Ať Řepka raději ´zemře´ na Letné, než zazáří v Příbrami

21. 09. 2011 | 10:56
Přečteno 12687 krát
Česká wikipedia už poslala Tomáše Řepku na fotbalový ´vejminek´. A udělala to fakticky strašidelnou větou: V září 2011 po dlouholetém působení odešel (ze Sparty) vinou neúčasti v základní sestavě do Příbrami.

Přečtěte si ji ještě jednou.

V září 2011 po dlouholetém působení odešel (ze Sparty) vinou neúčasti v základní sestavě do Příbrami.

Nejslavnější římský politik a vojevůdce Gaius Julius Ceasar prohlásil, že bude raději prvním v poslední římské vesnici, než druhým v celém Římě.

Jeho bezbřehá ctižádost mu pomohla na nejjasnější výsluní, ale nakonec také ke smrtelným ranám nožem z rukou nejbližších.

Tomáš Řepka uvažoval - byť na poslední chvíli - odlišně než Ceasar. Naštěstí.

A ukázal, jak se mu hlavou nehoní jen ony tolik vysmívané blikance. Má v ní tolik rozumu, že by ho mohl spoustě jiných fotbalistů rozdávat.

Teď mluvím z vlastní zkušenosti. Při rozhovoru o jeho pomoci Nadaci Rakovina věc veřejná na mě Řepka působil jako uvážlivý člověk s kultivovaným myšlením i s velmi dobrou schopností formulovat své názory.

Svou inteligenci osvědčil rovněž nyní. Jakoby v duchu slyšel, co před několika minutami řekl Aktuálně.cz sparťan tělem i duší, bývalý úspěšný reprezentant Václav Němeček.

"Nevím, co by Tomáš hledal v Příbrami. A divím se, že o přestupu do ní vůbec uvažoval. Svou kariéru v Čechách přece musí skončit ve Spartě a nikde jinde," prohlásil Němeček.

Sedmatřicetiletý stoper prošel jako dospělý samými slavnými kluby - ostravským Baníkem, italskou Fiorentinou a anglickým West Hamem United.

A Spartou Praha.

Příbram, ať pan Starka promine, nic ve zlém, do takové vybrané společnosti nepatří.

"Když Tomáš z Letné odejde, tak jedině někam do zahraničí, kde si ještě zahraje pro radost," podotkl Němeček. "Ale Spartě může ještě v některých zápasech hodně pomoci."

Myslím si totéž. Navzdory těžké konkurenci ve středu obrany a současné úspěšné sázce trenéra Martina Haška na jiné koně než na Řepku.

Nevidím samozřejmě Tomášovi za jeho bojovné čelo.

A jeho fotbalové rošťárny mě dodnes bolí. Vždyť svými nesmyslnými vyloučeními připravil jednou Spartu o titul (2007/2008) a jednou národní mužstvo o mistrovství světa (2001 - baráž s Belgií o Japonsko a Jižní Koreu).

Ale jedno mu upřít nelze – takových zarputilých válečníků s nehynoucí vůlí po vítězství v historii české kopané moc nenajdete..

Třeba se pletu. Třeba je to jen o moje zbožné přání.

Ale bylo by krásné, kdyby si Řepka před pár hodinami, před svou klíčovou volbou, řekl něco v tomto smyslu.

´Raději zemřít schovaný na lavičce v chrámu na Letné, než hřímat z kazatelny v zastrčené vesnické kapličce v Příbrami.´


Autor tohoto blogu: Miloslav Lubas

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Řepka je ikona Sparty a jsem rád, že neodejde.

Jinak Jarošík nemusí nutně hrát na stoperu, jeho přednosti jsou jinde a jako defenzivní záložník by je využil naplno.
21. 09. 2011 | 11:04

Lspeedy napsal(a):

pokud by "zemřel" na Letné i se Spartou, byl by to svátek českého fotbalu ;-)
21. 09. 2011 | 11:06

neo napsal(a):

Lspeedy:

co to zas meleš?

laskavě se podívej sem :
http://aktualne.centrum.cz/sportplus/

Ta tabulka vpravo nahoře.

Pak se zamysli.
Který tým má nejvíc titulů v GL v novodobé historii?
Který tým má nejvíce účastí v pohárech?
21. 09. 2011 | 11:15

Rapaport napsal(a):

Má - li Řepka platnou smlouvu, ať zůstane kde je, až do jejího vypršení. Ostatně, stačí jedno zranění, či virozka Brabce nebo Jarošíka a Řepka bude zpátky.
21. 09. 2011 | 11:30

kopřík napsal(a):

Neo : Jarošíka bych taky jasně viděl na postu defenzivního štítu, kde může lépe využít svoje konstruktivní schopnosti než na stoperu...
21. 09. 2011 | 11:30

neo napsal(a):

kopřík:

vůbec nechápu myšlenkové pochody Chovance... Jarošík má i ofenzivní schopnosti, kvalitní střelu z dálky a je výborný v hlavičkových soubojích. Sparta nemá na post DMF nikoho lepšího, přesto je na stoperu. A Řepka s Brabcem sedí. Vidličku zas hází na kraj.
21. 09. 2011 | 11:36

kopřík napsal(a):

Neo : tak tak, nezdá se mi, že by na pozici štítu Hušek nějak zářil. No a Hušbauer, který hrál posledně? Kromě vykartování Svěrkoše přifilmováváním nevím...Ve srovnání s Jarošíkem asi neobstojí.
21. 09. 2011 | 11:43

... napsal(a):

Necpěte Jarošíka na defenzivního záložníka a už vůbec to nevyčítejte Chovancovi s Haškem. Jirka při svém návratu jasně řekl, že ve Španělsku hrál poslední dva roky středního obránce a že do Sparty ho jde hrát taky. To mám nejradši, když lidi, co o tom nic neví, radí trenérům nebo je dokonce uráží a přitom jsou za pitomce sami.
21. 09. 2011 | 11:49

Nobunage napsal(a):

Který tým má nejvíc titulů v GL a za kolik je koupil? :))))
21. 09. 2011 | 11:53

Pavel napsal(a):

Podle čeho se pozná nehynoucí vůle??? To, že 88min. z 90ti řve na Pamiče a ostatní kolegy z obrany (stejně jako řval Blažek na všechny včetně útočníků) tak že jejich výkon spíš vykolejil než uklidnil??? Nejsem sparťan, ale momentálně Sparta hraje absolutně v pohodě a jak vidno nerváky s naběhlýma žilama na čele na to nepotřebuje. Neupírám, že kdysi byl Řepka rychlý a řízný obránce. Dnes už má jen tu žílu na čele. Společně s Blažkem.
21. 09. 2011 | 12:08

kopřík napsal(a):

...:
nikdo nikoho neurážel. Napsali jsme svůj názor, to se snad může. To bychom si o tom fotbalu nemohli povídat vůbec.
Ano, Jirka Jarošík řekl, že počítá s tím, že bude hrát stopera, ale to snad rozhoduje trenér a ne on sám.
21. 09. 2011 | 12:19

Sláva napsal(a):

... souhlas...
21. 09. 2011 | 12:29

kníže napsal(a):

je pravda že sparta je na čele, ale když má něco ukázat a vyhrát nad nic moc hrající Vaslují nebo co to bylo za klub, tak vyhořela jako papír, je to škoda pro celej českej fotbal, tak ať jsou na zemi a nemachrujou
21. 09. 2011 | 12:36

Divobyj napsal(a):

Jsem Sparťanem celý život a dobře vím,že trio Chovanec,Řepka,Blažek přineslo do Sparty prvky hulvátství,plivání na fair play,nadávky a vykulené oči.Na takovou Spartu se prostě nedalo dívat,aniž by se člověku nezvedal žaludek. A že tvrdé jádro našich "fans" Řepku podporuje? Musím napsat,že jsou to komplet bezmozci.Ti samí řvali před lety:Hřebík ven!
21. 09. 2011 | 12:51

modrý edvard napsal(a):

Řepka je za zenitem své výkonnosti, bude to už jen horší. Pokud chce zakončit kariéru ve Spartě, přeju mu to, ale pokud chce pravidelně hrát, měl jít do Příbrami (nebo někam jinam).
Při té baráži byl sice vyloučen, ale i kdyby ne , tak jsme stejně (... na 95%) nepostoupili. Ten zápas si pamatuju.
21. 09. 2011 | 13:14

ld napsal(a):

No,
myslím, že se sám aktér na to díval pragmaticky. To srdcařství jsou jen kecy pro blbečky. Lépe totiž ve Spartě sedět na lavce za miliony Kč, než běhat za městečko, které nebylo ani okresní, za 1/3 stávajícího výdělku. Krom toho, snadno by se mohlo stát, že by si ho po jeho dalším fakáči do obecenstva mohl někdo počkat na návsi a zcela poprávu mu rozhodit sandál.
Takže, Řepkovi končí smlouva za rok. Ta násobilka je snadná.
21. 09. 2011 | 13:16

Jirzik napsal(a):

Divobyj napsal(a):
Jsem Sparťanem celý život a dobře vím,že trio Chovanec,Řepka,Blažek přineslo do Sparty prvky hulvátství,plivání na fair play,nadávky a vykulené oči.Na takovou Spartu se prostě nedalo dívat,aniž by se člověku nezvedal žaludek. A že tvrdé jádro našich "fans" Řepku podporuje? Musím napsat,že jsou to komplet bezmozci.Ti samí řvali před lety:Hřebík ven!
Bezmozek jseš ty! Mektáš kraviny. Pochybuju, že takový jako jseš ty choděj na fotbal, tak co se do něj sereš:)....
21. 09. 2011 | 13:26

arnazach napsal(a):

Slavwin napsal: "Řepka údajně snižuje propustnost půdy a je i příčinou záplav" http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vladimir-spidla.php?itemid=10704 Takže Příbram může mluvit o štěstí.

Bane. Je dobře, že zůstal ve Spartě, určitě si s ní ještě zahraje Ligu mistrů.
21. 09. 2011 | 14:13

Divobyj napsal(a):

Jirzik

Hm,tak to asi bude téma pro nějakého odborníka,psychiatra.
Bezmozek dokáže opsat několikavětý text a dokonce sestaví 3 věty,které jej neomylně usvědčí z toho,že tím bezmozkem opravdu je.
To jsou mi věci...?
21. 09. 2011 | 14:26

Johnny1905 napsal(a):

Neo: Máš samozřejmě pravdu, nejvíc titulů atd., ale já to ocenim, až to napíšeš trochu reálně, co třeba takhle "Máme největší rozpočet v lize, 400 nemá žádný klub v lize, tudíž máme logicky nejvíc titulů atd., spíš je ostuda, že hrajem tak jak hrajem i když vyhráváme, na to se nedá koukat!!!" Jinak Tomáše je mi líto, udělal pro Spartu víc než vy všichni tady na tý diskuzi a hodili jste ho přes palubu, žádná rozlučka NIC!!!Fandím odmala Bohemce, ale neumím si představit, takhle kopnout např. do Nikla, to by si vedení nedovolilo, myslel jsem, že jádro se postaví trochu jinak, místo toho pláčete, jaký je Křetínský s Chovancem KOKOT
21. 09. 2011 | 14:38

pgjed napsal(a):

Pane Lubasi,

Oba máme asi fotbalvelmi rádi a oba víme, že v Příbrami by měli to, že to Řepka vzdal důkladně oslavit! Bývaly doby, kdy jakoby z řetězu utržený Řepka alespoň hrál. Dnes je to jenom o řešení problémů člověka, který se zřejmě není schopen srovnat ani sám se sebou.
21. 09. 2011 | 14:51

pgjed napsal(a):

TO neo:

Víte co s tou Spartou můžete? Celá ta mafie kolem Sparty, dnes i Slavie a celého pražského fotbalu je neštěstím celé naší kopané. Jen si vezměte třeba poslední svazové disciplinární rozhodování v jedné a téže věci. Olomouc -9 bodů + flastr za uplácení a Bohemians nic, protože prý uplácení nebylo. A ten, kdo měl uplácet sice prokazatelně v době, kdy měl někde někoho uplácet, byl někde úplně jinde, ale jako argument to disciplinárce nestačí.
21. 09. 2011 | 14:59

neo napsal(a):

johny:

neni to jen o penězích...koukni na plzeň. Ta teď bude mít slušnej rozpočet a když ho nerozfrcá jako slavia, bude mít našlápnuto na to stát se nejbohatším klubem v lize.

Poslední dobou hraje Sparta velmi slušnej fotbal a koukatelnej, zvláště na české poměry. Plzeň , Sparta, Jablonec... na ty se dá koukat.

Co se týče Řepky, souhlas... jakoby třeba Teplice posadily Verbíře na lavičku a pak ho vykoply.
21. 09. 2011 | 14:59

neo napsal(a):

pgjed:

sorry, ale nechápu, co jste tím chtěl říct... nemá to hlavu ani patu.
21. 09. 2011 | 15:00

filip II. napsal(a):

Sparta je v české lize obvykle na špici, protože má velkou podporu FAČR (dříve Svaz) a hlavně rozhodčích.Někdy ale nestačí ani to, viz např. roč. 2010/11. V soubojích se zahraničními kluby ale většinou neuspěje, neboť utkání řídí nestranní cizí rozhodčí, viz. roč. 2009/10 průměrná Žilina a 2010/11 sotva průměrný Vaslui.
Hodně spoléhá na to, že má v GL nejvyšší rozpočet a může si nakoupit v Česku téměř kteréhokoli hráče.Za posledních 5 -7 let se ve Spartě otočilo kolem 50 hráčů a asi 6 trenérů. V poslední době měli na kahánku Chovanec s Haškem.
Ve Spartě je vyžadován okamžitý úspěch a výsledek, zatímco koncepční práce je v pozadí.
21. 09. 2011 | 15:08

Ládik!!! napsal(a):

Za 300/měs. přece nepůjde na vesnici. To by byl chuj.
21. 09. 2011 | 16:00

Jee napsal(a):

Sparta, to je něco, co bylo za Nejedlého a skončilo s Ježkem, Andrejem a Vencou Maškem.

Dnešní odvar Sparty podává výkony, které mohou snad uspokojit mladé, nic nepamatující diváky, anebo i pamětníky, ale jenom ty postižené Alzheimerem.

Aby to nevyznělo moc negativisticky, nužno podotknout, že v rámci východní Evropy a malé části Balkánu je Sparta konkurenceschopná.

Pokud je pro Spartu rozhodující, zda za ní hraje Řepka, potom to jenom potvrzuje můj názor. Kupodivu to ale platí i opačně.
Raději si ale vzpomenu na Pepíka Vojtu, hrával možná tvrději než Řepka, ale obešel se plivanců a rvaček.

Spartě, hráčům a funkcionářům dnes coby stále sparťan přeju
"Ať jdou kšefty!". Řepko, jsi-li takový, jak tě líčí Lubas, myslící na pomoc potřebným, zůstaň ve Spartě, ať můžeš dál pomáhat.
21. 09. 2011 | 17:21

bob napsal(a):

Já myslím, že po tý parádě, co si nechal vytetovar na ruku, ani za jinej tým než Spartu hrát nemůže.
Ovšem nevím jestli někde nemá kérku uhlíře, když hrál za Ostravu...
21. 09. 2011 | 17:26

Mac napsal(a):

neoušku, komsomolče

klobouk dolů.

Dnes jsem- zase po pár dnech- prolítl pár blogů a ty nechybíš prakticky nikde.

Odmítám uvěřit, že tebe skutečně pálí problém výše daně z příjmu. Ty žádné příjmy mít nemůžeš, protože toho zaměstnavatele ještě svět nenosil, kterej by ti za neustálé flákání na internetu platil cokoliv, natož nadprůměrnou mzdu :-))))

Jinak - ani mne nepřekvapuje, že jsi obdivovatel Řepky, jednoho z největších primitivů, jaký kdy běhal po trávníku, o jehož úrovni vypovídá i to, že se vykašlal na své děti kvůli něčemu takovému, jako je Erbová nebo jak se ta veselá dívčina jmenuje.
21. 09. 2011 | 17:50

neo napsal(a):

Mac:

omyl Macíku, jsi trouba. Nejsem obdivovatel Řepky, netuším, jak jsi na to přišel. Jsem pouze fanoušek Sparty.

Jo a co se týče mé práce, měl sis najít něco, kde se můžeš flákat abys jiným nezáviděl pružnou pracovní dobu a zajímavé povolání.
21. 09. 2011 | 18:52

Mac napsal(a):

neoušku, komsomolče

tvůj brebt "Řepka je ikona Sparty a jsem rád, že neodejde" je samozřejmě výrokem NE-obdivovatele Řepky. Ty jej evidentně nesnášíš :-)

A že bych záviděl práci někomu, kdo nemůže spát vztekem z informace, že jiný vybouchá denně pár tisícovek - nebuď směšný, frustrátský pozérku :-))))
21. 09. 2011 | 19:01

neo napsal(a):

Mac:

já vim, že si pleteš pojmy s dojmy, ale to je u tebe normální.

Napsat objektivní a pravdivý fakt, že je Tomáš Řepka ikonou sparty ještě neznamená, že bych byl jeho obdivovatelem. Ani podotknutím, že jsem rád, že ze Sparty neodejde neznamená, že bych byl jeho obdivovatelem.

Znamená to pouze, že ho považuji za kvalitního stopera, který Spartě herně může ještě hodně dát.

Pro tvou informaci: Kdybych ho obdivoval, napsal bych pravděpodobně asi toto: Obdivuji Řepku, jeho hru, tvrdost, aroganci, agresivitu.... atd.

Ovšem to je jaksi pod tvé rozlišovací schopnosti.
Tvé peníze ti nezávidím, nikdy jsem boháčům nic nezáviděl, mám jiné hodnoty než peníze a vím, že peníze nikoho šťastným neudělají. Pro mě je přednější rodina, přátelé, spokojený život, práce, která mě baví a naplňuje... Takže sorry, ale opravdu nemám potřebu závidět lidem jako jsi ty.

Nicméně tvůj hon za mrzkým penízem ti neberu. Každý jsme nějaký. Když se pak citíš silnější a potentnější , je to tvůj boj...
21. 09. 2011 | 19:14

Mac napsal(a):

neo

musím říci, že s takovou záplavou bezduchých frází, jaké za sebe sypeš, komsomolče, se člověk hned tak nesetká :-)))) Pokud jde o závidění - jsi tak hloupý nebo prolhaný, že už nevíš, kdo s kydy na téma závist začal (18:52)?

A k tvému
"Znamená to pouze, že ho považuji za kvalitního stopera, ..."

KONTRA

"Pro tvou informaci: Kdybych ho obdivoval, napsal bych pravděpodobně asi toto: Obdivuji Řepku, jeho hru, ."

se dá opravdu dodat jenom to, že když pánbu naděloval intelekt, ty ses někde zapomněl .....
21. 09. 2011 | 19:22

neo napsal(a):

Macu:

je to kvalitní stoper. Neobdivuji ho. Nemám rád především jeho agresivitu. Stejně jako nemám rád agresivitu třeba u diskutujících jako jsi ty Macu.

začal jsi ty 17:50. typický znak závisti. Jakmile někdo nezařezává 12tky u pásu, tak se hned fláká co?

Narozdíl od tebe a mnoha jiných, já nepohrdám žádným zaměstnáním. Pro mě je potřebný jak prodavač, tak ředitel, manažer, kuchař, dělník, obchodník nebo metař. Nezesměšňuji práci jiných jen proto, že bych jim ji záviděl nebo naopak. Zamysli se nad sebou, třeba ti to dojde.
21. 09. 2011 | 19:33

Mac napsal(a):

Neo

zase kecáš fráze, pozére.

Konstatování, že já bych tě z každé práce vyrazil pro mizernou pracovní morálku, není výraz závisti.

Ale nevadí:

SPARTA a ŘEPKA FOREVER!!!! (chodíš jenom se šálou nebo máš i vlajku?)
21. 09. 2011 | 19:41

neo napsal(a):

Mac:

napsal jsi, že se flákám, což není pravda. Svou práci dělám dobře. Je to ale tím, že nevíš, že jsou práce kde nemusíš 12hodin denně cosi montovat jak otrok abys mohl konstatovat, jé to je pracant.

Myslím, že i ty děláš práci jinou, kde je určitá volnost a tak zrovna ty bys to mohl chápat.

jinak nemám ani šálu ani vlajku.
21. 09. 2011 | 19:47

Mac napsal(a):

neo

no dobře, tak jsi pracant, kterej si nevydělá ani na šálu. Ale to nevadí, jsou přece i jiné hodnoty :-)))

to zase byla debata...... měj se fajn a trošku omez ty fráze, opravdu to vyznívá ..... no, prostě blbě :-)))
21. 09. 2011 | 19:57

Kanalnik napsal(a):

Sparta, Sparta ... neni to ten tym, jehoz hraci jednou jen tak hrali s dresy hracu jinych, a to proto, aby se mohli ulit z narodaku? Tak nejak to bylo, ne?
Krivaci v cele s trenerem....
21. 09. 2011 | 22:42

Pepa Josef napsal(a):

Já jsem vždycky z takové diskuse rozpačitý. Nikdo Řepku osobně neznáte, nikdo jste s ním v životě nemluvil, znáte jen jeho mediální obraz, který do vás vmasírovala média jdoucí jako hyena za negativními jevy v urputném domnění, že co čtenář, to blbec. Když Řepka na trávníku občas nadskočí, můžete se podělat, přitom vůbec netušíte, co ho doopravdy vyprovokovalo. Kdyby mi nějaký vlezlý magor ve vypjatém okamžiku strkal k nosu kameru, taky s ním nevybíravě vyběhnu. Vy ne? Po trávníku běhají zástupy hulvátů, nikdo si jich nevšimne, protože umějí kulový. Tohle je náš nejlepší stoper a jeden z nejlepších fotbalistů dlouhodobě, Blažek je jeden z našich nejlepších gólmanů a brankář a stoper jsou jedno tělo, jedna duše. Viete prd, ako by prehovoril major Terazky. Že se "vykašlal" na děti? No... já mám známého, je věřící, přednáší křesťanskou etiku, na farní radě je pečený vařený a nebránilo mu to, aby opustil manželku se třemi malými dětmi a narazil si mladou holku, s níž má novou rodinu.
22. 09. 2011 | 07:56

Jee napsal(a):

Pepa Josef
To víte, skoro nikdo nezná osobně Paroubka, Bártu, Kalouska nebo Čunka a přesto si udělá názor.
Musíte holt porovnávat a neustále porovnávat s jinými, kteří se společně dostávají do podobných situací a sledovat, jaké jsou mezi nimi rozdíly v jejich řešení, přístupu a chování.
22. 09. 2011 | 09:56

Pepa Josef napsal(a):

Jee
No vidíte a já mám takové zkušenosti s novináři, že se mi ten jejich obraz ve sdělovacích prostředcích porovnává s realitou velice těžko. Nepřál bych Vám, aby Vás novináři dostali tam, kde Vás chtějí mít. Jsou to manipulátoři a vytrhovači z kontextu. Naštěstí nejsme natolik slavní, aby si nás vzali na mušku. Jim totiž nejde o pravdu. Já vám ocituji dva výroky zkušených žurnalistů z 90. let, které zazněly na pracovní poradě: 1. "Dyť je to jedno!" 2. "Čtenáři?! Na ty my s.reme!"
Znám taky řadu skvělých šéfů, o nichž někteří podřízení hovoří velmi negativně. Stačí, když se takový podřízený dostane k troše moci, neb vlezl do správné řiti, a ředitel nemůže v noci spát...
Elvis byl feťák a Jackson pedofil. Máme vyházet jejich desky?

Jednoduše řečeno nerad házím kameny, nejsa svatým a snažím se hledat pozitiva. Natruc novinářům. Myslím, že Řepka má pozitiv dost.
22. 09. 2011 | 10:08

Pepa Josef napsal(a):

Jee
A propos, proč sem zatahujete politiky, to je nějak povinné, že vždycky všecko tady skončí u politiky? Já na to nějak neumím reagovat. Jsou hovada mezi učiteli, lékaři... Myslím, že ti ubližují víc než Řepka, který je ve své podstatě entertainer, fotbal není věda ani politika.
22. 09. 2011 | 10:13

Jee napsal(a):

Pepa Josef
Asi jste nepochopil, že jsem neskončil u politiky. Jedná se o ilustraci na známých osobách(nostech).
Tak polopatě, těko dávat za příklad Frantu Kropáčka z Horní Dolní, kde ho znají jenom jeho tři sousedi.
Zkuste se udělat svůj vlastní názor na rozdíl třeba mezi Bartošovou a Libuší Šafránkovou. Nakonec zjistíte, že si ho dovedete klidně oprostit i od těch médiálních působení.
Média můžou lhát a manipulovat (také to dělají), ale těžko mohou zfalšovat kamerové záběry, online přenosy či živá vysílání. A to jsou přesně momenty, kdy si můžete utvářet objektivní názor na různé lidi.
22. 09. 2011 | 13:37

karel napsal(a):

Co to psalo za blba, prý: ´Raději zemřít schovaný na lavičce v chrámu na Letné, než hřímat z kazatelny v zastrčené vesnické kapličce v Příbrami.´ a srovnavat to s Caesarem, ktery by byl radsi prvni v zapadle vesnici nez druhy v Rime, vzdyt to je presny opak :DDD
22. 09. 2011 | 15:05

Erba napsal(a):

Pánové co z toho děláte vědu, prostě Erbová nahodlala dělat dámu mezi příbramskými paničkami
22. 09. 2011 | 18:04

Pepa Josef napsal(a):

Až tak známé osobnosti to pro mě nejsou, mě příliš nezajímají. Noviny už nečtu a stejně nějak vím, co se děje, resp. co tento stát chce, abych věděl.

Já jsem člověk tolerantní a nesoudím bližního svého. Taky jsem leccos prožil a sám mám v oku pár břeven. Ad ty dvě zmíněné dámy - co já vím, co opravdu přivedlo Ivetu Bartošovou tam, kde podle internetu je - ? O paní Šafránkové jsem četl, že je alkoholička... Vy víte, jak je na tom po téhle stránce opravdu, není-li to jen ohavná pomluva? Celkem lze očekávat, že pop zpěvačka a charakterní herečka nepovedou stejný život.

:)))) Dívejte se v pátek na Smrtonosnou past IV a uvidíte, jak je jednoduché zfalšovat kamerové záběry a "online" přenos:)))) Já Vám neberu názor, chraň Bůh, jen mě děsí ta kategorická zaslepená sebejistota diskutujících.
22. 09. 2011 | 19:17

Mravenec napsal(a):

Sparta to byl Andrej Kvašňák,Venca Mašek,Josef Jurkanin,Josef Vojta! Aj.Dnešní Sparta je jenom o penězích a nějaká láska ke klubu skončila s hráči zde jmenovanými!!!Mimochodem nejlepším předsedou Sparty po "převratu" byl odchovanec a kanonýr Václav Mašek !!! Proto také toho rychle nechal aby nebyl zapletený do pochybných trasakcích ve Spartě a podobně.Ani nebyl pozván na utkání starých gard Sparty(vánoční) atd.To o něčem napovídá !!!
23. 09. 2011 | 09:31

Pepa napsal(a):

Erba
Čti znovu a pozorněji...
23. 09. 2011 | 13:27

Pepa napsal(a):

Totiž karel, Erba promine.
23. 09. 2011 | 13:28

Divobyj napsal(a):

Pepa Josef

Prosím vás,co to tu melete!
Hulvátství Řepky je všeobecně známé.Chcete nám tu snad namluvit,že by někdo chtěl,nebo dokázal falšovat přímé přenosy fotbalových utkání?
Jistě,každý má své problémy,ovšem chování Řepky při fotbalových utkáních je doslova na psychiatra.A co si myslet o těch,kteří takovéto chování omlouvají,tolerují a rádi pozorují? No,nechme toho...
23. 09. 2011 | 21:12

idoušek napsal(a):

No nevím a nerozumím tomu.Myslím si,že je to pěkná blbost.Pan trenér Hašek asi s panem Řepkou nepočítá.A co teĎ?
Zůstat na lavičce nebo hrát fodbal?Mít doma mercedes a radši jezdit škodovkou,nevím.Pokud je to srdcař,tak by mu mělo jít o fotbal a ne o Spartu.Caesar nebo Cicero také zemřeli pro Řím,ale až ve stáří.Řepka chce zemřít na lavičce mladý?
Viva Roma.
25. 09. 2011 | 14:24

antiklaus napsal(a):

to Jee:
souhlas s Andrejem a Vencou Maškem - jeho kopy snad už umí jenom Beckham. POkud jde o Vojtu, byl to řízek, ale taky si pamatuji,jak střihl v televizním utkání na Spartě se Slovanem Bratislava Joklovi tzv. "zednickou facku", což viděli oba národy, a co si pamatuji, tak nebyl Vojta ani vyloučen.
25. 09. 2011 | 18:49

Pepa Josef napsal(a):

Divobyj:
dovoluji si podotknout, že melu ženě mák, sem toliko píši. S nadhledem, na rozdíl od mnohých diskutujících. Namlouval jsem si naposled svou zmíněnou ženu. Jinak si dovoluji pouze projevit jakýsi názor, měl jsem zato, že jde o diskusi, nikoli o přizvukování "všeobecné známosti". Občasný kontroverzní pohled nikomu neublíží a každý člověk má dvě stránky, otázkou je, kdy a proč jedna přetlačí tu druhou. To tu nějak nikdo neřeší.

Všeobecná známost je nebezpečná. Na konci 19. století bylo všeobecně známo, že teoretická fyzika je uzavřený a neperspektivní obor, v němž nelze nic nového objevit. Naštěstí Einstein a Planck měli trochu jiný dojem.

Není náhodou tato vaše reakce obdobou té Řepkovy, vy vzorný, morální a čestný přispěvateli?
26. 09. 2011 | 10:28

martys napsal(a):

on se taky může někdo zranit....anebo vypadnout z formy....a pak bude Řepka hned v základu.....a koneckonců - titul se Spartou je furt lepší než boj o záchranu někde "na venkově"....a taky jde o peníze
27. 09. 2011 | 11:44

Divobyj napsal(a):

Pepa Josef

Víte,já se rozhodně nebráním vývoji v čemkoli a velmi dobře vím,že to,co platí dnes,nemusí platit zítra,co je dnes pro lidi normální,může být zítra naopak apod.

Má-li však do budoucna býti Řepkovo chování (na hřišti) normou,pak bych se nedivil,kdyby se fotbal stal sportem pouze pro lidi agresivní a bezcharakterní.
To samé platí o přímé sportovní přenosy.Začne-li si někdo zahrávat s jejich důvěryhodností a manipulovat s tím,co člověk v reálu vidí,pak tyto přenosy nebude mít smysl sledovat.

Svůj morální kredit má každý sám v sobě.Záleží na každém,jak tomuto SVÉMU vnitřnímu hlasu naslouchá a jak se podle něj řídí.Jestliže někdo tento svůj vnitřní hlas ignoruje,pak by jej na to měli ostatní důrazně upozornit.
27. 09. 2011 | 15:34

Pepa Josef napsal(a):

Divobyj:
Asi už je pozdě, diskuse je passé, ale vidím, že bychom se asi nakonec domluvili:) Já jsem učitel. Za dlouhá léta jsem učil řadu fotbalistů. Většina z nich byli agresivní a bezcharakterní vychcánkové, kteří to nikam nedotáhli. Jako všechny podobné sporty, ony se opravdu stávají sportem pro takové lidi. Vždyť jsou to gladiátorské hry. Mně víc než Řepka popudili hokejisté, kteří po vítězství na MS rozmlátili v šatně hifivěž hokejkami. Mohli ji dát dětskému domovu... Fotbal není pouze pro lidi agresivní a bezcharakterní, ale je pro ně hodně už dnes. Nikdy jsem se nesnažil tvrdit, že občasné chování Tomáše Řepky by mělo být normou, to si doufám nemyslíte. Jen si myslím, že se kolem toho za a dělá zbytečný humbuk a za b že nikdo nikdy s tímto typem cholerického hráče tady neuměl pracovat. Možná kromě rozhodčí Damkové:), která si v počátcích své kariéry taky musela vyslechnout leccos od mnoha fotbalistů a diváků, ale o tom se nepíše. Novináři z Řepky dělají nepřiměřeně zlého muže a záměrně se ho snaží vyprovokovat. Takovejch lidí, co se neumí ovládnout, já poznal... No, ten jeho flusanec (byl-li opravdu, nebylo-li to jen takové prsknutí "tfuj") byl opravdu eklhaft:))
Osobně mě mnohem více popouzí chování některých politiků. Za první republiky se taky v parlamentu prali a republika přitom šla nahoru.
Tak sportovní přenosy asi jsou zatím pravé:), i když technicky je ovlivnit by nebylo složité (člověk nepozná, zda to, co vidí, se odehrálo teď nebo před pěti vteřinami), ale jiné reportáže ó jé...
04. 10. 2011 | 08:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy