Ten zfetovaný grázl, co zabil policistku..

06. 05. 2014 | 11:21
Přečteno 4956 krát
Nedávná smrt policistky je ukázkový příklad hrdinství jednotlivce, které muselo napravovat selhání systému, který dnes v ČR platí. Kdybychom totiž měli na grázly pořádný bič, nikdy by se nic takového nemuselo stát.

Jde o registr přestupků, který v roce 2010 prosadily Věci veřejné do koaliční smlouvy, a ministerstvo vnitra na něm začalo pracovat hned po mém nástupu do funkce ministra. Mnou navrhovaný princip fungování registru přestupků byl jednoduchý podle hesla 3X A DOST. Měly být evidovány vybrané přestupky, zejména proti občanskému soužití, veřejnému pořádku či proti majetku. Při třetím totožném přestoupení zákona v průběhu dvou let by se již jednalo o trestný čin. A za trestný čin se může jít sedět. Zatímco dnes za přestupky, i když je jich 11 v kuse, ne. Poté co jsem byl vytlačen premiérem Nečasem z ministerstva vnitra a ministr financí Kalousek oznámil, že dohoda o navyšování rozpočtu MV o půl miliardy každý další rok počínaje rokem 2012 byla učiněna se mnou a pro nového ministra Kubiceho neplatí a poté co si to ministr Kubice nechal líbit, chyběly na registr přestupků finanční prostředky. Vnitro se tedy úkolu zprovoznit registr přestupků zbavilo. Předalo ho ministru Pospíšilovi na ministerstvo spravedlnosti. A pak už se nestalo nic.

Nebýt téhle smutné historie, toxikoman, který zabil policistku, už dávno seděl ve vězení. Jen proto, že registr přestupků dodnes nemáme, mohl feťák, který měl 11x zakázáno řízení nadále sedět za volantem a ohrožovat své okolí.

Proti „nevinným“ přestupkům je, kvůli špatně nastavenému systému, policie dodnes bezzubá. Místo tvrdého postupu proti lotrům tady máme pravidla nastavena tak, že se nám mohou grázlové otevřeně smát do očí.

A nejde zdaleka jen o registr přestupků. Celý systém uplatňování spravedlnosti, nebo spíš nespravedlnosti, je nastaven v neprospěch běžného spořádaného občana. Je nastaven tak, aby lotři, kmotry počínaje, zlodějíčky, nepřizpůsobivými a narkomany konče, mohli parazitovat na lidech, kteří ráno jdou do práce a večer se z ní vrací.

Přitom občané České republiky za svou práci, za své daně a za svou snahu nechtějí tak mnoho. Stačí, aby jim v práci nikdo nepřekážel a aby právní systém země, ve které žijeme, zajišťoval elementární bezpečí a spravedlnost.

Je pobuřující, když předevčírem zdrogovaný mladý zmetek, který měl už dávno sedět, nesedí a místo toho zabil policistku. Zahynula, když nás před ním chránila. A ještě se neví z jakého trestného činu vraha obvinit? Jestli je pravda to, jak o případu informují média – a nikdo to dnes nevyvrací – pak nebude-li obviněn z úmyslné vraždy, nedostane-li nejvyšší trest a nebude-li muset vším, co má odškodnit pozůstalé, nelze v tomto státě mluvit o spravedlnosti. Beztrestnost zločinců nebo nepřiměřeně nízké tresty jsou pak pobídkou pro grázly kolem nás, že si mohou dělat, co chtějí. Že jsme na ně prostě krátcí. A zločinci ničemu kromě síly bohužel většinou nerozumějí. Musí proto cítit, že zákon je v takovýchto případech tvrdý. A překročí-li ho, ponesou za to následky.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Divák napsal(a):

Autor se diví,
že na zavedení registru přestupků nejsou peníze. Také ale napsal:

"A ještě se neví z jakého trestného činu vraha obvinit? "

Ale na právníky (ve všech podobách) už jsme přece dali peněz dost.
Tak jaktože to nefunguje ?
06. 05. 2014 | 11:34

David napsal(a):

"...Beztrestnost zločinců nebo nepřiměřeně nízké tresty jsou pak pobídkou pro grázly kolem nás, že si mohou dělat, co chtějí. Že jsme na ně prostě krátcí. A zločinci ničemu kromě síly bohužel většinou nerozumějí. Musí proto cítit, že zákon je v takovýchto případech tvrdý. A překročí-li ho, ponesou za to následky. ..."

---------------------------

Proto je nutné, abyste "v EU" prosadil znovuzavedení trestu smrti, a to jen v takových nesporných případech, kdy nemůže dojít k justičnímu omylu.

S takovými, jakým byl např. Breivik se musí rázně zatočit, protože nepřiměřeně nízké tresty jsou pak jen pobídkou pro grázly kolem nás.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Anders_Behring_Breivik
06. 05. 2014 | 11:35

skeptický napsal(a):

Možná to nebyl zmetek,jen si dal šluka dřív,než to v lékárně dali legálně na prodej.Zatím je nevinný,a úmysl zabít se musí prokázat. Když má peníze ,dostane tři roky,a stráví je v exilu v Monte Karlu.
06. 05. 2014 | 11:46

K.V napsal(a):

Tohle jsme si ale měli vyříkat při cinkání klíči když tu Havel zaváděl práva a svobody pro kriminálníky, vymýšlel amnestie, milost pro Chadimovou a jiné, a národ jásal,
06. 05. 2014 | 11:52

Al Jouda napsal(a):

Rozhodně by noví europoslanci měli v Bruselu prosazovat zavedení trestu smrti pro nenapravitelné zločince a současně zrušení doživotních trestů vězení ! Kdo má platit náklady na věznění takových zločinců včetně platů dozorců ??
A jak na recidivu přestupků?? Systém 3 x a dost doplnit 25 ranami bičem na holou zadnici ! A bylo by po recidivě - vsaďte se!
06. 05. 2014 | 12:16

Ferda napsal(a):

tak tohle je důsledek rozkladu morálky a rozkradení státu, na němž se podíleli takoví grázlové jako autor blogu. Prostě jeden grázl se pokrytecky pohoršuje na jiného grázla.
Je jasné, kdo je ten větší. Je to ten, který tohle vše systémově nastavil a knim jistě John patří.
06. 05. 2014 | 12:27

Petr. napsal(a):

"...a ministerstvo vnitra na něm začalo pracovat ..."
A jako obvykle chudinky přepracovaní Ouředníci nezpracovali nic!

A stejně jako jindy v ČR budou vzati v úvahu u dotyčného vraha minimálně dvě z těchto tří polehčující okolnosti. Byl sjetej pod obraz a to je nemoc, ujel (první hlídce) což je v českých zemích významná polehčující okolnost a nebo mu někdo za přiměřený peníz napíše k soudu dobrozdání, že byl momentálně nepříčetný.
A jako satisfakci mu sociálka zvedne dávky, aby měl nejen na drogy jako dosud, ale i na rozbité auto.
Hádám tak podmínečku a 12. nebo už kolikátý zákaz řízení. A když padne náhodou na tvrdšího soudce tak pár měsíců v lázeňském zařízení s televizí a pravidelnou teplou stravou. Na to už pak dohlédne za peníze daňových poplatníků, včetně nešťastné rodiny objeti, paní Šabatová.
06. 05. 2014 | 12:38

Wiliam Cody napsal(a):

Pane John, 3 přestupky (kouření na zastávce MHD) a do kriminálu?
Jsem rád, že nám opět připomínáte fašistický ideový základ vaší straničky.
Policejní stát jsme tu už měli.

Teď budou poldové chvíli namíchnutí a jistě ne bez důvodu, každá zbytečná smrt je tragédie, ať už člověk nosí uniformu nebo ne.

Možná těm myslivějším mezi nimi ale svitne, že se ta auta konečně musí naučit zastavovat jinak než v Cobra 11 nebo vlastním tělem.
Ostatně bubnová palba za odjíždějícími vozy k těm správným metodám také nepatří, i když si GIBS zřejmě myslí něco jiného.

Vytvářet další a další vyděračské databáze jistě pomůže soustředit moc v rukou (nějakých inteligentnějších verzí) Vítků Bártů a různých odvařených reportérů. Kus za 300 táců, říkávalo se v redakcích, bylo to tak?
Doufám, že vám na cestu do Brusele dají důstojný vůz:
http://www.youtube.com/watch?v=4dUGA2vj8XI
06. 05. 2014 | 12:47

VFISCHER napsal(a):

NEJKLASIČTĚJŠÍ KLASIKA VŠECH KLASIK:
- ZLODĚJ KŘIČÍ CHYŤTE ZLODĚJE

Provařený lhář, exhibicionistický sebestředný žvanil žvatlá o tom, jak to myslel, když se znemožnil ve všech a na všech pozicích a místech kam ho posadila jeho gangsterská bojůvka reprezentovaná zločineckými narcisy a hystericky užvaněnými blondýnami.
Tak to je opravdu, ale opravdu velká sranda, kdyby to nebylo tak k uzoufání. Cinkání klíči vyvrhlo skutečně kvalitní fekalistické bahno.
06. 05. 2014 | 12:48

Sech napsal(a):

Opět neschopnost ministrů a papouškování jejich nesmyslů ve všech deních a televizích.
Zde vůbec nejde v první řadě o žádný registr!

Samy orgány činné v trestním řízení (včetně soudců a policistů) potvrdili, že například jméno posledního viníka tragického činu bylo všem dostatečně známo a o všech jeho kauzách věděli.

Také byly úsměvné například dotazy moderátora ČT, kdo má zjištovat zda potrestaný zákazem toto rozhodnutí dodržuje. Samozřejmě policie a ta funguje velmi dobře. Zjistila to dokonce 10x a při každém zjištění o těch předcházejících navíc věděla.

Jak může John poukazovat na to, že jde opakovaný přestupek, na který je zákon krátký?
Viz:

Trestný čin: Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání - § 337 trestního zákoníku, hlava X. (trestné činy proti pořádku ve věcech veřejných)

I přes českou právní džungli lze populárně shrnout , že kdo maří úřední rozhodnutí takovým způsobem, že může být navíc nebezpečný svému okolí, ten jednoznačně spáchal trestný čin maření úředního rozhodnutí. A za ten je sazba až 2 roky odnětí svobody.

Kde se stala tedy v poslední kauze chyba? Zákaz byl 3x vysloven soudně. Soudy o tom věděly (vlastní databáze) - k tomu nepotřebují databázi přestupků.
Při prvním maření měl pachatel dostat 2 roky podmíněně a při druhém 2 roky natvrdo.

Jak prosté. Stačí, když budou soudy konat!!! Policistka mohla žít.
Před r.89 také exitoval podobný trestný čin a ten, kdo porušil soudní nařízení věděl s jistotou, že půjde sedět.
Dnes nám ukazují v krimizprávách 19ti leté delikventy desetkrát trestané. Co to byly proboha za tresty? Domluva-napomenutí-důtka-úklid náměstí-pokuta 100 Kč-zákaz řízení-zákaz řízení-zákaz řízení-zákaz řízení...???
06. 05. 2014 | 12:58

modrý edvard napsal(a):

No, zdá se , že se p. John mýlí
http://www.lidovky.cz/ze-auto-zastavovala-svym-telem-nesmysl-rika-kolega-zemrele-policistky-13j-/zpravy-domov.aspx?c=A140505_141354_ln_domov_vsv
z toho soudím, že se jedná o dopravní nehodu.
Registr přestupků je jiná záležitost. Ďábel vězí v detailech. Jak by registr tomu pánovi zabránil v řízení, když by zrovna neseděl, to netuším. Proti případu Janoušek (3 roky natvrdo) je jediný rozdíl v tom, že tam to oběť přežila. V podstatě náhoda.
Působení p. Johna na MV na mě, při pohledu zvonka, působí jako katastrofa, a jeho odvolání pokládám za správné.
skeptický: pokud jsem to správně pochopil, tak ten pán jel na perníku, ten snad nikdo legalizovat nechce.
06. 05. 2014 | 13:04

neo napsal(a):

stačí aby policisté a soudci konali svou povinnost a žádný registr nebude třeba.

dnes mě potěšili policisté, kteří odchytávali kamiony jedoucí zákazem vjezdu. Jeden byl předemnou, vjel do zákazu, předjel jsem ho, bliknul mu, že tam nemá co dělat, což věděl dobře, ale pokračoval v jízdě, říkal jsem si, kéž by tam nahoře stáli a dali ti mastnou pokutu. Hups a stáli tam a už tam měli 3 další a pokutovali jak o život.
06. 05. 2014 | 13:09

jindra napsal(a):

Takže kdyby byl registr, tak se nic nestalo. Tak pitomé tvrzení může stvořit jen cintálek John. Prý za někoho kandiduje do EU. To je otřes, co všechno by se do EU-parlamentu chtělo dostat. S Kellerem, který tam chce za ČSSD by mohli vystupovat jako "Duo Czech" někde na předměstí Bruselu.
06. 05. 2014 | 13:25

milo napsal(a):

Zdá se že diskutérům zde bz nejméně vadil příspěvek beze jména,nejlépe vygenerovaný počítačem.Neměli by komu nadávat.
06. 05. 2014 | 14:29

Filuta napsal(a):

Copak zfetovaný grázl, tomu to u soudu spočítají. Už jen pro to, že přejel policistku.
Ale co Janoušek, který dle několika očitých svědků přejel Vietnamku dvakrát, z toho jednou zcela záměrně, řídil pod vlivem alkoholu a drog a vyfasoval pouhé tři roky.
Předpokládám, že to u odvolacího soudu stejně sfoukne na podmínku.
Pamatuju si případy vlivných a bohatých - jako třeba gauner, který opilý srazil tři mladé lidi na tramvajovém ostrůvku a nedostal ani ty dva roky. Dokonce ani papíry mu nevzali.
Z toho musí být pozůstalí opravdu zoufalí.
Inu, "spravedlnost" počesku a po demokraticku.
06. 05. 2014 | 14:34

Filuta napsal(a):

A navíc, čemu se divíte, když stejnou morálku mají i státní zástupci (Antl), soudci, policajti, politici atd.
Kolik z nich už bouralo ožralých na plech?
Největší perlou mezi všemi byl ovšem Kavan, který poslal do šrotu několik aut stojících v řadě.
06. 05. 2014 | 14:36

blecha bleše... napsal(a):

Mimochodem, jak ten zfetovanej grázl dožadující se databází bezpochyby ví, ale potroublí diskutéři netuší, PŘESTUPEK je i bezdůvodné zdržování se v jinak veřejném prostoru, pokud policie usoudí, že jde o zdržování se bezdůvodné.
PŘESTUPEK, na rozdíl od trestného činu, který musí být definován v trestním zákoníku, je cokoli, co policejní nebo správní orgány usoudí, že přestupek je.

Furt čekám, kdy se vynoří Amnesty nebo Remedium Iuridicum a s Johnem zamete..... a nic.
06. 05. 2014 | 14:44

santawizard napsal(a):

Vždyť existuje paragraf,paragraf o opilství,který říká ,že kdokoliv se dopustí trestního činu pod vlivem alkoholu a nebo jiné návykové látky tak,je souzen výhradně podle tohoto paragrafu,který potom přidá nebo ubere na sazbě ,podobně jako přilehčující nebo přitěžující okolnost ,když se obviněný ke svému činu přizná nebo nepřizná.
Proč se tento paragraf vůbec nepoužívá?
06. 05. 2014 | 14:48

MPP3 napsal(a):

Tento smutný případ není bohužel ani první a bohužel taky ne poslední. Jen si vzpomeňte kolik smažek v autech zabilo třeba malé děti, jdoucí po chodníku. Hrůza, tento stát není schopen vytvořit slušné podmínky pro slušné lidi.
06. 05. 2014 | 15:08

Filuta napsal(a):

santa


U nás jsou přece opilství a drogy polehčující okolnost, namísto aby se staly okolností přitěžující.

Neslyšel jste o cikánovi, který vyhodil policajta z okna a soud ho osvobodil?
Prý nevěděl, co činí.
Tohle je vskutku skvělý stát.
Pro grázly a kriminálníky.
06. 05. 2014 | 15:11

santawizard napsal(a):

Filuta:
Přilehčující a přitěžující okolnosti musí posoudit konkrétní soudce.To nelze stanovit paušálně.Podobně to platí i pro paragraf o opilství.
06. 05. 2014 | 15:19

Filuta napsal(a):

santa

Řídit opilý nebo být v opilosti agresivní přece nesmí ! být polehčující okolnost.
Pak to bude každý jouda účelově využívat.
Chcete zakroutit tchýni beztrestně krkem?
Uražte dvě promile a jste z toho venku, ne?
Naprosto nechápu, proč se s řidiči, keré chytí bez řidičského oprávnění, vůbec mažou.
Do lochu a hotovo. To, co se dnes děje, je neuvěřitelné (jako ten případ magorky řídící s papíry na hlavu a ohrožující všechno živé v dosahu). Tu chytli mnohokrát a nevěděli si s ní rady. Jsou fakt neschopní. Policajti i soudci.
06. 05. 2014 | 15:24

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

Milý pane Johne,
Takové právo "šaríja", to by bylo žůžo. Přesně podle Vašeho gusta.
Neobávejte se, taky časem bude i v Čechistánském pašalíku.....
06. 05. 2014 | 15:38

vrána vráně pučí sáně napsal(a):

santo, už to thc taky trochu vysaďte

pointou páně johnova příběhu je, že až zas bude ministrem vnitra, chce na vás už mít připravenej registr, kde bude, kolikrát jste močil v parku, pouštěl si večer nahlas rádio, plival na chodník a přecházel, kde nejni přechod (někde taky neni vůbec, pak se musíte podhrabat, ale to taky bude přestupek), aby mohl zmáčknout knoflík a u vás na strážnici poldum vypadlo: ve 4 ráno, santa k samosoudci, 3 roky natvrdo.
nasr... testosteronovanej samosoudce, kterej kvůli vám bude brzo vstávat, vám půl roku přidá pro nejapnost vzhledu a policajti, vytržení z noční šichty vám doložej pendrekem.

rozumíte co je PŘESTUPEK a co TRESTNÝ ČIN?
já vim že ne, tak už se netrapte.
06. 05. 2014 | 15:40

resl napsal(a):

Z vás Johne ty mravy a starost o občana teče takovým proudem, že ať se bráním, jak se bráním, cítím ve vás těžkou faleš dostat se pod kůži těm nejhloupějším a dostat se do té vaší nenáviděné Eu. Zdá se, že máte o většině národa dost podprůměrné mínění, ale počkáme si na volby do Eu. Třeba budete mít pravdu a dostanete se tam o čem sníte. Sice okamžitě zkrotnete, protože vás žádná politika nezajímá, ale socialistický občan bude zklamán. Zas mě podvedl a žere za moje.
06. 05. 2014 | 15:42

Vrána Vráně pučí sáně napsal(a):

A mimochodem, Santo, všechno to Unie připravuje pro případ, že byste se někde chtěl shromažďovat a hlučet, pod dojmem, že vám to ústava dovoluje.
Radeček se na tom jen veze.

Co je ústava rozhoduje v případě pochybností Chovanec nebo vám nejbližší držitel pendreku.
Můžete taky zaplatit 50.000 eur za to, že zvednete telefon na úroveň očí, v EU.
Nedejte na to, co vidíte na Mejdánech, to v Evropě neplatí.

Gottseidank.
Tak ho tam nezapomeňte zvolit, utajenýho otce-hrdinu.
06. 05. 2014 | 15:50

santawizard napsal(a):

Buď se lidé ignorují nebo se spolu hádají a nebo se spolu dobře baví.To je vidět i na internetu.Samé monology,dialogy a diskuze.Diskuze nebo-li debata znamená ,že skoro nikdo není ignorován,skoro nikdo se s nikým nehádá a skoro všichni jenom přizpívají k debatě.
Toto však není možné dosáhnout hlavně v politice a v soudnictví .Čeští občané nechcou uznávat pluralismus parlamentární demokracie a nikdy nechcou počkat na výsledek soudního rozsudku.Pořád se chcou nejenom raději hádat a nebo dokonce na to sázet ,že jejich politika a jejich právníci jsou ti správní ,ale nemohou se ani ovládat ,aby ještě navíc nekydali hnůj na svoje oponenty,jako rozdovádění fotbaloví fanoušci.. Tímto způsobem se definuje úroveň politické kultůry.
Z velké části je to zaviněno ,tak zvanou diktatůrou hospodské politiky a narchii marijuána kofe šopu..Vždyť v každé hospodě je jenom samá kurva a samý žoldnéř ,ale žádný tabákový mági či hospodský kaplan neexistuje .Holt člověk by musel umět páchat kouzla a konat zázraky jako boží zákon a ďáblův advokát křížem krážem s božskou erotikou a čertovou pornografii.Tabákový mági či hospodský kaplan totiž přináší nejenom větší úroveň v hospodské kultůře a její hospodské politice,ale také snižuje riziko tabákového notorismu a alkoholismu a příslušného otročení vedoucí k válkám,jak se to např. rýsuje na Ukrajině..Protože katolická církev neuznává ani svoje vlastní hospodské kaplany natož nedej bože nějaké tabákové mági,či dokonce marijuána gury,občané jsou dokolečka vydávání na pospas fanatickému vlastenectví ,který se ještě míchá s náboženským fanatismem v otázce, kdo v těchto soubojích půjde do posmrtného života a kdo vyhraje jako indiáni ,kteří tímto způsobem, určovali vůli boží.
06. 05. 2014 | 16:11

Santawizard napsal(a):

Filuta:
nezávislé soudy jsou něco jiného než lidové soudy či šarija
u toho zfetovaného řidiče,který zabil policajtku,tak ten určitě dostane natvrdo.
Paragraf o opilství je však něco jiného než přilehčující či přitěžující okolnost.
Přilehčující okolnost se dává ,když se obviněný přizná.Přitěžující okolnost je,když se nepřizná.
Např dr Rath se nechce přiznat.Myslíte si ,že je to jenom proto ,že policie mu nedala možnost se do té krabice na víno vůbec ani podívat ?
Ještě něco úplně jiného je když se obviněný cítí pořád nevinnen.V takovém případě může dostat i ochranou léčbu.
06. 05. 2014 | 16:38

Mac napsal(a):

neo

hmmm, ale když jsi kamion jedoucí v zákazu vjezdu předjel, tak jsi jel taky v zákazu, že jo? :-)))
takže doufám, že tě taky zkasírovali :-))))

jo a k té tvé rudé Spartě: klasickej jednookej král......
06. 05. 2014 | 17:02

Kelt napsal(a):

Feťák Janoušek co přejel Vietnamku a onen feťák,co přejel policistku.
Kvíz pro pokročilé-vyjmenujte pět rozdílů.

Co se týče feťáků-měl bych jeden revoluční námět.
Každého zfetovaného isolovat do fáze "absťáku".Pak před něj dát inj.stříkačku se smrtelnou dávkou a k podpisu papír,že si uvědomuje riziko toho,když si tu dávku dá.
Nechat ho tak hodinku osamotě.
Je to absurdní,nekřesťanské a navádění k sebevraždě,což je trestným činem.
Ale tu policistku,matku dvou dětí by to mohlo zachránit,pokud by se to aplikovalo.
06. 05. 2014 | 17:05

a lampa ještě hořela, vynervovaná docela napsal(a):

Každé zapírání ztěžuje doznání.
A naopak.
06. 05. 2014 | 17:08

slizká chapadla v ty bílé ňádra zapadla napsal(a):

Jaujaujaujau!
Sadističtí piktové dorazili.
06. 05. 2014 | 17:14

Medikolog napsal(a):

Džone, opravdu jste byl ministrem vnitra?

To, co vy, by nenapsal žáček v prvním ročníku policejní školy.... aniž by se propadl hanbou.

Kriminál na úrovní ozdravovny bez pracovní povinnosti ale zato s posilovnami, s televizí.... opravdové tresty dostanou jenom bílí, a to pokud se dostanou do konfliktu s některými z mnoha menšin (Vítkov, holokaust, runy...).... jinak je české vězeňství neúčinné.

Něco jako čtrnácterák, tedy recidivista již čtrnáctkrát soudně trestaný, který se po patnácté vrací do kriminálu, a to jako domů, protože ve vězení JE v hierarchii NĚKDO, kdežto venku musí makat....

Obnovte trest smrti, ten alespoň nejhorší zločiny činil skutečně risikovými.
06. 05. 2014 | 17:15

Filuta napsal(a):

Santa

Já k našim soudům velký respekt nechovám.
Ony totiž rozhodují dosti podivně.
Jak si vysvětlujete, že ožralý cikán, který vyhodil policajta oknem z vybydleného paneláku, byl osvobozen.
Soudce uznal chlast jako polehčující okolnost.
Co se opilých řidičů týká, měli by každé zabití v opilosti nebo pod fetem posuzovat jako vraždu.


Fetku, která srazila policistku, určitě exemplárně potrestají.
O tom není pochyb. Ne, že bych mu nepřál pořádný flastr.
Ale u Janouška si tak jistý nejsem. Nakonec z toho bude možná podmínka.
Nepřijde mi ani přiměřené, aby Trpišovský dostal za vybržďování a následný incident (což je hovadské) pět let, ale Janoušek za záměrné! přejetí pod vlivem jen roky tři. A to kdoví jestli.
06. 05. 2014 | 18:30

Ládik!!! napsal(a):

Zfetovaný grázl zabil.
Navoněný doktor hejtman kradl.
Redaktor Mladého světa se nestal europoslancem.
06. 05. 2014 | 19:15

neo napsal(a):

Mac :

logicky Maci, tam byl zákaz samozřejmě jen pro kamiony. Divný co?

V tom případě je Liberec nebo Plzeň co? Taky jednoocí? Každý vítěz ligy je jednooký?
máš jednoduchej pohled, to se musí nechat.
06. 05. 2014 | 19:25

tvůj dech otravný jako jed a tvoje srdce napsal(a):

Ládiku
Tentokrát pět hvězdiček.

PS. Titulek platí autorovi.
06. 05. 2014 | 20:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

"A jak na recidivu přestupků?? Systém 3 x a dost doplnit 25 ranami bičem na holou zadnici ! A bylo by po recidivě - vsaďte se!"
06. 05. 2014 | 12:16
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
To už je lepší derež. Ještě účinnější by bylo vpletení do kola, případně čtvrcení za živa, ať si publikum přijde na své. Pro zvlášť těžké zločince bych se inspiroval na dálném východě nebo v islámských zemích. Potřeba katů (katyň) a jejich pacholků by zajistila pracovní místa pro osoby z vyloučených lokalit (kati žili mimo obce). Též by stálo za úvahu obnovit instituce hladomoren. Ušetří se za stravu a byt.
Pokud si mé návrhy přečte Petr Hannig, možná to zapracuje do programu své strany. John na to nemá koule.
06. 05. 2014 | 20:55

StandaT napsal(a):

Už aby ty eurovolby byly za náma. Honit si body na smrti mámy od dětí je mimo mé mantinely.

Jak byl rok dlouhý, o Johnovi ani vidu ani slechu. Najednou tu máme mediállně hyperaktivního bušiče do klávesnice. Člověk, který není ochoten pro zemi, pro společnost pracovat kontinuálně i když to nesype, ale zničeho nic se aktivuje, když jde o možnost se královsky nechat platit z eráru, ten by neměl dostat sebemenší šanci. Nehledě na to, že Jahn už svou šanci měl. Nepřesvědčil. Ani o pracovitosti, ani o schopnostech. Pro mne je naprosto nepřijatelný v jakékoliv volené funkci.
06. 05. 2014 | 21:28

Twist napsal(a):

Právnické fakulty chrlí tisíce právníků, kde je ale spravedlnost? Od kdy se tento stav vleče? Kolik grázlů se dostalo na svobodu zásluhou amnestie pana exprezidenta Klause? Paní advokátka Samková má plnou hubu spravedlnosti pro nepřizpůsobivé, ale i v našem kdysi poklidném městečku aby se bál člověk vyjít na ulici za tmy. Kecy před volbami, kecy v parlamentu, kecy při jednání Nejvyšších a jiných soudů a občan na tuto skvělou hru na demokracii a svobodu stále doplácí. Nikde nevidím výsledky práce paní Nejvyšší státní zástupkyně a jejího ještě vyššího šéfa. Co se děje v této zemi? Ústavní soudci jistě dovedou nazpaměť Ústavu i nazpátek, ale k čemu?
06. 05. 2014 | 22:56

Michal napsal(a):

dojmy, události krapítek jinak, než fantazie nad výsledkem, ale s legalizací drog si zvykneme i na řidiče v protisměru
07. 05. 2014 | 00:01

manželka je dobrý sluha ale špatný pán napsal(a):

já si přeju celý život, aby me v práci nikdo a nic nepřekáželo. často jsem si lámal hlavu jak to udělat, jak zvýšit kvalitu, produktivitu, snížit náklady a podpořit invencí lidí a vždy jsem dospěl ke stejnému závěru - vystřílet kompletně celé vedení.
07. 05. 2014 | 00:15

kača napsal(a):

Co chcete ve státě, kde president veřejně krade a pohrdá práci jiných?
07. 05. 2014 | 06:30

ld napsal(a):

Takže teď to podstatné.
Tady http://www.ubs-mv.eu/informujeme/129-umrti-policistky-pri-vykonu-sluzby
je číslo účtu sbírky, kam se posílají peníze pozůstalým po zahynulé policistce. 2900339973/2010

!!! ZPRÁVA PRO PŘÍJEMCE: "PČR" !!!

V tuto chvíli je nutná okamžitá pomoc v tak z prdele situaci.
Doufám, že turbo-Chovanec přestane žvanit a začne konat. Zatím nepředvedl nic.
07. 05. 2014 | 07:34

analytik napsal(a):

Jak to vlastně bylo opravdu se sražením statečné policistky, která nás chránila před šíleným řidičem?
Podle jedné verze tato policistka právě dokončila silniční kontrolu jiného vozidla a přecházela vozovku, když byla sražena automobilem, který byl řízen zfetovaným řidičem, prchajícím vysokou rychlostí před jinými policisty.
Došlo by k této tragédii, kdyby policie vozidlo nepronásledovala, ale zastavila ho standardním způsobem na vhodném místě? Ve vyspělých zemích jsou dopravní policejní kontroly vybaveny ozubenými řetězy, které spolehlivě zastaví i neukázněného řidiče. Je to mnohem bezpečnější metoda, než stíhání pachatele několika policejními vozy, provázené střelbou, které obvykle končí havárií policejního vozu a poškozením majetku nebo zdraví nezúčastněných občanů.
07. 05. 2014 | 08:46

Caroll napsal(a):

Náš právní řád je neuvěřitelný. První bláznovství (ještě z dob tzv. komunizmu) je "souběžný výkon trestu" kdy je pachatel několika trestných činů potrestán jen za jediný místo aby se tresty sčítaly a tak je zloděj který vykrade 10 bytů potrestán jako by vykradl jen jeden!! Další nesmysl je prokazování jakýchsi "úmyslů". Policisté musí zloději dokazovat že CHTĚL auto opravdu ukrást, nikoli si ho jen "vypůjčit", podvodníkovi se dokazuje že chtěl opravdu podvést a tak dále. Od kdy je někdo souzen za úmysl?!! Tohle jsi provedl a jestli jsi to tak chtěl nebo nechtěl je tvůj problém. Co jsi udělal to jsi udělal a za to dostaneš co zasloužíš. Jediná polehčující okolnost je že s policií spolupracuješ, nezatloukáš a snažíš se napravit následky svého jednání (tzv. účinná lítost). Další nesmysl je že rodiče nejsou zodpovědní za jednání nezletilých dětí, že je v některých případech dokonce posílají krást místo do školy a trestají je když přijdou s prázdnýma rukama. Spravedlnost musí být především rychlá a účinná ne aby si soudci zločince přímo šetřili a pěstovali aby měli co dělat a darebáci brali vězení jako dovolenou kdy se nemusí o nic starat a je o ně postaráno. Vězni by měli makat až by se z nich kouřilo, beztak většina z nich se dostala na šikmou plochu jen proto, že se jim nechtělo dělat. Jak k tomu obyčejní občané přijdou, aby živili potrestané lumpy?!! Navíc to má výhodu že si z krimu přinesou nějaké peníze a nemusí hned začít zase krást. Můžou pracovat v dolech, ti lehčí v lomech a na liniových stavbách a tak dále. Prostě je naučit makat aby je přešla chuť krást a zjistili že pracovat se vyplácí. Já vím že to je trochu další idealismus, že většina z nich se nepoučí, že kriminál je vlastně školou zločinu kde se často naučí co dosud neuměli ale to je zase jiná kapitola. Prostě naše zákony jsou směsicí komunistického idealizmu že lidé kradou z bídy a tedy i z nutnosti a ženy se ze stejného důvodu prodávají a nynějšího přehnaného humanismu a ochrany lidských práv. Obojí vychází z naprosto chybné teorie že lidé jsou vždy beze zbytku dobří, že se zločinů dopouštějí jen omylem nebo z nutnosti a že za jejich jednání může okolní nedokonalá společnost. Naprosto opomíjí dávnou skutečnost že nikdo není dokonalý, každý má v sobě různě namícháno trochu zla a dobra a že záleží na okolnostech co se více projeví. Že i slušný člověk může udělat hroznou lumpárnu a naopak několikrát trestaný grázl může třeba zachránit člověka. Prostě-to se tak a tak stalo a za to jsi zodpovědný. Přímo ukázkou je zrušení paragrafu že řízení auta bez řidičáku je trestný čin ale jen přestupek které přímo vybízí k páchání zločinů. A takových nesmyslů jsou desítky. Další chybou je praktická neodvolatelnost soudců, advokátů a jejich beztrestnost ať udělají cokoliv. Říká se tomu "nezávislost" ale prakticky to znamená jejich uplatitelnost - ostatně proč by si nepomohli když krade a podvádí kde kdo a nic se mu nestane. "Hnát je klackama!" řekl kdysi můj dobrý kamarád. Co dodat...
07. 05. 2014 | 09:12

ld napsal(a):

analytik,

váš nick vás moc nevystihuje. Spíš by vám víc vyhovoval "zmatený televizní divák", nebo "pohádkář" či spíš "žvanil".
Máme 281 normotvůrců, nikoli právní stát.
07. 05. 2014 | 09:15

matů napsal(a):

Lidi,dokud nebude zaveden fyzický trest za malé delikty a už v raném věku,nebude pořádek.Diagnostické ústavy jsou zbytečné,když děti můžou ubližovat třeba šroubovákem,nebo napadnout vychovatele,bez následků.proto musí být zavedené tělesné tresty už za malé přestupky.Když rodiče neumí vychovávat,tak se toho musí ujmout stát.Takový trest po prvním přestupku 10 ran rákoskou a pro dalšísi přijdeš zase v útery,když nepříjde,předvést a přidat par ran.Mám dojem,že by si rozmysleli dělat lumpárny.Pozor neublížit,jen si nemoci sednout.Tyto tresty zavést jen pro malé delikty a pro lidí,kteří jsou polepšitelní,ale už od školních let.Starý strom se těžko ohýbá.Je to sice nehumánní,ale určitě účinné.Za pokus by to stálo,jen se vrátit několk let zpátky.Škoda rány,která padne vedle.Takový narkoman má větší strach z rákosky,než z vězení,kde se naučí i to co neumí.O romech to platí dvojnásbně,proč platit vězení a stravu lidem,kteří neumí pořádaně žít?
07. 05. 2014 | 09:37

mik napsal(a):

Tak jednoduche to zase neni jak pise autor je treba prestupek jet nacerno v tramvaji,,, ? a to se pak za 3 jizdy nacerno pujde sedet ? nebo jsem sice nekurak a vitam zakaz koureni na verejnych mistech dalo by se jit klidne dal po prikladu Irska kde se nesmi kourit ani v barech a to je co rict ,,,, samozrejme ani v restauracich ,,, ale dobre zaplim si na zastavce MHD 3x a bujdu do basy ? problem vidim trosku jinde v nerespektovani policie nama dnes v CR autoritu samozrejme pokud bude ujizdet zlocinec vrah lubic i ten fetak co mel zakaz tak tam autorita nepomuze tam pomuze jedine .. nezastavil ? zadne vstupovani mu do cesty to nepovazuju za hrdinstvi ale pouzit adekvatnich prostredku a dekvatnu prstredek jsou treba hroty na silnici a v pripade neodbytnosti strelna zbran dneska se ji boji police pouzit strilet presne po jedoucim aute za plneho provozu neni jsite jednoducha zalezitost navic muze dojit k ohrozeni ostatnich ucastniku ale policie ma snad dostatek uradoven jsou vysilacky mobilni telefony nedovedu si predstavit ze neslo zadrzet onoho fetaka jinym zpusobem nez mu proste lezt do cesty je skoda zivota zrejme ambiciozni policistky ale jeji smrt byla v tomto pripade zbytecna a co ted bude s fetakem jak dlouho se povlece soud kolik bude zamestnanych na tom pripade a kaky pak bude rozsudek ? ale to uz by byla polemika o ceske justici mereni ruznymi metry a dalsi problemy v tehle oblasti na nedostatek penez je dnes hodne oblibene vsechno svadet v CR
07. 05. 2014 | 09:45

mik napsal(a):

To Caroll
Vas prispevek je opravdu hodne idealisticky takto to nefunguje ani v mnohem vyspelejsich statech nez je CR nebo si myslite ze ma znamy norsky vrah prijit k soudu v obleku a pak mit hotel s pc a podavat stiznost ze nema odpovidajici joystick ? Jinak ale v zasade mate pravdu tech nesvaru je opravdu hodne ale to je jina kapitola je to kapitola o nestejnem metru o korupci tech paradoxu se najde hodne napriklad jak muze ten samy soudce co vydava prikaz k vzeti do vazby rozhodovat o jejim odvolani ? a ten samy soudce pak cely pripad i soudi ... uz jen to i bez korupce dava potencialni uvahu o zaujatosti jinak si ale rypnu do te zmeny prestupku a trestniho cinu s ridicakem... profesionalni sofer jezdici den co den nejezdici pod vlivem alkoholu nejezdici pod omamnymi latkami nikdy nezpusobil dopravni nehodu se vyboduje a prijde o ridicak ... zapre to zamesnavateli protoze to je jeho jedina obziva treba i obziva cele rodiny a bude jezdit dal... ma to byt povazovano jako trestny cin ... neni spis zavedeni trestnych podu diskriminacni opatreni protoze takovy duchodce ktery vyjede na dusicky a na jeden vylet za rok je potencialne na silnici dnes daleko vetsim nebezpecim svou pomalou a spatnou technikou jizdy nez zkuseny profesional jezdici denne ktery ani vsechny predpisy proste dodrzovat nemuze ale to pochopitelne souvisi s prisnymi tresty pro firmy ktere nuti porusovat ridice AETER a konec koncu s celkove melkymi normami tohoto zakona dokud se neomezi prace ridice na 8 hodin vcetne nakladani a vykladani a dalsich prostoju tak se bezpezpecnost nezlepsi i kdyz je jasne ze ridici z povolani se na nehodovisti nepodileji tak vysokym procentem spis prave naopak
07. 05. 2014 | 10:33

mik napsal(a):

A uz je to tady Janousek se proti 3 letum odvolal ze pry tu zenskou nevidel... takze dalsi hra o cas ,,, pochopitelne porad s ridicakem v kapse a s pasem kdykoliv odjet na jachtu,,,, myslim ze neni treba nic dodavat,,,, a nejvetsi perlu pronesl ten jeho pravnik ze kdyz by to pry nebyl Janousek tak ze by to byla podminka... Ten pravnik asi studoval v Plzni ,,, to snad neni mozne ,,, opily pres dve promile ( krev si nenechal odebrat takze je jasne ze to bylo vic ) ujede od nehody neposkytne prvni pomoc jizda bez ridicaku ( tvrdil ze ho u sebe nema ) pak odejde zadnim vchodem s policie dela si ze vseho legraci ,,,snad jedina vec ze se s tou zenou vyrovnal financne ale to prece neznamena ze tim nepujde sedet,,, normalni chlap co by se s kamosema opil v hodpode a udelal toho uz ma 2 roky z tech 5 co by dostal na tvrdo odkroucene ,,, a pak se nemuze nikdo divit ze klidne jezdi fetaci opilci a dalsi,,, kdyby tam nebyla 50 km zenska ale 100 kg chlap tak ho vytahne z auta a da mu takovou nakladacku ze by dodneska byl pokorny jak beranek doufejme ze odvolaci soud bude mit tolik odvahy a ten trest mu na tech 5 let zvedne ,,,za tu drzost
07. 05. 2014 | 20:36

hujeroskeptický modrý pohůnekretsari his napsal(a):

Trapný podvodníku neobtěžuj!

To by jsme to ZASE vytrhli s takovým europoslancem. Totalitní pisalkovská hvězdo zhasni s odchod na ten svůj pomyslný politický krchov. Neděkujeme, není za co hvězdo!
08. 05. 2014 | 08:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy