Další miliardy z rozpočtu připravené ke spláchnutí?

16. 02. 2010 | 12:47
Přečteno 6702 krát
Věci veřejné zjistily, že se chystá další zvláštní ekonomická operace, v jejímž důsledku může přijít naše už tak vydrancovaná státní kasa až o 5,2 miliardy korun.
Vláda Mirka Topolánka totiž před rokem ve sněmovně protlačila půjčku ve výši 200 000 000 eur (5, 2 miliardy Kč) Lotyšsku, kterému hrozí devalvace tamní měny a experti hovoří o reálné možnosti státního bankrotu. Ministr Janota se tak oprávněně obává o návratnost této půjčky, která prohloubí už tak katastrofální deficit českého státního rozpočtu. Jednání ministra Janoty s lotyšskou stranou přitom proběhne už dnes.VV jsou si vědomy dramatické ekonomické situace Lotyšska a chápou snahu určitou formou této zemi pomoci. Důrazně však nesouhlasí s tím, aby tato částka 5,2 miliardy korun z našeho státního rozpočtu byla nenávratně ztracena.
Podle sněmovnou schváleného záměru mělo jít 200 milionů eur na podporu lotyšských středních a malých podniků, které již delší dobu spolupracují či úspěšně spolupracovaly s Českou republikou a potřebují tyto prostředky pro svůj další rozvoj. Podmínky takové půjčky lze nastavit tak, aby zajišťovaly její návratnost prostřednictvím pojištění. Lotyšská strana však požaduje vložení celé této částky přímo do státního rozpočtu země, pravděpodobně na financování důchodů a dalších sociálních výdajů, které Lotyšsko vloni protiústavním způsobem snížilo. Šlo o snížení důchodů pracujícím důchodcům o 70%, nepracujícím důchodcům o 20%. Nyní Lotyšsko musí na základě soudního rozhodnutí peníze odebrané důchodcům zpětně doplatit.
Lotyšská strana samozřejmě vítá půjčku České republiky, ale odmítla přistoupit na navrhované smluvní zajištění a účelové využití prostředků. Česká strana byla následně kupodivu ochotna přistoupit na to, že by polovina částky šla na původní účel a polovina na řešení problémů lotyšské platební bilance a to přesto, že k tomu neměla mandát od poslanecké sněmovny. Kdo konkrétně tlačil na tuto změnu a proč k ní došlo? To by mělo zodpovědět ministerstvo financí. Je přitom očividné, že tuto změnu nenavrhlo samo, ale pod tlakem určitých politických sil. Kterých? Jejich seznam bude jistě zajímavý. Kdopak se přizná k tomu, že místo zajištěné půjčky, která znamená naději, že bude splacena, chtěl, aby česká strana poskytla půjčku tak, že její splácení bude přinejmenším ohroženo? Ani s tímto řešením ovšem lotyšská strana naštěstí neprojevila souhlas. Chtěla by do státního rozpočtu celou částku. Ministr Janota počátkem února varoval poslaneckou sněmovnu. Naznačil, že půjčka do lotyšského státního rozpočtu by byla extrémně riziková.
Nezdá se vám všem, kteří čtete tento text nepřijatelné, aby ministr úřednické vlády byl jediným, kdo se snaží České republice zachránit peníze? I přes jeho naléhavou odpověď na interpelaci, ve které jasně vysvětlil rizika pro Českou republiku, mu poslanci neposkytli podporu k tomu, aby mohl trvat na původních podmínkách půjčky. Tedy aby peníze nezmizely v černé díře lotyšského rozpočtu bez jakéhokoliv pojištění návratnosti půjčky v dohledné době. Sněmovna znovu ukazuje, že o kvalitní správu naší země jí absolutně nejde.
Lotyšsku dosud nepůjčila žádná ze zemí, které se k tomu předběžně zavázaly. Vložení 200 mil. eur do státního rozpočtu Lotyšska může reálně znamenat, že Česká republika se splácení půjčky v dohledné době nedočká. Schválně si všichni ohlídejme, co se stane. Kdo bude podporovat nasypání peněz bez zajištění do Lotyšského státního rozpočtu? A jestli to prosadí, ptejme se, kdy bude půjčka splácena. A hlídejme si, jestli k tomu dojde. A vyvozujme důsledky pro ty, kteří to zavinili, pokud ke splácení nedojde. Anebo právě teď podpořme ministra Janotu, aby rizikovou operaci s českými miliardami nedovolil.
Věci veřejné už ministra Janotu vyzvaly, aby nepodléhal tlakům ze strany lotyšských a některých českých politiků a trval na využití peněz pro účel schválený sněmovnou. To znamená pouze v podobě podpory rozvoje malých a středních podniků zajištěné pojištěním na splácení půjčky.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bernard napsal(a):

17. února 2009 Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky přijala v prvním čtení vládní návrh zákona o státním dluhopisném programmu na poskytnutí finanční pomoci vládě Lotyšské republiky na řešení stabilizace ekonomiky v letech 2009 a 2010.
Přijatý zákon zajišťuje půjčku ve výši 200 miliónů Eur. Během diskuze jak ministr financí Miroslav Kalousek, tak i ostatní poslanci zdůraznili význam a nezbytnost vzájemné solidarity mezi státy Evropské Unie.
Ze 200 poslanců bylo přítomno 189 poslanců, z nichž 157 hlasovalo pro přijetí, nikdo nebyl proti a hlasování se zdrželo 32 poslanců, z nichž 24 byli členové komunistické strany.
Po přijetí návrhu zákona ministr Kalousek poděkoval přítomným poslancům jménem lotyšů i lotyšek a pověsti České republiky.

no lotyši a lotyšky děkují, češi a češky už asi ne pane kalousku...
16. 02. 2010 | 12:55

tečka napsal(a):

No mě by spíš zajímalo, jak se VV postaví ČEZu, zákazu solárních elektáren ČEZem a ČEPSem a vyhánění lidí z domovů v Jiřetíně a devastaci severních čech.
O tom mlčíte.
16. 02. 2010 | 12:56

Bernard napsal(a):

tak k tomu shodou okolností vydali na svém webu článek: http://www.veciverejne.cz/d...
16. 02. 2010 | 13:01

JŠ napsal(a):

Nemyslím si,že by ČR o těch 5,2 mld korun přišla úplně.Spíše tuto částku Lotyšsko splatí s výrazným zpožděním,tedy dá se předpokládat,že o několik roků později,než bylo původně domluveno.

Problém veřejných rozpočtů obecně je ten,že desítky lidí rozhodují o desítkách miliard.Takže dochází k různým handlům,kdy se jedotlivý skupiny mezi sebou domlouvají stylem: vy nám necháte tohle a za to my vám necháme tamto.Klasická ukázka tohoto schématu byla třeba po volbách v roce 1998,kdy Klaus a Zeman podepsali opoziční smlouvu.paradoxní na tom bylo to,že před volbama ODS postavila kampaň na tom,že hlavně nesmí přijít ČSSD k moci,dokonce tenkrát po Praze nechali vylepovat plakáty s nadpisem MOBILISACE (což mělo připomenout mobilisaci armády v roce 1938,kdy byly taky vylepovány plakáty s nápisem MOBILISACE,tedy smysem bylo jakoby srovnání nebezpečí vpádu německých vojsk a vlády ČSSD)a nakonec vládu ČSSD podpořili,výměnou za to,že Klaus se stane předsedou parlamentu a lidi z ODS budou v konsolidační agentuře,která tehdy spravovala problematické úvěry v hodnotě desítek miliard korun.Když byla prezidentská volba v roce 2003,Klaus byl zvolen taky díky podpoře komunisstických poslanců,opět politický handl.

Prostě i lidi z politických stran s hodně odlišným programem se nakonec dokážou domluvit,když jde o prachy a o posty,kdo bude v které dozorčí radě apod.

Např. volební systém v ČR není poměrný,což je nevýhodné pro malé strany.Opět si tento systém před lety odhlasovaly ODS a ČSSD.

Když se sečte u předvolebních průzkumů podpora ODS a ČSSD,tak je to přibližně 60 % hlasů.Proto se dá domnívat,že by veřejným financím pomohlo,kdyby se o velkých zakázkách muselo hlasovat v parlamentu a musely by být schváleny 2/3 většinou poslanců a samozřejmě prezidentem a nebylo by naškodu,kdyby tyto zakázky musel schválit ještě NKÚ.Jinak tady budou o to víc "lítat oknem miliardy dál".
16. 02. 2010 | 13:13

MaB napsal(a):

Z některých aktivit některých politických sil u moci mám podivný dojem, že je jejich záměrem deficit veřejných rozpočtů prohlubovat. Podstatné je, neposlouchat, co tyto síly prohlašují, ale sledovat, co konkrétně dělají.
Kupodivu, jsou to podle mne zejména ty síly, které se nejvíce zaklínají bojem proti zadlužování. Jejich faktické kroky vedou ke stále větším schodkům...
16. 02. 2010 | 13:24

simon napsal(a):

to: MaB
tak to máme velmi stejný pocit - viz např. poslední prohlášení paroubka - pojdme se dohodnout a dál nezadlužovat stát... to sedí od člověka, který volby vyhrává pouze tím, že voliče uplácí...
16. 02. 2010 | 13:31

JŠ napsal(a):

Co se týká dá se říct toku peněz v ČR,tak nejde jenom o těchto 5,2 miliard.Jde např. o to,kolik peněz "proteče" v různých hernách,kasinech a systémem internetového sázení.Protože se dá předpokládat,že velká část těchto peněz jde z ČR pryč,aniž by byly zdaněny,nehledě na to,kolik lidí si zničilo život svojí závislostí na hracích automatech nebo jejich příbuzným (vysoké dluhy),dále je zde výrazná souvislot s drobnou kriminalitou atd. K čemu je to dobrý,že je v ČR tolik heren?Rozhodně by se toto mělo omezit,podobně jako to udělal Pitin v Rusku (i když ten samozřejmě tam má velkou moc a navíc velká část heren tam patří Gruzíncům,s kterýma Rusové nejsou velcí kamarádi,takže tam bylo jednodušší ty herny zrušit).

Co se týká poslanecké sněmovny,když se člověk dívá na záznamy,jakým způsobem se tam jedná,tak ten systém jednání dost připomíná chaos.Neustálé změny pořadí návrhů,systém pozměňovacích návrhů a pravidelná neúčast někdy i několika desítek poslanců vytváří prostředí vhodné pro chyby v zákonech a lobbyng. I když velkou část témat poslanci projednávají ve výborech,přesto dochází k chybám.Když pominu,že v ČR by spolehlivě stačilo,kdyby bylo v poslanecké sněmovně 100 poslanců(což je čistě teoretická úvaha,protože prakticky by to nikdo neschválil,snad kromě poslanců Pohanky a melčáka :),tak při srovnání např.: Nizozemí má 150 poslanců a 75 senátorů,a má kolem 14 milionů obyvatel.
viz. např.

http://www.mesec.cz/clanky/...

),tak především by musel být změněn systém jednání tak,že před třetím čtením by znova dané zákony prošlé druhým čtením prověřila Legislativní rada vlády,která by dala k daným zákonům po druhém čtení své připomínky,aby se omezilo množství chyb,které pak v zákonech jsou.
16. 02. 2010 | 13:35

MaB napsal(a):

simone
To je možné, že se týká Paroubka. Ale nemám pocit, že o posledních cca 300 miliardách schodku veřejných financí(za léta 2008 a 2009) rozhodl zrovna Paroubek.
16. 02. 2010 | 13:36

Čochtan napsal(a):

A nemohlo by Lotyšsko dát do zástavy kus pobřeží ? Český stát by ji v případě nevrácení půjčky mohl rozprodat svým občanům na rekreační chaty.
16. 02. 2010 | 13:39

JŠ napsal(a):

Co se týká valorizací důchodů a různých výsluh státním zaměstnancům,zřejmě by bylo potřeba změnit příslušný zákon tak,aby v případech,kdy se valorizace provádí (splnění inflační podmínky) byla valorizace celé částky prováděna pouze při nízkém deficitu státního rozpočtu.Překročil li by deficit rozpočtu určité procento HDP,byla by valorizována jen část důchodu do výše životního minima.Nevím kolik je v současné době životní minimum,alee v případě,že by to např. bylo 7000 kč a valorizace by byla 3%,tak člověk s důchodem 6000Kč by měl valorizován důchod celý,kdežto např. člověk s důchodem 10000 Kč by měl valorizovánu jen částku 7000 Kč.
Nelze donekonečna fungovat na dluh,to by vedlo k bankrotu.A tato částečná valorizace je jednou z možností,jak deficit omezit.
16. 02. 2010 | 13:40

JŠ napsal(a):

Čochtan: nebo by nám mohli dodávat ryby z baltu a tak nám splácet dluh :)
16. 02. 2010 | 13:42

JC napsal(a):

Pane Radku Johne,
Ta vaše úvodní věta...to mi připomíná vaše "investigativní" pořady...TV Nova jako první a jedinná na světě zjistila, že Franta B má pletky s Ančou K.:-),
Zkuste tu politiku pojmout jinak než vaše účinkování na Nově.
16. 02. 2010 | 13:42

JC napsal(a):

JŠ,
Ryby z Baltu né
Jsou plný kobaltu blé.
16. 02. 2010 | 13:46

Bernard napsal(a):

to JC: já si myslím že trochu toho investigativního přístupu v politických stranách není na škodu - každé upozornění na to, co vlastně naši páni poslanci schválili, vítám
16. 02. 2010 | 13:50

černovláska napsal(a):

Jak vám to zní v porovnání se sníženou mateřskou páni poslanci? Rodí se čím dál tím míň dětí, ale vám je to jedno, než dorostou ty dnešní prtaťa, vy už důchod potřebovat nebudete.
16. 02. 2010 | 13:58

Eva napsal(a):

Pane Johne,

zajímalo by mne, co udělá vaše strana se zmanipulovanými výběrovými řízeními na místa ve státní správě?

U nás je např. normální, že se konkursy na dobrá místa nezveřejňují. Pokud se o nich dozvíte, tak až ex post, když už se do nich nemůžete přihlásit. Na internetu,ani nikde jinde je nenajdete.
Pak se lehce stane, že místo ředitele příspěvkové organizace s 30 lidmi dostane člověk bez VŠ vzdělání, jakýchkoliv manažerských zkušeností a minimálního ekonomického vzdělání.
Organizace pak zákonitě nemá zájem o zaměstnance s odborným vzděláním, protože by mohli být erudovanějšími, nežli vedení.
16. 02. 2010 | 14:00

Kelt napsal(a):

JŠ-já bych byl osobně pro eutanazii všech důchodců,kteří pobírají důchod déle jak pět let.Protože jsem bytostně přesvědčen o tom,že důchodci,kteří v důchodu přežívají déle jak pět let jsou příčinou schodků SR.
16. 02. 2010 | 14:01

Pája napsal(a):

Pane Johne, Věci veřejné nic zjišťovat nemusely, o půjčce Lotyšsku psaly v té době všechny noviny. Současně byly k této věci zveřejněny i mnohé komentáře - příkladně komentář Marka Loužka v LN 20.2.2009. Opět se snažíte manipulovat veřejností. To je důvod proč vaší partaji v žádném případě nedám svůj hlas.
16. 02. 2010 | 14:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

černovláska
Nebuďte tak přízemně materialistická. Po světě se batolí taková spousta odložených děcek, na které můžete doatat dotace z Klokánka a Vy pouze rodit, rodit, mateřská, příspěvky...
P.S. Když se někdy dívám z okna svého paneláku na ty mladé lidičky, kteří mě mají jednou živit, jsem rád tomu , že jsem se jako tovaryš u Goldmana a Sachse živil vymetáním zlaťáků zpod lavic a koutů. Valná část z nich pak skončila v mé kapse, hodlám je použít jako přilepšení k důchodu a výstavbě kulometného hnízda, které bude výstrahou pro odrostlá prťata, o kterých se zmiňujete Vy.
16. 02. 2010 | 14:17

Bernard napsal(a):

to: pája
tak tehdy se o tom psalo, před rokem, dnes už se k tomu nikdo nezná...což je mimochodem klasika. a nikdo neupozorňuje na to, že peníze nechce lotyšská vláda dát na podporu podnikání, ale pouze tím zalepit díry v rozpočtu.
16. 02. 2010 | 14:19

emilie napsal(a):

pája
víte co je důležité - tyhle kauzy hlídat - protože, když se rozdává, to se každá strana včetně kalouska tlemí do všech kamer, aby byli vidět,jak jsou solidární. Ve chvíli, kdy mají naše peníze pohlídat, aby byly použity účelně a nezmizely v nenávratnu, tak už jedná jen pan Janota.... a díky bohu na to upozorňují VV
za mě - volit VV budu!
16. 02. 2010 | 14:24

Jeník napsal(a):

Tak jsem si přečetl na stránkách, kde Myrek T nám skromně oznamuje - kdybychom říkali lidem, co chceme, tak by nás nevolili velmi zajímavé zamyšlení:

ODS si vyboxovala placené parlamentní prázdniny!

Na dnešním jednání Poslanecké sněmovny ODS jasně ukázala, že protilidová a zejména protirodinná politika je jejím hlavním cílem a dala zcela jasný vzkaz voličům: pokud nás zvolíte, budeme pokračovat v likvidaci sociálního státu a hrabat pouze do vlastních kapes!

Proč tolik vadí ODS vrácení mateřské na loňskou úroveň? Argumentace neúměrným nárůstem výdajů ze státního rozpočtu je zcela nesmyslná. KDU-ČSL a ČSSD předestřely celkem rozumný plán, jak tyto peníze do státní kasy bezbolestně doplnit. Odborníci už nás drahnou dobu varují před nepříznivým demografickým vývojem v naší zemi. Stručně řečeno, vymíráme. Místo toho, aby se zvýšily podpory státu mladým rodinám s dětmi, mají nás zachránit imigranti. Nesmí se to říkat sice nahlas, ale prý se rychleji množí. Demografickému vývoji v naší zemi nepomůže ani vysoká nezaměstnanost, markantní zejména u mladých lidí, absolventů. Ti jsou dnes podle oficiálních údajů nejohroženější skupinou občanů ČR a začíná se jim říkat ztracená generace. Za vlády ODS byly zrušeny veškeré podpory pro mladé, neexistují výhodné hypotéky, neexistují podpory mladým rodinám atd. Za této situace si každý mladý člověk pořádně rozmyslí, zda může založit rodinu.

Tři týdny zasedali poslanci ve sněmovně, a jak jsme viděli na vlastní oči, celé tři týdny de facto proflákali díky obstrukcím ODS. Jak se pochlubil na tiskové konferenci ODS pan Tluchoř, šaškárna, kterou zdržováním předváděli poslanci ODS, stála „pouhých“ 60 milionů korun na které přišlo dosavadní třítýdenní zasedání. Státu prý ale ušetřili, protože se neschválil ani jeden ze zákonů, které měly pomoci sociálně slabším rodinám a zejména maminkám na mateřské.

Do bezedné díry spadl pod stůl vedle sociálních opatření i protikorupční balíček, který by měl zamezit podobným kauzám, jaká se vytvořila kolem nákupu gripenů. Aspektům tohoto nákupu věnovala ODS v rámci obstrukcí několik cenných dní, ale když došlo na lámání chleba a protikorupční zákon měl být schválen, ODS se postavila na zadní a zákon potopila.

ODS nestačilo, že přivedla za dobu své tříleté vlády díky nereálným rozpočtům a daňovým úlevám pro bohaté náš stát na pokraj ekonomického krachu. Pokračuje v této politice i nadále a důkazem toho je i dnešní ukončení zasedání sněmovny s tím, že na návrh ODS už se parlament do voleb nemá scházet. Poslancům tedy začínají úžasně honorované parlamentní prázdniny, které nám ovšem vytahají z kapes další desítky milionů korun za nicnedělání pánů poslanců.

Vzhledem k nepříjemnému zimnímu počasí, které u nás v současné době panuje, má tak Topolánkova garda příležitost, sebrat svých pět švestek a odjet se rekreovat na tři a půl měsíce, které zbývají do voleb, do slunného a milovaného Toskánska. Však my jim to zaplatíme.

Napsal Pavel Přeučil

Napadá mne pouze jedno: neměli bychom již všichni vzít hole a vyhnat tuto parazitující skupinu lidí ze všech postů, kam nalezli? Brno Žabovřesky (za což Myrek vůbec nemůže, jak nám řekl v televizi) jsou toho zářným příkladem.
16. 02. 2010 | 14:26

Bernard napsal(a):

tak pokud máte zítra čas - před pražským magistrátem se bude zítra demonstrovat - organizátoři akci svolali na 16:00 a nazvali ji "čtvrtá pražská defenestrace" :--)
http://www.facebook.com/pag...!/group.php?gid=251651468738&ref=mf
16. 02. 2010 | 14:35

Soud napsal(a):

Topolánek je jeden ze superdarebáků,kde jsou pojistky státu ???!!!
16. 02. 2010 | 14:41

Admirál napsal(a):

Topolánek chtěl tehdá podepřít v Lotyšsku hroutící se pravicovou vládu.

Proto ta půjčka.

Dnes otázka zní: Pomůže Lotyšům půjčka k odvrácení bankrotu?

Pokud bude odpověď (kvalifikovaná, ne ala Kalouskova věštírna) společně s kroky ostatních států a institucí ANO, půjčme.

Pokud NE, jedná se o lití peněz do černé díry.
16. 02. 2010 | 14:52

JPK napsal(a):

No jo, když oni Lotyši (a Litevci s Estonci rovněž) tak pěkně nadávají Rusům! To stojí za pár blbých miliard, však on už je stát ze zaměstnanců nějak vytáhne. No a když ne a zkrachuje, komu to vadí, odnesou to zas jen zaměstnanci (+ důchodci).
16. 02. 2010 | 15:15

Adam napsal(a):

Re: Čochtan
(Čochtan napsal(a):
A nemohlo by Lotyšsko dát do zástavy kus pobřeží ? Český stát by ji v případě nevrácení půjčky mohl rozprodat svým občanům na rekreační chaty.
16.02.2010 13:39:46)
Třeba viz Amatciems? :-))
http://www.youtube.com/watc...
16. 02. 2010 | 16:40

kolja napsal(a):

Je to slabý.
Pan John chce objevit dramatickej tunel, ale to by musel zapracovat, zainvestigovat víc.

Takhle to vypadá, že chce vyvolat dojem nekompromisního kritika všech průšvihů. Kdyby ano, zaplať pánbu aspoň za to. Ale muselo by to být něco lepšího, než půjčka Lotyšům.

Jenže s čím POZITIVNÍM tato strana jednoho jména přichází?

A k tomu člen strany Bernard zde v diskuzi pečlivě plní svou PR úlohu. Je hezké, že to aspoň neskrýváte.
16. 02. 2010 | 17:40

Targus napsal(a):

Já absolutně nechápu, čemu se všichni diví.
Scénář je zcela jasný a shodný s džusováním firem v časech velké privatizace řízené tuneldědkem Václavem II. Neomylným.
Rozkrást, rozprodat, nasekat dluhy, nechat padnout na rypák a následně rozprodat za babku do soukromých rukou.
A cože by se mělo prodávat?
Nu přece je tu obrovský balík prachů ze sociálního a zdravotního pojištění.
16. 02. 2010 | 17:42

mirda-nesocan napsal(a):

to jsou mě věci,a na školu v Kamenickém Šenově není milion raději ji zruší!Paní ředitelka školy v Nov.Boru dostane přidáno,někdo tu školu "zprivatizuje"a karavana jde dál.Je mě nablití.
16. 02. 2010 | 17:46

MA-FU napsal(a):

Pane Johne-bulvár z Vás čiší na sto honů ..i když budu volit menší stranu ,Vaši rozhodně ne!
16. 02. 2010 | 18:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

Já si myslím, že článek má hlavu i patu a pokud se pan John dostane do sněmovny, že bude na straně rozumu, ať už je ten rozum modrý, oranžový nebo zelený. Aspoň doufám.
Ale : Proč pan John zde na blozích (hrozné slovo, použiji čechismus blok)neodpovídá na naše otázky ?
Věřím, že ne proto, že :
1. Politici jsou pitomci od přírody a formulace odpovědi nejsou samostatně schopni docílit?
2. Zjistili, že bloky mají jistou popularitu a že účastnit se jich je in, ale nic víc ?
3. Jsou to vychytralí manipulátoři a blok jim pouze umožňuje násobit účinek jejich sadistických sklonů?
4. Neví nic o svém voličstvu a zde se mohou dozvědět, co si o nich voliči myslí a to aniž by vytáhli paty z domu ?
5. Příspěvek jim napsal někdo jiný, sami tomu moc nerozumí a odpoví až po nějaké době, kdy se setkají se skutečným
autorem příspěvku ?
6. Pohrdají všemi kromě svých spolustraníků, kteří ovšem na jejich bloky nechodí a tak vlastně nemají komu odpovídat ?
16. 02. 2010 | 18:15

Michal Macek napsal(a):

Tencokida:

spis radsi nic nereknou aby nebyli pak za blbce - to vis - neco tu placnes na blogu bez poradce a pak ses za debila - to radeji mlceti zlato - expert je v tomhle pan Krecek co ten nekdy napise to zustava rozum stat :)
16. 02. 2010 | 19:40

hanah napsal(a):

Tužka
Bernard

Ke kauze ČEZu se VV dosud nevyjádřily, ač měly možnost připojit se k petici.
16. 02. 2010 | 21:21

černovláska napsal(a):

Tencokida hnuj, uznávám, bližší košile než kabát, toť nejen moje přirozenost, Vy jste mi ale filuta, jednou Shakespeare jednou kulometčík a zdá se ze soukromého paneláku ;-), jestli hodláte postřílet nadějné daňové poplatníky, tak mne prosím informujte předem s dostatečným odstupem, ať si pořídím slamník, případnou devalvaci neřešte, plakat budu já ;-(
16. 02. 2010 | 21:49

Krištov napsal(a):

Zakousnu slepici a zeptám se Románka na jeho názor má nahoře známosti.
16. 02. 2010 | 22:38

Al Jouda napsal(a):

Je naprosto nelogické, aby stát, který má vysoce deficitní státní rozpočet a a sám je zadlužen, ještě půjčoval jiným bankrotujícím státům ! Pokud tohle naši poslanci schválí, tak jsou buď nesvéprávní nebo velezrádci !
16. 02. 2010 | 23:17

Bob napsal(a):

Radek John:
Dnešní internetové noviny iDnes.cz přinášejí zprávu jak se VV vetřely mezi parlamentní strany na Karlovarsku i navzdory protestů účastněných stran. Radek John je bývalá mediální hvězda tak má v médiích styky které to umožnily a tak znevýhodnily další neparlamentní strany. Tato událost dost dobře může být voličem chápána jako předvolební korupce.
18. 02. 2010 | 08:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

Bob
Pokud to "vetření" bude pokračovat i nadále, tak jedině dobře. Nebo ne ?
P.S. Nevím to přesně, ale kritériem pro účast v sterilních agitkách VM je hranice daná výzkumem preferencí, nebo ne ?
No a jestli se někdo "vetře" do ustájených čeledníků ČSSD, ODS, ODS(b) etc, co je na tom špatného ?
-------------------------------------------
"Já jsem o této záležitosti absolutně nevěděl, dozvěděl jsem se o ní až mnohem později," dušoval se Miloš Patera. "Já jako parlamentní politik nemůžu vědět, co se děje v kdejakém komunálu," dodal.
Miloš Patera(ODS) o podivném losování na karlovarské radnici či jak se ten spolek pro dělení kořisti jmenuje.
18. 02. 2010 | 12:01

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Kolja: Než začneš kritizovat, tak se podívej na VV stránky a možná najdeš leccos pozitivního. A mám jeden dotaz: koho volíš ty? Je to někdo, kdo svá pozitiva již předvedl, má v plánu je předvést nebo je jenom proklamoval před volbami a pak na ně rychle zapomněl? Jinak se hlásím i já k tomu, že VV nejen volím, ale jsou pro mne světélkem naděje v současném zkorumpovaném marasmu.
24. 02. 2010 | 16:18

Tencokida Hnuj napsal(a):

Radek John
17:05 .... ČT24 : SEŽEŇTE si SESTŘIH, který vysílala bolševická banda v čele se svým generálním tajemníkem, oberstumbahnfuhrerem Janečkem ke "kauze" ČSSD vs VV. (Radek John) A porovnejte to s původní reakcí R. Johna po poledni.
P.S. Goebbelsův zákon(parafráze) : "Čím větší křik a špína, tím větší lež se za tím skrývá. "

Bravo, pane Janečku. Jen tak dál.
24. 02. 2010 | 17:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Re: mělo to být VŠEM, ale napsal jsem Radek John.

Doufám, že je bude žalovat. Mediální manipulace nonplusultra.

Kavčí hory jsou zřejmě barák, plný poslušných idiotů řízených plešatým banditou.. Ale divím se jim (kromě Janečka a jeho pochopů) - tolik oken a některá poměrně vysoko nad zemí...?!?
24. 02. 2010 | 17:29

hovorka11 napsal(a):

Radek John:
Očekávané už se stalo. Nejvíce ohrožená ČSSD útočí na VV.
Je to zcela v duchu politické úovně u nás, odpověď na to je jediná, být průhlední s investory jako doposud a vyzývat všechny starany k tomu samému a obvzláště ty, kteří útočí. Nemá smysl to rozvádět v odpovědích. Stačí vždy jen říct pravdu- že je to lež sloužící udržení koryt nynějších politiků, kteří se evidentně bojí že o tyto koryta přijdou. Nic více není třeba mluvit, další rozebírání a hádání s nimi je k ničemu a ukázalo by, že vlastně VV přebírá jejich "móresy". transparentnost a volební program.
Soc. dem. jde o obrovské peníze ze zakázek, jsou schopní i horších podrazů, hlavně vydržet...
24. 02. 2010 | 17:59

hovorka11 napsal(a):

Oprava předešlého:
Hlavně Vaši transparentnost a volební program.
Dodatek:
Nesmyslné útoky jsou nejlepší mediální agitací pro Vás, hlavně to chce klid a nadhled, určitě je víc lidí chytrých než jen 6%
24. 02. 2010 | 18:06

iPhone SMS Transfer napsal(a):

I appreciate it. thanks.
06. 03. 2010 | 01:58

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 06:12

omega watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 09:47

montblanc watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 09:49

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 06:57

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 07:02

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 04:38

armani classic napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 04:40

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:37

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 11:23

Links of London Jewellery napsal(a):

It was around ten-thirty, I guess, when I finished it. I wasn't tired, though, so I looked out the window for a while. It wasn't snowing out any more, but every once in a while you could hear a car somewhere not being able to get started.
31. 03. 2010 | 10:49

sesli sohbet napsal(a):

Pane Johne, Věci veřejné nic zjišťovat nemusely, o půjčce Lotyšsku psaly v té době všechny noviny. Současně byly k této věci zveřejněny i mnohé komentáře - příkladně komentář Marka Loužka v LN 20.2.2009. Opět se snažíte manipulovat veřejností. To je důvod proč vaší partaji v žádném případě nedám svůj hlas.
08. 04. 2010 | 17:35

Swiss replica watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 07:17

replica watches napsal(a):

I když velkou část témat poslanci projednávají ve výborech,přesto dochází k chybám.Když pominu,že v ČR by spolehlivě stačilo,kdyby bylo v poslanecké sněmovně 100 poslanců(což je čistě teoretická úvaha,protože prakticky by to nikdo neschválil,snad kromě poslanců Pohanky a melčáka :),tak při srovnání např.: Nizozemí má 150 poslanců a 75 senátorů,a má kolem 14 milionů obyvatel.
14. 04. 2010 | 04:43

cheap watches napsal(a):

Překročil li by deficit rozpočtu určité procento HDP,byla by valorizována jen část důchodu do výše životního minima.Nevím kolik je v současné době životní minimum,alee v případě,že by to např. bylo 7000 kč a valorizace by byla 3%,tak člověk s důchodem 6000Kč by měl valorizován důchod celý,kdežto např. člověk s důchodem 10000 Kč by měl valorizovánu jen částku 7000 Kč.
14. 04. 2010 | 04:46

Novak napsal(a):

ministr financí Miroslav Kalousek, tak i ostatní poslanci by měli viset za velezradu pro nedostatek vzájemné solidarity se svými voliči.
23. 04. 2010 | 17:44

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
01. 06. 2010 | 07:46

Miki napsal(a):

Pane Johne,půjčka 6,5miliard je pakatel v porovnání s dohodnutou náhradou 270 miliard církvím,tedy spíš katolické církvi.Jak se k tomu postavíte?Myslím že vás v koalici k souhlasu stejně dotlačí.
03. 06. 2010 | 19:02

rothbauer napsal(a):

Půjčka nabídku;

kdo je v nouzi, prosím Použít okay.We vám pomůže
výše úvěru můžete hledat za všechno, co musí udělat, je nyní kontaktovat
rothbauerjohann01@hotmail.com pak musíte vyplnit tyto informace níže
, abychom mohli zpracovat vaši úvěry pro vás v pořádku.

Informace musí:

Plné jméno :..............
Země: ....................
Gender :......................
Věk :.........................
Adresa :.....................
Částka potřebná jako půjčka: ...
Doba trvání úvěru :...............
Měsíční příjem :..............
Telefon :.......................

Pokud jsme v první řadě Detaily Takže jít Okay.Thanks

Mr.Rothbauer.
10. 06. 2010 | 10:25

dedek napsal(a):

Tak. A co dnes pane Johne? Tehdy upozorňujete na mrhání ministrem Kalouskem a i přes Vaše "nepůjdeme do vlády s politickými dinosaury" s ním teď tuto vládu sdílíte a nejen to, necháte ho dál páchat nekompetentnosti po dosazení do křesla stejného ministerstva. Jo sliby se slibují a voda teče že? Prostě jste již za tak krátkou dobu jedním z politických dinosaurů, řídící se heslem "účel světí prostředky" Vy, se asi stydět nebudete že?
13. 08. 2010 | 12:54

davidloanfirm123@hotmail.com napsal(a):

Dobrý den:

Jsem soukromý loaner jsem působit pod krátké, jasné a srozumitelné podmínky, dávám z úvěrů na nízkou úrokovou sazbou ve výši 3%. Vážení čtenáři by si měli uvědomit, že tato nabídka je pro vážné smýšlející jednotlivce, firmy a companies.Do nenechal tuto příležitost ujít by.get vašeho úvěru řešit své finanční problémy, jako je zakládání nových podniků, obnovení starých obchodů. zájem o jednotlivce, firmy a společnosti by mě prosím kontaktujte přes tento e-mailovou adresu Možnosti účet davidloanfirm123@hotmail.com Máte-li zájem o mé půjčky vyplňte tento formulář a pošlete zpět okamžitě.

1.Full jméno ..........
2.Address ..........
3.Country ..........
4.Amount potřebné ..........
5.Komise Délka ..........
6.Occupation ..........
7.Telephone Počet ..........
8.Sex ...............
9.Age ..........
10.Purpose úvěru ..........
11.Marital Stav ..........
Po odeslání výše uvedený požadavek. Budete mít úvěrové podmínky a stav, který bude sloužit jako dohoda mezi dlužníkem a věřitelem v pořádku? Takže stačí odpovědět okamžitě, abychom mohli pokračovat dále s touto transakcí.
e-mail davidloanfirm123@hotmail.com
S pozdravem
Pan David Smith..................
18. 10. 2011 | 20:08

Oliveira Morris napsal(a):

Zdravím,
   Uvažujete o získání úvěru? Potřebujete úvěr na zahájení podnikání, nebo splatit své účty? pro novou domovskou nákupu, refinancování, konsolidace dluhu, osobní nebo obchodní účel?

Nabízíme naše finanční služby na nízké a cenově dostupné úrokové sazby ve výši 2,8% pro dlouhá a krátká doba výpůjčky. Žadatel by měl zájem, kontaktujte nás pro další řízení úvěrových akvizice na financialservice@xnmsn.com, s následných detaily.

Půjčka poptávkový formulář
Půjčka Částka potřebná: ................
Půjčka Doba trvání: .........
Účel prostředků: ...........
Vaše jméno: ............
Sex: ....................
Věk: .....................
email: ........................
Země: ......................
Stát: ...........................
telefon: ........................
Adresa: ....................
Město: ...........................
Postal Code: .................
22. 09. 2012 | 13:19

JB LOGAN LOAN FIRM napsal(a):

Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai palīdzētu atrisināt šo problēmu no jums, sazinieties ar mani tagad JB LOGAN kreditēšanu valdība apstiprināja kompānija šeit Apvienotajā Karalistē, Spānijā, Āfrikā un Vācijā, mēs dodam no aizdevuma šķirnes, piemēram, uzņēmējdarbības aizdevumu, transportlīdzekļa aizdevums, educap aizdevums,
kredītkarti aizdevums, personas aizdevums un citi mērķi var būt nepieciešams aizdevums
piezīme: mēs izmaksāt aizdevumu jebkur jums var dzīvot pasaulē, izmantojot: kompānijas personāla, izmantojot banku
un citi.
sazinieties ar mani caur: jbmaxlogan.loaninvestment @ gmail.com, lai iegūtu sīkāku informāciju par sniedzot jums aizdevumu
  
Atzīt saņēmis šo pastu un saņemt atpakaļ pie mums pēc iespējas ātrāk, lai mēs nosūtīsim Jums mūsu aizdevuma līgums vēstules noteikumiem, uz kuru jums būs pievienot savu parakstu uz pārstrādei jūsu kredīta failu.
Kredīta pieteikuma forma {tiešsaistes formu}
PERSONĪGĀ INFORMĀCIJA
Vārds:
Uzvārds:
Kontaktadrese:
Valsts:
valsts
dzimums:
Dzimšanas datums (diena-mēnesis-gads):
aizdevumu informācija
Summas, kas nepieciešamas:
Mērķis par aizdevumu: Biznesa Personīga
Aizdevuma noteikumi un ilgums:
tālrunis:
fakss:
Mēneša ienākumi:
  Valsts Nodrošinājums ja pieejams

Es (kungs / kundze) Ar šo apliecinu, ka informācija
norādīts iepriekš, ir taisnība.
 

PARAKSTS

MAXWEL LOGAN
14. 02. 2013 | 06:42

GEORGE WEBER LOAN CONSULT napsal(a):

Do u ir nepieciešams kredīts, ja jā, sazinieties ar mums pa: georgeweber.loanservice @ hotmail.com ar savu vārdu, valsti, summa,
dzimumu, kontaktadrese, tālruņa un ilgums

paraksts
george Weber
14. 02. 2013 | 06:45

Mr Jimmy Peters napsal(a):

Hľadáte podnikateľský úver, osobné pôžičky, úveru na bývanie, študentské pôžičky, konsolidáciu dlhu úver. Ste na správnom mieste svojho úveru riešenia. Na OLIFTIC ÚVERU kancelária, ponúkame všetky druhy úverových balíčkov (osobné pôžičky, obchodné úvery, atď), pre firmy aj jednotlivcov, a tiež sponzorovať, aby sa uvoľnil svoj ​​talent a dosiahnuť svoj cieľ v nízkej a dostupné úrokovou sadzbou 3% Úroková sadzba . Naša Výška úveru sa pohybuje od $ 2,000.00 USD na $ 50,000,000.00 USD a re-platobného obdobie 1 roka až 30 rokov trvania.
Ak máte záujem o niektorý z vyššie uvedených
kontaktujte nás emailom olifticloanfirm@gmail.com
Spokojnosť zákazníka je našou prioritou
01. 06. 2013 | 02:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy