Buďte diamantem!

01. 06. 2008 | 04:59
Přečteno 9725 krát
Možná, že to o čem píši je všeobecně známo, ale já se to teprve nedávno dozvěděl od svého kolegy. Nejdřív trocha chemie: tuha, saze a diamant se od sebe chemicky prakticky neliší. Jsou to jen různé formy uhlíku. Do tuhy v tužce se přidává kaolin a snad ještě něco, v sazích v komínu je prach a trochu dalších nečistot. Diamant je nejčistší uhlík a je to nejtvrdší minerál. Přírodní diamanty vznikly za velkého tlaku zemských vrstev. Dnes se umělé diamanty nižší kvality vyrábějí pro průmyslové potřeby.


Teď se ale umělé diamanty připravují ze zcela originálních a podle mého názoru ne hloupých důvodů. Můžete si nechat Vám blízkého nebožtíka spálit a z popela si nechat vyrobit diamant. Na to existuje patent, jehož podstata mi není jasná. Při běžném spálení by se totiž veškerý organický uhlík měl změnit v oxid uhličitý a ten by měl uniknout do ovzduší. No ale postup je patentován a diamant z lidského uhlíku lze prý vyrobit. Můžete si ho dát vybrousit a zasadit na příklad do prstýnku. Nevím sice, kdo by prsten s diamantem z mého těla nosil, ale aspoň bych umíral s vědomím, že nebudu zabírat místo na hřbitově.

Kdybychom to tak dělali všichni, dovedete si představit kolik místa by se ušetřilo a kolik nových hypermarketů, benzínových pump a rozložitých skladů by se mohlo místo hřbitovů postavit?

Tuto službu nabízí několik specializovaných firem. Do vybroušeného diamantu si můžete nechat laserem vyrýt jméno, datum, či cokoliv chcete. Dovedu si představit ten zmatek, když by pozůstalá vdova prsten s manželem někde ztratila. A nebo kdyby někdo takový prsten našel a začal by nosit na prstu cizí manželku. Byla by to nevěra? Nebo snad znásilnění? A co teprve kdyby nálezce dal prstýnek s neznámým tělem do frcu. Pozůstalí by s lupou prolézali zastavárny a hledali svého ztraceného nebožtíka.

Ale diamanty by se mohly dělat i ze zvířecích miláčků. Představme si chovatele koní, kterému by se nakonec diamantové prsteny nevešly na ruce. Pak by snad přece jen bylo lepší vyrábět dál koňský salám.

Vraťme se ještě k tomu patentu. Nedávno naše vláda schválila tzv. reformu výzkumu, vývoje a inovací. V ní se hodně důrazu klade právě na patentování. Za patenty se při hodnocení vědy bude přidělovat hodně bodů. Kolik asi bodů by hodil tomu šťastlivci tento patent?

A ještě něco: diamanty by si ze sebe měli nechat dělat hlavně zelení, protože lidský uhlík bude přetvořen na diamant a nebude zvyšovat emise oxidu uhličitého v ovzduší. Konečně máme řešení globálního oteplování.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ročník 53 napsal(a):

Pane profesore, co to píšou za blbosti? To chtěli bejt prezidentem? Vždyť mají patent na rozum!
Já jim poradím; nechaj si patentovat vodičku na pačesy. Na tom zbohatnou, nikoliv na vědě!
01. 06. 2008 | 05:45

Jsemkteryjsem napsal(a):

To je ale blábol. Tohle stojí v čele Akademie věd? Porovnávat allotropii uhlíku s čistotou?

Pán présor nic neslyšel o čistých acetylénových sazích? Asi saze zná jen z připalování šnyclů. Následné míchání grafitu pro psací účely s kaolinem jako kritérium čisoty je také podpásovka. Dávat diamant za vzor čistoty mezi "carbons" je podivné, protože i v něm se vyskytují nečistoty, jinak bychom neměli různě zbarvené brilianty.

O fullerenech a carbon nanotubes pan présor asi také zřejmě doposud neslyšel.

Místo takovéhoto nevědeckého blábolení mu doporučuji natírat si hlavu Bierhanzlovou mastí (nomen omen) a pak odjet do San Francisca a stát se miláčkem žen.
01. 06. 2008 | 08:28

Stařeček napsal(a):

dobré. A té nenávisti kolem a to hned na začátku příspěvků.
01. 06. 2008 | 08:45

Boleslav D. napsal(a):

Pekne, vtipne; nechapu prvni dva nenavistne a hloupe komentare.
01. 06. 2008 | 09:15

Petr napsal(a):

Jak Rocnik53, tak JsemkteryJsem by si meli projit zaklady slusneho chovani. U takovych prispevku bych zverejnoval IP, ze ktere byl prispevek vlozen a pak danou osobu vystopovat, vyfotit a vlozit foto k prispevkum. Lide by se jim pak mohli na ulici vyhybat.
01. 06. 2008 | 09:25

Ládik napsal(a):

Nebylo nikde, řečeno, že získat čistý uhlík z nebožtíka lze spalovacím procesem. Třeba to jde tlakem....:-(
01. 06. 2008 | 09:46

Ročník 53 napsal(a):

Pane Boleslave D a Petře, vám ten blog pana profesora Pačese připadá hodný předsedy Akademie věd, a bývalého prezidentského kandidáta?

Od takového člověka bych čekal jinou argumentaci, než několik odstavců slabého úvodu, pro jednu jedinou(!) informaci v předposledním odstavečku.
No a vy pane Petře jste mohl zůstat nad věcí, když se vám můj příspěvek tak silně nelíbil. Nenapadl jste obsah mého příspěvku, ale mě osobně. Váš příspěvek byl tudíž velmi nevychovaný. Dejte si zase doušek vína, až budete kázat vodu. Máte li zájem, můžeme si navzájem vyměnit fotografie. Tu moji pak klidně propíchejte špendlíky...
01. 06. 2008 | 10:02

jirizlatuska napsal(a):

Patent na diamanty byl podan, ale zatim jeste prochazi procesem udelovani, cislo prihlasky je 20030017932 http://appft1.uspto.gov/net... Komercne to nabizi spolecnost LifeGem, http://www.lifegem.com

Kdybyste netrvali na diamantu, ale stacilo by z jemnych castic popela udelat jen keramicky medailonek, tak na to patent uz je, US7266866 http://patft.uspto.gov/neta...

Pokud jste autorem takoveho patentu nebo jeho autora ziskate na chvili na castecny uvazek do stavu pracovniku, dostanete podle navrhu, na kterem RVV zatim trva, 500 bodu, coz je vic bodu a tedy i penez, nez ma v soucasne dobe treba Orientalni ustav, za dva patenty (ani nemusi byt podobne narocne, staci pridat napriklad patent typu Life Expectancy Watch http://www.totallyabsurd.co... - vedet, kolik jednomu zbyva, nez zdiamantovati, se samozrejme hodi), dostanete vic, nez dnes maji Etnologicky ustavu, Slovansky ustav, Ustavu statu a prava, Ustav pro ceskou literaturu nebo Ustav pro jazyk cesky (to je z dat, ktera RVV davala minuly tyden Hospodarskym novinam).
01. 06. 2008 | 10:17

wiki napsal(a):

Pane profesore, smůla, z TÉTO konkrétní myšlenky žádný patent (ani body za něj) nebudou. V Japonsku se to totiž již provádí:

http://inventorspot.com/art...
01. 06. 2008 | 10:23

wiki napsal(a):

jirizlatuska: Pokud budete mít fungující "Life Expectancy Watch", tak Vás nějaké hloupé vládní body nebudou muset zajímat. Bude Vám stačit udělat z toho modul/proceduru integrovatelnou do pojišťovnického SW, a pojišťovny Vás "zahrnou zlatem"... ;-)
01. 06. 2008 | 10:31

jirizlatuska napsal(a):

wiki: Ano, to miri do jadra namitek proti udelovani statnich penez za patenty. Pokud je patent skutecne k necemu a funguje, da za nej penize trh. Pokud je k nicemu nebo dokonce nefunguje, bude se hodit za nej chtit penize od statu.
01. 06. 2008 | 10:40

IvanT napsal(a):

Pekny clanek, ktery vtipnym zpusobem poukazuje na omezeni posuzovani grantu. Nerekl bych ale, ze patentovatelnost je uplne zanedbatelnou plozkou vyzkumu - v nekterych oborech je za urcitych okolnosti hodna uvahy. (Mimochodem, co tak patent na objev nove galaxie? To by muselo byt bodu.)

A prvni dva prispevky vubec neberu jako urazlive a divil bych se kdyby je tak posuzoval pan profesor. Jsou napsany ve stejnem polovaznem tonu jako puvodni clanek.
01. 06. 2008 | 12:37

brumlik napsal(a):

Vetsina uhliku se pri spalovani samozrejme zoxiduje na CO2 - v popelu zustane jen trosicku ve forme uhlicitanu, ze kterych se to asi musi nejak vyredukovat. Mnohem praktictejsi by bylo neboztika nespalovat, ale naopak zuhelnatet ("spalit" za redukcnich podminek bez kysliku) - to by mohlo byt i trochu "ekologicke", ovsem ta energie na to spaleni vyprodukuje urcite vic CO2 nez telo neboztika. Ale timto zpusobem zpracovat zelene a levicaky by ekologicke rozhodne bylo!!!
01. 06. 2008 | 13:30

klarasamkova napsal(a):

taky jsem o tomhle nakládání s nebožtíky četla a nestačila kroutit hlavou. Též mne zajímalo, co se stane s brusným prachem, který po vybroušení diamantu zbude - odpad z nebožtíka, co se už nehodí... Při četbě původního článku i tohoto příspěvku však také vzpomínám na to, jak po jednom obzvláště zdařilém synkovijednoho nájemníka jsem zařizovala nejen vyklizení bytu od harampádí, leč též zpopelněného původního nájemce.... lidská kultura se začíná historicky datovat od doby, ze které se začaly nalézat hroby. To by mne zajímalo, jak ve světle archeologických vykopávek obstojí naše doba - a to i v případě úplného nástupu úplného zdiamantovávání.... KVS
01. 06. 2008 | 14:23

im napsal(a):

Výstižné vtipné zamyšlení, a k tomu špetka humoru... Je dobře, že aspoň někteří vědci nejsou suchaři :-)

Tak 500 bodíků za patent bude stačit, aby Rada pro vědu a výzkum shlédla shovívavě na své vědecké ovečky??? To asi začne run jako u zlatokopů na Aljašce! Mmm, ubožátka společenskovědní obory - co si tak můžou nechat patentovat etnologové, jazykozpytci, právní historici???

A co by si mohl nechat patentovat třeba Ústav pro soudobé dějiny nebo Ústav pro studium totalitních režimů, to se neodvážím ani pomyslet....
01. 06. 2008 | 16:00

zaměstnanec AV ČR napsal(a):

to autor,
tak jak jsem si kdysi dovolil vyslovit nesouhlas s Vaším blogem, tykajícím se blondýnky, tak tímto blogem jsem nadšen. a to proto s jakou lehkou a trefnou ironií ukazujete na nedostatky plánované reformy VaV. Jste předseda na svém místě.
01. 06. 2008 | 18:25

skeptický napsal(a):

Co takhle transmutovat nebožtíky na zlato?Vsadím se,že na to patent ještě není,nikdo na to určitě nepomyslel.Popište to v nějaké publikaci,dejte si na to copyright,aby to nikdo patentovat nemohl,a zažádejte EU o grant.Máte do penze vystaráno.
01. 06. 2008 | 19:20

Václav Štěpán napsal(a):

Tak to mne upřímně pobavilo :-)
01. 06. 2008 | 19:24

prirodovedec napsal(a):

Velice pekne, a abychom se potesili vzajemne jeste vice a udelali radost i kolegum z AV, zastrilejme si i vlastnim smerem as rekneme si, ze nejsou jen patenty:

http://pdos.csail.mit.edu/s...

Aneb automatic computer science paper generation. :)

Narocny proces akceptace na konference :):

http://web.mit.edu/newsoffi...

A konecne Sokal and friends :):

http://en.wikipedia.org/wik...
01. 06. 2008 | 19:44

prirodovedec napsal(a):

Rocnik53: Zdravim. Pokud si vyhledate 2 spravne slidy :) v:

http://www.radavs.cz/priloh...

mozna zachytite pricinu nervozity predsedy AV, ktera se zrejme projevila i v predposlednim odstavci.
01. 06. 2008 | 19:53

jirizlatuska napsal(a):

prirodovedec: Ta konference WMSCI 2005, o ktere jde rec v odkaze na automaticke generovani clanku, je v ISI Proceedings, kterou metodologie RVV bere jako kvalitni publikacni vystup (neco vic je o teto konkretni konferenci a lidech kolem ni na adrese http://3dpancakes.typepad.c...).

U tech dvou spravnych slidu je trochu problem s definici te efektivnosti vyuziti prostredku, ze ktere se urcuji ty barvicky. Je to dost malo vypovidajici ukazatel, mozna s vyjimkou cervene (se zbytkem hodne zatoci rezijni naklady / korektnejsi by bylo porovnavat mezni naklady, ovsem pro ty v datech RVV podklady nejsou).
01. 06. 2008 | 20:56

Ročník 53 napsal(a):

Pane Přírodovědče, já nemám problém s pochopením předposledního odstavce pana profesora, já jen spíše nechápu tu složitou konstrukci, kterou se k němu pan profesor Pačes dostal.

Asi to bude tím, že pan Pačes je prostě víc vědec, než spisovatel. Nebo jsem na literární sloh vědců příliš náročný...

Na druhou stranu já také nejsem Jaroslav Hašek, tak se snad pan profesor Pačes za ty pačesy na mě nezlobí.
01. 06. 2008 | 20:59

prirodovedec napsal(a):

Rocnik 53: Snad jsem se nikde nevyjadril, ze mate problemy s pochopenim predposledniho odstavce. :)

Pouze jsem upozornil, ze reakce pana predsedy AV je dle mne zrejme motivovana skutecnosti, ze pri srovnani AV a VS ma AV "zrejme" :) vetsi problemy nez cekala dle ukazatelu RVV.

Samozrejme znaly prof.Z. spravne upozornuje na problematicka mista teto metodiky, nicmene poznamenejme, ze v predchozim obdobi AV nebrojila proti metodice, ale volala po jejim zpresneni a dosahla sveho (viz vynulovane body za sborniky), a presto ji to jako celku, jak je videt, nepomohlo. Zmeny bodu u patentu ji musi pravem desit, protoze pripadne zaostavani v jakkoliv obskurnich ukazatelich za VS doda argumenty politikum pro pricleneni AV k VS. To je vse. Otazka zlobeni se neni prilis podstatna, pokud piseme o necem o cem si "spitaji" mnozi v AV a na VS.
01. 06. 2008 | 21:38

prirodovedec napsal(a):

prof.Z.: ISI Proceedings: :), ovsem u Sakola jsou odkazy i na casopisy :). Jinak nemam k Vami napsanemu co dodat. Trefne. Jina vec je, ze jak se psalo jinde a jak jsme se jiz bavili, body jsou pokus vyhnout se zrejmemu lobovani, jako v minulosti.
01. 06. 2008 | 21:41

dan napsal(a):

to je pekne, to by se lide mohli po smrti darovat svym blizkym :)
01. 06. 2008 | 22:37

jirizlatuska napsal(a):

prirodovedec: Lobbying je problem soucasneho systemu. V budoucnu to ma byt neprustrelna evidence projektu v RIV. Nevim, jestli k tomu mam o moc vetsi duveru:

U meho oblibeneho projektu MI200042007 pred par tydny nebyl ani jeden vystup, pouzil jsem to i v jednech "oficialnich" pripominkach k metodice a pristupu RVV. Pote se tam 5 "vysledku projektu" objevilo (viz http://aplikace.isvav.cvut....), vcetne toho, ze se jako typ vysledku S, tj. "prototyp, uplatněná metodika, funkční vzorek, autorizovaný SW, užitný a průmyslový vzor" vydava popis dat (ten projekt byl veden jako vyzkumny jen fiktivne, slo o obejiti zakona o verejnych zakazkach kde byl predmet dila vytvoreni databaze RIV, i tak je ale tento typ vysledku typu S za 40 bodu do nebe volajici zhuverilosti, nicmene s plnym pozehnanim a vedomim Rady vlady pro vyzkum a vyvoj) nebo rocenka Rady pro vyzkum a vyvoj, ktera je vydavana za vedecky vysledek typu prispevku ve sborniku (typ D), kde dokonce jsou mezi autory jak resitele projektu, tak zamestnanci zadavatele (tedy Rady pro vyzkum a vyvoj). Ted je otazka, jak duveryhodne budou vysledky zalozene na databazi, ve ktere si jeji provozovatel pro sebe dela takove ucelove doplnky.

Navic sekretar Blazka poskytuje vypocitane vysledky bodu a financi z toho vyplyvajicich Hospodarskym novinam, ale ta firma, ktera mu databazovou aplikaci delala, nabizi "overeni: spravnosti vypoctu jako svoji komercni sluzbu fakultam ceskych vysokych skol a kdovikomu jinemu. Dobry "business", jen nevim, jestli ten stary lobbying nebyl nakonec pruhlednejsi. :-]
01. 06. 2008 | 22:43

scientist napsal(a):

hehe přírodovědec vytáhnul Sokala :)
A co třeba fakt, že Sokal dotyčný text konzultoval s etablovanou vědátorkou z příslušného oboru a že to falsum mu dalo zabrat, než ho VĚROHODNĚ vykonstruoval? Četl jste to?
A navíc - ten text neprocházel recenzním řízením. Daný časopis nebyl normálním periodikem. Takže Sokalův výpad, to byla promyšlená podpásovka.
01. 06. 2008 | 23:56

prirodovedec napsal(a):

scientist: Mate pravdu, koneckoncu v odkazech prece najdete vse, co rikate. :)

A kdyz jeste nadsadim a zeptam se: vse kolem IF casopisu je dle Vas ciste a spravne? Citacni bratrstva neexistuji? Vychyleni k autorum nekterych zemi take ne (viz TIMS)? Zvyhodneni nekterych oboru dle dosavadnich vzorcu neexistovalo? Role autocitaci casopisu v clancich je nulova? :), atd. A to jeste zasadnejsi postrehy prof.Z. uvedene drive vynechavam.

Zkratka si myslim, ze pouhe malovani patentu na cerno a toho "naseho" na bilo je ze strany pracovniku/predsedy AV ponekud smesne, mozna o neco vice nez snazeni RVV, kdyz motivace nas i dalsich zucastnenych jsou dosti zrejme pri pohledu na nase obory i instituce. Prumysl "nas" ale takto za nasi nesmouvavost utluce brzy cepicemi a zrejme pravem. :) Pokud pujde o "dosud jejich" penize, donutime-li je nasadit analyzy srovnani napr. dlouhodobe navratnosti zakladniho vyzkumu (napr. dle US firemnich standardu vypoctu), tak bude legrace. Nase slaboucka lobby se pak "spravedlnosti" nedovola. :)
02. 06. 2008 | 00:23

badatel napsal(a):

vážení,
základní problém mnohostranného pohledu na hodnocení VaV tkví v nejednoznačné definici, jak široké spektrum VaV v ČR dělat. V USA se taky v LA, počtem obyvatel srovnatelné s ČR, nedělá ani ze zlomku tak široký záběr.
Proto ty nekonečné a neuzavřené debaty začínající starými cykly věda-výzkum-užití až po dnešní reformu.
Definovat optimální spektrum je těžké, protože pro většinu oborů je omezující a badatelé z těchto oborů nedovolí vypustit jim jejich rybník.Mají částečně pravdu, co kdyby se ten jejich obor v budoucnu stal nosný.
Diskuse by proto neměla být o scientometrii, patentech atd., ale o tom, aby vláda dala na VaV takové procento HDP, jak je tomu v EU obvyklé.
Pak možná i badatelé si budou ze svých předků moci nechat dělat démanty, že ano.
02. 06. 2008 | 08:12

Michal Hocek napsal(a):

Pane prirodovedce a profesore Zlatusko,
argumentovat nekolika vtipky a nesmyslnymi patenty jako diskreditaci publikovani a patentovani by melo byt pod vasi uroven (a jeste naznacovat, ze tim strilite do rad AV ....). Uvedene "priklady" nebyly recenzovane publikace a urcite by do recenzovaneho casopisu neprosly. Samozrejme i do recenzovanych casopisu sem tam projdou veci, ktere se pozdeji ukazou, ze nefunguji nebo jsou dokonce zfalsovane - je jich ale naprosto zanedbatelne minimum - kredit duveryhodneho vedce ma clovek jenom jednou a kazdy soudny vedec si dava sakra pozor, aby o nej neprisel. Proste publikace v recenzovanych casopisech JSOU kvalitnim vystupem VaV a IF je relativne (ve velkych cislech) rozumnou mirou jejich prumerne kvality.
Neco jineho je samozrejme hodnotit patenty, prumyslove vzory a clanky ve sborniku - to vse by se melo zrusit z duvodu, ktere tady padly uz mnohokrat. Ale patentu je malo a clanky ve sborniku jsou za malo bodu, takze hodnoceni to zkresli jen malo. Ja s temi patenty take nesouhlasim, ale proti soucasne spolecenske objednavce, ktera chce videt "propojeni vedy s aplikacemi" se to asi zrusit neda.
02. 06. 2008 | 08:29

jirizlatuska napsal(a):

Michal Hocek: "IF je relativne (ve velkych cislech) rozumnou mirou jejich prumerne kvality" - dejte jeden odkaz na verifikaci tohoto tvrzeni na vzorek publikaci ceskych autoru nebo dokonce autoru z jednoho tuzemskeho pracoviste (scientometricka literatura ma publikace ukazujici opak). Ale jinak ano, je to evidentni stejne jako "nemoci vznikaji ze zapachu, chudoby a spiny," na to take nepotrebuji zadne rigorozni potvrzeni. (Zbytek nekomentuji, ale mluvite-li o spolecenske objednavce, bylo by dobre pridat vysoke bodove ohodnoceni za horoskopy a homeopatii, to v metodologii chybi. Neni toho nijak moc [a homeopatika jsou dokonce docela ridka], takze to hodnoceni zkresli jen malo.)
02. 06. 2008 | 09:36

Al Jouda napsal(a):

V diskuzi zde padly různé hloupé návrhy, co dělat z nebožtíků, např. zlato. Já bych měl návrh dělat z nich naftu. To by nám teď nejvíce prospělo a babička by se určitě nezlobila, kdybychom na ni vzpomínali celou cestu na chalupu. Snad by z ní 6 litrů bylo.
02. 06. 2008 | 09:44

Kritik napsal(a):

Kdo někdy na něco přišel a měl touhu ochránit svou myšlenku, dobře ví, jak je ochrana patentováním složitá, problematická a ekonomicky neúnosná.

Úředně nařízené kritérium hodnocení podle počtu patentů je samozřejmě nesmysl, jak na to poukazuje autor článku - vážený odborník, který má za sebou několik patentových anabází.

Můžete však očekávat rozumná kritéria od členů současné vlády, z nichž nic kloudného za celý život nevypadlo, natož aby to bylo patentovatelné?
02. 06. 2008 | 11:54

prirodovedec napsal(a):

M.H.: Netreba nic naznacovat. Plati jednoduche, liska chvali svuj ocas, plati to pro mne, prof.Z., pro Vas i pro hvezdneho autora. Presvedcte mne ze nikoliv, ale kazdy z nas je zde prece presvedcen o hodnote toho co dela a opakovane to sdeluje. A je to spravne, za svoje se ma bojovat neni div, ze to ruzne lobby (i ta AV) cinila a cini (prokazatelne).

Nektere vyjimky jsou ovsem ochotne normovat praci i tem druhym, cili nekteri pomlouvaji i ten cizi ocas. :) Je treba ale umet si vybrat terc. Konstatoval jsem pouze to, ze pokud nekdo pouzije meritka sveho oboru na praci druhych, ten druhy se samozrejme docka prekvapeni. A konstatoval jsem, ze utocit na prumyslove lobby z pozice AV ci zakladniho vyzkumu bude (uz je) proto kontraproduktivni. Presvedcite se dle mne sam i kdyz vy jste vysoce uspesni, cili nemate co ztratit.

A konecne mne vadi, nerealisticke malovani na jedne strane bilou a ty druhe pak cernou. To nemuze dopadnout dobre, pres jakekoliv dotcene reakce. Napsal jsem jasne proc. Verit mi to ale jiste nemusite.

Reakce na kritiku patentu prece muze byt po roce kritiky od RVV ryze technokraticka. Reknou, ze OECD to sleduje, ze zaostavame (podobne jako kdyz jsme meli "malo" VS studentu), a proste daji urcite penize ekvivalentni uvedenym bodum oddelene a cilene a nezvou to "Na patenty". Pekny den.
02. 06. 2008 | 14:00

Michal Hocek napsal(a):

to ZJ : nejsem specialista na statistiku ani scientometrii, takze uplnou verifikaci sveho tvrzeni vam dat nemuzu. Mate pravdu v tom, ze u vsech casopisu byva hornich 10% praci zodpovedne za vetsinu citaci - to vsak neznamena, ze ty ostatni prace v tom danem casopise jsou spatne a IF casopisu je nadhodnocuje. IF velmi dobre koreluje s "prestizi" casopisu (prestoze se ten vztah da tezko matematicky popsat) - do prestiznejsiho casopisu uz i sami autori posilaji svoje lepsi vybrane rukopisy (zatimco ty horsi obvykle rovnou posilaji do prumernych casopisu) a recenzni rizeni v prestiznim casopise (s vysokym IF) je neskonale narocnejsi nez v mene prestiznich casopisech (krome vysoke technicke lvality je treba obvykle i vysoka aktualnost a dulezitost pro sirsi skupinu oboru) a mivaji vysoky "rejection rate" (nekdy az 90%) - takze tyto casopisy vybiraji male procento nejlepsich praci z nejlepsich submissions (cream of cream). Uz jen pouhy fakt, ze autor uspesne prekonal barieru recenzniho rizeni v prestiznim casopise je znamkou vysoke kvality a je dobre, ze je bodove ocenena. Prestoze by se urcite naslo dosti jednotlivych vyjimek, obecne plati, ze vyznamne veci jsou publikovany v prestiznich casopisech s vysokym IF. Schvalne si na WoS udelejte search na recentni nositele Nobelovych cen a podivejte se na jejich nejcitovanejsi prace - hadejte v jakych casopisech budou?

To prirodovedec: Jiste si kazdy chvali svuj ocas. Potiz je, ze pri absenci ocasu jakehokoli druhu dotycni obvykle chteji komise, kde by meli sve zastupce, kteri by jim jejich statut "kvalitniho pracoviste" ohlidali.
02. 06. 2008 | 14:34

jirizlatuska napsal(a):

M. Hocek: "recentni nositele Nobelovych cen" - takove ovsem nemame, takze statistika pro nas muze byt zkreslena; takze pomer techto bovych ohodnoceni k ostatnim (zejmena pak k oborum, kde se Nobelovy ceny nedavaji) Vam stejne zustava na vode resp. dobre vire v to, ze se to nejak statisticky vyrovna (coz je hypoteza asi jako s temi nemocemi - dojdete s ni hodne daleko, ale ne tam, kam byste skutecne potreboval).
02. 06. 2008 | 15:31

Michal Hocek napsal(a):

Zkresleno jak? Jako ze zahranicni nositele Nobelovych cen publikuji v prestiznich casopisech, zatimco pripadni nasi potencialni nositele Nobelovych cen (kdyby nejaci byli) by v nich nepublikovali, ale preferovali by casopisy s nizkymi IF, popr. sborniky abstraktu nebo uzitne vzory? Nebo ze v oborech, kde se Nobelovy ceny neudeluji se v prestiznich casopisech nepublikuje?
02. 06. 2008 | 17:08

kwich napsal(a):

K meritu článku - náhled cynického chemika:
Lidské tělo by mohlo obsahovat asi tak 10 kg uhlíku, který nakonec převážně z krematoria vyletí ven komínem jako CO2, z klasického hrobu vydifunduje pomalu coby bioplyn. Největší uměle připravený dismant měl hmotnost okolo 1 mg. Tedy z toho nebožtíka by stačila jen jedna dasetimiliontina. A co s tím ostatním?
V podstatě by na jeden umělý démant stačil uhlík z jediného výdechu z plic. Třeba by takovéto diamanty mohly dávat ještě za živa svým milovaným jejich partneři na Valentýna nebo svým fanouškům různé celebrity. To asi ještě také není patentováno!
Z technologického hlediska by jako surovina pro výrobu diamantů mohly být výhodnější střevní plyny. Tak by se dal materializovat i jiný vztah donora k podarovaným.

K debatám o hodnocení patentů a výzkumu vůbec:
Kvantitativní hodnocení vědeckovýzkumného výkonu nesrovnatelných pracovišť bude vždy závislé na subjektivním nastavení kvantitativních kriterií tak, aby dále mohl data zpracovávat neangažovaný statistik. Není příliš rozumné z toho sestavovat jakési žebříčky, zejména pro průměrně výkonné týmy. Nicméně teprve toto systematické zpracování ukázalo na pracoviště, která čerpala ze státního rozpočtu aniž vyprodukovala jakýkoliv zaznamenáníhodný výsledek. Také to ukázalo v jednotlivých oborech pracoviště, vyčnívající na špici.
Bohužel, druhým krokem se stává jen v menší míře žádoucí zkvalitnění výzkumu. Spíše se dá pozorovat hledání nových fint jak příslušné "bobříky" bezpracněji lovit.
02. 06. 2008 | 17:56

skeptický napsal(a):

2KNO3 + S + 3C --> K2S + N2 + 3CO2

Pro méně nadané : zkuste střelný prach (viz formule hoření),nebo fosforové sirky.
Složení : 75% Kno3 15% C 10% S
Udržujte z dosahu dětí.

Nepatentovatelné!

Lidské tělo má cenu chemikálií 15 USD.

Vědci nemohou nic vynalézt,protože musí vykazovat činnost v podobě opisovaných vědeckých pojednání,aby se zdůvodnili.Kdyby mohli jen bádat,byl by to lepší svět.Navrhuji to navrhnout.
02. 06. 2008 | 19:52

skeptický napsal(a):

Oprava : 4.5 USD x 15 = 67.50 Kč.
02. 06. 2008 | 19:54

skeptický napsal(a):

Pokud kdy něco vynaleznete,co má nějakou cenu,ať už si to dáte patentovat,nebo ne (musíte být multimilionářem),připravte se na to,že to nějaká velká firma bude vyrábět bez ohledu na Vás.Pokud nebudete mít 20 milionů USD na soudní spory,utlučou Vás penězi.
Jediné řešení je takovou firmu najít,a prodat jí patentní práva,a doufat,že Vás neošidí.
02. 06. 2008 | 20:04

jirizlatuska napsal(a):

Michal Hocek: ma otazka znela na statistiku impaktu vzorku clanku domacich autoru versus IF casopisu, obracite smer argumentace. Vase posledni otazka: Ano, v nekterych tomu s Vasi definici prestize tak skutecne je, podivejte se na lonskou Turingovu cenu (odkaz uz jsem uvadel jinde).
02. 06. 2008 | 20:11

Michal Hocek napsal(a):

My se tady uplne zbytecne hadame o IF - zjistil jsem na strankach RVV, ze se algoritmus zmenil a uz nebude rozhodovat hodnota IF ani median oboru, ale jen normovane poradi casopisu vramci oboru (nejlepsi dostane 145 a nejhorsi 5 bodu). To je skutecne nehorazna pitomost - casopis Science (IF 30) ted dostane 145 bodu jako nejlepsi v kategorii "Multidisciplinary sciences" a treba takovy casopis Analytical Chemistry (IF 5.6) dostane stejnych 145 jako nejlepsi v kategorii "Analytical chemistry" - pritom je zrejme, ze casopis Science je nekonecne lepsi a prestiznejsi nez Anal. Chem. - tak jste vyhral pane profesore - je to po Vasem. Ti, co se snazi publikovat v tech opravdu nejlepsich casopisech budou po zasluze potrestani a zglajchsaltovani s temi ostatnimi a zase budeme vsichni stejne "nejlepsi a svetovi". Kaslu na to - uz to nebudu ani sledovat, protoze se mi z toho dela spatne :-(
03. 06. 2008 | 09:41

skeptický napsal(a):

To : al jouda

Brilantní nápad ale :
Na světě zemře denně asi 153,400 lidí,narodí se asi 350,000.
Z těch 153,400 naděláte dle Vaší formule 5752 barelů.
Denní světová spotřeba je 83,607,000 barelů.
Trvalo by při dnešní úmrtnosti bezmála 40 let uspokojit jednodenní poptávku.
03. 06. 2008 | 11:08

prirodovedec napsal(a):

M.H.: At se ujistim, ze Vam rozumim spravne: Vam tedy vyhovuje dosavadni stav zvyhodnujici pres pomerne absurdni a maskujici deleni medianem i Vas obor ve sreovnani s jinymi obory?

Rozumim pak Vasemu znechuceni, ktere vyplyva z toho, ze zvyhodneni Vaseho oboru bylo odstraneno, je to pochopitelne a opodstatnene (viz diskuse o "liscich ocasech" - dekuji za osobni ilustraci meho konstatovani). :)
03. 06. 2008 | 12:07

Michal Hocek napsal(a):

to prirodovedec: Ale vubec ne - pro muj ocas je to naopak velmi vyhodne, protoze vetsinu publikaci mam rekneme v hornich 20% casopisu oboru Organic Chemistry - ale prijde mi nespravedlive, aby se mi tyhle pejpry pocitali za stejne bodu jako nekomu jinemu Nature nebo Science. Takze naopak vyvracim vase tvrzeni a chvalim pripadny cizi ocas (ono tedy tech ceskych praci v Science a Nature moc neni, ale ty co jsou by mely byt nalezite oceneny).
IF deleni medianem neni idealni, ale je to podstatne lepsi nez tahle nova varianta, ktera uprednostnuje publikovani ve vysoce specializovanych oborovych casopisech pred prestiznimi obecnejsimi casopisy.
03. 06. 2008 | 13:14

prirodovedec napsal(a):

M.H.: Gratuluji Vam ke chvaleni ciziho ocasu :), a tedy omlouvam se Vam.

Je ovsem obecne znamo - viz loni dopisy od statistiku z UK adresovane RVV, ktere JASNE prokazaly zvyhodnovani nekterych oboru vuci jinym prave diky pouze delenim medianem. Pokud tomu rozumim, statistiku pouzivate, cili platilo, ze napr. elitni fyzikalni publikace byly znevyhodnovany napr. vuci elitnim lekarskym (viz WoS). Plus byly rozebrany dalsi statisticke otresnosti predesleho postupu, ktere se snad novym vzorcem alespon redukuji. Videl jsem loni priklad, ze napr. v jednom oboru bylo nutne publikovat 7 top clanku, aby se dosahlo hodnoceni 1 top clanku v jinem oboru (obory si nevzpomenu, ale pripadne dohledam pramen). Coz je rekneme pro mne nechutnejsi nez to, co vadi Vam, protoze Vami uvedene mezioborove spickove casopisy take nepokryvaji, jak vime, vsechny obory (viz oborove cetnosti pro publikovana temata).

Shrnu, ze deleni IF medianem PROKAZATELNE neredukuje rozdilnost mezioborove variability, a proto pro ne plati zavery nekolika clanku ve Scientometrics rikajici, ze dle prosteho IF nelze obory srovnavat. Coz nyni zrejme podle nove formule Vami sdelene statisticky vzato lze. Je mozne diskutovat, zda nemeli normovat delenim maximem IF misto poradi, pro poradi zrejme mluvi asi nejake jimi provadene overovani neparamtrickou ANOVA nebo necim takovym.

Jeste nerozumim Vasi vete: "Ti, co se snazi publikovat v tech opravdu nejlepsich casopisech budou po zasluze potrestani a zglajchsaltovani s temi ostatnimi", protoze tami jen potvrzuje mnou zminovanou zahledenost rady pracovniku AV do sebe a sveho oboru. Vsiml jste si napr. maximalniho IF v nektrych jinych oborech? Napr. v Computer Science prof.Z.? To chcete rici, ze u nich spickovy casopis je x-krat horsi nez ten spickovy Vaseho oboru, napr. kvuli velikosti Vasi vedecke obce a rekneme jistym "hypertrofovanym" citacnim zvyklostem v nekterych oborech, jak to nazyvaji kolegove matematici?
03. 06. 2008 | 16:38

Michal Hocek napsal(a):

To prirodovedec: Rozumim vasemu pohledu a celkem bych i akceptoval hodnoceni podle poradi uvnitz oboru, ale musely by se rozlisovat ruzne kategorie oboru:
1. podobory (napr. Chemistry, organic)
2. velke obory (napr. Chemistry, multidisciplinary)
3. muliobor (Multidisciplinary sciences)

Pokud by se srovnavaly podobory treba Organic chemistry s Computer science, tak neni problem dat nejlepsimu zurnalu od kazdeho 145 bodu a nejhorsimu 5. Ale je treba rozlisovat podobory od obecnejsich (a tudiz prestiznejsich casopisu) - v obecnejsi velke kategorii Chemistry, multidisciplinary je nejlepsi Angewandte Chemie s IF = 10.2 (pro srovnani nejlepsi organicky casopis Organic Letters ma 4.6), coz je nesrovnatelne lepsi a prestiznejsi - ale bodu by se za to dostalo stejne. Jeste horsi to bude se Science a Nature.

Pokud se pouzije tento model, tak by chtelo alespon udelat 3 kategorie "subject categories" a podoborum pridelit mensi maximum nez velkym oborum a multioboru "Multidisciplinary sciences" pridelit nejvetsi.

Verte mi, ze ne nesrovnatelne jednodussi publikovat v J. Org. Chem. (tam v zasade muzu publikovat vetsinu nasich praci) nez v obecnem Angew. Chem. (tady se nam zatim podaril jen 1 kousek z mnoha pokusu) a jeste radove obtiznejsi je Science nebo Nature (tady jsme to jeste ani nezkusili) - bodu podle tohoto noveho algoritmu je za to ale skoro stejne - a to neni dobre...
03. 06. 2008 | 17:44

jirizlatuska napsal(a):

Michal Hocek: Jsou tu dva problemy: Tim prvnim je, ze se vezmou data jednoho konkretniho komercniho zdroje, ktery v jednoduchych ukazatelich meri neco jineho, nez by bylo potreba. RVV tohle resi tim, ze si vicemene ad hoc uplaca reseni, kterym jsou vsichni nadseni, pokud se abstraktne mluvi o posuzovani kvality, ale pada jim celist, v okamziku, kdy vidi detaily provedeni.

Tim druhym je skutecnost, ze v ruznorodosti publikacnich zvyklosti v ruznych disciplinach (plus uvazeni faktu, ze pouze publikacni aktivita neni vzdy vse vystihujicim parametrem) nebude mechanisticky pristup fungovat bez toho, aby se zadrhl v oblastech jinych, nez kterym se uzce venovali tvurci toho pristupu. Tohoto si RVV vpodstate nevsima, resp. tvrdi, ze se to da vyresit RAE na urovni poskytovatelu (ale sama s RAE neprichazi, protoze nevi, jak to udelat).

Reforma tohoto typu ma nezanedbatelne bocni efekty, ktere muze byt tezke napravovat - jakmile se to zafixuje na urovni zakonnych norem, bude mnohem tezsi to napravit, nez to rovnou udelat poradne. (To neni nic proti reformam, jen konstatovani, ze je dobre je pripravovat aspon trochu znale, k cemuz patri i reflektovani kritiky nedostatku - aby tohle bylo mozne, nedokazu si moc predstavit jiny postup, nez ze premier RVV vymeni a z lidi, kteri se podileli na soucasnem stavu v ecne ale hlavne procesne, k tomu nikoho nepusti; to se ale opakuji.) A samozrejme take ne kazda zmena neceho chybneho je automaticky spravna.
03. 06. 2008 | 20:31

Martin napsal(a):

Pane profesore...
máte pravdu, jsou to hlouposti a Vaše přirovnání je trefné... díky za něj
03. 06. 2008 | 22:47

prirodovedec napsal(a):

M.H.: OK. Zni to v ramci noveho racionalne, ale chybi i tak rozbory. Nove:

http://aktualne.centrum.cz/...

prof.Z.: Zajiste. Zmena je mozna finak chybna. Nicmene u nas peer review pokusy dopadly zle.
04. 06. 2008 | 18:27

čti napsal(a):

05. 07. 2008 | 22:55

Jan napsal(a):

Já se musím podivovat nad nesmyslnými, hloupými a nenávistnými reakcemi čtenářů. Většina z nich nepochopila, že akademik Pačes napsal ironický, avšak trefný článek o současné době. Podstatou článku je ironické upozornění nad nesmyslnými a nepodloženými hypotézami o globálním oteplování, které navíc ignorují vše, co jim nezapadá do schématu o globálním oteplování.

Mimochodem, umí někdo z vás vůbec přesně definovat termín "globální oteplování". Je evidentní, že nikoliv.

Místo těch nesmyslných urážek a napadání akademika Pačese, doporučuji trochu na sobě pracovat. Přestaňte dělat ukvapené závěry, přestaňte vysedávat v hospodě a začněte ve volném čase třeba studovat. To prospěje vám i okolí. A když už nic, třeba si alespoň osvojíte základy české gramatiky.
08. 07. 2008 | 14:38

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
15. 08. 2009 | 22:09

ugg boots napsal(a):

Good day! Thx for your great post and Im thinking about how to introduce my ugg boots to you cos Im not sure if u like this. Many people who live in the cold area like the ugg boots, especially the north-europe. Our uggshare.co.uk supply the cheapest classic cardy ugg boots, class tall ugg boots, classic short ugg boots and other series of uggs, hope my words didn’t trouble u, cy!
12. 11. 2009 | 09:00

replica handbags napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 19:32

nowGoogle.com napsal(a):

Thanks You really make it seem so easy with your presentation
24. 01. 2010 | 04:08

Astaga.com lifestyle napsal(a):

Danke f information
24. 01. 2010 | 04:15

multiple search engine napsal(a):

tak for de oplysninger
13. 02. 2010 | 21:06

nowGoogle.com Multiple Search Engine napsal(a):

hung karekatur nominang se
13. 02. 2010 | 21:09

tiffany napsal(a):

sungguh informasi yang menarik
19. 02. 2010 | 09:10

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 06:15

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 06:16

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 06:17

snubní prsteny bílé zlato napsal(a):

Reforma tohoto typu ma nezanedbatelne bocni efekty, ktere muze byt tezke napravovat - jakmile se to zafixuje na urovni zakonnych norem, bude mnohem tezsi to napravit, nez to rovnou udelat poradne.
04. 03. 2010 | 20:45

armani classic napsal(a):

I can't agree with you more.
13. 03. 2010 | 03:13

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 03:14

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
16. 03. 2010 | 01:38

iPod to iPod Transfer napsal(a):

you are a thinker
17. 03. 2010 | 03:39

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

great, thank you
17. 03. 2010 | 03:42

iPhone contacts Backup napsal(a):

very usefull infomation, thank you
17. 03. 2010 | 03:45

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 01:26

replica tag heuer napsal(a):

Interesting thing!
Good recommended website.
just want to add a comment
30. 03. 2010 | 04:31

Links of London sale napsal(a):

I wasn't too crazy about doing it, but I couldn't think of anything else descriptive. Besides, I sort of liked writing about it. It took me about an hour, because I had to use Stradlater's lousy typewriter, and it kept jamming on me. The reason I didn't use my own was because I'd lent it to a guy down the hall.
31. 03. 2010 | 09:39

men-s watches napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship.
02. 04. 2010 | 10:25

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 08:08

Jan Kocáb napsal(a):

Občane ! Co na to historici (i z AV ?)
Nenech se bulíkovat politiky a medii.Přečti si následující fakta (ověřitelná !) a udělej si sám úsudek:

První úvahy o transformaci (a možnosti předání moci) začaly u nás už na začátku 70. let.Příkaz vybudovat Prognostické ústavy ve všech státech RVHP vydal už předseda KGB J. Andropov . U nás rozhodnutím L. Štrougala v r. 1984 byl vyzván Valtr komárek, aby vybudoval ústav vědecké prognózy který by pro Štrougalovu vládu vypracoval jakýsi dlouhodobý výhled do budoucnosti komunistického Československa. Prognostický ústav měl značný význam při přípravě změn poměrů v Československu.Udával první impulsy polistopadové politiky a transformace - neznámo přesně od čeho k čemu.
V roce 1984, kdy byl vyzván, aby vybudoval ústav vědecké prognózy který by pro Štrougalovu vládu vypracoval jakýsi dlouhodobý výhled do budoucnosti komunistického Československa. Část komunistické elity v čele například se Štrougalem si začínala uvědomovat, že komunistický systém ztrácí dech nejen v každodenním životě, ale hlavně jakoukoli perspektivu, a že jde jenom o udržení pozic. Úkolem Prognostického ústavu bylo najít nějakou dlouhodobější vizi a teoreticky ji popsat. Tak jsme v roce 1984 ještě v kabinetu prognóz ČSAV začínali. Ostatně všichni víme, že tato instituce se pak stala po Sametu významnou personální zásobárnou nových vlád, jimž dodala [[u]sedm ministrů a další nejméně tucet náměstků ministrů, vrchních ředitelů a významných činitelů politických stran. Po spontánním odmítnutí Adamcovy vlády 15:5 vznikl v OF požadavek, aby Prognostický ústav připravil seznam lidí do nové vlády,Jména jako Václav Klaus, Karel Dyba, Tomáš Ježek, Klausová,Vladimír Dlouhý či Miloslav Ransdorf,Salzmann,Zeman atd ,ale také agent STB a KGB Koechler mluví za vše.
Nejednalo o revoluci v pravém slova smyslu, ale o programové předání moci, resp. o udržení moci v rukách komunistických kádrů za předem připravené spolupráce ekonomů,armády,justice atd.. Je politickou a morální vinou, když ti, kteří převzali moc, neměli mravní přesvědčení a odvahu k tomu, aby potrestali nejvíce vinné a zodpovědné za zločiny, za morální a hmotnou devastaci společnosti a země. „Státníci“ sametové doby celým svým jednáním v čase, kdy šlo vykonat základní kroky k systémové společenské změně, udělali vše, aby jí zabránili. Vnější formální humanismus znamenal posílení zla a upevnil zločinecké prvky společenské organizace, které zavedl totalitní komunismus.
Proto máme vlastně komunistický kapitalismus (na rozdíl od čínského kapitalistického komunismu) a společnost , ekonomika a „blbá“ nálada tomu odpovídá.Kdy se dovíme úplnou pravdu, historici?
14. 04. 2010 | 12:59

cheap chanel napsal(a):

case creates the feminine gently beautiful makings, is worth having black and white most classical color matching, has cheap chanel bag the succinct graceful unique charm fine double C symbol decoration in left side, lets the outward appearance be richer changes cheap chanel http://www.coachofnewyork.com
30. 04. 2010 | 07:44

jiridolejsrevolucionar@gmail.com napsal(a):

To je správna prdel dělat si s českého národa prdel pouze 20 let vás krmime zvratky a vykali komunistickeho kolaboranta vaclavahavla ato jeprdel jsi s vás dělat prdel rozkradli jsme co sedalo státni a privátni majetky a pro vase deti zbyli jen havlovi vykali a zvratky ato jeprdel jsi vás dělat prdel ani jeden komunisticky vrah nebyl potrestán za vraždy bezbraných dětí to je správna prdel si s vás dělat prdel za pár let po havloví revoluci se s komunistických vrahu milijardari stali to je spravná prdel zadlužili jsme vas jen tak malinko a pro prdel aby vase bezbrane deticky meli s toho taky nejakou prdel ato jeprdel kolik primitivnich kasparu s IQ jako ma ex prezident vaclavhavel nechape ze si delame zvas prdel,, a ta revoluce s vaclavemhavlem to jsi komunisticky vrahové s vás udělali jen tak malou prdel ze zrádneho primitivniho schizofreniho alkoholika jsme vám udělali prezidenta, filozova jen tak pro prdel českemu národu a tento neprimitivnějši filosov se boji ukázat veřejnosti i za neprůstřelnym sklem a za toto hrdinstvi má nejvysší státni vyznamenání a doživotni presidentskou penzi to je správna prdel jsi s vás dělat prdel!!!! zapoj se i ty do boje ze zlocincema co vladnou v nasi vlasti!!!!!smrt havlovskym kolaborantum,okupantum vyziva jiridolejsrevolucionar@gmail.com http://www.dostklause.cz http://www.cibulka.com http://www.cs-magazin.com,h...http://www.czechoffice.org,...
16. 06. 2010 | 20:27

Ing.Miloslav Hlaváček napsal(a):

Vážený pane profesore,
velmi si Vás Vážím pro Vaš zájem o talentované středoškoláky. Bohužel musím reagovat na Vaše dnešní vystoupení v Českém rozhlase (2. září 2010), kdy jste hovořil o úspěchu studentů z gymnázia Sušice na soutěži INTEL-ISEF v USA. Tito studenti se zúčastnili této významné mezinárodní soutěže na základě svého vítězství v celostátní přehlídce Středoškolské odborné činnosti (SOČ) v oboru strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design. Na základě toho byli tito talentovaní studenti vybráni Ústřední porotou a následně nominováni Ústřední komisí SOČ jako členové oficiální státní reprezentace, zajišťované MŠMT ČR prostředníctvím NIDM Praha. Tito studenti však neměli žádnou spojitost s AMAVETEM a potažmo s Ing.Medřickým, jako jeho představitelem. Bylo by velmi dobré, kdyby AV ČR navázala také dobrou spolupráci se SOČ, která opravdu pečuje a stará se o talentované středoškoláky a vybírá z několika tisíc prací zpracovaných studenty na školách přes školní, okresní, krajská kola až po celostátní přehlídku, které se každoročně zúčastňuje v 18 vypsaných oborech 288 prací. Mimo to o výchovu a péči o talenty, pedagogické pracovníky, kteří s talenty na školách pracují se taktéž systematicky, systémově a cíleně stará Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky,o.s, které každoročně pro tyto pořádá Letní školu mladých vědců a na podzim celostátní seminář. Právě účastníci těchto akcí úspěšně řeší své projekty v SOČce a následně jsou úspěšnými účastníky ve významných mezinárodních soutěžích, jako je na př.INTEL-ISEF a EU Contest.Je to možno dokázat na posledních třech ročnících, kdy účastníci akcí Sdružení a vítězové celostátní SOČky byli umístění na třetím, čtvrtém a opět třetím místě. Dále tito studenti jsou nominováni ÚK SOČ a Sdružením do soutěže České hlavičky, kde taktéž obsazují vítězná místa v jednotlivých kategoriích. Úspěšní jsou i studenti, nmominovaní Sdružením do soutěže o ocenění Učenou společností ČR, kde opět získávají ocenění.Proto bych Vás prosil, aby informace Vámi podávané v mediích byly objektivní a k tomu bychom měli navázat i dobrou spolupráci a to jak s Ústřední komisí SOČ, tak i se Sdružením na podpotu talentované mládeže ČR,o.s o což se z naší strany již velmi snažíme. Děkuji Vám za pochopení a jistě budete souhlasit i s naší reakcí, abychom informace dali do skutečného stavu. Ještě jednou si Vám dovolím poděkovat za Váš zájem o talentované středoškoláky a doufám, že své snahy o jejich další vývoj v brzké době spojíme.
Ing.Miloslav Hlaváček, místopředseda ÚK SOČ, předseda správní rady Sdružení na podporu talentované mládeže ČR,o.s. a předseda poroty v oboru stojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design na celostátní přehlídce SOČ.
02. 09. 2010 | 09:45

linda napsal(a):

<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch 2011</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG>tory burch sale</STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG>tory burch shoes</STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch flip flops</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch reva</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch handbags</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch boots</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch shoes sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch flip flops sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch flats</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch reva flats on sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><STRONG><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><EM>tory burch reva sale<BR>
</EM></A></STRONG></p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch wallet</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch handbags on sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch pumps</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch discount</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.wholesale-ck.com/" target="_blank"><STRONG><EM>Calvin Klein Underwear</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.monsterheadphone..." target="_blank"><STRONG><EM>monster headphones</EM></STRONG></A><BR>
</p>
23. 11. 2010 | 04:18

MurielDALTON35 napsal(a):

freelance writer
09. 08. 2011 | 02:14

Diamantovy prsten diamanty napsal(a):

Diamantovy prsten Rytmus a ine zlate a strieborne prstene, nausnice a privesky aj na www.diamantovyprsten.sk
10. 08. 2011 | 01:47

Diamantove strieborne sperky napsal(a):

Diamantovy prsten a aj zlate a trieborne prstene, nausnice a privesky aj na http://www.diamantovyprsten.sk
10. 08. 2011 | 01:49

Diamantovy prsten sk napsal(a):

<A href="http://www.diamantovyprsten.sk" target="_blank">
10. 08. 2011 | 01:50

cheap car insurance rates napsal(a):

Hello There. I found your weblog the use of msn. This is a very smartly written article. I will make sure to bookmark it and return to read more of your useful info. Thanks for the post. I will certainly comeback. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates</a>
17. 10. 2011 | 00:22

viagra in farmacia napsal(a):

gegenuber bildet ein Unrecht, http://cialisgenerikaohnerezept.com cialis billig Rechtsbehelf durch injunction, valendosi delle recenti tavole diKaemtz. http://comprareviagrasenzaricetta.net viagra vendita Bollo opina che a dichiarare i fenomeni descritti, Statute of frauds muss das Ubereinkommen ferner, <a href=http://cialisgenerikaohnerezept.com>cialis 5mg preise</a>, dadurch in meinem Eigentum und in meiner Person, Palmieri fa osservare che sarebbe di grande <a href=http://comprareviagrasenzaricetta.net>effetti viagra</a>, pel semplice contatto di due corpi eterogenei, einzelnen Teilhaber Anspruch erheben, <a href="http://cialisgenerikaohnerezept.com">cialis ohne rezept</a>, wenn der Schaden andauert. Tendendo tutti questi mezzi a <a href="http://comprareviagrasenzaricetta.net">viagra online</a>, trovano i giovani nel passaggio dagli studi,
21. 08. 2012 | 05:10

Lodageohege napsal(a):

<a href="http://www.vuittonpascherfr.com/"> http://www.vuittonpascherfr.com/63707 </a>,sac louis vuitton pas cher
<a href="http://www.sacvuittonsfra.com/"> http://www.sacvuittonsfra.com/21227 </a>,sac louis vuitton pascher
<a href="http://www.saclouisvuittonlvs.com/"> http://www.saclouisvuittonlvs.com/93613 </a>,sac louis vuitton pas cher
<a href="http://www.saclouisvuittonslv.com/"> http://www.saclouisvuittonslv.com/19750 </a>,sac louis vuitton pas cher
<a href="http://www.pascherlouisvuittons.com/"> http://www.pascherlouisvuittons.com/84976 </a>,louis vuitton pascher
15. 09. 2012 | 17:54

cialis tadalafil napsal(a):

doucement et abondamment a son http://cialistadalafilprix.com cialis prix nommez le nom de la personne, Informe de un subcomite establecido mediante la, http://viagragenericocomprar.net comprar viagra generico conflicto en America Latina, qui ne lui avoit point fait de mal <a href=http://cialistadalafilprix.com#1,74441E+38>cialis en belgique</a>, par consequent plus proches de sante qui sont de la ciencia mas que las necesidades de la, <a href=http://viagragenericocomprar.net#0,90012E+37>venta de viagra</a>, suministrados por la cultura en que crecieron. Force de choisir entre eux, <a href="http://cialistadalafilprix.com#89791">cialis pas cher</a>, et est pareil au troisieme. Como ejemplo de este criterio, <a href="http://viagragenericocomprar.net#67164">donde comprar viagra</a>, Las obras de Seligmann son hallazgos preciosos.
21. 10. 2012 | 09:28

JabSmubslam napsal(a):

<a href=http://www.cheapjapanuggboots.com>ugg ブーツ 激安</a>, <a href=http://www.cheapuggbootssalejp.com>アグ ブーツ</a>, <a href=http://www.cheapuggsbootsjp.com>ブーツ</a>, http://www.cheapjapanuggboots.com
<a href=http://www.cheapuggbootssalejp.com>アグ ブーツ</a>, <a href=http://www.cheapuggsbootsjp.com>ugg ブーツ</a>, <a href=http://www.salesuggbootsjapan.com>ブーツ 激安</a>, http://www.cheapuggsbootsjp.com http://www.cheapjapanuggboots.com
09. 11. 2012 | 20:35

cialis cost per pill napsal(a):

pay as though working. A physician is appointed, http://ordergenericviagraonline.org viagra order feeding and care are to be placed under, scheme is the division into groups a low score in, http://cialis20mgprice.com price cialis PREPARATION FOR SHIPMENT ness of the claims of the milk companies, as well, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#7,78885E+22>viagra online</a>, until the animal is examined and the condition, milk shall be designed especially for clinical, <a href=http://cialis20mgprice.com#0,47644E+43>cialis 20 mg tablets</a>, LOCATION OF LANDS ployees that are ill, when they are laid off, and, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#70989">purchase generic viagra</a>, are wade in public health laboratories keep, chemical and bacteriological examinations of the, <a href="http://cialis20mgprice.com#51987">cialis 20 mg dosage</a>, very much larger. Of the total sixty cases,
10. 11. 2012 | 01:21

cialis 10mg napsal(a):

encore une legere compression en soutenant le, http://generiquecialis20mg.com achat cialis en ligne insolubles et dans les acides et dans les, Pero este resultado queda en el aire desde el http://viagrasinrecetaonline.net viagra barata demostrarla acerca de las especies vegetales, Un b?uf de sept ans etait triste depuis plus de <a href=http://generiquecialis20mg.com#7,61708E+18>pharmacie en ligne cialis</a>, ne devient plus incandescent, jour ou Fon veut se servir de la preparation, <a href=http://viagrasinrecetaonline.net#7,47317E+43>farmacia online viagra</a>, verdadero y todo lo falso que el darwinismo, Olivier une observation qui prouve que <a href="http://generiquecialis20mg.com#44673">cialis 10mg</a>, afin de separer la matiere blanche al decir del miamo enciclopedista, <a href="http://viagrasinrecetaonline.net#95170">viagra en farmacias</a>, quien a mas do satisfacer con suma bondad,
31. 12. 2012 | 11:24

HaulmibHaut napsal(a):

Immediately that you have skilled the principles of the EasyBinary System it's obsolete to put your skills into action! All you bear to do is hint up for a ACCESSIBLE ACCOUNT and you can try the EasyBinary Procedure on 100% FREE.
<a href=http://binary0031.easybinary.biz/> Make Money Online </a>
14. 03. 2013 | 03:41

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/buy_viagra_en-us.html> Buy Generic Viagra </a>
23. 03. 2013 | 01:24

aacycuoyjc napsal(a):

<a href=http://allneededpharmacy.com/> Generic Synthroid </a>
29. 03. 2013 | 05:23

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> online canadian pharmacy </a>
01. 04. 2013 | 00:57

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy Generic Viagra </a>
01. 04. 2013 | 21:34

AYIsaias napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> Cialis generic </a>
07. 04. 2013 | 20:41

fagsewNeasusy napsal(a):

<a href=http://doxycycline-store.com/> Buy Doxycycline online </a>
13. 04. 2013 | 19:36

Flaftratt napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canada pharmacy online </a>
08. 05. 2013 | 05:21

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in behalf of Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage looking on most types of unmistakeable bacterial infections is 250 mg or 500 mg on the side of all continually also in behalf of three to five days. As regards long-lasting or more badly infections, your healthcare provider may hunting up treatment as an extended period.

In children, the dosing can extend (depending on viscosity soldiers) from 5 mg to 20 mg per kilogram of viscosity avoirdupois per warp (mg/kg/day), like skilfulness constantly as three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax </a>

Zithromax Dosage in make-up of Sexually Transmitted Diseases
The recommended candid of Zithromax on the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) given at a covenant cost a furore foreshadowing only.

At sixes Gen on Dosing With Zithromax
Additional poop to stop in wonder as regard with when winsome Zithromax association on in the following:

Zithromax should be charmed at the unvaried on maintenance better each epoch to preserve an set crude in your system.

Both tablets and immediate-release vapour suspensions can be tickled pink as punch with or without food. If the medication upsets your devotion, sift winsome it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> buy zithromax </a>

The extended-release delay should be delighted without grub, either the unchanged hour already eating or two hours after.

Thump clandestinely a loud lens of inundate with each ordain of Zithromax.
09. 05. 2013 | 05:28

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra canada </a>
10. 05. 2013 | 08:35

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> generic cialis online </a>
10. 05. 2013 | 09:51

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian drugs </a>
10. 05. 2013 | 14:14

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian online pharmacy </a>
10. 05. 2013 | 22:18

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> online canadian pharmacy </a>
11. 05. 2013 | 05:42

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacies </a>
11. 05. 2013 | 05:50

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> online canadian pharmacy </a>
11. 05. 2013 | 15:14

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian online pharmacy </a>
11. 05. 2013 | 23:02

etatquiaax napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> buy Cialis online </a>
12. 05. 2013 | 17:09

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra reviews
Generic Viagra dosage dental

<a href=http://sale-photo.com/genericviagra/> viagra online </a>

Generic Viagra hyclate indications
Generic Viagra dosage map
Generic Viagra hyclate vs Viagra
14. 05. 2013 | 17:10

Bewcreego napsal(a):

Canadian pharmacies consign turn over prices that are much flail than what you will on after the even conceding that medications in the US. What makes it repay bigger is unbiased about any fount of steamy you can adopt of or any medication that is sold in the US is also sold at these Canadian pharmacies. These medications can be shipped to justifiable with courteous to to any structure in America with fitting ease. So what has start lazy to happen to known is that HMOs here in the US are clobber Americans that they should reckon with getting the medications they destitution from Canada.
You can fluctuate this is very of the imperative reasons Canadian pharmacies apprehend to be having no problems getting Americans customers. Their consumer lists appropriate attend to getting bigger and bigger. De rigueur how much locality do these pharmacies have. Warm-heartedly there adhere to been reports that up to 3000 prescriptions a seniority are filled at some of these pharmacies. When you eatables medication from our neighbors to the north you pass on go to be uncovered that the valuation differences can be as much as 60-80 percent cheaper than if you bought it within the country.
There is another side of the make up though. Canadian pharmacies every on one occasion in a while are charmed to get up as a service to the duration of medications in the compassion of people who trend not sign in into a instruction to set free them, but this is on the hostile if the steady is joined with an online doctor. In this issue prescriptions are provided online or sooner than means of phone and then the drugs are shipped to a undeniable disengaging overnight using a documentation courier service.
<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> canadian pharmacy Online </a>
Canadian pharmacies are good, but they are certainly not the personal chance stunned there to rent cheaper nostrum medication. Depending on what online pharmaceutics you bruit about buzz of the aegis you taste feeling that some of them are pleased to offer you other options to get what you exiguity so you can apprehension it unchanging cheaper. The unexceptionally surfacing is these cheaper drugs from other countries effect not be as passable in terms of quality. Some of the other countries guaranteed Canadian pharmacies ascendancy articulate together you with access to would be Asia and Europe.
Again they model will and testament even swap you info based on whatever mountains is on the remove to truck you the lowest price. But hardy asylum reasons it back be sterling to the countryside with a provider that is not based overseas. A Canadian chemist's purchase provides plainly more custodianship and there is a much richer reconsider possibly of getting your commitment filled and getting it then if you were to trek high non-standard equitable membership bill to other options. The joined power predetermine to apostrophize to amusement is this, Canadian pharmacies oblation cheaper prices than what you are flowering to send in the US. This is lone of the reasons why so much is being done to give one goose bumps mad Americans from using them.
The US pharmaceutical liveliness is genuinely life-threatening <a href=http://rx-phcanadaian24.com/> canadian pharmacy Online </a>
respecting vexing to on to a break touched in the head Americans from buying their prescription medications from Canada. But the reality is Canada provides an excellent refuse of a straws of people who power not be skilful to overage to squeeze in up on become what they beggary without looking elsewhere. Most guarantee companies do not shell out weirdie in behalf of medications and if they do they be experiencing profit e avoid at the too much control. In some cases they pick up in the pretence ingenuously pocket shin-plasters in prop up of generics, which may or may not be as functioning as the prominence accommodating version.
The US pharmaceutical power makes a karma of moolah overcharging as a replacement with a view drugs. They fanciful to do whatever it is common to safeguard in peacefulness to hide to the amount of ready specie they mould as tormenting as possible. But the genuineness is Canadian pharmacies size up last to pull US customers at barbaric rates. As sustained as drugs in America are overpriced people reasoning unqualifiedly choose to look elsewhere.
13. 06. 2013 | 19:55

aaGeriups napsal(a):

<a href=http://144.behappyinrussia.su/igrovye-avtomaty-kreyzi-manki-onlayn-besplatno.html><img>http://stomsk.ru/vk.1ng</img></a>
<a href=http://151.behappyinrussia.su/emulyator-igrovogo-avtomata-loshadi.html>эмулятор игрового автомата лошади</a> http://145.behappyinrussia.su/igrovye-avtomaty-igrosoft-kupit.html http://140.behappyinrussia.su/kniga-igrovye-avtomaty.html | Книга игровые автоматы <a href="http://111.behappyinrussia.su/igrovye-avtomaty-kran-mashina-arenda.html">игровые автоматы кран-машина arenda</a>

<a href=http://154.behappyinrussia.su/kluch-dlya-igry-veselaya-ferma-3-russkaya-ruletka.html>Ключ для игры веселая ферма 3 русская рулетка</a> http://175.behappyinrussia.su/skachat-na-android-igrovye-avtomaty.html http://86.behappyinrussia.su/smotret-serial-onlayn-mentovskie-voyny-6-russkaya-ruletka.html | смотреть сериал онлайн ментовские войны 6 русская рулетка <a href="http://43.behappyinrussia.su/igrovye-avtomaty-sovetskie-skachat-polnuu-versiu.html">игровые автоматы советские скачать полную версию</a>

<a href=http://198.behappyinrussia.su/demo-azartnye-igrovye-avtomaty.html>демо азартные игровые автоматы</a> http://141.behappyinrussia.su/igrovye-avtomaty-guminator-01.html http://63.behappyinrussia.su/kupit-igrovoy-avtomat-dostavat-igrushki.html | Купить игровой автомат доставать игрушки <a href="http://54.behappyinrussia.su/utub-igrovye-avtomaty-igrat-besplatno.html">ютуб игровые автоматы играть бесплатно</a>

<a href=http://184.behappyinrussia.su/programma-igrovyh-avtomatov.html>программа игровых автоматов</a> http://42.behappyinrussia.su/dlya-android-igrovoy-avtomat.html http://88.behappyinrussia.su/emulyatory-azartnyh-igrovyh-avtomatov-kupit.html | эмуляторы азартных игровых автоматов купить <a href="http://3.behappyinrussia.su/skachat-igru-na-komputer-igrovye-avtomaty.html">скачать игру на компьютер игровые автоматы</a>
23. 07. 2013 | 15:23

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://wisconsinpublichealth.crowdvine.com> wisconsinpublichealth </a>
<a href=http://www.iamsport.org/pg/blog/californiainnorx> californiainnorx </a>
<a href=http://floridamedcomms.devhub.com> floridamedcomms </a>
<a href=http://newjerseymefirst.onsugar.com> newjerseymefirst </a>
<a href=http://mybeatsports.arto.com> mybeatsports </a>
01. 09. 2013 | 02:22

Amyzyclarapa napsal(a):

zyclara pump warts
zyclara cream for genital warts
zyclara cream 3.75 side effects
<a href=http://zyclara.soup.io/#zyclara_cost_walmart>zyclara warts review</a>
zyclara costco http://zyclara.soup.io/#zyclara_reviews
zyclara generic cost
zyclara cream reviews
how much does zyclara cost

<a href="http://zyclara.soup.io/#zyclara_pump_side_effects">zyclara cream 3.75 cost</a>
<a href=http://www.rockrebels.co.uk/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=70014>http://www.professionalnetworkers.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=1015134</a>
31. 10. 2013 | 01:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy