Proč jsme zveřejnili otřesné video ČEZu

02. 02. 2010 | 20:45
Přečteno 39259 krát
„Přijíždíme do Poděbrad, na téčko, šestýho dvanáctý dva tisíce pět…“, hlásí pro kameru jeden z mužů uvnitř automobilu.

„Téčko“, to je v hantýrce společnosti ČEZ Měření skrytá podzemní odbočka na přívodu elektřiny. Videozáznam ČEZu, který v úterý 2. února zveřejnil právník a kandidát strany Suverenita Jan Rytíř, ukazuje, jak takový zátah na údajného majitele téčka vypadá.

Tentokrát ovšem mise skončila tragicky. Kamera, kterou si černá komanda – jistěže bez předchozího svolení dotyčných – operaci dokumentují, našla v garáži tělo domnělého zloděje proudu, který právě spáchal sebevraždu.

Poté, co velitel oddílu kameramana vzrušeně pobídl „Toč to!“, následoval ještě víc než minutový záběr na tělo s kaluží krve a na plačící manželku, která do garáže vešla spolu s inspekcí ČEZu. Intimní, krutě realistické záběry patrně byly součástí dokumentačního videa a spisu o domnělém téčku. (Předpokládáme, že ČEZ z piety či z právních důvodů případ odložil ad acta.)

Právo na soukromí a právo vědět

Jan Rytíř dlouhodobě zastupuje lidi, kteří se s ČEZ Měření a jeho drsnými praktikami potýkali nebo potýkají. To ale věrohodnost videa, vzhledem k jeho obsahu, nijak nesnižuje. Na záběrech není žádná stopa pozdějších úprav, kromě podtitulků v první části sekvence, které „dovysvětlují“, co vidíme. A které někomu mohou připadat tendenční („pracovník ČEZ vyhrožuje…“). Ani to ale nemohl být důvod, proč záběry nepublikovat v původní, autentické podobě.

Lidé, kteří se v záznamu objevují - máme samozřejmě na mysli hlavně domácnost, u které lidé z ČEZu zazvonili -, zůstávají v anonymitě. I tak je zřejmé, že vdově po mrtvém, stejně jako příbuzným nebo přátelům, mohou záběry z osudného dne přivodit nová traumata.

Na druhé straně stojí veřejný zájem na právu na informace. Odpovědnost novinářů spočívá v tom, porovnat toto právo s právem na soukromí a zachovat se podle toho, jakou mají obě veličiny v daném případě váhu. O to jsme se pokusili i tentokrát.

Minutu jsme vystřihli

Video jsme nejdřív zveřejnili v podobě, v jaké ho dostala k dispozici i jiná média. Tedy s rozostřenými záběry soukromých osob. A včetně závěrečné šokující pasáže, která mimo jiné – a úplně jinak, než předchozí „soustředěný tlak“ při rozhovoru mezi dveřmi - vypovídá o „citlivém“ přístupu zaměstnanců ČEZ Měření.

Normální člověk, a snad i novináři, kterým je někdy podsouván „hyenismus“, by v takovém případě sklopil oči a vypnul kameru. Nefilmoval tragédii dál, nehrál si s přiblížením záběru.

Po krátké diskusi uvnitř redakce a po některých kritických ohlasech čtenářů jsme se ještě 2. února vpodvečer rozhodli, že video, které mělo hodnotu autentického dokumentu, přece jen vystříháme. Zkrátili jsme ho o onu závěrečnou, drastickou pasáž. Usoudili jsme, že stačí, když ji popíšeme několika slovy.

Uvědomujeme si, že z pohledu práva na soukromí by bylo „nejčistší“, kdybychom video, jakkoli anonymizované, nezveřejňovali vůbec. Ale jako novináři myslíme i na veřejný zájem a výsledné řešení nám připadá jako rozumný kompromis mezi soukromím a právem na informace.

Etický kodex redakce Aktuálně.cz mimo jiné předepisuje „respekt k soukromí osob“. A také redaktory nabádá, aby si v případě, kdy soukromí může být narušeno, kladli otázky: „Je zveřejnění té věci účelné? Souvisí nějak se sdělovanou zprávou? Pokud nebude tato část zveřejněna, znamená to, že zpráva bez ní nebude úplná?“

Chování společnosti ČEZ vůči domnělým zlodějům elektřiny považujeme za mimořádně závažné téma, které si zasluhuje fundovanou veřejnou diskusi. Proto jsme se rozhodli záběry, které mají soukromý charakter, publikovat.

Jan Lipold
zástupce šéfredaktora

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Čochtan napsal(a):

Co je "domnělý zloděj elektřiny " ?
Pokud elektřinu krade, tak se musel "napichnout" před elektroměrem a to se dá snadno a nevyvratelně dokázat. Ty dráty tam prostě jsou.

Vůči zlodějům se nikdo nemusí chovat ohleduplně. Spíš naopak !
02. 02. 2010 | 21:16

hanah napsal(a):

Myslím, že existence tohoto komanda a jeho výcvik je něco naprosto neuvěřitelného a bez ohledu na vyšetřování PČR, by mělo okamžitě odstoupit vedení ČEZu.
To, že redakce vystřihala nejotřesnější záběry, je určitě jediné možné a rozumné rozhodnutí. Mnoho lidí by pak tuto věc bralo jako senzaci, aniž by si vůbec uvědomilo dosah tohoto "státu ve státě."
Shodou okolností mi dnes přišel e-mail, který patrně koluje po netu, kde je uveden měsíční plat ředitele ČEZu....
02. 02. 2010 | 21:19

hoven napsal(a):

na každýho martina romana se vaří voda.
02. 02. 2010 | 21:19

hoven napsal(a):

doufám, že hned zejtra budou padat hlavy. to je mafie. oni si myslí, že jsou nad zákon.
02. 02. 2010 | 21:20

hanah napsal(a):

Myslíte si Čochtane, že je potřeba na "zloděje" - mnohdy bez důkazů - posílat takovéhle komando?
02. 02. 2010 | 21:21

hoven napsal(a):

sice jsem to vždycky odsuzoval, ale vedení ČEZu bych s chutí poslal do uranových dolů.
02. 02. 2010 | 21:24

minister pro spravedlnost napsal(a):

Vedení ČEZ-u do kriminálu na hodně pár let a ty ubožáky co se na to cvičili a zatajili, že jsou součástí nějaké armády nějaké firmy postavit před soud také a pěkně jim nakopat prdele. Tuto černou verbež , která se připravuje na válku proti vlastnímu národu zavřít za vlastizradu na min.20 let. šéfovi ČEZ-u doživotí. V Americe by za vl. armádu proti národu byli popraveni.Jak to , že ještě neprobíhá zatýkání těchto zrůd!
02. 02. 2010 | 21:25

prasečí čochtan napsal(a):

Čochtan to je ten první vymaštěnej. Stačí když ti někdo utrhá blomby na elměru a máš komando na krku!Ty de.mente!
02. 02. 2010 | 21:28

Čochtan napsal(a):

hanah,
to komando má právě ty důkazy najít a zajistit. Proto taky ta kamera. A koho tam měli poslat ? Mladou padesátikilovou holku ? Většina těchto zlodějů jsou ze stejného etnika jako ten Vitek Matěj z Janova. Co ten si na českou holku dovoloval, za to by měl být trest smrti.
Na něco takového musí přijít dobře vycvičená parta.
Proč dáváš toho zloděje do uvozovek ? To není krádež, krást elektřinu ?
02. 02. 2010 | 21:30

Zdeněk napsal(a):

Nezlobte se, ale ČEZ je největší zloděj. Podniká na pozemcích patřící soukromým majitelům a neplatí za to nájem. Každý kdo má pozemek a vede přes něj elektrické vedení, tak ho má nejen díky vedení a sloupům znehodnocený, ale navíc musí počítat díky s ochrannými pásmy na další část pozemku. Nikdo z ČEZu toto nechce uznat. Možná, že jste viděli na ČERNÝCH OVCÍ loni 10. března reportáž, která se jmenuje SLOUP. Onoho pána - pan Celner, tak toho osobně znám. Když chtěl nechat odstranit vedení, tak mu zamítli vše a po obnově řízení, tak ho nechali úředně zemřít,ačkoliv jsem ho včera viděl. Měl by být podle rozhodnutí Měst. úřadu Hořovice od listopadu mrtev. To snad není možné co se zde děje. Toto vím, protože patřím rovněž mezi postižené, kterým ČEZ v podstatě ukradl pozemky. Takže uděláme si komando a vyrazíme na pana Romana a proplekneme ho, protože je to dlužník a zloděj.
02. 02. 2010 | 21:33

Qiedo napsal(a):

Návrat Lidových milicí?
Dělnické straně(nejsem jejím obdivovatelem)je vytýkána militantnost jejích členů?
A policii tedy máme k čemu?
02. 02. 2010 | 21:34

Čochtan napsal(a):

Video jsem viděl, ale neviděl jsem, že by pracovník ČEZu té paní vyhrožoval.
02. 02. 2010 | 21:34

petr napsal(a):

Jestli je někdo podezřelý z toho že na černo odebírá proud, tak má ČEZ požádat o spolupráci policii. A ne na toho domnělého zloděje posílat svoje komando, které ani nemá žádnou zákonnou oporu a tak je nelegální.
02. 02. 2010 | 21:35

MangoCZ napsal(a):

Ty zabery jsou neuveritelne v tom, jak realne zaznamenavaji okamzik, kdy je nekdo konfrontovan s nevratnosti reality z prave prozite smrti sveho blizniho. V zivote soukromem i pracovnim jsem se nekolikrat dostal do role svedka takoveho okamziku a musim ricit, ze nezalezi na okolnostech (vrazda, sebevrazda, prirozena smrt, ..), ten moment je vzdy necim podobne ohromujici. Pro nekoho, kdo jeste odchodem sveho blizniho nezazil, jiste hruzne poucne video. Nejsem si vsak jist, ze je spravne takove video zverejnit v souvislosti ve ktere bylo zverejneno ...
02. 02. 2010 | 21:39

hanah napsal(a):

Čochtane,
zloděje dávám do úvozovek proto, že mu jěště v době, kdy nastupuje komando, žádný skutek nebyl prokázán.

Copak vůbec nechápete co je to za skandál????
02. 02. 2010 | 21:39

Jirka1 napsal(a):

Když jsem si přečetl příspěvek od Zdenka, tak zlodějina se má potrestat vždy.Proto pokud je to pravda, tak pokud někdo krade elektřinu, je to stejný, jako když někdo ukradne jinému majetek a měl by proto skončit ve vězení. Takže je potřeba naložit i s Romanem. Je to největší zloděj ve státě.
02. 02. 2010 | 21:42

Čestmír Konečný napsal(a):

Kam to jdeme? Co připravujeme pro naše děti?

Pokud nebudete platit, tak Vás postřílíme. Váš ČEZ.
02. 02. 2010 | 21:42

Karel napsal(a):

Pane čochtane,jedna věc.Pokud chce ČEZ,provádět kontrolu o černém odběru,má si vžádat speciální příslušníky policie,jako ostrahu.A né za naše peníze (z draze placené elektřiny) si cvičit vlastní komando.Jen se Vás ptám,dle jakého zákona a bez soudního nařízení vstupují na soukromý pozemek?Dle jakého zákona tyto komanda ohrožují civilisty.
Dělnickou stranu za její výstřelky že chodí v uniformáh ruší a ČEZU tyto lidi povolují.Obě uniformované organizace jsou proti zákonné,a stát by měl proti oběma postupovat stějně.
02. 02. 2010 | 21:44

Money napsal(a):

Pan Roman má prachy a kdo má v tomto Absurdistánu prachy, je nad zákon a může si dělat co chce. Zvykejte si, tento ambiciózní pán míří do vyšších sfér - a nepochybuji o tom, že o něm ještě uslyšíme. Pán Bůh s námi a zlé pryč.
02. 02. 2010 | 21:45

hanah napsal(a):

A ještě Čochtane,
nic ve zlém, ale netykejte mi.
Nemyslíte, že to, o čem píšete, je práce policie ČR. Mám tomu rozumět tak, že ČEZ má vlastní policii a Vy to schvalujete?
TOto je možné ve střední Evropě v tomto století ?

Myslím, že mez byla překročena.
02. 02. 2010 | 21:46

petr napsal(a):

Za tohle by mělo dojít k odvolání vedení ČEZu a k zabavení jejich majetku. Pak je poslat za mříže na doživotí.
02. 02. 2010 | 21:49

Sláva napsal(a):

Nezlobte se, ale stát řiká, že DS je militatní,že vyvolává násilí. Prosím na některých záběrech to je i vidět. To že hajlují, tak za to si zaslouží zakázat, ale zatím nikde při jejich střetnutí s policisty a nebo nepřizpůsobitelnými spoluobčany nezůstal nikdo mrtvý. Zde ale mrtvý zůstal a proto by se tímto měla okamžitě zajímat Renáta Vesecká a uvalit na ně vazbu, včetně pana Romana.
02. 02. 2010 | 21:50

xixao napsal(a):

cochtane

i exekutor k tobe muze vtrhnout , i odvrtat zamky, ale az po rozhodnuti soudu, tj. po zvyhodnoceni vsech pro i proti v predmetne kauze - ti ke kterym tihle bobici prijdou a chovaji se jako posledni spravedlivi, jsou tak maximalne "podezreliů, protoze jim jeste nic nebylo prokazano
tim nechci rict, ze schvaluju cerne odbery - to v zadnem pripade
a to jejich nasledne "vysetrovani"...
no hnus na hnus
02. 02. 2010 | 21:55

Mirek napsal(a):

Kdo zná svého poslance,krom za tu slavnou trojkoalici, at ihned udělají interpelaci na předsedu vlády.
02. 02. 2010 | 21:55

fan napsal(a):

Ono nejde jen o exces s terorizováním ať již domělých nebo skutečných zlodějů. Pro lidi v ČEZu, jak jsem byl svědkem jsme všichni nepřátelé, které je nutno co nejvíce oholit a poškodit, aby firma co nejvíc vydělala. Tahle atmosféra tam vládne a státní správa jim nadržuje. ČEZ třeba zásadně nerespektuje ustanovení odst.9 paragrafu 25 energ. zákona č. 458/2000Sb,který říká, že: "provozovatel distribuční soustavy je povinen při výkonu svých oprávnění dle odst.4... (který mu dává právo užívat cizí nemovitosti)... co nejvíce šetřit oprávněné zájmy vlastníků nemovitostí" a buduje všechna vedení jako vzdušná neizolovaná. Ta mají největší šířku ochranného pásma, ve kterém se nesmí nic, a další nectnosti, jako malou odolnost při špatném počasí atd., a přenáší tím náklady na vylepšení sítě na vlastníky nemovitostí, protože když chcete pozemek využít, tak jim zaplatíte přeložku (izolované vedení nebo kabel)- §47EZ.
02. 02. 2010 | 21:56

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Vysvětlovat něco Čochtanovi je bezpředmětné, protože trpí právním bezvědomím.
02. 02. 2010 | 21:56

krok napsal(a):

ad čochtan: milý odborníku, můžeš mi vysvětlit, jak dokážeš, že nezákonnou přípojku jsem udělal já?..skříňka s hodinami musí být veřejně přístupna, nesmíš si na ni dát zámek či ji jinak zabezpečit..to je nařízení ČEZu a tím pádem nemůžu za nic odpovídat..utrhané plomby, přeházené dráty či jakékoliv úpravy není možné bez jakéhokoliv důkazu svalovat na odběratele..zlodějnu musí ČEZ dokázat a důkazem rozhodně není "manipulace" s elektroměrem, ke kterému má přístup každý:-))..divím se, že se lidé dají tak lehce zastrašit:-(
02. 02. 2010 | 21:58

Tarquinius napsal(a):

Čochtan mě překvapuje. Buď je hloupý, nebo hloupého dělá, zřejmě proto, že je zaměstnancem ČEZu. Jinak si to neumím vysvětlit.
02. 02. 2010 | 22:03

michael napsal(a):

Karle, z nasich penez?A policiji plati kdo? Podle tehle logiky sou vsechny penize nase, skoda ze ne moje:) Ne ze bych se zastaval CEZu..
02. 02. 2010 | 22:03

dd napsal(a):

Vždy, když něco takového vidím nebo čtu, tak se opravdu stydím za náš stát a politiky. Počínaje úředníky, kteří znají pouze paragrafy a frázi: "nejsme povinni", přes exekutory, kteří si hrají na Boha až po ČEZ, který si založí vlastní armádu. Lidi, uvědomte si, že do podobných problémů se může dostat každý z nás....třeba jenom omylem....ale nikdo nám pak nepomůže!!!! Kam jsme to dopracovali??? :-(
02. 02. 2010 | 22:04

Gren napsal(a):

Je to hnus srovnatelný se zásahem gestapa.Jak někdo vůbec může něco takového jako komando zřídit ve státním podniku?To musí být lidská zrůda když si to ještě nechá natáčet na video..
02. 02. 2010 | 22:05

Fialový Krokodýl napsal(a):

Čochtane, od toho je tu přece policie a soudy, ne nějká soukromá navíc ozborojená skupina.
Pokud mají závažné podezření na černý odběr, a věřím, že jsou to schopni prokázat, tak ať se dostaví s papírem od soudu a v doprovodu policie-easy.
02. 02. 2010 | 22:12

Tarq napsal(a):

Nejhorší je (už se dnes opakuji), v čem všem jsou lidé ochotni ustoupit s argumentnem: kdo nedělá nic špatného, ten se nemusí ničeho bát. Tohle je šikmá plocha, po které naše společnost vždycky sjede. Gestapa se samozřejmě taky nikdo nemusel bát, když nedělal nic špatného. A enebyl žid, ovšem.
02. 02. 2010 | 22:13

Targus napsal(a):

To Čochtan:

Ano, správná otázka, co je to za výraz domnělý zloděj. Buď zlodějem je, nebo není. Pokud má ČEZ technologii ke zjištění černých odběrů, nech ť potenciálního pachatele zjistí a vyzve Policii ČR, aby konala se vší parádou. Tedy povolení k prohlídce, soudní znalec, prokázání množství odebrané energie, rychlý soud - samosoudce by stačil, v jiných státech jsou soudy tohoto typu otázkou hodin - a konečně tvrdý trest a náhrada škody.
Nikoli komando, které naběhne a supluje práci policie, vnucuje podepsání uznání závazků, které dotyčný není schopen posoudit, zda jsou vůbec reálné. Jak jsem měl možnost vidět, ČEZ v některých případech cukl až na čtvrtinovou částku, než kterou původně požadoval jako úhradu za černé odběry.
Mám spoustu dlužníků, ale zákony ČR mi absolutně neumožňují, abych na ně poslal nějaké komando, které by z nich ty prachy vytáhlo. Když musím já absolvovat potupnou proceduru dokazování, že lump mi nechce zaplatit a musím čekat na pochybný výsledek rozhodnutí soudu o exekuci, proč by měl mít ČEZ nárok na něco jiného?
02. 02. 2010 | 22:13

terry napsal(a):

Tak dá se říc že v každé ulici, vesnici nebo městečku je někdo, kdo krade elektřinu. A stavte se třeba na hlavu jak chcete, ale je to tak. No a to ČEZ-komando po nich jde. Ti co kradou elektřinu jsou obyčejní zloději, na to nezapomínejte! To komando vypadá děsivě, to ano! Ale pro lidi co nekradou, nás obyčejný smrtelníky, jsou úplně neškodní. Když čtu tady ty řádky, tak mi připadá jako kdyby si tu dali sraz všichni co měli právě problém s černým odběrem.
02. 02. 2010 | 22:15

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Čochtane, zloděje můžou nazvat zlodějem až když je pravomocně odsouzen. Předím je to podezřelý, obviněný, nebo obžalovaný.
Zdraví -FK-
02. 02. 2010 | 22:17

Václav napsal(a):

Vážení, navrhuji, abychom si tu přestali vylévat srdíčka. Je to na tomto místě k ničemu. Pojďme každý prokazatelným způsobem kontaktovat svého poslance nebo senátora a vyvíjejme tlak směrem k nastolení normálních, legálních, civilizovaných forem chování. Někteří tvrdí, že ČEZ je stát ve státě. Tady se zdá, že Česko je stát v ČEZu. Mimochodem, jak mohli pracovníci ČEZ při natáčení videa dopředu vědět, že je ten člověk mrtvý? Nijak to nezjišťovali. Nijak se nepokusili poskytnout pomoc. A to, ať už podle zákona a nebo podle pravidel obyčejné lidskosti udělat měli.
02. 02. 2010 | 22:20

whynot napsal(a):

radsi to ani nereste.. zitra po tom nebude slova ani sluchu.. vetsina ovcanu se nic nedozvi
02. 02. 2010 | 22:27

Mike- s napsal(a):

Tento životní příběh znám, začneme-li od konce, pánové z ČEZ si tvořili důkazy a nechali manželku "objevit" manžela. Díky Bohu nebyla právě doma jejich 13letá dcera. Co by asi udělali, kdyby jim otevřela? A to celé údajně vzniklo ze sousedských sporů, následovalo udání a výsledek jsme viděli na videu. Opravdu nepěkný závěr.
02. 02. 2010 | 22:27

policajt napsal(a):

Všichni jste se úplně zbláznili, ne? Zloději byli jsou a budou. Policie nestíhá a je jedno jestli se jedná o zloděje aut, mědi, tuneláře v bankách nebo zloděje elektřiny. A tak se ČEZ brání. Vyškolí na to specialisty kteří rozumí drátům: ...co vedou od pantáty nedevraty... Narozdíl od policie poznají problém a policii zavolají až když je zloděj odhalen. (Policii nevolají pokud zloděj dluh uhradí a chybu uzná. Samozřejmě.) Někteří žurnalisti pro větší sledovanost svých stránek nadepíší svůj článek slovy "komando ČEZu". A vy všichni tu nadáváte aniž by jste znali podstatu problému.
02. 02. 2010 | 22:27

Tomáš Stříhavka napsal(a):

terry:
A to kdo krade posuzují lidé z polovojenské organizace firmy! Co takhle zrušit policii a její poslání přesunout na ČEZ nebo ještě "lépe" na Čochtana.
02. 02. 2010 | 22:38

void napsal(a):

Tohle je opravdu úchylný. Jasně, že o tom všichni věděli - i když ty hloupější teď tvrdí, že ne, viz. další článek na aktuálně. Tahle afera tady byla už před cca 2 lety a nikdo s tím nic nenadělal. Úplně na blití mi je z peciny, kterej tam tvrdí, že soupeři těchto lidí jsou např. pěstitelé marijanky. A k čemu tady asi máme benga, k čemu tady máme soudy? Tohle je jenom ukázka v jakym absurdistánu tady žijeme. O lidech, kteří jsou v těhle organizacích darmo mluvit, většinou to jsou blbečci co si léčej svoje komplexy. Jak psal Václav - myslím, že by si zasloužili nakopat alespon za neposkytnutí pomoci.
02. 02. 2010 | 22:39

Lena napsal(a):

Zdeňku,
taky mám vedení a sloup přes pozemek. Pokud tu budete, měla bych zájem o případnou konzultaci, protože mi brání v oplocení pozemku u domu.
Email přiložen.
02. 02. 2010 | 22:41

void napsal(a):

to policajt:

a nepřipadá vám lepší aby cajti a soudy stíhali - tj. dělali svoji práci - než aby měla každá firma polovojenskou jednotku co bude vymáhat dluhy?
02. 02. 2010 | 22:42

XP napsal(a):

Vy nevíte tu nejpodstatnější věc - ti lidi z ČEZu vás pak vydírají, že dokud nezaplatíte obvykle kolem 100000 pokutu, nezapojí vám znovu elektřinu! Je to velmi výdělečný podnik! Proto tam neberou napřed policii! Jim nejde o to dostat ty lidi k soudu (většina by dostala maximálně podmínku), ale dostat z nich obrovský prachy! Jsou to lidské zrůdy! A přestaňte konečně nazývat černý odběr krádeží! Je to naprostá kravina! To je jako nazývat krádeží jízdu na černo metrem. Víte vůbec, jaké ztráty vznikají na vedení VN a při zkratech a podobně? Ta elektřina ani zdaleka ČEZu nechybí, jen holt ti lidi odmítají platit ty nekřesťanský prachy a to je správné! Držím palce každému, kdo ČEZu nedá svoji kůži lacino! Hanba monopolu! S vlastizrádci jako je management ČEZu na šibenici!
02. 02. 2010 | 22:46

Tomas napsal(a):

Já mám ale akcie ČEZu, doufám, že je to zítra nesetne! Jinak hnus no....
02. 02. 2010 | 22:48

janekm napsal(a):

redakce - máte mou podporu, rozhodli jste se správně
02. 02. 2010 | 22:53

Otec tří dětí. napsal(a):

Jediné a to ještě z 60%, čeho se komando dopustilo, bylo neposkytnutí první pomoci, já vím, že když člověk nemá hlavu, dýchání z úst do úst nemá smysl atd., ale člověk žije i s dírou v hlavě, aj.

Mimo jiné komando chodí s přesnými a konkrétními důkazy.

A kdyby jste viděli zásahy Gestap, posrali by jste se na místě. Komando je marshmallow.

Zbraně mají pro obranu. ´´hold kdyby to dětkoj hráblo a začal střílet ne na sebe´´

Ve videu jste vyděli pouze výcvik komanda, to neznamená, že komanda používají na stařence,která nemůže dojít na poštu, kvůli zdrav. stavu, chvaty a hmaty či obrannou střelbu.

Výcvik je kvůli tomu, že někteří neplatiči jsou schopni opravdu použít proti komandu únosy, střelbu, výbušniny, požáry, jedy, plyny, atd.

Vtip:, při akci, člen komanda, odzbrojeného českým lidem, (protože se schodlo, že to je gestapo), povídá tomu druhému v růžových pískacích botičkách, jejdanánku Kájoj to dneska ale střílí viď že jo, a ten druhý na to eeeeeeeeeeeeeeeeh.
02. 02. 2010 | 23:01

janekm napsal(a):

ad dnešní tv-debata - mluvčí ČEZu m.j pronesl něco ve smyslu že "odhalování černých odběrů je také v zájmu ostatních slušných odběratelů, protože jinak ty ztráty platí oni" - mohl by někdo kompetentní z ČEZu tuto tezi podrobněji rozvést a především vysvětlit ? Opravdu je takto vystižen vztah ĆEZu k zákazníkovi ? (Já jsem schopen pouze této analogie - provozuji třeba hospodu a každou chvíli někdo odejde bez placení - já ale nezbankrotuju, prostě se zahojím na těch co platí )
02. 02. 2010 | 23:04

Jan Vaculík napsal(a):

Proud načerno nekradu, a nevím, co by mě přimělo, abych kradl. Ale pro "zloděje" mám určité pochopení.

ČEZ (resp. rozvoďáci) jedná s mocenskou arogancí danou jeho monopolním postavením. Za zavedení odběrného místa pro drobnou firmu si nechal zaplatit desítky tisíc korun - jenom za ten formální úkon. Zbudování přípojky, jak každý asi víte, si odběratel musí zaplatit sám, a pak ji rozvoďákům musí darovat, a oni mu ji pak de facto pronajmou. Možná se to dnes v něčem změnilo, ale před 10-15 lety tomu bylo tak. Takže není divu, že nějakou tu zlodějinu pak postižený vnímá jako "akt spravedlnosti".

Další do nebe volají deformací je to, že když ČEZ udělá chybu v měření nebo v účtování elektřiny, tak musíte stejně zaplatit, i kdyby vám vyúčtovali milión. A teprve když se pak dodatečně ukáže např chybný odečet, tak vám peníze vrátí. Kdyby si tohle na vás dovolila pokladní v samoobsluze, tak si koleduje facku.
02. 02. 2010 | 23:12

Vladimír Mlynář II. napsal(a):

Ale copak copak, novokapitalisti? Že byste začali normálně myslet? To jest nepravděpodobné. Nuže k volbám, blbečci!!!!
02. 02. 2010 | 23:20

Laco napsal(a):

Je často diskutabilní co platí.Přemrštěný nájem měřících souprav,jejíž poruchy platí,dopočty rozdílu spotřeby a podobně,předávání majetku do vlastnictví RZ bezplatně,to vše vede k navýšení majetku vlastně již soukromého podniku.Ještě nikdo neřeší "rozdávání" akcii manažerům a vedoucím podníků se státní účastí.Je to otevřené rozkrádání a výsměch všem slušným lidem.Lidi by se měli podívat na to,jak si tato sebranka dělá zákony aby nemohla být potrestána.
02. 02. 2010 | 23:26

Lena napsal(a):

Hm. Na ČEZ se snáší kritika. Já k němu právě přecházím od e.onu, protože e.on je nejdražší na trhu, zrušil osobní styk a trvá pouze na písemném, který pořádně nefunguje, na jakoukoliv blbost se člověk musí zeptat písemně a čekat měsíc na odpověď; už přes dva roky si neráčil u mě odečíst elektřinu, každý další odečet, který nahlásím já (v mém případě jediný prováděný odečet) si zpoplatňují a nepodařilo se mi u nich ani přepsat odběrné místo z původního majitele na mě atd., je toho víc. Můj zákazník je u ČEZu (v Brně nebývalé - zde vládne e.on) a je naprosto spokojen.
Správce soustavy je také v různých místech různý, takže nejen ČEZ. To všichni bydlíte jen tam, kde přenosovou soustavu spravuje ČEZ? Nebo tady nadáváte jen proto, že se ukázalo emotivní video?
K videu: nedovedu si představit, že by návštěva pracovníků ČEZu mohla někoho dovést k sebevraždě. Maximálně to mohla být poslední kapka v moři různých problémů. Ale tou může být i to, že se na Vás někdo hnusně utrhne v metru.
Nevidím důvod, proč nevymáhat peníze, které mi někdo dluží. A na totéž má právo ČEZ. Jak je nastavená jeho cenová hladina, je samozřejmě na jiná. Nezdá se mi, že by to "komando" jednalo nepřiměřeně, hrubě, přehnaně vyděračsky. To jsem zažila návštěvu normálního technika Jihomoravské energetiky a byla daleko horší, protože neřekl co chce, proč chce k elektroměru a býval by vypnul bez varování proud, když do něj byly zapojeny spotřebiče a mohlo dojít k jejich poškození. Tak jsem ho hnala, protože firma nebyla moje a dům taky ne, neměl tam co dělat - zvláště s takovým jednáním. Tito se alespoň snažili jednat s tím, na koho bylo odběrné místo psané.
Pán jednal zkratovitě a je to škoda, protože život mu nikdo nevrátí. Ale ČEZ bych z toho nevinila, ovšem těm přítomným, kteří neposkytli pomoc a nevím, zda vůbec zavolali záchranku, místo toho točili, by patřilo nakopat něco.
02. 02. 2010 | 23:32

Pavel napsal(a):

ad Janekm: já ti to vysvětlím, jsem provozovatelem restaurace, 30 lidí mi odejde bez placení, zbylí jeden zaplatí dohodnutou stanovenou cenu, guláš za 50,- , jelikož jsem v bankrotu musím navíšít dohodnutou stanovenou cenu guláše na 80,-, čili ten kdo příjde, či chodí pravidelně zaplatí více.
02. 02. 2010 | 23:33

Ara napsal(a):

Všichni nadávají na ČEZ, ale tato firma není tím hlavním viníkem. Zodpovědný tu je především stát, režim a systém který něco takového této polosoukromé mafiánské organizaci umožnil.
Docela tristní výsledek dvaceti let budování "světlých kapitalistických zítřků".
02. 02. 2010 | 23:37

Targus napsal(a):

To Jan Vaculík:

Nemáte docela pravdu. Řešil jsem stejný problém. Dopisem mne vandráci ze SME vyzvali, abych jim neprodleně daroval vedení za možnou příští údržbu. Po poradě s elektrikářem - silnoproudařem jsem je poslal do zádele a opakované vyhrožování, že když..., jsem ignoroval. Pak přišel jeden šoumen a připojil se k vedení, načež mne SME vyzvala, ať vyměním elektrické dráty za silnější, neboť potřebují připojit dalšího odběratele. Poslal jsem je znovu někam, drzého šoumena jsem odstřihl, sundal jsem i veřejné osvětlení, a protože vedení je na mém pozemku, podal jsem na policii trestní oznámení jak na SME, tak na Městský úřad za neoprávněný vstup na oplocený soukromý pozemek. Dnes mi odběratel platí malý nájem za pronájem vedení, které by si jinak musel postavit a činovníci Městského úřadu se dají málem natírat na chleba jako ta nejjemnější Rama.
02. 02. 2010 | 23:42

Aleš napsal(a):

Mně nevadí, že video bylo zveřejněno. Vadí mi silná bulvarizace a to, že je zde do přímé souvislosti dávána smrt údajného neplatiče a přítomnost "komanda". Sakra, kde je napsáno, proč se ten dotyčný picnul? Z čeho čerpáte? Nebyla to spíš shoda náhod a vyústění dlouhodobějších problémů? Tak jak to bylo podáno je to čirej bulvár a od a.cz je to pro mne zklamání. Jednostranná útočná reportáž, ani se nedovíme, co vlastně takové oddělení NTZ běžně dělá, jak to funguje u konkurence či v zahraničí, prostě jen snaha o efekt. S tím se jděte bodnout.
02. 02. 2010 | 23:42

Ara napsal(a):

Otec tří dětí:
Fakt "otec tří dětí"?
Tak to mi je ale těch vašich dětí skutečně líto.
02. 02. 2010 | 23:44

Targus napsal(a):

To Lena:

Neobhajuji zloděje, ale zřejmě jste neviděla jednání pracovníků ČEZu při vypořádávání dluhů s odběrateli. Jak už jsem tu psal, jednomu,co se začal škubat, snížili finální fakturu až na jednu čtvrtinu požadované částky. Nemyslím si, že by takové jednání bylo v pořádku. Jak by se asi odvíjelo, kdyby probíhalo řádné šetření Policie ČR? Kolik by asi platili dlužníci potom?
02. 02. 2010 | 23:48

Lena napsal(a):

Targusi,

no o to se nepřu.
02. 02. 2010 | 23:52

Otec tří dětí. napsal(a):

Komentoval jsem pouze výcvik a zásah komanda. Nikoliv zda je fér či nefér posílat je na neplatiče, oni nezabíjí hned, oni pouze bráni sami sebe a i Vás. Mích dětí je mi taky někdy líto.
02. 02. 2010 | 23:52

Jenda napsal(a):

Je kuriozní, že elektřina u nás stojí po součtech víc jak v Německu. ČEZ těží ze svého monopolu neuvěřitelnou cenovou politikou a zmíněným siláctvím, asi jako Enron kdysi v Kalifornii. Připomeňme si ale také, že tato komanda vznikla za vlády Jiřího Paroubka a za Mirka Tololánka, který je de facto zarazil, se chování ČEZu zlepšilo ale spoň co do chování pracovníků ČEZ Měření. Přijde mi ale nefér, že se to téma tahá před volbami na ODS, když tato komanda vznikla za vlády ČSSD.
03. 02. 2010 | 00:03

dami0001 napsal(a):

Redakce Aktuálně.cz je pravděpodobně banda kreténů. Ten co splodil tuhle reportáž určitě. Chování pracovníků kontroly bylo profesionální a velice slušné. Pozdravili, poděkovali atd. Ty titulky jsou zcela zavádějící. Autor pravděpodobně dostal flastr za neplacení elektriky. I když jednu věc bych těm chlapcům vytknul. NIKDY nenechte osobu které jste se jednou legitimovali bez dozoru. Ten stupidní nápad, že si zaleze za dveře a vy tam počkáte.....to Vás mohlo stát život!!!
03. 02. 2010 | 00:06

cynyk napsal(a):

takové malé gestapíčko.
Je tady ještě něco nelegální.
Budu si muset si proti takovýmu sajrajtu koupit bouchačku
03. 02. 2010 | 00:13

Zdeněk napsal(a):

Pro Lenu.

Doporučuji se podívat na http://www.cerneovce.cz z 10.3.2009 jmenuje se to SLOUP. Tam získáš více informací. Dnes je ten pán úředně mrtvý.
03. 02. 2010 | 00:15

Jarys napsal(a):

To je trága, zloděj se odbouchl. Asi věděl proč. Zamyslete se nad tím, jak byste řešili vy situaci, když byste zjistili, že vám někdo cucá třeba vodu za vaším vodoměrem. Tady v tom státě je normální, že se krade a nenormální, že se za to pyká. Fandím ČEZu. Bratranec dělá u nich odpojáře (chodí odpojovat neplatičům elektroměry) a přál bych vám slyšet jeho zážitky z práce. Je to o hubu. Kór když mám jít do prostředí typu Chanova, nebo Předlic.
03. 02. 2010 | 00:15

spravedlivý napsal(a):

Zlodějina se musí trestat z každé strany.Nejvíce elektriky kradou cikorky.
03. 02. 2010 | 00:24

M. Lansky napsal(a):

Všemi vládami posvěcený polomafiánský monopol, který jako správná mafie cvičí a vyzbrojuje své vlastní zabijáky a vymahače. To je ČEZ. Vaše duhová energie. Ale čemu se divíme, když jsme v kriminálním státě?
03. 02. 2010 | 00:29

Zdeněk napsal(a):

Jarys
Souhlasím s tím, že v oblastech, kde jsou cikorky, tak tam jít je nutné si sebou na ochranu vzít ne normální policisty, ale přímo URNU Pak se jich zastane Kocáb a je všechno v pořádku. Všechny zlodějiny se musí trestat stejným způsobem. Žádné vyjímky netolerovat. Vždyt se ví právě o těch cikorkách a nic se s tím nedělá.
03. 02. 2010 | 00:32

Jan Vaculík napsal(a):

Targus
Vy jste bojoval, to je moc dobře!
Většina lidí sklapne podpatky.
I když v důsledku to vyjde nastejno.
Ale k tomu bylo pro podnikatele ještě to, že se platily velké částky prostě jen za zavedení hodin - snad 10k-20k za každách 10A jmenovité hodnoty.
Přitom když šlo o byt nebo ridinný barák, tak totéž byl zdarma nebo skoro zdarma.
03. 02. 2010 | 00:36

Sláva napsal(a):

Pro Jaryse.
Souhlasím s tebou, že jít k cikánům, tak to je ohromné riziko. Byli jsme jednou s exekutorem odvážet věci co zabavil. Nebyli jsme tam ani 10 minut a radši jsme ujeli, protože jsem nechtěl přijít o auto a lidi k úrazu. Nikdy již více na podobnou akci nepojedu i kdyby exekutor platil jak se řiká zlatem. Navíc oni jim odstřihnou elektriku a oni si to za chvíli obnoví. Všichni lidi at jsou z ČEZ, nebo RWE tak by měli v těchto oblastech měli povinně nosit neprůstřelné vesty a měli by mít pancéřová auta.
03. 02. 2010 | 00:41

Jan Vaculík napsal(a):

Jarys
Ad o"odpojář" - no to teda musí mít na to žaludek! Oni rádi odpojujou, protože odpojit a zapojit je asi za 5 tis, že?
Mě jen dojímá, že když jsem na přihlášku odběru vyplňoval několikrát mobil i e-mail, tak elektřinu přišli odpojit, aniž by zavolali nebo napsali mail. A fakturu i upomínky předtím posílali na špatnou adresu.
03. 02. 2010 | 00:44

Aloijz Novák napsal(a):

Proboha, kde to žijeme !!!
Proč tolik hlupáků chrání zloděje !!! ČEZ se chová velmi racionálně. Za předražený elektrický proud můžou jedině politici. Ti určují pravidla a schvalují ceny.
Jsem velmi zlamán postojem ČT za což jí ještě musím zaplatit a také výroky ostatních rádoby politiků.
03. 02. 2010 | 00:46

petr t. napsal(a):

ve spravne fungujici demokraticke spolecnosti je z ekonomickeho hlediska absolutne nemoralni a i nemozne, aby 1 reditel statniho monopolu pobiral odmeny takrka ve vysi 1 promile statniho rozpoctu! Toto si mohou dovolit pouze v Kocourkove nebo v ceske republice. A od tohoto problemu se vse odviji.
03. 02. 2010 | 00:47

Kaňel napsal(a):

03.02.2010 00:32:28 No hoši, to se budete divit co dokáže naštvanej neplatič, to je taková malá válka. A věř že těch ozbrojenců je potřeba s sebou, baba by jinak nikam nešla nazdar finíto. A to je ještě málo minule i střílely, kozlicí, vypouštěli psi, to je taková zábava jenom.
03. 02. 2010 | 00:49

Jan Vaculík napsal(a):

A oni vás odpojí, když máte nezaplacenou jednu zálohu, bez ohledu na to, že suma těch předchozích zaplacených záloh vysoce - třeba o 15 tis. převyšuje skutečný odběr. (To zná každý, kdo např. přešel z topení elektrikou na jiné palivo, ale celý rok musí platit zálohy odvozené od původního odběru, a až po roce má nárok na vrácení záloh.) Takže oni vás odpojej, i když de facto nic nedlužíte, ba naopak, máte u nich přeplatek (leč ještě nezúčtovaný).
03. 02. 2010 | 00:51

Stewewondr napsal(a):

Nevím proč se usmrtil, s každým se lze domluvit, ať to je dluh na hypotéce, za mobil, za havárii, či právě na černém odběru, dostal by pouze právní upomínku, že porušil to a to a kdy to má uhradit, i kdyby šel k soudu byla by podmínka, pokud teda nepěstoval marihuanu.
03. 02. 2010 | 00:57

Stewewondr napsal(a):

Mohlo to být vyřešeno splátkovým kalendářem.
03. 02. 2010 | 00:59

Aneta napsal(a):

Je dobrý vědět, že platíme policii nadarmo, když vlastně nestíhají a přitom nic nedělají, ještě se s tím tady chlub ty policajte. Nemůže přijít leckdo se zbraní do cizí nemovitosti a ohrožovat, či osočovat a je neodpustitelné, že se nepokusili pomoci, jak můžou v noci spát, to v ČEZU cvičí roboty? ČEZ je největší zloděj. Například Bohemia Energy má garanci nejlevnější energie a plynu, už jenom z principu, půjdu k nim.
03. 02. 2010 | 01:02

Dušek napsal(a):

Aneta

Ale oni neohrožovali, oni ji měli pouze u pasu. To je jako tvrzení že oblečený muž sexuálně obtěžuje ženu na veřejném prostranství, tím že si ho žena dokáže představit nahého. Ano oni dokáží zabít, jakož to muž se umí svléci. ale jak říkám měli ji u pasu. To není přímé ohrožení.
03. 02. 2010 | 01:11

T_FB_T napsal(a):

Po shlédnutí sestřihu z výcviku NTZ, mám pocit, že se ČEZ chystá odpojovat neplatiče v afghanistánu... výcvik zajetí, či parasailing mi mepřijde moc adekvátní... Chápu, že pokud už jednou člověk doopravdy krade elektřinu, tak to asi nebude nějaké "ořezávátko", ale co je moc, je moc, od toho tu opravdu je policie.
03. 02. 2010 | 01:14

Aneta napsal(a):

Už jen to, že člověk ve stresu vidí zbraň je jako by na něj mířila. Tím pádem by to přirovnání nebyl oblečený muž, ale obnažený, který ho pouze nedrží v ruce :-)
03. 02. 2010 | 01:15

Jan Vaculík napsal(a):

Ten výcvik má jediný smysl: aby dotyční úředníci (ano, ve skutečnosti jsou to jenom úředníci) ztratili pojem o tom, co je a co není normální. Aby měli pocit, že bojují s někým na život a na smrtm, ačkoliv nejde o víc než o pár tisícovek.
03. 02. 2010 | 01:18

Dušek napsal(a):

Pokuť vím tak neplatič je vyzíván nejméně 5 vízvami, nejdřív čez, pak právníci čezu, čili měl dostatek neohrožujících varování a jelikož neuposlechl výzvy formou papíru bohužel muselose přitvrzovat. Akorát mě zaráží proč věc nepredložil čez k soudu.
03. 02. 2010 | 01:21

Pavel napsal(a):

To 03.02.2010 01:14:09

Ono je problém že ČEZ, je finančně skoro jako malý stát, čily má svou malou policii.
03. 02. 2010 | 01:24

Sláva napsal(a):

Pokud se podíváte na video té sebevraždy pořádně a logicky uvažujete, takto zavádí spíše vraždou. Jak mohl ten druhý vědět tak určitě km ten člověk šel. Pokud dojdete do cizího domu, kde to neznáte, tak nebudete s určitostí toto znát. To by měla Policie prověřit pořádně.
03. 02. 2010 | 01:25

T_FB_T napsal(a):

ps: Popravdě mi to spíš přijde jako nějaký tematický víkend na stmelení kolektivu, než opravdový výcvik, vždyť ti chlapi vypadali jako že je to opravdu baví. Opravdu nevím co si o tom videu myslet, pokud to vše byly zaběry z realneho výcviku, tak jediné z čeho mám strach, že pokud jednou "nedejbože" zazvoní u mě, či u někoho z mých známých (na to člověk ani nemusí krást, jak se říká, náhoda je...), se necítili tito "úředníci" ohroženi a nezpanikařili, protože mohou být nebezpeční. Ani ne tak výcvikem, jako spíš tím, že tu zbraň mají. Ostatně po takovémhle vycvičení, musí mít pocit, že jsou nesmrtelní a že už si peklo prožili. (poslední větu berte prosím s nadhledem)
03. 02. 2010 | 01:27

pep napsal(a):

To je zločinecká organizace, jinak to v právním státě nelze nazvat!
03. 02. 2010 | 01:31

Pavel napsal(a):

Víš k neplatičům musíš s konkrétními důkazy, musí proběhnout šetření, vyhodnocení dané situace pro zásah, čily už musíš vědět pro koho deš a co má a nemá, dokáže nedokáže, udělal neudělal... Čily to nebil zásah rychlého útvaru,ale pouze obranný právní postup. Věděli jak vypadá jelikož už tam byli nebo ho znali. Vražda to není, ale neposkytnutí první pomoci je by mělo být v těchto případech trestné. Teda pokuď nedostaly rozkaz mrtví nebo živý, očemž pochybuji.
03. 02. 2010 | 01:37

Kačenka napsal(a):

TO 03.02.2010 01:27:20

Ano zabíjení je musí více či méňe bavit, musí umět (pokud je nezbytné)zabít stařenku, psa, dítě, motýlka, gumičku, jojo, Frantu lampu, Mozarta a jiné záškodníky. (teda pokud by Mozart záškodník byl)
03. 02. 2010 | 01:41

Jan Vaculík napsal(a):

Nošení zbraně asi není to nejhorší, čím se tito výlupci vyznačují; snad jen v tom smyslu, že jim dává pocit absolutní moci a násilné převahy.
Špehování, neoprávněné vnikání do soukromého majetku, burcování v jakoukoliv hodinu a vyhrožování nesmyslně vysokými pokutami - to je to, co dovedu už úplně zdeptat.

A neplatičem se stanete ani nevíte jak - viz výše; za neplatiče vás ČEZ považuje, i když u nich máte faktický přeplatek, ale neplatíte nepřiměřeně vysoké zálohy, které vám vyměřili. Pak vám neprávem odpojí odběr, a i když máte přeplatek, požadují skoro 5 tisíc za znovupřipojení. Nedivím se, že v tuto chvíli se i poctivec od kosti může namíchnout a porychtovat si černý odběr.
03. 02. 2010 | 01:44

T_FB_T napsal(a):

to Kačenka: :D hned takhle poránu
to Jan Vaculík: to je pravda, kolikrát ani nedodržují vlastní postupy, kterými se tak rádi ohání, oni pošlou upomínku a v ten samý den už jedou odpojovat, jak říkám, doufejme že nikdy neuvidím ani neuslyším o tomhle "komandu" v mém okolí.
Někdo tu volal po odstoupení představenstva ČEZu za tuhle aférku, to by bylo fajn, ale ne ve státě který funguje jako vepřín, jak jedna sv*ně odpadne od koryta, jsou na jejím místě dvě další...
03. 02. 2010 | 01:52

Pavel napsal(a):

Věřím, že takovéto patálie jsou nepříjemné a stát se to může komukoliv. To je potom hrůza, když se stane nechtěně, ale nevěřím že by nedokázali věc vyřešit jinak. Možná o tom pouze nevěděli či nechtěli.
03. 02. 2010 | 01:52

proč napsal(a):

Nechápu, každá druhá firma si platí Team Building - tohle je jeden z nich.. Novináři, politici ale i normální lidi si je kupují. Jsou snad novinoví komanda!? Debata o ničem!
03. 02. 2010 | 01:54

bašata napsal(a):

Jak tak koukám,za pár let tu bude divoký západ 19.stol.Již nyní je zde absence práva a bude hůř.
03. 02. 2010 | 01:57

Pavel napsal(a):

Tento postup je právně i lidsky!
Pouze nejdou běžnou ,ale obdobnou cestou. Jinak vše OK!
03. 02. 2010 | 02:00

Karoli napsal(a):

Tady sněží jako prase.
03. 02. 2010 | 02:05

T_FB_T napsal(a):

to proč: novinové komando? no, že by u vás zazvonili a požadovali sto tisíc, za to že si od souseda pujčujete noviny, místo koupě vlastních? I kdyby tohle byl pouze team building, měli si radši zajít na paintball, bylo by míň poprasku...
03. 02. 2010 | 02:08

Karel napsal(a):

Já to zažil.Vešli do vnitř a řekli mi že jsou vic jak policie. Musím je pustit dovnitř.Rozebrali mi hodiny a když nemohli nic najít,tak mi začali dělat domovní prohlídku. Udajně na to mají právo.Byli na mě čtyři.Nenechal sem si to líbit a zavolal jsem na ně policii.Když jsem jim to řekl, upalovali ven na chodník před dům. I policie se podivovala proč je k zásahu nevolali.Prý dělali běžnou kontrolu. Chtěli at se přiznám, jakým způsobem kradu a že mi udelujou pokutu 1.200,000 kč pokutu. Kterou po dvoudenních telefonátech snížovali až na80,000kč.Měsíčně sem platil 4,500kč paušal. Poději jsem se dověděl že to bylo na udání, které ale dotyčnému neprokážu.
03. 02. 2010 | 03:10

VELLETRI napsal(a):

Tak se přidám i já a zapojím se do ohlasu čtenářů , jakož to osoba , která byla u vzniku takového podobného komanda pod názvem Pracovníci odboru Netechnických ztrát (NTZ) společnosti ČEZ Měření, s. r. o.Cítím potřebu o tom promluvit pro to, aby se už nikdy neopakovala podobné neštěstí jako v Poděbradech.Musí se o tom mluvit, aby kompetentní lidé se nad tím problémem zamyslely a podnikly kroky k zamezeni zneužití pracovní funkce a tak i zároveň poškozeni dobrého jména firmy.Za vším stojí člověk a jeho nekonečná chamtivost.Když mu umožníme aby měl volné pole působnosti tak se muže stát, že nepozná hranice slušného chovaní a ztratí veškerý soudný rozum.Přestane se ovládat a bude se chovat pudově jako šelma.A tak to i bylo, nejprve Energetika umožnila všem svým zaměstnancům, aby když odhalí neoprávněný odběr a upozorní na něj dostane jednorázově odměnu ve výši 500Kč.Najednou si všichni kolegové vzpomněly na všechny ty sociální případy, kde nebylo daleko k zpětnému zapojení elektroměru.A tak se rozjel hon na pětistovky.Nikomu nezabránilo nove nařízení, že se dotyčný musí podepsat na formulář a tím doznat, že je vinen.Ta to skupina lidí nad tím moc nepřemýšlela i tak jsou na podpoře a nikdo jim nic nemůže sebrat.A tak podepsaly papír, aniž by ho vůbec četly.Zaměstnanci si začaly vést tabulku nejlepších lovců a ti nejotřelejší se neštítily navštívit dotyčné i několikrát.Podepsaný papír znamenal přeci 500Kč.To už si i na vedení všimly, že něco není v pořádku.Musí se to nějak upravit a tak změnily odměnu na částku vypočítanou z uhrazené pokuty neoprávněným odběratelem.Jenom že, to teprve bylo to pravé terno.Sociálky už nebyly to lovné (zvíře), ale byly to male soukromé firmy.To už však šlo o velké peníze a tak se musely upravit znova vnitřní předpisy o neoprávněných odběrech a vznikla tzv. skupina na potíraní neoprávněných odběrů odboru Netechnických ztrát .Řadoví zaměstnanci dostaly za povinnost nahlášení takového odběru novému pracovišti a zároveň přišly o svou jednorázovou odměnu , na rozdíl od ( specializovaných odborníku. průměrného vzdělaní).Těm byla dána zelená karta.Všechny nahlášené neoprávněné odběry procházely jich rukama a tak docela malá skupinka vykazovala neuvěřitelnou produktivitu práce.A ta spočívala vlastně jenom v zastrašováni a donuceni k podepsaní přiznání se k neoprávněnému odběru, samozřejmě se všechno muselo pěkně zdokumentovat nafotit ( co kdyby si to odběratel rozmyslel a šel k soudu) Všechny prostředky byly dovolené a fantasii se meze nekladly.Viz téměř identické policejní uniformy atd..A co za tím vším stojí, lidská chamtivost, podíl na kořisti.Nechci se tím to zastávat lidí co si berou co jim nepatří a nefandím zlodějům, ale chci jen poukázat na lidskost, která se nějak vytratila z zaměstnanců ČEZ Měření.Apeluji na citlivý a hlavně profesionální přístup k jednotlivým případům.Nikdy nemůžou vědět jak se dotyčný člověk dostal do životní situace, že sáhl po nelegálním prostředku jak vyřešit svoji finanční krizi.A obzvlášť v dnešní době.Není to tak dávno co zoufalá matka vyskočila z okna se svou sedmiletou dcerou. Je pravdou, ze zaměstnanec ČEZ Měření Netechnických ztrát si asi nebude dělat těžkou hlavu s budoucnosti a nezaměstnaností, jeho se to přece osobně nebude dotýkat.Vím jak byly ty to místa obsazovány a jací lide tu to práci vykonávají.Myslím si, že by se právě tam mělo začít s nápravou a zároveň taky přestat ty to lidi motivovat podílem na zisku.Stejně tak by se nám nelíbilo kdyby policista dostavoval z pokuty třeba 30% odměny.To by si asi bral radar i domů.Zrovna tak vedeni ČEZ by také zaskočilo, kdyby si jejich dodavatelé v maskáčích a s obuškem občas odskočily pro neproplacené faktury.Zůstaňme lidmi bez rozdílu jakou práci vykonáváme.
Děkuji.
03. 02. 2010 | 04:25

odberatel napsal(a):

souhlasim s tim, ze po tomto skandalu by melo kompletne cele vedeni CEZu okamzite odstoupit. Mimo jine Roman by mel byt za tohle postaven pred soud. Co zde provadi CEZ je uz skutecne alarmujici a pani politici by se meli konecne probudit.
03. 02. 2010 | 05:14

georg napsal(a):

Jak je v Čechách známo, Ráj to na pohled!!
Pro koho? Za podpory politiků a celé vlády zde mají ráj jen Exekutoři jejich vymáhací komanda a tomu říkám zloději!! A ČEZ? Gangsterská společnost! O které vláda ví, protože si musí přeci hlídat své finanční jistoty.Nebo koryta? Za vše si můžeme samy, Voliči!
03. 02. 2010 | 06:21

Elektron napsal(a):

ČEZ má Milice,co na to říká Klaus,Zeman,Paroubek ?
03. 02. 2010 | 06:58

Ládik napsal(a):

Nemám tak velkou firmu jako ČEZ, jsem OSVČ. Ale trestné komando si pravděpodobně můžu zřídit k vymáhání peněz od svých neplatičů. Můžu si vzít kuklu, pár kámošů v kuklách, sekyry v ruce a jdem. Neplatily mi delší dobu (přes 1 rok) České dráhy. Zajdu na nejbližší SDC, porovnám jim stoly v kanclu, zmlátím a nazdar. Přijdu zase.
Doufám, že PČR nezasáhne a ani parlament nebude zasedat.
03. 02. 2010 | 07:24

richi napsal(a):

Já si myslím,že takovéto jednání je silně nemorální.V kažkém případě však zde vidím podezření ze spáchání minimálně dvou trestných činů.Neoprávněné vniknutí na cizí pozemek a další, mnohem horší je neposkytnutí první pomoci zraněmému,v tom okamžiku možná ještě žil.Za toto jednání bych pracovníky odsoudil nepodmíněně,dle zákona.
03. 02. 2010 | 08:12

Elina napsal(a):

Požádat o pomoc policii? A komu z vás policie pomohla? Mě teda ne, soudím se mám nárok,nikde není pochyb ale zákonnou cestou nic nedostanu. Kde nic není ani smrt nebere, jediné co donutí platit je strach a to tady nemá nikdo(neplatiči čehokoli,dlužníci,kriminálníci ani ČEZ-).
03. 02. 2010 | 08:31

Daňový poplatník napsal(a):

Existují příčiny a následky.
Příčinou je naprosté selhání státu jak v diktatuře nadnárodních monopolů vůči ovčanům, tak neschopnost státu řešit kriminalitu, mezi jinými i krádeže elektřiny.
Takže ve sporu zloděje v bílých rukavicích se zloději se šroubovákem v ruce jsem nestranným pozorovatelem, pravda okrádaným oběma výšeuvedenými skupinami zlodějů.
03. 02. 2010 | 08:38

Admirál napsal(a):

Jediný, kdo ve státě může vymáhat právo silou, je PČR.

Pokud existují v zákoně toto pravidlo upravující mezery, umožňující vznik komanada "ala Čez", měl by se teto zákon urychleně změnit.

To by měli požadovat po svých zástupcích všichni bez rozdílu upřednostňovaného pol. směřování.

Jinak se nám může poměrně rychle stát, že si tady kde kdo, kdo má peníze, začne budovat pod různými zámínkami soukromé milice.

Dosledky si každý může domyslet sám.
03. 02. 2010 | 08:46

hlubin napsal(a):

Dobrý den,
četl jsem zde mnoho názorů a popravdě nechápu co všichni máte proti těmto jednotkám. Jak už zde bylo řečeno. Mladá hubená dívčína s černým odběratelem těžko něco zmůže a na sídlištích jako je Janov jí hrozí mnohem více. Pokud někdo z Vás zkusil práci na podobném principu tak mi jestě dá za právdu. Člověk který odebírá elektřinu na černo dokáže sáhnout na život sám sobě tak by se určitě nebál sáhnou na život někoho jiného. Video které bylo uveřejněno se mi ani v nejmenším nezdá v rozporu z právem. Pouze přišli zjistit stav a to že se černý odběratel sám zavraždil znamená jen to, že byl v plném roszahu VINEN!! Pokud si myslíte, že se po zrušení těchto jednotek zlevní elektřina tak jste na velkém omylu. Jediné co se stane je, že tyto peníze potečou jinam. Policie v tomto problému nic nevyřeší. Tito lidé nemají strach ze soudů, exekucí atd. Vždy se budou pouze schovávat a doufat, že nikdo nepřijde a nevytáhne je za límec ven. Pokud se Vám zdá toto v rozporu z právem tak ať na takovéto kontroly jezdí URNA. To bude teprve mazec.
03. 02. 2010 | 09:02

iga napsal(a):

Admirale

dnes naprosty souhlas!
Jen dodam, ze je lepsi platit zvlastni utvar tohoto zamereni v ramci PCR, nez nechat takto na hrane zakona pusobit soukromou firmu!
03. 02. 2010 | 09:29

DEMONSTRACE! 6.2. 12:00 Václavské náměst napsal(a):

Teď už je ale opravdu čas vyjít do ulic! Za situaci v téhle zemi totiž už lidé začínají platit životem. A to je příliš velká cena.

Pane Lipolde, přijdete podpořit demonstraci v sobotu ve 12:00 hodin na Václavské náměstí v PrazeM
03. 02. 2010 | 09:30

T_FB_T napsal(a):

to hlubin: Opravdu si myslíte, že by někdo někdy poslal tohle komando na místo jako je, zde několikrát zmiňovaný, Janov? Ani omylem, tito lidé jsou tu na vystrašení těch co se vystrašit dají. Protože popravdě, jsou absolutně bezmocní, jen strach lidí jim dovoluje toto provozovat. Co se týká onoho videa, zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby paní prostě řekla: "Nashledanou, tady nemáte co dělat" Nikdo z nás neví, zda pán byl, či nebyl zlodějem elektřiny (aspoň já jsem nikde neviděl potvrzení,či vyvrácení oné "doměnky"). Důvodů pro to co udělal měl zřejmě víc, ačkoliv, slabší povaze by asi vyhrožování obrovskou pokutou a policii připomínající parta v domě, asi stačila. Předpokládám, že i pokud byl nevinen a několik týdnů či měsíců byl bombardován dopisy o tom, že se nevyhne zaplacení oné částky asi by to podlomilo psychiku i odolnějšímu jedinci.
03. 02. 2010 | 09:31

zdesta napsal(a):

Krádež el.proudu je totéž jako krádež auta,nebo cokoli jiného.Na takové prohřešky existují orgány v trestním řízení s ustavenou pravomocí.ČEZ se tímto předvádí jako privilegovaná a nejmocnější společnost,která má dojem,že může porušovat běžně uznavané civilizované způsoby.Je to v podstatě precedens pro ostatní.Proč by tyto metody nemohli používat vodaři,nebo inspektoři v MHD? Revizor náležitě vycvičen.bude mít neprůstřelnou vestu,kevlarovou přilbu,samopal.pepřový sprej etc.Exekutoři přijedou v OTéčku s kolometem,plamenometem a vrhačem granátů.Každá prosperující firma si pořídí komando s výcvikem SAS a na dlužníky pošle svou soukromou armádu a pak se uvidí kdo z koho.To je opravdu neuvěřitelné že se najdou jedinci,kteří něco podobného obhajují.
03. 02. 2010 | 09:36

vfischer napsal(a):

GANGSTERISMUS V ČECHÁCH OPĚT VYHŘEZL V ČISTÉ PODOBĚ !!! Miliardářská oligarchie zbohatlíků tvořená sebrankou zlodějů, trvale rozkrádajících stát, státní kasu a ožebračující zdejší obyvatelstvo, si vytváří vlastní bojůvky cvičených zabijáckých goril !! Brzy budou tato komanda bojovat v pouličních válkách nejen mezi sebou, ale zasahovat také proti obyvatelstvu - což už se děje! Je ti dvacet, jsi silný, momentálně zaostalý a nemáš práci ? Dej se k nám !!! Občánku třes se upadnout v nemilost vládnoucích gangů !! Není ti pomoci!! A největší legrace je že se nás (oranžové, modré, zelené i černoprdelníky) už zase chystají volit cha chááá, to je veget co ???
03. 02. 2010 | 09:51

kmet 75 napsal(a):

Myšlenkové pochody některých myslitelů dokážou pobavit. Bytové napojení někdo někomu upraví tak, aby elměr byl nefunkční jen tak z lidské lásky. To by němý neřekl, ani kdyby mu hubu roztrhli. Kdo odebírá služby pomocí Netu tak ví, jak tyto odběry jsou sledovány a že každou výraznou změnu systém zaznamená. Každý pokles odběru má svou příčinu a je pochopitně nutné ověření.
Jako nemohu přijít do obchodu a vzít si bez placení zboží, tak také nelze odebírat bez placení služby. Každý odběratel podepsal smlouvu o dodávce služby a je povinen tento závazek plnit.
Vzláštní kapitolou je ochrana pracovníků, kteří tyto kontroly provádějí. Agresivita lidí neustále stoupá a to nejen v těchto případech, viz případy záchranářů, zdravotní služby atd. Kdyby u všech těchto případů asistovala policie, tak by již na nic jiného čas neměla. Tak zbývá jen konečná otázka, koho se budeme zastávat? Zlodějů nebo vlastníků?
03. 02. 2010 | 10:00

OM napsal(a):

Pro kmeta75

A přece musím konstatovat, že tak docela nemáte pravdu. Vezměte třeba telekomunikační služby (nebo jakékoli jiné, měřené... teplo, plyn, voda, elektřina)
Např. paní má běžnou měsíční fakturu za telefon řekněme 300 Kč. Pak se jí někdo nabourá do krabice, a účet vyletí na padesát tisíc... a přesto chce poskytovatel služby fakturu zaplatit, aniž by zkoumal důvody. A že oni zatraceně neradi koumají...
Jinak samozřejmě pokud službu řádně odebírám, musím ji také uhradit, to je bez debaty. Nicméně při pouhém podezření vyslat k domnělému dlužníkovi komando, to chce silný žaludek a hroší kůži.
03. 02. 2010 | 10:17

Skogen napsal(a):

Aby bylo jasno:

- žijeme v právním státě
- právní stát má nástroje, jak vymáhat právo
- každý, kdo se cítí být poškozen, má možnost žádat výkon práva
- výkon práva značí aplikaci postupů a metod, které jsou v souladu s praxí právního státu.

Jsme právním státem, anebo ne? Podle ČEZu nikoliv, protože bere právo do svých rukou. Pak ovšem minimálně ve vztahu k ČEZu ani já nemusím právo respektovat.

Chápu to dobře, Kmete?

p.s.: Můj předchůdce v domě měl "zlodějku", přistěhoval jsem se po jeho smrti a odpojil to. Právo ctím, což ovšem platí i v názoru na ČEZ.
03. 02. 2010 | 10:23

Krištov napsal(a):

Sponzoruji Románka a spol, přes můj les vede vysoké napětí a na každou stranu v ochraném pásmu mohu pěstovat maximálně křoviny do výšky 3 metrů, a to díky že platí v demokratickém a právním státě zákon z dob budování komunismu z roku 1956, který dle posranců nelze měnit.
03. 02. 2010 | 10:28

Elina napsal(a):

O právním státě vám můžu povídat.Jelikož nemám na vlastní komando, zbývá mi jen cesta právní a jak to vypadá:skoro 4 roky se soudím o alimenty které otec dítěte neplatí a jediné co z toho mám je běhání po úřadech. Je demokracie pracovat nemusí(pracuje na černo) nic nemá auto napsal na matku, motorku na přítelkyni a hlášen je na úřadě nikdo z něj nic nedostane!Vůbec nechápu proč někdo obhajuje zloděje,neplatiče a vyžírky.Ti co odebírají proud na černo opravdu nebívají příkladní spoluobčané,ale netáhla co žijí ze soc. dávek tedy našich daní tak už se proberte.
03. 02. 2010 | 11:03

Aneta napsal(a):

Ti co obhajují ČEZ a komando, buď nejsou normální nebo jsou to pouhými zaměstnanci uvedené společnosti, komando na vás holoto, abyste věděli co bráníte. Kam ten svět spěje?? Bohužel na ČEZ a celou naší vládu jsme krátký, budou si pořád dělat, co chtějí a manipulovat s námi všemi.
03. 02. 2010 | 11:03

hlubin napsal(a):

Ohánět se právním státem není zrovna dobrý nápad. Myslím, že se najde spousty věřitelů se kterými podobní zlodějíčci vyběhli a PRÁVNÍ STÁT jim je hovno platný. Jak půjdete na dlužníka který nic nemá??? Nijak!! Občas se za ním staví exekutor. Pokaždé dostane odpověď, že dlužník nic nemá a vy se můžete zbláznit. Dlužník si v poklidu chodí po světě a vy??? Vy se se svými penězi můžete v klidu rozloučit. PRÁVNÍ STÁT ZDALEKA NEZNAMENÁ, ŽE SE VŽDY DOMUŽETE TOHO CO VÁM NÁLEŽÍ!!!
03. 02. 2010 | 11:10

hlubin napsal(a):

Ještě bych dodla. Všichni to tu nazýváte "KOMANDO" jak Vám to nakukali novináři. Nesmíte se nechat tolik ovlivnit nadpisy novinových článků. Pokud jste se dívali pozorně, tak jste si uvědomili, že jediné co mají s "komandem" společného je oděv. Byla to parta obtloustlých chlapů co prodělali něco jako "výcviků. To co tam prováděli za neustáleho smíchu kameramana zvládne průměrný člověk. Nedělejte z nich zabijáky typu SAS, RANGERS atd.
03. 02. 2010 | 11:16

che091067 napsal(a):

Aneto ,to jste napsala moc hezky "Bohužel na ČEZ a celou naší vládu jsme krátký, budou si pořád dělat, co chtějí a manipulovat s námi všemi". Vystihuje to přesně tu svobodu a demokracii, kterou jsme si v roce 1989 za pomoci Nechcivrátitžádnýmajetek Havla vybojovali.Zvrátit to zase k něčemu co by se dalo nazývat rozumným státem, na to už bohužel zvonění klíči stačit nebude.
03. 02. 2010 | 11:22

Aneta napsal(a):

aha a vy byste je nazval obtloustlými chlapy co prodělali něco jako výcvik, no to jste směšný. Nejste také jeden z těch "obtloustlých chlapů"??????? A mimochodem i hubená mladá dívka, co se tváří jako buldozer se zbraní u pasu, tuto práci může dělat, vy se nekoukáte na americké filmy?
03. 02. 2010 | 11:24

Jan Vaculík napsal(a):

Hlubin (9:02)
ale i Čochtan na začátku blogu

Problém je v tom, že na notorické neplatiče jako jsou ti z Chánova ani tak silné "donucovací prestředky" nebudou platit. I běžný zloděj s něčím takovým počítá.

Nejvíc to zamává s těma poctivýma. A není pravda, že se to poctivých netýká. Stát se neplatičem v očích ČEZ můžete velmi snadno, i když u nich máte třeba 10 tis přeplatek. Že vám přijdou odpojit přípojku bez jakéhokoliv varování, to je taky potvrzená zkušenost. A za znovupřipojení chtějí peníze - cca 5k. Není divu, že v tu chvíli i poctivý člověk může vzít právo do svých rukou (tedy udělat přesně to, co dělají i oni) a zřídit si černý odběr. Prostě si řekne: ať mi vrátí, co mi dluží. A pak vám začnou šlapat na krk a vyhrožovat pokutou přes 1 mil Kč a zvonit vám u dveří v kteroukoli denní i noční hodinu, tlačit na vás přes děti. Zloděj je imunní, poctivý člověk může dostat zkrat a prohnat si kuli hlavou (tím spíš, když si uvědomí, že v celém tom řetězci i on udělal chybu, i když nebyla na začátku).
03. 02. 2010 | 11:26

hlubin napsal(a):

Souhlasím s Vámi pane Vaculík. Pokud by,ale došlo k tomu, že Vás odpojí od elektřiny i když Vy sám víte, že k tomu neměli důvod, stačí se obrátit na nejbližší orgán veřejné správy, který je POVINNEN zjednat rychlou nápravu. Tzn. dát věc do žádoucího stavu. Pokud se uchýlíte k černému odběru, ať z důvodu msty či z jiného důvodu, není Vám bohužel pomoci. Zde se opět dostáváme k výše zmiňovanému právnímu státu.
03. 02. 2010 | 11:40

Doktor napsal(a):

Možná je všechno jinak.Soudní znalci,pracovníci dopravních podniků, revizoři,vodárenských a teplárenských podniků,radnic v jednotlivých městech mají také problémy s neplatiči, myslím si že někdy velmi značné a přesto tyto subjekty nemají vlastní armádu, nebo si ji mají vybudovat ?
03. 02. 2010 | 11:49

svidrun karel napsal(a):

Je velice smutne co nasi poslanci dovoluji proti obycejnym lidem.Maš penize ,tak si muzes delat co chces,nemas penize,je stebou amen.Cele vedeni cez do basy.
03. 02. 2010 | 11:52

Pepíček Námořníček napsal(a):

jen tak mne napadlo, co když navštívilo komando dlužníka pár minut před tím, zavedlo ho do garáže, "popovídalo" si sním-samozřejmě lidsky jak je k tomu vycvičeno, mrtvolu naaranžovalo a pak najednou jakoby přijelo znovu s dodatečným natočením příjezdu daleko před zmíněnou nemovitostí až k politováníhodné "sebevraždě".....
03. 02. 2010 | 12:05

Northern Lights napsal(a):

Člověk má legální právo se proti takové bandě bránit. Je pozoruhodné že si státní firma zřídí svoji "armádu"...
Já mám legální pistoli kterou bych neváhal použít , kdyby mi Čezácká URNA vykopla dveře a něco si chtěla nárokovat.....
03. 02. 2010 | 12:05

Jan Vaculík napsal(a):

hlubin
Jako byste nevěděl, jak to chodí.
(1) Obchodní podmínky nastavuje ČEZ, a vy nemáte na výběr, i když se vzpírají zdravému rozumu a smyslu pro spravedlnost;
(2) Když už jednou zaplatíte těch 5k za znovupřipojení, tak nemáte chuť vést s nima soudní tahanice, které by spolkly ještě víc a výsledek je nejistý (viz bod 1)
03. 02. 2010 | 12:13

Jan Vaculík napsal(a):

Neangažoval bych se v této diskusi, kdyby nebylo té okolnosti, že po shlédnutí záběrů jsem zjistil, že zastřeleným mužem byl můj kamarád. Ovšem o těchto okolnostech jeho sebevraždy jsem nevěděl.
Byl to poctivý člověk, živnostník, živil se provozováním malé autodílny, kterou si zřídil v domě, jehož byl vlastníkem a ve které pracoval sám. K jeho sebevraždě v širším kontextu vedly problémy s úřady, které proti němu poštvávala jeho sousedka, která byla dotčená tím, že si garáž nechal rekolaudovat na autodílnu. Došlo to až daleko, že dosáhla zrušení kolaudačního rozhodnutí; to je poslední fakt, který vím od něj. Domýšlím se, že když není kolaudace, nemá člověk nárok ani na legální elektřinu. On ale byl na své práci existenčně závislý, měl 4 děti...
:-(
03. 02. 2010 | 12:36

T_FB_T napsal(a):

to hlubin: "Pokud by,ale došlo k tomu, že Vás odpojí od elektřiny i když Vy sám víte, že k tomu neměli důvod, stačí se obrátit na nejbližší orgán veřejné správy, který je POVINNEN zjednat rychlou nápravu. Tzn. dát věc do žádoucího stavu" Aha... Stalo se vám to někdy? předpokládám, že ne, protože to byste věděl, že byste znovuzapojení musel zaplatit, nemluvě o tom, že oni mají dvoudenní lhůtu na vyřízení, od doby kdy uznají za vhodné se tím zabývat... což v praxi znamená, že když narazíte na blbce, se špatnou náladou, může to trvat až měsíc, než vás znovu připojí, a nikdo žádnou nápravu nezjedná. Můžete je zažalovat, ale tím samozřejmě riskujete, že lhůta na zapojení se odsune na neurčito, do vyřízení soudu... :)
03. 02. 2010 | 12:42

fudoshin napsal(a):

jak už někdo přede mnou napsal, elektroměr musí být přístupný a tím je řečeno vše.majitel nemá šanci a ani nemůže nést za nic zodpovědnost.a v tom vidím právě hlavní důvod zřízení takovéto skupiny.prokázat černé připojení ve většině případů je nemožné.takto to prostě pod nátlakem hodí na odběratele...
03. 02. 2010 | 13:01

Jirina napsal(a):

Pokud Vám vadí ceny el.tak to musíte řešit vedením ČEZu,ne s řadovými zaměstnanci,kteří provádějí jen svou práci.Když někdo krade musí počítat s rizikem,že se na to přijde a budou následky.Když pojedu autobusem na černo,chytne mě revizor taky musím zaplatit pokutu a ne malou,když nezaplatím přijde exekutor,na mic se neptá a ZRUJNUJE MĚ fyzicky i psychicky.Měli bychom řešit věci s lidmi kteří to mohou ovlivnit a ne s řadovými zaměstnanci,kteří si způsob práce ani oblečení ani natáčení nevymysleli.Přeji "komandu" pevné nervy a nedejte se .
03. 02. 2010 | 13:24

Skogen napsal(a):

Víte Elino, alimenty, to je evergreen. Nemá smysl sklouzávat ke konkrétnostem (ono jde také o to, má-li kupříkladu vůbec z čeho alimenty platit, podle vás jistě ano, jak jinak). Otcové by prozměnu mohli vyprávět, jak je bývalka sedřela a jak jim brání v kontaktu s dětmi - také evergreen.

Každopádně tím, že právo ještě víc pošlapete, žádný fungující právní stav nevytvoříte.
03. 02. 2010 | 13:39

iga napsal(a):

Jirino

vam preju pevne nervy vam, az vas prijde kontrolovat komando CEZu. A jestli si myslite, ze se vam to nemuze stat, protoze nikde zadnou cernou pripojku nemate, tak se pletete.

T FB T

Nam odstrihl CEZ spolecnou elektriku v dome, protoze jsme vcas nenahlasili zmenu objednatele. V nasem novem bytovem dome se vytvorilo spolecenstvi vlastniku a bylo treba dodat CEZu prislusny papir.
Zapomnelo se na to a CEZ ne aby mailem nebo telefonem zkontroloval, kde je problem, poslal rovnou chlapa, ktery nas odstrihnul.
Upozornuji, ze jsme NEDLUZILI zadne penize, jen papir!
Ten papir mel CEZ jeste to odpoledne, ale trvalo to pet dni, nez nas zapojili a bylo to peklo, na chodbach tma, dvere od garaze nesly otevrit atd.
T
03. 02. 2010 | 13:41

Skogen napsal(a):

hlubin ;))) Už vidím exekutora, který odněkud odchází s prázdnou. Milý pane, raději si nekupujte ojeté auto, protože pokud jím bývalý majitel ručí, anebo je v soupisu majetku a on je v úpadku, pak vám ho exekutor sebere a je úplně jedno, že vy jste za něj řádně zaplatil.

A znovu opakuji, že právní stav se nevytvoří tím, že právo budeme v jakémkoliv zájmu obcházet.
03. 02. 2010 | 13:42

NE NTZ napsal(a):

Ahoj všem... sleduji tyto články na Aktualně.cz od včerejška a shlédl jsem i video... po všem co se odehrálo jsem zjistil že je dobré aby se lidé semkli a to minimálně tím, že využíjí možnosti sociální sítě Facebook a přidají se do skupiny "Veřejnost proti praktikám ČEZ a.s. a jejich komanda NTZ" link: http://www.facebook.com/gro...
J8 to už udělal a myslím že i tohle je forma jak vyjádřit nespokojenost s tím co se v týhle republice děje. Díky za zveřejnění.
03. 02. 2010 | 14:18

Luba napsal(a):

V principu nejsem proti, aby jakákoli ochranka zasahovala proti provinilcům dostatečně razantně.

Problémem je ale míra zásahu.
Musí být přiměřený.
V tom jsou, nebo by měli být, cvičeni policisté.

Zdá se, že komando NTZ zasahuje razantně, nikoli přiměřeně.
A neoprávněně operuje s pravomocmi, které náleží Policii ČR. A zřejmě s těmito praktikami nesouhlasí někdo ze samotné NTZ, jinak by ten záznam na veřejnost nepronikl.

Ale - ty záběry neukazují nic nového. Kvůli dluhům a exekucím páchá sebevraždy mnoho lidí, kteří ze své situace nenacházejí východisko.

Obžaloval někdo z podílu na zabití lichváře, bankéře nebo politiky, co prosadili "výherní automat do každé vesnice"?
03. 02. 2010 | 15:57

Jan Vaculík napsal(a):

Luba
Dluhy a exekutoři - to je dobrý příměr.
Jenže než k vám dorazí exekutor, musí proběhnout soudní řízení.
Takže když zůstanu u této analogie, tak zde se jedná o případ, kdy lichvář disponuje vlastní policií, soudcem i exekutorem.

Můžete namítnout, že lichváři se vyhnete obloukem. Jenže bez proudu se dneska těžko lze obejít. A "důkazy" o černém odběru můžou ve vašem bytě být po předchozím uživateli. U hned máte na krku pokutu přes 1 mil a komando černooděnců, které ji vymáhá - jako Krael (viz výše).
03. 02. 2010 | 16:15

Petr Havelka napsal(a):

Aktuálně.cz

Jsem velice zklamán chováním VŠECH medií. Kde je úcta? Přinejmenším k pozůstalým! Když ji neměl ČEZ, měli ji mít novináři.

Video jsem neviděl, stačila mi "úvodní" fotka klečíci ženy u těla svého manžela, nejsem masochista, abych na někoho civěl v tak tragické chvíli jeho života.

Děkuji redakci za vysvětlení, ale velice těžce se mi chápe.
03. 02. 2010 | 16:18

JC napsal(a):

Luba,
Lidé páchali, páchají a budou páchat sebevraždy z nejrůznějších důvodů. Svádět to na lichváře bankéře nebo politiky je prostě blbost.
K té nepřiměřenosti. Budu asi za černou ovci, ale to "komando" se chovalo naprosto korektně. Neviděl jsem žádné vykopání dveří, násilné vniknutí do bytu ani jiné násilí.
To že někdo někoho upozorní, že pokud nebude spolupracovat hrozí mu trestní stíhání - no to je opravdu vyhrožování jako noha.
Dnes mě přišla faktura na elektřinu s doplatkem asi 6000,-Kč. I přesto, že platím měsíční zálohy trvalým bankovním příkazem ve výši 610,-kč. na zůčtovací faktuře je tato záloha uvedena jen jednou.To znamená, že 11 měsíců jsem podle EON neplatil. OK někde se stala chyba a můžu tu chybu reklamovat a doložit, že jsem zálohy platil. Ale zatím jsem nebyl odpojen, takže to co psal někdo nahoře, že vás po nezaplacení jedné zálohy odstřihnou asi neplatí. Alespoň v mém případě, protože to už bych musel být 11 měsíců bez proudu.
P.S. Dám vědět jak to dopadlo.
03. 02. 2010 | 16:24

Karel napsal(a):

Proč některé komentáře mažete ? I když jsou nevulgární
03. 02. 2010 | 16:48

JC napsal(a):

Jan Vaculík,
Když vás navštíví exekutor nebo "komando" ČEZU a vy si myslíte,že neoprávněně, rozhodně není dobré na ně vytáhnout besebalovou pálku.
Doporučuji pozvat dál a u kávy si všechno v klidu vyříkat.
03. 02. 2010 | 16:52

Skogen napsal(a):

Luba, kdo bude na přiměřenost zásahů soukromého komanda dohlížet? Vždy to "tak ňák" probereme tady v diskuzi?
03. 02. 2010 | 16:53

Skogen napsal(a):

JC i vy filuto :) Exekutor vás má jako položku na seznamu a nikoliv káva, nýbrž tyto položky ho víc než dobře živí. Na kávu se vám zvysoka vyprdí. Takže když už bych se měl zastřelit, pak i s exekutorem, ve dvou se to lépe táhne ;)
03. 02. 2010 | 16:57

JC napsal(a):

Skogen,
Ten exekutor je fakt z vlastní zkušenosti.Nechci zabýhat do detailů...ale, prostě bydlel jsem v bytě jednoho rodinného příslušníka a exekutor přišel vymáhat jeho dloužek.
03. 02. 2010 | 17:01

Skogen napsal(a):

JC, nezbývá než vám věřit.. Ale moc bych na to nespoléhal.
03. 02. 2010 | 17:07

Luba napsal(a):

ad JC:

O sebevraždách:

" ... v letech 2000-2005,(...)byly nejčastějším motivem sebevražedného jednání rodinné poměry (24 % ze všech dokonaných sebevražd se zjištěným motivem), dále pak duševní (22 %) a somatická (20 %) onemocnění.

Pokud bychom však vzali v úvahu i motiv označovaný jako „náhlá deprese“, který rovněž souvisí s duševním stavem, psychická onemocnění by se stala se zhruba 40 % podílem nejčastější příčinou sebevraždy.

Zároveň je však zhruba čtvrtina úmrtí, u nichž motiv sebevražedného jednání zjištěn nebyl.

Tento podíl sebevražd s nezjištěnou motivací se mezi roky 1985 a 2005 zvyšuje, jeho hodnota vzrostla ze zhruba 10 % v letech 1985-1989 na současných 27 %.

Dříve tedy byly počty sebevražd v evidenci OSŘI PP méně úplné, častěji však byl zjištěn motiv aktu. Zároveň je ve sledovaném období patrný výrazný pokles zastoupení fyzické nemoci jakožto hlavního motivu sebevraždy, jeho podíl se snížil z původních 33 % na současnou pětinu."

Zdroj:
http://www.demografie.info/...

17% nárůst sebevražednosti oproti letům osmdesátým může souviset se zátěžovými faktory, které zde v době "před listopadem" nebyly.
Dá se také předpokládat, že některé faktické sebevraždy jsou vyšetřovány jako běžné autonehody.

Možná jste se nikdy nepotkal s gamblerem, zkrachovalým podnikatelem-alkoholikem nebo se stařenkou, kterou se snažil vystěhovat na ulici nový majitel domu.
Ta tzv. duševní onemocnění také nevznikají "z nenadání", ale spouštěčem bývá těžce stresující událost.
Třeba ztráta majetku a perspektiv.
03. 02. 2010 | 17:11

Karel napsal(a):

Podle zákona může Cez vstoupit na pozemek, jen k hodinám. Může vás odpojit jen na dobu nezbytně nutnou. To znamená, než odstraní černý odběr nebo podezření z černého odběru. A pak to řešit soudní cestou. Což neudělali snad nikde.K tomu nepotřebujou žádné komando Toto platí běžně i v dalších civilizovaných státech. Ale u nás se to obchází.
03. 02. 2010 | 17:20

Jan Vaculík napsal(a):

JC
Ten mnou uvedený případ s nezaplacením zálohy byl odlišný.
Když se vám sníží odběr (v našem případě to bylo tím, že se z domu odstěhoval nájemník, který topil elektricky), zůstanou vám do příštího období vysoké zálohy. Ty jste povinen platit až do příštího odečtu; lze sice sjednat snížení záloh, ale nám se nepodařilo sjednat větší snížení než o 20%, i když jsme argumentovali, že odběr klesnul z 25 tis/Kč rok na nulu. Po zaplacení dvou záloh (asi 10 tis Kč) zůstala třetí záloha nezaplacená. ČEZ ji řádně urgoval, a pak vyslal pracovníka k odpojení přípojky. Naštěstí pracovník byl solidní a zarazil se, když viděl, že spolu s jedním (tč. nepoužívaným) odběrem by musel odpojit tři další odběry, u nichž žádný nedoplatek nebyl. Dal nám tedy lhůtu čtyři hodiny k zaplacení chybějící zálohy. Nakonec jsme museli doplatit zálohy všechny až do výše přeplatku cca 18 tis Kč, který nám byl po dalším odběru vrácen.
Má to svoji logiku, ale je divná: zákazník je sankcionován za to, že neplatí dopředu za zboží, které neodebírá a nehodlá je odebrat. Když máte v šuplíku zbytečných 18k, které můžete do takovéhoto kšeftování na čas pustit, je to ok a berete to jenom jako další z veselých zážitků.
03. 02. 2010 | 17:30

Jan Vaculík napsal(a):

Opravuji překlep: ... po dalším odečtu vrácen.
03. 02. 2010 | 17:34

Karel napsal(a):

03. 02. 2010 | 18:52

Jiri Vorreth napsal(a):

Jak muze byt tak velka cast naroda tak stupindi.
Opravdu si myslite ze 10 lidi beze zbrani po tydnu pobihani nekde na horach = soukroma armada a komando?????

A novinare bych nakopal do zadku, za to jake jsou to x let hyeny, a ted kdyz nekdo jiny neprestane "z piety" tocit, tak je najednou hyena on? Co mel jako delat, dat zastrelenemu umele dychani?

Proste pokracoval v tom co mel delat, nic jineho delat nemohl.
03. 02. 2010 | 19:00

bigjirka napsal(a):

Čochtane, tentokrát se tedy doopravdy nedomluvíme. Všichni, kteří se zastáváte soukromých armád, si přiložte studený obkládek na čelo nebo kam chcete. Mně jedna svinská firma dluží 100k - mám se tedy opásat svými zbraněmi a jít si to s nimi vyřídit?
ČEZ postupuje protiprávně a Romana by to mělo stát místo. Takový "teambuildingový" výcvik nměly ani Sturmabteilungen ani Schutztaffeln. Je veliký rozdíl, jestli je to skutečně teambuilding a hra pro lidi z firmy, nebo zda je to výcvik, kteří ti banditi považují za potřebný pro svou práci. Katem, bláznem i králem je ČEZ. Takhle to prostě v právním státě fungovat nemůže. Žádným ozbrojeným soukromníkům bych vstup na svůj pozemek nepovolil. Oni jsou ozbrojení, vycvičení, oblečení matoucím způsobem, postupují protiprávně, vydírají a takhle to prostě v právním státě být nemůže. Žádná firma nemůže mít své soukromé milice - to měla KSČ jako reminiscenci na SA. Jak se vám to líbilo? Bude-li se organisovat nějaká petice, podepíšu ji, případně jsem ochoten ji technicky podpořit internetovou aplikací.

Něco jiného je ovšem to, že každý má platit své účty a právní stát má vypořádat odchylky od tohoto stavu. Mimochodem k někomu výše: krádež auta není krádeží, je to pouze neoprávněné používání cizí věci. Takže pokud vás chytnou v cizím autě za melouna, nehrozí celkem nic (až když prokážou úmysl krást a je to třeba několikáté auto na Ukrajinu).

NECHCEME SOUKROMÉ ARMÁDY!

STOP GANGSTERISMU ČEZ!

Takhle nemůžete postupovat, ani když chytíte zloděje vlastní věci, to byste šli do tepláků!

ROMAN DO TEPLÁKů!
03. 02. 2010 | 19:21

r.m. napsal(a):

V Británii nemají ani strážníci pistole. A tady si může vytvořit ozbrojený oddíl každý elektrikář.
Stát místo konání jen čumí a myslí si, že ho tihle komanči nechají naživu.
Tohle je jen další díl rozpadu českého státu na několik pater ekonomicých knížectví.
03. 02. 2010 | 19:22

Karel napsal(a):

I každé male ditě, zkouší kolik mu dovolíte. Pokud včas nezasáhnete. Přeroste vás. Jako národ máme velkou trpělivost
03. 02. 2010 | 19:30

T_FB_T napsal(a):

mno, tak jsem se zrovna dozvěděl, že prý ke každému odpojení černého odběru volají policii, takže mi někdo vysvětlete, jestli si z nás dělá ČEZ srandu, nebo jen potřebovali někam ulít peníze, tak to nacpali tam?
03. 02. 2010 | 19:55

Karel napsal(a):

Vše už tu bylo. Gestapo, STB, KGB. A vždy nás umlčeli. Tak proč to neskusit znovu
03. 02. 2010 | 20:23

Petr Havelka napsal(a):

Pane bigjirko,

máte pravdu.

Co se má banda blbečků, kteří si hrají na tvrďáky, vlámat do mého soukromí.
Kdyby narazili na mě, nemám vůči ČEZu co skrývat, a hrotili kausu, provedu výřad na chodníku před vraty. Nebudu se s nimi bavit.

Od toho by snad ČEZ měl mít ZÁKONNÝ postup. Zajistit si případnou policejní asistenci.

Celé to ze strany ČEZu zavání arogancí a od státu přivíráním víček před "oslíčkem otřes se".

Jsme někde v Iráku! Kde si nadnárodní firmy kolem ropného průmyslu platí "soukromou armádu" před teroristy, vytvořenou z vysloužilých vojáků a ti to potom "řeší" přes mrtvoly neozbrojených iráčanů při pouhém zdání teroristického útoku.

Pokud ČEZ má problémy s neplatiči, ať si klidně lobbuje a docílí ZÁKONŮ k řešení svých potíží. Zatím to vypadá, že ČEZ na jedné straně podkuřuje politikům s cílem získat výhody a ma druhé, na své obyčejné "zákazníky" z donucení si, když zlobí, prostě arogantně dupne, protože za zadkem má ty naše pytomce, co si dovolují nazývat se politiky.

PS: Pytomce zásadně píšu s ypsilonem, poněvadž takto je to výstižnější :)
03. 02. 2010 | 20:41

bigjirka napsal(a):

Uvažuji o nákupu lehkého kulometu jako další zbraně, kdyby přišli podobní gangsteři. To bud přírůstek do mé žbirky!
03. 02. 2010 | 20:57

T_FB_T napsal(a):

bigjirka napsal(a):

Uvažuji o nákupu lehkého kulometu jako další zbraně, kdyby přišli podobní gangsteři. To bud přírůstek do mé žbirky!

Výrazně nedoporučuji :) opravdu jen vykázat za hranice pozemku dál nic nepodnikat, ještě by to člověku přitížilo, jich je vždycky více(svědků) a navíc, kam má člověk ty těla pořád schovávat... :P
03. 02. 2010 | 21:04

Admirál napsal(a):

bigjirka - už jsem na psal:

"Jediný, kdo ve státě může vymáhat právo silou, je PČR.

Pokud existují v zákoně toto pravidlo upravující mezery, umožňující vznik komanada "ala Čez", měl by se teto zákon urychleně změnit."

Pokud někdo dá dohromady požadavky - petici s podobnými atribury, podpořím.
03. 02. 2010 | 21:13

Admirál napsal(a):

Omluva - atributy
03. 02. 2010 | 21:15

Skogen napsal(a):

Vorreth, tak především byste se neměl ptát, co tam samozvaný kameraman měl v tu chvíli dělat, nýbrž co tam vůbec měl co pohledávat.

Jen počkejte, až vám vyrazí dveře OSA, aby se podívala na sbírku pálených cédéček ;)
03. 02. 2010 | 21:17

qqq napsal(a):

Jediný, kdo ve státě může vymáhat právo silou, je PČR
tak nato zapomeň! Podívej se do Ústavy
03. 02. 2010 | 21:47

bigjirka napsal(a):

No jasně, obrana na vlastním území před útočníkem :-), zajatce nebrat
03. 02. 2010 | 22:02

rop napsal(a):

Mě sousedé léta znemožňují obývat můj byt- A můžu jít jen soudní cestou. Kdybych vytvářel nátlak jako čez, budu mít problém s policií. ten jejich "vymahac" tam pri vyhrozovani otevrene lze. ale to asi neni problem....
03. 02. 2010 | 22:22

Jan Vaculík napsal(a):

I když se zdá, a to hned z mnoha ohledů, že je čas brát spravedlnost do vlastních rukou, tak by to bylo stejně pochybné, jako že si ČEZ zakládá vlastní policii. Tedy mohu někomu dát pár facek, to jo, ale vždycky s rizikem, že je to ten nepravý anebo že je to všechno nějak jinak, a že event.omyl budu muset odčinit.

Pravidlo, že spory či delikty se řeší přes třetí osobu, je určitě moudré. Řada z nich se vyřeší už tím, že další den už se všecko jeví jinak. Ale hlavně tak jako jeden z deseti úkonů, co člověk dělá, je obvykle chybný, tak se člověk mýlí i v hodnocení situace.

I ČEZ by měl zvážit ty omyly: v kolika případech řeší odpojením elektroměru jenom obyčejné nedorozumění? (Viz Iga výše; já sám jsem takovou situaci řešil dvakrát.) Přitom by stačilo vzít telefon a vysvětlit, o co jde. Jenže oni prostě mají nastavena pravidla jinak, než by človak považoval za normální: s trvalou výhodou pro sebe.
03. 02. 2010 | 23:45

bigjirka napsal(a):

JC, baseballovou pálku rozhodně ne, ta nestačí. Doporučuji malý rychlopalný kanón. Třeba na L39ZA byl GŠ23 ráže 23 mm, kadence asi 4000/min. Dobrý je také Panzerfaust, Panzerschreck nebo RPG. Pochopitelně v sebeobraně, tedy rozhodně nee dříve než zazvoní. Granáty do GŠ 23 jsou plněny hexogenem, což je poměrně výkonné.
03. 02. 2010 | 23:57

abc napsal(a):

Slušné, ale nevhodné komentáře, hlídací psi demokracie pečlivě mažou.
04. 02. 2010 | 07:05

JC napsal(a):

No přátelé, nejsem sice právník, ale těm k "lidovým milicím"....
Každá firma si dnes legálně může najmout "ozbrojené komando" /bezpečnostní službu,/ k ochraně svého majetku.Nevím o tom, že by bylo zákonem zakázáno aby BS mohly v rámci své činnosti chránit také svůj majetek a musely si na to pronajímat konkurenční BS. Tudíž nemůže být ani zakázáno aby si firma zřídila ozbrojenou ostrahu svého majetku. O tom že elektroměry jsou majetkem ČEZu se snad nebudeme hádat.
04. 02. 2010 | 08:44

Čochtan napsal(a):

Mám dojem, že tu jde o dva problémy.
Úmyslní neplatiči a "neplatiči" z nedorozumění.

1. Úmyslní neplatiči, tam je to jasné, tam má ČEZ právo k nim poslat partu ozbrojených lidí, podívejte se na fotky z Janova, co je to velmi často za pakáž. I elektrikář, odpojující elektroměr, má právo na sebeobranu.

2. "Neplatiči" z nedorozumění, velice často má na tom vinu i pošta nebo banka. Sem bych zařadil i lidi, kteří jsou přechodně (a často i nezaviněně) ve finančních problémech.
Tady musí ČEZ postupovat kulantně a musí si nejdřív ověřit, "s kým má tu čest", podívat se na historii zákazníka. Jenže to vám žádný počítač neudělá, na to musí být pracovník u telefonu. Tady se musí ČEZ co nejrychleji napravit.

3. K videu: to "komando" mohlo jednoduše elektroměr odpojit aniž by se s "neplatičem" bavilo. Ten by to poznal, až by nesvítilo světlo. Ale oni chtěli mluvit s manželem o tom, jak problém vyřešit bez odpojení. (pokud si dobře vzpomínám).

4. Sebevražda: to je pane Vaculíku něco, co nechápu. Je to útěk před problémy. Ale jak mohu zabít sám sebe, aniž bych předtím nezabil toho, kdo mi ty problémy udělal ? (v tomto případě sousedka). Na sebevraždu je vždy času dost ! Pořád lepší než sebevražda je odsedět si deset let za zabití v afektu, s posilovnou, televizí, kvalitním jídlem a s vědomím dobře vykonaného bohulibého činu,... to přece není taková hrůza ! Při dobrém chování vás stejně pustí o hodně dřív. :-)))

5. Pokud teď hystericky zlikvidujeme to "komando" pak darujeme parazitujícím cikánům (úmyslným neplatičům) navíc bezplatnou elektřinu. Kdo ji zaplatí ? My !

6. Cena elektřiny by měla být kontrolována státem, nebo lépe konkurencí. V Německu je velmi mnoho dodavatelů elektřiny.
04. 02. 2010 | 09:05

bigjirka napsal(a):

Čochtane, neslyšel jsem nikdy nic o tom, že by toto komando zasáhlo v Janově nebo podobně. Ochrana vlastního majetku je sice legitimní, ale jedná se o obranu majetku, který někdo krade (odnáší). Černý odběr proudu je potřeba prokázat, nejsem si jist právním stavem, ale myslím, že by u toho měla být policie. Černý odběr je nepochybně možno odpojit, nikoli však odpojit přípojku. Není možno také domnělé či skutečné viníky někam unášet a vydírat zaplacení nesmyslných částek a slučovat to s vydíráním odpojením přípojky a nezapojením až do zaplacení libovolně stanovené náhrady či dokonce pokuty. Odpojení je velmi krajním prostředkem, myslím, že právo obsahuje institut jako "narušení stavu klidu" a nejsem si jist, zda ČEZ smí odpojit přípojku z jiných, než technických důvodů bez rozhodnutí soudu. V každé domácnosti i firmě je dnes kdeco na elektřinu a odpojení je závažným zásahem do práv a svobod. Pouhé nedoplatky, často sporné, nemohou být přijatelným důvodem k odpojení. Černý odběr samozřejmě odpojit, relevantně vyčíslit škodu a žalovat, případně podat TO. Zásady právního státu musí ctít i ČEZ. Uniformovaná komanda jsou zcela nepřijatelná. AŤ tedy jde technik v pracovním oblečení a s ním slušně oblečení dva členové ochranky, kteří nebudou zasahovat do jednání.
NECHCEME SOUKROMÉ ARMÁDY!

STOP GANGSTERISMU ČEZ!

ROMAN DO TEPLÁKů!
04. 02. 2010 | 09:25

Čochtan napsal(a):

Bigjirko,
také se obávám, že cikánští neplatiči se nemají čeho obávat.

Nejsem právník, ale mám dojem, že nikdo není povinnen dodávat zboží někomu, kdo za něj už DELŠÍ dobu neplatí. Elektřina je zboží.

Odběr na černo je krádež a ta se musí nejdřív prokázat. To je jasné. Manipulace elektroměru nebo jeho "obejití drátem" jsou lehko dokazatelná. Pochybuji, že by firma měla povinnost přijmout takového zloděje znovu za zákazníka.

Nedoplatky bývají bohužel velmi často nedorozumění nebo chyba třetích (banka, pošta,..). To se dá takřka vždy vyřešit ústně, ale nesmí člověk před problémem utíkat, schovávat se. I při dočasné platební neschopnosti se dá problém nějak řešit. K řešení musí být ale dva.

Potřebujeme, aby ČEZ dostal konkurenci ! Jako v Německu. Tady si konkurují desítky dodavatelů.

Každou skupinu pracovníků jedné firmy můžeš označit jako "kommando". I pracovní kombinéza je druh uniformy. Samozřejmě byla v tomto případě volena tak, aby "udělala dojem". Což se povedlo. To je v tomto případě asi ten nejmenší problém.
04. 02. 2010 | 09:55

BAZA napsal(a):

Redakce se evidentně staví na stranu zlodějů elektřiny. Důsledkem toho bude, že ČEZ přestane sledovat černé odběry a naúčtuje to nám všem. Těm, co nekradou. Včera byla tisková konference ČEZ. Tam bylo jasně řečeno, že dle redakce domělý zloděj byl skutečně zloděj a spáchal sebevraždu ne protože na něj někdo vykonával nátlak, ale protože kradl a byl přistižen a bál se následků. Jediné, co bychom z toho videa měli vyvodit by bylo, že krást se nemá. A když nebudeme krást, nikdo nás ani nepřijde navštívit, nebudeme se muset bát že budeme odhaleni a nebudeme muset páchat sebevraždu. Jde o to, že tady se šíří sympatie se zloději. A to je pro naši společnost velmi nebezpečné.
04. 02. 2010 | 10:00

Venca napsal(a):

Cochtan, co to tu blabolis? Asi si neuvedomujes, ze vydirani v organizovane skupine je pro spolecnost mnohem nebezpecnejsi jednani, nez nedokazany odber proudu firme, ktera nas diky svemu monopolu okrada vsechny.
04. 02. 2010 | 10:07

Jan Vaculík napsal(a):

Ahoj hoši,
srdečně se směju nad sloganem ROMAN DO TEPLÁKů !

Mezitím mi docvakla jedna deformace, kterou máme ve vztahu k ČEZ: z minulosti je zakořeněné, že výroba a rozvod elektřiny je něco jako služba ve veřejném zájmu. Takže tolerujeme, že ČEZ má sloupy a kabely na našich pozemcích a neplatí za to. I to, že přípojky si člověk zbudoval na vlastní náklady a pak daroval státu: pomohlo to elektrifikaci bez zbytečných nákladů, aby elektřina mohla zůstat levná a všem dostupná. Jenže ČEZ se na jedné straně stal dědicem těchto privilegií, ale zároveň zavedl tvrdě tržní principy.

No a pak je tam několik chyb, které by měly být nepřípustné obecně; jednou z nich je používání uniformy podobné, jako má policie. Tohle vyděsí slušného člověka, ale obávám se, že v Chánově ani s tím nic nezmůžou.
04. 02. 2010 | 10:14

T_FB_T napsal(a):

to čochtan: Jistěže s ním chtěli nejdřív mluvit, musí vytvořit tlak aby uznal něco co uznat nemusí, a to jejich nesmyslně velkou pokutu...
to BAZA: četl jste příspěvky výše? nemusíte krást aby s vámi jednali jako se zlodějem, důvody proč to pán udělal tu také proběhly (náhodou byly trochu jiné než jak je prezentuje čez) a tady nejde o sympatie se zloději, pouze o konstatování, že si státem (ne)kontrolovaná firma dělá co se jí zlíbí.
to JC: ano dnes si každá firma smí najmout "komando" ale je to o tom, že to musí splňovat kriteria pro svou práce, ne jen sebrat pár lidí, téměř na ulici, vyzbrojit je a hurá prosazovat svoje nároky. Jistěže chápu, pokud se technik cítí ohrožen, smí sebou mít posilu, dokonce i ozbrojení bych chápal, ale ohrožoval někdo tu skupinu na videu? přijde mi, že si někteří lidé zde neuvědomují, že čez se prostě pokusil policii nahradit vlastními lidmi a to by se dít nemělo, mimochodem, na tiskovce prohlásili, že k odpojování stejně volají policii, to znamená, že celá tahle parta byla vytvořena za účelem nátlaku, nikoliv ochrany.
ps: ano, plete se zde dohromady několik věcí, zloději, domělí zloději, a to že si tu z toho ČEZ dělá holubník. a popravdě, milý čochtane, banky a pošta mají málokdy vinu na tom, že čezu všechno tak trvá, může te jim jejich chyby dokládat přímo, faxem, po telefonu či mailem, oni vám kolikrát dají zapravdu, ale stejně jako by pravá ruka nevěděla co dělá levá, chovají se jak se to líbí jim. občas mi přijde, že všechny lhůty prodlužují jen proto, aby lidem ukázali, ať si příště nestěžují a radši se drží v mantinelech, jimi nastavených. howgh :)
04. 02. 2010 | 10:19

JC napsal(a):

bigjirka,
Tady se asi/bohužel, ale co se dá dělat/ neshodneme.
Nemůže existovat žádné právo na připojení elektřiny, stejně jako právo na práci, právo na bydlení, nebo právo na důstojný život..To bylo možné za bolševika a jak to dopadlo snad víme.
04. 02. 2010 | 10:23

Jan Vaculík napsal(a):

Bylo by zajímavé vidět analýzu, co jsou to ty "černé odběry". Kolik mezi nima je těch, kdy odběratele odpojili pro DOMNĚLÉ neplacení, a tak odběratel, protože se cítí ukřivděn a taky třeba nemá 5 tisíc na znovupřipojení, tak si prostě propojí dráty na místě chybějícího elektroměru?

To je příklad, jak úřednická arogance pomáhá zvyšovat počty zločinců - nic překvapivého. Taky máme řadu neplatičů, resp. firem, které nám platí pozdě až o několik měsíců. Ale polovina z nich zaplatí po jednom slušném telefonátu.
04. 02. 2010 | 10:26

Čochtan napsal(a):

Venco a T_FB_T,
Já o tomto případu nic nevím, a nevím ani co je "nesmyslně velká pokuta..", nevím co je "vydirani v organizovane skupine" kde to tam provozovali, a nevím ani zda tech chudák sebevrah proud kradl nebo měl jen nedoplatky.
Vy o tom víte víc ?
Pokud má ČEZ bordel v učetnictví, pak je to jednoznačně jeho chyba.
Musím mít doklad o zaplacení uschovaný tak, abych ho kdykoliv okamžitě našel, a když mě pak přijdou odpojit, tak volat policii.
Pokud mi někdo z ČEZu dá po telefonu za pravdu, pak ho požádám o jméno. Vůbec je dobré, takové rozhovory si nahrávat. Pokud telefonujete přes Skype (zadarmo) tak je to jednoduché. Jsou-li přesto problémy, nebavit se a dát to právníkovi. Ten si své palmáre naúčtuje ČEZu.

Na každý pád, ČEZ potřebuje ne tepláky, ale konkurenci !
04. 02. 2010 | 10:33

buldatra napsal(a):

Je opravdu, ale opravdu povzbudivé vědět, že polostátní monopol na to jde od podlahy.
Krok správným směrem. Konečně. Speciálně v tomto našem demokratickém státě, že.

A tak máme jako první vlaštovky elektrikáře, kteří umí přežít i v nehostinném terénu a dokážou zabít slepici holýma rukama, znají hmaty a chvaty, by přemohli obzvlášť vypečeného agresora neplatiče, ovládají svou pistoli a samopálek stejně dobře jako štípačky a měřák. Znají odečet i parakotoul. Umí vyčistit lauf své bóchačky rychleji časových norem.
A pan generální si může spravedlivě diktovat ceny s dobrým pocitem jistoty, že jeho armáda se o vývar postará.

Je to povzbudivé zejména ve státě, který svého času vypustil do světa podnikání, polostátních a státních firem, do ouřadů všelikých a bůhvíkam ještě, zhruba dvacet tisíc důstojníků STB, kteří se tak nějak vsákli a zapomnělo se na ně. Na čelech to napsané nemají. Kdepak asi chlapci jsou? Una Cosa Nostra.

Těšme se na speciální jednotku plynařů, přepadové komando tramvajáků, paradesantní jednotku pekařů, průzkumáky z OP Prostějov.

Jednou, až přijdou ty dlouho očekávané zlaté časy, budeme mít ve státním znaku hodiny na noční proud.
04. 02. 2010 | 10:35

JC napsal(a):

Jan Vaculík,
Mno ono je to v podstatě vina státu. Je to všechno o nevymahatelnosti práva v tzv."právním státě"
Je zřejmě, že když stát neumí ochránit věřitele, vznikají tyto nátlakové skupiny. Vezměte kolik je různých vymahačských firem o jejichž "právních postupech" se dá pochybovat. Vezměte kolik "vykuků" mezi podnikateli má již 10 firmu bez problémů, přičemž za těmi 9-ti, zůstaly jen dluhy, které se budou soudně řešit dalších 20let.
U toho černého odběru je to ještě složitější v tom, že v podstatě nelze nikdy prokázat jaká škoda vznikla. On každý může prohlásit, že udělal T-čko včera a "ukradl" 30.- Kč. Kdo se tím myslíte bude zabývat ? Policie nebo snad soud ?
04. 02. 2010 | 10:37

Čochtan napsal(a):

Pokud by někdo byl odpojen pro domnělé neplacení, tedy pro chybu ČEZu a jeho učetnictví, pak má samozřejmě nárok na bezplatné připojení a náhradu vzniklé škody.
Právník by to mohl hnát až do Štrásburku.
04. 02. 2010 | 10:39

T_FB_T napsal(a):

čochtan: no ono kolikrát ani schovaný doklad nepomůže... a jistě, právník si palmáre naúčtuje čezu, ale vy do té doby budete bez proudu, alespoň to tak většinou je. Jistě že ČEZ potřebuje konkurenci... no, ještě se mi nepodařilo, mluvit s někým z nich přes skype, pouze přes klasickou linku a to si pak člověka přepojují a přepojují... za jeho peníze... :) Mí rodiče už s nimi pár problémů měli, za některé si mohli sami, ale většinout to byla chyba ČEZu, proto něco vím o jejich praktikách, za které by se nemusel stydět ani slušně zavedený mafián... už jen chybí, aby začali neplatiče unášet a házet je do nejbližší řeky s betonovými polobotkami...
04. 02. 2010 | 10:43

Čochtan napsal(a):

JC má recht.
Problém je nevymahatelnost práva. Stát na tomto poli selhal. ČEZ to má lehké, odpojí a každý přileze ke křížku. Zkuste žít týden bez proudu ! Natož pak roky, při této rychlosti, s jako soudy pracují.
04. 02. 2010 | 10:44

Čochtan napsal(a):

Nepatří ČEZ státu ? Alespoň z části ?
04. 02. 2010 | 10:48

Jan Vaculík napsal(a):

Čochtane,
i když vás ČEZ odpojí "neoprávněně", tak to určitě mají kryté jejich Obchodníma podmínkama. (Kdo z nás je komplet prostudoval?) Někde tam je, že oni vám mají právo předepsat zálohy dle svého uvážení, tedy je i libovolně je zvyšovat, a vy jste povinen je prostě platit. O snížení záloh jsou ochotni diskutovat teprve až když všechny už dříve předepsané zálohy jsou zaplaceny.
04. 02. 2010 | 11:08

Čochtan napsal(a):

Jane Vaculíku,
Holt potřebujeme v ČR stejné podmínky jako v Německu. Víc nezávislých dodavatelů !

Já teď dostal od Yellow nový elektroměr, ten mi posílá každých pár vteřin do bytu data o odběru, ze zástrčky to jde do počítače, kde mi to ukazuje graficky odběr, a přes internet do firmy. I účet dostávám měsíčně na mail, a stahují si to sami z konta. Takže žádné zálohy jako dříve, odpočet a placení automaticky, a funguje to dobře. Vidím ihned na obrazovce, když vypnu někde světlo.

Musíme tlačit na politiky. Teď budou volby,..
04. 02. 2010 | 11:24

Ivan Hochmann napsal(a):

Jste všichni divocí jako Orlice pod Bránou.

Být vámi tak bych se tak nerozčiloval.
Firma ČEZ má právo kontrolovat svoje zařízení a správnost odběrů.Bigjirka by si koupil lehký kulomet.Být kontrolorem hodím mu na něj granát.

To vše jen proto:

1.Česká republika je přeplněná zloději všeho druhu.Je spousta lidí,kteří si představují demokracii jako bezbřehou ,netrestatelnou formu vlastního darebáctví.
A je jedno zdali je to můj kamarád(ani bych se k takovým kamarádům nehlásil),je jedno kolik má dětí.
Poněvadž nehodlá respektovat pravidla,lže,krade.-je škodná a patří mu kulka mezi oči.

2.Firma ČEZ je gaunerská polostátní zlodějská instituce,která si díky uvolněným mravů,cíleně zpotvořeným právním normám platným pro práci a odměňování v tomto sektoru,dělá naprosto bezohledně - CO CHCE.Platí pro ni ty samé postupy jako v bodě 1.

3.Právní prostředí v tomto státě je naprosto bezprecedentní.
Zákony jsou díky naprosto nefunkční,díky nejasným formulacím,neustálými novelizacemi znetvořené paskvily s absencí jakýchkoliv trestných opatření a postihů v případech porušování.
Tím pádem lehká práce pro ty tisíce gaunerů v posicích právních poradců a různé pakáže uvyklé manipulaci s paragrafy.

Policie nevyšetřuje.
Soudy nesoudí.
A kde není žalobce nemůže být ani soudce.

Ano mnohdy tedy nezbude než vzít PRÁVO do svých rukou a děj se vůle páně.
Platí to jak pro organisace,tak pro jednotlivce.

*********
Čeká mě obdobná situace,kdy se jeden gauner přihlásil úmyslně na moji adresu,nadělal dluhy a zlodějiny , a mě teď chodí exekutorské výhružky.

Policie prý nemá důvod zasahovat ,dokud se nic neděje.
Obecní úřad sice přehlásil darebáka na svoji adresu,ale tím pro něj věc končí.
A na mě je nyní prokazovat exekutorským vymahačům skutečnosti.
*******

Běžte mě do hajzlu s takový státem.Kde neplatí žádné zákony,mafie hýbe parlamentem jako červy hovnem.Korupce a klientelismus všude kam se pohnete.Media si z těchto faktů jen učiníla výnosný byznys,poněvadž lidí jsou čím dál blbější a vůbec je permanentní porušování obecného práva už nevzrušuje.

Už si zvykli!!!
Jako si zvykli jako na komunistický chlív.Zase budou jak ty Orwelovy prasata!!

Ivan.
04. 02. 2010 | 12:09

bigjirka napsal(a):

Tak ještě jednou:
1. ČEZ má jistě právo odstranit černý odběr nebo "snižovač"
2. Vyčíslit musí škodu přiměřeným způsobem - když vás vykradou, taky musíte pravdivě uvést, co vám ukradli
3. Škoda musí být vymáhána právním způsobem ne komandem ozbrojených vyděračů.
4. Nikde jsem nenapsal, že má ČEZ dodávat elektřinu zadarmo. Jen to, že odpojení je závažným zásahem do práv (podnikání bez elektřiny, topení nejede bez elektřiny...) a proto s ním nesmí být nakládáno zcela svévolně a zejména ne k vymáhání domnělých pohledávek
5. Ještě by si měly pořídit komando vodovody
6. Je nutno skutečně tlačit na politiky, aby zde byl právní stát a aby se právo prosazovalo v reálném čase, ne po desetiletích
7. Commandos jsou minimálně morálně odpovědni za smrt toho člověka. Pokud ho skutečně ČEZ předtím odpojil z nicotných příčin a on se stal černochem, aby vůbec mohl žít, je třeba podat TO na Romana.

Mimochodem, z jaké královské postele pochází ten pán, který v životě nedělal nic jiného než ředitele velké firmy?

Právním státem bylo například Rakousko-Uhersko: sousední sedlák se soudil s Františkem Ferdinandem d'Este o mez. Spor proběhl a sedlák vyhrál.

My sice máme "demokracii", ale nemáme právní stát. Proč uvozovky? Můžeme si vybrat z několika hajzlů, ať tam hodíme co chceme, zase hajzl. A drží se tam zubynehty.. Jakousi svobodu sice máme, ale efektivně ji mohou využívat převážně zas jen hajzlové.
04. 02. 2010 | 12:34

bigjirka napsal(a):

No, Ivane, všimni si, že jsme napsali v podstatě to samé. Já se lumpů nezastávám, ale v této cause je největším lumpem ČEZ. A když se podívám ne jeho zisky, nezdá se mi, že by ho zlodějíčci očesali na kost
04. 02. 2010 | 12:38

Jan Vaculík napsal(a):

Ivane,
nějak jste se rozohnil; nedivím se Vám, když čtu i konec Vašeho příspěvku. Ale tím víc byste mohl mít pochopení pro to, že nejsou věci vždy tak, jak se jeví na první pohled.

Jedna nespravedlnost plodí další nespravedlnosti - nic nového pod sluncem. Když vezmete právo do svých rukou, stáváte se zločincem; v případě proklemování demontovaného elektroměru pak zlodějem. Jak vidno, je umění nastavit pravidla ve společnosti tak, aby se desperáti nemnožili geometrickou řadou.

Nebudu jízlivý a nebudu se ptát, kdo dal tomu gaunerovi souhlas, aby se přihlásil na vaši adresu, a proč tohoto viníka neženete k zodpovědnosti
04. 02. 2010 | 12:41

JC napsal(a):

bigjirka,
Chcete snad naznačit, že jedna černá jízda v MHD/mimochodem zanedbatelná škoda ve srovnání s odběrem elektřiny na černo/, "ohodnocená řádově větší pokutou je ospraveditelná jen proto, že MHD nevytváří zisky ?
Ale to snad né..tomu se říka dvojí metr.
04. 02. 2010 | 12:56

JC napsal(a):

P.S Ospraveditelnou jsem myslel tu pokutu, ane černou jízdu.
04. 02. 2010 | 13:04

JC napsal(a):

P.P.S,
Nebudeme snad polemizovat o tom, že pokud za nezaplacení 20,-Kč jízdného dostanu 1000,-Kč pokutu,musí mi revizor u soudu prokázat úmysl jet ne černo :-)))
04. 02. 2010 | 13:07

JC napsal(a):

P.P.P.S.-)))
Svého času šel v TV pořad o "revizorských komandech" útočících na bezúhoné, slučné černé pasažery. No a teď tu máme "komanda ČeZu".
Furt se něco děje.
04. 02. 2010 | 13:10

JC napsal(a):

bigjirka,
tuhle znáte ?
http://www.youtube.com/watc...
Rambo MHD :-))
04. 02. 2010 | 13:27

Jan Vaculík napsal(a):

JC
Pokutu od revizora podobně jako pokutu od policajta za dopravní přestupek jde skousnout, protože si člověk uvědomí svou chybu. A to i přesto, v tisíc korun je vzhledem k nákladům na jednu černou jízdu možná právě tolik, kolik činí milión korun ve vztahu k ceně elektřiny odebrané načerno. Prostě na počátku stojí moje pochybení.

Jenže Vy možná nemáte některé negativní zkušenosti s ČEZ, které někteří z nás mají. Zkušenosti, z nichž se rodí pocit šikanovaného.

(Tím nechci dštít síru na hlavu lidí, s nimiž jsem se nakonec vždy domluvil. Problém je v tom, jak jsou nastaveny podmínky.)
04. 02. 2010 | 13:27

Ivan Hochmann napsal(a):

Jiří,nic proti Tobě.
Jenže ČEZ si jen dělá co mu stát dovolí.
Jen to odpojení z "nicotných příčin" mě jaksi nepasuje.

Jen přidám další úvahu.

Dříve byly všechny měřidla umístněny v domě.
Skryty před povětrnostními vlivy i cizími ,možná úmyslnými zásahy.
Jak ošetřil zákon nápad vedení dodavatelů energií ,umístnit všechny měřidla mimo dozor majitele.
Jak mohu nést odpovědnost za něco co nemohu ovlivnit.Stačí hajzl soused,který utrhne blombu a jsem bez proudu.
No já bych si to vyřídil poklidně,poněvadž zapisuji stav každý měsíc a chybu bych hned zjistil.
Tímto potvrzuji ,co jsem napsal ve třetím odstavci svého vstupu.

Měj se a diky za mejl.

Jene,

Nikdo s vámi nebude v tomto případě hovořit.Státní policie dokonce odmítá převzít a potvrdit podání stížnosti.
Jakékoliv vyšetřování pravého místa bydliště odmítají,neboť soudní a exekuční výnosy a výměry jsou mimo jejich pravomoc
(Přerov,Olomouc).
Já adresu exekutora ,či soudu nemám a nemohu ověřit,neboť dostanu jen oznámení o uložení zásilky oproti OP.
Prostě naprosto bezvýchodná situace.
Občansko soudní řízení také nepřipadá v úvahu,neboť nebyl dokonán žádný trestný čin.

Podrazy,lumpárny všeho druhu tak rozmnožené v tomto prašivém státě jsou považovány za málem hrdinské přestupky.

Pak přikluše státní obergauner s ochrankou,nebudete-li doma otevře dům násilím a vykrade,odveze vše cenné.
Bylo toho málo?
Také v tomto případě potvrzuji bod 3.

Takže Jene také nic ve zlém.Ivan.
04. 02. 2010 | 13:50

bigjirka napsal(a):

JC, opakuji, nikde jsem se nezastal zlodějů. Situace je velmi odlišná, protože veřejnou dopravou jet nemusíte a nastoupením do vozu vědomě konáte. Kdežto odpojen můžete být na základě chyby nebo šikanózního přístupu ČEZu - viz výše. Jízdu MHD nepotřebujete nutně k životu, elektřinu víceméně ano, proto důvod k odpojení nesmí být nicotný.

Skutečně se rozmáhá móda různých Sturmabteilungen a to by se mělo zatrhnout.
04. 02. 2010 | 14:03

Ivan Hochmann napsal(a):

Jiří,nebuď demagog.
S tím Semilassem jsi to zase přehnal.
Víš kolik jezdí lidí městskou dopravou v Brně BEZ PLACENÍ?

Všechno je to pozůstatek po hajzlech komunistech,kteří udělali z této rëpubliky sociální ústav bezprizorných, neodpovědných lidí.
Nikdo nic nevlastnil,všechno bylo všech a nikomu nic nepatřilo.Všechno bylo laciné,(no relativně),poněvadž se nic neopravovalo,protože peníze byly umrtveny v Ruských pofidérních kšeftech a internacionální pomoci.

Opravdu tvrdím,že to všechno je pozůstatek komunistické výchovy a následných lidských zmetků.
To že nás zůstalo pár slušných lidí jen potvrzuje deklerované pravidlo.
Tečka.

Ivan.
04. 02. 2010 | 14:03

Ivan Hochmann napsal(a):

Jiří,jen ať se móda rozmáhá!

Čím hůře - Tím lépe.

Dnes už víme,že s takovou demokracií se nikam nedostaneme.
Zase bude potřeba situaci patřičně vyhrotit,poněvadž svině od koryt dobrovolně neodženeš.

Po kolikáté už tohle píši?
Nejde o to že žerou a mlaskají a chrochtají.
Kdyby alespoň udělali poctivě k čemu jsou povinováni a odpovědni.

Jenže on takovej gauner - manager státního podniku Českých drah (prodělkového dotačního krámu-už jsem zapomněl jméno),"vydělává" 420.000,- měsíčně.
Když se jej ptali novináři,zdali si to zaslouží?-odvětil m. j.,že má obrovskou ospovědnost za x kilometrů kolejí.Hajzl.

Fuj,už mě to nějak hrabe.

Ahoj Ivan.
04. 02. 2010 | 14:14

Jan Vaculík napsal(a):

Ivane,
odpojení z nicotných příčin je bohužel reálné. (Viz moje zkušenost, někde výše popsaná, nebo Iga, včera 13:41.)
Tou nicotnou příčinou bude vesměs úřední šiml: levá ruka neví, co dělá pravá, atp.
Těch blbých zkušeností je víc: máte v domě dva elektroměry, oba jsou na tutéž osobu, na jednom máte přeplatek, na druhém nedoplatek, snad to jaksi jde vyřídit, aby se to navzájem zúčtovalo, ale jak už jednou vedou pohledávku, běží to svou cestou a vám klidně odpojí oba dva elektroměry, aby nemuseli k vám lézt do domu.

To odpojení pak vnímáte asi stejným způsobem, jako kdyby vám policajt při silniční kontrole napřed preventivně nasadil želízka a až potom začal řešit pokutu za nerozsvícená světla.

Mmch, až když člověk vidí manýry těchto bojůvek, tak si uvědomí, že naši státní policajti nemají úplně nejhorší manýry. Snažím se představit si, jak mi bylo, kdyby mi při silniční kontrole policajt řekl: "A pozor, ať mě zbytečně nezdržujete, protože od této chvíle vám účtuju za každou hodinu 905 korun!"
04. 02. 2010 | 14:35

Jan Vaculík napsal(a):

PS
přesněji řečeno: "... za každou minutu sazbu 905,- Kč/h !"
04. 02. 2010 | 14:39

JC napsal(a):

Ivan Hochmann,
Ono s těmi elektroměry by nemusel být takový problém. Jako majetek ČEZu pod nějkým lepším zámkem na chodbě domu, oznámit, kdy se bude odečítat a kdo má zájem o kontrolu může být fyzicky přítomen.
Zbývá vyřešit jednu maličkost. Jak zabránit různým "dobrodějům, aby v tom zámku nebylo "imrver"
vteřinový lepidlo.
04. 02. 2010 | 15:01

JC napsal(a):

Ivan Hochmann,
P.S.
Už to mám. Univerzální zámek na dálkový ovládání.
Zítra si podám zlepšovák na ČEZ
:-)).
Určitě mě přijde odpověď, že bohužel pan ředitel přišel na to samé o 2 hodiny dřív. :-))
04. 02. 2010 | 15:05

Admirál napsal(a):

Ivan Hofmann - píšete:

"Jiří,jen ať se móda rozmáhá!
Čím hůře - Tím lépe."

Dostatečně špatně nude i bez soukromých milicí.

okud by se ta moda úspěšně rozmohla, obávám se, svině si ta koryta dobře obšancují.

Změna se pak nebude konatnat, nebo její cena bude neúměrná...

Dnes jsem zaslech v rádiu vyjadřovat se ministra Tošovského k Čez milicím.

Pan ministr prohlásil něco v tom smyslu, že je normální hlídat si svůj majetek.

Pan ministr Tošovský zřejmě mezi ochranou majetku a ozbrojenými milicemi vymahačů nevidí rozdíl.

Já ho vidím.
04. 02. 2010 | 15:39

bigjirka napsal(a):

Mno.. Čochtan tu uvedl něco lepšího - v Německu už funguje dálkové měření
04. 02. 2010 | 15:40

JC napsal(a):

bigjirka
Sturmabtelungen má dnes každý blb.
Nepamatujete jak se Paroubek camral, že mu pořádek na jeho meetingu zajišťují judisté z jakési Rudé hvězdy či Dynama ?
:-))
04. 02. 2010 | 16:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou nadávku ("blbec"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 02. 2010 | 16:22

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Stejskale,

ponechte prosím mimořádně na tomto Blogu expresivní výrazy.

Možná ,že redakce Aktuálně.CZ a její členové pochopí jak mnoho je tento problém závažný a jak se dotýká života nás všech i bez nich.

Ale osoby o kterých je řeč si přímo zaslouží abychom jim expresivními,ba přímo sprostými výrazy objasnili náš pohled na jejich osobní společenskou nebezpečnost a na zvrhlost jejich manýrů a zvyklostí,pro které se slušná slova vlastně ani nevyskytují.

A nakonec pochybuji ,že by tato pakáž dokázala slušné chápat.
Je jim předurčeno po držce a nakopat do p....

Děkuji.Ivan.
04. 02. 2010 | 16:59

Igaffer napsal(a):

I na zlodějinu by měl mít člověk jisté předpoklady, hlavně psychickou odolnost (drzost, omyvatelnost, chcete-li i čunkovitost). I schopnost poznat okamžik, kdy "padla klec". Je bída, že se přistižený zloděj stává tématem ve volebním boji. I ten sebevrah z toho vychází lépe :-/
04. 02. 2010 | 17:00

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Admirále,

co je to "úměrná cena"?
Takto kalkulují zbabělci.
Potom celý život vytloukají klín klínem,poněvadž se nedokázali postavit k problému jasně a zřetelně ,aby náhododou nedostali bum po hlavě ubuškem.

Tošovský měl také kus pravdy,že hlídat svůj majetek proti zlodějům(přemnoženým)je normální
Jako je pane normální dát na chatě za dveře trhavinu,aby zlodějové seznali nebezpečnost svého počínání.Takový hajzl už podruhé vykrádat chaty nepůjde.
Šmatlat lesem o berlách a bez nohy je jaksi pasé.
Problém v tomto případě je jinde.
Celá společnost Česká ví o Romanovi.Jeho plat je půl milionu měsíčně,roční "odměny" činili za jeden loňský rok pro čtyři managery(včetně jeho)12 milionů.Další "odměny" v minulosti také známe.Za "služby"si mohl odkoupit za pakatel akcie ČEZu v hodnotě 660 milionů.

Tak se nedivte lidem,kteří mají díky podobné výchově stejné záměry.
Podle pravidla: Co můžeš URVI -co nejde zkURVI se řídí obrovské množství malých a ještě menších čecháčků,kteří si stanovují ambiciozní mety a nemají ani vlohy,pracovitost,úsilí,vědomosti a jiné parametry pro úspěch jako Roman.

O morálce hovořit netřeba.To je zbytečné!Konec konců Igaffer (nade mnou)To vyjádřil pregnantně,lakonicky,krátce,ale náramně výstižně.
Ještě lépe to řekl kdosi před námi:
"Na každé prase se už vaří voda"!

Zdravím Ivan.
04. 02. 2010 | 17:36

Admirál napsal(a):

Ivan Hochmann - "co je to "úměrná cena"?
Takto kalkulují zbabělci."

Hmm.. Jestli jsem zbabělec...?

Nemám jen ve zvyku koukat na množení překážek, o ktrých vím, že je budu muset překonávat.
04. 02. 2010 | 17:49

Petr Havelka napsal(a):

Pane Hochmane,

s tím úsilím, vlohami, pracovitostí a dalšími superlativy bych brzdil. Řídit firmu, která má prakticky monopol, skrytě potlačovat konkurenci, podlézat politikům, kvůli různým "přihrávkám" do kapsy ČEZu, to zvládne i šimpanz.
04. 02. 2010 | 18:09

bigjirka napsal(a):

Ivane, nepřeháněj! Prosím! Není normální dát na dveře chaty nástražný střelný systém.
1) Je to zakázaná zbraň kategorie A, které je možno vlastnit jen na výjimku policie na zbroják skup. A - do trezoru. Nainstalovat ani nápad.
2) Co kdyby si tam hrály děti, co kdyby tam hořelo?

Normální je zastřelit zloděje, který Ti vleze do baráku. Normální je zastřelit útočníka.

Jak se hlídá elektrický proud? Celou periodu dohromady, nebo je na každou půlvlnu jeden dráb?

Pokud někdo ČEZ okrádá, musí si tento zajistit veškeré důkazy, které je schopen sehnat mimo prostory podezřelého. S důvodným podezřením může jít pro asistenci policie. nemůže se svým soukromým Gestapem někam vniknout, vyhrožovat, zastrašovat a vydírat. Takhle to v civilisované lidské společnosti nemůže fungovat. Nebo si fakt myslíš, že se mám opásat svými mazlíky a jít si k hajzlům, co mi dluží 100t (to je vlastně taky ukradeno, ne?), vyzvednout svoje?

Již jsem to jednou psal, nikdo se na to nechyt... Ale z jakého prioritního pelíšku se musí člověk narodit, aby z peřinky šel rovnou na ředitele velké firmy?

Jak je vidět z výsledků GestapEZu, černí odběratelé ho zatím nezruinovali tak, že by bojoval o přežití. Za chvíli si pořídí Sturmabteilugen vodaři, telekomunisti. Proč nemají SA pumpaři? Mohli by pronásledovat zloděje benzínu. Ani se nechci domýšlet, co udělá Kanálgestapo, až zjistí černé připojení do kanálu.

Takhle se prostě superfirma se státní majoritou chovat NESMÍ.
04. 02. 2010 | 18:15

Ivan Hochmann napsal(a):

Jiří - možná jsem to trochu přehnal ,ale jinak naprostý souhlas.
*******
Pane Admirále,myšleno bylo povšechně.Nemínil jsem Vás osočit.Jenže jsou i "překážky"na které jen nevěřícně zíráte.
Nic nezmůžete!
Někdo je ochoten spojit se i s ďáblem.
Já budu raději jen Ďáblovi přikládat pod kotel.
*****
Pane Havelka :

Nezvládne! Šimpanz ne.Pro tyto účely se hledají z různých důvodů "lidi" napříč politickými stranami.Proč si myslíte,že sedí Chodorkovký v base?
Na tyto místa jsou vybíráni lidé se specielním vybavením.
Na těchto postech jde o moc.
Doslova i do písmene.

A musí vám být jasné,že to nejsou žádné elity,spíše mouřenínové.
Politikům to tak vyhovuje.
Mě ne.Jenže já jsem hovno v trávě.
Jen občas máznu přes ksicht smrada patřičným odérem.

Ivan.
04. 02. 2010 | 18:32

Petr Havelka napsal(a):

Únik policejních odposlechů aneb toskánští rytíři kulatého stolu

TOPOLÁNEK
DALÍK
TALMANOVÁ
JANOUŠEK
ROMAN
KRAINOVÁ
HUDLER
TOPOLÁNEK JUNIOR
ŘEBÍČEK

TOPOLÁNEK Milí přátelé, to jsem rád, že jsme tady pospolu. Dovolte mi krátký proslov. Sešli jme se zde u tohoto kulatého stolu, jako rytíři na Kamelotu...

DALÍK Mirku, moc se nerozkecávej.

KRAINOVÁ Jací prcíři kulatého stolu

ROMAN Rytíři Simonko. Hihi.

ŘEBÍČEK Je mi to jedno. Já jsem za vodou.

TOPOLÁNEK Nikdo nechce slyšet můj proslov. Tak jsme přátelé nebo ne.

ROMAN Mirku, příteli. Přivezl jsem ti žárovku, je na ni můj autogram

TOPOLÁNEK Hm pěkná

JANOUŠEK Mirku kamaráde...

TOPOLÁNEK Ty na mě nemluv, Bémúv pohrobku

JANOUŠEK Promiň Mirku, už jsem prohlédl, můžu ti zazpívat

TOPOLÁNEK Jasně kámo

TALMANOVÁ Hlavně Mirku nešroubuj žárovky

JANOUŠEK zpívá Chtěl bych být víc než přítel tvůj

DALÍK Potřebujem něco vyjednat, určitý věci, že by Simonka tady s Jiříkem šli chytat ryby?

KRAINOVÁ Ale já jsem blondýna

ROMAN Simonka může

KRAINOVÁ Díky šlechetný prcíři

ROMAN Hihi

KRAINOVÁ Hudlíku běž mi chytit rybku. Já mám tady s čezíkem jednání

HUDLER Jasně miláčku

DALÍK Co junior

JUNIOR Žádný ryby chytat s hokejkou nepudu, čumí jak puk.

TOPOLÁNEK Ať se mladej přiučí. Bude hlídat žárovku

JANOUŠEK Tak tak, Mirek má pravdu

TOPOLÁNEK Janoušku, příjde mi, že si mne málo vážíš?

JANOUŠEK Kdepak Mirku

ROMAN On si tě váží Mirku

DALÍK Všichni si tě vážíme

TOPOLÁNEK A kolik to váží?

ROMAN Váží to víc než pro Standu.

TOPOLÁNEK Tak bych mohl říct krátký proslov. Sešli jsme se zde, u tohoto kulatého stolu, jako rytíři...

DALÍK Zkrať to Mirku

TOPOLÁNEK Já mám rád proslovy.

TALMANOVÁ Kde je Simona

JUNIOR Tady pod stolem

TALMANOVÁ Co to tam děláte?

KRAINOVÁ Řešíme určitý věci.

TOPOLÁNEK Hlídáš žárovku

JUNIOR Jasně tati.

DALÍK Mirku, chtěli jsme vyjednat určitý věci.

TOPOLÁNEK Já jsem taky chtěl proslov

JANOUŠEK Mirek má pravdu

ŘEBÍČEK Je mi to jedno, já jsem za vodou.
DALÍK telefonuje

TOPOLÁNEK Kdo to volá?

DALÍK Přední evropský politik.

TOPOLÁNEK Zahoď telefon, už letím Lucko

TALMANOVÁ Ty můj letče

DALÍK Potřebujem vyřešit určitý věci.

TOPOLÁNEK Přátelé, sešli jsme se zde, u tohoto kulatého …

DALÍK Mirku není čas

JANOUŠEK Mirek má pravdu

TALMANOVÁ Mirku ty prase, kde máš plavky

TOPOLÁNEK Jsem přece na dovolené.

DALÍK Musíme vyřešit určitý věci

TOPOLÁNEK Furt něco řeším, každej něco chce. Máte mne vůbec rádi, jsme přátelé?

JANOUŠEK Jasně Mirku

TOPOLÁNEK Co ty Marku?

DALÍK Jasně Mirku

ROMAN Jasně Mirku, uf

TOPOLÁNEK A co Simonka. Simonko! Máš mne ráda

ROMAN Simonka teď nemůže mluvit. Uaaaáá

TALMANOVÁ Mirku natáhni si plavky

TOPOLÁNEK pláče Vidíš synku kolik mám přátel. Co to máš v hubě?

DALÍK Strčil si do huby žárovku

TOPOLÁNEK Vole, chceš přes drřku

TALMANOVÁ Jenom to ne

ŘEBÍČEK Je mi to jedno, já jsem za vodou.
04. 02. 2010 | 18:47

Ivan Hochmann napsal(a):

Teď jsem si početl diskuzi na téma ČEZKO na stránkách Respektu.
Zaujal mě obzvláště příčinný odkaz na "atomového dědka Grégra" a jeho bolševické manýry.

To jsou ty pravé příčiny,proč je v tak malé zemi - tak velký Bordel.

Ivan.
04. 02. 2010 | 18:48

bigjirka napsal(a):

Havelko, neměkne vám mozek?
04. 02. 2010 | 18:58

Petr Havelka napsal(a):

Pane bigjirko,

to je satyra :)
04. 02. 2010 | 19:02

bigjirka napsal(a):

Sám jsre satyr, je to oligofrenní blábol přes tři obrazovky. To si dávejte na svůj web a nezasírejte s tím diskuse o vážných věcech
04. 02. 2010 | 20:56

Targus napsal(a):

To Čochtan:

Obávám se, že konkurence v Česku by dopadla naprosto stejně, jako konkurence v jiných oborech. Myslím tím např. bankovní poplatky, ceny nafty a benzínu, ceny léků, výkupní ceny potravin od zeměhryzů, atp.
04. 02. 2010 | 21:24

bigjirka napsal(a):

Targusi, a co s tím uděláme?
04. 02. 2010 | 23:43

Jan Vaculík napsal(a):

Odhodlání vzít ochranu svých práv a mejetku do svých rukou je pro společnost užitečná, ale nejužitečnější bude tehdy, když zůstane v rovině pouhého odhodlání. Opačný případ by vedl nejspíš ke krevní mstě, potažmo k občanské válce. Proto se osvědčilo, že zjednat průchod právu a spravedlnosti, a to i za použití násilí, má třetí strana - nezúčastněná na sporu.

Takže žádná komanda ani milice, ale policie a soudy. A aby se soudy nezatěžovaly maličkostma, tak ať běžné delikty řeší nějaký obecní šerif, a to rychle, neodvratně a s přiměřenou tvrdostí. (To jsou nutné podmínky, aby trest měl výchovný účinek.) Ochota přiznat vinu a podtoupit trest má být odměněna velkorysostí. Naopak, zatloukání dopravních přestupků s poukazem na "blízkou osobu" je jednou z degradací smyslu pro právo spravedlnost; degradací, které nás sežerou jako plíseň.
04. 02. 2010 | 23:55

mirda-nesocan napsal(a):

stát musí konat a okamžitě odvolat celé vedení ČZU je největším podílníkem!
a stát sme my všichni a proto k volbám a volit ty co tam dnes nesedí,nedat na to ,že hlas malé straně propadne-stará hra ODS,KSŠM,ČSSD.
ZA VŠECHEN TENTO BORDEL MŮŽE KLAUS
04. 02. 2010 | 23:57

mirda-nesocan napsal(a):

stát musí konat a okamžitě odvolat celé vedení ČZU je největším podílníkem!
a stát sme my všichni a proto k volbám a volit ty co tam dnes nesedí,nedat na to ,že hlas malé straně propadne-stará hra ODS,KSŠM,ČSSD.
ZA VŠECHEN TENTO BORDEL MŮŽE KLAUS
05. 02. 2010 | 00:03

Jean Paul napsal(a):

KAPITALISMUS - BÍDA A HNUS ! (A MAFIE)
05. 02. 2010 | 22:56

bigjirka napsal(a):

Jo, tak tohle tu scházelo! Tohle a syfilis! A já myslel, že ve Zlíně žijí docela inteligentní lidé :-(
05. 02. 2010 | 23:18

pozorovatel napsal(a):

1.Čez se chová tak, jak mu stát dolí.
2.dovedete si představit, že všechny černé odběry řeší policie. To by asi nestihla.... a soudy už vůbec
3.důsledek: snaha o zrychleni celého procesu vymáhání, postup na hraně zákona
07. 02. 2010 | 08:05

bigjirka napsal(a):

To je srozumitelné, leč nepřijatelné.
07. 02. 2010 | 16:34

T_FB_T napsal(a):

no, a co část zisků z ČEZu dát policii na posílení jejich řad? ah... zapomeňte na to, to by si nemohli dělat co chtějí... Je vcelku zajímavé číst noviny, sledovat televizi, a dívat se po internetu, s čím kdo přijde k tomuto tématu. Jsem zvědav, jak dlouho bude trvat, než se zase necháme uchlácholit a zbyde tu zase jen pár blogových bojůvek. no, spousta lidí nabádá k tomu zvolit si změnu, vcelku by mě zajímalo jak by taková změna měla vypadat. Možná jsem paranoidní blázen, ale když se nad tím vším nepořádkem v tomhle státě člověk zastaví, zjistí že by se to tu muselo celý zbourat a postavit znovu. :) a kdo ví zda by to stačilo :)
07. 02. 2010 | 17:34

dalimír napsal(a):

Dobrý večer . Věřím tomu že i kdyby těch dodavatelů elektřiny bylo více tak nějaka konkurence by tady u nás už stejně nikdy nefungovala ! To bývávalo možná ještě za první republiky že se tímhle trikem snažili si navzájem přetahovat zákazníky ! Dnes je pánové jiná doba , větší a účinější možnosti jak se pomstít tomu druhému podnikateli je dnes přemnoho ,takže oni se vlastně bojí jeden druhého načež konkurence může u nás fungovat akorát tak v televizních programech !Jinak se ti pochybní a nepoctivý podnikatelé vždy včas stihnou domluvit mobilama na prakticky pro ně výhodných stejných cenách ! A tak to u nás funguje i v celé obchodní síti ! Tak jaká pak konkurence ? U nás nefunguje prakticky nikde! Vyčuranost v kapitalismu to je stará bolest tohoto sistému ! A dokud se ho nezbavíme nebude na světě lepší !!!
07. 02. 2010 | 19:35

jarda napsal(a):

Souhlasím s tím, že si ČEZ vychovává lidi, kteří jsou schopni provádět kontrolu a odhalování černého odběru elektřiny. Nemůže obstát to, že vstupují na cizí pozemek, protože jejich je vedení až k hlavnímu jističi a elektroměru včetně. Takže je jasné, že pokud jim majitel pozemku neumožní kontrolu jejich zařízení, což je naprosto běžné a normální občan, který nemá co skrývat, to bez problémů umožní, tak mu dodávku elektřiny odpojí. Jiná situace je, když si někdo natvrdo napojí elektřinu od vedení souseda. To zcela jistě i ten soused, pokud je normální, rád umožní kontrolu, aby nebyl černý odběr na něm a nebyla dodávka odpojena i jemu. A že na kontrolu nepřijde njaký důchodce či dívenka s 5O kily živé váhy? No, tomu se snad nediví nikdo. Když si kdejaký dobytek dovolí napadnou hasiče, záchranáře atd., proč by nenapadl kontrolora odběru elektřiny. To, že si dělají dokumentaci, je také pochopitelné. Když přijedete na STK, tak si vaše auto také nafotí a neptají se vás. Je to totiž důkaz o tom, že tam auto bylo a v jakém bylo, alespoň vizuálně, stavu. A tak je to i s elektřinou. A pokud někdo kvůli černému odběru elektřiny spáchá sebevraždu? Je to jeho rozhodnutí, někteří sebevrazi jsou dokonce hrdinové (třeba Palach, že?). Takže o co vlastně jde? Jaký škandál? Proč hned všechny oblékat do tepláků? Je ještě poznámku: Jaký je rozdíl ve financích v tom, když na kontrolu přijde jakési komando, které je placené z poplatků za elektřinu, nebo obdobné komando, ale za doprovodu PČR, která je placena z našich daní?
14. 02. 2010 | 03:38

dalimír napsal(a):

Rozdíl je takový pane Jardo že když přijede někam NKVD komando ČEZU tak se neptá na podrobnosti a ihned zaútočí ! Kdežto policie ČR by nás občany a poctivé odběratele elektřiny měla i chránit ! A to je pane velký rozdíl !Dal.
14. 02. 2010 | 15:30

lee napsal(a):

Díky za hezká slova i ostatním.
18. 02. 2010 | 15:37

Kája W napsal(a):

Tak to má být.Kvvůli faktuře raději chcíp.
Váš miovaný stát se vždy za občana postavcí.
22. 03. 2010 | 21:21

pigeon napsal(a):

Já bych jen chtěl říci, že ten člověk z komanda, co hovořil s paní, se nechoval rozhodně tak zle, aby před ním musel někdo v hrůze utíkat a páchat sebevraždu. Nemám ČEZ rád, ale ani hony na čarodějnice.
29. 11. 2010 | 20:12

dsg napsal(a):

<a href="http://www.bagsclothes.com"> Gucci Backpack</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Coach Signature Handbags</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Oakley Sunglasses</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Gucci Sunglasses</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> ED Hardy Belts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Coach Backpack</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Gucci Designer Handbags</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Cheap Ray Ban Sunglasses</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Gucci Belts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> ED Hardy Belts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Prada Wallets</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Cheap Gucci Duffles</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Book Bags</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Polo Ralph Lauren Shirts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Burberry Bedding Set</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Burberry Scarf</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Cheap Lacoste Shirts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> China Loacote Knockoffs</a>
06. 12. 2010 | 13:02

gdfgdfgd napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
07. 12. 2010 | 11:55

virginia car insurance quotes napsal(a):

F*ckin’ remarkable issues here. I’m very glad to peer your article. Thank you a lot and i am looking ahead to touch you. Will you kindly drop me a mail? <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">auto insurance in virginia</a>
10. 08. 2011 | 07:19

gklancton napsal(a):

have you heard of <a href=http://psxboxwiitutors.com/fireburst-preview/>fireburst preview</a>? the looks good. What do you think?
06. 10. 2011 | 22:36

mortgage loans napsal(a):

freelance writer
20. 03. 2012 | 18:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy