Ukrajinský velitel rebelů přiznal...

24. 07. 2014 | 09:39
Přečteno 6399 krát
Opravdu?

Ukrajinský velitel rebelů přiznal, že bojovníci měli raketový systém BUK? Opravdu?

Je to opravdu neuvěřitelná shoda okolností. A přiznám se, že mně to překvapilo.
Dočetl jsem se, že ti američané opravdu vědí co říkají a proč to říkají a jak to říkají.
Rebelové opravdu měli BUK, měli ho v oblasti sestřelu Malajského letadla a odvezli jej do Ruska. A žádné tajné fotky John Kerra nepotřebuje, aby to dokázal. Najdete to přímo na You Tube, a doplňující informace najdete na Internetu, což americká vláda pilně dělá, skoro tak pilně jako já.

Já jsem se podíval na zprávy, rozhodil jsem síť a našel jsem.

Ten velitel mně zaujal. Pro nikoho, kdo je tak pilný jako John Kerry a já, není jeho jméno neznámé. Alexander Chodakovsky. Ukrajinský James Bond. Před chvílí jsem o něm slyšel v jiné zprávě, v té o tom, jak Moskva řídí Ukrajinské separatisty. Jak „Naši lidé vysoce postavení lidé v Moskvě, se velmi zajímají o ty boxy“ Ta zpráva, přesně jak já a CIA a John Kerry víme, je – kde jinde, než na You Tube.

"I have a request for you. It is not my request," a man identified as Battalion Vostok Commander Alexander Khodakovsky, a separatist leader, is heard saying on one recording. "Our friends from high above are very much interested in the fate of the black boxes. I mean people from Moscow."

https://www.youtube.com/watch?v=fhmx7uK6KNM&feature=player_detailpage

A tak jsem začal pátrat. Samozřejmě, že na Internetu, my profíci to jinak neděláme.

A vypátral jsem kdo je ode dneška můj hrdina – Alexander Chodakovsky.

Poprvé o něm svět slyšel třetího června tohoto roku. Tenkrát udělal něco nezvyklého.
Představte si, že se snažíte něco utajit, něco čem nechcete, aby svět věděl.
A v momentě kdy se vám to podaří, si zavoláte novináře a pochválíte se, jak se vám to povedlo.
Byl to ten příběh o čečenských teroristech, poslaných Moskvou na Ukrajinu aby vám pomohli.
Není to divné? A zvláště, když je vaše organízace, v tomto případě „separatistická vláda“ v Doněcku to popírá a váš nepřítel, v tomto případě vláda v Kyjevě, vás a vaše přátele z toho bez jediného důkazu obviňuje a světová media vás kvůli tomu pranýřují. A podařilo se to utajit, buď tam ti lidé nebyli, nebo je nikdy, nikde a nikdo neviděl. A v den kdy prý opustili Ukrajinu to Alexander Chodakovsky, velitel batalionu Vostok, vyprávěl novinářům,

http://un1.tv/ukraine/insurgents-say-chechens-have-left-east-ukraine.html

A protože ani dobré ani špatné zprávy nechodí po jedné, následuje hned druhý den nová zpráva, a nejen zpráva. Debakl jednotky rebelů, na letišti v Doněcku došlo k malému masakru. Tak to o něm vypráví jeden z těch, kdo přežili, Artur Gasparyan:

Obviňuje jednoho z povstaleckých velitelů, Alexandra Chodakovského z nekompetentnosti a ze špatného úsudku. Chodakovský prý rozhodl, že Kyjevská vláda nepoužije letectvo a nebude letíště s nekrytými bojovníky jeho jednotky bombardovat. Letectvo bombardovalo a navíc, jaká náhoda, ostatní jednotky v okolí byli varovány povstaleckou zpravodajskou službou o výsadku Kyjevských jednotek na letišti. Byla to dezinformace, díky které se dva nákladní automobily plné bojovníků, kteří opouštěli bombardované letiště, dostaly pod palbu vlastních spolubojovníků a oba automobily byla zasaženy. V jednom zemřeli všichni, v druhém přežili tři, mezi nimi Artur Gasparjan.

A hádejte, kdo byl tím velitelem, který vedl své bojovníky do otevřeného prostoru přímo do míst, na která krátce potom začaly padat bomby a kdo byl zároveň náčelníkem zpravodajské služby štábu povstalců.

To byste neuhodli, byl to Alexander Chodakovsky.

http://acloserlookonsyria.shoutwiki.com/wiki/Attack_on_Donetsk_Airport

Už před tím měl nějaké výhrady, nebo snad i podezření že Chodakovského zásahy do událostí nemusí být nešťasné náhody a chyby, jakých se oficír rebelů může nevinně dopoštět, i ministr obrany Doněcké rebelské republiky Strelkov, označovaný západními novináři za „Muže Kremlu“

Chodakovský byl dokonce zapleten do malé „války mezi rebelskými veliteli a nebylo to na Strelkově straně. Podezření bylo na chvíli utlumeno včasným zásahem Kyjevské vlády, která zařadila Chodakovského mezi jedenáct Ukrajinců které Evropská unie uvalila sankce.

Jak se náš neúspěšný velitel dostal do tak prominentní společnosti?

Alexander Chodakovsky, šéf rebelských zpravodajců a batalionu Vostok, nebyl jen tak nějaký špion, který přišel ze zimy. Přišel k povstalcům z jarního Kyjeva a byl před tím pracovníkem Kyjevské Státní bezpečnosti (SBU) a hlavou její jednotky „ALFA“. Na jaře 2014 „dezertoval“ a připojil se k rebelům.
Na tu evropskou listinu se dostal právě včas, možná mu to zachránilo krk a alespoň na chvíli spravilo pošramocenou důvěru.

Je to složité a celý příběh jeho peripetií a sporů v rebelském štábu si můžete přečíst na internetu, v odborném časopise „Foreign policiy“, jako to děláme my - já, John Kerry a kolegové z CIA

http://www.foreignpolicy.com/articles/2014/0711all_is_not_well_in_novorossiya_ukraine_strelkov_putin_donetsk

Na začátku června dal Chodakovsky dalšli rozhovor západnímu tisku, agentuře Reuters tentokráte vyprávěl o zahraničních bojovnících v jeho jednotce a o tom, že povstalečtí leadři jsou již natvrdo rozhodnutí – chtějí připojení východní Ukrajiny k Rusku. Téma, kterému se vojenští veltelé rebelů vyhýbali a nechávali ho „Lidovým guvernérům“ a vládám jejich republik. A opět jeho rozhovor potvrdil co říkala vláda v Kyjevě – hranice mezi rebely ovládaným územím je otevřená a plynule přes ní rebelům z Ruska přichází zásoby a zbraně. Chodakovský to asi zase nějak vysvětlil svým kolegům a zase přežil, jen se již o něm od určité doby nehovoří jako o šéfu zpravodajské služby, ale jen jako o veliteli Vostoku.
Řekl toho hodně, i když nevím, co z toho byla pravda a co lež. A divím se, že znovu přežil.

http://www.reuters.com/article/2014/06/01/us-ukraine-crisis-vostok-idUSKBN0EC1LL20140601

V červnu se začaly v západním tisku objevovat zprávy o protiletadlových raketách rebelů. Ukořistili je na jimi obsazené základách Ukrajinské armády.

Tyto zbraně začaly být, jak si povšiml reportér New York Times Andrew Roth nápadně často vystavovány na obdiv. Chlubili se s nimi co nejvíc viditelně příslušníci elitní povstalecké jednotky jménem Vostok. Jejich velitel, Alexander Chodakovsky opět rozdával rohovory, vyjevoval věci o kterých kromě něho, nikdo nevěděl a svěřoval se západním novinářům, že je víceméně nezávislý, že se nikdy nevzdá a bude za svobodu Ukrajiny bojovat do posledního dechu a kdyby se povstalecká vláda rozešla se zájmy lidu, obrátí se i proti ní.

„Každý chápe, že toto je válka mezi Ruskem a Amerikou a my musíme zvolit stranu – jednu, nebo druhou“ řekl reportéru New York Times Rothovi.

http://www.nytimes.com/2014/06/05/world/europe/in-ukraine-separatist-militia-with-russian-fighters-holds-a-key.html?_r=0

Chodakovského hvězdná hodina ovšem přišla sestřelem Malajského letadla nad rebely ovládaným územím. Jeho Vostok batalion opět byl u toho, zúčastnil se ochrany místa dopadu letadla a opět se objevila jeho nahrávka – ta, o níž píši na začátku. „Moskva“, říká na ní“se zajímá o skřínky.
A opět na to skočil tisk a media. Jen John Kerra, americká vláda, já a CIA víme své.

https://www.youtube.com/watch?v=fhmx7uK6KNM&feature=player_detailpage

Ano, bylo toho hodně. Poslední, co jsem o svém hrdinovi Alexandru Chodakovském slyšel je, že coby velitel batalionu Vostok řekl novinářům z agentury Reuters, že rebelové opravdu měli raketový systém BUK, a že ho po sestřelu letadla asi odvezli zpět do Ruska.

Potvrdil vše,co říkala americká vláda a Kyjevská vláda.

http://www.reuters.com/article/2014/07/23/us-ukraine-crisis-commander-exclusive-idUSKBN0FS1V920140723

Chodakovský o tom hovořil před bojovníky jeho jednotky, kteří to popřeli.

A ve chvíli, kdy toto píši, probleskla na Internetu zpráva, že Alexander Chodakovsky, velitel Vostok batalionu byl odvolán.

Tento příběh má několik možných konců.
Jeden je, že odvolaný Chodakovsky odejde na penzi a bude odpočívat a vzpomínat na vzrušující chvíle své slávy.
Druhý je, že odvolaný Chodakovsky bude odpočívat. R.I.P.
Třetí je, že pan Chodakovsky neodpočívá a je na cestě do Kyjeva.
A ten poslední se mi líbí nejvíc .
Pan Chodakovsky již do Kyjeva dorazil a ohlásil se svému řídícímu důstojíkvi slovy „Mission accomplished!“.

Tak, jak mně slyšíte. „Mission accomplished!“

Dalo by se toho napsat o mém hrdinovi, Ukrajinském Jamesu Bondovi víc. Na co sáhl, to zdánlivě zkazil, v každém rozhovoru řekl vše co pracovalo ve prospěch Kyjeva, nebo Washingtonu, a vždy potvrdil jejich tvrzení.

Byl u všeho, co povstalcům uškodilo.

Dalo by se toho napsat moc, ale já už půjdu spát a návod State departmentu na hledání na Internetu jistě slyšeli všichni naši novináři tak bude brzy pan Chodakovsky předmětem jejich zájmu.
Zapsal se do dějin zpravodakských služeb – nejméně dvou a do mého srdce.

Na tento příběh trvám na tom, že se nevzdám autorských práv na zfilmování. O panu Chodakovském, Sašovi se bude jiste jednou točit film.

Chci si vyhradit, že ho budu hrát já sám.

Jen ne ten závěr, podle okolností, by tu roli měl převzít kaskadér – já na pády z oken a tak nejsem trénovaný.

Doporučuji pana Srstku, je sympaťák jako Saša, nebo já a kolega Kerry, a navíc to umí s pejsky.
Příběh Alexandra Chodakovského totiž trochu připomíná příběh filmu Vrtětí psem.

Je to dokonalé.
Jen kdyby pro tu krásu neumírali lidé.
Dokonce jeho vlastní vojáci.

P.S. A úplně poslední zpráva je, že Alexandr Chodakovsky do Kyjeva nedorazil a všechno odvolal.
Takže ten příběh ještě bude pokračovat.

Jupí to bude dlouhý film!


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy