Teroristé znovu útočí v Láhauru

30. 03. 2009 | 09:24
Přečteno 5563 krát
Necelý měsíc po útoku na kriketový tým Srí Lanky udeřili v pákistánském Láhauru znovu teroristé. Ozbrojené komando útočníků vniklo kolem sedmé hodiny ráno do policejního výcvikového střediska Manawan a zaútočilo na 400 místních studentů.
Útočníci převlečení do policejních uniforem nejdřív odpálili několik granátů a pak začali nekontrolovaně střílet. V komplexu policejní akademie vypukla panika, většina policejních rekrutů nemá výzbroj ani trénink k tomu, aby se bránila. Jakkoliv jim na pomoc postupně přispěchaly policejní posily a paramilitantní jednotky armády, záchranná akce stále pokračuje. Média už pět hodin živě přenášejí tvrdý boj mezi útočníky, kteří obsadili jednu z budov policejní akademie a ostřelují své okolí ze střechy, a armádními jednotkami, které se je snaží zneškodnit.


Jak se podařilo útočníkům vniknout do střeženého areálu?

„Myslím, že museli mít uvnitř komplice. Vnikli do areálu dvěma vchody, které jsou jinak hlídané. Je pravděpodobné, že i zbraně mohli mít na místě předem ukryté,“ hodnotí situaci Abdul Rehman Siddiqui, bývalý ředitel armádní informační agentury ISPR.
Podle něj došlo v celém zásahu k zásadnímu pochybení v organizaci protiútoku.
„Paramilitantním jednotkám trvalo dvě hodiny, než se dostavily na místo. Protiútok navíc, zdá se, dlouho nikdo nekoordinoval. Sjely se tu stovky policistů, příslušníklů rangers a armády. Kdo jim, ale velí? Zdá se, že nikdo.“
Nekoordinovanost a pomalá reakce policie a armády na útoky guerillového typu, které jsou v Pákistánu čím dál častějším jevem, je zarážející. Poradce ministra vnitra v otázkách bezpečnosti Rehmán Malik přiznal, že policejní jednotky nejsou na podobné útoky vycvičené. Kritiku médií, která hovoří především o selhání bezpečnostních služeb a to už podruhé v jednom měsíci, ale nechal bez komentáře. Nevyloučil nicméně, že za útokem můžou stát cizí elementy. Abdul Rehman Siddiqi tuto verzi odmítá: „Pokaždé, když se v Pákistánu něco stane, hned namíříme prst ven ze země. To byli cizinci. Jenže možná je načase si přiznat, že zrovna tak to můžou být domácí elementy, které chtějí zemi destabilizovat. A raději než svádět vinu na ostatní bychom se na boj s nimi měli připravit. Mít strategii. Fiasko, které vidíme dnes v přímém přenosu, je toho živým důkazem.“
Zatím není jasné kolik si útok na policejní školu v Manawanu vyžádal obětí. Média hovoří o 20 mrtvých a 100 zraněných policistů. Jejich počet, ale zřejmě vzroste, až bude akce ukončena.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

talentovaný šibal napsal(a):

Za prvé musim říct, že mě Pákistánci a jejich starosti vůbec nezajímaj, tady si může blog zřídit vopravdu každej šílenec a votravovat pak s nesmyslama, jako např problémy Pákistánců. To je tak votravný, to budu radši číst denně 10 nových článků vod Jirky Paroubka než takovoudle propagandu islámu a vzbuzování lítosti nad těmi strasně milými chudáky se samopali v ruce.

Autorka se diví: "Jak se podařilo útočníkům vniknout do střeženého areálu?"

To je vcelku jasný, Pákistán na posledních příčkách žebříčku korupce, pro 5 dolarů ti tam klído pído voddělaj vlastní matku. V takových zemích prostě lidskej život nic neznamená - proto se tomu taky řiká islám. 20, 100, 400 nebo 1000 mrtvých - nemá cenu nad tim přemýšlet.

NAvíc tam taky ministerstvo neřídí Íčko jinak by tak akce měla jistě profesionálnější charakter.Podle mě kdyby tam byl Íčko teroristi nemaj šanci. Vzpomínáte ještě jak poslal na letiště skoro celou URNU protože mu volala náká vědma že se jí něco zjevilo v kouli!
30. 03. 2009 | 10:15

Al Jouda napsal(a):

Pádný důvod pro to, aby NATO rozšířilo své vojenské akce i na pakistánské pohraničí s Afghanistánem. Bezpilotní bombardéry na základny Al Kajdy zde umístěné !Vždyť se dají ze satelitů tak pěkně zjistit a zaměřit !
30. 03. 2009 | 10:21

tiffany jewelry napsal(a):

Pádný důvod pro to, aby NATO rozšířilo své vojenské akce i na pakistánské pohraničí s Afghanistánem.
30. 03. 2009 | 10:26

Petr napsal(a):

Paní autorka:

Vzhledem k tomu, že se nacházíte na "dotyčném" místě, bylo by jistě zajímavé slyšet i Váš názor, nejen názor oficiálních politických představitelů nebo médií. Určitě máte "kontakt" s normálními lidmi (studenty) a slyšíte názory jejich. Kdo jsou podle Vás (podle nich) ti teroristé, útočníci, za jakým účelem by měli přepadnout policejni výcvikové středisko a studenty ?
30. 03. 2009 | 10:57

Al Jouda napsal(a):

To Petr : Byli z rozvedených manželství, pěstouni je bili a hráli počítačové hry :))))
30. 03. 2009 | 11:04

Petr napsal(a):

Al Jouda:

Díky za jedno z možných vysvětlení :) Tu zemi neznám, nevím, jaká je rozvodovost (ale určitě menší, než v Evropě :) ) a taky nevím, do jaké míry tam jsou rozšířeny a povoleny počítačové hry :)
I když tam existuje spousta velice nadaných mladých lidí (Indie, Pákistán), kteří dostávají stipendia pro studium na amerických univerzitách. Nakonec jejich "koumavost" potvrdil i John Grisham v jednom ze svých románů, kdy tři pakistánští studenti byli schopni "dostat do jejich rukou" (moderní hackeři) ovládání cizích špionážních satelitů, což se jim bohužel stalo osudným...
30. 03. 2009 | 11:20

vlk napsal(a):

Pakistán bohužel začíná být větší problém než Afgha Irák dohromady. Pro svůj strategický arzenál. Celý pás počínaje palestinou, přes Libanon, irák, Irán, Afgh a Pákistan je jednen vlký sud střelného prachu.
Je otázkou co je pro západ a naši civilizaci větším nebezpečím. Tvrdé autoritářské režimy jako třeba v Syrii nebo vláda islámských fanatiků či pokusy akovou vládu nastolit..
nejspíš nás čeká velká válka.
30. 03. 2009 | 11:42

Petr napsal(a):

vlk:

Myslíte si, že takzvané "loutkové vlády" jsou snahou některé problémy vyřešit, nebo jsou spíše příčinou vzniku těch problémů ?
30. 03. 2009 | 11:59

Al Jouda napsal(a):

To Petr : Veškerá koumavost je na nic, když je koumákem fanatický islamista. Válka, o které mluví vlk bude válkou proti islámu, který je třeba v zájmu civilkizace vykořenit.
Alke všechno už tu bylo - viz křížové výpravy křesťanů na Blízký Východ ve starověku. Bohužel byli Křižáci rovněž tak polovičatí jako Bush v Kuvajtu.
30. 03. 2009 | 14:51

Vilém napsal(a):

Mezi protivládními a vládními ozbrojenými silami neexistuje morální protiklad, který zde autorka rýsuje. Nevím, proč by měli mít četníci místních diktátorů klid na výcvik směřující k vraždění politických oponentů. U nás oslavovaní Mašínové jednali právě tak jako ti partyzáni, kteří dnes přepadli policejní cvičiště. V celé islámské oblasti jsou spojenci západu teroristy vůči místním obyvatelům, jak dokládají obrovské, plánovité a brutální masakry, které mají v této oblasti na svědomí ozbrojené síly západních států i jejich místní spojenci. Proto se sympatie místních obyvatel a také objektivně smýšlejících Evropanů kloní na stranu místních partyzánů, naopak prozápadní režimy jsou předmětem oprávněného opovržení. Vývoj na bojišti lze v tomto smyslu považovat za jakousi formu lidového referenda, za projev, kam se kloní většinové mínění a jak by dopadly svobodné volby, které zatím vinou západních okupantů nebo místních diktatur nejsou možné. Drtivé vítězství Hamasu v Palestině ukazuje, kam se přikloní obyvatelstvo, pokud si může vybrat. Vystupňování teroru prozápadních diktatur nebo přímá okupace jen zvyšuje sympatie k odbojářům a na konečném výsledku celého střetnutí zřejmě celkem nic nezmění.
30. 03. 2009 | 16:29

Pepa Řepa napsal(a):

Viléme, Vy mluvíte jako kniha. Jako poručík Dub:Vývoj na bojišti.....

Vývoj na bojišti lze v tomto smyslu považovat za jakousi formu lidového referenda, za projev, kam se kloní většinové mínění a jak by dopadly svobodné volby, které zatím vinou západních okupantů nebo místních diktatur nejsou možné. Drtivé vítězství Hamasu v Palestině ukazuje, kam se přikloní obyvatelstvo, pokud si může vybrat.
------------------
Ale, ale netvrďte nám tady takové věci.
My přece víme, že to je jen pár zoufale chudých jedinců,jak říkáte "odbojářů", bojujících semtexem proti hanebným imperialistům.

A od této hrstky teroristů se přece celý islámský svět distancuje.Nebo ne?

A vy, že kdyby si mohli svobodně vybrat, tak jdou za nimi.

Hmmm. Tak nevím, že byste měl taky jednou pravdu?
30. 03. 2009 | 16:50

Vilém napsal(a):

Pepa Řepa
Apokalyptické rozměry přisuzujete konfliktu pouze vy a mediální propagandisté. Taliban nebo jiní islamisté budou vládnout v Afghánistánu a Pákistánu i jinde, ale západní civilizace kolabuje sama od sebe, ne kvůli nim.

Nebo že byste měl pravdu a bez možnosti brutálně rabovat země Třetího světa se naše pseudocivilizace choulostivých spotřebitelů zvyklých na sociální jistoty, státní péči a konzumní pohodlí neobejde? V tom případě by bylo jistě třeba rozbombardovat a postřílet jako teroristu každého, kdo se postaví proti diktátu bílých fracků v mezinárodních firmách, a vyvolat hladomory všude, kde zkřiví vlas cizím investorům, aby si divoši mysleli, že nemají jinou volbu než otročit.
30. 03. 2009 | 17:15

Vondra napsal(a):

Terezo , hezky napsané. A že to čtenáří MfDnes a Lidovek nechápou , je jedině dobře. Alespoň mají život jednodušší.
30. 03. 2009 | 18:17

Hajný napsal(a):

to Vilém:
Sice jste oslovil Pepu Řepu,ale i já si přiložím polínko.
Vy si neuvědomujete,že západní svět ve válce s muslimským světem již dávno je.Že politika multikulturní společnosti snad funguje na společném kulturním základě,ale ne tady.A i druhá strana musí chtít.
Že podobní idealističtí snílci jen prodlužují čas,ale obětí bude v konečném důsledku více.
Já už tu nebudu,Pepa Řepa asi také ne,ale vám nezbyde nic jiného než pás od Izraelských hranic po Čínu srovnat se zemí ohněm a mečem.Na troskách vytvořit diktátorské režimy a stovky let čekat.
Ne v zájmu zachování nějaké rozmařilé společnosti,ale v zájmu holého přežití.
PS:Milerád bych se mýlil !!!Jenže to ukáže až čas.
30. 03. 2009 | 18:32

Vilém napsal(a):

Hajný
K problému vidění současného konfliktu jako boje Dobra se Zlem nebo naopak jako konfliktu mezi stranami v zásadě stejných kvalit, který je stejně řešitelný jako třeba někdejší německo-francouzský konflikt, doporučuji pojednání renomovaného odborníka profesora Pavla Barši.

http://www.lidovky.cz/prime...

Věřím, že po přečtení tohoto zajímavého článku nebudete považovat za jedinou cestu k míru zpustošení poloviny světa.
30. 03. 2009 | 18:41

Petr napsal(a):

Hajný:

Kdo je to "západní svět" a jak se ta "válka" projevuje ? Povolením staveb mešit v západní Evropě, stále rostoucím počtem přistěhovalců nebo imigrantů ze zemí blízkého Východu do střední a západní Evropy ?
Kdo má v moci toto určovat, stanovit, kdo se zamýšlí nad reciprocitou (stejná práva na "obou stranách") a na kontrole jejího dodržování ?
30. 03. 2009 | 18:49

Al Jouda napsal(a):

Heuréka !Tak už jsem poznal dva tzv. objektivně smýšlející Evropany - zdejšího Viléma a Baršu :)))))
30. 03. 2009 | 18:54

Hajný napsal(a):

to Vilém:
Článek jsem si přečetl.Mám obavy,že to nikdy nemůže fungovat.Protože druhá(muslimská) strana nechce.
Žádnou polovinu světa zničit nechci.Jen píši,že nic jiného nezbyde a že čas ukáže.To je vše!
30. 03. 2009 | 19:30

Hajný napsal(a):

to Petr:
Západní svět je pro mne to,co uznávám.To je právo věřit,či nevěřit v Boha,práva žen na svobodu rozhodování a podobně!
Válka zuří,jen ji nevidíme.A ani jedna strana nemá zájem její krutost ukazovat v mediích.Zatím tuto válku prohráváme!

Já nejsem expert na muslimský svět.To je zde Pepa Řepa,na jehož znalosti zatím nikdo nemá.A poněvadž jeho poznatky a závěry se v podstatě shodují s mými,tak vám doporučuji si přečíst jeho stanoviska napsaná na různých blozích k tematu zde.
A já v kostce sdílím jeho stanoviska a názory!
30. 03. 2009 | 19:37

vlk napsal(a):

Petře
poctivě? pak odpověď zní - nevím.
nicméně politika je často jako byznys.
pro důležitý obchod hledáte spojence.
Je to cynické, ale je to tak.
A tenhle "obchodní" partner má atomové zbraně a rakety minimálně středního doletu....Díky naší vlastní hlouposti.
31. 03. 2009 | 11:27

Petr napsal(a):

vlk:

Díky za upřímnost. Určitě je to zajímavá otázka ("loutkové vlády"), v každém případě platí, že pokud se něco "semele", tak si to v tom dotyčném státě "odskáče" ta loutková vláda a ti, co ji tam dosadili, zůstanou "z obliga".
Co se týká jaderných zbraní - v dnešní době, kdy "peníze hrají hlavní roli", není žádný problém se k jaderným zbraním dostat - ať je to bohatý jedinec, bohatá skupina nebo třeba i stát.
Určitě tak existují jedinci, skupiny a i státy, o kterých nemáme ani tušení, že by třeba jaderné zbraně mohli vlastnit. Záleží na "okolním světě a médiích", jak jsou schopni toto zjistit, vypátrat a také, jestli mají snahu nebo potřebu (a jakým způsobem) takové věci zveřejnit. Tak je u některých už jen podezření, že by mohli jaderné zbraně mít, nebo že už je třeba i mají, důvodem k celosvětovému odsouzení a sankcím, zatímco u jiných se nad tím nikdo nepozastavuje.
31. 03. 2009 | 13:04

pierre napsal(a):

Autorce :
zajimavy clanek. Dik.

To talentovany sibal :
Jestlize vas « pakistanci a jejich starosti nezajimaji », tak ten clanek nectete a usetrete si komentar. zustante na vasi navsi a nestrkejte nos do udalosti ve svete..
usetrite si tim vas cas a nam usetrite spatnou naladu z vaseho primitivniho zvaneni…
07. 04. 2009 | 08:36

Vysedlina pathologická napsal(a):

To Vilém,
pořád mluvíme o osobním názoru, není-liž pravda?
Či zda si mám již přebrousit zobák?
07. 04. 2009 | 16:11

Mara napsal(a):

Al Jouda

doufam, ze je informovanych a strizlivych jedincu snad vice.
07. 04. 2009 | 22:52

Libor napsal(a):

Ahoj Terezo,
dozvěděl jsem se, že už jsi doma. Bohužel na tebe už kromě skypu nemám žádný funkční kontakt (původní telefonní číslo už neplatí a mail do televize určitě taky ne), a tak musím takhle, snad to nevadí. Můžeš se mi ozvat nebo mi poslat číslo či mail? Potřeboval bych ti něco poslat. :-) Telefon mám pořád ten samý, mail také. Případně můžeš přes Pavlínu, Libora nebo kohokoli z našeho okolí. Díky a doufám, že někdy brzy popovídáme nejen o Pákistánu osobně.
Libor z Písku
28. 04. 2009 | 15:32

sdffasfasd napsal(a):

http://www.xxxrated-picture... 出会い系
http://www.alwaysoral.com/ 出会い系
http://www.cansurv.com/ 無料出会い系サイト
http://www.videolivemail.com/ メル友
http://www.deai-sugi.net/ 出会い
http://www.deai-navi.mobi/ 出会い
http://www.meeting-avenues.... 出会い系
http://www.1-888-vehicle.com/ 出会い系
http://www.cyber-java.com/ 出会い
http://www.kvonkvyn.com/ メル友
http://www.redrocketcomp.com/ 出会い系サイト
http://seo-mobi.net/ikemen/ イケメン
http://www.deaicafe.net/ 出会い
http://www.love-b.com/ セフレ
http://www.mailcollector.net/ メル友
http://www.mailsell.net/ 人妻
http://www.ccc-p.com/ 無料出会い系サイト
http://www.golden-leaf.com/... キャッシング
http://www.littlediablo.net/ 出会い系サイト
http://www.sit-n-shop.com/ メル友サイト
http://www.mtdcases.com/ セフレ
http://www.louisville-realt... 人妻
http://www.heartminders.com/ 不倫
http://www.targetvehicleren... 恋人
http://www.cambridgeins.com/ セックスフレンド
http://www.happy-clover.net/ 無料出会い系サイト
http://www.get-viagra.com/ 出会い系サイト無料
http://www.mailsnow.com/ 無料出会い系サイト
http://seo-mobi.net/kyonew/ 巨乳
http://seo-mobi.net/gyaru/ ギャル
http://www.chihuahuaelpub.com/ 出会い探し
http://www.mail-c.com/ 結婚活動
http://www.hotpause.com/ メル友
http://www.ekoturizmas.info/ 出会い系
http://lovers.oops.jp/ 出会い系リンク
http://www.kartytel.info/ 出会い
http://www.brattagroup.com/ 童貞
http://www.sex-gay.net/ スタービーチ
http://www.mailclick.net/ 援助交際
http://www.love-train.com/ ギャル
http://www.mailtomo.info/ 熟女
http://www.loveblue.net/ メル友
http://seo-mobi.net/sutabig/ スタービーチ
13. 05. 2009 | 11:05

jordan shoes napsal(a):

Bezpilotní bombardéry na základny Al Kajdy zde umístěné !Vždyť se dají ze satelitů tak pěkně zjistit a zaměřit !
21. 05. 2009 | 09:44

ugg napsal(a):

Válka zuří,jen ji nevidíme.A ani jedna strana nemá zájem její krutost ukazovat v mediích.Zatím tuto válku prohráváme!
21. 05. 2009 | 09:44

tiffany jewelry napsal(a):

Jestlize vas « pakistanci a jejich starosti nezajimaji », tak ten clanek nectete a usetrete si komentar. zustante na vasi navsi a nestrkejte nos do udalosti ve svete..
usetrite si tim vas cas a nam usetrite spatnou naladu z vaseho primitivniho
31. 07. 2009 | 08:12

bridal gowns napsal(a):

Tak to se musim opakovat a delam to nerad, Puskinuv institut je vzkutku grandiozni stavba !!!!)))) I my se poucime , tedy nic ve zlem , ale musim se opakovat!!!!
18. 08. 2009 | 03:17

louis vuitton sale napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 18:52

replica louis vuitton napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
20. 08. 2009 | 17:45

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
21. 08. 2009 | 08:21

wholesale ed hardy napsal(a):

což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu
01. 09. 2009 | 10:59

Emo napsal(a):

Jestlize vas « pakistanci a jejich starosti nezajimaji », tak ten clanek nectete a usetrete si komentar. zustante na vasi navsi a nestrkejte nos do udalosti ve svete..
usetrite si tim vas cas a nam usetrite spatnou naladu z vaseho primitivniho zvaneni.
09. 09. 2009 | 15:44

egipt last minute napsal(a):

Pádný důvod pro to, aby NATO rozšířilo své vojenské akce i na pakistánské pohraničí s Afghanistánem. Bezpilotní bombardéry na základny Al Kajdy zde umístěné !Vždyť se dají ze satelitů tak pěkně zjistit a zaměřit !
12. 09. 2009 | 10:27

Martin napsal(a):

Jenom bych k článku doplnil, že místní obyvatelstvo reagovalo na neschopnost policie útočníky zneškodnit tak, že si vyzvedlo doma držené zbraně a spontánně se pokoušelo zasahující složky podpořit, což způsobilo ještě větší zmatek...

Armáda je v současném PK po Religiózních institucích jedinná, která si drží podporu a důvěru obyvatelstva nad 60% - vice viz GALLUP: http://www.gallup.com/poll/...

Z mého osobního pohledu - jsem přímo v Lahore - se útoky na 2 policejní školy a budovu FIA většiny civilistů výrazně nedotkly, mnozí je ani nezaznamenali.

Dovolím si ještě přidat jednu osobní zkušenost ze souč. Lahore na mém blogu: http://vylicil.bigbloger.li...
17. 10. 2009 | 18:54

cheap louis vuitton napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 08:40

louis vuitton napsal(a):

HOO>>>>>>
26. 10. 2009 | 03:52

bailey button boots napsal(a):

The important thing in bailey button boots life is to have a great ugg knightsbridge sale aim , and the ugg classic cardy determination to attain it.The man with a new ugg classic mini idea is a crank until the ugg classic tall sale idea succeeds . The only uggs classic crochet limit to our ugg lo pro button boots realization of tomorrow will be our nightfall ugg boots doubts of ugg rainier boots today . When an ugg sundance boots end is lawful and obligatory, the indispensable ugg ultra boots means to is are also lawful and obligatory .Genius only means hard-working all one's life . http://www.officialugg.co.uk/
15. 11. 2009 | 06:05

ed hardy sale napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 10:40

mbt shoes napsal(a):

Je mi jasné, že tento názor není ojedinělý. Mezi mnohými mými kolegy, kde míra naštvání, jakým způsobem bylo znehodnoceno vysokoškolské vzdělání a pohled na vysokoškolské učitele, je tento názor určitě přítomný. Nejčastější doporučení, které jsem slyšela v posledních týdnech, bylo: zrušit fakultu (což mimochodem Akreditační komise nemůže). Proto bych chtěla trochu hlouběji vysvětlit, proč Akreditační komise přijala toto rozhodnutí.
07. 12. 2009 | 16:24

speles napsal(a):

Pádný důvod pro to, aby NATO rozšířilo své vojenské akce i na pakistánské pohraničí s Afghanistánem.
14. 12. 2009 | 18:05

electric knife sharpeners napsal(a):

What a helpful post really will be coming back to this time and time again. Thanks!
17. 12. 2009 | 13:36

flat screen tv wall mounts napsal(a):

Thanks for share… Looks good! Thumbs Up!
17. 12. 2009 | 13:37

flat panel wall mount napsal(a):

Nice work! Gonna bookmark this for later use. Thanks
17. 12. 2009 | 13:37

laser hair removal cost napsal(a):

Thanks for the awesome post. this post really helps emphasize the point of simplicity of hard-work.
17. 12. 2009 | 13:38

breast implants before and after napsal(a):

Nice work! Gonna bookmark this for later use. Thanks
17. 12. 2009 | 13:39

wii fit games napsal(a):

Thanks for the awesome post.
22. 12. 2009 | 10:16

duns number lookup napsal(a):

Very nice Topic
22. 12. 2009 | 10:17

sonography schools napsal(a):

Bookmarked! ^_^
22. 12. 2009 | 10:18

lcd tv wall mount napsal(a):

Looking For More From You! :)
22. 12. 2009 | 10:19

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 10:15

tiffany napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
01. 02. 2010 | 10:03

Jill napsal(a):

<a href="http://www.startpottytraini...">Potty Training</a> |<a href="http://www.potty-training-b...">Potty Training Boys</a> | <a href="http://www.howtopottytraina...">How To Potty Train A Toddler</a>
23. 02. 2010 | 08:32

iPhone contacts backup napsal(a):

Wonderful. thanks.
03. 03. 2010 | 00:22

ed hardy clothing napsal(a):

good article,thank you
03. 03. 2010 | 11:06

montblanc watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 09:51

omega watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 09:53

free games online napsal(a):

thanks
08. 03. 2010 | 22:17

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 06:59

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 07:04

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
14. 03. 2010 | 14:35

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
15. 03. 2010 | 11:26

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
18. 03. 2010 | 04:55

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 03:20

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 05:30

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
01. 04. 2010 | 03:32

triathlon training guide napsal(a):

Those athletes just starting triathlon training and haven't tried this sport before need to follow a few basic steps to improve performance and most importantly, reduce the risk of injury.
06. 04. 2010 | 12:28

RosellaMcmahon napsal(a):

People all over the world take the <a href="http://lowest-rate-loans.co...">business loans</a> from different banks, just because it's easy and fast.
10. 04. 2010 | 17:01

new jordan shoes napsal(a):

http://www.jordan-new.com new jordan,cheap jordans,new jordans,new jordan shoes.
05. 07. 2010 | 17:00

businessstart napsal(a):

Its informative information that helpful for newbie. :) http://www.business-start-u...
government small business grant
29. 09. 2010 | 08:44

loans napsal(a):

If you are in not good state and have no cash to get out from that, you would require to take the home loans. Because it will aid you for sure. I get commercial loan every year and feel myself great because of it.
31. 10. 2011 | 09:22

CesBoodenet napsal(a):

Nice post :) Foken refs
14. 11. 2011 | 09:14

CesBoodenet napsal(a):

Nice post :) Foken refs
14. 11. 2011 | 09:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy