Občané změnu nechtějí.

12. 01. 2013 | 16:33
Přečteno 8706 krát
I když ještě nejsou definitivní výsledky prvního kola prezidentské volby, je zřejmé, že do druhého kola postoupili Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg. Důležité je však dodat, že na dalších dvou místech se umístili pánové Fischer a Dienstbier. Dohromady tito kandidáti dosud získali asi 80 % hlasů.
Výsledky voleb ukazují, že i když lidé často říkají, že jsou současnou situací zklamaní až naštvaní, a že si přejí, aby došlo ke změně, tak v těchto volbách opět volili současný marasmus. Je zřejmé, že podlehli mediální masáži a nevolili podle srdce. Podlehli lživé a opakované tezi, že nemá cenu volit někoho jiného, kromě „velké čtyřky“, protože jinak je to ztracený hlas. U mnoha voličů vyhrál pocit, že musí volit tak, aby jeho hlas nebyl mezi hlasy poraženými. Toto, pro mě trochu iracionální uvažování, že musím volit vítězného kandidáta, potom způsobuje, že jsou pořád voleni v zásadě stále stejní kandidáti, že stále vítězí stále stejné mocenské skupiny.
V závěru kampaně bylo cítit, Karel Schwarzenberg má veliký nástup a dotahuje původní lídry kampaně. Jeho kampaň byla nesena ve lživém duchu, že je to osobnost čestná, má v sobě určitý havlovský étos apod. Je to absurdní. Pan Schwarzenberg je přeci loutkou v rukou ministra Kalouska, podržel všechny podlosti a podrazy současných mocenských skupin. Vždy se sice tváří, že s tím jakoby nemá nic společného, ale jeho skutky jsou zcela jiné. Jeho vyjádření v debatě s V. Moravcem, že bude chránit seniory a lidí se zdravotními problémy, považuji za zvláště lživé.
O M. Zemanovi snad ani nemá cenu psát. Neprůhledné financování jeho kampaně ukazuje, že se vůbec nezměnil. Ani jeden z obou kandidátů, kteří postoupili do druhého kola, nedává naději jakékoliv změny. Je jisté, že vláda bude výsledkem volby posílena. Pokud zvítězí K. Schwarzenberg, nemusí se vláda obávat, že by jí vrátil byť jediný zákon. Ani M. Zeman asi nebude házet klacky pod nohy současné administrativě. Oběma současný stav v zásadě vyhovuje.
Měli jsme všichni možnost, pokusit se o první krok ke změně a tyto změny dokončit ve volbách v roce 2014. První možnost je pryč. Obávám se, že nejsme připraveni se rozhodnout k opravdové změně, kterou bychom mohli provést příští rok. Většina lidí se bude obávat změny, protože změna je vždy i určitá nejistota. Zřejmě platí, že je lepší zasmrádlá jistota než riskovat změnu.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Martin napsal(a):

A co když je to úplně obráceně, co když ostatní kandidáti představují pro voliče ještě větší průšvih než tito dva ?
12. 01. 2013 | 16:40

La Belle et la bète napsal(a):

Co si to dovoluješ, martine? krása má pravdu a basta. Vždycky. A jestli to voliči nevidí, tak to není chyba krásy. Je to chyba na kráse :-)
12. 01. 2013 | 16:45

český maloměšťák napsal(a):

Byly vytvořeny dvě mediální bubliny - Fischer a Schwarzenberg. A jedna bublinka - Franz.
Jedna bublina nepraskla. Proč ? Proč je ta bublina - falešná a vylhaná ikona přijatelná pro Lojzky Retardy a Anče Hlupačky ? A jiní - daleko důvěryhodnější, méně politicko-turisticko zcestovalí - přijatelní nejsou ?

Ptejte se hlupáků...zkuste to.
Je to zbytečné se ptát.
Nechte studenty vyhladovět...až pak možná získají rozum - kdo jsou aktuálními
" komunisty" ....až vyhladoví, pak pochopí. Co to je např. socioabilita a co je to idiotský narcismus, stejně ale zakotvený v mafijních strukturách.
Illnerová tvrdí , že Schwarzenberg/Drábek, Kalousek, Šiška, Drobil, Parkanová, Háva, dotace na rybníky.../ má silné sociální cítění.
Mě nevadí, když lidé lžou - skončí v pekle.
Ale proč lidé lžou sami sobě a dělají si tak to peklo i tady na zemi...tomu nerozumím.
Tam už jde asi o nějakou vadu.
12. 01. 2013 | 16:48

ach ach napsal(a):

I Miloš Zeman má svoje vrcholné momenty:
"Doufám, že jsem první, kdo Miroslava Kalouska přirovnal k růži."
12. 01. 2013 | 16:49

MirekS napsal(a):

Na změnu si budeme muset ještě počkat... Škoda, protože čas neúprosně letí. Jsem zvědavý na volby v roce 2014, jestli změnu přinesou či ještě budeme lkát.

Zdraví

MirekS
12. 01. 2013 | 16:49

M.Š. napsal(a):

Očekával jsem takový výsledek,i když jsem si v hloubi duše myslel,že čechomorové nejsou až takoví tupci a pitomci.
No nic,ještě zbývá národu naděje v provedení ještě větší pitomosti v podobě voleb příštího roku do palamentu(bába s dědkem se mají na co těšit...).
Pro ještě větší pitomce se naskytla dobrá zpráva,V.Klaus již ohlásil kandidaturu na prezidenta v r.2018....to bude něco.
12. 01. 2013 | 16:49

La Belle et la bète napsal(a):

Jo, a maloměšťák taky. Má pravdu. Vždycky, Ve všem. Maloměšťák na Hrad! Pryč s proradnou šlechtou. Zle matičko zle, švarcenberk je zde. Kuava, svět je fajn. Jak říkal magor, žít vesele a důstojně, ještě jse se dosyta nevysmáli tý jejich nudě :-)
12. 01. 2013 | 16:52

český maloměšťák napsal(a):

Pokud Roithová bude plédovat pro Schwarzenberga/Kalousek/...a voliči KDU ČL nejsou padlí na hlavu.....tak má KDU ČSL velký problém - do příštích voleb. Elektorát by s ejim smrsknul opět na minimum.
12. 01. 2013 | 16:53

Paterik napsal(a):

Jak sakra těm lidem tu změnu vnutíme, když ji hlupáčci nechtějí? A kdo tu vlastně představuje nějakou změnu? Změnu čeho? Stále se všude jen volá po změně a ona pořád nikde...
12. 01. 2013 | 16:54

mčč napsal(a):

čmm
Leonard si tady dává hodně práce, aby vám to vysvětlil:
http://www.youtube.com/watch?v=kPGstQUbpHQ
Pokud tedy máte trochu smyslu pro muziku.
A pokud jste schopný chápat, že člověk není jen pozice na potravním žebříčku. A vyměšovacím.
12. 01. 2013 | 16:54

TomášL napsal(a):

Pane autore,

Vás nezklamali spoluobčané, vás zklamala Vaše víra, kterou jste neoprávněně podsouval svým spoluobčanům.
12. 01. 2013 | 16:56

myrta napsal(a):

Šok z českého národa.Nepochopitelné,jak můžou naletět na Šchwarzenbergovi lži.Prý se bude zasazovat o postižené a chudé.Proto tam má Kalouska a Drábka,aby je oškubal.Proto zvednul ruku pro všechna Kalouskova svinstva. Nepochopím.
12. 01. 2013 | 16:56

myrta napsal(a):

Šok z českého národa.Nepochopitelné,jak můžou naletět na Šchwarzenbergovi lži.Prý se bude zasazovat o postižené a chudé.Proto tam má Kalouska a Drábka,aby je oškubal.Proto zvednul ruku pro všechna Kalouskova svinstva. Nepochopím.
12. 01. 2013 | 16:56

český maloměšťák napsal(a):

La Belle et la bète
Děkuji, že jste verifikoval můj text - ani takoví jako vy volí mediálná bubliny.

Miliardář Scwarzenberg řebral o dotace - u toho státu, o kterém prohlašuje že musí četřit. A dostal je. Pak se tam objevily nesrovnalosti. A dostal pokutu. Kterou mu Kalousek odpustil.
Vyvraťte tato fakta.
12. 01. 2013 | 16:57

Čochtan napsal(a):

Vypadá to dobře. Zatím. Teď máme volbu mezi plebejcem-hulvátem a šlechticem-gentlemanem.
Fischer by byl (býval) průser. Dienstbier neslanej, nemastnej, nudnej. Zaplať Pánbůh za ten výsledek. Zatím.
12. 01. 2013 | 16:57

David napsal(a):

Občané změnu chtějí, ale proti mafii nemají šanci.

-----------------

"...Je zřejmé, že podlehli mediální masáži a nevolili podle srdce. Podlehli lživé a opakované tezi, že nemá cenu volit někoho jiného, kromě „velké čtyřky“, protože jinak je to ztracený hlas.

...že jsou pořád voleni v zásadě stále stejní kandidáti, že stále vítězí stále stejné mocenské skupiny.

... Pan Schwarzenberg je přeci loutkou v rukou ministra Kalouska, podržel všechny podlosti a podrazy současných mocenských skupin. Vždy se sice tváří, že s tím jakoby nemá nic společného, ale jeho skutky jsou zcela jiné. Jeho vyjádření v debatě s V. Moravcem, že bude chránit seniory a lidí se zdravotními problémy, považuji za zvláště lživé.

----------------------------------

Ono to mohlo být i jinak.

Jak je možné, že fenomén Schwarzenberg tak funguje?

Zamyslel se někdo, proč se Schwarzenbergova řeč, dvě hodiny po uzavření volebních místností, přenesla až do inauguračního tónu?

--

„..."Doufám, že se mi podaří během těch pěti let naši společnost uvést do stavu, kdy budeme opravdu moci říct, že heslo na prezidentské zástavě 'Pravda zvítězí' bude odpovídat skutečnosti," hřímal Schwarzenberg....“

--

Zamyslel se někdo, proč už jednou v tomto smyslu se Schwarzenberg „prořekl“ v poslední diskusi všech kandidátů na ČT 1 10.1.2013?

Zamyslel se někdo, proč se Schwarzenberg dvakrát předčasně zachoval jako absolutní vítěz?

Zamyslel se někdo, proč výsledky voleb byly sečteny tak podezřele rychle, prakticky dvě hodiny po uzavření volebních místností?

Tady se nabízí i možná odpověď.

http://zpravy.ihned.cz/c1-53404140-pocitacovy-program-zmanipuloval-vyberova-rizeni-za-dve-miliardy-losoval-na-prani

Počítačoví programátoři, na pokyn mafie, to divadélko opravdu, ale opravdu pěkně zinscenovali.

Výsledek proto bude jasný.

Pravice se přece sjednotila, tak co se divíte?

Kalousek na Hrad! A po nás potopa!
12. 01. 2013 | 16:58

Atma a lulu sete napsal(a):

La Belle et la bète ,
maloměšťák by pouze hrad zasmradil , to je takovej tchořik.
12. 01. 2013 | 16:59

český maloměšťák napsal(a):

re: ..text - takoví jako vy....mediální...
....žebral

Ale v podstatě jde o ta fakta.
12. 01. 2013 | 16:59

Luba napsal(a):

Schwarzenbergových 23% ukazuje,
jak málo je tato část našich spoluobčanů odolná propagandě.

Schwarzenbergův volební mediální obraz, utvořený nesamozřejmými elitami, celebritami, církvemi a poctivými multimilionáři, vůbec neodpovídá tomu reálnému politickému machiaveliánovi, kterým skutečně je.
12. 01. 2013 | 17:03

veverka napsal(a):

Schwarzenberg jakožto představitel a maskot této zlodějské Kalouskovy tunelvády byl ze všech těch kandidátů úplně nejhorší volbou. Je mi smutno když vidím,kolik tupců naletělo na další primitivně pudovou masáž našich závislých médií o bodrém Karlovi s fajfkou. Každý kdo nesouhlasí s touto vládou,církevními restitucemi,prezidentovou milostí (i za tu je kníže jakožto člen vlády přímo odpovědný),uznáním Kosova,US základnou v Brdech,zvyšováním DPH atd.... by měl jít volit v druhém kole a to Zemana. Kdo to neudělá,bude spoluodpovědný za to,že prezidentský úřad bude de facto ovládat Miroslav Kalousek a jeho zloději z Omnipolu.
12. 01. 2013 | 17:06

Petr z Tábora napsal(a):

Myslím, že rozhodla mediální masáž v závěru volební kampaně. Média úspěšně představila jakéhosi jiného Schwarzenberga a velká část voličů to zbaštila.
Nevidí starého nemocného pána ve vleku pana Kalouska, který má tu "odvahu", že se dnes vydával za člověka budoucnosti. Nevidí, že jako místopředseda vlády a předseda TOP09 nese veškerou odpovědnost za vládní politiku, která má popularitu jen u 10-15% spoluobčanů. Nevidí člověka, který v tomto režimu získal velké majetky, ač pamatuji doby kdy byl kancléřem a říkal, že mu o majetek nejde. Nevidí člověka, jehož vada řeči mi nevadí, ale vadí mi jeho věcně špatná čeština. Nevidí člověka tvářícího se jako vlastenec, ale přitom je klasickým eurohujerem. Nevidí, že mluví o soucitu se starými, ale prosadil okradení důchodců o dvě třetiny valorizace, zasloužil se o důchodovou reformu, která bude dalším tunelem na spoření nyní mladých lidí, TOPka podporovala pana Drábka a Šišku. Nevidí, že mluví proti korupci, ale TOPka ochraňovala paní Parkanovou, zasloužila se o odvolání pana Liche z DP atd. Nevidí, že mluví o morálce, ale sám prošel řadou politických stran a k nevlastní sestře se majetkově zrovna velkoryse nechová.
12. 01. 2013 | 17:06

český maloměšťák napsal(a):

Ovšem na druhé straně...Die Presse /Rakousko/nazval Schwarzenberga Švejkem.

A tak si možná knedlíci a buchty zaslouží...aby jim dělal prezidenta Švejk.

I černý a morbidní humor je stále humorem.

Tož tak , mein Volk...ja fčil muset za mein perteigenosse nach Bechyně utikat - a zameldovat se mu. On mi nadělit instrukca...potem ja opět prřžijit. Mezitym šlafn, kuržit, bumbat a papat.
Tež Duka ja muset o pomazani prosit.
Ale to až morgen. Nejdržive za mein sudruh jiti muset.

Also - singen :

" ..Ta moja zemja tšeska, Vaterl, eh,,,domof mein, zemlja česka, domof mein.."
12. 01. 2013 | 17:06

Ghola napsal(a):

Vážení, nedivte se podpoře voličů K. Schwarzenberga, medíálně-kulturní fronta udala tón a český volič je navíc náchylný si přát na Hradě "hodného tatíčka", přičemž chtě nechtě, tomuto přání víc vyhovuje Schwarzenberg.

A to že je členem Nečasovy vlády a Kalouskův maskot nic neznamená - i Adolf Hitler byl ve Třetí řísi dlouho tak úpřímně milován a chování pohlavárů NSDAP mu nebylo přičítáno k tíži z toho důvodu, že si Němci prostě řekli "kdyby to jen Vůdce všechno věděl, tak by tomu učinil přítrž."

A tak i čeští občané dokážou obelhávat sami sebe a říkat si, že Kníže přeci je tak milý a čestný člověk a na těch sviňárnách Kalouska, Drábka a spol. nemá žádnou spoluvinu, protože o tom prostě jen "nevěděl".
12. 01. 2013 | 17:07

If we tolerate this, then our children.. napsal(a):

Volební výsledky tří žen zásadně mohlo ovlivnit toto sdělení nezávislé veřejnoprávní tiskové kanceláře dva dni před volbami:
http://www.blisty.cz/art/66853.html
O manipulacích aktualne.cz snad mluvit netřeba.
12. 01. 2013 | 17:10

český maloměšťák napsal(a):

Atma a lulu sete
Nevím kolik ještě kreténů ve volebním štábu máte, nebo zda to zvládá jen jeden...ale je spíše vaší vizitkou...že neumíte vyvrátit nic z toho, co jsem napsal...a jen hýkáte jak osli.
Jen byste si měli uvědomit, že tím dáváte docela pravdivý oobraz o tom, kdo/respektive co/ jsou tedy ti lidé u vás zač.

Nyní dávám prostor vaší nickotvorbě a dalšímu hýkání. A na čas vás opouštím ,oslíci.
12. 01. 2013 | 17:12

Vlasta napsal(a):

Hlasy pro Schwarcenberga jsou pro mě opravdu nepochopitelné. To jsou všichni hluší a slepí? Najděte někdo rozumný důvod, který k tomu nesmyslu tolik lidí pohnul. Přece nejsou všichni na hlavu padlí. Řádově 80% lidí je proti církevním restitucím, současná vláda má mizivou podporu a teď vyhraje předseda vládní koaliční strany. Je to apokalyptické.
12. 01. 2013 | 17:14

Miláno z Děčína napsal(a):

Velice krátce,když poslouchám po vyhlášení výsledků voleb,co je a na co poukazováno,kdo půjde na HRAD v březnu letošního roku?
Pan kníže bude jednoznačně ten,který bude presentovat v cizině " SVÉ " názory a rozhodnutí!
Zde doma pak bude samozřejmě celé 5 leté období rovněž 24 hodin denně dělat vše tak,jako by byl panovník země,tím vytváří své zákony,vykonává rozhodovací a výkonnou moc!
Věřte tomu.Je možno jediné:
Hned zítra/OBRAZNĚ/ vypracovat moderní,účinnou a jasnou ÚSTAVU!
Nečekat,nečekat a nečekat!Času je strašně málo,neboď strašně brzo tato vláda skončí!!!
12. 01. 2013 | 17:14

resl napsal(a):

ale p. Kráso, u Schw je jistota, že bude spolupracovat s EU a to pro tělesně postižené nebude k zahození. Na konci peletonu zůstavají moji i vaši nejhorší - kalusofilka a lhář z ods. Tak na zdraví a bez ironie.
12. 01. 2013 | 17:17

fikus napsal(a):

Je možné, že došlo k zmanipulování výsledku ve prospěch žvatlajícího poplety.
Bude to ještě horší než jsem si myslel
12. 01. 2013 | 17:17

Čochtan napsal(a):

Hovnivále:
"A na čas vás opouštím ,oslíci. " neslibuj co stejně nesplníš. I když by tvé zmizení bylo radostná událost. Tak alespoň na týden !
12. 01. 2013 | 17:19

dříve čtenář napsal(a):

Souhlasím s panem Krásou. Je mi smutno. Netuším, čeho ještě se budu muset dožít.
Asi do ČEZKA nepatřím.
12. 01. 2013 | 17:20

VTF napsal(a):

Kráso tu tvojí naivní kandidátku Fisherovou s neomarxistickým pohledem na vlastnictví (viz její tvrzení, že půdu má vlastnit obce, což je v rozporu s ústavou i zdravým romumem) si strč někam. Takovou změnu tu nikdo nechce.

S pozdravem VTF
12. 01. 2013 | 17:21

VTF napsal(a):

Vlasta:

Alespoň vidíte jak jsou ty průzkumy nedůvěryhodné. Stejně jako ty předvolební. 80% určili penězma zmanipulované průzkumy, pravděpodobně od socanů a komoušů a pravicových populistů. Těch, ale rozhodně není v ČR 80%.

S pozdravem VTF
12. 01. 2013 | 17:25

Neudržitelný napsal(a):

Dva kandidáti postoupili. já do druhého kola nejdu. nechci ani jednoho. Ale s tím už nic nenadělám.
12. 01. 2013 | 17:34

Baba Jaga napsal(a):

A tak druhé kolo bude: venkovani proti Praze a krajským městům?
Uvidíme, kterých dorazí více. I když celkem vzato o nic nejde.
12. 01. 2013 | 17:36

český maloměšťák napsal(a):

resl napsal(a):
ale p. Kráso, u Schw je jistota, že bude spolupracovat s EU a to pro tělesně postižené nebude k zahození. Na konci peletonu zůstavají moji i vaši nejhorší - kalusofilka a lhář z ods. Tak na zdraví a bez ironie.
12. 01. 2013 | 17:17
---------
Ano - a pokud si znovu najme Drábka - tak může dokonce pomoci všem tělesně postiženým.
Drábek je vyléčí. Sesmolí vyhlášku a chromí pojednou chodí, slepí vidí, ponádorové stavy hupkají radostí, lidem bez ledviny jedné se vrátí ledviny tři, hluší slyší...no prostě Drábek je něco jako Kristus i Lurdy v jednom.
Bez ironie. Jsou to jen fakta.
12. 01. 2013 | 17:41

antoni.n napsal(a):

č. m.

mám stručný koment pod Stejskalem,

zdravím

an
12. 01. 2013 | 17:43

Jemnickyý napsal(a):

to souboj nízké a vysoké šlechty. Jeden je zeman a jeden je knížepán. Postoupili dva nejlepší kanidáti. Oba mají velkou přednost pro voliče. Je zde velká šance, že neodsloouží celé volební období a zatím se může hledat kandidát hodný úřadu presidenta.
Český národ je chytřejšjí než jeho politruci, politologové a PEHE.
12. 01. 2013 | 17:45

marxík napsal(a):

Už si ani nejsem jistý vítěztvím levice v příštích parlamentních.
Média a umělecká fronta jsou mocní.
12. 01. 2013 | 17:48

au napsal(a):

Pořád stejné jako za Habsburků - spodina se cpe do knížecí řiti...
Masaryku, ty chudáku, marně ses pokusil kultivovat tenhle národ, zbytečně jsi ztratil život úsilím o demokratizaci hnoje...
12. 01. 2013 | 17:50

Karel napsal(a):

Dnes se mi bohužel potvrdilo, že Češi jsou národ hlupáků. Bohužel nás čekají další roky marasmu. Debilové si nic lepšího fakt nezaslouží
12. 01. 2013 | 17:54

fikus napsal(a):

au:
ale z hnoje občas vypučí květ.
Bohužel vypadá hezky, ale smrdí
12. 01. 2013 | 17:56

mik napsal(a):

Pane Krasa nemohu souhlasit s tim co pisete zkuste se podivat na to trochu bez emoci Mohl pan Franz ziskat podporu kdyz je v politice neostrileny a neznaly mozna kdyz by CR lezela v Tichomori tak by to bylo realne jeste trosku mel jsem moznost pobyvat 3 mesice na Novem Zelande a tam by pak Franz zapadl vyborne vzpminam si na oblast Rotorua a tam Maorsti obcane meli podobnou vizaz pani Roithova je lekarka je ale zaroven priznivkyni KDUCSL a CR je ateistickym statem navic cirkevni restituce hodne lidi stvou pak Tana Fischerova tady na diskuzich k blogu hodne lidi vyjadrovalo ze ji budou volit ale krom toho argumentu ze zena prezidentka nema v CR zatim tu spravnou pozici aby mohla byt zvolena myslim ze by nevyhrala ani Margaret s ceskymi koreny no a navic nevolily jen velke mesta a v tech malych a na vesnicih je Fischerova neznama zena o Bobosikove neni treba diskutovat stejne jako o Sobotkovi oba tam byli jen do poctu a zbyva jedine Dinsbier a ten uz patri do te 4 a doplatil na rozhadnost CSSD kde nekteri volili Zemana Uprimne ale je mlady a tezi vic z popularity otce nez z nejakych vysledku takze volici volili naprosto spravne nejde o to ze by nechteli zmenu a a prave tim ze vyradili Fischera zmena bude bud bude zastance EU a Bruselu nebo Moskvy bez taktizovani
12. 01. 2013 | 17:56

Občan napsal(a):

A do druhého kola nám postupují kandidáti Kalousek a Zeman.
Zdá se někomu, že jsem se upsal?
Kdepak, milánkové. Takhle to totiž je - tyhle volby de facto vyhrál Kalousek. A on také bude SKUTEČNÝM prezidentem.

Protože druhé kolo má naprosto jisté Kníža (leda by zubatá byla rychlejší). A POTOM bude prézou Kalousek s Bakalou v pozadí.

BTW - Kdo jste se dívali na poslední "Moravecshow", mohli jste zaznamenat dva momenty, kdy se Kníža uřekl a děkoval za ZVOLENÍ. Moravec se to sice okamžitě snažil zamluvit a "zažertovat", ale bylo to příliš markantní.
Furt nic?
12. 01. 2013 | 17:58

fikus napsal(a):

Furt nic?
xxxxxxxxxxxx
jako že to zmanipulovaný?:)
12. 01. 2013 | 18:02

SuP napsal(a):

"Občané změnu nechtějí" - Bé, bé, bé,....
Nevím, co si slibujete od toho, aby partu, která to docela umí, ale dělá to blbě, střídala parta, která to neumí a ani nebude vědět, JAK to dělat.
Místo abyste hledali způsob, jak té partě, ktrerá to dělá, začít bránit, aby kradla.
12. 01. 2013 | 18:10

Petr. napsal(a):

Pane Krása,
kdyby kadidoval Ruml,nebo Němec, tak budete první komu dáte hlas.
Tak nementorujte. Na současném marasmu máte jako exposlanec značnou vinu.
12. 01. 2013 | 18:10

SuP napsal(a):

vico -
Je to už docela srandovní. Vždycky když vyhraje někdo jiný než koho byste chtěl, je to dílo propagandy.
Co takhle přiznat, že 23% lidí má jiný názor než vy?
12. 01. 2013 | 18:12

Jemnický napsal(a):

Volby rozhodli kuřáci. Buď bude za presidenta papiroska nebo fajfka.
Kdyby klučina Jirka měl v papulce doutníček, mohl si výrazně polepšit.
Fišer s lulkou by vypadat jako Holmes, toho máme všichni rádi.
Franz s indiánskou dýmkou míru by si také nepohoršil, volil by ho Vinnetou i Olda. Hlas dá Dakota i Lakota.

Bobo se špičkou a kankán na stole, dám ji hnedle všechny hlasy.
Fišerová a Roithová jsou zapřísáhlé nekuřačky, dobře jim tak.
Sobotka s cigárou i bez je stejný.

Ano, volby rozhodly peníze velkých tabákových koncernů.
12. 01. 2013 | 18:13

mb napsal(a):

pane Kráso motáte páté přes deváté ...

akorát prohlédnutí bývalých pravičáků budovatelů ...

... mě naplňuje zvláštním blaženým pocitem ...

( podobně Havlík )

njn, stane se ...
12. 01. 2013 | 18:19

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pane Kráso, a vy jste pro voliče nějaká změna?
Změnu musí přinést rozhodně někdo jiný, než jste vy.
12. 01. 2013 | 18:23

ZdeněkJ. napsal(a):

SuP
"Nevím, co si slibujete od toho, aby partu, která to docela umí, ale dělá to blbě, ...."
Blbě dělají lidé věci obvykle proto, že to neumí. U vás to ovšem dělají proto, že to umí.
12. 01. 2013 | 18:29

resl napsal(a):

Tak je to spravedivé vyjádření Čechů a tak to musíme brát, všichni vyhrát nemohou. Nakonec to fakt nedopadlo nejhůř, třeba hajnýmu pomohla ta protiputinovská placka. Jiný "udata" by si to v Česku nedovolil. Třeba bude Zeman chodit zbývajících 14 dní ve válenkách sdělánych v cccp. pardon v rossiji. Kdo se chce přiknout k medvědovi z putinográdu, ať volí Zemana. V Rusku je krásně vždycky, když odjíždíte.
12. 01. 2013 | 18:33

krajan napsal(a):

Pane Kráso, lidi přeci volili toho čestného, slovo dodržujícího,slavného lesů pána a vysoce vzdělaného pana knížete, jak jim to doporučil pan Svěrák a další Mistři v televizi. A co je v televizi, to je přeci pravda. Takže se stačí naučit pěkně hlubokou poklonu a "ručičku líbám" a pojede se dál ve vyjetých kolejích, kde hlavním mašinfírou je jistý pan Kalousek (neplést si s jistým mladým a prostým, leč bohatým ajznboňákem!).
12. 01. 2013 | 18:34

stařenka napsal(a):

Tato společnoat ještě nedozrála, aby si zvolila prezidenta se silným morálním kreditem. A krom toho, o příštím prezidentovi rozhodnou především komunisté, protože půjdou disciplinovaně v druhém kole podpořit Zemana.
12. 01. 2013 | 18:36

Analytik napsal(a):

Autore, nejsem si jist, že výsledek voleb záleží na občanech.
Pokud hlasy sčítá nebo na sčítání dohlíží tým dr. Henycha z Ministerstva vnitra, tak jsem si skoro jist, že výsledek je na vůli voličů naprosto nezávislý!
Když už vynaložila Mafie tolik úsilí a prostředků, aby odfiltrovala nevhodné kandidáty, tak konečný výsledek voleb neponechá na vůli lůzy!
12. 01. 2013 | 18:44

SuP napsal(a):

ZdeněkJ. -
Tak jinak. Dělají to dobře, ale kradou. Kdyby totiž to nedělali dobře, nedělali by to vůbec, protože by se k tomu dělání vůbec nedostali.
Ano, máte pravdu. Napsal jsem to blbě. Ale stejně jsem rád, že vás to zaujalo.
12. 01. 2013 | 18:45

Pompeius Magnus napsal(a):

to Občan:

No to jsem se dočkal, že s Vámi souhlasím, ach jo.
V souboji dvou klientů geriatrických odborníků se setká chytrý a vzdělaný hulvátský plebejc s vychytralým, nevzdělaným a stejně bulvátským aristokratem. Vyhraje vychytralejší senilní stařík, který má k dispozici finance, podporu naší vypečené kulurní frontičky, včetně místního Aktuálně, a který ovládá moderní, ale i tradiční média, Face Book, Twitter, tisk, televize o podpoře Hávů a Bakalů ani nemluvě. V debatách pochopitelně Zeman Schwarzenberga předčí, a to jak rétoricky, tak i vědomostmi, ale to stačit nebude. Schwarzenberg jej ve výsledkuz převálcuje, neboť disponuje ještě fanatickými stoupenci, kteří jsou zaručeně přesvědčeni, že jeho volba něco změní.

Byť Zeman dnes vyhrál, je z dnešního vítěze již těď zítřejší poražený. Ale is tímhle vědomím mu dám hlas, který je již teď ztracený......
12. 01. 2013 | 18:46

neo napsal(a):

Občan:

jasná konspirace. Kníže byl vybrán a všichni kdo šli k urnám byli podplacení komparzisté.
12. 01. 2013 | 18:46

SuP napsal(a):

stařenka -
Například já považuji za kandidátku s morálním kreditem Táňu Fišerovou. Jen si nedovedu představit, že přijete na zasedání NATO a řekne: "Pojďme, vezměmě se za ruce a buďme na sebe hodní.."
12. 01. 2013 | 18:48

Reveil napsal(a):

Tentokrát jsem volil negativně. Spíše ne. Volil jsem proti c.k. maskotovi, a i když jsem zvolil (těsného) vítěze, lžikníže se do 2. kola dostal.
Poněkud mě znechutilo veřejnoprávní médium - už včerejší "superdebata" nesla znaky prošvarcenberského cinknutí, dnešní volební vysílání ČT bylo už nepokrytě nevyvážené a propagovalo maskota jak častými citacemi jména, tak volbou komentátorů, kteří byli vedeni zásadně k prošvarcenberským výrokům, tak nadšením, s nímž se Moravec o Schw. zmiňoval. Zvláštní kapitolou byl inaugurační projev (zde už maskot hovořil jako zvolený prezident), v přímém nezkráceném přenosu řízených ovací a příšerně přednesené hymny.
Dušný geront s nejdelší (a nejhorší) minulostí ze všech označil svého protivníka za "muže minulosti".
Myslím, že nás před 2. kolem čekají nevídané věci. Mediální vymývárnu, která teď nastane, si asi neumíme představit.
Otevírá se před námi číše krále Miroslava? (Toho ústeckého?)
12. 01. 2013 | 18:48

Reveil napsal(a):

Oprava:

pitomý překlep: říše, nikoliv "číše"
12. 01. 2013 | 19:01

vichr napsal(a):

Pravicoví voliči si Karla Schwarzenberga zřejmě idealizují. Myslím, že to není jen vlivem médií, má to navíc jednoduchý psychologický důvod. Politika je jako film. Když v něm vidíte samé záporné hrdiny, nedá se to přežít. Proto použijete jakýkoliv prostředek, klidně i sebeklam k tomu, abyste si stvořili nějakého kladného hrdinu. Ten musí mít navíc šanci nad "zloduchy" vyhrát. Takto se člověk chytí do vlastní pasti a volí mýtus.
Souhlasím s panem Krásou v tom, že je velmi nešťastné taktizovat a nechat za sebe volit strach z něčeho nebo někoho (Miloš Zeman prezidentem...). Kdyby od toho voliči upustili, mohly volby (nejen tyto) dopadnout úplně jinak.
12. 01. 2013 | 19:16

Silvie napsal(a):

Řekla bych ,že je ZÁSADNÍ rozdíl mezi šláfadorovači a vcelku racionálně uvažujícími voliči Zemana(resp.alespoň části jeho nedobrovolných voličů).

Šláfnbergovi příznivci budou demagogicky přesvědčovat okolí o tom,že je to ctný šlechtic a poslední spravedlivý, který může spasit (jako germán-ha,ha,ha)český národ.

Kdežto my,voliči Zemana, z velké části voliči vnucené volby a voliči menšího zla, nevidíme v Zemanovi světce a už vůbec ne spasitele.
Volíme někoho,kdo momentálně nemá žádné politické vazby, umí česky a není prodlouženou rukou největšího gaunera české politiky.

Habsburk s nacistickou přízní na Hradčanech to je fakt sci-fi. Těším se na tu jeho Brunhildu.
Dva v jednom.
12. 01. 2013 | 19:53

Sylva Šauerová napsal(a):

To je mýlka, pane Kráso. Mnoho občanů právě včera a dnes prokázalo, že změnu chějí. Změnu oproti klausovsko-zemanovské politice uplynulých 23 let. Ano, souhlasím, dalším relevantním kandidátem byl vedle Karla Schwarzenberga Jiří Dienstbier. Lidé ale mají zřejmě za to, že do skutečného státníka teprve může dorůst, dejme mu k tomu tedy příležitost. Ostatní kandidáti, jakkoliv mé sympatie měli i někteří další kandidáti, nemohli představovat a také v očích voličů nepředstavovali vážnou volbu.
12. 01. 2013 | 19:58

Silvie napsal(a):

Sylva

No, K.S.,to je fakt "změna".

To snad může napsat jenom hodně velký naiva(a to se vyjadřuju kulantně).
On nesedí v nejprofláknutější vládě a nedrží se v ní jako pijavice?
A nedrží snad tuhle vládu společně s ODS a LIDEM pohromadě.
A není předsedou nejhorší strany v dějinách ČR?

Dělejte si srandu z někoho jiného.
V čem je lepší nežli Zeman?
Nosí motýlka, má šlechtický titul a pije víno místo becherovky.
Tak to je opravdu vážný důvod ,proč ho volit.
12. 01. 2013 | 20:02

au napsal(a):

Velké blahopřání panu Bakalovi!
(Především k českému voličskému elektorátu, který slintá touhou olizovat knížecí polobotky a doufá, že mu tou cestou zmodrá krev.)
12. 01. 2013 | 20:10

Jáchym napsal(a):

Pane Kráso,
ono to je trochu jinak.Tomu ale Vy jako bývalý člen ODS a (bývalý ??) politický obdivovatel pana Klause můžete těžko rozumět.

Berte to tak, že mohlo být z Vašeho hlediska hůř - mohl zvítězit opravdu levicový Diensbier.

Je škoda, že Vás Vaše strana Hnutí za lepší Řepy nenominovala za svého prezidentského kandidáta.
Ale zase je možné, že by si to Pepa Řepa vzal osobně - podle mne není o nic horší než lepší Řepy. :-)
12. 01. 2013 | 20:21

veverka napsal(a):

Kdo volí Schwarzenberga,ten volí Kalouska,Klvaňu(který se dnes náramně v jeho štábu radoval) a pravicoovou asociální vládu s LIDEM.
12. 01. 2013 | 20:23

smutný napsal(a):

80% lidí je nespokojeno s vládou, ale chtějí za prezidenta Schwarzenberga jenž je členem vlády a tudíž nese zodpovědnost za její činy.
Možná ještě více lidí je proti amnestii, Schwarzenberg je ve vládě, která nese zodpovědnost za amnestii a ani se proti ni nijak kriticky nevyjádřil, ale lidi ho přesto chtějí za prezidenta. Nad tím zůstává rozum stát.
Ale co se vlastně divím, když jsou tací co pořád dokola volili ODS a budou ji volit znova.
Druhé kolo už bude beze mne. Ať si vyberou jednoho z nich ti hlupáci, kteří je chtějí mít na hradě.
12. 01. 2013 | 20:35

Maximus napsal(a):

Sylva Šauerová

Paní vlastní jisté genetické předpoklady, že? Třeba jako Svěrák a spol.? Tím by se vaše super inteligentní vstupy zcela vysvětlovaly! V BISce jste dělala bokem i pro MOSSAD?
12. 01. 2013 | 20:47

S.Š. napsal(a):

Ano, pan Maxime, a taky pro Bundesnachrichtendienst, to dá rozum ... :-) Pro koho pracuje 1 204 195 voličů, občanů České republiky, kteří to včera a dnes hodili K. Schwarzenbergovi, byste nevěděl ?
:-)
12. 01. 2013 | 20:56

Vlasta napsal(a):

Nějak si pořád nemůžu srovnat v hlavě, že by tolik voličů bylo tak neorientovaných. Viděla jsem jakousi reportáž s náhodnými voliči z Brna,kteří mi přišli jak zhypnotizovaní, když se rozplývali nad výsledky 1. kola voleb. Taky mi přišlo divné kolik mých kolegyň z práce bylo panem knížetem v posledních dnech oslněno a nedokázaly přitom uvést jediný rozumný důvod, proč ho chtějí volit, prýnikdy nic neukradl, je čestný... Co když ta mediální masáž v posledních dnech nebyla tak úplně nevinná? Co když nám do některých pořadů přimíchali nějaké podprahové záběry? Prý má pan Schwarzenberg velmi mladý schopný tým. Je to opravdu hodně divné, jak se z outsajdra během pár dní stal téměř vítěz. Nevím, nerozumím tomu, jen mi to opravdu nejde do hlavy. Poslechněte si ty lidi, co ho volili. Asi se to nedá dokázat, že?
12. 01. 2013 | 20:57

očista břitvou napsal(a):

Volím Zemana ať roztrhá spolu s komunisty a SPOZ tu couru zkorumpovanou, kterou je nyní čssd.

Poteče krev socdemáckých jehňátek.
12. 01. 2013 | 20:58

Čochtan napsal(a):

Volby dopadly skvěle.
Opravdovou šanci měli pouze čtyři. Zeman, Schwarzenberg, Dienstbier a Fischer.
Z těch odpadli dva nejhorší. Bezpáteřní karierista-komouš Fischer a neslaný-nemastný levičák Dienstbier.
Jsem moc zvědavý na příšti dva týdny. Budou zajímavé. Když vyhraje kníže - skvělé. Když Zeman, mohlo to být horší.
Se Zemanem by mohla být sranda, kdyby jako president řekl veřejně co si myslí o palestinské pakáži. On má vůbec nekonformní názory. Nedivil bych se, kdyby Lihový dům podpořil radši knížete, natruc Zemanovi. Odpadlíci od víry pravé bývají nejvíce nenáviděni.
12. 01. 2013 | 21:00

Mungo napsal(a):

Česi (vyjma severozápadu, který má odlišné sociální cítění) díky reklamní masáži přičinlivě volili Karla. Morava jako jeden muž jde svou vlastní cestou. Už aby se Česi vydali svou vlastní cestou do pekel - ale bez Moravy.
12. 01. 2013 | 21:04

smutný napsal(a):

podle Čochtana volby dopadly skvěle. Z toho vyplývá, že Čochtan patří k té menšině lidí, která je spokojena s vládou Nečase a souhalsí z amnestií.
12. 01. 2013 | 21:07

Vandal napsal(a):

Kchárl byl, je a navždy zůstane cizák. Cizák, který opovrhuje republikou, národem, občany. Je v zajetí minulosti a vyznavačem monarchie a šlechty. Z toho vyplývá, že národ a občan podle něj jsou poddanými nevolníky a slouhy. Jeho krédem není služba svému státu a svému národu, ale služba sobě a cizím mocnostem. Je to senilní a nevzdělaný a hluboce nemoderní člověk. Naprosto nedůvěryhodný a neschopný. Navíc nelze kvůli jeho původu vyloučit zahraničněpolitické riziko - otevření sudetoněmecké otázky, následky jsou ve hvězdách.
Kdo je spokojen s jeho rolí ve vládě, kdo je spokojen s touto vládou, ať volí barona prášila.

Zeman není zdaleka ideální člověk, ale upřímně, k čemu je ve vysoké politice ideální člověk, ale neschopný politik? Zeman je osobnost, a věřím, že bude mít respekt, a to jak doma, tak také v zahraničí. Zeman je realista a pragmatik. Ten chápe, že úkolem ministra zahraničí je vytvářet a udržovat s premiérem světové velmoci přátelské vztahy, mimo jiné kvůli ekonomice své země, a ne ho naopak ubožácky urážet. Ovšem hlupák to bude považovat za hrdinství. To může blekota dělat za své peníze, ale ne jako ministr zahraničních věcí. Zeman byl dlouhá léta mimo politiku, od té doby se hodně změnilo, a změnil se zajisté i sám Zeman. Já věřím, že k lepšímu. Zeman vyšel z lidu, je to náš člověk, a lze od něho oprávněně očekávat, že bude mít snahu pro náš národ, pro naši zemi něco udělat, a nehrabat pod sebe, jako pan "hrábě". Nedělám si iluze, ale k tomu, aby se věci obrátily k lepšímu, je rozhodně a naprosto jednoznačně ne lepší, ale jediná volba - ZEMAN!

Když už to takhle dopadlo.
12. 01. 2013 | 21:09

Dragon napsal(a):

ach ach

Sice opožděně, ale nedá mito... Kalousek a růže???
Trefnějš í gby byla spíš cibule... ta takys dokáže rozbrečet kdekoho.
12. 01. 2013 | 21:13

Čochtan napsal(a):

smutný,
hloupě kecáš. Co si o amnestii myslím, jsem už dostatečně napsal. S prací vlády taky nejsem spokojený. S logikou jsi na štíru.
12. 01. 2013 | 21:13

Max napsal(a):

Sylva

Lidé chtějí změnu? Snad chtěli změnu, ne? Provedli ji už volbou TOP09. "Rozšafný kníže" - to už je jen logickým pokračováním a upevněním moci Kalouska, po kterém národ tolik prahnul.
Třešničku na dort, nebo spíš meloun posadila jakási občanka na ulici, která na dotaz médií svou volbu zdůvodnila slovy. Pan Schwarzenberg je velmi bohatý pán, proto nám dává záruku, že mu nejde o peníze a udělá něco pro národ". No co, ono "kdo chce kam..." jsme si nakonec sami stvořili, tak proč by mělo sloužit jiným, že?
12. 01. 2013 | 21:15

darina napsal(a):

Výsledky voleb mě zklamali. Kníže je jen loutkou v rukou Kalouska, který ve vládě prosazuje asociální zákony, uvádí lidi do větší chudoby, zvyšuje daně, vláda jako celek schválila amnestii,.......Pod tím vším je jeho čitelný podpis. Jsou Češi opravdu padlí na hlavu???
12. 01. 2013 | 21:15

neo napsal(a):

smutný:

zvláštní dedukce. Pravděpodobnější ale je, že se nejedná o menšinu, ale o většinu, která poslala do finále tyto dva kandidáty. (Většinu ve smyslu počtu hlasů jednotlivým kandidátům)
12. 01. 2013 | 21:15

Xury napsal(a):

Vzpomínám na to, jak tady spousta lidí týdny a měsíce volala po přímé volbě prezidenta neb NÁROD si zvolí toho PRAVÉHO. Teď se národ (částečně) vyslovil a zpravidla ti samí se z toho mohou po..at. A hned hledají příčinu ve spiknutí (pro některé je příčinou všeho), v mediální kampani, kterou samozřejmě oni prokoukli, ale ti prostoduší (pro některé hlupáci, idoti, hnuj) ne. Až si říkám, jestli jim to není trapné. Nepochybuji, že všichni by se označili za bytostné demokraty.

Abych předešel trapným výpadům, tak předesílám, že jsem pana Schwarzenberga nevolil.
12. 01. 2013 | 21:22

Krupa Václav napsal(a):

Pane Krása nesouhlasím. Myslím, že kdo chtěl volit srdcem, v prvém kole tak volil. Já volil Dienstbiera a věřím, že proti knížeti by měl větší šanci. Ale možná se mýlim.... O venkově holt opět bude rozhodovat Praha... A Sparta zase zlanařila Lafatu s Váchou. I tak se likviduje konkurence. :(
12. 01. 2013 | 21:32

pamětník napsal(a):

Sylva Šauerová:
"Mnoho občanů právě včera a dnes prokázalo, že změnu chějí." Čím?
12. 01. 2013 | 21:32

láda napsal(a):

Podle dnešní prezidentské volby jsme národ hlupáků, nic jinýho než chudobu,okrádání,porušování zákl.klidských práva,další amnestie,vydání zbytku veřejného majetku "mafiánům" si nezasloužíme.Češi jsou nepoučitelní.Tentokrát dávám za pravdu Klausovi, média vydatně manipulovala.
12. 01. 2013 | 21:32

smutný napsal(a):

pak patříš Čochtane k těm, co neví co chtějí
Neo přečtěte si to ještě jednou nebo podle potřeby víckrát, možná to pochopíte, kterou menšinu mám na mysli.
12. 01. 2013 | 21:33

Max napsal(a):

Co se pohoršujete nad oblibou knížete mezi mládeží?
Kníže dospěl k poznáním, která jim učarovala. Shrnul je lapidárně do tří vět, které po svém probuzení sdělil veřejnosti.
1. Když se kácí stromy, létají třísky
2. Rakušáci jsou trotlové
3. Nejlepší hajný je pytlák
V jednoduchosti je skryta genialita. Šanci jste měli všichni!!!
12. 01. 2013 | 21:37

Jiří Jasín napsal(a):

Zdravím všechny. Tohle je hnus. Lidi se snad pomátli. Otec S karet, chození na poštu nezaměstnaných a dalších asociálních zákonů je kandidát na hrad.Proboha lidi. Mějte rozum a svůj vlastní názor.
12. 01. 2013 | 21:42

helena napsal(a):

čochtan
Opravdu většina volila tyto 2 kandidáty. Jeden z nich- kníže je ale součástí vlády /pokud to tedy nevíš, je Ministrem zahraničí/. Pokud volím knížete, tak jsem asi spokojený s vládou Nečase. Myslím, že s tou logikou jsi na štíru ty.
12. 01. 2013 | 21:45

komentator napsal(a):

Pane Václave Kráso,
Ta demokracie je prusvih, co? Date lidem moznost se svobodne rozhodnout koho si preji za prezidenta a oni si zvoli nekoho kdo se vam nelibi. Bejt Vami Kraso tak tu demokracii zakazu.
12. 01. 2013 | 21:46

neo napsal(a):

smutný:

vim koho jste myslel tou menšinou. Všechny ty, kteří si myslí, že volby dopadly skvěle. Tedy ty, kteří volili Zemana a Schwarzenberga, tedy ty, kterých bylo nejvíc, tedy většinu. (Opět ve vztahu k jednotlivým kandidátům)
12. 01. 2013 | 21:49

ex-nemo napsal(a):

Co všechno tenhle národ musí přetrpět !
Švarcemberk to ovšemže má jisté; jakmile má podporu hlavní moci, nikdo ho nezbaví vítězství..A teď si představte takovou figuru jako reprezentanta státu ! Ta jeho hymna dneska večer, jeho projev ! Kolik posměchu utržíme v celém světě !
Víte jak se nám bude takový Josef K. a další zdejší kreatury, co nás tak nenávidí, víte jak se nám tu zas budou vyšklebovat ? K
12. 01. 2013 | 21:54

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a vulgarismy obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 01. 2013 | 21:54

Jiří Jasín Karel napsal(a):

Nerozumím lidem, kteří obhajují Kadla S.Je to zločinec tím co podporuje v ČR. Za 10 let nebudou v Německu existovat politické strany CDU, CSU , apod. Proč? Protože je nikdo volit nebude. Vzniknou nové strany, politické pltaformy. Systém se přetaví v něco jiného. Bude se to jinak jmenovat a vše zase půjde jiným směrem. To samé bude samozřejmě v ČR. Nebude Top. ODS, ČSSD apod. Některým lidem se bude stýskat po Kadlovi . Je to škoda.Tohle jsem přečetl na BBC.
12. 01. 2013 | 21:55

Divobyj napsal(a):

Při pročítání diskusí před volbami jsem pojal jistou naději,že se věci pohnou správným směrem.
Při pročítání diskuse po volbách je jasné,že to nebude tak jednoduché...

Otázka
Jaké je asi průměrné IQ voličů?
Nízké,tragicky nízké!
12. 01. 2013 | 22:01

clirela procession napsal(a):

Pane Kráso, hezky napsané. Nicméně k Vám.. Vy jste byl dlouholetým členem ODS a US-DEU. Že by tyto dvě strany nějak bojovaly za seniory a lidi se zdravotními problémy, jsem si nevšiml.
12. 01. 2013 | 22:05

rejpal napsal(a):

Max
Ono to bude možná ještě jednodušší. Ve volbách soutěží virtuální obrazy kandidátů vytvořené především charismatem, schopností empatie (a samozřejmě přispěním volebního štábu, načasováním a správnou intenzitou kampaně). Není důležité, jaký kandidát je, ale jaký dojem dokáže vytvořit a ten dojem nesmí jít proti jejich mentalitě, protože to pak skřípe.
Když se podíváme na tu silnou čtyřku, pak je to docela vidět. Jan Fischer si nedokázal vytvořit pevnou vazbu na své voliče. Lidé ho většinou brali spíš z racionálního hlediska jako spolehlivého a slušného státního úředníka. Dokud nezabředl do otázek spojených s KSČ a KSČM. Spousta lidí ho pak odepsala (ačkoli o jeho bývalém členství se vědělo už předtím). Miloš Zeman bodoval u řady lidí svým drivem, prostořekostí, vzpomínkami na doby Technického magazínu, leckdo asi četl i některou z jeho knih /podle mě dost zdařilých, přinejmenším čtivých/. Jenže mu absolutně chybí empatie. Jeho styl dialogu je ale vnímán jako konfrontační, nadřazený, a dokonce se v tom ztrácí i to, že i on si umí dělat legraci sám ze sebe (v knihách je to nepřehlédnutelné). Jiří Dienstbier je prostě vnímán jako ještě nehotový a možná i řadě lidí připadá neslaný nemastný. Karel Schwarzenberg má charisma, umí komunikovat (přes problémy s češtinou), je tady samozřejmě i ta práce se šlechtickým titulem versus ochotou poklábosit s tetkou u žejdlíku.Ze všech kandidátů o sobě nejlépe umí vytvořit obraz, jaký potřebuje a ten obraz působí přirozeně. Proto je tolik lidí ochotno volit místopředsedu vlády, kterou většina nechce. On z toho stínu dokázal virtuálně vykročit. Petrovi Nečasovi by se nic podobného nemohlo nikdy podařit.
A je tady opačný příklad. Jana Bobošíková. Racionálně pro ní hraje to, že EU není zrovna teď nějak zvlášť v kurzu a ona byla jediná, kdo s tímto tématem pracoval. Dokonce i ta několikatýdenní eliminace se dala využít. Jenže lidé jí nenaslouchali. Ani se nedivím. Když chci získat někoho z tábora odpůrců, nemluvím o eurohujerech.
Tam, kde je pozice více kandidátů víceméně vyrovnaná, rozhodují zcela iracionální věci nebo v podstatě maličkosti. Vždycky to tak bylo a vždycky to tak bude.
12. 01. 2013 | 22:07

otaznik napsal(a):

Perfektni svet Divobyjce a jemu podobnych by byl,

rudooranzova poslanecka snemovna taktez senat, kraje a i president.
Svet ale neni perfektni Divobyjci. Nekdy je i lepsi. Nekdo musi drzet uzdu aby se kocar plny sockomunistu udrzel na ceste.
Ps, jake mas IQ ty?
12. 01. 2013 | 22:13

otaznik napsal(a):

asi to uz vis Rejpale,
Bobo skoncila posledni. Ze jsi ji volil?
12. 01. 2013 | 22:16

Divobyj napsal(a):

otazník

(taky)člověče,kdo vás vychovával,ulice?
Že by na vás (možná zazobaní)rodiče neměli čas?
12. 01. 2013 | 22:24

Libertad napsal(a):

Nepochopím, že někdo může volit Zemana, Schvarzenberga nebo Fischera.
Pan Zeman je pro mně prototyp pana Klause, s tím že více pije alkohol a proto při výkonu funkce (jakékoliv) nemá na rozdíl od Klause věci pod svojí kontrolou. Proto si pánové Lachnit, Šling, Grégr, Fencl, etc.etc., mohli na svých ministerstvech dělat co chtěli.
Pan Schwarzenberg je pro mně prototypem asociála, který nechá zveřejnit zprávu, že stojí i o levicového voliče. S karta, nic, nucené prace pro "čerstvě" nezaměstnané nic (jak správně kdosi na tomto servru poznamenal,odsouzené nikdo k nuceným pracem nutit nemůže, nezaměstnané ano), vyhozené peníze za "reformu" P.Ú.
Zrátka lilie.
Pan Fischer je loutkou "světové" loby, takže dnes po volbách ještě nemůže doporučit koho by jeho voliči měli volit.
Smutné je, že v druhém kole půjdu volit asociála, neboť bych se nechtěl dočkat, až Zeman, pověří Klause sestavením vlády a ten ji bude sestavovat 2 roky.
Dnes je skutečně smutný den. Začínám chápat proč se Adolf Hitler dostal k moci. Jako společnost se řídíme podle toho co se píše, vysílá, říká. Rostoucí počet těch, kteří vybírají popelnice nám nic neříká etc.etc. Pevně věříme, každy jeden (já ne), že se nás to netýká. A tak máme a nejbližší roky budeme mít, co TOP 09 vytvořila.

Sidonio Libertad
12. 01. 2013 | 22:25

Michal napsal(a):

Václave, ještě jsi nám ale neřekl, kdo podle tebe měl být tou změnou, co jsme promarnili. Snad ne Dienstbier nebo Bobošíková s Fischerovou?
12. 01. 2013 | 22:29

Gru napsal(a):

Silvie

"Nosí motýlka, má šlechtický titul"

Nemá šlechtický titul. Kdepak by ho tak vzal? Narodil se dávno po zrušení zmíněných titulů v ČR i v Rakousku, ve Švýcarsku neplatí dávno dřív.
Používat zmíněný titul, či dát se jím oslovovat, jě asi tak legální jako dodávka kolumbijského kokainu.
12. 01. 2013 | 22:34

rejpal napsal(a):

otaznik
Dobrý fór
12. 01. 2013 | 22:36

otaznik napsal(a):

Divobyjci,
proc se certite? Nebyl by vas vysneny svet rudoranzovy? Reknete bud ano ci ne.
12. 01. 2013 | 22:41

otaznik napsal(a):

rejpale,
Bobo byla dobrej for. Stejne jako ten ukecenej fracek Dientsbier. Byli oba k smichu. Pry CSSD ted doporucuje Zemana do ktereho se synek disidenta nejvice navazel.paged Neni to dalsi for?
12. 01. 2013 | 22:46

Maximus napsal(a):

S.Š.
Pro BND pracujete těžko, to se na vás nehodí, o takové lidi, jako jste vy určitě nemají zájem, na to Němce moc dobře znám, vy budete "pšítel Usraele". No a k tomu zmatenému 1,2 mil. spoluobčanů? Hodně voličů pana Kchárla znám osobně, pravda může to být vzorek cca 300 lidí a většinou jsem si všimnul, že nemají o politice ani ánung! Většinou reagují jak to tu už někdo popsal, "vždyť on je bohatý a tak přece nebude krást"! Svatá prostoto, Češi jsou opravdu hloupaté naivní stádo, které žene pasák Kalousek přesně tam, kam chce! Zeman není také to nejlepší, ale z tohoto výběru byl jednoznačně nejlepší volba. Rozbor tohoto tvrzení spešl pro vás a podobné, uvedu později...
12. 01. 2013 | 22:51

Silvie napsal(a):

Já bych nedělala ještě žádné závěry.
K.S. dostal pouhých 24 procent.
A téměř 40 procent voličů zatím nevolilo-část z nich čeká na druhé kolo.
Nedovzdělaný a nepříliš bystrý kníže nemá v diskusi se otřískaným rétorem žádnou šanci.
Jakmile si dodatečně občané (s důslednou pomocí Zemana) uvědomí,že ten skvělý kníže hlasoval pro:

církevní rest.(proti nim je 80 procent občanů)
zvýšení daní
navýšení poplatků ve zdravotnictví
důchodovou ref.
udržené LIDEM ve vládě

opadne značně prvotní nadšení.

Rodiče doma proplesknou zpovykané studentíky a vysvětlí jim,že si v případě zavedení školného budou platit studia z brigády a bude po revoltě.
Studenti na mne působí jako tupé stádečko (až na originální výjímky ,které volily Franze), které jednou skočí na Přemlouvání báby(a pak protestuje proti zavedení školného), podruhé na "šarm " jeho jasnosti-aniž by si uvědomilo,že skáče imrvére na špek Kalouskovi.

Představa párečku nedostudovaného germánského adjunkta a dcerušky vysokého nacistického pohlavára na Hradčanech je pro mne opravdu neúnosná.
12. 01. 2013 | 22:54

Rodan napsal(a):

Vážený pane Kráso, děkuji Vám za tento názor - souhlasím plně.
12. 01. 2013 | 22:55

Sutech napsal(a):

to: Čochtan
Já jsem pro, aby za prezidenta ČR byl zvolen gentleman. Sice může být členem vlády, ale pořád je lepší mít za prezidenta člověka, který se umí chovat, než někoho, kdo sice není v současnosti ve vládě, ale má také máslo na hlavě a mnohem více, než pan kníže. Celá staletí jsme se počítali k západní tradici, až po 2. sv. válce jsme byly připojeni k východu. K tomu se opětovně přihlásíme, pokud bude za prezidenta zvolen hulvát Zeman, navíc to bude na 99,999% pokračování Klausovy politiky. Myslím, že to si nikdo z nás nepřeje.

to:Vandal
Jak se do politických diskuzí nezapojuji, tak dneska porušuji všechna svá pravidla. Nemoderní sice kníže trochu je, ale když to tak vezmete, nemoderní je i Zeman. Strašíte Sudetskou otázkou, přitom existuje smlouva mezi námi a Německem o nezatěžování vztahů historií, požadavky nevládních organizací zde budou vždy. Píšu vám teď z místa, které patřilo k říší, ne ,nemám strach, že by sem přišli němci a že by chtěli zět majetky.
Spokojenost s činností neznamená automatickou spokojenost s činností celku. V klidně můžete být spokojený s čiností třeba ekonomického náměstka ve firmě a přitom být nespokojený se zbytkem vedení.
Nebýt událostí roku 1948, neměl byste ten argument, že je cizák, to že někdo odešel před nástupem komunistů k moci a pak se vrátil z něj nedělá cizáka.
Rozhodně bych si netroufal tvrdit, že je nevzdělaný, když už nic jiného, tak má zkušenosti.
12. 01. 2013 | 23:03

Maximus napsal(a):

Copak k volbám říká známý "kanaďan" Stwora?

První kolo prezidentských volen je za námi. Snažím se utřídit myšlenky. Ráno, když jsem otevřel počítač a sčítání hlasů ještě nebylo u konce, vedl Zeman s 25 % hlasů, Schwarzenberg byl druhý, ale byl dost pozadu, měl jen něco nad 20 %. Byl jsem rád. Jak dopoledne pokračovalo, Schwarzenberg dotahoval a Zeman oslaboval. Nakonec skončili téměř shodně. Zeman zůstal v čele s 24,22 % hlasů a Schwarzenberg s 23,40 % hlasů. Rozdíl mezi prvním a druhým kandidátem je pouhých 0,82 %.

Vysoký počet hlasů pro Schwarzenberga mě překvapil. Kdo ho, proboha, mohl volit? Který jen trošku rozumně uvažující Čech či Moravák mohl dát hlas tomu ospalému, dementnímu a temnému politikovi, který – jak správně upozorňuje Jan Čulík na Britských listech – neudělal pro náš národ nic, ale doslova NIC dobrého. Dobře to vystihl kdosi v diskuzi na Parlamentních listech. Schwarzenberg rovná se církevní restituce, re-formy de-formy, zlodějny a otevření Sudeťákům. A Kalousek. Vůbec je necenzurovaná diskuze na PL zajímavá. Z 650 příspěvků za článkem o radosti v táboře Karla Schwarzenberga by se na prstech jedné ruky daly spočítat hlasy pro knížete. A nepříliš rozdílné je to i v dalších diskuzích na jiných serverech. Takže znovu otázka: Kdo ho vlastně volil?

Ačkoliv nemáme zatím žádné důkazy o manipulaci s hlasy, ta otázka zůstává. Jak říkával Stalin, ti kteří hlasují, nerozhodují o ničem. Ti, kteří počítají hlasy, o všem.

Nemám radost ani z jednoho postupujícího kandidáta. Je pravdou, že ze dvou zel představuje Zeman to menší, ale o kolik? Zeman je sice inteligentní, zkušený politik, na druhé straně je arogantní a rád se napije. Mezi jeho největší slabiny řadím jeho slepou podporu Izraeli a sionistům. Na druhé straně právě to poslední mu zajistilo, že vůbec prošel do dalšího kola. Tohle si jisté skupiny v zákulisí pečlivě ohlídají. Za posledních padesát let snad neexistuje na Západě politik, který by se JIM postavil a ujal se úřadu. Pokud ano, byl následně tak dlouho vláčen bahnem a pomluvami, dokud nebyl zdiskreditován on i země, která ho zvolila.

Schwarzenberg je představitelem těch nejtemnějších zahraničních reakčních sil. Ostatně patří k havloidům, kteří jim také slouží do roztrhání těla. Nemá žádnou empatii, žádný vztah k našemu národu. Možná už tenkrát na schůzce Bilderberg byl seznámen se svým úkolem a byla mu slíbena všemožná podpora. Zbývá jen doufat, že „nebude vyhrán“ a pokud ano, že se matka Příroda pokusí napravit chybu lidí. Postupující demence a věk jsou toho příslibem.

Lidé nakonec z toho, co se jim nabízelo k výběru, zvolili ještě to nejmenší zlo. Sám bych asi dal hlas paní Bobošíkové, i když ani v jejím případě nejsem přesvědčen stoprocentně. Ale z té ubohé plejády prezidentských kandidátů se mi jeví jako nejvhodnější. Zvlášť poté, co byl Okamura zlikvidován.

O Okamurovi jsem zde psal a mé nadšení pro tohoto kandidáta bylo nízké. Vadilo mi především jeho neprůhledné financování a jeho údajné bohatství. Nevěřil jsem a stále nevěřím, že vydělal na dopravě těch několika stovek Japonců sem. Ale ironicky – tím, že ho zlikvidovali, a to, jak ho zlikvidovali, mi napovědělo, že Okamura patrně JEJICH nebyl. Když někdo dokáže popřít i matematické zákony, musí být už hodně vystrašený jeho popularitou.

Okamura měl ve skutečnosti ještě štěstí, jiní politikové, kteří také chtěli dělat nezávislou politiku podle zdravého rozumu a podle toho, co si přejou lidi, dopadli hůře. I jejich země. Namátkou takový Lukašenko, kterého sepsuli tak, že by si od něj pes kůrku nevzal. A pokud chcete příklad krajního řešení, tak takový Jörg Heider, že?

Zkrátka karty jsou rozdány a úlohy rozděleny dávno před tím, než herci vystoupí na pódium. Lidi do toho kefrat nenechají. Mohou nanejvýš dělat kompars a křoví.

Na závěr ocituji kousek z diskuze, kterou jsem dnes vedl přes Skype s panem Jandou. Jeho názor:

Místní opice můžou rozhodovat o drobnostech, ale ne o věcech významnějšího významu. Dokonce ani o výši daní ne. Postup je identický v jakékoliv kolonii. Loutky plní rozkazy a za odměnu je jim dovoleno brát si část ostříhané vlny ovcí. Páníčky zajímá jen výše výpalného a jeho včasný odvod a plnění role přitakávačů. A to, aby byl systém a odvod dávek udržitelný, tudíž aby se to se stříháním a oblbováním nepřehnalo...
.../---/... !
12. 01. 2013 | 23:03

Rampa napsal(a):

Z ubohé Kalouskovy loutky jménem Karel Schwarzenberg je mi smutno, ještě víc je mi však smutno z onech 23 %...
12. 01. 2013 | 23:06

rejpal napsal(a):

otaznik
Byl to jasně vynucený tah. Zajímavější mi přijde jiná věc. Poté, co Bohuslav Sobotka sdělil, že podpora byla přijata jednomyslně, oznámil JD, že on podporovat Miloše Zemana nebude.
12. 01. 2013 | 23:07

vlkodav napsal(a):

Maximus

Je viden, ze Strowa nebo jak vi ale uplny prd.
12. 01. 2013 | 23:08

pamětník napsal(a):

Je to fracek.
12. 01. 2013 | 23:11

Silvie napsal(a):

Sutech
Kníže bude pokračovatelem politiky Havla(když už se tu mluví o Zemanovi jako pokračovateli Klause).
Do politiky šel proto,aby dosáhl perfidním způsobem restitucí,které mu dle českého práva nenáležely.
Dalším jeho cílem se staly rest.církevní.

Není bez zajímavosti,že jeho a Havla podporovali právě sudetští Němci-v případě naší ještě hlubší integrace do EU není vyloučeno ,že se Němci domohou svých neoprávněných nároků.

Zdálo se vám snad ještě před týdnem možné,že by pachatelé nejtěžších ekonomických zločinů mohli být osvobozeni? Že by hlava zločinného spolčení, soudce Berka, mohl být odškodněn a znovu soudit?
A vidíte-realita předčila veškerou fantazii.
Proto nikdy!!!! neříkejte,že je něco vyloučené.
A mimo jiné-co má rod Schwarzenbergů(propojený příbuzenskou plemenitbou s Habsburky) společného s Čechy? Vďyť kníže mluví česky k uzoufání špatně?
Jeho manželka vůbec.

Vzdělaný je rozhodně méně nežli leckdo z nás. Pezoldová tvrdila,že dokonce nedostudoval ani tu střední lesnickou školu. Mohl by se vůbec prokázat alespoň maturitním vysvědčením?

Ale ještě existuje vyšší moc,která může zasáhnout.
12. 01. 2013 | 23:16

a čtenáři aktualne.cz, opinionleadera napsal(a):

S. Š.
Sami proti sobě.
Pokud ty soudce ÚS najmenuje proklamovaně amorální osoba (to si veřejně nedovolil ani václav ruzyně), tak to aby se ti dobráci ke svým majetečkům nechali přikovat.
A nebude jim to nic platné. I kdyby většina z nich byla privatizačními zloději, což není.
Vidím ta okna, kde visí transparenty Volím Karla. Chudáci. Hlupáci.
12. 01. 2013 | 23:23

blue jay napsal(a):

Vukulenej Maximisiku,
Jsem take Canadan. A neco vam prozradim. Schwarzenberga volili obcane vasi zeme ve svobodnych volbach. Pokud vim tak v nich zadny Culik z BL nekandidoval. Holt se budete muset Maximusiku smirit s tim ze se vas favorit nedostal ani do druheho kola. A nebo si demokracii predstavujete jinak?
12. 01. 2013 | 23:23

otaznik napsal(a):

rejpale,
on ten Dientsbier az tak zase blbej neni. Mozna ma v umyslu vystridat ve vedeni CSSD tu ukecanou lebku. Me by se tam osobne libil.
12. 01. 2013 | 23:29

jolana napsal(a):

Opravdu nechápu, kdo toho spící koktu může volit. Jeho IQ je nebezpečně nízké. Po Klausově amnestii je v této "republice" možné všechno. Kalousek bude předkládat "asociální"zákony a ten brepta je bez reptání podepisovat. Kníže by mohl dát Kalouskovi bianko šek na další vládnutí v příštích parlamentních volbách. Opravdu na Hradě chcete prodlouženou ruku Kalouska? Nejvíce ho prý volí mladí, vzdělaní, a Praha. Možná by si ti mladí mohli uvědomit, že TOPka prosazuje školné, privatizaci zdravotnictví, důchodovou reformu, změny daní,provedla círk.restituce. Lide český, probuď se.
12. 01. 2013 | 23:56

Maximus napsal(a):

blue jay

Ty nejsi Kanaďan, ani Čech, jseš nic, vlastně možná, že maximálně sem k nám občas lezeš pro podporu ve stáří, hlavně abys tam v Kanadě nepošel nevykulená Sojko, navíc v Kanadě asi nemáš moc kamarádů, že?
Jo, abych nezapomněl, představ si, že většina našich vojáků v Afghanistánu volila Zemana! To je faux pas, že?
13. 01. 2013 | 00:02

Silvie napsal(a):

Blu

Vy, emigranti, víte prd.
Honolulu je taky občas zmatený jak lesní včela.

Šláftabletu podporoval největší mediální magnát Bakala a jeho fin.podpora přesáhla nepochybně limit.
Jenže servilní pisálkové se na nic neptali, resp. "odvážně" se ptali Fischera a Zemana.

Je u vás v Kanadě normální,aby všechna!!!! významná tištěná média a veřejnorpávní tv(pokud takový hnusný moloch vůbec máte) podporovali JEDINÉHO kandidáta?

O tom se tady vede řeč, víte?
Nám, nepodléhajícím masírce, to dost připomíná husákovskou normalizaci.
Tam stála "kulturní fronta a inteligence" taky v jednom šiku a spořádaně podepisovala antichartu.

Já bych volila i Křemílka, jak jsem nasra..,kdyby kandidoval proti K.S.
13. 01. 2013 | 00:03

Maximus napsal(a):

Zrovna jsem na facebooku si přečetl název, že Kalousek je
tzv. "medvědář" a na vodítku vodí Kchárla! Hmmm, moc pěkné!
13. 01. 2013 | 00:04

markus napsal(a):

jolano,
se vsadim ze IQ te spici kokty je vyssi nez vase. Kolik umite jazyku? Co jste v zivote dosahla mimo tedy knuceni na internetu? Probudte se jolano! Narod volil ve svobodnych volbach a rozhodl tak jak rozhodl. Smirte se s tim a respektujte vetsinu. Prestante se vztekat ze vas kandidat neuspel.
13. 01. 2013 | 00:07

facebook guru napsal(a):

Maximusiku,
a ja se zrovna na facebooku docetl ze Kcharl bude pristi president CR. Bude ho volit i mladsi generace. A jak rikaji na Facebooku Zemanovi? Slivovicka ?
13. 01. 2013 | 00:12

Silvie napsal(a):

Markus

Jestli Karel mluví tak originálně německy(mám jisté podezření)jako česky, tak potěš koště!
Do kapsy ho strčí každý trouba,co přijde z vandru.
Chtěla bych slyšet jeho angličtinu i němčinu.

A hlavně by mohl ukázat u Moravce to maturitní vysvědčení. Jestli má vůbec aspoň střední. Pezoldová tvrdí,že ani lesník není dostudovaný. Prý s ním měli rodiče potíže, páč byl "blbej"na učení(její citace).
13. 01. 2013 | 00:13

emigrant napsal(a):

Silvie,
preci vsechny media podporovaly Fishera!
13. 01. 2013 | 00:15

Eva napsal(a):

Ono se vlastně není čemu divit.
Z předložených kandidátů si do poslední chvíle málokdo suverénně vybral, a to i vzdělaní vysokoškoláci z Prahy, ne chudí / jak tady někdo píše/.
No a byla to vlastně první přímá volba prezidenta, kdo z nás si nechá ujít možnost přiložit ruku ke stavbě nového státotvorného díla?
Aby se náhodou tito lidé,kteří nemají vlastního názoru, trapně nesekli, vzali- jako každý čecháček,zavděk názorem obecně vykřikovaným v médiích.
A ještě nepadlo konečné slovo, a všichni už naříkají.
V tom bude ten problém.
Nebát se říct svůj skutečný názor - ale jsme v Čechách, příteli.
13. 01. 2013 | 00:15

Petr napsal(a):

Silvie,
dej si caj, susenku a odpocin si. Zda se ze na tebe byl dnesek velmi narocnej. Holt nevyhral ten kteremu jsi fandila. Neni to konec sveta.
13. 01. 2013 | 00:18

rejpal napsal(a):

otaznik
Určitě není blbej. Tahle volba může být silným impulsem k posílení vlivu JD. Důležité je, aby měl kolem sebe dost lidí podobného střihu. Když na to bude sám, bude jak kůl v plotě.
13. 01. 2013 | 00:19

mik napsal(a):

To Maximus
No nevim jestli cesti zoldaci volili v Afganistanu Zemana ale cetl jsem ze 50 % obcanu zijicich v zahranici volilo Swarzenberga i ja ziju v zahranici ale nejel jsem volit protoze to mam na ambasadu daleko ale mladi z rodiny volili Swarzenberga a je to pochopitelne protoze skyta vetsi zaruky cesty smer EU euro a Brusel nez Zeman ktery by si spis asi vyjel s Putinem na ryby Swarzenberg taky rekl ze pokud se stane prezidentem jeho prvni cesta povede na Slovensko a to je rozumna myslenka slovaci voli primo prezidenta dlouho maji euro podepslali fiskalni pakt,,vzpominam jak Klaus vztekem bez sebe jel na Slovensko jak si mohlo dovoilit prijmout euro Swarzenberg tam pojede urcite z jinych duvodu volici volili rozumem a doufejme jen ze jim ten rozum vydrzi i za 14 dni a jinak jsem shledl video jak Swarzenberg zpiva ceskou hymnu a nic me na tom nepohorsuje jednak na to nebyl vubec pripraveny a pak ten mikrofon mel od sebe pul metru to spis nezvladli organizatori ze mohli okamzite zareagovat
13. 01. 2013 | 00:20

Silvie napsal(a):

Petr
emigrant

Bakala a Fischera? Bakala vlastní HN a Respekt.Financoval K.S.kampaň.
HN a LN to byla masírka!
LN,iDnes,Ringier(Blesk,Reflex a další bulvár)-mají německé vlastníky
13. 01. 2013 | 00:21

Anba napsal(a):

Paní Silvie - nikdy jsem to nepředpokládala, ale stalo se. Skládám Vám hlubokou poklonu za Vaše realistické názory, s kterými mohou stoprocentně souhlasit. Děkuji.
13. 01. 2013 | 00:24

Silvie napsal(a):

Anba

Díky a doufejme,že nesoudného dědka klepne z radosti pepka a vyřeší se to samo.

Dobrou.
13. 01. 2013 | 00:32

Sutech napsal(a):

to: Maximus
Nebylo by na škodu stanovit sociologický profil diskuzí. Velmi často se do těch nemoderovaných, ale i do těch s registracemi, zapojují osoby, které nemají co na práci, jsou frustrované atd. Podle soukromého průzkumu z velké části voliči levice. Ještě je tu možnost, že se snaží takto nějaké skupiny případné Zemanovi voliče od voleb odradit. Už se to stalo jednou, tehdy se, nepletu-li se, Paroubek prsil jak snadno získá většinu, jak sestaví pomalu jednobarevnou vládu atd. voliči ČSSD zůstali doma, výsledky známe.

to: Silvie
K té jeho škole, otevřte si seznam.cz jsou tam profily obou, za školy odešel, neboť musel převzít správu majetků v Bavorsku.
Čas od času je zapotřebí politiku změnit, pochybuji, že má dost vlivu k nějakému ovlivnění např. vlády. O jeho členství v některých skupinách, jako Bilderberg group Trilaterální komise a CFR ČR, se na internetu už vtipkuje. Na druhou stranu se na to podívejme takto, lepší je, aby tam byl člověk o kterém se to ví,než aby tam byl člověk o jehož případném spojení nevíme nic.
Nevím, kolik sutetských němců chce pořád vrácení majetku, typuji to na desítky, maximálně stovky kusů, tedy aby ovlivnili případný EFP, by neměly dostatečný vliv.

to: jolana
Dobrá tedy, co navrhujete vy? Konstruktivní návrh, jak to tu všechno nějak ufinancovat? Motáme se tu už X let, jednou se tu lidi rozhodli, že pokus o komunismus je horší, než to, co nahradil, a že chtějí zpátky kapitalismus, tak ať se tedy nastaví stejné mechanizmy, jaké platí ve státech, které nezažily pokus o komunismus. Někomu by se možná líbil chleba pomazaný z obou stran, ale to nejde. Jsme teď možná někde v polovině oné cesty, zastavit se, nebo se vracet by byla blbost.
Ještě vemte do úvay jednu věc, o humanitní pavědy je obrovský zájem, absolventů všemožných filozofií, sociologií, rekreologií... je na trhu práce přetlak. Pokud bude možné využít školné k určitému druhu regulace, pak by to mohlo pomoct směrovat lidi do jiných oborů
13. 01. 2013 | 00:36

Petr napsal(a):

Silvie,
Lid volil. V prime volbe. A ne tak jak jste si to predstavovala. Ale neni to co jste si prala? Primou volbu? Tak uz konecne prestante fnukat.
13. 01. 2013 | 00:41

vyzva Krasavci napsal(a):

Proc jen zvatlas Kraso?
Tak kandiduj na presidenta! Preci jsi takovej ceskej Stephen Hawking.
13. 01. 2013 | 00:53

curo napsal(a):

Mluvil jsem s kamaradem knizete a rikal ze Karel nespi vleze nebot se boji ze uz nevstane a taky si pry na hrad vezme Hasima Thaciho z UCK jako poradce. Thaci ma zkusenosti s odebiranim organu a dedek potrebuje kompletni vymenu pokud chce dozit konce volebniho obdobi.
13. 01. 2013 | 00:57

put a lemon in a coconut napsal(a):

curo,

ty mas nejakeho kamarada? Me pripada ze jsi jen nastvanej ze nevyhral tvuj favorit a ted tu trapne blinkas.
Dej si limetku v kokosu bude ti lip...a pokud ne zavolej doktora.

http://www.youtube.com/watch?v=5LxC3M-Yngs
13. 01. 2013 | 01:37

Aleš Řešitel napsal(a):

Nechci být špatný prorok. Ale je možné, že se něco změní tam, kde na některé zločince, jakž takž začal sahat děravý zákon a odvážný soudce, jsou najednou tito zločinci beztrestní, tam kde se vracejí ve správnou chvíli, aby byli beztrestní, tam kde mafie obsadila celou STÁTNÍ SPRÁVU!! Pořád si ještě bláhově myslíte, že tyto volby jsou rozhodnutím voličů? Nejde spíše o výsledek IT odborníků se záměrně nainstalovaným, vypracovaným programem, vyhodnocujícím výsledky voleb dle předem určených nasměrovaných potřeb? Není to zhrzenost z výsledků voleb, ale realita dne. Je snad ještě někdo přesvědčen o tom, že mafie si nechá ujít tuto mimořádnou příležitost a nezajistí si instalaci svého kandidáta do této, jakoby bezvýznamné funkce. Což tak jenom jedna zpravomocí nanominovat si zpřízněnce do nejvyšších pater justice. Proč si nezajistit možnost ohýbat paragrafy a to nejen ústavy, dle libosti (rozuměj zadání). Je možno se odvolat po rozhodnutí tohoto nainstalovaného nejvyššího orgánu? Myslíte si , že oni neví, že nelze. To co se děje v tomto státě, to není schopen vymyslet ani Borat. Ten si dělá aspoň srandu, tady se sranda v podání vládní zločinecké garnitury stala každodenním špatným snem každého občama. Proto, toto období ovládané zločineckou garniturou, musí být postaveno mimo zákon. Nepromlčitelnost je základním předpokladem možné nápravy. Nejde o vendetu, ale o nastolení práva, jeho vymahatelnost, postižení viníků, nápravu škod, nastolení morálních hodnot. Ješitnost a nebo návrat majetků šlechty a sudeťákům to nezajistí. Hádejte co vyhraje. Obojí je špatně. Nelze už dále čekat. Rytíři boblečme zbroj, není již vyhnutí neboť lump trumfuje lumpa.
13. 01. 2013 | 01:45

marta napsal(a):

pane autore, prosím vás, vždyť prezidentský zákon Veta je stejně k ničemu! kníže to jasně řekl v televizní debatě - oproti jiným zemím, kde je nutné prezidentské veto přehlasovat 2/3 hlasů v parlamentu, u nás stačí nadpoloviční většina a tu dají poslanci dohromady vždycky. takže celé právo veta je jen líbivé gesto, kterým se prezident naoko distancuje od rozhodnutí parlamentu, ve skutečnosti ale jen takový zákon pozdrží, časově na úkor dalších zákonů.
docela by mě zajímalo, kolikrát právo veta skutečně vedlo k zablokování zákona natrvalo tak, že znovu neprošel. já tipuju 0.
13. 01. 2013 | 02:04

organizator napsal(a):

Aleš Řešitel napsal,
rytíři boblečme zbroj, není již vyhnutí neboť lump trumfuje lumpa.
Nechces Alesi prijit na nas karneval? Muzes blecet ve zbroji rytire, Zaplatime ti 250 korun plus obcertveni.
13. 01. 2013 | 02:36

hnusak napsal(a):

Krasa nechce zmenu,
kritizuje svobodnou primou volbu. On by rad chtel aby se opet vratila volba jako pred 1989. Lide by volili podle toho co jim Krasove naridi.
13. 01. 2013 | 02:43

Yosif K napsal(a):

Pane Krasa, kromě skuhrani na voliče že se NEVOLILI SRDCEM nebo že se nechali obloudit byste měl říct koho měli dle Vás občané volit.

Mohl byste též kriticky naznat, že pokud jste si představoval že lidé budou volit "sociálně cítícího" Dienstbiera, tak že patrně prohlédli že jde o protekčního spratka, který začal "bojovat proti korupci" značně pozdě = po 23 letech v aktivní politice - a značně výběrově = pouze tam kde CSSD krade ruku v ruce s ODS, tam kde CSSD krade jen pro sebe, tam JD JR po vzoru svého otce moudře mlčí.

Pokud jste si představoval že by průměrně vzdělaní lidé volili sociální utopistku TF, která propaguje nahrazení kapitalismu združstevněním všech sektorů ekonomiky tak jste se tedy zklamal a většina soudných lidí se uklidnila. O slepé uličky a utopie většina lidí naštěstí stále nemá zájem.

Marasmus je dělat dluhy a trpět korupci - s tímj se dá souhlasit. Nevěřím však, že bz v těchto ohledech si vedli lidé typu TF nebo JD JR jakkoliv lépe.
13. 01. 2013 | 03:23

Yosif K napsal(a):

Jeho vyjádření v debatě s V. Moravcem, že bude chránit seniory a lidí se zdravotními problémy, považuji za zvláště lživé.
KONEC CITATU.

A kdo si myslíte že se může lépe postarat o seniory a lidi se zdravotními problémy? Sociální utopisté, u kterých hrozí že totálně zruinují státní fiínance a přivedou Česko k řeckému či španělskému finančnímu krachu????????
13. 01. 2013 | 03:38

Všeho s mírou a všeho do času. napsal(a):

Yosif

O dluzích nerozhoduje prezident.

Na jednu stranu je dobré, že JD bude mít větší prostor k růstu a k tomu, aby lidem ukázal, na koho mají v příštích volbách vsadit.
Na druhou stranu je špatné, že tou dobou tráva bude zdupána, jak se buou dinosauři kočkovat.
Paní Bobošíková totiž povolává Klause do zbraně, aby hájil archeopterixe před ještěry.
13. 01. 2013 | 03:42

Yosif K napsal(a):

Zřejmě platí, že je lepší zasmrádlá jistota než riskovat změnu.
KONEC CITATU

To že je celosvětová krize zadluženosti asi netěší nikoho. Zasmrádlé jsou však nesmyslné sociální utopie, ekonomická realita je jaká je. Na tom nic nezmění ani vláda CSSD, ani případná vláda sociálních utopistů = združstevnovatelů.

v ČSSSR se již jednou vše združstevnovalo a nedopadlo to zrovcna nejlíp.
13. 01. 2013 | 03:45

dennis napsal(a):

Pane Josife Ká,
naprosto s vami souhlasim. Prece nejlip se doposud postaral o seniory a postizene Schwarzenberguv stranicky kolega a ministr socialnich veci pan Drabek. Pan Schwarzenberg bude jen v napocatem dile pokracovat. A davam vam za pravdu: TOP 09 vskutku nejsou zadni utopiste. A socialni uz vubec ne. Jsou to velmi vynalezavi, mimoradne inteligentni a naprosto amoralni dravci.

Vsimnete si, jak cudne Kalousek stoji v pozadi tak ohromneho uspechu sveho stranickeho predsedy. Takovy Necas sveho zalostneho kandidata pred kamerami aspon pochvalil. Kalousek nepochybne moc dobre vi, ze jeho cas nastane, az bude sve pletichy ridit nejen z vlady, ale take z Hradu. Prave ted by spojitost jeho osoby s mimoradne socialne citlivym kandidatem na prezidenta asi byla ke skode jeho statecnemu boji proti korupci a v boji za prosazeni vsech uspornych opatreni.
13. 01. 2013 | 04:04

Všeho s mírou a všeho do času napsal(a):

Yosif

Ti družstevníci, kteří vám tak vadí, se většinou nezadlužovali.
Pro majitele bank jsou ale lepší podnikatelé jednotlivci, kteří se snáze zadluží.
Jak jste ale přišel na to, že JD by chtěl združstevňovat, to mi není jasné.
13. 01. 2013 | 04:06

Pamětník napsal(a):

Není žádným překvapením, že rozhodující počet hlasů opatřila K. Schwarzenbergovi významná část české umělecké i akademické elity, která se samozvaně pokládá za svědomí národa, přičemž není schopna ničeho jiného než morálního kýče(viz trapné klipy, v nichž se poníženě koří svému oblíbenci J. Menzel či Z. Svěrák). Představa země jako idylické "vesničky mé střediskové", obohacené tím, že potomkům nevolníků ukazuje cestu vpřed lidový (ve skutečnosti svými konkrétními skutky zcela asociální) "kníže", je pro tyto "intelektuály" typická. I jim věnoval již v roce 1894 Svatopluk Čech tyto verše: Ze všech kleteb otročiny, jíž nás stihl bůh, nejtrapnější, nejhroznější otrocký je duch.
13. 01. 2013 | 07:48

Jáchym napsal(a):

dennisi,
v následujících dnech pojedou tiskařské mašiny na tři směny na téma
Kníže stokrát jinak.

Prý se připravuje i speciální bezplatné vydání ilustrovaných balíků pamprsek se Schwarzenbergovým A KALOUSKOVÝM portrétem, aby si PŘÍPADNÍ budoucí voliči zapamatovali, kdo léta čůral jejich tatínkům na hlavu.
13. 01. 2013 | 08:08

Silvie napsal(a):

Sutech

To odešel z té lesnické střední?
Jo, majetek musel ,chudák spravovat, říkáte?
A nebylo to jako s Vénou? Že na studia neměl,jak praví Pezoldová.
Tady i svobodná matka s dvěma dětmi při zaměstnání vystuduje a kníže nemohl ve svobodné zemi???
S těmi povídačkami jděte někam...
Kdyby na to měl,tak prostě studoval.
Nebo mu to snad ve Švýcarsku zakázali komunisti?
13. 01. 2013 | 08:26

Fox napsal(a):

Jasným vítězem 1. kola voleb je M. Kalousek. Jasným poraženým pak 80 % nespokojených obyvatel. Přečetl jsem si Schwarzenbergův prezidentský program a nevěřil vlastním očím. Kde je ten Schwarzenberg, který se podílel na všem špatném současné vlády a předseda strany Kalouska, Drábka, Hegera - největších jestřábů současné vlády. Poprvé se lidé nechali napálit volbou TOP 09. Žeby se nechali napálit i podruhé? Pražští umělci mu napsali pěknou prezentaci, jenže ji nevěřím.
13. 01. 2013 | 08:33

Silvie napsal(a):

vnuk

Já už žádného dědu nemám. Ale jelikož to byli oba Masarykovci, tak by na knížete seslali ještě černé ne´šťovice.

I když vyhraje, bude prezidentem maximálně třetiny lokajů,kteří si tou trapnou kolaborantskou volbou budou připadat víc světoví.
Kdyby ho náhodou zvolili, bude to povedená taškařice-zase budeme terčem posměšků kvůli červeným fuseklím a chrnění dědka na konferencích.

Nikde jinde by nebyla myslitelná kandidatura cizáka,který nezná ani jazyk dané země a jehož rod patřil k těm monarchistickým, dusícím před vznikem republiky český živel.


Ale ještě Karlík nevyhrál.Spousta lidí se na první kolo vybodla, já taky.
13. 01. 2013 | 08:33

minatomirai napsal(a):

Bylo velice potěšujícím, jak se poražení kandidáti vyjádřili k výledku prvního kola, nesmírně civilizovaně. Pouze Franz se pustil do médií, což nebylo špatné, je však pravdou, že jenom s obtížemi formuluje myšlenky. Je docela možné, že ho Britové pozvou, aby předvedl svoji operu v Covent Garden.
Fischera mi bylo líto, nebyl by špatným presidentem, je zodpovědný a má tu tolik potřebnou lidskou slušnost. Jeho volební manažeři mu ublížili ve snaze z něho udělat druhého Obamu, americký presidentský volební vzor nemůže v Čechách uspět. Šedivost rozhodně není charakterovou vadou.
Paní Roithová i Fisherová byly graciézní ve svých odpovědích, klobouk dolů. Stejně tak Dienstbier, který bude mít čas otřást svojí politickou stranou a přivést ji k životu. Je potěšitelné, že by ho Swcharzenberg měl rád poblíž, pokud bude zvolen za presidenta.
Byla to dobrá kampaň s výjimkou onoho zduřelého a podměrečného Moravce, třeba se ozvou diváci a vyjádří svoji nechuť řediteli české televize a budou požadovat změny. Pokud ovšem člověk neočekává od samotných Čechů příliš.
13. 01. 2013 | 08:34

Silvie napsal(a):

Fox

"Pražští umělci" jsou děvky. Byli jimi za nacistů, za bolševika a jsou jimi i teď. Je to pro vás nějaké překvapení???
13. 01. 2013 | 08:35

džon uzený bok napsal(a):

škoda, volil jsem paní fischerovou s nadějí, že jednou se prosadí normální lidská nezdeformovaná slušnost. ale alespoň není poslední...
stejně mi ale není jasný kdo vlastně volil teho zemana. já nikoho takovýho neznám, asi budu muset víc chodit mezi lidi :).
druhý kolo asi vynechám. nevím jestli je lepší kalousek s hávou, nebo ekonomická ruská věrchuška. stejně nevím jestli je lepší sebeposlouchající trojitá brada, dramaticky deklamující banality, nebo "roztomile" působící kokta, na plakátech házející lumpy do krimu a v reálu starající se jen o sebe a svoje kamarádíčy, nechávající si říkat kníže, ač žádnej kníže není.
zeman by asi alespoň tvořil nějakou protiváhu se svými ruskými diktátůrky proti bezbřehý drzosti pana kalouska, ale myslím že to celé je jako volit mezi fackou a pohlavkem.
13. 01. 2013 | 08:58

Silvie napsal(a):

džon
Zemana média démonizují, přestože je "démon" už poněkud opotřebovaný na to,aby mohl spřádat plány na nějakou komplikovanou diverzní činnost.
Na rozdíl od knížete,jenž vyhlíží zdánlivě dobrácky,ale je to klasický monarcha s mocenskými zájmy(naštěstí dýchavičný a chatrného zdraví), mu k uspokojení postačí pořádný kus ovaru a odlívka slivovice.

Volím Zemana ,protože dnes nemá vazby na žádnou pol.stranu(jeho strana důchodců je volebním propadákem a se socany je víc na kordy, nežli s kýmkoliv jiným). Mohu předpokládat,že bude šlapat na přezky vládní koalici mnohem usilovněji nežli někdo, kdo je její součástí.

Z pohledu estetického a erotického to není nic moc ani v jednom případě.
Žvanivý slimejš kontra slizký geront.
13. 01. 2013 | 09:18

Aktiv napsal(a):

Kam dali voliči oči, kořala a wamp!Na tom nesejde, je ovšem jasné, že lidé volí opravdu podle propagandy oficiálních médií, které i ze šaška udělají vážného herce, hrajicího Hamleta.
Zkorumpovaná politika=zkorumpovaná média!
Příště si zvolte rovnou Al Caponeho, nebo Jacka Rozparovače, oba také dělají do byznysu!Jeden níčí hospodářství, druhý obchoduje s orgány svých voličů-voliček,viz.Heger, Drábek, Mullerová,ad.pomocníci našeho wampa!
Ale lze dobře zhodnotit , že ještě občanská společnost z 10% opravdu existuje, že nejsou občané ČR z 10% jen tupé stádo. Před několika lety to tupé stádo bylo z 99,9%, a občanská společnost pouze z 0,1%.
I to je aspoň pozitivní rys těchto voleb!
Pokud se tyto % převrátí pak Al Capone a Jack Rozparovač se ani nechytne!
13. 01. 2013 | 09:26

český maloměšťák napsal(a):

džon uzený bok
Ruský plyn a ruskou ropu potřebujeme více než českého Kalouska a Hávu. Když už to tak stavíte.
Bez Hávy a Kalouska půjdeme nahoru - bez ruské ropy a plynu je ohrožen nejen stát - ale i civilizace.
Ale je to falešné dilema...a velmi vykonstruované.

Uvažujte spíše o tom, kdo z nich je schopen samostatné úvahy.
13. 01. 2013 | 09:56

krupa vaclav napsal(a):

Nedá mi to abych sem ještě jednou nevlezl.....Malé děti a dědkové mají jít spát s večerníčkem. Kdybych to dodržoval nenapsal bych takovou pitomost jako včera. Pane Kráso, volit srdcem je dobré tak při výběru partnera a i tam to často končí katastrofou, když přitom chybí rozum. Ten musí při volbě prezidenta převládat. Srdce spíš překáží. Budu volit Zemana, přestože to moje srdce přitom pomyšlení zrychluje frekvenci. Dost mě zklamal....A můj tip?... Kníže, Svěrák, Hanák a další mají velký vliv na mladší generaci. Nakonec jde především o jejich budoucnost, mě už to může být fuk. Flintu ale ještě nezahodím.
13. 01. 2013 | 10:03

alca napsal(a):

Kníže je kokta, kterej má IQ tykve. Vodí ho na provázku Kalousek. Když chcete Kalouska, mějte ho. Svědčí to o inteligenčním kvocientu českého národa, 10% procent je zoufale málo, i když to má vzestupnou tendenci.
Český intelektuální a umělecký elity mohou jít do....Kde jsou psychiatři, kteří již dávno měli diagnostikovat poruchu osobnosti u Klause? Co umělci, kteří si plácali s Klausem po zádech?
13. 01. 2013 | 10:08

dennis napsal(a):

Pani Silvie,
co byste rekla k pripadu Karla a zvlaste pak Josefa Čapka, co Polaček, co Karel Hašler... Mam pokracovat? Jak byste se vyjadrila o ceskych umelcich, kteri se stali obeti nacistu, zahynuli nebo velice trpeli behem druhe svetove? Svolavate na ceske umelce kolektivni vinu? Predstavte si, ze nekterym lidem takove floskule jako, ze lekari jsou neverohodni a cesti umelci jsou devky, pripadaji jako prohlaseni temer demagogicka; jako prohlaseni, ktera chteji vytvorit zdani uplne pravdy. Jsou to zatim nepokrytě demonizujici nepravdiva demagogicka hesla. Napr. nacisti meli ministra propagandy, ktery svou praci delal mimoradne sofistikovane a stal se v oboru demagogicke propagandy velmistrem. Dodnes je uznavan jako zakladatel cilene propagandy...

Pani Silvie, chci verit tomu, ze se budete distancovat od nazoru kolektivni viny u tak ruznorodych spolecenskych skupin, jako jsou napr. umelci (jejichz specifikace je velmi vagni a zahrnuje protichudna kriteria)...
13. 01. 2013 | 10:10

Zdenda napsal(a):

Podle mého názoru mají pravdu ti, kteří poukazují na mediální masáž společnosti, která rozhodujícím způsobem ovlivňuje rozhodování občanů ve prospěch různých zájmových skupin. Také aktuálně.cz se svojí otevřenou podporou Schwarzenberga přiřadila k hnoji české žurnalistiky. Mimochodem, tolik kritizovaném právě Milošem Zemanem. Doufám, že si to příslušní přisluhovači Kalouskova týmu ve zdejší redakci přečtou, jestli došli v diskuzi až sem! Moc mě to zklamalo...
13. 01. 2013 | 10:14

Silvie napsal(a):

dennis
Kolik bylo těch Čapků?

A kolik zbabělců podepsalo Antichartu(resp.se ptejte, kolik ji nepodepsalo) a hrálo vděně v normalizačních seriálech Muž na radnici a podobných srač....
Kolik jich zpívalo na "angažovaných písních" apod.?

Souhlasím s kolegou-Aktuálně se řadí k Bakalovým poskokům.
13. 01. 2013 | 10:26

jolana napsal(a):

Markus
To jsem ráda, že jsi nás tu poučil o demokracii. Při mém IQ by mě to opravdu nedošlo!!! Výsledky voleb bude muset člověk respektovat, jen jen vůbec nechápu. Můžeš nám sdělit argumenty,které tě vedou k volbě Karla?
13. 01. 2013 | 10:35

džon uzený bok napsal(a):

pane maloměšťáku
nevidím v tom nic vykonstruovaného. samostatná úvaha je pěkná věc pokud není zločinná, což v případě sebestředné figury, stále opakující totéž a nadávající každému kdo má jiný názor, nelze jasně předpovědět. obávám se, že pokud to vidíte takto jasně, jste poněkud naivní. vzpoměňte s jakou lehkostí se zeman opoziční smlouvou spojil s někým, koho měl v ústech jako hlavního protivníka.
v tom se mu úvaha jistě nedala upřít. potíž je, že stejně jako nakonec kalousek s koktou, jsou tito pánové schopni samostatně myslet pouze rovnoběžně se svým libidem. o nutnosti odebírat plyn zrovna z ruska, stejně jako ropu, si dovolím mít vážnou pochybnost. pokud vám ani pak nevadí závislst na východní nevypočitatelné nchamtivosti, která může prodávat jen to, co je v zemi ale skoro nikdy co se jí urodilo v mozku, pak si udělejte křížek

surabaya
13. 01. 2013 | 10:51

Nerad napsal(a):

Tady není co řešit,Volby vyhraje tak jako tak Kníže o to už se postarají media a sociální sítě.Miloš Zeman je nepřijatelný pro svou aroganci a tvrdohlavost a to se nehodí.(příkladem mužou být podzimní volby do senátu,kdy přišlo v první kole rozčarování z vítězství Ksč a po mediální masáži v druhé kolo ksč neuspěla.)
Jedno však nevím,bude to prezident loutka...............ale,vím jistě bude drahej.
13. 01. 2013 | 10:59

Mard napsal(a):

Pokud Václav Krása, český maloměšťák, myrta, Čulíkové z blicích listů a podobní exponenti kvílejí, tak ty volby dopadly moc dobře. Zdá se že i přes množství demagogů kteří lidem valí do hlavy blbosti, si mnoho lidí uchovalo zdravou mysl a volilo rozumně! Mám z toho radost!
13. 01. 2013 | 11:16

Yosif K napsal(a):

Všeho s mírou a všeho do času napsal(a):

Yosif

Ti družstevníci, kteří vám tak vadí, se většinou nezadlužovali.
Pro majitele bank jsou ale lepší podnikatelé jednotlivci, kteří se snáze zadluží.
Jak jste ale přišel na to, že JD by chtěl združstevňovat, to mi není jasné.

13. 01. 2013 | 04:06

Združstevnovat chce Taňa Ficherová. Jiří Dienstbier je zvyklý sloužit velkokapitálu od dob práce v AK šejdíř Čalfa = práce všeho druhu pro malajské investory za podíl na zisku. Jiří Dienstbier patří k typu proletářských vůdců ala Mládek:
Ostatni zdanovat pokud možno nejvyšší sazbou (pěkně prudce progresívní), sám danit ve Fribourgu, Singapuru nebo Malajsii. Proč ne, pro šikovného advokáta je to zcela legální a běžná věc!!!!!!!!
13. 01. 2013 | 11:31

Yosif K napsal(a):

Komu bude sloužit Zeman není až tak docela jasné = zdroje jeho peněz mohou a nemusí být v Rusku, Šlouf je velký čaroděj.

Komu by sloužil JD by mělo být celkem jasno komukoliv kdo sledoval činnost AK Čalfa: práve všeho druhu pro malajské investory za podíl na zisku. Čalfa si vysloužil podíl na českomalajské bance.
13. 01. 2013 | 11:39

Martin Grill napsal(a):

V prvním kole jsem voli Vladimíra Franze, protože on jediný měl intence k tomu, aby ospalé české stádo infikoval něčím tak elementárním, jako je inspirace, jakož i motivoval k používání rozumu. Ve druhém kole volit nebudu, neboť nemám koho a nejsem zrádcem svého kandidáta, natož pak zrádcem sama sebe a svého přesvědčení. To si uvědomte vy všichni, jenž jste nevolili "výherce", až půjdete podruhé za plentu, protože prostě chcete tupě udat svůj hlas: By't budete alibisticky tvrdit, že přece z těch dvou zel musíte volit alespoň to menší.

Čech je prazvláštní individuum. Neustále nadává a hrozí směrem ku Praze, ale jakmile dpstane šanci k prvnímu, byť jakkoli malému krůčku, vedoucímu k možné změně, schová se co nejvíce doprostřed stáda a jde opět s ním. Bláhově jsme se domnívali, že¨až vymře generace, žíjící za totality, ve stigmatu z "vyčuhování nad ostatními", bude to lepší. Jenže ejhle! Přišla média, kážící univerzální pravdu a tak je ona ovcovitá dispozica předávána z generace na generaci.

Nezbývá, než se vám všem, kteří jste se nechali napálit, od plic vysmát: "Chaa chaaaaa!"
13. 01. 2013 | 11:40

dennis napsal(a):

Pani Silvie,
Čapky znam tri, ale ten Chod uz byl v te dobe asi taky na pravde bozi. Pocet Čapku neodpovida na mou otazku, zda formulace, ze cesti umelci jsou devky, neni totez jako vzyvani kolektivni viny. Kdybych vychazel ze stejneho pausalizovani skupin obyvatelstva (i s tim zlobnym tonem) rychle bych dospel k zaveru, ze Cesi jsou ostatne taky devky a jsou vlastne menecenna rasa. Porad si chci myslet, ze nezastavate zasadu kolektivni viny a smysl kolektivnich soudu a kolektivnich trestu.

Lide, kteri koketuji se skupinovym pausalizovanim, s kolektivnimi vinami nebo s nacionalismem, nedospeli ani na tu uroven humanitni moralky a lidskych prav, ktere uz v minulem stoleti reprezentoval norimbersky tribunal.

Pani Silvie, muzete snadno dovodit z mych slov, ze chci byt advokatem a nikoli soudcem vsech indivui s nepevnym charakterem, at uz to jsou herci nebo lekari. Spravna odpoved je, ze mravy ctim predevsim, ale lidi nesoudim. Mam svuj velmi nelichotivy nazor na Schwarzenberga i na Zemana (a o tom je tento blog) a jsem zklamany, kdyz musim priznat panu Krásovi, ze hlasovani neprokazalo, ze by Cesi opravdu chteli zmenu. Ale stale si nemyslim, ze cesti lekari, nebo umelci, nebo volici jsou devky. Dokonce si nemyslim, ze cesti zurnaliste jsou devky. Proste si myslim, ze v kazdem narode jsou lide s nejruznejsimi sklony; a kazda doba stavi lidi do situace, se kterou se museji vyporadat. Pominu-li nazor jednoho diskutera pod blogem pana Dolejsiho, ze hlasy pro Schwarzenberga byly zfalsovany (a vubec bych se nedivil, kdyby to byla pravda), si myslim, ze konec sveta jeste nenastal. At uz bude prezidentem jeden nebo druhy, dejiny se budou valit dal. A lide budou hledat schudne cesty jak prezit. Klidne to muze byt dalsi hneda totalita, ve ktere nas narudek uz umi chodit. (Doporucuji blog pana Pehe - Historicke koreny a politicke dusledky ceske nesamozrejmosti...)
13. 01. 2013 | 12:15

josef napsal(a):

Vždyť je to pravda,lidé změnu nechtějí.Mají se dobře,mají práci,tak co jim chybí.Se Zemanem a knížetem je aspoň sranda,tak proč volit nějaké normální kandidáty,které naše celebrity neuznávají.Vidím to tak,že většina se má dobře,/nějaká korupce,zlodějny,rozkrádání/,je nezájímá a ti nespokojení k volbám ve většině nechodí.
13. 01. 2013 | 12:24

olda napsal(a):

Zdatná mediální masáž českých žurnalistů a komentátorů se postará o zvolení K.S.na Hrad. Český národ změnu nechce, vyhovuje mu současná situace.Lidé se mají zřejmě moc dobře.
13. 01. 2013 | 12:44

Sutech napsal(a):

to: Silvie
Jak jsem koupil, tak tak prodávám. Jak to bylo doopravdy nevím. Ale chcete-li zjistit opravu jek to bylo, zkuste pátrat, třeba se vám podaří něco dalšího najít.
Jen tak mimochodem nelze hodnotit chování lidí v minulosti dnešní optikou.
13. 01. 2013 | 12:54

Silvie napsal(a):

Sutech
O jaké optice mluvíte?
Havel se vymlouval na to,že nemohl studovat,přestože se na VŠ dostal a jeho bratr ji zdárně dokončil.
Kníže ve Švýcarsko mohl studovat cokoliv-měl na to peníze i možnosti.
Trapné výmluvy,že "musel pečovat o rodový majetek" mu slupnou jen bezelstné dušičky.
Pezoldová v jednom rozhovoru (škoda že ho nemůžu najít)výslovně pravila,že byl Karel na učení "blbej" a rodičům dělal starosti.

Mně tedy i event.dokončená střední lesnická přijde pro prezidentský úřad neadekvátní. Vám ne?
Stačí pofiderní titul a na hrad může kandidovat i debil?
13. 01. 2013 | 14:06

Karel napsal(a):

Martin Grill

Takových, jako Vy, budou hejna. Pak se nebudeme moci divit, že na Hradě se uloží ke spánku důchodce, jakých jsou plné domy s pečovatelskou službou. Většině z nich je, na rozdíl od spáče, který má zcela jasně poruchu řeči a navíc neumí česky, poněkud lépe rozumět a navíc neusínají uprostřed věty. Mezinárodní ostuda, kterou si Češi s K.S. uříznou, nebude mít v dějinách České republiky obdobu.
13. 01. 2013 | 14:09

Silvie napsal(a):

Dennis
Samozřejmě to byla jistá nadsázka. Čapek byl formát a přítel TGM-ten by z této volby zcela jistě velkou radost neměl.
Když už jste zmínil manipulaci s hlasy, v tomhle státě nepokládám za absurdní už vůbec nic.

Chování herců od 89.roku ve mně ovšem vzbuzuje despekt - iracionální adorace Havla, stejně iracionální nenávist ke všemu ,co představuje levici a politiku mimo "pravdyalásky", stavění se do role mravních autorit(zapomínání na vlastní hanebnou minulost), pozérství,elitářství, servilita ...

Dokážete si představit,že by člověk s inteligencí,vzděláním a vystupováním K.S. kandidoval ve Švýcarsku a uspěl?
13. 01. 2013 | 14:16

Silvie napsal(a):

Karel

Pokud nás to nemá minout,tak přeju těm ignorantům,kteří volili knížecí "šarm a noblesu", aby té ostudy bylo co nejvíc.
My se budeme bavit.
13. 01. 2013 | 14:17

AjAj napsal(a):

taky možný závěr těchto voleb : lidi změnu chtějí ale nerozumějí jí ani jejím prorokům - a tak i prostí lidičkové si pletou prostou noblesu s pyšnou nobilitou.
13. 01. 2013 | 14:33

dočasný občasník napsal(a):

klid, pane Kráso,
Z výtěžku církevních restitucí bude arcibiskupství Praha vařit jedenkrát týdně chutnou polévku pro chudé, postižené a bezdomovce.
Knížepán jako prezident(pokud neusne) bude mít právo prvnímu houmelesákovi ve frontě tuto nalít do jeho misky. Tohoto práva bude hojně využívat.
Náš knížepán, sláva mu, on je pašák, prosloví při tomto úkonu památnou větu, která bude vepsána do učebnic a tesána do kamene:
"Tady maš ty dobytku polifku pro ten chudý pakáž"
Dobrou chuť pane Kráso, říkám já.
13. 01. 2013 | 17:20

hovorka11 napsal(a):

Karel Schwarzenberg je daleko horší volba než Zeman.
Karel je symbol totalitního v jeho aktivitách feudálního rozkladu státu, kdy spolu s Kalouskem prosadily "církevní restituce" majetku, který je z pochybného řádění církve od dob upalování čarodejnic až po nedávné posvěcení umírajících se slibem nebeského království za dary majetku umírajících.
Za 10 let církve ztratily 50% věřících, ale hlad jim díky nástupu válečného bijce v Afganistánu Dominika Duky narostl.
Karel se aktivně podílí na všech svinstvech této vlády a nelze mu odpustit jeho současnou posluhovačnost vražedným islamistům z Líbye a nyní ze Sýrie. Není divu, že na hranice Sýrie ze strany Turecka půjde hlídat bezpečnost cesty bombových sunnitských žoldáckých islamistů kontingent vojáků ČR. Zprávy v ČT jsou přebírány ze strany vražedných žoldáků, kteří umožňují organizaci "Člověk v tísni" vnikat na cizí území a krmit přednostně tyto islamistické žoldáky, kteří nenávidí celou naši civilizacia všechny křesťany, armény , židy atd. buď je vyhánějí nebo vraždí.
To je dílo Karlovo jako ministra zahraničí, o kterém se naschvál nemluví.

Budu volit Zemana, nechci feudální otroctví a nejsem zpracovaný propagandou jako nyní mladí, kteří nezažili a neví o co jde Karlovi a této totalitní vládě.
13. 01. 2013 | 17:36

plk. Kurvice napsal(a):

Jméno Schwarzenberg je spojeno s Habsburky pupeční šňůrou. Jejích nástup do českých zemí a získání majetku zde navazuje na porážku českých stavů na Bíle Hoře, po níž došlo k likvidaci náboženské plurality v Čechách. Habsburkové a jejich kamarila nás zatáhli do 1. světové války, kde jsme stáli na straně agresívního patku. Řada našich vojáků zahynula na území Ruska, Srbska a Itálie, tedy při dobývání cizích území a zabíjení vojáků, kteří chránili své území před agresí. Byla to nejostudnější událost českých dějin, za kterou se budeme muset stydět po celou dobu další existence českého národa. Této ostudě se vyrovná již jen 200 tis. Pražáků na pohřbu Heidricha v Praze.
Jsme asi opravdu národem bez hrdosti, tedy alespoň jeho velká část má v této mravní rovině velké prázdno.Nejsem příznivcem Zemana, ale jeho protívník, to byla ta nejhorší opce ze všech možných,. Jak napsal Jandák, rozum mi to nebere.
13. 01. 2013 | 18:06

Jan K. napsal(a):

V zdravém těle zdravý duch.
13. 01. 2013 | 18:20

Jaromír a Heda Košťálkovi napsal(a):

Pane Kráso,
máte úplnou pravdu. Populistické řeči KS o péči o zdravotně postižené byly opravdu nechutné. Vždyť teď, když sedí ve vládě a má neskonale větší možnosti pro ně něco učinit nedělá nic, naopak podporuje pana Kalouska a Nečase ve škrtech těmto potřebným.
Volili jsme podle našich srdcí, paní Táňu, volili jsme dobro, nyní odmítám jít volit menší zlo.
Haugh, mějte se hezky.
13. 01. 2013 | 20:07

dočasný občasník napsal(a):

milí Košťálkovi,
Nevolíte-li menší zlo, budete mít větší, A dobře Vám tak.
Existuje ještě jedno moudro:
Běda národu, který povolává do svých služeb svaté místo schopných.
13. 01. 2013 | 20:20

znalec napsal(a):

Volit znamená, rozhodovat se pro nejmenší zlo. Karel na Hradě bude možná pod vlivem Kalouska, Miloš možná bude pod vlivem Putina. Táňa je opravdu hodný člověk, ale jako vrchní velitel ozbrojených sil...?
13. 01. 2013 | 20:29

Jaromír a Heda Košťálkovi napsal(a):

Milý dočasný občasníku,

dobře nám tak - včetně Vás. Národ podlehl bilboardům a průzkumům veřejného mínění. To je smutný fakt. Pardon, ale schopné, čili dle Vaší logiky úspěšné v tomto systému podporovat nemůžeme, jelikož nevidíme budoucnost tohoto systému. To je však tak vyhraněný postoj, že debatovat o tom s Vámi zde není možné a stejně by to asi nikam nevedlo, páč každý jsme názorově dost jinde. Každopádně díky za Váš názor a reakci a přejeme Vám vše dobré.

ad znalec: Též díky za reakci. Tento motiv - volit menší zlo, nám zkrátka za to jít k volbám nestačí. Paní Táňa je přes možný první dojem nesmírně silná osobnost, takže jako vrchní velitel ozbrojených sil, dle našeho názoru bez problémů, naopak bych viděl záruku toho, že se "budeme" angažovat jen na případnou ochranu proti agresi, nikoliv agresi podporovat, tak, jak je to nyní. Mějte se hezky, dobrou noc a třeba zase někdy. J&H
13. 01. 2013 | 21:53

rejpal napsal(a):

znalec
... jo, to je pravda. Já se taky bál, že kdyby vyhrála, vyhlásí válku Myanmaru.
Ale beze srandy. Myslíte, že kterýkoli z civilů se natolik vyzná ve vojenských věcech, aby mohl doopravdy velet? Nebo se spíš věci řeší tak, že profíci připraví podklady a prezident "na ně dá ten štempl".
Co je daleko podstatnější je to, že si velmi dobře uvědomuje, jaká je funkce i ústavní vymezení prezidenta. A že by dokázala vytvořit na Hradě aspoň ostrůvek něčeho, co nám tady proklatě chybí. Prezident v našem pojetí by měl být v první řadě důvěryhodná osoba. Všechno ostatní se dá naučit. To, že prezident má být politik-profesionál, je prostě fáma. Šíří ji všichni ti koryfejové, kteří nechtějí, aby jim někdo předvedl, že některé věci jdou i bez nich. Těmi by měli být premiér, ministři a vysocí funkcionáři stran (jsou?).
A taky záleží, jaký má dotyčný čuch na lidi, kterými se obklopí.
Lidí, kteří by mohli být dobrými v roli prezidenta, je možná víc, než se zdá. Potíž je v tom, že skoro nikomu z nich se tam nechce (vůbec se jim do politiky nechce a těžko se divit). A z těch několika, kteří se o to pokusí, si děláme srandu a nebereme je vážně. Vždycky si najdeme důvody, proč vybírat z již zaběhnutých. No, je to demokracie a neměli bychom si to vzájemně vyčítat.
13. 01. 2013 | 22:11

Nikola napsal(a):

Kdo z kandidátů měl být tou změnou???
14. 01. 2013 | 09:50

Bazi napsal(a):

Divíte se, pane Kráso, jak na tom tato společnost je? Že na vše rezignovala? Ale tomu všemu pomohli i Ti, kteří v minulosti mohli její nasměrování změnit a neučinili tak. Promiňte, ale myslím Tím konkrétně i Vás. Měl jste kdysi dost silný hlas a možnost věci ovlivnit dobrým směrem. A místo toho, jsem od Vás slýchala, jak zdrav. postižení žádné výhody nechtějí, oni chtějí jen rovné šance, jako mají ostatní. Nevěřila jsem vlastnímu sluchu! Ano, i já patřím mezi zdravotně postižené a vím, že potřebuji pomoc společnosti, ohledy a slušné a vstřícné jednání z její strany. Nejsem jí rovnocenným partnerem, ač bych ráda! A kam to všechno skupinu těchto lidí přivedlo, víte teď velmi dobře i Vy sám. Jsme v situaci, kdy volíme mezi potřebou jídla a léků, kdy se cítíme jako obtížný hmyz, který by měl co nejdříve zhynout a nevysávat tuto společnost. Pro okolí jsme neviditelní. Nastoupím-li s francouzskými holemi do tramvaje, je to 50 na 50, že mne někdo pustí sednout. A nemohu ani použít průkaz ZTP, protože na ten podle nových směrnic nemám nárok.Vlastně je zázrak, že v takové společnosti ještě v sobě člověk najde sílu a odvahu žít!
Poprvé ve svém životě jsem toužila emigrovat, když zvolili prezidentem V. Klause, nyní bych nejraději emigrovala znovu. Budoucnost se jeví zoufalá a metoda menšího zla, kterou jsme se řídili dříve, nás k ničemu dobrému nedovedla. Lidé jsou frustrovaní, unavení a nemají komu věřit. Společnost se podařilo manipulacemi dokonale rozdělit. Potenciál změny, který tu byl, jste promrhali.
Nezbývá, než se modlit za zázrak!
23. 01. 2013 | 05:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy