Registr vozidel: návrh řešení

19. 07. 2012 | 08:00
Přečteno 3227 krát
Problémový registr vozidel prý stojí 13 milionů měsíčně. Firma, která se o tuto zábavu občanům postarala, tak vyinkasuje skoro půl miliardy. Navrhuji jednodušší, rychlejší a bezkonkurenčně levnější řešení, kterému nebude padat systém a funguje dokonce i bez internetu.


Registr vozidel
Registr vozidel

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bara napsal(a):

Je to sice myšleno jako legrace, ale má to něco do sebe. Mám pocit, že čím sofistikovanější řešení, tím je vlastně horší. Je složitější, zaměstnává více lidí, stojí víc peněz a výsledek je na ... Existuje ve státní správě nějaký nový systém, zavedený v posledních dvaceti letech, který by byl jednoznačně lepší, než ten starý? Nevím o žádném.
19. 07. 2012 | 08:07

PB napsal(a):

Vtipné je, že nikdo nemyslel na ty, kteří potřebují přihlásit, přehlásit, odhlásit vozidlo a nemají čas.
To je ta svoboda, to je ta demokracie,
to je to vítězství Pravdy a Lásky
(nad registrem vozidlem ...)
19. 07. 2012 | 08:12

Eleshar napsal(a):

Nechápu, co je na tom vtipného. Tak nějak se to přeci po zavedení nového systému dělá, ne?
19. 07. 2012 | 08:15

Jaromír napsal(a):

Báro, bez problémů funguje systém rozkrádání státních zakázek. Běží jak po másle, nikde žádné zdržování, žádné zbytečné papíry a doklady, bez čekání vyplaceno ihned,. nikdo ze zůčastněných si ještě nestěžoval. Nikde jediný úředník který by udělal zbytečný krok bez patřičného efektu
19. 07. 2012 | 08:18

Pamela Bárnsová napsal(a):

PB

to aby se lidem nestýskalo po frontách na banány.
19. 07. 2012 | 08:20

Občan napsal(a):

No, sice to je žert, jenže ono to tak v reálu skončilo!
A to nejen registr vozidel, ale i Drábkův tunel na MPSV. Jak registr vozidel, tak Kybersadistovy "agendy" fungují jen díky tomu, že úředníci doblba vkládají znovu a znovu tatáž data a pro sichr si všechno vedou v sešitech.

Ona tak totiž funguje většina úřadů. Sice mají úžasné IT systémy pro správu agend a komunikaci, ale úzkostlivě si vedou listinné spisy a všelijaké sešitové databáze. Protože stačí, aby chvíli nešla elektřina a celý systém jde do kytek. Pak je člověk rád, že má klasický telefon, propisku a sešit.
19. 07. 2012 | 08:28

neo napsal(a):

on ten státní moloch nic pořádně neumí. Registr vozidel má okno hned vedle okna, kde jsou řidičáky a o kus dál je okno na občanky. Ale je problém si předat info a člověk musí ke každému zvlášť. A aby se nenudil, tak někde potřebuje vlastní fotku a jinde si ho vyfotí oni a vlastní fotku mu nevemou. Platí se pak na pokladně a ne u okýnka kde se žádost vyřídila. Tam dostanete jen papír. čéím víc papíru a okýnek, tím víc zaměstnanců co nemají co dělat a tím víc zbytečných úkonů. Pro úředníčky se musí místa vytvářet, jinak by se mohlo stát, že se v tom svinčíku lidi vyznaj.
19. 07. 2012 | 08:58

Martin napsal(a):

Není třeba takové "sofistikované" řešení, bohatě stačí vyhodit duté hlavy co vymyslely že registr bude internetová aplikace a že zakázku dostane firma bez výběrového řešení.
Každá průměrná IT firma dneska dokáže naprogramovat ergonomickou desktopovou aplikaci se serverem v budově Dopravního Inspektorátu a synchronizaci dat s centrálním serverem na ústředí v Praze.
Jenže to by na Ministerstvu nemohli sedět ti troubové co tam sedí a seděli.
19. 07. 2012 | 09:05

Občan napsal(a):

Neoušku, koloušku,
to je proto, že se jedná o výkon přenesené pravomoci orgány územní samosprávy (magistráty, MÚ, OÚ).
Občanky jsou prostě JINÁ agendy, spravovaná JINÝM ministerstvem.

Registr obyvatel spravuje MV, zatímco registr vozidel TATO vláda MV sebrala a přidělila ho MD.
SOUKROMÉ firmy, které jsou takto zavěšené na státní bradavce, přece potřebují z něčeho žít.

A pak zde ještě máme SAP, "díky" němuž se o každé náplni do propisky MUSÍ účtovat jak o zakázce za desítky mega Kč. Že to je drahé a neefektivní?
No, je - ale z čeho by jinak žil SOUKROMÝ DODAVATEL SAPu?
A z čeho by potom žil "analytik" Neo?
19. 07. 2012 | 09:11

neo napsal(a):

Občanoušku dědoušku:

já se nezajím o to proč to tak je. Upřímě je mi to u zadele. Mě zajímá, jak to změnit. Chci jedno okýnko, jednu kartu a jednoho úředníka za tim oknem a ne 5 okýnek, 15 úředníků a 16 průkazek .... (obrazně řečeno).

Já nepracuji pro firmu dodávající SAP, takže nechápu, proč si zas vymýšlíte.
Mimochodem, SAP patří k tomu nejlepšímu.
19. 07. 2012 | 09:18

Viola napsal(a):

Návrh řešení - kolo
19. 07. 2012 | 09:26

http: napsal(a):

Občan.
Na oprávněný a logický odsudek Nea ohledně organizace práce mezi samosprávami a ministerstvy vůči občanovi reagujete stylem ministerského byrokrata. Navíc, to jakým způsobem použije ministerstvo dodaný systém, není odpovědností dodavatele sw, ale je jen a jen na objednateli tohoto systému. Vaše argumenty jsou zatíženy bohužel vašim dilentatismem ve věci. Neo logicky požaduje, aby se systém choval jak popisuje a je jen na řešiteli, aby to takto realizoval. To, že tento přístup nechápete neznamená, že lze Nea zesměšňovat slovy: A z čeho by potom žil "analytik" Neo?
19. 07. 2012 | 09:46

Analytik napsal(a):

Tento návrh vyzkoušeli už Drábkovi úředníci na Pracovních úřadech.
Fungoval spolehlivě, ale jen do té doby, než byla vyčerpána kapacita datových úložišť - krabic od banánů. Ale úředníci měli jistotu, že všechno co do bedny uložili, po pár hodinách tam zase najdou.
To u Registru motorových vozidel zatím nikdo nezaručuje!
19. 07. 2012 | 09:55

Joachym Brezina napsal(a):

http:
Občan pouze popsal to jak ministerstva vzájemně nekomunikují, že pod hesly o obíhání papírů a ne lidí po úřadech se tu nedomluví ministerstva a tak i když nějaká data obíhají, je to málo, je to nedostatečně. Zákony které by k tomu měly být jsou cáry papírů a blamáž. Máme krásné brožurky, letáky, propisky, máme hesla o tom jak bude líp .... místo toho máme horší systémy IT a valí se to od kde koho jak to pomalu vyplouvá na hladinu, co všechno nefunguje, co všechno bylo předraženo.

Jenže mediální masáž udělá v lidech dojem, že s jednou občankou můžou vyřídit všechno na jednom místě, mediální masáž pak v takových jako Vy a Neo vzbuzují pocit, že lži ministrů jsou pravdami, protože to řekli v televizi.

Probuďte se člověče, ministerstva spolu nekomunikují (krom rozkrádaček) a pokud tak chaoticky. A to že jste naštvaný popřípadě, na koncové uživatele ...pracovníky za přepážkami je asi tak stejné, jako že budete v obchodě nadávat prodavačce, že z fabriky jim došly konzervy co mají hrubky na potisku etikety.

Když stojíte na poště ve frontě a ostatní okýnka jsou zavřený, zanadáváte si, proč tam není více pošťáků, ale když stojíte ve frontě na úřadě, tak si zanadáváte že je moc úředníků. A když ne Vy tak jiní ano.
Nevím jak Vy ale já nemám pocit, že by úředník na občankách se vzbudil a po ránu dostal ten super nápad že přestane od lidí brát jejich fotky a místo toho je bude zdlouhavě fotit, nebo na dopravním odboru si řekli, fajn, uděláme si nový registr.

Lidi jsou nas*aní na koncové pracovníky protože s nimi se setkávají. Takový Neo, typický koncový výplod Darwinistické teorie, toho nezajímá že něco nefunguje, ho nezajímá že se ten pracovník musí řídit nekvalitními i protiřečícími zákony. Nea krom něho samého nezajímá nic.
Neo chce jednu kartu a jedno okýnko ...... hezký, v tomhle státě asi ne.

Čtu Občana delší dobu a narozdíl od mnohých má přehled o fungování veřejné správy, ostatní jen mlhavé představy, hlavně naflusat na koncového pracovníka, to je ten byrokrat.

Na závěr Vám http řeknu jedno ...běžte pracovat do veřejné správy, nějaký ten rok dělejte pod těmi pitomými paskvily PS co se jim říká zákony a pak tady exhibujte.
19. 07. 2012 | 10:25

Xury napsal(a):

Snad jen malou poznámku. Těch 13 milionů měsíčně není za registr vozidel.
19. 07. 2012 | 10:30

neo napsal(a):

Brezino, máte v mozku kuličky?

samozřejmě, že mě zajímá, že to nefunguje a chci aby to fungovalo. Jak jste proboha přišel na ten nesmysl, že bych vinu házel na koncové pracovníky? Vina je na těch, co ty hlouposti vymysleli a zavedli.
19. 07. 2012 | 10:39

Xaver napsal(a):

Neo:
Já žasnu, zcela správné hodnocení úřadů, a zrovna od vás.
Ale nejsou náhodou viníky politici (všichni)? A nejsou ti politici (všichni) drženi u moci díky své spolupráci s těmi, kteří dovedou vydělávat ?
19. 07. 2012 | 10:46

Maximus napsal(a):

Dnešní Právo přineslo na str.4 info, že za firmou ATS-Telcom má být podle hned několika zdrojů firma SIKS, kde v jejím představenstvu do r.2010 působil Jaroslav Mráz, který se poté stal ředitelem informatiky na min.vnitra, které provozovalo původní registr. Spekuluje se o jeho napojení na Víta Bártu z VV. Schopná policie či BIS by to vypátrala a doložila velmi rychle, ale v Českooselsku.cz?
19. 07. 2012 | 10:57

neo napsal(a):

Xaver:

jsou vini politici. Musí věci komplikovat, aby se muselo najmout víc a víc lidí, kteří by v úřadech pracovali. Je to neefektivní a už i neúnosné.
19. 07. 2012 | 11:07

http: napsal(a):

Joachym Brezina
Omlouvám se, ale vzpomínám si na jednoho funkcionáře z dob minulých, který na podnikové konferenci byl schopen vystoupit s projevem, ve kterém si úvodem vytvořil smyšlené nepřátele socialismu a dělnické třídy, aby je potom ve svém emotivním projevu rozdrtil stranickou pěstí.
Pokud se soudný člověk podívá na akce ministerstev ohledně IT, ale i čehokoliv, tak logicky dojde k závěru, že ministerstva spolu nespolupracují, ale soupeří. Dialog hluchého se slepým. Nechápu, že mi podsouváte něco jiného.
Dále mi podsouváte, že jsem naštvaný na koncové uživatele. Vždyť právě koncoví uživatelé, tj. občané i obsluha na úřadě jsou postiženi tímto stavem. Kde tvrdím opak?
Neo chce aby systém fungoval systémově, tj. aby občan nemusel při návštěvě úřadu neustále znovu opakovat údaje, které tento úřad již má o něm uložené. Odborně pojmenováno redundance dat. Struktura databáze údajů nemají kopírovat organizační členění úřadu, ale organizace úřadu má sdílet společná data. To není mediální masáž, to jsou naprosto jednoduché základní systémové požadavky při tvorbě skladu data.
Nedělám si iluze o práci ve veřejné správě a často by mě mohli omývat, když vidím ten systémový chaos. Předpokládám však, že tento chaos vznikl na základě špatně navržených základů a následné lidové tvořivosti. Nebudu domýšlet, kdo je odpovědný.
A podezírat mně z exhibicionismu je opravdu podpásovka, ale někteří jinak argumentovat neumí, že.
19. 07. 2012 | 11:21

Martin napsal(a):

neo: SAP patří k tomu nejlepšímu, jak legálně srazit firmu na půl roku až na rok na kolena a ty slabší zkrachovat. Viděl jsem na vlastní oči, jak díky zavádění SAPu se jistá firma s desetiletou historií a patnáctimilionovým měsíčním obratem napřed odporoučela do červených čísel a následně musela zavřít krám, protože si za ty tři měsíce kdy firma fakticky nefungovala si trh rozdělila konkurence.
19. 07. 2012 | 12:12

Občan napsal(a):

Neo,

blábolíte strašný nesmysly. Ale příjemně mě překvapila Vaše sebereflexe - totiž, že nechápete.

Ubezpečuji Vás, že právě koncových úředníků stále ubývá. Dokonce rychleji než přibývá "managerů". Takže brzy se dostaneme na Vámi kýžený stav - jedno oknéko s jedním úředníkem a jedna fronta před ním. Ovšem fronta se odpovídajícím způsobem prodlouží; chápu ale, že tohle Vy nejste schopen pochopit. I kdyby se totiž data usdílela a úředník upsal do bezvědomí, rychleji správní akt neuskuteční.

Ovšem v jednom se shodneme - rodné číslo a kartička by mohly stačit pro většinu úředních jednání. Šlo by to - ve Švédsku to tak mají zavedeno už asi 20 let a osobní číslo platí pro sociální i zdravotní pojištění a pro většinu jednání na úřadech. Mně rovněž vadí, že jsou u nás agendy tak hloupě odděleny, jako jsou. Komplikuje to totiž především práci těm úředníkům, protože musejí neustále někde něco ověřovat, čekat na potvrzení nebo sami něco potvrzovat kolegům odjinud. Pak se totiž snadno stane, že něco někde zůstane viset zbytečně dlouho nebo se na to zapomene úplně.

Jenže s tím ten koncový úředník nenadělá nic. Ten je u okénka proto, aby věc vyřídil podle daných pravidel a nemá do nich co mluvit. A čím jich bude méně, tím déle bude trvat vyřízení i těch nejbanálnějších záležitostí.
19. 07. 2012 | 12:32

Občan napsal(a):

To Martin:

No, nás SAP sice neposlal ke dnu, ale naše mzdovka i obecná účtárna od jeho zavedení pro sichr účtují ve starých dobrých účetních knihách, které si kopírují do zásoby. A pečlivě schovávají každou účtenčičku. Mají totiž za sebou 4 měsíce hororu, rok víceméně nefungujícího systému a poznatek, že ručně to mají hotovo za třetinu času. Takže nejdřív všechno udělají ručně, rychle a přesně, pak nacpou data do mašiny a vrátí se zase ke spolehlivé propisce.

Naprosto mě šokovalo, že zatímco výdej kancelářských potřeb "postaru" znamenal 10 minut ve skladu, jednu průpisovou objednávku s požadavkem a odškrtnutí pár položek ve skladové evidenci, se SAPem to obnáší i 140 (ale také víc) účetních operací a nutnost podávat objednávku až měsíc předem.
19. 07. 2012 | 12:45

neo napsal(a):

Martin, Občan:

zvláštní, naše firma přešla na SAP a nepoložilo jí to, naopak. Je efektivnější ve všech směrch. Problémy samozřejmě při přechodu byly a neustále se něco aktualizuje a vylepšuje, ale nic tak zásadního, aby to položilo firmu. No a Občan to zas hrotí do papíru... to se u nás neděje a funguje to dobře.
19. 07. 2012 | 12:58

neo napsal(a):

Občan 12:32 :

neblábolím nesmysly, jen pravdu a fakta.
Napsal jsem, že nechápu, kde jste vyhrabal, že pracuji pro SAP. Jste lhář a dokazujete to každým dnem vy sebereflexe.

Kéž bychom se dostali na jedno okénko s jedním úředníkem. Lépe řečeno , může být více okének, kvůli těm frontám, ale musí řešit stejnou věc a ne že máme na každé okénko jinou činnost : občanky, pasy, řidičáky, evidence vozidel , pokladna....

můžou být tři okénka kde se bude řešit vše najednou v jedné kartě.

Proč když mě vyfotí na občanku, nepošlou jim fotku i na řidičáky? Proč musí být zvlášť řidičák a občanka?(tady se shodnem). Proč od řidičáků musim na evidenci vozidel a není možné, aby z jednoho okna do druhého ty data předal ten úředník? Mně vadí ta neefektivita. Půl dne strávených mezi oknama.
19. 07. 2012 | 13:05

http: napsal(a):

Martin:
Tak to já mám jednoho známého a ten má známého kámoše, který viděl chleba namazaný máslem...
Patrně ve firmě, kterou zmiňujete, byl nějaký super top manager, který se chtěl prostřednictvím SAPu dostat na úroveň svých top kámošů a neuvědomil si, že je třeba před nasazením jakéhokoliv počítačového systému ověřit dané prostředí, zda je pro takové nasazení vůbec vhodné a podobné skopičiny. Také znám firmu, která nasadila obyčejný sw pro skladové hospodářství a očekávali, že je program automaticky všechno naučí. Po třetím zkušebním najíždění skladu se toho chopil samotný ambiciozní ředitel, což nepomohlo naprosto k ničemu, takže sklad jim dodnes nefunguje. To všechno jsou životní pravdy a zkušeností IT. Naprosto však nevypovídají o tom, že by systém SAP byl zmetek. Nadneseně je to jak jezdit se závodním ferrari po oranici.
Občan:
Pokud je pravda, co popisujete, pak je to opět příklad nevhodného nasazení IT do prostředí, které to odmítá akceptovat. Takové případy se stávají a jsou obvykle produktem mozků, které nechápou a nikdy se nepoučí, ale mají tu moc. Samotný SAP viníkem není. Nepřipomíná Vám to něco v tomto státě?
19. 07. 2012 | 13:15

PB napsal(a):

Pamelo, vy v obchoďáku s těmi banány můžete jít hned ke kase a nestát frontu?
19. 07. 2012 | 13:39

PB napsal(a):

Včera to už kolem půlnoci nakousl Bárta.
Ministr - říkejme mu D. - má kámoše.
Ten sice neumí skoro nic, ale potřebuje prachy.
Tak se mu systém registru vozidel přihrál.
On slízl smetanu, ministr D. slízl smetanu,
a že to lidem sežralo a sežere jejich volný čas, zbytky nervů a také nemalé finanční prostředky (i na "tlačenkách"),
do toho přece pravicovému ministrovi a jeho kámošovi nic není.
Jinde ve světě by takový ministr letěl na hodinu a CELÝ
PRŮŠVIH by hezky zaplatil.

U nás jsou "Klausovi kluci v akci", kteří si jaksi zvykli
(od svého Duchovního Otce Tunelu), že "INKASOVAT ANO"
a "NÉST ODPOVĚDNOST NE".

Napadá vás všechny jiné řešení, než to už KONEČNĚ začít řešit "nediplomaticky"?
19. 07. 2012 | 13:48

http: napsal(a):

Jsem pro nediplomatické až fyzické. Je jasné, že pijavice budou řvát jak o život.
19. 07. 2012 | 14:00

Občan napsal(a):

Neo,

já opravdu chápu, že Vy nic nechápete.

Takže - každé to předělávání a "vylepšování" něco stojí. A to firma, v níž (možná) pracujete, pochopitelně platí dodavateli. Čím složitější, klopotnější a nespolehlivější systém, tím větší vejvar pro dodavatele systému i "servisu".

SAP je, milej chlapče, nepříliš vydařený pokus o všeobjímající systém řízení všehomíra. Doslova.
Navenek totiž umí všechno - účetnictví, personalistiku, ba dokonce i veřejné zakázky. Do okamžiku, než s ním člověk musí pracovat, to vypadá úplně skvěle; jako, ostatně, všechny tyhle všeobjímající udělátory. Pak ovšem zjistíte, že to, co Vám dřív trvalo pár minut, najednou ten všesystém morduje hodiny a ještě k tomu je výsledek blbě.

Já jsem, milé neo, NIKDE nenapsal, že pracujete pro SAP. Nechápu, odkud jste si to vycucal z prstu.
19. 07. 2012 | 14:21

neo napsal(a):

Občan:

Obvinil jste mě,že mám něco společného s dodavatelskými společnostmi SAPu. Takže to laskavě vysvětlete, nebo nelžete.

Napsal jste:
No, je - ale z čeho by jinak žil SOUKROMÝ DODAVATEL SAPu?
A z čeho by potom žil "analytik" Neo?
19. 07. 2012 | 09:11
Samozřejmě, že to vylepšení něco stojí, ale je to vždy na žádost naší firmy. To se samozřejmě pečlivě analyzuje. Soukromá firma není stát a tak má tyhle věci pod kontrolou a opravdu jí není jedno, kolik zaplatí. ( další vaše trapná urážka "možná pracujete" )

SAP je milej dědo velmi vydařený systém. To, že s ním neumíte zacházet je jiná věc. já se Sapem pracuji a nemám s tím problém. Je to rychlejší, přesnější, efektivnější a zvládá mnohem více věcí, než zvládaly systémy předtím.
19. 07. 2012 | 14:40

Max napsal(a):

Ministr dopravy prohlásil "Systém běží jak má, pouze je trochu pomalejší".
Jak hluboká pravda. Systém obohacování politiků a s nimi spřízněných či jimi vlastněných firem skutečně běží jak má. To, že je trochu pomalejší už se řeší. Například církevními restitucemi.
Ne ne, ministra dopravy v žádném případě nelze považovat za lháře!
20. 07. 2012 | 10:09

Max napsal(a):

Vedou se zde diskuze o kvalitách systému SAP. Nemá cenu v těchto podmínkách to příliš rozvádět. Postačí například zkušenosti města Liberec (toto město rozhodně není baštou socanů pokud by v tom někdo hledal politický podtext).
Liberec se přiznává, že patří k "posledním mohykánům" provozujících tento
systém.

http://liberecky.denik.cz/kratce/1089486-liberec-mesto-zavede-novy-system.html
20. 07. 2012 | 10:30

neo napsal(a):

Max:

je to systém, který se dělá firmám na míru. Záleží na požadavcích. Žádný systém není vhodný pro každého, je to velmi individuální.
20. 07. 2012 | 11:03

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 13:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy