O autorovi

14. 08. 2008 | 10:14
Přečteno 10152 krát
Zakladatel (leden 1990) přední celoamerické neziskové, neetnické organizace, American Czech & Slovak Association (ACSA) s posláním pomáhat nové demokracii a transformaci. 1990-1996 prezident ACSA, která se poté stala základnou dnešní lobbistické organizace, American Friends of the Czech Republic (www.afocr.org). 1992-1997 zakladatel a manažer Czech & Slovak Service Center, také ve Washingtonu (poradenská firma, programy mezivládní technické pomoci, atd.) Bývalý inženýr a finanční poradce (včetně státní správy, MF USA). Analytik, konferenční tlumočník, lektor a komentátor. Zajímá mě plno, většinou "nudných" věcí, jakými jsou ekonomika, investice, veřejná správa, politické systémy a kampaně, aplikovaná psychologie, média, problematika úspěšného prosazení se naší republiky a jejích občanů v globální konkurenci.

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI:

V zahraničí:
• Simultánní tlumočník a překladatel (k dispozici v ČR i USA)
(E-mail: millerrobert@seznam.cz, Skype: CzechInterpreter)

MZV USA, Kancelář jazykových služeb, Washington, DC
Czech & Slovak Service Center (CSSC), Washington, DC
Graduate School, USDoA, Washington, DC, (lektor)
Smluvní soudní tlumočník, stát Connecticut, Hartford, CT
Berlitz Language School, Washington, DC a jiné

• Daňový specialista
Ministerstvo financí USA, Daňová správa, divize malých podniků a OSVČ (Internal Revenue Service, IRS)

• Burzovní makléř a finanční poradce
A.G.Edwards & Sons

• Konzultant mezinárodních projektů, školitel, generální manažér
Czech & Slovak Service Center (CSSC), Washington, DC
Mj. programy mezivládní technické pomoci: finance, justice, zdravotnictví, ekonomický rozvoj, NGO, atd.

• Vicepresident pro rozvoj
Dale Carnegie Leadership Institute, Praha

• Inženýr - konzultant
Pracoval pro nejrůznější klienty, včetně NUS – Halliburton, Brown & Root, Bechtel Power Corp, Dravo Corp, Morrison-Knudsen, atd.: především v energetice, těžbě nafty a v petrochemii na projektech v Severní a Jižní Americe, Asii, Velké Británii a na Blízkém Východě.

• Instruktor manažmentu
Ve smlouvě pro U.S. Army Corps of Engineers, Národní garda Království Saudské Arábie, Rijád

Výběr z dalších zahraničních zkušeností:

• Zakladatel a president
American Czech & Slovak Association (ACSA) Washington, DC, 1990-1996
Bezprostředně po pádu komunismu a po zjištění, že bude třeba nový druh organizace k napomáhání rozvoji kontaktů mezi USA, Českou republikou a Slovenskou republikou, založil a vybudoval přední celoamerickou neziskovou, neetnickou organizaci, sdružující fyzické i právnické osoby, firmy, vzdělávací instituce a zájmové organizace, které spojoval zájem o bilaterální spolupráci, napomáhání reformám a transformaci v obnovené demokracii.

- Výbory ACSA zahrnovaly Podnikání a obchod, Zdraví a životní prostředí, Lidská práva, Public relations, Učitelé angličtiny a půl tuctu dalších. Práce v ACSA mj. představovala intenzivní budování kontaktů, aliancí a lobbování Kongresu a vlády USA ve prospěch podpory demokracií střední a východní Evropy, Partnerství pro mír, rozšíření NATO, atd.

- Každým rokem a ve spolupráci s velvyslanectvím ve Washingtonu ACSC udělovala prestižní „Ceny ACSA za zásluhy“ vybraným jednotlivcům, firmám a institucím, významným způsobem přispívajícím k bilaterální spolupráci. Příklady: Eurotel, University of Pittsburgh, kongresman Charles Vanik (spoluautor zákona Jackson - Vanik Amendment o doložce nejvyšších výhod při obchodování s USA), senátor Claiborne Pell a další.

- Finanční a materiální podpora poskytovaná ACSA ročně dosahovala až 2 miliony USD.
- Poskytoval prezentace a rozhovory pro živá a tištěná média v USA a v ČR.
- Po rozhodnutí zaměřit organizaci především na lobbistickou práci, se ACSA stala základnou současné organizace Američtí přátele České republiky (American Friends of the Czech Republic, www.AfoCR.org ), která svými kádry, politickou a společenskou podporou pokračuje v poslání ACSA.

• Zástupce šéfredaktora
ACSA NEWS, měsíčník American Czech & Slovak Association, Washington, DC
Psal pravidelný sloupek a články na aktuální témata polistopadového vývoje z hlediska bilaterální spolupráce a zájmů pomoci ČR a SR. Dělal rozhovory s představiteli vlád, pracovníky státních orgánů, veřejných institucí, členy legislativ a odborníky ze všech třech zemí na témata týkající se politických, hospodářských a dalších otázek, souvisejících s vývojem a prioritami ČR a v SR. V kritických letech první poloviny 90. let ACSA News, distribuované také vládním činitelům a institucím v obou zemích, sehrály významnou informativní a organizační roli, když kupř. velvyslanectví ještě nevydávalo svůj vlastní měsíčník (Czech the News).

V ČSSR, ČR, a v Evropě:

• Vedoucí projekční skupiny, Ředitelství výstavby spojů, Praha 3, Olšanská 5
Projekty v nové výstavbě a úpravách zařízení telekomunikací po celém území ČSSR

• Projektant, Interprojekt, Praha 1, Žatecká 2
Projekty v energetice a těžebním průmyslu v ČSSR, RVHP a v arabských zemích

• Odborný referent, odbor EU a mezinárodní spolupráce, MPSV ČR (v době předsednictví ČR v Radě EU)
Tlumočení, příprava itinerářů místopředsedy vlády a ministra, komunikace a koordinace s Evropským parlamentem, atd.

• Koordinátor projektů v rozvojových zemích Jihovýchodní Asie zaměřených na socio-ekonomický rozvoj spočívající na decentralizované elektrifikaci využívající obnovitelné zdroje. 5PforRES, s.r.o., Praha 1 (od roku 2009)

VZDĚLÁNÍ
Dipl. Ing. - Konstruktivně-dopravní směr, ČVUT Praha, Fakulta stavební
Postgraduální studium Historie architektury a umění, ČVUT Praha, Fakulta architektury
Pre-Law (příprava na studia práv), University of Maryland, College Park, Maryland, USA
Municipální finance, Georgia State University, Atlanta, Georgia, USA
MHA (Masters in Health Administration), MBA zaměřený na zdravotnictví, Western Connecticut State University, Danbury, Connecticut, USA (2010 - 2013)

Jiné vybrané kvalifikace:
Certifikační zkoušky simultánního tlumočení, MZV USA, Oddělení jazykových služeb, Washington, DC
Certifikační zkoušky soudního tlumočnictví, State of Connecticut, Hartford, CT
Licenční zkoušky makléře cenných papírů, National Association of Security Dealers (NASD), New York, NY

JAZYKY
Anglický (C2), slovenský (C1), německý (B2), ruský (B2)

OSOBNÍ:
Ženatý, MUDr. Diana Millerová, děti: Marek ('75), Petr ('76), Jakub ('91), Avery ('97), Tanya ('98), Robert ml. ('01)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

4mike napsal(a):

Pane Millere, zdá se, že lidi s Vašimi zkušenostmi a nadhledem budeme také ještě dost dlouho potřebovat. Těším se na vaše články na některé z těch takzvaně nudných témat, jako jsou ekonomika, fundovaný výklad amerických reálií, atd.
14. 08. 2008 | 11:46

Lenka Oktávcová napsal(a):

Važený pane Millere,ozvěte se mi mam na Vas š patne tel.číslo děkuji Lenka Oktavcová 777116816
11. 01. 2009 | 23:43

Jablonský napsal(a):

Dobrý den,
čtu Vaše komentáře a teprve včera jsem Vás slyšel na semináři. Škoda, že jste přišel pozdě. Paní Klvačová toho moc neřekla. Díky Vám ta moje účast na semináři stála za to.
Děkuji

I.Jablonský
27. 02. 2009 | 07:35

D.Richterová napsal(a):

Proč neuvádíte úplné osobní informace? Kdy se pan autor narodil, kdy emigroval , od kdy žije v USA,kde žije v USA, zdá se, že děti nejsou z jednoho manželství, kolik jich absolvoval, když je manželka MUDr., znamená to, že je Češka?, z čeho čerpá znalosti o současné ČR, kdy absolvoval obě studia na ČVUT, jak dlouho žil v Rakousku, čím se tam zabýval apod.V době, kdy mi na počítač chodí milion nabídek týdně, jak bez studia získat tituly, licence a aabsolutoria na školách v USA by možná i tyto informace byly od věci, neboť zcela určitě autora fomovaly.
13. 03. 2009 | 06:15

Honza napsal(a):

D. Richterová

Máte dojem, že autor uvádí málo informací nebo pro danou potřebu "neúplné" informace? Já a snad každý jiný soudný člověk vidím a myslím si, že jich uvádí hodně a dostatečně. Nebo máte na jiných blozích o blogerer úplnější osobní informace? Navíc, pokud se nemýlím, autor nekandiduje na žádnou volenou funkci. Jinak nevím, jaký "milin" informací Vám týdně chodí na počítač a jak to souvisí s jeho blogem:)
14. 03. 2009 | 14:49

James napsal(a):

Děti Mark a Peter jsou z prvního manželství. Jakub je z druhé a děti Naomi, Táňa, Robert jsou ze soušasného sňatku s MUDR. Millerovou.
11. 07. 2009 | 05:36

wedding dresses napsal(a):

We're also happy to work with corporates as well, inasmuch as they're ready to embrace a little bit of change. Put it this way. We'll work with intrapreneurs as well as entrepreneurs.
17. 08. 2009 | 19:05

louis vuitton outlet napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 17:27

louis vuitton replica napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
19. 08. 2009 | 19:53

vuitton napsal(a):

Impregnace krovů a dřevěných konstrukcí proti dřevokazům a ohni. Ušetřete za rekonstrukce!
16. 09. 2009 | 17:30

replica napsal(a):

Výstavy, aukce, komise, obrazů, grafik i plastik od předních umělců!
16. 09. 2009 | 23:25

louis vuitton online shop napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 03:52

louis vuitton napsal(a):

HO>>>>>
26. 10. 2009 | 05:29

Poptropica napsal(a):

thanks you very much
14. 02. 2010 | 21:49

Free Ringback Tones napsal(a):

že autor uvádí málo informací nebo pro danou potřebu "neúplné" informace?
04. 03. 2010 | 09:17

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
06. 03. 2010 | 05:19

free games online napsal(a):

thanks
08. 03. 2010 | 22:23

vitamin shoppe napsal(a):

good article thanks you very much for youf information
09. 03. 2010 | 04:04

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Apple Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Asus Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Dell Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Sony Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Toshiba Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 91.49S28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 90.AA202.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER SQU-410 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER LC.BTP03.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP73E1 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 91.46W28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916C4310F Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.41H15.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
IBM 02K6580 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6601 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6602 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6603 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8314 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8318 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8319 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8321 battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP1N battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2E battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2EA battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2NX battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 292389-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 315338-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
03. 04. 2010 | 10:55

Tomik napsal(a):

Pani Richterova D.- Vy jste normalne zvedava jako slepice na hnojniku. :-)))
28. 12. 2011 | 01:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy