Kristýna Kočí a její čistá politika

16. 04. 2011 | 02:16
Přečteno 12046 krát
Při sledování středečních Událostí, komentářů, kde Kristýna Kočí vysvětluje své výroky nahrané na schůzce jejími kolegy, jsem nevěřil vlastním uším. Myslel jsem ale, že když pár dnů vydržím a budu o věci přemýšlet, najdu v jejím počínání nějakou logiku, rozum, úvahu. Nestalo se.

Slečnu Kočí naštvali její straničtí kolegové: především Vít Bárta, protože do politiky vstoupil s chladným podnikatelským kalkulem a snaží se politiku využít pro posílení ekonomické síly své bývalé firmy. Vít Bárta je kromě toho diktátorem a submisivní slečna Kočí musí dělat všechno, co Vít Bárta řekne.

To ji už moc nebaví. Proto ihned poté, co jí Vít Bárta naposledy předal obálku s půl milionem, celou věc nahlásila. Za trest byla vyloučena z poslaneckého klubu. Jeden kolega v parlamentu jí pak jednou řekl něco ve smyslu „dávej si pozor“; pan Rusnok navíc při rozhovoru na otázku slečny Kočí „nahráváte si mě?“ zrudl. Slečna Kočí má od té doby pocit, že si ji všichni nahrávají: při všech rozhovorech s kýmkoliv a kdykoliv proto preventivně lže.

A když už lže, nevymýšlí si jen nějaké bezelstné, neškodné báchorky, které by šly snadno vyvrátit: naopak s gustem šíří informace, které dost možná povedou k pádu vlády. Když se kácí les, létají třísky, a proto i když jí naštvaly Věci Veřejné, v jejích záměrných lžích hraje hlavní roli ODS. Aby její vylhané příběhy byly šťavnatější, obviní v nich fůru lidí, kteří nemají s jejími kolegy z VV a s jejich praktikami vůbec nic společného, třeba Petra Nečase, Petra Tluchoře, Karla Schwarzenberga, celou ODS, celou TOP09. Řekne věci, které každého běžného obyvatele ČR vyděsí: celá policie je pod kontrolou (Věcí veřejných), celá justice je pod kontrolou (ODS). Ale abychom na první pohled viděli, že je to všechno lež, uklidní nás uvedením snadno doložitelného nesmyslu, že před tři čtvrtě rokem nemohla ještě nic plánovat, protože ještě vůbec nebyla poslankyní. Co na tom, že byla: nešťourejme se v detailech a nechytejme jí za slovíčko: cokoliv řekne, je lež, tak proč proboha hledat ve lžích nějaké drobné nepřesnosti?

Slečna Kočí šla do politiky proto, aby dělal politiku novou, čistou. Chce nám dát důkaz, že ji její spolustraníci nahrávají. Proto už týden všude šíří dezinformace, kterými systematicky likviduje celou českou politickou scénu. Proto systematicky lže.

I kdyby slečna Kočí měla pravdu, když teď říká, že všechno, co řekla dosud, byly lži, byly by tyto její lži neuvěřitelně nebeznečné a upřímně řečeno i hloupé. Přiznám se, že slečně Kočí teď příliš nevěřím, ale důkazy nemám, a proto nevylučuji, že opravdu lhala jen do nedávna a teď se přepnula do pravdy. I kdyby tomu tak bylo, podle mého názoru toto opravdu ani v nejmenším není cesta. Systematické lži nikdy nemohou vést k nastolení pravdivého, čistého systému. Lež se nedá vymýtit jinou lží, podvod se nedá vymýtit jiným podvodem, prasárna se nedá vymýtit ještě větší prasárnou. Kdyby slečna Kočí opravdu chtěla dělat čistou, férovou politiku (což je možné, nevím, nedokážu posoudit, při všech jejích lžích je těžké posuzovat, který její výrok zrovna je nebo není pravdivý), velmi bych jí fandil: zatím ale zjevně vůbec netuší, jak na to.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

sedlák napsal(a):

slečna Kočí pochází z rodiny, kde otec v minulosti získával zakázky od MO, slečna Kočí se cílevědomě připravovala od maturity na politickou dráhu, je mi jedno, jestli byla či nebyla v té době poslankyní, jeji předchozí působení nasvědčují tomu, že v politice není žádným nováčkem bez kontaktů...................."Ano, chtěla bych být jednou prezidentkou České republiky. Přála jsem si to už jako malá," řekla Kočí v rozhovoru pro prvnizpravy.cz. "Pakliže uspěju ve své roli předsedkyně poslaneckého klubu, voliči mi dají důvěru i za čtyři roky a politika bude pořád tím, čemu bych se chtěla věnovat, tak bych určitě jednou ráda kandidovala na post prezidenta," dodala.
A my Kateřině Kočí věříme. Cílevědomost, která ji je vlastní ji určitě dovede na zasloužená místa a tím by mohlo klidně být i prezidentské křeslo.
Děkujeme Kateřino, že jsi! zdroj http://feministky.cz/kristyna-koci...........slečno Kočí, jsou to vaše slova nebo je to také práce ABL?
16. 04. 2011 | 02:45

Dáša napsal(a):

K pádu vlády povede spíše bezradnost ODS, jako vždycky. Nerozptylujte se myší na klíček.
16. 04. 2011 | 02:52

vaclavkadlec napsal(a):

Pane sedláku, samotné ambice nejsou ještě nic špatného, právě naopak. Otázkou ale je, jak je člověk naplňuje. Slečna Kočí je podle mě v poslední době naplňuje velmi, velmi nešťastně.
16. 04. 2011 | 02:53

vaclavkadlec napsal(a):

Paní Dášo, myslím, že mít v koalici partnera v kondici, v níž jsou momentálně VV, není žádná radost. ODS těžko může působit nějak extra jistě: VV jsou naprosto nevyzpytatelné, ale přitom pokud se s nimi ODS nedohodne ("nesmíří"), skončí a v předčasných volbách propadne. To není jednocudhá situace:)
16. 04. 2011 | 02:55

sedlák napsal(a):

pane autore, souhlasím s vámi a právě proto můj příspěvek začíná tak, jak začíná ;-), otázkou ale také je, kdy je začala naplňovat nešťastně, osobně věřím, že sl. Kočí v té nahrávce záměrně nelhala, že se zkrátka projevila její spontánnost, jisto jistě i zbožná přání otce myšlenky, a o to je to podle smutnější a doufám, že jí to na dlouho smete z očí voličů
16. 04. 2011 | 03:11

Dáša napsal(a):

Václav Kadlec
Bylo od ODS prozíravé, že i když volby nevyhrála, chtěla vládnout i za cenu, že si pořídí trojského koně, VV?
16. 04. 2011 | 03:23

Bobo napsal(a):

Pane Kadleci

Také velmi fandím Kristýně Kočí, v tom jsme zajedno. Dokonce jsem ochoten (při vší lakomosti) zaplatit vstupné na scénické čtení přepisu jejího zatím nejlepšího verbálního výkonu. Ještě mi ani neoschly oči po vyslechnutí originálu a už se jejích slov chápe umění, aby je zvěčnilo.
V Rubínu, v neděli v 20:30.
Bohužel se tam moc lidí nevejde, Sazka aréna by byla o moc lepší. A taknějak i symboličtější, obvzlášť kdybychom si všichni namalovali trikolóry na obličeje.

Upřímně a od srdce: celé mládí jsem chodil na improvizované divadlo Ivana Vyskočila.
Nejraději jsem měl Blbou hru.
Leta se mi po tom stýskalo. A vida, nakonec se dožívám pokračování...

PS: Navrhoval bych, aby se občané, na které se lístky do Rubínu nedostanou shromáždili ve špalíru od café Segafreddo k Matyášově bráně s transparenty Kristýna na Hrad!
Největší z absurdních dramatiků (ne Samuel Beckett, ten by humanitární bombardování nikdy nevymyslel) by konečně mohl najít důstojnou nástupkyni.
16. 04. 2011 | 03:24

kachny kachny kachny napsal(a):

Slečna Kočí je především typickým produktem Langerova CEVRO (přezdívanému také "modrý VUML") - mladý, dynamický, (všeho) schopný instantní politik.
16. 04. 2011 | 03:25

Bobo napsal(a):

PPS: Strašně se s tím courám a teprve teď čtu u sedláka nahoře ."Ano, chtěla bych být jednou prezidentkou České republiky. Přála jsem si to už jako malá," Odhadem se pokusím o vročení výroku: 1993? Že by přecejen velký vzor?
16. 04. 2011 | 03:28

Franta Adamec z vinohradu napsal(a):

Zlocinci, humanitarni bombarder Havel a kleptoman Klaus, meli kolem sebe mnoho poskoku a fizlu z komunistickych rodin, velmi dlouho a velmi spatne se jim odchazi, k Bozimu nebo Hagskemu soudu.
16. 04. 2011 | 06:20

Jirka napsal(a):

Nečas by měl odstoupit hlavně za to, že připoučtí šílené Pragocentrické reformy, ať se jedná o úřady práce, celní úřady, finanční úřady, všude v krajích se propouští stovky lidí, jenom v Praze vznikají superúřady. Rozevírají se nůžky mezi Prahou a venkovemm. Má to vazbu na spoustu soukromých firem bez kterých státní organizace nemohou fungovat (ostrahy, úklidy, opravy majetku, investice). Vše spolknou pražáci. Je s podivem jak hejtmani a prinátoři k tomuto jevu pouze přihlížejí, přitom se jedná o jejich kraje, jejich města, jeich živnostníky, jejich podnikatele, jeich úředníky, jejich lidi.
16. 04. 2011 | 06:35

tomeek napsal(a):

Mily pane Kadleci ---
Nerad se opakuju, ale nezbyva mi, nez se vratit k predchozimu (muj vylev nad vylevem pana Tozicky) - prosim snazne: ne co bylo (to umi popsat kazdy hnup), anobrz co ma byt! A co pro to muzeme i chceme udelat!!
16. 04. 2011 | 06:37

tomeek napsal(a):

Mile pani/slecny a mili panove ---
Jsem nedovtipa, to pripoustim, ale co je pro boha na tom predvadet inkriminovany rozhovor slecny Koci na verejnosti??? (Myslim tim divadlo Rubin...)
Snadny zpusob jak:
(a) vydelat penize na krupanstvi jineho/jine,
(b) snadno se zavdecit tem, co s nami stejne souhlasi (ostatni tam stejne nepachnou),
(c) jako vynaseni Morany privest absurditu dnesnich dnu na svetlo a myslit, ze tim je vymalovano,
(d) kopnout jeste parkrat do mrtvoly/mrtvol??
Natrit ji dehtem a vyvalet v peri nebo nominovat ji na pristiho preaidenta CR je fajn, ale tohle... Prosim, vysvetlete!!
16. 04. 2011 | 07:02

Béda napsal(a):

A drží a drží.

Antidinosauří, antikorupční VV se ukazují být samy těmi nejdinosaurovitějšími dinosaury - většinový držitel akcií na doručitele šel dělat do politiky byzbys (to se již předem vědělo ale účelově byla karta vytažena skrze obálky až nyní, když začal nepříjemně šlapat na paty sponzorům cizích stran, poté co odstranil ze svého resortu jejich politické koně). Že je VV polovojenská centrálně řízená bezpečnostní agentura, která se bude snažit doplnit své databáze a sítě bylo taky známo již na začátku.

Slečna Kočí byla jenom jedním z mnoha zajímavých produktů v čele tohoto nového svěžího větříčku v politice. Jinými jsou kupř. - majitel, velitel... Vít Bárta, investigativec John (nevěrník a zajímavý podnikatel v oblasti zdraví), popletený Škárka, který chce politiku prý kultivovat, štědrý zadlužený sponzor Babák a pod..

V jádru se ukazuje, že podnikatelský projekt VV (někdo říkal že to byl od počátku další z podpůrných projektů ODS, podobně jako TOP, která měla za úkol shromáždit lidi, kteří již ODS nemůžou) je od začátku stejně zasmrádlý jako strana kmotrů a strana recyklátů, se ,kterými se účelově spojiů v triádě aby s mediální podporou oligarchů, sofistikovanou reklamou blonďatých modelek a Dědka s bábou prosadil neoliberální reformy v zájmů vlivných finančních skupin.
16. 04. 2011 | 07:12

Bunny napsal(a):

Drahý tomeeeeeeeeku,
nejsme zde od toho, abychom vysvětlovali kroky politiků placených z našich daní. My jsem ti, co máme právo ptát se a kritizovat. Je to jasné?
16. 04. 2011 | 07:14

tomeek napsal(a):

Mily pane/pani/slecno Bunny ---
Ne, je mi lito, neni mi to jasne.
Ja po vas rozhodne nechci vysvetlovat kroky, ukroky, uskoky ci ctverylky politiku, ktere platite. Oponuji sice [vseobecnemu] tvrzeni, ze [pouze] svych dani, ale budiz. Tez pak nezpochybnuji vase pravo je hnat k zodpovednosti, zcela naopak!! Jen si skromne myslim, ze vzit na ne bic (to pokud nesouhlasim s jejich jednanim - a asi bych mel!), anebo je vzit a prohlasit je za sve nejvyssi reprezentanty (v pripade opacne, neni to me gusto, ale budiz!) je na miste. Patlat se v hnusu bez naznaku reseni se mi prici . To je vse...
Takze jeste jednou, proc to panoptikum??
16. 04. 2011 | 07:28

Béda napsal(a):

Dovětek,

ještě jedna věc se ukazuje. Současná "antikorupční, šetřivá, antidinosauří" politika přestává mít jakýkoliv jiný (třeba mravní) étos a širší vizi - perspektivu. Je to pouhopouhý konkurenční predátorský boj o politické přežití, moc (tedy vydírací potenciál) a peníze, bez ohledu na použité metody. Lhaní, podvody, vydírání, manipulace, mystifikace - všechny prostředky jsou při maximalizaci vlastního zisku zdá se přípustné.
16. 04. 2011 | 07:31

christopher napsal(a):

Dvě nové strany VV o TOP09 byly ty dvě strany do nichž voliči zklamaní výsledky ekonomiky v letech 1998-2010 vložili své naděje a díky kterým rozbili smysl a účinek velké koalice,opoziční smlouvy a M.Zemana a Paroubka.Prostě vyšachovali ČSSD a oslabili veoucí roli ODS.Vytloukání klínu klínem je v české politice pravidlem všech dob,čili celkově tato taktika není nová.Ale zda je těmto stranám určena jen role mouřenína,který udělá svou práci a pak má odejít ze scény,není ještě nyní tak zcela jasné.V prvé řadě z výsledků voleb bylo vidět,že TOP09 byla nejsilnější stranou v Praze ale naopak ve všech krajích ji voliči-politici vzali mizíkem.Tedy je stěží možné předpokládat,že se to podstatně změní.VV,pokud si pamatuji, dostali nejvíce někde 18 %-tuším ve Frýdku-Místku na severní Moravě.To ukazuje,že voličsky jsou z odpadu severomoravského jádra ODS-tradičního železného jádra kádrové ODS.Pokud nebudou spolehlivá koala,ODS nebude mít zájem na jejich trvání a pokusí se je při volbách paralyzovat a možná bude stačit v severomoravském kraji.K.Kočí by tedy musela být sólistka ala Emma Destinová,aby jí uznali nad tyto voličské šarády,jako,že nikam nepatří.Ale nedivím se jejímu pocitu sebevědomí,z rodiny otce,který se dokázal etablovat byť konekcemi asi i nesportovními,ale přece jen oproti jí obklopujícím politikům,kteří by si většinou nevydělali poctivým podnikáním na slanou vodu a tak jim při odchodu dávají sinekury.Nad to věkový rozdíl takový,že každá druhá žena by z toho šílela.Některé se nechají koupit penězi,ale tak chudá Kočí není.
16. 04. 2011 | 07:40

tomeek napsal(a):

Mily pane/pani/slecno Bunny ---
Jen skromny dovetek...
Pokud jste slecnu Koci (ci VV ci kdo vubec za ni stoji...) volil/volila, tak ovsem sam/sama nesete svuj dil osobni zodpovednosti za jeji ciny, vcetne doprat ji toho dehtu a peri. Kazdy spas neco stoji, rikavala moje babicka... Pokud snad ne, tak koukejte vylovit nekoho, kdo bude tak dobry, ze na ni vmziku zapomeneme.
[[Jinak mi "tomeek" s "EE" (=2x 'e') staci, ale vasi stedrosti meze klast nechci... :-)]]
16. 04. 2011 | 07:42

anti politik napsal(a):

Kdyby věděla, že ji nahrávají a chtěla skutečně lhát do nahrávky, tak by nemluvila jako dlaždič proboha! Už jen ta její vulgarita dává věcem které vykladá punc pravdy! Hloupá zřejmě je, ale tak hloupá aby mluvila jako pivní skaut po dvanáctým rumu, když údajně ví, že ji nahrávají, tak pitomá určitě není!!
16. 04. 2011 | 07:46

zemedelec napsal(a):

Pane Franta Adamec.
Tomu soudu se stejne nevyhnou.Jenom nevíme kdy to bude.Co mne ale překvapuje,že si vůbec neuvědomují co napáchali a ješte můžou napáchat,co to přinese námahy na opravu všech oblastí státu.Nedej Bože,ješte nějaká přírodní pohroma.
Předem přeji,aby byla dobrá úroda na vinohradu.
16. 04. 2011 | 07:49

Fox napsal(a):

Dojímá mne, jakou koaliční strany a vláda mají starost o obnovení vzájemné důvěry. Dokonce jsou už i ochotni se o tom přesvědčit hlasováním ve sněmovně, kde má koalice převahu.
Důvěra občanů je nezajímá!
Proč poslanci po skandálech vlády (mystifikace, lhaní, vzájemné obviňování, korupce) a poté, co vládní strany neplní své předvolební sliby, nepřijmou urychleně ve zkráceném řízení zákon třeba o jednorázovém referendu na vyslovení důvěry vládě občany. Nebo snad čekají, že si to lidé vynutí v ulicích sami?
16. 04. 2011 | 07:51

tomeek napsal(a):

Mily pane anti politiku ---
Ano, velky souhlas. Tam, odkud se hlasim, i prostitutky za Kc 200.- na hodinu mluvi kultivovaneji. Ale mozna se to prichazi s remeslem (nemoc z povolani)??
16. 04. 2011 | 07:52

vasja napsal(a):

Béda napsal(a):V jádru se ukazuje, že podnikatelský projekt VV......
------------------)
Neblbněte pane Bédo. Jste chytrej chlap a události si určitě dokážete dát do souvislostí a i když tohle 100x budou opakovat Tluchoři a jiný, tak to neznamená, že je to pravda. Jenom klínujou lidem palice.
Jo, Bárta používal manýry z privátu, to jo. Ale na tom nic neni. Jenom to 3 voháňky nevydržely.
Policajt, učitel a ambiciozní kravka.
16. 04. 2011 | 07:53

Béda napsal(a):

tomeek,

volbou jakéhokoliv kandidáta nepřebírá nikdo odpovědnost za činy zvoleného poslance. Je to úplný nesmysl. Lidi volí na základě programu a slibů. Volič nemůže předem vědět, že se daný kandidát na program a sliby, které mu o volbách dal vykašle, že se nechá konstruktivně koupit, zastrašit, anebo jinak zmanipulovat aby přeběhl ke konkurenci a začal cíleně poškozovat stranu za kterou byl zvolen.

Takovýmto nesmyslným přístupem by byl chodec, který přechází na zelenou na semaforu spoluodpovědný za to že ho přejelo auto, kteé mělo červenou. Plně odpovědný BY MĚL být zvolený politik. Ten ovšem paradoxně vůbec žádnou politickou ani trestněprávnou - finanční, hmotnou a pod. odpovědnost nenese. Vůči voliči ani vůči komukoliv anebo čemukoliv jinému. A chytří mlžiči se snaží hodit veškerou odpovědnost na voliče, kterému předtím vařili hlavu tím, aby zavřeli oči, vypnuli mozek a tyto politiky zvolili. A snaží se kamuflovat podstatu problému, který je v nastavení finančních podmínek systému, které přímo geneticky kódují politice korupci a z toho vyplývající nečisté metody.
16. 04. 2011 | 07:53

stále rebel napsal(a):

Kristýna Kočí nebyla jen pouhou poslankyní, ale taky radní strany Věci veřejné a předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných.
Určitě nebude jediná "Kočí" v té partě.
16. 04. 2011 | 08:00

Luba napsal(a):

Pane Kadleci,
slovům slečny Kočí není třeba přikládat nějakou váhu.
To proto, že jejich informační hodnota se rovná drbu.

Slečna Kočí je totiž, podle vnějších projevů, psychopatka - tedy nově, děvče s poruchou osobnosti. To ovšem neznamená, že je nemocná nebo blbá. Je to inteligentní hysterka :)

Psychopatie není nemoc. Je to specifická struktura osobnosti - svéráz. Mozek psychopatů funguje trochu jinak, zpracovává a interpretuje realitu odlišně od zbytku populace tzv. normální.
Takových lidí je v populaci cca 6 procent. Je jich tedy zhruba stejně, jako diabetiků.

Mnoho psychopatů různého druhu se dostane do vězení, ze kterého (dle psychologických výzkumů) bývají pravidelně propouštěni před vypršením celého trestu a dostávají za své delikty i nižší sazby, než delikventi nepsychopatičtí. Mají totiž jakýsi dar stimulovat okolí "kouzlem osobnosti" a získávat si tak obdiv u populů nepsychopatických.

Snadno si získávají pověst odvážných, výjimečně inteligentních a sebejistých lidí, kteří některé věci zkrátka "neřeší". Zejména ty věci, týkající se morálky a vyšších citů. Pro ně je důležité získat si moc a druhé ovládat, což se jim díky jistému charismatu, jež spočívá především v tom sebejistém vyzařování, často daří.

Slečna Kočí je exemplárním příkladem ženy s tzv. histriónskou poruchou osobnosti. O ní se můžeme dočíst:

"Histrionská porucha osobnosti (F60.4)
dřívější názvy: osobnost hysterická, osobnost psychoinfantilní (pozn.: histrion = herec, kejklíř, komediant)

Charakteristické znaky:
sebedramatizace, teatrálnost, přehnaný projev emocí, nedostatečná racionální kontrola, vyhledávání vzrušení, při kterém je postižený středem pozornosti, egocentričnost, nápadný vzhled a chování, sugestibilita, citová zranitelnost, mělká labilní emotivita, častá manipulace s druhými pro dosažení vlastních cílů, nedostatek ohledu na druhé, intrikuje,
aktivita, společenskost, trvalé vyžadování ocenění, koketérie, soustředění na fyzickou přitažlivost, stálá nespokojenost s tím, jak věci vypadají, neustálé problémy v mezilidských vztazích.

Vnitřní přesvědčení a logika: "Druzí si mě nebudou vážit pro mě samotného. Když nebudu zábavný, nebudu pro druhé přitažlivý. Když se budu chovat dramaticky, získám pozornost druhých a jejich přijetí. Jsem velkolepý. Lidé jsou tady proto, aby mi sloužili nebo aby mě obdivovali."

Zdroj:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Porucha_osobnosti#histrionsk.C3.A1_porucha_osobnosti_.28F60.4.29

Do obrazu hysterky zcela zapadá i to, jak se slečna Kočí expresivně vyjadřuje v soukromí a před lidmi, které považuje "za své", a že na veřejnosti a před kamerami mluví úplně jinak - vzorně spisovně. Prostě - hraje divadélko a velmi dobře se stylizuje do role "paní poslankyně a předsedkyně".
V roli "Kristýny" si oproti tomu nebere servítky, značně fabuluje a mluví sprostě, protože ji to vzrušuje - vzrušují ji ty emočně zbarvené výrazy, protože to zřejmě považuje za projev síly. Jí podobní lidé také rádi brousí do své intimní sféry a intimních sfér jiných lidí a vymýšlí si vzrušující sexuální dobrodružství, které nikdy nepodstoupili a nebo své zážitky značně přehánějí. V touze po obdivu mohou také konstruovat různé neexistující konspirace "ála James Bond", ve kterých samozřejmě hrají hlavní roli.

Tedy shrnuto a sečteno: Slečna Kočí není hloupá husa. Je to inteligentní charismatická psychopatka histrionského typu.
Proto se také v žebříčku VeVerek dostala tak vysoko a pokud by se dokázala ovládnout a neskočila na špek Škárkovi s Humlem, mohla by pokračovat v dobře našlápnuté politické kariéře.
Ale nic není ztraceno. Péťa Tchoř jí nepochybně hodí ODS-laso.
Snad se na něm neoběsí :)))

P.S.: Málokdy jde ale u psychopatů o tzv. čisté typy. Často se u jednoho člověka kombinují příznaky více diagnostických podtypů, třeba histriónství s disociálnístí, apod.
16. 04. 2011 | 08:03

F.Švarc napsal(a):

Milý (milá ?) tomeek, nerozumím proč by aktivní politik, svěřepě si kryjící škraboškou i své pohlaví měl, byť touto specifickou formou, dostávat náměty pro svá moudra, která vzápětí bude účelově jen ke svému prospěchu užívat ? Prosím vysvětlete.
16. 04. 2011 | 08:05

Mud.. napsal(a):

Pane Kadlec, z vašeho životopisu je zřejmé, že nemáte moc zkušeností s životní masou. S nehmotou to je výborné. Víte, mezi lidmi dobra a zla se čas od času objeví osoba mystificko- iluziorní. Je to člověk, který dělá najednou dobro i zlo. Pan Bárta je klasický vzor. Před léty mě podobný typ také málem ublížil. Po procitnutí dlouho nepřetržitě uvažujete. Jak jsem mohl být tak naivní! Bylo mě 30 let. Zkrátka, získá nezlomitelnou vaši důvěru, na rady ostatních nedáte, prostě mu zobete z ruky. Paní Kočí "naletěla" podobné zkušenosti. Vidíte jak je z toho nešťastná. Pan Bárta je totéž co moje osoba, dnes mrtvá "Funfera". Navíc byl agent STB. Určitě jeho jméno tam najdete. Pan Bárta si svoji Dg. neuvědomuje. Mystifickoiluziornisté vám dokáží prodat Karštejn, pravdu a lásku, spálenou zemi, věčné zajištění zdroji či babetu do světa, upřímnou vizi atd. Vždy na to doplatíte ztrátou víry dopředu. Už nepřistupujete s Dobrý den, to je krásný den... Ale takhle. Pozor Vašku, je to dobrý člověk? Buď ostražitý. Důvěřuj, ale prověřuj! Jistě se po čase dozvíme pravdy. Z paní Kočí vyroste výborná politička. Budeme mít "novou" M. Horákovou! Vám přeji, abyste nikdy nenarazil na mistifickoiluzinistu!
16. 04. 2011 | 08:06

anti politik napsal(a):

Všeobecný úpadek a dekadence politiky se netýká jen ČR, ale celého západního světa! Vlna odporu proti tkz. humánní (čti pokrytecké) a demokratické (čti diktatura politiky) politice se zvedá po celé Evropě! Mám dojem, že se proti tomuto svinstvu zvedl odpor ne jen v Arabském světě (tam celou situaci zavinila jen a pouze západní politika), ale že se zvedá po celé Evropě a my zase budem poslední! Všude si to vyčistí a my počkáme zřejmě až to tady rozkradou úplně!! Čtěte zahraniční tisk, ne tu naši mediální-stranickou špínu!!
16. 04. 2011 | 08:11

Béda napsal(a):

Luba,

já bych obsahové jádro prohlášení slečny Kočí takto šmahem nezatracoval. Co když je na něm něco racionálního? Za normálních okolností by úkolem médií bylo postupně investigativně prošetřit (a nedát přitom pouze na pouhé distancování se nařčením potrefených politiků, kteří obvykle lžou v přímém přenosu jako když tiskne) všechny indicie, které se v tom rozhovoru objevují. I fantazírování může mít totiž racionální jádro.
16. 04. 2011 | 08:12

tomeek napsal(a):

Mily pane Bedo ---
Dovolim si s vami silne nesouhlasit.
Opakuji jeste jednou (viz muj komentar k prispevku pane Tozicky): kdyz si najmu osobu, aby se 2 hodiny denne starala o me deti, tak ji prokadruju skrz naskrz, ale stejne pri sebemensim pochybeni z jeji strany leti. Vypada hezky, slusne, je mi ji/ho lito? Smutny kino. Stejne leti. Tecka. Proc? Me deti mi za to stoji.
Kdyz vy zvolite poslance, tak date na jeho/jeji pekny kukuc a tim to hasne. Vic je dano peci "slusnosti systemu". Je mi lito, ta se nekona. Ano, mate pravdu, kazdy poslanec ma garantovanu imunitu proti vsemu vcetne usknuti a urknuti, ale vy (jako PT volic) jste byl u toho, kdyz se mu smahem udelila!
Ze jsou lidi lumpici, pretvaruji se, zneuzivaji nas? To je mi veru velka novina!!
Tim, ze jste ho/ji zvolil, jste vyjadril presvedceni je dotycny/dotycna nebude (vasimi slovy) jezdit na cervenou. On/ona nese svuj dil (mensi) za poruseni dopravnich predpisu, vy nesete svuj dil (vetsi) za udeleni ridicskehu prukazu skrytemu alkoholikovi ci za to, ze jste hlasoval pro to, aby 50 promile bylo zakonne.
Ale pokud je nam vsem jakz takz slusne, abychom porad vazili mezi smradkem a teplouckem, tak ... si nestezujme!
16. 04. 2011 | 08:16

Maximus napsal(a):

Pane autore, jste mladý odhodlaný a přesvědčený o svém pravicovém vidění světa, podle Vašich článků bych Vás tipnul na příznivce TOP09. Však také máte vynikající předpoklady pro tyto názory, byl jste skoro dva roky v Coloradu, hrajete na saxofon jako B.Clinton, vystudoval jste aplikované vědy v Plzni a rozumíte snad PC a ITI. A jste ředitel Computeru. Tak nějak mi zapadáte do téhle doby, mladý, přesvědčený a odhodlaný, skoro jako ti mladí komunisti v 50-tých letech co měli také pravdu, byli mladí a přesvědčení o své pravdě. Víte já jsem také pravičák, ale lumpů, lhářů, křiváků či podrazáků se přímo nebo nepřímo nezastávám, protože když je někdo lump, lže a umožňuje okrádání jiných a nachází se v nejvyšších patrech naší politické scény, tak to jen přispívá k úpadku morálky a samozřejmě také hospodářství země a celkovému společenskému nihilismu.
Pro mládí je příznačná akceschopnost konat, zapálení se pro správnou věc atd. Moudrost a nadhled nad tím společenským hemžením přichází u některých lidí většinou až v pozdním věku a je to vzácná výjimečná vlastnost. Neškodí si přečíst něco od E.Hemingwaye nebo jeho našeho českého jemu tak podobného dvojníka J.Wericha.
16. 04. 2011 | 08:20

lesson1 napsal(a):

Slečna Kočí vyšla v ústrety všem a přihrála argumenty všem,kdo si už dlouho myslí,že ODS a ČSSD volili troubové a zápecníci,tedy že to 00=WC je hlásná trouba neschopnosti,zrozeni z neschopnosti a vládnutí neschopnými.Je to i řeč makroekonomických čísel,navíc zkušenosti mnohých z mikroekonomiky.Komu věřit? V čem se projevují schopnosti-položme si otázku.
16. 04. 2011 | 08:36

Béda napsal(a):

tomeek,

1) těžko si sám jako volič jakéhokoliv kandidáta prokádrujete. Tuto roli za vás zprostředkovaně přebírají média. Ta mají v tomto velkou a nezastupitelnou roli. Dokážou zvýraznit bradavici, upozadit 13-ti násobné vyšetřování MF z podezření na korupci, odvést pozornost, vyretušovat, zamlžit, podpořit vajíčkování a Mádlování, mobilizaci...

2) žádného politika jako volič nemůžete odvolat. Aktem volby jste mu podepsal bianco šek a poskytnul imunitu na cokoliv.

3) k volbám chodí asi tak cca 60% lidí. Vítězná strana obvykle obdrží něco kolem 20% až 30% odevzdaných hlasů, vítězná kolaice cca 50 až 55% z odevzdaných cca 60% hlasů. Z toho plyne, že další 4 roky má pré politická reprezentace zastupující mínění cca 30 až 35% všech oprávněných voličů. Ve finále se ovšem po nákupu "konstruktivních" ... přeběhlíků ukazuje, že nerozhoduje ani těch 30 až 35% voličů ale klíčoví jsou vlivní "nezištní" "sponzoři" kteří financují politické strany a pro uskupení, které nejlépe reprezentuje jejich zájmy dokupují přeběhlíky.

Taková je tedy v této formě tzv. demokracie odpovědnost voliče, který se svým nikomu než svým zájmům (nazvaným vzletně svědomí) "zastupitelem" nesvede po celé 4 roky vůbec nic.
16. 04. 2011 | 08:37

Luba napsal(a):

Bédo,
možná jste zaznamenal, jak slečna Kočí (26let) před zapnutými televizními kamerami "sprdla" pana Johna (56let). Bylo to asi týden před "aférou Bárta". Tehdy jsem si poprvé řekl: Ta holka má problém! A taky že jo ...

Váhal jsem tehdy, zda je ta její bohorovnost způsobena jen tím, že je to protekční spratek, nebo jde o něco vážnějšího ...

Racionální jádro má především vyjádření manželky pana Bárty, Kateřiny Klasnové - Jestli si dobře vzpomínám, omlouvala se voličům za to, jací lidé reprezentují VV a vyjádřila se v tom smyslu, že politikům by se hodily znalosti z oboru psychologie a psychiatrie. Paní Klasnová představuje tu lepší polovičku Víta Bárty a má mé sympatie. Totiž - je určitě dobré, když něčí sebevědomí pramení z hodnotových pozic, které daný člověk zastává, z toho, co ví a zná a co dokáže. A u žen je výrazným prvkem i vzhledová atraktivita - kterou nezískávají jen u mužů, ale i u potenciálních rivalek :)

A ještě ke slečně Kočí ...
Je jasné, že Kočí Bárta velmi vadil. Protože jeho vliv, a možná i přehlíživý styl manažerského vedení, jí byl solí v očích.
Protože přece ona je (musí) být ta nejlepší! A jen jí se mají "ti blbci" klanět! :)))
16. 04. 2011 | 08:38

tomeek napsal(a):

Mily pane Bedo ---
Uz naposledy. Je mi osobne nanic z toho vecneho "... to ja nic, to ti komunisti (fasisti, Hunove, Tatari, Australane co maji klokany a my ne)!","... co ja mohl delat, bylo jich pet a my jen ctyri!", "... to ten hroznej nemravnej zakon!", "... kdyby me neoblbli, tak se to nestalo!"
To chcete, aby se ti vekslaci, ex-komici, Klausove atd., kteri to meli dobre spocitany uz od roku 1989 a nelenovali si prosadit tu svou, najednou rekli "O, pardon, pane Bedo, my jsme to tak nemysleli, je to hrich se takhle napakovat, my budeme od tedka poctivi, a na dukaz toho prosim prijmete Poldovku zpet do narodni spravy a tady je Kc 500M pro bezdomovce!"???
Byli by hloupi, kdyby to udelali, a vy byste byl hloupej jim to verit. Zatim stale jim to muzete vyvratit vice mene demokratickou cestou!
16. 04. 2011 | 08:41

Sims. napsal(a):

Když vidím reakce pana Tluchoře, plné emocí a silných slov, tak je mi jasné, že se jim jejich domek z karet hroutí. Sl. Kočí dle mého názoru byla od počátku nastrčeným čipem s úkolem infiltrovat se do vedení VV. Spící agent pro doby budoucí. Pravděpodobně se měla také porozhlédnout po dalších slabých článcích ve vedení strany a ejhle narazila na zneuznaného Škarku, který trpěl svým odstavením od vrcholného postu předsedy. A už byli dva. Humla ani nepodezřívám z nějaké řízené kolaborace, ten se dle mého názoru projevuje stále jako rozvratný živel, jde o solitéra, který vnáší do politiky značný neklid (tak trochu klon naše prezidenta). Řídící pracovníci dost dobe nevystihli situaci a natlačili své trojany do akce v dost nepravou chvíli, špatně nafázované a svým monologem sl. Kočí odkopala veškerou špínu a plány odbojové skupiny. To co prohlašovala vůbec na lži nevypadalo, protože ona ve skutečnosti prozradilo vše, co se dalo dávno z různých skutků tušit. Touto konspirací dostal varování i Nečas, protože již dávno ví, že stojí na tekutých pískách.Mě ani moc nevzrušuje nějaký podnikatelský zájem ABL v politice, potažmo Bárty, protože naše politika je dávno zprivatizovaná ODSkmotry a ČSSDlumpy. Nevím, proč se hlavně tyto dvě strany tak štítivě otřásají, když jsou zakladateli této špíny.
16. 04. 2011 | 09:01

Béda napsal(a):

tomeek,

kdepak, pane. Problém je v to, že ty veksláky, ex-komiky, Klause atd. nemáte šanci za to, co konkrétně provedli v neprospěch svých voličů - země... (nikoliv za smyšlenky) vzít jako jejich zaměstnavatel k odpovědnosti. Až tu možnopst budete mít, pak budete mít taky spoluodpovědnost zato co proti svým slibům a programům provedli a zůstalo z vaší strany voliče bez odezvy.

Takhle můžete akorát blemcat a stejně nic neovlivníte. Jedinou možností by bylo opět vzít klíče a vynutit si změnu, která zavede skutečnou odpovědnost tzv. zastupitelů svým zaměstnavatelům a přenastaví základy politického systému, který je genetickým podhoubím korupce. To by ovšem média, které patří zrovna těm finančním skupinám, kterých zájmy ti koaličnící zastupují řvala jako pominutá, že snad jde o nějaký protidemokratický puč.
16. 04. 2011 | 09:02

tomeek napsal(a):

Mily pane F. Svarci ---
Priznam se, ze vubec nerozumim, co vlastne pisete (08:05). Lze-li, prosim vysvetlete.
16. 04. 2011 | 09:03

Béda napsal(a):

vsuvka,

přenastaví FINANČNÍ základy politického systému...
16. 04. 2011 | 09:05

ld napsal(a):

Autor,

vzpomínáte si na to, když jsme tady byli my dva jediní, kdož jsme pranýřovali Kuberův "nápad", při kterém hodil břímě starosti o chodníky na obce? Oba jsme dostali pěkně do kožichu. Těch keců co se tady urodilo o nevolnictví, galejích, 21.století...Jenže pak přišla zima a započaly úrazy pádem, silně znemožněný pohyb chodců a starších lidí zejména, a podobné věci. Resumé? Český lid potřebuje poučení, lekci. Pak teprve pozná, že ne každý(á) správný(á) kočí má první písmenko velké. Prostě, Melčák do každé strany! A že se jich v tomto národě najde...!
16. 04. 2011 | 09:05

Dočekal napsal(a):

Tento blog je sice věnován slečně Kristýně Kočí, ale já ten problém vidím přece jen v širších souvislostech.
Předně: Politika jako taková se tady po roce 2006 zredukovala na byznys. Do té doby skrytý klientelismus tehdejší premiér pan Mirek Topolánek vyvedl na světlo tím, že do své vlády jmenoval přímo ty, kteří hned poté začali vydělávat horentní sumy na státních zakázkách. Pan Aleš Řebíček budiž toho zářným příkladem.
No a když to prošlo, tak proč z toho neudělat prioritu? Vždyť přece jen bohatý politik je zárukou toho, že bude pracovat pro blaho všech, protože nebude mít potřebu krást.

Strana Věci Veřejné byla jako podnikatelský projekt pojata od samého počátku. Ostatně proč ne. Taková TOP 09 se taky etablovala v PSP ČR bez toho, aby předtím uspěla v řádných volbách. Strana pana Víta Bárty je pro mne v porovnání s TOP 09 z tohoto pohledu kupodivu přijatelnější.
Tomu, že slečna Kristýna Kočí na té nahrávce lhala, já osobně nevěřím. Člověk, který se rozhodl, že bude záměrně lhát, musí mít především dobrou paměť. V opačném případě se do těch svých lží začne zamotávat a to je konec.
Ten pořad Události, komentáře jsem viděl a taky jsem si ho uložil. Ta místy až zoufalá snaha za každou cenu překřičet moderátora a vyhnout se tak hrozbě prozrazení byla natolik výrazná, že to moji domněnku jen utvrdilo.
Na závěr jen malá poznámka, tedy spíš postřeh. Také jste si všimli té vrstvy Make-upu na tváři slečny Kočí? Copak měla ta maska asi tak zakrýt?
16. 04. 2011 | 09:06

Da.Rock napsal(a):

Mám nápad - co takhle vymést z politiky všechny Kočí, Škárky, Bárty, Nečasy, Tluchoře, Kalousky...?
Aha, pardon, vždyť to je vlastně celá současná vládní koalice.
No ale vlastně...proč ne?
Lidi, požadujme nové volby!
To, že si bakalovci mezi sebou prohodí pár funkcí, případně pár nových, zcela zbytečných, zřídí, této zemi nepomůže. Bude to pořád ta stejná sebranka.
Vymeťme je z ven z vlády. Potřebují očistu a nejlepší způsob je dlouhý pobyt v bezvýznamné opozici.
Požadujme nové volby.
Když to jinak nepůjde, jděme do ulic.
Řekněme této vládě, že se za ni stydíme. Že má táhnout!!!!
16. 04. 2011 | 09:13

Dočekal napsal(a):

Dovolím si ještě jeden postřeh.

Je zajímavé pozorovat, jak se většina čelných představitelů ODS distancuje od včerejší polední sóloakce předsedy poslaneckého klubu ODS pana Petra Tluchoře. Předsedkyně PSP ČR paní Miroslava Němcová vidí jeho vystoupení v televizi jako nešťastné.
Já si spíš myslím, že jediný nešťastný je tady teď pan Petr Tluchoř. Ono se to totiž celé "propíchlo" příliš brzo.
Teď jsem jen zvědavý na to, jestli pan Tluchoř bude taky plakat tak upřímně, jako před časem plakal pan Morava.

http://vtipy.netroof.eu/item/5212/tlutchor-a-koci/
16. 04. 2011 | 09:20

tomeek napsal(a):

Mily pane Bedo ---
Predtim jsem napsal "naposledy"; chtel jsem se k tomu uz opravdu (ale opravdu!!) nevyjadrovat. Co mne zaskocilo a co jsem opominul predtim, jsou ta -- deux ex machina anebo placatice v kapse, kdyz hospodu uz zavreli -- hnusna "media".
Ktera ale ze to media ale vlastne jsou? Rude pravo, mfDnes, CT, Nova, New York Times, aktualne.cz, WSJ ci Fox News?? A neulehcujete si to trochu? Verim tomu, ze pokud vezmete klice (aspon cislo DIN 17 a vetsi!) a v poctu vyssim nez 10 vybehnete na Wenzelplatz, tak ta sama media vam ochotne poskytnou publicitu! (Uvadim jen jako hypotetickou variantu.)
Ale opakuju: nic se nedeje samospadem, maly teploucko v. velky smradek...
16. 04. 2011 | 09:22

Maximus napsal(a):

Sims
Velmi přesné či přímo exaktní zhodnocení celé eskapády
Kočí - Tluchoř a spol. Oni místo, aby se věnovali správě této země, tak vymýšlí rejdy, za které by se nestiděli ani příslušníci StB. Opravdu je to všechno svoloč a navoněná nevzdělaná bída!
16. 04. 2011 | 09:24

ld napsal(a):

Da.rock,

s vaším nápadem nemám problém, ba přímo souhlasím. Když jsem se ale vrátil z demonstrace, která byla součástí stávky o této zimě, podíval jsem se na zdejší diskusi. V té chvíli se tady sypal jeden příspěvek za druhým, ačkoli jsem na demostraci neviděl nikoho s laptopem. Z toho plyne, že Češi jsou jen žvanilové a když mají něco udělat, jsou líní jako vši. Omlouvám se vším.
16. 04. 2011 | 09:26

Max napsal(a):

Oprava nestyděli... přehlédl jsem to
16. 04. 2011 | 09:27

Béda napsal(a):

tomeek,

již jsem to zde někde uvedl. Média v mezivolebním obdob v rámci konkurenčního boje o čtenáře, t.j. zisku, loví politické senzace, předstihují se vzájemně v krájení "koláče sledovanosti...", což nese jejich akcionářům zisky. Skutečnou motivaci a zaměření jejich vlastníků vidíte ovšem až v průběhu volebního klání. Tehdy jsou plny politické "nezštnosti na jednu stranu a dštění síry na stranu opačnou. Tehdy zcela jednoznačně média začnou preferovat politická uskupení, které nejlépe reprezentují zájmy sponzorů, vlastníků... Až tehdy si uvědomíte tu neuvěřitelnou proměnu a jednostrannost při denunciování oponentů a upozaďování chyb, resp. zvýrazňování předností, resp. domnělých předností svých politických koní.
16. 04. 2011 | 09:30

pepa napsal(a):

Přehlížet pokus o ústavní puč samotnými predátory politiky (ústavními činiteli)a jeho odhalení nenechá nás nespokojený dav tolerovat jejich prohnilost!!! Máme jedinnou a neopakovatelnou možnost věci zásadně změnit:

Politici nás podvedli s VV i TOP09, oba podvodné projekty řízené rádobydemokracie tolerují rozkrádání až po dlouhodobé odmítání Strategie proti korupci dokládá jejich promyšlenou zločinnost!!! MSpr. Pospíšil "klečí na justici"!!! Ano ministr velmi problematického a zkorumpovaného resortu nemá zájem zlepšit jeho výkonost, omezit průtahy v řízení, dokonce vědomně na ní klečí!!!

V jiných zemích by byli ve vazbě všichni, v ČR tluchoř podává na ministra oznámení o zneužití policie!!! To je nejvyšší otrlost politických zločinců, v zádné parlamentní straně není frakce čestných a poctivých, která se vzepře predátorům!!!

Řešení: sjednocení občanského vzdoru a požádat EU o pomoc při dodržování zákonů!Dotaženo do konce-ústavní činitelé připravovali protiústavní puč a není zájem ostatních činitelů, kteří závažné skutečnosti zjistili, pachatele izolovat do vazby!!!
16. 04. 2011 | 09:34

tomeek napsal(a):

Mily pane Bedo ---
Vy tvrdite sve a zrejme tomu zhusta verite, ja to beru za porazenectvi. Zustanme u toho. Hezky weekend!
16. 04. 2011 | 09:36

almost glossed™ napsal(a):

Pamatuji, jak zive.cz podporovalo "vajíčkování". Alibisticky sice tvrdili, že útoky neschvalují, ale současně si dokonce dali vajíčko jako symbol odporu proti opozici na úvodní stranu zive.cz a celé vedení tehdy dělalo propagandu, jak je třeba opozici zlikvidovat.

Tak nevím. Nepatřilo tehdy zive.cz nakladatelství ComputerPress? Byl tehdy pod nepřímou výzvou k útokům na opozici i váš podpis?

Pokud ano, je to i vaše vina.

P.S. Je zajímavé, že onen dokument v archívu serveru není. Někdo se za něj stydí?
16. 04. 2011 | 09:43

karel napsal(a):

Ústavní činitelé ve zločinném spolčení ohrožovali ústavní pořádek, připravovali a dokonali takové skutečnosti, které měli navodit pád vlády a změnit ministry, rozkrádat veřejné rozpočty předraženými investicemi o více než 200%, ohrozit sociální stát a dosud dokonané trestné činy zastírat!!! Mají za cíl kouřovou clonou "reformy" vládnout ve zločinném spolčení, trestné činy o kterých se dověděli neoznamovat Policii ČR, ovlivňovat JUSTICI (naté klečí její ministr, ta Plzeň)

Máme jasno, ale co a kdy zahájit??? Jakým občanským vzdorem prosadíme dodržování zákonů??? Ulice neplatí! Volby!!! A pozor mají 12O mega nanovou stranu!!!!
16. 04. 2011 | 09:51

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, slečna Kočí se mi jeví "jako Husička ze Dvorka", která si myslela, že uKočíruje Politické Mafiány, za tuto naivnost skončí na jejich pekáči. Sejdou se, a "dají si ji v večeři". Tužka, ... a tohle je v parlamentu a dělá ... "vysokou politiku", k nevíře.
16. 04. 2011 | 09:54

Dočekal napsal(a):

almost glossed™:

Promiňte, ale uvědomujete si dostatečně, že tímto vaším postřehem na sebe zcela zbytečně upoutáváte pozornost majitele a správce tohoto otevřeného diskusního serveru?
To, jak tady dopadl nick Sladký, by vás mělo varovat.

Já jsem tady včera obdržel něco jako žlutou kartu. Stalo se tak v diskusi pod blogem pana doktora Jana Hnízdila a najdete to až téměř na konci diskuse.
Kupodivu se tak stalo až poté, co v diskusi celé hodiny "visely" dehonestující příspěvky nicku blue jay a dalších "pravověrných."

Tohle mi něco připomíná. Přesně takhle okolo sebe kopali komunisti krátce před Vítězným Listopadem. Samozřejmě že ne přímo. Oni na tohle tehdy také měli svoje lidi.
16. 04. 2011 | 09:56

student napsal(a):

Náš politický systém je v pořádku. Jediným nedostatkem je, že tu máme politické strany. Poslední kvalitní stranu na českém území založil Jaroslav Hašek a měla zkratku SMPVMZ.
Protože druhého Haška nemáme, zrušme tedy strany.
16. 04. 2011 | 09:56

Cech napsal(a):

Pane Kadlec prostě sám dobře víte,že když za něco nezaplatíte tak si zakládáte na průšvih.
Kristýna Kočí se obětovala a pro VV nafotila kalendář a podle R.J. a to je poměrně velký znalec v tomto oboru svoji viditelnou celulitidou poškodila slibně odstartované protikorupční reformy.Proto následně nedostala zaplaceno.
Taktéž R.J. velmi těžko snášel, to že vzhledem ke svému jedinečnému vzdělání, se stala jako nejvzdělanější v VV programovou ředitelkou a členkou Akademie Věcí veřejných.
Protože zde pane Kadlec viditelně útočíte na Prahu a snažíte se ve vzdělání prosazovat Pilzencentrizmus.
16. 04. 2011 | 10:01

Colt napsal(a):

Béda

moc žerete co Vám napsali v MfD a posloucháte Tluchoře s Nečasem.
Doporučoval bych používat vlastní hlavu - tedy, pokud je to vůbec možné.
Až budete v lepší kondici, tak si položte základní otázku - proč se snaží ODS dostat zpět MV? Proč asi?
Ostatní kecy kohokoli o čemkoli (zvláště démonizace ABL) v této záležitosti považuji za omáčku pro jednoduší nátury (Vás)........ a další podobné.
A že vás, zastávačů ODS, je nalevo tolik (zvláště po tragických zkušenostech s Íčkem) mě poněkud překvapuje.
16. 04. 2011 | 10:11

Petr B. napsal(a):

Lubo, psychopatů je ve společnosti 13%, podle některých amerických psychiatrů až 50%. Podle toho, co jsem měl možnost si přečíst od některých našich psychiatrů a psychologů, hlavně pan Vít Bárta je psychopatem. Ten je teď velmi populární, maléry, nemaléry, což může být nebezpečné...Hitler byl také psychopatem a dokázal kvůli tomu strhnout davy.
16. 04. 2011 | 10:18

mb napsal(a):

solidní ... Slečna Kočí šla do politiky proto, aby dělal politiku novou, čistou. Chce nám dát důkaz, že ji její spolustraníci nahrávají. Proto už týden všude šíří dezinformace, kterými systematicky likviduje celou českou politickou scénu. Proto systematicky lže.

blbý že jedna Kočí nám vládne z hradu, jmenuje se Václav Klaus a tomu všechny jeho lži procházejí ...

cit. volně topolánek: žádný člověk tak důsledně nedělá přesný opak toho co říká ...

njn
16. 04. 2011 | 10:37

Občan napsal(a):

Zrovna koukám na výsledky voleb 2010 a vidím jednu věc - nejvíc se "kroužkovalo" u ODS a TOP 09. U ostatních parlamentních stran byli zvoleni 1. - 3. v pořadí.
Kristýna Kočí byla v MSK volena z 1. místa a dostala celkem 5689 hlasů, z toho 8,3% preferenčních.

Je zde někdo, kdo se účastnil nějakého jejího předvolebního vystoupení?

Kočí totiž nikdy v Ostravě nebydlela a "trvalé bydliště" si tam dle denik.cz, eurozpravy.cz, tyden.cz a dalších nechala přihlásit teprve těsně před volbami.

Rovněž není od věci podívat se, KOLIKA hlasy byl kdo zvolen:
Kočí dostala cca 5700
Dobeš 1675
Bárta 1826
Rusnok 2952
Škárka 655

To jsou čísla, u kterých už se dá docela reálně předpokládat, že ty lidi zvolení politici osobně znají. Jaká je ale legitimita takového zvolení (legalita je, s ohledem na náš volební sytétm, nezpochybnitelná; bohužel)?
Tohle je fakt beznaděj...
16. 04. 2011 | 10:41

Dočekal napsal(a):

Nevím, jestli je to dobře, ale Češi jsou přece odjakživa národ Švejků.

http://vtipy.netroof.eu/item/5215/svejkovska-koalice/

Nejvíc se mi na tom obrázku líbí paní Müllerová.

Jinak jsem zaznamenal zprávu, že ODS je už smířená s tím, že pan Petr Nečas nebude premiérem této vlády po celé její funkční období. Netroufám si tipovat, ale mám takovou obavu, že tentokrát už paní Miroslava Němcová nepropláče celou noc a všechny kapesníky, jak se jí to stalo při odchodu pana Václava Klause z ODS.
Jen tak mimochodem - panu Václavu Klausovi zaniklo členství v ODS ještě před jeho teatrálním odchodem z této strany pro dlouhodobé neplacení členských příspěvků.
Tuto informaci jsem získal od jednoho člena ODS a protože se teď jako plíseň v nevětraném bytě rozšířila mystifikace, nemohu tuto zprávu samozřejmě nijak doložit.
Toto uvádím pro případ, že by mne snad někdo z místních "pravověrných chtěl obvinit ze lži.
Pardón, z mystifikace.
16. 04. 2011 | 10:52

Béda napsal(a):

Colt,

děláte si srandu? Já se zastávám ODS a upozaďuji jejich snahy o získání MV? Vždyť tady jako jeden z mála o o boji predátorů o ovládnutí archivních a informačních databází, které tvoří významný potemciál moci každou chvilku na různých blozích píši. (pod tímto blogem konkrétně hned na konci prvního odseku prvního příspěvku v 07:12 nepřímo v příspěvku v 07:31...). Zkuste někdy číst pozorněji.
16. 04. 2011 | 11:11

Ládik!!! napsal(a):

Kočí točí
Kočí močí v Soči
točí se na kolotoči
zočivoči otočí
Kočí skočí z úbočí
Kočí se to zúročí
Koči zvedne obočí
Kočí zdivočí
kočí kočí kočí
kočí koči koči
Kočinčína
Saigon.
16. 04. 2011 | 11:15

Maximus napsal(a):

Je úsměvné, že když si pohrajete s písmenky ve jménech aktétů co rozjeli tuto trapnou aféru Tluchoře a Kočí, napadne vás asociace, z Kočí může vzniknout Íčko (lumpem Mrázkem označovaný I.Langer) a u Tluchoře vás napadají asociace jako tlustý tchoř apod. Jak příznačné či přímo signifikantní. Ono opravdu smrdí jako tchoř! Jak praví jedno známé přísloví? Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá, že pane Tluchoři?! ODS by asi udělala nejlépe, kdyby tohodle zákulisáka rychle upozadnila nebo nejlépe vyhodila na dlažbu, tím by si mohla trochu upravit image, ale asi toho na všechny kmotry za tu dobu co "pracuje" v politice moc ví.
Pěkný den!
16. 04. 2011 | 11:45

kosák napsal(a):

Lubo, jako obvykle zasvěcená analýza. Další průplesk:-)) Připomíná mi to autorskou marku SH ..... nebo se mýlím?
16. 04. 2011 | 12:08

DF napsal(a):

Konečně, Ostrava a koupě 4.tého nejdražšího jeho přítelkyní a je to tady.
Těžko se dopracovat k podstatě.
16. 04. 2011 | 12:11

corbuss napsal(a):

Šlo to vše jako po másle.PC a auto byly v tom procesu ubožení dvakrát funkční:jednou nahrazovaly všude moderní technologie,podruhé nahrazovaly nebo maskovaly nerostoucí životní úroveň.Věková a platová diskriminace kategorií občanů podle profesí a pozic dosáhly maxima.Práce se přestala platit vůbec,peníze jsou rozhodnutím,ne ekvivalentem práce.Stále více a více lidem se to začalo zajídat.Bude to trvat tak dlouho,dokud si převážná část obyvatelstva zvykne,že se dá žít i daleko skromněji než kdysi.Že lze ke všemu mlčet.Žít své zmenšené já.
16. 04. 2011 | 12:15

martys napsal(a):

slečna Kočí je ještě o třídu dál než jiná slečna (rovněž blond, že by podobnost čistě náhodná?) "biomasa" Jaques-Bursíková !!!
16. 04. 2011 | 12:34

Občan napsal(a):

Kašlete na Kočí. Parta se stejně nějak dohodne, protože koryta jsou koryta a dokud jsou plná, tak se od nich neodchází.

TOHLE je důležité:
"České penzijní fondy vykazují nejnižší zhodnocení ve východní Evropě"
http://www.novinky.cz/ekonomika/230954-ceske-penzijni-fondy-jsou-nejmene-vynosne-ve-stredni-evrope.html
16. 04. 2011 | 12:41

Colt napsal(a):

Béda

právě že čtu pozorně:
cituji Vás:..."Antidinosauří, antikorupční VV se ukazují být samy těmi nejdinosaurovitějšími dinosaury - většinový držitel akcií na doručitele šel dělat do politiky byzbys (to se již předem vědělo ale účelově byla karta vytažena skrze obálky až nyní, když začal nepříjemně šlapat na paty sponzorům cizích stran, poté co odstranil ze svého resortu jejich politické koně). Že je VV polovojenská centrálně řízená bezpečnostní agentura, která se bude snažit doplnit své databáze a sítě bylo taky známo již na začátku.

Slečna Kočí byla jenom jedním z mnoha zajímavých produktů v čele tohoto nového svěžího větříčku v politice. Jinými jsou kupř. - majitel, velitel... Vít Bárta, investigativec John (nevěrník a zajímavý podnikatel v oblasti zdraví), popletený Škárka, který chce politiku prý kultivovat, štědrý zadlužený sponzor Babák a pod.."

Co si mohu o tomto Vašem duševním výtvoru myslet. Máte nějaké relevantní důkazy? Kromě těch co vám a ostatním naivům hlavně z leva přepustila MfD?

Tady se rozkradly stovky miliard a téměř nikdo nebyl potrestán. Řekněte mi prosím, kolik z těch miliard ukradly VV?
Teď hrozí vyšetřování alespoň části těch lumpáren a Vy se stavíte na stranu zlodějů. Mám si myslet, že s těmi zloději sympatizujete, nebo jste tak slaboduchý.
Nebo si přejete návrat Íčka s jeho kubicovskými metodami?

P.S. Démonizace vlivu ABL je záměrná (tak nakonec byl démonizován každý nepohodlný ODS - Zeman, Špidla,Paroubek...)
V záznamu ze školení ABL r.2007 ! (4roky) jsem akorát viděl, jak Bárta instruje deelery firmy k postupu získání potencionálního zákazníka. Tyhle metody používá většina firem, které nemají své jisté (mají konkurenty).

O POLITICE TAM NENÍ ANI SLOVO!
16. 04. 2011 | 12:47

ali napsal(a):

Kočí je prostě intrikářka na druhou. Takový člověk už nemá v politice co dělat na věky věků. Zklamala a podrazila spoustu lidí ve svůj prospěch, ale nějak se jí to vymklo z ruky. Za to jí patří dík, že se včas ukázalo, kým je. Její kroky jsou neodpustitelné a hrubě překračující morální kredit nejen politický, ale i lidský. Doufám, že se z toho budu plně zodpovídat..
16. 04. 2011 | 12:49

ali napsal(a):

oprava - bude zodpovídat :o))
16. 04. 2011 | 12:51

Colt napsal(a):

dodatek
Bédo nic si z toho nedělejte, nejste osamocen - stejné kraviny jako Vy sem píše Pehe,Hvížďala, vlk ... a mnozí další včetně socanů, (i již zmíněného démonizovaného Paroubka).
Moc žerete Rudé Právo ODS - Mladou frontu Dnes !!

P.S. nevolil jsem VV ale dneska bych jim hlas dal
16. 04. 2011 | 12:55

Tupelo napsal(a):

Podle posledniho pruzkumu, ktery jsem preletl to vypada ze volici VV
- si nejvic z volicu koalicnich stran preji predcasne volby, coz mozna svedci o jistem sebevedomi
- by meli nejmene protestu proti vymene 6 ministru, pritom 3 by byli s VV, dva z ODS a jeden z TOP09, coz zase muze naznacovat, ze by mozna nic nemeli proti vetsim zmenam v jejich strane

Divim se ze vedeni VV je vubec ochotno byt jen uvazovat o pokracovani koalice, i kdyby byla kompletne(!) obmenena. Tato triada svoji duveru ztratila, VV maji prilezitost shodit ODS zas o par procentnich bodu niz (je s podivem kolik skandalu je tato 'strana' schopna vyprodukovat) a hlavne by mohly naplnit sve hesla o dinosaurech - misto toho jednaji jak ozivovat nejhorsi vladu jakou tato zeme mela. Kdyby jim slo o cistotu v politice, uz davno by odesly a nedodavaly by slovu REFORMA cim dal komictejsi nadech. Je ale mozne ze si cistotu v politice predstavuji jak mlada nadejna politicka Koci, ci pan Cisty Necas z dob predvolebnich (padni komu padni, vzpominate?? :))

Predcasne volby jsou nejtransparentnejsim resenim, at volici zhodnoti co videli za posledni rok, pocinaje reckou lzi, pres skandaly, lzi modne prejmenovane na mystifikace, korupce a konce treba kradenym perem ing. Klause, ktery se chce bohuzel nadale angazovat v CEZke politice (mimo jine, ten klip z Chile se bude dat krasne pouzit v predvolebni kampani)
16. 04. 2011 | 12:59

Dalimír napsal(a):

Da Rocku mám obavy že ani nové volby tuhle situaci s našema mafiánama nevyřeší ! Třeba takoví jak je Kalousek se dokáží infiltrovat do jiných pol.uskupení a stran ! Zahrají divadlo ,získají voliče a můžou vesele dále organizovat své pikle ! Íčko Tluchoř Kalousek Vondra , stejná sorta bezkorpulentních lidí kteří si dokáží udělat okolo sebe vždy svůj potřebný prostor ! Jak tomuhle chcete zabránit ! Takoví lidé by se neměli vůbec ani rodit ! Přál bych našemu lidu takového státníka jak mají rusové ! Pana Putina ! Ten doma udělal mafiánům a oligarchům takový vítr že se strachy rozlezli raději po světě ! A takhle bych si to představoval i u nás ! Dali.
16. 04. 2011 | 13:00

F.Švarc napsal(a):

to tomeek
Vedu si nedůsledně takovou pomocnou evidenci nicků. To pan Stejskal má lepší možnosti. A v té evidenci si značím, kdo se mi líbí (jeho texty), nějak si boduji, také nedůsledně, co si od koho přečtu. Vaše vyjadřování, oslovování čtenářů (slečno/paní pane) a některé projevy mne prostě přivedly k pocitu, že jste aktivní politik, nebo politička. Obvykle se lidé vyjadřují alespoň co se týče sexu (pohlaví) čitelněji.
16. 04. 2011 | 13:02

Ariana Travná napsal(a):

Je legrační, jak VV chtěly zamést s dinosaury a místo toho dinosauři zametli s nimi :-D
Kočí docela fandím - je s ní aspoň sranda. A není důležité, zda lhala či nelhala - stejně to tak v politice chodí, jak ona popisuje. Mafie to mají všechno mezi sebou rozdělené. Proto VV propadají. ODS a ŤOP s jejich kmotry jsou jedna velmá mafie - a tu se vynořily VV s vlastní mafií ABL - a to je nepřijatelné, protože žádná mafie se nesnene s jinou mafií, jak známo :-)
Je to všechno absurdná divadlo, které ovšem zaplatíme my všichni...
16. 04. 2011 | 13:19

Ariana Travná napsal(a):

A jak že to chtějí partaje provádět nové volby, když ještě nemají zaplaceny stamilionové dluhy z těch minulých? :-DDD
16. 04. 2011 | 13:20

XY napsal(a):

Možná to už překombinovávám, ale někdy to nejšílenější je pravda a sl. Kočí se chová podivně šíleně. Přemýšlím od konce, kdo tady z těch divadelních scének z poslední doby má největší prospěch ? A vychází mi, že část ODS pod velením Tluchoře, která chce svrhnout Nečase a hlavně VV v čele s Bártou, který si teď hraje na spasitele ČR a zvyšuje si preference, které mu předtím odsouhlasením asociálních zásahů a plánů vlády klesly, a to hodně. Připadá mi to zase na dobrý a promyšlený marketinkový tah. Takže, není to akce VV a části ODS ?
16. 04. 2011 | 13:24

Občan napsal(a):

To Tomeek:

Jestli Vy volíte poslance podle kukuče, pak to je Vaše zodpovědnost.
Zkušený volič si projede internet, obchodní rejstřík, živnostenský rejstřík, dotační rejstřík, zamyslí se a teprve PAK se rozhoduje. Proto se volební lístky dodávají s předstihem.
Za to, že to tak neudělali všichni voliči, pak dost nespravedlivě platí platí právě ta menšina zodpovědných a slušných voličů.
Neslušným naopak informace o tom, že kandidát je hmotně zainteresovaný na politice, vyhovují. Pro ně je prostě šikovný a schopný, protože pro ně jsou takové praktiky vysloveně žádoucí. Zejména, pokud mají šanci sami něco trhnout.
16. 04. 2011 | 13:30

Colt napsal(a):

Tupelo

záhada v současném chování VV (že se neseberou a neodejdou) je téměř idiotské jednání vedení ČSSD.
Místo aby VV hodilo laso, tak jim nadává ještě více než ODS. Až to budí podezření stejného másla na hlavě obou státostran.
Co si slibuje ČSSD od případného hlasování o nedůvěře vládě je mi záhadou. Ale stejně idiotsky se choval Paroubek k zeleným a lidovcům - vehnal je do náruče ODS.
Asi ČSSD vyhovuje opozice - tam stačí jen kecat a předstírat zastávání-se nejchudších (bez praktického výsledku) - tak jako to praktikují léta poslanci KSČM. Dobrým a pohodlným bydlem neurazíš.
Nakonec Bohuš se asi té Klausem předstírané možnosti sestavovat vládu silně lekl. Po předčasných volbách se situace sotva změní natolik aby si ČSSD po případném vítězství poradila bez nějaké malé strany. A VV byly svým programem dosti blízko středu. Ale nejspíš platí - pohodlná a dobře placená věčná popozice.
16. 04. 2011 | 13:31

tatamanga napsal(a):

Slečna Kočí, udělala co udělala. Jeli čestná nebo ne, to ví jen ona a Bárta. Jinak v jejích letech, dostat se tak vysoko do politiky není zdravé ani pro ni, ani pro VV, ani pro stát. Jak se tam dostala je asi otázka hodně ,,sportu", protože jako odborník na něco, co by ovládala, nevím co ( vím ), jsem u ní nezjistil!!! Snad jen, když si začne česká politika hrát s hnojem, tak se nedivte že to smrdí, a že smrdí také politici.
16. 04. 2011 | 13:35

Béda napsal(a):

Colt,

1) S dinosaury nikdy - viděl jste to heslo VV? Jak je tedy možné, že se hned po vopbách spojily s největšími dinosaury v koalici, ze které je neodříznete ani rozbruškou?

Zatloukám snad, že VV šláply některým svým konkurentům na paty?

Je snad obálková metoda antikorupční? Co myslíte, že čekal sponzor Babák za těch 6 milionů "nezištně" investovaných do VV? Vždyť sám v posledním veřejném rozhovoru říká, že ještě před 14 dny byla VV "výhodná onvestice" dneska je velice riskantní. Proč myslíte, že do triády investoval "nezištný" multimiliardář a mediální magnát Bakala? Co myslíte, že od VV jako od své investice čekal? Četl jste o dnešním trestním podání stran OKD, bytů OKD, potažmio strany J.Bobošíkové na jeho firmy?
Co chete za důkazy? Není snad John nevěrník - nerotzešla se s ním manželka kvůli podvádění? Co by to znamenalo pro politika na západ od českých hranic? Nečetl jste o Johnově liliovém angažmí v časopise ORA Print? Nečetl jste ty Škárkovy "odvolávám co jsem odvolal"? Nečetl jste zajímavé rozhovory s Babákem?

O co opíráte své tvrzení, že jsem na straně zlodějů? Znamená, že když požaduji aby ten co chce dělat pořádek byl čistý a ne umazaný že obhajuji tuneláře? Proč VV jako ve vrcholové politice nezkušená dle svých prohlášení antikorupční a antidinosauří strana nezůstaly vně koalice, jak jsem navrhoval hned po volbách, ale hned se hrnuly ke korytu k dinosaurům a teď se nedokáží odlepit ani za nic od moci, databází, vlivu na penězotoky a od dinosaurů? Co to má za logiku?

Proč obhajujete bezpečnostní agenturu ABL, která se neštítila najímat si lehké dívky na obluzování partnerů jako prostředek maximalizace svých zisků? Jste na tom nějak zainteresován? Takovéto praktiky ¨máme čekat v politice? To má být ten svěží vítr? Myslíte, že jediným extrémem v té straně byla pouze Kočí?
Mají snad ABL a VV zůstat nektirizovatelné?

A nakonec: proč se snažíte někoho s kým chcete diskutovat urážet?
16. 04. 2011 | 13:39

Colt napsal(a):

Ariana Travná

.."Je legrační, jak VV chtěly zamést s dinosaury a místo toho dinosauři zametli s nimi :-D..."
Pokud jste členkou mafie ODS nebo TOP máte důvod ke smíchu.
Pokud ne, pak jste k smíchu Vy - protože se smějete těm, kteří si způsobili potíže tím, že chtěli plivnout do zlodějské polévky těch dvou. V zájmu nás všech ostatních.
16. 04. 2011 | 13:40

hoven napsal(a):

na kandidátku VV se normální slušnej člověk nedostane. např. kmotra babáka to stálo 6 milionů.
16. 04. 2011 | 13:45

Ikena napsal(a):

Tohle podivne panoptikum ma vice hlavnich postav. Tim hlavnim, kdo tahal za nitky byl jasne Tluchor. Snad se vzhledl v kardinalu Richelieu a slecna Koci mela byt jeho Mylady. "Krasavice inteligentni", to je ten spravny vyraz ze znameho filmu, kterou by se dalo ohodnotit jeji politicke ucinkovani. Smutnym hrdinou je Necas, ktery se snazi presvedcit, ze on a jeho strana jsou tim spasnym princem Bajajou, ktery ochrani nasi politiku - cistou pannou pred netvorem Bartou.
Ouha Necas si mysli, ze jsou obcane hodne pritloubli, ze ani nevedi, co byla spojeni Viamont - Rebicek, Jancik - Praha 5, Bartak - Cabanis, nebo Drobil - Michalek ci Bem a Openkarta. A aby te svandy nebylo dost a ODS rada bavi publikum, tak posle do CT experta nejvetsiho skoro-titulovaneho doktora Bendu. Proc? Abychom se jeste vice nasral......

Ale vazne, bude se opet kadrovat, po lustracnim zakone prijde stopka pro verejne funkce vsem, kteri pracovali v bezpecnostnich sluzbach, treba vratny? Protoze vi, kdo chodil za panem ministrem po pracovni dobe. Skoro takove obavy ma pan premier, ktery ukazuje spolustranikum sve bicepsy a odhodlani zapichnout devitihlavou veverku. Ale princ Bajaja to fakt neni.
A tak je stale na stole ta hlavni otazka, proc chce ODS na vnitro, na co by mohli
netvori z Veverek kapnout? Ze by tam byla nejaka baba Jaga s vesteckou kouli a vi, kdo a co komu prihral.

Podekujme te "krasavici inteligentni", ktera obcas v roli Mylady nebo Mata Hari nam spiskala tuto neuveritelnou podivanou.
Bohuzel to vsechno platime, des a bes......
16. 04. 2011 | 13:47

Béda napsal(a):

Již aby Bakalova triáda i se svýma "nezbytnýma" deformama (důchodovým opt outem, tržním zrdavotnictvím, rozvráceným sociálním systémem, zvýšenou DPH...) padla. Včera bylo pozdě!
16. 04. 2011 | 13:55

Colt napsal(a):

Béda
neurážím, jen píši ve stejném duchu jako Vy o lidech z VV - o kterých pravděpodobně víte téměř kulové - kromě toho, co jste si někde o nich přečetl.
Částečně máte pravdu. V osobním životě mnoha politiků jsou nedobrá místa - která však někdy nevadí a pak se zase vytáhnou účelově podle potřeby.
Právě ta účelovost je zapáchající.
Ale popravdě - dám-li na váhu co je v sázce, tak je mě "křišťálová" minulost jednotlivců lhostejná.
Doporučuji : vykašlete se na OSOBNÍ věci jednotlivců (ať zleva nebo prava) - teď se jedná o vyšetření stamiliónů (ProMoPro, OpenCard, Hotel Střešovice, Pandury.....)

P.S. tunely se nepovedly - ODS prodává své sídlo na Janském Vršku za 250 milónů - za to může Bárta, John a Michálek.... a pár dalších, co plivou zlodějům do polévky.
16. 04. 2011 | 13:55

Občan napsal(a):

To Colt:

Slečna Kočí byla jen upřímná. Na to, aby to byla sehraná scénka, nemá potenciál. Byť "vystudovala" CEVRO, nyní se pohybuje na politologii na UK, leccos ji jistě naučil šikovný tatínek a ani nepochybuji o tom, že je lecčeho schopná.
Protože na nahrávce hovoří zcela uvolněně a tak, jak je nejspíš zvyklá. Uvědomte si, že tím zkompromitovala jen sama sebe, nikoho jiného; jak obsahem, tak projevem. Ale při jejích ambicích a sebevědomí je zcela vyloučeno, aby byla ochotná se obětovat.
Ledaže by to byla konspirace ještě vyššího levelu za fiktivní obětování se by měla od Tluchoře slíben návrat do politiky. Jen nevím jak, protože to by opět potvrdilo pravdivost nahrávky :o)

Něco pro pbavení:
http://ffakt.ukmedia.cz/kristyna-koci-doma-se-mne-neptaji-na-vladu-ale-kdy-dokoncim-skolu

Jinak, práce v PI a kanceláři předsedy PS PČR musí být docela hustá brnkačka, když slečna stíhala ještě studium na několika školách najednou a konzultantství v privátní firmě Pragmatikon, s.r.o. (přičemž ta firma nemá webové stránky, telefon ani e-mail a nesídlí ani na adrese uvedené v Obchodním rejstříku.)
16. 04. 2011 | 14:01

Občan napsal(a):

To Colt (13:55):

Nojo, jenže právě tohle teátrum má za účel odvést pozornost od těch důležitých kauz. A nejspíš nějakých ještě mnohem horších, když někomu stojí za to riskovat i předčasné volby, jen aby se ty kauzy neproflákly.
Možná "ekologická" megazakázka? 120 giga je 120 giga. Trhnout z ní jedno procento, tak jsem těžce za vodou nejen já a moje širší rodina, ale pravděpodobně i většina našich kamarádů :o)
16. 04. 2011 | 14:05

vmk napsal(a):

To Colt: Nejen, že za to mohou, oni to dokonce několik let plánovali. O to je to zákeřnější. A pokud volby dopadnou tak, jak se dá po této aféře a nepoučitelnosti voličů předpokládat, pak zjistíme, že VV zmanipulovaly i Zgarbu, kakaového Krause, Doležela, Kavana a mnoho dalších.
16. 04. 2011 | 14:09

Ariana Travná napsal(a):

Colt:

.."Je legrační, jak VV chtěly zamést s dinosaury a místo toho dinosauři zametli s nimi :-D..."
Pokud jste členkou mafie ODS nebo TOP máte důvod ke smíchu.

Nejsem členkou žádné mafie a už vůbec ne mafie z ODS... Jen se tomu všemu už zdáli směji...:)) Kdyby nad tím člověk vážně přemýšlel, pak asi by zblbnul :-)
16. 04. 2011 | 14:12

Tupelo napsal(a):

Colt: muzete napsat, co by mela delat v soucasne chvili CSSD jinak, aby se nechovala podle Vas idiotsky, velmi by me to zajimalo? A take jak si predstavujete laso pro VV?

Ptate se, proc se chysta vyvolat CSSD hlasovani o neduvere? Vzdyt je to jasne, chce bud vyvolat nove volby (coz osobne povazuji za nejlepsi reseni), nebo ukazat verejnosti, kdo stoji za vladou (podle me nejhorsi v historii).

Na minule zelene zapomente, Bursik jeste tu samou noc sel vyjednavat k Topolankovi, navzdory tomu ze Zeleni jsou povazovani v Evrope za spis levicovou stranu (ale nasi byli anomalii i vztahem ke zbrojeni).

Ze CSSD vyhovuje opozice je jen Vase domnenka, myslim ze minule obdobi Paroubek ukazal, ze o vladu stoji (az tak ze se to mnohym nelibilo :))). V soucasnem obdobi CSSD nedostala ani sanci od ing. Klause, byla by skutecne zbytecna - nynejsi pravicova vlada ma nejvetsi vetsinu poslancu, jakou kdy mela; vzpomenme na povolebni krepceni. Zacina byt zrejme ze CEZKa pravice nema co nabidnou, nema hlubsi zazemi a predstavu, vyzobava jen co se ji ad hoc hodi - proto sve vladnuti koncila v dobach Klause i Topolanka predcasne. Nejspis tak skonci i soucasna vlada - a je jedno kolik CEZka pravice vygeneruje novych stran pred volbama.

A jestli se Bohous lekl kvuli sestavovani vlady? No ovsem ze se lekl, pokud mu nekdo nabizi at sestavi vladu v dobe kdy nema sebemensi sanci neco prosadit ze sveho programu, tak se nejspis obaval o psychicke zdravi takoveho cloveka... ;)

Budu rad kdyz mi odpovite na ty dve otazky z uvodu.
16. 04. 2011 | 14:17

reun napsal(a):

to Corbuss:

K.Schulz, autor Knihy "Kámen a bolest " dělal šéfredaktora listu Národní politika až do své přirozené smrti roku 1942.Za první republiky vyloučen z proletářského Devětsilu přešel k lidovcům.
16. 04. 2011 | 14:17

Ariana Travná napsal(a):

A jinak si dovedu představit, jak to musí být pro politiky na všech úrovních (poslanci, veřejnosprávní papalášové atd) nepříjemné: sotva se úspěšně uchytili u korýtek (např. pražská koalice), už hrozí nové volby a to, že by je někdo zase vyhodil... :-DDDD
16. 04. 2011 | 14:23

Občan napsal(a):

Ono stojí za to podívat se také do katastru nemovitostí na budovu, v níž má slečna Kočí v Ostravě poslaneckou kancelář.
Zajímavý "činžák"...
16. 04. 2011 | 14:26

žumpa M. Novák napsal(a):

Pane Kadleci, vy tu mlžíte. Já Vám nabídnu trošku jiný příběh, který se Vám si nebude líbit, protože na tu Vaši sortu zatraceně čestných lidí z ODS a TOP nalepí pořádná vrstva špíny. Začnu ze široka. Slečna Kočí asi vstoupila do VV s pohnutek spíše čestných, avšak co dělat, rychle vyrostla, získala sebevědomí a začala si myslet, že má na to, aby hrála „velkou politiku“. To by nebylo to nejhorší, nebyla by první. Avšak jak doba povolební pokračovala, začaly se hrotit různé korupční aféry ODS a VV v nich nechtělo držet basu tak, jak Schwarzenberg za Zelené a další, drželi basu tenkrát v případě aféry Čunek, aby se tento dostat z trablů. A to bylo zklamání pro ODS, postů dostali neúrekom, ale tito naivkové opravdu snad chtěli dodržet své předvolební sliby. Takže, jak slečna Kočí pravdivě sdělila veřejnosti, cca pár měsíců zpět, začal Tluchoř v rámci svého sblížení se slečnou Kočí testovat, kolik by dokázala sehnat Jidášů ve své straně, aby se dalo vypoklonkovat ty čestné naivky jako je John apod. Měli jsme tu přece již hezký příklad v podobě Melčáků a Pohanků. Problémy rostly, ale startovacím momentem pro spuštění dne „D“ byl Vondra, kdy VV opět nechtěly držet basu a podržet Vondru u koryta. Tak co se dá dělat, jdeme do toho a akce Valkýra se rozjela. Ted´ohledně slečny Kočí, tato když dostala signály ze strany ODS, že VV musí z kola ven a tak chtěla jen přeskočit na druhou stranu „Hop, a je tu ODS a TOP“. Slečna Kočí, odhlédnuto od připravované křivárny za zády VV, mluvila pravdu, dokonce i její nahraný spontánní hovor byla pravda pravdoucí. Jenže průšvih, nahrávka je ven a člověk byvše zatlačen do kouta pochopí, že je lepší začít dělat blázna, než vypadat jako hloupý intrikán, kterému to nevyšlo. A na závěr poučení, kde, jak říkají klasikové, udělali soudruzi z ODS a TOP chybu. 1) Měli sice na Bártu nachystáno již dlouhou dobu jeho „hříchy“, ale neměli to spojovat s aférou Vondra, zkrátka kluci ztratili nervy a z té Aurory vystřelili příliš brzy.
2) Přecenili slečnu Kočí, mysleli si, že když to vyšlo s Melčákem, vyjde to i s Kočí, jen zapomněli, že u Melčáka tahal za nitky starý vychytralý dědek na Vysočině, kdežto slečna Kočí, byla jen slabá zranitelná žena.
3) Klaus se nechoval, jak se od něho očekávalo, on už přece dojíždí do finále, a podruhé si nasazovat rohy na hlavu kvůli ODS? Už mu to asi nestojí za to.
A proč se nyní slečna Kočí chová tak, jak se chová? Protože pochopila, že její sny o velké politice vzaly za své, no a tak zvolila taktiku, když se mám potopit já, ať´ se potopí se mnou i celá ta špína v ODS a TOP, ti mě přece do toho dostali, mohla jsem si dále pobírat od Bárty doplatky k platu a snít své sny o velké politice. Věřím, pane Kadleci, že najdete v mém bla, bla, bla i pár odpovědí na otázku, proč se slečna Kočí chovala tak, jak se chovala, podle mě se chovala vždy celkem logicky podle situace, situace ale stála proti ní. Možná, že se opravdu blízká na lepší časy a intriky a křivárny v podání ODS a jejich přisluhovačů se budou u nás trestat.
16. 04. 2011 | 14:31

tomeek napsal(a):

Mily pane F. Švarci ---
Aha, dve vety vysvetleni pro vas. To, ze na ostatni nehykam stylem "to XYZ ", "XYZ:", "ty jeden XYZ" a podobne, mi dovoli, abych odmitl (hle! uz vidite muj mluvnicky i obcansky rod) ty, kdo podobne hykaji na mne. Politik? Ach nikoliv! Jen si myslim, ze pokud to nekomu nandam silackym vyrazivem nebo invektivami, tak ze ja nejsem ten, kdo vyhral. Kinderstube, nutnost poznana v civilizovanych krajich, ...?
16. 04. 2011 | 14:43

corbuss napsal(a):

to reun:

A protektor Heydrich zvýšil příděl margarinu dělníkům.Mezi zastřelenými v Kobylisích po atentátu na něj byl i manžel lékařky,Vladislav Vančura.Napsal knihu,jak prožili 26 let spolu.
Vím jak skončil gen.Eliáš,předseda protektorátní vlády,ale dosud jsem se nedočetl,jak skončila jeho manželka,která otrávila na vládní audienci desítku českých novinářů jedem smrtelně."Hornických" novinářů.Jako Krychtálek a další.Věřili,že Hitler je socialista,psali pro jeho vládu propagandu.Novinář Rys-Ostrovid popraven až lidovým soudem 1945.
16. 04. 2011 | 14:55

radekP napsal(a):

Samozřejmě, že to, že John a Bárta nemuseli jít do politiky, aby si nahrabali, takovým upocencům jako je Tlučhoř, šíííleně vadí :-). On a jeho bratři v modrém triku jsou totiž na kmotrech závislí! Jako i Kalousek, který má ovšem těch závislostí víc!
16. 04. 2011 | 14:59

Béda napsal(a):

žumpa M.Novák,

slečna Kočí je absolventkou svousemestrálního Langerova turboinstitutu ODS. Její tatínek čile obchodoval s ministerstvy řízenými ODS (Barták) v řádu 40 mil. ročně a TOP (Kalousek) v řádu 23 mil.. Celý projekt VV vzniknul v začátcích jako podnikatelský podpůrný projekt ODS - v podstatě vzešel z komunální pržské politiky, kde úzce spolupracovali politici ODS a VV. Ostatně VV měla ve svých řadách kukačky z ODS mezi které patřil mezi jiným i p. Škarka.

Úspěch tohoto projektu tkví v tom, že zvednul ze země témata, která léta jitřila veřejnost. Korupci, stojaté vody politiky (dinosaury), neodpovědnost a neodvolatelnost politiků. Na tom postavil tento článek Bakalovy triády svůj volební úspěch. Do politiky vstoupily neokoukaní mladí nadějní politici, slibující že se nikdy nespojí s dinosaury, prosadí referendum a přímou demokracii, budou tvrdě postihovat korupci.

Celá pohádka končí poté, co slečna Kočí a její kolega poodhalili praktiky svěžího článku dinosauří Bakalovy triády.

Je komické sledovat jak i nyní antidinosauří VV po d rouškou prosazení nezbytných (pro koho?) reforem lpí na svém spolupodílu s dinosaury na politické moci.
16. 04. 2011 | 15:02

Colt napsal(a):

Tupelo

nové volby by bylo (a snad bude) nejlepší řešení.
Nemá cenu se zabývat tím kdo co řekl nebo neřekl.
V jádru jde o to, kdo ovládne Ministerstvo Vnitra - a to za jakoukoli cenu - nejedná se jen o znejistění policie a zastavení vyšetřování ale i o další možnost manipulace pomocí tajné policie (ala Kubice,Budišov....) v případě voleb.
Tupelo - jen se Vás ptám - podle Vašeho mínění - dopadnou případné volby tak, že dostane ČSSD + (KSČM) 101 poslanců? (ČSSD 35%+KSČM 12-13% = 48%)
Myslím, že ne - a pak nastane opět otázka - kde vzít těch pár duší? Po tom slovním výronu Bohuša a Zaorálka....+ několika dalších.
Není již teď vlivem přihlouplého vystupování špiček ČSSD rozhodnuto, jak to bude opět dopadne po volbách?

Někdo zde napsal, že VV měly zůstat mimo tyto dva bloky a hlasovat ad hoc.
Jsem stejného mínění - jen tak se může malá strana udržet více než jedno období na scéně a bude respektována - to mi věřte. Leda, že by se státostrany odhodlaly k oposmlouvě II.

Ariana Travná
někdy se z té nádherné přírody budete muset vrátit domů do reality-bohužel -:)

žumpa M. Novák
bohužel Váš optimizmus, (že se něco vyšetří) v závěru kazí to, že se podařilo opět Mobilizovat - tentokrát ne proti Komunistům ale proti VV.
V tom jsou obě státostrany opět zajedno. Bohužel.

Béda
a kdyby nebylo hloupého útoku ČSSD na VV - už mohly být veverky na cestě - a pseudoreformy by se poroučely...... jak snadné - ale vysvětlujte to ....
16. 04. 2011 | 15:10

Shabatnikoff napsal(a):

to Luba

Ano, K.K. je postižená osoba. -- Trpí chorobnou lhavostí. -- Za své činy není odpovědná. Za její činy odpovídá okolí, které se nepostará o to, aby byla léčena.
16. 04. 2011 | 15:12

Béda napsal(a):

Colt,

tak teď jsem se srdečně zasmál. Měl bych jenom takovou podotázečku: kdo s kým nechtěl jít po volbách ve kterých vyhrála ČSSD do koalice? Kdopak říkal: s xy nikdy? Na jakém půdorysu se prezident rozhodl, že nepověří vyjednáváním koalice vítěznou volební stranu ale stranu druhou v pořadí?

A nakonec otázku: Zůstaly VV prosazující po volbách
za každou cenu neoliberální reformy (zvýšenou DPH, školné, tržní zdravotnictví, důchodový opt out, rozvrat sociálního systému) toutéž středovou stranou (mající stejně daleko od středu nalevo jako doprava)? Nepodvedly takto náhodou celou levicově orientovanou část svého voličského spektra?
16. 04. 2011 | 15:20

Béda napsal(a):

dovětek:

a jak se zdá v souvislosti s důchodovým opt outem a zvýšenou DPH i část pravicového voličského spektra?
16. 04. 2011 | 15:23

Maximus napsal(a):

Osobně si myslím to, že bakalice resp. koalice těchto tří "udatně bojujících stran s korupcí a reforem" nepřežije, dávám jim čas tak do vánoc a to jen za určitých těžko splnitelných podmínek. Už té špíny od nich prosáklo a objevilo se moc a to se jim brzo vrátí. Navíc se pěkně nenávidí mezi sebou. Všiml jsem si už vysokého stupně podrážděnosti a někde i přímo nasr..osti ve státní správě a to něco signalizuje! Tam byli modří a černoknížáci silní, ale když lidem seberou peníze, pak co mohou čekat?
Je to stejné jako se ženskou, nejrychleji se jí zbavíte, když jí řeknete, že nemáte peníze a ona zjistí, že to je pravda!
16. 04. 2011 | 15:24

blue jay napsal(a):

Bedo?

Vyhraji socialiste pristi volby? A pokud ano s kym utvori koalici?
16. 04. 2011 | 15:32

Hloupý Honza napsal(a):

Já bych to viděl následovně.

1) Tluchoř se rozvede a vezme si Kočí.
2) Kočí vstoupí do ODS
3) VV získají v předčasných volbách pěkných 3,9 %
4) Kočí se stane předsedkyní ODS a pod jejím vedením ODS převálcuje ČSSD A TOP09 v řádných volbách v r.2015. ODS obsadí 149 křesel v parlamentu. Prezidentka Lívia Klausová ji v dubnu jmenuje ministerskou předsedkyní.
5) Do konce roku 2015 ODS ovládne všechna města a vesnice v komunálních volbách.
6) V roce 2017 vystoupí Kočí na speciální tiskové konferenci, kde předloží rozsáhlý materiál s důkazy o korupci, o konkrétním propojení politiků na byznys a finanční skupiny, o machinacích s veřejnými penězi a zakázkami, o tajných kontech v Lichtenštejnsku a Švýcarsku, kompromitující nahrávky vrcholových a komunálních politiků a spoustu dalších informací. Vše se bude týkat ODS. Kočí přizná, že jako tzv. dvojitá agenta ABL byla již v roce 2010 nasazena do okruhu lidí z ODS, kde měla vystupovat jako přeběhlice a posléze poběhlice, že měla navázat styky (i pohlavní) s tlučhubou Tluchořem, a že spolu se Škarkou měli navenek vystupovat proti VV a upozorňovat na její "kauzy" a problémy z důvodu zachování jejich skryté identity a věrohodnosti. Kočí rozkryje nejen mafiánskou strukturu ODS, ale i ČSSD, jakožto největšího obchodního "partnera" ODS a to nejen na komunální úrovni.
7) odhalení Kočí přispěje k pádu vlády a k rozvratu ODS i ČSSD. V létě umírá po pádu s cimbuří na Hluboké kníže Schwarzenberg, Háva z Omnipolu dostává při svých 159 kg ve Švýcarsku infarkt a mozkovou mrtvici. Kalousek ve světle těchto událostí prohlašuje, že ztratil jakoukoliv motivaci setrvávat v politice a sám rozpouští TOP09.
8) Kočí se vrací s velkou slávou do VV a tyto v předčasných volbách na podtim 2017 dostanou 63% preferencí, kromě nich ještě parlamentní křesla obsazuje Strana Zelených, což je připisováno hlavně narůstající četnosti přírodních katastrof ve světě a neustálým povodním v ČR. Bývalý prezident Klaus píše z Bohnic představitelům Německa a Rakouska, dvěma zemím bývalé EU nyní NU (německé unie), že měl vždycky pravdu a dostává na The Klaus and CEZ University v pořadí 169. čestný doktorát.
9) Kočí je koncem roku zvolena občany prezidentkou, premiér Bárta s předsedkyní parlamentu Klasnovou a předsedou senátu Johnem vyhlašují dne 22.12.2017 ČR daňovým rájem.
10) Lidé přestávají platit daně, vše je financováno z hazardu. Zakázky se rozdělují losováním, ekonomika profituje ze zakládaní off shore firem, z legální prostituce a z obchodu s drogami, na vše dohlíží zestátněná agentura ABL, která nahradila zrušené policejní, vojenské a zpravodajské složky státu. Ekonomika profituje pouze ze služeb a většina lidí nemá potřebu pracovat, zdravotnictví je bezplatné a lékaři platí 30,-Kč za každou návštěvu svým pacientům. Vodárny zavádějí vedle rozvodů s pivem i další bezplatné potrubí s nealkem dle výběru zákazníka. Kromě paušálu 10 mil. Kč na narozené dítě se zvyšuje i poplatek za reklamu, kterou musejí platit televizní stanice každé domácnosti podle množství obtěžujícího reklamního prostoru ve vysílání.
11) v roce 2020 musí ČR zavést ochranářská opatření na hranicích z důvodu neudržitelného stavu v oblasti azylové politiky a jako ochranu před emigranty ze Švýcarska, Švédska, Lichtenštejnska a dalších zemí.
12) v roce 2025 je ČR prohlášena za konstituční monarchii a premíér Bárta se stává císařem.
16. 04. 2011 | 15:32

blue jay napsal(a):

Maximus?

Neni Bakala ten co dostal darek od predsedy Sobotky?
16. 04. 2011 | 15:34

radekP napsal(a):

A Kalousek je čistej a neprůstřelnej, i když toho má na triku nejvíc a možná víc než celý VV dohromady...:-//
16. 04. 2011 | 15:37

blue jay napsal(a):

ja to vidim takhle,

Hloupý Honza zustane Hloupým Honzou,
Akorat kdyz mu vyjde jeho prani, bude platit do kasicky komunistum. A jak rad,lol.
16. 04. 2011 | 15:39

Otázkář napsal(a):

Podle mě je Kristýna Kočí nemocný člověk. Bohužel v kombinaci s chorobnou ctižádostí a neméně chorobnou lhavostí může být velice nebezpečná nejenom sobě, ale i svému okolí. Pan Hnízdil by měl svou pozornost na chvíli přesunout od prezidenta směrem k ní. Určitě by došel k velice zajímavým zjištěním.
16. 04. 2011 | 15:44

Tupelo napsal(a):

Colt: skoda ze jste mi neodpovedel na ty me dva dotazy, ja Vam na Vas odpovim: nevim jestli dostanou levicove strany vic nez 100 poslancu, ackoliv bych si to pral, myslim ze levice po otresnem vykony pravicove 118 by mela dostat snaci. A nemusi jit jen o dve soucasne levicove strany, zachytil jsem jemny naznak ze se chysta neco noveho....

Pro me jsou predcasne volby nejferovajsi ani ne tak proto ze v nich ma levice sanci, ale spis ze by se tim uzavrela soucasna kapitola: nedokazi si predstavit ze by ta spina poslednich mesicu sla prekonat dalsim vladnutim (i kdyz koryta jsou koryta a jak pise Beda, jeste lezi kolem hodne penez). Ze samotnych VV jsem zaregistroval pozadavek na to aby Barta VV opustil - pral bych jim aby se jim podarilo si sve vnitrni veci urovnat a aby se vratili k tomu co slibovali (jen tak mimochodem, kdy meli posledni referendum?). Uz kvuli velke casti jejich volicu, jak znamo TOP09 ziskavala pravicove volice od ODS zatimco VV spis levicove z CSSD - ti si nejspis neprali neoliberalni reformy, jakych se jejich strana ucastni...
16. 04. 2011 | 15:49

Občan napsal(a):

To Colt:

"...Někdo zde napsal, že VV měly zůstat mimo tyto dva bloky a hlasovat ad hoc.
Jsem stejného mínění - jen tak se může malá strana udržet více než jedno období na scéně a bude respektována - to mi věřte. Leda, že by se státostrany odhodlaly k oposmlouvě II...."

Myslím, že tohle od nich očekávala většina jejich voličů (a pokud mne paměť neklame, tak veverky to i samy tvrdily). Teď je otázka, jestli budou jejich voliči zklamáni natolik, že už je volit nebudou.
OVšem co potom? Hlavně při eventualitě, že se do PS PČR dostanou jen 4 partaje. Já mám docela bujnou fantazii, ale na tohle mi už nějak nestačí.
Nebo se tam opět dostanou lidovci a nude se opakovat stejná příšerná fraška jako teď. Buď vznikne koalice TOP 09+KDU-ČSL+ODS (protože s lidovci přijde "nová krev", která si bude chtít také nahrabat) a budeme tam kde teď, nebo dojde k oposmlouvě II.
Ledaže by dostaly ČSSD a KSČM dohromady 52% hlasů a ustavila se menšinopvá vláda ČSSD podporovaná komunisty.
Docela se začínám obávat předvolební kampaně, protože tentokrát už by mohla i téci krev. Pořád ještě mám v paměti teroristické útoky z r. 1990.
16. 04. 2011 | 16:00

Ariana Travná napsal(a):

Taky si nedovedu představit, jak by tato vláda mohla pokračovat dál a něco dělat... I kdyby se nakrásně nějakým pofiderním způsobem udobřili, jak budou existovat při absolutní nedůvěře občanů a s nulovým kreditem? Že by zase zaskočil Fischer s prozatímní vládou? a tak na 3 roky, to by byl od těch šaškovin na chvíli pokoj :-D
16. 04. 2011 | 16:02

Colt napsal(a):

Bédo
pokud vyhraje ČSSD volby, s kým půjde do koalice? Nebo snad dostane 51%?
16. 04. 2011 | 16:03

Občan napsal(a):

To Hloupý Honza:

A víte, že je to tak šílené, že by se to mohlo klidně stát? V ČEZké republice už je možné všechno, po letošním jaru určitě.
16. 04. 2011 | 16:04

blue jay napsal(a):

obcane?

Napsal jste...

"Ledaže by dostaly ČSSD a KSČM dohromady 52% hlasů a ustavila se menšinopvá vláda ČSSD podporovaná komunisty. "
A co je podle vas vetsinova vlada? Kolik musi dostat procent?
16. 04. 2011 | 16:06

Občan napsal(a):

Otázkář napsal(a):
"Podle mě je Kristýna Kočí nemocný člověk. Bohužel v kombinaci s chorobnou ctižádostí a neméně chorobnou lhavostí může být velice nebezpečná nejenom sobě, ale i svému okolí. Pan Hnízdil by měl svou pozornost na chvíli přesunout od prezidenta směrem k ní. Určitě by došel k velice zajímavým zjištěním. 16. 04. 2011 | 15:44"

Hnízdil ne, Hnizdil je neurolog a dělá bolavý kolena :o))
Honzák je psychiatr.
16. 04. 2011 | 16:06

Jag napsal(a):

Slečna Kočí je především blázen.Měla by se léčit a to brzy.K tomu,co žvatlá se dá jedině dodat to,že žádná ženská by se nechtěla vědomně shodit před národem takovými vulgarismy.......kdyby věděla,že ji nahrávají,tak by byla jistě slušná a vstřícná-což jí přece vyneslo na vrchol její politické kariéry.Pýcha předchází pád a slečna Kočí také tak dopadla.Takovou mladou žumpu jistě nechtěl ani prezident havel,který si tak přál novou generaci,která to prý zachrání.Panu Havlovi bych vzkázal,pane Havle,na nějakou generační změnu zapomeňte,základem demokracie je práce.......to jsou slova Madeleine Albrightové a pokud se lidi nenaučí na demokracii pracovat,žít morálně-tedy vychovat v tom svoje vlastní děti,škola nebude učit etiku a slušnot,tak to budeme čekat na ten generačně-budoucí zázrak věčně a pořád NIC.
16. 04. 2011 | 16:08

Občan napsal(a):

To bluejay:

ČSSD nepůjde do koalice s KSČM.
Takže by musela sestavit menšinovou vládu, podporovanou komunisty.
Jak prosté, milý Watsone...

Příště zkuste na chvilku použít mozek, než učiníte pokus být neobyčejně vtipný.
16. 04. 2011 | 16:08

Ariana Travná napsal(a):

Colt:
Bédo
pokud vyhraje ČSSD volby, s kým půjde do koalice? Nebo snad dostane 51%?

No právě - a pokud levice nedá vládu dohromady, pravice nedá vládu dohrmady, kdo bude vládnout? Fischer? :o)
16. 04. 2011 | 16:11

Dočekal napsal(a):

Tupelo:

Dovolím si jeden postřeh. Ještě předtím ale musím konstatovat, že podle mne nejčistším řešením dnešní patové situace jsou jedině nové volby.

To, za co někteří zdejší diskutující spílají panu Bohuslavu Sobotkovi, je neproveditelné. Mám na mysli účast ČSSD ve vládě, jejíž pravicová trojkoalice má v PSP ČR pohodlnou většinu. Pokud by pan Bohuslav Sobotka přistoupil na tuto variantu (podle zatím nepotvrzených zpráv mu ji nabízel prezident pan Václav Klaus), znemožnil by tím nejen sebe, ale také celou ČSSD.
To, že na dnešním stavu na naší politické scéně nese velkou vinu také prezident, je neoddiskutovatelné. Pověření pana Petra Nečase sestavením vlády ještě předtím, než tuto možnost dostal vítěz loňských parlamentních voleb (on ji nakonec nedostal vůbec), byl jistý druh svévole.
Vládní slepenec tří nesourodých politických stran a jejich snaha urvat si co největší díl na kořisti, to vše teď nese trpké ovoce. Ta naše "pravice" byla tak lačná po moci, že ze všeho nejvíc připomínala žíznivého na poušti. Když se pak konečně dostala k oáze, nezačala pít po douškách, ale začala doslova hltat. A to ji teď pomalu zabíjí, stejně jako by to zabilo toho trosečníka na poušti.

Pan Babák sice tratil šest milionů, které investoval ve formě sponzorského daru své straně a které si musel (podle svých vlastních slov) k tomuto účelu vypůjčit, ale my všichni budeme tratit mnohem víc. Nějak se nemluví o nárůstu státního dluhu, propadu ve výběru daní, hrozících arbitrážích, o nutnosti vrátit nějakých 230 milionů korun coby dotaci EU, použitých na jiný účel (čti: Ukradených), o tom, že výnos našich penzijních fondů zdaleka nepokryje inflaci - je toho opravdu moc.

Schválně: Tipnete si, kolik bude činit částka na páně Kalouskově složence, až tento dokončí svoje šafářování na Ministerstvu financí?
16. 04. 2011 | 16:17

Béda napsal(a):

Colt,

to je těžká otázka. Pokud vím, ČSSD již párkrát volby vyhrála a koalici sestavila (třeba s KDU a US). Asi bych to nechal na volby. Jediný menší problém je v tom, že máme zcela "nadstranického" pana prezidenta, bývalého čestného předsedu ODS a nositele řádu chilského zlatého pera, který obvykle vybírá podle svých preferencí druhého vítěze voleb.
16. 04. 2011 | 16:20

Béda napsal(a):

Občan,

s psychiatry to taky není jednoduché. Někteří jsou natolik zdevastováni diagnózama svých pacientů, že sami musejí vyhledávat odbornou pomoc svých kolegů.
16. 04. 2011 | 16:23

Colt napsal(a):

Ariana Travná
jednoduché -pokud nedá dohromady vládu levice, tak jí dá dohromady pravice a nějaký "Fišer" je až hodně vzadu - na toho bych nespoléhal

Béda
Občan
Tupelo
ano, my voliči můžeme být zatrpklí, že VV nechtěla jít s dinosaury z ČSSD (taky díky Jirkovi s tím jeho sebevědomím a přitr. kukuči).

Ale zatrpklost a emoce nemaj v politice moc místa. Politici musí počítat vždy několik tahů dopředu a v tom se mě jeví Bohuš a spol. překvapivě neprozíravý.
Jde o mnohem víc než jen uraženou ješitnost - co bylo to bylo. V zájmu vyšších cílů se musí něco oželet a vedení ČSSD se mělo podle toho chovat.
Myslím, že i VV kdyby věděli před 10 měsíci, co je čeká v manželství s ODS asi by si ledacos odřekly (viz John/Novinky). Se vstupem do vlády dost váhaly, ale nakonec se nechaly chytit - jako spousta malých před nimi.
Bohužel většina českých voličů je nepoučitelná a politici jakbysmet.

Bédo
s kým půjde ČSSD do té koalice?
16. 04. 2011 | 16:35

žumpa M. Novák napsal(a):

Když někdo v této politické žumpě žije třeba 15 let, jako třeba Tluchoř, tak už mu nesmrdí, Kočí ta žumpa ještě asi smrděla a zkrátka si emotívně jednou ulevila, aníž vůbec tušila, že je nahrávána, pak už ji přece nic jiného nezbylo (měla to rozlitý na obou stranách, když to bylo venku), než ze sebe udělat lhářku a blázna a snažit se zpochybnit všechno, co kdy řekla. To mi vadí na tomto článku Kadlece, že napomáhá šíření této záměrné licoměrné stategie - zpětně zpochybnit slečnu Kočí jko takovou a všechno, co kdy řekla a to zejména tu surovou pravdu, jak to v této žumpě chodí. Charakter slečny Kočí ja zase jiná věc, k tomu jsem se vyjádřil již výše. Paradoxem je, že se ODS snaží zaříznout VV přesně tím, před čím varoval Paroubek již před volbami a byl za to také náležitě zesměšńován pravicovým tiskem. Já VV fandím, je to stále menší zlo, než ODS + TOP. Jak jsem již napsal, Bárta si třeba obstarával informace o citlivích věcech, ale alespoń za své, ODS si najmulo na špinavou práci Kubiceho a to za peníze dańových poplatníků. Pan Kadlec tu přesně dělá, to co se ted´ od pravičáků očekává, zpochybnit, co slečna Kočí prohlásila, jak vaří ODS a TOP politiku. Ale pozor, slečna Kočí pmla proslásit, že je to hlasová montáž apod. a žalovat tu u soudu, ona však to, co prohlásila, nepopřela, takže zase taková lhářka není.
16. 04. 2011 | 16:35

Colt napsal(a):

opr.VV...věděly...
16. 04. 2011 | 16:36

Občan napsal(a):

To Béda:

Nejen psychiatři, i psychologové. Stačí si počíst ve výrocích ministra školství. Ale ten ke kolegovi nepůjde, protože mesianistický syndrom něco takového vylučuje.

Jinak, co se té případné koalice týče - já stále ještě doufám, že ČSSD se z koalic s pravičáky už konečně poučila a nebude znovu riskovat. Zrovna její "koalice" s KDU-ČSl a UD-DEU byla smrtící. V té době měla ČSSD proti sobě vlastně dvě koalice - skrytou ODS+US-DEU a KDU-ČSL a vnitrokoaliční antikoalici US-DEUa KDU-ČSL. Pokud se pamatuji, tak její "koaliční partneři" podrazili v PS všechny návrhy, které ČSSD předložila.
16. 04. 2011 | 16:38

blue jay napsal(a):

Ok obcane,

A byla by mensinova vlada CSSD ktera by se spolehala na Komunisty tim spravnym resenim?
16. 04. 2011 | 16:42

Občan napsal(a):

To M. Novák:
Jo, to jsem si také všiml, že jsou tu mediální snahy přes zpochybnění toho, co Kočí řekla, "očistit" ODS.
Jenže soudný člověk by tohle zbaštit neměl, na to to děvče mluvilo příliš upřímně.
16. 04. 2011 | 16:44

Občan napsal(a):

To blue jay:
Rozhodně. Pokud by s nimi měla dostatek mandátů - čímž myslím víc než 101 či 102 (abyste mne zase nechytal za slovíčko :o) ).
16. 04. 2011 | 16:46

blue jay napsal(a):

Kdyz jsem si precetl vase uvahy obcane,

Tak si myslim ze by jste si pral spolceni tech 2 komunistickych stran. CSSD a KSC(m). Ale co to Bohuminske usneseni? Myslite si si ze to hlavni komunista CSSD Sobotka zrusi a ze dvou stran se stane ta jedina dobra pro CR?
16. 04. 2011 | 16:49

ZAM napsal(a):

Béda 16. 04. 2011 | 07:12:
Je docela zajímavé a příznačné, jak fundamentální levičáci si notují s fundamentálními pravičáky. ☺
16. 04. 2011 | 16:52

Občan napsal(a):

To blue jay:

S ohledem na situaci asi nezbude než to zkusit.

Nebo jaké možnosti vidíte Vy?
16. 04. 2011 | 16:54

ZAM napsal(a):

Luba:
"Slečna Kočí je totiž, podle vnějších projevů, psychopatka " Přesná slova, i ta ostatní.
16. 04. 2011 | 16:55

ZAM napsal(a):

Mud..:
"Pan Bárta je totéž co moje osoba, dnes mrtvá "Funfera". Navíc byl agent STB." Nepovídejte, už v 16 létech??

JUDr. Vít Bárta (* 5. prosince 1973)
http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%ADt_B%C3%A1rta
16. 04. 2011 | 17:00

FOX napsal(a):

Jarní vlaštovka

Interview s předsedou strany Občané.cz Petrem Havlíkem - Český rozhlas 6

http://www.rozhlas.cz/cro6/stop/_zprava/interview-s-predsedou-strany-obcanecz-petrem-havlikem--879535

http://www.neo2011.cz/
16. 04. 2011 | 17:03

ZAM napsal(a):

Autor:
"velmi bych jí fandil: zatím ale zjevně vůbec netuší, jak na to." Myslím, že už je dostatečně zřejmé, že prolhané slečně nikdy nešlo o nic jiného než o prosazení své vlastní osoby, o níž má přehnané mínění. Takže vůbec nejde o to, ´jak na to´ a čtenáři nezbývá nic než údiv nad zvláštní logikou jednoho ajťáka.
16. 04. 2011 | 17:12

ZAM napsal(a):

Colt:
"nevolil jsem VV ale dneska bych jim hlas dal" asi budete mít možnost v předčasných volbách. Asi byste nebyl sám.
16. 04. 2011 | 17:22

ZAM napsal(a):

Colt:
"záhada v současném chování VV (že se neseberou a neodejdou) je téměř idiotské jednání vedení ČSSD.
Místo aby VV hodilo laso, tak jim nadává ještě více než ODS. Až to budí podezření stejného másla na hlavě obou státostran." Ano, přesně.
16. 04. 2011 | 17:26

Béda napsal(a):

Colt, ZAM,

nač kolem toho chodit jako kolem horké kaše. "Antidinosauří" VV pokud si chtěla udržet tvář a neprojevit se jako mocichtivá lehká dívka, měla zůstat mimo koalici, umožnit menšinovou vládu a z pozice jazýčku na vahách držet pod krkem koalici a nutit ji ke transaprentní nekorupční politice.

Tím, že hned po volbách vlezly do koalice s neoliberály zradily část, možná tu podstatnější svých voličů, plivly na svůj program a lpěním na koalici s dinosaury za jakoukoliv cenu údajně kvůli nezbytnosti neoliberálních reforem, které jdou proti zájmům velké části jejich voličů, daly jasně najevo o čí zájem jim jde. Niokoliv o program a zájmy voličů ale v první řadě "sponzorů" tohoto investičního projektu v čele s p. Bakalou, Bártou, Babákem. Tomu odpovídá i jejich povolební típnutí vnitrostranických referend.

Prostě další strana na jedno použití. Mouřenín splnil svůj úkol. Umožnil 118 koalici a neoliberální reformy. Problém se ukázal v tom, že se chtěl dělit s velkými zavedenými dinosaury o moc jako rovný s rovným.
16. 04. 2011 | 17:30

ZAM napsal(a):

Béda:
To je hloupost. Jenom z mocenských pozic je možno ohrozit dinosaury, což ostatně potvrzuje hysterický ryk ODS proti Johnovi potažmo celé VV v souvislosti s MV. Dinosauří kmotři nejen z ODS se cítí ohroženi.
16. 04. 2011 | 17:40

Jag napsal(a):

Pokud dnes Drobil prohlásí,že John může být vícepremiérem a že není svázán s ABL,tak se každý soudný člověk musí ptát,kde to žijeme?V blázinci?Všechno byla jen účelová hra a Kočí byla součástí této hry.ODS se pro mě stává naprosto nedůvěryhodnou a celé toto divadlo bylo v její režii.
16. 04. 2011 | 17:48

Béda napsal(a):

ZAM,

Mladí draví dinosauři si začali kopírovat databáze starých dinosaurů.

Cílem má být vymýcení dinosaurů, nikoliv instalace dalších. Kolikpak dinosaurů odstřelily VV? Není to tak že jedna mafie chtěla přebrat území jiné mafii?
16. 04. 2011 | 17:49

nic napsal(a):

Nic pro Luba nebo Lubo

naprosto perfektně papsaná situace a skvělý odhad na diagnózu paní Kočí.
Historionka jak vyšitá.
Ale zkusme to vzít i jinak. -) . I muži rádi před ženami dělají ramena, přeceňují své schopnosti a svůj význam... a proč? No kvůli ženským. Co když Kočí nepochopila, že ona je žena a má útočit jinými zbraněmi a omylem si vzala do rukou zbraně mužské. Možná jí nestačí být lovena jako mladá blondýnka, prostě chtěla svému společníkovi navodit zdání mladé , krásné, navíc perspektivní partnerky. -) Je jaro a Kočí je přece sama jak kůl v plotě. Některé ženy to s emancipací přehání. Nic proti feministkám, já je mám raději než šedé myši u sporáku nebo silikonové bouchačky. Ale slečna to třeba jen popletla a místo kolínko přes kolínko začala svého spolustolovníka balit na řeči o tom, jak to hraje s kmotrama a stojí za ní opilec Havel -). V tomto případě bych jí to lhaní odpustil. Z lásky dělají hlouposti všichni a všichni zamilovaní chtějí před protějškem vypadat lépe a důležitěji. -)
Ale když pominu to "jarní harašení" tak diagnóza by odpovídala
jejímu chování. Dodávám, že pro historionku by byla příznačná i pseudologia fantastica - bájná lhavost.
16. 04. 2011 | 17:50

Béda napsal(a):

Je zajímavé, že se někteří snaží udělat z miss Kočí blbku. Věcné jádro jejich řečí tudíž má být přehlédnuto, rozhodně ne podrobeno pečlivému zkoumání, vždyť jde o výplod nemocného člověka.

Přesto všechno právě řeči této údajně nesvéprávné předsedkyně parlamentního klubu VV budoucí konstruktivní přeběhlíčky
způsobily takový poprask v politické bažině.
16. 04. 2011 | 17:58

nic napsal(a):

Pro COLT
Divíte se, že se VV neseberou a neodejdou? Já tedy vůbec ne. Za dvacet let jsem viděl tolik průšvihů ODS a ČSSD, že bych je ani spočítat nedokázal a lidé tyto totálně zdiskreditované strany volí dál.
Vysvětlení je v tom, že občané ČR si nedokáží poskládat puzzle. Hezky informaci k informaci. Příklad Řápková. Lidé zvolili kauzu Plzeň-práva tou nejhorší kauzou roku. Nadávali, všichni se čertili a dva měsíce poté zvolili Ivanu Řápkovou - profláknutou turbojudr do parlamentu ČR. Takže, kam by VV chodili? Proč?-) Lidé je stejně zvolí jako Řápkovou. Protože si občan ČR není schopen zapamatovat 2 měsíce starý průšvih.
16. 04. 2011 | 18:00

Silvie napsal(a):

Nic,

já myslím, že Kočí (o které jsem byla přesvědčená,že je lesba) vypadající jako Douchová z Vrchní prchni, musí být na jaře dosti potřebná. Totéž lze tvrdit i o Tluchořovi. Tluchoř je vyložený kočkolap a Kočí má "sexepíl" mužatky. Musela jí ale krasavice Klasnová ležet v žaludku...
16. 04. 2011 | 18:03

Silvie napsal(a):

Nevíte někdo, jakou firmu má otec Kočí? Má něco společného se zbrojaři? Prý se velmi dobře zná s Kalouskem.
16. 04. 2011 | 18:05

Silvie napsal(a):

Firma otce Kočí Still - zakázky od Kalouska za 73 milionů

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/style=default/zpravy/z-domova/kalouskovo-chapadlo-zakazky-za-73-mil--pro-koci/
16. 04. 2011 | 18:10

nic napsal(a):

oprava VV chodily
16. 04. 2011 | 18:10

nic napsal(a):

Silvie,

ono je to jedno. Slečna Kočí se mi sice nelíbí, ale to třeba taková Paroubková také ne. No a přece se někdo našel a kvůli nosaté slovenské tlumočnici se rozvedl. Takže ono je to asi fuk. Petra Paroubková nám tu také píše ódy na manžela - tlustého ošklivého chlapa. Takže buď je láska opravdu slepá, nebo jde o finanční a prestižní stránku věci. A jestli si Kočí nebyla jistá ženskými zbraněmi, tak začala balit spolustolovníka typickým mužským způsobem. Začala se vytahovat, dělat se důležitou atd. -) Je jaro -). Jinak Topolánek, Bursík, Paroubek a další - jasný příklad toho, co naši politici opradu dělají - výsledkem je populační exploze -)
16. 04. 2011 | 18:17

Tupelo napsal(a):

Pane Docekale, sohlasim, nevidim jediny realny duvod, proc by najednou CSSD mela suplovat pri potizich pravicove vlady VV. V teoreticke rovine jeden takovy duvod je: bratrickovani kmotru, jejich spojeni za ucelem vysavani penez obcanu - neni se co divit ze z takove spojeni by mel radost nejeden zlodej (per;)) a ja osobne doufam ze k nemu nedojde (pral jsem si opakovani voleb v Praze, kde by SD nepochybne dostala zaslouzene vyprask).
Tipovat si castku na dalsi Kalouskove slozence se neodvazim, nekde jsem cetl ze pokud bude tempo za prve tri mesice tohoto roku pokracovat, dozijeme se snad noveho rekordu v zadluzovani...

Colt: opravdu si myslite ze potom vsem, co predvedly vsechny tri strany pravicove koalice ma volic CSSD duvod byt zatrpkly, ze ani jedna z techto podivnych stran nesla do koalice s CSSD? ;) Co se tyce VV, myslim si naopak ze v mensinove koalici s CSSD a podporou komunistu mohli ziskat vic (tyka se tohoto volebniho obdobi, zisky pristich voleb si akt zatim netroufam predvidat) a take mozna vic prosadit (treba takovy Bublan by se nejspis choval jinak nez Langer).

A znovu se zeptam: jakym zpusobem a proc by mela nyni hazet CSSD laso VV?
16. 04. 2011 | 18:19

Jan Žura napsal(a):

Ještě jednou to Nečas udrží, vymění ve vládě pár hňupů a od této chvíle bude všechno lepší, neskonale lepší, budou nám vládnout andělé. I když přísní, ale nestranní. Bože bože, co si to ti naskrz zkažení mocí a penězi lidé o nás myslí? A pan Prezident tomu přihlíží? Proč proboha nevyčistí ten augiášův chlív?
16. 04. 2011 | 18:20

Píďa napsal(a):

Souhlasím, že pro vyřešení současné situace by byly nejlepší nové volby. I já bych v nich napravil svojí spoluvinu. Jako voličovi mírně vlevo jsem před minulými volbami naskočil na protiparoubkovskou vlnu. Program VV byl z velké části programem ČSSD #2, takže jsem tuto novou "stranu" volil s přesvědčením, že volím proti poplatkům u lékaře, proti důchodové reformě jen pro bankéře a vyvolené, proti korupci... Rozčarování přišlo krátce po volbách, kdy mi svitlo, že VV chtěly jen k moci a že horlivě přikývnou Kalouskovi na cokoliv, jen aby měly na 4 roky plně nasypané korýtko. A stejně tak dopadne současná vládní rozepře - v pondělí uvidíme, jak John dostane vládní trafiku, ostatní si oddychnou, že jim korýtko nikdo nesebere a budou zase vyzpěvovat podle Kalouskem rozdaných not. Nejlepší MF vesmíru sám řekl, že uznává, že existuje více variant reforem, ale přesně k těmto oni dostali mandát. Rozuměj k těm, kdy si pár milionů zamestnanců pohorší, o důchodcech ani nemluvě, dluh státního rozpočtu bude stejný, ale majitel vlády (štědrý sponzor všech tří stran) si připíše další miliardy.
No hlavně, že nejsme v Řecku :o))
16. 04. 2011 | 18:21

ZAM napsal(a):

Béda:
Možná ano, možná ne, každopádně bez výměny to nepůjde. Jistý je ryk dinosaurů starých.
16. 04. 2011 | 18:34

Agent W4C napsal(a):

Kočí je paranoidní.Její vývody a dedukce by nevymyslil ani spisovatel Bondovek.A to už je co říci.
16. 04. 2011 | 18:38

Ariana Travná napsal(a):

Píďa:
No hlavně, že nejsme v Řecku :o))

To, co nastartovali dnešní dino-mafiáni, je horší než Řecko - to je spíš nějaká africko-asijsko-latinoamerická divočina :-))) V které zemi na sebe politici podávají trestní oznámení, špiclují se, veřejně urážejí, donášejí, odposlouchávavjí, kují nekalé pikle jeden proti druhému... To není moc evropská cesta, že? :o)))))))))))))
16. 04. 2011 | 18:40

Colt napsal(a):

Tupelo,

proboha - já nemluvím o zatrpklosti voličů ale špiček ČSSD. O čem jiném svědčí nesmyslné až nenávistné útoky na VV?
16. 04. 2011 | 18:53

Tupelo napsal(a):

Colt: ok, tak v tom pripade se omlouvam. pro soucasne vedeni sd ale plati to same co pro jeji volice, po vladnim angazma tech tri pravicovych stran... Krom te sve otazky, na kterou mi ne a ne odpovedet bych pridal jeste jednu: myslite ze soucasne utoky na VV ze strany svych 'koalicnich partneru' jsou slabsi, stejne nebo silnejsi nez ze strany CSSD? A jsou ty strany taky zatrpkle? ;)
16. 04. 2011 | 19:04

nadšený Talmudista napsal(a):

Nesouhlasím s výroky některých zde diskutujících, že slečna Kočí je "inteligentní avšak ....".

Několik týdnů před aférou měla sl. Kočí interview na ČT24.

Na přímou otázku redaktorky "Proč chcete aby rozpočet Ministerstva obrany byl sníže?" slečna Kočí odpověděla doslova:

"Musíme snížit rozpočet pro MO, protože naši vojáci budou bojovat v ÍRÁNU !!"

Tímto výrokem se nejenom demaskovala, ale u mne i doživotně diskvalifikovala.

Pouze osoba nezvládnutelně hloupá nebo Israelský agent může požadovat, aby Čeští vojáci bez vyhlášení války parlamentem bojovali v 70 miliónovém Íránu.

Normální Čech nebo Moravan respektuje kulturní odlišnosti Íránu a nespokojenost Íránců s bývalým extrazlodějem šáhem Páhláví (který ukradl 30 mld. USD). Obyčejní Češi a Moravané nemají žádný zájem bojovat v Íránu.

Slečna rychlokvašená je prostě buď blbka nebo Israelský agent.
16. 04. 2011 | 19:11

Bobo napsal(a):

tomíku

Pod bodem c)"jako vynaseni Morany privest absurditu dnesnich dnu na svetlo" jste se, protože nejste nedovtipa, dotknul smyslu toho, co rozmazávání kauzy Kočí v divadle Rubín má za význam.
Pro vás je to rozmazávání prostě proto, že jste buď volič, nebo dokonce politik VV. Některým, jak se zdá, stačilo k zvolení do parlamentu 656 hlasů, čemuž odpovídá míra sociální empatie, kterou k tomu potřebovali.
Teď byste chudinku Kristýnu rád pomazal peřím a dehtem a co nejrychleji ji odsunul do zapomnění. Jako slzy poslance Moravy. Jako deset tisíc jiných gejzírů, kterými morální obsah politiky vyvřel napovrch.

Ale je to celé trochu jinak. Umění, a divadlo speciálně (už od starého Řecka) slouží k rituálnímu očištění společnosti. Má spoluúčastí publika na předváděném ději způsobit katarzi. Přimět lidi k přijetí jejich dílu viny na věcech, které se neovlivnitelně a neodvolatelně dějí. A umožnit jim prozření , že ačkoli nic nelze nějak jednoduše napravit, musí se o to vždycky znovu snažit. K tomu je opravdu potřeba katarze.

Zřetelné přednesení toho, co slečna Kočí svým dvěma spolustraníkům nahuhlala do záznamu ve snaze na moment je ještě zmanipulovat a posunout tak svou loďku ve hře "obludných Tluchořů" (jak se teď jejich spolustraníci od nich pokoušejí distancovat) nám umožní se vcítit do její duše.
Většina jejích vrstevníků a spolustraníků, pro které dívčina přestala být cool, když se tak blbě prosekla po ničem podobném netouží. Netuší a ještě dlouho tušit nebudou, že to je zhruba všechno, co sečteno a podtrženo život člověku dá. Trochu pochopení.

VV jsem v minulém květnu nevolil, neboť bylo křišťálově jasné kdo jsou. Marketingem vytvořený ersatz za politickou stranu, určený k posbírání hlasů dezorientovaných lidí, neschopných definovat sůj zájem. Lidí, kteří sice nechápou politiku, ale chtějí k ní mít nějaké stanovisko, když už se o ní tolik píše v novinách. A chtějí taky o něčem rozhodnout.
Tito voliči mají v demokracii své místo jako všichni ostatní a mají právo být reprezentováni. Nejsem lepší volič než oni, rozdávám své hlasy naprosto beznadějným kandidátům jen proto, aby cítili nějakou podporu. Užívám si svobody, dokud je.

V tomto okamžiku ale považuji za smysluplné se postavit za VV. Hozeny do studené vody totiž ukázaly, že se tou politickou stranou skutečně staly. Jednak reprezentují generační kritiku zajetého systému a nejsou tedy žádnou myší na klíček, jak se některým zdá. A za druhé momentálně drží všechny, ale opravdu všechny kmotry v šachu. Možná jim to déle než pár hodin nebo týden nevydrží, ale i nepatrná šance je šance.
Považte, že pan Babiš, zklamaný nešikovností Vítka Bárty vystoupil s rozhodnutím, že si tu politiku teda koupí a bude ji dělat sám. Má v tom oboru své lidi, Ivana Langra a Standu Grosse a ti už budou vědět, jak se dělá pořádek.
Když si promítnete u jednotlivých kapitálových skupin vzniklých českou metodou jejich potenciální situaci vzhledem k politice přicházejících studených let, lichváři bývají těmi, koho prostý lid honí s vidlemi po ulici, když nastane opravdu zle.
Ten kdo může otevřít sýpky a nenechat lidi pojít, získá neotřesitelnou moc. Sejde jen na správném timingu.

Neříkám, že se lze slepému osudu a zlé vůli bohů ubránit. Dokud jsme ale ve stavu se vzepřít, měli bychom to dělat.
16. 04. 2011 | 19:22

Ariana Travná napsal(a):

Myslím že mi svítá, jak si to Kočí představovala. Že se zbaví Véček, které ji vytáhly: proti Bártovi vytáhne ten úplatek půl mega v obálce, Tlučhoř zase vyřadí Johna a tímto dvojím úderem vyřadí dva nejmocnější Véčáky - a sami zůstanou čistí, hrdinové, kteři zachránili vládu před mafiánskými VV.:-)) A Kočí bude slavná a opěvovaná. jenže se to jaxi vymklo z rukou...:)) a Kóča se spíš nadosmrti odrovnala :-))
16. 04. 2011 | 19:27

Béda napsal(a):

Nic než velké divadlo pro veřejnost kvůli neoliberálním reformám pro oligarchy, kteří si koupili a pronajmuli triádu.

Ať se děje cokoliv, triáda stále drží při sobě protože přes "nezbytné" reformy vlak nejede.

A vo to tady jde.
16. 04. 2011 | 19:30

Jag napsal(a):

Předčasné volby nic nevyřeší,jen pomůžeme zadluženým stranám doplnit děravé stranické kasy.Jsou dva druhy příjmů stranických kas.1 metoda je volby a peníze za mandáty.Další způsob je uchopit vládu-rozdávat zakázky loobistům a brát procenta z umělého předražení zakázek......takže proč dnes i ODS už pomalu chce předčasné volby?Drobil nevyšel,díra ve stranické kase se nedoplní ani vládou a lobbistickým předražením-seděl tak John a VV,kteří jako mladá strana nechtějí hned krást a tak nezbývá než předčasné volby a pobrat státní prachy zase jen za volební zisk z hlasů.ODS a ČSSD chtějí předčasné volby a nakonec je udělají.To jsem si jist.Přece si nenechají krachnout stranické kasy?
16. 04. 2011 | 19:38

Petr napsal(a):

Kristina Kočí = typický český politik posledních 60ti let.
16. 04. 2011 | 19:39

anti politik napsal(a):

Ariane Travná, ještě toho je málo, ještě by to chtělo nějakou vraždičku nebo vzájemný únosy dětí ať je to Palermo dokonalý! Tluchoř jako Gigino Půleo by ved ozbrojený bojůvky ODS proti občanům kteří volají po právu "no fuj" a dobré správě země. Zastrašeným občanům se zakážou (nebo myslím byly už zákázaný) sprostý slova (aktuálně nás vymaže kdyby nám z té frustrace ujela ruka) je potřeba nás vychovat k mravním zásadám našich obou prezidenů. Ale možná se s tou vraždičkou mýlím, tuším, že odpráskli Kalouskova švagra! Tak já už nevím, teď sakra jsem si vzpoměl, že únosy už taky! Bože tohle je fakt panoptikum, to snad ani nemá odborný jméno, ale Amíci tomu říkají únos státu!!
16. 04. 2011 | 19:53

Marcus napsal(a):

Pro naši veřejnost je obrovské štěstí, že nahrávka sl. Kočí vznikla a dostala se na veřejnost. Je tedy šance, že při příštích volbách bude zase těch politických gaunerů méně - tím mám na mysli p. Tluchoře a sl. Kočí.
Jinak podle mě šance na zlepšení existuje - je však potřeba, aby tady byla nezávislá policie a justice. Situace v policii se snad po odchodu mafiána Íčka zlepšuje, teď jde ještě o to, aby se justice zbavila těch co na ní, slovy sl. Kočí, "klečí". Nedělám si iluze, že to bude rychlý proces, ale snad už příští vládu nebude sestavovat ODS. Každopádně fungující policie a justice je jediná možná cesta z kmotrokracie.
16. 04. 2011 | 19:58

Karel napsal(a):

Co to se nám to tady zase snaží autor napovídat? K.Kočí nikde své názory na politické machinace věřejně nevykládala, povídala si soukromě s někým v kavárně. A pokud si před povídáním dala jednu becherovku, tak jí to potom povídalo ještě víc než sama chtěla.
A pokud jí za to někdo kritizuje, tak to mohou jen lidé, kteří ani po 20 letech nepochopili, že u nás (snad) máme svobodu slova. A zveřejnili to stejní přisluhovači gumovačů mozků, jako je autor článku. Vy pseudo-demokraté jste snad ještě nepochopili, že nemůžete jakýmkoliv způsobem vymývat lidem mozky, i kdyby vás za to platil sám tak velký šéf, jako je třeba Bárta. Ta největší tragédie přece je, že by to mohla být pravda. A tak se musí všemi způsoby vymývat mozek všem lidem, strašit je, že budou také pokládány za blázny a zrádce (nejlépe rodné strany), protože to by si každý pak mohl dokonce i myslet, co chce. A na to přece už máme z Izraele dovezený detektor lži, aby si lidé dovolovali myslet jen to, co chce vůdce.
Nějak se vám ty kecy o demokracii a svobodě slova hroutí při pohledu na to, že nějaká poslankyně si dovolila po jedné becherovce nebo slivovici vykládat soukromě v kavárně, co si sama myslela. A teď si jen představte, že tohle by udělal obyčejný člověk, který není poslancem. Druhý den by ho jeho demokraticky jmenovaný šéf okamžitě vyrazil z práce. To je praktická realita naší (vaší) pravdoláskařské svobody a demokracie.
16. 04. 2011 | 20:27

pich napsal(a):

Nevím, proč tolik povyku pro nic.
Takový malý poprask na české laguně.
Myslím, že se tato show moc nevymyká jiným taškařicím, vyjímkou je jen v tom, že si výřečná politička spletla kavárnu s raženou chodbou na dole Hlubina.
Těch ku..., ču.... a pi.. tam padalo poměrně často. Jen v době, kdy jsme vrtali na čtyři mašiny, byl takový randál, že se dalo použít jen topolův prostředník.
My staří nejsme moc zvyklí na nové demokratické poměry v naši demokratické politice. Stréjci za našeho mládí a předdůchodového věku byli takoví strozí, žádná zábava.
Nahrávání tehdy nemělo smysl, jednak nebyla taková technika a konkurenční strany.
A tak se na závěr života trochu pobavím. Také nad naivitou některých lidiček, jak to co se tady děje, bylo něco vážného.

Vážné to sice je ale o to tady většinou nejde.
16. 04. 2011 | 20:31

Gerd napsal(a):

Chce-li někdo zničit novou politickou stranu, v ČR stačí jedna ze dvou možností:

1. Pustit ji do vlády, znemožní se sama.
2. Získat podporu Václava Havla, ne nadarmo nazývanou Havlův polibek smrti.

Kristýna Kočí spadá do kategorie 1. a vše si zavinila svým nedostatkem soudnosti.

Pěkný večer
16. 04. 2011 | 20:38

Ládik!!! napsal(a):

Je už Kočí celebrita?
16. 04. 2011 | 20:47

Ládik!!! napsal(a):

Mohla by uvádět "Peříčko".
16. 04. 2011 | 20:51

Drak napsal(a):

Určitě holka mluví pravdu, protože kdyby lhala, tak by ještě přidala, že se jé Nečas snažil se Schwanzenbergem znásilnit. Takhle je to všechno pravda a nastal čas vyhánění.
16. 04. 2011 | 20:54

radekP napsal(a):

Pro Karla
K.Kočí nikde své názory na politické machinace věřejně nevykládala, povídala si soukromě s někým v kavárně. ... A pokud jí za to někdo kritizuje, tak to mohou jen lidé, kteří ani po 20 letech nepochopili, že u nás (snad) máme svobodu slova. ...

Pane Karle, pokud Vám přijde v pořádku, že si nějaký pětadvacetiletý usmrkanec dovolí říct o prezidentovi země, že se po.s.e.r.e, tak OK...
16. 04. 2011 | 21:02

ZAM napsal(a):

Karel:
"ani po 20 letech nepochopili, že u nás (snad) máme svobodu slova" Jasně! A právo na blbost.
16. 04. 2011 | 21:14

nic napsal(a):

pro Jag

velmi dobře napsáno. Máte slušný odhad. Navíc dodávám, že ODS a ČSSD je ideální na oblbování voličů. To dokázaly tyto strany už mnohokrát. V předvečer výročí sametového podvodu se obě strany dohodly, že se dohodnou. Není to v dějinách poprvé. jenže voliči zapomínají. Jde o to, že ODS a ČSSD jsou strany s odlišným programem, zaměřené na opačné póly společnosti, dvě největší protichůdné sociální a názorové skupiny občanů. tyto strany spolu nooko soupeří, ale v zákulisí si jdou na ruku. A díky tomu shranému divadýlku na voliče se u koryt střídají už 21 let.
16. 04. 2011 | 21:23

žumpa M. Novák napsal(a):

Pane Karle, jsem za Vámi, to je tady řevu a nadávek na to, že si slečna Kočí pustilu trošku ústa na špacír a řekla, jak to ona vidí ze svého pohledu. Alespoń je tu in natura ukázán příklad toho, jak možno spustit řízenou štvanici proti prostořeké dámě Kočí. I když, jak jsem řekl, nehodnotím charakterm slečny Kočí, ale stojím za autetičností a spontánností projevu slečny Kočí, to, co se tu autor tohoto článku snaží zpochybnit přidávajíce k tomu teatrální nechápavostí.
16. 04. 2011 | 21:31

nic napsal(a):

vážený Karle,

evidentně patříte k těm pseudohumanistům a pravdoláskařům, kteří si svobodu slova pletou a zneužívají. I svoboda slova končí tam, kde by mohla narazit na paragraf pomluva, definovaný v zákoníku a na urážku na cti opět definovaný v zákoníku. Je vidět, že si kdekdo plete anarchii a demokracii. Jinak lež je velmi závažná věc, zároveň pomluva a urážka. Takže já bych se v jejím případě tak moc tou svobodou slova neoháněl.
16. 04. 2011 | 21:37

jih napsal(a):

Tak, tak. Neni nic horsiho nez kdyz se politici tahaji za fusekli. Daleko horsi je ale kdyz se moc kamaradi.
16. 04. 2011 | 22:06

Pozvatel napsal(a):

Dříve jsme o slečně Kočí věděli málo. Nyní nám prozradila s kým souloží a předložila nám též jistou podmnožinu ze svého výčtu slovních vulgarismů. V neposlední řadě sdělila veřejnosti svůj záměr kandidovat v budoucnu na prezidentský post. Zbývá nám poslední naděje. Že nekrade!
16. 04. 2011 | 22:07

jih napsal(a):

Tak, tak. Neni nic horsiho nez kdyz se politici tahaji za fusekli. Daleko horsi je ale kdyz se moc kamaradi.
16. 04. 2011 | 22:09

Šárka napsal(a):

No tak,to co udělala je hloupost, ví to, dojela na to...Proti tomu co provedli a provádějí jiní "týpci" a dodnes nemají ani ostudu, je ona "mejdlo".Znechucuje mě,že na ní všichni plivou a přitom se jiní bokem v tichosti smějí.Taky jste si všimli, že když prvně praskla aféra s obálkou, tak John, kromě Bárty koukal jako vyplašenej kůň a jak vyplavala aféra s nahrávkou Kočí, tak se spokojeně usmíval? To mluvilo za všechno.Už ani mepotřebuji vědět jak to celé bylo.Měli by všichni už fakt zmizet v propadlišti dějin.
Přes všechno se stalo, jí nedokážu nenávidět.To mě štvou podstatně víc jiní politici.
16. 04. 2011 | 22:31

Václav Kadlec napsal(a):

Hezký den, dovolím si souhrnnou reakci:

- pane Id, ano, vzpomínám:)

- pane almost glossed, to netuším, www.zive.cz bylo vždy jinou divizí Computer Pressu a mělo jiné vedení než mě. Osobně vajíčkové útoky rozhodně neschvaluji a v žádné naší knize se o nich nepsalo kladně:)

- pane Cechu, můžu se zeptat, jak se můj Pilsencentrismus projevuje? :) V Plzni jsem mimochodem až asi 5 let nebyl, žiju v Brně:)

- pane Žumpo M. Nováku, kde v mém článku vidíte něco o mé sortě čestných lidí z ODS a TOP? Já netvrdím, že jsou čestní, já jen tvrdím, že když Kristýnu Kočí naštvaly VV, a rozhodla se je vytrestat tím, že začala systematicky do nahrávek lhát, tak proč při tom trestání nakydala špínu na lidi, kteří s ní ani s VV nemají nic společného.

- pane ZAMe, zřejmé to není. Je to hodně pravděpodobné, a já si to po pravdě řečeno myslím taky, ale jisté to není. Přečtěte si závěr mého článku prosím ještě jednou, věřím, že mu napodruhé porozumíte lépe: říká, že i kdyby náhodou slečně Kočí opravdu šlo o čistou politiku (což není pravděpodobné a já tomu moc nevěřím), tak že to dělá úplně blbě. To není zase tak obtížně stravitelná logika:)

- pane Karle, právě že vůbec ne: Kristýna Kočí, jak sama zdůrazňuje, neblábolila soukromě po becherovce v kavárně, ale všechno, co říkala, říkala záměrně a s vědomím, že je nahrávána. Takže chtěla, aby se to dostalo ven. To je právě ten rozdíl.
16. 04. 2011 | 22:42

Sofi napsal(a):

Nemohu souhlasit s mnohými hodnoceními Kočí jako prudce inteligentní. Opak je pravdou. Je to neuvěřitelná husa, která by měla zmizet z veřejného života a přestat nás obtěžovat. Zrovna tak není prudce inteligentní Klaus, jen si to o sobě myslí. Chybují ti, kteří hodnotí, protože na tom také nejsou zrovna nejlépe. Je nutné si uvědomit, jak jsou podobní lidé nebezpeční, pokud se za pomoci jiných blbů dostanou do vysoké politiky. A ještě mne napadlo, zda je Kočí slečna? Nikdy jsem neviděla nikoho podobným způsobem nosit "kabeličku", snad jen v některých filmech??
16. 04. 2011 | 23:02

radekP napsal(a):

Kočí je nejen neuvěřitelná husa, ale především falešná a podlá k---a, která sprostě položila svou partaj, která ji vytáhla nahoru. Takhle se odvděčila. A ukázala pravý charakter. Nemusím sice Bártu ani Johna, ale to nic nemění na tom že Kočí se zachovala podle. Takovou úlisnou husu bych hnal. Všechno se jednou vrátí a Kočí se to vrátí i s úroky.
16. 04. 2011 | 23:36

ZAM napsal(a):

Pane Kadleci,
mám v rodině dva ajťáky a měl jsem možnost se seznámit s logikou, kterou používají. I proto je mi jasné, že slečně Kočí nemohlo jít o čistou politiku ani náhodou.
Dovolím si za všechny jedinou kontrolní otázku: je možné dělat čistou politiku s jedním z význačných lídrů konkurenční partaje Tluchořem proti lídrům partaje vlastní? Ostatní logické nesmysly v její báchorce vynechávám.
17. 04. 2011 | 01:50

Maximus napsal(a):

Pane Kadleci uvedl jste toto:
- pane Karle, právě že vůbec ne: Kristýna Kočí, jak sama zdůrazňuje, neblábolila soukromě po becherovce v kavárně, ale všechno, co říkala, říkala záměrně a s vědomím, že je nahrávána. Takže chtěla, aby se to dostalo ven. To je právě ten rozdíl.

Tak to jste vedle, jak ta vedle, té dámě neskonale stouplo sebevědomí, bavila se z politickou elitou a nastal u ní proces, že se vžila do role naprosto veledůležité osoby, ješitnost není jenom vlastnost mužů, vždyť se bavila třeba s knížetem, brala si do úst Havla, Klause, zřejmě se pelešila s Tluchořem a měla dostatek peněz a sladký kavárenský poslanecký povalečský život, kdy se kecá do všeho, aniž by se tomu rozumnělo. Ten rozhovor je autentický a ta dáma tam nelže, ona se tam prostě předvádí, vytahuje a plká ty svoje pindy a leccos přibarvuje třeba toho Havla, který ji ani chudák v životě neviděl. Prostě obyčejná nafoukaná slípka, které neskonale stouplo sebevědomí, ale v žádném případě nelhala se záměrem něco změnit a ovlivnit, tak chytrá není. Vždyť to je i nelogické, ona zavařila sobě, svým spojencům z ODS a pomohla trochu ospravedlnit VV. Zkuste o tom trochu zapřemýšlet a musí Vám vyjít stejný rezultát! Trochu se vyznám v lidech a tuhle "nedámu" jsem pozorně poslouchal a přesně vyhodnotil, mockrát jsem se v životě nemýlil, jsem často ve styku s lidmi a pozorně je poslouchám, spousta z nich na sebe řekne či spíše vykecá věci, že se nestačíte divit. A tahle venkovská potvůrka co ji "oslnila záře velkoměsta" a politické výsluní je naprosto jasná, prostě zblbla!
-.-
17. 04. 2011 | 02:04

reun napsal(a):

Ještě ke spisovateli Karlu Schulzovi (hlásilse později ke katolicismu) z protektorátu.Píši to i proto,že naše publicistika osudy lidí jiných než odbojáři za protektorátu z falešného studu po dobu 60 let vynechala,takže ani nevíme např. zda lidé odcházeli do důchodu a zda na základězaměstnání z první republiky,zda měli lékařskou péči ,jak byli zaměstnání lidé z neziskovek první republiky apod.
Pamětníci zapsali o Karlu Schulzovi mj.že po Mnichovu 1938 se scházel s řadou jiných lidí -Čechů z kultury a novinařiny v Břevnovském klášteře.Nechyběli mezi nimi ani uznávaní lidé socialismu jako Fr.Hrubín,ani katolický kněz Durych,který zahájil roku 1938 štvavou kampaŇ tisku proti Karlu Čapkovi článkem "Orgie ve vile Dra.Karla Čapka".K.čapek-prominent první reubliky měl přátele v Berlíně i Moskvě,v Londýně zvolen předsedou světového PenKlubu-klubu spisovatelů.Bratra Josefa odvezlo gestapo do koncentráku v Dachau roku 1940,kde zemřel 1945 na tyfus.Prý koncentrák mírného typu s ubytováním v německých rodinách.
Schulz mj. za války,zřejmě už po vypršení paktu Molotov-Ribentrop měl na svém letním sídle ubydlenu ruskou emigrantku Táňu.Když si zlomila pádem ve sklepě nohu,odvezl jí do nemocnice.Před smrtí své děti svěřildo opatrovnictví katolickým kněžím,kteří byli i na letním bytě jeho nejbližšími přáteli.
Každý kdo knihu četl dá za pravdu,že pověstnou travičku Lukretiu Borgiu ze svého románu o sochaři Michelangelovi (Kámen a bolest) popsal tak sugestivně,že by se ani člověk nedivil,kdyby v době kdy kniha za okupace kniha vyšla bylo travičství-odboj proti nacismu paní Eliášové,manželky poraveného předsedy protektorátní vlády,inspirováno z četby čerstvé knihy nebo z kopie její sledovačky.
17. 04. 2011 | 06:13

reun napsal(a):

Po štvavé kampani tisku proti K.čapkovi následoval požár jeho vily na Strži na Dobříšsku.Na zápal plic po hašení požáru K.Čapek předčasně skonal o vánocích 1938.Je tu paralela s životem amerického spisovatele Jacka Londona,který spáchal sebevraždu poté co mu v rozmezí 10 let podruhé vyhořel dům.Předcházela kampaň tisku,kde ho nepřátelé nazývali "největším socialistou města" a i jinak.
Nevíme,zda by K.Čapek přežil válku,podobně jako ji přežila jeho družka herečka O.Scheinpflugová nebo jeho známí kolegové z redakce Lidových novin.Každopádně takový jako např. Ferdinand Peroutka zdatně pracoval v těch dobách na svém image "proMnichovana",což Čapek šéf oficiální (vojenské) činohry Masarykovy-Vinohradského divadla bez morálních problémů tak lehce učinit nemohl.
17. 04. 2011 | 06:48

žumpa M. Novák napsal(a):

Slova slečny Kočí ukázaly názorně, jak ODS loví své Jidáše v jiných stranách. Připomnělo mi to kauzu Melčáka a jeho argumenty, že si najednou uvědomil, že s Paroubkem prý pracovat nemůže, a proto musí přejít na stranu ODS, a to všechno kvůli Paroubkovi. Slečna Kočí měla zřejmě připraven stejný scénař v kapse, že přece nemůže pracovat s panem Bártou. Nicméně, dnes sedí ten, co nemohl pracovat s Paroubkem, jako prdůch u ODS na Ministerstvu průmyslu, kdy Kocourek prohlásil údajně v televizi, že my se o své lidi postarat umime. Je tedy možno předpokládat, že i Slečna Kočí se objeví na Ministerstvu průmyslu u Kocourka jako pilíř českého průmyslu. Připomíná mi to, jak má policie program na ochranu svědků se změnou jejich identity, tak má ODS program na ochranu svých Jidášů - MPO je toto odpadištěm, a to samozřejmě za peníze dańových poplatníků. Upřímně řečeno, nedovedu si přestavit, že bych měl s Melčákem sedět v jedné kanceláři na MPO, to už spíše se slečnou Kočí. Tím zároveń odpovídám panu Kadlecovi, Váš článek, na mě zapůsobil, jak jsem popsal. Možná mám jiná kritéria na to, co je fér a co nefér, já bych: 1) nešel si sednout do vlády, která vznikla díky Kubiceho zprávě-podívejte se, kolik protagonistů Kubiceho zprávy ve vládě stále sedí. 2) neseděl bych ve vládě, která se u moci drží tím, že si uplatí oposiční poslance ...a takto bych mohl pokračovat dále. Nejpřínosnější na celé té rozmluvě slečny Kočí bylo, ne ty bla,bla, bla o tom, co Klasu a kníže apod. ale systém, jak se loví Jidášové v cizích stranách a tímto velrybářem nebyl jen Tluchoř, tuto strategii přece schválilo celé vedení ODS a podle mě i TOP, které se již snad dalo slyšet, pokud se nemýlím, že si dovede představit vládu ODS + TOP + klan slečny Kočí, z tohoto se mi zvedá žaludek. I když Klaus zatím prohlašuje, že této sestavě zelenou nedá, ale stejné již říkal, když mu Topolánek přivedl na Hrad Melčáka s Pohankou jako nové tajné členy ODS klubu.
17. 04. 2011 | 06:57

Jag napsal(a):

Proč máme tak často volby?Protože to sype prachy do stranických pokladen.Ke slečně Kočí bych jen dodal,že takové dámy ať do politiky raději nechodí,neboť mi připadne spíš jako ty dozorkyně z nacistických lágrů.Křivá,podlá a sprostá.Ženy do politiky ANO,ale ty slušné.To samé muži.
17. 04. 2011 | 07:46

Jag napsal(a):

Ještě k tomu,jak se pořád mluví o svobodném mandátu poslance.....no svobodný být může,ale nemělo by se umožnit ho zneužívat.melčák zneužil poslanecký mandát a měl ho složit.U toho,kdo nezradí program,ale pouze stranu,je to složitější,ale přece jen by měla být nějaká pojistka i v této situaci.Přece není možné dát někomu hlas o on si sním naloží jak mu milo.....to by být nemělo.Takové ty Rathovské metody,dnes zastupuji doktory,dnes zase pacienty,dnes zastupuji ČSSD a zítra třeba šikmooké,to je trochu divná hra politiky se svobodným mandátem od voliče.
17. 04. 2011 | 07:51

kocman napsal(a):

Píšete hlouposti.Stačí poslední věta.
17. 04. 2011 | 11:59

Titan napsal(a):

Pokud vím,politika není moc vhodná pro ženy a pro děti vůbec ne.
Nehledě k tomu že 26 let je příliš málo na politika a promiskuita je na vrcholu.Nedá se mluvit o seriozním přístupu.Hranice tuším byla stanovena na 40 let!Demokracie českého typu se snaží prolomit ledy i v těchto oblastech.Od té doby co zde machroval Gross s děckým xichtem pro zadost EU a jiní exoti převážne z ČSSD.Bych si dal hodně pozor kterou ze souložnic udělám milostnicí.
17. 04. 2011 | 12:50

Ariana Travná napsal(a):

Ženy a politika? Problém vidím v tom, že do politiky se dostávají ženy intelektuálně průměrné, přes známosti a postele (Kočí, Jacques). Jistěže existují chytré a inteligentí ženy, jenže ty: 1. buď za sebou nemají ty správné mafie nebo 2. nemají to zapotřebí, takové ženy třeba dělají vědu, učí na vysokých školách, podnikají nebo se dobře uchytí ve firmách. Političky typu M. Thatcher, které se skutečně vypracovaly od začátku, tady nejsou. Jen postelové rychlokvašky.
17. 04. 2011 | 14:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a vulgarismy obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 04. 2011 | 20:09

Talent Pátý Song napsal(a):

Kočíííííííííííííí, nalej mi pravdu do očííííííííííííí, je Kožený, Krejčíř, advokát Sokol, Langer, Drobil, Kalousek, Vondra, Tluchoř, Bárta, Nečas, z Česka jenom načas, naše láááááááááááááááááska,láááááááááááááááááska nesmííííííííííííírnááááááá. Kočíiiiiiiiiiiiii, hlava se mi z Vás točí, máte studny očííííííííííííííííííííí, masožraváááááááááááááá krááááááááááááááásko Kočíííííííííííííííííí.
19. 04. 2011 | 18:14

J.K. napsal(a):

Stále více je patrné jací lidé a jaká garnitura se po 89 chopila příležitosti .Ve své podstatě nedělají nic jiného než že se chovají stejně jako komunisté! Není rozdílu i z toho důvodu,že mezi komunisty v 89 bylo již mnoho intelektuálně vzdělaných a těch typů jako Bilak,Jakeš,zkrátka prosťáčků bylo již méně.O to je to dnes hrůznější,že moc a rozhodování je v rukách bezchrakterních vzdělanců,kteří svou chamtivost,nezodpovědnost,samolibost a hrabivost schovávají za příslušnost k partaji.Co je to za lidi ti Nečasové,Sobotkové,Kalouskové,Tluchořové,Ráthové a jim podobní.Když se k nim přidá pokřivéná zmatená osobnost slečny Kočí tak to je katastrofa.Vždyť oni si pohrávají s národem jako s kusem smradlavého hadru!Na jedné straně se "soudy"(ach bože jak špatně se to říká)snaží soudit dle práva a trestat zloděje.Přitom největší zloději jsou ti ,kteří v těžkých chvílích neváhají kvůli vlastním ambicím a zhrzenosti shodit vládu a vyvolat neskutečně drahé volby!Dělají škrty v rozpočtech,berou školám ,zdravotnictví,rodinám ale i firmám a živnostníkům. Vykrádají nám kapsy,kasy a sami mrhají prostředky na všechny strany.Vždyť Radek John je pouze nešťastník z kterého udělali národního "blba",který teď bude mít trafiku bez zboží a oni ho paralizovali ,dali mu zdánlivou moc a budou ho mít syčáka - rebela na očích! "My Ti dáme protikorupční opatření šašku ! Pěkně z ruky budeš zobat "!A jestli ne tak uděláme velkou koalici a "fertyk" pakáži česká.Nežije se zde v této zemi s radostí,vírou v lepší a lehce! Obávám se,že radosti bude čím dále méně,víry v lepší bude také ubývat a život bude stále těžší.Mysleli jsme si po volbách,že jsme vykřížkovali lepší časy.Zapomněli jsme však jeden fakt ! Na šachovnici jsou figurky pořád stejné ! Pěšák zůstane pěšcem a kůň koněm! I dáma dámou a král králem.Záleží hlavně kdo s nimi tahá!!! A to jsme buď podcenili a nebo nám to uniklo.Potom se nedivme,že se do vysoké politiky dostávají i takoví jako je například Kristýna Kočí a nebo Tluchoř popřípadě Sobotka .A kdo táhá ?Pane Langře kde jste ? Vraťte se, Ti prostředníci jsou neschopní až dementní!Za Vás bylo jasno každý den ráno,teď až za tři dni a to je frustrující !!!!
20. 04. 2011 | 12:44

LessPure napsal(a):

Kočí na hrad!
Ať se urychlý revoluce:-D.
21. 04. 2011 | 16:41

Bobřík napsal(a):

Bárta jako manager při výběru svých VV politiků, členů do VV absolutně selhal, psychopat/ka/,paranoidní Kočí stejně jako "divný" Dobeš, který by neměl hlavně pracovat s malými dětmi...
22. 04. 2011 | 07:31

Kočí Jechlap napsal(a):

Lopatu Kočí měla její maminka mlátit přes její hrubou, vulgární hubu od rána do večera, za dlaždický slovník, tfuj, tfuj, tfuj, možná je sprostý chap !!!
22. 04. 2011 | 18:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy