Jsou ukrajinské neonacistické strany stále tak nevýznammé?

07. 08. 2014 | 01:36
Přečteno 5702 krát
Není zcela jisté, kdo vládne Ukrajině dnes. Ale začíná se rýsovat, kdo jí povládne zítra.

Tak se zdá, že na Ukrajině udeřila hodina "H"

Potom, co se strana Svoboda spolu s Kličkovou stranou Vlast pokusila svrhnout Jaceňukovu vládu, což se jim podařilo/nepodařilo (Jaceňuk sice znechuceně odstoupil, zástupci Vlasti a předseda Svobody Tahnybok sice na výzvu předsedy Rady jmenovali nominanta na úřad prozatimního prozatimního preméra, ale o týden Rada jeho demisi zamítla a nastal chaos.

Často se setkávám s názorem, že Svoboda a Pravý sektor jsou malé strany, jejichž vliv přeháním. A po volbách, kde jim předvídají příznivci Kyjevské vlády zisk tak maximálně dvou procent, prý z Ukrajinské politické scény zmizí.

Já naopak tvrdím, že od samého počátku se nepřipravují na nějaké volby, připravují se na převzetí moci jakýmkoliv způsobem. A že ultranacionalisté politikou vykonávanou pod jejich vlivem rozpoutají občanskou válku a chaos.

Občanskou válku již rozpoutali. Chaos nastolili. Prozatimní vládu kterou nastolili po Majdanu svrhli a podařilo se jim z "prozatimní vlády" udělat "prozatimní prozatimní vládu". Také nikým nevolenou, ale o to víc prozatimní. Dvakrát tolik, jako ta předešlá.

A k čemu to?

Podívejme se na dnešní stránky Pravého sektoru.

3, srpna došlo v Oděse k medii nezaznamenanému střetu mezi policí a "mírumilovnými demonstranty" z řad Pravého sektoru. Žádný mrtvý.

Cituji ze zprávy Pozorovací mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě:
V Oděse v noci 3. srpna pozorovatelé sledovali incident kdy skupiny "Majdan", Pravý sektor" a "Svoboda", celkem asi 60 lidí, másilím zabránily koncertu ukrajinské zpěvačky, která přijala ruskou hudební cenu. Jejich protesty vyústily ve srážku s policií. Na místě bylo asi 150 policistů. Pozorovatelé zaznamenali že policie fyzicky intervenovala s protestujícími, někteří upadli na zem a pronásledovala jiné,kteří z místautíkali.Policie hlásila, že 4 aktivisté a 4 policisté byli zraněni.
Druhý den, 4. srpna, pozorovatelé viděli asi 40 až 50 aktivistů "Pravého sektoru" asi 50 metrů od budovy policejního velitelství v Oděse. Na místě bylay policejní jednotky včetně speciální jednotky v počtu asi 120 a několika autobusů policistů v záloze. Velitel policie a jeh zástupce hovořili k demonstrujícím, kteří se pak asi po hodině rozešli.

Nic podobného demonstracím a nikdy nevyšetřovanými násilnostem, které vyvrcholily upálením a zavražděním desítek odpůrců režimu.
Tentokrát ale demonstrovali ti, kdo vládu sestavili, zaujali v ní nejsilnější pozice a pak ji svrhlí.

Nedává to smysl?
Začíná to smysl dávat.
Pravý sektor vposledních dnech chrlí jedno západními medii ignorované prohlášení za druhým.

Jedno se týká těch "události" v Oděse.

Na policejní zákrok vlastenci z Pravého sektoru reagovali zatím nejostřejším stanoviskem vůči vládě.

Vláda prý zasáhla nepřiměřenou silou a je potřeba bezodkladně zahájit hluboké lustrace v ministerstvu vnitra, bezpečnostních složkách a odvolat ministra v demisi. Ten by měl okamžitě rezignovat.

Bezpečnostní složky jsou podle Pravého sektoru (a ten by měl vědět, protože je od začátku kontroloval) plné vnitřních nepřátel, ruských agentů a zrádců. Je nutná čistka a samozřemě jediný kdo jí může uskutečnit jsou strany Svoboda a Pravý sektor.

Do vězení se zrádci z řad bezpečnosti!

Podíváme-li se na dvě prohlášení, které od těch bouří v Oděse děli jen měkolik dnů, smysl toho všeho se začíná rýsovat.

Pravý sektor nevolá jen po reformě, nepostačí čistka.

Pravý sektor vyzývá ke svržení vlády a změně politického systému. K revoluci.

Jestli se někdo domnívá, že politické strany, jakkoliv mají malou občanskou podporu, které ovládají silové složky státu, které svým vlivem ovládají jeho vládu a které si vytvořily ozbrojené stranické útvary, budou čekat až prohrají volby a pak tiše odejdou ze scény a zmizí na hřbitově dějin, ať si vzpomene na rok 1948 u nás, na roli, kterou sehrál chaos po rezignaci ministrů, Lidové milíice a paralýza armády pod ministrem Svobodou. Všechny tyto ingridienty jsou na Ukrajině přítomny, jen v ještě větších dávkách.

Postavte se do našich řad!
30. 7 2014

Ukrajinci!

Ukrajina dnes čelí dvojí hrozbě. Na jedné straně je zde útok vnějšího agresora, Kremlu, na naší zemi, okupace jednoho jejího regionu a snaha terorizovat Ukrajinský Donbas.

Na druhé straně je zde vnitřní nepřítel - oligarchové, neporažení Janukovičovci, komunisté a jiní, kteří jsou dnes u moci. Snaží se nás oklamat, oloupit a prodat. Jedinou cestou jak tomu čelit, je upevnit naší spolupráci.

Proto Pravý sektor vyzývá všechny, kdo mají obavy o osud našeho národa, ke společnému boji za spravedlivý revoluční řád. Na Majdanu jsme dokázali, že tam kde jsme jednotní, jsme silní.

Zveme všechny vlastence, kteří odmítají politické hrátky a dohody, sliby a "pohankovou kaši" (v Ukrajinštině obdoba výrazu "Chléb a hry"), ale chtějí společná jednoduchá a čistá řešení.

Ukrajinci,
- braňme zemi proti agresorům, zbavme Donbas teroristů a Krym okupantů,
- zbavme vládu a byrokracii zkorumpovaných zrádců a úředníků,
- a změňme politický systém na pro-Ukrajinský, spravedlivý a transparentní!

Budujme společně jednotnou, suverénní a prosperující Ukrajinu!


Rodí se nová strana Pravý sektor, spojující pod svou vlajkou všechny opravdové vlastence.
Ty, kteří jsou připraveni bez jakýchkoliv dalších okolků bojovat za spravedlnost, svobodný život, mír a prosperitu

Oznamujeme zahájení celoukrajinské kampaně pro nábor členů strany "Pravý sektor"

Každá regionální kancelář otevírá místa, kde každý kdo se chce stát naším bratrem, může požádat o členství ve straně, nebo registraci, jako náš příznivec.

(následují adresy a telefonní čísla regionálních kanceláří)

http://pravyysektor.info/news/ofitsijne-zvernennya-pravoho-sektora/


Revoluce ovšem potřebuje revolucionáře.

Ti dosavadní jsou zavaleni úkoly, "Národní gardy" bojují na východě Ukrajiny s teroristy.

A tak Pravý sektor pro revoluci, pro "obranu Ukrajiny před vnitřním nepřítelem", zakládá ještě další ozbrojenou složku. menuje se DUK - "Ukrajinský dobrovolnický sbor".

Noví rekruti nebudou rozdělováni mezi dvě stranické armády rovnoměrně, boj proti vnitřnímu nepříteli dostal prioritu a noví rekruti budou delegováni přednostně do DUKu, "Národní gardy" na východě jsou příliš z ruky, na armádu není spolehnutí a někdo musí proti Východním Ukrajincům bojovat. Těch teroristů a separatistů už jsou tam miliony.

A tak Pravý sektor bude verbovat, školit a nasazovat (doma) ještě jednu stranickou armádu.
Bude rozhánět demonstrace těch, kdi nevidí smysl svého života v zabíjení těch, kteří jim nic neudělali.

To je ale jen předehra.
Jejich hlavním úkolem je svrhnout zkorumpovanoiu zrádcovskou vládu, poslat do kriminálu zrádcovské úředníky, policisty a vojáky a nastolit nový, revoluční řád, který Ukrajincům přinese jednoduchá a čistá řešení jejich problémů.

A udělá to tak, jako na Majdanu - silou.

A jsou si tak jisti, že se neváhají pod svá prohlášení podepsat.

A ať hledám jak chci, nenalezl jsem na stránkách Pravého sektoru jediný článek, jediný paragraf, jedinou větu, naznačující, že by se strana připravovala na volby.

Proč také nějaké komplikované volby. Chystá se k revoluci a má jednoduchá a čistá řešení.


Politická strana Pravý prospekt protestuje policejní násilí 3. srpna v Oděse

Brutální skupina bývalých příslušníků jednotky Berkut znovu prokázala neschopnost a neefektivnost nového vedení Ministerstva vnitra.
Ilegální a nepřiměřené použití síly proti mírumilovným demonstrantům demonstruje potřebu radikální reformy způsobů prosazování práva na Ukrajině. Události v Oděse znovu ukázaly potřebu hloubkové lustrace příslušníků police kteří se zúčastnili nějrubších policejních zákroků.

Strana Pravý sektor vyžaduje:

Zahájit vyšetřování všech vážných zločinů kterých se dopustili zaměstnanci Ministerstva vnitra
Prověřit vztah všech zaměstnanců Ministerstva vnitra k separatismu.
Okamžité propuštění všech příslušníků bezpečnostních složek, kteří se dopustili zločinů proti občanům, zejména 2, května 2014 v Oděse a zahájit reformu bezpečnostních složek a lustraci jejich personálu.

Zároveň, ve chvíli kdy synové a dcery Ukrajiny brání její územní celistvost na východě, zrádci a zločinci v týlu, někteří v uniformě, okrádají Ukrajinu, tyranizují a týrají občany.

Arseniji Abakove - rezignuj!

Do vězení se zločinci v uniformách!
Sláva Ukrajině!


http://pravyysektor.info/news/politychna-partiya-pravyj-sektor-vyslovlyuje-protest-z-pryvodu-podij-3-serpnya-v-odesi/


Opatření k prosazení DUK
30,července 2014

Pravý sektor začíná vytvářet Ukrajinské Dobrovolnické sbory (DUK). Proto vyzýváme:

1. Všechny městské a regionální organizace Pravého sektoru s nejvyšší prioritou zahájit sbírky a mobilizovat jiné finanční zdroje pro DUK.
2, Zpráva o stavu sbírek z kampaně zaslat týdně Üstřednímu výkonnému výboru Pravého sektoru.
3, Dobrovolníci hlásící se k účasti na braně státní suverenity budou primárně zařazováni do DUK.
4, V závislosti na ejich vlastních možnostech budou informace o DUK, včetně informací o náboru dobrovolníků sbírce a dalších zdrojích, šířeny (tisk letáků a jejich distribuce), tak, aby se slovo o DUK dostalo do co největšího okruhu zájemců.
5, K vytváření sborů DUK, jejich formování a udržování, volejte pro informce na telefonní číslo +38 (096) 987-46-64 nebo pište na email: duk.ps.2014 @ gmail.com.
6, Bankovní účet pro vklady na konto DUK je Privat-Bank: 4149 4378 3335 0315.

http://pravyysektor.info/news/rozporyadzhennya-schodo-spryyannya-duk/

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy