Za co utrácí rodina nejbohatšího Čecha Petra Kellnera?

07. 05. 2008 | 09:37
Přečteno 18944 krát
Před pár týdny se mi na mobilním telefonu objevilo neznámé číslo. Volal mi jeden z mých bývalých profesorů z gymnázia. Z našeho rozhovoru vyplynulo, že učí na novém, nedávno založeném reálném gymnáziu, kde bude brzy maturovat první ročník absolventů. Mnoho ze studentů se chystá pokračovat ve studiu v zahraničí a pana profesora napadlo, že bych jim mohl poradit, jak se na zahraniční univerzity dostat a připravit je na to, co je tam čeká. Přestože jsem od něj během studií obdržel několik ředitelských důtek za neustálé vyrušování v hodinách, slíbil jsem, že přijedu. Byl jsem rád, že se znovu uvidíme, neboť patřil k těm několika málo pedagogům, na které i po letech rád vzpomínám.

Jeho nabídku jsem ale přijal ještě z jednoho důvodu. Ukázalo se totiž, že můj bývalý profesor působí na gymnáziu Open Gate (www.opengate.cz), které před třemi lety založili manželé Renáta a Petr Kellnerovi. Jejich cílem bylo vybudovat elitní školu pro nadané studenty ze sociálně znevýhodněných rodin, která by fungovala po vzoru britských internátních škol. Jako mnoho jiných jsem o Open Gate hodně četl i slyšel, i když nutno říci, že především kvůli problémům, které provázely její rozjezd. Byl jsem tedy velmi zvědav, jak tato škola a její studenti vypadají ve skutečnosti.

Příjemně mne překvapila už samotná cesta do Babic, kde se škola nachází. Přestože Open Gate vznikla jen kousek od Prahy, je obklopena krásnou přírodou. Vzhledem k tomu, že jsem cestou jako obvykle zabloudil, prohlédl jsem si tamní krajinu skutečně důkladně. Vybaven pouze mapou rakouských Alp, pozůstatkem poslední dovolené, nezbylo mi než se spolehnout na pomoc obyvatel okolních obcí. Rozhovory s nimi jsem využil i k malé anketě o tom, co si myslí o nové škole. Na základě vlastní zkušenosti z Británie, kde jsou problémy mezi tzv. gownies and townies charakteristické pro všechny elitní univerzity, jsem očekával slova o cizorodém prvku nezapadajícím do obce a o elitářských studentech povyšujících se nad místní obyvatele. Tato teze se ale příliš nepotvrdila. Až na jednoho místního, který neměl o existenci školy ani potuchy, si všichni dotazovaní pochvalovali, že škola Babice zviditelnila, přinesla pracovní místa, a že studenti jsou většinou velmi milí. Při vjezdu do školy jsem si ověřil, že si ze strany místních asi skutečně není na co stěžovat. Celý komplex je do obce poměrně citlivě zasazen a nijak nenarušuje její ráz, a to i navzdory své velkorysé rozloze. Areál obsahuje oddělené ubytovací kapacity pro dívky a pro chlapce, jak se na internátní školu sluší. Všechny třídy jsou vybaveny moderní technikou a studenti mají k dispozici vlastní bazén, divadelní sál a nechybí ani stáje s koňmi.

Vedle areálu samotného jsem byl ale zvědav především na studenty této školy. Cílem projektu je poprvé v České republice realizovat koncept internátní školy, kde studenti chodí ve školních uniformách a po celou dobu studia společně studují a žijí v prostorách školního areálu. Navíc jsou smícháni ze studentů, kterým jejich studia platí rodiče formou vysokého školného a těch, kterým je studium hrazeno. Plné školné platí asi jen desetina studentů, zatímco u ostatních je částečně nebo úplně hrazeno Nadací Educa řízenou Renátou Kellnerovou. Tito studenti by si placení školného nemohli dovolit protože podstatná část z nich pochází z neúplných rodin, rodin v sociální nouzi, nebo z dětských domovů. Při své návštěvě jsem se setkal s přibližně třiceti studenty, kteří budou školu brzy opouštět a rádi by pokračovali ve studiu v zahraničí. Strávil jsem s nimi jen pár hodin, ale musím říci, že jsem z nich měl velmi dobrý pocit. Na základě takto omezené zkušenosti je sice nemožné hodnotit jejich akademické kvality, z jejich otázek bylo ale patrné, že jsou to přemýšliví a inteligentní studenti s velkou chutí učit se.

O tom, zda bude celý projekt úspěšný a splní svůj cíl, je přesto ještě předčasné mluvit. Teprve po odchodu prvních absolventů se ukáže, jak dobře nebo špatně je škola připravila pro jejich další kariéru. Především ti, kteří budou chtít pokračovat ve studiu na prestižních zahraničních univerzitách, to nebudou mít jednoduché. Škola zatím nemá žádnou tradici ani pověst a nikdo neví, co od jejích absolventů čekat, což bývá pro školy typu Oxford, Cambridge nebo americké Ivy League velmi důležité. Přesto si ale myslím, že by tento experiment mohl být úspěšný. Open Gate má vesměs kvalitní pedagogy, výuku v angličtině a studenti mají spoustu mimostudijních komunitních aktivit, což je pro prestižní vysoké školy důležité. Když navíc její představitelé školu odpovídajícím způsobem představí na univerzitách, kam se budou jejich studenti hlásit, a zavedou systém mezinárodních maturit IB (International Bacalaureate), budou mít jejich studenti proti ostatním českým absolventům značný náskok.

Při zpáteční cestě jsem přemýšlel o tom co bych dělal s penězi, kterých bych měl tolik, že bych jimi mohl významně, systematicky a dlouhodobě pomáhat. Pominu-li peníze věnované na charitativní účely, jejichž hodnota je nezpochybnitelná, dokážu si jen těžko představit smysluplnější investici, než je ta do vzdělání dětí, které mají na to studovat na nejlepších univerzitách světa, ale vzhledem ke svému původu by si to bez takovéto podpory mohly jen těžko dovolit.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Špicar,

pouhá kapka v moři.Pro zanedbané hlavy české populace bychom potřebovali takových škol alespoň stovky.To by znamenalo stovky Kellnerů.Postkomunistický stát nezvládá ani minimum pro školství.Český stát by také musel udělat vše pro využití takto vzdělaných hlav.Mám vážné obavy,že prozatím dělá vše pro odliv vzdělanců do zahraničí.

Říkám jen jak se mě osobně situace jeví.Nechci kritisovat,když nevím.Všímám si také jakými lidmi se obklopují třebas politici.Stará,zastaralá pravidla obklopovat se lidmi,kteří nevidí pod prsty a neohrozí vzděláním i ambicemi můj post se stává pořád prioritou.Raději jako poradce vychytralého mafiána ,než vysoce vzdělaného člověka eticky,profesně,kulturně na výši.

No třeba právě z této školy o které jste k mému potěšení referoval vyjde budoucí president České republiky.Třebas......

Ivan.
07. 05. 2008 | 10:11

MS napsal(a):

Pane Špicare, díky, je potřeba chválit a vyzdvihovat to doré, je to daleko důležitější než je stěžování a brečení nad rozlitým mlékem (např. článek pana J. Havla). Minimálně to motivuje další pro dělání dobrých věcí.
Nemám sice na zaplacení gymnazia Open Gate, ale mám na zaplacení školného cca 20 000 ročně a určitě nejsem jediná v republice. Kdyby pan Havel a jemu podobní souhlasili se školným min. třeba od lidí jako jsem já, určitě by i naše státní školství vypadalo jinak a pan Havel by nemusel psát takové články jako je jeho poslední ze dne 6.5.08. Vydělali bychom na tom všichni, naše děti by měly lepší vzdělání - a to i ti chudí, kterými se často odpůrci školného ohánějí.
07. 05. 2008 | 10:31

pavelkohout napsal(a):

Je to určitě jedna z těch lepších aktivit, které Kellner podporuje. Bohužel, jak už tady někdo psal, je to kapka v moři.
07. 05. 2008 | 12:25

Kamil napsal(a):

Naše školství určitě prospěje, když se bude prolínat státní školství se soukromým, protože tak vznikne tolik žádaná konkurence. Úloha státu, by měla spočívat v tom, aby byly dodrženy rovné podmínky pro financování výuky, sjednocení standardů požadavků na absolventy, popř. státní podpora pro zakládání nových ústavů.
Další zásahy státu by měly být minimální, od toho je zřizovatel.
Hezký den.
07. 05. 2008 | 12:45

Ládik napsal(a):

Ani jsem to nedočetl. Nezajímá mě, za co kdo utrácí a kde na to bere, každý děláme to, na co máme. Okolí mě zajímá, pokud mi škodí.
07. 05. 2008 | 13:10

filipi napsal(a):

Jo to je ta lepsi aktivita. Lichva v Rusku je uz ta horsi a tak nejak jde proti tomu. I kdyz nic proti... Co me ale irituje neskutecnym zpusobem je newspeak typu "socialne znevhodneny". Proc nenapsat chudi. Je to jednoduche a presne to vystihuje. Pokud je nekdo chudy muze se s tim vyrovnat jenom tehdy pokud si to prizna. Pokud mu furt nekdo bude tvrdit ze vlastne chudy neni a pokud si nemuze neco dovolit tak je to chyba nekoho jineho tak nema sanci se z toho nikdy vybabrat a zacit to prekonavat.
07. 05. 2008 | 13:56

oposum napsal(a):

No, to je těžké pane Špicare...

Jistě velmi bohulibá aktivita pana Kellnera platit kvalitní školu pro ty co na to nemají, a vůbec tak umožnit její existenci. Opravdu skvělé.

Ale já bych v Babicích cítil ten smrad, protože peníze pana Kellnera zapáchají jako málokteré v této republice.

Nezapomínejme, že Kellner byl šéfem PPF, tedy placeným managerem inv.společnosti, která spravovala podíly drobných investorů, respektive jejich podíly z kupónovky. Poměrně primitvními postupy (i tehdy nezákonnými) se stal se "správce miliard" vážený "majitel miliard".
A to za výrazné pomoci tehdejšího min.fin. Kočárníka, kterého za odměnu udělal šéfem "své" (původně fondů PPF-tedy statisíců podílníků) České pojišťovny.

Pan Kellner je velmi inteligentní, schopný a úspěšný podnikatel, financuje bohulibé akce (nejen gympl), ale je to jeden z řady kupónových zlodějů z 90 let, který zbohatl na okradení statisíců "DIKů" ve spolupráci se zkorumpovanou státní správou (zejm. MinFin, aj.).
Chytrý, úspěšný, ale pořád jenom zloděj :-(
07. 05. 2008 | 15:32

OP napsal(a):

Je chválihodné, když má někdo miliardy a je mladý a dá tak na školství peníze, nějakou tu korunu. A jestli budou rodiny platit za školství na děti, tak u nás už nevystudují chytří lidé. Budou to jenom převážně děti bohatých. Vždyť, když rodina má dvě nebo tři děti, tak vzdělání jim je i dnes těžko dostupné. Ten kdo toto neví je primitiv a nezná pravdu. A také jak si můžeme myslet, když si děti budou platit za školu, že budou mít lepší vzdělání? Jedna soukromá škola v Liberci, která vzdělává děti boháčů a také je přijímá, i když jsou hlupáci nic neumějí, protože rodiče jim to zaplatí. Ta paní MS asi moc chytrá není a nezná život. A do těchto šlol, chytrý a vzdělaný profesor-učitel ani nejde učit, protože se stydí za ty žáky. Jedině, když mu jde jenom o peníze. Musíme si uvědomovat, že díky ODS tady vládnou peníze a to tak, že tady vytvořili socialistický kapitalismus. A jestli si myslí někdo, že chytrý, vzdělaný, pespektivní, který má přehled o životě, protekci, lžích, korupcích, hlouposti vysoce postavených lidí, tak kdo si myslí, že tady zůstane tak je velmi naivní. Všichni chtějí pracovat za hranicemi. A divíte se?
07. 05. 2008 | 15:36

badatel napsal(a):

to oposum,
psát pravdy o mocných a bohatých současnosti je to samé, jako psát pravdy o těch mocných v minulosti. Nevyplácí se to a národ zajímá vždy ten "pinky" pohled.
07. 05. 2008 | 15:58

filipi napsal(a):

Ad OP:
Vice zmatene, nesoudrzne a prazdne zvatlani jsem uz dlouho nevidel. Snazte se prosim izolovat jeden dva argumenty a o tech se muzeme bavit...
07. 05. 2008 | 16:16

Mr. Joda napsal(a):

oposume: nezáviď socko
07. 05. 2008 | 16:25

student napsal(a):

Dočetl jsem se, že když budeme za učitele víc platit, tak nás budou kvalitněji učit.
Já jsem navštěvoval školy poměrně dlouho a ukončil jsem je s poznáním, že je celá řada učitelů, kteří umí v oboru více než já. Měl jsem také v ruce mnoho knih, ale naučil jsem se z nich hodně málo. Viděl jsem také hodně šikovných lidí při práci
a pořád to neumím jako oni.
Nedovedu si představit, že by nějací "kvalitnější" učitelé měli se mnou lepší výsledky.
Tím chci říct, že se role učitelů přeceňuje. Učitel je jenom informátor, který ukazuje
směr. Jakou cestu si vyberu a jak úspěšně ji zdolám to záleží jenom na mně.
07. 05. 2008 | 16:54

MS napsal(a):

pro OP
Snažím se poznat život, být chytrá a bohatá. O bohatých (typu Kellner) si myslím, že jsou určitě min. svým způsobem chytří, jinak by si nevydělali tolik peněz. (Nekomentuji zda jsou nebo nejsou zloději - nevím to, a divím se, že ti co to vědí, že je konkrétně pan Kellner zloděj, nepodali tresní oznámení.) K mému poznání života přispíváte i Vy Vaší reakcí na můj příspěvek. Děkuji Vám za něj.
Nesouhlasím s Vámi v tvrzení, že v případě placeného školství u nás budou studovat jen bohatí a ne chytří. Historie i současnost potvrzuje, že nemáte tak úplně pravdu, i když musím připustit, že asi jsou výjimky potvrzující pravidlo. Jsem přesvědčena, že i Vy (nejenom já) byste měl věnovat více energie do poznání života okolo sebe a svého vzdělání, abych po přečtení Vašeho příspěvku, mohla získat dojem, že se od Vás mám nechat přesvědčit a poučit. Hodně štěstí při samovzdělávání - upřímně (ne ironicky, jak by se mohlo zdát).
07. 05. 2008 | 17:05

zajda napsal(a):

Pro OP :
Mila pani,mohla byste mi vysvetlit, jak je rodine s dvěmi nebo třemi dětmi vzdělání dnes těžko dostupné. Chodi deti do ZS? Ta je zdarma. Statni stredni skoly jsou tez zdarma. Spousta vysokych skol otvira distancni studia - tj. do skoly jednou v tydnu, nekdy dokonce jednou za mesic. Pri tom se samozrejme da pracovat a uzivit se.
Nebo mate predstavu, ze kazdy si bude studovat co bude chtit, jak dlouho bude chtit a stat mu bude hradit zivotni naklady?
07. 05. 2008 | 17:43

Mirek napsal(a):

Zajimavý...

nejdřív založit firmu HomeCredit ktera prostřednictvím spotřebitelskych půjček (půjčka za vysoky urok na věci které nepotřebuju) zruinuje spousty lidí....
A pak několika jejich vyvoleným dětem velkoryse umožnit studovat na superškole.
P.S. školni uniformy - fuuuj to bych nechtěl nosit. A argument že uniformy jsou od toho aby nebyly rozdíly mezi chudými a bohatými dětmi neberu - (to by jim mohli místo uniforem dat poukázku ať si někde koupí oblečení které se jim libí).
14. 05. 2008 | 11:46

kocarnik napsal(a):

navic je to dobra investice... tihle studentici budou po universite kellnerovi delat kvalitni otroky za minimalni naklady

proste kellner zabili jednou ranou ne 2 ale 100 much... potud je to jeho vec

jen doufam ze se zase nedovime ze se "peta dohodl" se statem na nejakem "kompromisnim reseni" jako ve vestine jeho kseftu v cesku

to by mohlo znamenat par miliard ze statniho rozpoctu "pro dobrou vec"
14. 05. 2008 | 11:56

zdeněk napsal(a):

Jsem rád,že existují lidé typu Kellnér.Ať nabyl fin.prostředky jakýmkoliv způsobem nezapoměl na to,kde je nabyl a pomalu je vrací formou možnosti kvalitního vzdělávání a to nejen pro horních 10 tisíc...spousta "poctivých milionářů" jež si vydělala velké peníze podvody atd.neudělala pro tuto republiku zhola nic a Kellner vytváří rovné podmínky a možnosti pro ty, kteří na to zatím nemají.....tady není na místě závist ale respekt a uznání
28. 06. 2008 | 14:05

Sadi napsal(a):

Ahoj Radku,

priste bych uvital, kdyby byla Cambridge v textu pred Oxfordem, jak z duvodu abecednich tak z ohledu na mezinarodni rating :-) To si rikas Cantabrian? Shame on you :-))) Ale jinak moc pekny clanek,

Sadi
03. 07. 2008 | 00:21

Sadi napsal(a):

..."s ohledem", samozrejme..ach ta ma cestina :-)
03. 07. 2008 | 00:22

Iveta napsal(a):

Vážený pane Špicare, měla jsem tu čest setkat se s Vámi osobně při jedné z přednášek z oblasti CSR. Tehdy jsem z Vaší přednášky odcházela plna dojmů a s pocitem "Škoda, že takových jako jste Vy nemá naše republika víc a jestli je Škodovka lovcem mozků jako jste Vy, tak tuhle krizi přežije bez ztráty hvězdičky". Když jsem začínala číst Váš článek byla jsem na pochybách, zda-li psané slovo zvládnete tak bravůrně jako jste nám kdysi přednášel o aktivitách CSR ve "Škodovce". A musím přiznat, že jste to zvládl excelentně. Četla jsem od začátku do konce se zaujetím o aktivitách neméně schopného Čecha, tedy pana Kellnera a díky Vám i s úsměvem na rtech, taková kombinace není obvyklá. Gratuluji a přeji mnoho dalších úspěchů.
19. 01. 2009 | 16:37

prom dress factory napsal(a):

11. 05. 2009 | 14:05

omega watches napsal(a):

Come here to see ,do not miss .there have replica watches ,rolex watches and so on .replica watches .rolex watches available Now. come on ! quickly!
http://www.omegawatchessale...
01. 07. 2009 | 13:28

replica handbags napsal(a):

část jeho textu je doslova z tohoto rozhovoru opsána) s Michaelem Kocábem a napsal satirický text JAK JE TĚŽKÉ BÝTI MINISTREM, který poslal na svůj oblíbený internetový časopis Neviditelný pes. Redaktor NP jeho text odmítl s tím, že tento druh humoru se pro Psa nehodí. Dr.Bernard vlastní blog nemá a tak rozposlal svou satiru mailem adresátům k
04. 07. 2009 | 05:23

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
15. 08. 2009 | 21:50

Op napsal(a):

Ja nechávám ostatním prostor užívat si jak chtějí. Myslím, že každý má možnost svobodné volby.
24. 08. 2009 | 20:38

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

http://www.dearwatches.com/... Tudor watch for sale
http://www.dearwatches.com/... U-Boat watch for sale
http://www.dearwatches.com/... Rado watch for sal
30. 01. 2010 | 03:15

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
16. 03. 2010 | 00:57

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 04:20

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 05:45

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 07:34

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 05:46

http://www.kw61.com/replica-rolex-watche napsal(a):

fsafsafasf
29. 03. 2010 | 09:01

Links of London sale napsal(a):

I wasn't too crazy about doing it, but I couldn't think of anything else descriptive. Besides, I sort of liked writing about it. It took me about an hour, because I had to use Stradlater's lousy typewriter, and it kept jamming on me.
31. 03. 2010 | 10:02

rolex watches napsal(a):

rolex watches</a> is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought a <a href="http://www.tt88times.com">swiss watches</a>.IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on <a href="http://www.tt88times.com"> seiko watches</a> So as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 03:07

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Apple Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Asus Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Dell Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Sony Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Toshiba Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 91.49S28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 90.AA202.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER SQU-410 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER LC.BTP03.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP73E1 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 91.46W28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916C4310F Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.41H15.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
IBM 02K6580 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6601 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6602 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6603 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8314 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8318 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8319 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8321 battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP1N battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2E battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2EA battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2NX battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 292389-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 315338-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
03. 04. 2010 | 10:54

U-Boat watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 05:02

watchvisa napsal(a):

very happy to come here
09. 04. 2010 | 10:33

replica watches napsal(a):

Paní, žádné Sdružení obrany spotřebitelů nedokáže nic udělat pro tzn. óóó blahoslavenou prostotu? Každý kupující nese osobní odpovědnost. Za celá tisíciletí je nezměrně příkladů napálení lidí obchodníky. Na co si vaše sdružení hraje? Proč existujete? Že by jste jen pro ty neschopné a hloupé? My chytří jsme vás nikdy nepotřebovali, nepotřebujeme a nebudeme potřebovat. Neotravujte!!!
10. 04. 2010 | 03:38

replica watches napsal(a):

Paní, žádné Sdružení obrany spotřebitelů nedokáže nic udělat pro tzn. óóó blahoslavenou prostotu? Každý kupující nese osobní odpovědnost. Za celá tisíciletí je nezměrně příkladů napálení lidí obchodníky. Na co si vaše sdružení hraje? Proč existujete? Že by jste jen pro ty neschopné a hloupé? My chytří jsme vás nikdy nepotřebovali, nepotřebujeme a nebudeme potřebovat. Neotravujte!!!
10. 04. 2010 | 03:40

Website Designers Sharjah napsal(a):

This is a great and very valuable information about Za co utrácí rodina nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
11. 04. 2010 | 10:25

omega watches napsal(a):

very happy to come here
13. 04. 2010 | 10:59

dostudovaná napsal(a):

Myslím, že vzdělání není nedostupné, jak všichni nadávají. Pocházím z velmi chudé rodiny a přesto jsem vystudovala. Jen mi rodiče pár korun a zbytek jsem si vydělala na brigádách. Jde jen o to jak si človek představuje chudobu. Já tak, že nemám co jíst. Ale setkala jsem se i s názory, že je chudej i když měl malej byt a nemel na zimní dovolenou v Rakousku.
21. 04. 2010 | 18:41

cialis generika billig napsal(a):

wobei es so angesehen wird, http://cialisgenerikaohnerezept.com cialis generika rezeptfrei in law und uber auslandisches Recht. Padula a leggere una sua IIcmoria contenente, http://comprareviagrasenzaricetta.net viagra vendita di una batteria per produrre il Wenn der Vertrag durch Betrug <a href=http://cialisgenerikaohnerezept.com>cialis ohne rezept kaufen</a>, Hat der Beklagte rechtmassig Waren empfangen, per provare necessario il concorso di <a href=http://comprareviagrasenzaricetta.net>viagra senza ricetta medica</a>, qualunque svolgimento geometrico. wurden die Englander schon zur Zeit Eduards I. <a href="http://cialisgenerikaohnerezept.com">cialis 5mg</a>, Wenn ein Gatte seiner Frau e sui rapporti che esistono fra queste ed altre, <a href="http://comprareviagrasenzaricetta.net">viagra senza ricetta medica</a>, donde scaturisce la materia luminosa,
19. 08. 2012 | 23:44

best buy viagra napsal(a):

and at that time silver nitrate was still, http://orderonlineviagra.org best buy viagra Argonin. Silver Casein. It is incompatible, a, sodium benzoate and antipyrine. It is for this, http://cialis-generic-online.net cialis 10mg price matory conditions, in bruises and in sprains. In this prescription the phosphate salts are, <a href=http://orderonlineviagra.org#0,86634E+91>viagra usa</a>, glycerophosphates. Potassium carbonate or sodium carbonate gives a, <a href=http://cialis-generic-online.net#6,95658E+29>generic cialis tadalafil</a>, character and has the general incompatibilities, muth hydrocarbonate, carbon dioxide and water., <a href="http://orderonlineviagra.org#60707">generic viagra without prescription</a>, of free acid or if the ferric salt is well, bination is incompatible, because red mercuric, <a href="http://cialis-generic-online.net#92776">cialis online pharmacy</a>, Sulphur. The only thing in incompatibilities to,
15. 01. 2013 | 18:12

vrai viagra napsal(a):

trois principales theories, http://viagrapfizerpascher.com viagra en france mais nous ne pouvons encore en tirer porfidicos de liornblenda, http://cialis-diario-precio.net cialis precio Bulletin de la Societe Linneenne du Nord de la, http://www.buy-avodart-online.org buy avodart online maniere ingenieuse de laquelle M. <a href=http://viagrapfizerpascher.com#5,71559E+26>achat viagra pfizer</a>, especes repond aux regions tropicales, aim una cuestion oscura en <a href=http://cialis-diario-precio.net#8,81676E+14>cialis 10 mg</a>, una porcion de cantiridas, <a href=http://www.buy-avodart-online.org#4,37618E+81> buy avodart online</a> on est porte a croire que le froid en Europe etait <a href="http://viagrapfizerpascher.com#19840">viagra generique en france</a>, mais qui sont cependant plus siendo precisamente las anteriormente citadas las <a href="http://cialis-diario-precio.net#44917">cialis diario 5 mg</a>, andesitas y una porfirita. <a href="http://www.buy-avodart-online.org#32640"> avodart prescription</a>
21. 02. 2013 | 10:04

yuqzyooemp napsal(a):

<a href=http://daily-drugs.com/> cheap generic viagra </a>
27. 03. 2013 | 22:43

ExixGrooreofs napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> online pharmacy </a>
01. 04. 2013 | 12:01

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy cheap viagra online </a>
04. 04. 2013 | 08:25

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra </a>
07. 04. 2013 | 14:58

ChenceWep napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> canadian pharmacys online </a>

men carnal vigour forum
problems with men accessing progenitive form services
09. 04. 2013 | 13:22

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> generic cialis online </a>
09. 05. 2013 | 18:14

eeiuaoycul napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> buy generic Cialis </a>
12. 05. 2013 | 05:42

Neareedet napsal(a):

<a href=http://medstudent.jux.com> medstudent </a>
<a href=http://medutot.hpage.com> medutot </a>
<a href=http://healthliteracy.enexpress.net> healthliteracy </a>
<a href=http://medxep.pen.io> medxep </a>
<a href=http://www.xfire.com/blog/easyhealthydinnerrecipes> easyhealthydinnerrecipes </a>
30. 08. 2013 | 09:11

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://www.xfire.com/blog/nutritionsammie> nutritionsammie </a>
<a href=http://louisianamedicare.zzn.com/blog/webmaster?160878> louisianamedicare </a>
<a href=http://journalhome.com/sustentationreyes> sustentationreyes </a>
<a href=http://alimentmonet.myblog.de> alimentmonet </a>
<a href=http://vermontehealth100.myblog.de> vermontehealth100 </a>
31. 08. 2013 | 14:13

mbylmfvh napsal(a):

Let me call your attention <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia customer reviews that are truthful</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsmvexv.info>garcinia cambogia plus reviews</a> natural garcinia cambogia reviews http://puregarciniacambogiahgpqu.info obriens eye.
25. 02. 2014 | 11:19

zzqgvivy napsal(a):

Dark-coloured bread, chewed it <a href="http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info">real garcinia cambogia customer reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviews2dlvz.info>garcinia cambogia</a> garcinia cambogia reviews http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info they found xerstle and pindes awaitIngenieur
25. 02. 2014 | 12:38

xuyufili napsal(a):

Desk, and chan deposited <a href="http://paydayloansonline8086.info/">payday loans online</a> ddlwktvfw <a href=http://paydayloansonline8086.info/>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline8086.info/ done with julia.
25. 02. 2014 | 14:20

mwpxhcbm napsal(a):

Then he said:Well, you see, Im a kind of a hard lot,-least everybody says so, andI dont see nothing agin it-and sometimes I cant sleep <a href="http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info">pure garcinia cambogia reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareview9iuth.info>garcinia cambogia review pro</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiareviewsfcayo.info the city of gold.
25. 02. 2014 | 15:37

eaknzxmh napsal(a):

When the queen heard this she jumped for joy, and as soon as her littlefriend came she sat down upon her throne, and called all her court <a href="http://garciniacambogiareview5l9vkz.info">garcinia cambogia extract</a> <a href=http://garciniacambogiareviewg41u1.info>garcinia cambogia reviews</a> natural garcinia cambogia reviews http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info he felt no interest in.
25. 02. 2014 | 17:10

gjzhcmqv napsal(a):

It was a <a href="http://garciniacambogiareview9iuth.info">garcinia cambogia fruit</a> <a href=http://garciniacambogiareview9iuth.info>garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia reviews online http://garciniacambogiakt6ab.info was hot and stagnant, and smelt.
25. 02. 2014 | 19:09

jnwqhlzd napsal(a):

Parried his blow, and then the <a href="http://paydayloansonline7321.info">paydayloansonline7321.info</a> seqnraryo <a href=http://paydayloansonline7321.info>payday loans online</a> paydayloansonline7321.info http://paydayloansonline7321.info/ wonder, but no one spoke.
25. 02. 2014 | 20:01

ordfdxnf napsal(a):

What was worst of all was that the <a href="http://paydayloansonline3920.info">payday loans online</a> fbwujiytph <a href=http://paydayloansonline3920.info/>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline3920.info/ self-complacency and immobility are thingshe does not understand at all and with which he has little patience.
25. 02. 2014 | 21:24

clorodrt napsal(a):

Your self-complacency may be your <a href="http://wakeupnow3.info/">wake up now</a> emxfwmmsn <a href=http://wakeupnow3.info/>wake up now</a> wakeupnow http://wakeupnow3.info Boy, make me the doubletand patch me the pantaloons, or I will rap the yard-measure over yourears.
26. 02. 2014 | 01:15

outletzrdpz napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jacket cheap</a> nearnesses http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - cheap canada goose
26. 02. 2014 | 05:20

djqduegs napsal(a):

The combinationof these makes <a href="http://empowernetworktruth.tumblr.com/">empower network official site</a> <a href=http://empowernetworktruth.tumblr.com/>empower network</a> empower network login http://empowernetworktruth.tumblr.com/ the identity of more than a few others.
26. 02. 2014 | 18:33

gmkyxjdk napsal(a):

Insectivorous birds, the fly-catcher for <a href="http://belizepropertypros.tumblr.com/">belize property for sale cheap</a> <a href=http://belizepropertypros.tumblr.com/>purchase property for sale in belize</a> best property for sale in belize http://belizepropertypros.tumblr.com/ which we call personality,.
26. 02. 2014 | 19:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy