Prunéřov a MS Liberec

15. 12. 2009 | 16:24
Přečteno 3777 krát
Dnešní den je těhotný na neuvěřitelné zprávy.

1. Na serveru iDnes se objevila informace, že Mikronésie (ostrovní stát v Tichém oceáně) se obává vlivu modernizované elektrárny Prunéřov na životní prostředí (http://zpravy.idnes.cz/mikronesie-napsala-cesku-boji-se-ze-ji-elektrarna-prunerov-utopi-v-mori-1nt-/domaci.asp?c=A091215_140739_domaci_taj).

Před časem jsem si dovolil komentovat tiskovou zprávu České klimatické koalice, která se snažila prokázat, že elektrárna prostřednictvím CO2 zabije 60 lidí (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/radim-tolasz.php?itemid=7211). Je vidět, že představitelé Mikronésie čtou velice bedlivě informace na českých webech a chtějí kritikou Prunéřova zabránit dalšímu vzestupu hladiny oceánů. K tomu lze jen dodat – tonoucí se stébla chytá. Možná by bylo lepší a účinnější vyrazit na exkurzi do Nizozemí.

2. Stejně neuvěřitelnou informaci jsem dostal dnes ráno. ČHMÚ se soudí s organizačním výborem MS Liberec, který nám nezaplatil za služby poskytované v průběhu MS. Prý jsme nedostatečně dokladovali, že jsme službu opravdu poskytli. Kopie všech předpovědí a informací, které pracovníci ČHMÚ v průběhu MS připravili prý nejsou dostatečným důkazem. Já právníkům nerozumím. V průběhu MS jsme měli na místě 4 pracovníky, kteří zajistili kompletní meteorologický servis v souladu se smlouvou. Pravda, organizační výbor nezajistil „píchačky“, aby měli tito pracovníci průkazně evidovanou odpracovanou dobu. Nechme právníky, aby se dohodli. Já budu příště při zajištění podobných akcí opatrnější. Vydám jednoznačný pokyn svým kolegům. Předávejte jakoukoliv informaci pouze po podpisu předávacího protokolu. A budu se smát, až bude na TV obrazovce svítit text“ Jury zasedá“. A přitom budou meteorologové čekat s předpovědí větru v následujících minutách na podpis. Jenom je mi líto Jakuba Jandy a dalších, kteří budou mezitím mrznout na nájezdové rampě.

Co mají tyto dvě zprávy společného? Jsou neuvěřitelné a jejich protagonisté (Mikronésie a právník organizačního výboru MS) používají stupidní postupy k dosažení cíle. Nechce se mi věřit, že takové postupy mohou být úspěšné.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

sasa napsal(a):

autor: myslim, ze zpravy cte velvyslanectvi usa, stejne jako pise ty zadosti
15. 12. 2009 | 16:31

radimtolasz napsal(a):

sasa: Já bych to viděl spíše na "dobrý" lobing některé ze zájmových zainteresovaných organizací :-)
15. 12. 2009 | 16:34

valdštejn napsal(a):

je to uvěřitelné stejně jako politické bláboly Petra Holce z Reflexu .
A to ještě psané češtinou za kterou by se musel stydět i žák
ze 4 . třídy pomocné .
15. 12. 2009 | 16:38

Vosavbotě napsal(a):

Popravdě řečeno, i taková stupidita jako psaní z Mikronésie by mohlo oživit poněkud zatuchlou otázku: Pročpak ten ČEZ nemodernizuje Prunéřov moderněji a ekologičtěji?

V nejoptimističtějších snech si dovedu představit, že by ČEZ tentokrát nikoho nepodplatil ani nezastrašil a udělal to vážně slušně a v souladu se zákony.

A jestli se to nepovede... Měli bychom znova zvážit otázku amerického radaru jako součást obrany před vzdušnými silami Mikronésie...
15. 12. 2009 | 16:56

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Obě zprávy jsou sice poněkud šílené avšak uvěřitelné.
Onen ostrov si dělá reklamu a k tomu potřebuje provokovat nikoli toho, kdo bymu mohl prohnat faldy ale někoho o kom sám nic neví.
A ten právník? Asi je placen od úkonu.
15. 12. 2009 | 17:01

pařez napsal(a):

valdštejn:
Neuvěřitelné zprávy o snaze Mikronézie a o soudu s ČHMÚ?
Ale bohužel fakt.
Čeština je tady vedlejší.
15. 12. 2009 | 17:03

Jan Čermák napsal(a):

Mají na těch ostovech ještě lidožrouty ? Pokud ano, poslali bychom tam na dovolenou jihočeské matky s jejími rakouskými financiéry, a pak by nebyl problém dostavět Temelín.
Pomoženo by bylo oběma zemím.
15. 12. 2009 | 17:23

Emissary napsal(a):

Pane Tolaszi,

to máte za to, že jste Vy klimatologové kdysi dávno vypustili draka. Ten kravál, co jste nadělali nekončí, teprve pořádně začíná.
15. 12. 2009 | 18:07

Emissary napsal(a):

Oprava :)

vy..., čárka za nadělali.
15. 12. 2009 | 18:11

SuP napsal(a):

Emissary -
Já bych to nepodceňoval. Když můžou obyvatelé Tuvalu ječet, že jim potopíme ostrov, protože si topíme a musíme přestat? V tom článku jsou už docela jasné nitky, kdo jim to poradil. A když vezmete, kolik lidí je tomu ochotno věřit i tady.....
Jsem docela zvědav, jak ta Kokodaň skončí.
15. 12. 2009 | 19:46

Emissary napsal(a):

Pane Supe,

vždyť já to nepodceňuji. Beru to tak, jak to je. Panové klimatologové vypustili draka a Slovácko se soudí, pardon, svět se soudí. Ovoce své práce snědli, ale nechtěné plody ponechali nám všem. Zmanipulovaný zelený idiot buší do dveří jako Tantalos, ale napít se nemůže. Pijí jiní.
15. 12. 2009 | 20:05

SuP napsal(a):

radimtolasz -
Tak nějak tu na mě vyčuhuje, že si od vás hoši z MS Liberec objednali předpověď a když se jim nelíbila, nechtějí zaplatit?
To tu snad ještě nebylo. Jak Vás tak znám, vy jste jim odmítl ZARUČIT sníh na 26. února co? Asi jste udělali dobře. Podle toho průběhu se skoro dá odvodit, že v případě nedostatku sněhu by Vám pak dali to mistrovství k úhradě. Bez ohledu na blbou volbu areálu.....
15. 12. 2009 | 21:29

Radim Tolasz napsal(a):

valdštejn: Jistě, těhotný nikoliv na co, ale čím. Ale ruku na srdce, může být den rodu mužského těhotný něčím?

sup: Nikoliv. My jsme dělali hlavně předpovědi krátkodobé (na minuty až maximálně hodiny) přímo na místě ve Vesci pro běhy a v Liberci pro skoky. A spokojenost na místě byla maximální. Jenom poté tak nějak zjistili, že nemají finance a státní organizace se okrádá asi nejlépe (vždyť je jim to jedno, přece se nebudou soudit). Ale to se přepočítali.
15. 12. 2009 | 22:20

Radim Tolasz napsal(a):

Emissary: Pánové klimatologové žádného draka nevypustili. Jenom jsme špatně vysvětlili výsledky své prácë politikům a zeleným. Nebo možná oni nechtěli a nechtějí poslouchat.
15. 12. 2009 | 22:24

Emissary napsal(a):

Aha Radime,

takže špatně vysvětlili? Tak to jste raději neměli dělat nic. Ta vaše mo-cnost vás jednou kousne do pr...:). Pardon, pan Stejskal by to smazal. Jsem to říkal, že si hlavu posypete popelem a jdete dál.
15. 12. 2009 | 22:36

L.Metelka napsal(a):

Radime, měl bych jiný nápad: příště předávat předpovědi pouze za hotové. Předpověď by dostali i s pokladním bločkem teprve až by zaplatili dohodnutou smluvní cenu. Hezky cash a na dřevo...
15. 12. 2009 | 23:03

Emissary napsal(a):

Aha Radime,

Metelka dnes objevil Ameriku. :)
15. 12. 2009 | 23:06

Radim Tolasz napsal(a):

L.Metelka: Takže zpět do dřevních dob platebního styku. Děkuji, nechci :-). Já sám, když něco za ČHMÚ objednávám, tak nesnáším platbu předem a platbu za hotové. Zálohová faktura je pro mě vyjádřením nedůvěry a dodavatel u mě pro příště skončil.
15. 12. 2009 | 23:08

Emissary napsal(a):

Aha Radime,

až budete mít za sebou 20 let podnikání, podotýkám sám za sebe, jistě budete přemýšlet jinak. Jako státní organizace, snad důvěryhodná, můžete požadovat platbu předem, to dnes dělají i soukromé společnosti. Nebo si myslíte, že službu po zaplacení nedodáte?
15. 12. 2009 | 23:17

Lena napsal(a):

MS Liberec je celé pochybné.

V podnikatelské sféře se důvěra nejdříve musí budovat, takže pokud máte nového dodavatele, pak se zálohovce nedivte. Státní instituce v případech, se kterými jsem se setkala já, jsou také neplatiči a předem si důvěru většinou nezaslouží. Pokud jste výjimka, tak je to fajn, ale partner to předem nemůže vědět.
15. 12. 2009 | 23:29

Emissary napsal(a):

Aha Leno,

ale zálohové faktury vystavují i renomovaní dodavatelé renomovaným firmám. Žádná novinka. Třeba HN.
15. 12. 2009 | 23:34

P. napsal(a):

Pane Tolaszi, nic si z toho nedělejte (kauza Liberec), naprosto VIM, jak vám je. Máme podobnou zkušenost. Firma, která s námi sjednala smlouvu o pravidelné měsíční údržbě svého zařízení - bez ohledu na to, kolikrát jej musíme kontrolovat, nebot předmětem smlouvy bylo "NA VYZADANI"... nám neplatila a argumentovala tím, že když nám vlastně neplatila, tak to znamenalo výpověd smlouvy. Soudkyně u obvodního soudu pro Prahu 1 se dostavila o 35 minut později očividně po předchozí noci ještě řádně znavená a protože obor naší činnosti jí byl naprosto neznámý, tak rozhodla, že vlastne druhá strana má pravdu.. a to i přesto, že smlouva hovořila naprosto jinak, že jsme žalovali období od 04-12/2008 a druhá strana si "stěžovala", že jsme jim nezvedli 15. ledna 2009 telefon (po 5 neuhrazených měsíčních fakturách v kuse) a že jí vznikla naším "neprofesionálním chováním značná škoda, protože jim zařízení ukradli a oni se chtěli poradit o novém".

tak takhle fungují soudy v CR. Já osobně jsem pro kteroukoliv další anarchii a demonstraci, možná i výlevy, který zpočátku nabydou rozměrů obč. války, ale rád bych o tom věděl předem, abych stačil vybrat hotovost ze všech bankovních účtu :)))
16. 12. 2009 | 02:29

Ládik napsal(a):

Pane Tolaszi,
mám teprve 19letou zkušenost s podnikáním. Ta mi říká: státní zakázku nebrat (nevím ale, jak je to u příbuzných a známých, zadávajících zakázky). Mi zaplatili za rok, DPH jsem ale odvést musel v termínu.
Nechte předpovídat jiné, třeba Honsovou nebo jiné šarlatány.
16. 12. 2009 | 05:58

Železnohorský napsal(a):

Nevím, co je na tom k neuvěření? Naši poslanci a jim podobní taky varážejí do kdejaké tramtárie pod sebekrkolomější záminkou, jen aby si udělali výlet tam, kde nikdy nebyli; když to za ně někdo zaplatí, že? A vy myslíte, že je to v Mikronésii jinak?

A liberecké MS? Není náhodou ČHMÚ státní? Pokud ano, pak si s ním pořadatelé vytřou, jak už to ostatně asi udělali. Státu přece odčerpali miliony, takže nějakých pár ukradených korun od meteorologů je pod jejich rozlišovací úroveň...

Ať žije pražská olympiáda!
16. 12. 2009 | 10:17

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden urážlivý výkřik, který byl v rozporu se záměry těchto stránek - což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
16. 12. 2009 | 13:34

Radim Tolasz napsal(a):

zdenekmihalco: Děkuji. Je to poprvé na mém blogu. Budu se muset nad sebou zamyslet :-).
16. 12. 2009 | 15:43

Líný černý pes napsal(a):

to Radim Tolasz :

Nepřipouštějte si to, za tu reakci možná mohl předvánoční stres, možná pisateli nechutnal oběd, někdo mu zabral jeho parkovací místo či tak nějak.
16. 12. 2009 | 16:43

zdenekmihalco napsal(a):

Nadávka nebyla mířena směrem na Vás. Takže můžete být docela v klidu :)
16. 12. 2009 | 18:49

Asas napsal(a):

Jak můžete spojovat co do důležitosti dvě tak rozdílná témata?To že se bílí lidé navzájem okrádají je normální stav. Možná i proto se přírodní národy Indonésie nehrnou do naší vybrané
společnosti,až se budou muset odstěhovat. Kdybyste vy a vaši rodinní příslušnívi měl příjít o rodnou půdu pod nohama, možná byste
také nebyl tak vědecky neutrální a pokoušel se chytat nějakých stébel?
22. 12. 2009 | 09:02

Michal napsal(a):

Právně nenapadnutelné hodnocení oněch právníků: Vy nejste malé svině!
22. 12. 2009 | 21:37

air force shoes napsal(a):

svyrazne vyplati nakoupit v zahranici cokoliv. A snad nebude nikdo tvrdit, ze rozvoj CR ja zavisly na exportu a nikoliv dovozu. a mys. Vysledek je pak takovy, ze pro kazdeho, kdo alespon trochu oNechme se proto prekvapit, kolik firem dokoze v prubehu pekulanty na burze je velmi snadne prehrat menu malinke CR a napakovat se na ukor ceskych lidicek hrou na prehrati a oslabeni meny. Silni hraci hraji s CNB hru na kocku vlada nejaky svetovy jazyk se
11. 01. 2010 | 18:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy