Kalouskovy složenky: drsné, ale potřebné

15. 05. 2010 | 11:36
Přečteno 6755 krát
Složenky na úhradu podílu na státním dluhu, kterými TOP09 zaplavila republiku, jsou nesmírně drsným krokem a vyvolaly silné zděšení a odpor. Nemohu se ale zbavit dojmu, že něco takového bylo třeba: přinejmenším jako protiváha slibů o třináctých důchodech, zrušených zdravotnických poplatcích, bezplatném školství nebo plně placené nemocenské.

Kritici složenek mají zhruba tři skupiny argumentů: za prvé, obyčejné lidi to hrozně vyděsilo. Za druhé, Kalousek nemá co mluvit, sám byl zapleten v řadě kauz a nevěřím mu ani noc mezi očima. A za třetí, Kalousek byl dlouho ministrem financí, a tak se na státním dluhu sám podílel.

Začneme tím zděšením obyčejných lidí. Je jednoznačné, že existuje určitá skupina obyvatel, typicky vážně nemocných nebo velmi starých, které složenka opravdu mohla vyděsit a kterým mohla přitížit. Nenapadá mě žádný argument, který by v tomto směru složenky dokázal obhájit, a tito lidé by si od Miroslava Kalouska zasloužili osobní omluvu. Ale všichni ostatní, kteří se vyděsili, spíš ukázali, jak neuvěřitelně odříznuti od reality žijí. Opravdu je možné, že někdo dosud neslyšel o obřím státním dluhu? O tom, že stát se zadlužuje dál a dál? O tom, že dluh jednou budeme muset platit? Pokud takový člověk existuje, je zdravý, svéprávný, není velmi starý, a vyděsil se, pak je to dobře: bylo na čase se probudit.

Teď k té Kalouskově kauzami protkané minulosti: je těžké říct, jestli Kalousek v něčem „jel“ nebo jestli je čistý (pokud vím, prokázáno mu nebylo nic, ale některé věci se prokazují dost těžko). Ale i kdyby nakrásně byl úplným ztělesněním mafiána, i kdyby stokrát sám uplácel nebo přijal miliony na úplatcích – snižovalo by to relevanci toho, co říká, pokud říká nezpochybnitelný fakt? Takového člověka bych si nikdy nezvolil, nechtěl bych s ním mít nic společného a hluboce bych jím opovrhoval, ale kdyby mi řekl „tráva je zelená“, tak bych se určitě do krve nehádal, že „je modrá, protože to říkáš ty“. Ano, můžeme dál žít v bludu a chlácholit se, že „o dluhu mluví Kalousek, to je starý grázl, nevěřím mu, takže dluh není“. Ale na faktu, že dluh tady s námi je a budeme ho muset splatit, to nic nezmění.

A konečně ke Kalouskově vině na navyšování dluhu v jeho roli ministra financí. Netvrdím, že ministr financí nemá vliv na výši státního dluhu, ale v celé politicko-vládní mašinerii je jeho vliv relativně malý. Aniž bych chtěl tvrdit, že konkrétně Miroslav Kalousek státní dluh nikdy svými konkrétními rozhodnutími nenavyšoval, v obecné rovině je tento argument mylný: je to stejné jako tvrdit, že za loňský a letošní brutální schodek může Eduard Janota. Státní dluh typicky nenavyšuje ministr financí, "strážce kasy" se obvykle snaží naopak o jeho snižování. Za zvyšováním stojí spíše další politici, poslanci, senátoři, lobbyisté, odboráři, prostě nejrůznější skupiny "stakeholders", snažící se prosadit své partikulární zájmy.

Jsem si vědom smršti, která se na mě sesype v diskusi:), ale chtěl bych přesto trochu zklidnit vášně vyvolané Kalouskovými složenkami. Uvěřme raději, že státní dluh tady je a že s ním musíme začít bojovat, protože stát není nějaká virtuální, vzdálená, zkorumpovaná mrcha, jejíž problémy se mě netýkají, protože jsem je nezavinil. Stát jsme my, jeho dluh jsem si spoluzavinil a je to i můj dluh. A když ten dluh neporazíme, opravdu ho budeme jednou sami splácet. Nepřijde nám složenka, ale sníží se nám příjem, důchod, úspory; zvýší se nám daně; možná přijdeme o práci.

Hroutit se ze složenek a žalovat TOP09 je stejné, jako hroutit se a žalovat hypoteční banku, když mi pošle výpis z úvěrového účtu.

DOPLNĚNO: Po dopsání článku mě napadla ještě jedna věc: když to dotáhnu do extrému, možná by nebylo špatné, kdyby stát naopak pravidelně, třeba ročně, posílal občanům výpis ze státního dluhu, stejně jako to dělá banka. Měli bychom ta tragická čísla před očima, viděli bychom jejich vývoj, možná bychom maličko prozřeli. Vadí mi na tom jen náklady, které by taková rozesílka stála, a která by ten dluh dál navyšovala:)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ali napsal(a):

konečně slovo do pranice :o)..dík
15. 05. 2010 | 11:46

koudelka napsal(a):

Autor
"Začneme tím zděšením obyčejných lidí. Je jednoznačné, že existuje určitá skupina obyvatel, typicky vážně nemocných nebo velmi starých, které složenka opravdu mohla vyděsit a kterým mohla přitížit. Nenapadá mě žádný argument, který by v tomto směru složenky dokázal obhájit, a tito lidé by si od Miroslava Kalouska zasloužili osobní omluvu. Ale všichni ostatní, kteří se vyděsili, spíš ukázali, jak neuvěřitelně odříznuti od reality žijí. Opravdu je možné, že někdo dosud neslyšel o obřím státním dluhu? "

Ale slyšel, slyšel o dluhu...jen třeba neslyšel o drzosti Kalouska..

"Ano, můžeme dál žít v bludu a chlácholit se, že „o dluhu mluví Kalousek, to je starý grázl, nevěřím mu, takže dluh není“. "

Nechlácholim se, nežiji v bludu, Kalouskovi nevěřím a vím, že je.. ...přesto vím, že dluh existuje

"Státní dluh typicky nenavyšuje ministr financí, "strážce kasy" se obvykle snaží naopak o jeho snižování"

Snižování dluhu vykradením důchodového účtu?

"Za zvyšováním stojí spíše další politici, poslanci, senátoři..."

Kterak poslanci Top bojovali za snížení dluhu
http://blisty.cz/2010/5/14/...

"Uvěřme raději, že státní dluh tady je a že s ním musíme začít bojovat, protože stát není nějaká virtuální, vzdálená, zkorumpovaná mrcha, jejíž problémy se mě netýkají, protože jsem je nezavinil. Stát jsme my, jeho dluh jsem si spoluzavinil a je to i můj dluh. A když ten dluh neporazíme, opravdu ho budeme jednou sami splácet."

V tomto případě ale smrdí ryba od hlavy.
15. 05. 2010 | 12:04

vojtěch napsal(a):

Střízlivý, nehysterický článek. Stoprocentní souhlas. Ale proč jsem tu složenku nedostal taky? Zřejmě se mě státní dluh netýká :-)
15. 05. 2010 | 12:04

tata napsal(a):

dobry den

nevim mam na to rozpurny nazor jako složenka,mě vyděsila vtom smyslu jako že byseto nemělo brat na lehkou vahu je to obrovske čislo,nevyděsila mě vtom ohledu že na první kouknutí je jasne o co de

nelibí se mi že to prezentuje člověk ktereho ja považuju uplně za největšího chameleona naší politiky,a ma na tom lvy podil,tudíž bral bych tu složenku od někoho jineho od tohoto pana,,tomu bych něvěřil ani pozdravení,,to považuju jako učelove gesto.
15. 05. 2010 | 12:05

Béda napsal(a):

Autor,

složenkama TOP03 dokázala, že pokud jde o dluh, je - podobně jako americké banky - důsledně SOCIALISTICKÁ a natahuje SOLIDÁRNĚ ruce ke všem. Zde žádná individuální zásluhovost neplatí.

Ta platí pouze v sektoru zisků - zde je naopak důsledně liberální.

Vždyť jakpa by to vypadalo, kdyby namísto občanů dostali před volbami od českého státu složenku na úhradu několika set milionů až několika desítel miliard korun politici, státní úředníci a jejich "sponzoři", proti kterým vedou svůj marný boj?
15. 05. 2010 | 12:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

Václav Kadlec napsal(a)

"Hroutit se ze složenek a žalovat TOP09 je stejné, jako hroutit se a žalovat hypoteční banku, když mi pošle výpis z úvěrového účtu."

Vaše logika je poněkud rozmarná.

Paušalizace toho či onoho je fialový hnus.

Zasílat složenku každému - bez testování "zásluh" o tento dluh, je hnus černý.

Ne humor. Hnus.

Když smícháte černou a fialovou, výslednicí je nevábná břečka populismu a demagogie.

P.S. Já tu složenku zaplatím. Ale až mi Kalousek sdělí, jestli zaplatí i on. A kolik.
15. 05. 2010 | 12:15

jk napsal(a):

Docela rozumný názor, akorát nesouhlasím s první částí, totiž že to vážně ublížilo skupině starších obyvatel, Pokud je někdo natolik odtržený od reality že nedokázal odlišit tuhle Kalouskovu "složenku" od skutečné, je snadnou obětí různých prodejců, zásilkových agentur, zlodějů, a velmi reálně mu hrozí že kvůli tomu přijde o skutečné desítky či stovky tisíc. Měl by snad i Kalouskovi poděkovat, že tohle "varování" bylo zadarmo, a rozmyslet si, jak problém řešit. Nebo by si to mělo rozmyslet jeho okolí. Na koho se obracet se složitostmi dnešního života (děti, vnoučata, kamarádka, pracovník pečovatelské služby,...). Rodiče se taky párkrát nechali napálit (nutiči výhodných mobilních tarifů, prodejce podvodného zboží,...) a zkušenost že se různé nástrahy a pasti objevují v poště i za dveřma osobně a že nejlepší řešení je při pochybnostech použít telefon nebyla zadarmo.
15. 05. 2010 | 12:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jen tak na okraj.
Nevím, z jakých všech stran si Kalousek vydělává na živobytí, ale myslím si, že podstatnou část jeho příjmů zajišťuje erár.

On z toho dluhu žije.

A nám zasílá složenky.

Ach, ta nesnesitelná lehkost bytí vyžírků eráru zleva zprava, ateistů, věřících i exbratrů !
15. 05. 2010 | 12:19

LEVAK napsal(a):

Vážený pane malá ukázka z dobového tisku:
"BYT ZA PODÍL VE ZKRACHOVANÉ FIRMĚ
Dva týdny po rozpoutání Grossovy aféry rozeslal jeden novinář médiím kopii směnky, kterým platila manželka Miroslava Kalouska za byt. Směnku na 6,5 milionu Kč vystavil její bratr a ona tím zaplatila byt, který manželé Kalouskovi už léta obývali, za činži přesně odpovídající maximu poslaneckých náhrad. Pozoruhodné bylo i vysvětlení, proč Kalouskův švagr luxusní byt se dvěma koupelnami a několika ložnicemi koupil - prý aby jeho patnáctiletý syn měl kde bydlet v případě studií v Praze. Studia se nekonala, a tak se opuštěného bytu ujali manželé Kalouskovi.
Směnka, kterou paní Kalousková za byt „zaplatila“, byla údajným vyrovnáním za podíl otce Kalouskové z podnikání a výnosů jeho spolupráce ve firmách Kanako Příbram a IDOS Praha.

Pokud jí otec ve vypořádání majetku přiřkl 6,5 milionu, znamenalo by to, že pro jejího bratra vydělal celkem 13 milionů. Kalousková to vysvětlila lehce: „To já komentovat nebudu, protože si myslím, že to není vaše starost.“ IDOS byl v té době v konkurzu - tedy v neřešitelných dluzích a konkurzní správce popřel, že by kdy otec paní Kalouskové v IDOSu pracoval. Pan Kalousek prohlásil, že to není jeho problém, protože jde o majetek jeho ženy. Zapomněl na fakt, že švagrův IDOS panu Kalouskovi sponzoroval volební kampaně. Nejen jemu, ale i městským zastupitelům z KDU-ČSL v Příbrami. Město Příbram zase takřka monopolně udělovalo zakázky IDOSu.

Rozběhlé policejní šetření korupce a předání sdělení obvinění Kalouskovu švagrovi přerušila jeho dodnes uspokojivě nevysvětlená vražda a sebevražda jeho společníka. Shrnuto: Kalouskovi získali byt v hodnotě více než 6,5 milionu výměnou za směnku, kterou paní Kalousková dostala za velmi prapodivný a zřejmě fakticky neexistující podíl ve zkrachovalé firmě. Po panu Kalouskovi nikdo rezignaci nechtěl. Premiér Gross nechtěl vyhrotit situaci, protože stále doufal ve smír, a opoziční lídr Topolánek nechtěl podrazit nově se rodícího spojence. A média? Sama byla asi slabá a s výjimkou reportérky Hospodářských novin Sabiny Slonkové nejevil o kauzu nikdo větší zájem."
PS:Jestli někdo mohl za takový rozpočtový schodek tak je to Kalousek.Žádný Pepa Novák z Horní-Dolní!Ještě v loni v září tvrdil,že se nás krize nedotkne a k tomu naplánovál schodek 35 miliard!Od roku 2006 byl u vesla a byl podle Topolánka "jednička".Proč nevytvořil nějaké rezervy?Nedovedu pochopit jak můžete obhajovat takovou drzost a neomalenost s těmi poukázkami.Říkáme,že lidský život je nade vše,na rozdíl od Stalinového hesla "Nas mnógo!", a kdyby na šok z té poukázky zemřel jenom jeden člověk patřil by Kalousek do vězení nejméně na doživotí!Charakteristika Kalouskova činu je obsažena v přísloví "Zloděj křičí chyťte zloděje!"
Doporučuji všem obětovat obálku a tuto poukázku Kalouskovi vrátit nevyplaceně na adresu:
Celostátní kancelář TOP 09
Michnův palác, budova č. 2
Újezd 450/40
118 00 Praha 1 - Malá Strana
15. 05. 2010 | 12:22

JenTak napsal(a):

Vážený pane, existenci dluhu nikdo nepopírá. Nepodsouvejte mi však spolu s Kalouskem, že on s TOP 09 jsou jedinými spasiteli státních financí.
15. 05. 2010 | 12:26

jarpor napsal(a):

Pane Kadlec,

Výborný, věcný rozbor, není co dodat.
Souhlas a dík za normální pohled
a rozlišení faktů a "faktů".

Hezký den
15. 05. 2010 | 12:29

hankacl napsal(a):

Dluh je realita. To, že na něj "upozorňuje" zrovna padákový a tankový expert Kalousek a že tu "informaci" rozesílá lidem, kteří se tohoto tureckého hospodářství (omluva Turkům a Turecké republice, jde o zaběhané české úsloví) léta děsí a bojí se jeho důsledků, je tuplovaně chucpe. Ten výlupek má sedět v koutku a sestavovat porovnání svého majetku s příjmy a ne vést politickou stranu do voleb. Takto jen zametá cestičky k moci demagogům a slibotechnám.
15. 05. 2010 | 12:30

jj napsal(a):

s článkem zcela souhlasím.
15. 05. 2010 | 12:30

alarm napsal(a):

....Uvěřme raději, že státní dluh tady je a že s ním musíme začít bojovat, protože stát není nějaká virtuální, vzdálená, zkorumpovaná mrcha, jejíž problémy se mě netýkají, protože jsem je nezavinil. Stát jsme my, jeho dluh jsem si spoluzavinil a je to i můj dluh. A když ten dluh neporazíme, opravdu ho budeme jednou sami splácet. Nepřijde nám složenka, ale sníží se nám příjem, důchod, úspory; zvýší se nám daně; možná přijdeme o práci. ...
Pane co to žvaníte! Náš národ je rozčleněn do několika rovin. Osou je souciální postavení. Lidé pod čarou nemají žádný vliv. Dluh způsobují jen lidé od osy nahoru. Tzn. bohatší a bohaté vrstvy obyvatelstva. Také lidé s odborným či základním vzděláním nikdy nerozhodují. Největší zločinost páchají občané s vysokoškolským vzděláním. PolPot to zjistil a proto je likvidoval. Je nutné, aby pracující lid vyhlásil totální střetnutí s pracující inteligencí. A o tom to je!
15. 05. 2010 | 12:31

STOP09 napsal(a):

Podíl na dluhu Ing.M. Kalouska :
realizován o 347 014 000 000 Kč dosud nerealizováno 385 000 000 000 Kč.

Ministr financí
Deficit 2007 66 000 000 000 Kč
Deficit 2008 67 500 000 000 Kč
Deficit 2009 192 200 000 000 Kč

Náměstek ministra obrany
Inovace T 72 19 000 000 000 Kč
Štábní systém 1 000 000 000 Kč
Padáky 114 000 000 Kč + 3 lidské životy
Reality MNO 1 400 000 000 Kč

Zatím nerealizováno
Ekologická superzakázka
115 000 000 000 Kč
Vyrovnání s církvemi
270 000 000 000 Kč
15. 05. 2010 | 12:41

Morová rána napsal(a):

Souhlasím, ty složenky jsou velmi užitečné. Eleminuje se jimi část staších občanů, dle issovsko-mádlovské logiky typických to voličů levice. Zdá se, že po iniciativě "Přemluv bábu" a "Schovej bábě občanku", tu máme další kreativní počin, tentokrát s názvem "Přivoď bábě mrtvici".
15. 05. 2010 | 12:48

LEVAK napsal(a):

Tradice-Odpovědnost-Prosperita – oficiální verze;
Taškařice-Ohlupování-Podvod – pravdivá verze;
Vznikla nám nová pravicová strana a stále se vedou spory o to, co vlastně znamená její název.
Písmeno T v jejím názvu prý značí Tradici. Na jak velké tradice se ale může u nás odvolávat strana, která počítá s privatizací veřejného sektoru a se zpoplatněním všech možných služeb od zdravotnictví až po školství?
Takové návrhy vyhovují těm nejlépe situovaným, z nichž mnozí se dostali ke svým majetkům doslova přes noc a nemají žádné tradice. Jejich jádro se vylouplo v procesu kupónové privatizace. To by ale znamenalo, že písmeno T v názvu nové strany značí spíše než co jiného docela obyčejnou Taškařici.
Písmeno O prý představuje Odpovědnost. Stranu prezentují lidé, kteří jsou fascinováni jednak americkou hospodářskou politikou, jednak americkou vojenskou silou.
To první přivedlo svět do hluboké hospodářské krize, to druhé se podepsalo lvím dílem právě na americké zadluženosti.
Písmeno O by tak mohlo znamenat obyčejné Ohlupování. Tomu by napovídal také výzkum, který straně ještě před jejím vznikem přisoudil něco mezi třemi až čtyřiceti procenty volebního potenciálu. S naprostou jistotou tak víme, že strana byla z počátku velký šlágr, ale teď se začíná trochu propadat. Proto taky organizace Člověk v tísni z peněz určených na strádající děti v rozvojových zemích organizovala „stínové“ volby na středních školách na podporu této partaje protože se předem vědělo vyhodnocením facebooku o jejich výrazných preferencích.Jen by mě zajímalo kolik potřebných dětí nebude z těchto důvodů podpořeno kolik to dělá peněz.Předpokládám, že občan
Písmenko P by mohlo značit Prosperitu. Bohužel se už do toho písmenka nevešla informace, že slibovaná prosperita se nebude týkat všech.
Tvůrci nové strany navrhují v oblasti daní a sociální politiky ta samá opatření, která umožnila za vlády Ronalda Reagana deseti procentům nejbohatších Američanů zbohatnout během několika let o závratných 25 procent, aniž přitom vzrostl průměrný příjem na osobu.
Analytici zaznamenali, že právě prosazení tohoto typu reforem se stalo pro privilegované mnohem jistějším prostředkem dalšího obohacování, než kdyby se angažovali v produktivní ekonomice. Nižší a střední vrstvy se prostě složily na další enormní zbohatnutí vrstev horních. Takovému manévru se ale neříká prosperita, jde o obyčejný Podvod.
Ať již si vyložíme zkratku nové strany jakkoli, s velkou pravděpodobností se jedná o vrchol toho, co jsme zatím z předvolební kuchyně našich politiků okusili.
15. 05. 2010 | 12:48

Béda napsal(a):

alarm,

proč paušalizujete? To již neplatí princip zásluhovosti?

TOP03 hází všechny do jednoho pytle. Ty co podepisovali nevýhodné státní smlouvy, rozmařile rozhazovali, svými rozhodnutími podepisovali půjčky, porcovali medvědy, hnali stát do prohraných arbitráží, tunelovali státní majetek a své dluhy "odkupovali" za zlomkovou cenu skrz nastrčené kupce a Konsolidační agenturu, konstruovali nereálný rozpočet, prosadili jej i dohlíželi na něj v rozpočtovém výboru, přelévali peníze nesystémově mezi fondy až se tyto najednou kamsi vypařily, umožnili předbíhání ekonomiky před právem... na jedné straně, s právě narozenými dětmi, zaměstnanci montoven, techniky... na straně druhé.

Myslíte, že socializace dluhu, to jest jeho rovnoměrné rozepsání na každého obyvatele je správná?
15. 05. 2010 | 12:48

Víc než si myslíte napsal(a):

http://www.hop09.cz/uvod/

Vox populi, Vox dei....
15. 05. 2010 | 12:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

Víc než si myslíte
Smích léčí. Díky.
15. 05. 2010 | 12:59

Chodec napsal(a):

Státní dluh, pokud se nemýlím, platí Kalousek stejně jako já. Případně moje děti a moji vnuci. Nikdo nám ten dluh nevezme. Hezky ho zaplatíme a budeme rádi, když v tom úplně nejlepším případě o nás nebude jednat MMF.
15. 05. 2010 | 13:02

Marcus Agrippa napsal(a):

Politici by měli mít hlavně klasické pracovní smlouvy s hmotnou zodpovědností. To by to úplně jinak vypadalo. Osobně tu složenku beru snad i jako rozumné upozornění - ovšem od Kalouska to zásadně odmítám ( min.do té doby než se neomluví za své chybné kroky na pozici min.financí ).
15. 05. 2010 | 13:03

Fridolín napsal(a):

Domnívám se, že autor blogu zapomněl na čtvrtý argument proti Kalouskově složence, argument vyšší úrovně obecnosti: rozpočítávat státní dluh na jednotlivce je metodologicky krajně pochybené a politicky poněkud neférové. Kdybych totiž k problému přistoupil stejně jako TOP09, pak bych mohl říci: jasně, ten dluh zaplatím, stačí když mi pan Kalousek další složenkou postoupí proporční podíl z veškerého státního a obecního majetku (daňovými výnosy počínaje a silnicemi konče). Jistě, je to na hlavu, ale je to vlastně stejný přístup, jaký zvolila TOP09.

A souhlasím také s diskutujícím Bédou: TOP09 si přeje rovnoměrně rozkládat dluhy (socializovat ztrátu), ale všemi prostředky svého programu se brání, aby se někdy podobně rovnoměrně rozkládaly výhody (socializovaly zisky).
15. 05. 2010 | 13:08

grőssling napsal(a):

Kadleci, plácáte bláboly.

"A konečně ke Kalouskově vině na navyšování dluhu v jeho roli ministra financí. Netvrdím, že ministr financí nemá vliv na výši státního dluhu, ale v celé politicko-vládní mašinerii je jeho vliv relativně malý."

Kalousek dobře věděl, že rozpočet na úrovni HDP + 4 % je nesmysl a když potom byla realita jasná, nejpozději v lednu 2009, měl okamžitě začít šetřit, jak to teď radí národu.

Odporná akce, stejně jako všechny ty Mádlové a Issi.
Běžný Antoušek ví na rozdíl od Kalouska moc dobře co to je hospodařit s rozpočtem.
15. 05. 2010 | 13:11

zk napsal(a):

Proboha, to už se opravdu žádný český pravičák nezmůže na nic lepšího než je tohle neustálé strašení dluhem? Jak už doložilo i pod jinými blogy x diskutérů přede mnou, je to neupřímné, pokrytecké, účelové... Pravici neznepokojovaly dluhy v době, kdy sama vládla, naopak je tehdy velice čile vytvářela, čileji než levicové vlády. Snaha vnutit veřejné diskuzi dluhy jako hlavní téma má jediný účel: legitimizovat další fázi útoku na veřejný sektor, která se při vhodné povolební konstelaci jistě uskuteční.
Ale skutečně mě zaráží bezduchost, s níž i jinak zjevně inteligentní příznivci pravice neustále papouškují hesla připravená ódeesáckými a topáckými mediálními agenturami. Vážně vám, mí milí pravičáci, nepřijde divné, že ještě před dvěma lety státní dluh nikoho nezajímal? Opravdu vám ta kampaňovitost není podezřelá?
15. 05. 2010 | 13:12

vidlemístoklíčů napsal(a):

Pane Kadleci, souhlasím, že dluh máme. Ano, ale neudělal ho STÁT, ale lidé, kteří by za svou práci měli nést také nějakou zodpovědnost. Proč posílají složenky těm, kteří proti všem aférám, kde se ztrácely miliardy výhrady měli, ale nic nezmohli? Pokud by pro mne složenka měla něco symbolizovat, pak jedině varování, abych nevolil absolutně nikoho z těch, kdo se na zadlužování podíleli. Neměli bychom se hádat, kdo více a kdo méně, protože zkorumpováním justice a neřešením miliardových ztrát se na tom podíleli ruku v ruce všichni. Sem tam někdo za korupci v kriminále by ji velmi rychle omezil i bez přijímání všelikých protikorupčních balíčků.
15. 05. 2010 | 13:13

Luba napsal(a):

Pane Kadleci,
říká Vám něco "politická kultura" či "úcta k lidem",
k voličům?

Asi ne! Jinak byste nemohl schvalovat onu Kalouskovu složenku.

Není náhodné, že lidé, kterým se složenková akce zalíbila jsou ti samí, kteří považují "agitační klip" pana Zelenky "Přemluv bábu" za vtipný a účelný.

Kalouskův TOP-09 vsadil na prvovoliče, ke kterým se chová až neskutečně podlézavě.
Kalousek pak označil herce Mádla za vynikajícího mladého umělce, jehož podpory si jeho strana velmi váží.
http://www.ceskatelevize.cz...

Jistě,
je to dobrý strategický tah, vsadit na lidi bez paměti a zkušeností - na ty nejsnadněji ovlivnitelné.
Komunisté se v letech 1945-48 zachovali podobně. Bolševická tradice je stále živá.

Jen nevím, proč si hopíci zvolili heslo "Zásady, ne výsady"
když ve skutečnosti mládeži podsouvají zcela jiné sdělení ve stylu:
"My jsme mládež nová, mládež Kalouskova!"
15. 05. 2010 | 13:22

Klára napsal(a):

Opravuji svůj názor. Až doposud jsem si myslela, že upomínky se posílají dlužníkům a ne lidem, kteří náhodou bydlí s dlužníky ve stejné lokalitě. Mám také dotaz: pokud se budu podílet na splacení dluhů za všechny Řebíčky, Zgarby, Fencly, Tvrdíky, Bémy, Jančíky, Řápkové a další, stávám se také podílníkem jejich majetků?
15. 05. 2010 | 13:25

LEVAK napsal(a):

Už v polovině devatenáctého století Karel Havlíček Borovský, vyjadřující hlas lidu, »Švarcenberkům« moc nevěřil. Jedny jeho dávné verše začínají: »Zle matičko, zle, Švarcenberci zde, jeden drží karabáč, druhý říká Otčenáš. Zle matičko, zle...«
15. 05. 2010 | 13:28

Béda napsal(a):

Luba,

U toho, co jste napsala, mne napadá další skrytý význam složenky.

Pokračování mobilizace mládeže proti stáří, "které způsobilo" dluh (viz klip M+I+Z).

Čili jiným slovem - klasické odvádění pozornosti od skutečného viníka (sebe) + k tomu jako bonus vlastní volební PR a honění preferencí.
15. 05. 2010 | 13:33

Béda napsal(a):

Luba,

omluva: promiňte - co jste napsal... (nikoliv napsala).
15. 05. 2010 | 13:35

Josef K. napsal(a):

Bohužel, typicky prostá konstrukce článku podle příruček kurzů tvůrčího psaní. Tím se vyznačuje grafomanie. Pokud má článek zcela zásadní stavební nedostatky je i pojetí tématu obskurní. Zřejmé však je, že Potěmkinova kultura se ve Střední Evropě uchytila včetně toho, že účetné (je autorem osmi knh) zvítězili nad filosofy. Absurdní svět.
15. 05. 2010 | 13:36

Morová rána napsal(a):

Lubo, je to zvláštní, ale když jsem se dnes dopoledne dívala na dvojku, kde běžel autentický záznam procesu s Miladou Horákovou, mimořádně mě zaujala (kromě jiného) doprovodná píseň. Byla to pochopitelně píseň dobová budovatelská a refrén měl tento text: "Kamarádi, je to mládí, kterému dnes patří svět."
No, nemohla jsem si nevzpomenout na předvolební kampaň TOP a ODS. Snad jen s tím rozdílem, že ta komunistická vymývárna mozků alespoň nebyla tolik vulgární.
15. 05. 2010 | 13:40

Morová rána napsal(a):

LEVAK:
»Zle matičko, zle, Švarcenberci zde, jeden drží karabáč, druhý říká Otčenáš. Zle matičko, zle...«

Ach, jak výstižné! :-)
15. 05. 2010 | 13:42

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mno,
helejte se Kadlec,
nic jste nepochopil.

Složenka je příprava na RESTITUCE CÍRKVÍM a majetku Knížepána.

Je třeba více takových "horlivých" a uvědomělých jako jste vy.

Vy mladí se těšíte a nemůžete se dočkat, až budete po volbách s radostí platit navíc /321mld/.

Složenka bude zapomenuta, páč vyvstanou nové cíle - RESTITUCE.

A wo tom to jest ..
15. 05. 2010 | 13:44

Víc než si myslíte napsal(a):

15. 05. 2010 | 13:52

mb napsal(a):

když půjdeme zpátky v čase, neomylně se dostaneme k transformaci ( české cestě privatizace ), k ceně transformace, k transformačním nákladům .....

konsolidační agentuře ....

a sanování rozpočtů z privatizačních peněz ....

rozplete to někdy někdo ...

a přidělí stupeň odměn a vin ...

asi nikdo ... zapomeňte ...

rebelové vyměkli, amerika je za rohem co nemám to si objednám východ podchodem štěstí do tří týdnů ze zásilkové služby tisíce děkovných dopisů jen jeden chybí .......
15. 05. 2010 | 13:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

mb
Rozpletení toho všeho je jednoduché.
Stačí, když všichni do jednoho zaplatíme "Kalouskovu složenku."
15. 05. 2010 | 13:59

Béda napsal(a):

TCKH,

Dělba práce byla vždy důležitá.

Jedni odborně tunelují státní majetek, okrádají státní kasu, přihrávají malé i velké domů svým kamarádíčkům a známým, užívají si a vyhazují z kopýtka... a druzí na to v potu tváře vydělávají, solidárně platí dluhy a ještě musejí poslouchat, že jako darmožrouti by se měli uskrovnit, začít drasticky šetřit a podělit se o splácení dluhů s těmi prvními.

A tak právě narozené dítě, invalida žijící ze 7,5 tisíc, důchodkyně žijící z 8-mi tisíc, prodavačka žijící z 12 tisíc... má solidárně zaplatit 121.000, stejně jako politik ("odpovědný" za korupci, arbitráž, státní rozpočet) beroucí nějakých 70 tisíc (s různýma úhradama 100 tisíc)... Dělba práce a solidarita! A tak to má být.
15. 05. 2010 | 14:26

kAREL napsal(a):

Hrejte raději na saxík,
to Vám jde evidentně líp.

Stačí Kalouskovy sekyry a jeho minulost skoro ve všech vládách.

Na závěr to Kalousek dorazí EKOTUNELEM za 120 mlrd. a církevními restitucemi za 270 mlrd.
a týpek Kadlec tu psat svoje žvásty.

HREJTE NA SAXÍK.
15. 05. 2010 | 14:40

Anička z Kuřimi napsal(a):

Béda

Dle nálezu Ustavního soudu ve věci důchodů,
by mělo být pohlíženo na údajný dluh osob, "přiměřeně" svému příjmu.
15. 05. 2010 | 14:46

radek napsal(a):

Není náhodou Kalousek ten dobrý hospodář, který se na dluzích podílel sekyrou SR 200 mld. Kč v roce 2009, plánuje "ekologickou" zakázku za 100 mld. Kč, daň. "reformou" připravil státní rozpočet o desítky mld. Kč, plánoval "netransparentní" círk. restituce za stovky mld. Kč...???

P.S.A pokud ano, neměl se tím již zabývat soud...???
15. 05. 2010 | 14:51

taty napsal(a):

Zažil jsem vládu dělnické třídy, zažil jsem profesora, co dal zodpovědnosti první přes hubu, když prohlásil, že za nic nemůže, protože nevěděl…, zažil jsem vládu buranů zleva, zprava, z RAJe, s gulema, a musím říci, že knížepána beru. Nejlíp s tím karabáčem a otčenášem. Třeba by to vygenerovalo alespoň tolik dospělejch lidí, aby to stačilo na řízení této země. Zatím křičíte, že za nic nemůžete. A koukněte v Řecku se už skoro vyvztekali.
15. 05. 2010 | 15:09

Béda napsal(a):

Hospodařit se musí umět:

"Kohout žádal Kalouska o miliony pro konkrétní firmu
V té době na ministerstvu působil současný ministr zahraničí Jan Kohout jako náměstek. Resort financí vedl Miroslav Kalousek. Desátého června 2008 žádá Kohout Kalouska, aby jeho ministerstvu poslal deset milionů korun na „indonéskou“ zakázku. Dopředu v ní označuje firmu Mott MacDonald, za kterou se zaručuje...
Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) nato vypsalo výběrové řízení na tři zakázky, ve kterých uspěly tři firmy. První (o proveditelnosti letiště) získala společnost GAAN, která text o 88 stranách vypracovala za 3 720 000 korun (bez DPH).

Následně vybralo MZV i další dvě firmy, aby zhotovily tématicky příbuzné studie. Za studii o geopolitické situaci v Indonésii (128 stran) získala firma Image Conference and Consulting (IC&C) 3 600 000 korun, další, která je rešerší dvou předchozích, vypracovala už zmíněná firma Mott MacDonald za více než 3 a půl milionu (110 stran). V přepočtu tak jedna stránka studie vlastně daňové poplatníky vyšla na 36 tisíc korun.

Části studií jsou stažené z internetu

Redakce Prvnizpravy.cz má všechny tři dokumenty k dispozici a navzájem je porovnala. Zjistila, že obsahují identické dlouhé pasáže, které jsou navíc do písmene okopírované z webu ministerstva zahraničí. Firmy od sebe navíc zřejmě opisovaly natolik, že jejich shodné texty obsahují i stejné pravopisné chyby..."

více

http://www.prvnizpravy.cz/z...
15. 05. 2010 | 15:12

iga napsal(a):

Autor

v bode 1 souhlas. Pokud ovsem nekoho z tech nestastnych staricku opravdu skolil infarkt, pak obavam se, nebude omluva stacit.

v bode 2 - ponekud zmatecne tvrzeni. Vy jste opravdu narazil na nekoho, kdo zpochybnuje, ze stat je zadluzen jen proto, ze to rika Kalousek?
Ja tedy nikoli...

v bode 3
skutecne se domnivate, ze podil zodpovednosti je stejny u mych batolat jako u pana Kalouska???
Ja tedy opet nikoli...
15. 05. 2010 | 15:31

JanPoko napsal(a):

Už to tu někdo napsal, radši se věnujte hudbě - onen pán tvrdí, že to Vám jde dobře - já to posoudit neumím neslyšel jsem Vás, pouze četl. A je to tristní.

Jste natolik vedle, že až trapný. Banálními pravdami, které nezpochybňuje nikdo s IQ tykve omlouváte buranství a hlouposti politika s alkoholem poškozenou soudností.

Proč píšete, když si tím tak ubližujete? Proč jen nehrajete, když Vám to prý jde?
15. 05. 2010 | 15:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

Béda
Nevíte, zda lidem z těmto nepochybně tvůrčích firm poslal Kalousek také složenku ?
15. 05. 2010 | 16:26

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Béda: Kalousovi je ale možné věřit, že ví, kde ušetřit. Tak třeba tyto firmy dostanou příště jen půlku, Šťáva ustoupí z nějaké té miliardy, padací padáky vybere za menší provizi, stejně tak si něco odepře při armádních zakázkách a v takových akcích jako LTO se budou jeho kámoši trošku krotit a nebudou obírat stát o miliardy, ale jen stamiliony. On ten lišák mazaný opravdu ví, jak na to. Kdybych nebyl rozhodnutý pro VV, tak ho snad volím.
15. 05. 2010 | 16:39

Béda napsal(a):

TCKH, V100 klíčů,

Budoucnost se nesmí zadlužovat. Nikdo neví lépe jak a kde ušetřit nežli "nejlepší" náměstek MO a "nejlepší" MF Miroslav Kalousek.

Proto všichni - mladí i staří, přestaňte věřit populistům a hýřilům a dejte ve volbách svůj hlas na slovo vzatému odborníkovi, vzornému hospodáři panu Miroslavu Kalouskovi a jeho partě - "nejlepšímu" ministrovi zahraničí, "nejlepší" ministryni obrany a mnoha dalším "nejlepším" politikům!
15. 05. 2010 | 16:57

vidlemístoklíčů napsal(a):

Bédo, Bédo, tys to snad vzal vážně, že bych tomu šejdíři hodil hlas? Už dávno brojím proti volbě "menšího zla", když to pořád znamená jen volbu zla.
15. 05. 2010 | 17:04

Monika napsal(a):

Je-li to tak, pane autore, očekávám vedle složenky i šek, na němž bude vyčíslena částka ze zisku poloSTÁTNÍ společnosti ČEZ, která mi náleží. Nebo je tu občan jen proto, aby platil dluhy, kdežto o zisky se dělí jen pár výtečníků?

Jakpakže se tomu říká? Kapitalizace zisků, socializace ztrát? :))))
15. 05. 2010 | 17:19

Gren napsal(a):

I kdyby jsme ten dluh složenkou všichni zaplatili nic by se nezměnilo.Kalousek by to opět za pár let přivedl "na buben".
Je to neschopný žvanil který hospodařit neumí.
Pro kariéru byl schopen přisluhovat flanďákum potom se nabízel komoušům a nyní skotačí s pohrobkem feudálů.
15. 05. 2010 | 17:22

Věra napsal(a):

Pro Iga : ano souhlas,takto bych to neuměla naformulovat. Bod jedna : doufejme, že to žádné staroušky neskolí. I kdyby byl jen jeden nebo jedna, kterého to skolí, tak si neumím představit, co by pan Kalousek měl učinit ... aby to napravil nebo pomohl.
15. 05. 2010 | 17:37

Nestor napsal(a):

Přehrál jsem si video z TV, kde byla rozprava mezi Kalouskem a Bobošíkovou. Přeskočím všechno a s tím, že chci zdůraznit slova, kterými se Kalousej vysmívá všen občanům so ksichtu:
" Každý politik či poslanec nese svou odpovědnost za svou práci, za své činy!!!"
Ptám se, proč tedy nejsou hnáni před soud a nenesou důsledky v případě, že se stalo co se stalo a za což nesou ONI svoji zodpověnost?
Spravedlnost není jen slepá, ale také těžce zkorumpovaná. Takže dpovědnost ano, důsledky ne! A je vymalováno.
15. 05. 2010 | 17:43

schlimbach napsal(a):

je evidentní, že autor se řadí mezi ty, kteří nechápou rozdíl mezi vnitřním dluhem státu a reálným dluhem vůči soukromým osobám - kdy už konečně začnete, vy všichni, co tak odsuzujete státní dluh a jste jím pohoršeni, se pohoršovat nad tím největším podovodem polistopadových tupounů, kteří vnitřní státní dluh začali převádět na reálný dluh vůči soukromým osobám pokrýváním tohoto vnitřního dluhu dluhopisy? Cožpak vám vůbec nedochází, že toto konání je největším svinstvem v polistopadové historii, které celý náš národ ožebračí a u tohoto svinstva byl i mistr Kalousek a další - dalo by se říci napříč politickým spektrem. Je zarážející, jak podstata vám uniká a o kravinách se budete přít do krve. Tento národ skutečně musí padnout na hubu, aby se snad azčalo normálně myslet i něco dělat.
15. 05. 2010 | 17:48

stále rebel napsal(a):

„Strana vyobrazující na předvolebních billboardech a jiných poutačích knížete, který za ní nekandiduje (je senátorem za Prahu 6) a jejíž hospodářskou politiku určuje pan účetní, který v čele jiné strany a v jiné vládě zbavil státní rozpočet miliard především rovnou a nepřiměřeně nízkou daní, teď děsí slušné (a méně informované) občany složenkami, které předstírají, že jsme všichni dlužníky státu. Budí v nás pocit viny a slibuje nám, že nás z ní vykoupí.“
http://www.denikreferendum....

Kalouskovy složenky: hloupé, ale pro intelektuální nedochůdčata inspirující. Za správné adresáty těch složenek by se měli počítat především Kalouskovi stoupenci.
15. 05. 2010 | 17:49

Béda napsal(a):

Nestor,

škoda, že pan Kalousek neupřesnil, jakouže to odpovědnost nese politik za své činy!

Když udělá dělník zmetek, srazí mu to z výplaty, když se to opakuje, riskuje ztrátu zaměstnání. Když přijde zaměstnanec do práce ožralý, vyhodí jej. Rovněž tak za neomluvenou absenci. Když něco ukradne, srazí mu to z výplaty a vyhodí jej.

A jakpak je tomu u politika? Když iniciuje, schválí zmetkový zákon, když je v práci opilý, když má absenci, když způsobí státu úmyslně anebo neúmyslně škodu?
15. 05. 2010 | 17:52

stále rebel napsal(a):

Něco pro připomenutí:

Politický životopis Miroslava Kalouska
„Přátelé, až mi bude zase někdo u piva nebo zcela vážně říkat o tom, že strana selského rozumu a zodpovědného hospodaření Miroslava Kalouska TOP 09 je tou správnou alternativou a lékem pro nemocnou pravici u nás, vždycky si osvěžím paměť referencemi z jeho politické minulosti. Opravdu dobrá výbava pro novou alternativu“
http://www.eportal.cz/Artic...

V bitvě o státní miliardy šel Kalousek na ruku příteli
http://aktualne.centrum.cz/...

"Když se Josef Šťáva podívá z okna bechyňského zámku, vidí na dům dalšího svého známého, poslance Miroslava Kalouska. Dělí je jen řeka. Ačkoli svůj vztah oba označují za respekt a ne přímo přátelství, Kalousek se angažoval i ve sporu se státem. Posílal ministrovi financí dopis ve znění, že by měl stát urychleně zaplatit, jestli nechce prodělat kalhoty. Ministerští úředníci označují dopis za nátlakový, Kalousek za dotazovací.“
http://www.svet.czsk.net/cl...
15. 05. 2010 | 17:53

člověk napsal(a):

Kvůli hloupým nápadům pana Kalouska klesne zájem voličů o TOP 09. To už je z jeho strany to nejubožejší poslední stéblo, kterého se tonoucí chytá. Proč nepřináší nějaké pozitivní a konstruktivní návrhy, jak pomoci občanům k průměrnému životu v krizi? Ta předvolební špína se mi hnusí. Pan Kalousek vypadá jako c reatura. Nechápu, co mohl mít tento člověk společného s ministerstvem práce a soc. věcí? Je to spíš zaměstnanec pohřební služby a korytář-jen pro sebe. Spalovač mrtvol, tak mi připadá.
15. 05. 2010 | 18:53

Gerd napsal(a):

Pane Kadleci,
smíchal jste ve svém názoru pravdu, polopravdu i zjevné lži, tak je obtážné jedno od druhého oddělit. Zkusím tedy reagovat na Vaše 3 postuláty postupně:
ad1. Pokud se složenka tváří, že ji má občan skutečně zaplatit, až několik lidí z toho zemře, ja autor a realizátor nápadu neskutečný blbec. Kdyby justice v tomto státě opravdu za něco stála, už by měl Kalousek na krku trestní oznámení a seděl by u soudu. Jenže státní zastupitelství žádná pochybení neshledalo. Já je shledávám, v případech takovýchto nápadů se obvykle píše drobným písmem někde vespod, že se nejedná o skutečnou složenku a adresát není povinnen ji platit. To na tom cancu papíru skutečně chybí.

ad 2. Kalousek nejel v kauze padáky na MNO? Zde má na svědomí zcela jistě 3 lidské životy, kterým mohl lehce zabránit. A on nepřipravoval tendr za 115 mld. na likvidaci ekologických škod? Nebyl to Kalousek, kdo v době krize obhajoval rozpočet založený na vylhaném odhadu růstu HDP? Máte velmi krátkou a selektivní paměť.

ad 3. Zde vážený pane plně zapomínáte na Kalouskův podíl na vládách ČSSD, kterých se účastnil jako vicepremiér coby tehdejší předseda lidovců. Tak zde měl Kalousek vliv na státní rozpočty rozhodující, bez jeho podpory a podpory jeho poslanců by ČSSD nikdy dané rozpočty neprosadila. Vliv páně Kalouska na deficitní hospodaření za dob vlád ČSSD je značný, ba rozhodující. S tím kontrastuje jeho nestoudnost, když proti své tehdejší činnosti nyní úspěšně bojuje.

A na závěr. Možná to Vám osobně není zřejmé, čemuž se moc nedivím, ale Kalousek jako ministr financí nastavil rozpočty na další 2 roky tak, že k růstu dluhu ČR dojde bez ohledu na to, kdo povládne. Proto přeji TOP 09 úspěch ve volbách a křesla v nové vládě. Hospodářství ČR už zachránit nelze, leda hyperinflací nebo měnovou reformou jak v 1953. Když už je to takový sešup, užijme si jízdu, to jediné nám zbývá!

Hezký večer všem čtenářům!
15. 05. 2010 | 19:59

Vico napsal(a):

Přátelé, v čem je ten Kalousek k tomu státnímu dluhu klaďas a druhej záporák?

Státní dluh je jen účelové předvolební kladivo a Grázl, který zaťal sekeru všude tam, kde bačoval, tu sekeru odložil a chopil se toho kladiva.

Vzpomínáte ještě jak zvláštně chvějivým baritonem varoval na Letné proti nebezpečí návratu komunistů k moci? I Šinágl se musel stydět za svou vlažnost v porovnání s rétorem Kalouskem. Za měsíc si plácl s Paroubkem na koalici postavené na tiché podpoře komančů.

Teď zase rozesílá složenky do českých a moravských rodin, aby u jedněch probudil strach, u druhých pocit jakéhosi provinění z prožírání budoucnosti a u prvovoličů - poselství ve stylu, jak tu shora bylo citováno - "kamarádi, je to mládí, kterému dnes patří svět".

Ve skutečnosti Kalousek vyslal signál o sobě samém, který však v předvolební vřavě nebude zachycen.

Je to bezpříkladný cynik, který půjde třeba i přes mrtvoly.

Objektivně však musím přiznat, že politika právě takový typ gaunerů potřebuje. Kdybych byl vrah a zároveň měl dost ulitých miliónů na palmáre, zvolil bych si za advokáta Kalouse...a neprodělal.
15. 05. 2010 | 20:45

prirodovedec napsal(a):

15. 05. 2010 | 21:04

Král Šalamoun napsal(a):

Potrefená se vždy ozve a pan Kalousek se ozval, co neprošustrovala levice prošustrovala pravice, nemají si co vyčítat. Již za první republiky bylo pane Kalousku žebrání zpravidla zakázáno a trestalo se i šatlavou!
Kdyby se většina státního majetku nerozkradla, tak by bylo dost pro všechny a měli bychom velkou distanc od Řecka.
15. 05. 2010 | 21:18

Zacheus napsal(a):

Já osobně nepopírám, že existuje dluh. Ale opravdu nechápu, proč mě a jiné občany o této skutečnosti znovu ujišťuje právě pan Kalousek a to pomocí drzých výzev na složence. Z jeho strany to -nejenom já - považuji za vrchol sprostoty a cynismu.

P.S. A možná, že na tom přece jen nejsme tak zle, jestliže - jistěže za hlasitých veřejných protestů pana Kalouska - jsme si jeko Česká republika mohli nedávno dovolit půjčit Mezinárodnímu měnovému fondu 26 miliard korun českých. Zřejmě pro placení výživného obyvatelům Řecka.
15. 05. 2010 | 21:23

Béda napsal(a):

Hlasování kandidátů na poslance za TOP (tehdy ještě lidovců) o rozpočtech: (výsek)

"Jednou z důležitých činností Parlamentu je kontrola vlády (výkonné moci). V souvislosti s upozorněním TOP 09 na výši veřejného dluhu není bez zajímavosti se podívat, jak lidé, kandidující za tuto stranu, dříve kontrolovali vládu z pozice poslanců. Zde je přehled od rozpočtu na rok 1996 po loňský. Čísla je třeba brát trochu s rezervou, je známo, že některé vlády schovávaly dluhy, ale pro základní představu by to mělo stačit. Čísla jsou v Kč na člověka (při zjednodušeném počtu 10 000 000 lidí v ČR), obdobně jako upozornění TOP 09. (A=hlasoval/a pro rozpočet, N a Z je de facto proti, 0 je půl pro, půl proti)

Rok Návrh rozpočtu Výsledek Severa Parkanová Kalousek Laudát

96 A
97 A
98 A A
99 A Z A
00 N N N
01 N 0 N
02 N Z N
03 A A
04 A A A
05 A A A
06 A A A
07 A A A A
08 A A A A
09 A A A A

ZDROJ
http://www.blisty.cz/2010/5...

Zde je vidět, že s výjimkou let 2000 - 2002 TOP kandidáti schválili všechny rozpočty vlád, ať již šlo o koalici vedenou ODS, ČSSD anebo přechodnou (opo) vládu.
15. 05. 2010 | 21:42

Dáša N. napsal(a):

taty
Vida, Řekové se už skoro vyvztekali. Dá se čekat, že začnou přemýšlet. Jak zatočit s Kalouskasy.
15. 05. 2010 | 21:59

Gerd napsal(a):

Vico,
Kalousek už přes mrtvoly šel. Vzpomeňme na 3 výsadkáře s Kalouskovo padákem a zastřeleného příbuzného. To nestačí?

Jinak si myslím, že takového experta je pro ČR škoda. Poslal bych jej Řekům místo 26 mld.
15. 05. 2010 | 22:32

st napsal(a):

To nevím, pane Kadlec, co jste se na té vysoké škole učil, tvrdíte-li vážně, že vliv ministra financí na rozpočet je "v celé politicko-vládní mašinerii je jeho vliv relativně malý" ?

Aha, už je to jasné, vy máte titul z Plzně ;-)
tím je to jasné

Hezký den přeji
15. 05. 2010 | 22:42

Jos napsal(a):

Autor je zjevně stejně drzý a sprostý jedinec jako Kalousek. Jen skutečně mravně poškozené individuum, typu českého pravicového novináře, může takové svinstvo obhajovat. Jenom díky dvojímu metru českých medií (jak se vyjádřil pisálek Šídlo, dřive Respekt, nyní údajně "objektivní" analytik ČT, je pro pravicového novináře Kalouskova kausa spojená s vražděním v Solenicích a podivným dědictvím bytu ve Vokovicích "nezajímavá" a tak o ní psát nebude) můžou profitovat takové typy jako je Kalousek.
15. 05. 2010 | 22:45

st napsal(a):

Ještě ke Kalouskově složence: Státní dluh je dluhem státu, nikoli občanů. Když se odstěhuju třeba na Slovensko, nebo do Německa, nemusím z něj kdy platit ani korunu na daních ...
15. 05. 2010 | 22:46

JC napsal(a):

st,
To je chytrý, to musela vymyslet nějaká oranžová hlava.
Jinak Slováci jsou na tom asi jako Češi, Němci asi 2x hůř.
http://cs.wikipedia.org/wik...
Rovníková Afrika nebo Mongolsko vypadají celkem povzbudivě...
Pak snad Lucembursko, ale obávám se že nebude zájem z jejich strany.
15. 05. 2010 | 23:20

vidlemístoklíčů napsal(a):

Pane Kadleci, trošku mne irituje v titulku pojem "potřebné". Neznám jiného zloděje, který by dával cca 100 000 lidí na vědomí, kolik si spolunakradl. Je to fakt potřebné? Varovat před dluhem snad už nikdo nemusí, že jsme v háji už tuší každý.
15. 05. 2010 | 23:29

Jan Vaculík napsal(a):

Proč si většina diskutujících myslí, že ví, kdo nám smí připomínat státní dluh a kdo ne?
Svůj podíl na státním dluhu má každý politik, protože politika jako taková prostě je o nakládání se státními penězi.
Takže k tématu smí promlouvat jen ten, kdo nikdy na státní hospodářství žádný vliv neměl?
Sleduju Kalouskovo počínání od té doby, kdy začal být víc na očích coby předseda KDU-ČSL. Jeho kroky ve mě budí spíš úctu a máloco bych mu vyčetl. Například jeho reakce na krizi byla podle mě úplně správná: nemá cenu činit nepopulární opatření, když je brod daleko. Copak by před krizí šlo prosadit nějaké škrty v rozpočtu, když je nejde prosadit ani teď?

Nápad se složenkou byl ovšem blbý. Ne že by ten drsný vtip nešlo přijmout; jenomže se opominulo, že obdržet složenku vždycky znamená nepříjemné emoce.
15. 05. 2010 | 23:45

Vilém napsal(a):

Pan Kadlec se stylizuje do pozice pisatele toho dopisu, třebaže by se měl hlásit mezi prvními jako plátce. Není třeba pochybovat o tom, že právě jemu díky politice minulé vlády zůstalo v peněžence daleko víc než ubohých 120 000 Kč. A nyní, když se zdatně nachlemtal daňových úlev, chtěl by, aby takto zaviněný dluh za něj zaplatily staré babičky, a ještě se bláznivě pasuje do role racionálně myslícího člověka, který ostatní vyzývá k realistickému a odpovědnému rozhodování.

Protože veřejné výdaje zdevastovala už minulá vláda, cesta k vyrovnání dluhu musí spočívat hlavně ve zvýšení příjmů. Recepty existují a jsou drastické, ale účinné - nastoupí Paroubek a lidem jako pan Kadlec pořádně pustí žilou. Bude se sice rozléhat odporné a nenávistné kvílení, že jsou okrádáni, že by dluhy měli platit důchodci, ale stav rozpočtu se zlepší.
15. 05. 2010 | 23:50

Frante napsal(a):

Na té složence nemělo být 120.000,-Kč na každého člena domácnosti, ale realističtěji 240.000,-Kč na každého pracujícího.
15. 05. 2010 | 23:53

Libor Pácl napsal(a):

Ahoj Vašku,

se zájmem jsem si přečetl Tvůj příspěvek.
Jak je mým zvykem (už mne znáš :-)), uvádím pouze drsná, nudná fakta, která jsem si vypůjčil a očistil od ideologických nánosů:
http://dl.dropbox.com/u/246...
Myslíš, že tento člověk si mohl dovolit mi sdělit, že tráva je zelená a nebe modré?
Jen podotýkám, že jsem nikdy neměl žádný dluh (ani hypotéku, ani spotřebitelský úvěr, prostě nic), na vše jsem si poctivě uspořil redaktořinou, učitelstvím a překlady a pak teprve koupil.
Jinak nutnost snížení dluhu chápu, ve spojení s panem Kalouskem se mi to však malinko „ekluje“.
Hezký zbytek víkendu upřímně přeje
Libor
16. 05. 2010 | 02:15

stále rebel napsal(a):

Topolanek vytvořil s Kalouskem TOP 09
http://www.youtube.com/watc...

Rozvrat veřejných financí v ČR a možná řešení
http://www.blisty.cz/2009/8...

Rozpočet - Správa veřejného dluhu, rok - miliardy
2006 34
2007 38
2008 45
2009 64
2010 76

Co je alarmující je skutečnost, jak dokázala ta Kalouskova parta zvýšit náklady na správu veřejného dluhu. Zda jde jen o diletantství nebo záměr si musí odpovědět každý sám. Jde o desítky miliard ročně a tak i na propagandu v zájmu těch „správných“ politiků se najde prostředků dost.
16. 05. 2010 | 07:29

Skogen napsal(a):

Nesmírně jsem se "pobavil", když mi do schránky dorazila PR složenka na úhradu občanského podílu státního dluhu, podepsaná Kalouskem, který ten dluh vydatně pomáhal nasekat, a Schwarzenbergem, který nejspíš složenku v životě neviděl.

Nabízí se však poněkud mrazivější paralela s tou marketinkovou složenkovou akcí - totiž, že nároky těch nejbohatších v případě, že elitáři prosadí své zájmy, opravdu zatáhne střední třída. Takže ať si zvykáme.

Ti, co nadšeně hejkají nad knížecí stranou a sami nemají sedmimístné konto, měli by si přiložit studený obklad k horkým hlavám, než jim felčaři z TOP09 řádně pustí žilou. Jinak ta léčba státních financí totiž vypadat nebude.
16. 05. 2010 | 09:22

siven napsal(a):

autor: Mám takový dojem, že poslední větou negujete celý svůj text.

Aneb kdyby kalous ušatý rozeslal oznámení, že právě sám uhradil svůj dluh, nešlo by učiniti ničehož, než zvolati: "verba movent exempla trahunt"!
To by byl kabrňák. Ale nestalo se.

Jinak pro srovnání lze vaše sdělení shrnout do jedné věty: Hrdé prase vám slavnostně prohlásilo, že jeho h..., do kterého jste právě šlápnul, smrdí.
Padnete z toho na zadek a dáte mu absolutorium?
16. 05. 2010 | 10:05

ptpák napsal(a):

Všichni kdo souhlasíte s tím že jste se na dluhu podíleli vyplňte řádnou poukázku a zašlete požadovanou částku na konto státu.Pokud se tam nějaká částka vůbec objeví,tak jí rozkradou jak téměř všechen majetek státu(nás všech).Komunisté v 48 obrali o majetky horních deset tisíc .Tato mocenská skupina nás systematicky okrádá dvacet let.Gauner Kalousek k ní patří(gauner nepatří mezi úrážlívé slova jak potvrdil soud a dá se použít i v množném čísle což je asi vystižnější).
16. 05. 2010 | 10:22

Václav Kadlec napsal(a):

Dovolím si zareagovat souhrnně:

- v několika příspěvcích se objevuje argument typu "pokud jde o dluh, TOP09 je důsledně socialistická, natahuje ruku ke všem, zatímco u zisků to neplatilo". Nesouhlasím - na tvorbě dluhu jsme se podíleli opravdu všichni: všichni chodíme k lékaři, jezdíme po silnicích, využíváme policii, chodíme do škol... Je třeba si uvědomit, že stát nám všem dává víc než si může dovolit, a všem nám to tedy bude muset trochu omezit. Nelze určit, kdo za dluh může a kdo ne - omezit se skutečně budeme muset všichni.

- mnoho diskutujících pak obšírně rozebírá Kalouskovy aféry - ano, však v článku píšu, že i kdyby to všechno byla stokrát pravda (i když Kalouskovi nikdo nikdy nic neprokázal), nic to nemění na tom, že v tomto má pravdu: dluh tu je a namísto toho, abychom se utěšovali "Kalousek říká že je tu dluh, Kalouskovi nevěřím, takže dluh tu není", radši zapomeňme, kdo nám to říká a uvěřme: dluh tu je a všichni ho budeme splácet.

- pane JenTaku, vůbec vám nepodsouvám, že jediný, kdo s dluhem něco udělá, je TOP09 - kde to v článku vidíte? Volte kohokoliv, komu věříte, že dluh vyřeší.

- paní Morová ráno, to je také to jediné, co se mi u složenek nelíbí a v článku to také píšu: velmi starým a vážně nemocným lidem mohly přitížit a tito lidé - a jejich blízcí - mohou po právu složenky nenávidět

- pane Marcusi Agrippo, hmotná odpovědnost politiků by byla krásná věc, ale nereálná - politikovi nikdy neprokážete, že svým politickým rozhodnutím nebo názorem přímo způsobil vyčíslitelnou škodu.

- pane grosslingu, problém je ale v tom, že ministr financí sám nic moc neušetří. Podívejte se, v jaký prach se obrátilo úsilí Eduarda Janoty (a to je zřejmě nejšetřivějším ministrem v historii)

- pane zk, pokud tvrdíte, že strašení dluhem je jen kampaň, tak jaké řešení dluhu navrhujete? Jen připomínám, je to dluh a nic než dluh, a s dluhem jdou dělat jen dvě věci: zaplatit ho, nebo vyhlásit bankrot. Neočekávejte, že jednoho dne jakási vyšší moc dluh smaže, protože to je celé jen kampaň.

- pane vidlemístoklíčů, nesouhlasím, že dluh způsobili jen aktéři afér, v nichž se ztrácely miliony. Způsobili jsme ho my všichni, kteří využíváme služby státu: silnice, školy, zdravotnictví, policii, sociální systém, přídavky, dávky, důchody. A my všichni ho také budeme muset zaplatit. Pokud této skutečnosti odmítáte věřit, možná máte sám před sebou lepší pocit ("já za to nemůžu, to oni"), ale to vás podílu na splácení bohužel nezbaví:(

- paní Lubo, úcta k lidem je pro mě velmi podstatná. Zkusme se ale nyní oprostit od drsného způsobu, jakým nám M.Kalousek nepříjemnou pravdu sdělil, a zaměřme se na obsah: dluh tu opravdu je a všichni ho budeme platit.

- paní Aničko z Kuřimi, myslím, že není třeba hledat ve složence příliš skrytých smyslů a konspirací: složenka je prostě složenkou a upozorňuje na výši státního dluhu. Ale máte pravdu, po volbách ho budu platit, stejně jako vy a všichni ostatní:(

- pane Karle, na saxík si zahraji rád:), ale to nic nemění na faktu, že hned až dohraji, budu splácet státní dluh, stejně jako vy a všichni ostatní. A to, že nevěříte Kalouskovi, bohužel na tomto faktu nedokáže nic změnit.

- pane st, ano, bohužel je to tak: vliv ministra financí na státní dluh je relativně malý, protože sám přímo ovládá jen mizivé procento státních výdajů i příjmů. O všem rozhoduje sněmovna. Kdyby bylo zadlužování ovlivnitelné ministrem financí, pan Janota už by ho dávno zlikvidoval:)

- Ahoj Libore:) V tomhle ale já víceméně souhlasím: netvrdím, že M.Kalousek je zrovna tím pravým, kdo nám má dluh připomínat. Jen se mi zdá, že odmítat ty připomínky jen proto, že "to říká Kalousek", není dobrý nápad. Přeji hezkou neděli!

Díky všem diskutujícím
Václav Kadlec
16. 05. 2010 | 10:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

Autor
Milý příteli, když odpovídáte jen někomu (hmm, tak mě napadá, že na plky se asi dá odpověděti jen plky), vyberte si ty příspěvky, která uvádějí fakta.
Např. pan Béda.

Mějte se.

P.S. Rok Návrh rozpočtu Výsledek Severa Parkanová Kalousek Laudát

96 A
97 A
98 A A
99 A Z A
00 N N N
01 N 0 N
02 N Z N
03 A A
04 A A A
05 A A A
06 A A A
07 A A A A
08 A A A A
09 A A A A

Odpovědnost, milý příteli - ano ODPOVĚDNOST.

Rozmatrní přeběhlíci žádnou nemají. A dávají to hezky okatě najevo. To, že jim na špek skáčou i vzdělaní lidé, svědčí o jednom. Náš systém vzdělávání stojí za hovno.

PROSPERITA ?

Ano - myslím, že se jim všem čtyřem daří docela dobře. A jistě věří, že hlupáci ve volbách jim zaručí prosperitu na další čtyři roky.

TRADICE ?

Hmm. V kontextu jejich jednání či hlasování se mi jeví jako dosti pravděpodobné, že skutečně navážeme na tradici Tuposti, Opilství a Pitvoření moci. Asi si nic jiného my - schizofrenní svoloč, nezasloužíme.
16. 05. 2010 | 10:38

Vico napsal(a):

Jan Vaculík : Tou první větou vašeho příspěvku se tak trochu cítím nepřímo osloven, proto reaguji.

Existenci dluhu nám tu dnes připomínají všichni včetně politiků ČSSD.Někdo stylem -chtě,nechtě, někdo věcným způsobem a někdo dramaticky teatrálně, takže ti ostatní jsou rázem odsouzení dělat tzv. křoví.

Takže otázka spíše zní, zda-li k plošnému rozesílání složenek je Miroslav Kalousek právě tím oprávněným. Kdyby tam místo něho byl podepsán nejvyšší státní cifršpion Janota, asi by rozhořčení "malého českého člověka", jak jste se ráčil na jiném blogu vyjádřit, nebylo až tak velké.

Podstata života a jeho vnímání totiž spočívá v detailech. Tím to je. Když na nějakém podnikovém večírku zahnu své manželce, dost těžce bych nesl až k prahu duševní trýzně, když by mi za ten přešlap tzv. myl hlavu Giacomo Casanova.
Ta Kalouskova složenková akce je tak nebetyčná drzost, že mnozí pociťují tu mnou výše uvedenou duševní trýzeň. "Malý český člověk" Jane Vaculíku se tím prostě trápí. Máte štěstí, že vy jste ten velký český člověk a že vám to nevadí.

Příjemnou neděli.
16. 05. 2010 | 11:04

Kalous napsal(a):

To, co je Kalousek za člověka víme všichni. To co dělá se nedá nazvat neslušnost, na to se dají použít pouze slova, na základě kterých by musel pan Stejskal a nebo pan Mihalko reakci vymazat.

To co ale provedl teď se složenkami, to je vrchol arogance, podlosti a bezcharakternosti. Takto ho známe v Bechyni.
Jestli máte někdo zájem mu vyjádřit svůj názor - tak : Ing. Miroslav Kalousek, Zářečí 978, 39165 Bechyně. Zasílání názorů na adresu zločinného spolčení TOP09 nemá smysl, tam je hbitý anální alpinista vhodí do koše.
Možná by bylo vhodné vyplnit panu Kalouskovi vlastní složenku, jehož výši ponechávám na rozhodnutí patřičně naštvaného člověka.

Slušní lidé skoncujme již projednou navždy s podlostí, zlodějinami a špínou, kterou u nás zavedla ODS a teď ab absurdum provádí TOP 09 v čele se spícím panem Švarcenberkem (šlechtické tituly jsou od roku 1920 zákonem podepsaným prezidentem T.G.Masarykem, dosud nezrušeným - zakázány). Spočítejme jim to, my dospělí voliči (oni zneužívají pubescenty tak jako AH ke svým cílům) a pošleme je za Sládkem na smetiště, nebo nám budou dále škodit. Neumím si představit, jak pan Švarcenberk huhňá 3 hodiny a sabotuje jednání sněmovny jako to dělal čistý hoch Nečas (při jízdě z Plzně jsem viděl několik plakátů, které poukazují na to, že tento čistý hoch ze státních peněz si vydržoval milenku).
16. 05. 2010 | 11:25

siven napsal(a):

Pan Tencokida zcela trefně vystihl problém. Není třeba nic dodávat

Po přečtení moudra typu:

„politikovi nikdy neprokážete, že svým politickým rozhodnutím nebo názorem přímo způsobil vyčíslitelnou škodu“

nebo

„nesouhlasím, že dluh způsobili jen aktéři afér, v nichž se ztrácely miliony. Způsobili jsme ho my všichni, kteří využíváme služby státu: silnice, školy, zdravotnictví, policii, sociální systém, přídavky, dávky, důchody“

je nabíledni, že pokus o inteligentní a věcnou diskusi s autorem tu nebude mít na růžích ustláno.

Jinak nepotřebuji nic dodávat ke své reakci z 16.05.2010 10:05:35. Možná jen to, že jsem si vzpomněl na rčení o užitečných idiotech. S tím, že stejně jak u velkého Djugašviliho, podobné konstatování z úst pana Kalouska logicky padne jen v soukromí. Marketing oblige.
16. 05. 2010 | 12:00

ZM napsal(a):

Kalousek je dlouholetý politický intrikán s "hroší kůží",který využije jakoukoliv příležitost,aby se dostal k moci,podobně jako Paroubek.Jaké číslo by asi na "své" složence museli mít třeba zrovna tito dva pánové? 20 milionů,4é milionů nebo ... ?

Ve spojení s kalouskem je hodně známá kauza s padáky od firmy Anex-Cirus.V roce 1994 uzavřel Kalousek smlouvu s firmou Anex-Cirus Jiřího Andrlíka na dodávku 2.310 kusů padáků pro českou armádu. Jak se později během soudního řízení zjistilo, firma nebyla v době uzavření smlouvy ještě ani zapsána v obchodním rejstříku. Zkrátka to nestihla, zakázka byla přidělena bleskově. S padáky neměla Anex-Cirus samozřejmě žádné zkušenosti, její padáky byly nekvalitní a při pokusných seskocích zahynuli nevinní vojáci. Na veřejnost proniklo jediné jméno – Roman Prinich, a to jen díky tomu, že se jeho rodina razantně a soudně domáhala odškodnění a potrestání viníků. Na rukách pana Kalouska, bývalého ředitele odboru nákupu materiálu ministerstva plukovníka Josefa Fabiána a člena ministerské komise, která vybírala dodavatele padáků, plukovníka Rudolfa Zapletala (mimochodem, oba později pracovali právě pro firmu Anex-Cirus), ulpěla krev.
Když se informace o kvalitě padáků od firmy Anex-Cirus dostaly na veřejnost, podala firma na ministerstvo trestní oznámení a začala se soudit o úhradu stovek milionů korun. Smlouva byla však uzavřena velmi dobře. Konečná cena nebyla přesně stanovena a ministerstvo se jí později v letech 1998 – 1999 snažilo několikrát neúspěšně vypovědět. Soud však vzhledem ke znění smlouvy nařídil odebrat ministerstvu další nefunkční padáky za 114 milionů korun. Celkově zaplatil stát za smrtelně nebezpečné padáky řádově stovky milionů korun. Přesné číslo ministerstvo tají.
předchozí úryvek je z

http://www.ireporter.cz/201...
16. 05. 2010 | 12:21

ZM napsal(a):

Není totiž vyloučeno,že někteří politici mají z vydávání státních dluhopisů provize od příslušných finančních institucí.Pokud se vydají obligace za 100 miliard s úrokem 3,5 procenta ročně,tak to je garantovaný výdělek 3,5 miliardy,přičemž náklady na tuto půjčku jsou nižší,než náklady na půjčky běžným občanům. Pokud se odečte inflace (ovšem ne klasicky počítaná inflace dle CPI),tak i tak zůstává příslušným finančním institucím dobrý zisk.proto není problém dát někomu provizi v řádech desítek milionů korun.

Řešením by bylo,vytvořit zákon,na základě kterého je možné odsouhlasit vydání státních obligací ve sněmovně nejméně 80 % většinou hlasů. Dále by bylo potřeba uzákonit zákon o povinných rezervách státního rozpočtu,vedených samozřejmě u ČNB,ze kterých by bylo ze zákona možné platit jen a jen odstraňování škod vzniklých živelnými pohromami (povodně,vichřice,námrazy apod.)Každý rok by šla na příslušný účet určitá částka daná procentem z HDP,přičemž po dosažení určité stanovené hodnotz,opět v poměru k HDP,bz se v dané roky financování přerušilo.

"Přehodit" takovouto formou na občany rozpočítaný státní dluh může opravdu jen intrikán Kalousek a jemu podobní.Jak třeba mohl ovlivnit prostý občan,že se nekoupí jen 60 transportérů pandur,ale 107? To samé platí pro všechny další velké zakázky,včetně těch s padáky.
16. 05. 2010 | 12:30

ZM napsal(a):

S těmi náklady jsem to myslel tak,že v případě půjček běžným občanům je potřeba platit provoz mnoha poboček,kdežto v případě jedné velké půjčky toto odpadá.Proto taky velkým finančním institucím stačí u velké půjčky státu nižší úrok než je u běžných spotřebitelských úvěrů
16. 05. 2010 | 12:32

Béda napsal(a):

p. Kadlec,

jenom malá námitka k vašim tvrzením:
- „politikovi nikdy neprokážete, že svým politickým rozhodnutím nebo názorem přímo způsobil vyčíslitelnou škodu“
*p. Kalousek s výjimkou let 2000-2002 (odkaz výše) sám hlasoval pro schodkové - většinou dokonce schodkově narůstající - rozpočty.
*coby předsedovi rozpočtového výboru mu procházely k připomínkování návrhy rozpočtů (pro které pak sám hlasoval)
* v době kdy zastával v KDU klíčovou pozici, jeho strana spoluvládla v koaličních vládách se schodkovými rozpočty. Přesto kalousek nežádal odchod KDU z vlády, nepodmiňoval setrvání ve vládě snížením schodku ani vyrovnaným rozpočtem.
* sám coby ministr financí se vyznamenal návrhem ä prosazením naprosto nerealistického rozpočtu, prosadil očesání daňové progrese a zatnukl dluhovou sekyru nejhlouběji ze všech ministrů financí.
* co jeho hospodaření na ministerstvu obrany, coby náměstka pro nákupy a akvizice, kde Kalouskovy podpisy tkví pod podivnými nákupy nepoužitelných padáků, prodejem paláce na Nám. republiky v Praze, výměnou migů za vrtulníky, modernizací tanků...? (více viz odkaz stále rebel z 15.5. 17:53.
16. 05. 2010 | 12:32

tomas napsal(a):

to autor
pisete, to je také to jediné, co se mi u složenek nelíbí a v článku to také píšu: velmi starým a vážně nemocným lidem mohly přitížit a tito lidé - a jejich blízcí - mohou po právu složenky nenávidět
nemyslite, ze uz jenom atto vec staci na to, aby si kalousek sbalil kufry?copak neni jiny zpusob, jak na existenci dluhu upozornit? nebo plati, a vy akceptujete, kdyz se kaci les, letaji trisky, tedy, kdyz
se snizuje dluh, padaji duchodci? slozenkova kampan byl velice, velice hloupy napad, jaK JIZ vam zde napsali jini diskutujici, vetsina o dluhu vi a nemusite jim posilat zadne slozenky.
v ramci nazvu sve starny by tedy Kalousek mel prevzuit odpovednost za tento napad , ktery nekterym starsim lidem prinesl starosti a v nekterych pripadech snad i fyzickou ujmu.
16. 05. 2010 | 12:36

Béda napsal(a):

dovětek: konkrétně jde o tento odkaz
http://www.eportal.cz/Artic...
16. 05. 2010 | 12:38

Béda napsal(a):

p. Kadlec,
http://aktualne.centrum.cz/...

takhle se staví předražené české dálnice (jedny z nejdražších v Evropě). O kvalitě silnic (které se donekonečna opravují) ani nemluvě.
16. 05. 2010 | 12:57

tata napsal(a):

pane kadlec

TO je teda perla všichni mužem za dluh,nezlobte se ale to muže prohlasit tak 5 lete dítě myslim tim vaše zduvodnění.

PANE to je to same jako když dělate ve fabrice poctivě odvadíte praci manažeři vytunelujou firmu a vy prohlasite všichni za to mužou,že firma zkrachovala.

Ne pane většina lidí za to nemuže jen ponese dusledky rozkradaní jinych,oni naopak svymi daněmi,zdražovaní nesou na bedrech lumparny jinych,a bude huř,hlavně pravě kvuli takovym lidem jako pan kalousek,on nam skutečně tu složenku ve sve podstatě předložil k zaplacení a oproti němu ktery čast toho dluhu ma na vině mi to budem platit za jiné.
16. 05. 2010 | 13:16

LEVAK napsal(a):

Vážený pane zeptejte se Kalouska co se mu stalo při návštěvě hospody v Bechyni když tam oblažovál podobnými řečmi návštěvníky!
16. 05. 2010 | 13:29

st napsal(a):

ad vliv ministra financí

Žádného ekonoma či politologa by něco

Kdybych tu otázku obrátil, kdo v této zemi má na rozpočet větší vliv než ministr financí?
Kdo připravuje návrh rozpoču? Kdo pro rozpočet poskytuje odhar příjmů a výdajů?

Samozřejmě poslední slovo má PS, a v ní opět ten polanec či skupina poslanců, která může rozhodnout o přijetí nebo nepřijetí rozpočtu. Vzhledem k tomu, že v posledním desetiletí byl rozpočet schvalován většinou cca jednoho až dvou hlasů, Kalousek byl i sám osobně zodpovědný za tento marasmus.
16. 05. 2010 | 13:43

vidlemístoklíčů napsal(a):

Pane Kadleci, už se na Vás sice sesypali všichni, ale i já musím vyjádřit svůj názor. Nevím, zda myslíte argument směrovaný na mne vážně, protože mi připadá poněkud nelogický. Dluhy nezpůsobuje skutečnost, že stát má učité mandatorní výdaje, že investuje do infrastruktury apod. K tomuto účelu také stát vybírá daně a neúměrné množství poplatků. Souvislost s dluhem tedy nevidím v tom, že jsou tyto oblasti zabezpečovány, ale v tom, za kolik jsou zabezpečovány a kolik z těchto částek je opravdu využito k danému účelu a kolik přesunuto na soukromá konta. Já jsem si tedy ježděním po dálnici či návštěvou dotovaného divadla dluh nezpůsobil. O panu Kalouskovi s eto ovšem tak jednoznačně konstatovat nedá.
16. 05. 2010 | 14:03

Béda napsal(a):

"Na předražené zakázce MZV měl prý zájem Kalousek
Na zakázce předražených studií proveditelnosti letiště v Indonésii měl údajně zájem tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek."
http://www.prvnizpravy.cz/z...

Hlavně, že se o dluhy splidárně podělíme.
16. 05. 2010 | 14:04

Béda napsal(a):

Jenopm dovětek:

Na ministerstvu zahraničí tehdy šéfoval Kalouskův přítel a stranický kolega Schwarzenberg.

Jak je ten svět malý.
16. 05. 2010 | 14:24

Midori napsal(a):

Oči mi zabloudily k poličce s oblíbenými knihami, spočinuly na hřbetě Twainova díla Dobrodružství Huckleberryho Finna.

Mladý přírodní typ, bezdomovecký Huck, spolu s negerským přítelem Jimem se nechali unášet na voru mocnou Mississippi, zažívali dobrodružství s tím spojené. I stalo se, že utrpěli seznámení s „vévodou“ a „králem“, šejdíři, kteří bezostyšně a cynicky vytrtkávali s vesničany, pranic se neohlížejíce na to, že by svým jednáním a podvody mohli ohrozit životy a svobodu svých hostitelů na voru.
„Vévoda“ a „král“ však nakonec dopadnou jinak, než by oni sami chtěli. Totiž vyválení v dehtu a peří, neseni na kládě rozzuřenými vesničany.

Inspirující.

K našim „vévodovi“ a „královi“, bych na kládu posadil i autora tohoto blogu.
16. 05. 2010 | 14:28

StandaT napsal(a):

Představa, že by každý rok přišel z MF dopis, kolik činí dluh by se mi líbil, zejména pokud by kromě státního obsahoval i krajský a obecní. Stejně tak, jako se mi líbí superhrubá mzda na výplatnici. Lidi by měli vědět, kolik stojí. Obdobně by se mi líbilo i automatické roční vyúčtování zdravotní pojišťovny, u nezaměstnaných z úřadu práce, u důchodců kolik za život odvedli a kolik už za důchod vyčerpali, vyúčtování ze sociálky, od vězeňské služby.... jenže to neprojde. Jediný slib, který politikům věřím je ten, že zruší superhrubou mzdu, aby nebylo vidět ani to, co eráru dáváme měsíc co měsíc. Protože jedině neznalí lidi mohou věřit, že "to" je v podstatě v pořádku, když jim to říká Jirka, Vojta, Cyril nebo někdo jiný a tak je může i nadále v blažené nevědomosti volit znovu a znovu a znovu a....
16. 05. 2010 | 15:30

Béda napsal(a):

StandaT,

Upozornění neposlal žádný úřad veřejné správy ale předvolební agitátor Kalousek, který se sám na navyšování dluhů seč mohl podílel a najednou se probudil a poslal rovnou šek.
Zajímavé by mohlo být zjištění, jaký šek a na jakou částku poslal sobě.

A jestlipak tu částku již uhradil.
16. 05. 2010 | 15:38

StandaT napsal(a):

Béda: NEreaguji na Kalouska, ale na dovětek autora, s kteerým na 100% souhlasím a rozvádím jej.

Se složenkou problém nemám, neb o dluhu a jeho výši vím. Je mi ukradené, zda za to může více jeden Mirek nebo druhý Mirek nebo Karel, když to tady píšou vesměs lidi, kteří vidí jen půlku politického spektra.
16. 05. 2010 | 16:01

siven napsal(a):

Standa T - Trochu zjednodušujete a paušalizujete.

Já např. jakožto zodpovědné vidím celé poslanecké spektrum, ovšem zde se jaksi tematicky rozebírá úlet někoho, kdo dávno politicky umřel, což mu ovšem nezabránilo hrát si na upíra. A navýsost drzého.
16. 05. 2010 | 16:29

Dáša N. napsal(a):

Autor
Nemyslíte, že by měl pan Kalousek přehodnotit tu výši dluhu a poslat složenky těm lobistům a zájmovým skupinám, o kterých sám píšete? To jim jako ministr státní kasy neřekl, že se bude muset kvůli jejich požadavkům stát zadlužit? Chtěla jsem snad já vozit sníh tam, kde není, aby mohlo proběhnout jakési mistrovství v klouzání s kopce? Proč by to měli platit občané, kterým to nevyneslo ani korunu? Konstatujete pouze, že dluh tu je a že je nutno jej splatit. To je jako kdybyste napsal, že zítra vyjde slunce. Nechcete radši napsat nějakou pohádku? Teď je to ohromně v módě:)
16. 05. 2010 | 16:44

Béda napsal(a):

p. Kadlec,

já panu Kalouskovi "věřím".
Že to se šetřením myslí opravdově dokázal na ministerstvu obrany, jako šéf rozpočtového výboru sněmovny, jako poslanec při hlasování o schodkových rozpočtech, jako ministr financí.

Věřím, že když se dostane TOP k moci hned začne "šetřit" - kupř. provedením "vyrovnání" s církvema, ekologickou sanací jediné firmě...

Pan Kalousek je člověk na svém místě. Kdo chcete mít zajištěnou budoucnost v privátních negarantovaných fondech, volte TOP03 a nejlepšího hospodáře pane Kalouska!
16. 05. 2010 | 16:56

StandaT napsal(a):

siven: čest výjimkám, ale dle mě tyto (nejen tato) diskuse jsou víceméně projevem neadekvátní reakce shodné s tou, jakou ragovali ti samí jedinci na klip Mádla, Issové a Zelenky.

Pro mě to je jen taková hlučná menšina, něco jako když fotbaloví fanoušci projdou pod okny. Prostě jen nevyhrává Sparta, ale Baník, a tak je kravál. Nic víc, nic míň, život je úplně jinde. Za chvíli zase ti samí kraválisti najdou jiný důvod pro demonstraci své infantilně pojaté morální a etické nadřazenosti nad pravicovým plebsem.

Už aby bylo po volbách, je únavné číst furt dokola exaltované intoše, co si myslí, že k jedné dryjáčnické a nedomyšlené akci musí rozesít po celém Netu desítky "odhalení" Kalouska, jako by lidi už dlouho nevěděli, co je to za šíbra.
16. 05. 2010 | 17:18

LEVAK napsal(a):

Ad Beda: pan Kalousek opravdově dokázal na ministerstvu obrany 8 let jako ekonomický náměstek ministra šetřit!Ten systém,který uplatňoval se u nás nazývá "Malá domů". tak když šel do politiky s holým zadkem má nyní v Bechyni vilu bratru z 10 miliónů Kč,luxusní byt v Praze se dvěma koupelnami a několika ložnicemi za 6,5 miliónů Kč,chalupu v podkrkonoší za 2,5 miliónů Kč a chatu na horách za 1,2 miliónů Kč.Teď už prý může jít do hospody na pivo a štamprli protože už je za vodou a rodina že prý si už může namazat chleba máslem.
16. 05. 2010 | 18:06

ZdeněkJ. napsal(a):

Autor
Napsal jste v komentáři :" dluh způsobili jen aktéři afér, v nichž se ztrácely miliony. Způsobili jsme ho my všichni, kteří využíváme služby státu: silnice, školy,........ důchody."
Omyl. Je to naopak,částí peněz vybraných na důchodové pojištění a nevyplacených důchodcům, byl téměř dvacet let státní rozpočet sanován.
16. 05. 2010 | 18:49

vlk napsal(a):

Jo Kadleci,
už se sesypalo!
Pokud nedokážete pochopit, že speciálně Kalousek a jeho parta provařených ksichtů je v pozici příslovečného vraha , co na rohu ulic e o morálce káže, pak nechápete vlbec nic a jen tak můžete napsat tenhle nesmyslný log.

Takže pro vás pokud manželé Stodolovi nyní z vězení začnou psát dojáky oa výchově mládeže , má to značnou relevanci?

Došlo v ám vůbec , že o rozpočtua rtudíž o utrácenív téhle republic e nerozhodují občané , ale politici?
A reflektujete ve s vém nesmyslném blogu alespoň trochu skutečnost, že strana Lidová do které Kalousek ještě nedávno patřil podpořila z 18-ti rozpočtů samostatné ČR plných 16?

Reflektujete to, že ministr financí, který klidně nechal prohlasovat nejnesmyslnější rozpočet v celé tisícileté hstorii téhle země , rozhazoval podle toho to nesmylného rozpočtu, nemá naprosto žádné právo posílat občanům složenky?

A umíte pochopit, že není asi samo sebou, když je někdo opakovaně a víc e než 10x vyšetřován policii pro různá šmé? Že mu nic nedokázali? A chtěli mu vůbec něco dokázat?

CO říkáte, svěříte svoje rodinné úspory člověku, který je n apolicii jako doma?
Pokdu ne , co nám to tad y vůbec vykládáte, člověče nešťastná?
16. 05. 2010 | 19:06

jarpor napsal(a):

Hmm... tady se někdo rozohnil...
Co to tu vykládáte, člověče nešťastná...

No, autor hlavně řekl, že dluh prostě existuje... a je tak trochu jedno, jestli to říká Kalousek, nebo Hořejší či Vlk... který třeba "pod Hořejším" se navíc hádá, kdo za něj může více...

Hezký večer
16. 05. 2010 | 21:43

siven napsal(a):

jarpor - Já Vám mezi čtyřma očima také prozradím něco, co si málokdo uvědomuje. ;)
Představte si, že čerstvě vyrobený živočišný výkal, no jak to jenom říct... zkrátka a dobře, lidově řečeno - smrdí.

Zkuste prosím toto velmi důležité zjištění roztroubit co nejdál, jinak zajdeme na úbytě!
16. 05. 2010 | 21:53

SuP napsal(a):

Vlku -
Abyses nezavzdušnil! Jarpor už to napsal za mě. Kalousek nikde nevykládá, že ON ten dluh nezpůsobil, nebo že na něm nemá stejný podíl jako Ty. (i já).
Kalousek (mimochodem, Tys tu složenku nedostal?) jen píše, že ten dluh už se musí začít řešit a k tomu není vhodné další rozdávání pastelek. Co Tě na tom tak čílí?
16. 05. 2010 | 21:57

SuP napsal(a):

siven -
Taky Vám rozšířím obzor.
Když to živočišné hovno položíte na záchodě "u Káji", tak nejsou žádné nepříjemné pachy. Kája má totiž na záchodě "Brise One Touch" - spray! To přece dnes už ví i ten blbej chlapeček, co nám ho ukazujou denně před každým jídlem......
16. 05. 2010 | 22:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
Ten dluh je nutno řešit. Jako první krok bych viděl nenavolit do Dolní seznamky Kalouskovu suitu a jim podobné . Zleva zprava. Věřící i ateisty.
16. 05. 2010 | 22:11

prirodovedec napsal(a):

SuP, jarpor, TCH: Ja se domnivam, ze dluh je nutne resit z pohledu budoucnosti, tzv. noveho rozdani karet a majetku. Cili akcelerovat je a byt pripraven na statni bankrot, a pak vyrazit do Bechyne a neco zrekvirovat. :)

Slozenka je absurdni, je ovsem cennym propagandistickym nastrojem zleva ci zprava. Platit se bude bud bankrotem, prevratem nebo inflaci. V nejlepsim pripade potentati, kteri to zpusobili o vse prijdou (prevraty asi budou castejsi, cili bude obtiznejsi uteci) nebo v horsim pripade jejich potomci.

Kalousek samozrejme nema na dluhu stejny podil, ale zasadni :). Takove pravdy samozrejme vzdy resi prevratove pravo. :)
16. 05. 2010 | 22:37

jarpor napsal(a):

siven

Soudím, že Vy to zvládnete líp...

SuP

Zdravím... Dík..:-))

Hezký večer
16. 05. 2010 | 22:40

iga napsal(a):

Pane Kadlec

tim vasim prispevkm jste to moc nevylepsil.
K prvnimu odstavci jen to, ze sice sluzby statu vyuzivame vsichni, ovsem v zadnem pripade neneseme vsichni zodpovednost za cenu, za kterou stat ty sluzby nakupuje.
Prikladem par excllence je cena, kterou stat vydava za kilometr nove dalnice.
Ovsem to je pouze spicka ledovce.
Takze: stat skutecne dava vic, nez si muze dovolit, avsak na tom, ze si v v tom nejsme vsichni rovni, trvam. V tomto smyslu je take mirne receno hloupost tvrdit, ze neni mozne zjistit, kdo nese za dluh zodpovednostl. Lze to samozrejme zjistit, staci chtit. Jenze ti, kteri by to mohli zjistit nechteji, nebot je jednodusi dluh rozpocitat rovnym dilem mezi vsechny...
Aby nedoslo k mylce, tak ja se uskrovnim velmi rada, avsak pouze zaroven s tim (ci lepe az po tom), kdy budou pohnani k zodpovednosti ti, kteri maji na dluhu vetsi podil nez ja. Asi tak.
16. 05. 2010 | 22:40

prirodovedec napsal(a):

iga: Jak jsem psal. Vyckejte. Po nejakem prevratu se budou hodit vinici, Al Calous se jako kdyz najde a novi budou potrebovat majetky takze rekvizice majetku na zaklade retroaktivity novych zakonu budou zrejme pro ty budouci snadne.

Jen mi neni jasne, proc stale dokola se musi tak transparentne lidem ukazovat, proc se objevil nejaky KM a BE a napsali ten manifest. Churchill myslim rikal, ze kdyz zerou nemusi u toho tak mlaskat. Pro Al Calouse to plati bez zbytku.
16. 05. 2010 | 23:02

prirodovedec napsal(a):

iga: Predstavte si situaci, ze je rozhnevany volic a ne jeden a ze je mozna nasledujici situace, kdy tento si muze s Al Calousem promluvit podobne jako parizske zeny s Ludvikem XVI. A ze ti volic reknou - dostali jsme slozenky. Nastavalo nas to. A nejak se nam zda, ze by to chtelo prevrat. Ledaze byste to zatahli Vy, kteri jste to podle nas zpusobili. Co Vy na to? Muzete si vybrat = zatahnout to nebo zase prevrat a rekvizice.
16. 05. 2010 | 23:06

tomas napsal(a):

TOP - o znamena odpovednost, kdo tedy nese odpovednost za narusatni statniho dluhu? sestavovali a hlasovali pro statni rozpocet duchodcim, kterym prichazeji slozenky, nebo ten, kdo je rozesila? maji mi zvonit u dveri manzele stodolovi, aby mne s tragickym vyrazem ve tvari varovali, ze v posledni dobe dochazi k hrozivemu narustu vrazd a je treba s tim neco delat?
16. 05. 2010 | 23:16

Jan Vaculík napsal(a):

Levouni se tady už úplně pominuli

Nikde nevidím nic, co by nasvědčovali, že Kalousek je zkorumpovanější, než jiní politici. Ale jediný z nich se odváží upozornit na nepříjemnou skutečnost - tak to hned schytá.

Přírodovědče, doknce i vy; jakobyste zapomněl, že vysokoškolské vzdělání a titul Homo Sapiens vás zavazuje k přemýšlení. Výdaje státu přece nevznikají tím, že by je ministr financí utratil. Největší podíl na nich mají mandatorní výdaje, a ty vyplývají z odhlasovaných zákonů. Pak jsou tu nároky resortů; ty se formulují na příslušných ministerstvech. Takže viníky státního dluhu jsou v podstatě politici všichni, protože politika prostě z velké části spočívá v nakládání s peněci?

A "nové rozdání karet" - vy si myslíte, že by nám přineslo něco dobrého? Jako že se na 15 minut zhasne, a vy se pak probudíte s hromádkou svého dílu národního bohatství před sebou? Jestli se nám rozdání karet nepovedlo tak úplně podle našich představ po r.89, tak teď si o spravedlivějším už opravdu můžeme nechat jenom snít. Ostří hoši s lokty jsou připravení a mají na to aparát; jen se podívejte na reportáže s Paroubkových předvolebních mítingů!
16. 05. 2010 | 23:48

Skogen napsal(a):

Kalous ušatý: je středně velký, hnědého a černého zbarvení s charakteristickým prodlouženým opeřením kolem ušních otvorů. K hnízdění využívá nejčastěji opuštěná hnízda krkavcovitých ptáků, kam klade 3–7 světlých vajec. Podobně jako všechny druhy sov má i kalous ušatý skvěle vyvinutý sluch a zrak, svou kořist dokáže lokalizovat i v naprosté tmě. Ozývá se zřídkakdy, ale jeho hlas je většinou slyšitelný i na větší vzdálenost. Samci vydávají krátké, tlumené, pravidelně se několikrát za sebou opakující „hú“. Kalousi ušatí jsou převážně stálí ptáci, severské populace však migrují. Při přímém ohrožení se načepýří, čímž opticky zvětšuje svou velikost, syčí a klape zobákem. Na svou kořist číhá z vyvýšeného místa a poté, co ji zaznamená, na ni velmi rychle útočí. Následně ji usmrcuje pomocí ostrých drápů a silného zobáku a pokud je to možné, tak ji polyká celou najednou, pokud ne, odnáší ji ve svých drápech na vyvýšeného místo.

Zdroj: Wiki.
16. 05. 2010 | 23:50

vlk napsal(a):

SuPe
ty jsi skutečně úžasnej.
Já s e nepamatuji, že bych někdy od státu cosi požadoval, natož abych to dostal.

Já jsme žádný dluh nezpůsobil.
Nevím jak ty. Je dost možný , že jsi nějak přisátej na státní zakázky. Já nikoli. A nikd jsem , od Listopadu nebyl.
Tudíž jsme žádný dluh nezpůsobil.
Na rozdíl od kalosuka. Který nejdříve rval tenhle stát jako náměstek na ministerstvu obrany, následně jako poslanec, pak jako předseda rozpočtového výboru a nakonec jako naprosto nezapomenutelný ministr finaní. On hlasoval pro drtivou většinu těch dluhových rozpočtů! ne já . A dnes má tu drzost upozorňovat na dluhy , které sám způsobil a kohosi vyzývat, aby je uhradil?
Ty jsi s e skutečně musel úplně pomátnout.

Podívej s e , pokud s e ti Kalousek líbí, není žádný problém, aby s sumu uvedenou na složenc e uhradil. A můžeš i několikanásobně. Kalousek z gustem tvoje prachy rozfofruje přesně stejně , jako rozfofroval ty první. To mu jde docela dobře.
ted y pokud k tomu dostane příležitost. Já doufám, že nikoli.

A hlavně mu nezapomeň hodit hlas. Vzpomeň si při t om, na to, že odhlasoval z 18-ti rozpočtů téhle země - evidetně špatných - 16! Vzpomeň si,že byl ochoten uzavřít vládus podporou KSČM. A hlavně - nezapomeň , že podle vlastních slov už byl více než 10x vyšetřován pro korupci a zneužití pravomoci! A že mu nikd y nci nedokázali! J eprostě škovnej. Tvou důvěru si zaslouží!
On má takové jako ty moc rád.
Jestlipak bys svěřil svoje dítě do péče člověka o kterém by s vědlě, žebyl 10x vyšetřován pro pedofilii a nikdy mu nic nedokázali? Jsme rád, že jsi ochoten někomu takovému svěřit nejen dítě , ale i státní kasu!
17. 05. 2010 | 00:09

Jan Vaculík napsal(a):

Vlku,
už se zase vykrucujete povídáte tady báchorky.
Samozřejmě, že jste státní dluh způsobil: copak ty rozhazovačné politiky nám sem nadirigovali marťani?
17. 05. 2010 | 00:40

kočka šklíba napsal(a):

Jane Vaculíku ne, Marťani opravdu ne, ale Vy asi neumíte číst, 16 rozpočtů z 18 odhlasovala strana Kalouska, já je neodhlasovala, vlk také ne, vy zřejmě také ne.

Nebo Vy jste s Kalousem spolupracoval například na zakázce "padáky" na MO. Nebo jste s Klausem ukradl peníze z důchodového účtu a pokryl tím schodky tehdejšího rozpočtu? Podílíte se na rozkrádání SR prostřednictvím 3x předražených dálnic, nebo jste výhodně zakoupil nemocnice od Bendla?
Tam všude je ten dluh, co nám Kalous připomíná. A kecy tohohle blogera, a nijak jinak se to nezvat nedá, ptz si k odpovědím vybral jen to co mohl okecat, na tom nic nemění.

O dluhu tady milý Kadleci a Vaculíku a SuPe nikdo nepochybuje, jen většina nemá klapky na očích, používá mozek a teda ví, že Kalousek je zrovna jeden z těch, co ten dluh způsobili. A občané neměli žádnou možnost tohle ovlivnit, zvlášť když právě existují lidé jako vy, kteří ty zloděje stále volíte. A budete bohužel volit. A ještě máte tu drzost nazývat lidi, kterým paměť slouží a kteří si nenechají sr...na hlavu od těch grázlů, malými a podobně. Už jsem to napsala, jste opravdu u.i., bohužel nemohu to napsat plnými slovy, ptz Stejskal by to vymazal, ale myslím, že víte, natolik vám to myslí ;).
17. 05. 2010 | 02:04

Béda napsal(a):

"Složenku na 23 miliard korun posílají Kalouskovi VV"
http://domaci.eurozpravy.cz...
17. 05. 2010 | 06:52

iga napsal(a):

prirodovedec

nejsem rozhnevana zena typu parizskych zen. Poulicni nasili je moje nocni murou.
KM byl dosti mimo.
Revoluce neni muj salek kavy:-)

S Churchillem ovsem souhlasim absolutne.

Vypotky typu tohoto blogu mi vadi mozna jeste vice nez ta slozenka (mela aspon vtip).

Tim, co jsem napsala chci rici jedine. A to, ze danove poplatniky muzou treba sedrit z kuze, ale kdyz budou rozmarile ziskanymi prostredky plytvat v extreme korupcnim prostredi jako doted, nemuzou cekat jednak ze penez bude porad dost a za druhe nemohou pocitat s podporou pri ruznych mobilizacich proti dluhum...
17. 05. 2010 | 08:00

SuP napsal(a):

Skogen -
Kalousek je malý kalous (zdrobnělina), stejně jako paroubek je malý nepravý roub.
Nepopírám, že Kalousek kdysi nosil takové brýle, že si se svou zdrobnělinou byli podobní.....

Vlku -
Pan Vaculík napsal to, co bych Ti odpověděl i já. Co napsal "přírodovědci" taky podepíšu. Nicméně zkus si představit, že by Kalousek přinesl v listopadu 2008 do sněmovny návrh rozpočtu -10% mandatorních výdajů, protože bude HDP -5,2%. A zkus nám tu vylíčit, jak by mu to ta socansko-podnikatelská sněmovna schválila, když není schopná ani 2010 odsouhlasit úspory z rozpočtu, který má SKUTEČNĚ nejmíň o 10% nižší příjmy? Aspoň se pobavíme.

A pak je tu ještě ta "pošklíbavá". Vždycky se v noci probudí a začne diskutovat s nepřítomnými. Kalousek a jeho strana nikdy ve sněmovně neměli víc než asi 15%. Takže na schvalování těch přežíracích rozpočtů jaksi měli tak asi 15% vliv a Kalousek sám 0,5%.
17. 05. 2010 | 08:29

jarpor napsal(a):

Hlava mi nebere, jak člověk, tedy Vlk ( :-) ), který se zde profiluje jako znalec státních dluhů a rozpočtů, ekonomiky vůbec... napíše :

"Já s e nepamatuji, že bych někdy od státu cosi požadoval, natož abych to dostal.

Já jsme žádný dluh nezpůsobil."

No, selektivní paměť... nebo senilita.
Měl by si vzpomenout na odečitatelené položky v daňovém přiznání, na slevy na poplatníka, na daňové zvýhodnění vyživovaného dítěte...
To jen z daňového přiznání...

Ze mzdy - daňové zvýhodnění za jistých podmínek (ty splňují téměř všichni) v částce kolem 2.700 měsíčně...

Takže i když žádné další dávky nedostáváte, milý Vlku, tak i tyto peníze Vám stát vyplácí... lépe - tyto peníze nechává Vám v kapse...

Můžete výt, že Vy nic... ale i Vy se na tom dluhu podílíte...

Hezký den
17. 05. 2010 | 08:34

jarpor napsal(a):

Sorry,
překlep... ta částka není 2.700 ale 2.070,- Kč měsičně...

Hezký den
17. 05. 2010 | 08:41

iga napsal(a):

Ja jsem si vedoma toho, ze sluzby statu vyuzivam a tim mam na mysli, ze davky ruzneho druhu jsou v tomto vyuzivani zanedbatelne.

Mne vadi klientelismus, nhorazne plytvani statnimi porostredky.
Kdybyste videli, co jsem ja videla v jedne rozpoctovce ministerstva prumyslu a obchodu, tak se vam hruzou najezi vsechny chlupy! A pocitam, ze to tam jelo jen v malem.
Napriklad jeden takzvany personalni audit objednany u velice kamaradske outsourcovane spolecnosti vysel danove polatniky co deset matek za tri roky rodicovske dovolene! A co myslite, ze audit odkryl? Ze pan reditel je perfektni manager! Ze je treba zrusit nekolik tabulkovych mist a praci tech lidi outsourcovat (takze zaplatit za ni zhruba dvakrat tolik...)
Ani si nepredstavuju, co se deje na jinych ministerstvech, ceskych drahach, CEZu atd.
Takze setrit ano, ale efektivne - zacinat u batolat a duchodcu je nejvetsi chucpe v predvolebni kampani!
17. 05. 2010 | 08:56

jarpor napsal(a):

iga

Děkuji za doplnění, že každý nějakým způsobem využíváme služeb státu ( služeb, nikoliv veřejných zakázek ) nadneseně řečeno - od zápisu v matrice o narození, až k datu v matrice o úmrtí...

Mám pocit, že od podílu na státním dluhu se nejvíce distancují ti, kteří inklinují spíše k levici, tedy ke státnímu přerozdělování v míře co největší... no, třeba je to nesprávný pocit.

Hezký den
17. 05. 2010 | 09:18

jipindripich napsal(a):

To jarpor:
Proč ta demagogie?
Kterak souvisí výše daňového zvýhodnění vyživovaného dítěte s nedokonalostí privatizačního zákona, předražováním státních zakázek, promenádou lobbistů v královských komnatách, korupcí už na rynku a porcováním rok od roku podživenějšího medvěda?
U přímých souvislostí lze použít dokonce i rovnítko.
Kde ho máte?
17. 05. 2010 | 09:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor

Jste damagog. Sice pravicový, ale pouhý demagog. Nic víc.

Znovu : Za dluh může líná a úplatná byrokracie. Neumí či nechce testovat jednotlivé případy rozkrádání veřejných financí. Takto se na tomto rozkrádání sama podílí. Někdy aktivně. Na rozkrádání zleva zprava, jestli mi rozumíte.

A šedá ekonomika. Kdy se nedává nic a jen se bere. Tedy pokud mluvíme o obecních (státních) penězích.

Vaše argumentace 17.05.2010 08:34:53 je směšná.

Shodil jste se.
17. 05. 2010 | 09:45

Tencokida Hnuj napsal(a):

re : demagog

A jipindripich mě předběh.
17. 05. 2010 | 09:46

jarpor napsal(a):

Vážení, jaká demagogie ?

Popírám snad, že předražené zakázky, byrokracie, korupce ... atd. se nepodílí na dluhu ?

Nic takového jsem neřekl. Ale nesdílím prostě názor, že : "já jsem od státu nic nedostal, tak nic nedlužím."

Hmm... směšná argumentace o daňových slevách a úlevách ?
No jak myslíte. Tak proč jsou jsou-li "směšné" ? Jen kvůli byrokracii ?
Přece kdyby nebyly, byly větší příjmy státu a menší dluh. Nebo je to "směšná" úvaha ?

Hezký den
17. 05. 2010 | 09:58

carlos napsal(a):

Mam na to naprosto stejny nazor. Mozna je smutne ze nas na problem upozornuje zrovna Kalousek, ale aspon nekdo.
17. 05. 2010 | 10:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor
Kdyby nebyly, pane jarpor, tak bychom nepotřebovali stát.
Skutečně , zapřemýšlejte. K čemu je vlastně obec a stát.

Pardon. Tedy k čemu si lidé zřídili stát.
17. 05. 2010 | 10:12

jarpor napsal(a):

Ten co kydá...

Hmm...
"Kdyby nebyly, pane jarpor, tak bychom nepotřebovali stát."

Já psal o slevách a úlevách na daních. O čem píšete Vy ... kdyby nebyly...

Soudím, že teď je řada na přemýšlení na Vás...

Hezký den
17. 05. 2010 | 10:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor
Tak. První krok - tedy identifikaci problému máte za sebou.
Jste tedy na dobré cestě.

Takže znovu - k čemu si lidé zřídili stát ?

Také se mějte.

Bohužel musím odejít. Dcera volala, že se bojí. Bydlí v záplavové oblasti, manžel je na služebce..
17. 05. 2010 | 10:38

jarpor napsal(a):

Tenco...

Jděte a přeji vše dobré... Vám i dceři...

Plkání je to poslední, co je důležité...

Zde je zatím klid, ale "doteče to"...

Hezký den - pokud možno...
17. 05. 2010 | 10:52

Terry napsal(a):

Kalouskovy složenky: drsné, ale potřebné.

Od politiků typu Kalouska, Nečase apod, kteří jsou ve vrcholné politice prakticky od vzniku samostatného českého státu a kteří se na vzniku veškerých škod vzniklých za uplynulých 20 let tomuto státu (osobní obohacování se, vytunelovaná ekonomika, schodkové rozpočty, prohrané arbitráže, korupce jako forma fungování státu...) PODÍLELI, je "předhazování" dluhu občanům (Občane, podívej se kolik dlužíš, kolik jsi prožral... Zaplať!!) hlavně NEUVĚŘITELNOU DRZOSTÍ, AROGANCÍ A CYNIZMEM.

Jak napsal sociolog Jan Keller
(Dva druhy pravicových voličů
- http://www.blisty.cz/2010/3...):

...v čem je rozdíl mezi nedemokratickými a demokratickými systémy. Že nedemokratický systém je takový, kde občané mají strach z mocných. Demokratický systém je takový, kde vláda a mocní mají obavu a strach z občanů.

My dnes žijeme v systému, kde vláda má z občanů jenom velkou srandu.
17. 05. 2010 | 11:15

Jan Vaculík napsal(a):

Kočka Šklíba
Všechny státy nakládají s penězi od občanů marnotratně; soukromník dovede využít prostředků mnohem efektivněji. Tam, kde je větší míra korupce, je marnotratnost jenom ještě o něco větší.

Korupce a klientelismus u nás jsou blbé; štve nás to všechny (a rádi si určitě zanadávají ti zkorumpovaní!) Škodí jednak přímo (snižuje efektivitu výdajů státního rozpočtu), a taky nepřímo (demotivuje poctivé lidi). Jsem přesvědčen, že ten nepřímý dopad má ještě mnohem vážnější důsledky, než ten přímý. A právě proto bych význam onoho přímého dopadu nezveličoval. (Ostatně, vždyť peníze které státu utečou "díky" korupci, se do ekonomiky zase vracejí; na Seychellách končí jenom menší část.)

Východiskem z krize a snížení státního dluhu je rozvoj podnikání. Nemůžete popřít, že začátkem 90. let se byvší socialistická ekonomika zcela zhroutila, a ke slušnému životnímu standardu nás vyzdvihl rozvoj soukromého podnikání, ke kterému byly tehdy příznivě nastavené podmínky; panoval ti jistý reformní étos. A to je to, co mi v současné době chybí.

Shrnuto:
- myslet si, že za všechen srab může korupce, znamená zastírat si pravý stav věcí;
- myslet si, že za korupci může Kalousek anebo pravicoví politici, je právě tak zcestné. Copak za levicových vlád u nás korupce nebyla? Naopak, největšího rozmachu se jí dostalo v době opoziční smlouvy.

Nicméně o složenkách si myslím, že to nebyl dobrý předvolební tah. Kdyby se za mnou Kalousek přišel poradit, určitě bych mu to byl vymluvil. :--)
17. 05. 2010 | 11:16

Terry napsal(a):

Recept Járy Cimrmana: Defenestrace 2010
(http://blog.aktualne.centru...)

K parlamentním volbám sestavují politické strany listiny s pořadím svých kandidátů. Podle úspěšnosti té které politické strany se do parlamentu dostane několik prvních kandidátů. Proto jsou první volební místa v kandidátkách rezervována pro předsedy stran, ministry, zkušené poslance a politiky. Tedy ty profláknuté, jak píše Jára Cimrman.

Volič má však právo toto pořadí změnit. Pokud nějakého kandidáta zakroužkuje alespoň 5 % voličů, dostane se v kandidátce na přední místo a odsune původního majitele o políčko níže. Každý volič má právo zakroužkovat čtyři kandidáty (z téže kandidátní listiny). Kroužkujme tedy systematicky lidi „od spodu“. Bude-li nás alespoň 5%, odsuneme z vedení první čtyři politiky.

A to není vše! Volební dny jsou dva. Jára přichází se vskutku geniální strategií: Voliči, kteří půjdou volit v pátek, zakroužkují poslední čtyři kandidáty. Voliči, kteří půjdou volit v sobotu, zakroužkují pátého, šestého, sedmého a osmého kandidáta od konce. Máme tedy možnost vyřadit dokonce osm předních politiků z jakékoliv strany v každém kraji!

Všimněte si – Jára Cimrman je striktně nadstranický. Neradí našim voličům, jakou stranu volit. Pouze radí, jak se zbavit těch šašků, které viděl v přímém televizním přenosu, a kteří s největší pravděpodobností jsou na prvních místech kandidátek. Voliči ODS ať volí ODS, voliči ČSSD, nechť volí ČSSD. Stejně tak to platí o KSČM, KDU-ČSL i o Straně zelených.
17. 05. 2010 | 11:18

StandaT napsal(a):

Jarpore, já taky nic nedlužím!

Tím, že mám nějaké daňové odpočty se mé saldo pouze snižuje, ale zůstává kladné (a protože stále odvádím daně, tak se rozhodně nejedná o čerpání). Mé saldo (a zřejmě i vlkovo) je v zatraceně velkém plusu, i když započtu jakýsi normativ na žáka, protože syn stále ještě studuje.

A i když jsem příjemcem jakýchsi obecných služeb (policajti, hasiči, hygiena...), považuji je ze své strany za zaplacené. Neplatím je jen skrze daně na výplatnici, ale i skrze svůj podíl na odvodech firmy.

Celý ten dluh vidím pouze a výhradně za dvěma skupinama - politikama a cecíkařema. Pokud odmyslím solidární systémy (důchody a zdravotní pojištění), tak každý, kdo čerpal z veřejných zdrojů tak, že se jeho osobní/podnikatelské saldo dostalo do mínusu, byť jen o jednu korunu, je spoluviníkem.
17. 05. 2010 | 11:19

jipindripich napsal(a):

To jarpor:
Jistě.
Lze samozřejmě z velkou dávkou jistoty tvrdit, že pořízení si potomka v rámci, chcete-li státu, je navýsost pouze a jen svobodné rozhodnutí každého jednotlivce. Tedy ve vztahu k ekonomickému zoru této problematiky.
Pak lze zřejmě s jistou dávkou hodně surové racionality hovořit o peněžních "úlevách" vůči potomstvu buďto jako o výdajích, či příjmech. V rámci celku. Kde každá položka vytváří tuhle ziska támhle třeba dluh.
Ovšem takto to může fungovat, pakliže budeme uvažovat čistě teoreticky a naše potomstvo budeme chápat jako každou jinou tržní komoditu.
Ale i tak, v takovém případě lze zřejmě s jistotou tvrdit, že komodita potomstva je de facto jedna z nejdůležitějších položek růstového potenciálu reálného celku, ke kterému se vážou minulé, současné a budoucí zisky, či dluhy.
Ergo výdaje na růstový potenciál celkové komodity není položka dluhová, nýbrž nezbytná (vůči postavení na trhu - v tomto případě trhu s pracovní sílou) a primárně generující budoucí zisk.
Principielně, Vy jako občan dlužíte státu maximálně zdravý rozum při volbě správce věcí veřejných.

Pakliže ovšem nekrátíte stát na daních při vší úctě. To by byla jiná.
17. 05. 2010 | 11:22

siven napsal(a):

jarpor - "Popírám snad, že předražené zakázky, byrokracie, korupce ... atd. se nepodílí na dluhu ?"

Nepopíráte, nýbrž OPOMÍJÍTE. Což je smutné.
A nebudu psát záměrně, jelikož by přišlo Vaše typické "to jsem nikdy nenapsal, jak jste na to přišel, že záměrně...". A tak by se to s Vámi vezlo dál. Zkuste být trochu pestřejší ve vašich reakcích, začínáte trochu připomínat kolovrátek.

Sousloví „vyšší princip mravní“ je pro Vás pravděpodobně cizím, ne-li dokonce sprostým slovem.

Věřím, že byste se stejnou vervou obhajoval před rodiči oběti názor pedofila, který by jim z vazby poštou poslal výpis alarmujícího počtu jeho soudruhů na území republiky, a že se s tím jakože musí něco udělat. Vždyť by měl přece pravdu.
Hezký den (pokud ovšem nejste služebně na východní Moravě)
17. 05. 2010 | 11:29

jarpor napsal(a):

Standa T.

"Jarpore, já taky nic nedlužím!"

Stando - já taky "ne". Taky platím daně, taky mám kladné saldo...

Vy píšete výhradně dvěma skupinami... souhlas s těmi Vámi vyjmenovanými.. já k tomu dodám - i já využívám stát - musím, toho policajta, který občas přejde po ulici, učitele, jež učí děcka, úředníka, který se mnou řeší daně ( :-)) ), hasiče, který teď se brodí ve vodě... atd. atd...

To vše dohromady něco stojí, co výběr daní (i s vašima dvěma skupinami) prostě nepokryje.

Dle mého, je naivní a hloupé se tvářit, že se "mne to netýká"
Týká.
Jen rozdíl je v tom, že Vy to "vidět" nechcete , neb platíte daně... a já, taky platící, to "vidím".
Navíc jsem ještě označen za demagoga... :-)) aniž někomu mé vidění vnucuji... No, ať...

Hezký den
17. 05. 2010 | 11:38

Terry napsal(a):

Svobodní kontrují: Ať platí Kalousek. Dluží 8 mld.
(http://www.prvnizpravy.cz/z...)

Zatímco Miroslav Kalousek straší občany dluhem 121 tisíc korun na osobu, Svobodní přepočítali obří státní dluh jinak. Platit by podle nich měli politici, kteří dluh způsobili.

Místopředseda Strany svobodných občanů František Matějka si dal tu práci a vydělil dluh státní kasy počtem politiků, kteří pro zadlužení České republiky hlasovali.

"Nelenili jsme a vracíme míč na tu stranu hřiště, kde se nachází Poslanecká sněmovna. Posíláme složenky 354 poslancům, rozpočítáno od roku 1998," uvedl Matějka.

"Jelikož jsme bytostně přesvědčeni, že za celkovou výši státního dluhu může totální populismus všech parlamentních stran bez rozdílu, rozhodli jsme se s kolegou Ondřejem Novákem vrátit ten míč tam, kam skutečně patří. V přehledu je každý poslanec od roku 1998, který zvedl ruku pro návrh státního rozpočtu s deficitem," vysvětlil.

Vycházel přitom z oficiálních informací na webových stránkách Poslanecké sněmovny a ministerstva financí.

Matějka tak představil tabulku, ve které vyčíslil podíl na státním dluhu každého poslance podle množství jeho hlasování pro deficitní rozpočet.

Sám Miroslav Kalousek nevychází z přehledu příliš šťastně. Pro státní dluh hlasoval osmkrát a proto dluží 7 miliard a 833 milionů. V žebříčku se tak umístil na sedmnáctém místě.

Svobodní přepočítali dluh i na jednotlivé strany. Podle tohoto přepočtu by nejvíce platila ČSSD, která dodala 693 hlasů pro státní zadlužení. Zaplatit by nyní musela více než 568 miliard.

Na druhém místě se umístila ODS s 337 miliardami. Její poslanci pro státní dluh hlasovali 398 krát.
17. 05. 2010 | 11:43

jarpor napsal(a):

siven

Pokuste se pochopit, že mi je Kalousek ukradený a že nic neopomíjím.
Naposled - dluh státu, jež lze vyjádřit podílem na jednoho obyvatele realně a objektivně existuje. Bez ohledu na Kalouskova složenky, bez ohledu na Paroubovy řeči, že je ještě malý, bez ohledu na to, zda dnes prší ... a s vyšším principem mravním, jež se obracíte na mne, nemám problém, neb složenky neobhajuji.

Nemám co dodat. Vše k tomu, jak to "vidím" jsem napsal Standovi T.

Hezký den
17. 05. 2010 | 11:45

jarpor napsal(a):

ještě pro sivena

Neumím otáčet názory podle toho, kdo co říká. To k tomu kolovrátku...

Tak hezkej...
17. 05. 2010 | 11:49

StandaT napsal(a):

Jarpore, opět nesouhlasím. Dle mě daně služby státu pokryjí resp. pokryly by, kdyby se chtělo. To, že nestačí, je jiná otázka.

Stačí si udělat jednoduchý myšlenkový experiment. Kouknout se na na celkový výběr daní, řekněme v roce 1998, přičíst inflaci a porovnat s tím, kolik se vybere teď. A to hlavní: podívat se, jak se ten rozdíl ve výši příjmů SR promítl do služeb státu. Já tvrdím, že stát pro nás, občany, dělá za mnohem více peněz plus/mínus totéž, co dříve.

Dle mě platí čím víc se na daních vybere, tím víc se rozkrade a "dolů" (řadovým policajtům, úředníkům, doktorům...) jde víceméně pořád stejně. Tvrdím, že i bez jedinné koruny zadlužení by stát dnes nefungoval hůře než v tom roce 1998. Tvrdím, že výše dluhu je irelevantní k samotné funkčnosti státu a jde plně na konto rozkrádaček, defraudací, zneužívání a parazitismu. Jinými slovy, z těch 121kilokorun dle mě nejde na účet funkčnosti státu ani koruna, ale že za ty roky každý z nás o 121kilokorun byl okraden.
17. 05. 2010 | 12:12

siven napsal(a):

jarpor - Mně tedy Kalousek, ani Paroubek, ani ostatní hochštapleři, ukradení nejsou.

Zajímavější složenky by byly takové, které by vyčíslily sumu "vysoké politice", každému jmenovitě: státní zakázky, spekulace se státními pozemky, prodeje, směny, arbitráže, odškodnění, atd., atd.

Rovněž je zajímavější připomenout, jak to dnes chodí s přidělováním zakázek všem podnikatelům a podnikům bez rozdílu: bez bakšiše ani ranu.
Standardní nestandardní poplatek po nich požadují všechny politické garnitury (radnice, magistráty, ministerstva…), nezáleží na věku, pohlaví, nebo politické a jiné orientaci. Situace mnohdy obdobná, jako kapříci ve fotbalu: Tým (podnikatel, firma…) by sice s velkou pravděpodobností stejně vyhrál, ovšem aby rozhodčí pískal rovinu, musí připlout kapřík.

Zde se nám jaksi pokřivují pravidla trhu, a to celoplošně: jedná se o standard, jak jsem již předeslal.

Sečteno a podtrženo: nejedná se o zanedbatelné položky, ani o zanedbatelné činy, ani o zanedbatelné osoby.

Abychom si to shrnuli: Vlk asi nebude ideálním strážcem stádečka, i když nás na svoji činnost bohulibě upozorní.

Mějte se
17. 05. 2010 | 12:26

SuP napsal(a):

Vykydale -
Držím palce, aby Vás ty prblémy s vodou nezasáhly.
Ale :"...Za dluh může líná a úplatná byrokracie. Neumí či nechce testovat jednotlivé případy rozkrádání veřejných financí. Takto se na tomto rozkrádání sama podílí. Někdy aktivně...."
Tohle bysis měl někam vytesat, nejlépe vlastním majzlíkem. Chybí tomu k dokonalosti jen to, že líná a úplatná byrokracie se na rozkrádání nepodílí pouze "takto" a "někdy aktivně", nýbrž aktivně a výhradně. Protože jak může dodavatel státní zakázky ukrást peníze, které drží v pařátě líný a zkorumpovaný byrokrat? Probuď se!
17. 05. 2010 | 12:31

jarpor napsal(a):

Standa T.

Fajn. Já Vás k souhlasu fakt nenutím.

Hezký den
17. 05. 2010 | 12:34

Rejpal napsal(a):

Opět demagogický blog, mávající státním dluhem!

Je za ním nepředstíraná starost o příští pokolení, která budou dluh splácet? Nebo je základní problém ve vlastní obavě o úspory a investice, jejichž hodnota by mohla v budoucnu kvůli splácení dluhu klesnout?
17. 05. 2010 | 13:04

vasja napsal(a):

Moji drazí, přírodou opomenutí leváci, právníci policejních akademií, ekonomové, pisálci, politologové a jiní študenti Vokovických sorbón a jiných Vumlů.
Když Klaus kdysi navrhoval ústavní zákon o vyrovnaném rozpočtu, tak mnozí kňučeli, kvíleli, ťukali si na čelo, žeáno,souzi. Dneska tady hýkáte nad Kaluskovou složenkou a "vtipně" mu jí vracíte. Kdybyste nebyli lemry líné(jako že jste) našli byste si ty, kteří tehdá z Klause dělali vola a těm tenhle účet poslali.
Pokuste jednou překonat sami sebe, hošeni, a udělejte to.
17. 05. 2010 | 13:06

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
Dík. Už se čerpá. Zatím jen sklep - zvedlá spodní voda. Doufám, že se neprotrhne hráz.

K tomu propletenci "panensky čistých" podnikatelů a "korumpózních byrokratů ":

Opět nutno posuzovati kus od kusu. Jinak bychom byli jako oni - líně byhom z jednoho zákopu nadávali tak a z druhého onak.

Někdy je věc sakra zamotaná. Například - M. Lesník (ostravský podnikatel), sedí v zastupitelstvu města, které již minimálně dva roky schvaluje a schválilo grant (dotaci, teď nevím přesně) panu M. Lesníkovi.
V zastupitelstvu sedí ČSSD, ODS, KSČM a tuším, i že lidovec (i).

A takových příkladů bude více. Tedy, že za případy kotupce stojí mnohdy fakt, že o těch jedincích (jedincově příbuzenstvu, kamarádech, společnících) vlastně ani moc dobře nejde vynést jednoznačný výrok, na které straně pultíku vlastně stojí.

Jistě, bez úplatné metastazy by i takový podnikatel utřel hubu. Ale doufám, že chápete, co jsem tím chtěl říct.

Jen tak na okraj - onen M. Lesník sedí v zastupitelstvu za ODS.

O to je celá věc smutnější. Protože on nejen že krade, on i lže. Svému přesvědčení a všem lidem se skutečně pravicovými názory.
Ale ona ta ostravská radnice je celá taková podivná.

Takže k jangu i jin - ve stejném zastupitelstvu "pracuje" i metastáza Kajnar (ČSSD).

Ale to je už jiná kapitola.
17. 05. 2010 | 13:32

Terry napsal(a):

Jsem skeptický ohledně těch, kdo chtějí údajně snižovat státní dluh
(http://www.blisty.cz/2010/5...):

Na můj e-mail, ve kterém jsem reagoval na složenku pana Kalouska a požadoval na něm recept, jak bez zadlužení získat luxusní byt na Veleslavíně, luxusní dům v Bechyni atd. mi odpověděla paní Lenka Koudelková, asistentka volebního managera TOP 09 zasláním tiskového prohlášení p. Kalouska. Na toto jsem reagoval takto, píše Zdeněk Horák :

Vážená paní Koudelková,

děkuji Vám za rychlou reakci na můj e-mail. Jsem ekonom a bývalý vrcholový manažer, takže vážnost zejména tempa nárůstu státního dluhu (nikoli zatím jeho výše) nepodceňuji - ba naopak. Jsem ale poněkud skeptický pokud se týká těch, kteří tuto situaci chtějí napravovat.
Vnucují se nám do této role totiž titíž, kteří byli a jsou vrcholovými politiky již dlouhou řadu let a v tomto směru se to týká zdaleka nejen např. pana Kalouska, ale desítek jiných napříč politickým spektrem. Jsou-li totiž takovými kvalitními odborníky, že jedině oni jsou schopni nás z dnešní situace vyvést, tak mohli situaci předvídat a místo animózních, silně nekultivovaných vzájemných půtek usilovně hledat alespoň základní shodu, mobilizovat k nápravě znepokojivého trendu a iniciovat včas potřebné kroky k jeho zastavení. Tolik odvahy však nikdo z nich včas neprojevil.

Jinak pokud se týká vaší stranou navrhovaných opatření, nepovažuji za moudré na prvé místo dávat šetření, šetření a zase šetření - tedy omezování výdajů. To je samozřejmě nutné. Ale v prvé řadě jest nutno dramaticky zvýšit efektivnost vynakládání prostředků (za vynaloženou korunu pořídit více) resp. zamezit jejich úniku. Jsme totiž velmi nedůslední např. v potírání šedé ekonomiky (její rozměr se odhaduje na více než 200 miliard), korupce, předražování čehokoliv, co jest placeno z veřejných zdrojů. Obáváme se žádat na občanech, aby prokázali legálnost nabytého majetku. Nejsme schopni více kontrolovat "ulévání" peněz do zahraničí atd. Kdyby se nám alespoň v tomto podařilo přiblížit např. severským státům, tak to přinese desítky miliard ročně. Ano, šetřeme ! Nejprve však prokažme snahu ucpat díry, kterými nám desítky miliard z těch děravých necek utíkají. Toto ale nedosáhneme s těmi, kteří již mohli dávno dokázat, že jsou lidmi na svých místech ani strašením obyčejných lidí složenkami na úhradu statisícových dluhů. Nedivte se, když takoví lidé jsou pobouřeni, připisují vám k na složence uvedené částce několik nul a posílají je panu Kalouskovi zpět.

Předem Vám děkuji za pochopení smyslu mých řádek.

S pozdravem
Zdeněk Horák
17. 05. 2010 | 13:56

Béda napsal(a):

"Složenku na 23 miliard korun posílají Kalouskovi VV

Věci veřejné spočítali Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) všechny skandální veřejné zakázky za dobu, co působil působil v resortu obrany, vypsali složenku a tuto mu odeslali.

Telefonáty od lidí vyděšených složenkou na 121 000 korun zahltily policejní linky i linky sociálních občanských poraden. Složenka s cifrou, kterou jim zaslala TOP 09 jako svérázné připomenutí toho, kolik každý obyvatel naší země „dluží“, způsobila některým lidem i zdravotní problémy.

„Je to neetické, ale také velmi paradoxní. Miroslav Kalousek posílá lidem upomínku státního dluhu. Zřejmě už zapomněl, že se o jeho výši docela významně přičinil,“ řekl předseda strany Věci veřejné Radek John.

Jenom v průběhu jednoho dne volalo na Zelenou linku Věcí veřejných několik desítek lidí vystrašených složenkou TOP 09.„Když spočítáme zakázky na padáky, modernizaci tanku T 72, nefunkční systém EDS, prodej kasáren na Náměstí Republiky a další, které se realizovaly v době, kdy pan Kalousek působil v resortu obrany, docházíme k úctyhodné částce 23 miliard korun,“ doplnil John.Strana TOP O9 je přesvědčena, že složenka je neškodná součást její volební kampaně. Věci veřejné s tímto postojem v žádném případě nesouhlasí.„Domníváme se, že složenka rozeslaná stranou TOP 09, respektive Miroslavem Kalouskem, by měla vypadat jinak. Proto jsme připravili návrh správné varianty. Jsem přesvědčený, že se k Miroslavu Kalouskovi dostane,“ uzavřel Radek John."

Vizualizace složenky na
http://domaci.eurozpravy.cz...

Samozřejmě celou řadu dalších aktivit jdoucích (mimo období jeho náměstkování na MO) snaživého Mirka VV do výčtu nezahrnuly. Kupř. čerstvý případ, který si přehazuje exministr financí s MZV (kterému v té době šéfoval jeho stranický kolega Schwarzenberg), kdo je odpovědný za cca 280 stran (na tři díly) rozkouskované studie proveditelnosti výstavby letiště v indonéské Jakartě, která přišla bratru na cca 11 milionů korun (cca 36.000 Kč/strana). Velká část tohoto "díla" byla stažena jejími realizátory, kteří od sebe opisovali (i s chybama), bezplatně z internetu a ze stránek MZV.

PS: Jsem zvědav, jestli se nakonec nejlepší ministr financí dostane do pruhovaných tepláků.
17. 05. 2010 | 14:56

mp napsal(a):

V Řecku bylo vyhlášeno pátrání po zmizelém ministru financí Myrosu Kalouskasovi. Posledně byl viděn v pruhovaných teplácích ušitých z řecké vlajkoviny. Tolik agentura EL PASO.
17. 05. 2010 | 23:26

kočka šklíba napsal(a):

Zdravím SuPe ;), uvedla jsem ve svém příspěvku sice více argumentů, vy jste odpověděl pouze na jediný. A ještě blbě ;). Ano, neměli, jenže určitě moc dobře víte, že vždycky byli tím tzv.“jazýčkem na vahách“, takže kdyby proti hlasovali, rozpočty by nebyly schváleny. Ale dejme tomu, že by i byly schváleny bez Kalouska a spol.(KDU), to není podstatné, protože nyní by mohl právě Kalousek argumentovat, že on a jeho straníci nikdy tyto schodkové rozpočty nepodpořili. Ale to nemůže, že? Nebo může? :D

No mezitím už někdo spočítal, kolik by platil sám Kalousek svým hospodařením na MO Když přidáme Klause, Dlouhého, LTO(ODS), takže už ten dluh máme trochu umáznutý ;).

A jak si milý SuPe přejete, také umím komolit nicky, jenže je to pod mou úroveň socky a levounky atd. Komolení nicků je spíše jedna ze schopností zdejších skvělých pravičáků, no přece ta lepší část občanů ví jak diskutovat, a komolení jmen je jistě ukázkou jejich skvělého já :D.

A již jste druhý, co má nějaký problém s tím, že zde píši v noci. Tak mám pro vás návrh. Napište p. Stejskalovi, třeba na Vaše přání doplní do kodexu diskutéra, že je zakázáno psát v noci ;). A váš problém bude vyřešen
18. 05. 2010 | 03:27

kočka šklíba napsal(a):

Jane vaculíku, pokud ještě navštívíte tento blog. K Vám později. S Vámi se diskutuje jinak a proto, i když s "malým českým člověkem" jste to podle mého přehnal, napíši až zase vstanu :D, :D.
18. 05. 2010 | 03:30

kočka šklíba napsal(a):

Vaculíku
18. 05. 2010 | 03:31

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
01. 06. 2010 | 12:26

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 08:43

Dll Error Fix napsal(a):

DllErrorsFix.com offers DllErrorsFix Shareware. We currently provide software product, solutions, consulting services and technical support to individuals, businesses and non-profits so they can enjoy a better pc experience and protect sensitive information.DllErrorsFix is your complete one-stop resource for <a rel='dofollow' href="http://dllerrorsfix.com/msv..." title="msvcr90.dll">msvcr90.dll</a> and solutions.If the mfc90.dll error appears when you are accessing a particular program, just uninstall or reinstall the single program into your PC.Fix mfc90.dll error offers basic services including performing memory management, dealing with I/O procedures, and <a rel='dofollow' href="http://dllerrorsfix.com/thi..." title="mfc90.dll">mfc90.dll</a> handling interrupts.
03. 12. 2010 | 07:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy