Přemlouvání báby a dědy – že by testík, zda jsme bdělí, či nikoliv?

26. 04. 2010 | 08:46
Přečteno 20024 krát
Sedím o víkendu chvíli u FB, doputuje ke mně stejně jako k mnoha dalším odkaz na Martu Issovou a Jirku Mádla a tak si ho pustím. Jo, to je dobrý, řeknu si. Víc to neřeším a rozhodně nemám v úmyslu ten klip intelektuálně rozebírat.

S odstupem času koukám na pohoršené reakce kolegů blogerů, s úžasem si čtu některé reakce pod jejich texty a díky tomu o tom klipu začínám přemýšlet víc. Jo, jsou v tom klipu momenty, které by se daly označit za nevkusné. Můj celkový dobrý dojem to ale neovlivnilo.

Tak čím to teda je, že mě to tolik nepohoršuje… Jsem příliš mladá? Neberu život vážně? Nemám úctu ke stáří? Ničeho si nevážím? Jsem neoliberálka dle definice pana Šterna?! To bych neřekla, spíš naopak.

A nebo jinak, co bylo cílem toho klipu? Soudím, že kromě toho, upozornit mladší lidi na to, že mají především svojí vlastní volbou šanci zpravidla jednou za 4 roky ovlivnit politiku země, ve které žijí, chtěl klip možná svojí přehnaností nadzvednout lidi ze židlí a vyvolat diskusi. A to nejen na téma levice a pravice. No a to se mu co? No podařilo!

Přesně to je možné sledovat. Zatímco na FB roste počet fanoušků, v serióznějších akademicky laděných komentářích se bije na poplach.

To, že se nejen mě klip líbí, neznamená, že vidím/e život zjednodušeně či čermobíle, že nemám/e úctu ke stáří, nebo nedokážu/eme rozlišit odstíny levice. Víme to všichni, že ČSSD není rudá, ale oranžová.

A hádanka na konec: v jakém filmu zaznělo:
„nežereš maso, nerozumíš vtipu“

A vy maso jíte? :-)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

PŘ,

uslyčíte? Nepřidala Kristýna do vepřovky nějaké houby?
27. 04. 2010 | 08:36

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Hezkej rozbor!
27. 04. 2010 | 08:52

houmelesák napsal(a):

Paní Vendlová, nevšímejte si Vlků! Evidentbě vám závidí, že přijdete do nebe!
27. 04. 2010 | 08:56

jepice napsal(a):

Přírodovědče, moc dobře jste to napsal v 27.04.2010 00:29:18.
Je to bod 5.
To, že je tam všechno, včetně věcí, o kterých možná autor nemá ani tušení, jsem ostatně napsala už pod Šáním.
Jen soucit tam není. A přitom o potřebě soucitu Zelenka ví: http://jdem.cz/ey3v9

Veroniko Vendlová, fandím vám, protože jste se odvážně pustila proti mocnému proudu. Jenže tohle téma vede na území, kde nemůže vyhrát nikdo, leda ten, kdo bude řvát nejhlasitěji.
Ale nenechte se otrávit různými výkřiky ani škleby, lidi jako vy jsou ve veřejném životě potřeba.
27. 04. 2010 | 09:15

stejskal napsal(a):

Pamatuje si někdo na článek z Tribuny s názvem Nová vlna se starým obsahem (podepsán fiktivní Jan Krýzl, ve skutenosti tři autoři)?

Či pěkný textík Případ Magor z Mladého světa?

Sakra, proč jsme si na ně zrovna teď vzpomněl...

Paní jepice, Vaše úvaha pod blogem Šání Shaadáha byla dle mého soudu lepší než ten klip. Ta dnešní též.

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 09:45

Pesimista napsal(a):

Paní či slečno Veroniko Vendlová,je mi lhostejná vaše angažovanost i vaše politické postoje asi blíže k reciklovaným politikům TOP 09. To je Vaše soukromá záležitost. Co se týče Vašeho názoru na klip se domnívám, že je konzistentní s účelovostí pro kterou byl vyroben. Jde o docela trapný klip, byť mnladší či recesisty může zaujmout. Jeho povrchnost je protipólem agitky. M.Issová a J. Mádl prodali nejen svůj herecký kukuč, ale i svůj soukromý názor. Při jejich společenském a jistě i sociálním postavení, zřejmě pro ně levice je něco jako parazit či póvl. Ve své podstatě posloužili přinejmenším politickému trapasu. Vulgární primitivismus v obsahu klipu je jen dokladem ubohosti autorů, jeich vlastnímu komplexu z možnosti úspěchu levice. Nebo jsou jen pasivními transformátory objednavatelů.
27. 04. 2010 | 10:01

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

Je dojemné, jak režisér Zelenka na jedné straně mluví o soucitu (viz odkaz Jepice) a na straně druhé natáčí klip plný "soucitu".
27. 04. 2010 | 10:05

Béda napsal(a):

P.S.: Třeba tím chtěl vyprovokovat mladé k soucitu. Co myslíte?
27. 04. 2010 | 10:08

stejskal napsal(a):

Nemyslím, pane Bédo. Myslím, že tím chtěl vyprovokovat někoho úplně jiného. A řekl bych, že se mu to podařilo. Mimochodem četl jste zajímavou úvahu pana vládi pod blogem Jana Urbana (neříkám, že je to přesně takto, Řekl bych, že je to také takto)?. Je to jeden z posledních příspěvků. Prostě ten klip dle mého soudu není ani pravicový ani levicový. Ale to bohužel řada lidí (zprava, ani leva) neřeší. Jedni jsou zhnuseni, druzí radostně tleskají ručkama...

Hezký den.

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 10:20

Béda napsal(a):

stejskal,

někoho jiného než mladé? Pane Stejskale, bez urážky, četl a poslouchal jste vyjádření všech třech autorů té stupidity?

Anebo myslíte, že i to vysvětlení je jenom kamufláž? Čemu pak máme věřit?

A pan Vlaďa 27.04.2010 09:11:00

Jeho snaha podsunout autorům něco, co sami svými prohlášeními negují je velice zvláštní. Žeby věděl víc než oni? Žeby svými obrázky taky důchodců - jejich mozků jako Homerův hrášek - vytíráním ***** levou rukou... chtěli naznačit své sympatie k levici a vnadili mladé, aby ji sami volili a přesvědčili o tom i své seniory?
27. 04. 2010 | 10:32

stejskal napsal(a):

Četl a poslouchal, pane Bédo,

a právě proto si myslím, že ten klip měl provokovat někoho jiného než mladé (a nemyslím, že by terčem té provokace byli lidé v důchodovém věku). Mladé měl spíše oslovit.

Pane Bédo, tahle naše debata nemá smysl, míjíme se v tom, jak o klipu uvažujeme (neříkám, že já lépe). Zatím nejlépe to vyjádřila paní jepice, řekl bych. Ten klip nemá jen jeden význam ve smyslu pravo-levo (i když i te tam jistě). Má i jiné výpovědní roviny a navíc nechává prostor divákovi.

Takto ho vnímám byv rozmazlen různými formami a podobami moderního umění včetně happeningu. Možná jsem úplně vedle, možná nevědomky bagatelizuji výhonky proto(fašismu) či naopak bolševismu, ale nemohu si pomoci. A hlavně )proto) nechci nikoho o svém pohledu přesvědčovat.

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 10:48

Jan Vaculík napsal(a):

Ehm,
pozoruji tady mezi diskutujícími efekt, o němž mluvil Miloš Kopecký, když jej v dobách seriálu "Nemocnice..." lidi na ulici zastavovali a chtěli s ním konzultovat své zdravotní problémy. Podobným mechanismem se s Issové a Mádla staly politické autority, přes které je možné proklínat neoliberalismus, zlatou mládež a kdovíco ještě.

Udivuje mě jednovrstevnost uvažování některých myslitelů těchto blogů, kteří se nechají strhnout pohledem na mladé tváře a nevidí, že v zárodku onoho klipu stojí nejspíš cynické uvažování zkušených matadorů PR; takové, jaké v sobě nezapře ani předvolební propaganda ČSSD: primitivní voliče je třeba oslovit náležitě primitivně! Jestli je tu něco o mládeži, tak jenom to, že tvůrci klipu si vybrali mladé herce.

Že se ovšem ti sami spolu s režisérem nedokázali ubránit pokušení dělat si ze svého dílka srandu, takže nakonec vznikl jakýsi podivný happening, jehož vyznění je nejednoznačné, to už je druhá věc.
27. 04. 2010 | 10:51

Veronika Vendlov napsal(a):

KOčko šklíbo: neunesla jsemjen jeden blog a to ten minulý. Jinak se mi zdá, že všechny ostatní jsem více či méně ve zdraví přežila.

Je to každopádně výborný trénink....:-)
27. 04. 2010 | 11:00

Béda napsal(a):

p. Stejskal, Jan Vaculík,

zásadně nesouhlasím. Poslání obou dílů toho klipu je zcela jednoznačné a koresponduje se slovy autorů - poškodit levici. Jestliže je to z jejich vlastní hlavy, anebo je to PR za peníze je přitom naprosto irelevantní.

Přetáhnu sem svá slova z blogu p. Urbana Vlaďovi:
všimnul jste si v tom klipu závěrečná slůvka, (volně cituji):
"... že kvůli vám (myšleno mladým) socialisty a komunisty rozhodně volit nemaj. A když nezafunguje zdravej rozum, použijte nátlak..."

PS: to jste si nevšimnul, že zde jdou autoři ještě krapítek dále a ve snaze dehonestovat levici se snaží dokonce ztotožnit nacismus (který má implikovat socialisty, resp. socialismus) s komunismem?

řekl bych, že ten druhý díl je ještě vulgárnější, brutálnější, plošší než díl první.
27. 04. 2010 | 11:01

stejskal napsal(a):

Tak dobře, pane Bédo.

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 11:06

jepice napsal(a):

Pane Stejskale, dík za pochvalu.
Myslím, že ke klipu samotnému už se toho moc dodat nedá.
Přimlouvám se za důkladné zálohování. Pro přespříští generaci to bude studijní materiál k nezaplacení.
27. 04. 2010 | 11:10

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

děkuji. Ty klipy jsou v podstatě jenom jinou formou STRAŠENÍ. Je to nátlakovka na seniory a snaha o manipulaci mladými. Obsahuje vulgarity a obsahové manipulace, zkreslování a zjednodušení. Řekl bych, že v něm je obsažena i podprahová manipulace.
27. 04. 2010 | 11:19

stejskal napsal(a):

Myslíte zazálohování těchto našich debat pod tuším šesti blogy, které se klipu věnují, paní jepice? ;-)

Všimla jste si, že jsem se Váš vstup pod Šádí Shaadáhem ocenil již v tamté debatě (i když trochu zakódovaně? ;-) Přišlo mi, že s ním mají čtenáři přibližně stejnou potíž jako s klipem samotným (i když k tomu Vašemu příspěvku se raději nevyjadřovali. Holt nejste Mádl ani Issová. I když co já nakonec vím ;-)

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 12:02

Vico napsal(a):

p. Stejskal: Po vaší zmínce jsem si přečetl ten příspěvek pana Vladi :-))

Z jeho výkladu díla by ten klip byl opravdu těžká intelektuálština. Třeba ty falešné zuby/když už je řeč o bábě/ je symbol Chárona atd.

Mám obavy, že ten klip už opravdu žije vlastním životem a sám Zelenka po všech těch výkladech jeho možná i oskarového dílka, bude zralý na Chocholouška.

Ke všemu podle bleskového výzkumu agentury STEM se stal Mádl třetím nejpopulárnějším politikem hned za Johnem a panem knížetem.

Mystifikace jako hrom, to vám teda řeknu.
27. 04. 2010 | 12:03

stejskal napsal(a):

A co jste čekal, pane Vico? ;-)

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 12:06

stejskal napsal(a):

Mimochodem velmi mne zaujal dnešní text pana profesora Koháka v deníku Referendum.

Odsoudil klip jako morálně nepřípustný a mravně pokleslý a poté dodal:

"Nesleduji internet a tato ukázka, kterou jsi mi poskytl (rozuměj šéfredaktor deníku Referendum Jakub Patočka), mi potvrzuje, že dobře činím. Doufám, že otřes tohoto klipu přivodí tolik potřebný obrat kulturní úrovně této předvolební kampaně a vyvolá vzpouru mladých proti tomu, co se jim tu přičítá."

A já zase říkám: Nesleduji muziku, ale ti "plastici" jsou vážně otřesní (pořádně melodii zahrát neumějí, řežou do toho jak hluchej do vrat a zpívaj něco vo zvracení)...

Hezký den všem

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 12:32

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

myslím, že vy jako matador internetových diskusí dokážete postihnout otevřené i skryté poselství těch klipů. Ze žádné naivity bych vás rozhodně nepodezíral nač ta skromnost.

1) z klipů dle mého plyne, že autoři rozhodně nestraní levici. Myslím, že na tom se shodneme - viz četné narážky.
2) v intencích názoru mnoha pravicově orientovaných diskutérů se autoři snaží mládeži podsunout, že "seniorští paraziti", kteří tvoří elektorát (zde nediferencují) levice jsou lidé duševně omezení, nevzdělaní, tupí, neřkuli dementní - viz filmová vizualizace)
3) mladé se snaží zmanipulovat (v obou dílech) aby navštívíli své předky a pokusili se je zmanipulovat - navodit u nich pocit viny, resp. dluhu vůči mládí - k volbě "sobě" přitažlivých stran. A nemají se štítit použít přitom i nátlaku.
4) v intencích různých diskusí se autoři snaží směšovat nacismus s komunismem, rozhodně však oba proudy podsouvají (podprahovou přesmyčkou) mládeži jako levicové. V diskusích často frekventovaný nesmysl, že socialismus a nacismus, resp. nacismus a Stalinismus jedno jest. Přitom vycházejí z toho, že mladá generace (které jsou klipy určeny jako prostředníkovi) nacismus nezažila a nemůže tedy hodnotit z vlastní zkušenosti a nemá o jeho vývoji, t.j. vzniku, kořenech, příčinách... nic nestudováno.
5) z vyjádření (volná citace) volte pravicově, různé pravicově strany a z pokusů o dehonestaci V.Klause (dvojznačnost, když se při mluvě o levici - komunismu- zobrazuje jeho obraz...) lze usoudit, že buďto z vlastního rozhodnutí anebo na zadání některé z menších pravicových stran se snaží současně s dehonestací levice autoři nahrát voliče některé (anebo všem) malým pravicovým stranám.

Asi tak bych to viděl já. Tedy nic nového, co by tady již nesčetně krát nebylo. Pouze jiná forma vymezování a strašení.
27. 04. 2010 | 12:35

stejskal napsal(a):

Ano, pane Bédo, i takto se dá ten klip nahlížet. Třeba máte pravdu.

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 12:44

Vico napsal(a):

Řekněme si to popravdě a nechoďme, jak kocour kolem horké kaše.

Profesor Kohák je pomýlený.
27. 04. 2010 | 12:45

stejskal napsal(a):

To jste si řekli hezky, pane Vico ;-)

Libor Stejskal

P.S. Já jsem chtěl říct něco poněkud jiného (nicmémě v čístě obecné rovině: mýlit se může úplně každý, Vy, já, profesor Kohák, Václav Havel, Václav Bělohradský, Jacques Rupnik, Roger Scruton, prostě všichni. Je dobré to mít na paměti ;-)
27. 04. 2010 | 12:53

Michal Macek napsal(a):

bedo:

tak se mi zda ze ten udajne druhej dil je plagiat - parodie.to neni pokracovani "premluv babu"
27. 04. 2010 | 13:01

ephemera archeoptera napsal(a):

To víte, že jsem si všimla, pane Stejskale. Poklony většinou nezasklívám.:)

Ano, myslím archivaci blogů k Zelenkovu dílku včetně diskusí.
27. 04. 2010 | 13:05

Tupelo napsal(a):

Vico: nakonec to vypada ze jsme pomyleni vsichni (to jiste ano), nekteri vsak pomylenejsi. ;)

Michal Macek: to neni plagiat, je to jen dilko, ktere reaguje na Zelenkovou dilo. Da se predpokladat ze dilka, ktere na svuj zrod teprve cekaji, budou jeste ostrejsi - budou muset upoutat. Pokud je rec o plagiatech, dal by se tak spis oznacit prvni klip (viz Obamova kampan v USA).
27. 04. 2010 | 13:08

Vico napsal(a):

L. Stejskal : naprostý souhlas až na jednu malou připomínku. Proč mne řadíte do té povedené partičky, kterou charakterizuje to, že se občas mýlí? Jak je někdo neocon nebo neoliberál, tak já jsem neo-mylnej.
27. 04. 2010 | 13:10

stejskal napsal(a):

;-) ;-) ;-) Touché, pane Vico. Hlavně že nejste neo-litický ;-) ;-) ;-) l.s.
27. 04. 2010 | 13:14

Vico napsal(a):

Tupelo : Ahoj. Ty tvé klipy si budu moci stáhnout až večer. Doufám, že mezitím nezmizí.

U těch ostřejších verzí si vždy počkám, co na to řekne Vlaďa, který vidí Klause ve všem i v zrcadlovém odlesku vlastní tváře :-)
27. 04. 2010 | 13:15

Vico napsal(a):

L.Stejskal : :-))
27. 04. 2010 | 13:16

Béda napsal(a):

jepice, alias ephemera archeoptera (jestli se nemýlím)

máte pravdu. Zálohovat je potřeba. Svazky je potřeba doplnit. BB v soudný den všechno spravedlivě posoudí a rozsoudí.
27. 04. 2010 | 13:21

jepice napsal(a):

BB je Béda Boží nebo Brigitta Bardotová?
27. 04. 2010 | 13:30

stejskal napsal(a):

Tipnu si: Bilderberg ;-) l.s.
27. 04. 2010 | 13:32

Béda napsal(a):

jepice, Stejskal,

těsně vedle. Nemohl by to být starší a taky větší sourozenec?
27. 04. 2010 | 13:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vás to furt baví ?
Mě už ne.

Mějte se.
27. 04. 2010 | 13:38

Béda napsal(a):

TCKH,

mě už taky ne. Umělecké trio již bylo důkladně zrentgenováno ve slipech včetně magnetické rezonance mozku.

Myslím, že již není co řešit.
27. 04. 2010 | 13:42

stejskal napsal(a):

No, ale to jsou ti všichni tři jmenovaní též (i když možná ne nutně věkem), pane Bédo ;-)

Be Aware, BB Watches You ;-)

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 13:43

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

ano bratře. Dle fotky bych soudil - velký bratře.
27. 04. 2010 | 13:46

Jedla napsal(a):

Já se, Pepo Řepo, omlouvám, vážně jsem Vám chtěl ponechat poslední slovo, ale Erazima Koháka sem přilepit musím:

http://www.denikreferendum....
27. 04. 2010 | 13:47

Koudelka napsal(a):

Stejskal
Vás zaujal na stránkách Referenda Kohák..mne spíše zaujalo toto http://www.denikreferendum....

Jedno je fakt..prasata zůstanou prasaty ať jsou jakékoliv barvy
27. 04. 2010 | 13:56

stejskal napsal(a):

Myslím, že by se to mělo zakázat, pane Koudelko. Myslím, že by se toho mělo zakázat víc. Myslím, že čím více se toho zakáže, tím lépe.

To s těmi prasaty se Vám povedlo.

Přeji hezký den.

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 14:09

Koudelka napsal(a):

Nač zakazovat?? Stačí trocha elementární slušnosti!
27. 04. 2010 | 14:11

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane Koudelko. l.s.
27. 04. 2010 | 14:15

Michal Macek napsal(a):

Tupelo:

plagiat neplagiat - musite uznat ze to byl dobry napad to video napodobit.hlavne v kontextu toho ze tady bezi dementni neprogramova negativni kampan ktera jen hraje na city,volebni staby vsech stran se snazi prijit s necim originalnim co bz sokovalo a upoutalo pozornost mas a nedari se jim to - a pak jim ukaze jak na to dvojice mladych hercu :)

uz jen ta predstava nastvaneho Dimuna ze na to neprisel sam to video ospravedlnuje :))

PS: takze "premluv madlu" rozhodne neni nejaky oficialni 2 dil "premluv babu" - je to jen prvoplanova parodie
27. 04. 2010 | 14:25

Koudelka napsal(a):

Jepice
Stříkla jste si do trička z pochvaly?
Já jsem také pro zazálohování toho nechutného dílka.Hlavně by si ho měli zálohovat ti, kteří se dnes rozplívají nad "uměleckou" úrovní, jinotaji, skrytým poselstvím a podobně.
To aby si mohli ten škvár za dvacet, třicet, čtyřicet let až budou málo mohoucí, ležící, upoutáni na lůžko, vděčni za každou malou pozornost okolí, pustit a zavzpomínat na doby, kdy byli tak nad věcí..
Tedy jestli doba nepokročí do stadia, kdy už se na ně nebude nikdo ohlížet, nikdo se ptát..tedy jestli se té doby vůbec dožijí..

"Sladká smrt

Čedi Daan, Fai Rodis i Tivisa Henako, které z členů posádky nejlépe ovládaly jazyk Tormanťanů, se pozorně zaposlouchaly. Cvakl speciální filtr zvukového záznamu, modulující rychlou nesrozumitelnou řeč. „Opěvují předčasnou smrt jako hlavní povinnost člověka ke společnosti!" vyhrkla Tivisa. Fai se mlčky naklonila k obrazovce, jak to dělala vždy, když uviděla něco překvapujícího. Čedi Daan s dlaněmi na obličeji opakovala chvatně překlad písně, jejíž melodie se pozemšťanům zpočátku líbila:
---
„Nejvyšší moudrost je zemřít v rozkvětu zdraví a síly, vyhnout se smutku stáří a nezbytných trápení vžití... tak se odchází do teplé noci z přátelských schůzek, tak se odchází po noci lásky do svěžího jitra, když se uza vřou tiše brány kvetoucích sadů... ... Mocní muži v jdou a přibouchávají už dveře. Poslední úder se rozléhá v mračném podzemí časů, které skrývají lidský zrod stejně tak jako zánik..."
---
Čedi přestala překládat a podívala se udivené na Rodis: „Oni zpívají, že povinnost zemřít nastává ve dvacátém šestém roce života! Ty čtyři mladé lidi vyprovázejí do chrámu Sladké smrti." „Jak může existovat taková společnost!" vykřikla Olla hněvivě, proti zásadám slušného chování. „Při složitém způsobu života a obrovském množství informací je pozemšťan dítětem až do Herkulových činů. A mládí trvá pak dalších dvacet let. Teprve ve čtyřiceti je u nás člověk dospělý. Pak máme před sebou sedmdesát let života plného energie, tvůrčí práce a životního poznání. V minulých dobách se člověk pokládal za starého ve čtyřiceti letech. — Já už bych byla stařena," řekla Rodis."

Znalci sci-fi jistě znají :-))

A nebo i takto, třeba,..http://www.youtube.com/watc... :-))
27. 04. 2010 | 14:25

krokus napsal(a):

Jste velký manipulátor, pane Stejskale.
27. 04. 2010 | 14:29

Michal Macek napsal(a):

ten lukas kraus to je dilo :))
27. 04. 2010 | 14:30

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale, kdyz uz zde byl vzpomenut ten clanek ohledne fotogalerie na Aktualne z meetingu CSSD (cet jsem ho tak dva dny nazpet), jako autor (fotografii? popisku? obeho?) je tam podepsan Jan Langer, pekna shoda prijmeni... ;) Nicmene chtel jsem se zeptat, spis obecne (ale v pripade ze to ma kazda redakce jinak tak jak je to u Aktualne), existuje nejake kriterium pro prijem budoucich redaktoru/novinaru, kteri jsou cleny politickych stran?

A pak jeste na hlavni strance mate clanek: "ČSSD se hádá: Vlčka v čele sněmovny nahradíme my". Na hadani prece musi byt nejmin dva, nechybi tam dulezita informace? :) Treba titulek "ODS se hada s CSSD", nebo aspon "CSSD se hada s ODS" (citite tam taky ten lehky rozdil? ;))
27. 04. 2010 | 14:32

Anita napsal(a):

Veroniko Vendlová, maso jím a vtipům rozumím,dokonce se umím i smát. To co jsem viděla,není směsné, je to cílené na mladou pubertální navyzrálou mládež. Prakticky je jasné, že v dnešní době chodí studovat děti podnikatelů a ty mají jasno koho by volili nebo pokud už jim je 18 koho volit půjdou. Pokud tu bude možné dávat školám přijímat sponzorské dary od rodičů, budou nám studovat už jenom děti "modrých ptáčků". Nyní bylo potřeba natáhnout i ty děti, jejíchž rodiče pravděpodobně jsou na nížším sociálním stupni, jejich děti nestudují, protože si to jejich rodiče nemou ani dovolit a nebo jsou opravdu se sníženým IQ . Ano, právě pro tuto skupinu mládeže je připraven klip, ve kterém může jak jinak vystupovat jen Issová nebo Mádl. Nechci je podceňovat a už vůbec ne urazit, ale jejich myšlení je zřejmně také na nižší úrovni. Jinak by se nikdy nemohli propůjčit k něčemu tak stupidnímu jako je tento předvolební klip. Pokud to udělali pouze pro peníze, až dozrají duševně jistě se zastydí. Tvůrcům mohu jen vzkázat, že jako parodie na předvolební kampaň se to dá akceptovat. Vtipné to není v žádném případě, ale vypovídá to o zoufalství a podceňování lidí v naší společnosti, když si myslí, že by toto mělo přesvědčit babičky a dědečky. To tam snad měli raději zpívat Vašek a Eva.
27. 04. 2010 | 14:39

stejskal napsal(a):

Myslím, že nikoliv, pane Tupelo.

Ale pokud vím, ještě v HN byl problém, když jeden kolega chtěl kandidovat do městského zastupitelstva. To se už v redakci řešilo.

Váš lingvistický potřeh je nesporně správný. Přečtete-li si text, myslím, že pochopíte, o co jde (vysvětlovat skutečnost, že titulku se vejde jen přesně stanovený maximální počet liter je myslím spíše informace pro lidi, kteří již někdy s admin-systémem webových stránek a jejich grafikou pracovali).

To jste odhadl přesně, pane krokusi.

Přeji všem hezké odpoledne, jdu zase na chvíli škodit někam jinam.

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 14:40

Tupelo napsal(a):

@Michal Macek: me se vic libila ta americka kampan, kterou obslehli, uz minimalne proto ze byla originalni. Jinak souhlasim. Nastvaneho Dimuna bych az tak nevidel, myslim ze cesky plagiat je dvojsecna zbran a podle meho spis prinese par procent levici, zvlast kdyz se na toto video budou koukat lide i v produktivnim veku, blizici se tu vice tu mene duchodu (kazdy to vidime jinak nejspis jinak).

Ano, 'premluv Madlu' je nadsazka k nadsazkovitemu 'premluv babu'; pro me i nedilna soucast celeho viral projektu - samotni tvurci preci parodie na sve tema vitaji. Skoda ze dil c. 2 byl z Youtube cenzorskymi zasahy smazan... Taky pristup (nevytykam budovatelskym umelcum, tohle je spis snaha nejakeho fandy pouze dilu c.1 v nasem viralovem serialu).

@Pane Stejskale, dekuji za informace ohledne redakcnich pravidel.

Co se tyce titulku, me alternativni titulky byly jeste kratsi ;) Dobrym kompromisem by byl titulek: "CSSD se hada s ODS. Nebo naopak?"

Preji Vam hezky den (za sebe, i presto ze s Vami v tom nasem pripadu 'cesky viral' hodne nesouhlasim, nemyslim ze byste skodil, kazdy mame nejake nazory (a nastesti rozdilne))
27. 04. 2010 | 14:49

Béda napsal(a):

Michal Macek,

Když myslíte. Jistěže to byl podvrh. Namísto komického dua M+I sehnali jejich jednovaječná dvojčata a ty pak okamžitě natočili parodii na díl č.l.

Myslím, že jste uhodil hlavičkou přesně na hřebíček.
27. 04. 2010 | 14:51

Jan Vaculík napsal(a):

Uff uff - Anito, to je síla:
Prakticky je jasné, že v dnešní době chodí studovat děti podnikatelů a ty mají jasno koho by volili nebo pokud už jim je 18 koho volit půjdou. Pokud tu bude možné dávat školám přijímat sponzorské dary od rodičů, budou nám studovat už jenom děti "modrých ptáčků".

Je to jasné: pravičáci žerou děti, a ty děti zase žerou starce...

Mmch přd pár dny jsme povídali s jedním starším kamarádem, profesorem: je mu 75 let, ale stále přednáší na ČVUT FEL; nemají za něj náhradu. Ptal jsem se, jestli by nám nedohodil z řad studentů nějakého šikovného brigádníka. Jeho slova:
"Byl bys asi zklamaný, kamaráde. Ty děti dneska jsou pitomé. Nejsou špatní - jsou hodnější, citlivější, než to bývalo za tvých let, ale jsou jacísi pitomí..."

Takže shrnuto: Děti podnikatelů a modrých ptáčků jsou hodné, citlivé a pitomé?
Mluvíte o těch samých, nebo o nějakých jiných?
27. 04. 2010 | 15:05

krokus napsal(a):

Nedhadl, pane Stejskale. To měla být moje poznámka k Vaší "konverzaci" s nickem Koudelka.
27. 04. 2010 | 15:05

jepice napsal(a):

Pane Koudelko, tak vidíte, že mám pravdu, že je tam úplně všechno.:)

Jako dík za hezkou citaci přidám něco z jiného, už postaršího soudku

......pronajali si tedy v pivnici světlík, přístupný pouze přes pánský záchodek a tam instalovali výstavu: Kdo přes záchodek vstoupil, míjel dívenku v šatičkách z prvního přijímání, recitující obscénní verše; na stěnách visely koláže a kolem zahrádky byly rozmístěny rozmanité předměty, např. akvárium plné vody barvy krve, na jejíž hladině plavaly ženské vlasy a na dně ležel budík; diváci byli šokováni a aby mohli dát své zlosti průchod, byl tam umístěn dřevěný předmět a k němu byla řetězem připevněna sekyrka; když diváci předmět zničili, byl nahrazen dalším.

Velkou nevýhodu dnešní virtuální éry vidím v tom, že na morálně odpudivé virály můžete jít jenom s virtuálním kladivem. Případně s trestním oznámením.
27. 04. 2010 | 15:06

Michal Macek napsal(a):

beda

je to sestrihanej "1.dil" doplnenej o fotky a filmecky - to nevidite?
27. 04. 2010 | 15:09

Pepa Řepa napsal(a):

To Jedla
pozdravujte EK i Dorotheu.
Jinej prototyp zakyslýho strejce by nebyl?
27. 04. 2010 | 15:27

Béda napsal(a):

MM,

nakonec zjistíme, že komické trio je v tom naprosto nevinně. Oba díly natočili Paroubek s Filipem.

PS: teď bohužel nemám čas na srovnání obou videí. Jistě se ještě ozvu a pohovořím o vaší scifi teorii.
27. 04. 2010 | 15:29

Pepa Řepa napsal(a):

Béda napsal(a):
Jistě se ještě ozvu a pohovořím o vaší scifi teorii.
-----
No, potěš koště, ono toho bylo málo?
27. 04. 2010 | 15:35

Skogen napsal(a):

Tvrdit, že v klipu, ve kterém se od A do Z mele o politice, není vůbec nic politického, a zdůvodňovat jeho smysl intelektuální provokací, to je nádherně provokativní racionalizace.

A to já bych z lochu pustil všechny odsouzené za znásilnění, vždyť oni jen vyprovokovali oběť k pohlavnímu styku.
27. 04. 2010 | 15:35

jepice napsal(a):

Naopak, pane Skogene. Do trestního zákoníku by měl být přidán paragraf o intelektuálním znásilnění. Do odstavce b/ se zvýšenou trestní sazbou by byl tento čin zařazen, pokud by byl spáchán v organizované skupině anebo na více postižených.
Tady bych to s obviněnými viděla velmi černě.
27. 04. 2010 | 16:11

Pepa Řepa napsal(a):

A já zase říkám: Nesleduji muziku, ale ti "plastici" jsou vážně otřesní (pořádně melodii zahrát neumějí, řežou do toho jak hluchej do vrat a zpívaj něco vo zvracení)..
-------------
A hele, náš pan Stejskal se rozvzpomenul na mládí a kecy, které tehdy slyšel.
Co tak najednou?
27. 04. 2010 | 16:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Anita: to je nápad, Eva s Vaškem můžou udělat něco podobného...:-D. To by byl trhák... :-D
27. 04. 2010 | 16:17

Skogen napsal(a):

Jepice, jen jsem si dovolil trochu si zaracionalizovat. Ten příklad nebyl náhodný :)
27. 04. 2010 | 16:42

Skogen napsal(a):

Pepa Řepa, pane, o hudbě to nebylo. Tam šlo o přístup k životu. To mejdlo ve stodole, Vašek bez Evy a tak.
27. 04. 2010 | 16:45

Béda napsal(a):

Michal Macek,

na tom by něco mohlo být.

Rozdíl vidím v zrcadlové obrazu Mádla s opačnou směrovkou a Issové se psem v náručí.

Jinak dost pochybuji, že by se Dimun a kol. tak rychle rozkoukali a prskli do éteru druhý díl - a hned jej konspirativně přetahovali z jedné adresy na druhou.

Mně to přijde, jako kdyby to ****** M+I+Z vyprodikovali sami a pak jim to přerostlo přes hlavu. A objednatel nad druhým dílem pohoršlivě zakroutil nosem.
27. 04. 2010 | 17:29

Koudelka napsal(a):

27. 04. 2010 | 17:43

almost glossed™ napsal(a):

krokus:

Korektní cenzor Libor Eskommtdertag Stejskal http://blog.aktualne.centru... , který citlivě zvažuje každé sprosté slovo má prostě takovou malilinkatou slabost pro silné typy a výroky, pokud se zrovna netýkají toho, na čem mu záleží.

Jako vždy, je po debatě. Začala nalejvárna. To video bylo vlastně vyjádřením úcty ke starší generaci, jen hloupí lidé nenahlédli ty další plány.

A z "Es kommt der Tag" uděláme ukolébavku pro děti.
27. 04. 2010 | 18:38

almost glossed™ napsal(a):

Tupelo: Dobrý postřeh - praštilo mě do očí. A ono to bylo omezenou délkou znaků! Tak proto! :-)))))

Já hlupák už myslel, že je před volbami.
27. 04. 2010 | 18:41

krokus napsal(a):

almost glossed:

Čtu (pro mě zajímavé) blogy a diskuze od začátku. Ale dneska už se to napsalo samo, jako by to z člověka vyhrklo.

Jo, je po debatě. Sám píšete o kus dál - je před volbami.
27. 04. 2010 | 20:00

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Vendlová
Jak vy to s těma chlapama děláte?
hnojař končí pokaždé zvoláním:
Volím V.V.
27. 04. 2010 | 20:06

hanah napsal(a):

Veronika Vendlová

Přišla jsem k diskuzím až včera, přispěla pod Šádí Shanaáha i pod Šterna, odnesla si své... obviněna i ze sado-maso :-))))
a souhlasím zcela s Vaším názorem.
Zdravím
27. 04. 2010 | 20:19

almost glossed™ napsal(a):

Tupelo: Položil jsem nedávno přírodovědci otázku, proč nenapíše cenzorovi jednou to, co o jeho rutinních manipulacích dlouhodobě naznačuje - alespoň jednou přímo - bez mnoha smajlíku, bez sarkazmu. Jeho detailní analýzy totiž odráží, že si jich je dobře vědom.

Zatím neodpověděl.

Zeptám se i Vás: Proč s vážnou tváří děkujete za evidentně LŽIVOU VÝMLUVU?
27. 04. 2010 | 20:36

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Tupelo,

dobrý tip na titulek, chybí Vám tam ale předmět. To, že se ČSSD s ODS hádá (a naopak) není zrovna překvapivá informace. Do titulku je třeba dostat alepoň minimální informaci, která by měla čtenáři napovědět, čím se článek zabývá (a proč ho tedy číst). To je základ zpravodajského titulku, u nás i v BBC.

Jinak děkuji za přání a milá slova (myslím, že jste jeden z posleních, kdo si tu tu myslí; možná proto, že jsme spolu již nějaké ty debaty vedly). Já Vám též přeji hezký zbytek dne. A co nejvíce zajímavých a inspirativních diskusí.

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 20:49

Béda napsal(a):

almost clossed 18:38:49,

Ten článek doc. Havla a diskusi jsem nečetl. Až teď. To, co v té diskusi předvedl p. Stejskal v 12.02.2008 16:03:18, to je tedy neskutečná síla.

Já myslel, že něco takového je možné jenom u největších novinářských odborníků v Lidovkách, Neviditelném psu a v MFD (JFH).
27. 04. 2010 | 20:52

stejskal napsal(a):

Škoda, že jste si tu debatu nepřečetl celou, pane Bédo.

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 20:59

prirodovedec napsal(a):

stejskal: Ja si myslim, ze Vase prirovnani Zelenky, Issove a Madla ke trojjedinemu Kryzlovi vyse je az prehnane. :) Prece jen duchodci jako skupina jsou neco jineho nez unikatni Charta nebo Plastici. :) Spise to pripomina ty svazacke bojuvky akcni trojky padesatych let, co jsme my ani nezazili v mladi. :)
27. 04. 2010 | 21:01

almost glossed™ napsal(a):

prirodovedec: Odpovíte? ;-)
27. 04. 2010 | 21:07

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

Omlouvat nekriticky politika, který 55 let po válce užívá výrazy "Es kommt der Tag, Noc dlouhých nožů, Osvětimská lež", jeho poradce pronáší slova "Jsem jako jeho Martin Bormann", premiéra jenž nosí na šatech jisté numerické symboly nacismu, navštěvuje privátně nudistické párty duce Berlusconiho, po vzoru duce BM ukazuje politickým oponentům prostředníček, setkává se s šéfkou Národní strany Edelmannovou, to chce hodně silný žaludek. Řekl bych, že to byla ukázka toho nejprofesionálnějšího mainstreamu.
27. 04. 2010 | 21:07

prirodovedec napsal(a):

Tupelo, stejskal, Beda? Ja bych to neresil. Titulek musi byt samozrejme kratky - neco jako:

"Liška na špagátě lezl po hlavách celebrit, na Havla nedosáhl"

http://aktualne.centrum.cz/...

A komentare skveleho fotografa Hradilka pod fotografiemi jsou samozrejme zcela neutralni proste pokusu vyvolat pozitivni emoce ve prospech splhouna na fotografiich.

Pro pana ministra, ktery proslul erou Bile knihy terciarniho vzdelavani a pokusem o jeji realizaci mam samozrejme naproste pochopeni tak, jako mnozi z ceskych VS. Asi jako pro pana bakalare :).
27. 04. 2010 | 21:13

prirodovedec napsal(a):

almost glossed: Vyckejte a mozna se dockate reakce na 27.04.2010 21:01:17, ze ktere zjistite, ze jsem Vam odpovedel. :)
27. 04. 2010 | 21:15

Tupelo napsal(a):

@almost glossed™: zdravim Vas, ja panu Stejskalovi podekoval za odpoved na otazku ohledne mozneho pusobeni politiku v mediich (bylo by toho vic, treba jak je osetreno kdyz novinar ma politika v rodine, ale chapu ze p. Stejskal nemusi mit zrovna cas a na druhou stranu nemohu si ho zprivatizovat jen pro sebe;) - takze jsem rad v podstate za jakoukoliv odpoved, viz nize)). Ctenar, ktereho to zajima, hned vidi (zcela jiste si vsimne nekdo z mnoziny ctenaru, ktery na to upozorni), ze odpoved je nedostatecna (byla i pro me; nepsalo se nic o tom jak to chodi v Aktualne) a to otevira moznost diskuze (zde beru p. Stejskala jako jakehokoliv jineho ucastnika diskuzi). S p. Stejskalem jsme hojne diskutovali pod velmi citlivym tematem ohledne radaru a od te doby ho beru jako cloveka s kterym se diskutuje dobre (jakkoliv se neztotoznuji s jeho nazory na Masiny nebo soucasny klip atp.).

Takze kdyz to shrnu (a vlastne odpovim i Bedovi) i spatna odpoved je odpoved (a nekdy se mi dost nelibi i forma jakou je odpoved psana, ale zaroven tusim ze i ja ve forme odpovedi kolikrat ujedu) a je na diskuterech (nejen)jeho manipulace ukazat a presvedcit jine, ze manipulacemi jsou. I spatnou, nedostatecnou, nebo treba manipulativni odpovedi dava nejake informace.

@p. Stejskal: dobry vecer, pokud titulky na v novinach dela jeden clovek (nevim, ale vychazim z toho ze ano, pokud se ridite pravidly ala BBC (i ta je obvinovana v posledni dobe ze parkrat selhala, okolo valky v Iraku minimalne), je za dodrzovani titulkovani zodpovedna asi jen jedna osoba) pak je zde riziko ze muze byt narusena nestranost (nikdo neni a uz vubec ne dlouhodobe nestrany).

@prirodovedec: ja si vsiml tech popisku z akce CSSD a ty komentare me prastily do oci (az pote jsem se docetl ze nekdo zvazuje zalobu, ohledne vyfoceni male holcicky s pomerne nemistnym komentarem). Pak jsem si vsim ze jsem psal p. Jan Langer, tak jsem si rek, ze to vlastne muze vzbudit ve fotkychtivych ctenarich jiste asociace. ;)
27. 04. 2010 | 21:22

almost glossed™ napsal(a):

Béda: Normální pracovní metoda. Někdo chodí do práce tvořit, někdo léčit, někdo vychovávat a někdo ovlivňovat určitou část veřejného mínění.

Populaci s trochu větším zastoupením intelektuálů a lidí se zájmem o veřejné dění si vezme na starosti L.Eskommtdertag Stejskal, populaci lidí s potřebou být informován běžným zpravodajstvím si bere do parády M.Ksmrtinenávidímsocany Machová a S.MámznáméhovBISaÚSTRaneváhámjepoužít Slonková, populaci vizuálních typů lidí J.Ukažtemisocanaajáznějudělámzrůdu Langer atd.

Běžná diverzifikace cílových skupin. Každá reaguje na trochu jiné prostředky. Cíl je stále tentýž.
27. 04. 2010 | 21:23

prirodovedec napsal(a):

KVS: Zdravim. Mate nejakou prodlevu v clancich. :) Snad brzy neco napisete. Rad bych mel sanci vratit se k te diskusi odkazujici na ten clanek v blistech tvrdici, ze obhajujete chlapce, utociciho na to devce, ktery se jevi nacisticky zameren. Zachytil jsem jen Vasi osobni odpoved na motivace kolem, proc to kdo napsal, nikoliv uz Vase odmitave vyjadreni k tomu obsahu sdeleni na blistech. Tesim se tedy na nejblizsi text, ktery snad umozni zopakovani dotazu a dobrani se Vseho nazoru k obsahu.

K Vasemu dnesnimu:

"KVS napsal(a): přírodovědče, Jan Štern a PRAVIČÁK??? Mlátím se smíchy o zem..."

bych potreboval otevrit lepe oci v cem ODA nebyla (podle D. Kroupy dokonce nejautentictejsi) pravicovou stranou - viz medailonek autora, ktery byl poslancem za ODA.

Jinak dekuji za sympatickou inspiraci pro fantazii - predstavil jsem si co a jak delate (mlatite se smichy o zem) a musel jsem Vas s vicehodinovym zpozdenim a posunem nasledovat. :)

Je to velice prijemne. :) Cau KVS.
27. 04. 2010 | 21:26

almost glossed™ napsal(a):

prirodovedec: Vyčkám a pak zapojím myšlení :-)
27. 04. 2010 | 21:32

almost glossed™ napsal(a):

Tupelo: Díky.

Ale na větu:
"a je na diskuterech (nejen)jeho manipulace ukazat a presvedcit jine, ze manipulacemi jsou"

musím reagovat takto: A proč to nejste VY, kdo upozorní, že je vnímá? Vždyť např. to zdůvodnění počtem znaků musí být pod Vaši úroveň...
27. 04. 2010 | 21:48

stejskal napsal(a):

Tak po pořádku ;-)

Ano, pane přírodovědče, nadsázka tam jistě je. Nicméně jsem odkazoval na jeden konkrétní výrok jednoho konkrétního člověka. Zhruba: Na internet nechodím, jsem přesvědčen že je to správně, ale virál (ten termín jsem též slyšel v pátek poprvé) odsoudím šmahem (byť o facebookové komunitě nic nevím, o youtube jakbysmet, o tom jak se baví či co poslouchá mladá generace nemluvě). To za našich časů nebejvalo...

Čili v tom je ta podobnost. Zástupy mravokárců, kteří neznají, nechtějí znát...

Pane Bédo,

nikoho jsme neomlouval. Používat výrazy jako "Noc dlouhých nožů" či "Osvětimská lež" je hnusné, chucpe (jasně jsem to napsal), nechci premiéra, který neví, o čem mluví resp. takto lehkovážně vypouští podobné výrazy).

Slova "Jsem jako jeho Martin Bormann" jsou nepřípustné, jasně jsem napsal, že Mirek Toplánek se měl od svého poradce ihned distancovat, zbavir se ho.

Numerické symboly nacismu jsou pitomost, ale pokud tomu chcete věřit, je to samozřejmě Vaše věc. Jsem zvědav, co byste vytýkal politikovi, který by měl na dresu 69.

Co se týče "Es kommt der Tag", je to prostě tak, jak jsem napsal. Nikoho neobhajuji, jen jsem uvedl fakta o tom, že toto úsloví se v německé literatuře objevuje dávno před Hitlerem. I já jsem jej již někdy použil.

Výraz duce vypovídá o Vašem přepjatém způsobu uvažování (asi ne zcela tušíte, kdo byl duce). Pokud zde někdo na těchto stránkách takto někoho nazve (nejčastěji se to děje v případě předsedy ČSSD) a já to zaznamenám, ihned takový příspěvek mažu, Považuji to za odpornou urážku. Jakéhokoliv současného politika.

Nezlobte se, ale fanaticky nenávidějícím člověkem se mi nechce debatovat. Zastával jsem se zde paní Paroubkové, pana docenta Havla, všech, koho někdo sprostě urážel. Cílená sprostota je sprostotou, ať jí používá kdokoliv.

Pane Tupelo,

žádná nestrannost neexistuje. Už jsme se zde o tom bavili snad stokrát. V naší redakci jsou lidé velmi sympatizující s levicí včetně ČSSD (možná byste se divil, jak moc a kdo), jiní zase zřejmě inklinují k pravici (já se snažím nesympatizovat s žádnou ideologií, už jsem zde psal, že jsem volil prakticky všechny demokratické strany, vždy podle programu a okamžité míry populismu jejích představitelů). Je vždy jeden tvůrce titulků na titulní straně (po dni se střídají, o víkendu a po večerech slouží i šéfové rubrik, dohromady asi deset lidí; každý úplně jiných sympatií a politických inklinací). Ti lidé tvoří tým. Ala každý je jiný, každý mí své preference. A každý podle nich podvědomě jedná.

Tahle země je nemocná, všichni podezírají všechny. Kdo nepomlouvá stejné lidi, je nepřítel. Kdo se snaží psát kriticky, je podezřelý. Potřebujeme ještě tak padesát let...

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 21:57

prirodovedec napsal(a):

jepice: Ja prece vim ze je to bod 5. :) presneji, ze neni podstatne, jak to bylo zamysleno, ale podstatne je, jak to bylo uchopeno. Cili je to 1.-5.

Ja vim, ze jste o tom psala ve svem citacnim prispevku bez uvozovek :) 24.04.2010 23:46:52

Skromne podotykam, bez poznamek o o noseni drivi do lesa :), ze "jiz" 24.04.2010 10:48:43 jsem u Sadiho psal:

"Prvni otazky se nabizeji: Je to tak prvoplanove? Muze to byt? Nebo je tam druhy plan, jak pisete? Mozna i treti, ktery trosku vnimam? Mozna vsechny dohromady?"

Cili Vase sdeleni a souvisejici Stejskalovu oslavnou tiradu ctu s ponekud povytazenym obocim, jak jsme se za ty roky naucili. :)
27. 04. 2010 | 22:00

stejskal napsal(a):

Mimochodem, pane Tupelo, já tu manipuluji, kde se dá http://blog.aktualne.centru...

Jen jen třeba na to poukázat ;-)

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 22:03

stejskal napsal(a):

Tiráda je dobrý obrat, pane přírodovědče :-) Ještě se mám hodně co učit.

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 22:04

Béda napsal(a):

ag,

především bych chtěl p. Stejskalovi vyjádřit poděkování za to, že pokud se do diskuse zapojí, diskutuje slušně (t.j. jak mu profese strážce etikety ukládá, sám neužívá vulgarit - ledaže by tak činil pod nějakým nickem), že se snaží diskutovat věcně (i když občas mám dojem, že trochu zabíhá a vláční). Že jako spolutvůrce veřejného prostředí, který nese přímou spoluodpovědnost za kultivaci veřejného prostoru je mírně řečeno jednostranně "podjatý" to jsem si všimnul již dávno. Nedávno jsem zaregistroval i dvojitý metr při posuzování a mazání urážek. Navzdory několikerému upozornění na vulgaritu se mi namísto jejího smazání dostalo odpovědi, že to cenzor sice četl, ale nemůže být současně u všeho a všechny nonsensy mazat.

PS: Nikdo není bez viny. Řekl bych ale, že pokud je někdo na pochybení upozorněn, měl by si to přiznat a vyvodit z toho důsledky - jak v případě uplatňování stejného metru - byť až po upozornění, pokud chce zachovat zdání nestranného arbitra, tak v případě posuzování různých fakt a jevů. To je obzvlášť významné u novináře, který tím současně plní výše uvedenou úlohu zušlechťovatele a hlídacího psa demokracie.
27. 04. 2010 | 22:07

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

překlad: duce
Italsko-Český překlad
du'ce→vůdcedu'ce→velitel
http://www.onlineprekladate...

PS: zdá se, že jste v některých případech dost přecitlivělý. Jestli se vás slůvečko duce na rozdíl od výše uvedených výrazů MT dotklo tak beru zpět.
27. 04. 2010 | 22:18

stejskal napsal(a):

Mně se to nedotklo, pane Bédo.

Znovu opakuji, výraz "duce" se zde používá většinou v souvislosti s předsedou ČSSD (od té doby, co ho podle mně velmi nevkusně použila paní Přenosilvá a moderátor Čro nereagoval adekvátně). Vím, co znamená italsky "duce", vím, co znamená německy "führer", vím, že když pan Čochtan napíše "Pecinovo gestapo", je to z mého pohledu zcela nepřípustné. Zkuste si nastudovat, co to byl nacismus či bolševismus a jaké měl symboly.

A pak si ještě jednou přečtěte, co považuji za nepřípustné (i v případě MT či kohokoliv jiného).

Stranickost je skutečně neuvěřitelně zaslepující...

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 22:29

Tupelo napsal(a):

@almost glossed™: omluvam se, odskocil jsem si neco napsat k poslednimu p. Sternovi.

No a nebylo docela ocividne ze ten titulek nebyl z nejdelsich co se kdy na aktualne objevily? Vzdyt to preci kazdy ctenar/diskuter, ktereho to zaujalo lehce zjisti. Prinesl jsem jen upozorneni a namet a mel bych takovy divny pocit upozornovat na neco, co kazdy kdo ma zajem, vidi. Mozna delam chybu, nejsem si ted jist (a omlouvam se jestli jste to byl Vy, ale fakt toho bylo dneska dost, i v praci) ale byl jsem nekde upozornen (budu parafrazovat), ze cilova skupina klipu je jina nez si myslim, resp. jeji reakce bude jina nez ocekavam (myslim ze jsem psal o tom ze bude i mladsimi aspon castecne odmitnut) - asi jsem v tom svem odhadu chyboval a mozna duvod meho chybovani tam a duvod proc jsem hned neupozornil na pocty pismen v delsich titulcich zde je jeden a ten samy (spatny odhad).

@Pane Stejskale,

- neni mozna izolovanost p. Kohaka dobra, v tom smyslu ze ma odstup a muze se na dilko umelcu podivat z uhlu, jehoz zkuseny internetovy harcovnik neni mozna jiz schopen?

- nepodcenoval bych vyznam symboliky, 18 a 88 je skutecne po dlouhou dobu jistym poznavacim znamenim (a u p. Topolonka, ktery se obcas projevoval neprijatelnymi vyroky se da predpokladat ze mozna vedel neco vic nez se symbolikou neseznameny obcan)

- v tom ze nestranost neexistuje souhlasim, ale zpetna vazba je pro cloveka, ktery by se ji chtel priblizit dulezita. Ja Vas z manipulace nepodeziral, jen mi pripadlo ze jste muj poukaz na titulek (ktery je prace nekoho jineho) trochu odflakl ;)(alespon v bezprostredni odpovedi, psal jsem jiz ze to chapu, mozna malo casu). Co se tyce ceskeho internetoveho zpravodajstvi, sleduji z mainstreamu vic jen Aktualne a Novinky, obcas Hospodarske noviny (jinde hlavne ty titulky z RSS) a ohledne manipulaci zacinam byt tez trochu neduverivy. Pokud diskutujete, je to fajn, protoze se da pokecat o mozne podjatosti, ale na koho se obratit, kdyz se nekomu zda ze ty ktere noviny pisou (nebo titulkuji) tendencne?

- Vy jste obhajoval resp. zlehcoval vyznam klipu soudobych umelcu. A v zaveru odpovedi pro me pisete o tom ze tato spolecnost je nemocna podeziravosti. Ja myslim ze tento klip, bran v tomto ohledu, neni impulsem k lepsi spolecnosti, ale ze ji jeste vic rozestvava a je dobrym zakladem k tomu, aby se zacali objevovat zase o neco vyexcitovanejsi klipy.

Jsem uz hodne unaven, dnesek byl dlouhy, ale doufam ze aspon neco z toho co jsem napsal dava smysl. :)
27. 04. 2010 | 22:43

prirodovedec napsal(a):

stejskal: Asi se mijime. Ted jste napsal:

"Ano, pane přírodovědče, nadsázka tam jistě je. Nicméně jsem odkazoval na jeden konkrétní výrok jednoho konkrétního člověka. Zhruba: Na internet nechodím, jsem přesvědčen, že je to správně, ale virál (ten termín jsem též slyšel v pátek poprvé) odsoudím šmahem (byť o facebookové komunitě nic nevím, o youtube jakbysmet, o tom jak se baví či co poslouchá mladá generace nemluvě). To za našich časů nebejvalo...

Čili v tom je ta podobnost. Zástupy mravokárců, kteří neznají, nechtějí znát..."

Nechapu prvni osobu "nechodim". Vy prece chodite?

"stejskal napsal(a):
Pamatuje si někdo na článek z Tribuny s názvem Nová vlna se starým obsahem (podepsán fiktivní Jan Krýzl, ve skutenosti tři autoři)?

Či pěkný textík Případ Magor z Mladého světa?

Sakra, proč jsme si na ně zrovna teď vzpomněl...

Paní jepice, Vaše úvaha pod blogem Šání Shaadáha byla dle mého soudu lepší než ten klip. Ta dnešní též.

Libor Stejskal
27.04.2010 09:45:28"

Jsem priznam nezachytil to co pisete, ze jste:

"Nicméně jsem odkazoval na jeden konkrétní výrok jednoho konkrétního člověka."

Podle mne se moje interpretace vyse Vaseho textu nabizi jako jedna mozna ohledem prave na jeho jistou nekonkretnost.
27. 04. 2010 | 22:46

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

Sypu si tedy kajícně popel na hlavu a beru hanlivý výraz duce (tedy velitel, vůdce) v souvislosti s panem demokratem Berlusconim, kterému se tímto omlouvám (doufám, že takto to bude chápat i jeho poněkud opálenější politický partner ze zámoří), zpět. Doufám, že jsem dostál zdejší dvorní etiketě.
27. 04. 2010 | 22:50

almost glossed™ napsal(a):

Béda

"především bych chtěl p. Stejskalovi vyjádřit poděkování za to, že pokud se do diskuse zapojí, diskutuje slušně (t.j. jak mu profese strážce etikety ukládá, sám neužívá vulgarit - ledaže by tak činil pod nějakým nickem),"

To je samozřejmost. Nebude-li diskutovat bez vulgarismů, nebude manipulace fungovat. Ovšem osobně si slušnost představuji jinak než jako "nepoužívání vulgarismů". Podsouvání nevyřčeného, obviňování z paranoie, přepjatosti, zveličování a přehánění slov diskutujících, hodnocení kdo má ten správný názor a kdo ne - to vše je zde běžné. Pro mě neetické.

Na vulgarity a urážení diskutujících má navíc hodně zlé psy.

"Zlý mops" pak uráží, posílá do "pi.e", nazývá diskutující "z...y" apod. Je sice VĚTŠÍM časovým odstupem většinou smazán, ale u pourážených, dotčených, nažhavených atd. diskutujících je už mezitím vytvořen vhodná pozice pro nástup "hodného policajta", který zpracovává sofistikovaněji. Diskutující jsou v danou chvíli neskonale vděčni za slušnou a korektní diskusi. Osvědčené: http://en.wikipedia.org/wik...
Nechat podržet hlavu pod vodou, pak teprve diskutovat. Zajímavé je, že si to nedovolí ke všem diskutujícím.

"že se snaží diskutovat věcně (i když občas mám dojem, že trochu zabíhá a vláční)."

To Vám zde názorně ukázal (viz "duce"). Neměl jste na rozdíl od Topolánka správný názor. Hned toho bylo zneužito k odvedeníé pozornosti na úkor podstaty sdělení.

Já to vidím takto: Obvyklá reakce na zpětnou vazbu:

1. Přehánění, zveličení a podsouvání zveličeného a nevyřčeného oponentovi

2. Obvinění z paranoie, sarkastické poznámky pod "P.S." mířené zdánlivě dotyčnému, ve skutečnosti spíše obecenstvu
apod. V té době se zvyšuje frekvence lichocení ostatním přítomným v diskusi.

3. Mluvení "za zády" o přítomném, zaznamenal jsem i vytahování jakýchsi "kompro-vět" z "archivu" - dotyčný se dost divil.

4. Opětovné a opakované lichocení a vyjadřování respektu - demonstrativně, ostentativně

5. Při odhalení argumentace, že lidé přece nejsou tak hloupí, aby sebou nechali manipulovat (chytré, nevyvratitelné), celá smyčka znovu, v případě nachytání při lži a drsnějších metod "odchod za dětmi" (= "vichr z hor").

"Že jako spolutvůrce veřejného prostředí, který nese přímou spoluodpovědnost za kultivaci veřejného prostoru je mírně řečeno jednostranně "podjatý" to jsem si všimnul již dávno. Nedávno jsem zaregistroval i dvojitý metr při posuzování a mazání urážek."

Běžné...

Navzdory několikerému upozornění na vulgaritu se mi namísto jejího smazání dostalo odpovědi, že to cenzor sice četl, ale nemůže být současně u všeho a všechny nonsensy mazat.

Naprosto běžné. :-) Je součást hry (viz "zlý pes"). Má dost práce v redakci, dělá to dobrovolně... Klasika. Ale jsou i ostřejší verze typu: "Nikdo Vás tu nedrží, je to soukromý prostor s vlastními pravidly..."

"PS: Nikdo není bez viny. Řekl bych ale, že pokud je někdo na pochybení upozorněn, měl by si to přiznat a vyvodit z toho důsledky - jak v případě uplatňování stejného metru - byť až po upozornění, pokud chce zachovat zdání nestranného arbitra, tak v případě posuzování různých fakt a jevů. To je obzvlášť významné u novináře, který tím současně plní výše uvedenou úlohu zušlechťovatele a hlídacího psa demokracie."

To ovšem není zdejším cílem. Cílem je vytvořit zdání spontánní diskuse a její nenápadné (v případě naléhavé potřeby i nápadnější - viz např. první blog po pádu polského letadla a povolávání zlého psa do diskuse veřejně) směrování podle zájmu cenzora.
27. 04. 2010 | 22:56

Béda napsal(a):

oprava: opálenější mělo být v uvozovkách - jde o citaci (dokonce dvojitou) pana demokrata Berlusconi.

Tímto se současně omlouvám i za poukázání na apologetiku pana Stejskala stran liliového demokrata pana Topolánka a jeho rádce Martina, prosím za prominutí Marka Dalíka. Čest jejich politické památce.
27. 04. 2010 | 23:05

stejskal napsal(a):

Dává, pane Tupelo.

S tím panem profesorem Kohákem máte možná pravdu (já se ale stejně nemohu zcela zbavit dojmu, který ve mne jeho komentář - poté, co mu Jakub Patočka poslal ten youtube - vyvolal).

Se symbolikou číslic 18 a 88 se možná pletu, ale přijde mi to tak absurdní, jako kdyby někdo někde našel, že jakýkoliv jiný politik měl někde napsáno V.I.L. Opravdu si myslíte, že někdo z našich politiků, myslím těch demokratických, vyznává A.H., Stalina či třeba Klementa Gottwalda? Asi jsem naivní...

S těmi titulky se už asi dál neposuneme. Je to vždy hodně subjektivní záležitostí. Neměl jsem pocit, že jsem první odpověď odbyl, ale jestli ano, omlouvám se.

Neobhajuji ten klip, ani ho nezlehčuji (pozor, to je už dle mého soudu pohled člověka, který ho považuje za zásadně nepřípustný a nepřijatelný).

Podívejte se do debaty pod blogy pana Shanaaha. Psal jsem o tom, že má IMHO poněkud více významových rovin, než jak jeho prvoplánoví kritici uvádějí (Kundera, levá ruka, obrázky za kanapem). Psal jsem o tom, že ten klip je možná jistou výpovědí (možná ne, možná jen promyšleným projektem PR) a že je v něm celá řada symbolů, které si (pokud se na něj člověk nedívá jako straník) vlastně odporují (to je klasická umělecká forma postmodernismu; mimochodem kdo zná dobře Zelenkovy filmy, ví, že není žádný cynik; ale mohli si ho koupit, kdo ví).

Prostě úhel pohledu. Každý má trochu jiný, v tom je debata (i svet) zajímavá. Jsem rád, že jsou zde neustále lidé, se kterými je možné disktutovat, byť nesouhlasit (škoda, že už sem nechodí pan Saliven...) Těch lidí, kteří si povídají (bez urážek, invektiv, podezírání, obviňování) je stále strašně málo. Proto je tato společnost pořád tak strašně a nesmiřitelně rozdělená.

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 23:10

almost glossed™ napsal(a):

Béda: Málem bych zapomněl: vyvolávání pocitu viny. Kolik diskutérů se už omlouvalo za to, že si dovolili mít nesprávný názor a ublížili hodnému cenzorovi... :-)

"Numerické symboly nacismu jsou pitomost, ale pokud tomu chcete věřit, je to samozřejmě Vaše věc."

Bédo, pojďme prosím spolu těm náckům vysvětlit, že prodej všech těch samolepek, bomberů a triček s typickými číselnými kódy, kterým subkultura nácků dobře rozumí a na které (ráda) slyší, jsou pitomost. Ať to nevyrábějí. Vždyť takovou pitomost nikdo nekoupí.

A mám pro L.EskommtderTag Stejskala hned další návrh na bagatelizaci nebo vyhledání uměleckých významových rovin a druhých a třetích plánů:

http://www.blisty.cz/art/42...

Poslanec Morava zřejmě absolvoval moc pěknou dovolenou v Angole. Cestovní kancelář Thor Steinar je fakt super.
To bude také vášnivý čtenář Goetheho.

Tupelo: Začínám rozumět, ale myslím, že je třeba to pojmenovávat. Důvodů mě napadá asi tak 4678.
27. 04. 2010 | 23:17

Skogen napsal(a):

Nemyslím si, že prof. Kohák je diskvalifikován z posuzování měřítek lidství, jestliže neužívá internet. Internet je pouhý prostředek, médium. Já zase nekoukám na TV a přestal jsem číst noviny. No a co? Jsem snad méně člověkem? Nejsem kvůli tomu s to pochopit význam vyřčeného, pokud náhodou obrazovku vezmu na milost? Anebo pochopit novinový sloupek? Je prof. Kohák neschopen porozumět marthanskému klipu? Právě u člověka nezúčastněného lze spíše očekávat potřebný odstup. A srovnání s dalšími hodnotami, tentokrát takovými, které neinklinují k virtuální realitě. Byli by tvůrci schopni sdělit to hulvátské poselství babičce a dědovi přímo do očí? Kvůli všem doufám, že ne.

Ten klip je hloupý a neskutečně drzý. Atributy, které se nevzaly zničehonic náhodou. Tvůrci jim ten obsah museli dát. Hloupá a neskutečně drzá byla i politika posledních let. Jak krásně kladně to spolu koreluje :)
27. 04. 2010 | 23:18

košík napsal(a):

tomas: Zdá se už téměř jisté, že paní Veronika Vendlová není schopná odpovědi na na Vaše jasné a jednoduché dotazy, týkající se souhlasu či nesouhlasu s dotacemi do kinematografie. Není divu, jakoukoli odpověď si nemůže dovolit, protože by se znemožnila ve své argumentaci. Ale škoda Vašeho brilantního dotazu režiséru Zelenkovi. Tady se on jistě nevyjádří, ale nešlo by to poslat do MFD http://zpravy.idnes.cz/mfdn... kde dnes vyzývají čtenáře k zaslání názorů na věc?
27. 04. 2010 | 23:21

stejskal napsal(a):

Pane přírodovědče,

asi je ta má zkratka už příliš zkratkovitá ;-)

Já na ně chodím, pan profesor zdůrazňuje že nikoliv.

Podívejte se prosím na můj první vstup bod blogem pana Shanaaha. Poukazoval jsem na to, že dle mého soudu je symbolika toho klipu o poznání složitější než jak naznačují mnozí debatéři (zareagoval jsem až na pana Vica, jehož úsudků si vážím). "Kunda" nemusí být nutně JEN přesmyčka jména známého spisovatele, levá ruka může být i shozena následnou replikou atd.

Nicméně v té první debatě vystartovali hlavně mravokárci a straníci (jedni byli uraženi, ti free a napravo nadšeni), kteří netuší, že v ČT před pár týdny šla Kunderaova hra, kde byl obraz vagíny jedním z hlavních protagonistů. Neví o tom, že levou ruku k utírání zadnice používají jen muslimové (tedy asi i otec Marthy Issové, která ten bonmot říká a Mádl na něj reaguje), že na obrázcích je Josef Fritzl).

Možná je ten klip hloupý, možná zaplacený PR agenturami najatými pravicí, ale určitě není tak jednoduchý, jak se řada lidí domnívá (tedy dle mého soudu).

Nic jiného jsem nechtěl říct. Neobhajuji ho (moc se mi ani nelíbí). A v tu ránu se na mne část debatérů vrhla: Vy to zlehčujete, obhajujete, manipulujete...

A proto jsem si vzpomněl na stejné mravokárce z Tribuny a MS. "Je to sprosté, je to jinak, než dosud, je to nepatřičné..."

A ještě přesněji toto vyjádřila paní jepice. "Jste napravo, jste nalevo, tak jde vlastně jste?"

Vaše interpretace je stejně legitimní jako každá jiná.

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 23:34

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

abych nezapomněl. Taky se omlouvám za svoji jednoznačnost při obsahové analýze a posouzení zaměření toho klipu.

Připouštím, že na základě diskuse jsem si utříbil názor a uvědomil svůj omyl, který bych tímto chtěl napravit. Jde zcela určitě o dílko vysokých kvalit, navýsost umělecké. A navíc mnohovrstevnaté a zcela nejednoznačné. Nikdo, a pochybuji že autoři sami, prakticky neví, co tím autor chtěl říct. Mnozí mají pouze určité tušení.

Jedni, a ty bych zde chtěl obzvlášť odsoudit, si myslí že jde o další díl mobilizace a strašení levicí, manipulaci míněním mládeže a prvovoličů k nátlakové akci na důchodce. Od toho bych se chtěl jednoznačně distancovat.

Jiní jsou názoru, ža autoři jsou skrytí komunisté, anebo aspiranti na vstup do některé z levicových stran - zde jsem trošinku na pochybách.

Třetí si myslí, že jde pouze o neškodnou předvolební recesi a odlehčení. Spolu s p. Jiřinou Šiklovou přiznávám (i když bych se přitom mohl zajisté mýlit), že toto vysvětlení se mi zdá být nejpřijatelnější. Moc se mi líbí umělecké zpracování, jemnost a bohatost jazyka a hrozně jsem se nasmál při shlédnutí obou klipů.
Mohu vám říct, že tolik mi netekli slzy, ani když jsem prvně shlédnul mistra Beana.
27. 04. 2010 | 23:44

stejskal napsal(a):

P.S. Pane přírodovědče, řekněte mi upřímně: Myslíte si, že číslo 18 na dresu je výraz obdivu k A.H. či se jedná o absolutní nonsens (nemluvím o hloupých, nepatřičných a nepřijatelných výrocích o "Noci dlouhých nožů" či "Osvětimské lži", zde bychom se jistě shodli)?

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 23:45

stejskal napsal(a):

To jste napsal moc hezky, pane Bédo.

Hned se dá lépe diskutovat ;-)

Libor Stejskal
27. 04. 2010 | 23:58

almost glossed™ napsal(a):

Béda: Zdá se, že už rozumíte :-)

"P.S. Pane přírodovědče, řekněte mi upřímně: Myslíte si, že číslo 18 na dresu je výraz obdivu k A.H. či se jedná o absolutní nonsens (nemluvím o hloupých, nepatřičných a nepřijatelných výrocích o "Noci dlouhých nožů" či "Osvětimské lži", zde bychom se jistě shodli)?

Pane přírodovědče, to bude chtít učebnici formální logiky (to je ta fuj věc, kterou straší novináře a stoupence jejich maminky: "Jestliže budeš zlobit..., pak... :-)) Nebo alespoň množiny :-).

Bože. To už je fraška. Ani ta propaganda už není, co bývala.
28. 04. 2010 | 00:09

Skogen napsal(a):

Pane Stejskale, dovolím si nepatrně se vložit..

Když se přestaneme zaobírat detaily, abychom náhodou pro třísky nepozbyli výhledu na les, jaké je hlavní sdělení onoho klipu?

Že Kundera svým jménem asociuje nejen ženský pohlavní orgán, ale, ...ehm, co vlastně ještě v těch souvislostech? Nebyla tam ta zkratka, kterou jste vy vykompenzoval objížďkou přes ČT (napovím vám, nebyl to nakonec product placement? ;), tedy nebyl tam ten motiv spíš proto, že mladé fejsbůkáře to přiměje zaryčet: "Rychtááááá!"?

Jaký má dále smysl spojovat muslimy s levicí? Předpokládám, že prosté sdělení, že muslimové si po vykonání potřeby utírali pozadí levou rukou, je poněkud příliš banální. Jakési souvislosti by zřejmě měly existovat.

Před časem jste prohlásil, že klip může, ale spíš nemusí mít nic společného s politikou, teď jsme se dozvěděli, že pro správné posouzení významu klipu jsme se všichni měli dívat na Kunderovu vagínu na ČT, a že jestliže je otec Marthy Issové ze Sýrie, je případné využít provokace k tomu, aby nám bylo vysvětleno, že jeho předci si utírali zadek levou rukou... A ten Fritzl, dědek jeden zmutovanej, ten určitě neměl působit tak, že dědkové mladým ničí život, ale možná měl připomenout, že kydyby si Rakušané nevytírali zadky levou rukou, nemohly by se tam dít fricloviny.

Já myslím, že sdělení je naprosto jasné, pusťte si to znovu. Inteligentní tvůrce si musí být vědom toho, jaké poselství a jakým způsobem předává, stejně jako zda bude správně pochopeno. Pakliže ne, pak asi není příliš inteligentní a pak také nemá smysl hledat tam nějaké esoterické významy.
28. 04. 2010 | 00:21

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

budu se snažit (kéžby se to povedlo a překonal jsem tu svou, jak vy správně říkáte nenávist - já jsem si doposud chybně myslel, že jde o kritický přístup), aby to příště bylo ještě lepší.

Se zvoláním BrrravoooÓ! (pan Urban jistě promine přejímání originálního výrazu) odcházím do ráje snů.
PS: Budu se snažit, aby mé vstupy byly neutrální, minimálně kontroverzní, aby hledaly pokud možno společnou řeč s pány jarporem, Čochtanem, pumprlidentlichem, hovnem, pocestnym a dalšími oblíbenými a skvělými diskutéry. Budu dbát, abych se pokud možno vyvaroval věcnosti a budu se snažit docílit jejich argumentačního a logického mistrovství.
28. 04. 2010 | 00:26

Skogen napsal(a):

almost glossed™ 18 byl Topolánek proto, aby nebyl tak úplně jednička, jestli mi rozumíte..
28. 04. 2010 | 00:26

almost glossed™ napsal(a):

"vystartovali", "mravokárci", "straníci" - panečku, to máme hned krásně rozdělené role ve spontánní diskusi.

Mravokárci a straníci se pak poznají tak, že si dovolují bránit se proti urážení ("Podívejme na Žida, tak on při zatýkání gestapem ještě kope!")

Mravokárci a straníci nemají intelektuální kapacitu na to, aby nahlédli druhý a další plán (to je prostě geniální s tou levou rukou - na to by nějaká socka jen tak nepřišla), správní chlapci vědí, že je to kulturně podmíněné.

Všimněte si toho pocitu výlučnosti a snobství - jen správní chlapci vnímají záměr. Že je urážlivý? Tak to jste, socky, nepochopily vše...

To video by bylo vtipné v době přehnané úcty k levici a starším lidem. V době stádovitého honu na první a rozpoutávání honu na druhou skupinu je to projev fašistický.

Teď se musí leccos žehlit. Jak je vidět podle vstupu cenzora do diskuse - i zde.
28. 04. 2010 | 00:27

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane skogene,

to jste se nedozvěděli dnes. To bylo to první (a v podstatě i v dalších mých vstupech jediné), co jsem napsal do debaty po blogem pana Shanaaha (24.04.2010 10:53:02).

Píši stále to samé a nic jsem na tom nezměnil (to, že může být i zaplacený PR agenturou či že jsou jeho tvůrci fanatičtí extremisté, kteří chtějí donutit jakýmikoliv prostředky mladé i starší lidi volit pravici samozřejmě nemohu nikdy zcela vyloučit. Bavím se o svém dojmu, netvrdím, že mám zcela jistě pravdu, proto počítám i s variantami, které se mi nezdají pravděpodobné).

S esoterikou to myslím moc nesouvisí. Tedy aspoň já tam žádnou souvislot nevidím.

Přeji všem dobrou noc. A děkuji těm, co jsou ochotni a schopni diskutovat o čemkoliv, aniž by se primárně snažili zdiskreditovat nositele jiného názoru (Váš poslední text nemám na mysli, pane Skogene). Není jich tu mnoho, ale jsou tu. Ještě jednou díky, snad mají tyto stránky nějaký smysl.

Libor Stejskal
28. 04. 2010 | 00:39

almost glossed™ napsal(a):

Jak se to hezky naplňuje: máme tady minimálně dva body ze seznamu 27.04.2010 22:56:15 na závěr :-)
28. 04. 2010 | 00:48

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

napsal jste to moc hezky. (A jako vždycky - anebo téměř úplně vždycky - máte naprostou pravdu).

Mýlí se všichni Kohákové, Patočkové a jiní nechápaví úzkoprsci, tak jako jsem se mýlil ještě včera do půlnoci já. Kéž světlo poznání ozářilo jejich bloudící a světlem nepolíbenou temnou mysl.

Opět jsem shlédnul to video, a zaregistroval další z mnoha nepovšimnutých vrstev. Podle mého, autoři díla skrytě usilovali o jasné poselství - vtipnou, nenásilnou, jemnou uměleckou formou promluvit k seniorům a po srdečné a vzájemné diskusi sjednotit názor nejmladší a nejstarší generace na společné rodinné volební kandidátce. Jako správní demokraté nikomu nic nepodsouvali, nevnucovali, nenaznačovali - tak by to mohlo připadat pouze lidem poněkud omezeným, nevzdělaným, necitlivým, v podstatě jednozávitovým. Žádnou politickou stranu přitom z osudí možných kandidátů nevyloučili. Naopak, skrytý podtext naznačuje, že malilinko preferují malé levicové strany. Za to bych je chtěl (s prominutím) trošinku pokárat a vyplísnit - kéž jste mi ve své dobrotě tento můj poklesek odpustil.

Z dílka se dovídáme i některá cenná doporučení stran toho, kterou ruku jak používat (platí pro praváky i leváky), náznak důležitosti péče o chrup, naznačen je význam mozku v těle a opomenuta není ani tolik zapovídaná otázka, kterou rukou si utírat **** (s prominutím za výraz).

Hezký den přeji.
28. 04. 2010 | 05:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Pepa řepa: sama nevím, jak to dělám... ;-)
28. 04. 2010 | 07:56

Veronika Vendlov napsal(a):

košík, tomas: stále nad tím přemýšlím a ještě dlouho budu...:-)
28. 04. 2010 | 07:57

Veronika Vendlov napsal(a):

hanah: všichni jsme si to nějak "odnesli". :-) Věděla jsem, že to schytám, názor mám stále stejný. Přemýšlím nad těmi odlišnými.
Díky za podporu.
28. 04. 2010 | 08:00

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale, dobre rano, k tomu klipu a jeho hlubsim vyznamum, myslim ze i kdyby existovaly (nijak nepopiram ze tam nejake 'skrytejsi' poselstvi mohou byt), lze je odsunout na vedlejsi kolej vedlejsi koleje (nepisi uplne zavrhnout), z toho duvodu ze hlavni poselstvi je natolik ocividne, ze tyto jine roviny naprosto prekryva. Kolik lidi z tech, kteri s klipem souhlasi a imponuje jim, tyto skryte vyznamy hledalo, naslo a upozornilo na ne? Mnoho jich neni, co vsak prevazuje (a podle me to bylo hlavnim umyslem umelcu) je prave to poselstvi ocividne - udelejte neco se svymi starymi, kteri chteji volit jinak nez si prejeme my. Duraz na PREMLUVTE nebo PRESVEDCTE v nazvu klipu.

Chapu duvody, ktere vedly napr. Nostradama nebo tvurce tajemnych tibetskych duchovnich praktik, aby sve poselstvi kodovali, u tohoto dila to vsak nechapu. Pokud autori neco chteli sdelit i v jinych rovinach (nebo jen povzbuzovat imaginaci prijemce), nic jim prece nebranilo vydavat tajuplne klipy dvakrat do mesice a bavit se tim, zda lide prijdou na skrytejsi poselstvi nebo ne. Pokud meli podobnou ambici u tohoto dilka, pak museli pocitat s tim ze ve vseobecne predvolebni vrave tyto skrytejsi vyznamy budou bud prehlidnuty nebo ignorovany jako nedulezite - a podle me s tim nejspis kalkulovali od sameho zacatku (tedy pokud tam nejake skryte vyznamu jsou; je take mozne ze hledame (ja tedy ne ;), pro me je to hlavni mainstreamove, facebookove a klipovite poselstvi docela zretelne) neco co neexistuje - prirovnal bych to k topolankovu tricku - Vy tam prece to skryte poselstvi nevidite (zatimco ja ano); btw Topolanek o tomto symbolu nemusel vedet, treba to byl darek od nejakeho vykutalenejsiho kamose, mel jich dost)
28. 04. 2010 | 08:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Pesimisto:
Neřekla bych, že můj názor na klip je konzistetntní s účelovostí, pro kterou byl vyroben. Docela jsem přesvědčena o tom, že kdyby Marta Issová a Jirka Mádl s klipem nesouhlasili, těžko by je nekdo donutil, jej natočit. Ten klip vůbec není povrchní, jak je ostatně vidět po lavině reakcí, stačilo jen "naťuknout" a ve společnosti to "vře". Já osobně rozhodně nemohu říci, že by levice byla parazit, či póvl. Levice je pro mne zejména KSČM a je pravda, že vůbec nerozumím těm, kdo k ní mohou mít stranickou příslušnost, nebo těm, kdo ji volí. U Soc dem je to jinak, to je klasická "cath all party", tam už tomu rozumím. Navíc u ní by stačilo neukazovat odhadem tak 2 tváře a rázem by byla ještě volitelnější. Samozřejmě ne pro mě, nikdy jsme nevolila politické strany nalevo od středu. Jsem ráda, že mají voliči a voličky v letošních volbách konečně z čeho vybírat. Jasně, i v minulosti kandidovala hromada stran, a le málokterá se objevila v průzkumech. Je jen otázka, zda samy průzkumy nelhaly a dál nelžou... kdo to ví?
Jinak bych jen dodala, že nějaký komplex mají možná spíše "ti druzí". Ale ani to se mi nezdá... ten klip podle mě není o komplexech.
28. 04. 2010 | 08:21

Veronika Vendlov napsal(a):

KVS: jojo, že by "kuří očka"? Víš za co díky, Kláro? Že jsi v tom spolu (byty, nájemníci...) Křečkova protistrana! Jinak tuším, že až přijde za 15 let a možná i dřív náš potomek s tím, že můžeme (my rodiče) za to, v jaká že to žijeme zemi, vůbec se na něho nebudu zlobit. Doufám, že mi dovolí alespoň vysvětlit, že jsem se, asi málo, snažili...
čus
Vendy
28. 04. 2010 | 08:27

Veronika Vendlov napsal(a):

Oprava: sporu, ne spolu!
28. 04. 2010 | 08:28

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro paní Veroniku a paní Hanah. Přemýšlejte, přemýšlejte, třeba nakonec dojdete až k poznání,že klip je vskutku exkrementální. No, prosím,ono se mi to rýmuje a mám tam i pravidelný rým.Svěřím vám tajemství,po prvních vteřinách klipu mi intuce zahlásila,to je ale blbé,já na svou intuici dám.Je to vskutku pokleslé a blbé.Tužka.
28. 04. 2010 | 08:32

Tužka napsal(a):

Tužka ještě dopíše,a taky z toho čouhaj rychlý prachy,jako sláma ze zahnojenejch bot.Kdyby je dali nějakému domu pro seniory jako dar,..ale jen omluné pindání si na bryndáček, jsou čím dále trapnější a trapnější,až budou nejtrapnější. Ale rozběhlo se to, tak to ano.Že by hra na KDO JE KDO? Tužka,už je mi to jen k smíchu.
28. 04. 2010 | 08:50

almost glossed™ napsal(a):

Je zajímavé, jak hned přichází cenzorovy plačky nad DISKREDITACÍ.

Další, kterému vlastní pilulka nechutnala?

Třeba jsem to nemyslel vážně. Třeba jsem chtěl jen vyprovokovat diskusi?

Třeba jsou v mých textech další (druhé a třetí plány - např. na ten naznačený vtip s formální logikou jsem opravdu hrdý, stejně tak se bavím tím, jak jsem do textu zakódoval obdiv k poctivé cenzorské práci, jen to cenzor zatím nedohlédl - přitom je to taková dřina!)

Vždyť je to obrovská bžunda a dobře se bavíme všichni, kdo máme určitý rozumový potenciál. Má řeč je vyvážená a rozhodně není tak jednoznačná, jak by se v prvním plánu zdálo.

A on hned o diskreditaci. Je vůbec možné, že tak bystrý mozek neprohlédl mou SKUTEČNOU snahu?

Cítím to jako křivdu. Stálo mě to tolik úsilí a stejně to nakonec zůstalo nepochopeno.
28. 04. 2010 | 09:10

almost glossed™ napsal(a):

TOTO je diskreditace jak vyšitá z doby komunismu:

Z parodií zesměšňujících útočné video je vybraná jen ta nejkontroverznější, naopak NÁHODOU vypadla ta nejvýstižnější (Přemluv Mádlu http://www.bomba.cz/video/p... ).

To vše doplněno větou jako z Rudého práva: "Trest autorům nejspíš nehrozí, "legrace" ale vypovídá o tom, co někteří mladí pokládají za etické vůči seniorům."

TAK se dělá z černé bílá. Bílá síla. Eskommtdertag....
28. 04. 2010 | 09:18

stejskal napsal(a):

I Vám dobré ráno, pane Tupelo,

ještě jednou moc prosím: přečtěte si můj první vstup do debaty pod textem pana Shannaha 24.04.2010 10:53:02.

Jediné, co zde celou dobu opakuji, je názor, že debatovaný klip není provoplánovou urážkou starých lidí (kdo zná filmy Petra Zelenky, ví, že není totálně okoralý cynik) založenou na provoplánových zobrazováních genitálií (na to je v klipu trochu moc různých kontradikcí). Nic víc, nic méně. Vše ostatní - včetně toho, co píšete Vy, ale nejen - ta možná je. Tedy spíše určitě je (včetně toho, že je to politická agitka, včetně toho, že komunikuje jazykem facebookové generace, který je pro nás mnohé ne zcela pochopitelný a pro některé i nepřijatelný).

Nic jiného jsem zde nenapsal, nepostavil jsem se do šiku těch, který jej jednoznačně zatratili (všichni kdo se více či méně hlásí k levici, ať už reprezentované současnou ČSSD či něčím, co si jiný představují jako levici blairovského stylu). Nepostavil jsem se ani do šiku těch, kteří nadšeně tleskají, jak to Zelenka těm levičákům vytmavil (tedy sympatizantům pravice, ať už reprezentované dnešní ODS či třeba daleko kultivovanější Angelou Merkelovou).

A tak v duchu v této zemi tak rozšířeného hesla se rozjela debata ve stylu: kdo nejde s námi, jde proti nám. Několik lidí moji úvahu využilo k opakovanému poukázání na to, jak zde manipuluji ostatní. Jiní jim poučeně (tu více tu méně) přitakají. "Ten člověk by neměl debatovat, má jiné názory než my..."

Snažně Vás prosím, přečtěte si mé vstupy pod pane, Shannahem a zde (jinde jsem se nezapojil) znovu. A řekněte mi, zda jsem se někde dopustil manipulace či psal něco jiného, než co píši od začátku a shrnuji zde.

Co se týče Topolánkova trička, už to dále nechci rozebírat. Nemám, co dalšího bych dodal (snad jen zopakuji, bývalému premiérovi lze vytýkat leccos, je to hulvát, nevidí si do úst (Osvětim, Noc dlouhých nožů), Toskánsko je naprosto nepřípustné, klientelismus, atd atd. A my se bavíme o té nejnepravděpodobnější symbolice. Něco jako kdybychom se bavili o tom, zda Jiří Paroubek opravdu znásilňuje malé děti (jak se objevilo v tzv. Kubiceho svodce).

Libor Stejskal
28. 04. 2010 | 09:20

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana Stejskala, pane,teda, ten klip, ten Vám dal zabrat, tolik vstupů, já jsem ve své podstatě děsně prchlivý člověk, celý život s tím bojuji, teda, tohle bych fakt dělat nemohla,máte svatou trpělivost.Klip už žije svým stále se měnícím životem a paní Issová a pan Mádl budou už jen ti z toho klipu.Už,aby bylo po volbách,to si ještě užijem,vlastně Vy, já se na to mohu razdvatři,když budu chtít,ale mně to nedá, já se znám.Tužka,to nic, bude hůř,stárnem,UF,UF.
28. 04. 2010 | 09:54

stejskal napsal(a):

Díky, paní Tužko :-)

Ono mi tak nejde o klip (ani o o volby), ale o to, zda si spolu mohou povídat dva lidé, kteří mají odlišný názor (klip zapadne, volby budou zapomenuty, překryjí je volby další). Ale nutnost veřejného diskursu zůstane. A pokud jej nezvládneme, bude dle mého soudu čím dál hůře.

Libor Stejskal

P.S. Ano, panové Přírodovědče a Tupelo. Ten klip není pokusem o veřejný diskurs, je provokací, stejně jako třeba Černého Entropa. Je to zjevné. Nijak se tím ani netají.
28. 04. 2010 | 10:23

Ondřej napsal(a):

Hezky jste to napsala. Myslím si prakticky to samé.
28. 04. 2010 | 10:40

Veronika Vendlov napsal(a):

Tužko, díky. Vždycky jsme si rozuměly. Čím to je, že mě klip přišel dobrý a Vám připadal přesně opačný? Bude to opravdu víc věkem, jiným smyslem pro humor, jiným přístupem k životu, nebo vkusem?

Trochu mi to připomíná názory na Českou sodu, nebo Divadlo Sklep, kdy vtipy a scénky taky ne vždycky nadchly davy. Dříve se vlastě ani neměl ten humor jak k lidem dostat rychle, nebyl-li v TV...FB, ani Youtube neexistoval...

Mám celkem 3 prarodiče. N babičce s dědou, které mám opravdu hodně ráda, asi ten klip vůbec "testovat" nebudu. Já je k ničemu přemlouvat nemusím ani klipem, ani nijak jinak. Mají vlastní názor, jsou moudří a laskaví. Druhého dědu mám taky, ale už k němu téměř nejezdím. Připadal mi vždycky zlý, nepřejícný a ničím se mu nikdo nezavděčil. Trochu si myslím, že moji druhou babičku možná svým přístupem k lidem kolem sebe a životu, utrápil. Nesnášel Vánoce, ignoroval narozeniny všech a ovládal televizní ovladač. Babička se vždycky musela dívat na to, na se chtěl dívat on. Hodně brečela, byla udřená a smutná. Zase ale když bylo babičce zle a umírala, děda byl pořád s ní, takže se určitě rádi měli, když splu ty roky vydrželi.

Proč to píšu. Stějně jako mezi hodně maldými, průměrně mladými (to jsem asi já), staršími a hodně starými lidmi je všechno dobré i zlé, co v lidech je, tak ani jednu skupinu nelze šmahem odsoudit (spratci) a nebo vyzdvihnout (jen stáří je moudré). Myslím si, že klip nikoho rozumného nemohl nabádat k nějakým špatmostem. Ale provokuje a to je podle mě správné.

Ve vesnici vedle OV je starosta, který udělá všechno proto, aby tu Penta nepostavila letiště. Jeho radikálnost hodně lidí štve a nejvíc pentu, protože se občané (jinak klidní) bouří. Kdyby jeho a jemu podobných nebylo, skoro bych řekla, že už by se možná letiště stavělo, bez ohledu na jeho dopad na ŽP a krajinu, či na názory občanů.

Tak možná klip vyprovokoval některé jindy jinak "spící" lidi k tomu, že zareagovali.

Chovám ke stáří a k lidem obecně, poměrně velkou úctu, tedy myslím si to. Možná že je troufalé to o sobě psát, moje okolí může mít jiný názor. Přesto jeden klip mě opravdu neovlivní.

Když jsem asi před rokem měla debatu s jedním kandidátem za TOP09 do PSP, řekl, že je dobře, že nejsou na kandidátkách v čele žádní mladí lidé. Ano, asi je to správné, ale zase jsem mu oponovala tím, že někdo toho v 80 letech zažil míň, než jiný ve 40. Možná je to taky o intenzitě života, jaký žijeme a ne o tom, kolik je nám přesně let.

Volby pominou, jen tohle předvolební období, které pro mne (a všechny více či méně zainteresované kolem mne) trvá od června 2009, je už únavné. A pan Paroubek to dobře veděl, že nám nemusí vydržet síla a energie. Zatím drží, jsem na výsledek zvědavá.

Moc Vás Tužko zdravím a přeji pěkný den!
28. 04. 2010 | 12:16

Koudelka napsal(a):

VV
28.04.2010 12:16:23

Myslím, že už "TO" neokecáte,neukecáte.
28. 04. 2010 | 12:26

Koudelka napsal(a):

Stejskal napsal:

"Numerické symboly nacismu jsou pitomost, ale pokud tomu chcete věřit, je to samozřejmě Vaše věc"

Nechce se tomu ani věřit. Jak je to možné? Tak nevím jak dalece, je dle slov editora, pan Kohák odtržen od "dneška" ale připadá mi, že někdo je odtržen více.Vždyť podle znalce a odborníka na extremismus Michala Mazla je to jinak.
Cituji:"Číselná symbolika neonacistů
Vandas u soudu také obhajoval nejrůznější číselnou a další symboliku, které podle znalců odkazují k nacismu. "Copak je něco špatného, když má sportovec na dresu třeba číslo 18 nebo 88?“ tázal se nevinně Vandas. "Čísla používaná v různých kontextech mají význam právě podle toho kterého kontextu. Čísla 18 a 88 jsou symboly používána neonacistickým hnutím, i na akcích DS byly zejména v obecenstvu silně zastoupeny,“ upozornil Mazel."Konec citace.
A tento materiál by použit v kauze rozpuštění DS.
Dokonce se vytetovaná čísla stávají i podklady pro procesy, při perlustraci na odděleních policie jsou tyto symboly fotografovány. Někde v tisku byla i zmínka o zabavení bundy či mikiny s inkriminovanými čísly.
Jak je to možné???

P.S.Jsem prvoplánového jednoduchého myšlení. Poud jsem cosi nepochpil, omlouvám se. Bouchám čelem o stůl
28. 04. 2010 | 13:30

Veronika Vendlov napsal(a):

Koudelko, nic neokecávám, píšu paní Tužce, protože si jí velmi vážím. Vaše komentáře mě nechávají klidnou a to bez ohledu na to, co píšete.
28. 04. 2010 | 13:44

stejskal napsal(a):

Tohle je taky pěknej gauner, pane Koudelko http://www.dobryskutek.cz/2...

Libor Stejskal

Věřím, že jsou i čtenáři, kteří vytušili, že nezpochybňuji samotnou numerickou symboliku, ale předpoklad, že každý, kdo má něco společného s číslovkou osmnáct (třeba dosáhl plnoletosti) je tajným obdivovatelem Adolfa Hitlera. Tahle debata by se skutečně měla archivovat v Památníku písemnictví.
28. 04. 2010 | 14:08

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro paní Veroniku,děkuji, opravdu ze srdce děkuji za tak dlouhou odpověď,jste zaměstnaná žena,dokážu to ocenit.

V názoru jsme se nesešly,to se stává.Klip,nejprve jsem byla rozhodnutá,nic nekomentovat,ale,ale,nevydržela jsem.

Ve svém názoru jsem se rozešla/jen v názoru na klip/i s panem Janem Vaculíkem,panem Jarpor.Je to na blogu pana Jana Urbana,začínám 26.4. 22.05,půlnoc,27.4. 9.18
Pokud si chcete přečíst názor pana profesora Erazima Koháka,je na značce Grossling 27.4 10.22/pan Urban./

Víte,já si nepotrpím na vulgarity,když napíšu,že jsem nikdy neprohlížela žádný časopis,kde se obnažuje kdokoliv,nemusíte mi to věřit.Ale moji přátelé to ví,když ještě za totality občas něco přivezli,rázně jsem to odmítla.
Jako si nedám na talíř exkrement,ta do své duše nenechám vstoupit něco podobného.Jak začne společnost vyprávět nechutné vtipy, odcházím.Já jsem se slušně vychovala a na tom nic nezměním. Mé mantinely jsou nastaveny jinak,než je v kraji zvykem./opakuji se/.

To,že jsme se nesešly v názoru na jeden klip,to vůbec neznamená nepřátelství.Jsem zvyklá ze sportu,říct na rovinu,...dobrý,hra pokračuje,nejde o život.Ještě podotknu,minulý blog,bylo mi Vás líto,teda to byly dávky,dodatečně foukám,fůů,fůů,já vím,že jste to myslela upřímně.Tužka s úsměvem a přeji hezký zbytek dne.
28. 04. 2010 | 14:35

krokus napsal(a):

Paní Vendlová, vyrostla jste nám. Na začátku Vám záleželo na tom, co lidi Vaší práci říkají. Dnes už Vám záleží jen na některých lidech. Pokud se dostanete do parlamentu, nebude Vám už záležet na žádných, kromě snad Vašich nejbližších a těch, co vám budou plácat na rameno, jak to děláte dobře?

Pane Stejskale, v odpovědi pan Koudelkovi ze 14:08:08 je to zase úhybný manévr. Vždyť to přece víte.
A nebojte se, už nebudu psát a zaplevelovat Vám debaty urážlivými výkřiky.
28. 04. 2010 | 14:38

stejskal napsal(a):

Nevím, pane krokusi, opravdu nevím.

Paní jepice, paní Veroniko, něco pro Vás http://komentare.ihned.cz/c...

Libor Stejskal
28. 04. 2010 | 14:46

Pepa Řepa napsal(a):

To Stejskal
abych vám jen neokopával kotníky.

Zajděte do Bontonlandu a kupte si Glitter and Doom, nedávno vyšel záznam koncertu.
Pak je naprosto špičkový John Cambell, je už po smrti, vydal jen tři desky, nikdo ho nezná.
Mají ho jen dole.

Když si vezmete zmijovku a hlinky, dají Vám ještě slevu na Redneck Blues dalšího samorosta Mighty Mo Rodgerse.Toho zase posloucháme my, řepy.

Pak si dejte jointika, sluchátka, lahvinku a svět bude vypadat jinak.
28. 04. 2010 | 15:33

Pepa Řepa napsal(a):

holinky, ne abyste se pomaloval válečnou hlinkou
28. 04. 2010 | 15:35

Pepa Řepa napsal(a):

28. 04. 2010 | 15:39

stejskal napsal(a):

Díky, pane Pepo Řepo,

to zní dobře, určitě to udělám (tedy ten nákup a pak vše dál od těch "kopyt nahoře", přezouvat se kvůli tomu asi nebudu ;-). Jsem moc zvědav, ta ukázka vypadá hodně zajímavě.

Libor Stejskal
28. 04. 2010 | 16:19

Koudelka napsal(a):

Stejskal
Já to věděl...já to věděl, že jsem zase nic nepochopil..

Krokus
Ne, nevyrostla..jen se odkopala..

VV
To je dobře, že jste klidná. Já též. Ale to nemění nic na tom, si o Vás myslím...
...přes záda potřebných a postižených do politiky...ono se tomu i nějak říká ale jsouce ducha mdlého, nemohu si vzpomenouti.
28. 04. 2010 | 16:30

Tupelo napsal(a):

Dobry den pane Stejskale, pisu pozde, byl jsem az doted pryc, nalehava udalost.

Ja Vas neobvinuji z toho ze diky klipu manipulujete, jen s Vami nesouhlasim v jeho hodnoceni - z duvodu, ktere jsem uvedl vyse; pokud shrnu, jakykoliv pocet skrytych narazek je (zvlast u politickeho dila, v dobe pred volbami) nedulezity a prikryty tim hlavnim poselstvim: PRESVEDCUJTE, PREMLOUVEJTE. Cilene, s tim autori museli pocitat. Je tedy jedno jestli je tam narazka na syrsky puvod, zobrazen Kundera (s variacemi ;) - ty me ovsem vadi nejmin) nebo Klaus - tyhle vsechny veci zabiraji minimalni cast zorneho uhlu cilove skupiny (pokud si jich vetsina vubec vsimne a nejakych sofistikovanych facebookovskych debat o skrytych vyznamech ci poseltvich jsem si nevsim).

Takze nesouhlas s Vasim postojem ke klipu, nemyslim ze manipulujete (rikate svuj nazor a kdokoliv s nim muze polemizovat ci dokazat ze manipulujete, jak jsem psal o prispevky vyse), ale nesouhlas proto, ze dalsi valky, napeti jsou pro tuto spolecnost skodlive. Jestli meli tvurci klipu nejaky problem s mezigeneracni vymenou nazoru, opravdu nemuseli cekat az na dobu pred volbami (ale snad uz oba rozumime proc je ted vhodny termin) - a zaroven se to dalo udelat jinak, nez agitacni vyzvou koho by mel nekdo jiny volit (byt muze byt plna skrytych vyznamu).

A k manipulaci obecne, ja o ni psal ve vztahu k titulkum z meetingu CSSD a k titulkum na hlavni strance Aktualne. Zde je prostor k manipulaci daleko vetsi, na rozdil od Vas zde v diskuzich pod blogy mi na 'zvidavy' dotaz nejspis nikdo neodpovi a cilova skupina je vetsi, preci jen titulky precte nejvic lidi, clanky az podle vyberu (z titulku), diskuze jeste min.
28. 04. 2010 | 18:32

Béda napsal(a):

Tupelo,

to neřešte. Odpověď p. Stejskala na titulky jste již dostal (něco se do nich vejde a něco ne), tak jako já na urážení, které odporuje "všeobecnému" diskusnímu kodexu. Zrovna tak p. Stejskal jednoznačně vyjádřil své stanovisko na klip M+I+Z, na Topolánkovu slovní a jinou symboliku.

Já jsem jeho výklad přijal jako naprosto odpovídající a vyčerpávající. Mnoho jsem se při tom naučil. Proč už p. stejskala konečně nencháte na pokoji a nepřejdete do tábora prozřevších a polepšených hříšníků. Mé nové heslo od včera jest: raději se budu plést s Jiřinou Šiklovou a p. Stejskalem, než mít pravdu s Erazimem Kohákem.
28. 04. 2010 | 18:44

Veronika Vendlov napsal(a):

krokus: pořád mi záleží an tom, co lidé mé práci říkají, ale nepleťte si pojmy s dojmy. Nemusím na některé výkřiky pod blogy reagovat, to je moje svobodná volba, stejně jako nikdo nemusí reagovat na moje blogy. Když jsem hájila nevládky, dostávala jsem taky pěknou "čočku". Od ledna 2009 je moje práce jiná a jednoduhé rozhodnutí to nebylo. Od června 2009 to je ještě těžší. Já osobně se do parlamentu nedostanu, ale mí kolegové a kolegyně od Starostů snad doufám ano. A o to mi jde především. A pokud se podaří prosadit změnu zákona o RUD, pak ta všechna námaha nebyla zbytečná.
28. 04. 2010 | 19:09

stejskal napsal(a):

Pane Tupelo,

já už nevím, jak to mám napsat. Dopustil jsem se zde jediného hodnocení, které nyní opět zopakuji (a opakuji ho vzhledem k naprostému nepochopení toho, co sděluji, v různých obměnách již poněkolikáté):

"... debatovaný klip není provoplánovou urážkou starých lidí (kdo zná filmy Petra Zelenky, ví, že není totálně okoralý cynik) založenou na provoplánových zobrazováních genitálií (na to je v klipu trochu moc různých kontradikcí). Nic víc, nic méně. Vše ostatní - včetně toho, co píšete Vy, ale nejen - tam možná je. Tedy spíše určitě je (včetně toho, že je to politická agitka, včetně toho, že komunikuje jazykem facebookové generace, který je pro nás mnohé ne zcela pochopitelný a pro některé i nepřijatelný)."

Prosím přečtěte si ty úvozovky pečlivě.

A chcete-li, tak včetně toho, co jste napsal nyní (i.e. i to tam je). JÁ S TÍM NEPOLEMIZUJI. Polemizoval jsem s pane Vicem, který základ své kritiky postavil na "kundě" a údajnému vysmívání se Kunderovu jménu respektive otevřenému bezskrupuloznímu útoku na staré lidi.

S čím konkrétně na mém v úvozovkách uvedeném názoru nesouhlasíte, prosím?

Libor Stejskal
28. 04. 2010 | 19:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Koudelko, jestli si myslíte, že to funguje tak, jak jste uvedl, tak jste mě fakt pobavil...

Blog jsem začala psát před docela dlouhou dobou. Tehdy by mě ani ve snu nenapadlo, že se stane vše, co se po té událo. V životě vlastně nejde nic pořádně naplánovat, což je vlastně klika. Pokud to někdo umí, pak před ním smekám. Napříkald jeden můj nejmenovaný známý se rozhodl, že bude poslancem a opravdu pro to dělá všechny potřebné kroky....takové, které bych já nikdy dělat nemohla.

Za zkušenost v nevládním sektoru jsem vděčná, stejně jako za tvrdou zkušenost v byznysu.

A mohu s klidným svědomím říci, že kdybych chtěla a uměla popřít své vlastní já, už jsem opravdu vyšplhala vysoko. Výš, než si myslíte.

Mě je ale tady dole, na chvostu, docela dobře.... :-)
28. 04. 2010 | 19:21

Vico napsal(a):

Tupelo : Je mi tě až líto. Většího gentlemana na těchto diskuzích kromě VKCana snad ani není. Situace je však bohužel fakt syrová a na gentlemanskou partičku v klasickém šermu, když tu lítájí kravská lejna, není doba. Nastala éra nové formy - viralu, který je více méně pozván na palubu/ vítejte na palubě/ a to i "neziskovým sektorem". Tupelo, tady ti prostě nezbude, než odložit žaket a navléknout se do "atombordelu" a hurá na věc. Tužku už asi nepřesvědčím, ale ty by jsi ještě mohl :-)

Mně se náhodou ta forma viralu líbí. Myslím, že bych postoupil alespoň do druhé ligy. Moc encyklopedických znalostí nemám, ale hodit hovnem po "hovnovi" bych uměl. Je třeba to rozjet. Proč být nebezpečně korektní, když mohu být bezpečně nekorektní. A navíc s nadějí, že se to bude líbit takové KVS, která se tomu bude smát tolik, až sebou bude třískat o zem.
28. 04. 2010 | 19:26

Veronika Vendlov napsal(a):

Tužko moje milá, já si taky myslím, že to že se Vám něco nelíbí a mě docela jo, nezmanená, že se spolu přestaneme bavit. :-)

Teď, když jsem si přečetla vyjádření paní Hybáškové, můj názor se jen utvrdil. Ještě čekám, co na to její muž Ivan Gabal, protože nějaký sociologický rozbor od někoho opravdu fundovaného, by to možná opravdu chtělo zveřejnit. Ale jak je znám, určitě to hodně probírali, takže bude nít asi názor hodně podobný, jen by asi použil peprnější slovník.... :-)

Pana Koháka jsem četla, ale nebylo by dobré to dále rozebírat.

Díky, reakce na minulý blog jsem nesla težce. Z toho taky pramení moje "zocelení". Pokud bych to vždycky tak prožívala, jako se mi stalo minuje, můžu to psaní zabalit hned. Hroší kůže je potřeba a pro citlivé duše, je to jediná možnost, jak se nezbláznit.

Mám kolem sebe několik strážných andělů. ten jeden mi nedávno řekl: "prosímtě holka, jak můžeš v tý politice fungovat, zrovna ty?". Já řekla, že docela někdy těžko. Ale strážný anděl řekl: "jenže oni tam asi musí být i takoví, jako jsi ty, jen nevím, jal dlouho to tak můžou vydržet."

A já jen dodávám, že to opravdu nevím.

Jinak regovat jsem tentokrát mohla s trošku větším klidem na psaní, protože potomek bojuje s horečkami a nějakou šílenou virózou, kteru jsme snad už po několika probdělých nocích zažehnali. No já jsem na tom podobně. Je to boj.

Pěkný večer, paní Tužko.
28. 04. 2010 | 19:38

stejskal napsal(a):

Pane Tupelo,

pořád přemýšlím, proč se nemohu zbavit dojmu, že se zcela míjíme v tom, co jeden druhému chceme sdělit (je to vždy tím, že každá přiřazuje váhu něčemu jinému).

Teprve teď jsme se zamyslel nad úvodní větou Vašeho druhého odstavce: "Takze nesouhlas s Vasim postojem ke klipem".

Pokud nesouhlasíte s tím, že jsem klip jednoznačně neodsoudil a nezavrhl jako nepřijatelný, pak si možná rozumíme. To jsme opravdu neudělal. Žádné jednoznačné zamítavé ani jiné stanovisko jsem v tomto ohledu nezaujal.

Libor Stejskal
28. 04. 2010 | 19:43

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Stejskale, díky za odkaz na komentář Petra Fischera, konečně něco, s čím se mohu ztotožnit.

Zejména toto, cituji:
"Videoklip Přemluv bábu a dědu nese jedinou zvěst, "message": politika je (nedokonavé) "zaujímání postoje". Lavina nechápavých negativních reakcí a minimum vstřícnosti potvrzují, že to v Česku ještě dlouho nebude banální politická samozřejmost."
28. 04. 2010 | 20:10

Béda napsal(a):

Tupelo,

Je obzvlášť smutné, když člověk nedokáže anebo z nějakého důvodu nezaujímá jasné stanovisko k ZJEVNÉ špatnosti - ať již jde o různé zvrácenosti, amorálnosti, bezpráví, případně útisk a namísto odsudku tyto skutky relativizuje a snaží se je omlouvat a bagatelizovat. Obzvlášť nehezké se to jeví u lidí pracujících v oblasti veřejného mínění, ve veřejné sféře, u politiků (a kandidátů na politiky) a pod.. Zajímavé je sledovat tuto apologetiku, pokud jde o samotnou podstatu demokracie.

Samozřejmě tímto jsem neměl na mysli nikoho konkrétního. Bylo to jenom takové obecnější zamyšlení.

Přeji hezký den.
28. 04. 2010 | 20:25

jepice napsal(a):

Pane Bédo, docela by mě zajímalo, jak byste seřadil impulsy, které vás při sledování inkriminovaného klipu přesvědčily o tom, že máte před sebou ZJEVNOU špatnost. Mám na mysli řazení od toho nejsilnějšího impulsu k těm podružnějším.
Zkusil byste to vyjádřit?
Nemohu vás pochopitelně k ničemu nutit.
28. 04. 2010 | 20:38

Béda napsal(a):

Ještě k té demokracii. Toto je název jistého videa:
"NEVOLTE LEVICI! Premluv dědu a bábu!"
Nejde tedy pouze o "Přemlouvání dědy a báby" - ale to jenom tak na okraj.
28. 04. 2010 | 20:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa
Člověče, Vy ale máte výdrž. Věčně v akci. Jak Lenin.

recaptcha : demosthenes participate
28. 04. 2010 | 20:42

Michal Macek napsal(a):

VV:

koukam ze tu statecne odolavas "grilovani" :) tak vydrz!
28. 04. 2010 | 20:56

Béda napsal(a):

jepice,

odpovědi se vám vzápětí dostalo.
28. 04. 2010 | 20:59

Béda napsal(a):

TCKH,

i když na téma Zelenkova klipu máme asi podobný názor, chtěl bych vás v souvislosti s "volím VV" upozornit na tuto drobnost

"Věci veřejné čelí podezření z nezákonného přijímání sponzorských peněz"
http://www.denikreferendum....

(Zajímavé jsou spodní pasáže článku)
28. 04. 2010 | 21:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

Béda
Pane Béda, já budu volit VV z principu.
Ale je možné , že se zklamu. Ale ten princip budu vyznávat i nadále.
Tedy že prvky přímé demokracie potřebuje tato země jako sůl.
A nezkompromitovanou opozici(korektiv moci) taktéž.

Volím VV. UVIDÏME.
28. 04. 2010 | 21:17

jepice napsal(a):

Bédo, tou odpovědí myslíte příspěvek
28.04.2010 20:41:33 ?
Je to pravda dost stručné, ale musím přiznat, že otevřené a výstižné. Nepřekvapilo mě, že to tak je.
28. 04. 2010 | 21:24

Veronika Vendlov napsal(a):

Ahoj Michale,
jojo, zase mi tu někteří láskyplní fanoušci a fannynky myjou hlavu. Ale moje prababička mi vždycy říkávala, že není člověk ten, který by se zavděčil lidem všem, měla svatou pravdu. A když takové autority (i pro mě samozřejmě) jako pan Štern, Pehe, Hybášková a nejen oni klip odsoudí, co mohu čekat. Pana Křečka jsem nejmenovala záměrně, protože jsem spratek a navíc starej, jak mi potvrdil pod jeho blogem "Lock" myslím a pana poslance za autoritu vážně nepovažuju. Ale je zajímavé sedovat, kdo všechno se "odkopal". A taky jak málo nám stačí... :-)
28. 04. 2010 | 21:29

Béda napsal(a):

Jepice,

copak, nelíbí? Líbilo by se víc, kdyby tam bylo: "Nevolte pravici! Přemluv dědu a bábu?

Mně tedy ne.
28. 04. 2010 | 21:33

jepice napsal(a):

Naopak, vaše upřímná odpověď se mi docela líbila, Bédo.
28. 04. 2010 | 21:43

Michal Macek napsal(a):

VV:

jo to je zajimavy - u pani Hybaskovy je taky zajimavy ze zareagovala az ted - asi se musela napred ujistit "odkud vitr fouka" a pak se zaridit podle toho....
28. 04. 2010 | 21:44

Béda napsal(a):

TCKH,

prvky přímé demokracie vyznávám taky. Nemýlím li se, byl jsem v internetových diskusích jedním z růkopníků této myšlenky již při diskusích o radaru na IHned.

Problém ovšem je, že tento prvek si postupně přivlastnily všechny strany, které se prohlašují za demokratické. Některé dokonce jako součást, neřkuli programovou prioritu. Bohužel vždycky, když došlo na lámání chleba, sabotovaly schválení referenda a dělaly všechno proti s různými výmluvami podobně, jako to dělají když se hlasuje o prebendách a privilegiích politiků. Myslím, že v této věci (a nejenom v ní - domnívám se, že i v totázkách korupce, klientelismu...) nebudou VV vůbec jiné. JIné jsou akorát v tom, že mají v čele protřelou a charismatickou mediální hvězdu - podobně jako měla před časem v čele "novou" tvář strana zelených. Strana se ještě pořádně ani nestihla etablovat a čichnout k moci a kostlivci již vylézají ze skříně.
28. 04. 2010 | 21:51

Pepa Řepa napsal(a):

Navrhuji celonárodní meeting na Václavském náměstí, který by tento-v dějinách nevídaný- zločin odsoudil.

A prověrky.
Jednoho po druhém.Bedříchovu komis.

Tak řekni Liborku, odsuzuješ klip nebo ne?
A co ty Veroniko, máš alespoń tři svědky, že jsi po shlédnutí klipu zvracela?
A co ty Jaroušku, roztrhal jsi lístky do Dejvického divadla?

Je třeba se očisti, odčervit společnost od parazitů a rozvračečů.

Gabalisté to podpoří průzkumem, pět ze čtyř Čechů, žádají pro autory provaz.
Pak teprve zavládne, klid, mír, pravda, láska a tolerance.
28. 04. 2010 | 21:53

Béda napsal(a):

jepice,

milá. Nechtějte kazit (první) dobrý dojem - dojem spořádané pravicové demokratky. Ještě by si pak někdo mohl o vás myslet, že máte něco proti demokratickým principům - že chcete opoziční strany zakazovat, nařizovat voličům jak mají volit, že chete spustit třetí díl strašení místo řešení...

Copak vám ta odpověď asi prozradila, co jste již nevěděla, anebo netušila?
28. 04. 2010 | 21:58

Béda napsal(a):

PŘ,

pepiku, zdá se, že to poněkud otáčíte. Tady nejde o Bedřichovu komis - tady jde komis Mádla - Issové a Zelenky. Přečtěte si prosím ještě jednou ten název. Zamyslete se nad užitím levé ruky. Zamyslete se nad závěrečnými slůvky hlavních postav, které chtějí NUTIT své předky k té jedině správné volbě.
28. 04. 2010 | 22:04

Tupelo napsal(a):

Dobry vecer vsem, omluva za pozdni reakci, ale neslo driv (a to vypada ze nasledujici dva dny budou podobne ;( ).

Pane Stejskale, opravdu se mijime, ale mozna ne tak prilis, v poslednim Vasem prispevku vidim mozny problem. Ale zacnu nejprv predchozim prispevkem, precetl jsem si i Vas vstup na ktery jste upozornoval:

"debatovaný klip není provoplánovou urážkou starých lidí "

Podle me je mozna problem ve slovu prvoplanovanou. Pokud jej vynechame, dostaneme se k jednoznacnejsi otazce: Je/Muze byt klip urazkou starych lidi (neptam se konkretne na DEDU x. nebo BABKU y.). Podle me se tento klip muze starsich lidi dotknout - zkusme nahradit v klipu slovo "starsi" jinou skupinou - ono neblahe zevseobecnovani, kteremu, aspon mam dojem, prilis nefandite (ja take ne). Proste je to hazeni skupiny obyvatelstva do jednoho pytle za ucelem, ktery nejlepe vystihuje nazev klipu.

Myslim ze odpovedi na tu otazku, v predchozim odstavci se muzeme dostat k otazce druhe. Tedy za predpokladu ze jsme si odpovedeli, ano, klip zevseobecnenim muze urazet skupinu obyvatel. Pokud zni odpoved nekoho 'ne', pak je uz nema smysl si klast otazku druhou, ale spis diskutovat, proc nekdo odpovi ANO a druhy NE.

Druha otazka by znela, je v poradku nezaujat negatvni stanovisku proti takovemu klipu? Pro Vas neni klip nicim vyznamnym, neoslovil Vas, nepridal jste se ani na stranu pro, ale ani proti. Respektuji tento postoj a muze byt ze jej mate dobre vyargumentovany. Ja vsak, protoze jsem si odpovedel na prvni otakzku ANO, citim nutkani se proti nemu ozvat. Muj postoj vychazi i z toho co jsem uvedl v minulych prispevcich (nebo pod blogem p. Snajdra vcera, skoro na konci). Klip vidim jako dalsi krok k vulgarizaci ceske spolecenske sceny (nejen politicke, byt se klip tyka hlavne ji). Po osobnim napadani sefu pol. stran (Spidla coby autista byl mozna prvni krok), po volbach rekl bych takoveho balkanskeho stylu (i prezidentskych), po nereseni Krakatice a korupcnich afer, po organizovani vajickiad, narusovani meetingu stran, jez jsou proti srsti presveceneho, vyzev k ukryvani obcanek. Posledni vzpomenute body jsou spojeny s fenomenem internetu a hlavne socialnich skupin.

Je tozcela novy nastroj, na ktery spolecnost neni prilis pripravena - spolecnost v prechodu ;), rekl bych - v prechodu od totalitniho systemu k systemum demokratictejsim; v zapadnich zemich maji mozna lide vetsi uctu k nazorum druhych (i senioru ;)), u nas se to mozna(?) ucime a najednou dostanem do ruky atomovku. Nebylo nikdy snazsi oraganizovat spolecnost, reagovat na podmety, protestovat - ale i vyuzivat demagogie, apelovat na nizke pudy treba rasove nesnasenlivosti nebo jejich vztahu k socialnimu postaveni, k odsuzovani nejak definovanych skupin obyvatelstva. A vete mi, rika se mi to tezko, na internetu jsem tak od '97 (predtim modemove pristupy k BBS a jejich forech) a cidel jsem v nem to nejlepsi co mohlo lidstvo potkat - svobodna vymena informaci, podil prime demokracie (vzdyt informace si kazdy muze najit),prime kanaly do vsech casti zemekoule. Zcela jsem ve svem nadseni opomenul zneuzivani nebo manipulace. Podle me chyba, potencial internet a socialni site (i viraly ;)) maji, ale mame v rukach nastroj, ktery se muze lehce otocit.

Tusim ze jsem se dostal v uvahach mozna prilis daleko, omluvte me, pisu z jedne vody. Tedy zpet. Tim ze se prijme tento klip se podle me jen posouvaji hranice dal, priste se zacnou treba v den voleb zabavovat obcanky na vyzvu jineho klipu - ktery mozna byl myslen take jako nadsazka - a opet se dostaneme dal v chapani 'slusnosti' a hledani spolecnosti, ktera bude 'tolerantni'. Pro Vas to problem byt nemusi, protoze jste ve vztahu k nemu neutralni - a ja to respektuji. Pro me timto klipem spis vyvstava otazka kdy a jak zpusobem prestat ustupovat zlu a netoleranci (ktere osobne za nim vidim).

Takze to je duvod, proc si myslim ze by se nemelo klip zlehcovat a hazet za hlavu. Jeste jednou omluva za moznou rozvleklost, ale snad Vam to umozni nazrit celou zalezitost tka jak se na ni divam.

Mrknete na http://www.novinky.cz/ekono... myslite ze uvedeny klip vystupnuje/potlaci averzi mladsich lidi proti duchodnum?

@Vico: doufam jen, ze nemas pravdu, ale zacnu radeji shanet munici. Jen by me zajimalo jak by se k viralu na cesky zpusob postavili lie kolem Obamy.

@Bedo: mate pravdu, nejde jen o PREMLOUVANI - jde i o to NEVOLIT LEVICI. Malo jsem akcentoval (myslim ze lip jsem se vyjadril u p. Sterna).
28. 04. 2010 | 22:11

jepice napsal(a):

Tušila jsem, Bédo, že pro vaše hodnocení /zjevná špatnost/ je určující, že ten klip je proklamativně proti levici.
Ale překvapil jste mě mile, že to přiznáváte.

Tak si to nekažte povídáním, že já chci něco zakazovat nebo nařizovat.
28. 04. 2010 | 22:17

Béda napsal(a):

Jepice,

nezačínejte prosím s lacinou ideologií a škatulkováním.
A nepřekrucujte prosím význam vyřčeného.
ZJEVNÉ bylo, že pokus o POLITICKOU (bez ohledu jestli pravou anebo levou) diskriminaci je obsažen již přímo v názvu. A ZJEVNÉ je i to, že přes všelijaké jinotaje snažící se využít současně mediální popularity herců a výrazových prostředků mládeže, slovní obsah klipu přesně postihuje ten název.

Určující, má milá není tedy, že je proti levici, ale že se zjednodušujícím způsobem pokouší specifickými prostředky manipulovat a diskriminovat jednu část názorového spektra. (všechno levé je špatné).

Jako kdyby se mi před očima začalo odvíjet jakési děja vu z první poloviny 20. století, kdy na počátku bylo jenom slovo a pár na moc inteligentních ( o to ovšem bojovnějších) násilníků v ulicích.
28. 04. 2010 | 22:33

stejskal napsal(a):

Pane Tupelo,

díky za vyčerpávající odpověď.

Myslím, že se začínáme točit v argumentačním kruhu. Nic nového už nepřínášíme, věci vidíme zjevně každý jinak. Nesdílím Vaší představu, že ti zlí na straně jedné napadají ty hodné na straně druhé ("Spidla coby autista byl mozna prvni krok", "Krakatice a korupcni afery, po organizovani vajickiad, narusovani meetingu stran, jez jsou proti srsti presveceneho, vyzev k ukryvani obcanek") a je třeba se tomu rezolutně postavit.

Myslím, že je to o hodně složitější (kdybych byl pravičák, napsal začal bych třena psát Zemanově vázání stranickcý knížek do kůže politických protivníků, akce Bamberg a Olovo, policie zcela podřízená zájmům pana Grosse, snaze diskreditovat plk. Kubice, který vyšetřoval kauzy politiků atd.).

Jenže obé je to ze stejné líhně. Z líhně nadutých lidí, kteří si myslí, že mohou vše a nikomu nemusí skládat účty. A řada jiných už toho má plné zuby. Nechtějí se pořád hádat, jít si po krku, mlátit se stranickými knížkami po hubě. Chtějí, aby se tento styl uvažování a jednání změnil (a protože jsou mladí, volí poměrně provokativní metody. Nemusí se mi líbit, ale budu naslouchat, co se snaží říci).

Myslím, že už se dále v této debatě nedostaneme, pane Tupelo. Možná mojí vinou. Odzdravuji a děkuji za velmi podnětnou výměnu názorů.

Libor Stejskal
28. 04. 2010 | 22:36

Béda napsal(a):

Ještě dovětek:

abych byl kompletní: taky šlo o upření práva svobodné volby důchodcům (výslovně těch se sympatiemi k jedné straně názorového spektra) otevřenou výzvou k manipulaci a k nátlaku.

Můžete se snažit překrucovat a zamlžovat jak chcete - míte to přímo na vývěsce (v názvu a pak ve slovním doprovodu klipu).
28. 04. 2010 | 22:41

Béda napsal(a):

ag,

asi si budu muset opět přečíst vaše vstupy ze včerejší noci. Myslím, že byly velice výstižné.
28. 04. 2010 | 22:45

jepice napsal(a):

Bédo, mluvit proti levici /pravici/, tvrdit, že všechno levé /pravé/ je od ďábla a ukecávat spoluobčany, aby volili tu druhou stranu, je přece naprosto běžné. Nazývat to diskriminací je nesmysl, naopak manipulace je samozřejmá součást politické hry a obě strany /když už je to v tomto případě takto zjednodušené/ s ní počítají. Využívání něčí popularity a výrazových prostředků cílové skupiny jsme už zažili tolikrát, že mě překvapuje, že vás to může pohoršit jako nějaká novinka.

Aby vám bylo jasné, jaký postoj k tomu klipu vlastně zaujímám, překopíruju sem, co jsem napsala na OM /je to jedno z mnoha mých obdobných vyjádření v různých diskusích/:
Zatím nejlepší, co jsem k tomu přečetla:
http://chmelarcik.bigbloger...
Myslím, že autor má pravdu, ale ten klip se mi proto líbit nezačal. Je to bezcitná hra, postmoderní, zlá, jako pitvání žáby zaživa.
28. 04. 2010 | 22:50

Béda napsal(a):

jepice,

na rozdíl od vás, já si myslím, že tato "hra" zašla příliš daleko. Podle mého mínění je to další díl ve velké hře, která se odvíjí od tzv. vajíčkování a strašení názorovými oponenty, která probíhá stále sofistikovanějšími instrumenty.

Od strašení k vajíčkování, od vajíčkování ke kaménkování, od kaménkování k... již pak nebývá moc daleko, jak známo z historie.
Stačí jeden medializovaný sebestředný podivín, který rád užívá archaické cizí výrazy a zapojuje nonverbální komunikaci gest a na kolosální průšvih je zaděláno.
28. 04. 2010 | 23:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Paní Jepice, zdravím. Díky moc za prolink i přesto že nebyl určen mě. Když jsem ten klip shlédla prvně, podvědomě jsem si říkala jak je super, že mám prarodiče, zejména ty dva ze tří, tak úžasný. Taky jsem si říkala, jak je super, že si užívají ještě i mýho potomka a že mý rodiče vůbec mezi seniory počítat nemusím, protože budou asi mladí navěky. To mi blesklo hlavou, dala jem "sdílet", pustila si ten klip ještě asi 2x a víc neřešila. Moje nahlížení na něj určitě ovlivnilo to, že mám vážně hodně ráda všechny Zelenkovy filmy, stejně tak mám ráda Martu Issovou, Kláru i jejich mamniku a mé sympatie má i Jirka Mádl.

Dneska jsem četla článek, na který výše ve svém posledním příspěvku odkazuje Tupelo. Trochu z něho mrazí. Nevím moc, čím se to stalo, ale mezigenerační solidarita (přirozená), se hodně vytrácí. Že by to bylo ekonomickou nezávislostí mladších lidí a naopak ekonomickou závislostí těch nejstarších? I proto nyní chystáme velikou rodinou změnu, abychom si byli co nejvíce nablízku. Jak zpívá Načeva: Možnosti tu jsou.
A já dodávám, že život je příliš krátký...

Pěkný večer a díky ještě jednou.
28. 04. 2010 | 23:23

stejskal napsal(a):

To je hodně zajímavá úvaha, paní Jepice.

Laibach znám od svých dvaceti, párkrát jsem je slyšel hrát i naživo (v Lucerně a na jakémsi festivalu ve Švédsku). Přesně tyto otázky vyvolává: Je to parodie (například "svazácká častuška" rakouské skupiny Opus v jejich podání je hodně vydařená)? Myslí to vážně (hudba i její scénické podání jsou značně podmanivé, jednomu se skoro chce začít pochodovat)? Či to není ani jedno, ale směřují hlouběji nebo spíše trochu jiným směrem?

Na první poslech se to chce člověku odsoudit. Fašouni zatracený. Na druhý ho to chytne: parodují totalitarismus. A na třetí? Třeba parodují sebe i nás, parodují určité společenské stereotypy (podobně jako třeba kdysi američtí Fugs či David Peel).

Zlá, bezcitná hra, jako pitvání žáby? Možná, mně spíš přijde taková doba kolem nás. Tohle jej její umělecká reflexe. Je špatné reflektovat dobu? S uměleckou nadsázkou, s osobitou licencí? Či je chyba spíše v tom, co je reflektováno a toto je možnost, jak si to uvědomit?

Nevím, težko říct...

Libor Stejskal
28. 04. 2010 | 23:26

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro paní Veroniku.Klip už je pro mne pasé,tak malou radu,ale má velký účinek.Pokud chcete čelit všem problémům v oblasti krku, chce to kloktat.
Kloktání má více účinků.Čistí krk od nánosů,kde se mohou bakterie a viry množit.
Uvolňuje a čistí mandle.Tím,jak při kloktání zakloníme hlavu,mandle mění tvar,uvolňují obsah do ústní dutiny a čistí se.
Tekutina,kterou kloktáme provádí masáž tkáně,tím zvětšuje její napětí,sílu ,a ta tkáň pak lépe odolává nasednutí bakteríí a virů.
Kloktat se doporučuje:Vlažnou vodou, můžeme mírně osolit,když je jitrocel,máta,dobromysl,meduňka,mateřídouška,podběl,dát do skleničky louhovat pár omytých rozdrcených lístků některé z jmenovaných bylin,nebo i více druhů.Tekutinu nepolykat,vyplivnout. Jednou za 24 hodin obsah skleničky vyměnit.
Kloktáme často,při nemoci třeba dvacetkrát za den,preventivně určitě třikrát za den.
Jitrocel,je významná léčivka,snižuje bolest v krku,napětí,zmenšuje zduření.Ten je favoritem.Heřmánek ke kloktání nepoužívejte,je hojivý,překryje tkáň a pod nim dochází k dalšímu množení virů a bakteríí.
Naučte své broučky kloktat, nebudou tak často nemocní a to je pro život velice cenné.
Jinak se chystám u pana Klána pokračovat v psaní o bylinách. U nás se nemarodí,dohlížím na to,aby udělali,co je třeba,říkám jim to co říkala babička mně.Zdraví jste nenašli na hnoji,tak se starejte, ať o ně nepříjdete.Přeji rychlé uzdravení a hodně sil,a taky výdrž.Tužka s úsměvem.
29. 04. 2010 | 00:08

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Vico.Čtu si.Mám se radovat,nebo být smutná,že se nedostanu na tu palubu.A to je loď,nebo letadlo? Zvědavá jsem,parkrát se mi to nevyplatilo,bylo to "fousový".Tužka ,asi na zemi.Ne, drží se při zemi.
29. 04. 2010 | 00:16

Michal Macek napsal(a):

pane stejskal to ste me dostal ze ste fanousek leibachu :) sou to slovinci - ja o nich zas tak moc nevim ale tusim ze ta jejich nacisticka image je spjata s nejakejma jejich slovinskejma fasitstama co tam meli za valky,mam pocit ze jejich vudce se jmenoval Bach :)
29. 04. 2010 | 00:21

Béda napsal(a):

Jepice,

ještě k vašemu odkazu na filosofické meditování nad Laibachem: filosovat, relativizovat a omlouvat se dá takřka cokoliv.

Já mám pro vás připraveno milé překvapení.

Dle mého mínění není v této souvislosti důležité, co bude s klipem M+I+Z provádět partička několika meditujících filosofů na svých uzavřených skupinových seancích. Mnohem důležitější je, co bude dělat ohromný houf těch, které svým názvem a slovním obsahem oslovuje. A zde bych řekl, nad věcí mnoho prvovoličů bez životních zkušeností vstupujících jako nepopsaný list do života, často frustrovaných skutečností a toužících po sebevyjádření a revoltě, nebude moc akademizovat. Ti se nebudou zaobírat skrytými jinotaji a možným uměleckým podtextem.

Když to vemete z druhé strany, poselství klipu těm nejmladším je zcela jasné - plyne z názvu a ze slovního obsahu. A obrazová nadstavba + herecké celebritky můžou taky sloužit jako "přitahovák" skupiny bez vlastní identity, toužící po srandě a pocitu, že dělá něco výjimečného. A možná i jako podprahovka, aby si zapamatovali to podstatné, co je obsaženo ve slovní části klipu. Autor může (a já jsem si naprosto jist, že ostřílený režisér Zelenka je si vědom možných dopadů svého dílka)prvoplánově počítat, že ti, jimž je klip určen nebudou laboratorně zkoumat možné "další a další vrstvy" a provádět jejich folosofický rozbor. Taky může obrazovou nadstavbu užívat jako jakési obranné mimikry, když se "náhodou" mládež začne chovat podle doporučovaného receptu a něco se někde podělá ("začne stříkat krev" - negativní vzory tam máte - Friztzl, nejlepší studenti). Pak přijde: já nic, já muzikant. Oni to jenom správně nepochopili. Já naopak skrytě nabádám, aby byli na svě dědečky a babičky hodni, navštěvovali je, chápali... I když skrze: Nevolte levici! Přesvědč dědu a bábu!
29. 04. 2010 | 06:05

Béda napsal(a):

Dovětek: Donuť je!
29. 04. 2010 | 06:07

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo, pokusil jsem se zamyslet, výsledek chabý.

Aby nedošlo k občanské válce, kterou si-snad-nepřejete, ani Vy, ani já, doporučuji kompromis.

Neutírat si zadek ani pravou, ani levou neb to může vyvolat pouliční nepokoje.

Navrhuji utírat si zadek obouruč.
Ne, ne, Bédo nesmějte se.To je vážná věc.

Bjornu Borgovi se taky smáli, když hrál backhand obouruč, dnes to tak hraje možná i Edward, tenista plážový.

Na Vaši památku, doporučuji označení: Na Bédu.

Divím se, že do debaty nezasáhla Mara a pan Šána.
Pravda, arabský svět je levicový, místy hodně levicový.Ale podsouvat mu utírání zadku levou, je podlá lež.

Krom hotelů jsou totiž všude hadice.Ale to by u nás asi neprošlo kvůlivá vysokému vodnému.
29. 04. 2010 | 06:14

Pepa Řepa napsal(a):

Jinak se Bédo už tak netrapte.
Skončíte ve dvě, rřihopkáte v šest.
Vás to pravolevé utírání zadku nějak vzalo.
Spíte vůbec?
29. 04. 2010 | 06:19

Béda napsal(a):

PŘ,

Pepiku, že vy se tak trápíte nad tím, co, kde, kdy já dělám. Víte, že mě je celkem jedno co vy děláte (po ránu, na oběd i večer) v Řáholeckém lesíku? Že byste mi chtěl jako správný demokrat naznačit, abych mlčel? Proč? Vždyť to nemusíte číst.
29. 04. 2010 | 06:34

Béda napsal(a):

PŘ,

omluva. S tím Řáholeckým lesíkem jsem se splet. Beru zpět.
29. 04. 2010 | 06:36

Pepa Řepa napsal(a):

Mlčet?
Ale Bédo, to bych si nikdy nedovolil.Opak je pravdou.

Co může být lepším důkazem nového diskutování "postejskalovsku",taknějak korektně, než debata na zdejším blogu?

Debata o čem, Bédo? Inu Vrchlický o tom napsal baladu, Bédo.

Pravda, je to korektní, slušné, ale jaksi "bez chuti a bez zápachu", což je-vzhledem k materii-obdivuhodné.
V tomto směru obdivuji kolegu Tupela i Vás.

Kolik prázdných slov dokážete korektně naklást!
Já se Vám snažím svými pitomostmi zavděčit, ale nestíhám, na Vás nemám, to uznávám.

A editor? Dobře mu tak.Zapotily se mu brejle-pokud je nosí- z toho, co si nadrobil.

Z debaty "POSTEJSKALOVSKU".
Hezké debatování, chlapci.
:-)
29. 04. 2010 | 06:53

Pepa Řepa napsal(a):

To Macek
A Johann Sebastian se poslouchat smí?
nezavání to fašismem?
29. 04. 2010 | 06:56

Béda napsal(a):

PŘ,

Po Stejskalovsku, to znamená "korektně", uhýbavě, rozplizle.

Zdá se vám, že já odbíhám od tématu? Já se neutíkám v nouzi k Laibachu, nezakazuji, neralitivizuji vážné jevy ale upozorňuji na možné konsekvence a dopady v předstihu, neobracím zrcadlo zády k problému.

Anebo vám se zdá, že ano?
29. 04. 2010 | 07:11

Vico napsal(a):

Tupelo : Klobouk dolů, před tím, co jsi napsal ve 22:17:30. Bez jediného expresivního slova a přesto jsi UHODIL

/hřebík přesně na hlavičku/.:-)

Tužka : Když jsem psal, že vás už jít na palubu nepřesvědčím, měl jsem dodat, že ani nechci. Je to opravdu paluba letadla/jak píšete/ a mám obavy, že možná bude mít přistání za mlhy na letišti Smolensk-sever.

Na to vás mám moc rád, byť virtuálně :-)

Ženy, co znají léčivé bylinky a umí jimi léčit, by měly být při zemi a ne někde v luftu.:)
29. 04. 2010 | 07:38

Pepa Řepa napsal(a):

Já bych radši nechal na hlavě nebo nastydne myslivna a to by byla škoda.

Přijdou zmrzlíci, UHODÍ mrazy a co potom. Nebo kdyby-panenko skočická-UHODIL do myslivny blesk, to by se vesmír zhroutil.

Bédo, kdepak, Vy rozplizlý nejste, Vy jste ohař.Vvytrvalý s dobrým čichem.
Mějte se.
29. 04. 2010 | 08:07

Tupelo napsal(a):

Dobry den p. Stejskale, uz jsme par kolecek v kruhu (v relaci s klipem) nejspis obkrouzili a kvuli pocitu ze stale moc nerozumite memu postoji vznikla ta detailnejsi odpoved. Ja se priznam ze Vam take, v tomto ohledu (klip, resp. jeho vyznam pro spolecnost), mnoho nerozumim, ale rek jsem si, ze kdyby aspon ten jeden (Vy ;)) porozumel v necem tomu druhemu, muze prijit na to, kde je problem a pomoct i tomu druhemu (me:)) odhalit jadro pripadneho nedorozumeni. Ale muzem to uz nechat byt, mozna se dal neposuneme.

Laibach je docela fajn (nejvic se mi asi libi cover Jesus Christ Superstar; vlastne cela deska), David Peel jeste lepsi. Nevim jestli paroduje spolecenske stereotypy, zas tak moc ho neznam, ale mam doma nejakou nahravku z happeningu (snad v NYC) a tam jel velmi primocare. 'Here comes the Cops...' ;)

@Vico: diky, kdyz ja uz nekdy nevim jak se vyjadrit, aby mi bylo porozumeno - jsou lide se kterymi me diskuze bavi (naprosta vetsina) a par (na aktualne aktualne tak tri, protoze jsem dlouho nevidel Mouchu) u kterych me jejich nazor nezajima (a je mi uplne jedno, co si o me nebo mych prispevcich mysli).

Jeste k te delce, kdesi jsem nedavno cetl jeden citat co se mi dost libil, znel nejak podobne jako: "Nemam dost casu psat kratke dopisy". Je podle nejen pravdivy ale i vtipny. A ja toho casu mam v posledni dobe hodne malo. I dnes budu z dosahu pocitace, ale me bych byt zpet driv nez vcera (i vecer bude volny, takze snad si doctu i jinde to co mi mezitim uteklo)

Preji vsem hezky den.
29. 04. 2010 | 08:18

veverka napsal(a):

Přemluv Mádla ať jeho fotr a strejda (oba ODS) nekradou

Mádlův otec a strýc byli odsouzeni za tunelování prachatic

http://www.denikreferendum....

Mladej Mádl má už jasno,bude volit pravou rukou svýho zlodějskýho fotra
29. 04. 2010 | 08:45

Béda napsal(a):

PŘ,

myslíte, že je správné, když se Sparťané houfují ) třeba prostřednictvím FB, filmu, symbolů...), aby tloukli Slávisty? Líbilo by se vám, i kdyby Slávisté začali dělat to samé?

Mně se to nelíbí. Ani z jedné strany.
29. 04. 2010 | 08:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Macku,

fanoušek Laibachu? ;-) No, jestli, tak spíše vlažný. Tak patnáct let jsem od nich nic neslyšel ;-) To spíše fanoušek Toma Waitse, Lou Reeda, Doors, Nick Cavea a podobných týpků (ale obecně, já na fandění moc nejsem, raději poslouchám a dívám se. Občas narazím i na něco úplně nového, co mne zaujme ;-)

S těmi fašisty to možná bude trochu složitější, přečtěte si (mimojiné) tu úvahu, na kterou zde odkazovala paní jepice.

I Vám dobrý den, panové Pepo Řepo a Bédo,

tak jste se nakonec shodli, tak nějak po "stejskalovsku" (uhýbavě, nemastně neslaně, rozplizle...

Alespoň na něčem, těší mne to.

Myslím, že už se opravdu neposuneme, pane Tupelo.

Řekl bych, že je to hodně dáno rozdílnými prožitky, životními zkušenostmi (neříkám, že mé jsou kvalitnější či větší) a prostředím, v němž se pohybujeme. Něco jako "bigbíťák" se s vyznavačem "disco" také nedohodne, která hudba je lepší. A objektivně to rozsoudit nelze ;-)

Libor Stejskal

P.S. Brýle nenosím, ale zpocenej jsem jak "dveře vod chlíva". Když debatuji, potím se. Když se holím, tak krvácím... :-)
29. 04. 2010 | 09:02

jepice napsal(a):

Bédo, napsal jste:
"Dle mého mínění není v této souvislosti důležité, co bude s klipem M+I+Z provádět partička několika meditujících filosofů na svých uzavřených skupinových seancích. Mnohem důležitější je, co bude dělat ohromný houf těch, které svým názvem a slovním obsahem oslovuje. A zde bych řekl, nad věcí mnoho prvovoličů bez životních zkušeností vstupujících jako nepopsaný list do života, často frustrovaných skutečností a toužících po sebevyjádření a revoltě, nebude moc akademizovat. Ti se nebudou zaobírat skrytými jinotaji a možným uměleckým podtextem."
No ano, samozřejmě. To, co si povídají meditující filosofové, nezasáhne skoro nikoho z žádné generace. Skrytými jinotaji a možným uměleckým podtextem čehokoli se většina lidí nezabývá.
Lišíme se jenom v odhadu toho, co vy považujete za podstatné, tj. v tom, co ten klip udělá s mladými. Vy si opravdu myslíte, že jeho shlédnutí pohne nějakým klukem nebo holkou, kteří se nevidí s prarodiči, jak je rok dlouhý, aby zvedli zadek a šli je přesvědčovat? Nebo že své dědečky začnou politicky mustrovat mladí, kteří k nim mají normální láskyplný vztah?
Já si to nemyslím. A předpokládám, že si to nemyslel ani Zelenka.
O levicově smýšlející seniorské voličstvo se bojíte zbytečně. S těmi zarytými nehne nikdo, natož pak nějaký "spratek". Naopak možná pár těch, co by jinak nešli volit, Mádl naštve tak, že to levici půjdou hodit. A kontrolu nad sklerotiky synové vnukům nepřenechají.

Pane Stejskale, muziku typu Laibach jsem nikdy neměla ráda, lépe řečeno neoslovovala mě.
Tím pitváním žáby zaživa jsem myslela /obecně/ chladně rozmyslné počínání, kdy aktér nebere na vědomí, že kromě toho, že někoho zaujme a jiného naštve či znechutí, může taky působit bolest nevinným, paseku ve vztazích mezi lidmi atd.
29. 04. 2010 | 09:04

Béda napsal(a):

jepice,

ď.. Jenom opět připomenu, abych nezapomněl: "Nevolte levici! Přesvědč dědu a bábu." A na konci (víte, že nejlépe krom nadpisu si lidé pamatují začátek a především závěr?): Donuť je!

Vůči gustu ovšem žádný disputát.
29. 04. 2010 | 09:17

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Vico.Děkuji,pane.To se mi ulevilo,že nemusím na palubu a k tomu letadla. Jsem uplácaná z hlíny, voda a vzduch jsou pro mne velkým nebezpečím. A taky,vznikl by generační problém,mladí mne zvou na palubu a já blbka nechci, no, a mohla bych mluvit o klipu, a to taky neechci.Jenom dodám,Smolensk,Smolensk ne ,vždyť je přímo řeč o smůle,ďáblovi je dobré se vyhnout velkým obloukem.A pozor,zítra ďábelové a čarodějnice nespí,to je jejich noc.Tužka s jemným,květinovým úsměvem.
29. 04. 2010 | 09:27

stejskal napsal(a):

Rozumím, paní jepice,

myslím, že toto, tedy empatie, je velmi důležitý moment v meziledských vztazích, komunikaci, veřejném diskursu atd.

Otázkou je, jak (jestli) se dá toto vztáhnout na všechny formy vyjádřování (třeba ty umělecké). Měl Comte de Lautréamont napsat Zpěvy Maldororovy, které ve své době urazily snad úplně všechny? Měl Ferdinand Célin psát Smrt na úvěr a Cestu do hlubin noci, které šokují (namnoze vzbuzují odpor dodnes, a přesto je čteme?). Určitě někomu působí bolest (nevinným? Obecně není asi dobré působit bolest ani vinným). Paseku ve vztazích...

Myslím, že v případě uměleckých forem jsou tato kritéria přeci jen poněkud volnější (i když ani já je nemám nastavena jako bezbřehá). Vždy svým jednáním někomu způsobujete bolest a jiného potěšíte, při vstupu do veřejného prostoru to platí mnohonásobně více.

Podle mne je ale hodně důležité, jaké jsou motivy Vašeho jednání. Jestli chcete ubližovat z čisté radosti z ubližování, abyste poškodil někoho, kdo Vám nic neudělal, nemůže se bránit, či to není Váš záměr (samozřejmě to není jediné kritérium, podle něho vše posuzuji, ale jedno z těch hodně důležitých).

Hezký den.

Libor Stejskal
29. 04. 2010 | 09:36

Cenzor napsal(a):

Milé děti,

a zítra si s pomocí odkazu v dílech Nietzscheho, budhistických mnichů a skupiny White Power rozebereme skryté krásy pozdravu: "Heil Hitler" a symbolu hákového kříže.

Budete překvapeny, kolik plánů a skrytých absurdních poselství Vám Vaši blízcí (přepjatí moralistní straníci) zamlčeli. Kolik jich pro svou omezenost vůbec nepostřehli. Soustředily se na povrchní první plán, ale kolik jim toho uteklo...

Těšte se.
Už zítra!

Váš cenzor.
29. 04. 2010 | 09:57

jepice napsal(a):

Alejo, pane Stejskale.
V umění i v politice si lidi vždycky dovolovali víc než v kostele anebo při večeři s dědečkem a babičkou.
Jenom když jsem si přečetla ten váš poslední příspěvek, mi přišlo srandovní vytahovat v téhle souvislosti Célina a Lautréamonta.
On ten klip nejspíš není podložen takovými tvůrčími mukami.
Ale jako pokus o vyvažování výkřiků o překročení všech myslitelných hranic to beru.:)
29. 04. 2010 | 10:05

stejskal napsal(a):

Ne, to asi opravdu není ;-) A taky po něm za pár měsíců (narozdíl od Célina a Ducasse) ani neštěkne pes.

Nicméně třeba Laibach už je tomu tomu o poznání blíže (a tuším, že Vy jste 29.04.2010 09:04:59 psala o čemsi OBECNĚ - a já na to odpovídal - , ne o tom klipu ;-)

Mimochodem netušíte, kde psal Nietzsche něco o symbolice hákového kříže? Já si to nějak nedokážu vybavit ;-)

Libor Stejskal
29. 04. 2010 | 10:20

stejskal napsal(a):

P.S. Pokus o vyvažování? Co já se tu všechno o svých motivacích nedočtu ;-) ;-) :-)

Nic ve zlém, paní Jepice ;-)

Libor Stejskal
29. 04. 2010 | 10:24

jepice napsal(a):

Ano, Laibach je tomu opravdu blíž.
S Nietzschem vám z voleje nepomůžu.
A s tím vyvažováním - byl tam smajlík, ne?
A teď už musím opravdu končit.
Tak snad jindy.:)
29. 04. 2010 | 10:28

stejskal napsal(a):

V pohodě, u toho mého P.S. byly tři ;-)

Mějte se, těším se na další debatu.

Libor Stejskal
29. 04. 2010 | 10:31

Béda napsal(a):

Tužka,

myslíte tohle?

"Pilot polského letounu chtěl přistát za každou cenu

Pilot polského prezidentského tupolevu měl v letovém plánu dvě záložní letiště, na nichž mohl přistát v případě problémů. Na těch však nebyla připravena návazná doprava prezidentské delegace do Katyně. Proto se rozhodl, že za každou cenu přistane ve Smolensku. Napsal to list Dziennik Gazeta Prawna..."
Více na http://www.novinky.cz/zahra...

Aby se z toho nakonec nevyklubalo šídlo v pytli.
PS: vyšetřování stále ještě nebylo uzavřeno. Kdoví, jestli byl jedinou a prvotní příčinou této tragédie pouze pilot?
29. 04. 2010 | 11:47

Béda napsal(a):

AG,

opět mi vytanula na mysli vaše poučná slova z minulé noci o způsobech komunikace. Myslím, že by nebylo od věci, kdyby je pan cenzor zveřejnil jako samostatný článek v blogu slova čtenářova.

PS: diskuse s tematikou jak diskutovat bývají obvykle velice živé, podnětné a bohaté - patří k nejobsáhlejším.
29. 04. 2010 | 11:56

stejskal napsal(a):

Tak jsem byl v tom Bontonlandu,, pane Pepo Řepo.

:-(

Glitter and Doom prodavačův počítač vůbec neznal.

Vše od Johna Campbell a Mighty Mo Rodgerse vyprodáno (Rodgers ale poslední prodán jen pár hodin před mým příchodem).

Ale stejně díky. Hezký den.

Libor Stejskal
29. 04. 2010 | 14:01

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale,
napsal jste ""bigbíťák" se s vyznavačem "disco" také nedohodne, která hudba je lepší. A objektivně to rozsoudit nelze ;-)". Podle mne prave objektivne to rozsoudit lze: pravdu maji preci oba. Jaky k teto pravde zaujmou postoj je jejich vec. :)
29. 04. 2010 | 14:09

stejskal napsal(a):

Ano, to je přesné, pane Tupelo.

Snažil jsem se vždy dávat najevo, že Vaší pravdu respektuji (pokud to nebylo třeba v tomto konkrétním případě zjevné, pak to tímto deklaruji).

Nevnucuji Vám tu svojí a nemám pocit, že Vy mi vnucujete tu Vaší.

Proto se budu vždy těšit na diskusi s Vámi. Taková výměna názorů mi přijde přínosná.

Hezký den.

Libor Stejskal
29. 04. 2010 | 14:16

Michal Macek napsal(a):

stejskal:

waits,nick cave to mam taky rad
29. 04. 2010 | 14:16

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Béda.Slovo Smolensk je zvukomalebné se slovem smůla,tak to bylo myšleno.O příčinách neštěstí se dá spekulovat hodně,těch úhlů pohledu je taky dost.Vztah Polsko,..Rusko,tady se fantazii meze nekladou.

V mládí jsem měla kamarádku,její rodiče byli pilot a letuška.O létání se bavili s takovou lehkostí a samozřejmostí,že jsem měla dost dlouho pocit,že je to pouhá "brnkačka".Až do doby,než mi nad Atlantikem počasí ukázalo,co dákáže dělat s takovým kolosem,kde je 200 lidí.Od té doby se létání,pokud to jde,vyhýbám.Problém je v tom,že osazenstvo v baráku občas létá a já mám hrůzu,co se může stát.

V TV jde pořad o leteckých katastrofách,může to být zajímavé,ale to by to se mnou lomcovalo ještě víc.Preferuji chůzi po vlastních nohou,ještě tak sednu na koně,nebo na osla. I auto považuji za zbraň hromadného ničení.
Jezdím,řídím,projela jsem celou Evropu,ale jsem furt ve střehu.Nehavarovala jsem./Ty milióny mrtvých zvířat na silnici./Tužka a to jsem toho zas napsala.Mám siestu do 15,pak makačka.
29. 04. 2010 | 14:19

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale, chapu a jsem opravdu rad ze neberete moje sdeleni jako vnucovani nazoru; jde hlavne o jejich vymenu. Mimochodem jste mi pripomel me diverzni akce na tridni nastence, ktera byla plne v rukou kulturniho klanu Jackson-Madona. Obcas se mi tam podarilo propasovat perlicku ze zivota mych oblibenych Sodom ci Motorhead. :) Nyni je pocet mych oblibencu daleko, daleko sirsi (ale nektere stare lasky nerezavi ;).
29. 04. 2010 | 14:27

stejskal napsal(a):

;-) Tak trash jsem nikdy neposlouchal ;-)

Já mám vůbec dost velké mezery. A teď už jsme vyloženě konzerva. Pecky mého mládí a sem tam nějaká novota, co mi doporučí mladší kamarádi (repertoár se spíše zužuje, v autě mám naladěno countryradio a classic ;-) Už ani to Radio 1 neposlouchám. Ale nakonec možná bych s tím metalem mohl začít teď, nikdy není pozdě.

Libor Stejskal
29. 04. 2010 | 14:40

Pepa Řepa napsal(a):

To Stejskal
http://www.tomwaitslibrary....

Měli včera okolo poledne nahoře,regál W.
Je to live záznam koncertu, druhé CD je Tom Tales. Že by to za den vyprodali?
Možné to je, ale počítač by to vzít měl.
29. 04. 2010 | 14:44

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale, nikdy neni pozde ;), co se mi v posledni dobe z teto branze dostalo do sluchatek je Nightwish, Sabaton nebo Korpiklaani. Z jineho soudku jsem objevil Ninu Simone, Norah Jones, Serj Tankien (ten je trosku tvrdsi). Stalicemi u me jsou krom klasickych kapel (L.Z., D.P., B.S., P.F., ...) take Grateful Dead. Ceska scena: hlavne Znouzectnost a taky Progres 2. Samozrejme bez zaruky, ale vetsina je nejspis na YouTube pro letmy naslech. Poradi je nahodne, urcite jsem spoustu pozapomel (Nick Cave je bezva, jak starsi tak novejsi, prestoze hodne jiny (taky me trochu inspiroval pri volbe nicku (castecne)).
29. 04. 2010 | 14:57

Michal Macek napsal(a):

tupelo:

no jo vlastne to je pisnicka od cavea :)) coz mi pripomelo skvelouy pecku od nej "do you love me?"
29. 04. 2010 | 15:12

stejskal napsal(a):

Moje chyba, pane Pepo Řepo.

Mně vůbec neseplo, že je to T.W. Myslel jsem, že je to název nějaký kapely :-) Jak sem starej, tak sem blbej... Skáknu tam ještě večer a koupím, Waitse není nikdy dost.

Pane Tupelo,

z toho, co píšete, narazím občas akorát na Norah Jones. A pak dřív samozřejmě ještě Grateful Dead, to je klasika. Jenže ono se to dneska v mém případě stejně většinou už jen odehrává po cestě do práce a z práce, empétrojky, kossy, mobil :-)

Když mám jednou za čas trochu volna, večer, sám (většinou na chatě, když děti usnou), sahám po tom, co jsem už psal výše. K tomu Ute Lemper, Marianne Faithfull, nějaký ten klezmer... Největší vypalovačky jsou pro mně furt Clash, UK Subs, La Muerte, Iggy Pop. To si zase připadám jak za mlada ;-) :-) ;-)

Libor Stejskal
29. 04. 2010 | 15:18

almost glossed™ napsal(a):

Stojí za přečtení:

"Moji studenti i pan Bárta mi říkají: „To nemůžete brát tak vážně, paní profesorko.“

Ráda bych, ale...

Podle pana Bárty je video „pouhým“ pokusem o virál a „vyvolalo přesně to, co pořádný virál vyvolat chce“. Tento fakt pan Bárta vnímá trochu jako „nalétnutí na vějičku recesního záměru“; což dávají najevo také autoři klipu. Ale takový pohled je možný jen v případě, že přistoupíme na předpoklad, že v první řadě nejde o to, JAKÉ reakce čin vybudí, ale jediným důležitým kritériem je KOLIK jich vybudí. Nechci popírat reálnost a funkčnost tohoto marketingo-reklamního způsobu měření, ale považuji za velmi nešťastné, když jej přejímáme do jakéhokoliv oboru bez zamyšlení, oč se v konkrétním případě jedná.

Myslím, že ve většině se s kritizanty asi shodneme, že onen podivuhodný výtvor nikoho nevystrašil tím, že by mohl zvrátit volební výsledky, ale krev nám tuhla spíš nad veškerá očekávání převyšující tupostí, hrubostí a nestoudnou necitlivostí. Diskurs, který se nad tématem vede, není zdaleka jen politický, je to vyjádřená obava a jí provázející analýza morálního i kulturního úpadku společnosti, a jevů, které některá stádia tohoto úpadku opakovaně provázejí. A v pozadí celkem logicky vyvstává i vědomí, že právě tento druh chování představuje v tomto sestupném procesu určitý mezník.

Nemyslím si, že je stejné, když dostáváme podobné hovadiny mailem, kde si, někdo vědomky, někdo nevědomky, odfrkneme, že tohle bahno rozesílají anonymní nešťastníci, a když se podobná věc objeví ve veřejném prostoru a naši politici to nepovažují za nic mimořádného, ba dokonce někteří poněkud jednodušší ji napodobují. Obzvlášť je-li řeč o mládeži.

To, s čím se potýkáme, je okamžik, kdy plíživý proces šednutí a znicotňování všeho, co nepřináší okamžitý zisk, jehož jsme průběžně svědky, přelézá zas jednu dosud střeženou hranici citových vazeb, ideologie se protlačuje do nejhlubších sfér lidského soukromí, k čemuž je – jako vždy – zneužíváno mladých (lépe řečeno ti hloupí a nadšení se do toho vrhnou sami), neboť z přirozenosti nezkušenosti tíhnou právě k tomu, co poskytuje každá demagogie – jednoduchost, rychlost, přehlednost. Na rozdíl od těchto přirozených vlastností mládí, demokracie se nerodí, demokracie se učí, kultivuje a v neposlední řadě přejímá. Tady mlčet neznamená souhlasit, ale tvořit.

Otázku, kolik aktivní tvorby je ukryto v „pouhém“ pasivním mlčení, jsme si, bohužel, ještě od pádu totality nepoložili. Kolik nevyplněných nadějí, pocitem bezmoci a strachem vynucené smířlivosti, asociálního vztahu k systému a paranoidního sledování jsme přes práh totality hebce přenesli za oslavného hlaholu vítězných trub přímo do náruče našich dětí a vnuků, o tom se taktně mlčí a nad jejich „výstřelky“ se shovívavě usmívá.

Máte skutečně tak selektivní paměť, že chcete věřit, že totalita, či v tomto případě bych se nebála použít slovo fašizmus, začíná tam, kde už je efektivní černobílo ustaveno? Tam by mohl začít její pád, kdybychom byli schopni se poučit a rozpoznat včas varovné okamžiky. A za jeden z velmi varovných okamžiků považuji situaci, kdy se pojetí „smyslu pro humor“ zaplete s chutí moci a násilím. Ti dva jsou si v jádru cizí a právě proto spolu často tvoří znetvořenou dvojici, před kterou je zdravé mít se na pozoru."

http://www.denikreferendum....
29. 04. 2010 | 16:04

almost glossed™ napsal(a):

Navrhuji cenzora do každé rodiny, do každé třídy, do každého pracovního kolektivu. Kdo jiný tak krásně vysvětlí šikanovanému, jak je nechápavý, že si tu sofistikovanou legraci neužívá tak hezky jako šikanující?

Kdo jiný udělá z tvrdě šikanujícího vzor intelektuální kreativity na nástěnku domu dětí a mládeže?

Vždyť v agresivním nátlaku, vydírání a šikanování blízkých se může skrývat jisté kouzlo. Taková dobře udělaná svérázná a dobře udělaná strategie šikany si zaslouží ocenění. A když se k tomu přidá ještě pár fórků, je to hned o něčem jiném.

Tak například, když uhodíte babku klackem do obličeje, je to nevkusné.

Když však při úhozu vyslovíte něco vtipného - např. "To jsem ale čtverák!" http://www.ceskatelevize.cz... nebo použijete nějakou kreativní techniku, hned máte obdiv jindy hyperkorektní a osobnosti.

To už není agrese, to je agrese ve prospěch umění. To je, panečku, jiná.

Snob a estét je polichocen.

A na toho *
a) židáka
b) starouše
c) chcípáka
d) sockomouše
e) socku
f) atd.
*nehodící se škrtněte

se vykašlete. Co je nám po nich...

Hlavně že máme takovou adrenalinovou ale náramně propracovanou legraci na hraně. Ti blbečci vedle babku jen tak hulvátsky přetáhli po hlavě.

To je opravdu hnus, udělat to takto nepromyšleně a neesteticky... Na to se musí jinak. Musí v tom být vyšší záměr a mělo by to ostatní podnítit k diskusi.

Čím déle si pročítám diskusi, tím více mi L. Eskommtder... připomíná spíše pana Kopferkingla:
http://www.google.cz/images...

Stejná záliba v estetice a hledání dalších plánů. Stejná argumentace, stejná oddanost, stejná logika úvah, stejná necitelnost která jednou za čas problikne pod uhlazeností a korektností, stejná urputnost (zde už ad absurdum - viz Laibach...).

Mrazí mě, když vidím, kdo a jak dělá v této společnosti pravidelně alibi otevřené sprostotě a agresivitě...
29. 04. 2010 | 16:06

almost glossed™ napsal(a):

Béda: Zkoušel jsem na to zavést řeč. Nedopadlo to dobře.

Příčin je více: vděčnost za příjemné chatování, uveřejněné příspěvky v minulosti, lichotky, k tomu strach píchnout do vosího hnízda, neznalost prostředí ("To je ten slušný pán, co nemluví sprostě.") a neznalost prostředí.

Také to vypadá jinak zvnějšku a "zevnitř". Dokud to zkouší na druhé, není to tak vnímáno tak ostře nebo dokonce vůbec...

Chybí kontrola, zpětná vazba. Roste pocit beztrestnosti.
29. 04. 2010 | 16:26

Vico napsal(a):

almost glossed : Pěkně napsáno.

Kdysi kluci na rybníčku stříleli ze vzduchovky žáby. Byla u toho celkem sranda. Když to dostala naplno, vždycky se obrátila na břicho. Kluci si mysleli, že když je žába mrtvá, tak se potopí a ono ne. Plave dál, ale břichem navrch. Měli sebou psa, který skočil do vody a jednu tu žábu lapl do tlamy. Jenže to byla ropucha. Musel žábu pustit a z žabího jedu měl tlamu plnou slin. Kluci, když to viděli, tak se smáli tak, až sebou třískali o zem. Někdy stříleli naschvál vedle a pozorovali, jak se žába snaží/dost legračně/ uniknout. Stejně ji to bylo houby platný. Nakonec ji picli.

Pro všechny to byla sranda, jen pro ty žáby nikoliv. Bylo zajímavé, že ani nekvákaly, napadlo jednoho z těch kluků, když se všichni vraceli domů...
29. 04. 2010 | 16:53

Koudelka napsal(a):

almost glossed
100% souhlas

Vice
vystihující příměr
29. 04. 2010 | 17:02

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,pro Almost glossed,pane,paní?,teda chtěla bych poslouchat Vaši přednášku na pustém ostrově,aby mne nikdo nerušil,až bych kladla otázky.A JÁ SE UMÍM PTÁT,A UMÍM POSLOUCHAT.Bylo to napsáno moc dobře,je to pro mne přínosem.Tužka.
29. 04. 2010 | 17:48

Béda napsal(a):

AG, Vico

Díky. Bylo to skvělé - i s Vicovým doplňkem.
29. 04. 2010 | 17:50

jepice napsal(a):

AG:
Ještěže nám slepý mládenec poradil, kde tu zkázu mravů přečkáme. Mezi Úpou a Orlicí.

"Ale pak během času upadnou Čechové v nekázeň a v nesvornost a nastane veliká zkáza mravů. Cizozemci, Němci, Vlaši a Francouzové, budou jim milejší a Češi budou choditi v krojích divně a pyšně vymyšlených. Konšelé budou brát úplatky, spravedlivost pohyne, neboť soudcové jenom dle stavu, bohatství a vážnosti budou souditi.
Hlas chudého zanikne neslyšán a všechen řád přestane. I rozhněvá se Bůh. Lidé budou sice polí přidělávat, ale chleba přece nebude přibývati, neboť nebude božího požehnání české zemi. Tenkráte nastanou daně, platy i roboty neslýchané.... Tehda na jednom vrchu v kouřimském kraji stromoví od vrchu schnouti bude a veliký hlad nastane. Pak se vzbouří na Čechy tolik nepřátel, že jako liják, jako hejna kobylek na ně se posypou. Jen mezi Úpou a Orlicí neublíží se ani slepici. Kdo ty všechny hrůzy přečká, užije pak blažených časů.“
29. 04. 2010 | 18:25

koudelka napsal(a):

jepice
Měl ten slepý jinoch snad na mysli Safari? Mladí budou platit vstupné za podívání na geronty ve výběhu? ;-))
29. 04. 2010 | 18:56

almost glossed™ napsal(a):

Mimo téma: Přírodovědec správně předpověděl, že se do několika dnů Aktuálně zapojí do "úniku" výsledků ze studentských voleb.

http://aktualne.centrum.cz/...

Přírodovědec je analytik. Přesný odhad.
29. 04. 2010 | 20:09

Béda napsal(a):

ag,

aneb co bychom neudělali pro preferovanou stranu ( Bakalovy Hospodářské noviny, A - cz, Lidovky, MFD...). Když se nám ODS tak nějak ****, máme tady ještě zdařilý projekt TOP 03 (původně jak pravil Mirek Topolánek z r. 2003), který je připraven převzít v době vhodné roli ODS a převzít část jejich voličů. Zvláště, když role (pravých) zelených v politice se již přežila.
Krom toho železo se musí kout, dokud je žhavé. Nadhaněči nic nesmějí ponechat náhodě. Proto jedni filmují, druzí kortešují na školách a třetí jim dělají PR.
29. 04. 2010 | 20:16

stejskal napsal(a):

Tak jsem si ten "živák" večer koupil, pane Pepo Řepo.

Dám si ho z PC do sluchátek, trávu jsem nesehnal ;-)

Libor Stejskal
29. 04. 2010 | 20:42

Skogen napsal(a):

Umění :)) To snad ne... Je to agitační záležitost a pokud sami tvůrci neozřejmí cosi jiného, tak agitkou taky zůstane.

Pátrání po nějakých hlubších souvislostí mi připadá jak pokusy o hledání zlatého grálu. Obrovská snaha, obrovská motivace, ale kde ni tu nic. Nic takového tam prostě není.

Jde o jednoznačná tvrzení předkládaná "fejsbůkovským stylem" - multimediálně, pokud možno zábavně, cool formou, s velkým důrazem na formu a na image. Tedy s maximálním akcentem na náctileté. Editor a pár dalších se povrchnost záležitosti marně snaží dodatečně prohloubit. Vizuální vsuvky vytváří atmosféru klipu, s obsahem mají společného pramálo. Obsah je ve slovním sdělení a kdo má potíže smysl vyřčeného přes doprovodnou vizuální koláž vnímat, nechť vypne obraz a soustředí se na audio.

Klip je zcela prvoplánový. Může mást pouze odpoutáním pozornosti ke zmíněným volně asociativním obrazům. Ty mají zakrývat příkrost a hrubost slov, možná i cíleně překompenzovávat. Což ale účinkům obsahu slovního sdělení nevadí. To nejpodstatnější je dostatečně vypíchnuto, zbytek tvoří jen orientace na image. I když se někteří s pokleslou čelistí poněkud zablokují, stále jim alespoň v rovině instinktu hravě dojde, na které půli hřiště se kope ;) Až příliš hravě, což mnohé vede ke zmíněnému pátrání po zlatém grálu (přece tam někde musí být). Chyba - klip opravdu není určen pro ně.
29. 04. 2010 | 22:09

prirodovedec napsal(a):

almost glossed: Pane kolego, mate pravdu. :) Navic jak rika editor: Mame jeden druheho precteneho. :)

(A oba nas ma prectene Pepa R. :) )

Navic priznejme si, ze tak tupe zrejme scenare by zvladla jiste i trinactileta neter p Issove, ktere se podle ni pry premluv Madlu libi, coz podle nadherne myslenky Z.M. u Sadiho poklada zajimavou otazku, zda se divenka tesi na analni porno nebo smrt prarodicu :).

Mate nekdo odkaz na tu CT besedu o trinactilete neteri pIssove?

Pravdou je, ze jsem doufal o cca 10% vice pro piratskou stranu :). Mladez nejak zaostava. :) Pak pri dostatecne medializaci vysledku by mela jasnou sanci na parlament, mozna na ukor VV nebo Vendulovitych :). Slibne procento pro DSSS mnohe napovida z hlediska protofasistickych uvah. :)

Jinak doporucuji se podivat na grafy vysledku v pdf z elitniho gymnazia v Brne a interpretovat procenta absolutne - nabizi to celkem zabavne momenty:

http://www.facebook.com/stu...

Pevne doufam, ze zverejnovani bude pokracovat. Prakticky efekt bude zrejme troji:

- snad tato dalsi viralni hricka, tentokrat Pankova hra na uvedomelost studentu pred skutecnymi volbami vyvola dostatecny pocet zasvecenych komentaru blogeru. Na statisticke vyklady zdejsich humanoidu se opravdu tesim. Prece jen analyzovat opravdovy kulturni pocin bylo narocne, asi jako vybirat u pIssu ci v Prachaticich septik. :) Statisticke rozpravy o uzasnych volbach mladych / to bude neco uzasneho. :)

- Socani mohou vyuzit postupnych uniku vysledku k citlive mobilizaci. Pravdepodobne to nedokazou, nezvladli to uz s Madlou, roznahnaji to. Pokud by to zvladli, pokracujici uniky vysledku jsou v jejich zajmu.

- ve vysledcich se samozrejme znasobene projevuje tzv. Digest efekt z volby FDR (uniky spise vyraznych vysledku, uniky z vyberovych skol, ucast spise vyberovych skol, ucast spise lepe situovanych, homogenita tzv. puvodnich protestnich shluku mladych, ucast mene reprezentativni, ...):

http://www.answers.com/topi...

"By the 1930s the publication with the greatest reputation for accurate polling was the Literary Digest--the Time or Newsweek of its day. The Digest mailed out an incredible 20 million ballots and covered all 48 states. Although some critics questioned the sample, maintaining that the Digest overemphasized the higher income brackets, the results of the 1932 election silenced all doubters. .....
The Literary Digest did not hesitate to crow about its accomplishment and was now more than a little confident in its ability to predict election results. Then in the summer of 1936, more than six weeks before the Digest began its massive mailing to poll for the winner of the Roosevelt-Alf Landon presidential race, a little-known pollster from Princeton, New Jersey, predicted that the Digest would be wrong, and he had the further audacity to predict their final numbers. That pollster was George Gallup....

While teaching journalism at Iowa, Gallup earned his M.A. and Ph.D. His doctoral dissertation, "A New Technique for Objective Methods for Measuring Reader Interest in Newspapers," outlined what would simply become known as the "Gallup Method." He began to conduct surveys and publish the results in trade magazines, drawing the attention of the newspaper world....

In 1935 Gallup began writing a syndicated column using his poll results, titled "America Speaks." To sweeten his pitch to newspapers, Gallup offered a money-back guarantee that he would prove more accurate than the illustrious Literary Digest poll in predicting the presidential election of 1936. His partner was then able to place "America Speaks" with 42 newspapers. More than pride was now on the line. Given the cost of a poll sample of 15,000 respondents, ten times the size of what he would one day use, Gallup faced financial ruin. The Digest, suffering so much from the effects of the Depression that it was forced to reduce its mailing to ten million pieces, was more than eager to defend its franchise and to ridicule Gallup's charge that by drawing its sample mostly from the ranks of people who owned telephones and automobiles the Digest would undercount lower-income voters.

The final Digest Poll results were within one percentage point of Gallup's earlier forecast. The Digest gave the election to Landon with 57 percent of the vote. Gallup gave it to Roosevelt with 54 percent. In reality Roosevelt won another landslide victory, taking 61 percent of the popular vote. Gallup was off by seven points, much to his dismay, but at least he picked the winner. The Literary Digest put on a brave front, refusing to acknowledge its errors, but its reputation was shattered, and within a year the magazine folded."

Opet se domnivam, ze tyto volby musi dostat co nejvyssi publicitu. Vysledky jsou nesmirne zajimave, a to co z nich vyplyva je podnetne. Napr. pokud se zopakuje a potvrdi vysledek SZ, tak ten podle mne nabizi sazet s realne na konec SZ v parlamentu.
29. 04. 2010 | 23:05

prirodovedec napsal(a):

almost glossed:

"Mrazí mě, když vidím, kdo a jak dělá v této společnosti pravidelně alibi otevřené sprostotě a agresivitě..."

Zvazte zda to nebrat jako ja. Kdo schvaluje a chape kopani do bezbrannych a jejich zranovani ma jiste pochopeni pro kopani do sebe. Je to prijemne prece se odreagovavat na GVendoline nebo editorovi, ne? A nepocitovat vycitky svedomi, ale mit pocit nositele vyvazenosti a spravedlnosti. :) Takove jedno kopnuti a hned je lepsi pocit, ze jedno zlo bylo napraveno. Navic kdyz se kope poradne a do spravnych mist, je mozne, ze se treba proberou jako Sipkova Ruzenka. Pravda stale se mi nechce do editora zaryvat podobne jako do GVendoliny, on do parlamentu nekandiduje ... :) Na druhe strane je to novinar a to jsou take pekni ... :)
29. 04. 2010 | 23:14

Béda napsal(a):

přírodovědec. ag, Vico, Skogen,

já myslím, že určující v souvislosti s tímto klipem je toto (někde kolem 2:25 minuty)
http://www.ct24.cz/vysilani...

"zamyšlení" myslitelky paní Šiklové je pak již jenom třešínkou na "dortu".
30. 04. 2010 | 03:29

Béda napsal(a):

pro paní Tužku,

V souvislosti s Katyní zde jedna pozitivní zpráva.

"V přátelském gestu nařídil ruský prezident Medveděv zveřejnění dokumentů o Stalinových masových vraždách v Katynu"http://www.timesonline.co.u...

Vážný krok k odstranění zažité kontroverze byl tedy učiněn.

PS: Bratr tragicky zahynuvšího prezidenta Lecha Kaczyňského Jaroslaw (ze strany PiS), který se nakonec uvolil převzít štafetu a kandidovat na příštího prezidenta Polska má podle průzkumů (podle ČT) pramalou šanci stát se příští hlavou státu. Jeho volební sok Komorowski prý má náskok cca 20%.
30. 04. 2010 | 05:05

Béda napsal(a):

Ještě dovětek,

snad kvůli leteckému neštěstí nakonec dojde ke kouzlu nechtěného. Namísto dalšího plánovaného vymezování vůči Rusku v Katyni ledy v polsko - ruských vztazích nakonec povolí.
30. 04. 2010 | 05:20

Veronika Vendlov napsal(a):

Dneska už se šavlí nebojuje...
http://www.youtube.com/topv...
30. 04. 2010 | 08:22

Tupelo napsal(a):

Prirodovedec: o tom jak klip probudil zajem trinactilete netere p.Issove o ceskou historii, ktera ji byla nasledne vylozena od konce druhe svetove valky je zaznam zde : http://www.ct24.cz/parlamen... . Od 6:10. Ale stoji za to se podivat na cele, p.Issova je podle svych slov levicove zamerena, slo o tzv. nadsazku (cili nadsazky je opravdu mozne pouzit smerem k tem, kterym tato nadsazka nevadila :)), takze i kdyz (viz vyse) pro me nejake hlubsi vyznamy byly naprosto marginalni a jejim hledacum jsem nechal samozrejme pravo, hledat je libovolne dlouho, ted pochybuji ze tam vubec jsou - video je pouhy stroj na hlasy, jak jsem psal u Sterna, nic jineho tam velmi pravdepodobne neni.
30. 04. 2010 | 08:41

Koudelka napsal(a):

30. 04. 2010 | 08:42

Béda napsal(a):

VV,

o tom, že pan Schwarzenberg je kultivovaný šprýmař zajisté nikdo nepochybuje.

Problém ovšem je, že TOP09 (anebo 03?)naplánovali
kluci Topolánek, Bakala, Schwarzenberg a Kalousek)
již v r. 2003 jako B tým ODS a jejím duchovním otcem je "známý národohospodář" z MO a MF (tehdy ještě plánovač předseda KDU, který chtěl posléze spoluvládnout s ČSSD s tichou podporou komunistů a v roli dohližitele, příp. spolutvůrce byl u všeho, co se zde po sametu dělo).

Dalším problémem je, že ačkoli je pan Schwarzenberg vydáván za pana čistého, neobejde se taky bez vážných šrámů na kráse. Jednak pokud jde o případ Čunek, kde dokázal, že slovo šlechtice dnes již nic neznamená, tak v oblasti morálky, kdy na začátku stál úplatek při restitucích. Za vážný osobní problém pana Schwarzenberga též považuji odbornou nezpůsobilost. Nemám tím na mysli pouze spavou nemoc (viz bručení I.Langera u prezidentské volby, které nonšalantně ve stoje prodřímal) ale i fakt, že jako politik v podstatě krom svého zesměšnění na evropské misi v Gaze a důsledně uplatňovaného dvojího metru (Kosovo - Gruzie) a vyhraňování se vůči Rusku vůbec nic nedokázal.

Pokud jde o mně, TOP 09 bych nevolil, ani kdyby ji vedl osobně Jára Cimrman s Vlastou Burianem, protože dle mého je to strana největších suprelitářů, která skrytě usiluje o nevratnou demontáž posledních zbytků sociálního státu - usiluje o privatizaci důchodového a zdravotního systému, placené školství, pravděpodobně i o ekologickou suprzakázku a "vyrovnání" s církvema.

Horší politickou variantu pro dolních 9.900.000 si ani nedokáži představit.
30. 04. 2010 | 08:57

Veronika Vendlov napsal(a):

Třeba tohle mě překvapilo, ale zase nač lhát, že?:
http://zpravy.ods.cz/prispe...
30. 04. 2010 | 11:05

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, všechno, co jste napsal, beru. Moje reakce, abych nezůstala jen u nějakých "pocitů", by byla hodně dlouhá, protože bych si Vám pokusila vysvětlit to, co řadu lidí nutí tomu programu věřit. Jenže to nemám smysl, protože Vy jste o svém bytostně přesvědčen a to je v pořádku. Už jste to tu psal asi stokrát, přesto by mě zajímalo, jaká jiná varianta je lepší a co konkrétního pro nás, dole, přinese.

Čistých politiků, aby v našich luzích a hájích, pohledal. Najít se dají, ale je je jich jako šafránu, tedy těch, které už známe.

Zatím jsem spolupracovala jen s několika z těch známých a mohu tedy soudit (přesto velmi povrchně) jejich způsob práce. Do minulosti hledím s obezřetností, ale na pomluvy a konspirace nedám.
30. 04. 2010 | 11:20

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Béda,děkuji,opravdu,to"kouzlo nechtěného",pokud opravdu bude působyt,to by bylo dobře.Jenže,minulost,dlouhá minulost,historická minulost,je toho hodně,co musí vyprchat,tak aby nevyprchal současný okamžik vstřícnosti.Tužka a přeji hezký den plný krásných,příjemných, přítulných čarodějnic.Bab už bylo dost.
30. 04. 2010 | 11:46

Béda napsal(a):

Tužka,

ta dlouhá historická minulost, to je i cena 600.000 sovětských životů za osvobození Polska od koncentráků a úplného vyhlazení Poláků.

PS: Ono Poláci taky nebyli v historii úplní jelimánci - každý má své bláto na hřišti.

Jinak ď. za přání - asi toho využiji.
30. 04. 2010 | 13:14

Béda napsal(a):

Pár postřehů ke klipu:
http://www.novinky.cz/domac...

Zaznělo také v diskusi k článku
""Výsledek působení klipu jsem měla před očima dnes ráno v marketu:Čtyři mladíci předběhli frontu lidí čekajících s plnými nákupními vozíky na zaplacení a nahrnuli se rovnou k pokladně.Když je starší, jinak velmi klidná a slušná paní důrazně napomenula,odpověděl jeden z ostrých hochů, že ona může počkat, protože ONI DĚLAJÍ NA NI (!!!)Jakoby nevěděli, že je to naopak - tahle paní pracovala NA NĚ, tak jako naši rodiče pracovali na naše důchody.Mladíci by se měli především snažit, aby měl v budoucnu kdo pracovat na JEJICH důchody.Půjde-li to takhle dál, na ně nebude mít kdo dělat- mladí flákači hodnoty nevytvoří.Kdyby naše věrchuška nevykrádala soustavně penzijní rezervy,naše generace by byla v pohodě zajištěná.Klip je špatný a vulgární...

Není slušné vysmívat se postiženým, nemocným, starým lidem, či homosexuálům. Víme jaké protesty vzbudil Dušek s řečmi o propisce. A nejednou ti samí, co ho odsuzovali, jsou z tohoto klipu nadšeni...

Hlavně si je podejte, kdo je za to platí - když sami říkají v klipu, že "zadarmo ani kuře nehrabe"... "
30. 04. 2010 | 14:32

Béda napsal(a):

VV,

pro vaše povzbuzení:
"Školy se bouří a zveřejňují další výsledky voleb nanečisto, pravice drtivě vítězí"
http://www.novinky.cz/domac...

Zde jsou výsledky voleb, které organizuje na školách ČLOVĚK V TÍSNI!!! (Není to náhodou jedna z neziskových organizací, kterou jste coby koordinátorka zastřešovala? Není náhodou i za Zelenkovým klipem někdo z ČvT, resp. z TOP09? Mimochodem „Pokud to mají být simulované volby, pak ať jsou se vším všudy, včetně zveřejnění výsledků ihned po sečtení hlasů,“ myslí si Michael Canov, který vyučuje chemii na libereckém Gymnáziu Jeronýmova, v současné době pouze externě, jelikož působí jako starosta města Chrastava na Liberecku..."

Tak to jsou ty tajné volební taháky TOP09 + Starostů? Klip vyzývající děti, volby dětí "nanečisto" oblouzených "kouzlem" pana Schwarzenberga, jejich medializace v mainstreamu...?
30. 04. 2010 | 14:45

Béda napsal(a):

Dovětek:

všimněte si u toho článku obrázek. Nepřipomíná vám ta volební "urna" něco? Třeba barvou (všimněte si logo TOP), písmenem V uprostřed. Nekonají nakonec TOP09 a VV v této věci ve shodě?
30. 04. 2010 | 14:49

jepice napsal(a):

Bédo, nemáte to s tím důchodovým systémem a generacemi nějak popletené? Pokud vím, průběžný systém tu existoval od začátku padesátých let, kdy byly zlikvidovány veškeré vklady na důchodových fondech.
Takže z peněz našich rodičů naše důchody rozhodně pocházet nebudou, naopak z nich byly financovány důchody našich prarodičů.
30. 04. 2010 | 15:34

Béda napsal(a):

jepice,

milá přítelkyně. Já neobhajuji pravdivost onoho výroku, pouze uvádím, co si o milém přístupu mladíků ke starší generaci (zřejmě jde o FB mládežníky, anebo a fanoušky M+I+Z) myslí nakupující starší paní.

Tolik jenom aby nedošlo k nějakému omylu. Jinak samozřejmě v podstatě o nic nejde. Asi to kluci u pokladny měli na mysli taky nějakou nadsázku.
30. 04. 2010 | 15:47

Béda napsal(a):

jepice,

je možné, že tito mladíci spatřili v autě nějakého stařešinu a také se jej pokusili po svém přesvědčit: viz
http://www.novinky.cz/krimi...
30. 04. 2010 | 15:55

jepice napsal(a):

To byl možná tenhle:
"Policejní rada SKPV zahájil trestní stíhání 63letého muže z Ostravy - Zábřehu pro trestný čin ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a trestný čin výtržnictví, kterých se dopustil uplynulý pátek krátce před pátou hodinou odpolední na nám. Gen. Svobody v Ostravě - Zábřehu.
Obviněný veřejně a na místě veřejnosti přístupném v podnapilém stavu s mačetou délky 40 cm v ruce přistoupil ke třem dívkám ve věku 13-15 let, které seděly vedle sebe na lavičce v parku. Muže patrně rozezlila skutečnost, že dívky seděly na opěradle lavičky a nohy měly na její spodní části. Nejstarší dívku chtěl důchodce mačetou nejprve bodnout do chodidel. K jejímu zranění nedošlo jen proto, že dívka včas chodidly uhnula, přičemž se mačeta se zabodla do lavičky. Následně všem začal vyhrožovat usmrcením. Dívky proto ve strachu z místa odešly a usadily se na další, asi 50 metrů vzdálenou lavičku. Muž je však opět následoval a znovu vyhrožoval usmrcením. Dokonce konkretizoval způsob jejich zabití. Řekl, že jim mačetou probodne srdce. U dívek výhrůžky vzbudily důvodnou obavu o zdraví a raději přivolaly hlídku Policie ČR. Ta muže i s mačetou zadržela a pro podnapilost dodala na ostravské DKcentrum. "
30. 04. 2010 | 16:02

Béda napsal(a):

jepice,

no vidíte, milá jepice. Říká se, co se vmládí naučíš... A pak jsou tu "pozitivní" vzory.

Začít s výchovou k "přesvědčování" se proto musí (jak jsem naznačil výše) již ve školách. A jako pomůcka může posloužit i šikovně provedený klip.
30. 04. 2010 | 16:13

Michal Macek napsal(a):

beda:

jak uz nekdo napsal pod jinym blogem - podle puvodni dohody mely byt studenstke volby po tech opravdovych - ale po tech podzimnich.paroubek je ovsem odsunul... :)))

takze se jim nedivte ze to zverejnujou - to bz taky mohli cekat do soudnyho dne - nikdo nevi co zas paroubkovi hrabne :)))
30. 04. 2010 | 17:47

Tupelo napsal(a):

Michal Macek: jj, je to fajn skladba, stejne jako 'Do you love me?', ta ma i pekny klip (Nick Cave je pro me jeden z tech Umelcu (velke U je umyslne, specialne pod blogem, ktery se venuje produkci dvou ceskych umelcu ;)) u ktereho je jen malo veci, co by se mi nelibily).

K Vasemu poslednimu prispevku, neni zcela presny - nezblaznil se spis Melcak, toho casu temer v dresu ODS, se svou stiznosti k US? Chapu jeho pohnutky, clovek, ktery vi ze se do PS uz nedostane se snazil svou poslaneckou misi prodlouzit. Ale to neni nejdulezitejsi, ve Vasem prispevku vidim spis logicky problem: pokud se mele vysledky skolnich voleb zverejnit az po radnych volbach, pak zalezi na tom, zda tam bylo sluvko i podzimnich

- pokud tam bylo sluvko podzimnich, pak tyto volby jeste neprobehly, zverejnenim skolnich voleb byla porusena domluva.

- pokud tam sluvko pozdzimni nebylo, pak - prekvapive :) - je to to same :) - volby jeste neprobehly, byla tedy porusena dohoda.
30. 04. 2010 | 20:05

*** napsal(a):

vlk

vy to pořád nechápete, Veronika dělá svoji práci - vy jen svoji analýzu proto vám to stále hapruje a nemůžete se navzájem dopočítat.

Vyjeďte z městyse, nadýcháte se čerstvého vzduchu, půjdete na pivo s Karlem a bude se vám zdát život hned lepší. Bolehlavy a hořčáky už nepijte, na chyby není čas.
***
Nejít k volbám vlku není to pravé ořechové. Volte knížete, nebudete mít problém ani s modrou ani oranžovou.
30. 04. 2010 | 22:09

prirodovedec napsal(a):

Nadporuciku Triglave (nebo Troniku? :) ): Ono vseho do casu, nekdy les jindy GVendolina. Protoze pozorovat ji pri praci to je lepsi kino nez vyhlizet z okenaka na E55. :)

(to je tzv. vtipna madlovina :) tak klid)
30. 04. 2010 | 22:17

Veronika Vendlov napsal(a):

přírodovědče, já Vás už dávno pochopila, jsem prostě taková "štětka" obou politických uskupení a tak jediné o co tady běží, je získat co nejvíc hlasů tj. co nejvíc love.

Jenže to se pak vylučuje s tou mojí jasnou naivitou a blbostí...ale vlastně ne, ono to jde ruku v ruce! Že mě to hned nenapadlo.

Vy mi to vždycky umíte tak vlídně podat, že jsem z toho celá rozechvělá...
01. 05. 2010 | 23:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, Vy jste úplný agent 007. Co je to proboha za konspirace? Ale dobrý, protože je neuvěřitelný, co nekteří jedinci dokáží "samostatně" vymyslet...

Výsledky pobouřených škol jsem zaznamenala. Nevím čím to je, že TOP09 vítězí, že bychom těm gymnazistům vymyli mozek? Nebo nás budpu volit jejich rodiče? No, to by možná odpovídalo. Ale kdepak, mládí je jen zřejmě informovanější víc, než si myslíte. Ale bylo by fajn, nepotřebovat ani koaličního partnera.

Človeka v tísni jsem rozhodně nekoordinovala, je to největší nevládka v Evropě a Šimon Pánek je jedním z nejzdatnějších lidí u nás, takže Čvt koordinovat nejde, sám se koordinuje. Je v něm strašná spousta neuvěřitelně schopných a obětavých lidí. ČVT se ale zapojilo do konsorcia, které jsem 2 roky koordinovala a do projektů, které jsme realizovali. To je pravda.

Jste už jako pan Liška (Zelení), který se dnes u příšerného Xavera nechal slyšet, že je klip z naší dílny. No, to je vážně neuvěřitelná myšlenka, ale já už se tomu ani nedivím. Spoluručím za vše, co je v naší kampani. A pamatuji si živě poslední pondělí, kdy jsme nad klipen diskutovali s naší agenturou, která pro nás pracuje.
Proto jsme se také pobavili nad představou, jak "budíme našeho spícího dědu" - modifikovaný nápad Tupela...Ten den jsem zrovna dostávala on-line "kartáč" pod tímhle blogem. Ale máme zatím svobodu, tedy vážně, myslete si co chcete a věřte čemu chcete, je to dobrý pocit.

Ještě k ČvT: snaží se prostřednictvím obrovského množství projektů politiku u nás ovlivňovat. Jde ale vždy o nenásilné formy, jde o vzdělávání, o posílení občanské společnosti jako celku, bez ohledu an to, kdo koho volí. Šimon Pánek by nikdy nedopustil, aby ČvT ztratil svobodu a nezávislost, myslím si.

K panu starostovi Canovovi - pátrala jsem ve svých seznamech, pokud mám správné info, je zvolen za ODS. Ve zveřejnění jde ale podle mne o jinou věc a tou je antikampaň před studentskými volbami. Postoj paní ministryně jsem též nepochopila. Hejtman Rath neodpouští, tedy pokud vím, STC kraj mlčí. Mě to právě z tohoto hlediska přijde neuvěřitelné, čeho se hejtmani bojí? Výsledků? Vždyť je to absurdní. Pak dostanete do schránky Středočeský magazín a máte pocit, že na kraji je jen hejtman... no nic, nebudu ten úřad kritizovat, nemám srovnání s časem "za Bendla". Možná to nebylo o nic lepší ani horší. Nevím.

My bohužel nemám žádné tajné taháky. Ale jak je vidět, ani je neoptřebujeme, sami se vyrobí. Na kampaň máme poměrně málo financí. Spíš bych řekla, že se nám vyplatilo, že jsme s kampaní nepřestali. Jsme pořád mezi lidmi a to ve všech krajích, ale ne na mítincích,tam nikdo nechodí, nefunguje to. Ani nevoláme do domácností. Ale jsme všude. Medializace v mainstremu je věc médií, takže si to vyřiďte s nimi.

Včera jsem někdy kolem druhé ranní sledovala vystoupení pana Sládka na ČT. Podle me to byla odfláknutá práce od pana Takáče, ačkoliv připraven byl - tedy snažil se tak tvářit. Co se týká slov, které se týkala médií, má pan Sládek naprostou pravdu. TOP09 na to šla od lesa. U nás to jinak nejde, zapoměňte na férový přístup do médíí... neparlamentní strany mají NAPROSTOU smůlu. Nyní, v těchto volbách, se ČT začala snažit a to je moc dobře. Ale stále je to bída s nouzí. Zažila jsem to na vlastní kůži, živě si pamtuji rozhovou s produkčním OVM před 4 lety. Evropští demokraté Jana Kasla...kde je jim dnes konec? ED se spojilo se Zielencovým SNK, a to dnes spolupracuje s VV. Od SNK ED odešla Jana Hybášková, založila vlastní EDS a kandiduje na kandidátce KDU, Jan Kasl se vrátil ke své prpofesi, ale občansky je stáe velmi aktivní. Já si dala po té zkušenosti pauzu od politiky, bylo mi z ní zle. Přesto jsem do jiné řeky vstoupila znovu, vloni v lednu.

Na urnu jsem koukala, asi to bude tím, že v našemlogu máme národní barvy. To je opravdu ale neuvěřitelná podoba, s tou urnou...

Bédo, prospěl by Vám čerstvý vzduch a let na koštěti. Čete to někdy po sobě?

Pro odlehčení: mí rodiče si kdysi říkávali, když jeden svými náladami prudil toto druhého víc, než bylo zdrávo, dooručovali si, jít omývat řirození vlažnou vodou - pro uklidnění. Musím říct, že mi to přišlo trochu přes čáru, asi jako Vám klip tria MIZ, přesto - fungovalo to, za čas už to nevyslovovali vůbec. Přesto je pod mými blogy řada autorů/ek, kterým bych podobnou "selfterapii" velmi doporučovala. A pozor, abych nebyla za moralistku, neříkám, že bych ji někdy sama nepotřebovala taky...

To zase bude řečí, co si to tu dovoluji psát...

Krásný druhý máj všem, kdo mají rádi jaro nejen kvůli množení... :-)
02. 05. 2010 | 00:43

Béda napsal(a):

VV,

na margo ČvT

již jsem to zde psal. ČvT působí v Čečně a v jiných zemích. Výsledky jeho čečenské práce jsou v mainstreamu poměrně vydatně medializovány. Ještě jsem ovšem neslyšel, žeby se ČvT aktivně zapojil do řešení humanitární katastrofy v Iráku (cca 4,8 milionu bezprizorních - 2 miliony živoří v cizině a 2,8 milionu na rodné hroudě) a v Afghánistánu, kde 29 provincií je pod vlivem Karzáiovy vlády a zbylých 92 pod vlivem Talibánu.
Taky mi v mainstreamu chybí stejná medializace toho, co se v těchto zemích děje, jako je tomu kupříkladu u Čečenska.

Anebo je to v Čečensku tal hrozné a v Iráku a Afghánistánu v poho?

Pokud jde o tzv.volby na školách:

1) dle mého jde o cílenou manipulaci - politizaci mladé generace, která je v oblasti životních zkušeností nepopsaným listem papíru
2) pokud již k této manipulaci dochází, pak je zajímavá skutečnost, že k tzv. volbám na šklách nedochází až po skutečných volbách do parlamentu
3) za další je zajímavé, že se nedodržují základní pravidla těchto tzv. voleb, t.j. že výsledky budou utajeny a zveřejněny až po skutečných volbách. O možných motivech (cui bono?) raději nebudu spekulovat. Nechci si zopakovat pídfení se po smyslu a poslání klipu M+I+Z.
02. 05. 2010 | 04:13

Béda napsal(a):

VV,

ještě pár poznámek:

Nevím jestli Člověk v tísni a Open society fund, ve kterém jste pracovala nemá společného jistého mecenáše (možná přímo zakladatele) pana G.Sorose, známého finančního spekulanta, který zbohatnul na ohrožení britského měnového systému a politického filantropa.

Také nejsem si jist, jestli jste v neziskovkách pracoval jako terénní pracovnice anebo spíše jako administrativní pracovnice - koordinátorka různých humanitárně politických uskupení.
Když pročítám vaše CV, soudil bych že jisté politické směřování, neřkuli ambice vám nikdy nechyběly.

Ještě k tomu ČvT:
hojně medializované jsou jeho aktivity v Čečně: (pro srovbnání s Irákem)
Čečna z Wiki: rozloha: 15 500 km2
obyvatelstvo
Počet obyvatel: 1 103 686

Taktéž z Wiki - Irák:

rozloha 437 072 km² (57. na světě)
Obyvatelstvo
Počet obyvatel: 24 683 313 (44. na světě, 2005) - z toho (dodávám já) 4,8 milionu bezprizorních žijících v improvizovaných podmínkách!!!
02. 05. 2010 | 04:59

Béda napsal(a):

VV,

ještě pár poznámek:

1)Jestliže je Člověk v tísni humanitární organizace, co mají znamenat volby nanečisto, které nemají s humanitou nic společného a jsou veskrze otázkou politickou?

2)Kdo financuje volby tzv. nanečisto?

3) Na základě čeho děti hlasují? Na základě osobních sympatií, studia a srovnávání politických programů, nějaké politické PR na školách ...?
02. 05. 2010 | 05:36

prirodovedec napsal(a):

VV: Nebadejte nad tim, co staci jen cist. :)
02. 05. 2010 | 20:45

Veronika Vendlov napsal(a):

VV: přemýšlejte o tom,co píšete...
02. 05. 2010 | 23:02

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: VV psala přírodovědci...
02. 05. 2010 | 23:03

Veronika Vendlov napsal(a):

B:
http://www.clovekvtisni.cz/...
http://www.clovekvtisni.cz/...
http://www.clovekvtisni.cz/...
http://www.clovekvtisni.cz/...

Co se týká toho, co Vám chbí v mainstreamu, pak ych řekla, že je to obecně zájmem veřejnosti o práci nevládek a médií, toužících po atraktivnosti - tedy sledovanosti a čtenosti. Money, money, money...

Studentské volby:
http://www.clovekvtisni.cz/...

add 1) dle mého soudu je to o probuzení zájmnu o politické dění v této zemi. Volit je to nejdůležitější, co nejméně můžeme činit. Informací je k pilitice dostatek, mladí si je umí najít šikovněji, než si myslíte.

add 2) přečtěte si vyjádření, viz odkaz výše

add 3) ano, výsledky by měly být zveřejněny ve stejnou dobu, jako výsledky "ostrých" voleb do PSP ČR.

Přesně nevím, jakou konkrétní roli OSI sehrálo v devadesátých letech, když se v ČR vše rodilo. Bezpochyby OSI založilo OSF Praha a stále jej podproduje, ačkoliv čím dál menšími fiannčními prostředky. bezpochyby OSI přímo, či přes OSF, podpořilo řadu projektů, realyzovaných českými nevládkami, zaměřených zejmína na sociální začleňování a posílení občanské společnosti. Vše se dá zmapovat, ale chtě to trochu pátrat. Ano, OSI založil Vámi zmiňovaný filantrop. Více zde:
http://osf.cz/cz/o-nadaci/s...
http://www.soros.org/

Do politiky mě přivedla náhoda a moje schopnost, rychle se rozhodovat. Měla jsem také kliku na svého prvního učitele. Nikdy sjem si nemyslela, že bduu politička a stále si nemyslím, že jí jsem. Zajímají mne věci vřejné, ale to neznamená, že musím být nutně politicky činná. Nepracovala jsem jako terénní pracovnice, ačkoliv mě ta práce stále láká, moje role byla zejména organizačně - tmelící a jednající povahy. Je jen souhrou okolností, že jsem nyní na kandidátce TOP09 a pracuji pro Starosty. Stále jsem přesvědčena, že je zdravé mít na paměti, že zítra může být všechno jinak. Přesto mi nic nebrání v tom, dělat svoli práci naplno. A tím nemyslím psát blogy a na balozích kampaňovat.

Závěrem: v 17 letech jsem si o sobě nemyslela, že jsem dítě. Byla jsem asi pěknej spratek, ale to jsem dle Křečka stále. Na názor má právo každý, ať je mu 5 nebo 100 let. A jen dialogem mezi sebou se můžeme posouvat. Ještě to chce, naučit se si vzájemně naslouchat. Tohle tedy opravdu neumíme.
02. 05. 2010 | 23:37

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: Omlouvám se za překlepy.
02. 05. 2010 | 23:37

Béda napsal(a):

VV,

díky za odpověď.

U toho druhého videa ČvT mi nějak chybí, co dělá ČvT pro demokracii v Gruzii.

U afghánské a irácké na tancích dovezené "demokracii" bych taky moc nenaznačoval. Jejím paradoxem je, že rozsah té Afghánské končí za branama Kábulu a dále jsou to už jenom opevněné demokratické ostrůvky, podobně jako v Iráku. Taktéž počet "humanitárně" usmrcených civilistů je mnohem vyšší než za předchozích nedemokratických vlád. Přirozená autorita demokratických vládců opřena o autoritu okupačních vojsk, bez nichž by zde žádná "demokracie" (demokracie v původním významu vláda lidu, pocházející od lidu, delegovaná lidem země) nebyla, je vskutku zajímavým jevem.

O tzv. politické humanitě, resp. humanistické politice jsem napsal své již výše. I o tzv. studentských volbách, humanitárně-politické, resp. politicko-humanitární organizaci ČvT.

I tak děkuji, že jste mi rozšířila obzory.

Stejně však nechápu, proč ČvT nemedializuje svou práci v Afghánistánu a Iráku stejnou měrou jako hrůzy války v Čečně. Žeby ty "naše" hrůzy byly menší a civilizovanější? Proč nedělá diskusní pořady v TV k válkám obecně? Proč k nim nepřizve i odpůrce "humanitárních" válek?
Děti je přeci potřebné vychovávat? Proč stále jenom ta Čečna? Je to snad jediný, nejhorší konflikt v současném světě?
03. 05. 2010 | 05:17

Béda napsal(a):

Ještě dovětek,

když tak čtu, co všechno dělá ČvT na své nejpočetnější (to je pro mne velice překvapivá informace, protože podle medializovaných výstupů - zřejmě z ostychu - jsem ani nevěděl, že ČvT vůbec působí v Afghánistánu) misi v Afghánistánu, maně mě napadá, jestli i SSSR při svém budovatelském úsilí v zemi odbojníků neměl svého Člověka v tísni. Počet vystavěných nemocnic, škol, silnic... by tomu mohl nepřímo napovídat.

PS: napadí mne takový zdánlivý paradox: za totality jsme povinně nemuseli válčit v Afghánistánu, za demokracie to musíme nepovinně nasílu dělat, neboť demokracie se musí šířit.
03. 05. 2010 | 05:26

Béda napsal(a):

Poslední věc.

Říká se, že historie se v kruzích po spirále neustále opakuje.

Víte co mne napadá, když sleduji politicko - humanitární mise Člověka v tísni? Vzbuzuje to ve mně asociaci katolických (jezuitských) misí. Tehdy šlo o šíření Bible, dnes o šíření tzv. demokracie. A v obou případech asistovala "humanitární" vojenská síla.
03. 05. 2010 | 05:48

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo, dobrá rada nad zlato.

Už jste si omyl přirození vlažnou vodou, jak Vám poradila autorka?
03. 05. 2010 | 08:57

Béda napsal(a):

Není všechno zlato, co se blyští, aneb o humanistovi Sorosovi trochu jinak:
"Cílený útok finančních pirátů na euro"
http://www.outsidermedia.cz...
03. 05. 2010 | 19:52

Veronika Vendlov napsal(a):

A jedeme dál... :-)
http://www.youtube.com/watc...!
03. 05. 2010 | 23:32

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, víte, já si nemyslím, že není umění vydělávat spekulacemi na finančních trzích "good joob". Na druhé strabě je ale obrovská séť OSI a sumy peněz, vložené do dobrých projektů všude na světě. Kdo to rozsoudí či posoudí a odsoudí? Já opravdu ne.
03. 05. 2010 | 23:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, pardon, oprava, jsem nějaká znavená, po dnešku, píšu už blbiny, mělo to bát takto:
nemyslím si, že je schopnost vydělávat spekulacemi na finančních trzích "good job".
03. 05. 2010 | 23:47

Veronika Vendlov napsal(a):

a ještě jednou - omluva za překlepy...
03. 05. 2010 | 23:47

Béda napsal(a):

VV,

asi máte pravdu. Účel jak známo světí prostředky. Je zcela nepodstatné, že spekulace tohoto typu a rozsahu podvracejí měnový systém a ekonomiku zemí, že v nich srážejí životní úroveň a celé velké skupiny lidí dostávají až na společenské a ekonomické dno. Důležité je, že se pak z části těch peněz financují politicky humanitární akce prokládané tu a tam nepolitickými humanitárními akcemi. Samozřejmě do financování této humanity a "humanity" se pak zapojují i jiné organizace a "organizace".

P.S.: Malé odbočení: "...Al Capone si získal pověst chladnokrevného a brutálního člověka, který se vyznal v boji s nožem, uměl dobře střílet a nevyhýbal se ani pěstním konfliktům. Na veřejnosti si však budoval pověst úspěšného obchodníka se starým nábytkem, který rád a hodně rozdával chudým a potřebným..." http://cs.wikipedia.org/wik...
04. 05. 2010 | 06:26

veronika vendlova napsal(a):

Bédo, zase jste si to přeložil po svém...já jen nevím, jak to "spočítat". Zda jedno vyváží druhé a nebo naprosto nevyváží...

Jen vím, že myšlenky GS jsou mi často velmi blízké.

PS: Možná by bylo dobré, když už jste odbočil, odbočit k nějakému jinému komparativnímu vzorku. Al Capone asi není to správné ořechové.

PS2: Můžete se mnou samozřejmě nesouhlasit. :-) To je OK. A já z toho rozhodně nejsem KO. :-)

PS3: Konečně mám téma bakalářky, a světe div se, vrhnu se na naše nevládky činné ve světě a jejich srovnání. Jsem na to sama zvědavá...
04. 05. 2010 | 11:26

Koudelka napsal(a):

Bédo
Vy si tu vyhrajete :-))

Měl by jste pochopit, že v zájmu neziskovek je lepčejší aby pod nárazy spekulativců banky krachovaly, trhy a hospodářství hroutili, lidé bez práce bydleli pod mostem a chcípali hlady..protože pak přijde GS, neziskovky a se svatozáří nad hlavinkou nasypou trochu přihnilé rýže do natažených rukou. Ó...jaký boží počin, jaká štědrá srdce :-)))

Zde se nedivte se..psí dečky se dnes už nenosí ale http://www.zvedavec.org/poh...
04. 05. 2010 | 12:22

jepice napsal(a):

Koudelko, vy jste dokonalý.
Nejdřív podsunete VV, že když oceňuje Sorosovu nadační aktivitu, vlastně si přeje, aby lidi chcípali hlady, a nakonec dáte odkaz na Zvědavce.:)
04. 05. 2010 | 13:29

koudelka napsal(a):

jepice
Jasně, jsem dokonalost sama :-))) Ale je třeba hledat. Můj mnohovrstevný příspěvek lze rozebrat ve více rovinách..:-)
VV
Tak co??? http://zpravy.idnes.cz/jste... ještě sranda???? Ten plakátek? V Němcích,Finlandii i jinde střílej studenti ve školách...co by si nestřelili naši "chytří študáci" jinde, že? Vždyť je to sranda...nebojíte se vyjít na zápraží??
04. 05. 2010 | 16:46

Béda napsal(a):

koudelka,

to si jenom facebooková mládež chce povyrazit. Vy v tom nevidíte ten humor a nadsázku?

PS: Ale pozor paní Veroniko! Nějaký zmatený junior by po vašem zvolení do parlamentu mohl začít s podobnou aktivitou vůči vaší osobě. Když vypustíte jednou džina z lahve, nikdy nevíte jak to nakonec skončí.
Ono, i humor by měl mít jisté hranice. Dneska vajíčko, zítra kámen (proč bychom dětem nedopřáli povyražení, že? - ještě jim k tomu natočíme startovací klip), pozítří ...
04. 05. 2010 | 16:59

Veronika Vendlov napsal(a):

Koudelka je klasik a nejen po ránu... ;-)
04. 05. 2010 | 18:51

Veronika Vendlov napsal(a):

K: není to sranda, ale fakt nevím, proč se mě na to ptáte? Jako že za to nesu osobní zodpovědnost?

Nene, Vážený mistifikátore, za to nese odpovědnost celá společnost, každý jeden z nás.
04. 05. 2010 | 19:26

Veronika Vendlov napsal(a):

Vy jste se s K. úplně pomátli? Máte děti? A jak jste je vychovali? Jste si jimi jistí? A jsou si ony jistí Vámi?

Ale co se ptám, na pranýři jsem já, ne Vy!! Já zapomněla!

http://blog.aktualne.centru...
04. 05. 2010 | 19:30

Béda napsal(a):

VV,

nikoliv milá Veroniko. Za to nesou odpovědnost ti, kteří se z pozadí snaží mladou generaci organizovat a manipulovat k nesnášenlivosti vůči svým názorovým oponentům, sociálním skupinám...

Doufám, že za tím není vaše lidovecká TOP? Kolikpak starostů je v jejím vedení?
04. 05. 2010 | 19:47

jepice uvědomělá napsal(a):

Dřív to aspoň nebyla celá mládež, že ano. Z novin i televize jsme se dozvídali, že většina mladých je pokroková, uvědomělá, plní své úkoly na poli vzdělání a buduje mír. To jen pár jednotlivců podlehlo propagandě, šířené štvavými vysílačkami, nevhodné módě a hudbě. Odpovědni za to byli všichni ti ztroskotanci a zaprodanci, co zpoza hranic šířili svou nenávist k socialistickému zřízení a všem poctivým lidem, rozvíjejícím odkaz Října i Února.

Je na čase vrátit se k důsledné výchově od prvních krůčků mladého člověka /jiskry/, pokračovat v ní nekompromisně v pionýrském věku a dovést ji až k vrcholné přípravě na odpovědný život uvědomělého soudruha v SSM.
Podchytit...hernajs, jak to bylo dál?
Jasně, už vím: Podchytit, vymlátit, dodat!
04. 05. 2010 | 20:46

Béda napsal(a):

jepice uvědomělá,

no vidíte. Právě to si asi uvědomil ten, kdo začal mládež manipulovat ve svém zájmu k nesnášenlivosti.

Anebo se vám zdá, že vajíčkování, kaménkování, nejnověji házení láhve s utopenci a hecování proti seniorům a obecně levici je něco jiného?
04. 05. 2010 | 21:14

Béda napsal(a):

jepice uvědomělá,

no vidíte. Právě to si asi uvědomil ten, kdo začal mládež manipulovat ve svém zájmu k nesnášenlivosti.

Anebo se vám zdá, že vajíčkování, kaménkování, nejnověji házení láhve s utopenci a hecování proti seniorům a obecně levici je něco jiného?
04. 05. 2010 | 21:15

jepice na odchodu napsal(a):

Byli ti utopenci aspoň jedlí?
Víte, co je opakem pravého Praděda? Levý Leděd.
Už mě to manipulování mládeží nějak zmáhá.
04. 05. 2010 | 21:41

Veronika Vendlov napsal(a):

B:
1) já nevím, co na tom nechápete. Nepamatuji si, když jsem ještě byla mladá, že bych někoho nechala, aby mnou manipuloval. Měla jsem a mám předsi rodiče, kteří mě museli usměrňovat. Takže bych zkrátka mladé lidi nepodceňovala a nemyslela si, že je snadné je zmanipulovat. Jo, možná je něco "in" a "cool" a "free", ale to bude těžko mezigenerační konflikt. Je to na nás, starších a nejstarších, abychom upozorňovali na to, že stárnutí není žádná pohoda, zvláště v dnešní době, kdy je všude jen bujaré mládí, top manažeři a hubeňoury v tech největších BMW.
Je to jak jinak, než o komunikaci. Nemám ráda konflikty, zvláště násilí. A myslím si, že mladým nedochází trpělivost se starými lidmi, ale spolitikou, která tedy fakt není žádným vzorem. Média mají na zbůsobu komunikace a tom, jaké se na nás hrnou informace, lví podíl. Vůbec se mi nelíbí, že by měli lidé, kteří celý život dřeli, dostávat jen nejakou almužnu od státu, když netušili, že se doba může změnit a nespořili si na horší časy, často ani nebylo z čeho. Někte se však ty finence brát musí a já si nedovedu předatvit, že by se měly zvyšovat daně. Už takhle všem mizí značná část příjmu ve státní kase a v terénu je to jak na divokém západě, co kdo může, nepřiznává.

Je správné, mít vlastní názor a za ním si i stát. Není správné, být nesnášenlivý k druhým, pokud se mnou nesouhlasí. A jak je to tady pod blogy?

2) Pletete si pojmy s dojmy. Popořádku, citují Vás - "lidovecká TOP" .... se snaží na nikoho neútočit, chceme zejména, aby šlo k volbám co nejvíce lidí, protože každý hlas je důležitý. Jediné co máme trochu kontroverznější je, že na jednou vizuálu je uvedeno: "pošlete je k ledu"...jinak si vážně myslíte, že bychom zrovna my vyvolávali nějaké vášně mezi sociálními či jinými skupinami? Čím proboha, jak?

K tomu pletení pojmů s dojmy: Vy, tak znalý všeho, můžete mi vysvětlit, jak by asi mohli být naši starostové ve vedení TOP09? Tak schválně, čekám na Váš názor.
05. 05. 2010 | 00:39

Veronika Vendlov napsal(a):

A tohle je fakt pohoda...nebo je to taky "přes čáru"?
http://www.youtube.com/watc...
05. 05. 2010 | 00:45

Veronika Vendlov napsal(a):

05. 05. 2010 | 00:46

Veronika Vendlov napsal(a):

A věřím, že i toto může zůstat nepochopeno...
Ale já se té písničky nemůžu nabažit:
http://www.youtube.com/watc...
05. 05. 2010 | 00:49

Béda napsal(a):

VV,

Těmi odkazy z youtube se s dovolením nebudu zabývat - to není klip M+I+Z, nevidím v něm politické konotace na akce typu vajíčkování, kaménkování, nejnověji taky utopencování. Co "humorného" přijde pak? Házení zápalných lahví, bití důchodců...?

K té otázce starostů ve vedení TOP.
http://www.lidovky.cz/top-0...

http://www.toplidovci09.cz/

http://www.hop09.cz/
05. 05. 2010 | 03:39

Béda napsal(a):

VV,

mač chodit kolem horké kaše? Proč se vaše uskupení, kde významný vliv mají údajně tradice a odpovědnost na odiv vystavovaným šlechtictvím a křesťanstvím jednoznačně nedistancuje od všech projevů nesnášenlivosti, násilí a xenofobie?

To už neplatí "ctï otce svého a matku svou"? Opět přichází čas inkvizice?

Jak to morální relativizování jde dokupy s vaší proklamovanou humanitou?
05. 05. 2010 | 06:13

Veronika Vendlov napsal(a):

B:
politické konotace v těch klipech nejsou, ale pohoršovat se může kde kdo...a to se i děje. Tolik k odkazům.

Na vajíčkování, kaménkování, nejnověji taky utopencování opravdu nic humorného není a jsem jednoznačně proti. Házení zápalncýh alhví už se bohužel děje, akle důchodce nikod bít nechce a nebude. Opravdu k tomu nevidím důvod. Trochu to vypadá, jako byste to chtěl přivolat, abyste potvrdil svoji pravdu.... ale mohu se mýlit.

Vaše odkazy jsou mi důvěrně známé. Na otázku jste mi odpověděl odkazem. A to je přesně to, poč jsem se ptala na názor. V TOP09 nemohou být ve vedení naši starostové, jdou to předsi dva rozdílné politické subjekty. My také nemáme ve vedení lidi z TOP09. Kandiduje TOP09 ve spolupráci s námi - tedy starostové na kandidátkách jsou, ale hnutí nyní sampstatně nekandiduje. Velmi pdobně jsou na tom SNK ED a VV a EDS a KDU.

Asi nerozumíte přesně pojmu SPOLUPRÁCE.

Naše dohoda o srategické spolupráci se týká techto voleb, k pak podzimních komunálních a krajských za 3 roky + senátních.

A na závěr, opět nepleťe si pojmy s dojmy, vyslovit názor neznamená, že někoho mlátím konkrétní holí po hlavě. A od všeho, co se vyznačuje skutečnou xenofobií a nesnášenlivostí, se zcela jistě distancujeme.
05. 05. 2010 | 10:39

koudelka napsal(a):

VV
Tak postupně..

"Koudelka je klasik a nejen po ránu... "
Koudelka je klasický praktik a ví, že "takhle hezky po ránu" je lepší než kůra z koránu :-))

"K: není to sranda, ale fakt nevím, proč se mě na to ptáte? Jako že za to nesu osobní zodpovědnost? "

Jako, že ano. Jako veřejně činná osoba jste přiklonila k pravicově organizované radikalizaci mládeže, která začíná smrdět útoky proti svobodnému vyjádření názoru, dehonestaci jiné skupiny lidí apod.

"za to nese odpovědnost celá společnost, každý jeden z nás."

Klasická odpověď alibisty. Nene, VV, za toto nese odpovědnost ten, který toto podporuje. Už jen tím, že se jasně nedistancuje. Což z pravého politického spektra neudělal nikdo. Mimo jakéhosi pokusu ODS s tím, že se snaží navést dojem že si to nakonec organizuje Čssd sama. Ani občan Schwarzenberg se nijak nevymezil. Ten to vnímá jen jako hloupý žert!!..????
No..hlavně, že se to neděje jemu. Asi by se divil, kdyby v třeba v Odolené Vodě v hospodě na něj někdo zaútočil nedopitým půllitrem. Možná by dnes mluvil jinak.
Podotýkám, že nevolím Čssd..jde mi spíše o náladu..

"Vy jste se s K. úplně pomátli? Máte děti? A jak jste je vychovali? Jste si jimi jistí? A jsou si ony jistí Vámi?"

Milá dámo. Mám pět dětí a myslím si, že jsem je vychoval(vychovávám) dobře. Jsou samostatní,studují, umí pracovat, mají úctu ke stáří, handicapovaným, nefetují, nesquatují- bydlí ve svém..k tomu přidám tři vnoučata...
Ano..můžou být jisti mnou a já jsem jist jimi. Oni ví, že mohou přijít s čímkoliv kdykoliv a já vím, že mohu taky.

Další Vaše příspěvky následující pod tím, co jsem okomentoval včetně dnešního jsou jen obligátní omáčkou..snad jen:
"A na závěr, opět nepleťe si pojmy s dojmy, vyslovit názor neznamená, že někoho mlátím konkrétní holí po hlavě. A od všeho, co se vyznačuje skutečnou xenofobií a nesnášenlivostí, se zcela jistě distancujeme. "

Vyslovit názor a dojmy spojené s jejich špatně skrývanou obhajobou je to samé jako vzít konkrétní hůl do ruky.(týká se tohoto blogu)
05. 05. 2010 | 12:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy