Podstata americké krize: YouTube na zasmání

28. 02. 2008 | 14:18
Přečteno 8060 krát
I ekonomie dokáže být zábavná a téma krize vtipně podané. Vážení čtenáři (čtenáři, ze kterých chci nyní na chvíli udělat diváky) nemohu se s vámi nepodělit o následující.

Minulý blog, který jsem věnoval tématice americké krize, dosáhl velké čtenosti a zajímavé diskuse (Americká krize: Byli jsme opilí ). Chtěl jsem se tedy k psané diskusi vrátit, ale před časem jsem našel něco lepšího, výstižnějšího a hlavně: vtipnějšího.

Je to řečeno s lehkou nadsázkou a opepřeno oblíbeným britským humorem – ale zatím jsem nenašel nic, co by bylo výstižnější. Stačí kliknout níže uvedené a dívat se.

Nejprve tedy analýza pádu britské banky Northern Rock:http://www.youtube.com/watch?v=jUrC5yd7_F0&NR=1


A hlubší a obecnější analýza počátku celé americké krize:http://www.youtube.com/watch?v=YbD-omir4c0Prostě největší průšvih celé krize spočívá v tom, že se nějaký blbec zeptal, jaké to celé má vlastně skutečnou hodnotu…

Příjemnou podívanou!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hudryper napsal(a):

Asi pred 3 tydny ty dva linky uvedl ve svem textu na Blistech p.Kotrba. Neprodlene jsem poslal mail na vsechny adresy,co mam v adresari, abych sve bezne respondenty nejen pobavil,ale presvedcil,ze stoji za tu chvilku casu si je prehrat.
A vysledek? 0 ! I nadale mi od rady z nich chodi vetsinou priblble spamy s
obrazky politiku v kostymech,nebo
hloupe vtipy s rasistickym podtextem,
nikdo z nich se ani slovickem nezminil
o te uzasne "hline" na chanel 4 v GB.
Podobne tomu bylo,kdyz jsem se snazil
je presvedcit,aby se podivali na film Duch doby opatreny i ceskymi titulky.
Nejspis budu muset probrat ten adresar abych se mohl kojit nadejemi
o tom jak se lide zajimaji o to co bude
pro ne hodne brzo podstatne a nenechavaji se opijet nepodstatnymi hloupostmi.
Anonncovane linky vrele doporucuji tem,co nemaji hlavu jen jako podklad
pro svuj "pohlavni pokrytec".
28. 02. 2008 | 14:42

Kuba napsal(a):

Tohle už jsem viděl :-D Luxus
28. 02. 2008 | 15:46

Clair napsal(a):

Uz jsem to kdesi videla, je to ovsem stale vynikajici i na podruhe podivani,senzacni provedeni.Anglicani maji nesmirny smysl pro humor jako vzdy.
28. 02. 2008 | 16:09

Yfča napsal(a):

To je excelentní. Dovede si někdo představit, že je by byl někdo u nás schopen tohle v televizi vymyslet místo rádobyvtipných estrádních řachand?
28. 02. 2008 | 16:25

Plim napsal(a):

Skvele,skvle,skvele
28. 02. 2008 | 16:30

alena-m napsal(a):

Moc vtipny to nebude hlavne pro obycejne vkladatele to je vcelku cerny humor!
Magic lost and failure!
28. 02. 2008 | 19:48

vlk napsal(a):

Přiznám se, že kdyby to někdo dal do normálního tv vysílání a dal tam důvěryhodná jména a instituce a vyrušil smích,tak bych se příliš nedivil a považoval to v podstatě za živé vysílání. Protože podobnýc,dobře zabalených nesmyslů jsme slyšel už mnoho.
Skvělá práce!
28. 02. 2008 | 20:36

vlk napsal(a):

hudryper

těm, cos jim poslal linky na tohle video se zas až tak nediv.

Podívej se třeba na Langerův blog, diskusi pod ním a srovnej s tímhle blogem a diskusí tady.

Langerův blábol vyvolává dlouhou a nepřetržitou výměnu názorů. při tom v podstatě není o čem diskutovat. Tady je perfektní materiál, perfektní provedení a téěmř žádný ohlas!

Dokonalé vysvětlenítvého fenomenu.Tady lidé nemohou žvanit. TAdy se předpokládá nutně myšlení. A smysl prohumor. Vzácné zboží.
28. 02. 2008 | 20:40

Vojta napsal(a):

Pán kecá blbosti=) A to si asi myslí všichni obchodníci, že trh je organizmus sám pro sebe a jeho neviditelná ruka dokáže rozhodovat o životaschopnosti podniků. A tak řešení krize (která je mimochodem podložená tím, že těm černochům co si musí půjčovat na vysoké úroky aby měli kde bydlet se žije bídně a že v USA je bída na každém kroku, teda myšleno mimo města) si pánové obchodníci představují tak, že pustíme víc peněz na trh a trh rozhodne. Jediní lidé, kteří vytvářejí hodnoty jsou pracující, ne obchodníci a je smutné, když si to obchodníci nedokážou uvědomit, že trh je pouze místo směny výsledků práce milionů zaměstnanců. USA je v krizi, ale není to krize trhu. Je to krize zaměstnanosti, sociálního a zdravotního systému a když vláda naleje peníze na trh efekty té bídy možná zpomalí o půl roku. Půl roku pro obchodníky na to, aby opustili svoje pozice. Když dát někomu peníze, tak by to měly být třeba dotace na bydlení pro sociálně slabé, zdravotní péče pro všechny nebo aktivní podpora rodiny. Trh není místo, kde vznikají hluboké krize. A tohle je hrubá dezinterpretace.
28. 02. 2008 | 21:04

prirodovedec napsal(a):

Brilantne britsky vtipne. Asi o dve tridy lepsi nez nedavna ceska TV komedie "volba na Hrade s reparatem" a o tridu lepsi nez zdejsi nejlepsi vykony bavicu Kohouta a CEPa. I kdyz Tolasz/Mach take nemelo chybu.

vlk: Je otazka, jak k tomu diskutovat, to staci jen vychutnovat a kochat se.

A nejsa financni kanalytik jen mne tesi, ze ten odkaz neni na praci prirodovedcu :).
28. 02. 2008 | 23:32

juvel napsal(a):

Nebylo na té komunistické myšlence odstranit bezpracné zisky přece jen něco racionálního ? (nejsem komunista ani omylem)
29. 02. 2008 | 09:32

hudryper napsal(a):

vlk
Tak jsem v rozpacich ! Kdyz jste mne vyzval,podival jsem se poprve v zivote na blog,ktery bych jinak neotevrel,neb
si vazim sveho casu a na propagandu se ze zasady nedivam.Jenze jsem koukl i na diskusi a co vidim? Skoro vsichni tam Langra nazyvaji pravym jmenem. Nejspis jste mel na mysli jiny Langruv clanek a diskusi k nemu.Ovsem s Vasim
vysvetlenim o lenosti myslet a z toho vyplyvajiciho nezajmu zabyvat se pod-
statnymi vecmi plne souhlasim.
Mam drobny dotaz.Vite,nebo vi nekdo na tomhle blogu kde ted pracuje pan
Ivan Hoffmann?To,co mu udelali modri
prostrednictvim teee..Tacheci je svinstvo a nemeli bychom tak snadno zapominat na jeho format a uroven,se
kterou nam vsem silne zprijemnoval posmourna rana po cela leta v radiu.
Co tomu rikate,Vlku, nemeli bychom se
uz konecne zacit brat jeden za druheho?Plevy jako Langer a Topolanek
odfoukne mozna uz zitrejsi vetrik,ale
opravdu dobreho a slusneho novinare aby v Cesku clovek hledal v poledne se svickou v ruce !
29. 02. 2008 | 16:10

vlk napsal(a):

hudryper
začnu Hofmannem. Má každý den fejeton vDenících Bohemia.
Kvalitních novinářů je, podle men ,více ,než politiků.
Když se rozhlédnu po současné scéně, tak kromě Karla Schwarzenberga a prof. Švejnara nevidím jediného.
U novinářů jich jistě dokáži vyjmenovat aspoň deset, které čtus respektem! Ale Ivan Hofmann je extratřída. Žádná diskuse.

A teď k tomu Langerovi. Neposuzoval jsem na čí straně jsou nebo nejsou reakce. Ale to, že ke slaboduché slátanině, nad kterou není třeba myslet, zaujme stanovisko kde kdo. Nad špičkovou satirou, která se bytostně týká nikoliv uměle vytvořené kauzy, ale globálního problému s dramatickým dosahem, je schopen a ochoten přemýšlet málo kdo.Toto jsem sděloval.
29. 02. 2008 | 19:25

hudryper napsal(a):

Dekuji Vam Vlku,
hned jsem se tam podival a zjistil,ze pan Hofmann si autocenzurne polepsil.
Zda se,ze tam muze uverejnovat sve postrehy k domacim udalostem mnohem svobodneji,nez tomu bylo v radiozurnalu. Jenom ty diskuse pod jeho clanky jsou ponekud unyle a nebo
se tam ve dvou vetach prezentuji jeho
nepratele z principu.Budou to zrejme ti,
kteri se budou radeji mylit s Bushem nez mit pravdu s Putinem.
Mozna by stalo zato se aspon na zkousku parkrat zucastnit,at se do diskusi zapoji vice lidi,kteri maji co rict,
aby lide v regionech co nejvic dostavali
informace i na urovni blogu Aktualne .
Myslim,ze timto zpusobem bychom mohli dat najevo,ze Ivana Hofmanna mame radi a ze jsme na neho nezapomneli.Zdravim a preji pekny weekend.
29. 02. 2008 | 20:31

Milan napsal(a):

Tak to nějak zmlklo , co je nového za vodou se nikde nemůžů dopátrát u nás slyším už tři dny o povichru Emě a maximálně o Ruských prezidentských volbách jak jsou ůdajně zmanipulované .
Z toho povichru a ruských voleb by se jeden zblázníl jak nás tady tím nepřetržitě krmí a co je nového za vodou ani zmínka a dokonce ani tady .
03. 03. 2008 | 13:53

koki napsal(a):

tak to co sem viděl a slyšel je neskutečná hlína...tfujtajksl
05. 03. 2008 | 13:05

Lenči napsal(a):

V celku je řečeno, co si dost lidí myslí:-) A samozřejmě i pravda, aspoň podle mého názoru. Fakt moc dobrý, s tím si museli dost užít.Rozhodně lepší podání jsem ještě neměla možnost shlédnout.
26. 02. 2009 | 08:18

replica watches napsal(a):

Mě jenom zaráží, proč se nezačalo od testů v devátých třídách, které se mohly stát podkladem pro příjimací řízení, a také vstupem na začátku procesu, jehož výstupem by byly právě státní maturity. A rozdílem mezi výstupem a vstupem by byla právě přidaná hodnota, kterou poskytla ta která škola
08. 04. 2010 | 03:02

p90xWorkoutDVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 09:20

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 04:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy