Nebuďme jako „oni“ (ani vůči náckům)

22. 05. 2012 | 16:25
Přečteno 3164 krát
Náckové využívají incidentů a la Břeclav. Jsou provokace BIS vše, co proti nim svedeme?

Po příbězích pobodaného muže v České Lípě a pořezané dívky v Liberci se opět bortí jedna kauza „romského“ útoku. Podle zpráv uniklých z „kruhů blízkých vyšetřování“ se před pár týdny v Břeclavi spíš než o brutální útok tříčlenné klaky Romů na patnáctiletého bílého chlapce jednalo o násilí související s prodejem drog. Nic bližšího známo není, já mohu pouze vsadit boty, že dealerství drog bylo jednou z vyšetřovatelských hypotéz od samého počátku případu. Protože drogy mezi mladými jedou, a zvláště na Břeclavsku marihuana. A útok, jak byl popsán, vykazuje znaky msty. Jinak by zkopaný mladík přišel také o drahý mobil a peněženku. To by teprve bylo „el paso“ (loupežné přepadení) páchané často „obyvateli sociálně vyloučených lokalit“.
Typologicky lze těžko vykonstruovat „romský“ zločin - snad kromě okrádání seniorů žadateli o vodu a prodejci nádobí a dek, ale v těchto případech zase nejde explicitně o mládež. Jiná typicky „romská“ praktika, zneužívání dětí a zdravotně postižených k agresivnímu žebrání, zase bývá provozována spíš v zahraničí a organizátoři pocházejí povětšinou z balkánských zemí. Organizování prostituce se věnují všechna „etnika“. Jediné, co lze tvrdit o kriminalitě Romů, je to, že jako ostatně ve všech jejich činnostech bývá základním organizačním principem (velko)rodina.
Přesto se na rozdíl od fiktivních kauz ze severu Čech břeclavského případu stačila chytit Dělnická strana sociální spravedlnosti a protest pořádaný místními infiltrovat. Mediálně se jim nevedlo. Hlavní zpravodajské zdroje (ČT) uvedly, že se Břeclavané od nácků distancovali a šli separátním průvodem. Průvody byly skutečně dva a na počátku k jisté distanci došlo, ale nezasvěcený pozorovatel by nedokázal rozpoznat, který je „místní“ a který je „nácků“. Z obou šla stejná emoce nenávisti, z obou se ozývala stejná provolávání. Oba byly prošpikovány náckovskými aktivisty. Zvláště hezké bylo heslo „Čechy Čechům!“ - v regionu s vůbec nejvyšším procentem moravské národnosti v republice (30 procent). Vzpomněl jsem si, jak se před dvaceti lety náměstí moravských měst otřásala voláním „Nésme Češi“!
Na tom břeclavském se teď většina lidí jala bučet na starostu vulgarismy a naslouchat Vandasovi od „Dělníků“. Nejvíc to v mém doslechu mezi lidmi vřelo kvůli botičkám rozdělovaných jejich autům městskou policií. Proti účasti nácků na pochodech jsem neslyšel ani slovo. Mediální obraz břeclavské demonstrace byl televizním divákům a čtenářům servírován mnohem „pozitivněji“, než jsem mohl vysledovat, zvlášť když jsem pár hodin stepoval ve dvoraně v Riegrově ulici, bráněné kordonem těžkooděnců před bojůvkami přiopilých a nácky vedených teenagerů.
Různí komentátoři, kteří do Břeclavi ani nepáchli, měli potřebu sdělit, jak se demonstrující Břeclavané odklonili od nácků. Ujišťuji vás, že nic takového vysledovatelné nebylo. Ty dvě až tři stovky nácků přicestovavších zblízka i zdaleka se evidentně cítily na počátku rasové války. Vědí, že jsou sledováni a taky sami jiné sledují (a své protivníky na akcích si fotografují). Evidentně žijí v ghettech stokrát uzavřenějších než lidé v nejhorším ghettu romském. Nemám pochyb o tom, že takové prostředí může produkovat české Breiviky. Konspirativně zkušené „mstitele bílé rasy“, na které policie kápne jen s notnou dávkou štěstí.
Na špatné koleji Nedlouho po břeclavské demonstraci jsem se v Respektu („Breivikové v Čechách“) dočetl o procesu s náckovskou organizací „White Justice“ u táborského soudu. „White Justice“ pořádala výcvikové tábory pro bojovníky nastávající rasové války. Jeden z jejích zakladatelů, Jan Žiška, který začal spolupracovat s Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), tvrdil u soudu, že již léta spolupracuje s BIS. Podle informací o kauze je možné, že se na vzniku „White Justice“ podílela BIS.
Pokud hypoteticky připustíme, že se v tomto případě jedná o provokace státní moci, pak se ocitáme na špatné koleji. Obávám se, že odpor vůči antirasistickému establishmentu se utuží a vytvoří podhoubí pro české Breiviky.
Nejsme jako oni, bylo heslem roku ’89. Byl to ale právě komunistický režim, který se kdysi pokoušel ničit opozici systematickými provokacemi StB. Musíme se naučit mluvit, a to i o tak ožehavých otázkách, jakými jsou skupinové identity. Jakékoliv, třeba i ty velkorodinné kriminální. Tímvezmeme náckům téma. Jinak bude demonstrantů ochotných mísit se s českými Breiviky přibývat.

Vyšlo 18.5.012 v Lidových novinách

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Náckové? To myslíte aj Paroubkovy Národní socialisty?
22. 05. 2012 | 16:50

Holubář napsal(a):

Díky za informaci. Do toho příštího výcvikového tábora se přihlásím.
22. 05. 2012 | 17:06

Bestia Triumphans napsal(a):

Autor napsal:
"...Zvláště hezké bylo heslo „Čechy Čechům!“ - v regionu s vůbec nejvyšším procentem moravské národnosti v republice (30 procent)."
:-)
Máte u mne 100 bodů, autore!
22. 05. 2012 | 17:27

m.v. napsal(a):

Pane Krištof,
pokud se BIS podílela na vzniku „White Justice“ ,
tak na vašem vzniku se podílela OPICE.
Hezký den.m.v.
22. 05. 2012 | 17:55

Martin napsal(a):

Jistě, budou-li členové etnika ti-jejichž-jméno-se-nesmí-vyslovit za svoje přečiny proti zákonu řádně potrestáni podle platných zákonů trestem odnětí svobody v adekvátní délce, žádné jen tak dva roky podmínka aby se neřeklo, můžeme se o situaci bavit klidně až do večera.
22. 05. 2012 | 19:29

Pastafarian napsal(a):

K nezaplacení je to, jak Dělnická mládež a další vlastotlachači a rasobouchači uspořádali demonstraci na podporu dealera hulení :-D
22. 05. 2012 | 19:41

honzacer napsal(a):

Zase Pravda vítězí (alespoň v Krištofově blogu). Zdá se mi, že se zde na A.cz ovšem debata bulvarizuje a za chvilku dosáhne kvalit jako na idnes či jiných žvastopunktserních serverech. Vogonům zdar.
22. 05. 2012 | 20:29

Da.Rock napsal(a):

Celý případ onoho mladíka se mi od začátku jevil poněkud podezřelý. Ten kluk nebyl okraden a navíc je to aktivní sportovec - boxer! A takoví nebývají moc často náhodně vybranou obětí agresivních rváčů.
Na druhou stranu ale agresivních romských útoků se v posledním roce nashromáždilo tolik, že ani kdyby se skutečně prokázalo, že mladík jel v něčem nekalém, nedokáže to tuto lavinu nijak zrelativizovat.
Vandasovi dělníci budou mít u lidí tím větší popularitu, čím více bude stát rezignovat na zajištění bezpečnosti občanů před romskými útočníky.
22. 05. 2012 | 21:36

aga napsal(a):

Neuvěřitelná chucpe, pane autore:

Jediný Týden měl tu slušnost se rodině téměř zabitého a následně navíc sprostě obviněného chlapce omluvit:

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/omluva-rodine-napadeneho-chlapce_234944.html

http://janasimonova.blog.idnes.cz/c/268187/K-omluve-rodine-zbiteho-Petra-Zhyvachivski-z-Breclavi.html

A i kdyby útok byl motivován "spravedlivým rozhořčením" z nekvalitní marjány, proboha, to by opravňovalo surovou téměř vraždu patnáctiletého kluka? Je neuvěřitelné, jak se toho falešného a nactiutrhačného obvinění korektníci chytli a zamázli tím podstatu věci - a jsou to titíž, kdo se tak strašně morálně rozhořčovali nad tím, když zastánci žhářů z Vítkova poukazovali na to, že se pachatelé "jen" mstili rodině, jejíž někteří členové se dopouštěli kriminálních činů.
22. 05. 2012 | 21:40

Silvie napsal(a):

Vy jste neuvěřitelný, pane Krištofe.
Vůbec nechápu, jak může Čech, takhle nenávidět svůj vlastní národ (přestože se v tomto případě jedná o cizince) - vy nikdy neopomenete, kopnout si do "bílého".

A co jste tou záměrnou dehonestací oběti cikánského teroru chtěl vlastně říct???

Že ten čin schvalujete?

Ti dva policajti surově zbití "na férovku" třiceti cikány taky prodávali drogy?

Je mi z vás na blití...
22. 05. 2012 | 22:22

blériot napsal(a):

Píše se to elpaso, Krištofe.
A jaxte si, zatraceně, tak jistý, co má státní moc vlastně za úmysly?
22. 05. 2012 | 23:28

honolulu napsal(a):

Skareda tuberacka s uzenym mozkem je hledana v Port-au-Prince na voodoo studie.
Smarja Jozefff ja jsem nevedel, ze jste to Vy Kristofre.
Ja myslel, ze jste propagatorem Nacismu a radikalizace v zemich Ceskych, tim, ze se zastavate kriminality.
Ted kdyz se budete nucene vracet na Haiti, tak s vasim kozym dechem zadny sexualni maraton s cernoskama nevydrzite.
Uduste se certe.
23. 05. 2012 | 00:48

Maximus napsal(a):

Přišel mě jeden hoax, který ovšem vypadá věrohodně. Fotka bohužel nejde připojit, uvádím to ze studijních důvodů:

Čtyři generace našich spoluobčanů v našem krásném městě.

prababička Magda, 49 roků, invalidní důchodce + sirotčí důchod (rodiče mrtví).......17.584,-Kč
babička Edita, 33 roků, invalidní důchodce, sirotčí důchod (rodiče mrtví)......17.584,-Kč
máma Monika, 15 roků, na mateřské dovolené + sirotčí důchod (rodiče mrtví) + ošetřovatelka mentálně postiženého ........26.852,-Kč
a malinký Oliverko, 2 roky, mentálně postižený, sirotčí důchod........7.321,-Kč
Podpora v bydlení ...6.552,-Kč
Celkem na této pohovce (viz foto) .....75.893,-Kč/měsíc z tvých daní, Gádžo!!
Hlavu hore ty pracující a daně platící kreténe!!! A bude hůř....bo mame malo!!!!
Ale třeba to není pravda, fakt ale v praxi nikde moc občanů tmavší pleti opravdu nevidím makat? Ale třeba se jen špatně dívám.
23. 05. 2012 | 02:06

Občan napsal(a):

To se dělá úplně jinak, pane Maxime, a to, co Vám přišlo, je skutečně kachna.
Invalidní i pozůstalostní důchody se VŽDY vypočítávají z příjmu. Kde příjem chybí, tam nastupuje životní minimum, případné sociální výpomoci v hmotné nouzi a případný příspěvek na bydlení. Nic víc.
Částky uvedené v té kachně jsou tedy nesmyslné.
Ale...

Nejmenovaná komunita přesto našla dva šikovné způsobečky, jak se dostat k penězům. Navzájem si svěřují děti do "pěstounské péče" a pobírají příspěvky pro pěstouny a na pěstování. A k tomu "pečují" o "bezmocné", což také hodí nějaké ty lováky. Elegantní, legální a gádžové platí a platí...
23. 05. 2012 | 05:42

Martin napsal(a):

Občan: Kde příjem není žádný, tak se pro účely výpočtu invalidního a sirotčího důchodu nahradí hodnotou 50 % průměrné mzdy.
Máš snad pocit, že by se v tomto státě mohlo stát, že by člen etnika nedostal invalidní a sirotčí důchod vůbec žádný, protože za celý svůj život vůbec nepracoval a tak by na něj dle selského rozumu neměl mít nárok?
btw. Občas unikne na web kopie složenky ze sociálky a skutečně tam ty částky jsou.
23. 05. 2012 | 08:03

Čochtan napsal(a):

člene Mezinárodní organizace pro migraci, to byste se mohl postarat, aby cikáni už konečně začali migrovat do své pravlasti, do Indie.
23. 05. 2012 | 09:09

Lspeedy napsal(a):

Pane autore, jen proto, že je ten kluk bílej, tak je dealerem drog? Nebo máte nějakou relevantní informaci, o kterou opíráte tuto fámu, za kterou se již redakce slušných periodik omluvily? Držte laskavě ústa o pohodech kohokoliv, protože typický příklad českého nácka jste Vy!
23. 05. 2012 | 10:47

Občan napsal(a):

Autor by nám třeba mohl vysvětlit, čím si zasloužil trafiky v podobě tajemníka Rady vlády pro záležitosti romské komunity a ředitele kanceláře Rady vlády ČR pro záležitosti romské komunity. Stejně tak to platí o jeho nynějším působení v Agentuře pro sociální začleňování (oddělení řízení a koordinace - referent pro bezpečnost).
Vzhledem k jeho profilu na to žádnou kvalifikaci nemá. O odpovídajícím vzdělání, jež by mu umožňovalo stát se alespoň řadovým referentem ve státní instituci (minimálně Bc.), se také nezmiňuje.
23. 05. 2012 | 11:36

Selský jogurt napsal(a):

Krištof

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/9126-romove-utikaji-tam-kde-je-nadeje-na-lepsi-zivot-na-ukor-cele-spolecnosti-stale-ale-zni-slova-o-rasism-a-diskriminaci.aspx

Co chcete ještě vysvětlovat?
23. 05. 2012 | 17:34

Jáchym napsal(a):

Tak průšvih, dámo a pánové:

"OBĚŤ CIKÁNSKÉHO TERORU" SI SAKUMPRÁSK VŠECHNO VYMYSLELA.
Hoch frajeřil, spadl zády na klandr od zábradlí a tím si způsobil ona zranění...
Bál se to říct mámě (což se mu nedivím...)

Přečtěte si podrobnosti:

MLADÍK, KTERÝ PŘIŠEL O LEDVINU, SI CELÝ ÚTOK VYMYSLEL:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/jihomoravsky/clanek.phtml?id=746069&utm_medium=newsbox&utm_source=centrumHP&utm_content=position-1&utm_campaign=A

Já osobně se břeclavským Romům omlouvám, taky jsem tomu po té mediální masáži uvěřil.
23. 05. 2012 | 18:28

Jáchym napsal(a):

Čochtan:
Zkuste si vydělat sběrem lahví a zaplaťte si vypracování genetického profilu,
stojí to několik málo tisíc.
Pak se rozřežte na cirkulárce a nechte vrátit každý kus do bývalé vlasti.

Nejspíš budete zírat, kolik zaplatí pozůstalí za poštovné a kam všude Vaše drůbky poputují.
23. 05. 2012 | 18:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy