Radiožurnál, aneb sex v ponožkách.

14. 01. 2008 | 09:55
Přečteno 6984 krát
Moc by mne zajímalo jaké, a zda vůbec nějaké zadání dostala od vedení Českého rozhlasu nová ředitelka ČRo 1 - Radiožurnálu Barbora Tachecí, když byla instalována do své funkce. Pokud zadáním bylo přeměnit úspěšnou a oblíbenou zpravodajskou rozhlasovou stanici do podoby „akčních“ radií s překřikujícími se hlasateli (autoři petice proti nové podobě Radiožurnálu to nazývají „žoviálnost a rozcuchanost“), vykřikující čas od času nikoliv zprávy, ale momentální aktuality a senzace bez ladu a skladu, pak toto zadání je plněno opravdu úspěšně. Ale nyní v rozhovoru s B. Tachecí v Lidových novinách z 12.1. 2008 čtu, že chce dělat „rádio veřejné služby, které budu sama pokládat za kvalitní“. Tak nevím…Skoro se mi zdá, že nová podoba Radiožurnálu více než dostatečně potvrzuje tvrzení konzervativců, že každá změna je jen k horšímu…

Nabízí se otázka, proč vlastně bylo třeba Radiožurnál „modernizovat a učinit jen méně konzervativním“, jak dnes jeho ředitelka na námitky odpůrců tvrdí. Proč je třeba „modernizovat“ něco, co plní svoji funkci a je jedinečné? Prý z nějakého průzkumu, o kterém se B. Tachecí zmiňuje ve shora uvedeném rozhovoru pro Lidové noviny, vyplynulo, že „nemalá skupina posluchačů, asi jedna třetina, je připravena tuto stanici v nejbližší době opustit, pokud nedojde k razantní změně“. Záchrana tedy přišla zřejmě opravdu na poslední chvíli a ona třetina jistě bude spokojena… Ale co ten zbytek? O žádnou modernizaci samozřejmě nejde. Za modernizaci sotva lze považovat to, když něco začnu dělat tak, jak to dělají jinde – v tomto případě v komerčních rádiích – a jen trochu, aby se neřeklo, to přizpůsobím požadavkům veřejné služby, nebo alespoň tomu, co si za veřejnou službu představuji.

Koncepce zpravodajství, které bylo vlajkovou lodí „starého“ Radiožurnálu, založená na diferenciaci kompletních zpráv v celou hodinu, ozvěnách dne a krátkých zprávách po patnácti minutách, je nyní díky „akční“ podobě nové stanice v troskách. Záměr, jak se opět dovídám z rozhovoru v Lidových novinách, prý bylo „zachovat drtivou většinu délek zpravodajských relací, některé dokonce prodloužit, a přidat zpravodajství v průběhu každé hodiny, tedy možnost vstoupit s čerstvou zprávou do vysílání…“ Já jsem se dosud bláhově domníval, že by bylo vhodné, aby úmyslem redakce bylo přinést úplné zpravodajství o všech důležitých událostech každou hodinu a po čtvrthodinách připomínat nejdůležitější události. Ale kdo jsem já, abych se mohl něco oprávněně domnívat, že? Jak vypadá nová koncepce v praxi, jsem se přesvědčil na jediné hodině jediného dne, a to v pátek 11.1. 2008. Ve zprávách v 7.00 je hlavní denní zprávou „Anička“ Škrlová. Teprve ve zprávách v 7.15 se dozvídáme o jednání prezidenta USA Bushe na Středním východě (podle mě nejdůležitější zpráva dne), a o včerejším a dnešním programu našich prezidentských kandidátů (nejaktuálnější zpráva dne). Jsou navíc zmíněna jednání o cenách mléka v Madetě, která ovšem teprve budou probíhat. V 7.30 je zmíněno jednání Bushe a opět Madeta. V „Ozvěnách dne“ v 8 hod. je pak hlavní zprávou dne jednání v Madetě (ta právě začala a nejde tedy o žádné „ozvěny“), ale žádná zmínka o jednání Bushe, nebo našich prezidentských kandidátů. Ani v jediné zpravodajské relaci se tedy posluchač nedozvěděl kompletní zpravodajství o událostech minulého dne, ale ani o tom, co se chystá a připravuje.

V mezidobí jsme se v tuto hodinu dozvěděli, asi v rámci „čerstvých zpráv ve vyslání“, že připravovaná Jizerská padesátka byla původně jen „testovacím závodem“ jednoho sportovního oddílu. Hm… Pak ovšem nevím, proč startérem tohoto lyžařského závodu býval peruánský velvyslanec u nás. Nejspíš ale asi proto, že závod byl pořádán na památku našich horolezců, kteří právě v peruánských Andách při zemětřesení zahynuli …

Teprve z již několikrát zmíněného rozhovoru v Lidových novinách jsem se poprvé dozvěděl, jaký jsem byl naivní bloud, když jsem rád a se zájmem na Radiožurnálu poslouchal Knihovničku Jany Klusákové. B. Tachecí v rozhovoru sděluje, že „když se Jany Klusákové zeptala, na bázi čeho tu knihovničku vytvářela, tak mi řekla: No prostě vydavatelé mně posílali nové knížky a já jsem o nich psala“. A tak si paní ředitelka prý položila otázku „zda je tu rádio veřejné služby od toho, aby, …psalo o knížkách, které dostane od nakladatelů“. Rádio veřejné služby by prý nemělo „..tvořit na bázi objednávky od jakéhokoliv nakladatele“. Já, naivní prosťáček, jsem se domníval, že se dozvídám zajímavé věci o nových knížkách a zatím jsem byl obětí objednávky nakladatelů! Člověk asi nikdy není dost opatrný… Nyní však bude, naštěstí, všechno jinak. Oslovená H. Pawlowská dostala úkol jasný: „pište o knihách které vás zaujaly…“ a „spisovatelka Irena Fuchsová“ ( která se k této nelehké práci přihlásila sama) prý „má ambice ve svých knížkách zvedat témata (jak nám B. Tachecí rozhovoru sděluje) “…o který si myslím, že by se jim veřejnoprávní medium mělo věnovat, to je generová problematika“. Máme se tedy asi na co těšit! Jen o tom, kde ony vybrané dámy knížky k referování vezmou (nakladatelé již jistě nebudou pokračovat v tak odsouzeníhodné praxi a posílat knížky do Radiožurnálu), jsme se nedozvěděli nic. Pokud nehodlají referovat o knížkách vlastních, byť by v nich „zvedaly témata“ kde komu blízká….

Rozhodně se nepovažuji za odborníka na rozhlasová vysílání, dovolil jsem si těchto několik poznámek jedině a pouze jen jako reakci dosavadního posluchače. A jako takový si také dovolím vyslovit svůj soukromý názor: nová koncepce ČRo1 – Radiožurnálu je zatím jako sex v ponožkách – je to jistě možné, ale vůbec to nevypadá hezky….

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

d. napsal(a):

ackoliv Vas pane Krecku nemusim , jsem rada ze alespon v necem mame trochu spoledny nazor. Novy Radiozurnal je opravdu tragidky a vystoupeni pani TAcheci v patecni CT nebylo ani trochu profesionalni na pozici reditele. Rozhovor ze sobotnich LN nehodnotim...
14. 01. 2008 | 10:04

Al Jouda napsal(a):

Domnívám se, že by si pan Křeček ještě rád dopřál sex v ponožkách, kdyby to bylo možné ! Jinak v radiích je nyní na VKV takový výběr, že jedna zvoraná stanice nemá valný význam.
14. 01. 2008 | 10:09

XXyyZZ napsal(a):

Radiozurnal je CRo-1 ne CT-1 to je CeskaTelevize-1 kanal

jen fakticka pripominka neberte to jako rypani :)
14. 01. 2008 | 10:21

Jan napsal(a):

S panem Křečkem se dá v tomto příspěvku jenom souhlasit. Jako sociální demokrat zřejmě jen nechtěl použít Klausův příměr "kočkopes" pro současný radiožurnál. Konkrétní připomínky jsou relevantní. Například knížky. Lépe pestrá nabídka od více subjektů než "cenzura" jedné osoby. Jinak myslím, že mnoho posluchačů radiožurnálu považuje současné dění doma i ve světě za významné. Vidí i celou řadu vážných problémů dneška. Nestojí proto o nevhodně zlehčující podtón doprovázející současné zpravodajství. Tzv. konzervatismus Radiožurnálu nebyl založen na nějakých zkostnatělých prvcích. Alepoň doufám, že mezi ně nepatří spisovná čeština, profesionalita a serióznost.
14. 01. 2008 | 10:57

moucha na zdi napsal(a):

Poslance Krecka v ponozkach,
Si docela dobre predstavit umim. Ale co ta zkamenilina porad dela v parlamentu to me nedochazi.Dejte mu ciste ponozky!
14. 01. 2008 | 11:01

posluchač napsal(a):

Souhlasím s panem Křečkem. Nové vysílání radiožurnálu prokazuje pokles kvality, kulturnosti a odbornosti. Ale tyto závady se neprojevují jen v rozhlase. Vidíme je ve školství, v parlamentu a ve zdravotnictví se o to s úspěchem snaží Julínek.
14. 01. 2008 | 11:23

Yavanna napsal(a):

To už je hodně dávno, kdy Tachecí uváděla v televizi zprávy. Pokaždé, když referovala o nějakých katastrofách (myslím, že tehdy to zrovna byly povodně), vždy mi byla odporná tím svým studeným výrazem bez jediné kapky empatie. Jistě, moderátor musí být profík, a nerozbrečet se nad každým průšvihem do kamery, ale jak tahle paní dovedla s tváří androida referovat o lidském neštěstí, to mne vždycky rajcovalo. No a jako primitivní buldozer se chová i nyní v Radiožurnálu. Stále všude říkám, že jediné kvalitní poslouchatelné zpravodajství veřejné služby bylo české vysílání BBC. Ještě že se zachovala tahle forma ve vysílání Rádia Česko, jinak bych opravdu nechápala, za co platit koncesionářský poplatek.
14. 01. 2008 | 11:34

VEGAN napsal(a):

To co je ted CRo-1 je hnus. Poslouchat se to neda, pani Tacheci by neskodilo prostudovat rozdil mezi Bulvar/Popular/Seriozni medii, ponevads stary radiozurnal byl Seriozni, nynejsi je kocko pes mezi popularem a bulvarem.

A to, ze Radio Cesko je pozustatkem ceske BBC ? Ja bych se nebal pouzit slovo ohlodane Torso ktere ma s BBC pramalo spolecneho.

R.I.P. CRo-1 Radiozurnalu
14. 01. 2008 | 11:45

Jirka P. napsal(a):

Nesleduji čr 1 až tak pečlivě a nemám v tomto směru natolik úzkou kvalifikaci,abych dovedl přesně posoudit obsah a rytmus vysílání.V celku ale s panem Křečkem souhlasím.Fascinuje mne proto geniální invence pánů (paní?),vystupujících pod jmény "Al Jouda" a "moucha na zdi",kterak dovedou i zcela nesouvisející téma otočit proti poslanci socdem.
14. 01. 2008 | 12:14

pepíno napsal(a):

Paní Tachecí je namyšlená, drzá a odpor vzbuzující osoba, která nemá na takovém postu co dělat. Doporučuji jí aby se podívala na záznam svého pátečního vystoupení v TV, pak si sama nejprve dala pár facek a nakonec odstoupila. To by tak bylo to
nejlepší co by mohla pro ČR 1 udělat !
14. 01. 2008 | 12:20

Charlie napsal(a):

Jirka P

někteří u toho sedí soustavně a mají nutkavou potřebu ke všemu něco poznamenat.
Úroveň těch poznámek mluví víc o autorech než o cíli těch stupidních poznámek.
14. 01. 2008 | 12:51

d. napsal(a):

to: XXyyZZ vim ze CR01 je radiozurnal, ale ja opravdu myslim patecni vystup pani Tacheci v CT - 24.
14. 01. 2008 | 13:48

Pepa 3 napsal(a):

Je mi smutno, když si vzpomenu na velmi kultivovaný projev pana Kroce a dalších moderátorů, na poznámky Ivana Hofmana a pravidelné pořady ve 12.30,zejména Krocův "Světem křížem krážem", či pondělní "dva na jednoho". Namísto toho se minulé pondělí či úterý jako hlavní zpráva dne táhlo celým dopolednem téměř v přímém přenosu, jak se přes pětset idiotů nechává společně fotit před brněnským SD kvůli zápisu do knihy rekordů. A za tohle jsme ze zákona nuceni platit poplatky. Máme ale světovou raritu - státem řízený bulvár.
14. 01. 2008 | 14:23

kritik napsal(a):

škoda že BBC zrušila českou redakci......za čtyři hodiny denně dostal člověk víc než za 24 hodin s Radiožurnálem....

PS: a ten svazácký redaktor Pokorný tam zůstal :-(
14. 01. 2008 | 15:01

klaaarka napsal(a):

Pane Křečku,

kritizovat, to umíte, co.

Jizerská padesátka vznikla jako testovací závod výkonnosti horolezců TJ Lokomotiva Liberec, kteří se koncem 60. let připravovali na náročné horolezecké expedice.

Třetího ročníku v roce 1970 se zúčastnili všichni členové Expedice Peru 1970, které o čtyři měsíce později, 31. května 1970, pohřbila kamenná lavina pod Huascaranem.

Čtvrtý ročník se posléze již konal pod přídomkem Memorial Expedice Peru 70. Tím získal závod na popularitě a počet účastníků rychle rostl.
14. 01. 2008 | 15:52

Robert napsal(a):

S panem Křečkem tentokrát musím naprosto souhlasit. Vysílání Radiožurnálu je naprosto zmatené, neustálé upoutávky na něco, co se teprve bude vysílat - zřejmě snaha o to, aby posluchači museli jeho vysílání poslouchat permanentně. Citelně mi schází ranní hovory s meteorology, poznámka Ivana Hofmanna i spousta dalších zavedených pořadů. Na obvyklou radu - přelaďte si jinam - je jediná možná odpověď: Bohužel není kam! A tak mě napadá, vždyť Český rozhlas platíme my, posluchači, proč bychom tedy měli hledat něco jiného? Nebylo by logičtější, kdyby se Radiožurnál přizpůsobil nám?
14. 01. 2008 | 15:53

Stanislav Křeček napsal(a):

to klaaarka: Vážená paní to já přece nepopírám a dobře to vím. Také jsem to v článku nepopřel. Jen jsem se podivoval nad tím, že tato část historie je připomenuta a mnohem důležitější část - expedice Peru - připomenuta není.
14. 01. 2008 | 16:01

Eva napsal(a):

Jsem ráda, že nejsem sama, komu je z nového Radiožurnálu smutno. I já to považuji za kočkopes. Sleduji průběžně a stále postrádám zpravodajství ze světa a od nás, komentáře a o panu Hoffmanovi a paní Klusákové nemluvě. Říkám si zda to není záměr. Stanici takto zamordovat a pak to nabídout k privatizaci. Ty mladší ročníky to podle mne nebudou sledovat a střední a starší generace, konzervativního ražení to také neunese. Zkratka solidní stanice byla a už není. Ale mám zprávy, že nejen podpisové akce, které probíhají, ale připrvuje se demonstrace. Jsem ráda, že nejsem sama, komu to vadí.
14. 01. 2008 | 16:02

Jaroslava Kopecká napsal(a):

Děkuji panu Křečkovi za pravdivá slova na adresu nového vysílání Radiožurnálu. Nová koncepce Radiožurnálu vůbec není hezká, první dva týdny bylo toto vysílání zcela chaotické. V novém vysílání postrádám nejen nedělní Knihovničku Jany Klusákové s přehledem některých nově vycházejících knih, ale jako motoristka i pravidelný pořad Motožurnál, vysílaný ve 13 hodin, zabývající se právě aktuálními informacemi pro všechny motoristy, který nová Zelená vlna nenahradila. Dále postrádám pořad Dva na jednoho s otázkami na aktuální téma a možností posluchačů, telefonicky se k tématu, byť po té,vyjádřit. Chybí mi kultivovaný pojev moderátora Jakuba Železného, Vladimíra Kroce, komentáře pana Hoffmana.
Pane Křečku, děkuji za Vaše slova.
Jarka
14. 01. 2008 | 17:01

Jiří Bureš napsal(a):

Moc si přeji pane Křečku, abyste si o tom, co se děje na Radiožurnálu, promluvil také se svými kolegy v Poslanecké sněmovně.
14. 01. 2008 | 18:48

RUMCAJS napsal(a):

Rádio poslouchám minimálně.Většinou jenom v autě. Ale moc toho nelituju, protože to trapné pošťuchování a chichotání během moderování mi přijde jak záznam ze srazu přemrzlejch puberťáků.
Nechápu, komu se to může líbit.

Souhlas s p.Křečkem !
14. 01. 2008 | 18:55

solvex napsal(a):

No ten Radiožurnál není opravdu nic převratného. Ovšem netuším, proč s kritikou přispěchal zrovna a právě regulovaný doktor Křeček.
Výsledky jeho práce jsou totiž velice žalostné a to i vedle toho Radiožurnálu. A k tomu ten sex ???? No to je snad už spíš pro zasmání a to i s těmi ponožkami....(nebo bez nich) - vsjo rovnó !!!! :-))))
14. 01. 2008 | 19:19

Karel napsal(a):

Není mi jasné proč Nomura nechala odejít paní Techecí?
Asi už jí také měli plné zuby. A to jsou nějací čímani.
14. 01. 2008 | 21:06

Jakub napsal(a):

Inu kam nemuže čert nastrčí babu :-)
15. 01. 2008 | 10:53

Kingkong napsal(a):

Neví někdo, kde bych mohl podepsat onu petici.....?
A to, co předvedla paní Tachecí v pátečním Dobrém ránu svědčí především o ní. Na otázky moderátora, co říká kritice vůči změnám na Radiožurnálu ho obviní z neprofesionality.

Moc pěkné. Jako politici. Kdo si je dovolí zkritizovat, je hned zaujatý, nekompetentní a ještě ke všemu osel.

Zvedá se mi žaludek, když si pomyslím, že tak nekompetentní a arogantní osoba jako je paní Tachecí je placena z mých peněz.
Ale co je nejhorší - ona je evidentně neschopná jako šéfka...
15. 01. 2008 | 12:04

Marie napsal(a):

15. 01. 2008 | 12:54

Fakír napsal(a):

Mám tu výhodu, že zásadně Radižurnál neposlouchám a proto ani nevnímám p.Tachecí, či ještě lépe ani jí nevidím. Poslouchám regionální rádio, ktré i když moc všeobecných zpráv neposkytuje, zato ale hraje pouze české či slovenské písničky a hudbu. Chybí mi tam akorát dechovka. Kdo má internet nepotřebuje poslouchat Radiožurnál. Ale něco na tom je, jak uvádí paní přede mnou, chtějí z radiožurnálu učinit poskoka Tupolánkovi a tím jej zničit a předurčit k prodeji.
15. 01. 2008 | 20:58

nike dunks napsal(a):

nepotřebuje poslouchat Radiožurnál. Ale něco na tom je, jak uvádí paní přede mnou, chtějí z radiožurnálu učinit poskoka Tupolánkovi a tím jej zničit a předurčit k prodej
18. 10. 2009 | 13:00

cheap nfl jerseys napsal(a):

či ještě lépe ani jí nevidím. Poslouchám regionální rádio, ktré i když moc všeobecných zpráv neposkytuje
18. 10. 2009 | 13:01

cheap ed hardy napsal(a):

Poslouchám regionální rádio, ktré i když moc všeobecných zpráv neposkytuje
18. 10. 2009 | 13:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy