Jak Čech Franta rozšlapal Kanaďanu Pepovi zahradu (a hrozně se na něj naštval)

16. 07. 2009 | 00:10
Přečteno 4420 krát
Byla jednou jedna vesnice a v té žili Franta a Pepa. Franta si celé léto zkracoval cestu z autobusu domů přes zahradu souseda Pepy. Nejdřív mu rozšlapal ředkvičky, pak kedlubny, nakonec i jahody. Pepa Frantovi několikrát říkal, že ho to pěkně štve, a ať toho nechá. Franta toho nenechal. Na podzim pak Pepovi došla trpělivost a zahradu oplotil, takže Franta teď chodí domů po návsi a má to o půl hodiny delší.

A to se Frantovi nelíbí. Řeší to tak, že posedává každý večer v hospodě a všem vysvětluje, jaký je Pepa hrozný prevít: postavil mu do cesty plot a včas ho nevaroval. Nejvíc ale Frantu štve, že by zase naopak chtěl něco postavit do cesty Pepovi, jenže nemá co. A tak Franta aspoň organizuje sousedy proti Pepovi a snaží se je přesvědčit, aby s Pepou přestali mluvit. Když se do toho sousedům moc nechce, vyčítá jim Franta, že vůbec nejsou solidární.

Franta je nám zřejmě k smíchu: je prototypem člověka, který zneužívá věc patřící jinému, a když tomu ten druhý učiní přítrž, je ukřivděný, cítí se bezmocný, a tak aspoň křičí. Smutné na tom je, že v určitých ohledech podobně se chová Česká republika po zavedení víz Kanadou.

Většina politiků, kteří se k věci vyjadřují, v ní hledají dalekosáhlé diplomaticko-politické souvislosti, argumentují klauzulí solidarity, upozorňují na pozdní informace z kanadské strany a zaštiťují se hrdostí českého národa, kterému se udála velká nespravedlnost.

Podle mého názoru je naopak situace velmi jednoduchá: počet Čechů, který jezdil do Kanady žádat o azyl, byl prostě moc vysoký. Jejich žádosti byly zhusta nesmyslné, přesto jejich vyřizování stálo Kanadu čas a peníze. Kanada na to upozorňovala, situace se neměnila, a tak Kanada zavedla víza. Kromě ČR se tentýž problém týkal ještě Mexika, a i Mexiko se dočkalo víz.

Ať hledám jak hledám, nenacházím v tom nic nevysvětlitelného a ani komplikovaného, kanadský krok mi naopak přijde jako logický a nepochybuji, že by se tak zachoval každý stát, který má všech pět pohromadě. Podstata problému není v tom, že nám Kanada zavedla víza nebo jak je zavedla: podstatou a příčinou jsou desítky a stovky lidí létajících z ČR do Kanady žádat o azyl (a co si budeme povídat, maličko zneužívat tamější sociální systém).

Kritizovat můžeme kdeco a kdekoho: třeba Kanadu, že nám zavedla víza a že nám o tom řekla pozdě a že má konzulát až ve Vídni, a nebo Evropskou unii, že nechce urychleně recipročně zavést víza Kanadě. Cyril Svoboda řeční o žalobě k evropskému soudnímu dvoru, Ladislav Jakl tajuplně naznačuje, že možná Kanadu k zavedení víz vedly úplně jiné důvody, Jan Fischer hovoří o „testu evropské klauzule solidarity“… Můj názor je, že Kanadu k tomu nevedlo nic jiného než imigrační statistika; žaloba k evropskému soudnímu dvoru i test evropské klauzule solidarity budou ztrátou času a vyhozením peněz z okna. Evropská unie víza Kanadě nezavede.

Politici argumentují, že bychom se měli chovat hrdě, sebevědomě, že bychom si tohle „neměli nechat líbit“. Jenže právě tento styl uvažování posiluje a potvrzuje nedostatek sebevědomí a absenci sebedůvěry ve vlastní schopnosti „léčit příčiny“. Když máme problém, pojďme radši zkusit najít řešení a až ho najdeme, předložme ho Kanadě: věřím, že pak víza zase rychle zruší. Bylo by to mnohem účinnější než sepisovat žaloby k evropskému soudnímu dvoru. Ale samozřejmě by to bylo těžší: vůbec neříkám, že řešení půjde najít snadno.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Čehona napsal(a):

zajímavá argumentace, ale je to trefné a sedí to. Co dál?
16. 07. 2009 | 00:24

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jak prosté, milý Watsone! Zvlášť, když se to tak po frantopepovsku zjednoduší. Jenomže tak se romské kočovnictví nedá řešit.
16. 07. 2009 | 00:41

Hurá napsal(a):

Maďarských cikánů žádá v Kanadě o azyl víc a víza nemají ?!
16. 07. 2009 | 01:32

Béda napsal(a):

Autor,

1) nevím jestli jméno Franta je zrovna přiléhavé pro onoho Čecha.
Podle mého, většina těch Čechů usilujících o příchylnost v kanadě nenese jméno Franta.

2) Není jisté, jestli ten Kanaďan nemá na to rozšlapání taky svůj díl viny. Kdyby měl stejnou životní úroveň jako Rumun Nicolae podobnou azylovou politiku, třeba by se k němu "Franta" tolik nehrnul.
16. 07. 2009 | 07:17

Alna napsal(a):

Ta pohádka je trošku jiná. Franta Pepovi nic nerozšlapal. Franta sice chodil přes Pepův pozemek často, ale před léty mu to Pepa dovolil, tak to prostě dělal. Sem tam si i Pepa zkrátil cestu do hospody přes pozemek Franty. Chodil to té hospody na konci vesnice, kde měli diskotéky, levnou kořalku a chodily tam moc hezké holky. Někdy se opil tak, že se na Frantově pozemku cestou zpátky poblil. Párkrát tam dokonce i usnul. Tak to běželo řadu let. Pepu ovšem jednou začalo vnitřně štvát, že Franta mu chodí přes pozemek často a začal uvažovat, co s tím udělá. Měl ovšem ve vesnici pověst velkého lidumila a měl obavy, že by už nebyl tak oblíben. Jeho nekonfliktnost mu celkem vynášela. Každou chvíli někomu za peníze opravil fasádu, okapy, natřel okna. Věděl, že s nikým se nepohádat je základem jeho slušné pozice ve vsi. Dlouho promýšlel, jak to s Frantou vyřešit. Franta byl naštěstí bezvýznamný. Měl sice několik bratranců, ale Ti jej moc nebrali. S jedním z nich chodil Pepa dokonce na francouzštinu a udělali spolu i několik kšeftíků. Jednou v noci, aby o tom nikdo nevěděl, postavil ten svůj plot. Dopadlo to tak, jak předpokládal. Franta nikomu nestál za námahu.

Kanada si rozhoduje, koho na své území pustí, a koho ne. Tak je to správně.
Česká republika si už o tom sama rozhodnout nemůže. Jediné, co ještě může je vyjádřit svůj nesouhlasný názor. Ale dokonce i to je předmětem kritiky mnoha "užitečných idiotů" uvnitř i venku
16. 07. 2009 | 07:53

jarpor napsal(a):

Alna

Slyšíte můj potlesk ? Fajn...
A dík.

Stejný potlesk však patří i autorovi, zvláště jeho posledním dvou odstavcům...

Hezký den
16. 07. 2009 | 08:19

neo napsal(a):

Jooo, lisabon, eu... ale Klaus je ten vrtošivý stařík a žádné ohrožení suverenity nehrozí, ne ?
16. 07. 2009 | 08:28

Béda napsal(a):

neo,

Brusel ve vztahu ke kanadskému Pepovi nějak ohrozil naši suverenitu? Pokud vím, v tomto smyslu se oproti předchozímu období v podstatě vůbec nic nezměnilo.

Změnilo by se pouze tehdy pokud by se nás brusel zastal. jak byste takovou změnu pojmenoval vy? Snad posílením české suverenity?
16. 07. 2009 | 08:55

Neopřemyslovec napsal(a):

Přemyslovci byli na rozdíl od Slavníkovců kulturní kmen. Jelikož Slavníkovci nevynikali inteligencí (viz:Cikáni), byli za čas Přemyslovcům na obtíž (jako cikáni Čechům). Dlouho se je všemožně snazili zcivilizovat. Nakonec pochopili, že má-li někdo "vylágrovaný" mozek, neexistuje pozitivní řešení. Dlouho na hradě rokovali, dohadovali se, hledali řešení atd. Nakonec se všichni schodli, že jediné řešení je "konečné řešení". A od těch dob (my asi osmdesátá generace) zásluhou jejich geniálního rozhodnutí, žijeme po staletí ontogenetické čistotě. Kladu tedy otázku. Jak by jsme měli rozhodnout? Jako naši předci v roce 995? Tak nevím. Oproti předkům máme výhodu, že absolutně nehrozí znečištění naší rodové čistoty. Autore, Frantu a Pepu nech být. Nebo je ven společně do hospody a tan je ožer. Ožralý se vždy domluví.
16. 07. 2009 | 09:01

neo napsal(a):

Béda:

ohrožení suverenity : nemožnost zavést víza Kanadě.
16. 07. 2009 | 09:03

MerryMan napsal(a):

Alna:
Vystihl jste to přesně. Je tu ale ještě závažnější téma. Spolu s Kanadou jsme členy NATO a vzhledem k uzavřeným smlouvám jsme povinni vojensky pomoci Kanadě a naopak.

V případě ohrožení Kanady vyrazí 2 000 až 5 000 našich vojáků do Vídně, po asi 14-ti dnech budou vyřízena víza a za dalších cca 14 dní dorazí do Kanady.

Případ pomoci Kanady nám podle mne vůbec nepřichází v úvahu. Nevěřím, že země, která nedokáže ponechat na svém území 1500 našich občanů do doby než vyřídí žádosti o azyl by poslala řekněme 5 000 svých vojáků aby zde byly zabiti nebo zmrzačeni kvůli obraně ČR.
16. 07. 2009 | 09:07

Jedla napsal(a):

neo, Alna, jarpor:

Vy byste rádi recipročně zavedli víza Kanadě? Propána, proč? Kolik kanaďanů u nás dělá potíže, či zneužívá náš azylový, (sociální, zdravotní, školský ...) systém?

Lžeme si do kapsy, jestliže věříme, že Kanada nás nevarovala. I tady, na aktuálně.cézet se o tom píše nejméně od dubna (např. zde: http://aktualne.centrum.cz/... )

Ale kdo kde četl o smysluplné vládní akci (streetwork, romští asistenti, informace cíleně do komunity, alternativy pro budoucnost jejich dětí, skutečná akce pro zvýšení bezpečí (a pocitu bezpečí) tam, kde je "tření" mezi etniky ...) Když někdo něco dělá, není to stát (ani kraje či obce; ty nanejvýš vypíší minimální granty), ale občanská sdružení popř. církve. Očividně to nestačí, lichvářské firmy, herny, zastavárny, (o drogové scéně nemluvě) mají navrch.

Je očividně naší (českou) vlastní volbou, že si raději zajedeme do Vídně pro vízum do Kanady, než bychom něco dělali s podstatou problému. Vyjde to - krátkodobě - levněji. Dlouhodobě nás ten problém jednou zavalí.
16. 07. 2009 | 09:14

neo napsal(a):

MerryMan:

platí vízová povinnost i por vojáky?
16. 07. 2009 | 09:17

neo napsal(a):

Jedla:

co s tím můžeme dělat?

proč si cikáni vybrali zrovna kanadu a ne třeba Antarktidu, kde by vízová povinnost zas tak nevadila?
16. 07. 2009 | 09:19

Béda napsal(a):

neo,

on nám někdo brání zavést recipročně víza pro Pepu z Kanady?
16. 07. 2009 | 09:20

neo napsal(a):

Béda: Brusel !
16. 07. 2009 | 09:23

jarpor napsal(a):

Jedla

To, že, dle Vás, pléduji za zavedení víz pro Kanaďany jste vyčetl z čeho ?

Pletete dohromady dvě věci :
obvykle se má za to, že státy se k sobě chovají recipročně. To my nemůžeme a zde je pak debata o právech Kanady a právech ČR.
Druhou věcí je vlastní akt recipročního opatření - jestli má smysl.

Tedy, aby bylo jasno - i při vědomí, že máme být "hrdí" jako Kanaďani počínání vlády mi připadá minimálně úsměvné, když ne trapné a kdybych měl tu moc, nic odvetného bych nedělal, právě pro důvody, jež uvádíte.

Hezký den
16. 07. 2009 | 09:31

tomas.p napsal(a):

Já myslim, že nám nezbejvá ohledně tý národní hrdosti nic jinýho, než jim to pěkně nandat v hokeji a bude vystaráno.
16. 07. 2009 | 09:32

Rejpal napsal(a):

Autor

Se zavedením víz pro občany ČR nemám nejmenší problém. Uvítal bych však federativní uspořádání EU, které by neumožňovalo speciální zacházení s některými oblastmi federace. "Národní státy" a státečky jsou dnes problém.

Doufám, že v EU lze najít i řešení problému diskriminace Romů.
16. 07. 2009 | 09:53

F.Srbek napsal(a):

Moc řečí, kolem jednoho problému. Kanada má právo rozhodnout se komu viza ano a komu ne. My zase máme právo - zeptat se v Bruselu zda smíme udělat reciproční opatření. Letní vláda udělala to, co udělat mohla. Horší je, že se diskutuje o tom, kdo lhal více. Bylo rozhodnutí Kanady známo už dříve nebo ne? Z odpovědi na velice jednoduchou otázku se vyvinula ideologická a propagandistická debata. Při tom stačí uvést přehledně časy, kdy a kdo se to na naší straně dozvěděl a "nekecat" kolem toho zbytečně. Jinak odchody lidí za lepším probíhají neustále a nejenom u nás. Stačí se podívat na pořad Good bye Deutschland, vysílaný německou televizí. Argumetace jak dosáhnout na trvalý pobyt a na sociální dávky je potom prostředkem k dosažení tohoto cíle.
16. 07. 2009 | 10:12

Pepik napsal(a):

Kanada má podle mne plné právo rozhodovat koho na své území půstí a koho ne, jen mi vadí, že propustky vydávají jen ve Vídni, To je pro mne úrážející! Co je na tom složitého podívat se na ksicht a dát tam berana nebo ne. Pochybuji, že jde o víc v našem případě!
16. 07. 2009 | 10:32

Jedla napsal(a):

jarpor: OK., vysvětlení beru. Rovněž přeji hezký den.
16. 07. 2009 | 10:38

Jedla napsal(a):

neo: Co můžeme dělat jsem výše trochu naznačil, více vědí povolanější blogeři (jsou tu).

Proč si vybrali právě Kanadu nevím, proč ne Antarktidu ovšem oba tušíme.
16. 07. 2009 | 10:41

neo napsal(a):

Jedla: tučňákům neni co ukrást? krom pár vajec?
16. 07. 2009 | 10:43

Taoiseach napsal(a):

autor

Kanada ovšem opravdu má např. možnost prohlásit ČR za bezpečnou zemi a žádosti jejích občanů o azyl vůbec nepřijímat. Tím by bylo jakékoli zneužívání systému vyloučeno.
16. 07. 2009 | 11:06

dej2 napsal(a):

Úvodem chci napsat,že vízová komplikace/myslím tím Vídeň/,je velice nepříjemná.Zvláště teď v plné sezóně.Ale na druhou stranu si dovedu představit,že něco podobného by udělala naše vláda.Vůči komu?Proti té sbírce individuí,které nyní mohou beztrestně vstupovat na naše území.V Praze aby jste bez ruštiny nezačínal vůbec rozhovor.A arabština by také bodla.Hlavně pokud nevystačíte s cigaretou a pivkem.No a vietnamština by vám mohla pomoci sehnat i sezónní džob třeba v pěstírně konopí.Takže máme právo se divit Kanaďanům,že si chtějí trochu zredukovat ovzduší?Myslím,že jsme až ti poslední.
16. 07. 2009 | 12:00

Lspeedy napsal(a):

žádní Češi o azyl nežádají, žádají Cikáni...
16. 07. 2009 | 15:13

roman napsal(a):

Zkusme se na to podívat ze svého hlediska.Co by jsme očekávali od českých politiků, kdyby se náhle zvýšila imigrace do ČR a žádosti o azyl občanů z nějakého chudého státu, např. z Etiopie (je to samozřejmě jen příklad pro srovnání, je jasné že životní úroveň v Etiopii je v porovnání k ČR nižší, než životní úroveň ČR v porovnání s Kanadou). Očekávali bysme od politiků, že schválí výstavbu a provoz dalších azylových zařízení? Spíše bychom očekávali vízovou povinnost pro stát, odkud přicházejí imigranti.
16. 07. 2009 | 15:23

Pepik napsal(a):

Romane to je jasné, ale proč musíme do Vídně? To mne štve. Je opět jako za časů monarchie.
16. 07. 2009 | 16:51

Gru napsal(a):

Brusel to projednávat nebude, s Bruselem to už je projednané. To byl taky důvod, proč byla víza zavedena až teď, napřed muselo skončit české pseudopředsednictví. Pak to Kanada dojednala s rozhodujícími funkcionáři EU.

Migrační cikánské vlny, stejně jako už předtím, jsou organizované, o tom nemůže být pochyb. Taky to, že vystupují, pěkně v řadě, asi podle rozpisu, jedinci typu Pehe a Gabal a opakují jednu jedinou mantru, svědčí o tom, že jde o zvenčí organizovanou věc.
16. 07. 2009 | 17:59

Gru napsal(a):

Možná, že mají agenti typu Pehe, Gabal a i tento autor, vlastně pravdu, možná, že jsou cikáni zde neúnosnou měrou utlačováni. Teď se s tím ovšem nedá tak honem něco dělat, proto bych uvítal, kdyby Kanada projevila lidský přístup a všechny dosavadní cikánské žadatele o asyl si tam rozhodně nechala. V budoucnu možná dostane vízum už jen diskriminovaný český (tedy původem slovenský) Cikán. Bylo by to spravedlivé. A přineslo by to úlevu.
16. 07. 2009 | 18:05

Deny napsal(a):

Je třeba si položit otázku, zda zavedení víz pro Kanadu nejde
1) z důvodu, že nám to Brusel přímo zakázal
2) z důvodu, že by to bylo zcela zbytečné, protože pak by se Kanaďané mohli k nám stejně dostat např. přes Německo či jinou zemi EU.
Pokud zavedení víz neodporuje nějaké směrnici EU, pak jsem pro zavedení víz. Pro Kanaďany bez víz to bude trochu komplikované, nebudou moci využít přímou leteckou linku Kanada - ČR.
A ono i takové vyhoštění (a předtím třeba vazba na 24 hod) z důvodu, že se Kanaďan k nám dostal přes třetí stát a neměl víza, by také bylo odstrašující a Kanaďané by si víza určitě obstarávali.
16. 07. 2009 | 22:54

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
21. 08. 2009 | 06:19

cheap louis vuitton napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 08:51

ed hardy napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 19:49

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 13:54

Tiffany jewellery napsal(a):

to znalec no,vite, on si taticek masaryk platil sve dovolene sam ..to se s nami stalo
26. 01. 2010 | 09:30

tiffany ring napsal(a):

to znalec no,vite, on si taticek masaryk platil sve dovolene sam ..to se s nami stalo
26. 01. 2010 | 09:31

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
04. 02. 2010 | 10:31

Florida Personal Injury Lawyer napsal(a):

Florida Personal Injury Lawyer
12. 02. 2010 | 04:39

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

you are a thinker
07. 03. 2010 | 04:16

iPod to iPod Transfer napsal(a):

very usefull infomation, thank you
07. 03. 2010 | 04:19

iPhone ringtone maker for mac napsal(a):

good artical! Thank you for your infomation
07. 03. 2010 | 04:25

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
17. 03. 2010 | 03:50

cartier cpcp napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
24. 03. 2010 | 06:56

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 10:18

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
20. 04. 2010 | 03:21

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
01. 06. 2010 | 12:57

Michigan No Fault Insurance napsal(a):

advertising <a href="http://michigancarautoinsurance.com/">Michigan No Fault Insurance</a>
29. 07. 2011 | 12:45

auto insurance virginia napsal(a):

Thank you a lot for sharing this with all of us you really recognise what you are talking about! Bookmarked. Please also discuss with my web site =). We will have a link change agreement among us! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia auto insurance quotes</a>
10. 08. 2011 | 10:04

virginia car insurance napsal(a):

It's perfect time to make some plans for the long run and it is time to be happy. I have read this post and if I may I want to recommend you some interesting issues or suggestions. Maybe you could write subsequent articles regarding this article. I desire to learn even more issues approximately it! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">auto insurance virginia</a>
11. 08. 2011 | 00:02

cheapest car insurance rates napsal(a):

advertising <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates</a>
17. 10. 2011 | 00:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy