Fašismus

27. 11. 2012 | 10:01
Přečteno 58379 krát
Co má společného Karel Janeček se svým hnutím a fašismus?

Za fašisty jsou u nás většinou považovány násilnické skupiny mladíků hajlující na fotbale či napadající lidi s jinou barvou pleti v hospodě nebo v metru. Tady ale nejde o fašismus. Jde spíš o kriminální party a čisté násilí (bezpochyby vzrušující pro ty silnější). Uctívání Hitlera slouží k podtržení hrůzybudícího dojmu na okolí.
Na rozdíl od Německa nemá tento směr v Čechách velkou šanci oslovit výraznější část společnosti. Vždyť Čech byl pro Hitlera takový položid, slovan, méněcenná rasa určená k zotročení, poněmčení a vyhlazení.
To asi nebude ta pravá ideologie pro nás, že.

Nicméně pokud vezmeme skutečné kořeny fašismu jako lidového hnutí, má u nás všechny předpoklady.
Ekonomická krize. Ano – již 4 roky a výhledy nejisté. Znejistělá střední třída. Tehdy jako dnes. Slabý „velký“ stát. Tehdy jako dnes. Chodíme neustále častěji a častěji volit, aniž se něco výrazněji mění. Třicátá léta v Německu určitě a my? Volíme kraje a EU a Senát a prezidenta a … proč vlastně? Neustálá volební kampaň. Takhle to dál nejde. Skandály a korupce. Tehdy jako dnes. … A kdo vymete tenhle hnůj?

Uctívaný vůdce úplně nového hnutí. Tehdy jako dnes. Název může být sebepitomější a sebedelší, důležitá je ta personifikace. Jedná se o mladé a moderní lidi, tak odlišné od starých páprdů v parlamentu. Využívají moderní techniku. Tehdy hodně letadla.

Výrazné, nezaměnitelné a netypické logo celého hnutí. Tehdy jako dnes.

Údajně mocný nepřítel, který jediný způsobuje Vaše neštěstí a chudobu. židi či zlojedi. Pak hned bude ráj na zemi. Žid i zlojed dusí tvojí rodinu.
Tábory lidu – přidej se k nám. Pivnice či sály krajských měst.

Přijatelnost a podpora mediálního mainstreamu. Tehdy jako dnes. Hnutí je divné, ale hrozí ty komunisti, to by bylo ještě horší. Tehdy jako dnes.

Přidávají se slušní lidé. Váleční hrdinové, průmyslníci, umělci. Tehdy. U nás nyní moc válečných hrdinů není. Ale průmyslníci a umělci určitě. A hlavně mladí.

Při předávání Slavíků mi přišlo, že došlo k založení ochranných oddílů. Tehdy se jmenovaly SS.

Především je potřeba nahradit tu starou, nefunkční a ošklivou demokracii něčím „lepším“. Beztak má na kahánku. Žvanilové a korupčníci v parlamentu. Na smetiště s nimi. Tehdy jako dnes.

A ještě jeden důležitý faktor, strach. Moderátor Brzobohatý to řekl jako nevinný vtip, ale já taky tenhle článek nepíšu nějak rád. Sám se ukázal – nepřítel. Na něj si pěkně posvítíme, židáka. Pardon zlojeda.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Braun napsal(a):

Klausi, omyl, musíte strašit komunisty a ne fašisty. Jste mimo trend
27. 11. 2012 | 10:07

Marek Kobera napsal(a):

To autor:

Z Vašich úvah jsem si odnesl jenom to, že jste jako příslušník střední třídy znejistělý.

Ovšem jinak se Vám to vcelku povedlo, řekl bych, že je to thinking out of the box v praxi, pobaví, nezarmoutí.
27. 11. 2012 | 10:26

Analytik napsal(a):

V jedné větě má autor pravdu.
Je potřeba vyklidit hnůj, který se tu hromadí už 20 let.
Tedy, jak praví klasik:"Vymést Klausiášův chlív".
27. 11. 2012 | 10:26

JardaV napsal(a):

V zemi,kde je každý druhý občan žid nebo alespoň napůl,je zbytečné o židech mluvit.
Nějak mi ten Váš text připadá mimo.Všichni ve státě jsme pod trvalou kontrolou,když už ne jinak,tedy přes mobily.Fašisti potřebují většinou vůdce,jako všechna společenství založená s cílem agrese vůči společnosti.Vůdcové v tomto státě jsou odjakživa řízení StB,BIS a podobnými lidumilnými kluby.Takže v klidu.Naši zemi ovládne něco docela jiného - názorová shoda většiny populace.A to se projevilo částečně u voleb.Fašismus a knedlíky s uzeným k sobě moc nejdou,buďte v klidu.Spíš vysvětlujte studentům,jaká je jejich pozice ve společnosti,co jsou to zákony a kde jsou jejich práva,ale hlavně povinnosti.Aby Vám někdo žáky nezblnul,jako magoři v Jihočeském kraji.Vsaďte se,že tam ty děti ani netuší,jaký je obsah činnosti té ženy na školském úřadě.Ani netuší,co znamená slovo "stávka" a v jakém kontextu ho má smysl užít.Ani netuší,kde začínají jejich práva a kde končí.A učitelé tam mají asi taky tmu v hlavě,když tak stupidní proces dovolí.Až jim některý ze žáků nepřijde do školy a půjde raději do hospody,a omluví se tím,že stávkoval proti kácení stromů na Šumavě,budou muset na základě precedensu "stávky" tuto blbost přijmout a netrestat záškoláctví.Asi byste ve školství měli víc přemýšlet.
27. 11. 2012 | 10:28

TomášL napsal(a):

Dobrý den, autore!

Váš blog jde -s prominutím- použít na všechny, kteří jsou nespokojení s dnešním stavem společnosti.

PS: Jste jako Váš otec, který se bojí sebevědomé občanské společnosti. Tohle cítím z Vás...
27. 11. 2012 | 10:29

Neudržitelný napsal(a):

Autor
"Sám se ukázal – nepřítel. Na něj si pěkně posvítíme, židáka. Pardon zlojeda. "
Nemůžu s Vámi souhlasit. To, že někdo pojmenuje ty, kteří se přiživují, škodí, sají jako pijavice z našich daní, kradou, korupčí, zlojedy, neznamená, že svaluje vinu za současný stav na nějakou skupinu lidí, na nějakou rasu, tak jako fašisté (ty to sváděli na židy), nebo komunisté (ty to sváděli na buržousty). On jen pojmenovává zloděje napříč celým politickým spektrem. Je jedno jestli je ten zlojed z ODS, nebo ČSSD, nebo zelenej, důležité je že místo, aby jako zvolený politik pomáhal a tvořil, tak rozkrádá a boří. To je zlojed.
Dále chápu snahu hnutí pana Janečka tak, že usiluje o zamezení vlivu zlojedů. Změnou volebního zákona by se neměli zlojedi dostat do volených funkcí a tím ztratí vliv a moc. Nikdo je nepronásleduje, nikdo je nazavírá do koncentračních táborů, nikdo je nepronásleduje kvůli jejich barvě plati, vyznání, nebo víře v boha nebo Lenina. To je podle mne podstatný rozdíl mezi hnutím pana Janečky a fašismem.
27. 11. 2012 | 10:29

Realista napsal(a):

Pane Klausi ml., to je prave ten problem typku, jako je Landa, ze si dobry umysl(mozna) vzdy splacaji do fantaskniho (a groteskniho) celku, ktery zapada do jeho svetonazoroveho mentalniho sveta. A to, ze jim chybi smysl pro logiku a bystrost je jaksi samosebou...
Neni paradox, je ze pan Janecek v nekterem rozhovoru kritizoval Vaseho mileho tatinka (krale moudrosti) a dokonce si jej tusim dovolil oznacit za jednoho z puvodcu soucasneho ceskeho moralniho marasmu ?
Anebo je to u Vas u Klausu tak, ze podobne jako v pripade elitniho think-tanku (Jakl + Hajek) mate za ukol rikat veci, u kterych Velky Mesiah nechce, aby zaznely z jeho ust (ale se kterymi samozrejme souhlasi) ? V tomto pripade nechce Velky Vezir sam kritizovat Landu (ktery je jeho obdivovatel) a jeho novy IDOL Janecka, tak se holt te "spinave prace" musel ujmout jeho bystry a vzdy pohotovy synecek.-:) Vzdy v pohotovosti...
27. 11. 2012 | 10:33

zdenkkoudelka napsal(a):

Čtivý, vtipný a výstižný článek.
27. 11. 2012 | 10:35

stejskal napsal(a):

Nevím,jestli je to náhoda či zámer, ale autor v textu výběrem některých slov nepřímo odkázal na velmi zajímavou knihu http://www.kosmas.cz/knihy/101630/ta-stara-oskliva-melodie/ Mohu doporučit, pomáhá uvědomit si některé věci, důsledky, souvislosti...

Hezký den všem

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 10:37

stejskal napsal(a):

Apropos, smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 11. 2012 | 10:38

scallop napsal(a):

zdenkkoudelka, vaclavklaus:

Kde jste byli, kdyz nam jisty pan Batora - kryty udernou silou DOSTu a platem hrazenym nami danovymi poplatniky - sdeloval moudra prvorepublikovych fasistu ?
Vsichni bojovnici za prava Batory na statem placenou funkci:

Kde jste ted ??
27. 11. 2012 | 10:42

juventus napsal(a):

Pomyslel by si někdo z Němců roku 1933 ,že to co pro něj sestupuje jako "dar z nebes",nebeská mana za nezaměstnanosti 7 milionů lidí a hyperinflace do toho,bude pro něj o deset let později znamenat,že umrzne u Staligradu v minus čtyřicet stupňů?

Určirtě "proroků" nebylo ani promile,už roku 1934,rok po sporných parlamentních volbách,Hitler dostal hlasy 99% Němců na presidenta.
Jenže toto by nás mělo poučit: Měř dnešní hrůzu i tou budoucí za deset let a rozděl si čas na více úseků mezi oběma hrůzami-tak aby v žádném z nich nebyla hrůza maximum.Prostě věř i že čas je také spolupůsobící lék k lékům všem.Nezhltej prášky na deset let za rok.
Tedy čiň i jistý rozdíl mezi fašizujícím a fašistou,i když druhé vyrůstá z prvého
27. 11. 2012 | 10:43

Digi napsal(a):

To, co autor píše o fašismu, je blábol. Doporučuji alespoň nahlédnout do Wikipedie.
To, co hrozí od Janečka, není fašismus, nýbrž jakýsi totalitní nebo diktátorský politický režim, k němuž by se došlo v podstatě cestou voleb (viz jeho podivný návrh volebního systému), a který by se žádnými dalšími volbami už změnit nedal, neboť další volby by byly buď znamožněny, nebo by bylo povoleno volt pouze jedinou (nebo jedinou hlavní) stranu. Ostatně podobné chutě mají i strany současné vládní koalice (a tzv. pravicové strany od svého počátku)- "musíme udělat všechno pro to, aby volby nevyhrála, nebo alespoň nemohla sestavit vládu ČSSD, nebo nedej Bože, spolu s komunisty. Tvrdím, že KSČM není co věřit, nicméně volitelnou ji činí stupidní politika této vlády (tomu, co předvádí, se ostatně ani politika říkat nedá, spíš arogantní zvůle).
27. 11. 2012 | 10:43

bob napsal(a):

Pokud by měl někdo v této zemi držet pysk,tak je to Klaus a jeho synek!
27. 11. 2012 | 10:43

Realista napsal(a):

http://atanova-zasuvka.blog.cz/1204/nikdo-nasi-zemi-neposkodil-tolik-jak-vaclav-klaus-rika-karel-janecek-v-esquire-3-2012

"Nikdo neposkodil nasi zemi jako Vaclav Klaus" [Karel Janecek]

Jenom doplnuji clanek, o kterem mluvim. Dovolit si takhle mluvit o Velkem Guru, to je velka drzost.
27. 11. 2012 | 10:44

LUF napsal(a):

Analogie mi v jednom nesedí. Reálně vzato, etnikum - žid neznamená automaticky něco špatného (nelze klást rovnítko mezi inteligencí a špatností), kdežto zlojed ano již ze své definice.
27. 11. 2012 | 10:48

MartinV napsal(a):

Kdyby pravice tolik nekradla, bylo by po problému
27. 11. 2012 | 10:49

Buvol napsal(a):

Já bych k tomu přidal i katolickou církev .. už kvůli její minulosti:
http://www.blisty.cz/art/66298.html
27. 11. 2012 | 10:52

Carlos V. napsal(a):

Proč tak ostře na Janečka ?

Netvrdím, že mám z jeho nápadů zcela jasno. Jeho volební systém se mi nelíbí. Jiné názory ano. Ale stále je podle mého názoru dosti nedoprofilovaný.

A profilovat ho jako fašistu ? Proč ? Jistě, jako svého druhu populistu, ale populistou je dnes každý, kdo kritizuje něco zjevně nezdařeného, takže nálepka sama o sobě hanlivá není.

Nedávám za Janečka ruku do ohně - ale vítám jej stejně, jako Babiš, Okamuru a jiné osobnosti nové vlny občansky angažovaných občanů. Alespoň se věci hýbou a může nastat čas, že někdo z nich uchopí věci veřejné smysluplněji - a pro voliče přijatelněji, než současní politici.

Není totiž řešením sedět a doufat, že se soudruzi v současných parlamentních stranách sami obrodí.
27. 11. 2012 | 10:55

David napsal(a):

Janeček prostě chce volby vrchnosti na věčné časy, honem než bude všem lidem jasné že jediné co spraví tuto zdevastovanou zemi je návrat komančů
27. 11. 2012 | 11:01

Miroslav Čejka napsal(a):

Dobrý den, pane Klaus, Vašich názorů si vážím, ale tohle je hodně hodně přestřelené. Pan Janeček je idealista (mimochodem bez charizmatu nutného pro vůdce, spoléhá na to, že i v sociální oblasti jde všechno vypočítat), který se snaží podívat se na věci jinak než v zaběhlých prizmatech. Snaží se o úpravu volebního systému, nikoliv o uchopení moci nebo zrušení demokracie. Kéž by bylo víc takových idealistů.
27. 11. 2012 | 11:02

Neudržitelný napsal(a):

Taková úvaha.
Všichni víme a vidíme, že současný stav je špatný.
Jakmile však se objeví kdekoliv nějaká snaha o změnu, hned jí odsoudíme. Pošpiníme. Přirovnáme k něčemu zlému. Zavrhneme. Předem prohlásíme za špatnou. Jedni z pohledu levičáka, druzí a pohledu pravičáka, třetí z pohledu sociální soudružnosti, čtvrtí z pohledu možnosti podnikání atd, atd. Proč? Přece kdyby lidé postupovali podle těchto pravidel, tak dodnes lezeme po stromech a žereme ovoce, lupeny a brouky.
27. 11. 2012 | 11:03

Jarsa napsal(a):

Pane Klausi,
kdbyste měl špetku slušnosti, nelezl byste mezi slušné lidi. Uvědomte si, kolik milionů lidí stříhá metr a čeká na 7.3.2013.
Váš klan nemá nejmenší morální právo cokoliv hlásat. Měli jste možnost se předvést, předvedli jste se.
Morálka zadupána do země, kriminalita, arogance, pohrdání právem a soudy, nadutost ... a země na kolenou ... to jsou výdobytky vašich návodů k použití.
Nechutné a nízké záštiplné postoje k lidem stojícím na mnohonásobně vyšším stupni civilizačního vývoje než je váš klan a vašich patolízalů.
Už vás, klausů, bylo dost. Už, prosím, běžte a nechte tuto společnsot se nadechnout.
27. 11. 2012 | 11:03

TomášL napsal(a):

Pane Stejskale (10:37),

proč mám pocit, že staré pořádky byly kdysi novými pořádky, před kterými měli být lidi chránění? A proč od dnešních starých -kdysi nových- pořádků slyším, ať si dávám pozor na to, co je nové, mladé a časem neodzkoušené?

Proč raději autor poukázal Janečka s fašismem, nikoliv s pokrokem? Je to věkem, autorovým pesimismem?
27. 11. 2012 | 11:05

Občan napsal(a):

stejskal napsal(a):
"Apropos, smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.
Děkuji za pochopení.
Libor Stejskal, editor blogů
27. 11. 2012 | 10:38"

Pane Stejskale,

na blogu "proč Češi neumí pracovat ve službách?" Vám STÁLE visí jeden příspěvek, označující jednu profesní skupinu jako "odpad" (25.11.2012 - 21:58).
Mohl byste laskavě konat v souladu s tím, co jste včera deklaroval?

Děkuji
27. 11. 2012 | 11:05

on. napsal(a):

Digi:
jakýsi totalitní nebo diktátorský politický režim, k němuž by se došlo v podstatě cestou voleb (viz jeho podivný návrh volebního systému), a který by se žádnými dalšími volbami už změnit nedal
to zni jak popis soucasneho rezimu
27. 11. 2012 | 11:06

kocourfjodor napsal(a):

pokud se někdo diví článku Klause mlad. pak nesleduje různá prohlášení Klause seniora. Jeho pokřivenost není jen fizická ale a to je daleko horší hlavně DUŠEVNÍ což je pochopitelné viz rčení o jablku a stromu.Srovnávat HNUTÍ pana Janečka s fašizmem může pouze DUŠEVNÍ INVALIDA, Nebo též jeden ze ZLOJEDŮ.V tomto případě se bude jednat o OBOJÍ.Viz případ přijetí dotace z ČEZU státní peníze pro soukromou osobu-tatínek zapracoval!Vůbec se nedivímk že mu organizace pana Janečka leží v žaludku a udělá a napíše cokoli aby ji pošpinil.Asi cítí že všem ZLOJEDŮM ZVONÍ HRANA!!!
27. 11. 2012 | 11:08

MartinO napsal(a):

Janečka spojovat s fašismem? Tak to je velmi ubohé. Dobrá zpráva ale je, že se nemáte čeho chytit když musíte vymýšlet takové hloupé konstrukce. Ale co taky od vás čekat když Janeček řekl o vašem papánkovi toto:
-------

"Za korupci v Česku může rozpad morálních hodnot, který způsobila komunistická minulost země i činnost některých politiků. Mezi nimi vyčnívá prezident Václav Klaus, uvedl v rozhovoru pro server Patria.cz zakladatel Nadačního fondu proti korupci (NFPK) Karel Janeček.
„Podle mého názoru má a měl extrémně negativní dopady na blaho této země prezident Klaus. Kromě toho, že v 90. letech v podstatě posvětil kradení, dnes dále korupci zlehčuje a snaží se rozkrádání zastírat,“ řekl Janeček.

Dodal, že ODS je nedůvěryhodná, netransparentní, korupčnická a částečně ovládaná kmotry. Situace v ČSSD je prý podobná"
27. 11. 2012 | 11:09

smích napsal(a):

Mistře, představovat si, že to, co zde váš otec spoluzavedl, je demokracie mi připadá trochu legrační, aneb dejte svobodu bohatým býti ještě bohatšími ! To totiž není demokracie, ale snaha mocných býti ještě mocnějšími. Btw - bude se zavádět vyjímečný stav a rušit volby, aby snad nomohli přijít k moci komunisté ?
27. 11. 2012 | 11:09

PB napsal(a):

Pravdivá slova nebývají příjemná: "Pane, budu velmi rád, až Váš otec opustí funkci prezidenta. Vzhledem k chaosu s novou volbou budeme mít možnost týdny, měsíce i roky vidět a zažít, že to může jít i bez prezidenta. Co se také dělo, když prezident ve své pracovní době cestoval? Věřím, že bude možné, aby ten, kdo umožnil tunelovat, za to byl pravomocně odsouzen. Těším se na to a je to jedna z věcí, která mě drží ještě při životě."
Z jakých dotací bude Vaše vyhlášené gymnázium žít dál?
Váš článek nekomentuji, protože jako člověk, který nezažil válku, za minulého režimu mohl žít z výhod otce a po listopadu nezažil nouzi, jste zcela odtržen od reality.
27. 11. 2012 | 11:13

Pamětník napsal(a):

Pane řediteli gymnazia, umíte vy a vaši učitelé vysvětlit žákům co je to ten fašismus a proč ho nemají chtít ? Snažíte se o to aspoň ?
Dovedete na to téma sepsat něco lepšího než tento váš blog ?
Jako poradce ministra školství jste proto udělal co ?
27. 11. 2012 | 11:19

Antroid napsal(a):

Vnímám tu kýčově komiksovou scénu naprosto stejně.

Na jedné straně barikády Nepřítel. Poměrně snadný, protože ne přiliš rafinovaný a hlavně dosti hamižný, cíl.
Původce veškeré bídy světa, který způsobil vše špatné, mimo jiné i naši vlastní neschopnost.

Na straně druhé Spasitel, který Nepřítele odhalí, a Následovníci, kteří Spasitelovu Pravdu prosadí ocelovou pěstí, a Nepřítele zničí. Ještě mi tam chybí dominantní Bobošíková a svazky - fasces - máme komplet.
27. 11. 2012 | 11:23

TomášL napsal(a):

op měly...
27. 11. 2012 | 11:23

Honza napsal(a):

to autor:

kloužete a leště hloupě jenom po povrchu - otázka zní kdo a jak dal vzniknout fašiuaci společnosti, .... odpověď je zcela prostá - vyřešit ji můžete na rodinném obědě u Vás doma , kdy včele stolu bude Váš táta, ....

shrnutí: od svého táty se lišíte jenom datumem narození, ...
27. 11. 2012 | 11:24

pepr napsal(a):

1. Má pravdu, že zavádět něco jiného než standardní demokracii je nebezpečná blbost
2. Zajímavé ovšem je, že ho vůbec netrápí jiné, pro standardní demokracii zcela zhoubné věci - jako například ANONYMNÍ AKCIE které prakticky znemožňují komukoli prokázat trestnou činnost, zejména trestnou činnost spojenou se státními zakázkami. Majitelem těch akcií je ten, kdo je má v té dané vteřině v ruce a dokažte někomu, že je měl v tu danou vteřinu v ruce (tedy že byl majitelem), když se o té konkrétní lumpárně ve prospěch majitele těch akcií rozhodovalo... No prostě, mladý Klaus je jako starý Klaus, neuzná žádnou chybu z těch, které vznikly počátkem 90.let slavným "útěkem před právníky"...To, co dělá Janeček, je jen poněkud přehnaná reakce na ty lumpárny...
27. 11. 2012 | 11:25

TomášL napsal(a):

měli... :-)

To je tak, když člověk dělá 150tisíc věcí najednou...
27. 11. 2012 | 11:28

stejskal napsal(a):

Dobrý dem, pane TomášL, nevím.

Možná životními zkušenostmi, osobnostními předpoklady resp. světonázorem, který je formován obojím. Ostatně jako u každého z nás.

Hezký den i Vám, pane Občane,

už jsem to tu psal mnohokrát, ale rád Vám to napíšu znovu. Nebudu vynakládat čas ani úsilí na to, abych zde neustále četl všechny debaty pod všemi bezmála dvaceti tisíci blogy jen proto, že Vy (či kdokoliv jiný) jste si zrovna pod nějakým starším něčeho všiml.

K tomu, abych dosáhl alespoň trochu přijatelné úrovně zdejěích debat (tedy aby nebyly neustále zaplavovány hrubými urážkami, vulgárními nadávkami apod.) to ani není - jak je zřejmé ze čtení techto diskusí - nutné. Znovu opakuji, nejsem ani cenzor, ani stroj, ani sudí, ani rozhodčí, ani nic podobného. Jsem člověk, který dělá, co je v jeho silách a schopnostech, aby si zde lidé mohli vyměňovat své názory. A nic tom nemění ani nezmění fakt, že se to mnohým nelíbí a chtěli by, abych byl aspoň jedno toho.

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 11:29

šašek z Jihlavy napsal(a):

Realista
Dík za odkaz, přesně to vystihuje současnou situaci. Myslím, že Klausovic rodina si uvědomuje, že hody končí. Je na ně ale navázáno spousta lidí, kteří do teď profitovali, a tak Klausům nezbývá než obhajovat neobhajitelné a řídit se pravidlem, že nejlepší obrana je útok. Ve skutečnosti mají panický strach z účtování. Pokud by nastalo až s příchodem opravdové společenské krize, bylo by to pro tento druh lidí o to horší, a tak hrají o čas. Dnes už těžko najdou na zemi kout, kde by se před trestem skryli. A navíc se jim tady móc líbí, vybudovali si teplé pelíšky a někam na Sibiř by se jim nechtělo. Ale budou dříve či později muset. Ten internet je zaskočil, s něčím tak nebezpečným asi nepočítali.
27. 11. 2012 | 11:29

Jethro napsal(a):

Carlos V.: Diskuse kolem Landova "projevu" a Janečkova přispěchání na pomoc mne donutila trošku si počíst o obou těchto pánech.
Přinejmenším to vypadá, že náckem je Landa a je zoufalé, že nácek v kožené bundě pomalované náckovskými symboly vyřvává při udílení hudebních cen do publika, co jsou zač a jak s nima za rok něco provede. Pokud by se vám výraz náckovské symboly zdál stejně jako panu Stejskalovi silný, podívejte se, jak vypadal symbol nacistické elitní divize Nord a pokud by vám to nedošlo, mrkněte se, co měl Landa na zádech. Když to doplníte tou "44" napsanou tak, že to silně evokuje "SS" a jedná se o oblíbený symbol našich nácků, ...

Nejhrůznější na tom je, že řvoucímu náckovi naše umělecké elity pobaveně tleskaly, jen Brzobohatý byl z toho viditelně vedle.

Janeček se k Landovi přihlásil. Landa je mu sympatický a konečně někdo mluví upřímně (že bude lidi mlátit do držky). Sice jen v temných náznacích, ale výhružky to byly. Na všechny strany.
Z tohoto pohledu Janeček není to, zač se vydává a jeho seskupení se stává nevěrohodným. A informace, které jsem pokládal za plky, o Janečkovi a jeho pseudomiliardách a roli se stávají o kousek uvěřitelnější, než před týdnem.
S panem Klausem ml. obvykle bytostně nesouhlasím. Jeho paralela v dnešním blogu je však bohužel mrazivě přesná a je logické, že náckům kolem nás se takové strovnání nelíbí...

Pane Stejskale, doufám, že nácek je povolené slovo.
27. 11. 2012 | 11:29

modrý edvard napsal(a):

Pochopil jsem to tak, že se jedná o kritiku jakéhosi pořadu v televizi. Ten jsem, plánovitě, neviděl, takže se neodvažuji reagovat. Nicméně mám dojem, že autor se nám pokouší cosi podsunout. Že kdo nesouhlasí s p. prezidentem, je fašista.
Pokud bych si měl vybrat mezi p. Janečkem a p. Klausem st., volím Janečka.
27. 11. 2012 | 11:30

Karolina napsal(a):

Neoznačila bych se za politického liberála a ani nejsem nadšená čtenářka autorových politických vstupů. A ani jsem nesledovala Slavíka. Nicméně, tento článek vyjadřuje něco, co cítím, že se zde šíří a je nebezpečné. O to víc, o co míň lidí je schopno to vnímat.
27. 11. 2012 | 11:31

slavík napsal(a):

Nepsat, maže se.
27. 11. 2012 | 11:32

JAHA napsal(a):

Ad: autor

No, uz mi je to jasne. Doteraz som si, ja, blb (p. Stejskal ma dufam nezmaze, ked tak oznacujem seba☺) myslel, ze v Nemecku sa zrodil a reralizoval nacizmus a ze fasizmus bola talianska specialita. No nic.
27. 11. 2012 | 11:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jethro,

byl bych skutečně rád, kdybyste se ZDE označení "nácek" vyvaroval. Nejde mi o podstatu Vašeho sdělení, ale o to, že podobné expresivní výrazy velmi rychle znemožňují diskusi (mimochodem podobně, jak popisujete Vy ohledně atmosféry v Lucerně). Znovu opakuji: nepolemizuji s Vaším názorem, jen bych rád, aby se zde o tomto tématu debatovalo, což prakticky vždy označení "nácek" znemožní. Myslím, že argumentovat je možné i bez tohoto výrazu.

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 11:36

Ctislav napsal(a):

celej tatínek! Nad tím můstkem žid - zlojed se musím pousmát, nebo možná "pozvednout obočí", jak by řekl taťka. Ale chápu tě, Vašku, jestli tě celej tenhle článek napadl po předávání Slavíků (gratuluji ke sledování, případně k osobní účasti), že tvé hluboké zamyšlení podle toho vypadá.

"Údajně mocný nepřítel, který jediný způsobuje Vaše neštěstí a chudobu. židi či zlojedi. Pak hned bude ráj na zemi. Žid i zlojed dusí tvojí rodinu."

Přesně takhle simlifikuje demagog, před nimiž tady biješ na poplach. Z lidí dělaš, stádo idiotů, chytající se stébla a chceš jim vnutit svůj názor člověka "z hůry", kterej to všechno pochopil a pro blaho nás všech idiotů nám poudá, jak se to vlastně všechno má. Za to samozřejmě děkuji.

A propos, neřekl bys taťkovi, aby řekl Petrovi, nebo Martinovi, nebo jinejm (dyť ty jeho kamarády, co mu spravujou peňauze sám znáš), jestli by škole v našem obvodu, kam mi choděj děti, taky neposlali něco na přilepšenou. Dyk to nechci pro sebe. A pak bych neřekl proti té naší staré dobré demokracii ani slovo, Vašku, slibuju!
27. 11. 2012 | 11:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane JAHA,

a není německý nacionální socialismus tedy nacismus jistou formou fašismu (v tom italském ostatně nacházel inspiraci. A nejen Hitler)? O toto přeci nejde...

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 11:39

máte strach viď napsal(a):

už táta vrátil to pero ?
27. 11. 2012 | 11:40

Jethro napsal(a):

JAHA. Asi vám to jasné není. Fašismus je souhrnný pojem pro nacismus, italský fašismus a další jeho směry, ve vztahu k Německu se používal jak širší výraz fašismus, tak užší nacismus.
Pokud byste měl pravdu vy, znamenalo by to, že němečtí antifašisté bojovali pouze proti italskému fašismu a německý nacismus je nechával (podle vás) klidným. Anebo to byli antinacisté, akorát o tom nevěděli?
27. 11. 2012 | 11:42

Olda Tichý napsal(a):

Vašku, úplně dokonale napsaný!
27. 11. 2012 | 11:43

Jethro napsal(a):

To pan Stejskal: OK. Chápu, že pro korektnost nebudeme pána v kožené bundě, co má na zádech symbol elitní nacistické divize a vyřvává do publika a celostátní televize otevřené výhrůžky, nazývat (censored) ale použijeme korektnější opis "mladý rozhořčený umělec, který správně a otevřeně pojmenovává problémy naší doby".
OK. Souhlasím, ale nejde mi to z huby. Tak pádím jinam. Docela vám přeji, aby se "mladý rozhořčený umělec" někdy nezaměřil na vás nebo vaše blízké. To už by ta slovíčka asi nebyla tak důležitá... Já si pro jistotu opatřím (legálně) účinnou zbraň. Poněkud tristní výsledem našeho třiadvacetiletého svobodného popřevratového vývoje, není liž pravda.
27. 11. 2012 | 11:48

Otázkář napsal(a):

Přiznám se, že předávání Slavíkům jsem neviděl, protože mě to nezajímá, ale po těch diskusích, které se rozproudily mi to nedalo a vystoupení Daniela Landy jsem si zpětně dohledal: http://www.youtube.com/watch?v=MvbQ-PJo9go . Musím říct, že agresivní rétorika a číslice 44 (přiznivci nacismu s oblibou používají 88 - rok úmrtí Rudolfa Hesse) mohla v některých lidech vyvolat asociaci s meziválečnými léty a vzestupem nacistické ideologie. Další věcí je, že i nacisté si libovali v odkazech na různé mytologie což a oblibou dělá i Landa. Také mesiášský komplex vůdců je z něj cítit velmi silně (viz jeho muziál Krysař). Zdá se, že od dob Orlíku se až tolik nezměnil, pouze zvolil sofistikovanější způsob prezentace.

Klausovo napasování celého Janečkova hnutí na fašismus je hodně násilné, ale v určitých momentech není úplně mimo mísu. A to píšu jako člověk, který s ním a jeho otcem nesouhlasí snad vůbec v ničem.
27. 11. 2012 | 11:50

Petr z Brna napsal(a):

Definice fašismu

Vážený pane řediteli PORG, dovolím si s Vámi nesouhlasit. Fašismus (tedy ne německý nacismus, ale např. Mussoliniho italská modifikace fašismu) byl též některými historiky již za první republiky označován jako "korporativismus". Tedy prorustání politické oligarchie s velkými státními, polostátními, ale i soukromými podniky (korporacemi). A k tomu osekání nezávislosti justice, policie. Plus ovládnutí médií.
Promiňte, ale mám pocit, že k něčemu podobnému začal s chutí již v 90. letech směřovat Váš tatínek. 0 o bratru v čele ČEZu a mamince v její dozorčí radě nemluvě. Jakýkoliv kritik privatizace byl tehdy označován za "člověka, kterému se stýská po minulém režimu a ohrožuje naši zemičku". Naopak z bývalých generálních ředitelu fabrik, veksláku, StBáku se najednou stali "kapitáni českého prumyslu". (Jsem sorry, ale klávesnice nemá kroužek nad "u").
To, že to poté Gross, Langer, Řebíček, Topolánek a druzí dotáhli k dokonalosti, je už jiná story.
Ergo: být Vámi, jsem veeelmi potichoučku. Těch sto mega od brášky....;-)
27. 11. 2012 | 11:51

JIVE napsal(a):

to autor:
vidím to stejně.
Jednoduchá řešení jsou ta nejvíc nebezpečná.
27. 11. 2012 | 11:55

stejskal napsal(a):

Ale vůbec ne, pane Jethro, s korektnostní to nemá nic společného (snažil jsme se Vám to napsat výše).

Pokud dopustím, aby se zde lidí častovali podobnými výrazy (jejich výskyt a ostrost rostou geometrickou řadou), tak to tu skončí. Jen proto, že já či Vy máte svou pravdu (je to spíš technická záležitost, ne názorová. Prostě některé jevy spolehlivě zničí KAŽDOU internetovou debatu).

Když si o tom budeme povídat spolu v hospodě, nevidím v tom problém. Když to nechám rozjet na takto pojatých stránkách (kam může psát každý, bez registrace), velmi bruzy sem nebudete chodit ani Vy ani spousta dalších. Bude tu totiž plno "nácků" (a nejen těch, které za ně považujete zrovna Vy, i když těch také).

Čili ne korektnost, ale poznaná nutnost ;-)

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 11:57

Jethro napsal(a):

Ještě poslední poznámka pro pana Stejskala - k Landovi
http://cs.wikipedia.org/wiki/6._horsk%C3%A1_divize_SS_%E2%80%9ENord%E2%80%9C
27. 11. 2012 | 11:58

stejskal napsal(a):

Já Landu znám, pane Jethro. Před třiceti lety nechodili do Orlíku jen skini, chodili jsme tam i my, máničky :-) Nic nového se o něm od Vás myslím nemohu dozvědět.

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 12:00

Drzá zrzka napsal(a):

Na hrozby komunismem, vytáhneme fašismus?

Uctívaný vůdce nového směru...

Co je nového směru, který vrací slovům původní význam?
27. 11. 2012 | 12:00

doc. Zdeněk napsal(a):

Na vytváření zlojedů, rozuměj vrstvy zkorumpovaných politiků, řízených kmotry na různých úrovních se významně podílel pane řediteli Váš papá. Kromě jiného spolutvůrce opoziční smlouvy s jiným výtečníkem - důchodcem z Vysočiny. Fašismus, který tak podrobně rozebíráte, resp. jeho příčiny, kromě jiného měl ve vínku nacionalismus. To Vám nějak uniklo. A také tento nacionalismus předvádí a hájí proti celé Evropě Váš papá, nikoliv pan Janeček!
27. 11. 2012 | 12:01

Jethro napsal(a):

A proč tedy jako novinář nekřičíte, nepíšete? Mj jde o propagaci ... není to trestný čin?
Vím. Odpovíte, že mám li ten pocit, mám sám povinnost podat trestní oznámení. Ne ne. Já si raději urychleně opatřím svou zbraň.
Začínám být překvapený.
27. 11. 2012 | 12:04

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

To nelze číst, to je soubor hloupostí poznamenaných autorovou náklonností k pravicovým ideologiím.
Cituji například:
„Nicméně pokud vezmeme skutečné kořeny fašismu jako lidového hnutí.....“

Co může být lidovějšího než demokracie, co může být demokracii, a tedy lidu, vzdálenějšího než fašismus.

Fašismus je především o tom, že lid bude ovládán politickými a ekonomickými elitami a jedna z nosných ideologií fašismu se strašení anarchií, lůzou, komunismem.

Fašisté se neliší od ostatních tím, že by byli lidoví, ale tím, že nahrazují demokratický systém vládou elit, propojením politické a ekonomické moci, fašistická politika bývá postavena na pravicovém populismu, nacionalismu, rasismu, strašení levičáky a různou lůzou, která ohrožuje národ.
27. 11. 2012 | 12:05

stejskal napsal(a):

Pane Jethro, každý dělá, co považuje za účelné. Mně přijde, že v této zemi křičí téměř každý (něco), můj řev už by to nevytrhl.

Naopak mám pocit, že jen málo lidí se snaží debatovat, hledat společná východiska, snažit se respektovat odlišný názor (a tím samozřejmě nemyslím s každým a jakýkoliv). Takže místo toho, abych psal o tom, že Daniel Landa je podle mne úplně mimo a jeho aktivity jsou dost nebezpečné, ostatně jako i celá řada jiných, tak se starám o prostor pro debatu (těch, co debatovat chtějí, co jim debata chybí). Člověk nemůže dělat všechno. V této zemi je oblíbeným sportem říkat druhým, co mají dělat (popřípadě nedělat). Já moc nesportuji, takže spíš zkouším něco menšinového, tedy nabízet a udržovat prostor pro širokou diskusi.

Libor Stejskal

P.S. Když šest let obcujete např. s těmito stránkami, máte pocit, že řada tzv. levičáků straší fašismem a řada tzv. pravičáků zase komunismem (zda se náhodou nejedná o něco dost podobného není pro většinu skalních vůbec na pořadu dne). Nebaví mne pořád se strašit, křičet, potírat jeden druhého. Zkouším něco jiného. Ale třeba nemám pravdu, kdo ví.
27. 11. 2012 | 12:10

resl napsal(a):

Toho žida a zlojeda nedávejte dohromady, dopustil byste se toho, co sám kritizujete. Tím zlojedem označil Janeček taky vašeho otce, takže využijte někdy tento blog a zkuste se jej zastat v tom, co mu bývá vytýkáno. On totiž nekomunikuje s nikým, v Praze na náměstí nevyleze a jen se pokouší o monolog, bez zpětné vazby. Jó a už jste někdy kopnul do šachovnice, když jste špatně táhl ?
27. 11. 2012 | 12:17

Otázkář napsal(a):

Jethro

díky za odkaz:
http://cs.wikipedia.org/wiki/6._horsk%C3%A1_divize_SS_%E2%80%9ENord%E2%80%9C

ps: netušíte náhodou co znamenají ty symboly před údajnou "čtyřiačtyříctkou" ?
27. 11. 2012 | 12:20

Jethro napsal(a):

Pane Stejskale, tak to nebylo myšleno. Důležité je, že se asi řítíme do maléru. Ostatně to už před drahnou dobou tady i jinde předpověděl Přírodovědec. Otevírá se prostor pro extrémismus, pravicový i levicový. Ten pravicový už nějaký čas vítězí. Na těch slavících jsem neviděl nikoho se srpem a kladivem na zádech vyhrožovat znárodněním. Viděl jsem tam chlápka olepeného symboly SS řvát do kamer výhrůžky.
27. 11. 2012 | 12:22

Luba napsal(a):

Přátelé,
nevíte, proč si Klausovitz rodina tak libuje v nasírání národa?

Ne, že by pan ředitel neměl v něčem pravdu. Ale jaksi taktně zamlčel, jak jeho papínek to fašoidní podhoubí svou činností i nečinností připravoval.

Klaus senior svým stotožněním se s demokracií (útok na sebe sama vždy vydával za útok na demokracii) onu demokracii totálně zdiskreditoval.

Pak se nemůžeme divit, že mnohý občan tápe, a na demokracii v českém klausistním pojetí počíná kydat ...

P.S.: Pokud pan Klaus junior za fašistu považuje pana Landu, který při předávání slavíků hrozil loupežníkům, možná by měl založit se svou rodinou konkurenčního Slavíka-Loupežníka.
Takovou ceremonii pak poctivé živly narušovat nebudou.
27. 11. 2012 | 12:23

TomášL napsal(a):

Pane Stejskale,

a jaký máte názor na pana Landu, když jej znáte?
27. 11. 2012 | 12:24

Drzá zrzka napsal(a):

Stejkal

zakřičteee. Jako většina se bojíte, co by tomu řekli ostatní, že?
Uááááááááááááááááááááááááá
:-)
27. 11. 2012 | 12:27

Prokeš napsal(a):

Když čtu odezvy na to co pan Klaus ml.zde napsal,tak je mi stydno zato, mezi jakými lidmi to žiji.Chci věřit a věřím ještě,že ta slušná část obyvatel se raději nezapojuje komentovat tyto negativisty,kteří plivají po slušném člověku.Je to ale škoda,že slušnost se nebrání.
27. 11. 2012 | 12:27

stejskal napsal(a):

To je runové písmo, pane Otázkáři, v jeho používání se vyžívali i SS (ale nejen)

https://www.google.cz/search?q=runov%C3%A9+p%C3%ADsmo&hl=cs&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=_aK0UJmHJ8jzsgaGk4DwAg&sqi=2&ved=0CCoQsAQ&biw=1227&bih=766

Co to znamená, nevím.

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 12:27

Jethro napsal(a):

Otázkář: údajně se jedná o citaci z pána prstenů ale spíš to bude něco zcela jiného, samozřejmě nevinného.
Až se příští rok mladý rozhořčený umělec, který správně a otevřeně pojmenovává problémy naší doby objeví na zádech s číslem 45, třeba mu uvěřím a veřejně se omluvím. A když mi někdo vysvětlí, že to na zádech nemá s divizí SS nic společného, udělám to rád hned.
27. 11. 2012 | 12:28

Drzá zrzka napsal(a):

Jethro

Landa se narodil v roce 1968...letos mu bylo 44.

Vy v tom hledáte symbol, protože máte Landu zaškatulkovaného jako nácka.

Ale třeba díky Landovi zná spousta lidí z mladé generace Krylovy texty...
27. 11. 2012 | 12:35

stejskal napsal(a):

Vždyť já Vám to neberu, pane Jethro (já ho sice neviděl, protože se na slavíka nedívám, ale dokážu si to představit. Stejně tak si dokážu představit - a některé jsem dokonce i viděl - chlapíků se srpem a kladivem, kteří ve mne vzbuzují podobné pocity).

Ve svém prvním vstupu jste se obrátil na mne. Já Vám odpověděl a vysvětlil, o co mi zde jde. Nic více, ale také nic méně. Mimochodem neveřil byste, kolik z nás by se zde shodlo, že Daniel Landa ani zdaleka není tak nebezpečný jako spousty jiných lidí, kteří navenek vypadají velmi počestně (a kteří, když si to usmyslí, dokáží Daniela Landu a podobné typy lidí dovedně využít).

Ale znovu říkám, o tom zde nyní jako občan Libor Stejskal debatovat nechci, zvládnou to jiní a lépe. Nemám zrovna potřebu zde teď šířit své rozumy.

Že jste to Vy, paní zrzko :-) Uááááááááááááááááááááááááá

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 12:35

ctverec napsal(a):

Pane Klausi, Janeček vás trochu se.e, že? A korupce spojená s mocí moc ne, že? Lidi zase se.e korupce. Ono přijde na to, pro koho je a pro koho není výhodná. Kecy o fašismu jsou jen taková zástěrka.
27. 11. 2012 | 12:36

Majka napsal(a):

Pane Klausi, demokracie je dobrá a byla vždy dobrá, jen se v jejím jménu nesmí páchat zlodějny, korupce, vykořisťování, oblbování lidí. Rovněž se nesmí zaměňovat za anarchismus. Jinak Vaše přednáška o fašismu je pěkná, ale mimo některé mládeže, víme všichni, co fašismus je, zvláště my starší, kteří jsme ho prožili. Takže nyní víme všichni co je fašismus, ale nevíme jak z této kaše, kterou nám nadrobila vládnoucí garnitura, ven.
27. 11. 2012 | 12:36

nežvaňte napsal(a):

V roce 1993 jsem v diplomové práci nazval ODS stranou vůdcovského typu. A připojil popis podobnosti zasvěcovacích rituálů noviců ODS a nováčků SS.
Nebýval v tom roce 93. předsedou ODS nějaký Klaus?
27. 11. 2012 | 12:36

Jethro napsal(a):

Zrzka - ano, vždyť povídám, že pokud příští rok vyleze na zádech s číslem 45, omluvím se. Kolik je let vám? Stačí mi obrázek vaší bundy zezadu :-))
27. 11. 2012 | 12:36

Oslýk brutální napsal(a):

Plést si fašismus a nacismus je typická ukázka polovzdělanosti východní provenience.

Jinak je samozřejmě na smazání celý post, neb označit někoho za fašistu (nebo nacistu) se považuje ve slušné společnosti za hrubé faux pass. Slušná diskuze z toho vzejde velmi nesnadno.
27. 11. 2012 | 12:37

stejskal napsal(a):

Pane TomášiL, vždyť jsem ho výše napsal, několikrát (a to jsem vlastně ani do debaty na toto téma vstupovat nechtěl). l.s.
27. 11. 2012 | 12:38

stejskal napsal(a):

To máte jednoznačně pravdu, pane oslýku,

akorát že v tom textu nikdo nikoho za nacistu ani fašistu neoznačil (jinak bych ho smazal). Zdá se, že mazání různých úhlů pohledu nabývá i u jinak vcelku liberálních jedinců (ze slušné společnosti) značnou oblibu :-)

Hezký den.

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 12:41

Otázkář napsal(a):

http://kultura.idnes.cz/daniel-landa-o-postave-zito-44-dgy-/hudba.aspx?c=A121126_111949_hudba_jaz
Pane Stejskale, Jethro, díky, o runech se Landa zmiňuje v tom rozhovoru pro idnes (odkaz výše)

http://www.pohanstvi.net/inde.php?menu=geruny
27. 11. 2012 | 12:41

nežvaňte napsal(a):

Obhájil jsem tenkrát diplomku za 1, jako součást červeného diplomu -- kdyby se snad někdo ptal, a já tu nebyl.
27. 11. 2012 | 12:41

TomášL napsal(a):

stejskal,

přehlédl jsem... Sorry

PS: Pořád si říkám, že bych měl více využívat Ctrl+F... :-)
27. 11. 2012 | 12:41

Luba napsal(a):

Rozdíl mezi fašistou a nacistou je podobný, jako mezi mazavkou a mazalem.

Teoretická východiska jsou různá, ale v praxi je to často totéž.
27. 11. 2012 | 12:47

Míla napsal(a):

Platí-jablko nepadá daleko od stromu.
27. 11. 2012 | 12:47

Drzá zrzka napsal(a):

Jethro

Kolik mi je, nemohu sdělit, páč by v tom někdo mohl začít hledat symboly. Dalo by se to specifikovat slovy, jak stará, tak blbá.

Raději půjdu sundat ty dva kameny, které mi leží na vedení. :-)
27. 11. 2012 | 12:50

Otázkář napsal(a):

Myslím si, že pan psychiatr není daleko od pravdy.

http://www.tomasrektor.cz/zito-s-mecem/
27. 11. 2012 | 12:51

Bedřich Kadavý, Praha 2 napsal(a):

To autor:

Vážený pane řediteli Klausi,
článek je to moc pěkný, vyvážený a napsaný člověkem jehož intelekt čtenáře zrovna oslňuje. Moc rád bych si od Vás, pane řediteli, ještě něco vynikajícího přečetl a já i naše celá rodina Kadavých se již moc těšíme na Váš další blog. P.S. Můj syn Jeroným studuje na Vašem gymnáziu a rovněž Vás velmi obdivuje. Současně též zasílám sponzorský dar Vašemu gymnáziu a synovi přibalím do tašky vejce a máslo. Snad by to letos mohly být samé eminenter!!
27. 11. 2012 | 12:52

Martin Konvička napsal(a):

Ono je to jednoduché - zavedený mediálně-stranický establišment bude za fašisty (... extrémisty, populisty, rasisty, nácky...) označovat KAŽDOU iniciativu, která odmítne, nebo jen neumí, hrát jejich zavedenou jánabráchovskou hru.

Skvěle to ve svých esejích popsal ekonom Petr Hampl, jedna z mnoha (přišla mi první pod ruku) je zde.
http://hampl.blog.ihned.cz/c1-57827950-proc-je-dobre-a-dulezite-volit-extremisty

Problém toho estabišmentu je, že na reálné problémy dnešní doby recept NEMAJÍ. Ne že by ty problémy byly neřešitelné, nebo řešení "nemyslitelná". Ale v té jánabráchovské atmosféře, do níž se uvrtali, je nevidí. A tak budou jejich odpůrci sílit, s tím poroste i frekvence nadávek do "fašistů", až bude "fašista" úplně každý, krom slupečky zavedených elitářů. No a pak ta slupečka, s ostudou, praskne.
27. 11. 2012 | 12:54

Pompeius Magnus napsal(a):

to drzá zrzka:

Já to vím, já to vím, já to vím!! Narodila jste se 1.8.89 a máte strach to napsat, protože v roce 1889 se narodil Dolfík. Já Vám to Vaše mládí tak závidím!!!
27. 11. 2012 | 12:56

frňous napsal(a):

E.Hemingway : "Pokaždé když zemřel člověk,měl jsem pocit jakoby ze mne vytrhli kus živého masa."

Ernest Hemingway,americký spisovatel,nositel Nobelovy ceny za literaturu dožil na Castrově Kubě.Bojoval jako interbrigadista s Kominternou proti Goeringovi,Francovi a Mussolinimu v občanské válce Španělka 1936-1939.
O něm a o pracovníkovi Kominterny-Bulharu Jiřím Dimitrovovi,souzeném Goeringem v lipském procesu 1933(první srbská manželka spáchala během procesu sebevraždu v Moskvě) -víte aspoň jistě,že byli antifašisty.Po procesu odmítlo Bulharsko Dimitrovovi občanství i asyl:jediná země světa mu tehdy nabídla asyl:SSSR.Do té doby žil v Německu.
Druhá manželka J.Dimitrova pocházela z českých Boskovic,kde žila její rodina-řezníka.Adoptovali s manželem dvě siroty z rodin zahynulých po řádění fašismu-z nich jeden vyrostl ve významného státníka poválečného Bulharska a druhý ve státníka Číny po válce.Roku 1947 požádal Jiří Dimitrov tehdejšího generálního tajemníka KSČ Rudolfa Slánského aby pomohl jeho zbylé české rodině k návratu do Boskovic z válečného exilu v Moskvě.Zemřel 1949 v Moskvě.1948 navštívil ČSR státnicky.
27. 11. 2012 | 12:56

Radovan II. napsal(a):

Pane Janečku, Vy jste fašista, vždyť landa se projevuje jako faaista a také to píše ve svých textech spolu smanželkou. Národ Vám nebude věřit, že chce pomoci s korupcí, když hájíte lidi jako Landa, vydělávající miliony a propagující Hitlera. Kdo vlastně jste pane Janečku ?????
27. 11. 2012 | 12:57

Luba napsal(a):

Něco mi říká, že nadchází závěrečný boj o moc ...

Klausovi kamarádi Dlouhý a Bobo podávají ústavní stížnost, kterou bojkotují přímou volbu prezidenta, a umožní tak, aby na trůn vstoupil Klaus - junior.

Ať žije král Václav III.!

Ápropos: Nepojede Jeho Výsost do Olomouce?
27. 11. 2012 | 12:58

resl napsal(a):

Prokeš napsal(a): Chci věřit a věřím ještě,že ta slušná část obyvatel se raději nezapojuje komentovat tyto negativisty,kteří plivají po slušném člověku.Je to ale škoda,že slušnost se nebrání.

Souhlasím, je velká škoda, že se /Klaus ml. i st./nebrání. Druhá otázka je, že není čím a jak se bránit, nehledě na zbabělost, která tomu vždy zabrání. Ono vrhnout monolog a utéct, není taky kdovíjaké hrdinství. Jenže na to ,jsem u jejich rodiny zvyklý.
27. 11. 2012 | 13:01

Jirka napsal(a):

Pan Klaus chtěl zřejmě vyjádřit tímto článkem svoji nejistotu a vlastně přirozenou podezíravost. Protože v dnešní době se moc často nevidí, že by někdo mohl upřímně usilovat o nějakou změnu bez vyhlídky na vlastní zisk. Škoda, že už lidi zapomněli jaké to je posuzovat věci bez automatického hledání nějakých "háčků"..
27. 11. 2012 | 13:01

Vrtal napsal(a):

Jestliže jsem měl dosud pochybnosti o Pozitivní evoluci, tento článek je definitivně rozptýlil a utvrdil mě v tom, že se jedná o správnou věc
27. 11. 2012 | 13:04

Pepa Řepa napsal(a):

Kdosi zmiňuje můstek.
Může se-pane Stejskale-napsat můstek oslí? Není to moc urážlivé?
Takže: podsunovat Janečkovi fašismus a antisemitismus je přesně to, co pejzatí označují slovem chucpe.

Takový článek bych čekal buď od zelených Matějů nebo -z druhého břehu- od plzeňské tydlimámy. Ač mám o čistých oumyslech iniciativy pana Janečka své pochyby, nikdy bych si nedovolil je spojovat s fašismem.
Sice podprahově, ale je to v blogu. Pak se nedivte, když příště někdo spojí s fašismem Vás.
27. 11. 2012 | 13:11

Gobbo napsal(a):

Pane Klausi
Kdybych měl věřit, že Dan Landa opravdu rozdělil republiku napůl, prodám všechno prvnímu kupci a jedu.
Myslím, že publikum na Slavících prostě bylo v rozpacích, co má dělat, když před sebou vidí blázna.
Ne každý si dopředu takovou možnost promýšlí, nebo má zkušenosti z takových situací.

Na vašem místě bych si spíše položil otázku, jak se našim politikům (těm vládním především) a státnímu aparátu podařilo natolik zruinovat autoritu zdejší demokracie, že výšplecht nějakého náckovského poplety vyvolá takové vlny.
Ani týden bez aféry, ani měsíc bez demonstrativní exhibice nějaké totální neschopnosti nebo zlé vůle.
Můžeme si ještě myslet, že to není cílené?
Co myslíte?
27. 11. 2012 | 13:12

Panda napsal(a):

Nevím jestli má pravdu Landa, ale vím že demokracie u nás nefunguje Takže hledat jinou cestu je na místě. A je smutné že poslední co tu fungovalo je socík
27. 11. 2012 | 13:14

ld napsal(a):

Landovi je 44 let? Po shlédnutí jeho projevu bych tipl, že se mu tachec zasekl tak na 20; to křupanství z jeho "tvorby" nečiší vůbec náhodně.
27. 11. 2012 | 13:15

Karel napsal(a):

Autore, neoblbuj.
Mám obavy z fašismu, protože tvůj otec přesně jede na vlně nespokojenosti, která by ho k vůdcovství mohla vynést. Představa tvého otce - lidem znechuceným současnou demokracií dáme řád, v kterém ti co si natunelovali a nakradli budou nedemokraticky ovládat stát, strašit lidi různými ismy a budou mít ve stylu feudálních vládců klid na své vysávání ostatních lidí. Lidé se už nebudou rozčilovat nad korupcí, neboť o té se nebude mluvit, takže nebude. Proto boj proti fašismu je současně boj proti zlojedovi klausovi, a každý slušný člověk musí stát na straně janečka nebo dalších lidí bojujících proti dnešní vládnoucí mafii.
27. 11. 2012 | 13:23

ondráš napsal(a):

Pokud vím, pan Janeček se k podpoře Landy vyjádřil. Ale to, o co zde jde je něco jiného. Vyskytl se nepřítel formální nefunkční demokracie zprivatizované lidmi jako je váš tatínek, pane Klausi. A tak se hned podle vzoru vašeho otce uchylujete k manipulaci a pomluvě, v tomto případě obzvláště podlé a odporné. Jako ředitel školy byste měl být spíše pohoršen, že v této zemi rozhodují o volbě prezidenta lidé, kteří by nenapsali ani písemku z matiky v 8. třídě. Ale vás to nechává klidným, vy raději osočujete z fašismu někoho, kdo chce zatočit s lumpárnami a privatizací státu mafií. Asi je pro vás pan Janeček opravdu nebezpečný, protože něco podobného v měkkém vydání udělal váš otec s ČSSD, když nu začala přerůstat přes hlavu, říkal tomu tehdy MOBILIZACE. Ale takový silný kalibr, jako dnes vy dosud nevytáhl. Zvláštní je také, že vás ke srovnání s fašismem nepřiměl ani pan Bátora, ani paní Bobošíková, neřku-li pan Jakl, ale právě pan Janeček. Navíc se vědomě dopouštíte zkratkovitého omylu, když si v úvodu pletete nacismus s fašismem, ale to není podstatné. Podstatná je zloba, se kterou touto hnusnou nálepkou cejchujete někoho, kdo má k ideovým východiskům fašismu daleko dál, než... no, než váš otec. A jestli teď po mně půjdete a budete mi posílat podobné depeše jako MUDr. Hnízdilovi, dozví se to tento blog okamžitě. Jinak děkuji za upozornění, již sleduji na webu záznam setkání pana Janečka s veřejností v Lucerně, od tohoto článku má pan Janeček ve mně o jednoho přívržence navíc! Lepší reklamu jste mu udělat nemohl.
Tečka. Howgh.
27. 11. 2012 | 13:28

patlal napsal(a):

Pane autore,
sociální základnou národněsocialistického hnutí v Německu byla od počátku maloburžoasie - sedláci, živnostníci, malí obchodníci, příslušníci svobodných profesí a deklasovaní intektuálové; proto také hnutí bylo - vedle toho že bylo radikální a nacionalistické - protikapitalistické (maloburžoasně socialistické) a do značné míry protietatické (Wehrmacht měl být například nahrazen "lidovými" milicemi - oddíly SA). Kvalifikovaní dělníci měli SPD, méně kvalifikovaní a nezaměstnaní dělníci KPD. To až v souvislosti s odstraňováním nezaměstnanosti a sociálními programy NSDAP a A. H. jako kancléřem se dělnictvo během 3. let dávalo na stranu NSDAP.
Těžko hledat analogie s dnešní ČR.
27. 11. 2012 | 13:32

Neudržitelný napsal(a):

Vrtal napsal(a):
"Jestliže jsem měl dosud pochybnosti o Pozitivní evoluci, tento článek je definitivně rozptýlil a utvrdil mě v tom, že se jedná o správnou věc "
Zajímavé. Pro mne, ač s autorem dnes nesouhlasím, byl ten článek podnětem k hlubšímu zamyšlení. To, že s názorem nesouhlasí někdo koho "nemusím", přece není argument, který mě "utvrdí, že se jedná o správnou věc"
27. 11. 2012 | 13:35

Maximus napsal(a):

Pane Klausi,
Stejné byste měl vysvětlit, jak to bylo s vašimi předky, zlí lidé o vás šíří, že jste přišli z Haliče a děda se jmenoval Pružinskij! Ono je to přece jedno, kdo jaký má původ, ale záleží jen a jen na tom, jaký ve skutečnosti je! Jinak k tomu vašemu blogu, vše je odvyslé od hospodářského stavu společnosti a jestliže vývoj jde špatným směrem, začnou vylézat různí lidé, co znají rychlá a konečná řešení. Bohužel na současném neutéšeném stavu nesou velký podíl jisté skupiny lidí a snaží se vše bagatelizovat a hlavné mlžit! Váš článek je takové patlámo bez uvedení nějakých relevantních údajů a je to jen takové plácání o ničem a možná čeření hladiny vědomí pomalu stále naštvanější veřejnosti! Váš tatínek toho víc podělal než udělal dobrého pro tuto zem a naše lidi. Však čas ukáže! Nebojte se, Es komm ......nemyslím.
Hezký den!
27. 11. 2012 | 13:35

vico napsal(a):

Článek Klause ml. nelze číst bez toho, aby si čtenář nevybavil zachmuřené ksichty členů pravých to národovců skupiny D.O.S.T.s Bátorou v čele.

Pokud jde o Karla Janečka, udělal dnes svou jednoznačnou podporou "Žita44" krok přes hrazení vyhlídkového můstku nad propastí Macocha. Karel Janeček a Žito44 teď jedno jsou.

Takhle legračně a zdánlivě nesmyslně končí leckterá dobře nastartovaná kampaň. Ostatně Klaus starší už doživotně spojený s chilským perem by mohl povídat.

Janeček, který byl sjetým Žitem44, který na sebe vzal podobu fantoma Opery, korunován králem země České /zřejmě král Karel V./, tuto korunovaci od Žita přijal.

Ono bude přinejmenším dost těžké věrohodně plédovat za občanskou společnost s hlavou obtěžkanou korunou a zahalen do vladařského roucha ušitého z tisíce kožíšků hranostajů.

To už musí být jó charisma, aby člověk nevypadal jako estrádní šašek.
27. 11. 2012 | 13:37

Karel (taky) napsal(a):

Osobně se domnívám, že Janeček, Landa, Klaus i Klaus by měli jednotně jíti do zadele. Ihned.
27. 11. 2012 | 13:42

harris napsal(a):

Kdybychom tu měli krásnou a funkční demokracii, nebylo by ji třeba nahrazovat něčím jiným. Jenže my tu máme opravdu plný parlament žvanilů a korupčníků - a lidí s podprůměrným IQ! Kdo jiný, než Váš tatínek tu v devadesátých letech podmínky pro tohle svinstvo pilně připravoval? Čemu se dnes divíte?
Český politik = zloděj. A vy se divíte, že to společnosti hýbe žlučí? Od pitomců jako je Landa a Vandas, přes Janečky, přes vzdělané a kulturní lidi, až po kdejakého štamgasta v hospodě.
Přestaňte se, sakra, Klausi, tak přitrouble divit.
27. 11. 2012 | 13:43

Jiří Šabrata, Havířov napsal(a):

Postřeh dobrý, akorát tehdy ty společensko-ekonomické kořeny byly přece kách mohutnější, rozdíl asi jako mezi kořeny statného dubu a mladé lísky. Pořád se ale plete fašismus a nacismus. V Německu 30. let byl oficiální ideologií nacionální socialismus, nacismus. Ten byl osudově antisemitský, protislovanský apod. Fašismus naopak vládl v Itálii a Španělsku. Ten antisemitský, xenofobní nebyl. Paradigma fašismu byla národní jednota, paradigma nacismu Německo, němectví a zbavit Evropu Židů.
27. 11. 2012 | 13:50

Petr Krajči napsal(a):

Jablko nepadá daleko od stromu.
27. 11. 2012 | 13:52

čistá mysl napsal(a):

Ach clapče jsi vedle jak tvůj tatík !!!!
27. 11. 2012 | 13:52

Tomas napsal(a):

Aniž bych tím chtěl jakkoliv vyjadřovat svou podporu pozitivní revoluce či panu Janečkovi osobně, autorovi bych rad pripomel, že za ten marasmus a odolnost vuci zmene muze predevsim otec jmenovaneho ve zdarne spolupraci se svymi kamaradicky, mobilizaci proti komunizmu v CR použil jako zpusob nahnani hlasu pan Klasu Sr. osobne jako prvni, takze vycitat to ostatnim je dost nefer a ostatne nebyt "taboru lidu", nebyla by ani "tatkova" byvala a neverna ODS. Ale klidne vykladejte tyhle nesmysly, dal, stale se v teto zemi najde dost blbecku, ktery vam to zbasti. Bohuzel.
27. 11. 2012 | 13:54

PharmDr. Miroslav Janoušek, Černošice napsal(a):

S článkem se ztotožňuji. Kdo viděl The dark knight rises, mohl se podívat na podobnou argumentaci Jokera... také aktivizoval všechny desperáty slovy o prohnilé a zkorumpované společnosti-vládě-demokracii. A ( já to sice nezažil ) únor 1948 ? Tam to bylo zase o keťasech.
Fašismus byl lidovým hnutím... apropo, řada příspěvků je dokladem úpadku vzdělanosti. A to je hlavní problém.. nevzdělané ( ale sebevědomé ve své hlouposti ) lze snadno manipulovat jak fašistickým tak i komunistickým směrem.
Korupce je vážný problém a s lidmi, kteří v tom jedou nesmíme mít slitování, ale je hrůzné sledovat jakou masovou podporu získává názor, že až se vymítí ( rozumnějme, až se odstraní všichni, kdo budou za korupčníky nějakým vůdcem davu označeni ) tak bude na zemi ráj.
27. 11. 2012 | 13:58

Maximus napsal(a):

Sakriš, napsal jsem špatně "odvislé", sorry.
27. 11. 2012 | 13:59

Dana V. napsal(a):

Pane Klausi, píšete jako tzv. potrefená husa a nestydíte se používat příměry velmi silného kalibru (až bych řekla: čím větší potrefenost, tím silnější kalibr) Naštěstí jsou vaše přírovnání tak zjevně mimo a jedná se tedy o manipulaci málo zdařilou. :-)
27. 11. 2012 | 13:59

resl napsal(a):

Bude to možná zkušební střela /váš blog/ od starého, hradního zloděje, jak získat informace o své osobě a případném návratu do politiky. Rád bych, kdyby to zkusil Klaus st. a vy můžete otci "poděkovat", jakou kariéru vám do budoucna připravil. I když chápu, že za tátou stát musíte i kdyby ho chytli s královskou korunou ve sběrně surovin.
27. 11. 2012 | 14:10

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Někteří další zde předvádějí asi podobnou míru inteligence nebo demagogie, jaké předvedl autor blogu, a za fašismem vidí některé sociální skupiny nebo kritiku zdola.
Fašismus není o protestu proti vládnoucí elitě, ani není o maloburžoázii či dělnictvu, ty jsou jen masami, které fašismu slouží a samy se stávají jeho obětmi, fašismus je především o praktikách vládnoucí elity, o nedemokracii, o potírání a likvidaci odpůrců, kritiků a jinakosti. Červený hadr pro fašismus jsou například humanismus a lidská práva.
27. 11. 2012 | 14:13

Daniel Klee napsal(a):

Na jméno Václav Klaus jsem už poměrně dlouho lehce alergický. Má alergie je jak rázu duševního, tedy rozumového, tak i toho fyzického, což se nejčastěji projevuje urputnou vyrážkou a neodolatelnou potřebou přepočítat si veškeré, slovy dvě, propisky, které vlastním. Nicméně zajímavě pojatá úvaha, z pera Václava Klause ml., rozhodně patří k těm, které stojí za to si přečíst a zamyslet se nad jejím obsahem.

Občas sice některá srovnání krapet pokulhávají a spolustrůjcem současného ekonomického, společenského i morálního marasmu je právě onen již zmíněný Václav Klaus st. nejdříve jako ministr financí a posléze jako hlava pomazaná, nicméně to neubírá nic na faktu, že uvedený článek mi v mnohém mluví z duše. Daniel Klee
27. 11. 2012 | 14:14

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

dobrý blog, nicmeně si myslím, že pomatenci typu pana janečka nemají v čechách šanci na uspěch díky silnemu postavení komunistické strany, která nemá v evropě obdoby. ono těch nespokojených hlasů na trhu už moc nezbude. janeček, babiš, bárta...." spasitelů" stojí ve frontě celkem dost. nebo spíše psychopatů? je jedno jestli se nepřítel pojmenuje jako zlojed, kmotr nebo politický dinosaurus. druhá věc je , proč tihle lidé cítí svoji šanci. a to je daleko zavažnější. lidé jsou flustrovaní. spackaná evropská integrace, zhroucení sociálního státu a dluhy. pak se ukáže prstem na "viníky". ne, MY jsme to neprožrali, to ONI to rozkradli!!!!!!souhlasím s autorem, paralela s předválečným německem z toho kouká na sto honů. musí se najít viník a toho potrestat.
27. 11. 2012 | 14:15

buldatra napsal(a):

Já bych řek, že Klaus junior jen něco nepochopil a něco popletl a něčemu jako pražák nerozumí, což mu nemějme za zlé. Je to jen politováníhodné.

On ten Landa, jak bylo vidět z jeho slavíkovského vystoupení, je ve skutečnosti chovatel slepic.
Klasický typ chovatele drsňáka, ale jinak moc hodnej člověk.
A využil příležitosti, aby vyjádřil veřejně podporu jinému chovateli slepic, což není nic proti ničemu.
Chovatelé drůbeže se navzájem podporují, což je výraz jejich kolegiality.

Navíc, pan Landa využil svého vystoupení i k prezentaci zdárného odchovu kohouta a samozřejmě nechyběla ani chovatelská latina, když zmínil, že vlastní celkem 5 kusů kohoutů.

Fašismus bych do toho nemontoval.
Jde jen o slepice.
27. 11. 2012 | 14:17

Pepa napsal(a):

Nejdříve vás vyžereme, pak vás vyženeme !To je hlavní helo Sudetských Nemců.
Němci,s aktivními zrádci na čele s V.Havlem už nás vyžrali, protože v současné době dovážíme( z Nemecka,Rakouska) více než 50% potravin,které jsou zdraví škodlivé. Zemědělské objekty vládní zločinci předělali na sklady jedovatého odpadů.Aby je nemuseli třídit,pracně a ekologicky likvidovat, tak je jednoduš zapáli a rázem mají dvojí zisk:1)od německých nadlidí, 2.od pojišťoven.Kdo to zaplatí, samozřejmě že řadový český občan, který musí dřít jako otrok, aby uživil sebe i rodinu.A mafiánský kapitalista uloží kapitál do rájových oblastí.Kdežto Němec si odplivně a pronese : Tchechische hund a může uvažovat o pomalou likvidaci českého národa.
Kdežto Hitler chtěl konečné řešení provést po vítězné válce .Bohu dík, že RA zvítězila.Jinak bychom zde nemohli žvanit.
27. 11. 2012 | 14:17

Jana napsal(a):

Máte naprostou pravdu. Je to děsivé. :(
27. 11. 2012 | 14:18

Historik napsal(a):

Eh ty trubko ředitelská, Češi byli pro Hitlera Slované, ale nikdy položidé, někdy hovořil o Mongolech. Rozhodně my Češi jsme měli čistší rasový profil než Sudetendeutsche nebo i Švýcaři. O Fašismu vzhledem k tomu, že jsi pouze matematik a šachista víš úplně prd, asi jako chemik o ekonomii, Blog je poze presentací polovzdělanosti a i hlouposti ukazovat na svá prázná místa, kdybys byl býval mlčel, byl bys mudrc.
27. 11. 2012 | 14:21

Pracující napsal(a):

Pane autore, napište ,kde jste za komunistů studoval, jak jste jako rodina Klausů dřeli bídu s nouzí, nebo snad né? Proč jako významná osoba nemáte profil na wikipedii? Ono je potřeba takovích lidí ,kteří ukážou a řeknou pravdu, ale to se Vám asi nelíbí,že?
27. 11. 2012 | 14:23

MartinO napsal(a):

Bohorodička?

Proč by měl být Janeček pomatenec? Naopak, je to silně racionální člověk, matematik nejvyšší úrovně přednášející na MatFyzu a hlavně člověk který dokáže své matematické schopnosti převést do praxe, což dokázal v jeho podnikání. Nepřipadáte si trapně když ho takto nazýváte?
Na základě jeho schopností vymyslel dle jeho názoru nejlepší možný volební systém který se teď prostě snaží uvést do praxe. S čím máte konkrétně problém?
27. 11. 2012 | 14:25

Spravedlivý mezi národy napsal(a):

Pane Klausi, popsal jste zjednodušeně "fašizmus zdola", jak ho přibližně známe z dějin. Ale v naší zemi a v naší současnosti se odehrává něco jiného, vážnějšího. Já bych to nazval "fašizmus zhora". Také skupinové násilí avšak moderní, se silnějšími zbraněmi, na úrovni doby - tedy doby relativního blahobytu (jakkoli je krize, pořád se nedá mluvit o době hladu, jako po 1. sv. válce) - násilí peněz, které korumpují vše a všechny v zájmu nejbohatší vrstvy, která je propojena kmotrovským Kameradschaftem. Tento lobbisticko-klientelistický fašistický vyděračský systém pod hlavičkou ODS (především) je o to nebezpečnější, že ten tu skutečně už vládne - ten se ještě nepunktuje po hospodách, ten tu dnes objednává miliardové zakázky pro armádu, pro státní správu, tuneluje a pomalinku salámově privatizuje (rozuměj - dává do rukou Kamarádů) zdravotnictví, veřejnou dopravu, pošty, .. - všechno, co slouží převážně slabším a chudším. Těm směšným tezím/výhrůžkám, že demokracie znamená 1x za 4 roky vsta%n a jdi k volbám a pak 4 roky drž hubu, div se a plať už nikdo nevěří. Výsledkem tohoto reálného "demokratického fašizmu" je rychlé rozevírání nůžek mezi bohatými a chudými - a to povede k výbuchu, nic jiného. Zaspali jste dobu, páni Klausové st. i ml.
27. 11. 2012 | 14:26

JAHA napsal(a):

Ad: Stejskal

ja viem, ze ide o ine. Ale mali by sme byt presni. Mussoliniho by nenapadlo budovat nejaky socializmus, ako to robil Hitler. Ze prevzal nieco z fasizmu? Urobili to i ini, napr. Franco, ale i Peron...

Ad: Jethro (tull)

Ian Anderson by vam zanotil na flaute asi toto:
Vas strasia reminiscencie na nacizmus, lebo nejaka marginalna cast (zatial a dufajme, ze to tak zostane) sa prejavuje tak, ze v tom vidite fasizmus? A nevadi Vam, ze v demokratickej krajine v centre Europy funguje strana, ktora ma dokonca v nazve rezimov, ktore maju na svedomi podstatne viac ludi, zlocinov, polamanych charakterov, znicenych mysli, pamiatok...nez vsetky fasizmy sveta i s nacizmom(?!). Vam nevadi, ze tato strana, ktora sa, pokial viem, dosial nevzdala niektorych zasad (revolucny boj...) totalitnej ideologie je volena stvrtinou obyvatelstva Ceska?

Ja by som dodal: mne vadi kazda totalitarna ideologia, nevidim ziadny rozdiel v praktickom uplatnovani fasizmu, nacizmu, ci komunizmu. Ba, niektore prvky totalitarizmu sa zacinaju objavovat i v tzv. demokratickej, liberalnej a slobodnej EU. (Vazenie pre rodicov, ktori nechcu dat deti na sexualnu vychovu uz v piatom rocniku ZS, vyhadzovanie ludi z prace pre vyhradu vo svedomi pri potratoch, vyhadzovanie z prace ludi, ktori odmietaju "sobasit" homosexualov, atd. atd, atd. Jednym z poslednych ukazok je pamatna minca pri prilezitost 1150 rokov prichodu svatych Cyrila a Metoda na Velku Moravu. Komisia pri EU ziada, aby z mince boli odstranene svatoziare svatkov a krestanske krize!!!). Tak mily Jethro. Placte na tych spravnych a velkych hroboch.
27. 11. 2012 | 14:27

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

martino,
mam matematiku rád. ale je to jenom hra. puzzle pro dospělé. život je daleko komplexnější. v životě matematika neplatí.
27. 11. 2012 | 14:34

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Spravedlivý mezi národy.
Fašismus zdola?

Když někdo křičí: „pověste vládu“, tak to podle mne není ještě fašista,
fašistou se stává, až začne křičet: „pověste opozici a kritiky“.

Fašismus si hledá oběti dole, silným rád slouží.
27. 11. 2012 | 14:35

Prabába Čechová napsal(a):

Landovi se zasekl tachec a Janečkovi se to potkalo (ventily v hlavě, pro nemotoristy, potom co bylo moc otáček).
27. 11. 2012 | 14:38

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude,
ale ony ty výkřiky jdou vždycky v tomhle pořadí
1. pověste vládu
2. pověste opozici a kritiky
27. 11. 2012 | 14:38

se stejnou držkou lze hrát různé role napsal(a):

buldatra
Heinrich Himmler byl také jen podnikatel v chovu slepic.
Ne moc úspěšný.
Jezdil v BMW Dixi, to bylo to nejlacinější nad trojkolkou.
Pak v sobě objevil jiné talenty.
27. 11. 2012 | 14:42

MartinO napsal(a):

bohorodička:
Vždyť píšu, že Janeček není pouze nějaký univerzitní tlachal, ale své schopnosti dokázal v praxi. A věřte, že burza je také dosti komplexní.
27. 11. 2012 | 14:45

Vladimír Hrubeš napsal(a):

Pane Stejskale, čtu si Vaše vysvětlení proč je v diskuzi nepřípustné to či ono, ok, v podstatě s Vámi souhlasím a rozumím snaze o kultivaci diskuze, čemu ale nerozumím je: jaký je důvod přípustnosti celého diskutovaného textu, který de facto nazývá pana Janečka fašistou? Cituju z textu: "Uctívaný vůdce úplně nového hnutí. Tehdy jako dnes." A v podstatě celý blog je očividně veden podobnou záměrnou konstrukcí. Bylo by korektní nazývat v blozích na aktuálně například ODS extrémistickou stranou? Nebo prezidenta mafiánem v přeneseném významu slova? Přiznám se, celkově mi uniká smysl "puštění" tohoto blogu na aktuálně.cz, anebo snad jen v případě, že aktuálně chce posunout hranice politické korektnosti, ano, nic proti tomu, to by ale mělo podle mého smysl jen kdyby to platilo pro všechny blogy na aktuálně a bylo to nějak redakcí vysvětleno. Díky a hezký den.
27. 11. 2012 | 14:45

JenTak napsal(a):

Autorovi
Co má společného Karel Janeček se svým hnutím a fašismus?
Co má společného Václav Klaus se svoji stranou a fašismus?
27. 11. 2012 | 14:47

Kybic napsal(a):

Chápu, že Vaší rodině silně zaháčkované na ČEZ, současný stav maximálně vyhovuje. Jakákoliv změna současného status quo je ohrožením Vašich zájmů, takže nastupuje dehonestace protivníka.
27. 11. 2012 | 14:49

Karel napsal(a):

I kdyby jste pravdu mel a presne popisoval paralely vzestupu fasismu v DE a CR, zamyslete se nad pricinami. Stejne tak jako v Nemecku, i v CR je pricinou vzdoru (ze ktereho fasismus v DE vznikl) jsou a byly dosavadni elity, ktere bud cilene anebo diky sve neschopnosti rabuji stat. Bohuzel hlavnim a vedoucim cinitelem tohoto stavu v CR je Vaclav Klaus. Nerad bych vedl tuto polemiku osobne, ale CEZ sanovala celou vasi rodinu, vcetne vas (100mil.), vasi matky a bratra a tudiz vas moralni kredit na jakekoli hodnoceni je nula. Jste pricinou bidy a upadku me zeme a boze chran pred nastupem radikalu zprava a/nebo leva.
27. 11. 2012 | 14:53

nouvelle vague napsal(a):

PharmDr. Miroslav Janoušek, Černošice

Dark Knight je primitivní protilevicová agitka.
Pravdu nakonec mají reprezentanti starého prohnilého režimu, o jehož prohnilosti všechno víme a jsme s ní spokojeni.
I ten trik s odnesením bomby vrtulníkem je obšlehnutý z Dana Browna.
Hulyvúd produkuje už jen odpad.
27. 11. 2012 | 14:53

Princ Drsoň napsal(a):

Jenže, tehdy jako dnes je tu OBJEKTIVNÍ potřeba silného vůdce, protože drzost a NESCHOPNOST současného establishmentu překonává veškeré meze.
A nemusí to být zrovna Hitler, nám by stačil Putin. A toho ze zločinů obviňovat nelze! A co třeba Kemal Ataturk, příklad veleúspěšného diktátora, který zmodernozoval svoji zemi a je doma uctíván dodnes!
Jinak, nestabilita, která vynesla k moci Hitlera je přímým důsledkem volebního systému poměrného zastoupení. A kdo tento nefunkční systém nejvíce hájil a hájí????
27. 11. 2012 | 14:57

Neo napsal(a):

Jestli se pane Klaus bojíte, že pravda vyjde najevo, tak to je dobře.
Nevím jestli se váš otec dočká soudu za organizovaný rozklad republiky a zpronevěru státního majetku, ale jeho okolí se toho určitě dožije...
27. 11. 2012 | 14:57

Digi napsal(a):

Ad "on 27.11. 11:06"

Ano jistěže s vámi souhlasím - ze závěru mého příspěvkuje to snad zřejmé.
27. 11. 2012 | 15:00

er napsal(a):

jj jeden by slzu uronil, takový morální skvost si přečíst od někoho, kdo dostává výpalné od mafiánů z čezu a jehož pevedená rodinka nastavila "pravidla" (rozuměj zhasni svíčku, sbal co můžeš a utíkej před právníky tunellingu v této zemi
27. 11. 2012 | 15:06

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

martino,
nevěřím, že kdokoliv může přijít s čímkoliv, co bude kvalitativně lepší než současné zavedené politické strany. spíš horší. myslíte, že janeček, ačkoliv rozumí matematice, bude schopný vybudovat politickou stranu, která přijde s nějakým zázračným řešením například dluhů? myslíte, že se bude schopný obklopit lidma morálně čistýma jako křištálová studánka? kde takové lidi vezme? z vesmírného korábu vesmírných lidí ? myslíte, že to nedopadne stejně jako bártovo věci zlodějské? nevěřím na spasitele, fuhrery , generální tajemníky a mesiáše. máme demokracii, system, který je nedokonalý stejně jako lidé, kteří v něm žijou. pokud chceme cokoliv změnit, musíme žačít každý u sebe a nečekat , že změna přijde z vnějšku od nějakeho zazračného matematika a jeho bodyguarda s kohoutem na hlavě.
27. 11. 2012 | 15:07

Jethro napsal(a):

To JAHA: pokud byste k tomu balíčku zla přidal i katolicismus, který tam podle vaší logiky jednoznačně patří, pak bych s výhradami mohl souhlasit. Takto je to zase jen obvyklý tlach.
27. 11. 2012 | 15:07

Kybic napsal(a):

Samozřejmě, že OSVÍCENÝ DIKTÁTOR, v původním římském smyslu slova, by byl v našich podmínkách výborným řešením. Rozprášil by naši vládnoucí kleptokracii a bylo by vymalováno.
27. 11. 2012 | 15:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Hrubeši,

už jsem to psal výše, autor textu nikde nenazývá nikoho fašistou ani nacistou (to by byl jistě důvod, abych o zvažoval svůj příadný editorský zákrok s ohledem na Kodex blogera).

Na blozích Aktuálně.cz je ODS zcela běžně nazývána extremistickou stranou. Stejně jako celá řada jiných stran. Je to věc názoru, nemíním do toho nijak vstupovat. Stejně tak jsou zde nejrůznější lidé nazýváni mafiány (dtto).

Absolutně není zájmem Aktuálně.cz a ani mým osobním posouvat hranice politické korektnosti. Též jsem to zde vysvětloval mnohokrát. Byl bych velmi rád, aby se u nás debatovalo korektně, ale nařídit se to nedá. Navíc není v silách nikoho posuzovat, co korektní je a co není, natožpak všechny údajně nekorektní úvahy mazat.

A závěrem, to je to nejméně důležité: Žádné blogy nikam nepouštíme, autoři si je publikují sami. Kdy chtějí a o čem chtějí (jediným omezením je Kodex blogera, který dle mého nebyl porušen - ostatně za uplynulých bezmála šest let jsem smazal z celkově téměř dvaceti tisíc jen jeden. Důvodem bylo velmi hrubé porušení zdejších pravidel). Na tomto liberálním principu jsou zdejší stránky založeny.

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 15:12

Matematik+cenzor Stejskal napsal(a):

Chcete totalitu nebo nechcete? Tot ovsem otazka...
Pokud ano, je jedno, zda to bude mit takovou nebo onakou barvu. Jestlize chcete totalitu, lagry, muceni, valku, pak ano, pak se ridte heslem
Nebat se a krast.
Zahodte heslo
Nebat se a nekrast.
Heslo klausistanu nas dovede na kraj propasti.
Vedel nebo nevedel pan otec o vyhlasce o dani z lehkych topnych oleju?
No tu, co vydalo ministerstvo financi....
Dialekticky a v souvislostech?
Nuze jako jediny clovek na planete Zeme byl papa jmenovan RADNYM profesorem..
Nic proti, kdyz uci, je pracovity, ma vedecke vysledky... a zvlada byt soucasne predsedou vlady, proc ne.
Chtel bych studentum dat precist jeho habilitacni praci.
Je to jsite svetove unikum. Abychom videli, ze vse je vporadku, poucili se a mohli jit dal...Treba tam bude i nejaka zajimava myslenka.
Kde je? V knihovne neni.

Dalo by se pokracovat dal a dal.
Tento system je nemocny a otrasa se v zakladech. Nejen u nas.
Jsme jako namornici na jachte v bouri, kteri si stale opakuji, ze za to mohou komunisti (nic proti tvemu dedovi autore) tu zase fasisti nebo treba cykliste....

ZODPOVEDNOST

Knihtisk Demokracie 1,0
Internet Demokracie 2.0
CEZ PRACI
PS zdravim vonave a heboucke jaderne hlavice statu Buh bojuje
(hebrejsky israel). Ty jejichz ani stinu nelze v nasich mediich zahlednout a v kontrastu s desm z iranskeho reaktoru to vyvolava vazne obavy z toho co nam vlastne tahle smecka vseumelu chysta....
27. 11. 2012 | 15:12

stejskal napsal(a):

To tedy nelze, pane Princi Drsoni (tedy aspoň ne bez poměrně reálného rizika, že dotyčný skončí v base či zcela zmizí, což je v případě ruských novinářů dost časý jev).

No, ale kdyby to někdo jako pan Putin odmítl, tak by to Hitler nakonec mohl být, ne? Když tak strašně potřebujeme tohto silného vůdce...

Hezký den

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 15:16

Spravedlivý mezi národy napsal(a):

Pane Klausi zopakujte si několik velkých omylů= myšlenek provedených do praxe Vašeho otce :
1. Aby se tu vytvořil kapitalismus a kapitalisté, musíme zhasnout před právníky - nejdůležitější je rychlost, ne čistota procesu.
Je lhostejné, zda tuto větu skutečně řekl první Váš otec, ale důležité je, že ji do důsledků realizoval. Výsledkem je krádež století - velká privatizace s níž odtekly Koženými penězovody do zahraničí stovky miliard, roz(pro)dané rodinné stříbro takových evropských skvostů, jako Poldi Kladno, téměř celé strojírenství, téměř všechny pivovary, všechny cukrovary, .. . A důsledky v podobě těch klientelisticko-finančních skupin se táhnou dodnes. Nic opravdu výnosného (kromě ČEZu) v naší republice není v rukou našeho, ale cizího kapitálu - jsme montovna Evropy, jsme závislí jen na mzdě - kterou nám poskytují zahraniční vlastníci, kteří však mohou kdykoli odejít.
2. Ekologie je třešnička na dortu, na kterou si nejdřív musíme vydělat. Výsledkem jsou tisíce předčasně ukončených lidských životů na ostravsku a v severních Čechách, alergické a nemocné děti.
3. Do 20-ti let budeme mít životní úroveň jako v Rakousku. Částečně splněno - pro horních 10.000,-, ale co těch zbývajících 9.990.000,- občanů?

Takže taková "fašistická" hesla jako že nám někdo ukradl republiku a že je třeba radikální změna např. volebního systému jsou celkem pochopitelná - jednou někdo musel říct DOST.
27. 11. 2012 | 15:20

Kataleptický komunista napsal(a):

Pane Stejskale,
asi jste mi smazal příspěvek kvůli označení tady pana Klause ml. za devianta. Abych citoval pana Klause st., s nímž se zdejší blogger názorově velmi ztotožňuje, tak říkám: "Jestli někoho popuzuje slovo deviace, já ho mám za hodnotově neutrální slovo." Rovněž "odmítám slovíčkařit o tom, je-li odchylka od normálu výjimečností, zvláštností, anomálií, vybočením z normy, deviací".
Pan Václav Klaus mladší mi bezpochyby rozumí a neurazí se stejně jako ostatně sečtělí diskutující.

Jen pro připomenutí:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=709778
27. 11. 2012 | 15:21

Zdeno napsal(a):

Je smutné jak rychle a jednoduše vzniká stádo svolné ke všemu pod charizmatickým vůdcem (anebo jen zlehka charizmatickým i to stačí)
Pomalu a jistě se vytrácí nejzákladnější nosný pilíř občanské společnosti - sebevědomí jednotlivec, s vlastním myšlením, pohledem na svět, který v dnešní době si nejen informace najde, ale je o nich i schopen přemýšlet.
A tento bod ve společnosti je právě všemi podivnými hnutími, spolky, ochránci všech práv (samozvanými) stále více zmanipulován a pomalu rozpouštěn ve výkladní skříni hesel, polopravd a pseudozachránců.
Jak patrná je absence výuky historie a jak patrná je absence logiky, názorové soběstačnosti a pochopení sebe sama.
Stdáda všech zemí spojte se, ať rozdupete jednou provždy každou prérii.
27. 11. 2012 | 15:21

Historik napsal(a):

Pane Stejskal, nacismus a komunismus, a zejména komunismus, kombinovaný s ekologismem (Pol Pot) jsou řádově horší varianty toho, čím byl Mussoliniho fašismus. Fakticky bylo největší chybou Mussoliniho to, že se rozhodl přiživovat se na Hitlerových počátečních úspěších. Můžete uvést přehled Mussoliniho zločinů? Nejvíce jich spáchal už jako Hitlerova loutka poté, co ho Skorzeny "osvobodil." T "osvobodil" dávám do uvozovek proto, že to patrně předurčilo Mussoliniho pozdější konec.
A jak řekl např. Solženicin, dnes už termín "fašista" je pouhá nálepka, kterou nelze ani definovat. Asi víte, kdo zavedl termín "sociálfašisté" a koho označoval.
27. 11. 2012 | 15:23

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
nadkolego, jste expert.Neměl kohout Fanda fašistickej kukuč?
27. 11. 2012 | 15:32

mb napsal(a):

Tak jako Janeček to posral tím, že se od Landy nedistancoval ...

... to bezpochyby ... asi bych nedával zatím rovnítko mezi fašismus a Janečka ( jak proponuje Klaus Jr. ) ...

ale tím , že se Janeček od Landy nedistancoval ... tak to určitý náběh je ...

škoda tedy Janečku že dáváte oprávněnou munici do rukou Klausovi džej árovi ... vaše chyba
27. 11. 2012 | 15:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Historiku,

jsem poněkud v rozpacích, co Vám napsat. Výčet činů italského diktátora, které považuji za zločinné, by přesáhl možnosti těchto stránek. Pro začátek bych jmenoval jen Squadry tzv. černých košil, kterými jím založené hnutí od počátku 20. let terorizovalo celou Itálii (vypálené redakce, sekretariáty, zmučení lidé).

Takže mi ne úplně konvenují koncentrační tábory na několika italských ostrovech, v nichž byli za dost nelidských podmínek internování jeho političtí odpůrci (v řádech mnoha tisíc lidí).

Mimochodem Hitler považoval Mussolliniho za jediného "opravdového Itala". jejich vzájemný obdiv byl hodně velký (ostatně proto poslal Skorzenyho, aby jej z letoviska Gran Sasso vytáhl. Jako vůdce už pro něj tehdy neměl žádnou cenu, v Itálii bojovali už více méně jen Němci.

Fašismus byl skutečně původně hlavně korporativismem, stejně jako komunismus vycházel z ideálu lokálních komun. Militantní začal být až později, když se to těm, co usurpovali moc, začalo hodit. Problém není ve formě, ale v podstatě fašimu, nacismu, bolševismu a dalších rorem diktatury. Tím je usurpace moci a likvidace oponentů.

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 15:35

kokoshka napsal(a):

Co co pane Stejskale,neco mi uniklo?
Vy mate nejake dukazy že Putin osobne stoji za nejakym zatčenim nebo zmizenim novinařu?
Nedržte to v tajnosti,odhalte celemu svetu fakta o krvavych putinovskych zločinech!
27. 11. 2012 | 15:39

Jethro napsal(a):

Otázkář: patrně to jsou dračí runy - viz např. http://www.google.cz/imgres?start=119&hl=cs&sa=X&tbo=d&biw=1428&bih=843&tbm=isch&tbnid=ixKI3irgzwHnLM:&imgrefurl=http://chariisma.blog.cz/0812/draci-runy&docid=KLAyCn5FFH9xgM&imgurl=http://nd01.jxs.cz/070/060/cb4db8dec0_38536850_o2.jpg&w=366&h=403&ei=Hc-0UJvFJ4vYsgb-_ICgBA&zoom=1&iact=hc&vpx=636&vpy=421&dur=2114&hovh=236&hovw=214&tx=101&ty=128&sig=116803921719269459153&page=4&tbnh=141&tbnw=128&ndsp=46&ved=1t:429,r:31,s:100,i:97
a jde asi o "ZITO44".
27. 11. 2012 | 15:40

petr schotli napsal(a):

Já vím jakou hru hrajete pane autor. Samozřejmě dobře víte, že Janeček je napojený na americkou a izraelskou ambasádu, na americké nevládní organizace, že má podporu i Sorose...tedy Židů. Taky vydával ten časopis "Kraus", který Bartoš nazval obsahově jasně "židovským". Proč to Janeček dělá, když jako Žid nevypadá? Je agentem USA a to je totéž co zájmy Izraele a nejbohatších finančních skupin. Já vím, že tohle samozřejměm nemůžete nahlas říct, ztratil byste imič. Žijeme v době, kdy USA, Izrael a Židy kritizovat nesmíme, tak to musíme obrátit a hrát jejich hru: Říct o Janečkovi, že je antisemita... Podobně to udělal prezident Klaus, když kritizoval hon na Bátoru jako "českou hilsneriádu"... Prostě to obrátí a přijme židovskou jazykovou hru. Nemůže říct, Židům vadí Bátora a já se ho zastávám. Tak řekne, že hon na Bátoru je něco jako hon na židy... Já bych tuhle hru nehrál, ale jste politici, tak ji hrejte. To se zákonitě dostane do médií. Hloupý novináři to okamžitě převezmou, jen když se tam mihne slovo žid...
27. 11. 2012 | 15:40

stejskal napsal(a):

Já to snad někde napsal, pane kokoshko? To jste si asi spletl. Napsal jsem, že v Rusku poté, co vystoupili s kritikou vládních struktur a jmenovitě ruského prezidenta, zmizelo či bylo vsazeno do vězení spousta lidí (tedy ne v ruském slova smyslu, ve středoevropském). Nikde jsem ale nezaznamenal, že by se tak stalo těm, kdo pana prezidenta Putina chválí. Nevím, kdo jim to dělá, skoro bych řekl, že on osobně sotva.

Hezký den.

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 15:43

petr schotli napsal(a):

hloupí novináři
27. 11. 2012 | 15:44

mb napsal(a):

scallop 10:42 ... dobře ...

výborný příspěvek Petra z Brna / 11:52/ Naopak z bývalých generálních ředitelu fabrik, veksláku, StBáku se najednou stali "kapitáni českého prumyslu".

Luba dobře 12: 23 : Ne, že by pan ředitel neměl v něčem pravdu. Ale jaksi taktně zamlčel, jak jeho papínek to fašoidní podhoubí svou činností i nečinností připravoval.

Klaus senior svým stotožněním se s demokracií (útok na sebe sama vždy vydával za útok na demokracii) onu demokracii totálně zdiskreditoval.

( pronikavý příspěvek) ... útok na špinavé financová strany 97 ... byl rovněž interpretován jako útok na Klause a demokracii ...
27. 11. 2012 | 15:45

Libor napsal(a):

Omlouvám se, ale úroveň článku mě příjde záměrne agresní a psaná pod vlivem emocí jako od studenta.
A přirovnání situace židů z dob nacistického německa k situaci dnešních zlojedů, lidí co berou úplatky a rozkrádají stát? Pane Klausi. Kdybyste tohle řekl lidem, kteří právě toto období zažili, tak Vám naplyvaj do obličeje...
27. 11. 2012 | 15:47

Záškodník napsal(a):

Klausům velmi vadilo,když se byl Báthora neprávem! nařčen z náckovství a národovectví.
Nyní se cítí být ohroženi a používají zbraně svých protivníků.

Váš tatíček už prostě není v kursu,pane Klausi-juniore-lidem dokleplo,že se na tom dnešním nelibém stavu taky dost podílel.
Nejsem fandou Janečka,ale korupce u nás dosáhla vskutku obludných rozměrů. A váš otec tuto skutečnost neustále marginalizuje a dělá ,jako by neexistovala.
Proto taky odejde z politiky poněkud potupným způsobem.
27. 11. 2012 | 15:49

Pepa Řepa napsal(a):

Myslím, že by se do toho měly vložit feministky a bojovat za práva nosnic.
Co je to za rovnost pohlaví, když jeden kohout Fanda zmasakruje dvacet slepic. Pryč s tou odpornou ba přímo fašistickou nerovností.

Dále doporučuji odstupńovat.
Fašista prvního, druhého a třetího stupně.

Nejlepší cesta jak pojem fašismus zbavit původního významu a naprosto devalvovat, vyprázdnit.
Bátoro jsi fašistou prvního stupně a ty Danieli zase fašistou stupně druhého.
27. 11. 2012 | 15:52

mb napsal(a):

souhlasím s příspěvkem spravedlivého mezi národy 14:26

děkuji za otázky jentaka ((JenTak napsal(a):
Autorovi
Co má společného Karel Janeček se svým hnutím a fašismus?
Co má společného Václav Klaus se svoji stranou a fašismus?
27. 11. 2012 | 14:47 ))

tento příspěvek psal skutečně Neo ???

Neo napsal(a):
Jestli se pane Klaus bojíte, že pravda vyjde najevo, tak to je dobře.
Nevím jestli se váš otec dočká soudu za organizovaný rozklad republiky a zpronevěru státního majetku, ale jeho okolí se toho určitě dožije...
27. 11. 2012 | 14:57

???
27. 11. 2012 | 15:52

Milan napsal(a):

Tak poděkujeme tvému tatínkovi, který to tu za 23 let tak pěkně zhuntoval, že se nám tu rodí extremismus.
27. 11. 2012 | 15:53

kokoshka napsal(a):

stejskal napsal:"Nikdy jsem ale nezaznamenal,že by se to stalo tem kdo pana prezidenta Putina chvali.Nevim kdo jim to dela..."
Ministr obrany Serdukov obvineny ze spronevery vice než trech miliardu rublu ve svem resortu asi mezi velke kritiky a neoblibence Pitina nepatři!
Ja vim kdo jim to dela-organy činne v trestnem řizeni:policie,prokuratura,soud,připadne FSB pokud jde o težke federalni zločiny,teda ne nejake tajne putinovske gestapo.
27. 11. 2012 | 15:53

Hugo napsal(a):

Tak Hitler se svými druhy byl nacista, ne fašista, kterým byl Mussolini. Byl to drobet jiný systém hospodaření, což VK starší rozeznává běžně velmi přesně. Jen Sověti bili fašisty (Němce), protože by se jejich vojsku špatně vysvětlovalo, proč se tolik válčí se "socialisty" (byť národními). Možná navazujete na tuto komunistickou tradici označování nepřítele z 2. sv. války, aby národ pochopil, ale přesto jsem to zde raději připsal.
27. 11. 2012 | 15:54

stejskal napsal(a):

Ježíšmarjá, pane kokoshko, opravdu orgány činné v trestním řízení, soudy, FSB, prokuratura stojí v Rusku za mizením resp. vraždami novinářů? Tak tohle bych si tedy netroufal tvrdit.

Vím, že Vám pevná ruka jako způsob vlády vyhovuje, napsal jste to zde mnohokrát. Nevidím důvod, proč bychom o tom spolu měli dále debatovat.

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 16:00

kokoshka napsal(a):

Hugo:
Zajiste stavit na jednu vahu Dučuv fašismus a Fuhreruv nacismus je zhovadilost dustojna dnešni vzdelavaci urovni.
Ničmene tahle hydra třihlava-fašismus,nacismus,komunismus odchazi svymi kořeny ješte k ideim utopicke libertianske společnosti ktera začala Velkou Francouzskou revoluci a sebrankou ruznych zednařu-iluminatu ktera poprve zvitezila a začala se širit jako zhoubny nador na začatku americkeho statu jejiho Otci Zakladateli.
27. 11. 2012 | 16:05

kokoshka napsal(a):

Stejskal:
Jen ve mne nebudte zviře:-)
Ja vždy odhaloval vladu osviceneho a milostiveho vladce a ne vladu pevne ruky,uvolnene nohy nebo sverače!
Ja Vam se snažim vysvetlit že OČVTŘ jenom delaji svoji praci podle zakonu a předpisu,ne podle smernic nejakeho Pukina,pokud nekdo nebo neco stoji za vraždami a zmizenim novinařu dela to na vlastni pest a nema to nic společneho s oficialni politikou Kremlu,troufam tvrdit že Putinu musi vadit protože pokažde když nejaky reporter ukluzne na bananove sloupce tak ihned posila sve prokleti nenavistnemu tyranu a Putinu ta reklama už leze ušima:-)
27. 11. 2012 | 16:13

Čech napsal(a):

Je to smutné, ale i hanebné. Čechů míň a míň, kdejaký hybrid sedí kolem trůnu, minulí utlačovatelé jsou velebeni, slovo platí mnohdy opačně, když vůbec a korunu všemu dává nanejvýš myší pískot z prázdné Daliborky.
27. 11. 2012 | 16:14

Vosavbotě napsal(a):

Pane Klausi,

po přečtení Vašeho příspěvku jsem silně přesvědčen, že Váš taťka to s ideologií a obracením faktů naruby umí víc.
Vám opravdu více sluší skromnější póza kantora bohatých dítek.
27. 11. 2012 | 16:16

Vladimír Hrubeš napsal(a):

pane Stejskale díky za odpověď, rozumím Vám, ale přesto bych snad jen připomněl: nařčení názorového oponenta z "homofobie", "rasismu", "fašismu" či "sexismu" slouží jako nástroj politické korektnosti k vynucení si cenzury a potlačení odlišného a politické korektnosti nepohodlného názoru. Aktuálně tomu umožněním zveřejnění podobných zkratek více méně napomáhá. Takže uvidíme.
27. 11. 2012 | 16:20

Kysel napsal(a):

Vážený pane,
vždy se dá najít "užitečná" paralela na cokoliv a vždy se dá všechno čímkoliv "užitečným" zdůvodnit.
27. 11. 2012 | 16:20

honolulu napsal(a):

From honolulu to historik (14:21)
Protoze neexistuje zadna hodnotna studie o Adolfovi, tak by jste se toho mel ujmout a vice psat - kdyz neco vite.
Jeho babicka pry byla varena, pecena ve Slavonicich. Chodila tam velmi casto a John Toland napsal, ze cela jeho rodina mela koreny na Morave ?
V hovorech u stolu Bormann napsal, ze Adolf z nas mel strach.
Take vim z jine literatury, ze byl znalcem dejin. Tak proc nas Cechy oznacil za Mongole ? Nikdo nevi nic. Kdyz jste historik tak piste.

Vazeny pane rediteli, az vas potkam v Praze v sachovem klubu, tak Vam znechutim sachy. Po mem viteztvi budete radej hravat Clovece nezlob se. Take reknete panu presidentovi, ze jeho zahranicni politika je chytra.
27. 11. 2012 | 16:23

Tonda napsal(a):

Landa není nic rostlinného, žádné obilí, vždycky byl reprezentantem ptačí říše: Orlík. Všecky jeho projekty jsou zahnědlé a blábolivá Tajemství a nevím co jen vedou k zamyšlení, kdy už vyrazí se společností Thule... jasně, že se k němu může leckdo přilepit. Leckdo, kdo jako on nechce otevřeně proklamovat své hnědé hodnoty, ale ohání se zákonem a mravností. Landova čtyřiačtyřicítka na zádech je jasné znamení - je taková esesácky mírumilovná.
Ale musím se připojit ke sboru: propojení správy státu na té nejvyšší úrovni (až k samé základně)s korupční a klientelistickou sférou vám vrásky nedělá? TO je bažina, z jejíž hniloby vzešel německý nacismus. Landovo fašistické posejpátko dodá té krmi už jenom lehce zamřelou chuť.
Vidíte jenom to, co chcete. "Národovectví" made in Bátora vám nevadilo. Ale co jiného dělá Landa? S patřičným švunkem totéž. Protože vás ani v nejmenším nelze mít za hlupáka, je nutno konstatovat, že jste pokrytec.
27. 11. 2012 | 16:27

šašek z Jihlavy napsal(a):

Slavíci nikdy nebyli (nebyly) atrakcí pro mne, ale na exhibici Landy jsem se na netu podíval (před tím jsem si ho trochu pletl s Marhoulem). Kdyby místo kohouta třímal v rukou brojlera (případně bojlera, tak asi na 100 litrů), mohlo být veseleji. Mám dojem, že život píše lepší absurdní příběhy než V.H.

P.S.: Slavíky z Madridu bych bral na milost.
27. 11. 2012 | 16:29

Brkleš napsal(a):

Pane Klausi, v překladu nám tu vyhrožujete fašismem, pokud nebudeme držet ústa a krok....Z čeho máte strach? Že lidi, kteří na to majínejen duševně, ale i finančně se snaží vymyslet jiný volební systém? Proč, když zjevně nevyhovuje. Zkuste nám tedy rozebrat názory z blogu zcestovalého Petra Horkého, uveřejněné na títo stránce.
A nezlobte se, vytahovat tady a teď židovství ap. to je pod úroveň. Jako Vaši, tak i komunistického kandidáta na presidenta Fischera.
27. 11. 2012 | 16:34

Sláva napsal(a):

Pane Klausi ml.,
zase bych to tak nehrotil... P. Landa alias Žito 44 nebo Ječmínek 55, je taková bizarní figurka, jež může maximálně tak zaujmout dámskou krejčovou Zaňákovou... A pokud to bude s "ochranou" přehánět, bude na něj podáno trestní oznámení a následně si o bílé pěsti zabručí v base... Právě on je takovým polibkem smrti pro jakéhokoliv aktivistu, čímž samozřejmě nemíním zlehčovat boj proti korupci, jenž musí být v současnosti skutečnou prioritou - bohužel Váš otec a jeho projekt opoziční smlouvy současnému stavu napomohl v míře větší než malé...
27. 11. 2012 | 16:35

honolulu napsal(a):

Pane rediteli,
Vas bloq nalakal hodne zajimavych nazoru a zajimave lidi. Dokonce i Maximus se vratil a Konvicka je zde.
Proto Vam ted nezbyva nic jine, nez se ujmout Vaseho duleziteho poslani a psat casto. Inspirovat narod k premysleni, politicke aktivite a emocionalni hysterii. At je sranda.. To, ze je Vam a Vasemu otci nadavano svedci o rodinych kvalitach. Me je nadavano na dvou kontinentech a mam z toho radostne nasledky. Jsem cely uchechtany.
27. 11. 2012 | 16:36

Pavel Bela napsal(a):

Pane Stejskale, domnívám se, že je nejvyšší čas zavést na těchto stránkách byť jen bleskový kurz českého pravopisu..
27. 11. 2012 | 16:36

Nas*aný napsal(a):

Zbytečné plácnutí do vody v době, kdy je nacionalismus sprosté slovo a běžně zaměňován za nacismus. Kdy je skoro ostuda pojmenovat, že jsme členy nějakého národa, že nám jde v naprosto první řadě o naše zájmy a naši budoucnost, že nechceme (a to zjevně ve většině nechceme, jen média o tom nemohou nebo nechtějí otevřeně psát) masové přistěhovalectví, že nechceme omezování a mentorování zvenčí, likvidaci soběstačnosti, další zdaňování a i přesto následné zadlužování na úkor peněz pro Řecka, Palestiny a další jiné, cizí a zcela jinak (ne)fungující země... Hezky jste trefil hřebíček na hlavičku tím, že lidé jsou tady tak naštvaní a pomalu odhodlaní k radikální změně, že ta atmosféra jistě může připomínat tu předhitlerovskou. Tady je totiž naprosto všechno špatně, pokud se podíváme na řízení země, tvorbu zákonů, náklady státu, armády, soudnictví...Nikdo nepřijímá odpovědnost a nikdo jí po nikom ani nevyžaduje. Generálové si "nevzpomínají", jak se kupovaly letouny CASA, to se zapíše a uklidí do šanonu. Ale zkuste jako občánek bez funkcí a konexí nezaplatit složenku za popelnici...
27. 11. 2012 | 16:36

šašek z Jihlavy napsal(a):

V OVM jsme mohli sledovat úvahy Petra Bouchala o různých trafikách pro profláknuté politiky. Jako cizinec se uplatnil v UK na prestižní instituci a působil důvěryhodně. Přes všechny nedostatky současné vládní mašinerie v GB jednoznačně vysvětlil, proč v této kolébce moderní demokracie je podobná praxe uplatňovaná v ČR nemyslitelná. Toto je pro mne téma, ne nějaký obskurní umělec, jehož popúularita u jistého typu spoluobčanů bude zneužita. Až splní svoji roli, bude odkopnut do zapomnění.
Rád bych, kdyby se nad tímto problémem zamyslila i paní britská ambasadorka a vyjádřila svůj názor (pokud si to jako diplomatka může dovolit).
27. 11. 2012 | 16:44

Pedersen napsal(a):

Pane Klaus, a co stím tedy dělat, aby se to obešlo bez těch "fašistů"? Nebo mi snad chcete tvrdit, že je to všechno OK, krize je přírodní úkaz, za ktrý nikdo nemůže a jednou prostě "odezní", tak jako na jaře roztaje sníh? NE. Krizi opravdu NĚKDO způsobil. Bohužel jich je hodně, Vaším otcem počínaje a dnešní vládou konče.
Připomenu oblíbené Řecko: 45 miliard Eur ročně nezaplacených daní. To by v tom byl čert, aby to vydrželo na věky.....
27. 11. 2012 | 16:44

Martina napsal(a):

u skinu/neonacistu 44 znamena SS a symbol na bundě připomíná Divize SS Nord

Tak Landa je nacek! chcete důkaz? zde! http://cs.wikipedia.org/wiki/6._horská_divize_SS_„Nord“

Tady je Landa http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/660xX/Nov2012/1415111.jpg?bbcf
27. 11. 2012 | 16:44

Jana Preti napsal(a):

Vážený pane Klausi, opravdu jste zde výrazně překročil míru nevkusu a trapnosti. To je tak asi jediné, co k tomu stojí za to říci.
27. 11. 2012 | 16:47

zdeno napsal(a):

Začalo to po roce 1989 - potom nařízeným vstupem do EU - a nyní se opět likviduje vlastní názor. Zase se mi chce zvracet....
27. 11. 2012 | 16:49

Japi napsal(a):

Kdo nám tu káže o morálce ? Na to již nemá právo. Jsme tam tam kde jsme - díky KLAUSISMU !!
27. 11. 2012 | 16:49

juventus napsal(a):

O zrodu faěismu ajeho sociální základně se psávalo mnoho.volební epicentrum 1933-souboj komunistů proti nacistům,za zjevných antipatií představitelů demokratické Výmarské republiky,spojených i s pozemkovou šlechtou-proti Hitlerovi.Hitler naopak měl
projevy ve stylu:Celá Výmarská republika od roku 1918 za nic nestála,nikomu nevěřte včetně komunistů,kteří jako já tvrdí,že jsou proti buržoasii také.Jenže tajně se spolčují s bankéři,což prý voličům uniká.Prý chce stranu navýsost idelogickou,ale jejím jediným ideologickým pilířem byl boj s židobolševismem.
Celý nacismus byl proniknut autoritářstvím NSDAP.Proto považoval za nutné zničit jakoukoliv přirozenou literární autoritu,novinářskou a hodně vědeckých.Mann,Zweig,-koncentráky,pálení knih Feuchtwangera,..
Z vědců si udělali ukázkovou laboratoř "kácení mýtů a legend",lidí typu jako akademik Kořínek v algebře u nás.
Skoro všichni slavní vědci pracující,žijící v Německu,kteří si získali obrovské vědecké celosvětové renomé již za klasického humanismu universit císařského Vilémovského Německa-do roku 1918 a zlaté období zasloužené slávy prožili jako profesoři universit Výmarské republiky do roku 1933-byli pozabíjení fyzicky,vyhozeni z práce,v lepším případě donuceni k emigraci,pokud měli na to peníze,nabídky nebo později dáni do koncentráků,pokud si věřili,že tam přežijí v Německu.Emigrace do SSSR nebyly vyjímečné.Ultrazesíleno -teror-to bylo v případě vědců židů a cizinců původem,byť žili tam desítky let v Německu-třeba již v 19.století.Mnoho takových z Polska,Litvy,Holandska...Tyto teroristické akce vycházely z naprosto neznámých ve vědě niemandů-studentů apod. universit roku 1933,členů i NSDAP nezřídka.Z nových místo od roku 1933 nastoupivších nich v postech vědy není dodnes citováno skoro jediné jméno,s výjimkou Teichmuellera v matematice.Nobelista (1924) fyzik Heisenberg horoval pro nacismus a bral od něho vedoucí funkce,prodloužené mu bez přerušení Německem do roku 1962, podobně do konce války Nobelovcům Lenardovi,Starkovi atd. na rozdíl od "Vilémovského" Nobelovce giganta objevu roku 1900-Maxe Plancka. Část německých vědců odebralo hned po válce SSSR na Krym po dobu 10 let-na sovětský výzkum aplikovaný-po válce s návratem a dobrým životem včetně původních německých manželek a dětí.
Je třeba říci,že šlo nikoliv olikvidaci pouhé typické národní vědecké elity malých zemí,ALE O LIKVIDACI KOSMOPOLITNÍ SVĚTOVÉ ŠPICE-ŽIJÍCÍ KONCENTROVANĚ VE VÝMARSKÉ REPUBLICE,KTEŘÍ UČILI I MNOHO BUDOUCÍCH SOVĚTSKÝCH AKADEMIKŮ VE STIPENDIÍCH V NĚMECKU za Výmarské reubliky a císařství 1900-1933.Wikipedia má nepřeberné množství tragických osudů tohoto vědeckého typu včetně jména osobního "hlídače-z NSDAP" každému z těch vědců,jakoby byli nesvéprávní.Z čistých Němců zabit třeba -otec ultravýkonné vývěvy,např.a jiní také oběťmi.Naopak osobní lékař Himmlera,popraven 1948,člen NSDAP,byl PhD u Nobelovce imunologa Ilji Mečnikova kdysi za první světové války,tuším.Nacisté stejně krutě postupovali ve Francii.
27. 11. 2012 | 16:50

Adolf napsal(a):

klausův fotr připomíná zloděje ...
27. 11. 2012 | 16:53

Hubert napsal(a):

Vážený autore článku... Váš článek je poněkud demagogický. Zjevně jste nepochopil, že je zde eskalujicí napětí a nespokojenost občanů s těmi kdo (ať již oficiálně či v zákulisí) tahají za mocenské nitky. Pan Janeček má za to, že problém společnosti je úpadek hodnot a na tuto skutečnost se snaží reagovat. Co doporučujete vy? Dál bez dalšího demokraticky volit mezi zloději a korupčníky? Společnost, která nestojí na skutečných hodnotách (a dokonce o nich odmítá i vést diskuzi) je slabá a je jen žrádlem pro vlivné zloděje.
27. 11. 2012 | 16:58

Jan Tichý napsal(a):

Klaus ml. není zdaleka jediný, kdo varuje mrazivými paralelami s dobou těsně před Hitlerovým nástupem. Jiní poukazují na analogie z období po Mnichovu u nás, kdy například "vlastenecká" lůza uštvala Karla Čapka... Bohužel, i mnohé zdejší příspěvky potvrzují, že tyto analogie jsou úplně oprávněné. (V bývalé Jugoslávii to nedávné vraždění taky začínalo úplně nenápadně "jen" verbální agresivitou - a nikdo nedokázal předvídat, co se z toho vyvine za pár let!)
27. 11. 2012 | 17:01

Josef Rádlo napsal(a):

Fašismus více připomíná "tatínkova" privatizace a "přikulovačovy" restituce...
27. 11. 2012 | 17:02

Odoaker Bohemus napsal(a):

Autor: Škoda, že nedáváte odkaz na pořad, nebo doslovné znění, popis děje. Takto nevím, o čem mluvíte.

All: Pokud by Janeček (mág dobrojed) se TAKTO vymezil proti zlojedům, potom, .. nevím co říci. Možná ví, coby zrzavý nezlojed :-), o čem mluví. Kdo ví.
A kolik takzvaných zlojedů nezlojedů dobrodějů nedobrodějů prdjedů má občanství Česka, neboli jsou Českové! Pro pozorovatele zvenčí! Zlotřilí Českové, otáčejí protokolární, provádějí nájezdy na sámošky bez placení (prý obraz Česků v devadesátých letech v Rakousku), českové vědci nezískali Nobelovky jenom proto, že to nedopatřením dostal někdo jiný, atakdále, atakdále. Můj obraz to není ani v jednom případě. Nobelovku jsem nedostal proto, že jsem nevymyslel vůbec nic, protokolární jsem viděl možná přes vitrínu, v Rakousku jsem v devadesátých letech nebyl. A o tom to je. Přesto, někdo z oněch si Nobelovku zasloužil a nedostal, někdo na kamery otočil, někteří prokazatelně nájezdy provozovali.
Doporučuji se zasmát a jít dále. V současné mizérii jedna z cest. Smějící se česková bestie.
Dobrý večer.
27. 11. 2012 | 17:03

Ivana napsal(a):

Daniel Landa se oficiálně posunul do další životní fáze. Teď je z něj kouzelník Žito.

Vzpomínáte ještě, jak byl templářským rytířem?

Možna brzo bude prezidentem :-)))))))
27. 11. 2012 | 17:04

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Ještě poznámka k tomuto pomatenému blogu.

Cituji
„Přidávají se slušní lidé.“

No to je hrůza, slušní lidé by přece měli stát ruku v ruce a podporovat ODS, jak se něco podobného mohlo stát, že slušní lidé nevědí, kde je jejich místo.

Průmyslníci, umělci, mladí, proč ti již nestojí jednotně po boku ODS?
Je to zneklidňující, mezi elitou národa jsou zbloudilé ovce.

A to jsem vynechal různé práskače, kteří podrývají naši demokracii tím nejhorším způsobem.
27. 11. 2012 | 17:09

Karel Mueller napsal(a):

Pane Klaus,

Váš blog mě spíš rozesmutněl. Psali jsme v minulosti na podobné téma mnohokrát, vždyť je to pořád stejná písnička.
Samozřejmě, občas píšu o průsečíku ekonomické krize spolu s etnickou a náboženskou nesnášenlivostí a pak račte si vybrat: Sevřená pěst nebo roztažená dlaň.
Paralely, které uvádíte, jsou zcela zřemé a do očí bijící. Takže to všechno tu už bylo. A co se pak dělo byla jen reakce na zcela reálný stav. Jinými slovy, demokracie (pokud se to tak dá ještě nazvat) nejsou schopny zabránit opákování příčin a proto je zbytečné naříkat nad následky. Bohužel. Možná si nejdříve dáme Pinocheta s mocí oligarchů a po něm zase tu sevřenou pěst, v dnešním Chile by Pinochet neměl asi šanci, Stalin v případě hluboké ekonomické krize možná ano. Kvůli nedávné minulosti, která je jiná než třeba u nás.
Lidé se bohužel nemění.
27. 11. 2012 | 17:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 11. 2012 | 17:11

Historik napsal(a):

Na Hawaii do Honolulu:
Dokonce křestní listy AH se "nenašly" a nikdy nebyly publikovány do požadovaného 18. století, že by židovští předci? Podezřelé je rovněž socialistické kolektivistické hnutí, které prosazuje většinou "vyvolená" skupina lidí...1789-1917-1947-...
Pátrejte proč se musel zničit a zmizet hrob Hesse a rodičů a prarodičů AH, zničení hrobu je jedna z nejvyššího potupení mrtvých i živých.
27. 11. 2012 | 17:14

zadluzeni.cz napsal(a):

Paráda, už se začínají bát.

Janeček nic moc, ale současný systém zastupitelské demokracie má jen dvě vyhlídky. K diktatuře nebo přímé demokracii. Janeček snad směřuje k tomu druhému, klausisti bezpochyby k tomu prvnímu.
27. 11. 2012 | 17:15

Temný anděl napsal(a):

Nemluví z Vás jenom strach, tehdy jako dnes? přijmul jste jako ředitel soukromého gymnázia dosti podivný dar v řádu desítek neli stovek milionů od polostátní firmy.

Tehdy jako dnes dosti podivný sponzoring soukromého gymnázia od polostátní firmy. Tehdy se tomu říkalo tuším skrytá korupce prezidenta přes jeho syna. Dnes se tomu říká dosti podivné! Inu, třeba Vámi zmíněný zlojed si na Vás brousí zuby.
27. 11. 2012 | 17:19

vasja napsal(a):

No jo. Ale byl by ten fašismus nějak horší než ten zlodějskej a bankrotující euročurbes? Nedovedu si to představit.
27. 11. 2012 | 17:21

Śel kolem napsal(a):

Ještě nám povykládejte něco o rovných příležitostech, startovní čáře pro všechny stejné, spolehání na sebe sama, jak každý může dosáhnout na dotace atd.
Je mi s ohledem i na Vašeho otce z Vás smutno. Lidé kteří vydávají zlodějny, podvody, nehospodárnost a korupci za něco normálního, co údajně k demokratické společnosti patří, nemají právo vůbec někoho osočovat z komunismu či fašismu.
27. 11. 2012 | 17:23

reppop napsal(a):

K tématu také zde:
http://www.denikreferendum.cz/clanek/14425-daniel-landa-a-kulturni-fasismus
Cituji úryvek:
Landa má pocit, že zřejmě selhal, vítězí-li ve volbách komunisté a nikoli strany vpravo od ODS, DSSS nevyjímaje.

Důvody, proč se Landa vzhlédl právě v Janečkovi, nalezneme v podstatě jeho projektu Pozitivní evoluce, kterou přesně analyzoval politolog Karel Kouba v článku Revoluce a la Pinochet (http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-58447360-karel-kouba-revoluce-a-la-pinochet), kde píše, že Janeček „navrhuje, aby poslanci byli voleni v 81 dvoumandátových obvodech. Jedinou zemí, která poslance takto volí, je Chile, kde tento systém zavedl generál Augusto Pinochet, aby uměle posílil volební zisky pravicových stran. Na jedné straně tím umožnil hladký přechod k demokracii, na straně druhé na dlouhou dobu zablokoval možnost politické změny. Z chilské zkušenosti pak vyplývá, že návrh Karla Janečka by neřešil současné problémy české demokracie, ale spíše je prohluboval.“ Protože česká společnost neřeší otázku přechodu k demokracii, smysl Janečkova projektu tkví zřejmě v posílení technokratických tendencí, které si Landa vykládá po svém: vláda tvrdé ruky.
27. 11. 2012 | 17:26

Milena Vašková napsal(a):

Pardon, tady došlo zřejmě k mýlce v názvoslový. Fašismus a nacismus jsou jiné směry. To co popisuje Ing.Klaus ml. je nacismus. Hitler byl vyznavačem nacismus. Fašismus? To byl zase jiný pán.

Jinak souhlasím. Morální kredit Janečka ml. je tak mizerný, že jen nastřádané miliardy jej z moci peněz opravňují mást lidem hlavu. První velké peníze získal hazardními hrami, teď využívá zemé - daňových rájů. Tedy okrádá náš stát, ale přesto jej chce udělat lepším? Zajímavé.

Když tady někdo uvádí, klan Klausů, tak by se měl zamyslet na klanem Janečků. Janeček st. byl agent StB, který působil i v zahraničí. V tomto vyrůstal jeho syn zloděj, který chce nyní napravovat naši zem. Paráda!

Landa starý nácek od dob Orlíka, přes různé řády, s runa (SS) na zádech a ve vojenském munduru na Vyšehradě. Potí s emi z nich čelo. Ne, strachy, ale chce se mi blít. Špína volá, uklidíme to tady. To jsou paradoxy života.
BTW co ten kohout, to jednou z nových sportovních disciplín Landy budou kohoutíá zápasy? A já mysella, že jsou zakázané. No pro nácky, zloděje a jinou verbeš asi ne.
27. 11. 2012 | 17:26

... napsal(a):

Co čekat od člověka, který se neštítí vzít 100 milionů od Romana.
27. 11. 2012 | 17:29

reppop napsal(a):

Ještě cituji z článku v Deníku Rererendum:

Není podstatné, zda se kapela Orlík ve svých textech, či její jednotliví členové osobně distancovali či distancují od německého či jiného fašismu nebo popírají rasismus. Vyjdeme-li z hodnotvého základu, který prezentuje kapela Orlík a Daniela Landa jak ve své tvorbě, tak ve svých postojích za poslední dvacetiletí, nacházíme opakovaně tyto hodnotové vzorce:

a) rigidní lpění na konvencích středních vrstev jako je úcta k autoritě, etnocentrismus, tradiční rodina atd;
b) podřízenost vůči autoritám;
c) agresivita;
d) antiintelektualismus;
e) pověrčivost a stereotypní myšlení;
f) kult síly a ideologie mužské nadvlády;
g) destruktivnost a cynismus;
h) xenofobie a autoprojekce.

Tyto hodnoty tvoří Adornovu F-škálu, škálu fašismu, pomocí které se měří míra autoritářské poruchy osobnosti. Od 50. let se teorie autoritářské osobnosti vyvíjela a byly vypracovány nové modifikace, odpovídající změněným sociálním podmínkám, jako Kohnova škála autoritářského rebela ze 70. let či Altemeyerova RWA-škála, tj. škála pravicového autoritářství z 80. let. I přes vývoj této teorie však zůstává Adornův koncept základem metody, kterou se sociologicky měří míra fašismu jak ve struktuře osobnosti jednotlivce, tak ve škále hodnot společnosti.

Na základě tohoto předpokladu můžeme tedy dojít k tvrzení, že hodnoty Daniela Landy a jeho tvorby jsou autoritářské, jeho tvorba sama pak konvenční. Vzhledem k tomu, že od počátku umělecké dráhy působí v rámci zábavního průmyslu, můžeme na základě kritiky zábavního průmyslu a kritiky jeho tvorby tvrdit, že jde o kulturní fašismus. Kulturní fašismus je výsek zábavního průmyslu, který je z estetického i hodnotového hlediska nejen konvenční, ale i zpátečnický. Je-li pak Daniel Landa jakožto kulturní symbol symbolem kulturního fašismu, rezonující s hodnotami značné části české společnosti, zejména kulturně hegemonních středních vrstev, můžeme říci, že kulturní symbol Daniel Landa je symptomem fašizace české společnosti, tj. posilování autoritářských, protidemokratických tendencí.

Král Žito 44 a Krysař Janeček
Daniel Landa se mýlí, tvrdí-li, že svou aktivitou nezasel sémě. Daniel Landa po dvacet let coby malý český Donaldson propagoval fašistické společenské i estetické hodnoty, které pomáhal legitimovat. Svou roli malého českého Donaldsona, reprezentujícího kulturní frontu Nové pravice, zdá se vyčerpal a kulturní fašista se rozhodl spojit s fašistou politickým, s Karlem Janečkem v projektu Pozitivní evoluce, jenž má pinochetovské poselství. Daniel Landa pod drsnou maskulinní maskou ovšem skrývá slabocha, který potřebuje silného Vůdce. Politický fašismus zároveň potřebuje kulturní fašismus, protože jsou-li lidé zbaveni svobody, například volebního práva, je jim třeba prodat laciné opium.
27. 11. 2012 | 17:31

JenTak napsal(a):

Milena Vašková
Vy jste přesně jako ta drbna, která pouští do světa ono "jedna paní povídala". Tvrdíte o Janečkovi, že je zloděj, aniž byste měla pro to sebemenší důkaz. Já si vždycky říkal, kdo asi vypouští ty drby a fámy, No vida, ona je to Vašková.
Konečně mám jasno.
27. 11. 2012 | 17:33

fikus napsal(a):

Se zájmem jsem četl váš příspěvek a to, že Landa udělal reklamu panu Janečkovi neznamená že je jeho vyznavačem, případně že p. Janeček Landu obdivuje. Přirovnání k SS (umělci bývají extravagantní, ale mě osobně to nepohoršilo) je jedna věc, vývoj zde nejen během krize je věc druhá. záměrně nebudu rozvádět roli vašeho papá, neboť jsme všichni synové svých otců, že ano. Rozhodně jde p. Janečkovi o opak toho, co Klausovi seniorovi a je to tak dobře a Landa Orlík hudebník stojí mimo, on jen svým způsobem poukázal na problém vzestupu komárů, na kterém má svůj významný podíl nejen guru na Hradě ale celá pseudopravicová klika rozpočtové odpovědnosti.
27. 11. 2012 | 17:34

MartinO napsal(a):

reppop:
No to jsou bláboly teda :-D Naposledy jsem se tak pobavil když sem Maximus dával odkaz na "Pyramidu moci"
27. 11. 2012 | 17:39

josef napsal(a):

Vy Klausovi jste nějak divně "naprogramovaní"..:-) No snažil jste se pane Klausi, snažil, ale je Vám to houby platný. K tomu se musíte jako tatínek obklopit lidmi se "specifickým způsobem uvažování", aby Vám dobře "rozuměli" :)))). Vy Klausovci mne vždycky pobavíte!!!
27. 11. 2012 | 17:39

Rams napsal(a):

To je nová taktika?
Splétat dvě nesourodé věci a dojít k neuvěřitelným objevům.
"Otěcko" postřelen kuličkovkou a vinni jsou "štváči a rozvraceči".
MF DNES v článku hází do jednoho pytle Landu a Janečka do jednoho pytle a slovutný pan ředitel usoudí, že Janeček musí být fašista.
No, tě pic!
27. 11. 2012 | 17:39

Petr napsal(a):

Autore, trefil jste do černého!

Musíte jen počítat s tím, že nyní se stanete terčem pana Janečka. Ačkoli se snaží bojovat proti korupci, tak způsob, který zvolil opravdu probouzí nenávist ve společnosti. Jde i o agresivní pojem "zlojed", který si pan Janeček nově vytvořil.
Proč bychom měli cítit nenávist k člověku, který se dopustil nějakého trestného činu - např.korupce. Odsoudit ho za to přece musí soudy.
Vystoupení pana Landy bylo asi poslední kapkou, která mě zvedla ze židle. Bývalý člen fašistické hudební skupiny Orlík o vytváření nenávisti mezi lidmi jistě něco ví...
27. 11. 2012 | 17:40

ZAS napsal(a):

Že nekandidoval ... ?!??
27. 11. 2012 | 17:42

MartinO napsal(a):

JenTak:
Ale Vašková přece má důkaz. Psali to o Janečkovi Bartoš a Bostlová. A ti mají důkaz... noo... vytáhli si to z paty. "Novinář" Adam bartoš byl za jeho konspirační bláboly vyhozen z MF Dnes a ze stejného důvodu mu byla udělena cena "Bludný balvan"
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1333128955
27. 11. 2012 | 17:44

david napsal(a):

Autor by si mohl pro začátek alespoň shlédnout videa z mítinků v Pozitivních městech a popřemýšlet.. Mrknout na Slavíky je málo..
27. 11. 2012 | 17:46

reppop napsal(a):

MartinO napsal(a):
reppop:
No to jsou bláboly teda
xxxxxxx
Můj text to není, já bych to napsal trochu jinak. Jen jsem dal k posouzení.
Nicméně s jádrem sdělení spíše souhlasím (jinak bych to sem nekopíroval).
Avšak pokud napíšete to co výše cituji, pro mne je to jako byste nenapsal nic.
Pokud o něčem někdo tvrdí, že to jsou bláboly MUSI napsat PROC to jsou bláboly. Jinak má jeho sdělení NULOVOU diskusní hodnotu.
27. 11. 2012 | 17:49

babočka napsal(a):

Pan Klaus ml. má naprostou pravdu. Někomu se začíná nelíbit naše demokracie kde už konečně policie začíná byt vidět. Na zlodějnu je policie a ne Jandovy a Janečkovi hordy holých lebek a milých úsměvů. Už vidím jak v parlamentu má většinu
tvrdé jádro sparťanských fandů.
27. 11. 2012 | 17:54

Majkkl napsal(a):

Ve vší ouctě, pane Klausi, když takhle občas poslouchám vašeho tatíka, mám o dost intenzivnější pocit ohrožením extremismem, nacismem a xenofobií. A to nemluvím o té sebrance z D.O.S.T. Nějak jsem nezaregistroval, že byste se na tohle téma nějak vyjadřoval, natožpak k tomu, kam tatík se svými reformami za zhasnutého světla tuhle zemi spoludovedl... Chápu, začínáte se bát rozšiřující se podpory, kterou Janeček má...
27. 11. 2012 | 17:56

agent napsal(a):

a nejen připomíná, tohle je!Tohle nechaj veřejně na FB?
27. 11. 2012 | 17:59

Stojan JakoTyč napsal(a):

Radola Gajda copak to autorovi říká ? V německu nevládl fašizmus ale překroucená myšlenka národního socialismu! Fašizmus je doménou itálie! A nebo třeba české Národní Obce Fašistické a jiných stran které tu fungovali a varovali před hitlerem. Píšete učelově zmanipulované informace. asi jako životopis našeho spasitele a jeho rodiny v žádném se nepíše co dělala rodina Havlova mezi lety 33 a 45 ...... Dnes je vše neobjektivní a nevyvážené stejně jako před 89tým jen se snaží o dojem padání vah doprava což je všeobecný omyl!
27. 11. 2012 | 18:03

reppop napsal(a):

Pane Klaus junior,

Jde v případě Vašeho článku o další konkurenční boj mafií nebo jablko padlo daleko od stromu? (tatínek, hilsneriáda a pan Bátora a DOST).
Spíše sázím na to první.
Či jinak, z Vašeho pohledu: Kdybychom připustili, že pokrytecká občanská iniciativa páně Janečka je legitimní, mohly by si nárok na legitimitu činit i ty nepokrytecké (ProAlt atd.), které současné problémy nazývají pravými jmény a skutečně jim jde o to je systémově řešit. A to by tak hrálo, to by pak náš business-země ČEZko nevzkvétala.
27. 11. 2012 | 18:04

Stojan JakoTyč napsal(a):

Pane babočka :D vy tomu co je zde říkáte demokracie ? "Náš vzor" USA by nám nafackovalo tam říkají demokracie mají těžce policejní stát a to co si dovoluje vrchnost si tam politici nikdy nedovolí....... aby ne jejich politici nemají doma rudé knížky a legitimace SSM!
27. 11. 2012 | 18:05

roman napsal(a):

Zajímavé. Dnes, po přečtení blogu Karla Janečky ohledně D. Landy jsem se poprvé seznámil také s jeho vebovou stránkou Pozitivní evoluce. Budu se zajímat dál, protože je mi celá myšlenka sympatická.
Když jsem se o této aktivitě pak bavil s kamarádem, tak jsem mu řekl, že se nejvíc těším na rychlost a komentáře médií o tomto "burcování" lidí a pak, a to hlavně, kdo se začne ze známých osobností ozývat a jak. Že to bude o něčem svědčit. A co je ještě zajimavější? První reakci jsem si přečetl nyní. Dozvěděl jsem se, že podporuji fašismus. Říká mi to ředitel školy a syn našeho dosavadního prezidenta. Tomu tedy říkám demokracie. Ať žije a vzkvétá. Díky pane Janečko. Díky pane Stejskale za informace.
27. 11. 2012 | 18:08

SAmuel Křepelka napsal(a):

Popis situace celkem výstižný, chybí analýza příčin a návrh řešení.
27. 11. 2012 | 18:09

Pavel Marik napsal(a):

Predstavuji si svet slozeny jen z Vaclavu Klausu a vychazi mi ze nemam co jist, ale vim kdo za to muze.
27. 11. 2012 | 18:10

S.Š. napsal(a):

Majkkl :
Ale vyjadřoval se, vyjadřoval ... vyjadřoval jim podporu a přijal je na Hradě.
http://www.antifa.cz/content/frantisek-cervenka-dost-nahnedla-cesta-k-prezidentovi
P.S.: Antifa chce proti fašistům bojovat "všemi prostřdky", t.j. i násilně. Pravicové extrémisty, zaštítěné prezidentem republiky, má ale zmonitorované dobře.
27. 11. 2012 | 18:11

mb napsal(a):

sš ... majkkl řekl, že se k tomu nevyjadřoval Klaus džejár ... nikoli Klaus senior ... senior Klaus je afinitou k d.o.s.t. ... více než znám viz.: raději šulákovou, raději lopuch, raději bátoru ...
27. 11. 2012 | 18:16

Spravedlivý mezi národy napsal(a):

Vůbec nemám strach ze spontánních občanských iniciativ - v nich je cosi čistého, upřímného - nemusím s nimi ve všem souhlasit, ale vidím, že hledají pravdu a spravedlnost v diskusi - nestydím se ani za slova pravdu a lásku - kdyby neviděly tu hnilobu, neměly by důvod něco hledat - třeba lepší volební systém. Fašizmus se u nás provozuje v zákulisí a kuloárech ministerstev a parlamentu, nikoliv na ulicích a v pivnicích. Je to fašizmus bílých límečků a kravat, nikoli hnědých košilí. Je to fašizmus, který prorůstá nejen politikou, ale i soudnictvím, policií a sdělovacími prostředky. Lze Kubiceho obrazně a s určitou nadsázkou nazvat Himmlerem naší NS-ODS? Podle mne ano. Když Vy, pane Klausi, se nestydíte někoho srovnávat s fašisty, tak já se také nestydím.
27. 11. 2012 | 18:16

Mc. Boulder napsal(a):

Pane Klausi mladší, ze těch 100 milionů, které jste dostal od současné vládnoucí mafie bych čekal více angažovanosti a svazácké údernosti.

Demokracie asi není ošklivá ani stará, jenom bohužel není v Česku.

Já zase za fašistickou stanu považuji ODS a její členy, včetně jejich tatíčka Velké Kikiny na hradě. Prozraďte, když se ódesáci sejdou na hradě, jen mezi sebou, hajlují při pozdravu? Nevím jestli mezi ně počítat i pana Hájka, ten je asi pomatený. Takže vidíte, je to jen věc názoru. A upřímně, možná že bych ho za 100 milionů také změnil.

Čest.
27. 11. 2012 | 18:17

janecz napsal(a):

Jo pane Klausi, máte strach, že Vám už státní podniky jako ČEZ nebudou dávat stomilionové sponzorské dary na Vaše soukromé gymnázium, že ? Protože to je přece jediný spravedlivý nefašistický systém. Chápu Vás. To by nas.alo každého.
27. 11. 2012 | 18:28

reppop napsal(a):

"Řeknu svůj názor nejsem intelektuál a krytik český a psát taky neumím ale Landa řekl co si myslí a mě nezbivá nez mu dát za pravdu," vyjádřil svou podporu Landovi Robert Rosenberg (hvězda filmů pro dospělé).

Rosenberg se také zamyslel nad tím, jak vypadá dnešní společnost. "Do začátku minulého století platilo chlap měl bít potentní chrabrý silný aby ubránil rodinu dnes musí umět lhát krást intrikovat i ve vládě museli sedět lidé kteří bily vzdělaní ale zároveň sportovně zdatný protože kdo si neskusil strach z prohry nemůže vyhrávat," míní Rosenberg, který si poctivě kupuje všechna Landova cédéčka.

"To je asi můj názor asi s ním nebudete souhlasit ale já mám Landu rád mám všechny jeho cd original a všechny filmy original,“ uzavřel Rosenberg.

(Zdroj: http://www.super.cz/17560-auu-z-toho-az-boli-oci-robert-rosenberg-se-zastal-landy-vzkazem-plnym-silenych-pravopisnych-chyb.html)

Adorno a jeho škála fašismu:
a) rigidní lpění na konvencích středních vrstev jako je úcta k autoritě, etnocentrismus, tradiční rodina atd;
b) podřízenost vůči autoritám;
c) agresivita;
d) antiintelektualismus;
e) pověrčivost a stereotypní myšlení;
f) kult síly a ideologie mužské nadvlády;
g) destruktivnost a cynismus;
h) xenofobie a autoprojekce.
27. 11. 2012 | 18:30

JF napsal(a):

docela zajímavoučké počteníčko od synáčka tatíčka ve zdejšího ODS. (O jako občanské a D jako demokratické) Takové čisťounké, pěkňoučké a srozumitelňoučké ... ten vejskot od Koudelkovic Zdeňečka. Chlapci, chlapci Klaus či Janeček jedna jste rodina či spíš povedená rodinka ;-) Co vy to tu hrajete za divadýlko. Taťka se dívá a bude mručet, protože von když to nešlo v KSČ tak to šlo a jde v ODS. Co bylo předtím? To je myslím otázečka pro vás - kumšthistorici.;-)
27. 11. 2012 | 18:34

český maloměšťák napsal(a):

Václav Klaus
Janečkova iniciativa se mi nejeví jako fašistická. Myslím si, že je jen dost pokrytecká a tak může být ve svém vyjádření dost manipulativní - to jejich nalézání hodnot, znovuobnovení hodnot...bez toho, aniž by se otevřeně a především poučeně bavili ( a veřejnost informovali) o takových věcech jako je střet zájmů Velké čtyřky /na jedné straně international tax planning pro privátní sektor, na straně druhé všecky ty služby státu - včetně oceňování jeho aktiv pro privatizaci či rady při konstrukci daňového systému/, o tom , jak se banky podílí na vzniku krizí, o pomoci státu jim - kdy by jinak zkrachovaly (ale spolu s tím by vznikly obrovské potíže firmám a domácnostem...nejen státnímu rozpočtu)...o tom pak, jak titíž lidé z bank mají tu drzost radit státu co má udělat se svým rozpočtem....

Nechte Janečka Janečkem - pokud se má ukázat, že je jen jakýmsi Berlusconim z Horního Křupanova...tak se to ukáže samo.
Podle mě ale má potenciál na to, aby pomohl společnosti s narovnáním systému - systému, který pomáhal tvořit i váš tatík, pane Klausi.
Pomohl v tom, aby se instituce znovu vrátily ke své práci , ke svému poslání...a přestaly být tu již jistou, onde zatím jen plánovanou kořistí různých mafií. /stejně tak je tu ale potenciál i k tomu, aby po zisku politické moci naopak ty instituce ukořistil on...ale to si jistě lidé a příznivci jeho hnutí pohlídají ...tedy to, aby kořist byla vydatná...
ha, ha, ha...:(( /

Myslím si, že v tomto případě je udělení cejchu " fašismus" podlostí.

Landu ignoruji. Naštěstí je na světě tolik mnohem lepší hudby a textů, že není nutno se jím hlouběji zabývat.
27. 11. 2012 | 18:35

JVS napsal(a):

repe
Adorno je samozřejmě jeden z těch buržoasních překrucovačů, kteří se společenské jevy snaží kanalizovat do individualistických kategorií.
Institut skupinového sexu známý jako Frankfurterová škola, který se přes mé jasné výhrady vydával za marxistický, zamlžil na zbytek století poznání společenských jevů.
Což říkám přes osobní zálibu v Erichu Frommovi a Richardu Sorgem.
27. 11. 2012 | 18:50

Luba napsal(a):

Ápropós,
"Klaus a fašismus"

Sice tvz. Britské listy nepovažuji za žádný slušný zdroj objektivních informací (zvlášť v době kolem Havlova pohřbu přetékaly hnusem), ale přece jen je dobré si připomenout:

Dolejší (19.7.2005,BL) o Klausovi napsal:

"Pan profesor sklízí obdiv toho nejpravějšího křídla oficiální české pravicové scény. Dokonce jako prezident prostřednictvím svého tajemníka Jakla poděkoval Národnímu sjednocení za podporu v kauze sporu s europoslanci.

Podle Jakla "prezidenta Klause těší, že Národnímu sjednocení není dění na současné politické scéně lhostejné a otevřeně prezentuje svůj názor na věc".

Ironií je, že NSJ v rámci Evropské národní fronty spolupracuje s německou NPD, která odmítá vznik Masarykova Československa jako historický omyl. Není nad to být vlastencem...

A v reakci na seminář CEPu, který komentuje Němec, prohlásila Národní strana, koaliční partnerka NSJ a také vychvalovatelka hradní euroskeptické politiky, Klause "naším prezidentem". Což je, myslím, v tuto chvíli už docela výstižné."

Zdroj:
http://blisty.cz/art/24171.html
27. 11. 2012 | 18:50

Zbyněk napsal(a):

Milý pane Václave......
Fašismus nám nehrozí,naproti tomu komunismus ano. Je mi líto Vašich studentů, kteří musí poslochat stejné nesmysly, které jsem si právě přečetl. Nemíním s Vámi polemisovat. Jablko nepadlo daleko od stromu a tak je to vpořádku, pouze jako ředitel významného vzdělávajícího zařízení nemáte lhát. Kdyby Hitlerovi vadili Slované, tak v první řadě zlikvidoval slovanskou menšinu přímo ve středu Říše, tu lužickou, nesáhl, jak jistě víte ani na dvojjazyčné cedule. Jste ředitel školy, pedagogicky vzdělán a řešíte Landu a Janečka. To Vám nepřijde divné, že jste ředitel , když nic neředíte, že že když řídíte školu bylo by vhodnější řiditel? Že používáte zimní sezona je za dveřmi, když je přede dveřmi? To by měla být Vaše parketa, změnit ty kraviny v jazyce českém, politiku nechte na otci. Na závěr Vám chci zdělit, že naše země vzkvétá a k tomuto názoru jsem dospěl po přečtení, že pernamentky na horách pro rodinu o čtyřech členech stojí 2800 Kč a střediska jsou vyprodána. Tak hlavu vzhůru, vždyť jste tam každý týden. Jen mi vrtá hlavou, proč by se neměli vyjadřovat lidé jako Landa, nebo Janeček, zmiňovat fašismus či nacismus, když to bylo tak dávno a většina to nepamatuje.
27. 11. 2012 | 18:52

ještě soc. školství napsal(a):

Pane šéditel, vy jste mimo, ale úplně. Fašismus není nacismus a neuctívá Hitlera. Fašismus vzniknul v Itálii a jeho součástí nebyla nacionální podstata. Fašismus Židy nelikvidoval. To dělal nasicmus, ten vzniknul v Německu. Opravdu vážně, jak můžete působit jako pedagog s takovými neznalostmi? Je to ostuda.
27. 11. 2012 | 18:52

Historik napsal(a):

Termín fašismus zavedl pro nacisty Stalin, protože uznáte že Národně socialistická německá dělnická strana s vůdcem soudruhem Hitlerem se nehodila k vykreslení správného obrazu nepřítele, který je "přesný opak nás," jak se zpívá v nejznámnější písni, symbolizující Velkou vlasteneckou válku (Svatá válka, "Vstavaj strana ogromnaja, vstaval na smertnyj boj....").
Mimochodem, termín Vůdce se v souvislosti s Hitlerem nesměl u nás za komunistů používat, takže v knížkách či filmech Němci např. řikají "Slyšeli jste fýrerův rozkaz...
27. 11. 2012 | 18:53

Houda napsal(a):

Pane řediteli školy
Přestaňte laskavě zaměňovat fašismus s nacismem !!
Zvlášť u doby a země vzniku je to do očí bijící !! A to nemluvím o pozdravu (hajlování).
Za takovou minelu by student druhého ročníku gymnázia chodil kanály. Děkuji.
27. 11. 2012 | 18:53

MartinO napsal(a):

O tom, která hudba je krásná rozhodujeme my, strana (českých maloměšťáků).
27. 11. 2012 | 18:57

Arnie napsal(a):

Pane Klaus, Janeček nemusí být náš šálek čaje, ale proč ho hned strkat mezi fašisty?
To je nedůstojné a ubohé.
Nemohu přeci kritiku sprostě onálepkovat a tvářit se, že jsem objektivní prognostik, který si správně vyložil historii a tu "objektivně" aplikuje na mně protivného kritika poměrů.
Při troše námahy by článek stejného stylu, založený na zdůraznění populismu a nacionalismu mohl být například sepsán i na konto vašeho vševědoucího tatínka.
27. 11. 2012 | 18:59

Šel kolem napsal(a):

Prosím Vás jak můžete chtít po člověku, který žije celý život s náhodných podpor, náhodných dotací, náhodných výborných hodnoceních, které ve skutečném srovnání jsou podezřelé, aby nebojoval slovy a činy proti těm, kteří ho chcou o ty náhody připravit.
Mne by skutečně zajímalo jak to bylo s tou spolupráci otce s STB, byl nebyl, ztratily se materiály nebo neztratily, jak je to?Máme právo v demokracii vědět, kdo je kdo, nebo nám potom nic není, co za lidi vedou stát. Skutečně si syn pana prezidenta myslí, že každý krade péra a neví co jsou špinavé peníze.
27. 11. 2012 | 18:59

honolulu napsal(a):

Pavel Bela (16:36)
Utekl jsem v mladem veku, kdyz prisli Rusi. S cestinou neprijdu do styku. Gramatiku neznam. Omluval jsem se uz mockrat. Vydrzte to...
Historik (17:14)
Pokud vim, tak Maria Anna Schickelgruber v dobe, kdyz slouzila u Zida Frankenbergera, nemohla otehotnet. V rodine Zidu byli pouze 2 muzi. Jeden moc stary a druhy moc mlady. Penze ktera ji byla posilana do DOLLERSHEIMU, byla za odpracovana leta.
Anna Schickelgruber je vsak pozdej registrovana (50 let po smrti) v New Age jako jedna z "carodejnic", a bylinarka. Tato zena delala sex pouze ritualne a byla nad sex nadnesena. Zemrela udusenim v roce 1847 bylo ji 52 let.. Udelala nejakou chybu pri michani bylin. Nikdo nevi kde je jeji hrob. Occultiste ho vsak hledaji. Dollersheim take uz neexistuje, ale misto je zname.

Rudolf Hess byl kamaradem vudkine Vril society (Maria Ostrich) a vedel tak mnoho, ze nemohl byt pusten na svobodu. Co vedel pravdepodobne nikdo nevi. Muzeme vsak pouzit logickou dedukci budeme-li znat podrobnosti jeho zivota. Proto historicka studie je nutna. Cele zaklady Nacismu stoji na occultismu a mysticismu. S tim si oficialni informace nikdy neporadi a vazne vedecke prace nejsou vitany.
Tento pristup se vymsti v budoucnosti.

(Neziji ted na Hawaii, ale na Floride. Zustal mi pouze nick. Dejiny me bavi velmi i kdyz jsou stale znasilnovane.)
27. 11. 2012 | 19:00

Luba napsal(a):

Bohumil Doležal,
kterého Klaus považuje za svého přítele, k výše zmíněnému na svém webu zveřejnil toto hodnocení od Emanuela Mandlera:

Z úvodu:

"Přívětivá korespondence mezi Hradem a vedením strany Národní sjednocení vzbudila v médiích jisté vzrušení. Mnohem méně přitom šlo o Národní sjednocení samotné než o to, proč Hrad děkuje za podporu extremistické straně. Ale jak to s ní je? Je tato strana skutečně extremistická? To vlastně nikdo nedoložil.

Prošel jsem materiály na stránce Národního sjednocení v přesvědčení, že se o této straně dozvím něco podrobnějšího. Výsledky mého pozorování nejsou nijak překvapivé, nicméně myslím, že nejde o zcela banální záležitosti."

A závěr?:

"Národní sjednocení je - smím-li si vypůjčit její terminologii -kryptoextremistickou ultranacionalistickou politickou stranou. Možná že by pan prezident udělal dobře, kdyby před poděkováním Národnímu sjednocení, jak je užitečné, že mu veřejně vyjádřilo svou podporu, o těchto věcech trochu víc přemýšlel."

Zdroj:
http://bohumildolezal.lidovky.cz/texty/u234-01.htm
27. 11. 2012 | 19:01

Kott napsal(a):

Nejen pro to, co napsal pan Houda, ten blog je povrchní až hloupý.
27. 11. 2012 | 19:07

Luba napsal(a):

Z aktuálního webu strany NSJ - Národního sjednocení, strany, které prezident Klaus děkoval za podporu svých postojů:

Titulky článků:

NA STRÁŽ!
Židovská mafie: Rozhovor s Hervé Ryssenem
Nový knižní přírůstek v Knihovně NSJ! A. B. Bartoš - OBŘEZANÁ REPUBLIKA, 1.díl Masaryk a Židé
Petr Hájek versus ANTIKRIST
Plíživý návrat bolševismu
Promluva Dr. Tisa k velitelům pohotovostních oddílů Hlinkové gardy
11.září 2001 - sionistický atentát na světový mír
Ještě k pochodu bukvic
Prohlášení NSJ k pražskému SABATU SODOMITŮ
Veřejný záchodek Václava Havla..."
atd., atd. ...

Zdroj:
http://www.narodnisjednoceni.cz/
27. 11. 2012 | 19:17

resl napsal(a):

Myslím, že po té smršti, kdy i neo se odvážil, to už zloděje do politiky moc nepotáhne.
27. 11. 2012 | 19:19

pánková napsal(a):

asi vám šplouchá na maják pane profesore
27. 11. 2012 | 19:21

mb napsal(a):

( to resl ... psal li to neo ...)
27. 11. 2012 | 19:22

Honza napsal(a):

Milý pane Klausi, Vy jako syn člověka, který to tu dlouhou dobu řídí či spoluřídí byste se měl stydět ze všech nejvíc. Jistě víte sám, jaké majetky a statky na Vás v budoucnu čekají. Že by otec byl čistý jak Livie, pardon lilie?
27. 11. 2012 | 19:23

Miroslav.Gruner@email.cz napsal(a):

vyřid´te všem polointeligentům, že napíší-li slovo Žid v kontextu národ, nikoli náboženská skupina, pak se dopouštějí hrubky, použijí-li v tom slově malé ž, je přitom zcela nepochybné, že je-li výraz Žid použit v kontextu elikvidace v souvislosti s národním socialismem 30tých a 40tých let 20.stol., pak jej právě v národnostním kontextu použili, čili s malým ž by si uřízli ostudu. Obdobně když by napsali například Slovan v kontextu skupina národů, pak je použití malého počátečního s projevem eventuelně až ignoranství. Když potom chtějí sekat patky posazením článku do vyššího kontextu, naskýtá se otázka, jestli neurčitost jeho vyznění značí jejich nadhled nebo neschopnost
27. 11. 2012 | 19:28

Daniel Klee napsal(a):

Ač jsem momentálně zatížen vlastními problémy, jak se říká až nad hlavu, nedá mi to abych se nevyjádřil k něčemu, co už dlouho tuším nicméně co se až nyní ukázalo v celé své nahotě a syrovosti. Tím něčím je sebestřednost, touha po moci, spasitelský komplex a kult vlastního ega zpěváka a tvůrce Daniela Landy.

Už ve chvíli, kdy jím byla zneužita postava a velikost Karla Kryla, onoho neúnavného bojovníka za svobodu, právo a pravdu, jsem si uvědomil, že Landa je osoba schopná použít a zneužít vše co mu může posloužit k osobnímu prospěchu a je jedno zda jsou to cizí písně nebo symboly. Ostatně symbolika patří k jeho oblíbeným prostředkům, za které se tak rád schovává.

Nedávné jeho kontroverzní vystoupení, v rámci Českého Slavíka, jasně a nede vší pochybnost ukázalo kým Landa opravdu je a kým ne. Rád používá image jiných osob třeba i z oblasti mýtů či pověstí. Stále se vidí jako „spravedlivý rytíř“ oděný v bílém hávu, jako by snad i on osobně patřil k oněm mytickým Blanickým rytířům. Opak je však pravdou. Jeho hraná pokora let minulých je ta tam a na jeviště vstupuje jako „Kouzelník Žito“… opět je to jen jeden z jeho převleků a masek, které si navléká, aby byl někým jiným než Landou, tedy fanatikem s neonacistickou minulostí.

Nic proti, mnohé z tvorby kapely Orlík patřilo ve své době k známým písním, stejně tak jako mnohé Landovi současné počiny v oblasti muzikálové tvorby. Landa rozhodně není člověk bez talentu a schopností. Otázkou však je charakter tohoto muže, který tak rád a často hřímá jako nějaký novodobý spasitel, který však není ochoten jít s vlastní „kůží“ na trh a schovává se za převleky žijících nebo nežijících osob, osobností či postav.

Landa opět využívá marasmu dnešní doby, vzrůstající popularity komunistů a současné prohnilé společnosti, prolezlé korupcí aniž by však dal jakékoli reálné řešení nebo návod na změnu poměrů, zákonů i společnosti demokratickou cestou směřující k transparentní a otevřené občanské společnosti nebo státu.
Landa zase jen vyhrožuje a „huláká“ schován kdesi za pomyslnou vozovou hradbou své scestné myšlenky a bludy. Ostatně každý si může po shlédnutí záznamu jeho vystoupení udělat vlastní názor…

PS: pro případné kritiky mého komentáře. Celá věc ohledně Landy je mnohem složitější… to není o kritice slov, která Landa tak teatrálně s hranou pózou pronesl, ani o tom, zdali je či není v jeho slovech obsažena pravdivá informace například o komunistech, ale o osobě a charakteru člověka Landy. Člověka, který nemá, dle mého, žádný morální profil, a je jen pózistou s lacinými gesty a převleky.

Srovnám-li Landu s osobou, kterou si svého času vzal do úst a kterou se oháněl, tedy s Karlem Krylem, docházím k závěru, že ono srovnání je ve své podstatě nemožné… Na jedné straně malý ale přesto velký muž, s velkým srdcem a duší, kterým Kryl bez pochyby byl a na druhé straně „neonacista“ schopný popřít svou minulost a stavět se do role spravedlivého rytíře nového řádu, ohánět se slovy jako je například čest… U Landy to jsou jen falešná a prázdná gesta osoby, kterou je možné označit za psychopata. Psychopata, který dostane-li šanci, spolu s ostatními podobně smýšlejícími jedinci, je potenciálně nebezpečný, jak o tom ostatně hovoří i výše autor článku.

V mnohém lze tedy u Landy opravdu vypozorovat podobné povahové znaky, které měli i jeho vzory, tedy nacističtí pohlaváři… i oni se často oháněli upravenou pravdou, která se dobře poslouchala… i oni se viděli jako novodobí rytíři nesoucí pochodeň nového řádu… A ona paralela, je dle mého, zcela na místě… Landa byl a zůstal ve své podstatě neonacistou a rasistou, a to nejhorší na tom je, že nemá ani odvahu to veřejně přiznat.
27. 11. 2012 | 19:29

AP napsal(a):

Pane Klausi ml.,
je pro Vás zcela charakterizující, že jste si vybral téma Landa/Janeček a na něm ukojil svoje myšlenkové stereo tipy, které Vám nalil do hlavy Váš otec. Že si vytvoříte paralelu s fašismem, je už silná káva. Janeček zvedl vlajku, že se přilepí spoustu balastu na jeho aktivitu, je zcela jasné, stejná tak jako tomu bylo u jedné politické strany s ptákem ve znaku. On tu vlajku zvedl, to já hodnotím, vy jste jen zpochybnil aktivitu člověka ze spodu, bez dotací z ČEZu, prostě self made mana se vším všudy. Jestli si nabije hubu - bude to jen jeho věc. A hlavně za své a za svůj investovaný čas, nedotovaný ČEZem.......Styděl by se, být Vámi, kál bych se za vše a začal potichu a tvrdě pracovat....
27. 11. 2012 | 19:31

resl napsal(a):

ale pane mb, důvěřuj a neprověřuj. jinak se to nenaučí.
27. 11. 2012 | 19:39

Luba napsal(a):

Tedy,
tento článek pana ředitele Klause považuji za převelice nevkusný a manipulativní.

1. Karel Janeček se poctivě snaží, ve spolupráci s mnoha lidmi s kreditem a přehledem, odhalit mafiánská spolčení byznysmenů a politiků a odměňovat lidi, kteří se těmto mafiím odvážně postaví. Pravda, trochu si hraje na utopického sociálního inženýra, ale diskusi o dalších eventualitách života v postkapitalismu je třeba vést i o utopiích.

2. Daniel Landa je člověk, který se živí poctivě svou prací, a v jeho názorech je jasně patrný posun od xenofobního extrémismu k tolerantnímu vlastenectví. Jako vlastenec má samozřejmě odpor k lidem, které považuje za škůdce národa - což jsou lháři a zloději v politice. Proto podpořil pana Janečka.

Netřeba zatím hledat nic víc.

Pan ředitel Klaus z nějakého důvodu pocítil potřebu oblepit, jak já říkám "Danečka a Janečka", tyto kluky, kteří naštěstí ještě ke konformitě nedospěli, nálepkami fašismu.

Možná proto, že jako ryzímu pragmatikovi jsou mu ideály, které přináší do života víc komplikací, než zisku, cizí.
27. 11. 2012 | 19:49

hovorka11 napsal(a):

Dokud primitivové budou působit za úplatky z ČEZu a v našem školství, jejich tatínkové pro kariéru synáčka jako poradce zvát ministra školství na hrad "na kobereček", pokud se tatínkové budou na vrcholné funkci prohlašovat jako pronásledovaní "disidenti" Evropy, pokud tatínek se synem bude označovat jako jedinou možnou světovou měnu zkorumpovaný dolar, pokud budou nadávat lidem, kteří se plně věnují záchraně přírody ekobolševici, označovat občanské aktivity za protidemokratické, vyhazovat ty, kteří se jim nelíbí, udělat Petru Machovi trafiku v dozorčí radě fi MERO za vedení "Centra pro ekonomiku a politiku", tak se bude neustále rozkládat stát a fašizmem nálepkovat ty, kterým se to nelíbí.
Doufám, že tito lidé jednou stanou před soudem za majetkové machinace určené k vlastnímu zbohatnutí, nebo zbohatnutí jejich kamarádů s důsledkem smrti (viz. podvod s DPH za lehké topné oleje- za které ministr financí nebyl dodnes potrestán !!!
27. 11. 2012 | 19:50

mb napsal(a):

to resl ... víte mě to zarazilo ... takový příspěvek bych napsal já ( a nenapsal jsem jej ) ale neo ... ??

tak jsem se ho právě chtěl zeptat zdali to psal sám ( on ) anebo zda mu někdo zcizil nick ...

... zdravím ...
27. 11. 2012 | 19:50

Pepa napsal(a):

Promluvil syn jednoho z nejvetsich zlodeju polistopadove ery...
27. 11. 2012 | 19:52

juventus napsal(a):

Je fakt,že historici houževnatě líčí nacismus se vstoupením Hitlera do kancléřství jako okamžik tragické nutnosti nejhorších chvil německé ekonomiky,jak k nim dospěla od Versailles.ON uspěl se jevit zprvu mesiášem,protože mesiáše dlouho očekávali předtím.
Ale možná,že kdykoliv,kdy polomystická bytost,organizace,vyprázdněná,reflektující jen svou představu o světě a životě jak to v něm chodí,získá reálnou příležitost vystupovat autoritativně,mocensky vůči ostatním,nahánět strach,rozhodovat,trestat,legálně ničit a později zabíjet ve velkém-vznikl právě druh fašismu.Nebezpečí číhá tam,kde lidé si na nepřirozenou smrt mnoha jiných zvykají postupně, a pak před jejich očima,dnes a denně.Náběhem může být i třeba opakovaná metanolová aféra,špatné zdraviotnictví nebo žádné,častá neštěstí povodní,zemětřesením,radioktivitou,srážky vlaků,infekcí,...navádějí k otupělosti a mávnutí nad cenou lidského života.Účinek roste tím,že každý vidí a zná jen malou část toho.Nemůže být u všeho a všude.Pak stačí odsoudit nezločince za žádný zločin a lidem se to převrátí v hlavě naruby.Už vidí svět fašisticky:viz pokus Goeringa s Lipským procesem.Pak už by měla jít legalita mordu legálně,kdy nemord se stane mordem legálně.Účinek zdůrazní navození lidem cílově pocitu,že je to justiční vražda,omyl.Právě to je strachem z takové fašjustice zfašizuje.1933 jako na dlani takto probíhal.Oficiální institucionální vzdělanost v tom všem hraje také roli,celková vzdělanost ultraroli.Slabá-to posiluje.Polofašismem je netolerance a diskriminace.
27. 11. 2012 | 20:08

Král je nahý ! napsal(a):

kejhání potrefené husy......já myslím, že přijde doba, že se půjde sedět i za privatizační zlodějiny a za různé přivření královských očí při udílení amnestií...a někteří se bojí, že?
27. 11. 2012 | 20:09

Král je nahý ! napsal(a):

to mb: no třeba nezcizil zrak, ale pero.....to se tak v lepší společnosti dělá.
27. 11. 2012 | 20:14

KH napsal(a):

Pardon, ale "Na rozdíl od Německa"...?!
Já v Německu žiji a už několik let tu studuju, mimo jiné historii. A nad vaším textem mě napdá jediné: NEMOCNÝ NA HLAVU A ÚPLNĚ MIMO!
27. 11. 2012 | 20:19

Václav Weel napsal(a):

podle Vás je nejlepší kuchař, hlad........škoda ,čas ukáže....chybovat je lidské a proto se na Vás nezlobím ...
27. 11. 2012 | 20:21

Jirka napsal(a):

Ano, jde o syna zloděje. Mne totiž současný hradní pán skutečně okradl - přispěl jsem mu nejdřív několika tisíci nedobrovolně na ty 2 byty a 3 garáže v Libni a potom zaplatil statisíce při obraně práva na vlastní bydlení.
27. 11. 2012 | 20:22

Petch napsal(a):

Pán, co si hraje na chytrého a chybí mu základní znalosti dějepisu osmého ročníku základní školy. Montovat do kupy fašismus a Německo to je stejná blbost jako montovat do sebe spojení Klaus a chytrý, zajímavý názor. Doporučuji autorovi tohoto článku, nejprve se dostat na úroveň znalostí žáka zš a pak teprve projevovat svoje primitivní názory.
27. 11. 2012 | 20:30

acer napsal(a):

Autore, trefil jste do černého!

Helmut Schmidt: Wer Visionen hat, sollte lieber gleich zum Arzt gehen!
27. 11. 2012 | 20:36

ods musi byti znicena napsal(a):

omyl fasimus neni vtelen do Janecka, fasismus v teto zemi je ODS a TOP09. arogance moci, znasilnovani obyvatelstva a snaha o jeho maximalni buzeraci, propaganda dnes a denne atd.
27. 11. 2012 | 20:40

Jag napsal(a):

Dobrý večer,

nezlobte se, ale asi bych nepřenesl přes srdce, aby někdo jako jste Vy učil moje děti dějiny. Nejste jistě hloupý, ale ryze účelový demagog. Jablko napadá daleko od stromu. Díky nechci.
27. 11. 2012 | 20:41

Ostravak ostravski napsal(a):

Mají pravdu,Klausi juniore!!! Za vším svinstvem planety hledej žida!!!!Nebýt těchto parazitů lidstva,svět by byl veselejší!!!
I ta čorka průpisky vašeho papá by se brala jako obveselení publika,věřte!!!
27. 11. 2012 | 20:49

optimista napsal(a):

již se těším, že si zvolíme Pana Prezidenta, který má pro lidi vlídné slovo a mladou duši
27. 11. 2012 | 20:49

Luba napsal(a):

Myslím,
že nadešel čas přestoupit od nálepek a manipulací k pramenu vystoupení Dana Landy - tedy k šaškovi/kouzelníkovi krále/opilce/oblíbeného syna Otce vlasti a vlastence,
Václava IV.:

"Král se chystal na oficiální výjezd z hradu, jehož se měl povinně účastnit i náš kouzelník. Na nádvoří již stojí připraven otevřený vůz s královskými nebesy, vyložený měkkými polštáři, do něhož jsou zapřaženi čtyři překrásní bělouši v lesklém řemení.
Králova družina na slavnostně vyšperkovaných koních postává kolem, řazena v nedočkavém průvodu.... Jen Žito nikde!

Král usedl do svého kočáru. 'Kde je Žito?', ptá se. Nikdo nevěděl. Zachmuřený Václav je však ze svého obligátního "rychlého" vzteku náhle vyrušen podivnými zvuky:

...vtom ozvalo se z vedlejšího nádvoří kokrhání, hrozné kokrhání, jako by tolik kohoutů zpívalo o závod. A již z toho nádvoří zahrčel průjezdem vůz, vozík, dvoukolý vozíček s trojspřežím černých kohoutů.

První pár nejmenší, druhý větší, třetí největší. Černé peří se kovově zeleně lesklo, rudé hřebeny hořely... Každý kohout měl u zobáku řemínek, a všechny řemínky se sbíhaly v Žitově ruce. Kejklíř stál na voze a řídil podivné spřežení...

Rozmarný hysterik Václav, zřejmě jako vždy "pod vlivem", se dal do smíchu. Poručil Žitovi , aby jel za ním, a kudy projížděli, všude budili neobyčejnou pozornost."

A jedna příhoda "protiněmecká":

"A pojednou se Žito ozval. Jak na okamžik zástupy utichly, pronikl od brány jeho hlas. Znali ho, a hned nastalo v lidu pohnutí. Všude ustupovali, všude osmahlého, černovlasého Žita v červené suknici pouštěli, až se dostal na lešení toho bavorského divadla, on a dva sluhové s ním.

Jak stanul uprostřed, vyhrnul si rukávy a začal si tak roztahovat ústa a tahal je, šířil, až byla nesmírně veliká.

Bavorští kejklíři tušili, co bude. Již počali ustupovati, již se krčili. Ale v tom Žitovi sluhové toho nejznamenitějšího z nich chytli a podali svému pánu.

A ten, prve než se kdo nadál, Němce nevelkého a drobného si urovnal, ruce k bokům mu přitiskl a zkroutiv a svinuv ho, jak potřeboval, otevřel obrovská ústa jako pec a jal se tam Němečka cpáti a soukati, třebaže nožkama mrskal, až ho tam vecpal a sesoukal až na škorně. Ty Žito vyplivl.

Kolem vše tleskalo, jásalo, div se netřásla po hradě okna.
Vtom přitáhli Žitovi sluhové káď plnou vody, kterou měli bavorští kejklíři na podiu. Žito, jako by tím těžkým soustem zmožen, postavil se nad džber a vyvrhl Švába, jenž ho patrně tlačil.

Bavor žbluňkl do vody, až vysoko vystříkla, hrabal se v ní, pak všechen umáčen jako myš lezl drápal se z kádě ven. Lidé kolem křičeli, tleskali, jásali, všichni se smáli..."

Zdroj:
http://www.rozhlas.cz/leonardo/historie/_zprava/440023

Historický Žito se ovšem míjí s Žitem legendárním.

"Husita" a vlastenec Landa vystupoval s kohoutem Fandou jako obhájce vlasteneckého dobrého pitele a Čecha Václava IV., a přitom "skutečný" Žito byl agentem Václavova úhlavního nepřítele, i když bratra, Zikmunda Lucemburského, papežence! Óóó, hrůza!

Ano. Někteří historikové se domnívají, že Žito byl na krále "nasazen" - buď byl agentem Papeže, nebo Václavova bratra Zikmunda-té lišky ryšavé. Žito byl příslušníkem nižší šlechty a byl to z dnešního pohledu intelektuál a mystik. Těch šašků a bavičů bylo na královském dvoře povícero. Např. šašek Miserere (v husitské trilogii režiséra Vávry ho zahrál pan Pešek).

Jistý Jindřich Žito z Jivjan bojoval na straně papeženců proti husitům v bitvě u Tachova a po prohrané bitvě se stal zajatcem moravského husity Jana Tovačovského z Cimburka. Ten později (roku 1434) přešel na stranu Zikmunda Lucemburského a vysloužil si tak postavení zemského hejtmana.

Jeho bývalý zajatec a patrně Zikmundův agent Žito pak za své mimořádné služby dostal od císaře a nového českého krále do držení a užívání hrad Přimdu.
27. 11. 2012 | 20:51

Profesor Kodada napsal(a):

To Luba, 19:49

ad 1) "Karel Janeček se poctivě snaží, ve spolupráci mnoha lidí s kreditem..." - patří k nim i Vládík Dlouhý?

ad 2) "Daniel Landa.... má odpor k lidem, které považuje za škůdce národa". Zaslechl jsem něco o KSČM, to mají být tedy oni současní "korupčníci"?

Landa je především, jak se mohl každý přesvědčit-a to nikoliv poprvé a jistě ani naposledy, lidsky nevyzrálý jedinec.
(Landa podporuje Janečka, Landu zase pornoherec Rosenberg.)
27. 11. 2012 | 21:00

Lukáš M. napsal(a):

Tady jsou tedy přehnané reakce...Jedno si lidé časem uvědomí, že V.Klaus byl dobrým prezidentem, že stál za tímhle národem a že měl ve spoustě věcech zkrátka pravdu -názor na celosvět.ekopolitiku, Evropská unie-........................Moc si ho vážím a hodně mě mrzí, že po něm budou, už jen nejspíše ambiciozní klauni bez vlastního rozumu a úsudku................S článkem autora souhlasím.
27. 11. 2012 | 21:04

pavel v napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina napsal: "martino,
nevěřím, že kdokoliv může přijít s čímkoliv, co bude kvalitativně lepší než současné zavedené politické strany. spíš horší. myslíte, že janeček, ačkoliv rozumí matematice, bude schopný vybudovat politickou stranu, která přijde s nějakým zázračným řešením například dluhů? myslíte, že se bude schopný obklopit lidma morálně čistýma jako křištálová studánka? kde takové lidi vezme? z vesmírného korábu vesmírných lidí ? myslíte, že to nedopadne stejně jako bártovo věci zlodějské? nevěřím na spasitele, fuhrery , generální tajemníky a mesiáše. máme demokracii, system, který je nedokonalý stejně jako lidé, kteří v něm žijou. pokud chceme cokoliv změnit, musíme žačít každý u sebe a nečekat , že změna přijde z vnějšku od nějakeho zazračného matematika a jeho bodyguarda s kohoutem na hlavě."
KONEC CITÁTU

Milý pane,
vaše vyjádření stejně jako vyjádření p. Klause ml. svědčí o tom, že o myšlenkách Karla Janečka nevíte vůbec nic. Dovolte mi uvést věc na pravou míru:
1. Karel Janeček nechce být politikem ani nechce zakládat politickou stranu.
2. Nechce potírat zavedené politické strany, ale věří, že změnou volebního systému z nich budou přirozenou cestou odstraněni korupčníci, které nazývá zlojedy.
3. Navrhuje semiproporční volební systém, kdy v každém z 81 volebních obvodů budou zvoleni dva poslanci v jednokolové volbě. Každý volič bude mít dva hlasy kladné a jeden záporný. Záporné hlasy se kandidátovi odečtou od jeho kladných. Tím budou eliminováni zkorumpovaní politici.
4. Karel Janeček se netají tím, že tento volební systém bude znamenat (stejně jako přímý volební systém) konec KSČM. Bolševici si to uvědomují a proto pod tímto blogem proti němu tak piští. Podobně i ti, co rozkrádají veřejné statky.

Landovo vystoupení Janečka poškodilo (používání vulgárních výrazů), protože vůbec nebylo v souladu s Janečkem propagovanou pozitivní evolucí.
27. 11. 2012 | 21:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

Václav Klaus jako mstivý člověk nemůže většině národa zapomenout, že po počátečním obdivu jeho ekonomických pokusů došel neblahými zkušenostmi k zjištění, že současný prezident je škůdce národa a státu. Teď už mu nejde o nic jiného, než jak si chránit kožich. Pokus zapsat se pozitivně do dějin mu nevyšel, svět ho neuznává a to jeho zraněná ješitnost nestrpí. Proto se rozhodl pro pomstu. Proto podporuje Miloše Zemana, s kterým se nesnášel, proto preferuje darebáky před slušňáky, proto nemá rád lidi jako Svěrák, Suchý a Menzel, protože lidmi pohrdá a přesto potřebuje jejich obdiv. Myslím, že umře jako velmi nešťastný člověk. Jeho synové to ještě pocítí na vlastní kůži.
reCaptcha píše parchts tale, co by se dalo volně přeložit jako parchanská pohádka.
27. 11. 2012 | 21:14

alf napsal(a):

Už několikátý pokus z kruhů kolem současného prezidenta vsugerovat společnosti, že když se někdo ozve, založí iniciativu,projeví nespokojenost a angažuje se..., že jde - dle slov Klause ml. o náběh k fašismu!

HLOUPOST NA N-TOU! Úmysl dehonestovat, poplivat s absurdním přirovnáním navrch!

Vážený pane Klausi,
1. silná občanská společnost brání fašismu, ne naopak!
2. silná občanská společnost brání stát před mafiánskými praktikami stran (rozparcelování státu, obcí, krajů mezi rádoby konzervativci z ODS a rádoby sociáldemokraty z ČSSD bylo toho příkladem a následky neseme stále - viz Praha, Liberec atd.)
3. silná občanská společnost Vám a dalším neskočí na národoveckou rétoriku, povrchní volání po "tradičních hodnotách" od lidí, kteří proti tradičním hodnotám (např. úcta k právu, solidarita se slabými atd.), všechny své kroky směřovali...

Elitářství, které tak často Vy a vaši kolegové tak kritizujete, stělesňujete se Vy sám! - se svým PORGem, arogancí moci a výjímečnosti, výjimečnými vztahy se skupinou ČEZ (dary Vaší škole od Romana atd.), Vaše vlastní nápady na kastování a selekci dětí ve vzdělávání atd. atd.
27. 11. 2012 | 21:18

mb napsal(a):

Lukáš M. napsal(a):
Tady jsou tedy přehnané reakce...Jedno si lidé časem uvědomí, že V.Klaus byl dobrým prezidentem, že stál za tímhle národem a že měl ve spoustě věcech zkrátka pravdu -názor na celosvět.ekopolitiku, Evropská unie-........................Moc si ho vážím a hodně mě mrzí, že po něm budou, už jen nejspíše ambiciozní klauni bez vlastního rozumu a úsudku................S článkem autora souhlasím.

... jinými slovy chcete říci, že ten, kdo s Klausy nesouhlasí je ambiciozním klaunem bez vlastního úsudku ???

Klaus stál za tímto národem do té míry, že vytvořil lumpenelitu z veksláků, o korupci nic neví, ničení životního prostředí neviděl a nevidí a ten, kdo jej vidí není normální ...

nechá se zvolit komančema ale to je v cajku neboť účel světí prostředy ... bratříčkuje se s národovci a d.o.s.t.em, ale to fašismus na rozdíl od janečka není .... vykládá při druhé volbě o rodinných hodnotách a vzápětí si jede zapíchat s letuškou ...

skutečně vynikající ochránce národa a národních hodnot ...

klaus stojí za tímto národem a dejchá za národ tak jako drobil dejchá za životní prostředí pardon průmysl ...

a vůbec Klaus neodklání nikdy nic jako nikdy nic neodklání Kocourek ...

... njn ... stane se ...
27. 11. 2012 | 21:20

danb napsal(a):

bylo by lepší kdyby si vaše rodina zametla před vlastním prahem pane Klausi, pak nás bude zajímat váš názor.
27. 11. 2012 | 21:20

mb napsal(a):

šašek z jihlavy napsal: Myslím, že umře jako velmi nešťastný člověk. Jeho synové to ještě pocítí na vlastní kůži.

třeba je to pouhé ( vaše ) přání otcem myšlenky ...
27. 11. 2012 | 21:23

Luba napsal(a):

Kodada,
starej Klaus Vám připadá jako jedinec "lidsky vyzrálý"?

http://aktualne.centrum.cz/video/?id=457521

Klaus na autogramiádě:

"Já jsem si čet nenávistnej článek vaší soudružky Nosálkový ...
To je neuvěřitelný, co jste za ... co jste za antilidi, ty voe!"

(Pozn.: Nyní se Tereza Nosálková jmenuje Šídlová)

Inkriminovaný a pravdivý článek paní Nosálkové/Šídlové:

Spisovatel Klaus rozjel svůj byznys za státní peníze

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=735408

A reakce novinářů na vyjádření prezidenta-podnikatele? Viz článek:

Klaus: Chcete znát mé příjmy z knih? Jste soudruzi

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=736833
27. 11. 2012 | 21:23

pavel v napsal(a):

Profesor Kodada

Vladimír Dlouhý se chtěl k Janečkovi vetřít, ale ten, když zjistil, že ho chce Dlouhý zneužít pro svoji prezidentskou kampaň, se s ním okamžitě rozešel.

KSČM ve městech a krajích, kde je zastoupena, rozkrádá rozpočty stejně jako ostatní strany (viz ROP Severozápad).

Naznačujete, že Janeček je nepřímo podporován lidmi pochybné pověsti - jde o typickou argumentaci bolševika. Asi takovou, jako kdybyste tvrdil, že když byl Stalin vrahem, pak všuchni Rusové jsou vrazi.
27. 11. 2012 | 21:25

Richard Houška napsal(a):

U Klausů, Romanů, Kelnerů a jim podobných, vyvolává jakýkoliv projev občanské aktivity hrůzu a děs. Jejich intriky, zlodějny, chilská pera a vysávání státu, o to všechno by mohli přijít, a to je vede k podobným blábolům, jako je tento, evidentně psaný na objednávku hradního Papá. Kdyby to napsal sám, nebo jako obvykle, rukou Hájka nebo Jakla, bylo by to už k smíchu, tak poslouží mladý pán, dotovaný ČEZem.
27. 11. 2012 | 21:26

mb napsal(a):

souhlasím s příspěvkem alfa ...
27. 11. 2012 | 21:26

mb napsal(a):

pokus o shrnutí blogu: ZLODĚJ KŘIČÍ: ´CHYŤTE ZLODĚJE´!!!
27. 11. 2012 | 21:27

Luba napsal(a):

Poněkud mě mrzí,
že jsem nedokázal odklonit debatu směrem k době Václava IV, k agentovi Žitovi, a k husitství/papeženství :)

Asi neumím odkloňovat ...
27. 11. 2012 | 21:36

LukyFox napsal(a):

Jablko zřejmě nepadá daleko od stromu. Madý jako starý, ať zvítězí demagogie. Vám, pane Klausi mladší, ještě chybí ona úderná sebestřednost a sobecký nadhled pana Klasu staršího. Ale buďte v klidu, pokračujte takhle dále a určitě se zlepšíte ;o).

Přeji vše dobré a více světla rozumu do potemnělých koutů duše.
27. 11. 2012 | 21:39

Libor P. napsal(a):

Pane autore, je to zvláštní, ale při Vašem vzdělání jste se dopustil dost zásadní chyby. Žid je rasa, ale zlojed je autorem názvu, alespoň dle mého chápání, označován někdo, kdo škodí svému okolí, společnosti či národu.
Není nic divného na tom, že bráníte svého otce, který byl taktéž někde zlojedem nazýván, ale myslím si, že jste to vzal za špatný konec. Člověk, který je v politice více jak dvacet let, se nemůže zavděčit každému a jeho kritika je na místě...
27. 11. 2012 | 21:42

LukyFox napsal(a):

pardon, oprava...pana Klause staršího. Ale stále lepší oprava, než poprava...té se my, nepřátelé zjedů, podrývači Klausovy demokracie, tmáři a buřiči dočkáme v Norimberku...
27. 11. 2012 | 21:42

Kvak napsal(a):

Jeden zásadní rozdíl tu je. Dnes není nikdo ochoten až na výjimky vylézt ze své domácí ulity a jít do ulic. Ještě se stále lidi mají dobře a mají co ztratit. Nemusí ale dlouho trvat a nemajetných a dostatečně naštvaných lidí může být pořádný zástup a to se tepráv rozjede...
27. 11. 2012 | 21:59

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pavel v,
no ale to je právě ten problém. pokud janeček nechce být politikem, tak je volič jako my všichni. jeho představy neznamenají vubec nic. jenom mlácení prázdné slámy. v demokracii musí ten, kdo chce ovlinovat chod státu, projít politickou soutěží a volbama. a pokud někdo říká, že se to musí udělat nějak bokem mimo parlament, tak ničí demokracii. já mužu taky říct, že chci 40 zlatých slavíků jako čuňas, ale nechci být zpěvákem.
27. 11. 2012 | 22:02

Platan napsal(a):

Tak ještě pro upřesnění významu slova "fašizmus" (angl. fascism)...

Původ:
z italského "fascismo" odvozené od "fascio" ve významu politické seskupení -> z latinského "fascis" (plurál "fasces" = svazek prutů s vyčnívající čepelí sekyry, které nosil lictor*) ve starém Římě jako symbol úřední moci (později používán jako symbol fašistickým režimem v Itálii)

*)http://en.wikipedia.org/wiki/Lictor

Význam:
- autoritativní a nacionalistický, pravicový vládní a sociání systém
- ve všeobecném výzmamu extrémě pravicové, autoritativní nebo intolerantní názory nebo praktiky

Termín "Fašizmus" byl poprvé použit pro režim Mussoliniho v Itálii (1922–43). Německý nacismus a frankistický režim ve Španělsku jsou také řazeny mezi fašistické režimy.

http://oxforddictionaries.com/definition/english/fascism

"Fascism" s velkým "F" tedy primárně označuje Mussoliniho režim, zatímco
"fascism" s malým "f" = režim, hnutí, filozofie nebo praktiky mající fašistické rysy (někdy ale i v tomto významu s "F")
27. 11. 2012 | 22:03

panebože... napsal(a):

Klausi ml.,za tento překroucený vykonstruovaný blábol si ani oslovení nezasloužíte.
27. 11. 2012 | 22:04

honolulu napsal(a):

At uz mate autora radi nebo ne, tak musite uznat, ze vas vytrhl z lhostejnosti a letargie. Uz ma pres 22 000 ctenaru a lide jsou emocialne ve "vrtuly". Tak to ma byt. Pokracujte panove !
Ti co vas ctou a "mapuji" ve Washingtone maji zne.

Pro me je to obrovska zabava.
Nadavate vsak malo. Lide v Parlamentnich listech nadavaji vice.
Pan Stejskal uz byl viden v zasahovem hasickem aute, specha tam udelat poradek - vsechno uhasit.
27. 11. 2012 | 22:08

Luba napsal(a):

Přednáška Karla Janečka na Právnické fakultě MU Brno:

http://www.youtube.com/watch?v=YkNoLbg8JWQ
27. 11. 2012 | 22:10

Pepa Řepa napsal(a):

Mě by zase zajímal názor kohouta Fandy
27. 11. 2012 | 22:14

mb napsal(a):

starý Klaus mladý
hovoří k starý
tak kam jsme dali všechny dary?

protekly komínem
však aj my pominem
ad rem ad hominem
na patvary

fašista fašistum oka nevyklove
lásky je málo a nikde ani love
a nikde ani penny
všichni jsou zadlužení
pro patvary

velký a slabý stát bojuje s LTO
a lidi mohou řvát lampárně pod okno
republiku si rozvracet nedáme
a propisky šlohneme sami
na to jak v čezku podnikat
nejlíp je zeptat se mámy ...
27. 11. 2012 | 22:16

MIki napsal(a):

Hlavní hrůza pochází z hnutí ,které nemohou pojmenovat a svázat a zkorumpovat a jinak zainteresovat,nebotˇjsou na systému nezávislé.Říká se tomu občanská společnost a dokázala například i zastavit válku ve Vietnamu a podobně.Tak potom ,když dojdou argumenty prdel se stáhne hrůzou ,začne se šermovat ,,nedemokratickým" principem.Potřebovali bychom tu různých Janečků více.
27. 11. 2012 | 22:19

Dušan napsal(a):

Mno... a kdo asi za tu situaci může? že by lid? To bohužel ti nahoře co nám tady vládnou... co takhle popřemýšlet kdo tady uklidí? To, že to nebudou ti co to způsobili je jasné snad úplně všem, něco se tedy změnit musí... Ano máte pravdu je tady velká šance, že se tu něco zvrtne, ale nebude to náhodou jenom dobře?
Platím vše jak mourovatý (teď mluvím o odměnách pro státu za to, že tady můžu žít), ale představa, že já budu po státu něco potřebovat je naprosto směšná... páč vše se stihne včas rozkrást...
Pane Klausi ml. zkuste nahlas říct něco co se tady povedlo a daří (odsuhlasený zákon, neznamená, že je korektně vymáhán - a to jak kvůli chybám v zákoně, tak úřadům které to vymáhat mají). Zatčení pana Ratha také nemůžeme považovat za něco průlomového, protože se na to nenavázalo nic dalšího a ať mi nikdo netvrdí, že neměl prsty v dalších věcech a jeho kolegové, že o tom nic nevědeli/nic z toho neměli a že je jediný ze všech stran kdo něco takového dělá...
Mohl bych pokračovat dál a dál, ale to asi pro Vás nemá cenu plýtvat řádky...
27. 11. 2012 | 22:23

honolulu napsal(a):

Sasku z Jihlavy (21:14)
To co popisujes udelal Rimanum Tiberius dosazenim Caliguli.

Nevim nic o vnitrni politice presidenta Klause, ale v zahranicni politice ma velke zasluhy za hajeni vasi statnosti, samostatnosti v rozhodovani a v oslabovani vaseho ovladani Bruselem.
Za Putinem jezdil, aby nasel politickou protivahu proti Bruselu.
Mate vy vubec v zaloze nekoho jeho kalibru ?
Ekonomie jsou jako propojene nadoby. Zadny z pristich presidentu vam nedokaze zlepsit zivot. U nas to rozhodne neni ruzove a kdyz ma Amerika rymu, tak Evropa dostane zapal plic.
27. 11. 2012 | 22:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy