Státní terorismus a státní hazard

02. 07. 2013 | 01:08
Přečteno 4021 krát
Hanka, Tonča a Aafia: Administrativa bílého domu a americká justice připravují justiční zločiny, česká diplomacie se jich zastává a odnášejí to nevinní. Místo reflexe reagují česká média sexismem a hloupými vtípky.

Ve válce nejvíc trpí ženy. Zatímco muži si hrají na vojáčky, dělají dobrý byznys se zbraněmi a ze štábů a sekretariátů posílají kanónenfutr kamsi za oceán, jejich válečnickým šílenstvím trpí především nevinné oběti.

Válka je to, co spojuje dvě unesené české dívky trpící v rukou násilníků s ženou vězněnou v americkém vězeňském blázinci bez náležité zdravotní péče. Nikdy o sobě neslyšely, dokud je nespojila válka proti terorismu.

Uvězněné kvůli vězeňkyni
Hana Humpálová a Antonie Chrástecká neměly určitě žádnou chuť účastnit se nějaké války. Byly na cestě do Indie, kterou před nimi stejnou trasou absolvovaly stovky Čechů. Úzkostlivě dbaly na dodržování místních tradic i na zajištění své bezpečnosti. I přes to byly 14.března tohoto roku v Pákistánu uneseny z autobusu skupinkou ozbrojenců.

Podle řidiče autobusu šlo o sedm uniformovaných mužů s automatickými karabinami ruské či české výroby. Obě mladé ženy i s jejich policejním doprovodem vyvedli z autobusu, naložili do vozů a odvezli. „Myslel jsem si, že to je hraniční stráž, která chce autobus zkontrolovat,“ popsal detaily únosu českých dívek řidič Manú Chan pro Rádio Svobodná Evropa.

Čeští chlapáčtí novináři si libovali v úsměšcích, co že si to ty nanynky a „sluníčkový holky“ myslely, když se vydaly na tak nebezpečnou cestu mezi barbary. Ponechme stranou, že počet únosů je v Pakistánu v porovnání na počet obyvatel a velikost země podobný jako u nás. Smutné je, že místo hlubší analýzy problému si média a tzv. experti vymýšlejí báchorky, které mají zesměšnit jimi nemilovaný feminismus a multikulturalismus, aniž by tu byla jakákoli souvislost s oběťmi. Podobné je to s vymýšlením „expertních“ báchorek o harémech a primitivně násilnických domorodcích, které jako by vypadly pera Karla Maye či Iana Fleminga.

Zveřejněné video nám přineslo alespoň nějaké informace. Unesené dívky na něm sdělily přání únosců propustit jakousi doktorku Siddiqui. Jestli je to skutečně jejich přání, nebo jen taktika jak si prostě přijít na větší peníze není jasné. Jisté je, že dvě nevinné ženy se dostaly do soukolí násilí vymezeném válkou proti terorismu i podporou podivných režimů a politik.

Nejnebezpečnější žena světa
Aafia Siddiqui, jméno jako z Pohádek tisíce a jedné noci. Její příběh by však nevymyslela ani Šeherezáda. Její osud rozvířil před třemi lety vody mezinárodní politiky a několik týdnů zaujímal přední místa ve zprávách většiny zemí světa. Tady o ní zaslechlo jen pár lidí. Dokud se její jméno nespojilo s únosem dvou českých cestovatelek. Kdo je tedy doktorka neurovědy Aafia Siddiqui?

Ve světových médiích se její jméno objevilo poprvé v roce 2004. FBI ji označila za sedmou nejhledanější teroristku světa. To už byla rok nezvěstná, zmizela i se třemi dětmi poté, co se vydala z Karáčí do Islámábádu za svým strýčkem. Nedojela ani na letiště.

Znovu se objevila až o pět let později, kdy byla zatčena afgánskou policií, která v ní ihned poznala „nejhledanější ženu světa“ a pozvala k výslechu americké agenty. Ti ji chtěli obvinit z pokusu o atentát na guvernéra provincie Ghazni. Následné události jsou dost nejasné.

Afgánci nechali Aafii sedět ve vyšetřovací místnosti, na posteli za látkovou zástěnou.

Podle vlastních výpovědí neměli američtí důstojníci potuchy o tom, že byli dovedeni do místnosti, v níž je vyšetřovaná. A tak nechali ležet nabitou a odjištěnou automatickou karabinu M4 před paravánem, za nímž seděla 163 cm vysoká a 41 kg vážící Afiia – nejnebezpečnější teroristka světa. Aafia se karabiny zmocnila a začala ve vyšetřovací místnosti střílet po vyšetřovatelích. V přestřelce se Američanům nic nestalo, ale Aafia byla těžce postřelena americkým důstojníkem.

Afgánský tlumočník tvrdí, že ji Američané postřelili omylem, když vyšla zpoza zástěny a následně se snažili situaci zamaskovat. Otázkou je, proč američtí vyšetřovatelé při výslechu držitelky amerického doktorátu, která neumí slovo afgánsky, potřebovali afgánského tlumočníka.

Aafia se od svého zranění potýká se zdravotními i mentálními problémy. Nicméně tvrdí, že na nikoho nestřílela, a pamatuje si jen, že na ní mířili a v panice křičeli: „Ona je volná, ona je volná!“

Americká justice se rozhodla Aafiu soudit za napadení amerických veřejných činitelů. Teroristické indicie předkládal žalobce, jen když poukazoval na „zvrhlost její motivace“. Na to Aafia reagovala výkřikem: „Tento případ nemůžete stavět na nenávisti, ale na faktech!“ Za vyrušování byla nucena opustit soudní síň a nadále mohla proces sledovat jen ve vedlejší místnosti na televizi.

Přes to, že na zbrani nebyly nalezeny její otisky, ani nebylo prokázáno, že se v místnosti střílelo jinam než do Aafii – „Co byste chtěli, stalo se to šest tisíc kilometrů odtud,“ hájil zmatečné důkazy žalobce – byla odsouzena k 86 letům vězení bez možnosti zkrácení trestu.

Aafia Siddiqui požádala veřejnost o odpuštění pro její mučitele a vyzvala, aby nikdo nečinil žádné kroky k jejímu propuštění. Čtyři britští poslanci označili soud za vykonstruovaný, odporující čtvrtému dodatku ústavy USA a požádali presidenta Obamu o propuštění Dr. Siddiqui.

Jako z bondovky
Původní bondovky Iana Fleminga z padesátých let celkem bez příkras – na rozdíl od spíše zábavných filmů - popisují praktiky tajných služeb. Intriky, zastírací hry, mučení podezřelých, manipulace s fakty, dezinformace. Tak vypadá i kauza Aafii Siddiqui.

Narodila se v roce 1972 a jako dítě se svými rodiči žila v Zambii, než se rodina vrátila do Pákistánu. Odtud odjela jako osmnáctiletá do USA, kde získala stipendium a v roce 2001 získala titul Ph.D z neurovědy na Brandeis. Její výzkum byl zaměřen na možnost výchovy prostřednictvím napodobování. Když se jejího profesora ptala média, zda mohla tento výzkum nějak aplikovat při své práci pro Al-Káidu řekl: „Byla to dobrá práce, ale obávám se, že aplikovat se nedá vůbec na nic.“

Během studií byla aktivní v mnoha islámských spolcích a pracovala i pro islámskou charitu. Byla přesvědčena, že USA jsou předurčeny k tomu, aby byly islamizovány. Byla vždy ortodoxně věřící, ale takových jsou v USA miliony. Nepůsobí militantně. Její Hustonské vystoupení k pojetí rovnoprávnosti žen v Koránu je velmi dobrou teologickou aplikací a poměrně liberálním vysvětlením nezbytnosti rovnoprávnosti na základě textů súter.

Poté se věnovala rodině, manželovi a dětem a také šíření islámu a dobročinnosti. Na přání manžela se vrací do Pakistánu, kde se nakonec rozvádí. Ještě se nakrátko vrací do USA, kde hledá práci na univerzitách, protože na univerzitě v Karáčí se jí nedaří najít patřičné uplatnění. Další děj jsou již jen výklady různých stran.

Jisté je, že 2. března 2003 byl zatčen údajně druhý nejnebezpečnější muž Al-Káidy Khalid Shaikh Mohammed. Byl vyslýchán a mučen aby udal své spolupracovníky. Podle Los Angeles Times právě on označil doktorku Siddiqui za jednoho z nejdůležitějších operativců Al-Káidy a manželku dalšího hledaného teroristy. Kromě Dr. Siddiqui udal několik desítek dalších lidí a přiznal se ke všem neobjasněným atentátům připisovaným Al-Káidě...

Necelý měsíc po Khalidově zatčení mizí Aafia Siddiqui i se svými třemi dětmi na cestě z Karáčí za strýcem do Islámábádu. FBI i pákistánské úřady oznamují, že ji zatkly, ale zprávu pak rychle dementují. Rodina odmítá obvinění a nevěří ani novému sňatku. Pákistánský ministr vnitra se měl vyjádřit, že Siddiqui bude brzy propuštěna domů. Místo toho ji ovšem vrchní státní zástupce USA prohlašuje za nejhledanější a nejnebezpečnější ženu světa. Krátce po zveřejnění jejích fotografií si expert FBI a vyšetřovatel OSN Alan White vzpomněl, že tuto ženu viděl krátce před jedenáctým zářím v Libérii, když vyšetřoval kauzu krvavých diamantů, které sloužily k financování terorismu.

Fotografie, kterou FBI zveřejnila, vypadá jako fotka utrápené ženy. Siddiqui, která vždy prosazovala nošení šátku a čádoru, má na zatykači FBI nedostatečně zakryté vlasy a tričko s výstřihem...

Bostonský Globe zpochybňoval Whitovo svědectví s tím, že Aafia se v té době starala nejen o své děti, ale ještě o dítě své sestry, která si dodělávala disertaci. Právníci poukazovali na to, že existují účty z bostonských plateb její kreditní kartou.

Rodina Siddiqui obviňovala USA a Pakistán, že Aafia je jedním z tajných vězňů a je mučena spolu s dětmi proto, aby mohla být využita k další propagandě ve válce s terorismem. Tomu nasvědčuje i výpověď nejstaršího syna Ahmeda, který se záhadným způsobem objevil v Afganistanu v době zatčení Aafii.

Podle britské novinářky Yvonne Ridley byli Aafia a její přeživší děti vezněny v komplexu Parwan Detention Facility, pro který si Obamova administrativa soudně vymohla, že vězňům nemusí být nijak zdůvodněno jejich zadržení, a že nemají nárok na právní asistenci ani na případné odvolání v USA.

Ahmed Siddiqui k tomu vypovídal: „Na cestě do Islámábádu nás zastavilo několik aut. Všichni jsme křičeli strachy a oni nás vytáhli ven. Viděl jsem naše miminko, jak leží v krvi na zemi. Pak jsem ucítil nějaký plyn a usnul.“ Dále popisuje, jak jej vyslýchali američtí vojáci a civilisté, byl umístěn do dětského vězení, podroben výslechům a bití.

Podobně mluví i jeho starší sestra, která byla nalezena o několik let později v Karáčí před rodinným sídlem s cedulkou se svým jménem připevněnou na obojku. Třetí dítě, kterému bylo v době zmizení osm měsíců zmizelo beze stopy.

Ale to už se vracíme zpátky do afgánské reality, kde se drobná ale nejnebezpečnější teroristka světa zmocní díky lajdáctví amerických agentů jedné z nejlepších zbraní americké armády a ze dvou metrů nikoho netrefí.

Násilí místo spravedlnosti
Kde je pravda, se hned tak nedozvíme. Průběh soudu i vyšetřování Dr. Siddiqui měl ke spravedlnosti daleko. O soudech s teroristy v USA napsal Guardien: „Nic takového jsme neviděli od dob Moskevských procesů.“ Podle deníku soudit lidi na základě doznání vynucených mučením, znamená, že se „musíme omluvit Stalinovu duchu“.

Násilí plodí násilí. Invaze neokoloniálních mocností, humanitární bombardování ochuzeným uranem nebo teroristické útoky a únosy. Oběti v tom nevidí rozdíl. Válečný byznys včetně toho českého na tom všem slušně vydělává. Do Pákistánu vyvážíme zbraně za miliony EUR.

Nezodpovědná politika, manipulovaná justice, servilní loajalita naší vlády. I to jsou důvody, kvůli kterým se svět pro české občany stal méně bezpečným. I tady bychom měli vyžadovat nápravu. Bohužel chování současného prezidenta situaci určitě nepomáhá. Potencionální ministr zahraničí Jan Kohout je ostřílený kariérní diplomat a na rozdíl od předchozích ministrů i prezidentů – snad vyjma těch předválečných – poskytuje alespoň nějakou naději, že vyjednávání budou probíhat standardně.

Cyničtí či prostě jen duševně omezení čeští novináři obviňovali ze zajetí dvou žen v Pakistánu je samotné – jejich batikovanou multikulti naivitu. Dnes je jasné, že za zajetím stojí především perfidita americké „antiteroristické justice“. Ale je za tím i nezodpovědná strategie svobodovsko-schwarzenberské zahraniční politiky, která z nás dělá poslušné přisluhovače Bílého domu, stejně jako z nás chňoupkovská diplomacie dělala oddané sovětofily.

Pro Deník Referendum

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

nesouhlas napsal(a):

Brainwashing (vymývání mozků), především u dětí a studentů je statistiscky o dost "úspěšnější" v případě dívek a (mladých) žen.

Ty si propagandu politické korektnosti, multikulturalismu, systematicky negatvního výkladu historie západní civilizace zejména vůči méně vyspělým částem světa a etnikům zpracovává obzvláště úspěšně. Z nich se pak rekrutují masy najářených dobrovolných pracovnic NGO, nevládních organizací a neziskovek, kdy tyto mladé ženy, od Haiti po Afriku riskují nejednou doslova vše v rámci "splácení dluhů" západní civilizace domorodcům.

Bohužel i u nás se stalo v některých kruzích, díky této ze Západu, zejména USA přicházející polistopadové propagandě módním i "v terénu", třeba přes Člověka v tísni, "napravovat" pocic viny vůči domorodcům.

Doma tyto dobrovolnice nebo cestovatelky za "autentickými zážitky z jiných kultur" si tady, doma, jen těžko domžšlějí, že tekný život naší menšiny, Rómů, je způsobem hlavně a především rasismem nebo diskriminací se strany většinové populace. Ale v krajích vzdálených, romanticky sluncem prozářených, potřeba "zachraňovat a pečovat", "být potřebná" se hodí těm neziskovkám, které většinou mají svoji valstní, neoficiální agendu, proto jsou velice často také placeny ze státních peněz.

Nebozí rodiče nebohých dvou unesených češek v Pakistánu někde ve výchově a vedení svých dcer pochybyli, něco přehlédli. Cena za to je ovšem převeliká.

iHned přinesl článek pracovníka neziskovky v Kongu trošku popisující jak od roku 1994 kmenové války v Kongu systematicky a s gustem decimují celé rodiny a vesnice, kdy hlavním bodem barbarského násilí je skkuinové znásilňování žen, matek a dcer, nakonec o hlavněmi samopalů. Poté otců, také před zraky zbytků rodiny.

Pan autor nám vysvětlí, že tento barbarismus, zdaleka ne výjiměšný na africkém kontinentě, je zůsobem kolonialismem.

A ta PhD, co pilně pracovala na cíli islamizace USA, ta mě tolik nemrzí, protože zákony šária zatím nepovažuji za něco, co sobě a jiným, nejen západní civilizaci přeji. Asi musím být více ideologicky zpracována.
02. 07. 2013 | 03:11

Pavel13 napsal(a):

Pane autore, pane Stejskale, schází vám tam nadpis.
02. 07. 2013 | 03:54

vasja napsal(a):

Rom v tísni.
http://www.youtube.com/watch?v=NdPVUdo8jdM
02. 07. 2013 | 06:10

Jáchym napsal(a):

Smutné je, že média, ze kterých čerpají svou představu o světě únosci těch dvou českých holek, nebudou zjevně o moc kvalitnější než tuzemské noviny a česká veřejnopopravní televize.

Jinak by jim bylo jasné, že -stejně jako my zde- ničeho nedosáhnou.

Bilderberg akbar !
02. 07. 2013 | 06:15

Jáchym napsal(a):

Začínám mít dojem, že se americký justiční systém nenechává stále více inspirovat některými prvky práva šaria, vyšperkovanými vyšetřovací praxí křesťanské inkvizice.

To bude nejspíš opožděný výhonek teorie konvergence Zbigniewa Brzezinskeho.
02. 07. 2013 | 06:27

Jáchym napsal(a):

Ad 06:27
To "nenechává" mělo být s jedním nene.
Pochopitelně.
Původně jsem tam měl nenegaci nenegace, ale chtěl jsem to významově ztransparentnit.
Snaha po lidové prostotě se mi občas vymkne z pazourů.
02. 07. 2013 | 06:38

Bestia triumphans napsal(a):

Autor napsal:
"Ponechme stranou, že počet únosů je v Pakistánu v porovnání na počet obyvatel a velikost země podobný jako u nás."

Nemáte zdroj těchto tvrzení, pane Tožičko?
02. 07. 2013 | 06:58

Filuta napsal(a):

Tožička píše stejné kydy jako Brezina v LN (Neviditelný pes).

Brezina dokonce slabomyslně tvrdí, že holky neunesli žádní islamisté z ideologických důvodů. Ani poté, co přednesli ti fanatici svoje nesplnitelné požadavky, se mu nerozsvítilo v makovici.
Dokonce ani poté, co islamisti povraždili deset horolezců, což nemá precedens.

Tihle šílenci vám budou tvrdit, že jsou Pákistánci "milí lidé" a přesvědčovat vás, abyste se cest do Pákistánů "nebáli". Je to "naprosto bezpečné"....
Rodiče těch hlupaček se zachovali stejně nezodpovědně a nezrale jako jejich děti.
Holky vlezly dobrovolně do jámy lvové, podcenily rizika a teď očekávají, že si kvůli nim svět sedne na zadek. Nesedne.
Američani kvůli dvěma slečnám z ČR (kterou si pletou ještě k tomu s Čečnou) nikdy nepustí odsouzenou teroristku. Jak by to asi vysvětlili těm nešťastníkům, které nedávno povraždili fanatici při maratonu? Tihle Američané se nechovali rizikově jako naivní Češky a mají tedy plné právo na satisfakci.

Češi těm únoscům nemají co nabídnout a Američani a Izraelci budou mít o osud našich holek jen těžko zájem.

Kdo chce kam...
02. 07. 2013 | 07:25

Filuta napsal(a):

Milovníkům islámu a multi-kulti obohacování se asi tyhle věci nehodí do krámu.
Tak nás budou přesvědčovat, že to byl jenom exces nebo fata morgána.

Situace se rapidně mění k horšímu,ale oni mají klapky na očích.
Stejně jako v případě stále zjevnějšího cikánského teroru a agrese namířené vůči majoritě.
02. 07. 2013 | 07:29

Jáchym napsal(a):

Bastia 06:58
Souhlasím.
Vzhledem k tomu, že počet únosů a souvisejících násilných trestných činů bude u nás minimálně o jeden řád vyšší než uvádějí policejní statistiky,protože se oběti buď bojí cokoli nahlásit, nebo to považují za zbytečné (viz třeba případ lékaře Bartáka).

O případech se dozvídáme tehdy, když se do byznysu tuzemské mafie snaží vedrat nějaká hloupá malá rybka, nebo když jeden mafián šlápne na kuří oko jinému mafiánovi - a v následující rvačce se ukáže, že jeho gang má momentálně nižší podporu lokálních šéfů policie.

Nevím, nakolik je to v Pákistánu lepší, ale pro jistotu bych se, být panem Tožičkou, Pákistánu omluvil za příliš odvážný odhad.

Na druhé straně je ovšem fakt, že naše mafie jsou už z principu, vzhledem ke svému propojení s naší demokraticky zvolenou vládou mnohem demokratičtější a zaslouží si přimhouřit či zavřít oko(či).

Alespoň tedy ten gang, který momentálně vyhrává.
(Bohužel jsem dnes ještě nečetl noviny, tak nevím, který to je, ale až do příští změny sil mu z bezpečnostních důvodů držím palce.)
02. 07. 2013 | 07:39

Medikolog napsal(a):

Pane Tožičko, díky za blog.

Škoda, že jste jej nezveřejnil 27. června. Bylo by to symbolické. USA neustále sejí vítr....
02. 07. 2013 | 08:12

Medikolog napsal(a):

Filuto 07.29

Jak sám píšete, stává se stále významnější cikánská agrese. Myslíte že s ní má něco společného Islám či romský katolicismus?

Utčitá etnika žijící podle svých modelů chování, tedy myslící určitým způsobem, tak myslela a jednala již před vznikem Iudaismu, pramáti křesťanství a Islámu. Bůh stvořil člověka k obrazu svému a člověk vyznává své náboženství k obrazu svému...
02. 07. 2013 | 08:31

jeanp napsal(a):

pane tožička,
proč se teda nepřestěhujete do pakistánu a nebojujete
tam proti zločinnému americkému imperialismu ??,
je jasné na jaké straně se nacházíte, že se tady nejedná
o diplomatický spor, ale konfilkt, ve kterém se používají zbraně
a jsou přítomny oběti na obou stranách je vám snad jasné,
pokud si myslíte, že se jedná pouze o cynický prodej zbraní
a mučení zajatců americkými imperialisty tak jste cvok,
určite si taky myslíte že USA jsou vhodné k islamizaci, že ...
02. 07. 2013 | 08:51

Da.Rock napsal(a):

Ale pane Tožičko, to přece nemůžete myslet vážně???!!!
I kdyby byla nakrásně Siddiqui nevinná (i když i podle vašeho popisu jde o náruživou islamistku, jaké je lepší si držet daleko od těla, i od hranic), nic neopravňuje nikoho k tomu, aby pro její propuštění někoho unášel a věznil, zvláště pokud jde o osoby zcela nezúčastněné, které navíc o této dámě patrně v životě neslyšely. Jestli je tohle autentický multikulti přístup, tak se nedivte, že je tato ideologie čím dál více odvrhována a zesměšňována.
Většinou s vašimi texty souhlasím, ale tohle je fakt úlet.
Jo a mimochodem - ty dvě kačeny si za to mohou samy. Já jsem chlap a v životě by mě nenapadlo se vypravit ani do Iránu, ani do Pakistánu. Ale když chce někdo zažít dobrodružství, tak ať si ho užije se vším všudy.
02. 07. 2013 | 08:54

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Tožičko, máte samozřejmě právo vyjadřovat tímto způsobem pochopení pro únosce a potenciální vrahy dvou nerozumných dívek a Váš antiamerikanismus.
Já se svého práva vyjádřit můj názor na Vás v tomto konkrétním případě raději vzdám....
02. 07. 2013 | 09:19

Yosif K napsal(a):

Tožička je správný revolucionář, proletošský internacionalista.

Tožička má pochybnosti o správnosti procesu s ženuškou z teroristické rodiny, ergo kladívko za věznění Hanči a Tonči nemohou Pakoši ale naše ministerstvo zahraničí.

Dtto stejná logika jako kdyby někdo unesl a zavřel Tožičkovy dcery a zavřel navěky do nějaké díry třeba v Beskydech, protože by měl pochybnosti o nějakém procesu vedeném Talibanci s dejme tomu lidmi kteří porušili šariatské právo, dejme tomu posílali do školy své dcery, nebo hráli na svadbě na harmoniku.
Co takhle dle stejné loggiky pozavírat české muslimy a držet je v díře na protest proti procesům s křestany v Iranu? Že čeští muslimové třeba nemají s Iránem co společného? Že za iránské procesy proti křestanům přímo nemohou? Who cares? Tožička se nezabývá tím kdo za co fakticky může.

Fanatikovi Tožičkovi je jakýkoliv stupidní argument pro protiamerickou a protikapitalistickou propagandu dobrý....
JSEM ZVĚDAV ZDA PAKOŠTÍ LUPIČI HANKU A TONČU NĚKDY PUSTÍ, ZA JAKÉ VÝKUPNÉ A CO POTOM HANČA A TONČA BUDOU ŘÍKAT. Jestli jsou stejné fanatičky jako Tožička.
02. 07. 2013 | 09:24

Yosif K napsal(a):

Bez ohledu na to jak došlo k přestřelce - liberální muslimka jako vymalovaná. Je prakticky nemožné aby okolnosti jejího afganského zatčení byly fabrikovány.

Siddiqui was approached by Ghazni Province police officers outside the Ghazni governor's compound on the evening of July 17, 2008 in the city of Ghazni. With two small bags at her side, crouching on the ground, she aroused the suspicion of a man who feared she might be concealing a bomb under the burqa that she was wearing.[3] A shopkeeper noticed a woman in a burqa drawing a map, which is suspicious in Afghanistan where women are generally illiterate.[15][20] She was accompanied by a teenage boy about 12, whom she reportedly claimed was an orphan she had adopted.[35] She said her name was Saliha, that she was from Multan in Pakistan, and that the boy's name was Ali Hassan.[3] Discovering that she did not speak either of Afghanistan's main languages, Pashtu or Dari, the officers regarded her as suspicious.[20]


The Plum Island Animal Disease Center, one of the locations listed in Siddiqui's notes with regard to a "mass casualty" attackIn a bag she was carrying, the police found that she had a number of documents written in Urdu and English describing the creation of explosives, chemical weapons, Ebola, dirty bombs, and radiological agents (which discussed mortality rates of certain of the weapons), and handwritten notes referring to a "mass casualty attack" that listed various U.S. locations and landmarks (including the Plum Island Animal Disease Center, the Empire State Building, the Statue of Liberty, Wall Street, the Brooklyn Bridge, and the New York City subway system), according to her indictment.[3][10][20][86] The Globe also mentioned one document about a 'theoretical' biological weapon that did not harm children.[15] She also reportedly had documents detailing U.S. "military assets", excerpts from The Anarchist's Arsenal, a one-gigabyte digital media storage device that contained over 500 electronic documents (including correspondence referring to attacks by "cells", describing the U.S. as an enemy, and discussing recruitment of jihadists and training), maps of Ghazni and the provincial governor's compounds and the mosques he prayed in, and photos of Pakistani military people.[9][3][10][19][20][87][88] Other notes described various ways to attack enemies, including by destroying reconnaissance drones, using underwater bombs, and using gliders.[9][10]

She also had "numerous chemical substances in gel and liquid form that were sealed in bottles and glass jars", according to the later complaint against her,[3][10][19][20][87][89] and about two pounds of sodium cyanide, a highly toxic poison.[9][16] The U.S. prosecutors later said that sodium cyanide is lethal even when ingested in small doses (even less than five milligrams), and various of the other chemicals she had can be used in explosives.[90] Abdul Ghani, Ghazni's deputy police chief, said she later confessed that she intended to carry out a suicide attack against the provincial governor.[88]

The officers arrested her, as she cursed them, and took her to a police station. She said that the boy found with her was her stepson, Ali Hasan; Siddiqui subsequently admitted he was her biological son, when DNA testing proved the boy to be Ahmed.[3][35]
02. 07. 2013 | 09:43

slovak co emigroval napsal(a):

to Yosif
Tobe uz ze taky zjevil Jezis? A jakou mel podobu? Kalouska?
http://www.youtube.com/watch?v=_DWB_ibSNg8
02. 07. 2013 | 10:01

Yosif K napsal(a):

jeanp napsal(a):
....pokud si myslíte, že se jedná pouze o cynický prodej zbraní
a mučení zajatců americkými imperialisty tak jste cvok,
určite si taky myslíte že USA jsou vhodné k islamizaci, že ...
02. 07. 2013 | 08:51
Tožička je cvok, ale nemyslí si že USA mají být islamizovány.
Tožičkas je cvok který si myslí že kdzž se poskztně muslimům všomožné svobody a sociální extrabuřty na západě, oni se změní k lepšímu a povolí šíření křestanství a socíku v muslimských zemích.
Toto jest filozofie různých ultralevicových křestanské-socalistických skupin, které se imrvere snaží pořádat různé konference o bratrském smíření a soužití s islámem s různými imámy ale s oheldem na podstatu islámu to většinou dopadne nějak trapně špatně.
02. 07. 2013 | 10:11

gabriela napsal(a):

Americká gigantická a "svobodu" vyznávající "demokracie" v praxi ...

„Tento případ nemůžete stavět na nenávisti, ale na faktech!“ Za vyrušování byla nucena opustit soudní síň a nadále mohla proces sledovat jen ve vedlejší místnosti na televizi. Přes to, že na zbrani nebyly nalezeny její otisky, ani nebylo prokázáno, že se v místnosti střílelo jinam než do Aafii – „Co byste chtěli, stalo se to šest tisíc kilometrů odtud,“ hájil zmatečné důkazy žalobce – byla odsouzena k 86 letům vězení bez možnosti zkrácení trestu. Aafia Siddiqui požádala veřejnost o odpuštění pro její mučitele a vyzvala, aby nikdo nečinil žádné kroky k jejímu propuštění. Čtyři britští poslanci označili soud za vykonstruovaný, odporující čtvrtému dodatku ústavy USA a požádali presidenta Obamu o propuštění Dr. Siddiqui. Jako z bondovky. Původní bondovky Iana Fleminga z padesátých let celkem bez příkras – na rozdíl od spíše zábavných filmů - popisují praktiky tajných služeb. Intriky, zastírací hry, mučení podezřelých, manipulace s fakty, dezinformace. Tak vypadá i kauza Aafii Siddiqui.
*************************************************************

"Spojené státy monitorují jen v Německu přes půl miliardy telefonních hovorů, e-mailů a textových zpráv. Britský list The Guardian pak našel v materiálech Edwarda Snowdena zmínky o desítkách sledovaných zemí. Z dokumentů vyplývá, že agenti USA sledovali a odposlouchávali nejen úřady a velvyslanectví ideologicky nepřátelských států, ale i své spojence. Kromě zemí Evropské unie jsou to třeba i Japonsko, Mexiko, Jižní Korea, Indie či Turecko." Německo, Evropská unie a nově i Francie požadují po Američanech vysvětlení. Mluvčí německé vlády Steffen Seibert označil špionáž za neakceptovatelné chování: "Odposlouchávání přátel je nepřijatelné, to není možné, už nejsme ve studené válce." Kancléřka Angela Merkelová chce o záležitosti v dohledné době jednat s americkým prezidentem Barackem Obamou. Již dnes se má s americkým velvyslancem v Německu podle Reuters sejít zástupce německého ministerstva zahraničí. Šéf opozičních zelených Jürgen Trittin dnes navrhl, aby Německo poskytlo azyl Snowdenovi. Francouzský prezident François Hollande dnes Spojené státy vyzval, aby okamžitě zastavily údajné odposlouchávání Evropské unie. "Nemůžeme akceptovat takový způsob chování," prohlásil Hollande. "Žádáme, aby to okamžitě přestalo," dodal a požádal Washington o okamžité vysvětlení."
**************************************************************

Co dodat. V dnešní době je maličké Rusko oproti velmocenským ambicím "Velkého Bratra" za velkou louží, alias krvelačného, nenasitného a dravého žraloka USA pouhým medvídkem koalou ...

Hanku, Tonču, Aafiu a další milióny, či miliardy(?) potencionálních "teroristů" Bůh ochraňuj ...
02. 07. 2013 | 10:49

Al Jouda napsal(a):

Pan Tožička zde prakticky omlouvá teroristický čin členů Al Kajdy. Kvůli takovým publicistům nemá prezident novináře v lásce. Nepřeji mu nic zlého, ale nějaké setkání s islámským teroristou by mu asi prospělo :)))))
02. 07. 2013 | 11:14

Viola napsal(a):

Yosif K

"Tožička se nezabývá tím kdo za co fakticky může. "

To není pravda, pan Tožička přesně vystihl podstatu věci hned v úvodu článku. Kluci si hrají na vojáky a odskáčou to ženy. Zakázat výrobu zbraní (píše ve svém článku, že ti pákistánští únosci měli ruské, nebo dokonče české zbraně) na vývoz a na obchodování. Pokud jde o ochranu obyvatel pro vojáky a policii, tak samozřejmě ano, ale ne na zisk. V tom je ta kapitalistická zvrácenost, dva se perou a třetí výrobce zbraní se směje, ale co bude dělat až se všichni postřílejí?
02. 07. 2013 | 11:39

Viola napsal(a):

Já si myslím, že jste Al Joudo článek tak nějak moc nepochopil.
02. 07. 2013 | 11:40

Viola napsal(a):

Ano Gabrielo,

vyhmátla jste to dobře.
02. 07. 2013 | 11:42

Yosif K napsal(a):

Al Jouda napsal(a):
Pan Tožička zde prakticky omlouvá teroristický čin členů Al Kajdy. Kvůli takovým publicistům nemá prezident novináře v lásce. Nepřeji mu nic zlého, ale nějaké setkání s islámským teroristou by mu asi prospělo :)))))
02. 07. 2013 | 11:14
Kdo ví, třeba by Tožička natočil ve spolupráci s Talibánci propagační video odsuzující americký imperialismus a vyzývající vládu USA k bezpodmínečnému propustění všech vězněných zločinců muslimské víry.....

Americká vláda je v zacházení s teroristy muslimského původu většinou až směšně hyperkorektní.

Případ majora Hassana který ve vojenské kanceláři postřílel 20 svých kolegů byl vojenskými vyšetřovateli nazván "pracovní nehoda" - i když jde o zcela jasný případ islamistického terorismu.
To že AFIA SIDIQI BYLA V AFGANISTÁNU ZATČENA S TERORISTICKÝMI NÁVODY A POMŮCKAMI nezpochybnovali ani její obhájci, ti pro ni žádali trest 12 let na základě toho že byla údajně duševně nemocná.
02. 07. 2013 | 11:48

Viola napsal(a):

Jistě se dá článku něco vytrknout, třeba to:

"česká diplomacie se jich zastává a odnášejí to nevinní. Místo reflexe reagují česká média sexismem a hloupými vtípky"

Nevím jak se česká diplomacie zastává příprav amerických justičních omylů, řekla bych, že jsme malí páni nato abychom se něčeho takového zastávali, nebo ne. A ta média, všechna jsem samozřejmě nečetla, ale co jsem viděla, tak o sexismu a hloupých vtipech tam nebylo, to spíše až reakce na ty články, což se dá pochopit, lidé se zlobí na nezodpovědné holky a jejich rodiče. Dost často je postoj rodičů, ale vždyť jsou dospělé (děti nad 15 let), tak ať si vyzkouší, co se vyzkoušet dá, no a děti třeba na faceboku se z obav jiných ustaraných rodičů dělají srandičky.
02. 07. 2013 | 11:51

Viola napsal(a):

Yosife K

nevidím, že by pan Tožička omlouval teroristy, právě naopak.
02. 07. 2013 | 11:54

fafnir napsal(a):

Viola
no oni si na vojáky nehrají jen kluci.Ony i islámské ženy se pokoušejí co se terorismu týče vyrovnat mužům,a to ať normálního(Leila a její únos letadla),nebo sebevražedného a to ať v Rusku,Izraeli-Ghaza, nebo jinde na světě.O údajné bezpečnosti v Pakistánu vypovídá to neskutečné vraždění horolezců v Karákoramu,údajné zcela bezpečné destinaci Pákistánu.Děvenkám dosatečně různí multikulturalisté vymyli mozky,a ony bohužel sklízejí plody své pošetilosti.Kdyby je sklízely samy,přišlo by mi jich sice líto,ale řeknu vem to čert.Ale trpí nejen jejich rodiče,zároveň to může životem nebo zraněním odnést někdo při jejich osvobozování(samozřejmě,že je nemůžeme ponechat osudu)a jejich multikulturalistickou zblblost odnese i spousta nezůčastněných.A pan Tožička touží islamistům dodat další munici.
02. 07. 2013 | 12:02

Viola napsal(a):

fafnire

zatím jsou to jen vyjímky a kdo ví, zda k tomu nejsou nějak nuceny. A kdo ví, čím to je, že se občas ženy vzmužují a chtějí být jako muži a bít se.
02. 07. 2013 | 12:15

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
Yosife K
nevidím, že by pan Tožička omlouval teroristy, právě naopak.
02. 07. 2013 | 11:54
Paní Violo, odpoví vám citát od pana Tožičky:
Cyničtí či prostě jen duševně omezení čeští novináři obviňovali ze zajetí dvou žen v Pakistánu je samotné – jejich batikovanou multikulti naivitu. Dnes je jasné, že za zajetím stojí především perfidita americké „antiteroristické justice“.
Konec citátu od pana Tožičky.

Jde o čiročirou lež. Pravda je to že za únos primárně mohou lidé kteří jej provedli a lidi kteří tyto lidi řídí. Jsou to zaráz:
1) lupiči
2) vyděrači
3) únosci a kriminálnící
4) islamisté, pokud tedy nechceme použít zkratku že jsou prostě ortodxní muslimové.

Tito lidé únos provedli tito lidé za únos primárně mohou, nikoliv však dle Tožičky. Dle trumbelína a podporovatele terorismu Tožičky za únos může americká vláda a české MZ, a muslimové se snad pouze brání.....

Hlupačky Tonča a Hanča se samozřejmě neunesly samz, primárně zy únos nemohou, jsou však hlupačky že jely přes zemi kde každou chvíli unesou někoho, specielně západního cizince a zhusta jim i uřežou hlavy. Hlupačky jely do Indie, nemusely jet přes Pakistán, mohly letět letadlem.

Podle hlupáků za všechno zlo na světě může kolonialismus a kdo není americký imperialista tak je ve všem nevinně.

Historie však mluví jinak - vpád muslimů a zničeni Byzance Turky, islámská okupace Balkánu a iberského polostrova a 3 staletí drancování středomořských přístavů španělska, francie a italie muslimskými piráty (viz Berbery wars ve wiki) snad byly "národně osvobozeneckým bojem"? Některé věci v historii zůstavají stále stejné.... a někteří hlupáci se z historie nepoučí nikdy....
02. 07. 2013 | 12:50

Viola napsal(a):

Yosife K

Je velice smutné, když si muži berou jako rukojmí ženy. Muži si z žen dělají štíty. Já o té Aafii nic nevím, ale jak to tu pan Tožička popsal, tak mi to připadá mnohem horší, neb se třemi dětmi. Nechce se mi věřit, že by mohly být muslimské ženy samy od sebe tak krvelačné.
02. 07. 2013 | 13:06

mb napsal(a):

Tožičko, měl byste spáchat sebevraždu, rituálně se sebeobětovat, třeba by vaše rituální seběoběť přispěla k bártrovému obchodu mezi únosci a vládou USA ...

ještě jste taky ve svém blogu zapomněl obhájit rituální rozřezání britského vojáka ...

za všechno ( zejména za fundamentalistický islamismus ) totiž může - jak píšete - perfidní americká protiteroristická justice ...

jj ... huj huj ...
02. 07. 2013 | 13:14

econtkgthat napsal(a):

Takze to ze Pakistan je ukazkovy failed state muzeme Zapad a vlatsme i trochu my. Tenhle extremne levicovy nazor ze za vsechna zla v rozvojovem svete muze kolonialismus (ci novovymysl neokolonialismus ci kdyz vsechno sklame tak se poukaze na krizove vypravy) je jedna z nejvetsich ideologickych stupidit.

Pani bude ukazkova etremistka, ktera odmitla pridelene zidovske praniky, protoze spravny islkamista preve vize ze Zide jsou Zlo...
02. 07. 2013 | 13:15

fafnir napsal(a):

Viola
no když tomu nevěříte,tak vám není pomoci.Ony ty musulmanky ještě na rozdíl od normálních žen všude jinde na světě,své děti povzbuzují,aby se stali bojovníky islámu a často i sebevražednými bojovníky,podle nich svatými mučedníky.A Ještě oslavují zavraždění jiných dětí.No ale podle vás,za vše mohou zlí kolonialisté a supessatan,Američané.
BTW,je zajímavé kolik jik touží se supersatanovy říše přistěhovat.A ještě jeden dodatek,nevím zda jste věřící,v tomto kulturním prostředí křesťanka.Jestli ano,tak to máte u muslimů relativně dobré.Jako muži knihy(Křesťanství,Judaismus),pravda o ženách se nezmiňují,smíte pod nadvládou muslimů žít.Jako atheisté,agnostici,budhisté, hinduisté a animisté nemáte nárok na slitování,natož na život.To ovšem manipulátor Tožička zapoměl dodat.
02. 07. 2013 | 13:21

Viola napsal(a):

fafnire

zkuste si přečíst článek Adama Procházky a diskuzi pod ním.
A jako ženě se mi opravdu nechce věřit, že žena, která nosí dítě, porodí ho, kojí ho, jej s klidným srdcem pošle na smrt. To potom ten islám rodí a vychovává bestie a ne lidi.
02. 07. 2013 | 13:23

fafnir napsal(a):

Viola
jak říkám,když nevěříte,není vám pomoci.S vámi je jedna potíž,uvažujete jako normální člověk tohoto kulturního okruhu,jakkoliv se tentno kulturní a hodnotový okruh snaží různí Tožičkové znevěrohodnit.A vtomto kulturním křestanském okruhu je lidský život jednou z nevyšších hodnot, činy proti němu jako nevětší zločiny.Byl to i tento kulturní okruh,který vymyslel,nedotknutelnost červeného kříže ve váálce,který je v Evropě více či méně respektován.
Muslimové jsou z jiného kulturního okruhu,a lidský život,nejen cizí,ale i vlastní pro ně takové ceny nemá.My jsme se tak jako dnes také vždy nechovali,ale nezapoměňte,že podle jejich kalendáře jsou 700 let za námi,a to,bohužel,kromě technologií,ve všem.Jsou tedy tam,kde byla Evropa v r.1400.
02. 07. 2013 | 13:38

gaia napsal(a):

Viola

nečetla jste Čapkův román Matka?

vysvětlí vám, že i matka může z ušlechtilosti obětovat své poslední dítě pro vyšší zájmy, stačí, když budou v další Guernice umírat děti.
02. 07. 2013 | 13:51

gabriela napsal(a):

"Hanka, Tonča a Aafia: Administrativa bílého domu a americká justice připravují justiční zločiny, česká diplomacie se jich zastává a odnášejí to nevinní. Místo reflexe reagují česká média sexismem a hloupými vtípky."
**************************************************************

Vítejte v orwellovském světě. Vítejte v NWO. Strašák "komunismu" dostrašil. Evropou a celým světem obchází pro změnu strašák "terorismu" ...

http://www.youtube.com/watch?v=KxT6v5Q6JWA

http://www.youtube.com/watch?v=TvTwyODXStY

http://www.youtube.com/watch?v=FfvekdE2prw
***************************************************************
http://vimeo.com/7222827
http://vimeo.com/7990937
http://vimeo.com/7998620
02. 07. 2013 | 13:51

Bestia triumphans napsal(a):

Jsem zvědav, jestli autor dodá zdroj tohoto svého tvrzení:
"Ponechme stranou, že počet únosů je v Pakistánu v porovnání na počet obyvatel a velikost země podobný jako u nás."
Zatím jsem našel článek z BBC, kde se píše, cituji:
"It is a big business. In 2009, 480 people were officially recognised as having been kidnapped for ransom in Pakistan.
But the figure is misleading - as police try to separate kidnapping for ransom from simple kidnappings, which are related to what they term family incidents."

Takže v roce 2009 bylo oficiálně uneseno 480 lidí za účelem výkupného. Do toho se nepočítají únosy v rámci rodiny.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/south_asia/8552988.stm

V Daily times zase píšou:
Around 2,954 kidnappings were reported in 2011, while 2010 saw 2,831 people going ‘missing’.
http://www.dailytimes.com.pk/default.asp?page=2012\03\23\story_23-3-2012_pg13_2

Independent zase píše toto:
Pakistan is among the top five most dangerous countries in the world for kidnap and ransom with incidents in the "mid-to-high hundreds" each year, according to estimates from global security firm red24.
Pákkistán je tedy mezi pěti nejnebezpečnějšími zeměmi na světě co se týče únosů a výkupného...
http://www.independent.co.uk/news/world/asia/child-kidnappings-a-growing-problem-in-pakistan-1916115.html
Znamená to tedy, že podle pana Tožičky jsme také někde na špici?

a New York times píše toto:
...from 474 kidnappings for ransom in 2010 to 467 last year, according to Interior Ministry figures.
http://www.nytimes.com/2012/02/20/world/asia/pakistani-taliban-turn-to-kidnapping-to-finance-operations.html?pagewanted=all&_r=0

Podle tohoto blogu (autor má údaje od policie ČR), od 1.1.2011 do 30. 6. 2011 byly v Česku uneseny 4 osoby.
http://www.rostworld.cz/politika/kriminalita-statistiky-pololeti-2011-t1202.html

Česko má zhruba 10 milionů. Pákistán zhruba 158 milionů.
To je vše, dál s tím nebudu ztrácet čas.
Počkám si, možná má autor jiná, solidnější data.
:-)
02. 07. 2013 | 13:57

vasja napsal(a):

Divil bych se, že by pan Tožička ciganil.
Teolog a syn Boží? To jako že nevěřim.
02. 07. 2013 | 14:24

Pavel13 napsal(a):

Yosif K napsal(a):
"Historie však mluví jinak - vpád muslimů a zničeni Byzance Turky, islámská okupace Balkánu a iberského polostrova a 3 staletí drancování středomořských přístavů španělska, francie a italie muslimskými piráty (viz Berbery wars ve wiki) snad byly "národně osvobozeneckým bojem"? Některé věci v historii zůstavají stále stejné.... a někteří hlupáci se z historie nepoučí nikdy.... "

Ano, taky máme za sebou (my, křesťané) nájezd na několik kontinentů, totální či částečné zničení původní kulturÿ, genocidu původního obyvatelstva, zbytku vnucení nového náboženství, kolonizace, vydrancování, ... .
Ještě, že jsme se my, víra a rasa inteligentní a vyvolená, z historie náležitě poučili a vzdali se obětavě všech výdobytků ve prospěch dříve poškozených.
02. 07. 2013 | 15:16

Pavel13 napsal(a):

Je úplně jedno, zda za islámský terorismus jde do žaláře vinný nebo nevinný. Pokud byl aktivním teroristou, nahradí jej někdo jiný, lidských zdrojů je dostatek. Terorismus nestojí či padá s jedním člověkem. Bude tady, dokud po něm bude poptávka a bude fungovat.
Tak jako tak se pro teroristy vězeň stane mučedníkem, v jehož zájmu stojí za to unášet lidi a tím přiživovat potřebu svého boje a vydělat navíc nějaké dolary. Stejně tak věznitelé tak jako tak zvětší vlastní obraz mesiášství a nepostradatelnosti.
O bojem trpící lid nejde nikomu.
02. 07. 2013 | 15:34

Yosif K napsal(a):

Nemá cenu obhajovat kolonialismus jako takový, někde a někde páchal zlo a někde a někde ne.

Tzv "Antiimperialismus" - v tomto případě Tožičkovština - ovšem spočívá na tom, že na evropský kolonialismus háže všechno zlo světa. V mnoha případech byl kolonialismus evropský obranou proti kolonialismu muslimskému - v západním středomoří šlo o obranu proti pirátským nájezdům a nedodržování jakýchkoliv smluv ohledně volné plavby po moři. Dtto nakonec i ve východním středomoří.

V jiných případech se evropský a muslimský kolonialismus prostě doplnovali. Většina otroků u afriky dopravená do ameriky byla odchycena muslimskými otrokáři a prodána evropským otrokářům.

A ještě v jiných případech muslimský šovinismus fungoval sám o sobě - například v případě muslimské nadvlády nad hinduistickou Indií. Muslimští mogulové přivedli Indii k ekonomickému krachu a hladomoru. Proto se muslimská nadblíáda nad Indfií seszpala jako domeček z karet po příchdu něškolika tisíců anglických vojáků a kolonistů.

Při odchodu britských kolonizátorů bylo tedy první starostí muslimů odtrhnout se od většinově nemuslimského státu, vytvořit náboženský "stát čistých" Pakistán a pokud možno všechny nemuslimy vyhnat.

Pakistán je nábožensky netolerantní až rasistický muslimský stát kde se mimo jiné intenzivně vyvraždují sunité a šiité navzájem a kde panuje náboženský a národnostní útlak menšin včetně muslimských menšin. To je i případ Balučistánu kudy projížděli střelená Tonča a střelená Hanča.

Ne že by tomu bylo v jiných muslimských státecjh podstatně lépe.
02. 07. 2013 | 15:48

Petr Havelka napsal(a):

Pane Tožíčko,

manipulujete nebo si opravdu to co píšete myslíte?

Trčí z toho předpojatost až někde k minaretu v lednickém parku.
02. 07. 2013 | 15:50

Bestia triumphans napsal(a):

Yosif K napsal(a):
..."střelená Tonča a střelená Hanča."

?
Yosife,
položte si ruku na srdce a vzpomeňte si, jestli jste v životě neudělal nějakou chybu ale měl jste štěstí a nic se nestalo.
Holky chybu udělaly a štěstí neměly.
Nic ve zlém, ale vaše rétorika svědčí o chybějící empatii.
Přejme jim, ať se vrátí zdravé domů.
02. 07. 2013 | 16:07

fafnir napsal(a):

Bestia triumphans
problém ani není tak,že udělaly chybu.Tu konec konců dělá každý z nás a často,a někdy s těžkými následky.Podstata je proč tu chybu udělaly.Protože nebezpečí Tožičkové a jemu podobní pachatelé dobra a sociální inženýři bagatelizovali.
02. 07. 2013 | 16:42

Filuta napsal(a):

Medikolog
Nemají. A když, tak pouze okrajově.
Ale hodně společného mají s nimi aktivisti z neziskovek, kteří všechna multkulturní svinstva nějak omluví (ať už se jedná o cikány nebo muslimy).

Mně osobně je gancegál, jakým způsobem vyslýchají Američani islamisty.Podstatné je, že se jim více méně daří je eliminovat.
Zastávat se tady ženské, která se aktivně účastnila islamistických bojůvek, je úplně zcestné. Osmdesát let jí asi americký soud nenapařil jen tak, bez důkazů.

Ještě by měl Tožička dopsat, že za všechno můžou bílí američtí imperialisté a jsme doma.

A ty české blbky si za svůj osud taky můžou sami. Američani s tím nemají nic společného. Kdyby nelezly do Pákistánu, ale jely třeba do Thajska, možná by mezi alternativci nebyly tak "kůl" holky, ale zase by nejspíš přežily.
Nikdo je do Pákistánu neposílal a mnoho lidí je jistě varovalo.

Jenomže čeští ignoranti dál jezdí na "dovolenou" i do Egypta (a ještě s sebou táhnou děti) , přestože nedávno brutálně zavraždili domorodci právě v Egyptě dvacetiletého amerického kluka.

Svádět lidskou blbost na Amíky, to chce tedy slušný žaludek!
Oni se Češi svou nezodpovědností vyznamenávají neustále - i v obyčejných Tatrách.
02. 07. 2013 | 16:53

Filuta napsal(a):

fafnir
Vy byste své děti do takové země pustil?
Zodpovědný rodič by jim to nikdy nedovolil, i kdyby je měl zavřít na měsíc do sklepa.
Teď budou plakat a dožadovat se pomoci státu. Z jakého titulu, když MZV jasně uvádělo Pákistán mezi zeměmi ,kam není vhodné cestovat?
02. 07. 2013 | 16:56

Pavel13 napsal(a):

:YosifK
Kolonialismus nepáchal škody pouze tam, kde nebylo co brát. Nikdy nebyl obranou, jen prostředkem chamtivosti evropských vládnoucích rodů. Většinu otroků nakoupili Evropané přímo od Afričanů. K náboženskému rozdělení Indie také přispěli Britové svým dílem. Pákistanský režim je dlouhodobě podporován Západem.
No, asi se v názoru na kolonialismus neshodneme.
02. 07. 2013 | 17:22

Viola napsal(a):

Gabrielo

pořád se nás ptají zda jsme Evropani, ale i Rusko patří do Evropy.
V tom videu se říká: Obama chce Evropu jako nástroj proti Rusku. Teď se ty holky staly nástrojem proti Pákistánu, který je proruský. Jak je to zbabělé používat ženy jako rukojmí.
02. 07. 2013 | 18:24

Viola napsal(a):

Yosife K

Zdá se mi, že o žádné náboženství ať křesťanské, muslimské, židovské a další nejde jde o nadvládu nad světem oligarchií a tu chtějí urvat USA .
02. 07. 2013 | 18:28

fafnir napsal(a):

Filuta
je jim kolem 30,takže je nemám co a kam pouštět.Na druhé straně,soudím,že jsem je slušně vychoval a informoval o možných nebezpečích:Takémají slušné vzdělání a rozum, tak takové nápady, doufám, nemají a mít nebudou.
02. 07. 2013 | 18:58

fafnir napsal(a):

Viola
jak jinak,že ?Ach Bože,co nám to bolševik zanechal za zoufalce ,pardon -kyně.Za všechno může USA,tedy podle jejich mozečku.Ta potřeba satana.....
02. 07. 2013 | 19:01

Zbyněk napsal(a):

Paní Viole doporučuji návštěvu tohoto území, všem ostatním lidem doporučuji návštěvy Německa, Rakouska, Britanie , no prostě všech civilisovaných zemí, kde je možno se něčemu přiučit, hlavně mezilidským vstahům. Do zde zmíněných, středověkých zemí, nechť jezdí staří vědečtí pracovníci, pro nás žádný přínos nemají. Pan Tožička píše vyložené nesmysly, snad mu nějaké mladé dívenky nenaletí. USA by měly být náš vzor, vyřešily černoškou otázku, mají dokonce černého presidenta, nyní dají občanství milionům ilegálních přistěhovalcům z Jižní Ameriky a my nezvládáme pár set tisíc Romů, přitom kritikou USA mnozí z nás nešetří. Jejich chyba je ta nadmíra demokracie. Díky demokracii se párají s lidmi, kteří si to nezaslouží. Tito lidé byli nadstardantně placeni a v touze po mamonu prozradily věci, na které přísahali. Zde nemá demokracie místo. Tím si USA nejvíce škodí, neřeší situace promptně a tím umožňují Tožičkům takovéto blábolení.
02. 07. 2013 | 20:23

Yosif K napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):
Yosif K napsal(a):
Yosife,
položte si ruku na srdce a vzpomeňte si, jestli jste v životě neudělal nějakou chybu ale měl jste štěstí a nic se nestalo.
Holky chybu udělaly a štěstí neměly.
Nic ve zlém, ale vaše rétorika svědčí o chybějící empatii.
Přejme jim, ať se vrátí zdravé domů.
02. 07. 2013 | 16:07
Ano dělal jsem chyby, ale v čechách. Když jsem byl služebně na BV mezi muslimy, poslouchal jsem pokyny sekuritáků na slovo.

Jen tak namátkou, mladý český pár v Pakistánu se stal obětí lupičů.
Mladému americkému novináři z NYT sympatizujícímu s muslimy uřízli v Pakistánu hlavu.
Dvacet horolezců islamisté v Pakistánu postříleli.
V Balučistánu probíhá od doby vzniku Pakistánu kmenová válka Balučů proti centrální vládě. Každou chvíli je pár mrtvých.
Malý pakistánský holce která psala na blogy o tom že se ráda učí Talibánci rozřízli krk.
Každý rok je odsouzeno okolo 400 lidí "za rouhání proti islámu" - obvyklý je trest smrti - část z nich jsou křestané kterým muslimští sousedé závidí majetek.
Muslimského guvernéra který nechal osvobodit neoprávem odsouzenou křestanku rozstřílel jejho bodyguard na sr...čku. Bodyguard se stal národním hrdinou, na jeho oslavu se pořádaly milionové demonstrace.
Krvavé pogromy na křestany se téměř nevyšetřují a netrestají - jsou organizovány místními imámy, policie se budto bojí vyšetřovat nebo se rovnou na pogromech podílí s islamisty ruku v ruce.
Každý rok zahynou stovky lidí při pogromech sunitů na šiity a šiitů na sunity.
Při útoku teroristů na nejlepší a největší hotel v Islamabádu zahynul český velvyslanec - spolu s desítkami dalších hostů.
V Pakistánu přežíval Bin Ládin cca 5 kilometrů od vojenské akademie cca 8 let, to by těžko mohl udělat kdyby neměl krytí od islamistů v tajných službách Pakistánu.
Pakistánský atomový vědec který v SRN čmajzl plány hitlerovců na atomovou pumu, s čínskou pomocí ji sestrojil a plánky prodal Gadafímu je oslavován v Pakistánu jako národní hrdina.

A PAK multikulti tatrmánek Tožička napíše že za všechno zlo mohou američané. Přítomnost cizinců je všude problematická, ale tam kde američané absentují, tam toho zla vyvře na povrch ještě stokrát více než tam kde američané jsou.

Střelený kozy Hanča a Tonča si myslí že když si nasadí hijab a budou se chovat "kulturně citlivě" tak že pakistánský dobračiska jim nezkřiví vlásek na hlavě.

Další možbý scenař je ovšem ten že hanča a Tonča jsou stejně střelené jako Tožička a že jely do Pakistánu pomoci muslimským soudruhům dostat z amerických vězení teroristy a zločince pakistánského původu.
02. 07. 2013 | 20:34

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
Yosife K
Zdá se mi, že o žádné náboženství ať křesťanské, muslimské, židovské a další nejde jde o nadvládu nad světem oligarchií a tu chtějí urvat USA .
02. 07. 2013 | 18:28

Co tím proboha myslíte, myslíte že muslimové bojují proti oligqarchům v USA? Proč se tedy muslimové masově vyvraždují navzájem hned od třetí gemnerace po Mohamedovi?
Nebo myslíte že islamofil Obama trpělivě nabízející muslimům desítky miliard rozvojové pomoci ročně a přátelskou pracku na potkání je loutka oligarchů v USA a chce muslimům ukrást ze Sahary písek nebo co?

Co si myslíte že lze ukrást muslimům? Jejich pracovní morálku a kulturní vyspělost? Jedinou věc kterou by mophl kdo muslimům krást je samozřejmě ropa ale na tu mají muslimové hájený kartel OPEC a je tak svinsky drahá že už asi ani dražší být nemůže.
Bohaté státy si to ještě mohou dovolit ale drahá rtopa způsobuje v chudých státech bez ropy haldomor za haldomorem, hlavně že si arabové v Gulfu mohou stavět půl kilometru vysoké mrakodrapy.
02. 07. 2013 | 20:41

Yosif K napsal(a):

Pavel13 napsal(a):
:YosifK
1) Kolonialismus nepáchal škody pouze tam, kde nebylo co brát. 2) Nikdy nebyl obranou, jen prostředkem chamtivosti evropských vládnoucích rodů.
3) Většinu otroků nakoupili Evropané přímo od Afričanů.
4) K náboženskému rozdělení Indie také přispěli Britové svým dílem.
5) Pákistanský režim je dlouhodobě podporován Západem.
No, asi se v názoru na kolonialismus neshodneme.
02. 07. 2013 | 17:22

Neshodneme protože jste mimo, znáte svět z bolševických učebnic realita je úplbně jiná.
ad 1) v Indii po Britech zbylo největší železniční sít na světě, cca dvakrát větší než Ruská. Déle vysoké školy, miliony absolventů škol, soudní system který okamžitě po odchodu Britů zdegeneroval korupcí. Gandhi vystudoval spolu s tisíci jinými indy britskou vysokou školu. V HongKongu a Singapuru Britové zanechali nejvyšší životní úroven v Asii, vyšší než v Britanii. V HongKongu postavili Britové největší civilní letiště na světě, víceméne na nasypaném ostrově.
Kde je v bývalých britśkých koloniích bída tak tam je bída proto že lidi tam jsou na jiné kulturní úrovni než třeba čínané.
ad 2) minimálně v západním středomoří muslimové 300 let plundrovali pobřeží Italie, Francie španělska a znemožnovali svobodnou pavbu po mořích, až francii v rámci boje proti pirátům nezbylo než ze severní afriky udělat protektorát.
Podotáýkám že počátkem 19 století nikdo nevěděl nic o ropě a udržování protektorátu v severní africe bylo těžce ztrátovou věcí - nabylo tam co vzít ani z čeho vybírat daně, obzvatelstvo se živilo pastevectvím a muslimské vládní vrtsvy si přilepšovaly pirátstvím a krádežemi, to byl v severní Sfrice hlavní zdroj obživy po 300 let.
Západoafrické vnitrozemí ovládali z 90% Arabové, pro ně byl prodej černých otroků business číslo jedna. Na východě afriky dtto ale tam prodávali černé otroky jiným arabům na sever, v Basře atp dodnes vypadá velká část arabské popuilace jako somálci, jsou to potomci somálských otroků. Business pokračuje dodnes, i v Sudanu a KSA jsou černoši považováni za otroky a je s nimi takto zacházeno, viz Darfur.
ad 4) Hinduistická Indie pod nadvládou muslimů byla časovaná bomba. Muslimští mogulové stavěli Tadjmahal zatímco domácí masy umírali hlady. Britové ovládli Indii se směšnou hrstkou cca 18 tisíc vojáků a kolonistů, prostě vyzžili už existující boj hindských aristokrtatů proti msulimským okupantům. Muslimové v Indii dojeli na to že s každýmm dalším mohulem více a víc utahovali islamistické šrouby až to prostě prasklo.
Za indického pobstání sipahijů proti britům většina hindských maharadjů ttsýála za brity proti muslimským povstalcům, nebo byli neutrální, kdyby tomu tak nebylo tak by Indové převálcovasli brity na prach.
5) Pakistánský režim bral co kde kdo dával. Jelikož čína vedla válku s Indií, pdobně jako Pakistán, tak pakistánci se ophromně přátelili i s čínskými bolševiky. V In dii se říká že Pakistánci odpálili atomovou bombu 6 týdnů po indech protože jim tak dlouho trvalo než peložili manuály k použití z čínstiny do Urdu.
Jak pakistánská tak indická armáda používali tradičně britské poradce. To se snažili zabránit všem válkám mezi Indií a Pakistánem, ale všechna snaha marná, zmagořený a zfanatizovaný muslimy neudržíš ani párem volů.

V Indii žije asi 20% nehindských mjenšin, v Indii je do počtu muslimů hned za indonesií, pakistánem a bangladeshem. menšiny mají oficielní ochranu.

V Pakistány byly náboženské menšiny téměř zlikvidovány, nyní jsou ze 25% na cca 2% a všichni kdo mohou utíkají pryč.
02. 07. 2013 | 21:13

Viola napsal(a):

Yosife k

A nezdá se vám, že je někdo, kdo využívá té nevraživosti muslimské a podporuje jejich vyvražďování navzájem? A není pro nás obecně lépe, když je v těch zemích klid? V Lybii bylo krásně a mohlo se tam jezdit podívat se, v Egyptě nebylo vždy bezpečně, ale byly doby, kdy se tam jezdilo na dovolenou jako kamkoli jinde. V Africe také nebylo nikdy tak nebezpečno jako se zdá být teď. Ta muslimská náboženská zuřivost je možná podporována i drogama.
V tom videu, které tu uvádí Gabriela se říká, že plány Z. Břežinského se plní a to v tom, aby USA byly světovým vládcem.
02. 07. 2013 | 23:00

Viola napsal(a):

". Existují signály, že extremní reakce muslimského světa byly vyvolány záměrně. V této souvislosti se hovoří především o Íránu, Sýrii či Palestincích v Gaze. Protesty se konaly také v řadě zemí Evropské unie a nastolují otázku soužití zhruba dvaceti milionů evropských muslimů s většinovým obyvatelstvem."

Píše např. pan Randák v roce 2006 v souvislosi s karikaturami Mohameda.
02. 07. 2013 | 23:04

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
Yosife k

A nezdá se vám, že je někdo, kdo využívá té nevraživosti muslimské a podporuje jejich vyvražďování navzájem? A není pro nás obecně lépe, když je v těch zemích klid? V Lybii bylo krásně a mohlo se tam jezdit podívat se, v Egyptě nebylo vždy bezpečně, ale byly doby, kdy se tam jezdilo na dovolenou jako kamkoli jinde. V Africe také nebylo nikdy tak nebezpečno jako se zdá být teď. Ta muslimská náboženská zuřivost je možná podporována i drogama.
V tom videu, které tu uvádí Gabriela se říká, že plány Z. Břežinského se plní a to v tom, aby USA byly světovým vládcem.
02. 07. 2013 | 23:00

Píšete jako mimořádně zaslepená mimozní trumbelína. Západní svět se snaží aby se muslimové nevyvraždovali mezi sebou, dtto OSDN ale to je všechno marné. Arabové se vyvraždovali mezi sebou před Mohamedem, proto na jednoho chlapa připadávalo 4-8 žen, většina chlapů se vyvraždila mezi sebou navzájem....
a vyvraždovali se nemilosrdně mezi sebou i po Mohamedovi - specielně od šíitsko-sunitského rozkolu po bitvě u Karbaly v roce 680, kdy byl popraven přímý potomek Mohameda Husajn kterého šité uctívají jako mučedníka a při výročí bitvy u Karbaly se miliony šiitů bičují na ulicích Karbaly řetězy a rozřezávají si tělo do krve aby tak posílili a obnovili nenávist ku zvítězivším sunitům.

Doba koloniální správy byla pro araby z hlediska rozvoje zlatým věkem jelikož kolonizátoři potlačovali vzájemné vyvraždování muslimů a zaváděli technické novinky, zavlažovací kanály, průmysl atd.
Po vyhnání kolonizátorů většina věcí budto totálně zpustla nebo musela být udržována zoufalými sovětskými a československými experty.

Brzezinski nebo Obama nebo kdokoliv jiný s tím nemá nic co do činění. Kdyby napřed SSSR a pak USA neposílali do Egypta obilí, už by tam z nich 80-90% dávno pomřelo hlady.

Arabové mívali 18 dětí na rodinu, ted je to trochu méně ale i tak, to ani romové v česku nejsou tako plodní, Arabové se množili a množí jako králíci a jejich idiotské režimy nejsou schopné v tomto tempu stavět byty a kupovat pro ně žrádlo, to je pravá příčina arabského jara a občanské války v Syrii. Katastrofální nedostatek bytů a jídla - Assadův režim nestačil stavět byty pro populaci která se množí jako králící, na druhou stranu by to nestačil zajistit ani pánbůh, to co se děje tomu asi nešlo zabránit, žádný režim nestačí tvořit pracovní místa když v rodinách je 18 dětí. Ptám se těhotný arabský uklizečky kolik jí je let a ona řekne 16 a že už dvě děti má!!!! Tohle je normál.... Kam tohle mohlo vést????
Proto čínani nařídili mít v rodině jen jedno dítě, jinak by byli jen větší a větší chudáci a arabové mají klidně 16-18 dětí v rodině a ve škole se 6 let učí akorát nazpamět korán, co s nimi může kdo dělat???? Chcete s nimi budovat vyspělou socálistickou společnost ńebo co????
po druhý světový bylo egyptanů 15 milionů ted je jich skoro 100 milionů, nestačí pro sebe ani vypěstovat obilí, natož cokoliv jiného. Přestavte si že by v česku žilo 100 milionů lidí - a z nějaké velké části fanatiků kteří znají akorát korán nazpamět......

WIKI
Dvanáct imámů, kteří žili po Muhammadově smrti jsou čistě jen
imámy a nikoli proroky. Prvním imámem byl v šiitské tradici byl Alí. Druhým byl jeho syn Hasan, který se nechal uplatit a předal úřad imáma svému bratrovi Husajnovi, jenž je považován za třetího pravověrného imáma. Husajn byl však zajat po bitvě u Karbalá. V zajetí moc života neužil, jelikož byl popraven a jeho hlava vystavena na dvoře Umajovců v Damašku.
The Battle of Karbala took place on Muharram 10, in the year 61 AH of the Islamic calendar[2] (October 10, 680)[8][9] in Karbala, in present day Iraq. The battle was between a small group of supporters and relatives of Muhammad's grandson Hussein ibn Ali, and a much larger military detachment from the forces of Yazid I, the Umayyad caliph, whom Hussein had refused to recognise. Hussein and all his supporters were killed, including Hussein's six-month-old infant son, Ali al-Asghar ibn Husayn, and the women and children taken as prisoners. The dead are regarded as martyrs by Muslims, and the battle has a central place in Shia history and tradition, and has frequently been recounted in Shia Islamic literature.

The Battle of Karbala is commemorated during an annual 10-day period held every Muharram by the Shia as well as many Sunnis, culminating on its tenth day, Ashura.

Shias believe Hussain's sacrifice was ordered by God and was necessary to awaken the ummah and stop Yazid hijacking Islam.[
02. 07. 2013 | 23:46

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
V tom je ta kapitalistická zvrácenost, dva se perou a třetí výrobce zbraní se směje, ale co bude dělat až se všichni postřílejí?
02. 07. 2013 | 11:39
Jakou kapitalistickou zvrácenost vidíte v tom, že Balúčové žijí v kmenovém zřízení a živí se loupežnictvím a přepadáváním? Za to může kapitalismus nebo zaostávání za kapitalismem?

Tropubové zde vydzchají po něměckých platech ale němci neměli 40 let komunismus a Němci už tisíc let nežijí v kmenovém zřízení. Velká část pakistánu ŽIJE V KMENOVÉM ZŘÍZENÍ. Proč, díky kapitalistickým piklům nebo jsou prostě zaostalí?

Měla byste vidět film jak Tožička zuřil a soptil v Zambii když tam kočovníky učil používat dynamo s větrákem. A Tožička tady bude poučovat že za bídu ve třetím svetě může kolonialismus? A že to nemá nic společného s tím že se některé oblasti vyvinuly jako rezervace historicky zaostalých kmenů????
02. 07. 2013 | 23:54

Rudi Koutek napsal(a):

Pane Tozicka dnes jste se ale vyradil.
Mel bych dotaz, co je to ta afganstina? Neni to neco jako belgictina, pakistanstina, iractina, kanadstina a podobne jazyky? Vy coby studovany clovek by jste mel vedet jak se mluvi v Afganistanu. Anebo se pletu?
03. 07. 2013 | 03:57

Filuta napsal(a):

Viola

Když to říká Randák, tak to je jako slovo boží.
Randák, Šándor, Páleník ....to je všechno jedna banda. Všichni měli u rozvědky nějaký průser.
Randák dělá pro miliardáře Janečka a jeho slovo pro mne nemá valnou váhu.

Muslimové se po celou historii lidstva pokoušeli dobýt náš křesťanský svět.
V 17.století obklíčili Turci Vídeň, která málem padla. Pak by bývali měli volné ruce pro zotročení celé Evropy.
Je to v nich jako v koze.
Američani neameričani.
Oni sami nedokážou vybudovat nic, nejsou schopni vytvořit produktivní svobodnou společnost a tak se snaží alespoň ničit civilizaci, jež je svým "nezaslouženým" bohatstvím tak ponižuje.
03. 07. 2013 | 08:27

Viola napsal(a):

Yosife K

Víte, já nemůžu pochopit a myslím, že nejsem sama, proč velmoci podporovali vzbouřence v severní Africe, nebo vůbec v Africe oproti těm, kteří to tam drželi celkem vpořádku, ale po svém. Příklad Saddáma Husajna, Mubaraka, Muammara Daddáfího a teď v Sýrii Asada. Tam se nedá demokracie vyvážet. Jsem naivní já nebo vy?
03. 07. 2013 | 10:31

Viola napsal(a):

Filuto

O panu Randákovi se vůbec nehovoří špatně a to, co udělal, udělal dobře.
03. 07. 2013 | 10:36

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
Příklad
1) Saddáma Husajna,
2) Mubaraka,
3) Muammara Daddáfího
4) a teď v Sýrii Asada.
Tam se nedá demokracie vyvážet. Jsem naivní já nebo vy?
03. 07. 2013 | 10:31
ad 1) ano v iraku jakasi demokracie je, nepříliš funkční, arabové se vyvrazdují mezi sebou, to však bylo i za sadama, ten bombardoval Kurdy nervovým plynem.... změna k lepšímu je aspon ta že současná irácká vláda neplánuje okupovat všechny sousedy a vydírat svět tím že by ovládala 60% světových zásob ropy. Jinými slovy, kdyby se realizovaly Sadamovy plany, on by ovladal cely arabsky poloostrov a Iran navrch.
ad 2) Mubarakův režim se zhroutil proto že nebyl schopen zajistit obyvatelstvu byty a jídlo. Toto se mimochodem za islamisty Mursiho nezlepšilo. Mubarak byl proamerický diktator, povstání proti němu podporovali profesionální islamofilové jako SADI SHANÁA A Tožička.
ad 3) Kadaffiho režim se zhroutil proto že nebyl schopen zajistit obyvatelstvu byty a jídlo.
ad 4) Assaduv režim se zhroutil proto že nebyl schopen zajistit obyvatelstvu byty a jídlo.

Dále:
Režim Tunisu kde arabské jaro začalo se zhroutil proto že nebyl schopen zajistit obyvatelstvu byty a jídlo.

Režim v Jemenu se zhroutil proto že nebyl schopen zajistit obyvatelstvu byty a jídlo.
Jediný arabský režimy který přežívají v relativním klidu jsou ty, kde je velmi příznivý poměr mezi počtem obyvatel a těženou ropu. ZATÍM.

Pokud bude v muslimských rodinách 15 dětí a 225 vnoučat tak i tam to jednoho dne praskne, takový populační nárůst nemůže pokračovat donekonečna. To platí i pro afriku, muslimskou i nemuslimskou, samozřejmě.
03. 07. 2013 | 10:56

fafnir napsal(a):

Yosife K
je to marný,je to marný.Lidé jako Viola a spol. jsou znalostí historie nedotčeni a soudím že znalostmi všeobecně(tím nemyslím znalosti receptu na borůvkové knedlíky,když je ten červen).jejich znalosti se omezujína agitky z dob bolševika,a Tožičkoidních multikulti.Nejsou sto pochopit,že jediná doba,kdy vládl v Africe a na středním východě jakž takž pořádek a i místní obycvatelstvo bylo ušetřeno hladomorů,etnických válek a vzájemného vyvražďování byla naopak koloniální doba.Kdyby Viola,disponovala znalostmi,takby věděla,že současný příjemce potravinové pomoci Rhodesie-Zimbabwe,byl za doby kolonialismu naopak vývozcem potravin pro polovnu Afriky.O tom jak se mezi sebou vraždí v jednotlivých státech,bez kolonialistů ani nemluvit.
Prostě Tožičkoidi potřebují satana USA,a vůbec nenamáhají své mozečky s vysvětlením toho, proč se všichni ti "osvobození utlačovaní" hrnou všemi převážně nelegálními způsoby dotat do země utlačovatelů a prohnilého západu.
Jenže,jak opakuji,to Violám a podobným lidem nevysvětlíte.Maj svoji ideologii a fakta, to je kapitalistický balast.
03. 07. 2013 | 12:42

Viola napsal(a):

fafnire

já alespoň vím, že je červenec a ne červen.
04. 07. 2013 | 13:05

Viola napsal(a):

Yosife

Sadí Sanaah a pan Tožička jsou islamofilové? Myslím, že vaše příspěvky asi nebudu číst. Pravděpodobně máte pravdu, že v arabských zemích přibývá neúměrně obyvatel a díky technickému pokroku oni vidí, jak si žijí lidé jinde, hlavně v USA, které jim diktuje pomocí dolaru ceny ropy.
Byl ten Sadám opravdu tak nebezpečný, nebo ten Kaddáfí, že museli tak skončit? Pokud vím, tak Kaddáfí se snažil Afriku nějak sjednotit a to bylo pro Ameriku nějaké nebezpečí, zrovna tak jako je pro ni nebezpečím stále Rusko a Čína. Až nebude nikdo koho by se mohli bát, vyrukují s mimozemšťany.
04. 07. 2013 | 13:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy