Slib věrnosti židovskému státu je víc než jen provokace a politikaření

11. 10. 2010 | 13:08
Přečteno 6405 krát
Izraelská vláda včera schválila kontroverzní novelu zákona o občanství. Pokud novela projde i Knessetem (izraelským parlamentem), každý budoucí uchazeč o izraelské občanství bude muset přísahat věrnost státu Izraeli jako židovského státu. Toto rozhodnutí má tři roviny: praktickou, symbolickou a psychologickou.

Po praktické stránce se jedná především o politický handl. Se slibem věrnosti židovskému státu pro nové (ale především stávající) občany Izraele šla do voleb pravicová nacionalistická strana Yisrael Beiteinu, vedená současným ministrem zahraničí Avigdorem Liebermanem (narozeným na území dnešní Moldavie). Jde tudíž především o Liebermanovo vítězství umožněné podporou předsedy největší vládní strany Benjamina Netanyahua. Netanyahu podpořil novelu, která je kontroverzní i v rámci samotné vládní koalice (složené mimo jiné i z levicové Strany práce), až nyní, kdy se rýsuje krize mírových rozhovorů z Palestinci. Palestinci hrozí odchodem od vyjednávacího stolu pokud Izrael neprodlouží moratorium na výstavbu osad na Západním břehu. Liebermanova strana (spolu s ultra-ortodoxní náboženskou stranou Šas) sebekratší prodloužení moratoria odmítají.

Je pravděpodobné, že zde dochází k chytrému politickému tahu. Netanyahu podpoří své nacionalistké a ultra-ortodoxní vládní partnery, ti zas kývnou na, řekněme, dvouměsíční prodloužení moratoria. Netanyahu tak setřese tlak Američanů (plus od nich dostane darem nějaké ty odměny, např. zablokování v Radě bezpečnoti OSN případného uznání palestinské deklarace nezávislosti) a donutí Palestince vrátit se k vyjednávání. Netanyahu se vyhne odpovědnosti za krach mírových jednání, naopak tuto odpovědnost elegantně svalí na Palestince v momentě, kdy se začne jednat o uprchlících a o uznání Izraele ne jen jako státu, ale jako židovského státu. Netanyahu vlastně vyšel z celého obchodu vítězně a navíc, ruku na srdce, podpora novely zákona o občanství mu v osobní rovině problémy také nedělala.

Praktický dopad by měl nový zákon nejen na Palestince (vůči nimž je primárně cílený), ale ve svém důsledku na všechny obyvatele Izraele. V legislativním procesu jsou totiž i další provázané zákony, jako je slib věrnosti Izraeli jako židovského státu pro filmové producenty, pro členy Knessetu nebo pro neziskové organizace, zákon o odebrání občanství, zákon o potrestání těch, kteří v Den nezávislosti Izraele projeví smutek nad palestinskou Nakbou (katastrofou) a celá řada dalších závažných legislativních návrhů. Připomeňme, že kromě Židů a izraelských Palestinců (dvacet procent občanů současného Izraele složených z Palestinců, kteří nebyli v roce 1947-48 donuceni uprchnout a z jejich potomků), žijí v Izraeli také jiné početné nežidovské a nearabské menšiny.

To nás přivádí k symbolické rovině novely zákona. Všude jinde ve světě, pokud existuje nějaký slib věrnosti, jde o slib věrnosti státu, jeho institucím a zákonům, nikoli nějaké konkrétní ideologii, etniku nebo náboženství. Izraelská vláda tak vysílá určitý vzkaz občanům a obyvatelům Izraele, který říká: tato země je židovská a kdo není Žid, je obyvatelem druhé třídy a musí slíbit věrnost Židům (židovství[sic]?) nebo nenabyde (bude zbaven?) občanských práv.

Co ale přesně znamená židovský stát, kterému se má slíbit věrnost? Jedná se o stát, kde mají většinu Židé a kde se zajistí, aby byla tato většina udržena? Jedná se o stát, jehož náboženstvím je judaismus? Jedná se o laický stát, kde najdou domov Židé z celého světa spolu s kýmkoli jiným, kdo si bude přát být občanem? A jak se vlastně definuje Žid? Etnicky? Nábožensky? Měl by být každý Žid Izraelec nebo každý Izraelec Žid nebo snad jen Izraelec může být Žid? A může mít Žid žijící v diaspoře větší práva než izraelský Palestinec? To už se dotýkáme kromě jiného roviny psychologické, otázky, jak Židé sami sebe definují. A těch definic je opravdu mnoho a často protichůdných. Přísahat se tedy bude na abstraktní nedefinovaný pojem. A proč? Protože hluboko pod reflexním povrchem provokace a politikaření se ukrývá nepříjemný pocit provinění. Vytěsněná a mýtickou historizací zakrytá, ale neodbytně na dveře vědomí klepající pravda. Na území dnešního Izraele ještě relativně nedávno žili jiní obyvatelé. Jejich pouto k půdě je stejně silné jako pouto kohokoli jiného k rodné zemi. A tak je třeba utvrdit sama sebe, že existuje jen jeden právoplatný majitel, že jen jednomu kmeni byla země skutečně zaslíbená. Co víc, nestačí pouze utvrdit vlastní pochybující podvědomí, je nutné vyžadovat potvrzení i od všech ostatních, jakoby pouze oni mohli sejmout stín minulosti.

Stíny minulosti se ale bohužel konfrontují jiným způsobem, než jak to včera předvedla izraelská vláda.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Eva- beag beet napsal(a):

Kazdy slusny clovek fandi Izraeli! Vic k vasemu "psani" nemam co rict.
11. 10. 2010 | 13:31

Maketa napsal(a):

Zid se pozna podle tvaru lebky, to vi preci kazdy! Take pry podle chuze...
11. 10. 2010 | 13:32

vasja napsal(a):

No, je to takový bolševický. Jednou přísaha a věrnost socialismu, podruhý tomuhle.
Však judaismus je duší komunismu, jak říkal slavný rabin, Harry Waton. A co se teda divit.
Nic ve zlim, pane Řepo.
11. 10. 2010 | 13:44

Tenco napsal(a):

Šádí Shanaáh
Dobrý článek. Opět.
Co říct. Jednou slib věrnosti dělnické třídě a jejímu předvoji, podruhé nacionálnímu socialismu a teď....

Svět je ale o něco informovanější než tomu bylo dřív. Lidi už se na věci nedívají okem primitivního fotbalového fanouška.

Podvědomí a názorová hygiena. Vynikají vklady do budoucnosti.

Věřím, že izraelská společnost je natolik strukturovaná, že tyhle hokus pokusy s idejemi davu vstřebá a vyplivne.
11. 10. 2010 | 13:46

Sadi Shanaah napsal(a):

Marketo,

chtel jsem napsat, jak Zide sami sebe vnimaji, uz jsem to v clanku opravil, aby to nebylo vnimano dvojsmyslne...
11. 10. 2010 | 13:46

Tenco napsal(a):

vasja
Pepa Řepa ? Ten ještě s plnou polní příslušníka americké pšchoty nedorazil.
Nerozumím.
11. 10. 2010 | 13:47

Simply napsal(a):

Komentář striktně neznalé: Jak to tedy je..? Z různých pramenů: Palestina významově znamená Země Filištínů - židovský kmen vymřelý kolem 4 stol. př.n.l. Jaký to paradox: Palestina-Filištína...Židé začali území dnešní Palestiny kupovat od bohatých arabských majitelů v 2 pol. 19. století, po území, jak po celém arabském poloostrově se "pohybovaly" arabské kočovné kmeny... Měly tyto kmeny zde, myslím v dnešní Izraeli, nějaké osady, města...? Prý sami Židé se tehdy divili, když území zakoupili a přišli, že se tam volně pohybují nějací Arabové...Země patřila staletí pod Osmanskou říši, po 1.sv. válce po správu VB a poté vznikl Izrael, kam se postupně začali stěhovat další Židé. Žádná Palestina tedy nikdy neexistovala, je to umělé slovo...Dokonce jsem nedávno četla od jakéhosi amerického sociologa či vědce, jméno si nepamatuju, že Palestinci jsou "pradávní" Židé, kteří nikdy neodešli...Proč se tedy, sakra, nedomluví, ty moderní osady by bodly všem...
11. 10. 2010 | 13:53

vasja napsal(a):

Pane Tenco.
Pan Řepa sice momentálně tuna není, ale už si váže čelenku a čmouhy na tvář maluje:))
11. 10. 2010 | 14:02

židomuslim napsal(a):

Zlý "palestiňák" je ten, který se pěkrát denně modlí hlavou u země směrem k Mekce! Dobrý "palestiňák" je ten, který se pětkrát denně modlí řití u země k Mekce! Jedině tak je možné brát muslimy. Židi musí požadovat aby přeživčí muslimský atentátník se musel modlit řití k Mekce a pšoukat! Aby nemohl skončit jako mučitel.
11. 10. 2010 | 14:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

židomuslim
A jak se pozná zlý "cigán" ? A černoch ? A Vietnamec ? A Indián ?
Já jen , abych nenarazil , víte. Člověk se špatně podívá, ožene se po mouše - a bác, má ji.

Děkuji za osvětu.
11. 10. 2010 | 14:16

ivo napsal(a):

Pane proč nemáte nikde v životopisu napsáno , že jste muslim ?Proč neřeknete , že žena je pro vás na společenském žebříčku na úrovni psa?Proč obhajujete učení pedofilního proroka Mohameda?Copak jste se v těch školách nepoučil?
11. 10. 2010 | 14:19

JenTak napsal(a):

Je to obdobné, jako kdyby musel žid či muslim přísahat věrnost křesťanskému státu.
Tato novela zákona o občanství nepřinese nic dobrého, jen dá do budoucna bič na neposlušné občany.
Co přinese porušení takové přísahy? Obvinění z vlastizrady? Za to se dává i trest smrti, jenže v Izraeli byl trest smrti zrušen, a jediným popraveným byl pouze Adolf Eichmann.
No, nelíbí se mi to.
11. 10. 2010 | 14:22

vasja napsal(a):

Pane Ivo.
Ukažte mi, kterej z blogerů má ve svém životopise že je žid? Proč něco podobnýho nepožadujete u ostatních......
Možná, že by to bylo ale docela fajn. Ono by bylo pak vidět, co a proč kdo píše.
To by ale nebylo PC. Asi.
11. 10. 2010 | 14:26

Tencokida Hnuj napsal(a):

ivo
Proč Vy neuvádíte, že chodíte do synagogy, na úrok půjčujete jen gojim, zabili jste nám Ježíška a nevěříte , že člověk pochází z opice ? Cožpak ve školách se to neučí ?
11. 10. 2010 | 14:26

ivo napsal(a):

Vážení jsem ateista s křestanskými kořeny a izrael podporuji protože jediní drží hráz proti průniku muslimů a islámu do evropy.Nechci aby moji potomci museli nosit vousy a na hlavě ručníky.
11. 10. 2010 | 14:38

JenTak napsal(a):

Ivo.
Tak proč o sobě nerozhlašujete, že jste hlupák?
Kdy vy předpokládáte u autora, že si o ženě myslí, že je na úrovni psa, dáváte mi právo si o vás myslet obdobné věci.
11. 10. 2010 | 14:41

ivo napsal(a):

Pokud je autor muslim a z jeho názorů je to patrné dá se stejně dobře předpokládat že uznává stejné hodnoty jako kterýkoli jiný muslim tak je jasné že žena je pro něj možná jen o něco víc jak pes.Stejně tak jako je psáno v koránu že pokud mne nevěřícího zabije vykonal službu svému bohu.
11. 10. 2010 | 14:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

ivo
Někdy je dobré nechat si narůst plnovous a vzít černé brýle, náhodou !
I ručník na hlavu se někdy hodí.
Schválně - zkuste to !

P.S. Už jste někdy přemýšlel nad tím, že kdyby ropní šejkové chtěli, tak si koupí celou Prahu a ještě by k tomu dostali návdavkem třeba Moravskou Třebovou ?
Chce to správné zákony, že ?
No, to bude vážně nejlepší.
Když zadeklarujeme věrnost češství.
Akorát že vlastně nebudeme vědět, co to je.
Jestli to je Hus, Masaryk, Gottwald, Havel, Kalousek ...

I o tom je článeček, milý ivo, i o tom.
11. 10. 2010 | 14:52

ivo napsal(a):

Jasně u vás není problém vy jste přece muslim od narození akorát jste to nevěděl zjistíte to až si tu Prahu koupí a vy se u nich budete hlásit do služby.Nezapomente ženě udělat obřízku to si šplhnete.
11. 10. 2010 | 14:59

jipindripich napsal(a):

To autor:
Těžko hledat v některých věcech nadhled a následně k tomu pak podle toho přistupovat.
Snad jenom pro lehké odlehčení veškeré té zamlžené historie.
Kdysi jsem pracoval v oblasti blízského východu a při jednom tripu do okolí jsem narazil na starého francouzského učitele pracujícího pro americkou společnost se sídlem v Izraeli. Nutno poznamenat, že pan učitel si velice pochvaloval sociální klima uvnitř společnosti, prý ryze sekulární, i když pouze izraelské národnosti.
A jak je rád, že pracuje v takovém prostředí, a že si vůbec nemyslel, ža v poslední třetině jeho života ho bude práce tolik bavit (bylo mu sedmdesát a dělal odborného auditora).
Hezky jsme si popovídali o všem možném a nakonec přišel čas se rozloučit a on povídá.
"Teď už mne ale omluvte, musím vyrazit, to víte, musím až dolů, přes celou Palestinu."

On totiž začal chodit do školy ještě před válkou.

Všechno je prostě o lidech.
11. 10. 2010 | 15:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

ivo
Vy jste kromě křesťanského atheismu jistě navázán i na Mossad.
Jetotiž neuvěřitelné, že byste se strefil jen tak - na základě mých replik.

(Ale prosím Vás - neříkejte to nikomu ! Moje žena to dosud neví ! Musím ji na to připravit. Nedal byste mi nějakou křesťanskoatheistickou radu, jak to mám zaonačit ?)
11. 10. 2010 | 15:05

Al Jouda napsal(a):

S takovými přiblblými zákony nejsou Izraelci sami. Slováci to také stále zkoušejí, protože také mají své Palestince - Maďary!
Tudy ale cesta nevede !
11. 10. 2010 | 15:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

ivo
Konečně autodiagnoza.

Znáte tu teorii o mucholapce ?
Je to prosté - navnadíte a čekáte.
A pak jen - Bzzzz, Bzzzz, plesk.

Bohužel ty, co mají slizká a mokvavá tělíčka se brzy odlepí. I virtuálně to tak funguje.

Ja, endlich !
11. 10. 2010 | 15:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jeden hrubě urážlivý názor, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 10. 2010 | 15:34

Tencokida Hnuj napsal(a):

stejskal
Prosím tedy o smazání i mého příspěvku 11.10.2010 15:20:42 , neb takto je jednak bezzubý, jednak vyprázdněný.

Děkuji.
11. 10. 2010 | 15:54

Alibernet napsal(a):

Počítám, že všechny muslimské státy jsou nábožensky velice tolerantní, že můžete kritizovat toto. Náboženská homogenita je celkem logický požadavek nejen v Izraeli, ale i v Evropě.
11. 10. 2010 | 16:16

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Simply:
´Žádná Palestina tedy nikdy neexistovala, je to umělé slovo´ řekl bych, že v duchu svého nicku máte i jednoduché znalosti. Palestina samozřejmě existuje téměř dvě tisíciletí pod svým názvem, který zavedli Římané po totální porážce židovských vzbouřenců pod vedením Bar Kochby.
11. 10. 2010 | 16:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Alibernet:
´Náboženská homogenita je celkem logický požadavek nejen v Izraeli, ale i v Evropě.´ To snad ne!
11. 10. 2010 | 16:24

Zbyněk Matyáš napsal(a):

ivo:
´jsem ateista s křestanskými kořeny a izrael podporuji´
Tak jste jistě ochoten přísahat věrnost křesťanské EU, až to bude po Vás vyžadovat, ateisto. ☺
11. 10. 2010 | 16:30

Terry napsal(a):

Pro "nepamětníky":

Deklarace nezávislosti Státu Izrael (14.8.1948)- (http://www.moderni-dejiny.c...)

Nový stát IZRAEL byl vyhlášen POUZE (!!!) na místech přiznaných mu plánem OSN na rozdělení Palestiny.

K vyhlášení arabského státu, ke kterému mělo podle rezoluce OSN č. 181/II rovněž dojít, ale nikdy nedošlo.

Naopak, jen několik hodin po vyhlášení izraelské nezávislosti překročily vojska Egypta, Sýrie, Zajordánska, Iráku a Libanonu hranice bývalé Palestiny. Tím začala první arabskoizraelská válka, rovněž nazývaná tzv. Nevyhlášenou válkou. Arabové měli v této válce obrovskou číselnou převahu, avšak zastaralou výzbroj a chatrnou morálku. V tomto naopak vynikali Izraelci, kteří ale pro změnu trpěli velkým nedostatkem zbraní. Tento problém jim ale pomohlo vyřešit Československo svými dodávkami vojenského materiálu. Díky tomu se Izraeli podařilo uhájit svou existenci a dokonce i získat část území, která měla podle OSN připadnout palestinskému státu. V roce 1949 se OSN konečně podařilo zjednat tzv. zelenou linii, což byla linie příměří mezi Izraelem a sousedními státy. Uznal ji však jen Libanon. Arabské státy i nadále odmítaly uznat židovský stát, a proto se konec válečného stavu zdál být v nedohlednu.
(viz Izraelsko-palestinský konflikt a jeho mezinárodně-politické souvislosti - http://www.valka.cz/clanek_...)
11. 10. 2010 | 16:37

Eva- beag beet napsal(a):

nes nám znovu a znovu různí experti opakují, že Islám je náboženství pokoje a že velká většina muslimů si přece přeje jedině žít v míru. I když toto laické ujišťování může být pravdivé, nemá pražádný význam. Je to bezcenné šidítko, které nám má umožnit, abychom se cítili lépe a aby se poněkud zmenšil (psychický) účinek fanatického řádění ve světě ve jménu Islámu. Je skutečností, že v současné fázi dějin vládnou Islámem fanatici. Jsou to fanatici, kdo jsou na pochodu. Jsou to fanatici, kdo vedou každou z 50 válek, které zuří ve světě. Jsou to fanatici, kdo systematicky masakrují křesťany či příslušníky domorodých kmenů v Africe a postupně utápějí kontinent v přívalu Islámu. Jsou to fanatici, kdo spouštějí exploze bomb, usekávají hlavy, vraždí nebo zabíjejí z důvodů cti. Jsou to fanatici, kdo přebírají mešitu po mešitě. Jsou to fanatici, kdo se zápalem šíří kamenování a věšení obětí znásilnění a věšení homosexuálů. Jsou to fanatici, kdo učí mladé zabíjet a stát se sebevražednými bombovými zabijáky.

Tohle jsem si dovolila prepastovat z blogu pana Jiriho Beranka, blogare, ktereho uznavam.
Tohle je jeden z duvodu, proc fandim Izraeli.

A pro tohocokydahnuj. Vy opravdu zde kydate, je mi z vasich probolsevickych recicek nevolno od zaludku!
11. 10. 2010 | 16:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

Eva -beag beat
Hmm. Probolševické řečičky vedete Vy, ale to posoudí jistě ostatní, kdo již má připravený názor - toť bolševik a kdo v diskuzi hledá zdroj poučení.

Až někdy bez pomocí ctrlv, či instrukcí Vašeho řídícího důstojníka dospějete i Vy k nějakému SVÉMU názoru, dejte vědět.

Anebo víte co - raději ne. Ono toho hnoje je i tak dost.

Jinak zkuste rohypnol, popřípadě gutalax.

A zhluboka dýchat.

Pokud to nepomůže, tak zajděte k lékaři.

Ovšem ve Vašem případě bych se zamyslel nad jeho odborností. Zda nezvolit raději psychologa.

Čest, milá muslimobijko a paroubkovoženoteroristko. :))

P.S. A jak si stojí ten zápas, milá fanynko ? Vedete alespoň 1 : 0 ? Tedy vedete - Vy jenom sedíte u televize a kecáte - takže jinak - kolik vedou Vaši?

:---()
11. 10. 2010 | 17:04

elf napsal(a):

Slib loajality vyžadoval tuhle nedávno jeden Vůdce v Evropě,také měl plnou hubu míru a že ho všichni utlačují a provokují,že prý je obklopen jen samými nepřáteli,ta podoba s Izraelem je jistě jen náhodná,že?
11. 10. 2010 | 17:23

Vaněk napsal(a):

Milý elfe,
normální je samozřejmě slib neloajality.
11. 10. 2010 | 17:35

Eva- beag beet napsal(a):

Tencokydahnuj, Nechte si laskave vase rady pro nekoho o kdo o ne stoji, ja rozhodne na ty vase pitomoucke a primitivni recicky o zdravi zvysoka kaslu! Jak jsem si zde uz vsimla, tak tyhle "rady" mate pro lazdeho, kdyz nemate zadny protiargument. Zhuboka dejchete vy, ja jsem okay, na rozdil od vas! Kdybych si vas vazila jako diskutera, rak mne vase urazky budou mrzet,bohudik jste mne kdesi a u neceho :-)
11. 10. 2010 | 17:53

Karel Mueller napsal(a):

Maketa:

Jaký mají Židé tvar lebky?
11. 10. 2010 | 17:55

Aktiv napsal(a):

jedinné co pomůže Blízkému východu bude SEKULARIZACE, investice do firem, které budou zaměstnávat Palestince dohromady s Izraelci. Přitom by se mělo postupovat i v případě obchodu s pozemky- volným pohybem Palestinců po Izraeli, a svobodná možnost nakupovat půdu, pěstovat, a nechat je projevit bez nějakých vedlejších záměrů zkoupit zpět tzv.svou Zemi.
Saudská Arábie má pouště dost, proč kousek nedá i Palestincům. Trocha inteligence by mohla ukázat i arabská část populace a nechat Izraeli, to, co chce. I já bych Izraeli nechal pouš´t pokud ji chce. Celá Arabsko-Izraelská válka je jen velký podvod, a o poušť nejde-té má arabský svět víc než dostatek...
11. 10. 2010 | 17:59

ld napsal(a):

Eva- beag beet,

vaše poslední replika byla docela svěží. Jen poněkud tápu, kde a u čeho máte vámi zmíněnou osobu. Má to nějakou nadmořskou výšku, souřadnice, bližší specifikaci, nebo jde o prostou prdel?
11. 10. 2010 | 18:58

Zacheus napsal(a):

Možná, že by autor mohl také napsat něco o poměrech v islámských zemích. Tam se sice formálně žádný slib věrnosti státu nevyžaduje, ale chování muslimů například vůči křesťanům v jejich zemích je tak alarmující, že papež Benedikt XVI. svolává zvláštní biskupský synod k poradě o tom, co dál.
11. 10. 2010 | 19:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

Eva etc.

bla bla bla

Tak jo. Když říkáte obraně na urážky taky urážky , tak to fakt vypadá na disociaci nicky.
Ten psycholog bude lepší internisty. :((

Apropo - Vy mě sledujete ? Či necháváte sledovat ? Že máte tak skvělý přehled o tom, jak reaguji na tu či onu nicku.

Ó, jaká čest ! Ctrlvovat a ještě se stačit dívat kolem !
Komu čest, tomu čest.

Čest, milá bolševičko. :---()
11. 10. 2010 | 19:44

Karel Mueller napsal(a):

Pae Shanaáh,

jako národní socialista nepatřím k těm, kdo by se rozčilovali nad tím, že se má přísahat na etnicky definovaný stát. Ať už je etnická příslušnost definována jakkoliv.

Umím si ovšem představit tuří řev, kdyby s podobným návrhem přišel někdo u nás.

A tak mohu jen připomenout moudro Co je povoleno pánu, není povoleno kmánu.
11. 10. 2010 | 20:32

Tenco napsal(a):

Před chvíli jsem mluvil o návrhu onoho slibu věrnosti židovskému státu s Židem.
Napadly ho stejné analogie jako mě /Tenco 11.10.2010 13:46:02 /. Tedy jako první reakce na toto téma.
Žije ovšem zde.
Chápe, stejně jako já, že jinak je tento návrh vnímán v Izraeli.

Zajímavé by bylo, kdyby se na toto téma vypsalo v Izraeli referendum.

Každopádně je návrh načasován tak, jak to popsal autor. Tedy optikou diplomacie.
11. 10. 2010 | 21:39

Jack napsal(a):

To: Eva- beag beet

Ve svém posledním příspěvku žádáte argumentaci. Jak je ale možné argumentovat proti demagogickým tisíkrát omílaným proklamacím, které jste nám předložila vy. Jediný fakt, který ve vašem příspěvku zazněl byl ten, že muslimové vedou každou z padesáti válek na světě, což je naprostý nesmysl (například by mě zajímalo kolik muslimů je v severokorejské armádě). Poté už jen čteme jak moc je islám násilnickou ideologií.
To že izraelská vláda schválila zákon, který nutí všechny občany obývající jeho území přísahat loajalitu náboženství, které má jako jeden ze základů předpoklad že jen Žid (ano velké Ž) je člověk a je vyvoleným nad ostatními, vaám zjevně nevadí.
Z výše zmíněného vyplývá, že jste buď naprosto omezená, nebo placená za to, že tady šříte své bludy. Osobně zastávám názor, že se jedná kombinaci těchto dvou faktorů.
11. 10. 2010 | 21:39

Bc Martin napsal(a):

Pro všechny kdo neznají historii Izraele:

Izraelské kmeny (židé) přišly do Izraele v 10. stol před kristem TO TAM ŽÁDNÍ PALESTINCI NEBYLI.
Během dlouhého období bojů nakonec ovládli Izrael v 1. století našeho letopočtu Římané. Po povstání Bar Kochby se římané v obavách že by se vzpoura mohla opakovat rozhodli vymítit židům povědomí o jejich státě a přejmenovali stát na Palestinu. V tehdejší palestině ŽILI JEN ŽIDÉ, ŽÁDNÝ NÁROD PALESTINC" NEEXISTOVAL.

Po rozdělení Říše Římské se Izrael (tehdy Palestina) dostal pod vládu Byzance až do příchodu Arabů v 7.století našeho letopočtu. Tehdy žilo vedle sebe v míru arabské a židovské obyvatelstvo. Po arabech obsadili Izrael Osmani. Za jejich vlády do Izraele po persekuci židů v Evropě začali proudit uprchlíci z Evropy. Další vlna přistěhovalců přišla po rasistických pogromech v Evopě v 19. století. Další migrace byla po 1. svět válce a tehdy začali první nepokoje. Izrael obsadili v té době Britové

Po druhé světové válce bylo dohodnuto, že jako kompenzaci za válečnou genocidu dostanou vlastní stát na historickém území Izraele.Byli dohodnuty hranice kde jak židé tak i palestinci měli své území. Muslimům to ale nestačilo a hned po vyhlášení nezávislosti v roce 1948 Izrael napadli. Byli poraženi ale Izrael se k nim zachoval velkorise a nechal jim jejich území. V roce 1956 vyprovokoval prosovětský egypský prezident Násir Suezkou krizi při níž došlo znovu k ozbrojenému střetu mezi araby a židy. Když palestinci poznali že s pomocí sousedních států Izrael neporazí tak v roce 1964 založili teroristickou organizaci OOP, která chtěla zničit Izrael. V roce 1967 Egypt opět zablokoval Izraeli Suezký průplav, který byl nejkratší cestou do Rudého moře. Tím vyprovokoval daší válku. Při této válce přišli palestinci o celé svoje území a Egypťané o Sinaj.
11. 10. 2010 | 21:44

vasja napsal(a):

Pane Bc Martine.
Jako znalec jistě víte, odkama ti Židé do Izraele přišli, že jo?
Podělte se.
11. 10. 2010 | 21:56

Bc Martin napsal(a):

vasja:

Přišli v 10.století z Egypta. To ale na jejich nároku nic nemění protože původní obyvatelstvo které na tomto území žilo (Filištíni) už neexistuje.
11. 10. 2010 | 22:04

Hurá napsal(a):

Tencokidá Hnuj: Dneska samé bláboly a od věci. Blízká analogie: Slovensko, Maďarsko, čs.sudeťáci, Hitler, V USA se přísahá na Boha, latentně Morava atd, atd. Ten Israel má vlastně dost inspirací. A otázka závěrem: Proč palestinci nepřistoupí na výměnu Golan za jiná území ? Není to podobné ?
11. 10. 2010 | 22:09

Tenco napsal(a):

Bc Martin
Vy jste Slovan ?
11. 10. 2010 | 22:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text (cosi o "sypání co nejvíce fosforu" na Palestince resp. "odstraňování plevele"), neboť neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 10. 2010 | 22:16

Bc Martin napsal(a):

Rozhodně jsem Čech proč se ptáte?
11. 10. 2010 | 22:23

Tenco napsal(a):

Bc Martin
Čech ?
Byli zde dříve Čechové nebo Slované ?
11. 10. 2010 | 22:26

arnazach napsal(a):

Je to pěkné psaní, smutné čtení. Řešení neexistuje, ale rád bych se mýlil.

Pane Stejskal, hlásím opět těžký problém s Vaším zákazem používat rovnice typu X = vůl. Kdy už, když ne teď?
11. 10. 2010 | 22:45

arnazach napsal(a):

Tenco:
Slovani neexistujou.
11. 10. 2010 | 22:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Bc Martin:
´Přišli v 10.století z Egypta. To ale na jejich nároku nic nemění protože původní obyvatelstvo které na tomto území žilo (Filištíni) už neexistuje´ Nepravda. Z archeologických výzkumů jednoznačně vyplývá, že Izraelité v Kenaanu žili od nepaměti.
11. 10. 2010 | 23:06

arnazach napsal(a):

Zbyněk Matyáš:
Bc Martin má na mysli desáté před Kristem. To je právě ta nepaměť.
11. 10. 2010 | 23:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

arnazach:
Samozřejmě já také. ☺
12. 10. 2010 | 00:00

Sláma napsal(a):

Je mi trochu smutno, když čtu diskuzní příspěvky. Češi, kteří byli před válkou extrémně vzdělaným a humanistickým národem, následkem komunismu a postkomunismu notně zdegenorovali. Proč se, než začnete psát nesmysly, nepodíváte do nějaké encyklopedie? Nebo alespoň do Starého zákona? Tak tedy opravník alespoň některých výše tradovaných omylů: Jméno Palestina je použito již v bibli a v egyptských textech, je tudíž předřímské. Izraelité byli, dokonce i podle Starého zákona, jen a pouze jedním z mnoha kmenů, které obývaly Palestinu. Jazykově byli blízce příbuzní z Araby (a dalšími semitskými kmeny). Dokonoce i dnešní Židé, bez ohledu na diasporu, jsou (jak ukazují poslední výzkumy) geneticky prakticky totožní s okolním obyvatelstvem.
Starověké židovské státy byla plošně velice malé a měly relativně krátké trvání, rozhodně nemohou dávat žádné odůvodnění event. hranic nově vzniklého státu Izrael. To by bylo stejné, jako kdyby si Řekové (mnohem důvodněji) dělali nároky na celé Středomoří (včetně Palestiny).
Islámský fundamentalismus vznikl až v moderní době. Naopak, po většinu své historie se může Islám pyšnit obdivuhodnou tolerancí k jiným náboženstvím, což umožnilo např. přežít křesťanským komunitám v celém islámském světě, včetně Egypta (nejstarší funkční klášter sv. Kateřiny na Sinaji a jeho rival, klášter sv. Antonína), Sýrie, Iráku a Íránu. Chtěl bych připomenout, že když "křesťanští králové" Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský vypověděli Židy ze Španělska, našli tito útočiště právě v Osmanské říši, kde vytvořili významné komunity ve velkých městech, jako např. v Soluni. Po Židech byli ze Španělska vypovězeni i muslimové, dokonce i pokřtění, tak vypadal křesťanská tolerance.
12. 10. 2010 | 00:11

Sláma napsal(a):

Ještě pár dalších příkladů křesťanské tolerance. V roce 1290 byli Židé vyhnáni z Anglie, v roce 1396 z Francie, v roce 1421 z Rakouska, 1614 z Německa.
Na druhé straně ortodoxní Židé jsou extrémně netolerantní k všem nežidům, považují se za jediný vyvolený národ, kterému vystavil stavební povolení sám Bůh.
12. 10. 2010 | 00:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Sláma:
Název Palestina pochází od Pelištejců (Filištínských), nicméně země se od nepaměti označovala jako Kenaan. Název Palestina pro jednu z provincií masívně začali užívat Římané s cílem zahladit vzpomínky na vyhnané Židy.
12. 10. 2010 | 00:46

Honza999 napsal(a):

Bc Martin

´Přišli v 10.století z Egypta. To ale na jejich nároku nic nemění protože původní obyvatelstvo které na tomto území žilo (Filištíni) už neexistuje´

Řekl jste A, neřekl jste B...

Když Římané potlačili židovská povstání a Židům za "neustálé konání potíží" římské nadvládě hrozily tvrdé sankce, tak naprostá většina těch, co si dnes říkají Židé, odešla do diaspory. Takže se na zmíněném území Židé přestali vyskytovat, popř. po vzniku islámu konvertovali (a smísili se s arabským obyvatelstvem). Tím ale podle logiky vznikl nárok nových dobyvatel a zanikl nárok židovský. Rozutekli se do světa a po dvou tisíciletích se vracejí se slovy vypadněte, tady jsme doma my...

Však oni ti Filštíni také nevyhynuli do posledního a zcela jistě by nebylo problémem najít pár milionů lidí, kteří jsou geneticky zakotveni v onom filištínském národu. Co kdyby teď oni po více jak třech tisících let přišli a řekli vypadněte, tady jsme doma my?

Podpoříte je?
12. 10. 2010 | 03:30

Eva- beag beet napsal(a):

Jack napsal(a):
To: Eva- beag beet

Ve svém posledním příspěvku žádáte argumentaci. Jak je ale možné argumentovat proti demagogickým tisíkrát omílaným proklamacím, které jste nám předložila vy. Jediný fakt, který ve vašem příspěvku zazněl byl ten, že muslimové vedou každou z padesáti válek na světě, což je naprostý nesmysl (například by mě zajímalo kolik muslimů je v severokorejské armádě). Poté už jen čteme jak moc je islám násilnickou ideologií.
To že izraelská vláda schválila zákon, který nutí všechny občany obývající jeho území přísahat loajalitu náboženství, které má jako jeden ze základů předpoklad že jen Žid (ano velké Ž) je člověk a je vyvoleným nad ostatními, vaám zjevně nevadí.
Z výše zmíněného vyplývá, že jste buď naprosto omezená, nebo placená za to, že tady šříte své bludy. Osobně zastávám názor, že se jedná kombinaci těchto dvou faktorů.

Pro Jack: Ne,nevadi! Izrael je stat zcela legalni a mezinarodne uznavany! Takze, pokud si Izrael odhlasuje tento zakon, je to jen a pouze vec tohoto demokratickeho statu. Pokud se lidskych prav tyce, mohou se os neho vsichni jeho sousedi ucit,zejmena u prav muslimskych zen! Jeste jsem necetla, ze by v Izrali byla ukamenovana zena za to, ze byla znasilnena. Vy ano? Jeste jsem necetla, ze by byla byla provdana za muze 12leta divka a toto manzelstvi bylo do dvou mesicu konzumovano. Vy ano? Jeste jsem necetla, ze by se vzajeme vyhazovali Zide pri modleni v synagogach, vy ano?

Pan, ktery si rika "Jack" asi bude takovej malej, navic sovinistickej nacicek, ze? Co si myslet o chlapovi, ktery dokaze urazet a ponizovat jenom proto, ze ma nekdo odlisny nazor. V tomto pripade jste velky, omezeny ul. Ano, ja fandim Izraeli at se vam to libi a nebo nelibi!! A btw, Severni Korea je s nekym ve valce?
12. 10. 2010 | 03:31

Eva- beag beet napsal(a):

ld napsal(a):
Eva- beag beet,

vaše poslední replika byla docela svěží. Jen poněkud tápu, kde a u čeho máte vámi zmíněnou osobu. Má to nějakou nadmořskou výšku, souřadnice, bližší specifikaci, nebo jde o prostou prdel?

Je zajimave vedet, ze vase "prdel" prosla u pana Stejskala bez problemu. Jsem presvedcena, ze kdybych tohle slovo napsala ja, muj prispevek by byl smazan.
Proto odpovim trosku jinak, ano ten pan je mne u zad, ktera prestavaji mit v urcite casti slusny nazev. Zdravim.
12. 10. 2010 | 03:37

Eva- beag beet napsal(a):

Tencokida Hnuj napsal(a):
Eva etc.

bla bla bla
Apropo - Vy mě sledujete ? Či necháváte sledovat ? Že máte tak skvělý přehled o tom, jak reaguji na tu či onu nicku.


:-)))))))))))))))))))) Proboha to uz jste takovy ..., ze si domyslite takove hovadiny, ze vas sleduji :-))))
Nesleduji, ale vase hnojnikydy, jsou totiz neprehlednutelne blbe a kazdy ctenar, ktery parkrat vleze na tento blog, si tech vasich "zdravotnich" rad musi drive nebo pozdeji vsimnout.

A toho bolsevika si vyprosuji. Ja jsem na rozdil od vas, dokazala pred bolsevikem odejit. Vy jste v tom smradlavym hnoji zustal. Dokonce jste si dal nick, ktery mluvi za vse :-))))) Preji slunce v dusi :-))))
12. 10. 2010 | 03:55

Jack napsal(a):

To: Eva- beag beet

Aha takže dle vaší logiky je tedy naprosto v pořádku, že si legální a mezinárodně uznávaný stát Německo odhlasoval Norimberské zákony? Byla to přece také jen jeho věc.
Jinak v tom Íránu máte pravdu s tím kamenováním máte pravdu, ale ještě jsem neslyšel, že by tam na Kurdy (se kterými mají podobný problém jako Izrael s palestinci) někdy používali fosfor, odpírali jim přísun základních potravin, léků, či stavebního materiálu.
Ten váš demokratický stát Izrael je nyní v područí stran, které by byly v civilizovaném světě označeny za extremistické (Lieberman).
No a Severní Korea je prosím pěkně stále ve válce s Koreou jižní, protože nikdy nebyla podepsána mírová dohoda.
Ale jestli máte o dění ve světě podobný přehled, pak se nedivím, že tak jednoznačně straníte Izraeli.
Váš šovinistický nácíček.
12. 10. 2010 | 07:00

Terry napsal(a):

to Tencokida Hnuj a "probolševické řečičky" a podobné osočování

Pane Tencokido (Hnuj bych raději nepoužil):

před dalšími větami bych chtěl předeslat, že NEJSEM Žid a ani (podle povinného zjišťování za protektorátu) nemám židovské předky.

No a nyní jen malé (velké?) srovnání Židů a Čechů.

Židé, kteří mj. na území dnešního Izraele vybudovali zhruba 1000 let př.n.l. (kdy byli v té době Češi?) první doložený svrchovaný státní útvar, prožili dvě tisíciletí poroby, ústrků, nespravedlností a pogromů, ghet a vyvražďování, holokaustů (od všech možných náboženství a států); přesto si DOKÁZALI UDRŽET A ROZVÍJET své náboženství, kulturu a vědomosti, což se markantně projevilo po období "uvolnění" v 18. a 19. století: kolik z jejich prostředí vyšlo skvělých umělců, špičkových vědců, úspěšných podnikatelů....

Český národ měl mnohem "milosrdnějí" osud, a přesto se stále - při "obhajobě" svého (národního) chování odvoláváme na dobu temna, dobu nacistické okupace (protektorátu), dobu totalitní...
A pořád se s tím nedovedeme vypořádat; spíše je to stále "stejné", horší (?).

Mj. nikde jinde v Evropě, v žádném jiném Němci okupovaném státu (v období II. svět. války) se Němci nesetkali s tak masívním udavačstvím jako v protektorátu Böhmen und Mähren; čím to ? Že by taky ukázka jedné české "národní cnosti".

I já jsem během svého života zažil období, kdy jsem se musel za příslušnost k tomuto národu stydět: bylo to (paradoxně) v bouřlivém roce 1968 (mě bylo dvacet let), kdy po "jarní" euforii přišel srpen a s ním i druhá vlna emigrace z republiky. Okolní státy - především Rakousko - otevřely pro uprchlíky kanceláře, vyplácející proti předložení československé občanky místní měnu jako podporu emograntům. I našli se "čestní" příslušníci tohoto národa, kteří dokázali "využít dobu" (na to jsme zřejmě machři) a přes uvolněnou hranici jezdili (opakovaně!) do Vídně a dalších měst a po předložení občanky si nechali vyplatit stovky šilinků (Rakousko tato "humanitární" akce přišla na mnoho miliónů šilinků), aby si nakoupili rakouské zboží a s ním se "šťastně" vrátili "domů".

No a v posledním "demokratickém" (? opravdu se to dá tento náš schwainerei takto honosně pojmenovat?) období se stydím za své státní představitele, protože např. s hulvátem Topolánkem (přesto premiérem, "reprezentantem" státu a národa!!!) bych si ruku nikdy nepodal (naštěstí k tomu ani nebyla "příležitost"); ale když ODS nikoho lepšího neměla...

Proto (a nejen proto) si JAKO ČECH (osobně) Židů VÁŽÍM, PŘEJI jim jejich stát (znovu po 2,5 tisících letech), protože si ho ZASLOUŽÍ a DOVEDOU SI HO HÁJIT (BRÁNIT) A ZVELEBOVAT!

V roce 1947 měli Židé v dané lokalitě (krajině) stejné výchozí podmínky jako Arabové (Palestinci? - ten název je pouze umělý, ale budiž).

Židé vytvořili z Izraele vzkvétající stát, s nejvyšším počtem vysokoškolsky vzdělaných lidí, se špičkovým výzkumem, bohatým zemědělstvím.

Palestici žijí pořád "ve stejné špíně", ve stejných stanech jako před 30-50 lety, ale zato s jedinou (stálou) myšlenkou: zničit (vymazat z mapy) stát Izrael.
A čím je Izrael "úspěšnější", bohatší, tím je jejich nenávist větší.

Taky "program"....

ŽIDŮ JAKO NÁRODA SI VÁŽÍM.
12. 10. 2010 | 08:09

vasja napsal(a):

Pane Bc. Martine.
Pan Matyáš Vás už poučil. Židovskej národ se konstituoval z pastevců, kteří v Kanaanu žili. Ovšem příchod a dobytí zní velkolepěji.
12. 10. 2010 | 08:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Evo-beag beet,

čistě pro Vaší informaci: nečtu ani zdaleka všechny příspěvky, abych v nich chytal sprosté útoky či vulgarismy (není to moje práce a ani by mne to moc netěšilo; teď zrovna sedím na jedné velmi zajímavé konferenci, kde si zajímaví lidí vyměňují zajímavé názory a zdejší mnohdy dost frustrované výlevy prolétávám jen tak bokem).

Čili projíždím diskuse jen občas a namátkově, texty autorů, u nichž nepředpokládám, že by se pokusili stáhnout tuto debatu směrem k žumpě běžné v tuzemském virtuálním prostoru, zpravidla přeskakuji (tedy pokud mne nezaujmou jako čtenáře či diskutéra).

Klidně tu "prdel" zkuste, jestli se bez ní nemůžete obejít. Třeba to projde ;-)

Onehdá jsem někde něco četl o obsedantně kompulzivní poruše. Zajímavé čtení ;-)

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu.

Libor Stejskal
12. 10. 2010 | 09:34

hanah napsal(a):

Šádí Shanaáh

Myslím, že by bylo pro všechny užitečnější, kdybyste psal dále ve stylu vašeho blogu

http://blog.aktualne.centru...

a dál se snažil zprostředkovat informace ze současného běžného života muslimů a muslimek.

Takhle trochu působíte, jakoby psal skinhed o cikánech.
12. 10. 2010 | 11:44

buldatra napsal(a):

A budou muset ti noví přitěhovalci přísahat na holej pupek?
Tak by to mělo ještě větší grády.

Víc než jen provokace je nadprovokace?
12. 10. 2010 | 12:04

Yosif k napsal(a):

Je slib loayality zidovskemu statu zbytecna provokace? Mozna ano..... Ale proc se arabove tak vztekaji?
a) Vadi jim to zi zidovsky stat je demokraticky?
b) vadi jim to, ze zidovsky stat per definitioon neni islamsky?
Ocividne jim vadi obe veci, druha vec vice.
VSECHNY ARABSKE STATY MAJI V USTAVE ze jsou muslimske, Ze jejich ustava vychazi z islamu.
Nutno dodat ze VSECHNY arabske staty jsou vyrazne PROTIDEMOKRATICKE TOTALITY - coz je evidentne spjato s totalitarskym charakterem islamu.
Slib vernosti zidovskemu statu je proti islamofasistickym pomerum prevaldajicim v arabskem svete celkemmnevinny preslap.

Pane Shanaa napiste nekdy tez neco objektivniho jak se chovajki Arabove k Arabum - specielne Palestinci k palestincum, ale tez Libanonci k palestincum, atd atd zvonku to vyzera ani h...a...

Posledni vyraz arabske solidarity je zabavovani jordankych pasu jordancum palestinskeho puvodu ZIJICICH jiz patou gebneraci v Jordansku - asi by si v Jordansku nezvykali

Slovaci maji v ustave ze jsou stat slovaku - madarska mensina to tez musi snaset......
12. 10. 2010 | 12:37

Yosif k napsal(a):

Pane Shanaa - Vase snaha priblizit Palestinskou mentalitu ceskemu ctenari je velmi pekbna a krasna.
Jeste peknejsi by bylo, kduybyste priblizoval i EVROPSKOU MENTALITU palestinskym ctenarum:
1) za odpaldlictvi od Islamu by se nemela urezavat hlava
2) zensky be y se nemely vrazdit za bagatelni preciny (tzv HONOR KILLING)
3) Lide vyhnani a zijici jiz patou generaci mimo vlast svych predku by se mely chovat jako sudetaci ci vyhnani italove - chodit do prace - neporadat sebevrazedne atentaty, nestrilet Kassamy....
12. 10. 2010 | 12:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

Izrael je demokratický, legální stát, tak ať si tam dělají partajnické výbory a globalelity co uznají za vhodné.
Šádí Shanaáh je svobodný občan s přístupem k internetu, tak ať si píše o čem uzná za vhodné.

Ale pokud to učiníte Vy, tak jste v zájmu relativního zvýšení jednoho pidiega ostouzen a je Vám spíláno.

Ubohost, byť se vydává za požadavek objektivity dosáhla bodu, kdy bez brýlí fotbalového fanouška jste vyloučen ...hmm, chtěl jsem napsat z virtuální agory, ale napíšu raději ...z fanklubu.

Což mi nevadí. Naopak :

Eva-baeg,,etc + Id ...Díky za skvělý materiálek. Víte - figuranti se musí platit a jakožto nelékař se k různým individuím dostanu poměrně zřídka.

Ještě jednou díky a někdy nashle !
12. 10. 2010 | 12:56

Grandmaster napsal(a):

Bc Martin,
jedno mi nejde do hlavy: Izraelske kmeny (Zide) prisli do Izraele v desatem stoleti pred Kristem.
Ta zeme, do ktere prisli, se jmenovala Izrael jeste nez tam Zide prisli?
Ale neco jsem se prece jen naucil. Diky vam i druhym za expedici do dejin.
*******
Velkorise?
12. 10. 2010 | 13:01

Bc Martin napsal(a):

Honza999:
Tak za prvé odešla jen část někteří tady zůstali. Takže né že se nevyskytovali. Sám sobě prtiřečíte, když v jedné větě říkate že po odchodu v době římské se zde židé nevyskytovali a pak v další větě říkáte že se za arabských dob mísili s místním arabským obyvatelstvem (jak se tedy mohli mísit, když se tu nevyskytovali)

Usměvné je i vaše tvrzení že Filištíni nevyhynuli a říkáte že existuje "pár milionů lidí, kteří jsou geneticky zakotveni v onom filištínském národu".
To existujou i geneticky zpříznění lidé s Kelty nebo Bóji
tak jim rychle předáme Českou kotlinu protože na ní mají nárok :)
12. 10. 2010 | 13:05

Bc Martin napsal(a):

Grandmaster:

To se samozdřejmě ještě nejmenovala Izrael. V té době se jmenovala Kanaán podle jednoho kočovného kmene, už neexistuje (tento kmen krátce po příchodu Židů splynul s židovským národem v jeden národ Izraelity).
12. 10. 2010 | 13:18

Eva- beag beet napsal(a):

Ten váš demokratický stát Izrael je nyní v područí stran, které by byly v civilizovaném světě označeny za extremistické (Lieberman).
No a Severní Korea je prosím pěkně stále ve válce s Koreou jižní, protože nikdy nebyla podepsána mírová dohoda.
Ale jestli máte o dění ve světě podobný přehled, pak se nedivím, že tak jednoznačně straníte Izraeli.
Váš šovinistický nácíček.

Jestlize neco prohlasil pan Lieberman, jeste neznamena, ze to musi byt pravda, ze?

A btw v te korejske valce se urezavaji hlavy a zajatci se vyhazuji z oken s naslednym umlacenim primitivniho davu? V te korejske valce jsou zajacti umlaceni k smrti a posleze vlaceni za auty nasledovani prostym mirumilovnym davem? Vzpamatujte se z vasi nenavisti ke vsemu zidovskemu, ja vim, jde to tezko, mate to vy nacickove v krvi.
Nejlepe to vystihla diskutujici hanah, ja mam stejny nazor.
12. 10. 2010 | 13:29

Bc Martin napsal(a):

Autore odpovězte na lehkou otázku

Trestal by jste sudeťáky za to že nepřísahaly věrnost Československu, když žili na jejím území a věděl by jste že chystají ozbrojený otpor za připojení k nepřátelskému státu?
12. 10. 2010 | 13:31

Bc Martin napsal(a):

Eva- beag beet:

V čem je Lieberman extrémista? Že chce po lidech aby přísahali věrnost státu ve kterém žijí?
Tak to v ČR jsou asi extrémisti všichni vojáci, policisti a politici
12. 10. 2010 | 13:33

Eva- beag beet napsal(a):

stejskal napsal(a):
Dobrý den, paní Evo-beag beet,
...................................
....Onehdá jsem někde něco četl o obsedantně kompulzivní poruše. Zajímavé čtení ;-)

Tu vasi invektivu ignoruji, jenom jsem prekvapena, dodnes jsem vas povazovala za slusneho cloveka :-)))))
Pokracujte dal v sezeni na te zajimave konferenci se zajimavymi, zajiste ne frustrovanymi lidmi. Lucky you :-))))))
12. 10. 2010 | 13:34

Tencokida Hnuj napsal(a):

Bc Martin
A před Slovany tu byl kdo ?
/Upozorňuji Vás, že mám germánské kořeny a známého ve fabrice, kde používají fosfor/

Co Vy chápete pod pojmem "židovství" ?

U nás se přísahá na českomoravskoslezkopolskoab´hvícoještěství ?

Četl jste ten článek vůbec ?
12. 10. 2010 | 13:37

stejskal napsal(a):

Za tu impertinenci se omlouvám, paní Evo-beag beet.

I já mám semtam nějaké iluze, jichž že se mne někteří snaží mermomocí zbavit (zde na blozích i v životě nevirtuálním ;-). Nebyl jsem první, kdo si drobně kopl ("Jsem presvedcena, ze kdybych...), ale to neznamená, že jsem měl kopnutí oplatit (i když mi ta Vaše poznámka o mně, který se do debaty nijak nezapojoval a proti Vašim názorům vůbec nic nenamítal, na první pohled trochu obsedantní přišla). Mrzí mne to.

Hezký den.

Libor Stejskal
12. 10. 2010 | 13:47

hanah napsal(a):

Stejskal

Pane Stejskale, sice se mě to přímo netýká, ale také mě Vaše poznámka k Eva- beag beet překvapila.

Mám dojem, že dosud jste k diskutujícím s opačným názorem nijak útočný nebyl.
12. 10. 2010 | 13:49

hanah napsal(a):

Á, tak jsem přispěchala pozdě :-)

Ulevilo se mi a zdravím.
12. 10. 2010 | 13:50

stejskal napsal(a):

Testuji sám na sobě, jak dlouho člověk vydrží soustavný tlak (vnímáno subjektivně), byť přicházející z různých stran, než mu občas (možná čím dál častěji) začnou ujíždět nervy ;-)

Hezký den i Vám, paní hanah

P.S. S opačným názorem nemám problém. Naopak, vítám jej. Dokonce i pokusy o diskreditaci většinou ignoruji ;-)
12. 10. 2010 | 14:00

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Izrael Eva- beag beet
´Izrael je stat zcela legalni a mezinarodne uznavany!´ Nepravda. Izrael po válce v 1967 je do značné míry nelegální.
12. 10. 2010 | 14:04

Tenco napsal(a):

Terry
I já si vážím "Židů" jako fenomenálního důkazu obrovské nezdolnosti, co se týče udržení pospolitosti v kontextu historickém i mravním.

Takže nevím, proč ty verzálky.

Já se nedívám na jsoucna očima fotbalového fanouška. /Tím netvrdím, že Vy ano !/

Reaguji na článek. Snažím se to dělat bez emocí.

Toť vše.
12. 10. 2010 | 14:09

vasja napsal(a):

Pane Terry, já si židů vůbec nevážim, pač je všechny neznám a asi bych je všechny poznat nezvlád. V tomhle jste teda vyjímečnej:)))
Co je ale na židech obdivuhodný je to,
jak si dokážou bránit a udržet svojí kulturu, identitu.......
Paradoxní ale je, že kdyby podobný "židovský" program měla tuna nějaká politická strana, tak si zdejší intoši hrůzou vyškubou vlasy, čeští židé pejzy a pan Stejskal...... nechci ani domyslet:))
12. 10. 2010 | 14:58

Eva- beag beet napsal(a):

hanah napsal(a):
Stejskal

Pane Stejskale, sice se mě to přímo netýká, ale také mě Vaše poznámka k Eva- beag beet překvapila.

Mám dojem, že dosud jste k diskutujícím s opačným názorem nijak útočný nebyl.
12.10.2010 13:49:02
Pani hanah, dekuji a preji Vam hezky den.
12. 10. 2010 | 15:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Terry:
´Židé, kteří mj. na území dnešního Izraele vybudovali zhruba 1000 let př.n.l. (kdy byli v té době Češi?) první doložený svrchovaný státní útvar, prožili dvě tisíciletí poroby, ústrků, nespravedlností a pogromů, ghet a vyvražďování, holokaustů (od všech možných náboženství a států); přesto si DOKÁZALI UDRŽET A ROZVÍJET své náboženství, kulturu a vědomosti, ´ Báchorky.
12. 10. 2010 | 15:33

Zbyněk Matyáš napsal(a):

hanah:
Když píšete o Palestincích, ´ trochu působíte, jakoby psal skinhed o cikánech.´ ☺
12. 10. 2010 | 15:37

hanah napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Ale já o nich nepíši :-)
12. 10. 2010 | 15:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Bc Martine,
neplácejte tady bludy. Izraelské kmeny odnikud nepřišly, nýbrž v Kenaanu se vytvořily. Takové jsou výsledky novodobého archeologického bádání. To všechno jsou podobné legendy jako naše o praotci Čechovi, které byly později literárně zpracovány na určité politické zadání.
12. 10. 2010 | 15:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

hanah:
Nepovídejte! Navíc obhajobou izraelské rozpínavosti explicitně vypovídáte o Palestincích.
12. 10. 2010 | 15:43

Eva- beag beet napsal(a):

Zbyněk Matyáš napsal(a):
Izrael Eva- beag beet
´Izrael je stat zcela legalni a mezinarodne uznavany!´ Nepravda. Izrael po válce v 1967 je do značné míry nelegální.
12.10.2010 14:04:13

Kde bych nasla nejake odkazy, ze po sestidenni valce, kdy mmch Egypt, Syrie a Jordansko, s pomoci Iraku, Saudske Arabie, Sudanu, Alzirska, Tuniska a Maroka obdrzeli zdrcujici porazku od Izraele, je tento stat do znacne miry nelegalni. Za odkazy dekuji (jenom prosim ne odkazy od pana Stwory ze Zvedavce).
12. 10. 2010 | 15:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Eva- beag beet:
Nezlobte se, ale knihovníka Vám dělat nebudu. Např. každý informovaný dobře ví, komu de iure náleží Golanské výšiny, v jakých hranicích byl stát Izrael v 1948 mezinárodně uznán, kolik rezolucí OSN s požadavky vůči němu nesplnil...atd.
12. 10. 2010 | 15:54

Yosif k napsal(a):

Pane Shadi Shanaah, systematicke oplakavani nespravedliveho vyhnani CASTI arabu z uzemi Israele je nepochybne velmi zasluzna vec. Venuje se ji kazdy arabskych a cca 99% levicackych novinaru v Evrope. Co je vsak vzacnejsi - aby clovek slysel Araba a MUSLIMA k tomu, jak lituje vyhnani, okradeni a vvrazdeni svych byvalych zidovskych spoluobcanu.
Take je ridke slyset od arabu, specialene palestincu o tom, co vyhnani (vzajemnemu arabu i zidu) predchazelo - to jest 20 let brutalnich pogromu arabskeho lumpenrpoletariatu proti zidum.
Vcera jsem jednoho Araba- muslima slysel litovat brutalniho vyhnani svych byvalych zidovskych spoluobcanu.
NECHETE SE PRIDAT?? Smele do toho, BYL BYSTE CISLO DVE!!!! Mohl byste o tom napsat nejaky pekny clanek, jak "pokrokovi arabsti cinitele" rozbijeli lebky zidum lopatami, znasilnovali zidovsky, zabijeli deti bodaky atp atp....
12. 10. 2010 | 15:57

Yosif K napsal(a):

Co se tyce soucasneho rozsahu uzemi Israele - rezoluce Rady Bezpecnosti nepozaduje, aby se israel stahl ze vsech dobytych uzemi, ale aby se stahl na BEZPECNE a mezinarodne uznavane hranice - ty dosud neexistuji - arabove nikdy zadne hranice israele neuznali.
Diky tomu je israel diplomaticky uznavany stat, ale bez mezinarodne uznanych hranic. Zelena linie neni hranice, ale "linie primeri" mezi lety 1948 a 1967 arabsklymi fanatiky brutalne napadana a narusovana. Bayani bash...
12. 10. 2010 | 16:03

Yosif K napsal(a):

Na israelskych universitach studuje i dost arabskych studentu z WestBanku.
Vite co po vystudovani delaji? Myslite ze se s nabytymi znalostmi vraci "mezi -palestinsky lid"???? Pochopitelne ne... snazi se zustat v Israeli nebo dostat se na postgradual do USA...

a vite proc? Mysalite si ze maji strach z "israelske hruzovlady"? Nereknou to nvetsinou nahlas, ale maji strach z predstredovekych pomeru nekde iu nich v Jeninu apod. slabych 10 km od zelene linie panuje vlada klanu, krevni msty, zabijeni ze cti a vseobecne zaostalych pomeru jako v cechach pred vyvrazdenim slavbnikovcu. S pripadnym koncem israelske okupace se pomery samozrejme jeste zhorsi. Proto VZHURU do Evropy, vzhuru do USA!!!! Kdybyvsichni plestinci mohli hlasovat nohama, zadny palestinsky stat by nikdy nevznikl - vsichni by zili v israeli, Evrope ci USA.....
Bayani Bash....
12. 10. 2010 | 16:18

Eva- beag beet napsal(a):

Izraelske kmeny se vytvorili v Kenaanu????

Rikaji Vam neco El- Amarnske dopisy?
Priblizne v 1240-1200 BC, 12 zidovskych kmenu vedenych Mojzisem vstoupilo do Land of Canaan.... takze pane Matyas, oni tam Hebrejci vstoupili, oni se tam jaksi sami nevytvorili.

Historicka evidence techto dopisu, ktere byly nalezeny ve starovekem meste Achetaton v roce 1887 se dokonce zminuji, ze na uzemi Canaanu zili "apiru" (Hebrew) s ostatnimi kmeny.... atd atd atd.
12. 10. 2010 | 16:21

Tenco napsal(a):

Yosif K
Ta zaostalost - za tu si mohou Palestinci /Uznáváte tedy, že Palestinci je relevantní termín, jak jsem pochopil/ sami ?
Je objektivně daná pouze jejich leností a zaostalostí ?
12. 10. 2010 | 16:21

Eva- beag beet napsal(a):

Zbyněk Matyáš napsal(a):
Eva- beag beet:
Nezlobte se, ale knihovníka Vám dělat nebudu. Např. každý informovaný dobře ví, komu de iure náleží Golanské výšiny, v jakých hranicích byl stát Izrael v 1948 mezinárodně uznán, kolik rezolucí OSN s požadavky vůči němu nesplnil...atd.
12.10.2010 15:54:51
Pane Matyas,
nikdo po vas nechce abyste mne delal knihovnika,mne by stracil odkaz ze ktereo jste cerpal, ze Izrael po sestidenni valce je do znacne miry nelegalni.

Jinak pro vas:
The Golan Heights rise from 400 to 1700 feet overlooking the Hula Valley, Israel's richest agricultural area, only about 60 unobstructed miles from Haifa and Acre, Israel's industrial heartland. The Golan falls within the Biblical boundaries of the Land of Israel (biblical Bashan), and was always part of the Jewish homeland. The uprising against the Roman Empire featured the battle of Gamla on the Golan Heights in 67 CE, three years before the fall of Jerusalem (70 CE). Over 9000 Jewish citizens were killed in a Madada-like encounter.
12. 10. 2010 | 16:27

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Co keby ste raz napisal nejaky clanok o tzv. vyspelych demokraciach (Svedsko, Norsko, Holandsko...)a o ich zakonoch, ktore zákonne preferuju v obcianskej i politickej praxi urcite nabozenstvo?
Napr. tusim az do roku 1995 sa kazdy Sved AUTOMATICKY narodil ako luteran!
12. 10. 2010 | 16:28

Yosif K napsal(a):

Dejme vsem palestincum na Westbanku israelske obcanstvi, anektujme vetsinu westbanku!!!
Toto je absolutne spravedlivy PRO VSECHNY plan poslankyne Likudu Tzipi Hotovely.
Melo by to nekolik vyhod:
1) Zide i arabi by mohli zit kde chteji - v kopcich u more, v Tel Avivu, kdekoliv
2) Zide i Arabove by meli rovny pristup ku vzdelani, rovna politicka prava i povinnosti (povinna sluzba v armade ci nahradni sluzba) atp
3) Zide i Arabove by vydelali na ekonomice s vetsim trhem, vetsimi moznostmi
4) bezpecnost Israele by byla lepe zajistena nez v pripade sosusedstvi s nevypocitatelnou islamofasistickou diktaturou, do ktere se kazzdy muyslimsky stat zvrhne....
Jedina nevyhoda - absorpce ekonomicvky a vzdelantsne zaostalejsi arabske populace do israelskeho socialniho systemu by nebyla zadarmo - ovsem soucasny mir-nemir zadarmo tez neni. palestinci rocne neefektivne rozkradaji mezinarodni pomoc za cca 3 miliardy US$.....
Teroristicke skupiny by byly pod israelskym dozorem - nikoliv pod dozorem arabskych atrap policie....
Kdo je proti - piste namitky..... zadne vaznejsi namitky vcelku nejsou.....
12. 10. 2010 | 16:28

Tenco napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Zde jsou odkazy na ony dopisy.

http://www.reshafim.org.il/...

Zatím jsem tam nic o jistém Mjžíši nenašel, ale to nic neznamená. Čtu dál.
12. 10. 2010 | 16:29

Tenco napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Zatím jsem se dočetl, že zatímco Židé v Egyptě otročili, tak kanaanci vysíli své děti na studia do Egypta.
Centra vzdělanosti, stejně jako Babylonie.
I pro antické Řecko zdroj vědění.
Pokračuji.
12. 10. 2010 | 16:37

Yosif K napsal(a):

Pane Tenco - je VELMI tezke temer nemozne pokud nechcete riskovat urezani hlavy - narodit se muslimem a stat se nemuslimem.
Mezi zaostalosti muslimskych arabu a jejich nabozenstvim jest bezpochyby silny pricinny vztah.
Nejkapitalistictejim nabozenstvim jsou ocividne protestanti a budhiste a sintoiste - viz vyvoj kapitalismu v protestantskych statech, v Japonsku a Koreji - od doby co tam doslo k rozluce cirkve a statu.
Tam kde cirkev a stat jsou jedna ta stejna vec (to se tyka starych katolickych i komunistickych statu - komunismus je svym zpusobem zvcela bludna vira s atributy nabozenstvi...) tam valdnou neustale vetsi a vetsi blbci - to se projevuje napriklad na stale mensi toleranci a stale hlubsimu zaostavani islamofasistickych rezimu.
Takze - do jiste miry ano - muslimove si mohou za svou zaostalost tim, ze se slepe drzi predstredoveke formy sveho zpatecnickeho nabozenstvi - na druhe strane uznavam, ze z teto historicke pasti neni zadna jednoducha cesta ven.
V zapadni Evrope by ocividne pomohlo postavit extremni islam silam na roven nazismu a komunismu v SRN - to znamena statem regulovat a aktivne potirat.
12. 10. 2010 | 16:40

Yosif K napsal(a):

Tenco - k ekonomicke zaostalosti pelstincu - po "okupaci" Westbanku israelem (ci spise osvobozeni Judey a samary od Jordanske okupace) israelci nevericne zirali na zivotmni uroven tzv palestincu - cca 40 let za pomery v Israeli - muzeum beduinskeho zivota na pocatku 20 stoleti. Jordanci moudre nevrazili do rozvoje "sveho Westbanku" asi ani dinar.
Za "israelske okupace" rostyla ekonomie Westbanku o cca 8% rocne. To rozste i ted - ale spise nez o rozvoj prymyslu jde o rozvoj rozkradani hospodarske pomoci - hlavnim motorem rozvoje na wetsbanku je vystavba rodinnych vil cinitelu rozkradajicich mezinarodni ekonomickou pomoc.

Snaha o ekonomicke odtrzeni Werstbanku od israele je slabomyslna neefektivni krec - asi jako kdyby se Luzicke srbsko chtelo izolovat od SRN a zavets pro sebe realny socialismus.

Nejhnumannejsi reseni pro araby na westbanku je anexace Westbanku Israelem. Z cehoz maji strqch kupocivu hlavne levicove strany v israeli..... pravice v israeli si vice duveruje, ze by vetsi napor arabu s bozi pomoci nejak zvladli.....
Ku zklamani iarqerlske levice se neustale prokazuje, ze Plaestinci sice o svem state radi mluvi do televize, prakticky vsak o nej nijak nestoji. Prakticky stoji jen o jedno - o israelske ci zapadoevropske pasy..... palestinsky stat nema kdo budovat - kdo z tzv palestincu neco umi, utika do israele ci na zapad....
12. 10. 2010 | 16:52

Tenco napsal(a):

Yosif K
Souhlas. Rozluka církve od státu.
Extrémní islám na roveň hlásání rasismu, nacismu...též souhlas.

Ale ptal jsem se na to, zda za ubohé poměry v místech, které obývají Palestinci , nemůže i Izrael.

Dejme všem občanství...

Yosife K, jak to jde dohromady s tím slibem věrnosti "židovskému" státu ? "Židovství" ? Což to není opět sluka církve a státu ?

Já se domnívám, že fatální chybu udělali Arabové před WW2, kdy umírněné představitele arabských vyjednavačů nahradili extremisti. Pak už to jelo samo.
Násilí plodilo násilí, krevní msta jako věčné mazivo konfliktů...

Nemá to snadné řešení.

Je třeba si uvědomit, že Izrael si nemůže dovolit prohrát válku.
Kdo si nemůže dovolit prohrát válku, neměl by ji ani začínat.
A preventivní útok ?
Nic neřeší.
V dlouhodobém kontextu nic neřeší.
Ale krátkodobě Izrael posílí a stabilizuje.

Myslím si. Tedy já. Zatím. /člověk stále získává nové informace a koriguje své názory - od toho je mj. vybaven mozkem/
12. 10. 2010 | 16:57

Yosif K napsal(a):

Takze Turecko smi byt stat Turku, nikoliv Kurdu, Slovensko smi byt stat Slovaku, nikoliv Madaru, arabske staty *s vyjimkou excentrickeho Bahrajnu ktery deklaruje ze bahrajn je spolecny stat muslimu, zidu a krestanu) jsou dle ustavy MUSLIMSKE STATY a zidovsky stat nema byt statem zidu? Prisne ustavne vzato - asi stavajici definice je lepsi.... Nicmene acghvarty vzteku od arabu pusobi uplne presne stejne jako stiznosti nazistu ci bolseviku na ruzne nedostatky demokrtacie vc zap[adni evrope ci USA.... to jest nepusobiu nijak zvlast verohodne.....
12. 10. 2010 | 16:58

Yosif K napsal(a):

pane Tenco - preventivni utok resil akutni problem (namorni blokadu israele a odvolani mirovych sil OSN ze Sinaie).
Palestinci jsou schopni utvorit samostatny funkcni stat asi tak stejne jako papuanske kmeny na Papua-Nova-Guinea. Jedine funkcni arabske staty jsou ty, kde 90% statniho aparatu jsou rodili angicane (UAE, Bahrain, Katar, do jiste mity Kuweit). Egypt nekolik desitek let ridili sovetsti a ceskoslovensti poradci, dtto Syrie atp....
DLOUHODOBE RESENI je asi tak snadne jako dlouhodobe reseni PNG, Kosova, Bosny atp atp - to jest vece ci mene skryta okupace....
Prima anexe je ocividne spravedlivejsi a oboustranne vyhodnejsi.....
12. 10. 2010 | 17:06

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Eva- beag beet:
El- Amarnske dopisy vznikly v 15. a 14. stol. před n.l., takže nemohou obsahovat informace z 13. století a už vůbec ne o nějakém příchodu nějakých Izraelců do Kenaanu. Tehdy byl Kenaan pod kontrolou Egypta a nějaký masový transfer lidí proti jeho vůli nebyl možný. Právě v dopisech z el-Army se říká, že na potlačení nepokojů v Kenaanu stačilo 50 egyptských vojáků.
Nejstarší mimobliblická zmínka o Izraeli se nalezla v Egyptě na stéle popisující válečné tažení faraona Merneptaha do Kenaanu na konci 13. stol. př.n.let. a líčící porážku kmene jménem Izrael v Kenaanu.
12. 10. 2010 | 17:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

Eva ...
Tak jsem to sice v cuku letu, ale přece přelouskal - žádný Mojžíš, nic.

Nemáte jinou verzi těch tabulek ?
Třeba máte nějakou, o které svět neví.

Koupím. Dejte kontakt, foto a přijedu.

:---()
12. 10. 2010 | 17:11

Eva- beag beet napsal(a):

Pane Matyas,
i kdyz moc neverim Wiki, je tam odkaz El-Amarnske dopisy a tahle web stranka je tez zajimava...

http://palestinefacts.org/p...
12. 10. 2010 | 17:13

Yosif K napsal(a):

Ekonomicka zaostalost tzv palestinskych arabu: ti se samozrejme srovnavaji s israelem - s popuylaci kde pocet absoventu nabozenskych skol je mnohem nizsi nez u muslimske populace. Srovnavat zivotni uroven araba ktery umni nazpamet koran s israelcem pracujicim jako technik v Intelu je nesmysl.
POkud srovnavate zivotni uroven araba s nabozenskym vzdelanim a 10 detmi se zidem s nabozenskym vzdelanim a 10 detmi (hareda z jerusalema) nevidite velky rozdil - jejich zamestnatelnost je tezka. Pokud srovanavate zivotni uroven arabskeho a zidovskeho zubare ci chirurga - opet nevidite velky rozdil. Rozdil je ve veseobecne vzdelanosti te ci one populace.

Palestinci maji vyssi zivotni uroven nez arabove v okolnich statech - aspon co se tyce manualu. Zsa sve socialni pdominky si tedy arabove mohou do te miry sami, do jake miry maji vliv na sve dosazemne vzdelani.
Zde by nebylo od veci skuhrat tez nad nedostatecnou vzdelanosti romnske popuylace v Evrope ci Indianske a eskymacke populace v USA a Kanade. Jedna vec je ze vse by mohlo byt lepsi, druha vec je obvinovat vetsinovou populaci za skolni vysledky mensinove populace....
Zajimave je ze Vietbnamci se skolnimi vysledky zadne velke problemy nemaji, zatimco muslimove v NSR maji zcela zanedvatelne procento vysokoskolaku.... a ti muslimove co studuji vysokou skolu v SRN uz vetsinou zadni muslimove nejsou.....
12. 10. 2010 | 17:18

Tenco napsal(a):

Yosif K
Asi si nerozumíme. Mě jinakost nevadí.
Ba naopak.
Děsí mě jinakost, která jde cestou symetrické diferenciace, jakýsi schizmagenetický střet v tomto případě dokládaný novými genetickými výzkumy.

A vzorec, kdy se voloučení anektují, včetně jejich území, navíc pod hrozbou, že pokud nebudou přísahat na Pravou Jednotu, tak budou vyloučeni znova.

Vy vše posuzujete očima nearabů.
Jistě existuje i hra s nenulovým součtem.

Ale souhlasím s Vámi - vstřícnost i ústupky musí být vyvážené.

V tomto kontextu, nezlobte se, mě to načasování připadá hloupé.
12. 10. 2010 | 17:22

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Eva- beag beet:
Dodatek: Volně jsem citoval z práce těchto vědců:
http://www.tau.ac.il/humani...
http://works.bepress.com/ne...
12. 10. 2010 | 17:30

Tenco napsal(a):

Yosif K
Méněcennost ras ? To chcete naznačit ?
Já to tak nevnímám. Jde především o lidskost.
Nižší úroveň vzdělání, či "primitivnější" tradice, návyky, chování...není za naším opovrhováním tím vším jakýsi strach, že oni zůstávají lidmi, zatímco my se proměňujeme ve věci ? Co když všechno to naše vzdělání a technika povede k sebezničení ?

Vždyť ti nebožáci jsou oběťmi. Své kultury, tradic.

Já nechci mít nic společného s těmi, kteří je chtějí navíc udělat oběťmi svých vášní a tužeb.
12. 10. 2010 | 17:32

Eva- beag beet napsal(a):

Tencokida Hnuj napsal(a):
Eva ...
Tak jsem to sice v cuku letu, ale přece přelouskal - žádný Mojžíš, nic.

Nemáte jinou verzi těch tabulek ?
Třeba máte nějakou, o které svět neví.

Koupím. Dejte kontakt, foto a přijedu.

:---()

Ze jste infantilni ..... mne nemusi nikdo rikat a je zcela zbytecne s vami ztracet cas, ale tentokrat udelam vyjimku a prepastuji vam odkaz:

http://palestinefacts.org/p...

A jen tak mmch, nikam se nenamahejte, nejezdete a nevnucujte,(jeste vas tak nedej boze videt in natura) na ty dopisy z vasich socialnich davek, byste setril asi hooodne dlouho :-))))))
Takovy furianty, ktery zije z ruky do huby a pritom machruje, ze si muze koupit klidne i Karlstejn, mam nejradeji.:-)))))

Pokud neco delate v cuku letu, obvykle vysledek stoji za starou belu!

Koncim debatu, jdu do gym!
12. 10. 2010 | 17:35

Yosif K napsal(a):

pane Tenco - osamostatneni Liuzickych Srbu zpod "hruzovlady SRN" by byla kapitalni blbost.
Osamostatneni Westbanku zpod israelske okupace je tez z ekonomickeho hlediska kapitalni blbost.
Pokud da israel kazdemu palestinci isralesky pas - palestinsky problem zmizi - nezmizi vsak palestinci - ti budou nmit stale v Knessetu par rvonu blabolicich o zodbvskem utlaku atp atp - myslim,ze by to vetsina palestincu brala. I sto novou jeste neschvalenou prisahou. Ta nikoho nezavazuje k sionismu ci ku konverzi k judaismu - ta vicemene informuje ze uredni rec je ivrit.

Vypada to ABSURDNE - ale jedinou solidni nadeji na slusny a civilizovany zivot pro palestinske araby prinasi poslankyne Likudu - nabozensky zalozena Tzipi Hotovely:
On 11 November 2008, she announced that she was joining Likud, and would compete in the party's primaries for the 18th Knesset. She made the 18th slot on the party's list for the 2009 elections, and became a member of the Knesset.[2] In 2010, Hotovely announced her support for a one-state solution, annexing Judea and Samaria to Israel, and producing thereby a single Jewish state incorporating the West Bank. This state would be approximately 70% Jewish and 30% Arab. At the age of 31, she is the Knesset's youngest current member.
12. 10. 2010 | 17:36

Zbyněk Matyáš napsal(a):

http://www.ivysehrad.cz/fil...
Pramen poskytl n.o.s., kterému znovu tímto děkuji.
12. 10. 2010 | 17:36

Eva- beag beet napsal(a):

Zbyněk Matyáš napsal(a):
Eva- beag beet:
Dodatek: Volně jsem citoval z práce těchto vědců:
http://www.tau.ac.il/humani...
http://works.bepress.com/ne...
12.10.2010 17:30:44

Pane Matyas, dekuji za odkazy, pozdeji se na ne rada podivam. Zdravim.
12. 10. 2010 | 17:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

Eva...
Hmm. To jsou Vaše veršovánky ? :

Eva bigbít napsala :
Izraelske kmeny se vytvorili v Kenaanu????

Rikaji Vam neco El- Amarnske dopisy?
Priblizne v 1240-1200 BC, 12 zidovskych kmenu vedenych Mojzisem vstoupilo do Land of Canaan.... takze pane Matyas, oni tam Hebrejci vstoupili, oni se tam jaksi sami nevytvorili.

Historicka evidence techto dopisu, ktere byly nalezeny ve starovekem meste Achetaton v roce 1887 se dokonce zminuji, ze na uzemi Canaanu zili "apiru" (Hebrew) s ostatnimi kmeny.... atd atd atd.

---------------------------------------

Vy zde dáváte odkazy a argumentujete něčím, co jste zjevně nečetla.
"Machrovat" nějakými tabulkami či svitky by Vám možná šlo, spoléhajíc se na to, že ostatní lidé jsou líní a hloupí.
Kterýžto předpoklad je sice pro Vás signifikantní, ale to je asi tak vše.

Zbytek Vašich komentářů - takto jedy a plivance nehodlám komentovat.

Doufám jen, že je , jako většinu Vašich veršovánek a fotbalových pokřiků pan Stejskal nesmaže, neb by pak má / a nejen má/ reakce na Vaše zjevné lži a narcistní konstrukce vyzněla...eh jak jenom... tedy, že by měly - ty reakce, stejnou vypovídací schopnost jako Váš poslední odkaz - NOT FOUND.

Bye, a při poskakování si utřiďte své budoucí strategie. Až zas půjdete fandit.

:---()

P.S. Na Karlštejn nemám. Ale jestli fakt vlastníte tabulku s dopisem Faraona Mojžíšovi, tak bych zájem měl.

Ale znám své filištínské - proto nejdřív foto a znalecký posudek. Jinak s Vámi jednat nebudu. :))
12. 10. 2010 | 17:49

vasja napsal(a):

Tak se tady pani Eva Crash and Bang vypovídala, falešný stopy nakreslila a mizí za Mojžíšem do gym. Ale tam taky nebude:))
Škoda, fantaziju má.
12. 10. 2010 | 17:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tencokida Hnuj:
Jedním z ´apiru´, což byli lidé mimo společnost, něco jako zbojníci, byl i jeden jménem David, který posléze založil dynastii králů Judského království.
12. 10. 2010 | 18:08

Tenco napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Já nejsem odborník na historii Židů.
Ale na tu Finkelsteinovu knihu se chystám.
Už jako děcku se mi nezdály ty pasáže, jak B´h dává jen tak mirnyks dirnyks komusi to město, pak zas jiné...
No a Vy jste mě teď dsotal.
Takže vagabundi a zbojníci, kteří si pak své krádeže zracionalizovali ?

Rád bych se dozvěděl alespoň náznak pravdy.
Josephus Flavius mě moc neuspokojil.
12. 10. 2010 | 18:22

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tenco:
Ani já, profesí jsem jinde.
Také mne to překvapilo.
Studiem reality konfrontuji své dětství, kdy jsem byl vzděláván i biblicky.
To o Davidovi je v jiné práci týchž autorů:
http://www.ivysehrad.cz/fil...
12. 10. 2010 | 18:33

hovorka11 napsal(a):

Ještě by mě zajímalo, kdo u nás zabránil Finkelsteinovi mluvit na universitě, byla v tom intervence vlády ?

http://www.ukacko.cz/kritik...
12. 10. 2010 | 21:20

Yosif K napsal(a):

Trochu se to arabskym soudruhum vymyka z ruky - nafilmovali sami sebe a dali na you tube jak zorganizovali prepadeni archeologa Davida Beeriho a jeho 11 leteho syna pomoci 2 blokujicich aut a hazecu cihel. Tahanice o to kde kdo zil pred 2000 ci 800 lety jsou celkem podruzne proti tomu co se deje DNES:
“Their modus operandi is always the same,” Prowissor explains. “They stage violent attacks in front of their own cameras with the aim of provoking local Israelis to defend themselves. For instance, they stone Jewish cars and if a Jewish driver gets out and tries to fend off his attackers, they film him and accuse him of attacking them for no reason.”
12. 10. 2010 | 21:50

Tenco napsal(a):

Yosif K
"Tahanice o to kde kdo zil pred 2000 ci 800 lety jsou celkem podruzne proti tomu co se deje DNES."
Souhlas.
12. 10. 2010 | 22:02

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Yosif K:
´Takze Turecko smi byt stat Turku, nikoliv Kurdu, Slovensko smi byt stat Slovaku, nikoliv Madaru, arabske staty *s vyjimkou excentrickeho Bahrajnu ktery deklaruje ze bahrajn je spolecny stat muslimu, zidu a krestanu) jsou dle ustavy MUSLIMSKE STATY a zidovsky stat nema byt statem zidu?´
No vida, šídlo je z pytle venku. Izrael tedy vlastně chce být stejný jako Turecko, Slovensko, muslimské arabské státy, atd.
´Tahanice o to kde kdo zil pred 2000 ci 800 lety jsou celkem podruzne proti tomu co se deje DNES´ To ano, jenomže právě to, co se děje dnes, je valnou měrou následek ideologie zavedené v Judsku v 7. stol.př.n.l.
12. 10. 2010 | 23:23

Honza999 napsal(a):

Bc Martin

Pravděpodobně máte problémy s chápáním psaného textu...

Tak za prvé nechápu, proč výrok
"naprostá většina těch, co si dnes říkají Židé, odešla do diaspory."
OPRAVUJETE SLOVY:
"Tak za prvé odešla jen část někteří tady zůstali."

Tvrdil jsem snad, je odešli vichni do posledniho? Odejde-li většina, i když naprostá, v každém případě znamená NEODEŠLI VŠICHNI - protože odešla jen většina.

Za druhé, nenapsal jsem, že se v době po odchodu NEVYSKYTOVALI. Nenapsal jsem V OKAMŽIKU po odchodu, napsal jsem V DOBĚ PO ODCHODU se přestali vyskytovat, což znamená že se vyskytovali málo, méně, ještě méně až nakonec konvertovali a splynuli s arabským obyvatelstvem. "Doba po něčem" znamená časové období a netrvá sekundu...

No a s těmi Kelty a Bóji jste uhodil hlavičkou o hřebíček.. Jejich případné právo, pokud by se taková kupina našla a chtěla své právo uplatňovat, je zcela ROVNOCENNÉ s právem Židů na Izrael.
13. 10. 2010 | 02:44

Honza999 napsal(a):

Yosif K

Jste na omylu se svým tvrzením, že islám je zpátečnický.

DNEŠNÍ islám vypadá zpátečnicky a mohou za to evropští kolonisté.

V době vzniku islámu měl arabský svět nedokonalý písemný záznam. Zapsaný text totiž neobsahoval všechny hlásky slova a tak se stávalo, že jedno PSANÉ slovo mohlo být přečteno více způsoby. Například "bojovat" a "zabít" byly v hovorové řeči dvě slova s odlišným významem, ale jejich písemný záznam byl stejný a význam slova při čtení pak vyplýval z kontextu. Takovývhto dvojic ba i trojic slov různých (příbuzných) významů, které měly stejný písemný záznam byly v arabštině stovky, ne-li tisíce...

Časem se arabský svět seznámil s dokonalejším mimoarabským písmem a toto mělo i vliv na změny v "arabské gramatice". A i Korán byl nakonec přepsán do této nové gramatiky.

Háček je v tom, že tato "gramatická konverze" koránu probíhala v době největšího rozmachu kolonialismu, který byl pochopitelně v postižených zemích vnímán jako útisk. Přepisovatelé Koránu proto samozřejmě necítili žádné přátelství k jinověrcům plundrujících jejich zemi a bez ohledu na to, jaký význam PŮVODNĚ to které slovo zapsané v Koránu mělo, použili ty "drsnější". Zatímco v Koránu v původním znění byla výzva k boji s nepřáteli (což je pochopitelné, nepřátelé jsou přece od toho, aby se s nimi bojovalo), v "nové interpretaci" již byla výzva k zabití nepřítele (což je zase ale extrém, protože zajatec se vždy na něco může hodit, s mrtvolou je akorát práce s pohřbíváním..). A tak byl Korán překroucen zcela od základů a toto překroucení se odehrálo pod vlivem evropské rozpínavosti.

Původní Korán vůbec nebyl nepřátelský ke křestanům a židům - to vše byl lid knihy, tedy v podstatě souvěrci muslimů, spolu s nimi věřili ve stejné svaté písmo (Starý zákon) a ve stejného BOHA. Sice mu říkali jinak, ale byl to jeden a ten samý Bůh. Křesťané se ale v arabském světě chovali nekřesťansky, zaseli vítr, my sklízíme bouři.
13. 10. 2010 | 03:23

Yosif K napsal(a):

Pane Honjza 999 - vrele souhlasim s tim, ze Islam byl pred 1400 lety SVYM ZPUSOBEM pokrok - proto se tak rychle rozsiril.
Svym zpusobem byl v nejake dobe pokrok i recky buh Zeus. Svym zpusoibem je v dnesni dobe pokrok i cargo cult na PNG-Nova Guinea. To ze je neco VE SVE DOBE pokrok neznamena, ze to nekdy z duvodu vyvoje neskonci v odpadkovem kosi dejin.
Islam tak jak jej chape cca 80% muslimu dnes patri doi odpadkoveho kose dejin - stejne jak tam patri spanelska inkvizice, nazismum a bolsevismus.
Dale souhlasim s tiom, ze koranu dnes uz nikdo nerozumi. Deti (ve vetsine arabskych zemi) se 5 let uici nazpamet texty ktere jsou obdobou toho, jako kdyby se ceske deti ucili nazpamet celou bibli VE STASROSLOVENSTINE.
Klasicka arabstina je mrtvy jazyk - arabove se uci psat a cist mrtvy jazyk kterym nikdo nemluvi krome imamu, polirtiku a urednich vyhlasek? Dusledek? Prosty lid nerozumi tomu co vlada narizuje. Ani byrokrate nerozumi plne tomu, co si mezi sebou pisi.
Pokud mylite sklizenim boure to, ze par silenych arabu shodilo 2 mrakodrapy - ano sklizime bouri - za to, ze islam je zpatecnicke nabopzenstvi - drzici lidi v moralni i ekonomicke bide, na urovni kdy se nedokazi sami uzivit.
13. 10. 2010 | 08:36

Yosif K napsal(a):

Pane Zbynek Matyas - snad dobre vite, ze israel NEZACHAZI s Araby tak jako Turecko s Kurdy. Prisaha loajality je preslap s temer nulovymi praktickymi duledky.
Arabove maji v Israeli vse co si mohou prat - vcetne vyssi zivotni urovne nez v sousednich statech - maji sve skoly, sve soudy atd. Maji vse krome prava brutalne buzerovat jinoverce - prava praktikovaneho ve vetsine arabskych statu.

Kurdove z toho nemaji NIC = Bayani bash....
13. 10. 2010 | 08:54

Yosif K napsal(a):

pane Honzo 999 - dale neni pravda, ze muslimove byli kolonozovani a proto se z nich stali mentalne zaostali teroristi.

Arabove byli kolonizovani - PROTOZE slo o ZAOSTALE piratske a lupicske kmeny ohrozujici svobodnou plavbu po morich. A ktere si nedokazaly jinak nez piratstvim prilepsovat.

V arabskych zemich neni co ukrast - krome ropy, ktera se tehdy netezzila.
13. 10. 2010 | 09:00

Yosif K napsal(a):

pane Honzo 999 prectete si neco o radeni "mirumilovnych arabu" ve stredomori, ktere trvalo az do roku 1830, kdy se Francouzi rozhodli v zajmu svobodne plavby po stredomori obsadit Tunisko i Alzir.
Samozrejme islamofilove typu pana autora SS mohou argumentovat tim, ze situiace arabu byla tezka, ze jim ebvropane vyhedli datle nebo vychytali ryby (viz omlouvani dnesniho piratstvi v Somalsku) ale zakladni pravd je takova, ze Arabove ve stredomori se zivili mimo jine lupicstvim a piratstvim a ze pravidelne drancovali vsechny pristavy krestanskych statu ve stredomori a ze piratskymi vypravami ohrozovali i dosti vzdalene Irsko....
Blaboly o miromilovnosti muslimu jsou typickym projevem evropske rozbredlosti - automaticky si sypajici popel na hlavu pri cemkoliv co trochu pripomina vykrostovani a kolonialismus. Predpokalod ze zivot v barbarske a krvave arabske kmenove spolecnosti byl buhvijak lepsi nez kolonialni utlak je zcela mylny.
Take je smesne neustale omlouvani se USA a evropy za otrokarstvi BEZ TOHO KONTEXTU ZE VETSINU OTROKU CHYTALI A PRODAVALI ARABOVE a bez toho kontaxtu, ze v mnoha islamskych arabskych zemich existuje otroctvi de facto dodnes. A ze i soudruzi pokrokovi palestinci jeste pred par desitkami let meli cerne otroky.
13. 10. 2010 | 13:01

Honza999 napsal(a):

Yosif K

"Arabove byli kolonizovani - PROTOZE slo o ZAOSTALE piratske a lupicske kmeny"

No vy jste srandista... Jedni piráti prostě tehdy válčili s druhými piráty.. Evropané si s Araby, co se týče pirátství, nezadali.

Do roku 1830 řádili ve středomoří Arabové.. Do roku 1854 řádili evropští piráti po celém světě. V roce 1854 (a ještě později dalšími dohodami z Haagu) se evropské státy dohodly na tom, že jednotlivé země nebudou moci svá loďstva pověřovat (letter of marque) nepřátelskou činností proti lodím dalších zemí. A největším podporovatelem privatýrství všech dob byla Anglie, sirem Francisem Drakem počínaje.

Nebýt toho, že naši předkové bezuzdně loupili po celém světě, byli bychom dnes (my, Evropané) ve světě na druhé koleji. Jen naloupené bohatství umožnilo rozmach věd. Rozmach vědy pak byl zapojen do dalšího zdokonalování loupežných metod.

A ohledně dnešních somálských pirátů - tam nejde jen o nějaké "vychytané ryby". Tam jim po vychytání ryb ještě zaházeli moře toxickými odpady. Dřívější rybáři měli dvě možnosti - chcípnout hlady, nebo se snažit uživit jinak. Logicky zvolili druhou variantu. A je pochopitelné, že se zachovali zcela podle zákonů přírody. Každý živý tvor se snaží uspokojit své životní potřeby s vynaložením co nejmenší energie. Takový lev spí 20 hodin denně, tedy šetří energii, kde může. Jediný rozdíl mezi "lvem a člověkem" je v tom, že lev neloví do zásoby - tímto chci předejít námitce, že somálští piráti tímto svým novým (vnějšími okolnostmi VYNUCENÝM) způsobem obživy získávají více, než je potřeba k "normálnímu životu". Tímto se ale nijak neliší od amerického byznysmana - cíl je stejný, jen metody se liší. Ale to je jeden ze základních rysů přírody - v ní jsou též uplatněny všechny možné metody. Některá zvířata žerou maso, jiná pak žerou hovna. Obojí má jediný cíl - přežít. Z pohledu přírody není lev žeroucí maso nijak hodnotnější nežli Tilapia mossambica živící se výkaly. Stejně jako chápu existenci Tilapia mossambica chápu i existenci somálských pirátů. Jen k tomu dodám - oni si to nevybrali dobrovolně.

A ještě takový malý dodatek - že "soudruzi pokrokovi palestinci jeste pred par desitkami let meli cerne otroky. "

Pochopitelně.. Protože život a další vývoj v evropanům podřízených oblastech se prostě zastavil! Jediná možnost obrany proti agresorům spočívala v tom, že domácí obyvatelstvo začalo lpět na tradicích. Společenský vývoj v těchto zemích byl zastaven, jediný zájmem "správců" spočíval v získávání prospěchu pro "mateřskou zemi".

A úplně jinak o tom otroctví - otrok ve starověkém Římě měl lepší životní podmínky nežli mají dnes novodobí "otroci" kapitálu ve třetím světě. V případě úmrtí otroka tehdy musel otrokář investovat do nového a samozřejmě jim tedy zajistil podmínky, aby mu neumírali. Když dnes chcípne ve asijská šička nevadí. U brány továrny jich čeká tisíc, aby mohly pracovat za dolar či dva denně.
13. 10. 2010 | 14:30

hanah napsal(a):

Yosif K

pane Yosif K , díky za Vaši trpělivost i cenné informace.
Zdá se, že tady někteří, zatím v relativním bezpečí před muslimskými fanatickými teroristy, nechápou, či nechtějí pochopit, jakou hrozbu islám představuje i pro Evropu.
Řešit tady tisíce let starou historii a zavírat oči před současnou realitou, hádat se o to - kdo za to může - a myslet si, že nás se to netýká, je hrozná chyba.
Historie je nepochybně poučná a lze z ní mnohé vyvodit.
Stejně jako z náboženství. jde ale o současnost.
Snahy přesvědčit o mírumilovnosti islámu, ve světle toho co se ve jménu Alláha děje ve světě, jsou komické.
Židům se vůbec nedivím a jejich počínání chápu, i když ne všechny kroky považuju za šťastné.
13. 10. 2010 | 15:22

Honza999 napsal(a):

hanah

Nikoho nepřesvědčuji o mírumilovnosti dnešního islámu.

Jen trvám na tom, že to, co islám představuje DNES, je jen NÁSLEDKEM toho, jak s ním ze strany evropanů a Američanů bylo zacházeno v minulosti.

Vypustili jsme džina z lahve a lahev jsme rozbili, takže se džin nemá kam vrátit..

A z tohoto stavu dnes obviňujeme džina.
13. 10. 2010 | 15:33

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Yosif K:
´Arabove maji v Israeli vse co si mohou prat´ Takže zprávy o vyhánění z domů, o zabírání půdy pro výstavbu kibuců, o vnuceném životě v emigraci v táborech a další jsou jenom propagandistické lži?
13. 10. 2010 | 18:05

Yosif K napsal(a):

Pane Honza 999 - trpite utopicko-scilaistickym bludem, ze kmenove pastruktury a-la Vinnetou ci Kara ben Nemsi byly plne uslectilych indinanu a arabu a ze pred prichodem kapitalismu se lidem zilo nejlepe.
Podivesjte se do dnesniho somalska, tam panuji brutalni kmenove pomery bez nejakych velkych zasahu "zapadnich imperialistu" - lide si tam kradoiu i zuby z huby - tak to vypadalo u arabu pred tim nez byli "zotroceni kolonizatory" Nechci copy-pastovat cely clanek z WIKI o BERBERY CORSAIRS - asi tomu nechcete verit, ale vetsina arabskych struktur v zapadnim stredomori byla loupeziva a piratska celadka, ktera nejenom prepadavala lode, ale tez systematicky vyvrazdovala obvatelstvo na spanelskem a franzouzskem pobrezi a to tak, ze to pobrezi bylo pres 100 let dosti vylidneno.

Tez Expanzi Turecka k Vidni - krvave pluky tureckych janiczaru apod - to je dle vas odezva na dobyti Alziru Francouzy o 2 stoleti pozdeji?

Podobna islamifilni logika s jakou palosi obhhajuji pogromy na zidy v roce 1921 - ze jim zide v roce 1967 pak udelali to ci ono.....
13. 10. 2010 | 18:06

Yosif K napsal(a):

Pane Honzo 999 - jak si vysvetlujete to, ze se Turci dostali k Viudni? Jak si vysvetlujete to, ze okupace "mirumilovnym islamem" nebyla vnimana obyvatelstvem prilis positivne? Myslite si, ze se Turci dostali k Bratsilvae a Vidni podobnym zpusobem jako Kyril a Metodej?
Muslite si, ze se islam a arabska nadvlada v severni africe sirily "MIROVOU CESTOU"?
Natvrdlost dnesnich politicky suprekorektnich Evropanu nekdy nezna mezi.
13. 10. 2010 | 18:14

Zbyněk Matyáš napsal(a):

hanah:
´nechápou, či nechtějí pochopit, jakou hrozbu islám představuje i pro Evropu.´ mně zase připadá, že ve své jednostrannosti nemůžete pochopit, že jakýkoliv náboženský fanatizmus obecně je nebezpečný a že různé jeho konkurenční formy se reálně vlastně podporují. Podpora jedné strany v tomto konfliktu je slepou cestou, která nemůže vést k dohodě.
13. 10. 2010 | 18:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Yosif K:
Historia magistra vitae.
"Po celá staletí byli ve světě arabští vědci na prvním místě v medicíně, matematice, chemii, astronomii a technice. Svými díly přispěli rozhodujícím způsobem k tomu, že světlo vědy začalo pozvolna pronikat do temna středověké křesťanské Evropy."
http://www.jitrnizeme.cz/vi...
13. 10. 2010 | 18:24

Yosif K napsal(a):

pane Zbynek martyas - jde o bolestne a slozite strety beduinskych (a lupicskych) struktur s modernim statem. Mate pravdu - melo by se to resit lepe. Podobne problemy vsak maji i v arabskych statech a tam je resi daleko brutalneji - jenze to nejde o propagandu proti zidum, tak tomu nikdo nevenuje zadnou pozornost.
Velke problemy s domestikaci nomadskych beduinu ma i KSA, Jordansko, Kuweit. V Kuweitu nema vetsina nomqdskych obyvatel ani obcanstvi - natoz aby jim nekdo nabizel nahradni pozemky - coz israel dela. Beduini v bohatem Kuweitu maji prava a zivotni uroven TOULAVYCH PSU. tak je to u "solidarnich arabu" vsude.
Problemy s beduiny ma i Hamas - jenze kdyz Hamas rozbudlozeruje 160 nacerno postavenych baraku v hodnote 100 tisic US$ za kus - kazdy prtikapitalisticky activista to bere jako rozumne opatreni islamofasistickeho rezimu.
Kdyz israel zboura beduinum 3 zemljanky z vetvi a igelitu s tim, ze jim nebizi zadarmo parcely jinde, je to rasisticky utlak.
Holt - podobne jako pan SS - berete na protikapitalsiticke bojovniky trochu jiny standard nez na kapitalisticky demokraticky stat.
Vase oplakavani beduinu je samozrejme na miste - ale reseni neni tak snadne jak si myslite - podivejte se na vysledky "domestikace romske populace" v Cechach. 40 let po nasilne domestikaci i ceskym romum obcas nejaky urad zboura nacerno postavenou chysi.
13. 10. 2010 | 18:29

Yosif K napsal(a):

pane zbynek martys - podbne plky o vyspelosti arabskych vedcu (mimochodem vetsinou nasilne konvertovanych zidu v obdobi kdy se islam siril a nenabyl dnesnich ) slychavam od arabskych kolegu hodne. Co na to rici - co bolo to bolo - terazky muslimsti arabove vyhnali kolonizatory,reky, italy, brity, francouze, vyhnali zidy, vyhnali velkou cast krestanu a sami si neumi ani vyrobit zarovku.

Silne mi to pripomina vtip o tom, jak Telefon Telefonovic Govorenko vynalezl telefon jeste pred Bellem - strcil si jeden konec dratu do ucha, druhy do zadku a slysel..... no tak to byly zase uspechy RUSKE vedy, tohleto....
13. 10. 2010 | 18:45

Yosif K napsal(a):

Pane Zbynek Matyas - mate pravdu ze i mezi krestany a zidy jsou nabozensti fanatici - ale radove tak pod 1% populace a nepachaji hromadne sebevrazedne atentaty.
Tez u krestanu a zidu nejak nevidim, ze by masove a hystericky ci vubec nejak oslavovali na ulicich to, ze nekde vybuchli nejaci muslimove.
Takze jiste civilizacni rozdily zde jsou.....
13. 10. 2010 | 18:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Yosif K:
Mně zase Vaše plky potvrzují výroky o tom, že sionizmus se velmi podobá nacizmu. A jestli se domníváte, že s tou starozákonní mentalitou vyřešíte váš konflikt, jste na velikém omylu.
13. 10. 2010 | 18:53

Honza999 napsal(a):

Yosif K

Turci se dostali k Vídni asi tak stejně, jako se rytíři křížových výprav dostávali do "svaté země".. Opět si tu evropané s Araby nemají co vyčítat.

Prostě zde je to stále tymně játobě tymně játobě a dokola..

Mělo by se to nějak ukončit. Staré české přísloví praví - moudřejší ustoupí. Jenže ústup a náprava křivd (a buďte si jist, že ono by bohatě stačilo jen VRÁTIT DESETINU toho, oč jsme je za ta léta připravili a rázem by mohli poskytovat humanitární pomoc oni nám) by stála strašlivé peníze, takže se válčí dál.

Ti co by situaci dokázali vyřešit a mají na to finanční prostředky, nemají na řešení zájem a zbytek to tedy odsírá. A jen tak mimochodem - jmenujte mi JEDNOHO JEDINÉHO opravdu VÝZNAMNÉHO představitele světového byznysu, který zařval ve dvojčatech. Sídlo jich tam měly stovky, ale kupodivu se zázrakem nikomu z nich nic nestalo - jen úřednickému plebsu.

Krom toho podle mého názoru veškerá ta "válka civilizací" má jediný cíl, plně ovládnout a zotročit vlastní obyvatelstvo onšch "civilizovaných" zemí. To není střet civilizací - to je válka několika tisíc nejbohatších rodin světa o vládu nad světem. Za II.WW poštvali Hitlera proti SSSR a čekali, až se navzájem vysílí. Kdyby nebyla většina infrastruktury SSSR za II.WW zničena, průběh "studené války" i vývoj v socialistických zemích by byl zcela jiný. Takže stejně jako se pouze díky ztrátám SSSR ve II.WW podařilo po 40 letech kapitálu SSSR ovládnout, štvou teď proti sobě různé oblasti světa, aby je po vzájemném vysílení mohli všechny snáze ovládnout.
13. 10. 2010 | 18:57

exedkip 115 napsal(a):

Plést si Turka s Arabem je na pováženou, jako když si někdo plete Čecha s Ukrajincem. To by se Vám asi taky moc nezamlouvalo, co? Á takoví nedoukové si osvojují nárok vykládat světovou politiku? Jak by se Vám líbilo, kdyby si Bašár Assad začal nárokovat Moravu, protože kupec Sámo byl podle posledních výzkumů Syřan, co?
13. 10. 2010 | 19:35

Mara napsal(a):

Yosif&Eva

Jsem na sebe velmi pysna, ze jsem tentokrat odolala touze zucastnit se.

Vam dvema doporucuji precist napr neco z Finkelsteina. Ten se totiz zabyva POUZE fakty. Proto je Izraeli trnem v oku. Velmi by mne zajimal vas nazor.
14. 10. 2010 | 18:37

Čochtan napsal(a):

Israel je židovský stát. S tím nic nenaděláte.
14. 10. 2010 | 19:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Čochtan:
To je právě ten problém. Ale nadělat s tím se něco bude muset.
14. 10. 2010 | 20:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Mara:
Eva- beag beet slíbila:

http://www.ivysehrad.cz/fil...

´Pane Matyas, dekuji za odkazy, pozdeji se na ne rada podivam. Zdravim.
12.10.2010 17:37:02 ´
14. 10. 2010 | 20:31

Mara napsal(a):

Yisife, Yosife,

copak vy vite o tajemne zemi Punt, ktera 2500 pr.n.l. vedla cily obchod se starovekym Egyptem, odkus Egyptane dovazeli zlato, kadidlo a eben?

Islam se na uzemi Somalskeho poloostrova rozsiril nikoliv dobyvacnymi valkami, ale prisel tam s arabskymi obchodniky a jeho popularita rostla. Po staleti vedle sebe zili krestane i muslimove v miru. Dokud Salamounovska dynastie neobsadila kralovstvi Shoa, coz vyustilo v serii valek.

Berlinska konference a krestanska Evropa se postarala o to, aby africke autonomie zanikly. Prisli britove a rozbombardovali dervissky stat, a zacali se handrkovat s Italii o svou Somaliland...uzemi prevazne osidlene somalskymi klany bylo umele rozdeleno (Kenya, Etiopie). Pozdeji nezavisle Somalsko se priklanelo spis k sovetum a Cine, takze USA cile vyzbrojovalo davneho nepritele Etiopii. A tak se dostavame ke sporu severu a jihu, k somalske obcanske valce...to se vam s hury kaze o tom jak ti druzi jsou primitivni a kradou si zuby z huby. Zamyslel jste se nekdy proc?

Je to jednoduche. Diky politice rozdel a panuj. Tuto politiku provozuje my, ti 'civilizovani'.
14. 10. 2010 | 20:33

Mara napsal(a):

Zbynek Matyas

Zdravim
14. 10. 2010 | 20:36

Yosif K napsal(a):

Pane Honzo 999 - ocenuji ze se na vsechno mdivate spise ze socialniho hlediska, nez z hlediska nenavisti k zidum apod.
Nicmene to, ze kapitalismus je rizen ve prospech nekolika tisic nejbohatsich rodin - to je idea leda tak z Marxova Kapitalu a z Londonova romanu zelezna pata (a mozna jeste tak z knih Finkelsteina).

Zkuste si BEZ PREDSUDKU precist knihu "Freedom to choose" od Miltona Friedmana.

Kapitalismus neni dokonaly, vyviji se, neni vsude stejny, ale presto ze neni dokonaly je to nyni JEDINA spolecenska formace ktera muze zlepsit zivotni udel CHUDYCH LIDI. Vsechny alternativni reseni maji za nasledek pouze narust chudoby. Neni to vec "zcela jasna na prvni pohled" - zrovna tak jako neni jasna na prvni pohled specielni teorie relativity - ale je to tak a ne jinak - aspon za dnesniho stavu moznosti rizeni lidske spolecnosti.
Centyralne rizene ekonomie totiz vyvolavaji vznik mnohem horsi alokace zdroju nez relativne samoregulujici se trzni hospodarstvi.
Mohli by vam o tom neco rict cinane, korejci a v posledni dobe i Fidel Castro.
V rozhovoru pro Atlantic Monthly priznal ze socialismus praktivcky nefunguje, a napoemnul muslimy, aby se prestali montovat do Israele. Toto poznani mu trvalo pres 50 let.....
14. 10. 2010 | 20:40

Yosif K napsal(a):

pani Maro, nikterak historicky nezazlivam Arabum, ze se 1400 let zivili primitivnim zemedelstvim, piraqtsvim, lupicstvim a jak rikate sem tam tez obchodem. Nejevi se mi vsak mozne, aby barbarske zurive valky mezi muslimy navzajem, mezi muslimy a hindy, mezi muslimy a cernymi africany, odvlekani cernych africanu do otroctvi, hladomory v Indii za vlady mogulu, pokus o genocidu Sikhu atd atd aby toto vsechnoi barbarstvi islamu bylo mozno budto poprit nebo davat za vinu evropskemu kolonialismu.

Mela byste slyset v mnoha byvalych kolniich "vyhnali jsme brity, ale moc brzo, za britu bylo lepe....."

Nyni toto lze slyset (potichu) i v Gaze... "vyhnali jsme Zidy, ale Zide se k nam chovali lepe nez vlastni lide....."
Nektere narody ocividne JESTE nejsou zrale aby si organiozovane vladli - napriklad paupanci na ostrove Papua Nova Guinea a Arabove.....
O papuance se potichu stara australie, ......arabove podle vseho coi clovek vidi - po vycerpani ropy se patrne zase budou zivit priatsvim nebo zemrou hlady.....
14. 10. 2010 | 20:50

Yosif K napsal(a):

Paniu Mara Mara - somalsko vypada jako Arabie za VP mohameda - i tam tehdy vladly zurive kmenove valky - coz byla pricina mnohozenstvi. Loupezive valky jsou dost riskantni kseft - na jenoho chlapa pripadalo cca 8-10 zen. (To je vsak v kmenovych strukturach normal - podiuvejte se na dnesni afganistan - kral tam vladl jen v Kabulu - po zbytku uzemi byl stav nepretrzityuch kmenovych valek - ktery trva dodnes....)
Souhlasim s tim, ze zasahovat do tohoto zvenci muze byt kontraprodiuktivni. Ale za to, ze nekrtere kmeny ustrnuly ve vytvoji na urovni kopcema a jinych lovcu mamutu nemuze Evropa. Samozrejme za to nemohou ani ti lide.
Ale je posetile si nalhaveat, ze se jim v kmenove spolecnosti buhvijak dobre zije.
14. 10. 2010 | 20:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Skutečně sionistické plky. ☻
14. 10. 2010 | 20:57

Yosif K napsal(a):

Honza 999 souhl;asim s tim, ze i kriuzaci se chovali jako hovada. Co to vsak ma spolecneho se dneskem?
Arabove pred 60 lety prisli o 16 km siroky pruh pro ne neobdelavatelnych bazin a toto prikori jim dava pravo pachat barbarske atentaty a odpalovat ralkety po civilnich cilech?
Zrovna tak jako krestanum nedavaji nekolikset let stare hrichy otomanske rise na Balkane pravo na nejake represe proti lidem, kteri kdysi (vetsinou z ekonomicke nutnosti - vyhnout se krvavym danim...) konvertovali k islamu.
14. 10. 2010 | 21:01

Yosif K napsal(a):

Pani Mara - re FINKELSTEIN - pokud bych veril ze za veskerou bidu na svete muze kapilaismus, souhlasil bych v leccem s Finkelsteinem.
Jewlikoz jsem dosel k nazoru, ze k odstranbeni bidy na svete prispiva kapitalismus mnohem ucineji nez bolsevismus, anarchismus, islamismus, Tschu-Tsche, wahabismus, marxismus leninismus a cokoliv, povazuji myslenky Nromana Finkelsteina za pomylene bludy.
Arabsky narod je zotrocen a postizen islamem - protikapitalstickym nabozenstvim. Nedokaze proto vyrobit nic nez na urovni raneho feudalismu. Konzumovat vsak chce na urovni vyspeleho kapitalismu.

Vetsina tzv "opravdovych muslimu" vypada jako kaspari - stejne jako byvali "verni soudruzi" nekbvalifikovbani hlupaci zivici se nadavanim na kapitalismus a nechavajici si dovazet ze SRN pro osobni potrebu Mercedesy.
Toto samrzrejme nevylucuje ze za obdobi feudalismu mohl byt muslimsky otomansky (nikoliv vsak arabsky) stat vaznym souperem pro zdegeneropvane kartolicke dynastie ve sytredni evrope.
S rozvojem kapitalismu se vsak karta obratila. Jedine muslimske staty, ktere jakz takzx uzivi sve lidi jsou tvrde prozapadni diktatury (Tunis, Maroko, drive sekularni Turecko...)
14. 10. 2010 | 21:12

Honza999 napsal(a):

Yosif K

Co to má společného s dneškem?

To samé, co má s dneškem společného váš argument - Turci u Vídně...

Nemá cenu se s vámi již více zahazovat. Nedokáži ocenit, že se vše díváte z hlediska nenávisti k nežidům..
14. 10. 2010 | 22:39

Honza999 napsal(a):

Yiosif K

PS: napsal jste to dobře...

Uživí SVÉ lidi...

Nikoli však své obyvatelstvo. I v Tunisu, Maroku a Turecku žije značná část obyvatelstva v otřesné bídě.
14. 10. 2010 | 22:42

Hop napsal(a):

1. V podstatě to "židovský" stát je. Kdo pak ho asi jiný vybudoval než Židé?
2. A tohle je opravdu lež nejvyššího kalibru:
"Všude jinde ve světě, pokud existuje nějaký slib věrnosti, jde o slib věrnosti státu, jeho institucím a zákonům, nikoli nějaké konkrétní ideologii, etniku nebo náboženství."
Ve většině států okolo Izraele pokud nejste muslim, nesouhlasíte s místními diktátory (ideologií) a nejste arab nebo něco podobného, tak na růžích ustláno mít nebudete.
3. Co se týká práva na území, tak to je na delší debatu, ale myslím, že právo Izraelců není menší, než nějakých jiných národů, či států, kde není absolutně zpochybňováno.
4. Nevím, jestli si tím o čem ten pán píše Izraelci léčí pocit provinění, to je čirý výmysl. Určitě ale Izraelci mají své pochyby a pocity provinění na rozdíl od převážné většiny lidí, kteří je obklopují, a kteří by je bez těchto pocitů nejraději "zahnali do moře". Když někdo na druhé straně barikády, dá najevo zmíněné pochyby a pocity tak, pak většinou vysí na sloupech jeho zmasakrované a zohavené tělo. To je ten zásadní rozdíl.
14. 10. 2010 | 22:49

Pedol napsal(a):

Izrael je i přes četné ústupky v permanentním stavu obležení, ne nepodobným ČSR po anšlusu Rakouska. Jediná demokracie v oblasti v obležení mohamedánského svrabu. A s prodlužováním prstů a posilováním svalů Iránu se to tam horší a vypadá to dost blbě.

Viz kupř. nedávná analýza Jana Fingerlanda na ČRo: http://www.rozhlas.cz/cro6/...

Je evidentní, že Evropané (až na čestné výjimky) pro napadený Izrael nehnou ani prstem, vystupují v duchu mnichovanství a straní totalitním Arabům. Frantíci, Angláni a spol. zas hodlají obětovat demokratický národ v rámci appeasementu agresivní totalitě, těntokráte islámské.
14. 10. 2010 | 23:23

Mara napsal(a):

Yosif

Ktereho Finkelsteina jste cetl?Prumysl Holocaustu nebo Beyond Chutzpah (On the Misuse of Anti-Semitism and the Abuse of History), to je 400 stran fundovaneho materialu s odkazy na oficialni dokumenty, fakt za faktem. Doporucuji. Take ho to stalo karieru. Jenze on to dela nejspis z ucty ke sve matce a vyssimu principu. Vetsina jeho rodiny z matciny a otcovy strany holokaust neprezila.

Pod pojmem 'opravdovy muslim' si zrejme kazdy predstavujeme neco jineho.
15. 10. 2010 | 00:06

Yosif K napsal(a):

Pane Honza 999 - ze lide v Maroku, Tunisu a Turecku neziji na zapadevropske urovni to vim - ale tyto zeme alespon vyrabeji dost potravin pro SDVE obyvatelstvo - vbsechny ostatni arabske zeme jsou CISTI DOVOZCI POTRAVIN. Neropne arabske staty jsou zavisle na potravinove pomoci ze zapadu - ropbne staty ziji z ropy, a to tak, ze domaci obyvatelstvo budto nepracuje nebo praci jen predstira, nebo pracuje tak, ze vyrobky jsou bez subvenci zcela nekonkurence schopne.
V Tunisu bez ropy je MNOHEM vyssi zivotni uroven nez v ropnych velmocich Alzirsko a Libye.
V Maroku, Tunisu a Libyi ziji lide v mensi bide nez v islamistickych protikapitalistickych despociich.
15. 10. 2010 | 01:33

Yosif K napsal(a):

pani Mara Mara - hlupci i chytri lide jsou i mezi komunisty, nacisty, araby, Romy, patagonci, masokolumby, cechy i zidy. Zda se vsak problem, kolik je kde kterych, k cemu maji nadani atd atd.
Zda se ze superpaternalisticke nabozenstvi zbavuje lidi schopnosti resit problemy, samostatne se rozhodovat, nest odpovednost, efektivne se organizovat atp atp.
Etnikum postizene superpaternalistickym nabozenstvim pak sice obstoji u michacky betonu, sberu oliv ci pasbe koz, ma vsak VELKKE potize napriklad se smysluplnym rizenim fabrik. TAKTO TO VYPADA V DNESNIM ARABSKEM SVETE. Rozdil v organizacni a pracovni urovni nelzse vysvetlit jen "klimatem" - v Kalifornii ci HongKOngu ci Singaporu je tez horko, ale lide tam pracuji jako srouby a maji jedny z nejvyssich urovni HDP na svete. V arabskych zedmich sed z globalniho hlediska nevyrabi TEMER NIC.
Neropny export PANARABSKEHO NARODA je asi desetina neropneho exportu Vietnamu. CIMPAK TO ASI JE? Vietnamci snad nebyli poswtizeni kolonialismem a totalnim znicenim sve zeme?
Odpoved: Vietnam se raketove rozjizdi od te doby, co Vietnamsti soudruzi povolili kapitalismus. Dale Vietnamci jsou miomradne organizovany a PILNY NAROD.
15. 10. 2010 | 02:09

Honza999 napsal(a):

Yosif K

Nemohu souhlasit..

Pokud značná část obyvatelstva žije v otřesné bídě a hladoví, nemohu jen proto, že zmíněná země potraviny nedováží prohlásit, že je schopna své obyvatelstvo uživit. Přestože v Maroku a spol. žijí v "menší" bídě, nic to nemění na tom, že žijí v bídě.

Jen tak mimochodem.. Zajímavé je, že jste připustil, že Tunis či Maroko jsou TVRDÉ PROZÁPADNÍ DIKTARURY.

Tak nějak mi hlava nebere rozdíl mezi DIKTATUROU a DESPOCIÍ..

Není to náhodou jedno a to samé? A není tím pádem náhodou pravda i to, že z toho titulu v Maroku se mají lépe, protože jsou to "naši darebáci" a proto je neembargujeme a neškodíme jim?
15. 10. 2010 | 02:18

Yosif K napsal(a):

Pani Mara, tohleto o sobe napsal Finkelstein:
Finkelstein has described himself as "an old-fashioned communist". [9]
Tradicni komunismus je zapozen na utopickem navreatu "KU SVOBODNE SPOLECNOSTI BEZ NASILI"
k jakemnmusi navratu k idylicke beztridni kmenove spolecnosti, ktera ve skutecnosti v idlylicke podobe NIKDY NEEXISTOVALA. Viz slova inernacionaly "od minulosti spejme ZPATKY".
Ano - Finkelstein, Bolsevici, Baathiste, islamosocialiste, islamonaziste, islamofasiste, Hamas, Hezbola, korejsti Komanci atd atd - ti vsichni chteji kracet "od minulosti zopatky"
a tam kde se jim to dari, tak tam privedji masy lidi do bbidy mnohem horsi, nez ta, ze ktere ji chtely osvobodit.

Finkelstein vidi vse TAK JAK TO CHCE VIDET z hlediska svetoveho nazoru. Jednotlivosti mohou byt sporavne - palmare advokatu atd - spolecnost BEZ ADVOKATU, formalniho prava, socialonich rozdilu atd atd je vsak UTOPICKO-SOCIALISTICKY BLUD.
15. 10. 2010 | 02:31

Yosif K napsal(a):

paned HONZO 999 - zajdt6e si do Tunisu, kde tam ziji lide v otresne bide? Nikded - proti ropnym velmocem alzirsku a libyi ziji Tunisane uplne v bavlnce.
Farbriky funguji a vyrabeji.
Na arabske pomery zazrak.
V sosuedni Libyi a Alzirsku se hospodartsvi potaci od niceho k nicemu, statni fabriky vyrabi totalni dreky a bez nemeckych techniku by neprezili anu 2 tydny. Proste TYPICKY OBRAZEK JAKO U ARABU - rozklad a chaos.

Zda se ze ctete prilis mnoho bolsveickych blogu. Zajedte si do Tunisu a hledejte tam tu vasi otresnou bidu..... a pak si to srovnejte s Libyi....
Asi je to tim, ze Tunisane nemohli zit z ropy, a tak je Burghiba je dokopal k praci....
15. 10. 2010 | 02:39

Honza999 napsal(a):

Yosif K

On někdo bombardoval Tunis? Lybii ano...
On někdo blokoval Tunisu jeho finance v zahraničních bankách? Lybii ano..
On někdo bojkotuje tuniský turistický ruch? Lybijksý ano...

Atd. atd. Jde o to, že když není tvrdá prozápadní diktatura (jinak řečeno, nechce-li tento stát vpustit na své území západní kapitál, nechat se vysávat a jen sbírat drobečky), není onen stát ponechán na pokoji, ale je proti němu veden aktivní ekonomický teror. Proti síle západní ekonomiky samozřejmě nemá šanci.
15. 10. 2010 | 02:50

Yosif K napsal(a):

Mily pane Honza 999: Dobre - i DESPOCIE je diktatura. I pravicova diktatura MUZE a NEMUSI byt DESPOCIE.
Racte se podivat na deni ve fabrikach islamistickych diktatur/despocii. Jde vetsinou o statni fabriku vedene ve stylu "Realny Socik Na Kvadrat". Za nepredstavitelneho chaosu, zbytecnych vicenakladu a nepotismu se vyrabeji vetsinou primitivni, neexportovatelne a predrazene vyrobky. Nektere arabske staty jiz ztratily schopnost zabalit datle.
V pravicove diktature (pokud neni nejakou polofeudalni rodinnou despocii) jsou firmy soukrome, na vyssi technicke urovni a za celkem prijatelnych nakladu vyrabeji exportovatelne veci. Zamestnavaji pri tom podobnou pracovni silu - ktera pred 2-3 generacemi kocovala na pousti.
V socialistickych despociich se vedeni dedi - viz KLDR, Libye, Syrie. POkusy o obnoveni kapitalismu tam postupuji pomalu - plody nesmelych kapitalistickych reforem vetsinou porozira par vladnoucich rodinek (kupcu ci generalu).
Pokud Vam Vadi pomery, kdy pro benefit hrsty nejlepe postavenych rodin trpi miliony v bide, mely by vam vadit predevsim tyhle pseudosocialisticke islamofasisticke despocie.
Viz Lybie - ropna velmoc, normalni obcane maji problem koupit si boty - synkove Gadafiho maji byty po cele Evrope a se sluzedbnictvem zachazeji jako s otroky.
15. 10. 2010 | 08:28

Yosif K napsal(a):

Takzed pane Honza 999 zkuste si zapracovat v nejake realne-socilaisticke, islamofasosticke nebo islamosociazlisticke nebo budho-socialisticke fabrice a pak v nejake kapitalisticke fabrice a PAK UVIDITE ROZDIL mezi levicovou a pravicovou diktaturou.
Pak mozna taked pochopite, jaktozed na Israeli si arabsky nadenik vydela US$ 800 mesicne a v socialisticko-kapitalisticko-feudlani syrii si vydela US$ 40 mesicne. No ale hlavne ze mohou activne bojovat proti ZIONIZMU....
15. 10. 2010 | 08:34

Yosif K napsal(a):

To co pisi o Libyi bohuzel plati i pro KSA - pripady kdy arabsti sejkove mlati a zneuzivaji krestanske ci nearabske sluzebnictvo nejsou ridke. Nedavno vyplul na povrch pripad, kdy Saudsky zamestnavatel zatloukal do bangladesske sluzky hrebiky.
Zavedeni demokraxcie pritom ani v Syrii, ani v KSA neni v dohledne dobe mozne - obyvatelstvo s volebnim pravem si v islamskem fanatismu a prefeudalnich pomerech dosti libuje. Vice nez prece jen trochu europeizovani vladci (pripad mladeho despoty pana Assada vychovaneho v Londyne).
15. 10. 2010 | 08:40

Yosif K napsal(a):

Jewste nvice nez u Arabu jsou videt rozdily mezi praviocovou a levicovou diktaturou v Koreji. Vozy Huyndai a Kia tvrde konkuruji svetovym znackam.Zivotniu uroven vyssi nez orumer EU.
Mnohem mensi KLDR byla desitky let podporovana Cinou a SSSR. Cina a jizni Koerea doposud KLDR KRMI!!!!!!
Okopirovali fabriku na Zetory a Belarusy, prvniho pul roku sel u traktoru zaradit jen zpatecni chod. Pet let vyrabeli kopie mercedesu - nyni jiz Mercedesy zase jen dovazeji. Domacim kopiim nefungovala klima, topeni, svetla apod. Byly mnohem drazsi nez originalni Mercedesy.

Blbove vsech zemi sveta spojte se.....
15. 10. 2010 | 08:50

Hop napsal(a):

Přesně! Lépe se to napsat nedá! To arabové, co si z ničeho nic říkají palestinci objevili Ameriku. Viz: http://neviditelnypes.lidov...
15. 10. 2010 | 12:06

antiklaus napsal(a):

Pro Tencokydahnuj(ale asi nikdy ve skutecnosti nekydal, ona je to facha):A Ježísek byl kdo? Japonec, Švéd, Australský Aborigin? Asi byl rovněž Žid, takže to ukřižování byla v podstatě interžidovká záležitost
15. 10. 2010 | 14:36

Mara napsal(a):

Yosife,

Vy jste byl v Singapuru? Asi ne, ja ano. 15% muslimu. Malaysie 60%.

http://www.google.com/publi...

"a tam kde se jim to dari, tak tam privedji masy lidi do bbidy mnohem horsi, nez ta, ze ktere ji chtely osvobodit." Hm, napada mne Afghanistan a predevsim Irak....

RE FInkelstein: Nejdrive si prectete navrhovane tituly a bavme se o konkretnich historickych faktech izraelsko palestinskeho konfliktu. O tom byla tusim rec. Zatim se jen nenavistne vztekate a zaplavujete.
15. 10. 2010 | 15:48

Mara napsal(a):

Yosif

"jaktozed na Israeli si arabsky nadenik vydela US$ 800 mesicne a v socialisticko-kapitalisticko-feudlani syrii si vydela US$ 40 mesicne. No ale hlavne ze mohou activne bojovat proti ZIONIZMU...."

no, ty miliardy z kasy USA a jine zvlastni vyhody s tim jiste nebudou mit nic spolecneho

Poste pomaleji, i kdyz "Jewste" misto 'ještě' je docela puvabne :-)
15. 10. 2010 | 16:05

Honza999 napsal(a):

Yosif K

Vidím, že vaše manuály k diskusi mají opravdu široký záběr..
V pravicové diktatuře jsou firmy soukromé - zahraniční a mimo zboží exportují též veškerý zisk. Z hostitelské země jen čerpají suroviny a pracovní sílu. Zaměstnávají včerejší nomády - kteří by raději i nadále byli nomády a jako nomádi si žili přinejmenším spokojeněji, než jako otroci v západní továrně. Jenže jejich životní prostředí bylo zničeno - ne jimi, ale právě těmi pravicovými diktaturami. Napřed se vyrabují přírodní zdroje, vykácí se pralesy (kupříkladu, nebo se zlikvidují vodní zdroje) a pak se začne plakat, že zvířátka nemají kde žít, začnou se jim dělat reservace (a mimochodem, ty reservace nejsou ve skutečnosti proto, aby mely zvířátka kde žít, to je sice nutné, ale je to jen záminka k tomu, aby cestovní kanceláře měly kde dělat "safari") a odserou to zase lidé, co tam dříve žili.

Vedení se dědí všude. I v politice západních "demokracií" jsou po mnoho desítek let ty stejné rodiny a hlavně, volební kampaně platí a tím pádem o politicích rozhodují již tak 150-200 let ty samé rodiny zákulisních tahačů za nitky.

Benefity hrstky na úkor milionů - to není jen ve třetím světě. TO JE VŠUDE! I leckterá americká matka musí přemýšlet nad tím, jestli koupit potomkovi druhé boty.. A navíc, pokud mu je koupí, učiní tak jen díky tomu, že ty boty vyrobil nějaký novodobý otrok v rozvojové zemi. Na boty od amerického ševce by mnoho z nich nemělo.

Jo, je pravda, že z hlediska "pokroku" je kapitalistický systém (pro ČÁST obyvatelstva) nejefektivnější, protože touha po mamonu je ten nejsilnější motor.. Problém je v tom, že tento motor při své honbě drtí vše hlava nehlava a nijak se nezabývá morálními problémy tím spíše, drtí-li někde daleko.

Ony totiž všechny ty země jsou jen v civilizační pasti. Stejně jako v SSSR se nezdařilo přejít z feudálního režimu do komunismu, stejně tak je nemožný přechod od kmenového systému do kapitalismu. V obou dvou případech došlo (a nadále dochází) k deformacím ideologií. Demokracie se nedá vnutit. Hlavní rozdíl mezi despociemi a pravicovou diktaturou vidímm v tom, že za ty despocie si může obyvatelstvo samo (ale to jsou JEJICH VNITŘNÍ PROBLÉMY a jejich věc), kdežto pravicová diktatura jim byla vnucena zvenčí. "Demokracie" prostě potřebuje stále nové a nové zdroje - kapitalismus už je na hraně svých možností, kapitál který bylo možno kumulovat, je již dávno zkumulovaný a bez přísunu další "potravy" začne "chcípat hlady". Na 20 let ho zachránilo pohlcení bývalého socialistického bloku (nebýt roku 1989, už dávno by byla krize, proti které byl Černý čtvrtek procházkou růžovou zahradou). Teď ho jakžtakž drží nad vodou Čína (i když nechápu, proč to dělá). Jenže i tyto nové zdroje již hrozí vyčerpáním a hlad kapitálu po dalších zdrojích zůstává. A hladovec sežere i drobečky - a ta Sýrie, Lubie, Korea apod. jsou jen ty poslední drobečky, které se doposud sežrání vzpíraly, musí proto být zničeny a pohlceny. Jenže i případný úspěch v tomto směru není řešení, může být jen krátkým oddálením krachu civilizace, kterou známe.
15. 10. 2010 | 16:09

Yosif K napsal(a):

Pani Maro, to je vyborne ze vzpominate na Malajsii a Singapur. Pozorne se prosim podivejte na personalni slozeni vedeni VSECH malajskych a singapurskych firem. Vsichni malajci a singapurane kteri podnikaji jsou totiz CINANE sem tam nejaky ind ci potomek evropanu.
Pozorne si tez podivejte na vysledky zactva v singapurskych a malajskych skolach:
1) nejlepsi vysledky maji cinani
2) dalsi jsou indove a evropane
3)pak dlouho dlouho nic
4)pak uplne na ocasu deticky obcane muslimskeho vyznani.

Uplne stejne vysledky jsou v SRN. Pokud chcete poukazovat na nemecky ci singapursky rasismus, asi nejaky existuje, ale jak je mozne, ze v SRN jsou nejuspesnejsi CINANI a VIETNAMCI - ze by nemecti rasiste nenavideli muslimy a vyzdvihovaly Cinany?
ODPOVED je prosta mily Watsone - koran vytvari falesny kult nadrazenosti a inshallah mentalitu, ktere detem temer "nedovoluje" aby se trapili ucenim cehokoliv obtiznejsiho nez koran nazpamet.
Prumer SRN je 15% maturantu na univesitach. Prumer muslimske populace v SRN je 3% maturantu na unoiversitach - ale toto cislo je zavadejici - ty 3% studentu jsou muslimskeho puvodu, kteri se vetsinou na cely slavny islam potichu VYKASLALI.
V Malajsii vetsina muslimskych studentu studuje BLUDY - poezii, nabozenstvi, islamske bankovnictvi, islamske kde co. Pak jdou "pracovat" k razitkum na uradech. Veskere technicke koernci cinnosti vykonavaji cinane, v hotelich jsou muslimove hlavne pikolici a uklizecky. Islam jim nedovoluje temer nic jineho delat.
15. 10. 2010 | 16:16

Yosif K napsal(a):

Pani Mara, jeste trocha svandy: Potkal jsem polskeho zida, ktery zakotvil v Singapuru. Konvertoval na islam, dela mistni muslimske obci repa pro styk s urady. Rikal ze mu to slusne sype, ze se o praci neboji, ze se nestaci otacet - ze mistni muslimove jsou jednodussi lide, na uradech cokoliv vyridit totalne neschopni.
Bayani bash.....
15. 10. 2010 | 16:21

Yosif K napsal(a):

Pane Honzo 999 - jua chapu proc to Cina dela - jak rekl velky Teng Siao Pching, je mu jedno jestli je kocka kapitalisticka nebo socialisticka, hlavne aby dobre chytala mysi.
Pokud byla v cine socialisticka kocka, zmohli se cinane na vyrobu hroadek zeleza ve vesnickych pickach.
Za vykoristovani "japonskymi a americkymi a tchajwanskymi vydriduchy" se lidem v prumyslu zvedla zivotni uroven temer stonasobne.
Silnym exportem si cinane stradaji dolarky do rezervy - na nakupy ropnych poli, dolu zelezne rudy, uhli, zlata, medi, na nakup fabrik v Evrope atd. A zacinaji nakupovat. Pod komunistickym naterem konaji jako nejtvrdsi kapitaliste. Velmi prevdepodobne pujdou jeste nejakou dobu dopredu, nez je zacnou brzdit demograficke problemy. Ale to uz budou za vodu.
Na rozdil od rozvracene Kuby, Venezuely, KLDR, Libye atp.
15. 10. 2010 | 16:32

Yosif K napsal(a):

Pane Honzo 999 - pokud si myslite, ze socik je setrnejsi k zivotnimu prostredi naz kapitalismus, zajedte si do severnich cech. Na jamach po dolech neni nejak videt, ze by by byly vykopany za humaniho sociku.
Je to presne naopak. Predpisy na ochranu prostredi byly za sociku uplne bezzube. Vyberci pokud i narusovat byl jeden a tyz subjekt - STATOSTRANA. Vzdysky se to nejak domluvilo. Jeden pribuzny se tim za sociku zivil. Do kufru demijon melnickeho a jel do prahy "optimalisovat pozadavky".
V kapitalismu - pokud obcane protlaci nejake zakony proti znecistujicim firmam - firmy nakonec poslechnou nebo plati - nebo nekoho podmazou a pak plati dodatecne.
15. 10. 2010 | 16:39

Yosif K napsal(a):

Pani Mara, Libyi a Syrii allah nadelil naftu. Tupouni kteri temtoi zemim vladnou se nekolikrat pokusili vse znarodnit a vzdy to skoncilo nabehem, k hladomoru.
Obe tyto zeme zacinaji budovat kapitalismus. Trapne pomalu ale zacinaji. Dobrotivym vladcum doslo, ze to se socikem uz moc daleko nedotahnou. Syrii nakonec zacina dochazet ropa a socialisticke arabske hospodareni zhuntovalo velkou cast urodne pudy.
Rychly rust Ciny, tchaiwanu, jizni Koreje, Indie, Singapuru, HongKongu racite pricitat take dotacim z USA nebo mene linemu a vzdelanejsimu obyvatelstvu, nez jsou muslimove?
15. 10. 2010 | 16:47

www.sarnavsky.cz napsal(a):

Dobrý článek, až na ten závěr. Co to má proboha být? Komu patří země zaslíbená? No "pouze" Palestincům pane ne! Z hlediska historického je to mnohem složitější. Vy jste se omezil pouze na minulé století, což z hlediska vážnosti problému nestačí.
15. 10. 2010 | 16:48

Honza999 napsal(a):

Yosif K

Žijete v bludu.. Váš blud je to, že jsem vyznavačem deformovaného socialismu. A jiný, než deformovaný socialismus nikdy nikde neexistoval.

Nejsem zastánce socialismu, jsem odpůrcem deformovaného kapitalismu.

A jiný, než deformovaný kapitalismus také nikdy nikde neexistoval.
15. 10. 2010 | 17:21

Mara napsal(a):

Yosif

Konecne tomu rozumim: muslim = arab = papuanec = rom = podradna rasa.
Rekl jste, ze si Australie potichu poradila s Papuanci...hm, melo mi to dojit uz tehdy.

Znam mnoho vysokoskolsky vzdelanych pracantu muslimu. Vedcu, lekarek, ucitelu, inzenyru. Studovat treba Master in Engineering ci medicinu v jazyce, ktery neni vasi materstinou by podradny lenoch tezko zvladl. Z vasich nehoraznych urazek a generalizaci je mi soufl. Pan Matyas mel bohuzel pravdu.

Ze Singapuru mam jine zkusenosti nez vas pritel, kteremu to sype. On je na sebe take jiste mimoradne pysny. Zkratka, yyidishe kopf. Oy vey.

Zkorumpovane systemy arabskych zemi nedovoluji lidem normalne zit vzdelavat se, coz nema vubec nic spolecneho s etnikem ci jeho nabozenstvim, ale s polickem na kterem se na globalni sachovnici nachazeji a kdo figurkami hybe.

Nic jineho nez nadrazenost a nenavist z vasi klavesnice nekape, jste v tomto ohledu samonastartovaci a neukojitelny. Preji vam prijemnou zabavu.
15. 10. 2010 | 17:26

Mara napsal(a):

Honza999

Obdivuji Vasi trpelivost. Ja to pred rokem s Yosifem moudre vzdala a opet jsem se nechala ja trumpeta vyprovokovat.
15. 10. 2010 | 17:34

Honza999 napsal(a):

Mara

Já to nedělám kvůli trpělivosti s Yosifem. Tem mi vůbec nestojí za to, abych se s ním vybavoval.

Jenže jsou zde jiní, kteří si jej přečtou a mohou být jeho lhaním ovlivněni. Ne každý má schopnost analyticky vyhodnocovat informace s objektivním výsledkem.

Kvůli těm, ne kvůli Yosifovi zde píši. Oni už si vyberou, kdo z nás dvou má pravdu.
15. 10. 2010 | 17:58

ctverec napsal(a):

Autor má trochu smůlu, že je palestinec a jako palestinec mluví, proto těžko může být považován za nestranného komentátora. Nelze přehlédnout že emoce držené na uzdě z článku probublávají ven. Pane autore, my tady nejsme přímo součástí dávného sporu mezi palestinci a židy. Málo do toho vidíme, jsme daleko, to je těžké. Ale děláme si obrázek. Jaká byla zem, když ji židé osídlovali, jaká je dnes? Jak se Izraelci projevují, co berou a co dávají světu? A jak arabové? A to je pořád jen jedna rovina celé věci. Víte, je to těžké. Například u mě podporu pro své postoje těžko najdete. Izraelci jsou nervózní. A určitě tam bylo na obou stranách hodně křivd.
15. 10. 2010 | 20:19

Yosif K napsal(a):

Pane Honzo 999 - cisla mluvi jasne - ve "spatnem a deformovanem kapitalismu" Jizni Korea dohnala technologicky za 40 let USA, nadenici tam berou 20 US$ za hodinu a pologramotnym prislusnikum mensin se venuje zvlastni pece (Affirmative Action) aby se pozdvihly z bidy.
Ve vami oblibenych islamofasistickych despociich se poradaji hony na Cernochy, na Kurdy, Baluce atp jako na zvirata - nemluve o krestanskych mensinach. Za odpadlictvi od islamu je trest urezani hlavy, za protrzeni hymenu se zensky vrazdi jako kralici. Nadenik si vydela 30-50 US$ mesicne, fabriky a farmy jsou v totalnim rozkladu (pokud je neudrzuji kefirove) pole a studny vysychaji a zavislost na dovozech potravin raketove narusta. Bohaci si stavi zamky, chudaci stoji ve fronte na subvencovany chleba.

Myslim, ze lide si vyberou spravne - pokud nejakou islamistickou despocii meli prilezitost videt zevnitr - ne jenom z plazi na Sarm al Sajchu.
Tez si staci vzpomenout na technologickou uroven starehop rezimu - kdy jsme se postupne propadali z evropske urovne na uroven tretiho sveta.
Ne nadarmo se v Egypte rika, ze uz davno jedou na system IBM - Inshallah Bukra Malesh. Tak je tomu v arabskem svete vsude. Tohle (=pracovni moralka) a uroven vzdelanosti jsou daleko tezsi problemy nez to, ze zide arabum vzali 16 km bazin.
15. 10. 2010 | 20:36

Yosif K napsal(a):

Pani Maro - obasvam se ze zkorumpovane systemy arabskych zemi JSDOU PRIMY DUSLEDEK superpaternalistickeho nabozenstvi antikapitalistickeho nabozenstvi jakym islam bezesporu je.
Take znam spoustu vzdelanych muslimu kteri nariklad znaji skvele franzouzsky, rusky, anglicky a persky atd atd. Akorat kdyz maji neco zorganizovat nebo secist vice nez dve cisla za sebou, je lepsi po nich vse na 100% prekontrolovat.

Ale to nic, Romove drive Cigani skvele hraji na housle a skvele zpivaji, nekteri jsou skveli pravnici, prokuratori, maliri, socialni pracovnici, ale jeste jsem neslysel o Romovi-Ciganovi, ktery by nekde delal treba financniho reditele.
Toz tak - na jedne strane jsme vsichni stejni, na druhe strane ne az tak uplne.
Muzete si to jit zkusit NA VLASTNI KUZI - volnych mist ucitelu matematiky v Karline je urcite dost.
15. 10. 2010 | 20:47

Yosif K napsal(a):

Pani Maro - casopis The Economist uvadi, ze prima zavislost mezi NABOZENSTVIM a prosperitou je. Liberalni protestanstke rezimy byly ekonomicky 200 let vpredu pred polototailtnimi katolickymi dynastiemi Kde za lidi vsechno rozhodovala vrchnost).
Dnes je situace jina - katolici se zacali chovat vice jako prostestanti (aspon v evrope - na papeze kaslou, pouzivaji vlastni rozum).
Dnes jsou 200 let pozadu islamisticke rezimy - lide nepremysleji, v mesite jim reknou vrazdete krestany, jdou vrazdit krestany, zapalovat danske vyrobky, vykrast obchod s Nokiemi(spletli si Finsko s danskem), palit knihy salmana rushdieho, palit israelske vlajky proste co jim reknou v mesite to konaji, SAMI NEPREMYSLI.
Proto maji zkorumpovane tmarske a diktatorske rezimy - totalitni islam demokracii ani kapitalismus nepripousti.
15. 10. 2010 | 20:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Správně, nejvíce budou prosperovat země s režimy úplně bez náboženství - ateistické. Už začíná Čína.
15. 10. 2010 | 21:05

Yosif K napsal(a):

Pani Marfa - jeste je jedna souvislost mezi moralkou, transakcnimi naklady a prosperitou. Ve Skandinavii jsou lide poctivi, pravdomluvni, nikdo nelze, stat muze byt lacinejsi, prosperita vetsi.
Ale ted nejsme ve Skandinavii.

Poslouchat muslimy jak se mezi sebou domlouvaji "ze ani Prorok Mohamed by se daleko nedostal kdyby mluvil jen pravdu" tak to zcela jasne vysvetluje proc v arabskych zemich jsou transakcni naklady statu tak vysoke. Vsichni lzou vsem a nakonec vsichni lzou i sami sobe. Priklad maji v Koranu - to jest jakymi "taktickymi zpusoby" se dostal prorok Mohamed k politicke moci. Muslimove neznajici koran jsou v tomto ohledu mnehem lepsi, nez zurivi citatele koranu a nabozenskych knih.
15. 10. 2010 | 21:12

Honza999 napsal(a):

Yosif K

Jste jako kolovrátek, pořád dokola islamofašismus islamofašismus...

Jestli někde opravdu začíná vystrkávat rohy fašistická diktatura, jsou to USA, o to nebezpečnější, že tam mají pro dosažení cílů nacisticko-fašistické diktatury, což je absolutní ovládnutí těl i duší obyvatelstva, technické prostředky - odposlechy a archivace komunikačních sítí a již vyhotovené seznamy "zájmovývh osob", tasery, "infrakanony" a vypracované chemické metody na rozhánění davů, (zatím prázdné, ale již připravené) koncentrační tábory pro odpůrce režimu a spousta jiných technických vymožeností v oblasti "donucovacích prostředků".

Tamodtud hrozí bezprostřední nebezpečí, protože až to TAM spustí, do roka to máme i tady.

A až to spustí, islamofašistická despocie bude rájem na zemi.
15. 10. 2010 | 21:28

Yosif K napsal(a):

Honza 999 - ale vy jste uvedomely anarchisticky soudruh, vy pred kapitalistickym terorem urtcite zavcas utecete k soudruhu Ahmadinejadovi.

Akorat ze v Iranu historicky ne prilis davno islamiste vsechny anarchisticke soudruhy popravili. Tak abyste tam dobre obstal.....

Takze zatim jak sam uznavate je demokracie na zapade a hruzovlada spise na vychode.....
16. 10. 2010 | 00:22

Honza999 napsal(a):

Yosif K

Mezi námi, je mi jedno, co je na východě. Po několikáté zde opakuji, že je to JEJICH VĚC a jejich vnitřní záležitost. Korea mne vůbec nebolí - nemá sebemenší schopnost nás nějak ovlivnit a navíc pochybuji, že by Koreu zajímalo naše uspořádání a že touží po tom uspořádání u nás měnit. Ty ostatní "islamofašistické" státy, kdybychom se do nich nesrali, by o nás také neměly zájem, nají dost starostí samy se sebou. Když tam ale lezeme, rabujeme je a pokud se postaví na odpor je bombardujeme, organizujeme státní převraty a okupujeme je, jsme pro ně nepřítel. A dospělo to až do stádia, kdy tamní náboženští vůdci dospěli k názoru, že nedáme pokoj, dokud nedostaneme po hubě. Proto udělali z islámu zbraň a je to vina západu.

Demokracie na západě? To je asi stejná demokracie, jako byla u nás za totáče vláda lidu. Je to diktatura kapitálu a brzy přejde v diktaturu fašistickou. A z toho mám daleko větší obavy, než z východu. Východ nemá na to, aby zde zaváděl nějaká fašistická svinstva, ti jen straší, abychom se stáhli a nechali je na pokoji. Západ na to má a i když se na nás usmívá, má v plánu to udělat.
16. 10. 2010 | 04:55

Cristero napsal(a):

Yosif K a Honza666 - bolševici jak vyšití
16. 10. 2010 | 10:47

Yosif K napsal(a):

Pane Honzo 999 - teze ze demokracie na zapade je stejna bouda jako lidovlada na Vychode je obibena apologetika bolsevickych diktatoru (burzoazni demokracie je formalni, diktatura proletariatu je lepsi). Prakticke dusledky kapitalismu a demokracie Zapadu nekteri humanitne zalozeni lide asi nechapou. A i kdyz jim z ryznych duvodu neverite. Jak by si lide mohli za svou bidu sami? Za bidu chudych mohou prece bohati lide... je to pochopitelne, ale neni tomu tak. Za bidu chudych lidi si krome prirodnich podminek, zpatecnickeho nabozenstvi, tradic atd - mohou chude narody bouhuzel sami. Nektere se z bidy dostavaji, nektere se do ni hloubeji propadaji. neni to tim, ze by si zapad zasedl na araby a mucil je a preferoval cinany a krmil je.
Je to dano Z VELKE CASTI rozdilem mezi pracovni moralkou a organizacnimi schopnostmi arabu (romu, papuancu atd) na jedne strane a cinanu, korejcu atd na druhe strane. Je to dano rozdilnym nabozenstvim techto dvou etnik.
Zaostavajici etnikum bude postaveno pred volbu zmenit se nebo zemrit hlady.
Utopky muslimu na zapad jsou HYSTERICKOU REAKCI NA NUTNOST TETO VOLBY.

Utoky na israel a na zapadni staty maji stejny koren jako pogromisrticke utoky ruskych muziku na o neco lepe situovane zidy: jsou to utoky ZAVISTIVYCGH IGNORANTU POSEDLYCH KOMPLEXEM MENECENNOSTI snazicich se rozkrast majetek sousedu kterym se vede o trochu lepe.

Zide jsou samozrejme prvni na rane - jsou arabum moc na ocich. Zakladatele sionismu si omylem mysleli, ze mezi araby a turky se jim bude zit bezpecneji nez mezi ignorantskym ruskym lumpenproletariatem.

Muslimove se snazi znicit Isrtael ne proto ze jim schazi 16 km bazin. Snazi se znicit israel proto, ze je to denodenni pripominka toho, ze jsou sami neschopni se podobne zorganizovat.

Proto podobne jako pan SS hledaji nenavistne JAKEKOLIV nedostatky israele a Zaopadu, proto podobne jako zapadni salonni bolsevici prehlizeji totalni impotenci, organizacni neschopno0st a bo...del ve vetsine arabskych diktatur, proto proehlizeji, ze muslimove nejsou schopni se organizovat v demokratickem state, ze muslimove s postupujici islamizaci svuch statu ztraceji schopnost SAMI SEBE UZIVIT a stavaji se globalnimi parazity.

cesta z bidy pro Araby neni jihad. cesta z bidy pro araby je nauciot se pracovat jako cinani.
16. 10. 2010 | 11:14

Yosif K napsal(a):

Pane Honzo 999 - o praktickych dusledcich zavadeni socialismu se snadnoi muzete presvedcit na vylete do kulturne blizsich zemi nez muslimske.
Dobre minena redistribuce bohatstvi ve venezuele vede k tomu ze lide ztraceji pracovni moralku a veskera vyroba se musi vice a vice subvencovat.
Konec procesu vidite na Kube - zdenlive jsou si vsichni rovni, statni prumysl a statni farmy v totalnim rozvratu, jsou plne lidi, kteri predstiraji praci, a pres dotace z Venezuely Kuba dosla na konec socialisticke cesty - musi zacit propoustet a Fidel Castro uznal na sklonku zivota, ze jejich socialismus nefunguje.
MIMOM JINE I PROTO, ze SOCIALNI ROZDILY na Kube jsou prakticky VETSI NEZ v USA - ale na rozdil od USA nevedou k hospodarskemu poktroku. V USA jsou bohatsi lide, kteri neco noveho vymysleli a vuyrobili, v socialistickych rezimech jsou bohatsi lide, kteri lepe papouskuji poucky marxismu leninismu. A v arabskych statech jsou bohatsi lide, kteri se "spravne narodili" v tom ci onom klanu. Pak jsou minsitri ci bohati kupci kryti statnimi zakazkami. Pak si m0hou koupit 8i nejaky PhD. Se spravnym rodovym jmenem protim MOHOU BYT BLBI JAK TROKY. Mozna mezi ne patri i rodina pani Mary. Hospodarske vysledky arabskych rezimu dle toho pak vypadaji.
16. 10. 2010 | 11:26

Honza999 napsal(a):

Yosif K

S tou kubou jste sa fakt vytáhl..

Kuba, trpaslík, proti kterému vedou USA již přes 40 let tvrdou ekonomickou válku. To je jako by vedle Tesca na Národní, které prodává rohlíky po 50 haléřích, otevřel svou provozovnu pekař. Už jich tu bylo za posledních 20 let několik desítek a VŠICHNI ZKRACHOVALI. V ekonomické válce pod embargem by proti USA neobstála žádná ekonomika, tím spíše kubánská malá a po většinu z těch vice jak 40 let izolovaná (každý prd se musel na Kubu a z Kuby vozit po moři nškolik tisíc kilometrů).

Jen by mne zajímalo, jak je možné, že je na Kubě podstatně menší dětská úmrtnost než v USA a proč část Amíků se jezdí na Kubu léčit. Proč jezdí na Kubu, když si přece (údajně) mohou v USA koupit zdravotní péči kvalitou několikanásobně převyšující tu kubánskou?
16. 10. 2010 | 13:56

Tydlitatova napsal(a):

A dalsi antisemita! Zarazuji ho na nas monitoring
16. 10. 2010 | 15:33

Yosif K napsal(a):

Takze se vas oblibeny soudruh Castro myli? Takze system ktery vede lidi k predstirani prace, podvadeni a k totalniho rozvratu prumyslu i zemedelstvi je dle vas idealni spolecensky system? proc si jej tedy nezavedli treba v USA? Nebo kdekoliv jinde na svete? Treba ve svycarsku? Proc NDR byla ekonomicky 25 let za SRN, kdyz padla berlinska zed?
Proc za sociku byl v Cine hladomor a za kapitalismu maji cinane vice motorek a aut, nez meli za sociku bicyklu?
Proc i komanci na kube v dobe hroziciho hladomoru povolili castecne sokrome podnikani zemedelcum? Aby jim jeste vice protizili, nebo aby nechali drobne kapitalisty zachranit komunistickou stranu pred hladomorem?
16. 10. 2010 | 16:16

Yosif K napsal(a):

Mily pane Honzo 999: reci o sankcich jsou vymluva - proti Kube uplatnuje sankce pouze USA, nikdo jiny, navic i USA vyvazi na Kubu potraviny a Kuba tak zije z americkeho obili a chroupa americka jabka.
Problem Kubuy je v tom, ze v zemi s nizsi (typicky karibskou) pracovni kmoralkou zacal komunisticky rezim rozdavat spoustu veci zadarmo nebo temer zadarmo - byty, jidlo, jeden cas byla zadarmo i mezimestska doprava a tefelony. Pokud ma nekdo vsechno zadarmo a "pravo na praci" proc by se mel v praci nejak pretrhnout? Dulezite je v praci si poradne odpocinout a vecer meloucharit nebo tancit.
Vysledek je totalni kolaps hospodarstvi. Sankce na rozklad kubasnkeho hospodarstvi nemely zadny vliv - co se nedoveze z USA (a dovazi se toho hodne) to se doveze ze Spanel, nebo z Ciny.....
Pokud se chcete urtesovart, ze krach socialistickych rezimu byl zpusoben "imperialisty" tak se tim utesujte - neni to pravda, socik neprezil ani v relativne benevolentni soocialisticke Jugoslavii, podporovane z Vychodu i ze Zapadu.
16. 10. 2010 | 16:24

Yosif K napsal(a):

Mily Honzo 999: se zdravotnictvim zadarmo je to takova smutna vec: Kdyz nekdo prijede z USA a budto mava zelenymi papirky, nebo plackou KS USA, tak se mu dostane lepsi pece nez mistnim Kubancum, kteri vydelavaji US$ 20 mesicne, a tim padem nemohou nicim moc zelenym na lekare mavat.

Kdyz prijedete do CR a platite cash, tak se i cesti doktori staraji s jakousi vetsi peci, nez se staraji o ceske duchodce kteri maji dle ustavy vse zadarmo ci za 30 Kc. To pznate az budete starsi a budete lekare potrebovat - jestli je lekarska pece zadarmo opravdu zadarmo.....

A kdyz v cechach zamavate stodolarvkou, tak s ni budite vetsi pozornost nez v USA kde za tyto penize se toiho poridi samozrejme mnohem mene nez v Cechach.

Ano - nesporny uspech Castrova rezimu je ze vojenskymi metodami proockoval veskere obyvatelstvo a ze vsichni chodi do skloy. Bohuzel - co se tyce rozvoje zemedelstvi a prumyslu - jak rekl Fidel pro Atlantic Monthly: "Socialismus na Kube nefunguje, zacneme propoustet delniky." Fidel mimo jine tez rekl, ze msulimove a jmenovite Iran by meli nechat Israel na pokoji.
16. 10. 2010 | 16:34

Yosif K napsal(a):

Tak mne napada, treba by neco pekneho o Fidelu Castrovi mohl napsat i pan SS?
nebo soudruh castro uz neni na stara kolena zajimavy? Ze vypadlz protikapitalisticke fronty a z linie solidarity s palestinskym terorismem?
16. 10. 2010 | 16:41

Honza999 napsal(a):

Yosife, Yosife...

Takový kecy...

"proti Kube uplatnuje sankce pouze USA"

Ale nařízení se vztahovalo na všechny světové firmy se sídlem v USA a obsahovalo NAVÍC též sankce proti firmám mimo USA, které by s Kubou obchodovaly - US firma zase neobchodovaly s firmami obchodujícími s Kubou. Takže mnoho firem po celém světě, závislých na spolupráci ss USA, si nedovolilo s Kubou obchodovat. Tedy, platilo to v době předtím, než USA s embargem povolily.

"co se nedoveze z USA (a dovazi se toho hodne) to se doveze ze Spanel, nebo z Ciny"

Ono i těch několik procent navýšení ceny o cenu za dopravu zamává s celkovou ekonomikou. Kupříkladu - mohl by být růst 4%, ale doprava žere 10%.. Tím pádem místo růstu pokles... No a takhle 40 let a je jasné, že socialismus (nejen) na Kubě prostě prohrál ekonomickou válku, kterou mu vyhlásil mnohem silnější soupeř.
16. 10. 2010 | 19:18

Yosif K napsal(a):

Honzo 999 - patrne jste se narodil za noveho nnelidskeho kapitalistickeho mrezimu a tak jste prisel o moznost pracovat v nejake humanni socialisticke fabrice. Ja jsem se narodil drive a prace v socialisticke fabrice jsem si uzil. Proto se nedivim ze socik zavod s kapitalasmem prohral.
Delnioctvo praci spise simlovaqlo nebo odflaklo - celodenni norma byla odpracovana jiz mnohde za 3 hodiny. zbytek dned se cetly noviny nebo spalo v bednach. To za cenu, ze napriklad soucastky ze dovra se nomyvaly, takze na strojich jdoucich na zapad bylo prelakovane blato atd. Kdyz jsem se ptal mistra jak je mozne toto dopustit, rekl mi - soukromnik by to nedopustil ale tohle je statem organizovany bordel, vladne zde pracujici lid a ten se predrit nechce, kdyby zde vladl soukromnik, vykopal by ty nejhorsi lempli, mohla by zde prcovat pulka lidi za 2x vetsi platy. Za vselidoveho vlastnictvi fabriky na tomto nikdo nema zajem - lidi plni to co jim poitomi komasnci poruci, nikdo neporacuje vic nez musi, protoze by komanci jen utahli normy.

TAK KVULI TOMUHLE SOCIK PROHRAL ekonomickou valoku s kapitalismem. Rikalo se Bo...el jako v SSSR - i kdyz az takovy bo;;del jako na Kube ci v SSSR ve slavne CSSR nikdy nebyl - vsude jeste byli nejaci lide vycepovani Batou nebo Emilem Ritter von Skoda.
16. 10. 2010 | 22:08

Yosif K napsal(a):

Pame Honzo 999 - tez mne pobavil vas naivni nahled na pricinu krachu na kuvbe v cene namorni dopravy. Ta je tak lacina, ze preprava z Hamburku ci Rostock na Kubu je asi polovic nakladu na dopravy treba Koprivnice do Hamburku. Cesky autobus by tedy na Kube byl dozajista leacinejsi nez americky. Navic vse se vyrabi v BrAZILII A MEXIKU, KTERE Z NENAVISTU KU STREJDOVI SAMOVI NA SANKCE VZDYCKY KASLALY.
Ovsem kubansky rezim podporovany nekolika miliony SSSR dolaru denne + ropou zadarmo se nikdy na nakup autobusu nezmohl - az nyni kupuje neco z ciny.
Pribuzny (komunista!!!) delal technika na Kube - rikal ze kombinace "Manana" mentality a statniho vlastnictvi fabrik na Kube spolehlive blokovala jakoukoliv moznost ekonomickeho rozvoje. Pokud chtel aby se neco udelalo, musel na Kubance rvat ze jsou cerna pra....ata a kopat je do zadnic. Svou roli samozrfejme hrala i genialni kubanska motivace - platy okolo US$ 10 mesicne.
Rikal vsak, ze Kuba je jeste UPLNE ZLATA proti Alzirsku...... alzirska statni fabrika funguje tak ze by bylo lacinejsi nechat lidi za plat doma a za zbytek penez nechat udselat mnohem lepsi vyrobky v Italii.
SUMA SUMARUM: statni vlastnictvi vyrobnich prostredku = stagnace a nekonecny bo....el....
16. 10. 2010 | 22:30

Honza999 napsal(a):

Yosif K

To tedy nevím, ve které fabrice jste dělal. Co jsem já kdy viděl fabriku za totáče, tak tam dělníci makali jako šrouby. Na některém vedlejším blogu si jedna dnešní pravičanda stěžuje, že za totáče pracovala jako přadlena, že musela obsluhovat několik strojů a krom oficiální pauzy na oběd se nazastavila. Dělnice ve Svitu při pásové výrobě také nestíhaly číst noviny. Čeští zedníci pracující po 89 v Německu tak, jak byli zvyklí z totáče, byli německými zedníky ze všech sil bržděni, aby německý kapitalista po domácích nezačal chtít stejné výkony...

Jenže - jedna zásadní věc... Pokud se někde někdo flákal, to nebyla v zásadě chyba v systému, to byla chyba v lidech.

Systémova chyba byla, že byl měkký a nedokázal se s flákači vyrovnat.

S tou Kubou jste si špatně vyložil. Kde jsem psal, že za to mohla JEN námořní doprava? To byl jen jeden příklad konkrétně reagující na váš argument o dovozu ze Španělska či Číny.

Ono toho bylo více. Cokoli Kuba kupovala, musela zaplatit o něco dráže, než ostatní, protože měla zúžený okruh dodavatelů - musela hledat, kdo bude ochoten americká embarga ignorovat (a ten tím riskoval, že bude USA označen za porušovatele embarga se všemi důsledky z toho vyplývajícími a toto riziko si nechal zaplatit). To samé, když Kuba prodávala - musela zase nabídnout tak nízkou cenu, aby zisk kupujícího byl tak vysoký, že se mu vyplatilo riskovat USA sankce.

Desetinka k desetince, procento k procentu a nakonec ztráty převýši možnosti růstu. A je pochopitelné, že po 10-20 letech beznadějného boje v ekonomické válce občané rezignují a tím už pak dojde ke zhrioucení.

PS: nebyl tu před několika minutami i Voroshilov?
16. 10. 2010 | 23:11

Honza999 napsal(a):

Yosif K

PS: Brazílie a Mexiko (nejen ony) se Americe vzepřely až v nedávné době. Tak cca 20 let následujících po kubánské krizi a začátku embarga byla krom Kuby CELÁ střední a jižní Amerika pevně v rukou amerických monopolů.
16. 10. 2010 | 23:47

Yosif K napsal(a):

Takze priciny bidy v Karibiku - "Manana Mentalita". Na Kube jeste k tomu jakoukoliv iniciativu umrtvujici Vselidove vlastnictvi vyrobnich prostredku.

Zajimave jsou roizsdily mezi Haiti a Dominikanskou republikou na stejnem ostrove. Na Haiti je "rasove ruzne obyvatelstvo" a podariloo se jim prejit od kombinace feudalismu a anarchie ku kapitalismu.
Na Haiti vyvrazdili belochy zacatkem 19 stoleti. Organizacni schopnosti byvalych vyvrazdenych kolonizatoru se evidentne nepodarilo nijak nahradit. Na haiti je stalew jeste statnim zrizenim anarchie zmirnovana neformalnim feudalismem. Zivotni uroven je asi nejnizsi na svete. Pres hospodarskou pomoc atd.

Podobne jsou priciny rozvratu funkcnosti statnich instituci v arabskych zemich po vyhnani zidu a vyhozeni krestanu zed statnich sluzeb.
17. 10. 2010 | 07:39

Yosif K napsal(a):

Honza 999 - no aspon v necem se shodnem - nekde se drelo a nekde flakalo. Take je pravda, ze na Kube se scitali desetinky k desetince co se tyce importu. Na druhou stranu z vychodniho bloku meli vse skoro zadarmo ci za par zelenych tvdych pomerancu.
Ovsem co se tyce lenosti obyvatelstva a zcela idiotskeho systemu odmenovani, tam se scitali desitky procent k desitkam procent.
Ve fabrice kde jsem makal - tam se tvrde makalo na pasu - ten funguje jako vezeni - nelze se z nej zasit. Temer vsichni kdo nebyli na pasu, nebo u prace kterou komancsti normovaci nemohli znormovat, podvadeli a makali tak 3-4 hodiny denne.
Ve stavebnictvi se tvrde makalo na standardizovane panelove vystavbe. Tam lide ovsem flakali kvalitu tak, ze panelova vystavba en-bloc byla jedna organizovana protisocialisticka sabotaz.
Na PBH pracovali vsichni pouze dopoledne. Prace nesla nacpat do norem, flakali se vsichni od helfra az po reditele.
Na Raji mi rekl reditel - tahle vinarna je skvely podnik - prodelavame na ni jen 30 tisic mesicne. Rekl - kdyby to patrilo mne, tak mi to 30 tisic mesicne vydelava, ale to bych musel vyhodit krivaky pingly co toci svuj alkec. Proc bych se s nimi rval za sociku, kdyz vyhodit je nesmim a ti co je maji hlidat, tak kradou taky.
Na tohle dojel socialismus - vsichni co nebyli na pasu se budto flakali nebo rovnou kradli - od helfra az po reditele. Pravoplatny majitel - pracujici lid - proti tomu nic nemel - kradl a flakal se v tech samych fabrikach ktere vlastnil.
Soukromy majitel je blize - ucini toimu spise pritrz nez hypoteticti PSEUDOVLASTNICI - pracujici lid. Konec socialismu. Bayani bash....
17. 10. 2010 | 10:22

Yosif K napsal(a):

Takze zasadni chyba systemu kde se vsichni lide pracujici pasove vyroby, panelaren a gulagu mohou predrit a vsichni ostatni e flakaji a kradou neni v lidech. Je v systemu ktery lze castecne uspesne aplikovat jen v pasove vyrobe a gulagu, tak kde nejde prace nanormovat jako ve vezeni (napriklad stavebi opravy, inovace, vynalezy) tam system normovanych mezd totalne selhava.
Jeste jedna vesela prihoda z realneho sociku: v roce 1950 byla v CKD parta, ktera mela docela solidni vysledky v transistorech. Chteli na ne okamzite postavit fabriku. Soudruzi z SPK je zchladili - meli prijit o par tydnu drive - takhle uz se nevesli do prvniho 5leteho planu. Fabriku na transistory mohou mit tedy az o 5 let pozdeji. Za tech 5 let uz ovsem byli USA v elektronice daleko vpredu. Tak takhle se inovuje za sociku.
17. 10. 2010 | 10:34

Yosif K napsal(a):

Osudy velkych vynalze za sociku: Kontaktni cocky vynalezl syn kapitalisty Wichterle. Za sociku je vyrabel na strojku sestaveneho z detske stavebnice Merkur. Socik nemohl vyrobu nejak rozjet - patent prodali za par dolacu Japoncum a Amikum, Wichterlovi NEDALI NIC. Ze vynalezani ma v popisu prace. Skvely popud pro dalsi cinnost.
17. 10. 2010 | 10:41

E_T napsal(a):

to Eva- beag beet:

mila pani Evo, nemuzu se zbavit pocitu, ze jste moc neporozumela o cem ten clanek je...je proste jen o tom, ze izraelska vlada prijala nesmyslnej zakon, kvuli pitomymu populistickymu politikareni, ze dava prednost kratkodobymu uteku pred realitou pred dlouhodobym usilim o klid...no a pak uz je to klasika: s autorem nesouhlasim, proto to musi byt protiizraelsky islamisticky fanatik, pricemz jediny argumenty ktery prinesete jsou, ze mate rada Izrael a vycet prikladu vseho spatneho, co se deje v islamskem svete. Ja mam take rad Izrael a proto me mrzi, ze tam ted vladnou lidi jako je Lieberman a Netanyahu, pokud jde o to druhe, pripomina to klasicke "a vy zase bijete cernochy"...nebo doopravdy verite tomu, ze kritizovat Izrael v te ci one dilci politice znamena souhlasit s kamenovanim zen v Iranu? No to snad ne!
18. 10. 2010 | 06:20

Yosif K napsal(a):

Pane ET - je jasne ze navrzena prisaha loayality je svym zpusobem nesikovna provokace proti Arabum. Slib vsak nema zadny prakticky vyznam. Krome toho, ze psychologicky popuzuje ASraby - coz patrne neni prilis stastne. Neni to vsak nic tragickeho proti tomu, jake hovadiny vyvadi islamiste proakticky ve vsech arabskych zemich. Pan autor SS systematicky tvrdi, ze na arabske strane prevladaji ohromni demokrate a dobraci a israel je dobraky utiskuje. U Arabu neprevaldaji dobraci, ale alespon v elitach - podli a nenavistni pogromiste. Israel s nimi jedna plus minus tak jak musi z duvodu hole sebezachovy.

Lieberman navrhuje logicke veci -1) Arabove mir vetsinove nechteji - proc se o nej snazit
2) Palestinsti Arabove a Jrdanci a Syrane se snazi ze vsech sil dokazat, ze mezi nimi nemohou zit Zide (vsechny je vyhnali) proc by tedy mela zit vyznamna arabska vetsina v Israeli. Vymena uzemi se z tohoto duvodu jevi jako logicka.

Viz uprimny cl;anek od palestince Mudara Zahrana:
Another reason peace may not be in the best interest of some Arab countries is the fact that all Arab countries hosting Palestinians still label them as refugees, even where they make up the majority, and therefore those countries receive substantial international aid for “hosting” their “refugee citizens.” Progress in peace talks will eventually solve the issue of Palestinians living in Arab countries, and would end the economic privileges the so-called host countries are enjoying.
18. 10. 2010 | 09:56

Yosif K napsal(a):

Kritisovat drobne kosmeticke vady na israelske demokracii a de facto ignorovat praseciny typu kamenovani zen v Iranu se stava oblibenym politickym postojem antikapitalistickych, anartchistickych a ultralevicovych vrtaku. Vznika tak mimoradne odpudive spojenectvi domnele nejprogresivnejsich soudruhu a nejzpatecnictejsich islamonacistickych tmaru.
18. 10. 2010 | 10:05

Mara napsal(a):

Yosife,

Pokud jde o drobne kosmeticke vady, dovolila bych si Vam doporucit materialy B'Tselem (israelska organizace zabyvajici s porusovanim lidskch prav na okupovanych uzemich). Mozna Vam otevrou oci.

Bararstvi konane ve jmenu jakekoliv ideologie je neodpustitelne.
18. 10. 2010 | 11:45

Mara napsal(a):

Jiste budete souhlasit s Alanem Dershowitzem, ze muceni povoluji pouze rezimy postavene na tyranii. Pokud ovsem prostudujet materialy Amnesty International, zjistite, ze muceni palestinskych zajatcu je v Izraeli od r 1967 'rutinni' zalezitosti. Muceni bylo vpodstate legalizovano. To je silna kava. U iranskeho rezimu (treba) by mne to tak neprekvapilo. Ale u Izraele - nesokuje Vas to?
18. 10. 2010 | 11:50

Mara napsal(a):

Yosif

11:45 melo byt samozrejme 'BARBARSTVI'
18. 10. 2010 | 11:53

Yosif K napsal(a):

Pani Maro - rozcilujete se nad vecmi, u kterych spise zamerne nez z nevedomosti neuvadite plny kontext.
Israelsky nejvyssi soud rozhodl ze v pripade hrozici smrti israelskych obcanu od sebevrazednych teroristu muze armada pri vyslesich pouzivat fyzicke nasili. Takze pouzivani fyzickeho nasili je povolene avsak prisme regulovane a kontrolovane. uznavam, ze to nevbypada dobre, ale co vbyste roztomileho israelcum poradila? Ze maji teroristy nechat vyhrat a ze maji odtahnout zpet do Polska, Beloruska? Jak to radila pi Hellen Thomasova? Nebo snad mohou odtahnout do svych vil v arabskych zemich, odkud byli vetsinou dosti brutalne vyhnany arabskym lumpeproletariatem?

Kontrolni otazky pro islamofily:
1)Uvedomujete si, ze Palestinci systematicky pachaji masove sebevrazedne atentaty?
2)Uvedomujete si ze k sebevrazednym atentatum jsou palestinci nabadani z mesit, z televizni obrazovky PA i Hamasu, z dalsich muslimskych zemi?
3) Myslite si, ze to ze predkove nekterych palestincu byli nasilne a dejme tomu nespravedlive vyhnani pred 62 lety asi o 16 km na vycho, ze toto dava jim legitimaci jiz v pate generaci k pachani sebevrazednych atentatu proti civilistum?
4) Je pro Vas dulezitejsi aby mentalne retardovany sebevrazedny atentatnik nedostal par facek nez to, aby izsrael zachranil napriklad skolni autobus plny deti?
18. 10. 2010 | 13:55

Yosif K napsal(a):

Pani Maro - Vase otazka je tak relevantni, jako otazka zda schvaluji, aby dospely clovek bezohledne prejel 12-leteho chlapce automobilem. Samozrejme ze ne. Nicmene se to stalo minuly tyden za techto okolnosti:
Auto s archeologem David Beeri a jeho 11 letym synem bylo ve vychodnim Jeruzaleme zablokovano dvema auty - jednim vzadu a jednim vopredu a napadeno bandou pubescentnich hazecu kamenu. Ti rozmlatili zadni okno, u ktereho sedel mlady Beeri. Hrozilo jim umlaceni cihlami. Aby unikl ze smrtici pasti, David Beeri objel blokujici predni auto a ujel. Priitom zranil dva pubescentni sebevrazedne hazece, kteri mu SKOCILI DO CESTY.
Nastesti se jim nic vazneho nestalo. Cela udalsot byla filmovana skupinou asi 20 islamofilnich reporteru kteri aktivne navadeli zfanatizovane patrne mentalne psokozene pubescenty, co maji delat, jak se maji postavit do zaberu, kdy maji skocit pred auto atd.

Kontrolni otazky pro islamofily:
1) Patri do vezeni David Beeri ktery prejel chlapce v sirtuzaci kdy jemu a jaho synovi hrozila smrt z rukou na smrt odhodlanych pubescentu?
2)Nebo patri do vezeni reporteri odpornym zpusobem zneuzivajici mentalni zaostalost a islamistickou vychovu kameni hazejicich vrazednych pubescentu k nabadani k nasilnemu kkriminalnimu prepadu, aby meli matros k natoceni povedeneho "activistickeho zaberu"?
3) Dovedete si predstavit, ze by treba Al Jazeera toto natocila u nas? Zorganizovala a zaplatila cikanske deti, aby se cihlami pokusili umlatit treba starostku nejakeho mesta s romskou mensinou?
18. 10. 2010 | 14:16

Mara napsal(a):

Dekuji za potvrzeni, ze de facto legalizace muceni je ok.

Mimochodem desetitisice palestinskych veznu jsou vezneny (a muceny) na zaklade tech deseti tisic sebevrazednych utoku na Izrael?

Na OKUPOVANYCH uzemich popojizdeji tanky a laskovne najizdeji na dosud neobsazena pole. Vybehnou deti a zacnou po nich hazet kameny. Budete ty deti strilet do hlavy?

Protestujici divku stojici v ceste buldozeru izraelsky vojak nemilosrdne pohrbil - trosku to vzbudilo rozruch (protoze to byla cizinka). No comment.

Demolice palestinskych domu na palestinskem uzemi, zabory jejich poli a vyvraceni olivovniku je take ok.

Blokada Gazy je podle vas asi take moralni. V momente kdy Hamas hodlal pristoupit na oboustranne prijatelne reseni porusil Israel 'primeri' - a vysledek je znam...

Delate si legraci ze byli palestinci vyhnanni nekolik kolometru jinam - pokud mate problem s jejich navratem ale s miliony Zidu, ktere se 'vratily' do zeme predku problemy nemate - to je zkratka ten typicky dvoji metr.

Jeste neco k sionismu jako takovemu.

Avi Shlaim velmi jasne osvetluje rozdil mezi sionistickym hnutim jehoz cilem bylo osvobozeni zidovskeho naroda a sionismem, ktery dnes zname v podobe kolonialismu a okupace.

http://www.intelligencesqua...

Pokud poslouchate vsechny ucastniky diskuse uvedomite si jak siroke je spektrum vnimani sionismu.

Arabove mir nechteji. Obehrana pisnicka.
Byvaly izraelsky ministr zahranici Ben Ami v debate s Finkelsteinem - nakouknuti do kuchyne miroveho procesu.

http://www.youtube.com/watc...
18. 10. 2010 | 17:33

Yosif K napsal(a):

Pani Mara - mate pravdu v jedniom - mirove jednani vynucene USA je z obou stran brano s jistou davkou pokrytectvi a chytraceni.

V ostatnich otazkach ohlednete "nebohych mirumilovnych palestincu" propadate typiocky muslimsko-arabskym zachvatum "poetizace skutecnosti". To jest "taquiya" - ohlupovani jinovercu lhanim - zakladnji povinnosti muslimu.
Takze odstranme trochu te Vasi poezie:
1)ano hazeni kamenu po jinych lidech s umyslem zabit nebo vazne zranit je terorismus. Vydavat hazeni kamenu za "nenasilny protest" je typicka arabska lez.
2)v zivote jsem neslysel, ze by arabska devcatka hazela kameni po tancich. Patrne nic tyakoveho nneexistiuje. Pokud nejake devcatko hazi po tancich kameny, patri na psychiatrii. Zajimave je, ze jsem v CSSR nevidfel zadna devcataka hazejici kameny po sovetskych ci nacvcistickych tancich. Mluvite vybajene nesmysly. Zaranzovat hazeni sutru po tancich je zatracena prace i pro zkusene provokatery z Al-J. No pokud se jim to podarilo, pochlubte se.
Ve skutecnosti podli, zfanatizovani a zbabeli a casto i zdrogovani palestinsti pubescenti hazi za pritomnosti palestinskych kameramanu cihly a kameny hlavne po civilnich osobach - a to za financi odmnenu od kameramanu.
Vetsinou s umyslem zabit nebo vazne zranit. Tak jak v pripade o chlup uniknivsiho Davida Beeriho. Jde o ciry vandalismus - deti patri do polepsovny, jejich rodice pokud to organizuji a berou za to penize od CNN nebo Al-J patri do vezeni za organizovani terorismu.

Re chudaci palestinsti teroriste v israelskych veznicih. Zaplatpabuh ze tam sedi. Pokud bydlite na Westbanku, tak by vam melo byt jasne, ze k ,asovemu pachani atentatu je cela palestinnska spolecnost systematicky vedena a penezne stimulovana. Ve vezeni sedi organizatori provedenych atentatu i nastesti znemoznenych pokusu o atentaty. Sedi tam samozrejme i za hazeni kamenu - napriklad z dalnicniho mostu na zidovslka auta. Nedavnoi jsem cetl s jedniminterview. Divte se, ve vezneni se hazet kameny na dalnici odnaucul, dela ted v nejakem NGO a hazedni cihel po coiviloech nuprimne lituje.

Ze by v israelskem vezeni sedel omylem nejasky Mohatma Gandhi, o tom srdecne pochybuji.
Tez pochybuji, ze by bylo deset tisic veznenych palestincu denodenne na elektrickych drsatech. POuziti fyzickeho nadsili je omezeno na zabraneni BEZPROSTREDNE HROZICIHO ATENTATU. Je nto diskutrabilni, ale tak by se chovala policie vsude na svete - viz serial 24 s agtentem Jackem Baurerem.

No nic, jeswte napsite, ze tech asi 1200 zidaku co palestinci zabili pri sebevrazednych atentatech si svuj osud zaslouzi a muzeme jit spat. Ma salama.
18. 10. 2010 | 22:43

Mara napsal(a):

Tak od kamenovani k principu "taquiya" ?

V situaci, kdy byl verici postaven pred rozhodnuti zda zaprit proroka nebo zemrit, bylo mu doporuceno zustat nazivu. O tom je ta vase taquiya. Nepochybuji, ze existuji extremiste, kteri veci vykladaji jinak. Kdyz nekoho i s rodinou terorizujete a veskerou nadeji na dustojny zivot mu vezmete, samozrejme bude snadne vymyt mu mozek a zneuzit jeho emoci. Vy byste nejednal jinak jak vas tak pozoruji.

Reknete mi, zda politika Izraele nahrava jim nebo zda se snazi o ferove reseni situace.

Realie okupovanych uzemi znate pouze z propagandy medii. Existuji lide, kteri riskuji zivoty, aby odtamtud podali svedectvi o realite. Je smutne, ze uz ani nedokazete precist co pisu, zadna arabska holcicka nehazela kameny na tank, americka studentka stala pred palestinskym domem, ktery se rozhodl israelsky vojak buldozerem srovnat se zemi. Palestinsky dum na palestinskem uzemi. Mozna mela na hlave satek a on si neuvedomil, ze to neni arabka. Srovnal ji se zemi taky. Kdo patri do blazince?

http://en.wikipedia.org/wik...

Jinak je tedy uzasne posilat hazece kamenu do polepsovny - ovsem okupanti maji plne pravo bourat jim domy? Vy jste tedy sprymar.

Dosti cervenych slanecku....

Pokusim se o vtip. Terorismus maji asi mistni v krvi. Nebyt zidovskeho terorismu, Izrael by jak jiste vite zkratka nevznikl.

Byl jste nekdy v izraelskem mesteckuy Kochav Jair pojmenovanem po sefovi zidovske teroristicke skupiny Avrahamu Sternovi (Sternuv gang), ktery krom teroristickych utoku na arabske civilisty, zabijeni zidovskych spolupracovniku s britskou spravou, prepadavana bank a vybirani vypalnyho ma na svedomi take pokus o vyjednavani s nacistickym Nemeckem. Z teto skupiny pochazi i pozdeejsi izraelsky premiyr Jitzak Samir. Za jeho vedeni skupina zavraždila Churchillova diplomata lorda Moyna a diplomata OSN hrabete Bernadotteho, ktery za valky zachranil tisice zidu z koncentracniho taboru. A z jine teroristicke skupiny Irgun pochaza i dalsi izraelsky premier Menachem Begin.

Izraelsky parlament predloni na zvlastnim zasedani ocenil vyznam Avrahama Sterna pro izraelsky boj za nezavislost.

Jo, v nekterych mesitach je nabadano k odsouzenihodnym cinum. Obe strany si ale nemaji co vycitat:

"Rozdíl mezi duší žida... a duchem všech nežidů... je větší a hlubší než rozdíl mezi duší člověka a duší zvířete."
-rabín Avraham Yitzhak HaCohen Kook (1865-1935)

"V naší zemi je místo jen pro židy. Musíme říci Arabům: Vypadněte! Pokud nebudou souhlasit, pokud se budou branit, tak je musime vyhnat silou."
-profesor Ben-Zion Dunuz, Izraelsky první ministr školství

"Jeden milion Arabů nemá cenu židovského nehtu."
-rabín Yaacov Perrin, 27. února 1994

"Chci vám řici něco velmi jasně. Neobávajte se Amerického tlaku na Izrael. My židé kontrolujeme Ameriku a Američané to vědí."
-Ariel Sharon Simonu Peresovi, 3. říjen 2001, vysílano na Kol Yisrael rádiu

"Izrael by mel mít právo soudit ostatní, ale určitě nikdo nemá právo soudit židy a stát Izrael."
-Ariel Sharon

K vasim statistikam lze dodat toto:

Zapomnel jste na 17 500 mrtvych -temer vsichni byli civiliste, vetsinou zeny a deti - kdyz v r1982 Izrael provedl invazi do Libanonu, na 1700 mrtvych civilistu pri masakru v taborech Sabra a Satila, na 106 zmasakrovaných libanonských civilnich uprchliku r. 1996 na zakladne OSN v Kane, vice nez polovina z nich byly deti; na masakr marwahinskych uprchliku, jimz Izraelci r. 2006 naridili, aby odesli ze svych domovu, a pak je vyvrazdila posadka vrtulniku, na 1000 mrtvych behem tehoz bombardovani a invaze do Libanonu, a temer vsichni z nich byli take civiliste.

Dobrou.
18. 10. 2010 | 23:38

Yosif K napsal(a):

Mila pani Mara, v Libanonu se vyvrazdovali Arabove mezi sebou navzajem. Je to takova smutna vec, ze kdekoliv mezi jakymikoliv Araby je jakykoliv naznak demokracie, zacnou se vyvrazdovat jako psi. Sharonova vina a vina celeho civilizovaneho sveta je, ze se nedari vsemu vzajemnemu vyvrazdovani Arabu (a Balucu a Kirgizu a Barmanu a Rwandanu a Tustiu atd atd) ZABRANIT.
Ovsem pro dobre duse vaseho typu je to jasne - Arabove se vyvrazdujiu navzajem - mohou za to Zide.
Rwandane a Tutsiove se vyvrazduji navzajem - muze za to americky imperialismus.
Ze somalskych rybaru se stali pirati - muze za to Evropska unie atd atd.
Proc se mezi sebou nevyvrazduji Svycari?
Proc se nestali pirati z Cinanu v HongKongu?
19. 10. 2010 | 18:18

Yosif K napsal(a):

Americka studentka Rachel Corrie byla ponekud pomatena anarchisticka aktivistka. Existuji fotky, kde s nepricetnym sklebem ve tvari pali na demonstracich v Gaze americke vlajky (je samozrejme ze sorty lifi, ktere by ohromne pobouirilo spaleni Koranu....) Jeji rodice jsou profesionalni protivalecni aktiviste (nic proti tomu, pokud nedozenou vlastni dite k smrti.)
Zamestnavatel Rachel Corrie - hnuti ISM - se rozhodl nastrazit spektakularni sebevrazdu za propagandistickym ucelem.
V Gaze zacala kolovat petice odsuzujici ucast zenskych aktivistek "zadame odvolani zenskych aktivistek - cubek narusujich moralku mladych Palestincu" atd atd. ISM polozilo pred zenske tuto volbu -Palestinci Vas zde nechteji - POKUD NEPROKAZETE ZE OPRAVDU BOJUJETE ZA PALESTINU.
Druhy den isrqaelsti vojaci zabranili trem sebevrazednym pokusum lehnout si pred buldozer tak aby ridic nic nezpozoroval a nechat se prejet. Cvrty pokus se aktivistum z ISM zdaril. Rachel Corrie prokazala ze opravdu bojuje za palestinu.

BTW bojovala spise za pravo Palestincu pasovat do gazy rakety pres podzemni tunely - bojovala za import zbrani pro teroristy - a dobre to vedela - a dobre to vedi i jeji rodice, kteri ted jezdi po israeli a delaji ze sebe chudaky.
19. 10. 2010 | 18:29

Yosif K napsal(a):

Re mezinarodni akticviste - jde o naivni pitomce na kvadrat - kolegyne byla sluzebne v israeli a videla je pri akci: Pubescenti z ruznych zapadoevropskych komunistickych skupinek bydli v arabskych vesnicich s Araby (obcas je nejaka aktivistka znasilnena...) dolezaji za settlery a sproste jim arabsky nadavaji a sem tam hodi kamenem.

Doufaji, ze nejakeho settlera vyprovokuji k tomu aby je zabil nebo prizabil. to by bylo zradlo pro Al-Jazeeru - vidte?
19. 10. 2010 | 18:36

Mara napsal(a):

Yosif,

hle, vy jste se probudil - avsak rano (ve vasem pripade podvecer)moudrejsi vcerejsiho vecera zde neplati ani nahodou...

Smrt zavrazdene at jiz jakkoli 'naivni' holciny se od vas docka vysmechu. Uzasna ucta k lidske bytosti. Nebo ze by snad taky patrila k podradne rase? Jde mi z vas mraz po zadech. Uz dlouho jsem nevidela tak zvraceny pristup.
19. 10. 2010 | 19:51

PAGE29PENELOPE napsal(a):

freelance writer
20. 08. 2011 | 04:27

HillMARCIA22 napsal(a):

freelance writer
06. 09. 2011 | 12:09

Ondra Smola napsal(a):

Al Joudo, blbe s příznaky kalusovské ješitnosti!
Slováci nejsou žádní Slováci, alébrž Uhři, tzv.
Slovensko jsou "Horné zeme uhorské".
Gašparovič i fičo Fico mohou stokrát tvrdit, že
Velkomoravskou říši založili prý "starí Slováci".
Taký kokot a ne "starí Slováci!
Před několika lety běžel na CT/STV film, v němž
jedna Oravanka hovorila, že doma hovoria po maďarsky
a vonku po slovensky!
Takže si dělejte "něco" z plasteliny, tak jako "Pales-
tinci"!
10. 11. 2011 | 12:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy