Přemluv bábu…

30. 04. 2010 | 12:23
Přečteno 7768 krát
Upozorňuji, že se mi počin Petra Zelenky, Marthy Issové a Jiřího Mádla z mnoha důvodů líbí a považuji se za jejich sympatizanta. Ten vtípek jsem nevymyslel proto, abych se do kohokoli trefoval nebo abych rozdmýchával diskusi. Prostě mě jen tak napadl…

Přemluv bábu
Přemluv bábu

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bajaja napsal(a):

Dobrý! Jen to schytá od místních dědků a bab pěknou ťafku...
30. 04. 2010 | 12:29

kanta napsal(a):

Lidská ubohost nezná mezí.Po roce 1989 se ji otevřel prostor.Bohužel.
30. 04. 2010 | 12:49

Marcus Agrippa napsal(a):

Pamatuji si na klip od Bloodhound gang ( název si ani omylem nevybavím ) a i když jsem patřil tehdy ještě k teenegarům tak mi to přišla jako hodně silná káva ( a dost nechutné ). Ten klip byl z nějakého pečovatelského domu. Dnešní cool generation by se měla naučit rozlišovat hranici co je ještě v poho a co už není v poho co je ještě vtipné a co už je urážlivé. Jinak samozřejmě je právo každého mít vlastní názor - to chraň.
30. 04. 2010 | 12:51

jepice napsal(a):

Taky jeden, co hledá skryté významy:
http://konfrontace.bloguje....
:)
30. 04. 2010 | 12:57

vilček napsal(a):

A dej pozor, aby ti mezitím
dědek vševěd nezprivatizoval perníkovou chaloupku!
30. 04. 2010 | 13:00

Jakub Roth napsal(a):

Má pětasedmdesátiletá maminka vzkazuje všem - ten klip je dobrý, vtipný a drží tvůrcům i protagonistům palce. Dále vzkazuje, že ona sice radu, koho volit, po mnohaletých příkořích, jichž se jí i celé rodině dostalo od komoušů, nepotřebuje, ale sama zná (to víte, pošumavská ves) pár lidí, kterým je klip víc než potřebný. Tož tak.
30. 04. 2010 | 13:00

mb napsal(a):

kanta ... něch odpadně čo je slabé, něch odpadně čo je oportunistické .... tak já se do do té moskvy učím jezdit jak vám zakroutit krk .... sudetoněmecký problém vylikvidovat, .... ve jménu lidu této země ... pro blaho lidu této země .....

duce paroubek ....

(ne že by modráků rovněž nebylo dosti ....)
30. 04. 2010 | 13:19

prirodovedec napsal(a):

Ciste z duvodu symetrie :), abychom se i my stari zasmali tem happy mladym:

http://martisek.blog.denik....

Je tam toho vice. :)
30. 04. 2010 | 13:40

Tužka napsal(a):

Tužka napíše otázku.Kdopak to tam manipuluje s Jeníčkem,kdopak asi???, v tom bude ten vtip.Já bych nakreslila interiér perníkové chaloupky a v něm deset variant a známých manipulátorů.Tužka s úsměvem.
30. 04. 2010 | 13:42

jozka napsal(a):

Klipu jsem se smal, ma to v sobe neco ze Ctvrtnicka. Smat jsem se prestal, kdyz mi doslo, ze to mysleli vazne. Pak jsem si vzpomnel na scenky z kulturni revoluce v Cine. Styl je stejny.
30. 04. 2010 | 13:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

Autor
Chrochty, grchh, bruummm, kvaaak, kvaaak, brgrtddzkkm, bzzzzzzzmmm, gagahh, grchlmrml.

Toť vše.

Mějte se.
30. 04. 2010 | 13:51

LEVAK napsal(a):

„Píše se nyní hodně o smyslu našich dějin. Kdybych se měl o to pokusit, abych také sám přispěl nějakým agitačně výchovným výkladem, řekl bych asi – ‘smysl českých dějin’ je, že Čechové, kdykoliv se dopracovali vysoké úrovně svobody a samostatnosti, podvrátili vzápětí oboje nedostatkem rozumné umírněnosti, a to jak v oboru života politického, tak mravního.“
Napsal historik Josef Pekař,Národní listy, 23.srpna 1925
PS:asi by se hrozně divil,kdyby měl možnost vidět takovou nemravnost jako je inkriminovný klip!Ani primitivní divoši v brazilském pralese si nedovolí chovat se nepřiměřeně a nemravně ke svým stařešinům.Zřejmě jim vrozená inteligence říká,že budou za čas na jejich místech.
30. 04. 2010 | 13:58

Jakub Roth napsal(a):

Levak:
Pan Pekař měl, na rozdíl od různých leváků smysl pro humor a nadsázku. Možná proto nebyl levák (levičák) a leváci jej neměli rádi. Což jim nebrání se jeho slovy tu a tam zaštiťovat. Haj hou.
30. 04. 2010 | 14:17

zdenekbrom napsal(a):

Jakub Roth:
Já nevím, ale mě ten citát Josefa Pekaře připadá na danou situaci dost připěřený.

Mohli bychom zkusit zkoumat podstatu sdělení a nechat stronout toho, kdo to do debaty vložil.
30. 04. 2010 | 14:22

vasja napsal(a):

Žádný přemlouvání.
Ing. Paroubko má báby a dědky dávno na lopatě.
30. 04. 2010 | 14:38

vlaďa napsal(a):

Vhrsti:
Souhlasím s Vámi,pane,a to jsem dědek skoro dvojnásob starý jako Vy.Dlužím ze své nehorázné penze Issové,Mádlovi,Zelenkovi po pivu a Vám dvě.Než se sejdem,aspoň malá pozornost v podobě trochu neprávem opomíjených klipů stejné kategorie.Přijdou jistě vhod i diskutujícím :)
Přemluv Mádlu:
http://www.youtube.com/watc...
Mádlova omluva:
http://www.youtube.com/watc...
Fakt,že obrázek poví víc než slova mnohá.Volit půjdem jistě celá rodina pravou rukou.
http://www.petrpokrytecneca...
Radostné pálení čarodějnic :)
30. 04. 2010 | 14:39

Michal Macek napsal(a):

jakub roth

vase babka je husta borka :)
30. 04. 2010 | 14:42

Michal Macek napsal(a):

vhrsti:

no a ted mate aspon dbatu nejakou :))
30. 04. 2010 | 14:43

LEVAK napsal(a):

Ad Jakub Roth:moje maminka nepodepsala HTÚP a JZD,táta nepodepsal zase přestupní lístek ze socdem do všemocné partaje.Jaké byly následky zeptejte se maminky určitě Vás bude informovat.
PS I:Od mala mi říkali "Levák" protože všechno dělám levou rukou a byl jsem i fotbalista "na levou nohu".Že mám sociální cítění a stupeň slušnosti na vyšší úrovni s tím nemá co dělat.Ostatně jste zřejmě typ člověka,který když neví kudy kam začne problém personifikovat.Návrh pana Borma Vám jde zřejmě proti srsti a nebo Vaše mozkové závity to v podstatě nejsou schopny akceptovat!Vy by jste byl zřejmě schopen obvinit papeže Jana Pavla II. z levičáctví pro jeho sociální názory a politiku!
PS II:jedinou červenou knížku,kterou jsem v životě vlastnil byl průkaz ČSTV abych mohl hrát fotbal a později trénovat žactvo a dorost!
30. 04. 2010 | 14:56

Ivan napsal(a):

Pokud by jste pořád neomýlali ojetou písničku, lépe by jste učinili. Jednomu se to líbí, druhému se to nelíbí, proč tolik řečí? Nechť si každý udělá svůj úsudek.
30. 04. 2010 | 14:58

LEVAK napsal(a):

Ad Ivan:líbit nebo nelíbit to je věc vkusu,ale dílo nesmí urážet a nesmí být vulgární!Podle mého názoru je tento clip pod úrovní díla Pavky Korčagina "Jak se kalila ocel".Tam aspoň nebyly sprostoty a porno!
Co by jste na to říkál kdyby tady někdo začál vykřikovat,že holocoust nebyl,že si ho někdo vymyslel.V prvé řadě by měl mít právo toto vyslovit ale v druhé řadě je to sprostota prvního řádu pomíjející dějinné skutečnosti!
30. 04. 2010 | 15:09

Jakub Roth napsal(a):

Levak:
Promiňte že jsem se vás nějak dotkl. Jednoduše jsem usoudil z vašich zde hojně prezentovaných názorů (to, že přispívám jen tu a tam neznamená, že diskuse nečtu, že). Ale faktem je (a neberte to osobně), že zatímco pravičáka označení za pravičáka nerozhodí, páč je pravdivé, levičák se zhusta prsí. Asi se stydí. Já nevím. Ad Pekař: To, že je jeho věta pravdivá, nemá nic společného s tím, jak byla zde použita. Zmíněný klip zkrátka senioři (a věřte, že nijak bohatí) v mé rodině zkrátka za nemorální nemají. Mají jej za potřebný. Pro mne to jsou lidé, kterých si vážím. Za to, co si z nezlomenou hrdostí prožili jak od nácků, tak od komoušů, a také pro jejich zdravé postoje.
30. 04. 2010 | 15:13

ali napsal(a):

Jakub Roth
i moje rodiče a tchýně ví, co budou volit, neboť ústrků od bolševika měli dost. Můj otec též vzkazuje, že klipu se smál až se za břicho popadal. Je mu 86. Paroubka nemůže ani vidět, natož slyšet a celou socanskou galerku s bolševickou proklíná do desátého kolena. A na půdě má piáno. Heč :o)
30. 04. 2010 | 15:15

jepice napsal(a):

Leváku: Nenapsal náhodou Pavka Korčagin taky Příběh opravdového člověka a Mladou Gardu?
A nepsal pod jménem Pavka Morozov?:)
30. 04. 2010 | 15:17

Béda napsal(a):

Nevyjadřuji se ke klipu, pouze k tomu obrázku. Zřejmě děda odolal svodům Jeníčkova přesvědčování a žádá Jeníčka, aby přemluvil babičku, aby si na jeho "lopatu" sedla sama.

(Ke klipu jsem se vyjádřil na blogu Veroniky Vendlové.)
30. 04. 2010 | 15:21

Jan Kozák napsal(a):

Mě se také líbí jak Zelenka ukradl nápad, našel si dva dementní herce, z Kundery udělali k..du, no a co stejně asi udával. A doufám, že je jejich prarodiče pochválili, za to jaké mají o nich mínění. Možná, že žádné rodiče ani prarodiče nemají. Možná, že je slunce vytáhlo z h...na.
30. 04. 2010 | 15:21

LEVAK napsal(a):

Ad jepice:Příběh opravdového člověka napsál Boris Polevoj.Mladou gardu napsál Alexandr Fadějev.
"Případ Pavlíka Morozova byl symbolem protikladu křesťanské („Cti otce svého a matku svou“) a komunistické morálky („Buď bdělý a ostražitý“). Po celé období komunismu byl oficiálně dáván za vzor sovětským dětem i dětem v ostatních komunistických satelitech Sovětského svazu, jeho životopis od Vitalije Gubareva patřil mezi nepominutelnou školní četbu."
A právě tento případ je podle mě úplně stejný jako clip I+M jenom je v jiné barvě.Má jinší polaritu!
30. 04. 2010 | 15:33

kočka šklíba napsal(a):

Ano ali, to mě, a myslím, že víc zdejších diskutujících,ani trochu nepřekvapuje, že se otec, co vás vychovával za břicho popadal. Vždyť já si moc dobře pamatuji na většinu vašich příspěvků a jsou opravdu na vysoké, především lidské, a slušné úrovni. Malá okázka z pod blogu Paroubka nebo Paroubkové:

mnich napsal(a):
už aby ta jeho porodila mongola a on zalezl pod zem...
21.09.2009 20:16:21

ali napsal(a):
mnichu
teda to je fór za 100 bodů :o)))
21.09.2009 20:28:36

Mimochodem, nesmazán ;). Jak symptomatické pro zdejší editory. Jo jo já vím, oni zde pořád nesedí ;).

Já se vážně dobře bavím. Přírodovědče, zase jste měl pravdu. :D
30. 04. 2010 | 15:57

jepice napsal(a):

Aha. Děkuji, milý pane Leváku, za výklad. :)

A kdo teda napsal toho Pavku Korčagina? Nebyl to náhodou Ostrovskij?
30. 04. 2010 | 16:06

Jan Vaculík napsal(a):

Onen klip jsem přijal velmi vlažně - není to můj šálek kávy. Co se kritiky týče, srdečně jsem se zasmál nad výlevem Jana Rejžka ve včerejších LN a v tu chvíli jsem s ním nemohl nesouhlasit. http://www.lidovky.cz/preml...

Na schopnost dělat si srandu kdykoliv a z čehokoliv, a to třeba i dost brutálním způsobem, můžeme mít různý názor.
Ale dělat z toho nějaké politické závěry a dokazovat tím neudržitelnost toho či onoho politického směru, jako se toho tady dopustila řada blogerů (v čele, myslím, s Janem Šternem), to mi připadá blbé, demagogické a sebeklamné.
A podobný odpor ve mě budí, když někdo kope do onoho rozporuplného dílka, aby ukázal, na jakých morálních výšinách on sám se nachází: to pak mám chuť bránit to vlastním tělem, i když je to jen ptákovina.
30. 04. 2010 | 16:16

Jan Vaculík napsal(a):

Jakub Roth
Naprostý souhlas.
Myslím, že staří lidé jsou schopni projevit větší toleranci a porozumění situaci, než většina zde se vyskytujících mravobijců.
30. 04. 2010 | 16:20

Petr Havelka napsal(a):

Ježiš Kristus byl komunista!

Presley žije! Koupil vilu v Brasilii, předtím v ní donedávna bydlel Adolf Hitler, mimochodem dnes má Áda jubileum. Prej se k Presleymu nedávno přistěhoval Michael Jackson. Všichni si tam spokojeně vegetujou. Mají společného stařičkého zahradníka, rusa nebo ukrajince, tuším se jmenuje Berija. Pravidelně volí pravici nebo levici, teď nevím. Je jim to jedno.
30. 04. 2010 | 16:41

Tupelo napsal(a):

Na Novinkach ( http://vipchat.novinky.cz/a... )probehl chat s obema zastupci kulturni fronty,kteri stoji za klipem Premluv babu a dedu. Doporucuji k precteni :), okomentuje jen prvnich deset odpovedi:

V odpovedi prvni se dozvime ze herci trpi prazskou zacpou. Issova je obcansky znepokojena (a proto nejspis angazovana)...

Odpoved druha je trochu schzofrenni. Politicky nazor muze mit podle Issove sice kazdy jakykoliv (ale dilko preci vyzyva k PREMLOUVANI :)) - dilko ma BURCOVAT. Madl se netaji ze by premlouval i mladsi, i kdyz tomu rika APELOVAT.

Odpoved treti nas seznamuje s tim ze si u Issu rikaji babo (starsi generace) uz dlouho a jsou tim nekorektni.

Odpoved na ctvrtou otazku je zajimava, za dilo herci nedostali ani korunu a s mozna podrazdenym podtonem zduraznuji ze na to odpovidaji jiz ponekolikate - holt u angazovanych obdivovatelu pravice kteri makaji zadarmo je to hodno obdivu. :)

Pata odpoved dava tusit za autorem dila je sice Zelenka, ale jde o produkt kolektivni.

Odpoved sesta podle me naznacuje ze v okoli hercu je dost hlasu, kteri angazovanost hercu neprijali se svazackym nadsenim. Angazovanost v soucasnem rezimu je zde vysvetlovana pozitivne a detailneji, ze by reakce na ohlasy z okoli? ;)

Sedma odpoved je urcena hledacum tajnych poselstvi: konecne jsme se dozvedeli mozna to nejpodstatnejsi: klip nevyzyva k premlouvani, ale je urcen bigbitakum: nechodte v patek na zabavy, at v sobotu rano vstanete a jste schopni volit. :))

Osma odpoved je nezajimava, delaji ze sebe nejdulezitejsi pitomce v zemi. Guru ceskych pravicaku Klaus taky vi, ze kdyz nemuze byt jednickou v ekonomii, asponvynikne jako -1 v jakemkoliv jinem oboru.

Vtipnost odpovedi na devaty dotaz je tak velika ze se za bricho popadam jeste doted.

Desata odpoveded: jsou to demokraticti tezari, mistri kombinatoriky ironie a vaznych argumentu.

Docela rad bych uvidel tyto dva, jak v diskuzi, plne jiste padnych argumentu, premlouvaji starsi lidi, aby tito volili podle nich. Myslim ze by to mohla byt bzunda :)
30. 04. 2010 | 17:12

prirodovedec napsal(a):

J.V.: Dekuji za odkaz na Rejzka. Ulozil jsem si. Vicevrstevnate. :)

Poznamka: "Na schopnost dělat si srandu kdykoliv a z čehokoliv, a to třeba i dost brutálním způsobem, můžeme mít různý názor."

Ja povazuji u takovych jedincu za podstatne, zda jsou schopni si delat srandu podobne i ze sebe, jako si delaji z druhych. Pokud to neni zretelne viditelne, povazuji za nutne jim to zprostredkovat. Samozrejme i jejich obdivovatelum. To nevidim jako kritiku, ale za prirozeny krok. Vznikaji pak totiz zajimave a casto smesne reakce z toho, ze co je doprano jednomu, neni pry doprano jinemu. :) Pripada mi smesne, jak se chovaji ti, kteri utoci na slabe, kdyz jsou sami podobne napadani. Jak se citi dotceni, nepochopeni, zraneni. Je zvlastni, ze jim tyto pocity chybely, kdyz utocili. Neni to legracni? :)

"Ale dělat z toho nějaké politické závěry a dokazovat tím neudržitelnost toho či onoho politického směru, jako se toho tady dopustila řada blogerů (v čele, myslím, s Janem Šternem), to mi připadá blbé, demagogické a sebeklamné."

Vite, ja to beru tak, ze Sterna se clanek dotkl. Asi ho nebo jemu nekoho blizkeho zranil. Moyna ten clovek nemohl usnout. Mozna bzl jen precitlively. Mozna mu vadilo pochechtavani fanousku klipu. Tak si Stern vybral posvatnou kravu mnoha tech pochechtavajicich se ale i nepochechtavajicich se jak Vas a dalsich a obradne ji podrezal. To byla najednou sranda pro ty, kteri se predtim citili zraneni a to bylo najednou vzteku tech, kteri ke zminene posvatne krave vzhlizeji.

To byla nadherna ukazka zpusobu komunikace 21.stoleti. Dokonaly vir(v)al. :)

Zkratka kdyz dva delaji totez (a Stern ponekud :) inteligentneji) neni to totez. Najednou pochopeni intelektuala pro podrezavani cizizch posvatnych krav vyprcha, kdyz mu podrezavaji tu jeho. :)

Lide by meli vedet o co jim jde a za jakou cenu. Presvedceni o osudovosti tech ci onech voleb a nutnosti resit papalase misto, aby stari rekli mladym - neboj se do hrobu si uspory nevezmu, je to pro Vas a stavte se ne kvuli volbam a citovemu vydirani, ale mozna za to stoji hodit rec o zivote, nez tu nebudeme a budete zit znovu nase chyby (maldi by asi napsali chibi :) ) a podobne mladi by mohli rici to, co od mladych clovek ocekava - ne zbabelost, ale rici - hele babi neboj se, ja ty vyzvy sveta prijmu a zvladnu a i jeste se o Tebe, vedle ktere jsem cupital se postaram tak, aby ses nemusela kazdy den bat.

Misto toho banda vystrasenych ideologicky vymastenych politickych diletantu vsech stran hypnotizovana svymi strachy, korytnimi potrebami, narcistni potrebou byt videni a svoji mnohaletou nemohoucnosti podlamuje sebeduveru tech, kteri jsou nejdulezitejsi a kterym maji slouzit - obcane. A k tomu samozrejme prispiva degradace reality vetsinou hloupouckych novinaru neschopnych elementarnich uvah, stale vice na urovni okresnich funkcionaru Strany. :) A bohuzel mezi ty vymastence patri nasi bavici - viz dnesni chat s "osobnosti" :)):

http://vipchat.novinky.cz/a...
30. 04. 2010 | 17:23

Lena napsal(a):

Drazí, máte přímo teď Mádla na českém rozhlasu.
30. 04. 2010 | 17:38

Jan Vaculík napsal(a):

Přírodovědec
Na rozdíl od tvůrců klipu, kteří vlastní sdělení zároveň ironizují, což působí dost zvláštně, tak Jan Štern ten svůj výplod myslel docela vážně, myslím...
:--)
30. 04. 2010 | 17:53

prirodovedec napsal(a):

J.V.: Jste si jist tim "myslim" ? :)
30. 04. 2010 | 18:03

Luba napsal(a):

Hmmmm ... To jo!
Velmi stylové krematorium ...
Česká rustikální klasika z Pardubicka, nemýlím-li se?

Ovšem - pec musí splňovat všechny EU-emisní limity a v chladících předžehových kobkách musí mít báby s dědky nejméně +7°C.

Jeníček s Mařenkou získali skvělý job - spalovat se bude, krize nekrize.
30. 04. 2010 | 18:08

Lena napsal(a):

TAK JSEM VÁM TO SEM PŘEPSALA (JEŠTĚ ŽE UMÍM VŠEMA DESETI NA KLÁVESNICI :-)), AŤ ZASE MÁTE O ČEM DISKUTOVAT!
Moderátorka = nač se ptala (občas jsem vynechala, páč je to z odpovědi jasné)
M = Mádl (jeho odpovědi jsem zachytila někdy jen "ve smyslu", protože zase tak rychle psát neumím).
Snad se mi podařilo zachovat smysl všeho přepsaného.
V závorkách jsou moje poznámky.
---------------

M: Klip byl původně drsnější, my jsme ho zjemnili. Byl určený pro internet. Nepočítalo se s tím, že by byl vysílán v TV. Proto byl takový, aby se prosadil v konkurenci podobných klipů.
Možná mohlo někoho urazit, že jsou staří lidé symbolizováni protézou, ale stejně by nás mohli mladí podezírat, že je nabádáme k tomu, aby se nabourali ve vlaku. Když se objevil zničený vlak (a podobné obrázky) tak je snad jasné, že to bylo myšleno jako ironie.

MOderátorka: Klip je podobný klipu S. Silvermanové. Vy jste to předělali napravo.

M: on z toho klipu přímo vychází.

Nepřekvapil mě charakter reakcí, ale množství.

Moderátorka: Křeček se vyjádřil .... (to sem nepíšu, to si lze přečíst jinde)
M: Jsem obyčejný člověk a nevím, jak sociálně to myslí a jak chce dělit lidi na obyčejné a neobyčejné. Tvrdit, že jsme nemyslící tvorové, to se mi nezdá vhodné.

Je nám líto, že klip vyvolal takové reakce, ale málokdo nám konkrétně upřesnil, v čem jsme je urazili. Co je možné považovat za urážku, je dané stylizací a žánrem.

Moderátorka: Že staří lidé mají selektivní paměť a pamatují si jen to dobré. Na to jste přišli jak?
M: když se řekne, že italští fotbalisti simulují, tak to neznamená, že všichni do jednoho, ale víc, než angličani. Dokážu si představit, že spousta starých lidí volí komunisty proto, že mají sel. paměť a pamatují si jen to dobré.

Moderátorka: Máte prarodiče? Co na to říkali?
Mám prarodiče. Byli nadšení, ale řekli mi, že si mám dát bacha, protože teď mi bude chtít dát někdo přes držku.

Moderátorka: Nyní jste byl ve Zlíně, jaké byly ve štábu reakce?
Byly kladné reakce. Jsem připraven na to, že mi někdo bude chtít dát přes držku. Jsem připraven hrozně rychle utíkat nebo si vyměňovat argumenty.

Moderátorka: Jak jste přišli na to, že komunisty volí hlavně lidi z venkova nebo staří lidé?
M: Myslím, že to tak je. Někdo namítal, že hážeme levici do jednoho pytle, ale v klipu zaznímá, že komunisty a socialisty. Komunisti už dlouho mají kolem 13 %, tak myslím, že se to traduje a že většina voličů komunistů a ČSSD jsou staří lidé.

Moderátorka: Ale Brožová je mladá, budete jí přesvědčovat?
M: asi nebudu. Apel na přesvědčování tam je, ale záměr byl zvýšit zájem o politiku.

Moderátorka: Vás politika zajímá. Máte nastudován program pol. stran?
M: Ano.

Moderátorka: A Vaši vrstevníci?
M: zájem je tragickej a to jsme chtěli změnit. Věřím, že lidi se trošku zmobilizovali a půjdou k volbám.

Nikdy jsem se netajil svým politickým názorem a těmto otázkám se nevyhýbám.

Moderátorka: Neuvažoval jste o vstupu do politiky?
M: ve vzdálenějším horizontu to nevylučuji, ale teď ne. Jedu do ciziny, je třeba studovat, dělám práci, která mě baví. Ve vzdálené budoucnosti - nevylučuji nic. Mám tendenci se o věci zajímat, vyjadřovat se k nim a pokud mě tento zájem povede do politiky, tak ať.

Moderátorka: Nenapadlo Vás někdy natočit něco o pravici?
M: díky profesorovi z gymplu jsem se naučil levicově smýšlet, ale pokud bychom natáčeli klip o pravici, bylo by to trochu kontraproduktivní, protože podle mého nyní to zlo pochází od komunistů a ČSSD.
Budu volit TOP09, ale uznávám, že p. Kalousek je diskutabilní osobností.
.....
Odpovědi na otázky posluchačů.

Žádnou stranu na mítinzích nebudu podporovat.

V. Klaus je další kontroverzní osbonost. Ale mám na něj názor spíš kladný.

V politice bych si přál lidi slušné. Kdo z herců?: můžu s někým souhlasit - Marta Issová, Dejdar ... nevím ale, jak by obstáli ve spoustě úloh.

K výsledkům studenských voleb - jsem rád, že vítězí pravice i že se to zveřejnilo. Nevím, na kolik se tyto volby dají brát vážně, protože studenti zase až tak neřeší problémy života.

U svých vrstevníků extrémistické názory nepozoruji (pozn. zmíněno v souvislosti s Dělnickou stranou). Logicky myšlející člověk nemůže jejich názory sdílet.
______________
KONEC.
Doufám, že jsem přepisem neporušila nějaká práva. Kdyžtak to pan Stejskal smázne.
30. 04. 2010 | 18:13

Vico napsal(a):

J. Šternu za ten článek o našich kvazi-neoliberálech odpuštěno rozhodně nebude. To byl zásah, jak se říká, na komoru. "Zasažení" se sice smějí, až sebou třískají o zem a popadají se smíchy za břicha, ale smích jaksi není vidět.

Vidět je jenom to, jak v tanci sv.Víta sebou třískají o zem, svíjí se a drží se za břicho.

Šternovi nebude odpuštěno až do chvíle, kdy sebou taky třískne o zem... /smíchy/.
30. 04. 2010 | 18:17

prirodovedec napsal(a):

Lena: Dekuji, bezesporu to myslenkovou narocnosti odpovida kvalitam klipu. :) Mozna tam jen chybi povestne dotazy na jeho otce a stryce, aby to bylo takove novinarsky opravdove, lidskym osudem dotazovaneho zaujate a ve stylu padni komu padni. :)

Vico: Nekomolte "nam" "tu" terminologii: pise se tam prece o "ceskych neoliberalech". :)
30. 04. 2010 | 18:31

Vico napsal(a):

Rozhovor od Leny je vpodstatě jen důkazem o pravdivosti Šternových slov. Synek prachatického tuneláře Mádl uvádí, že veškeré ZLO pochází od Sociální demokracie. Čili opět obrázek parlamentních voleb jako boj dobra se zlem, kdy zlo je stejně tak jednoznačné, jak baba Jaga v perníkové chaloupce.

To však absolutně není důvodem tak překvapivě velkého a převážně negativního ohlasu toho jinak pitomého, a na rozdíl od dedukcí našich malých F.X.Šaldů naprosto prvoplánového klípku-viralu.

Ten klip, i když si teď myslím, že ze strany jeho tvůrců nikoliv vědomě, je jen dalším kamínkem v postupně skládané mozaice mezigeneračního konfliktu. Klucí se jen snažili držet danou trajektorii a jen poněkud podcenili/nebo jim to bylo jéédno/fakt, že virtuální atmosféra na sociálních sítích se neshoduje s reálnou situací ve společnosti.

Upřimně řečeno, sám nevím, proč mě ti "idioti" tak vytáčí. Neví to ti, kteří jsou pohoršeni, nechápou to ti, kteří tleskají a zřejmě to neví ani Mádl.

Jestli však chceme hledat nějaké ty "skryté smysly" a "páté plány", ptejme se, proč to tak zahýbalo veřejným míněním. Nějaký a velmi podstatný důvod to má.

Něco je hodně v nepořádku.
30. 04. 2010 | 18:48

Lena napsal(a):

přírodovědče,

je mu 23 let. Znám dost lidí kolem 50 a více, kteří své názory takhle ani prezentovat neumí a už vůbec je jakkoliv obhájit. Takže bych ho zase až tak neodsuzovala.

A co se týče dotazů moderátorky? Nemyslíte, že se musí vyjadřovat tak, aby to byla schopna pochopit většina národa? :-)

Znám horší pořady. Například s Vaší kolegyní vědkyní - docentkou z VŠCHT, která tuhle tvrdila, že domácí vajíčka jsou nezdravější než z velkochovů, že slepice z velkochovů jsou zdravé a velmi dobře krmené a opečovávané. Posluchačku, která se zeptala, zda paní docentka viděla nosnice z domácího chovu a z velkochovu a zda ví, že stará slepice nenese, vypnuli z vysílání ... To byla fakt ostuda českého rozhlasu. Jen pozn. nakonec: ani moji psi vajíčka z velkochovů nežerou.

U Mádla je, myslím, jasné sdělení, že to bylo záměrně děláno ironicky a diskutabilně a že záměrem byl zájem zvýšit zájem o volby. Že se někomu stranění pravici nelíbí, to se nedá nic dělat. Neměl by to ale balit do pohoršení nad urážením starých lidí, ale měl by říct jasně, že ho to uráží, páč si dělají srandu z jeho oblíbené levice.
30. 04. 2010 | 18:49

Targus napsal(a):

Hmmm, já myslel, že tam bude text, přemluv bábu, ať si tu lopatu nandá do Kundery sama. Co taky jiného. Střechu bude muset prodat, aby měla na daň z nemovitostí, stěny prasknou na léky a Julínkovné. Vidím to tak, že by si ještě jednou udělala dobře a jewníček z ní pak udělá gyros, když už bude napíchlá na tom klacku. Ať se s Mařkou pomějou, než na ně taky dojde řada.
30. 04. 2010 | 19:12

kočka šklíba napsal(a):

Myslím, že jsme ale národ docela vtipný: u diskuze na novinkách: "No u me to dopadlo naopak. Chtel jsem volit prsvici, ale baba s dedkem me premluvili abych volil levici.´Jestli se prida jeste prababa tak skoncim u komunistu......." :D, :D
30. 04. 2010 | 19:29

prirodovedec napsal(a):

Lena: To si ze mne delate: "je mu 23 let. Znám dost lidí kolem 50 a více, kteří své názory takhle ani prezentovat neumí a už vůbec je jakkoliv obhájit." jak to rici slusne ... :)

Mirna nerozpornost obsahu:

"Moderátorka: Nenapadlo Vás někdy natočit něco o pravici?
M: díky profesorovi z gymplu jsem se naučil levicově smýšlet, ale pokud bychom natáčeli klip o pravici, bylo by to trochu kontraproduktivní, protože podle mého nyní to zlo pochází od komunistů a ČSSD.
Budu volit TOP09, ale uznávám, že p. Kalousek je diskutabilní osobností."

Jinak vetu: "Že se někomu stranění pravici nelíbí, to se nedá nic dělat. Neměl by to ale balit do pohoršení nad urážením starých lidí, ale měl by říct jasně, že ho to uráží, páč si dělají srandu z jeho oblíbené levice." beru osobne :) i kdyz ja osobne se klipem bavim - hledam dalsi vyznamy a zkousim vychutnavat to, ze nastavil nove komunikacni roviny - madlovske.

Jednou z nich je to, co jsem napsal u obdivovatelky klipu GVendoliny GVendulove :), kde jsem se snazil zpresnit svoje tapety od Sadiho.

Vadi mi, kdyz si nekdo vybere podle mne bezbranny terc (ne mne) - nektere stare lidi. Jak vim? Znam ohlasy z domova od starsich, kterych si vazim. Ti tri zmetci proste nedomysleli, ze svymi pitominkami rozsirenymi mezi neadresaty mohou nekoho zranit. Myslet na druhe? proc? Jak napsal M.M., ze on stale nekoho zranuje :). Proc ne, ale mozna to neprehanet a obcas premyslet o druhych. Pokud to nekoho "netankuje", zajima mne, jak se chova v roli zraneneho on nebo ona.

Povazuji to za nastoleni komunikacni roviny. Predpokladam, ze ti, kteri zranuji nebo zranovanim se kochaji jsou jiste imunni vuci zranovani. Jsem pak nemile prekvapen, ze nejsou. :)

Pro mne to neni o levici a pravici, je to o tom dat druhemu pocitit to, co cini druhym. Je to prevence. Vazim si demokracie, proto nechci protofasismus zmeneny ve fasismus. Proto tolik usiluji o to, aby stejskal sve idealy realizoval i vuci svemu degenerujicimu novinarskemu stavu. Marne (srovnavat hnuj na domacich novinovych www s tm co je venku, jen zvysuje kontrast). Proto opakovane apeluji aby prvni zlodeji pochopili, ze musi byt opatrni a nemlaskajici rozezrani, nechtit vychlemtat zdravotnictvi, duchody, skolstvi a zadluzit lidi a hnat je do kouta nebo prijdou druzi zlodeji. A pak budou ti prvni plakat a narikat a hovorit o nespravedlnosti. kdyby to dopadlo jen tak, nevadilo by mi to. Jenze jako vzdy pri takovych prevratech, vyplave nahoru dalsi povl a postihne to mnoho slusnych a nevinnych.

Takze se nedivte, pokud seknu. Snazim se zachranit i Vas, pred budoucnosti ... :)
30. 04. 2010 | 19:43

Béda napsal(a):

První slova vždycky platí. Pak už je to jenom kroucení napíchlé žížaly - po poradě s "advokáty".

A ta první slova byla (název klipu) NEVOLTE LEVICI! Přemluv dědu a bábu! ... (a na jeho konci) Donuť je!

A pak tato: (začínají někde kolem 2:20 min.) http://www.ct24.cz/vysilani...
Celá obsahová část klipu i jeho název prvořadý záměr jasně naplňují. To ostatní je jenom omáčka.

Nevím co je tu více k řešení - nad čím spekulovat a co víc vymýšlet. Prostě to FB parťáci vzali opět do ruky - jedinou otázkou jest, jestli pouze o své vůli, anebo jim to dal někdo formou zakázky (nabízí se jmenované malé pravicové strany), resp. tím chtěli někoho (třeba taťku Mádla a jeho partaj) podpořit.
30. 04. 2010 | 19:50

Béda napsal(a):

Někde jsem četl, že u novinových článků a sdělení tohoto typu je zhruba 80% obsahu vtěsnáno již do samotného nadpisu.
30. 04. 2010 | 19:56

alarm napsal(a):

Vzkažte všem mladým holohlavým (nemocným rakovinou) ať si trhnou nohou. Odvezte je bez čekání blíže ke kremariím. A hlavně je spalte bez obřadu. Sláva bábám!
30. 04. 2010 | 20:31

Tupelo napsal(a):

Beda: v souvislosti s Vasim poslednim komentarem jsem si vzpomel na nadpis rozhovoru dvojice umelcu na VIP chatu Novinek:

"Issová s Mádlem: Jsme teď dva nejdůležitější pitomci v zemi a to je podstatný"

jen nevim jestli namisto pitomcu neba byt treba idioti a namisto dulezitych treba uzitecni. :)
30. 04. 2010 | 20:31

SuP napsal(a):

Tak bych řekl, že takhle to asi vypadá, když se řekne "...mlátit prázdnou slámu..."
Vyčichlé téma, vyčichlá diskuse.
30. 04. 2010 | 20:45

almost glossed™ napsal(a):

"To ostatní je jenom omáčka."
Ano, pomocné motory. Bez nich by "virál" sám nelétal a necílil.

"ěkde jsem četl, že u novinových článků a sdělení tohoto typu je zhruba 80% obsahu vtěsnáno již do samotného nadpisu."

Někdy je to ovšem 0%.
Jako např zde:
http://www.lidovky.cz/tvrdi...

Povšimněte si, že ČSSD nikomu nevnutila "SVÉ" průzkumy, ale požadovala dva nezávislé (jakékoliv) výzkumy, tak jak to už dlouho dělala Česká televize. Tj. Byla proti tomu, aby ČR vnucovala lidem jen SVÉ výzkumy. Dvě agentury se totiž korumpují hůře než jedna... Drobný detail, ale úplně převrátí smysl řečeného.
30. 04. 2010 | 20:57

almost glossed™ napsal(a):

oprava: Tj. ČSSD byla proti tomu, aby Český rozhlas vnucoval lidem jen SVÉ výzkumy...
30. 04. 2010 | 20:59

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jakub Roth:
»Má pětasedmdesátiletá maminka vzkazuje všem - ten klip je dobrý, vtipný a drží tvůrcům i protagonistům palce.«
Už se těší na slíbený odkaz na anální porno?
30. 04. 2010 | 21:02

Vico napsal(a):

Ilustrativní je názor dalšího mladého herce Vojtěcha Dyka v MFDnes, který vyslovil názor, že Mádla a spol. opravňoval fakt a to ZVRHLOST levice. Kucí mají zhruba pocit - kdo jiný, než my a kdy jindy, než teď.

Obsah klipu je pak jasně dán. Jaký by tak asi natočili, kdyby mohli a kdyby to uměli, třeba takový hoven, blue jay a pumprdlík.

Já si myslím, že velkou skupinu lidí, co spolu mluví, vystrašily poslední krajské volby. To se už nesmí opakovat, řekli si.

A nebude.

A dost jsem zvědav na reakce některých anti-klausohryzců a zároveň přátel pravice na názor prezidenta, kterého budou v pondělí plné noviny, že největším nebezpečím demokracie jsou Věci Veřejné a TOP09.

Báby a dědci to letos budou mít hodně těžké koho volit, aby zachránili tu naši demokracii. Vohrožujou ji zleva, zprava.

Jeden by se fakt musel smát, kdyby to nebyla až příliš trapná fraška - hra na liberály, konzervativce a revolucionáře - nebo na zloděje a na četníky.

Bohužel při té hře padá jedno TABU za druhým. Lidi si už asi zvykli na všechno. Některá dosud posvátná hájemství jsou však, zdá se, ještě ochotni bránit.
30. 04. 2010 | 21:05

almost glossed™ napsal(a):

prirodovedec: Podívejme, co vymyslela Veronika Vendlová se svou partou správných hochů:

http://www.denikreferendum....

Tomu se říká veřejně prospěšná činnost. V další fázi zřejmě přijde zápalná láhev. Ale jen tak pohrozit, ne hned zapálit. To by bylo nevkusné. Ledaže by kladli odpor, to se pak musí, to dá rozum...

Stupňuje se to. Myslíte, že ODS 09 vyrobí dostatek takovýchto legračních vestiček i pro dohled nad bábou a dědou ve dnech voleb?
30. 04. 2010 | 21:17

almost glossed™ napsal(a):

Vlastně ne, to nebyla Veronika Vendlová, přehlédl jsem autora - samozřejmě šlo o správnou partu kolem modelek najatých R.Johnem.
30. 04. 2010 | 21:18

voroshilov napsal(a):

almost glossed:
Co je na tom spatneho?
To byla verejne prospesna cinnost i v Treti Risi,a vite jak poklesla kriminalita v zidovske ctvrti?
30. 04. 2010 | 21:20

Lena napsal(a):

Přírodovědče,

Vy jste se nějak rozvášnil!

Vím, že straníte levici, protože Vám nezruší AV. Jenže při jejich hospodaření na ní za čas nebudou peníze a rozklíží se sama, neb nebude na platy a na zařízení. To můžou vydržet tak akorát matematici, neb těm, jak je známo i z vtipů, stačí papír a tužka a odpadkový koš, a filosofové, protože těm stačí dokonce jen papír a tužka.

Hospodářským konstrukcím ČSSD absolutně nevěřím a mám pro to několik z mého pohledu dobrých důvodů. Jejich volební sliby bych pak charakterizovala následně: kde nic není, ani čert nebere. Natožpak ČSSD pro AV.

Bezbranný terč. Hmmm. No, někdo se tady naváží do předků a dělá si při tom legraci. Vraťme se k Vaší oblíbené ČSSD. Víte, kolik léků ti ochránci obecného blaha za své vlády vyhodili z placených? Například léky na roztroušenou sklerozu, prý na cukrovku, něco i z bezlepkové diety atd. Takže mi si budeme dotovat paralen, který se dá koupit za dvacku, ale drahé léky na smrtelné nemoci ne!?! No comment. Moje známá roztroušeno sklerozu má a byla velmi nemile překvapena, když jí bylo sděleno, že si bude muset nadále léky pořizovat za těžký prachy.

Nastolení komunikační roviny. Zranění staří lidi. No, tak já jsem například zraněná tím, že ze mě Paroubkova skvadra už několik let dělá darebáka jen proto, že jsem OSVČ. Takže ta pokleslá komunikační rovina tu byla dávno předtím nastavena politiky a tento klip v tom nemá žádné výsadní postavení. Pamatuji si, jak za komunistů se nadřazeně a drze říkalo starým lidem "babi, dědo". Příkladně u doktora zcela běžné. Blahosklonně se jim vysvětlilo, že musí do řady a poslouchat a šupky dupky na schůze, držet hubu a krok. Copak na tohle zapomněli? Když je tohle nezraňovalo a neuráželo, proč je tak moc zraňuje nějaký ujetý klip?
30. 04. 2010 | 21:22

almost glossed™ napsal(a):

voroshilov: Přesně tak...

V.Vendlové se omlouvám za zmatení. Jak víme z jejího blogu, útoky (zatím slovní) vůči bezbranným (zatím) jen schvaluje.
30. 04. 2010 | 21:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lena:
"docentkou z VŠCHT, která tuhle tvrdila, že domácí vajíčka jsou nezdravější než z velkochovů" To občas bývá pravda. Dostala jste už někdy salmonelózu?
30. 04. 2010 | 21:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vico:
"největším nebezpečím demokracie jsou Věci Veřejné a TOP09." Klaus to řekl? Zase má pravdu.
30. 04. 2010 | 21:29

prirodovedec napsal(a):

SuP: Od mrchozrouta supa bych cekal, ze ulezele tema ho tesi. :)
30. 04. 2010 | 21:31

Lena napsal(a):

Matyáši,

ne. Ale znám lidi, kteří ji dostali z vajec z velkochovu :-).
30. 04. 2010 | 21:35

Tupelo napsal(a):

Vico zdar, nevim jestli jsi cetl http://vipchat.novinky.cz/a... , rozhovor s Jaklem; ta nenapadnost (vymezovani proti projektum Kalouska a Johna je vetsi nez proti CSSD; mozna ze velkokoalicni projekt (ovsem ze ne po volbach aktualnich, ale tech dalsich)) je napadna, jako by se oko predvolebniho uraganu zastavilo nekde nad Hradem - davalo by smysl aby si VK pral nyni neuspech ODS (posileni pozic vlastnich lidi, zvysena touha clenu po navratu tatky zakladatele), ovsem jeste vic neuspech TOP a VV (ty nesmi prerust ODS pres hlavu - do techto partaji mit nejspis pristup po skonceni prezidentovani nebude).
30. 04. 2010 | 21:39

prirodovedec napsal(a):

Leno: Na astronomku podle mne argumentacne od veci a pro mne slabe.

Se vsim hned hotova. Zkratka sama zenska v letech a ucetni. Asi ty pejsky mate radeji nez lidi. Zranuje to? Asi ne. A kdyby.

Muzete se opirat do pa...ka, velkych zvirat, AV, atd. Je hovadne vybirat si zranitelne a je hovadne to omlouvat, kdyz se zraneni citi a ozyvaji. Nebudte priznivec hovadnosti, vazil jsem si Vas vice. Sice zranitelna ale se smyslem pro fair play. Pravda zminka o legendarnim prof. D. mne zaskocila. Mozna trochu prilis mezilidsky nesnasenliva?

Cekal jsem od Vas a GVendeliny spise reakci ala Hybaskova byt spise na rozdil od ni z nevypocitavych duvodu. Asi Vas strach z pa...ka zaslepil.
30. 04. 2010 | 21:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lena:
"Ale znám lidi, kteří ji dostali z vajec z velkochovu" Opravdu? Moc nevěřím.
30. 04. 2010 | 21:54

Jiří Machek napsal(a):

30. 04. 2010 | 22:19

prirodovedec napsal(a):

Myslim ze Madla ani netusi jak zaostava ... :)

http://news.bbc.co.uk/2/hi/...
30. 04. 2010 | 22:32

Lena napsal(a):

přírodovědče,

nesnažte se být protivný.

Ad první odstavec: nezraňuje, je to pravda. Mám radši psy než lidi. Už jste někdy viděl cíleně vymýšlet nějakého psa podraz?

Ad druhý odstavec: do AV se neopírám, já Vám ji přeju i dostatek prostředků, abyste si mohli bádat, bádat ... patláma ... paprťála. Vážně, bez legrace. Vědců si považuju.

Udivuje mě, že stále nechápete, co píšu. Myslím, že už jsem sem asi dvakrát psala, že se mi ten klip nijak moc nelíbil. Podívala jsem se dvakrát a nijak mě to neuchvátilo. Líbilo se mi pár momentů, kdy tam byly v protikladu obrázky s textem (Krejčíř a vlak například). Valná část se mi pro změnu jeví jako docela nechutná.

Mě jen vadí, jakou hysterii taková blbina vyvolává jen proto, že se opřela do levice. To je vše. Nechtěla jsem to dělat, ale fakt už to udělám: na to, jak levice myslí na staré jsem už něco napsala, takže teď se zeptám jinak - všichni Vy pohoršení, co pro staré lidi děláte Vy a co jste kdy udělali? Doopravdy, ne jen hubou na chatu. Aby to nebylo jak u Šterna, kdy zlá pravičačka Pavla se 5 let starala o dementní babičku se všemi lahůdkami, co to obnáší, zatímco ti hodní levičáci tam plácali takové nesmysly, že bylo jasné, že se o nikoho takového nestarali ani pouhý měsíc. No, hlavně že jim to nebránilo se do Pavly navážet kvůli volebnímu lístku.

Z Paroubka nemám strach, toho jenom nesnáším. Mám strach z toho, co všechno ještě zmrví do té doby, než ho někdo odstaví. Osobně se domnívám, že nejhorší zločin ČSSD je to, jak drze tvrdí, že peníze na důchody se v budoucnu najdou. Samozřejmě se nenajdou, protože prostě nebudou. Co ale budou dělat ti, kteří si nenašetří, protože jim někdo něco sliboval? Propadnou se do bídy. To je seriozní jednání? Ne, to já vidím jako zločin. Nemají odvahu přijít před lidi a říct - peníze nebudou, šetřte si. A proč to neudělají? Jen kvůli volebním hlasům, protože být u korýtka je příjemné.
Fuj, to je hnus, velebnosti!

O prof. D. se tady veřejně nebudu vyjadřovat, to už jsem psala. Prostě jsem měla nějaké důvody změnit obdiv ve velmi rezervovaný náhled. A co se týče konzultace, ze zkušenosti nepochybuji o tom, že bych nepochodila - nakonec co by z toho měl, kdyby mi věnoval svůj drahocenný čas.

Loučím se, jdu nastartovat koště.
Nesnášenlivá Lena.
30. 04. 2010 | 22:40

Lena napsal(a):

Matyáši,

Vaše nevíra na tom nic nezmění.
Dobrou noc.
30. 04. 2010 | 22:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lena:
Jen aby. ..brou..
30. 04. 2010 | 22:50

prirodovedec napsal(a):

Lena: S ohledem na zlodejny poslednich desitek let socani podle mne nehraji roli. Prodlouzi agonii nerozkradou zbytek tak rychle, spise jej rozdaji. Coz vidim proti prvnim zlodejum jako plus.

Psal jsem u Sedlacka. Dluhy nelze zaplatit. Prvni zlodeji nic nedaji, ostatni nemaji. Proto je lepe radost az do rana. Pak prijde krize, prevrat, druzi zlodeji, dalsi prevrat, treti zlodeji, a tak stale dokola. Takovy je svet. Snazit se setrit je proto chybne. Naopak je nutne rozhazovat tak rychle, aby lide dostali sanci co nejdrive pri novem rozdani karet ... pokud se cyklus rozkradani zrychli, mozna k sobe lide najdou cestu :)

K Pavle - mlcel jsem u toho, jen mne prekvapila nulova existence jejich vzpominek na krasne chvile s mamou. Jen vecnost, politika a ty hruzy konce. Mozna to je povinnost slusneho cloveka pomoci rodicum, kteri ho vypiplali do posledni chvile. A ne zasluha. Mozna dokud to ten potomek vydrzi. On mnohdy ne a pak ho to trapi. Mozna ovsem mezigeneracni vztahy v rodinach casteji byvaji jine a lide jsou otrlejsi ...

Klip nebyl problem kvuli levici (nepletu si na rozdil od Vas pravice-levice versus fracci-snadne cile) ale kvuli mezigeneracnimu pristupu tri sasku a zachazeni s tabu.

Lide, kteri se povazuji za kultivovane a kteri maji co ztratit (za coz se vetsinove povazuji pravicovi i levicovi) delaji hrubou chybu omlouvanim a chapanim kanalu a jednou se jim to vymsti. Skoda ztracene sance.

Jak pisi strach z paroubka ci socanu kombinovany s virou v knizete a neo- -isticke recepty je primo nabozensky jev. Od lidi, kteri se holedbaji pouzivanim mozku smesny. Jsou problemy. Jsou zajmy. Jsou sance na vecne rozbory s jasnym sdelenim vlastnich zajmu (Rusnok, Bezdek ...) a neni duvod tyto zajmy nevyvazovat. Misto toho se ideologizuje a pouzivaji se emoce. To dovede CR do problemu. Jedinou nadeji je svejkovska tradice tj. ani pab.bek, ani ten Geront od GVendoly neuskutecni sve predvolebni napady. :)
30. 04. 2010 | 23:07

Stařeček napsal(a):

Prostě někdo toho Petra Zelenku podpořit musí. Když neuspělo, že si to vymyslel Paroubek, musí se zastat myšlenky nějaká autorita. Něco jako mysleli to upřimně. Dnes sem se díval na hosty pana Krause. Pan Chudík 86, paní Pergnerová, nevím, asi třicet. Pan Chudík v jeho letech pořád myšlenka. Paní Pergnerová tok slov, dalo by se říct zvuků a myšlenka žádná. Stejně jako při Andělech. Bída s nouzí. Nechci ji odsuzovat, prožila těžká životní období. Ovšem dostala se do nich sama. Čest jí, že se z toho snad vymanila a jak je vidět, televize se jí snaží pomoci. To pro připomínku umělců Mádla a Issové. Stejně tak. Slova, slova, slova a slušná myšlenka nikde a to ještě navíc nešlo z jejich hlav. Prostě, čágo belo. Šílenci.
30. 04. 2010 | 23:13

poste.restante napsal(a):

Rád bych vyzval obě strany - jak příznivce pravice, tak příznivce levice, aby opustili uvažování ve stylu: "Když je to proti nepříteli, tak je to dobré, správné, omluvitelné ...".

Nevím jak Vy, diskutující obhájci či odpůrci tohoto klipu, ale pro mne osobně je toto uvažování snad ještě horší, nežli ten klip sám o sobě.

Pokud kdekoli na světě vybuchne v letadle bomba, anebo někdo někoho zmlátí na ulici, pak mně osobně je naprosto jedno, zda to byl pravicový či levicový extrémista. Protože prvotní je, že to byl darebák. Všechno ostatní jsou už jen ideologické žvásty, anebo alibismus.

Vyrostl jsem na vtipu a umění nadsázky a jinotaje od Haška, Jirotky, Wericha, Šimka a Grossmana, Cimrmanovců a mnoha jiných.
Zmiňovaný klip jim svou ubohostí a prvoplánovou agresivitou nesahá ani po kotníky.

Je nepodstatné, zda urazil 80, 60 nebo "jen" 25% seniorů. Urazil mnohé a jakékoliv omlouvání, zdůvodňování či vysvětlování je nepřijatelné. Výmluvy na "agresivitu" protivníka jsou stejně trapné jako výmluvy kapesního zloděje na rozkradené miliony.

Podpořil způsob uvažování a omlouvá styl chování, který ubližuje a staví lidi proti sobě. Proti tomu se vždy budu ozývat a je mi jedno, zda takto kdokoliv zaútočí doprava či doleva.

Je typické, že autoři se nejen neomluvili, třeba jen za to, že někoho urazili nechtěně a neplánovaně. Oni přece vědí, že mají právo, ba přímo poslání provokovat a urážet, protože přece bojují proti ZLU.

A z toho je mi smutno asi nejvíc.
30. 04. 2010 | 23:37

suchánek napsal(a):

zdravím přírodovědče,

těch písmen, těch písmen :-)
stal jste se svědkem jednoho z nejúspěšnějších výtvorů virálního marketingu v dějinách ČR. pro vás vědce k nezaplacení. v novodobém kotlerovi by se měl uvádět tento klip jako encyklopedický případ. issová i mádl jsou jen loutky v rukách zelenky. součet jejich IQ to zelenkovo nepředčí. a to mám o issové poměrně vysoké mínění.

oba víme, že jakákoliv distingovaná (ohleduplná) forma tohoto klipu by ho poslala do pekel nezájmu. užívejte si tohoto okamžiku, který přepsal dějiny.

jeho úspěch je intergalaktický...a můžete klidně napsat ještě milion písmen, jen to podpoříte.

zelenka jednoduše přišel, viděl, zvítězil. a navíc to za něj slízavají mlaďoši.

zajímavost: blogger vhrsti se ve svých blozích nedostal snad nikdy nad 20 diskuzních příspěvků, stačilo vytasit (jako 58 v pořadí) bábu (jeden by řekl, že už je to off topic) - a hle, momentálně je na 75 příspěvcích, zatímco mádl žvatlá v rozhlase.

zelenko, gratuluji. pohoršené komentáře (některé smrtelně vážné) a především jejich autory upřímně lituji. to musel být ale nudný život. tfuj.

zdravím rovněž nepřítomného pepu řepu. jeho názory na tuto "kauzu" bych tesal do kamene.

tak studujte, přírodovědče, studujte (dlouho lepší objekt ke studiu neuvidíte :-)
01. 05. 2010 | 00:03

suchánek napsal(a):

málem bych zapomněl:

vhrsti - vtip je ÚŽASNÝ!
01. 05. 2010 | 00:07

poste.restante napsal(a):

suchánek:
Gratuluji Vaší logice.
Jen si říkám, že kdyby na závěr Issová nějakého zatvrzelého dědka - příznivce levice rovnou odpráskla, mohl být mediální dopad ještě větší, tedy dle Vaší logiky, lepší.

Patřím jednoznačně k těm, jichž je Vám líto. Je to vzájemné.
01. 05. 2010 | 00:31

Jan Vaculík napsal(a):

Lenma 22:40
Moc dobře vyjádřeno.
A díky za čin - zanamenání Mádla. Hovoří rozumně.

K pobouřeným:
Nějak nechápu, koho ten klip uráží a komu by se tvůrci měli omlouvat. Každý hovoří o uražených ve třetí osobě, ale ve skutečnosti nemá kdo být uražen.
01. 05. 2010 | 01:04

suchánek napsal(a):

poste.restante:

přijel jsem před několika hodinami z daleka. nechci vést intelektuální přestřelky, jsem už trochu unaven :-). pravděpodobně budete velmi slušný člověk a s vaším delším příspěvkem se dá docela souhlasit. můj příspěvek řešil marketingový dopad klipu, společensky ho neřeším. snový poměr výkon cena. když se dostaneme k tomu společenskému dopadu: vy si opravdu myslíte, že tento klip naší společnost lidsky devastuje více než dlouhodobě paroubek? že naší společnost rozděluje více než paroubek? že je agresivnější než paroubek? jste spokojen s tím, že 20 let po revoluci blokuje náš parlament komunistická strana (respektive velká skupina darmožroutů, kteří nedělají zhola nic)?

těch otázek bych mohl položit stovky.

a upříně říkám, že kdyby někdo vyrobil podobný klip apelující proti volbě pravice, budu mít na něj shodný názor.

zelenka pro svůj "apel" využil zdarma sociální sítě. paroubek (a jiní politikové i ti pravicoví) zamořují destrukcí, negativismem, arogancí a bezostyšným lhaním mediální prostor denně, v kampaních pak utrácejí stovky miliónů.

už mě (a zelenku pravděpodobně taky) ty věčné patovky z hlediska sestavení funkční vlády nebaví. ozval se. vyvolal téma. úspěšně. toť vše.

pozn.: velké "VÉ" v oslovení a zájmenech typu Vaší, Vám atd. se užívá jen vůči osobám, ke kterým chováte úctu nebo je důvěrně znáte. nelze používat nikdy při oslovení skupiny lidí (váš první příspěvek) ani při dehonestaci protivníka v anonymní diskuzi (to je příspěvek mně). působí to pak komicky :-)
01. 05. 2010 | 01:11

suchánek napsal(a):

Jan Vaculík: výborný postřeh :-)

věkový průměr zdejších diskutujících odhaduju na 50+ (nikoho neurážím, konstatuju). říct si o tu omluvu napřímo je složité. být mádlem, asi bych se zeptal těch anonymních nicků na celé jméno a adresu a pak bych se jim omluvil. ona ta kritika vůči konkrétní osobě se z toho gauče v bezpečí E prostoru dělá tak ňák jednodušejc.

a to jste mi připomněl - poste.restante: můžem si tu klidně povídat, ocenil bych, kdybyste se představil. já se jmenuji honza suchánek. zkusíte hlásat vaše náhledy na naší společnost pod svým pravým jménem?
01. 05. 2010 | 01:21

poste.restante napsal(a):

Začnu od konce. Velké V v oslovení Vy používám proto, protože i když člověka na druhé straně "síťového kabelu" neznám (většinou), primárně si kařdého člověka vážím. (Oslovuji tak i anonymního úředníka, proč tedy ne Vás.) Teprve až v toku diskuse se může ukázat, že si mou úctu nezaslouží...
V mém vidění světa člověk, mající jiný názor není nepřítel a nevidím důvod, proč bych si ho nemohl vážit, pokud jeho názory nejsou odporné z podstaty (např. fašisté).
Pokud tedy cítíte z mých slov dehonestaci, dosadil jste si ji tam sám.
Všiml jsem si výzvy k představení své osoby. Nemám nic proti diskusi pod plným jménem, ale přistupuji k ní až vůči lidem, jimž mohu důvěřovat. Nedělám si iluze o "anonymitě" internetu, ale proč riskovat, že někdo mé názory a slova zneužije proti mně? Kromě toho tím předcházím argumentaci "ad hominem". Koneckonců je rozdíl napsat: "Jsem Josef Novák z Prahy" anebo "Božetěch Kulihrach z Dolní Lhoty u Přelouče", nemyslíte?

Ad zmínky o paroubkovi - mohl bych argumentovat téměř libovolným politikem naprosto stejně. Sám jste to v podstatě naznačil. Jen pro úplnost: Buldozer Paroubek byl odpovědí socdem na "ogara s gulama", kterého nasadila ODS proti školometsky působícímu, ale vcelku slušně se chovajícímu Špidlovi. To jen k obvyklému "zhrubnutí politiky", (které jste Vy nezmínil)
KSČ(M) měla být zakázána hned v r 1990. Mluvit o tom 20 let po listopadu je komické.

Skupinou darmožroutů máte na mysli koho?
01. 05. 2010 | 01:48

poste.restante napsal(a):

Patové výsledky voleb chápu jako vzkaz voličů: "Dohodněte se. Nechceme ani jeden z extrémů, který prosazujete."
Uznávám, že je to obtížné až nemožné a při daném personálním obsazení rozhodujících polit. stran prakticky nereálné.
01. 05. 2010 | 01:53

poste.restante napsal(a):

Jan Vaculík:
Pokud Vám to pomůže, pak ten klip uráží třeba mne, i když nejsem seniorského věku.
A dále pak spoustu lidí v mém okolí, téměř bez rozdílu věku.

Ale o to tady nejde. Mne a můj smysl pro slušnost uráží i hajlující nácek, nebo chlapík v hospodě vykřikující něco o černých sviních. Vás ne?

Komu se omlouvat?
To je jednoduché. Když udělám vtip ve společnosti a poznám, že jsem přestřelil, řeknu: "Vážení, pokud jsem se nechtěně svými slovy někoho z Vás dotknul, nebylo to mým úmyslem a omlouvám se za to."
Opět se zeptám. Vy to tak neděláte?
01. 05. 2010 | 02:00

poste.restante napsal(a):

honza suchánek:
Snad ještě k Vaší otázce, aby jste nemyslel, že se jí chci vyhnout.
V Otázkách Václava Moravce speciál položil herec Mádl prostřednictvím youtube otázku na "negativně a hospodsky" vedenou kampaň ČSSD. Nechme stranou, že šlo z jeho strany o manipulaci, protože takovou kampaň vedly téměř všechny strany. Když jsem zaregistroval první zmínku o jeho volební agitce, do jisté míry jsem se těšil, že uvidím vtipné i když možná provokující video.

To co jsem viděl bylo "vtipné" až příliš. Také "pozitivismem" to přímo oplývá a "vysoce intelektuální a nehospodská" úroveň vtipu musela hluboce potěšit např. všechny příbuzné Milana Kundery. Kromě matení pojmů, které bylo záměrně zdůrazněno s cílem vyvolat diskusi o skutečném smyslu a významu (Tohle zvládl Zelenka dobře.) bohužel také zjevné a účelové lži. Jako třeba, že levice nechce řešit důchodovou reformu. (Kdopak že to inicioval vznik první Bezděkovy komise?)
Nebo že máme špatné školství, které zachrání jedině školné...

Fakt perfektní příspěvek k pozvednutí úrovně předvolebních diskusí.

To všechno bych ale přešel s mírným hudrováním a jistou mírou zklamání, že jsem čekal víc.

Nadzvedly mne ovšem dva prvky:
1. Sprosťáctví a hulvátství prostě netoleruji. Ani u Paroubka, Ratha, Topolánka s jeho prostředníčkem či kohokoliv jiného. Můžete mi vykládat o cílových skupinách, o marketingových efektech.
Přistoupím-li na tuto logiku, pak můžeme beze všeho znovu přidávat do koka-koly původní koku. Až vypěstujeme v zákaznících závislost, bude to přece mít také skvělý marketingový efekt a poměr cena/výkon bude také vynikající.

2. Míra demagogie a další přilévání oleje do ohně mezigeneračních sporů je něco, co prozatím neudělali ani politici. Označovat jednu skupinu obyvatel za dementní (byť ne přímo těmito slovy) jenom proto, že má jiné politické smýšlení, to patří do hospody a nebo do diskusí na Novinky.cz.
Výroky jako "nadělají dluhy a klidně si umřou" to je setsakra velká sprosťárna. Ne dost na tom, že nás podobnými pitomostmi krmí média. Teď je z toho tedy "apel na mladou generaci".
Přitom je jasné, že jde jen o levné podbízení našim novodobým "mládežníkům".
Jako by nestačily facebookové skupiny urážející seniory.
Něco tak ubohého bych nečekal od kohokoliv z kulturního prostředí nikdy. Omlouvání nadsázkou a parodií jsou jen žvásty. Pokud jde o nadsázku, pak ji tedy ty tisíce mladých na facebooku nejspíš špatně pochopily. Někdo by jim asi měl říci, že to bylo myšleno jinak. Pokud by tedy k tomu měl odvahu inteligenci, nebo aspoň slušnost.
01. 05. 2010 | 02:46

kočka šklíba napsal(a):

Poste. restante, to co jste napsal je vyčerpávající a já zde již několikrát napsala, že nejde o pravici, levici, v posuzování a reakcích na tento klip, jde podle mého o slušnost. Normální slušnost a také o vcítění se do pocitů lidí, kterým, tedy podle tvůrců a mnoha zde píšících a bohužel i některých blogerů a obou editorů nebyl klip určen, které urazil.
Nic na tom nemění fakt, že někteří staří lidé,podle tvrzení jejich dětí, se tomu smějí až se za břicho popadají, jiní se nesmějí a o to jde. Vůbec mě nepřekvapuje, že tenhle počin hájí (a některým se líbí) nicky ali, jarpor, hoven.... Někteří zas hledají mnoho vrstev, viz editoři, PŘ, ten je nad věcí, ale stačilo by vyměnit některé hlášky a bábu za Žida a to bychom koukali jak by přestal být nad věcí.
Ano tohle je další krok k tomu, jak dále prohlubovat nevraživost mladých lidí především k důchodcům, ptz přece oni z toho státu dostávají ty daně...... A také jsou pomalí, překážejí, a dovolí si volit levici a umřít.

Ale moc dobře se na tom odkopali lidé jako Vendelína Vendlová, a to mě těší.Přece jen k něčemu to bylo. Protože jsem z této političky vždy měla dojem, že všechno co píše je jen pozlátko, postoje jen "jako", pokrytectví, no politička.Nespletla jsem se.
01. 05. 2010 | 03:54

Béda napsal(a):

poste restante,

já bych dokonce uvažoval u tvůrců klipu o pokusu o vyvolávání nenávisti ke skupině osob, názorové netoleranci, útoku na základy demokracie... Vždyť co jiného znamenají "nevinná" slůvka: (volná parafráze) "levicí si vytíráte zad**, a pak (po volbách) si levice vytře pozadí váma." A na jiných místech: Jestli zvítězí v týhle zemi levice, tak můžou za to staří lidi. Protože oni volí levici...

Levice nadělá dluhy a zatímco oni si v klidu umřou, tak my to budeme splácet...

Když nezafunguje zdravý rozum, použijte nátlak!...
01. 05. 2010 | 06:32

Vico napsal(a):

Vidím teď po ránu, že přes noc řeč nestála. Příspěvky poste.restante považuji za skvělé a zcela vystihující.

Jsem i rád, že, teď už v klidu, se shodujeme, co v až tak nebývalé míře zvedlo tolik lidí "ze židle".

Na prvoplánové ataky vůči levici jako takové jsme za ty roky natolik zvyklí, že taková pitominka by skončila v jámě zapomnění už dávno.

Když už jsme u toho, tak si všimněte, že i když mainstream kritizuje i pravou stranu, vždy je to věc osobní /Řebíček, který krade státní zakázky, Topolánek, který je sprostý, Langer, který si telefonuje s mafiánem Mrázkem/. Levice však dostává od mainstreamu na solar plexus i z obecně ideologických důvodů, které v geniální zkratce shrnul herec Dyk do jediného sousloví - je zvrhlá - a je vpodstatě jedno, bude-li v jejím čele slušňák Špidla. Když nastupovala k moci Zemanova vláda, prožívala mediální vajíčkovanou u Anděla ještě předtím, než stačila zasednout do Strakovky. Kdo si ještě vzpomene na tu neskutečnou hysterii?

Na tomto klipu je prostě jiné to, že prvoplánová nenávist ke "zvrhlé" levici, kterou trpí všichni tři protagonisté, je přivedla až k překročení dalších dosud ještě respektovaných zábran. Logická linka, která vedla autory do prasečí kejdy je : levice je zvrhlá a ten kdo i přesto pravidelně volí levici musí být buď zvrhlý, totálně indoktrikovaný, dementní nebo senilní. Jinak se to vysvětlit nedá.

Velká část mainstreamu si to myslí také, ale napsat to tak naplno nemůže. Atmosféru tomu příznivou však vytvářet může a také to dělá.

Nejvíce však asi tyto všechny musel naštvat Štern, protože se dopustil stonásobně většího hříchu než Mádlík. Dopustil se obecné charakteristiky těch, kteří si o sobě myslí, že jsou demokraté. Druhá část jeho článku jim asi dlouho zvonila v uších.
01. 05. 2010 | 07:18

denda napsal(a):

Potkal jsem citát, a ten řáká asi vše:

"Vážení.
Dovolil jsem si vás oslovit svým filmem Bratři Karamazovi. Tato divadelní hra nám mohla nastavit mravní zrcadlo o našem úpadku. Nikoho neoslovila. Stvořil jsem tedy dílko, které vás snad oslovilo. Zakejhá potrefená husa? Jsou větší ignoranti a sprosťáci mladí, nebo staří? Myslím, že hranice jde přesně středem. Podle přísloví "Podle sebe soudím tebe".
PZ"

PS:
Bratři Karamazovi mne oslovili jako kniha, divadlo jsem neviděl. Film mne spíše znusil, než oslovil. Je ale faktem, že nesl obdobnou myšlenku jako uvedený klip. Ona je i v knize.
01. 05. 2010 | 08:04

Midori napsal(a):

poste.restante

Výborné shrnutí. Vážím si Vás.
Jakub Midori
01. 05. 2010 | 08:55

fa napsal(a):

poste.restante

k tomuto blogu bezkonkurenční příspěvek.
01. 05. 2010 | 09:07

prirodovedec napsal(a):

suchanek: My si prece nebudeme o sobe vzajemne neco vykladat, ze ne? Hrat si na klidasy, kladasy, usmevace? :)

Ani ale odkryvat skutecne identity, ani to zkouset na dalsi zdanlive nove prichozi jako Vy/vy na poste.restante a drive na vlka a dalsi ... :)

Jak pisete, pro Vas je HLAVNI uspech. Ten na vir(v)alu hodnotite. Zrejme za kazdou cenu. Medialni. Kdo Vas zna odtud to vi. Sice uspech neladi se vsemi nazory, proto pisete o madle jako o "obeti" zelenky. Pro jine je podstatne neco jineho nez medialni uspech za kazdu cenu a jepici sireni soku socialni siti. :)

Dele pisicim je prece zrejme, ze pro Vas z profesionalniho hlediska je zajimavy marketingovy pohled. Eticky je Vam obvykle cizi. Pro mne zase z profesionalniho hlediska je zajimavy rozbor. Etiku podobne jako Vy nezkoumam. Zajima mne, jak se da dale s vir(v)alem pracovat tak, aby se vyznam posunul jinak a jinam nez treba zamysleli autori ... tak aby pracoval tu s nimi, tu proti nim ...

Problem je, ze pres reci o pismenkach jste prijel pozde a pro ty, kteri jiz sve napsali od prvniho blogu Sadiho, pres Peheho, Urbana, Sterna, Krecka, GVendolinu jste tu pozde a vlastne jen opakujete to, co uz jini zde napsali a vystizneji nez Vy. Jste na zacatku. Marketing probran pred tydnem Vasimi kolegy odborniky. :) Nenoste drivi do lesa, budte trosku originalni. :)

Je totiz ponekud unavne cist jiz tisiciho :) diskutera, byt zaslouzileho zdejsiho pravicaka a priznivce tvrdych reseni vuci sockam a zase pozorovat jeho neschopnost chapat psane slovo oponenta, ktereho si sam vybral (mozna vnimat, ze je to hodne pismenek :) ), a bud nevedome nebo zamerne posouvat vyznam psaneho.

Takze, pane kolego, prectete si mnou napsane u Sadiho a pak u VV. A reagujte na napsane a ne na to, co podle Vas napsal druhy. Rozvijejme diskusi a nezacinejme zase od zacatku s Vasi ideo- zakladnou.

Kdysi se Vam manipulace hnusily natolik, ze kdyz Vas nekdo z nich obvinil, hned jste se cilil. :) Takze nepodsouvejte druhym. :) Zase. :) Pocestny je prece jeden a neni to suchanek.

Jsem take rad, ze jste nad veci a od dob precitlivelosti a osobnich emocionalnich reakci jste se zklidnil. Doufam, ze to predchozi nebudete brat zase po case precitlivele. Plati pro Vas to, co napsala kocka skliba o P.R. Kazdy ma sve slabe misto, on take, Vy take, ja take. Budeme do nich tedy zaryvat, protoze to je prca jak vztekle poskakujete a kdyz se to siri, je to marketingove uspesne? To je mozna nechteny efekt zelenky, ktery muzeme i my dva nasledovat.

J.V.: "Nějak nechápu, koho ten klip uráží a komu by se tvůrci měli omlouvat. Každý hovoří o uražených ve třetí osobě, ale ve skutečnosti nemá kdo být uražen."

Nevidim potrebu aby se nekdo nekomu omlouval. Na rozdil od poste.restante to necekam. Pouze cekam, ze ten clovek prijme stejne vyrovnane to, co adresoval druhym nebo s tim souhlasil. Beru to tak, ze pokud Vam bude nekdo neco adresovat podobnym madlovskym stylem, budete zase nad veci. Rovnez nevidim duvod, proc mit vuci Vam a dalsim nejake zabrany, kdyz lze obcas riznout do ziveho. vzdyt to prece tolerujete vuci druhym tak jiste vuci sobe.

denda: Problem je mozna v tom, ze Zelenka zije ve svem praglovitem prostredi obklopen kreaturami, ktere chce oslovit. :) Tak at je oslovi cilene a negeneralizuje nesmyslne. Oslovi-li treba Honzu Suchanka z ... bude to v poradku. :) (madlovina)

Vico: Dekuji za ten postreh. Nezobecnuji, zda to delaji media vuci levici nebo ne jako Vy. Pouze si vzdy porovnavam zobecnovani ze strany medii a reakci stejskala, kdyz zamerne napisi "Vy novinari ...".
01. 05. 2010 | 09:24

Jan Vaculík napsal(a):

Poste restante,
máte poněkud narušenou rozlišovací schopnost.
Klip se vám může nelíbit (mně se taky nelíbí),
můžete být zhnusen (ani já od toho nejsem daleko, jenže poté, co se na ulici stále setkávam se skutečnými exkrementy, tak hovno na obrásku mě už nezhnusí),
můžete pohrdat jeho tvůrci (já se je spíš snažím pochopit),
ale nikde nevidím, proč by nás měl urážet.

Pominu-li jeho formu, tak v jeho poselství nevidím nic neetického: "Promluvte si se staršími o tom, koho budou volit; neboť oni svou volbou nastavují stav světa, ve kterém my pak budeme žít!"
Je to argument, na který většina starých lidí slyší. A nikde není dáno, kdo koho nakonec přesvědčí - přesně tak, jo to ve svém komentáři napsal Jan Rejžek.
01. 05. 2010 | 09:47

Vico napsal(a):

Přírodovědec : Já zase zobecňuji. Charakterizoval bych ten přístup médií k levici a pravici asi takto : Je-li na levici klaďas v obecně chápaném smyslu toho slova - je to excesivní a těžko logicky vysvětlitelný jev
Je-li na pravici záporák - je to jen masařka, která usedla na jinak voňavá povidla.

Štern více méně naznačil, že sice voňavá povidla z modrých švestek opravdu existují, ale u nás v ČEZku to nejsou povidla, ale kravské lejno a tudíž, skutečnost ,že na něj sedají masařky, není systémová vada, ale přirozený řád věcí :-)
01. 05. 2010 | 10:08

Jan Vaculík napsal(a):

Přírodovědec
Komu ten klip byl podle vás adresován?
01. 05. 2010 | 10:11

,matů napsal(a):

Zhodou náhod jsme měli setkání spolužáků v tomto roce 70niků.Při přípitku jsem pronesl toto.
Jestli za váma příjdou děti nebo vnoučata a budou vás přemlouva koho volit,vemte hůl do ruky.Oni určitě nepříjdou,jsou slušně vychování.Když příjdou ti slušní,upečte bábovku,udělejte svíčkovou a pak je začněte přesvědčovat koho mají volit.Oni vás stejně neposlechnou a to je dobře,udělají co oni chtějí.Jsou přece líp vychování než Issová,Mádl,Zelenka.Nevím proč jsem sklidil potlesk,nestál jsem o něj.
01. 05. 2010 | 10:11

Béda napsal(a):

JV,

jistěže tam není nic pejorativního (viz symbolika levice - zadnice). Proč tam není ani slůvka o levácích? Ti to mají přece s vytíráním pozadí opačně. Pravicové vlády snad budoucnost nezadlužují? (co Konsolidační agentura, co Klausovy vlády, co bratr Kalousek?)

Není to tak "trochu" předvolební agitačka "malinko" zjednodušující skutečnost, matoucí a manipulující (juniorskou a seniorskou) veřejnost ve prospěch tonoucího, kteří se i pověstného stébla chytá?
01. 05. 2010 | 10:13

Jan Vaculík napsal(a):

,matů
Dle onoho potlesku soudě, tak i starci mají pro drsný humor pochopení...
:--)
01. 05. 2010 | 10:20

Béda napsal(a):

JV,

a ještě něco. Proč tvůrci klipu nepožádali juniory, aby se seniorama nepohovořoli také o tom, jak hodlají malé strany (viz program TOP) naložit s důchody, penzijním pojištěním a zdravotním systémem (t.j. i s nemocnicema, poplatky ve zdravotnictví...?)
01. 05. 2010 | 10:23

Béda napsal(a):

Taky by mohlo některého seniora napadnout, ať se svého potomka zeptá, jak to bude se školstvím, až TOP a spol. převezmou vládu.
01. 05. 2010 | 10:31

,matů napsal(a):

p.Vaculik, to nebyl drsný humor,to byla pouha drsná realita,škoda?
01. 05. 2010 | 10:46

vlaďa napsal(a):

Jeníček je machr.Bába už na lopatě sedí :-O
01. 05. 2010 | 10:53

,matů napsal(a):

Na NP 1.5.2010 je blog nějakého JAGA.Jelikož nejsem přihlášený a nikdy nebudu,chci reagovat proč studenti Paroubka nemusej.
Maji ze všeho jen srandu a musí se bavit.Realita je však jiná,ČSSD se neměla angažovat v těchto volbách,neměla je zakazovat,výsledky měli sami zveřejnit,tyto volby jim pomohly opět k několika %jak v průzkumech tak realně.Měli by poděkovat za takovou reklamu,byla zadarmo.Tito voliči k pravým volbam nepůjdou i kdyby mohli.Tak o co jde?Za zákaz by mohli poděkovat zase členové ODS.
01. 05. 2010 | 11:01

SuP napsal(a):

přírodovědec -
Máte pravdu. I když nejsem sup, ale SuP jak jste správně postřehl, ve své práci vynálezce skutečně vyzobávám z technických mršin zbylé diamanty. Jsem holt spořivej.
01. 05. 2010 | 11:09

SuP napsal(a):

přírodovědec -
Nějak jsem nedokončil ty mršiny. Na rozdíl od mnohých debat v každé technické mršině lze nějaké skvosty najít. Minimálně něco, co je k zamyšlení. A Vám se divím.
01. 05. 2010 | 11:24

černovláska napsal(a):

moji prarodiče vědí, že dlouho se na dluh žít nedá, jednou příjde účet nebo exekutor, vědí, že poctivé koláče jsou jen za práci, ty ostatní budou spíš šizené nebo kradené ;-(..i pečené holuby co lítaj sami do huby musí "někdo" z "něčeho" upéct ........ale asi je pečou ufouni ;-)
01. 05. 2010 | 11:54

poste.restante napsal(a):

Jan Vaculík (a někteří ostatní):
Pořád sklouzáváte k opačnému postupu, než ke kterému vyzývám.
Nekoukejte na to, jestli se Vám klip líbí a proč. Zkuste analyzovat obsah sdělení, ale nepomíjejte při tom formu. Je nedílnou součástí.

Ale v podstatě jste, (zřejmě neúmyslně), naznačil to oč mi hlavně jde.
Cituji: "poté, co se na ulici stále setkávam se skutečnými exkrementy, tak hovno na obrásku mě už nezhnusí),"

Míra naší otrlosti vůči nepřijatelnému stoupla, nebo spíše klesla na hranici, která už začíná vyvolávat obavy.
Uvedu to na příkladu: Před pár lety běžela reklama na nějaký nápoj. Kluk stojí na chodbě a drží stisknutý zvonek. Ze dveří vyleze zarostlý chlápek v tílku, zřejmě naštvaný, že ho někdo budí po noční. Chytne kluka a pořádně s ním zatřese. Pak vztekle zabouchne. Za rohem stojí schovaní kamarádi kluka, který vytáhne z batohu na zádech láhve s pitím, protože: "Nejlépe chutná pořádně protřesené" - nebo tak nějak.
Pro někoho dobrý fór. Ale mně se nelíbila právě vzájemná agresivita účastníků téhle skeče...

Příliš rychle si zvykáme. A příliš snadno jsme akceptovali mýtus, že každá další reklamní kampaň musí šokovat o něco víc.
Zaměnili jsme humor a vtip za primární agresivitu, vulgaritu a přízemní, ubohou "takylegraci".
Ke všemu ještě tleskáme tomu, jak je to všechno efektní a účinné.

Je třeba pojmenovávat věci pravými jmény. Zloděj je zloděj, podvodník je podvodník a nikoliv "podnikatelé na hraně zákona". Hulvát je hulvát a nikoliv "provokativní umělec".
Zákon vždy popisuje jen část nepřijatelného chováni. Etika a morálka jsou kategorie vyšší.

Cituji: "můžete pohrdat jeho tvůrci (já se je spíš snažím pochopit)"
Snažím se o totéž a proto snad do jisté míry chápu režiséra Zelenku. Zatím si opravdu nejsem jist, ale mám spíše jen pocit z jeho reakcí i dřívějších vystoupení a i z toho videa samotného, že jemu šlo o mnohem více, nežli jen o pravicovou agitku. Vidím v tom prvním plánu ještě i druhý třetí.
Nesouhlasím se způsobem, který zvolil. Myslím, že šlo totéž udělat efektivně a přitom na úrovni, za kterou by nebylo nutno se stydět. (Což takhle pokus o Monty Python počesku.) Nestalo se. Škoda. Jeho, ale hlavně nás všech.

Naše dva mládežníky jsem zprvu neodsuzoval. Právo na hloupost a naivitu respektuji u každého.
U mladých je to přirozený stav mysli. Nebyl jsem lepší.
K pohrdání se dostávám až nyní. Ne pro způsob, který zvolili, ale pro neschopnost sebereflexe. Pro zaslepenost a absenci empatie.
A za to, že se neumí omlouvat.
Cituji: Pominu-li jeho formu, tak v jeho poselství nevidím nic neetického: "Promluvte si se staršími o tom, koho budou volit...

Kdyby tomu bylo jak píšete, zahuhlám a zatleskám.
Jenže ten klip není o žádném: Zajděte a podiskutujte. Vyslechněte si argumenty. Pokuste se pochopit své prarodiče, proč uvažují tak, jak uvažují a objasněte jim své postoje.
Ten klip říká: Přemlouvejte, citově vydírejte, vyhrožujte, protože oni jsou hloupí a vy na to máte právo, jinak vám prožerou vaši budoucnost.

Je to demagogie na druhou.
Jestli je někdo "příživníkem" systému, pak jsou to právě mladí, do kterých prozatím investujeme s nadějí, že investice se vrátí. Snad.
Jenže oni chtějí žít a užívat teď. Přece si nesníží svůj životní standard kvůli "sockám".

Mnoho z generace seniorů zažilo válku, krizi, měnovou reformu.
Kdo ví lépe, nežli oni, že zadlužit se je možné jen tolik, kolik zvládnu. Kdo dnes odkládá, často z mizerného příjmu, "na zadní kolečka" anebo "pro vnoučata". Myslíte si, že opravdu jde jen o 30 korun?

A kdo si bere spotřebitelské úvěry, protože sousedka má novou myčku a kolega v práci si koupil "plazmu". Kdo si bere úvěr, aby mohl na dovolenou do Egypta?
Půjčka na dovolenou. Říci to někomu z poválečné generace, nechápal by o čem je řeč.

Problém důchodového systému není v důchodcích, ale v malém počtu dětí průměrné rodiny. V neochotě uskrovnit se kvůli jiným, i když jsou to moji blízcí.
Ale to jsem sám odbočil, za což se omlouvám. Tohle je na jinou diskusi.
01. 05. 2010 | 12:45

pařez napsal(a):

Mám za to, že většina babek a dědků nepotřebuje radit koho mají volit.
V mém okolí to alespoň tak vypadá.
Vědí dokonce i to koho nevolit, což je mnohem důležitější.
Chcete seznam koho většina mých známých nebude volit?
KSČM, ČSSD, ODS, Zelené, VV.
A propó, jaká byla volební účast ve školních volbách?
Nějak jsem postřehl údaj jen z jedné školy. Nepřevyšovala 30%.
01. 05. 2010 | 13:09

vlaďa napsal(a):

e-mail od Miloše Formana! pro I+M+Z zdroj FB

Milý pane Zelenka,to co jste s panem Mádlem a paní Issovou udělali,je fakt drsný,ale ve srovnání s tím co dělají naši politici je to aspoň sranda a navíc to má smysl.Samozřejmě že ten váš úlet nutně naštve moralizující "vlastence".Musíte počítat s tím,že vás proklejou a znectí.Nenechte se otrávit.
Miloš Forman
01. 05. 2010 | 16:59

Béda napsal(a):

černovláska,

co myslíte, zadlužili budoucnost prarodiče, anebo politici s rodiči a vnuky? Kdopak to projedl generacemi nastřádané prostředky a zadlužil příští generace?
01. 05. 2010 | 17:42

Lena napsal(a):

Bédo,

kde ty nastřádané prostředky byly???
01. 05. 2010 | 18:19

ali napsal(a):

kočko šklíbo, ty jsi klasický příklad stbácké bolševičky..zjišťovat IP adresy přispěvatelů a práskat co jde.
Jestli jsi si zchladila svý připitomělý ego, budiž ti to přáno. Musíš se cítit na sebe nesmírně pyšná a hrdá. A mimochodem, ten fór byl dobrej..
01. 05. 2010 | 19:04

Béda napsal(a):

Lena,

ve státním (vytunelovaném) majetku, v důchodovém fondu ... milá Líz... promiňte, Leno.
01. 05. 2010 | 19:20

Lena napsal(a):

Béda:

máte svatou pravdu. Státní majetek v té době byl již řádně vytunelován. Porevoluční zloději rozkradli už většinou jen budovy či pozemky.
01. 05. 2010 | 20:03

suchánek napsal(a):

poste.restante:
napsal jste: Nemám nic proti diskusi pod plným jménem, ale přistupuji k ní až vůči lidem, jimž mohu důvěřovat. Nedělám si iluze o "anonymitě" internetu, ale proč riskovat, že někdo mé názory a slova zneužije proti mně? Kromě toho tím předcházím argumentaci "ad hominem".
-------------------------
dlouhodobě má problém s anonymními internetovými diskuzními rameny. dramatický "úspěch" (ty uvozovky jsou tam pro vás) toho spotu je minimálně z 80% dán tím, že za ním (a v něm) vystupují konkrétní lidé. vsadil bych se, že pokud by ho natočil někdo anonymní a hráli v něm neznámí, nebude o něm psát drtivá většina aktivních blogerů zde. všimněte si, kolikrát se v titulku objevilo mádl a issová. ti lidé do toho šli setsakra neanonymně a navíc - překvapivě - si za tím stojí. pro mě je zcela relevantní názor šterna. podepsal se pod něj. beru ho. ale vyhlašovat výzvy ke společenské zodpovědnosti a poněkud pateticky vybízet k neútočení a konstruktivitě napříč spektrem - a pak se mít strach podepsat, páč byste moc riskoval - tak to prostě důvěryhodné být nemůže. píšu přímě, nemyslím to tak ostře vůči vám, jak to asi vypadá, ale ten mádl (zelenka i issová) si zatím stojí, vám ty peaceřeči prostě a jednoduše nevěřím. a o jednom jsem téměř přesvědčen. nic jste pro změnu v životě neudělal. co kdyby se to nakonec postavilo proti vám, že?

přírodovědče, díky za personálně behaviorálně sociologickou rozborku mé osoby, jestli zkoumáte ostatní s podobnými výsledky, tak potěš koště :-).

domácí úkol? OK. vyhledejte na kterémkoliv historickém blogu jakýkoliv můj příspěvek, který by podpořil tohle vaše tvrzení: priznivce tvrdych reseni vuci sockam

(mimochodem výraz socky bytestně nesnáším av životě jsem ho tady nepoužil).

jinak nad věcí jsem rozhodně - dlouhodobě :-)

ZÁVĚR PRO OBA: já budu první, kdo bude jásat nad tím, že se politici nehádají ale kooperují (konstruktivní opozice). ale to se musí náš parlament odblokovat. udělejte to po vašem, poste.restante, vyrobte nějaký virální klip a to téma patřičně vyvolejte. zatleskám vám ve stoje, pokud ho shlédne více než 100 lidí.
01. 05. 2010 | 20:20

Béda napsal(a):

Lena,

i kdyby to byly budovy a pozemky, tak proč JEN? Většina lidí má svůj majetek v budovách a v pozemcích. Celé generace lidí budovaly budovy a skupovaly pozemky. Když přišli s rodinou JEN o střechu nad hlavou, tak to mnozí neunesli a skončili sebevraždou.

Tak proč to JEN?
01. 05. 2010 | 20:36

Lena napsal(a):

Bédo,

držte se státního, ano? O soukromém to původně nebylo, tak neuhýbejte stranou.

Za krádež soukromého patří někomu urazit hlavu. Třeba Palasovi z ČSSD, za jehož vlády na pozemkovém fondu se dávaly pozemky spekulantům místo, aby se vrátili oprávněným osobám.
01. 05. 2010 | 21:20

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana autora Vhrsti.Teda,pane,to se nám to tentokrát rozjelo,těch příspěvků,čtu si,čtu.Tak,pane,nakreslete,jak to vypadá v té chaloupce,kdopak tam je s Jeníčkem? Nebo Mařka zdrhla, šla dělat předvolební klip. Nebo,to by bylo ještě lepší,Honza s Mařkou a Babou Jagou točí klip společně a těm třem I+M+Z tím trhákem natrhnou žaket.Tužka s úsměvem.
01. 05. 2010 | 21:52

poste.restante napsal(a):

suchánek:
Jestli jsem něco v životě udělal pro změnu (k lepšímu) nebo ne? Řekněme, že jsem to naplno zkusil a také za to zaplatil. Dvakrát. V naší svobodné a demokratické společnosti. Řekl jsem si, že potřetí budu riskovat až mé tři děti dostudují. Být bez práce není nic moc.
Ač podepsán, jste pro mne anonymní. Proto je mi vcelku jedno, zda mi něco věříte nebo ne. Já si zase mohu myslet, že by jste si našel důvod proč napadnout i podepsaný příspěvek. Lidé z mého okolí, kteří mne znají, mohou posoudit soulad mých slov a skutků.

Vzhledem k tomu, že jsem mediálně naprostá nula, nevím proč bych měl natáčet videa či virály. Navíc nejsem žádný krasavec a trochu ráčkuju. :-)
Na mé video by se opravdu nejspíš nikdo nedíval. Hlavně proto, že bych nepoužil jednoduché provokace a hloupá hesla, kterých se ale mediální svět rád chopí. Spíš bych se pokusil vysvětlovat a objasňovat v dlouhých souvětích. A to zajímá opravdu málokoho.

Žijeme v době hesel a sms-kovitých sdělení. Záviděl jsem Slovákům jejich pořad Pod lampou na STV2. Tři, čtyři hodiny debaty s lidmi, kteří mají k tématu co říci. To se dá problém opravdu rozebrat a z různých pohledů. Kontrast oproti třeba "Máte slovo" s Jílkovou je obrovský.

Tak raději píšu na internet a do diskusí. Občas se mnou lidé souhlasí a občas mně mají za blbce. Párkrát mne už vyzvali, abych si založil blog. Nejspíš to udělám a zariskuju potřetí.
A pak to bude pod plným jménem i s vědomím možných následků.
Jen si, prosím, uvědomte, že i následky pro mediální nulu mohou být jiné, nežli pro mediální hvězdu.

Rád bych ale, abyste pochopil, že pro význam a obsah myšlenky není vůbec důležité, kdo ji vysloví.
Jenom některé lidi je lépe slyšet. A tito lidé by si měli být také vědomi své odpovědnosti. Když totiž něco řekne Jiří Mádl anebo Franta z Horní Dolní, není to totéž, i když obsah i slova budou stejná.
Naštěstí jsou lidé, kteří to chápou. Napadá mne třeba Bono Vox.
Režisér Zelenka oslovil naše hvězdičky a nikoliv noname osoby z ulice. Oba využili své popularity způsobem, který považuji za nevhodný. Uvedl jsem i proč a opakovat se nechci.
Šli vědomě do provokace. Nic hrdinského na tom nevidím.
01. 05. 2010 | 21:58

prirodovedec napsal(a):

Lena: Je mozne, ze i v Brne neco navzdory minulemu rezimu obycejni lide vybudovali nebo udrzeli? Pouze to pak prekabateni rozkradli a zprevitizovali. Zacneme treba jmenem Panek ... :) Proc ta jednostrannost. Osobne mi neni jasne proc jeste neni privatizovana brnenska hvezdarna, byl by tam pekny hodinovy hotel. :)

SuP: Mnohe k zamysleni je i ve viralni mrsine nejen v technice ... :)

J.V.: Ja si myslim, ze to je ted adresovano kazdemu, kdo to videl. Prece k tomu nepristupujete tak naivne jako Nikita Sergejevic k sireni sve reci na XX. sjezdu. :) I kdyz nekteri diskuteri a autori hovori, ze to bylo jen prece pro pro cleny strany, pardon FB mlade? :)

suchanek: Opravdu si nebudeme nic namlouvat, ze? Ani se vzajemne historicky citovat. :) Kazdy se vyjadrujeme pro druheho predvidatelne, nemuzeme se nicim prekvapit. Nas dialog je pro nase ctenare. :)

Mne moje analyza Vas vyhovuje. Zejmena pokud Vam nevyhovuje. :)

Na poste.restante to jeste zkousite pres tu anonymitu a duveryhodnost. :) Ze by Vam na to skocil? Cloveku, ktery se marketingem vlastne zivi. :) Na to se mi zda poste.restante prilis inteligentni, jasne formulujici, jeho psani nabizi obsah k premysleni. Toho lze mozna oslovit podobnou kvalitou argumentace a ne marketingovym oslovenim s obvyklym neo- obsahem. Zkuste se zase jednou snazit, u vlka vetsinou trvalo, nez Vas v ocich ctenaru preargumentoval. :)

Proc po mne chcete vir(v)al? Ja Vam do marketingu fusovat rozhodne nebudu. Jsem ale spokojen, ze nase (diskutujicich) nazory u Sadiho cetlo pres 20 tisic ctenaru, kteri si mohli sami utvorit nazor. Dalsi tisice o GVendoliny a zde nas dva nove precetly zatim cca dve stovky. Cili psane slovo staci a je vyhovujici.

Jinak socku u Vas zde hledat nebudu, verim Vam, zrejme jsem prilis konkretizoval Vas trvaly ton, ktery mi pripadal a pripada vuci neuspesnym jako zbytecne pohrdavy (viz Vase prizen klasickym neoliberalnim resenim v odbouravani podpor, zavedeni skolneho, plateb ve zdravotnictvi, zmen duchodu).

Dloubnu: "(mimochodem výraz socky bytostně nesnáším av životě jsem ho tady nepoužil)."

S ohledem na zalibu v presnosti formulace se dotazi na "tady nepouzil" - jinde ano? :) I specialista na marketing by mel zvazovat moznost posunuti jeho formulaci. :)
01. 05. 2010 | 22:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

poste.restante:
Tleskám Vám.
01. 05. 2010 | 22:21

prirodovedec napsal(a):

poste.restante: Dekuji Vam za Vase vstupy. Ctu Vas se zajmem, ma to pro mne hlavu a patu a pral bych si Vas cist casteji.
01. 05. 2010 | 22:27

prirodovedec napsal(a):

suchanek, J.V.: Nepise tak trochu o Vas? :):

http://www.denikreferendum....
01. 05. 2010 | 22:58

Lena napsal(a):

přírodovědče,

nejen, že se neprivatizuje, ale rok bude zavřená kvůli přestavbě.

Kromě Pánka lze jmenovat taky Horáka. A vůbec jsou tu zajímavé akcičky - hlavně stavební.
01. 05. 2010 | 23:00

prirodovedec napsal(a):

Lena: problem je, kdyz se lupici vydavaji za pravici (nebo levici) a prislusni fandove je haji, protoze maji pocit, ze by utrpela jejich ideologie. :)
01. 05. 2010 | 23:03

prirodovedec napsal(a):

Slovensky levicak prirovnava klip k pusobeni Sloty:

http://www.denikreferendum....

Jakeho humoru se jeste dockame?
01. 05. 2010 | 23:18

Lena napsal(a):

přírodovědče,

myslím, že jste měl napsat ... za levici (nebo pravici) ...
Souhlasím, jen se mi zdá, že levičáci hájí víc. A není se co divit, neb levičáctví je podle mě ideologie. Nějak nevím, v čem je pravice ideologická - že by ve vyznávání volné ruky trhu nebo liberalismu? Dá se tohle nazvat ideologií? Jestli ano, mělo by to být trošku propracované, případně mít nějakou příručku, jak "správně" smýšlet, ne? Nějakou "antiinternacionálu".
:-)
01. 05. 2010 | 23:40

kočka šklíba napsal(a):

Ali :D. Když jste sem začala přispívat, a neopomněla sdělit, že jste úspěšná podnikatelka, podle úrovně (tzn. podle primitivních a vulgárních slov a myšlenkové prázdnoty a stereotypů) vašich příspěvků jsem vás tipovala na úspěšnou podnikatelku z oblasti nedaleko E55.
Postupně i zřejmě vy jste pochopila, že na blozích aktuálně.cz nejste na žumpovitých stránkách Mladé fronty nebo Novinkách, takže váš projev, ale jen co do použití vulgarit, se poněkud zkultivoval. Také vám zřejmě došlo, že tímto způsobem diskutovat s někým jako Anba anebo Nuba jde dost těžko, že pak ani vaši poplacávači nepoplácávají ;).

Ovšem vnější znaky primitiva lze poněkud zmírnit a zastřít, vyplují na povrch jen občas, jako v mé ukázce, jejíž obsah mimochodem může jak vymyslet tak schválit a dokonce se bavit (určitě se za břicho popadáte ještě teď, je to zřejmě u vás zvykem smát se tak „úžasným vtipům“) jen zrůda, ne člověk.

Horší je to se schopností myslet, tam už ve vašem věku toho moc neuděláte :D. Takže, že jste rozumu mdlého, je bezesporu jasné každému kdo si přečetl, to co jste zde nyní „vymyslela“ :D. Nepotřebuji zjišťovat žádné IP adresy a to milá ali ze dvou důvodů: jednak píšete pod stejným nickem a jednak IP adresy se donedávna zobrazovaly po najetí kurzoru na nick. Vidíte, třeba se i něčemu přiučíte. Jinak vám musím říci , že hodně snižujete průměr těm inteligentním, schopným, a hlavně ušlechtilým pravičákům. A nebo že by ne? :D

K vašemu tykání. Žádám, odpusťe si to, nevzpomínám si, že bych s vámi chodila do školy, na takovou chytrou a milou osobu by se nedalo zapomenout, dokonce ani kdyby tomu bylo ještě na ZŠ, nemluvě o ostatních školách. A také jste poněkud postarší ročník. Husy jsme spolu také nepásly, ty už se nepasou a já nepasu ani nikoho jiného (u vás si tím rozhodně nejsem jistá).

Ale ali to že jste paranoidní, neznamená, že vás nesledují :D, :D, :D.

A ne nezchladila, není potřeba, naopak, takoví lidé jako vy mě opravdu baví :D.
02. 05. 2010 | 00:35

kočka šklíba napsal(a):

P.S. ještě pro ali, pokud se vůbec tímto slovem dáte nazvat (člověk) po tom, co jste se přiznala, co vám připadá vtipné.
02. 05. 2010 | 00:42

suchánek napsal(a):

poste.restante: skvěle, učiňte třetí pokus. držím vám palce. upřímně.

přírodovědec: mám pár postřehů, které mě u vás udivují (překvapují). jste v pohodě? :-)

a) nikdy jste nemíval tendence mě v každém příspěvku dirigovat, co jako mám dělat a tak. tohle pls zkoušejte na své studenty .-)

b) pokud se poste.restante rozhodne opět konkretizovat a odanonymizovat svůj přínos republice, budu mít na tom rozhodně větší podíl než vy.

c) začínáte nepokrytě lhát, to celkem žasnu :-)

domácí úkol: najděte jakýkoliv příspěvek, který podpoří tento váš vstup -
(viz Vase prizen klasickym neoliberalnim resenim v odbouravani podpor, zavedeni skolneho, plateb ve zdravotnictvi, zmen duchodu).

samozřejmě pokud 30kaček u lékaře vlastně nedefinuje celou tuto množinu.

d)působíte na mě unaveně, odpočiňte si. je hezky. rodina, kolo, brusle, tenis? :-)

e) prozradím vám jedno sladké tajemství. já vlastně vůbec nejsem proti levici jako takové. cca 80% mých výstupů zde byly proti konkrétním osobám tento směr reprezentující.

f) kdo vás vybízí točit nějaký viral???

g) S ohledem na zalibu v presnosti formulace se dotazi na "tady nepouzil" - jinde ano? :)
víte, že jsem si dál zvlášť záležet :-) tak tedy, ano, použil jsem jej jinde. naposledy před cca měsícem, kdy jsem dceři důrazně vysvětlil, že tohle slovo si má okamžitě vymazat ze slovníku a nikdy jej nepoužívat. (zvláštní je, že to byla asi jedna ze dvou instrukcí, které jsem ji za několik let dal, proto si ji pamatuju, jinak má naprostou svobodu :-)

jsem unavený, jdu spát (klidně ještě odpovězte, rád si to přečtu, ale dopovídat už nebudu
02. 05. 2010 | 02:04

Béda napsal(a):

Lena,

mluvíme o hodnotách. Ty hodnoty, ať soukromé anebo státní, zde budovaly celé generace. A budovaly se z peněz celých generací. A pak přišlo krátké období, kdy se převážná část těch hodnot doslova vypařila (vyhodila skrze tzv. Konsolidační agenturu. tzv. privatizaci a taky privatizaci, resp. přeléváním kapitol ve státním rozpočtu (teď mluvím o důchodovém fondu) z okna.

poste restante,

je zajímavé sledovat vašeho oponenta, jak se snaží nedostatek věcných argumentů k tématu suplovat přesouváním diskuse do osobní roviny.
02. 05. 2010 | 04:29

kočka šklíba napsal(a):

Bédo, a vás to překvapuje? Ještě?
02. 05. 2010 | 04:36

Matylda napsal(a):

Tolik primitivismu a ubohosti dostat do 3 minut je opravdu něco. Jinak škoda slov, svědčí to o tvůrcích šotu, ne o starých lidech. Nechtěla bych být babičkou pana Zelenky, Mádla nebo slečny Issové.
02. 05. 2010 | 09:21

Lena napsal(a):

Bédo,

nevypařily se lidem hodnoty spíše v roce 1948?

K těm hodnotám ke konci komunismu bych podotkla jen to, že jsem byla vláčená naším ředitelem na porady ředitelů fabrik. A musím říct, že naše fabrika byla na okrese téměř jediná, která fungovala bez státních injekcí. Podniky, které se neuživí, mi příliš jako hodnoty nepřipadají. Tam opravdu vidím jako hodnotu jen ty baráky (pokud se tedy nerozpadaly, a to se z velké části rozpadaly) a pozemky. Jistě byla škoda je zašantročit (a V. Klausovi a spol. to rozhodně nemůžu odpustit), ale v celkovém hospodářském bordelu, který tu byl, to nebyla žádná tragédie.
02. 05. 2010 | 10:52

občanka napsal(a):

Klip - nehorázná slátanina,
Vědí vůbec autoři co znamená slovo socialistická. Dr. Milada Horáková byla ve vedení Strany národně socialistické , jejíž členkou byla i moje matka.
Celý klip je založen na nenávisti a to je velmi špatně. Staří lidé mají věkem získané zkušenosti, které by se měly vyvažovat zlatem. Volby by měly být svobodné, takže by nikdo neměl nikoho drastickým způsobem přesvědčovat nebo urážet. Klip překročil všechny hranice slušnosti. Pořád se volá po slušnosti a teď tohle!!!Uráží se tu staří lidé , úcta se někde vytratila. Co tomu říkáte pane Werichu, Masaryku, Čapku, JUDr. Milado Horáková - co tomu říkáte jak jsme vychovali mladou generaci, které se nachá zneužít k takové sprostotě ? Rodiče Issové , Mádla i Zelenky by se měli stydět za to jak vychovali své děti. Nemáte již dnes také vrásky ?
02. 05. 2010 | 11:15

občanka napsal(a):

Dodatek. Klip by měl být prozkoumán psychology a policií, zda nepodněcuje k mezigenerační nenávisti. Také by tak měly být zkoumány některé výroky politiků, kteří si nevidí na špičku nosu a prohlubují mezigenerační rozpory. Issová má ráda svou babičku, proč takto hanlivě uráží ostatní. Moje maminka umřela v 89 letech a neměla jedinou vrásku, ale o to v životě vůbec nejde. Byla to skvostná žena, která mě porodila a vychovala. Učila mě sociálnímu cítění, i když byla antikomunistka. Ale toto ti mladí trumberové nechápou. Mají povrchní myšlení. Přála bych jim, aby nikdy od nikoho nepotřebovali sociální pomoc. Ono totiž stačí, když se vybourají v autě. Společnost se musí vyvíjet, kde je to lidské a humánní v nás ?
02. 05. 2010 | 11:36

Béda napsal(a):

Lena,

abychom tedy byli spravedliví, navrhuji tuto formulaci: Hodnoty se vypařily po r. 1948 (v období tzv. totality) i po r. 1989 (v období tzv. demokracie).
02. 05. 2010 | 11:59

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Pocitam s neodpovedi.

"a) nikdy jste nemíval tendence mě v každém příspěvku dirigovat, co jako mám dělat a tak."

Precetl jsem si svuj posledni prispevek. Nasel jsem sve hodnotici nazory, odkazy na minulost nikoliv dirigovani. Musi se podle mne jednat bud o zkresleni nebo o Vasi (pro mne tradicne) precitlivelou reakci v kontrastu s Vasi (obvyklou) utocnosti. Pritom poste.restante dirigujete-vyzyvate k odkryti identitity. :)

"b) pokud se poste.restante rozhodne opět konkretizovat a odanonymizovat svůj přínos republice, budu mít na tom rozhodně větší podíl než vy."

To nevidim jako zasluhu, to mi spise pripomina Blesk. Podstatny neni marketing (pochlubit se), podstatne je, ze neco vykonal. Vy mu to neverite, ja ano. :)

"c) začínáte nepokrytě lhát, to celkem žasnu :-)"

Nemyslim.

"domácí úkol: najděte jakýkoliv příspěvek, který podpoří tento váš vstup -
(viz Vase prizen klasickym neoliberalnim resenim v odbouravani podpor, zavedeni skolneho, plateb ve zdravotnictvi, zmen duchodu)."

Domnivam se, ze jste prece podporoval v diskusich Hrobone, Schneidera a Julinka v dobach Holubova a Horejsiho zverejnovani planu previtizace zdravotnictvi. Rovnez jste glosoval duchody. Cili s privatizaci zdravotnictvi jste nesouhlasil? S reformou duchodu podle pravice take ne? To jsou prece neoliberalni pristupy. :)

"samozřejmě pokud 30kaček u lékaře vlastně nedefinuje celou tuto množinu."

Nedefinuje, ale zrejme indikuje navazujici nazory.

"d)působíte na mě unaveně, odpočiňte si. je hezky. rodina, kolo, brusle, tenis? :-)"

Je to mozne. Dam na Vas. :) Mne se zase zda pod Vasi uroven zkouset ty triky minulosti na poste.restante. Dejte take Vy na mne a jdete k obsahu, ne k anonymite.

"e) prozradím vám jedno sladké tajemství. já vlastně vůbec nejsem proti levici jako takové. cca 80% mých výstupů zde byly proti konkrétním osobám tento směr reprezentující."

Cili kdyz bude levice plan predstavitelu urovne pravice, budete levicak? :) Jak vite, ja si nevazim zadneho politika. Zajima mne, ktera strana mne mene poskodi a mene znici mne a me okoli. Navic jsem radeji obklopen tymovymi hraci, kteri zvladaji komunikaci a kompromis, nez individualisty, kteri bohuzel vetsinou mysli jen na sebe, ale jsou prekvapeni, kdyz jim druzi neustupuji a jednaji s nimi jejich zpusobem.

"f) kdo vás vybízí točit nějaký viral???"

Vztahl jsem na sebe Vas text:

"ZÁVĚR PRO OBA: já budu první, kdo bude jásat nad tím, že se politici nehádají ale kooperují (konstruktivní opozice). ale to se musí náš parlament odblokovat. udělejte to po vašem, poste.restante, vyrobte nějaký virální klip a to téma patřičně vyvolejte. zatleskám vám ve stoje, pokud ho shlédne více než 100 lidí. 01.05.2010 20:20:18"

Lepsi cleneni by jej ucinilo jasne srozumitelny.

"g) S ohledem na zalibu v presnosti formulace se dotazi na "tady nepouzil" - jinde ano? :) víte, že jsem si dál zvlášť záležet :-) tak tedy, ano, použil jsem jej jinde. naposledy před cca měsícem, kdy jsem dceři důrazně vysvětlil, že tohle slovo si má okamžitě vymazat ze slovníku a nikdy jej nepoužívat. (zvláštní je, že to byla asi jedna ze dvou instrukcí, které jsem ji za několik let dal, proto si ji pamatuju, jinak má naprostou svobodu :-)"

Zni to hezky. Ja jsem spise smiren s jeho pouzivanim a beru to tak, ze kdyz se pouziva dostatecne, lze zmenit jeho vyznam. tak jako se ze slov "soudruh", "ponikatel", "novinar" stala slova s negativnim obsahem, verim, ze lze otocit vyznam slova "socka" v duchu JFK "Ich bien ein Berliner". :)

"jsem unavený, jdu spát (klidně ještě odpovězte, rád si to přečtu, ale dopovídat už nebudu"

Pocitam s tim. Jsem spokojen s nasim setkanim po case.
02. 05. 2010 | 12:14

prirodovedec napsal(a):

Opravdu "hezky" trefne z BListu:

http://www.blisty.cz/2010/4...

2.5.2010
Plány bolševika zhatí - demokrati mádlovatí...
Karel Dolejší

Jiří Mádl, jeden z herců vystupujících v kontroverzním antigerontickém a protilevicovém videu Přemluv bábu!, během diskuse se čtenáři serveru Novinky.cz o svém angažmá v tomto klipu řekl:

"Těžíme tak z demokracie, kterou vy svou volbou, podle nás, můžete ohrozit... Otázka zní, kdo má právo se k politice vyjadřovat? Myslím, že právo mají všichni, kterých se politika týká. Máte-li názor opačný, žijete ve špatné době a ve špatném režimu. V režimu, který se my snažíme chránit..."

Překlad Mádlova výroku do běžné češtiny:

"V demokracii panuje svoboda projevu, ale naše projevy jsou svobodnější než ty vaše. Když my požadujeme, abyste byli umlčeni, činíme tak kvůli legitimní péči o demokracii (poněvadž máte názory, s nimiž byste měli žít v nějaké jiné době a jiném režimu). Když ale vy symetricky požadujete, abychom byli zticha, ohrožujete demokracii. Co je demokracie, to tady určujeme my."

Pozn. JČ: Jiří Mádl dělá typickou chybu některých příslušníků české postkomunistické "pravice". Domnívá se, že jen názory jeho a jeho politických kamarádů zosobňují demokracii. To je ovšem spíš myšlení bolševické: Charakteristickou demokracie je, že v ní smějí být vyjadřovány všechny názory, i ty, s nimiž nesouhlasíme a zdají se nám nepřijatelné a odporné. Právě to demokracii posiluje, nikoliv ohrožuje.
02. 05. 2010 | 12:22

Jan Vaculík napsal(a):

Přírodovědče,
je skvostné, jak nás dovedete poučit, jak hrozné jsou ve skutečnosti Mádlovy myšlenky, o kterých on sám ani neví a které zatím nedokázal vyslovit...!
02. 05. 2010 | 12:45

prirodovedec napsal(a):

J.V.: Uhybani? Od otazky, kterou jste sam polozil?

Podle mne nejsou podstatne Madlovy myslenky. :)

Podstatne je, ze se to video dostalo i k tem, kterym to urceno nebylo (viz nazory J.V.). V dobe internetu a jeho pouzivani i babickami - o jak prekvapive pro Madlovite typy a J.V. typicke diskutujici :)

Pro mne neprekvapive je, ze to nektere z babicek zranilo a dotklo se jich to. O jak prekvapive, pokud se hercu dotykaji byt i jen Filovy recenze a zdejsich diskutujicich i jen drobna zaryti pod kuzi. Jak to, ze ty nektere babicky nejsou u toho klipu nad veci? :)

Ze se nekdo nezamyslel nad tim, ze se nekoho (bezbranneho) dotkne? Ze ho to netankuje? Ze zivot je takovy? Tak proc proboha bere nekdo v ochranu p Issovou a Madlu nebo bagatelizuje kritiku, ye mnoho povzku pro nic? Proc to neignoruje? Proc reaguje podobne, jako ti, kteri se tvari, ze haji babicky?

Problem nejsou Madlovy myslenky. Problem jsou s tim spojene nemyslenky. :)

Staci si precist poste.restante.
02. 05. 2010 | 13:06

prirodovedec napsal(a):

J.V.: Vyse uvedene je cele prekopirovana citace z blicich listu. Podle mne vystizna, nicmene o madlovych myslenkach nepisu ja. :)

Proc se ale durdite? Vzdyt jen s Madlou se jedna jak jedna s druhymi.
02. 05. 2010 | 13:08

Béda napsal(a):

JV,

"...Zajeli byste za nimi? No jistěže jo! Přece nejste úplně padlí..." (Takže klip nám naznačuje, že kdo z juniorů po jeho shlédnutí za seniory kvůli pravicové volební agitce nezajede, tak je padlý na h....)

... Pravou ruku lidi používají k pozdravu, přijímají s ní potravu a levou rukou si lidi všude na světě utírají zad**.. Hlavně, když budete volit levici, tak si pak levice vytře zad** s váma. (Když pomineme fakt, že zde jde o logický nesmysl a zamyslíme se nad obsahem sdělení, pak zajisté nejednoho napadne, že jde o jasnou názorovou dehonestaci názorového oponenta.)

"... že levici, t.j. socialisty a komunisty kvůli vám volit nemaj. Protože levice nadělá dluhy a zatímco oni si v klidu umřou, tak my je pak budeme dokonce života splácet..." Jako kdyby pravice dluhy nedělala a její dluhy se nemusely dlouhodobě splácet.

"Navíc levice nechce řešit problémy s důchody, a pokud se tyto problémy nebudou řešit, pak nebudou na důchody peníze..." Další nesmysl. Pravice důchody při nejlepší vůli taky nevyřeší, pouze usiluje o částečnou, resp. úplnou privatizaci důchodového systému. Ať tak či onak, populační trend tím neotočí a modifikací nic ve skutečnosti nevyřeší. Někdo ty důchody přibývajícím důchodcům - včetně nemohoucích a nikdy z objektivních důvodů nepracujících z něčeho zaplatit bude muset. Problém důchodového systému existuje ve všech zemích a nikdo doposud na něj nenašel spolehlivý recept.

Další logická perla o školném. Prý levice zdůvodňuje nepřípustnost školného tím, že se tím znedostupní vzdělání a zavedení školného motivuje školy k tomu aby nejlepší studenti neodcházeli do zahraničí. Jako kdyby zavedení školného vzdělání obecně zdostupnilo. Navíc nebylo naznačeno, jak zavedení školného zamezí odchodu nejlepších studentů za lepšími (někdy mnohokrát vyššími) výdělky do ciziny.

"...Když nezafunguje zdravý rozum, použijte nátlak!..." Náznak jasné názorové diskriminace.
02. 05. 2010 | 13:29

Petr Havelka napsal(a):

Pane přírodozpytče,
Těžíme tak z demokracie, kterou vy svou volbou, podle nás, můžete ohrozit... Otázka zní, kdo má právo se k politice vyjadřovat? Myslím, že právo mají všichni, kterých se politika týká. Máte-li názor opačný, žijete ve špatné době a ve špatném režimu. V režimu, který se my snažíme chránit..."
Myslím, že se pan Doležal hluboce mýlí.
Na této větě není "demokratické" závady.
Můj výklad je, že Mádl považuje současnou levici za hrozbu demokracie a domáhá se svého práva vyjádřit se k tomu.

Více v tom citovaném výroku není!

Je udivující, jakých "vývodů" jsou někteří "přední" schopni.

Na začátku je virál s prvky črného humoru, místy hloupý a naivní a na konci je diktátor Mádl?

Neustálé očerňování, podsouvání, "osobní" interpretace vyřčeného. To je realita.

Je to směšné, jakých intelektuálních "výkonů" jsou schopni někteří komentátoři, kvůli takové kravině jako je onen klip.

Za chvilku dopadneme tak, že po výroku "Tohle si může myslet jen hloupí levičáci" budu připíchnut někde na vrata. Samozřejmě demokraticky.

Captcha: Western opiate
02. 05. 2010 | 13:49

Jan Vaculík napsal(a):

Bédo,
teď nevím, jestli reagujete na mě - co se obsahu vašeho sdělení týčem tak mi to tak nepřipadá.

Polemizovat s jednostlivostmi v tom sporném videu - do toho bych se opravdu nepouštěl. Není to žádný politologický traktát. Ilustrovat větu, že prarodíča svá vnoučata milují, fotografií Josefa Fritzla - to hovoří i opravdu velkém stupni nadsázky - asi tak o půl zeměkoule.

Leč pan Fajst stojí a rozčileně hrozí holí, i když uličníci jsou už dávno, dávno pryč...
02. 05. 2010 | 13:58

ali napsal(a):

kočko šklíbo
koukám, že tebe tatínek vychoval k obrazu svému taky. Tvoje "slušnost" je pouhé schovávání sprostoty za slušná slovíčka. A navíc pokud vím, jsi se mnou dávno skoncovala, tak nevím, proč mě vůbec oslovuješ? A zločineckou ideologii dokáže opěvovat jen zrůda, ne člověk. A to ty opěvuješ za hory za lesy...jo a tykat ti budu i s malým t. Za víc nestojíš..dál si mě špiň a hoj si své komplexy na mojí adresu. Tvoje splašky mě neohromí..howgh
02. 05. 2010 | 14:04

Béda napsal(a):

Jan Vaculík, petr Havelka,

JV,

Kdepak, uličníci nejsou dávno pryč, uličníci se dále medializují a neprojevili ani malinkou vůli k omluvě za svoji neslušnost.

Představte si, že jim bude oplaceno stejnou, a pak to půjde takhle dále a dále, až pravé a levé partičky z FB (někteří s holou hlavou a vytetovanými symboly a druzí s rouškou na zváři a cihlou v ruce udělají v ulicích eldorádo, že se jeden bude bát chodit ven.

Petr Havelka,

Jirka Mádl své zajímavé pojednání o demokracii jasně popírá svými předchozími úmyslně medializovanými diskriminačními řečmi na margo svých názorových oponentů. Když přijmeme tento způsob argumentace, tak bychom při jisté míře nadsázky mohli omluvit i filosofujícího Dr. Goebbelse.
02. 05. 2010 | 14:21

Jan Vaculík napsal(a):

Bédo,
a nepomohlo by vám, kdybych se vám třeba omluvil za tvůrce klipu?
02. 05. 2010 | 14:42

Béda napsal(a):

Jan Vaculík,

za vaši osobu to beru, nikoliv za tvůrce klipu. Co si navařili, měli by si sami i sníst - mladí "demokraté".

Za omluvu vám přesto děkuji.
02. 05. 2010 | 14:49

prirodovedec napsal(a):

P.H.: Podle jinych ohrozuji demokracii madloviny. :)

Podle mne plati, jak se do lesa vola, tak se ozyva. Prekvapuje mne, kdyz Ti, co madloviny omlouvaji, chapou, vitaji je, jsou pak prekvapeni, kdyz je na ne reagovano madlovsky.

Ja klip uvital. Protoze umoznuje na Madly reagovat madlovsky a videt, ze Madly na to nejsou pripravene a jsou tim prekvapene. To je vse. Je to pak oklikou dolozeni situace, ze "demokracie je jen pro prave" podle pravych a zase pro leve podle levych.

Beru to jako dolozeni mych drivejsich obav protofasizace spolecnosti, ke ktere prispivaji i tolerantni diskuteri slusnaci svoji tolerantnosti vuci svym. :)

J.V. netyka se mne, ale dodam. Omluva je zbytecna opakovane pitvani je pro levici dulezitejsi podobne, jako pro pravici neprijemne a dluezitejsi pro ne je "klip mimo FB skupinu zapomente, bagatelizujte".
02. 05. 2010 | 14:54

prirodovedec napsal(a):

P.H., J.V.: Proti nude:

http://www.denikreferendum....
02. 05. 2010 | 15:02

Jan Vaculík napsal(a):

Díky za odkaz na Šíchu a jeho postulát "pravice neexistuje".
Ne že bych s naší politou napravo byl spokojen.
Ale mně se spíš vtírá pocit, že levice neexistuje; tedy volitelná, důvěryhodná levice. Protože to, co předvádí ČSSD, má k ušlechtilé sociální politice, takové, která by se mohla hlásit třeba k Masarykovi, opravdu velmi daleko. Neboť. zrušení 30-korunových poplatků, 13. důchod nebo šrotovné - to opravdu nejsou top-témata hodná levicové politiky.
Jenže můžeme si za to sami: lepší osobnosti jsme z politiky vymetli svým nezájmem. ODA zmizela pro nezájem volíčů, US-DEU taky.
Takže: přemluv bábu, dědka, anebo ty svý haranty, ať si pořádně rozmyslí, koho budou volit! :--)
02. 05. 2010 | 15:43

SuP napsal(a):

Jan Vaculík -
tu poslední větu podepisuju!
02. 05. 2010 | 15:55

prirodovedec napsal(a):

J.V.: Vyjadreni od pravicoveho volice, ktery lituje zmizeni pravicovych stran ODA a US-DEU, k tomu co je a neni pro neho duveryhodna levicova strana je ponekud legracni. Duveryhodna byt nemuze zadna a nikdy.

Bylo by naprosto nelogicke, kdybyste nekdy o volbe levice uvazoval vzhledem ke svym nazorum i ekonomickemu statutu. Z toho pohledu rady levici jsou spise usmevne.
02. 05. 2010 | 16:00

Petr Havelka napsal(a):

Jan Vaculík

No a pak tu máme Stranu zelených. Ta doplatila na to, že sotva se dostala do sněmovny už byla i ve vládě. Nastaly "Vnitřní spory" a silná ega, která neunesla realitu. Kuchtová prostě na MŠMT neměla, ale podařilo se jí stranu rozbít. Pak tam měli Soukupa, který je dorazil přes Zubovou. A ze všeho nejvíce si nadělali z "biomasou". Jak je kouzelné, že jeden výpadek poslankyně, rozhoduje o bytí a nebytí strany :)

Přitom tu máme Prunéřov, těžební limity a ekologický tendr, který se podařilo tak zdárně rozjet, že udajně nejde stáhnout z oběhu.

Určitě mne označíte za blbce, ale jsem volič Strany zelených.

Přál bych SZ druhou šanci.

Ad Madloviny.

Ten směšný klip mi byl ukradený ale "reakce" na něj mi připadají ještě směšnější.

Nejsem tolerantní vůči svým pravo či levověrným.

Současné největší strany jsou pro mne nevolitelné. Dnešní ODS a ČSSD je něco odporného.
02. 05. 2010 | 16:48

prirodovedec napsal(a):

02. 05. 2010 | 17:43

Petr Havelka napsal(a):

přírodovědec

vůbec se nepohoršuju a ani mne to nepřekvapuje
02. 05. 2010 | 18:05

Béda napsal(a):

prirodovedec,

tak se nám to šídlo pomalu začíná klubat z pytle ven.
Můj soukromý tip je: za klipem stojí TOP09. Mají bohaté sponzory, zkušenosti s prací v médiích (viz celý redakční tým Hospodářských novin), propracovanou PR, (dle mého) vedoucí dokonce (jak jsem naznačil na blogu VV) i do škol.

Holt to Mňačkovo pokoušení mocí je, zdá se, převeliké. Obzvlášť, když ještě existují šťavnatá soustíčka, která se dají nevratně zprivatizovat.
02. 05. 2010 | 18:08

rejpal napsal(a):

Měl jsem původně v úmyslu si v této diskusi také trochu smočit. Je to zbytečné, poste.restante napsal všechno. Takže jen smekám virtuákní klobouk.
02. 05. 2010 | 21:36

Jan Vaculík napsal(a):

Přírodovědče,
a co vás na tom pohoršuje?
Že je klip kopntroverzní, to vůbec nikdo nevyvrací. A proč je takový, jaký je?
(a) aby kolem něj vznikl humbuk a on se spontánně šířil;
(b) protože Issová a Mádl nenávidí starce a potřebují vyprovokovat jejich hromadné vraždění.

Celou dobu s údivem pozoruju, kolik lidí vážně diskutuje, jako kdyby (b) byla pravda. Když se pak zjistí, že platí (a) a že to vůbec není žádná náhoda, ale kus profesionální práce, tak se tady Béda pohoršuje, jako kdyby se jednalo málem o nějaké zločinné spiknutí!
02. 05. 2010 | 21:41

kočka šklíba napsal(a):

Milá ali, :D, :D, pište, pište, taková perla se mezi zdejšími pravičáky přece jen hned tak neobjeví. Vám snad i ten blue jay sahá tak maximálně k pasu a Rumcajs, ten snad ani ne po kotníky ;).

Ona i ta paměť už není to co bývala koukám, vy jste skoncovala se mnou, Nubou a Anbou, já s vámi rozhodně ne. Tu radost si s vámi popovídat, i když virtuálně, si opravdu, ale opravdu nenechám ujít ;)

O tom co opěvuji bychom si mohli popovídat, pokud byste sem dala nějaký můj text, kde tu zločineckou ideologii chválím, a to stěží, neoliberalismus jsem nikdy neopěvovala :D.

Klidně mě tykejte, já vás chápu, ony se ty zvyky z předlistopadových stranických buněk u starších lidí již těžko odbourávají ;).

Vůbec vás nešpiním, mé texty o vás jsou velmi pochvalné, většinou. A myslím, že vy sama stačíte na to, aby si o vás a vaší úrovni ( jednoho z těch těch lepších pravicových voličů), každý myslící člověk udělal jasno.

P.S. Zdáte se mně nějaká nervózní, copak? Obchody nejdou? Němci šetří? ;)
02. 05. 2010 | 22:37

ali napsal(a):

mňoukadlo
až budeš mít zase chuť zesměšňovat, jsem k dispozici..pokud ti to udělá dobře, soudružko, tak si posluž. Na rozdíl od tebe jsem nikdy bolševikem nebyla. Ale ty víš moc a tvoje zmatená kebule si vysní o cizích spoustu hovadin a držíš se toho jako klíště. Tak se drž a buď šťastná..přeju ti to :o)
02. 05. 2010 | 23:06

kočka šklíba napsal(a):

Víte ali, co je na tom nejlepší, že mně to ani nedá práci, vy jste tak úžasná, že to bohatě zvládáte sama :D. To víte, vaše jistě krásná hlavička s opravdu, ale opravdu úžasným myšlenkovým potenciálem (o čemž svědčí vaše vstupy zde) narozdíl od mé zmatené kebule jsou krásnou ukázkou naší skvělé pravicové voličské základny. My levouni jen zíráme :D, :D.

Také přeji mnoho štěstí, snad ti Němci zas začnou jezdit ;).
03. 05. 2010 | 01:18

Béda napsal(a):

Demokracie a svoboda,

Hlavně se na věc musí tak nějak demokraticky - po Zelenkovsku.

Levá je zásadně špatná. Levou se vytírá ****. Proti levé se musí mobilizovat. Levou se musejí strašit děti. A pravá ta je dobrá. Tou se naopak zdraví. K pravé se neposlušní musejí donutit.

Nejdůležitější je svoboda - Trvalá svoboda - bez levé.

A tak je to správné. Tak to má být.
03. 05. 2010 | 06:34

Vico napsal(a):

Nedá mi to, abych se přece jen ke klipu pana Zelenky nevrátil.

Stále více se potvrzuje, že šlo o prvoplánový atak diktovaný naprostou hostilitou vůči levici a levicovým voličům.

Vyjímám některá slova Petra Zelenky z rozhovoru, který poskytl HN.

-česká levice vůbec nechápe pojem parlamentní demokracie

-česká levice- to jsou především pro mě hloupí politici

-jsou to právě levicové strany, které zacházejí se starými lidmi šíleně

-současný lídr Paroubek, to je něco strašného. To je novodobý diktátor
Jestli tohodle člověka bude volit 40 procent je to NÁRODNÍ TRAGÉDIE!

Závěr pana Petra Zelenky o českém národě stojí zato citovat doslova :

"U nás je zvykem český národ chválit a on si to velice často nezaslouží. Přežívá díky pár výjimečným jednotlivcům, kteří jsou na výši a kteří ho ženou dopředu - mám na mysli třeba prezidenta Václava Havla. Ale většina národa je na tom hodně špatně."

Celý rozhovor zde:

http://volby.ihned.cz/c1-43...
03. 05. 2010 | 08:42

Jan Vaculík napsal(a):

Vico
Díky za odkaz na dobrý rozhovor! Zelenkovy názory jsem doteď neznal; jsou normální.
Dovolím si zkopírovat docela výstižný odstaveček:

"Paroubkova ČSSD není autentická levice, aspoň ne v tom smyslu, jak je levice chápána na Západě. Česká ČSSD, to je jenom čirý, do detailu promyšlený, rafinovaný populismus. Oni angažují sociology, experty na veřejné mínění a ti jim zjistí, co lidi chtějí slyšet. A ČSSD to pak voličům slíbí. Říkám tomu vědecký populismus. Je to vlastně taková obdoba vědeckého komunismu."
03. 05. 2010 | 11:21

Michal Macek napsal(a):

mimochodem - prisel sem na to jak "premluvim co nejvic dedku a bab" - budu stat pred volebni mistnosti v oraznovem tricku cssd a budu se vrhat na kazdeho seniroa ktery pujde volit a budu do nej hustit at voli cssd - doufam ze je tim tak otravim ze to neudelaji :))
03. 05. 2010 | 11:59

Vico napsal(a):

J.V. : Takhle bysme se točili opravdu v kruhu.

To, co je podle vás a podle Zelenky normální, je podle jiných vyhraněné. Ostatně ti jiní pro změnu naši pravici nepovažují za autentickou /viz názory pana Topolánka na církev :-)/ O to přece nejde.

Prostě Zelenka a dejme tomu, že i vy, chápete situaci, jako takovou, že spějeme k národní tragédii, nynější ČSSD nechápe pojem parlamentní demokracie a většina národa/zejména voliči levice, což jsou zejména "staří",dodávám/ je na tom "velmi špatně".

Pro vás normální názor, pro mne důkaz, že Zelenka je už blízko pocitu, že nastává situace, kdy jsou ohroženy základní demokratické vymoženosti a občanům tak vzniká právo na aktivní odpor.

To je pro mne vysvětlující, proč byl atak na domnělou voličskou základnu levice/dědci a báby/ tak surový. Vzhledem k tomu, jak Zelenka /a vy/ současnou situaci chápete,vlastně až tak surový nebyl.
03. 05. 2010 | 12:06

kolemjdoucí napsal(a):

Jan Vaculík:
Docela rád bych volil v tomto státě pravicovou stranu - kdyby tu nějaká byla.
Většina západní pravice zdůrazňuje tradiční hodnoty, vycházející z křesťanství: etika, morálka, právo, rodina. Trh a svoboda jednotlivce se chápe jako prostředek, nikoliv jako cíl.
Nějak mi to neštymuje s "útěkem podnikatelů před právníky", "Více takových Kožených", anebo s opencard a spol.

O recyklovaných politicích v "tvařme-se-že-jsme-nová-strana" partajích raději ani nemluvím. Kdo pamatuje Kalouska u armádních zakázek, ví o čem mluvím.

Takže ono v ČR není autentická levice, ale ani pravice.

Stran populismu si také nemají navzájem co vyčítat.
Někde mám schovanou "Smlouvu s občany" a čtu si to jako humoristické čtení.

Ono je to spíš tak, že každý věříme někomu a podle toho si vybíráme, co bychom mohli těm druhým vyčítat. Často nám tahle zaslepenost brání vidět, že ti "naši" jsou v mnoha ohledech úplně stejní.
03. 05. 2010 | 12:06

SuP napsal(a):

Hádáte se tu o blbostech a je vám úplně jedno, že tam zatím bába dětem promítá animální porno s úhořem. A kdoví, co je to ta lopata.....
03. 05. 2010 | 12:33

ali napsal(a):

šklíbo, o co ti jde? O to, že jsem někdy ztrapnila? A kdo ne? :o) O vlastní duševní orgasmus tím, že tapetuješ moje příspěvky? Že se snažíš mě ponížit před ostatními? Myslíš, že to někoho zajímá, krom tebe? Jdeš po mých příspěvcích jak slepice po flusu, ukládáš si je, jak můžeš tak mě napadneš. Už ti to nějak přerůstá přes hlavu, nezdá se ti? Najdi odbornou pomoc. Tvoje kebule opravu už haraší. Tvoje trapný poznámky o Němcích jsou jen ubohou ukázkou tvého myšlení..máš toho dost. Dej se dohromady. Nebo zase demagogicky všechno zapřeš a vylžeš si nějakou představu o mně? Podle sebe, asi. No nic. Zítra mám charitativní akci u nevidomých dětí. Co děláš ty, krom plivání kolem sebe a věření, jakej jsi génius?
03. 05. 2010 | 17:04

LILLIE25Perry napsal(a):

Houses and cars are quite expensive and not every person can buy it. Nevertheless, <a href="http://lowest-rate-loans.co...">www.lowest-rate-loans.com</a> are created to support different people in such kind of cases.
03. 07. 2010 | 19:19

home loans napsal(a):

freelance writer
27. 07. 2011 | 20:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy