Palasovi v patách, aneb tenkrát na Cvilíně

25. 11. 2008 | 15:45
Přečteno 14728 krát
Doznání ke stalkingu Jaroslava Palase

Dříve, než na nás hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas pošle policii, jak pohrozil v Právu, chceme úplně a bez mučení doznat, jak to bylo.

Pan hejtman se nechal prostřednictvím tohoto listu slyšet, že prý reportéři Aktuálně.cz sledovali jeho obydlí, jeho rodinu i jeho samotného!

Velmi rádi bychom pana Palase "monitorovali" a byli mu neustále v patách, jak naši práci deníku Právo vylíčil. Je to výzva pro české šéfredaktory, aby neškudlili. Sledovat naše politiky by se jistě vyplatilo, i jedno náhodné setkání s hejtmanem Palasem přineslo zajímavé poznání.

Blíží se šestá hodina večer, vyrážíme na bezmála pětihodinovou cestu na sever Moravy, poptat se, co si o novém hejtmanovi myslí tamní lidé. Ostatně - už dlouho nám vrtá hlavou, co bývalý ministr dělal tři roky po odchodu z vysoké politiky a proč se na to Palase nikdo neptá...

Bereme první hotel, co se na internetu namane.

Ráno před osmou sedí v restauraci hotelu Cvilín u snídaně dva muži – a vida! Jedním z nich je Jaroslav Palas.

Týden nebral mobil, neodpovídal na esemesky s žádostí o rozhovor, takže využíváme příležitosti a ptáme se, zda si na nás udělá během následujících dvou dnů čas. "Dobrá, zítra v poledne," říká.

Oba muži od té chvíle tlumí hlasy, při hovoru se k sobě naklánějí, aby nebylo rozumět, o čem si povídají. Asi to nebude ranní tlachání nad šálkem kávy. Jsme to ale zelenáči. Kdybychom byli zticha a poslouchali... No, alespoň jsme se zachovali podle etického kodexu naší redakce (zde). Odposlouchávání není povoleno.

Co teď? Vyfotit je a riskovat, že se Palas naštve a slíbený rozhovor zruší? V tu chvíli se ale Palas zvedá od stolu a ochotně se nechá vyfotit na terase hotelu. "Jsem tady se svým kamarádem," říká a přátelsky líčí, jak mu vykradli auto včetně jeho mysliveckého průkazu a zbrojního pasu.

null
null


S kým to tedy pan Palas sedí? Ptáme se prvního člověka, zda nezná toho muže. "Samozřejmě, to je pan Tesař ze Silnic Morava."

Zajímavé... Teď však není čas se v tom šťourat. Přes den mluvíme s řadou lidí a pendlujeme mezi Krnovem, Městem Albrechtice a Bruntálem. Ráno nás v Ostravě čeká volba hejtmana a slíbený rozhovor s Palasem.

Konečně je čas podívat se na web, co je ten Tesař vlastně zač. A ejhle – opravdu je jednatelem firmy Bögl a Krýsl, Silnice Morava. Firma usiluje o stavbu kamenolomu a v současné době o tom rozhoduje kraj. Navíc hlavní náplní firmy je stavba silnic – jedna z Palasových priorit. A aby toho nebylo málo – firma podle rejstříku sídlí hned vedle domu Palasových. A navrch ještě třešnička: podle katastru onen dům vlastní firma, jejíž jednatel se jmenuje Jakub Horáček – že by shoda jmen s bývalým Palasovým poslaneckým poradcem... O co tady sakra jde?

Druhý den ukazují komunisté svojí moc a volí nového hejtmana - Jaroslava Palase (článek zde).

Po třetí hodině nás konečně zve do své nové kanceláře. Je vstřícný, usměvavý. Novopečený hejtman ochotně a obšírně vysvětluje koalici s komunisty, postoj k přehradě v Nových Heřmínovech, bravurně vysvětluje machinace kolem Setuzy, nezaskočí ho ani dotaz na jeho tragické středoškolské výkony (rozhovor zde).

Jakmile však přijde řeč na schůzku na Cvilíně, odmlčí se, přátelský výraz mizí. Říkáme si, škoda, že nemáme kameru – změna výrazu v Palasově tváři po otázkách na schůzku s panem Tesařem by vypověděla mnohé. Palas kličkuje, je nervózní, mračí se. Na rozdíl od Setuzy, na takový dotaz odpověď připravenou neměl. Schůzku bagatelizuje, o kamenolomu se nebavili. Konec, šmitec (článek o tom zde).

Teprve po rozhovoru, pozdě odpoledne, bychom si měli konečně kolem Palase dle jeho slov "zamonitorovat". Kde že to bydlí se svojí rodinou a jak blízko je sídlo firmy muže, s nímž hejtman snídal? Je ale už tma, prší, fotograf se vzpouzí.

"Vy grázlové novinářský, vypadněte," odhání fotografa při focení Palasova domu jakási žena. "Vy jste paní Palasová?" Prý není, ale zavolá na nás policii. Nevadí, jdeme se ještě podívat na sídlo té firmy.

null
null


Vchod je ze souběžné ulice. I tady narážíme na hlídací ženu. "Odejděte, kdo jste?" vrátná oslňuje fotografa obří baterkou, posléze do něj strká, nakonec ho chce zavřít v areálu firmy. V rychlosti a za tmy vyfocena aspoň cedulka firmy na zdi domu sousedícím se zahradou Palasových. Vrátná sleduje fotografa až k autu a svítí si na poznávací značku. Je pozdě, zítra musíme být v Praze, vyrážíme z Krnova domů (reportáž zde).

Následující týden publikujeme na Aktuálně.cz článek o setkání Palase s šéfem stavební firmy.

V reakci na tento text Právo píše: "Na server Aktuálně.cz, který se zprávou o setkání hejtmana a podnikatele přišel, se Palas zlobí. 'Jeho redaktoři mi byli neustále v patách, monitorovali můj pohyb, můj dům, mou rodinu. Zvažuji, že se kvůli tomu obrátím na policii,' naznačil Palas."

Takže, pane Palasi, jen do toho. Rádi policii popíšeme, jak jsme vám byli v patách.

Eliška Bártová a Ludvík Hradilek

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Boethius napsal(a):

K čemu, že? Neumíte česky?
25. 11. 2008 | 15:56

jau napsal(a):

celkem ftipne...
25. 11. 2008 | 16:00

jakub napsal(a):

Není co dodat a o čem spekulovat.
Platí staré známé "Kudy chodil, tudy kradl, je to sociální demokrat".
Víme, jak se choval při prvním žíru u koryta. Dokážeme si představit, jak se bude chovat při druhém žíru u koryta.
25. 11. 2008 | 16:20

bobr napsal(a):

Vy novináři dovedete být odjakživa pěkné "štěnice", zejména když nejde o vašeho favorita. Málo platné, pořád jste ještě za služby placeni pravicí. Když to zkusil fotograf Blesku na Topolánka s kočárkem, se zlou se potázal. A byl klid. Pravda, Palas není Topolánek.
25. 11. 2008 | 16:21

lola napsal(a):

nezika se marne novinarske hijeny udelali jste to taky tosenovskemu
25. 11. 2008 | 16:23

Martin napsal(a):

Dobre ti tak Palasi, alespon uvidime jak to s tema lidma vůastne vidis a s tema komancema taky.
25. 11. 2008 | 16:37

ms napsal(a):

Jestli tohle je investigativní žurnalistika, tak to se velmi mýlíte....žádné fakta...připadá mi to spíš jako takový "fejeton"...najměte si Janu Lorencovou a to uvidíte to "tóčo"...na mě ten článek spíš působí jako "najatý" určitými vlivnými skupinami (kterými nevím)...který má ovlivňovat veřejné mínění...prostě článek o ničem...kdyby jste šli do hloubky tak by jste určitě narazili i na jiné..., ale to dá práci prohrabovat se ve vzájemných provázaných firemních vazbách, kde v jedné dozorčí radě sedí "anděl s ďáblem" (ODS a ČSSD)....Palase nemusím, ale pokud chcete opravdu rozjet něco zajímavého pak rozhodně tento "manipulativní" nic neříkající článek to rozhodně nebude.
25. 11. 2008 | 16:38

Gala napsal(a):

Trapné, trapné, trapné......
25. 11. 2008 | 16:40

pepe napsal(a):

No ono je to trochu jinak.Fotograf Blesku se naklonil s aparátem těsně nad miminko a bez dovolení ho chtěl vyfotit.Topolánek v tu chvíli ani nevěděl,kdo to je...Bránil by se asi každý.....Redaktoři Aktuálně fotili jen barák zvenku...Ale jde o něco jiného..
Ráth,Paroubek,Dryml,Palas a další"lidumilové",kteří dělají vše pro obyčejné lidi,rozdávají poslanecké platy (dělá tedy Ráth něco v parlamentu?),jsou nepostižitelní.Jsou naši.Jsou tu pro nás "obyčejné lidi".Novináři jsou proto říká hyeny,když jdou po politicích ČSSD..lidových mužů.Když to samé udělají politikovi z ODS,řvou zde socky jak "opičáci",že je vše v pořádku a co si to ta ODS dovoluje.Ona dělá pořádek,který je namířen proti nám "obyčejným lidem".Ono to tak,ale není....Pořádek je v demokracii prostě jen pořádek.Padni komu padni a trefená husa se vždy ozve....
25. 11. 2008 | 16:50

JP napsal(a):

Ve Vašem článku je hodně zajímavostí,jak jste věděli,že pan Palas je na snídani Na vyhlídce - Cvilín,která je na opačném konci,kde Palasovi bydlí a také jaké jste měli štěstí,že Vám dotázaný člověk řekl s kým snídá.
Měli byste se zajímat o důležitější věci,které mají smysl pro obyčejné občany. Proč se neustále zdražuje energie a přitom jaké mají platy a odměny pracovníci ČEZU.Jsou jistě důležitější a pro občany závažnější věci o které byste jako novináři se měli zajímat.
25. 11. 2008 | 16:54

Topolánek napsal(a):

Holt bolševici musí zase špiclovat.
25. 11. 2008 | 16:56

Ládik napsal(a):

Na vojně nám velitel sděloval na rozkaze: "Máte po žížalkách!" A Pallas může být jednou velitelem Aktuálně. Nomen omen, zplodil ho Zeus.
25. 11. 2008 | 16:58

Vasja napsal(a):

Ruky preč od Palasa, bo se zde zjeví socan vlk.
25. 11. 2008 | 17:06

KT napsal(a):

Jeste jsme si bohuzel v nasi male zemi neujasnili, ze podobne schuzky jsou proste pro politiky v techto funkcich - a to napric celym politickym spektrem - jednoznacne neprijatelne, bez ohledu na to, jak se k nim novinari dostali...
25. 11. 2008 | 17:11

hc napsal(a):

Je to prázdné plácání, navíc sepsané negramoty (píše se "šmytec", s ypsilonem). Ale od hloupých, nevzdělaných a k čemukoli ochotných lidí, kterými redaktoři Aktualne zjevně jsou, nelze nic lepšího čekat.
25. 11. 2008 | 17:16

ferdys napsal(a):

Koukám pravicoví reakcionáři se můžou zbláznit vzteky!!!Jen houšť a větší kapky ať zblázní vzteky!!!
25. 11. 2008 | 17:18

ferdys napsal(a):

Koukám pravicoví reakcionáři se můžou zbláznit vzteky!!!Jen houšť a větší kapky ať se zblázní úplně!!!Opraveno.
25. 11. 2008 | 17:21

jiří napsal(a):

Moc by mě zajímalo, jestli tihle šerlokové zkoušeli rozplétat vazby mezi byznysem a politikou třeba v Bendlově středočeském kraji... nemuseli by jezdit tak daleko a výsledky by byly ohromující... jo já zapomněl, on ten Palas byl kdysi v KSČ - no tak to je jistě exemplární svině a my to těm voličům musíme pořádně omlátit o hlavu... my, osvícení...
25. 11. 2008 | 17:24

františek dobrota napsal(a):

Neuvěřitelně ubohý článek, který by určitě neotiskli ani v Blesku, protože to je ubohé mlácení prázdné slámy. Pan Palas byl na snídani v podstatě se svým sousedem, jako chodí desetiticíce obyčejných lidí.... V době kdy se stal sousedem pana Palase, tak byl pan Palas ještě pouhým členem ČSSD bez jakékoliv funkce. To se aktualně skutečně nepovedlo.....
25. 11. 2008 | 17:24

volič napsal(a):

... a co jste čekali ..? kdo se dostane ke korytu udělá si zákony tak, aby se dostal většímu korytu ... a po čase jsou volby a ti druzí se dostanou ke korytu ... to je koloběh života ... my to všechno uživíme ..
25. 11. 2008 | 17:43

jato napsal(a):

Co jsme si zvolili to máme. Ale až skončí, nebu už co ukrást nebo zmrvit. Může přijít čistá duše.
25. 11. 2008 | 17:46

Josef Hrabůvka napsal(a):

Lol, při čtení těchto komentářů vážně žasnu. Proč ho probůh obhajujete? Vždyť kolem toho člověka visí ve vzduchu tolik otazníků, že vážně nechápu, kde vzal tu drzost k návratu do politiky.

Ale než aby si to většina komentujících připustila, tak radši odvádí pozornost na jiné politky (neříkám, že bez poskvrnky). A i kdyby ti dva redaktoři byli placení třeba Dalíkem, tak vám po tom nic není, nikdo vás nenutí to číst. Haló noviny jsou tu pro vás vždycky.

Další věc je, že většině zde vadí, že se do něj strefují proto, že je to komouš. To je ale přeci v pořádku, protože to nemůže nechat chladným nikoho, komu je víc než patnáct a má aspoň půlku mozku. Ještě navíc, když se bavíme o kraji, který dostal za totáče takové kapky.
25. 11. 2008 | 17:48

vena napsal(a):

100 dní hájení, to vám taky nic neříká, že? Jenže lidi už si umí i tyto tendenční články vyhodnotit. ODS nemá šanci.
25. 11. 2008 | 17:51

Noe napsal(a):

Milý Véno či milá Véno. Za sto dní hájení se dá rozkrást, rozkulačit a vytunelovat hodně moc. Za sto dnů, se dají změnit zákony tak, že už nikdy nenapíšete ani slovo přes internet, protože vládnoucí strana to všem zakáže. To není fikce, to jsou reálná nebezpečí, pokud se moci zmocní Palasové a jim podobní. Proto u těhle dacanů by nemělo platit žádné hájení. Ani den. A navíc - to není vláda, tady 100 dnů neplatí!
25. 11. 2008 | 17:59

tom napsal(a):

dovoluji si předat adresu s peticí "nechceme si zvykat na komunisty" Myslím,že se tohoto článku týká. http://www.viteznyunor.cz/P...
25. 11. 2008 | 18:09

františek dobrota napsal(a):

Vážený pane Noe, mezi časově vytíženými lidmi je naprosto normální, že se lidé scházejí ráno v poledne a třeba i večer. Na pracovní snídani se svým sousedem se dá vyřešit spousta věcí a nevidím na tom nic závadného. Spíše mne zaráží, že aktualně je za mrzký peníz schopno psát o p. Palasovi každý den ráno v poledne a večer......
25. 11. 2008 | 18:15

petr napsal(a):

novináři, jste ale blbouni
25. 11. 2008 | 18:25

Petr Havelka napsal(a):

Novináři nejsou blbouni, blbouni jsou ti co obhajují Palase. Asi jste zapomněli, že tento pán dělal za svého ministrování velké "kšefty" na pozemkovám fondě a o Českých lesích ani nemluvě. Do očí bijící levárny :(
25. 11. 2008 | 18:35

Petr Havelka napsal(a):

http://stoppalas1.blogspot....

Nebudu vám tady hledat všechno, googlujte si sami
25. 11. 2008 | 18:39

Petr Havelka napsal(a):

http://stoppalas1.blogspot....

Nebudu vám tady hledat všechno, googlujte si sami
25. 11. 2008 | 18:40

Kamil napsal(a):

Jen člověk naivní, nebo neznalý života si může myslet, že podnikatelé nevyužijí každé slabosti zvolených zastupitelů.
Každý přece ví, že nejlepší zakázky jsou státní, kde nikoho nebolí navyšování rozpočtu.
Na druhou stranu, s kým se Palas sešel je jeho věc, i o čem se bavili. Důležité je pohlídat si transparentnost jednotlivých zakázek, což bývá o dost náročnější, než šmírovat u vchodu.
Hezký večer.
25. 11. 2008 | 18:51

Radulescu napsal(a):

lol...."Takže, pane Palasi, jen do toho. Rádi policii popíšeme, jak jsme vám byli v patách.- děláte si prdel vy pravicoví kkůtci? tady jde akorát vidět,že jste to ještě nepřekonali tu prohru :DDDDD se tu řežu smíchy lolci z aktuálně.cz
25. 11. 2008 | 18:58

AdVy napsal(a):

Bolševik dokázal většině národa dokonale vypláchnout mozky a ti to v genech předávají svým dětem, nikomu nevadí že si stále stejní (bývalí)neustále domlouvají mezi sebou výhodné kšefty a na společnost z vysoka kálí. Pořád opakujeme staré chyby a bývalé nomenklaturní gaunery postrkáváme na nejvyšší posty, ta naše republika je vlastně čím dál víc rudá ale pod jinou barvou kabátů.
25. 11. 2008 | 18:59

Jan napsal(a):

Re kamil:
ale že je Palas prevít, s tím už nic nenaděláte. Prostě typický vylůlánek z ČSSD...
25. 11. 2008 | 19:04

Jarda napsal(a):

Kecy, kecy ... Proč si redaktoři myslí, že právě toto sdělení mě zajímá. Tolik ořemrštěných snah jsem už četl, ale konec nikdy. Vlezlost t.zv. redaktorů je zarážející, asi nemají jinou práci, jak sledovat lidi. Palas mě nezajímá, jestli něco prošvihne, ať mu to místní spočítají. Když nemáme policajty, tak jsou tu snaživí redaktoři, když si třeba vzpomenu na Venclíka v Brně, jak mu to redaktoři oslazovali, jaký byl konec? Bláto a hnůj - hřiště redaktora.
25. 11. 2008 | 19:05

Tom napsal(a):

Nevím,co si myslet o Palasovi a Emerové.Oba vypral pro blbost už jednou Paroubek sám.
Nebo se snad soudruzi poučili z krizového vývoje??
25. 11. 2008 | 19:06

Zacheus napsal(a):

V každém případě se zdá,že se pan Palas umí v životě otáčet...
25. 11. 2008 | 19:08

Vencaremca napsal(a):

Vážení autoři článku,

vaše ironie není na místě. Zapojte laskavě dalšího denunciátorku p. Slonkovou a jste komplet. Levice je pro vás zřejmě "mor" a vůbec si nepoložíte otázku, proč řada lidí levici volí. Nemakačenkové, neschopové, ludry, asociálové...ano modré termíny. Jste hlupáci, pardon!
Ps. Modrá strana přišla především o střední třídu, tak si to laskavě srovnejte v hlavě a nestraště minulostí Palase, či dokonce návratem komunistů!
25. 11. 2008 | 19:21

Josef Hrabůvka napsal(a):

Radulescu: Tahat tady levicovost/pravicovost může jen naprostý omezenec. Podvodník je podvoník, ať je pravičák nebo levičák.

Ale když už jste to vytáhl, tak mi prosímvás vysvětlete, co je na Palasovi a jemu podobných levicového. Vždycky jsem žil v domění, že levicově smýšlející člověk je skromný a myslí především na blaho celé společnosti, nikoliv pouze svoje. Ale rozhodně nedomlouvá stranou miliardové zakázky s velkopodnikateli typu Pitr (viz. Setuza) apod...
25. 11. 2008 | 19:25

Zuzka napsal(a):

Vážená redakce,
to jste opravdu přehnali, nešlo by to vaše sklouznutí na úroveň bulváru vymazat? Že vás hanba nefackuje, jak se říká u nás.:-(
25. 11. 2008 | 19:31

Franky napsal(a):

Redakce Aktuálně.cz,to opravdu nemáte co na práci.Tento článek je ubohost nejhoršího zrna.Starat se můžete o pána Palase až při jeho činnosti hejtmana.Tento článek jste napsali na objednávku ODS?Proč radějí nepíšete o "splněných volebních slibech ODS"?V poslední době jsem si všimnul že veškeré vaše názory,jsou okopírované názory politiku ODS.Měli by jste být apolitičtí ale nechováte se tak.FUJ!
25. 11. 2008 | 19:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane neo,

nazývat kohokoliv "volem" je na těchto stránkách v rozporu s pravidly diskuse. Váš text jsemm proto smazal.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 11. 2008 | 21:15

vlk napsal(a):

Tome

mezi Palasem a Emmerovou je dost podstatný rozdíl. Nechápu, jak Palase mohli socani recyklovat! Není za ním jen setuza. J e za ním i malér spozemky pozemkovéh fondu, Podivné hony v židlochovicích a bud e toho víc. Paměť už mi neslouží. Byl neudržitelnou figurou. Ne kvůli blbosti, jak píšeš. To rozhodně ne.
Paní Emmerová je trochu jiná garnitura. Je to celkem hodná dáma a nejspíš nemá nnic za nehty. A socani ji nominovali nejspíš proto, že sina Plzeňsku moc nevěřilia potom, mají tma dost zásadné personální bídu. Krajským lídrem je nějaký Votava.Poslenec. Už jsi ho zaregistroval v parlamentu? takže si mysleli , ne , že bud e hejtmankou , ale že bud e , za zásluhy , vůdkyní oposice nebo max. radní v nějaké velké koale , dkyž to ODS vyhraje. J e hejtmankou. Nic moc , ale žádná trága.
Ale na Ostravsku bylo jasné , že modří prostě dostanou výprask. Tak proč tam nasadili PAlase? Provařeného Palase? Tohle prostě mi hlava nebere. Oni nejspíš chtějí zkusit, jak rychle a neeelegantně prohrát parlamentní volby v r. 2010. Nevěřím totiž, že Palas za ten rok a něco nevyrobí jeden , spíš dva hodně velké skandály.
25. 11. 2008 | 22:03

Lex napsal(a):

vlk
Jestli je pan Palas provařený nebo ne nedovedu kvalifikovaně posoudit, pamatuji si ale, že byl svého času odejit. Už nevím kým a jestli náhodou ten, co ho odešel, nebyl odejit také, a to nejen z postu předsedy vlády, ale i předsedy strany (pro ty, kdo nechtějí hledat, Jaroslav Palas byl ministrem zemědělství ve vládách Vladimíra Špidly a Stanislava Grosse do roku 2005). O údajných důvodech odejití, tedy o prodeji státního podílu v Setuze na lidi, kteří byli - a teď cituji z Wikipedie - "dle týdeníku Respekt napojeni na prominenty organizovaného zločinu Františka Mrázka a Tomáše Pitra", také fakticky nic nevíme (významnou informací je pro mě, že to bylo "podle týdeníku Respekt"). Jsou to drby z vnitřních rozepří v ČSSD, a pro nás jen v ústním podání. Nechal bych to na politické partaji, která jej nejdříve odstavila a nyní znovu nainstalovala. Je to její riziko. Ono se v naší zemi stalo tak nějak zvykem, že ti "provaření" bývají instalováni do různých pozic. Stále si ještě vzpomínám na jména Lájoš Bács a Pepa z Hongkongu. A konec konců takový Berlusconi v Itálii byl tolikrát odejit, ba i trestně stíhán jako předseda vlády, že se úspěšně vrací jako ewergreen, a komu to vadí? A na závěr k blogu: podřadná drbárna autorů (nemyslím osobně, ale obecně, tzv. "žurnalistů"), na jejichž kvalitě se kupodivu bez rozdílu shodují Václav Klaus (pokud ještě nebyl prezidentem, mohl to vyjadřovat přímočařeji než nyní), Miloš Zeman, Mirek Topolánek a vlastně kdekdo, kdo byl oblažen jejich neutuchající jasnozřivostí.
Dobrou noc! Lex
25. 11. 2008 | 23:21

prirodovedec napsal(a):

vlk, editori: Mam problem. Palasovi neverim ani "a". Ovsem typicky selektivnim investigacim na Aktualne typu Respekt (neco jako povestne nekolikery Bohmovy drahe hodinky na ihned), ve kterych se navic objevuje svetozname prijmeni Hradilek (byt je to jen fotograf a opet jen vzdaleny pribuzny toho pro mne "slavneho Hradilka", ktereho nedavno srdnate v diskusich hajil) neverim ani "b". Je mi lito. Nejde to. Mozna je to tvrde, ale automaticky v takovem textu hledam a vnimam vsechny naznacene manipulace. Okamzite jsem jej prestal cist, protoze bych si nerad vlivem prace aktulane na Palase nazor zlepsil. Cili priste doporucuji mene selektivni pristup s mene zprofanovanymi prijmenimi.
26. 11. 2008 | 01:15

Čochtan napsal(a):

Tak pan Palas je myslivec ? No to je náhoda ! Na honu se tak snadno může stát neštěstí ! Tak lehko si někdo splete svini s kňourem, a (ne)šťastná nehoda je hotova.
Paní soudružka poslankyně Parlamentu ČR Marta Bayerová (nyní novopečená soudružka senátorka za Znojmo) je také "mysliv.... " jak se to vlastně řekne ? Myslivec ne, myslivkyně ? To zní blbě. Tak tedy bouchalka ?
To je zajímavé, jak ti bolševici holdují zabíjení. Zabíjení těch, kteří se nemohou bránit.
26. 11. 2008 | 08:09

Saliven napsal(a):

Ne, že bych si o Palasovi myslel něco dobrého a je skutečně neštěstí, že byl "recyklován" jak píše vlk. Ale v článku nevidím nic objevného. Palas se zná se šéfem místní stavební firmy - hálelujá. A který vrcholný politik se s někým takovým nezná? A co samotná znalost vypovídá? Jestli je to článek stylu "nejlepší obrana je útok" tak budiž, jestli to má mít nějakou větší vypovídací hodnotu, tak tedy nevím nevím. Tohle asi na žádné obvinění nestačí, že?
26. 11. 2008 | 08:42

zdesta napsal(a):

Čochtan: Okamžitě zakázat myslivecké spolky.Co myslivec,to bolševik.Iniciujte nějaký návrh a podpisovou akci.Já to podepíšu.
26. 11. 2008 | 09:10

Jiří Sládeček napsal(a):

A proč jste nebyli v patách např. Bendlovi nebo nyní Langerovi? :))
26. 11. 2008 | 09:31

JAHA napsal(a):

Je uz po volbach. Neviem, preco este stale blbnete. Dvaja redaktori, kedze Palas v mediu Pravo naznacil, ze ich zazaluje za sledovanie..., napisali, ako to bolo v skutocnosti. Tu uz ide iba o to, ci im to verite, alebo nie. Ale branit, chranit zrazu Palasa, CSSD, Topolanka... nadavat na aktualne.cz, na novinarov vseobecne... Sialene. Precitali ste si ako to videli redaktori, urobte si nazor a to je vsetko.
26. 11. 2008 | 10:13

vlk napsal(a):

Lex,přírodovědec , Saliven

vážení pánové/ u všech tří to myslím doslova/, podstatě mi říkáte - o Palasovi a jeho praktikách nejsou přímé důkazy, jen to, co o něm píší žurnalisté a těm mi zas až tak moc nevěříme....

No já si dovolím zahájit citátem z klasika, v tomto případě - předsedy soc dem Paroubka: v politic e platí presumpce viny. Dále si dovolím příteli přírodovědci připomenout tvrdé diskus e ohledně reformy zdravotnictví třeba Hroboňovi.
Posuzujme je , úplně všechny, jednotným metrem.Nemohu si vybrat jen Hroboně a jen proto, že je z partaje , pro kterou nemám sdeční slabost.Jetsliže Hroboň, pak i Palas. A skutková podstata Setuzy byla v tom, že tehdejší PGRLF držel velmi podstatný balík akcií Setuzy,který v rozporu s usnesením vlády, a za velmi podoivných okolností prodal skupině reprezentované Pitrem.
Bylo to natolik podivné, že prostě musel zabalit.
Dále - pamatuji si jednu velmi povedenou rpeortáž ČT ohledně toho, jak tehdy ještě pan minsitr mistroval hony na státním zámku Židlochovice. Rovněž nic pěkného, A způsob jakým se pan ministr navíc prezentoval - takové to kalsické "víte ,kdo já jsem" byl také moc pěkný. Nevím, jestli bude k dohledání na stránkách ČT. Pokud ano, za zhlédnutí to orzhodně stojí. No a pak jdou ješět zprábvy o zajímavých prodejích pozemků v majetku PF ČR. Byť tam havní paseku nadělal jeho nástupce Zgarba.
Nic moc si o českých novinářích nemyslím. Nejčastěji jsme samozřejmě konfrontován s nimi v pořadech ČT a dneska i Z1. V českém prostoru,když vynechám HN mají asi nejlepší jedince. A umí si pozavt hosti. Přesto leckdy může alespoň trochu znalý člověk jen žasnout na d tím, co slyší. Taková paní Drtinová , tak ta mne skutečně omračuje svojí suverenitou.
Ale nemá smysl si stěžovat, že nemůžem vyhrát dostihy, když nemáme anglického plnokrevníka, alebrž jen pivovarského valacha. Halvní je, že s e vůbec nějaké závody mohou konat.
AJo a zapomněl jsme na Salivena. Na AKtuálně vyšel také článek, že jaksi Boegl a Krýsl by nutně potřebovai otevřít a vytěžit kamenolom. A že jim jaksi pro to schází politická přízeň. Takže já bych si sousedské kafe představoval poněkud jinak. Mimochodem - jiná firma - a to hned matěřská od Boeglů je zodpovědná za ten drážní masakr ve Studénce. A kraj a si bud e mít do vyřízení následků dost co mluvit. Takž eště pořád s e bavíme o sousedském kafi.
Chápu, že Lex k tomu přistupuje profesně. A žádá tvrdé důkazy. Ty nejsou.
Občanské mínění ale může v plné pohodě stát na důkazech nepřímých a nejen to - i na alespoň tušench souvislostech.
Opakuji, co jsme napsal -soc d em podle mne recyklací Palase udělal dost podstatnou chybu.
A nic na tom nezmění ani Berlusconni.Toho tu přeci nechceme, že?
26. 11. 2008 | 10:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane přírodovědče,

to je ale Váš problém, že nikomu nevěříte ;-) S tím my nic nenaděláme.

A jen tek na okraj a nejen pro Vás:

toto je blog, žádný produkt investigativní žurnalistiky. Kdyby naši redaktoři něco vypátrali, bude to na zpravodajských stránkách jako článek.

Tento jejich osobní zážitek tam ale nepatří, tak svůj postřeh dali na blog (od toho ostatně blogy jsou). Blogy jsou ryze subjektivní záležitosti, ne žádné pokud možno vyvážené analytické zpravodajství Aktuálně.cz.

Pane JAHA, díky.

Zdálo by se, že tuto vcelku jednoduchou úvahu (to neberte jako její devalvaci, prosím ;-) zvládne více lidí. Kupodivu jich ale mnoho není.

Libor Stejskal

P.S. pro pana přírodovědce: ad Kundera.

Doporučuji přečíst podle mého názoru skvělou úvahu s názvem Generace mého otce kolegy Martina Šimečky v posledním Respektu. Umožňuje pochopit, o co některým z nás v případě tzv. kauzy Kundera jde. A je až zarážející, jak moc tyto úvahy kopírují vývoj generačních pohledů na německou historii 1933-1945 v desetiletích následujících po druhé světové válce. Tedy zarážející pro někoho (motto: "Tatínku, cos dělal, když v koncentráku zabíjeli Židy, Romy, homosexuály a politické odpůrce?")
26. 11. 2008 | 10:48

malma napsal(a):

hm, tak začínám mít pocit, že se aktuálně začíná stávat obdobou "láskoprávdařského" plátku Respekt a ve smyslu antikomunistického "třetího" odboje se začíná pouštět do investigativní účelové žurnalistiky...čímž začíná ztrácet na serióznosti a objektivitě...; jednak těmito "žurnalisty" přešlí z Respektu či mf dnes, či dávání prostoru takovým demagogům jako Urban či Holub...

škoda že se tolik nepoštěli do stalkingů exhetmanů z jiných stran...
26. 11. 2008 | 11:07

Čochtan napsal(a):

zdesto,
jen to ne ! Žádný zákaz ! Lepší příležitost pro (ne)šťastnou náhodu nenajdeš ! Pár šťastných honů, a musí být vypsány doplňující volby do parlamentu i senátu.

On není myslivec jako myslivec. Ti domácí bouchalové v zimě zvěř vykrmují aby pak měli na podzim pro "významné hosty" dostatek cílů. Za komoušů to byla oblíbená zábava papalášů. Tehdy režim bouchačku jen tak někomu nepovolil. To už musel být prověřený člověk. Nejlépe partajník.
Nevím zda platí "co myslivec to bolševik", asi ne, ale na každý pád je tam procentuelně víc bývalých papalášů než třeba u jachtařů.

I tady v Německu to byl oblíbený "sport" soudruhů. Od Göringa po Honeckera. I Brežněv k němu jezdil na hony.
26. 11. 2008 | 11:23

milda napsal(a):

Bohužel si můžeme postěžovat, zanadávat, hodnotit a kritizovat jenom na internetu. Ti o kterých se mluví to nečtou. Naše největší bezmocnost je to, že to nemůžeme změnit. Chybí vůle politiků uzákonit všelidové hlasování, tedy referendum, aby lid v lidovědemoktratické republice mohl vyslovit svůj názor a většinou rozhodnout.Pak by Palasové a podobní dlouho nešéfovali.
26. 11. 2008 | 13:22

Tom napsal(a):

vlk, Tom:
Asi tu někdo používá stejný nick jako já, už jsem si toho párkrát všimnul. Dokud to byly jen nějaké výkřiky, budiž, ale ten komentář pod tímto článkem bych já teda nikdy nenapsal.
Možná by si ta osoba mohla změnit nick, protože si myslím, že sem píšu častěji. Ostatně, porovnejte si IP adresy (zrovna píšu od příelkyně, ale třeba pod Havlem jsem se bavil s Přírodovědcem).
Vlku, pokud se to bude opakovat, položte Tomovi kontrolní otázku např. z optimalizace a uvidíte, zda je to Tom nebo Tom:)
26. 11. 2008 | 17:22

norma napsal(a):

Tento blog mi nic podstatného o Palasovi neřekl. Udivuje mně, že redakce se zaměřila právě na Palase, protože politiků, kteří mají máslo na hlavě je u nás "neurekom".
Co se týká Palase, tak jsem psala již před volbami pod blogem Paroubka i Zaorálka proč MSK trestají tím, že jako lídra postavili Palase. Pánové se samozřejmě nevyjádřili. Z kruhů ČSSD v MSK jsem na tento dotaz dostala odpověď, že v tomto kraji není žádná výrázná osobnost.
Moc nerozumím tomu, jak to, že tato strana, která má v MSK největší podporu si není tam schopna vychovat slušné a přijatelné kandidáty.
Já jsem osobně tímto hejtmanem velmi rozladěna.
26. 11. 2008 | 17:57

vlk napsal(a):

Tome /pravý/

beru na vědomí. Leč ten dotaz nebyl nijak zásadně zlý, aby jsi se musel do něj nějak zvlášť distancovat.
Jsi trošku doprava, vid? Ná já trošku doleva.
A přesto tomu dotazu docela rozumím a přijd e mi racionální.
26. 11. 2008 | 18:29

Pocestny napsal(a):

Vlku, tohle vše se vědlo před volbami, jenom se o tom nechtělo mluvit.

Mluvilo se o "moudrém lidu s oranžovym bičem"....

Už to leze - NEMÁME LIDI!
VOLÍ NÁS PREJ 40% VOLIČŮ A NEMÁME LIDI.
Hmmm, to je kvalitní politika, na presidenta musel přijít Bursík, na sedmi hejtmanstvích pomouhou bývalí straničtí odborníci z KSČ, doplníme to komouši staronovými a budeme to vykládat za "mravnou vládu lidu".

No, taky to tam nalevo nemáte jednoduchý, pánové....

Mně se nejvíce líbí ta odvaha jihlavských se stát poslední vartou socana, když mohli zůstat posledním modrým rozpočtovým parazitem na moravském budgetu.

Také se mi líbí rozhodný Satrapa na Kladně, ten ukazuje, jak je jednoduché konat tak, jak Topolánek stále jen vyhrožuje.

To je politika dle mýho gusta! ZKRIMINALIZUJU!! každýho, kdo byl proti mně, to tu nebylo od Stalina, tohle samoděržaví.
26. 11. 2008 | 18:58

Lex napsal(a):

vlk
Můj komentář jste vzal systémem "vůžas". Já vůbec nežádám tvrdé důkazy, já jen říkám, že Jaroslav Palas (aniž bych ho jakkoliv obhajoval), odešel z vlády za předsedy Stanislava Grosse. Který sám musel odejít v souvislosti s údajnou nejasností ohledně financování svého bytu (že by se dopustil něčeho v rozporu se zákonem nebylo nikdy prokázáno, přesněji řečeno, abych zůstal věrný svému rigidnímu vyjadřování - "ve věci nešlo o podezření z trestného činu ani nebylo na místě věc vyřídit jinak" - § 159a opdst. 1 tr. řádu. Byla to doba střídání stráží v ČSSD a s tím spojených vnitřích tenzí. Z pozice lídra moravskoslezské kandidátky byl sesazen již za předsedy Paroubka a jím prosazovaného principu presumpce viny politika. Za téhož předsedy ČSSD a lídra Zaorálka byl pověřen vést kandidátku v krajských volbách 2008. O čem to svědčí? Byl pan Palas v souvislosti se Setuzou nějak prověřován či dokonce trestně stíhán? No, nebyl. Žádné řízení se nevedlo, a to ani po roce 2006. Jarslav Palas byl tedy zřejmě svou stranou i politicky očištěn. Jak dopadly kauzy lidí z ČSSD obviněných z trestné činnosti (vyjma dnes již na svobodě pobývajících Svobody a Snopkové, což je letitá záležitost), v nichž v souladu s principem presumpce viny politika došlo k jejich osobním a rodinným tragediím, je dostatečně známo. Byl snad někdo z nich odsouzen? Novinářské plky o zločinech těch zloduchů jsou pro mě ničím jiným, než právě a jen těmi plky. Žel, manipulativními, na jejichž základě je ovlivňováno mínění té veřejnosti, o které se zmiňujete. Jó, to tu máme jiné kabrňáky, teflonové recyklátory recyklované. Dokonce takové, kvůli jejichž "nevině" musel být zmanipulován i trestní proces. O tom snad víte dost, dokonce jste svedl dost urputnou a sympatickou diskusní bitvu s jedním komentátorem, který svéřepě zaujímá postoj, že výsledek nespravedlivého procesu může být spravedlivý. Takže na závěr: kolik podobných "reportáží" tzv. novinářů jsme si přečtli za osm let hejtmanování lidí z té jedině "PRAVÉ" strany? A že se děly věci!! Jestli je Jaroslav Palas čistý, nebo je lump, to já nevím ani vědět nemohu. Za jeho vyšší úroveň zachovalosti (trestně jistě zachovalý je) odpovídá politická strana, která jej nominovala. A soud budou dělat voliči po čtyřech letech. Tak to v demokraciích chodí, o lidech nerozhodují (a je to dobře), tzv. novináři. Byť tomu tak, žel, ještě mnohdy je.
Hezký večer. Lex
26. 11. 2008 | 19:10

Pocestny napsal(a):

No, Lexi, já už dlouho tvdím, že jste naši druzí zemědělci - jste placeni zato, že nekonáte.

Točit se na Čunkovi ve době, kdy lze vyjmenovat dlouholetou hru na lobotomii paměti, kterou s námi na zakázku politiků vy úředníci Minsterstva bezpráví ČR, je naprosto dětinské, protože všichni do kausy zapojení jsou APOLITIČTÍ státní zaměstnanci, tedy teoreticky.

Při pohledu na realnou situaci v české justici bych opravdu nedoporučoval tuhle aroganci.

Vy se strašně přeceňujete, pánové, tohle není Amerika, tak koukejte být to zákona dbalé a poslušné Homo Faber našeho právního kodexu.

Zatím vidím "státem živený" Svaz podnikatelů s judikáty.
26. 11. 2008 | 19:45

Lex napsal(a):

Pocestný
Ačkoliv jsem Váš antipod, a to jak názorově, tak co se týká způsobu vyjadřování, formulací a komunikace vůbec, tentokrát s Vámi výjimečně a bezezbytku souhlasím (jde o tu výjimku, která potvrzuje pravidlo). Jenom s tou výhradou, že ona justice, kterou charakterizujete, není těsto nebo jiná hmota, ale společenský systém. Tu justici tvoří jednotlivé instituce a ty tvoří jednotliví lidé. A ať si o nich myslíte cokoliv, většinou mají ty vlastnosti, které od nich očekáváte. A dodržují kodexy, jak zákonné, tak profesní a obecně lidské. Mají však také své kompetence, které určují jejich možnosti. Jako v každém společenském systému, jsou však i v justici (ač by tomu tak být nemělo) lidé líní, úplatní, vydíratelní, politicky ovlivnitelní etc. etc. A čím závažnější případ (ať věcně, nebo co se týče zainteresovaných osob), tím větší snahy těch druhých zainteresovaných osob nebo orgánů, aby věci nějak dopadly nebo nedopadly. Explicitně nebo implicitně (většinou). A snad ještě horší je servilita, třeba v podobě "asutocenzury" - nevím, jak to lépe vyjádřit. No a pak některé věci dopadají jak dopadají. Tak se nezlobte na justici jako takovou. Ona navíc zákony netvoří, ale je aplikuje. Ukazujte na ty, co stojí za šlendriánem. A pomáhejme, aby bylo více takových soudců, jako jeden junior u Krajského soudu v Preze.
Hezký večer! Lex
26. 11. 2008 | 20:28

miro napsal(a):

Vážení nevěřící Tomášové, jestli někdo vydržel v KSČ do roku 1994a zdůvodnoval to tím že chtěl stranu předělat, a dpozději se dostal až do vlády, kde znovu prokázal svoji"šikovnost¨" kdy ho vlastní odvolali ne z presumce viny ale protože to až koc smrdělo.Potom si ho stejný výlupek jako je pan Zaorálek pověří lídrem kampaně voleb a protlačí do hejtmanského křesla. Tak takový člověk se jistě neschází na snídani v hotelu jen že má zrovna huť se nasnídat. Bohužel měl smůlu, že se ve stejném hotelu ubytoval novinář. Nebo si myslíte, že to tak není. Nevidíme to dnes a denně u současných politiků, aď jsou z kterékolov strany ?
27. 11. 2008 | 13:32

Lex napsal(a):

miro
Vážený pane, plně chápu Vaše spravedlivé rozhořčení nad tím, že Jaroslav Palas je hejtmanem Moravskoslezského kraje, když pro všechny průšvihy, které o něm víte jak Vy, tak mnozí další diskutéři, veřejnost, politici a zejména žurnalisté z Respektu i dalších tiskovin, jej – zde Vás cituji: „stejný výlupek jako je pan Zaorálek pověří lídrem kampaně voleb a protlačí do hejtmanského křesla“. Jenže volby, které jej do onoho křesla vynesly, jsou nejen o Vašem názoru (pokud jste volil), ale o volné soutěži politických stran, na níž je založen politický systém ČR, a v těch ČSSD (kde byl Jaroslav Palas lídrem a v případě vítězství i zřetelně inzerovaným hejtmanem) získala v Moravskoslezském kaji 42,63 % všech hlasů, a ODS, za níž kandidoval dosavadní hejtman Evžen Tošenovský (proti němuž ani já osobně na rozdíl od ODS obecně, nic nemám) 24,90 %. Takže suma sumárum, buďto byli voliči všeobecně hloupí a tím pádem nevolili tu jedině pravou stranu, anebo jim prostě ten humbuk kolem Jaroslava Palase nevadil jako Vám a dalším diskutérům, veřejnosti, politi…..etc. tec., na rozdíl od toho, jak vypadá politika ODS v očích většiny voličů a jak na ně táž politika v podobě quasireforem, vztahu k EU, k radarové základně aj. dopadá.
O tom je demokracie, za kterou primárně jsme před devatenácti lety zvonili klíči. Nepochybuji přitom, že za čtyři roky hrůzovlády Jaroslava Palase v čele Moravskoslezského kraje, v jejichž průběhu rada kraje sestavená z komunistů současných, bývalých nebo budoucích a několika členů ČSSD všechno, co předchozí vedení za osm let vybudovalo a nashromáždilo, prošustrují, zpronevěří apod., a tím kraj přivedou na buben (důkazem je už nyní, že hejtman se v hospodě pod Cvilínem s někým sešel při snídani), ODS slavně zvítězí a bude muset zase budovat, nashromažďovat a jinak zvelebovat, jako tomu bylo dosud, a to skoro všude v České republice, kde nyní také zvítězila ČSSD.
Hezký večer! Lex
27. 11. 2008 | 20:18

prirodovedec napsal(a):

Lex: Velmi zajimave, velmi dobre pro mne napsane. Dekuji.

Stejskal: "to je ale Váš problém, že nikomu nevěříte ;-)"

Snad ten Vas smajlik v mych ocich omilostnuje to Vase "nikomu". Mam jmenovat ty, kterym verim? Obcas i Vam! :)

Zde neverim spoluautorovi Hradilkovi z vyse uvedenych duvodu a zminenemu Palasovi. Chapu a v CR mne neprekvapuje, ze Vas fotograf hajil sveho pribuzneho, ktery hajil svoji vzdalenou pribuznou prostrednictvim sveho vyzkumu a za prispenim novinaru zachranujicich svuj tydenik pred financnim krachem a hlasajici velke pravdy. To je normalni, pragmaticke, typicky novinarske. Pro mne jako ctenare i legracne kunderovske.

"S tím my nic nenaděláme."

No pokud nejste vymyvaci mozku z Orwella tak asi ani nechcete, ne? Nebo ze by ... :)

"A jen tek na okraj a nejen pro Vás: toto je blog, žádný produkt investigativní žurnalistiky."

Bezesporu. Predpokladam, ze by priste nebyl spatny ctenaruv blog o tom, jak nekolik zdejsich diskutujicich sledovalo nektere redaktory Respektu a Aktualne (par fotek k tomu), s kym se setkali, atd. Zkratka nejen psat o "sluzebnich psech demokracie" = politicich, ale i o tech "hlidacich".

S tim ja ale problem nemam. Ja pouze neverim spoluautorovi.

"Kdyby naši redaktoři něco vypátrali, bude to na zpravodajských stránkách jako článek."

A pokud ne tak, jako blog. :) Musi se to vyuzit. To je takove vylepseni pristupu Respektu v duchu Saturnina: "Bylo alespon kousek pana Matouse zavreno ...". K Palasovi dale.

"Tento jejich osobní zážitek tam ale nepatří, tak svůj postřeh dali na blog (od toho ostatně blogy jsou)."

Nu a ja zde dal svuj "osobni zazitek" s jejich blogem a s jejich duveryhodnosti a po Vasi reakci jsem jej s chuti rozvinul. Jsem spokojen jiste stejne se svoji glosou, jako oni se svym blogem.

"Blogy jsou ryze subjektivní záležitosti, ne žádné pokud možno vyvážené analytické zpravodajství Aktuálně.cz."

Proc jen "pokud mozno"? :)

"P.S. pro pana přírodovědce: ad Kundera. Doporučuji přečíst podle mého názoru skvělou úvahu s názvem Generace mého otce kolegy Martina Šimečky v posledním Respektu."

Omlouvam se, k tistenemu Respektu nemam pristup, na www jsem text nenasel a priznam se, ze po tech "kanaliich" poslednich mesicu rinoucich se z teto "ted uz pro mne stoky" :)(Svehla, bohuzel uz i Tabery, Hradilek a spol., ... vcetne pro mne davneho povestneho Kunderovskeho uvodniku Simecky) jsem se moc nesnazil. Pana Simecky si uz nevazim a nejak uz nemam potrebu ho cist. Chapu, ze jim jde o zamestnani a nejak se "novinari" zivit musi a sefredaktor je prvni na rane.

"Umožňuje pochopit, o co některým z nás v případě tzv. kauzy Kundera jde."

Ja se priznam, ze Vas druhe, moc neresim. Celkem si tu "sablonu" o co Vam zase jde dovedu predstavit. Pracovne nazyvam: klasicka, kavarensky spravedliva, intelektualni a novinarska, kulturni Praha.

Mne jde o jednoduchou vec. Aby se jmenovanymi novinari bylo zachazeno uplne stejne, jako oni zachazeli s Kunderou. To je vse. A jsem zvedav, jak to kluci zvladnou, az to nastane.

Jak jsem psal, neresim Kunderovu vinu, pro nektere z nas je prokazana uz jeho opakovanym clenstvim v KSC - pripadne udani navic je jen tresnicka na dortu (koneckoncu udal jiste mnoho lidi a napachal hodne zla - vzdyt o tom psal, ze :) ). Druhym je to zase toto jedno a ctou jeho dilo. Vzhledem k tomu, ze mnoho "velikanu" byli pekni darebaci v jinych oblastech nez, ve kterych vynikli, neni to pro mne nijak zajimave.
28. 11. 2008 | 00:33

prirodovedec napsal(a):

Pro mne je nosnym pribehem to, jak novinari, zachranujici tydenik, ktery miliardar musi neustale dofinancovavat, a to i pod tlakem financni krize, bojuji o zachranu svych zidli. CO vse jsou pro tu zachranu ochotni delat a udelat.

Jak "Zemankovsky" argumentuji na vysi doby (prectete si par puvodnich Simeckovych uvodniku a pak ruzna vysvetleni a vedle toho si polozte napr. Zert a budete se bavit jako ja), jak jsou spravedlivi. Skoda, ze toto tema uz Kundera nezpracuje. Kdyz to vezmu zpusobem, jak byl i jimi analyzovan Kundera: Zvecnit Simecky juniory zijici ve stinu otcu, blazeovane, ekonomickym tlakem znervoznene, spravedlive novinare rutinery, krizi znervoznene novinarske neoliberaly, kteri ale musi byt pevnou hrazi tabora ..., priblizit ty snazive Hradilky zachranujici povest rodu ... to by byl pribeh. Rozpletani mnoha vrstev motivaci, srovnani vlastnich osobnich zivotu s naroky druhych, pochopeni agenta soucasne tajne sluzby, pro udavani tem minulym. A mozna by to byla i odpoved spisovatele.

"A je až zarážející, jak moc tyto úvahy kopírují vývoj generačních pohledů na německou historii 1933-1945 v desetiletích následujících po druhé světové válce. Tedy zarážející pro někoho (motto: "Tatínku, cos dělal, když v koncentráku zabíjeli Židy, Romy, homosexuály a politické odpůrce?")"

Jak jsem mel moznost jeste pred par mesici hovorit s mladymi v CR a jak se to da najit i v tisku na www, obavam se, ze je to prave ten klasicky problem prazske kavarny, najit analogii, kde neni. Chapu, ze potom, co se prvnimu Vaclavovi nepodarilo zabudovat beznym lidem, kteri "jen prezivali socik" pocit vycitek svedomi jak kolaborovali (viz celkem marne mezigeneracni pokusy Pocestneho), potom co jini opet nedokazali v tech "cechaccich" ani zde probudit pocit viny za odsun (viz Dolezal a dalsi), tak musi nasledovat zase dalsi podobny pokus - videt, jak Ti mladi vycitaji tem starym, co delali za komunismu. Bezesporu z hlediska ruznych manipulaci to je dobra taktika, ale ne v kotline, kde ma kazdy hrosi kuzi a vnima ty pokusy o manipulace velice rychle.

Problem je (ale spise individualni zkusenost), ze mnozi mladi se ted spise ptaji, co jste to s tou sanci po 89 udelali? Ale treba to nakonec dopadne podle Vasich prani :) a dockame se zase revoltujicich sedesatych let. Krize by tomu mohla pomoci, nekteri mladi se uz sikuji (Janov). Soucasnost je uz mozna u nas koncem padesatych let podle Riesmanova Lonely Crowd.

vlk: "v podstatě mi říkáte - o Palasovi a jeho praktikách nejsou přímé důkazy, jen to, co o něm píší žurnalisté a těm mi zas až tak moc nevěříme...."

OK. Ale posouvas to. Precti si prosim, co pisu jeste jednou: Na Palase mam kriticky nazor. Ale to co pisi tito mne nezajima. To je vse. Opakuji co jsem psal a cti se mnou:

"Palasovi neverim ani "a". Ovsem typicky selektivnim investigacim na Aktualne typu Respekt, ve kterych se navic objevuje svetozname prijmeni Hradilek (byt je to jen fotograf a opet jen vzdaleny pribuzny toho pro mne "slavneho Hradilka", ktereho nedavno srdnate v diskusich hajil) neverim ani "b". Je mi lito. Nejde to. Mozna je to tvrde, ale automaticky v takovem textu hledam a vnimam vsechny naznacene manipulace. Okamzite jsem jej prestal cist, protoze bych si nerad vlivem prace aktualne na Palase nazor zlepsil."

To nemenim.

"Dále si dovolím příteli přírodovědci připomenout tvrdé diskus e ohledně reformy zdravotnictví třeba Hroboňovi.
Posuzujme je , úplně všechny, jednotným metrem.Nemohu si vybrat jen Hroboně a jen proto, že je z partaje , pro kterou nemám sdeční slabost.Jetsliže Hroboň, pak i Palas."

Domnivam se, ze je posuzuji stejnym metrem. Ja se znovu ptam, kde hajim Palase? Uvedene pribehy castecne znam. Nazor mam, koneckoncu je to prece politik. Pravdou ale je, ze Palas mne zajima mene. Volili ho jini a jinde, nepredpokladam pripadny navrat do "jeho kraje". Stejne tam uz nebude. :)

U Hrobone diskutuji skutecnost, ze reformy dle mne provadeji diletanti a dovozuji to na pristupu (neexistence verejnych kvantitativnich analyz, simulaci, odborne oponentury, utajovani, nezvladnuti komunikace). Dle mne toto diletanstvi ohrozuje cely system (proto nediskutuji dalsi drive mnohokrat rozebrane), a tam se ozyvam, protoze dost mozna bych se rad nekdy vratil. To je o "strane diletantu" nikoliv o politicke strane. :)
28. 11. 2008 | 00:33

kočka šklíba napsal(a):

Přírodovědče, tenhle odstavec přesně vystihuje i můj názor:
"Palasovi neverim ani "a". Ovsem typicky selektivnim investigacim na Aktualne typu Respekt, ve kterych se navic objevuje svetozname prijmeni Hradilek (byt je to jen fotograf a opet jen vzdaleny pribuzny toho pro mne "slavneho Hradilka", ktereho nedavno srdnate v diskusich hajil) neverim ani "b". Je mi lito. Nejde to. Mozna je to tvrde, ale automaticky v takovem textu hledam a vnimam vsechny naznacene manipulace. Okamzite jsem jej prestal cist, protoze bych si nerad vlivem prace aktualne na Palase nazor zlepsil."
To je právě ten problém s těmito "investigativními" články. Selektivnost, pravda je, že na aktuálně to není až tak vyhrocené jako jinde, ale přece. Opravdu se nepamatuji, že by během uplynulých 4 let tak iniciativně redaktoři sledovali minulé hejtmany z ODS či primátory velkých měst, a to i například po známé kauze Karlovy Vary a výběrové řízení(viz ČT) , nebo Liberec, kde je dost podezřelého se stavební firmou Synot atd. Tím se ani v nejmenším nechci říct, že Palas je důvěryhodný politik, jenom není jediný a redaktory Aktuálně zajímá až on. "Přece jenom ti "naši" jsou tak trochu(spíš hodně) hájeni, hlavně nás zajímají ti, co se politicky profilují jinde, na ty si posvítíme", tím se podle mého, a nejen podle mého, řídí většina novinářů celostátních deníků, potažmo jejich internetové podoby a to včetně Aktuálně(bez toho tištěného).
28. 11. 2008 | 02:09

Láďa napsal(a):

Škoda, že E.Tošenovský byl za ODS. Tu jsem nevolil, tentokrát to byla DS.
Bývalý pan hejtman byl jedním z mála politiků, které zajímaly i připomínky a názory lidí.
Při příštích volbách volím opět DS.
28. 11. 2008 | 10:36

Milan H. napsal(a):

Děkuji alespoň za (trochu amatérský) pokus o investigativní žurnalistiku, který však přesto přinesl své ovoce. Palas by neměl být spouštěn z kritických očí novinářů, neboť je to figura pravděpodobně nebezpečná.
28. 11. 2008 | 14:58

bigjirka napsal(a):

A milostivá paní soudružka Emmerová chlastala tak, že už bolševik ji přeřadil z chirurgie na posudkové. Kdyby byla bývala neměla rudou knížku, byli by ji soudruzi přeřadili rovnou do řiti.
28. 11. 2008 | 23:50

majolenka napsal(a):

udivuje mne některé příspěvky v diskuzi, vážení a co tedy vlastně chcete? chtete aby byli novináři hlídacími psy demokracie? pak tedy padni komu padni. Pravičák nebo levičák. Bojím se, že je toho tolik, že by ani novináři nevěděli odkdud vlastně začít. A že aktuálně jede po socanovi? Není to tak zcela pravda. Plno článků tady svědčí o víceméně vyváženosti napříč přes polit. spektrem. Viz blog od Kluase jn. porcování medvěda a plno jiných, jde jen o to, jestli vyjedou po tom mém. A že vyjeli po Palasovi? Nemá snad máslo na hlavě stejně jako třeba Íčko??? Bud vám vážení diskutující jde o to mít informace o všech nebo jenom o těch vašich "neoblíbených". Není snad politik odpovědný voliči? Budete si ho tedy kontrolovat sami? Je placený z vašich daní? Chtete vědět, kam vaše peníze směřují? Je vám politik odpovědný za svoji práci? Je politik osobou veřejně činnou? TÍm pádem tedy jaksi musí počítat s dotazováním?......Závidím těm z vás, kteří máte chuť, ale hlavně čas 2 - 3 denně vídat svého souseda dobrovolně, abyste si zdrbli nad kafíčkem o fotbálku a babách. Musí to být odvaz a relax ;-)))
30. 11. 2008 | 02:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden vulgární urážlivý výkřik, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 12. 2008 | 10:03

pikolo napsal(a):

pan palas jako ministr prosadil s komousi myslivecky zakon a tim poslapal prava vlastniku, ale co chtit po cloveku, ktery bydlel vkrnove a pratelil se s okupanty rusaky a jeste k tomu komanc rudy az na prdeli.bezcharakterni clovek nam bude opet vladnou.je mi z toho na bliti velebnosti.
01. 12. 2008 | 15:36

gorbi napsal(a):

Hlupáci by zvolili i cvičenou opici. Hlavně když by byla na oranžové kandidátce. O Palasovi nic nevědí protože nečtou a nesledují... Jen Lidl, hospoda, fotbal, Lidl, hospoda, fotbal a tak stále dokola. To je socvolič.
01. 12. 2008 | 17:27

Ignius napsal(a):

Ad: Jakub/z 25.11.2008 16:20:58
Milý příteli!
Stejně to platí i pro mafi-ODS, a to proto,
že Václav Klaus byl první, kdo naučil svoje
"přátele" krást. Byl první, byl dříve než
jiní, tedy ČSSD! A proto platí:
"Kudy chopdil, tudy krad, Václav Klaus,
občanský demokrat"!
A tak tedy musíš dát pozor, než něco napíšeš!
14. 12. 2008 | 18:57

Důchodce napsal(a):

Předpokládám, že vulgární a urážlivý výkřik byl namířen proti modrým? Pane Stejskale?
08. 01. 2009 | 17:12

Důchodce napsal(a):

Předpokládám, že vulgární a urážlivý výkřik byl namířen proti modrým? Pane Stejskale?
08. 01. 2009 | 17:15

Důchodce napsal(a):

Mně např.by zajímalo, co si špitali po hotelích Klausovi emisaři během volby prezidenta. Jakoby to nikoho nezajímalo. Ale že to někdo natočil a někde zveřejnil,je po něm veliké sháˇka Teď s ním Langr pěkně zatočí.
Už aby byly volby, a mohli bychom se podívat pod jeho koberce.
08. 01. 2009 | 17:30

UGG Boots napsal(a):

A milostivá paní soudružka Emmerová chlastala tak, že už bolševik ji přeřadil z chirurgie na posudkové. Kdyby byla bývala neměla rudou knížku, byli by ji soudruzi přeřadili rovnou do řiti.
10. 04. 2009 | 11:05

daiapple napsal(a):

href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 12 ">Air Jordan 12 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 13">Air Jordan 13</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 14 ">Air Jordan 14 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 15.5 ">Air Jordan 15.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 16 ">Air Jordan 16, </a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 17 ">Air Jordan 17, </a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 18 ">Air Jordan 18</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 19 ">Air Jordan 19</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 2.5">Air Jordan 2.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 20+AF1">Air Jordan 20+AF1</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 23">Air Jordan 23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 24 ">Air Jordan 24,</a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 25 ">Air Jordan 25</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 3">Air Jordan 3</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 4">Air Jordan 4</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 4.5+13 Fusion">Air Jordan 4.5+13 Fusion</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 5 ">Air Jordan 5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 6">Air Jordan 6</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 6+AF1 Fusion">Air Jordan 6+AF1 Fusion</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 7">Air Jordan 7</a> , <a
12. 06. 2009 | 10:39

daiapple napsal(a):

<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">men's nike shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">women's nike shoes</a>,
<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike football shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike shox shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">men's nike shox</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">women's nike shox,</a> <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 180</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 2003</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 2009</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 360</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 87</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 88</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 89</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 90</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 91</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 90</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 95</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 97</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax tn</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike air stab shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike air yeezy shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax ltd</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 1 ">Air Jordan 1 </a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 10 ">Air Jordan 10 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 11 ">Air Jordan 11 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 11.5">Air Jordan 11.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 12 ">Air Jordan 12 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 13">Air Jordan 13</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 14 ">Air Jordan 14 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 15.5 ">Air Jordan 15.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 16 ">Air Jordan 16, </a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 17 ">Air Jordan 17, </a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 18 ">Air Jordan 18</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 19 ">Air Jordan 19</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 2.5">Air Jordan 2.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 20+AF1">Air Jordan 20+AF1</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 23">Air Jordan 23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 24 ">Air Jordan 24,</a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 25 ">Air Jordan 25</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 3">Air Jordan 3</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 4">Air Jordan 4</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 4.5+13 Fusion">Air Jordan 4.5+13 Fusion</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 5 ">Air Jordan 5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 6">Air Jordan 6</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 6+AF1 Fusion">Air Jordan 6+AF1 Fusion</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 7">Air Jordan 7</a> , <a
13. 06. 2009 | 02:34

any napsal(a):

<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">men's nike shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">women's nike shoes</a>,
<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike football shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike shox shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">men's nike shox</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">women's nike shox,</a> <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 180</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 2003</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 2009</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 360</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 87</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 88</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 89</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 90</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 91</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 90</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 95</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 97</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax tn</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike air stab shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike air yeezy shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax ltd</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 1 ">Air Jordan 1 </a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 10 ">Air Jordan 10 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 11 ">Air Jordan 11 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 11.5">Air Jordan 11.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 12 ">Air Jordan 12 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 13">Air Jordan 13</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 14 ">Air Jordan 14 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 15.5 ">Air Jordan 15.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 16 ">Air Jordan 16, </a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 17 ">Air Jordan 17, </a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 18 ">Air Jordan 18</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 19 ">Air Jordan 19</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 2.5">Air Jordan 2.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 20+AF1">Air Jordan 20+AF1</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 23">Air Jordan 23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 24 ">Air Jordan 24,</a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 25 ">Air Jordan 25</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 3">Air Jordan 3</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 4">Air Jordan 4</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 4.5+13 Fusion">Air Jordan 4.5+13 Fusion</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 5 ">Air Jordan 5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 6">Air Jordan 6</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 6+AF1 Fusion">Air Jordan 6+AF1 Fusion</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 7">Air Jordan 7</a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 8 ">Air Jordan 8</a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 9">Air Jordan 9</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Embroidery 4.5">Air Jordan Embroidery 4.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 11+23">Air Jordan Fusion 11+23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 12">Air Jordan Fusion 12</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 23">Air Jordan Fusion 23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 5">Air Jordan Fusion 5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Gold">Air Jordan Gold</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 9">Air Jordan Fusion 9</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Six Mixed One">Air Jordan Six Mixed One</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Three Mixed One">Air Jordan Three Mixed One</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan+Obama 11.5">Air Jordan+Obama 11.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Jordan Six Rings+Obama">Jordan Six Rings+Obama</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Six Rings 11">Air Jordan Six Rings 11</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Jordan True Flight">Jordan True Flight</a>
13. 06. 2009 | 16:34

daiapple napsal(a):

<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">men's nike shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">women's nike shoes</a>,
<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike football shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike shox shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">men's nike shox</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">women's nike shox,</a> <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 180</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 2003</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 2009</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 360</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 87</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 88</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 89</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 90</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 91</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 90</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 95</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 97</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax tn</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike air stab shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike air yeezy shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax ltd</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 1 ">Air Jordan 1 </a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 10 ">Air Jordan 10 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 11 ">Air Jordan 11 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 11.5">Air Jordan 11.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 12 ">Air Jordan 12 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 13">Air Jordan 13</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 14 ">Air Jordan 14 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 15.5 ">Air Jordan 15.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 16 ">Air Jordan 16, </a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 17 ">Air Jordan 17, </a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 18 ">Air Jordan 18</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 19 ">Air Jordan 19</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 2.5">Air Jordan 2.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 20+AF1">Air Jordan 20+AF1</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 23">Air Jordan 23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 24 ">Air Jordan 24,</a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 25 ">Air Jordan 25</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 3">Air Jordan 3</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 4">Air Jordan 4</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 4.5+13 Fusion">Air Jordan 4.5+13 Fusion</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 5 ">Air Jordan 5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 6">Air Jordan 6</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 6+AF1 Fusion">Air Jordan 6+AF1 Fusion</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 7">Air Jordan 7</a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 8 ">Air Jordan 8</a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 9">Air Jordan 9</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Embroidery 4.5">Air Jordan Embroidery 4.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 11+23">Air Jordan Fusion 11+23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 12">Air Jordan Fusion 12</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 23">Air Jordan Fusion 23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 5">Air Jordan Fusion 5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Gold">Air Jordan Gold</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 9">Air Jordan Fusion 9</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Six Mixed One">Air Jordan Six Mixed One</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Three Mixed One">Air Jordan Three Mixed One</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan+Obama 11.5">Air Jordan+Obama 11.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Jordan Six Rings+Obama">Jordan Six Rings+Obama</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Six Rings 11">Air Jordan Six Rings 11</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Jordan True Flight">Jordan True Flight</a>
14. 06. 2009 | 05:53

daiapple napsal(a):

<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">men's nike shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">women's nike shoes</a>,
<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike football shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike shox shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">men's nike shox</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">women's nike shox,</a> <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 180</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 2003</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 2009</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 360</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 87</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 88</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 89</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 90</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 91</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 90</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 95</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 97</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax tn</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike air stab shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike air yeezy shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax ltd</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 1 ">Air Jordan 1 </a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 10 ">Air Jordan 10 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 11 ">Air Jordan 11 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 11.5">Air Jordan 11.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 12 ">Air Jordan 12 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 13">Air Jordan 13</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 14 ">Air Jordan 14 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 15.5 ">Air Jordan 15.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 16 ">Air Jordan 16, </a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 17 ">Air Jordan 17, </a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 18 ">Air Jordan 18</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 19 ">Air Jordan 19</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 2.5">Air Jordan 2.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 20+AF1">Air Jordan 20+AF1</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 23">Air Jordan 23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 24 ">Air Jordan 24,</a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 25 ">Air Jordan 25</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 3">Air Jordan 3</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 4">Air Jordan 4</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 4.5+13 Fusion">Air Jordan 4.5+13 Fusion</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 5 ">Air Jordan 5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 6">Air Jordan 6</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 6+AF1 Fusion">Air Jordan 6+AF1 Fusion</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 7">Air Jordan 7</a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 8 ">Air Jordan 8</a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 9">Air Jordan 9</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Embroidery 4.5">Air Jordan Embroidery 4.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 11+23">Air Jordan Fusion 11+23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 12">Air Jordan Fusion 12</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 23">Air Jordan Fusion 23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 5">Air Jordan Fusion 5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Gold">Air Jordan Gold</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 9">Air Jordan Fusion 9</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Six Mixed One">Air Jordan Six Mixed One</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Three Mixed One">Air Jordan Three Mixed One</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan+Obama 11.5">Air Jordan+Obama 11.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Jordan Six Rings+Obama">Jordan Six Rings+Obama</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Six Rings 11">Air Jordan Six Rings 11</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Jordan True Flight">Jordan True Flight</a>
17. 06. 2009 | 06:51

daiapple napsal(a):

<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">men's nike shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">women's nike shoes</a>,
<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike football shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike shox shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">men's nike shox</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">women's nike shox,</a> <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax shoes</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 180</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 2003</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 2009</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 360</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 87</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 88</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax 89</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 90</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 91</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 90</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 95</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax 97</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/"> nike airmax tn</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike air stab shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike air yeezy shoes</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/">nike airmax ltd</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 1 ">Air Jordan 1 </a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 10 ">Air Jordan 10 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 11 ">Air Jordan 11 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 11.5">Air Jordan 11.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 12 ">Air Jordan 12 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 13">Air Jordan 13</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 14 ">Air Jordan 14 </a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 15.5 ">Air Jordan 15.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 16 ">Air Jordan 16, </a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 17 ">Air Jordan 17, </a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 18 ">Air Jordan 18</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 19 ">Air Jordan 19</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 2.5">Air Jordan 2.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 20+AF1">Air Jordan 20+AF1</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 23">Air Jordan 23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 24 ">Air Jordan 24,</a><a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 25 ">Air Jordan 25</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 3">Air Jordan 3</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 4">Air Jordan 4</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 4.5+13 Fusion">Air Jordan 4.5+13 Fusion</a>,<a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 5 ">Air Jordan 5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 6">Air Jordan 6</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 6+AF1 Fusion">Air Jordan 6+AF1 Fusion</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 7">Air Jordan 7</a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 8 ">Air Jordan 8</a> , <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan 9">Air Jordan 9</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Embroidery 4.5">Air Jordan Embroidery 4.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 11+23">Air Jordan Fusion 11+23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 12">Air Jordan Fusion 12</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 23">Air Jordan Fusion 23</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 5">Air Jordan Fusion 5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Gold">Air Jordan Gold</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Fusion 9">Air Jordan Fusion 9</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Six Mixed One">Air Jordan Six Mixed One</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Three Mixed One">Air Jordan Three Mixed One</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan+Obama 11.5">Air Jordan+Obama 11.5</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Jordan Six Rings+Obama">Jordan Six Rings+Obama</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Air Jordan Six Rings 11">Air Jordan Six Rings 11</a>, <a href="http://www.goodugg.co.uk/" title="Jordan True Flight">Jordan True Flight</a>
17. 07. 2009 | 09:07

cheap ed hardy t-shirts napsal(a):

nice article
29. 01. 2010 | 12:30

dfg napsal(a):

<a href="http://www.bagsclothes.com"> Gucci Backpack</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Coach Signature Handbags</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Oakley Sunglasses</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Gucci Sunglasses</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> ED Hardy Belts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Coach Backpack</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Gucci Designer Handbags</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Cheap Ray Ban Sunglasses</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Gucci Belts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> ED Hardy Belts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Prada Wallets</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Cheap Gucci Duffles</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Book Bags</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Polo Ralph Lauren Shirts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Burberry Bedding Set</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Burberry Scarf</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Cheap Lacoste Shirts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> China Loacote Knockoffs</a>
06. 12. 2010 | 13:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy