Johnova karta drásá: Babišův eurokandidát lobbuje, Neff neumí číst

02. 05. 2014 | 15:42
Přečteno 2787 krát
Musím přiznat, že se poslední dobou poměrně bavím nad reakcemi na můj dar pro sto tisíc českých řidičů z platu europoslance, pokud mne občané ČR zvolí do evropského parlamentu.

Jde o Asistenční kartu ACA Radka Johna, která pro sto tisíc řidičů, kteří se do voleb registrují na www.radekjohn.cz, začne platit okamžikem mého zvolení. Někteří konkurenční eurokandidáti mi vzkazují, že jsem se zbláznil, že rozhodnutím vzdát se platu europoslance ve prospěch občanů ČR vytvářím nebezpečný precedens. A opravdu lidé se začínají ptát i kandidátů z dalších stran, jak naloží se svým neúměrně vysokým platem europoslance, jestli si ho uloží do banky nebo jestli také neplánují financovat z něj něco užitečného pro obyvatele ČR . A oni nic takového neplánují. Otázky voličů se tedy stávají pro šetřílky velmi nepříjemné. A já bych toho podle nich měl prý hned nechat.

Minulý týden se ozval i kandidát hnutí ANO2011 do europarlamentu Lukáš Štěpánek, který zapomněl ve svém kritickém článku uvést, že v minulosti pracoval, nebo dokonce ještě pracuje ve Vienna Insurance Group, jejíž dceřinou společností je Kooperativa, která nabízí na trhu konkurenční pojištění motoristům global assistance. Publikoval nepravdivé tvrzení, že asistenční karta ACA1213, kterou voličům zdarma nabízím v případě zvolení, obsahuje služby, které jiné společnosti dávají zdarma do havarijního pojištění. Cituji:

„V pojištění povinného ručení, které musí být ze zákona sjednáno u každého motorového vozidla, bývá obsažena asistence v případě nehody. V havarijním pojištění motorových vozidel je navíc obsažena asistence nejen v případě nehody, ale i poruchy. Valná většina motorových vozidel v České Republice tedy služby Asistenční karty Radka Johna již má a to zdarma a automaticky.“

A teď co je nezkreslená pravda: Některé havarijní pojistky obsahují asistence. Čím více asistenčních služeb nabízejí, tím jsou dražší. Podle dostupných statistik je díky nižší ceně nejvíce využíváno pojištění typu e- pojistka, i-pojištění, kde je rozsah asistencí minimální. Pak je v ČR celá řada řidičů, kteří se rozhodli neutrácet za havarijní pojistku na svá stará auta. Pro ty je asistenční karta Radka Johna luxusem zdarma zcela nepochybně. Vždyť dostanou lepší asistenci než ti pojištění nejdražšími havarijními pojistkami.

Tabulka pro srovnání co hradí pojišťovny a co karta ACA v České republice a v zahraničí, aby kandidát ANO2011 do europarlamentu Lukáš Štěpánek nemohl obelhávat spoluobčany:

celá tabulka zde:
Ale to nejúžasnější kromě této tabulky, co žádná pojišťovna ani žádná jiná asistenční karta kromě karty ACA nenabízí, je uhrazení pětiprocentní spoluúčasti na nehodě firmou ACA v případě, že účastník nehody je držitelem karty ACA. V praxi to znamená že pokud je řidič havarijně pojištěn a má spoluúčast na nehodě pět procent, neplatí ji on, ale firma ACA z mé asistenční karty. Vznikne-li mu třeba škoda na vozidle půl milionu, měl by v případě havarijní pojistky s pětiprocentní spoluúčastí zaplatit 25000 korun. Ty budou uhrazeny firmou ACA, pokud má řidič asistenční kartu ACA Radka Johna, tedy z mého platu europoslance, pokud mne občané ČR v eurovolbách 23. A 24.5. vyšlou do europarlamentu. Kdo má dvacetiprocentní spoluúčast dostane od firmy ACA také pět procent.

Pan Štěpánek čtenářům dále vysvětluje, že takzvaní „crash hunteři“ se pokoušejí odtáhnout nabouraný či rozbitý vůz do servisu, který si sami určí. A cena za opravu je pak prý vyšší než pojišťovny uznávají. A snaží se jim podsunout, že ACA by mohla dělat něco podobného. Společnost ACA deklaruje, že odtahuje havarované vozy do servisů podle přání zákazníka. V praxi to vypadá tak, že zákazník se spojí se svou pojišťovnou, ta mu doporučí servis, jehož ceny uznává a tam je vozidlo odtaženo. Nemůže tedy nikdy dojít k tomu, že by zákazníkovi s asistenční kartou ACA vznikaly v servisu nějaké další náklady, které nejsou hrazeny z pojistky. Společnost ACA navíc prokazatelně nemá uzavřenu ani jedinou smlouvy s tzv. „crash huntery“. Nejzábavnější na článku pana Lukáše Štěpánka ovšem je, že kandidát ANO2011 do europarlamentu si neumí zjistit kdo je majitelem společnosti ACA což považuje za podezřelé. Ono by přitom stačilo zeptat se. Něco takového by měl možný budoucí europoslanec zvládnout. V České národní bance je jako beneficial owner, tedy příjemce zisku registrován celá léta Antonín Charouz, který v české republice vytvořil síť prodejen aut a autoservisů. Jsou stejně jako firma ACA součástí veřejnosti dobře známé Charouz group.

Pozoruhodné je, že Babišův kandidát si také ztěžuje, na častou přítomnost odtahových vozů ACA u dopravních nehod. To je jistě věc, která se nelíbila a nelíbí jeho zaměstnavateli kontrolujícímu konkurenční Global Assistence. Co, jestli ta častá přítomnost odtahových vozů ACA náhodou nebude tím, že firma ACA je fungující společnost, což konkurentům jistě vadí?

Statečně se do mě pouští ale i někteří novináři. Jeden s konstrukcemi tak obludnými, že se mu směje téměř celá novinářská obec, takže nemá cenu je komentovat. Nepřišel totiž na to, že nákup karet ACA bude hrazen z europoslaneckého platu v případě že budu zvolen. A nemá zřejmě ani tušení, že existují množstevní slevy a tak vymýšlí směšné teorie, kdo by mi mohl dát na kampaň dvě stě miliónů. Nikdo. Dvě stě miliónů totiž na kampaň samozřejmě nepotřebuji.
Další novinář se laickým odhadem domnívá, že za kartu zaplatím 50 milionů. Netuší, jak velké množstevní slevy lze dosáhnout při dobré strategii vyjednávání. Trochu mu napovím. Množstevní slevu dostane každý kdo jednorázově koupí sto tisíc karet. A sleva bude samozřejmě tím vyšší, čím známější bude kupec.
A k dalšímu nepravdivému tvrzení tohoto pana novináře:

“ Když se podíváte na webovou stránku ACA, chtějí po vás osobní údaje, tedy jméno, bydliště, e-mail, telefonní číslo, dokonce i SPZ auta, dále pak souhlas se zpracováním osobních údajů a souhlas s podmínkami Radka Johna. Podmínky se zpracováním osobních údajů tu ale uvedeny nejsou, ani podmínky Radka Johna – leda po registraci.“

No toto, řekne si čtenář. Kdyby se ale pan novinář pořádně porozhlédl po mém webu, zjistil by, že si zájemce o kartu může souhlas se zpracováním osobních údajů i podmínky Radka Johna otevřít dřív, než cokoli vyplní…Chce to prostě jen ověřovat si pravdivost toho, co člověk píše. Je zajímavé jak často to pisatelé polemik nedělají. Nebo záměrně nechtějí dělat?
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Libertad napsal(a):

Pokud se dostanete do E.P. E.U, pak budu velice, velice smutný. Já Vás určitě volit nebudu.

Bez pozdravu

Sidonio Lobertad
02. 05. 2014 | 16:04

Bestia triumphans napsal(a):

Copak, dneska nebudou polychromované bifenily?
:-)
02. 05. 2014 | 16:04

Ládik!!! napsal(a):

Pepo Řepo,
oroduj za nás.
02. 05. 2014 | 16:20

Pepa Řepa napsal(a):

Mně je to fuk.
A Neff možná neumí číst-já taky ne- ale na rozdíl od autora umí psát.
02. 05. 2014 | 16:53

K.V. napsal(a):

Řepo, jestli myslíte Neffa z Neviditelného psa, tak ten psát neumí. Už je to jen hlásná trouba primitivního antikomunismu a opatrné korektnosti v duchu vše je dobré, jen více optimismu.
02. 05. 2014 | 16:58

gaia napsal(a):

Množstevní slevu dostane každý kdo jednorázově koupí sto tisíc karet. A sleva bude samozřejmě tím vyšší, čím známější bude kupec.

to známe, Heřmánkovi z reklamních důvodů taky dali cihly na celý barák zdarma, ale musel to pořád a všude vytrubovat a fotit se u nich s celou rodinou.
Takže pro autora reklama a nákup voličů zdarma.
02. 05. 2014 | 17:09

Yosif K napsal(a):

Pane John, vy můžete rozdávat na ulici zlatý věže a do europarlamentu se nedostanete.

Spojenectví s pisklavým demagogem a podrazníkem Vítem B definitivně zlikvidovalo vaše politické charisma.
02. 05. 2014 | 17:31

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Johne,

nemám na Vás zcela vyhraněný názor, ale Vaše spojenectví s "tvořitelem - budovatelem" (:-):-):-)) panem Charouzem Vás v mých očích posouvá opět níž.
02. 05. 2014 | 20:41

e.m. napsal(a):

pane Johne, zdá se mi divné, že byste si měl voliče KUPOVAT

je to vulgárnější než sprostá slova.... :(
02. 05. 2014 | 21:07

ampersand napsal(a):

„Pozoruhodné je, že Babišův kandidát si také ztěžuje, na častou přítomnost odtahových vozů ACA u dopravních nehod.“

Věhlasný spisovatel a novinář nezvládá rozdíl „stěžuje“ vs. „ztěžuje“, navíc za „ztěžuje“ vkládá naprosto nelogickou a nesmyslnou čárku.

V osobním blogu, kde autorovi nepomáhají „dělníci formy“ jako kdysi v nakladatelstvích, se holt nezvládání jazyka neutají.

Podobně jako Johnova psací kolegyně a „VIP blogerka“ iDnes Emingerová. V blogu, kde mj. propaguje své komerční kursy tvůrčího psaní, aktuálně zaperlila se „skřížil cestu".

Skladníkovi ve šroubárně, ať už to má s Vergiliem jakkoliv, bych to prominul, profesionálům ale náleží ostuda.
02. 05. 2014 | 22:13

Bakalův nezvaný host napsal(a):

„Na mimořádném zasedání Rady bezpečnosti OSN to prohlásil velvyslanec Ruska při OSN Vitalij Čurkin.

Jak uvedl, pokud nebude zastavena tato "zločinná avantýra," Ukrajina se nevyhne katastrofickým následkům.“
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_02/Rusky-diplomat-Pokud-Kyjev-nezastavi-karnou-akci-Ukrajine-se-katastrofa-nevyhne-0285/
03. 05. 2014 | 05:39

Pepa Řepa napsal(a):

Včera jsem mluvil s Fandou.
Má v kurníku slepici Sibyllu.

Věštila, že to ani uhlobaron tak nenechá.
to by tak hrálo, aby si tady každý kdákal co chce.Ještě by někdo š´toural do OKD a nasyslených 35 miliard, udělal žebříček megatunelářů a pan domácí by jej vedl.
A možná by zkoumal, kdo bude do knihovny Václava Havla chodit do bazénu a vířivek.
Fuj!!! To sem přece nepatří.
Registrované partnerství v pravdě a lásce bude, povídala.

Pozoruhodné je, že tvrdé jádro sdružení EUROMPS 2014 tvoří ti, kteří se sami deklarují za humanisty, plné pravdy, lásky a něhy,tvoří jej kostlánovití a kocábovití a už formují válečné brigády, mobilizují, foukají do válečného ohně v sousedství, volají do zbraně a podporují když v Oděsse zmasakrují neposluchy.

Máte dobrý žaludek, neosoudzi od pravdy a lásky.
Diktatura lickoprávního holiče Nováka, napsal by dnes Jiří Hochmann z Reportéra.

Andělka to dorazila výrokem o porušení poválečného dělení Evropy. Nevíte -bezmozci-euromopslíci, kudy šla čára?
Určitě byl nejen Kyjev, ale i krym plánován jako EU.
A že by právě Němka měla právo o dělení Evropy poučovat?

Nestydatost nezná hranic.
03. 05. 2014 | 08:57

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon EUROMOPS 2014
kdy budou legitimace?
03. 05. 2014 | 08:58

Rudi Koutek napsal(a):

Pochopil jsem to spravne? John si kupuje volice?
03. 05. 2014 | 13:28

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy