Právo na spravedlnost - policie stále stejná

16. 12. 2007 | 12:58
Přečteno 4524 krát
Následující řádky jsou sice 10 let staré, ovšem situace v popisované oblasti, tedy Policie ČR, se v podstatě nezměnila. Dalo by se říci, že za následujících 8 let, jen k horšímu. Při této příležitosti je nutné připomenout zákroky proti účastníkům tanečního setkání Czechtek 2004-5 a naprosto skandální nevyšetření doposud žádného pochybení policie i přes nesporné důkazy. Důležité je připomenout i návrh reformy policie, předložené ministrem Langerem, které vůbec nepředpokládá kontrolu policie a MV nezavislým orgánem a zavádí řadu nových kontraverzních prvků.Před listopadem 1989 Veřejná bezpečnost a další represivní orgány používaly při rozhánění demonstrací a zásahům proti disentu hrubého násilí. Pokojní demonstrující byli biti, byli proti nim nasazováni psi, slzný plyn a vodní děla, byli svévolně zadržováni, týráni a vyváženi za město. Desítky lidí tehdy utrpěly zranění, základní lidská práva tisíců lidí byla závažným způsobem porušována. V souvislosti s tehdejšími zásahy proti demonstrantům bylo do dnešního dne stíháno jen asi 10 osob, z toho pouze 5 osob bylo odsouzeno. Je zcela zřejmé, že v České republice pachatelé tehdejšího násilí nebyli dosud řádně potrestáni.

Konec komunistické totality v roce 1989 však neznamenal ukončení porušování lidských práv ze strany státních orgánů.
Od roku 1989 došlo v České republice k mnoha dalším případům policejního násilí, špatného zacházení se zadrženými a dalšímu zneužívání pravomocí veřejného činitele ze strany příslušníků Policie České republiky.
Některé z těchto případů jsou veřejně známé: brutalita policistů při zásahu proti aktivistům při Velké pardubické v roce 1993, zásah v rockovém klubu Propast v roce 1996 a proti demonstrantům protestujícím proti tomuto zásahu v roce 1997, brutální chování policistů vůči občanům v době Global Street Party v roce 1998, zásah proti chodcům, zvědavcům a demonstrantům 1. května 1999 v Praze, neadekvátní zásah proti občanům a novinářům 28. října 1999. Ani v těchto známých případech nebyli pachatelé dosud řádně potrestáni, vyšetřování vyplynula do ztracena nebo byla přijata pouze mírná kázeňská opatření. V případech, kterým veřejnost věnovala menší zájem je situace ještě horší. O desítkách dalších případů se dosud nikdo nedozvěděl, protože se oběti takového porušení svých práv bojí proti policistům vystoupit.
O častém porušování práv občanů svědčí i oficiální statistiky o počtu stížností na policisty. Jen za rok 1998 bylo podáno 7337 stížností. Z tohoto počtu však policisté sami vyhodnotili pouze 970 stížností jako oprávněné. U většiny těchto uznaných stížností bylo rozhodnuto, že se nejedná o trestný čin, ale pouze o kázeňský přestupek. Kázeňsky potrestán byl jen mizivý počet policistů. Je nutné zdůraznit, že o oprávněnosti stížností nerozhodují orgány nezávislé na policii, nýbrž odbor kontroly a stížností Policie ČR. Případy, které jsou podány jako trestní oznámení, má vyšetřovat Inspekce ministra vnitra. Ze statistických údajů i rozboru řady konkrétních případů je jasné, že současné kontrolní mechanismy policie ani platná právní úprava neposkytují záruky dostatečné ochrany práv občanů před zneužíváním policejních pravomocí.
Tyto záruky neposkytuje ani dosavadní přístup politických představitelů zodpovědných za dohled nad bezpečnostními složkami a jejich řízení k případům porušování práv občanů ze strany těchto složek.
Po deseti letech od listopadu 1989 je třeba říci, že při prevenci policejního násilí i prosazování zákona a práv občanů v této oblasti udělala Česká republika jen malý pokrok.
V těchto dnech připomínáme výročí svrhnutí totalitního režimu, které bylo podníceno reakcí na policejní brutalitu. Toto výročí je vhodnou příležitostí k přijetí zásadních změn.
Proto:
Požadujeme, aby vláda věnovala větší pozornost ochraně občanů před policejním násilím.
Požadujeme, aby byla přijata taková zákonná opatření, která by umožňovala účinnou a nezávislou kontrolu činnosti policie a bezpečnostních složek.
Požadujeme, aby byla pochybení a trestná činnost policistů řádně vyšetřována a trestána.
Požadujeme, aby za pochybení a trestnou činnost policistů nesli politickou zodpovědnost představitelé příslušného resortu.V Praze dne 16.listopadu 1999

Za Dokumentační středisko pro lidská práva
Stanislav Penc, Filip Pospíšil

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

bigjirka napsal(a):

Souhlasím s tím. Policie vůbec nemá rozumnou zpětnou vazbu, která by usazovala chování policistů na správnou úroveň. Policie má také nedostatečné vzdělávání a výcvik policistů pro krizové situace a nedostatečně řešenou psychologickou podporu policistů po náročných akcích. Čeká se, až jestli se ten člověk nezhroutí. Policista, který byl zraněn, nebo někoho zranil, nebo opakovaně byl u několika krvavých nehod či zločinů, by měl automaticky dostat psychologickou podporu.
16. 12. 2007 | 14:40

bara napsal(a):

"Je nutné zdůraznit, že o oprávněnosti stížností nerozhodují orgány nezávislé na policii, nýbrž odbor kontroly a stížností Policie ČR."

Ano pane autore. Mate pravdu. Navic stale trva vliv prislusniku Stb na nektere slozky policie.
16. 12. 2007 | 15:09

bigjirka napsal(a):

Baruško, myslím, že jejich vliv je bohužel podstatně rozsáhlejší :-(
16. 12. 2007 | 16:03

Líný černý pes napsal(a):

to bigjirka :
S kontrolou policie by byl jeden problém - kontrolor by musel rozumět jak policejní práci, tak psychologii. A takový odborník by asi byl zas bývalý policista. Spíše by to potřebovalo neustálé vzdělávání policistů, jenže těch, kteří nesedí v kancelářích a dělají skutečnou policejní agendu, zěch je málo a ty kancelářníci jim práci neusnadňují. Takře kdy se vzdělávat. No, asi místo papírování, jenže pak jim kontrola vynadá, že nedostatečně papírují.
16. 12. 2007 | 16:26

Charlie napsal(a):

Modelový příklad Czechtec 2004-5:
pan/í redaktor/ka obchází vesnici, která je konání akce nejblíže. Strká občanům mikrofon téměř do huby(pardon)a ptá se jednotlivých občanů na to, co tomu říkají. Když jsou tito většinou starší lidé v rozpacích tak redaktor/ka ochotně napovídá: no ten kravál co tu budete mít přes víkend. Odpověď: no to zase nebudou rohlíky, jinak je mě to jedno ..... další starší:no mělo by se jim to asi zakázat...
Konečně se redaktor/ka dočkal: večer v TV novinách - co vy na to pane policejní prezidente? jaká děláte popatření? jak jste připraveni? a co hasiči? a co starosta?

To by byl div, kdyby jednoduchý populista v čele vlády nezavětřil "hlas lidu" a nevyzval celou policii k mimořádným tvrdým opatřením, aby ukázal svoji "rozhodnost".
Lid přece ví, že mladí technaři jsou feťáci a opilci, že?(jinde a jindy se to neděje?) Policejním funcionářům nakonec nezbývá než se podvolit - jinak si mohou vyklízet skříňku...
A tak nastává ta nepřímo nařízená a zcela zbytečná surovost.
Tvrdím, že na počátku té nenávisti stojí až příliž často ambiciozní a nemilosrdní lidé(?) od medií
16. 12. 2007 | 18:37

Al Jouda napsal(a):

Policajtovi se vyhni na sto honů - a máš pokoj !
16. 12. 2007 | 18:49

bigjirka napsal(a):

Pejsko, určitě je tam málo toho výcviku i té psychologické podpory a určitě je tam málo i té zpětné vazby.. nevím, zda by to měli být přímo "kontroloři". Spíš budování jakési schopnosti sebehodnocení. Souvisí to i s tím výcvikem. Já si nemyslím, že třeba na tom CzechTechu se jednalo o prvoplánový úmysl tam někoho zbít - je to spíš strach a nedostatečné zvládání stressu. Samozřejmě má asi kousek pravdy Charlie s tou politizací...
16. 12. 2007 | 18:52

vlk napsal(a):

Pane Penci,vy jste profesionální potížista. Budte jím za každého režimu.
Mohusi vážit toho, co jste dělal před Listopadem, sotva toho,c o děláte po něm. Mimochodem - slyšel jsemdost veké stážnosti na váš autoritářský způsob řízení krajské organizace Zelených.
Policie není a nebude ideální. Popisujete různé případy,podle vás policejní zvůle.Kromějiného také Street party. V Praze na Magistrále. Pamatuji ji. Tam jste nemělico dělat. kdo vás a ostatní nutil převracet policejní auto?
Czech Tec. Jsitě byl tam onen kamerou zaznamenaný úlet zvběsilých policajtů. Jenže na tytéž policaty před tím létaly láhve , kameny, kusy dřev. Byly záměrně provokováni , zesměšňováni.
Proč by si to měli nechat líbit?

Což samozřejmě neznamená, že bypolicie měla být zpolitizována nebo rozehnány soecialisované policejní složky nebo být ochromena inspekce ministra. Ale vy to rozhodně nenapravíte. Sotatně, likvidaci specialisovaných složek policie, rozehnání inspekce a její ochromení to je výsledke práce současné vlády.Co zelení proti tomu udělali? Nedělám si iluze, že byste snad odpověděl. Ono je lepší popisovat situacii deset let nazpět....Proč vás vůbec čtu?
16. 12. 2007 | 19:25

Charlie napsal(a):

Mezi tzv. aktivisty/demonstranty se také nachází značné část lidí, kteří se, kryti davem, rádi zúčastňují akcí hlavně proto aby si mohli bouchnout nebo něco zničit.
Je téměř jisté, že v té vřavě se zcela zákonitě dochází oboustraně k porušování pravidel.
A pane Penci vy to víte - takže s tím musíte počítat. Rozmotávání jednotlivých prohřešků při těchto akcích by zabralo veškerý další čas české policie a na nic jiného by se nezmohla.
Jedním z hlavních požadavků na policistu by měla být psychická odolnost - která se podle mne nedá získat školením. Příliž souvisí s emocionální stránkou osobnosti. Ale kde ty lidi brát, když nejsou?Tak se vezmou téměř všichni zájemci.
K Czechtechu 2004-5. Při troše moudrosti a tolerance by to byla selanka. Riskovat pro trochu sešlapané trávy zdraví mladých lidí -policistů a účastníků - nemělo vůbec smysl. Hlavně se jednalo o prosazení své ješitné vůle.
Zachráněno(?) několik stovek metrů sešlapané trávy za cenu 25 milionů korun.
To může napadnout jen voly z Čech.
16. 12. 2007 | 20:13

Líný černý pes napsal(a):

to bigjirka :
Czechtech byl akcí samou pro sebe - zasahující byli nejen ve stresu z akce, na kterou nebylo přopraveni, ale také byli pod tlakem tehdejšího ministra vnitra. Jen se podívej do archivů novin, jak tehdy prudili politici. A z dalších videozáznamů (mimo jiné je má ČTK)je vidět, že průběh nebyl jednoznačný jak to nyní vypadá. Jenže tady asi chybí ta opravdová kontrola, která by shlédla všechny doklady a vyslovila svůj verdikt.
16. 12. 2007 | 21:09

LEVAK napsal(a):

Vážení já naprosto nechápu jak se může nějaká sinice někde zvýrazňovat.Vždyť porušili všechny předvolební sliby a svůj program naprosto nedodrželi.A za co?Za pár ministerských křesel pro pár svých hlavounů.Jsem naprosto zhnusen politikou sinic,která však prakticky má už barvu šmolky!
16. 12. 2007 | 21:57

bigjirka napsal(a):

lepší než rudoranž
16. 12. 2007 | 22:37

Líný černý pes napsal(a):

to LEVAK:
Kdo dostane nabídku blogovat, buď ji využije nebo zamítne. Pan Stejskal se snaží zabrat velmi různorodé spektrum názorů. Co se Vám nelíbí, nečtěte.
16. 12. 2007 | 23:55

Jonáš napsal(a):

Penci nemůžeš si už konečně změnit http://www.kozy.cz?
Mám dva syny furt tam klikaj a pak jsou zklamaný.
17. 12. 2007 | 07:47

juvel napsal(a):

pro Charlie: zdá se že výsledkem zákroku na Czechtecu bylo více než zabránění sešlapávání trávy. Další pořadatelé Czechteku již dbali na zákonné uspořádání takové akce co se týče povolení místa akce, pořádku, hygienického a zdravotního zabezpečení a.t.d. To byl před tímto zákrokem neřešitlný problém mnoho let. Těmi "voly z Čech" bych tak neplýtval.
17. 12. 2007 | 09:09

Charlie napsal(a):

Jen připomínám - v česku se koná za rok několik desítek rockových koncertů a sportovních klání - jsou doprovázena i demolováním. Mnohé z těchto akcí by měly velké potíže s doslovným dodržováním zákonů a hygienických předpisů. Dělání svalů zrovna na Czechtec považuji za svého druhu posedlost. Mj. s tím úklidem a záchody se začalo už v roce 2003.) Co se týká hluku - tak to by se nemohla konat téměř sebemenší akce pod širým nebem.
Obecně : s dodržováním zákonů a předpisů je to Čechách: jak - kdo, jak - kdy.
Risk zmrzačení a těch 25 milionů (ne z vlastní kapsy) za zbytečné plicejní manévry (pozemek byl pronajatý a záchody tam také byly. u Tachova považuji za hovadinu. Ta mohla napadnout jen voly s mozky z husákovské éry.
17. 12. 2007 | 12:56

veverka napsal(a):

Pane Penci,věnujte se raději dodržování programu své "zelené" strany.Co vám např. říká pojem "přímá demokracie"?
17. 12. 2007 | 14:07

Michals napsal(a):

Milý Stando,
souhlasil jsem téměř vždy téměř se vším, cos dělal, psal a říkal. Ať už ti cestu zkřížil Jakeš, Klaus nebo Paroubek. vždycky jsi do toho šel natrvdo. Neměli ti co vzít, tak ať se třeba po...
Nedávno jsem tě ale viděl, jak chodíš po Malé straně s mobilem u ucha a tváříš se jako nejodpornější establishmentovské pra.. Pak jsem zaznamenal, jak se stavíš proti stranickým rebelům obtěžujícím velepředsedu, kterému děláš asistenta... Říkals něco v tom smyslu, že mají v zájmu strany držet hubu a krok...
Máš to zapotřebí?
08. 01. 2008 | 18:15

replica watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, omega watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 07:02

louis vuitton napsal(a):

cestu zkřížil Jakeš, Klaus nebo Paroubek. vždycky jsi do toho šel natrvdo. Neměli ti co vzít, tak ať se třeba po...
Nedávno jsem tě ale viděl, jak chodíš po Malé straně s mobilem u ucha a tváříš se jako nejodpornější establishmentovské pra.. Pak jsem zaznamenal, jak se stavíš proti stranickým rebelům obtěžujícím velepředsedu, kterému děláš asistenta... Říkals něco
04. 07. 2009 | 04:59

tiffany jewelry napsal(a):

Souhlasím s tím. Policie vůbec nemá rozumnou zpětnou vazbu, která by usazovala chování policistů na správnou úroveň. Policie má také nedostatečné vzdělávání a výcvik policistů pro krizové situace a nedostatečně řešenou psychologickou podporu policistů po náročných akcích. Čeká se, až jestli se ten člověk nezhroutí. Policista, který byl zraněn, nebo někoho zranil, nebo opakovaně byl u několika krvavých nehod či zločinů, by měl automaticky dostat psychologickou podporu.
31. 07. 2009 | 11:16

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

http://www.dearwatches.com/... Omega watch for sale
http://www.dearwatches.com/... Panerai watch for sale
http://www.dearwatches.com/... Patek Philippe watch for sale
29. 01. 2010 | 08:32

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 07:30

gucci watches napsal(a):

Interesting thing!
06. 03. 2010 | 08:08

free online games napsal(a):

wonderfulof
08. 03. 2010 | 20:04

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 09:09

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 09:11

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 04:05

laptop battery napsal(a):

Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
28. 03. 2010 | 03:47

http://www.kw61.com/replica-patek-philip napsal(a):

abc
30. 03. 2010 | 03:43

Links of London Jewellery napsal(a):

It was around ten-thirty, I guess, when I finished it. I wasn't tired, though, so I looked out the window for a while. It wasn't snowing out any more, but every once in a while you could hear a car somewhere not being able to get started.
31. 03. 2010 | 11:03

cheap watches napsal(a):

Strká občanům mikrofon téměř do huby(pardon)a ptá se jednotlivých občanů na to, co tomu říkají. Když jsou tito většinou starší lidé v rozpacích tak redaktor/ka ochotně napovídá: no ten kravál co tu budete mít přes víkend.
01. 04. 2010 | 08:57

replica watches napsal(a):

Mnohé z těchto akcí by měly velké potíže s doslovným dodržováním zákonů a hygienických předpisů. Dělání svalů zrovna na Czechtec považuji za svého druhu posedlost. Mj. s tím úklidem a záchody se začalo už v roce 2003.) Co se týká hluku - tak to by se nemohla konat téměř sebemenší akce pod širým nebem.
01. 04. 2010 | 08:58

Relocation Agency in Geneva napsal(a):

This is a great and very valuable information about Právo na spravedlnost - policie stále stejná. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
02. 04. 2010 | 08:55

Chopard watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 11:05

replica watches napsal(a):

Nebudu zdůrazňovat, že při všem co je s islamistickým extremismem v poslední dekádě spjato musí být naše zpravodajské služby aktivní, získávat informace a prověřovat osoby migrující do naší země, včetně posuzování jejich žádosti o azyl. Nechápu však jaké motivy vedou senátora Štětinu a TOP 09 k tomu, aby tuto práci tajných služeb dekonspiroval a odsuzoval. Komu to slouží? Této zemi opravdu n
13. 04. 2010 | 03:18

replica watches napsal(a):

Nebudu zdůrazňovat, že při všem co je s islamistickým extremismem v poslední dekádě spjato musí být naše zpravodajské služby aktivní, získávat informace a prověřovat osoby migrující do naší země, včetně posuzování jejich žádosti o azyl. Nechápu však jaké motivy vedou senátora Štětinu a TOP 09 k tomu, aby tuto práci tajných služeb dekonspiroval a odsuzoval. Komu to slouží? Této zemi opravdu n
13. 04. 2010 | 03:33

Claire Helsel napsal(a):

Again another http://www.jdkeda.com happy reader. Very helpful. But I do agree with http://www.huaan-med.com/wr... dude - not sure if ill spend too much time on http://www.huaan-med.com/wa... this?? Great solution ,That sounds very interesting .
http://www.hzhwknit.com
http://www.cnboostercables.... topic. http://www.cnboostercables.... Thanks for your article, http://www.phccwy.com its been very helpful. http://www.huaan-med.com/ba... Thanks for sharing your information. http://www.huaan-med.com/in...
Nice post! http://www.sunstorm86.com Although we are familiar with http://www.cnyonghao.com our culure, but we maybe don't really understand http://www.huaan-med.com/in... it. It need to study deeply.It's a very meaningful http://www.huaan-med.com/fo... activity. Looking forward to joining you.meter from http://www.huaan-med.com/di... 。Thanks a lot for http://www.racketchina.com enjoying this beauty article with http://www.lk-outdoorfurnit... me. I am apreciating http://www.eammarsolar.com very much! Looking forward to http://www.huaan-med.com/di... another great article. Good luck to the author! http://www.huaan-med.com/ea... all the best! Those http://www.jihepackage.com who want to get the scholarship must http://www.jihepackage.com/... work hard and try their best. http://www.jihepackage.com/... It's exciting to hear this good http://www.huaan-med.com/di... .Thanks for this http://www.suntasksolar.com great post. I have become a http://www.trading-mx.com huge fan of this website and http://www.shopdisplaycn.com I really cant wait to read you next posts! Your post are http://www.jihepackage.com/... inspirational.Looks like a very interesting http://www.jihepackage.com/... solution technology. Thanks for sharing .
http://www.worldmaya.cn
http://www.chinachristmasba...
http://www.xdbike.com
http://www.zjqiangsheng.com
16. 08. 2010 | 04:24

Chi Estain napsal(a):

Good article, http://www.haoxinglass.com Each and every point is http://www.china-ouya.com good enough.This is a good,common sense article. http://www.china-bamboofloo... Very helpful to one who is just finding the resouces about http://www.china-bamboofloo... this part.It will certainly help educate http://www.china-bamboofloo... me.Thanks for sharing with us your wisdom.Great!This article is http://www.hc-cca.com creative,there are a lot of new idea,http://www.mingjiangnan.com it gives me inspiration. http://www.xyweavebag.com I think I will also inspired by you http://www.zh-bamboo.com and think about more new ideas。I am totally agree with http://www.china-yongding.com your oppinion.this blog post is http://www.ysteas.cn very encouraging to people who want to know these topics.Excellent article that http://www.ds-jiecheng.com will provide the incentive and http://www.huxi-cable.com/p... basis for my works. http://www.ejaisolar.com I wonder if I can mention the article as http://www.chinajmdq.com a bibliographic reference in my work. Very interesting and http://www.chinalasiji.com useful information! It's pity that such occasions are still exist in the world, but we should act all http://www.huxi-cable.com/s... together for to prevent them. Thanks.Very interesting and http://www.hzzxdq.net useful information! http://www.zjbangge.com/rec... It's pity that such occasions are http://www.zjbangge.com/lea... still exist in the world,http://www.zhuoerya.cn but we should act all together for to prevent them. Thanks.You really know http://www.hn-hardware.com what your talking about here. Thanks for the great step by http://www.zjbangge.com/sec... step how to blog. Great stuff from you, http://www.sunsurf.com.cn man. Ive read your stuff before http://www.jdxpwj.cn/booste... and youre just too awesome. http://www.zjxhdz.com I love what youve got here, http://www.tygluegun.com love what youre saying and http://www.wanjia-ylm.cn the way you say it. You make it entertaining http://www.hangxiang.cn and you still manage to keep it smart. I cant http://www.meiyuanfurniture... wait to read more from you. This is http://www.jdxpwj.cn/tow-rope really a great blog.This is one of http://www.deliver.com.cn the best posts that I’ve http://www.hzzhuoyuan.com ever seen; you may include http://www.hzhtdq.cn some more ideas in the same theme. http://www.china-chunyu.cn I’m still waiting for some interesting thoughts http://www.cnboostercable.com from your side in your next post.I like this kind of very useful http://www.huaan-med.com/fo... articles congratulations I wish you continued success, I hope http://www.huaan-med.com/me... I can do this kind of article。
16. 08. 2010 | 04:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy