Pár slov o politickém trotlovi a porušování zákona

08. 09. 2008 | 00:53
Přečteno 33986 krát
Úvodem budiž řečeno, že následující řádky se týkají reportáže televize Nova o poslancích Tlustém a Moravovi. Kdo jí neviděl nebo story nezná odjinud, ať dál nečte a je rád, že je rád. A taky nutno jasně deklarovat, že televize Nova je soukromá a má právo si vyrobit jakou reportáž uzná za vhodné. Jistě, v mezích zákona, což, jak bude dále uvedeno, se ne zcela zadařilo. Ale zákony považují media už tradičně za nezávazná doporučení, takže nic nového pod sluncem. A naopak, každý z nás je svobodný ve svém rozhodnutí, jestli se na to pak bude dívat nebo ne. I s vědomím těchto principů se nemohu ubránit pochybnostem o tom, jestli je skutečně nezbytné, abychom se osobně seznámili se všemi trotly české politiky. A za jakou cenu.

Jak to vypadá, poslanec Tlustý se zřejmě rozhodl spáchat politickou sebevraždu a redaktoři Novy mu v tom šli dost na ruku. Účast na politické sebevraždě ale není trestná a lze předpokládat, že pan poslanec věděl co činí. Tahle jistota mi ale chybí u poslance Moravy. To, že si Nova do své hry vybrala člověka, proti kterému je i oslíček Ijáček mistr zločinu mi především nepřipadá zcela fér.

Ať se na to dívám z které strany chci, šlo nesporně o provokaci. Pravda, sice docela sofistikovanou, ale pořád provokaci. Například policii by pravděpodobně něco takového neprošlo, což je dobře. Pan poslanec si žil svůj, nejspíš dost infantilní, politický život vcelku pokojně, než mu někdo začal pod nosem mávat fotografiemi, které vypadaly jako jasné kompro a dělat mu chutě na další podobné pamlsky. Ostatně předtím to redaktoři zkoušeli i na jiné ryby, které ale nezabraly. Zato pan Morava je zřetelně národním mistrem ve skoku na špek takže návnadu pozřel i s hákem, mimochodem dost velkým. A pak už byl jemně dostrkáván k vlastní objednávce. Není pochyb o tom, že je dospělý a pravděpodobně i příčetný, i když o tom by jistě mohla být diskuse. Takže odpovědný za to, co vyváděl. A stejně nepochybné je to, že požadavek na budoucí spolupráci vyjevil s komentářem, z něhož jasně vyplývalo, že pokud by získané materiály chtěl někdy použít, bude to mimo veškerou pochybnost nějaké svinstvo. Je jinou otázkou, zda by se k tomu svinstvu někdy v budoucnu odhodlal a co by z toho pošlo. Vysvětlení jediného konkrétního požadavku, jímž byly fotografií, které by dokumentovaly poslankyni Zubové, že její dcera je pod „dohledem“, dost kulhá. Pokud dcerka nevěděla, kdo je ten galantní pán, co se kolem ní točí, nebyl by moc problém ho ztotožnit. Minimálně pro policii, pokud by se na ní s věcí někdo obrátil. A pan poslanec by nejspíš přišel o poslaneckou imunitu dřív, než by ten pojem stačil vyslovit.

Připustíme-li, že pan poslanec, byl natáčen pro reportážní účely, tedy lze diskutovat o tom, zda bylo či nebylo zasaženo nedovoleně do jeho soukromí, u slečny Zubové a druhé, neznámé dívky, o žádnou reportáž ve smyslu § 12 odstavec 3 občanského zákona nešlo. Přesto byly snímky pořizovány. Je sice pěkné, že již nikoliv dál distribuovány, což ale na podstatě věci nic nemění. Bez souhlasu dotyčných je prostě nikdo nesměl fotografovat anebo filmovat.

České soudy se opakovaně a dlužno říct i poněkud rozporně vyjadřují k možnosti užít nedovoleně pořízený zvukový záznam jako důkaz. O přípustnosti videozáznamu, pokud vím, zatím nikdo nerozhodoval. Jde ale obvykle o situaci, kdy takový záznam může prokazovat něco, co se stalo, jinak to prokázat nejde a pro rozhodnutí soudu jde o důležitou informaci. Čímž se vracím k úvodní otázce. Čím je pro nás důležité zjištění, že jeden poslanec se tváří v tvář provokativní nabídce neovládl a choval se, no řekněme, dost hloupě? Což uznávám, je velmi mírné označení. Pro mne vcelku nijak. Za cenu zjevné, byť běžně provozované nezákonnosti, jsem zjistil, že jeden zcela konkrétní, podle mne nepříliš inteligentní poslanec, hanebně selhal v provokační hře. Což taky není nic nového, takových byly a budou spousty. A pochopitelně nejen v politice. Jenže ti, kteří pořizovali skrytou kamerou záznam o schůzce na letišti a předtím jednání s těmi, kteří nezabrali, selhali taky. To, co udělal poslanec Morava je neakceptovatelné a zřejmě odčinitelné pouze rezignací. Na věc bychom se ale mohli podívat z poněkud jiného úhlu pohledu. Co kdyby pan poslanec Morava začal tvrdit, že moc dobře věděl oč jde, ale chtěl vyprovokovat pány redaktory k porušování zákona? Což se mu nepochybně zdařilo, byť to jistě nebylo jeho záměrem a teď už by mu nikdo nic takového nevěřil. Chtěl bych ale vidět, jak by se tým Natvrdo tvářil, kdyby to na ně „vypálil“ hned v tramvaji, kde se mu poprvé prezentoval. Jak bylo řečeno, pořizování obrazových záznamů týkající se fyzické osoby totiž zákon zcela jasně zakazuje.

Jestli tedy celá reportáž měla být moralita, tak se moc nepodařila.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tibor napsal(a):

No ano, největší gauneři jsou ti z Novy :) To jsem rád, že jste nám to celé po právnicku vysvětlil. Takže občané, je to v pořádku. Politika je čistá, jen je tam pár blbců. Ona média jsou pro nás největší hrozbou!
08. 09. 2008 | 01:18

Honza Český napsal(a):

Autorem zmiňovaný § 12/3 zní:
„Podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy se mohou bez svolení fyzické osoby pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též pro vědecké a umělecké účely a pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství. Ani takové použití však nesmí být v rozporu s oprávněnými zájmy fyzické osoby.“
Následně § 13/1 uvádí:
„Fyzická osoba má právo se zejména domáhat, aby bylo upuštěno od neoprávněných zásahů do práva na ochranu její osobnosti, aby byly odstraněny následky těchto zásahů a aby jí bylo dáno přiměřené zadostiučinění.“
Podstatné je tedy nikoliv to, zda je někdo filmován, ale zda je to v rozporu s jeho oprávněnými zájmy
Zájem pana Moravy skrývat přípravu vydírání poslankyně asi oprávněný není
A ty dívky jistě posoudí, co bylo a co nebylo v jejich oprávněném zájmu
Autorovo konstatování, že „bez souhlasu dotyčných je prostě nikdo nesměl fotografovat anebo filmovat.“ asi právníka hodné není
08. 09. 2008 | 02:29

car komačov OO8 napsal(a):

To je dobře Pane umite to podat ono Tlusty si musel byt dobře vědom co činí to nebyla najivita s jeho strany ostatně jeho spiš někdy sizofrenicke napady jako ekonoma u toho se i člověk bez vzdělaní ktery přemýšli spíš pobaví.Morava stači se podívat je ještě hodně mlady ale to že se to muže ještě otočit proti reporterovi, taky asi není problem pořád to není uzavřeny připad on klidně muže tvrdit pořad ještě nechci vypovidat a čekal jsem jestli se někdo se mnou spoji aby se kruch spíš vyděraču uzavřel dukazy taky třeba sbirat i kdyš to asi nema žadny vyznam asi to něco říká o našem pravním podvedomí .No jo komačov,prostě tak se žije v komančově to chce čas a ono se to vytratí.Byt zajimavy za každou cenu to provozuje prostě bulvar a ti kterym se to libí maji co číst a na co se divat ale nechápu proč to vše tak žeru ono se člověk taky někdy musi ppobavi zasmat a řekne si člověče tebe uš jsem dlouho neviděl.
08. 09. 2008 | 04:24

Kolemjdoucí napsal(a):

Jsem laik, a proto tomu zákonu vůbec nerozumím: Např. odvysílaně fotografie hledaných zločinců jsou protizákonné, protože nejsou vysílány v jejich oprávněném zájmu...? Vyfotim-li ulici s lidmi a nemám jejich souhlas, porušuji tím zákon, protože se nejedná o umění, ani nic jiného, co je v zákoně uvedeno? A teď k reportáži: slečna Zubová a její kamarádka nejsou vůbec identifikovatelné, čelní záběr do obličeje je rozmazán, stejně jako u lobbisty. Nenechte se zmást obličejem jiné slečny, co tam sedí v jednoho stolku, odkud se natáčelo. Poslanec Morava dal souhlas ke svému natáčení na letišti, v dalších záběrech nikoli, ale tam šlo o zpravodajskou reportáž ze zákulisí politiky... A politik je osoba veřejná. U soudu by možná reportáž použitelná jako důkaz nebyla, ale to snad nebyl ani účel jejího vzniku... Myslím, že fotografie z letiště by se k zastrašení použít daly dobře, vždyť nikdo neřekl, jakou cestou a s jakým příběhem by se k poslankyni Zubové mohly dostat. Morava by každopádně vypadal jako další oběť sledování. O provokaci ze strany reportérů nemohlo jít, protože neposkytli Moravovi nic nezákonného (jako je úplatek), pouze fotky, s jejichž distribucí aktéři souhlasili. Záběry z letiště mu také nepředali. Zbývá jedině to zesměšnění a nárok na ušlý budoucí poslanecký plat, o nějž následkem zveřejnění zřejmě přijde. To by mu Nova a MfD mohli zaplatit :-)
08. 09. 2008 | 05:04

KVS napsal(a):

Zákony jako nezávazná doporučení... cháááchachachacha. Moc jste mne pobavil hned poránu. Samozřejmě - a nejen ve vztahu médií....
zdravím, KVS
08. 09. 2008 | 06:20

RUMCAJS napsal(a):

Reportáž měla bombastickou reklamu a tím to dle mého skončilo. Ani jsem se moc nebránil, když jsem byl přehlasován a přepnoul na Primu.
Nova odchytila opravdu prosťáčka a snažila se z toho vytlouci co se dalo. Už to,že pan poslanec "platil" příslibem další zakázky svědčí o spíše o komedii než o skutečném solokapru..Už jsem asi příliš rozmlsanej povedenějšíma kauzama v režii ČSSD a tohle mě nechává chladným.

Kdo mě teda překvapil nepříjemně, byl pan Tlustý.Jsem zvědavý na jeho reakce.
08. 09. 2008 | 06:57

antizel napsal(a):

ze strany Novy dobře prodaný paskvil alá celí jejich slavná investigativní redakce na vlastní moči( pardon oči)
jak slyším ten hlas co slibuje záhadu a nakonec ....... nic
P.S.Nejvýmluvnější bylo zařazení reklam doprostřed reportáže
08. 09. 2008 | 07:19

RUMCAJS napsal(a):

I pro paní KVS.
Já s Váma skoro vždycinky souhlasím pane doktore, ale přišly mi nějaké výpisky ze soudních síní od Vašeho pana kolegy Jahelky a nedá mi to, se o jeden nepodělit.

"NEZNÁM PARAGRAFY JAKO TŘEBA ADVOKÁT,
PONĚVADŽ JSEM SLUŠNÝ A ČESTNÝ ČLOVĚK".
08. 09. 2008 | 07:42

topsik napsal(a):

Pane advokáte. Můžete to komentovat jak chcete. Můžete celou ODS bránit do morku kostí. Můžete to všechno svést třeba i na Paroubka s ČSSD, tak jak se snaží tady p. Rumcajs a další. Ale u mně vždycky budete patřit k těm největším ´vyjebávačům´ v této republice. Vy vlastně patříte k té spodině ODS, tak se není ani čemu divit. A neříkejte mi, co jste dokázal Vy a co já. Já se na rozdíl od Vás nemám zač stydět!!
08. 09. 2008 | 07:45

Marty napsal(a):

Je jedno, zda je Morava prosťáčkem nebo otřelým právníkem znalým pozadí české politické scény.
Reportáž ukázala velmi pěkně mechanismy, jak u nás fungují politické strany, co stranické mechanismy mohou generovat a pravděpodobně i generují. Otázka je, co by byli ochotni pro stranu udělat podobní Moravové v případě opravdu velmi klíčového hlasování, v pozici za každou cenu se zavděčit "straně". A z těchto důvodů je úplně jedno, zda existovalo nějaké zadání shora nebo ne.
Jinak autorovo: "...jestli je skutečně nezbytné, abychom se osobně seznámili se všemi trotly české politiky. A za jakou cenu." Myslím že pro běžného občana, který nemá přístup do spisů obžalovaných z mediálně známých korupčních kauz, to byla dobrá lekce fungování politickéh sytému v ČR.
08. 09. 2008 | 08:04

loula napsal(a):

Pan Morava by mohl tvrdit, že hru akceptoval proto, aby odhalil intriky sdělovacích prostředků, pouze tehdy, kdyby předtím informoval policii a ta celou kauzu monitorovala. Potom by zasloužil Morava metál, a Nova i iDnes by si to za rámeček nedaly. Takhle může Morava tvrdit co chce, bude to nedůvěryhodné. Co se týče role Tlustého, tak souhlasím, že je to politická sebevražda.
08. 09. 2008 | 08:05

Okurka napsal(a):

TOPSIK napsal: Ale u mně vždycky budete patřit k těm největším ´vyjebávačům´ v této republice. Vy vlastně patříte k té spodině ODS, tak se není ani čemu divit. A neříkejte mi, co jste dokázal Vy a co já. Já se na rozdíl od Vás nemám zač stydět!!

OKURKA: A článek Jste alespoň dočetl nebo si jen po ránu vylýváte zlost na všech "vyjebávačích"?

Pan Sokol v této kauze nemá své želízko v ohni a jeho odhad celé situace mi přijde důvěryhodný.
08. 09. 2008 | 08:10

Slav napsal(a):

Přidávám se k názoru Marty, Morava vlastně dělal to co ta strana potřebuje aby mohla fungovat, to že je na takové fígle veřejná objednávka je zřejmé při prasknutí má jistě pan Sokol to uvést tak že vlastně nebyl porušen zákon, ale blbec se unáhlil aniž by se poradil co teď s tim uděláme pane Sokol možná napsat nějaký blog do diskuze.
08. 09. 2008 | 08:22

Rejpal napsal(a):

Článek pana Sokola vede k pochybnostem o právním vědomí tohoto známého advokáta. Pokud by jeho názor byl skutečně v souladu se zákony ČR, znamenalo by to založení "Úřadu mediálního dohledu", řízeného tou jedinou správnou politickou stranou. TV reportáže by pak musely být zcela zapovězeny.

Uvítal bych, kdyby se p. Sokol intenzivněji věnoval obraně svých klientů a zanechal své nesmyslné balamucení a zastrašování médií i veřejnosti.
08. 09. 2008 | 08:23

Tomas napsal(a):

Nejsmutnější je, že ODS takového "politického trotla" povýšila na kandidátce na volitelné místo. Ale lepší loajální a poslušný trotl než potížista s vlastním rozumem. Ovávám se, že taková nominační kritéria používají všechny politické strany.
08. 09. 2008 | 08:25

zdesta napsal(a):

Rumcajs:Mám dojem,že zde nejde o nějaké dělení afér směrem k politickým subjektům. Ani která aféra je omluvitelná,nebo není.Jako volič se přece nebudu řídit počtem afér a skandálů,ani jejich rozsahem.Tady jde spíše o to,jakou mravní a etickou úroveň má celá naše politická.
08. 09. 2008 | 08:32

KROKODÝL napsal(a):

Darebáků je v celém spektru politiky až přespříliš.Bohužel pro nás občany.Ale pokud bych chtěl být nestranný-zdá se mi divné,že reportáž se týkala pouze ODSky a zrovna před volbami,že?
08. 09. 2008 | 08:53

tom napsal(a):

No konecne v tom mam jasno.Konecne mi pan Sokol vysvetlil,ze novinari sou ti spatni,Morava je prostoduchy,a cela ods jsou Ti spravni.Jenom nechapu proc neni na konci clanku napsano,ze za to vsechno muze paroubek.To je mi hodne divne.Ochrance gauneru,vrahu a zlodeju mi tady vyklada co nekdo muze a co ne.Ja kdyz prijdu z prace,tak mam spinave ruce.Od lepidla,cementu a barev.Vy kdyz prijdete z prace,mate spinave svedomi a svou cest.
08. 09. 2008 | 08:58

Somebody napsal(a):

Hm, jenže tenhle poslanec s IQ nižším než "oslíček Ijáček" je voleným zástupcem občanů - když nic, tak nám to zase ukázalo, kdo nás taky zastupuje ... :-(
08. 09. 2008 | 08:58

ok napsal(a):

To celé s tím letištěm a nějakým pokusem o zastrašování je nesmysl. Jediné, co se potvrdilo v plné míře, co už jsme ale tušili je, že naši politici jsou nejen darebáci, ale darebáci hloupí. Kdo jiný by je ale měl chápat, než český člověk? Vždyť vzešli z našeho středu. Tak proč by měli být jiní, než my.
08. 09. 2008 | 09:05

Vacan napsal(a):

Sokole, Ty zrovna vůbec nejsi svatej...tak toho nech a nehraj si tady na svatouška, hm? Škoda, že se nikdo nepokusil nějak podobně nachytat Tebe, to by byla určitě taktéž zajímavá podívaná...
08. 09. 2008 | 09:08

Radek napsal(a):

Pane Sokole, Vaše IQ je jistě vysoké, nicméně o hodnotě Vašich morálních kvalit nemám iluze. Zkuste se někdy zamyslet nad tím, co je jednoduše SPRÁVNÉ a co správné není, přestože se to zcela neslučuje s Vaším pracovním pohledem na věc. Díky.
08. 09. 2008 | 09:08

Jiri 77 napsal(a):

Tlustý vůbec nespáchal politickou sebevraždu, naopak. Jinak je dobře, že si další "sběratelé informací" budou muset dávat mnohem větší pozor a vyděračské metody nebudou tak jednoduché, takže už proto je užitečné, že reportáž vznikla. A morální otázky? Nad tím by se zrovna Sokol neměl pozastavovat, protože morálka je něco, co je naprosto mimo jeho vesmír.
08. 09. 2008 | 09:08

MArtina napsal(a):

Jak chcete jinak prokázat vyděračské praktiky, které se dějí v naší, ale věřím že i v jiných politikách? Provokace je nutná, i když od této doby si všichni dají sakra pozor. Do této doby jsem si mysleli, že vyjádření Mejstříka, nebo senátora, jehož jméno si nepamatuji, který při prezidentské volbě naznačil, že byl vydírán, ale jeho obvinění nebylo možné prokázat. Z reportáže jsem se nyní dověděli, že tyto praktiky jsou běžně používány. Smiřme se s tím jako s realitou.
08. 09. 2008 | 09:09

mysidiros napsal(a):

Opravdu zajímavá varianta vysvětlení této politické kauzy. Morava je mladý a chudák nechtěně na něco skočil a Tlustý je ten grááá..zl co všechno spunktoval. Co když je to tak, že Dalík vymyslel že s novináři zkusí zkontaktovat Tlustého a pokusí se s ním spolupracovat a něco z něj vytáhnout a jen tak omylem zlikvidují to troubu Moravu? Už to někoho napadlo? Morava je každopádně v loji, protože i když je to trouba, tak prostě neměl na takovouhle levárnu přistoupit.Říkají že oslovili více lidí a nikdo na to nepřistoupil až Morava, takže by měl skončit a to rychle. Tluchoř by měl vysvětlit proč když o tom věděl, proč to nezastavil ne? A Tupohlávek? Neměl by vysvětlit proč obviňoval Tlustého z něčeho co neudělal a snažil se ho zničit?
08. 09. 2008 | 09:11

jo napsal(a):

jste zvykly prekrucovat fakta ve prospech nejruznejsich smejdu a jeste za to dostavat kralovsky zaplaceno. az budete stat tvari tvar smrti (a nezapomente ze jste uz za polovinou), nebude vam ze sebe na nic?
08. 09. 2008 | 09:14

Luboš napsal(a):

Článek obhajující modrého svazáka Moravu. Psáno na objednávku? :-)
08. 09. 2008 | 09:17

zeto napsal(a):

Tak nějak mám pocit, že už vím, kdo bude pana poslance Moravu u případného soudu zastupovat. Víte, pane Sokole, otázka, zda je opravdu nutné se seznámit se všemi trotly naší politické scény, je velmi hloupá a není Vás hodna. Tito politici JSOU naši volení zástupci a proto již z principu zastupitelské demokracie bychom tyto "trotly" měli znát velmi dobře a dopodrobna. Jenže Vy, jakožto advokát standardně na straně zločinců, tohle zřejmě už nejste schopen pochopit, prtože taková kontrola Vašich chlebodárců se Vám logicky nemůže líbit.
08. 09. 2008 | 09:18

optimista napsal(a):

Neuběhlo ani mnoho času od zveřejnění reportáže a už se zde objevují nové manipulace. Předně jde o rádoby kvalifikovaného hodnocení charakteru poslance Tlustého. Já si myslím, že to není zase až tak složité. Prostě hajzlík po revoluci zavětřil kde by se dala dělat kariéra a stal se členem ODS. Stejně jako většina dalších členů ODS. Protože se v této politické žumpě pohyboval několik let, věděl toho o vyděračských praktikách používaných v ODS zřejmě dost. Jistě by mlčel, kdyby se k němu jeho soukmenovci v ODS chovali korektně. Ale protože tomu tak nebylo, není již pan Tlustý vázán kolegialitou a rozhodl se ukázat na své dřívější kolegy, jaké jsou to svině, podobně jak oni ukazovali na něj. No a k tomu bylo nutné sehnat ještě nějakého snaživého hlupáčka. A Morava byl k tomu přímo předurčený. Pokřivený charakter, touha po slávě a bohatství, zbabělost, pokrytectví. udavačství a extrémně nízká rozumová úroveň. Jinými slovy typický profil funkcionáře ODS. A akce se mohla spustit. TV Nova patří dík za to, že tímto pořadem podala celé společnosti nezvratný důkaz o tom, jaké politické hnojiště tvoří současná koalice počínaje prezidentem, pokračujíc ministrem Čunkem a konče trotlem Moravou.
08. 09. 2008 | 09:18

cml napsal(a):

Bylo by zajímacé, co by pan Sokol napsal v případě, kdyby se ten případ stal někomu z ČSSD. To by byl zcela určitě úplně, ale úplně jiný článek
08. 09. 2008 | 09:19

jm napsal(a):

Pane Sokole, Vy jste své právo moralizovat ztratil už dávno, raději bych se pokusil zamést si vlastní dvůr a kauzy, také na Vás dojde....
08. 09. 2008 | 09:20

Jaroslav Staník napsal(a):

Souhlasím s panem Sokolem. O tom jak to v naší politice chodí všichni víme nebo to tušíme. Zcela zjevně jde v tomto případě o Kroupovinu, kdy pan redaktor potřeboval nějaký příběh, tak si jej vyrobil. Na samém začátku zřejmě předpokládal, že to bude bomba a on z toho vyšel takový slabý odvar. Ale i ten mu byl dobrý k tomu aby vydělal nějakou korunu. Poslanec Morava je zřejmě hodně ambiciozní a chtěl ukázat skušeným harcovníkům, že není jen obyčejný Lojza, za kterého jej zřejmě ostatní poslanci ODS pokládají. Pan Tlustý, je skušený harcovník a nějaká fotka s lehkou děvou jej nemůže rozhodit. Asi je to o něm všeobecně známo. A výsledek? Morava možná odstoupí vše za chvíli vyšumí. Pánové Tlustý, Dalík, Tluchoř a spol zůstanou. Stejně tak i Kroupa bude vymýšlet další příběhy aby si vydělal na chléb náš vezdejší.
08. 09. 2008 | 09:21

Nuba napsal(a):

Pane Sokole,

pokus o hodnocení celé kauzy ve stylu - krást se může, nesmí se přitom člověk nechat chytit - je dle mého názoru ukázka profesní deformace.

Mám pouze selský rozum který mi říká, že právo by mělo sloužit také vyšším principům než pouze hájení práv zločinců, i když také.

Pane, odmítám tezi, že parlament by měl být pouze zrcadlo společnosti. Domnívám se, že právě politika by měla řešit ponejvíc otázky morální, když je trh nevyřeší. A televizní reportáž dala jasně najevo, že se to tam nepěstuje ani jako hobby.Je evidentní, že takového chování přímo podkopává víru lidí v demokratický systém.

Vaši odpověď si dovedu představit, promiňte, je to ve stylu mého dědečka, který neustále dokola opakuje stejnou story, která dávno každého otravuje a nic nového neřekne. Já se spíš raduji z toho, že má napadený konečně přiznané právo silnějšího úderu než obdržel od útočníka a v tomto smyslu zní moje námitka proti Vaší.

Možná se mi to jen zdá, ale Váš výklad posunul hranu vnímání spravedlnosti v její neprospěch. Říká nám, že je právními kličkami možné, pokud má člověk dost peněz na Vaši provizi, vysekat se pomalu z čehokoliv. To je zase moje story.

Ať dělají redaktoři svoji práci, budu jim vždy držet palce, rozhodně jim nezávidím.
A ať se jim podaří ulovit co největší sólokapry, a to z moře modrého, červeného, oranžového, zeleného nebo jakkoliv barevného.

Nepřeji si, když konečně žiju v demokratické zemi, aby se mi tady rozmáhaly mafiánské praktiky a občané si před zákonem nebyli rovni. Pokud tato reportáž alespoň trošku vezme vítr z plachet těch pirátů politiky, kteří mají tu drzost jít do parlamentu pod falešnou vlajkou "pravda vítězí" a ne pod tou svojí s obrázkem "lebek a hnátů ".
08. 09. 2008 | 09:23

Gambri napsal(a):

Nejzajímavější na celé reportáži bylo sdělení, že Dalík vlastní fotografie z Mrázkova archívu. Psalo se, že právě kvůli tomuto archívu byl popraven.
08. 09. 2008 | 09:26

007 napsal(a):

Morava je jenom malá rybička,která nemá zkušenosti a byla obětovaná. Pan Dalík uvedel,že takovéto fotografie má,je to nejlepší kamarád Topolánka,pane Sokole,neobhajujte ODs,každý inteligentní člověk pochopil co je to za svinstvo.
08. 09. 2008 | 09:26

JFD napsal(a):

Celý je to blamáž. Vydělal ne tom akorát Starbucks... Orwell měl pravdu. Pod záminkou senzance jsme měli ve všech domacnostech jejich hrnek přes půl obrazovky a to je myslim horší...
08. 09. 2008 | 09:26

Pavel napsal(a):

Ale pane doktore vy asi zapomínáte,když jste byl ministrem vnitra,jak jste se choval,kolik afér zde bylo, jen díky ještě mladé a nezkušené novinářské generaci vám prošlo téměř vše a proto mě překvapuje vaše drzost,ale peníze přece jsou až na prvním místě.
08. 09. 2008 | 09:28

xy napsal(a):

"Jako je Sokol největší gauner v české justici" - gaunerem může být leda proto, že mu to jiní gauneři umožňují ...
"Morava je největší hlupák v politice" - ten je tam leda díky hlupákům a gaunerům, jež volili jeho stranu ...
08. 09. 2008 | 09:29

Han napsal(a):

Nejvýstižněji to vystihl pan Staník. Kroupa vyrobil, Tlustý sehrál, Morava naletěl, ale blbci jsme my všichni ostatní.
08. 09. 2008 | 09:29

Adellii napsal(a):

Pan Morava určitě nejednal sám za sebe, na to už je dost dospělý. Že se tyto praktiky používají, ví každý, nic nového pod sluncem. A pan poslanec Tlustý spáchal politickou sebevraždu již dávno, jelikož ne vždy souhlasí s vedením ODS a to se nepromíjí. Tak co to vlastně rozebíráte pane Sokol!
08. 09. 2008 | 09:30

Vico napsal(a):

Tu reportáž na Nově jsem nakonec shlédl.Poslance Moravu bych rozhodně nenazýval hloupoučkým oslíčkem. Je to gauner s tváří absolutního slušňáka, který tu není na nějakou velkou ideologii, ale na sbírání špinavých informací. Rozhodně bych nepodceňoval "oslíčkovu" informaci o jakémsi archívu, vedeném na různé poslance tzv průřezově napříč politickým spektrem. Zázračná obrácení Ferdů Pištorů tak mají svá vysvětlení. Zlehčovat špinavost bodrými úvahami o chlapecké naivnosti nepovažuji za šťastné.
Poslanec Tlustý si v reportáži střihl roli záporáka s jakými se můžeme setkat tak leda latinskoamerických telenovelách. Pohled do domácí kuchyně strany, ze které byl teprve nedávno vypuzen šéfkuchař je mimořádně odporný. Chybí jen vzájemné sypání jedu do pohárů a ostré dýky schované za zády. Díky reportáži už víme, co znamenala Tlustého tlustá peněženka. Korupční milióny pro jednoho fotbalistu, který kdysi uměl dávat góly.
Tluchoř - další smutný hrdina, který se ptá, zda-li se bude za fotky platit od kusu nebo an block. Jestli šlo o nějakou neškodnou hru, tak pro profesionála Dalíka. Rozumím tomu tak, že ten má takové materiály z různých archívů včetně Mrázkova, že fotka tělnatého Tlustého s veselou slečnou ve vířivce mu musela opravdu připadat k smíchu.
Topolánek - Novináři pozor, ten pán se chystá vyčistit augiášův chlév. V roce 97 čekali v obci Troubky velkou vodu od řeky Moravy a ona se přihnala od Bečvy. Pán s bradavicí a kariérou v RaJ kamufluje, že má v rukávu esa, pán s rozřehtaným koňským úsměvem a se svěžím vánkem v zádech, jak se ukázalo, ty esa měl a má. Bude to ještě pěkný tanec.
08. 09. 2008 | 09:31

Larin napsal(a):

Víte co se říká pane Sokole?
"Když někoho hájí Sokol, pak to musí být supersvině".
08. 09. 2008 | 09:33

Honza napsal(a):

Pane Sokole, Vaše spřízněnost se soukmenovci z ODS je zjevná, až trapná. Nepište prosím takové hlouposti.
08. 09. 2008 | 09:37

Filipi napsal(a):

Pane Sokol, nadherne jste ukazal jak mate deformovanou osobnost. I kdyz je Morava pravdepodobne trotl tak je dobre ze se odhalil. Kdyby mel prilezitost tak pujde pres mrtvoli. To ze jich je tam takovych vic to neomlouva. Uplne nejdulezitejsi a nejzajimavejsi byla ale odpoved Marka Dalika na telefonat: "Jo myslite ty s tema kurvama z Mrazkova archivu?" To pomerne primocare naznacuje jaka je tady situace. A nedelam si iluze ze CSSD by byla lepsi. Duo Tvrdik Dimun je pravdepodobne jenom mene schopne... Prijde mi ze snad mate na zachovani tohoto bahna vydirani a korupce (on mel Tlusty pravdu, takovy Kalousek ma uz peknych par miliard) osobni zajem a proto jste ted histericky kdyz do toho nekdo trochu pichne..
08. 09. 2008 | 09:38

J.Techl napsal(a):

Blog pana advokáta Sokola s odhledem jeho pohledu na právní hodnotu reportáže TVN,lze jeho postoj hodnotit, jako-by se to tákalo jeho samotného, či to ohrožovalo hodnoty které umožňují jeho bohatý společenský, ale hlavně finanční život. Pan Sokol vlastně nejvíce profituje z kauz lidí daleko za hranou zákonů, neli nositelů negativistického chování značného počtu podnikatelů, lobistů, ale i politiků. To vše spojíteli s jeho kdysi funkci ministra vnitra ČR (nejvyvššího ochránce zákonnů- jejich dodržování )a jeho současné zlechčování celé kauzy - Morava národní mistr skoku na špek a Tlustý politický sebevrah, ukazuje morálně politickou a lidskou rovinu pana advokáta. On nadlechčeně přehlíží samu podstatu s u p e r politické špíny, zavedené do politiky jako určité pravidlo podrazu a likvidace nikoliv nepřítele!! Ale kolegy z jedné strany a oponetů odjinud!!!Pane Sokol, pokud to dokážete, zamysle te se nad sebou
08. 09. 2008 | 09:38

RUMCAJS napsal(a):

zdesta:
Vážně Vás nechává chladným prošustrované miliardy státních úředníků (pravých mafiánů), kteří se ani moc nesnaží působit nenápadně a naproti tomu Vás rozhodí trouba, kterej nemá ani na to, aby si korupční materiál zaplatil ?

Kdybych tady použil stejný metr na podobné případy, jaký používá socanbanda, pak bych mohl tvrdit, že se jedná o provokaci placenou Paroubkem a Novy, pracujícím v žoldu ČSSD. Ale páč mi k tomuhle přeci jenom pár závitů chybí, myslím si, že se tady Nova jenom snažila z hovna uplést bič.
08. 09. 2008 | 09:39

psycho-logic napsal(a):

kaménky mozaiky jsou pěkné , blyštivé, ale nejsou všechny.
Nelze hodnotit pouze tuto reportáž. Reportáže jsou točeny a sestříhány tak, aby splnily zadání. Věnujme se hlavním aktérům a JEJICH MOTIVŮM. Tlustý je typický looser křížený karieristou a podrazák.. Jeho tragikomický vstup do KSČ někdy v říjnu 1989, jeho funkce v ODS, ministr financí a pak náhlý pád. Pamatujeme si jak po volbách v bezvládí jednal tajně se Zemanem a Klausem? Tehdy se cítil velmi silný. Co chtěl, nikdo neví, on to nepoví,ale my to tušíme. Tento podraz zřejmě předurčil jeho sešup. To co pak následovalo, byla šňůra podrazů vedená OSOBNÍ POMSTOU TOPOLÁNKOVI. Kritika Kalouskovy reformy měla ještě svoji logiku, ale dál už nic. Stal se antihrdinou, s pozice vyděrače hrozil, úchylně se tetelil s pocitu moci. Podstatnější, než koupání ve vířivce je jeho bonzování nepodloženým. To je ten hnus. Ujasněme si, co je příčina a co je následek. Očekával pan Tlustý, že ho někdo ze spolustraníků bude za jeho"činnost" velebit? Ani klub přátel bowlingu by nesnesl mezi sebou takového hajzla. Tlustý nemá právo hrát si na ukřivděného. A tady jsme u motivu poslance Moravy. Jistě, že si mohl myslet, že eliminace Tlustého je pozitivní čin. Tlustý škodí, nejen straně, ale hrozí rozbitím koalice a tím všem kteří nechtějí návrat moci levice. Pane advokáte, vás by jistě nenačapali jako Moravu, ale uvědomme si, že v reportáži je zaznamenáno pouze to že VŠICHNI HRAJÍ KONSPIRATIVNÍ HRU a lžou. V tomto kontextu je třeba posuzovat výroky Moravy. Zubová patří rovněž do party „anti“ , spolu s Jakubkovou, Hovorkou, Šojdrovou. Morava se jí líbil, dohodila ho své dceři, stýkají se všichni, poznali se. Ač je v reportáži a ve veřejnosti dramaticky líčena „událost“ tajně pořízené fotografie, nepochopil jsem, proč by měla být Zubová v šoku z toho, že Morava přivítal Martinu na letišti?
08. 09. 2008 | 09:39

m&m napsal(a):

autor: Nějak jste zapomněl zmínit, že první, co nebohý vyslanec na špinavou práci udělal, bylo, že volal jistému panu D. a svému předsedovi poslaneckého klubu T a dál jednal s jejich vědomím a dokonce vyjednával po konzultaci z jedním z nich. To už nevypadá na sólo partyzánskou akci, jako spíše na obvyklé a zažité schéma, jak se ve straně tyto věci dělávají. Pan T. se dále nijak neangažoval jen proto, že už podle svých slov měl podobné snímky z "Mrázkova archívu".

Je toho víc, co jste zapomněl či zamlčel. Nemám žádné iluze o iniciátorovi akce a boj dvou frakcí ODS za pomocí spřátelených (přímo domovských) médií mě nechává chladným, ale některé věci by zapomenuty být neměly. Za povšimnutí stojí i to, jak poslanci ODS nemají před "svými" médii žádné zábrany. Berou je opravdu jako nejvěrnější spojence. Pak se diví, že kamarádi od novin je sem tam v rámci honu za diváky a osobní kariérou podtrhnou (viz Kmenta - Dalík, Kroupa - Tlustý, Morava apod). (Pro připomínku http://www.tyden.cz/nazory/... )
08. 09. 2008 | 09:39

Edea napsal(a):

..taky pořád nechápu,proč Sokol neměl rád komunisty,když je stejný jako oni.Tak jako Sokol,obhájce největších zločinců,se chovali komunisté.Je jeden z nich!!!A že by ODS byla jenom pobočka KSČ?
08. 09. 2008 | 09:39

Trinnity napsal(a):

Proboha pane dokrore, snad nejste stejný hlupák jako české stádo, které volá po krvi???? Vždyť ta reportáž je absolutně zpackaná a udělaná tak aby očernila Moravu. Proboha vždyť to focení na letišti, které mělo být použito při vydírání: vždyť to je jeho kamarádka, stejně jako její matka...... co je to za kravinu; jak je možné, že Nově na tuto dezinformační reportáž někdo skočí????? Morava vypovídá část 1. (http://aktualne.centrum.cz/...), část 2. (http://aktualne.centrum.cz/...).
08. 09. 2008 | 09:41

kat mydlar napsal(a):

Autor pan Sokol jen tlachal a tlachal, obhajoval smejdy a jen povrdil sve verne napojeni na OD-esesackou stranu modrych strak !!!!!
08. 09. 2008 | 09:41

Yari napsal(a):

Za tenhle článek by jste se měl stydět! No jo,chudáček Morava a parchanti novináři...Udělali to přesně jak měli a já tleskám! Konečně se i normální člověk dozví jak to tam nahoře funguje.Nechci aby tuhle zemi vedli lidé s nezměřitelným IQ jako Morava. Je to ubožák a v politice je jen proto aby si nahrabal.
08. 09. 2008 | 09:42

j. napsal(a):

Právník Sokol tedy, jak je vidět, opravdu dobře ví, kdo jsou jeho hlavní zákazníci - gauneři a šíbři hlavně z ODS. Proto to zlehčování a zamlžování této aféry. Pravda je jiná a on ji pochopitelně také zná.
Nátlaková skupina ODS je organizována jako mafie. Pro riskantní špinavou práci jsou určeni mladí začínající politici, kteří jsou v případě neúspěchu lehce obětováni. Před 10 lety byl takto "odstřelen" tajemník strany po aféře s černými fondy. Dalík (a druhý člen tehdejší buňky Večerek) byl na této úrovni v době aféry Kořistka. Nyní už je výše, a proto se na něj podobnou primitivní provokací nikdo nedostane. Absolutně to neznamená, že je v tom nevinně. Má hodně másla na hlavě, ale je dobře krytý.
08. 09. 2008 | 09:42

Jirka napsal(a):

Tak je vidět, že to s tou naší politikou není asi tak špatné. Provokace evidentně nevyšla podle záměru Tlustého a reportérů NOVY. O nějakém Moravovi jsem nikdy neslyšel, chtěl si zahrát na šedou eminenci. Řešení ? Tlustý, Morava pryč, na reportéry žalobu ať se to vyšetří.
08. 09. 2008 | 09:42

Konspirátor napsal(a):

Mám pane doktore jediný problém. Vím , že tyto praktiky se běžně používají mezi podnikateli a nepřekvapuje mne tedy, že i mezi politiky. Je podle mne dobře, že mnohým NOVA otevřela oči. Ano,z hlediska práva je to minimálně sporné, ale jak se bránit, když protistrana tyto a ještě horší praktiky použije proti Vám? Nikdo nikomu nic nedokáže a že by to vyšetřila policie si určitě ani Vy nemyslíte. Trochu mi to připomíná ustanovení o přiměřené sebeobraně. Nechci soudit tento konktétní případ, protože opravdu není jasné kdo je oběť, ale je třeba říci, že se jedná o situaci do které se může dostat každý z nás, pochopitelně ti tzv. úspěšní daleko snadněji.
08. 09. 2008 | 09:43

Lex napsal(a):

Očekávaný způsob apologetiky neobhajitelného. Atomizace problému politické korupce a vydírání, svedení na jednoho „trotla“ , který je ve skutečnosti – v podání páně premiéra a předsedy té strany – OBĚŤ. Záměrné odtržení od souvislostí. Dovolím si připomenout, činnost poslance Moravy si může omlouvat kdo chce jak chce, ale faktem je, že za celou historii českého parlamentu od roku 1992 (tehdy ještě ČNR, z níž se od roku 1993 stala poslanecká sněmovna) je ODS charakteristická mj. verbováním „přeběhlíků“. Nejdříve poslanec Teplík, který se vzápětí stal kádrovým členem ODS, posléze poslanec Wagner, který v rozhodujícím hlasování o rozpočtu podpořil vládu V.K. Seznam pokračuje poslancem Kořistkou, v jehož kauze soud rozhodl, že nedošlo k politické korupci (nejlépe víte, že Kořistka neunesl důkazní břemeno, telefonické odposlechy z trestní kauzy nebyly připuštěny jako důkaz). Dále poslanec Ploc s rozsudkem trestního tribunálu potvrzujícím pokus o zkorumpování za účelem přechodu na stranu koalice. Poslanci Pohanka a Melčák s podepsanou dohodou a spolupráci (tajné?) s ODS až do konce volebního období. Poslanec Snítilý se srdečním kolapsem, který nakonec hlasoval pro prezidentství V.K. A zatím poslední poslanec Wolf. Myslím, že je nejvhodnější okamžik, aby tito „přeběhlíci“ vyjevili, jak to bylo s jejich rozhodnutím zradit své voliče. Zrádci se verbují jako ideoví – o žádném z nich nevěřím, že by šlo o tento případ. Zbývá korupce slíbenými či realizovanými výhodami nebo jiným profitem, anebo kompro – tedy donucení pohrůžkou vyzrazení škraloupu, který na kandidáta zrady mají (vystihl to ministr Langer při volbě prezidenta - "nebo půjdou bručet"). Pane autore, Vám asi uniklo, že pan Dalík o fotografie neprojevil zájem proto, že již jich mají dostatek. A SMS předsedy Tluchoře tam také byla. Také z informací, které prozradili poslanci Tlustý a Morava, redaktoři Novy uvedli jen zlomek. Troufáte si tvrdit, že to všechno je přirozené, nebo jsou to náhody, selhání nebo izolovaná činnost jednotlivých "trotlů", kteří jednali na vlastní pěst a jenom ten profit se jaksi hodí do krámu? Myslím si, že veřejnost si úsudek udělá sama. A
čím dále budete šlapat v tom hnoji, stejně jako premiér Toplánek, jak se pokusil na sjezdu Bursíkových přátel, tím více vám toho ulpí na botách a tím více to bude zapáchat.
08. 09. 2008 | 09:44

Karel napsal(a):

Od právníka, zastupujícího často i gaunery nejhrubšího zrna, mi zní řeči o morálce či moralitě poněkud podivně.
08. 09. 2008 | 09:44

Milan napsal(a):

Poslanec Morava je bezesporu naivita sama, takových poslanců je ale jistě více a to ve všech stranách. Zato poslanec Tlustý, který vyrábí velmi sofistikované řízené provokační akce proti své vlastní straně je rarita. Možná i v celosvětovém měřítku.
08. 09. 2008 | 09:45

Spravedlnost napsal(a):

Sokole, píšete blbosti a to jste právník s tak dlouhou praxí ?

Dávám za pět ! Sednout k Pitrovi a spol.
08. 09. 2008 | 09:46

En Vidia napsal(a):

P. Sokole: napsal jste BLÁBOL :-)PŘEJI SI VÍCE PODOBNÝCH REPORTÁŽÍ (!)
08. 09. 2008 | 09:48

JIří Hrozek napsal(a):

U pana Sokola mne podobný přístup nepřekvapuje. Ještě že nejsou všichni jako on, by se mohla investigativní novinařina nebo novinařina vůbec zakázat a informovala by nás o dění v politice nějaká speciální instituce, která by nám předkládala jen legální a nezávadné "informace". Hledat chybu v přístupu novinářů z týmu "Na tvrdo" je podle mého nízoru hloupost a o panu Sokolovi to něco vypovýdá. Jinak věřím v široký rozhled pana Sokola, a proto mne překvapuje jeho reakce. Tedy si pokorně dovoluji upozornit pana advokáta na mnohaletou praxi médií na v civilizované části světa. Vždyť i meka novinařiny, objektivnosti atd. BBC používá přesně metody redakce Na tvdo, a mimo BBC téměř všechny další televize komerční nebo jiné povahy pořizují reportáže typu kauza Morava. Dokonce si na těchto kauzách staví prestiž a image a k impulzům od novinářů je společnost v zahraničí na západ od nás velice vstřícná a naopak na základě mnoha takovýchto reportáží si v některých zemích vybudovali kultiru maximálně otevřené společnosti. DOvolávat se provokací a ochrany soukromý u politicky silně angažovaných osob, které jsou notabe buď úplnými blbci nebo nehoráznými podvodníky je pane Sokole pro mne uchylné. Ale máte šanci nám to všem ostatním vytmavit a Vaši klienti se často rekrutují právě z řad takových "pánů Moravů apod.", takže chápu, že upozorňijete na porušení zákona a zároveň si tak připravujete prostor pro vlastné seberealizaci. Jinak si váš přístup nedovedu vysvětlit.
Nebo jste opravdu deformovaný svou profesí a nejste schopen již rozlišit hodnotu a důležitost takových reportáží? Jste smířen se stavem politické kultury u nás /takových moravů je a bude/ a radši hledáte chyby a problémi jinde? Nejste ochoten a schopen připustit, že v přáípadě korupčních kauza vydírání na nejvyšší politické úrovni snad již vaše poznámky o porušení soukromý jsou irelevantní? No opravdu Vašemu názoru v tomto blogu nerozumím a čekal bych jiný komentář, věcně se držící obsahu kauzy. No jsem jen obyčejný hloupí občan a tak mne Vaše postoje hlava nebere..
Zdravým všechny
08. 09. 2008 | 09:54

Marcos napsal(a):

Clanek jsem jen preletl, ale videl jsem slova jako "moralita" atd.. Ale neni pan Sokol nahodou spojovan se jmeny jako Krejcir apod? Pokud ano, pak nelze tato slova v textu brat vazne. Pozn: neberu argument, ze advokat muze obhajovat jakehokoliv grazla, protoze je to jeho prace...
08. 09. 2008 | 09:54

Jaroslav Staník napsal(a):

Co mně na celém případu nejví zaráží, je SKSka kterou poslal Dalik Moravovi. Zde napsal, že fotky s kurvama již mají z prohlídky domu Mrázka. Kde k nim pan Dalík přišel? Zřejmě Kubiceho zpráva měla i nějaké přílohy.
08. 09. 2008 | 09:54

max napsal(a):

Nejprve na úvod. Fascinují mě některé zde uveřejněné názory hodnotící práci pana Sokola (ve smyslu tom,že si "dovoluje obhajovat různé lidi za hranou zákona...". Není to snad smyslem práce advokáta?) a jeho morální profil,jako by ti,co tak činí, na to měli jakékoli právo. Nemají.
Co se týče meritu věci, tak i já si myslím,že práce novinářů v této kauze (řízená provokace, manipulace s objektem zájmu,atd.) byla minimálně na hraně etiky této profese, pokud by se nejednalo o politika a politiku obecně, tak by to bylo zcela jistě za hranou zákona. Myslím,že si tohoto novináři byli sami dobře vědomi a proto ten obecný úvod reportáže navazující dojem,že celá politika je jedna velká špína. Role pana Tlustého je tragikomická a pokud by se nejednalo o bývalého ministra financí a vrcholného politika ODS,tak i politováníhodná (jeho urputná snaha potopit soupeře Topolánka,nakonec bez výsledku,jak bylo vidět pan Tlustý byl zřejmě odříznut od toku financí a začala vendeta). Zajímavá je i role pana Moravy. Z reportáže není vůbec jasné,proč si tohoto člověka pan Kroupa vybral a na něm postavil značnou část kauzy. Že by to byl nejsnazší cíl (nebo se jediný chytl)? Na doporučení Tlustého,který ho musel znát vč.jeho "schopností"? ODS by si měla udělat velmi rázně ve svých řadách pořádek. Bylo by velmi naivní se však domnívat,že v jiných stranách je to lepší ...
08. 09. 2008 | 09:57

JIří Hrozek napsal(a):

sorry za ten pravopis a překlepy...spěchám :-)
08. 09. 2008 | 09:57

valentin kusák napsal(a):

Pane Sokol, je mi zcela jasné, že Vám jde o zakázku, aby Vám případně ODS svěřila obhajbu Moravy, pokud bude obviněnm z trestného činu. Pane Sokol, jste mafiánský poskok mafiány obhajující. Jak se ztotožnuje Váš žaludek s tím, koho hájíte? Myslím, žýe v tom nebudou jen peníze. Možná tu zakázku dostanete, jistě jste udělal dojem na další mafiány, kteří pochopili, jak dobře jste je schopen obhajkovat. Ale jako občanovi této země mi je z Vás blivno.
ing. V. Kusák
Formánkova 435
Hradec Králové
50011
08. 09. 2008 | 10:00

míša napsal(a):

Prostě je to sviňárna, novinářům děkujeme, nefér dosezená vláda by měla okamžitě odstoupit a lidé volit malé strany a lidi na kandidátce odspodu.Novinářům patří velký dík za to, že na rozdíl od politiků si svou práci dělají velmi dobře!Tečka!
08. 09. 2008 | 10:00

kristusek napsal(a):

"Ostatně předtím to redaktoři zkoušeli i na jiné ryby, které ale nezabraly"

To je vtip? Pokud si pamatuji, tak p. Dalík reagoval slovy:"To jsou ty s těma štětkama z Mrázkova archívu? ty nechcem, ty máme" a p. Tluchoř zájem projevil. Takže - p. Dalík odmítl, neb využívá archív Mrázka a p. Tluchoř se chytil. Co k tomu dodat?
08. 09. 2008 | 10:02

mjb napsal(a):

Pane doktore!Kdyby to napsal někdo jiný nedivil bych se.Jako právníkovi vám musí být jasné o co v daně věci jde a neměly vám ujít souvislosti o kterých se v reportáži hovořilo. Totéž v televizních debatách.Je s podivem,že takoví soukmenovci strany modrých ptáků rozhodují o milionech občanů!Došlo vám to?Chcete se takového ksindlu ještě zastávat?
08. 09. 2008 | 10:03

rusty napsal(a):

Jak tady někdo správně uvedl, podle pana Sokola se krást (vydírat apod.) musí umět. K tomu slouží právníci. Kdyby se pan Morava včas poradil s panem Sokolem, mohl z toho být v pohodě venku, neboť on by z "neškodného trotla" obratem udělal poctivce, který chce tepat nešvary a Nova mu naběhla. Přesně v linii mnohaleté kariéry pana Sokola.
08. 09. 2008 | 10:06

Pocestny napsal(a):

Je zábavné pozorovat to náramné rozhořčení veřejnosti.
Naši puritáni jsou pobouřeni.
Co se vlastně stalo? TV Nova potřebovala zase popojet na peoplemetrech, tak Janek Kroupa domluvil podraz s Tlustým a pak pečlivě obcházel jednotlivé ODSáky a zkoušel, kdo se na to chytí.

Pan poslanec Morava je korunovaným volem této situace, ale za blba je tu s odpuštěním celá partaj. Já si neumím představit, že somrák Kroupa obchází klub po jednotlivých členech a oni si to vzájemně nepoví. To je zajímavý poznatek o vntřní komunikaci, zvláště proto, že Morava byl evidentně až po Tlučhořovi a Dalíkovi a tito snad mají pud sebezáchovy, aby upozornili ostatní, že jde o provokaci.
Mladý pán se chtěl v partaji "zviditelnit" takhle, to zase ilustruje tu kamennost rozdělení postů, která znamená, že mladí polanci musí "zaujmout" takovou cestou, aby dostali nějaký pořádný úkol a nebyli jen hlasovací oslíci do počtu.

Gaunerem číslo jedna je bezesporu Vlasta, muž schopný čehokoliv. Vitalita a tah na koryto bylo u tohoto bolševického recyklátu vždy motorem. Gaunerem hned po něm je Janek Kroupa, který místo aby dotáhl své dluhy z minula, vyrábí další skandál. Tento by se bez něj nestal, tak se ptám, jestli tu je pan Kroupa od toho, aby realitu reportoval nebo jí vytvářel. Být vedoucím vysílání, letí tenhle vynálezce průserů na hodinu, protože tohle nemá s žurnalistikou co dělat.
Jestli je Janek Kroupa "novinář" tohoto typu, měl by možná přejít k BIS, to je firma, která se výrobou skandálů legálně zabývá.

Morava je potom první ilustrace toho, co Klaus vypěstoval ve svém modrém SS Mládeže. Pražský magistrát je těchto "mladých talentů" plný, bude legra....

Poslední poznatek, Nova nepřekvapila, tohle je jako by Vovkovi z notesu vypadlo. Smutné je selhání Dnes, pitomci naběhli na tuhle etudu ve snaze o co nejsrdceryvnější otvírák v končící době okurkové.

Pokud si naše média budou zvyšovat komerční ranking tímhle způsobem, nikdo z nás si nemůže být jistý, kdy to Janek zkusí na vás a Dnes vás pak "celonárodně zviditelní". Jak je to doopravdy, je podružné, zvednout náklad je primární.

Výsledkem je to, že se tu vytváří virtuální realita, která zvedá zisky nakladatelů. Asi je to lepší metoda, než prodávat DVDčka ve vydání za tři pětky.
08. 09. 2008 | 10:09

Deny napsal(a):

@ Trinnity
Představte si situaci, že ty fotky přinese paní Zubové nějaký Ukrajinec a naznačí ji, že by měla hlasovat tak a tak. Z těch fotek na letišti vůbec nevyplývá, že to je objednávka pana Moravy, ale to, že je pod kontrolou dcera paní Zubové. A pokud by Morava nechal udělat ještě další fotky z jiných situací, kde by už on ani nemusel být, iluze, tedy šok pro matku Zubovou, by musel být dokonalý. Tedy jiště i pro každého rodiče, pokud by se dozvěděl, že jeho dítě je takto sledováno.

Není to vůbec žádná banalita, co pan Morava provedl. A to, že reportáž Novy vyzněla v závěru tak nějak neurčitě, nevadí. Třeba příště. Hlavně, že víme, koho příště nevolit.
08. 09. 2008 | 10:14

tupolanek napsal(a):

Jak to vypadá, občanovi v EU brzy zbude jen jediná možnost: držet hubu a odvádět státu přesně daně, v jakékoliv výši si nadiktuje. Sebemenší přestupek bude okamžitě zaregistrován a příslušně trestán. A vystěhovat se nebude kam.Všimněme si, že životní prostor jedince, o kterém by represivní složky jeho státu nevěděly, se neustále zmenšuje. Zarážející je i rychlost, s jakou se to děje: doslova po měsících.
Už jsme si zvykli na to, že každá platba kreditní či debitní kartou je někde zaznamenána. Zvykli jsme si na dokonalá odposlouchávací zařízení. Zvykli jsme si, že policie může dostat i seznamy knih, které jsme si půjčili ve veřejné knihově. Zvykli jsme si, že každý fax, každý e-mail, každý hovor, každé kliknutí myší se archivuje. Zvykli jsme si, že mobilní telefony udávají naši pozici. Zvykli jsme si na neskutečně vysoké množství šmírovacích kamer všude, kde se hneme, a k tomu nyní také na možnost, že tyto kamery budou propojeny s počítačem, který bude schopný poznávat lidské tváře. Zvykáme si i na to, že tyto kamery budou brzy schopny identifikovat a podrobně zaznamenávat naše cesty autem. A teď navíc si budeme muset zvyknout, že policie bude také vědět o každé naší koupi hotovými penězi? Zbývá ještě něco, o čem by naše vlády nevěděly?
08. 09. 2008 | 10:15

Jerry napsal(a):

A pane Sokole, za který že tým vy vlastně kopete?:-D
08. 09. 2008 | 10:18

Jabko napsal(a):

víc než trapné,víte co ex ministře,je všeobecně známo,že rozdíl mezi lékařem a pacientem psychiatrické éčebny je pouze jeden a to ,že lékař má v kapse klíče,jinak žádný,u Vás je situace velmi podobná,tak dlouho obhajujete největší gaunery,že už nedokážete rozeznat gaunera od bezúhonného člověka
08. 09. 2008 | 10:19

Drobnohled napsal(a):

A co ostatni ? Pan Dalik byl take zminen v souvislosti s tim ze nejake fotografie sbira ci vlastni ale tyto konkretne nechce... Z jakeho duvodu takove fotografie ma ? Asi jen proto aby se nedostali do rukou nekomu kdo by je mohl zneuzit...
08. 09. 2008 | 10:20

Petr Válek napsal(a):

Proboha, snad všichni víme co je tenhle Sokol zač, ne? :-) Tímhle článkem mě v tom jenom utvrdil. Nechtěl bych být v jeho "kůži" až umře a půjde si tenhle život zrekapitulovat před Stvořitele :-DDDD
08. 09. 2008 | 10:21

právník napsal(a):

Obhajoba neobhajitelného - verze dr. Sokola naprosto přehlíží další podtatné okolnosti, které jsou reportáží TV NOVA dokumentovány a vyvracejí verzi o jednom jediném trotlovi.
1. Morava jednal ve spojení s jinými, sám uvedl, že jeho cena pro ODS nebyla v jeho legislativní genialitě, ale v informacích, které měl (tedy působil takto již dříve, a proto se dostal na volitelní místo),
2. Morava věděl, kdo takové materiály sbírá. Kdyby je nikdo v ODS nesbíral, proč ihned kontaktoval p. Dalíka a Tluchoře, jak mohl vědět, že oni je sbírají.
3. M. Dalík ihned odpovídá neznámému poslanci (proč měl tel. č. na poradce premiéra neznámý poslanec a proč mu tak rychle p. Dalík odpovídal).
4. M. Dalík přiznává, že disponuje s fotografiemi z "Mrázkova archivu".
5. Morava mluvil o stranickém úkolu ve vztahu k p. Zubové.
6. Morava přiznal, že ODS má nějaké materiály na p. Ranince (aby ... ehm ... dobře zvážil své rozhodování).
Verze dr. Sokola o naivním trotlovi by mohla být opodstatněná, pokud by se věc týkala pouze fotografií p. Tlustého a jejich koupě. Věc se však vyvinula dále a z jednání p. Moravy je zřejmé, že šlo o běžně používanou metodu a že v tomto jednání je zainteresováno více lidí; logicky se tím vysvětluje i prozření jiných osob např. při volbě prezidenta.
Nedělám si však iluze, že jde jen o problém ODS.
08. 09. 2008 | 10:23

Pic napsal(a):

Pokud chtěl Morava opravdu zjistit zdroj nekalých praktik, měl místo SMS Dalíkovi a Tluchořovi zavolat policii, a byl konec reportáže.
08. 09. 2008 | 10:23

Alka napsal(a):

Tlustý je bezcharakterní a má za ušima.Z politiky kvůli milionovým příjmům dobrovolně neodejde. Morava je ještě mladý naivní ucho. Tomu televiznímu týmu Natvrdo to taky nevyšlo a tak ukázali tomu mlaďochovi.Považují to za zajímavé, morální a hrdinné.Podívat se měli na ty staré ostřílené politiky.
08. 09. 2008 | 10:24

Karlos student práv napsal(a):

Pane Sokole, naprostý souhlas. Já osobně podepisuji v plném rozsahu. Ten novinář Kroupa je stejný dravec a stejně zkažený jako politici. Kvůli Moravovi, kterého je mi snad i trošku líto, natáčel potají lidi, fotil mladé dívky, hrál si na moralistu.I on mi připadá, že zrovna zábranami netrpí. Už i ty jeho komentáře k reportáži si mohl odpustit. Morava je jen naivní kluk, který skočil na špek. Proč asi není uzákoněný agent provokatér? Protože prostě odpověď na reakci není už stoprocentně volní jednání pachatele. Úmysl vyvolává někdo jiný a to záměrně. Otázkou je, kdyby nebyl vyšinutý Kroupa, zda by Morava něco podobného sám poptával...Takže já souhlasim s panem Sokolem. Kdyby odhalili tou reportáží vraždu- nu dobrá. Ale naivita jednoho poslance je malá protihodnota pro zásah do soukromí.
08. 09. 2008 | 10:30

radion napsal(a):

neni sprochu....resi se tu jedna kauza, ale to co problesklo v prubehu, to nechava vetsinu lidi kupodivu klidnymi. Ze Dalik uz neco v supliku ma a dalsi fotky nepotrebuje, jestli se to da koupit cely nebo jednotlive (tluchor)...je to drsny, politika asi opravdu neni pro kazdeho. A "naivni jeliman" Morava v prubehu az tak naivne nevypadal, vyjadroval se celkem jasne o co mu jde. Neverim ze vsechno delal na vlastni pest, takovej sekac to zase neni. No, hodne smutnej pribeh, kterej se bohuzel dotyka nas vsech. Mame vladu jakou si zaslouzime, ale nikde nevidim cestu ven, protoze to zapacha ze vsech pater nasi slavne politiky, partaj A, B nebo C. Jine nazvy, stejne metody. Zadny program, vize, jen vlastni prospech je cilem toho naseho hezky ceskeho politickeho pinozeni. A zadny svetlo na konci tunelu.
08. 09. 2008 | 10:32

Šíra napsal(a):

Co chtěla reportáž ukázat? Že jsou v této zemi zkorumpovaní politici? Ale to se přece dávno ví. A vybrat si takového troubu, protože se skutečný "slizák" nechytil? To už asi reportéry honil čas. Jenže je tu jiný problém. Aby byla reportáž objektivní a netendenční, měli být osloveni zástupci také z ostatních politických stran. Ale to už by bylo pro reportéry zřejmě příliš náročné. Takže opět pouhý pokus amatérů. A ČSSD tleská. vychází mi z toho pouze ukřivděný kariérista Tlustý a hlupáci z Novy.
08. 09. 2008 | 10:33

edart napsal(a):

Morava je dělník strany, používaný pro špinavou práci. Asi dostane padáka. :))
08. 09. 2008 | 10:35

1234 napsal(a):

Pane Sokole,
myslíte si, že jsme úplní blbci nebo co? Nebo to má být jen uklidnění do vašich řad ve smyslu: nebojte se, ze zákona je všechno v pořádku,naopak ten redaktor, ten to má u nás hodně nahnutý, ale nebojte se, my ho vyřídíme, půjde před soud. Morava, to je jenom chudáček,individuální selhání, všechno dobrý, jedeme dál?
Tak vám teda gratuluji pane Sokole, dobrá práce. Teď už si můžete v klidu napustit vanu plnou horké vody...
08. 09. 2008 | 10:36

Kopidová napsal(a):

Souhlasím s většinou diskutujících.

Je skutečně nezbytné, abychom se osobně seznámili se všemi trotly české politiky? Já tvrdím, že ANO!!!! Vždyť jsou to naši volení zástupci! Když si objednáte truhláře, taky vás bude zajímat, jestli ho náhodou zrovna nevyšetřuje policie kvůli krádeži deseti metráků dřeva! Kdo by chtěl spát na kradené posteli? A kdo by chtěl, aby ho zastupovali zloději?!

Domnívám se, že vaše obviňování novinářů, místo pravých viníků, je naprosto scestné. Politici to bohužel používají často - už celá tisíciletí ... kolikrát se pořádal hon na obětního beránka, který "za to všechno může"? Hlavně, aby si nikdo nevšiml, že jsme se taky namočili. Tímto článkem se stavíte do jejich řad.

Mmch. není pravda, že na špek skočil pouze oslíček Ijáček ... Co Tluchoř? A i ten Dalík, který si pod polštářem schovává fotky "Vlasty s kur..."?

Jen víc takové špíny! Čím častěji ji budeme mít na očích, tím lépe si to budeme v příštích volbách pamatovat!
08. 09. 2008 | 10:36

Nuba napsal(a):

Je pro mne dost smutné, že se v některých příspěvcích objevuje stanovisko asi ve znění - my o svých nebo jiných svinstvech víme, ale je to normální a tak nám to nevadí.
Drazí spoluobčané, tak si podejte ruce s pány Šloufem, Dalíkem, Moravou, Tlustým ………….. (doplnit dle vlastního uvážení). Jste totiž pouze někdy inteligentnější, někdy méně inteligentní ukázka téhož.
Nejsem žádná morální autorita, chybu udělá každý, myslíte si však, že jde opravit charakter ?
08. 09. 2008 | 10:38

Radek napsal(a):

Děkujeme pane doktore za právní výklad. S velkou pravděpodobností máte po právní stránce pravdu. Nelze čekat, že by došlo k nějakému odsouzení na základě nejasných a podivných indicií a to i bez zásahů paní Vesecké.
Co však je obludné, co za poslední dva roky "vyplavalo" za svinstvo z našich politiků. Za takovýto pořad by v jiných zemích padaly vlády. Co myslíte že po Čuncích, Veseckých, volbě prazidenta, Langrově projevech, vulgárnostech pana premiéra stane u nás? Mafie vše opět přikreje a zdůvodní? Bohužel Paroubek má pravdu, že s nástupem ODS k moci, se naše země ponořila do totálního morálního bahna. I kdyby jen desetina toho co se ukazuje byla pravda, řadí to naší zemi k Sicílii minulého století. Děkuji vládě ODS za to, že ukázala čeho všeho jsou lidé v ODS a politici obecně schopni.
08. 09. 2008 | 10:40

Joska napsal(a):

Ta reportáž byla skutečně pouze nafouknutá bublina a neobsahovala nic, co by si člověk sledující politické dění nedovedl představit.
Bylo to všecnno strašně amatérské, ve skutečnosti přece mají (všechny) politické strany na tuto "černou" práci své lidi profesionály. Věřím tomu, že ten chlapeček si skutečně mohl připadat jak James Bond.
Takže skutečně nudná reportáž až na ůžasnou "erotickou" scénu s panem Tlustým....
Mimochodem, nabídnout se k odposlouchávání předsedy vlastní strany to už je skutečná paranoia.
08. 09. 2008 | 10:40

1234 napsal(a):

Trochu jsem si četla některé příspěvky:
Tady je přece úplně jedno KDO se chytil a z KTERÉ politické strany. Důležité je to, že je důkazní materiál a nemá cenu to jakkoli zpochybňovat, nebo to povede vaším ekonomickým slovníkem k další inflaci morálky, a to následujícím způsobem: pokud jim projde tohle, tak co jim projde příště? A je zas úplně jedno, JAKé politické straně, protože co může jedna strana, přece může i druhá, a třetí, ta přijde s něčím ještě špekatějším? Kde to skončí? Copak nikdo nemá rozum?
A obráceně, pokud by konečně tahle blbá vláda padla, byly vypsány předčasné volby,a další a další, snad by si konečně i politici u nás uvědomili, že jejich možnosti mají také nějaké hranice...
08. 09. 2008 | 10:44

Rad napsal(a):

Dobrý den reportáž jsem vzhledl, a po pravde mě to nijak nepřekvapuje, politika byla vždy nečistou hrou a taky jí bude. Jestliže tento mlady poslanec praktikuje (praktikoval) tuto hru, je alespoň z mého pohledu jisté, že ji někde viděl a odkoukal bohužel pro něj ji začal hrát bez zkušeností a opatrnosti. myslím si že velka většina našich reprezentantů (a hlavně těch nejvlivnějších) si tímto sajištuje vlivné páky na své (a nejen na ně) ovečky, aby papouškovaly to co se jim zrovna hodí. A mladý se chtel jen dostat k lepším korýtkům. Ti novináři mají u mě jedničku. Média mají moc proč jí nevyužít.
08. 09. 2008 | 10:48

Nuba napsal(a):

To Karlos student práv

a Vy jste to zřejmě napsal ve snaze získat po ukončení studií místo v renomované kanceláři, není - liž pravda ?
Pro každé povolání by měl mít člověk předpoklady, člověk se sklony dozorce ve věznici by neměl pracoval v domově důchodců.
Pane, Vy jste si povolání také dobře nevybral, doufám, že nebudu mít se soudy a advokáty do smrti nic společného.
08. 09. 2008 | 10:49

Romadoor napsal(a):

Teda tak blbý komentář jsem snad ani nečekal.....To to asi musí být s "oběťmi" kauzy velmi špatné když vymyslí taková persóna takovou "obhajobu" - a hlavně jestli novináři v honbě za senzací neporušili předepsanou rychlost, to by je potom tak kompomitovalo, že ať by natočili cokoliv, tak to ve světle dopravního přestupku zcela bledne.....
08. 09. 2008 | 10:50

chemba napsal(a):

Pane Sokol,zachránit poslance Moravu za cenu že jej veřejně vyhlásíte za trotla je laciné.Pan Morava věřil, že dělá správnou věc. On jako velmi politicky nezralý se dosud setkal ve vrcholové politice jen s korupcí a vydíráním.U nás se nic neděje, alespoň s pohledu řadového občana, bez těchto nástrojů.Schválení vlády duem M+P,které se podle normálně uvažujícího občana bez vydírání či korupce nemohlo obejít. Nebo volba prezidenta-nabídky úplatků přímo u hlasování( Novotný), záhadné infarkty Volf, záhadná nemoc Zubová, výhrožování Langra, že někdo půjde bručet,nepochopitelné otočení Snítilého, výhružky sms, posílání kulek,demontáž kamer na hradě, odepření záznamů atd atd.Tento mladý poslanec nic jiného než špínu, humus skutečně nezná.On si doodpravdy možná myslí, že tak pracují politici pro své voliče.Já se na něj nezlobím. Ale trotl není.Jen se snaží dělat vše tak jak ostatní.Bohužel se nechal nachytat.
08. 09. 2008 | 10:58

Tomáš Mareš napsal(a):

Pane Sokole,Vy, jenz obhajujete Krejcire, Pitra atd. Vas komentar pro me nema zadnou hodnotu. Vsichni vime, jak je spravedlnost v ocich advokatu pruzna...
08. 09. 2008 | 11:01

hototo napsal(a):

jeden odejde a druhý ho nahradí .....ještě horší.
Bojíte se upozornit na nekalost... bojte se u nás dostanete... upozorníte na kradež v obchoďe a prodavající vás má za blbce a ještě dostanete na budku před ochodem když se to od komplice dozví šefzloděj. jsou horši vjeci vydírání, ignorace birokracie uplatky Gratuluji celé ČR za prvenství v těcto disciplinách ps. pání Novináři hodně štěstí u soudu..
08. 09. 2008 | 11:02

Hloupý Honza napsal(a):

Vážený pane doktore,

Váš kategorický závěr o ochraně soukromí osob je poněkud v rozporu s ust. § 12 odst. 3 ObčZ stejně jako je v rozporu s ustálenou praxí soudů při posuzování ochrany osobnosti u osob tzv.veřejného zájmu, když ochrana soukromí u těchto osob je z logiky věci omezenější, neboť širší informace o činnosti a aktivitách osob tohoto druhu odpovídají veřejnému zájmu. Mám za to, že stejně jako p. Tlustý i dosud (pro mne) neznámý pan poslanec Morava zcela jistě do této kategorie patří. Souhlasím s výtkami vůči monitorování jiných osob, ale osoby tzv. veřejného zájmu vždy přicházejí do nějakého kontaktu s někým jiným, neboť nežijí ve vzduchoprázdnu a je potřeba odlišovat kdo, či co bylo primárním cílem sledování, neboť v rámci Vašeho kategorického závěru, by se takto mohly "domáhat ochrany osobnosti" z důvodu svého natáčení nejen slečny z Dublinu, ale i všichni kdo se jen mihli v letištní hale, na parkovišti apod. a kteří se tak nevědomky rovněž stali předmětem natáčení.

Co se týče jiného z Vaší strany, tak mi uniká co tím chtěl básník říci. Přeji mnoho dalších pracovních úspěchů ve Vaší záslužné práci, buďte prosím hodný na černé pasažéry MHD a pozdravujte Raduse.
08. 09. 2008 | 11:03

Hloupý Honza napsal(a):

Jak říkala moje babička:"Hoď do hejna hus kamenem, potrefená se vždycky ozve!"
Naše současná politická scéna je na zvracení a důsledky ponese "Stát" jako občané. "Stát" jako politici jsou vysmátí a na "Státu" jako občany jim vůbec, ale opravdu vůbec nezáleží....
08. 09. 2008 | 11:04

štamgast od tygra napsal(a):

Tak nějak se u mne opakuje pocit, že už jsme na samém dně vnímání morálky (všeobecně), ale pak zas vždy přijde někdo s nějakým pokusem o "jiný pohled" na věc a morální dekadence opět poskočí o úroveň výš (nebo níž?). Takže naše optika vnímání pánů Moravů apod. budiž od nynějška: "chudák politicky infantilní poslanec" či "prostá a čistá duše neubránivší se pokušení tohoto světa"?

A teď otázky: Kolik "svinstva" ještě v naší politice existuje? Už se blížíme vyčerpání žumpy, nebo jsme teprve na samém začátku? A existuje nějaká hranice trpělivosti občana? Nebo už naše trpělivost přetekla, ale namísto výbuchu nevole zmutovala v apatii?
08. 09. 2008 | 11:06

Nuba napsal(a):

to tupolánek

a to je Vaše obhajoba Moravy a spol. ? Nejste náhodou jeho pokrevní brácha, že ne ?
08. 09. 2008 | 11:09

jKarel napsal(a):

Vážený pane Sokole.
Pokud sleduji koho zastupujete u soudů, takjsou to jen ti, kteří mají dostatek peněz a většinou je dokážete zbavit obvinění.Je to velmi zajímavé a podle mě to svědčí o tom, že asi o soudcích a ostatních vlivných osobách toho víte hodně a oni pak musí být poslušní.Druhá stránka jsou samozřejmě peníze. Že byste byl tak nejlépší nalec práva v Čechách? Prosím nedávejte nám rady, máme vlastní hlavy a zatím snad si sami umíme věci vyhonotit. Zajímalo by mě, kdyby jste nebyl v době privatizace ministr spravedlonosti,zda by na Vás někdo u soudu vůbec dal a koho by jste případně obhajoval
08. 09. 2008 | 11:11

1234 napsal(a):

to štamgast od tygra
Bojím se, že to druhé.
Jinde by už dávno lítaly rajčata a vajíčka...
08. 09. 2008 | 11:12

Hloupý Honza napsal(a):

Vrána k vráně sedá, sobě rovného si hledá, že pane Sokole?
Černého pasažéra zavřem protože je hloupý a nekradl miliony ze státní pokladny a jak známo, za hloupost se musí platit...
08. 09. 2008 | 11:14

Otrávený občan napsal(a):

Říká se:"Komu čest, tomu čest a Příklady táhnou. "JENOM BY BYLO MNOHEM LEPŠÍ, KDYBY MÉDIA ZAČALA UVÁDĚT příklady morálních tvorů, případně politiků, kteří by mohli národu ukázat, že někoho takového vůbec má,aby byl hoden následování. Tyto exempláře zrůdností by měla všechna média šmahem vyloučit z obrazovek a tištěných stran a přenechat je zájmům justice.Jinak z toho svinstva snad nikdy nevybřednem.
08. 09. 2008 | 11:16

Milan napsal(a):

Pane okurka,jak uvádíte tak pan Sokol nemá své želízko v ohni.Zkusme si tipnout kdo by zastupoval p. Moravu v případném trestním řízení?
08. 09. 2008 | 11:19

Vencaremca napsal(a):

Vzhledem k morálnímu kreditu autora blogu jest tento komentář takřka bezcenný! A to opravdu, ale opravdu nehájím ODS, a rozkytí mafiánského jednání některých členů ODS jedině vítám!!!
08. 09. 2008 | 11:24

Rad napsal(a):

co takle fandit panu Moravovi. Bo, gdyž se na to podíváme z jiného pohledu jsou to tak trochu šachy.. kdyby jeden na druhého neměli špínu byl by pouze jeden hlas udávající tempo.. takhle jsou "síly" vlivu vyrovnanější....
08. 09. 2008 | 11:24

pavlos1112 napsal(a):

pane sokol vy chcete moralizovat,vždyt vy k té spodině patříte jste neskutečný hajzl
08. 09. 2008 | 11:24

Hanny napsal(a):

Pan Morava je prostě jen prototypem dnešního mladého ctižádostivého občana s přáním uspět a vydělat. Bohužel. A jeho snahu někdo protřelejší (třeba ze spolustraníků) prostě využil,aby sám zůstal ve stínu.Že je něco shnilého v politické sféře je jasné.Novináři mají informovat a nemají být ovládáni politiky, to by si měl pan Topolánek ujasnit než " s tím začne něco dělat ! ".
08. 09. 2008 | 11:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři hrubě urážlivé příspěvky, které byly v rozporu se záměrem zdejších stránek, i.e. vést slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 09. 2008 | 11:29

Karel napsal(a):

Ne, že se to redaktorům NOVY nepodařilo ale naopak hodně podařilo, neboť alespoň částečně podhalili metody a praktiky vládnoucí strany které si občané odvidili od dřívějších podobných kauz.
To že mladý poslanec používá takové metody, se musel od někoho naučit nebo od někoho odkoukat. Jeho okamžitý kontakt s Dalíkem taky něco napovídá.
08. 09. 2008 | 11:30

Silvie napsal(a):

Bohužel, na naší politické scéně je vydírání součástí nechutných praktik všech pol.stran - Paroubek vydírá své neposlušné poslance, Zubová hrozí zveřejněním vydírání ve své straně, nejinak je tomu v ODS...
O Tlustém nemůže mít nikdo, kdo sleduje téměř dvacet let jeho kariéru v ODS, žádné iluze. Přesto mě zaráží, že má být pro Topolánka obětním beránkem právě on. Pana premiéra by mělo spíše zajímat chování Tluchoře a Dalíka. Rozhodně je nepokládám za standardní - slušný člověk by se minimálně podivil podivné nabídce Moravy a potom by o tom informoval předsedu strany. Nic z toho se nestalo. Z jejich chování vyvozuji, že je ve straně normální používat vydírání a skandalizaci. A to, že neprojevili o fotografie zájem, nedokládá vůbec nic. Pouze to, že mají vagón mnohem horších, viz vyjádření Dalíka. Obviňovat v této kauze novináře, to je už naprostý úlet - ti dělají svou práci a dělají ji dobře. Pokud najednou Morava tvrdí, že s Dalíkem a Tluchořem nemluvil, je to velice podivné. Nejspíš je nyní vydírán také - možná mu hrozí trestním stíháním. Kdo s čím zachází... Věděla jsem, že je politika špína, ale že až taková?!
08. 09. 2008 | 11:31

Karel napsal(a):

A co Ty Sokolíku.Nepatříš taky mezi tu politickou spodinu,o které kážeš???
08. 09. 2008 | 11:46

Petr napsal(a):

Pane doktore,Vás bych chtěl mít v případě potřeby za advokáta.Žel neměl bych Vás čím zaplatit.Z Vašeho blogu jsem nabyl dojem, že chcete p.Moravovi mezi řádky říci, jak se z toho vysekat.Co se týká práce reportéru TV NOVA,řekl bych, že to dělají dobře, nebo snad né?Bylo by lepší raději na to nepoukazovat? A p.Tlustý? Jak jste již řekl,každý z nás je svobodný ve svém rozhodnutí.Není to od něj zrovna fér, vystupovat proti vlastní straně,je ale možné, že i pro jeho žaludek je toho trochu moc.A pan premier by měl udělat,co řekl na sjezdu Zelených:Vymést ten Augiášův chlév.
08. 09. 2008 | 11:49

NVK napsal(a):

Vážení,
tento blog je únavně dlouhý a dosti poučný. I kdyby byl násobně vyčerpávající, nic nezmění na stavu naší justice, na úrovni vládních činitelů a všech "pomocných" složek, do kterých počítám i pana doktora.
Oni tam budou ještě dlouho, protože vládnou "chytře" a ničeho se neštítí.
Nomálním slušným lidem držím palce, ale to je šereďně málo
08. 09. 2008 | 11:50

radek napsal(a):

Souhlas, za mafiánské praktiky ODS může Tlustý a TV NOVA ...,
Pane Sokole, jste do toho také nějak zapleten nebo jste už při obhajobě svých klientů typu Kulínský ztratil rozum?
Je fakt, že ve Vaší práci zřejmě nejvíc vydělá ten, kdo dokáže sebvětší lumpárnu otočit v téměř chválihodný čin ...
08. 09. 2008 | 11:51

martys napsal(a):

Pane Sokole - nesnažte se tu kauzu omlouvat a zlehčovat....to se už snad naštestí nemůže podařit ani vám - to zamést pod koberec
08. 09. 2008 | 11:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
"Výsledkem je to, že se tu vytváří virtuální realita"
Asi půjdu si Vás "virtuálně" vyfotit.
08. 09. 2008 | 11:54

km napsal(a):

Ale pane Sokole, a vy co by ministr, nic? Teď už jen obhajujete ty co zaplatí nejvíc? Asi ty co vidělali v "mezích zákona", že ano.
08. 09. 2008 | 11:57

Jiřinka napsal(a):

Vy tomu snad věříte,tomu co jste napsal!Už dávno vám lidé nevěří!!!
08. 09. 2008 | 12:10

zdenek napsal(a):

Pane Sokol,
Morava je možná trotl,ale to je jedno.Především to je pěkný hajzl.To,že je hajzl také Tlustý muselo být známo téměř každému.Mne by spíše zajímalo,jestli mezi vlivnýma lidma v této republice může být také někdo,kdo vyložený hajzl není.Já soudím,že nikoli,protože byste tam nikoho,kdo by se od vás,vlivných lidí nějak diametrálně lišil,prostě nechat nemohli,protože by všechno kazil.Je fakt,že vám ten novinář musí dost ležet v žaludku a já bych se odvážil tipnout si,že bude mít velké problémy.No uvidíme.
S pozdravem šmejdům klid zdraví Zdenek
08. 09. 2008 | 12:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další urážlivý příspěvek (komolení jména), který byl v rozporu se záměrem zdejších stránek, i.e. vést slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 09. 2008 | 12:34

Ing.Michal napsal(a):

Četl jsem celou diskuzi a je velmi zajímava.
Už je zbytečné se vyjadřovat k panu Sokolovi.Ale to jake jsou praktiky v ods,me nenechavá klidnym.Kdyby to bylo jednou,reknu si muze se to stat,ale to už je po několikáté co ods používa těchto praktik,ve svůj prospěch.viz kubiceho zprava, melčak,pohanka,volba prezidenta atd.. A jeste posledni věc co chci napsat,je kauza Baros.Topolanek se necha vyfotit s Barosem na volebni kampan a za to mu slibil 10milionovou dotaci na jeho hriste ktere stavi.A do medii vyhlasoval,ze za to nic chtit nebude a ze to baros dela se sve vlastni vule.Pane topolanek uz nelzite a priznejte se jake praktiky Vy a vase okoli vykonaváte..Jen nas stat okradate pro vas prospech.
08. 09. 2008 | 12:46

Ivan napsal(a):

Pane Sokol, dofám, že v případném soudním procesu se nsujmete obhajoby. Nemůžete vědět dnes již, zda-li někdo žalobu nepodá. Pokud ano, tak mám pochybnosti o vhodnosti tohoto článku. Pokud ne, chystáte se do politiky ? Nešlo zde o soudní, nebo kriminální praktiky, ale snad o to, aby to již v té naší politice přestalo !
08. 09. 2008 | 13:04

Pocestny napsal(a):

Pane Matyáš, řekl jste si o to!!
Tahle historka mi vzdáleně připomíná tu, kde váš "Velikán, zasouloživší se o stát" naběhl Canarisovi a napráskal příteli Josipovi údajnou kontrarevoluci Tuchačevského a spol.

Je tragedií ODS, že má mezi sebou takové mladé agilní idioty, kteří se nedokáží zviditelnit jinak, ale celá ta historka je o tom, jak Vlasta a Janek vyráběli kompromaty dle osvědčené sovětské strategie.

Ovšem, proti "bahnu na Buzkovou" tohle "olovo" nemá nani styl, je to celé upocené jko naše politika.
08. 09. 2008 | 13:18

Ing.Michal napsal(a):

Pane pocestny..
Nechci se Vás nejak dotknout,ale to ze tady hajite grazli a podvodniky se mi vubec nelibi,neni to jen Morava a Tlusty..vzpomente si na minuly tydne.kdy vysly odposlechy pana Sehnala(ods) s panem Veselym.To ze si rekl o skoro milion korun a to ze s techto spinavych penez se bude delat vol. kampan pro ods..je to dost nefkusne a podlé.Clenum ODS jde jen o to aby se meli jen oni dobre a na ostatni kaslou.Bohuzel se jim to tak dari.:(
08. 09. 2008 | 13:26

Pepa Řepa napsal(a):

Bylo, nebylo.
Havrane, proč ty vlastně nejsi králem ptáků, povídá jednou sojka tlustému havranovi. Postavu máš jak volavka a jak jen ty jsi chytrej, jé ty jsi ale chytrej, na tebe nikdo nemá, podkuřovala sojka.
Taky se divím, zasloužil bych si to, povídá skromně havran. No, on to byl spíš hodně vypelichaný krkavec než havran. Za svůj život sezob co viděl, jeden čas se živil i rudým zrním. Zásoby měl po celém lese, byl to mimořádně shánčlivý jedinec.
Něco s tím havrane uděláme, navrhla sojka. Naděláme pár fotek s hrdličkou na brouzdališti U červené lampy. Co ty na to? Jsem chudej, zakrákal jako obvykle havran. Platit nic nebudeš, povídá sojka a ještě se staneš králem ptáků.
Nebylo třeba havrana dále přemlouvat. U červené lucerny byl stejně obden a žádná hrdlička už s ním do brouzdaliště nešla ani za trojnásobnou sazbu. A tady to bylo zadarmo.

Sojka vzala fotky, na kterých bylo krásné, plnoštíhlé havraní tělo a mladá hrdlička zacpávající si nos. Sojka létala po lese a čekala, kdo se chytne. Chytil se mladý, snaživý vrabec. Moravský vrabec, toužící stát se jednou orlem.
Sojko, kolik chceš, za ty fotky? Zacvrlikal vrabec. Chci abys mne vzal do služby, abys mi nalil vína do zobáčku, odpověděla sojka.Dám ti vína do zobáčku, když mi přineseš fotku mladé zelené žabičky. Stalo se.

Vrabec dostal fotky a začal vyjednávat o ceně.Nejdřív zavolal orlíka dlouhoprstého, pobočníka orla královského. Ty jsi ale mamlas, vrabčáku, povídá dlouhoprsťák. Popřemejšlej trochu!
To byl ale úkol nad síly vrabčího mozečku. Zavolal do tchořího doupěte. Je to samostatně, nebo dohromady i se schnitzlem? Zeptal se tchořík? Já…já…nevím cvrlikal nezkušený vrabeček.

A tak se kolem něj jednou slétlo hejno sojek i s lesní policii. To já ne, věděli o tom orlík i tchoř, bránil se vrabec. Žádného vrabčáka neznám, prohlásil tchoř. A krom toho, z mého telefonu volá celý les. Orlík se vůbec nevyjádřil, jen se usmíval.Když se vše dozvěděl orel, král všeho ptactva, kloval vzteky okolo. Co já to mám za poddané? Hejno ptačích idiotů!! Orel doporučil nešťastnému vrabečkovi, aby požádal o vyhození ze všech hnízd v lese. Vrabeček zavřel očí a skočil.

Po půlroce se opět na odlehlém místě sešli dva staří známí. Sojka a orlík dlouhoprsťák. Tak nám to s tím havranem vyšlo, povídá sojka. O něm už nemluv, je to už mršina, povídá orlík. Ať si ještě před zrcadlem užije pár minut slávy. Ať se nakrucuje, jaká je krásná, štíhlá a hlavně chytrá volavka.
Tak, kdo bude další? No o jednom vsetínským kousku bych věděl, dost se nám cuká? Neboj, povídá sojka. Nás sojek je hodně, přemnožili jsme se. A kdyby něco, máme v záloze sokola. Ten to jistí.
A tak v lese zavládl zase pořádek. Brambory byly zase v řádku, jako za starých časů.
Bylo? Nebylo? Spíš bylo než nebylo!
08. 09. 2008 | 13:38

Pepa Řepa napsal(a):

Pocestny napsal(a):
Je tragedií ODS, že má mezi sebou takové mladé agilní idioty, kteří se nedokáží zviditelnit jinak........

Že by to bylo zase věkem? Komu je přes padesát je zřejmě idiot, komu pod čtyřicet taky.

A propos: Kdy jste se narodil?
08. 09. 2008 | 13:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
Vaše vzdálené připomínky jsou důkazem pravdy mého tvrzení na http://blog.aktualne.centru... v 06.09.2008 20:45:25. o tom, že v jakémkoliv blogu píšete v podstatě to samé. :)

Btw. k oslovení v češtině se používá pád pátý, nikoliv první.
08. 09. 2008 | 13:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pepa Řepa:
:)))
Akorát se obávám, že na vsetínském kousku si každá sojka vyláme zobák. Možná i orlík dlouhoprsťák zjistí, že je dlouhoprstý málo, a sokol v záloze zklame.
08. 09. 2008 | 13:55

Kryspin napsal(a):

Snaha nekoho kompromitovat tady vzdycky bÿla, je a bude. Je jedno jestli je to ve vysoké politice, v komunalni nebo v nejake velke firme. Vzdy se najde nekdo, kdo je nepohodlny a je treba "neco na nej mit". Takhle nejednaji jenom politici, ale lide mezi s sebou obecne. Na celem pripadu Tlusty a Morava v zasade neni nic sokujiciho, snad kazdy to prinejmensim tusil, ze se neco takoveho deje. Ono i to zaverecne vyjadreni Topolanka bylo svym zpusobem priznancne. Jemu se vlastne ulevilo, ze se do toho namocil "jen" nevyznamny pesak, evidentne najimany v ODS na spinavou praci Morava a zavily odpurce Tlusty. Je zrejme, ze takovymi praktikami se nebudou zabyvat stranicke spicky. Na to maji prave takove mladochy jako Morava, kteri kdyz se vse podari si mohou zadelat na slusnou karieru ve strane a kdyz to nevyjde, tak ho jednoduse hodi pres palubu a nekam rychle uklidi, aby se zapomnelo.
Nedelejme si iluze, kdyby novinari z Novy obesli nekolik politiku z jinych stran, tak by se jich chytilo urcite mnohem vic.
Topolanek by mel vsak svym spolustranikum merit stejne, takze pokud Morava a Tlusty ven, tak at s sebou vezmou i Tluchore!!!
08. 09. 2008 | 14:21

Pocestny napsal(a):

Nojo, pane Michal, když já nekradu, tak mi není ani volné to, že si tu nějaký Janek vydělává takovýmhle způsobem.

O Moravu tu nejde, to je "mrtvej muž" už dnes, jde tu o to, jestli přijmeme takovéhle machinace, protože gaunery na "odstřel" tu vidím hned mnohé - Tlustý, Morava - první salva. Tohle je konec i pro pokladníka u hasičů, to je lidově "vopřesdržku" a tomu malíři bych se nedivil.
Druhá salva - každej straník, kterej tu dnes začne kejhat "o lidské solidaritě", tu měl projevit dříve, než juvenil a Vlastimil počali konat.
Třetí salva - Kroupa ac TV Novák, po takovéto montáži mohou těžko čekat, že jim někdo ještě uvěří něco jiného než další montáž
Poslední salva - Dnes , tedy redakce za ten hysterickej otvírák místo pondělního Dívka grátis.

Modří jistě "tušili", tak jsem zvědav, jak s tím zůčtují.

Janek nám dluží, má velkých, nedodělaných "pět na stole", tak mi přijde než jako TV novinář, víc jako TV bordelář.
08. 09. 2008 | 14:46

Pocestny napsal(a):

Pan Pepa Řepa - při myšlence na průměrný věk těch, kteří pana Moravu uvedli, vyškolili a opatřili těmito státnickými choutkami, jste se opět kopl do holeně, drahý.

Co myslíte, vyjadřují skutky a postoje pánů Langera, Bendy, Grosse, Sobotky, Dalíka, Chalupy, Richtra, Blažka, atd. tu "děsivost generace Husákových dětí (nesprávně, my jsme deti těchto detí, my se k Husákovi jako k tatímu nechovali, to by odkýval i on)" nebo fakt, že tito nemnozí naši vrstevníci:
1. Od počátku své legální odpovědnosti dodnes jsou těmi, kteří požívají prebend "jako otcové",
2.Nikdy moc nepracovali, takže vlastní podstata toho, co nám ordinují je jim naprosto neznáma - shrnuto lidově - "od bolševika nedělali".
3. Mentálně jsou jako "juniorka" dvěma generacemi "plemenníků" svých starších kolegů, kteří je buď "vypiplali ve svých stranických parteijugend nebo "objevili na počátku kariery".

Obecně se dělí na

1. Pučmidráty - Blažek, Langer, Březina, čili "mladejnegr-na-špínu"
2. Podržtašky - Bem, Chalupa, Gross, Dimun
3. Hulibrky - Dalík a ostatní "osobní přátelé", Sobotka, Benda, Liška jsou hulibrky systematickými, proto vždy vykuřují směrem nahoru, což jim dává karierní stabilitu při rychlé výměně vůdců.
4. Vyklouz, to už je pokročilé stádium, to je bývalý člen ad 1 - 3, který to "doblázoval" na první žestě v kapele - Bursík, Bém, ale zde se podobnost dělí, neboť Bursík se stal "Velkým Vezírem", zatímco Bém se brzo stane "tichym omylem".

Vyklouz pak může přikročit k maturitě na mazáka. Tím se stal Gross - ne dnes, kdy jen sklízí, ale tehdy, kdy zasel a pak exministr Němec, který právě skládá zkoušku z Aplikované Z...dologie, aby dosáhl na titul "volného agenta".

Tož tak, Pepo.
4.Přirozený talenty - Pospíšil,
08. 09. 2008 | 15:10

Pocestny napsal(a):

Přirozený talenty - Pospíšil, Hašek, Stropnický nepočítám.
To jsou přírodní úkazy sami o sobě.
08. 09. 2008 | 15:13

Pan Tau napsal(a):

NE NE. Autor asi zřejmě viděl v setkávání natáčených osob jistě hluboké vztahy, které si nezaslouží být neatorizovaně zaznamenávány.
08. 09. 2008 | 16:24

mp napsal(a):

Ale ale ale...už jenom to, že řečený pan poslanec hovořil ne za sebe já, ale důsledně MY svědčí o správnosti postupu redaktorů, kteří byť na hraně zákonů tuto reportáž připravili. Proto si nemyslím, že bychom měli toho pana poslance litovat. Větší kusy z tlupy poslance Moravy sice návnadu nebraly, ale buďto připustily, že podobné fotky již v albu mají, nebo se dotázaly ne cenu tohoto "produktu", což je umístilo na roveň toho nebožáka Moravy. Reportáž pouze poodhrnula oponu tomu, co jsme pouze jen tušili a z tohoto důvodu splnila svou úlohu. Názor si každý udělá sám.
V civilizovaných zemích by již vláda přemýšlela o demisi.
08. 09. 2008 | 16:33

Luba napsal(a):

Jedno je jasné:

Po shlédnutí včerejší reportáže investigativců TV NOVA už nikdo nemůže pochybovat o tom, že je v ODS vydírání a kompromitování konkurenčních politiků naprosto běžnou součástí "politického boje"!

Bezelstná samozřejmost, s jakou se pan Morava jal nakupovat kompromitující materiály a chystal vydírání poslankyně SZ, je možná zarážející, ale hlavně výmluvná!

Pane Sokole,
proti politické zvěři a státním zkorumpovaným byrokratům je třeba použít jakýkoliv pátracích a provokačních aktivit, jinak se toho hnoje nezbavíme.

To jsou praví hrobaři demokracie.
Poctivci se přece nemají čeho obávat.

Že Vy máte také "máslo na hlavě"?
08. 09. 2008 | 16:57

vlk napsal(a):

Ač je to k nevíře, musím do písmene souhlasit s tím, co napsal Marty.. Vystihl to přesně.
ZA sebe dodám následující.
Je pochopitelné, že jako advokát , zastupující zájmy "es" typu Krejčíř, je pro vás Morava jen trotl. Vy jste zvyklý prostě na větší kalibr. A je pochopitelné, že jste případ pojal aktivisticky- tedy hlavně z pohledu, jak byste hájil Moravu, resp. jak s eměl hájit Morava.
Prostě jste zvyklý takhle uvažovat a proto byste ste ho "z toho" vysekával na právním formalismu - například přípustnosti , či nepřípustnosti důkazů. Jaksi vás neinteresuje, že ten trotl nechal nafotit něčí dítě, navíc svou minimálně dobrou známou, s ítm, že to mělo "pozitivně motivovat " při halsování v parlamentu její matku! Pořád se vám z vašeho aktivistického přístupu nezvedá žaludek? Nejspíš ne. Jste zvyklý na nájemní vraždy a nájemné vrahy. Jejich předstupněm také bývá, jak sám dobře víte, nejdříve nějaké "upozornění" ve formě fotografie či pozitivní motivace. Také s evětšinou a si nevraždí hned.
Připouštím ale, že s emohu plést. Naštěstí tohle prostředí je mi naprosto neznámé.
Co mi však není neznámé je fakt, že ten politování hodný trotlík, přec mu nebudeme říkat tak ošklivě - trotl pane doktore, patřil k těm 200 vyvoleným, kteří rozhodují o našich osudech na léta dopředu svými hlasováními o zákonech. A každý rok těch 200 pomazaných / nejspíš doslova, ale nikoliv myrtou a olejem/ rozhoduje o státním rozpočtu. Naposled ve výši 1 100 000 000 000 Kč.Za nás za všechny. Není v ČR nikdo, kdo by rozhodoval o vyšší sumě. A tihle pomazaní rozhodují o našich penězích. Snad si zasloužíme, aby to prvoplánově nebyli ani gauneří, jak by mohl Moravu nazvat někdo s morálními skrupulemi, ani trotlíci, jak jej nazýváte vy. Trochu moc velká odpovědnost pro trotla i trotlíka.
08. 09. 2008 | 17:36

Kritik napsal(a):

V článku je typická argumentace advokáta. U něj nikdy nepoznáte, zda chce opravdu obhájit právo, aby získala navrch spravedlnost. Pro něj je důležité hlavně vše zatemnit, zkomplikovat a vytvořit co nejvíc překážek pro odhalení pravdy. Pak teprve se může uplatnit advokátova obratnost a teprve pak může svého klienta uspokojit příznivým vývojem kauzy.

Nás však nezajímají právnické kličky. My se chceme zbavit špíny, která se - a mnohdy díky advokátům temnot - zadírá mnohým vládnoucím vyvoleným do kůže a za nehty.

Když půjdete vyšetřovat do bordelu, také si nevezmete kněžský úbor a nebudete s prostitutkami hovořil jazykem vybrané společnosti.

Děkujme za taková odhalení, jako nám přinesla poslední investigativní žurnalistika.
08. 09. 2008 | 18:11

Neo napsal(a):

Vice investigativnich reportazi Novy nebo Ct . Mene Daliku, Sokolu a podobnych kreatur z temnych zakouti polomafianskeho sveta.
08. 09. 2008 | 19:00

fibro napsal(a):

Stavím se za reportáž TV Nova a děkuji za to,že díky jim je ve sněmovně o jednoho "trotla" méně.Pokud o zákonech rozhodují lidé s tímhle IQ nebo ještě hůře takovou morálkou,tak to tu můžeme zabalit.ČSSD může být jen ráda,že taky neotestovali jejich poslance-možná by jsme se divili ještě víc.
08. 09. 2008 | 19:04

právník napsal(a):

ale ale, s tím focením dcery Zubové byste jako advokát měl vědět, že na místě veřejně přístupném si můžu fotit co chci, pouze to nemůžu bez souhlasu publikovat ;)
dobrá práce novináři! policie je na takový grázly bohužel krátká a navíc je ovládaná politikama... jen tak dál!
08. 09. 2008 | 21:38

LEVAK napsal(a):

Pan advokát je natolik objektivní,že se vůbec nezmiňuje o telefonickém rozhovoru Maravy s Tluchořem a Dalíkem.Jo není na objektivnost.
08. 09. 2008 | 21:43

poetik napsal(a):

Někde jsem četl pěknou poeticky politickou prózu.

Když mícháš v sudě šťávičku s hovnama, můžeš míchat jak dlouho chceš, tak ty hovna tam stejně zůstanou.

Co Vy na to pane Sokole.
09. 09. 2008 | 09:46

Valerie napsal(a):

Souhlasím, že poslanec Tlustý se uvedeným pořadem u soudných lidí zcela zdiskreditoval. Rovněž mám pocit, že záměr redaktora Kroupy u cyklu "Natvrdo" ani v jednom případě zatím moc nevyšel. V prvém pořadu chytil ve snaze zdokumentovat korupci v justici pouze zjevného zoufalce Nage / snaha zdiskreditovat konkurzní soudce MS v Praze nevyšla/. Ve druhém případě byla záměrem snaha zkompromitovat vedení ODS a chytil se pouze mladý ne příliš významný poslanec.
09. 09. 2008 | 17:48

Abraham napsal(a):

Sokol dělá Modráskům obhájce a proto mluví selským jazykem ,ne tou právnickou zednářskou hatmatilkou.
Všechno se jim hroutí ,viz rozsudek nad Brožovou versus kampan My vám to osladíme ,to skutečně šnupou ,ale není to cukr.
Navíc velký rádce Dalík působí, že pracuje pro Kreml.
09. 09. 2008 | 18:13

Glock napsal(a):

Tak koukám, že nikdo z diskutujících se nepozastavil nad starým známým "účel světí prostředky". Jaké je to dilema? Mám odkrýt špínu a přitom vyrobit další špínu? Nebo mám odkrýt špínu a zůstat (snažit se zůstat) čistý? To druhé je lepší, ale ne vždy je to možné ....

Není na místě J. Kroupu oslavovat, vedle nevábného poachu celé aféry se objevuje ještě jedna nelibá vůně ... samolibost médií. Média stojí nad zákony, média stojí nad novináři, média stojí nad lidmi ... kdo volil ona média?
09. 09. 2008 | 20:33

glock napsal(a):

oprava: ... média stojí nad politiky, nikoliv novináři ...
09. 09. 2008 | 20:35

majolenka@volny.cz napsal(a):

investigativní žurnalistika "ala NOVA", do hlavní role slabý kompars Morava, pan Kroupa nepochybně chytil za srdéčko ty, kteří se vždy těšili na .............Dobré poledne pokud právě obědváte, i pro tu poslední zneuznanou babičku ze Slovácka, jen s drsnější choreografií "ala Tenkrát na západě"...........Blesk by se nemusel stydět
09. 09. 2008 | 21:39

elpo napsal(a):

Pan Sokol byl vždy výjimečný. Nyní je výjimečný tím, že je jediný člověk, kterého znám, přesvědčen, že pan Morava vše dělal izolovaně a pouze z vlastní iniciativy a pro vlastní potřebu.
09. 09. 2008 | 22:00

Nuba napsal(a):

Tak nevím,

policie zkorumpovaná, BIS na naše vlastní politické teroristy kašle, asi nahání bin Ládina v Torra Bora, tak bych asi měla sama něco dělat, ale co, když násilí jako metodu odmítám.

Rozumím pohnutkám toho osamoceného blouda, který se jednoho dne naštval, nalil si kejdu do kýble a touto přímo posvátnou vodou vykropil chrám posvátné banky jako dík za jejich vzorné služby.

No, řeči se vedou a voda teče
09. 09. 2008 | 22:07

Ostrý napsal(a):

Sokole,až dostanete Krejčíře za mříže,budete hrdinou,jinak jste učebnicový mazaný čecháček.
10. 09. 2008 | 06:15

Jan napsal(a):

... "Pan doktor Sokol nejspíš neví, že jsem předtím s Martinou Zubovou mluvil a že jsem její svolení měl."...

více:

http://www.tyden.cz/rubriky...
10. 09. 2008 | 07:06

popík napsal(a):

Pane Sokole, jako bývalý kontroverzní politik,se snažíte čtenářům nakukat, že naše politika je čistá, nejčištější na světě a kdo se dovolí do této ideologie zasáhnout je prostě lump. Pokud nejsem slepý, kdekoli se hnu, tam mě všude šmírují kamery, a jenom Bůh, pro ateisty příroda, ví jestli nesnímají i zvuk. Při dnešní technice, levné ceně a dostupnosti si takovou techniku může dovolit kdokoli a zaznamenává na kilometry. To ani nehovořím o jiných způsobech digitálního šmírování. Nikdo ani neví kdo ho sleduje.To bývalí StBáci byli ale pěkní paběrkáři. To by vám, jako bývalému ministrovi a současnému ochránci práva mělo vadit ze všeho nejvíc. Ale protože se tím živíte, je vám to putna. Chápu, že lze v této kauze vidět dobrý kšeft a velkou popularitu, ale jestliže je politika posledních dvacet let prolezlá podobnými praktikami, tak se nelze mnoha věcem ani divit. Že by tomu tak nebylo, nelze uvěřit. Celý tzv. demokratický západ je podobnými aférami prolezlý, že by u nás žili političtí světci. Navrhněte pak papeži jejich svatořečení.
11. 09. 2008 | 12:08

Ada napsal(a):

Po únoru (1948) se desetitisíce občanů snažili uniknout do zahraničí (- emigrace byla nelegální). Komunisté si nemohli dovolit Západu přímo demonstrovat, jak tu lidovou demokracii u nás lidi „zbožňují“. V květnu 1948 začala provokatérská síť agentů nebo konfidentů StB nabízet vytipovaným předpokládaným zájemcům převedení přes hranice NSR. Poblíž Mariánských lázní, u Kraslic, na Šumavě a v Českém lese, ale i poměrně hluboko ve vnitrozemí , např. ve Slavkovském lese se uskutěčňovaly zinscenované přechody hranic. Uprchlíci zpravidla vůbec nevěděli, kde vlastně jsou, ale uklidnilo je, když se dostali na západoněmecký (estébácký) celní úřad, nebo na americké předsunuté strážní stanoviště. V dokonalé imitaci americké kanceláře pak nastala ta nejlstivější a nejhnusnější část operace - „americký“ důstojník (zpravidla příslušník StB, působící dříve v zahraničí) uprchlíky podrobně vyslechl. Ptal se na postoj ke komunistickému režimu a na jejich případnou činnost proti němu a údaje pečlivě zaznamenával. Umíme si jistě představit jak asi mohli tito uprchlíci mluvit o politické situaci v ČSR, navíc se instinktivně chtěli zalíbit, aby si je „na Západě nechali“ a nevydali je zpět, což by se v lepším případě rovnalo dlouholetému vězení. Po výslechu byli exulanti posláni vyřídit si formality na nedalekém německém úřadě, cestou ale zabloudili na československé území a tam je zadržela pohraniční hlídka. Někdy se stávalo, že exulanti nebyli předáni soudům, ale rovnou na postříleni.
11. 09. 2008 | 14:34

muf napsal(a):

Pane doktore,

100 % s Vámi souhlasím !
12. 09. 2008 | 11:15

Sebereflexe napsal(a):

Vážený pane, Vy coby obhájce různých gaunerů typu Krejčíře, Kulínského aj. nepřekvapujete:-)
Jako právník děláte právníkům parádní reklamu. Vážně!:-)
Jenom jste mne tímto příspěvkem utvrdil v tom, že jste takový Advocatus diaboli.
12. 09. 2008 | 16:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane Sebereflexe,

mohu mít dotaz? Co si přesně představujete pod pojmem Advocatus diaboli?

Libor Stejskal
12. 09. 2008 | 18:10

Luba napsal(a):

Jakub Patočka napsal:

"Aférou minulého týdne se staly způsoby, jimiž poslanci ODS opatřují kompromitující materiály na své stranické či poslanecké kolegy.

Zatím je v celé věci mnoho nejasného, ale ví se dost na to, aby bylo zcela zřetelné, že vydírání patří mezi běžnou praxi části špiček ODS.

Je přesto možné, že než se týden s týdnem sejde, česká média záležitost rozmazáním příčin a následků znepřehlední, podobně jako se z ohniska pozornosti ztrácí Občanskou demokratickou stranou systematicky organizovaný výběr výpalného mezi stavebními firmami v Brně.

Ačkoli v běžné demokracii by museli být odpovědní brněnští komunální hodnostáři vzati do vazby a kvůli aféře s vydíráním ve Sněmovně by nejspíše padla vláda, u nás nic takového nyní asi nelze čekat.

Naše demokracie totiž běžnou zvolna být přestává. Jedna z výborných předností demokracie spočívá v tom, že možnosti vládce poutá soustavou pravidel, jimiž se musí při svém vládnutí řídit.

To současná vláda začala porušovat už svým vznikem; od samého počátku se nejedná o vládu legitimní, protože strany, které zastupuje, nezískaly ve volbách do Sněmovny většinu mandátů.

To je pravda tak prostá, že ji nelze ničím obejít. Vláda nemá přirozený demokratický nárok vládnout.

To, co začalo kupováním a zastrašováním poslanců při důležitých hlasováních, pokračovalo zásahy do nezávislosti soudů v nekonečně trapném případu lidoveckého předsedy, nyní možná bohužel ještě nekončí vyráběním kompromitujících materiálů na stranické i poslanecké kolegy.

Někdo z představitelů ODS bude zřejmě muset nechat někoho v přímém přenosu zabít, abychom pochopili, že tato strana není způsobilá vládnout.

Václav Havel před časem popsal systém uhnizďující se v zemi, které byl hlavou, jako mafiánský kapitalismus.

To byla poetická pravda z časů, v nichž českými ústavními činiteli byli kromě něj milí lidé jako Petr Pithart či Vladimír Špidla.

Dnešní skutečnost je ovšem brutálně prozaičtější: vzniká tu krůček po krůčku zločinecký stát, vedený lidmi, jako je Mirek Topolánek či Jiří Čunek."
(...)

Zdroj:
http://www.literarky.cz/?p=...

Pane Sokole,
jste advokátem, jehož prací je, zločince hájit.

Společným a celospolečenským zájmem však je, zločince trestat, nikoli chránit.

Pan Morava byl na cestě naplnění skutkové podstaty trestného činu vydírání. To přinejmenším.

To, že jsou podle všech náznaků, tyto praktiky ve vládnoucí ODS zcela běžné naznačuje, že nám vládnou zločinci.

A stát a jeho instituce, které dopustí, aby v něm hráli prim zločinci, je státem zločineckým!
13. 09. 2008 | 14:40

kočka šklíba napsal(a):

Lubo, trefné, jak text Patočky tak Váš dodatek. Jenže co s tím?
13. 09. 2008 | 21:07

Luba napsal(a):

kočko,
co s tím?

Zde je osvědčený recept našich předků, coby inspirace:

http://www.youtube.com/watc...

A pak začít budovat demokracii hezky odzdola.
13. 09. 2008 | 21:49

Pepa Řepa napsal(a):

To kočka šklíba
mám pocit, že dřív než padne vláda, tak padnou literárky. Jistý chlapík jménem Jakub Patočka je přivedl tam, kde jsou.

Zavřete na chvíli oči a představte si, že by kormidlo drželi lidé jako on. Ambice na to měl.Bylo by to lepší?

Musíte mít lepší alternativu.Já ji nevidím. Možná mám šedý zákal.
No a milý chlapík jménem Petr Pithart? Dobrý humor.
14. 09. 2008 | 08:24

kočka šklíba napsal(a):

Pepo Řepo, to, že Vám Patočka nesedí, že třeba i přivedl literárky ke krachu neznamená, že nemůže mít v něčem pravdu. A podle mého to vystihl dobře. Jeho názor na Pitharta je jeho názor, možná podle Vás není Pithart milý, podle mě také ne, ale na podstatě jeho textu to nic nemění přece. Špidla také nebyl milý, ale myslím, možná naivně, že to jsou přese všechny chyby slušní lidé a to je v naší politice co říct. Musíme se spokojit s málem ;).
Luba: jj bylo by to rychlé a asi jediná možnost, jak se jich zbavit než udělají další nevratné škody, bohužel, je to jenom z říše snů, a to přísáhám, že nejsem příznivcem násilí.
14. 09. 2008 | 17:15

jakub napsal(a):

Pane Sokol.
Nevím jak vy můžete psát o moralitě, když jste se sám nemorálně dostal na výsluní. Sliboval jste potrestání komunistů a když se dostal ke korytu, tak se s nimi zase dál bratříčkoval.
Jste člověk který z "nemorality" žije. Hájit nemorální lidi je Vaším chlebíčkem a pravdu má ten, kdo Vám dá víc peněz. Co na tom, že je získal kriminálními činy. Když se o ně s Vámi podělí, je to přeci poctivý člověk, ne?
Když za Vámi přijde člověk, který je Vašimi oblíbenci okraden a nebude mít na to, aby Vám nadstandardně zaplatil, co uděláte?
Nechci být sprostý.
A Vy tu chcete kázat o morálce?
Morava udělal jednu chybu. Měl Vám dát milion a dnes by z něj byla oběť novinářů a z vysouzených 10 milionů za urážku na cti, Vám mohl darovat dalších 5 milionů jako prémii.
14. 09. 2008 | 18:20

Luba napsal(a):

Názor novinářky, vyšetřující kauzu LTO, Jany Lorencové:
(z rozhovoru)

(...)
Díky tvojí práci ta kauza nezůstala pod nánosem dalších podvodů v zapomenutí a čas od času se někde vynoří. Vidíš ve vydání knihy Krvavé oleje pro společnost nějaké poučení či naději?
Šlo o strašně velké peníze, které si obyčejný smrtelník těžko umí představit.

Svým způsobem to byly začátky změny uvažování mnoha lidí.

Nevím jak jinak bych to lépe vyjádřila, ale jde hlavně o pokřivené myšlení, jde o to, že tam někde jsme se začali přizpůsobovat lžím a postupně jsme je přijali, jako součást běžného života.

Provází nás to už léta. Řada z nás nechápala, co se vlastně děje. A možná jsme si ani nechtěli připustit možnost, že by se takových obludností mohli dopouštět lidé, kterým jsme věřili, kterým jsme ve volbách dali své hlasy a o nichž jsme byli přesvědčeni, že jsou zárukou společenského vývoje tím správným směrem.

Hodně dlouho nám nedocházelo, že pravda a láska nemůže zvítězit nad lží a nenávistí jenom proto, že si to přejeme.

A než jsme pochopili, že pro to musíme něco udělat, bylo už pozdě.

Byly tady špinavé peníze, byly tady mafie a mafiánské praktiky, byla tady lež a podvody. I když si to nechceme připustit, myslím si, že nás to ovlivnilo všechny.

Z čeho tak usuzuješ?

Jinak bychom nikdy nemohli akceptovat například „zapomnětlivost“ čelných politiků, kteří nikdy hodnověrně nevysvětlili původ peněz, z nichž v té době žily jejich politické strany.

Jak jinak bychom mohli akceptovat výroky soudů, podle nichž se ničeho nedopustili milionáři z této kauzy až do okamžiku, kdy se začalo vraždit.

Jak jinak bychom si zvykli na kauzy Kožený, Krejčíř, Mrázek a další a další.

I když té naděje tam moc nevidím, považovala jsem nějak za svoji povinnost zachytit atmosféru té doby, a taky za svoji povinnost nepřipustit, aby se zapomnělo na to, co první polistopadové vlády na svých občanech spáchaly.

Ta zrůdnost totiž také spočívá v tom, že mezi jejich prominenty vyvolené k tomu, aby si do svých kapes nacpali naše peníze, byli tehdy především pracovníci bývalé StB, policisté z období normalizace, vojenští důstojníci atp. Celá tato akce byla provázána zcela jednoznačně na síť KGB.

Vyplývá to z řady poznatků, k nimž jsem během svého pátrání dospěla a hlavně z řady jmen, na která jsem narazila.

Když jsme tzv. zvonili klíči, nemohli jsme tušit, čím vším projdeme. Věřili jsme těm, kteří se z naší vůle, z vůle občanů, dostali do čela státu, stejně jako jsme věřili sobě.

Moc se nám to nevyplatilo.

Pohrdání morálními principy, postupné povýšení majetku získaného jakoukoli formou, dokonce i tou nejšpinavější, se stalo součástí každodennosti.
A ten, kdo to nepochopil, je často považován za hlupáka."

Zdroj:
http://www.krvaveoleje.cz/i...
Zde je základ politického stylu naší "o věci veřejné" pečující parlamentní scény.
To, co je v civilizovaném světě považováno za odchylku z normy je u nás normou samotnou. Samozřejmostí.
Co proti tomu dělat?
Nebýt jako oni!
Nebýt zbabělými a lhostejnými ke špatnostem, které se nás přece netýkají.
Týkají se nás velmi. Mravní relativisté ničí společenskou atmosféru. Mezilidské vztahy jsou horší, než před listopadem 89. Kasta neslušných opět triumfuje. A je to naše vina, že si to necháme líbit!
14. 09. 2008 | 20:31

kočka šklíba napsal(a):

Lubo, četla jsem to, souhlasila jsem tenkrát, souhlasím nyní, ano dneska je opravdu ten, kdo získal majetek jakýmkoliv způsobem(kriminálním, případně neetickým) a nebyl odsouzen(mnohokrát i když byl) brán za přijatelného člověka, místo aby si před ním každý odplivl. Já souhlasím s J. Lorencovou jenom s tou výhradou, že jsem věřila asi tak 5 dní po 17.11. Pak jsem uslyšela a uviděla něco, co mě rychle probralo.
15. 09. 2008 | 00:13

Luba napsal(a):

kočko,
pořád se traduje, že to naše myšlení je ovlivněno pokryteckým a násilným totalitním režimem.
Asi to tak bude.
Ale ve stejném srabu jsme tehdy žili všichni, a kromě nejvyšších špiček, byl nepřítel společný, více-méně tragikomický a směšný.

Ovšem, totalitní systém neumožňoval, aby ti největší hajzlové získali takovou moc, jako je tomu nyní.

Svobodný může být jen odpovědný a morální člověk.
Svoboda bez morálky je svobodou zvířecí. Zvíře je ale časem uloveno jiným zvířetem.
Na politická zvířata ale u nás zatím nečíhají žádní skuteční predátoři.

Silové složky státu, a dokonce i valná část novinářů, jsou na straně mocné politické zvěře a pod bohatou naloupenou tabulí doufají ve svou ohlodanou kost.
15. 09. 2008 | 08:02

Kolemjdoucí napsal(a):

Vážený pane Sokol...
Jak zde již bylo předesláno v těchto reakcích na Váš článek,jak Vy můžete kázat o morálce druhým (co ja špatné a co správné),když Vaše jediná spravedlnost v české justici jsou pětitisícové bankovky nošené v černých kufřících s pouty na ruce.
A podle toho kdo Vám jich donese víc tak pro něho na míru ušijete příslušný odstavec,nebo paragraf.Vaše působení v české justici je OSTUDOU pro ČR.Takže jak se říká "kdo platí,ten velí".Měl by jste si přečíst všechny tyto reakce a zamyslet se nad tím kde asi děláte chybu.
24. 02. 2009 | 10:47

Mivyk napsal(a):

Pan Sokol je morálně na výši:
Spolupráce s DP se advokátům vyplácí

Samotná reportáž se týkala spolupráce DP s advokátní kanceláří Brož, Sokol a Novák. Vzájemná smlouva totiž nebyla výsledkem veřejné soutěže, protože v roce 1993, kdy byla uzavřena, ještě neexistoval zákon, který by výběrové řízení nařizoval. Z dalšího zjišťování informací vyšlo najevo, že dopravní podnik dostává ze soudem uložených několikatisícových pokut pouze 950 korun, zatímco Sokol a partneři tři tisíce. Ročně přitom DP předá advokátům 114 000 neplatičů.

"My jsme si to vynásobili třemi tisíci a vyšla nám opravdu veliká suma. Ta nám přišla neúměrná tomu, že Dopravní podnik je městem dotovaný, nemá peníze a zvyšuje jízdné. A vydělává na tom nejdražší, nejprominentnější nebo nejrenomovanější kancelář," dodala Fridrichová.
28. 06. 2009 | 12:00

Mivyk napsal(a):

28. 06. 2009 | 12:02

ed hardy napsal(a):

Thanks for sharing these info with us! I was reading something similar on another website that i was researching. I will be sure to look around more. thanks...
06. 10. 2009 | 02:21

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
08. 03. 2010 | 03:49

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
13. 03. 2010 | 04:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy