Další spojka kmotrů odhalena: Kubice vyštípal šéfa ÚOKFK Martince

22. 05. 2014 | 11:03
Přečteno 2956 krát
Exministr vnitra Jan Kubice podle odposlechů zveřejněných na serveru Lidovky.cz udržoval kontakt lobbyistou Romanem Janouškem a radil s s ním mimo jiné o sestřelení šéfa protikorupční policie Tomáše Martince.

Lobbyista Janoušek na odposleších nejprve pochválil Kubiceho za televizní vystoupení v OVM a pokračoval: "Já sem byl zas s Fousáčem a řešil jsem náš obrovskej cíl zbavit se pana M,(Martince)" vypráví. A hned pokračuje: "On na to šel a začal na tom pracovat a pan M byl v p**i.." citují Lidovky.cz z policejního spisu.

Vousáč Kubice, muž na černou práci, měl po svém dosazení na post ministra vnitra dva úkoly. Zničit Lessyho a zničit Martince, a tím zastavit vyšetřování korupce. Poté, co vyštval protiprávně z čela policejního prezidia Petra Lessyho, jsem v pořadu ČT Hydepark, kam mne na toto téma pozvali, říkal, že na řadě je pan Martinec a bude se jen hledat cesta, kudy ho zničit, aby nepokračoval ve vyšetřování v nejvyšších patrech politiky. Právě zveřejněné odposlechy mi po letech dávají za pravdu. V podstatě se jen po celou dobu naplňoval eliminační scénář premiéra Nečase, postavený na slavném prohlášení o bandě plukovníků, která prý nebude rozhodovat o vládě ČR.

O zhoubném vlivu Ivo Rittiga, carevny Nagyové, náměstka Šišky, Romana Janouška, Davida Ratha, na občany České republiky bychom mohli dodnes jen spekulovat, kdyby tehdy Věci veřejné neprosadily do zákona znovuzavedení odposlechů na korupční kauzy, které před tím zrušila Topolánkova vláda. Proč asi? Ta ponechala jen odposlechy na organizovaný zločin se sazbou 10 let a výš. A kdyby VV přes půlroční odpor premiéra Nečase nevybojovaly dosazení nezávislého policejního prezidenta, aby zrušil rozkaz z éry ministra Ivana Langera, kterým vyšetřovatelé museli hlásit povinně na prezidium koho vyšetřují a proč. Proto se vlivní vyšetřovaní nyní nedozvěděli, že jsou vyšetřováni, a proto konečně pravda o tom, kam tuto zemi dovedli zavedené politické strany, vyplouvá a povrch.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

To už se dá pytlovat.
22. 05. 2014 | 11:07

Bakalův nezvaný host napsal(a):

"Já sem byl zas s Fousáčem a řešil jsem náš obrovskej cíl "

Když se dívám na fotku, tak nevím ...
22. 05. 2014 | 11:45

Ives napsal(a):

Fakt, že Kubice se svojí mentální kapacitou stačil jen na funkci Josefa Vyskočila (Pepka Vyskoče), tj že dělal co se mu řeklo, byl fakt, známý všem. Jen je mi divné, že to nevěděli hlídací psi naší demokracie, slavná media. Bavme se o selhání novinářů a TV reportérů.
22. 05. 2014 | 11:54

dříve čtenář napsal(a):

Za koumoušů musely být kádrové rezervy dělnického původu.
Nyní to musí být taxikáři, veksláci nebo pingli!
22. 05. 2014 | 12:03

VašeK napsal(a):

To John: když tady veřejně slíbíte, že v případě zvolení budete tady na aktualne.cz alespoň jednou měsíčně psát o dění v EP, tak Vám to tam zítra hodím. A myslím, že řada dalších ...
22. 05. 2014 | 12:04

Bestia triumphans napsal(a):

Co Lidovky psaly, ale Radek jaksi opomněl...
...
Sám Kubice se k nahrávkám nechce vyjadřovat, po odchodu z politiky přestal s novináři komunikovat. "Opravdu ne. Myslím, že by ho nepřesvědčili ani Marťani, kdyby přilétli k němu na zahradu," řekl k tomu jeho bývalý obchodní partner a spolupracovník Hynek Vlas.

Jakékoliv Kubiceho kontakty s Janouškem ovšem vyloučil jeho další blízký spolupracovník, exnáměstek na ministerstvu vnitra Jaroslav Hruška. "Nesmysl. Je to stará hra. Zvyšujete svoji hodnotu tím, že lžete. Tím, že předstírá, že zná ministra, si zvyšuje svoji hodnotu na trhu. Co jsem zaznamenal, Janoušek napovídal spoustu věcí," míní Hruška.

Druhé vysvětlení podle něj spočívá v tom, že Janoušek o policejních štěnicích věděl a policisty vodil za nos. "Mám vážné podezření, jestli si nedělali z policie dobrý den, jestli ty věci nejsou vyřčeny naschvál," odhaduje exnáměstek, který v minulosti působil u Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, který má současnou kauzu na starosti.

Jakékoliv ovlivňování kolem postu šéfa protikorupční policie Hruška odmítá, do personálních otázek podle něj Kubice vůbec nezasahoval. "Za našeho vedení měla policie ruce naprosto rozvázané. Přesně tak, jak to má být. Pokud policie stíhala svého premiéra, nevím, jaký důkaz už poskytnout," uvedl Hruška. Stejně již v minulosti mluvil Červíček, za něhož se šéf protikorupčního útvaru vybíral. Řeči o ovlivňování nominace jsou podle něj pouhé tlachy. "Zřejmě chtějí být zajímaví, s kým vším se scházejí a s kým se znají. Já jsem se těmto příběhům vždycky musel smát," prohlásil Červíček.

Již před dvěma lety přitom Kubice musel vyvracet podezření, že má kvůli příbuzným k Janouškovi blízko. Pro obchodní skupinu blízkou Janouškovi pracoval jeho zeť Daniel Kučera. Ve dva roky starých odposleších mezi Janouškem a Pavlem Bémem se aktéři baví i o personálním obsazení firmy Navatyp. Šéfoval jí tehdy přitom další Kubiceho příbuzný Peter Kuchár. "Jsou to moji příbuzní, mám se jich proto zřeknout? Vyvozovat z toho cokoli navíc je nesmyslné," říkal Kubice v době, kdy se objevily spekulace, že právě kontaktům Kučery a Kuchára vděčí za ministerskou funkci.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/kubice-spojkou-janouska-byl-jsem-s-fousacem-rika-lobbista-v-odposlesich-1n9-/zpravy-domov.aspx?c=A140520_162724_ln_domov_ogo
22. 05. 2014 | 12:23

Plojhar & Kalousek napsal(a):

Taktak, 10.000 rodin.
Všude to vidím.
22. 05. 2014 | 12:45

JAHA napsal(a):

Ad: BT
To sa mu ale nehodi do kramu - teda do zvysovania svojej atraktivnosti pre volby do EP☺.
22. 05. 2014 | 12:52

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Před chvílí jsem jsem zahlédl rozčilování některých nad zveřejněním SMS mezi Nečasem a Nagovou.

Ti lidé se hluboce mýlí, tady nejde o soukromou korespondenci, ale o korespondencí mezi vysokými státními úředníky, že do toho zapletli soukromí, je jejich problém.

Kdyby někdo zveřejňoval SMS mezi politikem a jeho rodinou a rodinných věcech, tak to hezké není, ale co se zveřejňuje zde, to je o tom, jak fungovala nejvyšší patra naší veřejné správy.
22. 05. 2014 | 17:16

Yosif K napsal(a):

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Kdyby někdo zveřejňoval SMS mezi politikem a jeho rodinou a rodinných věcech, tak to hezké není, ale co se zveřejňuje zde, to je o tom, jak fungovala nejvyšší patra naší veřejné správy.
22. 05. 2014 | 17:16
Ano, jenom je škoda že nerpsákly na veřejnost nějaké sms Standy Kolotuka když sbíral tipy k zázračnému zbohatnutí na obchodech s bezcennými cenými papíry. Nejenom modré straky ale i proletářští vůdci dokáží šikovně profitovat z politických funkcí.....

Za Grosse ale smsky nějak neprosakovaly, proletářští vůdci to měli nejak líp obšlápnutý......
22. 05. 2014 | 17:31

třebaKarel napsal(a):

Pane John ,
Je naivní se domnívat že napíšete : S kmotrem Janouškem jsem společně seděl ve firmě , kde jsme vesele pouštěli žilou daňovým poplatníkům přes časopis VZP . Auto kterým Janoušek srazil ženu patřilo naší firmě . Naivní a proto to také od Vás nikdo neočekává . Nebylo by ale moudřejší být prostě zticha ? tK
22. 05. 2014 | 18:47

Petr B. napsal(a):

Co je zač Kubice, bylo jasné už dávno. Minimálně od doby aféry Kořistka. Kubicovi pomáhal ke korytu nejdříve Havel a pak Topolánek s Nečasem. Vy, pane Johne, jste hlavně neměl jít do koalice s Nečasem (Nagyovou), Kalouskem, Schwarzenbergem. Od té doby nejste důvěryhodný,
22. 05. 2014 | 20:32

odjinud napsal(a):

Kmotr Radek John kupuje za 180 000 000 korun voliče

Tohle tady ještě nebylo. Kam se na to hrabe kobliha za 10 korun. Nebo i podpisy pro Vladimíra Dlouhého.
Nějak mi uniká, kde na to chce vzít peníze. Radek John na svých stránkách píše, že"
„Peníze na volební kampaň do Evropského parlamentu nechci dát reklamkám, ale voličům. Pokud se zde zaregistrujete a zvolíte mě ve volbách do europarlamentu 23. a 24. května europoslancem, získáte Asistenční kartu Radka Johna na 12 měsíců zdarma.
O mém programu pro volby do Evropského parlamentu se dozvíte zde. Chci například levnější pohonné hmoty bez řepky z Bruselu a nechci překotné přijímání eura, které je pro nás nevýhodné.
Pozor - nabídka Asistenční karty Radka Johna zdarma platí pro prvních 100 000 registrovaných příznivců a končí nejpozději dnem eurovoleb! S mou asistenční kartou budete moci bez obav vyjet na chatu, na nákup i k moři, protože tato karta je platná v České republice i ve všech státech Evropské unie. Asistenční karta Radka Johna je poskytována na základě smlouvy mezi profesionálním poskytovatelem asistenčních služeb pro řidiče společností ACA 1213 a Radkem Johnem.“

Nelíbilo se mi rozdávání koblih těsně před volbami Andrejem Babišem. Nelíbilo se mi placení 20 Kč za podpis na podpisových arších na prezidentskou volbu od Vladimíra Dlouhého. Ale obě tyto akce se daly finančně zvládnout.

U Vladimíra Dlouhého se jednalo o cca půl milionu, u koblih bych řekl ještě méně. A na stejnou částku vyjdou ty předvolební guláše a pivko za 2,50.

Pokud se začteme do podmínek na tu kartu, tak zjistíme, že tam je několik zajímavých bodů. I když si kartu nevyzvednete, tak jste předal společnosti ACA1213 a.s. své osobní údaje na tři roky. Totéž i v případě že ji přestanete využívat. Radek John si vyhrazuje právo měnit podmínky této akce. Takže nějaká jistota, že kartu nakonec dostanete?

Ale stále jsme u částky, kterou jsem uvedl v nadpisu. I kdyby dostal pan John množstevní slevu třeba 50%, tak jsme na 90 000 000. I to se dost vylučuje s jeho tvrzením, že peníze místo do reklamy věnuje lidem.

Neumím si představit, jak by vypadala 90 000 000 reklamní kampaň. Billboardy s Johnem na každém rohu?

Spíš ta celá akce vypadá jako nějaká odbočka na peníze.¨

Nabízí se jedna jediná otázka. Kdo to platí? A proč ?
23. 05. 2014 | 00:12

nevolte dinosaura Johna napsal(a):

Koupí si Radek John křeslo v EP?

Tedy, ne, že by mě snad v případě „čestného“ předsedy Věcí veřejných nestydatost nějak šokovala, ale stejně…

Totiž, prioritní informací Johnova televizního volebního klipu je slib, že v případě zvolení, svým registrovaným voličům, zcela gratis rozdá roční, motoristické asistenční karty v hodnotě cca á 1.800,- Kč…

Žádné ideály, jen kšeft!
23. 05. 2014 | 00:17

Babák napsal(a):

Prodělečný podnik, který má Johna udržet v povědomí voličů

Europoslanec bere jako základ 220 tisíc měsíčně a dalších osm tisíc za den (tedy, za libovolný časový úsek účasti) jednání. Dejme tomu, je to 250 tisíc měsíčně, ročně tři milióny. Funkční období je pětileté, jsme na patnácti miliónech. John by zkrátka musel být europoslancem několik období, jen aby pro něj nebyl tento plán prodělečný. Zdá se, že další stupeň neserióznosti a nehoráznosti byl dosažen. Je to samozřejmě zkouška inteligence obyvatelstva. Kdo volí Radka Johna na základě této nabídky... ten si Radka Johna zaslouží.

Jedno vysvětlení Johnova počínání se nabízí. Pokud projevíte o kartu Radka Johna zájem, musíte se zaregistrovat a při registraci souhlasit i s podmínkami Radka Johna. V bodě 9 těchto podmínek se pak dočteme následující: Svou registrací souhlasí registrovaná osoba s tím, že může být informována o dalších aktivitách Radka Johna prostřednictvím SMS nebo e-mailem. Registrovaná osoba může být kontaktována pro ověření pravosti registrace.

A následně v posledním jedenáctém bodě podmínek Radka Johna stojí: „Radek John si vyhrazuje právo měnit podmínky této sekce.“

Takže zájemci o kartu souhlasí s tím, že John může podmínky své „služby“ měnit a především získá zdroj kontaktů na voliče, u kterých se bude prostřednictvím mailů či sms zpráv snažit udržet v povědomí. A to i když se do europarlamentu nedostane. Touto cestou může např. obejít média, která o jeho činnost projevují poněkud menší zájem v porovnání s dobou, kdy byl ministrem vnitra.
Johnova pomoc se vám může i prodražit.

Johnuv projekt má ještě jeden háček, na který podle všeho doplatí ti, kteří si Johnovu asistenční kartu pořídí. Společnost ACA 1213, která Johnovu asistenční službu zajišťuje, v případě nehody dopraví vůz do nějakého servisu a pravděpodobně se nebude ohlížet na to, u které pojišťovny jste pojištěni. A to se může řidičům prodražit. Většina pojišťoven má totiž uzavřeny dohody o slevách s některými servisy.

S firmou ACA 1213 je navíc spojen i zadlužený podnikatel Antonín Charouz, právě on má zajišťovat dodávky Johnových karet. Johnova spolupráce s firmou může být také „vyrovnáváním dluhů“. Právě zmíněný Antonín Charouz měl být totiž blízkým obchodním partnerem Romana Janouška. Ten je spojen s Johnem přinejmenším prostřednictvím firmy ORA print, která vydávala časopis pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu. Janoušek navíc v rozhovorech uváděl, že John byl „jeho člověk“ po celou dobu svého působení ve Věcech veřejných.
23. 05. 2014 | 00:36

Petr Bilina napsal(a):

O zhoubném vlivu Ivo Rittiga, carevny Nagyové, náměstka Šišky, Romana Janouška, Davida Ratha, na občany České republiky

Radku, a co zhoubný vliv asociálů Klause, Nečase, Schwarzenberka, Drábka, Dobeše...?
23. 05. 2014 | 17:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy