Máme novou adresu, najdete nás v Rozmarýnu

09. 09. 2013 | 17:47
Přečteno 8386 krát
Redakce Aktuálně.cz se přestěhovala, Holešovicím zůstala věrná

Přestěhovat zhruba padesátihlavý tým, který pro vás vytváří obsah, není jen tak. Akce "kulový blesk", stěhování z holešovické Jankovcovy ulice do nepříliš vzdálené Dělnické, vypukla už minulý týden.Po celé redakci se "objevily" krabice. I v době internetových zpráv si novináři vytvářejí papírové archivy. Spousty, spousty naprosto nezbytných dokumentů, které se musely stěhovat s námi. V Jankovcově jsme je hromadili pět let...Maxík asistentky redakce Jany nakonec zapakován nebyl, editor domácí rubriky Michal Štůsek s ním měl slitování.Logo Aktuálně.cz rozebrané na součástky. Brzy vám představíme nové.Pondělní ráno už na nové adrese. Čtvrté patro Rozmarýnu, Dělnická 12, Praha 7... Trochu dezorientovaní jsme byli.Naštěstí tu máme Katku Severovou, vedoucí kanceláře. O víkendu nám pohlídala všechny šuplíky, zásuvky, paravány, květiny a v pondělí se tvářila, že není unavená.Tohle jsme každý našli na přivítanou na stolku. I šéf náš nejvyšší.Pár věcí bylo nutné poštelovat. Jirka Kropáček, náš šéfgrafik, se toho nebál.Část domácí rubriky v akci. Nalevo Petr Holub, napravo Lucie Kudláčková a Radek Nohl.Editor sportu Jakub Šafránek. Se stolem pro sporťáky sousedí ekonomika. (Petr Kučera a Zuzana Kubátová se nám tu trochu schovávají.)Rychloporada zahraniční rubriky v sestavě (zleva doprava) Zuzka Kleknerová, Petr Jemelka, Martin Novák, Michal Žák.A porada domácí. U malé zasedačky postává politický zpravodaj Jan Němec s šéfredaktorem Pavlem Tomáškem. U stolu nalevo vedle editora Michala Štůska sedí další politická zpravodajka Martina Machová a vzadu Lucie Kudláčková, která pro vás píše o pražské politice. V čele stolu vidíte šéfa domácí rubriky Broňka Pavlíka, v pravém rohu pak šéfeditorku Simonu Holecovou se Sandrou Štefanikovou, která se soustředí na sociální problematiku.Po poradách se na vybalování svých krabic vrhl i šéfredaktor Pavel Tomášek.Výhled tu máme mimořádný. Pevně věříme, že se nám odtud budou psát i mimořádně dobré zprávy...Fotil: Vojta Marek, Aktuálně.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Ta VZT jednotka na stropě je ventilační nebo cirkulační? Nevypadá, že je chladicí.
09. 09. 2013 | 18:08

kokoshka napsal(a):

Velmi zajimave,a kde je pan Stejskal?
09. 09. 2013 | 18:17

open space napsal(a):

silene pracoviste.... dress code udesny...
09. 09. 2013 | 18:23

až dojde na platy... napsal(a):

Ládiku, VZT jednotka je nějaký odposlech z Obzinových časů?
Bakaloš na aktualněm pěkně ušetří za nájem, Rosmarin Building pamatuje stavebně Pakult (který se mezitím už chystají bourat).

Možná nakonec i tu Ruzyněho knihovnu s bazénem přestěhuje do Uhříněvsi na kontejnerový překladiště.
09. 09. 2013 | 18:27

žádnej ňúsrům v Karlin City napsal(a):

kokosko
Ten je v televizi. Na fotce číslo jedna.
Ale je to s nim stejně jax Usámou. Podvrh.
09. 09. 2013 | 18:30

kokoshka napsal(a):

Mne take neni jasne proč jste se stehovali podruhe za dva roky a na co je vam tam team kolem 50 lidi?Jste redakce Assotiated Press nebo New York Times?
Stači tři redaktory-Politika,Sport,Kultura a Maxik,plus sekretařka a uklizečka!
09. 09. 2013 | 18:31

kokoshka napsal(a):

Tady z nas nekdo dela prču?
Kdyby napsali že se stehuje Centrum.cz pochopil bych ten karneval,ale Aktualne.cz je par lidi včetne Stejskala a Lipolda ktere zazračne unikli fotografu,a ješte s sebou tahat počitačove zariženi jak tomu Jirku Kropačku cele metraky kabelu misto toho aby internetovy portal zajištoval zdaleka solidni nezaviz(s)ly provajder?
09. 09. 2013 | 18:43

Karel (taky) napsal(a):

Není vám to blbý, taková adresa? Připomínka levicového dělnického hnutí, počátků ČSSD a KSČM?
09. 09. 2013 | 18:52

kokoshka napsal(a):

Karel(taky):
Autobusove nadraži v Holešovicich a tamtez stanici metra take postavili bolševici!
09. 09. 2013 | 19:00

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Aktuálně se mi vzdaluje, je to navíc protější břeh,
kam chodím zpravidla jen tehdy, když potřebuji něco k počítačům.
09. 09. 2013 | 19:04

kokoshka napsal(a):

Kolektiv je samy mladoch?Rozumim tedy proč p.Stejskal radeji piše a redakuje z domu nebo z chaty!
09. 09. 2013 | 19:12

kokoshka napsal(a):

Ne že by naš šefredaktor byl stary,to v žadnem připade!
Proste mezi mladymi ročniky to je težke neustale byt ve střehu a stihat za nimi,o,my dedkove to chapeme:)
09. 09. 2013 | 19:16

Klaudia napsal(a):

Jednoduše a stručně! Proč tu máme nezaměstnanost? Čtěte!
http://skutecnosti.cz/proc-mame-v-evrope-nezamestnanost/
09. 09. 2013 | 19:38

honolulu napsal(a):

Panove, redakce byla prestehovana pro zvyseni moralni standartu. Jankovcova ulice Holesovicich byla uz kdysi davno (za mojich mladych let) povazovana za rejdiste "nocnich motylu". Tam byvalo pristaviste CSPLO a slecny tam uhanely "namorniky", puvodem z moravske visky, kteri neznali more, ale chlastali Whisky.
Samozrejme, svetove znamy a svetem uznavany arbiter krasne cestiny a vysokeho moralniho standartu (pan Stejskal), na takove ulici nemuze mit adresu.
09. 09. 2013 | 19:42

důvěrné styky jak s kalouskem v mitasce napsal(a):

lulu
Kde je konec ČSPLO a české zaoceánské flotily. Kdyby nebylo Viktora Koženého, mohli jsme zablokovat Suezský průplav a zabránit třetí světové válce (co to tam u vás ten černouš blbne do foroty?) potopením všeho toho šrotu na jednom místě.
Zajeďťe na Bahamy se ho vyptat, máte to kousek.

A vo nočních motejlech už mi vůbec nemluvte. Drahota, česky to neumí, žádné romantické posezení v Alcronu u gin-tonicu.
Spíš manuální provoz jak podle píchacích hodin v ČKD.
Je to v Miami taky taková bída?
Snad jedině že mezi těmi pasačkami decisionmakerů by se něco našlo.
Asistentka redakce se hezky směje.

S aktualněm to vidím tak do prvního pálení, pak se ty nový resource vsáknou.
09. 09. 2013 | 20:02

Baba napsal(a):

Tolik jmen, jen baba chce být pořád babou. Ať se vám tam píše, tvoří, pracuje, jak nejlíp umíte.
09. 09. 2013 | 20:29

Pradědek Čech napsal(a):

Tam to znám, tam je U Vrtule, U Bílého beránka (Hejžup), Ve Včelíně (U Šveců), U Červeného kohouta a furt pryč přes Rohanskou až Na Baterii. Co je tenhle dům bývaly železničářské domky. S Domkáři jsme válčili. My Dělničáři. Také s Plynárníky. Jó to už je dávno. To byly časy.
09. 09. 2013 | 20:56

Baba napsal(a):

My sídlišťáci rozlišujeme Rusy od Arménců a Vietnamce od Číňanů.
09. 09. 2013 | 21:11

stejskal napsal(a):

U vrtule už jsem objevil, pane Pradědku Čechu. To vypadá na slušnou putyku, za mlada jsme takovým říkali "příjemně zaplivaná čtyřka". Holešovice jsou fajn, i když se mění (táta dělal skoro celý život v Dělnické, děda pracoval v Pergamence ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal

P.S. Před mnoha a mnoha lety jsme chodili k Vrtuli do Braníka. Tam to bylo taky fajn.
09. 09. 2013 | 21:19

Baba napsal(a):

Zítra ráno by pršet nemuselo. Mohlo by být ještě o něco aktivněji než dnes dopoledne.
09. 09. 2013 | 22:02

JenTak napsal(a):

Doporučuji restauraci U slunce. To je kousek od vrtule, ze které je tuším žrádelna pro důchodce. Už jsem v Holešovicích ale nebyl hezky dlouho. Jinak neexistuje hospoda, kterou bych tehdy neznal... Chudák játra (i mozek).
Jinak lituji veškeré osazenstvo Aktuálně. Móda kanceláří kde je na každého vidět a kde když někdo trpí větry, tak to cítí všichni, je hrozná.
Má šéf svoji budku pro intimní prdění?

Jen tak pro osvěžení paměti zkusím část od Jateční po Dělnickou jak kdysi existovaly putyky. U garáží, Na samotě, U vrtule, U zlatého slunce, U soudků, Na střelnici, roh Dělnicé a Osadní?, Ve včelíně, Automat Maniny, Na baterii.
09. 09. 2013 | 22:12

Odol napsal(a):

Ale rozlišovat jednotlivé čtenáře svých diskusních glos je ještě větší vymoženost, než nad texty jiných diskusních příspěvků tušit jejich pisatele.
09. 09. 2013 | 22:20

Pradědek Čech napsal(a):

Stejskal,

dobrý den p. Stejskale. Já bydlel v Dělnické 27 let, prakticky od svého narození. Holešovické hospody znám spíše jako kluk, který tam tátovi chodil se džbánem pro pivo. Na Holešovice, hlavně od Jatek až po Trojský most, mám mnoho vzpomínek. To bylo naše loviště. Hlavně nábřeží Vltavy. Dříve to byla průmyslová čtvrť a eldorádo. Dnes je tam mnohem kulturněji a čistěji. Tak ať se vám tam líbí.
PS: Nedávno jsem se odstěhoval z Prahy a předtím jsem si ještě milované Holešovice prošel. Zastavil jsem se U Námořníka v Jankovcové. Byla to nádhera. Zastavil se tam čas.
09. 09. 2013 | 22:28

Richard napsal(a):

až přijde další vlna hospodářské krize, tak z toho okna se bude krásně skákat...
09. 09. 2013 | 22:54

Pradědek Čech napsal(a):

Jen Tak,

na rohu Osadní a Dělnické bylo U bílého beránka, neboli Hejžup. Na rohu domu je v prvním patře znak s beránkem.

Bohužel strašně bojuji s pamětí. Vzpomínám si ještě na U Ungrů, na rohu Komunardů a U průhonu (dům už tam není. Potom U Uranie. V Domovině, Na střelnici. U Červených domů, U Hamburgu.

Slyšel jsem, že za První republiky bylo v Dělnické 27 hospod a také vinárna se slečnami. Vinárna byla ve druhém domě od rohu Komunardů a Dělnické.

Do Automatu Maniny jsem chodil jako kluk každý den pro svíčkovou se šesti za sedm korun. Byl toho plný ešus. Strašná dobrota. Humrové chlebíčky z pravé chatky za 2 Kč 10 h. Vynikající.

V Domovině měli kámoši o sobotách sraz s usárnama před odjezdem na čundr do Brdů. Později už většinou v hospodě zůstali až do neděle. I s usárnama.

No nic. Vše již pros..o, jdu s tvrdým spát. Tě pr...l Cyráno.
09. 09. 2013 | 23:58

jozka napsal(a):

Hm... nova adresa, udernejsi clanky. Co takhle napsat clanek, kde bude v titulku napsano, ze v cernych neco klici?
10. 09. 2013 | 07:33

JenTak napsal(a):

Pradědek Čech
Doplním - U anděla (hned vedle U bílého beránka v Osadní), U přístavu, U námořníka, Na křižovatce, U raka, U Poupětky, V Hájích...
10. 09. 2013 | 10:22

Pradědek Čech napsal(a):

Jen Tak,

bezva, úplně mě ty vzpomínky dostaly. Jak jsem psal, v Holešovicích jsou to klukovské.

Vzpomínám na hospodu v osadní, blízko jatek. Malý Vašík od sousedů, milovník koní, seděl hodiny na kozlíku pivovarského povozu před hospodou a držel opratě valachů, zatímco pivovarští pili pivo uvnitř po složení sudů do sklepa.

Pan Švec, hostinský od Šveců (Ve včelíně), velký muž se zástěrou a čepičkou, vyjde ven a zalévá dva oleandry v půlsudech s kobližky před vchodem. Prohodí pár slov s řezníkem naproti (je tam dneska pizzerie), sedícím před výlohou svého řeznictví, pozdraví se s krejčím, který kouká z okna v prvním patře nad řeznictvím. O nedělích. Kluci a chlápkovi chodí se džbánem pro pivo po obědě a před hospodou chrstnou do ulice vodu na chlazení džbánu.

Jdu domů okolo půlnoci kolem hospody Ve včelíně, kde to hučí jako ve včelíně a dva esenbáci, jeden dlouhý tenký a druhý malý, mají povinnost zajišťovat zavírací dobu. Dlouhý otevřenými dveřmi volá dovnitř, ve jménu zákona se rozejděte, malý to jistí z venku. Nikdo v hospodě na ně nereaguje. Odcházejí.

Jako student a později znám hospody z centra, atd. Do Holešovic jsem se vrátil až po plyši. Asi pět let jsme měli podnik na rohu Dělnické a Osadní.
10. 09. 2013 | 12:59

stejskal napsal(a):

Hezky se to čte, pánové Pradědku Čechu a Jen Taku. Díky.

Libor Stejskal

P.S. Pamatuji se, jak mně táta poté, co se vrátil z holešovické práce, občas vyprávěl o pánovi, co sváží na voze s koňmi odpadky. Moc rád jsem to poslouchal, u nás na Pankráci už tehdy koně moc nejezdili.
10. 09. 2013 | 14:02

Pradědek Čech napsal(a):

Pane Stejskale,

jsem rád, že se vám naše vzpomínky líbí, i když se cítím trochu provinile, že to tady trochu zanáším něčím, co asi většinu nezajímá.

Já v mládí zažil ještě dost koní na ulicích. Je to tím, že jsem o pár let starší než vy a také Holešovicemi, kde byla jatka, pivovar, mlýny, udírna ryb, přístav a mnoho továren, dvorů a živností. Kromě piva se koňmi rozváželo i uhlí. I u těchto koní Vašík sedával na kozlíku a držel opratě. Nejvíc legrace jsme jako kluci užili s pošťáky. Poštovní vůz táhl jeden kůň a pošťák seděl za jízdy vepředu na kozlíku. Většinou jezdili svižně. Vzadu měl poštovní vůz stupátko, a to bylo naše. Za jízdy doběhnout vůz, naskočit a vézt se. To ostatní kluci, kteří zůstali na chodníku, aby byla legrace, hned začali křičet unisono: za vozem, za vozem. Tohle pošťáci nesnášeli a začali zuřivě švihat bičem dozadu.

Na toho odvážeče odpadků si přesně nepamatuji, ale asi to byla figurka, jakých bylo dříve hodně. Metaři, které jsme dráždili, až nám předvedli své vystoupení, invalidy, domovnice, blázny. Lidé se dost znali a život byl pestrý ve své různorodosti. Náš činžák také žil společenským životem. Mikuláš a Vánoce byly veselé a rodiny se většinou bavili společně.
10. 09. 2013 | 17:17

Michal Macek napsal(a):

delnicka je dobra adresa :) tam sem jezdival za jednou slecnou :) a delaji tam dobre chlebicky v lahudkach na krizovatce :)
10. 09. 2013 | 18:59

Michal Macek napsal(a):

ale jak se rika - lepsi 2x vyhoret... :)
10. 09. 2013 | 19:00

Michal Macek napsal(a):

Pradědek Čech

postovni dostavnik? vy ste bydelel v holesovicich v 18 stoleti? :)
10. 09. 2013 | 19:02

Babababa napsal(a):

Milá Máňo, nám bavlnkářům se, že nevíme, o čem mluvíme, stává často. Ale virtuálníkům ještě častěji.
11. 09. 2013 | 09:16

JenTak napsal(a):

Michal Macek
Česká pošta ještě za I. republiky rozvážela poštovní zásilky na krátké vzdálenosti poštovními vozy taženými koňmi (nezaměňujte s poštovními dostavníky!). Během války, kdy byly Němci zabaveny veškerá motorová vozidla pro potřeby fronty a válečného průmyslu, to pak bylo naprosto běžné.
Poštovní zásilky přijely vlakem a dál byly rozváženy již poštovními vozy taženými koňmi. Nepochybně tato situace přetrvala i do poválečných dob, kdy byl nedostatek motorových vozidel.
Věřte nevěřte. Podrobnější informace vám dodá ředitel pobočky poštovního muzea ve Vyšším Brodě, pan Luboš Kocman. Doporučuji návštěvu tamního Poštovního muzea v areálu kláštera Cisterciáků.
11. 09. 2013 | 23:44

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 14:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy