Co stojí za tunelem v Mostecké uhelné společnosti?

17. 01. 2012 | 12:10
Přečteno 4514 krát
Již několik měsíců sdělovací prostředky propírají aktivity ministerstev financí a spravedlnosti, státních zastupitelství, policie i soudů ve věci švýcarského trestního řízení nad částí privatizačních manažerů Mostecké uhelné společnosti. Hovoří se o tom, jestli a jak má Česká republika nárokovat nějaké peníze z kont, která jsou Švýcarskou prokuraturou blokována. Dnes o tom bude dokonce jednat Vláda ČR.
Myslím, že by stálo za to připomenout malinko z faktů, jak to vlastně s privatizací dolů na severu Čech v 90 letech minulého století bylo. Tenkrát v podstatě na občanku vláda privatizovala doly, stroje a další zařízení s podmínkou, že nový vlastník zajistí, aby na vzniklý fond pro pozemní úpravy po vytěžených dolech odcházela pravidelně část ze zisku. Ovšem zdá se, že tento fond není. O tom pravidelně informovala ve svých zprávách pro Vládu ČR Bezpečnostní informační služba. S touto informací Vláda nikterak nepracovala. Vyšetřování v ČR skončilo s tím, že se nic nestalo. Třeba tyto řádky přimějí některého z novinářů, aby se těmito fakty zabýval.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Targus napsal(a):

Jenže ono by se taky mohlo lehce stát, že by některý z novinářů mohl dostat přes rypák, který zastrčil, kam neměl. Anebo - což je v našich zeměpisných šířkách častější - by si mohl po zašťourání do Mosteckého Uhelného Hnízda psát tak akorát černou křídou do komína.
Pročež se zabývat nebude. Mírovo velcí kluci si to nepřejí.
17. 01. 2012 | 12:39

Xury napsal(a):

Ten fond je. Jen byly peníze v něm uložené po určitou dobu použity jako jistina při skupování akcií od měst a obcí. V tom zároveň tkví určitý problém při vymáhání peněz, protože MUS jako taková o žádné peníze nepřišla. O ty přišel stát při ztrátě majority.
17. 01. 2012 | 12:59

den napsal(a):

Jojo pane Xury, Dlouhého demonopolizace a následné nesmyslné převedení akcií, nejen Mus a OKD ale i vodáren, kanalizací, tepláren .......... a konec konců i ČEZ, rozvodných závodů a plynáren na města, to umožnilo napakování se kamarádů a ztrátu státu měst atd...

Velmi logické.

Zeman v rámci opoziční kreatury to dokončil privatizací Transgasu, píč... na pátou a tak to pokračovalo.
17. 01. 2012 | 13:31

Pacák napsal(a):

Zdá se, že čím větší "tunel" tím výše postavení pachatelé a úměrně tomu menší naděje a snaha na vyřešení. Zablokované peníze z MUSu jsou velice "jedovaté". Kdoví do jaké výše nitky vedou? Podobně je tomu s ČEZem. Pokud by "to" vyplavalo na povrch, možná by to ohrozilo vládu.
17. 01. 2012 | 13:34

Analytik napsal(a):

Peníze na zablokovaných kontech patřily jistým fyzickým osobám.
Dokud tato konta nebyla zablokována, nikdo z jejich vlastníků nestál o publicitu.
Tím více se vyhýbají zájmu poté, co kauza MUS vyplavala na povrch.
A jestli Kalousek a Rampula nepatřili mezi vlastníky těchto účtů, určitě je důvěrně znali a jejich snaha zamést švýcarské informace pod koberec nebyla nezištná.
17. 01. 2012 | 13:59

Kelt napsal(a):

Kalousek dle vlastních slov opakovaně žádal RAMPULU o relevantní údaje,aby se mohl připojit za ČR k trestnímu stíhání.

Otázka:když mu vrchní zametač Rampula v rámci daných instrukcí nevyhověl-intervenoval Pospíšila,aby zakročil?
Pokud tak učinil a Pospíšil nekonal,přednesl to na vládě?

Zcela určitě NE.
Todleto svinstvo jde za touto vládou a je jen otázkou,jakým podílem Kalousek,Pospíšil,Rampula a další dosud nejmenovaní jsou v tom namočeni.
Pokud jde o to,vyrazit z občanů nekřesťanský groš/viz dodanění st.spoření/,tak Kalousek neváhá i překročit zákon.
MUS-tady to smrdí na sto honů a Nečas s Kalouskem a Pospíšilem by měli rukou společnou a nerozdílnou uhradit vícenáklady spojené s civilní žalobou-a budou to desítky milionů Kč- v rámci proběhlého soudního řízení ve věci neoprávněného nákládání s veřejnými prostředky.
17. 01. 2012 | 15:48

Láďa napsal(a):

Již několik měsíců sdělovací prostředky propírají aktivity ministerstev financí a spravedlnosti, státních zastupitelství, policie i soudů ve věci švýcarského trestního řízení nad částí privatizačních manažerů Mostecké uhelné společnosti.

Rád bych věděl, jestli trestně stíhaní čeští občané jsou ve švýcarské vazbě. Pokud ne a nacházejí se na území České republiky, není mi zřejmé, na základě čeho budou našimi orgány do Švýcarska k trestnímu stíhání vydáni. Myslím si, že to naše ústava nedovoluje, ale mohu se mýlit.
17. 01. 2012 | 15:52

Yosif K napsal(a):

Pane Den - zatimco privatizace OKD i MUS byla smele nakrocena za pravicove vlady - o bezchybnou praqktickou realizaci se postarala vlada levicova. Levicovi kuglofove z okoli Kolotuka a Sobotky tez obdrzeli od Appianu 100 milionove provize - ktere nyni rozkryva svycarska prokuratura jako prani spinavych penez. Neni tez nezajimave ze privatizatori meli plnou a vekmi aktivni podporu oranzovo-rudych odboraru a postkomunistickych poslancu za CSSD.
Viz clanek "hra o Slavkovy Teplaky":
"Další ze zainteresovaných hovoří pod podmínkou anonymity podobně. "MUS a OKD probíhaly podle obdobného mustru. Vláda za pár set milionů korun prodala něco, co se vzápětí přeprodalo za raketu. Provize byly v řádu stovek milionů a vždy směřovaly k lidem blízkým tehdejšímu vedení ČSSD. Právník Pokorný byl pokaždé u vytváření finálních smluv. U Škody Plzeň se zase za Sobotky o čtyři miliardy navýšila hodnota sanace podniku a pak se nevýhodně odprodal podíl státu," popisuje člověk napojený na sociální demokracii.

Sám jihomoravský hejtman Hašek jakoukoli roli popírá. "Zcela se koncentruji na řešení dopadu hospodářské krize na kraje a také na přípravu krajských voleb v příštím roce. Podobným zlomyslnostem, o kterých píšete, nemám čas ani chuť věnovat jakoukoli pozornost," reagoval textovou zprávou.
17. 01. 2012 | 16:15

Yosif K napsal(a):

Pane Den - prodej Transgasu vynesl 100 miliard Kc - to nebyla tak spatna privatizace, jako prodat MUS ci OKD prakticky zadarmo, kdyz ty doly sly prodat treba za 20-30 miliard Kc.......

Rozdil byl v tom, ze Transgas se prdal kapitalistum s kapitalem, kdezto OKD a MUS se prodali rudym kapitalsitum s rudou holou p....eli......
17. 01. 2012 | 16:19

J. napsal(a):

Protože ministerstvo financí i ministerstvo spravedlnosti (v čele se svými šéfy) mohlo DOBŘE VĚDĚT, co by znamenalo, kdyby se tím začali zabývat, zahráli si na mrtvé Kalousky a mrtvé Pospíšily.
V tomto státě už nikdo neví (anebo naopak velmi dobře), KDO, S KÝM, O ČEM a PRO KOHO, tak se vše zamete pod koberec, daňový polatník bude mlčet (a dál daně platit) tak jako tak.
Jeden novinář jim již nakoukl do kuchyně a může být úplatný, jiný "dělá, že nic nevidí" a dělá, že úplatky nebere.
On i hlídací pes se dá podplácet a vpustí vás dál.

Vím jen, že se nevyšetří nic, protože lidi budou držet hubu tak, jako drželi vždycky.

Stačí jen, když si "MŮŽE DOVOLIT" napsat Hvížďala v nadpisu imperativ o dvou slovech, za který by jinde v civilizovaném světě "měl co vysvětlovat" a pravděpodobně by si již "nezapsal".

Pane Stejskale, pokud "chcete přehlížet" to, co je jinak trestné, tak nevím, proč toho editora děláte?
(nadpis článku Karla Hvížďaly z 15.01.2012 je vážně "v pořádku"???)
17. 01. 2012 | 17:05

Naštvaný napsal(a):

"Co stojí za tunelem v Mostecké uhelné...." Snadná odpověď. Jmenování nomenklaturního komunistického kádra Čalfy prvním popřevratovým předsedou vlády Československé republiky. A kšefty tehdejšího presidenta s nejhrůznějším estébáckým exponentem.
17. 01. 2012 | 18:46

ZM napsal(a):

Současný stav v ČR mi připomíná "zákon džungle", který by se dal charakterizovat tak, že nejdřív žere ten silnější. Lvi skolí buvola a nažerou se. Pak se k žrádlu dostanou hyeny. Nějaký zbytky zůstanou supům. Malé kousky, které ani supům nestojí za námahu, zůstávají pro mouchy. Ke kterému živočichovi by se dali přirovnat ministři tehdejší vlády ČSSD těžko říct :)
aždopádně k mouše se dá přirovnat např. uklízečka, která si domů pravidelně nosila čistící prostředky, protože v Mostecké Uhelné bylo potřeba uklízet. Hlavně ovšem někteří potřebovali "uklidit" "přebytečné" finanční prostředky na švýcarská konta :)A takto nějak to v české kotlině funguje. MUS je ukázkový případ.Možná někdy za desítky let se budoucí gerace budou o současné době učit tak, jako se nyní učí o 2.sv. válce. Třeba by ten text v učebnici mohl znít následovně-
období po tzv. sametové revoluci se vyznačovalo právním chaosem a pravidelným rozkrádáním státního rozpočtu:) Ovšem po vzniku tzv. dluhové krize v Evropské unii se v Německu dostala k moci A. Merkelová, která po ostatních členských státech nekompromisně vyžadovala přísnou rozpočtovou disciplínu, což byla jedna z příčin snížení míry rozkrádání v rozpočtu ČR :) Hlavní příčinou snížení rozkrádání ve státním rozpočtu ovšem bylo vítězství strany ANO 2011 A. Babiše, který při řízení státu začal uplatňovat manažerské metody.Každý ministr, který ušetřil ve svém resortu částku vyšší než 10% rozpočtu příslušného resortu, obdržel z této ušetřené částky 10 % na vyplacení odměn zaměstnancům ministerstva včetně samotného ministra) :)
17. 01. 2012 | 18:54

Inci napsal(a):

Za tunelem MUS stojí její konečný majitel a nezjištný mecenáš našich politických stran soudně uznaný gauner Bakala ...

... ať žije demokracie ... :-(

... jen tak závěrem , za tento megatunel dosud nikdo nesedí ...

Inciho volební paradox :
- Čím víc politiků z ČSSD sedí za katrem , tím víc letí této straně vzhůru volební preference ... zabásnout Standu Grosse by pro pravici znamenalo potupnou porážku ve všech dalších volbách ... což je nechutné ...
Ti hloupí levicoví voliči se radují z každé očisty své strany ...

- neuvěřitelné schopnosti "pravice" zamést vše pod koberec naopak rapidně snižují jejich volební možnosti ... i takovej docela populární kuřák Kubera na možnost vysoce pravděpodobné volební porážky včas rezignoval ...
17. 01. 2012 | 21:56

bobš napsal(a):

Ono je krásné svádět vše na levici, jenom se podívejte na dnešní pravé kluky u moci. Kolik už se vyměnilo ministrů pro finanční machinace, hlavní LEXA PROMOPRO zatím stále odolává a to systémem, já nic zapomeňte. Pokud se nebudou řešit tyto kauzy ať zleva nebo zprava, tak mne nikdo nepřesvědčí o tom, že to tyto vlády myslí s bojem proti korupci vážně. Kdo za to byl zatím odsouzen? Jenom maximálně malé ryby, ty velké toho asi moc vědí na nynější mocné a proto lide zapomeň!
17. 01. 2012 | 22:40

ex-nemo napsal(a):

"Tenkrát v (90.roce) podstatě na občanku vláda privatizovala doly..."
Jste tak naivní pane Penci ?
Občanka vůbec nebyla důležitá. Podstatné bylo buď nějaké krycí jméno, nebo někdejší funkce v KSČ, a hlavně dobré známosti s estebáckými, nomenklaturními nebo i ještě horšími mafiemi. Takoví zprivatizovali na co si vzpomněli, i kdyby neuměli číst a psát.
Ostatní, třeba i dobří odborníci, kteří by dokázali podniky zmodernizovat a vést k prosperitě prostě neměli šanci; zmínit se o nějakém takovém záměru bylo jen podnětem k výsměchu.
Tak to probíhalo podle sametového scénáře pod dohledem Zosobnění Lásky a Pravdy, pane Penci. Následky právě zažíváme.
Mostecká je výjimkou v tom, že se to dostalo do civilizované země a před soud; u nás by vůbec nic takového nebylo možné, protože privatizační zákon, jak známo, byl z pravomoci soudů explicitně vyjmut.
17. 01. 2012 | 22:52

Jaroslav napsal(a):

Uz jsem nekolikrat zaslechl,ze CR ovlada asi pet nejbohatsich rodin... jedna z z nich je pry Klausova. Ten pry vlastni nebo prinejmensim PPF, Kellner je jen bily kun...neveril jsem tomu, ale... proc najednou Kellner, nijak se neprojevujici, chce stavet knihovnu V.Klause??? Proc PPF jako jedina firma slavila v velkolepe sve 20. narozeniny v Jizdarne Prazskeho hradu ???
Ted chce kupovat lyzarske arealy v Krkonosich ??? Proc nebyla Sazce odebrana licence a spadla do klina PPF ???
A hlavne, proc Klaus nikdy nerekl jedine slovo proti korupci a anonymnim akcii ???
Vite o tom nekdo neco ??? Ozvete se ...
17. 01. 2012 | 23:24

Jaroslav napsal(a):

Uz jsem nekolikrat zaslechl,ze CR ovlada asi pet nejbohatsich rodin... jedna z z nich je pry Klausova. Ten pry vlastni nebo prinejmensim PPF, Kellner je jen bily kun...neveril jsem tomu, ale... proc najednou Kellner, nijak se neprojevujici, chce stavet knihovnu V.Klause??? Proc PPF jako jedina firma slavila v velkolepe sve 20. narozeniny v Jizdarne Prazskeho hradu ???
Ted chce kupovat lyzarske arealy v Krkonosich ??? Proc nebyla Sazce odebrana licence a spadla do klina PPF ???
A hlavne, proc Klaus nikdy nerekl jedine slovo proti korupci a anonymnim akcii ???
Vite o tom nekdo neco ??? Ozvete se ...
17. 01. 2012 | 23:25

Jaroslav napsal(a):

Uz jsem nekolikrat zaslechl,ze CR ovlada asi pet nejbohatsich rodin... jedna z z nich je pry Klausova. Ten pry vlastni nebo prinejmensim PPF, Kellner je jen bily kun...neveril jsem tomu, ale... proc najednou Kellner, nijak se neprojevujici, chce stavet knihovnu V.Klause??? Proc PPF jako jedina firma slavila v velkolepe sve 20. narozeniny v Jizdarne Prazskeho hradu ???
Ted chce kupovat lyzarske arealy v Krkonosich ??? Proc nebyla Sazce odebrana licence a spadla do klina PPF ???
A hlavne, proc Klaus nikdy nerekl jedine slovo proti korupci a anonymnim akcii ???
Vite o tom nekdo neco ??? Ozvete se ...
17. 01. 2012 | 23:26

jin napsal(a):

Vašík nejdřív zrušil všechny zákony,které mu překážely v tunelizaci.Včetně §132 tr.zák.o rozkrádnání socialistického majetku,kde stačilo jen vynechat "slůvko" socialistického.Potom údajně chtěl zavádět další zákony,ale až podle pořeb praxe.Z toho také sešlo.Protikorupční zákony úspěšně kopala ODS, ovládaná bossy ,pod stůl,jako" nedokonalé" a také prý nebylo možné najít"koncenzus".Dnes k tomu svrabu říká:"My jsme vám neslibovali,že zbohatnete,ale že zavedem něco jiného ".Tak díky za ten mafiánskej kapitalismus ...
17. 01. 2012 | 23:37

aagar napsal(a):

Vážený pane Pelci. Neznám rodinné kmenové pozadí jednotlivých událostí a průšvihů české politiky a hospodaření.Nejsem z Prahy, ale z pohraničí, kam informace chodí pomaleji, stejně jako kdysi. Příběhy se však nedějí nějak náhodně, jak by se snad mohlo zdát. Mají svůj plánovaný průběh, než to někdo práskne, protože ho vyšoupli účastníci z kola ven, nebo dostal málo.
Oslovujete nějaké novináře, aby konali ve prospěch státu nebo občanů. Mohl jste si všimnout, že Hlídací psi demokracie konají přece svou práci a to dobře! Hlídají tu demokracii seč jim síly stačí. Jenže jinak, než si občané představovali. Ta demokracie je zase za plotem a ti psi ji tam poctivě drží, jako nás držela Pohraniční stráž. Demokracie není pro občany České republiky, ani občany Evropy. Je jen pro pár vyvolených klanů každého státu, a těm ještě velí Multikulti-klan globální. Co by jste chtěl po českých novinářích, kteří už ani neumí spisovnou češtinu? Strkat čumák do hnoje, kde si někdo zašil pytel peněz? Kdo by je za to platil? Za peníze v Praze dům, dnes i na Floridě.
18. 01. 2012 | 02:58

Aktiv mobilize black hole napsal(a):

Při výčtu všech pí... co tato politická eskadra zleva i zprava uskutečnila ZA CELOU DEMOKRATICKOU DOBU a ztvrdila to 1,9 biliónů dluhu, a ještě kolosálními prebendami na různých vládních úřadech svědčí o tom, jak hluboko je v morální krizi celý český národ, že stále trpí tu DRANK NACH OSTEN politiku v čele s neschopných ze všehoschopných politiků jako je VK!A JEŠTĚ PŘEMÝŠLÍ DO ČELA DOSTAT TY NEJZKORUMPOVANĚJŠÍ INDIVUA, kteří si desítky let žijí s jisté a nikým neohrožené POLITICKÉ KARIÉRY!
Je na čase tento Titanik nechat potopit, a všechny politiky(parazity) nechat řádně odsoudit! To je jedinné řešení, jak zachránit budoucnost státu i národa!
LIDÉ NEVOLTE, NEŽERTE KAŽDÉ SLOVO z úst profláknutých politiků, kteří níčí systematicky české hospodářství, kulturu. Za posledních 20 let je vše převrácený na hlavu, nic nefunguje, jedinný co funguje, je extrémní níčení státních zdrojů. TO JE VÝSLEDEK VAŠEHO BLOUZNĚNÍ PO DEMOKRACII, která potvrdila jen to, že demokracie je jen v rozkrádání, na hlase občanů, na názoru nesejde. OBČAN CHCE VINÍKY, A CHCE ABY ZA SVÉ CHYBY BYLI ŘÁDNĚ ODSOUZENI. A VINÍCI JSOU TAM STÁLE, a ještě pravidelně se hlásí do volebních preferencí, protože ví, že i když je nikdo nevolí, stranická nomenklatura těch nejbezostišnějších zrůd je tam zase zvolí do dalšího funkčního období. Tomu se říká politická práce a prebendy pro ty neschopné všehoschopné na věčné časy, dokud z obyvatel této země nezbydou jen kostry jako v nacistických koncentrácích:
LIDÉ PROBUĎTE SE, kolem nás je jen prázdné bohatství, jen bubliny"úspěšných boháčů", jsou zde jen neschopní, kteří se postavili do čela jako vzor mezi všemi neschopnými. A výsledky vidíme pořád,:schodky, narůstání zadlužování, nechopnost udržet státní kasu plnou, mizení ohromných částek z veřejných rozpočtů do soukromých kapes. A ještě drzé vychloubání za úspěchy , které neexistují(viz. Václav Klaus, a NESPOČET DALŠÍCH), jestli je úspěch dnešní hospodářská situace země, tak jsem fakt slepej!Žádná úspěšná Česká Republika neexistuje, je to jen nafouknutá prázdná bublina!
Klaus musí být souzen!
Nečas musí být souzen!
Kalousek musí být souzen!
Havel už byl, nech mu je peklo utrpením!
Sobotka musí být souzen!
Rath musí být souzen!
Topolánek musí být souzen!
Dlouhý musí být souzen!
Říman musí být souzen!
Kočárník musí být sauzen!
Bendl,a ostaní....
Je na čase udělat STOPSTAV, vyházet a zakázat činnost všem, kteří až doposud plní politické REPREZENTACE JAKOUKOLIV POLITICKOU ČINNOST. Po tomto stop stavu je na čase úplně překopat tento systém, a postavit něco jiného, kde už nedostanou příležitost POLITIČTÍ PARAZITI, PARAZITICKÉ FIRMY, PARAZITICKÝ PREZIDENT KLAUS!
A zapomenout na dvě dekády lidských a společenských hrůz, kterými tak oplývá současný politický establisment!
ZBAVME SE TÉ HRŮZY!
18. 01. 2012 | 06:45

Grőssling napsal(a):

Penc se ptá :

Co stojí za tunelem v Mostecké uhelné společnosti?

Odpověď je jednoduchá,
Kapitalismus spolu s českou demokraturou, obojí jsi pomáhal budovat, takže v důsledku i ty Penci.
18. 01. 2012 | 07:34

Terr- napsal(a):

Vyšetřujme i Kalouska (http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-54456500-vysetrujme-i-kalouska)_18. 1. 2012:

Nevyužili jste vstupu zdarma do muzea a raději jste šli později za plnou taxu? Vaše věc. Co ale když se ministerstvo financí zdarma nepřipojí k trestnímu stíhání ve Švýcarsku v případu Mostecké uhelné? A hodlá vymáhat zmizelé miliardy civilní žalobou, která přijde jen na soudních poplatcích na desítky milionů.

To už není Kalouskova věc. Protože promrhává naše peníze.
Je s podivem, jak lehce Kalouskovi prochází tvrzení, že mu pražské Vrchní státní zastupitelství dodávalo zkreslené informace a ještě k tomu liknavě. Koho to zajímá? Ministrovou povinností bylo poslat do Švýcarska dopis, že se připojujeme k trestnímu stíhání jako poškozená strana. A jestliže státní zástupci čelí za zdržování a mystifikování kárně žalobě, měl by se z téhož zodpovídat i Kalousek.
K základní profesionální výbavě politika patří schopnost opatřit si včas správné informace. A tady stačilo nahlédnout do švýcarského právního řádu. Z něj i laik může vyčíst, že připojení k trestnímu stíhání nepředstavuje pro poškozeného (tedy stát) žádné riziko. Nemusí cokoliv předem dokazovat. Má neomezený přístup do trestního spisu, což umožní specifikovat a vyčíslit škodu. A kdykoliv během soudního líčení může svou žalobu stáhnout.
Tuhle ojedinělou šanci šéf financí svou liknavostí prošvihl. Teď má podat civilní žalobu, v níž stát nese břemeno dokazování. A hrozí, že v případě prohry budeme hradit protistraně náklady na soudní řízení. Což obnáší další miliony.
Ministr se zachoval jako zelenáč a diletant. Což ale Kalousek v žádném případě není. Pak je třeba zkoumat, proč se uchýlil k obstrukci, jež stát vystavuje zbytečným nákladům a rizikům. S vědomím toho, že on sám hodně riskuje. Ale možná si řekl: Vyjde mi to jako vždycky. A vychází mu to. Jak dlouho ještě...?
(konec citace)

"Nejlepší ministr financí" Miroslav Kalousek - ve vrcholné politice od roku 1990

"Čistý" Petr Nečas - ve vrcholné politice od roku 1992

Byli u toho ("u koryta", "u lizu", mohli a měli (!!) do toho mluvit, seděli v parlamentu či ve vládách, hlasovali...), když

- se tunelovala a stále tuneluje ekonomika (privatizace, banky, pojišťovny, arbitráže...): škoda cca 3 bilióny korun

- si "demokratičtí" politici v tichosti budovali skvěle fungující korupční systém: roční škody cca 70 až 200 miliard korun

- se díky rozhodování "demokratických" politiků a vlád zadlužoval a stále zadlužuje tento stát (a občané!): viz http://verejnydluh.cz/

"Šetřící" Nečas:

Nečas: Statisíce pro podřízenou (http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/134423/necas-statisice-pro-podrizenou.html)_9. dubna 2010:
Dohromady Nagyová za osm měsíců roku 2009 získala na ministerstvu práce čistý příjem 1 430 091 korun. Podle výplatní pásky pak na ministerstvu vydržela až do srpna, kdy dostala další regulérní odstupné.
(konec citace)
a o dva roky později:

273 tisíc měsíčně pro šéfku Nečasovy kanceláře není rekord. Tři její kolegové mají víc (http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-54451630-273-tisic-mesicne-pro-sefku-necasovy-kancelare-neni-rekord-tri-jeji-kolegove-maji-vic)_18.1.2012:
Ve Strakově akademii se rozdávají statisícové prémie, Úřad vlády ale nechce prozradit komu. Například šéfka premiérovy kanceláře Jana Nagyová získala rekordní odměnu ve výši 190 tisíc. Další údaje ale Nečasův úřad narozdíl od většiny ministerstev úzkostlivě tají.

Spolupracovníci premiéra Petra Nečase inkasovali loni statisícové odměny. A nejde jen o Nečasovu pobočnici Janu Nagyovou, jejíž hrubý plat se podle serveru Aktuálně.cz loni v březnu vyšplhal na 273 tisíc korun.
Rekordní částka vyskočila především díky mimořádné odměně 190 tisíc korun. Základní plat vrchní ředitelky kabinetu premiéra Nagyové totiž činí jen 33 590 korun, dalších 49 600 korun jsou příplatky.
(konec citace)

JSOU NEDŮVĚRYHODNÍ !!! ŠKODÍCÍ !!

ČESKÝ POLITIK = VELMI PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ

A jako s přemnoženou škodnou se s nimi budeme muset vypořádat...
18. 01. 2012 | 10:13

cinick napsal(a):

A přitom je úplně jednoduchá , drastická , ale účinná pomoc. Uhlí v zemi je státní, to nevlastní MUS. Stačí stručně sdělit. Do roka si uspořádejte svoje záležitosti. Zařízení připravte k ocenění a následnému prodeji transparentnímu solidnímu nástupci, který si vybere tento stát v zájmu občanů (v tom vidím největší problém). Pokud toto neučiníte, opusťte v uvedené lhůtě těžní prostory a uveďte je do bezeškodného stavu.
19. 01. 2012 | 13:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy