Blesk nebo Honsová?

25. 06. 2009 | 16:49
Přečteno 5089 krát
Jsem zvyklý na ledacos, ale čeho je moc, toho je příliš. Blesk 24. června 2009 napsal: „Celkový úhrn srážek na celém území České republiky se během noci na úterý vyšplhal na 405 mm,“ řekla Blesku meteoroložka Dagmar Honsová. Zdráhám se uvěřit, že něco takového mohl z úst vypustit kdokoliv alespoň trošku inteligentní. Je to takový blábol, že nejsem ani ochoten pátrat, zda původcem je slečna Honsová nebo Blesk. Jeden z nich by se měl proti něčemu tak hloupému důrazně ohradit.

Níže důkaz této hlouposti.

Blesk
Blesk


Poznámka:
Pokud by někdo potřeboval ještě větší senzaci, měl by sečíst úhrny v jednotlivých okresech (pokud si dobře vzpomínám, tak jich je 72 a dostal by se tedy k číslu cca 2000 mm). Nebo sečíst úhrny na všech srážkoměrných stanicích.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

myrta napsal(a):

p.Honsové blogy už dávno nečtu,jde jí jen o to,zviditelnit se a dělat se zajímavou..Jaké počasí bylo uvádí nejraději-koho to zajímá?A její předpověď na červen bylo +28 C.Vedle jak ta jedle.Nehledě na to že zneužívá pracovní dobu k psaní blogů.
25. 06. 2009 | 17:25

Líný černý pes napsal(a):

Kterej vosel sečetl ty srážky v republice????
Aha, takže Blesk tím pádem může za tu vodu, co mám ve sklepě. Jdu na ně ... ;)
25. 06. 2009 | 17:28

Admirál napsal(a):

Lčp - Já bych typoval na odborníky na počasí z Blesku.

Na základní škole je naučili sčítat, tak se snaží předvést, že to umí dobře.

Inteligence celé redakce Blesku se také dá zřejmě sčítat. Dohromady jsou chtrý jako hejno veverek.
25. 06. 2009 | 18:06

Líný černý pes napsal(a):

to Amirál :
Neurážejte chudinky veverky :)
25. 06. 2009 | 18:10

Ládik napsal(a):

Bylo to myšleno na délku.
25. 06. 2009 | 18:39

jarpor napsal(a):

Sorry, ale není ještě větší "inteligent" ten, kdo Blesk čte ?

Bulvár prostě vydal zprávu o své "inteligenci" i ve zprávách o počasí...

Hezký den
25. 06. 2009 | 18:49

Karel napsal(a):

Pane Tolasz, máte pravdu, je to blábol, paní Honsová nás opradu poslední dobou zásobuje neuvěřitelnými výroky.
25. 06. 2009 | 21:00

culgin poll napsal(a):

Já mám ovšem jinou otázku. Jak je možné, že v den ničivých povodní nejde několk hodin server chmi.cz. Jste přece, jak uvádíte často nejvyšším meteorologem v ČR. To nemůžete zaměstnat opravdové profesilnály?
Říká se , že rušíte stanice, monitorování počasí na stanicích. Nemám slov, Vy rušíte něco, co jste nevybudoval. Máte špatné našeptávače. Na Vás opravdu sedí:
"Nezastvával ještě takovou funkci, aby někomu pomohl, ale škodit už mohl".
Mějte se pěkně.
25. 06. 2009 | 21:06

RT napsal(a):

culgin poll: Nejvyšší meteorolog "zaměstnává" meteorology. A Ti svou práci včera odvedli profesionálně. Včetně "zásobování" našich serverů meteorologickými informacemi. Neprofesionální práci odvedli IT specialisté, kteří nezajistili dostupnost těchto serverů.

Nevěřte všemu, co se říká. RT
25. 06. 2009 | 21:34

ALT napsal(a):

k poslednímu řádku RT 21:34:03,
tak by měly končit zprávy ? :)
25. 06. 2009 | 23:53

Karel III napsal(a):

Technická poznámka:
Paní Honsovou i Blesk je možno nečíst a nevystavovat se tím zvýšenému nutkání projevovat své rozhořčení, asi z nedostatku jiných možností...

Na druhou stranu. Už dávno jsem slyšel nebo četl, že jistí finanční specialisté v Anglii se rozhodovali ve svém oboru podle toho jak velkou část nic nezakrývající fotografie modelky zabírala jedna její tělesná partie. (Také se nejednalo o Blesk, ale o Sluníčko pro dospělé)

Stejně si myslím, že ať by dámy meteoroložky a moderátorky předpovědi počasí ukazovaly cokoli, té vodě ve sklepě (kdyby jen a mohlo by jít klidně o můj sklep) to stejně nezabrání.

P.S.
Mohlo by se zdát, že jsem vynechal pány meteorology a moderátory počasí.
Tak na ty jsem zvědavej opravdu jen, když si myslím, že jsou schopni překonat "kočka leze dírou, pes oknem..."

I na klimatology...
26. 06. 2009 | 06:45

buldatra napsal(a):

Nemá náhodou Blesk něco společného s počasím už podle názvu?
Pak bych se nedivil, že si v něm pan autor rád počte.
My ostatní se rádi podíváme na rosničky.Například taková Mráčková, má také s počasím cosi společného.
26. 06. 2009 | 09:14

Meňo napsal(a):

Pan Tolasz je skutečně seriózní vědec, sleduji ho již déle, a slečna/paní Honsová jistě také nesčítala "jablíčka a hruštičky", takže si myslím, že Blesk se tentokrát opět "vyznamenal". Nelze se divit bulvárnímu plátku, který čtou většinou tatíci u piva (pod jeho znatelným vlivem). Ale ona taková MFD, jeden z těch rádoby serióznějších, také dělá "kopance" a "boty" z různých oborů, pokud mohu osobně doložit.
Zkrátka, odbornost a přesnost informací u nás pláče už víc než 10 let a přednost dostávají chiméry matoucí lidi.
Ovšem, pane Tolasz, tento článek Blesku, na který jste upozornil, si uložím k silvestrovským vtipům !
Zdraví M:
26. 06. 2009 | 10:07

Deff napsal(a):

No jo, mistře Tolaszi, vždyť oni úplně zapoměli, že je třeba užít vážené hodnoty! Takhle když to vynásobím rozlohou republiky, tak mi fakt nevyjde, kolik toho deště spadlo. Ale kdybych to pronásobil rozlohou jednotlivých krajů zvlášť... No jo, jsou to troubelíni... Ovšem vaše rozhořčení je zcela zbytečné. 95% lidí si beztak pod nějakými milimetry na metr absolutně nic nepředstaví, takže téhle nesmyslné chyby si nikdo ani nevšiml. Teda kromě lidí, kteří už 24 let dělají na jednom fleku ve výzkumáku. Teda v ČMHÚ.
26. 06. 2009 | 11:52

david napsal(a):

Pane Tolaszi, dam vam nekolik rad. Honsova neni zadna meorolozka, ale pouze mluvici hlava. Blesk nectete, tam je pocasi od mluvici hlavy pro nemyslici hlavy. No a to nejdulezitejsi: investujte nejakych 1000 korun do noveho designu vasich stranek chmu.cz. Ten osklivy neprehledny hnus, ktery jste nezmenili snad od doby vynalezu internetu je nebetycna ostuda. Udelate tim pro vas ustav vic, nez si myslite.
26. 06. 2009 | 12:42

david napsal(a):

jeste jinak, pani Honsova, ktera se se svymi z webu vyctenymi informacemi o minulem pocasi prostituuje na kazde televizi a v kazdych novinach se vydava za odbornici, ac je to pouze absolventka hnojarny, neni nikdo, od koho by se mely ocekavat inteligentni a relevantni informace
26. 06. 2009 | 12:47

JAHA napsal(a):

Mozme si mysliet o p. Honsovej cokolvek, ale myslim si, ze taku "kacicu" by vedome z ust newvypustila. Su dve moznosti - v rychlosti zabudla povedat, ze "na niektorych miestach v CR spadlo 405 mm" - co je fyzicky realne prijatelnych cca 40 cm, alebo Blesk v honbe za co najrychlejsim a najsenzacnejsim oznamom cast jej vety "omylom" vynechal. V sucasnej vaznej situacii (ked uz nejake tie vacsie milimetre - do vysky - na meter stvorcovy spadli) sa zaoberat Bleskom a jeho spravami povazujem, hoci aj od seriozneho p. Tolasza, za nevhodne a neptrimerane vaznosti situacie.
26. 06. 2009 | 14:55

Líný černý pes napsal(a):

to JAHA
400 mm nikde nenapadlo, bylo to prý "jen" 80 mm. Blesk sečetl položky uvedené v mapě a vytvořil nesmysl.
Myslím, že v tom je slečna Honsová bez zavinění, bla-bla-Blesk jistě stačí napáchat osloviny sám a bez další pomoci.
A pana Tolasze to jako profesionála samozřejmě rozčílilo, nám ostatním to vadí jako drobnost, pro profíka to musí být zásadní.
26. 06. 2009 | 15:13

JAHA napsal(a):

Aha!
26. 06. 2009 | 15:30

Admirál napsal(a):

Aha - JAHA
26. 06. 2009 | 16:27

RT napsal(a):

david: Už jsme nějakých 1000 korun investovali. Viz zkušební provoz na portal.chmi.cz.
26. 06. 2009 | 16:38

RT napsal(a):

JAHA: Právě v současné vážné situaci, jsem považoval za více než vhodné upozornit, jak se bulvár přiživuje na aktuálním tématu. RT
26. 06. 2009 | 16:41

Holubář napsal(a):

Bulvár sem, bulvár tam....
Že píší v Blesku blbosti je notoricky známo a občan meteorologie neznalý vezme jeho informace za bernou minci.
Není každý jako já kapitán - dozorčí synoptik v záloze :-).....
Ale všimli jste si jak se vydaly směrem k bulváru Hospodářské noviny? V tom měl ve svém blogu před časem Golgo hlubokou pravdu a já se mu ještě jednou omlouvám.
Od Blesku blbosti čekáme, ale Hospodářek? Ó tempora, ó mores (mám to latinsky dobře?).
27. 06. 2009 | 15:54

david napsal(a):

to RT: no super, to jsou stranky na urovni, gratuluju
27. 06. 2009 | 21:14

Bohuslav D. napsal(a):

Vazne se mi nechce verit, ze byste si myslel, ze tohle novinarum z Blesku nekdo rekl. Bohuzel prave u bulvarnich reporteru casto lze vysledovat naprostou absenci mysleni a IQ. To, ze novinari si pisi co chteji a v klidu vkladaji do ust nekomu jinemu neni nic vyjimecneho, nebo jste opravdu rekl MF Dnes toto:
"Termín stoletá voda odvozený od mohutnosti povodní, které přicházejí jednou za sto let, se tak pomalu stává archaickým výrazem. Stoletá voda totiž Česko v posledních letech „navštívila“ hned několikrát. „Stále tomu budeme říkat stoletá voda, jen nás bude překvapovat mnohem častěji než dřív – třeba i jednou za pět let,“ naráží Tolasz na sérii ničivých záplav z let 1996 až 2002.????
30. 06. 2009 | 14:06

http://www.kw61.com/replica-ebel-watches napsal(a):

abc
30. 03. 2010 | 05:53

Links of London sale napsal(a):

I wasn't too crazy about doing it, but I couldn't think of anything else descriptive. Besides, I sort of liked writing about it. It took me about an hour, because I had to use Stradlater's lousy typewriter, and it kept jamming on me.
31. 03. 2010 | 09:46

replica watches napsal(a):

již jsem vám to psal- smažte úplně všechno. v těch příspěvcích nebylo nic vulgárního, ani jinak sprostého, prostě vyjadřovaly prudký nesouhlas s myšlením a jednáním toho pána - ne o homosexualitě ale o homosexuálním narcismu a agresi. takže sprosťáctvím byl maz. ano, je jasné, že se považujete za nadčlověka s právem posuzovat druhé. pokračujte v tom.
20.09.2008 17:41:00
08. 04. 2010 | 03:22

replica watches napsal(a):

jen bych si dovolil přidat, že i Mladý Svět a My 66 měli také svůj podíl na průnik paprsků svobody do komunistického temna.

Jak jste uvedl - komunisté si po nenávistné fázi padesátých let začali uvědomovat stále více potřebu schopných lidí. Zvláště po velmi úspěsném Expu 58 v Bruselu.
08. 04. 2010 | 03:29

Vacheron Constantin watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 10:18

replica watches napsal(a):

Jste přece, jak uvádíte často nejvyšším meteorologem v ČR. To nemůžete zaměstnat opravdové profesilnály?
Říká se , že rušíte stanice, monitorování počasí na stanicích. Nemám slov, Vy rušíte něco, co jste nevybudoval. Máte špatné našeptávače. Na Vás opravdu sedí:
"Nezastvával ještě takovou funkci, aby někomu pomohl, ale škodit už mohl".
13. 04. 2010 | 05:11

cheap watches napsal(a):

Takhle když to vynásobím rozlohou republiky, tak mi fakt nevyjde, kolik toho deště spadlo. Ale kdybych to pronásobil rozlohou jednotlivých krajů zvlášť... No jo, jsou to troubelíni... Ovšem vaše rozhořčení je zcela zbytečné. 95% lidí si beztak pod nějakými milimetry na metr absolutně nic nepředstaví, takže téhle nesmyslné chyby si nikdo ani nevšiml.
13. 04. 2010 | 05:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy