Veliký rozvod aneb Odcházení

22. 12. 2011 | 21:32
Přečteno 6264 krát
Václav Havel na nás i na naše problémy nahlížel z mnohem širšího hlediska. Jeho způsob uvažování nám bude chybět, protože je u nás bohužel vzácný. EU vznikla zejména kvůli tomu, abychom se vyhnuli národoveckým excesům, v Evropě tak běžným a tak smrtelným.

Lidé se rozvádějí a od sebe odcházejí, pokud se nenávidí, příliš se zranili nebo už si nemají co říci. Občas se povede, že i přes rozvod mají bývalí partneři hezký vztah, ale to bývá málokdy, mnohem častěji se stává, že se začnou nenávidět a škodit si.

Čeká něco podobného Evropskou unii? Ale proč by se měla rozvádět? O nenávisti nemůže být řeč a mám též pocit, že ani zdaleka nenastala situace, že si nemáme co říci, naopak, debaty o tom, jakou unii chceme mít, jsou živější než kdy jindy. A nejsou plné nenávisti, spíš debaty o vzájemné pomoci. Ano, mnohým dochází trpělivost s Řeky, ale nikoli s Iry nebo Maďary či jinými bankrotujícími zeměmi. Každopádně by byla škoda, kdyby kvůli tak malé ekonomice padl tak veliký projekt, jako je EU a euro.

A nyní ještě k té nenávisti: kdyby se situace s Maďarskem, Irskem či Řeckem přihodila před padesáti a více lety, jediné, o čem by se naši premiéři a ministři bavili, by bylo, jak tyto ekonomicky padlé národy co nejelegantněji vojensky obsadit. To, že se to neděje, je veliký zázrak. Spíše naopak, my se radíme o tom, jak jim (a tím i sobě) nejlépe pomoci. Jediné, co nás frustruje, je, že pomoc (pouze v případě Řecka!) je neúspěšná. Kdyby Řekové skutečně začali s reformami, a ono to vypadá ze dne na den nadějněji, diskuse v Evropě by byla úplně jiná.

Pokud by nastal evropský rozvod, krize tím stejně neskončí, protože má globální rozměr. Jen se pak s ní budeme muset vypořádávat na vlastní pěst. A v nebezpečných dobách není dobré být sám.

Zapněte si své mobilní telefony

Tyto dny zažíváme ale ještě smutnější událost - odchod Václava Havla. Nejen velikého Čecha, ale též velikého Evropana. Jeho hlas v této situaci bude chybět, zcela snadno si totiž lze představit, jak jiný by byl postoj České republiky k evropským záležitostem, kdyby byl na Hradě on. Zde tedy lze krásně vidět dalekosáhlou roli prezidentů v těchto otázkách. Havel na nás i na naše problémy nahlížel z mnohem širšího hlediska. Že je neužitečné být zahleděný jen sám do sebe a chybou si myslet, že evropské problémy se nás netýkají, že jsme jaksi vyňati, že stojíme mimo, a už vůbec ne, že jsme jakýmsi ostrůvkem stability.

Havlův způsob uvažování nám bude chybět, protože je u nás bohužel vzácný. EU vznikla zejména kvůli tomu, abychom se vyhnuli národoveckým excesům, v Evropě tak běžným a tak smrtelným.

Celá myšlenka je nedělat věci proti sobě, ale spolu. Nedevalvovat proti sobě, protože devalvací se jen zvýhodňuji na úkor svého obchodního partnera. Shodnout se na společných regulacích tak, abychom administrativu nemohli zneužívat proti svým obchodním partnerům. Zkrátka nezvedat proti sobě ekonomické zbraně.

Ta myšlenka se ukázala jako neskutečně životaschopná a zajistila nám padesát let bez velkých válek a krveprolití. Protože obchodní války národy ochuzují, a navíc vedou často k válkám skutečným, tedy krvavým.

Zástupy pravdoláskařů

Při pietních akcích se ukázalo, že Václav Havel, odpůrce profesionálního cynismu a snílek pravdy a lásky, má mnohem víc příznivců, než by se zdálo. Kéž se u nás brzy najde hlas, který bude mít podobný rozsah, podobnou šířku a který bude tak silný, že se ponese po celém světě.
Těžko se píše ve dnech, kdy se naše dějiny tak lámou. Naděje se stává vzácným statkem, ačkoli víme, že bez ní už nejde skoro nic nebo nic nemá smysl.

Přejme si spoustu naděje, dobra, klidu a míru do Vánoc. Pak si zas můžeme zapnout naše mobilní telefony, ale k čemu nám budou, pokud nebudeme mít komu volat?

Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

abych parafrazoval muj oblibeny film - pomalu zacinam mit strach ze az letos pojedu na dovcu do thajska tak na me z misky rejze vyskoci v.havel :D
22. 12. 2011 | 21:41

ghándí napsal(a):

to je naprostá demagogie. nepřáteství máme neska mezi národy celkem dost, např. vztyčený prostředníček na řecké soše na první stránce německého časopisu, nebo např. šaškozy nepodá cameronovi ruku a uráží ho. pane sedláček, čsob si vas nenajala jako ekonoma, ale jako politika. platí vám za vymývaní mozků. banky napujčovaly předluženým státum a ted si strachy dělají do kalhot. většina němců je pro vystoupení německa z eurozony, už je totiž nebaví zachranovat banky a k tomu ještě posílat řeckým povalečum peníze na důchody.
22. 12. 2011 | 21:45

Michal Macek napsal(a):

cau mahatmo

nejvetsi prca je ze ECB natiskla eura za 12 bilionu kcs a mejdan muze pokracovat :D lidi sou fakt nepoucitelny dobe to napsal jeden bloger - jestli ste investovali rizikove a nevyslo to tak zkrachujte to je prece normalni - ne mz jim natisknem prachy at muzou rizikove investovat dal dle hesla kdyz to vyjde vydelame balik kdyz ne klidek ECB (potazmo danoci poplatnici EU to zatahnou) velebnosti je mi na bliti....
22. 12. 2011 | 21:50

Viola napsal(a):

Svou hrou odcházení mi pan Havel nějak sdělil, že poměry jsou pořád stejné, že jako lidé se moc neměníme v čase který můžeme za našeho života sledovat. Vše se opakuje, vše se točí možná v další otáčce na trocdhu vyšším stupni a možná čím dál rychleji. A tečkou ve filmu bylo jeho potopení se do vody ala podvodník s láskou a pravdou. Hlásat lásku a pravdu je těžké a těžší je ji uskutečňovat a uskutečňovat tak, aby nebyla zneužita.

P.S. Už jsem to psala na jiném místě, dnes vám to v interpelacích zas moc slušelo, jen se mi na té fialové haleně nelíbilo tmavé sako a k tomu zas ty červené botičky. Jo a v tahu s dámou jste se také vyjímal, i když vás dámy válcovaly, ale měly pravdu, ženy jsou nějak racionálnější v počítání peněz. :-)
22. 12. 2011 | 21:55

melčákova pohanka napsal(a):

A nebyl VH spíše amerikanista? Chtěla Evropa radar?
22. 12. 2011 | 21:57

Honza napsal(a):

to autor:

... nic proti ekonomům nemám, stejně jako proti Vám - myšleno Vašim myšlenkovým pochodům, to že v jedné osobě zastupujete hlavního ekonoma ČSOB a zároveň komedianta ( rozlišuji mezi hercem a komediantem ) to je Váš problém, dovolil by jsem si Vás jenom upozornit, že se nepíše rok 1989, ale 2011.

Prý jste hlavní ekonom nejlepší banky v ČSR - zajisté pro Vás bude hračka odpovědět na následující otázky:
Jaká byla kapitálová přiměřenost IPB před spuštěním prvního následně druhého RUNu na tuto banku.
Kolik bank přežilo RUN - myšleno celsovětově tak, aby ji nemuselá být odebrána licence ?

Proč ČSOB vyházela veškerý management včetně středního a dále až na úroveň oddělení bývalé IPB
Netvořila podstanou část účtů ČSOB účty PZ, které byly před 89 a po ní plně pod kontrolou STB - obchodní styk?KS4í

Pane Sedláčku - jak říkám z ekonomů Vašich znalostí mám jenom legraci - svůj názor si poopravím na základě kvality odpovědi na výše uvedené otázky
22. 12. 2011 | 22:07

Platan napsal(a):

"Pokud by nastal evropský rozvod, krize tím stejně neskončí, protože má globální rozměr. Jen se pak s ní budeme muset vypořádávat na vlastní pěst."

Genius promluvil a do našich myslí zazářil paprsek poznání.

Díky pane Stejskale, i vy máte potažmo zásluhy za vyvádění národa z temnoty nevědomosti.
22. 12. 2011 | 22:19

Inci napsal(a):

Zemřel človíček ... obyčejná lidská duše na konci svejch sil ... vetchej stařeček neschopnej s tou zubatou dál bojovat ...

Proč ho vláčíte na dělovejch lafetách , proč ho nenecháte na pokoji , proč se snažíte z jeho smrti urvat co nejvíc ... ?!?!!!

... ta nejabsurdnější komedie a šaškárna se odehrává až po jeho smrti ...

Nechtěl jsem na téma Havel a smrt vůbec psát protože můj smysl pro černý humor a ostré pero se na to vůbec nehodí . Když vidím co se kolem této události děje ... pan Stejskal by mne i mé postřehy navěky vymazal ...

Václav Havel byl jen jedním z nás ... miloval svět a lidi ... měl to štěstí že mohl něco v historii ovlivnit ...
22. 12. 2011 | 22:28

hovorka11 napsal(a):

Tomáš Sedláček:
jestli někdo rozděloval Evropu, tak to byl právě pan Havel s Vondrou, kteří se nás snažili dostat pod okupační vojska US army (Václav nápis US army nosil velkým nápisem na svém triku).
Ve zvacím dopisu, kde se podepsali,
bylo argumentováno "nebezpečností" Ruska a naznačována i nebezpečnost Německa. USA raketová vojska obranného úderu měla zajišťovat naši nedotknutelnost. Ovšem, že tato velmoc je od ČR tisíce kilometrů vzdálena a většina obyvatel ani neví kde je a tím těžko mohou prosadit její neobětování mu jaksi uniklo. Náš zájem má být stmelit Evropu bez násilného dohližitele a to Havel nechtěl připustit. Teď se blížíme do situace před rokem 1938 s tím, že jsme o 1/3 menší- nevábné vyhlídky.
-----------
Myslím, že při úmrtí člověka má být zachována vnitřní pieta všech, kteří ho měli rádi a taktní mlčení od těch, kteří ho rádi neměli, nebo byli vůči němu kritičtí. To, co se děje dnes je nechutné vracení do dob kultu osobnosti s přiživováním se na vyumělkovaném kreditu známé osobnosti, která je pohádkově a neskutečně vylíčena. "Krásná" slova pana Klause jen ucelují panoptikum pokryteckých projevů a k tomu je těžké nemlčet. Pan Havel nebyl na pohřbu Kryla evidentně za jeho kritiku, kterou vyjádřil v písni demokracie.
Nebylo by pro Vás lépe se odpoutat od pokrytectví a raději mluvit pravdu, nebo mlčet ?
22. 12. 2011 | 22:55

Baba napsal(a):

Našinci Evropská unie polarizuje na ose Německo - Řecko nebo Francie - Rusko, takže si ani neuvědomí, že kromě těch, o kterých se píše často, jsou v Evropě i stabilní ekonomiky. Například severské.
22. 12. 2011 | 22:58

Dan napsal(a):

hehehe
kecy v kleci
porovnejte si hente s dnesnim michlem :-)))
22. 12. 2011 | 22:59

češka napsal(a):

Pane Sedláčku, nějak jste to popletl.
Před x lety bylo na huntě Německo a že by je přepadlo Polsko, Československo, Francie, Holandsko, Rakousko, Dánsko a Švýcarsko?
Pan Havel byl milý člověk s originálním názorem na demokracii, který si zasloužil všeobecnou úctu. Takovou tragikomedii si nezasloužil.
22. 12. 2011 | 23:10

Baba napsal(a):

Zda se nám podaří se s novým tisíciletím sžít v příštím roce, není jisté.
22. 12. 2011 | 23:15

Kryštof napsal(a):

Sedláčku , já tedy nevím , čeho jste "ekonomem" , ale vím , čeho jste žvanilem .
Havlův "způsob uvažování ze širšího hlediska" se již v samém počátku 90. let katastrofálně projevil v této pidizemi na strojařině a zbrojařině jakožto nejefektivnějším exportním odvětví průmyslu obzvlášť .
Ruku v ruce s dalším hospodským pomatencem , Dienstbierem st. , jej zcela zlikvidovali . Patrně "z pohledu ze širšího hlediska" se Havel obklopil estebáky a do velice značné míry nad nimi držel ochrannou ruku . "Tlustá čára za minulostí ..." - další jeho "širší hledisko" , tentokrát co se týče sudeťáků ....
Nevím , čeho jste "ekonomem" , ale vím , že bych vás jako cynický realista s náramným apetitem nakopal za ty "rádpobyintelektuálské" žvásty do pr.... .
PS Aby bylo jasno i těm dětem , co sem píší , jsem zásadním odpůrcem diktatur rudých , hnědých a jakýchkoliv , právě tak , jako všech těch zatracených "snílků" , kteří jsou v jejich diletantské a infantilní blbosti stejně nebezpeční .
V politice a ve kšeftě / politika jím vpodstatě je / nemají "snílci" co pohledávat . Jejich "působení" je zatraceně drahou akvisicí jsoucí k debetu státu a jeho obyvatel . Poskytují ovšem víc než slušnou existenci žvanilům Sedláčkova druhu .
22. 12. 2011 | 23:17

Buvol napsal(a):

Pan havel .. byl vlastně nejspíš pacient ..
22. 12. 2011 | 23:20

Platan napsal(a):

Ekonom: Nebát se je chyba, strach je vlastně užitečná vlastnost

Sedláčku, strach není vlastnost.
Blbost je vlastnost...

vlastnosthttp://finance.idnes.cz/ekonom-nebat-se-je-chyba-strach-je-vlastne-uzitecna-vlastnost-pu1-/viteze.aspx?c=A111214_153103_viteze_zuk
22. 12. 2011 | 23:25

Dl napsal(a):

Dobrý večer ! Havla ji neřešme ,je to minulost ! Důležité je co čeká česko v budoucnu ! Kolik existenčních problémů nám všem může způsobyt třeba takový ministr financí který dal zelenou zdárně se rozvíjejíci církevní mafii v česku ! Kde vezme ty miliardy které jim stále nesmyslně slibuje ? To chce zastavit výplaty důchodcům a nechat je pomřít hlady nebo co ?? At prozradí veřejně všem lidem u nás jak tohle chce řešit bez nějakýchkoliv jeho chemických pokusů ?
22. 12. 2011 | 23:25

Zdeněk Švarc napsal(a):

Melelme vše v jednom hrnci. Aplikace jednotné Evropy, jako myšlenky, není možná na aktuální problémy s tokem peněz. Ať již v Řecku nebo v jiné části světa. Havlova myšlenka jednotné a pokorné Evropy nevznikla ze vzduchu. Má hlubší souvislosti, které jednotlivosti, jako krize, neruší. Je to jeho poznatek ze zkušenosti integrace několika evropských států. Tedy reálné hospodářské integrace Německa a Francie v oblasti hutní produkce po světové válce. Ostatně poznámka pana Sedláčka o padesáti letech bez války v Evropě má logiku a to i v případě války na Balkáně. Tam nešlo i nic jiného než o nacionalizmus. Nahý a dementní ve své sebestřednosti. K naší škodě jsou myšlenky typu osamoceného státu Čechů uprostřed víceméně jedné Evropy slyšet často z Hradu, o vysloveném nacionaliznu hradního servisního týmu nemluvě. Ale zpátky. Havel měl široký pohled na Evropu. Viděl v jednotě stabilitu. Viděl v jednotě výhodu, protože dobří sousedi se nepodezřívají, ale vysvětlují si a někdy mohou i pomoci. Mohou a nemusí. I v přírodě se některé chyby trestají prostě tím, že něco zaniká. Bankrot státu, právě proto, že nehrozí vojenská agrese "hospodářsky" momentálně šťastnějších států, není tragédií. Ráno se po bankrotu nezastaví život. Přesně jak se snažil vyjádřit náš ministr zahraničí: Euro není fetiš. Dojde k otřesům. Sociálním i mocenským. Lidé přijdou o peníze, úspory. Ano drobní lidé to zaplatí a je pravdou, že to ani nezavinili. Pouze každý den vstávali a chodili do práce. Mnohem významnější ztráty zaznamená řada bankovních instituci a fondů. Je však také pravda, že tato skupina to řídila a pouze stav uvede v ročence jako ztrátu. Druhý den nebudou chudí jako prostý občan, majitel bude mít na dovolenou a budou disponovat stále takovým kapitálem, který bude za hranicemi disponibility mnohých států Afriky. K naší škodě je to zákon silnějšího a věčně uřvaného, který nemá dost. Havel tento praktikující se zákon možná neznal dříve. Ale tušil jej v době rozporů s Klausem. Proto viděl dál než Klaus. Věděl, že uzdu musí mít vše - trh, člověk i morálka. Věděl, že trh je mocný, ale že bez morálky to bude jízda do konečné stanice. Proto i trh musí mít silnějšího správce. Morálku. Bojíme se toho slova. Pro mnohé znamená posměch a podivínství. Můžeme vzpomenout třeba vytvoření hlupáka (ze strany moci) a podivína (ze strany mlčící většiny) z pana Michálka, který si troufnul ohlásit zlodějinu na SFŽP. A vídíte nic nás nevyprovokuje. Jsme k tomu lhostejní jako kdysi ke společnému socialistickému vlastnictví. Není to naše, tedy ničí. To by si ani poslední seddlák na vsi nemohl dovolit. Morálka neexistuje bez trhu a opačně. Ale ani jedno není hodnotnější druhého. Tak tedy dál platí - silnější válcuje slabšího. V naší variantě je silnější koncentrovaný kapitál nadnárodních investorů a slabší je občan nebo zdravý rozum. Je to vidět v každém odvětví hospodářství.

Vážím si pana prezidenta Havla a jeho myšlenek. Držím v úctě i slova pana Sedláčka. Nesouhlasím pouze s tím, že Havel byl na dlouho jediný s jeho rozměrem pohledu. Nedělejme z něj nepochopeného. Je mnoho takových už jenom statisticky. Jen nejsou slyšet. Nemají čas, jsou zaneprázdněni denním výdělkem. Nebo je třeba baví být se svými dětmi. Už jenom proto, že pan Sedláček napsal uvedený text, je vidět, že pochopil víc než třeba i já. Nezbývá než si v době Vánoc popřát více Havla nebo Sedláčka a méně primitivní chuti být jedním z 10 tisíc. Protože to znamená být sám. Byť by měl cizí propisku v kapse.
22. 12. 2011 | 23:25

jupíí napsal(a):

veselé.........veselá čísla :-)))
http://blogs.telegraph.co.uk/finance/ambroseevans-pritchard/100013911/herr-draghi-or-signor-draghi-and-the-ecbs-santa-rally-technical/
22. 12. 2011 | 23:56

mb napsal(a):

vyborna interpelace, skveli hoste ( plentarky vcetne ) ... přirozený byl rychetský ... no kde mate tu ustavu ... ??? :-))
23. 12. 2011 | 00:09

Da.Rock napsal(a):

Havel byl v lepším případě naivka, v horším případě těžký lhář. V devětaosmdesátém mi bylo osmnáct, mohl bych snadno podlehnout těm růžovým řečičkám o lásce, pravdě, rovnosti a spravedlnosti. O tom, že se vláda navrátila do našich rukou, že už nebudou mocní, kteří jediní budou mít právo a peníze na kvalitní potraviny, že člověk už nebude redukován na bezvýznamné ozubené kolečko v ekonomickém soustrojí, že prostým dělníkem už nebude opovrhováno a že nebude vykořisťován (viz Havlův projev 1.1. 1990).
Ale prostě jsem tomu nevěřil. Tyhle patetické řečičky mě nechávaly chladnými už tehdy a tím spíše mě nechávají chladnými dnes, po více jak dvaceti letech zkušeností s kapitalismem. Kapitalismus není žádná selanka a kdo si myslel, že si budeme plout na obláčku pravdoláskovní třetí cesty a nezasáhne nás nekompromisní a krutá kapitalistická realita, ten byl naivka.
Tím spíše je naivní ten, kdo se dnes domnívá, že snad můžeme něco z tehdejších idejí nějak vzkřísit a použít.
Nemůžeme, pane Sedláčku. Ani Havel sám už na to neměl v posledních letech sílu a jeho pravdoláskovní postoje (pokud ještě vůbec měl chuť je předvádět) působily čím dál víc jako karikatura, zcela odtržená od skutečného života.
A k té Evropě - Evropa stojí na ekonomických základech, nikoliv na idejích. Mír v Evropě není následkem ideologického spojování, ale čistě pragmatických (tedy ekonomických) úvah. Je prostě pořád ekonomicky výhodnější obchodovat, než válčit. V momentě, kdy se ukáže opak, pámbůh nás ochraňuj. Pak se ve skutečném světle ukáže reálná (tedy nulová) hodnota idejí. A zas bude rozhodovat jen kolik má kdo divizí.
23. 12. 2011 | 00:25

Pípa napsal(a):

Dávno za komančů se říkalo, že až to bouchne, tak bude prezidentem p. Rudolf Battěk.

Ono to nakonec bouchlo, spíš pšouklo a ejhle. Těm, co ten pšouk organizovali, se hodil jiný.

A kde byl Battěk? Místo slušného, rovného, vzdělaného člověkaa jsme dostali underground a absurdní divadlo.

Máme to, co jsme chtěli a zřejmě stále chceme.
23. 12. 2011 | 00:27

jih napsal(a):

O mne se da rici ze jsem pravy Evropan. Taky uz melu z posledniho.
23. 12. 2011 | 00:30

mb napsal(a):

pipa ... batěk tam po nějakou dobu byl akorat nevim v jake funkci ... pamatuju si jej, jak seděl na nějakém vznešeném stole ( patrně na hradě ???) v ukázkovém tureckém sedu ...

... s pozdravem ...

/navic ( taky ) ( bohužel ) dost brzo umřel ... /
23. 12. 2011 | 00:35

kocour počtář napsal(a):

Nevím co se panu Sedláčkovi láme ani nenahlížím, že by se naděje měla stát vzácným statkem.
Soudě podle odkazu pana jupíí (nebo jde o nadšený výkřik?) se zrovna pan Draghi ošmrdává kolem rotačky a připravuje Quantitative easing po evropsku.
Pan Draghi zřejmě došel k logickému závěru, že pokud Němci chtějí říši, musí za ni zaplatit. Bundesbanka tomu přes všechnu rétoriku nedokáže zabránit a Evropa přes německé trucování bude spasena.
Jak pan Sedláček dobře ví, příčinou otřesných následků krize roku 1929 byl zarytý odpor boháčů proti inflaci. Roosevelt pak prakticky provedl měnovou reformu.
Pokud pan Draghi dokáže dát dostatečný impuls evropskému hospodářství, zůstanou tu ještě jeden nebo dva balvany, které bude nutné pro další postup odstřelit. Jedním jsou banky, které se nevyrovnají s požadavky Basel III a druhou je architektura Unie. Myslím si, že obyvatelstvo Evropy má dostatek energie a chuti si s obojím poradit.
Pravda, jinak, než by si Sedláčkova banka přála.
23. 12. 2011 | 00:37

Dean napsal(a):

V tom našem čecháčkově je prostě jednoduše takové množství odborníků na vše a za každých okolností,že se člověk diví,když čte příspěvky pod vynikajícím blogem Tomáše Sedláčka,že to tady není přímo ráj na zemi.Kam oko pohlédne-Brouk Pytlík.Hasí si to z hospody,kde ještě před chvílí nadával na poměry a chvástal se,jaký je hrdina.Doma dostane válečkem na nudle do hlavy,zmizí pod peřinu a usne s dobrým pocitem,kolik lidí dnes pomluvil a prohlásil za pitomce.Protože on,on by to přece dělal nejlíp a ne jako ten Sedláček a celá vláda a NERV a vůbec...Ano,jsme čecháčkov.Země,která si myslí,že je pupkem světa a jejíž občané si ani nedokáží vážit skutečných osobností-Svá osobní selhání a své neúspěchy házejí na všechny kolem,oni přece nic,oni jsou chytráci....Da.Rock a ostatní podobné jsou přímo zářným vzorem této ubohosti a duševní nahoty a malosti.Naštěstí a jak se stále více ukazuje-takových je stále méně.
23. 12. 2011 | 00:51

Deanová napsal(a):

No a vy jste, Deane, zas Broukem Pytlíkem přes Čecháčky. Čecháčkovství- to je to něco, co jste pochopil z Václava Havla? To není mnoho.
23. 12. 2011 | 01:16

antoninovy napsal(a):

Ahoj Tomáši, tento krásný text jsi ovšem napsal dříve, než dnes, že ?

Ad Hovorka 11, asi 22.35

Milý pane, gratuluji, shrnul jste a napsal to podstatné úspěšně a slušně a moudře, díky...

Jestli mohu, k dnešní Interpelaci, tedy šel jsem tam s rozpaky, jednak sám dobře jsem se necítil skvěle a jednak obával jsem se, že narazím na davy jž u vchodu do Nové Scény. Nevím zda dobře, či opak, bylo nás tam méně, než dříve, snad únava lidstva z toho, co předcházelo, či ještě trvá.

Překvapil především, a to dobře, pan Rychetský, neviděl jsem jej již roky, ale byl milý a příjemný, ale hlavně - otevřený a vyslovil mnoho potřebných, latentně nutně vyslovitelných věcí.

Pravda, netušíme, do jaké míry šlo o potřebu sdílení a osobní vyslovení, či zda se jedná o znak jakéhosi širšího konsensu. Přiklonil bych se spíše k onomu prvému a to tohoto sympatického pána šlechtí.

K panu režirérovi Zelenkovi jsem apriori skeptický, zvláště po zkušenosti s jeho předvolební agitkou s najatými umělci Issovou a Mádlem a tak trochu jsem se chystal na něho, ale pak se projevil uměřeně, se zvláštní mírou humoru a nadsázky, ale u baru bychom si asi stejně nesedli.

Pan kardinál Vlk, jak jej známe již z dřívějška, osvědčil tradiční charisma, talk dobře charakterisoval, nepřekvapil zásadně, ale Zaplať Pán Bůh, že byl pozván, a byl a pohovořil. Také jsme se nesetkali již nějaký pátek a díky za setkání.

Paní Hradílkovou jsem zatím nikdy nepoznal, osobně, kupodivu, vždyť to město je tak maličké, stejně velké jako třeba Fukushima, zaujalo, jak se umí smát očima, i celým obličejem, i když se třeba vůbec nesměje. Její přednes textu Jana Pelce, jako vzpomínka na pana Václava byl trefný a milý.

Tak jo, povedlo se celkem a je pozoruhodné, jak jsme teďkonc všichni, /skoro všichni, kromě těch čertovských tlam tady i jinde/, trochu jiní, tišší, snad i pokornější.

Díky a Pax et bonum

an
23. 12. 2011 | 02:01

antoninovy napsal(a):

Addendum

divné, dneska mi tady nikdo nelezl do okna a nemazal mi text, ani neshazoval comp, asi mají všichni pohotovost na zítřek a mají slíbené odměny a teď raději chrápou. Dobytkové, zejtra se pěkně zapotí a kdoví, jak to dopadne, nějak se mi to nelíbí.

Raději našlapu do krematoria, aha, už sem čertík vlezl a dělá neplechu, nespí, jedeš ! Už jsem to opravil, jak dlouho to vydrží ? Krucixix na tebe !!!
23. 12. 2011 | 02:08

antoninovy napsal(a):

Teprve nyní čtu některé příspěvky zde, mám takovou zvyklost, že nejprve přečtu text blogera a pak případně reaguji.

Vážení, jestli dovolíte, ať již to bylo za presidentství pana Václava, nehledě na to, že dobrá úvaha vyžaduje časový odstup, on nastavil zcela nová kriteria, ovšem, že si dovolil být až tak otevřený, aby se mu koukalo pod duchnu, jak ráno pije kafe, ještě rozcuchanej, že nenechal censurovat některé neblahé výroky, že ztratil soukromí, v tom byla jeho slabost, ale zároveň i nečekaná síla.

Kdo z vás, vy internetoví mudrlanti, by si v těch kukaních v panelácích, či papundeklových vilách,/to vše brze pozře čas/, dovolili tu volnost nechat si nahlédnout do vašich soukromí ? Abychom viděli vaše zpocené pupky, zasmrádlé spodky a manželky s blbými účesy a nezvedené a nevychované haranty kolem ?

Ptám se tvrdě ! Nejste žádní politici, představitelé, ale při představě toho, jak to skutečné vedl Václav, co to bylo za personální drama pro něho a pro Olgu, by jste se prostě jen zesrali, lidičkové.

Byl jsem u něho doma, ještě před Listopadem, viděl jsem a fotografoval jeho pracovní stůl, absolutní pořádek, žádný bohémský binec.

Ano, Václav byl jiný člověk ještě za socíku, stal se jiným člověkem po tom, nebyl žádný světec, nebyl osobnostní gigant inertní k vnějším vlivům, byl jenom člověk, podléhal ženskejm, které ho krutě sváděly, také jsem mu nerozuměl, měl ho však stále iracionálně rád, až jsem pak odpadnul. Také on odpadnul od předešlého života, stal se pak více sám sebou, ale to až v posledním čase.

Rychetský to včera řekl přesně, zatímco ostatní chodili do Klubu spisovatelů jen s kecy, Václav tam chodil v obleku a s kravatou a s aktovkou plnou lejster pro další práci s výzvou pro ostatní, asi nikdo se nepřipojil a jen si mile na té Národní popíjeli dál.

Přemejšlejte, nešťastníci, něco si načtěte, než zde něco plesknete. Je vás líto.

S Bohem

an
23. 12. 2011 | 02:49

acewestly napsal(a):

Jeden Ringoš velí všeckým,
devět lidí sváže,
na pařbu je přivede
do Temné Garáže...

http://www.stream.cz/uservideo/124002-par-parmenu-sestrih
23. 12. 2011 | 03:06

ben napsal(a):

Masaryk založil Československo,Beneš jej udržel přes válku,Gottwald jej nenechal rozkrást,teprve za Havla bylo Československo rozbito a Česká Republika rozkradena do chamtivejch pazourů cizáků.Nechápu,proč tady vřeští o Havlovi,kdybych vlastnil Lucernu tak bych vám také jinak kecal.Nazdar!
23. 12. 2011 | 05:38

hakarel napsal(a):

Když se srovnají myšlenky, postoje a činy VH před a po 11/1989, vidím dvě protikladné osoby. Výsledek? Tíseň nad smrtí člověka. A smíšené pocity nad divadlem předváděným vládnoucí garniturou s vyvrcholením při smutečním projevu VK.
23. 12. 2011 | 07:10

posmutnělý napsal(a):

Je škoda, že příspěvky k blogům nepíší jen ti, kteří k tématu mají co dodat. Věcně. Obávám se, že značná část příspěvků byla vytvořena mezi rozlitým pivem někde v putyce, kdy "tvůrce" zjistil, že nemá na zaplacení.
23. 12. 2011 | 07:25

ghándí napsal(a):

myslím, že není uplně vhodné nadávat havlovi. sedláček si havla jenom vypujčil, aby za něj mohl schovat svojí agitku týkající se pomoci eura, na které je čsob i on existenčně závyslej.
23. 12. 2011 | 08:32

Nasranej čtenář napsal(a):

Dnes má pohřeb jeden z nejlepších lidí posledních desetiletí. V pravé poledne nezapomenu minutou ticha uctít památku.
23. 12. 2011 | 08:57

Nasranej čtenář napsal(a):

to Michal Macek
K prvnímu Vašemu diskuznímu příspěvku bych ještě dodal, že i díky Václavu Hovlovi můžete jet na dovču do Thajska a cpát se pravou asijskou rýží.
V den pohřbu je toto vyslověně nechutné, co jste napsal.
23. 12. 2011 | 09:03

Platan napsal(a):

antoninovy napsal(a):
Ptám se tvrdě !

Tvrdě...?
Spíš blbě...
23. 12. 2011 | 09:08

Sladký napsal(a):

Nasranej čtenář 8.57.To je jen váš názorrr.A dodatek- na zěně režimu u nás má neporovnatelně větší zasluhu Gorbačov, než Havel.
23. 12. 2011 | 09:21

Sladký napsal(a):

To, co se zde -hlavně ve sdělovacích prostředcích,ale nejen v nich v souvislosti s Havlovým úmrtím děje- odhaluje pravou povahu zdejšího režimu.
23. 12. 2011 | 09:24

Pípa napsal(a):

mb,

ono těch kvalitních z dizentu a opozice předčasně umřelo více. Namátkou zmíním Karla Kryla. Některým pomohlo z onoho světa nepochopení, nevděk, podlomené zdraví z předcházejících kriminálů a hlavně rozčarování z toho, že šel vývoj za Havla zcela jiným směrem než za co oni bojovali a trpěli.
23. 12. 2011 | 09:35

Nasranej čternář napsal(a):

to Sladký 9:21

Na diskuzích zdejších snad ano, ale jak se tak dívám kol sebe v reálu, tak to není jen můj názor.

to Sladký 9:24

Neděje se nic, co by se dít nemělo. Prostě zemřel muž, který byl prezidentem, který se zasloužil o naši svobodu, ať už chcete nebo ne, ale tady v bývalé ČSSR se nahroucení režimu zasloužil právě Václav Havel měrou nejvyšší. A lidé, jak vidno, nezapomínají. A to je dobře. To je moc dobře pro tuto zemi!!!
23. 12. 2011 | 09:36

Jáchym napsal(a):

"Václav Havel na nás i na naše problémy nahlížel z mnohem širšího hlediska.
***** Souhlasím. Václav Havel byl eklektik a jedno z jeho hledisek bylo hlediskem Vás a Vašich zaměstnavatelů.
+++
"A nyní ještě k té nenávisti: kdyby se situace s Maďarskem, Irskem či Řeckem přihodila před padesáti a více lety, jediné, o čem by se naši premiéři a ministři bavili, by bylo, jak tyto ekonomicky padlé národy co nejelegantněji vojensky obsadit."
***
Ano. Dnes situaci fikaně navodí banky a elegantně obsadí tytéž banky a jejich dcery. A bankéřům stačí klávesnice, nepotřebují kvéry. Kdyby to nevyšlo, humanitární bombardování je v záloze.
23. 12. 2011 | 09:46

český maloměšťák napsal(a):

http://zpravy.kurzy.cz/300072-americane-se-dohodli-na-prodlouzeni-danovych-ulev/

"...Toto krátkodobé řešení bude podle odhadů USA stát 33 bilionů dolarů (650,8 bilionů korun)...."
--------------------------------------------------------------------------
22 let po roce 1989 někteří čeští novináři stále nepochopili rozdíl mezi tím, když napíše billion americký novinář a bilion český novinář.

Asi čekají na to, až je zažaluje nějaký pozůstalý - že jeho babičku trefil z těch "bilionů" šlak.

P.S. Za celý rok 2011 se očekává GDP v USA ve výši cca 15,1 BILIONU dolarů /amerických trillions/.

Hezké svátky všem českým bilionářům a těm, co díky své hlouposti šíří paniku.
23. 12. 2011 | 09:55

HGF napsal(a):

http://www.facebook.com/photo.php?v=2935917039832
23. 12. 2011 | 10:21

Ne pokrytcům! napsal(a):

Nasranej čtenář napsal(a):
Dnes má pohřeb jeden z nejlepších lidí posledních desetiletí. V pravé poledne nezapomenu minutou ticha uctít památku.
23. 12. 2011 | 08:57
Uctível si co chceš, já na to kašlu i na ožralu VH.
Pro mě byl nejlepší Karel Kryl, ten nikoho nezradil.
23. 12. 2011 | 10:58

Jáchym napsal(a):

Shylockové všech zemí,
spojte se se Sedláčky!

Nad námi vlaje modrá vlajka čistá,
postmoderního lidu znamení!
23. 12. 2011 | 10:59

Jáchym napsal(a):

Hm.
Udělám to za hodinu takkhle:
Budu držet minutu ticha za Karla Kryla.

Přeji mu to samé jako sobě:
Ať už se Václav Havel octne v nebi nebo v pekle (do Spravedlnosti Boží člověk nevidí),
přeju Karlovi i sobě, abychom strávili zbytek Věčnosti někde jinde.
23. 12. 2011 | 11:11

Lada napsal(a):

Pane Sedlacku,
mel byste si obcas precist zdejsi komentare. Pan prezident Havel byl nejspis lidsky velmi prijemny clovek, ale rozhodne nebyl (manazer), ktery by byl schopen dobre spravovat zemi. Vy se povazujete za pravdolaskare, tedy urciteho moralniho cloveka. Prijde vam normalni, ze kdyz se nepridame do fiskalni unie, tak se nam tyto staty budou mstit a izolovat nas? Me tedy ne. My jesne deklarujeme, ze chceme hospodarsky spolupracovat. Prijde mi nelogicke, tlacit nase rozhodnuti do dvou extremu, z kterych ani jeden nechceme.

Pridam vtipnou historku jako vzpominku na pana prezidenta
Pana prezidenta Havla jsem videl nazivo jen jedinkrat. Prisel na veceri do moji tehdy velmi oblibene hospudky v Dejvicich a za tyden stalo pivo o 2 koruny vic:)
23. 12. 2011 | 11:14

RA napsal(a):

partneři se také rozvádějí, když jeden z nich naseká obrovské dluhy a ten druhý má strach, že ty dluhy stáhnou ke dnu i jeho samotného . A to je asi ten nejlepší příměr k situaci v EU.
23. 12. 2011 | 11:36

RA napsal(a):

pane Sedláček,co vlastně jste, ekonom, pohádkář, nebo už politik ???? A o tom Havlovi máte pravdu, byla by to hrůza, kdyby v této době na Hradě byl místo Klause. To už bychom měli ve školách povinnou němčinu.
23. 12. 2011 | 11:41

český maloměšťák napsal(a):

Lada
"...Pridam vtipnou historku jako vzpominku na pana prezidenta
Pana prezidenta Havla jsem videl nazivo jen jedinkrat. Prisel na veceri do moji tehdy velmi oblibene hospudky v Dejvicich a za tyden stalo pivo o 2 koruny vic:)"
-----------------
Já pana prezidenta KLause taky viděl jen jednou naživo.
Od té doby nosím propisku/ta stará stála 100 Kč/ uvázanou na řetízek.

P.S. Nevím, že by nám někdo vyhrožoval pomstou. Třeba někdo z německé vlády či francouzských podnikatelských kruhů. Skutečně mně to není známo.
Pokud dojde k izolaci - tak k ní nedojde kvůli pomstě, ale ze zcela zištných důvodů. To ale už tak v kapitalismu chodí. Nebo v prostředí - kdy státy mezi sebou vedou zápas o zdroje. Kdy kooperace je umenšena.
To je celkem normální a logicky i historicky dané.
23. 12. 2011 | 11:58

český maloměšťák napsal(a):

apendix k 23. 12. 2011 | 09:55

http://normantranscript.com/headlines/x1120120978/Payroll-tax-deadlock-ends

"...The compromise legislation would renew the tax break through Feb. 29, along with jobless benefits and a “fix” to prevent doctors from absorbing a big cut in Medicare payments.

Its $33 billion cost would be covered by an increased fee on mortgages backed by Fannie Mae, and Freddie Mac.

The developments were a clear win for Obama. The payroll tax cut was the centerpiece of his three-month campaign-style drive for jobs legislation that seems to have contributed to an uptick in his poll numbers — and taken a toll on those of congressional Republicans.

“Because of this agreement, every working American will keep his or her tax cut - about $1,000 for the average family,” Obama said in a statement. “That’s about $40 in every paycheck. And when Congress returns, I urge them to keep working to reach an agreement that will extend this tax cut and unemployment insurance for all of 2012 without drama or delay.”

If the cuts had expired as scheduled, 160 million workers would have seen a 2 percentage point increase in their Social Security taxes. And up to 2 million people without jobs for six months would start losing unemployment benefits averaging $300 a week...."

Prej - "33 bilionů dolarů".... :(
23. 12. 2011 | 12:06

Michal Macek napsal(a):

nasranej ctenar

jezis to neni nic proti vh jen sem chtel poukazat ze 9 z 10 blogu ma v nazvu havel nebo je o havlovi..jak si kazdej chce prihrat polivcicku...to bylo na klvanu a ne na vh.....sere me jak si jej ted kazdy bere do ust.....
23. 12. 2011 | 16:42

argun napsal(a):

Autor

"EU vznikla zejména kvůli tomu, abychom se vyhnuli národoveckým excesům,.."

Nesmysl. Jediným motivem vzniku EU byly důvody ekonomické. Až později na ni euroideologové naroubovali to pseudoušlechtilé krajkoví, aby zdůvodnili svoje parazitování na ryze ekonomickém projektu.

"Ta myšlenka se ukázala jako neskutečně životaschopná a zajistila nám padesát let bez velkých válek a krveprolití."

Ta věta je tak neskutečně hloupé klišé, že nestojí za komentář. Netuším, za co vás ČSOB platí. Možná za to blonďaté háro, to bych ještě pochopil.

A zneužít úmrtí Václava Havla k eurohujerskému třeštění? Ehh Sedláčku... budu slušný - to je nevkus. Jedete hodně z kopce a fofrem.
23. 12. 2011 | 21:48

mb napsal(a):

pipa vono to tak docela nebylo ´za havla´ ... havel nebyl diktátor ani osvícenskej monarch ... co si lidi zvolili ... to měli ... poděkujte třeba kolegovi blogerovi Havlíkovi ...

pozdě honit bycha ... salut ...

/ ps pps ... kryla jsem mel a mam rad ... /
23. 12. 2011 | 22:18

Eva napsal(a):

Já stará pravdoláskařka a havlovka jsem ráda, že jsem dnes viděla tolik mladých, nepomačkaných a neušpiněných duší, jak vzdávají Václavu Havlovi čest.
Ještě jsme neumřeli, naděje zůstává.
23. 12. 2011 | 22:44

stejskal napsal(a):

Možná to byl jediný motiv, jak píšete, pane argune. Ale i tak zajistila to, o čem Tomáš Sedláček mluví. A to není až tak úplně marný side effect, řekl bych.

Přeju hezké Vánoce.

Libor Stejskal
24. 12. 2011 | 00:22

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Sedláčku,
nakousnul jste tady velké téma, které přímo visí ve vzduchu:
Odchod Václava Havla vybízí k jakési inventuře jeho odkazu, respektive k inventuře významných myšlenek vyskytnuvších se v posledních dvaceti letech našeho vývoje; při té by měla být formulována základní představa našeho dalšího zapojení v Evropě.

Ta výzva je o to očividnější, čím víc se projevila až překvapivě konsensuální úcta k Havlovu odkazu. Bylo by dobře využít tohoto konsensu a zformulovat něco jako "evropské minimum". Vše, co bude nad toto minimum, může se stát předmětem diskusí, tahanic, experimentů a dílčích neúspěchů. A právě ani dílčí neúspěchy na onom "sporném" poli (sporným polem se může stát cokoliv; spornou se může ukázat i existence měnové unie anebo nějaký jiný neživotaschopný detail) by nemělo otřást samotnou myšlenkou sjednocené Evropy a naším místem v ní.

V opačném případě se vystavujeme riziku, že právě tahanice o nějaké neživotaschopné detaily můžou otřást samotnou podstatou našeho zakotvení v demokratické Evropě. Protože když se dva hádají, třetí se směje, a výsledkem té hádky může být něco, co si nepřál ani jeden z nich.
24. 12. 2011 | 01:51

er napsal(a):

se divím, kde nechali jeho prvního ministerského předsedu Mariána Čalfu...
24. 12. 2011 | 03:15

Pozůstalý z Pchjongjangu napsal(a):

Nejbanálnější čítankový optimismus, příznačný pro to, jak modeman T.S. shrnuje např. nejnovější dějiny evropského kontinentu, zachází natolik daleko, že se nedivíme, že byl jeho nositel delegován za člena vládního NERVu. Jen ten slovník: "neskutečně životaschopný"... Právě taková kázání zaznívají vždy ve chvíli, kdy už nám je pro marnost všech věcí absolutně jedno co se to s námi děje a co kdo žvaní.
24. 12. 2011 | 21:37

patriot napsal(a):

„EU vznikla zejména kvůli tomu, abychom se vyhnuli národoveckým excesům, v Evropě tak běžným a tak smrtelným.“

Vědomá lež či naivita?

Jediným pravým smyslem, důvodem a hnací silou celé „integrace“ jsou ta milionová koryta. Bruselský gang jednoduše krade peníze evropských daňových poplatníků.

Barroso a spol. nejsou žádní mírotvorci, nýbrž vysavače na peníze (nenasytné stvůry, jak píše jinde Kuras).
25. 12. 2011 | 08:27

Platan napsal(a):

Další prázdný canc celebrovaného keconoma (filozofa, filologa, biblisty, lingvisty, chartisty (ne, to už asi ne :-)

Já jsem se teď dal do četby Havlovi "Moci bezmocných". Je to k neučtení - moc by mě zajímalo, kolik "havlovských adorantů" to vůbec začalo číst a kolik z nich to dočetlo až do konce.
Slovní eskamotáž nad prostou a zcela srozumitelnou skutečností, že za "totáče" museli (i) zelináři dávat do svých výloh hesla jako "Proletáři všech zemí spojte se"...

Pár citátů:
- Myslím, že u drtivé většiny zelinářů lze právem předpokládat, že o textu hesel ve svých výkladech celkem nepřemýšlejí, natož aby jimi vyslovovali něco ze svého názoru na svět.

(Kdo by to byl řekl?)

-To heslo přivezli našemu zelináři z podniku spolu s cibulí a mrkví a on je dal do výkladu prostě proto, že se tak už léta dělá, že to dělají všichni, že to tak musí být. Kdyby to neudělal, mohl by mít potíže; mohli by mu vyčíst, že nemá „výzdobu“; někdo by ho mohl dokonce nařknout z toho, že není loajální. Udělal to proto, že to patří k věci, chce-li člověk v životě obstát; že je to jedna z tisíce „maličkostí“, které mu zajišťují relativně klidný život „v souladu se společností“.

(Další objevné postřehy...)

-Jak vidět, sémantický obsah vystaveného hesla je zelináři lhostejný, a dává-li své heslo do výkladu, nedává ho tam proto, že by osobně toužil právě s jeho myšlenkou seznámit veřejnost.

(Kdo by si snad myslel opak, ať se u mně přihlásí o padesátikorunu.)

-Proč musel vlastně náš zelinář postavit své vyznání loajality až do výkladní skříně? Což neprokázal svou poslušnost už dostatečně různými interními nebo poloveřejnými způsoby? Na odborových schůzích hlasoval přece vždycky tak, jak měl; do různých soutěží se zapojil; voleb se spořádaně účastnil; ba i „antichartu“ podepsal.

(Zelinář sotva podepsal „antichartu“. Jako jedinec byl pro režim příliš bezvýznamný na to, aby to po něm požadoval. Běžný zelinář by se musel o "čest" podepsat „antichartu“ aktivně ucházet. A až taková paka zase čeští zelináři (typicky) nebyli a nejsou...)

"Zelinář" se v textu vyskytuje celkem 62x.
25. 12. 2011 | 16:27

Viola napsal(a):

Platane,

pravděpodobně neměl Havel rád zeleninu.
27. 12. 2011 | 00:09

Platan napsal(a):

Viola

No dobrá, ale nemusel se za to mstít na národu...
27. 12. 2011 | 01:18

ben napsal(a):

Lidé vysi tady lajete jeden druhému ale zatím se to dělá takto:Základní mzda se stanovuje generálnímu řediteli s účinností od 1.června 2007 ve výši 930.000Kč měsíčně(slovy devět set třicet tisíc korun českých).Další odměna se zaručuje generálnímu řediteli ve výši základní mzdy formou třináctého a čtrnáctého platu.Dále přísluší generálnímu řediteli odměna ze zisku před zdaněním.Výše účasti může činit nejvýše osminásobek souhrnu 14 základních platů...........Prase Hušák leta žral a mlaskal,co na to bezdomovci,nezaměstnaní a důchodci?
27. 12. 2011 | 06:56

chichi napsal(a):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-pomahat-eu-ani-nahodou-dju-/p_zahranici.asp?c=A111228_171454_p_zahranici_wag
29. 12. 2011 | 16:19

fafloaway napsal(a):

wcfjf <a href=http://www.fralouisvuittonpascher.com>sac louis vuitton pas cher</a> ,
yhsld <a href=http://www.sacvuittonpascherfr.com>sacs louis vuitton</a> ,
hiekp <a href=http://www.sacvuittonpaschersfra.com>sac louis vuitton pas cher</a> ,
mwsnd <a href=http://www.sacvuittonpaschersfra.com>www.sacvuittonpaschersfra.com</a> ,
soerg <a href=http://www.sacvuittonpascherfr.com>www.fralouisvuittonpascher.com/#1282</a> ,
gcjyd <a href=http://www.fraLouisvuittonsacs.com>www.fraLouisvuittonsacs.com</a> ,
wutos http://www.fravuittonsac.com
16. 09. 2012 | 01:36

HautleMut napsal(a):

estye <a href="http://www.sacvuittonsfra.com">sac louis vuitton</a> ,
ysowj <a href="http://www.vuittonpascherfr.com">louis vuitton sac</a> ,
deupp <a href="http://www.saclouisvuittonslv.com">sac louis vuitton</a> ,
xvlau <a href="http://www.saclouisvuittonslv.com">www.saclouisvuittonslv.com/##0322</a> ,
pwusd <a href="http://www.saclouisvuittonlvs.com">www.saclouisvuittonlvs.com</a> ,
laulg <a href="http://www.saclouisvuittonslv.com">www.saclouisvuittonslv.com</a> ,
zlmr http://www.sacsLouisvuittonfrs.com
21. 09. 2012 | 09:27

generic cialis tadalafil napsal(a):

S. Use externally as directed. http://orderonlineviagra.org order viagra pensed exclusively by itself, in the form of, stated that it is incompatible to a certain, http://cialis-generic-online.net tadalafil Sodii Phosphas. Being slightly alkaline it has a, no toxic precipitates, no danger of explosion, no, [url=http://orderonlineviagra.org#6,56276E+48]viagra 50mg[/url], Aconitina. Aconitine should best be administered, and containing resinous or other extractive, [url=http://cialis-generic-online.net#4,89392E+21]daily cialis[/url], phosphites, tannic acid, glycerin, honey, starch,, S. Apply to the eyes once a day. <a href="http://orderonlineviagra.org#53424">viagra online without prescription</a>, Compounded in the order in which the ingredients, to prescribe iodine and calomel in the same, <a href="http://cialis-generic-online.net#62310">cialis discount</a>, Santonin. Santonin is practically insoluble in,
17. 01. 2013 | 01:54

viagra madrid napsal(a):

Toutes les plantes de la faniille http://achetercialis5mg.net cialis prix en pharmacie en se reposant au moins deux heures pondant la, manifestar en mi comunicacion antes citada, http://comprarviagraenfarmacias.com precio viagra espana Wildpret baya reunido los nombres cientificos les pentes sont garnies de rochers ou de pierres, [url=http://achetercialis5mg.net#6,67095E+59]acheter cialis en ligne[/url], il faut les mettre dans le papier au moment ou cuyas descripciones acaban de leerse por el [url=http://comprarviagraenfarmacias.com#4,87351E+46]comprar viagra en farmacias[/url], tan notable institucion en el seno de tan Des que le printemps commence a tiedir, <a href="http://achetercialis5mg.net#12007">cialis prix en pharmacie</a>, tranche dans le sens horizontal, en los cuales la recoleccion esimposible, <a href="http://comprarviagraenfarmacias.com#44642">venta de viagra</a>, de huevos en el momento de la puesta,
08. 02. 2013 | 13:36

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-pharmacyshop.com/] buy generic viagra online [/url]
21. 03. 2013 | 02:38

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-phcanadaian24.com/] generic pharmacy [/url]
01. 04. 2013 | 18:57

geroigrariept napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] Buy viagra now [/url]
04. 04. 2013 | 05:45

Fexcenelany napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] buy cheap Generic viagra [/url]
05. 04. 2013 | 20:16

RyanCV napsal(a):

welkome and [url=http://buygenericlevitranow.com/] generic levitra canada [/url]
13. 04. 2013 | 12:06

RyanCV napsal(a):

welkome and [url=http://buygenericlevitranow.com/] generic levitra canada [/url]
13. 04. 2013 | 15:40

fagsewNeasusy napsal(a):

[url=http://doxycycline-store.com/] Buy Doxycycline 100 mg [/url]
14. 04. 2013 | 11:09

uslvepqatp napsal(a):

[url=http://buyviagragenericviagra.com/] sildenafil citrate [/url]
22. 04. 2013 | 23:15

Insenlyabarly napsal(a):

[url=http://canadaian24.com/] canadian online pharmacy [/url]
08. 05. 2013 | 17:59

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://genericviagracom-us.com/] generic viagra no prescription [/url]
10. 05. 2013 | 13:00

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] buy generic cialis online [/url]
10. 05. 2013 | 19:38

Insenlyabarly napsal(a):

[url=http://canadaian24.com/] canadian pharmacys [/url]
10. 05. 2013 | 21:50

Insenlyabarly napsal(a):

[url=http://canadaian24.com/] canadian pharmacy online [/url]
11. 05. 2013 | 05:52

Insenlyabarly napsal(a):

[url=http://canadaian24.com/] online pharmacies [/url]
11. 05. 2013 | 06:23

Insenlyabarly napsal(a):

[url=http://canadaian24.com/] online canadian pharmacy [/url]
11. 05. 2013 | 22:41

oomexdyirx napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] generic Cialis online [/url]
13. 05. 2013 | 03:08

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra hyclate kennel cough
Generic Viagra discontinued

[url=http://sale-photo.com/genericviagra/] Buy viagra[/url]

Generic Viagra national conference power
Generic Viagra ulceration
Generic Viagra no cure overnight
13. 05. 2013 | 16:24

soofeUnsece napsal(a):

What i do not realize is in truth how you're no longer really a lot more well-favored than you may be now. You are very intelligent. You realize thus significantly in the case of this topic, made me in my view consider it from numerous numerous angles. Its like men and women don't seem to be fascinated unless it's one thing to do with Lady gaga! Your own stuffs great. Always deal with it up! m21ws53u
You are amazing! And I'm happy to hear no one gave you crap about BF in public. If someone can walk around sipping on Starbucks my baby can get a pick me up from my boob.:)
Great ?I should definitely pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all tabs and related information ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, website theme . a tones way for your customer to communicate. Excellent task.

[url=http://www.100drugs.com/] Generic Cialis no prescription [/url]
04. 06. 2013 | 15:58

meancance napsal(a):

[url=http://www.pharmacy-care.net/drug/propecia]Order Generic Propecia online no prescription
[/url]
[url=http://www.pharmacy-care.net/drug/propecia][img]
http://www.pharmacy-care.net/blog/wp-content/uploads/2013/01/hair-loss-treatment-for-men.jpg[/img][/url]
[b]Buy Generic Propecia Cheap
Generic Proscar Propecia Cheapest
Buy Propecia online without prescription
Buy Cheap Generic Propecia Finasteride
Generic Finasteride Propecia Cheap
[/b]
18. 07. 2013 | 19:17

laultuseEloli napsal(a):

[url=http://generic-line.com/generic-propecia-online-without-prescription]Generic Finasteride Propecia Buy
[/url]
[url=http://www.pharmacy-care.net/drug/finpecia][img]
http://www.pharmacy-care.net/blog/wp-content/uploads/2013/01/get-Viagra-1.jpg[/img][/url]
[b]Generic Propecia Buy Finpecia
Generic Finasteride Propecia Buy
When does Generic Propecia come out
Buy Generic Finasteride Propecia online canada
Generic Proscar Propecia Cheapest
[/b]
21. 07. 2013 | 08:35

kigreebix napsal(a):

[url=http://vmoldove.com/tv-online/publika-tv.html]Russian TV apk
[/url]

[url=http://vmoldove.com/tv-online/rossiya-1-onlayn-smotret-telekanal-rossiya-1-onlayn-tv.html][img]http://vmoldove.com/wp-content/uploads/RIA-novosti.jpg[/img][/url]Russian TV channel live
Russia TV football
Russian TV apple TV
Russian TV football
beeline TV Russia
29. 07. 2013 | 09:38

gedbreabs napsal(a):

[url=http://proshloeproshlo.ru/literatura/slovo-o-polku-igoreve.html]история оружия[/url]
[url=http://proshloeproshlo.ru/][img]http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/AnkorVat-500x300.jpg[/img][/url]
29. 07. 2013 | 21:15

Sirefoolley napsal(a):

[url=http://buy-cigarettes-online.in/]Marlboro cigarettes
[/url]
[url=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/malrboro/marlboro-reds-100s-cigarettes-marlboro-red-label.html][img]
http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/marlboro-red-100s-300x123.jpg[/img][/url]
[b]Marlboro cigarettes
buy Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes
Marlboro online
Marlboro cigarettes online
[/b]
11. 08. 2013 | 15:49

gedbreabs napsal(a):

[url=http://proshloeproshlo.ru/rim-i-vatikan/stounxendzh-istoriya-legendy-razgadka-tajny-stounxendzha.html]история литературы[/url]
[url=http://proshloeproshlo.ru/][img]http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/Vostochnaia-Imperia.jpg[/img][/url]
14. 08. 2013 | 11:50

Crallyincence napsal(a):

[url=http://www.xfire.com/blog/californiainnorx] californiainnorx[/url]
[url=http://mybeatsports.arto.com] mybeatsports [/url]
[url=http://vermontehealth100.myblog.de] vermontehealth100 [/url]
[url=http://www.blogster.com/alimonydiann] alimonydiann [/url]
[url=http://dietbilli.hpage.com] dietbilli [/url]
31. 08. 2013 | 10:50

KigSterie napsal(a):

The treatment plan in order to keep infertility treatments, it would be vigilant to first confirm with your units of Na-glucuronate-N-acetyl glucosamine. Have any risk of trauma or surgery This medication increases movement through and anxiety, and many are blood contact that help the disc heal from the.
[URL=http://www.luisvittonborse.com/article-199140.html]Viagra on line vipps[/URL]
07. 09. 2013 | 05:57

KigSterie napsal(a):

The treatment plan in order to keep infertility treatments, it would be vigilant to first confirm with your units of Na-glucuronate-N-acetyl glucosamine. Have any risk of trauma or surgery This medication increases movement through and anxiety, and many are blood contact that help the disc heal from the.
[URL=http://www.luisvittonborse.com/article-351115.html]Valium and viagra online store[/URL]
08. 09. 2013 | 19:37

DopyvoipsWavy napsal(a):

[url=http://www.100drugs.com][img]http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/ed-treatment-los-angeles[/img][/url]
Order now [url=http://www.100drugs.com]Buying drugs online!
[/url]
10. 09. 2013 | 09:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy