Kde byl primátor Bém? Jeho věc.

14. 01. 2010 | 23:38
Přečteno 4590 krát
Má politik povinnost reportovat každou minutu svého života, včetně minut strávených na dovolené? A pokud nechce, je správné šťourat a slídit tak dlouho, dokud nenajdeme někoho, kdo to provalí? Jsem přesvědčen, že ne. I když jde o politika, dovolená je jen jeho věcí.

Jedno z hlavních témat českých médií v posledních dnech je dovolená Pavla Béma, který sveřepě odmítá prozradit, kde vlastně byl. A tak se papírová i online média předhání ve „vyšetřovacích verzích“ a spekulacích, rekonstruují, pátrají, e-mailují, telefonují. Některé konstrukce jsou přitom úsměvné, například problém je v tom, že dovolenou trávil na neznámém místě a odmítá sdělit kde. … Neví se ani, kde Bém na svůj (nejen fyzicky) náročný koníček bere peníze. Jinak řečeno: nevíme přesně, kde primátor byl a co tam dělal, ale vypadá to, že si na to nevydělal poctivě :)

Přemýšlím, proč. K čemu potřebujeme vědět, kde byl Pavel Bém? Máme právo vědět o každé minutě jeho života (a života kteréhokoliv našeho představitele)?

Pravda, Pavel Bém je politik, přední představitel hlavního města, mediálně známá osoba. Osobně si ale myslím, že dovolená – pokud na ni máme ze zákona právo – je soukromá věc každého z nás. Každý se může rozhodnout, jestli dovolenou stráví prací nebo odpočinkem, a může se také rozhodnout, kde ji stráví. Není podstatné, jestli mluvíme o kopáčovi nebo primátoru Prahy: pokud se rozhodne, že nám o své dovolené nic nepoví, měli bychom to respektovat.

Argumentace není jisté, jestli by byl v případě náhlé krize v Praze k zastižení, je podle mého názoru pomýlená: když vypukne v Praze krize, nerozhoduje, jestli ji bude řešit osobně primátor Bém nebo některý z jeho podřízených – patřičně zaúkolovaných – manažerů (náměstků): podstatné je, jestli krize bude zvládnuta.

Aby nedošlo k omylu: samozřejmě taky cítím, že by nebylo špatné, kdyby primátor byl stále k zastižení. A upřímně řečeno, málokterý manažer soukromé společnosti si dovolí na delší dobu zcela "zmizet ze světa", bez možnosti kontaktu pro spolupracovníky. V tom myslím souhlasím s kritiky: Pavel Bém měl možná aspoň předem říct, jak ho kontaktovat.

Ale nepovažuji to za jeho povinnost. Měl to udělat, ale pokud to cítil opačně, nechme mu na to právo. A nesnižujme se k potupnému žárlivému slídění.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Smutný buvol napsal(a):

Venco Kadleci, kdyby magistrát Prahy fungoval tak jak má, bez průšvihů apod. nikdo by se na Béma nezlobil. Ale současná situace v Praze není "košer" takže lidi jsou prostě nasr...
a přehnaně kritičtí. Nelze se tomu ale divit. Pan Bém má máslo na hlavě.
15. 01. 2010 | 00:09

Kanalnik napsal(a):

Presne tyto vety, ktere jste z clanku Aktualne.cz zminil, mne zarazily, kdyz jsem ten clanek cetl. Shoduji se s vami zcela ve vsem, pekny blog.
15. 01. 2010 | 00:10

Targus napsal(a):

To Václav Kadlec:

Vážený, vy jste toho moc nepochopil. Jistý rozdíl mezi prážským kopáčem a pražským primátorem přece jenom je. Ten druhý neustále žvaní o křišťálově průzračném hospodaření a zrcadlově lesklém a čistém štítu morálky a cti, který by měl každý politik nést.
Pokud není schopen dotyčný říci, kde byl a z čeho to financoval, patří k naprosto stejným modrolumpům, jaké on sám tak rád kritizuje.
15. 01. 2010 | 00:13

veverka napsal(a):

Blog je naprostý nesmysl.Pan primátor není žádný bezvýznamný jazzový saxofonista vystudovaný v Plzni jako autor tohoto blogu,ale zatraceně vysoko postavená veřejná osoba.Není důvod aby tajil kde byl a kdo mu to platil.Třeba si na to "našetřil" z Opencardu.Kde byl Topolánek bychom se taky nedozvěděli,pokud by ho nevyfotili paparaciové se ztopořeným ptákem pobíhat po Berlusconiho vile a následně na jisté jachtě opět v podivné společnosti.U takto vysoce postavených veřejně činných lidí skutečně JE zatraceně vážný důvod k tomu vědět kde byli a hlavně s kým a zda si platili sami,nebo zda jim to platila třeba nějaká firma co úplnou náhodou chce zakázku po magistrátu apod.Ale u Kadlece mě nepřekvapí nic,už jsem si zvykl ře je tradičně trošičku mimo.
15. 01. 2010 | 00:35

Pocestny napsal(a):

Mno, jak by mohl mlčet, když tu deset milionů mamlasů, kteří nikdy nikde nebyli, umírá touhou se zase něco dozvědět....

Minule jeden exot psal, že není na Everestu, ale v odmašťovně ve Švajcu...

Mektavej Pavlík je primátor na dvě věci, je to i druh chlapa, se kterým bych se na lázo necvakl, ale má svý karamády a má zasvěcení vědí, že prostě byl vylézt na kopec v antarktidě, protože si vzal do hlavy tzv. "Seven Summits", čili vylézt na nejvyšší kopec každého kontinentu.

Ta parta okolo něj jsou normální horáci, takže chápu, že je nechce venčit před zběsilými vakonoši a hromadou zvědavejch, drbavejch bab z vidlákova.

Nevolil jsem ho, volit ani nebudu, ale v tomhle ho chápu, horolezec byl před tím, než se stal starostou, bude jím ještě dlouho potom, co ho z radnice na podzim vyvedou...-)

Jako starosta mi vadí, ale těch sedm vrcholů mu klidně popřeju.

On na ten Everest vylezl, vy, panstvo, lezete tak leda jeden druhému na nervy. -))
15. 01. 2010 | 01:03

Kingkong napsal(a):

To autor: Takže dovolenou všech politiků co byli v Monte Argentariu bychom vlastně také měli přejít s mlčením...? :)


To Pocestny: s většinou Vašeho příspěvku souhlasím, názor na pana Béma mám stejný, ale že do toho novináři i ostatní šťourají, mi vůbec nevadí a podle mne si za to může tak trochu sám...

Platíme ho z našich peněz (a myslím, že Vy mnohem víc než já :), a tak mne zajímá, kde je, co tam dělá a hlavně kde na to vzal peníze. Nikdo na něm přece nechce fotoblog!

Je to zkušený politik (ve všech smyslech toho slova), nechápu proč prostě nedal vyjádření ve stylu: "Mám dovolenou, jedu na Antarktidu vylézt na kopec, vrátím se tehdy a tehdy, věřím, že moji lidé po dobu mojí nepřítomnosti sněhovou "kalamitu" zvládnou, a má-li někdo pochybnosti - finanční pozadí mojí dovolené je lehce ověřitelné z dostupných zdrojů..." Pak bych se novinářům i všem zvědavcům mohl jenom smát...

Ale takhle? Ve mě osobně jeho postoj k celé věci prostě vzbuzuje pochyby...
15. 01. 2010 | 01:20

krok napsal(a):

politik je naším zaměstnancem 365-366 dní v roce a ze své činnosti se taky svému "zaměstnavateli" má zodpovídat..pokud se mu to nelíbí, nemusí do politiky vůbec páchnout, nikdo mu to korýtko nenutí:-))
15. 01. 2010 | 06:26

MS napsal(a):

Každý manažer by byl špatným manažerem, kdyby si kolem sebe neuměl udělat tým, který ho je schopný kdykoliv zastoupit, protože lidé nejenom kvůli dovolené nemohou být v práci.

Na jednu stranu nepotřebuji vědět, kde pan Bém tráví svoji řádnou dovolenou nebo i neplacené volno. Je řada lidí (i vrcholných manažerů a vlastníků firem), kteří plánují cesty, na které jim 25 dní dovolené prostě nestačí. A i když má třeba pan Bém pracovní dobu 365 dní v roce, určitě není naším otrokem.

Jen jediný problém má pan Bém jako politik, když nechce být sdělit, kde byl na dovolené. Podporuje v lidech pocit, že dovolená nebyla za jeho řádně vydělané peníze, ale za pokoutně získané peníze. A to by politik neměl dopustit.
15. 01. 2010 | 07:51

Petr napsal(a):

Pokud chce někdo být politikem, měl by se obrazně řečeno svléknout do naha. A je jedno jestli je to Bém, Paroubek, Filip, Liška, Svovoda, starosta Horní-Dolní, nebo někdo další. Jinak může jít svobodně pracovat třeba ke karuselu do Kolbenky. Tam musí být jeho soukromí po pracovní době tvrdě chráněno. Není živ z veřejných peněz.
15. 01. 2010 | 07:58

iga napsal(a):

Absolutni souhlas s Petrem

dovolena politika neni jen jeho soukroma vec.
I na dovolene muze dochazet ke korupci, zneuzivani pravomoci, stretu zajmu nebo jinym lumparnam. Verejnost ma pravo a novinari maji povinost vedet, co se (v tomto smyslu) na dovolenych politiku deje.
15. 01. 2010 | 08:37

Pocestny napsal(a):

Panstvo,
když vás tak čtu, nedivím se už ničemu...Nikdo rozumný tu kandidovat nikam nebude, protože mamlasové a nuly, kteří čekají, že se před nimi senzačně odhalí, za to nestojí.

Tady by každej wohnout chtěl bejt za pána...

Pokud dopředu myslíte, že tam smlouval nové openšmejd ve volných chvilkách při rozpouštění ledu na čaj či při dobírání lana, jste chudáci natolik paranoiní, že byste potřebovali dochtora.

Jste banda nul, kterou socan za bílého dne okradl o budoucnost, pokud jste neějakou měli.....což je zde otázka, protože 60% populu se hodí leda ke kompostování.

Ale je potřeba bejt paranoiní - jsme příliš velcí poserové, abychom mu čelili, tak ho "sejmeme" zbaběle na dovolené...výrazný rys čížkovského svinství....
15. 01. 2010 | 08:46

myrta napsal(a):

I soukromí veřejně činných osob,obzvláště vysoce postavených politiků musí být čisté a průhledné.A v jejich vlastním zájmu by oni sami měli usilovat,aby tomu tak bylo.Jinak se podezírání nevyhne a ničemu se nemůže divit,když víme jak to v těchto kruzích chodí.Kdyby byl čistý,nemá co skrývat a může se klidně pochlubit,jaký je sportovec.
15. 01. 2010 | 08:58

krok napsal(a):

ad Pocestný: neposuzuj všechny podle sebe..že jsi nula, wohnout či mamlas, to je z Tvých příspěvků zřejmé..a jen díky podobným nulám to u nás vypadá hůžč než za komančů..žádná kontrola, vrchnost si dělá, co chce a nuly, mamlasové a wohnouti jim na to kývají v bláhové naději, že i jim nějaký ten drobek z panského stolu spadne:-))..typická čížkovina:-))..nezapomeň se občas narovnat a setřít "pragma faulon" z hlavy..
15. 01. 2010 | 09:05

Midori napsal(a):

Autor
Nesouhlasím s vaším názorem.
Vrcholný politik, jemuž byla svěřena správa věcí veřejných, musí počítat s tím, že jsou na něho kladena jiná, přísnější měřítka než na běžné obyvatele. Opakoval bych jen to, co již zmínili někteří předřečníci přede mnou, věnujte tomu prosím pozornost.
15. 01. 2010 | 09:05

Suchec napsal(a):

Pocestný:

Mám pocit, že primátor Prahy je současně i členem bezpečnostní rady státu, a má být v dosahu do určitého termínu. Nebo ne?

Mne spíš na tom zaráží, že vždy, když se něco nevábného (pro něj, či kamarády) děje (kalamitu do toho nepočítám), bere si dovoleonu, a je "neznámo kde".
Už to o něm tvrdil i Klaus, že od průserů jen utíká, aby unikl a nebyl přímo spojován.

Ale konkrétně co dělá na dovolené, to je jeho věc, pokud mu jiné věci, jako Magstrát aspráva věcí veřejných, fungují, což nefunují.
15. 01. 2010 | 09:12

N.L napsal(a):

Dobrý den.
Jste demagog pane Kadlec..Myslím , že nikdo nemá zájem vědět minutu po minutě co pan Bém dělá během své dovolené..jde tady snad jen o princip.
15. 01. 2010 | 09:14

bbc napsal(a):

Dle tamtamů pražských celebrit byl Bém na protidrogovém léčení.
15. 01. 2010 | 09:16

Pocestny napsal(a):

Suchec
oddělme primátora a kopcema posedlýho, protože se chovají každej úplně jinak.

Ano, máte pravdu v tom, že chlapík je trochu posera, ale teď se nedopouštějme demagogie - žádná kalamita tu nenastala, prostě padal sníh....
To, že se s tím nepopralo devět z deseti mamlasů na pražských radnicích, to Bém nevytrhne. On není majitelem firmy, on je jen nejvyšší pimprle na stranickém orloji, první slouha systému.

Jo, ukřižujme ho za sliby - chyby, kterých se dopustil, ale tahle vulgární a bulvární snaha aktuálně.cz se vyšvihnout je nechutná.

Jestli hodláte dělat krisi i z toho, jak jsou Češi líní vzít hráblo do ruky, jste další blázen.

Tohle je leda kalamita v našich myslích, to, že odpovědnost za úrazy padá na radnici mne přece nezastaví před tím, abych si klidně sám uklidil dříve, než dorazí komunál.

Nikdo uklízet nemusel, všichni ale mohli. Vidíme realitu.
15. 01. 2010 | 09:29

Pocestny napsal(a):

bbc
zesměšňujete sám sebe, každý, kdo Béma zná aspoň z tělocvičny, ví, že je to fitnessmagor, kterej nepije, nekouří, nefetuje, protože chce bejt "kluk z plakátu".
V téhle zemi opravdu platí:
"Pověz mi, čemu věříš, já ti povím, co jsi za blouda".
15. 01. 2010 | 09:32

Kanalnik napsal(a):

Diskutujici:

Jenze s takovym pristupem byste klidne mohli chtit lezt mu do bytu kazdy den, kdy chodi z prace, jestli se tam nahodou s nekym nesetka a pokoutne neco nepripravuje (treba dalsi Opencard), nebo abyste se (konecne!) dopidili toho, z ceho na co bere penize. Pokud chcete neco delat, vybicujte svoji aktivitu smerem k jeho funkci a jeho uradu, tam to bude smrdet nejvic.

Je to jeho osobni svoboda nerict, kde byl, tak mu ji nechte. Z toho vam neni jako soukroma osoba vubec odpovedny. Je vam odpovedny ve sve funkci.

Pokud by si nahodou financoval dovolenou z pokoutnych penez, stopa nebude stejne zacinat v Antarktide, ale na magistratu.
15. 01. 2010 | 09:38

BK napsal(a):

Původně se mi jevila Antarktida jako nejvhodnější destinace pro dovolenou našich politických špiček.
Protože tam na rozdíl od
evropských riviér neoperují různí lobbisté a korupčníci.
Po přečtení Ostrova tučňáků od Anatola France jsem ztratil i tuto iluzi.
15. 01. 2010 | 09:39

tomas napsal(a):

pocestny / bem zapada do sousedstvi topolanka, ktery se take chov ajako by to mel do civilu za par .. jestlize se chteki venovat svym konickum, sukat si po jachtach, nikdo jim v tom nebrani, jenom, at nechteji po svych spoluobcanech , aby jim n ato prispivali .. pak bude kazdymu uplne jedno, kde se bem nachazi a kde n ato vzal, jestlize jim tohle unika, nemeli se hrnout do politiky ..jenze ono by to v "civilu" asi tolik nesypalo. mate nejaky vysvetleni, proto, ze bem prste nemuze rict, byl jsem v antarktide a zaplatil si to ze svyho?
15. 01. 2010 | 10:40

Valerie napsal(a):

Souhlasím s panem Kadlecem, i když pan Bém není mým oblíbencem. Pokud si primátor či jiný vysoký manažer zajistí po dobu své dovolené řádný zástup, pak nikomu nic není po tom, jak tráví svůj volný čas. Narozdíl od autora si myslím, že nejblížší spolupracovníci pana Béma věděli, kde je, neměli ale potřebu/či měli zákaz/ to sdělovat novinářům. Dále si myslím, že plat primátora je natolik slušný, že může pokrýt jeho zahraniční cesty, aniž by bylo třeba spekulovat o dalších zdrojích.
15. 01. 2010 | 11:18

tečka napsal(a):

Přiznám se, že smysl tohoto blogu - blogera nechápu. Autor je ředitel knižního nakladatelství Computer Press a nenapsal o počítačích ani jeden článek. Zato nás oblažil vášnivou obhajobou Béma. Že by stranický úkol? No jak říkám smysl tohoto blogu mi uniká.
K dovolené papaláše Béma:
Autor a advokát chudých - v tomto případě papalášů ODS- Pocestný nějak nestačili zkousnout fakt, v jaké situaci Bém odjel a že Praha řeší:
- Megaprúser s OpenCard. Byl vypracován audit ten nedopadl pro magistrát dobře a proto Bém nechal vypracovat druhý, ale ten nebyl zveřejněn, magistrát o něm nemůže jednat protože ho Bém formálně nepřevzal čeká se až se Pavka vrátí z dovči.
- Ve stejné době soud rozhodl - potřetí, že magistrát opakovaně porušuje zákon a neschválil trasu obchvatu přes Suchdol. Stavba obchvatu je ohrožena. O ničem se nejedná, čeká se až se vrátí Pavka z dovči. (malá poznámka na okraj Ondřej Šteffl má zajímavý blog o klesající úrovni výuky matematiky u českých dětí, vzhledem k tomu, že magistrát již několik let nedokáže pochopit co je vepsaný kruh a co opsaný kruh, tedy že vnější okruh vede VNĚ města - troufám si tvrdit, že ani komunistická výuka nebyla bez chyb)
- Ve stejné době přišla kalamita. Praha ji nezvládla a nezvládá. Když si vzpomenu jak se z každé popelnice culil plakát s Pavkou slibující jak se pro nás udře musím se smát. Vzhledem k tomu, že ve stejnou dobu další radní za ODS rajzoval v Toyotě na Dakaru a ani jeden z pánů se nevrátil považuji to neskutečnou aroganci a i to by stačilo na západě na odchod z politiky. Ne tak u nás.
- Pavka předal své pravomoci Blažkovi, tento všehoschopný diletant je jeho stranickým oponentem. Nemá žádný důvod cokoliv řešit a tahat za Pavku horké kaštany z ohně. Proč by mu pomáhal?
- Situace se změnila a Pavka a ostatní za to mohou poděkovat ztopořenému Topolovi a jeho italským dovoleným - prostě nás dovolená papalášů z ODS zajímá a dlouho zajímat bude. Kde si byl, s kým si tam byl a kdo to všechno platil budeme chtít vědět. I kdyby se autor postavil na hlavu a odpichoval ušima.
Psáno v Praze A TEČKA
15. 01. 2010 | 11:28

s... napsal(a):

Díky Tečko.
Jen dodám: Kde je Bém nevěděl ani Blažek.
Hájit tohoto nezodpovědného diletanta opravdu netřeba.
15. 01. 2010 | 12:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

(ČEZbeerk 15.1.2010) Pingvíni z Antarktidy, kteří minulý týden zvolili za svého vůdce Pavla Béma jsou dnes trochu rozpačití. Eskymácké taxíky jim totiž open card, kterou jim Bém všem rozdal, nechtějí uznat.
Budou tak muset nějakou dobu ještě počkat, až se v důsledku globálního oteplování posunou ledovce. Tak se alespoň těší, až si pak v Praze zajdou do ZOO.
15. 01. 2010 | 12:29

Kanalnik napsal(a):

Tecka:

Zajimat vas muze cokoli, o tom se s vami asi nikdo prit nebude. Vy ale zase nemuzete po Bemovi pozadovat, aby vam referoval o sve soukrome dovolene (at uz si o nem jako o primatorovi a jeho odpovednosti a utikani od ni myslime cokoli), pokud nechce. Vy ani ja na to totiz nemame zadny narok, protoze Bem je na sve soukrome dovolene, a co je soukrome, je soukrome. Je to jeho pravo o tom nic nesdelit. A vy i ja to musime respektovat. Chapete? Vy na to zadny narok nemate.

Pokud je Bem spatny primator a provadi nekalosti, jedinou cestou jak to zjistit a neco s tim delat je pres jeho funkci, kterou zastava, ne pres jeho soukromou dovolenou.

...............

Nechapu, proc se novinari a lide jako vy derou do veci, do kterych jim nic neni. Dnes se dozadujete Bema, aby sdelil info o sve soukrome dovolene, zitra bude nekdo to same pozadovat od vas. V totalite zatim CR nezije. Vy ji chcete?
15. 01. 2010 | 12:47

Kanalnik napsal(a):

Nekdy mam dojem, ze totalita z dob komunismu vlastne v CR stale je. Nekteri lide si mysli, ze maji jakysi narok na ostatni lidi kolem nich. Z jakeho titulu, to jsem se zatim nepochopil.
15. 01. 2010 | 12:50

Kanalnik napsal(a):

oprava: ... to jsem zatim nepochopil.

A jste pro TECKU:

Vy si myslite, ze clovek zabyvajici se pocitaci, musi psat o pocitacich? Kdo vy, pane, vlastne jste, ze urcujete lidem kolem, co maji delat a o cem psat? Chytte se za nos.
15. 01. 2010 | 12:53

tomas napsal(a):

to kanalnik, ale nemysli kanalniku, ale zkuste pochopit rozdil mezi clovekem, kteremyu prispivate na lat a clovekem, kteremu na jeho zisk neprispivate ..jako soukromnik si v mezich zakoba muzete delat , co chcete ...bem si o ten zajem rekl sam mj. svym heslem dejte mi ctyri minuty a ja vam dam ctyri roky ....po opencardu by se chtelo inovovat strasi vtip se sovetskym svazem na vecne casy a ani o minutu dyl
15. 01. 2010 | 13:04

tečka napsal(a):

Pro Kanálníka:
- co je soukromé je soukromé jen do doby než člověk vstoupí do politiky. Kam jede, s kým tam je a kdo to platil uvádí i prezident USA. Pokud se situace zhorší přeruší dovolenou. Jsou papaláši z pražské ODS něco víc než prezident USA?
- odvolat primátora jako volič a občan za současného právního stavu nemohu. Odvolat ho mohou zastupitelé a to ještě blbě. Na pražském magistrátu vládne většinově ODS a ta ho neodvolá.
Pojem knížecí rada znáte?
- na Aktuálně je mnoho blogů. Vědci píší o vědě a o tom co je zajímá, politici a političtí komentátoři o politice a o tom co je zajímá, ekonomové o ekonomii a o tom co je zajímá atd. o IT nikdo. Tento bloger, jenž je jinak naprosto neznámý a člověk o němž se ví jen to co sám o sobě napsal, že vydává počítačovou literaturu a je pan řiditel vzdělaný v Plzni, má k IT ze všech blogerů nejblíže a předpokládám, možná mylně, že právě proto dostal možnost na Aktuálně mít svůj vlastní blog. Jelikož o IT nepíše a ozve se jen v případě když ODS teče do bot přijde mi existence tohoto blogu zvláštní. Na články sympatizantů a oponetů politických stran tu snad postačí blog čtenářův? Prostě se přiznám, že smysl tohoto blogu nechápu.
A když dovolíte po dvaceti letech toho co se eufeministicky nazývá česká demokracie bych si s dovolením vyprosil právo některé věci nechápat.
Takže za nos se laskavě chytněte vy.
15. 01. 2010 | 13:48

mb napsal(a):

měl byste pravdu, kdyby Bém nelhal, jenže bém lhal, tak jako klausova ( a nejen jeho ) pravice zpravidla lže ...

Bém to totiž sliboval ...

´Dejte mi 4 minuty, já vám dám (své) 4 roky´....

Lež jako věž ...

Bém je lhář ...

a ODS je strana schopných lhářů a mafiánů ....
15. 01. 2010 | 14:10

fudoshin napsal(a):

nejde o politika,ale především o primátora.z dobrých důvodů většina pracovníků uvádí místo pobytu a spojení.u člověka na takovéto pozici, s takovouto zodpovědností a takovými pravomocemi je to nejen samozřejmost,ale i povinnost.a to že někoho pověřil řízením nestačí.určité potřebné kroky by v určitých situacích jeho zástupce učinit nemohl nebo alespoň ne bez součinnosti s primátorem.prostě na to se nedá nic říct, než že by bylo potřeba béma už konečně z jeho pozice vypráskat! stejně je jeho primátorský plat pro něho zřejmě jen kapesné...je totálně nezodpovědný a utržený ze řetězu.jako kůl v plotě, vůbec si neuvědomuje kontext svých činů a jejich důsledky...
15. 01. 2010 | 14:21

zdesta napsal(a):

V.Kadlec.Pokud jde o blogovou improvizaci,tak nic moc.Gerry Mulligena ani Charlie Parkera,čiPaula Desmonda to nepřipomíná.
15. 01. 2010 | 15:12

martys napsal(a):

pane autore:

myslím, že nemáte tak úplně pravdu - ono se řekne dovolená. Ale co když z toho pak vyleze pobyt někde na jachtě s lidmi z podsvětí?! bohužel čeští politici jsou čeští politici - a proto nemají právo (i když to není nikdenapsáno) na úplně tajnou dovolenou
15. 01. 2010 | 15:50

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pocestný,

myslím, že Vás láska k horám svedla na zcestí. Tak nějak měříte dvojím metrem.

Na tom, že by primátor Bém měl mít průhledné svoje soukromé hospodaření není nic špatného. Věřte mi, z mé strany nejde o žádnou závist nebo malost.
S panem primátorem se vleče několik pochybných záležitostí. V západní Evropě by tak "nevyhnily" jako ve zdejších poměrech.

Podotýkám, že jeho nepřítomnost při "údajné" kalamitě, jak líčí media, je malicherná, je to směšné, že by Praha "stála a padala" s primátorem. Považuji to za zástupný problém.

Ještě něco. Z toho, že pan Bém je sportsmen, horolezec, ke kterému si nepřičichnu se rozhodně neposeru.
15. 01. 2010 | 15:55

ld napsal(a):

Pocestný,
přiznej se, Ty jsi byl už před devátou ranní našrot, že? A pak jsi pustil PC, takto to zvěstovaje.
15. 01. 2010 | 16:30

Václav Kadlec napsal(a):

Souhrnně:
buvol: myslím, že to není o tom, jestli magistrát funguje "tak jak má": ať by fungoval jakkoliv, hysterie kolem Bémovy dovolené by byla stejná. Zaznamenal jste po dobu jeho dovolené nějaký zásadní problém, který by za jeho přítomnosti nevznikl?

Targus, veverka a další: nemyslím, že nám musí říkat, kde byl a kde na to vzal. Pokud mu prokážeme, že něco rozkradl, tak ho zavřeme, a pokud mu to neprokážeme, tak ho nechme jezdit kam se mu zlíbí.

krok a další: to, že je někdo politik, neznamená, že mu můžu (a chci) lézt do soukromí 365 dní v roce. Ať dělá svou práci a když z ní odejde, ať si dělá, co chce (pokud je to legální).

tečka: ano, vy jste na to konečně kápl:) ne, vážně: věříte, že všechno, opravdu všechno kolem vás, je domluvené, zinscenované, zkorumpované, zaplacené?
15. 01. 2010 | 19:05

bbc napsal(a):

Pocestný :

Opravdu ? Reflex neberu, ale to , že je tam fotomontáž Béma s lajnou kokainu asi nebude úplná náhoda, že ?

Jinak souhlasím, že podle toho čemu věříme, se pozná jaký jsme kdo bloud :-)))
Zkuste to aplikovat na sebe .
15. 01. 2010 | 19:09

zdenek napsal(a):

Pocestný
Znáte snad Béma tak dobře ,že si troufáte tvrdit kým chce být?
Mí známí s ním chodili do skautského oddílu,občas,ale velmi málo se stýkají,pozval je mimo jiné na svoji slavnou oslavu narozenin,jeho bývalý skautský vedoucí dělá na magistrátu šéfa přes cyklostezky atd.,ale že by si někodo z nich troufl tvrdit kým chce Bém být,to jsem tedy nezaregistroval a tak jsem rád že jste to dal k lepšímu.
15. 01. 2010 | 21:07

BK napsal(a):

Václav Kadlec
"Pokud mu prokážeme, že něco rozkradl, tak ho zavřeme, a pokud mu to neprokážeme, tak ho nechme jezdit kam se mu zlíbí."
Správně. Presumpce viny nechť platí pro nás, závistivé, líné a neschopné socky. Navíc obludným způsobem zadlužené prožíráním vlastní budoucnosti.
Přesto, že jsme před špatným hospodařením neustále a marně varováni.
Jsme zkrátka nepoučitelní.
I kdyby nás pan Bém stokrát nabádal, že nemáme z úřadu práce jezdit domů taxíkem, stejně se jako ty pitomé ovce necháme znovu okrást a ještě dutáme!
Místo abychom byli na svého primátora hrdi...škoda slov.
15. 01. 2010 | 22:35

Targus napsal(a):

To Václav Kadlec:

Vřele bych s vámi souhlasil, pokud by v ČR panovaly poměry standardní demokracie. Třeba jako je v Říši nebo UK (aspoň).
Jenže ve středoevropském slzavém oudlíčku je u válu kleptokracie a demokratura.
A mně jako voliči není jedno, jestli se mnou volený představitel moci, ať již výkonné, anebo zákonodárné, nechává korumpovat. Lhostejno, zda v kanclu, ve čtvrté cenové u píva, či na besedě s pingvíny a bouřňáky.
Zejména mi to přestává být jedno, když mi vláda a parlament neustále zvedají jesle směrem vzhůru, takže do svého žlabu už téměř nedosáhnu.
15. 01. 2010 | 22:50

Pocestny napsal(a):

Zdeněk,
já se s ním nekamarádím, já ho jen celkem pečlivě pár let sledoval, znám lidi, se kterými leze, vím, že oni se na něj mohou vykašlat, protože jim pražskej starosta k ničemu není.

Pavlík chce nahoru, ale nemá charisma, to je, byl a zůstane jeho problém.
Je to uzavřenej a velmi kontrolovanej model, chápu, že skauti mu nerozumějí, já zase nerozumím, co má dnešní Pavel Bém společného s tím juvenilním kotlíkem z dětství.

Nicméně, pokud má být stíhán, tak za to, jak rozhoduje, ne za to, jak leze.

To je jenom výron těch zaprcatělých, kteří, jak se zdá, nic neumí, tak se nedokážou povznést nad svou rage against the system.
15. 01. 2010 | 23:03

Pocestny napsal(a):

bbc,
dopadnou jako s Kunderou - řeči se hezky mluví, ale hůře dokazují.
Je tu dost takových jako vy, jim obrázek na obalu řekne vždy vše.
15. 01. 2010 | 23:05

znalec napsal(a):

Možná by bylo zajímavé srovnání, co by dělal tisk a národ, kdyby se dozvěděl, že tatíček Masaryk vystoupil jako jeden z mála na světě, na Střechu Světa. Kolik opěvovatelů a fotografů, vlastenců, spolků a Sokolů a nevím, kdo ještě by řvalo nadšením. Kolik živnostníků by začalo vyrábět kopie tatíčkovy hole, kolik drogistů, by nabízelo tuk proti omrznutí, a ševci by pečlivě kopírovali prazidentovu obuv.
Co se s námi stalo?
16. 01. 2010 | 01:38

tomas napsal(a):

pocestny, nevybavuji si, ze bychom se znali, jak tedy vite, co umim nebo neumim? jestli vam unika , co je bemuv problem, tak si kupte onen praseci reflex..radnice, kde korupce presahuje mez standardni evropske zeme .. bemova dovolena je jenom okrajovou soucasti toho celeho. osobne doufam, ze bem bud horelizt tak maximalne na cvicne stene v ruzyni, to bude priznakem, ze vlada veci tvych se zase pootocila smerem, kde by mela byt ..zdravim vas z bajecne asijske dovolene, za sve, uzivam si prirody, more, slunicka ... a nemusim nikomu vysvetlovat, kde jsem a co zde delam, protoze mi to nikdo nesponzoruje ..jak proste
16. 01. 2010 | 03:04

tomas napsal(a):

to znalec no,vite, on si taticek masaryk platil sve dovolene sam ..to se s nami stalo
16. 01. 2010 | 04:24

ld napsal(a):

tomas,
Masaryk byl Váš tatík? Tvrzení, že si platil dovču sám je totiž hodně odvážné tvrzení.
16. 01. 2010 | 11:58

zdenek napsal(a):

Pocestný
Podle mne nejde ani tak o Opecard,ale spíš o tunel Blanka a právě budovaný obchvat.
Každý zběhlý stavař vám řekne ,že takovéto masivní betonáže jesou největší tunel na peníze a předražená bude i cena.Bém tomu nerozumí ,dělá deset věcí najednou,to je hezký,má na to sice odborníky,ale každý ví jak to u takových dlouhodobých zakázek chodí...Metrostav je vlastně bez konkurence na spoustu prací si najímá firmy ,jenom kontroluje a kasíruje.Jednatelé Metrtostavu jsou jedna ruka s investorem...to by chtělo audit a myslím ,ýe by se na Opencard rychle zapomělo
16. 01. 2010 | 17:44

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 13:51

Tiffany jewellery napsal(a):

to znalec no,vite, on si taticek masaryk platil sve dovolene sam ..to se s nami stalo
26. 01. 2010 | 09:24

tiffany ring napsal(a):

to znalec no,vite, on si taticek masaryk platil sve dovolene sam ..to se s nami stalo
26. 01. 2010 | 09:24

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
04. 02. 2010 | 10:28

discountairmax napsal(a):

<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike max</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">air max shoes</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike air max</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike max shoes</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 89</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 89</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 91</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 91</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 97</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 97</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 180</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 180</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2009</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2009</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max ltd</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max ltd</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max tn</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max tn</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max tailwind</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max tailwind</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max BW</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max LTD</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max TN</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2007</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2009</a>
24. 02. 2010 | 13:18

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 06:09

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 06:47

montblanc watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 05:45

omega watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 05:49

breitling air wolf watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 03:29

breitling bentley watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 03:33

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 03:07

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 03:10

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 04:37

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 04:39

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 08:10

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 08:13

breitling colt napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
17. 03. 2010 | 07:49

breitling classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
17. 03. 2010 | 07:57

breitling cockpit napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
17. 03. 2010 | 08:05

bvlgari assiomad napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
20. 03. 2010 | 06:12

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 09:01

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 02:31

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 10:17

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.! <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="seslisohbet, sesli sohbet" target="_blank">sesli sohbet</a> <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="sesli chat, seslichat" target="_blank">sesli chat</a>
30. 03. 2010 | 00:06

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 04:37

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 09:05

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
16. 04. 2010 | 08:33

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
01. 06. 2010 | 12:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy