Kocáb končí ve vládě...

23. 03. 2010 | 12:58
Přečteno 7690 krát
Zajímám se jednotlivostmi fungování státu a právního systému jako takového. Před více než rokem jsem napsal nově nastoupivšímu ministrovi pro lidská práva otevřený dopis, v kterém jsem mu sdělil, že by bylo vhodné, aby svojí pozornost ve funkci věnoval následujícím tématům. Tedy nerovnost občanů před zákonem ve spojitosti s vyšetřováním případných porušení zákona příslušníky Policie ČR. V této souvislosti jsem připomněl zákrok policie proti účastníkům tanečního setkání Czechtek 2005 a absenci řádného vyšetření a případné potrestání viníků. Dále jsem se zmínil o dvou palčivých věcech, které ovlivňují velkou část občanů naší republiky, tedy represivní pojetí protidrogové politiky a fenomén bezdomovectví. Celý dopis najdete zde. S ministrem Kocábem jsem se v této věci sešel a několikrát jsem na jeho úřad telefonoval s žádostí o popsání kroků, které v této věci udělal, případně udělá. Poslední den jeho fungování na ministerstvu mi přišla odpověď, kterou uvádím v plném znění i s přiloženými dopisy v souvislosti se zákrokem na Czechtek 2005 ministru Pecinovi a nejvyšší státní zástupkyni Vesecké. Na odpověď obou jmenovaných si budeme muset počkat. Názor na aktivitu Michaela Kocába ve shora uvedených věcech si můžeme udělat sami.

Původní dopis ministru Kocábovi.
Odpověď ministra Kocába.
Dopis ministra Kocába ministru Pecinovi.
Dopis ministra Kocába paní Vesecké.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Kocáb tam byl stejně navíc.
23. 03. 2010 | 13:30

Béda napsal(a):

Již bylo načase. Stejně tam byl páté kolo u vozu a nikdo ani pořádně neví co tam prováděl. Tedy krom sbližování s tiskovou mluvčí.

Holt stárnoucí rocker se bude muset poohlédnout po jiném korytu. Nic ovšem ještě není ztraceno. Třeba se nechá odložit do některé z komor poslanecké sněmovny.
23. 03. 2010 | 13:31

Jedla napsal(a):

Závistivci, Kocáb sice bude pryč, ale Vy na Lejlu Abbasovou stejně nemáte.
23. 03. 2010 | 13:48

slavwin napsal(a):

Ten Czechtek 2005 mi už připomíná posedlost Miloše Zemana jak zničit ČSSD. Já s tím nemám zkušenosti. Jak jsou kryti zákonem občané proti korytářům. Jak je chráněn zdravotně handicapovaný občan proti podvodníkům, nebylo by to lepší téma.
23. 03. 2010 | 13:50

vlk napsal(a):

Pokud je informace z vašeho titulku správná - nemá totiž nic společného s vlastním obsahem blogu - pak mohu říci jediné -KONEČNĚ!

Včera bylo pozdě.
23. 03. 2010 | 13:53

krok napsal(a):

Stando, nebreč pořád, už jsi s tím trapnej:-)..raději hoď do placu zkušenosti s kozičkama a poraď, jak dosáhnout na dotace z EU..:-))
23. 03. 2010 | 13:53

jaryn napsal(a):

Ministr pro menšiny (čímž myslím pana Kocába), jenž se domnívá, že svoji činnost vykonává dobře, protože ho majoritní část společnosti nemůže vystát, je podle mě ignorant a osel.
Nejvyšší čas, aby zmizel ze scény. A bez náhrady! On, stejně jako předtím Džamila, byli přehlídkou neuvěřitelného pseudohumanismu a naivismu, jaký se jen tak nevidí. Neděkujem, odejděte!
Dnes bych odmítl i jen jít na koncert Pražského výběru. Z toho pána by se mi udělalo nevolno i kdyby hrál třeba na šalmaje.
23. 03. 2010 | 14:26

Kelt napsal(a):

Zřejmě již neumím držet krok s dobou/za mých mladých časů jsme se věnovali sportu a mejdanům s děvčaty,pokud ctění rodiče vytáhli paty z domu./ˇ
Czechtek je zřejmě dle p.Pence přijatelný druh dnešní zábavy.
Proč ne-pokud by ti účastnicí nikoho neobtěžovali tři dny a dvě noci kakofonií zvuků,které těžko nazvat hudbou,jejichž intenzita nedá spát lidem v nejširším okolí.Pokud by neobsazovali a neničili cizí majetek.
Obrázek povalujících se a zfetovaných individuí jenom dokresluje celkový obraz zkázy,která je pro tento druh zábavy příznačná.
Nevím,jak by se p.Penc tvářil,až by tak 2OO-3OO feťáků si udělalo mejdan na jeho kozím dvorku a k večeři i ugrilovalo jeho plemeného kozla.
23. 03. 2010 | 14:36

Daňový poplatník napsal(a):

Místo toho, aby Zelený Míša zasouval světlý výběžek svého multikulturálního těla do růžového otvůrku troškutmavší, leč také multikulturální spoluobčanky, aby tak prakticky demonstroval vskutku široký záběr (rozměr neznám) svého antirasismu,musí odpovídat na takové supernadbejkárny.
Styďte se Staníku, to si soudruzi mezi sebou nedělají.
Když to dělá mladší sourozenec staršímu, říká se mu kazišuk.
23. 03. 2010 | 14:46

Pepa Řepa napsal(a):

Kocáb končí?
Jdu pro šampáňo.
http://www.youtube.com/watc...

Kdo přijde? Patočka, Tamáš, Tožička nebo teta z Kazachstánu?
23. 03. 2010 | 14:52

Antropolog napsal(a):

ad JEDLA: Někteří z nás na Lejlu po jejím roztažení Rosenbergem snad ani mít nepotřebují.
23. 03. 2010 | 16:21

F. Adamec napsal(a):

Kocab konci v loutkove komunisticke vlade, vystuduje VUML a nahradi Perlesa. Topolanek mu bude delat namestka.

Pencl je vymaze se sveho seznamu.
23. 03. 2010 | 16:21

Tichomil napsal(a):

Na Czechteku policajti opravdu reagovali špatně. Neměli nikoho bít. Měli vzít jednoho odborníka, který by pod jejich ochranou odpojil všechny generátory a zničil přívodní kabely. Vzniklá škoda za pár tisíc by se vysvětlovala líp než zmlácení lidé.
23. 03. 2010 | 16:23

pseudovidlák napsal(a):

Pan Kocáb byl vedle hned od začátku takovej pseudoodborník-něco jako pan autor tohoto blogu,no a že to s P.Lejlou rozjeli neni přece zakázané,nicméně je dobré že díky tomu jde od válu už mi z něj pomalu začínalo bejt zle-takže hurá.
23. 03. 2010 | 16:57

Stařeček napsal(a):

tak bych řekl, že to je od p. Lyšky z nouze ctnost. Kocáb měl být odejit přijetím jeho demise premíérem. Teď možná odejde jako z nouze ctnost. Lyška si zadupal a Kocáb se ztratí. Je to fajn. Vlk se nažral a koza je celá.
23. 03. 2010 | 17:09

Vilém napsal(a):

Kocáb patří mezi nejlepší ministry za celou dobu polistopadových vlád, tedy také vlád minimálně od roku 1948.
Pan Kocáb ve vládě prosazoval principy civilizované menšinové politiky a zastával se lidských práv, proto se samozřejmě nemůže dočkat potlesku modrého nebo oranžového houfu. Ale po mnoha letech negativního až katastrofálního vývoje v oblasti ochrany lidských práv neoblíbených skupin a před temnou érou socialistických normalizátorů paroubkoškromachovského typu září Kocábova politika jako obrovské slunce spravedlnosti a civilizovanosti, které bude ostře svítit na bestiální socanské řádění inspirované požadavky vzteklých občanských negramotů a i v době třeskutého mrazu represivní normalizace bude důkazem, že jsou možné jiné, nesrovnatelně lepší poměry.
23. 03. 2010 | 19:16

Holubář napsal(a):

Vilém:
Ano, máte alespoň částečně pravdu.
Byl zcela konzistentní a až do posledka prokazoval, že rozhodně není rasista. Multikulti až do posledního údu těla.
Tak je to správné a tak to má být!
Seberealizace.
Škoda jen, že za peníze daňových poplatníků, ale hlavně když si to své úřadování užil, říkal Laco tady odvedle.
:-)
23. 03. 2010 | 20:31

vlk napsal(a):

Ano Viléme ano!

Začal třeba začleňování menšin pojímat hned od začátku filantropicky. tak , ež holku od tyče udělal nejprve svou tiskovou mluvčí a posléze .. no po zeleném vzoru . přítelkyní. Mezi tím stačil odmítnout bydlet v Janově. Prý kvůli internetu. Mohl získat autentické zážitky ze života menšin.
Díále proslu¨l tím, že lidem , kteří ostentativně porušovali zákon sjednal nájem v centru Prahy. Zatímco stovky handicapovaných lidí, matek samoživitelek a podobných čekají marně na nějaké bydlení. které by zvládli. Mají ovšem s můlu. mají bílou kůži, neházejí po olicistech cihli a vůbec - dodržují zákony.
Byl to moc prima ministr.
23. 03. 2010 | 20:42

Vilém napsal(a):

Holubář
To už tak bývá, že málokdo úřaduje jinak než za veřejné peníze, a jelikož za tyto peníze se podařilo udržet jisté minimální standardy civilizace, místo aby pole ovládly Liany a Řápkové, šlo o skvěle zúročené prostředky. Možná se o tom přesvědčíte, až socani všechno zdefraudují pro své voliče.

Tím se dostávám k Vlkovi. Nechápu, proč se oháníte lidmi, kteří mají jasně definované přímé nároky na podporu a u nichž tedy obecně není důvod k intervenci na základě lidskoprávních motivů. Samozřejmě nemám nic proti uvedeným skupinám, ale nemohu akceptovat představu, že by snad kvůli těmto lidem měl Kocáb netečně přihlížet závažnému problému, který vznikl agresí majitele proti squatterům, kteří naopak kvůli skandální právní úpravě propadli všemi systémy ochrany práv až na základní úroveň nepodmíněných lidských práv, a proto se angažoval Kocáb.
23. 03. 2010 | 21:14

Holubář napsal(a):

Vilém:
Standard civilizace...hmmmm! Ta je dobrá. Tak zkuste ještě tu o Karkulce, tu mám před spaním také rád.
Vedete chrabrý boj. Sám voják v poli. Brzy ale budete v ČR jako ten kůl v plotě. Většina už těm multikulti nesmyslům cinká klíči.
:-)
23. 03. 2010 | 21:19

Pepa Řepa napsal(a):

Holubář napsal(a):
Vilém:
Brzy ale budete v ČR jako ten kůl v plotě.
..............
Jedno písmenmko bych změnil.
Hádejte které a hádejte za co.

Pomůcka: k za v.
23. 03. 2010 | 22:59

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Děkuji za Váš text:

"Díále proslu¨l tím, že lidem , kteří ostentativně porušovali zákon sjednal nájem v centru Prahy. Zatímco stovky handicapovaných lidí, matek samoživitelek a podobných čekají marně na nějaké bydlení. které by zvládli. Mají ovšem s můlu. mají bílou kůži, neházejí po olicistech cihli a vůbec - dodržují zákony."

K tomu není co dodat. Jenom už tu větu, že pan Kocáb odmítl bydlet v Janově.
24. 03. 2010 | 07:32

Zdeněk Brom napsal(a):

Vilém:

Mezi squattery mám několik přátel. Všichni si ten styl života zvolili dobrovolně a nechtějí ho měnit.
24. 03. 2010 | 07:36

Karel Mueller napsal(a):

Tak pan Kocáb končí ve funkci?

V minulosti projevil jistou zdatnost a počínal si obratně, čím si získal slušné renomé, na rozdíl od mnoha jiných. Mohl to využít.

Jeho působení v této funkci nelze dost dobře komentovat a zachovat zdvořilost. Škoda.
24. 03. 2010 | 19:10

tvujtvrdik napsal(a):

vlku
nehazej se cihli ale cihly
taky nepises vlki ale vlky
Paroubki bys urcite nenapsal jak te znam
dnes slabsi jednicka
24. 03. 2010 | 20:00

Pepa Řepa napsal(a):

Kdepak, Kozí taťko, nekončí. Drží se jako klíště. To tady ještě nebylo.
Tatrman by ohrozil rovnováhu vesmíru, jeho odchodem by se zhroutil pangalaktický řád.

Mám u Vás šampáňo.
24. 03. 2010 | 22:24

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Můžete ho otevřít, dnes ohlásil, že končí.

Mohl udělat hodně, víc než kdokoliv jiný. Ale to by musel mít úplně jiný okruh přátel a poradců, nehledě na nejrůznější mezinárodní výbory ječící o českém rasismu a xenofobii bez sebemenší znalosti situace (resp. vyznačující se naprostou neochotou se jí vůbec objektivně zabývat).
26. 03. 2010 | 19:36

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 01:39

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 03:36

replica tag heuer napsal(a):

Whoa! I am looking forward for the next updates of your awesome worship.
30. 03. 2010 | 10:57

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 05:08

Links of London store napsal(a):

Anyway, that's what I wrote Stradlater's composition about. Old Allie's baseball mitt. I happened to have it with me, in my suitcase, so I got it out and copied down the poems that were written on it.
31. 03. 2010 | 08:47

sliver napsal(a):

Kocáb je blázen. at už je pryč
07. 04. 2010 | 11:51

Cartier watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 04:55

paroubek napsal(a):

každej musi dostat jednou na čumak i špína fetacka
05. 10. 2010 | 10:06

StacieFletcher22 napsal(a):

freelance writer
16. 07. 2011 | 05:02

cwneziSP9Q napsal(a):

And don't trust rules because you were tahgut they are the right way. Until someone comes up with a good reason for the rule, it can go fuck itself. The only halfway decent argument I have heard is that it looks better/is easier to read your way because the eye only has to go up to the quote from from the period (rather than up from the "n" and down to the period from the quote). But as far as I know, no studies have been conduced on this subject.Until such studies are done (and prove that there is significant harm), I follow these simple rules:1. never add punctuation to quoted materiel or literal values (e.g. "Twenty Twoteen")2. if the punctuation in quote material matches the punctuation that would be used outside of quoted material you may omit the punctuation if no meaning is lost3. always use punctuation with literal values, even when it seems redundant, to avoid confusion about whether the punctuation within the quotes is really part of the literal value or not
23. 08. 2013 | 10:23

DOmi9Q7E1mI napsal(a):

Begun, the great internet <a href="http://iftjqps.com">edoiutcan</a> has.
24. 08. 2013 | 15:48

jISBP18xM napsal(a):

I wish to express my aepcpriation to the writer for bailing me out of this setting. Because of surfing around throughout the internet and seeing strategies which are not beneficial, I thought my entire life was well over. Existing without the solutions to the problems you have solved as a result of your main blog post is a critical case, as well as the kind that could have badly damaged my entire career if I hadn't discovered your web page. Your good understanding and kindness in playing with the whole lot was excellent. I'm not sure what I would've done if I had not come across such a stuff like this. It's possible to at this moment look forward to my future. Thanks so much for the high quality and result oriented guide. I will not think twice to refer your web blog to anybody who would like guidelines about this problem. http://vwhvrz.com [url=http://dnzwpxjhys.com]dnzwpxjhys[/url] [link=http://hedzzcljd.com]hedzzcljd[/link]
26. 08. 2013 | 14:02

NTKVF8DFu4 napsal(a):

hello there and thank you for your information – I have <a href="http://beqhhmf.com">ceitnraly</a> picked up anythingnew from right here. I did however expertise a few technical issues using this site, since I experienced to reload the website a lotof times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your webhosting is OK? Not that I am complaining, but slowloading instances times will often affect your placement in google and can damage your high-quality score if ads and marketing with Adwords.Well I am adding this RSS to my e-mail and can look out for alot more of your respective fascinating content. Ensure that you update this again soon.
28. 08. 2013 | 21:28

gGEAZVR4Za napsal(a):

What I have constantly told polepe is that when you are evaluating a good on the net electronics retail outlet, there are a few variables that you have to consider. First and foremost, you would like to make sure to find a reputable and in addition, reliable store that has gotten great testimonials and scores from other consumers and industry analysts. This will make certain you are getting along with a well-known store that delivers good support and support to their patrons. Thanks for sharing your opinions on this website. http://fiencqpu.com [url=http://znailpgfntw.com]znailpgfntw[/url] [link=http://ajfhqcw.com]ajfhqcw[/link]
06. 09. 2013 | 18:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy