Otevřený dopis prezidentu republiky

10. 03. 2008 | 13:47
Přečteno 9280 krát
Vážený pane prezidente,

v pátek jste poněkud předraženou propiskou podepsal svůj prezidentský slib. Dovolte, abych Vám upřímně blahopřál. Věřte, že my, obyčejní lidé, jsme sledovali s nevýslovným nadšením, kterak prozíraví poslanci a senátoři s ostudou vypráskali Vašeho samozvaného protikandidáta Jana Antiklause zpátky do té jejich Ameriky. Buďte ujištěn, že Vaše podpora mezi obyvatelstvem měst, vesnic i samot byla stoprocentní, a že jsme se nenechali zviklat ani nepochybně falešnými průzkumy veřejného mínění.

Přesto se v souvislosti s Vaším profilováním se jako politika s jasnými, neměnnými a ostře vyhraněnými názory jen těžko smiřuji s tím, jak matně a nedůrazně se ve skutečnosti vymezujete proti svým, tudíž i našim, ideovým odpůrcům – pravdoláskařům, klimatickým fanatikům, batůžkářům, snowboarďákům a dalším nebezpečným hrozbám našich svobod a křehké demokracie. Svobod, které jsme si těžce vydobyli tím, že jsme včas skartovali kompromitující dokumenty a přidali se na jedinou správnou stranu – tu Vaši. Vy dobře víte, jak je český národ na svou svobodu citlivý, jak ve své bohaté historii vždy houževnatě bojoval proti jakékoliv cizí nadvládě a totalitě, třeba hrdinným vyprávěním anekdot.

Dnes, kdy jsou mezi námi lidé, kterým je naše svoboda trnem v oku a kteří nás chtějí znovu ovládat, diktovat, zakazovat, je naší morální povinností ještě více a houževnatěji nakupovat v hypermarketech, jezdit auty na pohon všech čtyř kol, vysazovat staré ledničky do volné přírody a číst Playboye od začátku do konce, tak jak to dělaly celé generace před námi. Od Vás, pane prezidente, žádáme jediné: bojujte za nás! A především – nepočínejte si při tom tak neobratně a komicky jako dosud.

Abych byl konkrétní, zvolím si za příklad klimatohysteriky. Tím pochopitelně nechci říct, že by batůžkáři byli menším zlem, jde čistě jen o příklad.

Když naši předci nadšeně mávali prvnímu parnímu stroji a těšili se na skvělé zítřky plné romanticky kouřících továren, voňavého smogu a překrásných uhelných pánví, jistě by je nenapadlo, že se v daleké budoucnosti najdou lidé, kteří budou chtít výsledky lidské tvořivosti a nezdolné víry v pokrok, pošlapat a zničit. Teď je na nás, abychom se s těmito diverzanty nesmlouvavě vyrovnali.

Celý národ Vás, pane prezidente, jako jeden muž podporuje jako zaníceného bojovníka proti zhoubnému environmentalismu a ekologismu. Ale co svět? Vaše podnětné příspěvky na odborných klimatických konferencích zapadly nebo jsou bagatelizovány, všechna Vaše vážná varování poslouchá svět přinejlepším na půl ucha. Vaše báječná kniha Modrá, nikoli zelená planeta se oproti našemu toužebnému očekávání nestala světovým bestsellerem. A to jsem si ji sám koupil třikrát.

Ostatně ve zmíněné knize s kreativně řešenou obálkou jste se prý dopustil několika marginálních odborných chybiček, které by široká veřejnost bez mrknutí oka odpustila nějakému diletantovi z hydrometeorologického ústavu, ale odborník jako Vy by se jich měl rozhodně vyvarovat. Pane prezidente, to jste si nemohl dát pozor?

A to nemluvím o tom, jak smířlivě až devótně působí některé Vaše projevy. Napsal jste například: „(…) jedna mimořádně teplá zima (…) stačí k tomu, aby u některých lidí vznikla dalekosáhlá očekávání a na jejich základě příhodné prostředí pro návrhy radikálních opatření, abychom s počasím něco, a to právě teď, udělali.“ To skoro vyznělo, jako byste měl pro ty environmentalistické šílence dokonce pochopení!

Jindy jste prohlásil: „Globální oteplování je prostě nesmysl. Copak je možné, aby to někdo nechápal?“ Takový výrok už, promiňte, hraničí se servilností. Podobně laskavými prohlášeními legitimizujete naše odpůrce, místo abyste zcela jasně řekl, že jsou to idioti.

„Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci.“ Ani za tyto shovívavé fráze by Vás nejspíš Evžen Snítilý nepochválil.

Za Váš klíčový výrok však považuji tento: „Nejsem schopen už akceptovat jednosměrný atak, který dělají lidé kolem Gora ohledně globálního oteplování.“ Jsme u toho: Vaše servilnost k někdejšímu americkému víceprezidentovi bije do očí. Vždyť Vy v podstatě házíte ručník do ringu! A to je, věřte, tvrdý zásah do srdcí všech, kteří Vám tolik věří a spatřují ve Vás světlo svých konzumních životů.

Přesto nad Vámi nelámu hůl. Ani světově respektovaný archeolog Erich von Däniken nedošel celospolečenského uznání přes noc a já věřím, že pokud Vy a Vaše podržtašky zamakáte na marketingu, bude vítězství naše!

Stačí se podívat na našeho úhlavního nepřítele, demagoga a krysu Gora. Jeho pseudodokument dostal Oscara a on sám Nobelovu cenu míru. Vaše kniha se přitom bez povšimnutí válí na pultech a Oscara si necháte potupně vyfouknout od nějaké pianistky z Valašského Meziříčí, která – jen tak mezi námi – vypadá trochu jako batůžkářka. O Nobelovce ani nemluvě.

Skromným příkladem Vaší politické a marketingové neohrabanosti je Vaše památná návštěva poslaneckého klubu Zelených a potyčka o biodiverzitě. Jak mocně byste zapůsobil, kdybyste namísto uraženého kuňkání o neférovosti předstoupil před novináře s papouškem na rameni!

Snažně Vás prosím, pane prezidente, upusťte od role tichého, bezvýznamného politika, kterou již léta zarputile zastáváte. Neprošustrujte prosím i své druhé funkční období. Světová veřejnost se musí konečně dozvědět, jakého máme v Česku prezidenta!

S úctou

Vhrsti
spisovatel, výtvarník a příležitostný nasírač Václava Klause

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Čochtan napsal(a):

Rádoby vtipná blbina. Nic víc. Autor se trefil pouze u Gora. Velice výstižné, krysa a demagog. Dodal bych ještě jen pokrytec a vychcánek.
10. 03. 2008 | 13:57

Northern Lights napsal(a):

Pane prezidente Klausi , jsem rád ,že máte mnohem více důležitějších věcí na práci než číst tyto štěky, odvážného blogera.
Jsem na vás hrdý i na váš postoj ke Kosovu.
Přeji hodně zdraví.
10. 03. 2008 | 14:03

Jan napsal(a):

No to zase bude příspěvkových pohlavků, že si někdo dovolil znevážit boha.
10. 03. 2008 | 14:06

Aleš napsal(a):

Pobaví a neurazí. Snad to nepovede ani" k tomu co Klaus neřekl č. 30", ale k inspiraci jak se stát světovým politikem, aby už konečně padlo to kliše, Československo, prezident Havel, a bylo nahrazeno tím Česká republika , váš prezident se jmenuje Klaus, úžasný člověk a bojovník za svobodu, toho ho vám každý závidí.
10. 03. 2008 | 14:13

Mstitel s píšťalou napsal(a):

Ta propiska neni předražená :)(sto tisíc je skvělá cena)

A pan Klaus samozřejmě pravdu nemá, protože globální oteplení a změny klimatu prostě člověk způsobuje. Zavinil zničení planety Venuše (dle vědců se na jejím stavu podepsalo globální oteplování), zavinil vyhynutí dinosaurů, mamutů a jiné "havěti". Vůbec, člověk svou činností měnil klima na naší nebohé planetě od jejího vzniku a ani Klaus nemůže popřít, že střídání dob ledových s meziledovými má na svědomí člověk.
10. 03. 2008 | 14:16

MA-FU napsal(a):

Pane autore,zapomínáte Evropu- kam se podějeme my z vesnic i samot,až bude naše země předsedat? Vždyť náš klimatolog a počasímilo´vník,ten který neodpočívá,hybatel našich osudů-
28.10.2007 řekl: Bojím se o Evropu-realistické by bylo zmrazit dnešní stav a v žádném ,ale opravu v žádném případě nesmíme jít dál.
Já jsem chtěla jít dál- on by mi to nevysvětlil -možná Vy,?..
10. 03. 2008 | 14:17

MA-FU napsal(a):

P.S.

http:cs.wikiquote.org/wik
10. 03. 2008 | 14:21

Grenzenlos napsal(a):

Z taťuldy Klausuldy si legraci dělat nebudete. Je to náš Einstein.
10. 03. 2008 | 14:24

Vaclav Vaclavovic Sklouz napsal(a):

Proč jste nezmínil spiknutí sněhovistů, kteří ohrožovali znovuzvolení pana prezidenta? Organizačnímu výboru Sněhového poháru se podařilo získat důkazy, že zoufalá situace s přípravou lyžovačky v Liberci byla výsledkem spiknutí skupin radikálních sněhoteroristů, kteří chystají další promyšlené sabotážní akce a vyloučena není ani souvislost s volbou prezidenta. http://suta.blog.respekt.cz...
10. 03. 2008 | 14:30

PAUL napsal(a):

Článek tohoto autora je na stejnou Nobelovku jako dostastal Gor! Akorát se mněl jmenovat Pravdoláska Vaška laská! Ale spíš to je článek pro zelené ekoteroristy ,keří jsou ale rudí! Možná, že to je také pro krávy a nebo prasata!
10. 03. 2008 | 14:38

Ročník 53 napsal(a):

Pane Vhrsti, koupil jste si hned třikrát jednu knihu se stejným titulem od VK.
Proč? Bude se s ní obchodovat na burze, nebo pro případy selhání neviditelné ruky trhu je na velmi jemném papíru?
Já blbec kupuji knihy proto, abych je četl.Vy musíte mít nějaký jiný speciální důvod pro jejich koupi. Že by zabalené uzenáče v jejich listech vydržely déle? Prozraďte nám to!
10. 03. 2008 | 14:41

Vaclav Vaclavovic Sklouz napsal(a):

Je pohlazim po dusi pozorovat, jaky nadhled, smysl pro humor a sarm projevuji priznivci pana prezidenta. Inu rika se, ze vrana k vrane ....

Pro PAUL: Clanek nemuze byt pro kravy, nebot VK je samec a jeste k tomu zcela jineho zivocisneho druhu.
10. 03. 2008 | 14:44

MA-FU napsal(a):

pro Grenzelnos
neví zda myslíte ,že je to legrace,to je vážná ,ale opravdu vážně řečeno,naším inženýrem lidských srdcí ,po´ˇtákem dobrých zpáv o klimatu...
10. 03. 2008 | 14:46

Vaclav Vaclavovic Sklouz napsal(a):

Ještě by rád připomenul nehynoucí zásluhy Václava Klause na odhalení velkéhé párkového švindlu s rakovinotvorným barvivem.
Evropští byrokraté se totiž pokusili zasadit další tvrdou ránu svobodě a konkurenceschopnosti. Eurokratům už nestačílo, že rum se musí vyrábět ze třtiny a že v čokoládě musí být kakao. Poté co zakázali české termosky s azbestem a nutí obchodníky dbát na práva spotřebitelů sáhli teď na naše párečky. A dokonce na samotný symbol Svobody – hamburger!

Naštěstí to byl právě VK, který se neohroženě pustil do boje s bruselskou hydrou: http://suta.blog.respekt.cz...
10. 03. 2008 | 14:53

Mstitel s píšťalou napsal(a):

vaclav vaclavovic sklouz:

jak jsem řekl, pan Gore má pravdu. Na Venuši ho ekologičtí aktivisté nenásledovali a globální oteplování ji zničilo. Na Plutu to bylo lepší, tam Klaus neuspěl a Gore zvítězil...ovšem ekologové docílili opačného efektu a došlo k ochlazení...hm, tak nevim, ten člověk musí mít strašný vliv na změny klimatu...ovšem díky ekologii se opět bude globálně ochlazovat a přijde zpět doba ledová (kdo by to chtěl vydávat za přirozený akt, ten je Klausista):))
10. 03. 2008 | 14:53

Marty napsal(a):

Nazor vedce na globalni oteplovani

http://www.tyden.cz/rubriky...
10. 03. 2008 | 14:59

Ročník 53 napsal(a):

To Vaclav Vaclavovic Sklouz.
Používáte Klausovskou nefér demagogii vůči EU. To že nic na světě není nedokonalé víme všichni, tudíž není dokonalá ani EU. Vy ovšem zcela v Klausově duchu vytáhnete jeden byrokratický nesmysl z EU, který má znehodnotit to ostatní dobré, proč byla EU zřízena. Bohužel to mnoho lidí Klausovi žere, že ano?
10. 03. 2008 | 14:59

Vaclav Vaclavovic Sklouz napsal(a):

Pro rocnik 53:
Venujte 2 minuty sveho casu na precteni si textu, na ktery odkazuji. Prosim! A pak se zkuste 1 munutu zamyslet. Myslim, ze budete prekvapen :-)

Mstitel s pistalkou:
Co tak pouzit mozek driv nez zacnete busit do klavesnice? Nezkusil jste to nekdy?
10. 03. 2008 | 15:08

PAUL napsal(a):

Proč nám tu pan VhrstiBursíkovicVeškrna nenamaloval nějakou pěknou karikaturu na pobavení a místo toho plácá volkoviny!
10. 03. 2008 | 15:12

Ročník 53 napsal(a):

To Vaclav Vaclavovic Sklouz. Nepřečetl jsem si váš odkaz ani předchozí příspěvky, takže jsem se ukvapil.

Tudíž se omlouvám!
10. 03. 2008 | 15:19

Mstitel s píšťalou napsal(a):

Vaclav Klauzovic sklus kriplovic:

Pokud se zamyslíte nad tím co jsem napsal, pochopíte, že jde o jasný důkaz toho, že pan Klaus má pravdu a že člověk nemá velký vliv na změny klimatu.
10. 03. 2008 | 15:19

Frank napsal(a):

Pro Paul: Pokud jste na toto přišel sám potom gratuluji.
Shoda vašich myšlenek s vaším prezidentem je úžasná.
Navrhuji,aby jste ho v době jeho nepřítomnosti na Hradě zastupoval.
Nikdo to nepozná a ušetří se za stahování vlajky.
10. 03. 2008 | 15:20

Vaclav Vaclavovic Sklouz napsal(a):

Pro: rocnik 53 - vazim si velie toho, kdyz je clovek priznat chybu a navic se omluvit. :-) Neni to tu bohuzel bezne

Pro: mstile s pistalkou: Ja myslim, ze papouskovani urazek neni projevem schopnosti myslet :-D
10. 03. 2008 | 15:24

PAUL napsal(a):

Pro Frank.Je to od vás moc pěkné, tak pochválit moji inteligeci. Ale řekněte ten VhrstiBursíkovicVeškrna, nemaluje snad lépe než píše, nebo je to obráceně, nějak jsem to zamotal! Myslíte, že vlajku EU bych také na Hradě nevztyčil, tak to máte pravdu!Fakt ne!
10. 03. 2008 | 15:38

Mstitel s píšťalou napsal(a):

Vaclav Sklouz Gasparovic:

jaké urážky myslíš? Nikoho neurážim...jen poukazuji na fakt, že klima se na planetě zemi mění od jejího vzniku a pokud vím, tak člověk je na planetě opravdu chvilinku a tudíž nemohl nijak ovlivňovat změny klimatu před stovkami tisíci či miliony let.

A pokud přijdou vědci s tím, že i planeta Venuše se nachází ve stavu způsobeném globálním oteplováním, tak mi promiňte tu troufalost tvrdit, že člověk má opravdu min. vliv.

Nebo dokážete, že člověk obýval Venuši, nebo Zemi před milionem let?
10. 03. 2008 | 15:39

Vaclav Vaclavovic Sklouz napsal(a):

Mstiteli, mstiteli, fakt nejste sto vyvinout jinou uroven mozkove aktivity? Je mi Vas uprimne lito.

Doporucuji Vam k precteni knihu pana prof. Koukolika Zaklady stupidologie, kapitolu Propaganda a logické klamy.
10. 03. 2008 | 15:49

Frank napsal(a):

Pro Paul: Zatím je Hrad náš,tak nevidím důvod na něj věšet něco dalšího.
Až ho koupí Mc Donald bude to horší.
10. 03. 2008 | 15:58

Mstitel s píšťalou napsal(a):

Vaclav Sklouz.

co takhle oponovat argumenty? Já se vyjádřil jasně.

Změny klimatu provází naši Zemi od jejího vzniku což je jasný a zřetelný důkaz, že vliv člověka je zanedbatelný.
10. 03. 2008 | 16:11

PAUL napsal(a):

Pro Frank. Dobrej nápad , chtělo by to hned založit akciovku a jít do toho než nás Megáč předběhne! Ale kde zas sehnat finance a těch starostí, to je lepší plácat na internetu!
10. 03. 2008 | 16:13

Kamil napsal(a):

Je humorné co všechno různí pisálci vymyslí, aby zaujali. Kdyby Vám došly náměty, tak Klaus určitě tahal doutnák na Auroře popř. kradl malým dětem svačinu. Články o něm jako by se předávalý tichou poštou, kdy každý si něco přisadí, ale obsah zda je to pravda to už nikoho nezajímá. I nadsázka musí mít nějaká pravidla. Hezký den.
10. 03. 2008 | 16:16

Jiraak napsal(a):

Vtipné až zamrazí.. Děkuji
10. 03. 2008 | 16:33

žaba napsal(a):

Jak to, že se neničí příroda?Ale strašně pomalu. Vždyť jenom se podívejte, jak málo žab je každoročně zajetých na silnicích, že je musejí jacísi naivní milovníci přírody přenášet v kyblících na druhou stranu silnice, aby se rozmnožovaly, jenom se ochráncům přidává práce, místo aby budovali lepší zítřky bez přírody pro budoucí pokolení. Takže žádný chránění, více aut a všechny žáby zničit!!!Čím méně bude zvířat a přírody, tím méně bude potřeba něco ochraňovat a peníze mohou investovat do růstu růstu a spotřeby.:))
10. 03. 2008 | 16:35

JC napsal(a):

Pane autore, koupit si Klausovu knihu...to nepomůže ani když to uděláte 3x. Důležité je si ji přečíst víme ?
Takže příště nekupovat - vypůjčit a hlavně číst...číst.
10. 03. 2008 | 16:53

JC napsal(a):

Jiraak,
Blbé až běda, řekl bych.
10. 03. 2008 | 16:54

Vaclav Vaclavovic Sklouz napsal(a):

Pro JC:

Zcela s Vami souhlasim. Ja si tu knihu pujcil, precetl a plne sdilim Vase hodnoceni: BLBE AZ BEDA
10. 03. 2008 | 17:16

JC napsal(a):

Vaclav Sklouz,
Přečíst nemusí znamenat porozumět.
10. 03. 2008 | 17:19

Vaclav Vaclavovic Sklouz napsal(a):

pro JC:

Pochopit myslenky VK snad nemuze cinit Vam problemy. Tezsi je uverit, ze to mohl napsat nekdo, kdo se pysni vysokoskolskym diplomem. Jak jste sam vystizne napsal: Blbe az beda :-)
10. 03. 2008 | 17:31

šestiletý napsal(a):

A kdy už příjde to oteplování? Taťka říkal, že doufá, že brzo, že aspoň nevyhodí tolik za topení. Stejně, ale topí petkama. Máma říkala, že by to měl třídit, že to není sranda, že nám jestě bude horko a že je Bursík šikovný a že má pravdu. Ségra si vzala baťůžek a šla ven na nějaký sraz bojovníků proti tomu oteplování. Už to začalo a nebo zas blbne? Děda říkal, že jak byly ty padesáté roky, tak bylo nejvíc sucho a babička pamatuje sníh až po elektrické dráty. Ale prý se o to tehdy staral jiný prezident. Asi měl taky nějakého Bursíka.
10. 03. 2008 | 17:39

JC napsal(a):

Vaclav Sklouz,
Já nevím Václave, třeba byste se měl zamyslet nad sebou. Já jsem například o Klausově knize nikdy neprohlásil, že je to blbé až běda, ale vy se mi to stále snažíte vsugerovat.
Jak mám potom věřit tomu, že jste schopen pochopit to co je napsáno.
10. 03. 2008 | 17:42

Jiraak napsal(a):

JC: Měla-li to být reakce na mou reakci, tak já Vám svůj názor nevnucuji, nedělejte to vy mě.. Navíc bez argumentů. Poděkoval jsem autorovi za vtipný článek obsahující šikovně zamaskovanou pravdu, která Vám však bohužel ještě nedošla.. Nezoufejte, snažte se být objektivní a snad pochopíte, jek to ve skutečnosti je..
10. 03. 2008 | 17:51

JC napsal(a):

Jiraak,
V klidu. Vy názor já názor.
Chcete být objektivní ? tak mrkněte sem.http://www.tyden.cz/rubriky...,
Z tohoto jednoho článku jednoznačně objektivně vyplývá, že Klaus není jediný extrémista,co se GO týká, ale že jsou alespoň dva. :-))
10. 03. 2008 | 18:00

Jiraak napsal(a):

JC: Václavův názor na GO není podle mne nijak zcestný.. je to jeho názor a je neprokazatelný, stejně jako opačné názory jiných vědců.. A pokud má pravdu, budu jen rád. Ale např. jeho výrok: Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci.(Hospodářské noviny 9. 2. 2007) je známkou jeho duševní nevyspělosti a prázdnoty... A o tom třeba jsem já psal..
10. 03. 2008 | 18:09

Jiraak napsal(a):

JC: A samozřejmě.. málem bych zapoměl na jeho neschopnost diskuse a argumentace a akceptace porážky...
10. 03. 2008 | 18:15

JC napsal(a):

Jiraak,
Těžko se to vysvětluje, ale já ho chápu a vzato doslova má samozřejmě naprostou pravdu.Můžeme zničit životní prostředí nebo život, ale planetu opravdu,zničit nemůžeme.
10. 03. 2008 | 18:17

Jiraak napsal(a):

JC: on nemluví o zničení, on popírá ničení.. A jinak nesouhlasím ani s tím, že si planetu nemůžeme zničit.. jde to.. Ani technologický pokrok či trh nemusí být tak rychlý aby dokázal napravit škody, jež svou činností pácháme na planetě..
10. 03. 2008 | 18:21

Jerry napsal(a):

S Al Gorem to je jako se Zemanem - Klaus proti němu mobilizuje, ale kdyby to šlo, tak s ním uzavře opoziční smlouvu o rozdělení Nobelovky.

A propos autore - to se dělá? - takhle neuctivě se vyjadřovat o Klausově miliónovém péru!
10. 03. 2008 | 18:28

cempírek napsal(a):

pane mstiteli s píšťalou, kdepak bydlíte? že bych vám šel trochu zdemolovat dům, neb nic nevydrží věčně a stejně by jednou spadnul, a vy se na mě určitě zlobit nebudete, dle vaší logiky je to přirozený, domy vznikaj a zanikaj, takže to bude v pořádku, on bude jednou na demolici i beze mý pomoci...
10. 03. 2008 | 19:16

Bob napsal(a):

zde je vidět, jak mnozí záviději jeho moudrost a vlídnost. Už kdysi jeho syn mu napsal, že je nejlepší a všichni mu to závidějí. Léčba Klausem Vám schází, lumpové
10. 03. 2008 | 20:47

Jeník napsal(a):

Pane prezidente ods a jejich vyznavačů, jaké to bylo v pátek v hotýlku. Vydržel jste celou noc ?

Ještě více takovýchto vítězství přeje Váš neobdivovatel.
10. 03. 2008 | 20:47

Bob napsal(a):

to Jeník: jistě má milionové péro
10. 03. 2008 | 20:49

Ouvei napsal(a):

Pokud by měl mít náš Velký myslitel pravdu, vypocenou jeho mozkem, doporučoval bych odebrání diplomů všem vědcům, zabývající se tématikou klimatologie a jevů kolem toho a současně zavřít všechny univesity, které produkují tyto debily. Jsou jen zbytečně dobře placenými figurkami, navíc by se na univesitách ušetřilo spoustu peněz za nové přístroje a technologii, které by se potom přes nadaci jeho Osvícenosti (pokud by s tím souhlasil) mohly tyto prostředky investovat do nákupu barev modrého odstínu na přelakování zelené planety na modrou. A šmitec!
10. 03. 2008 | 21:28

Javít napsal(a):

Článek pobaví, neurazí a také nic neříká. Howk.
10. 03. 2008 | 21:43

student politologie napsal(a):

Moc s presidentem nesouhlasím, ale podle mě smyslu poukazuje na potenciální nebezpečí. Znáte "Cestu do otroctví" od F. A. Hayeka? Skoro mám obavu, aby někdo nezneužil boj proti globálnímu oteplování jako záminku k zavádění prvků centrálně plánované ekonomiky.
10. 03. 2008 | 21:48

nuba52 napsal(a):

S tím jak tady pomlouváte pana prezidenta zásadně nesouhlasím, vůbes nikdo si tady nevšiml, že jeho vztah k ekologii se začíná zásadně měnit, začal velice správně výsadbou zeleně - v rámci boje se lží a nenávistí nařídil oživit okolí Jeho rezidence výsadbu masožravých rostlin,jedna z nich má zvlášť pikantní jméno, snad Šlouf asi tak nějak
10. 03. 2008 | 21:52

Narrno napsal(a):

to Ouvej: Dvě poznámky - víte, že ani zdaleka všichni klimatologové nesouhlasí s tím, že globální problém je způsobeno hlavně člověkem a že jde o problém číslo jedna?
Druhá - víte, že Klaus především napadá způsob vedení kampaně a ptá se na efektivitu navrhovaných řešení? A to dle mého nejsou špatné myšlenky a otázky, koneckonců biomasy a větrníky se začínají pomalu "odkopávat" ohledně té výhodnosti. Tak se prosím nezasekněme jen na tom, že "bláznivý kmet Klaus popírá oteplování" a zkusme se zamyslet nad těmito věcmi.
10. 03. 2008 | 22:59

Martin napsal(a):

JC, kdyz se vaclav klaus ve sve knize odvolava na takove autority jako autor scenare pro serial pohotovost, tak verit tomu muze opravdu jen hodne naivni clovek. nechci poukazovat na desitky konkretnich chyb, jen popremyslejte, jaka je asi sila argumentu oprena o takovou autoritu. a pokud vam takovato autorita nestaci, tak popremyslejte jak asi vypada odvolavani se na vyroky napriklad pana ministra Rimana, to je panecku vedec a skvela kapacita :)

Samozrejme predpokladam, ze jste knizku vaclava cetl, pokud ne, tak budte varovan, cerpa ona z vyroku vyse zminenych superautorit
11. 03. 2008 | 01:15

Déžo napsal(a):

to autor:
Václava Klause si pozvracet nedáme!!!
Modrá paka
11. 03. 2008 | 06:43

Al Jouda napsal(a):

Přes všechny výhrady k zásluhám pana profesora Klause jsem přesvědčen, že za 100 - 200 let bude v učebnicích zmínka, že již v 21. století žil v Praze na Hradě jeden učenec, který věděl a také to hlásal proti celému světu ve stylu Giordana Bruna, že člověk nemá vliv na vývoj globálního klimatu.
11. 03. 2008 | 06:51

xyz napsal(a):

Autor si příliš fandí, když se pasuje do role Klausova "nasírače". Klaus si ho ani nevšimne.
11. 03. 2008 | 06:55

j. napsal(a):

Výborný příspěvek. A podle některých reakcí seknul přesně do živého.
11. 03. 2008 | 07:35

Mstitel s píšťalou napsal(a):

Ouvei:

a víte že planeta Země je nazývána modrou planetou? té modré je na ní více než zelené:)

Cempírek: přiblížíš se a zakusíš meč Mstitele s píšťalou...(teda jestli ti vůbec ten film něco říká:))
11. 03. 2008 | 08:44

JC napsal(a):

Narrno to popsal přesně, ale pro anti-Klause je to jako když háže hrách na stěnu nebo perly sviním.
11. 03. 2008 | 09:17

Martin Jochim napsal(a):

Oteplování je trend, móda a nová politika. Nikdo nevyslechl všechny klimatology, jelikož i jejich názory se různí a mohli by si sednout ke speciální polemice. Člověk, pokud má vliv na oteplování planety, tak minimální a je na opravdu nevýznamnou diskuzi, jestli to je tak zlé. Myslím, že zachraňovačů civilizace bylo v minulosti již mnoho a vždy ji vrhli akorát do pekla. Varování před temito je na místě a je důležité, že s tím někdo začal. Doufám, že se brzy najdou další, kteří označí strašení oteplováním za nesmysl. Jestli jsme se kdy, jako civilizace dostali pod těžké totalitní režimy, tak proto, že selhali inteluktuálové, ti pánové s diplomama, kteří toužili po jakékoliv moci rozhodovat o nad svobodným chováním ostatních.
11. 03. 2008 | 09:46

Josef K napsal(a):

Bravo, málem jsem spadnul ze židle už po prvním odstavci :-)) Super článek, dík Pepa Kouřil
11. 03. 2008 | 09:52

Antonín Šuppler napsal(a):

Úžasné, čtivé a ve své ironii více než pravdivé. Po většinu svého života jsem se za "své" prezidenty styděl. Jedinou výjimkou byl Václav Havel. A teď nás čeká dalších 5 let. Na zvolení Ing. Klause je jediná dobrá věc. Je to naposled.
11. 03. 2008 | 10:00

MA-FU napsal(a):

pro Antonín Šuppler

Myslíte že naposled? Může stát katastrofický scénař:vyhrají li
"lzi a nenávisti" ještě jednou ,potom navrhnou doživotního presidenta a doživotní vedoucí uloha strany ODS...
11. 03. 2008 | 10:13

Martin napsal(a):

Autor blogu má pravdu, Václav Klaus se příliš upejpá, měl by nahlas a jasně říci, co si myslí a neschovávat se za diplomatická vyjádření bojíce se, aby někoho neurazil.

Klaus je náš zachránce a spasitel. Měli bychom mu postavit sochu na některém z velkých náměstí, aby jeho odkaz neupadl v zapomnění! Navrhuji uspořádat finanční sbírku a nějakého slavného architekta požádat o návrh pomníku, třeba Kaplického. Mohlo by to být něco velkého, modrého a Klaus na vrcholu.
11. 03. 2008 | 10:38

Javít napsal(a):

Bláboly, bláboly, pánové.
Vy obdivujete sami sebe, že můžete kritizovat prezidenta.
Že jste nebyli, veřejně, tak kritičtí k Husákovi ??
Nebo te se vám líbil více ?
11. 03. 2008 | 10:41

p.b. napsal(a):

Vtipný blog , se kterým musí inteligentní čtenář souhlasit.Ale myslím si , že pan Klaus , pokud by to četl ,by tu ironii asi nepochopil.Ve své ješitnosti toho není schopen .
11. 03. 2008 | 10:46

Jan napsal(a):

Vážený pane Prezidente,
dovolte, abych vyjádřil obdiv nad Vaší odvahou: poklonit se v pátek ostatkům sv. Václava a v sobotu věnovat svůj čas slečně v hotelu, to je opravdu ale opravdu velká osobní oběť ve prospěch celého českého národa.
Věřím, že se Vám dostane za Vaše skutky veliké odměny!
Váš Řiťolizec
11. 03. 2008 | 12:56

majolenka@volny.cz napsal(a):

vtipné, výstižné, kdo nerozumí humore jděte se bodnout.....

ale jinak je mi spíš ouvej, protože kdy se národ uchyluje k satiře než v době kdy mu není dobře?????????

o čem to vypovídá??????
11. 03. 2008 | 13:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý text, který byl v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 03. 2008 | 13:22

Martin napsal(a):

Javite, ja to rikam uz delsi dobu, ze bychom meli srovnavat Husaka a Klause, jsem rad, ze mate podobny pristup :) Jeden za osmnact a tak dale, vzdyt to znate.
11. 03. 2008 | 14:12

Javít napsal(a):

Srovnávat Husáka s Klausem ?
To myslíte vážně ?
Svatá ty prostoto !!
K tomu již nemám co (slušného)dodat.
11. 03. 2008 | 15:04

Martin Jochim napsal(a):

Vrchol ignorace je srovnávat současného prezidenta s Husákem, jako jeden za osmnáct...atd. To skutečně nestojí za komentář. Čistá nenávist.
11. 03. 2008 | 15:09

Pipkin Eduard napsal(a):

pane občasný nasí*ači,Vaše informace nejspíše zase opět hltají obyčejní lidé jako jsem já,nebo jste vy sám.Pan prezident o to nejspíš ani nezavadí...nevím,zda je to na škodu nebo ne.Nejspíš je to uplně jedno,jako celý Váš článek.Jako denní čtenář Vám uděluji pouze hodnocení za článek: za pět a zpět do lavice.
11. 03. 2008 | 16:05

hudryper napsal(a):

Clanek p.Hvizdaly neobsahuje aktualni
"malickost",tedy prezidentuv postoj k
uzasnemu uspechu Markety Irglove.
Stacilo,ze se jednou zminila o tom,ze se stydi za vystoupeni VK v OSN a ze se
osobne setkala s Al Gorem a diky V.K.
zurnalistickym ritolezcum malem vysel
lobing proti jeji nominaci na Oscara, lobing z CR !!! Lepsi demonstraci toho,
ceho vseho je v tomto volebnim obdobi
VK schopen,nez je tenhle ostentativni a v podstate ubohy projev "nemilosti",
se v civilizovanem svete snad nenajde !
11. 03. 2008 | 16:54

Lena napsal(a):

Mstiteli s píšťalou,

nechte už ty chudáky planety na pokoji. Plácáte ještě větší blbosti, než náš přírodovědně fundovaný prezident. Venuše má vysokou teplotu a tlak díky složení atmosféry, která je naprosto odlišná a ani náznakem se nepodobá složení atmosféry Země. A Pluto je tak titěrný, že o nějaké smysluplné atmosféře nemůže být ani řeč. A krom toho už byl naprosto správně se seznamu planet vyškrnut. A zima je na něm krom jiného i proto, že je daleko od Slunce. Zajímavé, že si do pusinky neberete Mars, planetu nejvíce vhodnou pro potenciální život, planetu rozmanitou, se změnami ročních období, s vodou pod povrchem, s meteorologickými jevy. Možná, že je pro Vás trochu moc složitá.
11. 03. 2008 | 17:16

Mstitel s píšťalou napsal(a):

Lena:

já jen použil informace získané z článku o velkém objevu vědců. Bylo řečeno, že Venuše se dnes nachází v tomto stavu díky globálnímu oteplování a prý to čeká i zemi. No a jelikož na Venuši člověk nikdy nežil, tak tam globální oteplení nemohl způsobit a jednalo se o přirozený proces...což platí i pro Zemi.
12. 03. 2008 | 08:43

bohunka napsal(a):

To javít: A myslíte, že náš Veliký Hradní Pán byl v té minulé době tak odvážný a kritický jako je dnes? Kolik kritických článků z té doby od něj je někde uchováno?Ráda bych si alespoň jeden přečetla.
26. 03. 2008 | 14:45

Free Ringback Tones napsal(a):

good idea , thanks you very much .
03. 03. 2010 | 05:35

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting, i like it thanks
05. 03. 2010 | 15:25

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 07:01

gucci watches napsal(a):

Interesting thing!
06. 03. 2010 | 07:46

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 06:52

omega watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 06:55

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 08:20

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 08:23

armani classic napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 03. 2010 | 06:53

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 06:54

skyracer watches napsal(a):

That to him was one of the best times of his life – but breitling montbrillant it was also the last time he was truly himself,
13. 03. 2010 | 08:47

breitling navitimer napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
13. 03. 2010 | 08:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy