Úsvit přímého komunismu podle Šarapatky

19. 03. 2014 | 07:57
Přečteno 8614 krát
O tom, že to Úsvit pana Okamury s demokracií nemyslí moc vážně, se již nějakou dobu mluví. O to více, když se poslanci Úsvitu stále častěji shodují s komunisty a v mediích si s nimi notují. Vyjednávat o přímé demokracii s komunisty a mít s nimi skoro největší shodu? Úsměvné. Včerejší projev pana poslance Šarapatky však posunul vnímání Úsvitu ještě dál.

Na základě své krátké návštěvy Krymu tvrdí, že zdejší referendum proběhlo naprosto v pořádku. Hned druhým dechem ale dodává, že nehodnotí právní rámec tohoto referenda ani situaci, ve které referendum probíhalo. Pravděpodobně tak ani znalost tamního volebního zákona není pro poslance Úsvitu nijak důležitá. Samozřejmě všichni mezinárodní pozorovatelé voleb musí hodnotit i právní rámec jakýchkoli sledovaných voleb nebo referend a samozřejmě i situaci, ve které referendum probíhá. Pro příklad, když vám někdo bude držet u hlavy zbraň a říkat, že musíte volit daným způsobem, nejde asi o zcela dobrovolné rozhodnutí. Dle Šarapatky se však můžete rozhodnout pro volbu, kterou chcete, takže je samotná volba legitimní. O právní rámec ani situaci přece nejde. Dle logiky věci je taková argumentace samozřejmě nesmyslná. Navíc ani nevíme (otázkou je, jestli on sám ano), kdo panu Šarapatkovi celý výlet zaplatil. Pokud peníze tekly směrem z Kremlu, je jeho výstup logický, i když hanebný.

Myslím, že nemusíme jezdit na Ukrajinu, abychom z dostupných faktů měli vážné pochybnosti o legitimitě zdejšího referenda. Odpojení ukrajinských medií, jednoznačná a jediná proruská propaganda označující Kyjev za fašistický, přítomnost ruských vojsk v nemalém měřítku. Detaily jako průhledné volební urny nebo fakt, že účast v některých okrscích překročila 100%, pak mluví také za své.

Jsou dvě možnosti. Buď je jednání pana Šarapatky vrcholné diletantství, nebo má Úsvit zájem posouvat se směrem k rudým bratrům. Potom nejde o úsvit jakékoli demokracie, ale něčeho jiného. Podle Okamurovy ódy na komunismus, jako na nejdemokratičtější systém na světě, můžeme tušit. Každopádně obě varianty jsou špatné.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Filuta napsal(a):

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11845-svet-se-v-prd-l-obraci-zatimco-komunisti-v-cine-by-s-ruskem-mohli-vyucovat-kapitalismus-amerika-a-eu-si-osvojily-socialismus-s-lidskou-tvari.aspx


Svět se v pr... obrací, když tohle napíše kovaný pravičák.
19. 03. 2014 | 08:13

Admirál napsal(a):

Pan Šarapatka to má špatný. Jel na Krym, objel volební místnosti a řekl, co tam viděl.

To se přece nedělá.

Za to je mu třeba vyhubovat, komunista jeden.

Pan Heller dělá panu Šarapatkovi zadarmo reklamu.

Jen tak dál.
19. 03. 2014 | 08:20

K .V napsal(a):

Další z blábolů Hellera.
.
Pokud nechcete aby tu vládli komunisté, místo rozeštvávání lidu NAUČTE antikomunisty a "demokraty" ať nekradou, naučí se pracovat a vládnout tak aby se lidu žilo lépe než za těch komunistů. Ať se naučí co to je svoboda a demokracie.
19. 03. 2014 | 08:22

K .V napsal(a):

Šarapatka odjel na Krym a napsal PRAVDU co tam viděl.
To je v zemi kde kdysi chtěla být pravda a láska, svoboda a demokracie , naprosto nepřípustné, alespoň podle antikomunistů.
.
Takové věci mne děsí MNOHEM VÍC než další vítězství Putina.
19. 03. 2014 | 08:26

jozka napsal(a):

Admiral:

no, asi tak...
19. 03. 2014 | 08:34

olga napsal(a):

"Podle Okamurovi ódy na komunismus, jako na nejdemokratičtější systém na světě, můžeme tušit. Každopádně obě varianty jsou špatné."

Věta hodna matematika... ?
19. 03. 2014 | 08:35

Igor Grebner napsal(a):

Nikita Chruščev by měl jistě s pana Hellera velkou radost, že tak obhajuje jeho komunistické rozhodnutí o daru Krymu Ukrajině. Je pěkné, že soudruhu Hellere nezpchybňujete ani po šedesáti letech toto rozhodnutí velkého statníka soudruha Nikity! Čest práci soudruhu Šimone!
19. 03. 2014 | 08:37

Belgičan napsal(a):

Referendum na Krymu bylo z hlediska mého velmi "zajímavé" a především poučné. Poučné v tom smyslu, že si už nedělám žádné iluze o mírumilovnosti Ruska.
1. Při příchodu k volebnímu místu míjel člověk zakuklené ozbrojence.
2. Přesto, že jsme byli jedni z prvních příchozích, byla průhledná urna již zpola plná vhozenými lístky.
3. V kontrolovaném bytě (garsonka 1+KK, 42m² - směli jsme si vybrat jen jeden byt) bydlelo hned šest voličů. Při následném prověření se všech šest "voličů" do bytu nastěhovalo týden až tři dny před referendem. Skutečná obyvatelka zmíněného bytu naopak v seznamu voličů nefigurovala a referenda se tím pádem nemohla zúčastnit, i kdyby chtěla.
4. V oblasti, kde se náš tým pokoušel, přes překážky kladené různými ozbrojenci, fungovat se referenda neúčastnil snad žádný Tatar, žádný Ukrajinec a i etničtí Rusové referendum ignorovali. Přesto byla volební účast přes 90% - přesné číslo jsme se doposud nedozvěděli.
5. V neděli odpoledne jsme najednou zjistili absenci zakuklených ozbrojenců a v tu chvíli jsme se stali terčem útoku vyholených mladíků. V okamžiku, kdy jsme se začali vehementně bránit (přidali se k nám místní Rusové) a situace se začala měnit v neprospěch agresorů, se najednou objevili ozbrojenci a začali střílet do vzduchu. Nám byly ozbrojenci ukradeny všechny mobily, kamery a diktafony. Poté nám bylo "dohodnuto" opuštění Krymu do tří hodin.

Asi tak k referendu z mého pohledu zevnitř. Pan Šarapatka byl asi na jiném Krymu.
19. 03. 2014 | 08:42

Pepa Řepa napsal(a):

Mysliteli, adjunkte filosofie z Třeboně, dokážete pochopit, že když komunista uvidí slona a řekne:slon, tak ten druhý, který půjde okolo slonince a řekne:hele slon, nemusí být -nevyhnutelně- taky komunista?

Není to na Vás moc složité?
Jinak máte ke komunistovi sám vykročeno.ve vlastní hlavě, taky tak začínali, až je to pohltilo.

On totiž základ každého totalitního systému spočívá v poučce:
Kdo nejde s námi, jde proti nám.....jinými slovy, různé pohledy na věc.
Smiřte se s tím.Volili jak volili. Ptejte se proč?
Referendum bylo válečné, někdo ukrad slepici,a v kasárnách se -možná -vožrali a jeden trefil ze zoufalství druhého.
Přímo válečný stav:-)
19. 03. 2014 | 08:47

Marian napsal(a):

Vy jste na Krymu, pane Belgičane? A jak jste se tam dostal? A jak dlouho tam jste? A vy jste si dělal iluze o mírumilovnosti Ruska?! Poté, co 9 týdnů bombardovalo Srbsko, obsadilo Irák,vyhrožuje Iránu a má vojenské základny na bývalém území USA?:o)))
19. 03. 2014 | 08:55

hans napsal(a):

Lžete.

Ukrajinská média nebyla odpojena a jsou na Krymu stále dostupná. Naopak kyjevská vláda odpojla ruská média, pokusila se zlikvidovat nezávislý Týdeník 2000 a včera si poslanci (vládní, nacistické) strany Svoboda hradě natočili, jak bitím nutí ředitele Prvního kanálu TV k rezignaci (za to že zaměstnává rasově méněcenné "untermensche" a nedůsledně cenzuruje vysílání).

To, že Krymčané označují kyjevské nacisty za fašisty je normální, v zemi se svobodou slova samozřejmé. Jednostranná propaganda neexistovala - z kyjevských a západních médií, na Krymu snadno dostupných, se na Krymčany řinula řeka nenávisti.

Přítomnost ruských vojsk zaručila lidem svobodu volby. Vojáci nikoho nenutili ani k hlasování ani k "správnému" výběru" - celé zástupy nenávistných západních novinářů by sebenepatnější nátlak ihned zdokumentovali. (Ostatně Rusové jsou na Krymu vnímáni jako osvoboditelé a záruka svobody, stejně jako Američané v Plzni roku 1945, nebo i v Británii při volbách 1945 a následjících.)

Naopak v kyjevském parlamentu jsou poslanci biti, na jejich karty hlasují "spolehliví" neposlanci, v městských zastupitelstvech západu a středu Ukrajiny ozbrojení nacisté přicházející z Majdanu nutí zastupitele k výměnám starostů, zabírají kanceláře opozičních politických stran a nutí je k rozpuštění. V kyjevském parlamentu projednávají zákon o zákazu opozičních stran a zrušení trestnosti vychvalování nacismu.

Naopak ve zbytku Ukrajiny lidé svobodnou volbu nemají - zákaz demonstrací, střelba do lidí, mizení aktivistů unášených maskovanými teroristy, podnikatelé pláčou, že maskovaní ozbrojenci vymáhají "příspěvky na revoluci", těch 20 tisíc haličských ozbrojenců v Kyjevě se začíná stěhovat do bytů místních a za nic neplatí, - zkrátka demokracie jako řemen..

Průhledné volební urny jsou zárukou, že lze sledovat jak hlasy přibývají a že žádný rošťák nebude zahajovat volby s předem vyplněnými a vhozenými lístky - v civilizovaných zemích jsou takové urny samozřejmé.

Bláboly o účasti si nechte pro kyjevskou juntu.
19. 03. 2014 | 08:58

Belgičan napsal(a):

Mariane,
nic si z toho nedělejte, důležité je že vy sám víte co píšete.
19. 03. 2014 | 08:58

Marian napsal(a):

Všimněte si zajímavého jevu- diskutéři,kteří se zde od prvopočátku vychloubají svým vzděláním,inteligencí,úspěchy se nezmůžou na nic jiného, než opakování a přežvykování toho,co se na nás denně valí z médií.:o)) Hlásné trouby hlásných trub... asi je níkdy nenapadlo,že inteligence a vzdělání se projevuje tím, že si člověk umí najít informace,kriticky je ověřit uvažovat nad nimi v co nejšírším kontextu a pak vyjádřit svůj názor. Ale kdepak.! To už není k smíchu,to je k pláči.
19. 03. 2014 | 09:00

teď už i peníze přicházejí z kremlu napsal(a):

Když už ste tam Hellere byl a tu zbraň mu u hlavy držel, měl ste i zmáčknout.
Nemusel byste si teď stěžovat, že on dostal zaplaceno a vám zapomněli dát.
S pány, s kterými jste se dal dohromady to tak bývá, zhltnou všechno sami.
Někde eště mám nářek jednoho takovýho lítostivýho dizidenta, jak mu pani Bendová nechtěla z šuplíku dát marky na rum.
A vida, dneska jdu Hřebenkama dolů a mladýmu už tam patří celej kopec, i výtah z garáže si dal udělat.
Když člověk má tu správnou pinochetovskou školu, i s těma prachama se naučí.

No vám to zjevně nejde.
Ale dostanete příležitost. Jak si stěžuje znalec asi 2 argumentů bom65, strukturované diskuze ovládla lůza, tudíž přijde čas organizovat mejdan i tady.
Tak ať to zas nezachrápete.
19. 03. 2014 | 09:00

Filuta napsal(a):

Kundera

Dneska pozvali do ČT ráno nějakou Rusku žijící v Čechách.
Asi aby byli "objektivní".
Myslíte snad, že zkritizovala pučisty? Nikoliv, odsoudila zdejší Rusy, kteří nedrží basu s českým mainstreamem.Admirál

Ale totéž tvrdili dva reportéři na Primě, že je na Krymu klid.
Jenže to se agitátorům nehodí.
Zajímalo by mě, kdo zastřelil toho ukr.vojáčka. Já bych tipnul, že to Rusové nebyli.
Snaží se vyprovokovat konflikt jako v Kyjevě. Zatím se jim to, díky bohu, nedaří.

Bylo by mi to vcelku "gancegál", kdyby mě do toho nechtěli zatáhnout.

Ty směšné žvásty, jak Putin potáhne na Evropu, jim snad nikdo nemůže spolknout.
Kdyby ale na ČR čistě teoreticky vytáhnul, tak první v jeho.... (který anatomický údaj je povoleno uvádět?) budou zavrtáni jeho "hrdinní" kritici.
Stačí si vzpomenout na slavné osmašedesátníky, jak si sypali popel na hlavu, jen aby je soudruzi zase vzali zpátky do rodné strany.
19. 03. 2014 | 09:06

Lila napsal(a):

Nejde ani tak o to, co viděl či neviděl poslanec Šarapatka na Krymu, jako o to, kdo mu cestu na Krym a tamní pobyt zaplatil.

Šarapatka není pan Novák z Dolní Horní (u něhož nezáleží na tom, kdo mu cestování financuje), je to poslanec PS Parlamentu ČR, který by měl být sakra opatrný na to, kdo si ho financuje, respektive kupuje.
19. 03. 2014 | 09:06

Lila napsal(a):

Pepa Řepa

Nějak se vám to pomotalo, pan Heller není z Třeboně, ani na tamním gymnáziu neučil.
19. 03. 2014 | 09:08

úsvit vězeňství napsal(a):

pane Hellere

Okamura byl 24.1.2014 ve vězení navštívit rasistu a vraha Pechance.

No a Šarapatka byl taky v krimu a viděl jak muklové si demokraticky a přímo aklamací zvolili na jaký program v TV se budou večer koukat.

Takže Šarapatka nebyl na Krymu, ale v krimu! Je to stranická linie Úsvitu.
19. 03. 2014 | 09:09

strejc Josef napsal(a):

Š.H.: "…když se poslanci Úsvitu stále častěji shodují s komunisty…"

Šimone Hellere, když řeknou komunisté, že čtyři a čtyři je osm, co mám dělat, když si to myslím také? Přece se s nimi jako demokrat nemohu shodovat!
Š.H.: "Myslím, že nemusíme jezdit na Ukrajinu, abychom z dostupných faktů měli vážné pochybnosti o legitimitě zdejšího referenda.,,"

Šimone Hellere, souhlasíte s tím, že vysokoškolsky vzdělaný člověk by měl umět odlišit obsah pojmů „fakt“ a „informace“ ?
Š.H.: "Detaily jako průhledné volební urny nebo fakt, že účast v některých okrscích překročila 100%, pak mluví také za své."

Šimone Hellere, domníváte-li se že průhledné urny byly specifikem referenda na Krymu, máte velmi nedokonalé informace. Průhlednost uren má svá zdůvodnění (schválně, jestli uhádnete jaká... jestli to nevíte a nenajdete to ani na "gůglu", rád vám to prozradím)
Buďte prosím tak laskav Šimone Hellere a uveďte konkrétně v kterých okrscích překročila účast 100% abych věděl jde-li o fakt nebo „fakt“
Š.H.: "Podle Okamurovi ódy na komunismus..."

Šimone Hellere, učitel by opravdu neměl dělat hrubé chyby v mateřském jazyce . Shazuje tak nejen sebe, ale i školu na které studoval a kde obhájil tak kvalitní závěrečnou práci.

Milý Šimone Hellere jak se říká "šídlo v pytli neutajíš" a diletantismus a buranství taky ne...
19. 03. 2014 | 09:14

Marian napsal(a):

Belgičan- dík za velmi vypovídající odpověď.Nic jiného se od vás nedalo čekat, nějaký ten pátek už vás znám.:o)))
19. 03. 2014 | 09:15

mastná a uzená moudra napsal(a):

Belgičan, to znám, to je takovej hodně tlustej a chlupatej králík.
Masitej.

Jak jezdim s těma studentkama městskou dopravou ke kolejím, zrovna jedna celou cestu druhý líčila, jak v tý jídelně v Dejvicích jsou ty karbanátky masitý, úplně jí chudince hlady tekly sliny. Furt si vzpomínala co je eště masitý a levný.
Venkovská.
Nedej bože aby študovala andragogiku nebo gender studies (to jsou studia o rodu; pád, číslo a jiné zbytečnosti u toho odpadají, ale je to hodně specializované, u toho ani ty karbanátky...), to by se z ní stala hladová metla lidstva.

Na ty králiky eště dojde, brzo. Děda se to po osmatřicátym naučil ruk cuk.
19. 03. 2014 | 09:16

Kundera napsal(a):

Marian

On nikde se svým týmem nebyl, on se jen řídí stádním instinktem, pokud nebude při brodění vyčuhovat a bude uprostřed, tak ho možná ten krokodýl nesežere.

Pak už jen stačí papouškovat zvratky Karase a jiných géniů ČT, hledajících na místě cokoli špatného, třeba přejetého psa, a svědomí je učiněno zadost.

Plusové body jsou doma a jeho odpověď : nic si z toho nedělejte, důležité je že vy sám víte co píšete, vás musí přesvědčit o jeho neskonalé inteligenci.

Berte tyto chudáky s nadhledem, oni jsou dodnes schopní věřit, že země je placatá, prý to říkal Takáč v televizi.
19. 03. 2014 | 09:16

JAD napsal(a):

Panu Hellerovi, potažmo všem, kteří se "montují" do probíraného konfliktu uniká zásadní skutečnost - jak Ukrajincům tak Rusům jsou povídačky českých politiků zcela "ukradené". O názorech blogerů a diskutérů to platí dvojnásob.
19. 03. 2014 | 09:19

Filuta napsal(a):

Lila

A že jste najednou tak uvědomělá.
Soudruzi z ODS si poslance kupovali leta a nijak vám to nevadilo.

Nevím, o čem tady je vlastně řeč.
I kdyby byly volby maličko cinknuté, je jasné, že 60 procent Rusů (krom těch, kteří leželi v komatu), by odhlasovalo připojení k Rusku.
Masové nadšení Krymčanů na náměstích nedokázala zcenzurovat ani ČT.
To ostatní je bezpředmětné.
Rusové žijící v Lotyšsku např. volební právo vůbec nemají. To jen tak na okraj.
19. 03. 2014 | 09:20

david napsal(a):

To : Heller

Chápu , že počínání pana Šarapatky se vám jeví poněkud diletantské, pane Hellere.

To pokud byste na Krym zajel vy, pane Hellere, tak všichni ti jásající v Simferopolu po referendu by byli přinejmenším Putinovi příbuzní , pokud ne přímo synové a onen voják, kde se zatím neví, jestli je vůbec mrtvý a kdo ho vlastně zastřelil, by se jmenoval určitě Šmíd a byl by to student.

Pane Hellere máte pravdu Šarapatka je na demagogii diletant, to vy jste jiná soda a pokud byste vzal na pomoc ještě vykladače politiky typu Štětiny nebo Fištejna. dozvěděli bychom se určitě ještě třeba i , že Bandera je ukrajinský pionýrský vedoucí a Babij Jar neexistoval.

Poznámka pro úplně nejhloupější, zejména pro ty, kteří jsou ochotni vidět v současném ději na Ukrajině něco jako revoluci :

Babij Jar - místo u Kyjeva kde bylo i za pomoci Banderových ideových souputníků zastřeleno 100 000 zejména ukrajinských Židů.
19. 03. 2014 | 09:21

neo napsal(a):

sovětský svaz je prostě rozpínavý, komunistickou touhu po krvi, vraždění, moci nelze utlumit. Mají to v sobě.
19. 03. 2014 | 09:26

Caroll napsal(a):

Je to stále stejné. Postkounističtí vládci v Kremlu se nikdy nepoučí, stále používají stejné metody vládnutí:nekonečné lži kdy v první ředě obelhávají sami sebe a bezohledné násilí. Na tomto základě vznikl Sovětský svaz proto také zanikl. Ale vládci v Kremlu jsou stále stejní. Komunistické strany ve všech zemích byly už od začátku prodlouženou rukou Moskvy a tím dodnes zůstaly. Nejsem žádný zaslepený pravičák, tíhnu spíše doleva a uznávám že minulý režim měl některé výhody. bezplatná-sice ne nejlepší-lékařská péče, jistý důchod a střecha nad hlavou a zákony byly celkem dodržovány a žádný povodník nebo zloděj by si nedovoll dělat to se dnes děje skoro běžně. Na vyšetřování afér stranických "činitelů" bylo dokonce žřízeno při ÚVcelé tuším 5.oddělení. To samozřejmě nemění nic na faktu, že to byl režim v podstatě zločiný. Rusko je v hospodářské recesi a všichni takoví zlotřilí vládci mají vždy jeden recept: vybičovat nacionalistické vášně(Argentina, nacistické Německo atd.) A tihle ruští mocipáni se zelenými mozky starých generálů mají zase jeden recept na potíže:postat tam tanky, tu a tam někoho zamordovat a tvrdit že je "osvobodili" a hlavně to tam trochu vydrancovat jako ve středověku aby bylo doma co jístalidi nereptali. Co odat...
19. 03. 2014 | 09:26

Filuta napsal(a):

Hollywoodský „doják“: „I Am a Ukrainian“

"....Video, jež je součástí dokumentu „Whisper Roar“, se objevilo na Youtube 10. února a téměř okamžitě zaplavilo internet; dnes se počet zhlédnutí blíží 8 miliónům. Již na první pohled je patrné, že jde o tendenční a citově podbarvenou propagandu, která portrétuje demonstranty jako bojovníky za svobodu proti zlé diktatuře a nebezpečné „krvechtivé“ policii. V závěru videa jsme pak vyzváni k šíření a výzvě naší vládě, aby „hrdinné bojovníky“ podpořila. Dokud je ještě čas!


Čas už není; jelikož „hrdinní bojovníci“ – podle České televize „obyčejní dělníci a doktoři“ – mezitím násilně svrhli demokraticky zvolenou vládu. A jak se později ukázalo, producentem videa byl Princ Marockého králoství – Moulay Hicham, aktivní člen známé orwellovské NGO (tzv. nevládní nezisková organizace) „Human rights watch“. Inspirací přispěl i Larry Diamond – příslušník amerického neokonzervativního (rozuměj postmarxistického) think-tanku CFR (Council on Foreign Relations), jenž má silnou vazbu na ministerstvo zahraničních věcí Spojených států.

Blízce spolupracoval s další již proslulou nevládní neziskovou organizací, a to NED (National Endowment for Democracy), která bývá spojována s událostmi kolem „arabského jara“, ale třeba i „oranžové revoluce“ v roce 2004 – znovu na Ukrajině... V Rusku mají příznačné označení pro „NGO“ financované z ciziny – „zahraniční agent“.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/901-medialni-manevry-goebbelsovskych-propagandistu-kdo-je-autorem-videa-i-am-a-ukrainian-umele-pribehy-pravdy-zaminky-mystifikace-realnejsi-nez-realita.htm
19. 03. 2014 | 09:27

Kundera napsal(a):

Filuta

Proto se stále o těchto lokajích vyjadřuji jako o novinářské žumpě.

Říkají si " hlídací psi demokracie " a přitom si lížou jen své vlastní kulky, to jim délka řetězu jejich svobody ještě umožňuje.
19. 03. 2014 | 09:28

Filuta napsal(a):

Tohle by si měl Heller dobře přečíst.
O příslušnosti Halíka k zednářské lóži se mezi katolíky diskutuje již delší dobu, on své členství popírá (nevěrohodně). V případě, že by se prokázalo, musel by být vyobcován z kat.církve.
A pak,že jsou zednáři a NWO (Bilderberg) jen spiklenecké teorie.
Docela to do sebe všechno začíná zapadat.
I to, pro koho pracuje Halík a Kchárl.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/899-tomas-halik-si-templetonovu-cenu-zaslouzi-svobodni-zednari-ocenili-sveho-cloveka-v-praze-miliony-jako-stedre-kapesne-pro-havlistickeho-politika-v-masce-kneze.htm
19. 03. 2014 | 09:33

co že ste to učil? dobře že ste v tom napsal(a):

parlamentu, tam vás nikdo neposlouchá...

Heller
Já bych opatrněji volil slova.
Nepsal bych ZDEJŠÍHO referenda, spíš tamního.
Aby na to zdejší náhodou nakonec nedošlo (lidovci jsou v nezvyklé situaci, kdy musí sami udržet koalici pohromadě stůj co stůj, to jim přeju) a penízky vám zase nevyklouzly.
By Hermana mohlo trefit.
19. 03. 2014 | 09:33

Filuta napsal(a):

Kudera

Pozor, "kulky" jsou zde nejspíš zapovězeny stejně jako "anál a rektum".
Možná i slovo "lézt, vlézt, lízat".
19. 03. 2014 | 09:34

david napsal(a):

To : Lila

Dnes v 9:21 jsem u svého příspěvku napsal ještě poznámku.
Lilo vy ji nečtěte, není pro vás, vy ji pochopit nejste schopna.
19. 03. 2014 | 09:34

petrph napsal(a):

Ale o to přece jde-skutečně k tomu aby pan Šarapatka posoudil zda je referendum právní podle ukrajinských zákonů nemusel jezdit na Ukrajinu, a taky to tam nikde nezjišťoval.
Pan Šarapatka tam byl aby sledoval zda referendum bylo legitimní, zda lidé skutečně vyjadřovali svobodně svůj názor. A zjistil, že probíhalo v klidu a demokraticky, nikdo nikomu nedržel samopal u hlavy,nikdo tam nikoho nenaháněl, ani neodháněl, nikdo nefalšoval výsledky, atd... Nic víc.
Ale to jestli je to právní, to je věc jiná-a ani pan Šarapatka (ani pan Heller) nejsou oprávněni rozhodnout. To je přece víme i od nás, že i v případě že když se zdá věc naprosto "právně jasná",tak se dotčená strana brání všemi možnými (jinými) právními prostředky s dobře placenými advokáty, soudy se táhnou léta - a spravedlivý výsledek nejistý...
19. 03. 2014 | 09:39

Filuta napsal(a):

Kundera

Mně nejvíc vadí to farizejství ČT.
Vidím Klepetka , Pazderku nebo Drtinovou a už mi stoupá tlak.

Oni z většiny Rusů žijících v ČR a zcela jistě podporujících stejně jako ostatní krajané připojení Krymu k Rusku, vyberou úplně netypickou, k USA a EU servilní Rusku.
To už je manipulace opravdu stalinského formátu.

Jestliže v určité skupině převládá jeden názor, ČT si vybere účelově jedince s názorem pro tuto skupinu naprosto nestandardním. Co si o Krymu myslí skuteční představitelé většinového názoru, se divák nikdy nedozví.
V Událostech se jede podle stejného klíče, maximem snah o "objektivitu" je nějaký krotký "oponent" jako třeba Kmoníček.
A ještě se v médiích neúspěšně předstírá, že je většina Čechů z mainstreamem zajedno.
Přičemž je to lež, běžní ať už pravicově nebo levicově orientovaní lidé i nezávislí blogeři, to vidí jinak.

Tuto lež provalil nechtěně zahořklý výlev ukrajinské "filoložky" v Reflexu, jež si stěžuje na vyčůrané a zbabělé Čechy.
Tak jak to tedy vlastně je?
19. 03. 2014 | 09:45

Martin1 napsal(a):

ZÁSADNÍ ODHALENÍ I S PROGNÓZOU

Vše, co zde pan Šimon Heller píše, tak nemá žádnou platnost. Když on tady tvrdí, že ŠARAPATKOVI cestu zaplatil "Kreml", že tedy určitě viděl - co viděl - silně poznamenán "KREMELSKÝM RUDÝM ZÁKALEM".

Tak já zase tvrdím, že pan HELLER se z oblibou producíruje vždy na kole odpovídající značky, podle toho, kterou mu přidělí jeho KDU-ČSL. Nyní je to právě kolo značky UKRAJINA a kdo na něm někdy jen na chvilku seděl, tak ví, že se na něm dá jet dobře jen z kopce a tam někde skončí i pan Heller se svým příklonem k oficiální politice EU.

Pan Heller bude překvapen, jak brzy EU změní kurz.
Pana HELLERA, ZAORÁLKA, SOBOTKY a mnoha dalších je nám líto, až zjistí pod kopcem v blátě, že na svých těžkých kolech "UKRAJINA" zůstanou osamoceni.

Ostatní političtí závodníci na svých EKO KOLECH s galuskami a s bateriovým pohonem z ďolíku vyjedou rychlostí blesku na špici s dámami se širokým pozadím a úzkým rozhledem, "M" a "A".

A to jen pod tíhou logických argumentů pana Putina - to bude rána - to budou křečové žíly - to bude stejný trapas pane Zaorálku, jako když jste si spálil ruce až k ramenům, když jste orodoval za křišťálového "mašinfíru" a pak jste o sobě prohlásil - nebudu to opakovat - vy si to slovo zase zopakujete sám, až budete odhazovat kolo "UKRAJINA" do rygolu.

Zatím ale šlapejte dál do pedálů ještě kousek - ještě kousek - ještě kousek - pozor - hov. . . .
19. 03. 2014 | 09:45

Čestmír Prchlík napsal(a):

Všem, kteří hájí komunismus argumentem, že byl pořádek, nekradlo se a nebyly drogy musím rázně vysvětlit situaci! Kradlo se ve velkém, drgy byly ale byla cenzura tisku rozhlasu a později TV! Nesměla se napsat ani čárka o jakékoliv nepravosti či zločinu. Psalo se jen o zločinech s politickým podtextem. Systematicky se tak vytvářel mediální obraz ideální společnosti, který byl od skutečnosti vzdálen sto světelných let! Pokud někdo nyní posuzuje tehdejší dobu jen z archivu novin, filmů či televizních snímků, a věří tomu, tak je obětí této propagandy.
To přesně dělá nyní Putinova sebranka, která si říká vláda. Tento styl propagandy vymyslel Gebls pro nacisty, převzal to Stalin od Hitlera, když spolu ještě kamarádili a pokračuje v tom Putin!
Demokracie je svoboda a proto se dozvídáme i ošklivé věci a to budí dojem, že je horší. Buďte rozumní a všímejte si souvislostí! NOVINÁŘI ! Pište také o dobrých věcech! Špatný obraz o demokracii je vaše práce!
19. 03. 2014 | 09:48

Kundera napsal(a):

Teď už jenom čekám, kdy nám pan Gazdík oznámí, že pro dva ukrajinské vojáky vypravíme vládní speciál.

Jednoho prý budou léčit lékaři ve Střešovicích a druhého lékaři ve Strašnicích.

Pan Gazdík slíbil, že po přistání na Chrchláku, s nimi uspořádá interviu, a Aktuálně. cz nám exkluzivně jejich rozhovor zprostředkuje.
19. 03. 2014 | 09:49

Martin1 napsal(a):

oprava: z oblibou - s oblibou
19. 03. 2014 | 09:50

Martin1 napsal(a):

Čestmír Prchlík19. 03. 2014 | 09:48
Nejsme malé děti! Nejsme malé děti! Nejsme malé děti, pane Čestmíre Prchlíku - z antihmoty vymodelovaný dvojník Miroslava Štěpána!
19. 03. 2014 | 09:57

jak už nemůžou než furt komunizmus, komu napsal(a):

nizmus, komunizmus..
Vzývaj devadesát let uleželou mrtvolu.

Filuto, National Endowment for Democracy financoval už zastřelení biskupa Romera.
To je značně provařená firma.
Ale hádám, že u lidovců bude v oblibě.
Na druhou stranu by Heller měl vědět, že jsou to šetřílkové. Tenkrát šlo dohromady ani ne o tři milóny od NGOček a vládních agentur.
To Nulandová je jiné pivo, na tu ale asi nemá kontakt, musel by změnit klobouk.
19. 03. 2014 | 09:59

Petr z Tábora napsal(a):

Nejsem volič Úsvitu, ale informace pana Šarapatky z Krymu jsou obdobné většině informací z jiných zdrojů. U mne má kladné body.
Kdyby si lidé nemohli odhlasovat odtržení od velkých států, tak by v dějinách nevznikla řada současných států počínaje USA či Československem.
Pokud pan Heller lpí na ukrajinské ústavě, tak by měl uznávat pana Janukovyče nadále za prezidenta, protože ústavní proces jeho odvolání neproběhl. Mimo to ústava Ukrajiny 1992 po rozpadu SSSR zaručovala Krymu rozsáhlou autonomii (až k možnosti odtržení), kterou si Kyjev změnil k obrazu svému.
Úsilí by se mělo nyní spíše soustředit na demokratizaci poměrů na Ukrajině, odvrácení bankrotu a boj proti korupci. Jinak bude Putin úspěšně ponoukat rusky mluvící Ukrajince proti Kyjevu. Půjčka jedné miliardy euro je směšná. Rusko Janukovyčovi nedávno slíbilo patnáct a potřeba je ještě větší.
19. 03. 2014 | 10:02

david napsal(a):

To : Čestmír Prchlík v 9:48

Čestmíre, předpokládám, že v Listopadu 89 jste stál na náměstí proto, aby se to zlepšilo.

Proč se to ale nestalo, Čestmíre.

A teď ještě stejně dlouhý příspěvek i o tom, Čestmíre.
19. 03. 2014 | 10:02

Prognostik napsal(a):

Martin1 by měl zveřejnit svoji identitu, jinak se lze domnívat, že je agentem cizí mocnosti nebo chovancem psychiatrického ústavu, když nechce vidět, že pan poslanec Šarapatka je buďto hrozně hloupý nebo prodejný nebo obojí. Proč si nevyjet zadarmo na Krym ? Že !
19. 03. 2014 | 10:03

berkowitz napsal(a):

Zkuste si přečíst komentář na této adrese, k situaci na UA :
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/03/19/vyhlasil-obama-ekonomickou-valku/

Žádná veřejnoprávní media se tak perfektně nevyjádřila, stojí to za přečtení, včetně diskuze pod článkem.

Pozn.: A´t žijí Pepíci!
19. 03. 2014 | 10:03

Pompeius Magnus napsal(a):

Nemilý pane Hellere, gratuluji krymským, že se odtrhli od fašistické a banderovské pučistické skupiny, která uzurpuje moc v Kyjevu. Vaše hlody jsou jak z Rudého práva. Kdo přesně a komu, že držel samopal u hlavy? a to s tím samopalem napochodovali do volební místnoti? Fakt jo? Myslím, že největší bolest Vašeho výpotku je v tom, že Šarapatka na Krymu byl zatímco vy ne. Jakým právem ho peskujete? Za to, že po pravdě vypověděl, že referendum proběhlo řádně, lidé se chtěli odtrhnout a že pro održení od fašistů z Kyjeva se očividně vyslovili i Ukrajinci a Tataři žijící na Krymu? O jakém právním rámci, že to melete? Myslíte tím jediného legitimního prezidenta Ukrajiny Janukovyče, nebo nelegitimní pučistickou chuntičku, která dnes tvrdí, že vládne Ukrajině? váš článek je prosté vylévání žumpičky.
19. 03. 2014 | 10:07

Čestmír Prchlík napsal(a):

Že se dal pan Okamura do leva je jeho šílená ostuda a politický pád!
Já jsem mu zpočátku fandil, ale levicovost neodpouštím.
Být pravicový politik neznamená být gauner, jak to prezentují někteří novináři i politici z levice. Ti podvodníci, kteří se za pravičáky označovali a politiku přitom brali jen jako dobré koryto pro nakradení milionů ze státní kasy, jsou vesměs bývalí komunisti nebo jejich potomci. Skutečný pravicový politik je v první řadě dobrý hospodář ve smyslu dobrého nakládání se svěřeným majetkem. Musím s politováním konstatovat, že dodnes zde není skutečná pravicová strana, protože každý pokus o založení takové byl v okamžitě atakován a zmařen. Naposledy DEU, kde byl intervencí zvenčí dosazen předseda, který stranu rozložil až do zániku. Systematickou kampaní ve sdělovacích prostředcích je nyní vytvářen negativní obraz pravice jako něco čeho se mají občané bát. Bojte se levice! Ta je prolhaná a neštítí se žádné pomluvy pro posílení své pozice.
19. 03. 2014 | 10:09

Kundera napsal(a):

Filuta

Také už jsem měl bohužel to štěstí se s novináři jedné televize potkat.

Za hranicí naší republiky na benzínové pumpě, po mě chtěli vyjádření do večerních zpráv.

A já utahanej po 2,5 tisícich kilometrech za volantem, jim na to kývl.

Oni nechtěli můj názor, oni potřebovali kafku, která jím na kameru přepapouškuje to co oni nadiktovali.
Ve zprávách to vydávali za názor občanů této země.

Můžete mi věřit, že už to nikdy neudělám, oni dokáží obrátit noc v den.
19. 03. 2014 | 10:09

Sláma napsal(a):

Heller nepochybně patří k předním propagandistům pana předsedy Filipa a má v tajné síni slávy svoji fotku před rozvinutou rudou zástavou.
To co napsal, je tak ubohé, že zase poklesnou volební preference lidovců a porostou volební preference komunistů. Vsadím se, že lidovci nebudou mít už žádného europoslance!

Heller napsal dvě totální kraviny: Detaily jako průhledné volební urny nebo fakt, že účast v některých okrscích překročila 100%, pak mluví také za své.

Pane Hellere, průhledné volební urny se používají i jinde, na tom není nic špatného.
Volební účast ve volebním okrsku může teoreticky přesáhnout 100% i v České republice, pokud tam voliči hlasují na volební průkaz, což bývá často v horských střediscích, kam odjíždějí bohatí voliči na víkend. O čemž pojednávala tato zpráva na iDnes: http://zpravy.idnes.cz/druhy-den-druheho-kola-prezidentske-volby-fi8-/domaci.aspx?c=A130126_080523_domaci_cen

Ještě cituji z další zprávy na iDnes:
Volební místnosti v turistických střediscích západočeské Šumavy jsou plné. Na Modravě dokonce došly v 17 hodin volební lístky. Z 65 místních jich sice přišlo volit jen devět, ale s volebním průkazem dorazila nejméně stovka lidí. Situace naštěstí trvala jen několik minut. Obec si půjčila 50 lístků z nedalekého Srní. "To však vyřeší situaci maximálně do večera," odhadoval starosta Antonín Schubert.
O hodinu později došly lístky i na Kvildě. Nové lístky si zde půjčili z Vimperka. Na Kvildě už odvolilo 250 lidí. V prvním kole prezidentské volby sem přitom za oba dny dorazilo jen 170 voličů.
"Lístky z Plzně už jsou na cestě," řekl k situaci v Modravě po 17. hodině mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák. Podle něj jsou rezervy dostatečné. "Máme 8,5 milionu voličů a 10,5 milionu sad volebních lístků," ujistil Novák s tím, že volební místnosti komise nesmí v žádném případě uzavřít před 22. hodinou.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/lide-berou-urny-utokem-na-sumavske-modrave-dosly-listky-pkd-/domaci.aspx?c=A130125_173001_domaci_brd

Tím narážím i na nepříliš bystrou Petru Procházkovou, která argumentovala pro zfalšování referenda tím, že bylo natištěno více volebních lístků, než bylo voličů. Ale to je, paní Procházková, případ i České republiky, která nechává na každé volby natisknout 10,5 mil. volebních lístků, ačkoliv oprávněných voličů je cca 8,5 mil.
19. 03. 2014 | 10:10

Maximus napsal(a):

Tohle nemůžu ani dočíst, autor napsal:

"Pro příklad, když vám někdo bude držet u hlavy zbraň a říkat, že musíte volit daným způsobem, nejde asi o zcela dobrovolné rozhodnutí".
.....
Aha, a jak byli zvoleni ti noví kašpaři, co si říkají dočasný prezident a premiér Ukrajiny? Kdyby poslanci byli proti a neotočili by pod nátlakem, tak by je umlátili. Točíme se zase v kruhu. Všechno tam rozjeli frajeři ze západu a využívali umně nespokojenosti lidí s tamní politickou situací a stavem ekonomiky. Nechte toho a zkuste být alespoň na chvilku seriózní nebo nechte těch blábolů vytržených z kontextu posloupnosti celého dění.

Hezký den.
19. 03. 2014 | 10:12

drhnou naběračkou vo dno napsal(a):

Čestmír Prchlík je nejspíš bolševickej provokatér.
Nevěnoval bych mu pozornost.
Jak je nick jméno a příjmení, obvykle jde o zcela vymyšlené osoby.
Sprosté anonymy, řikávala tu jedna, taky jí došel dech.

Leda že by se jednalo o nějakého příbuzného toho náčelníka HPS, kterej v padesátejch letech avansoval na gerálmajora za 5 let (ne ve válce). Jen Alexej Čepička byl o něco úspěšnější, jak někde hezky popisuje Kusák.
Pak ovšem ano, to by šlo o konsekventní názory; jak víme z případu Dr. Ratha, určité filiace se dědí.
19. 03. 2014 | 10:14

Martin1 napsal(a):

Prognostik napsal(a):
Martin1 by měl zveřejnit svoji identitu, jinak se lze domnívat, že je agentem cizí mocnosti nebo chovancem psychiatrického ústavu, když nechce vidět, že pan poslanec Šarapatka je buďto hrozně hloupý nebo prodejný nebo obojí. Proč si nevyjet zadarmo na Krym ? Že !
19. 03. 2014 | 10:03
------------
Moje identita:
Zpravodajský důstojník ČSL v.v. :) analytické oddělení II. správy
A co se týká pana Šarapatky, tak ten tam byl určitě vyslán z podobných důvodů, jako já kdysi všude po světě - stačí a jeho zesměšňování v TV je jen součástí jeho krytí pro jeho další snadnější práci. HESLO "VODĚNKA"
Tak nějak jste si představoval mou odpověď - když ne, tak si tam klidně dosaďte tu psychiatrickou léčebnu pro veterány. Ale cizí mocnosti - tak tam asi ne - zatím :))
19. 03. 2014 | 10:18

Kleofáš napsal(a):

to Prognostik:

každý kdo tvrdí že referendum na Krymu proběhlo řádně, legálně a mírumilovně je agent cizí mocnosti, chovanec psychitarické léčebny podplacený hlupák, že pane Prognostiku? Píšu to správně, vidíte to tak, že? Já jen, že pod článkem je nás tady docela dost a všichni se do cvokárny nevejmeme. Jako palcený agent cizí mocnosti doufám, že to Vladimír vladimírovič vidí a že nás všechny odmění!! Ať žije ruský Krym!!!! Na Moskvu, pane Prognostik, tahle válka je vyhraná!!
19. 03. 2014 | 10:20

Filuta napsal(a):

Maximus


Tak tomu se říká naběhnout si na vidle. A k tomu ještě vlastní.


Na Krymu nikoho volit nenutili, Tataři zůstali protestně doma.
Nevím o tom, že by někomu volit naopak zakazovali, autor má zřejmě lepší informace.

Do našich médií se samozřejmě dostaly výhradně informace o šikanózním chování Rusů, kteří "věznili v bytech Ukrajince a krutě je týrali".
Možná že k nějakému excesu došlo, možná si to všechno vymysleli.

Rušští vojáci ale neplnili na Krymu funkci strašáka, v tom Heller nestoudně lže.
Byli tam čistě jen proto, aby se referendum vůbec mohlo konat.
Samotná vláda pučistů se vyjádřila, že nedovolí,aby proběhlo.
Samé dřísty.
19. 03. 2014 | 10:20

Joachym Brezina napsal(a):

To je celý Heller....demokracií se ohání, ale v praxi mu nevoní, pokud to není demokracie podle jeho přání.
V demokratických volbách zvolena komunistka...fuj!
Co více než referendum by mělo být demokratičtějšího..... na Krymu vyjádřili svůj názor, v klidu a Hellerovi se to opět nelíbí.

Heller, vy ste vypadl z hlavy XXII !!!!

Nejdřív Krym vybombardovat do hladka, zpustošit infrastrukturu, uprchlíci všude kolem, humanitární krize, pak noha USA osvobozeneckého vojáka, miliardy na opravu zničené země a demokraticky dosazené loutky prozápadního alpinismu ..... pak bude Heller spokojenej a jeho pravdoláskařští (sprosté slovo, sprosté slovo) taky!!!
19. 03. 2014 | 10:20

jenda benda napsal(a):

http://www.rt.com/news/crimea-shooting-military-center-646/
19. 03. 2014 | 10:20

krásnyj márxyk napsal(a):

Čestmíre, myslíte si, že by novináři měli psát i o dobrých věcech za socíku, anebo by je měli raději vynechat?

Zároveň reaguju na páně Hellerovu nespokojenost s jednostrannými médii na Krymu. Vy osobně se se zaujetím sobě vlastním podílíte na jednostranné antikomunistické masáźi v našich médiích, a přitom vás vůbec nenapadne, že by snad volby v takovémto prostředí mohly být nedemokratické.
Je mi jasné že lidovci (a nejen lidovci) vlastní celou sadu metrů, ale používání těchto je jaksi nepřesvědčivé.
19. 03. 2014 | 10:32

Bestia triumphans napsal(a):

Lila napsal(a):
"Pepa Řepa, Nějak se vám to pomotalo, pan Heller není z Třeboně, ani na tamním gymnáziu neučil. "

!
Od jisté doby se toho Řepovi pomotalo víc...nevyzná se ve fotbalových klubech atd., :-)
19. 03. 2014 | 10:33

Filuta napsal(a):

Zajímavý aspekt

"Proč dnes krymští Tataři chtějí být raději občany Ukrajiny, spojené s Evropskou unií a se Severoatlantickým paktem, nežli Ruska? Asi proto, že vědí, jak silný je islám v EU. A bude ještě daleko silnější, pokud do něj bude přijato Turecko, jak se proto nyní vyjadřuje paní Merkelová. Ostatně, ve výše zmíněném článku se představitel krymských Tatarů odvolával na možnost intervence Turecka proti Rusku.Už v první světové válce, osmanská říše byla spojencem Německa proti Rusku. Za druhé světové války Turci, oficiálně neutrální, poslali do sovětských území, obsazených Němci, poradce. Ti pomáhali německým nacistům v organizování kolaborace s muslimskými menšinami. Po znovudobytí Krymu sovětskou armádou byli proto tamní Tataři odsunuti za Volhu. Později, v rámci sovětského spojenectví s mnoha muslimskými zeměmi a organizacemi, bylo Tatarům umožněno se na Krym vrátit.Stále ale asi vidí Rusy jako nepřátele. Pamatují si, že dlouho oni, Tataři, byli pány, ovládající celé Rusko. Až v 16. století Ivan Hrozný porazil Zlatou hordu. Dobyl město Kazaň na Volze a prohlásil, že „jařmo islámu nad Ruskem bylo zlomeno navždy.“ Na Krymu se ale Tataři udrželi a stali se vazaly osmanského kalifátu. Ještě v 17. století napadli Lvov v dnešní západní Ukrajině. Až v 18. století byli definitivně poraženi Ruskem."

http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/9240-martin-janecek-dopis-z-ukrajiny.aspx
19. 03. 2014 | 10:37

veverka napsal(a):

Pan Šarapatka a Úsvit celkově mě velice příjemně překvapil.

Zatímco pokrytecký a směšný pisálek Heller už dávno nemá čím překvapit,je to stále stejný hnůj.
19. 03. 2014 | 10:38

čert }:o) napsal(a):

Mně už jen ten název Úsvit přímé demokracie
zní podezřele. Okamura není můj typ pro
politickou scénu. Je to amatér, který získal
nějaká procenta jen proto, že to vládnoucí
strany podělaly. Ani jako člověk mi nesedí.
Kam vítr tam plášť. Klidně půjde jak s náckem
tak s bolševikem. Pro mě je pokřivený charakter.
Už jen jeho prohlášení, že komunizmus je
nejdemokratičtější systém, značí jeho hodnotu.

http://zpravy.idnes.cz/okamura-haji-komunismus-08d-/domaci.aspx?c=A121120_212117_domaci_jj
19. 03. 2014 | 10:39

Filuta napsal(a):

Kvůli Ukrajině budeme riskovat ztrátu 40 tisíc pracovních míst?
Nemluvě o tom, že nám Ukáčka zabírají 300 prac.míst už teď.
Všichni slušní Ukrajinci už by měli být zpátky doma a bojovat za "demokracii".

http://ekonomika.idnes.cz/dopad-sankci-vuci-rusku-na-ekonomiku-dvo-/eko_euro.aspx?c=A140318_085331_eko_euro_fih
19. 03. 2014 | 10:41

čert }:o) napsal(a):

Nehledě na jeho styky s mafií o kterých údajně nevěděl.

http://zpravy.idnes.cz/tomio-okamura-podnikal-s-mafiany-do8-/domaci.aspx?c=A121129_171631_domaci_brm
19. 03. 2014 | 10:42

Sláma napsal(a):

Heller napsal: "Detaily jako průhledné volební urny nebo fakt, že účast v některých okrscích překročila 100%, pak mluví také za své."

To ovšem svědčí, pane Hellere, jenom o vaší nevzdělanosti. Například ve Francii patří průhledné volební urny ke standardu.
např: "http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/87/Election_presidentielle_2007_Lausanne_MG_2761.jpgů nebo http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Urne.jpg, což je z tohoto důvodu: "Elle peut être construite en plastique transparent ce qui permet aux assesseurs de constater qu'elle est bien vide au début du scrutin."
19. 03. 2014 | 10:46

Filuta napsal(a):

Čert

Rozhodně bych radši viděl ve vládě Okamuru, nežli Hermana.
19. 03. 2014 | 10:46

krásnyj márxyk napsal(a):

Filuta
Zajímavý aspekte, svou nesnášenlivou řečí směrem k muslimstvu jste, jistě nechca, potvrdil Hellerovy teorie o cinknutém referendu.
Výsledky referenda na Krymu totiž říkají něco jiného než si vycucáváte vy z prstu pod označením zajímavý aspekt.
19. 03. 2014 | 10:49

Sláma napsal(a):

Heller napsal: "Pro příklad, když vám někdo bude držet u hlavy zbraň a říkat, že musíte volit daným způsobem, nejde asi o zcela dobrovolné rozhodnutí."

Heller ovšem nevysvětlit, proč jsou volby na Krymu stále konzistentní. Kdo jim stál za hlavou, když při parlamentních volbách v roce 2012 dostala na Krymu nacionalistická strana Svoboda jen 1,04% hlasů, zatímco Strana regionů 52, 34% hlasů?
Kdo jim stál za hlavou, když při sčítání lidu v roce 2001 uvedlo 77% obyvatel Krymské autonomní oblasti jako rodnou řeč ruštinu?
Nezdá se nedostudovanému matematikovi Hellerovi nápadná shoda mezi 77% obyvatel, jejichž mateřštinou je ruština a cca 75% oprávněných voličů, kteří hlasovali pro návrat do Ruska?
19. 03. 2014 | 10:53

Filuta napsal(a):

krásnyj


Proti muslimstvu musí být zaujatý každý normální nemuslim.
Rozhodně je mi milejší Rus nežli Čečenec, Tatar nebo Turek.
Stop imigraci!
Po volbách do EU parl. se dočkáte.
19. 03. 2014 | 10:55

Filuta napsal(a):

Co na to pravdaaláska?

Ukrajinští novináři se bouří proti nátlaku nacionalistů


Národní svaz žurnalistů Ukrajiny (NSŽU) a Nezávislý mediální odborový svaz Ukrajiny (NMPU) odsuzují nezákonnou činnost poslanců z frakce Svoboda ve vztahu ke generálnímu řediteli Národní televizní společnosti Ukrajiny Alexandra Pantělejmonova.

"Monitoringy vysílání NTKU bezpodmínečně svědčí o systémovém porušování zákonodárství a žurnalistických standardů, rozšíření vědomě nepravdivé informace státní televizní společností. Odpovědnost za to zákon "O státní podpoře prostředků masové informace a sociální ochraně žurnalistů" připisuje příslušné osobě masového média, kterou je generální ředitel Alexandr Pantělejmonov", říká prohlášení zveřejněné tiskovou službou výboru Nezávislých odborů.

Současně se v dokumentu zdůrazňuje, že "nikdo nemá právo snižovat lidskou důstojnost, zejména když tento člověk sám provádí hanebnou činnost".

Fyzický i psychologický nátlak jako způsob "vyjasnění" vztahů jsou podle odborářů v demokratické společnosti nepřípustné.

- See more at: http://www.blisty.cz/art/72612.html#sthash.e10EYSlp.dpuf
19. 03. 2014 | 10:59

Sláma napsal(a):

Je skutečně výsměchem, když američtí politici Clintonová a Kerry srovnávají Krym se zabráním Sudet či se vstupem armád Varšavské smlouvy v roce 1968 do Československa.
Ani v jednom případě nic neudělali. Pokud by nedošlo k Heydrichiádě, nikdy by Sudety nebyly Československu vráceny. A srpnová okupace by nikdy neproběhla bez tichého souhlasu Spojených států.

Ve skutečnosti to, co se stalo na Krymu lze nejlépe srovnat se Sárským referendem. Po 1. světové válce Sársko spravovala Francie. Dne 13. ledna 1935 proběhlo v Sársku referendum, kdy se 90,73% obyvatel vyslovilo pro připojení k Německu, načež Hilter 1. března Sársko anektoval.
19. 03. 2014 | 10:59

masaryk měl aspoň ty četníky napsal(a):

Tak co se jim vlastně líbí?
Když má někdo výhrady k jedinému tolerovatelnému náboženství (není boha kromě Boha), je fuj.
Když si Šarapatka nechá dát letenky vod Francouze, kterej byl "přítelem diktátorů" (což je sohrnné označení pro Západem zavražděné osoby jak Saddam Husejn, Muamar Kaddáfí nebo Hugo Chávez nebo adepty jako Asád), nikoho nenapadne, že to byl Sarkozy taky.
Než se svému dobrodinci (200 miliónů eur na kampaň) odvděčil lynčem někde na dálnici u Syrty. Šarapatka za nevhodná svědectví (eště sem zvědav, co udělaj s Dorazínem) taky fuj.
Střílet zezadu a nechat zmizet mrtvoly oproti tomu fuj není.
Ne že by Shakespeare dneska nenašel téma.
Ale odvahu to napsat.
Ta demogracie a svoboda slova maj voproti feudalismu svoje nevýhody.
19. 03. 2014 | 11:05

krásnyj márxyk napsal(a):

Filuto
To, co tady předvádíte, předváděl pan Hitler ve třicátých letech.
Taky jim to tehdá většinově připadalo normální.
19. 03. 2014 | 11:06

čert }:o) napsal(a):

Filuta
no vidíte a já zase raději Hermana než Okamuru
19. 03. 2014 | 11:08

Marian napsal(a):

Diskuse s fanatiky postrádá smysl. Fanatika nelze přesvědčit žádným argumentem,odmítne vi realitu samotnou je-li v rozporu s jeho přesvědčením. má smysl se s nimi hádat? Možná má, alespoň si důkladně vytříbíme argumenty a objevíme problematická místa v našem vlastním vidění událostí.
Možná by ale bylo lepší je ignorovat a snažit se dopracovat co nejpřesnějšího náhledu na dění s těmi, kteří jsou schopni věcné,racionální diskuse.
19. 03. 2014 | 11:12

Filuta napsal(a):

krásnyj

Nepovídejte?
On chtěl HItler stopnout imigraci?
Nikdo sem ty Afričany násilím netahá, ať zůstanou doma.
To není z mé strany žádný akt agrese, já je do koncentráku neposílám, ale můj život mi určovat žádný přivandrovalý muslim nebude!

Jak je vidět, plné zuby jich mají všude.
Taky poputujou...
19. 03. 2014 | 11:13

Honza II napsal(a):

"Samozřejmě všichni mezinárodní pozorovatelé voleb musí hodnotit i právní rámec jakýchkoli sledovaných voleb nebo referend ...
To tady píše člověk, který zcela v rozporu se zákony a pravidly demokracie požadoval odstarnění Baborové, protože byla komunistka. K jeho velké úctě pro demokracii patří, že při tom nezapaloval na náměstích pneumatiky. Proto si dovedu představit, že když takovéto Hellerovští magoři pálili v Kyjevě tři měsíce pneumatiky na náměstí, tak Rusové na Krymu s touto Ukrajinou demokratů-magorů nechtěli mít nic společného.
P.S.
Proč jste tam nepostali svoje oficiální zástupce na Krym. - Prostě proto, že naši Hellerové potřebovali tvrdit, že vše bylo již předem zfalšováno. Tohle je ukázková zbabělost lidí, kteří nejsou nikdy ochotni o ničem objektivně diskutovat. Jako třeba o zmíněných komunistech. Na nějakou Baborovou si troufnou, ale když StBák a samozřejmě bývalý komouš se stal prvním místopředsedou vlády, to zaběblý Heller nešel s transparentem protestovat na Hrad ani před ministerstvo financí. Hlavně že takovýto antikomunistický zbabělec nadává Šarapatkovi, který měl odvahu na Krym vůbec jet.
Nejprve musíš učitýlku ze základní školy vysvětlit, proč protestuješ jenom proti slabým a nemajetným lidem. A pak teprve piš své další jedovaté články.
19. 03. 2014 | 11:13

Marian napsal(a):

Válka je mír, nenávist je láska,diktatura jediného správného názoru je nejvyšší forma demokracie.
Orwell se zmýlil o třicet let.
19. 03. 2014 | 11:15

Filuta napsal(a):

Čert

Páč vy pekelníci jste v podstatě překabátění flanďáci.
Bez nebe by neexistovalo ani peklo.

Herman je odpudivá figurka, lidsky i politicky.
Typický konjunkturalistický lidovec, co jde s každým.
Jednou v ÚSTRu mobilizuje proti bolševikovi , podruhé s ním vleze do vlády (nejen s bolševikem, ale i stbákem).
Čerti asi na charakter tak moc nehledí. Pořádně mu jednou přiložte pod kotel.
19. 03. 2014 | 11:16

krásnyj márxyk napsal(a):

Filuta
I Híťa přitvrzoval postupně. To je přeci základem každého dobrého zpracování.
19. 03. 2014 | 11:25

čert }:o) napsal(a):

Filuto klid
taky vás nenapadám za vaše názory
které se mi nelíbí a neurážím primitivními
výkřiky na vaší adresu, tak utřete
tu fanatickou pěnu u huby a dejte si kit-kat.
19. 03. 2014 | 11:26

Sláma napsal(a):

Vcelku se situace vyjasňuje. Podle všech příznaků se chystá bombardování Sýrie, neboť Obama si nemůže dovolit nechat Assada vyhrát. Proto na Majdanu bojovala vojenská jednotka z Izraele, proto dali Američané na puč 5 mld. USD. Jejich snahou bylo buď udělat s Ruskem handl nebo alespoň zablokovat Černomořskou flotilu na Krymu, jako se to stalo při válce v Osetii.
19. 03. 2014 | 11:26

Filuta napsal(a):

Čert

A co vás urazilo?
Já nevěděl, že jste u hadů na tři.
19. 03. 2014 | 11:30

Filuta napsal(a):

Sláma

Američtí zbrojaři hlavně potřebují víc vydělat.
19. 03. 2014 | 11:31

indecisive president, říká NYT napsal(a):

Já bych se spíš zeptal, komu to geopoliticky slouží.

S Nulandové odposlechem inkasovaly USA pecku čenichovku jako už dlouho ne. Pět miliard pro snajpry a Muzyčka, to fakt zabralo.

Teď bokem čtu, že Mugabe, kterého si BBC nedokázala po leta vodpustit označovat jako černou opici zavedl v Rhodesii renminbi jako národní měnu (a má po uměle Západem tlačené inflaci) a prodal leteckou základnu Číně.
Co taková JAR, jeho staří kamarádi? (Dofám, že honolulu spí, aby to ve zdraví přežil.)

Jednoho Kadáfího propíchneš a deset se jich vynoří.
Teď jsem zas jednou poslouchal Phillipa Ageeho - "na nějakou demokracii jsme za našich časů kašlali."
Až pak přišla ta pitomá Riceová a začala si na něco hrát.
A teď ty bastardy udržte na uzdě.

Jedna velká sabotáž, ani se nemusej ztrácet boeingy.
19. 03. 2014 | 11:32

čert }:o) napsal(a):

Filuta
buranství lidí jako jste vy mě pořád uráží
19. 03. 2014 | 11:40

Anastazie napsal(a):

Nic nebude dobré,ale ani snad tak hrozné,jako atomová válka.

Dnes jsem na slovenských zprávách slyšela toto:

Ukrajina bude moci bezcelně vyvážet své zboží-včetně pšenice-od dubna do listopadu /snad to už EU schválila/.
Slovensko přijde na clech o 2 miliardy EUR a slovenští podnikatelé-zvláště v potravinářství-se bouří-nebot budou určené kvoty a Slovensko je hned vedle Ukrajiny.

Neměli bychom se naší vlády před evropskými volbami zeptat,jak na tom bude Česká republika?
Já osobně bych byla pro,aby naprostá většina ukrajinského vývozu šla do NSR /a pak ještě
do Polska/je také hned vedle Ukrajiny/ a Francie-vždyť jejich 3 ministři dojednávali smlouvu na konci února.
Pokud k tomu dojde,navrhuji jako reciproční opatření zrušit pracovní povolení alespoň pro 1/3 Ukrajinců a taktéž zrušit jejich studia na Karlově univerzitě/nebo ať si je tvrdě zaplatí/.

ČSSD nám slibovala zvýšení životní úrovně-zlepšení zdravotnictví,valorizaci důchodů-jsem proti zvyšování zahraničního dluhu.

Myslím,že spravedlivé by bylo,když NSR je nejbohatší a má v EU největší vliv,aby také za to zaplatila

Nechme diskusí o Rusech a Krymu-to stejně neovlivníme-a chtějme na našich politicích,aby hájili zájmy obyvatel České republiky.
19. 03. 2014 | 11:41

Marian napsal(a):

S čertem nediskutujte,není to člověk a nejsou s ním žerty.:o))
A kterej vy vlastně jste,čerte? Mekota,Blekota,Pekota nebo snad Jekota ?
19. 03. 2014 | 11:44

jura napsal(a):

no, konečbě zas jedno oduševnělé psaní, už jsem začínal mít absťák. A dovedu si autore představit, jak 90% lidí vhazuje do urny lístek s pistolí u hlavy. Ještě napište, kolik je jich zastřelených z těch co se neúčastnili, nebo hlasovali jinak. Ať to máme pěkně v kupě
19. 03. 2014 | 11:50

teda já radši těch 72 panen, čistě estet napsal(a):

čert 10:39
"..je to amatér, který získal nějaká procenta jen proto, aby se vládnoucí strany podělaly.."
Nám sem to zednářské spiknutí furt tak netlačte.
Lidovci se na hranici volitelnosti potáceli odjakživa, jestli se Okamůra etablovala v jejich domácím prostředí, dosvědčuje to spíš něco o nich.
Kalouskovské pařeniště.
Když chcete stašit, dělejte pořádně Bububu.
Dneska už to za vás kostelník nevoddře.
19. 03. 2014 | 11:51

Josef Sojka napsal(a):

Víc než obsah toho blábolu je výmluvné jméno autora: Šimon Heller. To snad každému pozorovateli Blízkého východu stačí.
19. 03. 2014 | 11:57

čert }:o) napsal(a):

multicku
co to melete? Jste normální?
Odpovídám na rozdíl jestli
ten a nebo onen a vy my drze
přiřknete nějaký zednáře a lidovce
kteří jsou mi u zádele

mariane
tvoje ubohost je tvojí předností
19. 03. 2014 | 12:00

Ibalgin napsal(a):

helejte Hellere, na Krymu právě chytli nějaký zaručený kovanýho majdanistu ze Lvova, jak na střídačku ostřeluje Rusy a Ukrajince. Není to jeden z vašich vrahounů, teda pardon demogratů a pravdoláskovců? Takhle vypadá úsvit té Vaší demokracie?
19. 03. 2014 | 12:02

xerox napsal(a):

když se k rusku připojí oblast na základě svobodného referenda , jsou rusové zlý komunisti ... když američani kvůli levnější ropě povraždí půl světa , jsou to hodní kapitalisti ... :-)

hellere ... začni jíst alespoň ty sajrajty z kaufláče , jinak nebudeš moct napsat další veselé psaníčko ... :-)
19. 03. 2014 | 12:05

Viola napsal(a):

Filuto

k tomu článku o zbrojařích a vyhledávání nepřítele, ještě stále jsou v záloze mimozemšťané.
19. 03. 2014 | 12:05

Anastazie napsal(a):

Ještě prosím krátce

K těm 2 mladým reportérům se přihlásilo hnutí ANO.
Zajímavá otázka v besedě:"Měli jste s sebou neprůstřelné vesty.Nosili jste je?"
Odpověď-pohlédli na sebe a jeden řekl : "Na Krymu ne".

Podotýkám,že cestovali Ukrajinou a navštívili i Kijev.

Ad Úsvit:
Na stránkách pana Okamury lze číst že Mgr.Ing.a ještě jeden titul pracoval léta jako velvyslanec a o problematiku Ukrajiny se dlouhodobě zajímal.
Pokud si správně pamatuji -dokonce z ČT-tak účast v pozorovatelích mu nabídla tuším holandská nezisková organizace.
19. 03. 2014 | 12:10

Anastazie napsal(a):

Omluva a doplnění-jedná se samozřejmě o pana Šarapatku,zástupce hnutí Úsvit pro zahraniční politiku.
19. 03. 2014 | 12:12

buldatra napsal(a):

Každej to vidí.
Sice ne na vlastní oči, ale vidí.
Šmarjáélent referendum.
Odstup satane!

Strašné věci na Krymu dějí se.
Tamní postsovětský proruský až ruský volič vhazuje do již předem plné volební urny, navíc průhledné, svůj užmoulaný lístek, v pozadí zelený mužík s lehkým kulometem a tarasnicí, ale zato bez odznaků a výložek, cosi odškrtává nasliněnou tužkou ze seznamu, psaného azbukou.

Tatar sleduje šupitaci na ulici skryt za záclonou, na náměstí sedí s garmoškou typický ruský námořník a pěje zádumčivou ruskou píseň. Náhončí v maskáčích i bez nahánějí vzpurné voliče a vnucují jim správné volební lístky s portrétem Putina, nevhodné voliče odhánějí od volebních místností, jejich lístky jim berou. Pak je spolknou a zapijí inkoustem.

A mezi tím vším se prodírá zmatený diletant poslanec Šarapatka, v kapse naprosto nevhodně zaplacenou letenku nevhodným plátcem, navíc za špinavý peníze, nebo tak něco a těší se, jak bude moci po návratu (pokud si ho některý zelený mužík bez distinkcí nedá k večeři, páč, kdo má furt ty pirohy žrát?, zato tenhle exot ze západu vypadá delikatesně) dát report komunistovi Okamurovi a následně někdy večer, mimo hlavní vysílací dobu na ČT celému národu sdělí tu hrůzu.

V tom aby se prase vyznalo.

Naštěstí je tu však pan učitel, nyní politik, budoucí ojroposlanec, lidovec každým coulem Heller. A ten uvedl věci na pravou míru, jak je jeho dobrým zvykem.
Takže již víme, jak se věci mají a zbývá nám už jenom naučit se s tím žít.
19. 03. 2014 | 12:12

K .V napsal(a):

Zajímalo by mne, jestli si heller a mnozí hurá antikomunističtí křiklouni zde uvědomují, jak moc nahánějí svojí hloupostí voliče komunistům.
.
Vidím to i na případu Ukrajiny. Putina a Rusy moc nemusím, ale mnohem víc mne vyděsilo to jak naše "demokracie" bojuje i násilím proti svobodě, hlasu lidu vyjádřeném v referendu, proti právu na sebeurčení. Myslím že nejsem sám koho děsí jak naše "demokracie" dokáže obhajovat vrahy a násilníky z Majdanu, jak se brání aby se nevyšetřovalo kdo střílel na obě strany barikády.
Nějak se ve mně oslabila vůle ten náš systém považovat za slušný a správný. A asi nejsem sám
19. 03. 2014 | 12:12

Mekele Mbembe napsal(a):

Hellere, pozor! Nebezpečí! Lidé chtějí referendum! Jak řekl Vladimír Vladimírovič: " vznik nového státu je často porušením tamní legislativy, ale je v souladu s mezinárodním právem, a to je nad ní". A víte koho citoval? Americké ministerstvo zahraničí které se takto vyjádřilo u příležitosti vzniku Kosova.- No nepodepsal byste to? Pusu, kočičáku.
19. 03. 2014 | 12:21

buldatra napsal(a):

Ovšem naprostým vrcholem by bylo, kdyby zlý Okamura po tom Krymském extempore, vyslal na pozorování zvěda Šarapatku do Benátek, kde se také připravuje nelegální a neschválené referendum.
O Skotsku raději nehovoře.
O letenkách a penězích na letenky už vůbec ne.

Ale i kdyby došlo k nejhoršímu a Šarapatka by vyrazi, furt zde ještě máme Hellera a ten to uvede na pravou míru.
19. 03. 2014 | 12:28

Viola napsal(a):

Anastázie

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/266740-cestu-sarapatky-na-krym-platila-organizace-ultrapravicoveho-aktivisty/

Pan Šarapatka řekl, že je důležité vědět jak to je a ne kdo to platí.
Jestliže však přinesl pravdivý obraz, tak skutečně nezáleží na tom, kdo mu cestu zaplatil. Samozřejmě že kdyby té organizaci vrátil peníze, mohlo by to vypadat lépe.
19. 03. 2014 | 12:33

Sech napsal(a):

U Hellera nejde o obsah. Čeho chtěl dosáhl. Kdo z nás zná řadového učitelu Frantu Vosáhla z Horní Dolní? Nikdo. Zato Heller už je etablován v podvědomí možná už třetiny národa. Až přijdou nějaké volby - zadumá občan - Vosáhla neznám, ale Heller, Heller - to mi něco říká...
19. 03. 2014 | 12:43

Pepa Řepa napsal(a):

Josef Sojka
zkusím hádat.
Žeby autor CATCH XXII nebo sám Yossarian?

Jinak jsou brambory v řádku. Přebohatá EU navýšila slib půjčky z 11 na 25 miliard.
19. 03. 2014 | 12:45

Viola napsal(a):

Anastázie 11.41 velmi dobrý nápad, mělo by se poslat do sněmovny.
19. 03. 2014 | 12:49

Filuta napsal(a):

čert


Mě zase uráží vaše pokrytectví a lhaní.

Copak z toho, co jsem napsal o slizkém Hermanovi, není pravda?

Pravda bolí i pekelníky, viďte.
19. 03. 2014 | 12:52

renša napsal(a):

Kdyby nebylo Kyjeva tedy jejich nepokojů nebylo by nyní Krymu.A ani mě nepřekvapilo že Heller je topák a ještě k tomu učitel.Jsem na ně alergický.Přesně jako Gazdík...jak se učitel dostane do politiky je mi z nich blivno...A p.Hellere je vám 25 let a už se hrnete do evropského parlamentu.Zřejmě se vám nechce makat.Na jednu stranu se nedivím...za ty prachy prdlajs dělat komu by se to nelíbilo.
19. 03. 2014 | 12:57

Filuta napsal(a):

indecisive

Oni mají Američani takový hloupý zvyk, že si teroristu vypěstují.
Nejdřív mu pošlou zbraně, vyškolí ho v zacházení s novými technologiemi, aby proti němu po pár letech urputně bojovali.
Záleží na tom, jestli terorista stojí na straně Rusa nebo proti Rusovi.

A "politici" Brusele (pokud se dá těm chudáčkům vůbec politici říkat), obrací podle toho, kam vane vítr.
V jednu chvíli se Sarkozy z Kaddáfím objímá, pak přijde ostrý střih a z přítele je diktátor (stejné to bylo s Usámou).
Já bych se na místě těchto bezzásadových intrikánů styděl i vyjít na ulici.
Ale oni mají hroší kůži.
19. 03. 2014 | 12:59

patriot napsal(a):

Zajímavé…

Když se v Kyjevě 0,2% obyvatel rozhodne násilně svrhnout vládu a začlenit zemi do EU a NATO, je to legitimní.

Když se na Krymu 80% obyvatel rozhodne v referendu pro připojení k Rusku, je to nelegitimní.

Referendum prý je v rozporu s ukrajinskou ústavou. Přitom se mlčí o tom, že se stejnou ústavou je v rozporu i kyjevský puč, který k referendu vedl.

Je dobré si uvědomit, že o legitimitě puče a nelegitimitě referenda mohou hovořit pouze bytostní antidemokraté, tj. ti, kteří povyšují názor menšiny nad názor drtivé většiny.

Heller je čistokrevný antidemokrat. Pozor na něj!!!
19. 03. 2014 | 13:02

Vysílá radio Kyjev napsal(a):

Dotaz na rádio Kyjev: je pravda , že na Krymu byl zastřelen jeden ruský a jeden ukrajinský voják?
Radio Kyjev odpovídá: Ano je to pravda, jeden hrdinný ukrajinský vlastenec padl při plnění nejčestnější vlastenecké povinnosti. Mrtvého psa jsme rovněž zakopali.
19. 03. 2014 | 13:03

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"...O tom, že to Úsvit pana Okamury s demokracií nemyslí moc vážně, se již nějakou dobu mluví. O to více, když se poslanci Úsvitu stále častěji shodují s komunisty a v mediích si s nimi notují...."

Napsal Heller /zdejší Heller, ne autor Hlavy XXII/.

Hellerova strana KDU ČSL včetně jejích poslanců se ale shoduje s Babišem, členem komunistické strany /kdy tato byla dle Hellera stranou totalitní/ a možná i spolupracovníkem StB - a to na vládní úrovni.
Hellerova strana obhajuje např. tkzv. církevní restituce - schválené za velmi podivných okolností, de iure i de facto protiústavně /v Ústavě ČR se nikde nepíše, že lid svou moc zákonodárnou realizuje protřednictvím kriminálníků - viz Pekárek/.
Hellerova strana /a s ní sympatizující aktivisé a aaktivistky/ je schopna ve stejném čase vyvolat masovou hysterii, kdy doženou málem k nervovému zhroucení zastupitelku, řádně zvolenou v demokratických svobodných volbách - což je tak trochu způsob řešení odpovídající spíše režimům bolševickým či fašistickým.

Heller je tak dosti nedůvěryhodný, vidí třísku v očích jiných, ale sám si hýčká a pěstuje v oku trám.
S nedůvěryhodnými ospobami pak nemá cenu diskutovat, není důvodu jim naslouchat, je třeba ctít pravidla duševní hgieny.

Lila
Šrapatkovi zaplatily cestu podvratné komunistické a fašistické živly z Jihočeského kraje, sama Baborová dala deset tisíc USD. něco málo pak přišlo z Kremlu a něco ještě méně z Teheránu a z Vatikánu /papež tvrdí, že každá taková mise je přínosná/.
Schwarzenberg ale nedal nic, přesto že je aktivním katolíkem, ani Halík nic nedal, prý krymský parlament a lid zavádí nové bohy a kazí mládež.
Možná ale že jde jen o řeči.
19. 03. 2014 | 13:04

antipolitik napsal(a):

Patriot-Heller není antidemokrat, ale pouhý fanatik. Mě děsej právě tihle fanatici typu Hellera, než nějakej komunismus, kterej Heller nesmyslně zamontuje prakticky do všeho. I na Ukrajině to má zřejmě podle Hellera na svědomí a pod palcem komunismus. On vidí komunismus naprosto všude. Tomu člověku není pomoci. Toho bysme tady měli spíš politovat než diskutovat pod jeho výplody. Znáte to blá....m se neodporuje.
19. 03. 2014 | 13:04

Medikolog napsal(a):

Když jsem včera "narazil" na informaci o údajném mrtvém Ukrajinci, zahledal jsem u pramene.. na ruskojazyčných, a EJHLE.... on to neidentifikovaným odstřelovačem sejmutý DOMOBRANEC... pravda, podle zaorálkovitých a hellerovitých co je na Krymu dvounohé, to je Ukrajinec.. i když kokrhá, protože to není rusky. Sup je tedy také Ukrajinec, pane Hellere?

Zřejmě na Krym pronikli někteří vrazi s puškou z nacistického Mejdanu ééé pardon, pane Hellere, z Majdanu.
19. 03. 2014 | 13:06

patriot napsal(a):

antipolitik:

V první verzi příspěvku jsem použil mnohem přiléhavější označení (faši…), ale to mi okamžitě smázli… Asi mají pohotovost.
19. 03. 2014 | 13:12

patriot napsal(a):

Medikolog:

A nebyl ten „zastřelený“ náhodou nějaký Šmíd?
19. 03. 2014 | 13:15

Yosif K napsal(a):

K .V napsal(a):
1) Zajímalo by mne, jestli si heller a mnozí hurá antikomunističtí křiklouni zde uvědomují, jak moc nahánějí svojí hloupostí voliče komunistům.
2) Vidím to i na případu Ukrajiny. Putina a Rusy moc nemusím, ale mnohem víc mne vyděsilo to jak naše "demokracie" bojuje i násilím proti svobodě, hlasu lidu vyjádřeném v referendu, proti právu na sebeurčení.
3) Myslím že nejsem sám koho děsí jak naše "demokracie" dokáže obhajovat vrahy a násilníky z Majdanu, jak se brání aby se nevyšetřovalo kdo střílel na obě strany barikády.
4) Nějak se ve mně oslabila vůle ten náš systém považovat za slušný a správný. A asi nejsem sám
19. 03. 2014 | 12:12
ad 1) o tom nic nevím, totalitáři uctívali Putina vždycky, je jich 15%, povstali už při Kosovu, tohle je Kosovo v bleděrůžopvým, proč by měli prozřít další? Další Putinovští patlízalové Klaus a SPOZ propadli u voleb a propadli by znova.
ad 2) A vy bojujete za co? Za pravé pro seberurčení pro všechny včetně čečenů, Dagestánců Tatarů, Jakutů a Karelofinů? To asi ne, aspon jste to tady neřekl. Čečeni si odhlasovali damostatnost a Putin jnechal rozbombardovat čečnu na hromady cihelného prachu - jako Dráždany.
Nebo čekáte že Putin uplatní svaté rpávo na seveurčení i uvnitř Ruska? Právo je právem pokud platí pro věšechny, nikoliv jen pro nějakou nadřazenou velkoruskou zfašizovanou rasu....
ad 3) násilnící a vrazi jsou všude - včera rusi zastřelili ukrajinskýho vojáka. Kdo vyleze v Krymu na ulici s ukrajinskou vlajkou, toho seřežou zfašizovaný ruský bojůvky jako psa.
ad 4) nedělejte že vás otočil Krym. Pokud si pamatuji vaše příspěvky vždycky velebily totalitní socík a nepříčetně utočily na cokoliv co přišlo ze západu.
19. 03. 2014 | 13:23

Medikolog napsal(a):

Patriot,

tak po tom už Clifton druhý den pátrá. Prokoukal už dvě lupy značky Heller. Prý tu mrtvolu pošlou nové ukrajinské policii. Té se demokraticky přizná i mrtvý. Mají prý manuály Baťky Machny i Štefana Bandery a jejich lidé prý dělali melouchy i pro Bushe a pro Obamu...
19. 03. 2014 | 13:28

čert }:o) napsal(a):

Filuto
co je pokryteckého a lživého na tom, že přiznám,
že raději Hermana než Okamuru?
Víc se už nerozepisuji, jestli jste si nevšiml.
To vy a úchylnej multinick alias mariánek konspirujete
svým chorým mozkem a přisuzujete mi vaše chorobné
emoce a myšlenky. Prostě mi přisuzujete to, čím sami
oplýváte. A to se mi líbí na lidech jako vy. Dráždí sami sebe
a plijou vlastní síru na svůj ksicht. Takoví mě nikdy nepřestanou
nudit ani fascinovat svojí blbostí =o)
Mějte se
19. 03. 2014 | 13:29

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Pokud se nevyšetří násilné akce v Kyjevě - tak jaké vzniká oprávnění aktérů těchto akcí...aby vyšetřovali násilné akce na Krymu ? Co je legalizuje a legitimizuje ?
Cožpak kocour soudí myš ?

Je zde mnoho nejasného - jak došlo k ustanovení loutkové vlády v Kyjevě.
Oproti tomu stojí režim na Krymu - vzniklý na základě parlametní vůle a referenda.

Není třeba hysterčit, je třeba elementární logiky a kontextuálního řazení faktů.
Začal bych tím, co je příčinou a co následkem a oním pověstným Cui bono.
Obchodní či jiná válka s Ruskem poškodí Rusko, Ukrajinu a EU. Nikolivěk např. USA či Čínu.
Jistě inteligenti tyou lady Ashton apod. mají toto zahrnuto ve svém scénáři, jistě její manžílek uměl svým klientům /významným médiím po celém světě/ náležitě téma zpracovat - tak aby to papů ochotně ovečky spapaly. Aby bylo možné je ostříhat.
Svět je globalizovaný, nikdo /protože taková regulace neexistuje/ např. neví, zda lady Ashton se svým manžílkem nespekulují na oslabení ekonomiky EU. Respektive někdo to možná ví...ale nepoví.
Zájmů je mnoho, kořisti málo....masám se už vždy něco naservíruje, tak aby přijaly politiku " krve, slz a potu" za svou, stačí skutečnost vykládat emotivním , symbolickým jazykem. Nač události vyšetřovat, sbírat důkazy, svědectví, prameny, toky financí, materiálu...tyto pak popsat a vyložit. To je moc zdlouhavé, je třeba masy především ovládnout, nejlépe na základě emočních souvstažností - nikolivěk na základě informací a jejich zpracování.
To vědí lumpenelity na celém světě, slovy Švejka. Jak za Alpama, tak za Uralem.

Je také dobré, když se masy mezi sebou hádají, to vede k jejich oslabení.
V jistý čas však měly by se sjednostit, násldovat své elity /respektive realizovat jejich záměry...elity se samozřejmě proti strádání zabezpečí - materiálně, či útěkem/.
Zatím jsme ještě stále ve fázi předpanické, šílenství ale na pořadu dne už je.
19. 03. 2014 | 13:33

Yosif K napsal(a):

Krymským Rusům připojení k rusku přeji. Krym byl stejně de facto ovládán Ruskem tak jako tak.

Milí levicoví přátelé ohromně fandá Rusku ale biohorovně přehlížejí že Rusko je žalář nersukých národů. kdyby někdo z nich chtěl sebeurčení, Putin je nechá rozbombardovat naplacato jak to učinil s čečnou.

Milí levicoví přátelé se tím mentálně řadí k davům ubohých zfašizovaných ruských mužiků - právo na sebeurčení prostě platí jenom pro "oblíbence bolševiků" pro panskou rasu která neruské národnosti Ruska po 300 let brutálně rusifikovala.
19. 03. 2014 | 13:38

Míla napsal(a):

Čerte
divím se Vašemu rozhořčení nad stylem některých příspěvků týkajících se Vaší osoby.Osobně používáte stejný styl,já jsem už od Vás vyslyšel mnohá invektiva,která s nedhledem přehlížím.Řídím se českým pořekadlem,že pařez zůstane pařezem ...atd.A to v nejen ve Vašem případě.Panu Hellerovi se divím,že se vůbec angažuje,představitelé jeho strany se málem líbají s komunistou,bývalým agentem a ještě jsem od něho neslyšel kritické slovo.Zřejmě mu v tom brání samopal u hlavy a nebo obava o ztrátu dobrého korýtka.
19. 03. 2014 | 13:38

Viola napsal(a):

Ještě se vrátím k té včerejší debatě v TV s panem Šarapatkou ohledně placení jeho cesty, on byl vlastně pozván do TV na kobereček a jak se říká, když chce někdo psa bít, hůl si vždy najde, tak kdyby pan Šarapatka si cestu platil sám, tak by řekli, jak je to možné, že si za státní peníze bez jakéhokoli pověření jede na Krym zjišťovat, co má být právem jen poplatným reportérům.
19. 03. 2014 | 13:41

buldatra napsal(a):

...co je pokryteckého a lživého na tom, že přiznám,
že raději Hermana než Okamuru?
Táže se čert.

Inu, co by na tom mělo být pokryteckého?
Je to upřímné.

Dyť on ten Herman je kluk v nejlepších letech, finančně zabezpečenej, svobodnej, bez závazků.
Partie jako hrom. A byla by to dvojka takřka klasická. Čert a farář.
19. 03. 2014 | 13:43

Viola napsal(a):

Podle mě by za ministerstvu zahraničí měli prověřit cesty Karla Schwarcenberga na Krym v roce 2010, nebo potom, nebo i dříve, jestli tam byl vícekrát a kdo mu to platil a kdo ho pověřil, čí to byl nápad a co sledoval?
19. 03. 2014 | 13:44

Filuta napsal(a):

Yosif

Nebuďte hysterický.
Rus se určitě nechystá na vpád do Brusele.
Vystupujete sice jako pravičák, ale vaše rétorika je levičácká.
Jste totiž zajedno se sosanem Obamou, ale v rozporu s konzervativními americkými politiky.
Zřejmě jste nezaznamenal jistý posun v myšlení skutečných ! konzervativců, nikoliv žvanilů z ODS a Topky.
19. 03. 2014 | 13:44

Viola napsal(a):

opr. na ministerstvu
19. 03. 2014 | 13:44

analytik napsal(a):

Pár dotazů k věci:
Je jisté, že byl Šarapatka opravdu na Krymu?
Nepsal náhodou svou reportáž doma v kuchyni podle zpravodajství rádia Jerevan?
A neučinil tak na zakázku některé modré opoziční strany, aby poškodil Úsvit?
19. 03. 2014 | 13:45

Viola napsal(a):

buldatra - dobré :-))
19. 03. 2014 | 13:45

Filuta napsal(a):

Viola

Nemusíte zbytečně pátrat.
Platila l mu to tatáž organizace, která udělila Halíkovi cenu.
19. 03. 2014 | 13:45

Viola napsal(a):

analytiku, to je dost hloupá analýza ne?
19. 03. 2014 | 13:46

Sláma napsal(a):

Typický lidovec Heller - tedy lhář a pokrytec napsal: "přítomnost ruských vojsk v nemalém měřítku."
Je vidět, že Heller nebyl nikdy na vojně. Jinak by pochopil, že těch 22 tis. vojáků, o kterých mluvil ukrajinský ministr obrany, to rozhodně není velké měřítko, spíše to je malé měřítko na zemi, která má 2 mil. obyvatel.
Heller se samozřejmě nevyzná v uniformách a šaržích, jinak by si všiml podstatné maličkosti - volby pomáhali organizovat policisté v uniformách ukrajinské policie a dokonce v uniformách Berkutu.

To je také důvodem, proč kyjevská vláda zakládá lidové milice - jinak řečeno, vytváří z Majdanistů regulerní vojensku sílu. Nemůže si totiž být jista ani loajalitou policie, ani armády.

To byl patrně také důvod, proč ukrajinská armáda neudělala to, co bylo její povinností - tedy postavit se ruským vojákům (pokud to ovšem jsou ruští vojáci - to dosud nikdo neprokázal, argumentuje se jen jich vybavením, což je poněkud slabý argument!) se zbraní v ruce.

Vytváření lidových milicí pučistickou vládou silně připomíná Únor 1948. Tehdy také aktivisté obsazovali úřady a vyhazovali úředníky a policisty z práce ...

Majdan 2014 = Únor 1948.
19. 03. 2014 | 13:46

Filuta napsal(a):

Pokrytecké je, když tady hájíte křesťanské (lidovecké) "hodnoty" a přitom si odmítáte připustit, co je Herman za nechutného farizeje.
Když napíšete, že plédujete za koryta a osobní prospěch lidovců, tak to bude aspoň upřímné.
19. 03. 2014 | 13:47

Alice napsal(a):

To jste si hodně naběhl autore ….. když vám někdo bude držet u hlavy zbraň a říkat, koho máte volit…. To se v případě krymského referenda vůbec nepotvrdilo, ale zato v Kyjevě při zasedání parlamentu, který zrušil zákony, jež 14 dní předtím přijal, to viděl a střelbu slyšel celý svět.

A k tomu "odpojení" ukrajinských médií sedí to, co řekl už T.Jefferson: „ Člověk, který se nedívá do novin, je lépe informován než ten, kdo je čte, protože ten, kdo nic neví, je pravdě blíže než ten, jehož mysl je naplněna lží a omyly.“ Kdyby to vaše tvrzení byla pravda, tak lze Ukrajincům jen závidět, že jim nikdo neblbne hlavy.

Medikolog v 13.06 - no s tím mrtvým Ukrajincem se jim to moc nepovedlo. Když pominu, že jednou mluvili o dvou, jindy o třech, nakonec byl jen jeden, tak večer na ČRo ve zprávách řekl zpravodaj M.Dorazin, že nechápe o čem naše média mluví. V těch místech prý žádná základna není a on viděl jen novináře, jak se tam shlukují. Ráno ho na ČT dokonce citovali. Ale to jim vůbec nevadilo, aby informaci o té "tragédii" dávali znovu a znovu ve zprávách. Když už se kachna vylíhla, tak ji musí nechat žít :-)
19. 03. 2014 | 13:48

Stařeček napsal(a):

Konečně mně někdo z vyvolených vysvětlil, co nám ten Šarapatka vlastně říkal
19. 03. 2014 | 13:48

Viola napsal(a):

Filuto, to je strašné, samí satanisti.
19. 03. 2014 | 13:48

čert }:o) napsal(a):

Míla
ano, můj styl je stejný jako těch co vyprovokují.
Ale jestli si ráčíte všimnout, Mílo, vždy je to
obrana. Napadat lidi typu Filuty, mariana a nějakých
multinicků by mě ani nenapadlo. Nejsem z těch že kdo
po mně kamenem, tak já po něm chlebem.
Takže moje invektiva jsou vracející se ozvěnou
i když je to hloupé a primitivní =o)
Stačí?
19. 03. 2014 | 13:52

čert }:o) napsal(a):

buldatro
doposud jste byl u mě považován za
inteligentního soupeře
Spadl jste na úroveň filuty a přiznám
že mě to docela mrzí
Škoda
Mějte se
19. 03. 2014 | 13:55

Míla napsal(a):

Čerte
stačí.
19. 03. 2014 | 13:56

Gudka napsal(a):

Heller zde píše o odpojení ukrajinských médií na Krymu, ale nepíše o odpojení ruskojazyčných kanálů v ostatní Ukrajině.
Heller není přívrženec voleb. Alespoň ne každých voleb. Zvolení komunistů v krajských volbách mu vadí. Ruské referendum mu vadí,
Ale jiné volby nekritizuje. Jen tak namátkou zmanipulované prezidentské volby v USA 2000. falklandské referednum na britských bodácích 1986 se 100% účastí, britských vojáků tam bylo více než voličů. Loňské referendum tamtéž. Podíl souhlasných hlasů 98,8%.
Napamatuji si, že by se o těchto volbávh někdy jakkoliv kriticky zmínil.

Jinak ovšem Heller vychází z toho, že osobní svědectví je ve srovnání se svědectvím zprostředkovaným bezcenné. Vychází z 13. pravidla Ignáce z Loyoly, které zní: "Uvidím-li bílé,. budu vidět černé, rozhodne-li tak hierarchická církev."
A proto Heller nejenže nepotřebuje na vlastní oči vidět, o čem píše. On to považuje za zcela zbytečné, ba škodlivé, jelikož hierarchická církev už o tom dopředu rozhodla. Tak nač se o tom na vlastní oči přesvědčovat? Vždy't by to bylo rouhání.
19. 03. 2014 | 13:57

Filuta napsal(a):

Pro Yosifa , Hellera a dlaší "demokraty" a "pravičáky"

Doporučuju video.
Vláda "sovětů" jak vyšitá.
"Antikomunista" Heller, který za sebou před dvaceti lety ještě tahal gumového kačera, si heslo "sověty" vyhledá na Wiki.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drsne-video-Ukrajinsti-vladni-poslanci-rucne-strucne-presvedcili-reditele-statni-TV-aby-odstoupil-311972
19. 03. 2014 | 13:57

Marian napsal(a):

Čert- cituji "vy a úchylnej multinick alias mariánek konspirujete svým chorým mozkem"... plijou vlastní síru na svůj ksicht." :o)))) ... "prostě mi přisuzují to,čím sami oplývají.":o))
1.Mohu se zeptat,kdo vám tyto věty přisoudil? Tímto slovníkem oplýváte prostě vy sám.

.2.Nejsem žádný multinick, čerte. Původně jsem zde vystupoval pod svým příjmením, nyní pod jménem- nikdy jinak a nikdy souběžně.

Pane filuto, čert soudí,že máme společný mozek.:o))
19. 03. 2014 | 13:59

Filuta napsal(a):

Čerte,

přestože jsem buran a primitiv, rád bych věděl, zač si toho Hermana vlastně vážíte.
Vneslo by to světlo vašeho způsobu uvažování.

Ale jako potencionální klient Pekla je ten Herman velmi perspektivní.
19. 03. 2014 | 14:00

Sláma napsal(a):

Službu u Yosifa K. má zase asi bývalý učitel Gazdík ze Suché Lozy. Jinak by nemohl napsat tuhle obrovskou hloupost: "pro panskou rasu která neruské národnosti Ruska po 300 let brutálně rusifikovala."

Nějak jste zapomněl, Yosife K., že ruští carové byli německé národnosti, neboť patřili k německému rodu Holstein-Gottorp.
Právě Kateřina Veliká, která dobyla Krym, byla čistá Němka - narodila se jako Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst-Dornburg.
V carském Rusku ani v Sovětském svazu nebyli nikdy lidé diskriminováni na základě svého etnického původu.
Například současný ministr obrany Ruské federace je tuvanské národnosti (narozen ve městě Šadan v republice Tuva na hranicích s Mongolskem).
Takových příkladů najdete tísíce. Mimochodem - bolševickou revoluci prováděli převážně příslušníci jiných etnik, etnických Rusů bylo mezi nimi pomálu. Sám Lenin byl Mordvinec, který měl ale švédské a německé předky.
Když už jsme u toho - Chruščov a Brežněv byli Ukrajinci!
19. 03. 2014 | 14:01

Marian napsal(a):

Čert: moje invektiva jsou vracející se ozvěnou,i když je to hloupé a primitivní." Bravo, konečně zdravá sebereflexe, Bertíku.:o))
19. 03. 2014 | 14:03

čert }:o) napsal(a):

Marian napsal(a):
Všimněte si zajímavého jevu- diskutéři,kteří se zde od prvopočátku vychloubají svým vzděláním,inteligencí,úspěchy se nezmůžou na nic jiného, než opakování a přežvykování toho,co se na nás denně valí z médií.:o)) Hlásné trouby hlásných trub... asi je níkdy nenapadlo,že inteligence a vzdělání se projevuje tím, že si člověk umí najít informace,kriticky je ověřit uvažovat nad nimi v co nejšírším kontextu a pak vyjádřit svůj názor. Ale kdepak.! To už není k smíchu,to je k pláči.
19. 03. 2014 | 09:00
---------

dobrá sebekritika =o)
19. 03. 2014 | 14:04

Marian napsal(a):

Sláma- nezapomeňte na Gruzínce Yosifa Vissarionoviče Džugašviliho.
19. 03. 2014 | 14:06

čert }:o) napsal(a):

Filuta napsal(a):
přestože jsem buran a primitiv, rád bych věděl, zač si toho Hermana vlastně vážíte.
Vneslo by to světlo vašeho způsobu uvažování.
Ale jako potencionální klient Pekla je ten Herman velmi perspektivní.
19. 03. 2014 | 14:00
---------

tvrdím že vaše chování je buranské a primitivní.
Pokud se stavíte však do rolí buranů a primitivů, vaše věc.
A netvrdím, že si Hermana vážím. Vy asi fakt neumíte
číst, nebo co. Demagogie je vaší prioritou.
19. 03. 2014 | 14:09

Marian napsal(a):

čert- "dobrá sebekritika" Jistě čerte.Já jako vyhlášený bolševik,sockomouš,a nevzdělaný levičák zde od samého počátku zastávám a neustále opakuji to,co denně slyším z médií,včetně názorů na ukrajinskou krizi,že?
Proto mne zdejší pravičáci mají tak rádi,že? :o))
Umíte dobře pobavit.Jste labilní jak žena v přechodu a vaše logika může směle soupeřit s logikou průměrného absolventa zvláštní školy.

Tím končím diskusi s vámi, chtěl jsem se jen trochu pobavit a přimět vás,abyste projevil celou šíři svého úžasného intelektu. Dík vaší ochotné spolupráci se to podařilo,už není co k tomu dodat..
19. 03. 2014 | 14:13

analytik napsal(a):

Viola 13:46

Violko, sice umíte číst, ale asi Vám přeskočilo první řádek.
Analýza by vypadala trochu jinak, ale na Šarapatku si netroufám.
Psychopatie není můj šálek kávy.
19. 03. 2014 | 14:15

Marian napsal(a):

Jak vidíte, diskusi s některými zdejšími nicky nelze brát vážně. Možná tak ještě jako sondu do jejich psychiky, slovníku a způsobu uvažování.
19. 03. 2014 | 14:17

čert }:o) napsal(a):

marian
vy jako vyhlášený bolševik, sockomouš
a nevzdělaný levičák se zmůžete jen na
útoky na každého kdo vám není po chuti.
K blogům potažmo k nějaké diskuzi
máte se svým intelektem dál než na Měsíc
Takže ukončení s vámi vřele vítám a raději
se mým příspěvkům, pokud nebudete mít
co říct krom přiblbých nadávek, vyhněte.
Ušetříte sebe i mě i další diskutéry
společných pitomostí =o)
19. 03. 2014 | 14:21

jen už chruščova prosím ne napsal(a):

Sláma
To je teze, kterou tady asi předevčírem vytýčilo BND v příspěvku, kde říká, že Rusi nejsou Slovani ale potomci mordýřských Vikingů.
Samozřejmě si to plete s Varjagama, což jsou podle nejnovějších moskevských vědomostí jen překroucení slovanští Venedové.
Eště se po nich v Berlíně jmenuje ulice.

Do tak ubohých manipulací se mohou pouštět jen dezinformační nedouci, kteří čerpají inspiraci z nudných seriálů ARD, v kterých ruskomafiánské padouchy hraje furt ten samej blonďatej herec s křivym nosem.

Abych zůstal mezi spravedlivými, musím podotknout, že v Rusku byli židé (měli v pase napsáno jevrej) vykázáni do jakési zóny a v sídelních městech směli pobývat jen na zvláštní povolení.
Což jim nebránilo stát se mocnými bankéři, kácet višňové sady a tak dál a tak furt ad innuendum.
19. 03. 2014 | 14:23

Viola napsal(a):

"Zákonodárci nejprve ředitele slovně nutili, aby napsal svou výpověď. Když po několika minutách handrkování nikam nevedlo, povolily nervy poslanci Igoru Mirošničenkovi, který ředitele chytil za kravatu a zasadil mu několik úderů do hlavy. To vše poslanci doprovázeli šťavnatými nadávkami."

To bych tedy chtěla vidět, jak by se takové "demokratické chování" líbilo dnešnímu řediteli ČT.
19. 03. 2014 | 14:33

Sláma napsal(a):

jen už chruščova ne napsal: "To je teze, kterou tady asi předevčírem vytýčilo BND v příspěvku, kde říká, že Rusi nejsou Slovani ale potomci mordýřských Vikingů.
Samozřejmě si to plete s Varjagama, což jsou podle nejnovějších moskevských vědomostí jen překroucení slovanští Venedové.

Co je to BND?
Jinak je to ovšem pravda. Ruský stát založili Vikingové zhruba ve stejné době, kdy slovanský stát na našem území založil kupec Sámo.
Staří Slované (a nejen ti staří) totiž vždy byli proslulí svojí nejedností a odporem k autoritám.
19. 03. 2014 | 14:34

Filuta napsal(a):

Čert


Aspoň nelžete.
Všude se černoprdelníků zastáváte, takže asi máte k lidovcům velmi vřelý vztah.
Schvalujete i ty zlodějské "restituce" nebo se mýlím?
Lidovci jsou rakovinou téhle země, nemají si s komouši co vyčítat. Ostatně, my kteří už něco pamatujeme, víme, že byli součástí NF.
Kalousek na to ve svém svatém antikomunistickém zápalu rád zapomíná.


Když už tady útočíte na "nevzdělané" komouše a burany, zameťte si před vlastním prahem. Vaše vyjadřování o valném vzdělání taky nesvědčí.
Děláte jako byste vystudoval nejmíň v Oxfordu a lekce z morálky bral od samotného pánaboha.
19. 03. 2014 | 14:40

Admirál napsal(a):

čert }:o) - "Filuta, no vidíte a já zase raději Hermana než Okamuru"

Chlubit se orientálními choutkami...
19. 03. 2014 | 14:42

Sláma napsal(a):

jen už chruščova ne napsal: "Abych zůstal mezi spravedlivými, musím podotknout, že v Rusku byli židé (měli v pase napsáno jevrej) vykázáni do jakési zóny a v sídelních městech směli pobývat jen na zvláštní povolení."

Na druhou stranu do tehdejší Polsko-Litevské unie odešli Židé ze Západní Evropy, odkud byli postupně vyháněni. Z Anglie v roce 1290, z Francie r. 1394, z různých německých států v průběhu 15. století Např. Aškenážští Židé se původně zformovali v Porýní, kde přijali za svoji řeč variantu středověké němčiny zvanou jidiš.
Po dělení Polska se dostala většina z nich pod nadvládu Ruské říše, kde s nimi bylo zacházeno vcelku dobře a mohli si, na rozdíl od jiných států Evropy, pronajímat půdu a na ní hospodařit.
Obrat nastal až v 80. letech 19. století, kdy se hodně etnických Židů vzhlédlo v socialistickém učení Marxe a Engelse (kteří sami byli, jak známo, také etničtí Židé). Teprve poté carská moc z nich sňala ochrannou ruku a nechala je na pospas ukrajinské lůze, která etnické Židy z duše nenáviděla - tehdy vznikly první pogromy v Oděse a ukrajinské slovo pogrom se stalo synonymem etnického násilí.
19. 03. 2014 | 14:44

Marian napsal(a):

Čert:o))) když někdo jako vy mluví o intelektu,je to v podstatě totéž,jako kdyby tchoř hovořil o vůni.
Nebo trochu jinak- pokud vy obvinujete někoho z nedostatku inteligence je to totéž,jakoby tchoř někomu vyčítal,že páchne.
19. 03. 2014 | 14:45

Yosif K napsal(a):

Milí levicoví přátelé jsou celkem h....í pokrytci.

Pokud mají svaté právo na sebeurčení Rusové na Krzmu, proč nemají svaté právo na sebeurčení neruské národnosti uvnitř ruské federace?

V Tatarstanu tvoří neruské národnosti 61% obyvatelstva a již v roce 1992 si samostatnost schválili.
Putinovi se podařilo "dokonale uklidnit situaci". Referendum zrušil soud v Moskvě a vůdci Tatarů částečně skončili v děrách, částečně se zalekli osudu Grozného který Putin dal rozbombadovat tak jak nacisti bombardovali Coventry a částečně podlehli věcným a peněžním darům gosudara z Moskvy.

Mohou milí levicoví přátelé něco ku svému pokrytectví uvést? Nemohou. Putin bombardoval naplacato celoplošně Muslimy a v USA kdysi před 60 lety bili černochy.

Velkoruský šovinista Putin je prio levicové soudruhy morální vítěz.......

On August 30, 1990, Tatarstan announced its sovereignty with the Declaration on the State Sovereignty of the Tatar Soviet Socialist Republic[17] and in 1992 Tatarstan held a referendum on the new constitution,[18] and 62 percent of those who took part voted in favor of the constitution. In the 1992 Tatarstan Constitution, Tatarstan is defined as a Sovereign State. However the referendum and constitution were declared unconstitutional by the Russian Constitutional Court.
19. 03. 2014 | 14:48

Antonín Malík napsal(a):

Nový propagandistický hit - 40 rodin volyňských Čechu z okolí Žitomira se bojí a chce repatriovat. Podstatou obav je nízký stav bezpečnosti, pohybují se tam ozbrojenci s maskami, nikdo neví, kdo to je, "ale všichni ví, že to jsou Rusové". Což je velice podivné v oblasti na severozápadní Ukrajině, která je již alespoň 2 měsíce plně ovládána majdanisty. V této oblasti, historicky území banderovců, také banderovci za války zmasakrovali několik českých vesnic, nádavkem k vesnicím polským. Dost bych se divil, kdyby místní banderovci dovolili maskovaným Rusům operovat v oblasti.
19. 03. 2014 | 14:50

marxík napsal(a):

Filuto
Našťastníku poblázněná, vy jste zase součástí současné antikomunistické NF.
Tak se k ní hrdě přihlašte a nestyďte se za ni.
19. 03. 2014 | 14:51

Caroll napsal(a):

Když tak čtu tady ty příspěvky tak se už v duchu nedivím že to u nás vypadá tak zoufale. Někdy mám dojem že někteří lidé skoro zešíleli. Místo argumentů nadávky a lživé nesmysly. Nevím nakolik je to šířené organizovaně nebo jde opravdu o náznaky demence. Situace je přeci nanejvýše jasná: Rusko zneužilo momentální slabosti Ukrajiny a tak se zmocnilo jejího území. Tak jako nám hitler ukradl z vojenských důvodů t.zv. "sudety", protože do otevřeného konfliktu se nemohl pustit. A také zneužil údajného "práva na sebeurčení" jako Putin, který mluví o údajném ukrajinském "fašizmu" ale ten kdo vyvolává právě fašistické vášně je to právě on. Hitler má v Putinovi zdatného nástupce. Ostatní svět pomáhal zkrachovalému Rusku proto aby se neopakovala recidiva jako ve Výmarském Německu po první WW kdy se k moci dostal nacizmus. Ale situace se v podstatě bohužel opakuje. Musí přijít další Reagan aby naučil kremelské vládce co se smí a co se nesmí. Bohužel na to asi doplatí nejvíce obyčejní Rusové, kteří za mnoho nemohou stejně jako trpěli "obyčení" Němci.
19. 03. 2014 | 14:52

Viola napsal(a):

Yosife K

nelze mechanicky přistupovat ke všemu. Krym se oprávněně cítil ohrožený a prezident Putin o tom dlouho věděl. Dokážete si vůbec představit, že by se Krymu zmocnili ti hrdlořezi z Majdanu, viz například to video při odstraňování řetilele TV?
Víte vůbec koho obhajujete, anebo jste sám takový, křičíte pozór komunisté a chováte se jako nejhorší bolševik z období zavádění komunismu?
19. 03. 2014 | 14:53

Viola napsal(a):

Caroll

"Rusko zneužilo momentální slabosti Ukrajiny a tak se zmocnilo jejího území."

Přesně NAOPAK, Ukrajina se oslabila už rozbitím SSSR a to už bylo jasným znamením pro jestřáby z USA, Polska, Francie a Německa (EU), aby něco podnikly při nejlepší příležitosti. Rusko opravdu chrání celistvost Ukrajiny i paradoxně zabráním Krymu.
Každá událost je velice specifická, ikdyž se vše může jevit jako podle jednoho mustru.
19. 03. 2014 | 14:56

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Proč pak ale se tak málo občanů Krymu vyjádřilo pro setrvání ve státním svazku s Ukrajinou ?
Pod tíhou bodáků ? Byli umlčeni" dlohodobou" propagandou ?

Kdo tomu věří - kromě Hellera , Pechové, čerta, BT, jarpora apod fanatiků a propagandistických žvanilů ?

Proč tedy ti samí lidé odůvodňují puč y/povstání, převrat, revoluci...??/účastí cca 0, 2 % obyvatel Ukrajiny- na Majdanu tím, že tímto aktem vyjádřili svou hlubokou nespokojenost - jak jim vládnou dosavadní elity ? Proč tady toto povstání, násilné a krvavé...proč je tady tato akce považována za protest legitimní , legální a autentický a krymský protest (na Krymu snad měli lidé nějakou vyšší životní úroveň a byli s dosavadním janukovyčovským režimem spokojeni ? To je přeci chybná premisa, nebo minimálně vykonstruovaná) je považován jako cosi brutálního, co znásilnilo principy ústavní dělby a konstituce moci lidu ?

Vždyť taková konjunkce nemá ani tu elementární logiku - Kyjev tedy může povstat v nějakém dosud ne zcela jasném násilném aktu.... ale Krym nemůže protestovat tou nejdemokratičtější cestou , kterou mají občané mít /ČR zatím zákon o obecném referendu nemá/ k dispozici ...

Jděte už k šípku, vy všichni pokrytci, vy tu demokracii fašizujete a své pohledy pak projikujete tu na Putina , tu na Krym., jindy na Baborovou,...ale pokud jde o váš prospěch, tak neváháte uplatit poslance nebo využít hlasu zločince, za vůdce si volíte oligarchy a strany, které ovládají mafie, ale jiným totéž vytýkáte..
Jste hrobem demokracie, stejně jako hrobem křesťanství a hrobem touhy po poznávání....jděte si vykňučet u svých páníčků kost, nezklamou vás, jste dobrými a věrnými sluhy.
Vy nechcete demokracii, vy chcete žrádlo.
19. 03. 2014 | 14:57

Da.Rock napsal(a):

Pan Šarapatka byl na Krymu a napsal, co viděl.
Heller nebyl nikde, ale ví, co Šarapatka napsat měl.
Tak nevím, ale někdo je tady za vola.
A Šarapatka to není.
19. 03. 2014 | 14:57

Anastazie napsal(a):

Nová hvězda ČSSD-Hamáček?

Nejprve jsem ho ironizovala,ale nyní v TV Čt 24 byl se zástupkyní tzv.Volyňských Čechů-zde z Žitomiru,mluvila dobrou češtinou a zoufale žádal o rychlou možnost přesídlení-neboť mají strach doslova o život.
Milice nefunguje-je na hranicích-a domobrana je tyranizuje dle volnosti.
Celkově se jedná asi o 14O rodin/a pro potěchu rusofobům-několik z nich je i ze Simferopolu na Krymu.
Dle ní se situace zhoršuje každým dnem -zřejmě se bojí,že Rusové a Ukrajinci se do sebe pustí a Češi tam žijící nemají zájem přidat se k žádné stran /to ta paní neříkala-ale vyplynulo to z kontextu/.

Myslím,že když naše vláda byla ochotná financovat desítkami milionů /léčení + přímá podpora/ krajní pravici,že BY MĚLA SE POSTARAT O NAŠE KRAJANY.
19. 03. 2014 | 14:59

david napsal(a):

To : Yosif K, Caroll

Pánové vaše historické úvahy je radost číst.

Škoda, že vy dva velmi pravděpodobně spolu nemůžete mít dítě.

To by teprve mohl být historik, pokud by se vaše historicky skvěle nastavené geny spojily.
19. 03. 2014 | 15:00

Viola napsal(a):

Caroll

a proč k této události došlo právě při přípravě olympiády v Soči, to vám není divné?
A že prezident Obama ještě s dalšími západními politiky dopředu avizoval, že do Ruska na olympiádu nepojede, věděli, co se na Rusko (neboť Ukrajinské události jsou na Rusko namířené, to vidí i slepý) chystá. Plánovalo se to dlouho.
19. 03. 2014 | 15:00

čert }:o) napsal(a):

marian
vzhledem k tomu že už jste ukončil se mnou
inteligentní diskuzi nemám už dál co dodat
Ale klidně pokračujte ve výlevech. Přečtu si to =o)
------
filuta
vy máte s tou lží nějakej problém ne?
Nikde se lidovců nezastávám neboť
nejsem jejich volič ani v minulosti ne.
Můžete mi to vyhledat? Vaše bludy a vaše
lži vás jednou zničí!
Ohledně té morálky být vámi tak mlčím:
cituji vás: .."černoprdelníků zastáváte..schvalujete
i ty zlodějské "restituce".."
toť pouze z vašeho krátkého příspěvku. Kam se
na vás hrabu =o)
19. 03. 2014 | 15:01

Antonín Malík napsal(a):

Dnes Zaorálek odvedl veliký kus práce na přípravě volebního fiaska ČSSD ve letošních dvojích volbách. Chválen Miroslav Stojedničkou a exponenty TOP, přispěl k nátlaku na premiéry, aby byl "ostřejší" vůči Rusku. To samozřejmě nejen odporuje pocitům a ladění většiny obyvatelstav, ale také to potvrzuje četná podezření, která panovala už skoro rok, že Zaorálek, jako člen Dienstbierova odřadu, je řízen TOP. Zdůrazňuje to slabost Sobotky a jeho podřázenost dienstbierovské klice.
S úsměvem jsem sledoval zejména těm pasážím v projevu demagoga z MZV, kde se snaží "odložit" debatu poslanců o charakteru kyjevské junty, kde apeluje na "odhlédnutí" od struktury zmíněné vládnoucí skupinky, od podílu fašistických živlů, atd.
S tím samozřejmě souvisí současné tažení pod hlavičkou "co je vlastně špatného na banderovcích?".
Přeloženo do češtiny: "banderovci a vůbec fašisté tam přece vůbec nejsou. Ale i tak by to vůbec nevadilo..."
19. 03. 2014 | 15:03

Viola napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde

přesně, ještě do toho výčtu zařadit toho Carolla.
19. 03. 2014 | 15:04

chruščova a varjagů už stačilo napsal(a):

Teda, tak hluboko jsem snad ani zajít nechtěl.
Toho Engelse si příležitostně ověřím. Karel byl údajně pokřtěnej syn rabína, ale já každého beru podle toho, čím dokáže být, ne čím se narodil.
Ostatně je 19. století samej zmatek, jako by nestačili ty Lumírovci.

Zas, když někdo chce být zlým člověkem, není divu, že ho odevšud vyhání.
Podívejte na tuhletu Nulandovou.
19. 03. 2014 | 15:04

Caroll napsal(a):

to Viola: tak Rusko "ochraňuje" celistvost Ukrajiny tím, že jí ukradne část jejího území? To hitler nás taky "ochraňoval" a vyhlásil protektorát Čecha a Morava. Nechci být osobní ale asi máte dlouhý účes a v hlavě toho mnoho nezbylo...
19. 03. 2014 | 15:06

R jako referendum napsal(a):

Yosife K:
v roce 1992 Putin dělal primátora v Petrohradu.
19. 03. 2014 | 15:08

Anastazie napsal(a):

Teprve nyní jsem četla příspěvek p.Malíka.
Přiznávám,že jsem jednala spíše emocionálně-drhnou tam vlastně 2 /či 3 věci/
1/ta čeština byla až moc dobrá
2/je pravda,že říkala,že příslušníci domobrany mluví rusky
3/ ještě dodávala,že jejich synové narukovali a byli povoláni na Krym /přitom je ale Krym pro ukrajinskou armádu již týdny uzavřen/.

Sorry-propaganda je často špinavá.
Vzpomínám si na válku s Gruzií-tehdy byla velká poptávka ve sdělovacích prostředcích po dárcích krve.
Potom jsem mluvila s pracovnic ítransfuzní stanice při FVN -všechna krev šla do Gruzie.
Kdyby tehdy člověk uvažoval racionálně,došlo by mu,že v létě se plánované operace nedělají-tak proč ta náhlá potřeba?

Propaganda je hnusná-protože často útočí podpásově-na to nejlepší v nás/naštěstí jsem už nebyla dárcem krve/.
Ale dejte si všichni pozor,pokud tam vypuknou boje-na dárcovství krve.
19. 03. 2014 | 15:10

čert }:o) napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
vy jste taky dobrej demagog. Kde píšu že věřím tomu
že pod tíhou bodáků...bla bla bla?
Můžete mi to najít? Jste stejnej lhář jako filuta.
Nemáte společnou domácnost?

Nesouhlasím s referendem a okupací Ukrajiny
Zbytek který tady plodíte vy nebo filuta či marian
a jiné multinicky na mojí adresu jsou vaše bludné
konspirace s úmyslem poškodit mojí osobu lží a
demagogií jen proto, že se vám nelíbím. Docela
chabé a ubohé argumenty. Ale pokud vás všechny
tohle uspokojuje, je mi vás upřímně líto
19. 03. 2014 | 15:10

Sláma napsal(a):

Propagandista učitel Gazdík ze Suché Lozy, která zde píše pod skupinovým nickem Yosif K. je po právu symbolem chorobné lhavosti. Napsal: "V Tatarstanu tvoří neruské národnosti 61% obyvatelstva a již v roce 1992 si samostatnost schválili.
Putinovi se podařilo "dokonale uklidnit situaci". Referendum zrušil soud v Moskvě a vůdci Tatarů částečně skončili v děrách, částečně se zalekli osudu Grozného který Putin dal rozbombadovat tak jak nacisti bombardovali Coventry a částečně podlehli věcným a peněžním darům gosudara z Moskvy.

Všechno to je hezké, Yosife, ale v roce 1992 vládl v Rusku (až do 31.12.1999) opilec Jelcin.
Putin v té době byl úředníkem na radnici v Petrohradě. Sotva mohl jako subalterní úředník z Petrohradu uklidňovat situaci a vybombardovat Groznij.
Teď jste ukázal, že taktika vás prolhaných a pokryteckých pravdoláskovců je odvozená od Vašeho učitele Goebbelse (osobního přítele Miloše Havla): "stokrát opaková lež se stává pravdou."
Vaší propagandistickou taktikou je démonizovat jednotlivé lidi a celé státy pak s nimi personifikovat. Je fakt, že tato taktika je vyzkoušená a účinná. Například démonizace Miloševiče umožnila provést beztrestně etnické vyčištění rozsáhlých území v bývalé Jugoslávii od etnických Srbů - Slavonii, Krajinu a Kosovo.
19. 03. 2014 | 15:13

tak vilu na krymu už ne, no napsal(a):

Anastázie
A nejni von tenhle Dmytro Jaroš nějakej příbuznej kapitána Jaroše?
Kterej koordinuje AlKajdu s Banderovcema a černosotněncema?
Nejspíš pro State Departement?
19. 03. 2014 | 15:14

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
V carském Rusku ani v Sovětském svazu nebyli nikdy lidé diskriminováni na základě svého etnického původu.
KONEC CITATU.

Mate rozhled jako redaktor Halo Novin.

Jedna věc je že ruské elity byly z 90% neruského původu a mezi sebou v první generaci mluvili německy nebo francouzky atd, druhá věc jsou rusifikační snahy jak za cara tak za SSSR.

Za cara bylo používání ukrajinštiny v písemném a úředním styku a ve školství absolutně zakázáno.
V jiných částech imperia byla situace cca stejná.

Pro srovnání - představte si to Halo kdyby češi zakázali v roce 1918 používání slovenštiny ve školách a na úřadech.

SSSR a nyní i RF jsou organizovány tak, že v autonomních epublikách je na okrasu vedoucí činitel domorodý quisling, jeho zástupce je Rus, aparát je ruský a de facto vládcem je ten Ruský zástupce.

Dtto ve státním aparátě a ve státních fabrikách. Blbý loajální rus měl, má vždycky bude mít přednost před chytřejším domorodcem (pokud už někdo takový je). Důsledkem je to že kdo chtěl něco více než sbírat na poli řepu tak bylo záhodno aby uváděl jako svůj rodný jazyk ruštinu.

Suržik je dialekt s částečně ruským lexikonem a s ukrajinskou gramatikou a výslovností. Počítat mluvší suržiku mezi etnické rusy je takový idiotismus jako počítat lidi mluvící brněnštinou či třinečtinou mezi etnické němce (jelikož část jejch lexikonu je německá.....)

U samojedů a eskymáků rusifikace samozřejmě nebudila takový odpor jako u kulturních národou s vlastní literaturou atd - u Finů, Pobaltanů, Ukrajinců atd.

Na Ukrajině se k ukrajinské národnosti hlásí asi 60-70% lidí. Za SSR však bylo 90% základních škol ruských.

Ve městech jako Doněck kde dle sovětského sčítání bylo cca stejně rusů jako ukrajinců (okolo 40-45%) nebyla za SSSR jediná ukrajinská základní škola.
19. 03. 2014 | 15:17

marxík napsal(a):

Referendum je svinstvo, čerte . To ví každý demokrat.
19. 03. 2014 | 15:17

Ing. N. napsal(a):

Kyjevská vláda a demokracie v praxi:

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/03/5896-prioritni-opatreni-v-souvislosti-s-vojenskou-agresi-ruske-federace-navrh-usneseni-ze-dne-17-3-2014.htm
19. 03. 2014 | 15:18

Viola napsal(a):

caroll

"tak Rusko "ochraňuje" celistvost Ukrajiny tím, že jí ukradne část jejího území? "

Ano je to tak, v opačném případě by se z Krymu stala základna NATO a podle vyjádření Jaceňuka oni o vstup do NATO neuvažují.
19. 03. 2014 | 15:19

Viola napsal(a):

Ukrajinci by se měli vzpamatovat a uklidnit.
19. 03. 2014 | 15:20

Sláma napsal(a):

chruščova a varjagů napsal: "Toho Engelse si příležitostně ověřím. Karel byl údajně pokřtěnej syn rabína, ale já každého beru podle toho, čím dokáže být, ne čím se narodil.

Ano, máte v podstatě pravdu. Od židovské víry k luteránské přešel Karlův otec Herschel, který si při té příležitosti změnil křestní jméno na Heinrich. Rabíny byli Karlovi dědečkové z obou stran.

O to ale v Rusku nešlo. Prostě carský režim se cítil socialistickým hnutím ohrožen, proto přestal ruské Židy, kteří se masově přikláněli k socialismu, chránit před lůzou.
19. 03. 2014 | 15:22

Viola napsal(a):

Ing.N

tak oni vyhlásili všeobecnou sebevraždu.
19. 03. 2014 | 15:23

Antonín Malík napsal(a):

Anastazie

Ovšem, jak tak krev pro Gruzii, tak teatrální import zraněných majdanistů, tak divadýlko s volyňskými Čechy (že se tak najednou rozhoupali? Když přetrpěli i Stalina, Němce a banderovce?) není nic jiného, než ekvivalent Winterhilfe.
Ta v protektorátních obyvatelích moc odezvy nenašla, zato činitelé protektorátního režimu, podobne jako činitelé současného režimu, byli ohromně horliví.
Z kategorie Winterhilfe se ovšem vymyká podpora sankcí, ba volání po jejich stupňování - navrhuji vzít, až se dostaví negativní následky - k zopodvědnosti horlivé propagátory, ať už jde o Zaorálka, Němcovou, Kalouska a podobnou havěť.
ČSSD je extrémně licoměrná a zrádná: je zcela jedno, jestli jsem příznivci či odpůrci třeba církevních restitutcí. Ale tato straně zrazuje sliby, na nichž postavila svou volební kampaň. A nejen v tomto směru.
19. 03. 2014 | 15:26

Sláma napsal(a):

Propagandista učitel Gazdík ze Suché Lozy napsal: "Počítat mluvší suržiku mezi etnické rusy je takový idiotismus jako počítat lidi mluvící brněnštinou či třinečtinou mezi etnické němce (jelikož část jejch lexikonu je německá.....)

Gazdíku, to jste se ve škole neučil, že příslušnící národů se píší s velkým písmenem? To jen ukazuje tu úroveň - kdo něco umí, ten to dělá, kdo nic neumí, ten to učí, a kdo má navíc IQ tykve jde do politiky!
19. 03. 2014 | 15:28

jogín napsal(a):

Drsné video: Ukrajinští vládní poslanci „ručně stručně“ přesvědčili ředitele státní TV, aby odstoupil. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drsne-video-Ukrajinsti-vladni-poslanci-rucne-strucne-presvedcili-reditele-statni-TV-aby-odstoupil-311972
19. 03. 2014 | 15:29

patriot napsal(a):

Yosif K:

Ano, ano… Dějiny lidstva jsou krvavé. Pochybuji, že na světě existuje stát, který neměl nikdy nic společného s vyvražďováním, utlačováním, loupením… To si nepochybně uvědomuje každý rozumný člověk.

Současné sympatie většiny lidí s Ruskem se odvíjí od zjevného lhaní „demokratických“ sil, které chtěly Ukrajinu zapojit do EU, NATO a tažení proti Rusku, které podpořily krvavý puč v Kyjevě, což vehementně popírají, i když je to jasné jako slunce na modrém nebi.
19. 03. 2014 | 15:33

Reveil napsal(a):

Sláma

Neměl byste se kvůli Yosifovi K/ Josifovi K tolik rozčilovat.
Komický je například fenomén ustoupení od nepřátelské propagace vůči ČSSD z důvodu, že její čelní exponenti nyní zastávají v podstatě kolaborantské postoje, V tu ránu zmizel z příspěvků dotyčného jakýkoliv osten proti oranžovým ba dokonce ani proletáři nejsou jím t.č. ostrakizováni.
Směšné.
19. 03. 2014 | 15:34

Anastazie napsal(a):

Je mi líto-přiznávám,že jsem nebyla v SSSR-ani v Rusku.
I když Ermitáž je prý fantastická.
Bodejť ne,když tam je celá sbírka Rudolfa II/kterou nejdříve co válečnou kořist odvezli z Prahy Švédové a pak-po porážce Švédů-se jí zmocnili Rusové.

Pro vysvětlení:já bych pod Ruskem žít nechtěla.
Ale každý má právo na spravedlnost.
Nemám ráda ruské ani německé turisty-pokud je potkám v zahraničí.
Mám ráda středomořské národy.

Kdysi jsem si vážila Američanů-ale to,co dělají od konce studené války,nelze chápat jinak než snahu o světovládu.
V EU jim zdatně sekunduje NSR/proti Rusům Polsko/.

Jak psal K.Čapek v Apokryfech-"nejsi horký ani studený,jsi vlažný".
Sama bych se zařadila jako středová s výrazným sociálním cítěním .
Četl jste apokryf o Ukřižování /z K.Čapka/?
Stručně-jen je mi divné,že ukřižovali všechny tři-toho nalevo,toho napravo a toho uprostřed /Krista/.
Když zvítězí ten nalevo,ukřižuje toho napravo-ale ještě dříve toho uprostřed.
A když zvítězí ten napravo,také nejdříve ukřižuje toho uprostřed.
Někdy se stane,že se domluví ten nalevo s tím napravo a ukřižují toho uprostřed,protože se nerozhodl,s kterým z nich má jít."
19. 03. 2014 | 15:35

Filuta napsal(a):

Patriot

A ještě bych dodal, že tak USA porušili dohody s Ruskem , které učinili po pádu východního bloku o nepřekračování "sfér vlivu".

Právě toto kritizují konzervativní američtí politici.

Yosifovi je to možná putna, nebo mu to nedochází, ale intervence USA v této záležitosti může spustit velmi nebezpečný konflikt.
Nevím jak on, ale já bych jadernou válku v Evropě fakt nerad.
A už vůbec ne kvůli nějakým Ukáčkům.
19. 03. 2014 | 15:37

Filuta napsal(a):

Anastázie

Tak to se názorově shodujeme.
Já jak vůl plédoval za radar v Brdech a teď se dozvím, že měl být namířen proti Rusku a ne proti Arabům.
Už jsem se za ta leta taky poučil.
19. 03. 2014 | 15:39

Filuta napsal(a):

Reveil

To jsem zaznamenal i u Resla (ten myšlenkový posun).
Náhle není Zaorálek odporný sosan...
Oni v té ČSSD buď úplně zblbli nebo chytli pravdaláskovou infekci.

U Zaorálka jde o jediné, ten si chce vysloužit teplý flek v Bruseli.
Jenom nepochopil, že se nejspíš po volbách změní pol.kurs a kolo dějin se pootočí.
19. 03. 2014 | 15:41

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

čert
" Komentáře" složené pouze z blábolů ignoruji. Ztráta času.
-------------------
http://www.bloomberg.com/news/2014-03-14/russian-richest-face-margin-calls-with-billions-at-stake.html

Mimo jiné je zde i vyjádření člověka,jehož země /Jih. republika/ existovala pod sankcemi velmi dlouho :

"...F.W. de Klerk, South Africa’s last president during the apartheid era, said the country and businessmen were able to work around the sanctions levied by the U.S. beginning in 1986.

“The sanctions delayed change in South Africa because it made us look for ways to evade them,” de Klerk, 77, said in a telephone interview from Cape Town. “We worked with the business community to find ways to keep companies going. In the end, not many factories shut down, they just changed ownership.” ..."

Čert a podobní primitivové by si měli ohlídat, zda z jejjich osobních či firemních /čert má firmu na prodej teplé vody - formou podomního prodeje/ výdajů netrží ruští oligarchové, jejich byznys je velmi široce " zaportfoliován".Pokud tedy čert nějaké výrobky a služby nakupuje - kromě placení za nájem a potraviny /ale i zde by mohl chtě nechtě podporovat ruské oligarchy, takový je dneska svět, není už světem čertů jaký byl za středověku či v 19.stol.//..

Zábava čertů a podobných primitivů ale bohužel pokračuje. V přímém přenosu, kdo neskáče není čert.
Čekáme nyní na ruskou odvetu. Chudák Kellner a Klaus - tolik se nadřeli....co když to uhodí tam ? Potom Škodovka ? A co dál ? Budeme dodávat čerty na Ukrajinu - za jednoho čerta dva kubíky dřeva z černobylského lesa ?
---------------------------
Komu to kurva prospěje ?!
Že nějaká troska co si říká čert zabije čas ? A jemu podobní zoufalci ? A že si Heller a spol. nahoní body... a mohou tak dál pokračovat na VLÁDNÍ úrovni ve spolupráci s Babišem - bývalým členem PŘEDLISTOPADOVÉ a tedy jejich slovy TOTALITNÍ KSČ , možná i spolupracovníkem StB.... a dnešním oligarchou ?

To je takový kabaret, že snad chybí jen to aby se v něm objevila Nagyová a nějaký její Pohůnek z rozvědky- pak by to koupili i v Time Warner...

(mimochodem - ČEZ má přijít o licenci v Bulharsku...to nezajímá nikoho...takový boj UVNITŘ EU...)
19. 03. 2014 | 15:43

Jajaja napsal(a):

Je nesmirne zabavne cist vsechny ty blaboly byvalych i soucasnych bolsanu, jak si tu vylevaji svou pritroublou a historicky nepoucenou zast na vsechny, kdo premysleji vlasnim mokzem, jako je treba pan Heller. Osobne neznam, z jeho textu ano a zcela mu davam za pravdu. Jeste ze tihle pisalci tady pod carou nejsou u vesla, tady si muzou ty priboudly kravoviny psat (paradoxne jen diky tomu, ze tu ten jejich bolsevismus uz nemame) a vypsat ze sveho zalu a nostalgie, ze uz neurcujou, kdo kdy kam pojede, nepojde, kde bude nebo nebude pracovat, co smi a co nesmi rict ci napsat verejne... a uz ani nepopravuje (po tom se jim mozna taky styska, ale holt nemuzou, tak aspon stekaji. U nas uz ne.:) Vsem doporucuju, at se do toho vybajenyho bolsevickyho Ruska odstehujou a uzivaji si stalinskyho raje na zemi presne podle tech vypatlanych poucek, co tady prezentujou jako "vuli lidu". Bude se jim tam pod kalasnikovy krasne usinat a nam nebudou otravovat demokraticky ovzdusi osobni svobody! :-)
19. 03. 2014 | 15:43

Dumpling napsal(a):

Režim nás nyní začíná přesvědčovat, že je správné přinášet oběti, aby se pomohlo ukrajinské juntě. Nevím sice, v čem té juntě bude ku prospěchu, když se tady sníží teplota vytápěných prostor a zvýší počet nezměstnaných. Ale každý se rád seznámí - a někteří si zopakují - jak chutná například sektorové vypínání elektriky v určité dny v týdnu.
(Rozdíl: tehdy to lidi řešili dočasným návratem ke svícení plynem. Ten ovšem nyní taky nebude).
Rádi budeme manifestačně s mávátky mrznout.
19. 03. 2014 | 15:44

Filuta napsal(a):

Čert a marxík

Tak se konečně hoši dohodněte, jestli jsem komouš nebo antikomouš.
Mám v tom dost hokej.
19. 03. 2014 | 15:44

nejste zvyklý obracet každé slovo 2x napsal(a):

Filuta
To se zjevně neznáte s Tomášem Klvaňou, jinak byste se tak osudově nemýlil.
19. 03. 2014 | 15:45

Filuta napsal(a):

jajaja


Ten Heller toho o komunismu ví asi tolik jako já o atomové fyzice.
Je to génius, už ho tu několik diskutérů usvědčilo ze lži, manipulací a blbosti!
Jak tohle fanatické individum může učit děti.
Chtělo by to další hladovku.

Možná se vám dostane vlastní medicínky.
Nespokojený národ se může Ukrajinou inspirovat, profackovat lidovce a vyházet je z oken, zrušit restituce a zakázat katolickou církev. Instalovat do vlády může Okamuru nebo KSČM.
To se vám bude líbit, je to přesně podle ukrajinského scénáře.
19. 03. 2014 | 15:48

Dumpling napsal(a):

Jajaja

"kde bude nebo nebude pracovat, co smi a co nesmi rict ci napsat verejne... a uz ani nepopravuje (po tom se jim mozna taky styska, ale holt nemuzou, tak aspon stekaji. U nas uz ne"

Tak jste pro pana Hellera nebo ne? On totiž je právě tím, kdo v dnešní době usiluje o to, aby určoval, kdo kde bude pracovat (případ Baborová), co smí a co nesmí...
Popravy? To není zásluha lidí jako Heller. Teď prostě je období, kdy to není v módě. To jistě pomine a popravy se vrátí. Nepochybuji,. že lidovci a TOP budou první, kdo po tom začnou volat, a to nejhlasitěji.
19. 03. 2014 | 15:49

Filuta napsal(a):

Já byl takový idiot, že jsem se tady za všeobecného veselí ještě Klvani zastával.

To prozření mi dlouho trvalo, poslední kapkou byl asi ten rozklížený Blízký východ.
19. 03. 2014 | 15:50

jm napsal(a):

Henry Kissingerna stanici CCN : "Ukrajina je generální zkouška na to, co chce Západ provést v Moskvě."
19. 03. 2014 | 15:51

Anastazie napsal(a):

Ad jajaja

Viděl jste americký film "Spravedlnost pro všechny.
Myslím,že Walter Mathau tam hrál advokáta,majícího obhajovat německého vojáka ze zajateckého tábora během 2.světové války.

pOKUD JSTE NEVIDĚL,VYPRÁVĚT VÁM O SPRAVEDLNOSTI PRO VŠECHNY JE MARNÉ.

A ještě jednou z K.Čapka:
"!Proč ukřižovali toho muže? Vždyť je to bezpráví !"
"Kdyby nebylo bezpráví,nebylo by dějin."
19. 03. 2014 | 15:54

Tom napsal(a):

Nazdar souzi!

tak jsem mrknul po nějaké době na "debatu"
a vidím pořád jen nějakých deset dvacet bolševiků - sláma, řepa, kv, čm, filuta, buldatra, patriot, viola smyslu zbavená :-)

soudruzi z přesvědčení v počtu jednoho klubu důchodců...

zdá se, že ďáďa Putin ještě peníze pro diskutéry neuvolnil, ani na polských ani německých webech nic, všude jen pár ochablých místních bolšánů a proruských nacistů.

Vypadá to, že sovětské rusko bude v této informační válce šetřit, možná to pak zbude jen na zdejší výše zmíněnou ruskou domobranu, tak se souzi šetřete ať vás netrefí šlak, tohle bude dlouhá budovatelská etapa
19. 03. 2014 | 15:58

čert }:o) napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
čert
" Komentáře" složené pouze z blábolů ignoruji. Ztráta času.
----

to je fakt, musí bejt dost času na to bláboly vyplodit
V tom jste specialista. Co blog to od 17,4 bilionovýho
nicku blábol
19. 03. 2014 | 16:02

neo napsal(a):

Sláma:

říká ten co napsal ze Suché LozY
19. 03. 2014 | 16:03

Anastazie napsal(a):

Ad Tom

Podle pana Stejskala zde máme argumentovat,nikoliv urážet.
19. 03. 2014 | 16:11

Sláma napsal(a):

Propagandistické oddělení TOP09, kde má dnes službu pan učitel Gazdík nějak zapomnělo na "sosálisty", "zdroje jsou", "dluhy se platit nemusí" a "bandera rossa". Najednou jsou "sosálisti" za kamarády!

Gazdík ze Suché Lozy napsal: "pro panskou rasu která neruské národnosti Ruska po 300 let brutálně rusifikovala."

Panská rasa, Gazdíku, to je pod názvem Herrenvolk vynález Hitlera. Nic takového před 300 lety neexistovalo. Lidé neměli ještě žádné ponětí ani o rasách, ani o národnostech. Děti poddaných do žádných škol nechodili, takže nikdo je nemohl šikanovat.

Obětí brutální rusifikace se stali například tito příslušníci neruské národnosti : car Petr III. carevna Kateřina I., car Pavel I., car Alexandr I., car Nikolaj I., car Alexandr II., car Alexandr III., car Nikolaj II., kníže Georgij Lvov, V. I. Lenin, Grigorij Sokolnikov (vlastním jménem Girš Grigorij Brilliant), Lev Trockij (vlastním jménem Lev Davidovič Bronstein), Kemeněv (vl. jménem Lev Rozenfled), Jakov Sverdlov, Zinovjev (vlastním jménem Ovsei Geršon Apfelbaum), Feliks Dzierżyński , atd. - ten seznam je nekonečný!

Ve skutečnosti to, co napsal Yosif K. je absolutní nesmysl. Nikdy v Rusku ani v Sovětském svazu nebyly neruské národnosti diskriminovány, s výjimkou etnických Židů (v určitých obdobích).
19. 03. 2014 | 16:14

Filuta napsal(a):

Tom
Vy jste ze stejného hnízda jako "antikomunista" Heller, co si dělal za bolševika ještě do pampersek.
Každý, kdo vám tu vaši propagandu o hodném Amíkovi a zlém Rusovi nežere, je prostě komouš. A pravdu máte jistojistě vy.

Tak to musím vyřídit taky Buchananovi a Craigovi, že jsou komouši.
Kde se ti myslitelé líhnou?
19. 03. 2014 | 16:18

patriot napsal(a):

Anastazie:

Tom nikoho neurazil! Pouze projevil svoji pitomost.
19. 03. 2014 | 16:18

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Putin v té době byl úředníkem na radnici v Petrohradě. Sotva mohl jako subalterní úředník z Petrohradu uklidňovat situaci a vybombardovat Groznij.
KONEC CITATU.
No milý pane Putin opravdu nechal rozbombardovat Grozny do tvaru Hirošimy po výbuchu a to v druhé čečenské válce. Samozřejmě - tím že zmasakroval muslimy tak jej samozřejmě nikdo nebude obvinovat z hitlerismu ale fakt je že Putinuška se s čuramedány usilujícími o "svaté právo ne sebeurčení" z púrincipu vůbec nemazlí. Kdo nezahyne při hromadném masakru tak jej odstřelí specnaz AJETO jak říkají Pat a Mat.a) nějak jsem nepostřehl že by Putin nabízel neruským národnostem stejný sebeurčovací luxus který nabídl Krymu. PROČ??? PROČ??? PROČ??? PROČ??? zcela správně - nechce si nechat rozesrat územní integritu ruské federace - bez autonomních oblastí by Ruská federace vypadala jako značně řídký a vyžraný ementál bez přírodních zdrojů. Ovšem co se týče sousedů to je jiná, tam je právo na sebeurčení svaté - ovšem - for Russions only!!!!

Ruskou federaci rozesrat samozřejmě nelze, sousedy ruské federace ano.

b)
Dle wikipedie Putin nechal rozbombardovat Grozny "na úroven Hirošimy". Fotky jistě lze vygooglovat. OSN prohlásila Grozny za nejzničenější město světa. Dílo Putinušky Dobrotivého. Sebeurčení? Rozbombardovat naplacato!!!!! Totálním rozbombardováním Grozného si Putin získal nehynoucí popularitu mezi nebohým ožralým ruským mužictvem, budiž Putinovi věčná sláva!!!!z

Yeltsin's main opponents and would-be successors were already campaigning to replace the ailing president, and they fought hard to prevent Putin's emergence as a potential successor. Putin's law-and-order image and his unrelenting approach to the Second Chechen War, soon combined to raise Putin's popularity and allowed him to overtake all rivals.
Grozny was once again the epicenter of fighting after the outbreak of the Second Chechen War, which further caused thousands of fatalities. During the early phase of the Russian siege on Grozny on October 25, 1999, Russian forces launched five SS-21 ballistic missiles at the crowded central bazaar and a maternity ward, killing more than 140 people and injuring hundreds. During the massive shelling of the city that followed, most of the Russian artillery were directed toward the upper floors of the buildings; although this caused massive destruction of infrastructure, civilian casualties were much less than in the first battles. The enormous scale of the devastation prompted numerous comparisons with Hiroshima [37] and other cities leveled during World War II.
The final seizure of the city was set in early February 2000, when the Russian military lured the besieged militants to a promised safe passage. Seeing no build-up of forces outside, the militants agreed. One day prior to the planned evacuation, the Russian Army mined the path between the city and the village of Alkhan-Kala and concentrated most firepower on that point. As a result, both the city mayor and military commander were killed; a number of other prominent separatist leaders were also killed or wounded, including Shamil Basayev and several hundred rank-and-file militants. Afterwards, the Russians slowly entered the empty city and on February 6 raised the Russian flag in the centre. Many buildings and even whole areas of the city were systematically dynamited. A month later, it was declared safe to allow the residents to return to their homes, although demolishing continued for some time. In 2003 the United Nations called Grozny the most destroyed city on earth.[38]

Kolonální politika SSSR v neruských republikách milý blouznili levicoví poutinovský.....
According to sociologist Georgy Derluguyan, the Checheno-Ingush Republic's economy was divided into two spheres—much like French settler-ruled Algeria—and the Russian sphere had all the jobs with higher salaries,[28] while non-Russians were systematically kept out of all government positions. Russians (as well as Ukrainians and Armenians) worked in education, health, oil, machinery, and social services. Non-Russians (excluding Ukrainians and Armenians) worked in agriculture, construction, a long host of undesirable jobs, as well as the so-called "informal sector" (i.e., illegal, due to the mass discrimination in the legal sector).[28]
19. 03. 2014 | 16:22

Anastazie napsal(a):

Ad patriot.

Jak myslíte.
19. 03. 2014 | 16:25

david napsal(a):

Zdá se, že osobnostní problemy Yosifa K, se prohlubují.

Včera mu nedala spát jen Ukrajina.

V dnešních textech se z Yosifa K, už stává bojovník za sebeurčení malých národů v rámci Ruska.

Jen tak dál - jeden krok vpřed, dva kroky vzad - a zítra už z vás bude třeba nový Lenin, ten měl totiž podobné starosti, ale už 100 roků před vámi, Yosife K.

No a pozítří nám tady Yosif. K třeba vysvětlí, že by bylo dobré obnovit Sovětský svaz, protože tam se s tím sebeurčením vlastně dostali nejdál.

Když má někdo k blbnutí vlohy, tak je to blbnutí vlastně úplně snadné a dokonce opojné , že Yosife K. ?
19. 03. 2014 | 16:36

Martin1 napsal(a):

AKTUALITA
Překvapivý kandidát na euro. Rumunsko plní podmínky přijetí
http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/rumunsko-eurozona-maastrichtska-kriteria/r~f86f6f6cab6711e3a985002590604f2e/
-----------------------------------------------------------------------------
DISCIPLÍNA NA A KOLEM TITANIKU
V podpalubí se už Řecko topí, na horní palubě hraje pár hudebníků "Ódu na radost", celá loď je už nahnutá a z poloviny ve tmě, okolo pluje na obzoru křižník AURORA a telegrafista z TITANIKU mu telegrafuje, že pokud se k němu ještě přiblíží, tak jeho pasažéry v žádném případě z politických důvodů nevezme na svou palubu a v přístavu v Bruselu dál prodávají další LODNÍ LÍSTKY.
19. 03. 2014 | 16:38

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Propagandistické oddělení TOP09............
KONEC CITATU.

Propagandistická trubka jste vy. Za Rakousko Uherska PRAKTICKY všichni úředníci na uzemí čech a Moravy museli umět česky (někdy špatně aly byli na to testy, přesný klíč kdo kde jak musí mluvit bylo Moravské Zřízení Zemské - stejný klíč byl nedávno použit pro řešení

Na uzemí Ruska potažmo SSSR ouřadové zásadně "domorodým jazykem" nikdy mluvit nemuseli. Všichni museli mluvit rusky, kdo nebyl etnický rus tak v mnoha republikách mohl leda tak zametat dvůr.

I v republikách kde byla pěstována jakási domorodá bolševická aristokracie skutečnou moc drželi v rukou etničtí Rusové.
19. 03. 2014 | 16:44

buldatra napsal(a):

Saprdlot čerte,

vám se jeden fakt nezavděčí.
Ani Hermanem.
Dyť je to ministr!
Přitom ten týpek i jako farář určitě vypadá důstojně. Třeba na pohřbu a tak.

Ale pokud vás to nasířilo, pak beru zpět a odvolávám, co jsem slíbil.
19. 03. 2014 | 17:01

patriot napsal(a):

Pokud jde o Hellerovu kandidaturu do EP – v první desítce pánbíčkářů není, takže se (opět) ke korytu nedostane… Tento snaživec, jak se zdá, je odsouzen k roli internetového komika.
19. 03. 2014 | 17:01

Sláma napsal(a):

Poslanče Gazdíku, alias Yosife K., nejprve si přečtěte to, co vkládáte metodou Ctrl+C, ctrl +V. Napsal jste toto: Russians (as well as Ukrainians and Armenians) worked in education, health, oil, machinery, and social services.
Mám vám to přeložit?
19. 03. 2014 | 17:02

Martin1 napsal(a):

Dodatek k 16:38
U telegrafního klíče na Titaniku je telegrafista se značkou .-././.../.-../
19. 03. 2014 | 17:06

Yosif K napsal(a):

Klíč z moravského zřízení zemského byl nedávno použit pro řešení úředních jazyků v provinciích Namibie jako řešení vybrané experty OSN.

V SSSR a nyní v Ruské Federaci bylo je a bude řešení jednoduché - kromě titulárních figurek na ozdobu všechno řídí etničtí Rusové.

Na Ukrajině v městech kde třeba až 90% lidí mluví suržik (rusifikovaná ukrajinština) se do roku 2000 nevyskytovaly ukrajinské školy, všichni obyvatelé byli "povinnými Rusy" z toho titulu že chodili do ruských škol a za časů SSSR bylo dokonce zakázáno mluvit o tom že nějaké nářečí suržik vůbec existuje.

Bylo zakázáno používat slovo suržik, dělat lingvistické výzkumy, ankety atd jelikož by to narušovalo narudlou iluzi kterou ruští bolševici šířili - že Ukrajina byla s výjimkou pralesa okolo Franyku a Mukačeva úspěšně rusifikována.
19. 03. 2014 | 17:07

zdenekb napsal(a):

Pan Šarapatka by si měl jistě dávat větší pozor na to, s kým spolupracuje a kdo platí jeho cestovné (když to není on sám). Na druhou stranu - nikdo mu neprokázal, že letenka byla odměnou za to, že bude o referendu mluvit dle nějakého zadání. Každý si umí jistě představit mnohem lukrativnější úplatky než je cesta do napjaté polovojenské zóny. Nicméně od včerejška má leckdo tendenci dělat z Krymu Karibik...
19. 03. 2014 | 17:08

Gudka napsal(a):

Anastazie

"1/ta čeština byla až moc dobrá"

Řekl bych, že ta paní byla skutečně odtamtud, ovšem pokud chtěla docílit podpory české vlády k repatriaci rodin, a to z oblasti, kterou ovládají banderovci, tak jí docela určitě poučili, že podmínkou je výslovně říct, že zamaskovanci jsou asi Rusové. Ona s tím přece přišla nahonem, jako s dodatkem ke svému předchozímu, ve chvíli, když už se jí novináři přestali věnovat. Nemohka samozřejmě ani mlčky připustit, že ohrožením jsou banderovci.
Ovšem volyňskou oblast banderovci terorizovali už za války a ten duch tam nikdy nevymizel.
19. 03. 2014 | 17:10

Sláma napsal(a):

Poslanec Gazdík, který má dnes službu u Yosifa K. dovedně odvádí pozornost od tématu.
Gazdík tvrdí, že všichni příslušníci jiných než ruských národností jsou už 300 let v Rusku vystaveni rasové diskriminaci a proto nenávidí Rusko.

To je ovšem v zcela naprostém rozporu se všemi volbami a sčítáními lidu, které na Ukrajině proběhly. Připomínám, že za mateřský jazyk označilo ruštinu při sčítání lidu v roce 2001 celkem 77% respondentů. Těžko podezírat Ukrajince, že by padělali sčítání lidu ve svůj neprospěch!
19. 03. 2014 | 17:11

smutný napsal(a):

Dnes jsem slyšel na Radiožurnálu telefonický rozhovor redaktorky s Okamurou. No to vám byl opravdu výkon hodný profesionálky, myšleno ironicky. Hnus velebnosti.
19. 03. 2014 | 17:13

džon uzený bok napsal(a):

pane hellere,

vy jste šílený.....
19. 03. 2014 | 17:17

Sláma napsal(a):

Přeci jenom k tomu, co napsal Gazdík alias Yosif K. o Grozném.
Grozné je možno porovnat se zničením města Falúdža v Iráku při tzv. 2. bitvě o Falúdžu, která probíhala ve dnech 7. listopadu - 23. prosince 2004 a Američané při ní totálně zničili cca 10 tis. budov a vážně poškodili 25 tis. dalších. Ve skutečnosti z Falúdži nezbyl kámen na kameni.
Mimo jiné Američané na Falúdžu vypálili 5685 dělostřeleckých granátů z houfnic ráže 155 mm a shodili 318 bomb a vypálili 391 raket.
Američané se při ostřelování Falúdži dopustili válečných zločinů, konkrétně porušením Protokolu III Úmluvy o zákazu chemických zbraní tím, že použili proti živé síle zápalné bomby MK-77, obsahující bílý fosfor.
19. 03. 2014 | 17:20

Martin1 napsal(a):

Já se domnívám, že se brzy z ČT 24 dozvíme od nějaké autentického indiána s čelenkou a tomahavkem, že ti indiáni, co na ně naráželi Američané při stavbě dráhy pro své železné oře, tak původně žili v Rusku a teprve pod ohromným nátlakem a masakrováním od Rusů se odstěhovali do Ameriky.
Už líčí v maskérně a rekvizitáři hledají tomahavk.
"A vo tom to je."
19. 03. 2014 | 17:22

Sláma napsal(a):

Gazdík alias Yosif K. už hysterčí natolik, že si ani nepřečte, co kopíruje. Teď zase zkopíroval toto: "Na Ukrajině v městech kde třeba až 90% lidí mluví suržik (rusifikovaná ukrajinština) se do roku 2000 nevyskytovaly ukrajinské školy"

Až do této chvíle jsem se domníval, Gazdíku, že Ukrajina byla nezávislá už od roku 1991. Jak mi tedy vysvětlíte, že se na Ukrajině nevyskytovaly ukrajinské školy?

Já vám to objasním - protože jako vždycky lžete, až se vám od úst práší!
19. 03. 2014 | 17:24

čert }:o) napsal(a):

buldatro
nepotřebuji vděk. Na to jsem už dost stará duše, aby
očekávala lidský vděk. Ani mě to nenasejřilo. Spíš
zamrzelo, že jste si přiložil polínko. Dnes to byl dost
hnusnej a vyprovokovanej útok na mě a lživé výplody
jen proto, aby si pár nicků pohladilo svoje ega a vylilo
trapný frustrace. Nic víc. Nedivte se, že to někdy nelze
ustát. Ne pro moje ego, ale proto, co dokáže lidská
bytost udělat a jak je schopná ve své nenávisti ubližovat.
To je spíš ta krutá realita a zklamání z lidského rodu.
Svoje hnusy klidně přiznám a pokud je to nutné, nechť
je pan Stejskal smaže. Není se čím pyšnit.
Ale pak přijde anastázie a upozorní Toma na slušné chování
s přitakáním patriota. Z toho se chce jednomu blít.
19. 03. 2014 | 17:30

Yosif K napsal(a):

Nejsem bojovník za sebeurčení neruských národů Ruska.

Jenom si dovoluji upozornit že zatímci zdejší levicová kumpačka nadává Ukrajincům do nacistů kvůlivá násilným demonstracím, jejich oblíbený "demokrat sebeurčovatel" Putin OSOBNĚ řídil rozbombarování čečny jmenovitě půlmilionového města Groznyj prakticky na úroven Hirošímy, když se zrádní a lstiví musulmani pokoušeli dosáhnout toho co Putin tak podporuje u ruských obyvatel Krymu.

Dtto Tataři. v roce 1992 si odhlasovali samostatnost, ty byla zrušena, organizátoři rozprášeni a pozavíráni, jaképak svaté právo na sebeurčení, tataříni držte hubu..... Za Putina v roce 2002 byl Tatarstan ještě pro jistotu výslovně jemnován jako "nedílná a trvalá součást Ruské federace". Bodejt - mají ropu a jsou v Rusku - at jsou rádi že neskončili jako Groznyj, lépe řečeno jako Hirošima.Pokud na něco mají automaticky právo Rusi a automaticky na to stejné nemají právo Nerusové - je divné že mi to připadá jako tradiční "starý dobrý" z hlediska i inteligentních Rusů odporný velkoruský šovinismus? ??? He????
19. 03. 2014 | 17:30

Bavor napsal(a):

Bez komentáže - zdroj Interfax Ukrajina:

" Svobodovci " popírají násilí proti řediteli NTU a parlamentních mandátů se nevzdají.
Zákonodárci strany " Svoboda ", kteří se podíleli na incidentu s úřadujícím generálním ředitelem NTU Alexandrem Panteleimonem , nemají v úmyslu vzdát se parlamentních mandátů , ale ujistili, že nebudou bránit v průběhu šetření .

„Možná nekorektním způsobem – a my se za to omlouváme,jednali jsme pod vlivem emocí – jsme jej donutili napsat toto prohlášení (o uvolnění – I.F.). Ale bití a jiné násilí se nestalo“ prohlásil poslanec Igor Mirošničenko na brífingu ve středu v Kijevě.

Rovněž tam prohlásil: „Nicméně jsme připraveni neskrývat se za poslaneckou imunitu. Jdme připraveni, aby orgány, které toto objasňují, provedly nestranné, čestné vyšetření a objasnily bšechny ty události,, které se staly včera v kanceláři generálního ředitele, který napsal prohlášení“.

Poslanec poznamenal také, že účastníci jsou ochotni přispět k vyšetřování incidentu a obhájit své postavení.

Na upřesňující dotaz novinářů, zda jsou poslanci ochotni slozit svůj mandát, I.Mirošničenko prohlásil: „Nechceme se skrývat za poslaneckou imunitu. Pokud se týče složení mandátů – to závisí na rozhodnutí soudu“.

Další účastník incidentu - náměstek frakce "Svobody" Bogdan Benyuk také zdůraznil, že poslanci zůčastnění na incidentu se nebudou "schovávat za jejich mandáty."

Další zůčasněný v incidentu, poslanec Svobody Andrew Ilienko, se domníval: ". Musím se přiznat, že forma byla, samozřejmě, nesprávná a fyzický nátlak, který byl, samozřejmě, není správný"

Kromě toho, I.Mirošničenko vyvrátil dřívější zprávy médií, že generální ředitel NTU A.Panteleymonov po incidentu ve své kanceláři byl unesen. Zdůraznil, že tyto informace jsou nepravdivé.

" Co dělo v " První národní " po dobu tří měsíců , jsem hluboce nesnášel . Byly to lži a nepravdy , Moskevská propaganda , což znělo na kanále , který je financován z peněz daňových poplatníků , nemohly nezpůsobit pobouření ... kapka, která naplnila pohár , bylo vysílání včera , kde po dlouhou dobu , " První národní " živě vysílala ze Sloupové síňě svazu v Kremlu , kde se konaly oslavy anexe Krymu . Když byl zabit první ukrajinský voják na Krymu , " První národní " přes družici z " Gromadska TV " zobrazuje oslavy na Rudém náměstí v Moskvě " , " - objasnil události poslanec I.Mirošničenko.

Jak bylo oznámeno dříve, 18. března poslanci z "Svoboda" silou donutili ředitele Národní televizní společnost Ukrajiny Alexandra Panteleimona napsat rezignaci. Na videu vloženém na internetu je vidět, že poslanci silou donutili A.Panteleymonova napsat prohlášení, bili ho do obličeje a hlavy.
19. 03. 2014 | 17:34

Yosif K napsal(a):

Američané jsou váleční zločinci jelikož vybombardovali omylejm čínskou ambasádu v Bělěhradu a 2 podlaží v bělehradské TV.
Každých deset let je v Pororiku referendum zda nechtrějhí opustit USA a oni nechtěj, podívejte se.

Putin je demokrat bojující za práva národů na sebeurčení. Když jej chtějhí Rusové na Krumu, hurááá. Když to stejné chce někdo v Ruské federaci, skončí na sibiři nebo s dírou v hlavě a Putin nechal rozbombardovat půlmilionový Groznyj do tvaru Hirošimy.

Proč ne?
19. 03. 2014 | 17:35

Skogen napsal(a):

Heller, vám k tomu umučenému zjevu chybí už jen trnová koruna. A něco, za co by mělo smysl vás věšet na kříž. Za ideologické žvásty a manipulace se totiž akorát posílá do zadele.

Jako matematik byste měl aspoň být schopný obhájit to tvrzení o více než 100% účasti, obávám se totiž, že motáte jednotlivé části rovnice dohromady tak, jak se vám to hodí. Ta část vašeho textu totiž bude moci sloužit k tvrzení, že jste i profesně nepoužitelný.
19. 03. 2014 | 17:36

Bavor napsal(a):

Co vám Aktuálně.cz neřekne:

Simferopol, 18.března 21:40 / ITAR-TASS /. Jeden člen sebeobranné síly zabit a
dva zraněni palbou v Kubáňské ulici v Simferopolu.Střelba byla
zahájena z jednoho místa ve dvou směrech: na skupinu domobrany, která
zjistila signál o přítomnosti ozbrojených mužů a ve směru na
ukrajinské vojenské jednotky umístěné v blízkosti.

"Domobrana v úterý zjistila signál o skupině ozbrojených mužů která byla
zjištěna v nájemní budově v prostoru ulice Kubáňská. Když
bojovníci domobrany toto kontrolovali, byla na ně zahájena palba
" řekl zdroj na ministerstvu vnitra CrimeaInform.
19. 03. 2014 | 17:40

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Poslanče Gazdíku, alias Yosife K., nejprve si přečtěte to, co vkládáte metodou Ctrl+C, ctrl +V. Napsal jste toto: Russians (as well as Ukrainians and Armenians) worked in education, health, oil, machinery, and social services.
Mám vám to přeložit?
19. 03. 2014 | 17:02
Samozřejmě - z praktických důvopdů byli Ukrajinci a Arméni používání jako vyspělejší obyvatelstvo DRUHÉ KATEGORIE za Rusy ale před domorodci, kteří byli obyvatelstvo TŘETÍ KATEGORIE.

Nakonec o tom vypráví ta stará anekdota jak na stanici Bamu čekali "tovariši graždaně" na vlak se zásilkou masových konzerv. Pecking order byl "dlia proischožděnija".
....řečeno po zemanovsku.....
...pouze naprostý id.....ot si může myslet že tomu bylo a je jinak.....
19. 03. 2014 | 17:41

patriot napsal(a):

Volyňští Češi žijící na západní Ukrajině se začínají bát a žádají o umístění v Česku…

Utíkají tedy do Česka před vládou, kterou česká vláda oficiálně uznává a podporuje.

Politická komedie v přímém přenosu nabírá na obrátkách!
19. 03. 2014 | 17:44

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Gazdík alias Yosif K. už hysterčí natolik, že si ani nepřečte, co kopíruje. Teď zase zkopíroval toto: "Na Ukrajině v městech kde třeba až 90% lidí mluví suržik (rusifikovaná ukrajinština) se do roku 2000 nevyskytovaly ukrajinské školy"

Až do této chvíle jsem se domníval, Gazdíku, že Ukrajina byla nezávislá už od roku 1991. Jak mi tedy vysvětlíte, že se na Ukrajině nevyskytovaly ukrajinské školy?

KONEC CITATU.

Milá putinofilský soudruhu - v suržiku nebyly a nejsou (a asi nidky nebudou) učebnice a ukrajinsky soudružky učitelky uměli jenom mluvit, nikoliv psat.

Na Ukrajině bylo zažité že suržik neexistuje, že mluvčí suržiku je Rus, i když používá ukrajinskou vyslovnost a ukrajinská modální slovesa.
19. 03. 2014 | 17:45

Gudka napsal(a):

Yosif
"rozbombardovat půlmilionový Groznyj do tvaru Hirošimy."

Měl byste se naučit lépe googlovat. Tzn. lépe zvládnou tématický rámec. Pak byste věděl, že Hirošima, přestože dle svého zvyku budete opakovat ten slogánek alespoň 5x, nebyla ta nejhorší zkáza. Drážďany a především Tokio byl mnohem ničivější.
19. 03. 2014 | 17:48

buldatra napsal(a):

Yosipe,

mě by celkem zajímalo, co ti nešťastní Tataři a vybombardované Grozné a jiné hrůzy, mají společného s meritem článku pseudomyslitele Hellera o poslanci Šarapatkovi, který jel zjistit, jak se to tam má s průběhem referenda.
Byl tento jeho počin zavrženíhodný?
A proč je Okamurův Úsvit Úsvitem přímého komunismu?
A nekape Hellerovi na karbid?

Vy to budete určitě vědět, spoléhám na vás.
19. 03. 2014 | 17:49

Gudka napsal(a):

Yosif
"soudružky učitelky uměli jenom mluvit, nikoliv psat."

To jim nevyčítejte, to vy taky neumíte, jak vidno na zkopírovaném úryvku z vašeho příspěvku.
19. 03. 2014 | 17:50

david napsal(a):

To : Yosif K

Yosife, tak se za ten boj za sebeurčení a tu vaší podobnost s Leninem nestyďte.

Je pravda, že Lenin ještě nejste, ale co není, může být. Lenin také někdy začínal.

Yosife, pokud bych si myslel, že diskuze s vámi má smysl a že na to máte, tak bych se vás zeptal, jestli se ti Čečenci, o kterých žvatláte v 17 : 30 měli ke komu připojit.
Ale jelikož vidím, že máte tak akorát na kopírování den či více starých zpráv z mainstreamových medií vím, že diskuze s vám je marná a zbytečná,
Hádat se tady s vámi o Čečnu a skončit někde v Syrii, Lybii případně u Indiánů v Americe, to je opravdu disciplina tak pro vás a vám podobné, do toho mne nevtáhnete, tolik zbytečného času nemám.
19. 03. 2014 | 17:59

Míla napsal(a):

Yozife
ten ukrajinský školní potěr se uměl narodit.Žádné písemné úlohy,jenom nevím jak ty soudružky učitelky prováděly hodnocení.Vlastně ani docházka do školy neměla smysl,stačilo si doma popovídat s rodiči a zajít do družiny,případně do školní jídelny na oběd.Yozife opravdu jste přesvědčen o tom,že jste normální?Ani byste nevěřil,jak se na Vás hodí to staré české,pařez zůstane pařezem a ... .....
19. 03. 2014 | 18:04

Kundera napsal(a):

Je to slabota Hellere, chtělo by to nějak přitvrdit, co takhle taková malá putovní hladovčička, by nebyla ?

Já se k vám připojím a můžem se střídat. Třeba pod heslem : Dokud Putin nevrátí Krym ukrajinským faš, teda aktivistům.

Sednem v Budějicích ke kášně, má být teplo, přiberem pár místních houmeles a on už se nějaký geniální novinář, třeba typu Fendrycha postará aby o nás svět věděl.

On je taky nedoštudovanej, tak by se to šiklo.

Duka nás může v neděli potěšit trochou božích průpovídek, Khárl to taky nemá daleko a do Budějic ještě moč udrží, no a to by bylo , aby se Putin nelekl až tu jelitu národa uvidí.

Třeba vrátí Krym a ještě přidá Vladivostok.
19. 03. 2014 | 18:05

stoppa napsal(a):

skogen
"k tomu umučenému zjevu chybí už jen trnová koruna"

To bych ho viděl jinak. Jako flagelanta co právě odložil důtky a ohýbá se pro louč a jde upalovat.
19. 03. 2014 | 18:06

Sláma napsal(a):

Yosife K., stále ještě jste nevysvětlil, proč na Ukrajině, která je samostatná od roku 1991, ještě v roce 2000 podle vás nebyly ukrajinské školy!
19. 03. 2014 | 18:06

Yosif K napsal(a):

Suma sumárum, zase nás voliči KSCM dopbře vyučili.

Američané jsou váleční zločinci jelikož bombami udělali 50 centimetrové díry do 18 budov v Bělehradu.
a
Putin je mírotvorce jelikož nechal rozbombardovat Groznyj tak že vypadal nemlich jako Hirošima.

Američané jsou váleční zločinci jelikož každých 10 let dělají referendum na Portoriku o sebeurčení.
a
Putin je mírotvorce jelikož kdo usiluje o śebeurčení za Putina v Rusku tak skončí s dírou v hlavě nebo mučírně na sibiři nebo jako Groznyj - cca jako Hirošima.
Američané jsou váleční zločinci jelikož utratili na Ukrajině 5 miliard USD
a
Putin je mírotvorce jelikož prodává Ukrajincům nejdražší zemní plyn na světě.
Atd atd . jo a KSCM je navíc netotalitářská ohromně demokratická strana - voltze je a budete platit Putinovi za plyn jako mourovatí - takový vol...y jako KSCM Putin hodně potřebuje............

Ruský mužik pak bude sedět na břehu Volhy, popíjet vodočku a chytat šilišpera - proletářský internacionalismus v praxi.
19. 03. 2014 | 18:07

JS napsal(a):

Beze slov? http://www.pravda.com.ua/news/2014/03/19/7019549/

https://www.youtube.com/watch?v=1c6eYId4fPE#t=313
19. 03. 2014 | 18:10

Sláma napsal(a):

Docela chápu Gazdíka, alias Yosifa K. , že je nervózní. To je příznak abstinenčního syndromu. TOP09 vznikla jako osobní projekt bratra lidovce Kalouska, který si angažoval maskota Schwarzenberga za příslib církevních restitucí a restitucí majetku Schwarzenbergů, opatřil si politické zkrachovalce od lidovců (Parkanová, Severa) a mladé ambiciózní krhounky Gazdíka a Farského.
Po jistou dobu byli všichni napojeni na státní penězovody, a to se to krásně zvyká na dobré bydlo, že, Gazdíku! A najednou jsou odstřiženi od cecíků státního rozpočtu a musí se utahovat opasky, a to jednoho zamrzí, že, Gazdíku!
19. 03. 2014 | 18:14

Dumpling napsal(a):

Yosif K
"proletářský internacionalismus v praxi. "

Ono to s těmi internacionalismy je vůbec takové ne zcela povedené.
Možná vám se líbí Clintonův liberální internacionalismus?

viz:
US President Bill Clinton's advocacy of liberal internationalism.
( http://connection.ebscohost.com/c/articles/9503224820/crisis-liberal-internationalism)
19. 03. 2014 | 18:16

Sláma napsal(a):

Gazdíku alias Yosife K., myslím, že by se v Poslanecké sněmovně neměl čepovat alkohol za velkoobchodní cenu. Ono to pak svádí k jeho nadměrné konzumaci, což se zase projevuje na duševním zdraví ....
19. 03. 2014 | 18:18

Míla napsal(a):

Yozife
a na čem vaříte?A čím se ohříváte?Ruským plynem?Se divím,že jste ještě s Hellerem neuvedly do života bojkot všeho ruského.Ten levný,břidlicový zatím z US nedodali.Vždyť Vy jste vlastně taková Putinova vlezprdelka,to Vám ten ruský nesmrdí?
19. 03. 2014 | 18:23

Yosif K napsal(a):

Nevím PŘESNĚ proč v Milolajevské oblasti byly až do roku 2000 pouze ruské základní školy - ale
a) samozřejmě věci maji sovou setrvačnost - kdyby na Slovensku se vyučovala pouze čeština tak by také chvíli trvalo než by dolšo k ustanovení škol ve slovenštině
b) pro mluvčí suržiku (hatmatilky) to zda se učí psat napřed rusky a pak ukrajinsky nebo jenom rusky není až tak zásadní věc. Svým způsobem oba dva jazyky jsou jim trochu vlastní a trochu cizí.

Pro Ukrajince je používání ruštiny specielně v businessu důležitější než používání ukrajinštiny. Rusky umí v bývalém SSSR skoro všichni. Proto jsou řeči o "pronásledování ruštiny" absurdně směšné.

Překvapuje mne zcela iracionální záliba příslušníků příslušníků malého národa ve velkoruském šovinismu.

Jediné logické vysvětlení je že jde o bolševicko-panslavističké pomotance kteří "drží palce" jakémukoliv hova...du které nějak "pokoří USA".

Takže kdyby hypoteticky v moskevském kremlu seděl vládce spolupracující s USA a dejme tomu v Kazani nebio v Grozném seděl na trůnu nějaký pomotanec který by chtěl na USA shodit atomovou bombu - tak by levicoví pomotanci drželi palce Tatarům a Čečenům proti Rusům.

Velký satan jest USA a malý satan jest Israel a kterékoliv ho...vado jest proti satanům, ten jest upřímným a drahým přítelem českého svazu starobolševiků a bojovnáíků za socální spravedlivost.....
19. 03. 2014 | 18:25

Kundera napsal(a):

Yosífku

Před válkou neměli soudruzi v Rusku sirky ani zápalky. A dnes ? Dnes létají do kosmu.

Ale co, že létají do kosmu, oni tam ještě vozí americké hrdiny, aby nemuseli chodit na tu jejich stanici pěšky.

Ruský mužik pak bude sedět na břehu Volhy, popíjet vodočku a chytat šilišpera .
A je naprosto ochuzen o všechny ty slasti západní civilizace, které mu bez povšimnutí proplouvají čeřenem.

V tom případě můžeme jen závidět.
19. 03. 2014 | 18:30

Míla napsal(a):

Yozife
když to nevíte přesně,tak o tom nežvaňte.Stačí tato rada podstatně staršího?
19. 03. 2014 | 18:32

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Yozife
a na čem vaříte?A čím se ohříváte?Ruským plynem?Se divím,že jste ještě s Hellerem neuvedly do života bojkot všeho ruského.Ten levný,břidlicový zatím z US nedodali.Vždyť Vy jste vlastně taková Putinova vlezprdelka,to Vám ten ruský nesmrdí?
19. 03. 2014 | 18:23
Nesmrdí, protože vím že jakýkoliv OKAMŽITÝ bojkot Ruska je TOTÁLNÍ nesmysl a řeči o bojkotu atd atd jsou zcela falešné.

Na druhé straně - je čas vybudovat nové plynovody ze severní Afriky kde zemní plyn bez užitku hoří ve flérách. Nevidím důvod proč navěky věkův kupovat plyn pouze z Ruska když je dvakrát dražší než z Afriky nebo Kataru.
Divím se že se najdou trumbelíni (mezi opravdovými socálisty) kteří Putinovi velkoruskému šovinistovi colkoliv věří a drží mu palce. Lhal Lenin, lhal Stalin,. lhal Brežněv a lže i Putin.

Tady nejde ovšem o pravdu - že Putin lže o "svatém právu na sebeurčení" víme všichni. Právo na sebeurčení není svaté - kdyby ano tak už by třeba Slovensko nebo Rumunsko bylo o 50% menší.

Na Krymu nešlo o právo na sebeurčení nebo ochranu Rusů které nikdo neohrožoval. Na Krymu šlo o to povzbudit ubohého ožralého ruského mužika tím že Putinuška umí plivnout do tváře neposlušným chochlům a odporně bohatému západu.

V česku jde o postoj k USA. Kdo upřimně nenávidí kapitalismus a USA ten upřimně miluje Miloševiče a Putina - snad i kdyby Putin místo Grozného rozbombardoval Varšavu nebo Prahu.
19. 03. 2014 | 18:38

Sláma napsal(a):

Bulatra se zcela správně zeptal Gazdíka alias Yosifa K.:"mě by celkem zajímalo, co ti nešťastní Tataři a vybombardované Grozné a jiné hrůzy, mají společného s meritem článku pseudomyslitele Hellera o poslanci Šarapatkovi, který jel zjistit, jak se to tam má s průběhem referenda."

Odpověď je jasná. Mladí svazáci z TOP09 jsou celí nervózní z toho, že už nejsou u lizu a myslí si, že když se povezou na vlně antiruské hysterie, tak že se budou moci zase přicucnout k cecíkům státního rozpočtu!
19. 03. 2014 | 18:39

Yosif K napsal(a):

Putinuško - pořádně plivni do tváře Západu - vše včetně oligarchů ti pak bude českými starobolševiky odpuštěno....
19. 03. 2014 | 18:40

Míla napsal(a):

Yozif
on se ten plyn z Afriky už vyváží?A kam?A v jaké cenové relaci?
19. 03. 2014 | 18:42

Gudka napsal(a):

Yosif K.

"V česku jde o postoj k USA. Kdo upřimně nenávidí kapitalismus a USA"

Jasně.
No a?!
Co má být?
Co je na tom divného, že se lidem už po těch letech zajídá primitivní a ulhaná propaganda, kterou jsou v zájmu unipolárního hegemona bombardování?
Kdybyste disponoval náležitým intelektovým potenciálem, tak byste se tolik nedivil. Dnes už panuje celoplošná nedůvěra k oficiálním médiím, zcela obdobně, jak to bylo ke konci bývalého režimu. Obyvatelé dnes považují exponenty zdejší propůjčené moci za "režim". A nemají ho rádi.
19. 03. 2014 | 18:52

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Odpověď je jasná.......
19. 03. 2014 | 18:39

Odpověd je jasná ale je tato:
Z principu je mi odporné když někdo bere jiný metr na "chudáky rusy" na Krymu na jedné straně a TATARY, čečeny atd na druhé straně.

Z principu je mi odporné když USA jsou "váleční zločinci" když někde bombardují přesnými bombami vojenské cíle a Putinuška je mírotvorce kdzž z Grozného udělá novou Horošimu (nebo Tokio nebo Dráždany).

Tím neříkám že čečeni nebo Tataři mají být samostatní.

Ovšem pravda je tato: Krmy je samopstatný knikoliv proto že by Purtin byl bojovník za právo na seburčení. Krym je samostatný proto že Putin dostal chut na to plivnout do tváře Ukrajine a plivnout do tváře Západu.

Proto tento projev velkruského šovinismu budí tak nepříčetné nadšení u českých starobolševiků. Putin velmi úspěšně plivl do tváře Západu a Západ je upřimně řečeno v tuto chvíli zcela bezbranný.

A Západ bude bezbranný dokud se Evropa nezbaví závislosti na ruském plynu. O což se Evropa snažila již cca deset let - se zatím dosti chabým vysledkem.

No nic - Putin může zatím veleúspěšně plivat do tváře západu dále. S tím se nyní těžko co dá dělat.

Čeští starobolševici, radujte se prasečí radostí - rok 2014 jest rokem Putinovětru.
19. 03. 2014 | 18:53

Mac napsal(a):

koukám, že duševní proletář, troska Yosífek Káčko je ve vrcholné formě :-)))

za dnešek toho nablil tolik, že by se to do dvou kýblů nevešlo
zdá se, že má v hlavě vybombardováno jako v Hirošimě.....:-)))
19. 03. 2014 | 18:53

Kundera napsal(a):

Von je Heller průhlednej jak mastnej papír vod sekaný.

Před volbou do Poslanecké sněmovny psal, že snad ani nespal. Jeden antikomun za druhým.

A Aktuálně . cz bralo jen se od ní kouřilo. Jenom že, voni lidi, myslím normální lidi, už na to neskáčou a tak ze slávy sešlo.

A ejhle, blíží se volby do EP a Heller opět bude rozjíždět grafománii.

On se nepoučil, že s hurá antikom nikam nedojde, že stráví pár bezesných nocí vymýšlením blbostí a pak hurá zpět do školy, kde ho jako nedouka čekají perné chvíle.

Na něj se vyjímka ministra nevztahuje.

Představa, že zas bude k obědu dělnická šunka s bramborovým salátem v mastném papíru, představa výplaty ( a to velmi ubohé ) v Kč, mu zalévá záda studeným potem.

Jak strašně vzdálené jsou ty polstrované sesle, vyválené Euráče, ta mezinárodní sláva.

Musí to být dost frustrující pro ořežbrka z české kotliny vědět, že pečení holubi opět nezahltí jeho hubu.

Bože , proč je ten svět tak nespravedlivý.

Věřte mi, pane Hellere za všechny vaše problémy můžou komunisti, kdyby vám někdo tvrdil, že je to jen vaší imbecilitou, tak mu nevěřte.
19. 03. 2014 | 19:11

Sláma napsal(a):

Macu, ono to je stejné na Ukrajině i tady s Yosefem K. Stačí je nechat, aby se ztrapnili sami.

Po tom, kdy místopředseda parlamentního výboru pro svobodu projevu a informace Ihor Mirošnyčenko přišel sesadit ředitele ukrajinské televize, a ještě si to nechal natočit, asi nelze mít pochyb, že Hnědá revoluce se ze všeho nejvíce podobá Únoru 1948. Tehdy také akční výbory vyhazovaly státní zaměstnance z práce pomocí pěstního práva!
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nervozita-na-ukrajine/r~d8c3853caf6711e386aa002590604f2e/
19. 03. 2014 | 19:11

Vysílá rádio Kyjev napsal(a):

dotaz na Rádio Kyjev:

Je pravda, že ukrajinská armáda v boji ustoupila ruským vojákům a vydala základnu na Krymu bez boje?

Odpověď rádia Kyjev:

To rozhodně není pravda. O Krymskou vojenskou základnu se vedly krvavé boje ve kterých ukrajinská armáda takticky ustoupila do skladu potravin, aby svého nepřítele zcela oklamala zmátla a nakonec drtivě porazila. Ruské síly byly v naprosté převaze, jak co do počtu, tak zbraní a některé ruské ženy s dětmi okolo sebe velmi nebezpečně mávaly kabelkou!!!!
19. 03. 2014 | 19:13

Sláma napsal(a):

Yossif K. napsal: "Západ je upřimně řečeno v tuto chvíli zcela bezbranný"

Ano, naprostý souhlas. Západ, tedy přesněji malá skupinka oligarchů, která ovládá Spojené státy a jeho satelity alias mezinárodní společenství, prohrává zápas o veřejné mínění občanů vlastních zemí. Už tak snadno neskáčí na špek laciné propagandě nějakých Hellerů či Kalousků. Už se jen tak nedají okrádat a nenechají si dále snižovat svoji životní úroveň. Už s sebou nenechají tak snadno manipulovat.
19. 03. 2014 | 19:16

Míla napsal(a):

Yozif
rok Putinovětru nastane v topném období 14/15.Ještě rád si navléknete zateplenou rubašku a ušanku.Ale nebuďte smutný,já to odnesu podstatně hůře, v našem činžáku je jediný komín na odvod spalin topného plynu, v současnosti mají všechny partaje/18/plynové kotlíky a ten jediný komín je mimo provoz.Tak zřejmě byt zazimuji a odstěhuji se k dceři či vnukovi kteří mají krby.Pokud ovšem nebude k dispozici levný africký plyn.A někde jsem se dočetl,že/tuším/v Mongolsku je rozměrný hořící kráter s kterým si nikdo neví rady a spočítané uniklé teplo by naší republice na několik měsíců stačilo.Zkuste sehnat nějaké podrobnosti,surfovat na netu je Vaše zábava.
19. 03. 2014 | 19:17

Dumpling napsal(a):

Je zajímavé, jak se Jozejfek rozloučil s protioranžvou propagandou, teď je mu Zaorálek nade vše. A taky se z něho stal islamista - nějak mu uniká druhá polovina čečenské zálěžitosti, videa čečenců ukazující stínání ruských hlav, nebo třeba bostonské čečence a jejich bombičky... Vše odpuštěno, teď zabírá je Putin.
19. 03. 2014 | 19:26

Yosif K napsal(a):

Gudka napsal(a):
Obyvatelé dnes považují exponenty zdejší propůjčené moci za "režim". A nemají ho rádi.
19. 03. 2014 | 18:52
Já vím - obyvatelé...

Kteří obyvatelé? Voliči Okamury, KSCM atd? Oakmura a KSCM pomohou lidem od korupce? Za komunistů nebyla korupce?

Byly nějaký volby, a klika je že Okamuristi a komunisti se do vlády nedostali - komunisti jsou prolhaní populisti - rozvraceli a rozvrátili východní Evropu, když byli ve vládě ve Francii rozvrátili Francii.

Okamutisti jsou populisti a amateři, komunisti jsou profesionální škůdci a rozvraceči. Ale uznávám že svou voličkou klientelu mají. Jednoduchý lidi v sudetech a horníky na ostravsku.

Podpora Putinovi v česku se ZATÍM kreje s voličstvem KSCM. Jednodušší lidi.

V Polsku mají s Ruskou říší bohatší a delší zkušenosti - tam je podpora Putina na nule.
19. 03. 2014 | 19:46

Fialenka napsal(a):

Anastazie, dobře napsáno. Taky jsem to měla na mysli:

"ČSSD nám slibovala zvýšení životní úrovně-zlepšení zdravotnictví,valorizaci důchodů-jsem proti zvyšování zahraničního dluhu.
Nechme diskusí o Rusech a Krymu-to stejně neovlivníme-a chtějme na našich politicích,aby hájili zájmy obyvatel České republiky."

PS
A Ukrajincům rovněž přeji, aby se jim životní úroveň podstatně zvýšila.
19. 03. 2014 | 19:55

Gudka napsal(a):

Yosif
"Podpora Putinovi v česku se ZATÍM kreje s voličstvem KSCM. Jednodušší lidi."

Yosif, vy jste marod.
Na PL je už asi 14 dnů intermitentně několik anket. Nejmenší procento přímé podpory Putinovi je tam 72%.
To jsem netušil, že voličů KSČM je tolik. V tom případě musely být výsledky zdejších voleb zmanipulovány
Anebo jste vy zmatený.

Ale nechtě jste se trefil v jednom ze svých mnoha vysvětlení: tuzemská podpora Putina a Ruska není podmíněna primárně, je v zásadě jen druhotná (podle záísady: kdo je protivný tomu, kdo je protivný mně, je vlastně sympaťák).
Lidé pozitivně kvitují, že Putin nepokleknul. Protože sami nemají rádi hegemona. O to hlavně jde.I tele na zlatím talíři se přejí - někdejší sympatioe k záoceánskému režimu se dají očekávat tak nejdřív za 50 let, po 2-3 desítkách let čínské nadvlády, Dříve ne.
19. 03. 2014 | 19:58

Yosif K napsal(a):

Dumpling napsal(a):
Je zajímavé, jak se Jozejfek rozloučil s protioranžvou propagandou, teď je mu Zaorálek nade vše. A taky se z něho stal islamista - nějak mu uniká druhá polovina čečenské zálěžitosti, videa čečenců ukazující stínání ruských hlav, nebo třeba bostonské čečence a jejich bombičky... Vše odpuštěno, teď zabírá je Putin.
19. 03. 2014 | 19:26
Já neříkám že čečeni, tataři, slovenští nebo rumunští madaři, katalánci skotové atd mají mít vlastní stát. Ale přísně vzato - když nemají vlastní stát čečeni, proč mají mít krymský stát krymští rusové? proč krzmští Rusové nemohli zůstat občané Ukrajiny když čečeni chtě nechtě musí zůstat občany Ruska?

Navíc první čečenský president byl bejvalej sovbětskej gererál Džochar Dudajev. Ten islamista rozhodně nebyl. Byl čečenskej nacionalista - tak jak je Putinuška velkoruskej nacionalista.

Jak říkám, jediný logický důvod pro odtržení krymu od Ukrajiny - na rozdíl od třeba 88 jiných "trpících menšin" - bylo to že Putin potřeboval plivnout do tváře Ukrajiny a Západu.

Vůbec nic jiného za tím není. Není za tím ani žádné pronásledování Rusů, ani nějaké hypotetické "svaté právo na sebeurčení", ani údajné nacistické bojůvky na Maidanu.

Bylo potřeba plivnout do tváře Ukrajině a Západu. A proč tak naráz? Cena plynu na západě posledních 5 let převážně klesá. Z Gazpromu se stal nejdražší dodavatel plynu na světě - protože ve východní evropě má MONOPOL. Pokud se Putinovi podaří vyvolat válku, východní Evropa se nezmůže na stavbu alternativních plynovodů a Putinuška bude moci petlachy ve východní evropě drancovat i nadále.

Hlupááááčci podporujte Putinušku Dobrotivého - budete i nadále mít nejdražší zemní plyn na světě.
19. 03. 2014 | 20:00

Yosif K napsal(a):

Gudka napsal(a):
Yosif
"Podpora Putinovi v česku se ZATÍM kreje s voličstvem KSCM. Jednodušší lidi."

Yosif, vy jste marod.
Na PL je už asi 14 dnů intermitentně několik anket......
KONEC CITATU
Co to je PL - nějaký uebsaijt ministěrstva oborony? Nebo kscm? Říká vám něco "náhodný vzorek"? Jako bolševikovi asi ne.

Před čím měl Putin pokleknout? Někdo jej nutil klekat? Někdo plánopval ozbrojený útok na Sevatsopol?
19. 03. 2014 | 20:04

Sláma napsal(a):

Yosif K. už dávno přešel do říše pohádek pro dospělé. Teď zase napsal: "Ale přísně vzato - když nemají vlastní stát čečeni, proč mají mít krymský stát krymští rusové? "
Jenže Čečeni, milý Lojzo, svůj stát mají - Čečenskou republiku.
19. 03. 2014 | 20:07

Yosif K napsal(a):

Citat z diskuteři EU - čínská facka Putinovi - čínané nechtějí platit za ruský plyn nejvyšší ceny na světě.

Dnešní Čína dosáhla soběstačnosti ve výrobě jídla pro svoji miliardovou populaci, provozuje úspěšně (zatím) experimentální sociálně politický hybrit kapitalistického komunismu a má moderní největší armadu na světě. Protože si v zemi udržuje absolutní moc komunistická elita, pro Vladimíra Putina se zdálo přirozené – že existují předpoklady pro jejich získání podpory v rozšiřování Ruské říše. Počítal s tím – že jeho okupace Krymu bude brána jako anexe Tibetu Čínou ….. a čínský zájem nakupovat zdroje energie (ropa a plyn) – přikloní Peking definitívně na jeho stranu proti Západu. Přehlédl však dva důležité faktory: Čína v žádném případě nebude riskovat splatnost svých věřitelů, protože by skončila s balíkem bezcených papírů. Za druhé nemá zájem hnát ukrajinský konflikt na ostří nože, protože ve střetu zbytku světa s Ruskem v konvenční válce nepochybuje o tom, že Putin by dostal nakonec výprask.
Ruská federace už téměř 10 let vyjednává s Čínou o stavbě potrubí dodávající zdroje energie .... ale zatím se nedohodli. Brzdí to nenasytný ruský požadavek přemrštěné ceny, kterou Čínané rozhodně nemíní platit. To tedy dává Pekingu kartu navrch v případě nějakých evropských sankcí, které by tam omezily dodávky ropy a plynu a Rusové v zájmu sebezáchovy by musili potom hledat odbytiště v Číně a za čínských podmínek.
19. 03. 2014 | 20:12

Sylva Šauerová napsal(a):

Šimon Heller (a Lila) : Kdo zval (a platil) poslance Šarapatku ?

Přepis části Událostí, komentářů (stopáž cca 20: z 18.3.214 :

Rozhovor s poslancem Úsvitu Z. Šarapatkou :

Pane poslanče ve vaší tiskové zprávě stojí tato věta: “Nehodnotím nyní právní rámec referenda ani situaci, ve které probíhalo, ale zda se jeho účastníci mohli k otázkám referenda svobodně vyjádřit, zda bylo s jejich hlasy náležitě zacházeno atd. Můj názor je, že ano”. Zajímalo by mě, pane poslanče, kdo vám nabídl účast v této misi.
Tak já jsem přímo dostal nabídku na účast v té misi od jednoho z exposlanců z čssd a…
pardon, kdo to byl?…
byl to pan Soušek, současný starosta ve Vysokém Mýtě…. a současně ta organizace byla ze strany nevládní organizace, která se jmenovala International organization for democracy and elections…je to organizace, která pořádá monitoring i dalších voleb a právě pan Soušek a další čeští členové parlamentu se zůčastnili těch monitoringů už i dříve…..
Můžu se jenom zeptat, kdo tu vaši cestu platil? …
Tak letenky platila tato organizace a já jsem tam byl grátis, samozřejmě…
Takže tato organizace. Víte, kdo financuje tuto organizaci? …
Nevím, vy to víte? Vy to víte?…
Budete možná překvapen, ale nevím….
Já taky ne…
A vás to nezajímalo?….
No tak, okrajově samozřejmě ano, ale důležité, myslím, že pro mě bylo, důležité bylo vidět, co tomu říkají účastníci toho hlasování, jaká tam je atmosféra, protože Ukrajinou jsem se zabýval už předtím, vyjadřoval jsem se…..
Já tomu rozumím, jenom dostal jste nějakou nabídku, že někdo vám zaplatí cestu na Krym a budete tam mezinárodním pozorovatelem. Nezajímalo vás, něco o té organizaci, kdo jí vede, kdo ji založil, kdo ji platí?….
Přiznám se, že ne, mě zajímalo jen, že se můžu zúčastnit toho hlasování, a být u toho, abych se přesvědčil, jaký je názor těch lidí…
Já vím, vy jste poslanec parlamentu ČR, zákonodárce, asi byste měl dbát na svou dobrou pověst, abyste si nezadal s někým, kdo by vás mohl řekněme uvrhnout do špatného světla….
Tak já si myslím, že o svou dobrou pověst určitě dbám…
a přesto nevíte, kdo za tou organizací stojí…
Nevím…
Víte, co je zvláštní? Třeba na tom webu té organizace není žádný kontakt vyjma jednoho anonymního mailu, není tam k nalezení ani jediná výroční zpráva,
…ticho….
Nestudoval jsem ji takto podrobně…
Vás to nezajímalo?….
Jak říkám, pro mě bylo podstatnější být u toho, já myslím, že …kdyby to bylo…ne….
Já tomu rozumím, já jsem citoval na začátku tu větu, kterou jste vy dnes říkal na té tiskovce, jenom, víte, že na těch stránkách té organizace, která vám zaplatila tu cestu, je zmiňováno výhradně jenom jedno jméno? Jako autora příspěvků, jako autora videí, článků atd?…
Přiznám se, že v tu chvíli mě to netrápilo…
A teď vás to trápí?….
Ne….
Znáte jméno Luc Michel?? ….
Ne….
To je ten muž. Víte, kdo to je? ….
Ne…Nevím to. Vy mě tady zkoušíte….Nevím….
Jste zákonodárce ČR a nechal jste si zaplatit cestu na pozorovatelskou misi od organizace, která jako jediného člověka na svém webu, který řídí kroky této organizace zmiňuje člověka, který je belgický politický ultrapravicový aktivista, který se v osmdesátých letech podílel na přípravě neonacistického bulletinu Naše Evropa, který spolupracoval s francouzskými antisemitskými organizacemi a který v současné době tráví čas tím, že objíždí světové diktátory a pomáhá jim, jak on říká, v boji proti západnímu imperialismu? ….
ticho…
nojo to je ale právě to, co vy tady říkáte, prý, vy to nevíte, já to nevím, prý to dělá, a to si myslím, že…
Mně to trvalo půl hodiny, než jsem našel odkazy na veškerá videa, která se týkají jeho kontaktů s Assadem, Kaddáfím či Husajnem. …
19. 03. 2014 | 20:12

S.Š. napsal(a):

pokr.

to určitě není příjemná společnost, nicméně tady se diskutovalo o legitimitě či nelegitimitě referenda a EK tam nikoho neposlala, tak jak bychom se měli dozvědět…
Já tomu úplně rozumím, ale já se teď ptám, jak hodnověrný je váš názor, jak hodnověrné je vaše svědectví, které jste přivezl tam odtud sem, když vám to nestálo za to se podívat, kdo stojí za tou organizací, která vám to celé zaplatila? ….
Tak moje svědectví je zrovnatak hodnověrné, jako svědectví těch dvou poslanců, kteří tam byli se mnou…
teď tady ale sedíte vy….

….pak je tam ještě, že ty stránky sponzorují Rusové, Hlas Ruska a Russia TV.
--------------------

P.S.: No, koho by to překvapilo. Naši domácí nácíčkové pochopili hned, která bije. To jen čeští voliči levice si pořád ještě myslí, že podporou dnešních ruských nacionálně-konzervativních autoritářů spojených s pravoslavnou církví dávají hlas starému SSSR. Nevšimli si ještě, že putinovské Rusko je úplně jinde, ba ani toho, že (a proč) jsou v jeho podpoře i čeští komunisté velmi skrovní a že - a to především - jdou touto podporou proti svým vlastním zájmům i přímo proti tomu, co celá léta zde i jinde kritizovali. Njn, řekl by pan mb, stane se. :-)
19. 03. 2014 | 20:13

Mac napsal(a):

a bleje a bleje

krásná náplň života

akorát vy nemusel blejt tak proletářsky kolovrátkově.....
19. 03. 2014 | 20:14

S.Š. napsal(a):

P.P.S. Možno vidět zde, viz http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/214411000370318/
Velmi doporučuji, stojí za zhlédnutí.
19. 03. 2014 | 20:15

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Yosif K. už dávno přešel do říše pohádek pro dospělé. Teď zase napsal: "Ale přísně vzato - když nemají vlastní stát čečeni, proč mají mít krymský stát krymští rusové? "
Jenže Čečeni, milý Lojzo, svůj stát mají - Čečenskou republiku.
19. 03. 2014 | 20:07
Milý putinofilní trumbelínku - i krymané měli v rámci Ukrajiny svůj stát - Krymskou republiku.

Rozdíl mezi "sebeurčením" Krymských Rusů a sebeurčením čečenů (a upúlně kohokilv v ruské federaci) je ten že Putinuška Krymské Rusy v odtržení vojensky podpořil kdežto uvnitř ruské federace zlobiče rozbombardoval cca tak jako Američané rozbombardovali Dráždany.

Nejde o "svaté právo na sebeurčení" pro kohokoliv - ale pouze pro "souklmenovce". Jde pouze o to plivnout zbytku světa do tváře.
19. 03. 2014 | 20:18

Mac napsal(a):

šauerka

co to melete o ruských nacionálně-konzervativních autoritářích? vždyť tady jde jenom o ukrajinské nacionálně-konzervativních autoritáře a zájmy USA.
Madam, vy jste kontinuálně úděsně natvrdlá :-)))
19. 03. 2014 | 20:19

Alice napsal(a):

Mac ve 20.19 - ona mele jenom to, co slyšela v televizi. Jako většina jí podobných. Smutné ale je, že veřejnoprávní televize pozve pro své platící diváky člověka, který se zúčastnil voleb, aby řekl, jak to tam probíhalo. Místo toho se snaží jeho samého znevěrohodnit a tím zabít čas, který mu byl dán. Pak může ČT tvrdit, že dává prostor i lidem s opačným názorem. Je dobré si takovéhle rozhovory zapamatovat, až budou argumentovat, že jejich hosté jsou vyvážení. Bylo to ostudné a Veselovský klesl zase o třídu níž. Ale nakonec, někdo tu Drtičku nahradit musí, ne?
19. 03. 2014 | 20:41

david napsal(a):

To : Yosif K

Yosife , vidím, že vaší jedinou ambicí je dokázat všem diskutujícím tohoto blogu, že nemá vůbec žádný význam se s vámi bavit.
19. 03. 2014 | 20:51

Antonín Malík napsal(a):

Já jsem ten rozhovor neviděl, tak jsem paní S. Š. vděčný za reprodukování. V podstatě mě to drtinování onoho poslance nikterak nevadí. Koneckonců, jestli šlo o tak pravicové kruhy, pak to mohlo jak pana Veselovského tak pí S.Š. jen upokojit, protože to nebylo nsstranné, ale byla tam trochu tendence k současné kyjevské pseudovládě. Tedy, jestli ti, co platili tu cestu, byli opravdu tak extrémně pravicoví. Ostatně, je to v mých očích totéž, jako by ho tam vyslal třeba Člověk v tísni - jeho financování jistě není transparentně publikováno, určitě jsou tam neveřejné segmenty. Na druhé straně je v případě ČvT jasné, na čí straně nestranně stojí.
Celý vtip není v tom, kdo mu cestu zaplatil, ale o čem podal zprávu. Kdyby mu cestu zaplatil tentýž subjekt, avšak pan Šrapatka by referoval, že tam neoznačení Putinovi vojáci se samopaly vlekli krymské voliče násilím k urnám, tak by jak Veselovský, tak S. Š., tak Yosif a podobní vůbec nezkoumali, kdo mu poskytl letenku.
Takže jde v konečném důsledku skutečně jenom o to, co referoval. Tedy o obsah cesty.
19. 03. 2014 | 20:53

Antonín Malík napsal(a):

Kyjevská junta dnes oznámila "reakci" zbytkové Ukrajiny v dnešní složení (bůhví, jaké bude za 2 týdny?), která spočívá v zavedení vízové povinnosti pro ruské občany a vystoupení ze SNS. Plus stažení vojáků z Krymu.

Takže junta dost ostrouhala mrkvičku. Protože jak víza, tak vystoupení ze SNS by tak jako tak udělala, i bez odtrežní Krymu, jak o tom svědčí už jen to, že vůbec prvním krokem, který udělala, bylo zrušení ruštiny jako druhé úředníjo jazyka.
Vycouvání z Krymu je ovšem jiná, to bylo vynuceno. Tam bylo nejspíš původně plánováno "pronajmutí" krymských základen NATU. Njn, nestalo se.
19. 03. 2014 | 21:07

petrof napsal(a):

plamenné projevy pozvolna utichají, uplyne pár dní a naše-vaše ČT už bude mít zase jen tu předraženou opravu D1, Rittiga a Nagyovou.....n-tsss.

Všichni kdo staví neuznání referenda na Krymu na tezi, že šlo o referendum „neústavní“, je přinejmenším trapné a hloupé. Od chvíle, kdy pučisté svrhli demokraticky a pod „dozorem“ západních pozorovatelů zvoleného prezidenta Janukoviče, a dosadili svého „přechodného prezidenta“ a pučistickou vládu, žádná ukrajinská ústava neexistuje!!!
19. 03. 2014 | 21:09

jogín napsal(a):

No vidíte, teď máte informace a můžete se rozhodnout, jestli to ve volbách do EU hodíte parťákům Šarapatky nebo Kalouska a Josifa.
19. 03. 2014 | 21:14

Alice napsal(a):

To Antonín Malík ve 20.53 - A víte, že máte pravdu? Když se člověk nad tím zamyslí, tak oni obviňují Šarapatku z toho, že se nechal zaplatit "ultrapravicovými nacionalisty", aby v důsledku vypověděl fakta, která svědčí o tom, že ukrajinští "ultrapravicoví nacionalisté" nemají pravdu. Musí v tom mít tihle lidé maglajz. Putinovi odpůrci v Rusku jsou komunisté(které oni nenávidí), s ukrajinskými nacionalisty drží celý svět basu, ukrajinský fašismus, proti kterému bojují, je jejich spojencem... no, jak se v tom pak mají vyznat?

P.S. A o to právě u Veselovského šlo, aby mu nedali možnost o obsahu cesty referovat.
19. 03. 2014 | 21:15

Mac napsal(a):

Alice

z celé téhle šarády jsem byl včera (viděl jsem ten rozhovor napřímo) hodně smutnej.
Hlavně proto, že jsem Veselovskýho bral doposud jako jedinýho slušnýho a seriozního moderátora, ale včera mě z něj bylo na blití....

Kdoví, co za tím je, pod jakým tlakem musejí tihle veřejnoprávníci pracovat. Slyšel jsem, že Veselovský v ČT končí, možná tím takto vedeným rozhovorem chtěl těm chápavějším objasnit, proč už v ČT nemůže dál pracovat

začíná to tady krutě orwellovštět :-(
19. 03. 2014 | 21:23

Mard napsal(a):

No že si Šarapadka nevšiml že volební urny byly z plexiskla a voliči neměli obálky, ale museli házet lístky tak aby bylo jasné, jak hlasovali (obvykle byly volební urny dvě a mezi nimi stál svalovec v maskáčích), tak je asi nejen trochu mozkově alternativní, ale navíc ještě slepej :-(
19. 03. 2014 | 21:26

Antonín Malík napsal(a):

petrof

Máte pravdu, v momentě, kdy ukrajinští náckové násilně a proradně porušili čerstvě podepsanou dohodu - a právě proto, že ji Janukovyč striktně dodržel, byl v kritickou chvíli bezbranný - v tutéž chvíli byla na Ukrajině jakákoliv ústavnost suspendována. A pokud jde o "západní dozor", pak je komické, že tentýž Washington, který se tak dvoří šéfovi kyjevské junty, v případě Egypta, pouhých 7 měsíců před majdanem, prohlásil, "že ulice není lepší než volby". Jenže Egypt má dvakrát tolik obyvatel co Ukrajina a jejich armáda je mnohem méně nakloněna naslouchat nějakým instrukcím, a tak hned druhý den po převratu, v němž pučisté svrhli pučistu, si západní "demokraté" pospíšili, aby se vlísali novému vládci Egypta, a honem honem se snažili, aby byla co nejdřív ruka v nohavičce.
19. 03. 2014 | 21:31

Alice napsal(a):

Macu, nebo chtěl Veselovský novému zaměstnavateli ukázat, že si jeho důvěru zaslouží :-). Mám dojem, že končí ke konci března. ALe na ten včerejšek už ČT prý dostává stížnosti.
A já si nemyslím, že ti "veřejnoprávníci" jsou nějaká neviňátka. Jsou to většinou pravičáci, kteří pomohli na svět téhle současné bestii a teď musí snaživě jednat tak, aby bylo proč je platit. Jen z nich čerpají takoví Josifové ty své rozumy. Dobrou noc.
19. 03. 2014 | 21:32

Reveil napsal(a):

Mard

"nevšiml že volební urny byly z plexiskla"

Co je na tom zvláštního? Ve světě jsou průhledné volební urny již standardem - lze tam, poznat, že na počátku voleb jsou prádzné, tedy, že tam nebyly dopředu nelkeálně vloženy nějaké hlasovací lístky. Svalovce v maskáčích jsem ani v české televizi na žádném záběru neviděl. Pravda je, že lístky mohly být v obálce, ale to je tak všechno. To je v české praxi daleko podezřelejší, že nosí urny za těžkými marody do nemocnic, za vězni do vězení - tato praxe si o manipulaci přímo říká a taky jí zavání.
19. 03. 2014 | 21:39

petrof napsal(a):

musíme všichni do historie a k takovým velikánům, jako byli Smith, Mises, Hayek, Friedman atd. .....abychom pochopili, co nás řídí, co vede lidský rozum a proč....???
Až všichni pochopíme, že je to jen a pouze soukromé právo a ekonomické vztahy....a tedy ne socialisté a různí vazalové pravdy a lásky....pak bude na světě opět krásně.
19. 03. 2014 | 21:40

Reveil napsal(a):

Nevole nad pozorovateli krymského referenda je tak velká proto, že nepřítomnost pozorovatelů je nástrojem vměšování do vnitřních záležitostí států a pomůckou, jak dopředu volby znehodnotit tím, že "pozorovatelé" odmítnou na volby "dohlížet". Tak to např. bylo v Peru, když šlo o to, aby se USA zbavily Fujimoriho. Přitom v samotných USA pozorovatele nechtějí připustit a dokonce jim úřady hrozí trestním stíháním, pokud by tam za OBSE chtěli tuto činnost vykonávat (např. prezidentské volby 2012).
19. 03. 2014 | 21:52

Bavor napsal(a):

S.Š. napsal(a)19. 03. 2014 | 20:15:
P.P.S. Možno vidět zde, viz http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/214411000370318/
Velmi doporučuji, stojí za zhlédnutí. KONEC CITÁTU.

A já doporučuji shlédnout telefonický rozhovor komentátora Kubaly s poslancem Šarapatkou, který působil jako mezinárodní pozorovatel při referendu na Krymu. Nacházi se zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10316155327-horizont-ct24/214411058120011
Rozhovor začíná ve 12 minut 20sec od začátku pořadu. Nezkreslená názor přímého účastníka.
19. 03. 2014 | 22:01

evix napsal(a):

A kdy budou volby v Ukrajině?
Budou takové jako bylo referendum na Krymu a nebo budou lidí mlácení nacionalisty, pokud budou chtít volit jinak?

Paní SŠ je mi jedno kdo to platil panu Šarapatkovi, on ten váš Schwarcenberg taky není zrovna upejpavý a nechal by nás napospas některým kruhům v NSR, už ty jeho pindy o válečném zločinci Benešovi...
A patrně chce tu někoho pozvat: http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Schwarzenberg-Doufam-ze-se-nikdo-z-poslancu-nedostane-do-situace-ze-musi-emigrovat-312009
Uprchlíky z Ukrajiny? Vemete si je k sobě domů?
19. 03. 2014 | 22:09

patriot napsal(a):

Zde je svědectví rakouských politiků, kteří byli na Krymu v době referenda – žádné výhrady nemají.

http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/pozorovatele-na-krymu-referendum-bylo.html
19. 03. 2014 | 22:09

Bavor napsal(a):

S.Š. napsal(a)19. 03. 2014 | 20:13 :
P.S.: No, koho by to překvapilo. Naši domácí nácíčkové pochopili hned, která bije. To jen čeští voliči levice si pořád ještě myslí, že podporou dnešních ruských nacionálně-konzervativních autoritářů spojených s pravoslavnou církví dávají hlas starému SSSR. Nevšimli si ještě, že putinovské Rusko je úplně jinde, ba ani toho, že (a proč) jsou v jeho podpoře i čeští komunisté velmi skrovní a že - a to především - jdou touto podporou proti svým vlastním zájmům i přímo proti tomu, co celá léta zde i jinde kritizovali. Njn, řekl by pan mb, stane se. :-) KONEC CITÁTU.

Paní S.Š. bych doporučil se zmíni i o dalších "nácíčcích", kteří dnes sedí v nelegální ukrajinské vládě. Rovněž by se mohla zmínit o banderovských banditech a příslušnících SS divize Galizien (kteří vraždili ukrajinské Židy v Babim Jaru u Kyjeva a vyvraždili nekolik vesnic osídlených českými a polskými osadníky za 2sv.války) a jejichž následníci a ideoví souputníci řádili na Majdanu. Také by mohla napsat o obyvatelích vesnice Český Malín, kteřá se v obyvách před těmito živly obrátili na předsedu vlády ČR se žádostí o repatriaci do ČR. Tito demokraté - jejich vůdce Dmitrij Jaroš, nebo Alexej Muzičko - Bělij - se projevili v médiiích zde: http://www.youtube.com/watch?v=w-cdcl1rsNI
a zde: http://www.prisonplanet.com/us-backed-neo-nazi-party-given-key-roles-in-ukrainian-government.html
a ještě zde: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=276726455823049&set=pb.263524583809903.-2207520000.1395265159.&type=3&src=https%3A%2F%2Fscontent-a-cdg.xx.fbcdn.net%2Fhphotos-ash3%2Ft1.0-9%2F1239717_276726455823049_430443221_n.jpg&size=599%2C480
19. 03. 2014 | 22:43

Bavor napsal(a):

Ještě pro názornou ukázku situace na Ukrajině zpráva z ukrajinského zdroje Interfax Ukrajina:

" Svobodovci " popírají násilí proti řediteli NTU a parlamentních mandátů se nevzdají.
Zákonodárci strany " Svoboda ", kteří se podíleli na incidentu s úřadujícím generálním ředitelem NTU Alexandrem Panteleimonem , nemají v úmyslu vzdát se parlamentních mandátů , ale ujistili, že nebudou bránit v průběhu šetření .

„Možná nekorektním způsobem – a my se za to omlouváme,jednali jsme pod vlivem emocí – jsme jej donutili napsat toto prohlášení (o uvolnění – I.F.). Ale bití a jiné násilí se nestalo“ prohlásil poslanec Igor Mirošničenko na brífingu ve středu v Kijevě.

Rovněž tam prohlásil: „Nicméně jsme připraveni neskrývat se za poslaneckou imunitu. Jdme připraveni, aby orgány, které toto objasňují, provedly nestranné, čestné vyšetření a objasnily bšechny ty události,, které se staly včera v kanceláři generálního ředitele, který napsal prohlášení“.

Poslanec poznamenal také, že účastníci jsou ochotni přispět k vyšetřování incidentu a obhájit své postavení.

Na upřesňující dotaz novinářů, zda jsou poslanci ochotni slozit svůj mandát, I.Mirošničenko prohlásil: „Nechceme se skrývat za poslaneckou imunitu. Pokud se týče složení mandátů – to závisí na rozhodnutí soudu“.

Další účastník incidentu - náměstek frakce "Svobody" Bogdan Benyuk také zdůraznil, že poslanci zůčastnění na incidentu se nebudou "schovávat za jejich mandáty."

Další zůčasněný v incidentu, poslanec Svobody Andrew Ilienko, se domníval: ". Musím se přiznat, že forma byla, samozřejmě, nesprávná a fyzický nátlak, který byl, samozřejmě, není správný"

Kromě toho, I.Mirošničenko vyvrátil dřívější zprávy médií, že generální ředitel NTU A.Panteleymonov po incidentu ve své kanceláři byl unesen. Zdůraznil, že tyto informace jsou nepravdivé.

" Co dělo v " První národní " po dobu tří měsíců , jsem hluboce nesnášel . Byly to lži a nepravdy , Moskevská propaganda , což znělo na kanále , který je financován z peněz daňových poplatníků , nemohly nezpůsobit pobouření ... kapka, která naplnila pohár , bylo vysílání včera , kde po dlouhou dobu , " První národní " živě vysílala ze Sloupové síňě svazu v Kremlu , kde se konaly oslavy anexe Krymu . Když byl zabit první ukrajinský voják na Krymu , " První národní " přes družici z " Gromadska TV " zobrazuje oslavy na Rudém náměstí v Moskvě " , " - objasnil události poslanec I.Mirošničenko.

Jak bylo oznámeno dříve, 18. března poslanci z "Svoboda" silou donutili ředitele Národní televizní společnost Ukrajiny Alexandra Panteleimona napsat rezignaci. Na videu vloženém na internetu je vidět, že poslanci silou donutili A.Panteleymonova napsat prohlášení, bili ho do obličejea hlavy.
19. 03. 2014 | 22:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy