Joch a nečas imaginárních komunit

18. 08. 2010 | 09:22
Přečteno 9429 krát
Jmenování ředitele Občanského institutu Romana Jocha poradcem premiéra pro lidská práva znejistělo mnohé. Není divu, pokud si někdo u některých komentátorů vysluhuje nálepku klerofašista, pak asi půjde do tuhého. Čím se to tedy Joch tak vyznamenal?

Pokud se začteme do textů Romana Jocha, snadno vysledujeme linii, jež je skutečně v rozporu se základními rituály lidsko-právního průmyslu, do kterého ochrana práv člověka v podání levičáckého managementu (podtrhuji levičáckého, nikoliv levicového!!) zdegenerovala.
Rituály sebehany
Roman Joch především odmítá rituál "přiznání viny" západní civilizace v divadle světa. Toto přiznávání viny je dneska na mezinárodních fórech vyžadovanou normou. Představitelé "bílého světa" se musí omlouvat za otroctví černochů, za kolonialismus, útlak menšin, přistěhovalců či za znevažování jiných kultur. Jedná se vlastně o perverzi katolické zpovědi, kdy rozhřešení namísto kněze dávají různé lidsko-právní výbory a komise. Odmítnutím přiznání a omluvy (případně reparací) se Roman Joch staví proti jednotnému pochodu k zářnému zítřku rovnosti.
Co na tom, že s otrokářstvím arabských kupců a černošských kmenových náčelníků učinily přítrž až evropské intervence. Pochod si píše vlastní historii. Rituál přiznání je mechanismus (dalo by se říci software) redistribuce viny. Ten je jednoznačně naprogramován tak, že nejsou zkoumány vztahové závislosti v jiných (například v imigrantských či romských) společenstvích, tedy příčinnost jejich kultury a hodnotových systémů, nýbrž se apriori zkoumá averze, se níž takzvaná majorita (tedy kupříkladu Češi) na takovéto jiné hodnoty reaguje. Averze je pak jednoznačně považována za rasistickou a praxe úřadů a samospráv za institucionální diskriminaci. Takto naprogramovaný software samozřejmě nedokáže rozlišit mezi rasistickou vraždou a násilím mezi bílým a černým lumpenproletariátem.
Imaginární komunity
"Roman Joch nenávidí homosexuály, muslimy, cikány, sexuální výchovu na školách. Kondom je sprosté slovo a lidská práva v jeho pojetí nesmí sloužit jen malým skupinám obyvatel " píše v internetovém Deníku referendum 9. srpna Hana Holcnerová. Jmenované nenávisti jsem v Jochových textech nevyčetl, avšak tvrzení, že lidská práva nesmí sloužit jen malým skupinám obyvatel, to ano. A právě v tom přece spočívá kámen úrazu při mávání zástavou lidských práv! Lidé v nich pak již vidí jen nástroj na obranu menšinovosti všeho druhu a přestali je považovat za sobě vlastní.
Vezměme si případ sídliště v Litvínově-Janově. Realitní spekulanti tam léta sestěhovávali nepohodlné nájemníky (povětšinou "Romy") z celých Čech, až se původní ("bílí") obyvatelé ocitli v pasti sociálního ghetta. Cena jejich bytů klesla vinou toho natolik, že se již nedaly prodat. Kdo se kde bral za lidská práva obyvatel těchto bytů?! Naopak, tito majitelé tvrdě zjistili, že žijí v sociálně vyloučené lokalitě diskriminované komunity. Nic naplat, že komunitnost takovéto komunity je zcela imaginární; tedy pokud ovšem nebereme sociální patologii za něco komunitního. Světe div se, že starousedlíci fandili provokujícím -náctiletým náckům. Lidsko-právní organizace označili nacistický marš za pokus o pogrom. Jenže každý, kdo viděl záběry oné "komunity" vyzbrojené železnými tyčemi, rychle sezná,,že nebýt těžké policejní přítomnosti, měli by provokující nácci dobitých či mrtvých gerojů do foroty.

Litvínovské sídliště Janov
Při rekonstrukci vládního lidsko-právního úřadování je možné mnohé zjednodušit. Je zbytečné mít Radu vlády pro romskou menšinu a Radu vlády pro národnosti, stačí jedna rada pokrývající agendu etnických menšin. Vláda ve svém programovém prohlášení podpořila činnost Agentury pro sociální začleňování. Tu by bylo záhodno vyvést z Úřadu vlády jako samostatnou jednotku a rozšířit její působnost i mimo romské spektrum. Bylo by na místě brát se za větší přístup k právní pomoci pro všechny, kdo potřebují svůj nárok hájit u soudu. Protože jsou to nakonec jenom soudy, které finálně rozhodne o tom, zda je někdo na svých právech krácen.
Vrátit hodnověrnost agendě lidských práv lze právě tím, že k apelaci na jejich dodržování a obranu budou vyzváni všichni, nejen členové speciálních imaginárních komunit.
Vyšlo v kavárně online MFDnes 17. srpna 2010 11:00

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jedla napsal(a):

Opravdu žádná nenávist v postojích Romana Jocha?
http://www.blisty.cz/art/39...

Jinak přeskupování institucí a rad, ať už vázaných na úřad vlády, nebo s vlastní rozpočtovou kapitolkou, je méně důležité než postoje a odhodlání lidí v nich. Personálně se dá činnost kterékoliv instituce "vykastrovat", instituce pak tloustne, ale neskáče.
18. 08. 2010 | 09:34

Jedla napsal(a):

Ještě dva linky na MUDr. Jocha:

Jochovy názory jak je sám publikuje:
http://www.tyden.cz/nazory/...

a jejich kvalifikovaná oponentura:
http://www.blisty.cz/2010/8...
18. 08. 2010 | 09:48

Petr Němec napsal(a):

Pane Krištofe, četl jste Jochovu kritiku demokracie? Demokracie pouze pro ty, kteří dávají státu více než od něj dostávají? Demokracie pouze pro "zasloužilé" ženy a muže? A pokud ano, můžete s takovým postojem souhlasit? Chcete, aby člověk vyznávající takové názory byl poradcem premiéra ČR?
18. 08. 2010 | 09:49

Jedla napsal(a):

Obrázky máme rádi (hlavně web garden -er):

http://www.proalt.cz/images...
18. 08. 2010 | 09:51

Enkidu napsal(a):

Máte to tam dvakrát, asi to berete jako zásadní text :-). Obávám se, že si Jocha trochu idealizujete, to by bylo fajn, kdyby se pouze stavěl proti idei historické viny. On jí ale přehazuje na stranu jakýchkoliv menšin a důsledně zastává tezi, že lidská práva jsou tu především pro většinu. Za zcela absurdní pak považuji jeho teze o "vládě gentlemanů" rozuměj Jocha a jeho přátel placených ze zahraničních korporací a jeho názor, že státní zaměstnanec nemá právo volit. Ruku v ruce s tím, že některé služby budou vždy státní jde vlastně o představu, že Joch a jeho lidé by ovládali státní aparát otroků, kterými by se stali lékaři, učitelé, policisté, vojáci apod. Vrcholem vývoje by pak bylo posílení represivního aparátu a jednotná dań z hlavy. Podpora Agentury by prošla pouze pokud by se Agentura podobala Čezáckým komandům. A Vy, pane autore, byste 100% v Jochově pojetí gentlemanem nebyl a šel byste první se koncentrovat do Oázy intelektuálů. Předčítali by Vám tam Paula Johnsona a dvakrát denně máte právo na polévku + každý večer p(P)omeje.
18. 08. 2010 | 09:53

Da.Rock napsal(a):

Joch je nebezpečný ultrakonzervativní jestřáb.
Měl zůstat v té své pochybné instituci a ne aby radil premiérovi.
Jak může poradce premiéra zastávat názor, že demokracie má být jen pro vyvolené (plátce daní a osoby sloužící v armádě)??? To jsme zpátky ve středověku nebo co???
18. 08. 2010 | 10:01

Faust napsal(a):

Také se obávám, že je autor tzv. mimo mísu... nebo snad ani není schopen dohlédat důsledky výroků pana Jocha.
Kdybych ještě žil v Praze. pak jako signatář petice pro.alt se oné demonstrace zúčastním.

IMHO v dnešním světě rozvrácené morálky, etiky a vlastně čehokoli jsou téze pána Jocha dost nebezpečné a jeho jmenování do této funkce dost signifikantní.

A BTW: kdo určí, kdo je gentleman: pan Joch osobně nebo nějaká komise?
18. 08. 2010 | 10:03

Ládik!!! napsal(a):

Joch to čul!
18. 08. 2010 | 10:04

Zdena napsal(a):

Jmenování doktora Jocha jsem uvítala.Doufám,že úřadu vrátí vážnost (kterou nemá).
Kritika demokracie: Přečtěte si Platóna.
18. 08. 2010 | 10:05

Faust napsal(a):

Zdeno, a nezdá se Vám, že mezi Platonem a dneškem uběhlo více než dva tisíce let?

A to antiku miluji, jenomže tyhle paralely jsou zavádějící.
18. 08. 2010 | 10:13

Midori napsal(a):

Na Jochovi mi vadí, kromě jeho názorů nemajících nic společného s demokracií, jeho schvalování mučení.
Dá se to najít na webu.
Takový člověk by neměl zastávat veřejnou funkci.
18. 08. 2010 | 10:20

odjinud napsal(a):

Roman Joch, o koho jde?
Je odpůrcem antidiskriminačního zákona a dělení lidí na nějaké skupiny, které je nutné zvlášť ochraňovat. Je proti umělým kvótám těch či oněch v lidské činnosti. Považuje za naprostý nesmysl, aby byl někdo uměle kvótami preferován proto, že je například muž, nebo žena. Práva má mít člověk proto, že je člověk a ne příslušník nějaké skupiny. Stojí si za tím, že neexistují žádné důvody při ochraně lidských práv k tomu, abychom se věnovali zvlášť Romům, zvlášť homosexuálům, zvlášť jakýmkoli minoritám, natož abychom kvůli tomu zřizovali nějaké úřady a přijímali nějaká zvláštní opatření či privilegia, neboť v lidských právech (ale apeluje, že také v povinnostech) si musí všichni zcela rovni, nikoli někteří rovnější. O různých „Kocábových úřadech“ mimochodem tvrdí, že je nutné je zrušit. Je zastáncem přísného nekompromisního postupu proti těm, kteří omezují osobní svobodu jedince.
18. 08. 2010 | 10:26

SuP napsal(a):

odjinud -
To jako že "mimoň"?
18. 08. 2010 | 10:37

slavwin napsal(a):

Nevím přesně, kdo je pan Joch, ale někdy mám dojem, že je velká snaha udělat z lidi používajících zdravý rozum blbce. Na fotce s tím žvárem připomínate pane Krištof maskovaného Polívku, srandičky do lidské komunikace určitě patří.
18. 08. 2010 | 10:48

Morová rána napsal(a):

"Vyšlo v kavárně online MFDnes 17. srpna 2010 11:00"

Ano, ta závěrečná noticka je pro celý tento text velmi příznačná, symbolicky ho uzavírá a dalo by se říct i korunuje. Ostatně, jistě nejsem jediná, která si stačila povšimnout, že dříve tak blankyntě modro modré periodikum nám začíná s nástupem nové politické garnitury poněkud hnědnout, ostatně s až dojemně stejnou intenzitou jako ona politická garnitura. Takže, konec konců, kde jinde, než v tomto plátku by článek podobného ražení mohl vyjít?!
No a teď konečně k tomu, jaké „ražení“ mám konkrétně na mysli. Čili! Pan autor, který mimochodem svůj život strávil tím, že se neustále někde toulal, hájí Romana Jocha, nového to ochránce lidských práv v Nečasově vládě... což jistě není zakázáno! Potíž je, že tak činí pomocí diskreditace a zesměšnění svých ideových oponentů a to je mimořádně nekorektní. Například hned z kraje jeho textu, se můžeme dočíst, že lidská práva zdegenerovala v důsledku činnosti jakéhosi „levičáckého managenentu“, kteréžto spojení už samo o sobě vyvolává negativní emoce. Jistě, pro forma je tam podtrženo, že zlo je pouze levičáctví nikoliv levice, slovíčkem ale není tento podivný rozpor (levičáctví nerovná se levice ) ani vysvětlen, ba dokonce mu není ani věnována žádná další pozornost. Nemohu ho tedy brát jinak, než jako čirý alibismus.
Následuje bagatelizace otrokářství a kolonialismu, stejně tak jako jejich důsledků pro součastné rozvojové země, za něž se prý ty dnešní rozvinuté „musí“ omlouvat na jakýchsi mezinárodních fórech, kde je to prý údajně snad dokonce „povinností“. Samozřejmě, každý svobodomyslný čtenář je takovýmto drzým nátlakem zhnusen, ovšem čtenář nejenom svobodomyslný, nýbrž i přemýšlivý se musí překvapeně ptát, kdože to nás, rozvinuté západní státy (mezi něž autor, kdo ví proč, řadí i Českou republiku) vlastně k takovým omluvám nutí? Tedy kromě vlastního svědomí. Nad celým fenoménem otrokářství a kolonialismu je pak v článku mávnuto rukou s tím, že podobných zločinů se snad někdy dopouštěli i ti primitivní přičmoudlíci, ovšem jenom do té doby než jsme je my, úžasní zápaďáci „zcivilizovali“. Že se tak ale stalo až po té, co jsme na onom neblahém fenoménu nechutně zbohatli a navíc na nátlak oněch „zdegenerovaných levičáků“, autor zcela ignoruje.
A tak by se dalo pokračovat donekonečna! Například přečiny, které jsou panu Jochovi vytýkány mnoha význačnými osobnostmi napříč celým politickým spektrem, odbývá Roman Krištof s tím, že je v jeho textech zkrátka nenašel. Na to já mohu odpovědět pouze: Vodejď by jo, když je nehledal.
Také jeho pojetí lidských práv a ochrany před diskriminací se v jeho podání smršťuje toliko na ochranu majetku (Jak příznačné!) těch členů majority, kteří přišli do styku s fuj menšinou, či menšinami.
BTW: Menšiny! Možná že lidé, nějak se vymykající jsou "speciální", v řádném případě však nejsou "imaginární". Existují totiž docela reálně. To ovšem ještě, vážený autore a vážení diskutující, neznamená, že to nejsou lidé. Rozhodně o nic méně než vy "tuctoví" a "většinoví".
18. 08. 2010 | 10:53

Ďaur napsal(a):

Odjinud: Jak nekompromisně postupuje p.Joch proti své vlastní omezenosti?
Zdeničko: Co prosím z Platóna čísti?
Faust: Proč myslíte, že Platón už je starý a p. Joch mladý Homunkulus?
18. 08. 2010 | 11:04

Jakeš a Bilak napsal(a):

"Co na tom, že s otrokářstvím arabských kupců a černošských kmenových náčelníků učinily přítrž až evropské intervence."

http://www.afrikaonline.cz/...

Ono bez poptávky není ani nabídka , že ?

Ale jen tam, kde se to hodí, se takhle uvažuje, že ?

Jinak za ukončení obchodu může evropská intervence, že ?

Ne Francouzská revoluce, že ?

A pokles poptávky v důsledku průmyslové revoluce. že ?

Taky jeden z oblíbených jochismů. Za obchod s otroky můžou černoši a muslimové, zatrhli jim to běloši a křesťané.

ad Zdena
Jo a přečtěte si jak dopadl Platon se svými realizacemi u Dionýsiů. Jak ho pak musel jakýsi demokrat zachraňovat před prodejem do otroctví. Což se naštěstí dnes Jochovi přihodit nemůže. :))
Kdo bude držet na uzdě moc? Joch a Občanský institut? Oba takto závislí na grantech, tedy dávkách ? Na státní byrokracii ?
To je směšné.
18. 08. 2010 | 11:06

Targus napsal(a):

To stejskal:

Vaše mazací veličenstvo, jste si jistý, že to s tou obranou kulturní diskuze nepřeháníte? Pokud si pamatuji, nikoho jsem zde nenapadl, neurazil a ani jinak neporušil kodex diskutujících.

A příspěvek je fuč...
18. 08. 2010 | 11:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pardon, omyl - mělo být "Tencokida Hnuj"

Neb Jakeš a Bilak bylo jednorázově použito pod blogem o ÚSTR, tedy o jeho b´hulibé práci při objasňování minulosti - co a jak a tak.
18. 08. 2010 | 11:17

Al Jouda napsal(a):

Názory uveřejněné v tisku jsou jedna věc a konkrétní opatření vydaná ve formě právního předpisu druhá věc. Počkejme si na ty druhé věci a pak kafrejme!
18. 08. 2010 | 11:18

mudrc napsal(a):

Jedno je naprosto jisté. Brzy dojde ke střetnutí "Jochystů" a "Holcneráků"! Buď s jedněma či s druhýma se udělá konečné řešení! Hlavně vítězové nesmí udělat stenou chybu, jako vítězové z roku 1989. Poražené je nutné totálně zničit. Přemyslovci toto udělali v roce 995 se Slavníkovci a jinými rody! Jen proto tu v té české kotlince můžeme ještě v roce 2010 existovat! Jsem na straně "Jochystů". Když zabíjíte, usmívejte se! Jste-li zabíjeni, neskuhrejte! Svatá slova.
18. 08. 2010 | 11:19

stejskal napsal(a):

Váš příspěvek (resp. žádný v této debatě) jsem nemazal, pane Tarqusi.

Přeji hezký den.

Libor Stejskal
18. 08. 2010 | 11:20

Josef K. napsal(a):

Tento článek patří k oněm 99,9% zbytečných, jak je v českých médiích zvykem. Zbytečných z prostého důvodu: prostě jen tak pohazuje názory autora i názory jiných, bez řádu, smyslu a znalosti. Roman Joch je typický produkt postnormalizačního československého úpadku. Je to spojeno s destrukcí českých spojení s evropskou vědou a kulturou, dnes jednostrannou orientací na angličtinu, tuzemským popřením evropské vzdělanosti , především německé a francouzské a nabytou sovětskou lehkostí řešení sociálních problémů. Lůza z roku 1970, která uchopila malý český svět tento svět nejen změnšila ale stále zmenšuje a vyprazdňuje. Tyto texty jsou pouze projevem destrukce hodnot, a je jich příliš. V Romanu Jochovi mohu nalézt jeho oblíbený name dropping spojený s naprostou interpretační a konstrukční libovůlí jakéhokoliv faktu, jak ji prokazuje i autor. Jak jednoduše a "beztrestně" lze v Česko současnosti popisovat složitosti lidské existence v několika větách, bez jejich znalosti, dokonce bez znalosti psaní...
18. 08. 2010 | 11:20

LEVAK napsal(a):

Vrána k vráně sedá, Nečas si Jocha hledá!
PS:pro Pána Boha čemu se všichni divíte když spojenci bombardovali Porýní v krytech seděli akcionáři,kterým za každou svrženou bombu naskakovala pěkná sumička na jejich konta ve Švýcarech!Všechno je to vážení o penězích,peníze jsou moc a moc je velmi omamná droga!
18. 08. 2010 | 11:33

Targus napsal(a):

Když už se tu debatuje o otrokářsství, jen skromně připomenu, že Evropané končili jako otroci taktéž, a to v plynulé posloupnosti již od starověku. Máme-li věřit dobovým pramenům, bohatství českých knížat z raného středověku pocházelo i z prodeje otroků do Afriky a na blízký východ.
18. 08. 2010 | 11:33

Targus napsal(a):

Ale on se tady objevil, byl tu hned jako první.
Budiž Vám věřeno, že máte v kompu elektronickou myš, která chroustá zvláště výživné kousky mouder, které zde ukládají jednotliví přispěvatelé.
Nepletu-li se, cosi takového již praktikovali pánové W+V v jedné ze svých her.
18. 08. 2010 | 11:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

Josef K.
Hezky řečeno. Jde jen o práci s informacema za účelem vyplnění dutinek mediálního prostoru. Marketing kompilátorů a "coveristů".

Zákazníků by mělo ubývat s růstem vzdělanosti. Zatím se mi ale zdá, že naopak s úbytkem vzdělanosti přibývá prodávajících.

Zřejmě by se měly osekat ne sociální dávky, ale hlavně grantové dávky.

Pak bych chtěl vidět ten marketing. Pěkně za svoje.

Taky za "sponzorský dar za účelem rozvoje kultury či čeho to všeho", daňově odpočitatelný, se dnes schová kdeco.

A výsledek ? V kontextu vzdělanosti via antika až dnešek - Nula.
18. 08. 2010 | 11:40

SuP napsal(a):

Targus -
Tys ho ale neměl tady, ale na tom klonu, co se zrušil. Hele ruku na srdce zas takový moudro to nebylo. Umíš lepší.
18. 08. 2010 | 11:47

Targus napsal(a):

To SuP:

A ty mi to tady ku°víš! :-)))
Tak jsem tu mohl být zase za největšího chytráka a teď to vypadá na renonc kompu Stejskalova chlebodárce.
A já jsem jako vždy za blbce. No nic, já už jsem si zvykl...Pane Stejskale, omluva.
Ale ta myš tam bude!!!
18. 08. 2010 | 11:56

Josef K. napsal(a):

Tencokida Hnuj. Zítra mám dostat knihu Konrada Liessmanna "Teorie nevzdělanosti." Není to jen český problém, ale zde je zcela extremní...
18. 08. 2010 | 12:01

Josef K. napsal(a):

mudrc. Je zvláštní jak se historicky s nástupem lékařů do politiky politický diskurz vyprazdňuje zcela a mění se v totalitní slitinu nejhrubšího zrna. Je zvláštní, jak tito mechanici lidského těla nejsou schopni v jisté většině respektu k demokracii a svobodnému rozvoji. Rok 1939 nebyl v českém podání náhodou.
18. 08. 2010 | 12:07

Ja Pr napsal(a):

když čtu tohle, tak se nedovedu ubránit dojmu, že Joch je vážně exot.
http://www.parlamentnilisty...
On tu klidně vzkáže lidem jako je E. Kohák, V. Belohradský či J. Keller že kdyby se víc učili, tak by mohli být chytří jako on.
?!?!?!
18. 08. 2010 | 12:10

Vilém napsal(a):

Debatě na jakékoliv téma určitě prospěje, když se objeví také oponent převládajícího stanoviska. Proto je dobře, že zde někdo Jocha a jeho přístupy taky hájí. Přiznám se ale, že jsem čekal trochu víc než přihlouplé útoky na jakési údajně levičácké rituály lidských práv.

Pak autor uvádí konkrétní příklad Litvínova, ale to by mohlo sloužit leda jako exemplární ukázka zmatenosti. Žádné "lidské právo" na zachování hodnoty bytu neexistuje, tudíž se údajnou újmou majitelům bytů v Litvínově samozřejmě nemohl ani neměl nikdo z hlediska lidských práv zabývat. Situací v Janově se měly zabývat různé politické orgány, ale jako společenským problémem, ne jako problémem lidských práv, takové intenzity poškození původních obyvatel nedosáhlo, protože nikdo nemá lidské právo na to, aby mu společnost zajišťovala zachování hodnoty nemovitosti a konkrétní etnické nebo sociální složení komunity v místě bydliště. Takové požadavky jsou jen politické a vydávat je za lidskoprávní je naprostým omylem.

Uklidňuje mě, že autor je zřejmě zalezlý v nějakém baráku na Vysočině a nepůsobí snad už v organizacích, které se snaží někomu pomáhat.
18. 08. 2010 | 12:14

moby dick napsal(a):

několik výroků RJ
http://www.literarky.cz/dom...
18. 08. 2010 | 12:14

axamit napsal(a):

Jen několik snadno ověřitelných faktů pro naše multikulti např. slovo rasista se velmi dobře hodí na :
paní Obamovou
celou čínskou civilizaci a koncept říše středu
většinu Afriky
část muslimů, Romů atd.
Akorát se jedná o rasismus vůči bílým a to se podle nich nepočítá. Jak jim ten jejich jednoduchý svět závidím.
18. 08. 2010 | 12:28

vlk napsal(a):

Jestli na někoho sedí přísloví -kozel zahradníkem, pak na Jocha v jeho funkci poradce premiera pro lidská práva.

Netuším, jestli Joch věří na reinkarnaci. Já ne. Ale pokud skutečně tenhle fenomen funguje pak si umím představit, že Radim Joch už kdysi v minulosti poradccem velmi vysoce postavené osoby byl. Totiž jisté Rakušanky. Jmenovala se Marie Antoinneta: Nejspíš to byl právě Joch kdo u ní měl rádcovskou službu onoho slavného dne, kd ys e tato rakušanka dozvěděla o hladových bouřích Pařížanů, že nemají chleba. Historie t sic e nezaznamenala , al e byl to jistě Joch, kdo jí poradil ono slavné řešenís koláči!

Jak už napsal někdo přede mnou -Joch je prostě exot. Řekl bych - hodně nebezpečný exot. A docela slušný exot se asi také vyklube i Romana Krištofa.
Citovat z Deníku referendum je asi přesně stjná úroveń jako citovat z nějakého plátku Národního odboje. tedy ultras druhé s trany spektra.
Je lépe se podívat na autentického Jocha. Třeba na jeh blogu.
A potěšit se napříkla d názorem , že případná nová malá Hirošima vůbec nijak nevadí:
http://joch.blog.idnes.cz/c...

Daleko extrovnější perly z klábosnic e tohoto velikána našich dnů by se jsitě našly na Virtually. Například.

Kdo se ale tím odpadem má prohrabávat, že?
18. 08. 2010 | 12:33

Don napsal(a):

Konečně je tu někdo, kdo chce měřit všem stejným metrem. Ale to se koukám někomu nelíbí. Inu budu držet panu Jochovi palce a hlavně ať se nedá ovlivnit. Stádo nic nevyřeší a nejhorší by bylo, kdybychom všichni měli stejný názor, jak to několik diskutujících požaduje!
18. 08. 2010 | 12:37

Vico napsal(a):

Článek autora se jen zařadil do nekonečného řetězce "Jochománie". Muž s kozí bradkou tak připomíná z dřeva vyřezanou figurinu v okénku orloje.Před ním tam byla tragikomická dvojice "věčných milenců" Mádla a Issové. Konečně je vystřídal panákovitý Joch.

Je nesporné, že tento pán nyní zažívá svých patnáct minut slávy. Bude-li trvat déle/a to asi bude, dokud zůstane poradcem přes ty lidská práva:-)/, nesporně se stane novou bulvární hvězdou hned vedle Bartošové, Bílé a Pomejeho.

Už jsme zažili dvojku Julínek-Cikrt,Laurel a Hardy, Pat a Patachon, tak proč ne Nečas a Joch.

Možná po něm zbude i něco trvalého. Třeba termín

Jochova věta.
18. 08. 2010 | 12:43

stejskal napsal(a):

Aha, to je pravda, pane Tarqusi,

ten "tuplák" (novinářský žargon), který sem umístil autor (je tu nový, ještě v tom neumí tak chodit; např. admin pro publikaci blogů se aktualizuje jednou cca. za tři minuty, takže někdy je publikovaný text vidět hned, jindy až za ty dvě tři minuty, takže to začátečníky svádí k opakované publikaci). S kompem mého "chlebodárce" (odkud máte tyhle výrazy? ;-) to nemá nic společného.

Pod tím "tuplákem" byly tuším dva příspěvky. Pana Ládíka a asi tedy i ten Váš. Takže se omlouvám (za autora).

Libor Stejskal
18. 08. 2010 | 12:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
Já jsem se tím trochu prokydal a dospěl jsem k názoru, že nejlepší antologie těchto mouder je zde :

http://www.gamehouse.cz/mul...

Zatím je skladem. Ale raději neváhejte a objednávejte. Protože po té negativní reklamě, kterou mu zde děláme, se tato antologie jistě brzy vyprodá.
Ale prý brzy vyjde nová. Bude se jmenovat "Všeználek na Hradě". :))

P.S. Např. http://na-severu.blogspot.c...

Příklad : Zelené energie a jejich diskreditace. Tedy zjevně rozumná věc, výsledek tvůrčího rozumu. Který psychopatové z duše nenávidí.
18. 08. 2010 | 12:55

Pepa Řepa napsal(a):

Neznám všechno, co Joch napsal, ale většinu toho, co jsem četl bych ihned podepsal.

Řev skalních kocábovitých, kteří předpokládají, že mají vypachtovaný zlatonosný claim lidských práv do smrti, je dobrým znamením.

Překvapil jste mě, pane Krištofe, svoji otevřeností a odvahou jít proti tomu, co doba vyžaduje.
18. 08. 2010 | 13:08

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ano, doba potřebuje Pepy Řepy. Řekněme si to otevřeně.
Dav : "Pepy Řepy, Pepy Řepy !".
A Jochy.
Dav : "Jochy, Jochy!"
Ne kocábovité.
Dav : "To ne, to ne ! "
Dále je třeba jíti proti tomu či onomu.
Dav : "Onomu, Onomu !
Řekl jsem tomu či onomu.
Dav : "Tomu, onomu, tomu, onomu !"
Tak je to správně.
Dav : "Správně, správně !"
Toť totok jsou lidská práva.
Dav : "Toť totok, toť totok !"

Tencokida si ťuká na čelo, drží si portmonku, aby mu ji nikdo z davu neštíp a jde na letiště zeptat se, kdy odlétá poslední letadlo z ČEZka.

"Hezký den"
18. 08. 2010 | 13:21

Pepa Řepa napsal(a):

Klid, Hnojná hlavo.
To se stává. Zřejmě tam bylo včera pár lysohlávek.
Co bych bližnímu nepomohl.
http://www.letenky-servis.c...

http://www.letenkynakubu.cz...
18. 08. 2010 | 13:29

Targus napsal(a):

To stejskal:

Co se Vám na chlebodárci nelíbí? Pokud Vás to uráží, nazvěme ho pivodárcem nebo lépe vínodárcem, to máte asi raději.
Jestli se Vám to zdá neotřelé, vězte, že vzděláním a vědomostmi příliš nepřekypuji a většině zdejších debatérů nesahám ani po příslovečné kotníky, ale svého času jsem hodně četl a při nedostatku čtiva jsem byl schopen přečíst i telefonní seznam či vyhozený jízdní řád. Dokonce jsem dostal výprask a ředitelskou důtku za to, že jsem šel krást do sběrny starý papír. Akorát mí karatelé nemohli zkousnout, že jsem tam přivlíkl víc papíru, než jsem odnášel, aby nebyl nikdo škodný.
Z toho plyne, že mám slušnou slovní zásobu - na dnešní poměry určitě - a že se mi do mého psaného projevu občas vloudí něco nepříliš frekventovaného.
18. 08. 2010 | 13:32

Al Jouda napsal(a):

Přidávám se k Pepovi Řepovi.
18. 08. 2010 | 13:35

xxx napsal(a):

Tak Pepa Řepa má svůj blog. Nic moc.
18. 08. 2010 | 13:39

Ja Pr napsal(a):

no souhlasit s jochovým výrokem :
"Západní civilizace je nadřazena civilizacím ostatním" - to může opravdu jen stupid white man.
18. 08. 2010 | 13:42

Pepa Řepa napsal(a):

xxx

bohužel Haiti, Haiti
tam jsem taky................nebyl.
18. 08. 2010 | 13:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

Gratuluji Pepovi Řepovi k zřízení blogu.

Jestli si ho ponechat nebo ne ?

http://www.youtube.com/watc...

Jistěže ano ! Je skvělý.

No dobře. Už mizím.
18. 08. 2010 | 13:46

Ja Pr napsal(a):

a tyhle výroky R.J. vás taky roztleskají :
„Gentleman může vlastnit otroky"
nebo
"Pravice má právo nastolit autoritativní režim, pokud by západní civilizaci hrozil zánik v důsledku impotence levice".
Bravo !!!
18. 08. 2010 | 13:47

Taoiseach napsal(a):

Roman Krištof

Roman Joch je skutečně typem bigotního fanatika, jaký by se těžko hledal i na jeho rodném Slovensku nebo v Polsku.

Učunil na mne nezapomenutelný dojem, když v novinovém článku obhajoval Richarda Nixona (pro mladší kolegy - to byl ještě větší úchyl než GWB) a jeho hrozbu použití nukleárních zbraní ve Vietnamu v roce '72. Přitom RJ neopomněl použít "argumenty" jako ten, že prý válku ve Vietnamu nejvíc eskaloval John Kennedy - :))) .

Samozřejmě že pan Joch - stejně jako slovutný profesor Klaus - z duše nenávidí všechny organizace, které se zasazují za lidská práva. Překážejí mu v ustavení božího řádu všemi prostředky - "todo modo por esequir volonta divina", jak žádá Ignác z Loyoly.

"...Agentury pro sociální začleňování. Tu by bylo záhodno vyvést z Úřadu vlády jako samostatnou jednotku a rozšířit její působnost..."
Což asi nepůjde, protože ten starý černokněžník naopak prohlásil, že nechtějí mít žádné členy vlády, kteří nemají vlastní ministerstvo.

A pokud potřebujete vlastním image podpořit pohlavní pokrývkou a hulením, zeptejte se svého psychologa, o čem to vypovídá.
18. 08. 2010 | 14:01

stejskal napsal(a):

Moc se mi to líbí, pane Tarqusi.

Škoda, že už se tyto neotřelé výrazy nepoužívají tolik co kdysi. Druhdy jich byly plné noviny.

Libor Stejskal
18. 08. 2010 | 14:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hruně hanlivé komolení nicku, neboť toto je v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 08. 2010 | 14:04

jezevec napsal(a):

Levičáci jsou ve střehu, neboť skutečně zdatný protivník R.Joch se dostal oprávněně do popředí.Kdo zná názory R.Jocha, tak ví , že tam není nic lidsky a společensky závadného. Naopak, jeho názory jsou v souladu s lidským rozumem a takže názory multikulti, ekoteroristů, komunistů, pseudohumanistů, feministů, pacifistů a podobných nevyzrálých lidí se notně jeví jako exbionistické a extremistické !A proto ten pokřik! R.Joch je Pan Někdo !
18. 08. 2010 | 14:05

Ja Pr napsal(a):

jezevče, už mažete závěry pušek ? A co trochu mučeníčka ?
Nastolit jediný správný řád za to přeci stojí !
18. 08. 2010 | 14:08

vlk napsal(a):

Ja Pr
jsou li tyto výroky skutečně Jochovy, pak naprosto chápu, proč zrovna jeho a zrovna Nečas instaloval jako svého poradce přes lidská práva!

Logická volba. Na obou stranách.
18. 08. 2010 | 14:08

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stejskal
Mě ta "hnojná hlava" od Pepy Řepy nevadí.
To on by se měl zamyslet nad sebou.
Že třeba jiní lidi si řeknou - hmm, a co když ten Pepa Řepa se pustí formou urážek jednou do mě ?
Mají tak několik možností.

1. Přejdou to, protože je jim všechno, co se netýká přímo jich lautr fuk.
2. Zastanou se uráženého, neb se jich to takto týká.
3. Začnou fandit Pepovi Řepovi, protože se jej bojí.
4. Zeptají se mamky či taťky co a jak.
5. Založí si občanský institut a požádají o dávky.

Mějte se.
18. 08. 2010 | 14:12

Módní policie napsal(a):

K jeho typu bych doporučoval pokrývku hlavy zn. Prorok nebo zn. Usama.
18. 08. 2010 | 14:18

Targus napsal(a):

To stejskal:

Dáte-li si práci nahlédnout do tvorby tzv. novinářů na stránkách Vašeho vínodárce, není to žádná sláva. Bohužel. Dneešní pisálkové mají problém se vměstnat do pravidel českého pravopisu, neřku-li užít nějaké češtinářské třešničky. A tzv. seriózních periodicích (nebo -kách?) to není o mnoho lepší. S manželkou vždy o víkendu soutěžíme, kdo dříve vyluští křížovku a kdo najde více pravopisných chyb. A není jich málo.
18. 08. 2010 | 14:19

Pepa Řepa napsal(a):

To Tarqus
Tak už jsme dva.

Kdepak, politicky nekorektní článek.Tady se to ale bude mazat.

Tak takhle jsme si to-pane Krištofe-nepředstavovali.Pěkně jste se vybarvil.
Máte přece oslavovat nastoupený trend jako u Kima.
Tady si politickou korektnost nedáme rozvracet.Ne,ne,ne!
Tady nejste na Haiti.
18. 08. 2010 | 14:19

Ja Pr napsal(a):

abychom byli spravedliví - nejen Joch se chová jako urvaný vagón.
Nová hvězda našeho parlamentu pan Škarka se třeba uvedl štěpným článkem s titulkem :
"Zelení všech zemí, jděte do pr...„ Jak jiskřivé krédo, plné odpovědnosti a komplexního myšlení.
18. 08. 2010 | 14:22

Petr z Tábora napsal(a):

Neznám podrobně názory pana Jocha, ani pana Krištofa. Jen to co je publikováno v běžném tisku či televizi. Chtěl bych tímto oběma pánům vyjádřit mou podporu a sympatie.
Je příznačné, že se to nelíbí těm, kteří ve jménu pseudohumanismu pracují reálně na úpadku evropské civilizace.
Zákony lidské společnosti a lidské psychologie platí po tisíciletí (tím neříkám že jsou pěkné a bohulibé) bez ohledu na to, že si na českém nebo evropském písečku vymýšlí někdo jiné ke svému obrazu. Důsledkem je rozvoj některých částí světa a zaostávání Evropy. Tak to ale bylo vždy, říše vznikají a zanikají většinou z vnitřních příčin.....
18. 08. 2010 | 14:26

Pepa Řepa napsal(a):

Od Vás Hnoji(jak jinak psát člověku s takovým nickem) to opravdu sedí. Kam se s urážkami na Vás hrabu.
A zesměšňování? Inu zesmněšńujete se tady sám.

Třeba Vám pan Stejskal bolístku pofouká. Ztratit takového udatného propagátora Stejskalových kruhů by byla škoda.
Mějte se.
18. 08. 2010 | 14:27

honolulu napsal(a):

Pane Joch, v pripade, ze toto budete cist...Chci Vam rici, ze Vas pristup k vyreseni etnickych a rasovych problemu je daleko logictejsi, hodnotnejsi, konstruktivnejsi a LEPSI pro minority nez nesmyslne blaboly Vasi opozice...Ten, kdo napr. vystuduje v ramci AFFIRMATIVE ACTION, je nezamestavatelny...Je odmitnuty a segredovany daleko vice nez ten, kdo mel stejne podminky jako vsichni druzi....

Nap. nemocnice v USA odmitaji cerne doktory..Lide nebudou riskovat svuj zivot u nekoho, kdo to mel ve skole jednodusi..

Zdravotni pojistovny ztraci zakazniky, poslou-li je k temto doktorum..

Hodnotit psychologii Arabu a Cernochu ocima Evropanu je chyba. Je to uplne jiny svet, ktery neuznava nase hodnoty...
My nikomu nic NEDLUZIME !!!..

Pocit viny za cokoliv, co se v dejinach Afriky ci Ameriky stalo, je super BLBOST !!!
Je to priblbly, jednostranny vyklad dejin od lidi, kteri vyhlasili valku belochum..

My musime pracovat vice nez druzi, platit idiotske, naivni socialni experimenty. Nechat si nadavat do Hitlerciku...Platit vetsi dane...Mit mene volneho casu..A porad a porad jsme spatni. A to nam rikaji lide, kteri si neumi ani vycistit "vyfuk".

Kdyz uz nic, kdyby se aspon nekdo zamyslel, jak tato politika zvyhodnovani je draha pro kazdy stat. Vzdyt v te Praze mate take ekonomicke skoly, tak to zanalyzujte !!!....

NEDEJTE SE !!! BOJUJTE !!! Zrovnopravenim pomahate vsem.
18. 08. 2010 | 14:27

Targus napsal(a):

To Kydač:

Byl jsem dnes pro dávky a vykopli mě, smetáci.
Hnůj na hlavě Vám přeji, neboť jsou mi sympatičtí všichni ukoptěnci a smradlavci (tedy i Vy) - cítím se mezi nimi jako mezi svými.

Tudíž zvolím možnost č.6 a začnu soukromě Řepákovi říkat Košťál. Tím si připravím return na možnou invektivu směřující na mou hlavu z jeho strany.

Jinak si ale nemyslete, že Řepa je na tom líp. Vy ten hnůj kydáte, on v tom hnoji a v blátě sedí od narození. Proto ho mám stejně rád jako Vás.
Ergo kladívko Stejskal mazal nesprávně, měl Jožanovi připomenout jeho hnojné lože.
18. 08. 2010 | 14:30

vlk napsal(a):

Targus

skvělé!! Na mou duši - skvělé!
18. 08. 2010 | 14:34

Targus napsal(a):

Abych se vyjádřil znovu k panu Jochovi, když je tento blog o něm.
Neznám všechny jeho názory a jsem opatrný při posuzování citací, dnes existují vyložení mistři překrucování výroků. Nicméně myšlenky formulované autrem blogu o pozitivní diskriminaci a permanentních omluvách za to, že jsem si vůbec dovolil se narodit v Evropě a se světlou pokožkou, vystihují můj postoj k dané problematice.
Pokud je pan Joch autorem výroků o potřebě koncentráků a fyzické eliminace některých etnik, skupin či dokonce národností, máme zde zákony,které umožňují mu uložit nepodmíněný trest odnětí svobody.
Tedy obránci občanských svobod vzůru, Policie ČR čeká na vaše trestní oznámení.
18. 08. 2010 | 14:39

Pepa Řepa napsal(a):

To Tarqus
klidné mně říkejte Řepák.
Komolení nicku je přece to nejdůležitější, že ano?

Půvabné je, jak alternativami 1 a 2 náš milý spolusmradlavec škemrá o veřejnou podporu.
Inu je to chlapák.
Mějte se, už musím.
18. 08. 2010 | 14:40

honolulu napsal(a):

Pane Repa mate muj support !!...Jsem s Vami na 100% !!!...Mate pravdu !!!..Pan Tencokida hnuj bude diky Vam jednou zeslusnen a zcivilizovan..
Velmi bolestivy proces v nekterych pripadech..
18. 08. 2010 | 14:48

stejskal napsal(a):

Pane Tenco,

já jsem také nezasahoval kvůli Vám, ale proto, aby se tu podobná oslovení nerozplemenila. Lidé, kteří necítí potřebu někoho urážet, oslovovat "Hnojná hlavo" (jiný třeba komolením jména tak, aby připomínalo jméno chicagského zločince) by sem třaba pak už zcela přestali chodit a to bych opravdu nerad.

O to, zda se Vy, pánové Pepa Řepa, Tarqus či kdokoliv jiný, kdo používá podobné prostředky, cítí uražen či dotčen, na těchto stránkách nejde.

Hezký den Vám i ostatním.

P.S. Říká-li Vám někdo "Hnoji", je to dle mého odpovídající jazykové zjednodušení Vašeho nicku (to myslím tak, jak píši, ne dvojmyslně). "Hnojná hlava" je už dle mého hrubě hanlivá.
18. 08. 2010 | 15:01

Pepa Řepa napsal(a):

Omlouvám se všem ufňukaným hnojným hlavám a sděluji, že od zítřejšího rána budu používat nezávadnéý, láskyplně něžné a politicky korektní oslovení:

MĚSÍČKU NA HNOJI.

Jen nevím, co se tím změní a nejsem si jist, zda dojde k transformaci chlévské mrvy na Coco Chanel.
Howgh.
18. 08. 2010 | 15:15

MaB napsal(a):

Zdravím pány Jocha, Krištofa a spol.

Hledal jsem marně na stránkách Občanského institutu údaje o tom, kdo provoz této organizace a její zaměstnance, včetně pana Jocha, platí.

Můžete mne navigovat, kde to najdu?
18. 08. 2010 | 15:21

ver napsal(a):

podle negativních reakcí na p. Jocha soudím , že se jedná o dobrou volbu
18. 08. 2010 | 15:32

Targus napsal(a):

To stejskal:

K tomu komolení nočního ptáka Kalouse Ušatého asi tolik. Myslím, že správný tvar podléhající vetu mazače by měl znít Al Kapoune(k). A ten, jak známo, je zbaven mužnosti, což v případě nejlepšího ministra financí v Mléčné dráze a přilehlém okolí neplatí. Ten má prokazatelně své potomky. Tedy aspoň nesou jeho jméno, když už nic jiného.
18. 08. 2010 | 15:44

Targus napsal(a):

To PŘ:

Zoufale doporučuji oslovení

MĚSÍČKU NA HNOJI HLUBOKÉM

Nacházejí se zde znalci a ctitelé jazyka českého a jeho neošoupaných variací na témata profláknutých slovních spojení.
Navíc toto oslovení s přívlastkem získá jistý HLUBŠÍ význam.
18. 08. 2010 | 15:49

Jejda napsal(a):

2 MaB

Převážně dobrovolní dárci, dodně z USA. Od státu 750 tisíc za 15 let CELKEM.
18. 08. 2010 | 16:03

AC napsal(a):

to honolulu:
A. Hitler říkal převychován, nikoliv zcivilizován, takže si opravte stranické názvosloví.
K vašemu názoru jak ti všichni ostatní začali válku proti bělochům jenom připomínám:Ti špinaví indiáni vtrhli do Evropy a tak co asi zbylo nám chudákům bělochům.
A vy všichni přitakači Jocha, vy vycházíte z premisy, že vy budete ti gentlemani, jenže zkuste na to pohlédnout prismatem těch otroků, kteří se tedy připouští, pak už asi pan Joch nebude mít takovou pravdu, že jo.
I když jsem zásadně proti feminismu, nutno podotknout, že poslední čtyři tisíce let historie, jsou historií válek, to vždy tehdy, když si dva gentlemanové chtěli rozbít palice, museli umírat jiní.
Jistě, gentleman nesmí uvést dámu do rozpaků, ale vyslechnout její názor, to už by bylo zu moc.
Jochova věta nebude, ale navrhla bych 1Joch jako jednotku blbosti, takže už např. 0,25 Jocha by bylo na ústavní léčbu.
Myslím že na současnou situaci bude třeba napsat další díl Švejka s podtitulem za Nečasovy vlády, škoda že Hašek už umřel, ale třeba se toho někdo chopí
18. 08. 2010 | 16:04

MaB napsal(a):

to Jejda
Díky za informaci, nicméně údaj "dobrovolní dárci, hodně z USA", je (neberte to prosím osobně) pro mne asi stejně málo uspokojivý, jako jména Rádžív a Sinha.

Asi jsem ze zvláštního kraje, ale nějak nevěřím na hromadně se vyskytující dobrovolné idealistické dárce, umožňující téměř dvacetiletou existenci instituce, která se ničím moc neprojevila.
18. 08. 2010 | 16:17

gaia napsal(a):

jejda to za to budou asi něco chtít zpět
18. 08. 2010 | 16:22

KM napsal(a):

Petr z Tábora:

používáte telepatii? Napsal jste přesně to, co si sám myslím.
Plně podepisuji Váš text do poslední tečky.
Panu Krištofovi děkuji za pěkný článek.
18. 08. 2010 | 16:27

Ja Pr napsal(a):

o co se snaží Kryštof decentně to navzdory svému manifestovanému akademismu dělá grobiánsky Joch.
A ještě tohle hnědnutí naší pravice maskují tím, že své kritiky označí za extremisty - viz :
http://www.parlamentnilisty...
18. 08. 2010 | 16:41

Taoiseach napsal(a):

MaB

No, on se Občanský institut "projevil" až Bůh brání. Nejen Roman Joch, ale i Michaela Freiová a Vojtěch Belling jsou pěkně "vydatní" - :)))
18. 08. 2010 | 16:43

DavidS napsal(a):

Pan Joch se mýlí, válku ve Vietnamu neeskaloval Kennedy, ale komunistický Severní Vietnam a jeho sponzor.
18. 08. 2010 | 17:27

honolulu napsal(a):

Vazena pani AC, zde je Honolulu..
To je velmi pekne, ze se zajimate o dejiny Ameriky. Me to tesi a potesilo by to i kazdeho naseho obcana...
Aby jste si vsak udelala cenny usudek/obraz doby, nezalozeny na menecene levicove propagande, musite cist i knihy Z DRUHE STRANY..Jinak Vas obraz dejin Ameriky je a bude velmi zkresleny...

Stranicke nazvoslovi : Vsimla jste si, ze nikoho neztotoznuji s J.V. Stalinem !...Proc me ztotoznujete s A. Hitlerem ?...Ja jsem demokrat a konservativni separatista. Usilujici o to , aby se vsichni meli dobre, ale ne na ukor nekoho druheho...

Vite, ze lide na leve strane politickeho spektra maji ted po svete novy ZNAK. Drive to bylo srp a kladivo...Dnes je to hribek Zampion ! Vite proc ? Zije ve tme a je krmen hovinkama....Pani AC vyjdete z temnot a krmeni vrate panum jako je Tencokida Hnuj..
S pozdravem a uctou k Vam a s respektem k Vasemu milnemu nazoru Vas zdravi demokrat Honolulu..
P.S. Ted jsem si na neco vzpomel, ato tim, ze jste se zminila o Indianech a ja o zampionu...Indiani za pomoci hribecku dokazi udelat kontakt z jinou dimenzi...V pripade, ze by jste si chtela promluvit s Vasimi soudruhy s Trockym nebo Stalinem ja vam napisi jak to ti indiani delaji....Musim koncit pro dnesek
18. 08. 2010 | 17:35

Heil Joch! napsal(a):

Tak se vám to líbí, ne? Aneb proč nemučit zajatce, zbavit volebního práva všechny státní zaměstnance (policisté, hasiči, učitelé, lékaři ve státních zařízeních, státní úředníci atd.), proč nezavřít homosexuály do speciálních "převýchovných ústavů", stanovit kvóty na "zplození" předepsaného minima nových křesťanů pro každý pár a vytvořit tak RÁJ - Jochovu čtvrtou říši...
18. 08. 2010 | 17:40

Taoiseach napsal(a):

Roman Joch to NEMÁ LEHKÉ. Nikdo s ním nechtěl udělat rozhovor, takže si musel udělat "Auto-interview u příležitosti jmenování poradcem premiéra". Hezkou perlu nabízí hned na začátku:
"Otázka - RJ: Jste fašista?
Odpověď - RJ: Ne, nejsem. Fašismus je nacionální socialismus..."
Ve skutečnosti nacionální socialismus znamená nacismus, což je něco "poněkud" jiného. Nacismus převládl nad fašismem v Německu v roce 1934, v Rakousku 1938 (Anschluss), u nás 1939 (Protektorát) a v Itálii 1943 (obsazení). RJ dále uvádí "jsem papeženec", takže je celkem jasné, čemu dává přednost (vzhledem k tomu, že nacismus vycházel z protestantského prostředí...).
18. 08. 2010 | 17:49

Pepa Řepa napsal(a):

MaB
a víte, že by mne to taky zajímalo.
OI má možná Annual Report.

Tak a co kdybychom dali vedle toho, kolik peněz a odkud nateklo do Kocábovy agentury a (te´d nevím přesně 19 či 29 organizací džendrtet)?
Buďte od té dobroty, nezjistil byste to.

Singhy asi nedohledáme (na obou stranách), ale prašule z veřejných peněz, a´t již z ČR či EU bychom dohledat mohli.
Co tomu říkáte? Nechcete se tomu věnovat?
18. 08. 2010 | 17:54

stále rebel napsal(a):

Již pohled na autorovo foto prozrazuje, že půjde o člověka, který své okolí oslňuje nevšedním intelektem. Autora bych pochválil za to, že se svou vizitkou nesnaží potencionálnímu čtenáři slibovat příliš.

Pro Don.
Cituji:
„Konečně je tu někdo, kdo chce měřit všem stejným metrem.“

Pravičák a chce měřit všem stejným metrem, nemyslíte, že na tom něco divného?

Pokud pravičák prohlašuje, že chce měřit všem stejným metrem, je v tom téměř stoprocentně podraz. Nejčastěji ten, že o tom jakým metrem se bude měřit a komu, bude jedině a zásadně rozhodovat ten pravičák. Pokud již toto nepřináší pravičákovi osobní prospěch, tak nepůjde ani tak o věc samotnou, ale o to, jak na ní vydělat..

Pokud jde o pravičákův cit pro spravedlnost, nepřekvapilo by mne, kdyby pravičák například rozhodnul, že v zájmu rovnosti pohlaví, budou ženy muset chodit na pisoár.
18. 08. 2010 | 17:58

Pepa Řepa napsal(a):

To Taoiseach
když jste tady, zaujal jste mne Vaším údivem, proč jistá dáma nekonvertovala od Islámu.
Jakpak se to dělá, konvertovat od islámu? Islám konverzi umožńuje?
Od kdy?

To Tarqus
Žasnu nad Vaši kreativitou. Až se sem přiřítí Vlk, zbledne závistí, že bezpohlavního alko-houtka (nevím jak to napsat, abych nebyl vymazán) nevymyslel on.
Ona ta PC někdy špatná není. Nutí Vás vymýšlet novotvary, jinotaje a obohacuje to češtinu.
Myslím, že dotyčného by to pobavilo. Lze mu vyčítat leccos, ale smysl pro humor má.Tuhle vykřikoval, že není dinosaurus, ale veleještěr.
Asi má pravdu.
18. 08. 2010 | 18:06

jezevec napsal(a):

Levičáci zde předvádějí hotové manévry pomluv, překrucování citátů, spoustu lží a urážek ve vztahu k R. Jochovi. Přesně takhle to učili komunisti na VUMLu ve stylu ,, vše je možné a dobré, pokud chceme zničit třídního nepřítele ,,! Jen tak dál levicová avantgardo, ukažte co jste zač !
18. 08. 2010 | 18:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

honolulu
Jste ubožák. Vy mi tady vytýkáte NÁLEPKOVÁNÍ !
Vždyť Vy jste ubohý propagatčík, nic jiného.

Proč mě jmenujete v každém svém textu a NÁLEPKUJETE mě tam , zatímco mě tohle nálepkování vytýkáte ?

Měl byste se léčit.
-------------------------------------

No, nic dost bzukotu komárů.

Jochové a honolulové zde byli, jsou a budou. Naučme se s nimi žít.

Tedy ignorujme je. Pokud si nás neberou do své klávesnice.

Pak si z nich dělejme srandu.

Neb brát je vážně, znamenalo by se jimi zabývat.

Což uznejte, není moc dobré ani k zasmání, ani k spánku, byť by člověk byl jezevec a strašil něčím, co, používají jeho souputníci.

P.S. Pane honolulu, dělalo by Vám to velký problém, kdybyste se na mě přestal obracet a jmenovat mě ?
Děkuji za projev úcty, kterou si do své klávesnice tak rád berete a jsme s pozdravem . Zdar.
18. 08. 2010 | 18:36

Taoiseach napsal(a):

Pepa Řepa

Stručná odpověď je na příslušném místě:

http://blog.aktualne.centru...
18. 08. 2010 | 18:39

Taoiseach napsal(a):

Tak jsem si poslechl rozhovor Romana Jocha s redaktorem Lutonským na ČT24. I dověděl jsem se, že podle pana Jocha jsou nade vším tři práva:
- na život
- na osobní volno - svobody
- vlastnit majetek
Takže právo na ochranu zdraví - nic, právo na vzdělání - nic, právo na příznivé životní prostředí - nic, atd. atd.

Ochraňuj nás Pán Bůh!
18. 08. 2010 | 18:52

jarpor napsal(a):

Hnoji

Doporučuji vést seznam, kdo se nesmí "na Vás obracet"... upgrade seznamu pravidelně zveřejňovat... ať v tom není zmatek...

Pořádek, pořádek muší bejt, vy kluci pitomý... nebo to bylo jinak ??

Hezký podvečer
18. 08. 2010 | 19:01

Monika napsal(a):

Nechápu, proč se zde řada lidí naváží do doktora Romana Jocha. Ten je v tom přece zcela NEVINNĚ. Pan Joch má nějaké názory, s kterými můžeme nebo nemůžeme souhlasit, v jeho případě to jsou, jak sám uvádí, konzervativně liberální názory. Někdo s nimi souhlasí, někdo zase ne. No a co? - Ve řadě věcí s panem Jochem také nesouhlasím, ale že tyto názory hlásá a prosazuje, je přece jeho plné právo, kterému zaučuje ústavní pořádek ČR, jmenovitě Listina základních práv a svobod.

Že byl doktor Roman Joch jmenován poradcem premiéra pro otázky související se zahraniční politikou a lidskými právy? No dobrá, ale sama sebe přece nejmenoval! Vybral si ho premiér Nečas, což je rovněž jeho plné právo. Jmenování doktora Jocha nevypovídá nic o doktoru Jochovi, nýbrž daleko více o premiérovi Nečasovi, jehož vidění světa nepochybně SOUZNÍ s názory pana Jocha. Tento zásadní fakt bychom si měli uvědomit.

Je tu ovšem ještě jedno velké ALE: Osobně jsem VELMI udivena, že se poradcem ministerského předsedy stává člověk, který otevřeně hlásá, že demokracie je úpadkové společenské zřízení a že by bylo (za jistých okolností) vhodné ji nahradit jakousi "reprezentativní vládou", tedy vládou vyvolených a majetných. Jinými slovy, nový poradce vysokého ústavního činitele otevřeně hlásá nutnost (za jistých okolností) svržení demokracie. Tak to píše v několika svých článcích. - Není od věci si v této souvislosti připomenout, co se uvádí v Ústavě ČR, hned v Hlavě I:

"Článek 1
(1) Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.
(2) Česká republika dodržuje závazky, které pro ni vyplývají z mezinárodního práva.
(…)
Článek 9
(2) Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je NEPŘÍPUSTNÁ.
(3) Výkladem právních norem NELZE oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu."

Ještě větší údiv ve mně vzbuzuje skutečnost, že v médiích, která probírají všemožné Jochovy názory (na které má plné právo, jak jsem výše napsala), se dosud NIKDO nepozastavil nad tím, že poradcem vysokého ústavního činitele se PARADOXNÉ stává člověk otevřeně hlásající názory, které jsou v rozporu S TÍM NEJZÁSADNĚJŠÍM, co je v Ústavě České republiky zakotveno…
18. 08. 2010 | 19:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor
Na seznamy a denunciaci je tady spousta jiných. :))

Nesmí ? To, když někoho žádám, je už bráno jako zakazování ?

I Vy popleto.

Zkuste zajít za někým z OI, on Vám to vysvětlí, jak se věci mají.

Anebo se zkuste optat ve 2. třídě obecné - základy slušného chování.

Čest, milý pravičáku s proletářskými manýry.
18. 08. 2010 | 19:04

jarpor napsal(a):

Taoiseach

Zdravím...
Tak nějak Vás čtu...a.... je-li něco nad něčím ( nad vším ) vychází mi, že to "nad něčím" (to "vše") ne, že není... je pod tím "něco".

Nebo to "nad něčím" ( "vše" ) R. Joch fakt popřel ?

Tož nevím, proč voláte Boha...
(Něco mi napovídá, že se nemá brát "cosi" nadarmo. :-))

Hezký podvečer
18. 08. 2010 | 19:09

jarpor napsal(a):

Hnoji

poníženě se omlouvám za "nesmí"...

Veďte, prosím, ty seznamy těch, jež jste požádal....

To víte, má stará škola - když se požádá o něco, skoro platí že adresát žádosti "musí"... když, aby něco činěno nebylo ... je to skoro jako "nesmí"....

Hezký podvečer
P.S. Pravičák s proletářskými manýry... jste si jist, že to není protimluv ?
18. 08. 2010 | 19:18

Vico napsal(a):

Monika - souhlas.

- Už jsem tu vícekráte uvedl,že bych tu klidně uvítal blog pana Jocha. Proč ne?

- Joch je ve skutečnosti oběť, aniž si to uvědomuje. Je míčem, kterým si tu krátíme podvečer. Jeden ho nakopne, druhý ochranitelsky chytí.

- Kdo se však doopravdy odkopal je pan Čistý. V bílé košili a v holínkách.

- Neříkám, že pan Čistý je hnědý v tom ideologickém slova smyslu. Každopádně výběrem kontroverzního poradce hnědým je v příčinné souvislosti s tím, že šlápl do hovna.

- Neříkám, že v těch holínkách vědomě dupe do pochodu. Možná dupe jako každý, který do shora uvedeného hovna šlápl.

- Čistému chybí, klausovsky řečeno, pokora NEVÍTĚZE, který se stal předsedou vlády za stranu, která ztratila nejvíce voličů.

- Minulý týden Mašíni, tento týden poradce pro lidská práva.

Nemá cenu hysterčit nad tím, že Joch otevřeně hovoří o vystřídání demokracie jakousi diktaturou gentlemanů/ha,ha/. "Viníkem" je pan Čistý.

Vůbec si nedovedu představit, co by se dělo, kdyby si takového poradce zvolil Paroubek. To by byl mediální letecký poplach, že by vlastního slova nebylo slyšet.
18. 08. 2010 | 19:54

jarpor napsal(a):

Mno... nevím...

Vico napsal k Monice - souhlas...

No, uvést cosi z názorů pana Jocha ( nejsem si jist, zda to je citace, ale i kdyby byla...), pak na to navázat ... což JINÝMI SLOVY znamená.... a v této souvislosti uvést paragrafy z ústavy a z takové konstrukce usuzovat na protiústavnost názorů (případně i citace)... to mi připadá zvláštní. Velmi zvláštní...

Mnozí hovoří o "slabosti" demokracie a uvažují, jak posílit její obranu proti těm, kteří této "slabosti" využívají pro prospěch úzké skupiny proti většině... nikoho zatím nenapadlo takové úvahy i jejich nositele obviňovat z protiústavnosti...

Já bych, na rozdíl od Vica, adresoval Monice povzdech... a odmítnutí, že tím, že někoho "přeložím" jinými (svými) slovy, je možné jej nařknout z protiústavního či protizákonného vyjadřování...

Hezký večer
P.S. Co takhle podat žalobu na ochranu ústavnosti, proti zvůli premiéra i poradce, protože jinými slovy..... paní Moniko ?
18. 08. 2010 | 20:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor
No tak se hned nečertěte. A abych si Vás udobřil: Hleďte - přihlásil jsem Vás do příštího ročníku :

http://www.youtube.com/watc...

Tak co jsem si to jsme si a nadál virtální protivníci - co žíkáte ?

"Hezký večer"
18. 08. 2010 | 20:15

Pepa Řepa napsal(a):

Ja Pr napsal(a):
no souhlasit s jochovým výrokem :
"Západní civilizace je nadřazena civilizacím ostatním" - to může opravdu jen stupid white man.
------------
Tak jsem si článek otevřel a přečetl.
Tady je:
http://www.obcinst.cz/cs/Za...
Pokud nejste stupid white man a nechcete stát v řadě přiblblíků vykřikujících Bože chraň nás před Jochem či Heil Joch, doporučuju nečíst pouze nadpisy a nevykřikovat hesla.

Pravda ten je neobratný, některé pasáže zjednodušující, ale význam není o nadřazenosti bílého muže.

Účastnil jsem se semináře o islámu.
Vondra, Pavlát,Joch,Palouš, Weigel(je vystudovaný arabista), Zrno, už nevím, kdo tam všechno byl.
Inu samej fašoun.

To Vico
a víte, že se divím, že zrovna Vy jste se do této party jednoduchých křiklounů o fašismu zařadil?
Ale je to Vaše volba, nic proti ní.
18. 08. 2010 | 20:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa
Nejsou jen NAŠE a VAŠe party.
Jsou i lidi.
Jednotlivci.

Třeba Pepa Řepa.
A jeho parta.

Zdar.
18. 08. 2010 | 20:26

Pepa Řepa napsal(a):

A mimochodem
Název je odvozen od knihy Rogera Scrutona Západ a ti druzí. Brilantní kniha.
http://www.ikarmel.cz/kniha...

A Roger Scruton?
Inu taky fašoun jako řemen.
Za bolševika tady dělal bytové semináře, Havel mu dal placku, čestné doktoráty.

Kdepak, milý Vico,
fašoun-protofašista
fašoun-protofašista
fašoun-protofašista
jen v poslední lavici OI
dva fašouni vedle sebe.
18. 08. 2010 | 20:32

honolulu napsal(a):

Pane Tencokida hnuj, ja Vas rad budu ignorovat, ale nesmite o me psat, ze jsem Fasista nebo Nacista...Ja jsem v te strane nikdy nebyl !!!! A nehodlam do ni vztoupit !!...Ja Vam rad dam MIR, ale Vy musite polemizovat civilizovane ! Ja respektuji Vas nazor, ale Vy musite respektovat nazor druhych a nenadavat jim a nezhazovat je...
Tak se snazte a ja uz Vam dam pokoj...Zdravi Vas "ubohy propagacnik". - PROPAGUJICI REALITU ! ALE VE 3 ZEMICH...
18. 08. 2010 | 20:37

Pepa Řepa napsal(a):

Měsíčku na hnoji hlubokém
světlo tvé daleko vidím.
Po světe bloudíš širokém,
dívás se v příbytky lidí.
http://www.youtube.com/watc...

Já vím, já vím
18. 08. 2010 | 20:43

jarpor napsal(a):

Hnoji

Já a čertit se ? Kdepak... :-))

Dík za přihlášení... a propó... budeme spolu v jednom mančaftu nebo v různých... ? Já bych rád v jednom... dyť my vlastně žádní protivníci, ani virtuální, nejsme... :-))

Hezký večer
18. 08. 2010 | 20:44

Monika napsal(a):

japor

Neznám "protiústavní vyjadřování" ani bych těchto slov nikdy nepoužila. Nepozastavuji se ani nad tím, že pan dr. Joch hlásá nějaké názory. Ať si každý hlásá, co chce. - Divím se jen tomu, že si premiér zvolil za poradce právě takového člověka (jaký nám tím dává vzkaz?), ale zároveň nepochybuji o tom, že to je jeho plné právo. (Za vládu a správu ČR má zodpovědnost on, Nečas, nikoli Joch či aktivisté.) - A ještě víc se divím tomu, že média a někteří komentátoři se předhánějí v kritice pana Jocha a citacích z jeho článků, přičemž hlavní paradox, který ve jmenování předsedy Občanského institutu na Úřad vlády vězí, jim uniká.

Nikoho neobviňuji, vyjadřuji jen údiv, popř. určitý nesouhlas, ale zároveň se domnívám, že také není od věci dát panu doktorovi Jochovi čas, aby se takzvaně projevil coby státní úředník neboli byrokrat, tedy pracovník, který je na svůj post jmenován (nikoli demokraticky zvolen) a který je placen z daní občanů státu. Toť vše.
18. 08. 2010 | 20:53

... napsal(a):

Řepa si jako obvykle vybral tu část z Jocha , která konvenuje jeho islamofobii.Ostatní Jochovy perly udatně ignoruje.
18. 08. 2010 | 20:54

Vico napsal(a):

Pepa Řepa, Jarpor : a teď vážně

Souhlasil jsem s Monikou, že Roman Joch je v tom NEVINNĚ a že bych si přál, aby tu měl svůj blog. Za celou tu dobu, co tu píši jsem ani jednou NEPÍPL, že by tu někdo neměl mít blog, a ani jednou se nepozastavil nad skladbou blogerů.

V případě Čistého jsem si s "hnědou" pohrál, ale výslovně jsem uvedl, že spíš jde o hnědou od příslovečného šlápnutí do hovna. Ve spojitosti s touto hmotou se mi jiná barva jaksi nevybavila.

Abych to shrnul. Mně Joch absolutně nevadí jako dejme tomu vědec/?/, ale vadí jako poradce předsedy vlády pro lidská práva. To, PODLE MÉHO, je tak trochu udělat kozla, zahradníkem a určitým projevem pohrdání a zbytečnou provokací, o čemž ostatně svědčí reakce části veřejnosti i tato diskuze. Tohle opravdový státník nedělá.
18. 08. 2010 | 21:00

vlk napsal(a):

TCKH

příteli, sna d ti smím tak říkat - ten odkaz na Ťubku, co jsi sem dal je absoltně skvělý.
A jar por a jsi dobře přihlásil. Budeme mít komu držet prsty.

Jinak koukám, že už jsi získal tolik fanoušků na život a na smrt, že mohu klidně z Aktuálně eventuálně i odejít a tady ti to předat. Věděl bych, že to bude v nejlepších rukou.

Dokázal jste něco, co já nikoli- totiž,že se vůči tobě začal osobně a tvrdě vymezovat Pepa Řepa...

přiznám, že mne to u něj hodně překvapuje, ale člověk se učí celý život.
jo a rozkošnej je ten novej boryš honolulu.
Podle všeho je to nějakej takovejhle:
http://www.youtube.com/watc...

co májdřív honolulu, ukululu a pak šalinou za pětikačku jede voznačit štípačku...
18. 08. 2010 | 21:14

jarpor napsal(a):

Vico

Díky za dodatek k tomu souhlasu...

A taky vážně - chcete zdejšímu auditoriu napmluvit, že, dle Vás, to jediné (výběr poradce) je to, co brání Nečasovi být opravdovým státníkem ? To byste překvapil... asi nejen mne. :-))

Monika

"Ještě větší údiv ve mně vzbuzuje skutečnost, že v médiích, která probírají všemožné Jochovy názory (na které má plné právo, jak jsem výše napsala), se dosud NIKDO nepozastavil nad tím, že poradcem vysokého ústavního činitele se PARADOXNÉ stává člověk otevřeně hlásající názory, které jsou v rozporu S TÍM NEJZÁSADNĚJŠÍM, co je v Ústavě České republiky zakotveno… "

"Nikoho neobviňuji, vyjadřuji jen údiv, popř. určitý nesouhlas, ale zároveň se domnívám, že také není od věci dát panu doktorovi Jochovi čas, aby se takzvaně projevil coby státní úředník neboli byrokrat, tedy pracovník, který je na svůj post jmenován (nikoli demokraticky zvolen) a který je placen z daní občanů státu."

Výše uvedené výroky mám chápat jako "jinými slovy" totéž... ?

Nemyslel jsem to nijak zle svou replikou vůči Vašemu názoru. Neberu Vám Váš postoj. Jen to "jinými slovy" mi připadá zkreslující toho, co vlasně bylo řečeno.... k tomu bylo mé povzdechnutí...

Hezký večer
18. 08. 2010 | 21:16

honolulu napsal(a):

Na svete neni lepsi civilizace nez je nase !! Kdyby byla ja bych o ni vedel !!! (A mel bych jeji obcanstvi.) Prosim vas v pripade, ze si nekdo mysli opak, tak mi reknete kde, KDE !!! Co bude v budoucnosti cert vi ? Zatim jsme prvni !!! Neminim tim pouze bilou Ameriku, ale Evropu a bile lidi vubec....Zajedte se podivat do jinych "civilizaci" vratite se s zaludecni nervozou...Pan Autor byl na Haity, at vas informuje...
18. 08. 2010 | 21:25

vilemkodytek napsal(a):

Monika:
"Konzervativni liberal" je oxymoron.

Jinak souhlas.
18. 08. 2010 | 21:32

Kritik napsal(a):

Ten Roman Joch ale hýbe některým lidem žlučí. Asi si od něho něco přečtu.

Nicméně, co zde píše autor (jednoznačně nenávistně naladěný), že Roman Joch 'odmítá rituál "přiznání viny" západní civilizace v divadle světa', to opravdu s jeho chrakteristikou v tomto článku nesedí. Přesněji - "v divadle světa", to by bylo ještě pochopitelné, nejsme přece nějací herci v režii padlého komedianta. Ale zástupná kajícnost byla známa již ve starozákonních biblických dobách.

Nicméně, Boží odpověď byla pro volajícího někdy překvapující. Třeba prorok Abakuk volal k Hospodinovi za svůj národ:

>
Jak dlouho mám, Hospodine, volat, a ty neslyšíš? Křičím k tobě: "Násilí!" a ty nezachráníš?
Proč mě necháváš vidět neštěstí? Proč bezpráví jen přihlížíš? Přede mnou jen zkáza a násilí, rostou hádky a rozpory.
Zákon se zdá být bezmocný a právo nelze prosadit. Spravedlivý obklíčen je ničemy, a tak se právo převrací.
<

A Boží odpověď?

>
Hle - probouzím Babyloňany, národ krutý a prchlivý, který se rozejde širou zemí, aby obsadil území, jež jim nepatří.
Jsou strašliví a úděsní, právo a čest sami si určují.
Jejich koně jsou rychlejší než leopard, divočejší než vlci zvečera. Jejich jízda uhání střemhlav, jejich jezdci se ženou zdaleka, letí jak orel, jako když kořist napadá.
Každý přichází páchat násilí, kupředu míří každý z nich, zajatců jak písku sbírají.
Králům se jen vysmívají, k smíchu jsou jim vladaři. Každé pevnosti se smějí, navrší násep a dobudou ji.
<

Překvapující! Na volání po spravedlnosti a proti násilí Bůh posílá ještě větší násilí a ještě hrůznější krutosti.

Někdo se poučí, až když dostane přes prsty. Jaká je to ale Boží láska? Stejná jako láska otce, který vede své dítě k chirurgovi, aby mu skalpelem vyřízl nemocnou tkáň. A skalpel - ten bolí.

Podívejte se kolem sebe, není čas se poučit z těch opakovaných pohrom kolem nás?
18. 08. 2010 | 21:34

Monika napsal(a):

japor

A kde v tom, co citujete, vidíte nějaký rozpor??? - V obou větách uvádím, že se vyjadřuji údiv. V první citované větě se např. divím médiím, že NĚCO (dle mého podstatného) nezmiňují...
18. 08. 2010 | 21:46

Petr z Tábora napsal(a):

to KM 16:27:
Zdravím spřízněnou duši.
Bohužel můj věk mě vede k vidění událostí v souvislostech a bohudík i s nadhledem.
18. 08. 2010 | 21:53

honolulu napsal(a):

Protoze jsem 42 let v jinem prostredi a kulture, ja nekterym ftipum nabo astrakcim opravdu nerozumim...Nemejte mi to za zle!
Hudba kterou jste mi poslali panove je z havaje nekde u Prahy.
Severni Polynesie - Hawaii, ma hudbu uplne jinou. Neni to sice muj domov, ale letam tam rad, kdyz mam stesk po jiznim prostredi..Je to lehce dosazitelne i pro kazdeho z vas, kdo prijede na dovolenou k nam do USA...Podle te vasi hudby usuzuji, ze jste mladi, tak vas asi bude zajimat.
Polynesanky jsou v prumeru velmi hezke, kamaradske, spjate s prirodou a pro lasku maji 20 ruznych intonaci slova ALOHA..Vyhrejte tu pravou intonaci a ztratite srdce na 1/2 stoleti...Bezte na google maps a projdete se po ulicich Honolulu.
KALAKAUA je neco jako Vaclavak..
Ja se bojim napsat neco vice, abych nebyl obvinen z propagacnikovani...(Nevynechejte v USA Floridu ! - Jo, saliny tam nejezdi..)
Zpet k vecem dulezitym..Islamofobia...Staci si zajet do Svedska Malmo, aby jste vedeli co Islam znamena a co Vas ceka...Jsem s vami na
100 % pane Repa.
18. 08. 2010 | 22:12

Taoiseach napsal(a):

jarpor

Pokud pan Joch například nadřazuje právo vlastnit majetek ostatním právům (což zjevně dělá), je v rozporu přímo s literou (!) Listiny

http://www.psp.cz/docs/laws...

Považuji to za velmi nebezpečné (asi na rozdíl od Vás) a podobně jako kolegyně Monika soudím, že by předsedovi vlády neměl radit fanatik, který protiřečí ústavním dodatkům. A už vůbec by neměl radit v oblasti lidských práv ten, kdo mrzačí Listinu.

Legrace stranou. Můžeme si dovolit mít vedle vysokého ústavního činitele člověka, který obdivuje hlavního pachatele zločinů z 11. září? Pro méně dovtipné dodám, že mám na mysli zbabělého zločince Pinocheta, a tedy 11. 9. 1973...
18. 08. 2010 | 22:12

honolulu napsal(a):

ZMYSLETE SE ! Kdyz prestanete to, co se vam nelibi balit do politicke ideologie, tak pouze ekonomicky problem donuti vasi vladu neco delat....Kdyz ma Cikanska maminka 12 deti, jak psal Terry a tech maminek je mnoho...Jak si myslite, ze to vas finance ministr zvladne...
Kdyz je bude zivit z vaseho, tak je to INVESTMENT...Jaky je investment return (navrat) ?...Oni musi zmenit celou ekonomickou politiku...Predstavte si kolac, ktery se musi rozdelit na hodne dilu a pritom nejvetsi cast kolace jde tem maminkam co maji 12 deti..Investment without return !!! (Investice bez navratu.) KDE JE INDIVIDUALNI ZODPOVEDNOST ??? Tech maminek !!! Hmmm ???
Nekdo z vas rekne, vsak ministri kradou nejvice...Asi mate pravdu, jeden z nich si koupil apartment v Miami na A1A (opravdu luxus) za $ 750 000...Je-li to z jeho penez (podnikani v obchode nebo prumyslu) tak je to OK.. Je-li to z vasich statnich penez, tak je to kriminalita...Tak budte politicky aktivni, aby se to nedelo !!! Kdyby nebylo JAR, tak bych nevnimal svet techto problemu...Ale protoze jsem prozil sok, tak budu jecet jeste 6 tydnu, tak se tim smirte.
18. 08. 2010 | 23:01

dabei napsal(a):

to PEPA ŘEPA:

není nic snazšího než něco,někoho označit za fašistu.Není nic těžšího,než ozřejmit postoje,které vedly k tomu,že fašisté létali nad Evropou jako na létajícím koberci,bleskově připravovali země o svobodu a samostatnost vybojovanou krví za celá staletí,svrhávali vlády,které vzešly dlouhými parlamentními cestami tvrdě kontrolované demokracie,podřezávali kdekoho-kde brali ty informace kdo je kdo a kde je kdo v tom neuvěřitelném množství,jak odhalovali konspiraci apod.
Pravděpodobně lidé typu Scrutona (o něco jemněji Jocha) jsou ti předMnichované,které lze stěží přímo označit za Mnichovany,ale kteří svou vahou oxidovali atmosféru k přijetí zdůvodněného nacionalismu a ten následně dokázal své důvody vždy najít a posléze rozšířit na celou společenskou sféru,vyjma nejužší skupiny domácích pohlavárů-kteří byli v bezpečí.Krom nich si životem nebyl jist nikdo.V tom,že tito intelektuálové připouštěli v nějaké podobě nacionalismus nebo rasismus byl příchod fašismu nenásilný,ale další postup hrozné násilí za konformismu okolí.Je jasné,že do toho byl vmíchán i účel sociální,pod etnickým pravidlem se skrýval účel pobití komunistů,sociálních demokratů,levice.Představte si,že Scrutonové by agar neutvořili,nepudili by Chamberlaina podepsat.Pak by Němci přišli také,ale od začátku se střelbou do všeho živého.Pak by se ale jejich "legální" vyhledávání komunistů,sestavení seznamů sociálních demokratů,odhalování konspirace stalo pro odpor obyvatelstva nemožným.Izjumenka by padla,atraktivní jádro nacistické expanze by nebylo dosaženo.Zlaté politické cíle fašismu by dosaženy nebyly.Tedy Scruton už před r.1990 budoval v ČR síť spolupracovníků gestapa v možnosti.Dnes půlí hrdinně antifašistickou Belgii.Připravuje nacionalisty typu Tiso,Horthy,proti EU,která by zabránila fašisaci.
18. 08. 2010 | 23:06

vlk napsal(a):

honolulu

dobře s e bavím! není nad to, když nám někdo z dálky popisuje naší realitu, v které my denně žijeme.

Ano, ten, co si koupil onen kvartýt¨r na Floridě, si podle všeho na něj usilovně nakradl.
Redy, transakce byla vyšetřována, leš shledána legální.
U vás ve státech by za to šel sedět Bez milosti a na tvrdo.
Jenže to jso drobné Opravdu jen drobné.
Nic proti těm, kteří to tady vzali opravdu hákem. Jne v poslední době. Zus dát třeba do vyhledavače heslo Opencard Praha nebo Řebíček Viamont. A počteš si . a i to je jen vrcholek ledovce.
Máme ministra financí, který s e chlubí tím, že je nejprověřenější ministr na světě. Protože byl celkem víc e než 10x vyšetřován policií a nikdy mu nic nedokázali.
do toho chceš plést nějakou cikánku a její děti?

Zkus si také představit například soudce vašeho Federálního nejvyššího sudu, jak vyrazí dejme tomu do LA za šéfem tamní prokuratury, která vyšetřuje z nějakého přečinu člena vlády a sdělí mu. Hele kámo, toho nemůžeš vyšetřovat! Jinak padne vláda. A ten šéf té prokuratury s ept, a co nezávislost justice? V demokracii základ? A ten soudce Nejvyššího soudu mu na to odpoví: Kámo, když jde o existenci vlády, tak musí nezávoïslost justice stranou!!
Aniž by ten soudc e okamžitě skončil v úřadě nebo byl nějak poporahovaný.
Tak v takovéhle zemi tu žijem.

A ty na nás s chudákem financministrem, co jako řeší cikánsku mámu. Nebo s nějkým 3/4 milionem dolarů za byt na Floridě.
A pak s e divíš, proč jsme sem fláknul ten link na tu pisničku...
19. 08. 2010 | 07:00

Pepa Řepa napsal(a):

To dabei
promiňte, ale nevím jak odpovědět, neb netuším o čem Váš-mimořádně náročný-text je.

vlk napsal(a):
TCKH

příteli, sna d ti smím tak říkat - ten odkaz na Ťubku, co jsi sem dal je absoltně skvělý.
A jar por a jsi dobře přihlásil. Budeme mít komu držet prsty.

Jinak koukám, že už jsi získal tolik fanoušků na život a na smrt, že mohu klidně z Aktuálně eventuálně i odejít a tady ti to předat. Věděl bych, že to bude v nejlepších rukou.
--------------

Vlku, prosím ne!
Vy Titán zdejších diskusí chcete odejít na odpočinek?
Ne, že bych Vám odpočinek nepřál, ale víte, jak to dopadlo s husity, když odešel bratr Jan?

Ač jednooký (pozoruhodné je, že viděl pouze na pravé a ne levé oko)byl nespornou vůdčí osobností celého hnutí, stojící proti lišce zrzavé.

A liška zrzavá, proradný Joch je tady znova. Čím se provinil?
Inu tím, že chce zrušit tatrmanovu agenturu, nic jiného zatím nestihl.

A v této-pro ČR i celou EU- kritické chvíli, chcete Vy-Golem zdejších diskusí odejít a postavit na piedestal na Vítkově sádrového trpaslíka, pravda barevného jak Velikonoční vejce?

No nám-moc prosím-nedělejte.
Ne,ne,ne.
19. 08. 2010 | 07:06

Ládik!!! napsal(a):

Opakuji, joch to čul.
19. 08. 2010 | 07:08

savan napsal(a):

Obvykle se samy úvahy o lidské společnost diskvalifikují a znemožňují abstrakcí.Velmi často lze přidat něco detailů,aby úvaha zneplatnila.
K.Marx byl původně filosofem,ale později se raději stal kvalifikovaným ekonomem.
Joch a mnoho jiných- Scruton,Sartre na svou obranu říkají "Jsme pouzí filosové" a tím zůstaneme a tím brání nárok na dětinské a patologické myšlenky své hlavy.Ti obvykle chápou svět ahistoricky a tak se u nich zpravidla dočkáte krvelačnosti stalinismu,rovnítka mezi Hitlerem a Stalinem,obětí a pachatelem,prostě bludů.Podobní abstraktní ideologové viděli V Bismarck-Thiersově potlačení Pařížské komuny r.1871 útok německých socialistů na komunální vládu Paříže složenou z dobrovolníků a volených zástupců.
Všimněte si např. taktiky sociální demokracie v obdobích světových válek.V první sv.válce hrála sociální demokracie roli katalyzátoru a přímého politického obhájce militarismu.V období před 2.sv.válkou přenechala roli militaristy Hitlerovi,který ji vyvraždil.Proč oběť -vlk sestala obětí v rouše beránčím? Hitler nebyl daleko myšlenkám socialismu a sociální spravedlnosti-ale politický prostor chápal jako boj o moc a nebyl ochoten se o ni dělit s těmi kdo dostali více nebo stejně volebních hlasdů,kdo by jej zobrazovali jako primitiva vůči inteligenci socialistických Internacionál nebo Komintern,kde by Hitler se svou intelektuální výbavou svobodníka Rosenkraciána-Tibeťana intelektuálně propadal se samými pětkami na politickém vysvědčení.Hitler tedy chránil svou osobnost,své politické křídlo mezi levicí a východisko našel v původní zbrani SD-militarismu.
Složitější je popsat M.Gorbačova,který z vrcholu komunistické kádrové pyramidy jehož dosáhl zásluhami o komunismus chtěl přejít paktem s Reaganem a Thatcherovou na vrchol presidentské demokracie v Rusku,prosté horečného zbrojení a studené války.Gorbačov připomíná pakt Ribentrop-Molotov.Mohlo by se mluvit o triadě Ribentrop-Molotov-Gorbačov.Nebo pro něj lépe o snobismu.Gorbačov vidí v hodnostářích ruského socialismu hlásajícího individuální cestu Ruska a chlad vůči globálnímu kapitalismu tzv.imperialismu větší zlo než demarxisaci připuštěním vykořisťování,třídního boje a sociální nerovnosti.To je u něj asi výrazem nebo dílem přání čistě osobního sebe sama nenechat spojovat se systémem,v němž by on osobně a jeho politická pozice a strana nesly velkou zodpovědnost a pokračovaly v šarádách historie,pro Rusy sice slavné ale i hrozné díky někdejší vnější agresi.Neměl rád komunismus ač stanul v jeho čele a byl jím povýšen na laureáta Nobelovy ceny a nechtěl tedy nést za něj odpovědnost,kterou považoval za příliš velkou i pro bedra SSSR tak jako dnešní pravice by nejraději zcela zrušila sociální pomoc.Gorbačev nebyl ochoten si připustit,že Stalin bránil pokrok proti zlu,že Rusko nemělo jinou možnost než projít kolisí Lenina se Stalinem v otázce znovuzavádění tržní ekonomiky rušením vojenského komunismu,že Rusko potřebovalo vojenské spojenectví s USA a Anglií v 2.sv.válce.Jakoby fandil přímočarému Hitlerovi s generálem Vlasovem-přeběhlíkem více než Stalinovi.Na lidi typu Mnichovanů jako Gorbačev nebo rusín Saša Vondra mohou lidé východu těžce doplácet,nemají k ignoranci implikující zrádcovství následně daleko stejně jako na druhé straně Hitlerové chápající se jimi hozené příležitosti nemají daleko k militarismu,zbraním a agresi.Jde o ignoranty přemoudřelostí.Necharaktery.To nejsou předMnichované jako naivní čistě-filosové,to jsou Mnichované-Chamberlainové domácího původu.
19. 08. 2010 | 07:19

Pepa Řepa napsal(a):

Ach Sruton a Sartre vedle sebe jako jedno tělo, jedna duše.
Sartre válí v hrobě sudy a Scruton se drbe, dostal kopřivku.
Mnichovan Gorbačov, rusín Vondra......
Pak že je to s českou intelektuální elitou zlé.

Kde se člověk tak pobaví?
A ještě zadarmo. Nedivím se, že to tady chtějí zpoplatnit.
19. 08. 2010 | 07:27

haeicomet napsal(a):

Pepa Řepa:díky Stalinovi tu ještě mlátíte Vy osobně pantem
19. 08. 2010 | 07:38

Pepa Řepa napsal(a):

Děkuji Josefe Vissarionoviči,
19. 08. 2010 | 07:45

SuP napsal(a):

Vico -
Na okraj Vaší poznámky
(18.08.2010 21:00:06):
Máte dojem, že udělat jocha poradcem je horší než udělat Ratha hejtmanem?
19. 08. 2010 | 07:58

jarpor napsal(a):

Jen tak pro poslech o názorech pana Jocha :

http://www.rozhlas.cz/radio...

Rád si přečtu, v čem pan Joch je nebezpečím pro demokratickou společnost a lidská práva.

Hezký den
19. 08. 2010 | 08:52

jarpor napsal(a):

Pro doplnění - stačí kliknout na včerejší 20 minut s Veselovkým...

Hezký den
19. 08. 2010 | 08:54

Vico napsal(a):

SuP : Díky za nahrávku. Ratha udělaly hejtmanem volby jako úspěšného lídra kandidátky.
19. 08. 2010 | 09:21

SuP napsal(a):

Vico -
Nestavte se Bédou. Nemáte to zapotřebí. I hejtmani jsou voleni z kandidátek. Na kandidátky je nominuje (zejména u SD) kdo?
19. 08. 2010 | 09:25

Taoiseach napsal(a):

jarpor

"Rád si přečtu, v čem pan Joch je nebezpečím pro demokratickou společnost a lidská práva."

Tak si přečtěte komentáře Moniky a můj předposlední.
19. 08. 2010 | 10:05

Vico napsal(a):

SuP : abych se "nestal Bédou",rezignuji na snahu přesvědčit vás, že je rozdíl mezi tím, kdo je někým jmenován a šlus a někým, kdo je nominován a poté získá mandát na základě volebních výsledků.

Já vím, že se vám Rath krutě nelíbí a i já, když jsem ho viděl na obálce Reflexu, málem jsem se strachy posral.

Mámo...dyk von vypadá jako ten Ádolf!"

Když voni ti socanční voliči mu dávaj ze všech socanů nejvíc preferenčních hlasů. Je to bordel :-)
19. 08. 2010 | 10:10

jarpor napsal(a):

Taoiseach

Nezlobte se, ale raději poslouchám a čtu originál, než "přežvýkaný" výklad. Je jedno, zda Váš či Moniky...

Zopakuji - rád si přečtu, v čem v rozhovoru Joch pošlapává lidská práva a je nepřijatelné, aby dělal poradce předsedovi vlády...

Hezký den
19. 08. 2010 | 10:22

Ďaur napsal(a):

Honlulu: Měšťáci si vždycky vybírají destinace, kde jim domorodci říkají "sáhibe". Atd.
Savan: Dobré. I když obecné. Gorbačov na "charitativní" jachtě v Cannes v družném rozhovoru s miliardářkou Trumpovou. To jsou asi ty původní motivace.

I Dušan Hamšík svého času v Géniu průměrnosti nechápal, jak může vpodstatě submisivní pedofil (neteř) "vyrůst" v diktátora. Potřebuje triviální militatní prostředí. A nestydatou "schopnost" zabijet. Pak už se ho bojíme. Zažil jsem to na vojně. Držím palce. Jochovi ne.
19. 08. 2010 | 10:36

Taoiseach napsal(a):

jarpor

Pokud si myslíte, že se Vám Joch (nebo kdokoli jiný) někdy v nějakém rozhovoru sám výslovně přizná, že z lidských práv respektuje jenom některé a jiná ne, potom bude zcela čistý - stejně jako Jörg Haider, Jean-Marie Le Pen nebo Saša Lukašenko.
19. 08. 2010 | 10:53

jarpor napsal(a):

Taoiseach

Vážený, já neposlouchám co kdo přizná... já poslouchám jeho názory, kdo dle něj má garantovat lidská práva, proč to ano a proč toto ne... odpovědi na otázky. Jeho, autentické, nezkreslené...

A tak, jako si udělám úsudek o Vámi jmenovaných, tak si jej udělám o dalších...

Mlátíme prázdnou slámu. Dejte sem to, s čím, dle Vašeho názoru z rozhovoru s Jochem nesouhlasíte či polemizujete a můžem pokračovat.

Hezký den
19. 08. 2010 | 11:05

Taoiseach napsal(a):

jarpor

Už dvakrát (!) jsem tu poukázal na to, že RJ (v rozhovoru na ČT24) nadřazuje volnost jednání a majetková práva VŠEM OSTATNÍM lidským právů (tedy právo na život by nám ještě tak přiznal). To je pro mne prostě nepřijatelné - pro Vás holt prázdná sláma.

Jeho "autentické, nezkreslené" odpovědi na otázky jsou samozřejmě zcela obecné. Opakuji: není zase takový pitomec, aby se Vám přiznal.

Já nemůžu za to, jaké otázky dostal. Zeptal bych se třeba na to, jak řešit případ, kdy volné nakládání někoho s jeho vlastním majetkem poškozuje zdraví mnoha jiných (úplně konkrétně: popílek z Arcelor-Mittal). Když je na prvním místě volnost jednání a právo vlastnit majetek...
19. 08. 2010 | 11:21

jarpor napsal(a):

Taoiseach

Mohu požádat o link na ten rozhovor ? Dík.

Hezký den
P.S. Mohu odpovědět ?
Na podnikání s majetkem zde máme zákony. O ovzduší, limity emisí atd... Dodržování nezajistí pan Kocáb s jeho úřadem "pro lidská práva". Jsou zde příslušné instituce, kontrolní mechanismy, úředníci... ti mají konat.
Další dotaz ?
19. 08. 2010 | 11:42

SuP napsal(a):

Vico -
A jak myslíte, že by dopadl pan Joch, kdyby prošel volbami?
19. 08. 2010 | 12:41

SuP napsal(a):

Abych to zkrátil. důležitý je výsledek (důsledek) než cesta, jak k němu došlo.
19. 08. 2010 | 12:43

DavidS napsal(a):

Tady se to rozjelo až k perlám "Scruton už před 1990 budoval v ČR (sic) síť spolupracovníků gestapa" (dabei) nebo "Stalin bránil pokrok proti zlu" (savan).
To je nějaký průsak z jiných "diskusí", kde tito lidé obvykle píší jako např. pod včerejším článkem na Aktuálně o zavražděných německých civilistech po válce na Vysočině. To je neskutečná žumpa, člověk se pak opravdu nemůže divit některým jevům v české společnosti.
19. 08. 2010 | 13:06

Taoiseach napsal(a):

jarpor

Link má tzv. Občanský institut na svých stránkách:
http://www.ceskatelevize.cz...

Jinak musím konstatovat dvojí metr (Váš a Jochův): zákony přece máme na všechno - i na volnost jednání i na ochranu soukromého vlastnictví. Ale to jsou podle Jocha (a Vás) nejdůležitější lidská práva, jejichž ochranu asi zajistí Joch svými radami Nečasovi. Zatímco právo na ochranu zdraví podle Vás nezajistí Kocáb (OK), ale nevadí Vám ani to, že je Joch přehlíží, protože přece máme instituce, mechanismy, úředníky...

Takhle tedy ne. Když poradce pro lidská práva - tak pro všechna! Když ne pro všechna - poradce není člověkem na svém místě.
19. 08. 2010 | 13:10

Vico napsal(a):

SuP : Hmm.Překvapil jste mě.

Já si naopak myslím, že důležitá je cesta a nikoliv cíl.

Ten, pro kterého je důležitý cíl, bez ohledu na cestu, po které se k němu dostane, naplňuje pravdivost přísloví, že

cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly/cíli/.

Já si přeji fungující právní stát, férový tisk, svobodné volby, spravedlivou distribuci bohatství, dodržování společenské smlouvy, sociální smír, mír a začlenění do struktur vyspělé Evropy. Pokud mne ta cesta dovede do SuPova, nebude mi to vadit :-)
19. 08. 2010 | 13:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý (oslovení "duševně nemocný nacistický fanatiku"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 08. 2010 | 13:38

Taoiseach napsal(a):

Na stránkách Občanského institutu se objevil další rozhovor s Jochem
http://www.obcinst.cz/cs/Ro...
převzatý ze serveru nekorektne.cz . Nikde není uvedeno, kdo kladl otázky, takže si je zřejmě jako obvykle kladl Joch sám - :).

Podívejme se na to:
"...pan Kocáb zdiskreditoval samotný pojem 'lidská práva', což je škoda, neboť lidská práva, správně chápaná, jsou posvátná. Skutečná lidská práva jsou lidské svobody, svobody jednotlivců...Základní, neboli přirozená lidská práva jsou právo na život, svobodu a legitimně nabytý majetek. Všechna ostatní lidská práva z nich vycházejí, či jsou jejich variací..."

Může mi tu tedy někdo vysvětlit, jak z těchto práv konkrétně vychází třeba právo na vzdělání?

A proč vůbec poradce pro lidská práva nehájí ústavní Listinu jako celek, ale vybírá si z ní jen to, co se mu líbí? Cítí se snad být nad ústavodárcem?
19. 08. 2010 | 13:38

jarpor napsal(a):

Taoiseach

Díky za link...
Zhlédl jsem a mohu konstatovat, že Joch hovořil stejně v TV i s Veselovským v rádiu...

Neshleal jsem na jeho vyjádřeních nic, abych měl jakési obavy z jeho poradcování...
Hovoří-li o Ústavě a Listině práv, jako součástí našeho právního pořádku... nevyčleňuje nic z dosavadních lidských práv,

hovoří-li tom, že stát nemá poskytovat privilegia jedněm... na základě např. etnického původu, rasy, atd... na úkor druhých, že stát nemá zákona nařizovat např. kvóty žen třeba v politických funkcích...
nevidím na těchto názorech nic, s čím bych silně polemizoval, neřku-li odmítal.

Hezký den
19. 08. 2010 | 13:45

jarpor napsal(a):

Taoiseach

"Může mi tu tedy někdo vysvětlit, jak z těchto práv konkrétně vychází třeba právo na vzdělání?"

Pokusím se :
z Listiny základních práv a svobod :

"Článek 33
(1) Každý má právo na vzdělání. Školní docházka je povinná po dobu, kterou stanoví zákon.
(2) Občané mají právo na bezplatné vzdělání v základních a středních školách, podle schopností občana a možností společnosti též na vysokých školách.
(3) Zřizovat jiné školy než státní a vyučovat na nich lze jen za podmínek stanovených zákonem; na takových školách se může vzdělání poskytovat za úplatu.

"A proč vůbec poradce pro lidská práva nehájí ústavní Listinu jako celek, ale vybírá si z ní jen to, co se mu líbí? "

Kde se proti Listině vyjádřil ? V obou rozhovorech se o ni jako o základním dokumentu vyjadřoval, a že každý zákon by měl být z pohledu těchto práv posuzován...

Hezký den
19. 08. 2010 | 13:52

jarpor napsal(a):

P.S. Taoisech

O panu Kocábovi se vyjádřil následovně :
Zdiskreditoval lidská práva tím, že skupinám se jeho úřad, tedy stát pokoušel dát privilegia, nikoliv práva, ale privilegia jdoucí ve své podstatě proti Listině.
Skoro bych to podepsal. A si nezůstanu sám...

Tak hezkej...
19. 08. 2010 | 13:56

dabei napsal(a):

Pane Davids,

mýlíte se,pod články k německým civilistům jsem nikdy nepsal,ledaže by někdo můj nick použil.Můžete mi napsat kde to je tam?
Naopak si myslím,že bezpráví na civilistech je bezpráví.U lidí jako Vy se divím jedné věci:že Vás nerozčiluje více smrt 12 milionů sovětských civilistů,díky kterým jste se narodil nebo žijete a tolik Vás vzrušuje propaganda Sudeťáků.Zaměřená na několik Němců.Krom toho to co citujete zde v blogu nemám. Moje vlastní věta končí slovem "v možnosti".Ta možnost zřejmě ještě nenastala.Pokud Vás rozčiluje,že bleskové války fašistů měly jisté předpoklady v kolaborantech těch zemí,že nacisté popravovali přednostně komunisty,sociální demokraty atd., pak jste zřejmě o té době velmi málo přečetl.Diskutovat se dá ale pouze s někým kdo je obeznámen s fakty.Doporučuji Vám si přečíst i dlouhatananánský článek Scrutona z uvedeného v blogu linku,jak otevřeně popularizuje nacionalismus jiných zemí,jak popisuje síť sovětských agentů z řad britských fanoušků Ruska ve Velké Británii.Při tom se snaží utvrdit všechny,že jemu jde právě o celistvost Velké Británie,další existenci Anglie,kterou by prý mohli zničit skotští a Welští nacionalisté,kdyby...a vysvětluje proč ho britská veřejnost ráda nemá,proč mu v Belgii umožnila prostor pro rozdmýchávání národnostních sporů jen jedna strana a ne obě.Pokud to nevíte,Belgie s Němci v obou světových válkách bojovala statečně,dokud mohla ,padlo u ní 360 tisíc antifašistů (bez židů),t.j.jako u nás,podstatně početnějších s židy přepočtem na bývalých 15 milionů.
19. 08. 2010 | 14:00

Taoiseach napsal(a):

jarpor

O tom, že je právo na vzdělání zakotveno v listině jsem nikdy nepochyboval. Můj dotaz směřoval k tomu, jak (podle Jocha) toto právo vychází z práva "na život, svobodu a legitimně nabytý majetek", když tvrdí: "Všechna ostatní lidská práva z nich vycházejí, či jsou jejich variací".

Podle mého ostatní práva uvedená v Listině NELZE ODVODIT z těch tří, která jmenuje. A tudíž otázku lidských práv NELZE REDUKOVAT tak, jak to právě Joch čuní.
19. 08. 2010 | 14:27

jarpor napsal(a):

Taoiseach

Pocit, že cosi redukuje a odvozuje... já nemám a Váš Vám nehodlám vyvracet...

Mě připadá jeho vyjádření, že každý zákon by se měl posoudit i z pohledu zda neporušuje práva daná Ústavou a Listinou (neřekl jen z pohledu "výběru práv" - jak jste uváděl ty údajně tři nejdůležitější..), zda nevytváří privilegia pro jednu skupinu lidí na úkor skupiny druhé, a tím nejde vlastně proti lidským právům... jako správné.

Hezký den
19. 08. 2010 | 14:41

Taoiseach napsal(a):

Pokud jde o Michaela Kocába,
podle mého se dopustil některých chyb, které hlavně pramenily z neopodstatněného optimismu. A například si - na rozdíl od něho - myslím, že umisťování malých Romčátek, které po všech stránkách nejsou připravené na školu, do speciálních škol je především v JEJICH zájmu.

Nicméně Jochova povšechná kritika je velmi laciná, a pokud Kocáb nemůže bezprostředně reagovat, vysvětlit své fungování (a popřít údajná privilegia), nemají Jochova jednostranná prohlášení valnou váhu.
19. 08. 2010 | 14:42

Taoiseach napsal(a):

jarpor

"Pocit, že cosi redukuje a odvozuje... já nemám"

Jářku, Jarpore, potřetí - Joch řekl doslova: "Všechna ostatní lidská práva z nich vycházejí, či jsou jejich variací". Takže dobře - NEODVOZUJE, ale tvrdí, že VYCHÁZEJÍ. Jak ale u všech čertů vycházejí?

Mimoto z kontextu rozhovoru celkem jednoznačně vyplývá, že těmi "všemi ostatními lidskými právy" se prostě nemíní zabývat...
19. 08. 2010 | 14:51

Pepa Řepa napsal(a):

Pánové, nechci vstupovat, ale nenašel jsem v odkazu nic, co by mne mělo pobouřit.
Opět účelové věty. Jednak nikde nevidím "nadřazenost" jedněch práv nad druhými, odvozenost (nešťastný termín) není přece nadřazenost. Ta by musela být zapracována do celého právním systému, pokud by se t.zv. nadřazená práva dostala do kolise s t.zv právy druhého stupně.To existuje?

Jak to chcete prakticky udělat?
Takže akademická debata o ničem.Posuzovat t.zv. nadřazenost bez dalších důsledků je pitomost.

Stejné jako s výrokem o "nadřazenosti" bílé civilizace. Jednak to v článku není a pokud propíráte "lidská práva" tak už samotná listina je přece -ponejvíce- složena s pojetí lidských práv, tak jak je chápe západní civilizace.
A je dobře, že tomu tak je.

Vycházela snad listina-která má být celosvětovou normou-z jiného civilizačního okruhu? Rastafariánů z Jamajky? Afrického woodoo? Dervišů ze Sahary?

Islámské státy sice litinu UN ratifikovaly, ale-pokud vím- si vytvořily vlastní chartu.

Je to přesně to, o čem píše autor blogu.Přečtěte si článek ještě jednou, nemá chybu.
Tady to politizujete, protože se jedná o Nečase. Další blbost.
19. 08. 2010 | 14:53

jarpor napsal(a):

Taoiseach

No... začínáme se přibližovat... s Romčátky úplně... :-))

No, názor, že jakýsi úřad je zřízen pro ochranu práv a že ta práva zařídí, že kohosi má chránit... mi ve srovnání s názorem, že každý státní úřad a úředník je povinen dbát ochrany lidských práv... připadá přehnaně optimistický, ne-li hloupý...
Nějak si nevybavuji, co dobrého a zásadního, co by bez něj nebylo, Kocáb a jeho úřad přinesl k lidským právům... rád se nechám poučit...

Hezký den
19. 08. 2010 | 14:56

jarpor napsal(a):

Pepa Řepa

Já nemám problém ... :-))

Dík za vstup...

Hezký den
19. 08. 2010 | 14:58

Taoiseach napsal(a):

jarpor

Možná se opravdu přibližujeme:

"názor, že jakýsi úřad je zřízen pro ochranu práv a že ta práva zařídí, že kohosi má chránit..." mi připradá přesně stejně hloupý jako názor, že to zařídí premiér se svým poradcem...
19. 08. 2010 | 15:05

jepro napsal(a):

to Taoiseach :

díky za link na zmíněnou kontroversní osobu přímo:

je dobře,že Joch není ani závislák,ani fanatický obdivovatel Klause a Havla,to je plus,že má čuch na politické osobnosti, asi O.K.
Názor,který říká,že nacionální socialismus nemá rád kvůli tomu,že je socialismus ukazuje,že je nevzdělaný dost:socialista Mitterand nebo sociální demokraté v předválečném Německu vraždili? Jistěže ne.Vraždil Hitlerův nacionalismus,který opentlil socialismem protože věděl jaké slovo voliče vždy táhne.A chtěl připadat voličům,že je pro všechny dobrý,není pro elity.
Dále tvrdí cosi o společných názorech komunistů a fašistů:já (ne on)neznám ani jediný průsečík těchto 2 ideologií.
Sebe sestavuje ze slov konzervativní a liberál.Přece jenom závislák je :na západní dekadenci nejhoršího druhu,na lidech,kteří lpí na přežitcích všeho druhu tam a přejí si návrat starých časů.Nesporně,i když presidenty neobdivuje, k jejich basaru patří dost osobnostně.U lidských práv:
vůbec ho nezajímá ta nejpodstatnější změna r.1990.zrušení práva na práci.Pak ho nezajímá druhá největší změna,kterou dodatkem k Lisabonské smlouvě zrušíme veškerá práva lidská českých pouze zaměstnanců vůči zaměstnavatelům,která garantuje EU.Společné týmy s cizinci?
Proto se šolichá nad vztahy menšiny-většina,ačkoliv u nás je vysídlením sudetských Němců a zákazem dělnické strany problém řešen.Prostě nechce lidem dát nic.Možná revokovat všechny pseudonávraty.S Jochem cestou do pravěku vzhůru,vpřed!!
19. 08. 2010 | 15:31

DavidS napsal(a):

Pane dabei
nevím, zda dovětek "v možnosti" nějak mění podstatu celé věty.
Řekněme si to na rovinu - Roger Scruton si budoval tedy potenciální síť gestapa (?) v ČR tím, že se zúčastňoval bytových seminářů s představiteli Charty 77, jejíž hlavní představitel se po roce 89 omluvil za to, že si někteří sadističtí jedinci české národnosti vzali špatný příklad ze sadistů národnosti německé. Kdo na to poukáže je zrádce, zaprodanec ergo agent gestapa.

Údajná propaganda Sudeťáků není pro někoho asi fähig, zato mu nikdy nevadila stejná propaganda z druhé strany, pokud je pouhá snaha o připomínku nevinných obětí propagandou. Asi jsem nežil v komunistickém režimu tak dlouho, abych zapoměl na - "nečiň druhému to, co nechceš aby činil on tobě".
Protože mě rozčiluje smrt milionů občanů SSSR způsobená válkou rozpoutanou Němci, tak mě o to více rozčiluje úplně zbytečná smrt dalších miliónů občanů SSSR, které zahubil vlastní stát. Vím, jsou lidé, kteří si myslí, že otroka má právo zabít jen jeho pán.
Otázku, zda těch 12 milionů sov. vojáků a vojaček padlo za svobodu Evropy, ponechám radši otevřenou.
Že nacisté likvidovali nejen komunisty a soc. demokraty vím dobře, zrovna tak znám z vyprávění, jak se komunisté chovali v těch koncentrácích k ostatním. A jak to tam neměli v době trvání paktu Molotov-Ribbentrop zase tak špatné.
Podle atlasu školních dějin je procentuální podíl belgických občanů padlých v 2.sv. válce podobný jako u Itálie a V. Británie, což vzhledem ke krátkému trvání intenzivních válečných operací na území Belgie a ještě kratšímu angažmá belgické armády, je velmi vysoký podíl. Počítají se tam ovšem i ztráty brigády Wallonien, jejíž ekvivalent budete v českých zemích hledat těžko.
Podstata Vašeho příspěvku však spočívala v další variaci teorie spiknutí. No, to je vždy populární téma.
19. 08. 2010 | 17:15

DavidS napsal(a):

Dabei
Jakožto člověk, jehož koníčkem je studium 2.světové války ve všech jejích aspektech, se nechám rád poučit, v kteréže to zemi byl vojenský úspěch wehrmachtu nějakým hmatatelným způsobem ulehčen domácími kolaboranty, snad s výjimkou operace Margarethe v Maďarsku.
19. 08. 2010 | 17:28

dabei napsal(a):

to Davids:

Chamberlain po příjezdu z Mnichova do Anglie:"Přivezl jsem vám mír"-jak dlouho prozíravá slova tohoto politika měla platnost? Na rozdíl od Gottwaldova řečení r.1936: U Madridu se bojuje za PRAHU!
Já bych se nedivil,kdyby Chamberlain u kulatého stolu v Mnichově přemýšlel i o tom,že jestli nepodepíše,možná než dojede domů bude jeho dům nebo kancelář zasažena
raketami FAU 2 resp.německé bitevní letouny budou s bombami nad Anglií dříve než on tam dorazí dopravním letadlem,notabene lodí.Myslíte,že to bylo tak úplně nemožné,když stovky těch německých letadel o dva-tři roky dříve létaly na pomoc diktátoru Frankovi a bombardovaly pozice španělských socialistů?
Přece mi neříkejte,že druhá republika a Národní souručenství vzniklo sponataneitou Čechů.Vždyť ne zas tak dávno (asi rok-dva nazpět) tu byl i odkaz na fotografii ulic středu města,Václaváku atd.při příjezdu wehrmachtu do Prahy.Byl jsem šokován to rovností špalírů,zaplněním do posledního místečka,zvednutými pravicemi na pozdrav,rozzářenými pohledy.Komu to etnicky přisuzujete,sdělte mi bez obav, ten spektákl? Čemu,čím vysvětlit to chování a účast.Vždyť to byl jistě minimálně tisícinásobek POČTEM toho co se přišlo podívat nedávno na Alexandrovce.TAKŽE PODLE VÁS OBYVATELSTVO NEBYLO ZPRACOVÁNO NA "MĚKKÝ START",ZE KTERÉHO VZEŠLY OKAMŽITĚ I POSTUPNĚ SEZNAMY OBĚŠENÝCH ZÁSTUPCŮ POLITICKÝCH SIL PRVOREPUBLIKOVÉ PARLAMENTNÍ DEMOKRACIE,KDE BYLI HOJNĚ ZASTOUPENI I SOCIÁLNÍ DEMOKRATé ČEŠTÍ A NĚMEČTÍ,KOMUNISTÉ,LIDOVCI,
NEZÁVISLÍ,PŘEDSTAVITELÉ ČESKÉ ARMÁDY? to NĚMCI TAK DOBŘE UMĚLI ČESKY? 360 000 za 5 let je 200 popravených denně,nemýlím se?
Z rozhlasu neznělo Háchovo?:"Zůstaňte všichni na svých místech"? Já bych to chápal,že "Nic nehrozí".Ne tak jak to proběhlo!
To tedy bylo celé bublina,která se utvořila sama od sebe?
19. 08. 2010 | 18:00

DavidS napsal(a):

Dabei
Nechápu úplně souvislost Chamberlaina s celou debatou. K tomu snad jen to, že rakety V2 si v roce 1938 ještě musely dost dlouho počkat. I nedomrlé V1 začaly na Londýn létat až v červnu 44.
K tomu Španělsku už jsem psal pod jiným blogem - když jsem si před lety přečetl nestrannou knihu o španělské občanské válce, spadly mi ty růžové brýle, které jsem nosil díky indoktrinaci minulým režimem ala ten Gottwaldův výrok.
Mimochodem komunisté se celou první republiku snažili o naprostý rozvrat čs. armády, rok co rok dávali při schvalování rozpočtu návrh na úplné zrušení kapitoly pro MNO. Změnili přístup až v letech 35-36 po podepsání trojstrané fr.-sov.-čs. smlouvy. kdy dostali z Kremlu jiné instrukce. Tolik k dalšímu mýtu.
A proč nechtěl žádný demokratický stát pomoci španělské republikánské vládě a to vč. levicové vlády Lidové fronty ve Francii ? Protože se v ní svářeli socialisté, komunisté, anarchisté v podobě různých frakcí a rep. vojska páchala zvěrstva na civilním obyvatelstvu stejná jako Frankova.
Národní souručenství vzniklo jako šoková reakce politických elit na Mnichov, kdy se měl systém připodobnit fašistickým.
Obsazení zbytkového území Čech a Moravy v březnu 39 nelze považovat za realizaci strategie Bleskové války, jelikož to žádná válka nebyla.
V Praze žilo v roce 39 dost Němců na to, aby přední řada na Václaváku hajlovala. Ne tak již v roce 1942, kdy hajloval Václavák celý. Pokud definujete kolaboranty tímto způsobem, pak v ČSSR žilo za normalizace 15 miliónu kolaborantů.
O jazykové vybavenosti - prakticky všichni pražští Němci a značná část Sudetských uměla česky a měli přehled o českých elitách. Proklatý K.H. Frank prý odradil Hitlera od ještě větších represálií po atentátu na Heydricha.
Přiznávám, že nějak ztrácím tu ústřední nit celého snad sporu.
Jestli to, že český národ je ,jako každý jiný, prolezlý zaprodanými zbabělci = kolaboranty, které reprezentoval za protektorátu Hácha a dnes Havel, tak já dějiny opravdu takto pokřiveně a triviálně nevnímám.
19. 08. 2010 | 18:41

honolulu napsal(a):

Pane Vlku zde je Honolulu, prominte prosim, ze odepisuji tak pozde, prestavam na to stacit.
Vy mate na 100 % pravdu, ze nemam pravo vam neco radit z dalky.. Ja to ani nechci delat !!! KROME JEDNE VECI ! A to je ta Positivni Diskriminace u vas a Affiramativ Action u nas.
A ta me jde na nervy vsude..
Je z toho tlak na nas a na vas a je uplne jedno jste-li Praze nebo v Atlante a znicilo to hodne mest a zemi !!!

Kvuli tomu, to moje jeceni vzniklo a bude pokracovat..Ja opravdu nevim, co se u vas deje. Ale at je to cokoliv, tak vse jde napravit, krome jedne veci..Ztrata vasi indentiti, zniceni vasi kultury a premnozeni se druhych na ukor vas...Prosim verte mi, ze o to mi jde, a kvuli tomu pisi...Toho se bojim !!!..Jinak v nicem jinem nikomu nechci radit....Prijet do Londyna v 1970-tys byla radost...Dnes je to v nekterych mistech jako v Nairobi...O TO MY JDE..V pripade, ze jsme si nerozumeli, prominte...Me jde o zvraceny rasismus, z ktereho jsme do nekonecna vinneni od rasistu nejvetsich na svete..(Mate-li tam nekoho, kdo krade a nezavreteho, tak je to vase chyba.) Prosim vas rozumite co chci rici...
BUDTE POLITICKY ACTIVNI, je to vase zeme...Tyto problemy dnesnich dnu nemaji nic spolecneho ani s Adolfem nebo Stalinem a nebo Ducem... Ahoj
19. 08. 2010 | 19:12

dabei napsal(a):

Nuže dobrá,

milý Davids,

Tvá poctivost v literatuře faktu se mi líbí a nečekal jsem až tak poměrně reálnou interpretaci šotu z příjezdu Wehrmachtu (Wermacht by znamenalo"kdo pracuje")
Skočím o mnoho let zpět -"Osudová" národa-(Beethoven v historii).
R.378 n.l. se stalo něco pozoruhodného: odsud pramení PRVNÍ vůbec historicky prověřená zmínka o novém etniku,jež se dnes nazývá "Slované".Právě toho roku došlo čelo Hunských bojovníků černé pleti,kteří svou pouť po vyhnání z Číny jejími císaři zahájili r.0 (ukřižování Krista)letopočtu k okraji Evropy-v oblasti přibližně nad řekou Tiszou,na Ukrajině,lemované pohořím Karpaty. Nedaleko od nich,západněji, se nacházely slovanské kmeny,ještě více na západ sousedy Slovanů byli germánští Gótové.Jakmile Slované prchali před Huny na západ,kmenový král Gótů-z vládnoucího rodu Amalerů,kterému bylo tehdy právě 101 roků (letopisci znají jméno,jména celého rodokmenu)dal příkaz zajmout 300 slovanských knížat-rodovou šlechtu a na místě je nechal popravit všechny.Leč netrvalo dlouho a na Góty se řítili samotní Hunové na rychlých koních s luky. Stařecký král Gótů spáchal sebevraždu,Gótové kvapně překročili Limes Romanus -Dunaj a požádali poprvé ve své historii Říši římskou o asyl.Ten jim byl poskytnut,ale za cenu práce v místních dolech této provincie Moesia Superior a za tři roky této práce se Gótové vzbouřili.Od té doby dalších dvěstě let brázdily jejich hordy Říší římskou,pálily,ničily,zabíjely,co jim do cesty přišlo včetně řeckých měst jak Atény a později i Řím ovládli.
19. 08. 2010 | 19:27

honolulu napsal(a):

Pane Vlku, toto je jen dodatek..Jak jste si uz urcite vsimnul, diskuze odbehla od pana Jocha az k Parizske Komune a Bismarkovi. Bude-li to tak pokracovat dal, tak budeme bojovat s Attilem....Jdu plavat, nechci , aby jste si myslel, ze jsem nekamaradsky, budu-li mlcet ...Proste nejsem doma, jsem znechucen...Zase jsou na jedne hromade pomerance s erteplama a tvaruskama....Toto je sjezd profesoru dejepisu...
19. 08. 2010 | 19:40

DavidS napsal(a):

Dabei
Já Vám po třech výměnách tykat ještě nezačnu...
Nevím, jestli mám brát tento historický exkurz do starověku jako humornou tečku nebo jako jinotaj sdělující, jak se to zde od pradávna mlelo a nic se na tom nezměnilo. Tedy válka Slovanů proti Germánům a vůbec všem jede dál a už by se ti blbí Češi a Poláci měli vzpamatovat a uvědomit si, že přece jenom ten velký slovanský bratr na Východě to s nimi myslí dobře.
So sprach Zarathustra
19. 08. 2010 | 20:11

DavidS napsal(a):

Dabei
P.S. Kdo pracuje = wer arbeit
19. 08. 2010 | 20:16

DavidS napsal(a):

Pardon - arbeitet
19. 08. 2010 | 20:17

Pepa Řepa napsal(a):

http://www.youtube.com/watc...
Teď už zbývá jen poděkovat straně, za dostatek citronů.
19. 08. 2010 | 20:47

dabei napsal(a):

to Davids:

"Arbeit macht frei"-to jsem opsal z vrat germánských koncentráků.

Samozřejmě spojenci Osy -Hitlerovi-nebyli Germáni:ani Japonci,ani Italové.Hitler očekával svůj konec v Berlíně,Mussolini v severní Milánské republice,kam se pod tlakem Montgomeryho stáhnul.Ani v Rakousku se to neobešlo bez krve.Anšlus 1938.Chancellor Dolfuss is dead.German speaking man.
No a pakliže dobou se zrušil výklad historickým determinismem,budeme často chodit pro paralely sledu dějin.Stavět třeba mosty- mosty doby jako Souručenství-Trojkoalice.Srovnání prý kulhá.každá doba je jiná.Atd.Přece nebudeme dějiny kouskovat po vteřinách.Znáte něco lepšího? Římané si mysleli,že není nic horšího než očekávat nájezdy Hunů a Gótů.Bylo totiž po klidu,nadlouho i ve vnitrozemí,daleko od hranic.Leč přišel horší vetřelec:r.445 n.l. polovina obyvatel celé Říše římské vč.provincií zemřela v nedlouhé epidemii tyfu.Zaznamenal v kronice pozdější papež franckého původu.Ne zas o moc pozdější.Tak snad nebude jednou epidemie rakoviny.
19. 08. 2010 | 20:49

dabei napsal(a):

Sorry,r.445 n.l. to nebyla epidemie tyfu,ale černého moru.
19. 08. 2010 | 20:55

DavidS napsal(a):

Dabei
Arbeit macht frei = Práce osvobozuje.
Nechci být za každou cenu kousavý, ale "slovanské koncentráky" asi neměly na vratech jednotné heslo.
Ještě si dovolím pár drobných korekcí - Mussoliniho loutkový režim se nazýval Italská Sociální Republika nebo Republika Salo, stáhnul se tam spíše než pod Montgomeryho (no, Alexandrovým) tlakem pod tlakem německých okupačních úřadů a Dolfusse zavraždili rakouští nacisti už v roce 34.
Ne vážně, zbavme se těch zbytečných strašáků alespoň v Evropě mezi sebou. Stačí, že tu straší nejenom ta rakovina. Ten nárůst onemocnění už je skoro epidemie.
19. 08. 2010 | 21:40

DavidS napsal(a):

Dabei
Arbeit macht frei = Práce osvobozuje.
Nechci být za každou cenu kousavý, ale "slovanské koncentráky" asi neměly na vratech jednotné heslo.
Ještě si dovolím pár drobných korekcí - Mussoliniho loutkový režim se nazýval Italská Sociální Republika nebo Republika Salo, stáhnul se tam spíše než pod Montgomeryho (no, Alexandrovým) tlakem pod tlakem německých okupačních úřadů a Dolfusse zavraždili rakouští nacisti už v roce 34.
Ne vážně, zbavme se těch zbytečných strašáků alespoň v Evropě mezi sebou. Stačí, že tu straší nejenom ta rakovina. Ten nárůst onemocnění už je skoro epidemie.
19. 08. 2010 | 21:41

Dabei napsal(a):

To Davids:

jseš úplnej Wiking-rychločtečka

ale to je dobře,já si aspoň dlouhodobou paměť osvěžím

takže asi budeš vědět i o té přestřelce v Rakousích 1938,než Seys-Inquart byl potvrzen jako Hitlerův kancléř
nevěděl jsem,že nacisté měli v Itálii i okupační úřady.Proč tedy Skorczeny musel takové kousky jako únos Mussoliniho?
Nedávno tu psal ruský historik,že Italové poslali španělskému diktátoru Francovi na pomoc na ponorkách a křižnících asi 200 000 italských námořníků;čím tedy vysvětlíš že z těch válečníků jako byli Hitler,Mussolini,Horthy,Antonescu,,Seys-Inquart,Tiso to jediný Franco-hlava státu přežil v klidu? Zárakem? Kdo se ho zastal?
Když špagát dostaly třeba desítky německých lékařů? Ty by jsi to mohl vědět nebo uhodnout.
19. 08. 2010 | 22:04

dabei napsal(a):

opravuji v předešlém textu na "Zázrakem"(that´s the same as miracle,no Oracle)
19. 08. 2010 | 22:06

DavidS napsal(a):

Dabei
Tak vím také o tom, že Seyss-Inquart původně anschluss nechtěl - chtěl být sám kancléřem, tedy svým pánem. Hitler si ho musel zkrotit.
Německé okupační úřady v Itálii -neměli svou vlastní civilní správu, ovšem ta italská byla de facto podřízena velení německých vojenských a bezpečnostních orgánů, Mussolini musel u Hitlera pořád kvůli něčemu a někomu intervenovat.
Scorzeny osvobozoval Mussoliniho z Grand Sassa v době, kdy německé jednotky teprve obsazovaly v rámci operace Achse italské území dosud neosvobozené spojenci.
Italské námořnictvo ani jako celek rozhodně nemělo 200 000 námořníků, italských vojáků španělskou občanskou válkou prošlo několik desítek tisíc (přesně kolik si momentálně nevzpomenu).
Proč zůstal Franco u moci ? Protože do Španělska nevstoupila Rudá armáda ani žádná další cizí vojska, protože dokázal odolat Hitlerovu nátlaku vstoupit do války, především podílet se na obsazení Gibraltaru, neperzekvoval výrazněji Židy, (to měl mj. v zásadě společné s Mussolinim a Horthym), byl užitečný jako odpůrce komunismu.
19. 08. 2010 | 22:42

dabei napsal(a):

to Davids:
tam nahoře-mám pocit lze říci více
nevím,ale dle mých četeb se Ti nemusel podařit profil generála Franco,resp.poslední odstavec celý:totiž Franco bojoval u Stalingradu proti Sovětů-byla tam celá tzv."Modrá divize"-španělská ,dále Rumuni atd.
Mussoliniho režim,se odhaduje,že na základě protižidovských zákonů usmrtil okolo 1 milionu italských židů
Horthy to je otázka:protože když měli v r.1944 vrcholit likvidace židů koordinované jistým německým nacistou odsouzeným v Norimberku pak k trestu smrti,vložil se do hry mezinárodní Červený kříž spolu se známým fyzikem,Dánem-židovského původu- Nielsem Bohrem (Nositel Nobelovy ceny za slupkový model atomu asi z r.1922-rok přesně neznám,brzy po válce.Objev učinil okolo r.1915,ale teprve dlouhým turné přednášek po Německu vybojoval uznání objevu). Jednalo se nějak a vzhledem k pohybu Rudé armády možná se zachránila většina z židů určených k likvidaci(jednalo se o několik set tisíc židů).Nevím jak to dopadlo v cifrách. Ale do r.1944 jistě byly podobné akce v u Maďarů také,rozsah neznám. Osvobozování Maďarska Rudou armádou bylo zvlášť zuřivé,syn K.H.Franka zde přišel o obě nohy.Proto asi válečné starosti možná taktéž nedovolily transporty smrti provést včas z hlediska fašistů.
S Horthym asi byly jisté podobnosti v něčem málo s rakouskými kancléři,protože byl zvolen již r.1922 a za války mu jistá fašistická organizace (?"Černé šípy"-tak nějak se snad jmenovala) v r.1944 unesla syna,takže diskrepance.Z vězení na zámku s manželkou a rodinou Horthym vězněný se za 2.sv. války předseda maďarské komunistické strany a vrchní velitel maďarské armády v době Trianonu po 1.sv.válce Béla Kun ocitl v SSSR,kde byl stalinisty popraven.Ernst Thaelman,předseda německé komunistické strany, zůstal v Německu po zatčení Hitlerem r.1933 (a vítězství ve volbách) do r.1943,kdy byl popraven v německém koncentráku po bitvě u Stalingradu hitlerovci.
19. 08. 2010 | 23:10

DavidS napsal(a):

Dabei
Modrá divize (División Azul) u Stalingradu nebojovala, v době bitvy u Stalingradu byla rozmístěna u Leningradu, celé angažmá 41-43 strávila na severním úseku vých .fronty.
O Rumunech na vých.frontě bych mohl psát vlastní blog. Bylo jich tam půl miliónu. Nezapomínat na Italy, Maďary, Slováky na vých frontě, chorvatská brigáda byla obklíčena a zničena u Stalingradu. Plus samozřejmě kvanta národností z celé Evropy vč. SSSR v řadách SS. Plus autonomní Finové.
O tom, že by za Mussolini vlády v Itálii bylo zavražděno 1 milion Židů, nic nevím. To by byla asi celá židovská populace v Itálii. Jak v Itálii tak v Maďarsku začaly masové deportace Židů až po obsazení Wehrmachtem. Samozřejmě určité ústrky (profesní) byly v Itálii i Maďarsku rozjeté dávno před válkou.
Ta faš. organizace v Maďarsku se jmenovala Šípové Kříže. Horthy byl internován, protože Hitler tjistil, že chce Maďarsko vyvést z války.
Termín osvobození Rudou armádou by se Maďarům asi nelíbil, vzhledem k tomu, co se dělo tam, kam RA vstoupila. Nejhorší zvěrstva se odehrála v Budapešti a Debrecínu.
19. 08. 2010 | 23:28

honolulu napsal(a):

Vazeni panove profesori historikove, prominte mi, ze vas prerusuji..Vase znalost dejin je obdivuhodna. Jeste par clanku a budu vedet, kde je Atlantis..!

Vam je vsak treba, se v tyto dny, PRIPRAVIT NA OBRIZKU..Ano prosim, to vam hrozi ! Budete chodit v nocnich kosilich a zadek si cistit na piskovisti..

Milion Muslimaku a cernochu je na ceste k vam. Sestupte prosim z vyssin vaseho nebetycneho akademickeho vzdelani a poradte jak zastavit tuto invazi barbaru....

Panove v pripade, ze me poslete do hajzlu, tak ja poprosim pana Stejskala o specialni povoleni informovat vase manzelky, co ceka je, az invaze zacne, a vy uceni panove, budete zfackovani od svych devcat za zcestne a neprakticke myslenky..

Proto je treba vymenit nebostika pana Horthyho za povzbuzeni pro pana dr. JOCHA, budouciho statnika, ze jo ??? Ze mam pravdu pane Vlk ?? (Ted uz vite proc pisi, i bez znalosti gramatiky.)
19. 08. 2010 | 23:55

DavidS napsal(a):

honolulu
Vězte, že já už obřízku mám. A nepotřebuji na to být Židem, Muslimem ba ani subsaharským afričanem.
Ale jinak sdílím Vaše identitární obavy.
v posledních 20 letech se spektrum studovaných bezpečnostních hrozeb rozšířilo z čistě vojenských o ekonomické (v jejich rámci je módní dnes energetická), sociální, environmentální. Identitární na svůj vzestup ještě čekají, znamenalo by to dost osekat dosavadní kánony liberální demokracie a to je také dost nebezpečné.
20. 08. 2010 | 00:10

delo napsal(a):

to Dabei,Davids:

diskrepance,které objevujete v dějinách jsou způsobeny mezerami ve faktech,dezinterpretací dějin,jednostranným výkladem
málokdo ví,že E.Beneš byl nejdůslednější socialista a stalinista českých dějin nedostalo.Jaký kdy existoval:Ale nepostupoval hloupě a přímočaře jako Hitler,ale čekal vždy na příhodný moment.Proto nemusel dělat Hitlerovské polovičatosti,jako např. znárodnit jen polovinu velkokapitálu jakoby z důvodu,že je právě židovský a stát se tak rasistou.
Dodnes se při výkladu historie zamlčují oboustranné mince.Mezi ně patří např. Hitlerovy doplňkové volby na druhou státní funkci v Německu -presidentskou,když už byl kancléřem.R.1934 dostal 99% hlasů.Kumulace funkcí.Z toho můžete usoudit právem,že morálka německých vojáků byla poznamenána účastí v nich bývalých německých komunistů,kteří v r.1933 představovali polovinu říšského obyvatelstva.Takových privilegií by se jim,jako nejít na frontu, od vojenských správ jistě nemohlo dostat,žádný z Němců to za svou výhodu nepovažoval a 8 milionů tam přišlo o život.Další skončili v zajetí,v sibiřských lágrech mnoho let.Podobně původem komunistická byla maďarská armáda.Oboustranná mince.Rumunsko do převratu r.1939 bylo nejvěrnější dlouholetý spojenec stalinisty E.Beneše.
Dále neexistoval jen fašismus protisovětský-Stalingradský,ale existoval i fašismus proti-aanglosaský,který nenáviděl Američany a Angličany: ve všech severských germánských zemích,nejsilněji v Norsku za po válce popraveného Quislinga.Dále ve Španělsku a Itálii.
Mussoliniho režim vraždil i před wehrmachtem.Nejen židy.Také třeba předsedu Italské komunistické strany,významného intelektuála-sociologa Antonia Gramsciho,např.
Je pravda,že diktátoři menších negermánských zemí,kteří jsou subsumováni pod fašismus a končili své životy vesměs 1945 ,někdy za málo jasných okolností,partyzány,vlastními soudy a kým s otazníky,byli vesměs před válkou autokraté,zastánci politického absolutism ve svých zemích,tvrdí antidemokraté,suroví.S Hitlerem se slučovali v něčem,v různých stupních ochoty záleží v čem,protože nechtěli válečné spojenectví spojovat se ztrátou autonomie a loutkovostí.Nicméně postoj Turecka a Švédska -zachovat neutralitu nevolili.
SSSR udělal vojensko-strategické chyby při obsazení poloviny Polska v důsledku paktu Ribentrop-Molotov a pokusu,neúspěšného vytvořit si obranné vojenské předmostí na území Finska.Protože tam daleko více ztratili než získla,očekávaná a nedosažená výhoda nestála za ztráty ani v nejmenším.Navíc by tam neměli v případě protažení války,které se ukázalo,týl zásobování.Polské území,které získali zadarmo,bez boje nezajistili lehkověrně vojensky a tak jim výhody r.1941 nepřineslo,nehledě na to,že se tam vyčerpávali morálně i materiálně pokusy najít vyhovující,byť přechodné sociální zřízení pro národnosti tam žijící-velmi pestré menšiny.
20. 08. 2010 | 08:46

Ďaur napsal(a):

jepro: Velmi blízké. Ale i odbočení historiků od Jocha může být účelové.
Proč neprobráno, že i "právo na život" je odvozené právo. "právo na svobodu" bez přívlastků též. A "právo na legitimně nabytý majetek"? Už holý nesmysl.

Joch je zbrklý papoušek. Proto rychle mluví, ale myslí málo. Žádný legitimně nabytý majetek totiž neexistuje. Ani sebe sama. I život je nejdříve dar. Ani pan pradce by nepřežil, kdyby se o něho někdo NEZIŠTNĚ nepostaral. ("Dítě ´očekává´ lásku a náruč se mu v 99 případech ze 100 kupodivu dostane." J.Čapek. Baronka Thatcherová se obrací v hrobě!)

Majetek lze nabýt pouze legálně nebo nelegálně. (Navíc existuje i maxima "La propriété c´est le vol" - vlastnictví je krádež.) To je universální prostor legitimity chápající i omezenou legalitu. Legitimní uvažování, zrozené kulturou, se totiž snaží pohybovat jak ve vyšších, tak i v hluboce "podzemních" patrech reality. A jen díky ní exitují kulturní dějiny.

Panu Jochovi a jeho obhájcům jsou ale na nic. Pohybují se povětšinou v mýtech a ideologiích, tedy v "předliterátní" fázi civilizace nebo uvnitř falešného vědomí. Byť to vypadá, že jsou "dnešní"! Ano, v identifikaci s mocí. I to je falešná identita, jak vidno. Propůjčená. Delegovaná. Poverenická. Nebo uzurpovaná. Jedno velké radarové brdo.

Někdy je ovšem až skličující, jak reálná negramotnost tzv. vyšších vrstev s vitězným pokřikem pluje vesmírem. Proto zde někde klip o dekorování blbů u Monty-Pythonů je tak osvobozující. (Že by "legální - tedy povolená - a ne leggitimní svoboda?"). Ď.
20. 08. 2010 | 11:15

DavidS napsal(a):

delo
Jen jste rozšířil moji výměnu s dabeiem o další nestrukturovanou změť faktů, která v ničem nepopírá zde napsané.
Obviníte z dezinterpretace - a píšete, že Beneš byl nejdůslednější stalinista českých dějin. To je naprosto absurdní. Četl jste od něj někdy něco ? Měl své špatné lidské vlastnosti, ale celá jeho politika 1918-1948 byla svázána tragikou geopolitické situace střední Evropy.
Nikde nepadlo, že Mussolini nevraždil své politické odpůrce.
Nijak neschvaluji obsazení části Polska Rudou armádou ale - těch několik stovek kilometrů pro Wehrmacht navíc, které znamenalo také několik málo týdnů navíc, Stalinovi sakra pomohlo. Je pravda, že z tzv.Stalinovy linie nebylo dost materiálu přemístěno na novou hranici (nakonec to byla výhoda!), ale psát, že se neudělalo nic pro její opevnění, je mírně řečeno nepřesné. Na sovětské poměry se toho za rok a tři čtvrtě udělalo dost.
Poslední bod - v Německu byla polovina obyvatel na poč. 30. let komunisty ? Na základě čeho to tvrdíte ? Zjistěte si volební výsledky KPD, jsou dostupné lehce na internetu, abyste se neblamoval takovými tvrzeními.
20. 08. 2010 | 11:40

delo napsal(a):

to DAVIDs:

co se týče Beneše,rád bych něco přidal:Beneš měl v sobě mnoho z chování císařů Říše římské.Příhoda,o které píše Dabei-z r.378 je velmi podobná Benešovi r.1948:r.378 zemřel římský císař při potlačování vzpoury asylových Gótů v provincii Moesia kvůli třem letů práce v dolech,t.j.tři roky po smrti jejich rodového krále sebevraždou.A proti Benešovi je to o tři roky dříve sebevražda Hitlerova v beznadějné situaci.
Okolo r.378 panovala přibližně mocenské rovnováha mezi
východem a západem,mezi říší byzantskou (dříve východořímskou) a říší západořímskou zemřelého císaře.Tehdejší císař se zpravidla vybíral z ne-Římanů původem,z lidí provincie a zpravidla vedl správu významné provincie a z ní byl výkonným ministrem zahraničí celé Říše.Podobně jako Beneš měl po celý život diplomacie na všechny strany více než dost.Ovšem když Gótové odešli do říše dále ji využívat kořistnicky,původní Dákové zde již 100 let nebyli-byli totálně předtím Římany genocidování vojensky.Tedy s největší pravděpodobností ty doly živili svou prací nejbližší jim kmeny t.j.Slované,pokud přešli hranici říše.A možná je Gótové i přivedli už mezi sebou coby zajatce po popravě 300 knížat.Takže po r.1948 šli do dolů Češi-t.j.Slované.
Ten Beneš ale nebyl ani trochu komunista,a velmi málo podobný ve všem Čechům.On spíše celý život prožíval jakéhosi démona-gina slovanských dějin a z toho důvodu byl stalinistou.To mu dávalo po studiu ve Francii větší rozlet v chápání dějin než jiným.Mimochodem krom diktátora Franca byl Beneš jediný politik evropský,který pokračoval ve vrcholné funkci i po druhé světové válce do r.1948.Ale byl z tábora demokracie.Beneš je gin dějin,pohádková bytost upletená z proudů všch dějin,i nejstarších a jeho socialismus,stalinismus,demokracie mají adobový charakter-dějinný.Byl smyslem dějin,byl císařem západní Evropy po válce.Nevím zda právě Beneš neinspiroval Háchu k jeho celoživotní zálibě v právu římském svou politikou a osobou.Háchu do funkce prezidenta navrhnul Beneš před svým exilem.Vždyť zbytek Evropy se spíše choval rakousko-uhersky,Napoleonsko-Metternichovsky.Mám na mysli ty mnou jmenované autokraty.
20. 08. 2010 | 12:34

DavidS napsal(a):

delo
Tak na tohle se nedá reagovat.
Snad jen konstatováním, že očividně znáte samo nejniternější jádro Edvarda Beneše lépe než kdokoli jiný či dokonce on sám sebe.
Snad na jedinou věc reakce - zjistěte si, kdy a v jakém věku asi tak rozvíjel Emil Hácha své právnické vzdělání, a kde a v jaké funkci ve stejné době dlel Edvard Beneš. Ten druhý mohl být pro toho prvního sotva inspirací k celoživotní zálibě v čemkoliv.
20. 08. 2010 | 12:48

delo napsal(a):

to DAVIDs:

pro Vaši informaci císař r.378 měl za jméné křestní jméno kosmonautky Těreškovovové

dále: první reakce Beneše,když se dozvěděl,že Hácha umřel na Pakráci: "to neměli dělat,měli ho nechat žít"
20. 08. 2010 | 12:59

DavidS napsal(a):

delo
právě proto, že Beneš nebyl taková zrůda, jak se snažíte přesvědčit, mohl říct tento výrok, protože dobře znal situaci státníka, který je postaven jen před samé špatné možnosti a vědomě na sebe vezme pomyslnou vinu mučedníka.
20. 08. 2010 | 13:45

delo napsal(a):

to DAVIDs:

zdá se mi,že Vaší hlavní starostí je strach o demokraty,kteří mají strach z Demokrata Beneše,který zavádí znárodnění majetku,uzavírá smlouvy se Stalinem.Socialistou,stalinistou.
Stalinovi dokonce předal podstrčený falešný důkaz o tom,že Tuchačevskij zradil. A byl popraven.
K r.378:Rozhodl sebevražedný Gótský král dobře či špatně,že nechal slovanská knížata popravit?Protože jeho rod Amalerů vládl až do totálního konce Gótů r.553 n.l.,z toho lze soudit ,že kmen to za chybu nepovažoval.Ono to mohlo mít ten smysl,že to pociťovali jako "vítr v zádech" když pokračovali dál na západ i jih,vědomi si,že tam za ně pracují Slované v dolech.Ano,říše to ví! Ví,že se na ni pracuje a vzkvétá.Tak se bude krájet jako máslo nožem.Kdyby totiž nechali knížata Slovanů žít,jejich hrdost by nedovolila,modrá krev, žádat o práci v dolech,při asylu před Huny,kteří ještě celých dalších 70 let existovali a daleko expanzivněji celoevropsky.A pak vidíte,že nejenom kapitalismus ale i otrokářský řád byl "globální".Možná v lecčems i feudalismus,který vedl ke vzniku velkých národních států.Císařem a papežem jistě.Křesťanskou ideologií,milionkrát vlezlejší než kterákoliv jiná.
A tady vidíte,že vědomí o společnosti není typu jablka a hrušky.Takto jako věc neznáme co je vlastně etnikum,co je vlastně kapitalismus.Tyto věci jsou totiž neustálé,neukončené,přeměňující se-jak se říká vývoj.Vývoj nelze vidět jako věc.Proto hlavy mocných padaly v historii jako jablka ze stromu a nikdy se tím moc nestalo,vždy se objevil vládce nový.Protože nejde o nesmrtelnost vládců.Vládce je jedna z milionů pozic ,jeden ze všech lidí.Lidé žijí tak,že jejich životy jsou neoddělitelně spjaty jako celek lidstva.Proto lidstvo je vzájemně kolektivní fenomén jedinců.To Beneš jako skutečný demokrat pochopil a v tom duchu jednal.Jemu poměry nenahrály špínou válek jeho doby více než jiným.Myslel jinak a lépe,jeho demokracie byla vepředu duševně,nebyl zaostalý tajtrlík,jakých bylo v historii tucty.Pro sebeklam a klam nemusíme nikdy chodit daleko.
20. 08. 2010 | 16:07

DavidS napsal(a):

delo
Socialista snad neznamená stalinista ?
Smlouva se Stalinem se zpětně jeví v negativním světle, v kontextu doby byla přirozená.
Beneš nebyl primárním hybatelem v otázce znárodňování, šel se společenskou poptávkou.
Aféra s rolí Beneše v kauze Tuchačevskij není věrohodně doložena. Tuchačevského není třeba příliš litovat.
Třetí odstavec - etnikum vykazuje jistou stálost alespoň v posledních staletích, ano kapitalismus jako společenské zřízení je tekutější.
Beneš byl vizionář, ale i nelítostný praktik a intrikán.
20. 08. 2010 | 16:22

delo napsal(a):

to DAVIDs:

ten čin 101-letého krále Gótů-poprava 300 slovanských knížat v sobě nese stopy visionářství-obsahuje myšlenku návratu -vytvořit možnost pozdějšího uprázdnění té dlouhodobě dočasné pravlasti Gótů na Ukrajině.Za vlády tohoto starce již dosti dříve se rozdělili Gótové na dva menší národy a rozešli:Visigóty a Ostrogóty.Vidíte tedy jasně v myšlení toho starce prvky řecké filosofie-dialektiky:návrat,dvojí-protiklady. To není náhoda.Ten stařec se narodil v r.277. V těch letech Gótové (zhruba od r.250 n.l.,ba i 200 někde uvádějí-za vlády tzv.vojenských císařů v Římě-kdy císařové se vraždou měnili cca co pár let) vícekrát pronikli na římská území,zvláště silné bylo jimi plenění Atén.Tam asi přišel do styku nebo z vyprávění s dialektikou Řeků.Ovšem historici rádi poukazují,že barbaři -i Gótové-neradi sídlili přímo ve městech a tábořili v okolí.Ale styk jistě byl,museli se zásobovat,měli zajatce.Z těchto výprav se vraceli za Dunaj.Znalosti Říše uvnitř tedy pro rozhodování r.378 jim určitě nechyběly ze 150 let staré historie.Švédský král a jeho následníci,tuším od r.1526 si za královský titul přidával REX Vandalorum ex Góthum-král Vandalů a Gótů.Vandalové-germánský kmen postupně mizející (hlavně přes Gibraltar do Afriky v 5.st.n.l.) sídlili okolo Labe a ve Slezsku od začátku letopočtu.Byli vyhubeni byzantským císařem Justiniánem v polovině 6.st.n.l.(cca 550) v Kartágu v Africe,Gótové v Římě v Itálii.To ovšem už byl poměr sil mezi říší byzantskou a západořímskou úplně jiný než r.378,kdy byly síly vyrovnané ještě.Raně feudální byzantská říše rozdrtila otrokářskou říši římskou vojensky,navíc obsazenou barbary,již bez císařství od r.476 n.l.Gótové v posledních dvou letech bojů okolo r.550 n.l.,jinak vlekoucích se desítky let celou Evropou,slíbili Evropanům zrušení otroctví,ale zřejmě to zvrat v jejich vojenské situaci,která se zhoršovala spolu se zásobováním a ekonomií jimi obsazených měst a vesnic,vč.Říma mnoho nezměnilo,jestli nezhoršilo (?-je otázka-i otroci věděli,že dobrý pán je lepší než nemít nic).Justinián ovšem zrušil zápasy gladiátorů hned na to a tím se jevil ještě větším anti-otrokářem.Nicméně ještě o 300 let později byzantský císař Basileos vzal do otroctví obyvatele jistého města,které si vyhlédl a vojensky porazil.Podle některých spekulací historických se Gótové v nepatrném počtu vrátili do Ruska.Přímo lodí z poslední prohrané bitvy pod Vesuvem.Visigoté žili ve Španělsku ve vlastním království zhruba do r.800 než byli rozvráceni Franky-Karlovci.
20. 08. 2010 | 17:43

Eva- beag beet napsal(a):

Jedla napsal(a):
Ještě dva linky na MUDr. Jocha:

Jochovy názory jak je sám publikuje:
http://www.tyden.cz/nazory/...

a jejich kvalifikovaná oponentura:
http://www.blisty.cz/2010/8...

Jestli je nekdo schopen argumentovat nehoraznymi Blisty, tak potom nema cenu s takovym vymytym mozkem diskutovat.

Jinak jako obvykle pane Kfistof, velice dobre napsany clanek.
21. 08. 2010 | 16:11

Eva- beag beet napsal(a):

honolulu napsal(a):
Vazeni panove profesori historikove, prominte mi, ze vas prerusuji..Vase znalost dejin je obdivuhodna. Jeste par clanku a budu vedet, kde je Atlantis..!

Vam je vsak treba, se v tyto dny, PRIPRAVIT NA OBRIZKU..Ano prosim, to vam hrozi ! Budete chodit v nocnich kosilich a zadek si cistit na piskovisti..

Milion Muslimaku a cernochu je na ceste k vam. Sestupte prosim z vyssin vaseho nebetycneho akademickeho vzdelani a poradte jak zastavit tuto invazi barbaru....

Panove v pripade, ze me poslete do hajzlu, tak ja poprosim pana Stejskala o specialni povoleni informovat vase manzelky, co ceka je, az invaze zacne, a vy uceni panove, budete zfackovani od svych devcat za zcestne a neprakticke myslenky..

Proto je treba vymenit nebostika pana Horthyho za povzbuzeni pro pana dr. JOCHA, budouciho statnika, ze jo ??? Ze mam pravdu pane Vlk ?? (Ted uz vite proc pisi, i bez znalosti gramatiky.)
19.08.2010 23:55:12
Tak tohle je nejlepsi prispevek :-)))))
Honolulu to vyhmatl nejlepe, kazdy kdo ma do zadku diru, si zde honi triko a snazi se prezentovat znalostmi, kterymi chteji "omracit" spoludiskutujici... nekteri dost pripominaji aktery z filmu Svetaci.

Dovolim si timto pozdravit pana Honolulu, rada ctu Vase velice vtipne a inteligentni prispevky (Pepu Repu zdravim taky :-)))
21. 08. 2010 | 16:22

virginia auto insurance quotes napsal(a):

hello there and thank you on your information – I’ve certainly picked up anything new from proper here. I did alternatively expertise some technical points the usage of this site, since I experienced to reload the website lots of instances prior to I could get it to load correctly. I were considering in case your web host is OK? Now not that I'm complaining, however slow loading circumstances instances will very frequently have an effect on your placement in google and could damage your quality ranking if ads and *********** <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">auto insurance virginia</a>
11. 08. 2011 | 04:05

personal loans napsal(a):

freelance writer
26. 08. 2011 | 20:51

SRnYGfdrnP napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2175>buy soma online</a> generic soma pill identification - soma 1984
08. 02. 2013 | 11:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy