Halloween

15. 10. 2013 | 06:00
Přečteno 2015 krát
Začalo to veselým honěním chodbami starého zámku, ale od té doby je to čím dál strašidelnější. Už jsme tu měli souboj s rozzuřeným drakem či padající hlavu rezavějícího rytíře, tentokrát se děti můžou těšit na skutečný horor! Sledujte i dnes premiérový díl večerníčku Bílá paní na hlídání na ČT2 a ČT :-D.


Kluci mají raději bláznivý Halloween než poklidné dušičky. Ještě, než si vyrobí pořádnou strašidelnou dýni, způsobí Bílá paní pěkné pozdvižení v místním supermarketu. Na cestu jsem musel vymyslet teplejší oblečení pro kluky i pro maminku (Bílé paní není zima nikdy).

Ani místní obchod jsem si nedovolil kreslit vyloženě z hlavy. V jednom nejmenovaném rokycanském supermarketu vůbec netuší, že jsem se tam jednou vydal s foťákem a tajně si fotil regály, pokladny, vstupní dveře a vůbec všechno, co jsem do večerníčku potřeboval.

Znovu jsem si kreslení okořenil drobnými žertíky. Uvnitř i venku na supermarketu visí spousta podivuhodných plakátů („Do obchodu s umytýma nohama.“ „Jezte mrkev, je levná.“ atd.). Obchod taky nabízí plechovky s lahodnými šneky. A ryze interním vtípkem je slečna pokladní – do této role jsme obsadili naši kolegyni Lenku Boháčkovou. Jde dost možná o první ženskou večerníčkovou postavu s výrazným tetováním...

Asi vůbec nejšílenější výjev v celém seriálu čeká na ty nejbystřejší diváky v okamžiku, kdy se Bílá paní vrací z noční pochůzky na střeše. V maminčině ateliéru, kterým během vteřiny prolétne, stojí na štaflích místo bezhlavého rytíře úplně jiný obraz...

Mimochodem – všimli jste si, jak od začátku seriálu pracujeme s ročními obdobími? Začali jsme v létě, minule začal podzim, teď už popadalo skoro všechno listí ze stromů a zítra budou Vánoce.

Další ilustrační obrázky k Halloweenu najdete na mých stránkách. Tento díl večerníčku Bílá paní na hlídání sledujte v úterý 15. října od 18:45 na ČT2 nebo ČT :D. Reprízu pak můžete vidět ve středu 16. října ve 12:30 na ČT :D.

Předcházející díly mého seriálu o tom, jak vzniká večerníček:
Bílá paní na hlídání
Konec strašení
Poplach v ráji
Výchovný koncert
Dinohrátky
Bezhlavá láska

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kormoran napsal(a):

Halloween .
Proc se radeji nedrzite prekrasneho ceskeho ' Den dusicek'? A neobohatite ho napady?

Vzdyt Halloween vam stejne nic nerika. Proc ze sebe stale delate hlupaky?
15. 10. 2013 | 06:34

Ládik!!! napsal(a):

Helovín sem nepatří. Jako děda mráz.
15. 10. 2013 | 07:06

Maximus napsal(a):

Nejdřív děda Moroz,
jolku nám priňóz,
teď zase Halouvín,
proč, se ale nedovím.
Supermarket, džampink, in,
happy lidi, Hi Halloween.
Nejdřív bratr Rusák a teď Amík,
jsem z toho volako zmetený, kweek!
Jdu si rychle zapnout TV Novu,
prý tam policajti střílí a někdo někomu rozkopává hlavu,
a o to nesmím přijít, kweek!

Hezký den.
15. 10. 2013 | 08:53

neo napsal(a):

Vidím dost velký rozdíl mezi násilným cpaním dědy mráze a možností si vybrat demokraticky svátek, který chcete slavit. Ať už je to halloween, valentýn nebo postava santy clause.
15. 10. 2013 | 09:02

gaia napsal(a):

jezte mrkev, je levná

asi opravdu jen v pohádce.
15. 10. 2013 | 09:14

Filuta napsal(a):

Poprvé v životě souhlasím s Kormoránem.
Proč musíme přejímat všechny ty stupidní anglo-americké svátky.
Santa Clause, Valentýna a ještě k tomu tohle.

Dušičky by měly být dnem vzpomínek na ty, kteří odešli, nikoliv přiblblým třeštěním v maškarách a vyřezávání tykví.
To nemá s tímhle oduševnělým svátkem už vůbec nic společného.
Nepatří to sem a společnost to jenom ohlupuje.

Zbavujeme se dobrovolně krásných věcí a místo nich si taháme domů bezcenné tretky.
15. 10. 2013 | 09:23

neo napsal(a):

Filuta:

nemusíte. Navíc dušičky jsou 2 listopadu, halloween je v říjnu
15. 10. 2013 | 09:30

Filuta napsal(a):

Neo

Jaképak dobrovolné?
Je to stejně "dobrovolné" jako za bolševika.

My jsme i za totáče chodili na půlnoční a doma měli stromeček. Taky na nás ale ve všech obchodech nevyjížděl odporný Santa (mimochodem velmi podobný dědu Mrázovi)a na dvou programech v televizní reklamě se ukazoval maximálně pan Vajíčko.
Současná reklamní masírka se nedá s tou totalitní (pokud jde o Mráze versus Santu) vůbec srovnávat.

Každá země by měla chránit své zvyky a svou řeč. Zejména v době, kdy multikulturalismus na všech frontách (hlavně v EU) útočí na všechno národní a vlastenecké.

Naštěstí nejsou Češi až tak pitomí a Santu Clause většina rodičů z duše nenávidí.
Importované svátky=imporotovaná pakultura.
15. 10. 2013 | 09:31

stejskal napsal(a):

Nemusíte, pane Filutu (ad 15. 10. 2013 | 09:23 ),

pokud přejímáte, tak chcete přejímat. Pokud nepřejímate, nikdo Vás do toho nenutí ani Vás nijak neperzekujete za to, že si uchováváte své tradice. Moji rodiče chodí o dušičkách na hřbitov, děti si zase vydlabávají dýně. Řekl bych, že spokojeni jsou všichni. Jsem tomu rád. Dárky u nás nosí Ježíšek, o Velikonocích vyprávíme dětem pašijový příběh. Je to každého věc, co si vybere a k čemu povede své děti (ony se v dospělosti stejně zařídí podle sebe).

Hezký den.

Libor Stejskal
15. 10. 2013 | 09:49

neo napsal(a):

Filuta:

ano, jistě, tady pan prezident taky říká dětem, že ježíškovi narostli fousy a na halloweena musí dlabat dýně... chjo.
nemusíte nic z toho uznávat.

Já osobně Santu neuznávám ani neslavim Valentýna, ale třeba Halloween ano a neznamená to, že bych 2 listopadu nedržel české dušičky a nenavštívil hřbitovy.
15. 10. 2013 | 09:49

gaia napsal(a):

když ono na dušičky se dá těžko způsobit nějaké pozdvižení, je to přeci jen památka zesnulých, vzhledem k tomu, že kluci v každém díle něco rozbijí nebo zničí a mají potřebu pořád jen lítat a řvát a ničit, (jako skutečně typické dnešní děti) je ten Helouvín skutečně vhodnější
15. 10. 2013 | 09:58

neo napsal(a):

stejskal:

:D

máme velmi podobný pohled na věc.

a to, že se děti zařídí potom podle sebe je zcela přesné. Naši museli mít na Vánoce kapra a já ho děsně nerad, jako dítě jsem večeři musel protrpět, než došlo na dárky. Teď si dám co chci já a dítěti kapra nevnucuji, když to nechce, protože přesně vim, jaké to bylo utrpení.

Dušičky jsou jindy než Halloween, takže si každý může v pohodě vybrat. Vydlabe se dýně, převlíkne se do masek, udělá se dýňové menu... no a o víkendu na dušičky se vyrazí s věnci a svíčkami na hřbitovy.
15. 10. 2013 | 10:00

Filuta napsal(a):

Pan Stejskal

Nemáte tak docela pravdu.
Nemůžu si např. vybrat ,kde budu nakupovat.
Resp.můžu, ale neznám žádný hypermarket, kde by se zákazníci se svými dětmi vyhnuli pohledu na toho odpudivého obtloustlého staříka v rudém oblečku (obzvlášťě odporná kombinace je mixáž Santy s českými koledami, neváhal bych říci, že jde o kulturní zvěrstvo).

Ale i tato ( ve srovnání s ekonomickými poměry) zdánlivá marginálie je jen důkazem globalizačních snah o vymýcení národního povědomí a postupného kolektivního vymytí mozků.
Nové generace jsou velmi tvárné, neuktovené (i v politice) a zcela bezbranné vůči těmto masivním manupulacím.
15. 10. 2013 | 10:04

stejskal napsal(a):

Tak dobře zvládnuté hypermarkety nemám, pane Filuto. Navíc chodím dost nakupovat k různým malým obchodníkům, kteří mají krámky kolem nás.

Vy si opravdu myslíte, že existuje nějaká řízená globalizační snaha o vymýcení národního povědomí a postupného kolektivního vymytí mozků? A kdo to řídí?

Já si myslím (no, spíš vím), že existují snahy různých obchodních řetězců vnutit lidem určité chování při nakupování. Působí na různé podvědomé procesy, v horším případě třeba na děti. V tomto smyslu je Santa Claus velmi efektivní, a nadnárodní řetězce ho tedy používají po celém světě. Tak se tomu braňme, jestli nám to vadí, vysvětlujme dětem, že u nás chodí Ježíšek a ne Santa (a že ten chodí v Americe a v Británii). Je jen na nás, jaké si uchováme tradice.

Globalizace má spousty stinných stránek (třeba to, že tradice ohrožuje). Ale též jeden důležitý atribut. nelze ji zastavit (při současném technologickém pokrooku je to poldle mne prostě nemožné, nelze zakázat výměnu informací, cestování, pohyb pracovních sil apod. Tedy lze, ale ono by to stejně dlouho nevydrželo, protože tyto procesy patří k přirozeným jevům lidské společnosti). Čili je nutné hledat způsoby, jak je využívat a nenechat se jimi jen vláčet. To hledání nikdy nekončí. Smysl je v procesu samotném, ne v dosažení cíle.

Lidské společenství má podle mne jednu docela zajímavou vlastnost. Neustále hledá a nachází účinné mechanismy, které působí ozdravně (už tisíce let). Každá akce vzbuzuje reakci. Ale je zároveň se věci neustále mění. To je jediná jistota, na níž se lze spolehnout. Vše je v pohybu, vše bude jednou jiné, než je nyní.

Libor Stejskal
15. 10. 2013 | 10:40

Ládik!!! napsal(a):

Santa Clause mají 50 let i v Rovaniemi, obchod má hned vedle čáry polárního kruhu.
http://www.santaclausvillage.info/history/
15. 10. 2013 | 10:56

Michal Macek napsal(a):

zdravim monecne sem ten vecernicek videl - a je hezkej, vlastne velmi povedenej v orovnani s jinymi "modernimi" vecernicky...
15. 10. 2013 | 11:18

Viola napsal(a):

Santa versus Ježíšek

Dá se lehčeji vysvětlit dětem, že dárky nosí Santaklaus, fousatý dědeček v červeném oblečku, než že by bylo schopno mimino v kolébce nosit dárky. Je to prostě popletené a mělo by se říkat, že dárky nosili narozenému Ježíškovi - miminku tři králové a pak další a další věřící.
15. 10. 2013 | 11:52

neo napsal(a):

Viola:

si myslim, že děti ani netuší, že Ježíšek je miminko v kolébce.
15. 10. 2013 | 11:53

Viola napsal(a):

mi se stále nedaří najt ten čas právě na ten večerníček a nemám chuť si jej vyhledat a dívat se na něj, ale věřím, že je rostomilý podle obrázků, které zde autor dává.
15. 10. 2013 | 11:55

Viola napsal(a):

neo

přece se stavějí Betlémy a nejen v kostelech a tam jsou jesličky, nebo kolébka s miminem - Ježíškem, tak by to snad průměrně inteligentní dítě mělo pochopit, ne-o?
15. 10. 2013 | 11:58

Michal Macek napsal(a):

viola

v to je prave to mysterium ze ty darky nosi kouzelne miminko co prileti oknem...
15. 10. 2013 | 12:00

neo napsal(a):

Viola:

no to je možný, ale že je tam mimino neznamená, že si ho dítě spojí s ježíškem, který nosí dárky. bavíme se o dětech ve věku 1-6let maximálně... pak se většinou dozví, že ježíšek dárky nenosí.
15. 10. 2013 | 12:03

Viola napsal(a):

Michale Macku

vysvětlovat mystérium by se mělo umět, protože děti nejsou blbci. Děti jsou velice chytré (tedy některé) a blbnout jim hlavu tím, že nějaké mimino vletí oknem a nese navíc plnou náruč pracně zabalených dárků, to je moc. Nemělo by se dětem lhát a měla by se používat Bible a zcela normálně vysvětlit biblické příběhy. Pak se stává, že lidé ztrácí víru, protože nevěří hloupostem.
15. 10. 2013 | 12:06

Viola napsal(a):

neo

ano o to jde, právě jsem to napsala panu Mackovi. Děti nejsou hloupé a stačí jeden výmysl, který "nesedí" a je po víře.
15. 10. 2013 | 12:08

gaia napsal(a):

Violo

děti mají dobrou regenrační schopnost a s tím, že dárky nenosí ježíšek, ale rodiče, se vyrovnají stejně lehce, jako když zjistí, že děti nenosí čáp
15. 10. 2013 | 12:26

Michal Macek napsal(a):

Viola:

ja sem teda veril na jeziska jako miminko bez problemu a ty darky nemusi nosit - proste prileti zazvoni a podle toho jak ste byla hodna se objevi vice nebo mene darku tot vse - taky nevysvetlujeme proc ma svaty mikulas oo boku andela a dabla...
15. 10. 2013 | 12:33

Viola napsal(a):

gaio

já soudím podle sebe. Musím zas připomenout, že sleduji Vyvolené, kde Vladko říkal, že nenáviděl lhaní v rodině. No a těmi zásadními lžemi se začíná a není nic horšího, než když dítě zjistí, že mu lžou jeho vlastní rodiče, anebo že si jen vymýšlejí hlouposti a nedokážou mu říci jak to skutečně je.
15. 10. 2013 | 12:36

Baba Jaga napsal(a):

Pro Violu
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10266671436-bila-pani-na-hlidani/210552116000005/
- je to z mého pohledu mnohem lepší než Vyvolení (už jsem jich asi 5 minut viděla), hlavně kratší. Na Halloween se lze kouknout až zítra.

Nu, já neslavím téměř žádné svátky, natož přivandrovalé. Ale "strašidelné" dýně se u nás na vsi dlabávaly dávno.
15. 10. 2013 | 12:40

gaia napsal(a):

Violo

myslím, že v určitém věku je čáp přijatelnější, než říkat jak to skutečně je a pak postupně v souladu s psychickým vývojem dítěte uvádět vše na pravou míru, ono říci malému děcku, že dárky koupí rodiče to nemá tu romantiku.
vy také věříte v boha a nechcete slyšet, jak to s ním skutečně je, když můžete věřit vy, proč ne malé děti na Ježíška?
15. 10. 2013 | 12:45

neo napsal(a):

Viola:

jste tomu nasadila korunu... Vyvolení :)

ne sorry, ohánět se miminem v kolébce a sledovat importovanou reality....

Ano, dětem se lhát nemá, záleží na rodičích, jak to pojmou.
Ježíška dětem klidně nechám, stejně jako Mikuláše a Velikonočního zajíčka, ovšem čápa ne. To neni ani tak rozšířené, takže děti s takovou věcí mohou mít mnohem větší problém než s bytostmi vynořujícími se o kouzelných svátcích. Děti se nerodí jen o Vánocích, takže je dost těžké takovou lež udržovat při životě.
15. 10. 2013 | 12:50

Viola napsal(a):

Babo Jago

díky za odkaz, tak snad se překonám :-)

Gaio
Já si docela dobře vzpomínám na své dětství a zásadní otázky. Je to zvláštní, ale když jsem poprvé slyšela historku o čápovi a pvráně a bylo to ve školce, tak jsem tomu od začátku nevěřila a říkala jsem si už tenkrát, že někteří dospělí to nemají v hlavě vpořádku. A význam dávání dárků je opravdu nejlepší vykládat podle příběhu v Bibli. Samozřejmě, že když se bude dítě ptát, od koho jsou, tak se úplně klidně může říci, že byly rodiči koupeny v obchodě, anebo udělány rodiči, ale na památku narození Ježíška jsou pro ty nějmenší dávány od "králů", věřících.
15. 10. 2013 | 12:57

Michal Macek napsal(a):

gaia:

matka> mel bys synovi vysvetlit kde se berou deti..
otec> a jak?
matka> no normalne, treba na prikladu motylu...
.
.
otec> juniore, povime si kde se berou deti - vis jak si tuhle prisel driv ze skoly a videl si me a tetu Ruzu odnaproti v tom obyvaku?
junior> jasne
otec> no tak presne takhle to delaji i motyli...
15. 10. 2013 | 12:58

Viola napsal(a):

neo

Vyvolení jsou velmi dobrá výchovná lekce pro všechny, tedy pro dospělé, ne pro děti, to je jasné.
15. 10. 2013 | 12:58

neo napsal(a):

Viola:

v tom se neshodnem. Podle mě je to debilita udělaná pro debily s debilama ve vile.
15. 10. 2013 | 13:03

Viola napsal(a):

neo

Vlado teď například říká, že nemá rád kapitalismus, ale že si myslí, že je to zatím nejlepší systém. Nejsou tam nejchytřejší lidé, ale debilové snad ne, to by mohl posoudit i doktor Honzák a nakonec i oni sami Vyvolení vybírají mezi sebou, takže "debily" vylučují nejdříve a pak hlasují diváci. Podle toho, co tu píšete vy neo, bych vás také mohla označit za debila. doufám, že mě pan stejskal nesmaže, neboť vám nenadávám, jen diskutuji.
15. 10. 2013 | 13:35

gaia napsal(a):

hm, tak když to říká Vladko, tak to asi bude pravda
15. 10. 2013 | 13:37

Viola napsal(a):

gaio

nejde o to, jestli je to pravda, jde o způsob uvažování a ten se nedá označit jako debilní.
15. 10. 2013 | 13:45

stejskal napsal(a):

Jak které, pane neo (ad 15. 10. 2013 | 11:53). Záleží na tom, co jim rodiče říkají. Třeba my jsme jim příběh zrození vyprávěli každé Vánoce (předesílám, že ani já ani moje paní nepatříme k žádné konfesi, ani nepraktikujeme žádný náboženský ritus. Jen nám přišlo dobré, aby ten příběh znaly). Jsou myslím příběhy, které by děti měly znát (a případně se časem samy rozhodnout, zda je budou též někomu vyprávět).

Libor Stejskal
15. 10. 2013 | 14:07

neo napsal(a):

stejskal:

tak určitě...
15. 10. 2013 | 15:04

stejskal napsal(a):

Vy hrajete hokej, pane neo? :-) l.s.
15. 10. 2013 | 15:09

neo napsal(a):

Viola :

už jen to, že má někdo potřebu exhibovat před kamerama ve vile a výběr je nasnadě. Vybíraj se debilové.

ovšem je to můj názor, nikomu ho nevnucuji. Vy si myslete, že jsou to skvělí, slušní, inteligentní lidé, kteří si přišli jen tak posedět ve vilce a ukázat inteligentnější části populace, jak se žije před kamerami. Pak si pusťte Kameňák nebo Babovřesky, přečtěte Blesk... ono je to jedno.
15. 10. 2013 | 15:13

neo napsal(a):

stejskal:

hokej, fotbal, tenis...

ten obrat se mi líbí :)

mimochodem, znáte to jak se hokejista žení?

"nyní se vás táži, zda si dobrovolně berete za manželku....."
"tak určitěěěě"
15. 10. 2013 | 15:17

stejskal napsal(a):

;-) l.s.
15. 10. 2013 | 15:24

Da.Rock napsal(a):

Halloween mi jako jediný z amerických svátků nevadí. Narozdíl od chmurných depresivních českých Dušiček je to svátek veselý, rozmarný a hravý.
Nicméně invaze zahraničních svátků je tak rychlá, že se obávám, že naše děti už budou slavit i Díkůvzdání. To v lepším případě. V horším to bude Ramadán.
15. 10. 2013 | 15:26

Viola napsal(a):

neo

jsou herci debilové, když se na divadle, nebo ve filmu exhibují? Sice hrají jako někoho jiného, ale svou duši i tělo do toho dát musí. No a ve vile jsou neherci, které si občas i velmi světově úspěšní režiséři vybírají do svých filmů. Scénář ve vile píšou peníze a o to jde. Ať je vidět, co z člověkem dokážou peníze udělat. Ten, kdo to tam vydrží dostane 5 miloonů a to se přece ve vaší kapitalistické společnosti cení, vždyť jsou to velice těžce vydělané peníze.
15. 10. 2013 | 15:32

Viola napsal(a):

s kým čím - omlouvám se
15. 10. 2013 | 15:33

neo napsal(a):

Viola:

když myslíte...
15. 10. 2013 | 15:59

DennisKr napsal(a):

Everything else is finally just details -- significant details, but variants on this theme. index.php is the controller, the menu method determins what the "present page" is, and a lot of events get fired in the process of construction that page. Plugin modules can hook into those occasions and adjust the work flow/supply additional information/etc. That is also part of the reason a lot of Drupal resources focus on making modules. Without modules, Drupal does maybe not actually DO anything other than say, 'Someone asked for a page! Does this exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:41

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 18:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy