O autorovi

14. 08. 2008 | 10:14
Přečteno 6295 krát
Zakladatel (leden 1990) přední celoamerické neziskové, neetnické organizace, American Czech & Slovak Association (ACSA) s posláním pomáhat nové demokracii a transformaci. 1990-1996 prezident ACSA, která se pak stala základnou dnešní lobbistické American Friends of the Czech Republic (www.afocr.org). 1992-1997 zakladatel a manažér Czech & Slovak Service Center, také ve Washingtonu (poradenská firma, programy mezivládní technické pomoci, atd.) Bývalý inženýr, potom finanční poradce (včetně státní správy, MF USA). Analytik, konferenční tlumočník, lektor a komentátor. Zajímá mě plno, většinou "nudných" věcí, jakými jsou ekonomika, investice, veřejná správa, politické systémy a kampaně, aplikovaná psychologie, média, problematika úspěšného prosazení se naší republiky a jejích občanů v globální konkurenci, mj. i cestou optimální integrace EU.

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI:

V zahraničí:
• Simultánní tlumočník a překladatel (k dispozici v ČR i USA)
(E-mail: millerrobert@seznam.cz, Skype: CzechInterpreter)

MZV USA, Kancelář jazykových služeb, Washington, DC
Czech & Slovak Service Center (CSSC), Washington, DC
Graduate School, USDoA, Washington, DC, (lektor)
Smluvní soudní tlumočník, stát Connecticut, Hartford, CT
Berlitz Language School, Washington, DC a jiné

• Daňový specialista
Ministerstvo financí USA, Daňová správa, divize malých podniků a OSVČ (Internal Revenue Service, IRS)

• Burzovní makléř a finanční poradce
A.G.Edwards & Sons

• Konzultant mezinárodních projektů, školitel, generální manažér
Czech & Slovak Service Center (CSSC), Washington, DC
Mj. programy mezivládní technické pomoci: finance, justice, zdravotnictví, ekonomický rozvoj, NGO, atd.

• Práce na druhé prezidentské volební kampani Billa Clintona
• Lobování Kongresu USA s návrhem Zákona o dostupné zdravotní péči (ACA, "Obamacare")

• Vicepresident pro rozvoj
Dale Carnegie Leadership Institute, Praha

• Inženýr - konzultant
Pracoval pro nejrůznější klienty, včetně NUS – Halliburton, Brown & Root, Bechtel Power Corp, Dravo Corp, Morrison-Knudsen, atd.: především v energetice, těžbě nafty a v petrochemii na projektech v Severní a Jižní Americe, Asii, Velké Británii a na Blízkém Východě.

• Instruktor manažmentu
Ve smlouvě pro U.S. Army Corps of Engineers, Národní garda Království Saudské Arábie, Rijád

Výběr jiných zahraničních zkušeností:

• Zakladatel a president
American Czech & Slovak Association (ACSA) Washington, DC, 1990-1996
Bezprostředně po pádu komunismu a po zjištění, že bude třeba nový druh organizace k napomáhání rozvoji nových kontaktů mezi USA, Českou republikou a Slovenskou republikou, založil a vybudoval přední celoamerickou neziskovou, neetnickou organizaci, sdružující fyzické i právnické osoby, firmy, vzdělávací instituce a zájmové organizace, které spojoval zájem o bilaterální spolupráci, napomáhání reformám a transformaci v obnovené demokracii.

- Výbory ACSA zahrnovaly Podnikání a obchod, Zdraví a životní prostředí, Lidská práva, Public relations, Učitelé angličtiny a půl tuctu dalších. Práce v ACSA mj. představovala intenzivní budování kontaktů, aliancí a lobbování Kongresu a vlády USA ve prospěch podpory demokracií střední a východní Evropy, Partnerství pro mír, rozšíření NATO, atd.

- Každým rokem a ve spolupráci s velvyslanectvím ve Washingtonu ACSC udělovala prestižní „Ceny ACSA za zásluhy“ vybraným jednotlivcům, firmám a institucím, významným způsobem přispívajícím k bilaterální spolupráci. Příklady: Eurotel, University of Pittsburgh, kongresman Charles Vanik (Jacksonův-Vanikův dodatek o doložce nejvyšších výhod při obchodování s USA), senátor Claiborne Pell a další.

- Finanční a materiální podpora poskytovaná ACSA ročně dosahovala až 2 miliony USD.
- Poskytoval prezentace a rozhovory pro živá a tištěná média v USA a v ČR.
- Po rozhodnutí zaměřit organizaci především na lobbingovou práci, se ACSA stala základnou současné organizace Američtí přátele České republiky (American Friends of the Czech Republic, www.AfoCR.org ), která svými kádry, politickou a společenskou podporou pokračuje v misi ACSA.

• Zástupce šéfredaktora
ACSA NEWS, měsíčník American Czech & Slovak Association, Washington, DC
Psal pravidelný sloupek a články na aktuální témata polistopadového vývoje z hlediska bilaterální spolupráce a zájmů pomoci ČR a SR. Dělal rozhovory s představiteli vlád, pracovníky státních orgánů, veřejných institucí, členy legislativ a odborníky ze všech třech zemí na témata týkající se politických, hospodářských a dalších otázek, souvisejících s vývojem a prioritami ČR a v SR. V kritických letech první poloviny 90. let ACSA News, distribuované také vládním činitelům a institucím v obou zemích, sehrály významnou informativní a organizační roli, když kupř. velvyslanectví ještě nevydávalo svůj vlastní měsíčník (Czech the News).

V ČSSR, ČR, a v Evropě:

• Vedoucí projekční skupiny, Ředitelství výstavby spojů, Praha 3, Olšanská 5
Projekty v nové výstavbě a úpravách zařízení telekomunikací po celém území ČSSR

• Projektant, Interprojekt, Praha 1, Žatecká 2
Projekty v energetice a těžebním průmyslu v ČSSR, RVHP a v arabských zemích

• Odborný referent, odbor EU a mezinárodní spolupráce, MPSV ČR (v době předsednictví ČR v Radě EU)
Tlumočení, příprava itinerářů ministra, komunikace a koordinace s Evropským parlamentem, atd.

• Koordinátor projektů v rozvojových zemích Asie a Afriky, 5PforRES, s.r.o., Praha (or roku 2009)

Jiné:
• Politický azyl v Rakousku.
• Tiskový tajemník, Kolejní rada areálu Strahov (KRAS), nezávislá studentská samospráva vzniklá po tzv. “strahovských událostech”, která až během Pražského jara až do začátku "normalizace" zastupovala 5.000 “Strahováků” .

VZDĚLÁNÍ:
• Ing., stavební inženýr (konstruktivně-dopravní směr, FS ČVUT Praha
• Postgraduální studium, Historie architektury a umění, Fakulta architektury, ČVUT Praha
• Veřejné finance, 1993, Georgia State University, Atlanta, Georgia
• Příprava na studium práv (Pre-law),1997-1998, Marylandská universita, College Park, Maryland
• Masters in Health Administration (MHA) MBA specializovaný na zdravotnictví (2010 - 2012), Western Connecticut State University, Danbury
• Podnikové finance (Corporate Finance), 2013, Wharton School of Business, University of Pennsylvania, prof. Franklin Allen
• Finační trhy (Financial Markets), 2014, Yaleova univerzita, prof. Robert Shiller, laureát Nobelovy ceny za ekonomii

Příklady ostatního vzdělání a kvalifikací:
• Instruktor, Dale Carnegie Leadership Institute, Exekutivní prezentace a jiné kurzy
• Licenční kurzy a zkoušky pro finanční poradce a makléře prodeje cenných papírů a fondů
• Licenční kurzy a zkoušky pro soudní tlumočníky
• Vybrané kursy a školení ve finančním a daňovém auditingu
• Zkoušky a osvědčení simultánního (konferenčního) tlumočení, MZV USA, Kancelář jazykových služeb, Washington

JAZYKY:
Český, anglický (výborně), slovenský (dobře), německý (aktivně), ruský (aktivně), francouzský (stále začátečník:)

OSOBNÍ ÚDAJE:
Občanství: ČR, USA. Ženatý, MUDr. Diana Millerová. Děti: Marek (’75), Petr (‘76), Jakub (‘91), Naomi (‘97). Táňa (‘98), a Robert „Bobby“, ml.(’01).

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

4mike napsal(a):

Pane Millere, zdá se, že lidi s Vašimi zkušenostmi a nadhledem budeme také ještě dost dlouho potřebovat. Těším se na vaše články na některé z těch takzvaně nudných témat, jako jsou ekonomika, fundovaný výklad amerických reálií, atd.
14. 08. 2008 | 11:46

Lenka Oktávcová napsal(a):

Važený pane Millere,ozvěte se mi mam na Vas š patne tel.číslo děkuji Lenka Oktavcová 777116816
11. 01. 2009 | 23:43

Jablonský napsal(a):

Dobrý den,
čtu Vaše komentáře a teprve včera jsem Vás slyšel na semináři. Škoda, že jste přišel pozdě. Paní Klvačová toho moc neřekla. Díky Vám ta moje účast na semináři stála za to.
Děkuji

I.Jablonský
27. 02. 2009 | 07:35

D.Richterová napsal(a):

Proč neuvádíte úplné osobní informace? Kdy se pan autor narodil, kdy emigroval , od kdy žije v USA,kde žije v USA, zdá se, že děti nejsou z jednoho manželství, kolik jich absolvoval, když je manželka MUDr., znamená to, že je Češka?, z čeho čerpá znalosti o současné ČR, kdy absolvoval obě studia na ČVUT, jak dlouho žil v Rakousku, čím se tam zabýval apod.V době, kdy mi na počítač chodí milion nabídek týdně, jak bez studia získat tituly, licence a aabsolutoria na školách v USA by možná i tyto informace byly od věci, neboť zcela určitě autora fomovaly.
13. 03. 2009 | 06:15

Honza napsal(a):

D. Richterová

Máte dojem, že autor uvádí málo informací nebo pro danou potřebu "neúplné" informace? Já a snad každý jiný soudný člověk vidím a myslím si, že jich uvádí hodně a dostatečně. Nebo máte na jiných blozích o blogerer úplnější osobní informace? Navíc, pokud se nemýlím, autor nekandiduje na žádnou volenou funkci. Jinak nevím, jaký "milin" informací Vám týdně chodí na počítač a jak to souvisí s jeho blogem:)
14. 03. 2009 | 14:49

James napsal(a):

Děti Mark a Peter jsou z prvního manželství. Jakub je z druhé a děti Naomi, Táňa, Robert jsou ze soušasného sňatku s MUDR. Millerovou.
11. 07. 2009 | 05:36

wedding dresses napsal(a):

We're also happy to work with corporates as well, inasmuch as they're ready to embrace a little bit of change. Put it this way. We'll work with intrapreneurs as well as entrepreneurs.
17. 08. 2009 | 19:05

louis vuitton outlet napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 17:27

louis vuitton replica napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
19. 08. 2009 | 19:53

vuitton napsal(a):

Impregnace krovů a dřevěných konstrukcí proti dřevokazům a ohni. Ušetřete za rekonstrukce!
16. 09. 2009 | 17:30

replica napsal(a):

Výstavy, aukce, komise, obrazů, grafik i plastik od předních umělců!
16. 09. 2009 | 23:25

louis vuitton online shop napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 03:52

louis vuitton napsal(a):

HO>>>>>
26. 10. 2009 | 05:29

Poptropica napsal(a):

thanks you very much
14. 02. 2010 | 21:49

Free Ringback Tones napsal(a):

že autor uvádí málo informací nebo pro danou potřebu "neúplné" informace?
04. 03. 2010 | 09:17

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
06. 03. 2010 | 05:19

free games online napsal(a):

thanks
08. 03. 2010 | 22:23

vitamin shoppe napsal(a):

good article thanks you very much for youf information
09. 03. 2010 | 04:04

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Apple Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Asus Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Dell Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Sony Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Toshiba Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 91.49S28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 90.AA202.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER SQU-410 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER LC.BTP03.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP73E1 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 91.46W28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916C4310F Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.41H15.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
IBM 02K6580 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6601 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6602 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6603 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8314 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8318 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8319 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8321 battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP1N battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2E battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2EA battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2NX battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 292389-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 315338-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
03. 04. 2010 | 10:55

Tomik napsal(a):

Pani Richterova D.- Vy jste normalne zvedava jako slepice na hnojniku. :-)))
28. 12. 2011 | 01:29

Přidat komentář

Toto je ochrana proti spamu. Pro přidání komentáře prosím opište dvě anglická slova z obrázku níže do políčka pod nimi. Nápovědu a další podrobnosti o této metodě, která zároveň digitalizuje knihy, najdete v článku Dost bylo spamu, zavádíme reCAPTCHA na našem blogu.Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Alvarová Alexandra · Antoš Marek B Balabán Miloš · Bečková Kateřina · Bednář Miloslav · Bednář Ondřej · Bělobrádek Pavel · Bém Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bezděk Vladimír · Bezděková Iva · Bielinová Petra · Blaževič Igor · Bobek Miroslav · Boleslav Milan · Boučková Tereza · Boudal Jiří · Bratinka Pavel · Brixi Hana · Brom Zdeněk · Burian Jan · Bursík Martin C Candole James de · Cerman Ivo · Co čteme, posloucháme, na co se díváme...  Č Čermák Luděk · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fajnberg Viktor · Farský Jan · Feldstein Petr · Fiala Petr G Gattermayer Josef · Gregor Kamil H Haas Tomáš · Hamáček Jan · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Havlík Petr · Havrda Marek · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hesová Zora · Hlaváček Petr · Hnízdil Jan · Hokeš Tomáš · Hollan Matěj · Holmerová Iva · Holomek Karel · Honsová Dagmar · Honzák Radkin · Horký Petr · Horváth Drahomír Radek · Hořejší Václav · Hovorka Ludvík · Hradilková Jana · Hudeček Tomáš · Hudema Marek · Hvížďala Karel CH Chmelař Aleš · Chromý Heřman J Janeček Karel · Janeček Vít · Janouch František · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Just Jiří · Just Vladimír K Kabelka Ladislav · Kadlec Petr · Kalhousová Irena · Kalousek Miroslav · Kameník Martin · Karfík Filip · Kasl Jan · Klan Petr · Klepal Jakub · Klíma Vít · Kněžourková Tereza · Komárek Michal · Komárek Stanislav · Königsmarková Ivana · Kopač Petr · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Košák Pavel · Kotecký Vojtěch · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Krnáčová Adriana · Křeček Stanislav · Kubát Ondřej · Kubita Jan · Kubr Milan · Kudrna Zdeněk · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kuták Aleš · Kužílek Oldřich L Laně Tomáš · Lešenarová Hana · Líbal Vladimír · Lipold Jan · Liška Ondřej · Lomová Olga M Macek Lukáš · Mahdalová Eva · Macháček Martin · Marksová-Tominová Michaela · Matoušek Karel · Metelka Ladislav · Mihulka Stanislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Moldan Bedřich · Müller Zdeněk · Münich Daniel · Musil Aleš N Navrátil Vojtěch · Němec Václav · Novák Martin P Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Payne Jan · Pecák Radek · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Peychl Ivan · Pikora Vladimír · Poc Pavel · Pohled zblízka · Pohledy světových lídrů · Polák Milan · Potměšilová Hana · Potůček Martin · Pražskej blog · Procházka Adam · Pultarová Tereza R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Rezková Alice · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Roithová Zuzana · Růžička Michal · Rychlík Jan Ř Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Sedlák Vojtěch · Shanaáh Šádí · Schmidt Hans-Jörg · Schwarzenberg Karel · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slimáková Margit · Smith Michael · Sobotka Bohuslav · Sokačová Linda · Sokol Tomáš · Soukenka Petr · Sportbar · Spurný Matěj · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Suchánek Jan · Suchardová Michaela · Sůva Lubomír · Svoboda Bohuslav · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syková Eva Š Šilerová Jana · Šimáček Martin · Škop Michal · Škromach Zdeněk · Šmíd Milan · Špidla Vladimír · Špinková Martina · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Jan · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Tejc Jeroným · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Tolasz Radim · Tomášek Pavel · Tomský Alexander · Tošovský Michal · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tutter Jiří U Uhl Petr · Urban Jan · Urban Václav V Vácha Marek · Vajnerová Štěpánka · Vančura Martin · Veis Jaroslav · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vondráček Ondřej W Wagenknecht Lukáš · Wagnerová Eliška · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahradil Jan · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zděnek Michal · Ze šuplíku · Zelený Milan · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy