Smysl Evropy a naše fobie

13. 05. 2014 | 14:14
Přečteno 8790 krát
Pochopila to většina národů: dnes spočívá úspěch a síla země ve schopnosti spolupracovat a vycházet s dalšími zeměmi, nikoli ve snaze hrát si na vlastním písečku a dupat kolem v rámci jakési suverenity. I veliké a silné národy to pochopily, o to smutnější je kampaň české skomírající pravicové strany, která v ní dokonce tvrdí lež, že hájit korunu znamená hájit zdravý rozum. Uráží tím nejen drtivou většinu evropských zemí, ale i své vlastní voliče, kteří povětšinou s eurem problémy nemají. A uráží tím i zdravý rozum.

Jestli jsme se něco naučili od George W. Bushe, tak to, že i nejmocnější země světa, která by se suverénně chovat mohla a nemusela by vůbec brát ohledy na země jiné, tímto chováním ztrácí a oslabuje tím samu sebe. I pro takovou ekonomickou, diplomatickou, vojenskou a technologickou supervelmoc, jako jsou USA, je výhodnější, pokud se části své suverenity vzdá a vytváří koalice s jinými, byť "slabšími" zeměmi. Jinými slovy, nedělá věci po svém, ale konzultuje, ustupuje, hledá spojence, dává prostor jiným a tak dále. Je to koneckonců pradávný princip lidské rasy. Nepřežíváme kvůli tomu, že jedinec sám je silný, ale proto, že si navzájem pomáháme.

Chování malé české strany je v tomto pohledu ještě úsměvnější.

Ale zpět k euru, které se u nás dokolečka diskutuje už nejméně deset let. Chápu, o měnovém režimu lze diskutovat. To, co vidíme na billboardech kdysi seriózní pravicové strany, se blíží hloupému populismu. A někde populismus přechází již do otevřené a vědomé lži. Tak třeba věta, že euro přináší zdražení, je nepravdivá - v žádné zemi nedošlo po zavedení eura k výraznému nárůstu inflace. Seriózní studie hovoří o nárůstu inflace z titulu eura v řádech nízkých jednotek desetin procenta, pod rozlišovací schopnost jakéhokoli serióznějšího komentáře. Ano, dochází k dobře dokumentovanému optickému klamu, některé položky - jako je káva - občas podraží znatelně, to je však kompenzováno snížením cen jinde - u větších položek, kde to tak vidět není. Výsledkem tedy žádné zdražení není. Chápu, že tato strana nemá jediného ekonoma, ale i neekonom, než něco takového vyvěsí na billboard, by si měl nejdříve ověřit, jaké "zdražování" nastalo v jiných zemích, které euro měly dřív.

Na příkladu Ukrajiny lze hezky vidět, co se může stát se zemí, která neví, kam patří, a příliš dlouho žila na "území nikoho". I u nás lze občas překvapivě u některých politiků vidět tendence naši zemi vmanévrovat zpět do této "země nikoho" (tedy pod možnou sféru ruského vlivu). A je to o to překvapivější, že je tato tendence vidět u politiků, kteří si říkají pravicoví a ohánějí se svobodou rozhodování. Je smutné, že právě toto dědictví bývalého prezidenta, který sám o sobě upadá čím dál tím hlouběji do irelevance, je něco, co si jeho bývalá strana nechala vytesat do štítu a s touto eurofobií vyrazila do evropských voleb.

České republice to v EU sluší. Posunuli jsme se nejen ekonomicky, ale i kulturně a mám pocit, že za poslední roky došlo k výrazné depupkizaci naší republiky. Dnes je celkem běžné vidět Čechy, jak si vesele lyžují v alpských střediscích, a ještě si libují, že je to vyjde levněji než Špindl - což je něco, o čem by se asi nikomu z nás ještě před deseti lety ani nezdálo. Také by mě zajímalo, koho z nás v životě byť na minutu zdržela mytická evropská byrokracie - kdo z normálních lidí musel vyplňovat byť o jeden formulář navíc kvůli EU?

Těžko si představit, kde bychom asi byli, kdybychom eurofobii této strany uvedli v praxi a v EU vůbec nebyli, ale byli, jako třeba Ukrajina, mimo. A mimochodem, jedná se o eurofobii, nikoli eurorealismus. Eurorealista totiž vidí výhody i nevýhody a mluví o nich vyváženě a dá se s ním rozumně mluvit. Eurofob vidí za vším evropským cosi podezřelého a vyvolává to v něm obavy a strach, tedy fobii.

Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Filuta napsal(a):

Kampak s touhle primitivní agitkou?
Většina zemí pochopila, že v EU budoucnost není.
13. 05. 2014 | 14:29

David napsal(a):

"...Pochopila to většina národů: dnes spočívá úspěch a síla země ve schopnosti spolupracovat a vycházet s dalšími zeměmi,..."

-----------------------------

Kdybychom byli neutrálním státem, jako např. Švýcarsko, nic by nám v tom přece nebránilo, abychom spolupracovali a vycházeli i s dalšími zeměmi.

EU nejvíce škodí eurohujeři, kteří uráží tou svou nikde nekončící servilitou i často nesporně zdravý rozum oponentů.

Argumentovat veselým lyžováním v alpských střediscích je ubohé ve srovnáním s tím, že eurodotace způsobily katastrofální nárůst korupce v našem státě.

Je vidět, že žijete naprosto úplně mimo realitu obyčejného života obyčejného občana.
13. 05. 2014 | 14:31

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Eurorealisty jsou zřejmě i Schwarzenberg se Štětinou.
Jen ten Niedermayer jim to kazí, měli ti dva na předdnáškové turné vysvětlující ukrajinské události vozit s sebou místo něj Sedláčka, ten by jistě coby aktivní bankéř netvrdil, že se zavedením sankcí se nic tak moc hrozného nestane a když tak přijde česká ekonmomika jen o několik desítek pracovních míst, co to je proti věčnsti, že. Co to je proti rodové majetkové držbě a jejímu pomnožování.
Území nikoho je zajímavý termín, respektive název pto to, ono území dostat pod území někoho.
To by nevymyslel ani Áda, ten to musel umět Němcům do hlav vtlouct za pomocí mnohem rafinovanější pseudovědy než je ekonomie v podání fejetonistů komediálního stylu.
Dnes stačí pouze zkratky, vlajka a tvrdit, že v maskáčích oblečení mužové jsou zcela jasně z oddílů Alfa.
Ještě že ten Áda to měl kdysi mnohem složitější, v makovicíh měli tehdy lidi přeci jen víc než dnes. I tak ale naslouchali, a poslouchali. Posléze ale mnozí z nich i nadávali, to když zjistili, že ta jejich teorie byla v praxi vyvrácena - že to ta podřadná rasa je dle této teorie, praxe této teorie... onou rasou dokonalejší, protože vítězící.
Dnes je tomu opět tak, jen ta teorie je mnohem jednodušší, prostě stačí masám naznačit, že území nikoho je něco velmi strašného, nebezpečného a divného, mělo by s s tím něco udělat. Třeba podpálit nějakou budovu a upálit pár policajtů - oni pak ti policajti už budou vědět na čí stranu je pro ně výhodné se přidat, na území koho.
Doprovodným komentářem takových teorií pak bývá tvrzení, že území nikoho se nesmí stát územím někoho díky referndům, to by tak hrálo - copa s enapříklad v bance rozhoduje na základě referenda ? Nikolivěk, od toho máme přeci vedení, že. Vedení nařídí - a my poslechneme.
Toto je v praxi prováděná teorie o netotalitních praktikách, na volném, liberálním trhu - na trhu svobodných vůlí vyjádřených svobodnými rozhodnutími v rámci svobodných hiearchických struktur - to například když majitel ČNB Singer devalvuje korunu.
13. 05. 2014 | 14:38

Nekazanka napsal(a):

Drive to bylo se Sovetskym svazem na vecne casy a ted zase s EU .
Pan autor by mohl otevrit masersky klub u Prasne brany
13. 05. 2014 | 14:49

Marian Sokol napsal(a):

Souhlasím s Vámi...
13. 05. 2014 | 15:07

franky napsal(a):

Je vhodné si srovnat pojmy "úspěch" a "síla" země. Platí, že všeobecnou mírou úspěchu každého subjektu a to jak jednotlivce tak firmy tak státu, je růst "komplexního" bohatství, to je růst jak hmotného tak duševního bohatství. Růst úspěchu je tedy zároveň růstem síly. Růst úspěchu v lidské společnosti jako takové probíhá v soutěžním prostředí dané soutěží individualit při respektování solidarity. Ten, kdo chce být úspěšný na úkor jakékoli společnosti, ten nemá šanci na konečný úspěch. Ten, kdo vidí konečný cíl v penězích, a ODS včetně TOP 09 jsou tím nakaženy, ten nemůže úspěšně vést tuto společnost. Diskuse na téma zda euro ano či ne, postrádá však jeden důležitý faktor ovlivňující růst bohatství českých občanů a této země a tím je obecný růst konkurenceschopnosti jak produktů tak země jako takové. Pokud nebudeme schopni konkurovat, pak je jedno jestli máme korunu nebo euro. Pokud budeme řídit tuto zemi jako zmrzlinový stánek pak diskuse na téma výhodnosti eura jsou k ničemu. Problém není v tom zda přijmout či nepřijmout euro, problém je v tom, že neumíme zvyšovat konkurenceschopnost. Název článku by měl být spíše " Smysl Evropy a naše neschopnost konkurence".
13. 05. 2014 | 15:13

Viola napsal(a):

Pane autore

" Také by mě zajímalo, koho z nás v životě byť na minutu zdržela mytická evropská byrokracie - kdo z normálních lidí musel vyplňovat byť o jeden formulář navíc kvůli EU?"

No to je možná chyba. Možná by se právě mělo umožnit běžným občanům vyplnit si trochu formulářů za pár milionů pro zlepšení svého života.
13. 05. 2014 | 15:15

Viola napsal(a):

Zapomněla jsem vám napsat, že na tom Slovensku vám to moc slušelo. Barevně to byl krásně sladěný obraz. Komorní scéna, tlumené hlasy, kolem kráné obrazy, vy a ostatní pěkně nasvícení, ten, kdo to režíroval, to uměl. Nevíte, čí to byl nápad? Opravdu to velmi dobře působilo a diskutéři byli z toho takoví zjihlí.
13. 05. 2014 | 15:24

franky napsal(a):

PS
Jako příklad podpory růstu konkurenceschopnosti je osobní angažovanost ministerského předsedy Sobotky při prosazování investice Amazonu. Budeme konkurenceschopněji třídit balíky, neboť oproti konkurenci umíme číst a psát. Toto je zřejmě konkrétní představa vlády jak snižovat nezaměstnanost. Kupředu levá, do chudoby.
13. 05. 2014 | 15:29

patriot napsal(a):

„České republice to v EU sluší. Posunuli jsme se nejen ekonomicky…“

Posunuli jsme se! O tom není sporu!! Máme miliony nezaměstnaných, chudáků, žebráků a bezdomovců… Rozkradenou a zadluženou republiku. Bezprávní stát podporující lichvu. Porno, hazard, nájemné vraždy a drogy. Přepisujeme dějiny. Dokonce straníme fašounům na Ukrajině! Možná již brzo se u nás usadí bratrská vojska NATO… Myslíte si, Sedláčku, že to za těch pár veselých lyžařů v Alpách stojí?

Ke spolupráci v Evropě nepotřebujeme Brusel ani euro, není zapotřebí živit tisíce politických parazitů! Evropa je Evropou právě kvůli své rozmanitosti! Kdo z nás potřebuje jednotná splachovadla, rovné banány, Barrosa, Rompuye nebo Schulze?
13. 05. 2014 | 15:39

Vladimír napsal(a):

souhlas a dobře naspáno
13. 05. 2014 | 15:40

Bestia triumphans napsal(a):

patriot:
To chce klid, Sedláček mluví o České republice, Kremloidů se to netýká, vy se můžete dále s klidem klanět Putinovi...
13. 05. 2014 | 15:46

Brusel je nesmysl, který nás vyčerpává napsal(a):

Anoano, potom co jsme viděli zbořenou televizi a čínskou ambasádu v Bělehradě, co nám ukázali (úmyslně) visícího Saddáma a Kadavýho s bajonetem v zadku, jistě už kolem žádné suverenity dupat nebudeme.
Alespoň soudruh Zao určitě ne.

Od George W. Bushe jsem se naučil být veselý za všech okolností.

Pan Sedláček se od nás nikdy nenaučil naší strategii, kterou není nějaké pochybné vystoupení z EU, ale zbourání bruselskoštrasburského bludiště a vytvoření skutečné Evropy.

Co se eura týče, mohu zde uvést citáty asi sta směrodatných osobností, které jej považují za potrat buď rovnou od počátku nebo od záchrany Řecka, která za sebou povleče konsekvence. O záchraně Ukrajiny se ještě ani pořádně nerozhovořili, ale všechno bude.
Jelikož pan Sedláček zůstává v rovině pindy dědy Dyndy, nebudu se vyčerpávat.
13. 05. 2014 | 15:58

strýc virus HxNx napsal(a):

no vida, stesky Violy byly vyslyšeny.

Sedláček přistál.
13. 05. 2014 | 16:01

Brusel je nesmysl, který nás vyčerpává napsal(a):

PS. Cena zlata stoupá,1300 $ dnes v poledne.
Bubny války stále víří, Putin se už od Kerryho a Obamy naučil nemluvit vážně.
13. 05. 2014 | 16:03

Zbyněk napsal(a):

Mluvíte mě z duše,pane Sedláčku, natvrdlým to bude španělská vesnice. Je jim fuk, jak budou žít jejich děti, většina byla svědky, že socialismus v žádné zemi nefungoval, chtějí jej znova, co kdyby to náhodou vyšlo. Jiní melou o Švýcarsku a neutralitě. Dvěma sty lety vyzkoušený systém USA, nejúspěšnější země světa, není pro ně vzor, nechtějí federální Evropu s jednotnou měnou, melou, že to není funkční, dokonce i profesoři brebentí žákům o ohrožení suverenity. Jak je ohrožena suverenita státu Texas, Arizony,nebo Nového Mexika, když přijde-li přírodní katastrofa, pomůže celá země. A o tom by měla být také naše EU. Pravda máme poloviční počet států, ale větší počet obyvatel, jsme také kamarádští, jen nás nesmějí rozeštvávat takoví Klausové a Zahradilové, kteří když se jim to povede, budeme samostatní, vše se jako vždy podělá, odejdou Kauflandy a Lidliy, tak odejdou taky a chudý lid bude tam, jak zpívá pan Klus.
13. 05. 2014 | 16:05

strýc virus HxNx napsal(a):

to je zajímavé, Sedláček má taky fotku ala Tomáš Klus.
ten se neztratí...

17,5 bilione 14:38

jsem zvědav, zda na Váš příspěvek zareaguje Jusup K či resl.
ale už to moc nevidím, máme 16:07...
13. 05. 2014 | 16:07

Jaroslav Orlík napsal(a):

No, pane Sedláčku, vy máte fleka tam, kde to fest vynáší a jako většina takových, politiky počínaje, různými bankéři konče, vedete propagandu, ze které se mi zvedá žaludek. Josef Goebels byl proti vám, ubohý břídil. Ano, souhlasím, že Evropa přežije jen, budou-li státy spolupracovat. A vtomto slovním obratu je právě zakopaný pes. SPOLUPRACOVAT. Dnes už vůbec nejde, v EU, o nějakou spolupráci. Dnes jde o sprostý diktát, který je, mnohdy, podobný, jako vejce vejci době, kdy komunisté přikazovali pěstovat kukuřici v podhůří a brambory na Hané. Důvod je prostý. Rozklížit národní hospodářství jednotlivých zemí do té míry, že se už, jeden bez druhého, neobejde. A daří se to pánům z Bruselu velmi dobře. Pěstujeme řepku na zelenou naftu, kam se podíváš, stačí, když jedu od nás, z Opavy, do Hodonína a vidím, co se všechno děje kolem Olomouce, Přerova a ještě jižněji. Na nejlepší půdě se nepěstují zemědělské plodiny v nejlepší kvalitě, protože je tam buď řepka nebo, a to je ještě horší, hektary solárních elektráren. Stále roste nezaměstnanost, ta nabývá, obzvlášť v jižních zemích, tak obludných rozměrů, že se tomu ani nechce věřit. A vy tu blábolíte ty vaše bláboly o naší, české fóbii vůči EU? Možná byste měl, tu a tam, zajet na měsíc někde do pohraničí, nebo jen kousek dál za Prahu a hned byste věděl, jak se věci mají. Ty vaše makroekonomické problémy normálního člověka nezajímají, ten potřebuje práci a dostat za ní zaplaceno. To, co předvádí EU a potažmo naše vlády, jakékoli, to je opravdový úpadek. Zemědělec není placen za to, co vypěstoval ale za to, co nevypěstoval. Neuvěřitelné. Živím se od revoluce jako soukromý účetní, takže naprosto přesně vím, o čem mluvím.
13. 05. 2014 | 16:12

Hulu napsal(a):

Bože, jak hluboko jste klesl
13. 05. 2014 | 16:13

Alna napsal(a):

Text je ukázkou mozkové kapacity pana Sedláčka. Za to si kritiku nezaslouží
13. 05. 2014 | 16:25

Pepa Řepa napsal(a):

Když uvážím, že pan Sedláček je jedním ze tří narativců, požádaných samotným přecedou Barroso ,o vylepšení obrazu EU, nemá vůbec smysl jeho texty komentovat.
Pokud není jeden mops prahnoucí po eurofrolíkách.

Jde pouze o to, jak nástěnku, sestaví.
Škoda ho, první kniha -než se dal na dráhu agitátora-špatná nebyla.
13. 05. 2014 | 16:40

Divobyj napsal(a):

Sedláček-vysmátý ski-alpinista,
se nám tu snad snaží nabulíkovat,že vše je v naprostém pořádku,směřujeme k lepším zítřkům a svou EU si od rozumných lidí rozvracet nenecháme.Ještě zapomněl podotknout,že by bylo dobré nakoupit nějaké zbraně proti Putinovi.
Před lety jsem cinkal klíči a doufal v lepší budoucnost.
Měli jsme plné zuby různých žvanilů,kteří tvrdili,že socialismus zde bude na věčné časy,vše je v nejlepším pořádku a komunismus se blíží.Socialismus si rozvracet nedáme a naše lidová armáda musí být ještě silnější.
NIC SE NEZMĚNILO !!!!
13. 05. 2014 | 16:50

Michelsen napsal(a):

Tak vidím u některých diskutujících, že se vždy něco najde, ale to je asi normální.
Musím říct, že s autorem článku spíš souhlasím. Spousta bordelu se tu díky EU zlepšila, dříve to byl banánistán. Samozřejmě, že EU produkuje čas od času nesmyslná nařízení, ale my (ČR) bez EU jsme si produkovali nesmysly a stupidní zákony takřka neustále, takže jen dobře. Každý projekt má mouchy, ale v tomhle plusy jednoznačně převyšují minusy. EU mě neomezuje, a myšlenka se mi líbí. Zakomplexovaně se izolovat a brečet po koruně se mi fakt nechce. Že se kradou dotace? To si přece kradou češi. Tak je nečerpejme, vraťme všechny miliardy a pak s čistým štítem kritizujme Unii, jak je hrozná. Česká kverulantská republika si tu mává idealistickým vysněným obrazem, který ale nikdy neexistoval. Nemáme žádné osvícené elity, které by vedli tuto zemi lépe. Ale ono to chce hlavně vyjet do ciziny a podívat se na český hnojník z odstupu, poslechnout si, jak to chodí jinde ve světě. :)
13. 05. 2014 | 17:12

strýc virus HxNx napsal(a):

Sedláček, nažehlit kaťata, přičísnout kučery, vycenit zuby, a Violy budou padat z nebe jedna za druhou!
13. 05. 2014 | 17:25

patriot napsal(a):

Bestia triumphans:

Doplňovačka speciálně pro vás:

Když půjdeme s Bruselem,
tak se z toho po..…!
13. 05. 2014 | 17:38

Maximus napsal(a):

Po přečtení blogu nevím jestli se mám smát nebo plakat, neskutečné fráze a cinty, skoro jak za vlády bolševiků u nás, žádný solidní rozbor a pádná fakta. Náhodou jsem vyslechl
potlach ODS a s tím fiskálem, že po přestoupení na euro budeme muset zacálovat 350 mld. Kč, mají kucí recht a my oslíci budeme muset sanovat ty, co si dělali po léta mejdan a žili nad poměry. Ale nejde jen o euro, jde o víc.....
Hezký den.
P.S.
Zrovna v TV řeší prostořekého Stropnického a na to reagovali různí politici. No a koukám,
že takový jakýsi maják k pochopení kde je pravda je třeba vždy si poslechnout Kalouska a hned víte, že pravda je přesně opak toho, co z něj leze. Ještě, že ho máme, toho nám všude určitě závidí.
13. 05. 2014 | 17:48

zdarv napsal(a):

Patriote, tak už si chystejte plenky pro inkontinentní jedince, nic jiného Vám totiž nezbyde, než se po...., anebo emigrujte do Putinova Euroasijského svazu, to pro Vás bude balzám na nervy, neboť se tam určitě budete cítit jako doma!
13. 05. 2014 | 18:15

patriot napsal(a):

zdarv:

V žádném případě nehodlám nikam emigrovat! V této zemi zaplatil miliony na daních, je to moje země. Chápete?
13. 05. 2014 | 18:19

patriot napsal(a):

zdarv:

Ještě jednou…
V žádném případě nehodlám nikam emigrovat! V této zemi jsem zaplatil miliony na daních, je to moje země. Chápete?
13. 05. 2014 | 18:21

ivo napsal(a):

To je ale odporný a prolhaný eurohujer z pražské kavárny.Kdyby žil jako já u hranic se slovenskem a byl v denním styku se slováky tak by za keci o nezdražení při přechodu na euro dostal přes tu pražskou tlamu.
13. 05. 2014 | 18:53

karel napsal(a):

kam patříme http://www.klepalsoftware.cz/superdisk.aspx?62$prumerna-mzda-,-zakladni-eko_62$0
13. 05. 2014 | 19:13

Olga Nováková napsal(a):

Vážený pane Sedláčku.
Stoprocentně s Vámi souhlasím.
Olga Nováková
13. 05. 2014 | 19:25

petrof napsal(a):

Sedláček napsal : ....České republice to v EU sluší....(sic) ....zapomněl dodat, že už jen ca. 35%.......ostatních 65% nechce mít s tím zločinným spolkem nic společného...!!!!
13. 05. 2014 | 19:42

Platan napsal(a):

"Dnes je celkem běžné vidět Čechy, jak si vesele lyžují v alpských střediscích, a ještě si libují, že je to vyjde levněji než Špindl - což je něco, o čem by se asi nikomu z nás ještě před deseti lety ani nezdálo.

Také by mě zajímalo, koho z nás v životě byť na minutu zdržela mytická evropská byrokracie - kdo z normálních lidí musel vyplňovat byť o jeden formulář navíc kvůli EU?"
............................................................................................................

Sedláček je (a asi už zůstane) absolutním stylistickým jelitem...
13. 05. 2014 | 20:07

Jemnický napsal(a):

Mefisto zase slilbuje, jaké nebíčko v tom pekle bude.
13. 05. 2014 | 20:21

čecháček napsal(a):

Tupost předchozích diskutujících je bezmezná.
13. 05. 2014 | 20:48

Baba napsal(a):

Laik se snad časem odprožívá, střih pro mladší generace většinou nestíhá.
13. 05. 2014 | 20:55

Jiří KNAP napsal(a):

Zdravím Vás pane Sedláčku.
Můj švagr žije již skoro 30 let v emigraci v BRD.Kolem 1 máje byl na své chalupě v Jižních Čechách a tak jsem s ním diskutoval.Potvrdil mi,že to co stálo před zavedením Eura v Německu v markách,tak dnes je to v mnohých případech v Eurech.
13. 05. 2014 | 21:11

Janule napsal(a):

Pane Sedláčku, souhlasím s Vámi.
Nemám čas... a ani náladu číst všechny diskusní příspěvky. Je to vskutku skvělý obrázek naší společnosti. Naši "papaláši" jsou skutečně naším obrazem. Co proboha chceme, když sami nejsme lepší?!
13. 05. 2014 | 21:16

Paula napsal(a):

Pane Sedláčku, jako vždy trefujete do černého, a občas se i tu najde potrefená eurofobní husa. :)
13. 05. 2014 | 21:28

Slunce napsal(a):

píšeš mi z duše:)
ať se daří!
13. 05. 2014 | 21:56

petrof napsal(a):

Sedláček je socialista a s tím už chudák asi nic nenadělá.....!!!! Stejně ale musí jít víc do hloubky, tedy až ke kořenům .....chtěl jsem říct k Hayekovi, Misesovi, Klausovi, atd.
Jiné jsou to jen euro-pravdoláskové kecy....n-tssss.
13. 05. 2014 | 22:05

zdarv napsal(a):

Patriote, tak zůstaňte, jestli Vás zde drží jen ty utracené peníze, ale pak Vám holt zbývají jen ty plenky, protože integrace Evropy bude zcela určitě pokračovat a to bude nepochybně mít nepříznivý vliv na Vaši schopnost udržet stolici; nu a o životě ve světě, jako je ten na východ od nás, si budete muset nechat jen zdát.
13. 05. 2014 | 22:26

Baba napsal(a):

Letos je o zmrzlých mužích chladno a prší. Nic příjemného. Jen to odpovídá přírodnímu cyklu.
13. 05. 2014 | 22:37

Stáňa Poláková, 101% , 102%, 103%, 104%, napsal(a):

Olga Nováková napsal(a):

Vážený pane Sedláčku.
Stoprocentně s Vámi souhlasím.
Olga Nováková
13. 05. 2014 | 23:04

Rudolf Procházka napsal(a):

Bohužel Vám, pane Sedláčku, musím oponovat v názoru, že po změně německé Marky na Euro nedošlo ke zvyšování cen. Chtěl jsem si těsně před Vánocemi 1991 koupit v Aldi v Braunschweigu soupravu 4 polštářových podložek na lehátka, potištěných krásnými kytičkami. Cena byla 49,90 DM. Pak jsem měl jiné výdaje a koupi odložil. Po "měnové reformě" jsem asi v polovině ledna 1992 zase zašel k Aldimu, vidím tytéž podložky s kytičkami a z cenovky mne málem ranila mrtvice - 49,90 Euro. Se zpěněnou krví zajdu k
obsluze, u Aldiho totiž žádné prodavačky neexistují, a začnu ji celkem neomaleně říkat, co si o tom Scheißladen myslím. Ona mne nechala vyburácet a pak mi drze do očí řekla, že se určitě mýlím, protože Aldi vůbec žádné ceny nezvyšoval. A odešla do skladu. Já jsem si musel sednout na parapet u výkladních skříní, protože bych se jinak býval skácel.

A teď příjdete Vy s Vaším článkem!
13. 05. 2014 | 23:14

Rudolf Procházka napsal(a):

Opravuji letopočty v předchozím příspěvku. Má to být správně o deset let později. Děkuji. Procházka .
13. 05. 2014 | 23:22

Ryska rezava napsal(a):

Na tento tyden ma Sedlacek v oblbovani obcanu splneno.

Dostane od Barouska pochvalu pred rozvinutou EU zastavou (nevim proc by vepri nemohli mit svoji zastavu) a nove kolo bez pedalu , ty nejsou treba kdyz EU je z kopce.
14. 05. 2014 | 07:41

patriot napsal(a):

zdarv:

Jste slepý jak patrona. Tzv. „integrace“ je proces nesmyslný, antidemokratický a korupční. Zájem na něm má akorát politická a byrokratická třída, protože z něj žije. Evropané (kromě vyložených mamlasů) žádnou „sjednocenou“ Říši nechtějí a nepotřebují! To se ukáže, jakmile bruselští vyhlásí celoevropské referendum o vzniku Říše! (To je vtip, tihle se lidí neptají).

Takže to patrně bude pokračovat, čehož se obávám, a skončí to katastrofou, ze které se po….. všichni. Včetně vás.
14. 05. 2014 | 08:11

Plat napsal(a):

Spočítal jsem to Zahradilovi. Plat europoslance (bez dalších prebend) je 219.000 Kč měsíčně. Zahradil smrdí v EP celých deset let. Takže : 219.000 x 12 měsíců = 2,628.000 Kč x 10 let
= 26 miliónů.
A to nejlepší nakonec. Bývalým členům EP od 63 let vzniká nárok na starobní důchod ve výši 3,5 procenta platu za každý dovršený rok výkonu mandátu. Takže : 3,5 x 2,600.000 : 100 =
9.100 x 10 let = 91.000 Kč za měsíc = to bude Zahradilův evropský důchod.

Můžete si kecáním nesmyslů vydělat více někde jinde ?
14. 05. 2014 | 09:55

čumil napsal(a):

Samozřejmě, že s Vámi souhlasím. Řeším pouze jednu záhadu. Jak je možné, že politicky, morálně, ekonomicky a filosoficky po r. 1989 v této zemi vítězil Klaus se svou ODS, že získal takovou přízeň voličů a přitom dokázal rozmetat jakékoliv náznaky a možnosti odpovědného vlastnictví v průmyslu a zemědělství a nahradil je velkohubou velkou privatizací s všudepřítomným a masivním rozkrádáním a tvorbou mafiánské kleptokracie ODS na všech úrovních zaštítěné. Rozpad Československa v režii Klause a Mečiara je jen dokladem uvedeného. Až si toto zodpovíme (třeba novým ÚSTRem po r. 1989) a poučíme, bude se nám lépe dýchat. Mohl bych ulehčeně říci, že jsem ODS nikdy nevolil (také ne komunisty), ale o to nejde. Je zarážející jak tzv. kulturně a medíálně politická fronta, naše elity mlčela a mlčí, špatné svědomí nelze odpárat. Samozřejmě v takové atmosféře za Klause i po Klausovi je pro mnohé spolupráce v evropském měřítku strašákem a překážkou v jejich vlastních mocenských hrátkách.
14. 05. 2014 | 10:12

Jcch napsal(a):

K tomu, aby se některý z 21 českých poslanců v EP prosadil jako Roithová, k tomu jim těžko pomůže nacionalizmus a euroskepticizmus. To by měli vědět i voliči, pokud chtějí, aby se i český občan stal ekonomicky rovnoprávným občanem EU, musí čeští politici, tedy i čeští poslanci EP, mít určitý respekt. Ten můžou mít jen tehdy, když budou prosazovat věci dobré pro všechny občany EU, nikoli jen být proti všemu a proti všem. Brusel má totiž dost velké ekonomické prostředky ekonomické prostředky, jak udržet rebelanty na uzdě. A nejen své členské země.
14. 05. 2014 | 10:31

roman napsal(a):

No jo no. Jsme prostě lyžařská velmoc. Alespoň podle toho, jak je tento sport a "zvyšovač" HDP často zmiňován českými médii a známými osobnostmi. Ještě by bylo dobré spočítat, kolik máme na hlavu v Česku golfových hřišť. Já to spočítal. Jsme i tady světová jednička.
Člověk si jenom klade otázku. Proč? Kdo? A pro koho?
14. 05. 2014 | 10:37

Pepa Řepa napsal(a):

Fakt je, že obohacen jsem.
O termín Barousek.
:-)

Principál Orjocirkusu.
Račte nastoupit na naše kačeři Donaldi,
Do Benátek pro špenátek
a tak....volá Sedláček
Nesnesitelná lehkost žití agitátora.

Prachy poslancům nezávidím. Je to držhubné.

Jo a fšechny slepice s Fandova kurníku také souhlasí s liiškou ryškou..
Jako Paula, Olina , holky ze Sedláčkovic školky ....takový fraucimor měl jen Franta Kostlivec
14. 05. 2014 | 10:48

Pepa Řepa napsal(a):

Paula napsal(a):

Pane Sedláčku, jako vždy trefujete do černého, a občas se i tu najde potrefená eurofobní husa. :)
------------------------------
Hlavně, že se trefí.
určitě jste-milostivá-černovláska.
14. 05. 2014 | 10:51

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Mít však v kurníku takové za každých okolností vždy souhlasící...nevím nevím, jak by to Fanda zvládal.
Zda by nemusil požádat hospodáře o zakoupení kolegy - aspoň na jarní výpomoc. Obden, či aspoň obden časně po rozednění.
Taky potřebuje občas zamhouřit oko Má už své roky, zenit je v háji.
14. 05. 2014 | 11:48

mik napsal(a):

Nebyt 10 let na Hrade Klaus tak uz euro v CR davno je ani nejvetsti odpurce eura me nedokaze urcite oponovat v tom ze CR byla ekonomicky slabsi nez Slovensko a jak to ze na Slovensku euro prijmout slo a v CR ne ,.,,proc ? Vzpominam jak jel Klaus vzteky bez sebe do Bratislavy co si to ti slovaci dovolili ,,prijmout euro dneska si Slovensko hreje v trafice v Bratislave Livii ... to me slovaci hodne zklamali ze s takovym kseftem souhlasili ODS si muze za soucasny stav sama kdyby si nehrali na jednotu tak mozna sedel na Hrade Svejnar jiste za to ze tam sedel dalsich 5 let Klaus muzou komunisti a prebhlici ale ODS a nakonec i CSSD ma taky svuj podil viny a co udelalo CSSD kdyz se Dinsbier postavil na stranu Schwarcenberga ? odvolalo ho s uzsiho vedeni strany Dinisbier by dnes udelal lepe kdyz by presel do TOP9 az skonci Schwarcenberg tak by mohl mit sanci,,, ovsem svym zpusobem je prebehlictvi ostuda ale co se uz v CR da dnes delat vlastne prebehlictvi zavedli uz v 89 ti co rychle pretocili rude kabaty naruby a zahodili rudou knizku ,,,byt radovym komunistum leckdy nelze clenstvi vycitat protoze v nekteruch povolanich to jinak proste neslo,,, v 89 mela byt KSC prohlasena za zakazanou stranu a mela byt menova reforma ,,, Havel na Hrade nikdy nemel pripustit Klause ,,a euro ? to uz melo byt davno aspon ze uz je podepsany fiskalni pakt kdyz bude mit pristi rok euro :Lotyssko a Litva urcite to bude mit nejaky vliv na Polsko a jak prijme euro Polsko a pak Madarsko tak CR nic jineho uz nezbude je otazka proc cekat az bude euro treba za 40 kdyz ho vsichni v EU budou mit ,,,nedavno byla uvaha i o Bulharsku,,,, proc uz se nepripravuje alespon prechod proc se stale oblbuji lidi euro je nevyhnutelne a proc ho nechce Babis to at si kazdy domysli sam.... nahore ho nikdy nechteli jako si nad temi vsemi tunely a mafianstvim nepodrezou vetev ,,, prijetim eura by hodne toku slo k sipku a to se tem mocnym nelibi,.,,
14. 05. 2014 | 12:42

mik napsal(a):

To patriot
ja se tedy mamlasem necitim v EU pracuju a ziju od zacatky vstupu CR do EU uz i drive jsem pracoval mimo CR na pracovni povoleni a sjednocene Evropske staty jsou pro Evropu tonejlepsi mozne reseni je jasne ze Amerka Rusko a ni Cina tim nadseni nejsou cim vic bude Evropa nezavisla tolik na Americe Rusku a Cine tim bude tvrdsi konkurence ale to je jedine dobre protoze se zvedne kavlita a vyvoj pujde dopredu a z hlediska CR je takove sjednoceni uplnym balzamem na dzungli ktera ted v CR vladne uz aby bylo euro v CR uz aby se jeste vic musely poslouchat narizeni EU i kdyz souhlasim ze jsou to nekdy blbosti,,, ale dam priklad pracuju v podniku kde jsou jeste stare pichaci karty ovsem pichacky jsou umisteny u saten a treba pracoviste je kousek jinde sekretarka ktera parkuje auto u sve kancelare prijede do prace vystoupi z auta jde si pichnout kartu nastoupi do auta a co udela ,,zapne si bezpecnostni pas aby popojela cca 50 m i kdyby 100 ,,, je predpis bezpecnostni pas ? je ,, je blbost se na tech 50 ci 100 m navic v arelu pri rychlosti 20 km v hodine zapinat ,,je ,, ale proste predpis je predpis... az se tohle v CR nauci tak se zase CR posune kousek dal... zatim jsou lidi v CR mistri sveta v obchazeni predpisu jeste novy ani nezacne platit a uz se vi jak ho obejit a kde ma slabiny,,,, CR historicky nikdy nerozodovala sama o sobe vzdycky nekoho poslouchala ,,a je lepsi poslouchat zavedeny zapadni system nez ten vychodni a taky uz je treba konecne si prestat hrat na vymysleni nejake treti cesty to neslo ani v 68 ,,,a to Svycarsko a zapad mely otevrene dvere a podniky v CR nebyly v cizich rukach rozkradene a vytunelovane,,, cim driv zacne CR poslouchat Brusel a cim driv prijme euro tim driv muze zasednout ke spolecnemu stolu zatim porad sedi v rohu
14. 05. 2014 | 13:02

petrof napsal(a):

to mik :
..že vy jste si chlape zase popletl ty prášky, co vám doktor předepsal.....????
14. 05. 2014 | 13:52

Iaara napsal(a):

Jak někdo řeční o české eurofobii, tak je zaručeně rusofob. ("Pokud nebudeme s Bruselem, hned tu máme Rusáky!") Mister Sedláček toto pravidlo neučinil neplatným.
Já osobně nemám rád stupidní EU, její vymýšlení si evropského národa i nesmyslnou socialisticko-kapitalistickou politiku, kterou vyžraní páprdové z brusele vedou. Nemám rád demagogii, se kterou se každý problém, jež eurointegrace (= rozpouštění států a národů) vyplodí, řeší – "ještě více integrace"! Nikoliv ubrat plyn, zkusit jinou cestu, ale ještě více a hlouběji. Kam? No, srovnání Asie a EU ukazuje jasně, kam. Do hezkých míst ne. A to se prý musíme spojit do jednoho superstátu, jinak v globální konkurenci neobstojíme. Jenomže, pšššt!, takto řízený paskvil EU v ní neobstojí tuplem...

P.S. "Depupkizován" jsem, lyžuji pouze vzácně, s evropskými formuláři jsem už měl tu nechutnou čest, komouš ani syn komoušů nejsem, Klause & spol. jsem nikdy nevolil. To bychom tak měli odpovědi proti hlavním argumentům Sedláčka a dalších horlivých integrátorů... :P
14. 05. 2014 | 13:54

resl napsal(a):

starý komouši nikam nejezděj, tak jsou jim volné hranice fuk. navíc v nich vězí komplex před západním světem a tak vyřvávají, že je jim nejlíp doma na zadku. jen zapomínají, že jejich generace není na světě sama. místo hloupé kritiky eu, by se spíš měli zajímat o budoucnost svých dětí, která rozhodně netkví v totalitním státě jako je Rusko.
14. 05. 2014 | 14:08

Ignác napsal(a):

pro: Tomáš Sedláček
Neustále se opakuje jedno a totéž - kdo kritizuje EU, nechce sjednocenou Evropu. Ale to vůbec není pravda! Chci sjednocenou Evropu, klidně bych bral i federaci, ale s normální ústavou a jednoduchými a praktickými zákony. Ne s tím hnojem, který Brusel s takovou razancí a v obludném množství produkuje. Tomáši Sedláčku, jestlipak víte, kolik formulářů a předpisů všeho druhu přibylo? Vyplňoval jste třeba někdy žádost o dětské pracovní povolení? Kdo je podle Vás "normální" člověk? Ten co chodí do zaměstnání, nejlépe u nějaké velké společnosti, nebo ho zaměstnává stát? Nebo ten, kdo je na podpoře? Pane Sedláčku, obávám se, že Vám chybí zkušenost, znalost toho, jací lidé a jak v této zemi žijí. A už vůbec netušíte, čím se musejí prodírat. Nepochybuji, že Vy máte na papíry účetní a právního zástupce. Ale kolik "normálních" lidí si něco takového může dovolit? Slyšel jsem kohosi v televizi, jak tvrdí, že živnostníci třetinu předpisů splní, u další třetiny počkají, až je k tomu někdo vyzve a třetí třetinu igorují. Nejsem živnostník, ale moje zkušenosti jsou s tímto tvrzením zcela v souladu. S takovýmto téměř oficiálním postojem (slyšel jsem v tomto smyslu hovořit i paní Marksovou) chceme, aby se v této zemi nekradlo, nepodvádělo, rádi bychom dobré mravy. A nikoho to ani na moment nezaráží. Tak je to přece "normální". Lituji, ale EU nás zahlcuje nesplnitelnými předpisy (mimochodem - kolik lidí ví, že prodají-li ojeté auto, měli by za jistých podmínek příjem přiznat a zdanit?) a čeští politici tomu zdatně sekundují. Nikdo se už v ničem nevyzná, ale všichni přidávají nové a nové bláboly, které nikdo nerespektuje. A prý je to tak v pořádku.
Tohle na světě čas od času bývá, ale končívá to diktaturu, neboť pak stačí jen začít ty nesmysly začít vymáhat. Doporučuji knihu Ivana Kříže Pravda o zkáze Sodomy.
14. 05. 2014 | 14:29

mb napsal(a):

... sedláček dobře ...
14. 05. 2014 | 15:15

resl napsal(a):

politik, ktrý odmítá euro, unijní bankovnictví a kontroly eu, je ve většině případů napojen na české zlodějny. těch pár zbývajících jsou zatuchlé zbytky komoušského státu včetně ods a ksčm.
14. 05. 2014 | 15:22

e.m. napsal(a):

VAŠE fobie, pane Sedláček -- KDY UŽ SE KONEČNĚ NAUČÍTE MLUVIT SÁM ZA SEBE???
14. 05. 2014 | 15:38

Jarsa napsal(a):

Dobrý den pane Sedláčku, plně souhlasím s Vašim názorem. Jsem absolventem dvou vysokých škol z konce 80.let minulého století, tedy ještě poctivých a nikoliv koupených.
a na otázku, co mi za trable způsobuje EU, bych nedokázal kvalifikovaně odpovědět, pokud by tím nemělo být míněno zrušení hranic, ochrana spotřebitele, větší právní kultura, tlak na morálku, pomoc EU ve výši cca 330 miliard pro Česko .
Běžný občan nemůže mít nejmenší potuchy o tom, co špatného mu EU přináší. Lži o banánech, másle a j. jsou jenom ukázkou demagogie stalinistů a nebo zapšklých primitivů, kterým za bolševika bylo blaze.
Skutečný vlastenec bude dělat všechno proto, aby jeho vlast vzkvétala a nebyla ohrožena militanty z Ruska. Kryptokomunisté v ODS v čele s jejich guru klaunem václavem a komunisté v jakýchkoliv jiných stranách jsou pátou kolnou tohoto národa.
Ne náhodou byl u nás po Rusku nejtužší bolševismus.
15. 05. 2014 | 09:18

Roman Jevický napsal(a):

Pro mne je EU politický projekt sjednocení Evropy a EMU měl být jeho ekonomickou základnou. Jaksi zapomínáme, že pro svou různorodost máme v sobě zakódováno národovectví (což není špatně) tj. preference svého dvorku, aniž bychom se chtěli seznámit s tím jak to funguje jinde nebo to i jaksi akceptovat. S tím souvisí jazyková bariéra a téměř nicotný pohyb pracovní síly ( ve srovnání s US). Každý národ má o tom druhém posměšné říkanky, které jsou úsměvné když je klid, ale mohou rozdmýchat ďábla ne nepodobneho tomu ktery zuří na Ukrajině. Proto bych rád byl součástí EU a i EMU, protože je to stmelující prvek různorodých národů v Evropě, jejichž souboje se maximálně odehrávají v EU parlamentu na úrovni polické, na trhu na úrovni ekonomické a jiných úrovních sport a kultura nevyjímaje. Chraňme si svůj blahobyt a bezpečí ze sjednocené Evropy.
15. 05. 2014 | 09:30

Silesian napsal(a):

Nikde se tak nedaří lumpárnám jako v projektech napojených na dotace z EU !! Kdo dal mandát, maoistovi Barrosovi k tomu, aby mi nařizoval jakou si mám koupit žárovku ?? Kdo zvolil ty,kteří nám vrchnostensky nařizují co je pro nás dobré ? Proč musíme ze svých kapes a daní podporovat svinstvo jako jsou fotovoltaické elektrárny ? Občan je dobrý jen a pouze jako poslušná ovce platící daně ... tak jako je daleko náš parlament a vláda, tak je ještě dále Brusel - a to všem co nasedli do tohoto vlaku jde : mít stále více moci a peněz při stále menší kontrole a zodpovědnosti !!!!!!!!!!!!! Když jsem sbíral podpisy pod petici "Několik vět " rozhodně jsem nečekal, že totalitní režim bude nahrazen něčím podobným jako je ( v současné podobě ... ) nezvolená a neodvolatelná sebranka v Bruselu. Přitom je jasné,že Evropa musí spolupracovat - ale z toho nevyplývá ,že to co se nám vnucuje je ta jediná správná forma . Kde zůstal kdysi tolik omílaný pricip subsidiarity ? Banda neomylných v Bruselu se vybíjí na nesmyslech ,ale nedokáží vyřešit jediný vážný problém... kde byli ,když se pár set kilometrů od unijních hranic, a to 50 let po válce, vyvražďovali lidé, včetně dětí a žen ??? Jistě,zasedali,jednali ...to ano,ale mezitím tekla krev nevinných lidí ... po statisících ... TAKOVOU sjednocenou Evropu nechci ! Jinak jsem předlistopadový účastník " Hnutí za občanskou svobodu " - to jen abych nebyl pokládán za komunistu - ti jsou v Bruselu ...
15. 05. 2014 | 11:59

K.V napsal(a):

Pane Sedláčku- kdo z nás vyplňoval byť jen jediný formulář navíc kvůli EU??
.
Třeba já který si musí udělat teplotní certifikát na dům, i když mně je to k ničemu.
Třeba moje země, která musela kvůli EU zrušit cukrovary, která dnes dováží přes polovinu vepřového na dluh ze zahraničí, přestože se prasata chovajéí všude stejně, ale naše nejsou konkurenceschopná. Hovězí stejně tak. Pro brambory máme ideální zemědělské podmínky, ale stejně tak- naše NE jsou najednou konkurenceschpná, stejně jako jablka, běžná zelenina i ovoce.
To nemluvím o "humanizaci" vězeňství která přinesla nebývalou kriminalitu, vězni nepracují a nám nestačí peníze na jejich věznění, problematika cigánů, nepřizpůsobivých, drog.
Co se stalo s potravinami, že sýr už není z mléka, párky neviděly maso, ale místo toho vozíme druhořadé potraviny na dluh napříč kontinenty, platíme zničenými silnicemi a tím že v osadách u silnic se nedá žít. Aféra s konským masem byla celoevropská.
A když chci obyčejný zemědělský produkt, stojí 2 x tolik, ovšem ověšen zbytečnými certifikáty Eko produkt, Czech made, Klasa, Produkt ze dvora, Czech made, a platím zbytečné úřady na ty nálepky.
Atd, mám psát další hodiny další příklady?
15. 05. 2014 | 15:12

santawizard napsal(a):

santawizard napsal(a):
Pravda je že ,lidé mezi sebou soutěží nejenom o bohactví ,ale i o slávu.Říká se ,že až 90% bohactví je v rukou 10% procent vyvolených.Podobně ,i když podle jiných pravidel ,se soutěží i o slávu .I tady platí, že 90% slávy je v rukách 10% vyvolených.Ti nejvíc neúspěšnější jsou potom ti nejchudší a "nejblbější"
Sláva je taky jako láska víc než peníze.Umění pyšnit se a stydět se se modeluje umělci v každém divadle.Stejně jako pan Sedláček má celou ekonomii v malíčku,jsou tady borci ,kteří mají veškerou slávu v malíčku.
14. 05. 2014 | 21:50
16. 05. 2014 | 11:15

Latecoere napsal(a):

Jen k tomu zdražování: Nezdražuje Euro, ale obchodníci, výrobci, prodejci atd. NIKDO nikomu nebrání, aby ceny v jakékoli měně přepočítal na Eura přesně na cent. To např. v ČR znamená, že se nezaokrouhluje po koruně, neboť menší peníz nemáme, ale po čtvrtině koruny.
19. 05. 2014 | 10:59

zita; napsal(a):

Myslím si, že kvalitu života Evropanů by renomovaný ekonom neměl měřit podle toho, jestli někteří z nás mohou vychechtaní lyžovat v Alpách či Špindlu, ale jak žije v dané oblasti většina obyvatel.
V situaci, kdy je velká část obyvatel nezaměstnaných a peníze jdou např. sem: http://www.mpsv.cz/cs/18016
je nasnadě, že takovýto eurosocialismus (i USAsocialismus) je výhodný pouze pro někoho, zvláště pro poradce, ať už jsou v soukromí, ve státní správě či politice.
Zatímco poradci, úředníci(na cokoliv a velmi slušně placeni) si často i dokonce uzpůsobují zákony, aby měli stále co dělat (viz p. Macela a kapitola školení v zákonu o soc.právní ochraně dětí). ostatní lidé, kteří skutečně pracují (např. s postiženým člověkem - a nejen radí, jak se to má dělat) to v podstatě nemají i přes demokratický systém v zemi reálnou šanci změnit.
Na toto by se měly zaměřit pravicové strany - totiž, že nám skrz současný systém nevládne hlavně moc řádně zvolená - zákonodárná, nýbrž kotel školitelů a zhoubných socialistických názorů rádoby demokratických představitelů na univerzitách i v politice. Čekám, kdy mi skrz různé seznamy a jiné výmysly této skupiny (která sprostě paticipuje na mírové myšlence původních zakladatelů společné Evropy) vrazí čip do zadku, abych jim vynesla ještě více např. na to veselé lyžování, které si s nemocným dítětem doma mohu jen těžko dovolit. (jiná situace by ovšem nastala dát jim ho do ústavu, aby pro ně vydělávalo v nedobytných dotačních systémech, kdy se peníze, místo aby šly za pracovníkem s posiženým, dávají jen na jeho stálé doškolování, které ani já, ani dítě nepotřebujeme...)
20. 05. 2014 | 09:37

Milan napsal(a):

Moc pěkný článek. Jsem rád, že ještě někdo nejde na módní vlně mainstreamu - nazývající se euroskeptismus. Ale na tomto příkladu je krásně vidět, jak vlastně má programově blízko DSSS a KSČS...
23. 05. 2014 | 08:47

Ignác napsal(a):

Všimněte si prosím všichni - není jediný názor, na nějž by veledůležitý pan Sedláček zareagoval... Dost zajímavé a dost vypovídající. Sedláčkovi je to totiž úplně jedno, co si kdo myslí, a diskusi zřejmě považuje za ztrátu času. Pročpak se neobtěžoval vyvrátit ani jediný konkrétní příklad obtěžování občanů? Protože o tom nic neví - nebo proto, že s takovými postupy souhlasí?
22. 07. 2014 | 20:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy