Archiv článků: duben 2015

28. 04.

Anketa: chybí už jen 242 Vašich hlasů!

Vít Klíma Přečteno 2231 krát Přidat komentář

Do magické tisícovky odpovědí už chybí jen 242 Vašich hlasů! Laskaví čtenáři, pomůžete mi ji, prosím, dosáhnout a případně i překonat?

Více »

21. 04.

Anketa: měli by i Češi vystoupit z EU?

Vít Klíma Přečteno 2728 krát Přidat komentář

V Rakousku vznikla občanská iniciativa k vystoupení Rakouska z EU, která od 24. 6. 2015 do 1. 7. 2015 bude sbírat podpisy s cílem vyvolat referendum o jeho odchodu z EU. Na závěr tohoto příspěvku můžete hlasovat i Vy, zda obdobně jako Rakušané, požadujete referendum o vystoupení ČR z EU.

Z „Odůvodnění návrhu vystoupení Rakouska z EU“ cituji: „Všechny sliby před vstupem Rakouska do EU před 20 lety, které vedly k rozhodnutí o vstupu, byly porušeny. Místo rozvoje došlo téměř ve všech oblastech ke zhoršení vývoje Rakouska. K růstu nezaměstnanosti, rostoucímu zadlužení, ztrátě kupní síly širokých mas, růstu kriminality až k odumírání selského stavu a zániku farem zemědělců, kteří by byli schopní vyžít z vlastní produkce. A zejména došlo k výraznému zhoršení kvality životního prostředí. Rozhodnutí na úrovni EU jsou řízena a diktována finanční lobby, farmaceutickými koncerny, genovou technologií a mezinárodními obchodními řetězci, které nedávají šanci producentům středního stavu, usilujícím o zásobování regionálními produkty a respektujícím více přírodu.

Především je těžce zasažena mírová politika zemí Evropského společenství. EU porušuje stále více právo národů na sebeurčení jako základu svobody a míru. To, že neseme na svých bedrech ekonomické sankce proti Rusku a probíhající válku na Ukrajině, je neslučitelné s uzákoněnou neutralitou Rakouska. Chceme opět svobodné a neutrální Rakousko a nebýt žádnou kolonií ani Bruselu, ani Washingtonu. A už vůbec nechceme být zatahováni do zahraničně-politických konfliktů, které se nás netýkají a které jsou z hlediska vojenského ohrožením míru. Braňme se, než bude pozdě! Tím, že vystoupíme z EU, se vyhneme nebezpečí, které ženou dopředu politici v podobě tajného vyjednávání transatlantické smlouvy mezi EU a USA (TTIP) a EU a Kanadou (CETA). Stejně jako se vyhneme našim netto platbám do EU, které musí Rakousko platit již 20 let. Z těchto miliardových obnosů dostává pak nazpět pouze malou část a naše příspěvky jsou označovány propagandisticky jako „podpora EU“. A Rakousko o penězích, které jsou našimi vlastními penězi, rozhodovat svobodně nesmí. Pro Rakousko je to 20 let trvající ztrátový obchod a také důvod k odbourávání sociálního státu a likvidace funkcí státu, které zajišťoval stát ve prospěch všech obyvatel. O nějakých platebních závazcích v případě vystoupení nemůže být řeč, zcela naopak. Rakousko by ušetřilo své každoroční transfery do Bruselu, především ale peníze na tzv. „záchranné deštníky“. Znamenalo by to zrušení miliardových vkladů do ESM, stejně jako povinnosti ručení za EFSF. Rakousko by opět mohlo zavést svou měnu – šilink, který by sloužil ku prospěchu především rakouskému hospodářství. Národní parlament má právo rozhodnout o vystoupení Rakouska z EU. V lidovém referendu bude mít poslední slovo občan. Záležitost ve věci referenda je nanejvýš demokratická, nikdo nesmí být z účasti na referendu vyloučen. Konec citace.

Plné znění: Květa Lauterbachová: Rakušané připravují referendum o vystoupení z EU (zde).

V ČR taková občanská iniciativa neexistuje. Neznamená to ovšem, že hlasovat o tom, zda by i ČR měla vystoupit z EU, nemůžete. Laskavý čtenář má možnost hlasovat zde!

Předem děkuji za Vaše odpovědi. Výsledky ankety zveřejním v příštím příspěvku.

19. 04.

Vznikne pravoslavná říše?

Vít Klíma Přečteno 3129 krát Přidat komentář

Díky sporům s euroatlantickým blokem se Rusko čím dál tím více obrací do Asie. Problém, kterému tam musí čelit, spočívá v tom, aby vůči silné Číně nemuselo hrát a nehrálo (druhořadou) roli „mladšího bratra“.

Jednou z možných variant jak posílit své postavení, a to nejen vůči Číně, ale i USA a EU je vytvořit v Evropě vlastní říši, která bude stát na společném jmenovateli a společných hodnotách pravoslavného náboženství. Spolu s Ruskem by ji mohli pro začátek vytvořit Bělorusko, Řecko, Kypr, Srbsko, Makedonie a případně i Černá Hora. Velký počet pravoslavných věřících je i v Albánii. Společně by mohli vytvořit „Pravoslavnou unii“.

Nenaplní-li EU a USA očekávání Bulharska, Rumunska a Gruzie, které jsou dnes vůči Rusku vyloženě nepřátelské, nelze v dlouhodobějším horizontu vyloučit, že se k pravoslavné říši nakonec nepřipojí i ony. Konec konců budoucnost ukáže, zda se k ní nepřipojí i pravoslavná část Ukrajiny. Souhrnně řečeno: bude-li, na straně jedné, vliv USA a EU ve světě upadat a na druhé straně, pokud Rusové s Číňany v zádech nabídnou těmto státům výhodnější ekonomické podmínky pomoci a spolupráce, je velmi pravděpodobné, že tyto země z vlivu Západu dezertují. Pokud by se Rusům povedla pravoslavná říši ve východní a jižní Evropě a Gruzii vytvořit, řádně by zamíchala chodem dějin nejen v rámci Evropy, ale i celého světa. V každém případě jde ze strany Ruska o běh na dlouhou trať.

Do tohoto rámce úvah zapadá i ruská pomoc Řecku, kterou jsem předpověděl již před dvěma měsíci. Rusko může Řecku finančně pomoci například formou zálohy na zisky, které Řecko v budoucnosti získá výběrem tranzitních poplatků za zemní plyn dodávaný Ruskem do Turecka až na jeho hranice V první fázi by se mělo jednat o pomoc v řádu jednotek miliard eur. Připomínám jen, že plynovod „Turkish Stream“ by podle současných plánů měl začít fungovat v roce 2019. Možná že pomůže takovým způsobem, o němž se v přejnost vůbec nedozví. Osobně tuto možnost považuji za nejpravděpodobnější.

Nezdá se mi jako náhoda, že ruský prezident, Vladimír Putin, hovořil na tiskové konferenci určené národu o vlivu a hodnotách pravoslaví a o rodině pravoslavných národů. Naprosto chápu, že se vznik pravoslavné říše (unie) může řadě laskavých čtenářů jevit jako utopie. Nicméně historie nás učí, že řada na první pohled velice nepravděpodobných událostí se pak skutečně stala. Vznik nějaké varianty „Pravoslavné unie“ v delším časovém horizontu bych předem úplně nevylučoval.

14. 04.

Rothschildové odmítli Ukrajině odepsat dluh!

Vít Klíma Přečteno 3285 krát Přidat komentář

Největší ukrajinští věřitelé soustředění okolo fondu Franklin Templeton - ovládaného rodinou Rothschildů - odmítli Ukrajině odepsat dluh ve výši 10 miliard USD, což jsem nejen očekával, ale v předchozím příspěvku i předpověděl. A teď to nejlepší nakonec: nedohodne-li se Ukrajina se svými věřiteli do konce června, žádné další půjčky už od MMF nedostane! Věřitelé tak drží Ukrajinu pěkně „pod krkem“ a s ním i její další osud.

Eminentním zájmem Rothschildů je získat Dněpropetrovskou oblast (gubernii), která se rozkládá po obou březích řeky Dněpr. „Šťastnou shodou náhod“ se podél nich nachází ona pověstná černozem! Samotné město Dněpropetrovsk je velmi významným průmyslovým centrem - soustředěn je zde například zbrojní a hutnický průmysl, včetně továren na obsluhu (bývalého sovětského) vesmírného programu. Do rozpadu SSSR sem vzhledem k strategickému významu výroby zbraní nebyl povolen vjezd cizincům bez oficiálního povolení. Dněpropetrovsk je současně důležitým železničním uzlem. Leží na trati vedoucí z Kyjeva a západní Ukrajiny přes Dněpropetrovsk do stanice Synelnykove, kde se větví na tratě ve směru Charkov - Moskva, Donbas, Záporoží – Krym.

Gubernátor Ihor Kolomojskij, který tu dosud vládl, byl - kvůli zájmům Rothschildů - „odejit“. Prezident Petro Porošenko jej před nedávnem z funkce gubernátora odvolal ze dvou hlavních důvodů:

1. byl to právě on, kdo ve skutečnosti zahájil válku o Donbas, s cílem (ne samozřejmě bojovat „vlastenecky“ s Rusy) uchvátit majetek nebohatšího Ukrajince, Rinata Achmetova, čímž rozpoutal válku oligarchů, kterou prohrál;
2. Petro Porošenko a celá prozápadní klika v něm vidí příliš velkou hrozbu a obtížného konkurenta.
Místodržící nové transatlantické gubernie může být jen jeden, a ten už byl impériem Rothschildů určen, takže karty jsou rozdané!

Výměna „dluhu za území“ bude pro Rothschildy jistě výnosný obchod. Rockefellerové stejným způsobem získají západní Ukrajinu a Moskva neoficiálně východní část. Ukrajina se poté buď skrytě (formou federace), nebo otevřeně rozpadne (na několik samostatných států) a máme po problému. Rockefellerové a Rothschildové si dosadí vlastní vládu a Majdan tím úspěšně skončí. Ukrajinci konečně spokojeně spočinou v tolik očekávaném náručí a blahobytu západní demokracie…

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy