Jak se bránit duševním upírům

12. 04. 2013 | 19:42
Přečteno 32666 krát
Na úspěšné knižní tituly Den trifidů nebo Čas sluhů by mohl bez problémů navázat další: Éra psychopatů. Text zatím píše současnost, jednou by to mohl umělecky ztvárnit a komerčně využít někdo ze současníků. Někdo, kdo si vede deníček, protože obecním kronikám není co věřit už od dob, kdy se přestalo psát na pergamen, z něhož je možné vyluštit i zápisy předchozí.

Aby se napříště nemuseli mstitelé za všechny křivdy namáhavě tahat s propanbutanovými lahvemi, vyrábí ve svém bytě roznětky a bomby policista1. Dva, jak jinak než neprávem, žalářovaní poslanci se snad budou podílet na tvorbě nové ústavy, na Masarykovu Českou otázku (O naší nynější krisi: pád strany staročeské a počátkové směrů jiných2) dnes konečně odpovídá náš president zasvěcenou úvahou věnovanou rozdílu mezi blbcem a pitomcem. A ukrajinský zabiják, který se po Praze proháněl 150km rychlostí, dostal neuvěřitelnou pokutu – celých 2000.- korun.

S touto sortou vysoce postavených psychopatů se bohudík asi sotva setkáme, to však neznamená, že ti z nižších pater by byli příjemnější. Jak jsem již uvedl při jejich diagnostickém popisu, je lépe se k nim chovat jako k drátům na zem spadlým. Tedy vyhnout se jim zeširoka. Bohužel to vždy nejde. V tom případě doporučuje již také zmíněný profesor Hare návod pro přežití. Přestože nikdo není imunní vůči ďábělským machinacím a manipulacím psychopatů, jsou zde určité postupy, které mohou posílit vaši odolnost a snížit riziko zranitelnosti.

- Ujasněte si, s kým vlastně jednáte. To zní sice jednoduše, ale v praxi je to mnohem složitější. Můžete sice mít rozsáhlé znalosti, ale ty vás neochrání před zničujícími důsledky psychopatických postupů. Dobrý psychopat umí zahrát na srdeční struny kohokoliv, včetně zkušených expertů.

- Nenechte se ovlivnit jeho “rekvizitami” a fintami. Není to vůbec jednoduché odolat podmanivému úsměvu, doslova hypnotizujícím neverbálním signálům, dokonale propracované strategii predátora. Uvědomujte si stále, koho máte před sebou. Upřený pohled nesvědčí o zájmu, ale o sledování vlastního sebeuspokojení.

Zdálo by se, že takový člověk to nemůže provozovat dlouho, ale podívejme se na náhodně vybraný příspěvek-dotaz z internetové psychologické poradny. Jde o člověka, s nímž tazatelka hodlá navázat vztah a polepšit ho: Znám muže, který dlouhá léta, vlastně už od puberty, na ženy působil, jakoby hrál hry. Nejprve je přiměl, aby se do něj zamilovaly, pak si je přitahoval a odtahoval jako jojo a tím je neuvěřitelně psychicky ničil. Takovýchto žen měl i několik najednou a udržoval si je takto dlouhodobě. Vždy měly pocit, že když ještě chvíli vydrží, bude z toho vztah. A když si to myslely nejvíce, on je vždy něčím zcela nečekaně zarazil a oddálil se.

- Sundejte klapky z očí. Do nových vztahů vstupujte s očima široce otevřenýma. Stejně jako všichni ostatní, také psychopati nejprve nastavují svou lepší tvář. Tu horší většinou poznáte v kritických situacích a v jednání s neznámými a velmi příjemnými lidmi je dobré na ně počkat. Dostanete-li se totiž do sítě psychopata, těžko vyváznete bez finančních či citových šrámů.

- Dostanete-li se spolu do kritické situace, buďte ostražití. Některá místa a některé příležitosti jsou pro psychopaty jak stvořené: bary pro osamělá srdce, výletní lodi, letiště, pláže, zkrátka taková, kde je oběť sama, rozhlíží se buď bezradně, nebo po zábavě, společnosti a kde se náhle vynoří někdo, kdo je k dispozici. Myslíte, že se znáte? Možná ano, ale psychopat vás zná okamžitě dokonale a dokáže zaútočit na vaše slabá místa. Vaší nejlepší obranou je znát je dřív a lépe než on a být ve střehu, když se k nim někdo dostává.

- Pokud jste měli smůlu a uvízli jste v sítích psychopata, udělejte vše pro odstranění či alespoň snížení míry škod. Není to snadné, ale zde jsou návrhy některých postupů:

1. Sežeňte si profesionálního poradce – kouče. Přesvěčte se napřed, že ovládá tuto problematiku a má s ní zkušenosti. Nepředpokládejte, že kterýkoliv profesionál (lékař, psycholog) ví všechno.

Starší žena hovořila s lékařem o tom, jak je obtížné starat se o manžela po záchvatu mrtvice. Namísto toho, aby se dotázali co je obtížné, jí lékaři řekli, že to není neobvyklé a že by se v podstatě měla více snažit, aby práci lépe zvládla. Poté co se profesionální pracovník zaměřil na poměry v rodině, zjistil, že jí manžel nedovolil nařídit termostat (na teplo nebo chladno), otevřít okno, nebo dělat jakýkoliv hluk. Pokud zákazy porušila, byla vystavena slovnímu napadání a hrozbám. (Příručka pro pečovatele o seniory)

2. Neobviňujte se. Ať už jste se zapletli s psychopatem z jakýchkoliv důvodů, neobviňujte sami sebe. Psychopati hrají podle svých vlastních pravidel a na ty slušný člověk většinou nepomyslí. Sebeobviňování vám nepomůže nic vyřešit a je to nakonec to, na co psychopat čeká. Tu radost mu vskutku dělat nemusíte!

„Jak jsem mohla být tak pitomá a nalítnout mu. Teď se tak strašně stydím a mám výčitky svědomí... Připadám si jako ten nejhorší člověk na světě.“ Z vyprávění pacientky


3. Ujasněte si, kdo je oběť; jste to vy. Psychopati se velmi často snaží vzbudit dojem, že trpí vašim jednáním a obviňovat vás za to. Nemarněte čas ani nervy jejich litováním. Pouze s vámi manipulují.

Když chci nějaký víkend dělat něco sama, je to pro mě těžké, protože vím, že on se doma trápí. A také naznačil, že pokud by náš vztah skončil, je to pro něj důvod pro sebepoškozování, možná i sebevraždu. To je hlavní důvod, proč se držím zpátky, velmi mi na něm záleží a nechci mu ublížit, jenže mi náš vztah nepřijde zdravý. Dotaz na internetové poradně.

4. Uvědomte si, že v tom nejste sami. Většina psychopatů má za sebou řadu obětí (sňatkoví podvodníci, notoričtí dlužníci, násilníci, atd.). Je logické, že psychopat způsobující utrpení jednomu člověku, je bude působit také dalším. Buďte opatrní při eventuálním měření sil. To neznamená, že si nemáte stát za svým a hájit svá práva, uvědomte si však, že v takovém zápase můžete utržit emoční a nakonec i tělesná zranění. Psychopati mají velkou potřebu ovládat druhé.

Kriminalisté při prošetřování události zjistili, že v době, kdy muž sliboval dodávku zboží, měl již několikamilionové dluhy. Navíc vyšlo ještě najevo, že si podezřelý pronajal dva obytné kontejnery, za které neplatil nájem. Společnost, která mu je pronajala, jej proto vyzvala, aby kontejnery vrátil. Muž je ale dodnes nevrátil a tím způsobil škodu 110 000 korun," což byl další prohřešek muže, který si vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu podvodu, při němž způsobil celkovou škodu 678 200 korun. Slovácký deník


5. Stanovte jasná základní pravidla. Pokud jste v situaci, že musíte být s psychopatem v jakémkoliv kontaktu, určete pravidla, po jejichž překročení bude následovat váš čin. Bude-li týraná žena sedmkrát týdně jen vyhrožovat, „ještě jednu facku a jdu na policii,“ bude nejspíš týrána do nekonečna. Uvědomte si, že se musíte naučit sami se o sebe postarat. Psychopat se o vás bude „starat“ jediným způsobem.

Nestyďte se za svou situaci a vyhledejte odbornou pomoc. Zavolejte do specializovaného centra či azylového domu a pokuste se najít někoho, kdo vám může poradit. Tato pracoviště Vám mohou pomoci s přípravou odchodu od násilného partnera, při plánování bezpečnostního plánu a v dalším postupu. www.stopnasili.cz

6. Nečekejte žádné dramatické změny, polepšení už vůbec ne. „Člověka nezměníš, jenom se ti vybarví,“ napsal Karel Čapek před pětasedmdesáti lety a platí to stále.

Jednou týdně se u nás opakují scény, kdy přijde opilý domů a sprostě mi nadává, vyhrožuje svou sebevraždou nebo tím, že zařídí, aby mi vzali syna a dali do jeho péče. Má velké dluhy na daních, místo placení si kupuje auta a oblečení. Začínám z něj mít strach a začínám si uvědomovat, že tento způsob života není dobrý ani pro mě ani pro syna. Již jednou jsem od něj na měsíc odešla k rodičům, přemluvil mě však k návratu. Sliboval změnu, po návratu však byla situace stejná. Dotaz v internetové psychologické poradně.

7. Přestaňte hrát roli oslíčku otřes se, jak v rovině emocionální, tak v oblasti ekonomické. Co jste ztratili, je navždy ztraceno a není naděje, že další investice by se vám vyplatily. Psychopati mají nenasytitelný apetit na vše: vaše city, vaše myšlenky, váš majetek, vaši svobodu.

Tak jsou i lidi, kterým se lidově říká energetičtí upíři. Často jsou to právě osoby blízké, protože těm se nedá moc odmítnout. A nejhorší je asi když je upírem rodič a má v podstatě hodné a naivní dítě. Než to dítě pozná, že jeho psychika byla zneužita a svedená na úplně jinou kolej, je často dospělé. I když to pak rozpozná, tak asi nejhorší je, že v dětství se naučilo tuhle schématickou roli - oběť, která trpí, ten, kdo vždycky přijme vinu a cítí se špatně, případně je mu vina podsunuta.

Takový má problém v dospělosti vůbec reagovat zdravě a bohužel si často najde i partnera podobného ražení a začnou spolu hrát hru, která má hodně společného s hrou, co hrál dětství s problematickým rodičem. Tam, kde by se jiný bránil, tenhle se automaticky cítí vinný - no a s takovým člověkem si pak okolí dělá co chce, ten je na nejlepší cestě být využíván celý život a všude podvědomě zaujmout roli oběti.


8. Využijte pomoci podpůrných a svépomocných skupin. A dejte si pozor! Jestli jste byli jednou okouzleni určitým typem psychopata, není vyloučeno, že vás podobné charaktery přitahují. Mohou to být „charismatičtí“ vůdcové sekt a podobných seskupení. Hledejte skutečnou podporu, ne další past!

Velice zajímavou a právě proto i nebezpečnou skupinou sekt jsou ty, které se dokáží velice pružně prezentovat vzhledem k daným podmínkám, někdy jako náboženství a jindy zase jako "věda". Tato "psychoterapie" je však prováděna laiky, kteří mohou způsobit nepředstavitelnou duchovní a duševní újmu. www.kapezet.cz

Psáno pro Lékařské listy.
________________________________________________

1 http://www.novinky.cz/krimi/295984-u-policisty-nasli-kompletni-vybavu-na-vyrobu-bomby-inspekce-ho-propustila.html
2 Ferdinand Šamberk: "Kohopak mám volit? Mladočechy volit nemůžu, protože jsem staročech. A staročechy taky volit nebudu, protože jsou to pitomci."

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Targus napsal(a):

To Radkin Honzák:

1. Sežeňte si profesionálního poradce – kouče. Přesvěčte se napřed, že ovládá tuto problematiku a má s ní zkušenosti.

Horší případ nastane, když je psychopatem samotný kouč.
:-)))
12. 04. 2013 | 20:00

Targus napsal(a):

To Radkin Honzák:

Jak byste hodnotil autora těchto vět? Ty výpotky skládal čtyři dny a čtyři noci... Měl jsem u toho smíchové záchvaty.
:-)))

Z.W napsal(a):
Targus
jste trubka, těmito kecy si tady lepší spacák nevymodlíte. Nejste na komunistické vojně. Jinak vše co píšte je nanic, já nejsem váš problém. Váš problém je Dominik, zase mu totiž podléháte. Snažte se víc, rozhoduje se o tom, zda vás potká v Karpatech příště On nebo Ona. Jak to poděláte teď, jste nadobro vyřízenej.
Zdeněk Wachfaitl napsal(a):
targus
tak jak, už došly psychofarmaka... no bude dobře. Von by se editor docela divil, jaké že to "sračky" lezou tady z toho šuplíku ven, aby tu zaneřádily slušné a korektní prostředí v jeho projektu a musel by ho nakonec uzavřít.
Pokud byste snad ještě mínil v těch hloupostech co tady o mně vypouštíte, pokračovat, doporučoval bych podepisovat se plným jménem a nikoliv jen nickem. Považoval bych vás pak za sobě rovného člověka i když s jiným názorem a ne jen za obtěžující nick. /hmyz/. Nemáte žrát tolik těch bobulí, už jsem vám to tu psal. A když jste s bolestí na štíru a nezvládáte ukočírovat psychiku, tak nelezte na internet, to vám nijak nepomůže a ty bláboly a urážky si ušetříte nejen vy, ale i druzí, kteří si přečtou váš blog a v diskusi nad vámi kroutí hlavou.
Podívejte, prostě vy jako mravenec z mraveniště který náhodou přeběhl pískoviště sotva pochopíte o co jde na mořské pláži, když uvidíte kraba nebo když z moře vylézá želva. Znáte jen své mraveniště stejně jako montérky a dělnickou kolonii. Na víc nikdy nedosáhnete, tak si pište Haldy jako Tilschová a nehažte své přiblblé názory na hřbet jiným.
Koneckonců si ale nejsem jist, jestli to budete chápat, ale co tu zbejvá, než se vám pokusit pomoci v nelehkém životním údělu radou, peněz máte dost, a ty se sebou do hrobu neberou.
Tak pište, chlastejte, fetujte dokud jste tady, ale své plivance si po sobě laskavě uklízejte. Moh by si Vašek po nich zlomit nohu a psal by se pak Bezruč. No vidíte, a ještě zpytujte svědomí, ta inženýrka z Oděsy je jistá, třikrát po schodech nahoru a dolu z Lanžeronské pláže, těžko byste to vydržel podle toho, co tady vyjevujete, že jste už nyní po létech jen chcípák...
12. 04. 2013 | 20:09

Janka napsal(a):

Pane doktore, dokáže zraněný narcis / machiavelista / psychopat "odpouštět" svým obětem?
Třeba ke stáru dojde náhledu ( pod vlivem nemoci a bezmoci) na to, jak ohavně se choval. Nebo je pro něj bytostně nemožné přiznat si (sám pro sebe) vlastní vinu?

Přestanou tyto typy vnímat ostatní lidi jako věci? Jejich amygdala jim to neumožní, protože není schopná vývoje?

Děkuji za odpověď
12. 04. 2013 | 20:19

dennis napsal(a):

Oba palce nahoru autorovi blogu.

Seriozni osvety, jak zdrave zit, jak rozeznat nebezbeci, ktera nas ohrozuji takrka na kazdem kroku, nebylo nikdy dost. V dobe, kdy sdelovaci prostredky jsou v rukou mocnych, kteri skryvaji velmi peclive svou identitu pred verejnosti, je seriozni a poctive minena osveta vzacna a take nesnadno rozeznatelna od tendencni prace s publikem (abych se vyhnul oznaceni "cilena manipulace").
12. 04. 2013 | 20:23

Targus napsal(a):

To Janka:

Odpovím za pana doktora a otázkou.

Jste přesvědčena, že naučíte tygra žrát tuřín a spařené kopřivy?
Králíci například po tomto bufetu obstojně prosperují... a samozřejmě nelze absolutně vyloučit, že to nějakého toho tygra opravdu naučíte, zejména, když k deseti dekům tuřínu přimelete metrák koniny.
12. 04. 2013 | 20:25

Drzá zrzka napsal(a):

ad 5

Dojděte ke kartářce.
Ta předpoví, že zítra váš tyran zemře.
Nad slovy: To vím, ale zavřou mne?
bude ještě dlouho kroutit hlavou. :-)
12. 04. 2013 | 20:34

český maloměšťák napsal(a):

Targus
Wachfajtl se často projevuje coby notorický grafoman. Nezabýval bych se jeho psychopatickými rozbory druhých osob - minimálně z důvodu časových, ale i z hlediska duševní hygieny.

Nechci pam hodnotit jeho sentimentální stokrát již někde jinde omleté výjevy - k tomu zde není asi nikdo oprávněn...ale z Vašich povídek dejchá život, z těch jeho cítím akorát pózu.

Ale nevím proč Vás to takhle rozhodilo.
Nech brouka žít.
12. 04. 2013 | 20:35

Bambus napsal(a):

Targus to vam napsal ZW pravdive.
12. 04. 2013 | 20:35

Katarina Poláková KHS Hradec Králové napsal(a):

Co dělat, když je psychopat vaším šéfem, vy máte úzkou specializaci a nemůžete změnit zaměstnání, jedno dítě je invalidní a druhé studuje, manžel 5 let před důchodem dostal výpověď a je nezaměstnaný.
Tento šéf / jde o ženu/, to všechno ví. Proto vás týrá ještě důkladněji.
Řekla jsem si, že MUSÍM vydržet, a skončila jsem na psychiatrii nakonec já.
V dnešní době nejsem určitě výjimka.
Nakonec ani na našem pracovišti jsem nebyla výjimka, věděli to i "nahoře",ale prostě s tím nic neudělali, bylo to pohodlnější.
Poraďte, pane doktore, co v takové situaci dělat?
12. 04. 2013 | 20:38

direktor cvok hausu napsal(a):

Dva adepti na klec se už přihlásili . Targus a Šlapka.
12. 04. 2013 | 20:43

Targus napsal(a):

To ČM:

Kde jste na to přišel, že mě to rozhodilo?
:-):-):-)
Já z toho mám normální vrtuli. Ten člověk je úplně na sračky a neví, jak dál. Jediná jeho záchrana je ublížit objektu své patologické nenávisti, což v tomto případě klávesnicí nelze, ledaže by mi ji mlátil o hlavu.
:-):-):-)
Je jak malé dítě, které sebou praští do kaluže a ječí - mámo, já chci...(dosaď dle vlastního vkusu).
Pokud jsem ušetřen decibelů při takové produkci, působí to na mne jako balzám. Je to prostě komické, zvlášť u takového fotříka...
:-)

To Bambus:

JÁ VÍM!!!!!!!!
:-):-):-)
Taky ležíte na zádech a kopete nohama?
:-)))
Bouchejte ještě pěstičkami do země!
:-)))
12. 04. 2013 | 20:44

Fialenka napsal(a):

Od jednoho spisovatele (který žil za války a kterého nechci jmenovat) jsem četla, že na vlivných postech jsou často sadisti. Tito lidé se živí utrpením ostatních lidí, které je vyvoláváno hospodářskou bídou. A ti sadisti možnost mučení vyhledávají instinktivně.
Že o osudech národů rozhodují chamtivci jsem si všimla již dřív, a že vládnou i sadisti se začíná také potvrzovat.
Například Karel Janeček říkal, že jediná radost velkých korupčníků je povyšování se nad ostatní. To by člověk neřekl, že. Že mají mocní takovéhle zájmy. Ale když se na činy vlivných člověk podívá, dá Janečkovi zapravdu.
12. 04. 2013 | 20:54

Targus napsal(a):

To Katarína Poláková:

Poradím jako psychiatr - amatér.
Pořiďte si fotografii šéfky. V éře mobilů s foťákem to není problém. Čím hnusnější, tím lepší.
Pak si udělejte opravdu dobré kafe, k tomu pořádnou pohodu, nohy na stůl, tu fotku si postavte před sebe a INTENZÍVNĚ si představujte, jak vaše šéfka sedí na záchodě, má pekelnou zácpu a tlačí!!! Pocelou dobu se upřeně dívejte na její tvář, namísto mrknutí víčky je na chvíli ponechte zavřená a představte si její rozevřené a zašprajcované pozadí s otlaky od mísy.

Dělejte to tak každý den, o víkendech po každém jídle.
Garantuju vám, že do měsíce se přesně v prostřed šikany rozchechtáte šéfce do ksichtu, čímž ji naprosto vykolejíte. Smějte se dlouho a nahlas.
Kdyby bylo zle (hrozba vyhazovem z její strany), s hlasitým smíchem se jí omluvte, že jste z ní na prášky, resp. navštěvujete psychiatra a za váš smích mohou užívaná antidepresíva (hlasitý smíchový záchvat na závěr).
Ženy ve většině nevydrží dlouho účinně bojovat proti silnému nepříteli.

To direktor cvok hausu:

No jo, my jsme adepti, ale co vy?
:-):-):-)
Pojišťovna přišla na to, že ji vyjde levnějc, když vás zaměstná, co?
:-):-):-)
12. 04. 2013 | 20:58

Targus napsal(a):

To Fialenka:

Totéž psal i pan Honzák ve svých předešlých blozích.
12. 04. 2013 | 21:00

Drzá zrzka napsal(a):

Targus

myslíte, že když šéfce, která vás duševně týrá, řeknete, že jste z ní na prášky, že se chytne za nos a přestane? Nedáte jí náhodou do rukou další trumf, jak dál a víc ublížit?

Je lepší jednou za čas prostě vyčistit si hlavu. Pustit si meditační hudbu. Šéfku a celej svět nechat zmizet, poslouchat hudbu a svý tělo. Nabít se energií. :-)
12. 04. 2013 | 21:13

una mas napsal(a):

Po přečtení páně doktorova pro domo a projevů některých literátů zas nebudu chtít týden ven z domu.
Z obav, že se na mne na ulici vrhne psichijátr nebo náhle vybuchnou negativní emoce nashromážděné v davech.
Alkohol už nepiju.
Co jen budu dělat?

Duševního upíra znám jednoho, Kalouska. Ten mě k ničemu nepřemluví a fackovat mě nepřijde, neb to od Křenovy má k nám daleko.
12. 04. 2013 | 21:17

honolulu napsal(a):

Pane doktore rozreste to ! Me se libi cist co pise Targus napr. o Rusku, kde jezdil s kamionem...
Me se libi co pise Wachfaitl, protoze me nuti premyslet.
O tom, ze jsou oba dva nadani na psani (kazdy jinak) neni pochyb. Tak proc se hadaji ?

Pani Fialenko, ja jsem se vsadil jednou s kolegy v praci, ze se muj sef ze me zblazni. Vsichni se ho bali. On tyranizoval spolupracovniky. Sazku jsem prohral. Misto, aby muj sef zkoncil v blazinci, tak on utekl do Argentiny i penezi nas vsech..

To byla velka sranda v te Americe...Ja mu prilepil mastny papir ze smradlaveho syra na spodni desku psaciho stolu a potom udelal verejnou zbirku na vonavku a nobl mydlo v jeho prospech...

On zabodil nobl boty, kvuli moji vynalezavosti. Ja byl hrdinou cele firmy, ale novy sef me na hod. vyhodil...
To byla velka sranda...
12. 04. 2013 | 21:25

Targus napsal(a):

To Drzá Zrzka:

Pokud řeknete šéfce, že jste z ní na prášky, je to její totální vítězství. Zkuste si přečíst ještě jednou, co jsem napsal, kdy to má nebohá paní říct.
Ten smích šéfovi do xichtu v okamžiku, kdy je přesvědčen o své absolutní nadvládě, je něco takového, jako když odstřelíte dynamitem hlavní opěrný pilíř gotické katedrály. Je to kopanec do odhalených kulek Pana Důležitého. Pro něj není potupou ta šílená bolest, pro něj je potupou ten nahatý kožený pytlík a ten nezvladatelný hluboký předklon až k noze - kopačce ve snaze zmenšit bolest vystřelující ze slabin až do mozku. Totální paralýza, otevřená huba, sliny kapající na kravatu, samovolné skřeky, konec nadvlády. Otřete botku kopačku, překročíte šikanistu, bez ohlédnutí odkráčíte ze scény, už není co dál hrát, psychopat skončil.
12. 04. 2013 | 21:33

Fialenka napsal(a):

honolulu,
hezké ...
Takhle se na ně musí :-)
12. 04. 2013 | 21:37

leč bude jinak napsal(a):

Když mě přes den hodně strašej sítěma psychopata, mívám ošklivé sny:
http://www.youtube.com/watch?v=yE7waNi5dc0
12. 04. 2013 | 21:39

Richard napsal(a):

Mě by zajímalo, kolik "psychopatů" je ve skupině těch tzv. "slušných lidí", kteří by ani v koutku duše na nic z toho, co je zde psáno o prožívání psychopata nepomysleli.....
Jestli náhodou nepřeceňujete osobnost a nepodceňujete situační faktor, ve kterém se člověk nachází.
Sociální tlak, vliv autority nebo změna životních okolností vůbec s člověkem dokáže hezky zamávat, do všech stran...
Spousta těch tzv. slušných lidí na mě nepůsobí vůbec dobře, většinou jde o lidi, kteří sami před sebou velmi sofistikovaně ukrývají vlastní temné sklony, které překrývají sebeobrazem slušného člověka, zvláště jsou to ti, kteří svou slušnost a kultivovanost v oblibě předvádějí. Vlastně jde taky o manipulaci, často nevědomou, tedy se sebou sama, ta však nemusí o nic méně nebezpečná. Takovej "slušnej člověk" může napáchat hodně velké škody, zvláště, když je přesvědčený, že páchá všeobecné univerzální dobro, které opírá o vědomí absolutní pravdivosti myšlenek vlastních, či skupiny, která se usnesla na jejich nezpochybnitelnosti.

Dennis
"Oba palce nahoru autorovi blogu."
není tohle náhodou signál pro start letadla?...
12. 04. 2013 | 21:40

Targus napsal(a):

To honolulu:

Kde jste přišel na to, že se s poťapaným Wachfaitlem hádám? On se normálně vzteká jak malé děcko, já z něho mám akorát srandu. Ty jeho kydance se nedají brát vážně. Akorát mě zajímá, jestli to není patologického původu.
Možná měl těžké dětství, pohlavně ho někdo zneužíval, doma ho řezali jak žito a nedávali mu jíst, musel pít ve škole vodu z hajzlu, co my víme? Možná je to obyčejný schizofrenik, třeba...
12. 04. 2013 | 21:41

Drzá zrzka napsal(a):

Targus

Máte zajímavé prožitky. Kdo jiný by měl lépe znát bolesti ega pana psychopata než on sám, že? :-)
http://www.youtube.com/watch?v=YpymZ9CmEis
12. 04. 2013 | 21:50

Baba napsal(a):

Prokažte to.
12. 04. 2013 | 21:51

pak už jenom hutka napsal(a):

Dneska se ale obávám, že to bude tenhle:http://www.youtube.com/watch?v=UFGDMUm7pu0&list=RD02JbjXyoAgeiQ
12. 04. 2013 | 21:53

Targus napsal(a):

To Richard:

Trefa do desítky. Takový psychopat je bytostně přesvědčen, že páchá dobro ve prospěch celého světa a přilehlého vesmíru.

To honolulu:

Ještě dodatek. Ten fígl jsem kolegovi - práskači malinko vylepšil. Papír z tvarglí (Olomoucké syrečky) zespodu na šuplík. Spodní strana stolu je příliš na ráně.
Ten svůj psací stůl prohledal a vydezinfikoval snad stokrát. Nenašel. Druhý parchant trpěl smradem z rybí kůže. Vrazil jsem mu ji do auta mezi nátrubek a hadici topení namísto těsnění. Po zapnutí topení se rozlil kabinou neuvěřitelný smrad. Takový, že si nechal vyměnit celé topení.
12. 04. 2013 | 21:54

Baba napsal(a):

Vy jeden návrháři, na prahu víkendu nabízejte libé emoce. Třeba, že se těšíte.
12. 04. 2013 | 21:55

Targus napsal(a):

To Drzá zrzka:

Kdo jiný by měl lépe znát bolesti ega pana psychopata než on sám, že? :-)

Souhlas. Anebo dlouho týraná oběť, která našla sílu do těch vajec nakopat.
Vyberte si.
Pro váš klid se dobrovolně přiznávám - jsem maniak, jedno jaký.
:-)))
12. 04. 2013 | 21:57

Fialenka napsal(a):

Targus
21:00
To mi tedy dává za pravdu.
Některá opatření a prohlášení politiků nemají žádné ekonomické opodstatnění a jsou nejspíš inspirovány chamtivostí a sadismem.
12. 04. 2013 | 22:00

Nebyl tady Ruby? Zblaznili jsme se spolu napsal(a):

Targus, Zdenek W. tady neni aby se mohl branit , tak prestante spinit. A rekl bych ze lzete , svymi radoby usmevy zakryvate svoji ujetost.
12. 04. 2013 | 22:11

dennis napsal(a):

Pane Richarde,
myslite takove ty kyvave pohyby vztycenymi palci, jako kdyz ukazuju, ze za zady mi stoji psychopaticky sef? At uz si predstavujeme navadeni letadel nebo lidi jakkoli, pan doktor to odstartoval sikovne. Uz se tu dva hadaji. Ted je otazka, jak se vidi navzajem, a jak je vidi ti, co to sleduji se zajmem? A co teprve takovi, co z duvodu nezajmu hastereni nesleduji - nejsou to vlastne take cynicti psychopati?

Co myslite, pane Richarde, muze psychopat okouzlit (a prelstit) psychopata?
12. 04. 2013 | 22:11

Richard napsal(a):

ještě taková filosofická
tzv. slušný člověk si vytváří sebeobraz na základě selektovaných zkušeností se sebou sama, které kompiluje do žádoucího sebeobrazu, nehledě na to, že jde často o dezinterpretaci jejich významu tak, aby došlo ke splnění kritérií "subjektivní představy šlušnosti - tedy určitých osobních hodnot"...
ale spíš by mě zajímalo, jestli je takový člověk schopen zařadit do svého obrazu sebe sama také to, co v zájmu pomoci jiným udělat mohl, ale neudělal, tedy nakolik je schopen přijmout myšlenku, že možné je "hřešit" nikoliv pouze skutkem, který konat neměl, ale také neskutkem, který konat měl v protikladu k přísloví, "kdo nic nedělá, nic nepokazí"....
tedy nikoliv selektivně vybírat to, co bylo, co se "hodí do krámu", ale také to, co mohlo být a nebylo, neboť i v tomto kontextu se člověk nachází....např. mohl pomoci, ale neudělal to a nedělá to stále, přesto se takový člověk považuje a předvádí jako slušný, jelikož vlastně neudělal nic špatného...takový člověk se tedy proti ničemu neprovinil, nejednal proti sebou vytvořenému sebeobrazu, jen do něj nezařadil to, že jednat v prospěch jiného mohl, avšak neučinil tak....tady je velký prostor pro racionalizaci....
jde o to, zdali má zlo své vlastní bytí nebo může vznikat pouhou absencí dobra...
12. 04. 2013 | 22:11

honolulu napsal(a):

Pane Targus, plne s vami souhlasim. Vim, ze na terror je jedina odpoved, a to je znovu terror - a nebo witchcraft. Smradlavy pair je witchcraft... Kdyz clovek nema rodinu a nikdo na nem neni zavisly, tak se lehce bojuje, ale lide kteri rodinu maji vetsinou ustoupi a tim si zhorsi situaci.
Myslim si vsak, ze nejtezsi zivot je s lidmi, kteri jsou bipolarni...

Zde (USA) je to velky problem na skolach a v nekterych uradech (napr. US post office.) Lide to resi strelbou...Zadny strom neroste do nebe. To co proziva ta pani, co se zhroutila, to by se melo OBOUSTRANE vysetrit... To vypada, ze pani sefova je
bipolar...

V tom pripade poslat okamzite za dr. Honzakem a take okamzite propustit...Bipolarni lide znici firmu. Do prace se ma chodit s radosti a ne se strachem.
12. 04. 2013 | 22:17

Richard napsal(a):

"Co myslite, pane Richarde, muze psychopat okouzlit (a prelstit) psychopata?"

vždy má někdo před jiným navrch, ale kdo ví, kde ta hra končí, kdo je vlastně ten, který se směje či bude smát naposled....
navíc těch tzv. psychopatických strategií je hromada, narcis je schopný druhého sofistikovaně podvést, anetik mu za to bezmrknutí ustřelit palici, tzv. "slušný člověk" Vás zničí moralizováním, kriticky mravním hodnocením, prostě Vás s chuti a potřebou sobě vlastní učiní morálně i sociálně špatným tak, že si to v pocitu vlastní bezcennosti a viny hodíte či začnete pociťovat praktické sociální důsledky, a to jen v zájmu uspokojení potřeb této "vyšší" morální instance, která je ve skutečnosti převlečeným mocenským zájmem naplňujícím hodnoty určitých jednotlivců nebo skupin, převlečených za dobro světa .....Manipulace přes pocit viny je jedna z nejzákeřnějších a nejnebezpečnějších, užívají jí ty "nejslušnější" instituce jako je např. církev, škola, atd......
Nesledoval jste nedávný případ holčičky, která utekla z domu, protože ve škole dostala špatnou známku? Implantovaný pocit viny je sviňa, jde o jeden z nejnebezpečnějších manipulativních prostředků, užívají ho nejvíce ti, do kterých by jste to vůbec neřekl......proti nim jsou otevření necitliví agresoři a narciskové poměrně snadno zpacifikovatelní...těm "slušným" se klaní největší stáda, ti jsou nejnebezpečnější....che...
12. 04. 2013 | 22:43

Targus napsal(a):

To Nebyl tady Ruby? Zblaznili jsme se spolu:

"Targus, Zdenek W. tady neni aby se mohl branit , tak prestante spinit. A rekl bych ze lzete , svymi radoby usmevy zakryvate svoji ujetost."

Bububu, nešpiň Zdeněčka. Další psychoš na scéně. Tím, že zkopíruju něčí třesky plesky, špiním. A další pacoš Pro Dr. Honzáka.
Pro vaši radost písemně prohlašuji, že se podezřele rádoby směju. A jsem ujetý. Úplně. A tam a zpátky. Spokojenost?
:-)))
Kdysi se s oblibou říkalo, i když ve zcela jiném spojení, že bláznům se nemá odporovat.
Písemně prohlašuji, že nebudu klást odpor.
:-)))
Další obránce bláznivého Wachfaitla - nástup na holení! Nastal čas zakazovat smích. A rovnou i zpěv! Jako v té pohádce o Zemi Krále Miroslava. Vlastně o sklerotickém králíčkovi a třech psychotických wohnoutech - manipulantech.
Zvolávám po vzoru páně Kodeta - duševní upíři celého světa - vyližte si pr...!
:-)))
12. 04. 2013 | 22:52

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Radkin Honzák,.....moc dobrý text,....nutí k zamyšlení,......

Na jednom štítě římského vojáka jsem našla text: MIGLIORE DIFESA-SGRIDARE SPADA. Nejlepší obrana-tasit meč./Doufám, že jsem to tenkrát z toho obrazu dobře opsala a správně přeložila./ I kdyby tam byla chyba, tak se tím řídím,...je třeba zavčas se bránit,....Bráním se tak, že odveta musí mít větší razanci než byl útok,....to aby si to útočník pro příště rozmyslel,....a věděl, že ta "válka nebude jednoduchá".

Další mou taktikou je to, zavčas se jeho útoku vyhnout.....všechno strategicky naplánovat tak,....aby setkání s jedincem, který mi nevyhovuje, bylo co nejméně.

Ovšem,.....nejhorším duševním upírem je ten, co má ještě "citové přísavky",....takové ty jedovaté liány, co se pomalu a soustavně kolem dokola omotávají, dusí, vysávají, tísní, pronásledují.

I rostlinná říše takové zná,....měkoučká, docela pohledná liána,.... za dvacet let zničí zdravý vzrostlý dub.

Takže,... lidské liány zavčas rozpoznat považuji za stěžejní.

Díky za blog,....Tužka,....a dát pod postel česnek.
12. 04. 2013 | 22:53

Targus napsal(a):

To Richard:

Opět trefa do černého, hlavně s tou školou.
Dnes přinesl můj potomek poznámku, že pohmoždil krk spolužákovi nasazením tzv. kravaty, který se mu sice s ostatními posmíval (nazýval ho slovem "sračka"), ale kvůli tomu se přece není potřeba hned prát.
Vyslechl jsem potomka, poznámku jsem podepsal a dopsal "pančelce", že jsem syna pochválil za to, že se bránil a že ji žádám, aby poučila ostatní spolužáky, že můj potomek podruhé nikomu nebude nasazovat "kravatu", nýbrž mu třískne rovnou pěstí přes nevymáchanou hubu. Synkovi jsem uložil "za trest" sto kliků za víkend, aby měl silnější ruce. Budou se mu v životě hodit.
12. 04. 2013 | 23:04

Richard napsal(a):

také díky tomu je málokdo schopný jejich moc a vliv zpochybnit, resp. toto zpochybnění se jeví často jako cosi neuvěřitelného, asi jako když slušný otec rodiny zneužívá svou malou dcerku, jako když zapálený kazatel sahá chlapečkovi na pindíka nebo když jeden z takových slušných a zdvořilých lidí náhle vystřílí celou rodinu, když takový slušný člověk v době politického napětí neváhá udávat, protože hlásit nepravost je přece povinnost atd............na povrchu splňují tito lidé všechny kritéria ctnosti a slušnosti, hlubiny jsou perfektně skryty, to stejné platí také naopak, v případě psychopatů, kteří uvnitř žijí svůj vlastní smysl, kterému málokdo včetně jich samotných rozumí. Tímto nechci stavět svět vzhůru nohama, ale přece jen, vše není takové jak na první pohled může vypadat.
Doktora Honzáka si vážím, považuji ho za velmi inteligentního a vzdělaného člověka, ale někdy na můj vkus klouže příliš po povrchu, což nemá být výtka, spíš mi to přijde trochu jako škoda...
Docela zajímavá by mohla být k tomuto článku komplementární zpověď někoho, kdo je označen jako psychopat, tedy jakési sjednocení vnitřního prožiku s pohledem z vnějšku.
12. 04. 2013 | 23:07

Richard napsal(a):

Targus
no jo, hlavně aby potom nevalil ostatní děti pro radost, jen tak, aby si dokázal, že to umí...
Jinak pokud, se bránil, myslím, že je vše v pořádku, kravata je poměrně bezpečný způsob jak ve školním věku soupeře zpacifikovat, jedině, že by dostal do ruky křeč, to by mohl být průser..
Ono je opravdu velmi těžké rozlišit, kdy je agrese útočná a kdy obranná....navíc se často stává, že lidé jiné záměrně provokují, aby si následně stěžovali, že dostali přes papulku...
tuhle situaci jsem viděl před časem na pověstné ostravské Stodolní ulici, kdy partička opilých chlapců vulgárně a urážlivě pokřikovala na jednoho z kapely Maxim Turbulenc, tuším zrovna k jejich neprospěchu právě na toho nejtěžšího, no a tomu po chvíli ruply nervy a někomu z nich šoupl pecku a ten spadl na zem jak zralá hruška. Ostatní se kolem něj seběhli a že prej "volejte policajty", kteří následně skutečně přijeli a s tlouštíkem řešili. Ten byl sice jasně agresorem, ale zcela záměrně a nevybíravě vyprovokovaným. No a co teď? Jak to celé vlastně hodnotit? Kdo je ten slušný a kdo ten barbar?
12. 04. 2013 | 23:18

Richard napsal(a):

Tužka
obranna musí být vždy silnější než útok, aby jej překonala, tedy její intenzita neplní jen výstražnou funkci pro příště "aby si to příště rozmyslel"..
v právní řádu je zakotveno, že útočník musí nést následky této obrany, která ho může poškodit či přímo usmrtit. Obrana má být přiměřená v tom smyslu, že má pokračovat jen do chvíle, kdy je jasné, že útočník je zpacifikován. Za obranu se dokonce považuje již preventivní úder v případě reálně hrozícího útoku. Tato realita útoku se primárně posuzuje dle toho jak obránce celou věc subjektivně vnímá, nikoliv dle toho jaká skutečně je. Je to všechno hodně komplikované, ale např. proti Amíkům, kteří můžou zastřelit zloděje na své zahradě, jsou práva našinců na obranu poměrně okleštěny ve prospěch útočníků.
12. 04. 2013 | 23:36

Targus napsal(a):

To Richard:

Už jste nudný, opět desítka! A se zavřenýma očima!
:-)

Jinak pančelka jasně napsala, že opakované nadávky nejsou důvodem ke rvačce - tudíž jasná provokace.

Pro ni jako pro ženu v pokročilém středním věku dozajista nikoli. Pro chlapce v prepubertě je něco takového těžce stravitelné, ztrácí tvář před celým kolektivem. Musí si vybojovat své místo v třídní smečce a musí se naučit, že v dalším životě ho nikdo nebude bránit.
Že z něj bude obyčejná mlátička, toho se nebojím. Přijde čas, kdy bude schopen přijmout poučení, že s podobnými smetáky lze bojovat daleko účinněji intelektem. Zatím je pro něj i pro ostatní dobré, když obě strany občas dostanou za uši. On pochopí, že sem tam může taky prohrát, ostatní si uvědomí, že to není žádná protekční ufňukaná bábovka a že ho musejí respektovat.
A k mému přístupu - přece nebudu trestat potomka za to, za co jsem dostával poznámky a výprasky já. Dobře si pamatuju na ty pocity křivdy a nespravedlnosti, které jsem zažíval.
12. 04. 2013 | 23:37

Tužka napsal(a):

Tužka napíše něco k té "naszené kravatě,"......s omladinou na hřišti a v tělocvičně už pracuji dost let. Takže,....už dvakrát jsem křísila jedince po "nasazení kravaty" od kamaráda. Fakt to nejsou příjemné vzpomínky.

Totiž,....tím mu stisknete tepny na obou stranách krku, zastaví se přísun krve do mozku,.....porušením tepu se dostaví arytmie, někdy dechu, někdy srdce,....jedinec lapá po dechu, jde do kolen,...a pokud mu ještě zapadne jazyk,....čehož si ti kolem nemusí všimnout,....je na velké problémy zaděláno.

Musíte počítat s tím, že krk dítěte nebo adolescenta ještě nemá pevné šlachovité zvedače hlavy jako dospělý jedinec,....nemůže mít, ještě roste. Klidně by z takových hrátek mohl být i smrťák.

Učitelce se vůbec nedivím,....když pracujete s nedospělci, jste stále jednou nohou v kriminálu, že to bude vedeno jako zanedbání povinností v rámci bezpečnosti svěřených jedinců.
Tužka.
12. 04. 2013 | 23:47

Richard napsal(a):

Targus
ano, každý snáší útok na vlastní "důstojnost" jinak, záleží také na aktuálním stavu - např. míře napětí, popudlivost, podrážděnosti či naopak pohody, celkové situaci a okolnostech, je to různé....
umět se bránit i pěstmi rozhodně není na škodu....na sídlištích to bývá často velmi divoké, alespoň tady v Ostravě....
na druhou stranu může být nekontrolovatelná impulzivita a snadná vyprovokovatelnost problém, nejvíc pro toho, kdo je jejím nositelem......
to je těžko, synek si musí hledat cestu hlavně sám, ale určitě je dobře, že se o jeho problém zajímáte, už jen to ho může podpořit, ...nějakých radikálnějších rad bych se však nejspíš snažil vyvarovat, ať to necítí jako tlak z Vaší strany.....
12. 04. 2013 | 23:50

dennis napsal(a):

Pane Richarde,
vami vzpomenuty "guilty feeling" - pocit provineni je bezvadnej trik. Starostlive maminky, co si rikaj, ze pohlavek je nasili, to dovedou s detickami rozvijet primo virtuozne. O vami zminenych institucich neni pochyb, nektere z nich to procvicuji tisice let.

A co se tyce klouzani po povrchu? To ma take sve kouzlo a rozviji to tvurci mysleni. Pro mne nemusi byt kazdy projev pregnantni. Ostatne, kdyby ve vsem pan doktor Honzak byl pronikavy vycerpavajicim zpusobem, to by nam v diskusi nezbylo moc, co dodat. Mam rad, kdyz zustava pod blogem jeste prostor pro rady, korekce a upresnovani definic, ktere diskuteri nezistne panu doktorovi nabizeji. Nevim, jak pan doktor je rychle hotov s vlastnim nazorem na lidovou tvorivost, ale ja takove prispevky ctu s velkym zajmem.

A stran one pr'e mezi dvema diskutery (z nich, jak jsem si dodatecne vsiml, jeden zde ani neni pritomen) chci dodat: Velice mi to pripomina vypraveni pana Nepila (dej mu pa'nbu kralovstvi nebeske) o jeho besidkach v materinkach nad jeho i jinymi knihami pro deti o jednom chlapci. Ten se mu sveril s osobnim problemem, ze mu tatinek rika Pytel Brambor. Pane Richarde, myslim, ze kazda takova ranena duse si zaslouzi utechy. I kazdy diskuter, ktery se uprimne citi dotcen, by mel byt utesen. Hned bych takoveho tatinka neoznacil pojmem psychopat. Jen se primlouvam, aby lide mezi sebou nesetrili soucitem.

Pani Tuzce
chci pritakat, ze se clovek nesmi nechat. Leckdy se mi ovsem jevi obrana, jak radi rikaji advokati nasilniku, neprimerena. Zacaste pocit ohrozeni a obranna reakce spornou situaci neresi, ale zacina eskalovat dalsi bitvy, jejichz kulisy pak se meni s tim, jak je ktery eskalator rafinovany. Leckdy ucinnejsi je mavnout rukou a zkusit se zamyslet... Leckdy je totalni neustupnost jedinym lekem. Podle temperamentu lide casteji voli bitvu a jini lide zas uhybny manevr.
12. 04. 2013 | 23:54

Richard napsal(a):

Tužka
bijci tomu říkají "uspat"...
"spánek" po správném sevření tepny nastává cca po třech až pěti sekundách.....jedince po té stačí proplesknout a je zase živý...
...u dětí je toto samozřejmě nebezpečné....jenže stejně nebezpečný je útok na duši dítěte, často ještě více než nějaká rána či kravata........
12. 04. 2013 | 23:55

mb napsal(a):

targue jste troškař ... syn mu měl rovnou vyrazit mozek z hlavy ... tyhlety blogy o psychopatech nejsou dobrý ... je to taková líheň ...
12. 04. 2013 | 23:59

Targus napsal(a):

To Tužka:

Potomek je v nasazování kravaty vzdělán profesionály, dělá úpolový sport. Ostatně na to zhmoždění mu stačila pouze jedna ruka, druhou vůbec nepoužil. Tím chci říci, že i ve chvíli pro něj silně emočně vypjaté nevedl útok s maximální razancí. Čímž nechci nijak shazovat to, co jste napsala. Stejnou stať můžete ale napsat k jakémukoli fyzickému útoku. Vždy se může stát něco špatného.

Jeden problém je, že děti tohoto věku neslyší v rámci kolektivu rovesníků na nic jiného, než na prokázanou fyzickou převahu.
Druhý problém je, že téměř všechny děti jsou tak zblblé počítačovými hrami, že realitu téměř nevnímají.
Třetí problém - osobní, potomek mírně vyčnívá z řady, což nese řadu problémů. Hodně čte, hraje šachy, nezná počítačové hry, nemá telefon, kapesné si musí "odpracovat", nechodí ve "značkových" hadrech. Nejradši se dívá na dokumenty a staré pohádky. A má neuvěřitelnou paměť na to, co nepotřebuje. Je schopen ocitovat vaše slova pronesená tři roky zpátky. Není příliš oblíben ani mezi dětmi, ani mezi pedagogy, jistě chápete, proč.
13. 04. 2013 | 00:05

Richard napsal(a):

Dennis
taky čtu články pana doktora se zájmem..
ano, máte pravdu, každý máme svou polohu, proto jsem také psal, že nejde o výtku....spíš to byl jen takový můj "povšim"...
zajímá mě proč člověk dělá věci, které dělá, i tehdy, když jsou "zlé", aniž bych měl potřebu toto "zlo" jakkoliv ospravedlňovat...
Mám za to, že stejně silně jako na člověka působí vnější objektivně pozorovatelné vlivy sociálního prostředí - např. autorita a skupina, na něj působí také hlubinné vlivy z nitra jeho psýchy, které považuji za neméně zajímavé, či snad díky své "neviditelnosti" za ještě zajímavější.........
Objketivní věda je však díky své "neměřitelnosti" často opomíjí, což vnímám jako škodu...jde o nevědomé motivace a jiné...
13. 04. 2013 | 00:14

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Dennis,...díky, pane,....naučila jsem se ze hřiště držet "nervy na uzdě" a raději se střetu vyhnout. Ale vždycky to nelze.

I v životě se snažím střetům vyhnout, prostě tím, že se s určitými jedinci nepotkávám,.....napíšu konkrétně,...když je zahlédnu, jak jdou na pracoviště,....udělám taktický manévr, abych se s nimi nepotkala,....zabočím třeba do obchodu, koupím housky, které nejím,/večer je dám psům/.

Vypozoruji jejich zvyklosti,.....v jídelně si jdu sednout na opačný konec,....nechodím kolem místnosti, kde pracují, třeba za cenu, že musím do suteránu a jiným schodištěm do pater,.... Jdu na akci, která je pro mne podstatně nevýhodnější, ... ale nemusím ten den s nimi spolupracovat,....prostě, kde jsou dotyční, co mi nevyhovují,....tam nejsem já.

Že bych se bála střetu,....vůbecne,...když není vyhnutí, útočím,...slovně i,...podle potřeby.....život není peříčko.

Píšu i pro Richard,....díky,....

Tužka.
13. 04. 2013 | 00:19

Targus napsal(a):

To dennis:

Znovu musím upřesnit. Nejedná se o žádnou při. Zkopíroval jsem texty pana Wachfaitla, které vyplodil pod předposlední povídkou "Ze šuplíku" (název Může být Bůh ženská?) a dotázal se, jak to vidí profesionál, nic více, nic méně. Prostě mě zajímá objektivní náhled člověka vzdělaného v oboru.
Pokud jste tu tapetu četl, jistě jste si všim, že např. souvětí zahájí nadávkou, pak mentoruje, vzápětí vás obviní z něčeho špatného, aby na konci ze sebe udělal toho nejlepšího kamaráda. Svůj názor na něj zde prozatím nehodlám zveřejňovat.

Já s tímto pánem nejsem a nechci být ve při. Přít se s člověkem plácajícím iracionální kraviny nelze a každý pokus o diskuzi vyvolává jen další a další záchvaty jeho psací zuřivosti. Je to ztráta času.
13. 04. 2013 | 00:21

Richard napsal(a):

mb
myslím, že je lepší, když se dítě proti útoku na svou důstojnost brání než aby šlo na půdu a oběsilo se.....
Koukáte, co si občas provedou oběti školní šikany, které verbální agresi proti své osobně začlení do svého sebepojetí, tedy přijmou jí za svou - zvnitřní a namíří proti své vlastní hodnotě? To nebývají štastné konce
znovu opakuji, útok na duši, tedy hodnotu dítěte např. formou verbální šikany - vydírání, pomlouvání, posměchu atd., může být daleko více závažnější než jedná bolestivá avšak neškodná rána....čímž nikoho nenabádám ke rvačce...jen se snažím říct, že verbální či pasivní agrese může být stejně či ještě více nebezpečná, přestože nejde tolik vidět a změřit...
13. 04. 2013 | 00:24

Targus napsal(a):

To Richard:

Můžete zde napsat své vzdělání a práci, kterou vykonáváte? Zároveň bych si vyprosil i svolení užít váš poslední příspěvek. Očekávám bouřlivou rekci "pančelky" na svůj vpisek do "žákajdy".
Tentokráte bez legrace a smajlíků, co slovo, to perla.
13. 04. 2013 | 00:30

mb napsal(a):

tak richarde je to otázka míry no ... já tady nebudu soudit ...

ani nebudu soudit výrok: Není příliš oblíben ani mezi dětmi, ani mezi pedagogy, jistě chápete, proč.

... určitě je obecně správné se bránit jj ...

akorátže vy jste tam u té situace nebyl ... a nevíte kdo, jak a čím začal a jak to gradovalo ...

takže klasický stejskalovský vicious circle ... kdy odplata stíhá odplatu vždy s vyšší razancí ...

asi taky proto ježíš neučil, že máš jít 2 míle s někým kdo po tobě chce 1 a že tomu, kdo chce tvé kalhoty máš přidat i kabát ...

ježíšovo učení je jasné: když ti někdo vypíchne jedno oko ... ty jej oslep zcela ... případně mu jako bonus vyvraždi rodinu ...

tohle je myslim ježíšovo učení v kostce ...

...jen se snažím říct, že verbální či pasivní agrese může být stejně či ještě více nebezpečná, přestože nejde tolik vidět a změřit...

ano to určitě ...
13. 04. 2013 | 00:31

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Targus,...díky, pane,....ano, je dobré připravit potomka "do nepohody". Vyplatí se to. Jsou to základy,...jsou li pevné, žádné sladké slepence,....je jedinec připraven obstát a poradit si v "horších dnech."
Tužka.
13. 04. 2013 | 00:31

Targus napsal(a):

To Tužka:

Asi máme stejnou životní filozofii a podobnou životní zkušenost.
Bonus navíc - strašně rád bych byl konečně dobrým tátou.

To mb:

Situace byla jasná a přehledná, potvrzená z několika zdrojů, které se v ničem nerozcházely. Organizoval se jakýsi fotbalový turnaj mezi třídami. Jen tak, bez oficialit. Potomek byl odmítnut do výběru se slovy "sračky neberem", načež později napadený to prostě začal opakovat a vykládat to i těm, které to nezajímalo. Po jistém čase to synátora dopálilo, chytl posměváčka rukou kolem krku, načež ho "vyvedl" z okruhu posluchačů a usadil na vyhrazené místo podle zasedacího pořádku. Krk zůstal po delší dobu červený, což je logické vzhledem k tomu, že napadený byl odveden mírným násilím.
13. 04. 2013 | 00:45

Richard napsal(a):

mb
Ježíš učil to, co sám nakonec naplnil(nechal se ukřižovat), ať už byl blázen nebo Boží syn, v tom byl statečný nepokrytecký frajer, na rozdíl od dnešních církevních páprdů, kteří neváhají vynášet přísné morální soudy nad situacemi, ve kterých se neoctli ani z dálky neb vesměs celý život pěstujíí svoje zadky na měkkých klášterních polštářcích... ...
pokud máte pocit, že je vhodné, aby Vaše dítě skončilo na "kříži", nabádejte ho k tomu, co učil Ježíš, který se své smrti nejenže nebránil, ale dokonce jí vyšel dobrovolně vstříc. Pro křesťana je tak mučednická smrt jednou z největších hodnot.
Obrana není odveta, ani msta, ale prevence, která aby ochránila důležité hodnoty, musí být silnější než vedený útok na ně....samozřejmě lze tato litera zneužít, to už si musí každý vyřešit sám v sobě, se svými vlastními pohnutkami, které vedou jeho jednání.....
13. 04. 2013 | 00:46

mb napsal(a):

Potomek byl odmítnut do výběru se slovy "sračky neberem", načež později napadený to prostě začal opakovat a vykládat to i těm, které to nezajímalo.

... možná nejdřív mohl syn opáčit třeba: (ale) já nejsem žádná sračka ...

sračka jsi ledatak ty ...

nebo by mohl říci: já vám na ten váš turnaj kašlu ...

nebo by mohl říci: to neva kluci že jste mě nevybrali ... stejně vám budu fandit proti ostatním třídám ...

ale to jsou samá kdyby ...

jak starého máte kluka targue ... ?

zatim ...
13. 04. 2013 | 00:52

Targus napsal(a):

To mb:

Většinu dospělých poměrně silně irituje, když je malé dítě začne opravovat se slovy - paní učitelko, ale v první třídě jste nam říkala..., anebo paní učitelko v naučném slovníku je napsáno..., případně se doslova osype, když "malý génius" pronese - tatínek mi říkal..., maminka mi to vyhledala...
Když to vyzkoušel potomek poprvé na mně, doslova jsem se vyděsil. Naštěstí jsem si hned vzpomněl, že jsem dělal často a velmi rád totéž.
13. 04. 2013 | 00:53

Richard napsal(a):

Targusi, akademicky jsem vzdělán jako pedagog, prakticky žiju jako šílenec....
13. 04. 2013 | 01:01

Targus napsal(a):

To mb:

Klukovi bude deset. A na první atak agresí nereagoval. Jak se zachoval, nevím, do takové hloubky jsem to s ním nerozebíral. Vyrazil na zteč až po systematickém zostuzování.
Poučení pro něj - musíš být lepší, než ti druzí. Rychleji běhat, dál skákat, udělat víc kliků, mít víc jedniček, víc vědět a znát.
Rozhodně si myslím, že by bylo špatné řešit takový konflikt nějakým trestem z mojí strany. Spíš to budu chtít převést na větší motivaci na sobě pracovat. Pokud bude chtít v životě obstát, nic jiného mu stejně nezbude.
13. 04. 2013 | 01:03

Targus napsal(a):

To Richard:

Hmm, pedagog, to jsem si myslel. Kdo jiný. I když jsem spíš kalkuloval - nějaká poradna, psycholog, a tak.
Co dělá ostravský šílenec, netuším. Asi neučí a nevychovává. Což je škoda.

Přeji vám vše dobré.
13. 04. 2013 | 01:08

mb napsal(a):

... hm ... dobrou ...

na dobrou nevyzadany ergo spamovy text ...

zkus si ten příběh, stačí tak málo, stačí se jen trochu odhodlat a udělat první krok, tak, jen se o to pokus, budu na tebe myslet, ty zvlněný hranice se málem protínaj, možná né cíl, ale něco máš určitě na dosah, tak se jen pokus, budu na tebe myslet ... snad to nebude bolet, snad už to konečně bude krásný, ale musíš se pokusit, už není čas se pořád jenom ohlížet, a až se o to pokusíš, dej mi, prosím, vědět, abych měl radost, že jsi to přežil ...

brou ...
13. 04. 2013 | 01:13

Richard napsal(a):

ostravský šílenec krotí vlastní démony...
přeji dobrou noc celému nočnímu klubu bez hranic a příjemně barevnou královskou cestu do nevědomí....
13. 04. 2013 | 01:17

dennis napsal(a):

Pani Tuzko,
kazda situace se necim lisi od te predchozi. Kdyz uz ma clovek zkusenosti s jistymi lidmi, nebo typy lidi, pak prevence muze byt velmi ucinna. Ostatne zasada vyhybani se negativnim lidem souvisi, rekl bych, se zasadami psychohygieny. Nebo jak rikaji zas jini, s udrzovanim pozitivni bilance naladeni dusevnich sil. Mam zkusenosti dost sam se sebou, abych se vedome branil cernym myslenkam, pocitum krivdy, pesimistickym naladam, kritickym usudkum. Vypada to, ze chci delat dobrou povest svym nazorum, prece jen chci poznamenat, ze o tom, jak vznikaji a eskaluji se verbalni utoky, jsem se zminil v prispevku (30. brezna v 1:26) pod poslednim blogem pana Dra Honzaka O n'aderne pritazlivosti. Ps. Prave jsem si vsiml, ze se tam nedavno odehral kouzelny dialog. Nektere blogy ziji neuveritelne dlouho; napr. kdyz par lidi bloudi neznamym mestem...
13. 04. 2013 | 01:22

dennis napsal(a):

Pane Targusi,
nemam posmech z toho, ze to s panem Wachfeitlem nemate lehke. A uznavam, ze divakovi se jevi vymena nazoru bliznich, jen jako zbytecne zasmodrchana zapletka. Snazim se porozumet jakesi vlekle antipatii mezi panem Zden'kem W. a vami a pripomina mi to vztah dvou velikanu v renezancnim umeni vytvarnem. Veliky a hrdy Michelangelo a uhlazeny a starsi Da Vinci se uprimne nemeli radi. Pan Z. W. toho napsal premnoho a ja jsem vsechno ani nestihl precist. Vypraveni o jeho zkusenosti s chvilemi ohrozeni zivota me zaujalo. Nikdo, kdo neco takoveho neprozil, si nemuze udelat ani pribliznou predstavu, o co jde a jak to cloveka zmeni. Vzdy jsem si myslel, ze lide s takovou zkusenosti jsou mimoradne velkorysi, snasenlivi a povzneseni nad jakekoli handrkovani nad malichernostmi. Myslel jsem si, ze zivotni priority lidi s tak vyjimecnou zkusenosti jsou tak zasadniho charakteru, ze prkotiny rychle rozlisi a k bliznim jsou shovivavi.

Pane Targusi, cloveka kazdou chvili nekdo nastve, dopali, rozhodi. S tim mame vsichni hojne zkusenosti. Skoda jen, ze v dospelosti uz nas nedoprovazeji nase ucitelky ze skolky, ktere by nas nutily podat si s rivalem ruku a s ukrutnym sklebem opakovat jeji slova o pratelstvi.

Je takovej spisovatel - Robert Fulghum - a ten nazval jednu ze svych knizecek "Vsechno, co jsem v zivote potreboval, jsem se naucil v materske skolce". Casto na ten titul myslim a zasnu nad tim, jak je moudry. Cim vic na tu utlou knizku myslim, tim jasneji si uvedomuji, ze ani to, co dobreho jsme se mohli naucit ve skolce, v zivote nedovedeme vyuzit. Pocinaje kouzelnymi sluvky dekuji a prosim a konce podanim ruky k uzavreni detinskeho sporu.

Jeste jednu zkusenost z diskusi pod blogy jsem pochytil. Jeden muze mit rad dva lidi, kteri se mezi sebou hasteri. Kdyby se prozradil, ztratil by dva sympatizanty najednou. Asi je vzdy snazsi tratit nez ziskat.
13. 04. 2013 | 02:05

honolulu napsal(a):

Panove, predstavte si jakou nadhernou postavu ma pani Tuzka, kdyz porad jenom cvici 8 hod. denne v nejake skole...

POMOC ! Pane doktore Honzaku nemate nejakou medicinu proti zakazanym fantaziim ? Potreboval bych dvoji davku !..

Hned jak zjistim, kde pani Tuzka zije, tak do toho mesta pojedu na tajne pruzkumne akce... Kdyz uz se zde verejne zpovidam ze svych zakazanych pocitu - chlapi poradte, kde pani Tuzka zije ? -Kdyz to nejsou Budejovice ? Hmmm ? Ja jsem utekl moc mlady. Ja to tam u vas neznam...
13. 04. 2013 | 02:41

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Targus
Tak pro pobavení publika, když to sem taháte, ať je to tady celé a od začátku, aby si nerozhodní mohli udělat obrázek jak to bylo a proč se pořád vztekáte jak malý jarda.
*
Z.W. napsal(a):
Targus
vy si prostě nedokážete přiznat, že používáte vůči Eleně unfair metody, i když to není pro vývin diskuse z hlediska jejích připomínek vůbec důležité a nikomu vaše společné dohady nic nepřinášejí. Tady do šuplíku už vůbec ne. Na vás prostě je, jako na autorovi a v daný moment na blogerovi, abyste veškeré výtky, dotazy, impertinence a "dobré rady" ustál a nenechal se rozhodit tak, jak tu zrovne nyní předvádíte. To že píšete velmi poutavě a zajímavé věci ještě neznamená a ani nezaručuje, že jste dobrý a správný člověk. Ostatně právě na způsobu a stylu chování k ženám a obráceně žen k vám se dá sledovat mnohé. Já bych si tipnul, že ještě máte v šuplíku mimo toho všeho psaní i komunistickou legitimaci....
Targusi, těžko by se s váma sedělo v hospodě, znáte jen svou pravdu a vysokoškolačka z Oděsy není žádná Maryčka Magdonova. Ví o životě zatraceně hodně, ví o životě více než mnozí zde.
Víte ono je to složité, co si budeme povídat, v životě nás štve hodně věcí a když k tomu přibudou elementy, o kterých nemáme dlouho ani zdání, ale které nám tu naší vymalovanou pravdu přeonačí, protože vědí více i jiné věci a mají své inkriminované zkušenosti, že nám převrátí naruby ten pomyslný žebříček hodnot, který tak dlouze sepisujeme a popisujeme a máme založen nejen v šuplíku psacím, ale i duševním.
Pro mě je více a důležitější když se do mě někdo pustí třeba i zhurta a možná i tím nejtěžším kalibrem, co existuje, je to dobré i k tomu, aby si člověk uvědomil, kdo a proč je na druhém břehu. A vždy tam někdo je, i na mém i na vašem. Můj tady není důležitý, váš druhý břeh, budete-li psát o končinách zemí ruské jazykové oblasti, tu bude stále a stále bude patrolovat jako pohraničníci na Gavani. Rusko, ať je jakákoliv doba, je impérium, jeho lidé jsou opravdoví lidé, ať už je my švejci nazýváme jakkoliv. Takže pokud vám tady jedna kapitánská dcerka prostě dává zahulit, tak vám žádné kletby ani nadávky k ničemu lepšímu nepomůžou. Co jste si nadrobil, musíte si vyžrat sám, stejně jako já. Myslím však, že v každém případě je dobře, že spolu stále komunikujete.
To je vše, co jsem zde chtěl dodat a vyložit, přičemž je mi srdečně jedno, co k tomu kdo dopíše a jak se to bude líbit nebo ne. 03. 04. 2013 | 18:36
**
13. 04. 2013 | 04:24

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Targus napsal(a):
To Z.W.:
Aby bylo jasno.
Elenino kvákání mě nechává ledově klidným, proto jí neodepisuji. Ona není na žádném druhém břehu. Je to tupé svoření se čtyřmi žaludky, nevidící si do přežvykující chlebárny, alergicky poštěkávající na jakoukoli zmínku o CCCP. Zmýlená je možná pouze v případě, že tyhle její kydance sepisujete vy sám. Jestli je ona inženýrka z Oděsy, tak já jsem čínský bůh srandy.
Na podpásovky vašeho typu jsem kdysi reagoval větou, že mě může nasr** pouze inteligent. Dnes nereaguju vůbec. Vaše dřísty jsou mi šumák.
"To že píšete velmi poutavě a zajímavé věci ještě neznamená a ani nezaručuje, že jste dobrý a správný člověk."
Tohle na vás sedí jak nočník na pr***. Asi se rád od klábosnice pozorujete v zrcadle. Do hospody nechodím už asi tak 25 let, vždy jsem věděl, že vysedávání s přiožralými individui mi nepřináší vůbec nic, a zhruba v té době mi začalo být líto ztraceného času.
Rusko může být 100 x velmocí, tato skutečnost nic nemění na tom, že mafie na Ukrajině prakticky zlikvidovala měnu, potažmo úspory lidí, což mělo za následek přesně tu situaci, kterou jsem kdysi popsal v kterési diskuzi. Víte o tom velké a kulové s přehazovačkou, milý Zdeňku. Víte ho*** o tom, jaké to je dostat měsíční výplatu s kvartálním zpožděním, která navíc stačí na jediný nákup, víte ho*** o tom, co dělat, když místo té výplaty vám někdo podá kabát nebo galoše - ber nebo nech ležet.
Běžte se vycpat i s Elenou, nejlíp na jednom podstavci, nechte se naložit do denaturáku jako dvojka exotů, nechte se vyfotit a zarámovat jako duo, které nemá na ACZ obdoby.
Malé tajemství na konec. Ty průkazky KSČ mám v zásuvce rovnou tři. a ještě k tomu i jednu se zkratkou NSDAP a tři krabice medailí. Od Ády, od Wincka, od Vény, od Klemy a nevím ještě od koho. Sebral jsem to po celé rodině. A vždycky v sobotu večer po vykoupání si obleču sváteční pyžamo, do každé kapsičky si dám jednu legitku a oplechuju si svůj tučný břich i záda.
03. 04. 2013 | 21:37

Z.W. napsal(a):
Targus
raději no comment, zápočet ani zkoušku z psychologie, sebeovládání a asertivity budete ještě muset dohnat, v těch karpatských lesích je krásně. Divočina a opuštěnost. Máte to sám stejné, nebojte se jiných lidí a jiných názorů. Vemte to tam znovu, třeba tam TA Bohyně bude opět s dalším poselstvím pro vás. Možná to příště zase zvládnete.
Omlouvat se není potřeba, já ty emoce chápu. Pište klidně dál, to psaní stojí za to. Ten zbytek, no když to není horší....
**
Pěkný večer. 04. 04. 2013 | 22:31
13. 04. 2013 | 04:25

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Targus napsal(a):
To Z.W.:

Psychologie, asertivita, unfair metody vůči Eleně, na kterou nereaguji, komunistická legitimace v nočním stolku. Copak ještě máme v rukávu? Možná, že se příště dozvím, že jako správný bolševik jím děti.
Jsem potěšen, že zde o tom nejednou psal zdejší admin. Říkal tomu "útok ad hominem". A jsem ještě radši, že obdobné žumpalisty on sám nazval frustráty. Aspoň to není z mé klávesnice.
Osobně mi připomínáte použitý toaletní papír na čisté zametené ulici. Smradlavé šedohnědé "oné" (přeloží vám soudružka ve zbrani - Elena), kterého se všichni štítí, utíkají před ním, zacpávají si nosy. Lepí se na podrážky, roznáší pekelný puch, povlává ve větru, roznáší vztek a nasranost. Takový malý český človíček - hovniválek, pražský přizdisráč, který se nezmůže nikdy na nic, jen na to poštěkávání a okopávání kotníků.

Je mi vás líto.
05. 04. 2013 | 14:55
Zdeněk Wachfaitl napsal(a):
targus
tak jak, už došly psychofarmaka... no bude dobře. Von by se editor docela divil, jaké že to "sračky" lezou tady z toho šuplíku ven, aby tu zaneřádily slušné a korektní prostředí v jeho projektu a musel by ho nakonec uzavřít.
Pokud byste snad ještě mínil v těch hloupostech co tady o mně vypouštíte, pokračovat, doporučoval bych podepisovat se plným jménem a nikoliv jen nickem. Považoval bych vás pak za sobě rovného člověka i když s jiným názorem a ne jen za obtěžující nick. /hmyz/. Nemáte žrát tolik těch bobulí, už jsem vám to tu psal. A když jste s bolestí na štíru a nezvládáte ukočírovat psychiku, tak nelezte na internet, to vám nijak nepomůže a ty bláboly a urážky si ušetříte nejen vy, ale i druzí, kteří si přečtou váš blog a v diskusi nad vámi kroutí hlavoum i v jiných diskusích nebo na blozích kde se psala a řešila aktuální politická a ekonomická témata.
Podívejte, prostě vy jako mravenec z mraveniště který náhodou přeběhl pískoviště sotva pochopíte o co jde na mořské pláži, když uvidíte kraba nebo když z moře vylézá želva. Znáte jen své mraveniště stejně jako montérky a dělnickou kolonii. Na víc nikdy nedosáhnete, tak si pište Haldy jako Tilschová a nehažte své přiblblé názory na hřbet jiným.
Koneckonců si ale nejsem jist, jestli to budete chápat, ale co tu zbejvá, než se vám pokusit pomoci v nelehkém životním údělu radou, peněz máte dost, a ty se sebou do hrobu neberou.
Tak pište, chlastejte, fetujte dokud jste tady, ale své plivance si po sobě laskavě uklízejte. Moh by si Vašek po nich zlomit nohu a psal by se pak Bezruč. No vidíte, a ještě zpytujte svědomí, ta inženýrka z Oděsy je jistá, třikrát po schodech nahoru a dolu z Lanžeronské pláže, těžko byste to vydržel podle toho, co tady vyjevujete, že jste už nyní po létech jen chcípák, tedy čínský papež.
V Číně by vám to prospělo, Kunfuc už věděl že se v téhle zemi objevíte a napsal pro vás toto „Mudrc hledá všechno v sobě, nerozumný člověk všechno v druhém.“ „Mám opravdu štěstí. Vždy, když jsem se dopustil nějaké chyby, vyčítali mi ji.“ Konfucius
**
P.S. Malý český člověk, to fakt tedy nejsem, to si zapište za uši, haldo.
09. 04. 2013 | 08:20

Z.W. napsal(a):
targus
Bůh ženská být nemůže. Jedině Žena a to je úplně jiná kategorie, ve vašem případě se to, co nemůžete pochopit projevuje jako Bůh Hoverla, co vypouští myšlenky jako obláčky času. V jednom takovém obláčku jste zrovna Bohovi-Ženě zkoušel vypíchnout tužkou oko a ono se to ne a ne povést. Skočte do kamionu a vyražte znova do Karpat. Bůh Žena tam pod Hoverlou drží pod krkem vašeho Dominika, musíte se konečně rozhodnout, Žena nebo Dominik. Co je pro trvání světa potřebnější. Dominika můžete mít na vidičku pak už napořád.
**
Konec fantazie, jde se makat.
09. 04. 2013 | 08:43

KONEC Filmu.
13. 04. 2013 | 04:27

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Dennis
nad některými věcmi a situacemi je nutno přemýšlet občas ještě více, než jsme si schopni připustit. Rozhodně mám dojem, že některé dojmy popisujete správně a jestli jste něco nečetl tak to ve skutečnosti vůbec nevadí. Na čtení je vždy času dost.
Viz toto * http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tenaruv-blog.php?itemid=15361
a věřte, že se utkávat tady s lidmi z opačného pólu etických hodnot a morálních vlastností je úkol "velmi specifický".
**
Hezký den.
13. 04. 2013 | 04:40

honolulu napsal(a):

Kokosko, kremelsky vorosilove, Ty ozralo staliska, kde jsi ? Pojd zasahnout ! Tvuj kamarad honolulu Te vola ! To si zde musis precist ! Dva literalni giganti se zde porvali o Tvoji pritelkyni....Ko-ko-ko-ko-daaaak. Tady se zasmejes..

Jo, ona rikala, ze jsi jel do Ruska si dodelat pomocnou skolu.
Tak to Ti tedy zavidim, Ty intelektuani velicino. Z Tebe jeste bude nejaky integracni ministr...

Ja jsem propadl v prijimackach do pomocne skoly. Kdyz prisel pan ispektor do skoly, ktere jsem byl vnucen, tak me zaflastrovali hubu a drzeli pod lavici...
Ty ted mlcis !.... Ty mas zaflastrovanou hubu take ?
13. 04. 2013 | 05:53

Ládik!!! napsal(a):

Reakcí na stresový podnět, vyvolaný psychopatem nebo deprivantem, je útok nebo útěk. Nepredátor reaguje útokem až v případě, kdy nepomohlo prvotní znehybnění ("úmyslný mrtvý brouk" nebo "zcepenění strachy") a zároveň není možný útěk. Znehybnění je čas potřebný na inteligentní (nepudové) řešení a podle mě je různě dlouhé, u někoho nekonečné.
Bohužel to neplatí pro děti. Znám případ psychopatické matky, která opustila 2 malé dcery. Ty hledají mateřskou lásku jinde - a MUSÍ ji najít...
13. 04. 2013 | 07:37

Nebojsa napsal(a):

Když jsem naivně narazil na prvního psychopata, stálo mě to místo a pověst.Když jsem narazil na druhého psychopata stálo mě to ztrátu rodiny a majetku.Alespoň jsem mu rozmlátil ksicht.Teď jsem narazil na třetího psychopata a dal jsem to k řešení policii a zatím klid.
13. 04. 2013 | 07:40

Lila napsal(a):

Pane doktore,

v poslední době se staly velkou módou tzv. rodinné konstelace. Mám pocit, že tato metoda nejvíc oslovuje mladé a vzdělané lidi; vím i o případech, kdy lidé odcházejí z manažerských pozic s tím, že se budou touto metodou živit. O rodinných konstelacích vím jen to, co jsem si vyhledala na netu, ale jsem k tomu dost skeptická. Zvlášť nebezpečné mi připadá i to, že ji často provádějí laici, kteří pouze absolvovali nějaký (hodně drahý) kurz. Co si o rodinných konstelacích myslíte Vy? Děkuji.
13. 04. 2013 | 08:18

Luba napsal(a):

Zajímalo by mě,
zda rady dr. Honzáka platí i pro samotné psychopaty ...

Co má dělat psychopat, když se potká s psychopatem?
Mají utíkat oba?
Každý na jinou stranu, nebo jeden za druhým?

A v případě, že je jeden z nich psychopatka, má utíkat za psychopatem, nebo má psychopat utíkat za ní (když je přitažlivá)?
13. 04. 2013 | 08:21

Ládik!!! napsal(a):

Lubo,
psychopati se nerozutečou, ti založí stranu.
13. 04. 2013 | 08:49

Ládik!!! napsal(a):

Pane Stejskale,
před hodinou (7:45) tady vyvěsil blog. B. Sobotka - a už zmizel. Napsal jsem pod něj snad něco nevhodného?
13. 04. 2013 | 08:51

Ládik!!! napsal(a):

Jmenovalo se to "vrtěti Ústrkem" či tak nějak.
13. 04. 2013 | 08:53

Targus napsal(a):

To dennis:

Bohužel vás musím znovu opravit. Já s panem Wachfaitlem nebojuji, ani si nevyměňuji názory. Proč?
1/ Tento pán má pro mne NULOVOU hodnotu.
2/ On chce bojovat se mnou, kdežto já na něj vulgárně řečeno prdím.

Chcete-li, chovám se jako paní Tužka. Dokáže zaútočit vůči agresorovi, ale střetům se programově vyhýbá. Ví, že si tím škodí, proto tak nečiní.

Jeho výlevy mne zajímají pouze do té míry, abych si utvrdil či pozměnil svůj názor na jeho osobnost pomocí konzultace s profesionálem. Nic více a nic méně.

To Zdeněk Wachfaitl:

Drahý pane, ťukáte do klábosnice marně, vaše příspěvky jsem přeskočil a nehodlám se k nim vracet. Možná někdy pro obveselení, teď se však musím zabývat vážnějšími věcmi, než je váš povážlivý psychický stav.
P.S. možná by pan Honzák nezištně pomohl...
13. 04. 2013 | 08:55

Elena napsal(a):

Jak se bránit duševním upírům?

Podľa ľudoveho prislovia : "nechaj hovno plavať"
13. 04. 2013 | 08:59

Radkin Honzák napsal(a):

Ad Lila:
Rodinné konstelace neznám a ani se mi nechce se o ně zajímat. Z toho, co o nich vím, mám pocit, že už nemám tolik času ve svém beztak krátkém životě.

Ad Luba:
Klasická ukázka setkání psychopatů je Na větrné hůrce.
Aktuálně se můžete podívat na http://psychologie.cz/pribehy-ctenaru/myslim-ze-jsem-psychopat-vyzkousejte-psychoanalyzu/
13. 04. 2013 | 09:00

Napoleon!!! Charenton!!! napsal(a):

Zatímco pan doktor udeřil ladičkou, kterou svolává své rezonující psychouše, B. Sobotka byl nejspíš smeten (buď ideovým dohledem nebo hněvem lidu).
Poslední bitva vzplála.
13. 04. 2013 | 09:17

Elena napsal(a):

Napoleon!!! Charenton!!!
možno vspominaný autor sam sťahol blog kvoli oprave alebo doplnení, netreba hned robiť ukvapene negativne závery.
13. 04. 2013 | 09:20

Silvie napsal(a):

Pane doktore,
zajímalo by mě, proč se nyní psychopaté (výstižný termín), musí odborně nazývat lidé s "poruchou osobnosti", což pokládám pro laiky za termín zavádějící.
Proč se ze staré dobré maniodeprese stala módní bipolární porucha?
Protože to zní lépe?
Nezdá se vám, že v poslední době lidi nějak víc "šílí" - množí se vraždy dětí rodiči, rozšířené sebevraždy, brutální vraždy, vraždy schizofreniky.
Je na vině zvýšený ekonomický tlak na všechny, krize hodnot, nemocná společnost...?

Myslíte, že má tahle společnost vůbec šanci za daných okolností projít nějakým ozdravným procesem?
Nebo to bude stále víc v intencích filozofie - člověk člověku vlkem?
13. 04. 2013 | 09:26

Ládik!!! napsal(a):

Elena -
možná se vrátil z flámu a ještě se nesrovnal.
13. 04. 2013 | 09:26

stále ve střehu napsal(a):

Psychopat jsem natuty.
Ex-žena si po dvaceti letech někde ve výprodeji koupila knížku nějaké spanilomyslné autorky, vyzývající ženy, aby se bránily manipulaci.
Po čase mi začala předhazovat, že ji ovládám, když se nedívá. Tajně mě začala pozorovat, jestli se něšťourám v nose a jestli nemlaskám, když (po 12 hodinách o kafích na stojáka) si ohřívám večeři.
Totálně mě odhalila, takže jsem si raději sbalil pár věcí a odstěhoval se jinam, kde jsem se o samotě styděl.
Od té doby si na sebe dávám pozor.
Styky s ženami omezuji na max. hodinu a tisíc korun, abych v nich nevyvolal nějaká nežádoucí hnutí mysli.
13. 04. 2013 | 09:27

Napoleon!!! Charenton!!! napsal(a):

To byl pozitivní závěr.
13. 04. 2013 | 09:29

Elena napsal(a):

Pán Wachfaitl,
som Vám vdačna že ste sa ma zastal v tej diskusie pod blogom Olšoveho alias Targusa.
Sam vidite čo ste riskoval , viem že ste ten risk zvažil.
Ešte raz ďakujem.
13. 04. 2013 | 09:31

Luba napsal(a):

Napolijóne,
nám, znalcům klasického díla Rudolfa Těsnohlídka je známé, že ladička může sloužit ku létání ...

Ke svolávání nikoli.
13. 04. 2013 | 09:34

Silvie napsal(a):

Lila
O rodinných konstelacích jsem cosi četla a mám dojem, že jde o poněkud šarlatánské metody (á la falešní jasnovidci, kyneziologie atd.), kdy z vás vytahají fůru peněz.
Čímž netvrdím, že neexistují skuteční jasnovidci a léčitelé, ale je jich mizivé procento. S psychickými problémy bych se rozhodně nikdy! neobracela na nikoho jiného, nežli na psychiatra.


Kdysi jsem měla zájem věnovat se psychoterapii a zajistila jsem si u známé možnost zúčastnit se sama skupinové psychoterapie, abych věděla, oč kráčí. Ta je tedy rozhodně účinnější a je to síla i pro relativně zdravého člověka (chce to ovšem dobrého psychoterapeuta).
V 90.letech frčelo holotropní dýchání (zajímavá jsou videa prof.Stanislava Grofa přístupná na netu).
13. 04. 2013 | 09:38

Luba napsal(a):

"Proč se ze staré dobré maniodeprese stala módní bipolární porucha?"

To je jednoduché.
Někdo na to dostal grant.

Někomu to pomohlo.
Obávám se, že pacientům nikoli.
13. 04. 2013 | 09:38

Silvie napsal(a):

LUba,
Mně to přijde nežádoucí už proto, že pokud sdělí méně v oboru orientovanému partnerovi psychopata diagnózu "porucha osobnosti", dotyčný si nedokáže plně uvědomit závažnost situace.
Kdyby řekli na plnou hubu psychouš, tak vezme nohy na ramena, což je to jediné, co může za daných okolností udělat.
Vidím jako dost problematické, když lékař psychiatricky vážně nemocného pacienta (jenž hájí legálně jeho zájmy), nebere vůbec v úvahu zájmy jeho partnera.
13. 04. 2013 | 09:50

Ládik!!! napsal(a):

Silvie -
u nás se stalo z lesa biocentrum.
13. 04. 2013 | 09:52

čert }:o) napsal(a):

Targus a maloměšťák
vy dva se svými kecy
a neschopností
se Wachtfaitlovi
nemůžete vyrovnat
Dokážete pouze spisovat
pomluvy a urážky
To jsou vaše grafomanské
výpady
To jste v životě dotáhli
fakt daleko
13. 04. 2013 | 09:56

bivakující obivatel napsal(a):

Ladík!!
To máte dobrý.
U nás se z hl. m. stala nekropole.
13. 04. 2013 | 10:04

čert }:o) napsal(a):

pane Honzáku
to jsou poťůchlosti
aneb konspirace

(přešlu Vám co mi napsal
pan Stejskal a zcela zmátl
mojí duši a nevím na čem jsem:
Můžete mi pomoct prosím?
Nebo musím do ordinace?
Děkuji i třeba za nereakci

stejskal napsal(a):
Když já na masívní konspirační teorie nevěřím, pane čerte }:o)
Přijde mi, že jakmile nějakou člověk přijme, vnímá jejím prostřednictvím vše okolo sebe (no, oni si to zase upekli bez nás, komunisti, fašisti, neonacisti, neobolševici, tajné služby těchto či jiných, Židé, Američané, Rusové, Marťani, katolíci, iluminátoři, ateisté, včelaři, zahrádkáři...).
Skoro bych řekl, že přijetí těchto všeobjímajícíh konceptů člověku brání přemýšlet (už to nepotřebuje, všechno vymyslel, teď stačí jen bojovat. Nebo rezignovat popř. se blazeovaně pochechtávat na netu ;-)
No, nic, třeba se pletu.
Hezký den.
Libor Stejskal
12. 04. 2013 | 14:31 )

Takže k těm včelařů zahrádkářům
ještě můžeme přidat duševní upíry
psychopaty či maloměšťáky?
13. 04. 2013 | 10:09

skeptický napsal(a):

Duševní jsou naháčci,trpaslíci a upíři,když to doktor říká.
Trpaslíci vrhají menší stíny.

Upíra jsem odjakživa poznal podle toho,že mu koukaly zuby,nesnášel denní světlo,nebyl vidět v zrcadle,a koukal jak netopejr.Někteří(ré) lítají .

Mezi duševním a oduševnělým je stejný rozdíl jako mezi znalým a uvědomělým,potažmo mezi posráním a usráním.

Krom toho jsou alergičtí na kříž,ale to je mýlivé,to jsou i jiné druhy,nemusí to být zrovna duševní.

Vyskytují se v obou pohlavích.Nejspolehlivější je vrazit do nich kolík.

Stříbrná kulka nezabírá.
13. 04. 2013 | 10:09

Luba napsal(a):

Co se týče těch psychopatů ...

Může se snadno stát, že někoho za psychopata označí skutečný psychopat, a pak dochází ke zmatení pojmů a záměně rolí.

Za psychopata může být onálepkován člověk, který se nějakým způsobem vymyká běžným "normám". A ve skutečnosti jde o laskavého, vyrovnaného a skromného jedince, který jedná v rozporu s očekáváními svého okolí.

Např. nezapadá do představy ekonomů o lidech, jako jedincích, za každou cenu sledujících svůj osobní prospěch. Takovým ekonomistním okolím je pak člověk, jenž podaroval bezdomáče korunou na "čučo" - na ono anxiolytikum první volby, za blbce.
A nebo jiný psychopat může v parku sypat ptáčkům svůj rohlík, od huby utržený.

Nepochopená "psychopatka" bude patrně i tato dáma: Radha Rosecká Píšová - neboť prosazuje a praktikuje tzv. lotosové porody:

http://www.tvorivaskola.cz/rosecka-pisova-radha/l2191

Je sice pravda, že kdyby byla paní Radha zcela důsledná, a rodila zcela v souladu s přírodou a s matkami jiných živočišných druhů, měla by svou placentu i pupeční šňůru sežrat ... ale nikdo není dokonalý.

P.S.: Tzv. lotosový porod mj. spočívá v tom, že se pupeční šňůra ihned po porodu miminka nestříhá, ale vyčká se až na její samovolné odloučení, což může trvat 3-9 dnů.

http://www.lotosovyporod.cz/cs/article/default/16
13. 04. 2013 | 10:11

bivakující obivatel napsal(a):

Luba
To máte stejné, jako když mi z endogenní deprese udělali manickou.
Paní doktorka se mě pak soustavně snažila medikovat tak, abych se proboha něčemu nezasmál a nezačal sebou mlátit o zem.
Nejdřív jsem to polykal a bylo mi hrozně špatně. Po vleklých diskuzích už mlčím a splachuji to do záchoda.
Krys v kanále je mi líto.

Bipolární jsou všici. Chvíli otrávení, chvíli (když nevidí šéfa a manželku) samý smích.
Farmakoncernům to tak víc nese.
13. 04. 2013 | 10:12

Targus napsal(a):

To čert:

čert }:o) :

Dotáhl jsem to ještě dál, než si myslíte!!!
:-)))
A počtem úderů do klábosnice vede pan Z.W. o pět koňských délek, čertíku Bertíku. Zkuste si to někdy za dlouhých zimních večerů spočíst.
:-)

To Elena:

Vám i panu Wachfaitlovi utekla jedna bezvýznamná maličkost, že jsem s vámi pod zmíněným blogem VŮBEC nekomunikoval. První zmínka s vaším jménem padla ve Wachfaitlově příspěvku o podpásovkách se zřejmým úmyslem mě nastartovat.
Mohu vám zopakovat pouze to, co jsem poradil i panu Wachfaitlovi. Dejte se spolu vycpat na jednom podstavci a neotravujte slušné lidi.

Před tím vycpaním vám ale popřeji hezký víkend, ať nejsem za hulváta.
:-):-):-)
13. 04. 2013 | 10:14

paranoickometabolická porucha napsal(a):

čerte
Oni to samozřejmě upekli Z nás.
Nesmíte se nechat obloudit masovědistraktivními pfloskulemi.
13. 04. 2013 | 10:19

Luba napsal(a):

Silvie,
obávám se, že se dopouštíte obvyklého omylu.

Psychopat není člověk nemocný. Jak několikrát psal i dr. Honzák - jde o jiný živočišný druh :)

Psychopata nemůžete vyléčit. Může se jedině socializovat (popř. zneviditelnit v nějaké oplocené instituci).

Typické psychopaty můžete zhlédnout třeba na youtube. Rádi tam diskutují např. s dopravními policisty při provozování své nejrozšířenější záliby, a rádi se u toho natáčejí:

http://www.youtube.com/watch?v=ByFN6FnX_f0
13. 04. 2013 | 10:21

Targus napsal(a):

To Luba:

Ve jménu civilizace bych se přimlouval za možnost tepelné úpravy placenty ještě před započetím vlastní konzumace. Např takový placentový gulášek se šesti. Možná by i leckterý tatík s chutí pomohl, a nejen s krájením cibule. Zvláště vysíleným rodičkám bych povolil i trojobal.
:-)
13. 04. 2013 | 10:25

Elena napsal(a):

Pán Wachfaitl,
ignorujte ho, všetko je viditelne a čítatelne pod tým blogom, kto chce ten si to zanalizuje.
13. 04. 2013 | 10:33

Luba napsal(a):

bivakující,
léčit je umění, a mezi doktory nejsou všichni umělci.

Psychiatrovi může chvíli trvat, než pro pacienta najde kombinaci léků, které mu sedí, které dobře snáší, které mu pomáhají. Tedy - pacientovi :)

Znám případ podnikatele - workoholika - který najednou začal utrácet velké částky pěněz v pochybných podnicích, nadměrně chlastat a utrácet za lehká děvčata. Dostal se do miliónových dluhů. Jeho okolí si řeklo, že mu "úspěch" stoupl do hlavy, a že se "do sebe" stáhl kvůli těm dluhům a získané špatné pověsti.

Pak ho rodiče donutili navštívit psychiatra, a ten mu diagnostikoval bipolární poruchu. V mánické fázi si užíval, v depresivní za to trpěl.
13. 04. 2013 | 10:34

vasja napsal(a):

Pane doktore.
Může být psychopat aj socialní demokrat a zůstat neodhalen?
13. 04. 2013 | 10:37

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

dr.Honzák
pane doktore velmi výživné téma a podle široce pojatého popisného materiálu zřejmě i docela výnosné. Pravděpodobnost že lékař specializovaný tímto směrem stává se nakonec advokátem takto postižených a možná i smírčím soudcem je docela vysoká. Z vašeho textu čiší tak vysoký stupeň přitažlivosti, že se na tomto blogu hned po vyjití vaši potencionální pacienti objevili jako můry létající kolem světla noční lampy.
Karel Čapek, jak citujete, to popsal velmi lapidárně ve smyslu zda je možno očekávat změny případně zlepšení takových jedinců. „Člověka nezměníš, jenom se ti vybarví,“ bude to platit i nadále beze změn. Jen tady v bzukotu kolem noční lampy si můry při vybarvování zadovádí ještě nějakou dobu než si spálí křídla defenitivně a stanou se kořistí hovniválů. Doktore, vy byste mohl stát dole pod lampou a s "brašňou" jako v Básnících a poskytovat můrám první pomoc nebo poslední pomazání, to už je závislé na momentální stavu všech okolností a stavu vyspání doktora na kékařském pokoji. Máte to tedy složité, léčiot je totiž úděl i poslání, jen vaši pacienti si to stále neuvědomují, proto je důležité, abyste měl "v tej brašni" správné medikamenty.
*
Elena
to ano, a jak vidíte dialog s Dominikem je patřičně peprný a to nejen z talíře. No a co, když to musí být....
http://www.youtube.com/watch?v=vMKZquwU1ag
*
Tužka
tady mi pan Olšový správně připomněl vaší osobu a je to vhodně načasované i na zařazení a upřesnění všeho vyřčeného , o čem tady mezi námi byla kdy řeč. Co můžeš udělati dnes, neodkládej na zítřek, praví jedno pořekadlo a bude to tak určitě lepší než běžné Maňána. Zítra by již mohlo být pozdě, tak proto. Detaily vám jistě připomínat nemusím, vy jste si způsoby a zbraně již vybrala i s bojkotem.
http://www.youtube.com/watch?v=unVzyU7_qh4
Zbytek je na mě.
**
Přeji všm psychopatům, upírům a dr.Honzákovi léčebně smysluplný den a dostatek slunce pro zrod lepších myšlenek.
13. 04. 2013 | 10:48

čert }:o) napsal(a):

Targusi
nějak je mi to jedno
věříte?
13. 04. 2013 | 10:49

Luba napsal(a):

vasjo,
Vy se v doktorovi mýlíte. Dr. Honzák je pro školné.
13. 04. 2013 | 10:50

aga napsal(a):

Na rozdíl od pana doktora si myslím, že je zcela neúčinné podporovat v "oběti" pocit, že ona sama "za nic nemůže", a že ji před psychopatem spasí nějaká - jakákoliv - strategie. Jak pan dr. jen cudně naznačil, "oběť" své psychopaty potkává pravidelně, protože ji k jezeru cosi pudí a pohání. To "něco" jsou její vlastní slabé stránky, které psychopat neomylně pozná a zacílí. Dokud se s nimi oběť nevyrovná sama v sobě, do té doby jí bude její karma nastavovat zrcadlo prostřednictvím vhodných psychopatů. Útěk ani útok ji nespasí, před osudem neutečeš ani ho nepřepereš.

To, že se oběť cítí "vinna", má tedy svůj důvod. Je ale třeba předefinovat si sám pojem viny - třeba na "Schuld" - tj. dluh - na něco, čeho řešení sami sobě a svému osudu dlužíme, tento dluh akceptovat a zaplatit. Nikdo netvrdí, že je to jednoduché, ale je to přesně to, co měl Jung na mysli, když tvrdil, že vědomí se rozšiřuje jen řešením emocionálních konfliktů.
13. 04. 2013 | 10:52

čert }:o) napsal(a):

paranoickometabolická porucha
maso co? :o))))
nenechám se obloudit ani
těmi vegavědistraktivními
13. 04. 2013 | 10:54

Richard napsal(a):

Dle některých hlubinných teorií vzniká psychopatie či porucha osobnosti v ranném věku, dle toho je také nazvána jako ranná vývojová porucha.
Dítě si nevytvoří adekvátní vztah s matkou, jeho citové potřeby významné pro zdravý psychický vývoj jsou neúměrně frustrovány - bezpečí, jistota, láska, něha, přijetí v čehož důsledku dochází k neúnosnému traumatu a tzv. archaickým nevědomým obranám.
Dítě nemá rozvinuto abstraktní myšlení, proto si nemůže vytvořit běžné rozumové sebeklamy(obrany - např. racionalizace, bagatelizace atd.), v jeho případě tedy nastupuje tzv. svépomocný Self systém - archaická forma obrany - magické myšlení - personifikace psychických sil - fantazírování.
Problém je v tom, že dochází k tzv. disociaci či rozštěpu, kdy je emocionální složka frustrace - traumatu oddělena od významu situace, který nikdy nebyl zvědoměn, narozdíl od frustrací vzniklých v dospělosti, kdy dochází k vytěsnění vědomého matariálu, který se v terapii snadněji reintegruje do vědomí.
Proto jsou zřejmě psychopoatie tolik houževnaté ve svém odporu k léčbě, tramata, která jí způsobují jsou ukryty v hlubokém nevědomí - nikdy nebyla ve vědomí, těžko se integují.
Trauma je velmi těžké najít, protože se vyjadřuje pouze symbolicky, např. pomocí snů, aktivní imaginace apod.. Archaické obrany znamenají určitý vzorec jednání, který chrání psychopata před dalším zraněním, které je pro jeho "ego" neúnosné, avšak současně ho ničí, tedy jeho okolí. Tyto obrany jej na jedne straně chrání, avšak na druhé způsobují "démonické" stavy. Duši psychopata jakoby chránila dvojaká bytost - tato postava může mít spoustu vyjádření, Jung např. mluvil o Hermésovi či Merkurovi(postavě dvou tváří), což jsou vlastně personifikace primitivních obran - např. "ďábel" a "pečující chůva".
Tyto obrany jsou součást osobnosti psychopata od jeho útlého dětství, proto působí jako samostatný živočišný druh.
Duše psychopata - jeho lidská hodnota, která člověku umožňuje smysluplně žít je v podstatě chráněna systémem(který má motivační charakter), který je archaický - primitivní - psychopatický, nic lepšího dítě v době svého traumatu nedokázalo "vymyslet". Psychopaté mají s vlastní sebehodnotou obrovský problém, jelikož byla narušena velmi brzy a často dost těžce.
13. 04. 2013 | 10:55

Viola napsal(a):

bivakující obivatel

"bipolární jsou všichni"

Mi tak připadá, že bipolárnost je přirozená ale jen když je tak nějak fyziologická, když tělo reaguje normálně na den a noc, nebo na rytmus asi 8 hodinový práce odpočinek. Když se stane, že to někdo přehání a třeba několik dní vkuse třeba i v noci pracuje, nebo je aktivní a pak několik dní jen leží a vzdychá, tak už je to porucha.
13. 04. 2013 | 11:03

Viola napsal(a):

Pane Richarde, jevíte se jako rozumný člověk, to je zajímavé.
13. 04. 2013 | 11:04

aga napsal(a):

PS

Psychopat má ve společnosti takové postavení, jako parazit v přírodě. Co tě nezabije, to tě posílí, a chtíc vždy konat zlo, vždy dobro vykoná.
13. 04. 2013 | 11:05

Viola napsal(a):

honolulu

řekla bych to samé, co vy, ráda čtu Z.W. i Targuse. Ale zase, pokud s oběma mám diskutovat, tak je mi milejší Z.W., Targus je drsňák a kdybych ho potkala někde, tak bych se s ním do řeči nedávala. Tady je to príma, protože si můžete popovídat úplně se všemi, pokud oni chtějí samozřejmě. S vámi se mi krásně cestovalo po Floridě.
13. 04. 2013 | 11:10

Viola napsal(a):

ago

nenapsal jste to trochu legračně? "chtíc vždy konat zlo, vždy dobro vykoná"
13. 04. 2013 | 11:12

Luba napsal(a):

Richarde,
jako pohádka dobrý ...

Uvědomte si, že disociace je běžnou součástí profesní adaptace.
Např. chirurg musí "vypnout" empatickou složku své osobnosti, jinak by nic neodoperoval.
Problém nastane, když se opomene "přepnout" do normálně cítícího modu. Jako ten operatér, co na břicho své pacientky vyryl skalpelem svůj monogram - prý, protože odvedl mistrovské dílo. Ten lékař nebyl žalován, jelikož ona pacientka byla též lékařka, a měla pro zcvoknuvšího se kolegu pochopení.

Možná,
že psychopaté své cítění prostě vypnuli už v dětském věku.
Traumatické dětství neudělá psychopata ze všech.

Jakési disociace je schopen každý člověk. Někdo více, někdo méně. Je to adaptivní funkce psychiky.
13. 04. 2013 | 11:13

aga napsal(a):

Na Targusovi, ZW i dalších je dobře vidět, že umění často vzniká jako vedlejší produkt těch neřešených, ale bolavých emocionálních konfliktů.
13. 04. 2013 | 11:13

aga napsal(a):

Viola

Tak to řekl Mefisto - podle Goetha - když se ho ptali, co je vlastně zač:

"Té síly díl jsem já, jež chtíc vždy konat zlo, vždy dobro vykoná."
13. 04. 2013 | 11:15

Richard napsal(a):

Richard
"jevíte se jako rozumný člověk, to je zajímavé."

pod touhle fasádou se skrývá silný vnitřní tlak, který je někdy velký problém udržet pod kontrolou, těžko se s ním pracuje, protože nevíte odkud konkrétně vyvěrá, k čemu ho přiřadit, tedy ani jak jeho příčinu zpracovat .....resp. nemá vědomý zdroj, působí z hlubin bez vnější příčiny, vnější okolnost jej může jen spustit či umocnit, vyprovokovat..... často nezbývá nic než jej kompenzovat - uvolňovat bez ohledu na normalitu nebo uměle vytvořené lidské hranice rozumnosti...Občas jsem výbušný, poté zase izolovaný, vidím rudě pak zas temně, zoufale a marně, všechno se sype, ztrácí smysl a rovnováhu....veškerá energie je poté vázana na zpracování těchto stavů, které mnou zmítají jako rozbouřené moře lehkou lodičkou.....
někdy působím jako rozumný člověk, jindy jako magor v tranzu...
chemicky zkušení chlapci ze sídliště mi říkají, že vypadám jako bych frčel na perníku, přitom jsem ho v životě neochutnal...
13. 04. 2013 | 11:26

Luba napsal(a):

Člověk je největším predátorem právě proto, že si všechny své činy dokáže racionalizovat. Zdůvodnit.

Je otázka, zda i psychopat hledá zdůvodnění. Ale pokud mu chybí svědomí, žádné zdůvodnění hledat nemusí.

Ale věta psychopatova: "Ten nůž se do něho zabod!" by svědčila pro to, že nějaké svědomí má. Jen disocioval :)

Věta soudcova: "Desetkrát?" by svědčila pro to, že se soudce-psychopat rád šťourá v detailech a libuje si v týrání sprostých podezřelých.
13. 04. 2013 | 11:30

Baba napsal(a):

Při jarní změně počasí je nejvhodnější zelenina jemné vlákniny tepelně upravená.
13. 04. 2013 | 11:31

aga napsal(a):

Richard

Jestli si mohu dovolit švestičky - na normalitu nebo uměle vytvořené hranice možná netřeba ohledu, ale vždy je třeba ohledu na ostatní bytosti. To je vlastně jediná síla, která vám výhledově může pomoci najít tu rovnováhu, která je u vás myslím dost vychýlena směrem k vlastnímu egu. Berte nebo nechte bejt, víc se o tom bavit nebudu.
13. 04. 2013 | 11:35

Richard napsal(a):

Luba
ano, máte pravdu, disociace jako obranný mechanismus je adaptivní funkcí psychiky něco jako autoimunitní systém těla, který ovšem může člověka stejně tak zahubit jako ho chránit - vlastně jde o lež, která chrání, ale současně ničí....
Navíc, jak jsem psal, disociace v dospělém věku je zcela něco jiného než ve věku dětském..
Chirurg se do svého profesního modu přepíná vědomě, ..
Jiný dospělý sice svou frustraci vytěsní nevědomě, ale vzhledem k jeho vyvinutému abstraktnímu myšlení lze komplex snáze reintegrovat do vědomí..
Dítě, ze kterého vyrostl psychopat, tento komplex nemělo nikdy zvědoměno, emoce vzniklá z traumatu je jakoby neurčitě rozpuštěna do těla s malou šancí přiřadit jí význam(jež doposud, na rozdíl od traumatu dospělého, nenabyl vědomí) při kterém byla prožita, resp. sjednocení emoce s jejím významem je nesrovnatelně obtížnější, na rozdil od vědomě činícího chirurga, který dokáže vědomě vypnout a zapnout......
dítě utržilo trauma - bylo opakovaně instinktivně vypnuto svým nevědomým svépomocným systémem v obranně před těžkou úzkostí, toto vypnutí se jaksi nevědomě archaicky zafixovalo, nyní nedokáže zapnout, aniž by bylo trauma zpracováno.....
"Traumatické dětství neudělá psychopata ze všech."
možná by jste byl překvapený, co s dětskou duší dokáže ranná deprivace....
13. 04. 2013 | 11:42

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

ad Viola

asi to sem nepatří, ale mám dojem, že jsem Viole ještě dlužen nějakou informaci o rostlinách, které se jmenují Viola.
částečně tím vystupuji z anonymity, čímž riskuji málem autodafé.

http://www.panoramio.com/photo/88726423
13. 04. 2013 | 11:43

Lucie K. napsal(a):

Snad nejhorší je, když je psychopatem váš rodinný příslušník. Nechat se jím celé dětství týrat jak verbálně, tak brachiálně. Těch zlomených rukou, nohou, nosu... Když jste dítě, nemáte kam (!) utéct a říct to také nikomu nesmíte. V dospělosti jsem si to už líbit nenechala, jednou už mě málem vyprovokoval natolik, že jsem čekala, kdy mi dá zase ránu. Kdyby se tak stalo, asi by mi bylo jedno, jestli to přežiji (nebo on). Naštěstí jsem vedle sebe měla třetí osobu, takže si to nedovolil. A dnes? Samozřejmě že jsem já ta špatná, která "roztrhla" pouto mezi námi :-) Těch srdceryvných (a manipulativních) e-mailů...
No jo, no, jsem holt sv..ě, ale postoupit už to nehodlám. Nic zlého mu nepřeji, ale zapomenout nelze. Také jsem měla (a mám) občas výčitky s tím, že je to možná moje vina, ale snažím se je vzápětí vytěsnit. V nejhorším jsem opravdu já ta špatná a musím se s tím naučit žít.
13. 04. 2013 | 11:48

Van Helsing napsal(a):

jak vidim tak se tu seslo nekolik duševních upírů,
Zatim vedou Targus a Viola. Luba je jen o par kousnuti pozadu.
13. 04. 2013 | 11:49

Richard napsal(a):

aga
jo jo, to máte pravdu...jenže ve stavu silného emocionálního napětí není vždy snadné citlivě vyhodnotit význam situace.....
emoční tlak Vám prostě vytvoří jakousi zvláštní clonu vědomí, při které to, co považujete Vy v dané situaci za normální a přiměřené Vaší obraně, již ostatní, emocionálně chladné, šokuje či s nimi otřásá.....
13. 04. 2013 | 11:51

Ládik!!! napsal(a):

strýci -
věk 26?
13. 04. 2013 | 11:53

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Richard,.....co Vám říká,....energetické cvičení z jógy,.....
Buddha a jeho sochy, jeho polohy rukou a těla,....to jsou právě ty energetické polohy. Jóga jich zná 150, při jejich obměnách se dopracujete k vysokému číslu dalších možností.

Jejich účinek jsem si ověřila i exaktně,....u lékaře na přístrojích.

Kardiograf,.....nic jsem předem neoznámila a pomocí jógového cviku snížila během několika vteřin tep ke hranici pro přežití,.....přístroj začal pískat,.....vyděsili se se sestrou,.....nechala jsem je v domění, že přístroj měl poruchu, protože jsem si tep po několika vteřinách vrátila k normálu.

Totéž lze i s mozkem,....ačkoliv bdíte, ....uvedete svůj mozek do stavu, že encefalograf ukazuje, že spíte,......lékař se pak optá,......vy jste na chvíli usnula,?....

Za den nebo za rok se to nenaučíte,...ale,...pracovat na sobě se vyplácí,.....

Napíšu i pro Z W,...díky za mosty,.....stavím je i bořím,....jak kdy,....

Tužka.
13. 04. 2013 | 11:56

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

jistě ne, Ládik!!!
to bych si výskal.
13. 04. 2013 | 11:58

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat ...

XXX

Slečna Zlata
Psychopatá
dnes nemůže už bez
zlata
býti vůbec holka
zlatá

Ani když je
nahatá ...

O podměrečných psychopepcích, finačně i jinak, to platí tím tuplíkem.
Kde sou ty časy, kdy sedíce na Růžku vykřikovali, že kdyby oni měli tu rudou knížečku, tak by svět viděl, co dokážou.
Sedí tam furt, ale na ty jejich řečičky, kdyby já měl ty prachy, co jiní rozkradli, už tak zase moc lidiček dnes nenaletí.
Svět zas holt patří těm, co se nepo ....
Ideální to pochopitelně není a nikdy nebude.
Veselé krizování.
Jo a ešče opáčko z demokracie, jak je na aktuálně zvykem ...
http://wbgarden.com/wbgarden%20sokrates.jpg
13. 04. 2013 | 11:58

aga napsal(a):

Richard

Když máte někoho rád nebo s ním alespoň soucítíte, má to ta clona vždy těžší, aby vám zastínila vědomí. A vaše racio pak taky nemá tolik prostoru, aby vás obelhávalo ve váš prospěch (jen vy jste citlivý, ostatní jsou emocionálně chladní, protože je šokují vaše případné provokace .. tsts)...

Jo, láska a soucit je ta cesta k rovnováze, i když to zní lacině...
13. 04. 2013 | 11:59

santawizard napsal(a):

1)Největší psychopat v minulosti byl Hitler a Stalin.
2)Největší psychopat v přítomnosti je diktatůra hospodské politiky a diktatůra psychiatrie.
13. 04. 2013 | 12:01

Richard napsal(a):

aga
vím, že sem zaměřený na své ego, vůbec to nepopírám...stejně jako vím, že mi podobné řeči Vašeho typu o hledání rovnováhy nepomohly a nepomůžou, stejně jako jiné moralistické řeči postrádající hlubšího vhledu do mé emocionality.......
jeklikož tady nejde o rozum, ale prožívání...
Vycítím, kdo chce mě chce jen mentorovat(projikovat do mě své vlastní problémy a přenášet tak na mě za ně zodpovědnost, vlastně tak na mě přenášet vinu za své vlastní "hříchy") a kdo skutečně chápat....
Dar chápat má skutečně velmi málo lidí, poučovat a říkat, co by kdo "měl a neměl", umí každý...
13. 04. 2013 | 12:02

otaznik napsal(a):

strýc virus H3N1 nyní HxNxn
Kde jsi ten svuj virus chytil?
13. 04. 2013 | 12:04

otaznik napsal(a):

santawizard,

A co Santa? Ten co vsem dava? Neni to cvok?
13. 04. 2013 | 12:05

Luba napsal(a):

"... frčet na perníku ..."

Kdysi by tomu lidé nerozuměli a považovali by to za překlep.

"Frčet na parníku" ... "frčet pro perník do Pardubic".

Dnes je perníková babice dealerkou metamfetaminu,
vědí Jenda s Mařkou.

Jóóó ... to je ten pokrok.

Richarde,
podobné stavy zažíval workoholik Willy Messerschmitt. Když mu spolupracovníci něco zvojtili, byl prý velmi impulsívní a popudlivý, říkali provinilci :)
13. 04. 2013 | 12:09

aga napsal(a):

Richard

Nemám a ani nechci mít vhled do vaší emocionality - proč takyn nepřipadá mi nijak výjimečná.

Můj 11:59 byl míněn obecně, protože si myslím, že žádná emocionalita není tak výjimečná, aby to pro ni neplatilo, tudíž ani ta moje nebo vaše. Měl jsem to formulovat obecněji, a hlavně, měl jsem si opravdu nechat své nevyžádané rady :)
13. 04. 2013 | 12:09

otaznik napsal(a):

Richarde,

bud dale zaměřený na své ego, mozna se i stanes politikem a dostanes do parlamentu CR. A to neco vynasi! Pak zapomenes i na sve hříchy. Mozna si i koupis byt z kapesneho. Kdo jinej na to ma?
13. 04. 2013 | 12:13

Richard napsal(a):

aga
ale mně je většina lidí úplně ukradená, netajím se tím, nemám k nim žádný vztah...pokud mi však nic nedělají, nemám potřebu jim ubližovat pro radost, ...
proto, abych neubližoval nemusím milovat a soucítit, stačí, když nechám být....
totéž očekávám od okolí....nestojím o umělý soucit, lásku a sluníčkové pohledy plné endorfinového přijetí, stačí, když mě všichni milovníci Vašeho typu nebudou tlačit do svých představ o tom jak bych "měl a neměl" co a jak činit.....
Nemějte obavy, toho, kdo mě má skutečně rád poznám, od těch kteří se takto pouze vyhlašují.......
Pokud jednám špatně a kazím si život, chci tak činit sám, nemám zájem, aby to za mě udělala nějaká "dobrá" duše, která ví lépe než já, co je pro mě nej....
13. 04. 2013 | 12:15

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

otaznik

asi nejste biolog. jinak by jste věděl, že náš genom (pokud víte, co to je) obsahuje kvanta informací NK a tudíž dotaz na "chytit" je trochu úsměvný.

a taky nevím, od kdy si tykáme.
13. 04. 2013 | 12:15

Viola napsal(a):

Van Helsing

Tady čerpat se snad dá, nebo ne? Je to zadarmo. :-)
13. 04. 2013 | 12:20

santawizard napsal(a):

Otazníku:
1)Santa není cvok ani pro děti ani pro dospělé.

2)Psychopat je slovo z kriminologie a ne z psychiatrie.
To ale Pitomec,hlupák,blbec ,debil,kretém a idiot je z psychiatrie a podobně
konzument,piják,alkoholik,notorický alkoholik a delirium tremus pochází z psychiatrie.
Otazník a vykřičník však pochází z mluvnice.
13. 04. 2013 | 12:22

Richard napsal(a):

Tužka
pro mě jóga není neb jak napsal Luba, jsem impulzívní a popudlivý, těžko vydržím v klidu...
ale už se mi o sobě nechce psát, nezlobte se, začínám tím otravovat sám sebe, a jak tak koukám, také jiné prosociální "dobré duše", kterým se to moc nelíbí, che.......
13. 04. 2013 | 12:22

Viola napsal(a):

Děkuji strýčku, jste milý.
13. 04. 2013 | 12:23

Radkin Honzák napsal(a):

Viola napsal(a):
Van Helsing

To je ten, co založil Helsinki, nebo jeho teta, plným jménem HELena SINGer(ová)?
13. 04. 2013 | 12:23

aga napsal(a):

Richard

Jaké sluníčkové pohledy, někdy je nejpragmatičtějším projevem rodičovské lásky a soucitu dát své milované ratolesti jednu dobře mířenou přes tu její zpovykanou papulku... S dospělými je to samozřejmě těžší.
13. 04. 2013 | 12:25

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

Viola

tak alespoň něco.
13. 04. 2013 | 12:34

Jakelin de Mailly napsal(a):

Targus vs. Z.W.

Pánové, kolik je Vám let ?
13. 04. 2013 | 12:36

otaznik napsal(a):

strýc virus H3N1 nyní HxNx,
nevedel jsem ze virusum se ma vykat. Podle me jsou ruzne virusy svinstva. Proc se nejpojmenujes HIV? Me tak pripadas.
13. 04. 2013 | 12:37

Silvie napsal(a):

Lucie,
docela vás chápu.
V dětství mě matka nechávala hrát si s malým psychopatem, synem své kamarádky, aniž by jí došlo, že je nebezpečný. Jeho otec byl alkoholik, který se uchlastal k smrti.
Úlety toho malého hajzlíka byly zpočátky pokládány jenom za rošťárny - např. mu půjčili moje nové rukavičky a on je v zápětí hodil na procházce ze srázu.
Když ho můj táta chytil, jak se chystá s klackem vypíchnout oči mému bráchovi v kočárku, začali si na něho dávat pozor.
Na vojně ho málem zavřeli, ale nakonec dostal papíry na hlavu, protože se pokusil hodit granát do kamen a zrušit kasárna.
Pak pustil plyn své kamarádce s přítelem, naštěstí přežili.
Když zamkl zevnitř byt vlastní matce, vykradl ji a vylezl oknem, vyrazila ho.
Dnes je z něho bezdomovec. Občas ho potkávám, tváří se přátelsky, údajně zásadně nepije, chodí čistý a živí se drobnými pracemi.
Podotýkám, že mu psychiatři zjistili nadprůměrnou inteligenci, přestože je pouze vyučen.
Asi typický příklad.
13. 04. 2013 | 12:37

Frey napsal(a):

Autor blogu nepozorovatelně přešel o výkladu psychopata horních pater společnosti k psychopatům ve vztazích mužů a žen.

Ta první psychopatie : Ona je,nepochybně. Jenže ona má kořeny ve dvou názorech:
1) pyramidy egyptských faraonů jsou principem užitečným dodnes
2) svět je extrémista-nutně sedí v maximu nebo minimu ,infimu nebo supremu,už u Leibnitze hlásaným ("Nej...).

MUDr.Honzák ví,že Stalin je psychopat ale na rozdíl od něj by ON prohrál válku a zničil tím několk set milonů lidí návazně prohrou-nechtěnou.Stalin jich zničil jen 20 milionů a deset milionů nepřítele.

Psychopat nezná "mírné pásmo" klimatu. Svě je pro něj je extrémista vždy s vrcholkem pyramidy moci.
Ten druhý typ psychopata autora blogu -existující ve vztazích žen a mužů- je dle mého mínění autorovým zahnáním lidské přirozenosti do kouta diktátem násilné nepřirozenosti.
Totiž která opravdová láska není i bláznivá? "Zamilovaný blázen"-nevidí a neslyší.A proč by měl muž spěchat pod čepec,když z několika přítelkyň se mu ani jedna nezdála jako případná budoucí manželka.Je stará a notoricky známá pravda,že vztah před manželstvím a manželství jsou dvě nepodobné si věci.
Lidé se dělí ve všech dobách na dva typy:Ti co našli protějšek a ti co ho nenašli.Ani jedno není chybou,už vůbec ne vinou.To,že moderní společnost plodí stále více svobodných a bezdětných-je ovšem celospolečenský defekt.Ale nelze ho řešit morálním Kategorickým imperativem Kanta ,pouze celospolečensky:Ekonomika dětí,morálka lidí.Kant zůstal svobodným,a dokonce života ani jednou nenavštívil ve společném městě -Pruském Královci (Kaliningradu-Brestu-litevském) svou sestřenici.
13. 04. 2013 | 12:39

Frey napsal(a):

opravy :od výkladu psychopata .......několik set ...do konce života ...
13. 04. 2013 | 12:43

Richard napsal(a):

víte ago,
od toho, abych si myslel, že třískám lidi pro jejich(výchovné) dobro, jsem snad daleko....pokud jsem tak někdy učinil, vím, že jsem tak dělal hlavně pro blaho své, snad jsem tím příliš neublížil, ve vědomí jsem se bránil, prostě jsem neunesl emoční napětí, jelikož jak jsem psal, ubližovat pro radost necítím jako sobě vlastní...
jinak mi přijde zvláštní jak dokážete míchat apel na lásku a soucit na straně jedné a rádoby výchovné pleskance, které nebudou zřejmě ničím jiným než odrazem frustrace vašich vlastních potřeb.....
dokážu pochopit, že člověku ujede ruka, ale už méně, že toto ospravedlňuje jako dobro pro jiného, toto mi opravdu hlava nebere...
13. 04. 2013 | 12:43

Lucie K. napsal(a):

Silvie, díky za komentář. "Tato osoba" (zvláštní, jeho jméno mi přes pusu nejde vyslovit) je také nadprůměrně inteligentní a v životě byste do něj neřekla, čeho je schopen. Musela jsem přerušit kontakt i s některými jeho známými, které jsem měla ráda, ale nedá se nic dělat. Jednak je do toho nechci zatahovat, za druhé jsem před nimi byla náležitě pomluvena a zároveň oplakána, jelikož chudáček malej vůbec nechápe, PROČ jsem s ním utnula veškeré styky.Zrovna nedávno jsem zjistila, že o mne shání nějaké informace na internetu a nedělám si iluze, že toho o mne ví poměrně dost.
13. 04. 2013 | 12:45

aga napsal(a):

Richard

My jsme ale klasická dvojka - vy tu zaplevelujete diskuze detailními popisy své výjimečné emocionality a jejích výjimečných nuancí a problémů, dokud se nechytí hejl jako já a nezačne vám radit. Načež vy sklapnete nastraženou pastičku a rádci vynadáte. Berne by měl radost.

Já mám radost, že ty hry k stáru alespočástečně reflektuju, a to i na své straně.
13. 04. 2013 | 12:47

Radkin Honzák napsal(a):

Frey napsal(a):
MUDr.Honzák ví,že Stalin je psychopat ale na rozdíl od něj by ON prohrál válku...

Dovolte, abych složil hlubokou poklonu Vašim logickýcm schopnostem. Nejste náhodou ten utajovaný poradce našich prezidentů, profesor patafyziky a patalogiky na slavné Stepford University?
13. 04. 2013 | 12:50

Luba napsal(a):

Van Helsing?

To asi bude nějaký odrodilý sikh. Ostříhaný a bez turbanu.
Van Hell Singh ...

Singerová, ... Singerová ... to bude nějaká šička.
Předek vynalezl šicí stroj. Geny se nezapřou, Freude.

http://www.youtube.com/watch?v=-kcOpyM9cBg
13. 04. 2013 | 12:50

Viola napsal(a):

Pane Doktore

Možná to bude ta Helena Singerová, že by ta lékařka plastické chirurgie?
13. 04. 2013 | 12:54

Viola napsal(a):

Luba

no ta také šije, ale jen jehlou a na tělech těch, co chtějí být krásní.
13. 04. 2013 | 12:55

Richard napsal(a):

aga
není tohle náhodou téma o psychopatii a vymezení její odlišnosti od tzv. slušných lidí?
ano, chtěl jsem vyjádřit pohled z druhé strany, k tomu jsem použil sebe jako člověka, který má určitý psychický problém, k tomu jsme prostě musel popsat určité specifika svého proživání, které se zřejmě odlišují od Vás jako slušné neegosticky zaměřené bytosti. Pokud jsem se Vás tímto dotkl a příliš zaplevelil prostor, který patří dle Vás něčemu zcela jinému, rád bych se Vám tímto hluboce omluvil, ale neudělám to, protože mám pocit, že jste stejný egoista jako já, jen o tom bohužel nevíte a výplody svého subjektivního ega stavíte na roveň prosociální objektivity.
13. 04. 2013 | 12:58

Radkin Honzák napsal(a):

no ta také šije, ale jen jehlou

Kdepak, ona už má také šicí stroj, tzv. singrovku a rány sešívá řetízkovým stehem.
13. 04. 2013 | 12:59

Luba napsal(a):

Violo,
co Vám Singerová spíchla?
13. 04. 2013 | 13:02

Viola napsal(a):

Radkin Honzák

:-) s váma se člověk nasměje. A to fakt už mají doktoři nějaké stroječky na sešívání? Nějaké cvakátka na nějaké sponky jsem někde zahlédla, já se o to moc nezajímám, tak je mi to velice vzdálené.
13. 04. 2013 | 13:04

Viola napsal(a):

Lubo,

já umím vyhledávat na internetu, ta Singerová je docela hezká blondýnka.
13. 04. 2013 | 13:05

Frey napsal(a):

Klobouk dolů,pane MUDr.Honzáku,že by jste Vyjako maršál Stalin 2.sv.válku vyhrál.

!!!!!!!!!!!! ????????? Opravdu si tolik věříte? Já ne sobě.
C čeho jsem soudil kdysi ? Z toho,že do čtivých,i pro mne zajímavých svých někdejších blogů ,jste za řadu let do nich vložil i postoje ke Slovanství,komunismu a Stalinovi-tolik zvláštního druhým ne vlastního ,že vás před nějakou dobou čtenáři žádal blogerství opustit.
Vaš odpověď-dala vizitku Vám pouze.Pantalogice zdar zdarů-Vy jí jediný neprovozujete zde? Jenom ti druzí?
Napište o Stalinovi více.ZAJÍMÁ MNE TO.Moji maličkost již vynechme,o mne nejde.Nyní více než kdysi mne Váš poisStalinazajímá .Putin na YouTube :2:1 pro Stalina-spíše plus o Stalinovi s jistými minusy.Putin tam žije od narození,oba sourozenci mu již dávno nežijí.
13. 04. 2013 | 13:07

Radkin Honzák napsal(a):

A to fakt už mají doktoři nějaké stroječky na sešívání?

Jasně!Akorát je nemilé, že jsou šlapací, protože na elektriku nesmí být, aby nevybuchly operační sály. Chirurgové na to sice nadávají, ale cévaři je utěšují, že je to proti křečovým žilám.
13. 04. 2013 | 13:07

stejskal napsal(a):

Experiment se vydařil, gratuluji.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
13. 04. 2013 | 13:08

Z.W. napsal(a):

Tužka
dobře, díky, mosty tak i tak, to já mám podobné. Systolicky/diastolicky to vnitřně zvládám též, ale učit se musím ještě dál... možná i od Vás, vidím, ještě málo sonetů, asi. Pozdrav před bouří pro Vás.
*
Jakelin de Mailly
čtěte a počítejte, informací je tu všude dost, ale to není léty.
Jako obvykle, všechno je vždy jinak.
**
13. 04. 2013 | 13:08

Richard napsal(a):

aga
jinak z mého pohledu to je tak, že se na mě vždy nalepí nějaký normalizár mentor Vašeho typu, který mi chce udílet rady a reflektovat za mě jak a čím jinému "ubližuji", jak zapleveluji obecný prostor, který mi vlastně vůbec nepatří, o kterém by nejraději rozhodoval on, k čemu je určen, kdo kolik si smí vzít, jak ho má využít, jak to bude pro všechny nejlepší, co povede k obecnému blahu .....už začinám chápat Vaši obhajobu Klause a komunistů....
taky jsem rád, že začínám podobné lidi Vašeho typu "číst"....
13. 04. 2013 | 13:09

Viola napsal(a):

Richarde

Je velmi hezké, jak jste to tu popsal, máte talent. Doufám, že se vám podaří vaše stavy kontrolovat jakýmkoli způsobem. Je dobré své okolí na to upozornit a to vy děláte.
13. 04. 2013 | 13:10

Frey napsal(a):

opravy: Vy jako.... Vaše odpověď....popis Stalina
13. 04. 2013 | 13:11

Baba napsal(a):

Přeplácet se nenechám.
13. 04. 2013 | 13:12

Viola napsal(a):

Pane Stejskale

jaký experiment, prozraďte. Nechci být nevědomě součástí experimentu.
13. 04. 2013 | 13:12

Luba napsal(a):

Violo,
kdepak, ... doktor pořádá soutěž ve "skoku na špek" a Vy jste získala první cenu. Gratuluji!

Vítězce bude odpuštěno třicet korun vstupného.
13. 04. 2013 | 13:13

Jakelin de Mailly napsal(a):

ZW
Pravě, že jsem to tady četl.
Jdu chytat krtka.
13. 04. 2013 | 13:13

Viola napsal(a):

Radkin Honzák

:-)))
13. 04. 2013 | 13:14

otaznik napsal(a):

Violo,

Vy take mate talent. Doufam ze ho vyuzijete v pristi vlade a oznamite vcas obycejnym lidem kde budou krmitka na pecene holuby. Aby tam totiz nebyla tlacenice. Nekdo by o holuba mohl prijit. Mate plan?
13. 04. 2013 | 13:18

Z.W. napsal(a):

Jakelin de Mailly

ok, nevadí, krtek je v pohodě, spíše bacha na bobra, ten má větší rafáky.
13. 04. 2013 | 13:20

Luba napsal(a):

Hmmm ... šlapací Singerovka ...

Doufám, že se Helenka neurazí.
13. 04. 2013 | 13:20

stejskal napsal(a):

Tak nebuďte, paní Violo ;-)

Nic neprozrazovat je součástí experimentu (už zhruba dva milióny let).

Libor Stejskal
13. 04. 2013 | 13:24

Richard napsal(a):

díky Violo...
Jinak taky by mě zajímalo, na co, že to byl zaměřený daný experiment..
tipl bych si, že bude souviset s tématem a že objevil "Ameriku", notoricky známou a samozřejmou skutečnost, tak jak to má věda ráda....che...
13. 04. 2013 | 13:26

blue jay napsal(a):

Lubo,
pokud mate šlapací Singerovku tak to zkuste prodat v aukci. Ja nedavno prodal jednu z kompletnim prislusenstvim ( originalni plechova krabice s jehlami, civkami..atd) za $6890. Za kolik prodate ten svuj moderni stroj co ted pouzivate?
13. 04. 2013 | 13:28

Luba napsal(a):

Není dobré znepřátelit si svou dizajnérku.
Uražená Singrovka vám může přešít fejslift na fejsbůk.
13. 04. 2013 | 13:28

Jakelin de Mailly napsal(a):

ZW
Tento exemplář v pohodě není. V počtu kráterů jsem takto výkonného jedince ještě nezažil.
Onehdá jsem měl návštěvu z Izraele.
Vymýšlel jsem program, kultura, památky, dobré jídlo a tak. Nezdálo se mi, že by je cokoli zvlášť oslovilo.
Až jsme došli do parku.
"What´s that ???" vykřikl jeden z nich a ukázal na krtinec.
Krtek sklidil slávu naší země. Poskakovali okolo a fotili jako o život. Nedokázali pochopit, že u nás žije pod zemí takové zvíře, co vytváří, dle nich, "nice small pyramids".
13. 04. 2013 | 13:30

aga napsal(a):

pan Stejskal

Výsledky takovýchto experimentů jsou reálnější a hodnotnější než hodiny a hodiny neosobních korektních diskuzí. Vezměte třeba Zimbardův experiment - nevydal za tuny popsaných papírů o lidském dobru a zlu?

Ale vy to nejspíš víte, já vám ty řeči o prostoru pro korektní diskuzi stejně nikdy moc nebral - občas naznačujete, že je to tu spíš takové vaše osobní experimentální akvárium...
13. 04. 2013 | 13:32

Richard napsal(a):

jinak je také zajímavé, že měl pan Stejskal potřebu sdělit, že byl uskutečněn jakýsi experiment, aniž by chtěl o tomto jakkoliv ferefovat....
co to znamená, proč jste to vůbec zmiňoval pane Stejskale?
skoro to působí jakoby jste měl radost z toho, že jste z lidských bytostí učinil pouhý předmet výzkumu, pouhý objekt svých zájmů......
přijde Vám tak v souladu s korektností, kterou sám na tomto fóru vůči jiným prosazujete?
13. 04. 2013 | 13:39

Luba napsal(a):

blue jay,
jaký moderní stroj?

My máme šlapací Veritasku :)

http://img1.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/3114/3114134-sici-stroj-veritas-1.jpg
http://de.wikipedia.org/wiki/Clemens_M%C3%BCller
13. 04. 2013 | 13:42

Silvie napsal(a):

Lucie
Je asi vcelku běžné, že malí psychopati v dětství trápí zviřátka, trhají mouchám nožičky a týrají ostatní děti.
Dnes mám husí kůži po těle, když se představím, že mě s tím o několik let starším hajzlíkem nechávali hrát bez dozoru.
Má-li psychopat vysoký intelekt, pak jde o smrtící kombinaci.

Jenže sociopata, který se chová nestandardně, nemá žádnou stálou práci,ani bydlení, okolí brzy prokoukne.
Horší je to, jde-li o psychopata váženého lékaře (příkladem by mohl být takový dr.Barták), politika nebo jinou osobu s důležitými kontakty. Jak dlouho sviňárny takovým hajzlům prochází a někdy je na ně vůbec spravedlnost krátká.
Stačí zabrousit do politiky.
13. 04. 2013 | 13:43

dychtivý poznání napsal(a):

Lucie a váš fotr je TEN Kudláček?
To by docela sedělo.
13. 04. 2013 | 13:45

Richard napsal(a):

Luba
velmi zajímavé na Zimbardových experimentech bylo, že sám dokázal reflektovat změny svého vlastního prožívání vyvolané vedením experimentu, který ho "nelidsky" pohltil...
Vězeňský experiment vlastně nepřímo zastavila jeho přítelkyně, která mu otevřeně dávala na jevo, že se v průběhu něj sám proměnil......
Snad má pan Stejskal po ruce taky nějakou fajnou přítelkyni, která jej v jeho zálibě hrát si s lidmi usměrní....che...
13. 04. 2013 | 13:46

stejskal napsal(a):

Stanfordský experiment je též velmi zajímavý, pane ago. Skoro bych řekl, že se s tímto vzájemně doplňují ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
13. 04. 2013 | 13:47

otaznik napsal(a):

Richarde,

Ja mam radost ze svobodne kecate. Sice o nicem ale svobodne. Muzete kecat. Myslite si ze by jste si kdysi stejne svobodne dovolil kritizovat Rude Pravo?
13. 04. 2013 | 13:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Richarde,

nemám přítelkyni, bohužel. Často zde "ferefuji", aniž bych tušil, že něco podobného vůbec dělám. Zda je to s něčím v rozporu? Zcela určitě ;-)

Hezký víkend všem.

Libor Stejskal
13. 04. 2013 | 13:50

aga napsal(a):

pan Stejskal

No prostě lepší gram experimentování než tuna korektních diskuzí. Jen by měl mít experimentátor alespoň tolik korektnosti, aby pokusné králíky nezapojoval bez jejich informovaného souhlasu.

Ale samozřejmě, taky jen žertuji.
13. 04. 2013 | 13:54

Viola napsal(a):

Pane Stejskale

mám tomu rozumět tak, že pod blog pana doktora psychiatra bych neměla psát?
13. 04. 2013 | 13:55

Busch & Krone napsal(a):

santa w.
"1)Největší psychopat v minulosti byl Hitler a Stalin."
Ale kerej byl untrman a kerej dělal salta?
13. 04. 2013 | 13:57

Silvie napsal(a):

Schválne, jestli jste psychopati:
Opravdová kvízová otázka: Jedna mladá dáma byla na
pohrbu své matky, kde se
potkala s jistým mladým mužem, jehož neznala. Ten
pán byl tak okouzlující a
tak hrozne podobný jejímu vysnenému ideálu muže,
že se do nej okamžite zamilovala... A pak, po
nekolika dnech, zavraždila svou sestru.
A ted ta otázka: Proc svou sestru zabila?
Napred si to rozmyslete, a až PAK se podívejte
dolu....


Ona totiž doufala, že se ten frajer objeví i na
tomhle pohrbu.
Pokud jste odpovedeli správne, pak premýšlíte jako psychopat.
Toto byla testovací otázka jakéhosi blá blá blá
slavného blá blá psychiatra z Ameriky,
který se snažil zjistit, kolik lidí má stejnou mentalitu
jako zabijáci. Mnoho zatcených sériových vrahu tento
test zodpovedelo "správne."
Pokud jste správne neodpovedeli, jste v pohode.
Ale jestli jste tuto otázku položili nejakému svému známému, a ten
trefil jackpot, vy byste si od nej meli držet dyštanc.
13. 04. 2013 | 14:01

stejskal napsal(a):

Ale vůbec ne, paní Violo. Jak Vás to napadlo? Pan doktor Honzák ostatně nemá s tím, co jsem zde dosud napsal, nic společného (tedy kromě toho, že je součástí experimentu, který probíhá ty zmiňované cca. dva milióny let. Stejně jako já ;-)

Libor Stejskal
13. 04. 2013 | 14:04

Ládik!!! napsal(a):

Experiment - to bylo zmizení Sobotkova blogu?
13. 04. 2013 | 14:05

mimo tema : napsal(a):

to Frey:

na posledním veřejném projevu Stalina kamera krom něj nejčastěji zabírá moskevského hosta - A.Zápotockého.Kde ten má hrob?

Sorry.
13. 04. 2013 | 14:06

stejskal napsal(a):

A jen na okraj: korektní ještě neznamená, že je debata neosobní. Stejně tak nekorektnost (tedy hulvátství) neznamená, že osobní je ;-) l.s.
13. 04. 2013 | 14:06

Luba napsal(a):

"Stanfordský experiment je též velmi zajímavý ..."

Ještě zajímavější by byl Stanfordský experiment s využitím stafordšírských teriérů.
Zdalipak by zůstali nejlepšími přáteli stanfordského člověka?

Nebo by si oblíbili stanfordskou člověčinu?
13. 04. 2013 | 14:07

stejskal napsal(a):

To se budete muset zeptat pana Sobotky, pane Ládiku!!! Já zde žádné zmizení blogu nezaznamenal (ale nebyl jsem zde od včerejších cca. 18 do dnešních 13 hodin. Takže nevím, co se zde dělo).

Hezký den i Vám.

Libor Stejskal
13. 04. 2013 | 14:08

aga napsal(a):

pan Stejskal

"A jen na okraj: korektní ještě neznamená, že je debata neosobní. Stejně tak nekorektnost (tedy hulvátství) neznamená, že osobní je"

Teoreticky je mi to jasné. A v praxi o tom, co je co, rozhodují diktátoři slušnosti. :)
13. 04. 2013 | 14:11

Luba napsal(a):

Při Stanfordsko-strafordšírském experimentu by pak pan dr. Honzák mohl změřit, zda se stanfordskému člověku při pohledu do očí teriérových vyplavuje též oxytocin, hormon lásky, nebo je to spíš adrenalin s noradrenalinem.
13. 04. 2013 | 14:12

Richard napsal(a):

pane Stejskale
vidím, že i poměrně banální překlep Vás dokáže rozveselit, to je jistě fajn, stejně tak, že si uvědomujete svou vnitřní rozporuplnost, kdy na jedné straně cenzurujete "nekultivovanost", na druhé straně zde radostně vyjadřujete jak si z cítících lidí činíte pouhé objekty vlastních experimentů, aniž by jste měl potřebu jakkoliv svůj vědomě řízený výzkum v zájmu těchto lidí osvětlit....
Říkáte, že nemáte přítelkyni, no pokud si z žen děláte také pouze objekty svého osobního zájmu, tak se vlastně ani nedivím...
Téma zní "jak se bránit duševním upírům", i toto Vaše jednání je poměrně upíří, pokud sám nejste schopný náhledu, je zřejmě jedinou obranou opravdu nepsat a danému prostoru ovládaném experimenty se vyhnout...
Doufám proto, že jste schopný do svého experimentu zahrnout i svou vlastní roli...
OTAZNÍK
"Myslite si ze by jste si kdysi stejne svobodne dovolil kritizovat Rude Pravo?"
to je OTAZNÍK....
ale uklidním Vás, myslím si, že jsem natolik zbabělý, že nikoliv, cítíe se teď lépe? che
13. 04. 2013 | 14:14

mimo tema napsal(a):

to Frey:

Při posledním veřejném projevu Stalina před smrtí kamera několikrát zaostřuje na moskevského hosta Antonína Zápotockého.
13. 04. 2013 | 14:21

Ládik!!! napsal(a):

Děkuji,
Sobotka tady v 7:45 vrtěl Ústrkem, pak se asi zamyslel nebo zastyděl a odstranil si blog sám. Bylo mi divné, že je aktvní v sobotu ráno - to není jeho styl.
13. 04. 2013 | 14:22

stejskal napsal(a):

Uvědomuji, pane Richarde. A nejen uvědomuji, ale často se jí celé noci trápím.

Banální překlep mne nejen rozveselil (jak jste správně odkudsi vyčetl), ale válel jsem se tu pět minut smíchy po zemi. Mně stačí strašně málo ;-)

Té absenci přítelkyň se též nedivím. Nakonec nediví se jí ani ty přítelkyně, takže proč byste se jí měl divit Vy.

Libor Stejskal

P.S. Necenzuruji zde "nekultivovanost", to jste si zřejmě spletl s nějakým úplně jiným fórem.
13. 04. 2013 | 14:27

Targus napsal(a):

To čert }:o) :

Věřím!
:-)))
Vy mně taky čertíku Bertíku.
:-)
A pozdravujte Wachfaitla, mně do nosu třetí dírku nenavrtáte.
13. 04. 2013 | 14:29

santawizard napsal(a):

Hoří a přihořívá:
Obviňovat nebo obhajovat se u soudu není totéž jako obviňovat nebo obhajovat se v parlamentu.V soudnictví platí ,že dokud se člověk neprokáže vinnen ,tak je nevinnen ,ale v politice to skoro už platí úplně naopak,.že dokud se neprokáže ,že je člověk nevinnen ,tak je vinnen.Toto pravidlo ,tak na půl cesty je i tady na blogy aktuálně.cz.
Je libo dialog a nebo válka slov?Jaké jsou pravidla dialogu a jaké jsou pravidla války slov?Lidé si navzájem nadávají do blbců a do zlodějů,jako kdyby chtěli zavírat jeden druhého za trest do vězení nebo do blázince na léčení.V budoucnu na to budou šablony pro počítačové roboty,kteří nám budou umět lichotit nebo urážet ještě víc než to umí člověk.Kritika a sebekritika není totéž jako destruktivní kritika a destruktivní sebekritika.Když někdo někoho křivě obviní nebo proti někomu křivě svědčí,tak to pochopitelně spravedlivé není,ať už to má být blbec nebo zloděj.. Příležitost však nedělá jenom zloděje ,ale taky lháře a vrahy.Setkávat se není totéž jako utkávat se.Nikdo není dokonalý.Každý má nějaké vlohy a sklony.Umění komunikovat ,nebo-li číst a psát kritické články a komentáře je velké umění.S láskou a s rozumem přichází filosofie.Nejde jenom o schopnost psát ,ale i o schopnost číst.Vysvětlit a pochopit je však vzájemně relativní.Nejde např.pochopit nebo vysvětlit blbost.Protože lidé mohou mít vidiny a halucinace i bez drog ,důležité je tady zpravodajství a vyzvědačství i v otázce ,jaké to vůbec máme vlohy nebo sklony.Vyznej svoji víru a svoje hříchy není totéž ,jako slovo na jazyce a jazyk za zubama křížový výslech.Každý člověk má svého vnitřního a vnějšího přítele ,ale i vnitřního a vnějšího nepřítele.Rovněž každý stát má svého vnitřního a vnějšího přítele ,ale i vnitřního a vnějšího nepřítele.
13. 04. 2013 | 14:29

Viola napsal(a):

pan Stejskal

experiment probíhající 2 miliony let? Vy víte o něčem, o čem nevíme my? Jste fanda Danikena?
13. 04. 2013 | 14:38

Targus napsal(a):

To aga:

Na Targusovi, ZW i dalších je dobře vidět, že umění často vzniká jako vedlejší produkt těch neřešených, ale bolavých emocionálních konfliktů.

Až na to umění bych souhlasil.
:-)
Podle mých poznatků řeší takto své problémy většina umělců. Těm ostatním v populaci chybí ke schopnosti tvořit znalost řemesla, takže jen chlastají.
13. 04. 2013 | 14:39

Richard napsal(a):

no jo pane Stejskale, snad se budete válet smíchy po zemi i v situaci, kdy si pouhý objekt svého experimentálního zájmu učiní někdo z Vás.
Ale Vám to možná vadit nebude, vy jste taková ta "veselá kopa", která se všemu jen směje a směje, až se z toho celých pět minut válí po zemi. No jo, šťastná jste to povaha, skoro bych Vám záviděl, kdybych v tom necítil jakési přehrávání.
Je celkem jedno jak Vaši cenzuru nazveme, prostě jiné usměrňujete s apelem na obecnou slušnost, nevím, nakolik máte tuto schopnost také vůči sobě.
Ale víte co, mě se ten Váš experiment zas tolik nedotýká, ikdyž pravda, příjemné mi Vaše jednání příliš není, (zvláště pokud odmítáte zveřejnit oč jde), stejně jako Vaše schopnost sebereflexe, kterou jsem si nyní v duchu Vašich experimentů trošku testoval.
Hezký dne pane Stejskale.
13. 04. 2013 | 14:46

stejskal napsal(a):

Nejsem, paní Violo. Kromě Vzpomínek na budoucnost kdysi dávno jsem od něj nikdy nic nečetl a ani ty mne moc nenadchly (odbočka: Vy jste silně věřící člověk, pokud jsem zde správně zaznamenal. Tak to už mi lepší než Däniken přijde Zenon Kosidowski – Příběhy Mrtvého moře. Není tak konspirativní. Naopak).

Jestli vím něco, co Vy nevíte? Především nevím, co Vy nevíte. Takže nevím ;-)

Libor Stejskal
13. 04. 2013 | 14:46

Volšové ruce napsal(a):

Targus to je poznat ze chlastate.

Vyhoda , ale je ,ze kdyz se probudite v posteli a s volantem od dvanactsettrojky v ruce nikdy neprijdete o papiry. Ty dostanete pozdeji , ale od Honzaka.
13. 04. 2013 | 14:51

stejskal napsal(a):

Vy myslíte že nejsem objekt něčího experimentálního zájmu, pane Richarde?

Tak já takový pocit mám přinejmenším (ale nejen) téměř kdykoliv se zde s někým pustím do debaty ;-)

Je vcelku opravdu jedno, jak co nazýváte. Je to Vaše věc. Neusměrňuji nikoho s žádným apelem. Z apelů si lidé většinou nic nedělají, to je též už experimentálně prokázáno.

Mrzí mne, že Vám něco z toho, co dělám, není příjemné. Budu se snažit to příště nedělat.

Libor Stejskal

P.S. Všiml jste si, že po celou tu naší výměnu se mně i druhým snažíte sdělit, jaký jsem? ;-)
13. 04. 2013 | 14:53

skeptický napsal(a):

Nechápu(můj životní úděl),proč ten šicí stroj neudělají na páru,nebo stlačený vzduch.Představte si plastickou chirurgyni,která šlape.Medičky ty jo,poměrně často.Je horká noc,turistů jak máku.Na Národní po jedenácté v noci.

When the weather's hot and sticky,
that's no time to dunk your dickie,
When the weather's cool and breezy,
makes the dunkin' really easy .
13. 04. 2013 | 15:07

skeptický napsal(a):

Stejskal
No přece báječný,jak koňak vaječný.
13. 04. 2013 | 15:09

měsíčku na nebi napsal(a):

Jako obvykle se začne nějakou archaickou diagnózou a pokrytecky humánní výzvou, aby obyvytelé neutloukali její nositele lopatami.
A končí se tím, že za všechno mohou konspirační teoretici, které je těmi lopatami utloukat jen záhodno. Aby se neošklíbali.
Tak to v kultivovaných diskusích chodí vždycky.

PS. Z vaječného koňaku korodují v mozku ventily.
13. 04. 2013 | 15:10

stejskal napsal(a):

;-) Že, pane skeptický? l.s.
13. 04. 2013 | 15:15

Viola napsal(a):

Richarde

možná jsem tomu přišla na kloub. Pan Stejskal si jednu ubalil.
13. 04. 2013 | 15:18

Richard napsal(a):

"Všiml jste si, že po celou tu naší výměnu se mně i druhým snažíte sdělit, jaký jsem?"
nevím, jestli jiným, ale Vám ano pane Stejskale, resp. nikoliv jaký jste, ale jak činíte....
Nevím totiž, jak jinak mám přistoupit k člověku, který když "radostně vykřikne", že si ze mě udělal pouhý objekt svého experimentálního zájmu a já se ho v důsledku tohoto snad legitimně zeptám oč jde, odvede pozornost k mému banálnímu překlepu, při čemž se v reakci na něj začne pět minut válet smíchy po zemi, aniž by se nějak smysluplně vyjádřil.
Vy zřejmě považujete za ospravedlnitelné činit jiným to, co někdo činí Vám, ačkoliv toto sám považujete za nepříjemné či nepatřičné, v duchu Vašeho vyjádření "Vy myslíte že nejsem objekt něčího experimentálního zájmu, pane Richarde?
Tak já takový pocit mám přinejmenším (ale nejen) téměř kdykoliv se zde s někým pustím do debaty"
Nevím nakolik jste schopný tuto skutečnost, kterou se Vám skutečně snažím sdělit, nahlédnout, jelikož při každém mém pokusu Vám jí trochu nastínit, začnete produkovat velké množství smajlů a válet se smíchy po zemi bez jakékoliv odezvy, která by signalizovala porozumění. Obávám se, že má snaha Vám reflektovat, že činíte jiným(tedy např. mně) to, co sám zřejmě nemáte příliš rád, je zbytečná, jinak si nedokážu vysvětlit Váš přístup k experimentu, který zde prováíte, aniž by jste měl jakoukoliv snahu ho smysluplně vysvětlit.

"Mrzí mne, že Vám něco z toho, co dělám, není příjemné. Budu se snažit to příště nedělat."
Jo, v pohodě.
Takže přece jen jste byl schopný se nakonec nějak uspokojivě vyjádřit.

sebekritiky však uznávám, že mi zřejmě chybí Váš smysl pro "experimentální humor", který by mě vůči podobnému jednání nechával dostatečně chladným..
13. 04. 2013 | 15:18

skeptický napsal(a):

Měsíčku na nebi hlubokém

proklatě daleko vidíš..
Moje oblíbená arie.
Někdy ty vejšky nevytáhnu,ale potěší.

Hlavně,aby nerezavěly.
13. 04. 2013 | 15:18

Richard napsal(a):

Viola
"možná jsem tomu přišla na kloub. Pan Stejskal si jednu ubalil."

jako přes hubu?
šmarjá, zas tolik se trestat nemusí, tak zlé to s ním zas není...tak ať se třeba pro změnu teď pohladí....ale jenom na hlavě, . .....ikdyž, kde chce, když nemá tu přítelkyni, tak se může hladit, kde ho to baví, a u toho třeba válet smíchy, tak jak to dělají na uzavřených odděleních, che.....
ten pan Stejskal bude taková Švejkovská povaha, myslím...
13. 04. 2013 | 15:24

aga napsal(a):

A vůbec, pan doktor Honzák ví sám nejlépe, že každou hru pro dva, zejména tu sadomaso, hrají dva hráči, a že existují stejně tak profesionální násilníci jako profesionální oběti. A určitě zná i pojem pasivní agrese.

Když už užil toho přirovnání - kdo se zaplete s upírem, sám se jím stane. A jak říká reformovaný vampír Otto Chriek, fotograf Ankh-Morporské Pravdy, člen klubu anonymních abstinentů: "ne každá odporem kvičí, když se zakusujete" :)
13. 04. 2013 | 15:28

stejskal napsal(a):

Tak a teď už o mne víme úplně všechno. Švejkovská povaha, navíc občas slušně zkouřená ;-)

Další pán na holení... :-)

Libor Stejskal
13. 04. 2013 | 15:29

dennis napsal(a):

Panove Targusi a Z. W.,
pral bych si byt ucitelkou materske skoly, abych vam mohl rict: "Podejte si ruce a slibte si, ze uz se nebudete kopat, kdyz se nedivam..." Ale nejsem slecna ucitelka z materinky a vy nejste mali kluci. I tak si myslim, ze odsudek, neochota mavnout rukou, byt mene prisny je otravne a nedava sanci se pobavit a brani kazdemu najit neco sympatickeho na tom druhem. Zda se mi, ze jste docela normalni chlapi a nejste jeden druhemu nic dluzni. Urcite byste meli vice radosti ze zivota...
13. 04. 2013 | 15:29

skeptický napsal(a):

Nedostatek smyslu pro humor lépe nepřiznávat.Tvrdilo se,že to souvisí s inteligencí.
Je-li tato nízká,dá se to sice dohnat vzděláním,ale takovejch už tu běhá .
13. 04. 2013 | 15:29

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

otaznik nebo spis jiz delší dobu vykricnik...

copak ty jsi to za ptacka?
opruzenej?
nevyskakanej?
13. 04. 2013 | 15:31

nézvchlastni! napsal(a):

Jako když ujídá mozku žhavou žlicí:
http://www.youtube.com/watch?v=pE7MIJmuqz8
13. 04. 2013 | 15:37

Richard napsal(a):

skeptický
jenže humor a inteligence se staví do vzájemného vztahu ve své kvalitě, nikoliv intenzitě...
kdyby šlo o míru, pan Stejskal by měl IQ vyšší než samotný Einstein, a jeho génius by rostl při každém rozesmátem válení se po zemi....
humor je spíše spojován se zdravou sebehodnotou, resp. schopnost sebeironie jako známka punku, tedy duševního zdraví...
říká se, že humor je jeden z nejzdravějších obranných mechanismů...
13. 04. 2013 | 15:38

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

nézvchlastni!

to je co? Ruzyně-Veškrnovo pty-de-pe?

slyšet to Antonín, asi sa roztreskne.
13. 04. 2013 | 15:42

čert }:o) napsal(a):

stejskal napsal(a):
Možná, pane čerte }:o) (a možná jste si to vzal osobně, či jste si to nějak jinak špatně vyložil).

pane Stejskale
neberu si osobně nic
od druhých protože
mi za to nestojí
ale diskutovat se může :o)

no a nepochopení určitých myšlenek
špatné vyložení připouští
Vaší myšlenkou nemyslím samotnou
konspiraci ale schopnost napsat
něco tak (pro mě) nelogického
speciálně od Vás mě vážně vyděsilo

Nevykládejte si to ale špatně :o)
13. 04. 2013 | 15:43

skeptický napsal(a):

Richard
Naprosto souhlasím.Pan Stejskal je prudce inteligentní a jemně humorný.
Ajznštajn jen rozvedl myšlenky svojí bytné.Na ten jeho vzorec jsem přišel taky,a sám.
Humor je skutečně jedním z nejlepších obranných mechanismů,ale ránu pěstí bych nepodceňoval.
13. 04. 2013 | 15:46

stejskal napsal(a):

V pohodě, pane čerte }:o), nevykládám ;-)

Mně to naopak přijde velmi logické (jiná otázka je, kdy je tato logika platná a kdy nikoliv, což záleží vždy na konkrétní situaci. Třeba v případě příkladu, uvedeném panem Jáchymem, je i z mého pohledu takto použitá logika naivní. V případě těch "velkých spikunutí" ale dle mého tento uzavřený myšlenkový vzorec skutečně hrozí., A velmi často nastává, byť si to ani sami neuvědomujeme).

Libor Stejskal
13. 04. 2013 | 15:50

Richard napsal(a):

skeptický
"Naprosto souhlasím.Pan Stejskal je prudce inteligentní a jemně humorný."
a navíc jako osobní zálibu pěstuje psychologický experiment,
....proč myslíte, že nemá holku, kdy má tak ušlechtilé rysy?
13. 04. 2013 | 15:51

Koupil jsem si na leto Vietnamky napsal(a):

Mistre Richarde kapanek bych vas poopravil . Nikoliv humor , ale smich je nejlepsi obranny prostredek .

Humor si totiz kazdy predstavuje rozdilne . No schvalne reknete na adresu soudruhu nejaky vtip . Nekdo se tomu zasmeje a nekdo z toho chyti anginu klitoris a jeste kyselejsi gesicht.
13. 04. 2013 | 15:55

Hihihihahaha napsal(a):

Stejskal a smysl pro humor???? Chachachachacha
13. 04. 2013 | 15:57

skeptický napsal(a):

Richard

Nic takového si nemyslím.Kam na to chodíte?

Pokud vím,je šťastně ženat,má dvé rozkošných dítek,kterým je pečlivým a milujícím otcem,a pokud má nějaké holky,chlubit se tím nebude.

S těmi rysy je to trochu nejasné : myslíte,že chová šelmy,nebo že přechovává technické výkresy? Nebo se mluví o xichtě? Tam bezesporu ano.

Většina lidí kteří se pyšní tím že mají holku by se asi divili,kdyby se všichni sešli.
13. 04. 2013 | 16:01

honolulu napsal(a):

Vidite to vsichni slozite, a je to daleko jednodussi.
Bipolarni nemoc mozku je zapricinena spatnou chemickou rovnovahou. Bud tam neco chybi, nebo je neceho moc. Existuje proti tomu 5 leku, ktere si tito postizeni odmitaji brat, protoze se vzdy citi normalni... CYMBALTA, je jeden z leku. (Nevim to urcite.)
Tito lide vzdy udelaji svemu okoli ze zivota obrovske peklo !
Lucie udelala dobre, ze odesla.

Tato nemoc vsech tyranu vznika z nejakeho stressu v mladi, nebo muze byt i zdedena pres 1-2 pokoleni...Mozna druhy stress, ci sok by vyrovnal chemickou uchylku. Doporucuji nasili, ktere zarucuje sok...

Moji predstaveni v dobe me slavy v mladi pocitali s tim, ze lide jako ja, budou vystaveni stressu pri praci. Oni vedeli, ze stress muze byt tak velky, ze zabije nebo zmrzaci mozek adrenalinem. Proto rychla "medicina" (whisky) byla vzdy pri ruce a JAR-Army na to mela nejakou pilulku...
Je zajimave, ze v terenu se tito lide nevyskytovali a v offisech ano. V JAR vice nez v USA. Oni jsou zde (USA) totiz strileni. Pripadu strelby za BULLING je hodne, ale vetsina je ve skolach a napr. postach...

Za celou dobu co jsem v USA pracoval jsem se setkal pouze s jednim tyranem, ale on utekl s nasi kasou do Argentiny...

Lide, kteri jsou v pozici bezmocnosti, jako napr. Lucie, se musi snazit za kazdou cenu dostat pryc z chapadel techto stvur. Kdyz ne, tak to skonci sebevrazdou nebo vrazdou.

Nemate tam nahodou CYBALTU pro malomestaka ? Vedel bych o lepsi medicine, ale nikdo nevi, kde je ten ostravsky bipolar.
Osobne tyto lidi nemam rad. jejich kondici
13. 04. 2013 | 16:06

pro mozek kyslik napsal(a):

Za celou dobu co jsem v USA pracoval jsem se setkal pouze s jednim tyranem, ale on utekl s nasi kasou do Argentiny...
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Honolulu nebyl to nejaky Dezo Horvath?
13. 04. 2013 | 16:16

Viola napsal(a):

Komu pan Stejskal gratuluje, když píše:

"Experiment se vydařil, gratuluji."
13. 04. 2013 | 16:20

Silvie napsal(a):

Není zvláštní, jak se vždy pod blogy psychiatrů okamžitě vyrojí mraky potencionálních psychopatů?

Schválně, kdo se ozve.
13. 04. 2013 | 16:22

čert }:o) napsal(a):

ano pane Stejskale
konspirace logika pravda

Pravda závisí na poznání každého jednotlivce
A jelikož nemáme všichni jednotné poznání nemůžeme tudíž pravdu zevšeobecnit
Každý má dle své zralosti a poznání ze svého hlediska svou vlastní pravdu
To platí i o naivitě
Co Vám se zdá naivní mě třeba ne a naopak
Konspirace jsou krásné dudlíky pro ty co neumí mít vlastní názor či myšleky
a tudíž nechápu a nevím jak jste přišel k tomu že můj příspěvek byl
konspirační a "logicky" jste odvodil to co jste odvodil :o))
Byly to myšlenky na bázi mého poznání
Jdu mějte se snad zítra večer
Dnes jdem do Jazz Docku
13. 04. 2013 | 16:22

Baba napsal(a):

Laik by pravděpodobně některé zdejší kluby považoval za zvlášť exkluzívní.
13. 04. 2013 | 16:27

Borabora napsal(a):

Silvie napsal(a):

Není zvláštní, jak se vždy pod blogy psychiatrů okamžitě vyrojí mraky potencionálních psychopatů?

Schválně, kdo se ozve.
------------------------------------------------------------
No Silvie!!
13. 04. 2013 | 16:29

čert }:o) napsal(a):

midrash onlinti
tak praví recaptchička
to budu používat jako
zaklínadlo
když jsme tu dnes všichni
psychouši a já navíc
s temnou duší
Tak se ozývám Silvii
a doufám že i ona se chytí
za nos a přizná se :o)
13. 04. 2013 | 16:30

Luba napsal(a):

Sákryš,
dneska to tu vypadá na slet upírů ...

Dorazil i sám Nosferatu-Stejskal ...
13. 04. 2013 | 16:32

čert }:o) napsal(a):

Barboro
nedělejte Dagmaru
na Vás to platí taky ;o)
13. 04. 2013 | 16:32

stejskal napsal(a):

Pane čerte }:o), problém je, že Vy jste si myslel, že já jsem si myslel, resp odvodil či spíše napsal ;-)

Ta má dva dny stará úvaha byla variace na Vaše téma, nic více :-) A od té doby si vysvětlujeme něco, na co máme zjevně stejný názor.

Libor Stejskal
13. 04. 2013 | 16:35

čert }:o) napsal(a):

pane Stejskal
a nebylo to obráceně? :o)))))

no nic vypínám pc i sebe
a ocházím
veselý víkend a tak všelijak
13. 04. 2013 | 16:44

Targus napsal(a):

To Jakelin de Mailly:

Targus vs. Z.W.

Pánové, kolik je Vám let ?

Mentálně tak pět, šest, fyzicky jistota desetinásobku.
Dobrý, ne?
Až vám bude někdo vypisovat, že jste zfetovaná trubka, zeptám se vás na věk.
:-)))
Pište dál, bavíte mě.

To Volšové ruce - Wachfaitl:

Máte zpoždění, já ty papíry už dávno mám. Proto si můžu psát, co chci.

To dennis:

Mám dost nešťastnou povahu.
Kdokoli si o to řekne, přistoupím k němu se srdcem na dlani.
Když to na mě dotyčný zkouší podruhé za účelem nasrání, vezmu sekeru a pozutínám nenechavé prsty.
A jelikož to Zdeněček za účelem vlastní psychické masturbace zkouší nejmíň počtvrté, dolévám benzín a olej do řetězové pily, jestli víte, jak taková věc vypadá.
Mám tam osmdesátku lištu a profi řetěz, točí to třináct tisíc otáček. Sundám s tím jakýkoli strom ve střední Evropě dřív, než se stihnete pořádně vysmrkat nebo zavázat tkaničky na botách.
Někteří lidi si prostě nic jiného nezaslouží, jsou totiž jiný živočišný druh, jak se vám tady snaží autor a většina diskutérů naznačit.
A tento pán
13. 04. 2013 | 16:48

santawizard napsal(a):

Jakýkoliv autor blogu nebo komentáře se může ztotožňovat a nebo distatncovat s hlavní nebo vedlejší hrdinou svého článku jak chce.Např slovo podnikatel není totéž jako slovo podvodník.Rovněž podvádět sám sebe umí jenom cvoci,kdežto podvádět jiné umí jenom lumpové.Hodně tak zvaných podnikatelů zkrachovalo protože podváděli jiné ,ale hodně jich taky zkrachovalo protože podváděli sami sebe.
13. 04. 2013 | 17:01

dennis napsal(a):

OK, pane Targusi,
ja to beru. Jak jste uvedl, nejsem sam, kdo si mysli, ze spory mezi virtualnimi diskutery jsou jen detinske sarvatky. Beru, ze jste odhodlan si nohy radeji odriznout, nez byste treba jen na zkousku ustoupil. Priroda nas stvorila tak, ze nam dala svobodu. Ale ona neni tak hloupa, aby dala vsechno vsem. Kazdy se rozhodujeme svobodne v mezich nasich schopnosti. Pan Z. W. (jeste) nezareagoval, ale mohl by nas prekvapit vstricnym gestem. A pak - porad byste se ohanel svou motorovou pilou? Je vas usudek nemenny protoze je dokonaly, nebo protoze je to jenom gesto?
13. 04. 2013 | 17:23

Lucie K. napsal(a):

Tedy pánové... A pak že jen my ženské tlacháme nesmysly. Jste horší než Kelišky :-)
13. 04. 2013 | 17:24

Jakelin de Mailly napsal(a):

Targus

Až mi někdo napíše, že jsem zfetovaná trubka, tak se na něj tak akorát vybodnu - a nebudu se hádat jak malé dítě...
13. 04. 2013 | 17:34

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

dennis
zkuste dnešní příspěvk ve 4.24/4.25/4.27, to je celá historie, proč se Olšový snaží druhé kousnout do prdele, ale nakonec se jako zpráskaný pesa kousne radši sám a bude klid.
Pane dennis, měl jsem za to, že vám to pálí víc, zkuste ten ve 4.40, ten je pro vás.

Olšový
snad byste mohl alespoň chápat, že se podepisuje svým jménem, na nějakou schovávačku za něco nebop někoho jiného mě nehledejte, zbytečně se užíráte, je to o ničem.
Omluvte se Eleně, že jste na ní vysazenej a že vám jako už kolikrát ujely nervy a vono se to už za chvíli nebude zdát tak hrozný. Jinak s S pánem bohem, už mě to s vámi nebaví.
**
13. 04. 2013 | 17:37

Radkin Honzák napsal(a):

Abych si doplnil slovník,se zdvořile tážu: zfetovaná trubka je manželka od trubce? Nebo něco jiného?
13. 04. 2013 | 17:40

Jakelin de Mailly napsal(a):

R. Honzák

Nevím, pane, to ví Targus nebo ZW, možná tam patří "zletovaná trubka", čeština je úžasná.
13. 04. 2013 | 17:50

Radkin Honzák napsal(a):

Možná taky "tetovaná"?
13. 04. 2013 | 17:55

honolulu napsal(a):

Tu valku mezi literalne nadanymi jedinci vyprovokovala Elena !
Ona ma tandenci jako kazdy produkt, ze zemi pokulhavajicich za vyvojem civilizace urcovat nejakou normu, co je pristupne a co neni.
Ona si proste nekdy hraje na cenzora Stejskala.
Je take bezmezne netakti !...

Nejvetsi vul jsem vsak JA, protoze mi to trvalo dlouho nez jsem prisel na jeji zlomyslnou povahu !
Je to ma slabina povazovat zeny za lepsi stvoreni nez jsme my. Mam je proste rad, presto, ze se nekdy mezi nimi skryva hodne negativismu.
To co psal Targus o Rusku me zaujalo velmi. Jeji kritika byla nemistna, protoze sama nenapsala o Rusku nic...

Vy dva - Targus a Z.W. se okamzite smirte ! Aktualne CZ vas potrebuje oba. Trapnosti ohledne zen nechte me. JA jsem s HANBOU JEDNA ruka ! Nepoznam, kdy se mam stydet. Tak dopadnete jednou vy vsichni, az budete zit s opicema dlouhou dobu.

Naberte dechu a nadavejte mi az vecer. Musim z domu.
13. 04. 2013 | 17:56

Art Farmer napsal(a):

Letuje a drátuje se sama jenom teta z Bechyně.
Kterou Kalousek vysílá na návštěvy, aby se lidem hrabala ve skříni.
13. 04. 2013 | 19:03

stejskal napsal(a):

;-)

Šla teta na snímkování
měla pěkné tetování
a pan doktor se jí ptal,
kdo vás teta tetoval?

Nechte prosím slušnou ženu,
já jsem tady u rentgenu,
sama já se tetuji,
drátuji a letuji!
13. 04. 2013 | 19:22

Silvie napsal(a):

Možná mezi ně patřím taky, zlomyslníci, ovšem já měla na mysli mnohem kvalitnější adepty.

Může mi někdo vysvětlit, co se odehrálo mezi Z.W. a Targusem? Jsem mimo obraz.
Ale jedno se jim musí přiznat, mají dost výdrž.

Já už jsem absolutně imunní vůči všem.
Vyjma nicku Parabellum tedy.
13. 04. 2013 | 19:27

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
to Vy sám, anebo jako vždycky?
13. 04. 2013 | 19:27

Lee Morgan napsal(a):

Sousedi když se vrací zpět
Nejpodivnější ze všech tet
Přestane hrát a tváří se zas přísně
A v pokoji s ní zavřená
Zůstává tichá ozvěna
Ty její smutný opuštěný písně

spíš tak
13. 04. 2013 | 19:36

Radkin Honzák napsal(a):

KONEČNĚ!!
sLÁVA!!!
Můj experiment: kdy se objeví slovo KALOUSEK. A že jsem se načekal! Teprve v 266. příspěvku. To ale byla doba.

AlFarmere, děkuji. Už jsem se bál, že se nedočkám. Že byl zapomenut. Teď teprv mohu jít klidně na večerní vycházku.
13. 04. 2013 | 19:36

Luba napsal(a):

Skoumal zkoumal Stejskala
proč mu žena vejskala:
nebylo to rozměrem
bylo to básní
kterou jí předčítal
Když mu řekla:
Zhasni!

Proč ta báseň
nebyla mou?
stejskal si,
Proč musela být
Skoumalovou?
zalkal si.

Pak Nevadí
si řekl:
Hlavně
že žená má
je Stejskalová!

Poezie
ať je třeba
Skoumalova.
13. 04. 2013 | 19:38

stejskal napsal(a):

Já sám, pane Lubo (Jefťa je mojí mnohem starší reinkarnací, on to jen zpopularizoval).

Gratuluji i Vám, pane doktore ;-)

Hezký včer všem.

Libor Stejskal
13. 04. 2013 | 19:39

Radkin Honzák napsal(a):

Děkuji a vážím si Vaší gratulace. Je k čemu gratulovat. K ňadrům se přisál již v osmačtyřicátém příspěvku. Tady už to hrozilo debaklem.

Můj favorit! Ještěže naň nezapomínáte. Doufám, že ho objevím i pod textem sdělujícím, že 2x2=4.
13. 04. 2013 | 19:49

dyn+ napsal(a):

to: mimo tema a Frey :a taky A.Z. posledním stalinistou v Čechách.Strašit raději Stalinem než Háchou-tak zahánět velký strach menším.
13. 04. 2013 | 19:56

Clifford Brown napsal(a):

Vždycky na to myslím.

http://www.youtube.com/watch?v=VwXIJYNOI4s
13. 04. 2013 | 19:57

Fialenka napsal(a):

Těm dětem, obětem psychopatického rodiče, by pomohla lepší atmosféra ve společnosti. Psychické týrání dítěte se totiž odhaluje těžko, takže nejlepším řešením je šťastná společnost. A podle OECD je nejšťastnější společnost v Dánsku a potom v severní Evropě. Dánové si pochvalovali spokojenost v rodinném životě. ČR byla v tomto měření na 21. místě. Měli bychom si vzít příklad z jejich přístupu k životu a k lidem. Z tohoto přístupu samozřejmě vychází i jejich zákony a společenská pravidla.
Například u nás politik klidně řekne, že vlastenecký důchodce umírá brzo. Než to, měl se radši zajímat kde mají nejlepší důchodový systém, abychom ho zavedli u nás. Společnost Mercer každoročně sestavuje žebříček nejlepších důchodových systémů na světě a za rok 2012 patří první místo Dánsku. Dalšími zeměmi v pořadí jsou Nizozemí, Austrálie, Švédsko a Švýcarsko.
V Dánsku u veřejného základního systému platí princip redukce (občané s nižšími příjmy mají vyšší důchod v porovnání se mzdou před odchodem do důchodu, občané s vyššími příjmy naopak nízké), u ostatních penzijních dávek závisí na příjmech občana, čím vyšší příjem, tím vyšší penze.
Penzijní systém v Dánsku zvýhodňuje občany s velmi nízkými příjmy. Tito občané mají výsledný příjem dokonce vyšší než příjem dosahovaný před odchodem do důchodu. Nutné je však splnit 40 let pojištění. Občané, kteří dlouhodobě nepracují, tak podmínky pro přiznání důchodu nesplní.
http://www.investujeme.cz/dansky-penzijni-system-je-nejlepsi/
13. 04. 2013 | 20:20

kolečko se mi polámalo napsal(a):

To nejni penzijnim systémem.
Dáni hodně jezděj na bicyklu, tak jsou šťastní.
U nás, přestože nám Pavel Bém (abysme se nedali na drogy) nastavěl cyklostezky, si radši zapařujeme zadky doma u kompu a pliveme žluč.
To bude stravou.
13. 04. 2013 | 20:36

Targus napsal(a):

To Jakelin de Mailly, dennis:

Neznáte, nesetkali jste se, nezažili jste.
Duševní upír vás nejdřív zašlape do bláta, udělá z vás placku, aby vám pak podal pomocnou ruku, vyškrábl hnůj z očí, utřel hubu a nos, a na to vám vzápětí vysvětlí, že jste si to zašlapání zasloužili a že on to vlastně udělal pro vaše dobro. Pak vám doporučí, abyste se omluvili všem kolem dokola a čeká na další příležitost vám vrazit kudlu do zad.
Tyhle prasárny tady provozuje Zdeněček s perverzní radostí. Znám nejméně tři lidi, kteří kvůli jeho hnusárnám přestali na ACZ chodit.
Vy byste se na Zdeněčka vybodli, jenže on vám nedá a nedá pokoj. Bude vás válcovat tak dlouho, až sem přestanete chodit. V mém případě spoléhá na to, že mě vytočí do takové míry, aby mě Stejskal zabánoval.
Jen tak mimochodem, není vám nápadné, že se tu objevili zcela noví diskutéři, kteří se mne snaží napadat a provokovat?

To Zdeněk Wachfaitl:

Máte to marné, já si ty vaše brepty nepřečtu a nepřečtu a nepřečtu. Jste mi šumák a šumák a šumák. Klidně vzteky rozmlaťte klábosnici, mně to neva.
13. 04. 2013 | 20:38

Luba napsal(a):

Každopádně,
slet nebude úplný, dokud se nedostaví "pamětník".

Možná je k tomuto účelu třeba klábosicí nadatlovat magické nejužívanější slůvko pamětníkovo "Lžete!"

A budou se dít věci ...
13. 04. 2013 | 20:48

santawizard napsal(a):

Fialenka:
Nejlepší je to ,ale v Australii.Jediná podmínka pro plný starobylní důchod je 25 letý pobyt v Austrálii.Ani nemusíte mít australské občanství,nemusíte tam vůbec ani pracovat,stačí tam žít a svoje peníze utrácet.Australské důchody jsou stejně velké pro všechny a taktéž stejně velká pro všechny je i nezaměstnanecké podpora.V tomto oboru jsou australané průkopníci,velice originální.
13. 04. 2013 | 20:53

Targus napsal(a):

To Radkin Honzák:

Trubka je ženská od trubáka. Co jste dělal v třetí třídě?
:-)

To J. d. M.:

Zletovaná trubka je češtinářský nesmysl. Pouze SLETOVANÁ.

To Silvie:

Pan Wachfaitl nemůže ustát moje povídky v šuplíku. Jak prosté, milý Watsone.
Kromě toho mě už tady chtěl předtím párkrát sejmout, když se předtím lísal do mé přízně a tvářil se jako kamarád.
Chcete to dál rozvádět? Jeho výlevy jsem zkopíroval do zdejší debaty, je to hned druhý příspěvek. Elena, kterou se občas ohání, je jeho druhé já, píše ji on sám. Musím přiznat, že vůbec ne špatně. Originální znění je pod povídkou "Může být Bůh ženská?".
13. 04. 2013 | 20:54

dennis napsal(a):

Pane Wachfaitl,
musim vam uznat velkou miru tolerance, kdyz jste mi - cloveku, kteremu to nepali az tak, na kolik puvodne delal dojem, zdvorile odpovedel. Vzdavam se jakekoli nadeje, ze by mezi vami a vasim oponentem mohla nastat jina nez nevraziva atmosfera.

S tim palenim je to tak: Jsem hluboce presvedcen, ze vzajemne sympatie a nebo intolerance nevyveraji z racionalnich argumentu. Zaden argument nemuze vysvetlit, proc by si meli lidi odpoustet skutecne a predevsim domnele krivdy. Snad jsem pochopil vas vzajemny vztah s panem Olsovym, jak jej nazyvate, v tom, ze ani jeden z vas neni ochoten se povznest ani nad urazky, jichz se kazdemu z vas dostalo, ani nad nelichotive oznaceni vasich projevu. Proste "Oko za oko!" nikoli "Co sme si, to sme si!" Pres trvale urazenou jesitnost nejede vlak odpusteni a smireni.

Pan doktor Honzak napr. i v tomto blogu popisuje mimo jine, ze psychopati nemusi vynikat v tom, jak jim to pali, ale vsichni vynikaji touhou manipulovat lidmi a mnozi z nich to dovedou virtuozne. A hlavnim nastrojem pro ne neni vseobecna inteligence, ale schopnost vyuzivat slabych mist krehkych a zranitelnych povah. Predevsim v oblasti emocialni. Takze slabi a zraneni se neleci racionalni argumentaci, ale utechou a nadeji v bezpecny a laskyplny pristav. To zrejme neni nic pro vas ani pro pana Targuse. Ps. Jeste jednou si pozorne prectu vase odkazy. Rad bych tam nasel projev dobre vule.
13. 04. 2013 | 20:55

Radkin Honzák napsal(a):

Pane Lubo, děkuju, furt jsem přemítal, co mi tu vlastně ještě chybí a soustředěn na slovo svého zájmu jsem nebyl schopen identifikovat to. Máte to u mne, až budete potřebovat. Aneb jak říkala včera Zarečná: Kdybys potřeboval můj život, přijď a vezmi si jej (moc hezké představení, doporučuji).
13. 04. 2013 | 20:55

dyn++ napsal(a):

Byli spokojeni,dostávali i lístky na fotbal zdarma.I bez RM-míru.
Jeden bydlel u snoubenky,druhý nenašel ani jeden z uváděných konspirativních bytů.Do Roesslovy netrefil. 2x5 milionů slíbených.Oba byli šťastni.Jeden určitě jen krátce.
Pomyslel by si ten ve špici pyramidy,kdysi, že zešílí ve věznici? Ač to bylo na 50 % jasné už tehdy.Co nadělá národ s mezinárodní konstelací.Jeden a týž (by) byl špicí a nešpicí.Dva -vyloučeno.Pan Laušman,bohuvždymilý, vyhlásil čtyřicátéhopátého revoluci.
Jdu si na nervy,ale podobnost je neodbytná,štěstí vrtkavé.I to všech.Co to je volit "konstelace". Sorry.
13. 04. 2013 | 20:56

santawizard napsal(a):

Po dobrém nebo po zlém, jak pro mlstné tak pro hladové ,účel vždycky svědčí prostředky.Sebevrazi a vrazi jsou nám výstrahou ,ale mučedníci a válečníci jsou nám příkladem!? Někdo platí oběti ,až už neví kolik je 3x3,jiný zase platí oběti ,až už neví kolik je 345x869.Kupec platí oběti, kdežto prodejce má velký výběr.
13. 04. 2013 | 21:02

Elena napsal(a):

Kasatschok Loy Loy Cosak Russian Georgian Dance
http://www.youtube.com/watch?v=M2esIeN8E1k
13. 04. 2013 | 21:05

Targus napsal(a):

To dennis:

Vážený, nevím, jaké odkazy vám dal Zdeněček, jen si vás dovoluji upozornit, že první jeho "návoz" je starý tak pět let. Pokud si chcete přečíst, jak mi spílala Elena s voroshilovem, musíte zabrousit do blogů pana Klána, "uvedl" jsem se tady zavěšováním povídek pod jeho beze všeho sporu inspirativními blogy. Asi rok 2011. Pak panu Stejskalovi ruply nervy a udělal tu šuplík.

P.S. tenkrát to byl takový hnus, že jsem opravdu uvažoval, že se tu už nikdy neobjevím. Ke čtení doporučuji kbelík na zvratky do pohotovostní polohy.
13. 04. 2013 | 21:06

Elena napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=FP01tyimA6Y
Mr bean zorba dance
13. 04. 2013 | 21:15

Radkin Honzák napsal(a):

Některé diskusní příspěvky mi evokovaly vzpomínku na studentská léta, kdy vyšel

Zaručený návod jak dostat na Slovensku pořádně přes hubu:
Zajít do hospody v Terchovej, ve dveřích zařvat: Na stráž! Ve vzniklém tichu za stoje v pozoru většiny štamgastů vyskočit na stůl a pomalu, nahlas a zřetelně prohlásit: Jiří Jánošík byl maďarský žid.
13. 04. 2013 | 21:29

Targus napsal(a):

To Radkin Honzák:

Skvělé. Ale pozapomněl jste sdělit, jaký další význam Měla slova Na stráž! Bez toho to je půl pointy.
13. 04. 2013 | 21:39

Luba napsal(a):

Pane doktore,
ó díky, díky! :)

Vy jste byl v Dejvickém?
Racka jsem ještě neviděl.
Ani nečetl. Mám mezery.

Vlastně od Čechova znám jen "Palatu No. 6".
No, a Medvěda s Werichem a Zázvorkovou zná každý. Klasika :)
13. 04. 2013 | 21:40

Silvie napsal(a):

Targus
Díky za vysvětlení.
A jste si jistý, že Elena je Z.W.?
Takovou duševní rozháranost by snad nikdo nesvedl předstírat.
Tak já si jdu radši před spaním ještě "zašamanit" a hodit se do klidu.
13. 04. 2013 | 21:47

Fialenka napsal(a):

santawizard

Přiznávají lidem cenu. Kdyby v ČR někdo navrhnul dánský nebo australský penzijní systém, lidi by to vytočilo a vyskakovali by s kritikou jako čertík z krabičky. Tady vládne hodnotový systém á la Přemluv bábu.
13. 04. 2013 | 21:47

Z.W. napsal(a):

dennis
já nejsem Olšového oponent, prostě jsem jen řekl svůj názor, já bohužel nemohu za jeho chování a způsoby v diskusi, těch sraček, co tady na mě vylil je rozhodně víc než se sluší na rozčíleného chlapa. Spíše mám takový dojem, že to je "vzorek" pana dr.Honzáka, který si půjčil Targusovo jméno. Ovšem když mu to doktor financuje proč ne, dnes jsou lékařské granty na výzkumné úkoly velmi nesnadno obhajitelné a tak doktoři vezmou za vděk od sponzorů čímkoliv.
*
silvie
nenechte se zblbnout atmosférou z blázince, udělejte si obrázek sama. Máte na to.
*
dr.Honzák
sešel se vám zajímavý výběr a pohříchu s tím Kalouskem jste skoro neuspěl, figurant jel na jiný program nebo jste mu nedal včas bumážku? No nic, pane doktore, zítra je také den. Dobrou noc pro další výzkumy s Kalouskem.
13. 04. 2013 | 21:48

Radkin Honzák napsal(a):

Ad Luba:
Ano, je to úžasný představení a přestože tam sedíte zkroucenej jak paragraf do čtvrt na dvanáct, tak Vás netlačí zadek. Oni tam Čechova uměj, před pár lety jsem neváhal třikrát vyrazit v sobotu v šest ráno na lístky na Tři sestry.
Na Palatě No 6 jsem se naučil, jak je důležité neztrácet klíče.
13. 04. 2013 | 21:48

Luba napsal(a):

Přátelé,
myslím, že nastal čas na slovenské národopisné okénko:

http://www.youtube.com/watch?v=26G86Is3bko

Milan Lasica: Na výstave

Bolo nás jedenásť
Dostal som pozvánku
z Tekovského podzámku
radostne som zhíkol .. hík ..

Vraj je tam výstava
Vraj je tam výstava
všeľudových zvykov

Vystúpil som v Podzámku
predložil som pozvánku
A oni mi kikirikí
ukázali naše zvyky:

Hneď za bránou na nádvorí
jeden chlapík neviem ktorý
dal, aby som bol čulý
preventívne po papuli.

Potom kdesi v poddubí
vybili mi dva zuby.

V zápäť sudom od kapusty
zlomili mi všetky prsty
a tu zrazu
jaj že Bože
už mám v chrbte štyri nože.

Nato v strážnej veži
zlomili mi väzby
a potom mi v zadnom trakte
rozgniavili oba lakte

Keď bol koniec vizity
tak ma kopli ...

... jazzrock, chlapi ..

Tak som s flajstrom na brade
v primeranej nálade
absolvoval výstavu
zvykov nášho ľudu:

Asi to dám k súdu.

http://hudba.zoznam.sk/milan-lasica/piesen/na-vystave/
13. 04. 2013 | 21:49

Luba napsal(a):

Bratov já rád ...

"Tři sestry" od šesti, pane doktore?
Jóóó, ... ach tak :) Fronta na lístky!

Ještě na sebe prozraďte, zda jste sova nebo skřivan, ať jest odhalena velikost Vaší oběti pro umění :)
13. 04. 2013 | 21:59

Radkin Honzák napsal(a):

Ad Luba:
Vždyť víte, že v tuto chvíli (nezapomínejme že náš zeitgeber má stále ještě o hodinu víc) skřivani už dávno spí.
Velikost mé oběti stoupá o to, že dvakrát to bylo v zimě. Ale na druhou stranu, ač jsem nepochytil nic z fyziky od Nikoly Tesly, držím s ním basu, protože má ulici za rohem. A ten měl obsesi, že musel mít všechno v násobcích tří. A uznejte, vstávat ve tři! A v devět už je to všechno pryč.
13. 04. 2013 | 22:12

Radkin Honzák napsal(a):

A taky je to pohodlnější, než stát na Šest sester od tří.
13. 04. 2013 | 22:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy