Koupíme vám v trafice noviny. No vážně

22. 10. 2008 | 15:30
Přečteno 3479 krát
Nechceme, abyste platili za něco, co můžete mít zadarmo.

Možná už jste se v televizi, rozhlase či při silnici potkali s reklamou na Aktuálně.cz. A možná, možná už jste naši kampaň - první velkou na náš zpravodajský deník od vzniku v roce 2005 - potkali i v trafikách.

Ten nápad se vlastně nabízel. Pokaždé, když jsme se s někým bavili o výhodách internetu, shodli jsme se, že je to hlavně rychlost předávání zpráv a prakticky nulové výdaje, který na "zakoupení" informace musí čtenář vynaložit.

Provozovatelé Aktuálně.cz pak spolu s odborníky z reklamky posunuli nápad dál. Vymysleli zcela ojedinělý způsob outdoorové komunikace.

Výsledkem je, že ve dvaceti trafikách po Praze teď rozdávají promotéři Aktuálně.cz zdarma tištěný deník MF DNES zákazníkům, kteří si tento deník přišli do trafiky koupit. Akce potrvá do čtvrtka.

Možná je to kontroverzní nápad. Ale nám šlo o to upozornit netradičním způsobem čtenáře tisku, že už nemusejí jen čekat, než jim noviny přinesou "včerejší zprávy".

Co si o tomhle nápadu myslíte vy? Pobavil vás, přiměl vás zamyslet se, anebo se vám prostě nelíbí?

null
null

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tomas JP napsal(a):

Což o to, vtipné to je, ale MAFRA to asi náklad nezvedne a tento typ srovnávací reklamy, popř. zlehčovací reklamy, je asi taky nepotěší... Ale nechť se brání sami. Vířením vody by tomu dali jen publicitu, že.
22. 10. 2008 | 16:14

Pobo napsal(a):

Občas sice nechápu, proč se zrovna ten nepříliš rychle aktuální int. zprav. server jmenuje aktuálně.cz. Tedy marketingově vynikající název to jo, ale často (co se týče rychlosti) skutek-utekl.
Že byste aktuálnost dohnali rozdáváním tištěné konkurence se předpokládat nedá. Ale o to nejde, důležitý je marketing, ne obsah a rychlost, že?

P.S.:
Znám jednu výhodu tištěných médií oproti internetovým: Na záchod by asi nebylo příliš praktické sebou tahat počítač (byť jen notebook). :o))
22. 10. 2008 | 16:17

vlk napsal(a):

Docela dobře s e bavím! Tím nápadem.

Ale věc má dopad, jen když má dostatečnou nejen myšlenku, ale také velmikost. Proč jen dvacet trafik?

A popravdě- proč jen jeden deník?

A proč obdarovaného k tomu nepotěšit kalkulací že jedno číslo deníku, který s eteď válí na mém stole stojí 10Kč, takže měsíčně je to někých 220 Kč, zatímco připojení na internet stojí XY ? Jo a k tomu bych ovšem dobral do party nějakého poskytovatele internetu, ať s e také podílí. Ale je to jen takové rychlé přemýšlení, co s tou myšlenkou, koncem šichty.
Protože jako forek je to prima, jako účinná reklama na nové klikače vašich reklamních bannerů nikoliv.
22. 10. 2008 | 16:43

vlk napsal(a):

Jo a teď koukám, na tu kočku, co ty Frontu rozdává. Tak ta je tedy podařená!
A vidím,ž jste ji také oblékli do aktuální barvy dneška - tedy oranžové! Hm.
No ale vidím také, že vlajka nad stánkem je v modré! Tedy v bavě včerejška.. I vy filutové!
22. 10. 2008 | 16:47

třebaKarel napsal(a):

Vlku , tolik jsem spěchal , ale jste rychlejší pistolník .Blahopřeju .
Od tý bych vzal i Rudý právo a vypotácel se beze slova ven .
tK
22. 10. 2008 | 17:17

třebaKarel napsal(a):

Pane Stejskale , ten nápad se mi moc líbí ,ani ne že by bylo potřeba abychom se o daný zprávě hádali o den dřív , ale hlavně že tyhle mastodonti budou muset něco měnit . A to je příležitost , aby se aspoň něco zlepšilo .
Jen jste mohli tu spanilou slečnu postavit někam dál od jogurtů a mlíka .Příště .
Hezký den Vám i Vašim kamelotkám .
tK
22. 10. 2008 | 17:22

Zach napsal(a):

Copak mlíko a jogurty,ale toho chlastu za slečnou,to se asi nebude moc líbit panu pimáři KN :-)))
22. 10. 2008 | 17:32

Zach napsal(a):

Ježíš,sorry pane primáři...
-----------
22. 10. 2008 | 17:34

třebaKarel napsal(a):

Zachu , vidíte jak jde všechno podat dvěma způsoby . Co třeba říct panu primáři , že stánek je umístěn tak , aby zásadním způsobem ztížil
nákup alkoholických nápojů nejen mladistvým , ale celé populaci ?
Mimochodem myslíte že ty jogurty a chlast vedle sebe mají vymyšlený jako když nakupuje máma v mlíkárně , táta se nudí a okem sklouzne do putyky ?
Vlku ,
Je Vaše slovo "VELMIKOST "překlep
nebo jinotaj ? :-)

tK
22. 10. 2008 | 17:41

Al Jouda napsal(a):

Ty rozdané noviny se započítávají trafikantovi do tržby ?
22. 10. 2008 | 18:34

vlk napsal(a):

třebakarel

,-)) Vyúadal bych jako literát neotřelých příměrů, kdybych ře že velmikost byl elegantní jinotaj. a docela by to v kontextu následné rpeliky bylo ok.

jenže,no pravda, jako v ždy tristní jest - překlep.
Podobně jako ta kočka. Ta by mi tak , s e silně zachmuřeným výrazem, nabídla tu MfD a myslela by si nejspíš o tom, že bych spíš měl číst tiskovinu Spolku přátel žehu.. A pokdu by odpověděla na moje Nashledanou , pak jedině stylovým -Světlu vstříc! strejdo.

život mužskýho je holt samej ústrk.
22. 10. 2008 | 18:47

třebaKarel napsal(a):

Brečim smíchy . Fakt . tK
22. 10. 2008 | 19:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Karle,

po pravdě řečeno s tím nemám vůbec nic společného. Slyším to dnes poprvé stejně jako Vy a ani nejsem autorem tohoto textu. Ale jsem samozřejmě rád, že se Vám i několika dalším diskutujícím ten nápad líbí.

Libor Stejskal
22. 10. 2008 | 20:19

Karel III napsal(a):

Nejdříve začnu tím prvotně nejupřímějším výkladem: Jedná se o propagaci nejlacinější Mladé fronty Dnes aktuálně.cz
Nešťastný pokus o vtip se satirickým přesahem.
Dále jsem tady v diskusi zahlédl názor, že dnes je v módě oranžová. To nevadí, té slečně to sluší.
Modrá je dobrá.
Nicméně barvy nejsou odpovědny za mylné přesvědčení natěrače, že právě jejich přisvojením to někomu natře, natož na věčné časy.
Neumím posoudit jestli je aktuálně.cz šéfem a to zcela jistě mezi českými zpravodajskými servery a výrazné v měřítku světovém.
Oblíbil jsem blogy osobností a především jejich dle kodexu mazanou diskusi. Možná bych uměl i napsat proč, ale trvalo by mi to dlouho. Zda-li by to bylo dlouhé, nevím. Stručně: Pro ty kecy na podstatně vyšší úrovni než je běžně v "českém elektronickém Hyde Park" ke čtení, krajané a rodáci...
Vše dobré
22. 10. 2008 | 20:41

Komančov 008 napsal(a):

Co ja vim ja jsem si i za komanče po 68 prostě noviny nekupoval proč taky někdo si je koupil a stačilo se podivat na natpis a člověk věděl o čem se tam píše .Ja vždy radši poslouchal radio a ruzne stanice nejvice ty štvave asi mě nakazily .V 89 jsem si kupuval lidovky a taky jsem uš davno přestal taky se stačilo podivat na natpis a zase člověk věděl o čem se píše .Internet ten mam a ne dlouho nějak jsem si na něj zvyk ale taky si někdy přečtu jen nadpisi a zase si myslim uš je to zase tady zase vim o čem se píše.Ještě ,že ten internet neni jen o tom co kdo píše vždy se da najit něco co člověka zaujme.Informace jsou asi to nejcenější co se na internetu nabizí a nejhorši je na tom to ,že se tam daji najit i spětně to je smula pro některe populisty.Co převraci svoje životní postoje v zakladu ono se totiš všichni měnime ale kotrmelce mi vždy připadaly divne.
22. 10. 2008 | 23:16

Skogen napsal(a):

Co si myslím? Možná bych si Mf Dnes vzal, kdyby byla s nějakou zajímavou přílohou. Tuhle jsem si Mladou frontu Dnes dokonce i koupil - DVD s divadlem Járy Cimrmana jsem neodolal. Plátek samotný však letěl rovnou do koše, nechtěli byste prodávat rovnou levná DVD?
23. 10. 2008 | 07:37

Zach napsal(a):

tk:tak zásadně stížený prodej alkoholu jsem zažil zatím jen v Norsku a Švédsku,navíc narazit na hospůdku s plzničkou za bratru cca 260 Kč,tak to Vás přejde chut' i po hodně dlouhém půstu....
23. 10. 2008 | 08:38

dfg napsal(a):

<a href="http://www.bagsclothes.com"> Gucci Backpack</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Coach Signature Handbags</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Oakley Sunglasses</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Gucci Sunglasses</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> ED Hardy Belts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Coach Backpack</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Gucci Designer Handbags</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Cheap Ray Ban Sunglasses</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Gucci Belts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> ED Hardy Belts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Prada Wallets</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Cheap Gucci Duffles</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Book Bags</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Polo Ralph Lauren Shirts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Burberry Bedding Set</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Burberry Scarf</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Cheap Lacoste Shirts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> China Loacote Knockoffs</a>
06. 12. 2010 | 13:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy