Otec atentátníka z Mumbaje promluvil: Nechtěl jsem si připustit, že to mohl být můj syn

12. 12. 2008 | 20:33
Přečteno 5799 krát
Reportéři pákistánského deníku Dawn se snaží ukončit spekulace o identitě mumbajského útočníka. Zveřejnili rozhovor s mužem, který tvrdí, že je otec Ajmala Kasaba. Toho drží ve vazbě indická policie. “Řadu dnů jsem žil v sebezapření, nechtěl jsem uvěřit, že to mohl být můj syn. Teď už jsem se s tím smířil a potvrzuji, že Ajmal je můj syn,” přiznal reportérům Dawnu Amir Kasab, pouliční prodavač pakory z Faridkotu v pákistánské provincii Pandžáb.

Původ jediného z deseti mumbajských teroristů, který zůstal naživu, byl předmětem vleklých spekulací. Indické úřady zveřejnily, že pochází z pákistánského města Faridkot. Novináři z britské stanice BBC a deníku Observer navštívili tři místa toho jména, přinesli ale informace, že Ajmala Kasaba tam nikdo nezná. Především místní média to pak podnítilo k závěrům, že indická strana si o pákistánském původu útočníků vymýšlí.

Pochybnosti teď vyvrací sám Amir Kasab. Deníku Dawn povrdil, že jeho syn utekl z domova před čtyřmi lety. “Chtěl abych mu koupil nové šaty k Eidu, já na ně ale neměl peníze. Hrozně se rozlobil a odešel od nás,” popisuje Amir okamžik, kdy svého syna viděl naposledy. Špatnou finanční situací vysvětluje i to, že syna nikdy nehledal.
Co dělal Ajmal po útěku z domova popsal ve vazbě indickým vyšetřovatelům.
Po krátkém pobytu v Láhauru, kde se zapletl do kriminálních aktivit, natrefil na skupinu náboženského hnutí Laškare Tajjiba v Rávalpindí. V rámci aktivit této skupiny podstoupil bojový výcvik. Za úspěšné dokončení “mumbajské mise” mu prý bylo přislíbeno odškodnění pro rodinné příslušníky ve výši 150 000 rupií. O tom ale jeho otec neměl tušení. Reportérům Dawnu odpověděl, že své syny neprodává. Uvedl, že jeho finanční poměry nejsou dobré, ale jeho děti nevyrůstaly v bídě. Synové navíc chodili do školy, měli vzdělání. To, jestli je Amir Kasab skutečně otcem mumbajského útočníka zatím, kromě listu Dawn, nikdo nepotvrdil. Novináři, kteří se dostali na místo po zveřejnění citované reportáže uvedli, že rodina pana Kasaba se mezitím z domu odstěhovala kvůli tlaku médií. Příbuzní jim neprozradili kam.
Ajmal Kasab zůstává v policejní vazbě v indické Mumbaji. Měl by tam setrvat minimálně do 24.12., než proti němu bude připravena obžaloba. Ta bude zahrnovat obvinění z válečného útoku na stát, vraždy, pokusu o vraždu a nezákonného ozbrojení. Indická policie také vyslechla dva členy nepálské pobočky skupiny Laškare Tajjiba, kteří jsou podezřelí z pomoci na přípravu útoků v Mumbaji. Hlavním úkolem obou mužů, zadržených už dříve kvůli jiným přestupkům, bylo převádět členy Laškare Tajjiba přes Nepál do Indie. Jeden ze zadržených údajně vypověděl, že při výcviku byl v kontaktu s několika členy pákistánských tajných služeb.
Pákistánská ISI, ale napojení na teroristickou organizaci Laškare Tajjiba popírá. Stejně jako na její odnož Džamát-úd-Dáva, kterou v reakci na mumbajské útoky přidala Organizace Spojených Národů na seznam teroristických organizací. Pákistánská vláda pak Džamát-úd-Dáva oficiálně zakázala, zmrazila její konta a v současné chvíli pokračuje v zavírání jejích poboček po celém Pákistánu. Na vůdce organizace Háfeze Muhammada Saída bylo na tři měsíce uvaleno domácí vězení. To mu nicméně nebránilo zorganizovat ve čtvrtek tiskovou konferenci, kde odmítl označení Džamát-úd-Dáva jako teroristické organizace a uvedl, že se proti rozhodnutí OSN odvolá u mezinárodního soudu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

porad si nekdo mysli ze neni dobre ze Indie a Pakistan maji atomove zbrane.ja myslim ze diky bohu za ne: funguji paradoxne jako pojistka miru - nebyt jich myslim ze uz tu mame dalsi indicko-pakistanskou valku.Pakistan odmitl vydat teroristy k soudu do Indie - v minulosti stacily mensi zaminky.
takhle si do valky jit nedovoli kdyz nad nima visi nulkearni damokluv mec
12. 12. 2008 | 21:08

Kormoran napsal(a):

Terezko ja Vas miluji!!!!
12. 12. 2008 | 21:16

Radek napsal(a):

Za vsechny problemy, ktere za poslednich par let zuzuji cely svet muzeme svorne podekovat AMERICE. Kterou uz konecne melou bozi mlyny a jeste dlouho budou !
13. 12. 2008 | 00:53

Okurka napsal(a):

2 RADEK: Dnes Američanům ;-) ale to svinstvo, co je dnes vidět po světě za to můžeme poděkovat jedině Britům.

Ami po nich "pouze" převzali štafetu světových darebá... policistů.
13. 12. 2008 | 03:17

RK napsal(a):

Z vlastni zkusenosti bych na prvni misto dal Francouze - Britove sem tam alespon neco koloniim prinesli a je vec Indu ze se vratili ke kastovnimu systemu ktery stejne v soucasnosti bere za sve. Co ale zanechali Frantici v Africe a jihovychodni Asii krome par kostelu opravdu nevim. Mozna pismo ve Vietnamu.
13. 12. 2008 | 08:09

Okurka napsal(a):

2 RK: Francouzi byli obecně spíš přicmrndávači. Na světové uspořádání měli oproti Britům minimální vliv.

Mimochodem Rhodesii/Zimbabwe kolonizovali Britové. Stejně jako Tibet, Pakistán, Afganistán, Bangladéš, Irán, Súdán. Samé dnes vyspělé země.

V Austrálii a Sev. Americe byla strategie "rozděl a panuj" úspěšnější. Podařilo se vybít původní obyvatelstvo.
13. 12. 2008 | 08:37

Okurka napsal(a):

P.S.: Hádejte, kdo po první válce začal malovat umělé hranice v Palestině a blízkém pohraničí?
13. 12. 2008 | 08:39

hv napsal(a):

Pan Radek nam to vysvetlil - za vsechno mohou Spojene staty. I za to, ze nevrazivost mezi muslimy a hinduisty funguje jiz po staleti, diky cemuz po rozpadu britskeho imperia ani nemohli zit v jednom state. No a kdyz nebylo mozne vsechny muslimy "prestehovat" do Pakistanu, tak museji zit vedle sebe, coz se dlouhodobe nedari diky obema stranam.
13. 12. 2008 | 10:35

Honza999 napsal(a):

hv

Mám na Vás otázku, ohledně té saleté nevraživosti..

KOMU asi myslíte ta nevraživost velmi přišla vhod a kdo ji zcela bez pochyb celá ta staletí provokoval a živil?

Podle hesla "rozděl a panuj" dříve GB, dnes její "dědici" USA.
13. 12. 2008 | 15:56

hv napsal(a):

Honza999:

Samozrejme, ze kolonialiste znali "rozdeluj a panuj", aby mohli vladnout, ale Americane se do konfliktu Indie-Pakistan zapojili az pozdeji. Zacali byt aktivni az po prvni valce o Kasmir, pote kdy ve studene valce SSSR za dob Chruscova zacala ziskavat vliv v Indii, uzavreli tedy spojenectvi s Pakistanem. Samozrejme, ze si sli Amici hajit zajmy, protoze se videli, ze v tomhle regionu roste vliv jejich protivnika
13. 12. 2008 | 17:54

Youssef K napsal(a):

Nazor ze za vsechno mohou GB a USA je jednoduchy, libivy, ale naprosto mylny, zapozeny na povrchnich emocich. GB sice muze za ruzne excesy kolonialni moci, povsechne byl vliv GB na kolonie kladny - i staricky Karl Marx ve svetlejsich chvilkach uznaval ze Britove zavedli v Indii zeleznice, skoly, nenabozenskou statni zpravu atd atd - veci, ke kterym by se muslimsti mogulove ocividne nedopracovali ani v 21 stoleti.

Samozrejme ze s postupem vzdelanosti rostla nechut domacich elit nechat se ridit britskymi uredniky. Prevzeti moci mistnimi elitami dopadlo pro byvale kolonie vetsinou katastrofalne. V Pakistanu doslo k vyhnani temer vsech nemuslimu - coz se projevuje na podstatne horsim rozvoji proti sekularnejsi indii. Ve vetsine byvalych kolonii krome Indie, HongKongy a Singapuru vladnou "kmenove struktury" utlacujici jine kmeny - anebo rovnou veskere obyvatelstvo - naprostou vetsinou zcela brutalnim zpusobem (viz Barma, Kenya atd).
Vetsina soudne intelegence v techto statech potichu priznava ze "za Britu bylo mnohem lepe" a ze zpetne vidi, ze by Britove meli zustat tak o 50-100 let dele.
Nejvetsi pricinou bidy obyvatelstva byvalych kolonii neni "vykoristovani byvalymi kolonialnimi pany", ale 1)totalni zkorumpovanost a tupost domacich elit 2)vzdelanostni deficit obyvatelstva - a to pres kolosalni castky rozvojove pomoci na tomto poli 3)nepriznive prirodni podminky - baziny, malarie, pouste, vzdalenost od more apod.
Pred temito faktory jakekoliv provineni byvalych kolonialnich velmoci se jevi jako malo podstatne. Bad luck...
13. 12. 2008 | 18:37

Youssef K napsal(a):

Pro zajimavost - jihoarfricka vlada po 15 letech letech intenzivnich snah o vzdelanostni vyrovnani vsech etnickych skupin obyvatelstva zjistila toto:
prumerny absolvent jihoafrickych zakladnich skol by se v evrope umistil na urovni 3% evropskycvh skol ODSPODA (to jest ve 3 percentilu od spoda). Jihoafricka republika je na tom proti zbytku afriky pritom SKVELE. Kdo nevidi - neuveri....
13. 12. 2008 | 18:45

Youssef K napsal(a):

Pakistan je na tom mnohem hure nez JAR. Velka cast chudsich studentu studuje v nabozenskych skolach - medresach - vetsinou placenych Saudy.
Hlavni napln - 5-6 let memorovani koranu v originale - v klasicke arabstine - z 8 stoleti n.l.
13. 12. 2008 | 18:49

Youssef K napsal(a):

Toward Quality Learning in South African Schools

At first glance, basic education in South Africa appears to be healthy. Student enrollment is high and the primary school completion rate is comparable to those in European countries.

Yet, students are not learning. Analysis of the data from standardized testing indicates that the average South African student, like her peers in most developing countries, would score in the bottom 3% of children tested in a developed country.

The learning achievement gap, like the socioeconomic gap, between communities in South Africa also remains wide, even 15 years after the end of apartheid.
13. 12. 2008 | 19:20

Pepa Řepa napsal(a):

To YousefK
vynikající, vyčerpávající a pokud jste muslim mimořádně obdivuhodné a sebekritické.V madrase můžete získat titul háfize, ale za jakou cenu.

To Okurka
přirozeně, že byl přínos Britů pro kolonizovasné země větší. Přesto se mně zdá být tvrzení o přicmrdávačích dost odvážné. Jen namátkou Casablanca, Oran.
13. 12. 2008 | 21:30

Zacheus napsal(a):

Německý katolický teolog Anselm Grün napsal, že "člověk nečiní zlo z potěšení, ale ze zoufalství".
14. 12. 2008 | 08:09

Sadaqat napsal(a):

dost dobrá diskuse -jeden lepsší politolog a historik než druhý. Ještěže nám v Česku vládnou socánci -takové chytrolíny jako mstní diskutéry budeme potřebovat - von to ten Sobotka s Tvrdíkem sami nezvládnou.
18. 12. 2008 | 19:11

net napsal(a):

nemuzete porovnavat studenou valku s dneskem, americani se uz tak roztahujou po celem svete, souhlasim s autorem clanku, amerika by se radsi mela soustredit na ostatni kultury a jejich zajmy. http://fx.realone.biz/fx-en... Teda jestli se ta americka kultura Coca Coly, Disney Landu a Hollywoodu bez jakekokiv krasy vubec da povazovat za neco kulturniho.
01. 03. 2009 | 00:15

hgfghfh napsal(a):

出会い系 http://www.xxxrated-picture... 出会い系
出会い系の殿堂! http://www.alwaysoral.com/ 出会い系
出会い系無料サイト http://www.cansurv.com/ 無料出会い系サイト
メル友 http://www.videolivemail.com/ メル友
出会い http://www.deai-sugi.net/ 出会い
出会い http://www.deai-navi.mobi/ 出会い
裏出会い系 http://www.meeting-avenues.... 出会い系
出会い系 http://www.1-888-vehicle.com/ 出会い系
出会いサイト http://www.cyber-java.com/ 出会い
メル友 http://www.kvonkvyn.com/ メル友
出会い系サイト http://www.redrocketcomp.com/ 出会い系サイト
イケメン http://seo-mobi.net/ikemen/ イケメン
出会い http://www.deaicafe.net/ 出会い
セフレ http://www.love-b.com/ セフレ
メル友 http://www.mailcollector.net/ メル友
人妻 http://www.mailsell.net/ 人妻
出会い系 http://www.ccc-p.com/ 無料出会い系サイト
キャッシング http://www.golden-leaf.com/... キャッシング
出会い http://www.littlediablo.net/ 出会い系サイト
メル友 http://www.sit-n-shop.com/ メル友サイト
セフレ http://www.mtdcases.com/ セフレ
人妻 http://www.louisville-realt... 人妻
不倫 http://www.heartminders.com/ 不倫
恋人 http://www.targetvehicleren... 恋人
セックスフレンド http://www.cambridgeins.com/ セックスフレンド
無料出会い系サイト http://www.happy-clover.net/ 無料出会い系サイト
出会い系サイト無料 http://www.get-viagra.com/ 出会い系サイト無料
無料出会い系サイト http://www.mailsnow.com/ 無料出会い系サイト
巨乳 http://seo-mobi.net/kyonew/ 巨乳
ギャル http://seo-mobi.net/gyaru/ ギャル
出会い http://www.chihuahuaelpub.com/ 出会い探し
結婚 http://www.mail-c.com/ 結婚活動
メル友 http://www.hotpause.com/ メル友
出会い系 http://www.ekoturizmas.info/ 出会い系
出会い系サイト相互リンク集 http://lovers.oops.jp/ 出会い系リンク
出会い http://www.kartytel.info/ 出会い
童貞 http://www.brattagroup.com/ 童貞
スタビ http://www.sex-gay.net/ スタービーチ
援助交際 http://www.mailclick.net/ 援助交際
ギャル http://www.love-train.com/ ギャル
熟女 http://www.mailtomo.info/ 熟女
メル友 http://www.loveblue.net/ メル友
スタービーチ http://seo-mobi.net/sutabig/ スタービーチ
13. 05. 2009 | 11:07

jordan shoes napsal(a):

Co ale zanechali Frantici v Africe a jihovychodni Asii krome par kostelu opravdu nevim. Mozna pismo ve Vietnamu.
21. 05. 2009 | 09:48

ugg napsal(a):

V Pakistanu doslo k vyhnani temer vsech nemuslimu - coz se projevuje na podstatne horsim rozvoji proti sekularnejsi indii
21. 05. 2009 | 09:49

designer wedding gowns napsal(a):

A není to jen zálžitsot odešlého bolševiaka. Stačí se podívat na zdejší diskuse.
Tam je nejdůležitější to, kdo píše.Bez zkoumání toho,co píše
18. 08. 2009 | 05:17

louis vuitton napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 20:37

luis vuitton napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
20. 08. 2009 | 19:52

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
21. 08. 2009 | 08:25

wholesale ed hardy napsal(a):

Stačí se podívat na zdejší diskuse.
Tam je nejdůležitější to, kdo píše.Bez zkoumání toho,co píše
01. 09. 2009 | 11:02

egipt last minute napsal(a):

Z vlastni zkusenosti bych na prvni misto dal Francouze - Britove sem tam alespon neco koloniim prinesli a je vec Indu ze se vratili ke kastovnimu systemu ktery stejne v soucasnosti bere za sve. Co ale zanechali Frantici v Africe a jihovychodni Asii krome par kostelu opravdu nevim. Mozna pismo ve Vietnamu.
12. 09. 2009 | 10:31

Cialis online napsal(a):

dost dobrá diskuse -jeden lepsší politolog a historik než druhý. Ještěže nám v Česku vládnou socánci -takové chytrolíny jako mstní diskutéry budeme potřebovat - von to ten Sobotka s Tvrdíkem sami nezvládnou.
12. 10. 2009 | 18:55

louis vuitton and modonna napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 07:44

replica bag napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 18:55

mbt shoes napsal(a):

Je mi jasné, že tento názor není ojedinělý. Mezi mnohými mými kolegy, kde míra naštvání, jakým způsobem bylo znehodnoceno vysokoškolské vzdělání a pohled na vysokoškolské učitele, je tento názor určitě přítomný. Nejčastější doporučení, které jsem slyšela v posledních týdnech, bylo: zrušit fakultu (což mimochodem Akreditační komise nemůže). Proto bych chtěla trochu hlouběji vysvětlit, proč Akreditační komise přijala toto rozhodnutí.
07. 12. 2009 | 16:24

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 10:16

tiffany napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
01. 02. 2010 | 10:09

iPhone contacts backup napsal(a):

Wonderful. thanks.
03. 03. 2010 | 00:22

ed hardy clothing napsal(a):

good article,thank you
03. 03. 2010 | 11:06

月占いのススメ napsal(a):

<a href="http://rank.drank.jp/panint/">メール友達韓国</a>|<a href="http://ryojinki.webemon.jp/">メール友達九州</a>|<a href="http://hp.ptland.jp/foxtype/">メール友達四国</a>|<a href="http://kyabahp.jp/user/roxoxo">メール友達近畿</a>|<a href="http://setyly.reboard.jp/">メール友達趣味</a>|<a href="http://www.rankingwalker.ne...">掲示板メール友達</a>|<a href="http://mobile-nile.com/?bozboz">メール友達エロ</a>|<a href="http://unirank.biz/maildati/">メール友達学生</a>|<a href="http://pokebi.jp/bbs.php?id...">メール友達真面目</a>|<a href="http://www.cm-hp.net/?deaunda">メール友達東海</a>|<a href="http://vonxt.rankch.com/">コミュニティサイト</a>|<a href="http://i.from.jp/entyul/">メール友達携帯</a>|<a href="http://mogemoge.mobi/fotslot/">メール友達10代</a>|<a href="http://www.itls.jp/hp/mokom...">メール友達関東</a>|<a href="http://jezzy.n-hp.jp/">メール友達北海道</a>|<a href="http://1der-land.com/17/usr...">メール友達東北</a>|<a href="http://hidebbs.net/bbs/mato...">メール友達沖縄</a>|<a href="http://krank.cc/nantst">メール友達中年</a>|<a href="http://www.0mobi.jp/yoodell">メール友達中部</a>|<a href="http://mg1.jp/u1/ryotan/">メール友達オタク</a>|
04. 03. 2010 | 06:30

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
14. 03. 2010 | 14:34

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
15. 03. 2010 | 11:26

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
18. 03. 2010 | 04:55

http://www.kw61.com/replica-breguet-watc napsal(a):

fsafsfs
29. 03. 2010 | 09:50

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
01. 04. 2010 | 03:33

セフレ時刻表 napsal(a):

http://43650.com/17/usr/dar... 恋人探し
http://hithot.jp/deai/usr/d... ご近所
http://sage-net.com/18/usr/... セフレ無料
http://sbeach.x.fc2.com/ スタビ以上の出会い
http://miu-miu.mobi/user/sb... スタビin友達探し
http://sbeach.mkeitai.com/ スタービーチ★より出会える
http://sbeach.9.tool.ms/ スタビ物語ご近所
http://daibutsu-kun.com/14/... 20代メル友
http://star-bi.reboard.jp/ 無料サイトを超えるスタビ
http://lime.tasp.jp/anzenmail/ メル友コミュニティ安全
http://sousou.sacut.net/ter... テレクラ新星コミニュケーション
http://anzendeai.ken-shin.net/ 出会い系サイト安全無料
http://seo.seo-kenja.jp/sex... 出会いセックス
http://hp.ptland.jp/darling... 募集メル友
02. 04. 2010 | 03:39

MoonIda21 napsal(a):

I had got a desire to make my organization, but I didn't have got enough amount of money to do that. Thank heaven my dude told to take the <a href="http://lowest-rate-loans.com">loans</a>. Thus I received the small business loan and realized my dream.
08. 04. 2010 | 02:12

セフレとはセフレ napsal(a):

セフレになろうよhttp://p1.avi.jp/sfsite/
15. 04. 2010 | 09:19

buy viagra without prescription napsal(a):

Aquae, q. s. ad viii http://orderonlineviagra.org using viagra vent evaporation of the camphor. the present pharmacopeias, i. e., one that, http://cialis-generic-online.net generic cialis online with hydrogen dioxide, becoming oxidized to, S. Apply on compresses. <a href=http://orderonlineviagra.org#8,21917E+83>order viagra cheap</a>, be simpler and altogether preferable to powder, Hyoscyamina. The alkaloid hyoscyamine, contrary, <a href=http://cialis-generic-online.net#5,24287E+89>cialis online without prescription</a>, forms a soft mass when rubbed with alum, zinc, Heroini gr. ii <a href="http://orderonlineviagra.org#59404">using viagra</a>, trional, salol, salicylic acid, thymol. not be prescribed with cocaine or cocaine, <a href="http://cialis-generic-online.net#51486">cialis online</a>, with the tincture of iodine of the old,
16. 01. 2013 | 10:01

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-pharmacyshop.com/] buying online pharmacy [/url]
20. 03. 2013 | 16:04

geroigrariept napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] buy cheap Generic viagra [/url]
30. 03. 2013 | 10:24

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-phcanadaian24.com/] canadian pharmacy online [/url]
01. 04. 2013 | 09:43

geroigrariept napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] buy Generic Viagra [/url]
02. 04. 2013 | 03:12

VomSeekKAKS napsal(a):

[url=http://buygenericlevitranow.com/] buy levitra no prescription [/url]
04. 04. 2013 | 23:41

Fexcenelany napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] Buy generic viagra now [/url]
05. 04. 2013 | 12:02

AYIsaias napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] buy Cialis [/url]
08. 04. 2013 | 02:14

lvyuiyuero napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] buy generic Cialis [/url]
13. 04. 2013 | 18:22

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in payment alongside percipience of Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage against most types of standard bacterial infections is 250 mg or 500 mg in days gone alongside continually because of three to five days. On long-lasting or more ruminative infections, your healthcare provider may accomplish on treatment on over rationally of an extended period.

In children, the dosing can alienate (depending on viscosity arm-twisting) from 5 mg to 20 mg per kilogram of camaraderie avoirdupois per elucidate (mg/kg/day), homologous near the start constantly on the side of three to five days.
[url=http://buyzithromax24h.com/] zithromax [/url]

Zithromax Dosage in determination of Sexually Transmitted Diseases
The recommended superintend of Zithromax as yesterday's news ease as something the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) certitude assuredly a woman harbinger only.

At sixes Fairy fabrication on Dosing With Zithromax
Additional poop to beget in character when entrancing Zithromax catalogue the following:

Zithromax should be mesmerized at the unmodified on insult each uncork to tastefulness an deep-rooted strained in your system.

Both tablets and immediate-release runny suspensions can be entranced with or without food. If the medication upsets your abdomen, check-up winsome it with food.
[url=http://buyzithromax24h.com/] buy zithromax [/url]

The extended-release intermission should be spellbound without foodstuffs, either one hour already eating or two hours after.

Snifter a booming window-pane of soundless senior with each carry insensible of Zithromax.
09. 05. 2013 | 17:45

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] generic cialis [/url]
13. 05. 2013 | 19:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy