Trocha té politické satiry k volbám 2017

04. 07. 2017 | 10:54
Přečteno 5183 krát
Pondělí 16.10., poslední předvolební pondělí
Vychází poslední předvolební průzkum. Vítězem voleb bude ANO s 37%, druhá skončí KSČM s 11%, třetí ODS, čtvrtí Lidovci se Starosty a pátá ČSSD se zisky 10,5; 9,5 a 8%. Šestá a poslední úspěšná bude TOP09 s 6%. Na peníze a nad 3 procenta by ještě měli dosáhnout Úsvit, Piráti a Realisté. Bez peněz se budou muset obejít Zelení a ostatní kandidující uskupení.

Andrej Babiš ohlašuje při takovém zisku zrušení postů ministrů i vícepremiérů, neboť nejsou pro řízení státu třeba.
KSČM mlčí a opět v ní sílí hlasy o nutné reformě. Není však jasné, jestli ve straně či ve státu.
Lidovci zvažují, jestli nerozvážou koalici se Starosty.
V ČSSD hledají nového lídra.
ODS znovu opakuje, že s Babišem po volbách nepůjde, Babiš je ANO a ANO je Babiš (matematicky: Babiš = ANO a platí komutativita).
TOP09 říká, že neuhne.

Úterý 17.10.
Andrej Babiš vydává knihu „co sním, když jím“ jako souhrn všech pokrmů z jeho kavárny, odkud promlouvá k národu.
Lidovci a Starostové vydávají prohlášení, že ve vládě, kde nebude vicepremiér, nebudou sedět a nebudou asistovat konci demokracie.
Chovanec oznamuje, že on lídrem ČSSD nebude.
ODS vyvrací rozšířené tvrzení, že chce vystupovat z Evropské unie.
KSČM mlčí.
TOP09 říká, že neuhne.

Středa 18.10.
Twitterový účet Julius Šuman vydává svou třináctou nahrávku, kde se Babiš přiznává, že taky krade.
Andrej Babiš mezitím na Čapím Hnízdě, které nestavěl a které mu nepatří, rozdává poslední zbytky slíbených padesáti milionů, o které stát nepřipravil na daních. Je obětí kampaně, ale peníze rozdává rád. Vždycky je rozdával a nikdy nekradl.
O post lídra ČSSD se hlásí Jiří Paroubek, i když stále není potvrzeným členem strany, což ho ovšem nezajímá, to zajímá jen redaktory a novináře.
Václav Klaus ml. navrhuje referendum o vystoupení z EU, a to nejlépe hned v listopadu.
Lidovci se Starosty odpovídají na otázky případné povolební spolupráce, že nic mimo KSČM není zcela vyloučeno.
KSČM mlčí.
TOP09 říká, že neuhne.

Čtvrtek 19.10.
Andrej Babiš se vyjadřuje k nahrávce Šumana, že vždy říkal, že všici kradnú. Sorry jako!
Zaorálek o sobě prohlašuje, že je buldok a buldoci se nikdy nevzdávají, a že udělá všechno pro výsledek okolo 25%.
ODS zdůrazňuje, že vše, co řekl Babiš už oni řekli před ním, a také, že vše co udělá Babiš, už oni udělali. Tedy pro stabilitu státu a odpovědnou politiku je třeba volit je, a ne Babiše.
U Lidovců sílí přesvědčení, že by se měli Starostů zbavit.
KSČM mlčí.
TOP09 říká, že neuhne.

Pátek 20.10., ve 14:00 se otevírají volební místnosti
Andrej Babiš shrnuje kampaň slovy, že byla povedená a nestála mnoho, neboť on kampaň ani nevedl. Všichni naopak vedli kampaň proti němu.
V ČSSD se v kuloárech mluví o puči, jen zatím nikdo neví koho proti komu.
ODS vydává prohlášení grémia o tom, že jsou připraveni být lídrem pravice.
Lídr Lidovců a Starostů Bělobrádek vydává prohlášení, že je připraven být premiérem.
KSČM mlčí.
TOP09 říká, že neuhne.

Sobota 21.10. večer, kdy už jsou známy první výsledky
ANO získalo 32%, druzí jsou Lidovci se Starosty s 13%, třetí je ODS s 12%, čtvrtá je KSČM s 11%, pátá ČSSD s 9% a šestá TOP09 se 7%. Na kandidátkách koalice Lidovců a Starostů byla naprostá většina Starostů přeskočena zakřížkovanými lidovci. Do sněmovny se také dostali pomocí preferenčních hlasů všichni čtyři kandidující s příjmením Babiš, i ten na kandidátce TOP09.
Andrej Babiš prohlašuje lid a masy vítězem voleb a vyzývá všechny demokratické strany k jednacímu stolu.
Zaorálek odstupuje z čela ČSSD, neboť straně se nepodařilo voličům sdělit jeho výjimečné schopnosti buldoka. I podnikatelé se od ČSSD odklonili, protože se báli nechat se raději zaměstnat.
Lidovci a Gazdík se hlásí do koalice, aby zachránili demokracii v Česku.
ODS se hlásí do koalice, ale s podmínkou, že tam nebude Babiš.
V KSČM se radí, jestli jsou demokratickou stranou. Poslankyně Semelová zdůrazňuje, že demokracie není pro každého a je to zločinný režim.
TOP09 sděluje, že nebude s A. Babišem vyjednávat. Mirek Kalousek prohlašuje, že se zeptá kolegů, jestli má zůstat ve vedení strany i přesto, že v jeho absolutních číslech jim žádní voliči neubyli.

Neděle, 22.10. den po volbách
Nad 3 procenta se dostali a peníze od státu získají ještě Úsvit a Piráti. Realisté a Zelení a ostatních 87 subjektů nikoli.
Prezident Zeman s Ovčáčkem sděluje národu, že je rád, že úspěšní uspěli a neúspěšní neuspěli.
Vzhledem k jednoznačným výsledkům voleb navrhuje Andrej Babiš snížení počtu ministerstev, zrušení obcí i krajů, diskuze a češtiny. Zároveň veřejně sděluje, že ve vládě sedět nemusí, že se obětuje pro národ, aby nebyly pochyby, že nejde o žádné ohrožení demokracie.
Zasedá vedoucí triumvirát ČSSD – Sobotka, Zaorálek, Chovanec, aby vygenerovali nového dočasného předsedu.
Lidovci a Gazdík zjišťují, jestli ostatní strany půjdou s Babišem do vlády.
Václavu Moravcovi v OVM odpovídá předseda ODS Fiala, že není úplně jisté, zda i když je ANO Babiš a Babiš ANO, zda také případná vláda s ANO bez Babiše je Babiš (matematicky, zda ANO – Babiš = Babiš)
KSČM prohlašuje, že je připravena o koalici jednat.
TOP09 neuhnula a nevyjednává. Kolegové ve straně říkají Mirkovi, aby zůstal předsedou. Hlasovali všichni pro.

V týdnu následujícím po volbách
Prezident Zeman a Ovčáček ohlašují, že prezident a Ovčáček hodlají pověřit tradičně, jak se na hlavu státu a jeho mluvčího sluší, vítěze voleb, aby sestavil vládu.
Andrej Babiš nabízí manažerům a majitelům firem působících v Evropě a Americe, spolupracujících s Agrofertem, ministerské posty do vlády odborníků.
Lidovci a Gazdík navrhují, když to Babiš nevezme, za premiéra Bělobrádka.
ODS souhlasí se vstupem do vlády, kde nebude Andrej Babiš a kde budou odborníci. Na ministra školství navrhují Václava Klause ml.
Triumvirát ČSSD stále zasedá.
KSČM prohlašuje, že budou plnit odpovědně opoziční roli výměnou za několik předsedů parlamentních výborů, zejména zahraničního výboru, místopředsedu sněmovny a několik dalších postů v počtu odpovídajícím minimálně počtu poslanců KSČM.
TOP09 prohlašuje, že oni jediní neuhnuli a dodrželi tak své předvolební sliby. Mirek Kalousek se stává předsedou poslaneckého klubu a je pověřen svými kolegy hlavním vyjednavačem s kýmkoli, mimo Andreje Babiše a Hnutí ANO.

Po 14 dnech
Prezident Zeman a Ovčáček prohlašují, že vyhoví návrhu Andreje Babiše a bude jmenován odborník, když to ale nebude Bělobrádek.
Andrej Babiš hledá premiéra, kterého by za sebe navrhnul, tak jak to udělal oligarcha Ivanišvili v Gruzii. Přátelům a Faltýnkovi se svěřuje, že v Hnutí nikoho nemá, azni by nikoho ze svého Hnutí nezaměstnal (mimo Faltýnka).
Lidovci a Gazdík moc nesouhlasí s umenšením počtu ministerstev, snížením počtu poslanců a senátorů a zvýšením jejich platů, ani se zrušením obcí a krajů. Vše je ale věcí diskuze.
Na tiskové konferenci vystupuje Sobotka, Zaorálek a Chovanec a sdělují, že ČSSD do nejbližšího sněmu povede Chovanec. Na otázku novinářů „A co vyjednávání o vládě?“, Sobotka odpovídá, že ČSSD si musí nejprve zamést před vlastním Prahem. Zaorálek dodává, že ČSSD si musí napřed zamést před vlastním Prahem. Chovanec dodává, že je normální chlap z Plzně.
KSČM říká, že by souhlasilo se zvýšením platů a zmenšením počtu ministerstev, ale musí zůstat zachován počet parlamentních výborů.
TOP09 neuhýbá a s Babišem nevyjednává. Mirek Kalousek zkouší dojednat vládu bez ANO s podporou komunistů, aby zachránil zemi před nejhorším.


Tři týdny po volbách
Andrej Babiš má geniální nápad. Navrhuje Adrianu Krnáčovou na premiérku prezidentu Zemanovi. Krnáčová umí nějaké cizí jazyky a premiér by měl umět jazyky. Krnáčová dobře poslouchá, když kamarád developer Pavlowski potřeboval pomoci se Škodovým palácem, až na práci s emailem nezklamala. Navíc nenávidí Šlechtovou, která by ráda pokračovala na MMR, a to už Babiš také nechce. Krnáčovou je třeba také dostat z Prahy, kde to kazí. Zeman nemá rád ženy v politice, ale někdo mu prozradil, že to nikdo jiný než žena nezvládne.
Lidovci a Gazdík už v Praze v nefungující, ale stále existující koalici s Krnáčovou jsou. Přistupují na vládu odborníků. Sdělují, že zachránili zemi od totality.
ODS říká, že to oni první řekli, že zachraňují zemi od totality a jen kvůli této záchraně jdou do vlády odborníků. Nesouhlasí se zrušením ministerstva školství.
Chovanec vyjednává o postech předsedů a místopředsedů výborů pro ČSSD tak, aby tam všude do mimořádného sněmu ČSSD byli přátelé normálního chlapa z Plzně.
KSČM vyjednává zejména předsedu zahraničního výboru nebo alespoň místopředsedu, strategický post, protože každý poslanec chce (=potřebuje) někam létat.
TOP09 nevychází truckoalice s podporou KSČM. Mirek Kalousek vyhlašuje konec demokracie v Čechách.


……


Po nějaké době v poslanecké sněmovně při hlasování o důvěře vládě.
Předsedové poslaneckých klubů ODS, Lidovců a Gazdíka si berou pauzu na jednání klubů. Moc nechtějí hlasovat pro premiérku Krnáčovou po té, co je všechny nazvala debily…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy