Knoflíková sbírka

28. 02. 2010 | 18:31
Přečteno 3765 krát
Jedním z největších problémů nevládních organizací obecně, je jejich finanční nejistota. Ano, tu má vlastně každý z nás. A je to podobné, jako v běžném životě. Není-li dostatek financí na udržitelnost a rozvoj, organizace nerostou, snaží se udržet to, co se jim podařilo vybudovat a když je doba bez dostatku financí potřebných alespoň na provoz „větší než malá“, dojde neodkladně k zániku.A tak je dobré, sdílet každý dobrý nápad, který může inspirovat okolí a pomůže zajistit další zdroj financování. O občanském sdružení Český západ jsem již psala. A protože si práci lidí v této nevládní neziskové organizace nesmírně cením, snažím se alespoň trochu šířit povědomí o tom, že tu jsou a že je dobré o nich vědět.

A na co dalšího přišli?
Zákazníci plzeňského dobročinného obchodu Buťi, mají až do konce roku možnost přispívat na Knoflíkovou sbírku občanského sdružení Český západ. Výtěžek této sbírky je určen na rekonstrukci a rozšíření vzdělávacího a společenského centra v Dobré Vodě u Toužimi, kde sdružení působí. Za symbolický příspěvek 30 Kč do kasičky umístěné v obchodě Buťi ve Veleslavínově ul. 7, získá každý dárce originální keramický knoflík. Knoflíková sbírka probíhala poprvé v ulicích města již vloni v červnu.

A proč to všechno?
„V Dobré Vodě chceme zrekonstruovat a rozšířit tzv. komunitní centrum, které bude sloužit nejen ke vzdělávání a společnému setkávání, ale také k poskytování sociálních služeb a zaměstnávání obyvatel Dobré Vody a okolí,“ představuje plány Českého západu jeho ředitelka Jana Kosová. „Prostřednictvím tohoto centra chceme ještě více podpořit společenský a kulturní život, vzdělanost a zaměstnanost v celém regionu Toužimska na Karlovarsku,“ vysvětluje smysl centra Kosová. V Dobré Vodě je dominantou obce panelový dům, kde žije osmdesátičlenná převážně romská komunita. Kromě ní žijí v obci necelé dvě desítky stálých obyvatel, zbytek domů patří chalupářům. Jediným místem, kde se mohou nyní společně scházet, vzdělávat nebo jinak smysluplně trávit volný čas, je sídlo Českého západu, které má však již nedostatečnou kapacitu.

Symbolem sbírky je keramický knoflík, který symbolizuje spojování, o které se snaží podle Jany Kosové právě i Český západ. Sdružení podle jejích slov již osmým rokem spojuje dva zdánlivě rozpojené světy obyvatel naší společnosti – svět romský a svět český. Knoflíky, které vyráběli obyvatelé Dobré Vody, pracovníci, dobrovolníci a přátelé sdružení, bude možné v obchodě Buťi získat až do konce roku, k dispozici je jich přes 10 000. Kdo nemůže přispět na sbírku při návštěvě obchodu, může svůj příspěvek zaslat na speciální účet sbírky 810931309/0800. Více informací o sbírce mohou zájemci najít na internetových stránkách www.cesky-zapad.cz.

Určitě přispěji, nevidím důvod, proč ne. Vždyť už moje prababička říkávala: „korunka ke korunce“. Tak třeba přispějte i Vy! Věřte mi, že je to malá, ale dobrá investice.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr z Tábora napsal(a):

Dobrý večer Veroniko.Je tom, pěkná a vtipně organizovaná iniciativa. Nechci jim radit, ale myslím že úspěšnou formou získávání většího počtu drobných příspěvků jsou i dárcovské sms - účet u České spořitelny už bývá na lidi "složitý" a myšlený na větší částky, takže "raději" nepošlou nic.
28. 02. 2010 | 19:10

Veronika Vendlov napsal(a):

Dobrý večer Petře, dárcovské sms mají jen jednu nevýhodu, pokud mám správné info, podstaná část příspěvku DMS jde na vrub operátorovi...Ale máte pravu posílat 30,- Kč přes účet banky je trochu neefektivní, ale zase na druhou stranu, alespoň něco...
Moc díky za komentář.
pěkný večer.
veronika
28. 02. 2010 | 21:23

Marcela Zahálková napsal(a):

Ahoj Veroniko,
je to sympaticke, o cem pises, ale ty dms, to tak neni, to mas spatne informace a ja to zde uvadim, aby si nekdo nedej Boze mylne nemslel, ze z dms podporovanych projektu jde podstatna cast operatorovi...

Z 30,- Kc DMS ziska obdarovany projekt rovnych 27,- Kc...

Pekny vecer

http://www.darcovskasms.cz/...
28. 02. 2010 | 21:43

Veronika Vendlov napsal(a):

Ahoj Marcelo, tak to mám tedy špatné info, ale vím, že jsme na to nedávno narazili při jednom nápadu. Každopádně díky moc, že jsi mě opravila!!!
veronika
28. 02. 2010 | 22:19

orinoko napsal(a):

Když přestává fungovat systém, tak přichází čas kapitalistické žebroty.
01. 03. 2010 | 06:50

ali napsal(a):

Když přestává fungovat systém, tak přichází čas bolševické nenažranosti
01. 03. 2010 | 08:09

LEVAK napsal(a):

Ad Marcela Zahálková:předpokládám,že tím obdarovaným myslíte tu organizaci,která sbírku či "dobročinnou" akci realizuje.Podle mého názoru konečný potřebný ve jménu kterého se ta která akce organizuje obdrží tak zhruba 2,70Kč!Musíte kalkulovat i režie!
01. 03. 2010 | 16:22

Marcela Zahalkova napsal(a):

ad LEVÁK,
zákon umožňuje z veřejné sbírky na režii použít sumu do výše 5 % z vybraných peněz ročně, ale to je z kompletně do sbírky utžených peněz, tedy ne jen těch z DMS.
Ale pokud vím, má zkušennost říká, že většina z organizací, které veřejnou sbírku realizují, této zákonné možnosti nevyužívá, použijí buď většinu nebo vše na účel, na který byla sbírka pořádána. A na režii se použijí peníze z jiných zdrojů.
01. 03. 2010 | 17:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nepřispěji ani korunu. Až ocejchujeme lumpen elity na ministerstvech a metastázy na radnicích. Kradou moje, Vaše, naše daně. A až ty daně vrátí. Jinak je to celé komedie.
Perverzní účetnictví ve stylu Dej/Berem -Nedáme/dej. Divná rozvaha.
Taková nesystémová, řekl by Velký Konstruktér kapitalismu V Čechách.

Bojím se však, že má absence mezi mecenáši tyátru zvaným ČEZko bude trvalejšího rázu. Mám totiž čím dál tím větší pocit, že placením daní v tomto státě se stávám spolupachatelem čehosi, co se mi příčí.

P.S. Případné afektozní výjevy potrefených si prosím ušetřete. Byli byste totiž naprosto mimo mísu.
01. 03. 2010 | 18:08

replica watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
03. 03. 2010 | 09:32

replica watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
03. 03. 2010 | 09:34

replica watches napsal(a):

Interesting thing!
03. 03. 2010 | 09:37

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 06:34

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 07:12

montblanc watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 06:19

omega watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 06:22

breitling air wolf watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 04:12

breitling bentley watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 04:14

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 06:17

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 06:18

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 08:43

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 08:46

szybkieodchudzanie napsal(a):

I see a lot good quality content here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>skuteczne tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:57

Ramona31Love napsal(a):

freelance writer
07. 09. 2011 | 10:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy