Kdo přijde do Břeclavi na nedělní oběd?

19. 04. 2012 | 16:34
Přečteno 12828 krát
Starosti s obědem budou v nedělní Břeclavi trápit asi málokoho. O to se již v neděli minulou navečer postarali tři útočníci, kteří zkopali patnáctiletého hocha tak, že mu odešla jedna ledvina a málem nepřežil.

Podle všeho to měli být Romové (jeden z nich byl podle chlapce snědý). Ti se na místě útoku u nákupního centra přece scházejí a v Břeclavi toho násilného už napáchali...

Už v pondělí večer se na facebooku začala formovat skupina plánující na neděli Pochod za Peťu. Nikdo z dnes již více jak dvou tisíc jejich členů ale nebyl sto akci řádně nahlásit. A nakonec ve středu obdržela břeclavská radnice oznámení shromáždění s účelem: „vyjádření podpory obětem etnického násilí“. Svolavatel: Dělnická mládež. V neděli tedy má 25 příslušníků její pořadatelské služby (budou podle svolavatele řádně označeni páskou) doprovázet očekávaný tisícihlavý protest.

Břeclavané, kteří přijdou odsoudit hyenismus útočníků, tak chtě nechtě podpoří mladistvý předvoj strany, hlásící se skrytě (a často i méně skrytě) k nacistické ideologii, lákavě míchající sociální požadavky s rasistickou nenávistí. A paktující se s německými nácky, pro něž Břeclav byla a bude Lundenburg jejich životního prostoru a jejich čeští ideoví souputnici byli a budou maximálně jejich poskoky. Pomyslete na to, dobří lidé Břeclavští, jací to nedělní hosté vám ukradnou váš protest!

A pomyslete také na to, do jaké míry byl ten útok skutečně „etnickým“ násilím. Copak mladistvých grázlů útočících pro zvrácenou potěchu z násilí není dost nejen mezi Romy? A chcete se skutečně stát v režii české verze Hitlerjugend jejich živými štíty (jak se stalo loni při demonstracích ve Varnsdorfu) při jejich provokacích policie? Věřte, že pro mnohé z nich je to cíl jejich příjezdu, stejně jako bylo vybití si agrese cílem útočníků minulou neděli.

Hrozně si ublížíme a zatížíme svědomí tím, pokud podlehneme pokušení brát všechny Romy kolektivně zodpovědné za brutální útoky jednotlivců a náctiletých bojůvek. Přitom řešení existují a spočívají především v dobré správě obce a veřejného prostoru. Míra zločinnosti velice blízce souvisí se stavem prostředí, tvrdí teorie „rozbitých oken“, která kdysi zaujala tehdy newyorského návladního a později starostu Rudy Giulianiho. Jedná se o metodu důsledného postihování třebas i drobných prohřešků a jejich okamžitou sanaci (zasklívání oken). Když se to před lety povedlo v New Yorku, tak by to nemělo být nemožné u nás.

Na sociální síti se prý objevila ještě jedna pozvánka: Nedělní oběd – za bezpečnost v našem městě. Tato skupina se má zasazovat za poklidné řešení situace vygradované útoke a sejít se na poklidný piknik v parku před gymnáziem. Zatím se k ní mělo přihlásit sedm lidí. Místa k vyjádření by tedy mělo být dost...

text vyšel 19. dubna v Brněnském deníku Rovnost

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Kocáb?
19. 04. 2012 | 17:11

Xaver napsal(a):

Myslíte, že to skorozabití toho kluka byl první nezákonný čin těch zločinců ? Myslíte, že jejich dřívější překročení zákona bylo řádně potrestáno ?
19. 04. 2012 | 17:36

Silvie napsal(a):

Tedy pane Krištofe,

vy jste ale skutečný" humanista", asi jako všichni ti Kocábové, Stehlíkové, Šimůnkové a Kotlánové.

Jakmile někde zkřiví vlas na hlavě cikánovi nebo ho, nedejbože ,vykáží z hospody, protože tam dělá bordel, už je tu vaše rychlá rota a ukazuje prstem na "rasistu", jako bůh pomsty.

Pokud ovšem cikáni brutálně dobijí patnáctileté dítě, které si z toho setkání odnese doživotní těžké následky, možná i invaliditu, začnete zpochybňovat etnicitu útočníků a bagatelizovat ten odporný ,vskutku rasistický čin.
O nic jiného v tomto případě ani nešlo - modrooký blonďáček byl vděčným cílem zakomplexovaných a agresivních členů zmíněného etnika. Je možné,že byli zfetovaní, jak je jejich oblíbeným hobby (sporty je netáhnou, jiné zájmy krom krádeží a drog nemají).

Co mě na celé této hnusné záležitosti popouzí nejvíce, je mlčení médií. Jediné tištěné, které s křížkem po funuse přišlo s článkem o tomto zvěrstvu , byly LN.
O činu okamžitě informoval Seznam, pol.korektní Centrum nenapsalo ani řádku, jako vždy.

Útočníci si pěkně naběhli na vidle, jak doufám, jelikož netušili, že málem ubili ukrajinského chlapce. Doufám, že jeho otec nebude spoléhat na naši předposra... justici (mačetoví vrazi nejsou dodnes potrestáni a bůh ví, zda kdy budou) a osloví své soukmenovce z Ukrajiny.
Těm gaunerům přeju ,aby s nimi bylo zacházeno stejným způsobem, jako s tím ubohým Péťou. Nic jiného si nezaslouží.

A bude hůř, pokud budou servilní média mlčet a lidé si to nechají líbit.
Být občany Břeclavi, tak vyházím z oken všechny jejich konšely. Jak si může starosta vůbec dovolit zrazovat lidi od demonstrace. Vždyť na ni mají plné právo - kolik let už v tomto městě musí plátci daní trpět příkoří a napadání ze strany cikánů (většinou ještě přišelců ze Slovenska). Tohle nebyl zdaleka první případ cikánské agrese. Viz napadení důchodci nedávno
19. 04. 2012 | 17:38

Al Jouda napsal(a):

Však onim se ti agresivní jedinci cikánského původu při té demonstraci pěkně vybarví! Slušní Cikáni zůstanou doma, kde jim žádné nebezpečí nehrozí a ti grázlové si nějakou provokaci k účastníkům průvodu neodpustí.
19. 04. 2012 | 17:45

Tupoun napsal(a):

Pěkný text. Kluci a holky z radnic, krajů i vládních hájů říkají kašleme na vzdělání, bezpečnost, kašlem na vás na všecky. Přesněji to říkají do vzdělání dětí nevzdělaných rodičů ani korunu, na posílení bezpečnosti snížíme počty cajtů v území a vykašleme se na jejich řízení podle situačních okolností se vykašleme úplně.
19. 04. 2012 | 17:48

Dagmar napsal(a):

Obecně sdílené pocity, že česká policie má dvojí metr a česká justice není nestranná se v naší společnosti, někdy oprávněně, vyskytují již delší dobu. Je to velmi nebezpečná situace, která poškozuje hlavně obraz menšin, té romské zvláště, v očích většinové společnosti. Otázka zní - mohou za to právě Romové? Mají většinu v zákonodárných sborech, ve výkoných, policejních nebo soudních mocenských orgánech? Sedí snad Romové v redakčních radách ČT, ČR nebo soukromých médií?

Ale abyste mi dobře rozuměli. Nemíním se zastávat Romů, pokud se dopouštějí kriminálních činů a jsem pro jejich rychlé usvědčení, postavení před soud a tvrdé odsouzení. Jsem pro to, aby měla policie větší pravomoci a důsledně je uplatňovala v zájmu veřejného pořádku a bezpečnosti občanů. Všech občanů. Jinak se můžeme brzy dočkat něčeho jako organizovaných útoků "bílých" proto černým" a "černých" proti "bílým" a to si, vážení, opravu nepřejme.

Zatím jsou ty útoky, pokud se vyskytnou jen excesy. Jakmile se však stanou organizovaným pravidlem - a to se nezlobte, v nic jiného volání po soudu ulicí nevyústí, máte na krku lokální "občanské války". A ty nemají vítěze, jen poražené.
19. 04. 2012 | 18:00

Tupoun napsal(a):

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/roman-kristof.php?itemid=10567 s panem Kristofem není jednoduché se vypořádat jednoduše, pokud Sylva a ostatní umí čist a k tomu myslet, takhle jednoduchou nalepkou
19. 04. 2012 | 18:00

TomášL napsal(a):

Myslíte si, autore, že Ti cigáni si vybrali náhodně bílého kluka nebo ne?

Osobně si myslím, že by jiného cigána nenapadli. Osobně si myslím, že šlo o rasistický útok cigánů na bílou oběť.
19. 04. 2012 | 18:01

Vandal napsal(a):

Přitom řešení existují a spočívají především v dobré správě obce a veřejného prostoru. Míra zločinnosti velice blízce souvisí se stavem prostředí, tvrdí teorie „rozbitých oken“, která kdysi zaujala tehdy newyorského návladního a později starostu Rudy Giulianiho. Jedná se o metodu důsledného postihování třebas i drobných prohřešků a jejich okamžitou sanaci (zasklívání oken). Když se to před lety povedlo v New Yorku, tak by to nemělo být nemožné u nás.

ale, ale, ale autore, to jsou zase keci kecičky. Opravdu existují řešení? Jako v New Yorku? Možná v New Yorku, ale u nás se zatím provozuje maximální tolerance a benevolence, a to právě a jenom v souvislosti s nepřizpůsobivým etnikem. S jejich typickými projevy, od kriminality děcek, po absolutní odmítání hodnot většinové populace dospělými. Jen dávejte prachy. dáfky, a jinak se o nás nestarejte. A to už celých dlouhých dvacet let, až to dospělo k dnešní neudržitelné situaci.
A najednou se objeví autor, a objevil ameriku. Vždyť to tu dvacet let kritizujeme, tu tzv. pozitivní diskriminaci, zvýhodňování etnika na úkor majority, a ostatní doprovodné jevy, které tragicky postihují ty, kteří mají tu smůlu, že mají etnikum v sousedství.
Občané Břeclavi trpěli nečiností státní správy i policie dvacet dlouhých let, a dnes je zkrátka potřeba iniciativy zezdola, dnes je potřeba demokraticky vyjádřit vůli občanů této země, vůli, kterou politici dvacet let zadupávají do země.
Nám, autore, není jedno, že mladý kluk, ještě dítě, je poznamenaný na celý život. Když se stal případ ve Vítkově, tak jsme měli každý den na talíři, jaká že je to hrůza, malé dítě, postižené na celý život. A nyní, nic, ticho po pěšině. Stát, policie, vláda, úřady, média , všichni mlčí, ticho. Je to vůbec možné? Copak nikoho nevzrušuje strašlivý osud, který dítěti bílé matky "zařídili" kriminálničtí zmetci z řad nepřizpůsobivého etnika? Kdyby totiž úřady, policie, vláda konaly, jak mají, nejspíš by k tomu pokusu o vraždu dítěte nedošlo.
A jelikož příslušné instituce a orgány nekonají, jak by měly, je třeba desetitisíce lidí v ulicích. Je třeba dát občansky najevo, že nebudeme ve své zemi trpět vraždění našich dětí, důchodců, invalidů, znásilňování žen, kriminalitu výrostků z řad nepřizpůsobivého etnika. Zkrátka, čas oponou trhnul, je třeba masy lidí v ulicích, chceme jen ochranu našich lidských práv, bezpečnost a pořádek v našich městech, nechceme divoký západ,jen ochranu našich dětí, ochranu našich slabých! A proto půjdeme do ulic, a kecy o nacistech a Hitlerovi nás nezastaví. Ty kecy si autore můžeš vykládat nepřizpůsobivým.
Když není stát, potažmo politici a policie schopni a ochotni zajistit ochranu občanů, musí si občané ochranu zajistit sami.
Na hrubý pytel hrubá záplata. Po dobrém to nepůjde, zločinci musí mít strach, a ne žádná"lidská" práva.
19. 04. 2012 | 18:03

Medikolog napsal(a):

Pane Krištofe, proč jste si tedy VY nebo třeba pro mě za mě i Svaz židovských obcí ten termín na protest v Břeclavi /po vašem Lundenburgu/ proti romskému rasismu a romské násilné zločinnosti nezaregistroval? Lidem bezprostředně ohroženým násilnou kriminalitou je jedno, jestli je policista, státní zástupce či soudce bílý nebo černý, komunista, nacista, katolík nebo Žid... POKUD JE OCHRÁNÍ jak jim zákon přikazuje. Pokud je ovšem NEOCHRÁNÍ, začne je právě to zajímat.
19. 04. 2012 | 18:05

aga napsal(a):

Překvapuje mne, že nebyly zveřejněny kamerové záznamy. Kamery jsou dnes všude, a pochybuji, že by nebyly na místě, kde se dlouhodobě zdržují kriminální živly. Dále je podivné, že matka napadeného nejprve jasně a rozhořčeně mluvila o Romech, nyní se vše rozplývá do ztracena a mluví se možná o jednom snědším muži. Obávám se, že se hraje o čas, který je potřeba na kosmetické úpravy skutečnosti.
19. 04. 2012 | 18:08

Petr z Tábora napsal(a):

Pane autore s Vašimi názory nesouhlasím. Občané Břeclavi mají přeci právo vyjádřit svůj odpor proti násilí a své požadavky, aby jim stát zajistil bezpečnost v jejich městě. Starosta a jeho socialistický soukmenovec hejtman by se měli naopak postavit do čela těchto lidí a vyjádřit jim podporu a ne je nabádat, aby byli zalezlí doma, aby ti lumpové získali pocit že se jich občané bojí. To je typické zametání problémů pod koberec a řešení jen účastí policie. Vám nepřijde divné, že se žádná politická strana neujala organizace této manifestace ? Jak si představují politickou práci s lidmi ? U takového oficielního shromáždění by pak jistě bylo minimální riziko, že ho někdo zneužije. Pokud je nyní jedinou organizovanou skupinou "dělnická mládež" tak si samozřejmě přisvojí i politický prospěch z akce.

Dnešní incident na náměstí tuším přímo ve Šluknově ukazuje, že naše společnost tento problém neřeší a policie není schopna zajistit bezpečnost lidí. Řada podzimních opatření tam není dosud naplněna. To je voda na mlýn extremistům všech barev a názorů.
19. 04. 2012 | 18:12

cinick napsal(a):

Autor
"Hrozně si ublížíme a zatížíme svědomí tím, pokud podlehneme pokušení brát všechny Romy kolektivně zodpovědné za brutální útoky jednotlivců a náctiletých bojůvek."

Já si myslím, že si tam většina lidí bude dobře uvědomovat rozdíl mezi slušnými Romy a rasisticky motivovaným útokem, který to bezpochyby byl, neboť si ti Romové řekli, "teď v tomto okamžiku to jednomu gadžovi můžeme ukázat, když už jsme si ho vyčíhali".

Problém je však jinde - tato situace uzrála jenom proto, že to žádná složka státního aparátu, placeného z našich daní, neřešila. Nebo si myslíte, že se lidé rozčilují zbytečně?
19. 04. 2012 | 18:14

Silvie napsal(a):

Vandal,

a ticho po pěšině bylo i ohledně téměř ubitého Patrika z Krupky (vyjma lokálního listu si o tom lidé posílali pouze e-maily, novináře to nezajímalo, bílé oběti nejsou dosti atraktivní)i napadených důchodců z Břeclavi (paní později zřejmě na násladky šoku zemřela) atd. atd.

S Natálou z rodiny asociálů a kriminálníků, kteří se nabourali do cizího domu nás prokrmovala všechna! média (včetně všech televizních stanic) až do úplného zblbnutí několik let.

A celostání fin.sbírky se také nevyhlašovaly, pokud šlo o napadané bílé děti - na Patrika (dítě z DD) vybrali opět jen lidé v daném regionu.
Nebýt internetu, ani bychom se o tomto případu nedozvěděli.

Takže ta disproporce je dost patrná -my, bílí, jsme nejspíš podlidi a naše děti si pozornost těch našich zkurve... médií nezaslouží! Fuj tajxl. Vem vás všechny multi-kulti čert!
19. 04. 2012 | 18:16

Vandal napsal(a):

autore

jedná se o čistokrevný pokus o rasistickou vraždu dítěte, co jste to za člověka, vy se vůbec ani trochu nestydíte? Šlo o dítě, a mělo by být vždycky úplně jedno, o jaké dítě jde!
A pak, proč nemáme exkluzívní informace o nasazení zvláštních policejních sil, nejlepších ¨kriminalistů, proč nemáme informace o vývoji zdravotního stavu dítěte? O celé rodině? Proč není celospolečenská solidarita s poškozenými?

Že by rasizmus? Je čr rasistický stát vůči bílé majoritě?
Vy obhajujete rasizmus?
Nemají ti cigánští kriminálničtí zmetci blíž k nacistům, než ti, kteří na toto bezpráví upozorňují?
19. 04. 2012 | 18:21

Sid napsal(a):

Volím ODS a Karolínu Píík!!!
19. 04. 2012 | 18:21

Miky napsal(a):

zavolejte si do Břeclavi,komedianta Kocába !
Von umí cikánum domluvit,oni jej mají rádi !Je ton šoumen -ti se vyznají naprosto ve všem .
19. 04. 2012 | 18:23

Čochtan napsal(a):

Mouřenín : "Velká část romů se chová poměrně slušně."
5 až 10 procent je opravdu velká část. :-))))
60% vězňů pochází ze 4% cikánské menšiny. Do toho "jednoho pytle" neházíme VŠECHNY cikány, ale jenom těch 90 až 95%
19. 04. 2012 | 18:43

silspok napsal(a):

No mili diskutujici ... kdyz jdu takhle vecer domu a vidim pred sebou bandu ozralych cikanu, jdu normalne dal ... pokud jde o bandu holych lebek, radeji se klidim z cesty. Ostatne tech nahazenych studentu "neprirozene" barvy do Vltavy jsme tu meli celkem dost. Ubodanych cikanu nebo "bilych" kluku, co jen nekoho okrikli, uz tu bylo taky dost. Ze za organizaci pochodu stoji vysoce inteligentni persony typu Vandase, nikomu z vas nevadi. Nevim ktere sdruzeni ma tolik nasledovniku odsouzenych za vrazdy(i ve vlastnich radach), tezka ublizeni na zdravi, ... Tim samozrejme neschvaluji, co ti tri spachali a nebojim se, ze nepujdou sedet jako kazdy jiny, kdo neco takoveho spacha ... nevim, proc porad v Cechach existuje predstava, ze cikan, ktery nekoho umlati nedostane stejny trest jako "bily" obcan ... to prece neni pravda ...
19. 04. 2012 | 18:57

Kuchař napsal(a):

Souhlasím s tím, že tyto "konečná řešení" ponejvíc odnesou ti slušní.
Tady je potřeba přitvrdit vůči veškeré verbeži. A to jak bílé tak černé.

Z kriminálů se musí udělat místa, na kterou bude zločinec vzpomínat s hrůzou a né, že se tam bude těšit. A za násilnické trestné činy by měly být ty nejtvrdší tresty + zavést pravidlo 3* a dost.

Hlavně je potřeba přestat dělat ze zločinců sociální oběti !
19. 04. 2012 | 19:00

zdenekb napsal(a):

silspok:

Já naopak myslím, že to bude docela roztomilý výjev - parta "slušných" oboustranně holých lebek provolává pokřik "Čechy Čechům!" co výraz solidarity se zbitým ukrajinským chlapcem, kterého by jinak měli za "špinavé přivandrovalé úkáčko". Proti gustu...
19. 04. 2012 | 19:02

silspok napsal(a):

zdenekb

:) Mas recht ... driv nebo pozdeji by na chlapce stejne dopadlo narodovecke Thorovo kladivo ...
19. 04. 2012 | 19:12

Křemílek napsal(a):

Honolulu méte rozum a vaše názory na tuhle problematiku jsou brilantní ! Vy už jste určitě na vlastní kůži poznal jaké prasárny dovedou černí ! Já bych to udělal jak uvádíte ,celou Břeclavskou radnici bych defenestroval a samozřejmě i s tím falešným hejtmanem Haškem ! On by si s cigánama mohl klidně podat ruku ,asi bude nějakej jejich vzdálený příbuzný ! Být na jeho místě tak v Břeclavském okrese vyhlásím stané právo ! To už fakt volá do nebe ,nebo do samého pekla co se tam děje ! Sousední okres Hodonín ,rodiště Masarika není na tom o mnoho lépe ! Tohle si přece naše bílá inteligentní rasa nemůže nechat líbít co si tady v republice ti přivandrovalci dovolují k našim počestným a pracovitým občanům ! Křemi.@
19. 04. 2012 | 19:14

silspok napsal(a):

Kremilek ... ten umlaceny kluk je synem tech tvych "privandrovalcu" ... :) Jinak carka ve vete se pise hned za slovem. Zkus otevrit nejakou knizku ... tedy jestli nejakou sofistikovanejsi, kde se pouzivaji carky, vlastnis ...
19. 04. 2012 | 19:22

zdenekb napsal(a):

Křemílek:

Když se naše bílá inteligentní rasa hlásí k Masarikovi, je už opravdu zle...
19. 04. 2012 | 19:24

Drzá zrzka napsal(a):

Pane autore, jak se mají bránit lidé, kteří v místě páchaných, ale často nepotrestaných prořešků, bydlí a jsou jim dennodenně vystaveni?
19. 04. 2012 | 19:29

Vandal napsal(a):

dneska je tady veselo, profesionální pseudohumanisti se začali poučovat navzájem! Agenti nepříliš bystré mysli
19. 04. 2012 | 19:33

Silvie napsal(a):

slispok,

tak to jste asi jediný, koho znám, kdo před tlupou cikánů (a ještě k tomu nalitou) nezdrhá, co mu nohy stačí.
U nás zmlátila banda patnáctiletých cikánů (zásadně útočí v přesile, protože jsou srabi)dvacetiletého kluka. Záminkou jim bylo taky, že neměl cigarety. Je to jako přes kopírák - jde o rasisticky motivované útoky při nichž padají výrazy ,jako "bílé svině" apod. Díky tomu je u jednoho ze zdejších supermarketů zvýšená policejní ostraha ve večerních hodinách.

Dnes v Liberci přepadla tlupa cikánů s nožem a žiletkou patnáctiletou dívku. Rozřezali jí všechno oblečení a pořezali ji po těle, požadovali peníze.
Dnes na Šluknovsku napadli cikáni patnáctiletého kluka (šest útočníků proti jednomu) a donutili ho, aby je pustil do bytu rodičů, který vykradli.
Nedávno tamtéž přepadli postiženého chlapce.

Co na to humanisti? To je regulérní cikánský teror - ať s tím konečně vláda něco dělá a přitvrdí tresty. Cikáni si vybírají zásadně nejslabší oběti - děti ,důchodce a ženy.
19. 04. 2012 | 19:35

silspok napsal(a):

Drza zrzko:

Myslim, ze to denodenne je trosku prehnane. Nicmene pokud by vase barva pleti neodpovidala narodnimu standardu, byla byste skutecne vystavena denodennimu ocumovani, narazkam, pomluvam, pripadne vecernim "prez-drzku" akcim v nasem ciste netolerantnim state. Mam par takovych pratel, a to co se jim deje, je opravdu na pobliti ... vysokoskolaci, kteri odvadeji do nasi narodovecke kasy spoustu penez ... ale je tu i jednodussi primer. Kolikrat se Vam stalo, ze zakaznik pred Vami prodavaci v "bilem" obchode automaticky tyka a kolikrat se Vam to stalo v obchode, kde je prodavac jine "rasy" treba Vietnamec? Me prakticky pokazde ... a vzdy se fakt hrozne stydim ...
19. 04. 2012 | 19:43

Drzá zrzka napsal(a):

silspok

Bohužel přehnané to není. Scénář na chlup stejný. Skupina 3-5 trestně nepostižitelných, obyčejně žádá cigarety nebo peníze na ně. I když Vám po odmítnutí nic neudělají, je to značně obtěžující.
19. 04. 2012 | 19:51

Silvie napsal(a):

slispok,

jděte už s tím tykáním Vietnamcům někam, to tady pokaždé nějaká trubka omílá. Jenomže jste si asi neráčil všimnout, že ti Vietnamci, kteří neumí česky, svým zákazníkům tykají taktéž!Tohle vypadlo opět ze Samkové. Ta se odkopala dostatečně už v kauze mačetových útočníků. Nejdříve podala trestní oznámení pro pomluvu na matku!!! oběti mačetářů (jen proto, že ta zoufalá paní řekla, že Samková čin cikánů marginalizuje (což je taky pravda) a pak sama obvinila st.zástupkyni Bradáčovou z toho, že jde o proces na "objednávku veřejnosti". Taková nestydatost se hned tak nevidí.
V USA by z kriminálu tihle zmetci už v životě nevyšli.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Advokátka Klára Samková tvrdí, že útoky, jako byl ten v Břeclavi, se budou stupňovat. "Je to výsledek dvaceti let politiky české vlády vůči Romům," domnívá se Samková, kterou soud minulý týden vyloučil z obhajoby romských útočníků z Nového Boru.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To je sebereflexe ,což? Takže za surovost těch zvířat s vyfetovanými mozky může opět majorita?!


Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/advokatka-samkova-breclav-romove-dqi-/domaci.aspx?c=A120417_152915_brno-zpravy_bor
19. 04. 2012 | 19:55

silspok napsal(a):

Silvie:

Ja jsem se narodil a zil do svych sestnacti let v Duchcove, coz je mesto s vyrazne vysokou cikanskou mensinou. Byly tam nejake bitky, ale nikdy se nedelo, ze by se do nekoho kopalo do bezvedomi. Byla tam nicmene skupinka holohlavcu, ktera pravidelne chodila do "Jizniho Duchcova" vyvolat rvacku. Totez plati o sousedni Biline. Cikani prakticki neskodni, ale mistni agroskinheadi postrach pro kohokoliv. Takze kdyz si vezmete narodovecky zatah na Janov, happeningu kdy jdou cele rodiny ve Varnsdorfu k jednomu baraku lyncovat cikany a musi kolem toho operovat pulka policajtu z oblasti plus zasahovka a rvat ty ozraly idioty do antonu, pri revu "Cikani do plynu, Cechy Cechum ,... " Divite se potom reakci "bila svine"? Ja ne ...
19. 04. 2012 | 19:57

silspok napsal(a):

Drza zrzka:

Tak jestli Vas obtezuje, ze po Vas nekdo chce cigaro nebo drobny, tak to potom nevim proc Vam vadi cikani. Me se to stava naprosto bezne a vetsinou jde o "bile" ciste ceske obcany ...
19. 04. 2012 | 20:00

zdenekb napsal(a):

Drzá zrzka:

Nic ve zlém, ale dělat stafáž Vandasjugend znamená "bránění se"? Zlepší se tím něco? Potrestají se tím ty prohřešky?

O tom, že podobní násilníci všech barev patří do basy se vůbec nepřu, o tom, že zmláceného chlapce je mi líto nepochybujte.
19. 04. 2012 | 20:00

silspok napsal(a):

Silvia:

No prave Vam tykaji, protoze se uci cesky tak nejak za behu a kazdy jim tyka, takze jim to prijde normalni ... oni kdyz prijdou tak nejak nemaji penize si zaplatiti kurzy cestiny ... to Vas ale asi nenapadlo ...
19. 04. 2012 | 20:03

zdenekb napsal(a):

Silvie:

"...Jenomže jste si asi neráčil všimnout, že ti Vietnamci, kteří neumí česky, svým zákazníkům tykají taktéž!"

Nebude to třeba tím, že neumí česky a opakují fráze, které slyší nejčastěji? :o)
19. 04. 2012 | 20:04

zdenekb napsal(a):

silspok:

Omluva za dubl... ;o)
19. 04. 2012 | 20:05

Silvie napsal(a):

oprava - cikánky zmlátily
19. 04. 2012 | 20:09

Vandal napsal(a):

zdravím paní Sylvii

paní Sylvie, naprostý souhlas! V Břeclavi došlo k rasisticky motivovanému pokusu o vraždu dítěte. Každý normální člověk,
protože jde o to, že podobný čin může potkat kterékoliv dítě,
toto odsoudí, a bude žádat o taková opatření, aby se podobné činy pokud možno neopakovaly. Jinými slovy nejtvrdší tresty a to bez pardonu. Preventivně!

Chápete duševní pochody některých ubožáků, kteří zde plácají žvásty o rasizmu majority? Obviňují majoritu? Je to dost zvláštní, když si člověk připomene, jaký humbuk tito jednoocí "humanisté" vyváděli v případě Vítkova.

Vyslovuji zde solidaritu s málem umláceným dítětem, i jeho matkou, tak, jako by se jednalo o mé dítě! Držím vám pěsti!

Žádám státní moc o nasazení odpovídajících odborníků, žádám o veřejný soudní proces, a tvrdé tresty pro vrahy.
19. 04. 2012 | 20:11

Drzá zrzka napsal(a):

zdenekb

Kdokoli jiný svolá demonstraci, bude označen za rasistu, nácka, vyvolávače nepokojů. Vandasboys a girls už onu nálepku mají. Možná ve městě na chvíli budou umístěni těžkooděnci a přinesou klid. Zdánlivý klid. Viz Varnsdorf.

S poslední větou souhlasím. Násilníci patří do vězení.
19. 04. 2012 | 20:11

Silvie napsal(a):

Honolulu,

zdravím. Začíná nám to tady houstnout.

Vandal,

já chci vyjádřit totéž.
Žádám minimálně stejně exemplární trest, jako pro "žháře z Vítkova", nad nimiž všichni pisálci vyřkli soud dříve, nežli oficiálně padl.
Chci stejně tvrdé tresty pro mačetáře i tyhle hnusáky, které nelze nazvat lidmi, ale odpadem.
Chci ,aby média stejně freneticky žádala jejich "hlavu" a domáhala se potrestání.
Tato média živíme my, nikoliv cikáni, kteří jsou z velké části negramotní nebo pologramotní. Pokud nejsou ochotna nás objektivně informovat, bojkotujme je.
19. 04. 2012 | 20:25

zdenekb napsal(a):

Drza Zrzka:

Neřekl bych, a podobné nálepky sám nepoužívám (i tak se tu ale pravidelně dozvídám, že jsem ciganofil, pseudohumanista, krasoduch, kocábista a pravdoláskař od našich nenálepkujících a jaksi automaticky "slušných" spoluobčanů - jak málo dnes stačí ke slušnosti!) U Vandasovců nejde o nálepku, jejich propojení s Národním Otvorem a dalšími žertovnými neofolk spolky je prokazatelné. Každopádně demonstrace (ať už ji svolá a zneužije kdokoliv) příliš neřeší.

Silvie:

Pokud někdo v jedné větě umí někomu vyčíst, že neumí česky a zároveň, že nepoužívá správně češtinu, dá do držky především základní logice, gratuluji. Zdravím vaši 80%ní většinu národa.

Zdravím i koalici statečného vandala, astropošuka honolulana (vedle! mám stejně hustý blond vlas, jako je ten, kterým jste onehdy očaroval Silvii, proti Masarykovi nemám zhola nic, proti Masarikovi hodně) a pohádkových bytostí Čochtana (který bůhvíproč nesnáší Zelené) a Křemílka (který aspoň kostýmem podobným Ku-Klux-Klanu drží formu). Dále nebudu rušit Váš Boj.
19. 04. 2012 | 20:29

Drzá zrzka napsal(a):

zdenekb

Demonstrace opravdu problém nevyřeší, ale upozorní na fakt, že je něco špatně.

Nálepky, škatulky jsou zavádějící. Pokud chcete problém alespoň nějak začít řešit, musíte se nad ně povznést.
19. 04. 2012 | 20:38

Gru napsal(a):

Cikánská minorita vůbec není "nepřizpůsobivá", je naopak velmi adaptabilní.
Zejména citlivě dokáže vycítit podporu, kterou jim poskytují média (i když při takto hrubozrnné, řekl bych až nehorázné podpoře může být člověk skoro hluchý a přesto si jí nemůže nevšimnout) - a tuto podporu si vysvětluje i jako podnět k dalšímu násilí.
Naposledy včera se ČT rozněžňovala nad cikánskou matkou, která vyjadřovala "strach o své děti" (!!), naposledy včera hovořila ČT o "extremistech".
A vida - dnes opět byly brutálně napadeny na 2 různých místech v Čechách DĚTI, ne však cikánské. Jedno děvče bylo pořezáno (!!) na mnoha místech na těle cikánskými útočníky. V druhém případě si jiní minoritní extremisté vzali 15 letého chlapce dokonce jako RUKOJMÍ !!).
Tito lidé dobře cítí, že je naprostá ochota státu a přisluhujících mainstreamových médií omluvit jejich zločinnost a rovněž krajní neochota tyto zločiny postihnout.
Proto se najdou lidí, kteří zesměšní těžce zraněnou oběť a snaží se zpochybňovat její svědectví. Proto čteme a slyšíme, že cikánští pachatelé jsou "údajnými" pachateli...
Ať to vezmu z jakého chci úhlu pohledu - tato země se stává pro své majoritní obyvatele riskantním místem.
19. 04. 2012 | 20:42

zdenekb napsal(a):

Drzá zrzka:

Souhlas. Vždy je ale dobré vědět, s kým při tom upozorňování stojím po boku (nebo hůř - komu sloužím). Ohledně škatulek a nálepek se povznáším a přeju dobrou noc.
19. 04. 2012 | 20:43

ping napsal(a):

Protože jedu v sobotu s rodinou do Prahy, nestihnu uz cestu do Breclavi, skoda. Rad bych se zucastnil a je mi jedno, kdo to organizuje.
19. 04. 2012 | 20:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 04. 2012 | 20:57

aga napsal(a):

zdeněkb

Ke slušnosti dnes podle některých stačí opravdu málo - pár stále se opakujících "slušných" frází, které jen odvádějí pozornost od neslušných činů. Od Goebbelse to funguje stále stejně.
19. 04. 2012 | 21:00

aga napsal(a):

Gru

Nejen tato země - na světě přestává být dost místa pro národní státy a národy jako takové, je třeba je rozpustit a zglajchšaltovat v obáčce bez chuti a zápachu, a hlavně bez vůle odporovat "nadnárodním" elitám. Ten trend lze vysledovat v celé Evropě. Kde nejsou vlastní problematické menšiny, tam se importovaly zvenčí. A po období jejich politickokorektního rozmazlování nyní najednou - surprise surprise - zjišťujeme, že to nefunguje. Když se to trochu šikovně přikrmí, budou národy po ochranné pevné ruce ještě volat samy - a ještě ji budou vděčně olizovat.
19. 04. 2012 | 21:05

Jáchym napsal(a):

Sylvie,
pokud žádáte stejně přísné potrestání útočníků na ukrajinského chlapce, jako bylo potrestání útočníků na Natálku, pak s vámi nejen souhlasím, ale přiznám se, že bych byl v tomto případě ještě přísnější.
Ten kluk neměl ani teoretickou šanci.

Ti hoši zaslouží pověsit za koule do průvanu.
Nikoli proto, že jsou Romové, ale proto, že jsou to bestie.
***
Tedy - předpokládám, že i ti zbylí dva zbabělci, co útočili zezadu a ten kluk je neviděl, byli také Romové.

Pokud by to byli běločeši (ani to bohužel zatím zcela vyloučit nemůžeme, setkal jsem se několikrát se smíšeným gangem)
přimlouval bych u běločechů přimhouřit oko a pověsit je do průvanu jen za JEDNU kouli.

Doufám, že se nebudou hájit tím, že ten kluk byl Ukrajinec a Ukrajinci bělo-i tmavočechy připravují o práci.
To bych pak trval na obou koulích!
19. 04. 2012 | 21:08

Dagmar napsal(a):

Silvie

Vy a vám podobní si vůbec neuvědomujete, jaké síly vyvoláváte. Řekněte svému příteli a obdivovateli, který píše pod nickem honolulu, aby vám zopakoval, jak je hnali (tuším) z Johanesburgu. Může se to stát také vám, mně, komukoliv, pokud budeme tak nejapní, abychom na základě "svatého rozhořčení", které tu tak dovedně předvádíte, podporovali nenávist na základě barvy kůže. Myslet si, že my bílí jsme většina a proto vždy silnější a že vždycky vyhrajeme - no mírně řečeno - je zpozdilé.

Co můžeme, ba přímo musíme, tlačit na orgány v trestní řízení, aby KAŽDÝ případ útoku s rasovým podkladem řádně vyšetřily, útočníky na základě zjištěných důkazů obžalovaly a soudy odsoudily dle platných zákonů a co nejpřísnji. To je cesta. Nejsem ani proti projevení sympatií obětem rasových útoků třeba pokojnými shromážděními, veřejnými sbírkami...

silpok, zdenekb

Děkuji pánové za snahu do velmi rozjitřené debaty vnést poněkud střízlivější pohled na "věc". Je to velmi obtížné, ale také velmi žádoucí. Mrazí mne, když si uvědomím, jak blízko jsme tragické katastrofě. Ne díky Cikánům. Díky sobě.
19. 04. 2012 | 21:10

silspok napsal(a):

Tak akci porada transparentne rasisticke sdruzeni, ktere neuznava ani ty, kteri vlastni cesky pas ... tedy par set agresivnich individui, idealne s podporou kolegu alkoholiku ze sousednich statu(sic "Cechy Cechum!" ... ), kteri se hned na nadrazi patricne ozerou, aby jim ty inteligentni hesla sly lip od plic a nasledne tak nejak behem dne, spise zvecera, zabrousili se zdvizenou pravici do etnologie, filosofie a politologie ... a to vsechno delaji na podporu slusne Ukrajinske rodiny, ktera by mela byt podle planovaneho ovladnuti moci onim sdruzenim okamzite vystehovana, protoze bere praci prave tem protestujicim ozralum a agresorum(vetsina s necistym rejstrikem trestu, kdyz uz jsme o tech zebrani o cigaro nebo nejakou kacku...), kteri si prirozene zaslouzi penize, Ferrari, protoze se nebude podle planovaneho programu ocenovat provedena prace, ale spravny nazor a rasa ... jsme tam, ne? Mao, Stalin, Hitler, ...
19. 04. 2012 | 21:12

Jáchym napsal(a):

Matka toho kluka i on sám mají můj obdiv:

"Vím, že jsou to extremisté, a nesdílím jejich názory. Zatím mi ale neublížili a beru je jako čistý list papíru. Mají u mě šanci a je pouze na nich, jak situaci uchopí a zda pochod povedou důstojně, nebo se to zvrtne," uvedla Zhyvachivska s tím, že věří v pokojný průvod.

Stejně se vyjádřil i její syn. "Doufám, že nebude nepořádek a žádné rvačky. Jsem rád, že za mě lidé pochod naplánovali," řekl chlapec. Podle matky si je hoch jistý, že jej napadli Romové. Přesto však rodina necítí nenávist vůči této menšině. "Na romskou komunitu jsem nezanevřela, ale situace je těžká. Když střetnu Roma, vidím v něm útočníka, ale věřím, že se vše časem spraví i s tím, že policie dopadne konkrétní pachatele," sdělila matka. "Ne každý Rom je špatný," doplnil Petr.
******
19. 04. 2012 | 21:14

aga napsal(a):

Dagmar

Bohužel se mi zdá, že si neuvědomujete, že reakce paní Sylvie a spol. jsou REAKCEMI - a to reakcemi velmi předvídatelnými - na situaci, která - ačkoli taky předvídatelná - je už nejméně dvě desítky let neřešena či spíše řešena (záměrně?) špatně a kontraproduktivně. Ano, jsme blízko tragické katastrofě, ale její kořeny vidím jinde a hlouběji než vy. Už jsme se o tom bavili v případě islamizace Evropy. "Domorodé" obyvatelstvo je natlačeno bez svého souhlasu do situace, na kterou reaguje psychologicky i sociologicky naprosto "přirozeným" způsobem. Ve hře jsou dlouho rozdmychávané emoce, ne rozum, proto je v této fázi vývoje trochu pokrytecké se na rozum odvolávat.
19. 04. 2012 | 21:20

stejskal napsal(a):

A jen pro doplnění http://romea.cz/cz/zpravy/romove-nekompromisne-odsuzuji-brutalni-utok-v-breclavi-zadaji-tvrdy-trest-pro-pachatele

Hezký a pokud možno klidný večer všem lidem dobré vůle.

Libor Stejskal
19. 04. 2012 | 21:20

berkowitz napsal(a):

Komanči mají volební preference 20 %. Jedině oni dokázali cigánskou otázku nějakým způsobem řešit. Kdo nepracoval, jako kopáč u "Pridruženej výroby JRD", tak nuceně pracoval v krimu na šachtě. Dnes kopou ty výkopy Ukáčka, a celá nastupující generace mladých cigánů vidí na domácích příkladech, že se pracovat nemusí. Dokud cigáni nebudou pracovat, tak se vůbec nic nevyřeší a komanči budou mít zase vyšší preference!
19. 04. 2012 | 21:22

aga napsal(a):

Jáchyme

ad reakce rodiny:

Současná reakce je diametrálně odlišná od první reakce matky, kterou pohotově zveřejnily Novinky (nebudu už mlčet k tomu, jak romská menšina terorizuje většinu atd. atp.). Byl bych velmi rád, kdyby matka prodělala osvícení přirozeným způsobem, ale trochu o tom pochybuji.
19. 04. 2012 | 21:23

silspok napsal(a):

Gru:

Ja myslim, ze nejvice prizpusobiva jsou ceska media, ktera se vylozene vyzivuji na kazdem takovem pruseru a idelane k tomu vse zprostredkuji online ... tech brutalnich nasilnych cinu mezi lidmi je opravdu hodne ... mezi bilymi, mezi cikany, mezi "rasami" ... ale vybere se jedna a na tu se tu sejdou demonstrace ...
19. 04. 2012 | 21:24

Gru napsal(a):

Musím podpořit legitimní hledisko, které tu prosazuje Silvie.
Chci taky zdůraznit, že jediný způsob, jak mohou oficiální místa uklidnit rozbouřenou hladinu, je pojmenovat věci jejich jménem. Naopak nic tak lidi nerozhořčí jako snaha o pusté chlácholení, navíc spojené s nálepkováním ("rasisté" atp.).
Chcete vzít těm, které označujete za "nácky" vítr z plahet? Chcete jim vzít téma?
Nic snazšího: postavte se do čela onoho protestního průvodu, pane starosto, hejtmane, policejní řediteli, paní ochránkyně lidských práv (přece i ten zmrzačený chlapec se zbylou jednou ledvinou je lidská bytost, i on má svá práva)...
19. 04. 2012 | 21:26

Jáchym napsal(a):

Aga:

Já si nedovedu představit ani u sebe, že bych bezprostředně jednal bez emocí a racionálně, kdyby mi někdo přizabil dítě.
To by nebyla člověk, ale robot.
Ono to bude těžké být objektivní i s odstupem času.

Proto říkám, že je obdivuji.
19. 04. 2012 | 21:36

Zdeněk Brom napsal(a):

Pane Krištofe,

když padl zákaz DS, bylo v rozsudku mimo jiné napsáno:

„ [633] ... Soud ani nepochybuje, že některá z témat, jichž se Dělnická strana chopila, odráží skutečné a hluboké společenské problémy. Problémy, jejichž řešení, a mnohdy i jen diskuse o nich, jsou často vytěsňovány z veřejné debaty a haleny jazykem politické korektnosti až do ztráty jejich obrysů...“

„[655] Carl Gustav Jung napsal: „Skutečná existence nepřítele, na něhož je možno svést veškeré zlo, znamená pro svědomí člověka nesmírnou úlevu. Můžeme alespoň bez zábran říci, kdo je ten ďábel, a je nám pak jasné, že příčina našeho neštěstí se nachází vně, a nikoli snad v našem postoji.“. Citát trefně ukazuje, jakým způsobem je nastavena ideologie DS. Zničení nepřítele, jeho zahubení, vede k očistě našeho světa, kaženého nikoliv námi.“

Varovně měla znít i slova předsedy senátu JUDr. Vojtěcha Šimíčka:

"Označení DS jako subjektu nepřátelského demokratickému právnímu státu může přinést úlevu veřejnému svědomí. Společnost si ovšem musí být vědoma toho, že příčina existence DS leží uvnitř jí samotné. Strana není vnější nepřítel, je to jedna z tváří této společnosti. Problémy této společnosti, na které DS v některých případech legitimně poukazovala a kterých využila či zneužila, samozřejmě rozpuštěním této strany nezmizí.“
To je z února 2010. Tehdy se je blahosklonně klimbalo a mulitukturně teoretizovalo. Vzácný čas byl promarněn.
19. 04. 2012 | 21:40

aga napsal(a):

Jáchym

Není ani tak třeba, aby byla objektivní, nebo spíše státotvorná (že by jí někdo vysvětlil tu nutnost?) matka, hlavně aby takovými byli orgány činné v trestním řízení, soudy, média, politikové atd. Média ale podle mne už od cca Nového Boru najela na novou strategii - po období naprostého ticha o romských pachatelích či vůbec o romských problémech teď vždy čas od času "šlápnou na plyn" a upustí nějakou pravdu, a následně dupnou na brzdu a chlácholí jimi rozbouřené "rasistické" vášně. Pokud bych chtěl vyvolat občanské nepokoje, dělal bych to taky tak.
19. 04. 2012 | 21:43

Jáchym napsal(a):

Zdeněk Brom:
Bingo!
19. 04. 2012 | 21:44

zdenekb napsal(a):

aga (19. 04. 2012 | 21:00 ):

Všimněte si prosím, že jsem se nikdy neoháněl (a doufám ani nebudu) "většinou národa" nebo "slušnými lidmi" (vždycky se mi, nevím proč, vybaví dokonale slušný R.Hrušínský v roli spalovače mrtvol...). Slušného z nikoho neudělá to, že přijde na (jakoukoliv) protestní akci. A nestojím o to, abych se tu pomocí "frází" někomu zdál "slušným". Po pravdě, od některých přezdívek by mě to zdání dost vyděsilo. Mně připadá spíš směšné, když si někdo za pomoci jiných frází buduje sebezdání "statečného odbojáře" a "hlasatele zamlčovaných a nepohodlných pravd" (což aspoň zase nevyděsí vás, dotyčné :o).
19. 04. 2012 | 21:49

Dagmar napsal(a):

aga

On snad ten napadený chlapec je synem paní Silvie? Proto ona reaguje tak "bezprostředně"? A ona a jí podobní mají právo volat ve svatém rozhořčení kolektivní viny po odplatě nezúčastněných? Já vím, že to hrotím, ale naprosto záměrně. Protože veškerá "svatá rozořčení" tak končí. Překvapuje mne, že zrovna vy, s tak brilantně prezentovaným vhledem do hlubin lidské psychiky tohle nedohlédnete. Proč vám chybí tak potřebný nadhled a odstup? Velmi jste mne zklamal :-(
19. 04. 2012 | 21:51

Dagmar napsal(a):

Zdeněk Brom

en citát C.G. Junga je naprosto přesný. Díky, že jste jej uvedl. Doufám, že si jej aga přečte a pochopí.
19. 04. 2012 | 21:54

Křemílek napsal(a):

zdenekb já jsem jen ve svém příspěvku uvedl rodiště Masarika ale že bych horoval pro jeho učení o demogracii, to ani náhodou ! Bylo to i na tehdejší dobu naivní ! On stejně nadržoval jen inteligenci a dělníky pohrdal ! To by nebyl můj prezident ! Ale trvám na svém ! Zbabělý Kocáb se nám nějak vytratil s parády a problém z romským etnikem v česku zůstal nevyřešen,naopak soužití s nimi je den ode dne stále riskantnější ! A naši vládu to vůbe ale vůbec nezajímá ! Křm.
19. 04. 2012 | 21:56

Jáchym napsal(a):

Ago,19. 04. 2012 | 21:43
"Pokud bych chtěl vyvolat občanské nepokoje, dělal bych to taky tak."

Nevím... Možná bych to napsal bez toho podmiňovacího způsobu. Ale já jsem kapku paranoidní, že...
Je ovšem pravda, že často není nutné hledat zlý úmysl tam, kde lze jev vysvětlit pouhou blbostí, ale tahle je příliš velká i na zdejší poměry.
19. 04. 2012 | 21:57

zdenekb napsal(a):

Zdeněk Brom:

Nevím, jestli je vůbec šance zabránit triu libovolných násilníků v napadení kohokoliv. Tu přímou vinu "multikulturalistického klimbání" jaksi nevidím. Že by v tom byl nějaký zvlášť proradný etnobyznysový bruselský dotační europrogram 'Zmlaťte bílého kluka - nic se vám nestane?'
19. 04. 2012 | 21:57

Gru napsal(a):

Aga

k otázce rozdmýchávání tato vzpomínka:
V červnu 1999 vstoupila vojska NATO do Kosova a poskytla tzv. Kosovcům plné krytí pro jejich aktivity (Kosovští Albánci tam tvoří etnickou většinu). Tito Kosovci pořádali okamžitě pogromy na tamní menšiny, nejen na Srby, ale též na Cikány, z nichž mnohé zabili a zbylé vyhnali. V Budapeští sídlíci organizace Roma Rights Watch, placená Kongresem USA, vyslala v říjnu 1999 do USA delegaci, která si stěžovala na chování Kosovců a domáhala se nápravy. Bylo jim však řečeno, že zájmy Kosovců jsou politicky prioritní. Když si zástupci RRW posteskli, že v tom případě je zbytečné, aby vyvíjeli ještě nějakou činnost, protože v očích svých lidín ztratí kredit, bylo jim doporučeno, aby obráítili pozornost svého etnika na problematiku Matiční ulice.
Tuto informaci jsem četl v říjmu 1999 na Stratfor.com. V tu dobu ještě bylo kolem Matiční ulice úplné ticho. Aféra vypukla 8 dnů poté.
19. 04. 2012 | 21:57

silspok napsal(a):

Mozna bych tu mel jeden navrh:

Ve meste, kde ziji, kazdy den hraje na jednom z hlavnich namesti cikanskej orchestr ... pokazde se musim zastavit na nejakou dobu a poslouchat, protoze jsou opravdu skveli ... a jsou tu permanentne stovky lidi ... A tedy navrhuji aby mesta porporila kulturni akce a dala prostor cikanskym bandum na verejnych prostranstvych a zaplatila to ... MOZNA KONECNE USLYSITE KOLIK SILY A EMOCI MAJI TI LIDE V SOBE ... a treba se spratelite a vsechen negativismus pujde pryc. Bohuzel to nemluvim o ceskem namesti, protoze jsem "emigroval" ... Nemam zadne problemy se svoji narodnosti, i kdyz jsem ocekaval hruzu, podle toho jak se my chovame k cizincum. Zadne ocumovani v dopravnim prostredku, kdyz promluvim jinak nez mistim jazykem, rasa se neresi ale absolutne neresi. Cikanu je tu spousta, ale nejsou problemy ... objevi se zprava, ale to je tak minoritni zalezitost ... naopak, a bohuzel se mi stava, ze se me lidi ptaji na rasismus v Cechach, agresivni a nepratelske chovani ... nemluvis cesky znamena, ze jsi nejak "negativne zajimavej", vypadas-li jeste k tomu jinak, potom "jsi velmi podezrelej" ...
19. 04. 2012 | 21:59

Silvie napsal(a):

Dagmar,

jak jste to ,proboha, myslela?
Pokud jsem pochopila správně, měli bychom podle vás tolerovat cikánský teror, aby nás jednou (až se přemnoží) "nehnali"?
Z naší vlastní země?
To je naše země, ne jejich. Oni žádnou zemi nikde nemají - všude,kam bůhví odkud přitáhli, je mají rádi,jako osinu v pr...

S Afrikou Čechy laskavě nesrovnávejte. Tam byli Afričani doma - to, že si s bělochy vyřídili účty bylo z jejich strany velmi nemoudré. Zbavili zemi jediného intelektuálního potenciálů, jež je schopen cokoliv kvalitního vyprodukovat.
Dnes se JAR, jakož i Zimbabwe , které primitivně "zúčtovaly" s bělochy, ekonomicky propadají, JAR je země s jednou z nejvyšších kriminalit na světě, Zimbabwe se ocitla na pokraji hladomoru.

Pokud se vlna násilí ze strany cikánských výrostků šíří celou zemí takovou rychlostí, jediný způsob, jež je zastaví, je tvrdá represe! Když píšu o tvrdé represi, nemám na mysli dva roky v první nápravné skupině, ale deset let na Mírově nebo ve Valdicích.

Co se projevů soustrasti těch pokrytců z Romei týká, tak jim nevěřím ani pozdrav. Stačí se na ty jejich stránky podívat nebo si vzpomenout, jak vřískali kvůli zastřelenému cikánskému zloději a jak se zastávali mačetářů.
Být matkou toho zbitého chlapce, nepřijmu od cikánů ani korunu! Předpokládám, že ty peníze schrastí stejně nějakým podivným způsobem - nejspíš je vymáčknou od státu. Vždyť nepřispívají ani svým, ale dělá to za ně "humanisticky" založená část majoritní společnosti.

A ať ten starosta z Břeclavi vypráská slovenské cikány - beztak jsou bez oprávnění nasáčkovaní u svých příbuzných v obecních bytech. To je ta nejhorší lůza, která situaci tady jenom zhoršuje.
19. 04. 2012 | 22:09

silspok napsal(a):

Zdenek Brom:

„[655] Carl Gustav Jung napsal: „Skutečná existence nepřítele, na něhož je možno svést veškeré zlo, znamená pro svědomí člověka nesmírnou úlevu. Můžeme alespoň bez zábran říci, kdo je ten ďábel, a je nám pak jasné, že příčina našeho neštěstí se nachází vně, a nikoli snad v našem postoji.“. Citát trefně ukazuje, jakým způsobem je nastavena ideologie DS. Zničení nepřítele, jeho zahubení, vede k očistě našeho světa, kaženého nikoliv námi.“

To je zasadni citace!

K tomu bych doplnil
Hannah Arendt: Bez odpuštění jsme jako onen učeň, který zapomněl magickou formuli a zůstal proto do smrti ve vězení.
19. 04. 2012 | 22:11

aga napsal(a):

Dagmar

Kdo tu mluví o právech? Pouze konstatuji předvídatelnost a zákonitost těch reakcí. Opakují se v historii dost často a s podobnými následky, aby bylo možno je předvídat a v případě zájmu jim zabránit. Bohužel, zájem je zřejmě přesně opačný.
19. 04. 2012 | 22:11

Silvie napsal(a):

silspok,

začínám pochybovat o tom, že jste normální.
Vy jste si snad něco silnějšího šlehnul.
Koho zajímá v takové situaci nějaká cikánská kutálka. Kdo má chuť se po desítkách let trpkého soužití s tímto etnikem sbližovat.
19. 04. 2012 | 22:13

Gru napsal(a):

silspok

Představte si, že na jednom (vlastně více) českých náměstích hráli před pár lety každý den Bolivijci, neuměli samozřejmě česky a byli na první pohled jiné rasy. A nikomu nevadili, nebyly problémy, naopak, lidi je měli rádi. Protože ONI sami problémy nevyvolávali. Jestli žijete ve společnosti, kde nejsou s Cikány problémy, protože oni je nepodněcují, tak k tomu vám lze jen blahopřát, že takové cikány máte.
Pokud by byl pravdivý odsudek, že Češi jsou nepřátelští vůči příslušníkům jiných ras, kteří nehovoří místním jazykem, pak by musely být výstřelky proti Vietnamcům či Číňanům... to ale není. Jelikož příslušníci těchto etnik se chovají neagresivně a neparazitárně.
19. 04. 2012 | 22:15

silspok napsal(a):

Silvie:

A myslite si, ze ti chlapci, kteri Vam poradaji tento pruchod Breclavi jsou nejaci vzdelanci? NE!! Vetsina jich je nezmestnana, zerou davky a ziji v zneuznanem pocitu vlastni skvelosti, neumi nic, ale radi by byli v novinach/bulvaru ... to je jejich motivace ... fotka v novinach a tim padem byt pred kamosema bejt borec! Tam to zatim nastesti jeste konci ... Porad jde jeste o predvadeni se pred znamejma a kamaradama ...
19. 04. 2012 | 22:22

zdenekb napsal(a):

Gru:

Ale zase všem drze tykají. Spoustu slušných lidí to štve, nevěřil byste...
19. 04. 2012 | 22:26

Silvie napsal(a):

silspok,

co to melete?
Ten průvod pořádají občané Břeclavi,kteří už mají všeho po krk. Kdybych bydlela blíž, zúčastnila bych se taky s celou rodinou.
O jaké fotce v novinách to píšete? Jste úplně mimo realitu.

Je třeba nahlas říct politikům, které živíme, že tohle už dál tolerovat nebudeme!
19. 04. 2012 | 22:27

silspok napsal(a):

Gru>

To je prave to, ze nikdo cikany nepodcenuje, na rozdil od Cech kde je to automaticka reakce uz v prvni tride zakladni skoly ... "ty si cikam, kopej kanal" ... O chovani k Vietnamcum jsem psal vyse ... chovame se jak dobytek ...
19. 04. 2012 | 22:30

Občan napsal(a):

Autore,

až Vám tihle "spoluobčané" zmlátí vnouče jen proto, že chtějí jeho hračku nebo svačinu, tak si vzpomeňte na svůj humanismus a vyražte na mírumilovný piknik před gymplem. A dejte vědět - já se moc rád přijdu podívat na to, jak poklidně diskutujete a omlouváte útočníky.
19. 04. 2012 | 22:35

Gru napsal(a):

zdenekb

Nevěřil. Postatné pro mne je, že neznám nikoho, kdo by se bál potkat skupinku Vietnamců či Číňanů, a to dokonce ani po setmění.
19. 04. 2012 | 22:35

Jáchym napsal(a):

Zdenekb X Zdeněk Brom:
"Nevím, jestli je vůbec šance zabránit triu libovolných násilníků v napadení kohokoliv. Tu přímou vinu "multikulturalistického klimbání" jaksi nevidím."
*********
Možná odpoví pan Brom sám.
Já to chápu ve dvou rovinách
1) Reakce veřejnosti na (dejme tomu) náhodný brutální čin je zcela přirozená, pokud se jedná o vyvrcholení problému nejen neřešeného, ale ŘEŠENÉHO TAK KONTRAPRODUKTIVNĚ, že to vytváří podezření na jeho úmyslné vytvoření.
Pokud bych žil v Břeclavi, dost možná jdu na tu demonstraci taky.

2) Když úmyslně či z neschopnosti postavím opačně klopenou zatáčku vedle propasti, nemohu vědět, jestli se tam nějaký ožralý řidič někoho zabije zítra či až za rok - a kdo to bude.
Jenom vím, že se tak dřív nebo později stane.

Což řidiče, pochopitelně, nezbavuje trestní odpovědnosti,neměl chlastat a měl přizpůsobit rychlost stavu a povaze vozovky. Stačí, když tam dám značku a jsem z obliga, mohu klidně čekat na druhý, pátý či desátý smrťák.

(Vím, tohle srovnání krutě kulhá.)
19. 04. 2012 | 22:37

silspok napsal(a):

Sylvie:

Akci porada Delnicka mladez ... cili DSSS, zadni Breclavsti obcane ... ti by se na to vyprdli, protoze se jich to osobne netknulo ... ale ted tu prijede par set nacku, bude problem, vsude policajti, prijede televize(idealne stat nekde v zaberu, abysme to s babkama mohli vecer probrat) ... Budme stat vzadu a pak si o tom budeme jeste pul roku tlachat jaky jsme byli hrdinove ... cili se z pogromu na cikany stane takova nejaka vesnicka zabava ...
19. 04. 2012 | 22:40

Gru napsal(a):

silspok

inu, vidím, že máte doslova hrůzu z toho, aby snad se snad někdo vůči Cikánům neodpustil kolektivního obvinění. Leč vůči majoritnímu českému obyvatelstvu vám to osobně nečíní žádnou potíž, to čile přiložíte polínko do ohně...
19. 04. 2012 | 22:44

silspok napsal(a):

Gru:

A ja mam mnohem mensi problem potkat skupinku cikanu, nez nacku. Prvni znamena mozna nejakou facku, druhy zanamena minimalne zlamany zebra ...
19. 04. 2012 | 22:44

Čochtan napsal(a):

Mám dojem, že tykání Vietnamců pochází z toho, že se učili češtinu přes angličtinu.
19. 04. 2012 | 22:45

Občan napsal(a):

To silspok:

Tak si pěkně sepište ty své multikulti povídánky a vyražte s nimi mezi snědé "spoluobčany". Určitě se setkáte s velkým pochopením a nadšením.

My ostatní holt budeme dál chodit se svými pepřáky, slzáky a silnější povahy se střelnými zbraněmi v pinglech...
19. 04. 2012 | 22:46

Čochtan napsal(a):

Kolektivní obvinění ? Když obviním 90 až 95% je to kolektivní obvinění ? Jó ? A co má být ?
19. 04. 2012 | 22:47

aga napsal(a):

Jáchym

To srovnání je dost výstižný.
19. 04. 2012 | 22:51

Gru napsal(a):

silspok

Asi žijeme každý v jiném zemi: Já jsem ještě nikdy žádné nácky nepotkal. Pravda, viděl jsem v TV ve zpravodajství záběry z nějakých koncertů, kde byli takoví burani s vyholenými hlavami, o kterých nějaký novinář prohlašoval, že jsou to "neonacisté" (zásadně nevěřím novinářům, obzvláště ne těm českým, kteří trpí notoricky jakousi dědičnou tendencí sloužit nějakým cizím zájmům, a to už od dob monarchie). Když to mohu srovnat s autentickými snímkly nacistů, tak jejich hlavy bylÿ "gescheitelt", vůbec ne vyholené.
19. 04. 2012 | 22:52

Občan napsal(a):

To Čochtan:

Tykání Vietnamců hlavně pochází z toho, že jim tykají Češi.
Možná to má původ v tom, že původně sem jezdili hlavně na učňáky a do farbrik, kde bylo (někde možná i je) takání běžné.
A když pak po plyšáku zakotvili na tržnicích, tak jim sociální skupiona, která tam chodí nakupovat a pro niž je tykání rovněž běžné, tykala. A oni to přejali.

Jenže vietnamské tykání je roztomilé a i když nám tykají, jsou velmi zdvořilí - takže je vlastně docela milé :o)
U nás ve městečku pár asijských rodin žije a všichni je mají rádi. Taky si na ně nikdy nikdo nic nedovolil.
19. 04. 2012 | 22:53

Dagmar napsal(a):

Paní Silvie, nezkoušejte na mne svoji dovednou a mnohamluvnou demagogii. Přečtěte si laskavě a pečlivě moje příspěvky a nepodsouvejte mi věci, které jsem nenapsala. Je pak zbytečné vyvracet, co mi podsouváte. Kde např. mluvím o tom, že bychom měli tolerovat cikánský teror?

Rasové nepokoje nevznikají jinak, než lokálně. A lokálně mohou mít Romové převahu, když už mám být kvůli vám polopatická.

V Jihoafrické republice byli běloši po několik generací doma. To, že tam doma nejsou i nadále, je částečně důsledkem i jejich reálné politiky segregace.

Vaše volání po tvrdé represi může znít velmi líbivě, ale rozumější by bylo volání po potrestání dle platných zákonů. Rozpoutaná represe nezná bratra ani sestru Silvii :-)

Vaše nedůvěra je váš problém. Co udělá matka toho chlapce je její věc a vy to díkybohu neovlivníte.

Vaše expresní vyjadřování má stále stejný účinek. Nepříjemný. Primitivní. Zavádějící.
19. 04. 2012 | 22:55

Čochtan napsal(a):

Občane,
v Německu se běžně tyká těm, kteří neovádají němčinu. Jde o snahu se vyjadřit co nejjednodušeji, aby tomu cizinec porozuměl. To se samozřejmě netýká turistů.
19. 04. 2012 | 23:00

silspok napsal(a):

Gru:

Ano presne, protoze to co vyvadeji ceska media je pogrom proti mensine(proklik je peniz) ... z urcite hrozneho utoku, se stala kampan ... a ceska vetsina s tim souhlasi jako osel(nejak nevnima, ze podobnych utoku se deje denne spusta, akorat se nedostanou do novin, protoze se stanou mezi "prislusniky bile rasy" nabo "bile rasy vs jine rasy" ... Natalka byla extrem) ... jdu proti ceske vetsine ... a jste vsichni opravdu uplni idioti, ze si myslite, ze clovek jako individuum musi byt apriori odsouzen na zaklade nejakych "bilych" pravidel? Jakaj jsou ta pravidla? Splnuje je imigrant? Co musi splnovat cikan/imigrant a co proti tomu splnujete vy?
19. 04. 2012 | 23:03

mb napsal(a):

křemílek napsal: Zbabělý Kocáb se nám nějak vytratil s parády a problém z romským etnikem v česku zůstal nevyřešen,naopak soužití s nimi je den ode dne stále riskantnější ! A naši vládu to vůbe ale vůbec nezajímá ! Křm.

kocáb byl poražen v demokratickém boji podobně jako celá strana zelených ... nečas lidská práva a lidskoprávisty nemusí, tož sa radujte vesele ....

pro zdenka b: http://www.youtube.com/watch?v=tXwVOrHoIAg
19. 04. 2012 | 23:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 04. 2012 | 23:07

aga napsal(a):

silspok

upřímně by mě zajímal váš názor na muslimské imigranty. považujete je za nebezpečí pro Evropu?
19. 04. 2012 | 23:07

Silvie napsal(a):

Dagmar,

už jste mi tady chyběla, vy krasavice, vysoká, inteligentní...

Uměla bych to napsat taky tak líbivě (abych se zavděčila panu Stejskalovi) a nemprimitivně. Ale nechci, mám potřebu být autentická a ventilovat tady upřímně to, co skutečně cítím.

Ty vaše afektované kecy a hru na intelektuálku, už tady stejně všichni dávno prokoukli...tak se hoďte do klidu. Já si nic dokazovat nepotřebuju - říkám to, co si opravdu myslím, bez obalu a natvrdo. Ve vypjatých situacích je to třeba.

Asi vůbec nechápete význam slova represe - najděte si ho ve slovníku.
Policejní represe (a následný tvrdý trest vynesený soudem) ,která platí stejně pro všechny zločiny násilného charakteru, není nic nezákonného. Pletete si to lynčem.
Pokud jste si nevšimla, dovolávám se stejně tvrdých trestů, jako v případě bílých!!! aktérů kauzy Vítkov.
Chci spravedlnost od justice a nevyzývám tady k žádným pogromům na cikány.I když mně osobně je ukradené, co s nimi DS zamýšlí.
19. 04. 2012 | 23:10

silspok napsal(a):

Cochtan:

Tak vsi nemam, dready taky ne, ale nejak jsem si snad zvyknul vnimat lidi podle myslenek a ne podle ucesu, ktery se mi muze i nemusi vubec lbit ... vypadam tak nejak jak to prijde ... ale tu arijskou patku nemam. :))
19. 04. 2012 | 23:11

Silvie napsal(a):

aga,

nebuďte naivní.
On vám odepíše, že jsou obohacujícím prvkem naší společnosti.
A že se k nim chováme, jako "dobytek" a vykořisťujeme je.
Že se ptáte.
19. 04. 2012 | 23:12

Gru napsal(a):

silspok

Jsem-li cizím elementem v indiánském, muslimském, či budhistickéím prostředí, musím se alespoň snažit řídit se jejich pravidly - to je normální a slušné. A pokud je poruším z ńeznalosti, omluvím se. Naopak ve své zemi požaduji, aby imigranté a jiná etnika dodržovali zdejší pravidla (tzv. "bílá").
19. 04. 2012 | 23:12

mb napsal(a):

silvie, zbytečně se rasisticky odkopáváte, je to škoda ...

cit.: Chci spravedlnost od justice a nevyzývám tady k žádným pogromům na cikány.I když mně osobně je ukradené, co s nimi DS zamýšlí.
19. 04. 2012 | 23:14

zdenekb napsal(a):

Občan:

"My ostatní holt budeme dál chodit se svými pepřáky, slzáky a silnější povahy se střelnými zbraněmi v pinglech..."

Nevím, kde vidíte tu sílu povahy, pokud má ta silná povaha potřebu se ozbrojovat...

Čochtan:

"Oni tu nejsou doma"... pravil zelený mužík přivandrovalý a trpěný v Německu dosud jen díky tomu, že u vesla nejsou jeho německé mentální klony... :o).
19. 04. 2012 | 23:16

silspok napsal(a):

aga:

Ne nepovazuji. Na koleji jsme zili naprosto normalne, bez konfliktu. Neni problem, dokud to nerodmychaji media a lokalni establishment. Spis se bojim medialni agrese a manipulace nemocnych lidi, viz Breivik ...
19. 04. 2012 | 23:16

mb napsal(a):

z lustigovy maminky se kupříkladu stalo mýdlo ... patrně (by) vás rovněž nezajímalo, co s ní ds zamýšlí ... njn stane se ...
19. 04. 2012 | 23:16

aga napsal(a):

Silvie

Ale alespoň by byl konzistentí. Překvapuje mě stále vzrůstající počet těch, co se zastávají všech menšin, zejména všech menšin v Čechách, s výjimkou do Evropy importovaných muslimů, ve kterých najednou jako na povel začali vidět nebezpečí. Protože v případě islámu je zřejmě povoleno pasovat ho na nepřítele, na něhož je možno svést veškeré zlo.
19. 04. 2012 | 23:19

Silvie napsal(a):

Silspok,

vždyť to není pravda.
Média neustále dělají z minorit chudinky - najděte mi jediný případ týkající se násilí spáchaném na bílém, kdy se strhnul cirkus, jako v případě Natály.
Média o bílých obětech referují nějakou notickou ,ale příliš se to nerozebírá a po pár dnech to vyzní do ztracena.
Především multi-kulti pravdoláskový Respekt se takovým kauzám nikdy!!! nevěnuje, přestože má plnou hubu humanismu.
Jak jsem již uvedla, o napadení Petra se mluvilo pouze v bulvární TV, a to až v pondělí (přestože se čin stal v neděli). V případě ,že by se někdo prstíčkem dotknul cikána, byly by toho plné noviny i televize od rána do večera.
19. 04. 2012 | 23:19

aga napsal(a):

silspok

Díky - viz má odpověď Silvii výše.
19. 04. 2012 | 23:20

Silvie napsal(a):

aga,

vždyť je to zlo toho nejhrubšího zrna.

Doporučuju vám videa - "když muslim miluje ženu" apod.

http://www.youtube.com/watch?v=Q7KLGDfDCqk
http://www.youtube.com/watch?v=Q7KLGDfDCqk&feature=related
19. 04. 2012 | 23:23

Divobyj napsal(a):

Jedno je jiste.DSSS je medii neustale dehonestovana.Je vsak JEDINOU pol.stranou,ktera je ochotna a schopna otevrene vystoupit proti cikanskemu nebezpeci.Ostatni obcane jen tise trpi,nebo maximalne nadavaji v hospodach,nebo na internetu.Pratele,ale to opravdu NESTACI.
P.S.Omluva.pisi z polske klavesnice.
19. 04. 2012 | 23:24

silspok napsal(a):

Gru:

Porad jeste nerozumim ... my se budeme zabyvat plnenim pravidel v ramci barvy podezrele barvy kuze? Mozna by bylo fajn ty kozeny pravidla vysvetlit ...
19. 04. 2012 | 23:25

aga napsal(a):

Silvie

Nejde mi o to, jestli je islám zlo, ale proč na posuzování muslimské menšiny platí pro někoho jiný metr než na posuzování třeba romské menšiny.
19. 04. 2012 | 23:27

aga napsal(a):

silspok

Ta pravidla jsou vysvětlována průběžně, dědictví krve bylo vždy velké téma, a dodnes ho některé národy považují za ústřední ve své historii.
19. 04. 2012 | 23:29

silspok napsal(a):

Silvie:

Neprijde vam kazde "bile" porno lehce bizardni ... kde musi zena nejprve preblafnout, potom se tvarit, ze je v nejvetsi extazi a nasledne si to nechat udelat do pusy na oblicej ... to vam neni ponizujci ... ???
19. 04. 2012 | 23:31

Silvie napsal(a):

mb,

zrovna čtu jednu knihu o ukrajinských židech, bitvě u Stalingradu, o tom, jak přešli k "hiwi" a je pro mně docela šokem, jak neosobně pohlíželi na utrpení Ukrajinců.
Jako židé se prostě vydělovali a nikdy se necítili být součástí toho národa (pogromy nechme stranou, byť s tím mohly i souviset), ale to je jejich problém v rámci života ve všech společenstvích.
Oni se cítí být vyvolení nad národ, necítí se být jeho součástí. Proč bych se měla bít za někoho, kdo mnou opovrhuje?
Nejsem antisemita, ale ani židomil - jsou ovšem věci, které mi na židech dokážou hnout pořádně žlučí.
Opakuje se zde stejný stereotyp, jako v případě cikánů.

Jakákoliv kritika se přísně zapovídá. Každý si tím koleduje o osočení z rasismu a xenofobie.

Já nebudu nikdy bojovat za cikány nebo židy, vždy jenom za Čechy-za národ. Pokud to tedy není v dnešní době sprosté slovo.
19. 04. 2012 | 23:32

Čochtan napsal(a):

Kecy, kecy, kecy.
Kapku po kapce se pohár plnil až přetekl. Už není doba na kecy, teď přišla doba činů. Už nelze vývoj otočit, nelze nic vzít zpátky, nelze nic slepit. Kdysi jsme zpívali o krásné cikánce, to bejvávalo. Kdysi jsme věřili, že si platíme policii, aby nás chránila. Bejvávalo. Ta teď chrání násilníky, zloděje, lupiče a vrahy. Na občany poštve těžkooděnce. Šlus politici, končíte. My bereme ochranu našich životů do vlastních rukou.
Ten důchodce nám o silvestru ukázal, že je možné se ubránit cikánské přesile. Že i starý člověk se nemusí nechat zmlátit a zabít mladými vyžranými cikány.

Cikáni, je konec. Vy nejste "naši", my nemáme povinnost vás živit, nemáme povinnost vás ani snášet. Dokázali jste, že není možné s vámi žít v jedné zemi. Ta maličká, možná pětiprocentní část promine, ale o ní není řeč. Cikánská většino, vrať se odkud jsi přišla. Dokud to ještě jde. Už nemáte moc času.
19. 04. 2012 | 23:33

GruJ napsal(a):

Jaká pravidla barvy kůže? To jste vskutku tak natvrdlý?
JKde o pravidla konkrétního kulturního prostředí - je jedno, jestli jsou žutá či bílá, muslimská či protestantská. Složité?
19. 04. 2012 | 23:34

Dagmar napsal(a):

Silvie

Buďte tak laskavá a diskutujte k věci a ne k osobě. (Abyste rozuměla s bolestí v srdci nepoužívám obvyklé latinské výrazy :)- my intelektuálky máme jisté soucítění s neintelektuálkama víte?) Já vám také vyčítám pouze vaše názory, a ne vlastnosti, které k nim vedou. To totiž není k ničemu. Takže pomíjím vaše osobní útoky jako nepodstatné a pro diskusi nepřínosné.

No a co jiného jste nám sdělila? Objevného nic. Takže dovolte, abych vás poučila, že každé slovo i cizí, vykládáme nikoli jen podle otrockého slovníkového významu, ale především podle kontextu, v jakém bylo užito. Ve vašem kontextu šlo jasně o represi jako násilí.
19. 04. 2012 | 23:35

silspok napsal(a):

aga:

Ano, pravidla se tak nejak prubezne vysvetlovala, az doslo se souhlasem mlcicich vetsin ke koncentracnim taborum, pracovnim taborum, katorgam, ... doporucuji k precteni Souostrovi Gulag od A.Solzenicina ...
19. 04. 2012 | 23:36

Silvie napsal(a):

mb,

já se neodkopávám, nikdy jsem nic jiného netvrdila, ani nepředstírala.
Je mi, stejně jako 80 procentům Čechů, kteří vám to možná takhle nepřiznají, osud tohoto etnika "gansegál".
Kdyby se něco dělo, jak jsem již dávno napsala, zavřu obě oči - nevidím, neslyším, nemluvím...
Angažovat se za tohle? Ani náhodou.
19. 04. 2012 | 23:36

Čochtan napsal(a):

Trocha čísel:
ČR má 214 vězňů na 100.000 obyvatel, tj, celkem cca 22.470.
České věznice jsou ze šedesáti procent obsazeny cikánským etnikem, tj.
cca 13.482 ks. Na majoritu připadá cca 8.988 ks.
Odhad počtu etnika je cca 300.000 ks.
Na 100.000 členů etnika připadá 4.494 vězňů.
Na 100.000 členů majority připadá cca 88 vězňů.

Kdyby měla majorita stejnou kriminalitu jako etnikum, měla by ČR místo 22.470 vězňů úctyhodných 471.870 vězňů!!!!!!
Porovnáním počtu vězňů na stejný počet obyvatel zjistíme, že na etnikum připadá 51x vyšší počet vězňů !!!!
19. 04. 2012 | 23:37

Jáchym napsal(a):

Silvie napsal(a):
"Dagmar,
už jste mi tady chyběla, vy krasavice, vysoká, inteligentní
*****
Sylvie, děvče stříbrovlasé...
Vždycky mne zabolí, když Čech Čechovi závidí.

Může snad Dagmar za to, že jsme my dva podměreční Slované podprůměrného intelektu ?

Já také nezávidím Honolulovi jeho zcestovalost, rozhled a zdvořilé vyjadřování křesťanského gentlemana.
Ujišťuji Vás,že mi nedělá problém vyjadřovat se slovníkem, ze kterého by se poblil i antoušek!

Některé výrazy mého pasivního slovníku byste marně hledala i ve Šmírbuchu jazyka českého.Koprolálie patří mezi mé oblíbené relaxační sporty, ale jsem hrozně stydlivý.
Nedělám to kvůli panu Stejskalovi - on některá těžkotonážní slova ani nezná.

Prostě se bojím, že to tu mohou číst i nějaké dámy!
19. 04. 2012 | 23:38

aga napsal(a):

silspok

To, že se mi nelíbí, jak něco funguje, a že to považuji za nemorální, ještě neznamená, že to tak nefunguje. Pokud je něco zakořeněno hluboko v genech a v DNA, rozum s tím téměř nic nesvede ani u jednotlivce, a naprosto nic u davu.
19. 04. 2012 | 23:40

silspok napsal(a):

Silvia:

Nevim co ma Stalingrad spolecneho s ukrajinskymi Zidy ... mapa by to mozna rozjasnila ... kazdopadne zkuste si cist i nejakou seriozni literaturu ...
19. 04. 2012 | 23:42

Dagmar napsal(a):

Silvie

No nedá se nic dělat, dovolím si vás poučit. Máte problém v úvahách. Zásadní. Volně a naprosto svobodně můžete kritizovat konkrétní lidi. Proč neříct, že Icik je hloupý, když rozumu nepobral. Problém je, když řeknete, že Icik je hloupý, protože je Žid. Je to po vás dostatečně srozumitelné?
19. 04. 2012 | 23:43

zdenekb napsal(a):

Čochtan:

Zdroj? Vycucané prsty na levé nebo i na pravé pazouře?
19. 04. 2012 | 23:43

Silvie napsal(a):

Dagmar,

jo, tak vy jste nad ty osobní útoky, ale přitom druhého obviníte z demagogie a primitivismu.
Milá dámo, vás už mám dost dlouho přečtenou. Myslete si ,co chcete. Klidně, že jsem rasistka. Asi jsem a je mi celkem jedno, co si o tom myslíte.
Ale co se té represe týká, pravdu nemáte. Bylo to myšleno tak, jak vám vysvětluju- represe ze strany státu.

Pokud by si to DS s cikány ovšem rozdala ručně, žíly by mi to rozhodně nervalo. Nemám důvod tady předstírat ,že jsem altruista a milovník etnických menšin.
To ponechám vám.
19. 04. 2012 | 23:44

mb napsal(a):

nikdo po vás silvie nechce abyste se za něj šla bít ( když vámi pohrdá) ... já po vás jen chci, abyste nepřipustila, aby se z něj stalo mýdlo, protože ctíte/zastáváte jisté/takové hodnoty, které nepřipustí, aby k tomu ( zplynovávání a zmýdelňování ) docházelo ... to po vás tedy chci já osobně ...

Kdyby se něco dělo, jak jsem již dávno napsala, zavřu obě oči - nevidím, neslyším, nemluvím...

... njn ... než se náckové obrátí od romů k dalším nepřátelům lidu a znásilní z plezíru třeba vaši dceru

( mechanismus násilí je identický v bandě romů jako nácků ) ...

... njn stane se ...

myslím, že ten váš přístup není správný, ale myslím, že to sama nahlédnete, neboť jste inteligentní a zgruntuhodná ženská ...

zdravím
19. 04. 2012 | 23:45

Jáchym napsal(a):

Bože, bože, tady to zase čochtá...
Mně se hrozně líbí statistiky, kolik procent osazenstva českých věznic tvoří etnikum cikánské a kolik čochtanští soukmenovci.

Ona totiž žádná statistika tohoto typu nemůže už z principu existovat, protože se etnická příslušnost neuvádí.

Ale možná má čochtanstvo ve svých řadách tolik vězňů, že to stačili přepočítat.
19. 04. 2012 | 23:46

Silvie napsal(a):

Dagmar,

ale já si nemyslím, že je "icik" hloupý, protože "icik" je velmi inteligentní a také navenek poměrně konformní, takže si dokáže obratně najít cestu ke zdrojům. To nebyla kritika, nýbrž vyjádření obdivu. Židé patří k nejinteligentnějším národům světa, cikánů se to v nejmenším netýká.
19. 04. 2012 | 23:46

zdenekb napsal(a):

Dagmar:

Kdepak. Silvie nemůže a nesmí. Ale přesto to dělá. Protože je statečná a nonkonformní. A pokrytečtí pravdoláskaři jí už prostě strašně lezou krkem... :o).
19. 04. 2012 | 23:46

silspok napsal(a):

aga:

"Pokud je něco zakořeněno hluboko v genech a v DNA" ... rikam, jdete si po Breclavi a doufam, ze kazdej uder obusku nemine svuj cil!
19. 04. 2012 | 23:47

Silvie napsal(a):

Jáchym,

taky jsem myslela, že neexistuje. Ale on občas někdo zasvěcený, zřejmě z kriminálu, vynese informace na světlo boží. Myslím, že bylo uváděno ještě vyšší číslo. Navíc, sociologové nějaké hodnoty potřebují, aby mohli dělat výzkum, když už se mají v "nápravných" zařízeních kriminálníci "napravovat".
Jen ty údaje nejsou veřejnosti dostupné. Bohužel.
To by pak měli kecálisti dost zúžený prostor pro argumentaci.
19. 04. 2012 | 23:50

Martin Niemöller napsal(a):

Silvie napsala: "Je mi, stejně jako 80 procentům Čechů, kteří vám to možná takhle nepřiznají, osud tohoto etnika "gansegál". Kdyby se něco dělo, jak jsem již dávno napsala, zavřu obě oči - nevidím, neslyším, nemluvím..."

Nádhera, krystalickej fašismus, jak vystřiženej třeba z Německa 30. let. O žádným etniku nevypovídá nic, o autorce hodně. Sieg Heil. Dějiny se musí opakovat, lidi jsou pořád stejný.

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro Židy, mlčel jsem – nebyl jsem přece Žid.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

A miliardy Silvií to jistí... V tomto případě ani hloupost není omluvou.
19. 04. 2012 | 23:51

Čochtan napsal(a):

Jáchyme, hlupáčku, ty se řídíš komunistickým heslem "nemůže být, co být nesmí" ?
To víš, že se statistiky dělají, jen se nezveřejňují a nevěší "vrchnosti" na nos. A když máš kamarády na správných místech, ...
Ale ta čísla nahoře, většinu jich najdeš na oficielních stránkach, i na MV. Dej si tu práci a hledej. Já ti pomáhat nebudu.
19. 04. 2012 | 23:52

Čochtan napsal(a):

Martin Niemöller
kecy, kecy, kecy.
19. 04. 2012 | 23:53

zdenekb napsal(a):

Čochtan:

Hm, takže obě pazoury. Dobrou do "domovského" Německa.
19. 04. 2012 | 23:54

aga napsal(a):

Martin Niemoeller

A co ti, co si umí ty "Silvie" připravit na lopatu a hrát na ně podle potřeby? Co k tomu mají vypracované sofistikované PR strategie? U těch je omluvou jejich chytrost?
19. 04. 2012 | 23:55

Silvie napsal(a):

mb,

já to beru asi tak, že kopřivu mráz nespálí.
Když se porvou náckové s cikány - je to fifty fifty.
Proti židům nic nemám, jen se mi nelíbí některé stránky jejich povahy. Jistá vychcanost byla blízká i Lustigovi. Ten byl proslulý tím, že zval všechny novináře(i další známé) na oběd a ti pak v závěru zaplatili i za něho.
Určitě bych se např. nezúčastnila žádného pochodu proti "antisemitismu" pořádaném lidmi,jako Kostlán. Takovou nenávistnou kreaturu svět neviděl. Kdysi jsem s ním tady měla tu čest, je to odporný a zlý člověk.
Bigotní židy nemám v lásce stejně ,jako bigotní katolíky a islamisty. Všichny jmenované skupiny jsou zdrojem veškerého zla na této zemi už stovky let.
19. 04. 2012 | 23:57

Silvie napsal(a):

Aga,

opravdu si myslíte, že mě!! někdo může opít rohlíkem?
Kdo byl dřív? Slepice nebo vejce?
Moje názory se formovaly dávno předtím, nežli jsem o existenci nějakých přiblblých nácků slyšela.
Nejsem produktem žádné propagandy, jen žalostných životních zkušeností s tímto etnikem. Týká se to výhradně cikánů.

Kdo z vás by je chtěl za sousedy, vy lidumilové?
20. 04. 2012 | 00:00

honolulu napsal(a):

Ha, ha, ha, ha,
lidi naseho velkeho CENSORA pana Stejskala boli ruka od mazani.

Pane Stejskal az budete mazat multi-kulti poslu Vam zazracnou masticku BEN-GAY oitment a balik gumy, ale protoze mazete nas neposlu Vam NIC !
Budete mit tak namozene svaly, ze nezvladnete osobni hygienu a budou Vam v Praze rikat Stejskal DINGLEBERRY = "vyfukovy kastanek".
To jste rad, ze me zde mate, ze ano ? Takovou anglictinu Vas na universite neucili ? (Pane Stejskal, to je ta prava, ulicni - vystizna a moc pekna... A piece of dried feces caught in the hair around the anus.) Jo, jo, tak tresta matka priroda za mazaci agilitu.

Psal jste nekolikrat, ze mate deti rad. Doufam proto, ze Vas vsichni uvidime na videou v Breclave protestovat proti mrzaceni deti i kdyz jsou bile.
20. 04. 2012 | 00:01

Jáchym napsal(a):

"A když máš kamarády na správných místech, ..."
Copak jsem tvrdil něco jiného?
Problém je v tom, že údajům Čochtanových kamarádům v teplácích věřím asi tak jako Člověku v tísni.
20. 04. 2012 | 00:01

Čochtan napsal(a):

Silvie,
statistiky jsou vždy prospěšné a proto se dělají i ty politicky nekorektní. Jenže "jen pro vnitřní potřebu". V téhle zemi se ale nic neutají. Ani statistiky. Když máš kamarády na správných místech,.... a ajťák všude bratry má.
20. 04. 2012 | 00:01

Dagmar napsal(a):

Silvie

Vaše přesvědčení, že mezi Židy nejsou hlupáci by možná některé hloupé Židy potěšilo, ale pravdivé není. Stejně tak není pravda, že všichni Ždé jsou mocechtiví, prolhaní, botatí, lakomí..

Oni i mezi Cikány jsou líní, hloupí, prohlaní, zloději.., ale to neznamená, že Cikáni jsou hloupí, prohlaní,zloději...

Už chápete? Cvičím vás v abstrakci :-) Pro váš další úspěšný život velmi prospěšné.
20. 04. 2012 | 00:02

silspok napsal(a):

Ja bych vam jenom pral se narodit v cikansky rodine a cist tyhle "edukovany" komentare o genech, DNA, vyhosteni ... "To, kde, kdy a komu se narodis, tvoje duse, neni oceneni, ale tvuj osud" ... pokud te nekdo na zacatku odsoudi, je problem ... zkus si empaticky prenest svou dusi a mysleni do situace, kdy je nekdo prmamente proti tobe ...
20. 04. 2012 | 00:03

aga napsal(a):

Silvie

Jen jsem se držel terminologie příspěvku, na který jsem odpovídal, proto jsem dal Vaše jméno do uvozovek. Nebylo to osobní.
20. 04. 2012 | 00:04

Čochtan napsal(a):

Jáchyme, ty jsi opravdu hloupý. Myslíš že by se muklové dostali u utajovaným statistikám ? Ty máš představy jako malej Véna.
20. 04. 2012 | 00:04

Silvie napsal(a):

Martin,

někdo vám tam přece jen zůstal, soudruhu - pravičáci...

Já jsem nepsala o tom, že je mi fuk můj národ- asi vám nějak nedocvaklo. Jedno bezvýznamné etnikum a vy z toho hned uděláte dalekosáhlé závěry o likvidaci zeměkoule.
Obdivuju vaše fabulační schopnosti.
20. 04. 2012 | 00:05

mb napsal(a):

Bigotní židy nemám v lásce stejně ,jako bigotní katolíky a islamisty. Všichny jmenované skupiny jsou zdrojem veškerého zla na této zemi už stovky let.

jste si jista skutečně že veškerého ?

nebo nějaké to zlo přičteme bohu, přírodě, lidské povaze, lidské nedokonalosti, ďáblu, přírodě, náhodě, neznalosti, omezenosti, sadismu, povaze, neznalosti, omezenosti a nedokonalosti, iracionalitě, pudům ... ?

zdravím ...
20. 04. 2012 | 00:07

aga napsal(a):

silspok

Nemyslel jsem na cikány, když jsem mluvil o národech, které staví na pokrevním/gnetickém dědictví.

A když mluvíte o osudu, pak je zřejmě na každém, aby se popasoval s tím osudem, který si činy ve svých předchozích inkarnacích zasloužil. Nebo si myslíte, že náš osud je jen nespravedlivá náhoda?
20. 04. 2012 | 00:10

honolulu napsal(a):

Breclavo,
nedej se, svet se na tebe diva.
20. 04. 2012 | 00:11

Dagmar napsal(a):

Silvie

Vy jste tedy opravdu anděl míru a osoba láskou k bližnímu přetékající jako noční nádoba po ránu :-) Vás aby se jeden bál potkat i ve dne.

"Bigotní židy nemám v lásce stejně ,jako bigotní katolíky a islamisty. Všichny jmenované skupiny jsou zdrojem veškerého zla na této zemi už stovky let."

Tak snad máte ráda alespoň budhisty? Co šintoisté - nic? A animisté?

Ne, má milá Silvie, to není bigotnost co je zdrojem veškerého zla na této zemi, tou je nenávist. A té, jak tady pěkně prezentujete, může člověk dosáhnout i bez bigotnosti. Jediné, co vůči vám cítím, je upřímná lítost. No, ale vy to jistě přežitete :-)
20. 04. 2012 | 00:12

Silvie napsal(a):

Silspok,

nikdo by proti nim nebyl, kdyby se za ty desítky a desítky let dokázali zcivilizovat.
Ale co očekávat od někoho, kdo se za desítky generací nenaučí ani jazyk dané země. Ať je to u nás nebo jinde v Evropě. Všude jsou tihle lidé na obtíž, všude po nich zůstává jen spoušť ,všude je stejně nenávidí. A všude je za jejich bídu, neschopnost a lenost vinný někdo jiný. Nikdy oni.

Už jsem to psala mnohokrát - židi prošli obrovskou genocidou v dějinách a dokázali z toho vytěžit maximum. Patří k nejúspěšnějším, ať žijí, kde žijí. Cikáni budou do skonání světa hořekovat nad svým těžkým osudem a omílat středověké pronásledování, které "způsobilo" jejich "vykořeněnost".
Nebo operovat bolševickou "perzekucí", jež spočívala v tom, že dostali zadarmo, na své poměry luxusní byty, které stihli do jednoho vybydlet a přišli o své rozhrkané vozy a kulhavé hemelky.

Samá klišé.
20. 04. 2012 | 00:13

mb napsal(a):

brou noc ...

at mííííír dááááál zůůůůůůstááááávááááááá s touto krajinooooouuuuu

zloba závist zášť, strach a svár ty at pominooooouuuuu

at uz pominooooooouuuuuuuuuuuoooooouuuuuu

ted kdyz tvááááááá ztracenáááááá vláda věcí tvých zpět se k tobě navrátí, lide navrátí ....

servus
20. 04. 2012 | 00:14

Jáchym napsal(a):

Dobrou noc všem - zvláště pak trpělivé paní Dagmar.

Asertivita má něco do sebe, ale je to dřina, co ?... :-))
20. 04. 2012 | 00:17

honolulu napsal(a):

Breclavo,
nakopej PRDEL sve vrchnosti ve volbach.
Zarid jim "urady" v kontajnerech na smeti.
20. 04. 2012 | 00:18

Silvie napsal(a):

Dagmar,

o buddhismu má mnoho lidí falešné a zkreslené představy. Výchova malých buddhistických mnichů nebyla žádnou selankou a tvrdé fyzické tresty byly na denním pořádku.
Nicméně - buddhismus je mírumilovné náboženství, které mě zajímá a rozhodně se z něho dá čerpat mnoho pozitivního.

Hinduismus je ze své podstaty hnusný - protože vytváří kasty, z nichž není úniku.

O dalších zmiňovaných náboženstvích mám jen kusé představy.

Jo, jsem zvrácená nenávistná osoba. Vždyť říkám, že nejsem žádný altruista. Alespoň jsem ,na rozdíl od vás, upřímná a nehraju tady dobrotivou matku Terezu (v srdci máte víc jedu,nežli já na jazyku - říká mi to má ituice).


Nebojte, nejpozději zítra (možná ,že ještě dnes v noci) vám vymrskne Jarolímek nějaký blog o strašlivé smrti pacienta PL v "kleci"
Tak si přijdete na své.
To víte, pro mně, cynika, není nic svaté.
20. 04. 2012 | 00:24

Dagmar napsal(a):

Silvie

Chraň Bůh, že bych vás podezřívala z altruismu. To, co nazýváte upřímností je spíš..., ale ne neřeknu to. Nechám hádat vaši skvělou intuici :-)

Dobrou noc.
20. 04. 2012 | 00:28

Mard napsal(a):

Víte, tenhle týden má být "Týden protestů" aspoň nám to slibovali socani, odboráři, lidi z ProAlt, lidi z Holešovské Výzvy a spousta dalších maníků. Něco říkali o desítkách tisíc lidí na ulicích. Ale upřímně řečeno, já nevím. Asi se někde schovali. Už ta demonstrace toho 15.4., co na Václavák přišlo asi 300 lidí a z toho bylo 150 novinářů a tajných policistů v civilu, která se pak vydala na Hrad, aby to vytmavila tomu Klausovi, a tam dorazili 2 lidi. To je opravdu síla. A od té doby po nějakých protestech ani vidu ani slechu. Ale na sobotu si vyhrnují rukávy odboráři, kdo chce dopravy, toho tam dovezou vlakem a autobusy a ještě jim navrch dají kapesné :-) No jsem zvědav jaký kompars seženou, snad dají dohromady aspoň tolik lidí, co chodí na fotbal, tedy cca 4000 lidí. A teď konečně po tomto sáhodlouhém úvodu dojdu k meritu věci - jsem zvědav zda demonstrace v Břeclavi bude početnější než odborářská demonstrace v Praze. Pokud ano, tak asi pan Zavadil přijde o dobře placené a teplé místečko. Kdo by nechtěl brát tak pěkný měsíční plat za to, že si třikrát do roka zahuláká do mikrofonu.
20. 04. 2012 | 00:34

honolulu napsal(a):

Embecko sel chrapat (nick mb), proto mi dovolte abych vas informoval o jeho povaze... (Co o nem rikaji hvezdy).

On je rozeny MOTIVATIONAL SPEAKERS, se sklonem k precitlivelosti a s nadanim na drama, ale i hudbu a medicinu.
Ma tezkosti rozpoznat, kdo je jeho oravdovy nepritel a tezkosti rozumet sam sobe.
Jinak je houzevnaty, ale stejne vse bude smazano tak je zbytecne psat. Koncim na tomto blogu.
Lide jedte do Braclavi.
20. 04. 2012 | 00:35

BK napsal(a):

Náckové se historicky osvědčili.
Vyřešili židovskou otázku a rasově očištěnému Německu přinesli rozkvět, pořádek a bezpečí.
Stačí se tedy poučit z historie. Na protektory(ochránce), jsme vždy měli štěstí, ať už jsme si je vybrali my nebo se nás
laskavě ujali sami.
Máme-li problém s Romy, jsou tu opět ti čestní a stateční mládenci, aby ho za nás vyřešili.
Stačí na chvilku odvrátit tvář a bude po problému.
No a dál už to známe.
20. 04. 2012 | 00:40

Silvie napsal(a):

Dagmar,

ta vaše povýšenost je fakt nesnesitelná...
Lidi s tak patologicky přebujelým sebevědomím bývají zpravidla velmi oblíbení v kolektivu pro svou skromnou a milou povahu.
No nic... my jednodušší holt vaše kvality nedokážeme patřičně docenit.

Jo, co se té inteligence židů týká - nemáte pravdu. V globálním měřítku jde o inteligentní a úspěšný národ. Tak, jako v globálním měřítku jsou cikáni neúspěšný a neinteligentní národ. Za obdobně úspěšné jsou pokládáni Asiati, jimž je přičítána schopnost vysoké přizpůsobivosti a konkurenceschopnosti (i v měřítku USA).

Přeji vám krásné sny o tom, jak jste mi to natřela. Jenom je mi vás líto, že nás, primitivy, nemůžete ohromit těmi latinskými frázemi. To bychom fakt sedli na prdel.
Víte, že můj prastrýc mluvil plynně řecky, latinsky a ještě dalšími pěti světovými jazyky? A od malička to do mně hustil?!
A představte si, že jsme doma dokonce jedli i příborem!
20. 04. 2012 | 00:54

mb napsal(a):

Hinduismus je ze své podstaty hnusný - protože vytváří kasty, z nichž není úniku.

že jsem z vyšší kasty ?

příště budeš ZAS TY !!!

musíte se silvie/pane správče více snažit ...

honolulu dík za hřejivá slova (a) hvězd(y) ...

silvie ... i upřímnost když chcete nekoho odkrouhnout má své limity ( ti chlapci co napadli toho chlapce byli třeba rovněž upřímní, ´jen si tak zablbli´ ...)

/ nepochybuji například o upřímnosti pana čochtana /

tak uz snad fakt dobrou, brou ...
20. 04. 2012 | 01:11

honolulu napsal(a):

Bk, (00:40)
spadl na bakulu, on sem taha protektorat, Zidy a Nasisty a my mluvime o kriminalite. Co to ma co spolecneho s Breclavou, ty narazena bakulo. Proc ten problem dneska michas s dejinami. Proc MLZIS ? Jak dlouho s tema strasakama minulosti chces prznit budoucnost. Ty jsi bud hlupak nebo politicky prostitut.
Lide proste chteji mit bezpecne ulice, tak bez do hajzlu s protektoratem. Zadny Cech nemuze byt Nacista, kdyz je Cech ! Demokracie neznamena kriminalni bordel.

Lipolde,
Ty jsi slavny novinar, tak proc verejne neodsoudis problem dneska. Ty se techto problemu nedotknes ani telegrafnim sloupem. Ty jsi takovy mnohobarevny CHAMELEON, jako jsou u silnice v Arizone. Musim te informovat, ze ridici na ne radi curaji, kdyz je vidi. Tobe hrozi nebezpeci, ze na Tebe jednou bude curat cely narod.
Tak to kdysi zacalo i v Johannesburgu a ja jsem mlcel a pocital Kruger Randy. Dnes nemam ani Kruger Randy a ani Johannesburg. Ty nebudes mit Prahu jednou, Lipolde. Budes utikat na Vorkutu, tak jako je to napsano v predpovedi.

Vladni panove vzkazuje vam Rimsky Senat (SPQR) pres nase media :

"Budete-li okolnostmi NAMETANY a rizeny, bez usili a snahu okolnosti zvladnout a byt jejich pany, tak plebejci v ulicich vasich mest si vas budou plest s houbami na verejnych mestskych latrinach, kterymi se cisti zadky".
20. 04. 2012 | 04:09

anti politik napsal(a):

Hm, je tady koukám dost blábolistů např. madam Dagmar, kteří mají plnou klapačku extrémistů, holých lebek atd. Nepamatuji snad už několik let, že by nějací údajní nácci provedli něco podobného jako běžně a denně provádějí cikáni o jejichž teroru už víme několik let a není o něm pochyb! A kdyby např. Vandasovci někomu rozkopali ledviny, tak tady třeba tenhle Krištof zavaří počítač, jak by blogoval ty svoje snúšny blbostí o rasismu! Navíc bych docela rád potkal toho blba co tady blábolí, jak zvesela prochází tlupou ožralých cigošů. Bože tahle blogová gerila je parta mamlasů co se nevidí každý den!
20. 04. 2012 | 05:45

anti politik napsal(a):

Klidně mě vymázněte pane Stejskal, ale stejně ty nasr. milióny občanů se Vám vymáznout nepodaří!
20. 04. 2012 | 05:56

třebaKarel napsal(a):

Pane Krištofe ,
máte naprostou pravdu a má smysl to pořád dokola opakovat , podívejte se jak beznadějný se zdál dříve boj s papírovým čertem - sudetskými němci . Kolik let na tom dělali volební body komouši a pravice . A dneska je to k smíchu . Lepit na kohokoliv Kocába je fakt argument jak noha . Škoda jen že stát jako by vymizel , kdyby se policie byla schopná ozvat a dát najevo že něco v té věci dělá , třeba by nebylo tolik horko . Ten samotný čin je opravdu hnusný a odporný , to že to lidem vadí je samozřejmé . Hezký den , tK
20. 04. 2012 | 06:50

Zdeněk Brom napsal(a):

zdenekb:

Asi těžko zabránit vždy a všemu.

Jenže v Břeclavi toto není první incident a na tomto místě jde v podstatě o rizikovou lokalitu. Problém je v tom, že policejní manévry se dějí až ve chvíli, kdy se tam má objevit DSSS. Do té doby byl bohorovný klid.

ˇZe tam dochází ke koncentraci prapodivných individuí? No a? ˇZe tam dochází k napdání lidí lidí? No a? ˇZe se tam už i střílelo? No a? ...........Ale...Přijede DSSS? Do zbraně! Policie sem! Tady si pořádek uděláme sami, Břeclav si rozbít nenecháme! Už je tam hejtman, vysoký policejní velitel, navýšen jest počet policistů ....

Ta trojice by si nic nedovolila ve chvíli, kdyby věděla, že jakmile přestoupí zákon, už budou mít problémy a na záda jim bude dýchat policista dřív, než někomu ublíží.

C.G. Jung také psal o stínu, který vzniká vytěsˇnováním problémů, které nechce jedinec, skupina nebo obec řešit. DSSS je takový stín. Pokud se bude daný problém věcně a otevřeně řešit, stín zmizí. Stím je až následek problému.
20. 04. 2012 | 07:13

Zdeněk Brom napsal(a):

Dagmar:

Cituji: "Mrazí mne, když si uvědomím, jak blízko jsme tragické katastrofě. Ne díky Cikánům. Díky sobě."

Tato věta je zásadní. Vina je zde házena pouze jedním směrem. V Břeclavi je problém, ale kupodivu je vinen kdo? Skutečně my?

Paní Dagmaro, řada diskutérů zde - Silvie, vandal atd. nejsou žádní rasisté nebo vyznavači DSSS. Jsou to především lidé, kterým vadí neřešení vysoké kriminilaty části obyvatel naší země. Vadí jim zavírání očí nad jistou částí problémů, protože je páchájí někteří z těch, jimž se mnohé omlouvá. Vadí jim raismus naruby atd.
20. 04. 2012 | 07:23

Dagmar napsal(a):

Silvie

No, pokud máte pocit, že jsme vám to natřela, nebudu vám to v tomto krásném ránu vymlouvat :-). Ale věřte, že to nebyl můj úmysl. Jde přeci o něco jiného, nemyslíte? A bez těch osobních úkoků to nejde, viďte? No, co naděláme.

Tak pěkný den.
20. 04. 2012 | 07:23

Daňový poplatník napsal(a):

No vzhledem k tomu, že na veřejnoprávní televizi (jasné a spolehlivé) o tomto pokusu o vraždu mluvili jako o výtržnosti, tak předpokládám, že viníci (a odsouzení) se najdou jen mezi občany, jejichž poznámky a gesta si nějaký servilní reportér natočí, zveřejní a budou sloužit jako důkazní materiál v boji proti rasízmu. Alles zur Zeit.
20. 04. 2012 | 07:27

Dagmar napsal(a):

Zdeněk Brom

Dobrý den, velmi s vámi souhlasím. Řešní mají v rukou především policie, justice, vláda, poslanci. Protesty by se měly soustředit na kritiku jejich nečinnosti a požadavek, aby v rizikových místech byly stálé hlídky. Pro začátek. Vyšetřování rasistických útoků - všech - řešit prioritně a pod vřejnou kontrolou. Pro začátek. A tak dále.

Já si konkrétně o paní Silvii nemyslím že je rasistka. Je to energická ženská s jadrnou mluvou a je opravdu svým způsobem upřímná. Jen by to v hlavě potřebovala tošku lépe srovnat. Jinak jsem ráda, že tady diskutuje. Ale neříkejte jí to. Ona by to pochopila jako útok :-)

Pěkný ten také vám, pane kolego.
20. 04. 2012 | 07:33

Dagmar napsal(a):

Zdeněk Brom

Dobrý den, velmi s vámi souhlasím. Řešní mají v rukou především policie, justice, vláda, poslanci. Protesty by se měly soustředit na kritiku jejich nečinnosti a požadavek, aby v rizikových místech byly stálé hlídky. Pro začátek. Vyšetřování rasistických útoků - všech - řešit prioritně a pod vřejnou kontrolou. Pro začátek. A tak dále.

Já si konkrétně o paní Silvii nemyslím že je rasistka. Je to energická ženská s jadrnou mluvou a je opravdu svým způsobem upřímná. Jen by to v hlavě potřebovala tošku lépe srovnat. Jinak jsem ráda, že tady diskutuje. Ale neříkejte jí to. Ona by to pochopila jako útok :-)

Pěkný ten také vám, pane kolego.
20. 04. 2012 | 07:33

Dagmar napsal(a):

Omluvte mne, kromě paní Silvie mne také nemusí reCARTCHA.

A přeji pochopitelně pěkný ten "den" :-)
20. 04. 2012 | 07:36

Dagmar napsal(a):

reCAPTCHA

Já velmi chvátám, tak dělám chyby. Ale už mizím...
20. 04. 2012 | 07:38

vasja napsal(a):

Drazí ochránci a pomahači.
Dejte si plastiku, najděte parnera na sex, pořiďte si děcka. Dyk je tolik možností, jak si zvýšit chabé sebevědomí.
Jinak budete poráde pro smích.
20. 04. 2012 | 07:50

Jana Pechová napsal(a):

Tak jsem přečetla text a následnou diskusi a je mi smutno.
Nesnáším vytloukání klínu klínem a ten článek pana Krištofa je přesně o tom.
Varuje totiž před účastí v protestu, jehož pomocí se zviditelňují extremisté.
Kdosi výše trefně napsal: kolem cikánů projdu celkem bez potíží, ale projít kolem holých lebek je o strach. Budou-li lidé zapojováním se do akcí svolaných extremisty tyto strany zviditelňovat, budou je další lidé volit. A nemusím jistě připomínat, že podobným způsobem se dostal k moci Hitler.
A ještě dovětek: dostane-li se k moci takové zlo, vrcholní politici, kteří za to nesou odpovědnost, si najdou cestu k úniku. Ale většina z nás ne a nevěřte tomu, že pokud někdo vstoupí na trůn se sliby, že národ 'očistí od xindlu', považuje za xindl přesně to, co si pod tím představujete vy.
20. 04. 2012 | 08:05

rejpal napsal(a):

Zdeněk Brom
Nějak se těch stínů objevuje víc a víc.
Před dvaceti lety, když se poprvé mudrovalo o možném rozpuštění tehdy ještě KSČ, někteří odpůrci tohoto postupu argumentovali, že obliba KSČ je barometrem správnosti vývoje naší země a je třeba ji nechat žít, aby bylo vidět, jak demokracie u nás funguje. I když se o tomhle mezi politiky už moc nemluví, vzestup této strany v poslední době něco říká. A je jedno, jestli údaj CVVM je přesný nebo ne.
DSSS, případně další strany spojované se zálibou v nacismu, je zatím v pozadí. Důvodů může být víc, ale mimojiné i proto, že nemají svého Sládka, který to s lidmi uměl. Laxností k problémům si establishment hodně koleduje.
Každý z nás je myslím někde v hloubi duše xenofob. Něco překryje výchova k toleranci, něco civilizační návyky. Je to džin v lahvi a jakmile se jednou vypustí, z milého a tolerantního člověka se může stát zuřivě nenávidějící živočich, a to i s přispěním davové psychózy. Ti, kdo žijí daleko od centra problémů, různé věci obtížně chápou. Ti, co jsou přímo u toho, když gangy terorizují poklidné obyvatele - zbaběle, v přesile a bezdůvodně - a nic se neděje, i když jména viníků každý zná, vidí věci samozřejmě úplně jinak. Nelze se pak divit, že excitovaný občan vděčně přivítá pomoc stran, kterým by se v neexcitovaném stavu jinak vyhnul. Dokud však nebudou pachatelé násilností na dlouhá léta izolováni od ostatních, místo aby se mditovalo, zda jeho pohnutky jsou rasistické nebo jednají "jen" z nudy, bude spíš hůř. A jako vždycky, odskáčou to nevinní.
Je čas přitvrdit - ale cíleně, na pachatele, ne na celé skupiny. A vůbec bych neřešil, zda je svědecky doloženo, že někdo volal na oběť "bílá/černá svině" nebo cokoli jiného. Napadl ji bezdůvodně, zákeřně a v přesile, věděl, že může i zabít a počítal s tím. Nevidím žádné polehčující okolnosti. Ti, co napadli medializovanou Natálku, dostali tresty právem - ale stejné právo by mělo platit i pro ty druhé. Pokud tedy nechceme, aby se v naší zemi zahnízdily mravy divokého západu.
20. 04. 2012 | 08:15

scallop napsal(a):

cinick, vandal

Jelikoz naprosto presne vite, ze v Breclavi to byl rasistiky motivovany utok, tak me jiste upresnite jeden detail: byl to rasismus protiukrajinsky nebo proticesky ?
20. 04. 2012 | 08:23

Silvie napsal(a):

Dagmar,

a zase ty vaše (zdánlivě náhodné)impertinence.

Vyžeňte si jednou provždy z hlavy, že si potřebuju v mozkovně něco srovnávat. Mám to tam srovnané již leta docela dobře.

To, že mé názory nevyhovují vašemu způsobu myšlení ještě neznamená, že máte právo mě tady mentorovat. Nestojím o to, není mi dvacet, mám za sebou určité životní zkušenosti a v této věci budu konzistentní až do smrti.

Z vašeho hlediska jsem rasista a je mi to upřímně jedno. Nemám žádný zájem pátrat po příčinách toho, proč naši cikánští spoluobčané nejsou schopni normálního soužití. To už mě víc zajímá osud tasmánského čerta nebo pásovce devítipásového.

Cikánskou "mentalitu studují" pouze lehkoživky, které nemají nic lepšího na práci (většinou je za tuto pochybnou činnnost platí náš stát. Studovat takovou romistiku může totiž i jedinec, který ztěží zvládnul základní školu.
Výsledkem jejich výzkumů bývají vždy stejné závěry - za všechno může majorita!
Takže jde v podstatě o plýtvání penězi daňových poplatníků- řekněme si tedy jasně a jednou provždy, že bílá majorita může za všechno - od globálního oteplování až po dobu ledovou a ušetříme státu hromadu peněz.

Já po něm požaduji jediné, aby represivně zasáhl, přesáhne-li míra agresivity jisté meze, což se již několik let děje.
Pan Brom to napsal jasně - dáváte vinu za surovosti páchané tímto etnikem majoritě. Přestáváte být pro mne partnerem pro dialog, stejně jako Zdenekb.

Jak vás tak delší dobu pozoruju, vy se chcete stát "morální" autoritou na Aktuálně a ohrozit tak mravní integritu pana Stejskala.
Bůh s vámi.
20. 04. 2012 | 08:26

Silvie napsal(a):

scallop,

ti cikáni viděli typického "árijce", který mluví perfektně česky(což bylo slyšet i v televizi) - vy manipulátore.
Myslíte, že Ukrajince by s chutí nezmydlili?
Měl prostě "špatnou" barvu kůže - rasismus ,jako vyšitý, ale určitě z toho zase vyklouznou ,jako v případě Patrika.

Ovšem bílou holku za pokřik "cikáni do plynu" poženou před soud. Tomu říkám spravedlnost!
20. 04. 2012 | 08:29

tomeek napsal(a):

Mili prispevatele ---
Musim rici, ze mne nemile fascinuje, do jake miry jedna cast spektra prispivajicich se zde snazi vyresit problem prvoradou aserci viny beze snahy zamyslet se nad pricinami tohoto problemu.
At uz omezene a rabijatsky (na te strane napr. Honolulu, ktery zde ventiluje svou vysnenou nadrazenost, kterou by mu v jeho dnesnich USA uz ani Ku Klux Klan nebyl ochoten akceptovat; ale jo, ja vim je za tim vsim globalni spiknuti komunistu s Obamou v cele, ze ano?!), ci naopak osvicene (napr. Zdenek Brom, ktereho si jinak vazim, ale zde se mu nedari videt les pro stromy).
Rozumim priznane frustraci jednotlivcu z toho, ze se problemy vyskytuji a nejsou reseny adekvatne, ackoliv instituce (represivni i vstricne orientovane) od toho a k tomu zde jsou.
Mrazi mne vsak v zadech pri predstave, ze luza (a v to pridejme i nemalo lidi s vysokoskolskymi tituly) se rozhodne vzit "poradek" do vlastnich rukou. A jak to tak ctu, tak mi pripada, ze k tomu mnoho neschazi...
20. 04. 2012 | 08:32

zdenekb napsal(a):

Zdeněk Brom:

Díky za odpověď, kterou naprosto nemám důvod v ničem zpochybňovat. Jen si zkrátka nemyslím, že za nečinnost, lenost nebo neschopnost místních politiků a policie nesou zodpovědnost Romové, nebo nějaký záludný diktát multikulturalistické ideologie. Přeci nechcete tvrdit, že je bráněno vyšetřování očividných násilnických činů kvůli nějaké tajemné pravdoláskařině. Jinak... DSSS bych neoznačil za stín - stín ze své stínohry nic nemá a na nikom neparazituje... ;o)

Ohledně Vandala, Silvie (a dalších) bych si dovolil nesouhlasit, protože si velmi dobře pamatuju některé jejich příspěvky či odkazy. Nearchivuju je, to bych byl okamžitě za "estébáka", přitom některé skutečné perly by za archivaci stály. Paní Silvie možná není rasistka (i když z rasistických webů čerpá své "informace a statistiky"), spíš žena usilovně budující svou image bojovnice, která to všem konformním pokrytcům říká "pěkně natrvdo".

Na druhou stranu chápu, že jim moje mínění o nich bude skoro stejně fuk, jako mně to jejich o mně.
20. 04. 2012 | 08:32

BK napsal(a):

honolulu

Břeclavští zločinci patří bezesporu do kriminálu a doufám, že tam skončí na hodně dlouho.
Bezpečnost na ulicích ale těžko přinesou tlupy nácků(u vás na Havaji ano?)

"Jak dlouho s tema strasakama minulosti chces prznit budoucnost"
Na tuhle svou větu si, milé honolulu, vzpomeňte, až budete strašit návratem bolševismu.

"Zadny Cech nemuze byt Nacista, kdyz je Cech"
to je vskutku perla, to jste vymyslelo vlastní bakulou? Gratuluji.

"Demokracie neznamena kriminalni bordel."
S tím souhlasím!
To ovšem předpokládá, že stát pod přiblblými záminkami "šetření" nedecimuje policii a její místo nepřenechává bandám, které ke kriminálnímu bordelu samy přispívají.
20. 04. 2012 | 08:36

Silvie napsal(a):

Jana Pechová,

takže vy byste nejradši, aby občané seděli doma a dělali, že se jich to netýká? Máte sama děti? Chtělo by to kapku empatie i pro druhou stranu.
Těm lidem je celkem jedno, kdo tu demonstraci svolává - to ,že toho DS využila a předběhla je, není podstatné. Oni to měli v úmyslu dávno předtím. A půjdou tam proto, aby svým politikům ukázali, že "demokracii" v této podobě rozhodně dál tolerovat nebudou. Dobře víte, že politici fungují jen pod tvrdým tlakem veřejného mínění.
A nejste nakonec z těch, kteří horují pro "občanskou společnost"?
Co jiného je tato demonstrace, nežli ukázka uvědomělosti a zralosti občanů této společnosti?
DS je jenom přívažek - Holešovskou výzvu se snaží také zneužít pro své vlastní záměry a mají proto občané zcela rezignovat na potřebu změn v jejich zemi?

Navíc chtějí projevit solidaritu s postiženou rodinou, která není první potýkající se s brutálním napadením ze strany tohoto etnika v dané lokalitě.

Je zajímavé, jak lidé ,jako vy i Krištof, ochotně akceptují všechny ty pochody pro gay iniciativy, demonstrace proti antisemitismu, proti anticikánismu, ale jakmile jde o bílé, začnou hřímat o "nebezpečném" chování.

Copak si to vůbec neuvědomujete, jak jste v tom svém "humanismu" nevěrohodní? Přečtěte se někdy zpětně.
20. 04. 2012 | 08:41

český maloměšťák napsal(a):

Silvie :
"....Útočníci si pěkně naběhli na vidle, jak doufám, jelikož netušili, že málem ubili ukrajinského chlapce. Doufám, že jeho otec nebude spoléhat na naši předposra... justici (mačetoví vrazi nejsou dodnes potrestáni a bůh ví, zda kdy budou) a osloví své soukmenovce z Ukrajiny.
Těm gaunerům přeju ,aby s nimi bylo zacházeno stejným způsobem, jako s tím ubohým Péťou. Nic jiného si nezaslouží...."
--------------------------------------------------------
Zajímavý pohled.
Podívejme se na pohled svazačky Silvie /eurozona se jaksi do března 2012 nerozpadla, že Silvie ??/ trochu blíže - zkusme se zamyslet nad tím, které to byly či jsou režimy , kdy se lidé nespoléhají při řešení problémů ve společnosti na instituce - ale berou spravedlnost do svých rukou (bylo by zajímavé porovnat, které to byly či jsou konkrétní hlasy a v jakých pozicích v hiearchii společnosti, které k takovémuto pojetí spravedlnosti vyzývaly(jí)...ale to je téma na jindy).

Takže dozajista to budou předcivilizační společenství druhu Homo Sapiens Sapiens /i když ani zde se zřejmě neřešil případný incident pokusu o zabití tak, že se uvnitř jedné tlupy mezi sebou začli mydlit dvě znepřátelené skupiny takovým způsobem, jak to předvedl aktivní účastník daného incidentu(náš snědý násilník)...minimálně zde hrál roli faktor kolektivní soudržnosti tlupy se záměrem zachovat rod/. Tedy např. nendrtálci.

Pak zde máme civilizace starověku - zde již máme první vzor pojetí spravedlnosti, a sice ono " oko za oko, zub za zub". I když - i zde máme institut soudců - kmenových či dokonce státních úředníků....a ono rčení se pak aplikuje až po soudním rozhodnutí. Takže opět to tak trochu pokulhává za silviino-ukrajinskou bandou.

Co středověk ?
Ano - středověk se svými hony na čarodějnice, pogromy na Židy či hromadným vražděním kacířů - ten by mohl být vzorem uvažování /ve směru pojetí spravedlnosti/ Silvie. Tam by ta analogie s jejími výzvami ukrajinské Mafii mohla být verifikovatelná - ve smyslu tom, že toto již někdy fungovalo docela dobře.
Ano - středověké excesy budou dobrým argumentem na podporu Silviina pojetí spravedlnosti.

Pak se jen letmo zmíníme o vraždách roajalistů během Francouzské revoluce, pogromech na Židy v Rusku, o vyvražďování indiánských vesnic na Divokém Západě o Himmlerovi ....a jsme u Mafie.

Ano - spravedlnost v pojetí Mafie se má skutečně v čisté podobě tak, jak by ji chtěla servírovat společnosti Silvie. Oko za oko, zub za zub, hlavní je klanová soudržnost ...vše ostatní jde bokem. Soud pak proběhne tak, že se sejde Guiseppe Giuillani s Big Blind Eye Randolpho a řeknou Billymu Fat Butcherovi : " Zab je oba, smrady".

Ono možná nebude ani od věci tvrdit, že v prostředí Kozloistánu Kádevítkového Klausoidního mají jisté kruhy neoficiální - ale jak vidno , respektive slyšno z Janouškových odposlechů...tak i jisté kruhy oficiální....mají zájem na tom, aby zde - v zemích ČEZka, Moravy i Slezska - TAKOVÉ pojetí spravedlnosti nahradilo spravedlnost coby vyjádření procesů, jejímiž tento ne zcela jednoduchý problém řeší instituce.
Které si, jen tak mimochodem - platíme / což se např. o ukrajinské Mafii říct nedá, že...leda by Silvie šidila stát na daních a posílala jí něco bokem ...ale to se dohledat taky nedá....ostatně myslím si, že až na Mafie placené primárně či sekundárně přes státní rozpočet - se to nedá dohledat u žádného z takových subjektů...tam( u státem placených Mafií - přes všechny ty možné i nemožné tunely) to však brzdí právě ty instituce - například policie či justice - ale to jsme u jiného problému zvaného " Vláda Tradice, odpovědnosti a prosperity" - což také není tématem této kratičké glosy o spravedlnosti..."

/leda bychom chtěli i na stát zavolat ukrajinskou Mafii...:))/
20. 04. 2012 | 08:43

český maloměšťák napsal(a):

pokračování, konec :

Hmm - tak se mně nějak zdá....že to , co Silvie propaguje - platí hlavně v kruzích zločineckých.

Ale že by hysterická Silvie byla zločincem ?

To se mně nějak nezdá - todlencto...podle mě to bude spíše nějaká zfrustrovaná osamělá puťka závislá na prášcích...

P.S. Co když se ukáže, že onen snědý útočník z Břeclavi byl Ukrajinec z Oděsy ? Oděsané mají mezi sebou spoustu snědých týpků...
Co pak ?
No - hlavně že se po pochodě kvalitně ožerem a možná i poperem, že....

Stejně to ale celé připomíná Anžku Hrúzovou a Hilsnera.
Jenže tak jaksi zatím bez Hilsnera, že...

Účastníkům břeclavského zájezdu doporučuji stavit se do Šakvic. V Sklepní ulici najdou množství sklípků s dobrým a přitom ne moc drahým vínem - nejen z pálavských vrchů.
Jen bych prosil aby neblinkali do mušovských jezer - ryby jsou pak z toho zmatené a berou pouze na rumové pralinky.
A také bych prosil , aby si ty sklípky neotvírali sami - aby aspoň zde spolehli se na tradiční pojetí spravedlnosti. Tentokráte v oblasti obchodních vztahů. Tedy nejprve požádat o produkt, potažmo o otevření sklípku(páčidla jsou fuj, fuj !) , pak konzumovat - a hlavně - ničeho neporozbíjet a zaplatit penězi - nikolivěk kopanci či nadávkami!!!

Děkuji všem dopředu a jsem s pozdravem " maucta" i " shalom", stejně jako "Heil..." eh, tedy "Sbohem a adié".
20. 04. 2012 | 08:44

český maloměšťák napsal(a):

Jen bych chtěl Silvii připomenout, že zde je jeden velmi smutný případ bílé matky - co zabila svých 5 dětí.

Myslím si, že Silviiným pojetím logiky by pak měl městečkem, kde se to stalo - projít průvod stotisícového davu..../zda zrovna holohlavých adolescentů - to nechám na jejím zvážení..../
A také se divím, že Silvie zde, v tomto případě pro demonstraci " občanské společnosti" negoruje.
A nenavrhuje matku navštívit a udělat jí to to samé, co provedla ona těm maličkým.

Ale to je jednak pitomý příměr /ale na hrubý pytel patří hrubá záplata/ a jednak je jistě Silvie žensky solidární, že...

Howgh.

P.S. Pokud se zločiny neřeší v konkrétním - nevyřeší se ani v obecném.
20. 04. 2012 | 08:50

scallop napsal(a):

Sylvie

Hm, ten napadeny vypovedel, ze jeden utocnki byl snedy. Takze barva kuze ostatnich byla bila ? Nevim, ale panove cinick a vandal patrne vedi vic, nez si myslime.

Jsem manipulator ? Jen reaguji na jednoduche uderne "pravdy", coz jsou obvykle prazdne fraze. Je zabavne vzit tuto "pravdu" vazne a jeji dusledky predhodit zpatky autorum. (Dobre to funguje na Cochtana nebo voroshilova, oni na to obvykle skoci.)

"Myslíte, že Ukrajince by s chutí nezmydlili?" Podle vseho, co o tom vim, si chteli vybit agresi, tj. zmydlili by kohokoliv, kdo sel kolem a byl slabsi. Ze zprav v novinach zatim nic nenaznacuje, ze tam byla rasisticka motivace.
20. 04. 2012 | 09:03

Silvie napsal(a):

Šlapka,

co sem pletete bílou matku, jež zabila svoje!! vlatní děti?
Ta půjde sedět až zčerná, navíc jsem přesvědčená o tom, že není psychicky v pořádku, ačkoliv psychiatři tvrdí opak.
O tom, že půjdou sedět ti cikáni, přesvědčená nejsem. Ti hnusáci z Krupky dostali pět let, jeden, tuším, nic.

Co se té mé citace týká - ano, stát se to mému dítěti, postarám se o"spravedlnost" sama. Dnes si ji můžete koupit i za méně,nežli dvacet tisíc (jak jsem o cenách UK mafie slyšela).

A o EU se nebojte - ona se časem rozloží, sice po termínu, ale zcela nepochybně. Slyšel jste o dalším eurovalu? Jak dlouho myslíte, že budou ještě ti ekonomicky silnější ochotní platit?
Už se poměrně dost cukají.
Vy žijete v nějakém vakuu, ne? Snad mě nechcete přesvědčovat, že unie prosperuje?
Že s vámi vůbec ztrácím čas.

Sorry, ale celý ten váš elaborát jsem nečetla - jen začátek a konec. Píšete nezajímavě a předvídavě - furt dokola.
20. 04. 2012 | 09:03

Tomáš V. napsal(a):

dobrý den,
to byl VELMI DOBRÝ komentář.
safra, jak vidim vaši profilovou fotku, mám chuť na cígo
20. 04. 2012 | 09:07

Silvie napsal(a):

Jo, a ti včera dobití patnáctiletí (kluk ze Šluknovska, jehož rodičům banda cikánů vybílila byt a holka z Liberce, kterou pořezali nožem a žiletkou) - ti byli taky bílí?

Napadený mluvil jasně o cikánech - navíc - někteří jsou řádně přičmoudlí, někteří mají velmi světlou pleť. To se nevylučuje. Břeclavští mluví o gangu slovenských cikánů.
20. 04. 2012 | 09:12

mb napsal(a):

zdenek brom napsal: Ta trojice by si nic nedovolila ve chvíli, kdyby věděla, že jakmile přestoupí zákon, už budou mít problémy a na záda jim bude dýchat policista dřív, než někomu ublíží.

to platí obecně zdenku pro cokoli ... pro tunelování, pro rozkrádání státního či jiného majetku ...

ale jak je svět světem tak se to porušuje ... obecně máte samozřejmě pravdu, myslím že se tomu říká VYNUTITELNOST PRÁVA ...

zdravím ...
20. 04. 2012 | 09:17

Silvie napsal(a):

oprava - ten kluk ze Šluknovska nebyl dobitý, ale vyhrožovala mu tlupa cikánů tím, že pokud je nevezme do bytu, přivážou ho v lese ke stromu a dostane nakládačku. Nevím, zda neměl být i postižený, něco jsem zaslechla. Možná šlo jen o další případ.
Jejich obětí se stávají často penzisté, děti, postižení...
20. 04. 2012 | 09:20

Jana Pechová napsal(a):

Silvie
Paní Silvie, dnes tu vyjadřujete podporu rodině ukrajinského chlapce, přitom zrovna nedávno jste neměla špetku ohledu k jiné ukrajinské rodině, která se v důsledku nekoncepčního postupu Česka vůči přistěhovalcům ocitla v takřka neřešitelné situaci.
Viník je přitom stejný: nedostatečně konající česká politická reprezentace.
Je zřejmé, že i řešení může být jedině politické. Vtahovat do něj tedy od počátku extremistické proudy je hra s ohněm ve vysoce hořlavém prostředí.
Nejsem naivní humanista rozdávající úsměvy a kytičky, ale nejsem blázen, který si myslí, že jakákoli agresivní demonstrace donutí nekonající politiky k tomu, aby se chytili za nos. A taky nevěřím tomu, že jakýkoli problém, který roste celá léta, se dá vyřešit jednoduše a hned.
20. 04. 2012 | 09:23

vasja napsal(a):

scallop napsal(a):
Sylvie

Hm, ten napadeny vypovedel, ze jeden utocnki byl snedy. Takze barva kuze ostatnich byla bila ?
----------------
Viděl jednoho cikána a to bylo první aj to poslední, páč mu rozkopali hlavu. He.
20. 04. 2012 | 09:24

mb napsal(a):

souhlasím s janou pechovou ...
20. 04. 2012 | 09:25

Martin napsal(a):

Co je to tady zase za trapné pindy ? Milý pan autor zřejmě v Břeclavi nežije, jinak by nikdy takovou slátaninu z pusy nevypustil. Totiž útok byl poslední kapkou, kdy přetekl pohár trpělivosti místních s menšinou ti-jejichž-jméno-se-nesmí-vyslovit a protože stát to není schopen vyřešit, zřejmě si budou muset místní pomoct sami. Důkazem je fakt, že za těžké ublížení na těle barevnému soud na počkání rozdá 20 let natvrdo minimálně, ale za těžké ublížení na těle bílému v Břeclavi nepadne trest delší jak 5 let, což je směšné a obdobný směšně potrestaný případ se stal v severních čechách.
20. 04. 2012 | 09:28

mb napsal(a):

souhlasím s rejpalem ...
20. 04. 2012 | 09:30

mb napsal(a):

silvie napsala: Nestojím o to, není mi dvacet, mám za sebou určité životní zkušenosti a v této věci budu konzistentní až do smrti.

... co je konzistentního na přihlížení zlu jako tibetská opička ... ?
20. 04. 2012 | 09:32

aga napsal(a):

Paní Pechová

Jste myslím poněkud nerealistická v odhadu toho, co na nekonající moc platí. Pokud si vzpomínáte, buržoasie, která nyní provozuje "demokracii", se sama dostala k moci až poté, co svým mocenským předchůdcům uřezala hlavy, a poté, co byly prolity hektolitry krve. Já osobně s tím nesouhlasím a nepovažuji to za správné řešení, ale nemůžu nevidět, že problém roste celá léta právě proto, že metody, které navrhujete vy, nefungují.
20. 04. 2012 | 09:32

mb napsal(a):

souhlasím se zdenkem b (8 32)
20. 04. 2012 | 09:36

scallop napsal(a):

vasja

Ja vedel, ze na mou manipulaci nekdo skoci. Muzu si udelat dalsi zarez !
20. 04. 2012 | 09:40

mb napsal(a):

budu tu až zas později/pozdějc, hezký den všem ...
20. 04. 2012 | 09:40

Jana Pechová napsal(a):

aga
Ve zdejších diskusích jsem opakovaně uvedla, že největší problém naší společnosti je minimální ochota lidí zapojovat se do politiky v rámci politických stran a hnutí.
Politické partaje s miniaturní členskou základnou se tak staly mafiemi, od nichž dáváme ruce pryč jako od něčeho, co se k našemu čistému štítu nehodí. Ale kdo do nich má vnést nové nápady, nová řešení? Co za takových okolností očekáváte od demonstrací?
20. 04. 2012 | 09:45

aga napsal(a):

Paní Pechov

Já nic neočekávám, já to pozoruju "sine ira et studio" a snažím se to pochopit. Včetně té minimální ochoty lidí se zapojit. Podle mne ta jejich ochota a důvěra byla historiciky už tolikrát zklamána, ba využita a zneužita, že by museli být úplně tupí, kdyby nepochopili, že to zapojování se podle pravidel v duchu mírného pokroku v mezích zákona nefunguje k jejich prospěchu.
20. 04. 2012 | 09:48

český maloměšťák napsal(a):

Silvii doporučuji jedno -aby poprosila honolulua o nějaké USD a našla si pak nějaké skutečně kvalitní sanatorium - například ve Švýcarsku.
Ty prášky nejsou dobrým řešením.

----------------------------------

HOLOMEK

Silvie napsal(a):
Pane Stejskale,

dneska např. úplně pěním z reklamace včera koupených bot pro dceru (podotýkám,že docela drahých)- nemáte jistotu ani když koupíte značku (vyrábí se už jenom šmejdy).
Pak jsem taky vyloženě nadšená z toho, když každý měsíc musím vymáhat svoje pohledávky - oporu v zákoně nemám žádnou (maximálně si můžu najmout bouchače).
Několik let se marně domáhám pohledávky cca 800 tis., už mě to stálo majlant za právníky, ale domoci se svých práv v Čechách je noční můra.
Děsím se, že přijdu o peníze v bance,které nemůžu investovat (buď zkrachuje banka, až ji matka donutí nakoupit řecké dluhopisy nebo mi peníze zlikviduje inflace).
Pokaždé, když někam odjedu,děsím se, že nás vykradou.
Bojím se, že se v tomhle bordelu plném násilí něco stane dítěti.
Jsem v permanentním stresu, takže i pod prášky spím průměrně pět hodin.
A vy se divíte, že jsem pořád "rozhořčená" /jsem regulérní cholerik a neurotik/. Ale přizávám, že mi hodně známých říká, že jsem příšerný skeptik a pesimista.
I když ... optimista prohlašuje, že žijeme v nejlepším možném světě a pesimista se obává, že je to pravda.
Nesnášela jsem bolševiky, ale paradoxně musím konstatovat, že jsem v té době nepoznala,co je stres. Měla jsem všechno na háku, byla jsem svobodná a hlavně mladá.
Nejhorší ale je, že je mi jasné, jaké nás čekají zářné zítřky.
mb,

nemám tušení, oč jde.

Ale když už jste u Ježíše, jak nemám ráda klérus, měla jsem na štědrý den úžasný zážitek z půlnoční v klášteře Hedeč (Králíky). Na horách jsem mši zažila poprvé.
Vydrápali jsme se v noci ve sněhu a vánici křížovou cestou na kopec (atmoška jako prase) a zažili jsme nejkrásnější půlnoční v mém životě. Mají tam fantastický dětský sbor a byla to nádhera. Dceru jsme vzali s sebou poprvé,ale tu materialistku to nijak neohromilo. Byla otrávená,jak šváb.
Fakt je, že v tom shromáždění lidí v kostele je cítit velice pozitivní energie. Už jsem uvažovala i o tom, že se nechám na Silvestra zavřít na noc do ajnclíku v klášteře, protože strašně nesnáším rachejtle, ožraly a to povinné juchání.
Možná mi chybí v životě víc duchovna - škoda, že církev dělá všechno proto, aby věřící odradila.

Nějak jsem odbočila od tématu.
04. 01. 2012 | 17:58

----------------------------
Takže zde máme klerus, Židy, cikány, Muslimy, hinduisty, multikulturalisty, intelektuály, pravdoláskaře....
..když to tak sečteme e odečteme - zbyde nám Silvie a několik krabiček s Rohypnolem.

Mno - taková společnost nestojí ani za tu sarou bačkoru a tisíckrát obehranou desku.
A honolulu nechodí a nechodí...

Hezky jsem se pobavil....Silvie a její přimhouřené oko /až se začnou vybíjet cikáni ve velkém a organizovaně/ je zcela v kontextu v mém prvním textu zmíněné poznámky o tom, z jakého těsta byly všechny ty ambiciozní nuly, na kterých jsou postaveny systémy založené na třídní či rasové nenávisti.
Zfrustrované uzlíčky nervů, nevěřící sami sobě, hledající pomocnou ruku všude tam, kde dochází k demonstraci síly.

Docela by mě zajímalo, zda Silvie bude v sobotu v Braclavi . (zdravím honoluluúv místopis) Protože pokud ne- bylo by to legrační - po takové manifestaci rozhořčení zde. Pokud ano, zajímalo by mě, jaké si tam najde kamarády a kamarádky a o čem si budou povídat...zda to bude i o tom,
co kdo " bere"...

:)))
20. 04. 2012 | 09:50

český maloměšťák napsal(a):

Pro upřesnění - cca před rokem zde Sibylla Silvie prorokovala, že do března 2012 se eurozona rozpadne. Vsadila se, že pokud ne - tak ji lza titulovat " svazačka Silvie".

Tak - to bylo to poslední, co lze k tomuto uzlíčku nervů dodat.

Doufám, že v Braclavi bude viditelná - ne že tam bude dělat jen nějaké neviditelné křoví....

Ha, ha, ha.... :)))

Silvie - jak jste se v SSM zdravili ?
Neznám, nevím - nemohla byste mě poučit ?
Já pouze vím, že hlavním byla v SSM " aktivita" . Bylo tomu tak ?
20. 04. 2012 | 09:55

TomášL napsal(a):

Tož lidičky!

Trochu demokratičnosti by Vám nevadilo. Co kdybyste nechali demokraticky rozhodnout každého demonstranta v Břeclavi, ať si vybere svou skupinu a neházeli na druhou skupinu špínu a neosvojovali si slogan "jediní demokratičtí"?
20. 04. 2012 | 09:58

Pavel napsal(a):

Tak jsem si myslel, že nikdo hloupější než ghandi (alias hoven) neexistuje. Bohužel ano je to Silvie. Jste ostudou všech žen.
20. 04. 2012 | 10:02

Jana Pechová napsal(a):

aga
To jste uhodil hřebíček na hlavičku.
Ochota lidí se zapojovat 'v duchu mírného pokroku v mezích zákona'. To je totiž ten průšvih. Celý problém nastal krátce po sametu, kdy národ - ještě ochotný se jakžtakž angažovat - v rámci slušňácké euforie nechal na posty funkcionářů nalézt grázly. Ti velmi rychle najeli na starou strukturu a bylo vymalováno. Řada slušných lidí ztratila iluze a při nejbližším termínu to vyřešila nezaplacením členského příspěvku, čímž se pozice dinosaurů posílily.
Máme ale celkem kliku, stran je u nás dost a ani ti dinosauři tak nemají pozice na věčné časy. Když se podíváte na počty lidí v místních organizacích a sdruženích, celkem brzy vám vyjde, že očista stran vůbec nemusí být tak složitá.
A zde diskutované problematice lze výrazně pomoci už od úrovně měst a obcí.
20. 04. 2012 | 10:06

TomášL napsal(a):

Silvo,

máte svůj pohled, a věru mi věřte, nevezměte si jej. Konečně jaké by to bylo na tom světě, kdybychom si třeba na zdejším blogu všichni pokyvovali navzájem jako volové na pastvě, ni?
20. 04. 2012 | 10:08

aga napsal(a):

Paní Pechová

Obávám se, že kořen problému není jen u nás, ale tkví v podstatě toho systému, který sem po sametu byl importován (ne že by ten předchozí byl v podstatě lepší, podle mne je to vše jen variace na jedno téma). Ale souhlasím s vámi v tom, že jen aktivita od úrovně míst a obcí by mohla něčím pohnout - nikoliv ovšem formou stranických mafií. Ostatně, co jiného je demonstrace v Břeclavi, než pokusem o takové řešení? Že se na autentickou aktivitu občanů nabalí straničtí a systémoví paraziti všech forem je v tomto systému bohužel běžné.
20. 04. 2012 | 10:11

Janitweek napsal(a):

Pro ty, kteří chtějí "odsoudit hyenismus útočníků",ale nechtějí tak podpořit "mladistvý předvoj strany, hlásící se skrytě (a často i méně skrytě) k nacistické ideologii, lákavě míchající sociální požadavky s rasistickou nenávistí" - pozvání na akci alternující nenávistný naci pochod:

https://www.facebook.com/events/273390032754602/
20. 04. 2012 | 10:12

Gudka napsal(a):

scallop

"Jelikoz naprosto presne vite, ze v Breclavi to byl rasistiky motivovany utok, tak me jiste upresnite jeden detail: byl to rasismus protiukrajinsky nebo proticesky ?"

Docela manipulativní kladení otázky. Neboť i Scallop jistě ví, že neexistuje "česká rasa" nebo "ukrajinská rasa".
Pohnutky lze dovodit z výpovědi postiženého:
1) byl sám
2) byl slabý a neozbrojený
3) byl bílý

Tato kombinace je dobře vedených prostředích zcela nevinná, avšak v takových, jako je Břeclav, se z toho stává explozivní směs.

Už to tady kdosi psal: tak se přidávám: pokud nechcete, aby si záležitost ukradli čeští náckové, pak se postavte v hojném počtu do průvodu proti cikánskému banditismu. Ne proti cikánům jako takovým. Proti jejich banditismu - protože tam už vývoj dospěl. Událost v severních Čechách, kde vzali bílého kluka za RUKOJMÍ je dostatečně výmluvná.
20. 04. 2012 | 10:15

Gudka; napsal(a):

Maloměšťák

Váš traktát jsem přestal číst v chvíli, kde se vaše přednáška uchýlila k omylům: Hony na čarodějnice se neodehrávaly ve "středověku", nýbrž v novověku. Středověk - to je takové klišé. Nestavějte na frázích a klišé. Zkuste to.
20. 04. 2012 | 10:26

český maloměšťák napsal(a):

Jana Pechová
Ono to není o nalezení grázlů do politiky.
Je v tom hodně vydírání. Na základě informací nejprve z StB a rozvědky, posléze BIS a soukromých bezpečnostních agentur. Plus uplácení, of course.
Ti "grázlové" jsou mnohdy nešťastní lidé - dělají a dělali to proti svému svědomí. Jsou to produkty - nikoliv výrobci Zla. Tedy - ve valné většině.
Jistě je mezi nimi spousta kupčíků a psychopatů.

Škoda , že zapadlo TV interview s Hulíkem z Veřejnosti proti korupci.
On tam řekl to podstatné - je nutné ustanovit relevantně silný a věrohodný orgán, který prověří činnost tajných služeb a odtajní vše, co není v rozporu s ochranou bezpečnosti státu - se skutečnou bezpečností státu, ne s tou proklamovanou - za kterýžto pojem se skryjí všechny ty manipulace a hry ve prospěch Mafie.

Já dodávám, že před tím musí předcházet přijetí a schválení Zákona o zločinném spolčování mafijního typu - kdy tresty budou vesměs mimořádné.
A začnou se dít věci.
Bude tolik zpěvu, že to půjde slyšet až do Bruselu...a možná i do Kremlu.

A pravdu má také Kohout /ekonom Kohout/ - který implicitně radil Holešovské výzvě/aniž by Kohouta kdokoliv mohl podezírat z levicového radikalismu...ale je to prostě dospělý člkověk/ - že pokud má mít úspěch, tak musí mít ne přehršel vágních požadavků - ale jen několik - ale konkrétních a podstatných.

Nejhoršími jsou vždy takové ty povykující Silvie - co /podle mě/ ani do té Břeclavái nepojedou - a když, tak tam zapadnou...

:)))))

Mějte se.
/ale něco na tom je - fakt si řada lidí myslela, že teď ...po těch karikaturách z před roku 1989 musí přece logicky dojít k tomu, že v politice budou už jen takoví ti prvorepublikoví slušňáci....(kecy o vymření či vystěhování elit jsou kecy...každý, kdo není na hlavu, nebo jehož sociální kra se nesmrskla na nádražní putyku či kostel zná osobně několik kvalitních lidí....)/
20. 04. 2012 | 10:44

český maloměšťák napsal(a):

Gudka
Ano - jistě, hony na čarodějnice se odehrávaly v novověku. A Malleus maleficarum bylo vydáno těsně po Komunistickém Manifestu. Omlouvám se - nejsem takový skvělý dějepisec jako vy.

P.S. Je mi naprosto lhostejné, co čtete a jak. Jestli celé - nebo jenom titulky.
20. 04. 2012 | 10:49

český maloměšťák napsal(a):

Gudka ad scallop
Pohnutky/psychologické motivace/ subjektu A nelze prokázat z pocitů subjektu B - v případě, jako je tento. (velmi málo doložitelných faktů)
Pokud se to děje/takové " dokazování"/ - tak jedině v Delfách nebo v hlavě Silviině či vaší.

Nechme toto až na dobu, kdy bude alespoň zadržen podezřelý, ano ?
Jinak bychom se totiž dopouštěli spekulací podobných těm, kdo vymýšleli ideologické opory honů na čarodějnice.
20. 04. 2012 | 11:00

Gudka napsal(a):

Maloměšťák

když narážíte na čtení - an , doporučuji vám dopřečítat.
Pokud jde o knihu Malleus vydanou 1486, tak to v žádném případě nedokládá existenci honu na čarodějnice ve středověku-
l. je nevyřešená iotázhka, od kdy středověk dctovat- r. 1492, objevení Ameriky Kolumbem je mnohými zpochybňováno pro nedostatečnou přelomovost události. Mnozí považují za začátek Novověku r. 1448 - Gutenbergův knihtisk. A ještě další r. 1348 - začátek morové pandemie v Evropě, což je vůbec nejkomplexnější a nejpřelomovější událost.
2. ale i kdybychom se drželi "čítankového" data 1492, pak zůstává doloženým faktem, že čarodějnické HONY probíhaly mezi léty 1550 - 1650, kdy šlo skutečně o hony. Pochopitelně se čardodějníci ojediněla upalovali už dříve (nepočítám kacíře). Tak to jen tak na okraj.
20. 04. 2012 | 11:03

Silvie napsal(a):

Jana Pechová,

pokud se nemýlím, jste myšlenkovou stoupenkyní Havla a jeho "občanské společnosti"?!
Tuto však zřetelně uznáváte výhradně tehdy, angažuje -li se např. v důležitých kauzách, jako je přejmenování jednoho pražského letiště nebo v případech exemplárního potrestání bílých, kteří atakovali snědší spoluobčany.

Pochopila jsem vás správně?

P.S. Snad si, proboha, nemyslíte, že občané mohou k něčemu dokopat politiky s pokorně sepjatýma ručkama?
Samozřejmě ,že na ty šmejdy platí pouze tvrdý občanský odpor projevovaný zejména v předvolebním období!
Pak jsou zřejmě tihle "zástupci lidu" schopni zvednout své tlusté zadky a začít řešit bezpečnostní situaci v ohrožených regionech.
Pokud to neudělají, můžou si balit saky paky. Vystřídají je u koryt zase bolševici. A dobře jim tak - tady mají ten svůj samet!
20. 04. 2012 | 11:07

Gudka napsal(a):

"Jinak bychom se totiž dopouštěli spekulací podobných těm, kdo vymýšleli ideologické opory honů na čarodějnice."

Juj! - a to byl prosím kdo? Co bylo tím ideologickým jádrem, které umožnilo hony na čarodějnice? Kdo, kdy a kde je vypracoval?

Moc se těším na vaši odpověď...
20. 04. 2012 | 11:08

Silvie napsal(a):

Šlapko,

vy chudinko nemocná, proč si ty nezávazné plky mezi mnou a panem Stejskalem pořád archivujete - je to zlozvyk z STB nebo už z ABL? Koho to zajímá? Vždyť vás skoro nikdo nečte a nikdo na vás nereaguje. Ale mě se vás zželelo, když jste si se mnou dal takovou práci.

To se opravdu domníváte, že jste mě dostal do úzkých?! To byste musel být jiný kofr!

Když dojdou argumenty, vytáhne Šlapka záznam cizího dialogu a začne jím mávat nad hlavou místo normální argumentace.

Psychiatra byste potřeboval,jako sůl, jelikož mluvíte dost z cesty. Tak teda jo.
Unie je v cajku, unie se nikdy nerozpadne, s unií a eurem na věčné časy - bláznům se nemá odporovat....

A já jsem uzlíček nervů a žeru psychofarmaka,jako lentilky.
20. 04. 2012 | 11:18

mb napsal(a):

jana pechová napsala: Celý problém nastal krátce po sametu, kdy národ - ještě ochotný se jakžtakž angažovat - v rámci slušňácké euforie nechal na posty funkcionářů nalézt grázly.

obávám se, že nemohl nenechat ... že to bylo v řádu věcí ... v opačném případě byste tu mela cosi jako permanentní revoluci

(což je pravda něčí sen nevim zda trockistů, áčkařů nebo fidela castra nebo koho .... ale nevím zda je to funkční a zda by se nám žití v permanentní revoluci líbilo)

myslím že má pravdu žák ... a že odpovědí je institucionalismus .... demokratické instituce, které měří padni komu padni ...

pokud ovšem nejsou tunelovány finančně a ideologicky ...

zat ...
20. 04. 2012 | 11:21

Silvie napsal(a):

Pavel,

ale jděte - já taková mírumilovná povaha a vy na mně hned s "ostudou ženství"...
Copak vám ty naše feministky ošklivého provedly?
Vy byste rád nějakou poslušnou chudinku u plotničky?
No, to musíte na blog Cyrilka Svobody, tady jste špatně ,Pavlíčku.
20. 04. 2012 | 11:24

Jana Pechová napsal(a):

aga
Jenže právě ti paraziti z takových akcí těží, to je ten průšvih. Žádný jiný efekt to nemá.

český maloměšťák
Rozumím vám, přesto jsem přesvědčená, že jediný zákon, byť provázený ustavením nového orgánu, situaci nevyřeší.
Odlovením zahnívajících zdechlin ze zkažené vody v rybníce podstatu problému nevyřešíte. Pročištěním odtoku a zajištěním proudící vody ano. Bez stabilní obnovy tváří v politických stranách se nic nezmění a dokázat to mohou jen dobrovolně se angažující občané.
20. 04. 2012 | 11:24

scallop napsal(a):

Gudka

Dekuji Vam za reakci, muzu si udelat dalsi zarez.

Z toho, co vime, se o rasisticke motivaci neda rici vubec nic. Takze jako vzdy, tyto diskuze skonci na neschopnosti porozumet psanemu textu v novinach.

Sylvie

V Krupce utocili mladistvi, ti dostavaji nizsi tresty obecne. Tedy nizsi trest nebyla svevole soudu, ale zakon, ktery je na mladistve mirnejsi. (To jen abyste svou nastvanost smerovala spravnym smerem.)
20. 04. 2012 | 11:25

RA napsal(a):

absolutní neschopnost státu ochránit občany, z vězení udělali tříhvězdičkový hotel s barevnou televizí, a pak se mají naši nepřizpůsobiví "občané" něčeho bát, že.... na určitý typ lidí platí pouze malý dvůr a dlouhý bič !!!! Stát je neschoný, politiky to nezajímá a proč se tedy divit tomu, že se této palčivé události chopí třeba dělnická strana ? Nicméně, doba se hnula dál, a došlo k pořezání dívky žiletkou, co na to politici, co na to stát ???? Mlčí....
20. 04. 2012 | 11:26

RA napsal(a):

divíte se Breivikovi ???? Já ne...
20. 04. 2012 | 11:27

Silvie napsal(a):

mb,

ale ty "demokratické" instituce právě neměří "padni, komu padni" (já ten debilní, politiky zprofanovaný, příměr nesnáším).

Jsou natolik zdegenerované, že je třeba uvažovat o radikální změně celého systému.

Nyní zuří celá Británie, protože díky procesnímu pochybení jejich retardované ministryně (zřejmě něco,jako naše Hanáková), nemohou s ohledem na právo evropské unie vyhostit jednoho islamistického šmejda napojeného na teroristy.
Již se množí hlasy politiků , že se můžou na celou unii vykašlat, a že ho posadí na první letadlo a vykopnou konečně z Británie.
Švýcaři na to přišli taky a i přes protesty unie si prosadili svoje kvóty pro imigranty z východu. A dobře dělají. Proto taky Švýcarsko prosperuje.

Systém nefunguje a ohrožuje samou podstatu demokracie i občany "demokratických" zemí a nahrává všem,kteří ho využívají a zneužívají.
Vnímat už to začínají i ti méně bystří.
20. 04. 2012 | 11:30

Gudka napsal(a):

"Bez stabilní obnovy tváří v politických stranách se nic nezmění a dokázat to mohou jen dobrovolně se angažující občané."

To je jak vystřižené z projevu Antonína Zápotockého. Jestliže se mám "dobrovolně angažovat", abych jaksi brigádnicky doplnil základní funkci státu, který si platím, aby právě tuto práci konal, pak je ten stát zhola zbytečný - ?
Víte, "angažovaný občan" - to je v mých očích něco zcela odpudivého, představuji si hybrid Dcery americké revoluce a Komsomolce. Můj ideál občana je obyvatel, od kterého stát vyinkasuje jisté výplané zvané "daně" a v dalším ho neobtěžuje a nenechá obtěžovat.
20. 04. 2012 | 11:31

Jana Pechová napsal(a):

Silvie
Víte, co je váš problém? Nechápete pojem občanská společnost.
20. 04. 2012 | 11:31

RA napsal(a):

Jana Pechová.....spíše paní Silvie nechápe pojem multi-culti. A zřejmě ho přestává chápat hodně lidí, včetně německé kancléřky.
20. 04. 2012 | 11:36

Silvie napsal(a):

RA,

já jsem ihned po tom činu napsala, že ho chápu a pořádně jsem to slízla.
Přitom jsem nikdy neuváděla, že jeho čin schvaluju.
Jen tvrdím, že postupem času z těch nekonečných problémů s imigranty hrábne mnohem více lidem. A nemusí být ani duševně choří.
Zajímavý rozhovor byl s norským? novinářem Y.Brennou v některých novinách. On tvrdí totéž,že je společnost na severu (ve Švédsku nejvíce) totálně frustrovaná z toho, jak ji vláda nutí k pol.korektnosti, přestože kriminalita imigrantů závratně stoupá. V souvislosti s jejím parazitováním navíc původní společnost rychle chudne a dostává se do úzkých.
A ten papiňák brzy bouchne znovu.
20. 04. 2012 | 11:37

Silvie napsal(a):

Jano P.,

tak mi, prosím, vysvětlete svou představu.

Ale předem mi sdělte - když uspořádá Kostlán průvod za nějakého zbitého cikána , zúčastníte se? Schvalujete to?
20. 04. 2012 | 11:39

mb napsal(a):

Co bylo tím ideologickým jádrem, které umožnilo hony na čarodějnice? Kdo, kdy a kde je vypracoval?

patrně křesťanská ideologie ... čarodejnice ktere treba vyznavaji kult bohyne matky ale nejen asi odporují křesťanské ideologii ...

podobně jako ji odporovalo pohanství ...

silvie myslíte, že když podpoříte holé lebky, tak demokratické instituce začnou fungovat lépe ... ?

hezký den zat ...
20. 04. 2012 | 11:42

Jana Pechová napsal(a):

mb
Ono tolik nezáleží na formě, spíš na obsahu. Forma je dobrá a jinde funguje.
20. 04. 2012 | 11:44

RA napsal(a):

Silvie.....přesně sdílím Váš názor, je to jen otázka času, než přetopený kotel bouchne. Breivik je jen přetlakový ventil, který povolil , ale tlak narůstá. Citlivější jedinci už zřejmě tuto situaci špatně snášejí . Navíc vězení se stalo hotelem, kdy jsou v něm "hostům" poskytovány služby, které ani v civilu nemají , i s donáškou drog a cigaret bachaři...takže recidiva úspěšně kvete, co na to politici ??? Mlčí...
20. 04. 2012 | 11:45

Silvie napsal(a):

mb,

pletete si pojmy s dojmy.
Já přece nepodporuju "hololebce". Jen říkám, že by mě potěšilo, kdyby se s cikány vzájemně eliminovali v boji.
Jinak se řídím heslem, že účel světí prostředky - pro humanisty příliš machiavellistické, nicméně v reálném životě velmi účinné motto.
Jana Pechová,

a kde to podle vás funguje?
Já bych řekla, že vůbec nikde...nespokojenost s ekonomickou situací i s divokou imigrací přibývá úplně všude.
Demokracie jako systém začíná být zpochybňována, protože se ukázala jako nefunkční, neplní svůj účel a poskytuje víc práv a ochrany neslušným ,nežli těm slušným.
Pokud pokládáte za demokratické, že svět řídí bankovní a podnikatelská oligarchie, tak máte zmatek v pojmech. Tohle už nemá s demokracií nic společného.
20. 04. 2012 | 11:59

Jana Pechová napsal(a):

Sylvie
Občanská společnost je společnost angažujících se občanů. Občanské angažmá je dobrovolné. Lidé se podle svých zájmů, znalostí a schopností sdružují v nejrůznějších organizacích, do nichž stát nezasahuje.
Za takovou občanskou angažovanost tak lze považovat třeba sdružení, které se ve svém městě dá dohromady kvůli záchraně historické lipové aleje, ale i členství v politické straně.
Těžko lze za angažovaného občana považovat jedince bez vlastního názoru na smysluplné řešení jakéhokoli problému, který jen zapojuje do demonstrací, vyžadujících asistenci policejních těžkooděnců.

Vzhledem k výše uvedenému vám sděluji, že jakékoli průvody nejsou mým šálkem čaje.
20. 04. 2012 | 12:02

TomášL napsal(a):

Jana Pechová

"Těžko lze za angažovaného občana považovat jedince bez vlastního názoru na smysluplné řešení jakéhokoli problému, který jen zapojuje do demonstrací, vyžadujících asistenci policejních těžkooděnců."

A jak jej vnímáte (tohoto občana) při jeho volbě u voleb do PSP ČR, Senátu atp.?
20. 04. 2012 | 12:13

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Samozřejmě, že to platí pro všechny.
20. 04. 2012 | 12:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Dagmar:

Prostě a jednoduše: Jsme občané jedné země a máme stejné povinnosti a stejná práva.

Stačí dodržovat ústavu.
20. 04. 2012 | 12:19

Zdeněk Brom napsal(a):

rejpal:

Dobře napsáno - je džin v láhvi, kterého stačí vypustit.

Bohužel ho někteří zcela cíleně uvolňují a jiní nevědomě. Mám dost depresi z medializace procesu s Breivikem. Sou je jeho sdělovací platformou, stejně jako pro Hitlera, kterou do světa skrze média hlásá svoje gesta a myšlenky. Výsledkem jsou stovky dopisů pro Breivika a stoupající obdiv k němu u neonacistů. Soud měl být za zavřenými dveřmi a dozvědět jsme se měli jen rozsudek. Tečka.

Stínů také přibývá. neváhal bych napsat, že tato vláda a parlament jsou přímo stínotvorné.
20. 04. 2012 | 12:24

Zdeněk Brom napsal(a):

tomeek:

Už neřeším nic. Jen sedím, dívám se a pozoruji.

Řešení je velmi jednoduché a laciné. Jenže ta láce děsí ty, kteří provozují etnobyznys, stejně jakoty, kteří mají strach z toho, že se lidé sami domluví a přestanou poslouchat jejich krysaře.
20. 04. 2012 | 12:28

TomášL napsal(a):

Zdeněku Brome,

za Stalina se v Katyni taktéž rozhodlo za zavřenými dveřmi a svět se dozvěděl až konečný rozsudek. :-)))

PS: Koukám, demokrate, že principy zůstávají stejné, jenom se cirkuluje ideologie.
20. 04. 2012 | 12:28

Bestia Triumphans napsal(a):

Silvie napsal(a):
"Já nebudu nikdy bojovat za cikány nebo židy, vždy jenom za Čechy-za národ. Pokud to tedy není v dnešní době sprosté slovo."
Výborně, Silvie!
Už jsem myslel, že národovci nepřežili konec 19. století a hle - udatná bojovnice Silvie bude bojovat za nás, Čechy.
Vskutku ušlechtilé.
Navrhuji hned několik jmen, Silvie, ti pánové jsou v maléru a pomoc určitě potřebují - Pitr, Krejčíř, Janoušek...
Přeji mnoho úspěchů.
20. 04. 2012 | 12:29

Jana Pechová napsal(a):

TomášL
To víte, že si to uvědomuji, řešení to však nemá. Aspoň ne demokratické.
Čím víc ale bude těch angažovaných, tím bude lepší ovzduší a extrémistům se notně zmenší pole působnosti.
20. 04. 2012 | 12:32

Silvie napsal(a):

Jana Pechová,

ale ti lidé,kteří demonstrují mají!!! vlastní názor.

Pokud jde o ty demonstrace - existují tři nezávislé iniciativy, DS je jednou z nich.
O povolení demonstrovat drze žádají ještě jacísi příznivci cikánů - v tomto případě si koledují právem o přes držku!

Radnice pod tlakem občanů změnila radikálně názor a demonstracím již nebrání.
A pak, že to nefunguje.
20. 04. 2012 | 12:33

buldatra napsal(a):

No toto!
Velice, ale opravdu velice nekorektní názory zaznívají v této debatě. Jsem zcela konsternován.
Hon na čarodějnice, norský samopalník, nepřizpůsobivé takové to etnikum, holé lebky, jsou přetřásány společně s nedělním obědem v Břeckavi a kriminálním činem, kdy tři přepadli jednoho a málem ho zabili.

Korektně si myslím, že když ten kluk ve špitále řekl, že jeden z útočníků byl tmavší pleti, mohl to být třeba například, dejme tomu opálený kuřák ze Švédska (nebo z Norska, Litevy, Záhorí, Nového Zélandu, atd.), vracející se zcela náhodou přes parkoviště v Břeclavi z dovolené v Africe, či z jiné slunné destinace a u kšeftu zjistil, že nemá na cígo a to ho dohnalo k tomu činu.
20. 04. 2012 | 12:34

rejpal napsal(a):

Zdeněk Brom
Taky nevím, proč je tomu věnovaná taková pozornost. Po světě běhá spousta magorů, kteří udělají cokoli, aby se o nich mluvilo a psalo. Každý den tiskovka, rozebírání toho či onoho. O totožnosti vraha není pochyb, soud mohl být rychlý s výsledkem tolikrát maximum, kolik obětí(i když to v Norsku asi nejde, tak aspoň to maximum). A nad jeho psýchou mohou za katrem bádat psychologové. Času budou mít dost.
20. 04. 2012 | 12:36

TomášL napsal(a):

Jana Pechová

Čím více ale bude těch angažovaných, tím bude lepší ovzduší...

To mi připomnělo Antichartu...

PS: Prostě disent byl, je a bude v každé době za jakéhokoliv politického systému.
20. 04. 2012 | 12:38

Silvie napsal(a):

Bestie,

vy jste asi nepojedla příliš vtipné kaše.

Je přece proti pravidlům multi-kulti (tedy vašim), aby se společnost dělila na cikány, židy a Čechy či Moraváky?!
Existuje přece jen jeden národ nebo ne?!
20. 04. 2012 | 12:38

nostalgie a slza v oku napsal(a):

jak tady bylo krásně, když jsme měli tu železnou oponu
20. 04. 2012 | 12:40

J.E. napsal(a):

Silvie
Pročetl jsem celou diskuzi zejména díky vašim neotřelým příspěvkům.
Mnozí Vaši oponenti zapoměli, že cesta do pekel je mnohdy dlážděna dobrými úmysly. Domnívají se, že zlé konce nás čekají jen když se dostane ke slovu extremizmus, rasové nepokoje či pochody dělnické strany.

Největším nebezpečím, které nám občanům hrozí, je ve skutečnosti komformita se současným vládnoucím režimem. Snad je to tím, že se jedná o jev plíživý a neviditelný, lehce zastinitelný kdejakým shromážděním demonstrantů.

Velmi pěkně se vyjádřil neznámý autor v zpěvné básni.

Býti automatem konformity

(Fmaj)Vytyčte mi cestu, (C)přidělte mi roli
(G)Upravte mi názor, (Ami)ať zapadnu do soukolí
(Fmaj)Osviťte mne moudrostí, (C)televezních hlasů
(G)Dobře se pak vládne (Ami)bez projevů nesouhlasu
(Fmaj) Ná (C)na na ná

(G)Dobře se to hospodaří s (Ami)polem plným rovných klasů
(Fmaj)Ukažte mi modlu, (C)ať k ní mohu vzhlížet
(G)Vyhrožujte peklem, ať (Ami)mám se čeho bát
(Fmaj)Dejte mi tu možnost, (C)pootočit kolotečem
(G)Ať si můžu vybrat, kdo (Ami)za mně bude rozhodovat
(Fmaj)Ná na na (C)ná

(G)Ať si můžu vybrat, kdo (Ami)za mně bude rozhodovat
(Fmaj)Dejte mi svobodu, (C)nákupního vozíku
A (G)pošlete mně do obchodu (Ami)koupit si svůj sen
20. 04. 2012 | 12:41

TomášL napsal(a):

buldatra

Jo, jo... zcela jistě se dá předpokládat, že neuměli česky a o cígo si neřekli. ;-)
20. 04. 2012 | 12:41

Zdeněk Brom napsal(a):

zdenekb:

Bohužel např. V. Havel velmi rychle omilostnil ženu, která pokřikovala: "Bílé svině." To se pak těžko lidem vystěluje.

Mnozí aktivisté často situaci napínají do krajních mezí. Na Romea.cz se dočtete o Češích jako o knedlících, čecháččcích nácíčkovských, jako o zartých rasistech atd. Co je děje ve školství, to je už marné komentovat atd. Inu, cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.

Stín je o to větší, o co víc naroste neřešený problém. O to víc je pro lidi viděitelný a může získat politické pozice. Čerpání údajů paní Silvie je klasická ukázka. proč chodí na ty inkriminované stránky? Protože jinde se korektně mlčí nebo mlží. Pokud se bude o vci jednat otevřeně, ty stránky zaniknou.
20. 04. 2012 | 12:41

rejpal napsal(a):

TomášL
Nechápu vůbec srovnání s Katyní. Co je v tom za ideologii? Ten člověk je obyčejný vrah, nejen že se přiznal, ale ještě se tím chlubí. Tohle je naprosto jasný kriminální čin a je úplně jedno, jestli měl komplex méněcennosti nebo politické výhrady k systému. Zavraždil nevinné, a ještě lituje, že toho nestihl víc.
20. 04. 2012 | 12:41

Silvie napsal(a):

Silvie napsal(a):

Demokracie selhává i v zemích unie.
Zajímavý rozhovor v IHNED

Nor žijící v Česku: Problémy s imigrací a zločinnost. Norsko není tak idylické

V Norsku probíhá soud s útočníkem Andersem Breivikem. Jak masakr zemi změnil? Jaké jsou nálady v současné norské společnosti? Na otázky čtenářů IHNED.cz právě odpovídá publicista norského původu Yngvar Brenna.

dotaz:
Norsko vnímám jako zemi s velmi silně zakořeněnými demokratickými principy. Nemyslíte si, že právě ty jistým způsobem usnadňují činy jako byl Breivikův masakr? A jak myslíte, že by se demokratická země měla s lidmi typu Breivik vyrovnat? Děkuji.

odpověď:

Oné silně zakořeněné demokratické principy jsou natolik vžité, že je lidé berou jako samozřejmost. Postupem času ale toto otupuje vnímání vývoje doma i v zahraničí a tak jsme se ocitli v situaci, kdy jsou "norské" hodnoty a způsob života nuceny čelit novým výzvám, na které není všelék. Politické strany se v posledních desetiletích mimořádně sbližovaly. Někdo to svádí na nedostatek opravdových problémů. Myslím si ale, že právě kvůli jakési tiché dohodě o politickou korektnost a smír strany uměle rozmělňují skutečné rozdíly mezi stranami a to vyvolává dojem, že skutečná opozice není. Tato jednota, spolu s dlouho trvajícími problémy s přistěhovalectvím a s tím přibývající frustrací skýtá extrémistům více prostor, než by jinak měli. Nikdo není tak slepý jako ten, který vidět nechce. Naivita a důvěřivost se snoubí s tím, že není pro zpřísněný bezpečnostní režim tradice: Policie chodí neozbrojeně, protože se společnost bojí eskalace konfliktů a zbytečně zmařených životů, pokud by ozbrojena byla. Problémy se zametávají pod kobereček. Za prvé si myslím, že musí nastat vystřízlivění v debatě o přistěhovalectví, která je hrozně vypjatá a přispívá k radikalizaci. Velké iluze o tom, že se tak stane si však nedělám. Myslím si, že vyrovnání se s lidmi Breivikova typu je právě proto, že hodně lidí sdílí jeho názory, velmi těžké. Spíše se musí posílit bezpečnost a zlepšovat činnost tajné i uniformované policie.
20. 04. 2012 | 12:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 04. 2012 | 12:42

Silvie napsal(a):

dotaz:
Hezký den,
jaký je obecný názor norské veřejnosti na trvalou emigraci z islámských států, resp. příliv emigrantů obecně. Jaký je postoj veřejnosti k jejich začleňování do občanské společnosti, daří se to nebo vznikají islámské komunity? Změnila se situace v souvislosti s atentátem?

Yngvar Brenna

Dobrý den, děkuji za dotaz. Norská veřejnost je v této otázce nesmiřitelně rozdělená. Podle loňského průzkumu je přes polovina Norů proti tomu, aby se v zemi usadili další imigranti. Skepse je největší za celu dobu, za kterou byly prováděny výzkumy veřejného mínění. Jen za loňský rok přibylo 67000 přistěhovalců. "Starousedlíci" tvrdí, že jim přetekl pohár trpělivosti: Mnozí lidé vnímají přistěhovalectví tak, že jako kdyby byl zničehonic zavedený volný pohyb osob z celého světa. Pronikavě mění národnostní skladbu země. Lze podle některých mluvit o novém věku stěhování národů. Donedávna jednolité etnikum přestává být výhradními obyvateli norského území. Pomalinku se země stávala země Norů, velice rychle ji politici odevzdávají, přenechávají jiným, kteří mnohdy nepřicházejí s dobrými úmysly. Lidé putují tam, kde je to pro ně lepší a to pro země, kam emigrují, vyvolává jako v případě Norska, velké potíže. Soužití je teď čím dále více otřásáno kvůli vzájemné rivalitě a sváru, jako na trhu práce, kvůli kriminalitě, agresivnímu žebrání s napadáními atd., zneužívání dávek, vytváření paralelních "společností v společnosti" atd. To poslední - vytvářející se ghetta - přispívá ke zvýšené skepsi vůči Muslimům, kteří patří k nejproblematičtěji integrovatelným skupinám. Situace se po atentátech nezměnila, naopak
20. 04. 2012 | 12:43

Silvie napsal(a):

dotaz:
Dobrý den,
zajímal by mě obecný názor na multikulturalismus v Norsku. Nebo názor většiny, jak chcete.
Případně pak problémy, nebo naopak prospěchy, které s ním vznikají.

Yngvar Brenna

Dobrý den, děkuji za dotaz. Dovoluji si odkázat na to, co jsem odpověděl k pár minulým dotazům a trošku je doplním. Přistěhovalectví bylo jednou z příčin toho, že ve volbách od roku 1989 získává 2. až 3. největší počet hlasů FrP, Strana pokroku, jedna z největších protipřistěhovaleckých stran v Evropě, která podle některých průzkumů mohla získat až 34% podporu. Norové – a vůbec Skandinávci – se k přijímání migrantů staví negativněji než odráží preference politických stran. Ochota se projevuje spíše u oficiálních složek – orgánů. Dopad imigrace hodnotí ale ve svých diskusích především lid a z politických stran téměř jako jediná FrP - velice záporně v prospěchu zachování Norska co nejnorštěji. Přistěhovalectví tedy v Skandinávii obecně podnítilo a podněcuje radikalizaci. V některých obdobích zesiloval a zesiluje tlak lidu, aby více chránilo např. bezpečnost a pracovní trh. Mnoho Skandinávců se cítí přehlíženi až převálcováni přistěhovalectvím a politiky, kteří ho podporují a snaží se ho ospravedlňovat. Lidé si ve stále větší míře myslí,- kdyby bylo o přistěhovalectví, stejně jako o členství v EU uspořádáno hlasování, většina by byla proti. Referendum se ale nekoná a je otázkou, zda by stejně bylo respektováno.
20. 04. 2012 | 12:44

Zdeněk Brom napsal(a):

TomášL:

Srovnáváte nesrovnatelné. Katyň byla jednoznačný zločin a proto byla tajena. V Norsku se snaží povstat vůdce. Katyň byla popraviště, v Norsku jde o soud.
20. 04. 2012 | 12:44

zdenekb napsal(a):

rejpal, Zdeněk Brom:

Asi to bude dobrý kšeftík... čtenost, sledovanost, oklikanost, citovanost. Na druhou stranu není to vina novinářů, ti jen uspokojují choutky čumilů. Breivikův čin prostě přitahuje.
K chudákovi malému, k činu dohnanému, ventilku nebohému, povolenému se leckde začínají hlásit první fanoušci a fanynky.

Blbé je, že první inspirovaný Pobreivik bude muset Anderse v něčem trumfnout, jinak to nebude ono.
20. 04. 2012 | 12:45

Zdeněk Brom napsal(a):

rejpal:

Pro média je to dobře prodatelné zboží, tak se činí. Ani netuší, že přesně tohle Breivik chce.
20. 04. 2012 | 12:47

Zdeněk Brom napsal(a):

zdenekb:

Souhlas.
20. 04. 2012 | 12:49

TomášL napsal(a):

rejpale

Navrhl zcela stejný duch technologie k vypořádání se s něčím. Nebo-li nejde o vstupní a výstupní produkty, avšak o styl. (Jinak to neberte z mé strany jako kritiku, pouze jenom konstatování).:-)

Obyčejný vrah? Nemyslím si. Osobně si myslím, že je opak vraha, neboť nejednal ve vlastním zájmu, avšak celku. Nemluvě, že vraždou nesledoval zakrytí vlastních stop. Tož tak...
20. 04. 2012 | 12:50

zdenekb napsal(a):

Zdeněk Brom:

"Čerpání údajů paní Silvie je klasická ukázka. Proč chodí na ty inkriminované stránky? Protože jinde se korektně mlčí nebo mlží. Pokud se bude o vci jednat otevřeně, ty stránky zaniknou."

Jde o to, že na těchto stránkách se zveličuje a lže pod rouškou zveřejňování "nepohodlných pravd". Ano, větší otevřenost by byla prospěšná, ale obávám se, že pokud by nebyla v souladu s vytouženým názorem "cikáni kradou", stejně by byla vydávána za lživou propagandu.
20. 04. 2012 | 12:51

TomášL napsal(a):

...opak obyčejného vraha...
20. 04. 2012 | 12:53

Dagmar napsal(a):

Zdeněk Brom

Nelze to vyjádřit lépe a lapidárněji :-). Leč pokud očekáváte, že budete pochopen, říkáte si o zklamání.
20. 04. 2012 | 12:55

Zdeněk Brom napsal(a):

zdenekb:

Jasně, že se na těch stránkách jedno zveličuje a druhé zamlčuje. Proti tomu je třeba právě ta otevřenost.

Mimochodem, často zveličují, přehánějí a vysloveně lže i strana aktivistů. Klasickou ukázkou je tvrzení o procentech romských žáků na praktických školách nebo o tom, že Romové jsou automaticky posílání do těchto škol.
20. 04. 2012 | 12:56

Zdeněk Brom napsal(a):

Dagmar:

Tak své už jsem zde dostal. Byl jsem shledán rasistou, který si zde buduje zájmouvý fan klub nebo najatým lhářem :)
20. 04. 2012 | 13:00

Dagmar napsal(a):

Zdeněk Brom

Ale nevzdáme to, že? Docela vám závidím, že jste učitel. Vím, že postavení učitelů není teď moc záviděníhodné, ale zůstává jim stále to podstatné. Možnost ovlivnit budoucnost národa (omlouvám se za patetičnost, ale stojím si za ní). Nemůžete ovlivnit všechny své žáky, ale i kdyby to byli jen jednotlivci, stojí to za tu námahu. Určitě!
20. 04. 2012 | 13:05

Zdeněk Brom napsal(a):

Dagmar:

Snažím se dělat to, co zvládnu. Iluze jsou dávno pryč. Snažím se teď hlavně mnohým vsvětlit, že děti jsou především odrazem stavu společnosti.

Zatím přežívám :)
20. 04. 2012 | 13:12

zdenekb napsal(a):

Zdeněk Brom:

V tom máte jistě větší přehled, takže se nechci přít. Opravdu nevím, jestli proběhlo nějaké "sčítání cikáňat v praktických školách" a dle jakého klíče (by) se uskutečnilo.

Nechci také omlouvat žádné lži, ale lež zištná nebo z aktivismu je pro mě přeci jen o něco (málo) pochopitelnější než lež z nenávisti. (Čímž si nabíhám, takže opakuji - jsem proti lhaní všeho druhu... ;o).
20. 04. 2012 | 13:13

buldatra napsal(a):

No, ještě je tu lež milosrdná.
20. 04. 2012 | 13:20

rejpal napsal(a):

TomášL
Myslím, že chápu, jak to myslíte, ale s tímhle pohledem se neumím ztotožnit. Především si myslím, že nikdo nemá právo jednat v zájmu celku, pokud ho k tomu celek nezmocnil. Nevidím v zásadě žádný rozdíl mezi teroristy s politickými pohnutkami a loupežnými vrahy s osobními pohnutkami. Jsou to všechno lidé, kteří ztratili nebo nikdy neměli zábrany, a jestli je k tomu vede přesvědčení, že mají právo si vzít, co chtějí, nebo mesiášský komplex, na osudu jejich obětí nemění nic.
Umím pochopit, že někdo nafackuje nějakému papaláši, ale nevím, proč by měl fackovat kohokoli jiného, kdo za jeho počínání neodpovídá.
A ještě ke všemi lze ty vyšší motivy zneužít jak pachateli, tak politiky.
20. 04. 2012 | 13:20

Zdeněk Brom napsal(a):

zdenekb:

S tou lží sem to pochopil :) Nesouhlasím, neb současná situce součet lží, ale chápu.

Ve škole by bylo nejlepší mít zase jenom žáky.
20. 04. 2012 | 13:24

mb napsal(a):

silvie, zbytečně se diskriminujete: O povolení demonstrovat drze žádají ještě jacísi příznivci cikánů - v tomto případě si koledují právem o přes držku!

j. e. ... kdo je autorem ?

silvie, jaký tedy systém navrhujete, když demokracii tedy ne ?
20. 04. 2012 | 13:30

mb napsal(a):

jsem po patku tak zblblej že nediskriminuju mezi diskriminací a diskreditací .... se omlouvam ... hden ...
20. 04. 2012 | 13:31

Dagmar napsal(a):

Jana Pechová, mb

Je těžké udržet si chladnou hlavu, když diskutující strana rozdává podpásovky. Ale jsem na vás pyšná :-) A děkuji vám za kultivovaný projev. Jak jinak se od pavlačové bojovnice a poluličních bijců distancovat. Odkázat je kam patří - do kanálu :-)

Je smutné, že tihle křiklouni si neuvědomují, že jsou jen hnojem pod mikrofonem, který dovední manipulátoři využívají k odvedení pozornosti od svých vlastních kriminálních činů hodpodářského charakteru, případně mocenských bojů o absolutní ovládnutí veřejného prostoru a hlavně veřejných zdrojů. Co nám stále chybí je sebevědomá občanská společnost, která by vytvořila trvalý tlak na dodržování zákonů. Neumím to vyjádřit lépe, než to napsal Zdeněk Brom ve 12:19

Jsme občané jedné země a máme stejné povinnosti a stejná práva.
Stačí dodržovat ústavu.
20. 04. 2012 | 13:31

Jana Pechová napsal(a):

TomášL
Nemohu za to, že angažovanost je poněkud zprofanovaný výraz, ovšem váš příměr s antichartou je mimo mísu.
Dřív byla možnost vlézt toliko do strany, sdružené v národní frontě: tj. státem (potažmo jedinou politickou stranou) kontrolovaných organizací, což je v naprostém rozporu s demokracií a občanskou společností.
Dnes můžete vlézt do jakékoli strany, hnutí či sdružení, jejichž program odpovídá vaší nátuře. A může z vás být klidně prezident, pokud přesvědčíte o vhodnosti své osoby dostatečný počet lidí.
20. 04. 2012 | 13:33

Rocky Balboa napsal(a):

Jana Pechová
Vandas na hrad
už to vidím, jak by to šlo
20. 04. 2012 | 13:35

mb napsal(a):

ad dagmar: Co nám stále chybí je sebevědomá občanská společnost, která by vytvořila trvalý tlak na dodržování zákonů.

souhlasím, ale nevím, zda je to proveditelné/uskutečnitelné či zda to naopak není utopické ...

posledních 20+ let empirie by ukazovalo spíše na druhou možnost ...

myslím, že naši zástupci ( politici ) se naučili nebát se ... nemají strach z nikoho a ničeho ....

vzpomente na vyjádření janouška: děkuju vám kluci za vaši práci bylo to jakoby takový neformální ( a příjemný) , fakt jako kluci díky ...

když si někdo dokáže ochočit policii a justici ... je někdo nebo něco čeho by se měl/ musel bát ... ???

zatím ...
20. 04. 2012 | 13:38

mb napsal(a):

budu tu až zas pak pozdějc, hden všem diskutérům diskutujícím diskutovníkům ...
20. 04. 2012 | 13:39

Jana Pechová napsal(a):

Silvie 12:33
Píšete:
"ale ti lidé,kteří demonstrují mají!!! vlastní názor."
a níže:
"O povolení demonstrovat drze žádají ještě jacísi příznivci cikánů - v tomto případě si koledují právem o přes držku!"

Myslím, že rozumný člověk nemá co dodat.
Názor demonstrujících reprezentujete dostatečně.
20. 04. 2012 | 13:46

Občan napsal(a):

TO Silvie:

Yngvar Brenna neříká pravdu.
Včera totiž hovořilo k Beivikovi pár Norů a mluvili shodně o tomtéž - že jeho zločin podnítil v Norsku občanskou soudržnost, zájem o vstup do politických stran a do různých spolků a zejména že přispěl ke zvýšení zájmu o miltikulti.

Jeho odporný zločin tedy měl úplně opačný účinek, než jaký Breivik očekával. A je z toho hodně zklamaný; což je velice dobře.
20. 04. 2012 | 13:50

Jana Pechová napsal(a):

Dagmar
Zdravím vás, spřízněná duše :-)
20. 04. 2012 | 13:56

TomášL napsal(a):

rejpale

Tohle já už neřeším, neboť mě to nezajímá...

Jana Pechová

Nemůžu souhlasit. Třeba tím, že v dnešní době nelze zakládat "ultraneonacistické" organizace. Pakliže nelze něco zakládat ze zákona (státní moc si to zakazuje), avšak existuje minimálně jeden jedinec vyznávající tuto ideologii, musí se mu dát nálepka "disident". Věcná logika věci je tedy z kontextu správná.
20. 04. 2012 | 14:03

Občan napsal(a):

rejpal napsal(a):
"Zdeněk Brom
Taky nevím, proč je tomu věnovaná taková pozornost. Po světě běhá spousta magorů, kteří udělají cokoli, aby se o nich mluvilo a psalo. Každý den tiskovka, rozebírání toho či onoho. O totožnosti vraha není pochyb, soud mohl být rychlý s výsledkem tolikrát maximum, kolik obětí(i když to v Norsku asi nejde, tak aspoň to maximum). A nad jeho psýchou mohou za katrem bádat psychologové. Času budou mít dost. 20. 04. 2012 | 12:36"

Taková pozornost je tomu věnována z několika jednoduchých důvodů:

1) Breivik je blonďatý modrooký Árijec
2) Zaútočil na BÍLÉ Nory - v drtivé většině stejné Árijce jako je on
3) Jednalo se o děti a velmi mladé lidi
4) Povraždil je kvůli jejich politickým názorům
5) Pro Nory (a nejen pro ně) to znamená, že smrtelné nebezpečí jim nehrozí od muslimů, barevných nebo Východoevropanů, ale od VLASTNÍCH lidí
6) Navíc to pro ně znamená poznání, že pravicoví extrémisté (k nimž mnozí z nich doposud s nadějí vzhlíželi) se nezataví před ničím - že jsou jménem "čistoty národa" ochotni vraždit KOHOKOLI vč. DĚTÍ z národa, který hodlají "chránit"
7) Toto kruté poznání v nich právem vyvolalo celonárodní hrůzu
20. 04. 2012 | 14:04

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

1) Proto to udělal právě on.
2) Není tak zcela pravda.
3) Bohužel již vtažené do politických hrátek mocných.
4) Tím se netají, naopak.
5) To je Vaše interpretace, v reálu je to mnohem složitější a méně jednoznačnější.
6) Breivik neptaří ani na levici a ani na pravici. Je to zcela jiná úroveˇn.
7) Tím si nejsem jistý.

-----------------------
8) Neonacisté získali jednotící bod a zdrama reklamu do všech domácností.

Je to jak přes kopírák soud s A.H. také mnozí doufali, že si všichni uvědomí, že to je všehoschopný fanatik. jenže teprve soud z s A.H. udělal známou osobnost.
20. 04. 2012 | 14:21

rejpal napsal(a):

Občan
Nemyslím, že by lidé neměli vědět, proč to udělal, jde o to, jakým způsobem se to děje. V tom vidím riziko. Navíc si myslím, že tyhle věci už se (kromě detailů) probraly už během posledního roku.
V každé společnosti se rodí a vyrůstají psychopaté, někteří z nich velmi nebezpeční. A řada z nich - ať už mají pohnutky sexuální, rasistické nebo politické - touží po tom být středem pozornosti. A jiní, kteří ještě nic neprovedli, si říkají - proč on a ne já. Čím déle takový proces trvá a čím podrobněji se činy probírají, tím pravděpodobnější je, že někdo je napodobí. S tím, co teď řeknu, asi hodně lidí souhlasit nebude - ale kdyby se méně řešila vznešenost jejich motivů a v rámci hry na spravedlnost nehledaly všechny možné polehčující okolnosti - zločin by se objasnil po faktické stránce, aby se předešlo justičnímu omylu, a pak šup do díry, tím méně lidí by napadlo stát se slavnými nějakou ohavností.(Mám samozřejmě na mysli masové vrahy a recidivisty, ne někoho, kdo praští manžela paličkou, protože ji týrá). Chápu, že takhle jednoduché to není, každý má právo na obhajobu a spravedlivý proces, ale všechno by mělo být nějak uměřené. Tohle už mi trochu přijde jako přímý přenos z nějakého sportu. Ale je to jen můj osobní pocit, nic víc.
20. 04. 2012 | 14:23

Silvie napsal(a):

Občan,

copak nechápete, že tam natlačili pár trubek s multi-kulti promytými mozky, aby se "distancovali"? Je to jak vystřižené z 50.let.
Údaje o rostoucí podpoře ultra pravice, podpořené čísly, mluví za vše - ta okecat nejdou!!!
Dagmar,

pokud máte nějaké děti nebo vnuky, tak vám z celého srdce přeju, když se tu zastáváte takových odporných zrůd, abyste jednou pocítila stejnou bezmocnost, jako matka oné oběti.
Lidé,jako vy musí poznat všechno na vlastní kůži, aby dokázali pochopit ,jak se cítí napadení a jejich rodiny.
Vinu na tomto marasmu nesou lidé, jako vy, kteří neustále omlouvají neomluvitelné a podporují systém, jenž staví bílého občana do role bezprávného podčlověka.

Vaše ubohé poznámky o kanálech a pavlačových bojovnicích nechám stranou.Jsem povznesena nad urážky samozvaných intelektuálek, jejichž moralizování a poučování nikoho z okolí nezajímá a tak se chodí realizovat alespoň na internet.

Totéž, co přeji vám, přeji rovněž všem ostatním, kteří vidí problém v majoritě. Jedině osobní zkušenost vás dokáže přimět používat mozek. Cikánská kriminalita roste, oni se začínají cítit beztrestně a je tedy pravděpodobné, že počet jejich obětí bude rychle stoupat.
Pokud stát nezačne uplatňovat tvrdě represivní opatření, dopadne to špatně pro všechny.
"O povolení demonstrovat drze žádají ještě jacísi příznivci cikánů - v tomto případě si koledují právem o přes držku!"

Co se této citace týká, nejste zdaleka tak inteligentní, jak předstíráte.
Jinak byste musela chápat, že je absolutně nepřijatelné a netaktní, aby se faktičtí viníci ještě veřejně vymezovali vůči těm, kteří se občansky angažují proti jejich agresi i násilí (tedy i oběti a její rodině). Minimálně nikoliv v den, kdy probíhá pobouřenými občany svolaná demonstrace.

Chápání pravidel elementární slušnosti je evidentně nad vaše síly. Nic si z toho nedělejte, každému není shůry dáno.
20. 04. 2012 | 14:28

TomášL napsal(a):

rejpale

"Především si myslím, že nikdo nemá právo jednat v zájmu celku, pokud ho k tomu celek nezmocnil."

Jak vnímáte trest smrti?

"Tohle už mi trochu přijde jako přímý přenos z nějakého sportu. Ale je to jen můj osobní pocit, nic víc."

Svět individualit a bulváru. To je náš svět, nemyslíte?
20. 04. 2012 | 14:32

Dagmar napsal(a):

Silvie

Já myslela, že jste se od naší diskuse distancovala, ale zdá se, že můžeme pokračovat. No a protože jsme na novém začátku, sluší se dohodnout si pár základních pravidel.

1. Nebudeme používat vulgarismy (pan Stejskal by nás smazal) :)
2. Zdržíme se osobních útoků a poukazů na charakterovou nedostatečnost protistrany.
3. Budeme se snažit odlehčit diskusi humorem, pokud to půjde a pokud to svedeme, ironii nevyjímaje, sarkasmus si odpustíme.
4. Příklady ze svého osobního života či života svých známých budeme používat s mírou.
5. Odkazovat na linky s diskutovanou tématikou budeme jen v odůvodněných případech.
6. Zkusíme si jedna druhé vážit.
7. Protože jsme dospělé ženy, sebevědomé, svéprávné a zralé osobnosti, nemusíme si dokazovat, která je lepší a proč.
8. Zaplaťbůh se od sebe lišíme a proto se můžeme svými rozdílnými názory obohatit.
9. Stejným výše popsaným způsobem se budeme chovat i k jiným diskutujícím.
10. A budme si držet palce, abychom tu diskusi přežily ve zdraví :-)

Tak co, jdete do toho?
20. 04. 2012 | 14:52

Jana Pechová napsal(a):

TomášL
Vaše argumentace je poněkud zvrácená.
Demokracie není anarchie a platí v ní zákony. Jistě mi dáte zapravdu, že ačkoli je v naší společnosti určitě hned několik desítek vrahů, těžko by bylo možné jim zlegalizovat stranu či hnutí propagujících vraždu jako způsob řešení, jen proto, že oni to tak cítí.
Naše zákony jasně definují, co jsou extrémistické proudy.
Disidenti usilují o demokratické postupy.
20. 04. 2012 | 14:56

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Přátelé,
domnívám se, že jediným rozumným výsledkem tohoto blogu a debaty by bylo, aby Zdeněk Brom mohl být na místě dosud zastávaném Krištofem. Bylo by to prospěšné více než mlácení prázdné slámy v celé diskusi.
*
Pěkný den všem a příjemný víkend do Břeclavi.
20. 04. 2012 | 14:58

Dagmar napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl

Vážený pane,

dovolím si s vámi nesouhlasit, pokud diskusi pod tímto blogem charakterizujete jako mlácení prázdné slámy. Pokud pro alespoň jednoho má smysl, osloví jej, donutí k přemýšlení, je to diskuse užitečná. Tím jedním myslím sebe. Ale protože je tady diskutujících víc a chodí sem dobrovolně, mohu jistě s úspěchem předpokládat, že sdílí i můj názor na užitečnost této diskuse.
20. 04. 2012 | 15:05

Silvie napsal(a):

Jana Pechová,
"demokracie není anarchie"???

Fajn. Povíme si to až poté, kdy padnou rozsudky (pokud vůbec kdy padnou) nad "mačetáři".
Tato "demokracie" totiž původně kvalifikovala jejich regulérní pokus vraždy, jako pouhé napadení a vážné ublížení na těle a teprve tlak veřejného mínění způsobil překvalifikování na pokus vraždy.
Ono totiž ani o nic jiného (už vzhledem k intenzitě útoku a užití zbraní) jít nemohlo.
Na veřejnost nakonec uniklo, že státní zástupce měl obavy ze msty příbuzných útočníků (je možné, že mu vyhrožovali ).

Takže o demokracii budeme moci hovořit až v momentu, kdy tito zmetci budou souzeni a odsouzeni stejně exemplárním způsobem, jako oni "žháři z Vítkova" - oblíbenci všech multi-kulti propagandistů.
Dostanou-li méně, nežli dvacet let, můžete mi s "demokracií" políbit prodlouženou část zad.
V tom případě, nechť klidně přijde nějaký další Duce, protože pak budu mít ,jako občan, mnohem větší šanci na přežití.
20. 04. 2012 | 15:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy