Volby v Egyptě - nepanikařit

23. 01. 2012 | 11:42
Přečteno 5546 krát
Volby v Egyptě s přehledem vyhráli tzv. islamisté, kteří obsadili téměř tři čtvrtiny parlamentních křesel. Pro stranu Svoboda a Spravedlnost založenou Muslimským bratrstvem hlasovalo zhruba 36% voličů, zatímco sociálně ještě konzervativnější saláfistická strana al-Nůr získala podporu čtvrtiny těch Egypťanů, kteří se zúčastnili nejsvobodnějších voleb v historii moderního egyptského státu. Mnohé mediální reportáže o egyptských volbách vytvářejí dojem, že se Egypt vydává cestou fundamentalistického náboženského zřízení afghánského, saúdsko-arabského nebo iránského typu. Existuje důvod k panice? Ne, ze tří důvodů.

Zaprvé, Egypťané nešli k volbám proto, aby si zvolili režim, který je bude utlačovat, ale aby se utlačovatelského režimu zbavili. Kandidáti pohrobků rozpuštěné režimní strany neuspěli. Uspěli lidé, kteří mají v Egyptě auru disidentů. Hlavními tématy strany Svoboda a Spravedlnost, jejíž kandidáti byli za minulého vojenského režimu tvrdě perzekuováni, byly rovnost před právem, sociální a ekonomická spravedlnost, úcta k lidskému životu a politika vycházející z islámských hodnot definovaných pozitivně ve smyslu cností. Tyto cnosti, které se mají postupně ve společnosti zakořenit vzděláním založeným na náboženských hodnotách, mají zaručit politiku s menším korupčním potenciálem a pozitivnějším dopadem na celou společnost. Realizovatelnost takových slibů může být předmětem pochyb, důležitý je ale jejich pozitivní charakter. Tedy to, že Egypťané nevolili příslib krvavého džihádu, teokratické vlády nebo přísného výkladu islámského práva, ale příslib zlepšení ekonomické situace a důstojnější přístup autorit vůči občanům.

Zadruhé, úspěch ultra-konzervativní strany al-Nůr musí být dát do kontextu s historií saláfistického hnutí, jejím politickým programem, koaličním potenciálem a vlivem praktické politiky na principiální pozice. Saláfisté těžili zejména ze své mediální přítomnosti, kterou jim paradoxně umožnil Mubarakův režim, jenž saláfisty využíval jako nástroj proti Muslimskému bratrstvu. Zatímco Bratři neměli přístup na televizní obrazovky, saláfistům Mubarak povolil řadu soukromých televizních stanic. I proto, že v té době ještě saláfisté politikou opovrhovali. Během voleb se tak mohli opřít o známé tváře, které nerozhodnutí voliči, jichž bylo možná až 40%, měli z obrazovek spojené s kázáními o morálce a cnostech. Během samotných voleb se však saláfisté v mnoha volebních okrscích tvrdě politicky střetli s Muslimskými bratry. Ti vytrvale dávají najevo svoji preferenci pro povolební koalici s neislamistickými stranami a některé ze saláfistů dokonce veřejně označili za fanatiky. Konečným důkazem toho, že demokracie odměňuje pragmatiky, je zpráva o povolebním vyjednávání mezi saláfisty a liberály. U jednoho stolu se sešli ultra-konzervativní saláfista, nezahalená žena a křesťan, aby se dohodli, že Muslimské bratrstvo by nemělo dominovat ani parlamentu, ani ústavodárnému shromáždění, které má teprve vzniknout.

A zatřetí, Egypt není izolovaná Saúdská Arábie nebo specificky šíitský Irán. Údolí Nilu v sobě během dlouhých tisíciletí absorbovalo nesčetně kultur, náboženství, etnik a politických ideologií. Jeho obyvatelé, jak křesťané, tak muslimové, jsou sice sociálně konzervativní a nábožensky založení, ale bez apetitu pro extrémy. Vědomí vůdčí role v arabském světě a zvláštní pozice na křižovatce mezi kontinenty, mezi voláním Středomoří a voláním pouště, je hluboce otištěné v myslích Egypťanů. Kdokoli, kdo se snažil vychýlit Egypt radikálně jedním nebo druhým směrem, byl dříve nebo později nucen vrátit kyvadlo zpět doprostřed.

Publikováno v MF DNES 19.1.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ghándí napsal(a):

jé to jste mě uklidnil pane shanááh. u nás totiž lidi v roce 46 šli k volbám proto, aby je komunisti potom 40 let utlačovali. ale egyptani jsou chytřejší. a tak to má být.
23. 01. 2012 | 11:47

Artur Klement napsal(a):

Na to jsem opravdu čekal až mi palestinský muslim vysvětlí,že se nemáme bát vítězství islamistů ve volbách.My se ho nebojíme,jenom se mu musíme postavit a bránit svojí židovsko-křesťanskou civilizaci. Běžte se vycpat s Vaší propagandou,jste jenom pátá kolona.Je mi jedno,jestli se budete koupat v dišdáše nebo holky a abájách.A když Vám náboženství zakazuje alkohol,tak ho nelemtejte.
23. 01. 2012 | 11:58

gaia napsal(a):

Uspěli lidé, kteří mají v Egyptě auru disidentů.
no tak to se mají na co těšit

úcta k lidskému životu

to zní také hezky, ale ve skutečnosti to je zákaz potratů a antikoncepce, takže žádná rovnost před právem

a politika vycházející z islámských hodnot definovaných pozitivně ve smyslu cností může také znamenat, že lidé stráví zbytek života při modlení.
23. 01. 2012 | 11:59

Honza H napsal(a):

Rád bych se autora zeptal na dvě jednoduché otázky: Budou v novém režimu křesťané v Egyptě rovnoprávní s muslimy, nebo nebudou? Bude moci muslim svobodně změnit svou náboženskou příslušnost a stát se křesťanem?
23. 01. 2012 | 12:07

Občan napsal(a):

No, pane Shanáah,

to je dobrý článek a nezbývá než přát Egypťanům, abyste měl pravdu.

Jinak se ovšem připravte na to, že se zanedlouho pod Vaším článkem naplno otevře žumpa, z níž se bude linout nehezký smrad.
23. 01. 2012 | 12:14

gaia napsal(a):

Občane

no když ono z té hordy testoteronem nabitých tmavých mužů jde strach.
23. 01. 2012 | 12:20

mirekP napsal(a):

Věřící může vůči nevěřícímu lhát do očí, dokonce bych řekl, že to mají Koránem přikázané.
Takže na nějaké utěšování bych byl dost skeptický.
23. 01. 2012 | 12:23

ghándí napsal(a):

je dobré si uvědomit, že islám je především o utlačování žen. můžum se líbí. kdo by vlastně nechtěl mít doma 4 otrokyně?
23. 01. 2012 | 12:29

Jana V. napsal(a):

gaia, on je nekdy ten strach zbytecne umele prizivovan a vetsinou lidmi kterych se dane situace vubec netykaji. Mezi egyptany ziji vice let a uprimne chapu (i kdyz mi to dalo zpocatku trosku praci) vysledek voleb.
Tez doplnim ze zakaz antikoncepce se muslimu netyka, to je vec krestanu.
23. 01. 2012 | 12:30

Joachym Brezina napsal(a):

Pane autore, nejde o to co Egypťané volili, ale to co dostanou.
Tady také lidé chodí k volbám a volí někoho, aby pak dostali úplně něco jiného.

Vy asi spíte ...
23. 01. 2012 | 12:32

CarolusMagnus napsal(a):

Kecy, kecy, kecy. Do roka a do dne uvidíme. Obávám se však, že uvidíme mnohem dřív, a že to nebude nic hezkého. Ubohý Egypt. Tohle si faraoni nezasloužili.
23. 01. 2012 | 12:32

Silvie napsal(a):

Tady to máte, islamofilové!!!

Podmaníme si Evropu, vyhrožují belgičtí islamisté

21. ledna 2012 7:28

BRUSEL - Podrobíme si Belgii, svrhneme krále a nastolíme zde vládu islámského práva šaría. Podobně vyhrožuje radikální muslimská organizace s příhodným názvem Sharia4Belgium (tedy „Šaría pro Belgii“).

Anebo, jak zaznělo na jejich videu z loňského prosince: bruselské Atomium bude jakožto symbol vbrzku již neexistující monarchie zlikvidováno a na královském paláci zavlaje prapor Al Kajdy.

Byť se jedná o extrémní požadavky extremistů a většina obyvatel Belgie nemá s muslimskými obyvateli země problémy, úřady začínají brát hrozbu radikálního islamismu stále vážněji. Jedním z důkazů je i zpráva, kterou nyní zveřejnily belgické bezpečnostní složky.

Výroční zpráva má tentokrát 112 stran a politici i belgická veřejnost se v ní mohou mimo jiné dozvědět, že jen v průběhu roku 2010 přišlo do země několik desítek muslimských kazatelů, aby „doplnili“ zde již působící, ovšem často umírněné kolegy. Nově příchozí patří k saláfistům neboli radikálním islamistům, kteří jsou zcela v opozici k demokratickému zřízení. Vyzývají ostatní muslimy k nerespektování a odmítání belgických státních úřadů, k nenávisti vůči majoritní společnosti a cíleně brání úspěšné integraci muslimské menšiny.

Islám si podmaní Evropu
Příkladem může být výše zmíněná organizace Sharia4Belgium a její předák Fouad Belkacem, známý též jako Abú Imrán. Tento 29letý belgicko-marocký muslim, který se taktéž hlásí k saláfismu, byl už několikrát souzen za podněcování k nenávisti. Netají se svými postoji, které se dají shrnout do několika prohlášení: nebudeme nikoho poslouchat a nikoho prosit o to, aby naše ženy mohly nosit burku (tedy závoj zahalující celé tělo, jen přes oči je úzký průhled krytý mřížkou). Komu se to nelíbí, ať se z Belgie odstěhuje. Islám přišel, aby si Belgii a Evropu podmanil...
23. 01. 2012 | 12:32

Silvie napsal(a):

Ihned po zveřejnění varovné výroční zprávy svolala belgická ministryně zahraničí Joëlle Milquetová tiskovou konferenci a prohlásila: „Varování musíme brát vážně. Nestačí pouze zvýšit úsilí vedoucí k prevenci možných útoků radikálních islamistů, musíme především důrazně zamezit tomu, aby došlo k nákaze klasického islámu, který je v naší zemi poklidně vyznáván.“

Představen byl také projekt Kobra, který je již v běhu. Jedná se o sledování různých komunit a podchycení jejich možné radikalizace. Nejedná se totiž pouze o islamisty. Pokud budou dál přitvrzovat oni, přiměje to k činům i radikální pravici, se kterou nejsou v současné době větší problémy - s výjimkou občasných islamofobních prohlášení. To by se ale brzy mohlo změnit, upozorňuje zpráva o extremismu.

Zbývá „jen“ hrozbu odstranit
Na to, že k radikalizaci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! v muslimské komunitě již dochází, dlouhodobě upozorňuje i vlámská novinářka marockého původu Hind Fraihiová. Problémem je podle ní zvláště mládež, a to především v Bruselu. „Je jim mezi 15 a 25 lety a jejich rodiče jen kroutí hlavou nad tím, kde se to v nich bere,“ říká. Fraihiová záměrně dva měsíce žila a pracovala v bruselské čtvrti Molenbeek, která je známá vysokou koncentrací muslimského obyvatelstva.

Místní muslimové to zde považují již za své území!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I policie přiznává, že vše nechává víceméně na jakési muslimské samosprávě. Je prý již také zvyklá, že zde nevládnou belgické zákony, ale šaría. Podle novinářky navíc místní obyvatelé čtou a poslouchají jen muslimská média, komunita je velice uzavřená a názory na většinovou společnost se přiostřují. „Je to vidět na mladých dívkách, ty se přidávají k radikálnímu hnutí ochotně a jsou zapálené pro věc. Říkají si,nevěsty džihádu‘, chtějí si vzít řádného muslima a bojovat po jeho boku.“

Lakonicky komentoval zprávu o extremismu ředitel belgické Státní bezpečnosti Alain Winants. Podotkl, že se v ní neříká nic, co by společnosti nebylo známo. „Hrozba je odhalena, je na vás, abyste ji odstranili,“ dodal směrem k vládě.

Karolína Kubíková LN
23. 01. 2012 | 12:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní gaio,

řekl bych, že strach jde z každé hordy testoteronem nabitých mužů (a někdy i žen). Na barvě pleti až tak nezáleží. Stačí si třeba jen číst zdejší debaty, tady se ho, myslím, vybíjí též docela dost ;-)

Egypťanům (a nejen jim) přeji to samé co pan Občan (více rozumu a méně činů pod vlivem Vámi zmiňovaného hormonu).

Libor Stejskal
23. 01. 2012 | 12:36

ghándí napsal(a):

to už přeci všichni víme, o co ted v egyptě pujde. islamisti budou chtít dostat pod kontrolu armádu, aby mohli nerušeně a ve velkém dodávat svým teroristickým bratrům v palestině zbraně. a na konci toho bude válka. do které se možná přidá irán a usa.
23. 01. 2012 | 12:36

CarolusMagnus napsal(a):

ghándí,
navíc se těch otrokyní můžeš snadno zbavit. Stačí říct 3 x vypadni, a už si můžeš koupit novou, mladou, ....
23. 01. 2012 | 12:38

gaia napsal(a):

Jana V.

no mně stačili např. teď ukázky z bouří v Nigérii(též islamisté), ty hordy naštvaných Černochů a ženy téměř neviditelné, nemají na jídlo, ale každý v ruce samopal... z toho hrůza jde, je to v celé Africe.
A naopak zas ty uprchlické tábory v Súdánu a lidé bez jídla, odkázáni jen na potravinovou pomoc, zas jen vyhublé ženy s dětmi a muži zde neviditelní.

Z toho jde strach.Že chlapi vše sežerou a jen stávkují a ženské jen nemají jídlo a umírají jim děti.
23. 01. 2012 | 12:38

Tereza napsal(a):

Bohužel si nejde představovat, že běžní Egypťané svými volbami něco ovlivnili. Ano, dali najevo směr, kterým si přejí, aby se země dejme tomu ubírala, ale na výsledek už budou mít jen pramalý vliv. V případě nespokojenosti mohou sice opět protestovat, ale jakmile dojde k podpoře vládnoucí strany armádou, zase se bude Tahrír koupat v krvi:-( Pozitivní změny bych Egyptu skutečně moc přála, ale jak řekla jedna moje egyptská známá, změna v myslích Egypťanů se bude dít několik let.
23. 01. 2012 | 12:40

Silvie napsal(a):

Švýcarsko: Islámisté dávají náboženský smír v sázku

Autor: -bj- | Publikováno: 20.1.2012 | Rubrika: AktualityŠvýcarská Ústřední rada muslimů se obrací na státy Perského zálivu s žádostí o zafinancování stavby velkomešity v hlavním městě Bernu, jejíž rozpočet čítá 20 mil. švýcarských franků. To znepokojuje švýcarskou veřejnost a zejména irituje Lidovou stranu SVP, která mj. stála za lidovou iniciativou na zákaz stavby minaretů.

Ta se tak cítí ve svých protipřistěhovaleckých a protiislamizačních intencích potvrzena a konstatuje, že to, před čím varovala, mají občané nyní před očima. „Jsou zde při díle protidemokratické síly, které usilují zavléci do západního světa islámizmus a dávají v sázku náboženský smír ve Švýcarsku“, prohlásili představitelé SVP.

SVP rovněž upozorňuje na skutečnost, že švýcarští islámisté hledají rovněž sponzoring pro rozjetí protiiniciativy, která by zvrátila lidovou iniciativou prosazený zákaz stavby minaretů, a tak „prokazují své pohrdání vůlí švýcarského lidu“.

zdroje:
http://www.sonntagszeitung.ch/news/
http://www.tagesanzeiger.ch/schweiz/standard/Radikale-Muslime-planen-grosse-Moschee-in-Bern/story/20107819/print.html
http://www.20min.ch/news/schweiz/story/-Sie-setzen-den-Religions-Frieden-aufs-Spiel--28530669
http://www.bernerzeitung.ch/region/bern/Bedauern-ueber-die-Berner-MoscheePlaene-des-Zentralrats/story/22820975
http://www.svp.ch/
http://politblog.tagesanzeiger.ch/blog/index.php/8096/8096/?lang=fr
http://www.radio24.ch/schweiz/standard/Radikale-Muslime-planen-grosse-Moschee-in-Bern/story/20107819
http://www.derbund.ch/bern/Grossmoschee-in-BernBruennen--Blancho-wiegelt-ab/story/16204696
http://schweizerkrieger.wordpress.com/2012/01/15/radikale-muslime-planen-grosse-moschee-in-bern/
http://www.bielertagblatt.ch/nachrichten/schweiz/islamischer-zentralrat-schweiz-sucht-geldgeber-golfregion
23. 01. 2012 | 12:41

maňana napsal(a):

nezbývá,než se modlit aby měl autor alespoń částečně pravdu,ale jsem si téměř jist opakem, neb kozla zahradníkem neuděláš ani omylem.Lze říct,že fanatického islamistu těžko přetvoříme v tolerantního demokrata jen proto,že vyhrál volby.
23. 01. 2012 | 12:41

ghándí napsal(a):

carolusmagnus
devítiletou
23. 01. 2012 | 12:44

gaia napsal(a):

stejskal

no mně jde o to, že na těch demonstracích jsou ženy úplně neviditelné.
To u nás, když kouknete na Letnou v 89, tam byly všechny věkové skupiny a pohlaví tak 50 na 50.
A dokonce i Anna Proletářka šla manifestovat na 1. máje a dokonce v 8. měsíci, z čehož pak porodila dříve, jak známe z dříve povinné literatury, tady si může zaprotestovat každý již 100 let, ale v těch islámských zemích vidím vždy na demonstracích hlavně samé mladé chlapy.
A když se tam objeví nějaká holka, tak pak v TV jen ukazují, jak ji chtěli strhat šaty nebo rovnou znásilnit.
Takže tak, nehledejte v tom nic rasistického, leda že by nám to chtěla podsouvat sama média.
23. 01. 2012 | 12:44

Silvie napsal(a):

Islámská nadace: „Odmítáme uctít oběti holocaustu kvůli Izraeli“
V roce 2004 pozvala brněnská Židovská obec zástupce Islámské nadace v Brně k uctění památky obětí holocaustu. Islámská nadace v Brně nejprve souhlasila, ale poté odmítla s odůvodněním, že nebudou účastníky akce kde je zástupce státu Izrael.
celý článek
http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/242005/Islamska-nadace-Odmitame-uctit-obeti-holocaustu-kvuli-Izraeli.html
23. 01. 2012 | 12:50

stejskal napsal(a):

Nehledal jsem (ani nenacházel) v tom nic rasistického, paní gaio.

Jen mám prostě za to, že z testosteronem nabitých mužů (a někdy i žen, v muslimských zemích méně než třeba v Evropě a USA, ale to se časem též změní) jde strach vždycky. Tedy z těch v Egyptě i z těch, co si testosteron vybíjejí v ulicích kteréhokoliv města kdekoliv na světě (o rurálních částech Země ani nemluvě). A nakonec třeba i zde (i když z těch menší). Též za tím nic jiného nehledejte (nic tam není ;-)

Libor Stejskal
23. 01. 2012 | 12:54

Pepa Řepa napsal(a):

Přesně co jsem čekal.
Včetně vstupu editora. Jsou to přece "fajn kluci".
Všichni, od salafistů, přes autora, po editora.Našinci.

Článek pro krále místních antisemitů-Občana-který má nejvíc co mluvit o smradu a pak pro Wuendelína.
Zvláště závěr je, jako by vypadl z pera maloměšťáka.
"když se kyvadlo vychýlí tak se vrátí"
:-)))))
Inu, není nad internetové mudrce.
Pozoruhodné je i splynutí duší Občana-kovaného bolševika a antisemoty- sa editorem.
To nemá chybu.rostete, pane Stejskale, rostete.
bim bam, bim bam.
23. 01. 2012 | 12:58

buldatra napsal(a):

Také si myslím, že panika není na místě.
Naopak.

Až v tom Egyptě z vůle pokrokového lidu, demokraticky zvolení svatí vítězové voleb slavnostně nechají zalít pyramidy voskem, bude na světě nová turistická atrakce, která strčí do kapsy i slavné muzeum voskových figurín Madame Tussaud's.
Možná nastane i nová éra egyptologie, která bude oproštěna od zhoubného vlivu modlářství (to bude zalito tím voskem) a bude vnímat staroegyptskou preislámskou dobu machometánským úhlem pohledu, což nás oprostí od zbytečně suchého, materialisticky vědeckého názoru na histórii země na Nilu.
Inu, změna je život.
23. 01. 2012 | 12:58

Silvie napsal(a):

Ještě nad "tím "roňte slzy a pomáhejte" tomu"!!

Pro nás bude nejlepší zprávou, když se to všechno vyhladí samo mezi sebou.
Nic dobrého nám sem nikdy nepřinesou -jenom zkázu, nenávist a omezování našich práv.
Evropo, díky!!Další důvod, proč si přát ,aby unie šla do kopru.
23. 01. 2012 | 12:59

Vlado napsal(a):

Když vezmeme v úvahu tu prorodinnou politiku naší vlády nelze tedy předpokládat vzrůst natality. Můžeme se zatím již jako ta kostka cukru v kávě rozpustit zatím v Evropě. V čem se rozpustí obyvatelstvo Evropy se můžeme dohadovat co do náboženství tak co do rasy. Oba kontinety jak Afrika tak Asie sice takové sociální vymoženosti nemají ale také nemají problémy s natalitou. Co však bude rozhodovat? Náboženství, rasa nebo atomové zbraně?
Zatím vítězí lidská práva a občanské svobody, které pod rouškou
euroatlantických hodnot rázně vyvážíme. Jen ty výsledky vyvolávají pochybnosti. A to jsme v jednadvacátém století. Lidstvo je poučené?
23. 01. 2012 | 13:05

Silvie napsal(a):

Nemáte chlastat! Co na tom, že žijete v Evropě. Urážíte přece ušlechtilé muslimy!
Tak si začněte zvykat a poděkujte multi-kulti propagátorům!!!

Somálky dostaly podmínku za brutální útok na Britku, vadilo jim, že pila
Čtyři somálské ženy unikly v Británii hrozbě vězení, když jim soudce Robert Brown dal jen podmínečný šestiměsíční trest za brutální napadení mladé Britky Rhey Pageové na ulici před 17 měsíci v Leicesteru. Tři musejí odpracovat 150 hodin veřejných prací a čtvrtá, která musí třikrát týdně na dialýzu, má také čtyřměsíční zákaz nočního vycházení, uvedl list Daily Mail.

VideoVideo

BEZ KOMENTÁŘE: Somálský dívčí gang brutálně napadl ženu

zdroj: Youtube.com
úterý 6. prosince 2011, 19:44 - Leicester

Nyní 22letá Rhea Pageová po práci zašla s přítelem do baru na pár skleniček. Když se vraceli domů, zaútočily na ně čtyři mladé Somálky, tři sestry Maxamedové ve věku 24 až 28 let a jejich 28letá sestřenice.

I když napadená tvrdila, že motiv útoku byl rasistický, soudce to tak neviděl. Žalobce Jamee Bide Thomas přitom řekl, že Amaro Maxamedová, která jako první zahájila útok, na ženu křičela "bílá kur...".

Brutální útok

Pageová útok podrobně popsala: „Šli jsme na taxíka, když jsem slyšela, jak mi tyto ženy urážlivě nadávají. Křičely na mne bílá kur... a bílá děvko. Když jsem se otočila, jedna z nich mě chytila za vlasy, vrazila mi do vlasů prsty a stáhla mě na zem. Tam do mě začaly kopat.“

„Pořád mě kopaly do hlavy a do zad. Celou dobu jsem ležela na zemi. Plakala jsem a křičela. Byla jsem vyděšená, myslela jsem, že mě chtějí zabít.“

Napadená byla celá od krve, měla rozsáhlé podlitiny a oděrky na hlavě, zádech, nohou a pažích. Měla také vytrhané celé prameny vlasů. Skončila v bezvědomí, protože ve chvíli, kdy přijížděla policie a Somálky začaly utíkat, jedna se ještě vrátila a kopla ji do hlavy.

Motivem měla být opilost napadené

Somálky se hájily, že zaútočily, protože viděly, že žena je opilá. To také zdůrazňoval obhájce: „Jsou to somálské muslimky, alkohol a drogy neužívají.“

Ženy se přiznaly, že způsobily napadené zranění. Soudce zdůraznil, že jejich čin na ně vrhá špatné světlo. Přihlédl ale k tomu, že ženy čelily značnému násilí ze strany partnera Pageové, který se s nimi rval a konflikt se tak eskaloval.

Žena byla rozsudkem pobouřena, protože se jí stále vracejí hrozivé vzpomínky. Kvůli nim také musela nechat své práce „To není žádný trest a vysílá to poselství, že je v pořádku někomu něco takového udělat. A není žádná omluva, že to udělaly, protože neužívají alkohol a drogy."
23. 01. 2012 | 13:05

stejskal napsal(a):

Kde jsem napsal, že to jsou fajn kluci, pane Pepo Řepo?

S kým jsem kde splynul? Tím, že přeji Egypťanům, aby měl autor pravdu (což samozřejmě neznamená, že mé přání bude vyslyšeno)?

Čím se liší jedna paranoia od jiné, obsese jednoho od obsese druhého? Máte pocit, že jsem zradil jeden tábor a přeběhl do tábora jiného?

Bývala s Vámi legrace, škoda...

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. "Sour and suspicious"
23. 01. 2012 | 13:11

Koleda napsal(a):

To autor:
Nepanikařit? A co šaríja, kterou chtějí vítězové zavést?
Pro vás možná normální, pro mne ne!
23. 01. 2012 | 13:11

CarolusMagnus napsal(a):

Pane Stejskale,
"z testosteronem nabitých mužů .... jde strach vždycky. " Jak kdy, jak kde a jak z kterých.
Strach z rozvášněných sparťanů je něco jiného, než strach z rozvášněných muslimů.
Navíc, ti s bílou kůží jsou tu doma, ti s tmavou ne. Když už musíme snášet ty bílé rozvášněné, tak nemusíme snášet ty tmavé. Ti bílí nám stačí až až.
23. 01. 2012 | 13:14

Silvie napsal(a):

Islamistická sekta zabila v nigerijském městě Kano na 150 lidí

ČTK, cen21. ledna 2012 18:34

Islamistická sekta Boko Haram se přihlásila k sérii útoku na severu Nigérie. Ve městě Kano při nich v pátek zahynulo asi 150 lidí. Bilance ale nemusí být konečná. Úřady vyhlásily celodenní zákaz vycházení.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/islamisticka-sekta-zabila-v-nigerijskem-meste-kano-na-150-lidi-plt-/zahranicni.aspx?c=A120121_163447_zahranicni_cen
23. 01. 2012 | 13:17

voroshilov napsal(a):

Ach,jaka dulezita temata trapi diskusni klub,volby v Egyptu!Matrix Revolution 2.0.
Nikdo nahodou nevsiml ze v Lybiji otevrene se vysadilo 12 000 americkych vojaku?Aha,prominte,ze vas rusim v tak dulezite pro Cesko zalezitosti jako demokraticke egyptske volby,dobra zprava ze urcite se zlevni zajezdy last minute,a za to uz ta revoluce stala...
23. 01. 2012 | 13:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Carole Magne,

no, já nevím, ale autor psal o Egyptě, ne o tom, že tu někoho máe dost či málo. Takže druhé polovině Vaší repliky nerozumím.

Na mne jde strach ze všech, kdo si testosteron vybíjejí agresivitou a násilím. Z rozvášněných sparťanských fanoušků též (kdysi mne čtyři napadli v metru, když jsem se ohradil proti tomu, že obtěžovali mojí paní. Žádný muslim mne zatím nikdy nenapadl, ale to se může klidně stát. Proto jsme napsal, že z testosteronem ovládáných agresorů na mne jde strach vždy. A na Vás možná ne, tak to chodí).

Libor Stejskal
23. 01. 2012 | 13:22

Silvie napsal(a):

Ztráta pudu sebezáchovy
Štrasburk zakázal vyhostit radikálního imáma!!!!!!!!!!!!!!
17.01.2012 13:30
Radikální muslimský duchovní abú Katada s vazbami na teroristickou síť al-Kajda nemůže být vyhoštěn z Británie zpět do Jordánska, rozhodl Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Prý totiž hrozí, že by tam proti němu použili důkazy získané mučením.

Padesátiletý abú Katada, který je palestinsko-jordánského původu a do Británie přijel v roce 1993, se brání deportaci již šest let. Je považován za duchovního s vazbami na teroristickou síť al-Kajda a na jejího někdejšího šéfa Usámu bin Ládina. Je obviňován z podněcování terorismu a extremismu v Británii.

Podle štrasburského soudu hrozí "skutečné nebezpečí", že by proti němu v Jordánsku byly použity důkazy získané mučením dalších osob, což by ohrozilo jeho právo na spravedlivý proces. Británie má nyní čas tři měsíce na poslední odvolání. Pokud se neodvolá, bude muset Katadu propustit z vazby.

Abú Katada byl v Jordánsku odsouzen v nepřítomnosti z terorismu. Tvrdí, že rozsudek byl založen na důkazech získaných mučením a že on sám by v případě návratu čelil špatnému zacházení. Soud pro lidská práva ale uvedl, že záruky Jordánska dané Británii, podle nichž abú Katada nebude mučen, jsou dostatečné.

Soudní výbor Sněmovny lordů v roce 2009 potvrdil deportaci abú Muktady, který se proti tomu odvolal do Štrasburku. Výbor sněmovny tehdy zafungoval jako britský nejvyšší soud.


Autor: ČTK
23. 01. 2012 | 13:24

ghándí napsal(a):

silvie,
nadherný příklad toho, co u lidí podkopává důvěru v demokracii a v obranu lidských práv.
23. 01. 2012 | 13:29

CarolusMagnus napsal(a):

Pane Stejskale,
nepsal jsem ojen o Praze, ale o celé Evropě. Mimo Prahu se najde příliš měst, kde řádí rozvášnění muslimové. Ti nejsou v Evropě doma, i když se tu někteří narodili. Co říkáte na rozvášněné muslimky, jak o nich píše Silvie ?
23. 01. 2012 | 13:31

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Stejskale, bud´te bez obav, jsem neustále dobré mysli a dobře naložen.
Ale mám pocit, že se děje něco s Vámi, když uvážím vaše vstupyˇ, nesmyslné mazání a konflikty i s takovými nekonfliktními tvory jako je Brom...etc.

Je mi jedno na kterou metu přebíháte- Vaše věc-, žádný tábor nezakládám a k žádné smečce patřit nechci.Píšu, svůj názor.
O Vás mám jasno, jste tam, kde to doba chce a tam, kde to matička EU vyžaduje.jako skautík, vždy připraven. V patřičnou chvíli ztratíte paměť, jindy ji máte jako slon, tak to má -u editorů- být.
Na tak slabomyslný blog ve stylu-soudruzi, nic se neděje, čekejte až se kyvadlo dějin vychýlí- se nedá reagovat ani vážně ani srandou.
Až napíše něco Zdeněk Mueller, reagovat budu. To je jiný level.
Mějte se.
23. 01. 2012 | 13:31

Dáša N. napsal(a):

Člověk si nevybere nikde. Ať volí tak či onak, vždycky z toho vyjde Kalousek.
23. 01. 2012 | 13:37

Petr z Tábora napsal(a):

Předpokládám, že autor je muslim a jako takový vítá arabské revoluce.
Já jsem Evropan a na diktátorských režimech jsem oceňoval mír v oblasti a náboženskou svobodu včetně ochrany jinověrců. Vidím analogii mezi komunisty, kteří využili demokratického režimu k nastolení své diktatury a islamistů, kteří rovněž využívají demokratických voleb k nastolení režimu, který bude postupně utužován. Historie se opakuje počínaje svržením iránského šáha (fuj, to toho už pamatuji), kterého Západ hodil přes palubu - na Západě bohužel ti nejchytřejší lidé nejdou do politiky.
Na demokracii bych začal v těchto zemích věřit až v okamžiku, kdy by tam jako v křesťanství, došlo k důslednému oddělení církve a státu, moci náboženské a světské.
23. 01. 2012 | 13:40

Holubář napsal(a):

Navržený model reakce na společenské pohyby v severní Africe (včetně Egypta) tedy z pera autorova zní: "Přivřít oči a čekat".
Sladkou dřímotu přeji všem optimistům a také aby se nepotvrdilo železné pravidlo, že optimista je obvykle jen špatně informovaný pesimista. Aby nenásledovalo až příliš kruté probuzení.
Koneckonců, Egypťané si mohou doma dělat skoro co chtějí, jejich věc. Naším právem je jenom k nim nejezdit. Ale mělo by to platit i obráceně, což se, jak vidno, neděje.
Obavy jsou na místě, ale spíše o Evropu, než o Egypt, nezdá se vám?
23. 01. 2012 | 13:44

stejskal napsal(a):

Pane Carole Magne,

měl jsem za to, že autorův text a replika slečny gaii se vztahují k Egyptu, ne k Evropě a jako ma takové jsem na ně reagoval.

Rozvášnění muslimové jsou stejně nebezpeční jako rozvášnění křesťané, jehovisté, sparťané, Athéňané či kdokoliv, kdo se rozvášnil tak, že jej to přivedlo k agresivitě vůči druhým. Nic jiného jsem tím říct nechtěl.

Dobře, pane Pepo Řepo.

Libor Stejskal

P.S. Pokud vím, žádný konflikt s panem Bromem jsem zde dost dlouho neměl. Už tak od léta nereaguji na jeho obvinění. Má o mně stejně jasno jako Vy, to se pak dost těžko diskutuje. A psát zde o někom, co si myslím, že si myslí, mne nebaví.
23. 01. 2012 | 13:45

Brnčidlo napsal(a):

Petr z Tábora

u nás tedy asi moc demokracie nemáme, když na zesnulého prezidenta si i po jeho smrti činila nárok církev pana Duky
23. 01. 2012 | 13:45

Ládik!!! napsal(a):

Do Egypta nepojedu,
do Egypta nepudu.
Kdyby na mě Arab přišel,
useknul by mi hlavu.
23. 01. 2012 | 13:45

gaia napsal(a):

no já si stejně myslím, že rozvášnění muslimové jsou nebezpečnější, než rozvášnění vyjmenovaní ostatní. Neb jedině muslimové při tom vášnění používají i kyselinu do obličeje. O tom, jak nějaký muslim nalil kyselinu holce do obličeje , toho je plné youtube a jiná média, ale že by to samé udělali křesťané, jehovisté, sparťané, Athéňané, o tom nikde nepsali.
23. 01. 2012 | 13:50

ŽánValŽán napsal(a):

Jéééé, to je tak krásně naivní :)
23. 01. 2012 | 13:51

voroshilov napsal(a):

Pan Stejskal znovu primusil Pepu bit se hlavou o Zed Narku,aj vej,rabi,vsude samy antisemit,ublizuji nam vyvolenym,i ten goim editor na jejich strane,no fuj...
A jeste neprisel docent Konvicka nas strasit urezavanim hlav od nevericich?Asi je moc zamestnany vypestovanim antiislamske mandelinky bramborove.
23. 01. 2012 | 13:51

gaia napsal(a):

nebo jak v té Sieře Leoně kdysi uřezávali malým miminkům končetiny, to snad v Evropě nebylo nikdy.
23. 01. 2012 | 13:51

Bestia Triumphans napsal(a):

Shannaáh napsal: "Zaprvé, Egypťané nešli k volbám proto, aby si zvolili režim, který je bude utlačovat, ale aby se utlačovatelského režimu zbavili."

Hm.
V Iránu tomu ale bylo také kdysi tak, když svrhli Šáha.
A jak to tam dopadlo?
23. 01. 2012 | 13:53

gaia napsal(a):

voroshilov

moje připomínka usekaných končetin přišla zároveň s vaší, matka příroda zaúřadovala
23. 01. 2012 | 13:54

Marie napsal(a):

Pane Shanaáhu,
pořád mi vrtá v hlavě, jestli na dámských toaletách v arabských státech je nějaká kontrola, zda se nechystá do nich vstoupit muž v burce. Jestli ano, zajímá mě, jak taková kontrola probíhá.
23. 01. 2012 | 13:57

stejskal napsal(a):

Lijí, slečno gaio,

viz třeba zde http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-osudy/139199/znetvorena-modelka-kyselinou-uz-je-zase-krasna.html

Stejně tak se různí nemuslimští devianti a agresívní šílenci dopouštěli a dopouštějí zvěrstev na kojencích, co svět světem stojí. Je toho plný internet.

Takže není pravda, že jen muslimové lijí kyselinu někomu do obličeje (a stejně tak je scestné vzbuzovat představu, že je to u muslimů běžné. Není).

Proto jsem napsal, co jsem napsal. V Egyptě to může dopadnut všelijak, ale není předem jisté jak. Muslimové ani Egypťani nejsou předurčeni k tomu, aby se v nich zhmotňovalo čisté zlo (jak to mnozí třeba zde vidí). Osobně jsem spíše v současné době skeptický, asi to bude chtít o dost více času, než se věci i tam začnou otáčet k lepšímu (ale touhle fází stejně musí projít). Ale to mi nebrání v tom, abych Egypťanům nepopřál to samé, co pan Občan.

Libor Stejskal
23. 01. 2012 | 14:03

Grőssling napsal(a):

Vorošilov,

fakt 12 000 UŠáků v Libyi ? Kde o tom psali ?
23. 01. 2012 | 14:03

Občan napsal(a):

To Gaia (12:20):

To já mám větší strach z gerontů momentálně se nacházejících u moci (kdekoli na světě) a majících pracky položené na čudlících od jaderných a jiných arzenálů. Všimněte si, že to jsou v naprosto drtivé většině dědci nad hrobem, kdo rozhoduje o bytí a nebytí milionů lidí. Vyjímečně to jsou mladší muži a zcela ojediněle ženy.

A obavy ve mně vzbuzují i sádlem postupně obrůstající týpci, co si říkají "čeští politikové".

S těmi ostatními se většinou lze nějak domluvit.
23. 01. 2012 | 14:04

Silvie napsal(a):

"Nepanikařte"!!! Všechno je v pohodě. Muslimové jsou tolerantní a dobří lidé. Islám je láska!

Oslo - Norská policie vyšetřuje video, které vyzívá Alláha, aby zničil norského premiéra Jense Stoltenberga a korunního prince Haakona. Informuje o tom v úterý agentura AFP.

Video bylo zveřejněno na webovém portálu YouTube. Ukazuje norské vojáky v Afghánistánu, korunního prince, premiéra a ministra zahraničí a pozadí hraje píseň v arabštině, jejíž text říká: "Alláhu, bolestivě je znič."

Ve stejný den Norská zpravodajská služba PST vydala výroční zprávu, ve které uvedla, že největším nebezpečím pro Norsko právě radikální islamisté, pravice naopak oslabuje.

"V posledních letech jsme viděli, že to jsou lidé, kteří v Norsku vyrostli a radikalizovali se, kteří Norsko a norskou společnost považují za nepřítele," řekl šéfka PST Janne Kristiansenová.

Podle PST zůstává počet islamistických extremistů v zemi malý, ale stále roste!!!!!!!!!!!!!!!! Mladí členové se účastní tréninkových táborů a cestují do zemí, kde probíhají konflikty, poté se vracejí do Norska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zpráva agentury také uvádí, že úroveň možného nebezpečí od pravicových skupin se naopak nemění a očekává se, že pravicové hnutí bude mít v roce 2012 méně členů.
23. 01. 2012 | 14:04

gaia napsal(a):

Marie

tam kontrola není potřebná, vše je v hlavě, tudíž je to otázka psychologická.
Tam je muslímek od dětství vychováván k tomu, že je vyšší rasa a ženy jsou něco méněcenného, že by si tam nevzal burku za účelem vloupání se na dámské WC, ani ten největší zvrhlík.
Viděla jsem to v přírodovědném filmu. Sice byl z Afriky, tam je u muslimů zakořeněný takový zvyk, že jsou ženské práce a ty jsou ostudou pro muže. Muž musí být tak schopný, aby mohl mít tolik žen, aby nemusel nic dělat. A nošení vody na hlavě je ženská práce. Muž raději zemře žízní, než by si zašel pro vodu.Proto že je to ženská práce.
Proto musí mít žen více, protože je ale poměr pohlaví 1:1, aby se na každého muže dostalo, musí vzít za vděk i třeba těmi 9 letými děvčaty.
23. 01. 2012 | 14:05

Silvie napsal(a):

Islám v Evropě zvítězí - stačí nedělat nic

Švédsko má problémy s muslimy
Ve švédském Malmö je jméno Mohamed druhým nejčastějším jménem. Muslimských přistěhovalců je tam stále víc a napadají domorodé Švédy…

Muslimové napadají lidi v autobuse, policejní auta i záchrannou službu. Švédové před léty otevřeli dvéře muslimským přistěhovalcům a dnes se před nimi z Malmö-Rosengard musí stěhovat. Ve své zemi se stali uprchlíky. Příčinou je politika multikulturalismu, kterou radní města horlivě prosazovali.

Mladí muslimové zakladají požáry a požárníci si bez policejní ochrany netroufají zasahovat, poněvadž byli často mladými přistěhovalci napadeni. Objekty často hoří tak dlouho, dokud nepřijede policie.

Protože jsou mladými výrostky napadáni i samotní policisté, uvažuje se o ochraně armádou. Novináři nesmějí při popisu událostí zmínit žádnou etnickou skupinu. Byla by to „diskriminace.“ Proto si pomáhají zahraničním zpravodajstvím z You Tube.Islamizace Evropy úspěšně pokračuje

Těm, kdo pochybují o záměru muslimů islamizovat Evropu, se muslimové svým počínáním přímo vysmívají. Jedním z oblíbených názvů tureckých mešit v Německu je Fatih-mešita. Jsou v Brémách, Pforzheimu, Mannheimu, Ingelheimu, Duisburgu, Essenu a v dalších městech. Při otevírání Fatih-mešit často aplaudují němečtí poslanci, představitelé měst i církví.

Jméno Fatih si muslimové v Německu nezvolili náhodně. Tuto přezdívku dostal turecký sultán Mehmed II. (1451–1481), zvaný „dobyvatel“. Plný nenávistí ke křesťanům vtrhl v roce 1453 do křesťanské Konstantinopole, kde jeho barbarské islámské hordy tři dny masakrovaly a loupily. Ulice byly všude potřísněné krví povražděných křesťanů. Posledním útočištěm se pro některé stal chrám Boží moudrosti (Hagia Sofia), kde byli i s duchovními zabiti. Turečtí muslimové pak chrám přestavěli na mešitu. Pro některé křesťany je jméno Fatih totéž co pro Židy Hitler!
23. 01. 2012 | 14:08

Silvie napsal(a):

Není těžké pochopit, že se v těchto mešitách vyučují muslimské děti o roku 1453 jako o slavném období islámské historie, jak jim to také připomněl Fatihův obdivovatel turecký premiér Erdogan. Tyto děti se učí, že „nevěřící“ jsou občané druhé kategorie. A tyto Fatih-mešity, plné nenávisti vůči ne-muslimům, jsou všude v Evropě. V Amsterodamu přestavěli na Fatih-mešitu bývalý katolický chrám sv. Ignáce a podobně je tomu i v Londýně.V okolí samotných Fatih-mešit vyvstávají všude stejné problémy:
•Nevěřící jsou napadáni noži, ženy znásilňovány…
•Je běžné vyhrožování, obtěžování muslimskou lůzou a šířením nenávisti vůči křesťanům…
•Britští kněží jsou občas zbiti na veřejnosti, jak se to stalo M. Ainsworthovi a Kevinu Scullymu, který odmítl přikrýt kříž basketbalovým košem…
•Podle organizace Churchwatch byl v Londýně v roce 2007 napaden každý druhý kněz…Podle Spolkové vlády je v Německu připraveno k násilí 24 % mladých muslimů. Podle britské studie na dvanácti univerzitách považuje 40 % muslimských studentů, tedy budoucí britská elita, vraždy a zabíjení k prosazení islámských cílů v Evropě za oprávněné.
23. 01. 2012 | 14:09

stejskal napsal(a):

A jen na okraj, slečno gaio.

Pan Voroshilov má strach z Židů (i z židů), podvědomě (či spíše vědomě) je nemá rád a přisuzuje jim to nejhorší. Dokáže najít na internetu tisíce "důkazů", které podle něj dokládají, že Židé jsou nebezpečím pro všechny ostatní.

Jiní lidí to mají úplně stejně s Araby a muslimy. Bojí se jich, nacházejí tisíce důkazů, proč se jich bát.

A pak jsou ještě další, ti se bojí lidí, kteří ze strachu nenávidí. Narozdíl od těch předchozích je ale nechtějí nijak eliminovat, někam zatlačit či dokonce zavřít. Mají spíš za to, že je lepší poznávat, setkávat se. Strach (většinou z neznámého) se otupí. A s ním i nenávist k těm, kteří si nenávist nezaslouží.

Libor Stejskal
23. 01. 2012 | 14:10

Marie napsal(a):

gaia

a jak to funguje u arabských transvestitů?
23. 01. 2012 | 14:10

modrý edvard napsal(a):

Přeji autorovi, Egypťanům a čtenářům zda na blogu, aby to vyšlo.
23. 01. 2012 | 14:11

Silvie napsal(a):

Další muslimy zvolený název je Tarik-mešita.
•Tarik, berberský vůdce, vpadl v roce 711 přes Gibraltar do katolického Španělska a jeho muslimské hordy zastavil až Karel Martel v roce 732 u jiho francouzského Tours.

Nikdo soudný nemůže popřít, že jména obou islámských bojovníků nebyla vybrána náhodně, ale že jde o cílenou islámskou provokaci v Evropě. „Obyčejné“ mešity jsou pochopitelně také, zejména tam, kde je už nějaké území patřičně islamizováno. Tam nesou název – centrální mešity.
Proč centrální?
•V okolí těchto mešit vyrostly islámské obchody, islámské právní poradny, islámská kadeřnictví a islámské butiky. Takové městské obvody jsou už totálně islámské. Tyto mešity dostávají rovněž státní finance!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

V Bruselu pochází 57 % !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!narozených dětí z muslimských rodin. Jméno Mohamed je v Bruselu, podobně jako i v Londýně, Stockholmu, Oslu a Amsterodamu, nejčastější mužské jméno.

Všude v Evropě se před islámem ustupuje. Zdánlivý kulturní boj se doopravdy nekoná, poněvadž jsme se už našich křesťanských hodnot úplně vzdali. Jsme si toho vědomi? Čím dříve si to Evropané připustí jako hrozbu, tím lépe. Ještě můžeme něco vykonat proti další islamizaci Evropy a zabránit jejímu dalšímu odkřesťanšťování.

Karel Orlík
23. 01. 2012 | 14:12

voroshilov napsal(a):

grossling:
Nevim jestli u vas o tom psali,tady mate link v rustine:Kdo zovet amerikancev v Liviju?Original z arabstiny:
rus.ruvr.ru/2012/01/22/64361156.html
23. 01. 2012 | 14:12

gaia napsal(a):

Marie

V ˇIránu prý žádné gaye nemají, prohlásil jejich prezident, tudíž myslím, že nemají ani tranvertity, že prostě v islámských zemích nejsou.
I u nás to transvertité nemají lehké, když si chtějí sáhnout na ženskou, tak si musí založit gynekologickou ordinaci, jako to udělala Sandra Svobodová alis Martin Sloboda, toto však nehlídá nikdo.Myslím, že to proniknutí na WC by bylo u nás složitější, než si založit falešnou ordinaci.
23. 01. 2012 | 14:15

Daňový poplatník napsal(a):

To autor, to Libor Firehand:
Nikdo nepanikaří, jen někteří lidé vědí, že oblast Turecka, Libanonu, Egypta, Sýrie, Kosova atd. bývaly dříve křesťanské, a nechtějí ze staromilství přestupovat na islám, nebo vytvářet podmínky pro to, aby jejich vnuci a vnučky (dobrovolně, jak jinak) na islám přestupovali.
Jinak se nejedná o nic podstatného.
23. 01. 2012 | 14:16

Silvie napsal(a):

Pane Stejskale,

vy tady operujete nějakým indiferentním strachem!
Antisemtismus na rozdíl od antiislamismu je zcela neopodstatěný.
Pokud je mi známo, Židé naši -křesťanskou civilizaci nikterak neohrožují, protože do ní sami patří. Nebo jste snad slyšel o extremistickém útoku Židů někde v Evropě?!

Pokud jde o islamisty, nejde o žádné iracionální obavy, jak se snažíte tvrdit. Proto sem kopíruju ty články- všechno, o čem se v nich píše, se událo nejpozději v prosinci 2011 a v lednu 2012!!!

Jestliže zdegenerovaná unie není schopna už ani vyhostit radikálního islamistu obviněného z napojení na teroristické organizace, pak je s námi amen.
My, "demokraté" ještě sponzorujeme stavby mešit a islamistických škol, v nichž se malí muslimové učí pohrdat a nenávidět nemuslimy.
Copak vám to pořád nedochází?!
Můj strach má zcela konkrétní podobu.
23. 01. 2012 | 14:18

Pepa Řepa napsal(a):

Petr z Tábora
přesně tak.
Francie poskytla útočiště náboženské opozici, Chomejní se "odvděčil".
Padl šáh, diktátor a samovládce a nastoupila teokracie s náboženskou milicí.Je tam dosud.
Pomohli si oni i my?

Padl Muammar, diktátor a řezník, poskytlo se letecké krytí a první státní návštěva byl nejtvrdší islamista sudánský Bašír na kterého je vypsán mezinárodní zatykač, autor neuvěřitelné genocidy v Darfúru.
Teď podřezává jeden kmen příslušníky druhého.
Pomohli jsme si? Pomohli si oni?

Padl Mubárak, vyhráli drtivě islamisté, země je v rozvratu a autor bude tvrdit, že se nic neděje. Kyvadlo se vychýlilo:-)
Pomohli si?

Padne Bašár, syn řezníka Háfa, který v Hamá masakroval své poddané. Nutno ovšem podotknout, že to byla tehdy syrská odnož Muslimského bratstva, která se teď "revanšuje".
Pomohou si? Čím? Demokratickým šariátem?

Mám pokračovat? Alžír? Balkán?
ghádní píše často pitomosti, ale tady má pravdu. Směřuje to k válce v regionu.
Pomůžeme si? Je válka na BV -v době krize-v našem zájmu?
Že to je v zájmu autora-který to ovšem veřejně přiznat- nemůže, o tom lze jen spekulovat.Důvodně, řekl bych.
Ovšem bude hrát osvědčenou roli uspavače hadů. Nic se neděje, jen se drobet vychýlilo kyvadélko.

Pozoruhodné je, že totéž nenapadne "uspavače" když jde o popis situace extrémistů typu DSSS.
Nikdy jsem neslyšel, že se nic neděje, ale pravý opak. zveličuje se jejich síla.

A to nevyhrávají volby, jsou naprosto marginální menšinou v ČR , početně stejně silnou, jako ti, kteří by v Egyptě chtěli demokracii západního typu.
Že slučuji neslučitelné? Neřekl bych.
Jak neokomunisté, tak neofašisté či fundamentalisté představují pro svobodu a demokracii stejnou hrozbu, stejné ohrožení.
Ostatné vždy v historii měli k sobě dost blízko.
23. 01. 2012 | 14:19

Marie napsal(a):

gaia

čím to je, že se transvestité v Íránu a jinde v arabských zemích nevyskytují?
23. 01. 2012 | 14:21

gaia napsal(a):

Marie

jsou v base , jako byli zde, když to bylo ještě trestné
23. 01. 2012 | 14:24

ghándí napsal(a):

pane stejskale,
voroshilov nenávidí židy, nicmeně proti judaismu nikdy nic špatného nenapsal. já jsem naopak ochotný uznat, že mezi muslimama je spousta rozumných lidí, ale myslím si, že islám je nenávistná a nebezpečná ideologie, protože korán vyzívá k zabíjení bezvěrců. jak může potom lžikněz a mediální ekvilibrista soudruh halík prohlásit s vážnou tváří, že islám je mírumilovné náboženství? ale to je pouze řečnická otázka. mam pocit , že si západní společnost právě ze strachu z muslimů maluje islám na růžovo a lidé, kteří říkají pouze pravdu jsou označováni za nacisty. a to je špatně.
23. 01. 2012 | 14:27

stejskal napsal(a):

Dochází, paní Silvie,

vím, že Váš strach má konkrétní podobu/podoby a také jsem zaznamenal, že nemáte strach jen z Muslimů, ale také z Romů, Evropské unie, levičáků, současné vlády a prakticky všeho kolem sebe).

Samozřejmě že jsou extremisté i mezi Židy (třeba zde http://www.rozhlas.cz/zpravy/blizkyvychod/_zprava/izrael-vysetruje-dalsi-utoky-zidovskych-extremistu--989745), a jako takoví mě ohrožují (Vás ne, Váš strach má konkrétní podobu, čili bojíte se jen toho, o čem si myslíte, že znáte. Co neznáte či Vás nezajímá, tohoto se samozřejmě nebojíte). Ohrožují mne extremisté, ne muslimové, Židé, ba dokonce ani fotbaloví fanoušci (jen extremisté mezi nimi).

Takže jestli ono to nebude celé trochu složitější než ty Vaše překopírované příspěvky. A teď mne omluvte, musím se věnovat něčemu jinému.

Libor Stejskal
23. 01. 2012 | 14:30

gaia napsal(a):

ghándí

žádné náboženství není mírumilovné, ani křesťanství ne. Náboženství se musí šířit ohněm a měčem a různí bohové se nesnášejí. Z toho mám strach, že se vedle sebe nesnesou a že budou mít puzení ho tím ohněm a mečem šířit.
23. 01. 2012 | 14:38

voroshilov napsal(a):

Stejskal:
Ne,Voroshilov nema vedomy ani podvedomy strach z zidu(jako lidi)ani s Zidu(jako narodnost),Voroshilov treba ma strach z vysek a smrtelnych nemoci,ale tohle mi neprisijete-ja NENAVIDIM SIONISMUS A SIONISTY,to jak rikaji v Odese jsou dva velke rozdily.
23. 01. 2012 | 14:39

Silvie napsal(a):

Pane Stejskale,

zase se snažíte manipulovat fakty.
Ano, bojím se unie, protože to ona posvětila onu zhůvěřilou propagandu multi-kulti, která nás přivede zcela jistě jednou do záhuby (při troše štěstí se toho nedožiju).
Ano, děsím se islamistů i cikánských kriminálníků - protože s oběma skupinami již mám své negativní zkušenosti.

Můžete mě zesměšňovat,jak je libo, ale tím na skutečnosti, že jsou nás dnes v celé Evropě miliony stejného smýšlení, vůbec nic nezměníte.
Přejí-li si dnes tu i onde občané vládu "pevné ruky", přejí si ji jako obranu proti lidem, jako jste vy.

Vy budete stát na stráži pol.kokretnosti tak dlouho, až tam zůstanete úplně sám. Jako kůl v plotě.
23. 01. 2012 | 14:41

ghándí napsal(a):

gaia
ustřední myšlenka křestanství je rovnost všech lidí před bohem. křestanstsví položilo základ tomu dlouhemu boji za svobodu člověka od otroctví až po dnešní liberalismus. v islámu je žena podřízena muži.
23. 01. 2012 | 14:45

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

Poslední spor mezi námi byl o legendární větu : ˇCeši do plynu, kterou pan Stejskal nevymazal a prohlásil ji za studijní materiál, s čímž jsem nesouhlasil.
23. 01. 2012 | 14:50

Martin Konvička napsal(a):

A za čtvrté, autor článku se od jara buď úplně ve všem mýlil, nebo to druhé, co sem psát nebudu, abych nebyl panem Stejskalem právem peskován za extrémní neslušnost.
Stačí si chronologicky přečíst jeho starší texty.
23. 01. 2012 | 15:10

Yosif K napsal(a):

Dovoluji si komicky parafrazovat patrne dosti mylne nadeje pana autora:

Nemci nešli k volbám proto, aby si zvolili nacisticky režim, který je bude utlačovat, ale aby se wiemarskeho utlačovatelského režimu zbavili. Kandidáti pohrobků dekandentnich stran neuspěli. Uspěli lidé, kteří mají v Nemecku auru disidentů = nacisti bojujici proti bide, korupci a neporadkum wiemarske republiky. Hlavními tématy strany nacionalne socialni, jejíž kandidáti byli za minulého weimarskeho režimu tvrdě perzekuováni, byly rovnost před právem, sociální a ekonomická spravedlnost, úcta k lidskému životu a politika vycházející z nemeckych hodnot definovaných pozitivně ve smyslu arijske ctností.

Cechoslovaci nešli k volbám proto, aby si zvolili nacisticky režim, který je bude utlačovat, ale aby se kapitalsitickeho utlačovatelského režimu zbavili. Kandidáti pohrobků dekandentnich stran neuspěli. Uspěli lidé, kteří mají v CSR auru disidentů (komuniste bojujici proti bide a neporadkum burzoazni republiky). Hlavními tématy strany komunisticke, jejíž kandidáti byli za minulého burzoazniho režimu tvrdě perzekuováni, byly rovnost před právem, sociální a ekonomická spravedlnost, úcta k lidskému životu a politika vycházející z komunistickych hodnot definovaných pozitivně ve smyslu komunisticke ctností.

Iranci nesli k volbám proto, aby si zvolili teokraticky režim, který je bude utlačovat, ale aby se kapitalistickeho utlačovatelského režimu zbavili. Kandidáti pohrobků dekandentnich stran neuspěli. Uspěli lidé, kteří mají v Iranu auru disidentů (islamiste bojujici proti bide a neporadkum shahovske diktatury). Hlavními tématy strany islamisticke, jejíž kandidáti byli za minulého shahovskeho režimu tvrdě perzekuováni, byly rovnost před právem, sociální a ekonomická spravedlnost, úcta k lidskému životu a politika vycházející z islamskych hodnot definovaných pozitivně ve smyslu islamske ctností.

A samozrejme - kdyz nahodou nejaky provokater/provokaterka odpadne od islamu, tak je mu pak nutno dle shariatskeho prava budto urezat hlavu, nebo jej povesit na stavebnim jerabu - protoze hlavni vec je "politika vycházející z islamskych hodnot definovaných pozitivně ve smyslu islamske ctností". Presne tak jak se to dnes denne deje v "mirumilovnem demokratickem Iranu".

Ostatne - kde je pi Hesova s nejakym chvalozpevem na mirumilovnou demokracii v Iranu a s kritikou brutalniho zapadniho vmesovani do mirumilovneho demokratickeho vyvoje v Syrii? Aha! zapomnel jsem - po vzoru dalsich mistnich islamofilu ceka, jak to v Syrii dopadne, aby vedela na kterou stranu plotu potom skocit.......

Takze dejinne pouceni:
V Nemecku vyhrali naciste? Nepanikarit!
V CSR vyhrali komuniste? Nepanikarit!
V Iranu vyhrali islamiste? Nepanikarit!

A hlavne - na vsechno se divejte prismatem definovanym positivne ve smyslu islamske ctnosti!!!!!
23. 01. 2012 | 15:15

Yosif K napsal(a):

Dasli komicka parafraze:

U jednoho stolu se sešli slovensky mkomunista JUDr Gustav Husak, ultra-konzervativní rimsti katolici, recky katolik, pravoslavny pop, saláfista, zid, luteran, nezahalená žena, zahalena zena, polonaha zena, naha zena a ekumenicky křesťan, aby se dohodli a podepsali VANOCNI DOHODU o tom, ze v povalecnem Slovensku bude vladnout demokracie, tolerance a nebeska harmonie na veky vekuv, a ze se vyse jmenovani predstavitele nebudou navzajem vyvrazdovat aniz zavirat do GULAGU a Lepoldovskych veznic.

A jak vsichni dobre vime, jak se domluvili, tak se i stalo.

No a ted jeste mile deti si povime tu pohadku o cervene karkulce.....
23. 01. 2012 | 15:24

Pepa Řepa napsal(a):

Brom
pardon, že jsem vás do toho zatáhl. Nevěděl jsem to, myslel jsem, že jde o Matyáše, ale myslím, že to je v souladu s tím co píšu.

Když je to o komsi....XYZ.....kdo se má positivně diskriminovat, je to odsouzeníhodné a trestuhodné, když je to o jiném, tak je to vítaný studijní materiál,
Neoflagelantská cvičení jsou přece tak zdravá, prokrvují jako sauna
.-)))
Opět:doba to chce, doba to žádá.
Je třeba jít s dobou. O tomto trendu, který pomáhá rozložit vlastní civilizaci jsou napsány stohy knih.To je jeden z důvodů-přirozené ne jediný-že je EU tam, kde je. Pokrytecký dvojí metr.

Nyní doba chce a doba žádá, abychom tvrdili, že je t.zv "arabské jaro" bojem za demokracii a lidská práva, tak tomu prostě budeme věřit a kdo říká, že jen umetáme cestu fundamentalistům, že naše letecká krytí jsou nejlepším výtahem k moci islamistům, je prostě xenofob a muslimům nepřeje demokracii, jako Číňan Evropě porcelán.
Fuj!!!

Mě to nechává v klidu, zvykl jsem si, článek pana Shanaáh v tomto duchu jsem očekával a předvídal, ostatně co mu zbývá-po oznámení výsledků voleb-, že?
Stejně tak je očekávaná reakce:
neruš naše korektní kruhy, xenofobe!

Úsměvná je i omletá mantra, že se bojíme toho. kdo nás ohrožuje.
Koho jiného?:-)))
No, něco na ní je buddhista nevyhodí semtexem Nuselák. Ale třeba se pletu.
To víte, xenofob.
Jen mi vrtá hlavou, jak měli naši předci odlišit toho hodného nacistu či komunistu, od toho, který ohrožuje?
Jak se to pozná, nevíte?

A to se vůbec neodvažuji uplatńovat stejnou teorii o těch zlých -mezi většinou hodných- o těch heilujících.
Mějte se.
23. 01. 2012 | 15:24

Pepa Řepa napsal(a):

Na Costa Concordia taky vykřikoval capitano Schettino:

Nepanikařte! Netlačte se!

Jenže to už seděl v teple v člunu, kam omylem spadl a holt ho nikdo neposlechl neb ho neslyšel.
Škoda, že stejně tak nenaslouchá nikdo panu Shanaáh, jen těch pár skalních vumlíků a neostalinistů, kteří by tak rádi, aby se něco na BV semlelo a ledy se hnuly.
23. 01. 2012 | 15:37

stejskal napsal(a):

Vůbec nemám v úmyslu Vás zesměšňovat. Ani můj text nebyl tak míněn. Pokud jsem se Vás dotkl, omlouvám se.

Libor Stejskal
23. 01. 2012 | 15:39

český maloměšťák napsal(a):

Diuskuzi jsem nečetl - tak se jen zaptám : " Byla už tady Pepka a Silvie se zprávou, že muslimové svrhli Evropskou komisi a obsadili Evropský parlament ? "
Dík za odpovědi.
23. 01. 2012 | 15:51

Pepa Řepa napsal(a):

Nevím, pane Stejskale, komu to je určeno.Mně asi ne, ale nevadí, odpovím.
Já to prohlásit nemohu, rád zesměšňuji kohokoliv, kdykoliv a jakkoliv.
Inu, co s tím naděláte? Když mi někdo nahraje na smeč, nedám to do sítě.
To dá rozum.

Nicméně se Vám omlouvám na celý rok r.2012, taková malá permanentka.

Já vím, máte těžký chleba, doba je zlá, klikat se musí. Ponechte mi tedy aspoń iluzi, že se Vaše vnitřní přesvědčení -alespoň někdy- liší od toho ouředního, které zastávat musíte, aby bylo na chleba.
Mějte se.
23. 01. 2012 | 15:53

Yosif K napsal(a):

Pani Gaia - neni Nemec jako Nemec, neni Cach jako Cech, neni Rom jako Rom a vubec teprve neni nabozenstvi jako nabozenstvi.

Kdyz krestane zacali v 15 stoleti kriticky rozebirat vysavani Rimem a obratli se k bibli, zjistili, ze krestanstvi zalozil pacifisticky rabbi, neskutecne milosrdny, ktery (s jednou ci dvema vyjimkami) nevztahl na blizniho ruku ve zlem umyslu a ktery kazal mluvit pravdu.

Kdyz muslimove hledaji reseni svych problemu v koranu, zjisti, ze jejich nabozenstvi zalozil polticky vudce ktery ekonomicky postavil na nohy pogromem na zidy v oase Khaybar a rozkradenim jejich majetku a ktery pri ceste "nahoru" pouzival jako politickou metodu lez a lest.

Zajimave je, jak nabozenstvi formuje sance lidi racionelne se chovat. Abych neomilal Nobelovy ceny nebo Evropu:
Nejuspesnejsim etnikem v Indii jsou:
Sikhove
Dale nasleduji protestanti
Katolici
Budhiste
Hindove
pak dlouho nic
pak dlouho nic
a na samem dne spolecnosti spoelcnosti cca na urovni nedotknutelnych Dalitu jsou muslimove - a to pres veskerou positivni diiksriminaci, kterou indicke vlady podnikaji, aby udrzely sve muslimy dale od al kaidy a pakistanskych tajnych sluzeb. Je zajimave jak nektere skupiny dokazi pres indicky kastovni system (preferujici smozrejme vysoke kasty hindu) proniknout a jine nikoliv.

Dtto situace je v Malaysii:
Bozim rizenim byl Singapur POTUPNE VYKOPNUT z malajsiske federace v roce 1966 jelikoz singapurska samosprava nechtela prijmout princip POSITIVNI DISKRIMINACE MUSLIMU. Jinymi slovy princip aby blbi z litery zakona vladli chytrym. Princip na kterem je Malaysie dodnes postavena a ktery se v Malajsii postupne utuzuje.
23. 01. 2012 | 15:59

stejskal napsal(a):

Bylo to určeno paní Silvii, jako replika na její "můžete mě zesměšňovat,jak je libo, ale tím na skutečnosti, že jsou nás dnes v celé Evropě miliony stejného smýšlení, vůbec nic nezměníte." (a pak ještě něco o stráži politické korektnosti a plotové kulatině, ale tomu jsem moc nerozuměl).

Zbavte se iluzí, pane Pepo Řepo (ostatně mám za to, že mne, panu Shanaáhovi a dalším doporučujete to samé). Jsem jen slouha, bez vnitřní integrity a vlastního názoru, který dělá to, co po něm nadřízení chtějí. Svobodní, upřímní a nezávislí jsou ti druzí.

Tuhle nahrávku si nenechte ujít. Na síti jste zde jeden z nejlepších.

I Vy se mějte.

Libor Stejskal
23. 01. 2012 | 16:04

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

To je v pohodě.

V mnohém se shodneme.

Očekávaný text a očekávaná reakce editora, který supluje nepřítomného autora a vede debatu tam, kde to chce mít

Ano, vše je pod kontrolou, protože to říkal kapitán. Je k tomu video přímo z lodi.

http://zpravy.idnes.cz/je-to-jen-vypadek-chlacholila-concordia-pul-hodiny-po-narazu-pristav-1i0-/zahranicni.aspx?c=A120120_112533_zahranicni_aha
23. 01. 2012 | 16:05

Kelt napsal(a):

Jak je to dlouho,co jsem viděl v TV přímý přenos podřezání za živa jedoho bezvěrce asi 12 letým muslimem?
Obava z šiřitelů víry pravé je plně oprávněná.
Teroristický útok v Londýně podnikli muslimové třetí generace.
Multikulti politika je zhoubná-pokud muslimové nejsou ochotni se podřizovat místním zákonům a kulturním zvykům,měli by být odejiti tam,kde burka a právo šaria jim bude více konvenovat.
23. 01. 2012 | 16:06

Pepa Řepa napsal(a):

Brom
Uff!!!!! To se mi ulevilo!
Brambory jsou v řádku. Vše je pod kontrolou.
Na Concordii, v celé EU, na aktuálně.cz i v Egyptě.
Za chvíli bude pod kontrolou celý internet.
Pak nastane všude mír, vlk vedle beránka.

Stejskal
Iluzi si ponechám, když dovolíte.
Nejen chlebem živ je člověk. I iluzí.
23. 01. 2012 | 16:17

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

V podstatě jsem také spokojený. Vždy jsem se zajímal o dobu husitských bouří. Možná nyní zažiju rekonstrukci dějů v provedení 1:1. Kostýmy a dobové reálie si domyslím.

http://www.youtube.com/watch?v=VlHbYpRMRvE
23. 01. 2012 | 16:22

Pepa Řepa napsal(a):

Mimochodem, neberu ani panu Shanaáh iluzi o tom, že vyhraje v Egyptě demokracie.
Dokonce bych řekl, že pan Šádí Shanaáh je velkým orientálním iluzionistou.

Jak tahá králíky z klobouku a nehlásí se k minulým kouskům, které tady předváděl je obdivuhodné.
23. 01. 2012 | 16:27

kulich napsal(a):

je dost nepochopitelné pane šádí, že se tak často ve vývoji v egyptě a vůbec celém islámském světě mýlíte. stačí nakouknout do vašich blogů.už jen to nadšení okolo egypta a tunisu, zdrženlivost kolem libye a syrie. já odhaduji že to byly i poslední opravdu relativně svobodné egyptské volby.ale chápu, že vy především vítáte oslabení vlivu západu a statu quo na středním východě , byt to nikdy neřeknete naplno.
23. 01. 2012 | 16:29

Silvie napsal(a):

"Úsměvná je i omletá mantra, že se bojíme toho. kdo nás ohrožuje.
Koho jiného?:-)))
No, něco na ní je buddhista nevyhodí semtexem Nuselák. Ale třeba se pletu.
To víte, xenofob.
Jen mi vrtá hlavou, jak měli naši předci odlišit toho hodného nacistu či komunistu, od toho, který ohrožuje?
Jak se to pozná, nevíte?"

Pepo,

tohle je nad rámec chápání multi-kulti fanatiků.
Mně tedy docela dost znepokojuje, když islamisti začínají řvát, že určité lokality v Británii, Nizozemsku či jinde v Evropě!!! jsou "jejich území". A bude tam zavedeně šaríja.
No, kur.., to jsme to tedy s tou pol.korektností dopracovali.

Hlavně,že se tady týden rozebírá nějaký Mazel.
Přičemž rozprášené oddíly Vandase jsou asi tak akceschopné a nebezpečné, jako rychlá rota veverčáků Chipa a Dala.
23. 01. 2012 | 16:33

Pavel napsal(a):

Co musí muslim spáchat aby byl ve vašich očích islamistou bez "tzv."?
Která ctnost je islámská a neexistuje mimo okruh islámu?
Je ctnost požadavek zabíjení lidí, kteří odešli od muslimské víry?
Je ctnost idea, že islám bude dominovat světu?
Je ctnost bohem dané svolení fyzicky trestat neposlušnou ženu (4:34)?
Je ctnost požadovat po nevěřících podřízený statut a specielní daně?
Je ctnost zakotvit nerovnost mužů a žen v oblasti společenské, majetkové i právní?
Co je to přísný výklad šaríy - který islámský směr vyhlásil šaríu umírněnou?


Džihád je i slovem že ?
23. 01. 2012 | 16:45

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

Z islámu strach nemám. Mám strach z následků činů fanatiků všech možných směrů a věr a z následků činů těch, kteří zavírají oči před tím, co se děje.
23. 01. 2012 | 16:48

Zeman napsal(a):

Qur'an is our law. Jihad is our way. Dying in the way of Allah is our highest hope.
Korán je náš zákon. Naší cestou je džihád. Zemřít pro aláha je naší největší nadějí.

Heslo muslimského bratrstva.

Také pěkná ctnost.
23. 01. 2012 | 16:53

Martin Konvička napsal(a):

Zeman:
Přejme jim to.
23. 01. 2012 | 16:56

minatomirai napsal(a):

Nejuspesnejsim etnikem v Indii jsou:
Sikhove Dale nasleduji protestanti Katolici Budhiste Hindove pak dlouho nic
pak dlouho nic
a na samem dne spolecnosti spoelcnosti cca na urovni nedotknutelnych Dalitu jsou muslimove -
--------------------------------------------------------------------------------

Nesmysl, nejúspěšnějším etnikem v Indii jsou Parsi, o který, Yusife K. (by mne zajímalo, k čemu se ta inciála vztahuje, někde tu probíhala diskuze o rozdílu mezi kurvou a prostitutkou, kde kurva má nesexuální konotaci. Mám to ve tvém případě tedy správně, Yusife?). Pokud by Yusif K. něco málo věděl o Indii, nepsal by nehoráznosti jako katolíci a další náboženské denominace coby etnikum.

A k těm muslimům, kde tě s bratrem řepou spojuje čistá nenávist. Až Indie přijde s někým lepším, než je Salma Rushdie (ne, že by neměli dost slušných spisovatelů), ozvi se, Yusife k.
23. 01. 2012 | 16:58

minatomirai napsal(a):

Další úspěšné etnikum jsou Tamilové, je jich mnohem více než Parsí (ti přišli z Iránu a jsou v zásadě vyznavači Zoroastra). Tamilové jsou zřejmě nejinteligentnější, spousta patří do brahmánské jasty, která samozřejmě existuje navzdory demokratické ústavě Indie.

Indové jsou obecně velice chytří lidé, dobře vzdělaní. Pokud si bude zaměstnavatel např. vybírat mezi Yusifem. k (nevím, co dělá, ale není to důležité) a Indem stejného vzdělání, Yusif nebude mít šanci.
Myslím v tak flexibilních zemích jako USA nebo Kanada a další.
23. 01. 2012 | 17:07

buldatra napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Mimochodem, neberu ani panu Shanaáh iluzi o tom, že vyhraje v Egyptě demokracie.
Dokonce bych řekl, že pan Šádí Shanaáh je velkým orientálním iluzionistou…
Já bych řekl, že ani ne tak iluzionista, jako spíš nadšenec.
Respektive naiva.
A to nadšenectví, podobající se mladistvému zápalu, umocňuje štědře poskytovaný prostor ve sdělovadlech, kam je zván jako odborník.
Kdo by nerad radu od odborníka?

Horší je to jen realizací oněch rad a s vysvětleními, které se jaksi míjejí se skutečností
Jakoby oblast, které se odbornost radícího týká dělala naschvály. Mrška.

To pak přicházejí na řadu korekce.
Nebo výmluvy.
Nebo doufání.
Nebo vysvětlení, že ve skutečnosti je to tak, i když to vypadá jinak.
Nedělejme paniku.
A podobně.

Takže mi nezbývá, po uplynutí jistého času, kdy zhmotnilo se ledacos jinak, než bylo odborně vysvětleno, postulováno, než s lítostí zařadit ho do dlouhé řady odborníků obecných, ostatních, jejichž slova zhusta linou se z obrazovek a reproduktorů, kdy nám sdělují sva quaziodborná dobrozdání tu k nějaké situaci plitické, onde ekonomické, jindy k situaci náboženské, potažmo k čemukoliv a tváří se u toho zasvěceně.

Obávám se neodborně, že, ti človíčci machometánští a ostatní v hen tom Egyptě jsou dnes ve stadiu a stavu, kdy je teprve čeká dost velké dětské rozčarování, až je ta jejich revoluce začne požírat.
A to jim opravdu nepřeji.
23. 01. 2012 | 17:19

Zdeněk Brom napsal(a):

buldatra:

Každý dobrý vůdce ví, že může z nastoleného režimu přijít rozčarování a že může dojít k požírání. Pak může použít klasický lék - expanzi.
23. 01. 2012 | 17:23

Martin Konvička napsal(a):

minatomirai

Nevím, zda Pepu s Yusufem pohání "nenávist", ale vím, že Vy podporujete šáriu v rodinném právu. Tudíž jste jasnej případ.

Jinak s tou Indií v ledasčems kecáte. Ale to může být tím, že ta země je tak velká a složitá, že o ní těžko něco napsat, a neseknout se.

Něco ale přecejen poopravím.
1. Parsi do Indie ne"přišli", oni tam utekli - z dnešního Iránu, hádejte, před kým asi?
2. "Indové obecně velice chytří lidé" může napsat jen někdo, kdo Indy viděl ... v nějaké bance nebo na letišti. Ti vzdělaní lidé, které na západě potkáváte, to je Créme de la créme indické společnosti ... pár procent z horních pěti procent, řekněme. Drtivá většina, to Vaše "obecně", maká na polích, pase krávy a tak, Indie je pořád ještě z 90% skoro "středověká" rurální země.
3. S těmi muslimy je to těžké - záleží, kde, a z jaké společenské vrstvy. Indičtí muslimové totiž zahrnují dva "extrémy" společnosti, jednak bývalé vládce (a jejich úředníky atd.), jednak totální spodinu, pro něž byl islám lákavý rušením kastovních rozdílů. Jenže je rušil jen na papíře, zůstali spodinou, a dnes je - jako před staletími - najdeme mezi rikšaři, vydělávači kůží, nejdrobnějšími obchodníčky...

Fakt se to ale nedá generalizovat.
23. 01. 2012 | 17:24

Silvie napsal(a):

buldatra,

já jim to přeju.
A svrab a černé nešťovice k tomu.

Úplně slzím dojetím, když čtu, že k nám ještě dovážejí malé budoucí džihádisty na operaci srdce.
Nemocní sklerozou multiplex se musí v tomhle státě soudit, aby dostali léky potřebné k přežití.
23. 01. 2012 | 17:24

Pepa Řepa napsal(a):

Pavel
ad poslední.
I takové pokusy byste v dějinách našel.
Konkrétně v Egyptě vydal jistý Ali Abdurráziq v r.1925 spisek islám a zákla´dy vlády požadující odluku náboženství od politiky. Strhla se taková mela že je proti tomu Rushdie úsměvný příběh před spaním.
Další se poučili a šli na to od lesa.

"Proč by mělo náboženství klesnout tak hluboko, aby splývalo se státem"?
tvrdili egyptský Chálid M.Chálid.
Ihned ho prokoukli, neošálil duchovní.
I takový volnomyšlenkář jako je Osman Yahia tvrdí:
"svoboda se zdá neslučitelná s dualismem. je-li svobodný Alláh, nemůže být svobodný člověk"

Otázky. které kladete jsou sice zajímavé, ale tak pro Kropáčka, Ostřanského či Millera, nečekejte odpověď od aktivisty.
Asi by zmínili mutazilu odmítající antropomorfní představy. To bylo někdy okolo r.800, pokud si pamatuju.
Také s nimi zametli pod heslem "Víra se nesmí sklánět před rozumem"
Její odpůrci ale tvrdí, že to byla první instituce v dějinách, která zavedla náboženskou policii v Iráku, když se-na čas-dostala k lizu a že si ji arabisté 19.století idealizovali..
Zkuste si to vygooglovat i když to je pouze doklad, že i jisté pokusy o slabou reformu tady byly a dopadly jak dopadly.
Takže to, co se může-u naprosto zanedbatelné menšiny- dít nyní, tady dávno bylo.

minatomirai
mám TDi X5, tankuju naftu, nejezdím na nenávist.
u Vás to bude horší, pumpu, která tankuje halálblbost jsem neviděl.Nikde totiž neřeším Tamily či Indy, byl jsem nejdál v Iráku. Nevím proč mě tedy do toho taháte, Yusif není moje dvojče, jsem vždy sám za sebe.
Jen taková drobnost.Článek je o Egyptě.
To Vám uniklo, ale chcete-li fedrovat opět šariát v Evropě, poslužte si.
23. 01. 2012 | 17:36

minatomirai napsal(a):

S shariou máš pravdu, Martino, velice rozumné řešení.

Jinak jsem rád, žes mi tu velkou a obsáhlou zemi, ve které jsem strávil poměrně hodně času, přiblížil. Není nad wiki a google experty.

Už jsi konečně přišla o poctivost nebo pořád háčkuješ halenky?

P.S. O Indii víš ......, úplný.
23. 01. 2012 | 17:37

Zdeněk Brom napsal(a):

minatomirai:

Abych byl upřimný, moc Vám nevěřím.

Indie má obrovskou duchovní tradici, skvělou duchovní a intelektuální elitu. To ano, a je to radostné setkávání. Na jedné straně svatá místa plná slunce, na druhé straně chrámy páchnoucí hnojem. Obřady, které přitahují široké davy turistů a na druhé straně obřady uzavřené, kde se dějí věci, ze kterých jde děs.

Je to ale i místo nedotknutelných, kteří uklízejí sračky a pokud se jim při tom něco stane, tak je ostatní nechají zhebnout. Je to místo, kam na stavbu produktovodu přivede manžel svoje ženy, lehne si do stínu a ženy ručně konají nejhrubější manuální práce při hloubení výkopů. Když umře, nic se neděje. ˇˇZena má pro toho muže cenu zvířete. Místo, kde se koná nádherná svatba a vedle na ulici umírají lidé hlady.

Je to země velkých rozdílů a úrovní. Jedno měřítko nelze používat.
23. 01. 2012 | 17:46

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
Zrovna včera vyšel v LN článek ekonoma Pavla Kohouta: jak jsem se mýlil pokud šlo o euro.
Nejde mi o jeho názory-nejsem ekonom-ale o to, že si nasypal popel na hlavu, stejně jako kdysi jiný Pavka jeho jmenovec, pokud šlo o komunismus.Každý se mýlíme.
Očekával jsem, že něco obdobného napíše pan Shanaáh, rok je dlouhá doba.

Od aktivisty ovšem nelze sebereflexi čekat.

Silvie
nepřeju jim to. Dva roky mi v jedné zemi v Maghrebu dělal asistenta swahilec Sa'id z Ugandy. Černý jako bota, dva metry, dokonalá angličtina, muslim. Na Brity nedal dopustit, dali nám vzdělání, říkal. Odešli a skončilo to Idi Aminem. Často na něj myslím. Rodina zůstal v Ugandě, nevěděl, jestli přežili.
Málokdo mi byl tak blízký jako on.
23. 01. 2012 | 17:49

minatomirai napsal(a):

Nenávist k čemukoliv mne upřímně řečeno ohromuje. To, že většina Čechů s takovou důsledností nenávidí muslimy, přikládám k tomu, že jsou nevzdělaní, nezcestovalí, něco a la Sylvie (k přívlastku, jež jí patří, nemám naprosto žádnou mentální rezervace, nicméně si ho odpustím). Naštěstí nejsou takoví všichni, ale je to primitivismus, co si budeme namlouvat. Jugoslávská mentalita, tedy země, kam se nejdále dostali.

pepa a yusif nenádí muslimy s takovou vášní, že to bere dech. Martina Komárková či co je neškodná, možná, až přijde o poctivost, prohlédne.
proto pepo nečtu nic, co píšeš o muslimech, o Egyptě, o čemkoliv. Naprosto nemůžeš podat objektivní obraz. Totéž pro Yusifa.
23. 01. 2012 | 17:50

minatomirai napsal(a):

No a co, Zdenku Brome, že v Indii existují takové rozdíly. Co by sis přál, evropskou dokonalost? Z jakého důvodu, proč?

Ty nedotknutelné nechají zhebnout, protože věří v karmu. To je vše. Pokud se ti to nelíbí, vydej se na misi a snaž se to změnit. To je vše, co mohu doporučit.

Klasické české myšlení, pokud to není jako u nás, je to špatné. Mne to naopak fascinuje, i to, jak dobře se dá s takovými lidmi žít.
23. 01. 2012 | 17:56

buldatra napsal(a):

Silvie,

Já jim to nepřeju.
Nikdy nikomu nepřeji nic jiného, než to, co bych si přál pro sebe.
A pro sebe si přeji vždy jen to nejlepší.
Totéž přeji i vám.
To je u nás nekřesťanů normální.
23. 01. 2012 | 18:00

Zdeněk Brom napsal(a):

minatomirai:

Nikde jsem nenapsal, že je to špatné. Je to svět, který respektuji, ale bych rád, kdyby respektoval on mě.

Fascinovat to může leda toho, kdo se pohybuje v těch vyšších kastách. Až prožijete život těch nejnižších, tak si pohovoříme. Doporučuji i obřady k uctění Kálí. Ale ne ty veřejné.
23. 01. 2012 | 18:04

Tupelo napsal(a):

Pane Sadi, to ze v prvnich volbach zvitezily islamske strany neni prekvapujici, staci vzpomenout na prvni volby u nas po listopadu - situace s vitezi a porazenymi podobna, z tohoto pohledu budou v Egypte skoro dulezitejsi druhe volby, to jiz budou mit volici zkusenosti s vladnutim tech co byli za Mubarakovy diktatury pronasledovani. Poznamka o salafistech mi ponekud pripomela nasi KDUCSL, ktera v prvnich svobodnych volbach u nas kandidovala z pozice strany, jez za minuleho rezimu byla v Narodni Fronte :).
23. 01. 2012 | 18:05

Pepa Řepa napsal(a):

minatomirai
ani to neočekávám. Jak by mohl propagátor šariátu vyznávat či věřit něčemu jinému. Abych se přiznal, čemu věříte je mi naprosto fuk, mě nevyprovokujete, ani když to budete desetkrát opakovat.
Mějte se.
Dokonce Vám pogratuluju k výsledků, voleb v Egyptě.
"Vaši" vyhráli.
23. 01. 2012 | 18:09

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

Mno, když na to přijde, mně ten nápad se zalitím pyramid voskem přijde jako dobrý. Pyramidy jsou posvátná místa, kterým turistický ruch škodí.
23. 01. 2012 | 18:15

ghándí napsal(a):

minatomirai,
no spíš si myslim, že ti pánové vědí o co jde. že muslimové mají v programu nas bud konvertovat nebo zlikvidovat. ukládá jim to korán.
23. 01. 2012 | 18:15

buldatra napsal(a):

Stejně jsou to vláštní lidé, tidlencti poturčenci.
Takoví nezlomní, zapálení pro věc.
Ach jo. Stále jsou a vždycky byli.
23. 01. 2012 | 18:18

minatomirai napsal(a):

Je to svět, který respektuji, ale bych rád, kdyby respektoval on mě.
-------------------------------------------------------------------------
Netušil jsem, že vás už ohrožují i Indové a navíc vás nerespektují. Mezi námi, kašlou na vás. Věřte mi.

Zdenku Brome, vy nevíte, o čem píšete. Faux moralista.
A to, že jste v nějaké české beletrii vyčetl něco o Kali, mi je celkem jedno, já osobně mám nejraději obřady oslavující Ganeshu.
23. 01. 2012 | 18:18

Zdeněk Brom napsal(a):

minatomirai:

Kde píšu, že mě ten svět ohrožuje? Co je to za mánii, vkládat do textl svoje iluse? Mimochodem, nekašlou.

Ganesha? To vysvětluje mnohé. Tohle divadélko skutečně fascinuje tůristy a "duchovní" poutníky. Zatím se vznášíte na obláčku a na povrchu.
23. 01. 2012 | 18:25

Zdeněk Brom napsal(a):

Mimochodem, s tímto videe už ale problém mám:

http://zpravy.idnes.cz/video-pastunske-deti-si-hraji-na-sebevrazedne-atentatniky-pnk-/zahranicni.aspx?c=A110301_173654_zahranicni_brm

Považuji to za stejně nebezpečné, jako ládování násilí do hlav našich dětí z televize.
23. 01. 2012 | 18:31

vysedlina napsal(a):

Přála bych klid úplně všem, jako, že se nebude nic zlého dít, ale bohužel bude. No.

Jinak, co byste vlastně čekali od vysedliny?
23. 01. 2012 | 18:46

minatomirai napsal(a):

Opravdu, Zdeňku Brome? Myslíte, že Ganeshu, boha nových začátků, oslavují pouze turisté? Je vidět, že jste hojným navštěvovatelem youtube. Možná se jednou do Indie podíváte.

Pashtunské děti dostávají již v útlém věku svoji zbraň a malé políčko opia, o které se starají. Tedy děti těch, kteří vlastní půdu, ale patani většinou vlastní.

Krásná země, Afganistán, Zdeňku Brome.
23. 01. 2012 | 18:49

Tupelo napsal(a):

minatomirai: o straslive bohyni Kali byly zminky i ve filmu, bud v indiana jones, nebo v necem podobnem. :). Jinak hinduismus je zajimave nabozenstvi (i kdyz me preference jsou jinde), schopne pohltit sakumprask i cele krestanstvi, proste se nas buh stane dalsim v cele plejade jinych.
23. 01. 2012 | 18:55

minatomirai napsal(a):

Ah, Martinu jsem přehlédl a její fit neboli tantrum. U malých děcek se tomu říká tantrum.

Já myslel, Martino, že se shariou nemáš problémy. Copak se najednou stalo? Proč si myslíš, že bys někomu dokázala jakkoliv ublížit? Vypadá to, že máš nějakého perspektivního milemce po boku a u počítače a předvádíš se. Chlapi nemají rádi tento typ ženských, to štrikování halenek ti svědčí lépe. Na to ulovíš i nějakého vysokého a dobře vypadajícího Etiopana nebo Somálce.
Lasice jedna, aspoň je v ní trochu ohně.
23. 01. 2012 | 18:55

minatomirai napsal(a):

o straslive bohyni Kali byly zminky i ve filmu, bud v indiana jones, nebo v
-------------------------------------------------------------------------

že Zdeněk Brom není srovnávacím teologem mi bylo celkem jasné hned zpočátku. Osobně nemám velké nadšení pro hinduismus, jejich nacionalismus se mi hnusí, ale jako host nekritizuji. Ganesha je nicméně mým navždy oblíbeným bohem, a to v jakékoliv podobě či při jakékoliv jeho oslavě. Hojně se totiž popíjí, Ganeshu milují asi všichni.
Hinduismus neproselytizuje, jestli je to vůběc české, v zásadě nekonvertuje nikoho a nemá zájem. To jenom křesťané se mohou uštvat s konverzí. Jakoby nám to bylo vůbec co platné.
23. 01. 2012 | 19:02

Dagmar napsal(a):

minatomirai, zejména 23. 01. 2012 | 18:55

Poněkud křečovitý pokus o ironii. Možná by stálo za to, napsat bez ironie, jaký je Váš vztah k islámskému právu "sharia".
23. 01. 2012 | 19:05

ghándí napsal(a):

minatorimai,
v koránu to je jasně napsáno. povinost každýho muslima je džihád. stejně jako jít do mekky nebo se petkrát denně modlit. my vyčítáme muslimum, že pořád někde dělají bordel, ale oni to mají za povinnost. a to právě spousta lidí u nás nechápe, protože poslouchá kecy lžipáterů halíků.
23. 01. 2012 | 19:10

Tupelo napsal(a):

minatomirai: je pravdou ze indicti nacionaliste se shlukuji kolem hinduistickych stran, ale nesmesoval bych, hinduismus urcite neni postaven na nacionalismu, nema s nim nic spolecneho. Spis bych rek ze indicti nacionaliste nabozenstvi vyuzivaji, ale to ostatne zname sami, treba z krestanske evropy ;)
23. 01. 2012 | 19:17

Silvie napsal(a):

Pepo,

asi nejsem ten správný křesťan.

Muslim, jenž náš svět nikdy neohrozí, je jedině ten mrtvý.
Řídím se podle motta - ne každý muslim je terorista, ale každý terorista je muslim.

Dokud nelezou do Evropy a žijí si ten svůj středověk s šaríjou a obřízkou doma, tak jsou mi naprosto šumák.
Pokud si začnou v Dejvicích vytvářet šaríja zóny a tvrdit, že to je "jejich" teritorium, mám s nimi vážný problém.

Pevně doufám, že se unie rozpadne a přijdou vlády "pevné ruky". Je to naše jediná šance, jak jsem pochopila.
Ne, že bych z toho byla odvázaná, ale mám-li si vybrat mezi terorem musulmanů nebo ztrátou "demokracie", tak bez váhání volím to druhé. My už totiž dávno v demokracii nežijeme - resp. tahle "demokracie" platí jen pro vyvolené, minority a přistěhovalce.
23. 01. 2012 | 19:29

minatomirai napsal(a):

Hinduismus není postaven na nacionalismu, ale nacionalismu využívá. Je to obdobné jako s jakoukoliv formou náboženského fundamentalismu, který je u hinduismu zřejmě nahrazen nacionalismem. Osobně jsem zažil nacionalismu u střetů mezi muslimy a hinduisty, náboženských střetů. Obojí je odporné, ovšem hinduistů je v Indii x více jako muslimů, čili mají jasnou převahu a preferenci i u některých politických stran. Nicméně náboženská tolerance v Indii, s výjimkou některých střetů ohledně chrámů, je mimořádná.
ghandi
jihad není boj mečem, jihád je boj se sebou samým. Na to, aby muslim mohl jet (letět) do Mekky, musí mít peníze a povolení Saudů. Což není automatické. Ideální by bylo účastnit se haj 1 x za život, realita je však jiná. Modlení by mělo být 5x denně, ale není to podmínka, okolnosti jsou rozhodující. Nevím, kde dělají muslimové bordel, v Brně rozhodně ne, a pokud by dělali, zcela jistě bych se toho zúčastnil. Předpokládám, že máte na mysli nějakou slušnou pařbu.
Dagmar
Nemám zájem debatovat o sharii a jejím uplatnění v nemuslimských zemích. Tvrdím však, že v důsledku nezahlcování místních soudů rodinnými, finančními a jinými spory, je na místě, aby nastoupily zvyklosti sharii. Ať se to Martině nebo komukoliv líbí či ne, jak je vidět, uplatňuje se to v mnoha zemích. Naprosto stejné platí pro židovské zvykové právo a např. americké či kanadské příslušníky této víry.
Martina Konvičková je zpovykaná, nicméně neškodná. Lehce zábavná.
23. 01. 2012 | 19:33

Silvie napsal(a):

Dagmar,

a taky k ženám.
Tenhle zamindrákovaný chudák samostatně myslící, emancipované ženy patologicky nenávidí.
A vsadím se, že má doma nějakou submisivní ošklivou chuděru. To se pak burka hodí.

Normální křesťan nepotřebuje zahalit ženy od hlavy až k patě, aby se na ně nevrhal ,jako úchyl. Umí jejich krásu ocenit, ale dokáže se ovládat.
Muslimové slintají nad každou turistkou v šortkách a tílku - co je tohle jiného,nežli sexuální frustráti?!
23. 01. 2012 | 19:35

CarolusMagnus napsal(a):

Opovrhuji islámem jako hnusnou ideologií, která likviduje vše co není islámské, (i sochy Budhy), která opovrhuje polovinou lidstva - ženami a staví je na úroveň dobytka. Včera v ZDF byla reportáž o devítileté dívce, kterou "otec" prodal za 40 ovcí. Opovrhuji islámem, který se zrodil v hlavě loupežníka a během několika let zničil všechny židovské, křesťanské, římské a helenistické kultury kolem Středozemního moře. Od Pyrenejí přes Kyrenaiku po dnešní Libanon.

Nenávidím muslimy, kteří nalezli proti naší vůli do Evropy a prosazují zde svoje islámské zvyky a pravidla. Nenávidím je, protože pokud se nezačneme bránit, je jen otázkou času, kdy oni evropskou civilizaci zlikvidují a nahradí hnusnou středověkou ideologií.

K smrti nenávidím ty fašisticko-socialistické evropské politiky, kteří tohle natahali do Evropy, a aby získali vděčné levicové voliče tak jim dali cár papíru s razítkem, a udělali z nich "občany" ! A tihle "občani" teď řvou v Belgii o převzetí moci a zavedení šarie. Je jen otázkou času, kdy se jim to povede. Doufám, že zastánci multikulti a občanského principu budou první, kteří jejich vítězství zaplatí životem. Fašismus, nacionální socialismus a islám jsou velcí kamarádi. Už víc než 70 let. K čertu s nimi !

Islám se musí vrátit tam, odkud vytáhl obsadit Evropu. Tím míním všechny, kteří v něj věří. Ať mají papír s razítkem nebo ne.
23. 01. 2012 | 19:42

Joachym Brezina napsal(a):

Silvie, naprosto s Vámi souhlasím.
naše společnost ale věřím, že se dokáže obrodit, čas od času přijde revolta a až to bude na vážkách, křesťané si udělají pořádky a vymetou muslimy kam patří, totiž do písku pouště. To bude až padnou ti korektní co odmítají říci to co je očividná pravda a otěží se chopí ti co jsou podle nich lůza a pak to bude ohněm a mečem.
Teď je mnoho lidí v letargii, ale až jim půjde o krk, věřím, že se aktivují.
Do té doby musíme vydržet ty korektní žvásty a pokud možno upozorňovat na muslimské nebezpečí v Evropě. Podle mne je pro Gazu krásné řešení, srovnat buldozerem, vysadit trávu a udělat golfová hřiště.
23. 01. 2012 | 19:42

Silvie napsal(a):

Joachym,

jsem přesvědčená o tom ,že nyní přijdou silně "pol.nekorektní" režimy, které nebudou řešit, zda jde o "hodné", či méně hodné muslimy a deportují to všechno pryč z Evropy.
Pro občany Evropy je to poslední šance a začínají si to uvědomovat.
Současné vlády téhle zparchantělé zdegenerované EU nedokážou vyhostit ani jednoho fanatického islamistického šmejda!
Co se od nich asi tak dá čekat.
23. 01. 2012 | 19:53

Zdeněk Brom napsal(a):

minatomirai:

Možná pojedu se stejnou cestovní kanceláří a nechám se okouzlat stejnými blbinkami :)

Možná tady pak budu vytvářet iluze o něčem, co znám jen z dálky.

Skutečně nejsem srovnávacím teologem. To nechám Vám. Mě zajímá něco jiného.
23. 01. 2012 | 19:57

Dagmar napsal(a):

minatomirai

Obávám se, že se tragicky mýlíte. Základním principem každého právního státu je zásada, že normativní a procesní právo je platné a vymahatelné pro všechny jeho občany i další osoby, které se na území státem spravovaném zdržují. Jakmile připustíte, že v rámci daného státu mohou platit různé právní systémy, nepřístupné změnám a působení zákonodárných orgánů státu, rezignujete na právní stát. A to se bohužel v západních zemích, připouštěním působnosti islámského práva v lokalitách obývaných muslimy, děje. Že se tak zatím neděje ve věcech trestního práva, je dočasné.
23. 01. 2012 | 19:58

Zdeněk Brom napsal(a):

minatomirai:

Jinak o hinduismu víte prdlajs.
23. 01. 2012 | 20:00

ghándí napsal(a):

minatorimai,
necítím k muslimum nenávist, spíš hlubokou nedůvěru. jelikož i každá lež je jim dovolena, je-li to ku prospěchu islámu a aláha. o te úskočnosti a přetvářce brněnských muslimů jsme se nakonec mohli přesvědčit nedávno, když někdo vynesl nahrávky z brněnské mešity. takže, já si myslím, že muslimové mají právo být u nás menšinou, jako kdokoliv jiný a žít u nás v míru, jediné proti čemu se ostře vyhrazuju, je ta živelná imigrace, která mění charakter evropských států. ta podle mýho názoru stojí za nenávití vůči muslimům i radikalizaci části společnosti. takže žádný multikurturalismus a žádná imigrace. není duvod, aby se u nás muslimové usazovali s celýma rodinama. když přijede muslim do čr, je tu host a podle toho by se měl chovat. já taky nebudu plácat ženský v saudský arábii po zadku.
23. 01. 2012 | 20:00

minatomirai napsal(a):

Nenávidím je, protože pokud se nezačneme bránit, je jen otázkou času, kdy oni evropskou civilizaci zlikvidují a nahradí hnusnou středověkou ideologií.
-------------------------------------------------------------------------------
Poslouchej Carole, pokud jsi takový bojovník a skutečně v něco takového věříš, zajdi si na nějaké shromáždění muslimů a oznam jim to. Pokud možno zde v této zemi, jinde bys mohl mít jazykové problémy. Plácat kraviny o svých přesvedčeních na forech je laciné. Pokud skutečně věříš v to, co hlásáš, předve´d se. Ukaž se, jaký jsi bojovník, jinak mají tvoje slova cenu hajzlpapíru, stejně jako tvůj charakter. Chlap se pozná podle činů ne keců.

A další věc, musíš začít sám, ne že "my" atd. Podívej se na Palacha, Jana Husa a jiné velikány české historie a zařaď se mezi ně.
Držím ti palce, bojovníku. Vezmi Silvii sebou, nezapomeň přibalit burku, mám pocit, že z estetických důvodů to bude třeba.
23. 01. 2012 | 20:02

voroshilov napsal(a):

O straslive bohyni Kali byli zminky i ve filmu,bud v indiana jones.----
Kali mela a ma svuj kult,vetsinou byl kvuli ritualnym vrazdam rozprasen Britami jeste v 19.st,ale neni vylouceno ze prezivaji dodnes.Ale jelikoz je Kali manzelkou boha Shivy tak je od hinduismu neoddelitelna,a zrovna odsud pochazi zensky feministicky obraz-Matka vlast,Socha svobody,Svoboda na barikadach...v pozdejsi uprave.Indie je opravdu zeme velkych kontrastu,ale neni zaostala a nevzdelana,co treba Bollywood nebo masovy prisun zapadnich investic,rovnez zakony tam jakztakz funguji na rozdil od sousedniho Pakistanu.
23. 01. 2012 | 20:03

Joachym Brezina napsal(a):

Silvie, souhlas, tak dlouho na nás budou muslimové tlačit až ze spodu povstane obrození, smete politicky korektní šmejdy s multi-kulti přisluhovači. Bude to holokaust, ale každá společnost je kousek od holokaustu, pokud se stane apatickou.
Je mi na zvracení z toho co vidím kolem.
Tohle nedopadne dobře.
23. 01. 2012 | 20:04

minatomirai napsal(a):

se ostře vyhrazuju, je ta živelná imigrace, která mění charakter evropských států
----------------------------------------------------------------------------------
Největší problémy má Francie, která si to bude řešit sama, nepotřebuje k tonmu Čechy, kteří s tím nemají naprosto nic společného, zde je imigrace kontrolovaná a muslimů je skutečně menšina.

Mezi námi ghandi, já nemám nprosto žádný problém s jakoukoliv menšinou, ale to je tím, že jsem žil většinu svého života v multikulturní, vysoce tolerantní společnosti. Jsem za to nesmírně vděčný, neboť mne to připravilo na to žít kdekoliv a s kýmkoliv, což praktikuji. Evropa je, naprosto upřímně, poslední místo, kde bych chtěl žít. Kdekoliv. Pokud jsem tu byl, měl jsem k tomu důvody, které již pominuly. Díky bohu za to, tady se opravdu nežije lehce.
23. 01. 2012 | 20:08

Silvie napsal(a):

Nemám nejmenší problém to říci veřejně.
Koupili jsme si celá rodina antiislamistická trika a hrdě je nosíme, když vyrazíme na kolech.
Všichni se ptají ,kde jsem ho splašila.
Názor muslimských bratrů mi je tak nějak lhostejný! S nimi žádný dialog vést nemíním. Toužím jen po tom, aby se vrátili tam domů, kde se budou cítit dobře a svobodně.
Jejich nespokojenost mezi křesťanskými barbary mne totiž bytostně trápí.
23. 01. 2012 | 20:10

minatomirai napsal(a):

A to se bohužel v západních zemích, připouštěním působnosti islámského práva v lokalitách obývaných muslimy, děje
---------------------------------------------------------------------------
Zdá se, že západní země jako vždy jsou majákem demokracie a rozumu.
Hlasitý aplaus.
23. 01. 2012 | 20:12

Silvie napsal(a):

minatomirai,

a nechtěl byste se tam zase vrátit?!
V arabských zemích je to vyslovený ráj na zemi - tolerance a láska sama.
23. 01. 2012 | 20:12

Zdeněk Brom napsal(a):

minatomirai:

Cituji:"...žil většinu svého života v multikulturní, vysoce tolerantní společnosti."

Kde se ve Vás bere tedy ten fanatismus a intolerance?
23. 01. 2012 | 20:13

ex-nemo napsal(a):

Kdo by tu panikařil? Snad Čochtan (ale ten má pokud se nemýlím od pana Stejskala dištanc) Gaia, Gandhí a pár dalších, ale o těch víme ža panikaří rádi a často, je to taková jejich záliba. Kvůli Egyptu ?
Jo, když islamisté zvítězili na osm hodin jízdy od nás, v Bosně, v Kosovu, a s pomocí svých amerických přátel tam vraždili křesťany, to určité obavy byly. A pokud kdo nevěří vládní propagandě o zlých Srbech a hodných Kosovanech, tak má ty obavy pořád. Ale s Egyptem si jděte do háje, to je daleko a nafta tam není.
Vaše starosti na mou hlavu !
.
23. 01. 2012 | 20:16

voroshilov napsal(a):

ex-nemo:
Spravne,panikarit uz je pozde,treba bylo myslet drive nez prepadli a rozvratili Irak,nez CIA organizovala"arabske jaro",nez z Libiji udelali druhe Somalsko,nez Pakistan zacalo srat ze z nej Amiky udelali strelnici na civilisty...
Ted uz je nenavist muslimu ke krizakum nekonecna,a s prepadenim Iranu a Syrii bude jeste vetsi a odveta krvavejsi...
23. 01. 2012 | 20:28

ghándí napsal(a):

konečně nam soudruzi vysvětlili, že za vše může USA. už jsem si myslel, že se toho nedočkám.
23. 01. 2012 | 20:34

Český tlučhuba napsal(a):

Má pravdu.
My se nemusíme bát vítězství netolerantního Islámu v Egyptě ( to je tragedie pro tamní křesťany) ale expanze Muslimů do EU.
Přesněji, musíme se bát našich poblouzněných multikulturních socialistických politiků, kteří tuto expanzi podporují a financují z našich daní.
Z našeho phdledu je důležité zaujmout nekompromisní obrannou pozici a vytrvat.
V Islámskýcjh zemích ať si dělají co uznají za vhodné.
Hlavně ať tam zůstanou !
23. 01. 2012 | 20:53

CarolusMagnus napsal(a):

ex-nemo,
v Čechách se to hezky povídá o panikaření, ale ve Francii, Britanii, Belgii, Nederlande, v Německu, Švédsku, atd. to vypadá jinak. Problém je v tom, že když padne západní Evropa, tak se to svinstvo na českých hranicích nezastaví. Jo, Čochtan dostal "dištanc", :-)) jako už před rokem, ... a před dvěma. atd,...
Že Stejskal maže sprostá slova je naprosto v pořádku. Sláva mu za to. Ale mazat názory, nepasující do schématu fašistoidní politické korektnosti, to je stejné svinstvo, jako dělali nacisti a komunisti. On asi nechápe, kam se sám zařazuje. Škoda.
23. 01. 2012 | 20:53

CarolusMagnus napsal(a):

minatomirai,
neměj obavy, já se v Evropě domluvím. Možná lépe než ty. Chlap se pozná podle činů ne keců. A podle toho, že o svých činech nekecá, wenn der Feind mithört.
23. 01. 2012 | 21:04

Dagmar napsal(a):

minatomirai
"Zdá se, že západní země jako vždy jsou majákem demokracie a rozumu.
Hlasitý aplaus"

Upřímně - jakým duševním procesem jste z mého příspěvku učinil výše citovaný závěr? O majáku, demokracii, rozumu ani aplauzu tam nebylo ani slovo :-). Zatímco na argument právním státem a zásadu jeho udržování jste reagovat neráčil. Že by Vám ty pojmy byly cizí?
Problém zdá se není naše evropská míra tolerance, kterou tak rád znevažujete poněkud trapnou ironií, ale nedostatek tolerance muslimské, především arabské migrace do Evropy. Ne-arabští muslimové integrují mnohem snáze, s asijskými migracemi nejsou téměř žádné problémy. Položil jste si prosím otázku, proč tomu tak je?
23. 01. 2012 | 21:17

voroshilov napsal(a):

CarolusMagnus:
A jak padne Europa?
Turek uz znovu obleha Viden nebo Salladin nastupuje od Konstantinopolu?
Spocitej v procentnim pomeru mnozstvi muslimu v Zapadni Europe k domorodemu obyvatelstvu,a to jeste mlcime o Ukrajine,Rusku,Belorusku,Polsku,Pobaltskych statech...Myslim ze to vsechno asimilovat islamistum da poradne zabrat,i kdyby meli cim bojovat!
23. 01. 2012 | 21:17

ghándí napsal(a):

vždyt oni nás ty muslimové tak nenávidí, naš zpusob života, alkohol a prostituci a ty jejich imámové proti nám tak kážou...ale pořád sem lezou. to je zajímavý.
23. 01. 2012 | 21:44

Baba napsal(a):

Zatímco v politice je jedním z projevů moci přístup na televizní obrazovku, v rodině žezlo remote controlu vytlačuje osobní myš.
23. 01. 2012 | 21:50

Medikolog napsal(a):

Silvie,

ani živý muslim po nás drze nežádá takzvané církevní restituce. Zato i mrtvý katolík z povolání (povalování?) má právně zaonačenou naši multigenerační katastrofu ve prospěch vyžraných cizích prodavačů zboží které nikdy neměli a mít nebudou. Kéž vám Alláh, budiž jeho jméno pochváleno, otevře oči.
23. 01. 2012 | 21:51

CarolusMagnus napsal(a):

Voroshilov,
tak jak padlo Malmö, Berlin-Kreuzberg, Köln-Deutz, pařížská předměstí, .... a spouta jiných měst a čtvrtí.
23. 01. 2012 | 21:52

Silvie napsal(a):

Voroshilov,

dost mne překvapujete svým vstřícným postojem k islamistům. Myslím, že Kavkaz není právě oblíbenou destinací Rusů.
Ony vám ty atentáty v Moskvě nestačily?!

Medikolog,

já nejsem zastáncem širokých restitucí kat.církvi, ale pletete tady hrušky s jabky.
Křesťanství do Evropy patří, islám nikoliv. Proto jsem ochotná katolíky akceptovat, i když tak činím se zaťatými zuby.
Islám však znamená pro celý civilizovaný svět obrovskou hrozbu a katolická církev mu devótně vyklízí pole.

Všichni ti multi-kulti aktivisté trapně mlží, pokud jde o agresivitu muslimů - nejde o žádné "extremistické excesy", jak se snaží chování muslimů v Evropě definovat např. pan Stejskal!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Problémem je, že se toto chování - rozšiřování šaríja zón po Evropě (Nizozemí, Británie, Španělsko...)jako moru, stává normou.
Islamisté nás plíživě vytlačují z vlastních zemí a osobují si právo mluvit o čtvrtích našich měst, které jsme vybudovali my -Evropani - jako o "svém území".
Odmítají se přizpůsobit našemu právu civilizovaného světa a snaží se prosadit středověké bezpráví zvané šaríja!!
Prozatím se spokojí s právní dualitou, později začnou prosazovat jediné "právo" pro všechny - šaríju.
Koresponduje to s jejich povahou, intolerancí, nenávistí všeho nemuslimského, zákeřností a nevzdělaností.

Naše evropské vlády ,placené krvavě z našich daní, nerespektují naše práva, ale protěžují na náš úkor práva jakýchsi přišelců z doby kamenné.
Nezaslouží si naše volební hlasy. Vykopejme je z úřadů dokud je ještě čas.
Žádná vláda" pevné ruky" nemůže být pro naši budoucnost zhoubnější, nežli vlády, které za nás rozhodují nyní.
23. 01. 2012 | 22:20

minatomirai napsal(a):

Problém zdá se není naše evropská míra tolerance, kterou tak rád znevažujete poněkud trapnou ironií,
-----------------------------------------------------------------------------------
Ne, to skutečně není, neboť neexistuje. Stačí debata o cikánech a 99% Čechů palpituje. Nemám zájem se s vámi bavit, Dagmar. Obraťte se na Martinu Konvičkovou, třeba jí i poradíte, jak přijít o poctivost, což bude podstatně praktičtější než debata o právním státu.
23. 01. 2012 | 22:29

Bestia Triumphans napsal(a):

Minatomirai: A v jaké části světa teď pobýváte?
23. 01. 2012 | 22:39

Dagmar napsal(a):

minatomirai

Pokud by, vážený minatomirai, evropská tolerance neexistovala, jak naznačujete, neměli bychom se o čem bavit, neboť by neexistovala ani - dnes již stamilionová - migrace muslimů v Evropě. Problémem je, jak se to dnes snažíme definovat - míra této tolerance.

Lhala bych pokud bych napsala, že mne mrzí, že se se mnou nemíníte, z nedostatnku zájmu, bavit. Dovolte, abych upřesnila, že to není nedostatek zájmu, co Vás z diskuse diskvalifikuje, ale bohužel nedostetek relevantních argumentů.

Pana docenta Martina Konvička si, na rozdíl od Vás vážím a ráda se na něj obrátím, bude-li příležitost.

Dobrou noc.
23. 01. 2012 | 22:51

Dagmar napsal(a):

Omluva za překlepy. Už skoro spím....
23. 01. 2012 | 22:56

Dagmar napsal(a):

Omluva za překlepy. Už skoro spím....
23. 01. 2012 | 22:57

Občan napsal(a):

Pane Stejskale,

podobné sleziny neonácků, jako je tahle, teď budou na Aktualne.cz pravidelně?
23. 01. 2012 | 22:59

CarolusMagnus napsal(a):

Občane,
máš pravdu. Nacistických kreatur je tu opravdu hodně. Náckové a neonáckové jsou velcí kamarádi s muslimy. Waffen SS měly několik muslimských divizí, a po válce mnoho nacistů našlo asyl v arabských zemích. V Egyptě například vyvíjeli nacisti rakety a proudová letadla. Než jim to Israelci zatrhli.
23. 01. 2012 | 23:54

Martin Konvička napsal(a):

Dagmar:
Díky a dobrou noc, nebo ráno.
24. 01. 2012 | 00:22

Pepa Řepa napsal(a):

Zábavná diskuse.
Kálí? Máme jasno.Indiana Jones nám to objasnil.
:-)))))
To nemá opět chybu. Jsme znalci hinduismu.
Výsledky voleb v Egyptě? My tomu prostě nevěříme! Ne, ne ne!
Takový svět přece není, říkali nám na VUMLU a teď to píšou v příručce EU-hujerem snadno a rychle.

Divím se, že někoho mohou výroky blazeovaných "znalců" rpzhodit a vytočit. Jejich argumenty jsou nulové, znalosti prabídné, přeskakují z jednoho systému do druhého,odříkávají naučené a v tuto chvíli nepatřičné multi-kulti mantry, neudrží linku tematu-možná i něco jiného- a je z nich hlavně cítit snaha o vyprovokování konfliktu,někoho označí za "vola", a tetelí se radostí, když přijde nekontrolovatelná reakce, aby se mohli urazit.To oni rádi.
Jak by to bylo krásné, kdyby přišel okresní tajemník a diskusi "neonácků" zakázal jako za starých dobrých časů, že Ončane?

Kálí, Ganeshu, Muhammad. náboženslý eintopf.
K dokonalosti chybí al-Babish a woodoo.
Komparativní znalci :-))

Vždyť takoví chlapíci, jsou přímo darem z nebes.
Nejen odhalují svou hloupost a touhu po totalitním režimu pevné riky-ať již náboženském, či komunistickém-, ale v debatě, ve které jde o možnou hypotetickou MÍRU uplatnění šariátu v muslimské zemi, konkrétně v Egyptě-na což mají oni plné právo, je to jejich rozhodnutí vzešlé z voleb- začnou prosazovat požadavky na zavedení šariátu i na evropské půdě, tedy požadavky na druhou jurisdikci, tam kde se vytvoří silnější komunita, tedy na stát ve státě, území žijící vlastním životem a -v některých oblastech-podléhající vlastnímu právnímu systému.
Aspoň vidí mamlasové, kteří byli v hurghadě v All Inclusive, co je čeká.

Co víc chcete?
Vždyť takové blazeované mudrce, kteří se s nikým bavit nebudou, nikoho nečtou, ač na vše reagujou :-)))!!!! -jako minatomirai- Vám posílá samo nebe, sám velký Ganeshu.
24. 01. 2012 | 07:12

Pepa Řepa napsal(a):

Islám jako takový netřeba démonizovat, či bát se ho, tím méně jím opovrhovat.

Je součástí celosvětového kulturního dědictví, je součástí historie této planety, vytvořil své myšlení, svou architekturu, své písemnictví, svou poesii, kaligrafii... etc....etc... a přirozeně i svou věrouku, která je páteří systému.
Čím víc článků o kultuře jako takové, tím lépe.
Stejně jako nemá smysl opovrhovat zaniklými kulturami jako mayskou, ač nám některé její projevy jsou naprosto cizí. To ovšem neznamená tolerovat to, co není v souladu s naší teritoriální jurisdikcí.

Nesměle bych upozornil, že pan Shanaáh o těchto věcech, o kultuře nepíše, nechci jej podceňovat,ale-podle mého-na to nemá.

Kulturní obohacení je ovšem něco zcela jiného, než "obohacení" ghetty žijícími pod svou jurisdikcí.Na výstavu o islámské architektuře, není třeba ghett.

Jestli je něco, čeho je třeba obávat se, tak je to hloupost vlastních "užitečných idiotů", kteří se-z různých důvodů-se západní civilizací nesžili, těch, kteří se snaží podsunout jiným nenávist a netoleranci, ač se sami nenávistí a netolerancí zalykají a dovolávají se cenzurních zásahů, které zítra budou odsuzovat.

"A další věc, musíš začít sám, ne že "my" atd. Podívej se na Palacha, Jana Husa a jiné velikány české historie a zařaď se mezi ně".

Jak by tady bylo hezky, kdyby se ti zatracení čecháčci upálili či nechali upálit.
To taky nemá chybu
:-)))
Kupte si benzin a sirky, radí šariátníkc
24. 01. 2012 | 07:52

Tupelo napsal(a):

minatomirai: zda se ze jste (spolu s Voroshilovem) jediny kdo reagoval na mou poznamku o I.J. a netrpel selektivni slepotou a videl za ni (a taky pochopil) smajlik. ;)

voroshilov: pravda, bavime se o civilizaci (podobne jako snad jeste starsi, cinska) velmi stare, nicmene kdyz jsem behem pobytu na miste videl par jejich filmu (spis jen jejich casti, absolutne me nebavily, hindsky neumim a zadne titulky nebyly ;)) tak musim rict ze ta filmova produkce je nejspis neco jako bracha Hollywoodu, obcas snad dobry film, ale musi se hledat. Ale lidi to zerou, nejen Indove a jihovychodni Asie, ale pry toci na zakazku i pro zeme na zapad od Indie.

obcan: neonacek je neco jak blazen, ten taky nikdy neprizna ze je blazen ale vidi ho ve vsech ostatnich. :) Pripomina ty nejchytrejsi cechacky na svete, ti zase vedi jak resit problemy s islamem cele evropy a pritom nedokazali vyresit vlastni problem s romy. :)
24. 01. 2012 | 08:04

Yosif K napsal(a):

Pane minatomirai:

Reci o tom ze Pepa nenavidi muslimy jsou evidentni blbost - ze vsech jeho textu je videt, ze ma muslimy rad, ze mezi nimi proto cestuje nebo pracuje a ze je lituje. Kdo zije tak dlouho mezi muslimy jako Pepa, tak muze muslimy pouze uprimne litovat. Narodili se do ocelove klece, a trest za unik z klece (odpadnuti, apostasi ood islamu) je urezani hlavy nebo obeseni. I v rodine, kde by MOZNA nedoslo k urezani hlavy (nabozenska povinnost rodiny odpadlika od islamu), ci kde maji treba nejakeho zavrazdeneho komunistu atp je zcela nemyslitelna predstava co by odpadnuti od islamu rekla sirsi rodina atd atd.

Ja proste pisi co vidim. Steve Jobs se narodil jako potomek shiitskych libanoncu, ale byl adoptovan americany. Kam to potomek muslimu dotahl, kdyz nevyrustal v omezujicim prostredi islamu! A kam by to asi tak dotahl kdyby vyrustal v prostredi islamu - kdyby mel zakazano pochybovat o jakekoliv hadite z korany, kdyby se jako dite ucil 5 let koran opisovat nazpamet na plechovou tabulku, kdyby jako dite se kazdy rok bicoval na Ashure a na Arbaeenu do ziveho masa a rozrezaval celo kuchynskym nozem a kdyby mu cely zivot od rana do vecera cela spolecnost vstepovala ze za vsechnu bidu a zaostalost arabu muze ZAPAD a to ze Zide "ukradli" arabum 16 km siroky pas bazin, na kterem arabove neumeli hospodarit. V optimalnim pripade by to dotahl na vrchniho raketometcika Hezbolaku a cely zivot by odpaloval Katuse na sousedy.

Nabozenstvi ktere zakazuje premyslet bohuzel vede k tomu ze lide sice premysleji, ale hure nebo mene, nez kdyby takove totalitni nabozenstvi nemeli. Nebot se premyslet BOJI. Misto premysleni si vymysleji konstrukty, kterymi se snazi dokazat sami sobe ze se nenarodili do beznadejne KLECE. V Evrope muzeme pozorovat stale jeste znatelny EKONOMICKY rozdil mezi protestanstkymi a katolickymi zememi. Proc asi? Proc asi se rychleji rozvujelo nabozensky otevrene Holandsko nez Spanelsko ovladane svatou inkvizici?

Proc si myslite, ze v narocnejsich administrativnich financich v Indii a na BV a v JV Asii prevladaji nemuslimove a pokud muslimove, tak nearabove? V prvni rade Sikhove, pak krestane, Parsove (dekuji detailistovi Minotorai za pripomenuti Parsu), v Malajsii a Singapuru a Indonesii pak cinane a hindove?

Proc si myslite ze oficielni doktrinou Malajsie s VETSINOVOU muslimskou populaci je POSITIVNI DISKRIMINACE MUSLIMU? Proc je toho zapotrebi u vetsinove populace? Po padesati letech nezavislosti? Proc asi?
24. 01. 2012 | 08:26

Yosif K napsal(a):

Pane Minatomirai, proc muslimove ve svych zemich zavadeji positivni diskriminaci muslimu?
A) to vyzaduje islam a to velmi tvrde.....
B) vetsinove nejsou schopni konkurovat.......
A ono to "vetsinove" u statu kde jich zije 70-90 milionu (a ani se neumi sami spolehlive spocitat) je na hospodarske urovni znat.

Prostredi kde vladnou nabozensti fanatici dela opravdu hodne. Nedavno jsem cetl o jmenovani israelske arabky na misto profesorky na Hebrew University. Prvni arabsky nositel Nobelovy ceny za biochemii bude asi z Israele.
24. 01. 2012 | 08:35

Yosif K napsal(a):

Pane Minatomirai - mnohem spise Z israele nez z egypta.
24. 01. 2012 | 08:37

Yosif K napsal(a):

Pane Tupelo - kez byste mel pravdu. Zatim se naciste, komuniste a islamiste vzdycky spolehlive postarali aby se zadne druhe svobodne volby nekonali.
Nevim zda mate iluze o nacistech ci komunistech - pokud ano, tak jste beznadejny pripad.
Pokud mate iluze o islamistech a svobodnych volbach - podivejte se na Iran:
Kandidaty na ucast ve volbach vetuje komise ajatolahu. Ajatolah je take nejvyssi vykonnou moci v zemi - je velitelem REVOLUCNICH GARD.

Reci islamistu o demokracii jsou copycat reci komunistu o demokracii v obdobi kveten 1945 az VITAZNY FEBRUAR 1948. Vitazny februar pak zozral vsetko.

Pan Sadi Shanaah je exactement jako komunista recnici pred unorem 1948 tom, ze se nebudou nasilne vytvaret Kolchozy, ze se nebudou znarodnovat podniky pod 50 zamestnancu a ze se nebudou lide posilat do gulagu a ze se nebude rusit demokracie.
24. 01. 2012 | 08:45

Pepa Řepa napsal(a):

Yosif K
a víte, že je nelituju.
Je to jejich svět, jejich civilizace, žijí si po svém způsobu, když tam jsem, respektuji jejich zvyky. Výsledky voleb jsou jejich rozhodnutí, jejich cesta.Kam je povede, rozhodli sami.

Jen si myslím dvě věci.
1. Nechci, aby tak-po jejich způsobu- žili mí potomci ve své vlastní zemi.

2. Považuju za naprosto idiotské vnucovat někomu západní-demokratický model, který je mně vlastní a na který nedám dopustit.

Demokracii nenasypete do hlav ani z cockpitu letadel, tím méně tak, že budete bezostyšně preferovat své trojské koně.
Čím více to budete dělat, tím větší medvědí službu jim způsobíte.
Zaříznou je vlastní, právě proto, že v nich budou vidět agenty Okcidentu, jak říká č.m.
To je vyzkoušené. Ty, kdo chtějí hospodářsky kooperovat zaříznou -při první příležitosti-vlastní souvěrci.

Navíc se to dělá pod naprosto idiotskou iluzí o šíření "lidských práv" a jaksi těmto lidem uniklo, že islámský svět má vlastní deklaraci a respektuje vlastní model "lidských práv".
A aby toho nebylo málo, ty deklarace má dokonce tři.
24. 01. 2012 | 08:50

Tupelo napsal(a):

Yosif K: kez byste nemel pravdu :). Problemem je ze hodne zobecnujete, napr. nejvetsi islamska zeme Indonesie porada volby pravidelne. Treba Iran o kterem pisete, tam je treba, krome toho co jste uvedl, i pozitivni diskriminace, prislusnici nejstarsi zidovske diaspory na svete maji zaruceno misto v parlamentu.

Na druhou stranu, rostouci silu predstavuji i nabozensti fanatici v samotnem Izraeli, kteri by chteli oddelovat zeny od muzu. Zatim. Mozna v budoucnu zakazat zenam volit nebo ridit auta, jak treba v Saudske Arabii. Je dobre ze tyto fanatiky (kteri na policisty krici ze jsou nacisti) zatim Izrael zvlada (rodiny v techto konzervativnich kruzich jsou v prumeru mnohem pocetnejsi nez je prumer, takze se muze jejich vliv stupnovat).

Poznamku o Izraeli nepisi protoze 'Vy zase mlatite cernochy', ale proto ze je na tom videt ze fanatismus na jakekoliv strane konci stejne.
24. 01. 2012 | 09:34

scallop napsal(a):

Pepa Repa

"Považuju za naprosto idiotské vnucovat někomu západní-demokratický model..."
"Demokracii nenasypete do hlav ani z cockpitu letadel ..."
"Navíc se to dělá pod naprosto idiotskou iluzí o šíření "lidských práv" ..."

Tohle vsechno zni rozumne, ale ma to dusledky, ktere uz napsane nejsou. Podle Vas tedy je koser kamaradit se s kdejakym diktatorem ? (Obchodovat s nimi potrebujeme.)
Takze je fajn poveceret s Idi Aminem smazenici, kterou si on udelal ze svych odpurcu ? Jsou to prece jejich zvyky.

Kdyz se zacnou "ti z te jejich kulturu" rezat mezi sebou, mame jenj otocit hlavu ? Dnes je to druhy den ve zpravach vcetne krvavych zaberu - mame jen pokrcit rameny a prepnout na jiny kanal ?

Zapadni model lidskych prav je univerzalni ze sve podstaty. To, co zde prosazujete Vy, zname se ho vzdat.

Ja nemam zadne jednoduche reseni. Vliv Evropy ani neni velky, ty zeme maji vlastni dynamiku. Konec Mubarak prisel, protoze ho nechteli Egyptane a ne proto, ze tam nasi uzitecni idioti tam prosazovali zapadni modely. V Lybii zapad aktivne zasahl (ale az pote, co se zacali rezat mezi sebou !) a _zatim_ to vypada na spravne reseni, nevalci se tam. V Syrii je zapad bezmocny bez souhlasu ruska, ale nejspis by byl becmocny i s Ruskem.

Proste Vas jednoduchy pristup me prijde stejne spatny jako to, co kritizujete.

PS Tesim se, ze za toto schytam nejakou nalepku. Uz jsem od Vas onalepkovany skoro cely, ale nejake misto se jeste najde.
24. 01. 2012 | 10:44

TNT napsal(a):

Jestli někoho překvapuje, že v Egyptě v prvních opravdu svobodných volbách vyhráli islamisté, tak by se měl vrátit do základní školy. Podobné překvápko ho bude čekat v Polsku - tam vyhrávají katolíci, v Bavorsku - katolická CSU má sama většinu, v Americe zase drží Kongres evangelíci
24. 01. 2012 | 11:10

stejskal napsal(a):

A co takto?

"Islám jako takový netřeba démonizovat, či bát se ho, tím méně jím opovrhovat.

Je součástí celosvětového kulturního dědictví, je součástí historie této planety, vytvořil své myšlení, svou architekturu, své písemnictví, svou poesii, kaligrafii... etc....etc... a přirozeně i svou věrouku, která je páteří systému.
Čím víc článků o kultuře jako takové, tím lépe.

Stejně jako nemá smysl opovrhovat zaniklými kulturami jako mayskou, ač nám některé její projevy jsou naprosto cizí. To ovšem neznamená tolerovat to, co není v souladu s naší teritoriální jurisdikcí.

Kulturní obohacení je ovšem něco zcela jiného, než "obohacení" ghetty žijícími pod svou jurisdikcí.Na výstavu o islámské architektuře, není třeba ghett.

Jestli je něco, čeho je třeba obávat se, tak je to hloupost vlastních "užitečných idiotů", kteří se-z různých důvodů-se západní civilizací nesžili, těch, kteří se snaží podsunout jiným nenávist a netoleranci, ač se sami nenávistí a netolerancí zalykají a dovolávají se cenzurních zásahů, které zítra budou odsuzovat.

Konec Mubarak prisel, protoze ho nechteli Egyptane a ne proto, ze tam nasi uzitecni idioti tam prosazovali zapadni modely. V Lybii zapad aktivne zasahl (ale az pote, co se zacali rezat mezi sebou !) a _zatim_ to vypada na spravne reseni, nevalci se tam. V Syrii je zapad bezmocny bez souhlasu ruska, ale nejspis by byl becmocny i s Ruskem.

Neni zadne jednoduche reseni. Vliv Evropy ani neni velky, ty zeme maji vlastni dynamiku.

Ale stejně, kdyz se zacnou "ti z te jejich kultury" rezat mezi sebou, nestačí jen otocit hlavu. Dnes je to druhy den ve zpravach vcetne krvavych zaberu, nelze jen pokrcit rameny a prepnout na jiny kanal. Vše, co se děje na této planetě, se vlivem technologií dotýká/ovlivňuje příp. ohrožuje jednoho každého z nás více než kdykoliv dříve. Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale pokud se samotnému lidstvu nezdaří nějakou šikovnou katastrofou vrátit historii o staletí zpět, nic s tím asi nenaděláme.

Zapadni model lidskych prav se zdá být univerzalni ze sve podstaty. Respektive nic jiného se nenabízí, pokud má lidfstvo ještě nějakou dobu přežít jako druh"

No nic, jen jsem to zkusil :-)

Libor Stejskal
24. 01. 2012 | 11:19

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
můžete mít lepší modelový případ než Libyi?
Vládl diktátor polovinou populace zbožńovaný, polovinou nenáviděný. Pokud ho nezamázli po Lockerbie, ztratili legitimní důvod. Teď šlo pouze o ropu o žádná "lidská práva" či "demokracii".To je pouze pohádka pro Vás a zelená embéčka, pro něž je mantra o lidských právech jediné thema kromě biomasy.
Když pojedete prstem po mapě Afiky, řeže se to v polovině států.A mnohem víc.

A výsledek?
Snad nemusím říkat jaký.
Teď teprva začíná v Libyi maso. Jste no to hrdý?

Totéž Irák po stažení.Opět naivní představa, že vyvezete do světa Kurdů sunnitů a šíitů demokracii.
Dar Ahmadínežádovi, velebí Mahdího, jak to pěkně pro Irán zařídil.
Stejně jako selhal pokus bolševiků vyexportovat do světa islámu komunismus, selhává pokus o export západní demokracie do muslimských zemí. Není to-pro ně-tak neodolatelné, je to v přímém rozporu se základy islámu.

K univerzálním lidským právům jen doporučuju porovnat Deklaraci práv a svobod přijatou OSN s třemi deklaracemi, které uznává muslimský svět a které formulovali tak, aby byly v souladu s Quránem.

Větou
V Lybii zapad aktivne zasahl (ale az pote, co se zacali rezat mezi sebou !)

jste mě opravdu rozesmál, to jste opravdu přímo hujerský výstavní kousek, plukovník to držel tak pevnou rukou, že by k žádné revoltě-bez importu vhodných bojovníků-nedošlo a bez leteckého krytí by bylo za týden vymalováno.
Totéž Háf či Bašár.

Na to volné místo si nalepte CACIB HUJER
:-))
24. 01. 2012 | 11:36

Ing. N. napsal(a):

(Pepa Řepa)

Jak vidíte současnou situaci v Libyi?
a) stoupenci Kaddáfího ovládli město Baní Valíd
b) násilné demonstrace proti NTC v Benghází
c) američtí vojáci vstoupili do dvou ropných terminálů na severu Libye
24. 01. 2012 | 11:43

hovorka11 napsal(a):

S panem Šádí Shanaáh souhlasím.
Nejhorší obavy z islamismu jsou vyvolávány zeměmi, kteří kryjí skutečný teror islamistů a vojensky ho zcela jistí a brání demokratizi např. v Saudské arábii a Bahrajnu, kam jsou na podporu islamistických režimů z USA dodávány nejmodernější zbraně. USA přes Kosovo a podporu nejradikálnějších islamistů ohrožuje Evropu a obkličuje Rusko.
Skutečná hrozba je z amerického cíle zajistit despocie, keteré jsou absolutistické a tím ovlivnitelné prostřednictvím spolupráce s jedním člověkem v zájmu surovinové výtěžnosti těchto zemí za cenu udušení veškeré demokratizace. Na odpoutání pozornosti pak slouží placení "ochránci práv", které nezajímá nic jiného, než překážky, které stojí této velmoci v ovládnutí zdrojů.
------------------
Úděsné je zkreslující zpravodajství ČT1 a ČT 24, kteří jsou zcela prorežimní a potlačují informace nezbytné k pochopení např. zoufalé snahy líbyjců, zbavit se narůstající americké okupace a zajistit si možnost svobodné volby, nebo skutečný stav potlačování práv států a jejich cílené likvidaci pro budoucí nastolení islamistické despocie jak se o to snaží v Sýrii a Íránu ve spojení se Saudskou arábií.
-----------------------------------------

Šéf NTC Mustafa Džalíl už po násilnostech v Benghází a vzhledem k faktu, že boje mezi různými povstaleckými frakcemi pokračují v ulicích Tripolisu i dalších měst, varoval, že se země ocitá na pokraji občanské války. Zároveň s rezignací svého náměstka Ghogy pak Džalíl oznámil suspendaci šesti bengházských členů NTC. Tento krok na jednu stranu vypadá jako snaha vyjít vstříc rozzuřenému davu z Benghází, na druhou stranu tak ale definitivně „očišťuje“ NTC od všech zástupců původních protikaddáfíovských hnutí. Za takové situace se vše může už jen vyostřovat, a tak dává smysl zpráva saúdského deníku Aš Šark al Ausat, že se v libyjském přístavu Briga údajně vylodilo 12 tisíc amerických vojáků. Oficiálně mají napomoci ke stabilitě v zemi, obecně se však předpokládá, že mají převzít kontrolu nad klíčovými ropnými poli a strategickými přístavy. Právě v Breze je jedna z významných libyjských rafinérií a město je jedním z pěti ropných terminálů na východě Libye.

Západní mainstream i politici o dislokaci svých okupačních sil v Libyi mlčí, nicméně latinskoamerická satelitní televize TeleSUR dodává, že 6000 amerických „žoldáků“ 17. ledna přistálo na letecké základně Mitiga 10 kilometrů od Tripolisu. Prý několik dní čekali na Maltě na to, než budou nasazeni do bojů proti „nesouhlasícím“ Libyjcům a k uchování kontroly nad ropovody a rafineriemi. K udržení provozu ropných zařízení si s sebou údajně přivezli zahraniční techniky.
24. 01. 2012 | 11:50

ghándí napsal(a):

pane stejskale,
pokud by měl západ zasahovat vždy, když se muslimové řežou mezi sebou, tak by prakticky nic jiného nedělal. to je stejný, jako by jste chtěl jít řešit v chanově každou domácí romskou hádku. kromě toho, že byste dostal kudlou do břicha, tak byste nic nevyřešil. já si myslim, že zásah v lybiji byla chyba. stejně jako v iráku, to už neska všichni vidíme. my už neska zcela jasně vidíme, kam vede muslimská imigrace v evropě. státy jako je německo, francie a další si s ní neví rady. takže je třeba udělat něco reálného a skutečneho, aby se ta imigrace zastavila. na obecné filosofické uvahy už není podle meho nazoru čas.
24. 01. 2012 | 11:54

buldatra napsal(a):

to minatomirai

Vidím, že jste znalec
a dovoluji si mít k vám dotaz:

Nezdlábl náhodou kdysi ten Ganéša jablíčko z frňákovníku?
24. 01. 2012 | 11:54

český maloměšťák napsal(a):

Libor Stejskal
Takové kompilace....jsou moc dobré.
Můžou některým jednoznačně vyprofilovaným firmám vylézt ze zákopů.
Jak to např. zde předvedl Pepa Řepa. (mně se nelíbí z jeho zdejších komentářů jenom ta pasáž, kde straší zaříznutím těch , co chtějí hospodářsky kooperovat se "Západem" (což je nesmysl, jak trada balances tak individuální investice svědčí o něčem zcela jiném) a tím , co se nazývá " islamizací Evropy" (přitom sám sebe popírá - protože on sám zde formuluje hodnotící soud ohledně islámské kultuře jako nositelce určitých všelidských kulturních hodnot).
Islamizace, helenizace, amerikanizace...to jsou všechno pojmy, kterými se velmi často parafrázuje dynamika reality. A přitom to ovlivnění reality, respektive možnosti, jak tu realitu ovlivnit - jsou chápány chybně. Ukazuje se tam a přitom se má ukazovat směrem dovnitř. Protože řešení není v šíření strachu a obav a volání po nových /respektive staronových institucích) jako jsou například deportace /Silvie je skutečně asi nemocný člověk..../ či segregační prvky...
....řešení je, pokud tedy skutečně má jít o zachování nějakých domácích hodnot - v stabilních, efektivních a etosem naplněných institucích, na nichž je postaven domácí svět.
Ty isntituce - takové instituce, pak jsou schopny každého - zdůrazňuji KAŽDÉHO svého občana vnímat, hodnotit, odměňovat či trestat podle toho, jaký on k nim zaujímá vztah. Přičemž je žádoucí, aby tyto instituce samozřejmě odrážely realitu.

Stručně řečeno - zahraniční Al Kajda není takovým nebezpečím jako domácí Al Srajda.

Mějte se. Fakt dobrý nápad...takový kompilát.

A vyřiďte redakci - že ten fotografický seriál o prostupném sociálním bydlení v Litvínově - minulý týden...moc hezký kousek se jim /vám/ povedl.
Stejně tak informace o platech na ministerstvech.

P.S. Všem : Víte co to bude ještě práce ? Ty tradiční instituce poopravit ?
24. 01. 2012 | 12:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane ghándí,

v žádné případě si nemyslím, že by měl Západ "zasahovat vždy, když se muslimové řežou mezi sebou." Máte pravdu, že by nedělal nic jiného. Dělá to tehdy, když to považuje za účelné (tedy ti, kdo o tom rozhodují, volení zástupci). Dost často se později ukáže, že to dělat buď neměl, či měl udělat jinak. S odstupem to pak všichni moudří vědí a spěchají to sdělit ostatním ;-) (teorie pravděpodobnosti, jedni říkají A, druzí B, vyjde buď A nebo B. Jedni pak pokaždé říkají, vidíte, měli jsme pravdu a Vy jste nás neposluchali. A pak si zase role vymění).

Imigraci zastavit dle mého nelze, dá se ale vůči ní přistupovat racionálněji než dosud.

Naopak pokud byste ji chtěl zastavit docela (to znamená že by se nikdo nesměl usazovat jinde, než se narodil), s pravděpdobností rovnající se jistotě by to mělo neméně katastrofální následky než třeba imigrace neřízená.

Proto jsem se pokusil skloubit oba, v řadě ohledů racionální pohledy dvou pisatelů výše. Ale bylo mi jasné, že to u mnohých asi neprojde. Budovat nesmiřitelné tábory je vždy přitažlivější než hledat společný základ.

Libor Stejskal
24. 01. 2012 | 12:06

stejskal napsal(a):

Vyřídím, pane maloměšťáku. A děkujeme.

Hezký den.

Libor Stejskal
24. 01. 2012 | 12:08

scallop napsal(a):

Pepa Repa

Fajn, takze mistni smazenici jeste pochvalime. lidozroutovi i Ghandimu. Jeste jim k tomu dodame macety. Padouch nebo hrdina, my jsem jedna rodina.

V Benghazi se proti plukovnikovi zacali bourit Lybijci sami. Bez pomoci zapadu by jiste nevyhrali, ale kde berete jistotu, ze by to tam bylo jako driv ?? V Syrii zapad taky nezasahuje a mrtvych pribyva. Nemuzu si pomoci, ale z Lybie _zatim_ zabery poulicnich prestrelek neprichazeji. Treba prijdou jak tvrdite Vy - taky ctu zpravy - ale ani s plukovnikem by to uz nabylo jako driv. Arabove se bouri v celem regionu a Lybie neni zas tak vyjimecna.

O Iraku jsem nemluvil. Jen si dovolim odhandout, ze kdyby tam stale vladl Saddam, tak by to byla jen dalsi zeme v rade Tunisko, Egypt, Lybie, Syrie.

Ano, ze se to reze v polovine statu Afriky. A Evropa s tim vetsinou nemuze nic delat. ale to snad jeste neznamena, ze nad tim ma mavnout rukou vzdy ?

Jestli jsem hrdy ? Ja nemam na co. Jen se snazim pochopit, co se tam deje, a je pro Evropu "spravne" udelat. A s usmevem prepnout od mrtvol na estradu mi spravne nepripada.

A jeste k te demokracii - v nekterych muslimskych zemich funguje. jisteze to neni anglicky model, ale ten v Rusku take neni. A chybi Vam snad Stalin ?

PS Kdybyste muj prispevek cetl cely (a podle sve zasady neroloval po deseti radcich), tak byste si vsimnul, ze autora blgu nijak nehajim. Mam na nej podobny nazor, jako Vy. A stejne jako Vy so obavam narustu antisemitismu v Egypte. Ale u toho jsme my jenom divaci.

Stejskal

Zdravim. Zkusil jste to :-)) ale narazil jste :-(( Zadny pangalakticky smir nebude, je treba se mydlit, dokud se hybeme ! Ale nevadi, timto prsipevkem jsem Pepovi Repovi nastavil i druhou tvar ...
24. 01. 2012 | 12:15

Pepa Řepa napsal(a):

Ing. N.
vstupem amerických vojáků bych si nebyl tak jist. Z regionu se stahují, kontrakty na ropu jsou především v zájmu Francouzů, Italů a Britů.
Američanům patřila základna Wheelus (Ogba, Maitiga) z které ovládnete letecky celé Středomoří.Není to obyčejná báze.Pokud by se chtěli vrátit, logiku by to mělo. Já o tom silně pochybuju, soustřeďují síly dál na východ.
Dva velké terminály jsou u Benghází, jeden či dva méně výživné u Sabrathy)pokud se pamatuji). Nevím které máte na mysli, zřejmě ty v Cyrenaice.
Letecké krytí muselo stát spoustu peněz, nedivte se, že chtějí od udatných "bojovníků za lidská práva", aby platili ropou.

NTC je prapodivný slepenec, prvního velitele picli už během bojů sami bojovníci. Signifikantní je, že NTC pozvala ihned na oficiální návštěvu největšího řezníka Afriky sudánského al-Bašíra, který vyvraždil půl Darfúru a na něhož je vydán zatykač.Jaký jiný signál už chtějí?
Tím plivli propagátorům "lidských práv" do tváře. Těm to ovšem nedojde, že scallope?
Jak můžete dávat letecké krytí někomu, u kterého nevíte, kam bude směřovat.

Že se teď řežou mezi sebou je nepochybné.Bylo to 50:50.Q. vyplácel ropnou rentu, ta te´d není.
O idiocii svědčí i to, že logicky utíkají přes Maltu Qaddháfího sekuriťáci, kterým zase- pro změnu- podřezávají, humanitně, hrdla "bojovníci za lidská práva" a na ten příliv tvrdých chlapíků, s touhou po pomstě Evropa nijak nereaguje.
Kdyby netekla krev, je to děsnej kabaret.

Už toho nechám, koukám, že takové nekorektnosti nejsou vítány.
24. 01. 2012 | 12:16

Pepa Řepa napsal(a):

stejskal
vidím, že jste našel pečlivého čtenáře. Opět musím jedovatě poznamenat - svůj k svému.
Stejně"strukturované" jsou jeho pověstné zmatené glosy o ničem.
:-)))

Scallop
podsouváním toho, že mi chybí Stalin jen dokumentujete vlastní omezenost a hlavně zoufalost.
" Nemuzu si pomoci, ale z Lybie _zatim_ zabery poulicnich prestrelek neprichazeji"

Ach, svatá prostoto!
24. 01. 2012 | 12:26

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Mejte se pekne a zkuste si nekdy precist presne, co jsem napsal.

A ve slabsi chvilce mi prosim prozradte, co znamena cacib. Ja se v diskuzich na internetu dovidam, kym vlastne jsem.
24. 01. 2012 | 12:37

Ing. N. napsal(a):

(Pepa Řepa)

Díky.

Uvádí se, že vojáci USA vstoupili do ropného terminálu Brega.
24. 01. 2012 | 12:38

Pepa Řepa napsal(a):

stejskal
až se večer vrátím, tak to vylepšete, Zkuste via dynamiku reality, přimýchejte trochu hnojiv, ale pozor na al srajdu.
To bylo vtipné he-he-he.
Skutečně Vám nedochází ten sešup, jak si notujete s židobijcem Občanem, bolševikem hovorkou a slabomyslným maloměš´tákem.
Založte studio Bratři v triku.
Mějte se.
24. 01. 2012 | 12:42

Pepa Řepa napsal(a):

scalob
výstavní kousek, asi nemáte psa.
Ing. N
vyloučit to nemohu. Pokud jsou i na Wheelus, znají to tam, jak své boty.
O ropu a o Maitigu jde především,
Dva dobré důvody.
24. 01. 2012 | 12:46

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Ach dekuji, cely se cervenam !
24. 01. 2012 | 12:52

český maloměšťák napsal(a):

scallop
Pepka Řepka je zabitý případ. Je v tom zákopu až po uši. Už se nevydrápe - zůstane tam až do doby, než ji nějaký buldozer zakoupený islamským investičním fondem z důvodu vybudování mešity a obsluhovaný indickým fakírem - zahrne hlínou. Krutý konec - místo místečka po boku českých králů - bude odpočívat v základech mešity.

Chudák - spadla tam do toho zákopu onehdá...jel jsem tuhle po Dálnici bratří Grimasů, trochu jsem sjel mimo...a už se Pepka kutálela - i s tou zrzavou parukou, červenou kabelkou a falešnými zuby...do toho zákopu.
Jak nějaký meloun.

Nebo řepa ?
24. 01. 2012 | 12:56

český maloměšťák napsal(a):

Prý měla Pepka kdysi poradenskou firmu.
Docela by mě zajímalo - zda jí bylo proti srsti poradit za kus žvance nějakému islamskému investorovi - jak investovat v ČEZku. Třeba do stavebnictví.
Fakt by mě to zajímalo.

Bylo by totiž docela pikantní, kdyby to budoucí místo odpočinku - v základech mešity ...měla Pepka i odsloužené. U těch zlých a škaredých islamských investorů .

Ha, ha, ha...prej slabomyslný...:)))))

P.S. Pepko - a ne abyste kupovala naftu u OMV !! Nebo netwittrovala !
Aby vás neklepla pepka!!
24. 01. 2012 | 13:02

stejskal napsal(a):

Nenotuji si zde s nikým, pane Pepo Řepo. V takto vedené debatě mne zajímá názor, protože jeho nositele stejně nemám šanci poznat a zjistit, jak to přesně myslí.

Čili ještě jednou, třeba to pochopíte: nenotuji si ani s Vámi, ani proti Vám. Ani s panem Občanem, ani proti němu. Ani s panem maloměšťákem, ani proti němu (všichni tři se mimochodem proti mně sem tam v debatě vymezujete úplně stejně. Též bych Vás mohl hodit do jednodho pytle. A bylo by to stejně hloupé).

Přemýšlím o tom, co seš zde probírá, prostě poněkud jinak než Vy (ale asi je to nesdělitelné, jak ostatně už delší dobu zjišťuji).

Libor Stejskal
24. 01. 2012 | 13:02

hovorka11 napsal(a):

Pro ty, kteří nevěří propojení USA s islamisty:

Povstání proti syrskému režimu Bašára Asada možná započalo pod vlivem demokratizačních revolt v Tunisku a Egyptě, v posledních týdnech se ale stále otevřeněji mění v kolektivní válku proti Íránu.

Syrská opozice se vydala libyjskou cestou. Hlavní liberální opoziční uskupení, převážně exilová Syrská národní rada (SNC) ještě v létě tvrdila, že revoluce musí zůstat vnitřní záležitostí, na podzim už ale byla pro vojenskou intervenci Ligy arabských států (LAS) a vylučovala intervenci západní, ale nakonec je pro „bezletovou zónu“ a „mezinárodní intervenci“ k „ochraně civilistů“. Islamistická část opozice má jasno už dávno: fanatický klerik šajch Adnán Arúr, který sídlí v Saúdské Arábii a jehož jméno se skanduje přinejmenším při některých protivládních demonstracích v Sýrii, vyhrožuje uříznutím jazyka každému členovi SNC, který by vojenskou intervenci zvenčí odmítl.
24. 01. 2012 | 13:21

Zdeněk Brom napsal(a):

24. 01. 2012 | 11:19

Vyslechli jsme slovo teoretikovo. Amen.

Kolik let už tohle slýchám pořád dokola a stále se situace zhoršuje.

Vznešená práznota, dunění frází ....
24. 01. 2012 | 14:43

Yosif K napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
S panem Šádí Shanaáh souhlasím atd atd..............

pane Hovorka 11 - naplnuje mne nadeji v osvicenost lidstva, ze s propagandistickymi islamofilnimi clanky pana Sadi Shanaah souhalsite vicemene pouze vy - naivni protikapitalsiticky teoretik konspirator, ktery za vsim vidi kapitaliticke pikle na "ukradeni ropy" - i zatim, ze se muslimove podrezavaji mezi sebou dle kemnpove a sektarske prislusnosti jiz od nepameti. Asi tak, jako to v Cechach vypadalo pred vyvrazdenim Slavnikovcu.

Dovioluji si citovat:

"......a tak dává smysl zpráva saúdského deníku Aš Šark al Ausat, že se v libyjském přístavu Briga údajně vylodilo 12 tisíc amerických vojáků......."

mily pane Hovorka 11 - jste dusevne nevyrovnany clovek - smysl vam dava jakakoliv sr...cka ktera se hodi do vasi osobni obsese ze za vsechnu bidu na svete muze Strycek Sam a ZIONISTI a ze pokud by jich nebylo,tak ze by mezi muslimy (a jinymi protizapadnimi kuglufy) panovala nekonecna harmonie, nebetycna prosperita a vecne stesti.
Takze i islamiste, Al Kaida, 9-11, palestinsky terorismus atp atp jsou lzi nebo vynalezy USA a ZIONISTU na zesmesnovani poctivych a pilnych a civilizacne ohromne vyspelych muslimu.

Tomu bludu o 12 tisicich US vojaku dnes vylodivsich se v Brize skutecne verite? Vite, arabsti pratele mi ukazali v novinach hezky clanek o Kostnici u Kutne Hory - psali ze jde pry o kosti desetitisicu muslimu ukradenych krizaky v jeruzaleme, u kterych se kazdorocne konaji poute kde se zfanatizovani katolici rouhaji islamu a posmivaji se muslimskym mrtvym. Opravdu verite kazde sra...cce ktera se vyskytne v arabsklem tisku? Ano, verite - pokud to zapada do Vasi obsese ze za vsechnu bidu na svete mohou USA.......

Na tu Brigu se jdu podivat na FOX News - tam by z podpory arabskych islamistu rozhodne nadseni nebyli, a vylodeni 12 tisic vojaku by jim asi neuniklo....

... a ten As Sark Ausat racite cist rovnou Vy nebo vam to raci prekladat nejaka pomatena goebelsovsko-palestinska agentura? Budte trochu kriticky - kdo se snazi co nalhat......
24. 01. 2012 | 15:14

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Zdravím rytíři,

vrátil sem se před pár hodinami nikoliv z hradu, ale z menšího areálu a bez žlučníku. A ta mi utekla řada zajímavých blogů, jak jsem koukal.

hovorka 11:

Dnes se tato spekulace dá předložit, ale má jednu vadu: Izrael byl od samého začátku proti likvidaci Kaddáfího.
Celé arabské jaro se pro západ stává naprostým fiaskem, v podstatě dochází k ovládnutí celého arabského světa nejtvrdším radikálním islámem. Podporovat to kvůli Íránu? To by se museli ve Washingtonu úplně zbláznit. Jestli pro Izrael může být něco opravdu smrtelně nebezpečného (a to přes vlastnictví atomek) je válka těhle radikálů ovládajících celý arabský svět s íránskými ajatoláhy nejspíš skrytě podporovanými Rusy a Čínou. Ta by malě tak neodhadnutelný průběh, že by mohla semlít i Izrael a to nikoliv Íránem.
24. 01. 2012 | 15:16

Ing. N. napsal(a):

Why Is President Obama Sending 12,000 U.S. Troops to Libya?

by Cynthia McKinney / January 14th, 2012

.....In other words, those who create the chaos have a plan and in the midst of chaos, they usually are the ones who will win. Those who wrote the plan of this chaos were affiliated with the Project for a New American Century–read “A Clean Break” if you already haven’t. General Wesley Clark told us of the plan to invade and destroy the governments of seven countries in five years: Iraq, Syria Lebanon, Libya, Somalia, Sudan, and Iran. “These people took control of the policy in the United States,” Clark continues. He concludes, “This country was taken over by a group of people with a policy coup: Wolfowitz, Cheney, Rumsfeld, and … collaborators from the Project for a New American Century: they wanted us to destabilize the Middle East.” Richard Perle, Bill Kristol publicize these plans and “could hardly wait to finish Iraq so they could go into Syria,” Clark goes on. “The root of the problem is the strategy of the United States in this region. Why are Americans dying in this region? That is the issue,” he finishes.....
24. 01. 2012 | 15:19

stejskal napsal(a):

Že Vy jste nepochopil, pane Brome, že z toho textu, který jsem publikoval 24. 01. 2012 | 11:19 nebylo mé prakticky ni jedno slovo? ;-) Ani teoreticky, ani prakticky.

A Vy spíš patříte do tábora Pepy Řepy či těch druhých, že jsem tak smělý? Nebo máte nějaký vlastní tábor?

A nebo Vám o téma, kterým se zde zaobíráme, vlastně vůbec nejde? :-)

Mám Vás rád, věnovat se dětem s takovým zápalem jako Vy je myslím velmi záslušná práce.

Libor Stejskal
24. 01. 2012 | 15:50

Yosif K napsal(a):

Pane Hovorka 11 - zda se ze jste se s temi 12 tisici US troops dneska vylodenymi v pristavu Briga prece jen trosicku spletl. Neni o tom na netu ani slechu ani vidu.....
Nesmite vsechno verit nejakym pomatenym palestinskym goebelsovskym propagandistum. Kdyby se nekde vylodovalo 12 tisic US troops, tak tam budou na brehu natacet lidi z CNN, Al Jazeery, BBC a FoxNews atp atp.
No pockam do zitra. Pokud by Obama poslal do Libye 12 tisic vojaku na podporu islamistu, republikani by jej propagandisticky utloukli cepicema. Coz by nakonec taky nebylo marny. Ale tak to asi neni, takjovou kliku republikani mit nebudou. Nemate ani paru, jak to v USA chodi.

To neni jako sovetske politbyro ktere se vecer rozhodlo ze se vpadne do CSSR a o pulnoci se uz tak stalo. Patrite take k tem naivkum kteri si mysli, ze USA je vse rizeno odnekud z podzemi Bronxu nejakym zidovsko-financnickym politbyrem? Nejakymi Rockemetellery a Madoffy a Greenbergy?
Dobre jste mne pobavil..... Preji pekny den......
24. 01. 2012 | 16:18

Zdeněk Brom napsal(a):

stejskal:

Napsal jsem slovo teoretikovo a ne slovo Stejskalovo.

Pane Stejskale, jste schopen pochopit, že nepatřím do žádného tábora, nevyhledávám žádný tábor a ani nechci vytvářet svůj tábor? Jste schopen pochopit, že bez táborů by nám bylo lépe?

Pepu ˇˇRepu vnímám stejně jako každého jiného diskutéra zde - jako individualitu, s níž někdy souhlasím a někdy ne.

Mám Vás taky rád, ale hrozně mě podobné projevy rozdmýchávají k nevhodným reakcím (Napsal bych, že mě serou, ale to byste asi smazal.) Ne proto, že by na nich bylo něco zásadně špatně, ale pro jejich bezpohlavnost, prázdnotu slov a hlavně pro neschopnost otevřeně uznat, že jsou tu problémy, které se zhoršují.

Takový projev je sice hezký, ale počítá s tím, že všichni uznávají stejné hodnoty. A to je omyl. Neuznávají. A to je třeba vědět. Stejně tak nejsou stejné cíle.

jasně jsem napsal, že se nebojím ani v nejmenším islámu. Mám obavy z fanatiků, kteří zneužívají islám ke svým politickým a ekonomickým cílům nebo si svérázně vykládají slova Proroka. Nebojím se ani vyznavačů Kálí, byˇt jejich obřad se mnou dost otřásl, protože oni nemají zájem, aby v Kálí věřili všichni. Mám ale obavy z některých "nadšenců", kteří se vznášejí na růžových obláčcích a nejsou schopni vidět i jiné proudy, než jsou jim předkládány.

Spolunažívání v respektu je možné a proklazatelně tu historicky již bylo. Výše uvedená slohová cvičení ale spíš škodí.
24. 01. 2012 | 16:22

Zdeněk Brom napsal(a):

Karel Mueller:

Myslím, že za chvíli budete mít dojem, že jste jen změnil pavilon.

Jinak přeji dobré zdraví :)
24. 01. 2012 | 16:23

Yosif K napsal(a):

aaaaaaa uz jsem to nasel - tak pan Hovorka 11 raci cist literarky - platek fanatickych - bojovniku proti kapitalizmu, zionizmu a vykoristovani chudych narodu. (Hlavnim problemem Literarek samzorejme je, zda se palestinske kleptokraticke elity mimochodem z 95% financovane z rozpoctu USA stanou ci nestanou plnopravnym clenem OSN....)

Jelikoz v literarkach jde o fanaticke trockisty tak s islamisty az tak moc otevrene nesympatizuji ale samozrejme vidi ve vzajemnem vyvrazdovani muslimu mezi sebou (ktere mimochodem trva jiz od slavne bitvy u Karbaly) pikle zidu z kruhu neokonzervativcu.

Takze diky Williamu Kristollovi chudaci trockiste z Literarek prisli o iluzi nerozborne jednoty panarabskeho naroda v boji proti zionismu a ted chudaci nevedi, ktere skupince v neprehledne meziarabske vrave a vyvrazdovani maji drzet sve palecky.....

Dalsi maly hacek - vyse jmenovani "zlodusi" z prispevku inzenyra N. (Wolfowitz, Cheney, Rumsfeld) uz tri roky nejsou u vlady, v USA momentalne vladne ponekud islamofilni soudruh Obama, ktery prece povazuje islam za "nabozenstvi miru".
24. 01. 2012 | 16:41

Yosif K napsal(a):

Pane Hovorka - precenujete schopnost zapadu rozdmychavat nepokoje mezi araby. Nepokoje mezi araby rozdmychavaji jiz 1400 let arabove sami.
Tez naprostou degenereace arabskych rezimu od relativne tolerantnich chalifu a mogulu a kraliku az po zarputile nepricetne totalitare a islamisty plne harmonuje s literou pozdnich islamu hadith.

O tzv "imperialisticke vmesovani v Syrii" se nemusite nijak obavat. Pote co se vsude v osvobozenych arabskych statech dostavaji k moci islamisti, jakekoliv snahy podporovat "demokratizacni vyvoj" jinak nez verbalne celkem vadnou.

Syrsti sunitsti islamiste maji celkem pech. Nemaji proti sobe operetni figurku typu Gadaffi, ktereho mel rad snad jen Haider a Berlusconi, maji proti sobe zoceleny vojensky rezim s celkem sirokou zakladnou a se 100% vojenskou podporou "mirumilovneho Teheranu". Rezim ktery jiz nekolikrat s islamisty skarede zacvicil. Rezim ktery dokazal vojensky vyuzivat i vzajemne nenavisti ruznych palestinskych band k prosazovani sve politiky v Libanonu.

Zapad nepomuze Assadovi, ale zapad (a Turecko jakbysmet) nepomohou vojensky ani opozici. Patova situace a chaos muze tedy v Syrii trvat leta a leta - zcela prirozeny to stav islamske ummy - viz vzajemne vyvrazdovani muslimu v Somalsku, Jemenu, Alzirsku, Iraku, a naposledy tedy i v Lybii a Syrii.

Ovsem ani za svrzenim Gadaffiho, ani za demoskami proti Assadovi, ani za bitvou u Karbaly pikle CIA a neokonzervativcu nehledejte.....
24. 01. 2012 | 17:08

Martin Konvička napsal(a):

No, je tady veselo.

Vše bylo tisíckrát řečeno, Pepa Řepa, Yusuf K., Ghándí a Sylvie to zvládli lépe a poučeněji, než bych kdy zvládl sám. Děkuji Vám, plantážníci.

Ale na jedno reagovat musím. Na p. Stejskala. Na jeho,

"Imigraci zastavit dle mého nelze, dá se ale vůči ní přistupovat racionálněji než dosud."

Ano. A racionálněji znamená: nula muslima in, maximum muslimů out; ty, kdo zůstanou, odmuslimovat nebo hlídat.
Nebo jste to myslel tak, že MUSLIMSKOU imigraci zastavit nelze?

Pak státy neplní svou jedinou legitimní funkci - obranu vnější integrity země a vnitřní bezpečnosti občanů. Neplní ji, nepatří jim žádné daně těch občanů, neschopné vlády musí být svrženy, nahrazeny.

Protože pokračující muslimská imigrace bude mít, už má, jednoduché následky.
1, další a další ukrajování z našich svobod a navyklého stylu života pod záminkou "tolerance", která je strachem
2, exponenciální růst muslimské populace skrze vyšší porodnost, bi- a polybigamii, dovoz příbuzných, jejich bi- a polygamii, konverze a s nimi svázané autokatalytické jevy
3, další a další radikalizaci muslimů, protože silnější umma (bod 2) jim dodá odvahu
4, viz bod 1.

Je to uzavřený kruh, z něhož se v historii podařilo vymanit jen pár zemím - a to mnohdy jen dočasně. Ty země - Španělsko, Uhry, východobalkánské státy, částečně Indie - to dokázaly za cenu válek, občanských válek, transferů obyvatelstva.
Podějujme těm, kdo říkají, že něco "nelze".
24. 01. 2012 | 17:27

Karel Mueller napsal(a):

Zdeněk Brom:

Díky za přání :-).
24. 01. 2012 | 18:08

stejskal napsal(a):

Pane Brome,

co myslíte, že jsem tím textem měl na mysli?

Snažil jsem se vybrat ze dvou zdánlivě nesmiřitelných názorů to, co je v nich z mého pohledu racionální (osekat osobní výpady, apriorní podezíravost, to, co považuji za předfsudky a klišé) a zkusit, jestli by to takto bylo přijatelné pro oba. Tím nemyslím, aby to sežrali i s chlupama, ale aby o tom mohli přemášlet ne jako protivníci, ale lidé se dvěma různými legitimními názory, které se mohou i doplňovat (že dostanu za uši jsem tušil, ale že zrovna od Vás, to mne nenapadlo ;-)

To s tím "táborem" byla ironie. Reakce na to, co jste napsal. Napadlo mne, že když Vám přijde kompilát ze dvou textů zde uveřejněných jako prázdný blábol (přičemž když zazněly každý zvlášť, tak Vám to tak asi nepřišlo, alespoň jste se k tomu nevyjádřil), bude možná problém v něčem jiném. Ne v těch textech, ale v člověku, který je přetiskl.

To jsem vyjádřil zde: "A Vy spíš patříte do tábora Pepy Řepy či těch druhých, že jsem tak smělý? Nebo máte nějaký vlastní tábor? A nebo Vám o téma, kterým se zde zaobíráme, vlastně vůbec nejde? :-)"

Mám pocit, že zde už pět let nepíšu nic jiného, než že mne tábory nebaví. Že je považuju za nebezpečné, že mi přijde smysluplnější, když se lidé až tak nehoufují do táborů, ale spíše hledají společné styčné plochy, průniky svých názorů. Proto jsem se ostatně pokusil o ten kompilát zmiňovaný v úvodu tohto textu.

Mám pocit, že komunikujeme každý jinou řečí. Snažím se tu svou vysvbětlovat, ale moc se mi to zjevně nedaří (tedy aspoň v případě některých ne).

Libor Stejskal
24. 01. 2012 | 18:15

stejskal napsal(a):

Pane Konvičko,

nezlobte se, ale buď si můžeme povídat o historii (expanzi křesťanské, muslimské či jakékoliv), nebo o současnosti. Historie se podle mne neopakuje tak otrocky, jak si mnozí myslí (to neznamená, že bychom se o ní neměli zajímat a snažit se z ní poučit), ale snažit se napasovat současnost na maurské Španělsko, Uhry, křížové války či podobné dobové reálie je přesně to, co je dle mého dost nešťastná cesta.

Nezlobte se, ale do této debaty nejdu. Už jsme jí zde vedl párkrát (třeba s panem Čochtanem, jehož předek bránil Vídeň před Turky) a nikdy to nevedlo k ničemu smysluplnému.

Hezký večer.

Libor Stejskal
24. 01. 2012 | 18:23

Martin Konvička napsal(a):

p. Stejskal:

Ale já mluvil o současnosti!
Indonésie. Libanon. Nigérie. Somálsko. Egypt. Tunisko. Sýrie. Brzy Turecko. Francie. Švédsko.
Nestačí?

Kdo se nepoučí z historie, ten si ji nejen zopakuje, ale navíc je v'ůl.

Ono to je strašně jednoduché. Islám má jeden - ne mnohé, ale jeden - program fungování. Ten program, to je neustálé opakování Mohammedova života.

Plachá misie "po dobrém" (Mekka). Pak vytvoření paralelní společnosti a věrolomná infiltrace (Medína). A pak spory se sousedy a výboj (pozdní medínské sůry). A nikdo to nemusí plánovat, vlastně nikdo nemusí nic dělat, stačí když nenunlový počet muslimů bude "správně praktikovat".
24. 01. 2012 | 18:38

Ing. N. napsal(a):

(Yosif K) píšete:

"Dalsi maly hacek - vyse jmenovani "zlodusi" z prispevku inzenyra N. (Wolfowitz, Cheney, Rumsfeld) uz tri roky nejsou u vlady, v USA momentalne vladne ponekud islamofilni soudruh Obama, ktery prece povazuje islam za "nabozenstvi miru". "

Doporučuji vám, abyste si např. našel na internetu informace, které poskytl vysloužilý americký generál Wesley Clark : "V USA byl proveden státní převrat.."

Najdete tam i příspěvky v angličtině a video s jeho proslovem.

Dozvíte se, že postupné útoky na 7 arabských zemí byly plánovány 10 let před zahájením války v Afganistánu.
24. 01. 2012 | 19:11

Pepa Řepa napsal(a):

Karel Mueller
i bez něj se dá žít, nemám ho dvacet let a slinivku oškrábali. Zřejmě jako bramboru, nedíval jsem se.
scallop
nepodezírám Vás, že jste jako Občan, který který za vším vidí židovské spiknutí, či jako jedenáctý hovorka, který každou zprávu hbitě upraví, coby odpor proti proradným američanům.Nikdy nebyl v Iránu, ale přivine na hru´d kohokoliv, kdo půjde proti nenáviděným Američanům. kdyby s tím přišli Eskymáci, ihned to budou jeho bratři, voroša se přidá.

U Vás váhám. Jste opravdu takový prosťáček Boží, věřící všemu, co Vám matička EU strčí pod nos nebo oblbujete sám sebe tím, že cokoliv činíme je bezchybné a každá válka se děje v zájmu "ochrany lidských práv"?
Připustíte si někdy myšlenku, že se běžně válčilo, válčí a válčit bude o přístup ke strategickým surovinám, ropě především, jinde o vodu, či kde o rivalitu mezi regionálními mocnostmi.
Dokonce starému bolševikovi hovorkovi musím přiznat, že i iránská karta je ve hře, Syřané i Hizbuláh ochotně plnili iránská přání, zvláště v Libanonu. Pokud to alewity smete začnou se na nich vybíjet sunnité. Tam bych nevyloučil turecké angažování.
Izrael je ten poslední, kterému by události v regionu vyhovovaly.Staří diktátoři nyli čitelní a měli "po sezoně".
24. 01. 2012 | 19:31

hovorka11 napsal(a):

Yosif K:
Schopnosti západu nepřeceňuji- mají většinovou vojenskou sílu světa, ale rozvracejí dříve vybudovanou ekonomiku získanou díky tvrdé praci předchozích generací. Nahradily ji však finančními "vševědci" a spekulacemi bez trestu - takže jistý rozvrat a úpadek.
To, co se děje s blokací obchodu s Íránem ekonomický rozvrat urychlí.
Vzhledem k tomu, že od 11. září 2001 už v muslimském světě bylo zabito okolo 1,5 miliónů především civilistů, vytváří to oprávněné obavy, že oblasti, kde bylo nejvíce mrtvých zplodí největší islámské mstitele a radikály. Je to zcela předvídatelné a logické (podpora tamních obyvatel).
Proto nejsem přívržencem přistěhovalectví "kvůli malé porodnosti". A nesnáším pokrytectví ve spojení SA- USA, kdy se USA domlouvá s nejtvrdšími islamisty na spolupráci a my jim děláme "umělecké výstavy".
Co se týče válek, tak v Evropě to bylo s válkami v minulém století horší, než ve všech islámských zemích dohromady.
Sýrie je předmostí Íránu, takže spoluprace CIA, Mi6,francouzských oddílů a naverbovaných žoldáků bude pokračovat.
Myslím, že nakonec Írán do té vražedné "hry" západu o ropu v Sýrii vstoupí. Do Perského zálivu směřují lodě z VB a Francie.
Ať to dopadne jakokliv, tak tahle primitivní politika postihne nejenom USA, ale i Evropu díky zvýšení ceny ropy a nákladů na válku, které v případě Líbye přivedly VB do velkého zadlužení (USA pomohla a dotiskla dolary dle potřeby). USA už nemá dostatek síly válčit proti Číně a Rusku, přesto je to možné, protože nelogicjký vývoj a destrukce může jako za Hitlera obohatit některé "vyvolené" v podzemních bunkrech.
Lidé v Líbyi už nefandí Kaddáfímu 50/50% ale evidentně z většiny. Jestli se bombardovalo kvůli podpoře 50%, tak co nás čeká, když naše vláda má podporu 10 až 16 % ? Bude se bombardovat ?
------------------------------
Špičkový velitel revoluční brigády v Bani Walid, Ali al-Fatamni, který byl v Benghazi během útoku, řekl, že ztratil kontakt s jinými bojovníky ve městě.

Srážky byly také ohlášené v Benghazi a Tripoli.

Odvážné útoky, které vedly úřady k tomu, aby deklarovaly výjimečné stavy v několika oblastech, jsou posledním selháním v bezpečnosti, tři měsíce poté co Gaddafibyl chycen azabit.

http://www.aljazeera.com/news/middleeast/2012/01/2012124133415649500.html
24. 01. 2012 | 19:49

Bestia Triumphans napsal(a):

Pepa Řepa:
Nic ve zlým, ale připadá mi, že poslední dobou poněkud ztrácíte nadhled, viz váš přístup k p. Stejskalovi nebo Scallopovi.
Býval jste více nad věcí.
Aspoň mi to tak připadá.
Debata to je nicméně poučná.
Btw. Od čeho odvozujete své tvrzení o Kaddafiho Lybii?
Cituji: "Vládl diktátor polovinou populace zbožńovaný, polovinou nenáviděný."
24. 01. 2012 | 19:51

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Stejskale, jste -jako obvykle-k zulíbání.
Uspavač, hypnotizátor.
Cílem je, abychom přemýšleli a přemýšleli, jako broučci od Karafiáta a pak spali a spali a spali......
Až Vás vyhodí udělejte si agenturu na předčítání před spaním.
Se Sedláčkem.
:-)

Víte kde je problém? Vy klidně podepíšete, že islámská ghetta po celé Evropě nejsou tím pravým ořechovým, ale když dojde na debatu, zda by se neměl proud "příchozích" omezit a zda by neměli by být ti, co se evidentně nechtějí pravidlům přizpůsobit, vraceni do zemí původu, začnete se kroutit jako žížala v hnoji.

Chápu, jste editor, ale důvodně Vás podezírám, že byste se tak kroutil i kdybyste jím nebyl.

Ono totiž, milý pane Stejskale-račte pochopit při Vašem vzdělání-bez omezení přísunu nelze vzniku dalších ghett zabránit.
Snad to není tak složité, snad nejste tak "chápavý" jako maloměš´ták se svou kauzalitou.

Ale připustit si to, to je na Vás moc odvážné. Jednak byste chytil také nějakého xenofoba či islamofoba od aktivistů a k tomu je potřeba víc odvahy než opakovat mantry, které doba chce a žádá.

Ono tvrdit, že bychom měli jeden druhého chápat je mnohem snazší než jít k jádru problému.

Pravdu díte, že patřím s Bromem do stejného távora. jen se obávám, že -vzhledem k našemu věkovému rozdílu- bych ho musel na škautském táboře tahat na provázku jako kačera .

No nic. Na dobrou bych Vám zahrál českou lidovou.
Tancovala žízala na zahrádce polku....
Na youtube jsem ji nenašel.
Dobrou noc a ať vás blechy.....
24. 01. 2012 | 20:03

hovorka11 napsal(a):

Už je tady to, co jsem čekal- na hlouposti se dá dost vydělat.
Možná, že nás tak USA odřízla od 25 % ropy a sama bude jistit dodávky ze Saudské arábie na úkor Evropy. Jak chytré- zase nám šlape po hlavě díky bezmeznému patolízalství celé Evropy.
------------------------------------------
Poté, co EU v rámci sankcí proti Íránu přestala kupovat íránskou ropu, Čína si pronajala nejméně dvě obří lodi navíc pro dopravu dvou milionů barelů z Íránu. Tanker Qi Lian Sa má kapacitu 270 tisíc barelů a chystá se vyplout kolem 2 února od ostrova Kharg. Tanker Davar už opustil íránský ropný terminál a míří do Shui Dong. Mimo to společnost Zhuhai Zhenrong Co pronajala další loď s kapacitou 265 tisíc barelů, která má opustit Khard 29. ledna.
Zdroj: http://www.businessweek.com/news/2012-01-24/china-hires-at-l...

americke valecne lode jim zajisti bezpecnou plavbu...
24. 01. 2012 | 20:06

Pepa Řepa napsal(a):

Bestia Triumphans
Je to můj odhad, nepočítal jsem je. Bylo to kmenově rozdělené.Qadhdháfa, Magharha, Warfala, Tuaregové a Tubu šli za ním,pak pár drobných kmenů.
Přirozeně teď odpadne ta část, která se vždy přidává k vládci. Na druhou stranu si uvědomte, že není a možná ani nebude vyplácena ropná renta, nespokojenost poroste. Jsou na výpalné zvyklí. Místní u terminálů nenajdete, jsou askari.Vše se dováží. Na práci tam bylo cca 1-2 miliony otroků. Já byl delší čas jedním z nich.

Že ztrácím nadhled?
Nedivte se, Když to půjde takhle dál, do roka do dvou se tam něco semele. Zatím všude posílili fundamentalisté. Že by to byl záměr Aneričanů si myslí hovorka, já ne.
Se Scallopem se nelišíme v politických názorech, ale vadí mi ta naivita a přesvědčování sebe sama, že se nebojuje za ropu-což je legitimní-ale za lidská práva.
Nepřipustí si, že se tam a nejen tam něco zvoralo, islamisté posílili a podřezávají "ty druhé".
Jestli si myslíte, že je v Egyptě, Syrii či Libyi klid a mír, klidně si to myslete.
24. 01. 2012 | 20:25

Dagmar napsal(a):

S názorem, že imigraci nelze zastavit nemohu souhlasit. Každý stát, který má pod kontrolou své hranice (i s výhradou prostupnosti hranic v rámci EU), fungující zákonodárnou a výkonou moc, má možnosti, jak každou imigraci přinejmenším omezit. Podmínkou nutnou je přítomnost vůle zákonodárců přijmout příslušné zákony a orgánů moci výkoné je vymáhat. Souhlasím s názorem, že ve většině zemí "sedmadvacítky" tato vůle chybí. Zatím.
Vracet do země původu nežádoucí osoby, pokud nedodržují zákony daného stát a páchají kriminální delikty, lze také ošetřit normativně a to i v případě, že dotyčný má občanství z titulu narození. Občanství lze nabýt, ale také pozbýt, pokud jsou naplněny zákonem dané podmínky.
24. 01. 2012 | 20:34

Bestia Triumphans napsal(a):

Pepa Řepa:
Dík.
Co se Lybie týče...
Pokud si dobře pamatuju, tak jste i vy prohlásil, že stát a dívat se jak Kaddafí zmasakruje povstalce je špatné a na druhé straně zasáhnout a tím podpořit bůhvíkoho je taky špatné.
Říkám to správně?
Čert ví, jak se to v Lybii semele.
Ale měl Západ stát stranou?
A neříkejte mi, že je v Africe víc hroznějších režimů než ten Kaddafiho, a Západ nezasáhl. To já bohužel, vím.
Ale je to důvod pro to stát stranou?
To kdybych věděl...
24. 01. 2012 | 21:50

Yosif K napsal(a):

Pane Hovorka -
A) na zapade se stale jeste neco vyrabi a vyvazi - 60 milonu obyvatel stare SRN stale jeste vyvazi cca stejne jako 25krat vetsi pocet obyvatel CLR.... nehlede na rto, ze to co vyvazi CLR jsou mnohdy smontovane komponenty dovezene odjinud.

B) a kde mate tech 12 tisic US vojaku v pristavu Briga? Jedina zminka na internetu o teto fantasmagorii pochazi od redaktorky Literarek Terezy Spencerove "milovnice jablkove shishi a lehkeho bileho vina na ulicich Kahiry".

Mam pocit ze si tato bojovnice za prava narodu ujarmovanych zlymi zionisty dava do shishi mozna i neco jineho nez tabak a susena jabka. Mozna ji to davaji nejaci palestinsti kamaradi. To by vysvetlovalo bludy o 12 tisicich US vojaku vylodivsich se v Brize a jeji ustavicnou starost o patricne svetove uznani palestinskych kleptokratu a islamistu.
Jeji clanek se jevi jako nekoherentni nadavani na USA (a castecna frustrace z arabu, kteri jako na potvoru nechteji a nechteji a nechteji vytvorit jednotnou protzionistickou a protiamerickou frontu a misto toho se bohuzel navzajem vyvrazduji. Ale tomu tak bylo i pred vznikem CIA a Mossadu, pi Spencerova..... mozna to chce vice cist a mene kourit navykove latky.....)

Tereza Spencerova ma jeste odkaz na "latinskoamerickou TeleSur".
To bude nejaky ohromne duveryhodny zdroj - to bude asi neco od toho Chaveze - od toho ktery mluvi kazdou nedeli 4 hodiny v TV a ktery tvrdi ze za vsechen bordel ve Venezuele a za fronty na maso muze utlak USA.......

Pane Inzenyre N. Z Vaseho prispevku jsem usoudil, ze se general Wesley Clark proste zblaznil. Pak jsem se podival na net a zjistil jsem ze Wesley Clark tam ma "dvoji tvar". Na nekterych Webech pise rozumne clanky o tom, ze by USA se nemely v Libyi angazovat,protoze Lybie zas az tolik ropy nema, na jinych webech - vedenych americkymi extremnimi izolacionisty a levicovymi islamofily - jsou jeho clanky "zkraceny" a "postaveny do kontextu" takze to skutecne muze pusobit dojmem, ze se general Wesley Clark dal k izolacionistum, k trockistum ci do nejakeho svazu pratel Gadaffiho ci Palestiny ci Al Kaidy - dle ideoveho zamereni prislusneho blogu.

No nic - neni nad sikovnou praci s nuzkami a pevne protikapitalisticke presvedceni.
24. 01. 2012 | 22:30

Karel Mueller napsal(a):

Bestia Triumphans:

To je s prominutím naivní přístup k věci.

Bez podpory až přímé spolupráce hlavně Francie by žádná vzpoura nevznikla, natož válka. A kdyby řeklo Rusko nebo Čína ne na bombardování, tak to Kaddáfí zlikvidoval během týdne.
24. 01. 2012 | 22:32

Yosif K napsal(a):

Pane Hovorka, na tomto neco je:
"A nesnáším pokrytectví ve spojení SA- USA, kdy se USA domlouvá s nejtvrdšími islamisty na spolupráci a my jim děláme "umělecké výstavy"."

Z CR vsak nenahlizite objektivne na sitiaci v KSA. Tady pan Sadi Shanaah se smnazi vsechny lakovat, jaci jsou egyptsti islamiste demokraticti beranci a pritom v 60 let intenzivne sekularizovanem egypte 67% obyvatel vola po zavedeni nejbrutalnejsich dispozic shariatskeho prava.
KSA jsou proti egyptu jeste o tisic let pozadu. Takze jake jsou volby Zapadu? Myslite si ze kdyby byla na arabskem polostrove zavedena demokracie, ze by tam obyvatelstvo hlasovalo MENE ZPATECNICKY NEZ V EGYPTE? Myslite ze by suadsti chlapici hlasovali pro nejakou feministku a-la pi Hesova? V Egypte hlasovalo pro neislamisticke strany slabych 33% obyvatelstva. V KSA by se jednalo tak mozna o 5%. Prevazna vetsina - 90% - by chtela odstranit i tech par vydobytku, co khalifove opatrne zavedli (proti vuli nabozenske policie). Dale sunnite a siite v KSA by se zacali okamzite masove vyvrazdovat - nedelejte si s panem SS iluze ze ne.
Snazit se vice tlacit na pilu "lidskych prav" v KSA - to by zapadni staty okamzite dopadli jako Bata s drevakama nebo jako SSSR se snahou zavest realny socik na afganske vesnici......
Spise nez poklonkovani Obamy khalifovy svedci o tvz srdecnych vztazich s KSA studie neokonu, zda by slo vyvolat v KSA zmenu rezimu smerem k vetsi demokracii. Nebylo by slo. Dopadlo by to fiaskem. NEMA TO ZADNOU ZAKLADNU - ANI ZDALEKA NE TAKOVOU, JAKO MELI RUSTI KOMANCI V AFGANISTANU. Zapad by prisel v nastalem chaosu o jedineho dodavatele ropy, ktery muze zcela a okamzite nahradit iranskou ropu "kdyby k necemu doslo". Jedine reseni KSA je na hodne hodne dlouho nechat to vicemene vse lezet tak jak to je. A cekat az se to tam zacne uvolnovat samo - nikoliv vsak smerem k jeste tuzsi teokracii.
Mimochodem - takto se uz Rusove meli chovat i k Afganistanu a byl by tam o neco vetsi klid nez ted tam je.

Navic - pokud v iranskem rezimu nabudou prevahu nabozensti fanatici nad kleptokraty - k necemu dojit samozrejme muze. Pak bude jakys takys klid v KSA pro vsechny opravdu k nezaplaceni.

Ha - a proc se Libyi merilo jinak nez KSA? Zasah do Lybie totiz vyvolali sami Arabsti diktatori, kteri kaspara Gadaffiho za jeho operentni saskarny zurive nenavideli a dale pomateni Palestinci ridici televizni stanici Al Jazeera. Ti Ti totiz nemohou zapomenout Gadaffimu 2 veci:
A) ze je nechal z Libye vykopat jako prasive psy, celkem 38 tisic jich bylo, odtahli temer stejne jako predtim Zide (nebo jako Palestinci z Gulfu) - jen s malymi kuferky v ruce...
B) ze jim navrhoval aby vytvorili se zidy spolecny stat "Israstina" - tak tohle tedy ne - takhle potupne Palestince samozrejme nikdo urazet nesmi - spolecny stat - fuj fuj fuj...... v Israstine by pak snad ani neslo zahnat Zidy do more..... shodou okolnosti tedy mily Ghadaffi provokoval vsechny kolem sebe tak dlouho az skoncil v kanalove roure......
24. 01. 2012 | 23:10

Mard napsal(a):

Sanááh spadl asi z jahody naznak. To si snad myslí že Hitler ve volbách v Německu lidem sliboval válku a umírání na frontách?!? Jasně že ne. Sliboval jim totéž, co teď slibuje Muslimské bratrstvo v Egyptě - pořádek, prosperitu a lepší budoucnost.
25. 01. 2012 | 00:32

Mard napsal(a):

stejskal napsal: Nenotuji si zde s nikým, pane Pepo Řepo. V takto vedené debatě mne zajímá názor, protože jeho nositele stejně nemám šanci poznat a zjistit, jak to přesně myslí.

blbé je, že u některých autorů lze nejen těžko zjistit jak to myslí přesně, ale nejde to zjistit ani přibližně. Ba, jeden by dokonce mohl říci, že nejde zjistit ani zda vůbec myslí. :-(
25. 01. 2012 | 00:43

Mard napsal(a):

Občan napsal: No, pane Shanáah, to je dobrý článek

:-) :-) Hehehe :-) tomu jsem se fakt zasmál.
25. 01. 2012 | 00:44

Pepa Řepa napsal(a):

Bestia Triumphans
stát stranou se nemohlo, ale zcela z jiného, naprosto pragmatického důvodu, než Vám perou do hlavy media. Hrozilo odklonění těžby ropy do Asie, byly podepsány kontrakty, které Q. následně zpochybnil, což by se dotklo hlavně F, I a GB- BP byla zdecimovaná po havarii u Mexika, položily by se britské penzijní fondy, tak na to-se skřípěním zubů- přistoupili i oni.Byly tam nevyřízené účty za Lockerbie.
Přirozeně to nebyl jediný důvod, je tady plán Francie na Středomořskou unii, což se zase nelíbí Italům, byla to jejich kolonie. Stejně jako je pro Maročana zemí zaslíbenou Francie, tak pro Libyjce Italie.Jezdí tam, studují, podporují fotbalové kluby.
Důvodů je víc, ale ropa je důvod hlavní.Proč si to nepřiznat?

Ostatní kydy o spontánním povstání ujařmeného zbídačelého:-))) národa jsou stejné, jako nalejvárna pana Shanaáh z které jste měl získat dojem, že Egypt povstal jako jeden muž a chce kopírovat britskou demokracii.Proto mě taková nestydatost-srovnatelná s komunistickou propagandou-popuzuje.
Ve volbách dostali okolo 5%, tedy vliv naprosto marginální v Libyi by to nedopadlo jinak, stejné to bylo i v Alžíru..
To jsou fakta, která blábolením neokecáte. Místní volí, jak volí a mantra, ře fundamentalismus a jeho následné projevy jako 9/11 ...etc. podporuje zlomek populace padá.

Čím jiným to chtějí apologeti islamistů a bojovníci za palestinskou věc zdůvodnit, než tvrzením, že islamista je vlastně mírný demokrat?

Zásadní problém- z hlediska západu -je jinde.
Demokracii tam nevyexportuje, západní vzorcei naše zkušenost o tom, že po pádu diktatury všichni volí demokraty jsou k ničemu.
Dříve či později se stejně chopí moci nový alfa-samec z armády a zem-za pomoci represí-sjednotí. Jinak se rozpadne.

Uvědomte si, že vše jde buď přes duchovní-imámy si nekoupíte-nebo přes askarii. Špičky armády nejsou žádní pitomci, vždy měli nejlepší západní university nebo akademie.
Taková je realita,ať se Vám líbí nebo ne.

A výsledek?
V češtině se tomu říká:vyhánění čerta ďáblem.
Teď těm bystřejším padá brada, ti pomalejší se utěšují, že to děláme dobře a bojujeme za "lidská práva" ať to stojí, co to stojí.

Proto ta obrana dvojice S+H.
Tito iluzionisté mají za úkol vytáhnout z klobouku vzorného, prozápadně smýšlejícího vyznavače demokracie, který zapomene na tradici svých předků, nového Johna Reeda, či jak se to individuum z NDR jmenovalo.
25. 01. 2012 | 06:33

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě dodatek
zprávy o 12 000 vojácích beru s rezervou, internet je plný desinformací, o čemž jsem se přesvědčil při konfliktu v Gaze.
Nicméně ani tuto možnost ve finále nevylučuju. Co Vám zbude po tom, když letecké krytí stálo takové prachy, kdosi akci zvoral, nevěděl s kým jde do holportu a pak Vám místní řeknou šukran, táhněte zase domů k mamině, ropa popluje k Čangovi.
Jaká je jiná možnost, když je i bez toho matička EU na hubě?
Opět to kdosi zvoral.
Zkuste ho dohledat.
25. 01. 2012 | 06:52

Zdeněk Brom napsal(a):

stejskal:

Pane Stejskale, zkuste vyjít z kanceláří nebo pracoven Aktualne.cz. Pracujte rok - dva v utečeneckých táborech nebo ve škole, která byla nastíněna ve filmu Bastardi I (Film nic moc, ale prostředí některých škol dost reálné.). Pak se Vašim kompilacím zasmějete také.
25. 01. 2012 | 07:32

hovorka11 napsal(a):

Yosif K:
Žijete asi na jiné planetě. Tady na zemi je boj o moc doložitelná.
Skutečně jsem přesvědčen, že šíření islamismu prostřednictvím USA je velmi silná hra spolu se Saudskou arábií a ostatními spřátelenými islamisty. Těch dokladů je o tom velmi mnoho.
Je absurdní nesmysl si myslet, že USA má zájem zavádět demokratizaci u států vlastnících surovinové zdroje. Osobně si myslím, že celá "demokratizace" (i u nás) má zcela jiný účel- ovládat bez možnosti ovlivňovat dění lidmi. Celých 21 let sleduji, že se u nás rozprodává a rozkrádá státní majetek. To je přání obyvatel, to dělají všechny rodiny u sebe ?
A co volby v USA ? Pouze dvě strany soutěží o výhru kandidátů, kteří pak kašlou na lidi, protože podléhají placeným lobbystům zbrojních firem, ropným firmám a různým korporacím ? To považujete za demokracii ? Škoda, že jsem si nevystřihl tabulku ziskovosti firem v přepočtu na investovaný dolar lobbysty do ovlivňování návrhů zákonů v senátu přes podplacené senátory.
Ta tabulka byla v podnikatelském časopisu PROFIT cca před 3 lety.
Není skutečně ta demokracie severských států, které jsou na tom ekonomicky lépe než zbytek Evropy a USA, kde je něco takového nemyslitelné daleko pravdivější ?
25. 01. 2012 | 07:39

Anastazie Králová napsal(a):

Tak mi před hodinou muž sdělil,že dle zpráv včera obsadila skupina beduinů /v počtu 70 lidí na velbloudech ÚNAŠTĚSTÍ PRÁZDNÉ TURISTICKÉ STŘEDISKO -SNAD V dAHAB,S TÍM,ŽE TO JE JEJICH PUDA"
Dnes ráno ve zprávách nic není /chrání tím velké turistické kanceláře,když zhruba před 2 dnyzástupce EXIM TOUR při debatě vysvětloval,jak není se čeho báti,že jsou obnoveny i okružní výlety po Egyptě /Káhira,Karnak,plavba po nilu/.

Když si v cestovní kanceláři zálohujete zájezd /každá cestovní kancelář chce nejméně 50%,tak vám peníze již nevrátí a nabídnou náhradu-vloni to byly Spojené arabské emirátya Kanárskéí ostrovy /vybrala jsem si na Last minute jinou možnost

1/ kdo je o této skutečnosti informován?
2/ pokud je to někdo,kdo chtěl takto do Egypta/včera jsme ještě o tom s jednom kolegyní uvažovaly /-nyní nic nekupovat a čekat !!Kdoví,jaká bude bezpečnost /a zda vůb ec nějaká i vté zdánlivě piusté oblasti na egyptské straně Rudého moře .
25. 01. 2012 | 07:42

hovorka11 napsal(a):

Anastazie Králová:
Nejdříve bych si zjistil poměr zastřelených turistů v Egyptě s počtem zahynulých na silnci při jízdě na letiště. Nepochybuji, že daleko větší nebezpečí je vlastní doprava.
25. 01. 2012 | 08:00

hovorka11 napsal(a):

Tohle jsou tragické dopady pro Evropu, která podlehla tlaku USA na tištění nepokrytých peněz a blokaci obchodu. Přicházíme o 25 % ropy a její odvoz do Číny budou hlídat americké letadlové lodi a francouzské a britské křižníky v Hormuzském průplavu. Naše závislost na ruské méně kvalitní ropě vzrůstá a jestli rusové řeknou, že mají problémy a nemohou navýšit těžbu, tak je Evropa v úžasném rozkladu, kde nám na benzín a naftu nebude stačit ani 50 Kč.
Jednání silou, rozkrádáním a lží pro "pravdu a lásku" se nám vrací jako bumerang. Hlavně nechme peníze vydělávat za nás !
"Jen hlupáci pracují" v západním světě bankovních bohů :

Zatím poslední zprávy hovoří o tom, že se Indie odhodlala k dosud nevídanému kroku a stala se prvním příjemcem íránské ropy, který za ni bude místo dolaru platit ve zlatě.

Pokud se přidá i Čína, bude to krok s nepředvídatelnými následky. Zlato opět začíná plnit funkci peněz a Spojené státy tento krok sledují s velkou nelibostí. Protože více než údajný jaderný program Íránu je ohrožuje hrozící kolaps dolarové hegemonie.

http://www.revuepolitika.cz/clanky/1616/embargo-na-iranskou-ropu
25. 01. 2012 | 08:21

scallop napsal(a):

Pepa Repa

Nase nazory se zase tolik nelisi. Kdybyste si odpustil svoje nalepky, ja bych si odpustil svou ironii ... (aLe treba jsem si zacal ja, uz ani nevim.)

O ropu samozrejme jde (v pripdade Lybie). svouj prispevek jsem psal jako reakci na Vas abych zduraznil, co mi prijde nepochopitelne ve Vasich textech (ropne pozadi pochopitelne je). Obhajoba plukovnika (a obecne "diktatoru") - a kritika Francia a Anglie za jeho svrzeni - tam byla jasna.

K tem zpropadenym lidskym pravum. Jejich zapadni pojeti je z definice univerzalni. jina vec je, za zapad nema silu je prosadit (a lide ve vetsine sveta jim ani nerozumi). V Lybii neslo (z meho podledu) ani tolik o lidksa prava ci modely demokracie, ale o to zastavit zabijeni. (Me to fakt vadi.) Lide se zabiji v mnha zemich - a zapad nema silu s tim vetsinou nic delat - ale v pripade Lybie tu silu mel (a jiste zajem i o jeji ropu - zapad neni andel). Samozrejme je treba videt varovani z Iraku, kde se lide zabijeli stejne za Saddama i po jeho padu. Ale je ilozorni si myslet, ze kdyby plukovnik povstani potlacil, tak by tam zavladl mir jako driv. Proste arabsky svet uz neni jako driv.

Ja si porad myslim, ze pro Lybii (i pro zapad) bylo lepsi plukovnika svrhnout. Treba za par mesicu uvidime opak a dam Vam z pravdu. Nejsem vestec.
25. 01. 2012 | 09:06

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
Tak, tak, .
Arab má přísloví:
"řekl slapý hluchému, brzy se uvidíme."

Uvidíme, jak dalece to zvorali.

Vůbec mají dobrá přísloví
"Jednou rukou nezatleskáš je taky jejich."
A vůbec nejlepší mají v Maroku.
"Přijdou-li k tobě dva či tři, jsou to hosté.
Přijde-li jich dvacet, třicet, jsou to nepřátelé."
25. 01. 2012 | 09:15

hovorka11 napsal(a):

Yosif K:
Většina Sýrie evidentně podporuje současný režim. Škoda, že u nás vládne cenzura se zákazem zpráv nevyhovujících nešemu režimu. S Íránem se používá stejná metoda deformující pravdu:
24.1.12
Sýrie: Nás (informovaných zvedavcov) už neprekvapuje, že to čo sa v našich (mas)médiách tvrdí nemá so skutočnosťou nič spoločné. Práve preto je prekvapivé, že na internetových stránkach Televíznych Novín televízie Markíza sa objavila správa poukazujúca na takýto rozpor.

Ide konkrétne o rozhovor redaktorky Zuzany Ondruškovej so slovenským fotografom Jozefom Ďuricom na zahájení vernisáži fotiek, ktoré nasnímal za 8 dní pred vianocami 2011. Do Sýrie sa vybral na popud členov zväzu sýrskych študentov na slovensku hoci ministerstvo zahraničných vecí SR cestu z bezpečnostných dôvodov neodporúčalo.

Fotograf hovorí o spôsoboch manipulácie, ako bol účastný demonštrácií na podporu prezidenta a potom si večer na CNN a BBC vypočul o propagande protivládnych demonštrácií so zábermi miest kde sa cez deň nachádzal. Takisto hovorí o úrovni univerzít a mnohých iných veciach, ktoré vôbec nezapadajú do prozápadného videnia blízkeho východu stredoeurópskym občanom.

http://www.youtube.com/watch?v=75z5sROyqU0&feature=player_embedded#!

http://www.revuepolitika.cz/clanky/1616/embargo-na-iranskou-ropu
25. 01. 2012 | 09:19

Pepa Řepa napsal(a):

Yosif K
Technická poznámka.
Tam se hulí "bango". Spencerová to možná přepískla.
Co zbývá i ten údajně sekulární Muammar měl totální prohibici.
Nějak se zabavit musíte
.-))
25. 01. 2012 | 09:26

Anastazie Králová napsal(a):

ad hovorka 11

V mnohých věcech z minulých blogů bych s vámi nesouhlasila,ale v jednom souhlasím.-
Obávám se,že tady nejde jen o peníze-ale že v čele vojenských kruhů USA stojí lidé ,kteří byli mladí v době vietnamské války anemohou to Rusům zapomenout.
Řekla bych,že to mohou být odborníci na zbraně,ale ne už na historii/včetně té náboženské / a mentalitu obyvatel jiných zemí /trefná přezdívka po bombardování Jugoslávie byla "RUSOVÉ S HAMBURGREM.

Okouzleni technickou vyspělostí svých zbraníneberou v úvahu mentalitu a historii zemí,o něž se jedná.

Po roce 1989 jsem si naivně myslela,že se bílá civilizace /neboi chcete-li ta křes´ˇtanská svým původem-katolická,evangelická i pravoslavná /spojí a vytvoří jeden celek jako protiklad Číny /i když jim vděčíme v historii za mnohé-papír,hedvábí,porcelánatd / a miliardové Indii -zkrátka zemím,které budou převyšovat Západ početně /.
Místo toho se zdá,že USA pokorně následovaným EU jde především o aktuální moc /člověk by řekl,že jednají podle hesla "Po nás potopa"/ a stále je pro ně větším nepřítelem Rusko než islám.

To,že muslimské země jsou v pohybu,je jasné.Ale pokoušet se tam zasahovat a dodávat zbraně je jako hasit oheň benzínem.
Přirozeně,že bez dovolené v Egyptě se obejdu /stejně na ni nemám nyní peníze /.

Ale spíše mne šokuje pravděpodobná cenzura-fuj,co to říkám,vždyť naše sdělovací prostředky "jen" asi nepovažují tuto událost za dost důležitou.
ALE KDO ROZHODUJE O TOM,CO BUDE VE ZPRÁVÁCH ?
Proto jsem znovu pro svobodný internet.
25. 01. 2012 | 09:29

hovorka11 napsal(a):

scallop:
Sám přece víte, že to tak se západem není.
Kdo svrhne saudský režim s 30 000 politickými vězni, zákazem práv žen a náboženskou policií, která hlídá, aby nikdo nebyl bezvěrcem ?
Vždyť je to nesmysl.
Práva občanů se musí obhajovat kontiuálně ve všech zemích. Je nesmysl prosazovat režim tibetské feudální svobody mnichů, kterým sloužili poddaní bez možnosti vzdělání rovnosti práv atd. a zároveň podporovat demokracii a saudskoarabský režim.
To nemá nic společného s veřejně šířenou demagogií, že západ chce demokracii v ostatních zemích. Myslím, že jim jde o přesný opak- rozvrátit státy, které jim neslouží a použít k tomu islamistické režimy.
25. 01. 2012 | 09:31

Anastazie Králová napsal(a):

Doplnění:
Teď mne napadá,tohle tu už jednou bylo.Zdá se ,že úsloví Historia magistra vitae nám moc neříká / tím myslím velké schizma tuším v r.1054 mezi východní a západní církví / a nedokázali se dohodnout ani tváří v tvář Turkům-tehdy to odskákal Východ,vždyť Turkové tehdy obléhali i Vídeň /sami trpce nesou,že tehdy se před nimi Vídeň třásla a císařové přemístili své sídlo do Prahy "

Kdo to odnese nyní ?
25. 01. 2012 | 09:42

Pepa Řepa napsal(a):

Řešit Saudy je další kolosální pitomost.
Z pohledu islámu se jedná o "Svatou zemi" a pokud dojde ke změně, tak pouze k režimu, který bude ještě tradičnější.

Je to stejné jako očekávat, že Vatikán ovládne Cohn-Bendit nebo, že na al-Azhar bude učit Salmon Rushdie a v Mekce budou před mešitou prodávat hamburgery.
Čekání na Godota

Saudové šíření wahhábismu platí, to nepochybně. Zřejmě i v ČR, podle muslima Lukáše Lhotana.Že by podporovali terorismus si nemyslím.
Pokud někdo hraje úlohu praktického mouřenína, tak je to Katar se svou Džazírou, která obratně míchá polopravdy s desinformacemi a který dělal toho černýho vzadu v Libyi.
Jsou to samé rány vedle.
Co těch 12000 mariňáků? Jsou kde?
25. 01. 2012 | 09:57

scallop napsal(a):

hovorka11

Jak uz psal Pepa Repa: kdyby zapadni armady obsadily Mekku, to bychom zazili dzihad, proti kteremu je dnesek jen pratelske postuchovani ...
25. 01. 2012 | 10:26

Bestia Triumphans napsal(a):

Pepa Řepa napsal:
"Ostatní kydy o spontánním povstání ujařmeného zbídačelého:-))) národa jsou stejné, jako nalejvárna pana Shanaáh z které jste měl získat dojem, že Egypt povstal jako jeden muž a chce kopírovat britskou demokracii."

Že v Libyii byl zbídačený národ, si nemylsím, ani já.
Jen bych řekl, že šlo opravdu o spontánní proces. Nebo si myslíte, že to někdo z povzdálí řídil? Přiznivec konspiračních teorií, pokud vím nejste... :)
Btw.
Občas se tu objevují tvrzení o trestech za odstoupení od víry v muslimském světě. Nevíte, jak to bylo v Libyii?
25. 01. 2012 | 11:16

Pepa Řepa napsal(a):

Bestia Triumphans
Jen bych řekl, že šlo opravdu o spontánní proces
-----------------------------------------------------
Inu, nemá cenu se hádat, už jsem zase veselé mysli, kašlu na agitátora.

Snad bychom se mohli shodnout, že je to jako se stolicí.
Holt musíte přitlačit, či Vám musí někdo cizí dát projimadlo.
Samovolně to sice někdy, spíš málokdy, jde, ale je to prů....no prostě malér o to větší.
S těmi revolucemi je to obdobně.
Tlačí se a tlačí, když to nejde, doveze se profík, který přitlačí.
Problém je, že se mu nechce odejít jako wahhábistům z Bosny.

K šariátu
Jakmile získáte certifikát odříkáním šahády před dvěna svědky konverze neexistuje. Jak je v praxi stíhané nevím, na žádného konvertitu jsem nenarazil. Nějak nejsou.
Řekl bych, že dnes je naprosto dostatečným trestem vyvržení z komunity.

Za odpadlictví je teoreticky je trast smrti pro odpadlíka muže, žena se zavře a řeže tak dlouho, dokud se nepolepší. Odpadlictvím není jen konverze, která v duchu hlavy XXII neexistuje, ale i rouhání.
Některé tresty jsou úsměvné. Za opilství je osmdesát ran bičem, ale musí Vám prokázat, že jste se opil z vlastní vůle.

Přirozeně praxe je jiná, ale šariát byl-alespoň zčásti- uplatňován. Už jsem dával k lepšímu příběh kolegy, který zabil se svým BMW mameluka, který mu tam vjel z vedlejší a jak se to řešilo.

On ten šariát, který propaguje šariátník není marginální ani v rodinných sporech. Dědění a tak...Je to zásadně odlišné právo.
Ale některé citace z Quránu pomohou. Syn si při studiích přivydělával v jedné pražské právní kanceláři a při řešení nezaplacené faktury za odebrané zboží, zavolal Turkovi do Istanbulu a otázal se ho, jestlipak ví, že on, dlužník, nepřijde -podle Quránu-do nebe.
Turek začal nadávat, ale zaplatil. Aspoň půlku.
25. 01. 2012 | 11:57

stejskal napsal(a):

Pane Brome,

každý děláme, co uznáme za vhodné (či na co máme). Nikdo na světě nemůže stihnout vše.

Napadá mne takový bonmot: Zkuste tak rok dva spravovat nějakou internetovou debatu, kam denně chodí několik desítek tisíc lidí s nejrůznějšími názory, schopnostmi, motivacemi, frustracemi, traumaty, předsudky apod.

Pak se třeba některým věcem též zasmějete.

Ono to totiž platí univerzálně (ani já, ani Vy a dokonce ani pan Pepa Řepa nemáme patent na pravdu. Můžeme buď válčit, nálepkovat se, posmívat se... nebo zkusit i pochopit pohled toho druhého. Nic méně, nic více. Pokud to jen trochu jde, volím to druhé).

Hezký den

Libor Stejskal
25. 01. 2012 | 12:01

Pepa Řepa napsal(a):

Jaké z toho plyne poučení, Brome?

Až půjdete kolem rybníku a uvidíte chlapíka v pramici, do které teče voda a který neumí plavat.............snažte se ho pochopit.Nic méně, nic více.

Děkujeme za radu, pane Stejskale.
:-)
25. 01. 2012 | 12:10

Bestia Triumphans napsal(a):

Pepa Řepa: dík.
25. 01. 2012 | 12:14

Martin Konvička napsal(a):

Pepa Řepa:

"Řešit Saudy je další kolosální pitomost."

Jak se to vezme. To všechno, co píšete, je fakt, navíc i pro "liberální a vzdělané" Saudy je představa opuštění islámu nepředstavitelná, protože s islámu jsou oni a jejich země Něco - dali přece světu rasůlu a išláma - a tak se logicky bojí, že by bez něj nebyli Nic. A kromě prázdnoty se tihle "liberálové" - mnozí s královskou krví - bojí i rozvalu společnosti a ztráty svých alláhem daných prebend. Připomínají tak trochu osvícenou francouzskou aristokracii l.p. 1780.

Na druhé straně, kde jinde byste chtěl "udeřit", když máte omezené zdroje, než na nejcitlivějším místě protistrany, zvláště když máte důvod doufat, že ta protistrana je tak trochu obr na hliněných nohách?
(Úderem nemyslím bombardování, ale ofenzívu mediální, propagandistickou, kulturní - nebo jakoukoli jinou, čas teprve ukáže).

Saudská populace má už dnes skoro maximum išláma. Do úplně nejsprávnějšího išláma jim chybí tak 5% - zbavit se hříšných výstřelků vládnoucí třídy. Možná je třeba, aby se muslimové išláma nejdřív přežrali, než z něj začnou vrhnout?
25. 01. 2012 | 12:59

Ing. N. napsal(a):

(Yosif K)24.1.2012 22:30 píšete:

"Pane Inzenyre N. Z Vaseho prispevku jsem usoudil, ze se general Wesley Clark proste zblaznil."

Pane Yosife K, pokusme se logicky uvažovat. Nejprve si shrňme některé citace generála Clarka:

Z projevu Wesleyho Clarka ze dne 3. října 2007 proneseného v Commonwealt Club of California, San Francisco:
"Tahle země (USA) byla znásilněna mocnými lidmi, díky státnímu puči, Wolfowitz, Cheney, Rumsfeld a dalším půl tuctem zrádců z projektu Nové americké století (NAC).
Oni chtěli, abychom destabilizovali Střední východ, abychom to tam ovládli."
Generál Wesley Clark dále odhalil americký plán k invazi a převzetí sedmi zemí. Irák, Sýrie, Libanon, Libye, Somálsko, Súdán a Írán, ještě dřív, než jsme vtrhli do Afghánistánu. První část plánu byla odhalena 10 dní po 11. září a byla rozšířena na další národy.

Předpokládejme, že se Clark opravdu zbláznil a že nemá pravdu. Má ale částečnou pravdu?
Které země dosud destabilizovány nebyly? Jsou to pouze dvě země, Libanon a Irán.

ZÁVĚR: Bylo destabilizováno 5 ze 7 zemí, které uváděl Clark, což je 71%. S ohledem na to, že se intenzivně pracuje na destabilizaci Iránu, dá se říci, že CLARK SE VE VÍCE JAK 70% NEMÝLIL.
25. 01. 2012 | 13:06

Zdeněk Brom napsal(a):

stejskal:

To je dobrá nabídka. Prostě si svoje místa vyměníme. Vy budete dva roky učit a já na Aktualne spravovat diskusi. To je dobrý nápad. Přijímám.

Kdy bychom mohli začít?
25. 01. 2012 | 13:21

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

Hluboce se do něj vcítím :)
25. 01. 2012 | 13:23

Pepa Řepa napsal(a):

Agentura opravila svou původní zprávu agenta O011 Hovorky

"Špičkový velitel revoluční brigády v Bani Walid, Ali al-Fatamni, který byl v Benghazi během útoku, řekl, že ztratil kontakt s jinými bojovníky ve městě."

Nebyl to kontakt, byly to kontaktní čočky.

"Za takové situace dává smysl zpráva saúdského deníku Aš Šark al Ausat, že se v libyjském přístavu Briga údajně vylodilo 12 tisíc amerických pěšáků"

S tím rozdílem, že to nebylo 12 000 pěšáků, ale 12 plyšáků, nevylodili se v přístavu Briga, ale byli objeveni po utkání portugalské ligy na stadionu FC Braga.
25. 01. 2012 | 14:06

stejskal napsal(a):

To asi nepůjde, pane Brome.

Nemám k tomu, abych dělal Vaše povolání kvalifikaci ani potřebné zkušenosti. Netroufl bych si Vás nahradit.

Jinak přirovnání debatního prostoru, kde se potkávají různé pohledy na věc, k rybníku s topícím se člověkem mi přijde trochu mimo (zde nikoho zachraňovat nemíním, ani nemohu. A není to ani ambicí ani v možnostech těchto stránek. Uvidím-li topícího se člověka, asi ho zachránit zkusím). Ale může to samozřejmě být nedostatek mé představivosti.

Mějte se, pánové. Je to s Vámi docela zábavné.

Libor Stejskal
25. 01. 2012 | 14:25

Zdeněk Brom napsal(a):

stejskal :

Tak z Vašeho pohledu to zábava být může. Tomu věřím.
25. 01. 2012 | 16:45

hovorka11 napsal(a):

Pepa Řepa:
Taková sranda to není. Mám obavy, že se to zakládá na pravdě. Se zločiny se američané nechlubí ani je nepotvrzují, časem stejně vyjde najevo pravda, ať budou zatloukat nebo mlčet.
Naše zásahová jednotka URNA je v Líbyi taky a kamufluje tam stejně jako v Íráku "ochranu velvyslanectví". V Íráku je ale chytli, protože tam už američané nevládnou (odchod okupantů se stal dnem národního svátku)
------------------
Američtí vojáci přicestovali do Libye

Venezuelská televize Telesur 17.ledna uvedla, že 6 tisíc amerických vojáků přicestovalo z Malty na vojenské letiště v Tripolisu, aby zabezpečili ropné rafinerie. Podle deníku Asharq Alawsat přicestovalo 12 tisíc amerických vojáků do ropného přístavu Briga.

Každopádně ale od listopadu, možná už i od února minulého roku, je Libye plná zahraničních agentů. Situace v zemi zůstává nadále hodně napjatá, lidé stále nechtějí NTC a studenti vyhrožují, že provedou převrat. Američtí vojáci tak možná přicestovali zlikvidovat disent a začít novou okupaci. Je to velice smutné.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WffoscbdJsg#!

http://www.globalresearch.ca/index.php?aid=28645&context=va

http://warfare.blog.cz/1201/americti-vojaci-pricestovali-do-libye-masivni-presun-tanku-v-kalifornii
25. 01. 2012 | 17:14

hobvorka11 napsal(a):

scallop:
"Jak uz psal Pepa Repa: kdyby zapadni armady obsadily Mekku, to bychom zazili dzihad, proti kteremu je dnesek jen pratelske postuchovani ... "
----
Souhlasím, to by spojilo šíty a sunity proti "úhlavnímu nepříteli".
25. 01. 2012 | 17:19

Martin Konvička napsal(a):

hovorka11:

Nebo naopak. Nezkusíš-nezjistíš. Hitlerův "Alpenfestunk" taky nefungoval.
25. 01. 2012 | 18:52

Pepa Řepa napsal(a):

Hovorko
co si budeme povídat.
Kdyby se spojili šíti, suniti, šariátníci, evropští užiteční idioti, komunisté i postkomunisté, fundamentalisté, mentalisté i ementalisté to by byla krása, co?

Neříkejte, že by Vaše srdéčko nezaplesalo, stejně jako srdéčko Občana i pana Shanaáh.
Loudalovi z Radětic říkala stará:
Sen je sen, probudíš se a je den, jdi spravit střechu, zatejká!

Jděte radši spravir střechu Hovorko, ať Vám nekape na karbid.
25. 01. 2012 | 19:37

Pepa Řepa napsal(a):

Brom
teď jste ho ranil. Přece nepůjde učitel národů a diskurzu učit někam do Valmezu.

Už vím proč je tak smutnej a z formy. Odjel mu Večerníček a nebudou interpelace.
To dá rozum, špičkový konferancier jako Sedláček je nenahraditelný.
:-)))
25. 01. 2012 | 19:55

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa Řepa:

Skutečně jsem se těšil, jak nám to pan Stejskal v praxi ukáže a my se budeme hambit. A ono zase zvostane jen u toho mlácení do klávesnice.

Jinak bych měl námět pro Interpelace: Umění mlácení prázdné slámy.
25. 01. 2012 | 21:14

hovorka11 napsal(a):

Pepa Řepa:
V naší politice se uplatňuje primitivní demagogie která se často účinně uplatňuje na odpoutání pozornosti od rozkrádání.
Např. boj proti korupci od pana Nečase, který zcela bezostyšně korupci kryje i proti soudnímu rozhodnutí přikazující ministerstevům zveřejnit odměny "vrcholových úředníků". Když už politici nevědí kudy kam, tak začnou "bojovat" proti nacizmu, komunismu, rasizmu bílých proti rómům a podobně.

Vy jste stejný typ bojovníka, který když neví kudy kam, tak začne vytahovat nálepkovací nesmysly jaké používají naši politici na zakrytí lumpáren (co vám jiného zbývá, když nejsou argumenty).

Chcete dále rozebírat účelový primitivismus , nálepkování a zkratky ?
26. 01. 2012 | 11:09

Pepa Řepa napsal(a):

Nechci rozebírat nic, hovorko, ale -při vší úctě z Vašeho každého příspěvku čiší zarytý antiamerikanismus, stejně jako z Občana starý dobrý antisemitismus, skrývající se za antisionismus.Zprávy si vykládáte po svém a deformujete je podle toho jak je vidět chcete, aby zapadly do Vašeho vidění.

Nemusím se zrovna ptát, kde vy oba vidíte nepřítele, ten se mění v průběhu času.Stačí položit otázku, kde vidíte spojence a pokud se nebude chtít odkopat láskou k východnímu bratrovi z CCCP, tak začnete cosi o Evropě, ovšem Evropě bolševické ve stylu Cohn-Bendita a Rogera Garraudy, spojíte se s kýmkoliv, jen když se potáhne na Američana (ve Vašem případě) a nebo na Žida, v případě Občana.
Žádné nálepky nevidím.
27. 01. 2012 | 15:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy