ICE pseudonym - Užitečný SPAM

03. 12. 2008 | 22:13
Přečteno 3938 krát
Asi jako každý uživatel elektronické pošty nesnáším SPAMY. Pokud dnes vypnu svůj spamový filtr, tak se počet zpráv v mé mailové schránce zvýší několikanásobně. Naposledy jsem to vyzkoušel 11. listopadu a namísto cca 100 zpráv za 24 hodin jsem měl najednou zpráv cca 500. Šlo o zprávy, které „nějaký vstupní filtr“ označil, ale usoudil, že je automaticky nezahodí. Pokud by tento filtr automaticky nezahazoval zprávy, u kterých je správnost označení jako SPAM téměř 100%, měl bych ve schránce zpráv cca 1000 za den. I při zapnutých filtrech se mi do schránky protlačí cca 5 nevyžádaných zpráv denně.

Ano, je to neuvěřitelné, ale podíl nevyžádaných zpráv stoupl v poslední době až nad hranici 90%. Může někdo namítnout, že nejsem zcela typickým příkladem – spolupracuji s kolegy na 5 kontinentech a moje e-mailová adresa je tedy dostatečně „profláknuta“. Přesto nedokážu pochopit, proč se mi někdo snaží neustále nabízet různé zbytečnosti, podivné hodinky, účasti na nezajímavých akcích v zajímavých destinacích, chce u mě zaparkovat své finance, hledá doporučení k cestě do Evropy, apod. U mě nemají šanci a nevím, jak jim to sdělit.

Přesto jsem dnes dostal nevyžádanou zprávu, kterou považuji za více než užitečnou. Zde je:

Kontaktní osoba v mobilu

Záchranáři a zdravotníci si všimli, že při dopravních a jiných nehodách mají zranění obvykle s sebou mobilní telefon. Při záchranných akcích však záchranáři nevědí, koho z dlouhého telefonního seznamu mají kontaktovat a informovat o Vašem úrazu.

Personál záchranky a rychlé zdravotní pomoci proto navrhuje, aby každý měl v telefonním seznamu na svém mobilu rozpoznatelný seznam kontaktních osob pro případ nouze. Mezinárodně uznávaný pseudonym je ICE (In Case of Emergency). Pod tímto jménem bychom ve svém mobilu měli uvést telefonní číslo a osobu, kterou v případě nouze může kontaktovat policie, záchranná zdravotní nebo požární služba. Jestli chcete jako nouzový kontakt uvést více osob, použijte pseudonymy ICE1, ICE2, ICE3 atd. Je to jednoduché, nic to nestojí a Vy zabezpečíte, že Vaši blízcí dostanou včas zprávu o Vašem stavu. Pošlete prosím tuto zprávu dále svým známým, aby se tento nápad globálně ujal. Nic to nestojí a všem to může pomoci.


Nevím, jestli je to opravdu aktivita „personálu záchranky“, ale považuji to za výborný nápad. Proto takto nevyžádaně šířím nevyžádanou zprávu na svém blogu. Věřím, že se nedočkám označení „nevyžádaný blog“.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vlk napsal(a):

Dobrý nápad!

Hned to zavedu na svém. Nicméně, co kdyby zachranáři vždycky zkusili, jestli na mobiu je nebo není nějaká tzv. rychlá volba? Pokdu ano nemusí už nic jiného hledat. Jd e přesně o ty , kteří byměli dostat zprávu.
03. 12. 2008 | 22:23

Pumprlidentlich napsal(a):

Pozor, jedná se o hoax http://www.hoax.cz/retezove...
jeden z nejrozšířeňejších poslední doby.

Spam typu "do you want bigger one", "just eighteen", "clima change", "vlk", jsou to nejmenší. Hoaxy slouží ke sběru obrovského množství adres, které jsou účelně sbírány. V horším případě jsou na tyto adresy zasílány škodlivé kódy, které nezkušeným uživatelům PC dokáží otrávit život. Hlavně, když mají v PC uloženy přístupová hesla.

Hoaxy rovnou mazat a nepřeposílat!!

Příště by snad RNDr.,PhD. mohl napsat něco o oteplování. To je teď víc cool.
03. 12. 2008 | 23:39

Karl von Bahnhof napsal(a):

Co kdyby záchranář kliknul na seznam a našel tam matka, otec, ségra, brácha.... ale klidně jakékoli jiné jméno...

Ten email jsem taky dostal, je to klasickej hoax, kterých chodí stovky.

nejlepší jsou takové, kde se sbíraj podpisy na 7letou holčičku těžce zraněnou při autonehodě opilým řidičem.... nehledě na to, že jí je pořád 7 let už cca po 10let:)
04. 12. 2008 | 08:42

Železnohorský napsal(a):

Připojuju se k Pumprlidentlichovi (kruci, to je nick), taky jsem se trochu vyděsil, že pan Tolasz takovéhle mejly šíří dál a ještě se s tím chlubí... (Ani "dobrý" obsah není zárukou serióznosti.)
04. 12. 2008 | 11:32

Alois napsal(a):

Když nebudou záchranáři vědět, na které číslo mají zavolat, tak ať si na to najmou detektiva.
04. 12. 2008 | 11:38

Michal J napsal(a):

Tak pojdme o jednu uroven hloubeji. A co kdyz ti, kteri rozsiruji informace, ze se jedna o hoax, naleteli na hoax? (Nekdo ma zajem sabotovat autentickou kampan, a tak rozsiri pomluvy, ze se jedna o hoax?) Tzn. puvodni informace muze byt pravdiva. Nebyli by potom vyse komentujici "mudrci" temi, kdo rozsiruji nesmysly a jeste se tim chlubi?

http://urbanlegends.about.c...
04. 12. 2008 | 19:22

Železnohorský napsal(a):

Michal J
Možná to tak je... Ale člověk by na síti měl - stejně jako třeba na silnici - předvídat a být ostražitý, nechce-li karambolovat. V této "kampani" je podivný totožný styl textů (těchto rad koluje povícero, např. že se má při náběhu na infarkt kašlat, dokud nepřijede záchranka atd.), zjevná nezištnost a rozesílání v určitých intervalech, což je podezřelé. Ale ještě to nemusí nic znamenat. Nicméně, mám-li své přátele v úctě, rozhodně jim takovéhle e-maily nepřeposílám (hezké české slovo), nýbrž, pokud mi myšlenka připadá zajímavá, sdělím jim ji vyťukanou vlastní rukou... Hloupé je, že mi takovéhle e-maily občas chodí i od přátel, tudíž jsem na pochybách, jak moc mě v úctě mají oni.
05. 12. 2008 | 09:56

omega watches napsal(a):

If you don't konw about rolex watches and replica watches, account for you behind juvenility.
If you have not omega watches or replica watches,you account for out. so you may be come to here see.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 04:50

luis vuitton napsal(a):

protlačí cca 5 nevyžádaných zpráv denně.

Ano, je to neuvěřitelné, ale podíl nevyžádaných zpráv stoupl v poslední době až nad hranici 90%. Může někdo namítnout, že nejsem zcela typickým příkladem – spolupracuji s kolegy na 5 kontinentech a moje e-mailová adresa je tedy dostatečně „profláknuta“. Přesto nedokážu pochopit, proč se mi někdo snaží neustále nabízet různé zbytečnosti, podivné hodinky, účasti na nezajímavých akcích v zajímavých destinacích, chce u mě zaparkovat své finance, hledá doporučení k cestě do Evropy, apod. U mě nemají šanci a nevím, jak jim to sdělit.
04. 07. 2009 | 05:33

tiffany and co napsal(a):

Těšte se na další vstupy. Jsem si jistý, že Vás zaujmou!
31. 07. 2009 | 10:58

omar7 napsal(a):

<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.sh8d.com/">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://vb.sh8d.com/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://www.galiti.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتديات" href="http://vb.galiti.com/">منتديات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://www.bnatdll3.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنات" href="http://vb.bnatdll3.com/">منتدى بنات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.alsh8d.com/">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="سيارات" href="http://sayaraat.blogspot.com/">سيارات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="التكنولوجيا" href="http://tqana.blogspot.com/">التكنولوجيا</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى شهد" href="http://vb.alsh8d.com/">منتدى شهد</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنات دلع" href="http://forum.bnatdll3.com/">منتدى بنات دلع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى الشهد" href="http://forum.alsh8d.com/">منتدى الشهد</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتتديات غاليتي" href="http://forum.galiti.com/">منتتديات غاليتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dlil.galiti.com/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://dlil.bnatdll3.com/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dlil.alsh8d.com/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://chat.sh8d.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="توبيكات" href="http://topics.galiti.com/">توبيكات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="العاب" href="http://games.galiti.com/">العاب</a></strong></H1>
18. 09. 2009 | 15:59

cheap louis vuitton napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 09:12

puma napsal(a):

Dear friends welcome to our store:sale cheap puma shoes http://www.salepumashoes.com
what you want will show in it !
05. 05. 2010 | 22:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy