Nepodceňujme výzkum, vývoj a inovace v oblasti alternativních nauk a esoteriky!

17. 01. 2010 | 14:46
Přečteno 17693 krát
Minule jsem tady upozornil na pozoruhodný výzkum podpořený 29 miliony Kč Ministerstvem průmyslu a obchodu, který vedl k vývoji vskutku pozoruhodného „Zařízení pro usnadnění detekce osob za překážkou“.
Ukazuje se, že komerčně úspěšný výzkum, vývoj a inovace v oblasti alternativních nauk a esoteriky má skutečně obrovské možnosti, a to dokonce i když není podporován z veřejných zdrojů.


Velmi zajímavým příkladem je firma JL (Jiří Lang) z Berouna, kterážto je řádným členem Asociace výzkumných organizací (její prezident J.Janeček je dlouholetým členem Rady pro výzkum a vývoj). Tato firma vyrábí speciální kartičky, které pomocí „JL technologie“ zlepšují skoro všechno. Princip je jednoduchý:
„Jestliže přijde lidský organismus do kontaktu s JL technologií, hladina energie v individuálních akupunkturních drahách vzroste o 20 až 30 stupňů Vollovy stupnice a dosáhne optimálních hodnot.“
Výrobce uvádí, že tato technologie:
- zlepšujeosobní i kolektivní výkonnost s nižší únavností, životní prostředí, pracovní prostředí, zdraví a kvalitu života.
- zvyšuje elektrickou vodivost, produktivitu, výkonnost, výkon, rentabilitu, obraty, zisky.
- snižuje náklady, spotřebu, únavu, únavnost, některá fyzikální namáhání, ztráty, rizika, nemocnost.
Tento vynález byl oceněn prestižní cenou Bl.B.

Jiným příkladem je komerčně úspěšná „levitovana voda“ , která léčí téměř vše.

Snad ještě lepší „Voda světla“, která je dodávána v několika variantách za velmi příznivé ceny.
Tento produkt je „pramenitá voda, u které byla zrychlena vibrační frekvence. Reaguje na přání a úmysly toho, kdo ji používá a otevírá cestu k vyššímu vědomí a poznání.“ Pro spotřebitele je atraktivní tím, že je dodávána zdarma. Tím ovšem vážným způsobem narušuje principy tržní ekonomiky a povážlivě se přibližuje socialistickým konceptům.

Velký obchodní úspěch zaznamenala i pověstná rakouská technologie Aquapol široce využívaná pro vysoušení zdí po povodních. Nedocenitelné je, že toto vpravdě ekologické zařízení nepotřebuje žádný zdroj energie – čerpá totiž zaslepené školometské konvenční vědě neznámou kosmickou energii, které je kolem nás všude plno. I tento vynález rozšířený po celém světě získal výše uvedené prestižní ocenění.

Prozatím jsem nezjistil, jaký komerční úspěch mělo zařízení, které před časem dodávala rakouským zákazníkům jistá bavorská firma; tato malá krabička byla údajně předřazována před elektroměr a do bytu nevpustila proud vyrobený v jaderné elektrárně (který je jak známo radioaktivní).

V diskusi pod mým posledním článkem vyšly najevo další pozoruhodné skutečnosti, které prozatím zkostnatělá konvenční věda ignorovala.
Jeden z diskutujících uvedl, že:
„ptáci jsou odjakživa lehčí vzduchu. Mechanismus jak mění svoji váhu nám ale dodnes uniká. Ty věci o délce a výkonu křídel jsou populární miskoncepce vyučovaná ve školách. Pravda je prostá. Bádal někdy někdo nad tím,zda ptáci při letu nepoužívají holotropní dýchání a nepoomáhají si levitací?“
Myslím, že by bylo skutečně potřeba, aby se např. nějaký ústav Akademie věd začal konečně zabývat tímto převratným konceptem s nedozírnými důsledky pro leteckou dopravu.

Mimořádný význam pro zemědělství mohou mít neprávem opomíjené (a v době totality násilně potlačované) principy biodynamického zemědělství. Brzy po Listopadové revoluci byl potenciál těchto metod rozpoznán Ministerstvem zemědělství (viz níže), ale zdá se, že to doposud nebylo dotaženo do konce při rozvoji našeho zemědělství osvobozeného od kolektivizace (slyšel jsem ovšem, že na toto téma bylo poskytnuto několik grantů za několik desítek milionů EUR z evropských výzkumných programů).
Ve zpravodaji Ministerstva změdělství „Alternativní zemědělství” resp. v příloze „Valeriana“ vyšla svého času informace o preparátu „křemenáček“, resp. „roháček“, které by mohly výrazně a ekologicky zvýšit výnosy našich zemědělců.
Ocitujme nejdůležitější pasáže doslova (omlouvám se za absenci diakritiky v převzatém zdroji):

KREMENACEK
(biodynamicky preparat c. 501, kremenka, rohovy kremen, nemecky "Hornkiesel")


Pro jeho pripravu potrebujeme kremen, nebo, mame-li ji k disposici, pak jeste lepe jeho krystalickou formu -- kristal. (Take zivec, ortoklas lze pouziti.) Vychozi kremenny material je treba rozmelnit do jemne praskoviteho stavu. To predstavuje nelehky technicky problem, protoze tvrdost kremene je povestna...
I kdyz pokusy dokazuji, ze i material rozdrceny na hrubost krupice ma svou ucinnost, je lepe dosahnout co nejjemnejsiho produktu. Takto ziskany prasek smichame s destovou vodou na kasicku, kterou vyplnime kravsky roh. Vybereme roh zvlaste pekny, dobre zformovany a od kravy jiz vicekrat otelene, ne vsak prestarle. Kasicku nechame v rohu den odstat a nasledujiciho dne prebytecnou vodu opatrne slijeme. Roh ulozime do zeme, do jamy vykopane jako pro rohacek...
Kremenacek pouzivame po rozmichani ve vode. Pro michani pouzijeme nejlepe dreveny sud ci vedro... Nadobu naplnime nejlepe destovou vodou nebo voda by mela mit priblizne telesnou teplotu... Pridame rohacek (kremenacek) a zacneme michat. Michame intenzivne, zpocatku podel okraje a tak rychle, aby vznikl trychtyr dosahujici az ke dnu ci temer ke dnu. Jakmile se trychtyr vytvori, zmenime smer michani na druhou stranu. Takto michame jednu hodinu. Snazime se pracovat pravidelne, rytmicky a bez preruseni. Smer michani menime zhruba kazdou minutu...
Na 1 ha potrebujeme asi 50 litru vody a asi 4g kremenacku (coz je asi 4x na spicku noze)...
Kremenacek se stejne jako rohacek snazime spotrebovat zahy po namichani, protoze jeho ucinnost posleze klesa. Podle R. Steinera zprostredkuje kremen obsazeny v pude kosmicke pusobeni souvisejici se svetlem a teplem. Kremik (ve forme oxidu) s kyslikem tvori zhruba 3/4 slupky Zemskeho povrchu. Kremenacek strikany na rostliny podporuje schopnost rostlin vyuzivat spravne pusobeni svetelnych sil...
Pribuznost kremenacku se svetlem mu dava schopnost prijmout behem jeho pripravy v letni polovine roku takove sily, ktere maji po rytmickem rozmichani a postriku povzbuzujici ucinky od listu az po koreny... V pokusech kremenacek zvysoval u rostlin aktivitu enzymu a odolnost proti houbovym chorobam, ale kremen pripraveny bez pouziti rohu nemel takovy vliv na zvyseni odolnosti jako normalni kremenacek...
Pro michani postrikovych preparatu, trvajici hodinu, neni nutne, aby jej provadel pouze hospodar. Naopak -- je mozne vyuzit kazde ruky, ktera je k disposici a ktera tuto cinnost zvladne. To muze byt napr. ucen, praktikant, mladik konajici civilni sluzby ci odrostle a dostatecne silne dite (jde totiz o praci vyzadujici jistou silu a vytrvalost). ...
V tomto strucnem prehledu preparatu jsme Vam podali priblizny navod JAK je pripravovat. Nemene dulezita je vsak i otazka PROC, kterou jsme zde naznacili jen castecne. Uvedene postupy je totiz treba provadet nikoliv mechanicky, ale uvedomele. Pri mechanickem -- "remeslnem" pristupu k priprave a pouziti preparatu, je jejich ucinek jiste mensi (ci dokonce zadny), nez kdyz s nimi pracujeme s osobnim presvedcenim a vedomim jejich vyznamu. Pripravu a pouzivani preparatu nelze chapat jen jako nejakou nahradu za pouzivani hnojiv ci pesticidu a ten, kdo by je mel jen za jakousi lepsi nahrazku, alternativu k pouziti chemikalii, by se mylil. Neni totiz dost dobre mozne rici, ze jejich pouzivanim by melo byt dosazeno jen lepsich a vyssich vynosu, kvalitnejsi produkce. To jiste take, ale smysl bio-dynamickeho hospodareni je mnohem sirsi. H. Finsterlin, nekdejsi vydavatel casopisy "Zeme a vsehomir" a jeden z velkych duchu pracujicich v bio-dynamickem zemedelstvi se napr. v jednom rozhovoru vyjadril, ze cilem nema byt pro rolnika dosazeni vyssiho vynosu, ale prace konana s vedomim a snahou poskytnout nezistne neco dobreho a prospesneho pro jine bytosti, jine organismy -- pro zive rostliny, zvirata, pudu... Tento smysl konani neceho ne pro sebe, ale pro jine, princip nesobeckosti, by vlastne mel byt smyslem celeho lidskeho konani.


Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy